Tulokset Södertälje Meet 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:06 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:06 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:06 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:06 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:17 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 400m Frisim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christine Ekman |
1994 |
|
687 |
1:04.55 |
2:11.65 |
3:19.18 |
|
4:25.73 |
|
|
Simklubben Neptun |
4:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Halldén |
1998 |
|
657 |
1:04.80 |
2:12.65 |
3:20.50 |
|
4:29.65 |
|
|
Väsby Simsällskap |
4:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ebba Andersson |
2001 |
|
624 |
1:06.51 |
2:15.99 |
3:26.39 |
|
4:34.31 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Roloff |
2002 |
|
624 |
1:05.97 |
2:14.89 |
3:25.48 |
|
4:34.39 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
4:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carolina Jonsson |
2002 |
|
556 |
1:05.56 |
2:17.48 |
3:31.17 |
|
4:45.20 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
4:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:17 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:22 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 400m Frisim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Sundberg |
1999 |
10 |
677 |
58.52 |
2:00.16 |
3:01.61 |
|
4:01.65 |
|
|
Väsby Simsällskap |
4:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Rehn |
2001 |
7 |
616 |
58.00 |
2:00.41 |
3:04.75 |
|
4:09.34 |
|
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Melinder |
2001 |
6 |
610 |
59.11 |
2:02.37 |
3:07.30 |
|
4:10.21 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Mylläri |
2001 |
5 |
517 |
1:02.32 |
2:07.54 |
3:15.24 |
|
4:24.38 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
John Aldrin |
2001 |
4 |
472 |
1:00.25 |
2:07.74 |
3:20.05 |
|
4:32.43 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:22 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:28 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eygló Òsk Gústafsdóttir |
1995 |
10 |
740 |
29.62 |
|
|
|
1:00.82 |
|
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Miram |
1999 |
7 |
670 |
30.67 |
|
|
|
1:02.86 |
|
|
Väsby Simsällskap |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Unnermark |
1997 |
6 |
615 |
31.54 |
|
|
|
1:04.68 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
1:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilma Ramdén |
2000 |
5 |
539 |
32.12 |
|
|
|
1:07.61 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cornelia Eklund |
2000 |
4 |
504 |
33.30 |
|
|
|
1:09.13 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:28 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:28 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Björn Seeliger |
2000 |
10 |
728 |
26.12 |
|
|
|
54.38 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Lulek |
1998 |
7 |
609 |
28.01 |
|
|
|
57.70 |
|
|
Simklubben Neptun |
58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Jonsson |
1999 |
6 |
518 |
29.61 |
|
|
|
1:00.90 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Widholm |
1999 |
5 |
510 |
29.70 |
|
|
|
1:01.22 |
|
|
Väsby Simsällskap |
1:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Brandt |
2000 |
4 |
496 |
30.23 |
|
|
|
1:01.77 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:28 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:32 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstrand |
2001 |
10 |
656 |
33.87 |
|
|
|
1:11.76 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
7 |
640 |
34.35 |
|
|
|
1:12.36 |
|
|
Simklubben Neptun |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Speiner |
1994 |
6 |
628 |
34.37 |
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Björkén |
2001 |
5 |
618 |
34.52 |
|
|
|
1:13.19 |
|
|
Väsby Simsällskap |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
4 |
441 |
39.42 |
|
|
|
1:21.89 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:32 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:34 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Patric Ridell |
1993 |
10 |
708 |
29.39 |
|
|
|
1:02.38 |
|
|
Simklubben Neptun |
1:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Robert Palosaari |
1992 |
7 |
664 |
30.01 |
|
|
|
1:03.74 |
|
|
Väsby Simsällskap |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
6 |
600 |
30.83 |
|
|
|
1:05.90 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Klaudius Schreck |
2001 |
5 |
466 |
32.64 |
|
|
|
1:11.69 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Theodor Sköld |
2001 |
4 |
462 |
33.78 |
|
|
|
1:11.92 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:34 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:38 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Halldén |
1998 |
10 |
666 |
29.79 |
1:01.35 |
1:33.87 |
|
2:06.82 |
|
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
7 |
642 |
30.15 |
1:02.11 |
1:35.24 |
|
2:08.39 |
|
|
Simklubben Neptun |
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wilma Roloff |
2000 |
6 |
589 |
31.10 |
1:04.48 |
1:38.39 |
|
2:12.12 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
2:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tina Huslid |
2000 |
5 |
551 |
30.46 |
1:03.99 |
1:39.00 |
|
2:15.09 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
2:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnea Lindgren |
2001 |
4 |
529 |
32.05 |
1:06.97 |
1:42.40 |
|
2:16.97 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:38 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:41 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Brandt |
1999 |
10 |
725 |
25.75 |
53.89 |
1:22.17 |
|
1:50.57 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wiggo Frohde |
2000 |
7 |
656 |
27.17 |
55.56 |
1:24.90 |
|
1:54.36 |
|
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Max Sundberg |
1999 |
6 |
637 |
26.74 |
55.91 |
1:25.92 |
|
1:55.46 |
|
|
Väsby Simsällskap |
1:54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Brandt |
2000 |
5 |
565 |
27.90 |
58.06 |
1:29.31 |
|
2:00.18 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Marijanovic |
2000 |
4 |
519 |
28.76 |
1:00.23 |
1:31.88 |
|
2:03.65 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:41 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:54 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
10 |
641 |
29.83 |
|
|
|
1:05.70 |
|
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Miram |
1999 |
7 |
629 |
29.84 |
|
|
|
1:06.14 |
|
|
Väsby Simsällskap |
1:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Speiner |
1994 |
6 |
602 |
31.12 |
|
|
|
1:07.09 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carolina Jonsson |
2002 |
5 |
581 |
30.88 |
|
|
|
1:07.88 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ebba Andersson |
2001 |
4 |
463 |
33.60 |
|
|
|
1:13.21 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:54 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:57 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Patric Ridell |
1993 |
10 |
646 |
27.31 |
|
|
|
58.16 |
|
|
Simklubben Neptun |
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
7 |
598 |
28.63 |
|
|
|
59.68 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
6 |
537 |
28.24 |
|
|
|
1:01.86 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Widholm |
1999 |
5 |
528 |
28.84 |
|
|
|
1:02.21 |
|
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Theodor Sköld |
2001 |
4 |
411 |
30.44 |
|
|
|
1:07.60 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:57 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:00 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
10 |
724 |
28.36 |
|
|
|
1:00.79 |
|
|
Väsby Simsällskap |
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
7 |
663 |
29.22 |
|
|
|
1:02.61 |
|
|
Simklubben Neptun |
1:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Christiansen |
1999 |
6 |
651 |
29.39 |
|
|
|
1:03.00 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carin Klasson |
1995 |
5 |
608 |
30.22 |
|
|
|
1:04.45 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
1:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
4 |
491 |
32.12 |
|
|
|
1:09.21 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:00 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:02 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Kerman |
1997 |
10 |
604 |
27.18 |
|
|
|
56.86 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas Nyblom |
1999 |
7 |
563 |
27.25 |
|
|
|
58.22 |
|
|
Väsby Simsällskap |
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Marijanovic |
2000 |
6 |
487 |
29.22 |
|
|
|
1:01.11 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wiggo Frohde |
2000 |
5 |
486 |
29.21 |
|
|
|
1:01.12 |
|
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Victor Halldén |
2000 |
4 |
474 |
28.51 |
|
|
|
1:01.64 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:02 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:09 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 400m Medley Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstrand |
2001 |
10 |
671 |
1:06.86 |
2:24.19 |
3:46.69 |
|
4:56.25 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
4:53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christine Ekman |
1994 |
7 |
627 |
1:12.12 |
2:28.44 |
3:55.54 |
|
5:03.00 |
|
|
Simklubben Neptun |
4:48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Greta Nykvist |
1996 |
6 |
615 |
1:11.33 |
2:28.99 |
3:54.86 |
|
5:04.96 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
5:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cornelia Eklund |
2000 |
5 |
589 |
1:10.42 |
2:30.61 |
3:58.92 |
|
5:09.41 |
|
|
Väsby Lag 2 |
5:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tova Andersson |
2001 |
4 |
586 |
1:10.33 |
2:28.29 |
3:59.73 |
|
5:10.03 |
|
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:09 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:15 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 400m Medley Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Lulek |
1998 |
10 |
718 |
1:01.10 |
2:09.17 |
3:22.69 |
|
4:22.93 |
|
|
Simklubben Neptun |
4:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Björn Seeliger |
2000 |
7 |
635 |
1:04.32 |
2:12.15 |
3:33.68 |
|
4:33.88 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
4:52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Robert Palosaari |
1992 |
6 |
629 |
1:02.35 |
2:16.04 |
3:31.36 |
|
4:34.80 |
|
|
Väsby Simsällskap |
4:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Melinder |
2001 |
5 |
519 |
1:06.48 |
2:25.88 |
3:49.10 |
|
4:52.92 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Mylläri |
2001 |
4 |
473 |
1:08.28 |
2:27.27 |
3:54.96 |
|
5:02.08 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:15 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:18 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
10 |
736 |
|
|
|
|
25.73 |
|
|
Väsby Simsällskap |
24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
7 |
644 |
|
|
|
|
26.91 |
|
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilma Ramdén |
2000 |
6 |
639 |
|
|
|
|
26.97 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cassandra Engback |
1999 |
5 |
598 |
|
|
|
|
27.57 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnea Lindgren |
2001 |
4 |
468 |
|
|
|
|
29.93 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:18 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:20 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Brandt |
1999 |
10 |
712 |
|
|
|
|
22.68 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pontus Flodqvist |
1988 |
7 |
659 |
|
|
|
|
23.27 |
|
|
Simklubben Neptun |
22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
6 |
559 |
|
|
|
|
24.58 |
|
|
Väsby Simsällskap |
24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Jonsson |
1999 |
5 |
516 |
|
|
|
|
25.25 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Victor Halldén |
2000 |
4 |
447 |
|
|
|
|
26.48 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:20 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:33 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:33 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Södertälje Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
15:39 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Södertälje SS Herrar |
0 |
10 |
691 |
|
|
|
|
3:27.25 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Aldrin |
2001 |
|
|
26.15 |
54.84 |
|
|
54.84 |
|
|
Erik Brandt |
1999 |
|
|
23.69 |
49.94 |
|
|
1:44.78 |
|
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
|
|
25.43 |
53.66 |
|
|
2:38.44 |
|
|
Björn Seeliger |
2000 |
|
|
22.76 |
48.81 |
|
|
3:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
SK Neptun Herrar |
0 |
7 |
669 |
|
|
|
|
3:29.57 |
|
|
Simklubben Neptun |
3:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Rehn |
2001 |
|
|
25.18 |
53.10 |
|
|
53.10 |
|
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
|
|
25.19 |
52.34 |
|
|
1:45.44 |
|
|
William Lulek |
1998 |
|
|
24.82 |
51.46 |
|
|
2:36.90 |
|
|
Wiggo Frohde |
2000 |
|
|
25.31 |
52.67 |
|
|
3:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Väsby SS Man |
0 |
6 |
609 |
|
|
|
|
3:36.14 |
|
|
Väsby Simsällskap |
3:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Sundberg |
1999 |
|
|
26.13 |
54.07 |
|
|
54.07 |
|
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
|
|
25.61 |
54.32 |
|
|
1:48.39 |
|
|
Robert Palosaari |
1992 |
|
|
25.06 |
52.69 |
|
|
2:41.08 |
|
|
Niklas Nyblom |
1999 |
|
|
26.16 |
55.06 |
|
|
3:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Södertörn Herrar |
0 |
5 |
561 |
|
|
|
|
3:42.21 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klaudius Schreck |
2001 |
|
|
26.58 |
56.08 |
|
|
56.08 |
|
|
Anton Mylläri |
2001 |
|
|
25.87 |
54.29 |
|
|
1:50.37 |
|
|
Daniel Jonsson |
1999 |
|
|
26.35 |
55.46 |
|
|
2:45.83 |
|
|
Anton Marijanovic |
2000 |
|
|
26.57 |
56.38 |
|
|
3:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Väsby Lag 2 Herrar |
0 |
4 |
516 |
|
|
|
|
3:48.50 |
|
|
Väsby Lag 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Brandt |
2000 |
|
|
26.56 |
54.68 |
|
|
54.68 |
|
|
Victor Halldén |
2000 |
|
|
27.05 |
56.48 |
|
|
1:51.16 |
|
|
Martin Melinder |
2001 |
|
|
27.18 |
56.90 |
|
|
2:48.06 |
|
|
Theodor Sköld |
2001 |
|
|
28.94 |
1:00.44 |
|
|
3:48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
15:39 |
|