Results for Farum Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | 721 | 1:06.84 | 2:25.25 | 3:52.98 | 4:59.32 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | 659 | 1:09.93 | 2:28.70 | 4:00.62 | 5:08.35 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 610 | 1:09.20 | 2:32.08 | 4:04.28 | 5:16.36 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Emma Wahlund | 1998 | 554 | 1:13.74 | 2:37.92 | 4:07.13 | 5:26.65 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
- | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | DSQ | Ryg afsl. mave | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 586 | 1:13.34 | 2:38.77 | 4:06.23 | 5:20.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 570 | 1:13.31 | 2:38.35 | 4:09.77 | 5:23.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah Pilgaard | 1999 | 544 | 1:13.24 | 2:38.86 | 4:14.46 | 5:28.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stinna Schnabl | 1999 | 485 | 1:14.18 | 2:41.28 | 4:22.87 | 5:41.57 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 475 | 1:18.99 | 2:50.77 | 4:23.44 | 5:43.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 409 | 1:22.95 | 2:57.60 | 4:42.23 | 6:01.46 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Maria Louise Ryle | 2000 | DSQ | Asym arm v. 50m | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-08 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 632 | 1:01.70 | 2:14.91 | 3:39.29 | 4:44.05 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | 599 | 1:02.75 | 2:20.66 | 3:39.12 | 4:49.20 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-2015 |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-08 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | 646 | 1:03.09 | 2:13.66 | 3:34.50 | 4:41.99 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | 626 | 1:04.33 | 2:20.17 | 3:40.42 | 4:44.95 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | 612 | 1:01.11 | 2:15.04 | 3:42.19 | 4:47.06 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Andreas Mårtensson | 1997 | 551 | 1:10.88 | 2:29.62 | 3:54.92 | 4:57.36 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 544 | 1:08.02 | 2:23.82 | 3:48.15 | 4:58.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oskar Hoff | 1998 | 514 | 1:04.44 | 2:25.90 | 3:53.26 | 5:04.21 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Rasmus Wegener | 1997 | 455 | 1:08.50 | 2:31.58 | 4:01.85 | 5:16.97 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 448 | 1:17.58 | 2:38.51 | 4:05.66 | 5:18.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 27.00 | ||||||
2 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.86 | ||||||
3 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 27.91 | ||||||
4 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.97 | ||||||
5 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 27.98 | ||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.10 | ||||||
7 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 28.11 | ||||||
8 | Sandra Lendt | 2000 | Trelleborg Sim | 28.14 | ||||||
9 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 28.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 28.22 | ||||||
11 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.32 | ||||||
12 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 28.41 | ||||||
13 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 28.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 28.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 28.55 | ||||||
16 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 28.62 | ||||||
17 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.67 | ||||||
18 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.79 | ||||||
19 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.85 | ||||||
20 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 28.94 | ||||||
21 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 28.97 | ||||||
22 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.01 | ||||||
23 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 29.09 | ||||||
24 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 29.11 | ||||||
24 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 29.11 | ||||||
26 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 29.13 | ||||||
27 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 29.32 | ||||||
28 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 29.39 | ||||||
29 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.41 | ||||||
30 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.50 | ||||||
31 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 29.54 | ||||||
32 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 29.58 | ||||||
33 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 29.63 | ||||||
34 | Sara Krell Refn | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.69 | ||||||
35 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.76 | ||||||
36 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.83 | ||||||
37 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.87 | ||||||
38 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.91 | ||||||
39 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.03 | ||||||
40 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.06 | ||||||
41 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 30.09 | ||||||
42 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 30.12 | ||||||
43 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.17 | ||||||
44 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.18 | ||||||
45 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.20 | ||||||
46 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 30.25 | ||||||
47 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.30 | ||||||
48 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.40 | ||||||
49 | Linnéa Månsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 30.45 | ||||||
50 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 30.51 | ||||||
51 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Svømmeklub | 30.64 | ||||||
52 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.71 | ||||||
53 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.74 | ||||||
54 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | Trelleborg Sim | 30.81 | ||||||
55 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 30.85 | ||||||
56 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.01 | ||||||
57 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 31.02 | ||||||
58 | Alberte M Hansen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.06 | ||||||
59 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.13 | ||||||
60 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 31.19 | ||||||
61 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.41 | ||||||
62 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.54 | ||||||
63 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.59 | ||||||
64 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 31.69 | ||||||
65 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.70 | ||||||
66 | Frida Thunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 31.72 | ||||||
67 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.97 | ||||||
68 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 32.06 | ||||||
69 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.34 | ||||||
70 | Maja Lundberg | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.39 | ||||||
71 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.61 | ||||||
72 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.12 | ||||||
73 | Francesca Nord | 2001 | Trelleborg Sim | 33.66 | ||||||
74 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.81 | ||||||
75 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 34.24 | ||||||
76 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 34.27 | ||||||
77 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 34.52 | ||||||
78 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.06 | ||||||
79 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.91 | ||||||
- | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Eilertsson | 2000 | Trelleborg Sim | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 688 | 26.87 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 642 | 27.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Rikke Munkholm | 1998 | 628 | 27.71 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 620 | 27.82 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Signe Bro | 1999 | 619 | 27.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 613 | 27.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Sandwång | 2001 | 619 | 27.84 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Julie Schmidt | 1995 | 606 | 28.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | My Rydgren | 1999 | 601 | 28.11 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 597 | 28.18 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Sandra Lendt | 2000 | 592 | 28.26 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
12 | Louise Halldén | 1998 | 564 | 28.71 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 07:30 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 669 | 23.90 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Jákupsson | 1994 | 656 | 24.06 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 637 | 24.29 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Philip Greve | 1998 | 630 | 24.39 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Niklas Hedegaard | 1990 | 609 | 24.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alfred Christensson | 1998 | 600 | 24.78 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Søren Meier | 1994 | 592 | 24.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Filip Christensson | 1991 | 592 | 24.90 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Marcus Olesen | 1995 | 570 | 25.21 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 569 | 25.22 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Olczyk | 1994 | 563 | 25.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 558 | 25.39 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Thomas Bech | 1998 | 557 | 25.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 550 | 25.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gustav Frödeberg | 1997 | 550 | 25.52 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
16 | Gustav Bækgaard | 1997 | 546 | 25.57 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Niels Breum Hansen | 1994 | 543 | 25.63 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Yannick Rasmussen | 1995 | 540 | 25.67 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Chris Johansen | 1996 | 536 | 25.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Jørner | 1998 | 532 | 25.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Hampus Svensson | 1999 | 528 | 25.86 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
22 | Asbjørn Garne | 1995 | 521 | 25.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | William Matras | 1998 | 521 | 25.98 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 511 | 26.14 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Frederik Weiss | 1999 | 499 | 26.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 498 | 26.37 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
27 | Mads Steen Petersen | 1997 | 497 | 26.39 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 496 | 26.40 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
29 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 494 | 26.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Martin Jungersen | 1997 | 494 | 26.45 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
31 | Mathias Marsengo | 1997 | 489 | 26.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 478 | 26.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 475 | 26.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Joachim Frimann | 1997 | 442 | 27.43 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Tim Petersson | 1999 | 441 | 27.47 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
36 | Adam Hansen | 1998 | 440 | 27.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Jonas Hyllested | 1999 | 439 | 27.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Ali Raeisi | 1998 | 436 | 27.57 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
39 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 426 | 27.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
40 | Johan Norén | 1986 | 422 | 27.86 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
41 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 354 | 29.54 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Siem Pedersen | 1991 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Joachim Blach Kristensen | 1995 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Tino Floris | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:30 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 658 | 24.04 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 649 | 24.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Philip Greve | 1998 | 641 | 24.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Niklas Hedegaard | 1990 | 605 | 24.71 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Meier | 1994 | 564 | 25.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alfred Christensson | 1998 | 523 | 25.95 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Filip Christensson | 1991 | 569 | 25.23 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 567 | 25.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 564 | 25.30 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marcus Olesen | 1995 | 553 | 25.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Olczyk | 1994 | 550 | 25.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Thomas Bech | 1998 | 536 | 25.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 07:30 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 |
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 582 | 35.69 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | 581 | 35.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma Wahlund | 1998 | 566 | 36.02 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 562 | 36.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 561 | 36.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 549 | 36.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe Skousen | 1999 | 535 | 36.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 530 | 36.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Astrid Ovesen | 1999 | 524 | 36.95 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicole Bennetsen | 2000 | 493 | 37.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 470 | 38.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Schmidt | 1995 | 466 | 38.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Marina Heller Hansen | 1994 | 459 | 38.62 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Anika Bryde | 2000 | 454 | 38.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicola Parfitt | 2000 | 454 | 38.77 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
16 | Astrid Albertsson | 2000 | 453 | 38.78 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
17 | Mathilde Huberts | 2000 | 451 | 38.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rosemarie Blicher | 2000 | 447 | 38.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kamilla Larsen | 1996 | 446 | 38.98 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Anna Fiedler | 2001 | 436 | 39.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 436 | 39.28 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 428 | 39.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 402 | 40.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 400 | 40.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Laura Dorenda | 2001 | 381 | 41.08 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
26 | Emilia Frederiksen | 2000 | 380 | 41.11 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
27 | Ninwa Somi | 1998 | 360 | 41.89 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
28 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 352 | 42.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Isabelle Moreau | 2001 | 352 | 42.20 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
30 | Felicia Schubert | 2001 | 349 | 42.29 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
31 | Cecilie Meyn | 2000 | 343 | 42.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Frida Thunheim-Glad | 2001 | 300 | 44.47 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
- | Mathilde Olsen | 1998 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Melinda Andersson | 2000 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:30 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 |
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 581 | 35.71 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 574 | 35.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Wahlund | 1998 | 564 | 36.05 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 563 | 36.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | 562 | 36.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 556 | 36.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe Skousen | 1999 | 545 | 36.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nicole Bennetsen | 2000 | 503 | 37.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Astrid Ovesen | 1999 | 502 | 37.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 489 | 37.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicola Parfitt | 2000 | 464 | 38.47 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
12 | Anika Bryde | 2000 | 377 | 41.22 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 07:30 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 26.62 2014-08-22 |
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 711 | 29.88 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | 655 | 30.70 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 617 | 31.32 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 561 | 32.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 561 | 32.33 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Yannick Rasmussen | 1995 | 558 | 32.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Jonas Olczyk | 1994 | 556 | 32.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 542 | 32.71 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tim Petersson | 1999 | 539 | 32.77 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Mikkel Ulrich | 1998 | 483 | 33.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Salim Celikovic | 1998 | 455 | 34.66 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Filip Christensson | 1991 | 440 | 35.06 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
13 | Jonas Hyllested | 1999 | 421 | 35.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Ali Raeisi | 1998 | 414 | 35.78 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 373 | 37.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Peter Forsberg | 1997 | 367 | 37.23 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Joachim Blach Kristensen | 1995 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:30 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 26.62 2014-08-22 |
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 724 | 29.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | 676 | 30.38 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 586 | 31.86 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Jonas Olczyk | 1994 | 572 | 32.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 569 | 32.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 560 | 32.35 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tim Petersson | 1999 | 527 | 33.00 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Mikkel Ulrich | 1998 | 470 | 34.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Salim Celikovic | 1998 | 457 | 34.62 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Filip Christensson | 1991 | 418 | 35.65 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Jonas Hyllested | 1999 | 415 | 35.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Yannick Rasmussen | 1995 | DSQ | 2 flyben v start | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Vater | 1997 | 650 | 28.94 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 623 | 29.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 620 | 29.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 606 | 29.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 603 | 29.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Schmidt | 1995 | 575 | 30.14 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 573 | 30.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 569 | 30.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | My Rydgren | 1999 | 559 | 30.42 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 558 | 30.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Clara Schade Cantby | 2000 | 555 | 30.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 555 | 30.50 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Emily Gantriis | 1999 | 550 | 30.58 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 550 | 30.59 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ida Sandwång | 2001 | 548 | 30.62 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Caroline Hørlykke | 2000 | 543 | 30.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frederikke Dons | 1998 | 542 | 30.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 523 | 31.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Hannah Pilgaard | 1999 | 522 | 31.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 511 | 31.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 507 | 31.42 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
22 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 504 | 31.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 498 | 31.62 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 496 | 31.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sara Krell Refn | 1999 | 495 | 31.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
26 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 495 | 31.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Frederikke Houen | 1998 | 490 | 31.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Clara Marott Schelde | 2000 | 488 | 31.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
29 | Stinna Schnabl | 1999 | 486 | 31.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 478 | 32.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 476 | 32.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Augusta Andersson | 1997 | 473 | 32.17 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
32 | Cassandra Thimmer | 1999 | 473 | 32.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 472 | 32.18 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 467 | 32.30 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 446 | 32.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 443 | 32.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
38 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 434 | 33.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 431 | 33.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
40 | Linnéa Månsson | 1996 | 429 | 33.22 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
41 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 427 | 33.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
42 | Simone Jørgensen | 1999 | 425 | 33.34 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
43 | Veronika Storm | 1998 | 421 | 33.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
44 | Julie Bak | 1997 | 421 | 33.44 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
45 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 411 | 33.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
46 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 409 | 33.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
47 | Karina Garne Larsen | 2000 | 390 | 34.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
48 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 390 | 34.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
49 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 388 | 34.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
50 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 381 | 34.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
51 | Astrid Albertsson | 2000 | 372 | 34.84 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
52 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 371 | 34.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
53 | Iben Jeppesen | 2000 | 369 | 34.95 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
54 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 368 | 34.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
55 | Cecilie Meyn | 2000 | 366 | 35.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
56 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 348 | 35.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
57 | Frederikke Arentoft | 2000 | 317 | 36.75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
58 | Isabelle Moreau | 2001 | 314 | 36.88 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
59 | Frida Eilertsson | 2000 | 309 | 37.06 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
60 | Francesca Nord | 2001 | 271 | 38.74 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
61 | Anna Fiedler | 2001 | 267 | 38.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
62 | Elsa Assarsson | 2001 | 260 | 39.27 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Camilla Taylor | 2000 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Emma Beyer | 2000 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Melinda Andersson | 2000 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Rosemarie Blicher | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 650 | 28.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 634 | 29.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 634 | 29.18 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | 633 | 29.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 597 | 29.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emily Gantriis | 1999 | 613 | 29.51 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 594 | 29.82 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | My Rydgren | 1999 | 570 | 30.22 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Clara Schade Cantby | 2000 | 555 | 30.50 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 551 | 30.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Clara Vater | 1997 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 07:31 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | 658 | 25.78 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 644 | 25.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 630 | 26.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niklas Hedegaard | 1990 | 630 | 26.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alfred Christensson | 1998 | 609 | 26.45 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | 597 | 26.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Lasse Pittioni | 1995 | 595 | 26.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Anton Olsen | 1998 | 586 | 26.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Thomas Bech | 1998 | 581 | 26.87 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 577 | 26.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 577 | 26.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniel Christian | 1998 | 566 | 27.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oskar Hoff | 1998 | 557 | 27.26 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Lars Breum Hansen | 1997 | 555 | 27.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oscar Olsson | 1999 | 546 | 27.43 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
16 | Marcus Rappenborg | 1999 | 540 | 27.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frederik O. Møller | 1999 | 535 | 27.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Filip Christensson | 1991 | 525 | 27.79 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
19 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 521 | 27.86 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jonas Olczyk | 1994 | 516 | 27.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Frederik Weiss | 1999 | 508 | 28.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Oliver Jacobsen | 1997 | 501 | 28.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Hampus Svensson | 1999 | 489 | 28.47 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
24 | Phillip Riis | 1998 | 485 | 28.53 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Adam Hansen | 1998 | 485 | 28.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mathias Marsengo | 1997 | 482 | 28.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 474 | 28.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
28 | William Matras | 1998 | 472 | 28.79 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 462 | 29.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 461 | 29.02 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Johan Norén | 1986 | 458 | 29.08 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
32 | Andreas Mårtensson | 1997 | 456 | 29.12 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
33 | Jonas Hyllested | 1999 | 454 | 29.18 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Salim Celikovic | 1998 | 428 | 29.75 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
35 | Joachim Frimann | 1997 | 428 | 29.76 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 423 | 29.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Martin Jungersen | 1997 | 421 | 29.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
38 | Ali Raeisi | 1998 | 420 | 29.94 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Frederik Siem Pedersen | 1991 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Joachim Blach Kristensen | 1995 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:31 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | 678 | 25.52 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 661 | 25.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niklas Hedegaard | 1990 | 647 | 25.93 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 645 | 25.96 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Alfred Christensson | 1998 | 638 | 26.05 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | 613 | 26.40 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Anton Olsen | 1998 | 598 | 26.62 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 594 | 26.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Pittioni | 1995 | 593 | 26.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Oskar Hoff | 1998 | 582 | 26.86 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Daniel Christian | 1998 | 572 | 27.02 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 542 | 27.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Vater | 1997 | 641 | 31.37 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 608 | 31.93 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | 565 | 32.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederikke Houen | 1998 | 563 | 32.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stinna Schnabl | 1999 | 558 | 32.85 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Linnéa Månsson | 1996 | 556 | 32.90 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Katrine Stampe | 2000 | 540 | 33.22 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Emilie Hørlykke | 1998 | 537 | 33.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 536 | 33.30 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elin Rundblad | 1999 | 533 | 33.37 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Mia Wennecke | 1999 | 524 | 33.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 516 | 33.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Mathilde Olsen | 1998 | 516 | 33.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Julie Schmidt | 1995 | 510 | 33.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Caroline Hørlykke | 2000 | 506 | 33.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 488 | 34.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Nicola Parfitt | 2000 | 480 | 34.54 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
18 | Ida Sandwång | 2001 | 479 | 34.58 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
19 | Simone Bukholt | 1999 | 478 | 34.59 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nanna Drewsen | 1998 | 477 | 34.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Signe Skousen | 1999 | 476 | 34.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Frederikke Arentoft | 2000 | 462 | 35.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Veronika Storm | 1998 | 457 | 35.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 427 | 35.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Sofie W. Krattet | 2000 | 423 | 36.04 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | 421 | 36.09 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
27 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 410 | 36.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 409 | 36.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 406 | 36.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
30 | Xenia Huryn | 2000 | 395 | 36.85 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
31 | Maria Dollas | 1998 | 395 | 36.86 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 388 | 37.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emilia Frederiksen | 2000 | 374 | 37.54 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
34 | Alice Gantriis | 2000 | 360 | 38.03 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Cassandra Thimmer | 1999 | 348 | 38.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 340 | 38.74 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
37 | Melinda Andersson | 2000 | 327 | 39.26 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
38 | Elsa Assarsson | 2001 | 276 | 41.54 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
39 | Julia Frederiksen | 2001 | 269 | 41.87 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
40 | Felicia Schubert | 2001 | 265 | 42.10 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
41 | Laura Dorenda | 2001 | 240 | 43.53 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Regitse Sofie Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 624 | 31.65 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Linnéa Månsson | 1996 | 596 | 32.15 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Stinna Schnabl | 1999 | 595 | 32.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Frederikke Mertins | 2000 | 595 | 32.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederikke Houen | 1998 | 557 | 32.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 590 | 32.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Katrine Stampe | 2000 | 563 | 32.76 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 552 | 32.98 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Hørlykke | 1998 | 552 | 32.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Elin Rundblad | 1999 | 526 | 33.52 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Mia Wennecke | 1999 | 501 | 34.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Vater | 1997 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:50 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 730 | 26.69 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 682 | 27.30 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | 653 | 27.70 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Marcus Olesen | 1995 | 602 | 28.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 593 | 28.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Breum Hansen | 1997 | 550 | 29.33 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hampus Svensson | 1999 | 548 | 29.36 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Jonas Olczyk | 1994 | 537 | 29.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | William Matras | 1998 | 531 | 29.67 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Alfred Christensson | 1998 | 525 | 29.79 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Chris Johansen | 1996 | 515 | 29.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Phillip Riis | 1998 | 512 | 30.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Daniel Christian | 1998 | 512 | 30.04 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik O. Møller | 1999 | 506 | 30.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mads Jørner | 1998 | 500 | 30.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 499 | 30.30 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
17 | Gustav Bækgaard | 1997 | 498 | 30.32 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Rindshøj | 1999 | 491 | 30.47 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Oskar Hoff | 1998 | 490 | 30.48 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
20 | Asbjørn Garne | 1995 | 486 | 30.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 444 | 31.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 421 | 32.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Mikkel Ulrich | 1998 | 382 | 33.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 776 | 26.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 709 | 26.95 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | 670 | 27.47 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Marcus Olesen | 1995 | 616 | 28.25 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 587 | 28.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Breum Hansen | 1997 | 514 | 30.01 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hampus Svensson | 1999 | 566 | 29.06 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Jonas Olczyk | 1994 | 564 | 29.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Phillip Riis | 1998 | 556 | 29.23 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Daniel Christian | 1998 | 528 | 29.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alfred Christensson | 1998 | 527 | 29.75 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | William Matras | 1998 | 515 | 29.98 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 767 | 1:02.10 | 2:07.21 | 3:14.30 | 4:21.21 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | 696 | 1:03.99 | 2:12.94 | 3:22.13 | 4:29.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 687 | 1:04.58 | 2:13.78 | 3:23.37 | 4:30.91 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Louise Halldén | 1998 | 670 | 1:03.65 | 2:12.58 | 3:23.15 | 4:33.21 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
5 | Erica Sjöholm | 1997 | 656 | 1:06.08 | 2:16.83 | 3:26.41 | 4:35.20 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 628 | 1:07.04 | 2:17.92 | 3:28.65 | 4:39.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tove Sparrman | 1996 | 612 | 1:07.33 | 2:18.32 | 3:30.31 | 4:41.65 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
8 | Rikke Munkholm | 1998 | 595 | 1:06.88 | 2:18.74 | 3:31.60 | 4:44.23 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Frederikke Dons | 1998 | 568 | 1:09.13 | 2:23.63 | 3:36.54 | 4:48.71 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kamilla Larsen | 1996 | 548 | 1:09.87 | 2:23.81 | 3:38.40 | 4:52.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Lærke Viereck | 1997 | 542 | 1:11.16 | 2:25.99 | 3:40.22 | 4:53.21 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Julie Lunau | 1995 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2015 |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Freja Gram | 1999 | 663 | 1:05.58 | 2:14.71 | 3:24.69 | 4:34.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | 659 | 1:06.18 | 2:16.93 | 3:27.19 | 4:34.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lina Sjöholm | 2000 | 638 | 1:06.21 | 2:16.70 | 3:27.51 | 4:37.72 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
4 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 632 | 1:07.90 | 2:19.26 | 3:30.64 | 4:38.57 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | My Rydgren | 1999 | 617 | 1:04.88 | 2:16.88 | 3:29.71 | 4:40.80 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Sara Stenberg | 2001 | 603 | 1:07.22 | 2:19.16 | 3:31.67 | 4:42.95 | |||
Simklubben Triton | ||||||||||
7 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 577 | 1:08.27 | 2:21.90 | 3:35.82 | 4:47.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 576 | 1:04.92 | 2:18.48 | 3:32.33 | 4:47.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alberte M Hansen | 2000 | 573 | 1:09.62 | 2:23.26 | 3:36.64 | 4:47.87 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
10 | Nina Toft | 2000 | 568 | 1:07.37 | 2:20.25 | 3:34.44 | 4:48.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 560 | 1:10.13 | 2:24.32 | 3:37.94 | 4:50.09 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Gotthard | 1999 | 554 | 1:09.66 | 2:23.40 | 3:38.18 | 4:51.17 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karina Garne Larsen | 2000 | 528 | 1:10.24 | 2:25.55 | 3:41.34 | 4:55.74 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 521 | 1:11.19 | 2:27.28 | 3:43.60 | 4:57.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Amalie W. Olsen | 2001 | 521 | 1:10.18 | 2:25.86 | 3:42.88 | 4:57.15 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 519 | 1:10.63 | 2:26.22 | 3:42.10 | 4:57.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 514 | 1:11.51 | 2:28.57 | 3:45.37 | 4:58.43 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 514 | 1:10.03 | 2:26.08 | 3:42.83 | 4:58.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 513 | 1:11.05 | 2:28.17 | 3:44.93 | 4:58.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Isabelle Sering | 2002 | 495 | 1:10.12 | 2:27.03 | 3:44.39 | 5:02.19 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
21 | Louise Peacock | 2001 | 462 | 1:11.39 | 2:30.85 | 3:50.69 | 5:09.22 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
22 | Cecilie Meyn | 2000 | 461 | 1:13.53 | 2:33.04 | 3:52.45 | 5:09.54 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 457 | 1:15.49 | 2:34.05 | 3:52.58 | 5:10.30 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 406 | 1:15.98 | 2:38.26 | 4:01.43 | 5:22.95 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 365 | 1:18.59 | 2:44.84 | 4:10.53 | 5:34.41 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emma Beyer | 2000 | 330 | 1:20.27 | 2:48.12 | 4:19.03 | 5:45.98 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 281 | 1:25.97 | 3:00.39 | 4:35.11 | 6:04.94 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Røssel | 1995 | 684 | 1:00.44 | 2:04.26 | 3:08.34 | 4:09.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 676 | 59.41 | 2:02.43 | 3:06.78 | 4:10.73 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 515 | 1:03.25 | 2:12.86 | 3:23.41 | 4:34.44 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-2015 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 611 | 1:01.22 | 2:07.89 | 3:14.73 | 4:19.27 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 609 | 1:02.00 | 2:08.65 | 3:15.69 | 4:19.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | 567 | 1:03.23 | 2:11.64 | 3:20.42 | 4:25.75 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 566 | 1:02.64 | 2:10.86 | 3:19.22 | 4:25.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Steen Petersen | 1997 | 555 | 1:05.88 | 2:14.33 | 3:21.89 | 4:27.71 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Frödeberg | 1997 | 543 | 1:02.15 | 2:10.62 | 3:20.75 | 4:29.59 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
7 | Alexander Mogensen | 1999 | 437 | 1:07.92 | 2:22.37 | 3:37.73 | 4:49.83 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Gram Peters | 2001 | 433 | 1:09.46 | 2:23.96 | 3:38.79 | 4:50.69 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christoffer Dellhede | 2001 | 397 | 1:07.72 | 2:23.95 | 3:42.83 | 4:59.36 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Lucas Lindblom | 2000 | 347 | 1:12.63 | 2:33.94 | 3:54.79 | 5:13.05 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 336 | 1:13.32 | 2:34.66 | 3:57.19 | 5:16.30 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Løwenstein | 2001 | 319 | 1:13.82 | 2:35.87 | 3:59.30 | 5:21.93 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Casper Svärd | 2001 | 260 | 1:20.19 | 2:48.60 | 4:17.65 | 5:44.56 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 734 | 29.77 | 1:01.53 | 1:33.56 | 2:05.21 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Jaqueline Hippi | 1996 | 708 | 29.48 | 1:01.50 | 1:34.40 | 2:06.71 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 688 | 29.85 | 1:01.49 | 1:34.68 | 2:07.95 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Julie Lunau | 1995 | 658 | 30.66 | 1:03.51 | 1:37.07 | 2:09.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 648 | 31.00 | 1:03.90 | 1:37.46 | 2:10.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Halldén | 1998 | 647 | 30.56 | 1:03.53 | 1:37.20 | 2:10.59 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
7 | Lisa Steen Duus | 1997 | 643 | 30.68 | 1:03.94 | 1:37.54 | 2:10.88 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Nanna Drewsen | 1998 | 618 | 30.51 | 1:04.09 | 1:38.17 | 2:12.61 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Rikke Munkholm | 1998 | 617 | 30.97 | 1:04.58 | 1:38.97 | 2:12.67 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Caroline Erichsen | 1998 | 597 | 31.67 | 1:05.78 | 1:40.11 | 2:14.13 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 595 | 31.38 | 1:05.91 | 1:40.24 | 2:14.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ebba Rosenquist | 1989 | 595 | 31.19 | 1:05.47 | 1:40.09 | 2:14.29 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
13 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 588 | 31.02 | 1:04.99 | 1:40.11 | 2:14.82 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Frederikke Dons | 1998 | 582 | 31.20 | 1:05.39 | 1:40.30 | 2:15.30 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 564 | 31.89 | 1:06.56 | 1:42.03 | 2:16.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tove Sparrman | 1996 | 563 | 31.24 | 1:06.18 | 1:41.24 | 2:16.77 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
17 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 561 | 30.24 | 1:04.54 | 1:40.44 | 2:16.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Julie Schmidt | 1995 | 560 | 31.24 | 1:05.94 | 1:41.47 | 2:17.03 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 535 | 30.10 | 1:04.01 | 1:40.95 | 2:19.09 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Stine Boe Gad | 1997 | 409 | 34.88 | 1:13.19 | 1:52.64 | 2:32.17 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 398 | 34.57 | 1:13.82 | 1:53.79 | 2:33.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 673 | 29.75 | 1:02.66 | 1:36.35 | 2:08.86 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | 630 | 30.50 | 1:03.85 | 1:37.84 | 2:11.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Bro | 1999 | 616 | 30.50 | 1:04.05 | 1:38.60 | 2:12.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | My Rydgren | 1999 | 601 | 29.73 | 1:02.82 | 1:38.44 | 2:13.81 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 569 | 30.93 | 1:05.64 | 1:41.32 | 2:16.32 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 566 | 32.38 | 1:07.11 | 1:41.91 | 2:16.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lina Sjöholm | 2000 | 557 | 31.32 | 1:06.58 | 1:42.22 | 2:17.25 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
8 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 552 | 32.87 | 1:08.48 | 1:42.92 | 2:17.72 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Mia Wennecke | 1999 | 548 | 30.59 | 1:06.09 | 1:42.17 | 2:18.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thit Bondo | 2000 | 547 | 31.96 | 1:06.66 | 1:42.19 | 2:18.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Alberte M Hansen | 2000 | 545 | 32.37 | 1:07.55 | 1:43.34 | 2:18.31 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
12 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 537 | 32.43 | 1:07.49 | 1:43.22 | 2:18.99 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Stampe | 2000 | 533 | 30.89 | 1:05.78 | 1:42.60 | 2:19.34 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Mai Andersen | 2000 | 530 | 32.54 | 1:07.33 | 1:43.69 | 2:19.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Amalie Gotthard | 1999 | 525 | 32.80 | 1:08.13 | 1:44.69 | 2:19.99 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 512 | 31.86 | 1:07.64 | 1:44.51 | 2:21.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 505 | 33.04 | 1:09.40 | 1:45.97 | 2:21.86 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Sara Krell Refn | 1999 | 501 | 32.44 | 1:08.40 | 1:45.70 | 2:22.23 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Hannah Pilgaard | 1999 | 500 | 32.51 | 1:08.55 | 1:45.14 | 2:22.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Caroline Hørlykke | 2000 | 499 | 31.10 | 1:06.96 | 1:45.32 | 2:22.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 496 | 32.56 | 1:09.44 | 1:46.70 | 2:22.69 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Karina Garne Larsen | 2000 | 493 | 33.62 | 1:10.11 | 1:46.76 | 2:22.93 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
23 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 484 | 33.02 | 1:09.49 | 1:46.59 | 2:23.88 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Anika Bryde | 2000 | 482 | 32.95 | 1:08.90 | 1:46.66 | 2:24.06 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 478 | 32.72 | 1:09.57 | 1:47.37 | 2:24.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 474 | 32.85 | 1:09.74 | 1:47.69 | 2:24.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Alice Gantriis | 2000 | 464 | 32.39 | 1:09.18 | 1:48.73 | 2:25.87 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 464 | 32.95 | 1:10.19 | 1:49.32 | 2:25.87 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 453 | 33.65 | 1:11.26 | 1:49.38 | 2:27.10 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cecilie Meyn | 2000 | 438 | 34.08 | 1:11.92 | 1:50.62 | 2:28.72 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 434 | 34.54 | 1:12.41 | 1:50.33 | 2:29.15 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Iben Jeppesen | 2000 | 424 | 33.69 | 1:11.50 | 1:52.01 | 2:30.34 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 419 | 34.88 | 1:12.47 | 1:51.92 | 2:30.91 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
34 | Freja A. Skov | 2000 | 418 | 33.86 | 1:12.99 | 1:52.32 | 2:31.06 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mia Walter | 2000 | 409 | 34.58 | 1:13.40 | 1:53.00 | 2:32.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emilia Frederiksen | 2000 | 407 | 34.67 | 1:13.74 | 1:53.36 | 2:32.34 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
37 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 398 | 34.69 | 1:13.41 | 1:53.79 | 2:33.57 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
38 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 394 | 34.08 | 1:13.19 | 1:53.56 | 2:34.06 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | Emma Beyer | 2000 | 391 | 35.68 | 1:14.94 | 1:55.09 | 2:34.42 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
40 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 387 | 35.54 | 1:15.62 | 1:56.26 | 2:34.91 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
41 | Frida Eilertsson | 2000 | 350 | 36.33 | 2:40.18 | 2:40.18 | ||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
42 | Julia Frederiksen | 2001 | 339 | 36.67 | 1:17.77 | 2:00.13 | 2:41.99 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
43 | Elsa Assarsson | 2001 | 312 | 37.29 | 1:19.77 | 2:03.62 | 2:46.52 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
44 | Francesca Nord | 2001 | 283 | 37.38 | 1:21.40 | 2:07.13 | 2:51.96 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:11 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | 760 | 29.45 | 1:01.41 | 1:33.10 | 2:03.78 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 749 | 29.59 | 1:00.91 | 1:32.71 | 2:04.38 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 678 | 30.25 | 1:03.20 | 1:35.92 | 2:08.58 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 664 | 30.62 | 1:03.56 | 1:36.89 | 2:09.46 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emily Gantriis | 1999 | 652 | 29.95 | 1:02.84 | 1:36.60 | 2:10.26 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Halldén | 1998 | 647 | 30.38 | 1:03.64 | 1:37.07 | 2:10.56 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
7 | Lisa Steen Duus | 1997 | 668 | 30.60 | 1:03.86 | 1:37.29 | 2:09.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Klara Reeh | 1999 | 665 | 30.03 | 1:03.11 | 1:36.70 | 2:09.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe Bro | 1999 | 635 | 30.42 | 1:03.69 | 1:37.82 | 2:11.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nanna Drewsen | 1998 | 630 | 30.24 | 1:03.72 | 1:37.75 | 2:11.79 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Rikke Munkholm | 1998 | 609 | 30.39 | 1:04.37 | 1:38.65 | 2:13.25 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | My Rydgren | 1999 | 599 | 30.93 | 1:05.02 | 1:39.39 | 2:13.98 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1996 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Røssel | 1995 | 642 | 27.88 | 57.98 | 1:28.62 | 1:58.23 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Claus Lerche Iversen | 1977 | 635 | 27.59 | 57.75 | 1:28.62 | 1:58.64 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 615 | 27.80 | 58.10 | 1:29.13 | 1:59.90 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Niels Breum Hansen | 1994 | 514 | 29.76 | 1:01.56 | 1:35.07 | 2:07.31 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Yannick Rasmussen | 1995 | 500 | 27.89 | 1:00.21 | 1:35.08 | 2:08.49 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 495 | 29.11 | 1:01.65 | 1:35.23 | 2:08.87 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Bjørn Wismann | 1996 | 472 | 30.39 | 1:03.41 | 1:36.85 | 2:10.97 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Filip Christensson | 1991 | 458 | 27.83 | 1:00.49 | 1:36.27 | 2:12.31 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1999 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 632 | 27.93 | 58.20 | 1:28.87 | 1:58.84 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | 619 | 28.65 | 58.48 | 1:29.37 | 1:59.64 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | 611 | 28.40 | 58.28 | 1:29.10 | 2:00.20 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | 608 | 28.68 | 59.19 | 1:28.93 | 2:00.34 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 581 | 27.08 | 57.23 | 1:29.62 | 2:02.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 552 | 28.90 | 1:00.40 | 1:32.26 | 2:04.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Bækgaard | 1997 | 551 | 28.64 | 1:00.41 | 1:32.00 | 2:04.36 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gustav Frödeberg | 1997 | 548 | 28.61 | 59.63 | 1:31.94 | 2:04.60 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
9 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 545 | 28.30 | 59.50 | 1:32.21 | 2:04.87 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Jacobsen | 1997 | 529 | 29.16 | 1:00.40 | 1:33.49 | 2:06.06 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Markus Bøjsen | 1999 | 516 | 29.46 | 1:00.86 | 1:33.85 | 2:07.15 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Thomas Bech | 1998 | 513 | 29.19 | 1:01.46 | 1:34.50 | 2:07.41 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alfred Christensson | 1998 | 511 | 29.05 | 1:01.63 | 1:34.90 | 2:07.52 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Joakim Brønnum | 1997 | 511 | 28.93 | 1:00.38 | 1:33.27 | 2:07.57 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Emil Toft | 1998 | 497 | 29.82 | 1:01.90 | 1:35.05 | 2:08.71 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 497 | 29.70 | 1:02.37 | 1:36.05 | 2:08.71 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Oskar Hoff | 1998 | 485 | 29.35 | 1:02.30 | 1:37.00 | 2:09.82 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
18 | Adam Hansen | 1998 | 477 | 28.87 | 1:01.01 | 1:35.34 | 2:10.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jacob Weberg | 1997 | 471 | 30.34 | 1:03.47 | 1:37.29 | 2:11.05 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Marcus Rappenborg | 1999 | 450 | 28.97 | 1:02.88 | 1:38.10 | 2:13.04 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mikkel Ulrich | 1998 | 448 | 29.33 | 1:03.72 | 1:38.67 | 2:13.26 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Rasmus Wegener | 1997 | 438 | 30.13 | 1:03.96 | 1:39.06 | 2:14.22 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 373 | 31.39 | 1:07.22 | 1:45.05 | 2:21.58 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Oliver Steen | 1997 | 370 | 31.41 | 1:07.84 | 1:45.21 | 2:22.01 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
25 | Thomas Vilmar | 1998 | 354 | 31.87 | 1:08.09 | 1:46.57 | 2:24.16 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Tino Floris | 1998 | 158 | 3:08.67 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:11 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Claus Lerche Iversen | 1977 | 645 | 27.98 | 58.34 | 1:28.87 | 1:58.00 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 642 | 27.90 | 57.69 | 1:28.09 | 1:58.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 631 | 27.86 | 58.23 | 1:29.27 | 1:58.86 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Mårtensson | 1997 | 617 | 28.11 | 58.84 | 1:29.33 | 1:59.80 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 597 | 28.86 | 59.81 | 1:29.75 | 2:01.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Olsen | 1998 | 583 | 28.46 | 59.10 | 1:30.02 | 2:02.04 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Gustav Bækgaard | 1997 | 564 | 29.45 | 1:01.10 | 1:32.52 | 2:03.44 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 557 | 28.57 | 1:00.31 | 1:32.59 | 2:03.96 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Frödeberg | 1997 | 547 | 28.86 | 1:01.43 | 1:34.14 | 2:04.66 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
10 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 545 | 30.91 | 1:04.82 | 1:34.76 | 2:04.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Jacobsen | 1997 | 515 | 28.48 | 1:00.74 | 1:34.46 | 2:07.18 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Markus Bøjsen | 1999 | 503 | 29.54 | 1:02.11 | 1:34.76 | 2:08.20 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Vater | 1997 | 639 | 33.01 | 1:07.47 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 634 | 32.83 | 1:07.65 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Linnéa Månsson | 1996 | 552 | 34.68 | 1:10.82 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Frederikke Houen | 1998 | 551 | 33.94 | 1:10.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Hørlykke | 1998 | 546 | 35.64 | 1:11.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 544 | 34.83 | 1:11.18 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tanja Lylloff | 1998 | 499 | 35.46 | 1:13.26 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Boutrup | 1998 | 491 | 37.09 | 1:13.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Julie Schmidt | 1995 | 489 | 1:13.74 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Veronika Storm | 1998 | 453 | 36.49 | 1:15.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Cecilie Christensen | 1997 | 412 | 34.06 | 1:18.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Ninwa Somi | 1998 | 299 | 42.04 | 1:26.87 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Mathilde Olsen | 1998 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 604 | 33.32 | 1:08.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 573 | 33.64 | 1:09.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 556 | 34.20 | 1:10.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 553 | 34.65 | 1:10.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Freja Gram | 1999 | 550 | 34.90 | 1:10.90 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Frederikke Mertins | 2000 | 543 | 33.38 | 1:11.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Elin Rundblad | 1999 | 523 | 34.48 | 1:12.11 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Frederikke Arentoft | 2000 | 506 | 36.20 | 1:12.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 499 | 36.48 | 1:13.25 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicola Parfitt | 2000 | 483 | 36.24 | 1:14.07 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
11 | Sofie W. Krattet | 2000 | 480 | 35.94 | 1:14.19 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 476 | 36.01 | 1:14.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 475 | 37.31 | 1:14.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 465 | 36.79 | 1:15.00 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Mia Wennecke | 1999 | 462 | 35.94 | 1:15.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Simone Bukholt | 1999 | 443 | 35.60 | 1:16.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 426 | 38.72 | 1:17.23 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Simone Jørgensen | 1999 | 425 | 37.59 | 1:17.28 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 422 | 37.75 | 1:17.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 418 | 37.61 | 1:17.69 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | 411 | 37.31 | 1:18.13 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
22 | Mia Walter | 2000 | 411 | 37.93 | 1:18.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicole Bennetsen | 2000 | 408 | 37.63 | 1:18.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Xenia Huryn | 2000 | 407 | 37.78 | 1:18.41 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 400 | 38.29 | 1:18.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 390 | 38.37 | 1:19.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
27 | Freja A. Skov | 2000 | 381 | 38.20 | 1:20.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emilia Frederiksen | 2000 | 379 | 38.78 | 1:20.31 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
29 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 352 | 40.20 | 1:22.25 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
30 | Cassandra Thimmer | 1999 | 330 | 41.04 | 1:24.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Melinda Andersson | 2000 | 316 | 41.22 | 1:25.28 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
32 | Frida Eilertsson | 2000 | 287 | 1:28.08 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
33 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 272 | 43.89 | 1:29.63 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emma Beyer | 2000 | 194 | 1:40.32 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:11 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 673 | 32.17 | 1:06.31 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Clara Vater | 1997 | 657 | 32.26 | 1:06.83 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 605 | 33.34 | 1:08.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 600 | 32.82 | 1:08.90 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 557 | 33.90 | 1:10.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nina Toft | 2000 | 548 | 34.49 | 1:11.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Linnéa Månsson | 1996 | 571 | 33.86 | 1:10.03 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Emilie Hørlykke | 1998 | 571 | 34.92 | 1:10.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 546 | 35.38 | 1:11.10 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Houen | 1998 | 544 | 34.42 | 1:11.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Freja Gram | 1999 | 538 | 35.03 | 1:11.42 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Elin Rundblad | 1999 | 509 | 34.79 | 1:12.77 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1996 |
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 711 | 58.19 | 58.19 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 689 | 28.61 | 58.80 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 522 | 31.17 | 1:04.47 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Asbjørn Garne | 1995 | 496 | 31.46 | 1:05.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Chris Johansen | 1996 | 482 | 32.27 | 1:06.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bjørn Wismann | 1996 | 358 | 35.08 | 1:13.11 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marco Brander | 1996 | 350 | 36.95 | 1:13.66 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Olesen | 1995 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1999 |
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | 629 | 29.49 | 1:00.59 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 595 | 30.13 | 1:01.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | 580 | 30.15 | 1:02.26 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 578 | 30.53 | 1:02.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Daniel Christian | 1998 | 554 | 30.51 | 1:03.23 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Matras | 1998 | 553 | 30.37 | 1:03.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 485 | 32.35 | 1:06.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik O. Møller | 1999 | 480 | 31.65 | 1:06.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oskar Hoff | 1998 | 463 | 32.35 | 1:07.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 455 | 31.99 | 1:07.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 434 | 33.01 | 1:08.59 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marcus Rappenborg | 1999 | 429 | 33.20 | 1:08.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jacob Weberg | 1997 | 425 | 34.33 | 1:09.07 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 418 | 32.83 | 1:09.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Phillip Riis | 1998 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:11 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 738 | 27.54 | 57.46 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 714 | 28.38 | 58.09 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | 664 | 28.95 | 59.52 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 631 | 29.97 | 1:00.54 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 602 | 30.16 | 1:01.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Breum Hansen | 1997 | 567 | 30.17 | 1:02.73 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Christian | 1998 | 565 | 30.88 | 1:02.82 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 535 | 30.98 | 1:03.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Frederik O. Møller | 1999 | 487 | 1:06.01 | 1:06.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Asbjørn Garne | 1995 | 466 | 31.84 | 1:06.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Marcus Rappenborg | 1999 | 442 | 33.03 | 1:08.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jacob Weberg | 1997 | 420 | 33.62 | 1:09.34 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Wahlund | 1998 | 654 | 36.67 | 1:17.25 | 1:58.89 | 2:40.75 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 601 | 37.17 | 1:18.51 | 2:01.35 | 2:45.32 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Bak | 1997 | 550 | 39.15 | 1:22.68 | 2:06.50 | 2:50.34 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maj Howardsen | 1997 | 526 | 41.20 | 1:25.01 | 2:08.79 | 2:52.92 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 499 | 40.44 | 1:25.36 | 2:09.97 | 2:55.94 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Kamilla Larsen | 1996 | 444 | 41.91 | 1:28.42 | 2:15.63 | 3:02.86 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Pernille Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 585 | 38.36 | 1:21.30 | 2:04.19 | 2:46.82 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 559 | 38.85 | 1:21.40 | 2:05.99 | 2:49.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Astrid Ovesen | 1999 | 559 | 38.56 | 1:21.53 | 2:05.51 | 2:49.45 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 546 | 38.68 | 1:22.57 | 2:06.52 | 2:50.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Signe Skousen | 1999 | 485 | 38.90 | 1:24.52 | 2:11.31 | 2:57.63 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 482 | 40.39 | 1:25.37 | 2:11.32 | 2:57.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emily Gantriis | 1999 | 459 | 39.82 | 1:26.48 | 2:13.37 | 3:00.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 458 | 42.35 | 1:29.40 | 2:16.20 | 3:01.06 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Fiedler | 2001 | 457 | 40.39 | 1:26.84 | 2:14.17 | 3:01.14 | Deltager ikke i finalen | ||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 442 | 40.96 | 1:27.34 | 2:15.29 | 3:03.19 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rosemarie Blicher | 2000 | 437 | 40.31 | 1:26.95 | 2:15.75 | 3:03.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anika Bryde | 2000 | 425 | 41.77 | 1:28.59 | 2:16.39 | 3:05.53 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicola Parfitt | 2000 | 411 | 41.82 | 1:29.51 | 2:19.04 | 3:07.66 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
14 | Katrine Stampe | 2000 | 404 | 42.47 | 1:30.96 | 2:19.61 | 3:08.80 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Astrid Albertsson | 2000 | 402 | 40.85 | 1:28.88 | 2:18.55 | 3:09.10 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
16 | Silke Mehr | 2000 | 400 | 43.29 | 1:31.70 | 2:20.37 | 3:09.31 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 384 | 43.44 | 1:33.25 | 2:22.67 | 3:11.91 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Karina Garne Larsen | 2000 | 375 | 43.88 | 1:32.57 | 2:22.97 | 3:13.42 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Frida Thunheim-Glad | 2001 | 328 | 45.97 | 1:37.78 | 2:31.70 | 3:22.33 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
- | Emma Beyer | 2000 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Huberts | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:11 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Wahlund | 1998 | 665 | 36.91 | 1:17.76 | 1:58.58 | 2:39.88 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 624 | 36.36 | 1:17.64 | 2:00.27 | 2:43.31 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sandra Lendt | 2000 | 602 | 38.00 | 1:19.45 | 2:01.65 | 2:45.28 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
4 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 574 | 37.87 | 1:20.16 | 2:04.99 | 2:47.93 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Astrid Ovesen | 1999 | 562 | 38.14 | 1:21.02 | 2:04.80 | 2:49.13 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Bak | 1997 | 550 | 38.58 | 1:22.40 | 2:06.40 | 2:50.28 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Hørlykke | 2000 | 602 | 37.87 | 1:20.14 | 2:02.60 | 2:45.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maj Howardsen | 1997 | 540 | 40.23 | 1:23.63 | 2:07.24 | 2:51.36 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 505 | 39.86 | 1:24.19 | 2:09.12 | 2:55.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Skousen | 1999 | 501 | 38.63 | 1:23.37 | 2:09.74 | 2:55.71 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 478 | 40.14 | 1:26.29 | 2:13.07 | 2:58.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamilla Larsen | 1996 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1996 |
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | 646 | 34.21 | 1:13.19 | 1:49.88 | 2:26.86 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | 621 | 34.03 | 1:11.83 | 1:50.02 | 2:28.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Marco Brander | 1996 | 348 | 40.78 | 1:26.66 | 2:13.58 | 3:00.41 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1999 |
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 596 | 34.08 | 1:11.79 | 1:50.77 | 2:30.86 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 559 | 35.84 | 1:15.76 | 1:55.03 | 2:34.12 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 506 | 35.80 | 1:16.35 | 1:57.61 | 2:39.29 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Hyllested | 1999 | 480 | 36.65 | 1:18.41 | 2:00.30 | 2:42.18 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Mikkel Ulrich | 1998 | 433 | 36.65 | 1:19.00 | 2:03.06 | 2:47.84 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 424 | 38.18 | 1:21.12 | 2:05.18 | 2:48.96 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peter Forsberg | 1997 | 383 | 38.59 | 1:22.28 | 2:08.02 | 2:54.77 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 356 | 41.01 | 1:27.44 | 2:14.02 | 2:59.14 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 330 | 40.83 | 1:27.47 | 2:15.31 | 3:03.79 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ali Raeisi | 1998 | 306 | 38.14 | 1:25.01 | 2:16.51 | 3:08.46 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:11 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | 705 | 32.68 | 1:10.28 | 1:46.37 | 2:22.69 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | 613 | 34.24 | 1:12.72 | 1:51.05 | 2:29.49 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 589 | 34.76 | 1:13.21 | 1:52.30 | 2:31.45 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 516 | 34.72 | 1:14.42 | 1:55.53 | 2:38.25 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Hyllested | 1999 | 458 | 36.90 | 1:18.97 | 2:01.98 | 2:44.72 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Mikkel Ulrich | 1998 | 450 | 35.79 | 1:17.92 | 2:01.22 | 2:45.64 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 426 | 39.33 | 1:22.52 | 2:06.25 | 2:48.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Forsberg | 1997 | 393 | 38.63 | 1:22.78 | 2:07.60 | 2:53.26 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marco Brander | 1996 | 369 | 39.80 | 1:24.28 | 2:10.12 | 2:57.04 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 346 | 39.86 | 1:24.08 | 2:12.20 | 3:00.80 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 658 | 29.67 | 1:04.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 653 | 30.56 | 1:04.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jaqueline Hippi | 1996 | 641 | 30.37 | 1:04.91 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 633 | 30.35 | 1:05.17 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Julie Lunau | 1995 | 607 | 30.97 | 1:06.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ebba Rosenquist | 1989 | 602 | 31.01 | 1:06.28 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Marina Heller Hansen | 1994 | 601 | 30.49 | 1:06.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Julie Schmidt | 1995 | 594 | 31.32 | 1:06.57 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Clara Vater | 1997 | 590 | 31.19 | 1:06.74 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Maj Howardsen | 1997 | 581 | 31.95 | 1:07.06 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 581 | 30.58 | 1:07.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 564 | 32.12 | 1:07.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 539 | 31.29 | 1:08.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Augusta Andersson | 1997 | 523 | 32.67 | 1:09.47 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
15 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 510 | 32.04 | 1:10.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 508 | 31.98 | 1:10.13 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 501 | 31.64 | 1:10.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anna Boutrup | 1998 | 472 | 33.50 | 1:11.86 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Cecilie Christensen | 1997 | 396 | 31.53 | 1:16.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Stine Boe Gad | 1997 | 259 | 38.98 | 1:27.75 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Linnéa Månsson | 1996 | DNS | |||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
- | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | DNF | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Veronika Storm | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | 577 | 31.44 | 1:07.23 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
2 | Hannah Pilgaard | 1999 | 541 | 31.87 | 1:08.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 536 | 31.85 | 1:08.90 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
4 | Freja Gram | 1999 | 529 | 32.22 | 1:09.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | My Rydgren | 1999 | 520 | 31.24 | 1:09.58 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 505 | 33.24 | 1:10.27 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Sara Krell Refn | 1999 | 486 | 33.05 | 1:11.17 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 480 | 33.06 | 1:11.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Stinna Schnabl | 1999 | 479 | 32.47 | 1:11.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 473 | 32.59 | 1:11.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 467 | 33.83 | 1:12.15 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 455 | 34.37 | 1:12.74 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Nicole Bennetsen | 2000 | 448 | 34.40 | 1:13.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Clara Marott Schelde | 2000 | 446 | 33.90 | 1:13.26 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 412 | 34.55 | 1:15.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Thit Bondo | 2000 | 396 | 35.06 | 1:16.23 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
17 | Simone Bukholt | 1999 | 378 | 34.22 | 1:17.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 374 | 36.03 | 1:17.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lina Sjöholm | 2000 | 372 | 34.42 | 1:17.80 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
20 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 363 | 35.33 | 1:18.46 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
21 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 320 | 37.62 | 1:21.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Iben Jeppesen | 2000 | 307 | 36.66 | 1:22.94 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emilia Frederiksen | 2000 | 274 | 39.60 | 1:26.18 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
24 | Frederikke Arentoft | 2000 | 234 | 39.54 | 1:30.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Anna Fiedler | 2001 | 200 | 42.79 | 1:35.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Francesca Nord | 2001 | 182 | 42.78 | 1:38.62 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
- | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Hermann Schimming | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Ida Maria Nielsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 718 | 29.44 | 1:02.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 718 | 29.50 | 1:02.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jaqueline Hippi | 1996 | 669 | 29.78 | 1:03.98 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 633 | 30.23 | 1:05.17 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Ebba Rosenquist | 1989 | 627 | 29.85 | 1:05.39 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Julie Lunau | 1995 | 613 | 30.75 | 1:05.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Clara Vater | 1997 | 625 | 30.86 | 1:05.45 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Julie Schmidt | 1995 | 600 | 30.61 | 1:06.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Mathilda Eriksson | 2001 | 575 | 31.18 | 1:07.29 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
10 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 572 | 31.61 | 1:07.41 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
11 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 571 | 31.72 | 1:07.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hannah Pilgaard | 1999 | 566 | 32.32 | 1:07.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1996 |
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | 655 | 26.26 | 57.35 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niklas Hedegaard | 1990 | 635 | 27.37 | 57.94 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 623 | 27.85 | 58.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 553 | 28.71 | 1:00.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Lasse Pittioni | 1995 | 553 | 28.32 | 1:00.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Filip Christensson | 1991 | 467 | 28.59 | 1:04.17 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Niels Breum Hansen | 1994 | 459 | 29.50 | 1:04.54 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 455 | 30.16 | 1:04.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 451 | 29.53 | 1:04.93 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Johan Norén | 1986 | 446 | 30.03 | 1:05.19 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Christian Røssel | 1995 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1997-1999 |
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | 640 | 27.10 | 57.79 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 634 | 27.07 | 57.98 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | 595 | 27.62 | 59.22 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Oskar Hoff | 1998 | 593 | 27.99 | 59.27 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Frederik O. Møller | 1999 | 571 | 27.32 | 1:00.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oscar Olsson | 1999 | 553 | 27.55 | 1:00.69 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
7 | Joakim Brønnum | 1997 | 552 | 27.70 | 1:00.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Daniel Christian | 1998 | 551 | 27.89 | 1:00.76 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Bech | 1998 | 543 | 29.21 | 1:01.03 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 511 | 28.52 | 1:02.30 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 505 | 28.83 | 1:02.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 499 | 29.49 | 1:02.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 488 | 28.06 | 1:03.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Jacobsen | 1997 | 467 | 29.54 | 1:04.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Gustav Bækgaard | 1997 | 465 | 29.36 | 1:04.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Weiss | 1999 | 464 | 29.22 | 1:04.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Andreas Mårtensson | 1997 | 461 | 29.50 | 1:04.45 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 459 | 29.76 | 1:04.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jacob Weberg | 1997 | 425 | 31.81 | 1:06.23 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 424 | 30.38 | 1:06.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Rasmus Wegener | 1997 | 415 | 30.17 | 1:06.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Martin Jungersen | 1997 | 386 | 29.89 | 1:08.41 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
23 | Jonas Hyllested | 1999 | 371 | 31.16 | 1:09.28 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Salim Celikovic | 1998 | 362 | 31.57 | 1:09.85 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
25 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 356 | 31.97 | 1:10.25 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oliver Steen | 1997 | 330 | 33.12 | 1:12.09 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | 679 | 26.73 | 56.67 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | 668 | 26.04 | 56.97 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alfred Christensson | 1998 | 651 | 26.97 | 57.47 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | 618 | 27.40 | 58.47 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Samuel Törnqvist | 1997 | 614 | 27.48 | 58.59 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
6 | Oskar Hoff | 1998 | 609 | 27.48 | 58.76 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 598 | 27.06 | 59.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Thomas Bech | 1998 | 575 | 28.35 | 59.91 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Joakim Brønnum | 1997 | 572 | 27.64 | 1:00.00 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oscar Olsson | 1999 | 572 | 27.44 | 1:00.00 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
11 | Daniel Christian | 1998 | 539 | 28.66 | 1:01.21 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik O. Møller | 1999 | 536 | 28.74 | 1:01.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 21, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Europarekord Senior: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 751 | 1:04.91 | 2:12.80 | 3:21.24 | 4:29.43 | 9:03.43 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:37.71 | 6:46.62 | 7:55.52 | |||||||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | 740 | 1:04.77 | 2:13.17 | 3:21.74 | 4:31.06 | 9:06.08 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:40.28 | 6:49.71 | 7:58.49 | |||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 716 | 2:15.29 | 3:25.23 | 4:35.13 | 5:44.60 | 9:12.24 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:54.20 | 8:04.09 | 9:12.24 | |||||||
4 | Klara Reeh | 1999 | 651 | 1:08.15 | 2:20.25 | 3:32.30 | 4:44.11 | 9:29.84 | ||
Lyngby Svømmeklub | 5:56.03 | 7:07.84 | 8:19.20 | |||||||
5 | Frederikke Dons | 1998 | 629 | 1:09.13 | 2:22.00 | 3:34.95 | 4:48.34 | 9:36.65 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:01.24 | 7:14.17 | 8:26.20 | |||||||
6 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 627 | 1:08.92 | 2:21.37 | 3:32.40 | 4:44.63 | 9:37.19 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 5:57.46 | 7:10.84 | 8:24.18 | |||||||
7 | Sara Stenberg | 2001 | 623 | 1:08.00 | 2:20.85 | 3:33.98 | 4:47.01 | 9:38.25 | ||
Simklubben Triton | 6:00.30 | 7:13.31 | 8:26.22 | |||||||
8 | Sofie Nielsen | 2001 | 591 | 1:10.09 | 2:24.15 | 3:38.41 | 4:53.11 | 9:48.58 | ||
Slagelse Svømmeklub | 6:08.09 | 7:22.37 | 8:36.70 | |||||||
9 | Alberte M Hansen | 2000 | 591 | 1:10.10 | 2:25.01 | 3:39.91 | 4:54.40 | 9:48.69 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 6:08.71 | 7:23.20 | 8:36.90 | |||||||
10 | Amalie Gotthard | 1999 | 572 | 1:10.38 | 2:24.62 | 3:39.55 | 4:54.74 | 9:55.08 | ||
Slagelse Svømmeklub | 6:10.20 | 7:25.84 | 8:41.49 | |||||||
11 | Mai Andersen | 2000 | 560 | 1:10.51 | 2:26.08 | 3:42.24 | 4:58.19 | 9:59.19 | ||
Holbæk Svømme Klub | 6:13.97 | 7:30.70 | 8:46.22 | |||||||
12 | Kamilla Larsen | 1996 | 552 | 1:13.22 | 2:28.74 | 3:44.40 | 5:00.48 | 10:02.08 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:15.92 | 7:31.78 | 8:47.52 | |||||||
13 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 539 | 1:13.00 | 2:30.59 | 3:46.66 | 5:02.95 | 10:07.05 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:18.88 | 7:35.22 | 8:51.58 | |||||||
14 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 516 | 1:13.19 | 2:30.95 | 3:49.26 | 5:08.60 | 10:15.82 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 6:26.26 | 7:44.15 | 9:00.93 | |||||||
15 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 507 | 1:13.89 | 2:32.54 | 3:51.85 | 5:11.06 | 10:19.35 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 7:08.61 | 8:26.74 | 9:42.99 | |||||||
16 | Karina Garne Larsen | 2000 | 496 | 1:15.02 | 2:34.81 | 3:53.90 | 5:12.97 | 10:24.05 | ||
Sigma Swim Allerød | 6:32.14 | 7:50.86 | 9:08.25 | |||||||
17 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 469 | 1:16.78 | 2:36.97 | 3:57.10 | 5:16.53 | 10:35.76 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:36.14 | 7:56.07 | 9:16.07 | |||||||
18 | Cecilie Meyn | 2000 | 449 | 1:15.82 | 2:37.53 | 3:59.05 | 5:21.31 | 10:44.89 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 6:43.11 | 8:04.77 | 9:25.73 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Europarekord Senior: Gabrieli Detti (1994) 7:42.74 2014-04-08 |
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 7:45.55 2011-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | William Matras | 1998 | 624 | 1:02.17 | 2:08.18 | 3:14.97 | 4:21.73 | 8:48.86 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 5:29.32 | 6:36.88 | 7:43.85 | |||||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 569 | 1:03.42 | 2:12.73 | 3:22.26 | 4:29.27 | 9:05.38 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:37.72 | 6:47.43 | 7:57.11 | |||||||
3 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 549 | 1:05.31 | 2:15.20 | 3:25.45 | 4:34.04 | 9:11.99 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:44.90 | 6:55.01 | 8:05.00 | |||||||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | 544 | 1:05.78 | 2:15.98 | 3:26.25 | 4:36.56 | 9:13.65 | ||
Väsby Simsällskap | 5:46.48 | 6:56.71 | 8:06.78 | |||||||
5 | Emil Toft | 1998 | 501 | 1:09.03 | 2:21.37 | 3:33.60 | 4:45.48 | 9:28.92 | ||
Holbæk Svømme Klub | 5:57.27 | 7:09.33 | 8:20.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 23, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:31.72 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.31 2009-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Senior Damer | 0 | 698 | 3:58.58 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 28.11 | 59.27 | 59.27 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 29.17 | 1:00.01 | 1:59.28 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 29.14 | 1:00.56 | 2:59.84 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 28.37 | 58.74 | 3:58.58 | ||||||
2 | Gsc Damer | 1990 | 676 | 4:01.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 28.83 | 1:00.45 | 1:00.45 | ||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 29.24 | 1:01.56 | 2:02.01 | ||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 28.48 | 1:00.27 | 3:02.28 | ||||||
Freja Gram | 1999 | 28.47 | 58.95 | 4:01.23 | ||||||
3 | Vat-Copenhagen Ladies | 1989 | 659 | 4:03.28 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 29.30 | 1:01.33 | 1:01.33 | ||||||
Ebba Rosenquist | 1989 | 29.12 | 1:01.07 | 2:02.40 | ||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 28.69 | 59.97 | 3:02.37 | ||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 29.43 | 1:00.91 | 4:03.28 | ||||||
4 | Lyngby Damer 1 | 1995 | 658 | 4:03.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Marianne Duijm | 1993 | 29.85 | 1:02.07 | 1:02.07 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 28.95 | 1:00.12 | 2:02.19 | ||||||
Julie Lunau | 1995 | 28.30 | 59.31 | 3:01.50 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 29.93 | 1:01.88 | 4:03.38 | ||||||
5 | Lyngby Junior Damer 1 | 2000 | 610 | 4:09.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.93 | 1:00.11 | 1:00.11 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.66 | 1:02.13 | 2:02.24 | ||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 30.68 | 1:04.16 | 3:06.40 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 30.07 | 1:03.22 | 4:09.62 | ||||||
6 | Sigma Junior Piger 1 | 1999 | 608 | 4:09.85 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Katrine Stampe | 2000 | 29.61 | 1:02.05 | 1:02.05 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 28.84 | 1:00.35 | 2:02.40 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 30.20 | 1:04.01 | 3:06.41 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 30.20 | 1:03.44 | 4:09.85 | ||||||
7 | Landskrona Damer 1 | 1906 | 572 | 4:14.96 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
My Rydgren | 1999 | 29.54 | 1:02.56 | 1:02.56 | ||||||
Ida Sandwång | 2001 | 30.72 | 1:05.20 | 2:07.76 | ||||||
Clara Vater | 1997 | 29.74 | 1:01.43 | 3:09.19 | ||||||
Isabelle Moreau | 2001 | 30.82 | 1:05.77 | 4:14.96 | ||||||
8 | Farum Piger | 1999 | 564 | 4:16.11 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | 31.00 | 1:05.26 | 1:05.26 | ||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 30.64 | 1:04.27 | 2:09.53 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 31.09 | 1:03.87 | 3:13.40 | ||||||
Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 30.22 | 1:02.71 | 4:16.11 | ||||||
9 | Stv Damer | 1996 | 561 | 4:16.68 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 31.21 | 1:04.27 | 1:04.27 | ||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 30.55 | 1:03.50 | 2:07.77 | ||||||
Karen Tanderup Hansen | 1996 | 30.70 | 1:05.28 | 3:13.05 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 30.43 | 1:03.63 | 4:16.68 | ||||||
10 | Trelleborg Sim Piger | 2000 | 544 | 4:19.26 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 31.38 | 1:05.53 | 1:05.53 | ||||||
Isabelle Sering | 2002 | 30.16 | 1:04.55 | 2:10.08 | ||||||
Sandra Lendt | 2000 | 29.13 | 1:01.72 | 3:11.80 | ||||||
Emilia Frederiksen | 2000 | 31.85 | 1:07.46 | 4:19.26 | ||||||
11 | Farum Piger 2 | 1999 | 465 | 4:33.20 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 31.89 | 1:07.71 | 1:07.71 | ||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 30.60 | 1:05.45 | 2:13.16 | ||||||
Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 33.64 | 1:12.16 | 3:25.32 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 31.97 | 1:07.88 | 4:33.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:13 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 24, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:08.32 2008-08-11 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Lyngby Herrer | 1996 | 653 | 3:36.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 25.81 | 53.82 | 53.82 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 26.24 | 54.16 | 1:47.98 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 25.96 | 54.34 | 2:42.32 | ||||||
Anders Blume | 1990 | 25.63 | 54.63 | 3:36.95 | ||||||
2 | Gsc Herrer | 1990 | 642 | 3:38.12 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Jonas Vibsig Berding | 1996 | 26.29 | 54.75 | 54.75 | ||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 27.13 | 54.70 | 1:49.45 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 25.95 | 54.66 | 2:44.11 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 25.30 | 54.01 | 3:38.12 | ||||||
3 | Farum Herrer | 1990 | 623 | 3:40.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Christian | 1998 | 26.85 | 54.86 | 54.86 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 25.42 | 52.80 | 1:47.66 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 27.42 | 57.41 | 2:45.07 | ||||||
Thomas Bech | 1998 | 26.20 | 55.30 | 3:40.37 | ||||||
4 | Sigma Senior Herrer | 0 | 619 | 3:40.77 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 26.42 | 54.24 | 54.24 | ||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 26.70 | 55.71 | 1:49.95 | ||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 26.33 | 54.23 | 2:44.18 | ||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 27.23 | 56.59 | 3:40.77 | ||||||
5 | Hg Drenge Ældste | 1996 | 565 | 3:47.65 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Mads Lünell Bruhn | 1998 | 27.62 | 57.38 | 57.38 | ||||||
Marco Brander | 1996 | 29.74 | 1:02.03 | 1:59.41 | ||||||
Gustav Bækgaard | 1997 | 25.77 | 54.48 | 2:53.89 | ||||||
Nicolai Løwenstein | 1997 | 25.53 | 53.76 | 3:47.65 | ||||||
6 | Landskrona Herrar 1 | 1906 | 550 | 3:49.74 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Alfred Christensson | 1998 | 27.32 | 57.36 | 57.36 | ||||||
Hampus Svensson | 1999 | 26.19 | 55.34 | 1:52.70 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 27.28 | 59.33 | 2:52.03 | ||||||
Filip Christensson | 1991 | 26.99 | 57.71 | 3:49.74 | ||||||
7 | Sigma Junior Drenge | 1997 | 543 | 3:50.68 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 27.34 | 55.73 | 55.73 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 25.66 | 53.47 | 1:49.20 | ||||||
Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 27.67 | 59.63 | 2:48.83 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 28.72 | 1:01.85 | 3:50.68 | ||||||
8 | Stv Herrer | 1996 | 451 | 4:05.37 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 28.52 | 1:00.27 | 1:00.27 | ||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 27.88 | 58.84 | 1:59.11 | ||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 29.79 | 1:01.81 | 3:00.92 | ||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 30.36 | 1:04.45 | 4:05.37 | ||||||
9 | Landskrona Herrar 2 | 1906 | 434 | 4:08.57 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Tim Petersson | 1999 | 29.16 | 1:00.54 | 1:00.54 | ||||||
Johan Norén | 1986 | 28.70 | 1:01.74 | 2:02.28 | ||||||
Salim Celikovic | 1998 | 29.68 | 1:03.52 | 3:05.80 | ||||||
Ali Raeisi | 1998 | 28.36 | 1:02.77 | 4:08.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:13 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | 689 | 29.94 | 1:07.84 | 1:49.71 | 2:22.81 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 646 | 30.30 | 1:07.69 | 1:51.67 | 2:25.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 611 | 32.94 | 1:12.32 | 1:55.84 | 2:28.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | 601 | 30.51 | 1:09.62 | 1:54.98 | 2:29.41 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 601 | 31.38 | 1:12.84 | 1:53.44 | 2:29.42 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Maj Howardsen | 1997 | 595 | 32.40 | 1:13.76 | 1:57.87 | 2:29.94 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 595 | 31.46 | 1:08.53 | 1:55.27 | 2:29.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Erica Sjöholm | 1997 | 586 | 32.02 | 1:09.58 | 1:56.49 | 2:30.74 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 569 | 32.41 | 1:12.12 | 1:56.83 | 2:32.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 566 | 31.98 | 1:10.52 | 1:57.18 | 2:32.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 564 | 33.24 | 1:14.72 | 1:57.23 | 2:32.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Schmidt | 1995 | 559 | 32.47 | 1:13.35 | 2:00.60 | 2:33.12 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 557 | 32.79 | 1:12.98 | 1:57.08 | 2:33.29 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 545 | 34.55 | 1:12.80 | 1:55.81 | 2:34.39 | Deltager ikke i finalen | ||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Wahlund | 1998 | 541 | 33.78 | 1:14.50 | 1:56.69 | 2:34.75 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
16 | Sandra Lendt | 2000 | 541 | 34.09 | 1:15.01 | 1:58.40 | 2:34.78 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
17 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 540 | 33.07 | 1:15.94 | 2:00.18 | 2:34.86 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
18 | Sarah Sannung | 1996 | 533 | 32.34 | 1:10.13 | 1:58.93 | 2:35.55 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Alberte M Hansen | 2000 | 506 | 34.37 | 1:16.21 | 2:03.50 | 2:38.23 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
20 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 505 | 33.40 | 1:14.85 | 2:00.82 | 2:38.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Davilda Lareva | 2000 | 491 | 34.25 | 1:13.96 | 2:02.18 | 2:39.85 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
22 | Stinna Schnabl | 1999 | 480 | 32.65 | 1:12.82 | 2:02.87 | 2:41.07 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 471 | 34.21 | 1:18.19 | 2:03.51 | 2:42.03 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anika Bryde | 2000 | 471 | 34.39 | 1:17.48 | 2:04.23 | 2:42.11 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicola Parfitt | 2000 | 470 | 35.85 | 1:16.81 | 2:04.73 | 2:42.23 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
26 | Mille Rask Sander | 1999 | 461 | 33.87 | 1:15.62 | 2:07.72 | 2:43.30 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
27 | Tanja Lylloff | 1998 | 450 | 35.73 | 1:15.02 | 2:06.13 | 2:44.59 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 431 | 35.33 | 1:19.56 | 2:08.34 | 2:46.97 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
29 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 427 | 36.94 | 2:08.17 | 2:47.44 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 425 | 37.17 | 1:22.33 | 2:11.80 | 2:47.71 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 415 | 36.13 | 2:09.55 | 2:49.03 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Astrid Albertsson | 2000 | 407 | 35.37 | 1:21.43 | 2:10.62 | 2:50.19 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
33 | Veronika Storm | 1998 | 396 | 35.93 | 1:18.92 | 2:12.30 | 2:51.68 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Mia Walter | 2000 | 380 | 36.64 | 1:21.32 | 2:15.37 | 2:54.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 377 | 35.79 | 1:21.70 | 2:16.54 | 2:54.51 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
36 | Cecilie Meyn | 2000 | 372 | 37.25 | 1:24.79 | 2:16.11 | 2:55.28 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 365 | 36.36 | 1:23.81 | 2:15.44 | 2:56.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
38 | Anna Fiedler | 2001 | 353 | 38.95 | 1:30.27 | 2:17.23 | 2:58.42 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
39 | Isabelle Moreau | 2001 | 323 | 35.71 | 1:23.69 | 2:18.54 | 3:03.71 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
40 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 322 | 39.74 | 1:28.49 | 2:24.32 | 3:04.03 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
41 | Maria Louise Ryle | 2000 | 302 | 41.62 | 1:29.96 | 2:24.63 | 3:08.02 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
42 | Frida Eilertsson | 2000 | 294 | 40.25 | 1:29.26 | 2:25.73 | 3:09.59 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
- | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Melinda Andersson | 2000 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Iben Jeppesen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.90 | 1:06.58 | 1:47.30 | 2:18.93 | |||
2 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 32.92 | 1:12.02 | 1:54.10 | 2:26.23 | |||
3 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.02 | 1:08.76 | 1:53.94 | 2:26.86 | |||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.09 | 1:07.32 | 1:53.82 | 2:28.31 | |||
5 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 31.41 | 1:13.07 | 1:54.35 | 2:29.26 | |||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.91 | 1:10.85 | 1:55.51 | 2:30.56 | |||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.33 | 1:10.75 | 1:55.06 | 2:28.61 | |||
8 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 31.76 | 1:13.28 | 1:55.43 | 2:29.33 | |||
9 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.78 | 1:08.77 | 1:55.53 | 2:29.76 | |||
10 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.04 | 1:11.74 | 1:54.61 | 2:30.59 | |||
11 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.70 | 1:15.02 | 1:58.53 | 2:37.38 | |||
- | Sandra Lendt | 2000 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 652 | 27.33 | 1:01.25 | 1:40.88 | 2:11.43 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | 630 | 29.95 | 1:06.26 | 1:41.55 | 2:12.98 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | 608 | 28.28 | 1:02.71 | 1:44.27 | 2:14.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 595 | 28.46 | 1:02.89 | 1:45.30 | 2:15.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 587 | 29.68 | 1:05.44 | 1:44.69 | 2:16.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 585 | 28.96 | 1:05.84 | 1:45.55 | 2:16.30 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Frederik Rindshøj | 1999 | 582 | 28.73 | 1:05.03 | 1:44.90 | 2:16.47 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Ditlev Balle | 1996 | 565 | 29.27 | 1:04.71 | 1:46.30 | 2:17.87 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 518 | 29.80 | 1:07.29 | 1:49.59 | 2:21.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 480 | 30.91 | 1:10.38 | 1:51.30 | 2:25.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Axel Lloyd | 1999 | 473 | 31.24 | 1:10.79 | 1:52.05 | 2:26.22 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
12 | Rasmus Wegener | 1997 | 462 | 30.55 | 1:08.76 | 1:52.31 | 2:27.42 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 453 | 30.33 | 1:09.18 | 1:54.59 | 2:28.38 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Martin Jungersen | 1997 | 435 | 29.98 | 1:12.14 | 1:55.49 | 2:30.41 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
15 | Marco Brander | 1996 | 388 | 33.93 | 1:13.57 | 2:01.18 | 2:36.27 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oliver Steen | 1997 | 355 | 33.43 | 1:15.97 | 2:05.02 | 2:40.88 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Bjørn Wismann | 1996 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Oliver Jacobsen | 1997 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Jonas Hyllested | 1999 | DSQ | ryg afsl mave | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | 680 | 27.79 | 1:00.54 | 1:38.88 | 2:09.58 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | 677 | 27.49 | 1:02.00 | 1:40.25 | 2:09.82 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 633 | 27.49 | 1:01.03 | 1:43.03 | 2:12.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 607 | 29.08 | 1:04.21 | 1:42.72 | 2:14.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Olsen | 1998 | 600 | 28.05 | 1:02.90 | 1:44.26 | 2:15.15 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 576 | 28.47 | 1:05.42 | 1:45.23 | 2:17.01 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Frederik Rindshøj | 1999 | 602 | 28.73 | 1:06.33 | 1:43.51 | 2:14.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Ditlev Balle | 1996 | 575 | 28.86 | 1:05.28 | 1:46.42 | 2:17.08 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Rasmus Wegener | 1997 | 463 | 30.80 | 1:10.00 | 1:53.08 | 2:27.34 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 447 | 32.11 | 1:10.62 | 1:55.08 | 2:29.07 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Oliver Steen | 1997 | 362 | 32.93 | 1:14.45 | 2:04.20 | 2:39.95 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Marco Brander | 1996 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 675 | 28.22 | 59.33 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Freja Gram | 1999 | 666 | 28.89 | 59.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | My Rydgren | 1999 | 645 | 28.52 | 1:00.25 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | 644 | 29.61 | 1:00.28 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Klara Reeh | 1999 | 632 | 29.38 | 1:00.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rikke Munkholm | 1998 | 629 | 29.14 | 1:00.75 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 626 | 28.90 | 1:00.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Caroline Erichsen | 1998 | 622 | 29.70 | 1:00.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 615 | 29.61 | 1:01.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Tove Sparrman | 1996 | 604 | 29.27 | 1:01.58 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
11 | Frederikke Dons | 1998 | 599 | 29.46 | 1:01.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 599 | 29.57 | 1:01.77 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Mia Wennecke | 1999 | 589 | 29.94 | 1:02.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ebba Rosenquist | 1989 | 589 | 29.99 | 1:02.10 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
15 | Clara Schade Cantby | 2000 | 584 | 29.75 | 1:02.27 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Astrid Ovesen | 1999 | 583 | 29.88 | 1:02.31 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 576 | 29.94 | 1:02.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 571 | 30.30 | 1:02.73 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke Houen | 1998 | 569 | 29.78 | 1:02.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 565 | 29.69 | 1:02.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Clara Vater | 1997 | 562 | 29.90 | 1:03.06 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
22 | Katrine Stampe | 2000 | 553 | 30.20 | 1:03.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
23 | Sara Krell Refn | 1999 | 538 | 31.18 | 1:04.01 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 536 | 30.85 | 1:04.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 535 | 31.11 | 1:04.14 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
26 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 534 | 30.26 | 1:04.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
27 | Emilie Hørlykke | 1998 | 529 | 30.57 | 1:04.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 523 | 30.78 | 1:04.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Alice Gantriis | 2000 | 519 | 31.17 | 1:04.79 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Xenia Huryn | 2000 | 517 | 31.21 | 1:04.85 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
31 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 517 | 30.91 | 1:04.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Thit Bondo | 2000 | 510 | 31.25 | 1:05.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
33 | Mathilde Huberts | 2000 | 504 | 31.06 | 1:05.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mille Rask Sander | 1999 | 502 | 32.01 | 1:05.50 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
35 | Lina Sjöholm | 2000 | 494 | 31.41 | 1:05.86 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
36 | Julie Bak | 1997 | 491 | 31.11 | 1:06.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 486 | 31.46 | 1:06.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
38 | Karina Garne Larsen | 2000 | 483 | 32.28 | 1:06.34 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
39 | Simone Bukholt | 1999 | 482 | 31.04 | 1:06.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Simone Jørgensen | 1999 | 473 | 31.83 | 1:06.81 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
41 | Maria Dollas | 1998 | 467 | 31.97 | 1:07.08 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mathilde Olsen | 1998 | 464 | 32.30 | 1:07.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
43 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 456 | 30.99 | 1:07.64 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
44 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 454 | 32.84 | 1:07.71 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
45 | Elin Rundblad | 1999 | 438 | 31.73 | 1:08.55 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
46 | Sofie W. Krattet | 2000 | 433 | 33.29 | 1:08.80 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
47 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 425 | 33.22 | 1:09.25 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
48 | Frederikke Arentoft | 2000 | 424 | 32.85 | 1:09.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
49 | Astrid Albertsson | 2000 | 414 | 32.91 | 1:09.83 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
50 | Frida Thunheim-Glad | 2001 | 413 | 33.73 | 1:09.91 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
51 | Mia Walter | 2000 | 407 | 33.54 | 1:10.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
52 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 404 | 33.74 | 1:10.41 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
53 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 399 | 33.12 | 1:10.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
54 | Stine Boe Gad | 1997 | 397 | 34.12 | 1:10.79 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
55 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 390 | 34.08 | 1:11.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
56 | Emma Beyer | 2000 | 387 | 33.62 | 1:11.45 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
57 | Laura Dorenda | 2001 | 375 | 33.62 | 1:12.20 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
58 | Ninwa Somi | 1998 | 353 | 34.66 | 1:13.64 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
59 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 349 | 35.19 | 1:13.95 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
60 | Frida Eilertsson | 2000 | 338 | 1:14.73 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
61 | Cecilie Christensen | 1997 | 338 | 29.30 | 1:14.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
62 | Francesca Nord | 2001 | 315 | 35.33 | 1:16.52 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
63 | Melinda Andersson | 2000 | 288 | 36.15 | 1:18.82 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Caroline Hørlykke | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Clara Marott Schelde | 2000 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine B. Pedersen | 1999 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Linnéa Månsson | 1996 | DNS | |||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Schmidt | 1995 | 670 | 29.18 | 59.50 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Emily Gantriis | 1999 | 666 | 28.41 | 59.62 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Gram | 1999 | 663 | 29.24 | 59.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Rikke Munkholm | 1998 | 655 | 29.20 | 59.94 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | My Rydgren | 1999 | 640 | 29.00 | 1:00.42 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 638 | 28.98 | 1:00.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tove Sparrman | 1996 | 643 | 29.06 | 1:00.32 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
8 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 637 | 29.02 | 1:00.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 624 | 29.63 | 1:00.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Mia Wennecke | 1999 | 624 | 29.10 | 1:00.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederikke Dons | 1998 | 620 | 29.18 | 1:01.05 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 596 | 30.28 | 1:01.86 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 698 | 25.44 | 52.88 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niklas Hedegaard | 1990 | 635 | 26.76 | 54.56 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 610 | 26.44 | 55.29 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Daniel Christian | 1998 | 606 | 26.68 | 55.42 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Frödeberg | 1997 | 602 | 26.91 | 55.55 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
6 | Alfred Christensson | 1998 | 599 | 27.17 | 55.62 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Lasse Pittioni | 1995 | 599 | 26.90 | 55.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Andreas Mårtensson | 1997 | 597 | 26.99 | 55.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Frederik O. Møller | 1999 | 592 | 26.54 | 55.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Asbjørn Garne | 1995 | 585 | 27.03 | 56.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Filip Christensson | 1991 | 577 | 26.39 | 56.32 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Ditlev Balle | 1996 | 567 | 27.25 | 56.65 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 566 | 27.37 | 56.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | William Matras | 1998 | 565 | 27.01 | 56.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Niels Breum Hansen | 1994 | 564 | 28.12 | 56.76 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 563 | 27.21 | 56.78 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 562 | 26.85 | 56.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Mads Steen Petersen | 1997 | 561 | 27.33 | 56.85 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marcus Rappenborg | 1999 | 561 | 27.28 | 56.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Frederik Weiss | 1999 | 548 | 27.84 | 57.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 538 | 27.73 | 57.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Søren Meier | 1994 | 537 | 27.54 | 57.68 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 529 | 27.97 | 57.99 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mathias Marsengo | 1997 | 528 | 27.00 | 58.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Adam Hansen | 1998 | 527 | 27.64 | 58.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 524 | 27.92 | 58.17 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mikkel Ulrich | 1998 | 480 | 59.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Bjørn Wismann | 1996 | 479 | 28.78 | 59.95 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 462 | 1:00.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 451 | 29.09 | 1:01.15 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
31 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 386 | 1:04.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ali Raeisi | 1998 | 382 | 1:04.60 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
33 | Oliver Steen | 1997 | 378 | 31.44 | 1:04.87 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
34 | Salim Celikovic | 1998 | 373 | 1:05.12 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
35 | Peter Forsberg | 1997 | 370 | 31.06 | 1:05.33 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Tino Floris | 1998 | 198 | 36.66 | 1:20.45 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Bækgaard | 1997 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 755 | 25.13 | 51.50 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niklas Hedegaard | 1990 | 666 | 26.35 | 53.71 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 633 | 26.16 | 54.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Lasse Pittioni | 1995 | 623 | 26.60 | 54.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Alfred Christensson | 1998 | 617 | 26.70 | 55.08 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Gustav Frödeberg | 1997 | 574 | 26.49 | 56.43 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
7 | Frederik O. Møller | 1999 | 600 | 27.07 | 55.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Asbjørn Garne | 1995 | 595 | 27.05 | 55.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ditlev Balle | 1996 | 577 | 27.49 | 56.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Filip Christensson | 1991 | 564 | 26.59 | 56.76 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | William Matras | 1998 | 561 | 27.46 | 56.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 557 | 28.35 | 57.01 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Steen Duus | 1997 | 33.93 | 1:11.78 | 1:50.60 | 2:29.55 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 34.51 | 1:14.01 | 1:53.35 | 2:32.43 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 34.09 | 1:12.95 | 1:54.17 | 2:35.79 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Hannah Pilgaard | 1999 | 33.93 | 1:13.67 | 1:54.63 | 2:35.89 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilda Eriksson | 2001 | 34.20 | 1:15.14 | 1:57.99 | 2:41.52 | Deltager ikke i finalen | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
6 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 33.73 | 1:14.83 | 1:59.71 | 2:45.75 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 34.76 | 1:16.48 | 2:02.38 | 2:47.58 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Marott Schelde | 2000 | 36.96 | 1:22.88 | 2:10.73 | 2:56.23 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 639 | 31.15 | 1:06.73 | 1:43.71 | 2:21.40 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 623 | 31.58 | 1:08.21 | 1:45.40 | 2:22.56 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 617 | 32.56 | 1:08.68 | 1:45.17 | 2:23.04 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Lisa Steen Duus | 1997 | 540 | 33.93 | 1:11.78 | 1:50.60 | 2:29.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Erica Sjöholm | 1997 | 527 | 32.62 | 1:11.12 | 1:50.16 | 2:30.73 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
6 | Louise Halldén | 1998 | 526 | 32.59 | 1:10.98 | 1:50.10 | 2:30.84 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
7 | Augusta Andersson | 1997 | 524 | 33.52 | 1:11.12 | 1:50.51 | 2:31.04 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
8 | Anna Boutrup | 1998 | 478 | 34.09 | 1:12.95 | 1:54.17 | 2:35.79 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 396 | 33.73 | 1:14.83 | 1:59.71 | 2:45.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 510 | 34.51 | 1:14.01 | 1:53.35 | 2:32.43 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Hannah Pilgaard | 1999 | 477 | 33.93 | 1:13.67 | 1:54.63 | 2:35.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilda Eriksson | 2001 | 428 | 34.20 | 1:15.14 | 1:57.99 | 2:41.52 | Deltager ikke i finalen | ||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
4 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 384 | 34.76 | 1:16.48 | 2:02.38 | 2:47.58 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Marott Schelde | 2000 | 330 | 36.96 | 1:22.88 | 2:10.73 | 2:56.23 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:55.29 2014-08-21 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:55.29 2014-08-21 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Drevskich | 1996 | 31.11 | 1:08.32 | 1:45.73 | 2:20.16 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 30.03 | 1:05.63 | 1:43.43 | 2:23.87 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | 30.51 | 1:08.08 | 1:52.57 | 2:36.15 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 32.23 | 1:11.57 | 1:53.60 | 2:36.27 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:55.29 2014-08-21 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:55.29 2014-08-21 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Røssel | 1995 | 647 | 28.45 | 1:01.14 | 1:34.29 | 2:08.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 554 | 29.75 | 1:04.02 | 1:40.09 | 2:15.75 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Victor Drevskich | 1996 | 503 | 31.11 | 1:08.32 | 1:45.73 | 2:20.16 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 465 | 30.03 | 1:05.63 | 1:43.43 | 2:23.87 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1999 |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:55.29 2014-08-21 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:55.29 2014-08-21 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Hoff | 1998 | 595 | 28.85 | 1:02.95 | 1:38.43 | 2:12.56 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 585 | 28.64 | 1:03.31 | 1:39.34 | 2:13.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Oscar Olsson | 1999 | 525 | 28.98 | 1:03.17 | 1:39.78 | 2:18.16 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
4 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 416 | 30.34 | 1:06.27 | 1:46.94 | 2:29.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 364 | 30.51 | 1:08.08 | 1:52.57 | 2:36.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 363 | 32.23 | 1:11.57 | 1:53.60 | 2:36.27 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 615 | 35.84 | 1:15.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 594 | 36.27 | 1:16.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Emma Wahlund | 1998 | 587 | 36.37 | 1:16.95 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 574 | 36.44 | 1:17.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 567 | 36.97 | 1:17.86 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 554 | 36.81 | 1:18.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 542 | 37.05 | 1:19.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 538 | 37.81 | 1:19.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sandra Lendt | 2000 | 532 | 37.16 | 1:19.53 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
10 | Astrid Ovesen | 1999 | 524 | 38.33 | 1:19.93 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Signe Skousen | 1999 | 513 | 37.40 | 1:20.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 511 | 37.48 | 1:20.61 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Julie Bak | 1997 | 506 | 38.31 | 1:20.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emily Gantriis | 1999 | 483 | 38.78 | 1:22.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 476 | 38.46 | 1:22.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 459 | 39.76 | 1:23.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Fiedler | 2001 | 448 | 38.99 | 1:24.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 446 | 40.20 | 1:24.30 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Anika Bryde | 2000 | 435 | 39.68 | 1:25.00 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 433 | 40.89 | 1:25.19 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Kamilla Larsen | 1996 | 415 | 40.32 | 1:26.34 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Sarah Sannung | 1996 | 408 | 41.44 | 1:26.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Astrid Albertsson | 2000 | 406 | 40.49 | 1:26.98 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
24 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 405 | 40.40 | 1:27.06 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 404 | 42.11 | 1:27.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 401 | 40.57 | 1:27.35 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 395 | 40.03 | 1:27.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 385 | 41.09 | 1:28.58 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
29 | Stinna Schnabl | 1999 | 370 | 42.09 | 1:29.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Alberte M Hansen | 2000 | 365 | 42.51 | 1:30.17 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
31 | Silke Mehr | 2000 | 356 | 43.50 | 1:30.93 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 352 | 43.32 | 1:31.24 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 346 | 43.26 | 1:31.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
34 | Cecilie Meyn | 2000 | 345 | 43.31 | 1:31.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Isabelle Moreau | 2001 | 343 | 42.04 | 1:32.07 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
36 | Iben Jeppesen | 2000 | 322 | 45.17 | 1:34.02 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Ninwa Somi | 1998 | 318 | 42.93 | 1:34.33 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
38 | Laura Dorenda | 2001 | 291 | 43.75 | 1:37.21 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
39 | Maria Louise Ryle | 2000 | 273 | 44.83 | 1:39.29 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
40 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 229 | 49.28 | 1:45.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Olsen | 1998 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 618 | 35.88 | 1:15.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Emma Wahlund | 1998 | 601 | 36.19 | 1:16.36 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
3 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 598 | 36.52 | 1:16.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 581 | 36.42 | 1:17.22 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 525 | 36.30 | 1:19.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 559 | 36.84 | 1:18.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 517 | 36.56 | 1:20.29 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 598 | 35.74 | 1:16.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 595 | 36.33 | 1:16.61 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
3 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 571 | 36.31 | 1:17.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Astrid Ovesen | 1999 | 565 | 37.26 | 1:17.96 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Skousen | 1999 | 444 | 39.17 | 1:24.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:58 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | 621 | 32.82 | 1:08.51 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Esben Norup | 1996 | 576 | 33.18 | 1:10.25 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 530 | 33.33 | 1:12.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | 528 | 35.78 | 1:12.32 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 512 | 34.59 | 1:13.03 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 511 | 34.82 | 1:13.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Andreas Mårtensson | 1997 | 494 | 35.06 | 1:13.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Mikkel Ulrich | 1998 | 480 | 34.37 | 1:14.65 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 470 | 35.97 | 1:15.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 441 | 36.13 | 1:16.78 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Oskar Hoff | 1998 | 440 | 35.78 | 1:16.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Salim Celikovic | 1998 | 387 | 37.23 | 1:20.18 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
13 | Jonas Hyllested | 1999 | 386 | 37.16 | 1:20.26 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Peter Forsberg | 1997 | 379 | 37.84 | 1:20.76 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ali Raeisi | 1998 | 338 | 38.22 | 1:23.91 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 337 | 39.40 | 1:23.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marco Brander | 1996 | 337 | 39.74 | 1:23.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 337 | 39.52 | 1:23.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver Steen | 1997 | 287 | 42.17 | 1:28.59 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | 694 | 30.97 | 1:06.01 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 609 | 32.38 | 1:08.96 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Esben Norup | 1996 | 557 | 33.32 | 1:11.04 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 484 | 35.19 | 1:14.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Ulrich | 1998 | 469 | 34.45 | 1:15.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 457 | 34.85 | 1:15.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Peter Forsberg | 1997 | 411 | 36.64 | 1:18.58 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 359 | 38.86 | 1:22.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ali Raeisi | 1998 | 345 | 36.45 | 1:23.34 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Oliver Steen | 1997 | 309 | 41.28 | 1:26.39 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Jonas Hyllested | 1999 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Salim Celikovic | 1998 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:09.86 2015-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 608 | 34.76 | 1:11.26 | 1:48.73 | 2:26.41 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Signe Bro | 1999 | 572 | 35.28 | 1:12.69 | 1:51.43 | 2:29.45 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 569 | 35.64 | 1:13.25 | 1:51.63 | 2:29.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 564 | 36.04 | 1:14.00 | 1:52.30 | 2:30.12 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 556 | 37.11 | 1:16.38 | 1:53.94 | 2:30.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nina Toft | 2000 | 555 | 35.54 | 1:13.90 | 1:52.65 | 2:30.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sarah Sannung | 1996 | 543 | 35.81 | 1:13.75 | 1:52.90 | 2:32.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Louise Halldén | 1998 | 531 | 35.08 | 1:13.23 | 1:53.23 | 2:33.18 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
9 | Katrine Stampe | 2000 | 515 | 36.64 | 1:15.51 | 1:55.77 | 2:34.69 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 504 | 36.79 | 1:15.36 | 1:55.28 | 2:35.79 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elin Rundblad | 1999 | 500 | 35.82 | 1:16.40 | 1:57.12 | 2:36.30 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Mia Wennecke | 1999 | 488 | 36.06 | 1:15.97 | 1:57.55 | 2:37.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tanja Lylloff | 1998 | 478 | 36.37 | 1:16.72 | 1:58.16 | 2:38.57 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie W. Krattet | 2000 | 473 | 37.83 | 1:18.72 | 1:59.89 | 2:39.13 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Signe Skousen | 1999 | 470 | 36.88 | 1:17.40 | 1:58.75 | 2:39.46 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Linnéa Månsson | 1996 | 464 | 36.57 | 1:16.55 | 1:58.39 | 2:40.22 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
17 | Frederikke Houen | 1998 | 461 | 37.15 | 1:17.81 | 1:59.25 | 2:40.53 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 457 | 38.27 | 1:19.10 | 2:00.20 | 2:41.01 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Frederikke Dons | 1998 | 454 | 38.53 | 1:19.81 | 2:01.34 | 2:41.37 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 443 | 37.50 | 1:18.54 | 2:00.56 | 2:42.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederikke Arentoft | 2000 | 443 | 39.27 | 1:20.65 | 2:02.88 | 2:42.73 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Davilda Lareva | 2000 | 433 | 34.76 | 1:15.23 | 1:59.85 | 2:43.98 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
23 | Hannah Pilgaard | 1999 | 421 | 38.24 | 1:20.26 | 2:03.05 | 2:45.48 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Simone Bukholt | 1999 | 414 | 37.70 | 1:19.67 | 2:04.19 | 2:46.34 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mia Walter | 2000 | 407 | 39.36 | 1:21.42 | 2:04.83 | 2:47.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Xenia Huryn | 2000 | 406 | 38.79 | 1:20.72 | 2:04.54 | 2:47.54 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
27 | Nicola Parfitt | 2000 | 390 | 38.57 | 1:20.95 | 2:05.21 | 2:49.74 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
28 | Cassandra Thimmer | 1999 | 363 | 41.06 | 1:25.01 | 2:09.92 | 2:53.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 354 | 40.74 | 1:25.20 | 2:10.20 | 2:55.35 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Maria Dollas | 1998 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:09.86 2015-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 630 | 33.16 | 1:08.23 | 1:45.47 | 2:24.65 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 588 | 35.87 | 1:13.89 | 1:51.85 | 2:28.00 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 564 | 35.76 | 1:13.76 | 1:52.42 | 2:30.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 562 | 35.41 | 1:13.57 | 1:52.23 | 2:30.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sarah Sannung | 1996 | 557 | 35.09 | 1:12.21 | 1:51.04 | 2:30.71 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Louise Halldén | 1998 | 534 | 35.40 | 1:14.04 | 1:53.35 | 2:32.85 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
7 | Katrine Stampe | 2000 | 554 | 35.84 | 1:14.45 | 1:53.37 | 2:31.03 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Tanja Lylloff | 1998 | 504 | 35.77 | 1:15.05 | 1:56.01 | 2:35.84 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elin Rundblad | 1999 | 503 | 35.64 | 1:15.10 | 1:56.24 | 2:35.94 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Mia Wennecke | 1999 | 485 | 36.07 | 1:15.63 | 1:56.98 | 2:37.83 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie W. Krattet | 2000 | 478 | 36.56 | 1:17.07 | 1:58.31 | 2:38.60 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Signe Skousen | 1999 | 449 | 36.84 | 1:17.98 | 2:00.32 | 2:41.93 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Radoslaw Kawecki (1991) 1:54.24 2013-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 620 | 29.70 | 1:01.94 | 1:36.59 | 2:11.21 | Deltager ikke i finalen | ||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | 610 | 30.99 | 1:03.76 | 1:37.88 | 2:11.91 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 596 | 32.56 | 1:05.92 | 1:39.74 | 2:12.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 589 | 32.21 | 1:06.20 | 1:40.53 | 2:13.51 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Magnus Andersen | 1995 | 588 | 32.13 | 1:06.11 | 1:40.82 | 2:13.54 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 559 | 32.39 | 1:07.09 | 1:41.74 | 2:15.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anton Olsen | 1998 | 544 | 33.02 | 1:08.05 | 1:42.48 | 2:17.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | William Matras | 1998 | 506 | 32.10 | 1:08.17 | 1:44.01 | 2:20.37 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Ditlev Balle | 1996 | 497 | 34.17 | 1:09.67 | 1:45.52 | 2:21.28 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 491 | 33.92 | 1:10.12 | 2:21.81 | Deltager ikke i finalen | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Daniel Christian | 1998 | 482 | 33.05 | 1:09.25 | 1:46.60 | 2:22.72 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob Weberg | 1997 | 451 | 35.16 | 1:12.15 | 1:49.25 | 2:25.94 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 443 | 33.96 | 1:11.08 | 1:48.71 | 2:26.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 428 | 34.48 | 1:12.05 | 1:50.21 | 2:28.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oskar Hoff | 1998 | 406 | 34.24 | 1:12.08 | 1:51.47 | 2:31.05 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Rasmus Wegener | 1997 | 394 | 35.68 | 1:13.98 | 1:53.00 | 2:32.59 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Bækgaard | 1997 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Maxemillian Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Radoslaw Kawecki (1991) 1:54.24 2013-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 606 | 2:12.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | 601 | 2:12.61 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Andersen | 1995 | 590 | 2:13.40 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 574 | 2:14.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Olsen | 1998 | 544 | 2:17.02 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | William Matras | 1998 | 539 | 2:17.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Daniel Christian | 1998 | 541 | 32.29 | 1:07.17 | 1:42.79 | 2:17.28 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ditlev Balle | 1996 | 514 | 33.32 | 1:08.55 | 1:44.20 | 2:19.66 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Jacob Weberg | 1997 | 462 | 34.68 | 1:11.29 | 1:48.20 | 2:24.74 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Rasmus Wegener | 1997 | 399 | 35.24 | 1:12.95 | 1:52.43 | 2:31.97 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Oskar Hoff | 1998 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Victor Emil Lundgaard | 1998 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 35, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 727 | 1:07.03 | 2:17.13 | 3:27.97 | 4:38.48 | 17:27.75 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:49.15 | 6:59.43 | 8:09.97 | 9:20.19 | ||||||
10:30.04 | 11:39.97 | 12:49.78 | 13:59.78 | |||||||
15:09.91 | 16:19.89 | |||||||||
2 | Anna Boutrup | 1998 | 709 | 1:06.18 | 2:16.85 | 3:27.07 | 4:38.18 | 17:37.02 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:49.41 | 7:00.17 | 8:10.57 | 9:22.07 | ||||||
10:32.66 | 11:43.96 | 12:54.75 | 14:05.56 | |||||||
15:17.16 | 16:27.85 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 668 | 1:05.84 | 2:15.48 | 3:26.62 | 4:38.18 | 17:58.12 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:50.45 | 7:04.53 | 8:18.88 | 9:31.76 | ||||||
10:43.52 | 11:56.23 | 13:08.37 | 14:20.78 | |||||||
15:34.30 | 16:47.01 | |||||||||
4 | Lina Sjöholm | 2000 | 636 | 1:09.31 | 2:23.36 | 3:36.73 | 4:49.60 | 18:15.84 | ||
Sjöbo Simsällskap | 6:02.63 | 7:15.99 | 8:29.30 | 9:42.83 | ||||||
10:56.24 | 12:09.60 | 13:23.11 | 14:36.50 | |||||||
15:50.09 | 17:03.70 | |||||||||
5 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 493 | 1:12.68 | 2:32.01 | 3:52.18 | 5:13.14 | 19:52.51 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 6:34.49 | 7:55.28 | 9:16.86 | 10:37.27 | ||||||
11:58.00 | 13:17.34 | 14:38.03 | 15:58.62 | |||||||
17:18.94 | 18:36.51 | |||||||||
6 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 479 | 1:16.90 | 2:38.01 | 3:59.93 | 5:21.46 | 20:04.07 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:42.90 | 8:03.61 | 9:24.50 | 10:44.61 | ||||||
12:04.17 | 13:24.02 | 14:44.06 | 16:04.99 | |||||||
17:24.76 | 18:45.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 36, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Gregorio Paltrinieri (1994) 14:39.93 2014-08-20 |
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 14:46.33 2011-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.84 | 2:07.18 | 3:11.96 | 4:16.85 | 15:48.10 | ||
5:20.96 | 6:24.77 | 7:28.21 | 9:02.83 | |||||||
10:05.22 | 11:08.02 | 12:10.92 | 13:14.02 | |||||||
14:16.72 | 15:18.71 | |||||||||
2 | Victor Drevskich | 1996 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.09 | 2:11.86 | 3:20.50 | 4:29.31 | 17:06.44 | ||
5:39.15 | 6:49.02 | 7:59.08 | 9:42.17 | |||||||
10:51.27 | 11:59.87 | 13:07.83 | 14:16.30 | |||||||
15:24.59 | 16:32.46 | |||||||||
3 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 1:06.83 | 2:17.67 | 3:29.57 | 4:42.52 | 18:14.54 | ||
5:55.43 | 7:08.31 | 8:21.75 | 9:35.27 | |||||||
10:49.32 | 12:03.85 | 13:17.99 | 14:32.85 | |||||||
15:47.66 | 17:02.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 37, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:55.62 2014-08-24 |
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:55.62 2014-08-24 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Senior Damer | 0 | 672 | 4:24.84 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 32.52 | 1:06.98 | 1:06.98 | ||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 35.09 | 1:15.51 | 2:22.49 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 29.07 | 1:02.88 | 3:25.37 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 28.61 | 59.47 | 4:24.84 | ||||||
2 | Lyngby Damer 1 | 1995 | 615 | 4:32.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 33.35 | 1:08.40 | 1:08.40 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 35.65 | 1:16.92 | 2:25.32 | ||||||
Marianne Duijm | 1993 | 30.11 | 1:05.98 | 3:31.30 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 29.81 | 1:01.48 | 4:32.78 | ||||||
3 | Lyngby Junior Damer 1 | 2000 | 584 | 4:37.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 35.18 | 1:14.54 | 1:14.54 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 35.56 | 1:16.36 | 2:30.90 | ||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 31.60 | 1:07.06 | 3:37.96 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.47 | 59.57 | 4:37.53 | ||||||
4 | Helsingør Damer 1 | 0 | 580 | 4:38.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Houen | 1998 | 34.43 | 1:12.07 | 1:12.07 | ||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 37.55 | 1:20.55 | 2:32.62 | ||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.98 | 1:04.96 | 3:37.58 | ||||||
Mia Wennecke | 1999 | 28.84 | 1:00.63 | 4:38.21 | ||||||
5 | Gsc Damer | 1990 | 556 | 4:42.07 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Sarah Sannung | 1996 | 34.35 | 1:11.09 | 1:11.09 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 38.22 | 1:21.93 | 2:33.02 | ||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 30.37 | 1:09.46 | 3:42.48 | ||||||
Freja Gram | 1999 | 28.58 | 59.59 | 4:42.07 | ||||||
6 | Stv Damer | 1996 | 532 | 4:46.37 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 36.01 | 1:13.85 | 1:13.85 | ||||||
Karen Tanderup Hansen | 1996 | 36.13 | 1:17.31 | 2:31.16 | ||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 31.85 | 1:09.41 | 3:40.57 | ||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 31.58 | 1:05.80 | 4:46.37 | ||||||
7 | Sigma Junior Piger 1 | 1999 | 529 | 4:46.82 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Thit Bondo | 2000 | 36.38 | 1:15.17 | 1:15.17 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 38.53 | 1:22.06 | 2:37.23 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 31.69 | 1:09.02 | 3:46.25 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 28.81 | 1:00.57 | 4:46.82 | ||||||
8 | Farum Piger | 1999 | 482 | 4:55.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 35.00 | 1:11.93 | 1:11.93 | ||||||
Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 40.89 | 1:28.14 | 2:40.07 | ||||||
Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 31.51 | 1:10.96 | 3:51.03 | ||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | 30.87 | 1:04.84 | 4:55.87 | ||||||
9 | Helsinge Piger 1 | 1998 | 457 | 5:01.09 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Jørgensen | 1998 | 35.34 | 1:11.77 | 1:11.77 | ||||||
Emily Gantriis | 1999 | 38.99 | 1:24.23 | 2:36.00 | ||||||
Iben Jeppesen | 2000 | 35.42 | ||||||||
Alice Gantriis | 2000 | 4:27.32 | 5:01.09 | 5:01.09 | ||||||
10 | Farum Piger 2 | 1999 | 450 | 5:02.64 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 37.07 | 1:17.07 | 1:17.07 | ||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 41.29 | 1:28.25 | 2:45.32 | ||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 33.37 | 1:12.98 | 3:58.30 | ||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 30.32 | 1:04.34 | 5:02.64 | ||||||
- | Landskrona Damer 1 | 1906 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 38, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Tyskland (1900) 3:28.58 2009-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Lyngby Herrer | 1996 | 616 | 4:03.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 30.53 | 1:02.07 | 1:02.07 | ||||||
Peter Skotte | 1991 | 32.50 | 1:11.68 | 2:13.75 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 26.43 | 56.86 | 3:10.61 | ||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 25.22 | 52.93 | 4:03.54 | ||||||
2 | Gsc Herrer | 1990 | 615 | 4:03.65 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
William Matras | 1998 | 30.66 | 1:03.58 | 1:03.58 | ||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 31.68 | 1:07.67 | 2:11.25 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 26.56 | 58.56 | 3:09.81 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 25.37 | 53.84 | 4:03.65 | ||||||
3 | Landskrona Herrar 1 | 1906 | 558 | 4:11.76 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Hampus Svensson | 1999 | 30.02 | 1:02.42 | 1:02.42 | ||||||
Tim Petersson | 1999 | 33.43 | 1:12.92 | 2:15.34 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 27.11 | 59.53 | 3:14.87 | ||||||
Filip Christensson | 1991 | 26.08 | 56.89 | 4:11.76 | ||||||
4 | Landskrona Herrar 2 | 1906 | 429 | 4:34.71 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Oskar Hoff | 1998 | 32.37 | 1:08.22 | 1:08.22 | ||||||
Salim Celikovic | 1998 | 34.84 | 1:17.92 | 2:26.14 | ||||||
Johan Norén | 1986 | 28.91 | 1:04.18 | 3:30.32 | ||||||
Ali Raeisi | 1998 | 29.32 | 1:04.39 | 4:34.71 | ||||||
5 | Stv Herrer | 1996 | 389 | 4:43.90 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 34.58 | 1:12.43 | 1:12.43 | ||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 39.74 | 1:26.20 | 2:38.63 | ||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 31.43 | 1:07.92 | 3:46.55 | ||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 26.73 | 57.35 | 4:43.90 | ||||||
- | Sigma Senior Herrer | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 29.49 | 59.95 | 59.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 07:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 40, 50m Ryg Herrer omsvømning, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Phillip Riis | 1998 | 554 | 29.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 550 | 29.34 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:32 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 101, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | 601 | 28.11 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | 546 | 29.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 537 | 29.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie W. Olsen | 2001 | 533 | 29.25 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Frederiksen | 2001 | 525 | 29.41 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabelle Sering | 2002 | 520 | 29.50 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
7 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 517 | 29.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Elkjær | 2001 | 507 | 29.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 502 | 29.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Claudia Sperling | 2002 | 499 | 29.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 498 | 29.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 497 | 29.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 497 | 29.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 491 | 30.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tova Andersson | 2001 | 482 | 30.26 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
16 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 481 | 30.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sofie Nielsen | 2001 | 477 | 30.37 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Lange | 2001 | 468 | 30.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Regitze Gotthard | 2002 | 467 | 30.58 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ebba Andersson | 2001 | 458 | 30.77 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
21 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 454 | 30.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emilia Steen | 2002 | 450 | 30.95 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nikoline Nielsen | 2001 | 450 | 30.95 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Sofie Andersen | 2001 | 448 | 30.99 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Patricia Andersen | 2002 | 443 | 31.11 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Louise Peacock | 2001 | 441 | 31.16 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
27 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 437 | 31.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Emma Bruhn | 2002 | 428 | 31.48 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emilie Holst Lange | 2002 | 427 | 31.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Frida Toudal | 2001 | 423 | 31.61 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
31 | Victoria Andersen | 2001 | 420 | 31.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Linn Olsson | 2002 | 410 | 31.93 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
33 | Laura Dorenda | 2001 | 408 | 31.98 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
34 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 399 | 32.23 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
35 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 396 | 32.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 389 | 32.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mia Krüger | 2002 | 388 | 32.52 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
38 | Emma Jensen | 2002 | 382 | 32.68 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
39 | Madeleine Thornsen | 2001 | 381 | 32.72 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
40 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 375 | 32.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
41 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 355 | 33.51 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Philippa Hallengreen | 2002 | 355 | 33.51 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
43 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 350 | 33.66 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
44 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 344 | 33.85 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
45 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 295 | 35.61 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
46 | Elsa Assarsson | 2001 | 277 | 36.39 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
47 | Filippa Andersson | 2002 | 165 | 43.25 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Emma Bille Engell | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 101, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ester Eilertsson | 2003 | 445 | 31.06 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | 418 | 31.72 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Vilma Andersson | 2004 | 371 | 33.02 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
4 | Linnea Liljenfors | 2004 | 349 | 33.70 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
5 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 339 | 34.00 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
6 | Matilda Hoff | 2003 | 322 | 34.61 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Josefine Krumbak | 2004 | 321 | 34.65 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Linnea Eriksson | 2003 | 320 | 34.66 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Linnéa Lindh | 2003 | 316 | 34.82 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Marie Reno Bernack | 2003 | 316 | 34.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 311 | 35.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Wilma Rundblad | 2003 | 304 | 35.26 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
13 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 293 | 35.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 292 | 35.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 281 | 36.19 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emelie Ek-Värn | 2004 | 277 | 36.38 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
17 | Emma Hassling | 2004 | 271 | 36.66 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
18 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 248 | 37.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Livia Sjunnesson | 2005 | 240 | 38.16 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
20 | Ida Bruhn | 2004 | 240 | 38.18 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Balbi | 2003 | 231 | 38.67 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofie Bak | 2003 | 218 | 39.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Fanny Moreau | 2003 | 216 | 39.49 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
24 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 205 | 40.21 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 186 | 41.53 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
26 | Malou Nielsen | 2005 | 185 | 41.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 173 | 42.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 133 | 46.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Gaia Kruse | 2005 | 45 | 1:06.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Ellen Kyndi Serup | 2005 | 27 | 1:18.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Mabeck | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Hassling | 2000 | 571 | 25.19 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 559 | 25.38 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Isak Larsson | 2000 | 520 | 26.00 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
4 | Simon Brixner | 2000 | 519 | 26.01 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathias Immerkjær | 1999 | 512 | 26.13 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 507 | 26.21 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 501 | 26.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 498 | 26.38 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 469 | 26.91 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Lukas Sieben | 1999 | 458 | 27.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Petersen | 1999 | 442 | 27.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Filip Bækgaard | 2000 | 436 | 27.56 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Sørensen | 1999 | 435 | 27.59 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Felix Burmester | 1999 | 433 | 27.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Brandt | 2000 | 427 | 27.76 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
16 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 426 | 27.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 424 | 27.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 420 | 27.92 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | David Ajken Hansen | 1999 | 405 | 28.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 403 | 28.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Kasper Bitzer | 2000 | 399 | 28.39 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Karl Bryde | 2000 | 391 | 28.58 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Gustav Frydensberg | 1999 | 383 | 28.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Daniel Lindkvist | 2000 | 383 | 28.79 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
25 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 368 | 29.16 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Alfred Persson | 2000 | 363 | 29.30 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
27 | Frederik Lund | 2000 | 362 | 29.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 333 | 30.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
28 | Scott Steenberg | 2000 | 333 | 30.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lucas Lindblom | 2000 | 332 | 30.19 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
31 | Emil Tönshoff | 2000 | 279 | 32.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Windahl | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Johan Feld Sørensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Textor Broch | 2001 | 464 | 27.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | 433 | 27.63 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 417 | 27.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer Dellhede | 2001 | 408 | 28.18 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Lars Hallberg | 2001 | 406 | 28.23 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
6 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 392 | 28.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Hansen | 2001 | 391 | 28.59 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 385 | 28.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Leo Badaker | 2002 | 375 | 28.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Andreas Gram Peters | 2001 | 370 | 29.11 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian Ong Hansen | 2001 | 359 | 29.41 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Milos Jakovljevic | 2001 | 334 | 30.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 325 | 30.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Tobias Hufeldt | 2001 | 304 | 31.07 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 294 | 31.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Dzevad Celikovic | 2001 | 286 | 31.73 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
17 | Dag Unevik | 2001 | 281 | 31.90 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
18 | Rasmus Løwenstein | 2001 | 267 | 32.45 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 260 | 32.72 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Oscar Klittbo | 2002 | 260 | 32.73 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
21 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 250 | 33.16 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Casper Svärd | 2001 | 239 | 33.68 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
23 | Jesper Ring | 2003 | 208 | 35.29 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
24 | Emil Gram Peters | 2005 | 194 | 36.06 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathias Parkhøi | 2003 | 177 | 37.19 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Alexander Tengberg | 2003 | 172 | 37.54 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
27 | Markus Rydgren | 2003 | 172 | 37.59 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
28 | Alexander Nørby | 2006 | 157 | 38.68 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Xander Pontoppidan | 2003 | 157 | 38.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Marcus Artmann | 2002 | 157 | 38.72 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
31 | Rasmus Pedersen | 2003 | 154 | 38.97 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
32 | Viggo Thomsen | 2004 | 141 | 40.14 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
33 | William Pohl Stangerup | 2004 | 137 | 40.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 135 | 40.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 131 | 41.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
36 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 124 | 41.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 121 | 42.27 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
38 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 120 | 42.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
39 | Jaime Mass Pedersen | 2004 | 115 | 42.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Josef Kindy | 2003 | 104 | 44.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
41 | Villads Lund Larsen | 2004 | 103 | 44.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
42 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 72 | 50.18 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Holst Lange | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Christoffer Harmsen | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Oscar Cleemann | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 103, 50m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 |
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 550 | 36.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julia Björkén | 2001 | 503 | 37.46 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
3 | Karla Louise Balle | 2001 | 498 | 37.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 475 | 38.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jamilla Bistrup | 2001 | 451 | 38.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Regitze Gotthard | 2002 | 444 | 39.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Fie Tönshoff | 2002 | 422 | 39.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 420 | 39.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 417 | 39.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkeline Mentz | 2001 | 411 | 40.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 404 | 40.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 396 | 40.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Laura Dorenda | 2001 | 387 | 40.88 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Linn Olsson | 2002 | 368 | 41.56 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
15 | Rebekka Windahl | 2001 | 354 | 42.09 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 306 | 44.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 217 | 49.55 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 134 | 58.19 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Filippa Andersson | 2002 | 128 | 59.02 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Emma Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde van der Linden | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 103, 50m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 |
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 336 | 42.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Vilma Andersson | 2004 | 330 | 43.12 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
3 | Linnéa Lindh | 2003 | 276 | 45.75 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 273 | 45.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma Hassling | 2004 | 266 | 46.31 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Matilda Hoff | 2003 | 231 | 48.54 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Livia Sjunnesson | 2005 | 230 | 48.62 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Linnea Eriksson | 2003 | 228 | 48.74 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Josefine Krumbak | 2004 | 228 | 48.76 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Bak | 2003 | 221 | 49.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 198 | 51.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Emma Bruhn | 2003 | 197 | 51.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Ida Bruhn | 2004 | 194 | 51.41 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Wilma Rundblad | 2003 | 193 | 51.49 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Fanny Moreau | 2003 | 185 | 52.23 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Emelie Ek-Värn | 2004 | 175 | 53.26 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
17 | Clara Secher Termansen | 2005 | 165 | 54.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Thit Wang Esbjørn | 2004 | 153 | 55.62 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 147 | 56.35 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Arwen Nybo | 2004 | 138 | 57.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 123 | 59.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 119 | 1:00.43 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Laura Købke | 2005 | 114 | 1:01.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Gaia Kruse | 2005 | 82 | 1:08.44 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 81 | 1:08.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 63 | 1:14.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Ellen Kyndi Serup | 2005 | 41 | 1:25.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 104, 50m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 |
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 26.62 2014-08-22 |
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Hassling | 2000 | 617 | 31.32 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Owais Hamid | 2000 | 543 | 32.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tim Petersson | 1999 | 540 | 32.74 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Oliver Christiansen | 1999 | 510 | 33.38 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lucas Hoffmann | 2000 | 496 | 33.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Salmansen | 2000 | 493 | 33.76 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 474 | 34.20 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Vangsgaard | 2000 | 460 | 34.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nikolai Hougaard | 1999 | 431 | 35.29 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Lucas Lindblom | 2000 | 392 | 36.42 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Jakob Forsberg | 2000 | 389 | 36.53 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julius Thielst | 2000 | 375 | 36.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 314 | 39.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karl Christiansen | 2000 | 264 | 41.53 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Thomasen | 2000 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Windahl | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 104, 50m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 |
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 26.62 2014-08-22 |
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 436 | 35.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 420 | 35.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 372 | 37.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Dag Unevik | 2001 | 361 | 37.45 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
5 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 358 | 37.55 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Hallberg | 2001 | 301 | 39.76 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
7 | Casper Svärd | 2001 | 240 | 42.86 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 233 | 43.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jonas Hansen | 2001 | 191 | 46.29 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Pedersen | 2003 | 160 | 49.05 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Viggo Thomsen | 2004 | 157 | 49.41 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Jesper Ring | 2003 | 153 | 49.80 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
13 | Markus Rydgren | 2003 | 151 | 50.03 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Alexander Tengberg | 2003 | 143 | 50.91 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 112 | 55.31 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mathias Ankersen | 2004 | 110 | 55.52 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marcus Artmann | 2002 | 107 | 56.11 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 94 | 58.63 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 56 | 1:09.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Josef Kindy | 2003 | 48 | 1:13.36 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Oscar Cleemann | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Jaime Mass Pedersen | 2004 | DSQ | Asynk arme | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | 534 | 35.12 | 1:11.60 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 516 | 34.95 | 1:12.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 514 | 34.94 | 1:12.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cecilie Elkjær | 2001 | 507 | 35.27 | 1:12.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofie Andersen | 2001 | 480 | 36.14 | 1:14.20 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tova Andersson | 2001 | 463 | 36.23 | 1:15.10 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
7 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 443 | 37.65 | 1:16.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | 424 | 37.43 | 1:17.33 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 412 | 38.81 | 1:18.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathilde van der Linden | 2002 | 390 | 38.76 | 1:19.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 389 | 39.01 | 1:19.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 378 | 39.52 | 1:20.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 376 | 38.55 | 1:20.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 370 | 38.61 | 1:20.90 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 368 | 39.57 | 1:21.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 364 | 39.57 | 1:21.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 361 | 39.62 | 1:21.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rebekka Windahl | 2001 | 358 | 39.95 | 1:21.84 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Madeleine Thornsen | 2001 | 333 | 39.25 | 1:23.85 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Victoria Andersen | 2001 | 305 | 42.38 | 1:26.27 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frida Toudal | 2001 | 302 | 41.99 | 1:26.58 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 266 | 44.29 | 1:30.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 260 | 44.20 | 1:30.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Philippa Hallengreen | 2002 | 255 | 44.36 | 1:31.60 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
25 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 163 | 54.05 | 1:46.35 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Filippa Andersson | 2002 | 132 | 54.45 | 1:53.87 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Emma Bille Engell | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 379 | 39.04 | 1:20.25 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Ester Eilertsson | 2003 | 347 | 40.40 | 1:22.63 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
3 | Linnea Liljenfors | 2004 | 330 | 40.20 | 1:24.05 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
4 | Elena Westmark Holm | 2003 | 329 | 40.67 | 1:24.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Matilda Hoff | 2003 | 302 | 42.88 | 1:26.60 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 300 | 43.05 | 1:26.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Linnéa Lindh | 2003 | 289 | 42.21 | 1:27.85 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Astrid Thimmer | 2003 | 281 | 43.07 | 1:28.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 267 | 44.80 | 1:30.18 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 256 | 45.69 | 1:31.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Wilma Rundblad | 2003 | 248 | 44.29 | 1:32.45 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 236 | 44.40 | 1:33.95 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 228 | 45.86 | 1:35.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emelie Ek-Värn | 2004 | 228 | 46.63 | 1:35.11 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 227 | 46.28 | 1:35.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Marie Reno Bernack | 2003 | 222 | 46.67 | 1:35.90 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emma Bruhn | 2003 | 219 | 47.75 | 1:36.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mille Scheel | 2003 | 202 | 48.31 | 1:38.94 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Arwen Nybo | 2004 | 172 | 50.63 | 1:44.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 170 | 1:44.85 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Fanny Moreau | 2003 | 167 | 51.54 | 1:45.48 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
22 | Malou Nielsen | 2005 | 166 | 51.94 | 1:45.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Clara Secher Termansen | 2005 | 148 | 51.71 | 1:49.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 129 | 54.28 | 1:54.91 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 115 | 56.98 | 1:59.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 114 | 57.72 | 1:59.70 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Laura Købke | 2005 | 110 | 58.22 | 2:01.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 102 | 1:03.31 | 2:04.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 95 | 1:01.21 | 2:07.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Ellen Kyndi Serup | 2005 | 89 | 1:03.09 | 2:09.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Mabeck | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Thit Wang Esbjørn | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Gaia Kruse | 2005 | DSQ | ej fort bev 50m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 |
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | 619 | 29.49 | 1:00.92 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Johan Bragason | 1999 | 595 | 30.30 | 1:01.72 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Nikolai Hougaard | 1999 | 521 | 31.83 | 1:04.51 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 495 | 31.97 | 1:05.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | 469 | 32.22 | 1:06.85 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Brandt | 2000 | 426 | 33.17 | 1:09.00 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
7 | Lukas Sieben | 1999 | 424 | 33.43 | 1:09.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Palmø | 2000 | 410 | 34.42 | 1:09.91 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jakob Petersen | 1999 | 397 | 34.77 | 1:10.65 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 392 | 1:10.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Markus Bøjsen | 1999 | 390 | 34.85 | 1:11.05 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 381 | 34.93 | 1:11.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 376 | 34.79 | 1:11.91 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Alfred Persson | 2000 | 366 | 34.93 | 1:12.59 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
15 | Kasper Bitzer | 2000 | 365 | 35.53 | 1:12.64 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
16 | David Ajken Hansen | 1999 | 349 | 35.49 | 1:13.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Gustav Frydensberg | 1999 | 318 | 37.70 | 1:16.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 292 | 38.00 | 1:18.27 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
19 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 272 | 1:20.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 265 | 38.79 | 1:20.81 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Thomasen | 2000 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 |
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 527 | 1:04.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christoffer Dellhede | 2001 | 446 | 32.71 | 1:07.96 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 412 | 33.76 | 1:09.80 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 394 | 34.75 | 1:10.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | 393 | 34.16 | 1:10.85 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Lars Hallberg | 2001 | 387 | 34.71 | 1:11.24 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
7 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 379 | 1:11.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | William Textor Broch | 2001 | 365 | 34.85 | 1:12.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 357 | 35.44 | 1:13.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 344 | 35.93 | 1:14.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christian Ong Hansen | 2001 | 330 | 35.95 | 1:15.09 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 316 | 36.62 | 1:16.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Skousen | 2002 | 290 | 38.12 | 1:18.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Oscar Klittbo | 2002 | 287 | 38.11 | 1:18.73 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
15 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 275 | 39.95 | 1:19.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Dag Unevik | 2001 | 235 | 41.03 | 1:24.13 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
17 | Tor Ejrnæs | 2002 | 232 | 40.57 | 1:24.52 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 220 | 40.92 | 1:25.93 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Alfred Nissen | 2002 | 210 | 42.09 | 1:27.38 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Milos Jakovljevic | 2001 | 181 | 43.14 | 1:31.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 174 | 45.30 | 1:32.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Mathias Ankersen | 2004 | 162 | 46.93 | 1:35.11 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mathias Parkhøi | 2003 | 143 | 48.56 | 1:39.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 116 | 52.36 | 1:46.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 111 | 53.06 | 1:47.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 105 | 53.46 | 1:50.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | William Pohl Stangerup | 2004 | 101 | 1:51.43 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Rasmus Pedersen | 2003 | 98 | 55.47 | 1:52.33 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
29 | Jaime Mass Pedersen | 2004 | 93 | 55.41 | 1:54.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 93 | 55.62 | 1:54.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 90 | 55.44 | 1:55.51 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Alexander Nørby | 2006 | 84 | 58.01 | 1:58.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 78 | 56.88 | 2:01.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Josef Kindy | 2003 | 78 | 1:00.40 | 2:01.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Villads Lund Larsen | 2004 | 66 | 1:05.01 | 2:08.49 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 63 | 2:09.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Holst Lange | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Christoffer Harmsen | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Oscar Cleemann | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Alexander Tengberg | 2003 | DSQ | ej fort. bev. v 50m | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 107, 100m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 521 | 32.57 | 1:09.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Laura Lange | 2001 | 497 | 33.64 | 1:10.66 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Frederiksen | 2001 | 480 | 33.16 | 1:11.48 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Nielsen | 2001 | 466 | 34.05 | 1:12.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jamilla Bistrup | 2001 | 442 | 33.98 | 1:13.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emilie Holst Lange | 2002 | 435 | 34.79 | 1:13.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 433 | 33.36 | 1:13.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 430 | 33.34 | 1:14.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Sandwång | 2001 | 430 | 33.35 | 1:14.14 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Emilia Steen | 2002 | 378 | 35.70 | 1:17.40 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
11 | Ebba Andersson | 2001 | 373 | 36.21 | 1:17.76 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
12 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 362 | 35.72 | 1:18.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 350 | 35.74 | 1:19.38 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 345 | 37.30 | 1:19.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Julia Björkén | 2001 | 330 | 37.33 | 1:20.95 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
16 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 320 | 37.93 | 1:21.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Patricia Andersen | 2002 | 319 | 38.26 | 1:21.92 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 313 | 38.33 | 1:22.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 312 | 38.55 | 1:22.45 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 304 | 38.27 | 1:23.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 286 | 38.16 | 1:24.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Elsa Assarsson | 2001 | 229 | 40.65 | 1:31.39 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
23 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 208 | 41.07 | 1:34.44 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 160 | 45.24 | 1:43.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 131 | 50.51 | 1:50.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 107, 100m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 327 | 36.98 | 1:21.21 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 255 | 41.05 | 1:28.23 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | 212 | 41.30 | 1:33.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Astrid Thimmer | 2003 | 188 | 41.73 | 1:37.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 187 | 43.98 | 1:37.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 152 | 48.43 | 1:44.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 |
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 568 | 28.33 | 1:00.15 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Oliver Christiansen | 1999 | 554 | 28.41 | 1:00.63 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Felix Burmester | 1999 | 531 | 28.70 | 1:01.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Isak Larsson | 2000 | 509 | 28.29 | 1:02.36 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
5 | Julius Thielst | 2000 | 508 | 29.51 | 1:02.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Sørensen | 1999 | 500 | 29.75 | 1:02.74 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 486 | 29.57 | 1:03.35 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 469 | 29.70 | 1:04.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lucas Hoffmann | 2000 | 414 | 30.71 | 1:06.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Immerkjær | 1999 | 414 | 31.25 | 1:06.80 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 406 | 31.09 | 1:07.28 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Karl Bryde | 2000 | 368 | 31.00 | 1:09.47 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 364 | 31.98 | 1:09.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Owais Hamid | 2000 | 359 | 31.85 | 1:10.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 325 | 31.57 | 1:12.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Daniel Lindkvist | 2000 | 273 | 33.95 | 1:16.79 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
17 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 269 | 35.04 | 1:17.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Lund | 2000 | 268 | 34.61 | 1:17.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Karl Christiansen | 2000 | 232 | 35.82 | 1:20.98 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 |
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 474 | 30.10 | 1:03.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | 442 | 30.87 | 1:05.39 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Lars Hallberg | 2001 | 393 | 31.80 | 1:07.96 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
4 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 370 | 32.45 | 1:09.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Leo Badaker | 2002 | 362 | 32.22 | 1:09.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 335 | 33.55 | 1:11.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 186 | 40.27 | 1:27.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Anders Skousen | 2002 | 180 | 38.91 | 1:28.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Dzevad Celikovic | 2001 | 157 | 39.16 | 1:32.32 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 113 | 45.31 | 1:42.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Andreas Gammelgaard | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Tor Ejrnæs | 2002 | DSQ | Asym. ben | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 109, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 635 | 30.24 | 1:04.23 | 1:38.31 | 2:11.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | 561 | 31.63 | 1:06.27 | 1:42.01 | 2:16.92 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 534 | 31.91 | 1:07.32 | 1:43.99 | 2:19.19 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie W. Olsen | 2001 | 531 | 32.32 | 1:08.36 | 1:44.22 | 2:19.47 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 529 | 32.66 | 1:08.04 | 1:43.92 | 2:19.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tova Andersson | 2001 | 526 | 31.80 | 1:07.22 | 1:43.72 | 2:19.90 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
7 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 516 | 33.04 | 1:08.93 | 1:45.38 | 2:20.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Andersen | 2001 | 510 | 33.26 | 1:08.32 | 1:45.05 | 2:21.38 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 509 | 32.99 | 1:08.91 | 1:45.43 | 2:21.44 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Karla Louise Balle | 2001 | 509 | 32.76 | 1:09.31 | 1:46.39 | 2:21.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 504 | 32.27 | 1:08.20 | 1:45.32 | 2:21.94 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabelle Sering | 2002 | 489 | 31.98 | 1:08.42 | 1:45.83 | 2:23.31 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
13 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 477 | 32.95 | 1:10.16 | 1:48.78 | 2:24.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 476 | 33.81 | 1:11.09 | 1:48.51 | 2:24.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 473 | 33.54 | 1:11.35 | 1:48.97 | 2:25.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Isabelle Moreau | 2001 | 469 | 32.05 | 1:08.71 | 1:47.16 | 2:25.32 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
17 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 465 | 33.43 | 1:11.23 | 1:48.95 | 2:25.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Peacock | 2001 | 465 | 32.67 | 1:08.42 | 1:47.28 | 2:25.82 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
19 | Cecilie Elkjær | 2001 | 451 | 33.19 | 1:10.81 | 1:49.36 | 2:27.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Fie Tönshoff | 2002 | 449 | 33.99 | 1:12.60 | 1:50.98 | 2:27.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emilie Holst Lange | 2002 | 447 | 32.91 | 1:10.30 | 1:48.99 | 2:27.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 447 | 34.04 | 1:11.11 | 1:49.34 | 2:27.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 440 | 33.61 | 1:10.90 | 1:49.70 | 2:28.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 428 | 34.14 | 1:12.31 | 1:51.53 | 2:29.83 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ida Sandwång | 2001 | 427 | 33.08 | 1:10.94 | 1:50.32 | 2:29.98 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
26 | Victoria Andersen | 2001 | 420 | 35.01 | 1:12.86 | 1:52.54 | 2:30.86 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Patricia Andersen | 2002 | 400 | 34.62 | 1:13.39 | 1:53.77 | 2:33.26 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathilde van der Linden | 2002 | 397 | 35.84 | 1:15.36 | 1:55.72 | 2:33.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mia Krüger | 2002 | 392 | 34.66 | 1:14.12 | 1:54.03 | 2:34.31 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
30 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 385 | 35.64 | 1:14.61 | 1:55.67 | 2:35.17 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frida Thunheim-Glad | 2001 | 376 | 37.68 | 1:18.26 | 1:59.71 | 2:36.44 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
32 | Sofie Slotved | 2002 | 374 | 36.99 | 1:17.19 | 1:57.25 | 2:36.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 371 | 35.67 | 1:15.37 | 1:56.47 | 2:37.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emma Jensen | 2002 | 369 | 35.99 | 1:16.29 | 1:57.15 | 2:37.49 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Linn Olsson | 2002 | 327 | 36.09 | 1:17.69 | 2:00.69 | 2:43.98 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
36 | Caroline Meyer | 2002 | 307 | 39.13 | 1:23.05 | 2:06.46 | 2:47.45 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 297 | 37.29 | 1:21.48 | 2:06.15 | 2:49.29 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
38 | Philippa Hallengreen | 2002 | 293 | 38.76 | 1:22.57 | 2:06.86 | 2:49.97 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
39 | Madeleine Thornsen | 2001 | 285 | 37.39 | 1:20.52 | 2:06.78 | 2:51.59 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
40 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 268 | 37.69 | 1:21.77 | 2:10.06 | 2:55.15 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 176 | 50.42 | 1:41.63 | 2:33.37 | 3:21.60 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Bille Engell | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Laura Lange | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 109, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ester Eilertsson | 2003 | 419 | 34.69 | 1:14.24 | 1:53.89 | 2:30.88 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | 407 | 35.01 | 1:14.22 | 1:54.15 | 2:32.45 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 304 | 38.65 | 1:22.89 | 2:07.27 | 2:48.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 268 | 40.97 | 1:26.17 | 2:12.56 | 2:55.16 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 261 | 38.09 | 1:22.49 | 2:10.44 | 2:56.66 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Linnea Eriksson | 2003 | 255 | 39.95 | 1:27.13 | 2:15.19 | 2:58.13 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Marie Reno Bernack | 2003 | 252 | 39.52 | 1:25.71 | 2:14.37 | 2:58.80 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 233 | 40.92 | 1:28.17 | 2:17.48 | 3:03.50 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sofie Bak | 2003 | 228 | 42.50 | 1:31.30 | 2:20.23 | 3:04.89 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Balbi | 2003 | 224 | 41.45 | 1:28.90 | 2:18.79 | 3:06.02 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Bruhn | 2004 | 197 | 44.25 | 1:34.59 | 2:26.57 | 3:13.95 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 188 | 43.80 | 1:34.14 | 2:26.75 | 3:17.08 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Arwen Nybo | 2004 | 156 | 47.96 | 1:44.79 | 2:40.10 | 3:29.43 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Laura Købke | 2005 | 146 | 48.35 | 1:45.66 | 2:42.44 | 3:34.11 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 140 | 49.11 | 1:47.58 | 2:44.46 | 3:37.36 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 135 | 46.93 | 1:46.28 | 2:47.82 | 3:40.18 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Secher Termansen | 2005 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Thit Wang Esbjørn | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | 600 | 28.21 | 59.31 | 1:30.73 | 2:00.89 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Johan Bragason | 1999 | 596 | 28.64 | 1:00.03 | 1:32.06 | 2:01.19 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 578 | 28.84 | 59.98 | 1:31.93 | 2:02.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 528 | 29.07 | 1:00.88 | 1:33.77 | 2:06.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederik Palmø | 2000 | 509 | 30.25 | 1:02.40 | 1:34.99 | 2:07.69 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simon Brixner | 2000 | 486 | 29.70 | 1:02.30 | 1:35.68 | 2:09.69 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Filip Bækgaard | 2000 | 467 | 30.94 | 1:04.64 | 1:38.34 | 2:11.44 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lukas Sieben | 1999 | 464 | 31.33 | 1:06.00 | 1:38.85 | 2:11.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Petersen | 1999 | 460 | 30.03 | 1:03.10 | 1:38.05 | 2:12.08 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 455 | 31.03 | 1:04.73 | 1:38.90 | 2:12.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Isak Larsson | 2000 | 449 | 29.43 | 1:02.32 | 1:37.14 | 2:13.11 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
12 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 448 | 30.68 | 1:04.83 | 1:39.18 | 2:13.27 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gustav Frydensberg | 1999 | 444 | 31.03 | 1:04.92 | 1:39.54 | 2:13.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simon Brandt | 2000 | 434 | 31.13 | 1:05.17 | 1:40.26 | 2:14.69 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
15 | David Ajken Hansen | 1999 | 430 | 31.25 | 1:05.35 | 1:40.21 | 2:15.05 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 429 | 31.25 | 1:06.05 | 1:40.50 | 2:15.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kasper Bitzer | 2000 | 427 | 31.73 | 1:05.46 | 1:40.70 | 2:15.35 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Alfred Persson | 2000 | 422 | 31.00 | 1:06.18 | 1:41.64 | 2:15.93 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
19 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 415 | 30.88 | 1:05.47 | 1:40.90 | 2:16.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alexander Mogensen | 1999 | 412 | 32.60 | 1:07.77 | 1:43.77 | 2:16.98 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 402 | 30.83 | 1:05.15 | 1:41.57 | 2:18.15 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 382 | 32.15 | 1:07.91 | 1:45.10 | 2:20.55 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
23 | Daniel Lindkvist | 2000 | 367 | 32.59 | 1:10.39 | 1:48.83 | 2:22.43 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
24 | Frederik Lund | 2000 | 357 | 32.61 | 1:09.12 | 1:47.25 | 2:23.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 343 | 33.37 | 1:11.41 | 1:50.16 | 2:25.64 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Scott Steenberg | 2000 | 325 | 33.36 | 1:10.50 | 1:50.56 | 2:28.35 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emil Tönshoff | 2000 | 290 | 34.41 | 1:14.68 | 1:55.89 | 2:34.00 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Haugård Hansen | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Windahl | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 519 | 31.65 | 1:06.14 | 1:36.13 | 2:06.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 421 | 32.31 | 1:06.46 | 1:41.67 | 2:16.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Gram Peters | 2001 | 407 | 31.94 | 1:07.22 | 1:43.03 | 2:17.56 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 407 | 31.80 | 1:05.71 | 1:41.37 | 2:17.56 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 389 | 31.91 | 1:07.23 | 1:43.27 | 2:19.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 386 | 31.41 | 1:07.86 | 1:45.22 | 2:19.97 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 386 | 32.27 | 1:08.16 | 1:43.96 | 2:20.05 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 371 | 32.73 | 1:09.60 | 1:46.45 | 2:21.90 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Christoffer Dellhede | 2001 | 353 | 32.36 | 1:08.13 | 1:46.18 | 2:24.27 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 351 | 33.86 | 1:10.98 | 1:49.17 | 2:24.47 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Gustav Nissen | 2001 | 340 | 31.95 | 1:09.06 | 1:47.86 | 2:26.13 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christoffer Hove | 2002 | 336 | 34.69 | 1:12.77 | 1:50.77 | 2:26.59 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Tobias Hufeldt | 2001 | 336 | 32.72 | 1:10.37 | 1:49.38 | 2:26.60 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rasmus Løwenstein | 2001 | 297 | 34.21 | 1:12.97 | 1:53.35 | 2:32.79 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 274 | 34.60 | 1:15.63 | 1:58.40 | 2:36.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 265 | 35.84 | 1:17.87 | 1:59.26 | 2:38.64 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oscar Klittbo | 2002 | 265 | 36.54 | 1:18.78 | 2:01.37 | 2:38.65 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
18 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 261 | 35.51 | 1:17.20 | 1:58.65 | 2:39.51 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Casper Svärd | 2001 | 256 | 36.06 | 1:18.50 | 2:01.12 | 2:40.60 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
20 | Dzevad Celikovic | 2001 | 250 | 36.12 | 1:18.70 | 2:02.46 | 2:41.76 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
21 | Jesper Ring | 2003 | 184 | 38.45 | 1:24.32 | 2:12.65 | 2:59.26 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
22 | Mathias Ankersen | 2004 | 166 | 43.17 | 1:32.74 | 2:22.39 | 3:05.42 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Markus Rydgren | 2003 | 156 | 40.94 | 1:31.25 | 2:21.89 | 3:09.42 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
24 | Xander Pontoppidan | 2003 | 151 | 42.51 | 1:31.42 | 2:22.74 | 3:11.30 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Alexander Nørby | 2006 | 139 | 43.05 | 1:34.48 | 2:26.62 | 3:16.74 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | William Pohl Stangerup | 2004 | 133 | 44.72 | 1:37.36 | 2:29.95 | 3:19.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Marcus Artmann | 2002 | 132 | 42.84 | 1:35.21 | 2:31.01 | 3:20.05 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 123 | 46.98 | 1:39.46 | 2:33.47 | 3:24.87 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 120 | 47.06 | 1:41.77 | 2:37.61 | 3:26.34 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 117 | 47.25 | 1:41.78 | 2:35.60 | 3:28.28 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 107 | 47.73 | 1:42.74 | 2:40.52 | 3:34.74 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Andreas Holst Lange | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Christoffer Harmsen | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Milos Jakovljevic | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 111, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 567 | 38.29 | 1:21.55 | 2:05.65 | 2:48.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | 504 | 41.51 | 1:25.87 | 2:11.34 | 2:55.37 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julia Björkén | 2001 | 481 | 40.02 | 1:25.46 | 2:12.05 | 2:58.05 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 481 | 39.93 | 1:25.44 | 2:11.81 | 2:58.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkeline Mentz | 2001 | 459 | 41.07 | 1:26.64 | 2:13.83 | 3:00.91 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 444 | 42.02 | 1:29.61 | 2:17.75 | 3:02.88 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jamilla Bistrup | 2001 | 440 | 41.92 | 1:29.14 | 2:16.25 | 3:03.51 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | 434 | 42.87 | 1:30.78 | 2:17.66 | 3:04.26 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 417 | 43.40 | 1:30.99 | 2:19.32 | 3:06.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Frida Toudal | 2001 | 392 | 43.83 | 1:32.51 | 2:20.89 | 3:10.66 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rebekka Windahl | 2001 | 379 | 43.79 | 1:33.98 | 2:23.31 | 3:12.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 375 | 46.21 | 1:36.32 | 2:26.11 | 3:13.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Felicia Schubert | 2001 | 360 | 43.48 | 1:33.34 | 2:24.62 | 3:16.08 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
14 | Caroline Meyer | 2002 | 326 | 47.70 | 1:40.26 | 2:33.74 | 3:22.67 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Sofie Slotved | 2002 | 255 | 50.54 | 1:47.27 | 2:44.03 | 3:40.08 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 111, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 354 | 45.87 | 1:36.23 | 2:27.11 | 3:17.23 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Linnea Liljenfors | 2004 | 319 | 45.22 | 1:37.96 | 2:31.08 | 3:24.29 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
3 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 302 | 48.10 | 1:41.83 | 2:35.44 | 3:28.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Vilma Andersson | 2004 | 296 | 46.42 | 1:41.03 | 2:37.14 | 3:29.25 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
5 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 289 | 48.01 | 1:42.38 | 2:36.95 | 3:31.07 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | 282 | 49.62 | 1:44.14 | 2:39.07 | 3:32.63 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Mabeck | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 112, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 |
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Hassling | 2000 | 614 | 33.86 | 1:11.88 | 1:50.47 | 2:29.38 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | 542 | 35.60 | 1:15.12 | 1:55.08 | 2:35.77 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 519 | 36.33 | 1:16.77 | 1:57.21 | 2:37.99 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | 488 | 35.70 | 1:16.59 | 1:58.95 | 2:41.32 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Owais Hamid | 2000 | 472 | 35.33 | 1:16.37 | 1:59.97 | 2:43.04 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lucas Lindblom | 2000 | 471 | 37.38 | 1:19.75 | 2:01.97 | 2:43.16 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Tim Petersson | 1999 | 418 | 37.96 | 1:21.77 | 2:06.63 | 2:49.75 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Jakob Forsberg | 2000 | 366 | 39.75 | 1:24.32 | 2:11.08 | 2:57.41 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 346 | 41.50 | 1:27.67 | 2:14.56 | 3:00.80 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 345 | 38.81 | 1:24.83 | 2:12.69 | 3:00.95 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karl Christiansen | 2000 | 241 | 45.46 | 1:37.18 | 2:30.59 | 3:24.06 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Thomasen | 2000 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 112, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 |
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 465 | 37.63 | 1:19.94 | 2:02.19 | 2:43.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 415 | 38.24 | 1:21.11 | 2:05.76 | 2:50.25 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Dag Unevik | 2001 | 413 | 38.37 | 1:22.04 | 2:06.84 | 2:50.42 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 350 | 40.58 | 1:26.74 | 2:14.06 | 3:00.18 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Gustav Nissen | 2001 | 330 | 40.36 | 1:27.40 | 2:15.40 | 3:03.62 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 317 | 42.20 | 1:30.50 | 2:18.96 | 3:06.24 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | 280 | 44.01 | 1:34.26 | 2:23.60 | 3:14.03 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Christoffer Hove | 2002 | 264 | 47.35 | 1:38.62 | 2:29.63 | 3:17.91 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 262 | 45.79 | 1:37.60 | 2:29.28 | 3:18.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alfred Nissen | 2002 | 247 | 46.06 | 1:37.14 | 2:30.05 | 3:22.18 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 230 | 47.04 | 1:39.76 | 2:32.57 | 3:27.22 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 212 | 46.90 | 1:41.47 | 2:37.08 | 3:32.82 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emil Gram Peters | 2005 | 137 | 55.25 | 1:58.72 | 3:02.96 | 4:05.80 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Milos Jakovljevic | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Tobias Hufeldt | 2001 | DSQ | 2 flyben v start | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:14 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 113, 4X100m Frisvømning Piger, Finaler |
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:31.72 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.31 2009-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 2001 | 573 | 4:14.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 30.77 | 1:04.15 | 1:04.15 | ||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 30.54 | 1:04.20 | 2:08.35 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 31.51 | 1:05.71 | 3:14.06 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 28.59 | 1:00.73 | 4:14.79 | ||||||
2 | Hvidovre Piger B | 2001 | 543 | 4:19.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 30.73 | 1:05.63 | 1:05.63 | ||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 31.45 | 1:05.80 | 2:11.43 | ||||||
Laura Lange | 2001 | 31.40 | 1:05.14 | 3:16.57 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 30.16 | 1:02.92 | 4:19.49 | ||||||
3 | Lyngby Piger 1 | 2001 | 524 | 4:22.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 32.18 | 1:06.69 | 1:06.69 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 30.04 | 1:05.23 | 2:11.92 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 31.15 | 1:05.81 | 3:17.73 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 30.42 | 1:04.85 | 4:22.58 | ||||||
4 | Stv Piger | 2001 | 485 | 4:29.40 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 31.79 | 1:06.34 | 1:06.34 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 32.53 | 1:06.69 | 2:13.03 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 32.98 | 1:08.55 | 3:21.58 | ||||||
Patricia Andersen | 2002 | 32.87 | 1:07.82 | 4:29.40 | ||||||
5 | Väsby SS Lag 1 | 2001 | 483 | 4:29.81 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
Tova Andersson | 2001 | 30.82 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 32.61 | 1:09.84 | 2:15.31 | ||||||
Ebba Andersson | 2001 | 31.88 | 1:06.66 | 3:21.97 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 32.37 | 1:07.84 | 4:29.81 | ||||||
6 | Helsingør Piger 1 | 2001 | 482 | 4:30.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 1:05.52 | 1:05.52 | |||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 30.70 | ||||||||
Fie Tönshoff | 2002 | |||||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 4:30.03 | 4:30.03 | |||||||
7 | Trelleborg Sim Piger | 2002 | 436 | 4:39.11 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
Isabelle Sering | 2002 | 1:05.78 | 1:05.78 | |||||||
Ester Eilertsson | 2003 | 32.82 | ||||||||
Linn Olsson | 2002 | |||||||||
Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 4:39.11 | 4:39.11 | |||||||
8 | Hg Piger 1 Yngste | 2001 | 323 | 5:08.26 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 1:19.31 | 1:19.31 | |||||||
Natalie Vaabengaard | 2002 | |||||||||
Nicole Vaabengaard | 2002 | |||||||||
Wilma Anker | 2004 | 5:08.26 | 5:08.26 | |||||||
9 | Flickor Landskrona | 2001 | 309 | 5:13.15 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Laura Dorenda | 2001 | 33.53 | 1:12.08 | 1:12.08 | ||||||
Elsa Assarsson | 2001 | 36.62 | 1:19.00 | 2:31.08 | ||||||
Matilda Hoff | 2003 | 36.93 | 1:19.21 | 3:50.29 | ||||||
Wilma Rundblad | 2003 | 37.75 | 1:22.86 | 5:13.15 | ||||||
10 | Flickor 2 Landskrona | 2001 | 252 | 5:34.77 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 1:20.88 | 1:20.88 | |||||||
Linnea Eriksson | 2003 | |||||||||
Emma Hassling | 2004 | |||||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 5:34.77 | 5:34.77 | |||||||
- | Gentofte Piger 2 | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:14 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 20:14 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 114, 4X100m Frisvømning Drenge, Finaler |
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:08.32 2008-08-11 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat-Copenhagen Boys 1 | 1999 | 592 | 3:44.14 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 27.08 | 56.19 | 56.19 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 25.98 | 55.57 | 1:51.76 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | |||||||||
Johan Bragason | 1999 | 3:44.14 | 3:44.14 | |||||||
2 | Vat-Copenhagen Boys 2 | 1999 | 532 | 3:52.27 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 27.86 | 58.06 | 58.06 | ||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 27.62 | 57.75 | 1:55.81 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | |||||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 3:52.27 | 3:52.27 | |||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 1999 | 512 | 3:55.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 28.36 | 59.82 | 59.82 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 27.66 | 59.19 | 1:59.01 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | |||||||||
William Textor Broch | 2001 | 3:55.19 | 3:55.19 | |||||||
4 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 477 | 4:00.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 28.21 | 58.41 | 58.41 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 27.47 | 57.12 | 1:55.53 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 29.38 | 1:01.45 | 2:56.98 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 29.76 | 1:03.88 | 4:00.86 | ||||||
5 | Helsingør Drenge 1 | 1999 | 461 | 4:03.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 29.31 | 1:02.72 | 1:02.72 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 28.58 | 1:00.92 | 2:03.64 | ||||||
Felix Burmester | 1999 | |||||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 4:03.53 | 4:03.53 | |||||||
6 | Drenge 1 Helsinge | 1999 | 459 | 4:03.93 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 27.78 | 57.36 | 57.36 | ||||||
Alexander Mogensen | 1999 | 28.99 | 1:00.34 | 1:57.70 | ||||||
Jakob Forsberg | 2000 | 30.47 | 1:02.35 | 3:00.05 | ||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 30.09 | 1:03.88 | 4:03.93 | ||||||
7 | Farum Drenge | 2000 | 372 | 4:21.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Anders Christian Damgaard | 2000 | 32.52 | 1:08.22 | 1:08.22 | ||||||
Scott Steenberg | 2000 | 31.70 | 1:05.91 | 2:14.13 | ||||||
Christian Ong Hansen | 2001 | 30.86 | 1:07.10 | 3:21.23 | ||||||
Malthe Letting | 2001 | 28.31 | 1:00.45 | 4:21.68 | ||||||
8 | Hørsholm Drenge | 2000 | 353 | 4:26.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 30.27 | 1:03.66 | 1:03.66 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 30.77 | 1:05.18 | 2:08.84 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 32.11 | 1:08.19 | 3:17.03 | ||||||
Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 32.98 | 1:09.30 | 4:26.33 | ||||||
9 | Hg Drenge Yngste | 1999 | 192 | 5:26.14 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
0 | 35.67 | 1:16.59 | 1:16.59 | |||||||
0 | 42.51 | 1:30.93 | 2:47.52 | |||||||
0 | 40.34 | 1:28.67 | 4:16.19 | |||||||
0 | 32.99 | 1:09.95 | 5:26.14 | |||||||
- | Pojkar Landskrona | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Stv Drenge | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 29.63 | 1:02.66 | 1:02.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:14 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 115, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | 598 | 29.75 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Amalie Frederiksen | 2001 | 562 | 30.37 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 555 | 30.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 503 | 31.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 499 | 31.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 492 | 31.75 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 484 | 31.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 471 | 32.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 470 | 32.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Isabelle Sering | 2002 | 467 | 32.31 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
11 | Karla Louise Balle | 2001 | 452 | 32.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tova Andersson | 2001 | 430 | 33.21 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
13 | Jamilla Bistrup | 2001 | 422 | 33.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emilie Holst Lange | 2002 | 416 | 33.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 416 | 33.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ebba Andersson | 2001 | 412 | 33.67 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
17 | Emilia Steen | 2002 | 405 | 33.88 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
18 | Julia Björkén | 2001 | 399 | 34.03 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
19 | Regitze Gotthard | 2002 | 394 | 34.19 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 386 | 34.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 384 | 34.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 384 | 34.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Patricia Andersen | 2002 | 375 | 34.76 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 363 | 35.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Victoria Andersen | 2001 | 348 | 35.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 331 | 36.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 315 | 36.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rebekka Windahl | 2001 | 300 | 37.44 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 284 | 38.14 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
30 | Elsa Assarsson | 2001 | 280 | 38.28 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
31 | Emma Jensen | 2002 | 251 | 39.73 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 248 | 39.88 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Filippa Andersson | 2002 | 102 | 53.62 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 115, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 397 | 34.10 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Ester Eilertsson | 2003 | 369 | 34.93 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | 362 | 35.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Vilma Andersson | 2004 | 325 | 36.44 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
5 | Linnea Liljenfors | 2004 | 300 | 37.43 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
6 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 296 | 37.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Linnéa Lindh | 2003 | 291 | 37.79 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Linnea Eriksson | 2003 | 269 | 38.81 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Emelie Ek-Värn | 2004 | 236 | 40.52 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Matilda Hoff | 2003 | 236 | 40.52 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Marie Reno Bernack | 2003 | 225 | 41.18 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 216 | 41.78 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
13 | Wilma Rundblad | 2003 | 214 | 41.88 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 207 | 42.38 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Emma Hassling | 2004 | 206 | 42.43 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 186 | 43.89 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 183 | 44.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Emma Bruhn | 2003 | 178 | 44.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sofie Bak | 2003 | 166 | 45.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Malou Nielsen | 2005 | 147 | 47.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 116, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 |
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 573 | 27.00 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | 569 | 27.06 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
3 | Oliver Christiansen | 1999 | 517 | 27.94 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julius Thielst | 2000 | 500 | 28.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 489 | 28.47 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Felix Burmester | 1999 | 485 | 28.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Sørensen | 1999 | 480 | 28.64 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Owais Hamid | 2000 | 474 | 28.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 458 | 29.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jakob Petersen | 1999 | 449 | 29.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Karl Bryde | 2000 | 436 | 29.58 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lukas Sieben | 1999 | 423 | 29.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 413 | 30.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 392 | 30.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Peter Vangsgaard | 2000 | 374 | 31.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Simon Brandt | 2000 | 373 | 31.14 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
17 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 368 | 31.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Alexander Mogensen | 1999 | 334 | 32.31 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Lund | 2000 | 326 | 32.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Daniel Lindkvist | 2000 | 325 | 32.60 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
21 | Gustav Frydensberg | 1999 | 324 | 32.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 276 | 34.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Karl Christiansen | 2000 | 270 | 34.70 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jakob Forsberg | 2000 | 268 | 34.78 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 263 | 34.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lucas Lindblom | 2000 | 262 | 35.04 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Magnus Windahl | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 116, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 |
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars Hallberg | 2001 | 452 | 29.21 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 443 | 29.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | 433 | 29.63 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | 429 | 29.74 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 404 | 30.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Løhr | 2001 | 341 | 32.08 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 288 | 33.93 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Dag Unevik | 2001 | 261 | 35.08 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
9 | Rune Kruse | 2002 | 238 | 36.18 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Dzevad Celikovic | 2001 | 232 | 36.46 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 205 | 38.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 205 | 38.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Rasmus Løwenstein | 2001 | 201 | 38.23 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jesper Ring | 2003 | 199 | 38.36 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Tor Ejrnæs | 2002 | 192 | 38.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 183 | 39.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mathias Parkhøi | 2003 | 127 | 44.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Markus Rydgren | 2003 | 116 | 45.94 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
19 | Xander Pontoppidan | 2003 | 101 | 48.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 71 | 54.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 117, 50m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | 518 | 33.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Elkjær | 2001 | 494 | 34.21 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Isabelle Sering | 2002 | 485 | 34.43 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
4 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 447 | 35.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathilde van der Linden | 2002 | 433 | 35.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 430 | 35.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 424 | 36.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 421 | 36.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Louise Peacock | 2001 | 408 | 36.48 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 391 | 37.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Madeleine Thornsen | 2001 | 384 | 37.22 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 358 | 38.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Filippa Andersson | 2002 | 136 | 52.56 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Emma Bille Engell | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 117, 50m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ester Eilertsson | 2003 | 359 | 38.05 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Matilda Hoff | 2003 | 342 | 38.68 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnéa Lindh | 2003 | 316 | 39.72 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | 300 | 40.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Wilma Rundblad | 2003 | 281 | 41.28 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Linnea Eriksson | 2003 | 279 | 41.41 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 275 | 41.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 270 | 41.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emelie Ek-Värn | 2004 | 258 | 42.50 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 230 | 44.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emma Hassling | 2004 | 209 | 45.55 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Livia Sjunnesson | 2005 | 201 | 46.16 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
13 | Fanny Moreau | 2003 | 197 | 46.43 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 195 | 46.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Mille Scheel | 2003 | 194 | 46.69 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Arwen Nybo | 2004 | 178 | 48.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Malou Nielsen | 2005 | 166 | 49.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 142 | 51.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 139 | 52.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Laura Købke | 2005 | 130 | 53.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 116 | 55.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 114 | 55.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Ellen Kyndi Serup | 2005 | 100 | 58.26 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Gaia Kruse | 2005 | 95 | 59.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 92 | 59.75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Thit Wang Esbjørn | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 118, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 |
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 562 | 29.12 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Nikolai Hougaard | 1999 | 518 | 29.92 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Mathias Immerkjær | 1999 | 514 | 30.01 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Filip Bækgaard | 2000 | 484 | 30.61 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Brandt | 2000 | 432 | 31.79 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
6 | Lukas Sieben | 1999 | 423 | 32.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 409 | 32.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 390 | 32.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kasper Bitzer | 2000 | 388 | 32.96 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 343 | 34.32 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lucas Lindblom | 2000 | 244 | 38.47 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Jacob Thomasen | 2000 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 118, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 |
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | 413 | 32.26 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 407 | 32.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 398 | 32.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | 397 | 32.69 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Christian Ong Hansen | 2001 | 338 | 34.51 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Leo Badaker | 2002 | 317 | 35.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 316 | 35.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anders Skousen | 2002 | 293 | 36.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oscar Klittbo | 2002 | 285 | 36.53 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
10 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 246 | 38.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tor Ejrnæs | 2002 | 240 | 38.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 238 | 38.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jesper Ring | 2003 | 176 | 42.82 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Alexander Tengberg | 2003 | 174 | 43.00 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Viggo Thomsen | 2004 | 147 | 45.45 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 123 | 48.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Marcus Artmann | 2002 | 121 | 48.49 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 121 | 48.53 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Markus Rydgren | 2003 | 119 | 48.79 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
20 | Alexander Nørby | 2006 | 118 | 48.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Jaime Mass Pedersen | 2004 | 111 | 49.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 110 | 50.15 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 104 | 51.02 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 102 | 51.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Rasmus Pedersen | 2003 | 89 | 53.69 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
26 | Christoffer Harmsen | 2004 | 84 | 54.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 74 | 57.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Villads Lund Larsen | 2004 | 68 | 58.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Josef Kindy | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Milos Jakovljevic | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Oscar Cleemann | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 119, 100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie W. Olsen | 2001 | 564 | 30.46 | 1:03.02 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Sandwång | 2001 | 561 | 30.17 | 1:03.13 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 542 | 30.89 | 1:03.84 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 541 | 31.04 | 1:03.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabelle Sering | 2002 | 533 | 30.79 | 1:04.19 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
6 | Karla Louise Balle | 2001 | 527 | 30.78 | 1:04.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 513 | 31.20 | 1:05.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tova Andersson | 2001 | 509 | 31.12 | 1:05.19 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
9 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 509 | 31.42 | 1:05.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Claudia Sperling | 2002 | 508 | 31.65 | 1:05.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Andersen | 2001 | 500 | 31.60 | 1:05.58 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabelle Moreau | 2001 | 496 | 30.80 | 1:05.74 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
13 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 489 | 32.10 | 1:06.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 489 | 31.57 | 1:06.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 470 | 32.71 | 1:06.95 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ebba Andersson | 2001 | 466 | 32.20 | 1:07.12 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
17 | Louise Peacock | 2001 | 465 | 32.22 | 1:07.18 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
17 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 465 | 32.33 | 1:07.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 459 | 32.53 | 1:07.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Patricia Andersen | 2002 | 453 | 32.38 | 1:07.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 436 | 32.51 | 1:08.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emilia Steen | 2002 | 434 | 32.82 | 1:08.76 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emilie Holst Lange | 2002 | 432 | 33.01 | 1:08.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Linn Olsson | 2002 | 421 | 32.79 | 1:09.44 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
25 | Victoria Andersen | 2001 | 419 | 34.06 | 1:09.55 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 415 | 33.23 | 1:09.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mia Krüger | 2002 | 395 | 33.56 | 1:10.93 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
28 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 395 | 33.82 | 1:10.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emma Jensen | 2002 | 390 | 33.34 | 1:11.21 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Frida Toudal | 2001 | 389 | 33.51 | 1:11.32 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
31 | Laura Dorenda | 2001 | 384 | 33.59 | 1:11.58 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
32 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 380 | 34.12 | 1:11.86 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 360 | 34.60 | 1:13.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 359 | 34.97 | 1:13.20 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Madeleine Thornsen | 2001 | 335 | 35.71 | 1:14.95 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
36 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 322 | 36.34 | 1:15.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 318 | 35.98 | 1:16.21 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
38 | Felicia Schubert | 2001 | 311 | 36.42 | 1:16.81 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
39 | Elsa Assarsson | 2001 | 294 | 37.39 | 1:18.28 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
40 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 288 | 38.46 | 1:18.81 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 282 | 36.34 | 1:19.40 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
42 | Filippa Andersson | 2002 | 143 | 45.94 | 1:39.38 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Emma Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 119, 100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ester Eilertsson | 2003 | 446 | 33.31 | 1:08.13 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Elena Westmark Holm | 2003 | 422 | 33.71 | 1:09.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | 405 | 33.85 | 1:10.37 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 390 | 34.45 | 1:11.24 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | 340 | 35.55 | 1:14.58 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Vilma Andersson | 2004 | 336 | 36.41 | 1:14.89 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
7 | Linnea Liljenfors | 2004 | 330 | 35.89 | 1:15.31 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
8 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 296 | 38.57 | 1:18.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Matilda Hoff | 2003 | 292 | 38.21 | 1:18.45 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 291 | 38.41 | 1:18.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 279 | 39.16 | 1:19.63 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Wilma Rundblad | 2003 | 259 | 38.25 | 1:21.66 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
13 | Linnea Eriksson | 2003 | 258 | 40.46 | 1:21.76 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 255 | 37.97 | 1:22.09 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 251 | 40.18 | 1:22.47 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Linnéa Lindh | 2003 | 249 | 38.30 | 1:22.74 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
17 | Emma Hassling | 2004 | 243 | 40.03 | 1:23.42 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
18 | Laura Balbi | 2003 | 228 | 40.25 | 1:25.11 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emelie Ek-Värn | 2004 | 219 | 40.57 | 1:26.28 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
20 | Fanny Moreau | 2003 | 211 | 41.20 | 1:27.37 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
21 | Sofie Bak | 2003 | 198 | 42.18 | 1:29.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 198 | 42.77 | 1:29.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Livia Sjunnesson | 2005 | 178 | 42.41 | 1:32.55 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
24 | Arwen Nybo | 2004 | 163 | 45.75 | 1:35.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Malou Nielsen | 2005 | 160 | 45.14 | 1:35.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 141 | 47.42 | 1:39.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Laura Købke | 2005 | 139 | 49.04 | 1:40.40 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 136 | 48.22 | 1:41.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 126 | 48.23 | 1:43.72 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 120 | 45.50 | 1:45.52 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Gaia Kruse | 2005 | 80 | 54.31 | 2:00.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
32 | Ellen Kyndi Serup | 2005 | 78 | 55.81 | 2:01.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Thit Wang Esbjørn | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 120, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 |
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | 636 | 26.34 | 54.52 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 588 | 27.11 | 55.97 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 576 | 27.44 | 56.37 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 542 | 27.98 | 57.51 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Daniel Sørensen | 1999 | 504 | 28.50 | 58.93 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 495 | 28.09 | 59.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Peter Vangsgaard | 2000 | 485 | 28.68 | 59.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Simon Brandt | 2000 | 478 | 29.01 | 59.97 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
9 | Isak Larsson | 2000 | 476 | 27.86 | 1:00.06 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
10 | David Ajken Hansen | 1999 | 475 | 28.99 | 1:00.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 467 | 29.05 | 1:00.46 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 460 | 29.06 | 1:00.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 455 | 29.09 | 1:00.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 443 | 29.58 | 1:01.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alfred Persson | 2000 | 423 | 29.85 | 1:02.47 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
16 | Gustav Frydensberg | 1999 | 417 | 30.41 | 1:02.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Karl Bryde | 2000 | 415 | 29.86 | 1:02.84 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Daniel Lindkvist | 2000 | 398 | 30.88 | 1:03.74 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
19 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 362 | 31.78 | 1:05.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Scott Steenberg | 2000 | 359 | 31.61 | 1:06.00 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederik Lund | 2000 | 357 | 31.96 | 1:06.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 332 | 32.75 | 1:07.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lucas Lindblom | 2000 | 329 | 32.28 | 1:07.89 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
24 | Karl Christiansen | 2000 | 308 | 33.78 | 1:09.46 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Windahl | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Alexander Mogensen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 120, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 |
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 579 | 27.42 | 56.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | William Houen | 2001 | 520 | 27.96 | 58.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 507 | 28.12 | 58.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer Dellhede | 2001 | 436 | 29.78 | 1:01.84 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Lars Hallberg | 2001 | 435 | 29.33 | 1:01.87 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
6 | Magnus Løhr | 2001 | 419 | 30.38 | 1:02.68 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Hansen | 2001 | 415 | 30.76 | 1:02.87 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Andreas Gram Peters | 2001 | 415 | 30.63 | 1:02.89 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Leo Badaker | 2002 | 412 | 30.16 | 1:03.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 400 | 30.34 | 1:03.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian Ong Hansen | 2001 | 364 | 31.53 | 1:05.69 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 344 | 32.52 | 1:06.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Tobias Hufeldt | 2001 | 339 | 31.99 | 1:07.25 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Gustav Nissen | 2001 | 334 | 31.71 | 1:07.59 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders Skousen | 2002 | 321 | 32.61 | 1:08.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Dag Unevik | 2001 | 317 | 32.56 | 1:08.79 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
17 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 316 | 33.38 | 1:08.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 287 | 33.37 | 1:11.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Dzevad Celikovic | 2001 | 282 | 33.98 | 1:11.46 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
20 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 273 | 34.31 | 1:12.29 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Oscar Klittbo | 2002 | 259 | 34.91 | 1:13.50 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
22 | Casper Svärd | 2001 | 255 | 34.78 | 1:13.96 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
23 | Tor Ejrnæs | 2002 | 250 | 35.16 | 1:14.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Alfred Nissen | 2002 | 240 | 35.35 | 1:15.41 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 232 | 37.37 | 1:16.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Rune Kruse | 2002 | 204 | 37.48 | 1:19.56 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jesper Ring | 2003 | 202 | 37.40 | 1:19.92 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
28 | Klaes Skandov | 2003 | 195 | 37.45 | 1:20.80 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Alexander Tengberg | 2003 | 176 | 38.69 | 1:23.69 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
30 | Mathias Ankersen | 2004 | 171 | 40.28 | 1:24.49 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
31 | Markus Rydgren | 2003 | 157 | 40.55 | 1:26.86 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
32 | Emil Gram Peters | 2005 | 152 | 40.14 | 1:27.89 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 140 | 41.99 | 1:30.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Viggo Thomsen | 2004 | 135 | 43.62 | 1:31.28 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
35 | Rasmus Pedersen | 2003 | 117 | 44.35 | 1:35.68 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
36 | Jaime Mass Pedersen | 2004 | 113 | 46.86 | 1:36.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 113 | 46.24 | 1:37.02 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
38 | Villads Lund Larsen | 2004 | 97 | 47.53 | 1:42.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 72 | 52.86 | 1:52.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Milos Jakovljevic | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Oscar Cleemann | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 121, 100m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 543 | 37.77 | 1:18.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julia Björkén | 2001 | 521 | 38.03 | 1:20.08 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
3 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 513 | 37.68 | 1:20.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Regitze Gotthard | 2002 | 503 | 38.73 | 1:21.03 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jamilla Bistrup | 2001 | 450 | 40.12 | 1:24.06 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emma Bruhn | 2002 | 428 | 40.32 | 1:25.51 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde van der Linden | 2002 | 397 | 41.05 | 1:27.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 396 | 41.17 | 1:27.73 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 394 | 40.07 | 1:27.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 381 | 41.84 | 1:28.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Linn Olsson | 2002 | 381 | 42.20 | 1:28.86 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
12 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 377 | 43.24 | 1:29.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Amanda Hietala | 2002 | 361 | 42.17 | 1:30.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Felicia Schubert | 2001 | 358 | 43.33 | 1:30.76 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
15 | Frida Toudal | 2001 | 353 | 42.54 | 1:31.16 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
16 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 349 | 42.88 | 1:31.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rebekka Windahl | 2001 | 329 | 44.14 | 1:33.34 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 323 | 45.17 | 1:33.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 319 | 45.28 | 1:34.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 311 | 44.94 | 1:35.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Caroline Meyer | 2002 | 309 | 46.32 | 1:35.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Frida Thunheim-Glad | 2001 | 291 | 45.98 | 1:37.22 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
23 | Laura Dorenda | 2001 | 281 | 43.86 | 1:38.37 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
24 | Sofie Slotved | 2002 | 261 | 47.69 | 1:40.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 149 | 58.27 | 2:01.40 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Bille Engell | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 121, 100m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linnea Liljenfors | 2004 | 327 | 43.75 | 1:33.52 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Elena Westmark Holm | 2003 | 302 | 44.85 | 1:35.96 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 292 | 44.98 | 1:37.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Astrid Thimmer | 2003 | 278 | 46.77 | 1:38.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 276 | 47.75 | 1:38.92 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emma Hassling | 2004 | 245 | 48.09 | 1:42.93 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Livia Sjunnesson | 2005 | 216 | 48.86 | 1:47.29 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 196 | 53.18 | 1:50.81 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
9 | Fanny Moreau | 2003 | 182 | 52.78 | 1:53.60 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 122, 100m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 |
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Christiansen | 1999 | 544 | 34.53 | 1:11.59 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tim Petersson | 1999 | 526 | 33.79 | 1:12.38 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Owais Hamid | 2000 | 522 | 34.14 | 1:12.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 512 | 34.44 | 1:13.03 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 424 | 36.51 | 1:17.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 417 | 36.80 | 1:18.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 413 | 36.99 | 1:18.47 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lucas Lindblom | 2000 | 405 | 36.87 | 1:18.98 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Jakob Forsberg | 2000 | 399 | 37.58 | 1:19.40 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kasper Bitzer | 2000 | 338 | 39.57 | 1:23.86 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 331 | 40.09 | 1:24.48 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gustav Frydensberg | 1999 | 313 | 40.20 | 1:26.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karl Christiansen | 2000 | 229 | 45.17 | 1:35.46 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Thomasen | 2000 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Filip Bækgaard | 2000 | DSQ | dob. flyben v start | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 122, 100m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 |
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 421 | 37.05 | 1:17.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Dag Unevik | 2001 | 400 | 37.33 | 1:19.34 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 392 | 38.05 | 1:19.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 387 | 38.03 | 1:20.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 386 | 37.87 | 1:20.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 368 | 38.75 | 1:21.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Gustav Nissen | 2001 | 323 | 39.61 | 1:25.17 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 249 | 43.66 | 1:32.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christoffer Hove | 2002 | 241 | 45.23 | 1:33.82 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Casper Svärd | 2001 | 239 | 43.04 | 1:34.13 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Alfred Nissen | 2002 | 230 | 45.22 | 1:35.41 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 206 | 47.36 | 1:38.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Dzevad Celikovic | 2001 | 192 | 46.03 | 1:41.25 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Viggo Thomsen | 2004 | 162 | 50.76 | 1:47.13 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Rasmus Pedersen | 2003 | 134 | 53.75 | 1:54.15 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Mathias Parkhøi | 2003 | 133 | 55.65 | 1:54.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Alexander Nørby | 2006 | 121 | 55.14 | 1:58.00 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Mathias Ankersen | 2004 | 120 | 56.89 | 1:58.21 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 116 | 57.00 | 1:59.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 116 | 56.29 | 1:59.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Alexander Tengberg | 2003 | 111 | 56.57 | 2:01.54 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
22 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 104 | 58.94 | 2:04.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Christoffer Harmsen | 2004 | 85 | 1:03.38 | 2:12.59 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 75 | 1:06.49 | 2:18.42 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 74 | 1:05.78 | 2:18.96 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Frederik Rink Larsen | 2004 | DSQ | 1 hånd i vending 50m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 123, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 561 | 32.55 | 1:12.67 | 1:57.31 | 2:32.88 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 522 | 34.07 | 1:17.06 | 2:02.22 | 2:36.66 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 517 | 36.63 | 1:18.29 | 2:02.24 | 2:37.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 514 | 33.31 | 1:15.09 | 2:03.44 | 2:37.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Karla Louise Balle | 2001 | 488 | 33.47 | 1:16.40 | 2:02.36 | 2:40.22 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Frederiksen | 2001 | 487 | 34.05 | 1:15.75 | 2:02.24 | 2:40.30 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Elkjær | 2001 | 479 | 34.44 | 1:14.93 | 2:04.50 | 2:41.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jamilla Bistrup | 2001 | 477 | 34.34 | 1:17.70 | 2:03.46 | 2:41.41 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sofie Andersen | 2001 | 463 | 36.11 | 1:17.22 | 2:06.12 | 2:42.98 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 458 | 36.08 | 1:20.51 | 2:07.30 | 2:43.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 456 | 36.90 | 1:18.23 | 2:08.00 | 2:43.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Regitze Gotthard | 2002 | 453 | 36.48 | 1:19.87 | 2:06.04 | 2:44.17 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tova Andersson | 2001 | 453 | 34.89 | 1:18.00 | 2:06.39 | 2:44.17 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
14 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 441 | 32.52 | 1:17.97 | 2:09.12 | 2:45.68 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 432 | 37.18 | 1:20.00 | 2:09.48 | 2:46.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Louise Peacock | 2001 | 413 | 37.53 | 1:21.44 | 2:11.48 | 2:49.31 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
17 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 413 | 34.67 | 1:20.21 | 2:08.63 | 2:49.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilie Holst Lange | 2002 | 398 | 33.85 | 1:18.60 | 2:11.94 | 2:51.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 389 | 35.74 | 1:20.77 | 2:15.56 | 2:52.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 377 | 38.40 | 1:22.89 | 2:16.23 | 2:54.48 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mia Krüger | 2002 | 338 | 39.68 | 1:23.84 | 2:20.55 | 3:00.96 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Victoria Andersen | 2001 | 335 | 37.80 | 1:23.72 | 2:21.94 | 3:01.48 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie Slotved | 2002 | 322 | 42.77 | 1:31.83 | 2:25.69 | 3:03.99 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Caroline Meyer | 2002 | 320 | 44.89 | 1:34.13 | 2:25.14 | 3:04.30 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Patricia Andersen | 2002 | 310 | 39.57 | 1:29.56 | 2:28.02 | 3:06.27 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Elsa Assarsson | 2001 | 294 | 41.28 | 1:29.37 | 2:25.97 | 3:09.59 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
27 | Nicole Vaabengaard | 2002 | 272 | 38.52 | 1:28.22 | 2:31.56 | 3:14.51 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Francesca Nord | 2001 | 253 | 41.46 | 1:32.91 | 2:36.20 | 3:19.28 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
29 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 215 | 52.02 | 1:51.07 | 2:47.22 | 3:30.26 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 192 | 52.68 | 1:52.05 | 2:50.62 | 3:38.61 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Bille Engell | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Laura Dorenda | 2001 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Silke Siff Larsson | 2002 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ebba Andersson | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
Løb 123, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Krumbak | 2004 | 334 | 40.86 | 1:28.73 | 2:22.86 | 3:01.67 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 297 | 43.83 | 1:31.52 | 2:25.58 | 3:08.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 281 | 48.04 | 1:34.89 | 2:31.98 | 3:12.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Linnéa Lindh | 2003 | 281 | 41.50 | 1:30.21 | 2:28.15 | 3:12.57 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Matilda Hoff | 2003 | 274 | 43.84 | 1:33.08 | 2:30.52 | 3:14.17 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Vilma Andersson | 2004 | 272 | 43.27 | 1:35.67 | 2:34.01 | 3:14.69 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
7 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 259 | 45.36 | 1:37.01 | 2:32.09 | 3:17.73 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Linnea Eriksson | 2003 | 257 | 42.49 | 1:34.35 | 2:34.72 | 3:18.18 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 244 | 45.89 | 1:37.07 | 2:37.30 | 3:21.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Bruhn | 2003 | 234 | 46.35 | 1:37.75 | 2:39.27 | 3:24.62 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Wilma Rundblad | 2003 | 232 | 43.47 | 1:35.16 | 2:38.51 | 3:25.04 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Laura Balbi | 2003 | DSQ | 1 hånd i berør v 50m | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 124, 200m Medley Drenge, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 28.08 | 1:02.14 | 1:39.96 | 2:12.36 | |||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.50 | 1:06.03 | 1:48.99 | 2:20.10 | |||
3 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 30.74 | 1:05.28 | 1:48.32 | 2:20.40 | |||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.01 | 1:09.28 | 1:53.19 | 2:23.10 | |||
5 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.72 | 1:07.88 | 1:52.79 | 2:24.64 | |||
6 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 29.47 | 1:08.12 | 1:51.38 | 2:25.83 | |||
7 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.75 | 1:08.30 | 1:53.52 | 2:27.35 | |||
8 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 29.85 | 1:09.79 | 1:54.42 | 2:27.98 | |||
9 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.17 | 1:12.89 | 1:56.66 | 2:30.41 | |||
10 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.84 | 1:11.70 | 1:57.92 | 2:30.97 | |||
11 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.02 | 1:12.89 | 1:58.64 | 2:31.42 | |||
12 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.41 | 1:09.84 | 1:58.26 | 2:32.53 | |||
13 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 32.54 | 1:13.85 | 1:58.03 | 2:32.65 | |||
14 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.26 | 1:10.28 | 2:00.29 | 2:33.09 | |||
15 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.37 | 1:11.46 | 1:58.64 | 2:33.63 | |||
16 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.90 | 1:12.28 | 2:00.14 | 2:33.73 | |||
17 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.51 | 1:14.08 | 1:58.88 | 2:34.27 | |||
18 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.12 | 1:14.61 | 2:00.96 | 2:36.21 | |||
19 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.12 | 1:13.73 | 2:02.22 | 2:39.23 | |||
20 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 31.99 | 1:12.42 | 2:01.82 | 2:39.38 | |||
21 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.17 | 1:17.25 | 2:06.42 | 2:41.97 | |||
22 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.43 | 1:20.58 | 2:06.44 | 2:43.02 | |||
23 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 35.04 | 1:16.99 | 2:06.60 | 2:43.78 | |||
24 | Dag Unevik | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.08 | 1:21.59 | 2:06.24 | 2:44.28 | |||
25 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.96 | 1:19.45 | 2:06.74 | 2:44.36 | |||
26 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.88 | 1:18.54 | 2:09.99 | 2:44.65 | |||
27 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.81 | 1:19.48 | 2:08.87 | 2:47.47 | |||
28 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 38.46 | 1:23.05 | 2:09.04 | 2:48.50 | |||
29 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.44 | 1:23.18 | 2:12.75 | 2:49.20 | |||
30 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.14 | 1:19.84 | 2:12.38 | 2:49.80 | |||
31 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 40.66 | 1:27.55 | 2:16.12 | 2:52.76 | |||
32 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.48 | 1:20.60 | 2:16.02 | 2:53.54 | |||
33 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.42 | 1:25.29 | 2:19.18 | 2:57.92 | |||
34 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.48 | 1:25.02 | 2:18.82 | 2:59.52 | |||
35 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.67 | 1:29.76 | 2:20.91 | 3:00.40 | |||
36 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.81 | 1:29.02 | 2:20.69 | 3:02.35 | |||
37 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.08 | 1:28.70 | 2:25.48 | 3:06.06 | |||
38 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 41.24 | 1:30.11 | 2:32.04 | 3:12.98 | |||
39 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.47 | 1:31.97 | 2:29.79 | 3:15.32 | |||
40 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.50 | 1:42.06 | 2:43.75 | 3:30.36 | |||
41 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 49.45 | 1:44.42 | 2:48.42 | 3:37.24 | |||
- | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anders Christian Damgaard | 2000 | Farum Svømmeklub | DSQ | ryg afsl på mave | |||||
- | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | afsl på mave v100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 125, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:09.86 2015-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | 511 | 35.98 | 1:15.00 | 1:54.64 | 2:35.14 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Cecilie Elkjær | 2001 | 489 | 36.58 | 1:16.23 | 1:57.29 | 2:37.41 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sofie Andersen | 2001 | 488 | 37.04 | 1:16.27 | 1:56.96 | 2:37.52 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Claudia Sperling | 2002 | 458 | 36.91 | 1:17.77 | 1:59.91 | 2:40.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tova Andersson | 2001 | 455 | 37.40 | 1:17.83 | 1:59.95 | 2:41.21 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
6 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 443 | 38.53 | 1:19.69 | 2:01.44 | 2:42.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 418 | 40.01 | 1:23.23 | 2:05.23 | 2:45.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mathilde van der Linden | 2002 | 414 | 38.64 | 1:20.46 | 2:03.43 | 2:46.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Bruhn | 2002 | 404 | 40.26 | 1:23.91 | 2:07.79 | 2:47.77 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 392 | 39.56 | 1:22.78 | 2:06.14 | 2:49.37 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Rebekka Windahl | 2001 | 380 | 41.00 | 1:25.09 | 2:08.72 | 2:51.22 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emilia Steen | 2002 | 378 | 39.48 | 1:22.38 | 2:06.45 | 2:51.43 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
13 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 361 | 40.10 | 1:24.74 | 2:09.18 | 2:54.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amanda Hietala | 2002 | 358 | 40.30 | 1:23.69 | 2:08.82 | 2:54.68 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 352 | 40.97 | 1:25.02 | 2:10.62 | 2:55.64 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Madeleine Thornsen | 2001 | 334 | 43.04 | 1:28.17 | 2:14.15 | 2:58.67 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 237 | 45.54 | 1:36.99 | 2:28.86 | 3:20.19 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 160 | 56.11 | 1:54.80 | 2:53.82 | 3:48.06 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 125, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:09.86 2015-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 408 | 38.63 | 1:21.46 | 2:04.72 | 2:47.24 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 317 | 44.18 | 1:30.86 | 2:17.56 | 3:01.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | 314 | 44.23 | 1:31.04 | 2:17.28 | 3:02.45 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Wilma Anker | 2004 | 309 | 43.09 | 1:29.36 | 2:17.22 | 3:03.43 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 278 | 46.36 | 1:35.21 | 2:23.22 | 3:09.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 268 | 46.84 | 1:35.99 | 2:25.91 | 3:12.24 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 256 | 47.00 | 1:36.67 | 2:26.27 | 3:15.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Marie Reno Bernack | 2003 | 235 | 46.48 | 1:38.64 | 2:31.12 | 3:20.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida Hvirring Kragh | 2004 | DSQ | ej fort bev v 100m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Mille Scheel | 2003 | DSQ | ej fort bev 150m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 126, 200m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 |
Europarekord Senior: Radoslaw Kawecki (1991) 1:54.24 2013-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | 576 | 30.13 | 1:03.85 | 1:39.24 | 2:14.48 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Johan Bragason | 1999 | 530 | 32.42 | 1:07.22 | 1:44.08 | 2:18.29 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Nikolai Hougaard | 1999 | 522 | 33.59 | 1:09.30 | 1:45.09 | 2:18.95 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 507 | 32.84 | 1:08.72 | 1:45.36 | 2:20.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | 471 | 33.36 | 1:10.00 | 1:46.74 | 2:23.82 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isak Larsson | 2000 | 446 | 33.80 | 1:09.76 | 1:47.48 | 2:26.48 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
7 | Lukas Sieben | 1999 | 430 | 35.46 | 1:13.71 | 1:50.94 | 2:28.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Felix Burmester | 1999 | 429 | 35.29 | 1:13.86 | 1:51.88 | 2:28.33 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Brandt | 2000 | 419 | 34.89 | 1:12.63 | 1:51.38 | 2:29.54 | |||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
10 | Jakob Petersen | 1999 | 385 | 37.12 | 1:15.91 | 1:55.26 | 2:33.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kasper Bitzer | 2000 | 373 | 36.49 | 1:16.01 | 1:55.95 | 2:35.41 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Alfred Persson | 2000 | 361 | 35.84 | 1:17.16 | 1:58.16 | 2:37.16 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
13 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 337 | 38.08 | 1:18.68 | 2:00.19 | 2:40.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 281 | 40.33 | 1:23.97 | 2:08.12 | 2:50.86 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Thomasen | 2000 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Owais Hamid | 2000 | DSQ | over 15 m i starten | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 126, 200m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 |
Europarekord Senior: Radoslaw Kawecki (1991) 1:54.24 2013-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 490 | 32.93 | 1:08.60 | 1:45.81 | 2:21.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 427 | 37.25 | 1:15.32 | 1:52.81 | 2:28.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christoffer Dellhede | 2001 | 413 | 35.56 | 1:13.24 | 1:52.44 | 2:30.18 | |||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Malthe Letting | 2001 | 408 | 35.94 | 1:15.29 | 1:53.95 | 2:30.87 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | 361 | 37.74 | 1:16.95 | 1:57.40 | 2:37.14 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 356 | 36.55 | 1:16.77 | 1:57.72 | 2:37.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Oscar Klittbo | 2002 | 277 | 40.24 | 1:25.01 | 2:09.63 | 2:51.53 | |||
Trelleborg Sim | ||||||||||
8 | Tobias Hufeldt | 2001 | 275 | 40.63 | 1:25.47 | 2:09.51 | 2:51.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 247 | 41.63 | 1:27.54 | 2:12.81 | 2:58.19 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 220 | 41.21 | 1:27.41 | 2:16.52 | 3:05.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Milos Jakovljevic | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 127 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 127, 4X100m Medley Piger, Finaler |
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:55.62 2014-08-24 |
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:55.62 2014-08-24 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Lyngby Piger 1 | 2001 | 516 | 4:49.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 35.32 | 1:11.79 | 1:11.79 | ||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 37.89 | 1:21.10 | 2:32.89 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 33.36 | ||||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 4:49.17 | 4:49.17 | |||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 2001 | 505 | 4:51.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 35.50 | 1:13.82 | 1:13.82 | ||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 37.18 | 1:19.54 | 2:33.36 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 33.71 | 1:13.89 | 3:47.25 | ||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 30.55 | 1:04.05 | 4:51.30 | ||||||
3 | Hvidovre Piger B | 2001 | 492 | 4:53.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 36.31 | 1:15.46 | 1:15.46 | ||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 39.97 | 1:25.42 | 2:40.88 | ||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 31.80 | 1:08.86 | 3:49.74 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 30.16 | 1:04.09 | 4:53.83 | ||||||
4 | Väsby SS Lag 1 | 2001 | 460 | 5:00.44 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
Tova Andersson | 2001 | 37.15 | 1:16.54 | 1:16.54 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 38.31 | 1:21.65 | 2:38.19 | ||||||
Ebba Andersson | 2001 | 33.85 | 1:15.68 | 3:53.87 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 31.79 | 1:06.57 | 5:00.44 | ||||||
5 | Hg Piger 1 Yngste | 2001 | 444 | 5:04.15 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 39.71 | 1:22.44 | 1:22.44 | ||||||
Emma Bruhn | 2002 | 39.48 | 1:24.24 | 2:46.68 | ||||||
Amalie Frederiksen | 2001 | 33.52 | 1:13.97 | 4:00.65 | ||||||
Amalie W. Olsen | 2001 | 29.50 | 1:03.50 | 5:04.15 | ||||||
6 | Stv Piger | 2001 | 421 | 5:09.57 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Sofie Andersen | 2001 | 37.75 | 1:16.39 | 1:16.39 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 38.23 | 1:21.20 | 2:37.59 | ||||||
Patricia Andersen | 2002 | 37.27 | 1:22.56 | 4:00.15 | ||||||
Victoria Andersen | 2001 | 33.34 | 1:09.42 | 5:09.57 | ||||||
7 | Trelleborg Sim Piger | 2002 | 385 | 5:18.85 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 39.97 | 1:21.45 | 1:21.45 | ||||||
Linn Olsson | 2002 | 43.04 | 1:31.22 | 2:52.67 | ||||||
Isabelle Sering | 2002 | 35.78 | 1:18.75 | 4:11.42 | ||||||
Ester Eilertsson | 2003 | 32.07 | 1:07.43 | 5:18.85 | ||||||
8 | Flickor Landskrona | 2001 | 293 | 5:49.37 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Matilda Hoff | 2003 | 43.24 | 1:27.53 | 1:27.53 | ||||||
Laura Dorenda | 2001 | 43.56 | ||||||||
Elsa Assarsson | 2001 | 4:42.56 | 4:42.56 | |||||||
Isabelle Moreau | 2001 | 31.63 | 1:06.81 | 5:49.37 | ||||||
9 | Flickor 2 Landskrona | 2001 | 230 | 6:18.66 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Wilma Rundblad | 2003 | 43.89 | 1:32.35 | 1:32.35 | ||||||
Emma Hassling | 2004 | 48.18 | 1:45.70 | 3:18.05 | ||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 41.42 | 1:36.68 | 4:54.73 | ||||||
Linnea Eriksson | 2003 | 40.07 | 1:23.93 | 6:18.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 128 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 128, 4X100m Medley Drenge, Finaler |
Europarekord Senior: Tyskland (1900) 3:28.58 2009-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat-Copenhagen Boys 1 | 1999 | 537 | 4:14.88 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Johan Bragason | 1999 | 29.88 | 1:01.79 | 1:01.79 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 34.07 | 1:14.30 | 2:16.09 | ||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 28.56 | 1:02.46 | 3:18.55 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 26.74 | 56.33 | 4:14.88 | ||||||
2 | Vat-Copenhagen Boys 2 | 1999 | 520 | 4:17.70 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 31.14 | 1:03.15 | 1:03.15 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 36.03 | 1:16.76 | 2:19.91 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 29.03 | 1:02.76 | 3:22.67 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 25.45 | 55.03 | 4:17.70 | ||||||
3 | Helsingør Drenge 1 | 1999 | 482 | 4:24.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Felix Burmester | 1999 | 32.48 | 1:07.41 | 1:07.41 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 34.51 | 1:16.88 | 2:24.29 | ||||||
Julius Thielst | 2000 | 29.11 | 1:02.58 | 3:26.87 | ||||||
William Houen | 2001 | 27.15 | 57.32 | 4:24.19 | ||||||
4 | Lyngby Drenge 1 | 1999 | 461 | 4:28.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 33.79 | 1:08.84 | 1:08.84 | ||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 36.50 | 1:18.11 | 2:26.95 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 29.58 | 1:03.06 | 3:30.01 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 27.86 | 58.23 | 4:28.24 | ||||||
5 | Drenge 1 Helsinge | 1999 | 459 | 4:28.68 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Mogensen | 1999 | 36.34 | 1:13.52 | 1:13.52 | ||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 33.49 | 1:12.65 | 2:26.17 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 28.68 | 1:01.56 | 3:27.73 | ||||||
Jakob Forsberg | 2000 | 30.03 | 1:00.95 | 4:28.68 | ||||||
6 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 426 | 4:35.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 32.43 | 1:06.98 | 1:06.98 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 36.84 | 1:19.33 | 2:26.31 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 29.80 | 1:05.66 | 3:31.97 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 29.77 | 1:03.38 | 4:35.35 | ||||||
7 | Hg Drenge Yngste | 1999 | 401 | 4:40.94 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Filip Bækgaard | 2000 | 32.02 | 1:06.65 | 1:06.65 | ||||||
Gustav Nissen | 2001 | 38.70 | 1:23.53 | 2:30.18 | ||||||
Karl Bryde | 2000 | 30.70 | 1:08.96 | 3:39.14 | ||||||
Nicolai Yung Hansen | 2000 | 29.25 | 1:01.80 | 4:40.94 | ||||||
8 | Pojkar Landskrona | 1999 | 390 | 4:43.57 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 34.25 | 1:09.84 | 1:09.84 | ||||||
Lucas Lindblom | 2000 | 36.89 | 1:20.73 | 2:30.57 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 27.97 | 1:01.87 | 3:32.44 | ||||||
Dzevad Celikovic | 2001 | 34.08 | 1:11.13 | 4:43.57 | ||||||
9 | Hvidovre Drenge B | 1999 | 380 | 4:45.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Jakob Petersen | 1999 | 34.59 | 1:11.24 | 1:11.24 | ||||||
Owais Hamid | 2000 | 34.14 | 1:14.42 | 2:25.66 | ||||||
Tobias Hufeldt | 2001 | 34.77 | 1:17.05 | 3:42.71 | ||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 29.81 | 1:03.25 | 4:45.96 | ||||||
10 | Farum Drenge | 2000 | 331 | 4:59.35 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Malthe Letting | 2001 | 34.67 | 1:11.17 | 1:11.17 | ||||||
Anders Christian Damgaard | 2000 | 38.94 | 1:25.71 | 2:36.88 | ||||||
Christian Ong Hansen | 2001 | 34.96 | 1:17.85 | 3:54.73 | ||||||
Scott Steenberg | 2000 | 31.18 | 1:04.62 | 4:59.35 | ||||||
- | Stv Drenge | 2000 | DNS | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hørsholm Drenge | 2000 | DSQ | tyvstart 3 skift | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 35.10 | 1:12.76 | 1:12.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:05 |