Startliste for Køge Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Køge Open Herfølge |
|
Udskriftsdato |
26 november 2011 |
|
|
Stævne by |
Herfølge |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 november 2011 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (19) |
10 - 11 år: Mette Haagen Larsen (1997) 1:05.74 2008-11-01 |
9 år og yngre: Amanda Duus (2000) 1:22.98 2009-11-01 |
|
Heat 1 (19) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
298 |
2 |
Sif Nikoline Madsen |
2001 |
0122AQ |
KØBENHAVN |
|
25m |
|
295 |
3 |
Signe Gyberg Jensen |
2001 |
0144AQ |
KØBENHAVN |
|
25m |
|
138 |
4 |
Frida E. Bramming |
2001 |
|
VORDINGB |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
254 |
1 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
|
228 |
2 |
Emma Yozi Larsen |
2003 |
0394AA |
KØGE |
|
25m |
|
214 |
3 |
Melina Degner |
2004 |
0474AA |
KØGE |
|
25m |
|
301 |
4 |
Terese Silke Siff Larsson |
2002 |
|
KØBENHAVN |
|
25m |
|
142 |
5 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
|
VORDINGB |
|
25m |
|
279 |
6 |
Julie Norling Pedersen |
2001 |
0138AF |
KVIK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Alma Esbensen |
2000 |
0064AT |
HOLBÆK |
|
25m |
|
302 |
2 |
Sophia Winther |
2001 |
0194AP |
KØBENHAVN |
|
25m |
|
148 |
3 |
Erika Grüneberger |
2001 |
AZ6201 |
SK LAXEN |
|
25m |
|
243 |
4 |
Zascha Seest-Østergård |
2002 |
0296AJ |
KØGE |
|
25m |
|
224 |
5 |
Kathrine Grønt Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
|
251 |
6 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
0082af |
KØGE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Karla Berggreen Hansen |
2003 |
0388AA |
KØGE |
|
25m |
2:16.26 |
19 |
2 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:57.73 |
266 |
3 |
Sofie Krühlmann |
2002 |
0288AE |
KVIK |
|
25m |
1:55.94 |
95 |
4 |
Nicoline Fejer |
2001 |
0116AK |
TUNE |
|
25m |
1:56.58 |
247 |
5 |
Maja Svenstrup |
2002 |
0232AB |
KØGE |
|
25m |
2:08.62 |
283 |
6 |
Frederikke Rønved |
2003 |
0342AB |
KVIK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Camilla Aalling Blicher |
2001 |
0174AI |
ALLERØD |
|
25m |
1:53.38 |
249 |
2 |
Sara Ødegaard |
2001 |
0164AA |
KØGE |
|
25m |
1:51.45 |
286 |
3 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
25m |
1:47.01 |
160 |
4 |
Petronella Ottosson |
2002 |
AN8802 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:49.47 |
170 |
5 |
Julia Wollentz |
2002 |
AO1202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:52.94 |
282 |
6 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
1:54.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
277 |
1 |
Emma Pedersen |
2002 |
0258AA |
KVIK |
|
25m |
1:46.47 |
116 |
2 |
Maja Egebjerg Brast |
2002 |
0206AF |
HERLEV |
|
25m |
1:45.14 |
35 |
3 |
Kristhine Andersen |
2002 |
0296AA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:44.53 |
192 |
4 |
Katrine Buhl Schrøder |
2002 |
0236AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:45.00 |
153 |
5 |
Emilia Karlberg |
2002 |
AM0602 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:45.25 |
211 |
6 |
Amalie Clausen |
2001 |
0164AB |
KØGE |
|
25m |
1:46.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
182 |
1 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:44.35 |
96 |
2 |
Olivia Foltmar-Michaelsen |
2001 |
0154AJ |
TUNE |
|
25m |
1:43.21 |
240 |
3 |
Mathilde Roed |
2001 |
0108AI |
KØGE |
|
25m |
1:42.32 |
264 |
4 |
Ellen Kjærgaard |
2002 |
0256AA |
KVIK |
|
25m |
1:43.10 |
162 |
5 |
Anna Quander |
2000 |
BF0200 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:43.88 |
10 |
6 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
25m |
1:44.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Ann Sophie Bill |
2001 |
0184AM |
ALLERØD |
|
25m |
1:42.03 |
43 |
2 |
Nikoline Nielsen |
2001 |
0102AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:42.00 |
234 |
3 |
Josefine Mølgaard |
2002 |
0204AB |
KØGE |
|
25m |
1:41.08 |
98 |
4 |
Mette S. Køhler |
2001 |
0192AK |
TUNE |
|
25m |
1:41.47 |
30 |
5 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:42.01 |
166 |
6 |
Elsa Wahlbeck |
2002 |
AM4202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:42.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Ingrid Breckling Brushøj |
2002 |
0238AD |
KVIK |
|
25m |
1:40.12 |
147 |
2 |
Nathalie Grahn |
2000 |
BE7800 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:38.41 |
151 |
3 |
Caroline Hansson |
2001 |
AX3601 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:36.03 |
149 |
4 |
Lovisa Gröndahl |
2000 |
AW7400 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:36.56 |
3 |
5 |
Victoria Grøn Brandelev |
2000 |
0058AK |
TRITON B |
|
25m |
1:38.86 |
208 |
6 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
1:40.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
25m |
1:35.46 |
71 |
2 |
Kristina Louise Molberg |
2000 |
0016AX |
GENTOFTE |
|
25m |
1:35.05 |
256 |
3 |
Victoria Dahl |
2000 |
0024AQ |
KVIK |
|
25m |
1:34.75 |
70 |
4 |
Anna Melchior |
2000 |
0088AS |
GENTOFTE |
|
25m |
1:35.00 |
101 |
5 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
25m |
1:35.45 |
261 |
6 |
Hannah Hansen Hvidt |
2000 |
0082AO |
KVIK |
|
25m |
1:35.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Tilde Morin |
2002 |
AM5202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:34.50 |
81 |
2 |
Camilla Andersen |
2001 |
0168AK |
ISHØJ |
|
25m |
1:33.01 |
18 |
3 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
25m |
1:32.49 |
26 |
4 |
Freja Schmidt |
2001 |
0196AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:33.00 |
42 |
5 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
1:34.34 |
180 |
6 |
Frida Buusmann |
2001 |
0152AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:34.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Ida Markussen |
2001 |
0142AC |
TRITON B |
|
25m |
1:31.92 |
186 |
2 |
Frida Sidenius Jensen |
2001 |
0128AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:31.64 |
197 |
3 |
Line Hanghøj Kjelgaard |
2000 |
0032AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:31.61 |
159 |
4 |
Elin Norrman |
2001 |
AX4601 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:31.62 |
233 |
5 |
Camilla Mølgaard |
2002 |
0292AB |
KØGE |
|
25m |
1:31.74 |
196 |
6 |
Clara Marie Juhlert |
2000 |
0002AJ |
ALLERØD |
|
25m |
1:32.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Moa Ovik |
2000 |
AP3600 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:31.49 |
222 |
2 |
Emma Henriksen |
2001 |
0158AA |
KØGE |
|
25m |
1:30.65 |
284 |
3 |
Maya Isabella Saxtoft |
2000 |
0042AK |
KVIK |
|
25m |
1:30.12 |
169 |
4 |
Mellie Wijk |
2002 |
AM1602 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:30.50 |
237 |
5 |
Josefine Paaske |
2002 |
0236AC |
KØGE |
|
25m |
1:30.89 |
239 |
6 |
Lærke Schlott Reichel |
2001 |
0152AD |
KØGE |
|
25m |
1:31.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Nanna Stær Hincheli |
2000 |
|
VORDINGB |
|
25m |
1:30.00 |
260 |
2 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
1:29.66 |
67 |
3 |
Nanna Munch Kjøller |
2001 |
0106AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.81 |
201 |
4 |
Lærke Koch Sonnenborg |
2000 |
0012AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:29.14 |
176 |
5 |
Julie Jarlbo Berner |
2001 |
0192AP |
ALLERØD |
|
25m |
1:30.00 |
103 |
6 |
Ida Sophie Ahm |
2001 |
0122AB |
GI40HERMES |
|
25m |
1:30.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Cecilie Olsen |
2001 |
0178AI |
KVIK |
|
25m |
1:26.81 |
144 |
2 |
Moa Bergstedt |
2000 |
AV1400 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:25.31 |
225 |
3 |
Victoria Kahr |
2001 |
0138AA |
KØGE |
|
25m |
1:24.52 |
152 |
4 |
Petronella Johansson |
2000 |
AW0600 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:24.66 |
24 |
5 |
Line Refsgaard |
2000 |
0004AD |
TRITON B |
|
25m |
1:26.14 |
88 |
6 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
25m |
1:27.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
25m |
1:24.10 |
111 |
2 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
GI40HERMES |
|
25m |
1:23.64 |
275 |
3 |
Maria Olsen |
2000 |
0044AD |
KVIK |
|
25m |
1:21.58 |
105 |
4 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
1:21.62 |
106 |
5 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
0144AB |
GI40HERMES |
|
25m |
1:23.73 |
32 |
6 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
1:24.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Helena Splidt-Samuelsen |
2000 |
0062AP |
ISHØJ |
|
25m |
1:20.42 |
74 |
2 |
Mathilde Nielsen |
2001 |
0118AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.46 |
54 |
3 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.73 |
75 |
4 |
Nikoline N. Norby |
2000 |
0064AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.75 |
9 |
5 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
25m |
1:19.77 |
288 |
6 |
Olivia Therkelsen |
2000 |
0082AD |
KVIK |
|
25m |
1:21.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Karoline Kjær |
2000 |
0048AC |
KØGE |
|
25m |
1:20.30 |
195 |
2 |
Emma Bobjerg |
2000 |
0052AJ |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.43 |
66 |
3 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.94 |
78 |
4 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:14.73 |
221 |
5 |
Mette Hegelund |
2000 |
0068AC |
KØGE |
|
25m |
1:19.58 |
55 |
6 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.19 |
117 |
2 |
Celine Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
25m |
1:17.14 |
4 |
3 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
25m |
1:05.63 |
65 |
4 |
Cathrine Laura Holten |
2000 |
0018AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.75 |
109 |
5 |
Lea Alberte Olsen |
2000 |
0028AI |
GI40HERMES |
|
25m |
1:18.91 |
252 |
6 |
Rebbeca Hansen |
2000 |
0004ao |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.45 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|