Tulokset Arena Lyngby Open Trongaarden
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 23 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.15 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 28.22 | ||||||
3 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.70 | ||||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 28.78 | ||||||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.04 | ||||||
6 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 29.30 | ||||||
7 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.45 | ||||||
8 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 30.56 | ||||||
9 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.60 | ||||||
10 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.62 | ||||||
11 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.72 | ||||||
12 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 30.78 | ||||||
13 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 31.38 | ||||||
14 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.69 | ||||||
15 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.74 | ||||||
16 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.99 | ||||||
17 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 32.01 | ||||||
18 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.07 | ||||||
19 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.16 | ||||||
20 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.28 | ||||||
21 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.33 | ||||||
22 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.34 | ||||||
23 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.40 | ||||||
24 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.99 | ||||||
25 | Sabrina Eriksen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.16 | ||||||
26 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.52 | ||||||
27 | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.67 | ||||||
28 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 36.15 | ||||||
29 | Freja Makienok | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.32 | ||||||
30 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 36.97 | ||||||
31 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 37.55 | ||||||
32 | Sofia Hansen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 40.21 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.34 | ||||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 31.58 | ||||||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 31.59 | ||||||
4 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.50 | ||||||
5 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 32.59 | ||||||
6 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.66 | ||||||
7 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.75 | ||||||
8 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.69 | ||||||
9 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.71 | ||||||
10 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.88 | ||||||
11 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.01 | ||||||
12 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.75 | ||||||
13 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.76 | ||||||
14 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.79 | ||||||
15 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 34.90 | ||||||
16 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.92 | ||||||
17 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.04 | ||||||
18 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.22 | ||||||
19 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.25 | ||||||
20 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.55 | ||||||
21 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.75 | ||||||
22 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 35.86 | ||||||
23 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.00 | ||||||
24 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.22 | ||||||
25 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.18 | ||||||
26 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.24 | ||||||
27 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.58 | ||||||
28 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.06 | ||||||
29 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 38.48 | ||||||
30 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 39.17 | ||||||
31 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 40.53 | ||||||
32 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.57 | ||||||
33 | Cecilie Pihl | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 40.65 | ||||||
34 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 41.54 | ||||||
35 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 42.77 | ||||||
36 | Maya Nielsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.98 | ||||||
37 | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.47 | ||||||
38 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 44.62 | ||||||
39 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.10 | ||||||
40 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 45.30 | ||||||
41 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 46.19 | ||||||
42 | Anna Storkfelt | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 46.35 | ||||||
43 | Alberte B. Andersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 46.90 | ||||||
44 | Ida Olivarius | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.80 | ||||||
- | Jenni Dinh | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Voss Winkler | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde K. Sørensen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 23 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 24.78 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 24.95 | ||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 26.15 | ||||||
4 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 26.22 | ||||||
5 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 26.59 | ||||||
6 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 26.83 | ||||||
7 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.12 | ||||||
8 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.23 | ||||||
9 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 27.93 | ||||||
10 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 27.97 | ||||||
11 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.01 | ||||||
11 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.01 | ||||||
13 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 28.29 | ||||||
14 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.83 | ||||||
15 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 28.85 | ||||||
16 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 29.00 | ||||||
17 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.50 | ||||||
18 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 29.67 | ||||||
19 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 29.74 | ||||||
20 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.91 | ||||||
21 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.02 | ||||||
22 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 31.50 | ||||||
23 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.99 | ||||||
24 | Nicolai S Christensen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 38.23 | ||||||
- | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 26.81 | ||||||
2 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 27.09 | ||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 27.40 | ||||||
4 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.84 | ||||||
5 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.18 | ||||||
6 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.36 | ||||||
7 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.53 | ||||||
8 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.54 | ||||||
9 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.72 | ||||||
10 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.74 | ||||||
11 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 29.85 | ||||||
12 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.08 | ||||||
13 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 30.54 | ||||||
14 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.71 | ||||||
15 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.73 | ||||||
16 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.80 | ||||||
17 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 30.81 | ||||||
17 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.81 | ||||||
19 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 30.87 | ||||||
20 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 30.92 | ||||||
21 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 31.02 | ||||||
22 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.07 | ||||||
22 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.07 | ||||||
24 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 31.28 | ||||||
25 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.53 | ||||||
26 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 31.54 | ||||||
27 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.79 | ||||||
28 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 32.15 | ||||||
29 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 32.19 | ||||||
30 | Sebastian Pissenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 32.35 | ||||||
31 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.27 | ||||||
32 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.67 | ||||||
33 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 33.80 | ||||||
34 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.91 | ||||||
35 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.05 | ||||||
36 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.24 | ||||||
37 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.47 | ||||||
38 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 34.64 | ||||||
39 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.71 | ||||||
40 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.72 | ||||||
41 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.90 | ||||||
42 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.39 | ||||||
43 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.42 | ||||||
44 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.08 | ||||||
45 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.09 | ||||||
46 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.36 | ||||||
47 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.30 | ||||||
48 | Vitus Birck | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.88 | ||||||
49 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 38.08 | ||||||
50 | Niels Døssing | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 38.23 | ||||||
51 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.54 | ||||||
52 | Nicholas Kornerup | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.86 | ||||||
53 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.60 | ||||||
54 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 40.67 | ||||||
55 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.00 | ||||||
56 | Sofus Olivarius Vølund | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.04 | ||||||
57 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 42.88 | ||||||
58 | Mikkel Hoffmann | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.43 | ||||||
59 | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 43.70 | ||||||
60 | Marco Mönkemöller | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 44.23 | ||||||
61 | Asger Dahl Busch | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 46.65 | ||||||
62 | Malte A. Sch. Jørgensen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 46.88 | ||||||
63 | Oskar Philbert Nielsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 48.44 | ||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 23 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 29.02 | ||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.55 | ||||||
3 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 31.63 | ||||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.05 | ||||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.44 | ||||||
6 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.87 | ||||||
7 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.89 | ||||||
8 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.40 | ||||||
9 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 33.41 | ||||||
10 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.43 | ||||||
11 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.46 | ||||||
11 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.46 | ||||||
13 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 34.30 | ||||||
14 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.55 | ||||||
15 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.86 | ||||||
16 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.08 | ||||||
17 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 35.10 | ||||||
18 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.70 | ||||||
19 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 36.71 | ||||||
20 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 37.19 | ||||||
21 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.23 | ||||||
22 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 39.45 | ||||||
23 | Thea Friis Skifte | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 39.48 | ||||||
- | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 34.10 | ||||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 36.06 | ||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.13 | ||||||
4 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.51 | ||||||
5 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.44 | ||||||
7 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.41 | ||||||
8 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.49 | ||||||
9 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 40.47 | ||||||
10 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.58 | ||||||
11 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 40.73 | ||||||
12 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 41.58 | ||||||
13 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 42.09 | ||||||
14 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.26 | ||||||
15 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.43 | ||||||
16 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.09 | ||||||
17 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.10 | ||||||
18 | Lucca Piel Høybye | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 46.06 | ||||||
19 | Erika Nicole Smith | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 47.39 | ||||||
20 | Mille Bjørn | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 52.56 | ||||||
21 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 53.82 | ||||||
22 | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.16 | ||||||
23 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 59.71 | ||||||
- | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 23 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.68 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.41 | ||||||
3 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.66 | ||||||
4 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.47 | ||||||
5 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 30.66 | ||||||
5 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.66 | ||||||
7 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.24 | ||||||
8 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 32.57 | ||||||
9 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 32.78 | ||||||
10 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.73 | ||||||
- | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.98 | ||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 28.47 | ||||||
3 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 29.83 | ||||||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.88 | ||||||
5 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 31.49 | ||||||
6 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 31.72 | ||||||
7 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.21 | ||||||
8 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 32.57 | ||||||
9 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.82 | ||||||
10 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 32.83 | ||||||
10 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.83 | ||||||
12 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 33.15 | ||||||
13 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 33.56 | ||||||
14 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.57 | ||||||
15 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.74 | ||||||
16 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.92 | ||||||
17 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.98 | ||||||
18 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.08 | ||||||
19 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 34.52 | ||||||
20 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 35.63 | ||||||
21 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.75 | ||||||
22 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.10 | ||||||
23 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.25 | ||||||
24 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.34 | ||||||
25 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.99 | ||||||
26 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.15 | ||||||
27 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 37.28 | ||||||
28 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 37.29 | ||||||
29 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.38 | ||||||
30 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.46 | ||||||
31 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.84 | ||||||
32 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 39.62 | ||||||
33 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 39.86 | ||||||
34 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.95 | ||||||
35 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 42.91 | ||||||
36 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 44.31 | ||||||
37 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 45.91 | ||||||
38 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.97 | ||||||
39 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 46.30 | ||||||
40 | Nicholas Kornerup | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.77 | ||||||
41 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.85 | ||||||
42 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 52.57 | ||||||
43 | Rasmus Hammer Dohnn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.57 | ||||||
44 | Ikaros Volianitis | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 23 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:16 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.91 | ||||||
2 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.85 | ||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.68 | ||||||
4 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 34.79 | ||||||
5 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.85 | ||||||
6 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.89 | ||||||
7 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.16 | ||||||
8 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.28 | ||||||
9 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 38.27 | ||||||
10 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.06 | ||||||
11 | Sabrina Eriksen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 40.23 | ||||||
12 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.25 | ||||||
13 | Freja Makienok | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.39 | ||||||
14 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 43.67 | ||||||
15 | Sofia Hansen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 50.16 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 34.59 | ||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.30 | ||||||
3 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.81 | ||||||
4 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.42 | ||||||
5 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.11 | ||||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.30 | ||||||
7 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 39.55 | ||||||
8 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.40 | ||||||
9 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.23 | ||||||
10 | Asta Poulsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.47 | ||||||
11 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 43.29 | ||||||
12 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.67 | ||||||
13 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.84 | ||||||
14 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.89 | ||||||
15 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.99 | ||||||
16 | Cecilie Pihl | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 46.03 | ||||||
17 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.07 | ||||||
18 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.59 | ||||||
19 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 47.26 | ||||||
20 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.88 | ||||||
21 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 53.17 | ||||||
22 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 53.77 | ||||||
23 | Alberte B. Andersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 53.86 | ||||||
24 | Anna Storkfelt | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 54.07 | ||||||
25 | Maya Nielsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 54.55 | ||||||
- | Jenni Dinh | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Voss Winkler | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:16 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 23 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.04 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.62 | ||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.10 | ||||||
4 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 30.04 | ||||||
5 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.56 | ||||||
6 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.07 | ||||||
7 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.21 | ||||||
8 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.46 | ||||||
9 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 32.77 | ||||||
10 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 34.23 | ||||||
11 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 34.49 | ||||||
12 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.60 | ||||||
13 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 35.90 | ||||||
14 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.79 | ||||||
15 | Nicolai S Christensen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 44.99 | ||||||
- | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.81 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.89 | ||||||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 30.82 | ||||||
4 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 30.87 | ||||||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 32.28 | ||||||
6 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 32.61 | ||||||
7 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.79 | ||||||
8 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.40 | ||||||
9 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.51 | ||||||
10 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.80 | ||||||
10 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.80 | ||||||
12 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.03 | ||||||
13 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 35.87 | ||||||
14 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.36 | ||||||
15 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 36.50 | ||||||
16 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 36.62 | ||||||
17 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.43 | ||||||
18 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 37.53 | ||||||
19 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 37.63 | ||||||
20 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 37.87 | ||||||
21 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 38.51 | ||||||
22 | Sebastian Pissenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 38.66 | ||||||
23 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.68 | ||||||
24 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 39.23 | ||||||
25 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 39.87 | ||||||
26 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 40.03 | ||||||
27 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.08 | ||||||
28 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.53 | ||||||
29 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 40.59 | ||||||
30 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.64 | ||||||
31 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 40.88 | ||||||
32 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.35 | ||||||
33 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.72 | ||||||
34 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.22 | ||||||
35 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 45.60 | ||||||
36 | Vitus Birck | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 49.50 | ||||||
37 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.06 | ||||||
38 | Marco Mönkemöller | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.91 | ||||||
39 | Asger Dahl Busch | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 55.06 | ||||||
40 | Mikkel Hoffmann | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 55.28 | ||||||
41 | Rasmus Hammer Dohnn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 55.31 | ||||||
42 | Oskar Philbert Nielsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 57.40 | ||||||
43 | Malte A. Sch. Jørgensen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.31 | ||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | 2 armtag ved vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 23 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.86 | ||||||
2 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.36 | ||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.86 | ||||||
4 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.73 | ||||||
5 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 38.22 | ||||||
6 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 38.38 | ||||||
7 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 38.98 | ||||||
8 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 39.33 | ||||||
9 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.60 | ||||||
10 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.91 | ||||||
11 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.77 | ||||||
12 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 40.95 | ||||||
13 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.23 | ||||||
14 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 42.46 | ||||||
15 | Thea Friis Skifte | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 42.69 | ||||||
16 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.77 | ||||||
17 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 46.93 | ||||||
18 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 46.94 | ||||||
19 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 46.96 | ||||||
20 | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.23 | ||||||
- | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | 2 armtag under vand | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.20 | ||||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 38.40 | ||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 38.96 | ||||||
4 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.32 | ||||||
5 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 45.03 | ||||||
6 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.17 | ||||||
7 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.63 | ||||||
8 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.93 | ||||||
9 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 46.19 | ||||||
10 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 46.46 | ||||||
11 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.00 | ||||||
12 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 47.18 | ||||||
13 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 48.02 | ||||||
14 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 48.55 | ||||||
15 | Asta Poulsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 48.66 | ||||||
16 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.90 | ||||||
17 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 48.91 | ||||||
18 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.30 | ||||||
19 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 50.34 | ||||||
20 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 50.45 | ||||||
21 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 51.14 | ||||||
22 | Lucca Piel Høybye | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 51.43 | ||||||
23 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 53.23 | ||||||
24 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 53.93 | ||||||
25 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 54.68 | ||||||
26 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 55.55 | ||||||
27 | Erika Nicole Smith | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 55.92 | ||||||
28 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 57.44 | ||||||
29 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.36 | ||||||
30 | Ida Olivarius | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.53 | ||||||
31 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:01.22 | ||||||
32 | Mille Bjørn | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:04.34 | ||||||
- | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | DNS | ||||||
- | Mathilde K. Sørensen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:36 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 23 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.62 | ||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 32.84 | ||||||
3 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 33.07 | ||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.59 | ||||||
5 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 35.11 | ||||||
6 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.41 | ||||||
7 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.44 | ||||||
8 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.03 | ||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.26 | ||||||
10 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.84 | ||||||
11 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.57 | ||||||
12 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 40.71 | ||||||
13 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 41.30 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 35.10 | ||||||
2 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.10 | ||||||
3 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 37.13 | ||||||
4 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.14 | ||||||
5 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.17 | ||||||
6 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.63 | ||||||
7 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.51 | ||||||
8 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 38.71 | ||||||
9 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.81 | ||||||
10 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 40.55 | ||||||
11 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.81 | ||||||
12 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.95 | ||||||
12 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 40.95 | ||||||
14 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 41.86 | ||||||
15 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 42.14 | ||||||
16 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.66 | ||||||
17 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 42.72 | ||||||
18 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.54 | ||||||
19 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.67 | ||||||
20 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.72 | ||||||
21 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.74 | ||||||
22 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 43.95 | ||||||
23 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 46.63 | ||||||
24 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 47.96 | ||||||
25 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.38 | ||||||
26 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 49.63 | ||||||
27 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 55.10 | ||||||
28 | Niels Døssing | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 56.12 | ||||||
28 | Sofus Olivarius Vølund | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 56.12 | ||||||
30 | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 58.80 | ||||||
31 | Ikaros Volianitis | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:44 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.96 | ||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:11.33 | ||||||
3 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:13.45 | ||||||
4 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 1:13.47 | ||||||
5 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.38 | ||||||
6 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.83 | ||||||
7 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.84 | ||||||
8 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.82 | ||||||
9 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 1:17.01 | ||||||
10 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.04 | ||||||
11 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.29 | ||||||
12 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.69 | ||||||
13 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.12 | ||||||
14 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:19.82 | ||||||
15 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.32 | ||||||
16 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.74 | ||||||
17 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 1:22.44 | ||||||
18 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:23.63 | ||||||
19 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 1:24.83 | ||||||
20 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:27.75 | ||||||
21 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:34.77 | ||||||
22 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:34.84 | ||||||
23 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:35.23 | ||||||
24 | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:40.84 | ||||||
25 | Sofia Hansen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:47.81 | ||||||
26 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:47.99 | ||||||
- | Freja Makienok | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej forts.bev. v 25m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.18 | ||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.55 | ||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.25 | ||||||
4 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.37 | ||||||
5 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.92 | ||||||
6 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 1:24.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.93 | ||||||
8 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:25.15 | ||||||
9 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.36 | ||||||
10 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.57 | ||||||
11 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:27.43 | ||||||
12 | Asta Poulsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.69 | ||||||
13 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.77 | ||||||
14 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.96 | ||||||
15 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.02 | ||||||
16 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.14 | ||||||
17 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.29 | ||||||
18 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.65 | ||||||
19 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.86 | ||||||
20 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.65 | ||||||
21 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:34.20 | ||||||
22 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.38 | ||||||
23 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:35.97 | ||||||
24 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.48 | ||||||
25 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.15 | ||||||
26 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.34 | ||||||
27 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.42 | ||||||
28 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:39.61 | ||||||
29 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.55 | ||||||
30 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:41.51 | ||||||
31 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:49.10 | ||||||
32 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.85 | ||||||
33 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.75 | ||||||
34 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:52.17 | ||||||
35 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.27 | ||||||
36 | Mille Bjørn | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:53.30 | ||||||
37 | Anna Storkfelt | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.44 | ||||||
38 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.76 | ||||||
39 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.97 | ||||||
40 | Ida Olivarius | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.67 | ||||||
41 | Alberte B. Andersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.75 | ||||||
42 | Sille Sondt-Marcussen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.02 | ||||||
43 | Jenni Dinh | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.14 | ||||||
44 | Maya Nielsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.39 | ||||||
45 | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.54 | ||||||
46 | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.77 | ||||||
47 | Lucca Piel Høybye | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:03.42 | ||||||
- | Mathilde K. Sørensen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | DNS | ||||||
- | Erika Nicole Smith | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev.v.25m | |||||
- | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej forts.bev. v.25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 59.87 | ||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:00.81 | ||||||
3 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 1:03.22 | ||||||
4 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.12 | ||||||
5 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 1:04.54 | ||||||
6 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.65 | ||||||
7 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.24 | ||||||
8 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.60 | ||||||
9 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.33 | ||||||
10 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.64 | ||||||
11 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 1:09.12 | ||||||
12 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.35 | ||||||
13 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.63 | ||||||
14 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.68 | ||||||
15 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:12.77 | ||||||
16 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 1:14.98 | ||||||
17 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:15.33 | ||||||
18 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:16.77 | ||||||
19 | Anders Christian Damgaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:20.68 | ||||||
20 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.72 | ||||||
21 | Nicolai S Christensen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 1:38.08 | ||||||
- | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 1:02.85 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.40 | ||||||
3 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 1:07.21 | ||||||
4 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.92 | ||||||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 1:09.32 | ||||||
6 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.85 | ||||||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.62 | ||||||
8 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.97 | ||||||
9 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.21 | ||||||
10 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.10 | ||||||
11 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.11 | ||||||
12 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 1:13.45 | ||||||
13 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.76 | ||||||
14 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.78 | ||||||
15 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.29 | ||||||
16 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:15.54 | ||||||
17 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:16.34 | ||||||
18 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.46 | ||||||
19 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 1:16.54 | ||||||
20 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.40 | ||||||
21 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.57 | ||||||
22 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:18.02 | ||||||
23 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.05 | ||||||
24 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.81 | ||||||
25 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 1:19.61 | ||||||
26 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.77 | ||||||
27 | Sebastian Pissenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:20.80 | ||||||
28 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.91 | ||||||
29 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.06 | ||||||
30 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 1:22.20 | ||||||
31 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:22.22 | ||||||
32 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.25 | ||||||
33 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:22.63 | ||||||
34 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.12 | ||||||
35 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.45 | ||||||
36 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:23.71 | ||||||
37 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.39 | ||||||
38 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.84 | ||||||
39 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 1:26.33 | ||||||
40 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 1:27.24 | ||||||
41 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.83 | ||||||
42 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.05 | ||||||
43 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.09 | ||||||
44 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.72 | ||||||
45 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.94 | ||||||
46 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.38 | ||||||
47 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.35 | ||||||
48 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:33.07 | ||||||
49 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:34.42 | ||||||
50 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.49 | ||||||
51 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.66 | ||||||
52 | Nicholas Kornerup | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.60 | ||||||
53 | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:42.80 | ||||||
54 | Sofus Olivarius Vølund | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.26 | ||||||
55 | Vitus Birck | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.46 | ||||||
56 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.05 | ||||||
57 | Ikaros Volianitis | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.40 | ||||||
58 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.65 | ||||||
59 | Rasmus Hammer Dohnn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.72 | ||||||
60 | Asger Dahl Busch | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.81 | ||||||
61 | Mikkel Hoffmann | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.67 | ||||||
62 | Oskar Philbert Nielsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:03.11 | ||||||
63 | Malte A. Sch. Jørgensen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:05.29 | ||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Marco Mönkemöller | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej forts. bev. v50m | |||||
- | Lukas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej forts.bev.v 50m | |||||
- | Niels Døssing | 2003 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej forts.bev. v 75 m | |||||
- | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ej forts.bev v50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 1:04.97 | 1:04.97 | |||||
2 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.71 | 1:13.71 | |||||
3 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 1:13.86 | 1:13.86 | |||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.69 | 1:15.69 | |||||
5 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.06 | 1:21.06 | |||||
6 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 1:21.51 | 1:21.51 | |||||
7 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.60 | 1:21.60 | |||||
8 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.46 | 1:22.46 | |||||
9 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.27 | 1:23.27 | |||||
10 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.78 | 1:26.78 | |||||
11 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.00 | 1:31.00 | |||||
12 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.95 | 1:36.95 | |||||
13 | Sabrina Eriksen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:37.55 | 1:37.55 | |||||
- | Emilie Larsen | 2001 | GTI | DSQ | ej samt.ber.v.25m | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:19.50 | 1:19.50 | |||||
2 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 1:19.95 | 1:19.95 | |||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:20.09 | 1:20.09 | |||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:22.68 | 1:22.68 | |||||
5 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.00 | 1:24.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Asta Poulsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.40 | 1:26.40 | |||||
7 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.49 | 1:33.49 | |||||
8 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.83 | 1:33.83 | |||||
9 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.87 | 1:33.87 | |||||
10 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.39 | 1:34.39 | |||||
11 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:34.53 | 1:34.53 | |||||
12 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:51.03 | 1:51.03 | |||||
- | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 1 brystag v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 58.01 | ||||||
2 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.72 | ||||||
3 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.86 | ||||||
4 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 1:09.11 | ||||||
5 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.17 | ||||||
6 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.32 | ||||||
7 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svømning | 1:16.10 | ||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 1:02.09 | ||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 1:04.87 | ||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:07.80 | ||||||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.85 | ||||||
5 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:10.08 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 1:10.52 | ||||||
7 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.73 | ||||||
8 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 1:11.19 | ||||||
9 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.52 | ||||||
10 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.61 | ||||||
11 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:13.35 | ||||||
12 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:14.14 | ||||||
13 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:14.99 | ||||||
14 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.03 | ||||||
15 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.92 | ||||||
16 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:16.91 | ||||||
17 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.74 | ||||||
18 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.11 | ||||||
19 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:20.89 | ||||||
20 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.46 | ||||||
21 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.59 | ||||||
22 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.42 | ||||||
23 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.88 | ||||||
24 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:29.10 | ||||||
25 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.56 | ||||||
26 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:31.69 | ||||||
27 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:35.32 | ||||||
28 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:44.55 | ||||||
29 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:47.32 | ||||||
- | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 1:08.07 | 1:08.07 | |||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.27 | 1:10.27 | |||||
3 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.67 | 1:11.67 | |||||
4 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:11.86 | 1:11.86 | |||||
5 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.75 | 1:13.75 | |||||
6 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.48 | 1:14.48 | |||||
7 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:14.73 | 1:14.73 | |||||
8 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.25 | 1:15.25 | |||||
9 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.63 | 1:15.63 | |||||
10 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.47 | 1:17.47 | |||||
11 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.48 | 1:17.48 | |||||
12 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.85 | 1:17.85 | |||||
13 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.07 | 1:19.07 | |||||
14 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.22 | 1:19.22 | |||||
15 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.47 | 1:19.47 | |||||
16 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.33 | 1:20.33 | |||||
17 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.61 | 1:25.61 | |||||
18 | Thea Friis Skifte | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:28.19 | 1:28.19 | |||||
19 | Freja Makienok | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.31 | 1:33.31 | |||||
20 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:37.83 | 1:37.83 | |||||
21 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.81 | 1:38.81 | |||||
22 | Sofia Hansen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:42.59 | 1:42.59 | |||||
- | Sabrina Eriksen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.68 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:20.54 | ||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:20.87 | ||||||
4 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.51 | ||||||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.24 | 1:25.24 | |||||
6 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.47 | 1:25.47 | |||||
6 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.47 | 1:25.47 | |||||
8 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.97 | 1:25.97 | |||||
9 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.99 | 1:25.99 | |||||
10 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.08 | ||||||
11 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.30 | 1:27.30 | |||||
12 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.15 | 1:28.15 | |||||
13 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:28.23 | 1:28.23 | |||||
14 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:29.21 | 1:29.21 | |||||
15 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:29.36 | 1:29.36 | |||||
16 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:29.49 | 1:29.49 | |||||
17 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.19 | 1:30.19 | |||||
18 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.50 | 1:31.50 | |||||
19 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.68 | 1:33.68 | |||||
20 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.37 | 1:34.37 | |||||
21 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:35.79 | 1:35.79 | |||||
22 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:37.37 | 1:37.37 | |||||
23 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.47 | 1:38.47 | |||||
24 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:38.72 | 1:38.72 | |||||
25 | Erika Nicole Smith | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.68 | 1:39.68 | |||||
26 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:43.64 | 1:43.64 | |||||
27 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:44.66 | 1:44.66 | |||||
28 | Cecilie Pihl | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:46.91 | 1:46.91 | |||||
29 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.37 | 1:49.37 | |||||
30 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:49.57 | 1:49.57 | |||||
31 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.26 | 1:51.26 | |||||
32 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.40 | 1:51.40 | |||||
33 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.02 | 1:52.02 | |||||
34 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:52.92 | 1:52.92 | |||||
35 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.37 | 1:53.37 | |||||
36 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:54.62 | 1:54.62 | |||||
37 | Anna Storkfelt | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.10 | 1:58.10 | |||||
38 | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.68 | 1:58.68 | |||||
39 | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.22 | 1:59.22 | |||||
40 | Mille Bjørn | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:59.77 | 1:59.77 | |||||
41 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:00.74 | 2:00.74 | |||||
42 | Ida Olivarius | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:03.11 | 2:03.11 | |||||
- | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Maria Voss Winkler | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde K. Sørensen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | DNS | ||||||
- | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Alberte B. Andersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | afsl. på maven v 50m | |||||
- | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | afsl. på mave v 50 m | |||||
- | Jenni Dinh | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej samt. ber. v. 75m | |||||
- | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | DSQ | sv. på maven v. 50 m | |||||
- | Sille Sondt-Marcussen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | afsl. på mave v. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 58.62 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 59.67 | ||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 1:04.10 | ||||||
4 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 1:05.26 | ||||||
5 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.21 | ||||||
6 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.48 | ||||||
7 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.82 | ||||||
8 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.50 | ||||||
9 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.18 | ||||||
10 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.47 | ||||||
11 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.89 | ||||||
12 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 1:12.62 | ||||||
13 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:13.17 | ||||||
14 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.42 | ||||||
15 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:14.46 | ||||||
16 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:14.74 | ||||||
17 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:16.69 | ||||||
18 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:16.99 | ||||||
19 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:18.16 | ||||||
20 | Anders Christian Damgaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:18.90 | ||||||
21 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:21.53 | ||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 1:05.37 | ||||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:05.61 | ||||||
3 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 1:06.98 | ||||||
4 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.07 | ||||||
5 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 1:09.44 | ||||||
6 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:11.03 | ||||||
7 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.58 | ||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.84 | ||||||
9 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.99 | ||||||
10 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.71 | ||||||
11 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 1:14.96 | ||||||
12 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.15 | ||||||
13 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:15.42 | ||||||
14 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.96 | ||||||
15 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:16.21 | ||||||
16 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:16.39 | ||||||
17 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:16.95 | ||||||
18 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.16 | ||||||
19 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.38 | ||||||
20 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.49 | ||||||
21 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 1:17.71 | ||||||
22 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.28 | ||||||
23 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.38 | ||||||
24 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:22.07 | ||||||
25 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.79 | ||||||
26 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.00 | ||||||
27 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:23.90 | ||||||
28 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:24.18 | ||||||
29 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.35 | ||||||
30 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.68 | ||||||
31 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.83 | ||||||
32 | Sebastian Pissenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:28.24 | ||||||
33 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:30.40 | ||||||
34 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.46 | ||||||
35 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:30.80 | ||||||
36 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.84 | ||||||
37 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.65 | ||||||
38 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.09 | ||||||
38 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.09 | ||||||
40 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:35.86 | ||||||
41 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.72 | ||||||
42 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.66 | ||||||
43 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:43.60 | ||||||
44 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:44.73 | ||||||
45 | Vitus Birck | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.75 | ||||||
46 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.78 | ||||||
47 | Mikkel Hoffmann | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.51 | ||||||
48 | Rasmus Hammer Dohnn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.30 | ||||||
49 | Ikaros Volianitis | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.21 | ||||||
50 | Asger Dahl Busch | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:09.86 | ||||||
51 | Oskar Philbert Nielsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:11.80 | ||||||
- | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Marco Mönkemöller | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | svøm p maven v 50m | |||||
- | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | crawl arm v start | |||||
- | Nicholas Kornerup | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | afslut på maven v50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:17.22 | ||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:18.20 | ||||||
3 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 2:21.38 | ||||||
4 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 2:25.68 | ||||||
5 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 2:25.96 | ||||||
6 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:26.68 | ||||||
7 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:27.59 | ||||||
8 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:36.87 | ||||||
9 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 2:43.32 | ||||||
10 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:44.32 | ||||||
11 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:51.50 | ||||||
12 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:53.28 | ||||||
13 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:00.86 | ||||||
14 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:09.16 | ||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:30.98 | ||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:33.82 | ||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.19 | ||||||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 2:36.32 | ||||||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 2:43.27 | ||||||
6 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:45.83 | ||||||
7 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.86 | ||||||
8 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.94 | ||||||
9 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.41 | ||||||
10 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:52.23 | ||||||
11 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:52.89 | ||||||
12 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:52.91 | ||||||
13 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:55.13 | ||||||
14 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:56.35 | ||||||
15 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.91 | ||||||
16 | Asta Poulsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:57.22 | ||||||
17 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:58.84 | ||||||
18 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:59.51 | ||||||
19 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.68 | ||||||
20 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:01.59 | ||||||
21 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 3:03.35 | ||||||
22 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:05.01 | ||||||
23 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:13.24 | ||||||
24 | Cecilie Pihl | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 3:14.46 | ||||||
25 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:20.33 | ||||||
26 | Lucca Piel Høybye | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:21.27 | ||||||
27 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:37.64 | ||||||
28 | Maya Nielsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:46.24 | ||||||
- | Maria Voss Winkler | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:56.49 | ||||||
2 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 2:04.59 | ||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:04.70 | ||||||
4 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.57 | ||||||
5 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:14.57 | ||||||
6 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 2:16.12 | ||||||
7 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 2:17.62 | ||||||
8 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:18.51 | ||||||
9 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svømning | 2:18.78 | ||||||
10 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:19.68 | ||||||
11 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:22.37 | ||||||
12 | Nicolai S Christensen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 3:22.35 | ||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.86 | ||||||
2 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:13.23 | ||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:15.25 | ||||||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:15.36 | ||||||
5 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:15.90 | ||||||
6 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:20.52 | ||||||
7 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:20.85 | ||||||
8 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:20.95 | ||||||
9 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.08 | ||||||
10 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.39 | ||||||
11 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 2:21.61 | ||||||
12 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:22.25 | ||||||
13 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:24.71 | ||||||
14 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.39 | ||||||
15 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.27 | ||||||
16 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:27.38 | ||||||
17 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:27.57 | ||||||
18 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:28.04 | ||||||
19 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:28.40 | ||||||
20 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 2:29.24 | ||||||
21 | Lukas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:29.83 | ||||||
22 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:29.85 | ||||||
23 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 2:31.21 | ||||||
24 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.34 | ||||||
25 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 2:34.88 | ||||||
26 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:38.27 | ||||||
27 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.07 | ||||||
28 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.07 | ||||||
29 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:42.46 | ||||||
30 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:44.15 | ||||||
31 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 2:46.91 | ||||||
32 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:47.89 | ||||||
33 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:49.48 | ||||||
34 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:54.15 | ||||||
35 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:55.34 | ||||||
36 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.12 | ||||||
37 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:57.92 | ||||||
38 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:03.96 | ||||||
39 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:13.50 | ||||||
40 | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:37.54 | ||||||
41 | Sofus Olivarius Vølund | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:39.73 | ||||||
42 | Malte A. Sch. Jørgensen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:54.95 | ||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:47.07 | ||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:47.60 | ||||||
3 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 2:58.28 | ||||||
4 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:03.38 | ||||||
5 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 3:04.45 | ||||||
6 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:05.77 | ||||||
7 | Thea Friis Skifte | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:27.25 | ||||||
8 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 3:27.83 | ||||||
9 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:28.19 | ||||||
10 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:36.99 | ||||||
11 | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:37.02 | ||||||
12 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:37.68 | ||||||
13 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:07.21 | ||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 3:00.95 | ||||||
2 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:14.42 | ||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:18.50 | ||||||
4 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:23.25 | ||||||
5 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:29.53 | ||||||
6 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:29.78 | ||||||
7 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:30.96 | ||||||
8 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:31.44 | ||||||
9 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:39.73 | ||||||
10 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:43.69 | ||||||
11 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:50.49 | ||||||
12 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:22.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:27.39 | ||||||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 2:34.66 | ||||||
3 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:00.84 | ||||||
4 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:02.01 | ||||||
5 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 3:02.57 | ||||||
6 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:03.19 | ||||||
7 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:08.66 | ||||||
8 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:26.86 | ||||||
- | Anders Christian Damgaard | 2000 | Farum Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:47.90 | ||||||
2 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:48.01 | ||||||
3 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:56.50 | ||||||
4 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.04 | ||||||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:02.81 | ||||||
6 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 3:03.40 | ||||||
7 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:04.16 | ||||||
8 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:12.53 | ||||||
9 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 3:13.90 | ||||||
10 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 3:16.99 | ||||||
11 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 3:17.92 | ||||||
12 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 3:19.88 | ||||||
13 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:20.04 | ||||||
14 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:21.10 | ||||||
15 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:31.43 | ||||||
16 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:39.69 | ||||||
- | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | é hånd i vend v 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 1:01.59 | ||||||
2 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.22 | ||||||
3 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.54 | ||||||
4 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.98 | ||||||
5 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 1:04.76 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:05.38 | ||||||
7 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.64 | ||||||
8 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.83 | ||||||
9 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 1:06.41 | ||||||
10 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.43 | ||||||
11 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.46 | ||||||
11 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.46 | ||||||
13 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.12 | ||||||
14 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 1:07.60 | ||||||
15 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.54 | ||||||
16 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:08.59 | ||||||
17 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.18 | ||||||
18 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.39 | ||||||
19 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 1:09.43 | ||||||
20 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.76 | ||||||
21 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.63 | ||||||
22 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.98 | ||||||
23 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 1:13.20 | ||||||
24 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.13 | ||||||
25 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.26 | ||||||
26 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.13 | ||||||
27 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.83 | ||||||
28 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.97 | ||||||
29 | Thea Friis Skifte | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:21.01 | ||||||
30 | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:21.87 | ||||||
31 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:23.16 | ||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 1:08.04 | ||||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 1:08.38 | ||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.54 | ||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:10.78 | ||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.45 | ||||||
6 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:11.55 | ||||||
7 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.29 | ||||||
8 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:13.18 | ||||||
9 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:14.98 | ||||||
10 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.29 | ||||||
11 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.51 | ||||||
12 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.63 | ||||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.72 | ||||||
14 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.01 | ||||||
15 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.09 | ||||||
16 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:16.33 | ||||||
17 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.34 | ||||||
18 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:16.64 | ||||||
19 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.74 | ||||||
20 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.76 | ||||||
21 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.99 | ||||||
22 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.02 | ||||||
23 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.41 | ||||||
24 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.09 | ||||||
25 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.48 | ||||||
26 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.32 | ||||||
27 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.39 | ||||||
28 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.13 | ||||||
29 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.54 | ||||||
30 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.61 | ||||||
31 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.74 | ||||||
32 | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:23.13 | ||||||
33 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:23.69 | ||||||
34 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:24.49 | ||||||
35 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:25.02 | ||||||
36 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.03 | ||||||
37 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:32.92 | ||||||
38 | Anna Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:35.29 | ||||||
39 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:35.34 | ||||||
40 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.81 | ||||||
41 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.44 | ||||||
42 | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.78 | ||||||
43 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.01 | ||||||
44 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.28 | ||||||
45 | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.12 | ||||||
46 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.70 | ||||||
47 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:43.96 | ||||||
48 | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.15 | ||||||
49 | Anna Storkfelt | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.64 | ||||||
50 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:46.69 | ||||||
51 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.90 | ||||||
52 | Ida Olivarius | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.74 | ||||||
53 | Jenni Dinh | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 54.31 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 56.58 | ||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 56.77 | ||||||
4 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 57.57 | ||||||
5 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 58.08 | ||||||
6 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 58.79 | ||||||
7 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 58.95 | ||||||
8 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 59.18 | ||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 59.49 | ||||||
10 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 59.88 | ||||||
11 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 59.98 | ||||||
12 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 59.99 | ||||||
13 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.18 | ||||||
14 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.10 | ||||||
15 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:01.18 | OD1 | |||||
16 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.38 | ||||||
17 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 1:02.23 | ||||||
18 | Laurits Møller Petersen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.04 | ||||||
19 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.72 | ||||||
20 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 1:05.13 | ||||||
21 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svømning | 1:05.37 | ||||||
22 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:05.53 | ||||||
23 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:06.50 | ||||||
24 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.42 | ||||||
25 | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:08.01 | ||||||
26 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.46 | ||||||
27 | Nicolai S Christensen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 1:28.97 | ||||||
- | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 57.98 | ||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 58.11 | ||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 59.58 | ||||||
4 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 59.59 | ||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.23 | ||||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.28 | ||||||
7 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 1:01.18 | ||||||
8 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.18 | OD2 | |||||
9 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.00 | ||||||
10 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.25 | ||||||
11 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.67 | ||||||
12 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.29 | ||||||
13 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:04.88 | ||||||
14 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 1:04.93 | ||||||
15 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.09 | ||||||
16 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.10 | ||||||
17 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.57 | ||||||
18 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.59 | ||||||
19 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:05.70 | ||||||
20 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.85 | ||||||
21 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.91 | ||||||
22 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.75 | ||||||
23 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.99 | ||||||
24 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 1:07.43 | ||||||
25 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.59 | ||||||
26 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:07.65 | ||||||
27 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.90 | ||||||
28 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:08.33 | ||||||
29 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.36 | ||||||
30 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.55 | ||||||
31 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 1:08.56 | ||||||
32 | Sebastian Pissenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:08.69 | ||||||
33 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.89 | ||||||
34 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:09.00 | ||||||
35 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:09.98 | ||||||
36 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:10.51 | ||||||
37 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.52 | ||||||
38 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 1:10.69 | ||||||
39 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.33 | ||||||
40 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:11.40 | ||||||
41 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.89 | ||||||
42 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.28 | ||||||
43 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.90 | ||||||
44 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 1:13.92 | ||||||
45 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.97 | ||||||
46 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.10 | ||||||
47 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.43 | ||||||
48 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:14.70 | ||||||
49 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.85 | ||||||
50 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 1:14.97 | ||||||
51 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.35 | ||||||
52 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.56 | ||||||
53 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.93 | ||||||
54 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.10 | ||||||
55 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:18.41 | ||||||
56 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.01 | ||||||
57 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.64 | ||||||
58 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.72 | ||||||
59 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.94 | ||||||
60 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.96 | ||||||
61 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.64 | ||||||
62 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.10 | ||||||
63 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.82 | ||||||
64 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.34 | ||||||
65 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.19 | ||||||
66 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.55 | ||||||
67 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:26.74 | ||||||
68 | Niels Døssing | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 1:28.33 | ||||||
69 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:29.26 | ||||||
70 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:34.23 | ||||||
71 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.72 | ||||||
72 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.28 | ||||||
73 | Oskar Philbert Nielsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.86 | ||||||
74 | Asger Dahl Busch | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.22 | ||||||
- | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.76 | ||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:20.87 | ||||||
3 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.13 | ||||||
4 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 1:22.40 | ||||||
5 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 1:24.95 | ||||||
6 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.11 | ||||||
7 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:26.34 | ||||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.16 | ||||||
9 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.50 | ||||||
10 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.44 | ||||||
11 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 1:35.06 | ||||||
12 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.11 | ||||||
13 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.99 | ||||||
14 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:43.53 | ||||||
15 | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:44.14 | ||||||
16 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:46.39 | ||||||
17 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.62 | ||||||
- | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:25.16 | ||||||
2 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.74 | ||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.32 | ||||||
4 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.59 | ||||||
5 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.70 | ||||||
6 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:35.25 | ||||||
7 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.52 | ||||||
8 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.88 | ||||||
9 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:39.31 | ||||||
10 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.16 | ||||||
11 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.39 | ||||||
12 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.61 | ||||||
13 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.54 | ||||||
14 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:44.59 | ||||||
15 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.01 | ||||||
16 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.05 | ||||||
17 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:45.74 | ||||||
18 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.64 | ||||||
19 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:50.85 | ||||||
20 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:52.45 | ||||||
21 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.07 | ||||||
22 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:54.51 | ||||||
23 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:00.64 | ||||||
24 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.66 | ||||||
25 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.34 | ||||||
26 | Ida Lerche Sloth | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.53 | ||||||
27 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.69 | ||||||
28 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.67 | ||||||
29 | Bolette Nimskov | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.39 | ||||||
30 | Mille Bjørn | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:15.23 | ||||||
31 | Ida Olivarius | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.80 | ||||||
32 | Jenni Dinh | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:16.34 | ||||||
33 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.61 | ||||||
34 | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:22.07 | ||||||
35 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:22.37 | ||||||
36 | Anna Storkfelt | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:28.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.25 | ||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 1:11.44 | ||||||
3 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 1:11.51 | ||||||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.99 | ||||||
5 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.25 | ||||||
6 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:18.28 | ||||||
7 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.21 | ||||||
8 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.59 | ||||||
9 | August Terp Larsen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:22.18 | ||||||
10 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.69 | ||||||
11 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.38 | ||||||
12 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:25.34 | ||||||
13 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:25.68 | ||||||
14 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.96 | ||||||
15 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:27.37 | ||||||
16 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.02 | ||||||
17 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.12 | ||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:17.36 | ||||||
2 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.15 | ||||||
3 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:19.84 | ||||||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 1:21.16 | ||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.37 | ||||||
6 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.49 | ||||||
7 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.66 | ||||||
8 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.95 | ||||||
9 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.70 | ||||||
10 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.74 | ||||||
11 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:27.43 | ||||||
12 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.64 | ||||||
13 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.01 | ||||||
14 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 1:28.38 | ||||||
15 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.75 | ||||||
16 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:29.30 | ||||||
17 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.20 | ||||||
18 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.29 | ||||||
19 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.54 | ||||||
20 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.53 | ||||||
21 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.56 | ||||||
22 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.01 | ||||||
23 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.30 | ||||||
24 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:34.63 | ||||||
25 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.80 | ||||||
26 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.13 | ||||||
27 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.93 | ||||||
28 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:38.86 | ||||||
29 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:40.97 | ||||||
30 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:41.59 | ||||||
31 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.89 | ||||||
32 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.66 | ||||||
33 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.16 | ||||||
34 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.88 | ||||||
35 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.44 | ||||||
36 | Niels Døssing | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 1:59.13 | ||||||
37 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:00.66 | ||||||
38 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.16 | ||||||
39 | Andreas Rasmussen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:05.40 | ||||||
40 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:14.72 | ||||||
41 | Asger Dahl Busch | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 3:02.63 | ||||||
42 | Oskar Philbert Nielsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 3:08.66 | ||||||
- | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend 50 m | |||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afsl. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette S. Køhler | 2001 | GTI | 2:37.14 | ||||||
2 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 2:43.92 | ||||||
3 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:24.05 | ||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 2:38.18 | ||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.39 | ||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:47.68 | ||||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 2:50.76 | ||||||
5 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:00.79 | ||||||
6 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:02.43 | ||||||
7 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:08.01 | ||||||
8 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:08.46 | ||||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:11.08 | ||||||
10 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:12.25 | ||||||
11 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:31.84 | ||||||
- | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ej forts bev v 100 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.71 | ||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:13.68 | ||||||
3 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 2:18.68 | ||||||
4 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 2:29.24 | ||||||
5 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:35.34 | ||||||
6 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 2:40.86 | ||||||
7 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 2:43.59 | ||||||
- | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicolai S Christensen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej forts bev v 100 m | |||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.36 | ||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 2:15.89 | ||||||
3 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:29.16 | ||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:32.02 | ||||||
5 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:36.58 | ||||||
6 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.42 | ||||||
7 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.29 | ||||||
8 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 2:44.48 | ||||||
9 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 2:46.81 | ||||||
10 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:46.82 | ||||||
11 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:49.17 | ||||||
12 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:55.21 | ||||||
13 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:55.48 | ||||||
14 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:57.71 | ||||||
15 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:01.14 | ||||||
16 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:06.56 | ||||||
17 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:07.71 | ||||||
18 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:11.87 | ||||||
19 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:14.25 | ||||||
20 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:15.85 | ||||||
21 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:18.97 | ||||||
- | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej forts bev v 175 m | |||||
- | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | ej forts bev v 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 2:30.31 | ||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:34.46 | ||||||
3 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:40.88 | ||||||
4 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 2:41.53 | ||||||
5 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.03 | ||||||
6 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:44.70 | ||||||
7 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:44.93 | ||||||
8 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:48.03 | ||||||
9 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:49.39 | ||||||
10 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:52.00 | ||||||
11 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:54.38 | ||||||
12 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:55.27 | ||||||
13 | Thea Friis Skifte | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:02.50 | ||||||
14 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:04.43 | ||||||
15 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 3:05.42 | ||||||
16 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 3:08.63 | ||||||
17 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:09.98 | ||||||
18 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:10.24 | ||||||
19 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:19.50 | ||||||
20 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:30.70 | ||||||
21 | Emma Lhjungmann Hansen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:32.81 | ||||||
- | Emilie Larsen | 2001 | GTI | DNS | ||||||
- | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej forts bev v 75 m | |||||
- | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør v 50m | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.18 | ||||||
2 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 2:45.06 | ||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:51.62 | ||||||
4 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:59.42 | ||||||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:00.09 | ||||||
6 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:00.32 | ||||||
7 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.26 | ||||||
8 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:06.04 | ||||||
9 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:06.93 | ||||||
10 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:09.11 | ||||||
11 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:09.59 | ||||||
12 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.90 | ||||||
13 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:11.58 | ||||||
14 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:11.84 | ||||||
15 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:14.90 | ||||||
16 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:16.69 | ||||||
17 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:18.76 | ||||||
18 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:24.70 | ||||||
19 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:24.89 | ||||||
20 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:32.97 | ||||||
21 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:40.00 | ||||||
22 | Mille Bjørn | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 4:09.31 | ||||||
23 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 4:09.42 | ||||||
24 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | VAT Copenhagen/MK31 | 4:11.59 | ||||||
- | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ej forts. bev v 75m | |||||
- | Lotte Dyndgaard | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | DSQ | ej forts bev v 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.93 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.80 | ||||||
3 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 2:22.28 | ||||||
4 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.43 | ||||||
5 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.43 | ||||||
6 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:33.81 | ||||||
7 | Laurits Møller Petersen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:38.85 | ||||||
8 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.49 | ||||||
9 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.01 | ||||||
10 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:41.42 | ||||||
11 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:41.64 | ||||||
12 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svømning | 2:43.61 | ||||||
13 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:49.29 | ||||||
14 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 3:00.00 | ||||||
- | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | DSQ | afslut på mav v 100m | |||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 2:19.75 | ||||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 2:24.13 | ||||||
3 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 2:27.27 | ||||||
4 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:29.60 | ||||||
5 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 2:29.64 | ||||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.18 | ||||||
7 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:33.50 | ||||||
8 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:33.68 | ||||||
9 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:34.00 | ||||||
10 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.93 | ||||||
11 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:35.87 | ||||||
12 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 2:40.50 | ||||||
13 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 2:40.78 | ||||||
14 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:41.09 | ||||||
15 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.06 | ||||||
16 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:43.26 | ||||||
17 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.37 | ||||||
18 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.52 | ||||||
19 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:46.07 | ||||||
20 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 2:46.43 | ||||||
21 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:50.60 | ||||||
22 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.25 | ||||||
23 | Lukas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:53.41 | ||||||
24 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.12 | ||||||
25 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:58.78 | ||||||
26 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 2:58.92 | ||||||
27 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 2:59.25 | MD1 | |||||
27 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:59.25 | MD2 | |||||
29 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 2:59.65 | ||||||
30 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:01.96 | ||||||
31 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:01.99 | ||||||
32 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.39 | ||||||
33 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:02.76 | ||||||
34 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:02.97 | ||||||
35 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:06.63 | ||||||
36 | Sebastian Pissenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:07.12 | ||||||
37 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.97 | ||||||
38 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 3:11.72 | ||||||
39 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:16.57 | ||||||
40 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:21.38 | ||||||
41 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:22.57 | ||||||
42 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 3:26.62 | ||||||
43 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:38.92 | ||||||
44 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:54.65 | ||||||
- | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | DNF | ||||||
- | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ej forts bev v 75m | |||||
- | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | afslut på mav v100m | |||||
- | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | DSQ | afslut på mav v 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:20 |