Startliste for Region Syd Turneringen - Stævne 3
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Region Syd Turneringen - Stævne 3
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg Svømme- og Badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. apr 2024 to 13. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Thorsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
4:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Helene Christensen |
2014 |
Vejle Svømmeklub |
3:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Enevold Pedersen |
2014 |
Frem Odense |
3:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nela Lena Balsewicz |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
3:43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nesrin Atris |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
4:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adelina Poulsen |
2009 |
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
3:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Guldager Schmidt |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
3:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Thaysen |
2015 |
Vejle Svømmeklub |
3:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena Udengaard Christensen |
2009 |
Frem Odense |
3:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Ladekjær |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
3:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
3:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
2:56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
2:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
2:48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
2:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
2:53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
3:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
2:45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Schultz Brødsgaard Christi |
2012 |
Kolding SK |
2:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
2:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
2:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
2:44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
2:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Frisvømning Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
2:19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
2:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
2:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriele Garbacenka |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
2:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 09:03.19 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|