Tulokset UGP 3 2017, Trollhättan
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
09:50 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Henningsson |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
32.92 |
1:08.76 |
1:44.79 |
|
2:20.32 |
|
2 |
Johanna Edgren |
2004 |
Göteborg Sim |
|
33.62 |
1:10.89 |
1:49.61 |
|
2:27.02 |
|
3 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.68 |
1:11.98 |
1:50.51 |
|
2:28.10 |
|
4 |
Julia Jonsson |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
32.34 |
1:10.01 |
1:50.44 |
|
2:29.05 |
|
5 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.86 |
1:12.69 |
1:52.61 |
|
2:31.55 |
|
6 |
Boiana Gradinarska |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.67 |
1:11.30 |
1:51.02 |
|
2:31.73 |
|
7 |
Sofie Persson |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.17 |
1:14.77 |
1:55.57 |
|
2:36.16 |
|
8 |
Linnea Högstedt |
2004 |
Göteborg Sim |
|
34.49 |
1:14.63 |
1:55.91 |
|
2:37.11 |
|
9 |
Ellen Persson |
2004 |
Mariestads Simsällskap |
|
35.94 |
1:18.29 |
2:01.80 |
|
2:43.97 |
|
10 |
Sofia Viberg |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
|
37.33 |
1:20.01 |
2:04.06 |
|
2:44.36 |
|
11 |
Anya Chen |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.51 |
1:22.86 |
2:07.93 |
|
2:47.81 |
|
12 |
Ida Nylander |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.99 |
1:24.07 |
2:09.12 |
|
2:49.86 |
|
13 |
Ebba Honsberg |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
|
37.67 |
1:20.32 |
2:06.28 |
|
2:50.80 |
|
14 |
Filippa Hemberg |
2004 |
Göteborg Sim |
|
38.97 |
1:24.36 |
2:10.54 |
|
2:55.17 |
|
15 |
Elsa Olofsson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.14 |
1:25.15 |
2:13.01 |
|
2:56.36 |
|
16 |
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
39.43 |
1:24.38 |
2:12.01 |
|
2:58.41 |
|
17 |
Fanny Sjöström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.42 |
1:26.51 |
2:15.95 |
|
3:00.58 |
|
18 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
40.45 |
1:27.29 |
2:16.07 |
|
3:02.82 |
|
19 |
Lia Wallström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.28 |
1:28.85 |
2:18.46 |
|
3:06.04 |
|
20 |
Wilma Andrée |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
41.23 |
1:29.74 |
2:19.55 |
|
3:06.11 |
|
21 |
Selma Hahne |
2004 |
Göteborg Sim |
|
40.39 |
1:29.86 |
2:19.95 |
|
3:08.34 |
|
22 |
Evelina Liu |
2004 |
Göteborg Sim |
|
41.53 |
1:30.46 |
2:20.85 |
|
3:08.49 |
|
23 |
Alexandra Wikström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.71 |
1:28.21 |
2:18.85 |
|
3:10.16 |
|
24 |
Nadja Karlsson |
2004 |
Göteborg Sim |
|
43.44 |
1:32.95 |
2:23.36 |
|
3:11.43 |
|
25 |
Tova Söderberg |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.44 |
1:34.36 |
2:27.71 |
|
3:13.57 |
|
26 |
Frida Olofsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.22 |
1:34.15 |
2:27.46 |
|
3:15.00 |
|
27 |
Elsa Stenfeldt |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.61 |
1:31.30 |
2:24.14 |
|
3:15.64 |
|
28 |
Gabriella Rolf |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.42 |
1:33.27 |
2:25.27 |
|
3:17.38 |
|
- |
Anna Kis |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
31.68 |
1:07.63 |
1:44.54 |
|
2:21.75 |
|
2 |
Linn Koivuluoma |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
32.34 |
1:08.95 |
1:47.20 |
|
2:24.13 |
|
3 |
Maja Edvardsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
33.11 |
1:10.18 |
1:48.33 |
|
2:24.75 |
|
4 |
Ebba Holmdahl |
2003 |
Göteborg Sim |
|
33.39 |
1:10.48 |
1:48.18 |
|
2:25.16 |
|
5 |
Sara Nyqvist |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.70 |
1:10.71 |
1:48.80 |
|
2:25.62 |
|
6 |
Sofia Åstedt |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.06 |
1:09.71 |
1:48.05 |
|
2:25.64 |
|
7 |
Lina Gustafsson |
2003 |
Kungälvs Simsällskap |
|
33.25 |
1:10.14 |
1:49.23 |
|
2:25.98 |
|
8 |
Daniella Alström |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
34.23 |
1:12.49 |
1:51.64 |
|
2:27.49 |
|
9 |
Oliwia Wierzbowska |
2003 |
Göteborg Sim |
|
33.61 |
1:11.16 |
1:50.56 |
|
2:27.69 |
|
10 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.95 |
1:12.71 |
1:51.20 |
|
2:28.83 |
|
11 |
Ida Norlander |
2003 |
Göteborg Sim |
|
34.42 |
1:12.38 |
1:51.67 |
|
2:30.61 |
|
12 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.65 |
1:14.23 |
1:53.53 |
|
2:31.20 |
|
13 |
Emma Abrahamsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
34.41 |
1:12.79 |
1:52.97 |
|
2:33.10 |
|
14 |
Wilma Christensen |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.84 |
1:11.29 |
1:54.50 |
|
2:34.29 |
|
15 |
Olivia Sandberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.33 |
1:14.84 |
1:55.75 |
|
2:34.44 |
|
16 |
Matilda Hallman |
2003 |
Simklubben 1970 |
|
34.00 |
1:12.66 |
1:53.90 |
|
2:34.59 |
|
17 |
Nellie Tjernström |
2003 |
Kungälvs Simsällskap |
|
34.49 |
1:14.17 |
1:55.64 |
|
2:34.85 |
|
18 |
Melissa Nyberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.46 |
1:14.18 |
1:55.76 |
|
2:35.01 |
|
19 |
Anna Maria Jökulsdottir |
2003 |
Göteborg Sim |
|
35.76 |
1:16.38 |
1:59.57 |
|
2:40.09 |
|
20 |
Thindra Hackwitz |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.76 |
1:13.81 |
1:58.36 |
|
2:42.32 |
|
21 |
Izabella Thompson |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
34.07 |
1:13.84 |
1:58.78 |
|
2:43.81 |
|
22 |
Elsa Olsson |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
|
36.56 |
1:19.02 |
2:02.83 |
|
2:44.80 |
|
23 |
Emma Jobe |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.17 |
1:20.28 |
2:03.85 |
|
2:45.79 |
|
24 |
Sophie Svensson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
38.01 |
1:20.61 |
2:03.71 |
|
2:47.14 |
|
25 |
Emilia Isberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.13 |
1:20.11 |
2:05.14 |
|
2:49.17 |
|
26 |
Alva Ström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.85 |
1:20.00 |
2:05.83 |
|
2:49.62 |
|
27 |
Thyra Mellander |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
|
38.49 |
1:23.60 |
2:07.89 |
|
2:50.36 |
|
28 |
Hannah Flodin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.95 |
1:20.70 |
2:06.99 |
|
2:51.78 |
|
29 |
Elsa Höstner |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.35 |
1:20.92 |
2:07.42 |
|
2:52.74 |
|
30 |
Tove Ylvén |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.13 |
1:24.45 |
2:12.08 |
|
2:53.34 |
|
31 |
Tilda Rosenqvist |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
39.08 |
1:23.13 |
2:09.30 |
|
2:54.02 |
|
32 |
Ellen Edkvist |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.71 |
1:23.47 |
2:13.69 |
|
3:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
30.91 |
1:05.97 |
1:42.60 |
|
2:18.36 |
|
2 |
Hannah Hemberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
31.79 |
1:08.14 |
1:45.47 |
|
2:21.76 |
|
3 |
Matilda Eni |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
34.14 |
1:10.82 |
1:48.22 |
|
2:24.13 |
|
4 |
Linnea Edgren |
2002 |
Göteborg Sim |
|
33.19 |
1:11.35 |
1:50.08 |
|
2:25.17 |
|
5 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.48 |
1:11.19 |
1:50.67 |
|
2:29.54 |
|
6 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
34.68 |
1:13.83 |
1:53.27 |
|
2:31.32 |
|
7 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
33.35 |
1:12.13 |
1:52.94 |
|
2:31.43 |
|
8 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.17 |
1:11.36 |
1:52.89 |
|
2:33.85 |
|
9 |
Signe Kåberg |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
36.04 |
1:15.82 |
1:56.32 |
|
2:34.47 |
|
10 |
Lupin Flink |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
36.14 |
1:16.40 |
1:58.52 |
|
2:38.95 |
|
11 |
Felicia Rundström |
2002 |
Göteborg Sim |
|
35.92 |
1:16.59 |
1:58.60 |
|
2:40.22 |
|
12 |
Ida Berlin |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
37.33 |
1:19.23 |
2:01.70 |
|
2:43.31 |
|
13 |
Wilma Ericsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.35 |
1:18.70 |
2:02.24 |
|
2:43.51 |
|
14 |
Ida Johansson |
2002 |
Falköpings Simsällskap |
|
35.98 |
1:17.59 |
2:01.05 |
|
2:43.65 |
|
15 |
Ebba Björkman |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.67 |
1:16.89 |
2:00.75 |
|
2:44.57 |
|
16 |
Hilda Melin |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
37.30 |
1:21.46 |
2:06.23 |
|
2:50.23 |
|
17 |
Lina Olausson |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.81 |
1:24.58 |
2:10.98 |
|
2:53.90 |
|
18 |
Ida Hildebrand |
2002 |
Kungälvs Simsällskap |
|
38.91 |
1:25.42 |
2:13.76 |
|
3:00.85 |
|
19 |
Malva Antonsson |
2002 |
Kungälvs Simsällskap |
|
41.06 |
1:29.33 |
2:19.67 |
|
3:07.39 |
|
- |
Wilma Johansson |
2002 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
31.97 |
1:06.98 |
1:42.39 |
|
2:17.11 |
|
2 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
31.98 |
1:06.99 |
1:42.72 |
|
2:17.14 |
|
3 |
Linn Kramer |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
32.27 |
1:07.72 |
1:43.45 |
|
2:18.52 |
|
4 |
Elvira Skogsberg |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.23 |
1:09.08 |
1:46.61 |
|
2:24.23 |
|
5 |
Sissy Olsson |
2001 |
Göteborg Sim |
|
32.07 |
1:08.38 |
1:46.64 |
|
2:24.85 |
|
6 |
Felicia Thonander |
2001 |
Göteborg Sim |
|
32.93 |
1:09.44 |
1:47.08 |
|
2:25.60 |
|
7 |
Melina Robertson |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
33.28 |
1:11.06 |
1:50.33 |
|
2:29.09 |
|
8 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.46 |
1:14.06 |
1:55.48 |
|
2:34.22 |
|
9 |
Astrid Svedberg |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.62 |
1:16.04 |
1:57.46 |
|
2:38.30 |
|
10 |
Amanda Löfdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
35.70 |
1:17.02 |
1:59.39 |
|
2:41.57 |
|
11 |
Moa Alsiö |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
36.34 |
1:16.75 |
1:59.58 |
|
2:43.33 |
|
12 |
Emma Wetteskog |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.72 |
1:17.13 |
2:00.80 |
|
2:43.92 |
|
13 |
Emma Wennberg |
2001 |
Göteborg Sim |
|
37.80 |
1:22.37 |
2:10.37 |
|
2:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
30.51 |
1:04.09 |
1:39.65 |
|
2:15.76 |
|
2 |
Erica Staflund |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
31.50 |
1:06.46 |
1:41.96 |
|
2:16.37 |
|
3 |
Elin Lokrantz |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
31.56 |
1:05.57 |
1:42.51 |
|
2:18.94 |
|
4 |
Michaela Johansson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.04 |
1:11.40 |
1:49.81 |
|
2:28.55 |
|
5 |
Daniela Fredriksson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
33.06 |
1:10.22 |
1:49.28 |
|
2:29.70 |
|
6 |
Malin Kaldrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
36.10 |
1:17.25 |
1:59.58 |
|
2:42.02 |
|
7 |
Hannah Lornell |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.09 |
1:16.12 |
1:59.41 |
|
2:43.18 |
|
8 |
Ellen Olofsson |
2000 |
S77 Stenungsund |
|
38.01 |
1:19.89 |
2:03.18 |
|
2:45.06 |
|
9 |
Elina Ryding |
2000 |
S77 Stenungsund |
|
38.70 |
1:23.08 |
2:08.65 |
|
2:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
09:50 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
09:58 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
09:58 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
10:34 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
10:34 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
10:55 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
40.39 |
1:27.60 |
2:14.43 |
|
2:59.85 |
|
2 |
Hampus Klebom |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.81 |
1:35.22 |
2:28.34 |
|
3:18.13 |
|
3 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
43.16 |
1:33.16 |
2:26.36 |
|
3:18.81 |
|
4 |
Rasmus Kristiansson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
47.48 |
1:40.29 |
2:33.53 |
|
3:25.68 |
|
5 |
Jibbe Schimmel |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
44.44 |
1:36.34 |
2:30.12 |
|
3:26.16 |
|
6 |
Philip Bråneke |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
45.37 |
1:38.23 |
2:33.50 |
|
3:28.06 |
|
- |
Albin Alami |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
37.96 |
1:22.54 |
2:08.30 |
|
2:54.16 |
|
2 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.72 |
1:23.85 |
2:09.95 |
|
2:55.79 |
|
3 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
40.05 |
1:25.66 |
2:12.35 |
|
2:57.90 |
|
4 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
39.97 |
1:25.14 |
2:12.43 |
|
2:58.47 |
|
5 |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
41.22 |
1:28.61 |
2:17.09 |
|
3:03.47 |
|
6 |
Elias Anderson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.77 |
1:28.70 |
2:18.56 |
|
3:08.36 |
|
7 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
41.02 |
1:29.77 |
2:21.83 |
|
3:11.57 |
|
8 |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
46.05 |
1:37.88 |
2:29.96 |
|
3:21.20 |
|
9 |
Isak Helgesson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
44.49 |
1:37.52 |
2:32.80 |
|
3:27.43 |
|
10 |
Sixten Bohlin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.78 |
1:44.74 |
2:44.43 |
|
3:43.32 |
|
- |
Marcus Sundblad |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.00 |
1:17.36 |
2:01.20 |
|
2:44.32 |
|
2 |
Anton Svensson |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
37.84 |
1:20.36 |
2:03.72 |
|
2:45.31 |
|
3 |
Max Feng |
2001 |
Göteborg Sim |
|
37.95 |
1:20.37 |
2:04.18 |
|
2:49.30 |
|
4 |
Lucas Häyhänen |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.05 |
1:21.88 |
2:07.53 |
|
2:52.53 |
|
5 |
Karl Bohlin |
2001 |
Göteborg Sim |
|
39.31 |
1:25.49 |
2:13.37 |
|
3:00.61 |
|
6 |
Markus Börjesson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
41.47 |
1:29.03 |
2:18.65 |
|
3:07.87 |
|
7 |
Rasmus Gustafsson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
45.54 |
1:36.02 |
2:29.24 |
|
3:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Hyvönen |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.58 |
1:17.76 |
2:00.59 |
|
2:41.86 |
|
2 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.82 |
1:22.45 |
2:06.97 |
|
2:52.36 |
|
3 |
Patrik Chung |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.63 |
1:24.07 |
2:13.01 |
|
3:00.18 |
|
4 |
Aksel Dagberg |
2000 |
Kungälvs Simsällskap |
|
40.02 |
1:29.30 |
2:18.51 |
|
3:06.63 |
|
5 |
Eric Jigrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
41.57 |
1:30.03 |
2:20.43 |
|
3:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
10:55 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
11:27 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Henningsson |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
1:17.59 |
2:47.91 |
4:17.91 |
|
5:31.96 |
|
2 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:23.34 |
2:54.80 |
4:37.75 |
|
5:59.49 |
|
3 |
Sofie Persson |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:25.39 |
3:01.56 |
4:48.74 |
|
6:14.57 |
|
4 |
Linnea Högstedt |
2004 |
Göteborg Sim |
|
1:23.54 |
3:02.73 |
4:50.68 |
|
6:16.20 |
|
5 |
Evelina Liu |
2004 |
Göteborg Sim |
|
1:47.94 |
3:48.17 |
5:55.21 |
|
7:38.36 |
|
- |
Astrid Virén |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Filippa Hemberg |
2004 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Edgren |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:18.67 |
2:45.62 |
4:13.89 |
|
5:29.43 |
|
2 |
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
1:15.86 |
2:48.80 |
4:31.60 |
|
5:44.55 |
|
3 |
Emelie Edberg |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
1:27.58 |
3:03.92 |
4:46.92 |
|
6:12.93 |
|
4 |
Signe Kåberg |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
1:29.34 |
3:07.81 |
4:58.09 |
|
6:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Francesca Clark |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:23.77 |
2:58.01 |
4:38.83 |
|
5:55.68 |
|
2 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:23.51 |
2:58.64 |
4:36.53 |
|
5:57.70 |
|
- |
Linnea Reuterberg |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Staflund |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:19.79 |
2:46.83 |
4:25.59 |
|
5:37.72 |
|
2 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:22.88 |
2:52.32 |
4:27.84 |
|
5:48.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
11:27 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
12:31 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:11.58 |
2:29.69 |
3:49.69 |
5:09.32 |
19:54.18 |
|
|
|
|
|
|
6:29.18 |
7:49.45 |
9:10.00 |
10:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
11:52.07 |
13:13.84 |
14:34.95 |
15:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
17:15.63 |
18:36.04 |
|
|
|
|
2 |
Hampus Klebom |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:19.01 |
2:45.38 |
4:12.59 |
5:40.58 |
21:18.47 |
|
|
|
|
|
|
7:07.84 |
8:33.23 |
10:01.25 |
11:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
12:53.31 |
14:20.31 |
15:44.20 |
17:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
18:33.13 |
19:57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:11.45 |
2:28.35 |
3:45.12 |
5:02.91 |
19:22.84 |
|
|
|
|
|
|
6:21.64 |
7:39.70 |
8:58.12 |
10:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.39 |
12:53.63 |
14:11.81 |
15:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
16:48.90 |
18:06.91 |
|
|
|
|
2 |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.42 |
2:38.53 |
4:01.66 |
5:24.84 |
20:30.89 |
|
|
|
|
|
|
6:47.94 |
8:10.98 |
9:34.95 |
10:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
12:21.56 |
13:43.52 |
15:06.59 |
16:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
17:52.88 |
19:13.68 |
|
|
|
|
3 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:11.60 |
2:30.17 |
3:50.73 |
5:13.62 |
20:31.98 |
|
|
|
|
|
|
6:37.57 |
8:01.08 |
9:25.12 |
10:48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
12:13.95 |
13:37.89 |
15:01.25 |
16:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
17:50.24 |
19:13.01 |
|
|
|
|
4 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:11.49 |
2:31.72 |
3:54.11 |
5:18.06 |
20:38.59 |
|
|
|
|
|
|
6:42.29 |
8:06.37 |
9:31.03 |
10:55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
12:20.60 |
13:43.43 |
15:07.58 |
16:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
17:58.19 |
19:23.38 |
|
|
|
|
5 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:14.01 |
2:37.57 |
4:02.11 |
5:27.02 |
20:59.32 |
|
|
|
|
|
|
6:53.53 |
8:17.39 |
9:40.56 |
11:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
12:30.91 |
13:56.51 |
15:21.76 |
16:46.87 |
|
|
|
|
|
|
|
18:11.98 |
19:37.35 |
|
|
|
|
6 |
Love Mellegård Fastén |
2003 |
Göteborg Sim |
|
1:19.97 |
2:51.01 |
4:21.19 |
5:52.91 |
21:59.72 |
|
|
|
|
|
|
7:22.82 |
8:53.06 |
10:23.12 |
11:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
13:20.33 |
14:48.66 |
16:17.06 |
17:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
19:12.74 |
20:39.00 |
|
|
|
|
- |
Felix Jedbratt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
1:11.95 |
2:32.99 |
3:53.30 |
5:15.88 |
20:06.67 |
|
|
|
|
|
|
6:38.51 |
7:59.41 |
9:21.87 |
10:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
12:04.23 |
13:25.63 |
14:47.87 |
16:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
17:32.70 |
18:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Holmdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
1:12.38 |
2:28.64 |
3:45.09 |
5:02.09 |
19:05.63 |
|
|
|
|
|
|
6:18.86 |
7:35.69 |
8:51.93 |
10:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
11:23.91 |
12:39.40 |
13:57.22 |
15:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
16:32.84 |
17:51.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Johansson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:04.73 |
2:15.22 |
3:26.90 |
4:37.91 |
17:45.70 |
|
|
|
|
|
|
5:49.52 |
7:01.02 |
8:12.47 |
9:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
10:35.78 |
11:48.22 |
13:00.14 |
14:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
15:24.06 |
16:36.17 |
|
|
|
|
2 |
Ludwig Lorentzon |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:13.42 |
2:35.40 |
4:00.14 |
5:30.73 |
23:04.79 |
|
|
|
|
|
|
7:05.67 |
8:42.96 |
10:18.86 |
11:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
13:33.14 |
15:10.41 |
16:45.45 |
18:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
20:00.75 |
21:35.45 |
|
|
|
|
3 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
1:27.03 |
3:02.29 |
4:35.92 |
6:10.78 |
23:32.18 |
|
|
|
|
|
|
7:44.11 |
9:18.38 |
10:52.35 |
12:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
14:02.54 |
15:39.89 |
17:15.87 |
18:53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
20:31.50 |
22:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
12:31 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
13:11 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.91 |
2:30.21 |
3:49.53 |
5:10.18 |
10:33.37 |
|
|
|
|
|
|
6:32.03 |
7:54.14 |
9:16.48 |
|
|
|
2 |
Felix Kinnander |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.28 |
2:39.42 |
4:05.45 |
5:31.74 |
11:13.50 |
|
|
|
|
|
|
6:58.85 |
8:26.15 |
9:50.97 |
|
|
|
3 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
1:21.43 |
2:49.06 |
4:18.03 |
5:47.06 |
11:31.89 |
|
|
|
|
|
|
7:15.95 |
8:44.28 |
10:10.74 |
|
|
|
4 |
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:24.99 |
3:04.97 |
4:43.64 |
6:22.90 |
12:42.87 |
|
|
|
|
|
|
7:58.71 |
9:35.93 |
11:11.41 |
|
|
|
5 |
Nils Skallsjö |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:29.05 |
3:09.59 |
4:50.87 |
6:33.25 |
13:09.18 |
|
|
|
|
|
|
8:13.52 |
9:54.59 |
11:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:13.58 |
2:34.12 |
3:54.25 |
5:13.90 |
10:25.39 |
|
|
|
|
|
|
6:32.37 |
7:51.23 |
9:10.02 |
|
|
|
2 |
Daniel Clasén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:14.25 |
2:35.47 |
3:57.12 |
5:19.30 |
10:47.78 |
|
|
|
|
|
|
6:42.51 |
8:04.93 |
9:27.62 |
|
|
|
3 |
Loke Egnell |
2003 |
Göteborg Sim |
|
1:18.42 |
2:46.01 |
4:15.36 |
5:43.32 |
11:24.27 |
|
|
|
|
|
|
7:11.12 |
8:38.75 |
10:04.32 |
|
|
|
4 |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:22.30 |
2:50.96 |
4:20.33 |
5:49.68 |
11:36.92 |
|
|
|
|
|
|
7:17.14 |
8:45.03 |
10:11.84 |
|
|
|
5 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:21.81 |
2:52.98 |
4:24.95 |
5:57.42 |
11:55.03 |
|
|
|
|
|
|
7:29.81 |
8:59.65 |
10:29.17 |
|
|
|
6 |
Erik Hasselberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:30.11 |
3:16.35 |
5:05.78 |
6:58.18 |
14:11.24 |
|
|
|
|
|
|
8:48.80 |
10:42.87 |
12:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:11.21 |
2:29.97 |
3:48.92 |
5:08.81 |
10:21.89 |
|
|
|
|
|
|
6:29.19 |
7:47.41 |
9:05.46 |
|
|
|
2 |
Hugo Hilmersson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:18.31 |
2:43.83 |
4:10.32 |
5:38.49 |
11:15.90 |
|
|
|
|
|
|
7:04.61 |
8:31.35 |
9:56.34 |
|
|
|
3 |
Isak Silow |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:21.69 |
2:52.60 |
4:26.43 |
5:58.51 |
11:56.09 |
|
|
|
|
|
|
7:32.71 |
9:05.10 |
10:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:06.86 |
2:17.82 |
3:29.57 |
4:41.00 |
9:28.45 |
|
|
|
|
|
|
5:52.39 |
7:04.48 |
8:17.00 |
|
|
|
2 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:07.53 |
2:21.66 |
3:37.73 |
4:53.61 |
9:57.96 |
|
|
|
|
|
|
6:10.28 |
7:26.92 |
8:43.13 |
|
|
|
3 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:09.50 |
2:25.54 |
3:42.67 |
5:00.67 |
10:11.57 |
|
|
|
|
|
|
6:17.62 |
7:36.26 |
8:55.10 |
|
|
|
4 |
Markus Börjesson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
1:10.36 |
2:29.51 |
3:48.97 |
5:09.51 |
10:23.66 |
|
|
|
|
|
|
6:29.48 |
7:49.85 |
9:09.26 |
|
|
|
5 |
William Norland |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.51 |
2:29.80 |
3:49.17 |
5:08.93 |
10:32.36 |
|
|
|
|
|
|
6:30.51 |
7:51.03 |
9:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sam Taheri |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:05.77 |
2:14.82 |
3:24.42 |
4:34.03 |
9:11.20 |
|
|
|
|
|
|
5:44.14 |
6:53.88 |
8:03.70 |
|
|
|
2 |
Jesper Holmdahl |
1999 |
S77 Stenungsund |
|
1:05.69 |
2:15.53 |
3:26.90 |
4:39.59 |
9:37.10 |
|
|
|
|
|
|
5:53.62 |
7:07.93 |
8:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
13:11 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
16:09 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Henningsson |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
35.47 |
1:18.10 |
2:01.70 |
|
2:45.09 |
|
2 |
Astrid Virén |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.02 |
1:21.42 |
2:08.73 |
|
2:54.72 |
|
3 |
Johanna Edgren |
2004 |
Göteborg Sim |
|
36.83 |
1:21.08 |
2:08.05 |
|
2:55.39 |
|
4 |
Sofie Persson |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.95 |
1:26.92 |
2:17.56 |
|
3:08.27 |
|
5 |
Filippa Lind |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
38.17 |
1:25.21 |
2:16.15 |
|
3:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.37 |
1:22.57 |
2:10.38 |
|
2:56.61 |
|
2 |
Emma Jobe |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
40.77 |
1:32.46 |
2:27.18 |
|
3:22.62 |
|
3 |
Izabella Thompson |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.34 |
1:31.38 |
2:30.04 |
|
3:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Lilja |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.42 |
1:18.35 |
2:01.94 |
|
2:46.00 |
|
2 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.49 |
1:19.76 |
2:04.80 |
|
2:48.57 |
|
3 |
Ella Simonsson |
2002 |
Göteborg Sim |
|
35.89 |
1:18.56 |
2:05.21 |
|
2:54.73 |
|
4 |
Signe Kåberg |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
38.27 |
1:25.26 |
2:14.25 |
|
3:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
33.21 |
1:13.30 |
1:55.13 |
|
2:37.47 |
|
2 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
37.48 |
1:22.18 |
2:10.36 |
|
2:59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannah Lornell |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.38 |
1:33.08 |
2:31.33 |
|
3:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
16:09 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
16:33 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.90 |
1:13.79 |
2:01.07 |
|
2:38.06 |
|
2 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.14 |
1:19.74 |
2:07.39 |
|
2:42.60 |
|
3 |
Felix Kinnander |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.94 |
1:24.91 |
2:23.28 |
|
3:03.17 |
|
4 |
Rasmus Kristiansson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
40.75 |
1:32.35 |
2:24.23 |
|
3:05.97 |
|
5 |
Hampus Klebom |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.57 |
1:29.85 |
2:24.37 |
|
3:07.18 |
|
6 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
39.23 |
1:29.22 |
2:26.95 |
|
3:08.24 |
|
7 |
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
43.42 |
1:35.58 |
2:25.46 |
|
3:13.79 |
|
- |
Kevin Söderqvist |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
31.82 |
1:13.49 |
1:58.97 |
|
2:34.92 |
|
2 |
Daniel Clasén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
31.81 |
1:16.46 |
2:01.69 |
|
2:38.54 |
|
3 |
Karl Skogsberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.78 |
1:17.39 |
2:04.12 |
|
2:41.00 |
|
4 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
36.00 |
1:18.38 |
2:05.44 |
|
2:42.15 |
|
5 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.30 |
1:18.11 |
2:08.58 |
|
2:43.03 |
|
6 |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
34.55 |
1:19.75 |
2:06.99 |
|
2:43.96 |
|
7 |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.73 |
1:22.11 |
2:07.76 |
|
2:45.69 |
|
8 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
34.71 |
1:22.51 |
2:09.38 |
|
2:50.05 |
|
9 |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
38.27 |
1:23.02 |
2:15.64 |
|
2:55.00 |
|
10 |
Elliot Iséni |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.88 |
1:20.86 |
2:14.70 |
|
2:55.83 |
|
11 |
Oscar Lindblad |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
35.68 |
1:22.93 |
2:14.09 |
|
2:56.99 |
|
12 |
Love Mellegård Fastén |
2003 |
Göteborg Sim |
|
38.17 |
1:25.76 |
2:25.22 |
|
3:03.85 |
|
13 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.76 |
1:30.84 |
2:22.08 |
|
3:03.87 |
|
14 |
Sixten Bohlin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.29 |
1:30.17 |
2:29.73 |
|
3:11.05 |
|
15 |
Erik Hasselberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
50.15 |
1:44.61 |
2:49.39 |
|
3:38.14 |
|
- |
Isak Helgesson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Reinholdsson |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.65 |
1:12.42 |
1:58.43 |
|
2:31.94 |
|
2 |
Filiph Castillo Karlsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.89 |
1:11.79 |
1:56.12 |
|
2:33.73 |
|
3 |
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
Skövde Simsällskap |
|
34.61 |
1:15.26 |
2:03.08 |
|
2:39.70 |
|
4 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.11 |
1:15.17 |
2:03.44 |
|
2:40.32 |
|
5 |
Philip Zasowski |
2002 |
Göteborg Sim |
|
35.26 |
1:17.52 |
2:06.79 |
|
2:45.83 |
|
6 |
Jonathan Zachrisson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.60 |
1:23.04 |
2:09.71 |
|
2:49.05 |
|
7 |
William Hägg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
34.05 |
1:23.38 |
2:13.39 |
|
2:50.00 |
|
8 |
William Olsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
31.34 |
1:19.08 |
2:12.62 |
|
2:53.99 |
|
9 |
Hugo Hilmersson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.66 |
1:28.87 |
2:19.02 |
|
3:00.13 |
|
10 |
Klas Sandgren |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.95 |
1:25.98 |
2:17.42 |
|
3:01.03 |
|
11 |
Isak Silow |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
41.41 |
1:33.50 |
2:35.13 |
|
3:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Holmdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
30.20 |
1:08.85 |
1:50.81 |
|
2:23.45 |
|
2 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
32.18 |
1:12.46 |
1:55.51 |
|
2:28.11 |
|
3 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.76 |
1:09.03 |
1:54.12 |
|
2:28.19 |
|
4 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
31.52 |
1:11.55 |
1:54.93 |
|
2:30.34 |
|
5 |
Karl Bohlin |
2001 |
Göteborg Sim |
|
32.25 |
1:13.95 |
1:59.33 |
|
2:35.79 |
|
6 |
Anton Svensson |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
33.51 |
1:19.19 |
2:02.90 |
|
2:39.42 |
|
7 |
Markus Börjesson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
34.55 |
1:16.26 |
2:04.71 |
|
2:40.69 |
|
8 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.85 |
1:15.20 |
2:06.04 |
|
2:41.30 |
|
9 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
33.46 |
1:18.84 |
2:08.45 |
|
2:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Wallén |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
30.92 |
1:07.64 |
1:51.25 |
|
2:23.59 |
|
2 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
29.94 |
1:08.54 |
1:53.19 |
|
2:24.48 |
|
3 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.63 |
1:09.53 |
1:54.88 |
|
2:28.90 |
|
4 |
Jesper Holmdahl |
1999 |
S77 Stenungsund |
|
30.33 |
1:09.12 |
1:56.55 |
|
2:30.57 |
|
5 |
Hampus Johannesson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
33.03 |
1:19.51 |
2:03.56 |
|
2:38.88 |
|
6 |
Elias Hyvönen |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.43 |
1:22.79 |
2:02.86 |
|
2:38.93 |
|
7 |
Eric Jigrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
35.56 |
1:25.03 |
2:15.21 |
|
2:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
16:33 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
17:46 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Henningsson |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
1:12.91 |
2:28.72 |
3:42.62 |
|
4:55.18 |
|
2 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:13.24 |
2:33.61 |
3:55.33 |
|
5:13.44 |
|
3 |
Johanna Edgren |
2004 |
Göteborg Sim |
|
1:15.07 |
2:36.01 |
3:56.16 |
|
5:14.61 |
|
4 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:16.04 |
2:38.63 |
4:00.90 |
|
5:16.82 |
|
5 |
Julia Jonsson |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:14.18 |
2:39.18 |
4:03.61 |
|
5:23.49 |
|
6 |
Sofie Persson |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:20.14 |
2:47.64 |
4:14.77 |
|
5:38.96 |
|
7 |
Linnea Högstedt |
2004 |
Göteborg Sim |
|
1:20.27 |
2:47.32 |
4:15.48 |
|
5:39.87 |
|
8 |
Ellen Persson |
2004 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:20.35 |
2:50.91 |
4:21.56 |
|
5:47.39 |
|
9 |
Sofia Viberg |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:23.32 |
2:54.44 |
4:25.42 |
|
5:51.35 |
|
10 |
Ebba Honsberg |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:24.39 |
2:57.95 |
4:31.55 |
|
5:59.52 |
|
11 |
Amalia Mattisson |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:23.30 |
2:55.91 |
4:29.37 |
|
6:02.11 |
|
12 |
Anya Chen |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:26.03 |
3:02.25 |
4:38.48 |
|
6:03.38 |
|
13 |
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:25.04 |
3:01.74 |
4:38.97 |
|
6:12.76 |
|
14 |
Stella Buer Levy |
2004 |
Göteborg Sim |
|
1:22.85 |
2:59.35 |
4:38.67 |
|
6:13.26 |
|
15 |
Elsa Olofsson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:31.47 |
3:09.27 |
4:47.93 |
|
6:19.05 |
|
16 |
Fanny Sjöström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:27.10 |
3:06.92 |
4:48.10 |
|
6:26.93 |
|
17 |
Lia Wallström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:29.55 |
3:10.65 |
4:54.16 |
|
6:30.83 |
|
18 |
Wilma Andrée |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:34.68 |
3:17.84 |
5:02.42 |
|
6:37.27 |
|
19 |
Alexandra Wikström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:32.81 |
3:18.72 |
5:03.34 |
|
6:41.46 |
|
20 |
Selma Hahne |
2004 |
Göteborg Sim |
|
1:34.09 |
3:20.24 |
5:07.67 |
|
6:45.39 |
|
21 |
Elsa Stenfeldt |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:33.12 |
3:19.32 |
5:03.15 |
|
6:46.31 |
|
22 |
Gabriella Rolf |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:33.13 |
3:17.51 |
5:03.96 |
|
6:48.69 |
|
23 |
Tova Söderberg |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:41.67 |
3:31.48 |
5:23.02 |
|
7:01.79 |
|
- |
Nadja Karlsson |
2004 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Holmdahl |
2003 |
Göteborg Sim |
|
1:10.98 |
2:26.64 |
3:42.39 |
|
4:57.43 |
|
2 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:10.57 |
2:25.56 |
3:41.90 |
|
4:57.75 |
|
3 |
Maja Edvardsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:12.84 |
2:28.98 |
3:45.79 |
|
5:02.03 |
|
4 |
Linn Koivuluoma |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:11.47 |
2:27.38 |
3:46.05 |
|
5:02.19 |
|
5 |
Sofia Åstedt |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:11.67 |
2:29.10 |
3:47.32 |
|
5:04.86 |
|
6 |
Sara Nyqvist |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:12.44 |
2:30.18 |
3:48.77 |
|
5:05.57 |
|
7 |
Oliwia Wierzbowska |
2003 |
Göteborg Sim |
|
1:11.97 |
2:32.48 |
3:54.65 |
|
5:14.30 |
|
8 |
Daniella Alström |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:14.14 |
2:35.19 |
3:57.12 |
|
5:15.19 |
|
9 |
Lina Gustafsson |
2003 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:14.11 |
2:34.50 |
3:55.47 |
|
5:15.25 |
|
10 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:15.85 |
2:38.84 |
4:00.09 |
|
5:16.80 |
|
11 |
Ida Norlander |
2003 |
Göteborg Sim |
|
1:15.81 |
2:38.48 |
4:02.02 |
|
5:25.06 |
|
12 |
Nellie Tjernström |
2003 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:15.67 |
2:39.78 |
4:04.21 |
|
5:26.75 |
|
13 |
Wilma Christensen |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:14.78 |
2:41.69 |
4:09.53 |
|
5:29.01 |
|
14 |
Emma Abrahamsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:14.14 |
2:37.23 |
4:03.41 |
|
5:30.22 |
|
15 |
Olivia Sandberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:14.67 |
2:40.21 |
4:08.61 |
|
5:32.55 |
|
16 |
Melissa Nyberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:14.92 |
2:40.87 |
4:08.98 |
|
5:33.48 |
|
17 |
Matilda Hallman |
2003 |
Simklubben 1970 |
|
1:19.84 |
2:46.71 |
4:13.83 |
|
5:39.40 |
|
18 |
Elsa Olsson |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:21.94 |
2:51.39 |
4:22.33 |
|
5:50.71 |
|
19 |
Alva Ström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:20.74 |
2:52.75 |
4:23.11 |
|
5:50.89 |
|
20 |
Emilia Isberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:20.33 |
2:50.59 |
4:23.76 |
|
5:53.37 |
|
21 |
Hannah Flodin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:22.84 |
2:55.09 |
4:26.91 |
|
5:57.61 |
|
22 |
Thyra Mellander |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:25.21 |
2:59.74 |
4:32.54 |
|
6:03.66 |
|
23 |
Tilda Rosenqvist |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
1:24.03 |
2:58.31 |
4:34.23 |
|
6:10.18 |
|
24 |
Elin Göransson |
2003 |
Göteborg Sim |
|
1:24.22 |
3:01.37 |
4:41.98 |
|
6:16.98 |
|
25 |
Ellen Edkvist |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:29.05 |
3:08.23 |
4:47.65 |
|
6:23.63 |
|
26 |
Emma Jobe |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:33.29 |
3:14.95 |
4:56.29 |
|
6:30.06 |
|
- |
Tove Ylvén |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
1:09.62 |
2:25.53 |
3:41.04 |
|
4:52.80 |
|
2 |
Matilda Eni |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:09.55 |
2:24.42 |
3:41.13 |
|
4:56.12 |
|
3 |
Hannah Hemberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:13.42 |
2:32.12 |
3:52.09 |
|
5:09.72 |
|
4 |
Saga Janzén |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:11.00 |
2:31.11 |
3:54.79 |
|
5:12.28 |
|
5 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
1:13.87 |
2:35.32 |
3:56.98 |
|
5:14.48 |
|
6 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:14.34 |
2:35.10 |
3:56.70 |
|
5:17.17 |
|
7 |
Sofia Wallengren |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:20.22 |
2:45.11 |
4:10.22 |
|
5:32.81 |
|
8 |
Felicia Rundström |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:18.56 |
2:45.13 |
4:12.18 |
|
5:37.00 |
|
9 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:16.17 |
2:43.00 |
4:11.55 |
|
5:37.86 |
|
10 |
Ebba Björkman |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:17.47 |
2:47.27 |
4:19.39 |
|
5:48.16 |
|
11 |
Ida Johansson |
2002 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:20.18 |
2:47.63 |
4:14.09 |
|
5:48.94 |
|
12 |
Elena Runfors |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
1:24.20 |
2:57.83 |
4:31.76 |
|
5:58.52 |
|
13 |
Ida Hildebrand |
2002 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:24.98 |
3:02.36 |
4:41.33 |
|
6:16.89 |
|
14 |
Lina Olausson |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:29.75 |
3:08.96 |
4:47.47 |
|
6:19.22 |
|
15 |
Malva Antonsson |
2002 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:34.52 |
3:16.97 |
5:01.66 |
|
6:40.52 |
|
- |
Lupin Flink |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:08.89 |
2:22.53 |
3:35.54 |
|
4:45.74 |
|
2 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:09.56 |
2:23.66 |
3:37.62 |
|
4:49.38 |
|
3 |
Linn Kramer |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
1:10.07 |
2:25.15 |
3:41.44 |
|
4:56.66 |
|
4 |
Elvira Skogsberg |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:11.26 |
2:28.21 |
3:45.59 |
|
5:00.63 |
|
5 |
Felicia Thonander |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:10.08 |
2:26.55 |
3:44.23 |
|
5:01.59 |
|
6 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:09.68 |
2:26.59 |
3:45.40 |
|
5:02.81 |
|
7 |
Alva Emardson |
2001 |
Simklubben 1970 |
|
1:15.89 |
2:39.59 |
4:03.02 |
|
5:23.41 |
|
8 |
Amanda Löfdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
1:16.49 |
2:42.81 |
4:11.29 |
|
5:36.61 |
|
9 |
Moa Alsiö |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:20.23 |
2:47.40 |
4:15.73 |
|
5:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Staflund |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:08.72 |
2:22.37 |
3:35.48 |
|
4:46.96 |
|
2 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:08.82 |
2:24.79 |
3:41.31 |
|
4:59.41 |
|
3 |
Michaela Johansson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:11.53 |
2:29.87 |
3:49.09 |
|
5:08.62 |
|
4 |
Malin Kaldrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:16.83 |
2:44.90 |
4:10.23 |
|
5:35.45 |
|
5 |
Hannah Lornell |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:16.86 |
2:42.82 |
4:10.07 |
|
5:38.41 |
|
6 |
Elina Ryding |
2000 |
S77 Stenungsund |
|
1:26.04 |
2:59.28 |
4:33.50 |
|
6:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
17:46 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
18:17 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
18:17 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
18:51 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.88 |
1:22.37 |
2:05.49 |
|
2:48.31 |
|
2 |
Linnea Högstedt |
2004 |
Göteborg Sim |
|
40.04 |
1:24.14 |
2:08.04 |
|
2:50.35 |
|
3 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.92 |
1:24.69 |
2:09.48 |
|
2:53.17 |
|
4 |
Filippa Lind |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
40.91 |
1:25.02 |
2:09.85 |
|
2:54.14 |
|
5 |
Sofie Persson |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
42.33 |
1:29.38 |
2:14.25 |
|
2:57.55 |
|
6 |
Hannah Lilja |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
41.95 |
1:28.76 |
2:15.10 |
|
3:00.93 |
|
7 |
Julia Jonsson |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
41.48 |
1:27.12 |
2:14.19 |
|
3:01.80 |
|
8 |
Ida Nylander |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.70 |
1:32.95 |
2:21.25 |
|
3:05.81 |
|
9 |
Sofia Viberg |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
|
44.06 |
1:32.61 |
2:22.24 |
|
3:10.41 |
|
10 |
Stella Buer Levy |
2004 |
Göteborg Sim |
|
44.24 |
1:33.47 |
2:22.70 |
|
3:11.29 |
|
11 |
Alexandra Wikström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.63 |
1:34.42 |
2:24.62 |
|
3:12.79 |
|
12 |
Fiona Ernst |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.99 |
1:38.06 |
2:30.23 |
|
3:16.33 |
|
13 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
46.38 |
1:36.75 |
2:28.52 |
|
3:18.39 |
|
14 |
Ellen Persson |
2004 |
Mariestads Simsällskap |
|
45.60 |
1:37.00 |
2:28.48 |
|
3:18.63 |
|
15 |
Elsa Olofsson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
47.02 |
1:39.05 |
2:30.34 |
|
3:19.35 |
|
16 |
Filippa Hemberg |
2004 |
Göteborg Sim |
|
46.72 |
1:37.96 |
2:29.46 |
|
3:19.86 |
|
17 |
Fanny Sjöström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.12 |
1:38.51 |
2:30.11 |
|
3:20.67 |
|
18 |
Selma Hahne |
2004 |
Göteborg Sim |
|
48.10 |
1:41.39 |
2:36.72 |
|
3:29.88 |
|
19 |
Lia Wallström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
48.00 |
1:44.11 |
2:38.43 |
|
3:32.32 |
|
20 |
Nadja Karlsson |
2004 |
Göteborg Sim |
|
51.96 |
1:54.04 |
2:54.76 |
|
3:50.42 |
|
- |
Anna Kis |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Nyqvist |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.41 |
1:20.59 |
2:02.23 |
|
2:42.80 |
|
2 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.81 |
1:21.04 |
2:03.26 |
|
2:45.16 |
|
3 |
Linn Koivuluoma |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.30 |
1:21.58 |
2:03.86 |
|
2:46.01 |
|
4 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
39.45 |
1:22.93 |
2:05.99 |
|
2:47.69 |
|
5 |
Oliwia Wierzbowska |
2003 |
Göteborg Sim |
|
38.90 |
1:22.24 |
2:07.88 |
|
2:49.97 |
|
6 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.46 |
1:24.12 |
2:08.55 |
|
2:51.62 |
|
7 |
Matilda Hallman |
2003 |
Simklubben 1970 |
|
40.19 |
1:24.02 |
2:08.37 |
|
2:51.74 |
|
8 |
Sophie Svensson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
41.33 |
1:25.94 |
2:09.52 |
|
2:53.37 |
|
9 |
Olivia Sandberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.26 |
1:26.94 |
2:11.89 |
|
2:55.38 |
|
10 |
Wilma Christensen |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.68 |
1:26.60 |
2:13.88 |
|
2:56.32 |
|
11 |
Ebba Holmdahl |
2003 |
Göteborg Sim |
|
41.33 |
1:26.47 |
2:11.75 |
|
2:56.45 |
|
12 |
Anna Maria Jökulsdottir |
2003 |
Göteborg Sim |
|
41.25 |
1:26.11 |
2:11.96 |
|
2:56.80 |
|
13 |
Izabella Svensson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.00 |
1:27.72 |
2:12.80 |
|
2:58.33 |
|
14 |
Moa Simonsson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
41.27 |
1:28.52 |
2:16.59 |
|
3:03.85 |
|
15 |
Thindra Hackwitz |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.76 |
1:29.39 |
2:18.82 |
|
3:04.35 |
|
16 |
Melissa Nyberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.72 |
1:31.09 |
2:19.47 |
|
3:04.51 |
|
17 |
Hannah Flodin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.59 |
1:29.71 |
2:16.88 |
|
3:04.95 |
|
18 |
Alva Ström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.92 |
1:32.11 |
2:20.20 |
|
3:06.87 |
|
19 |
Emilia Isberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.01 |
1:31.25 |
2:20.86 |
|
3:08.88 |
|
20 |
Ida Norlander |
2003 |
Göteborg Sim |
|
45.02 |
1:33.06 |
2:21.71 |
|
3:09.78 |
|
21 |
Tove Ylvén |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.04 |
1:35.22 |
2:26.32 |
|
3:10.94 |
|
22 |
Elsa Höstner |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.03 |
1:32.00 |
2:23.34 |
|
3:12.53 |
|
23 |
Elin Göransson |
2003 |
Göteborg Sim |
|
45.10 |
1:34.84 |
2:25.78 |
|
3:14.22 |
|
24 |
Elsa Olsson |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
|
46.91 |
1:39.00 |
2:30.92 |
|
3:22.65 |
|
- |
Thyra Mellander |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Edgren |
2002 |
Göteborg Sim |
|
38.45 |
1:20.45 |
2:02.43 |
|
2:42.93 |
|
2 |
Ella Simonsson |
2002 |
Göteborg Sim |
|
38.94 |
1:21.28 |
2:04.81 |
|
2:47.93 |
|
3 |
Hannah Hemberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
39.94 |
1:24.04 |
2:09.23 |
|
2:52.43 |
|
4 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
42.20 |
1:26.75 |
2:11.19 |
|
2:53.95 |
|
5 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
40.00 |
1:24.48 |
2:09.74 |
|
2:54.58 |
|
6 |
Emelie Edberg |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
42.20 |
1:26.93 |
2:11.89 |
|
2:55.59 |
|
7 |
Magdalena Petersson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.79 |
1:26.04 |
2:13.26 |
|
2:59.38 |
|
8 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.91 |
1:27.50 |
2:15.06 |
|
3:01.66 |
|
9 |
Wilma Ericsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.10 |
1:28.83 |
2:15.64 |
|
3:01.74 |
|
10 |
Hilda Melin |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
43.05 |
1:30.75 |
2:20.06 |
|
3:07.30 |
|
11 |
Signe Kåberg |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
43.60 |
1:31.91 |
2:19.47 |
|
3:07.40 |
|
12 |
Elena Runfors |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
44.40 |
1:32.32 |
2:21.72 |
|
3:09.93 |
|
- |
Lupin Flink |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
38.65 |
1:19.57 |
2:00.93 |
|
2:40.34 |
|
2 |
Astrid Svedberg |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.27 |
1:18.95 |
1:59.93 |
|
2:40.94 |
|
3 |
Francesca Clark |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
39.90 |
1:23.05 |
2:07.02 |
|
2:48.75 |
|
4 |
Emma Wetteskog |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
39.89 |
1:25.39 |
2:11.75 |
|
2:57.62 |
|
5 |
Moa Alsiö |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
42.53 |
1:28.78 |
2:16.67 |
|
3:01.42 |
|
6 |
Amanda Löfdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
42.70 |
1:30.13 |
2:17.32 |
|
3:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michaela Johansson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.01 |
1:19.75 |
2:04.81 |
|
2:49.06 |
|
2 |
Ellen Olofsson |
2000 |
S77 Stenungsund |
|
40.29 |
1:24.88 |
2:10.64 |
|
2:56.09 |
|
3 |
Malin Kaldrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
43.33 |
1:31.40 |
2:20.99 |
|
3:09.29 |
|
4 |
Elina Ryding |
2000 |
S77 Stenungsund |
|
45.96 |
1:35.47 |
2:26.45 |
|
3:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
18:51 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
19:13 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
19:13 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
09:27 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.49 |
1:07.87 |
1:43.76 |
|
2:19.69 |
|
2 |
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.59 |
1:07.23 |
1:45.04 |
|
2:22.25 |
|
3 |
Gustav Lokrantz |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
33.44 |
1:12.23 |
1:52.72 |
|
2:31.85 |
|
4 |
Hampus Klebom |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.76 |
1:14.94 |
1:56.50 |
|
2:33.13 |
|
5 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
35.90 |
1:17.17 |
1:59.31 |
|
2:39.33 |
|
6 |
Jibbe Schimmel |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
35.88 |
1:17.72 |
2:01.16 |
|
2:44.08 |
|
7 |
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.60 |
1:22.71 |
2:09.80 |
|
2:50.86 |
|
8 |
Nils Skallsjö |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.80 |
1:22.57 |
2:09.63 |
|
2:53.20 |
|
9 |
Philip Bråneke |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
38.36 |
1:25.76 |
2:15.50 |
|
3:03.85 |
|
10 |
Vincent Olsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.21 |
1:26.35 |
2:15.27 |
|
3:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.69 |
1:05.55 |
1:42.08 |
|
2:16.99 |
|
2 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
31.91 |
1:07.81 |
1:44.77 |
|
2:20.13 |
|
3 |
Karl Skogsberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.72 |
1:08.35 |
1:45.17 |
|
2:21.81 |
|
4 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.20 |
1:08.25 |
1:46.06 |
|
2:24.23 |
|
5 |
Daniel Clasén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
32.29 |
1:09.29 |
1:46.90 |
|
2:24.89 |
|
6 |
Dennis Partanen |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
32.84 |
1:09.08 |
1:47.86 |
|
2:26.13 |
|
7 |
Loke Egnell |
2003 |
Göteborg Sim |
|
34.04 |
1:12.66 |
1:51.60 |
|
2:29.63 |
|
8 |
Ludvig Johansson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
34.97 |
1:15.11 |
1:56.28 |
|
2:34.80 |
|
9 |
Love Mellegård Fastén |
2003 |
Göteborg Sim |
|
35.34 |
1:15.98 |
1:57.27 |
|
2:37.25 |
|
10 |
Elliot Iséni |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.77 |
1:16.10 |
1:58.52 |
|
2:38.52 |
|
11 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
35.10 |
1:15.83 |
1:58.36 |
|
2:38.83 |
|
12 |
Oscar Lindblad |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
34.21 |
1:15.01 |
1:58.08 |
|
2:39.63 |
|
13 |
Simon Wretborn |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.55 |
1:18.33 |
2:03.52 |
|
2:44.22 |
|
14 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
35.29 |
1:17.46 |
2:02.81 |
|
2:45.64 |
|
15 |
Sixten Bohlin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.19 |
1:21.95 |
2:09.89 |
|
2:50.75 |
|
16 |
Erik Hasselberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.84 |
1:28.52 |
2:18.77 |
|
3:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Hagedorn |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.94 |
1:03.21 |
1:39.30 |
|
2:15.58 |
|
2 |
Hazem Alhaskir |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
30.73 |
1:05.00 |
1:40.89 |
|
2:16.63 |
|
3 |
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
Skövde Simsällskap |
|
31.93 |
1:07.59 |
1:44.88 |
|
2:22.05 |
|
4 |
Jonathan Zachrisson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.28 |
1:12.90 |
1:53.20 |
|
2:30.63 |
|
5 |
Axel Rosencrantz |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.43 |
1:12.12 |
1:52.08 |
|
2:32.29 |
|
6 |
Marcus Nordberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
34.01 |
1:14.07 |
1:54.33 |
|
2:33.55 |
|
7 |
William Hägg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
33.53 |
1:15.64 |
1:57.18 |
|
2:36.52 |
|
8 |
Philip Zasowski |
2002 |
Göteborg Sim |
|
33.66 |
1:15.38 |
1:58.13 |
|
2:37.96 |
|
9 |
Sigge Larsson |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
34.35 |
1:14.46 |
1:57.80 |
|
2:39.09 |
|
10 |
Hugo Hilmersson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.78 |
1:16.30 |
1:59.04 |
|
2:39.36 |
|
11 |
Isak Silow |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
35.41 |
1:17.14 |
2:01.24 |
|
2:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Holmdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
29.22 |
1:02.18 |
1:37.13 |
|
2:11.65 |
|
2 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.23 |
1:04.38 |
1:38.49 |
|
2:11.96 |
|
3 |
Leo Iséni |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.76 |
1:03.37 |
1:39.42 |
|
2:16.73 |
|
4 |
William Norland |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
31.76 |
1:07.63 |
1:43.28 |
|
2:19.39 |
|
5 |
Nicolas Söderberg |
2001 |
Göteborg Sim |
|
30.42 |
1:05.64 |
1:42.39 |
|
2:20.39 |
|
6 |
Simon Svedberg |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
30.71 |
1:06.12 |
1:43.55 |
|
2:20.55 |
|
7 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.98 |
1:06.51 |
1:44.12 |
|
2:20.93 |
|
8 |
Markus Börjesson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
32.23 |
1:08.52 |
1:46.63 |
|
2:22.30 |
|
9 |
William Segerdahl |
2001 |
Göteborg Sim |
|
29.97 |
1:05.43 |
1:44.53 |
|
2:24.05 |
|
10 |
Lucas Häyhänen |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.03 |
1:08.37 |
1:46.61 |
|
2:25.15 |
|
11 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
32.09 |
1:09.52 |
1:49.38 |
|
2:28.09 |
|
12 |
Rasmus Gustafsson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
36.20 |
1:19.82 |
2:05.16 |
|
2:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
27.56 |
57.37 |
1:29.01 |
|
2:00.13 |
|
2 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
27.92 |
58.08 |
1:30.32 |
|
2:02.51 |
|
3 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
28.97 |
1:00.43 |
1:32.79 |
|
2:05.51 |
|
4 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
29.39 |
1:01.59 |
1:34.00 |
|
2:06.37 |
|
5 |
Viktor Johansson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
29.90 |
1:02.87 |
1:36.00 |
|
2:09.45 |
|
6 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
28.86 |
1:01.33 |
1:35.53 |
|
2:10.12 |
|
7 |
Marcus Wallén |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
30.44 |
1:04.88 |
1:39.65 |
|
2:12.82 |
|
8 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
28.91 |
1:02.56 |
1:38.16 |
|
2:13.30 |
|
9 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
Göteborg Sim |
|
30.57 |
1:04.91 |
1:41.16 |
|
2:16.90 |
|
10 |
Kevin Norlin |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
30.58 |
1:04.99 |
1:42.01 |
|
2:19.26 |
|
11 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.07 |
1:07.14 |
1:45.97 |
|
2:25.83 |
|
12 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
36.52 |
1:19.75 |
2:02.98 |
|
2:43.48 |
|
13 |
Eric Jigrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
35.98 |
1:19.54 |
2:05.13 |
|
2:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
09:27 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
09:44 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
09:44 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
09:57 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
09:57 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
10:40 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Henningsson |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
39.14 |
1:23.89 |
2:08.25 |
|
2:52.75 |
|
2 |
Johanna Edgren |
2004 |
Göteborg Sim |
|
40.26 |
1:26.21 |
2:13.35 |
|
2:58.97 |
|
3 |
Filippa Lind |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
43.14 |
1:30.48 |
2:18.33 |
|
3:06.35 |
|
4 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.18 |
1:30.99 |
2:20.65 |
|
3:10.40 |
|
5 |
Elina Wang |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.29 |
1:36.46 |
2:28.77 |
|
3:20.87 |
|
6 |
Anna Kis |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
48.17 |
1:41.17 |
2:35.43 |
|
3:28.64 |
|
7 |
Filippa Hemberg |
2004 |
Göteborg Sim |
|
48.68 |
1:42.08 |
2:36.78 |
|
3:29.90 |
|
8 |
Anya Chen |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.09 |
1:41.89 |
2:38.14 |
|
3:30.79 |
|
9 |
Elsa Stenfeldt |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.00 |
1:42.26 |
2:39.11 |
|
3:32.37 |
|
10 |
Elsa Olofsson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
50.15 |
1:47.09 |
2:43.61 |
|
3:37.64 |
|
11 |
Linnea Ohlsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
49.22 |
1:44.94 |
2:43.39 |
|
3:41.78 |
|
12 |
Selma Hahne |
2004 |
Göteborg Sim |
|
50.35 |
1:48.27 |
2:49.06 |
|
3:42.01 |
|
13 |
Fiona Ernst |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
51.33 |
1:49.88 |
2:47.43 |
|
3:43.17 |
|
14 |
Nadja Karlsson |
2004 |
Göteborg Sim |
|
52.22 |
1:52.11 |
2:50.32 |
|
3:47.97 |
|
15 |
Tova Söderberg |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
52.94 |
1:53.44 |
2:55.12 |
|
3:56.52 |
|
16 |
Evelina Liu |
2004 |
Göteborg Sim |
|
56.18 |
1:59.43 |
3:02.78 |
|
4:05.23 |
|
17 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
53.95 |
1:56.77 |
3:02.80 |
|
4:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Johansson |
2002 |
Falköpings Simsällskap |
|
40.95 |
1:28.10 |
2:17.99 |
|
3:06.72 |
|
2 |
Emelie Edberg |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
43.53 |
1:32.94 |
2:21.28 |
|
3:09.38 |
|
3 |
Ella Simonsson |
2002 |
Göteborg Sim |
|
43.12 |
1:31.40 |
2:20.23 |
|
3:09.61 |
|
4 |
Sofia Wallengren |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
43.16 |
1:32.85 |
2:24.23 |
|
3:13.38 |
|
5 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.56 |
1:32.93 |
2:23.79 |
|
3:15.08 |
|
6 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
45.04 |
1:35.59 |
2:26.98 |
|
3:17.89 |
|
7 |
Agnes Gustafsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.23 |
1:38.60 |
2:33.10 |
|
3:26.17 |
|
8 |
Wilma Ericsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.19 |
1:39.73 |
2:33.52 |
|
3:26.96 |
|
9 |
Lina Olausson |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
49.38 |
1:46.33 |
2:44.30 |
|
3:43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Kramer |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
39.48 |
1:25.05 |
2:11.78 |
|
2:58.82 |
|
2 |
Elvira Skogsberg |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.68 |
1:27.64 |
2:14.22 |
|
3:00.43 |
|
3 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
41.13 |
1:27.72 |
2:15.83 |
|
3:04.31 |
|
4 |
Francesca Clark |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
45.33 |
1:35.18 |
2:25.55 |
|
3:14.98 |
|
5 |
Sadaf Paktinat |
2001 |
Simklubben S 02 |
|
44.83 |
1:35.49 |
2:26.98 |
|
3:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.09 |
1:25.03 |
2:10.72 |
|
2:56.16 |
|
2 |
Elina Ryding |
2000 |
S77 Stenungsund |
|
47.01 |
1:40.22 |
2:33.31 |
|
3:24.59 |
|
- |
Ada Gillberg |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
10:40 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
11:00 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:18.49 |
2:47.40 |
4:26.32 |
|
5:40.29 |
|
2 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
1:28.92 |
3:10.32 |
5:11.88 |
|
6:38.12 |
|
- |
Rasmus Kristiansson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Clasén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:14.25 |
2:45.87 |
4:25.06 |
|
5:43.39 |
|
2 |
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:18.91 |
2:51.87 |
4:28.29 |
|
5:46.47 |
|
3 |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:21.67 |
2:53.80 |
4:30.82 |
|
5:46.66 |
|
4 |
Loke Egnell |
2003 |
Göteborg Sim |
|
1:18.58 |
2:46.63 |
4:29.41 |
|
5:48.25 |
|
5 |
Dennis Partanen |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
1:18.82 |
2:48.62 |
4:35.00 |
|
5:48.89 |
|
- |
Love Mellegård Fastén |
2003 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:19.27 |
2:46.28 |
4:27.82 |
|
5:44.85 |
|
2 |
Philip Zasowski |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:24.77 |
2:51.91 |
4:33.33 |
|
5:53.60 |
|
3 |
William Hägg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:23.88 |
3:06.54 |
4:52.28 |
|
6:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Holmdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
1:07.93 |
2:29.87 |
3:58.47 |
|
5:08.54 |
|
2 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:13.05 |
2:32.35 |
4:07.91 |
|
5:19.52 |
|
3 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.63 |
2:41.40 |
4:21.14 |
|
5:35.42 |
|
4 |
Simon Svedberg |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:16.00 |
2:43.53 |
4:28.15 |
|
5:46.90 |
|
5 |
Markus Börjesson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
1:19.87 |
2:48.84 |
4:30.83 |
|
5:50.59 |
|
6 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:19.27 |
2:54.36 |
4:38.55 |
|
5:56.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:07.15 |
2:21.62 |
3:52.35 |
|
4:56.90 |
|
2 |
Marcus Wallén |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:08.66 |
2:25.80 |
3:57.11 |
|
5:05.82 |
|
3 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:06.90 |
2:28.78 |
4:02.85 |
|
5:11.52 |
|
4 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:12.10 |
2:38.38 |
4:14.60 |
|
5:24.93 |
|
5 |
Kevin Norlin |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.87 |
2:41.00 |
4:18.99 |
|
5:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
11:00 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
14:37 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:16.85 |
2:39.67 |
4:03.28 |
5:26.45 |
20:31.46 |
|
|
|
|
|
|
6:49.98 |
8:11.97 |
9:34.15 |
10:56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
12:18.64 |
13:39.95 |
15:04.04 |
16:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
17:51.10 |
19:13.33 |
|
|
|
|
2 |
Sofie Persson |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:20.36 |
2:47.96 |
4:17.81 |
5:47.77 |
21:56.08 |
|
|
|
|
|
|
7:18.14 |
8:46.31 |
10:14.25 |
11:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
13:12.82 |
14:41.38 |
16:08.59 |
17:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
19:04.05 |
20:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:13.77 |
2:32.50 |
3:51.76 |
5:11.29 |
19:44.58 |
|
|
|
|
|
|
6:30.01 |
7:49.25 |
9:08.78 |
10:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.75 |
13:06.45 |
14:25.97 |
15:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
17:05.57 |
18:25.97 |
|
|
|
|
2 |
Sara Nyqvist |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.23 |
2:36.39 |
3:55.94 |
5:14.67 |
19:45.68 |
|
|
|
|
|
|
6:34.20 |
7:53.39 |
9:13.77 |
10:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
11:53.72 |
13:14.23 |
14:33.07 |
15:52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
17:11.94 |
18:29.75 |
|
|
|
|
3 |
Linn Koivuluoma |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:15.41 |
2:34.69 |
3:54.73 |
5:15.25 |
20:01.34 |
|
|
|
|
|
|
6:35.08 |
7:56.44 |
9:16.40 |
10:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
11:58.72 |
13:20.26 |
14:42.03 |
16:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
17:24.51 |
18:44.78 |
|
|
|
|
4 |
Sofia Åstedt |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:13.88 |
2:36.30 |
3:59.00 |
5:21.68 |
20:23.89 |
|
|
|
|
|
|
6:45.63 |
8:08.50 |
9:32.06 |
10:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
12:17.36 |
13:39.47 |
15:01.58 |
16:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
17:45.39 |
19:05.79 |
|
|
|
|
5 |
Izabella Thompson |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:19.36 |
2:51.06 |
4:25.77 |
6:01.03 |
23:12.80 |
|
|
|
|
|
|
7:35.92 |
9:10.74 |
10:44.61 |
12:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
13:54.71 |
15:30.55 |
17:05.41 |
18:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
20:12.91 |
21:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Edgren |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:13.57 |
2:32.52 |
3:51.33 |
5:10.76 |
19:48.66 |
|
|
|
|
|
|
6:30.41 |
7:50.15 |
9:10.33 |
10:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
11:49.83 |
13:09.69 |
14:29.64 |
15:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
17:10.74 |
18:31.27 |
|
|
|
|
2 |
Matilda Eni |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:13.27 |
2:33.58 |
3:54.10 |
5:15.18 |
20:08.42 |
|
|
|
|
|
|
6:36.56 |
7:59.12 |
9:20.35 |
10:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
12:05.36 |
13:26.88 |
14:48.38 |
16:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
17:31.66 |
18:52.11 |
|
|
|
|
3 |
Signe Kåberg |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
1:23.03 |
2:53.10 |
4:23.72 |
5:54.07 |
22:17.44 |
|
|
|
|
|
|
7:24.77 |
8:53.74 |
10:25.44 |
11:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
13:24.76 |
14:53.65 |
16:22.56 |
17:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
19:20.50 |
20:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:10.24 |
2:25.76 |
3:41.40 |
4:57.73 |
19:24.61 |
|
|
|
|
|
|
6:14.84 |
7:32.37 |
8:50.44 |
10:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
11:28.24 |
12:47.27 |
14:06.89 |
15:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
16:45.72 |
18:06.32 |
|
|
|
|
2 |
Linn Kramer |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
1:11.22 |
2:27.67 |
3:46.18 |
5:05.22 |
19:36.31 |
|
|
|
|
|
|
6:24.55 |
7:43.92 |
9:03.52 |
10:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
11:42.54 |
13:02.39 |
14:21.52 |
15:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
17:00.25 |
18:19.04 |
|
|
|
|
3 |
Sissy Olsson |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:15.64 |
2:37.65 |
4:00.73 |
5:24.58 |
20:45.28 |
|
|
|
|
|
|
6:48.78 |
8:12.98 |
9:37.24 |
11:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
12:25.74 |
13:50.26 |
15:15.10 |
16:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
18:03.18 |
19:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
14:37 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
13:08 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.67 |
2:40.16 |
4:04.76 |
5:28.71 |
10:59.83 |
|
|
|
|
|
|
6:53.60 |
8:17.59 |
9:40.89 |
|
|
|
2 |
Julia Jonsson |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:15.53 |
2:41.47 |
4:08.60 |
5:34.81 |
11:17.06 |
|
|
|
|
|
|
7:01.95 |
8:28.67 |
9:54.65 |
|
|
|
3 |
Astrid Virén |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:21.74 |
2:52.46 |
4:23.46 |
5:53.78 |
11:42.85 |
|
|
|
|
|
|
7:23.71 |
8:55.13 |
10:24.20 |
|
|
|
4 |
Linnea Högstedt |
2004 |
Göteborg Sim |
|
1:23.07 |
2:57.25 |
4:31.81 |
6:06.57 |
12:03.84 |
|
|
|
|
|
|
7:39.19 |
9:10.12 |
10:40.01 |
|
|
|
5 |
Sofia Viberg |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:22.64 |
2:52.95 |
4:25.97 |
5:58.56 |
12:07.22 |
|
|
|
|
|
|
7:31.20 |
9:05.24 |
10:38.61 |
|
|
|
6 |
Ellen Persson |
2004 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:19.97 |
2:52.54 |
4:25.55 |
5:59.85 |
12:12.17 |
|
|
|
|
|
|
7:34.64 |
9:09.61 |
10:43.58 |
|
|
|
7 |
Amalia Mattisson |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:21.88 |
2:55.27 |
4:29.08 |
6:02.52 |
12:15.82 |
|
|
|
|
|
|
7:37.05 |
9:11.76 |
10:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliwia Wierzbowska |
2003 |
Göteborg Sim |
|
1:13.56 |
2:34.68 |
3:56.21 |
5:18.31 |
10:51.33 |
|
|
|
|
|
|
6:41.36 |
8:06.28 |
9:30.98 |
|
|
|
2 |
Maja Edvardsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:17.08 |
2:40.55 |
4:03.75 |
5:27.80 |
10:54.11 |
|
|
|
|
|
|
6:51.12 |
8:14.39 |
9:35.42 |
|
|
|
3 |
Lina Gustafsson |
2003 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:16.12 |
2:40.33 |
4:04.64 |
5:29.67 |
10:59.62 |
|
|
|
|
|
|
6:53.26 |
8:16.39 |
9:40.11 |
|
|
|
4 |
Matilda Hallman |
2003 |
Simklubben 1970 |
|
1:17.01 |
2:40.20 |
4:03.76 |
5:27.74 |
11:02.73 |
|
|
|
|
|
|
6:52.99 |
8:17.49 |
9:41.67 |
|
|
|
5 |
Nellie Tjernström |
2003 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:16.53 |
2:41.18 |
4:05.78 |
5:31.01 |
11:10.32 |
|
|
|
|
|
|
6:56.63 |
8:23.14 |
9:49.24 |
|
|
|
6 |
Ida Norlander |
2003 |
Göteborg Sim |
|
1:17.86 |
2:41.64 |
4:06.47 |
5:31.93 |
11:15.11 |
|
|
|
|
|
|
6:58.02 |
8:23.91 |
9:50.14 |
|
|
|
7 |
Anna Maria Jökulsdottir |
2003 |
Göteborg Sim |
|
1:19.21 |
2:47.44 |
4:16.25 |
5:44.16 |
11:30.22 |
|
|
|
|
|
|
7:11.78 |
8:38.75 |
10:06.36 |
|
|
|
8 |
Sophie Svensson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:23.24 |
2:53.95 |
4:26.00 |
5:57.08 |
12:02.72 |
|
|
|
|
|
|
7:28.10 |
8:59.69 |
10:31.15 |
|
|
|
9 |
Elsa Olsson |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:23.40 |
2:56.10 |
4:29.92 |
6:04.25 |
12:12.78 |
|
|
|
|
|
|
7:37.86 |
9:11.80 |
10:45.18 |
|
|
|
10 |
Emilia Isberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:24.46 |
2:57.31 |
4:31.46 |
6:05.78 |
12:17.76 |
|
|
|
|
|
|
7:41.53 |
9:15.71 |
10:49.62 |
|
|
|
11 |
Emilia Esborn |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:28.00 |
3:04.94 |
4:43.65 |
6:21.42 |
12:41.01 |
|
|
|
|
|
|
8:00.35 |
9:37.71 |
11:11.39 |
|
|
|
12 |
Tilda Rosenqvist |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
1:25.72 |
3:01.71 |
4:38.51 |
6:17.66 |
12:53.85 |
|
|
|
|
|
|
7:57.44 |
9:36.66 |
11:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:14.22 |
2:34.26 |
3:56.43 |
5:19.36 |
10:50.26 |
|
|
|
|
|
|
6:42.49 |
8:06.57 |
9:29.80 |
|
|
|
2 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
1:14.16 |
2:37.47 |
4:00.92 |
5:24.51 |
10:54.92 |
|
|
|
|
|
|
6:48.85 |
8:12.27 |
9:35.23 |
|
|
|
3 |
Emelie Edberg |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
1:18.26 |
2:43.02 |
4:07.22 |
5:30.92 |
11:01.92 |
|
|
|
|
|
|
6:54.90 |
8:18.07 |
9:40.81 |
|
|
|
4 |
Lupin Flink |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:18.63 |
2:45.38 |
4:13.63 |
5:42.91 |
11:38.13 |
|
|
|
|
|
|
7:13.60 |
8:43.66 |
10:11.78 |
|
|
|
5 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:16.97 |
2:43.78 |
4:12.56 |
5:43.43 |
11:44.79 |
|
|
|
|
|
|
7:14.97 |
8:45.66 |
10:16.38 |
|
|
|
6 |
Elena Runfors |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
1:24.52 |
2:58.77 |
4:33.52 |
6:09.85 |
12:26.90 |
|
|
|
|
|
|
7:45.41 |
9:21.58 |
10:56.38 |
|
|
|
7 |
Lina Olausson |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:32.56 |
3:17.13 |
5:02.84 |
6:49.00 |
13:41.36 |
|
|
|
|
|
|
8:33.43 |
10:18.07 |
12:03.44 |
|
|
|
- |
Ebba Björkman |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:10.24 |
2:26.31 |
3:41.35 |
4:57.16 |
9:54.24 |
|
|
|
|
|
|
6:13.23 |
7:29.09 |
8:43.82 |
|
|
|
2 |
Alva Emardson |
2001 |
Simklubben 1970 |
|
1:17.81 |
2:42.62 |
4:08.25 |
5:33.40 |
11:12.67 |
|
|
|
|
|
|
6:59.11 |
8:25.36 |
9:52.36 |
|
|
|
3 |
Amanda Löfdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
1:20.36 |
2:49.25 |
4:19.61 |
5:49.53 |
11:45.48 |
|
|
|
|
|
|
7:19.24 |
8:48.67 |
10:18.26 |
|
|
|
4 |
Moa Alsiö |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:21.93 |
2:50.97 |
4:21.92 |
5:52.65 |
11:59.88 |
|
|
|
|
|
|
7:24.36 |
8:57.46 |
10:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikki Brockmar |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:10.19 |
2:25.86 |
3:42.02 |
4:57.38 |
9:53.66 |
|
|
|
|
|
|
6:13.43 |
7:29.51 |
8:44.01 |
|
|
|
2 |
Michaela Johansson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:14.35 |
2:34.66 |
3:56.45 |
5:18.58 |
10:45.16 |
|
|
|
|
|
|
6:40.18 |
8:02.13 |
9:24.22 |
|
|
|
3 |
Andrea Berggren |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:16.84 |
2:41.88 |
4:08.11 |
5:35.34 |
11:15.73 |
|
|
|
|
|
|
7:02.19 |
8:29.48 |
9:55.17 |
|
|
|
4 |
Ellen Olofsson |
2000 |
S77 Stenungsund |
|
1:19.86 |
2:48.63 |
4:18.94 |
5:50.59 |
11:55.45 |
|
|
|
|
|
|
7:22.81 |
8:55.71 |
10:26.89 |
|
|
|
5 |
Elina Ryding |
2000 |
S77 Stenungsund |
|
1:25.57 |
2:58.87 |
4:33.08 |
6:08.16 |
12:17.18 |
|
|
|
|
|
|
7:42.82 |
9:16.99 |
10:50.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
13:08 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
15:07 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.25 |
1:14.71 |
2:00.41 |
|
2:43.52 |
|
2 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.07 |
1:19.88 |
2:04.58 |
|
2:50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Partanen |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
33.71 |
1:13.51 |
1:54.94 |
|
2:36.53 |
|
2 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
35.40 |
1:17.30 |
2:00.16 |
|
2:41.64 |
|
3 |
Loke Egnell |
2003 |
Göteborg Sim |
|
36.68 |
1:19.06 |
2:02.40 |
|
2:44.91 |
|
4 |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.36 |
1:22.30 |
2:09.18 |
|
2:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
33.49 |
1:14.78 |
2:00.67 |
|
2:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Holmdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
31.46 |
1:08.17 |
1:45.54 |
|
2:22.94 |
|
2 |
David Engström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.62 |
1:08.49 |
1:47.09 |
|
2:27.05 |
|
3 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.45 |
1:11.61 |
1:53.38 |
|
2:36.05 |
|
4 |
Simon Svedberg |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
33.37 |
1:14.18 |
1:57.51 |
|
2:43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.74 |
1:07.48 |
1:44.76 |
|
2:21.28 |
|
2 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.13 |
1:08.18 |
1:45.93 |
|
2:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
15:07 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
15:44 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Henningsson |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
34.27 |
1:18.20 |
2:01.04 |
|
2:35.90 |
|
2 |
Johanna Edgren |
2004 |
Göteborg Sim |
|
35.54 |
1:19.87 |
2:04.87 |
|
2:42.48 |
|
3 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.90 |
1:20.20 |
2:07.56 |
|
2:45.14 |
|
4 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.25 |
1:21.34 |
2:11.24 |
|
2:49.83 |
|
5 |
Linnea Högstedt |
2004 |
Göteborg Sim |
|
34.89 |
1:21.60 |
2:14.36 |
|
2:53.80 |
|
6 |
Filippa Lind |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
37.81 |
1:24.64 |
2:13.80 |
|
2:53.85 |
|
7 |
Astrid Virén |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.36 |
1:26.15 |
2:17.61 |
|
2:55.20 |
|
8 |
Sofie Persson |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.75 |
1:25.29 |
2:18.67 |
|
2:59.25 |
|
9 |
Hannah Lilja |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.27 |
1:27.83 |
2:20.45 |
|
3:03.88 |
|
10 |
Elina Wang |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.81 |
1:29.37 |
2:22.43 |
|
3:05.36 |
|
11 |
Anya Chen |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.87 |
1:34.07 |
2:29.51 |
|
3:08.75 |
|
12 |
Liine Sundblad |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.80 |
1:31.30 |
2:27.92 |
|
3:11.91 |
|
13 |
Frida Olofsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.96 |
1:35.94 |
2:34.08 |
|
3:18.28 |
|
14 |
Anna Kis |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
44.95 |
1:37.47 |
2:34.85 |
|
3:19.88 |
|
15 |
Elsa Olofsson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
47.07 |
1:40.20 |
2:36.14 |
|
3:21.24 |
|
16 |
Selma Hahne |
2004 |
Göteborg Sim |
|
47.61 |
1:39.88 |
2:38.18 |
|
3:21.98 |
|
17 |
Evelina Liu |
2004 |
Göteborg Sim |
|
47.17 |
1:40.35 |
2:39.91 |
|
3:22.75 |
|
18 |
Linnea Ohlsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.38 |
1:37.69 |
2:36.50 |
|
3:23.07 |
|
19 |
Amalia Mattisson |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
|
47.22 |
1:41.16 |
2:39.55 |
|
3:23.09 |
|
20 |
Fiona Ernst |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
48.41 |
1:39.98 |
2:37.86 |
|
3:24.73 |
|
21 |
Nadja Karlsson |
2004 |
Göteborg Sim |
|
46.26 |
1:44.19 |
2:42.40 |
|
3:28.64 |
|
22 |
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
45.50 |
1:39.85 |
2:43.90 |
|
3:31.65 |
|
23 |
Lia Wallström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.89 |
1:43.63 |
2:49.32 |
|
3:34.37 |
|
24 |
Fanny Sjöström |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
54.56 |
1:46.03 |
2:48.64 |
|
3:36.67 |
|
25 |
Gabriella Rolf |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
49.03 |
1:43.00 |
2:50.23 |
|
3:42.25 |
|
- |
Tova Söderberg |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
33.39 |
1:15.87 |
2:01.81 |
|
2:37.18 |
|
2 |
Malin Vestman |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
36.15 |
1:21.00 |
2:05.17 |
|
2:41.51 |
|
3 |
Linn Koivuluoma |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.96 |
1:16.58 |
2:05.29 |
|
2:41.58 |
|
4 |
Sofia Åstedt |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.17 |
1:18.71 |
2:05.96 |
|
2:41.94 |
|
5 |
Nikita Kapron |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
33.66 |
1:14.63 |
2:04.31 |
|
2:43.16 |
|
6 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.61 |
1:17.18 |
2:08.45 |
|
2:44.38 |
|
7 |
Sara Nyqvist |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.34 |
1:18.21 |
2:06.08 |
|
2:44.88 |
|
8 |
Selma Avdic |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
33.86 |
1:20.07 |
2:08.19 |
|
2:45.80 |
|
9 |
Izabella Svensson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.41 |
1:22.37 |
2:07.56 |
|
2:48.31 |
|
10 |
Lina Gustafsson |
2003 |
Kungälvs Simsällskap |
|
32.92 |
1:17.34 |
2:09.33 |
|
2:48.34 |
|
11 |
Oliwia Wierzbowska |
2003 |
Göteborg Sim |
|
34.97 |
1:20.87 |
2:11.13 |
|
2:50.77 |
|
12 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
37.34 |
1:22.82 |
2:10.45 |
|
2:51.39 |
|
13 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.82 |
1:25.12 |
2:13.58 |
|
2:53.32 |
|
14 |
Ida Norlander |
2003 |
Göteborg Sim |
|
36.91 |
1:24.02 |
2:15.33 |
|
2:54.07 |
|
15 |
Olivia Sandberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.52 |
1:22.13 |
2:14.01 |
|
2:54.24 |
|
16 |
Emma Abrahamsson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
34.82 |
1:22.52 |
2:15.22 |
|
2:54.56 |
|
17 |
Wilma Christensen |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.43 |
1:21.19 |
2:19.21 |
|
2:56.61 |
|
18 |
Thindra Hackwitz |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.84 |
1:27.44 |
2:14.48 |
|
2:58.77 |
|
19 |
Sophie Svensson |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
40.58 |
1:26.07 |
2:16.74 |
|
2:59.88 |
|
20 |
Ida Broman |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.23 |
1:25.69 |
2:21.30 |
|
3:02.59 |
|
21 |
Anna Maria Jökulsdottir |
2003 |
Göteborg Sim |
|
39.80 |
1:26.29 |
2:22.14 |
|
3:02.79 |
|
22 |
Emma Jobe |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
36.80 |
1:28.59 |
2:25.37 |
|
3:06.99 |
|
23 |
Elin Göransson |
2003 |
Göteborg Sim |
|
39.87 |
1:30.41 |
2:22.79 |
|
3:07.12 |
|
24 |
Alva Ström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.28 |
1:34.29 |
2:29.10 |
|
3:11.18 |
|
25 |
Emilia Isberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.38 |
1:32.91 |
2:29.17 |
|
3:11.31 |
|
26 |
Moa Simonsson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
45.13 |
1:35.84 |
2:40.62 |
|
3:27.40 |
|
27 |
Ellen Edkvist |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
40.72 |
1:37.69 |
2:41.90 |
|
3:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Simonsson |
2002 |
Göteborg Sim |
|
34.30 |
1:16.67 |
2:05.62 |
|
2:44.70 |
|
2 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.88 |
1:21.83 |
2:11.02 |
|
2:50.71 |
|
3 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.84 |
1:22.27 |
2:12.43 |
|
2:51.81 |
|
4 |
Emelie Edberg |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
37.16 |
1:24.87 |
2:14.00 |
|
2:55.02 |
|
5 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.97 |
1:25.55 |
2:13.18 |
|
2:56.53 |
|
6 |
Sofia Wallengren |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
40.45 |
1:29.01 |
2:17.66 |
|
2:57.73 |
|
7 |
Ida Johansson |
2002 |
Falköpings Simsällskap |
|
41.63 |
1:32.05 |
2:20.97 |
|
3:02.66 |
|
8 |
Wilma Ericsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.15 |
1:27.83 |
2:21.35 |
|
3:02.90 |
|
9 |
Signe Kåberg |
2002 |
Simklubben S 02 |
|
37.75 |
1:28.11 |
2:23.74 |
|
3:04.77 |
|
10 |
Lupin Flink |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
43.15 |
1:32.23 |
2:30.85 |
|
3:11.13 |
|
11 |
Agnes Gustafsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.48 |
1:37.04 |
2:29.59 |
|
3:14.02 |
|
12 |
Lina Olausson |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
43.89 |
1:38.48 |
2:36.72 |
|
3:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrea Reinhold |
2001 |
Göteborg Sim |
|
33.52 |
1:13.28 |
2:00.52 |
|
2:38.00 |
|
2 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
32.28 |
1:16.10 |
2:02.46 |
|
2:39.34 |
|
3 |
Felicia Thonander |
2001 |
Göteborg Sim |
|
35.36 |
1:16.74 |
2:05.01 |
|
2:43.14 |
|
4 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
34.28 |
1:18.80 |
2:06.96 |
|
2:44.92 |
|
5 |
Francesca Clark |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
36.93 |
1:22.59 |
2:10.96 |
|
2:48.28 |
|
6 |
Sadaf Paktinat |
2001 |
Simklubben S 02 |
|
39.46 |
1:30.37 |
2:22.51 |
|
3:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikki Brockmar |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
32.41 |
1:17.53 |
2:06.99 |
|
2:41.94 |
|
2 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.82 |
1:19.41 |
2:04.99 |
|
2:42.39 |
|
3 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
33.96 |
1:17.20 |
2:10.30 |
|
2:45.45 |
|
4 |
Daniela Fredriksson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.51 |
1:19.38 |
2:08.21 |
|
2:47.48 |
|
5 |
Hannah Lornell |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.13 |
1:22.97 |
2:16.44 |
|
2:58.82 |
|
6 |
Elin Gustafsson |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.02 |
1:26.05 |
2:24.81 |
|
3:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
15:44 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
16:16 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:13.01 |
2:30.69 |
3:48.78 |
|
5:04.21 |
|
2 |
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:09.73 |
2:29.66 |
3:51.00 |
|
5:09.99 |
|
3 |
Felix Kinnander |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:15.92 |
2:39.30 |
4:04.14 |
|
5:23.91 |
|
4 |
Hampus Klebom |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:17.49 |
2:43.11 |
4:06.96 |
|
5:24.96 |
|
5 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
1:18.57 |
2:42.91 |
4:07.06 |
|
5:26.33 |
|
6 |
Jibbe Schimmel |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
1:17.55 |
2:47.27 |
4:19.78 |
|
5:52.30 |
|
7 |
Nils Skallsjö |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:24.09 |
2:57.75 |
4:32.66 |
|
6:03.83 |
|
8 |
Rikard Kristensson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:22.41 |
2:58.76 |
4:34.99 |
|
6:04.51 |
|
9 |
Vincent Olsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:26.94 |
3:06.99 |
4:49.48 |
|
6:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:07.65 |
2:20.58 |
3:35.15 |
|
4:46.95 |
|
2 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:07.98 |
2:22.84 |
3:37.62 |
|
4:49.68 |
|
3 |
Daniel Clasén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:14.66 |
2:32.14 |
3:49.91 |
|
5:07.58 |
|
4 |
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:12.99 |
2:33.60 |
3:52.82 |
|
5:08.79 |
|
5 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:12.81 |
2:37.19 |
4:00.44 |
|
5:22.69 |
|
6 |
Ludvig Johansson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
1:17.85 |
2:42.44 |
4:06.59 |
|
5:25.71 |
|
7 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
1:19.40 |
2:48.55 |
4:16.60 |
|
5:41.05 |
|
8 |
Simon Wretborn |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:22.31 |
2:55.12 |
4:27.77 |
|
5:58.81 |
|
9 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:19.81 |
2:54.51 |
4:30.72 |
|
6:03.67 |
|
10 |
Sixten Bohlin |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:23.47 |
3:00.72 |
4:40.45 |
|
6:16.64 |
|
11 |
Erik Hasselberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:30.47 |
3:15.25 |
5:02.34 |
|
6:42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
1:11.63 |
2:31.17 |
3:50.69 |
|
5:03.30 |
|
2 |
Axel Rosencrantz |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:13.59 |
2:36.13 |
3:58.63 |
|
5:20.00 |
|
3 |
Marcus Nordberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:15.20 |
2:39.08 |
4:03.33 |
|
5:24.70 |
|
4 |
Sigge Larsson |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:15.04 |
2:40.63 |
4:11.11 |
|
5:40.91 |
|
5 |
Isak Silow |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:19.53 |
2:51.63 |
4:24.38 |
|
5:47.84 |
|
- |
Oscar Ljungqvist |
2002 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolas Söderberg |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:07.32 |
2:20.88 |
3:36.64 |
|
4:53.56 |
|
2 |
Markus Börjesson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
1:10.72 |
2:27.61 |
3:43.99 |
|
4:57.02 |
|
3 |
Alexander Fredholm |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:08.20 |
2:25.04 |
3:42.51 |
|
4:58.73 |
|
3 |
William Norland |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:10.64 |
2:28.56 |
3:45.23 |
|
4:58.73 |
|
5 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:08.89 |
2:26.31 |
3:45.03 |
|
5:02.45 |
|
6 |
Rasmus Gustafsson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
1:21.73 |
2:53.84 |
4:26.36 |
|
5:57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:00.95 |
2:06.00 |
3:10.79 |
|
4:14.43 |
|
2 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:03.60 |
2:12.39 |
3:21.67 |
|
4:29.97 |
|
3 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:03.74 |
2:13.49 |
3:23.75 |
|
4:30.06 |
|
4 |
Viktor Johansson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:04.65 |
2:14.32 |
3:23.19 |
|
4:30.37 |
|
5 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:08.26 |
2:22.43 |
3:38.40 |
|
4:52.76 |
|
6 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
1:21.64 |
2:52.37 |
4:22.09 |
|
5:47.02 |
|
- |
Ludwig Lorentzon |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
16:16 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
16:56 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
16:56 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
17:14 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.33 |
1:19.65 |
2:01.92 |
|
2:41.88 |
|
2 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.27 |
1:26.03 |
2:09.88 |
|
2:52.00 |
|
3 |
Felix Kinnander |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.10 |
1:24.65 |
2:10.04 |
|
2:53.36 |
|
4 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
S77 Stenungsund |
|
42.67 |
1:28.75 |
2:14.30 |
|
2:58.85 |
|
5 |
Rikard Kristensson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.46 |
1:33.75 |
2:23.10 |
|
3:09.84 |
|
6 |
Vincent Olsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:34.46 |
2:24.62 |
3:12.37 |
|
3:12.37 |
|
7 |
Nils Skallsjö |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.50 |
1:37.35 |
2:29.27 |
|
3:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maximus Murray |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
37.78 |
1:18.55 |
1:59.54 |
|
2:39.88 |
|
2 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.69 |
1:18.56 |
2:01.65 |
|
2:41.80 |
|
3 |
Felix Wrakén |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
37.84 |
1:19.09 |
2:01.54 |
|
2:42.71 |
|
4 |
Dennis Partanen |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
38.85 |
1:20.99 |
2:05.20 |
|
2:46.89 |
|
5 |
Noel Bohlin |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
40.38 |
1:23.43 |
2:05.78 |
|
2:47.42 |
|
6 |
Loke Egnell |
2003 |
Göteborg Sim |
|
39.92 |
1:23.03 |
2:05.99 |
|
2:47.45 |
|
7 |
Gustav Forssell |
2003 |
Simklubben S 02 |
|
40.91 |
1:26.76 |
2:11.58 |
|
2:55.09 |
|
8 |
Ludvig Johansson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
43.65 |
1:27.97 |
2:14.13 |
|
2:57.64 |
|
9 |
Simon Wretborn |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.78 |
1:34.81 |
2:26.12 |
|
3:15.82 |
|
10 |
Erik Hasselberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.22 |
1:41.00 |
2:34.76 |
|
3:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Hagedorn |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.13 |
1:14.51 |
1:54.78 |
|
2:34.17 |
|
2 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.95 |
1:17.30 |
1:57.17 |
|
2:37.00 |
|
3 |
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
Skövde Simsällskap |
|
35.39 |
1:15.19 |
1:56.83 |
|
2:37.16 |
|
4 |
Philip Zasowski |
2002 |
Göteborg Sim |
|
35.79 |
1:18.22 |
2:00.75 |
|
2:40.65 |
|
5 |
Axel Rosencrantz |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.38 |
1:25.69 |
2:10.56 |
|
2:55.36 |
|
6 |
Marcus Nordberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
41.78 |
1:28.87 |
2:17.52 |
|
3:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.86 |
1:10.61 |
1:48.73 |
|
2:25.90 |
|
2 |
Linus Holmdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
37.52 |
1:17.27 |
1:55.67 |
|
2:33.08 |
|
3 |
Simon Svedberg |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
35.93 |
1:15.70 |
1:56.31 |
|
2:33.36 |
|
4 |
William Segerdahl |
2001 |
Göteborg Sim |
|
37.41 |
1:18.33 |
2:00.17 |
|
2:42.30 |
|
5 |
Karl Bohlin |
2001 |
Göteborg Sim |
|
38.89 |
1:21.91 |
2:06.09 |
|
2:48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.85 |
1:06.91 |
1:43.25 |
|
2:16.96 |
|
2 |
Marcus Wallén |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
32.76 |
1:09.07 |
1:45.41 |
|
2:21.31 |
|
3 |
Adam Albringer |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.59 |
1:10.80 |
1:49.15 |
|
2:27.02 |
|
4 |
Kevin Norlin |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
33.92 |
1:12.14 |
1:51.82 |
|
2:31.40 |
|
5 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.05 |
1:12.53 |
1:52.80 |
|
2:32.66 |
|
6 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.17 |
1:14.39 |
1:54.47 |
|
2:33.20 |
|
7 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.15 |
1:21.05 |
2:05.22 |
|
2:49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
17:14 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
17:42 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
17:42 |
|
Resultat Gren 101 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 101 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
13:34 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 101, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
12:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
Utskriftstid |
13:34 |
|