Tulokset XV Turku Junior Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:35 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T-11 50m pu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:35 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:23 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P-12 50m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:23 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:31 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T-12 100m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Myllyn Apteekki |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:31 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:31 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P-13 100m pu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Danske Bank Oyj |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:31 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:39 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, T-13,15 200m pu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Anirem |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
380 |
37.03 |
1:20.51 |
2:06.04 |
|
2:48.16 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
345 |
35.54 |
1:16.79 |
2:05.23 |
|
2:53.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexandra Arenius |
2002 |
|
338 |
38.95 |
1:22.61 |
2:09.73 |
|
2:54.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
310 |
36.63 |
1:22.48 |
2:11.41 |
|
2:59.90 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
306 |
37.30 |
1:22.85 |
2:11.91 |
|
3:00.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
265 |
36.53 |
1:26.20 |
2:17.07 |
|
3:09.62 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mette Hämeenaho |
2002 |
|
240 |
42.42 |
1:32.85 |
2:25.86 |
|
3:15.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Liisa Räikkönen |
2002 |
|
160 |
42.05 |
1:41.31 |
2:42.90 |
|
3:44.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, T-13,15 200m pu, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Anirem |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mila Manner |
2001 |
|
447 |
33.74 |
1:15.67 |
1:58.32 |
|
2:39.20 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
436 |
34.98 |
1:17.65 |
1:59.04 |
|
2:40.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Hellsten |
2000 |
|
343 |
35.13 |
1:16.69 |
2:07.94 |
|
2:53.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Aho |
2000 |
|
336 |
36.37 |
1:20.84 |
2:09.78 |
|
2:55.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
314 |
36.12 |
1:20.12 |
2:09.15 |
|
2:59.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minka Halava |
2001 |
|
285 |
39.61 |
1:25.88 |
2:16.69 |
|
3:05.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Nordquist |
2001 |
|
265 |
39.26 |
1:28.04 |
2:18.68 |
|
3:09.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elena Mantila |
2001 |
|
252 |
40.48 |
1:28.32 |
2:20.66 |
|
3:12.76 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anni Aro |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:39 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:47 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P-14,16 200m pu, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Turun Mestaripalvi Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
350 |
34.69 |
1:15.22 |
1:59.06 |
|
2:38.23 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
300 |
32.57 |
1:17.07 |
2:03.61 |
|
2:46.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
273 |
37.05 |
1:16.43 |
2:02.51 |
|
2:51.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Nevalainen |
2001 |
|
228 |
39.90 |
1:26.23 |
2:15.17 |
|
3:02.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Konttinen |
2001 |
|
215 |
37.75 |
1:25.83 |
2:16.24 |
|
3:05.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
183 |
43.83 |
1:33.65 |
2:27.12 |
|
3:16.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P-14,16 200m pu, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Turun Mestaripalvi Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
455 |
31.44 |
1:07.83 |
1:45.91 |
|
2:24.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
379 |
32.39 |
1:10.12 |
1:51.42 |
|
2:33.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roope Aro |
2000 |
|
291 |
33.97 |
1:15.15 |
2:01.47 |
|
2:48.21 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Hanski |
1999 |
|
263 |
37.48 |
1:21.51 |
2:06.96 |
|
2:53.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sampo Kärkkäinen |
2000 |
|
230 |
34.95 |
1:17.70 |
2:07.03 |
|
3:01.97 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olli Rautaporras |
2000 |
|
226 |
34.51 |
1:18.45 |
2:12.06 |
|
3:02.97 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:47 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:09 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T-10 50m su, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Rak. toimisto Hämäläiset |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:09 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:18 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P-11 50m su, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Euroports Finland
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:18 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:33 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T-12 100m su, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:33 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:52 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P-13 100m su, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:52 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:56 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T-13,15 200m su, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
528 |
36.33 |
1:14.93 |
1:54.65 |
|
2:33.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
448 |
38.65 |
1:20.20 |
2:02.13 |
|
2:42.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
444 |
38.84 |
1:20.17 |
2:02.39 |
|
2:42.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
431 |
38.88 |
1:20.73 |
2:03.50 |
|
2:44.16 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
412 |
40.83 |
1:24.30 |
2:06.70 |
|
2:46.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Reetta Kuusisto |
2002 |
|
401 |
38.75 |
1:21.23 |
2:04.78 |
|
2:48.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
389 |
40.08 |
1:23.50 |
2:07.23 |
|
2:49.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viivi Merisalo |
2002 |
|
387 |
40.73 |
1:24.23 |
2:08.33 |
|
2:50.20 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
382 |
40.00 |
1:24.77 |
2:08.89 |
|
2:50.96 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexandra Arenius |
2002 |
|
378 |
40.37 |
1:24.28 |
2:07.98 |
|
2:51.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alida Öhberg |
2002 |
|
366 |
39.90 |
1:24.53 |
2:10.43 |
|
2:53.33 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jenni Moisio |
2002 |
|
361 |
39.71 |
1:24.14 |
2:10.79 |
|
2:54.19 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Liisa Räikkönen |
2002 |
|
333 |
41.09 |
1:27.29 |
2:13.58 |
|
2:58.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Olivia Koski |
2002 |
|
317 |
43.23 |
1:29.94 |
2:16.79 |
|
3:01.94 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ellen-Maria Neiramaa |
2002 |
|
287 |
43.66 |
1:32.75 |
2:22.79 |
|
3:07.91 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T-13,15 200m su, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
435 |
38.51 |
1:20.03 |
2:02.66 |
|
2:43.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mila Manner |
2001 |
|
428 |
37.27 |
1:19.00 |
2:02.62 |
|
2:44.61 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Hellsten |
2000 |
|
420 |
38.08 |
1:19.28 |
2:02.11 |
|
2:45.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa Paukku |
2000 |
|
401 |
39.57 |
1:22.73 |
2:06.73 |
|
2:48.12 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
383 |
39.57 |
1:23.03 |
2:07.70 |
|
2:50.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
373 |
39.47 |
1:23.32 |
2:08.45 |
|
2:52.22 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minka Halava |
2001 |
|
353 |
41.13 |
1:26.01 |
2:12.25 |
|
2:55.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Nordquist |
2001 |
|
349 |
40.82 |
1:25.58 |
2:11.00 |
|
2:56.05 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lotta Aho |
2000 |
|
333 |
41.67 |
1:27.06 |
2:14.91 |
|
2:58.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anni Matikainen |
2001 |
|
322 |
42.12 |
1:28.37 |
2:15.56 |
|
3:00.89 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:56 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:04 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P-14,16 200m su, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
387 |
35.84 |
1:14.78 |
1:55.07 |
|
2:33.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
380 |
34.96 |
1:14.94 |
1:56.10 |
|
2:34.42 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
343 |
34.96 |
1:15.17 |
1:58.27 |
|
2:39.86 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Nevalainen |
2001 |
|
337 |
37.84 |
1:17.88 |
1:59.33 |
|
2:40.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
331 |
38.20 |
1:19.40 |
2:01.55 |
|
2:41.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Perttu Mikkola |
2001 |
|
304 |
38.86 |
1:22.19 |
2:05.37 |
|
2:46.41 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
240 |
41.68 |
1:27.11 |
2:14.56 |
|
2:59.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Konttinen |
2001 |
|
222 |
41.43 |
1:30.08 |
2:17.91 |
|
3:04.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iikka Rajala |
2001 |
|
206 |
44.57 |
1:32.76 |
2:22.19 |
|
3:09.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P-14,16 200m su, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
493 |
34.01 |
1:09.78 |
1:45.99 |
|
2:21.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Hanski |
1999 |
|
391 |
34.60 |
1:13.28 |
1:53.70 |
|
2:33.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
323 |
36.01 |
1:17.45 |
2:00.73 |
|
2:42.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Arkkila |
2000 |
|
288 |
38.24 |
1:21.45 |
2:05.44 |
|
2:49.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frans Meltovaara |
2000 |
|
210 |
43.37 |
1:30.21 |
2:20.75 |
|
3:08.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:04 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:20 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, T-10 50m ru, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:20 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:35 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, P-11 50m ru, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:35 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
15:32 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T-15 4x100m skuv, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
Sponsori: Palotekn Ins.tso Kauriala |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
15:32 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
15:32 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P-16 4x100m skuv, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
Sponsori: Ursuk Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
15:32 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
15:45 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T-12 100m ru, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Rak.palvelu J.Martti & Co |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
15:45 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
15:48 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P-13 100m ru, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kone-Kunttila |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
15:48 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:05 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T-13,15 200m ru, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: JS-Metalli Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
481 |
40.33 |
1:26.34 |
2:12.02 |
|
2:57.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
388 |
43.83 |
1:33.51 |
2:21.51 |
|
3:10.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
380 |
42.37 |
1:31.59 |
2:21.94 |
|
3:11.94 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
376 |
44.01 |
1:33.44 |
2:23.66 |
|
3:12.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oona Kuusivaara |
2002 |
|
374 |
43.53 |
1:32.74 |
2:23.96 |
|
3:12.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
367 |
44.36 |
1:33.76 |
2:24.95 |
|
3:14.25 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
363 |
43.72 |
1:34.09 |
2:24.42 |
|
3:14.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexandra Arenius |
2002 |
|
362 |
43.98 |
1:34.47 |
2:25.49 |
|
3:15.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viivi Merisalo |
2002 |
|
340 |
44.66 |
1:36.02 |
2:28.55 |
|
3:19.14 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liisa Räikkönen |
2002 |
|
335 |
45.19 |
1:35.80 |
2:28.86 |
|
3:20.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ella-Maria Tiainen |
2002 |
|
328 |
45.52 |
1:34.64 |
2:27.10 |
|
3:21.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Reetta Kuusisto |
2002 |
|
321 |
46.15 |
1:37.71 |
2:31.04 |
|
3:22.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ellen-Maria Neiramaa |
2002 |
|
304 |
47.96 |
1:40.21 |
2:35.63 |
|
3:26.88 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Manja Lindell |
2004 |
|
303 |
49.82 |
1:42.86 |
2:36.51 |
|
3:26.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T-13,15 200m ru, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: JS-Metalli Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
519 |
38.62 |
1:23.06 |
2:08.48 |
|
2:53.09 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
504 |
39.35 |
1:23.72 |
2:08.84 |
|
2:54.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anniina Murto |
2001 |
|
486 |
38.04 |
1:23.28 |
2:11.08 |
|
2:56.90 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annika Lepistö |
2001 |
|
460 |
39.83 |
1:25.63 |
2:12.62 |
|
3:00.19 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tessa Helenius |
2000 |
|
420 |
42.08 |
1:28.49 |
2:16.60 |
|
3:05.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasmin Rosnell |
2000 |
|
408 |
42.86 |
1:31.99 |
2:19.38 |
|
3:07.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
406 |
42.80 |
1:30.52 |
2:20.55 |
|
3:07.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
390 |
42.78 |
1:31.26 |
2:21.91 |
|
3:10.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
383 |
43.02 |
1:31.97 |
2:22.56 |
|
3:11.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Aho |
2000 |
|
376 |
43.57 |
1:32.15 |
2:23.71 |
|
3:12.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
358 |
44.06 |
1:33.83 |
2:25.55 |
|
3:15.90 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Nordquist |
2001 |
|
356 |
42.89 |
1:32.03 |
2:24.78 |
|
3:16.15 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
356 |
44.75 |
1:34.90 |
2:25.59 |
|
3:16.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elena Mantila |
2001 |
|
355 |
45.83 |
1:37.08 |
2:27.58 |
|
3:16.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ronja Vallenius |
2001 |
|
289 |
47.85 |
1:41.29 |
2:36.01 |
|
3:30.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veera Järvinen |
2000 |
|
255 |
49.57 |
1:45.88 |
2:43.08 |
|
3:39.36 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Martta Haarala |
2001 |
|
240 |
51.20 |
1:48.78 |
2:48.08 |
|
3:43.82 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:05 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:21 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P-14,16 200 m ru, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Amslift |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Herman Widbom |
2001 |
|
394 |
39.23 |
1:24.17 |
2:09.36 |
|
2:53.20 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
375 |
39.22 |
1:25.79 |
2:12.49 |
|
2:55.98 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eevert Leppänen |
2001 |
|
349 |
40.48 |
1:26.65 |
2:13.50 |
|
3:00.24 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Nevalainen |
2001 |
|
310 |
43.37 |
1:31.49 |
2:19.84 |
|
3:07.64 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
298 |
43.85 |
1:33.37 |
2:22.06 |
|
3:10.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Harald Åström |
2001 |
|
276 |
43.57 |
1:33.58 |
2:24.50 |
|
3:15.07 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
230 |
46.97 |
1:41.36 |
2:34.65 |
|
3:27.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janne Juven |
2001 |
|
217 |
49.00 |
1:42.60 |
2:37.50 |
|
3:31.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jesper Werdi |
2001 |
|
146 |
54.00 |
1:56.74 |
3:00.20 |
|
4:00.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P-14,16 200 m ru, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Amslift |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
539 |
35.21 |
1:14.77 |
1:55.00 |
|
2:35.98 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olli Rautaporras |
2000 |
|
447 |
37.04 |
1:20.37 |
2:03.67 |
|
2:46.03 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonas Hilaja |
1999 |
|
424 |
37.60 |
1:21.61 |
2:06.11 |
|
2:49.01 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Nordquist |
1999 |
|
418 |
38.30 |
1:21.29 |
2:06.33 |
|
2:49.79 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
379 |
39.86 |
1:23.59 |
2:09.04 |
|
2:55.38 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sampo Kärkkäinen |
2000 |
|
337 |
40.54 |
1:27.52 |
2:15.26 |
|
3:02.50 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mika Arkkila |
2000 |
|
317 |
40.35 |
1:27.81 |
2:16.57 |
|
3:06.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
289 |
41.38 |
1:30.58 |
2:21.04 |
|
3:11.91 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roope Aro |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:21 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:12 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T-10,12 100m vu, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Polarvulk Oy |
|
|
Laji 21, T-10,12 100m vu, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Polarvulk Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:12 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:13 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, P-11,13 100m vu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Best-Hall Oy |
|
|
Laji 22, P-11,13 100m vu, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Best-Hall Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:13 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:52 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T-11,13,15 200m sku, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Marli |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
370 |
38.33 |
1:23.45 |
2:16.84 |
|
2:55.62 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
331 |
38.93 |
1:27.76 |
2:20.18 |
|
3:02.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aamu Änkilä |
2004 |
|
263 |
49.65 |
1:41.12 |
2:37.95 |
|
3:16.71 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Rantala |
2004 |
|
253 |
44.14 |
1:33.37 |
2:34.18 |
|
3:19.22 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helmiina Toivonen |
2004 |
|
249 |
47.68 |
1:42.97 |
2:38.18 |
|
3:20.39 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Manja Lindell |
2004 |
|
245 |
49.42 |
1:41.66 |
2:36.53 |
|
3:21.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
231 |
45.94 |
1:37.40 |
2:39.65 |
|
3:25.36 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
226 |
41.46 |
1:33.41 |
2:35.64 |
|
3:27.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nita Tenho |
2004 |
|
218 |
51.14 |
1:43.45 |
2:45.80 |
|
3:29.33 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
195 |
52.32 |
1:47.15 |
2:48.57 |
|
3:37.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
192 |
50.86 |
1:48.77 |
2:51.28 |
|
3:38.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alina Vuorinen |
2005 |
|
169 |
53.07 |
1:52.91 |
2:56.44 |
|
3:48.14 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ronja Welling |
2005 |
|
133 |
57.32 |
2:00.26 |
3:11.07 |
|
4:06.84 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonna Marjatta Laitinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.1 Väärä uintityyli sekauinnin vapaauintiosuudella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Kortelainen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tiitu Koskinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T-11,13,15 200m sku, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Marli |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Uusküla |
2002 |
|
510 |
34.68 |
1:18.10 |
2:03.32 |
|
2:37.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Koivisto |
2002 |
|
445 |
35.60 |
1:19.57 |
2:08.71 |
|
2:45.18 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Liven |
2002 |
|
442 |
40.06 |
1:26.14 |
2:08.99 |
|
2:45.53 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
432 |
35.83 |
1:19.91 |
2:09.62 |
|
2:46.79 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
428 |
36.62 |
1:18.38 |
2:11.01 |
|
2:47.30 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexandra Arenius |
2002 |
|
407 |
37.65 |
1:23.15 |
2:12.22 |
|
2:50.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
401 |
38.46 |
1:20.55 |
2:11.30 |
|
2:50.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emmi Kaunisto |
2002 |
|
389 |
35.73 |
1:20.66 |
2:13.98 |
|
2:52.72 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
389 |
36.57 |
1:20.26 |
2:13.92 |
|
2:52.75 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
389 |
38.23 |
1:26.32 |
2:14.83 |
|
2:52.78 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
374 |
41.64 |
1:25.09 |
2:16.24 |
|
2:54.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jenni Moisio |
2002 |
|
373 |
37.88 |
1:22.67 |
2:15.31 |
|
2:55.11 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Liisa Räikkönen |
2002 |
|
368 |
40.48 |
1:24.23 |
2:18.45 |
|
2:56.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Wilma Rintala |
2002 |
|
361 |
40.01 |
1:25.80 |
2:16.78 |
|
2:57.12 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Olivia Koski |
2002 |
|
358 |
35.92 |
1:20.83 |
2:17.80 |
|
2:57.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oona Kuusivaara |
2002 |
|
340 |
43.49 |
1:29.04 |
2:19.35 |
|
3:00.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alida Öhberg |
2002 |
|
329 |
39.35 |
1:24.15 |
2:22.00 |
|
3:02.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ellen-Maria Neiramaa |
2002 |
|
318 |
41.76 |
1:30.51 |
2:24.06 |
|
3:04.68 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Pinja Österman |
2002 |
|
316 |
40.47 |
1:28.49 |
2:24.12 |
|
3:05.03 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Iris Hanski |
2003 |
|
293 |
41.75 |
1:30.88 |
2:27.98 |
|
3:09.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Stella Freystätter |
2003 |
|
280 |
41.64 |
1:32.35 |
2:32.44 |
|
3:12.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
274 |
47.35 |
1:34.95 |
2:32.00 |
|
3:14.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
255 |
45.72 |
1:34.50 |
2:38.27 |
|
3:18.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anniina Kallio |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Perhosuinnin potku ennen käsivedon alkamista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nea Palanen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T-11,13,15 200m sku, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Marli |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mila Manner |
2001 |
|
520 |
32.81 |
1:14.05 |
2:02.89 |
|
2:36.87 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
498 |
34.96 |
1:14.98 |
2:04.43 |
|
2:39.05 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
494 |
34.77 |
1:16.90 |
2:04.44 |
|
2:39.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anniina Murto |
2001 |
|
471 |
36.07 |
1:17.49 |
2:04.66 |
|
2:42.11 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
449 |
35.78 |
1:18.76 |
2:07.77 |
|
2:44.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
441 |
35.89 |
1:17.95 |
2:06.49 |
|
2:45.65 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anni Aro |
2001 |
|
425 |
36.48 |
1:19.35 |
2:08.53 |
|
2:47.76 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elena Mantila |
2001 |
|
419 |
38.27 |
1:20.30 |
2:11.36 |
|
2:48.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
419 |
39.72 |
1:21.74 |
2:11.87 |
|
2:48.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
411 |
36.62 |
1:21.96 |
2:12.01 |
|
2:49.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jasmin Rosnell |
2000 |
|
403 |
38.52 |
1:23.44 |
2:13.03 |
|
2:50.73 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roosa Paukku |
2000 |
|
401 |
37.00 |
1:20.61 |
2:13.32 |
|
2:50.99 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Nordquist |
2001 |
|
391 |
36.50 |
1:20.95 |
2:15.10 |
|
2:52.39 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Annika Lepistö |
2001 |
|
390 |
37.92 |
1:23.76 |
2:12.32 |
|
2:52.55 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tessa Helenius |
2000 |
|
374 |
38.18 |
1:23.54 |
2:14.08 |
|
2:54.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anni Matikainen |
2001 |
|
364 |
39.23 |
1:24.43 |
2:17.30 |
|
2:56.64 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ronja Vallenius |
2001 |
|
324 |
43.47 |
1:30.38 |
2:23.91 |
|
3:03.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Veera Järvinen |
2000 |
|
233 |
43.91 |
1:37.38 |
2:36.10 |
|
3:24.86 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aino Haarala |
2001 |
|
210 |
49.07 |
1:46.19 |
2:44.95 |
|
3:32.20 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Martta Haarala |
2001 |
|
206 |
50.41 |
1:47.95 |
2:43.81 |
|
3:33.33 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Heino |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Perhosuinnin potku ennen käsivedon alkamista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:52 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:36 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P-12,14,16 200m sku, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Sähkö-Insto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Akseli Leppänen |
2004 |
|
215 |
43.88 |
1:33.51 |
2:29.22 |
|
3:10.05 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
213 |
42.53 |
1:31.95 |
2:31.26 |
|
3:10.65 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Nyman |
2004 |
|
172 |
46.98 |
1:39.31 |
2:41.04 |
|
3:24.86 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
139 |
54.25 |
1:48.46 |
2:52.02 |
|
3:40.02 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Topias Kupiainen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P-12,14,16 200m sku, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Sähkö-Insto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
441 |
31.38 |
1:10.82 |
1:55.71 |
|
2:29.73 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Waltteri Valkeapää |
2001 |
|
422 |
32.29 |
1:13.81 |
1:58.72 |
|
2:31.94 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Herman Widbom |
2001 |
|
353 |
32.43 |
1:19.81 |
2:04.29 |
|
2:41.19 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Nevalainen |
2001 |
|
347 |
36.58 |
1:19.07 |
2:07.85 |
|
2:42.19 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuure Sandberg |
2001 |
|
334 |
35.47 |
1:21.01 |
2:08.23 |
|
2:44.27 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eevert Leppänen |
2001 |
|
318 |
37.29 |
1:20.85 |
2:08.85 |
|
2:46.96 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Harald Åström |
2001 |
|
284 |
41.86 |
1:26.61 |
2:16.42 |
|
2:53.31 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
284 |
39.00 |
1:23.88 |
2:17.07 |
|
2:53.34 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
259 |
40.63 |
1:25.65 |
2:18.50 |
|
2:58.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oskar Voiko |
2002 |
|
252 |
42.72 |
1:25.41 |
2:21.17 |
|
3:00.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jere Broman |
2002 |
|
248 |
42.02 |
1:31.34 |
2:21.62 |
|
3:01.31 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
234 |
39.09 |
1:24.29 |
2:24.76 |
|
3:04.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
230 |
42.65 |
1:27.97 |
2:26.05 |
|
3:05.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jesper Werdi |
2001 |
|
213 |
43.85 |
1:29.05 |
2:32.00 |
|
3:10.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Iikka Rajala |
2001 |
|
208 |
43.47 |
1:32.06 |
2:28.67 |
|
3:12.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Janne Juven |
2001 |
|
199 |
45.27 |
1:33.91 |
2:29.73 |
|
3:14.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P-12,14,16 200m sku, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Sähkö-Insto |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Nordquist |
1999 |
|
425 |
31.12 |
1:14.00 |
1:57.92 |
|
2:31.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Aro |
2000 |
|
396 |
33.29 |
1:13.90 |
2:00.11 |
|
2:35.15 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonas Hilaja |
1999 |
|
374 |
33.60 |
1:16.37 |
2:02.43 |
|
2:38.22 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
366 |
34.19 |
1:16.10 |
2:03.08 |
|
2:39.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sampo Kärkkäinen |
2000 |
|
341 |
34.85 |
1:19.41 |
2:06.13 |
|
2:43.02 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
317 |
36.22 |
1:26.85 |
2:10.68 |
|
2:47.06 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
279 |
37.21 |
1:23.25 |
2:14.54 |
|
2:54.42 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olli Rautaporras |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:36 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:09 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T-12 400m vu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Ricoh |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
444 |
1:13.68 |
2:34.38 |
3:55.19 |
|
5:12.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
399 |
1:15.84 |
2:38.95 |
4:02.95 |
|
5:24.19 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Senni Mattila |
2003 |
|
369 |
1:16.66 |
2:41.99 |
4:08.31 |
|
5:32.88 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Venla Koskinen |
2003 |
|
350 |
1:16.50 |
2:43.55 |
4:12.29 |
|
5:38.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sini Korin |
2003 |
|
350 |
1:26.23 |
2:59.02 |
4:32.68 |
|
5:38.63 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
335 |
1:22.59 |
2:50.56 |
4:16.94 |
|
5:43.75 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tinja Lasonen |
2004 |
|
331 |
1:21.90 |
2:51.12 |
4:19.98 |
|
5:45.06 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilda Laitinen |
2004 |
|
326 |
1:19.53 |
2:48.42 |
4:19.87 |
|
5:46.74 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ethel Piksilä |
2003 |
|
305 |
1:20.33 |
2:50.31 |
4:22.12 |
|
5:54.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
297 |
1:21.71 |
2:54.57 |
4:27.08 |
|
5:57.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
290 |
1:27.61 |
2:58.90 |
4:31.40 |
|
6:00.65 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
278 |
1:28.63 |
3:04.26 |
4:40.61 |
|
6:05.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Milla Rintanen |
2004 |
|
263 |
1:29.06 |
3:05.45 |
4:40.03 |
|
6:12.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Heinä Tanskanen |
2003 |
|
258 |
1:29.99 |
3:04.37 |
4:41.29 |
|
6:14.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Wilma Långström |
2004 |
|
249 |
1:29.63 |
3:07.29 |
4:45.91 |
|
6:19.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
233 |
1:31.94 |
3:14.09 |
4:54.02 |
|
6:27.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Selina Kavka |
2003 |
|
188 |
1:35.11 |
3:21.84 |
5:09.93 |
|
6:56.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ilona Arvilommi |
2003 |
|
176 |
1:37.58 |
3:27.88 |
5:19.93 |
|
7:06.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
My Laverman |
2004 |
|
167 |
1:41.73 |
3:34.63 |
5:28.49 |
|
7:13.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Clara Vesterkvist |
2003 |
|
167 |
1:39.21 |
3:33.86 |
5:28.90 |
|
7:13.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:09 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XIV Turku Junior Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:09 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry 18.4.2015 |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P-13 400m vu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: A-Paalutus |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
422 |
1:10.10 |
2:26.05 |
3:41.29 |
|
4:53.19 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
416 |
1:08.77 |
2:24.18 |
3:40.88 |
|
4:54.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aku Kaila |
2003 |
|
406 |
1:09.79 |
2:26.67 |
3:43.42 |
|
4:57.11 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Laine |
2002 |
|
395 |
1:09.48 |
2:26.17 |
3:43.60 |
|
4:59.71 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Justus Hilaja |
2002 |
|
350 |
1:13.23 |
2:34.42 |
3:55.21 |
|
5:11.99 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Axel Olander |
2002 |
|
348 |
1:13.32 |
2:32.23 |
3:53.17 |
|
5:12.81 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
346 |
1:13.32 |
2:34.78 |
3:55.16 |
|
5:13.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
260 |
1:17.68 |
2:46.11 |
4:16.07 |
|
5:44.40 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
257 |
1:19.03 |
2:49.43 |
4:19.11 |
|
5:45.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
233 |
1:24.06 |
2:57.48 |
4:30.55 |
|
5:57.29 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
231 |
1:24.94 |
2:58.14 |
4:31.72 |
|
5:58.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
229 |
1:25.38 |
2:59.67 |
4:31.33 |
|
5:59.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
227 |
1:26.11 |
3:00.01 |
4:32.76 |
|
6:00.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
189 |
1:27.89 |
3:06.55 |
4:44.77 |
|
6:23.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ville Kuusimäki |
2002 |
|
184 |
1:31.81 |
3:13.42 |
4:53.34 |
|
6:26.89 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Leevi Rouhiainen |
2002 |
|
176 |
1:36.61 |
3:19.01 |
4:58.41 |
|
6:32.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
163 |
1:35.32 |
3:19.24 |
5:03.21 |
|
6:42.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elias Laine |
2003 |
|
162 |
1:36.80 |
3:21.65 |
5:06.52 |
|
6:43.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Valtteri Tantarimäki |
2002 |
|
157 |
1:33.21 |
3:17.40 |
5:01.85 |
|
6:47.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
127 |
1:39.96 |
3:32.97 |
5:25.70 |
|
7:16.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
84 |
1:50.84 |
3:57.90 |
6:09.55 |
|
8:20.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:09 |
|