Results for VAT Copenhagen Open 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 1, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Regitze Gaard (2001) 2:21.13 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.23 | 2:21.36 | |||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.86 | 2:32.55 | |||||
3 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.03 | 2:32.78 | |||||
4 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.35 | 2:34.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.72 | 2:37.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.87 | 2:37.17 | |||||
7 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.69 | 2:39.07 | |||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.54 | 2:39.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 34.52 | 2:40.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.52 | 2:42.92 | |||||
11 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.23 | 2:46.28 | |||||
12 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.28 | 2:47.94 | |||||
13 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.40 | 2:49.49 | |||||
14 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.69 | 2:51.89 | |||||
15 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.49 | 2:56.63 | |||||
16 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.21 | 2:56.70 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.97 | 3:15.54 | |||||
- | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 1, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Regitze Gaard (2001) 2:21.13 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.60 | 1:08.62 | 1:42.85 | 2:18.72 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.58 | 1:10.75 | 1:50.33 | 2:29.07 | |||
3 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.71 | 1:11.54 | 1:50.94 | 2:31.37 | |||
4 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.32 | 1:15.23 | 1:56.24 | 2:36.76 | |||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.17 | 1:13.73 | 1:55.69 | 2:39.91 | |||
6 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.51 | 1:17.59 | 2:01.13 | 2:43.38 | |||
7 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.85 | 1:16.44 | 2:00.07 | 2:44.35 | |||
8 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.92 | 1:18.03 | 2:02.86 | 2:46.11 | |||
9 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.93 | 1:17.49 | 2:02.75 | 2:47.51 | |||
10 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.74 | 1:18.19 | 2:04.33 | 2:51.99 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Jakob M. Jørgensen (1997) 2:11.81 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.66 | 2:08.77 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.80 | 2:11.46 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.25 | 2:11.78 | |||||
4 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.49 | 2:13.02 | |||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.62 | 2:15.46 | |||||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.94 | 2:16.76 | |||||
7 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 29.63 | 2:19.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.46 | 2:19.75 | |||||
9 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.54 | 2:20.41 | |||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.53 | 2:20.84 | |||||
11 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.54 | 2:23.94 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 30.40 | 2:24.76 | |||||
13 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.04 | 2:25.18 | |||||
14 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.77 | 2:28.13 | |||||
15 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.82 | 2:28.90 | |||||
16 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.14 | 2:29.34 | |||||
17 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.87 | 2:29.64 | |||||
18 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.96 | 2:36.66 | |||||
19 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 33.48 | 2:38.76 | |||||
20 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.01 | 2:52.91 | |||||
21 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.44 | 2:57.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
22 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.62 | 2:58.08 | |||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Sebastian Ovesen (1994) 2:08.77 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.90 | 1:00.14 | 1:34.11 | 2:08.50 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.76 | 1:01.71 | 1:35.91 | 2:10.14 | |||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.85 | 1:03.14 | 1:37.24 | 2:12.58 | |||
4 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.49 | 1:04.20 | 1:38.44 | 2:13.78 | |||
5 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.35 | 1:03.34 | 1:38.69 | 2:14.25 | |||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.37 | 1:03.76 | 1:39.45 | 2:16.34 | |||
7 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.31 | 1:04.73 | 1:41.62 | 2:19.79 | |||
8 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.60 | 1:05.51 | 1:43.11 | 2:21.07 | |||
9 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.58 | 1:08.40 | 1:47.12 | 2:27.15 | |||
10 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 30.70 | 1:08.32 | 1:47.54 | 2:28.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:08 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 07:59 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Sofie Hansen (2002) 2:24.51 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.93 | 2:26.04 | 2:26.04 | ||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.44 | 2:31.29 | 2:31.29 | ||||
3 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.63 | 2:32.05 | 2:32.05 | ||||
4 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.37 | 2:34.65 | 2:34.65 | ||||
5 | Juliane Bo Andersen | 2005 | JGI Svømning | 36.23 | 2:35.13 | 2:35.13 | Deltager ikke i finalen | |||
6 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.89 | 2:35.53 | 2:35.53 | ||||
7 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.46 | 2:38.22 | 2:38.22 | ||||
8 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.60 | 2:38.70 | 2:38.70 | ||||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.36 | 2:39.14 | 2:39.14 | ||||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.88 | 2:40.28 | 2:40.28 | ||||
11 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.07 | 2:40.49 | 2:40.49 | Deltager ikke i finalen | |||
12 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 37.73 | 2:41.87 | 2:41.87 | Deltager ikke i finalen | |||
13 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 38.56 | 2:42.89 | 2:42.89 | ||||
14 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 38.34 | 2:43.53 | 2:43.53 | ||||
15 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.19 | 2:43.72 | 2:43.72 | ||||
16 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.39 | 2:43.84 | 2:43.84 | ||||
17 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.04 | 2:44.54 | 2:44.54 | ||||
18 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.50 | 2:44.83 | 2:44.83 | ||||
19 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.73 | 2:44.90 | 2:44.90 | ||||
20 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 38.05 | 2:45.14 | 2:45.14 | Deltager ikke i finalen | |||
21 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.54 | 2:45.38 | 2:45.38 | ||||
22 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.24 | 2:47.29 | 2:47.29 | ||||
23 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 38.21 | 2:47.37 | 2:47.37 | ||||
24 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.94 | 2:47.46 | 2:47.46 | ||||
25 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.27 | 2:47.57 | 2:47.57 | ||||
26 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.31 | 2:48.28 | 2:48.28 | ||||
27 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.62 | 2:48.54 | 2:48.54 | ||||
28 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.94 | 2:49.09 | 2:49.09 | ||||
29 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.72 | 2:49.66 | 2:49.66 | ||||
30 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.83 | 2:50.17 | 2:50.17 | ||||
31 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.23 | 2:52.10 | 2:52.10 | ||||
32 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.80 | 2:52.17 | 2:52.17 | ||||
33 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.64 | 2:53.49 | 2:53.49 | ||||
34 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.83 | 2:55.41 | 2:55.41 | ||||
35 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 40.84 | 2:55.52 | 2:55.52 | ||||
36 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.97 | 2:56.65 | 2:56.65 | ||||
37 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.64 | 2:58.60 | 2:58.60 | ||||
38 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.21 | 2:58.87 | 2:58.87 | ||||
39 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 41.51 | 2:59.50 | 2:59.50 | ||||
40 | Ella Emilie Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.43 | 2:59.54 | 2:59.54 | ||||
41 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:13.43 | 3:19.34 | 3:19.34 | ||||
42 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 57.05 | 3:56.57 | 3:56.57 | ||||
- | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 07:59 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Sofie Hansen (2002) 2:24.51 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.63 | 1:10.14 | 1:47.70 | 2:24.86 | |||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.13 | 1:12.03 | 1:51.20 | 2:28.29 | |||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.07 | 1:13.92 | 1:52.62 | 2:30.05 | |||
4 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.94 | 1:13.75 | 1:53.00 | 2:31.99 | |||
5 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.15 | 1:13.86 | 1:54.13 | 2:33.55 | |||
6 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.14 | 1:15.58 | 1:55.68 | 2:36.44 | |||
7 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.17 | 1:16.75 | 1:57.42 | 2:38.24 | |||
8 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.47 | 1:17.80 | 1:58.93 | 2:39.39 | |||
9 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 37.23 | 1:18.64 | 2:01.05 | 2:40.62 | |||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.27 | 1:17.79 | 1:59.78 | 2:41.81 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Jakob Strunge Nissen (2002) 2:12.51 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.15 | 2:10.90 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.72 | 2:15.22 | |||||
3 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.41 | 2:16.29 | |||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.24 | 2:23.07 | |||||
5 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.68 | 2:24.18 | |||||
6 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.50 | 2:24.59 | |||||
7 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 34.17 | 2:24.63 | |||||
8 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.26 | 2:25.51 | |||||
9 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.52 | 2:26.21 | |||||
10 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 34.76 | 2:26.26 | |||||
11 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 34.23 | 2:26.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.01 | 2:27.11 | |||||
13 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.75 | 2:29.49 | |||||
14 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 35.76 | 2:30.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 34.91 | 2:32.33 | |||||
16 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.95 | 2:32.51 | |||||
17 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.35 | 2:33.58 | |||||
18 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 35.46 | 2:34.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.00 | 2:36.87 | |||||
20 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.88 | 2:36.92 | |||||
21 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.23 | 2:37.57 | |||||
22 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.27 | 2:39.17 | |||||
23 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 38.18 | 2:42.75 | |||||
24 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.45 | 2:42.85 | |||||
25 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.44 | 2:42.87 | |||||
26 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.88 | 2:43.16 | |||||
27 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.64 | 2:45.29 | |||||
28 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.28 | 2:46.49 | |||||
29 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.65 | 2:46.78 | |||||
30 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.61 | 2:47.63 | |||||
31 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.32 | 2:48.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
32 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.50 | 2:50.52 | |||||
33 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Greve Svømmeklub | 41.67 | 2:54.65 | |||||
34 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.82 | 2:57.74 | |||||
35 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | Ishøj Svømme Klub | 40.83 | 2:59.32 | |||||
36 | William Zuk Rasmussen | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.83 | 3:21.94 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Jakob Strunge Nissen (2002) 2:10.90 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.81 | 1:02.57 | 1:36.20 | 2:08.81 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.86 | 1:04.23 | 1:39.09 | 2:12.92 | |||
3 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.69 | 1:07.41 | 1:43.25 | 2:18.31 | |||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.89 | 1:09.71 | 1:45.34 | 2:21.19 | |||
5 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.52 | 1:11.34 | 1:48.22 | 2:24.12 | |||
6 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.74 | 1:10.27 | 1:48.22 | 2:25.16 | |||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.63 | 1:11.44 | 1:48.64 | 2:25.23 | |||
8 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.41 | 1:10.11 | 1:48.29 | 2:26.31 | |||
9 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 34.04 | 1:11.91 | 1:49.70 | 2:26.89 | |||
- | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Johanna Berthelsen (2000) 1:15.94 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 1:27.79 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 1:14.21 | 15-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 1:14.87 | ||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:16.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.74 | ||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.77 | ||||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.96 | ||||||
7 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.30 | ||||||
8 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:19.37 | ||||||
9 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 1:19.41 | ||||||
10 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 1:21.61 | ||||||
11 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.62 | ||||||
12 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:25.15 | ||||||
13 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:26.14 | ||||||
14 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:28.25 | ||||||
15 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:30.49 | ||||||
16 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.83 | ||||||
17 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 1:32.15 | ||||||
18 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:32.36 | ||||||
19 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.48 | ||||||
20 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:49.62 | ||||||
- | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Johanna Berthelsen (2000) 1:15.94 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 1:27.79 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.34 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.71 | ||||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.82 | ||||||
4 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.04 | ||||||
5 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.50 | ||||||
6 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.79 | ||||||
7 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:25.87 | ||||||
8 | Alma Møller-Ern | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.03 | ||||||
9 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:26.47 | ||||||
10 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 1:26.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:27.35 | ||||||
12 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.36 | ||||||
13 | Malene Dithmar | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:28.12 | ||||||
14 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:29.86 | ||||||
15 | Lærke Marie Clausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 1:31.89 | ||||||
16 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.03 | ||||||
17 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.20 | ||||||
18 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:34.30 | ||||||
19 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.65 | ||||||
20 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.07 | ||||||
21 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:40.17 | ||||||
22 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:41.91 | ||||||
23 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:05.38 | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Johanna Berthelsen (2000) 1:15.94 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 1:27.79 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.76 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Annika Frederiksen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:32.66 | ||||||
3 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:34.08 | ||||||
4 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:35.83 | ||||||
5 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:39.19 | ||||||
6 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:39.24 | ||||||
7 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:42.66 | ||||||
8 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:43.81 | ||||||
9 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:44.48 | ||||||
10 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:54.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Mathilda Hyldal Jung (2004) 1:14.21 2019-05-10 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sarah Gudme (2007) 1:21.76 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 35.59 | 1:14.57 | |||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.06 | 1:15.18 | |||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 35.91 | 1:15.24 | |||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.68 | 1:15.80 | |||||
5 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.82 | 1:17.06 | |||||
6 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.56 | 1:19.25 | |||||
7 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.91 | 1:19.61 | |||||
8 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.99 | 1:19.92 | |||||
9 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 38.94 | 1:22.71 | |||||
10 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.74 | 1:25.86 | |||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Mathilda Hyldal Jung (2004) 1:14.21 2019-05-10 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sarah Gudme (2007) 1:21.76 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.81 | 1:22.54 | |||||
2 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.38 | 1:22.67 | |||||
3 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 38.68 | 1:22.87 | |||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.12 | 1:23.24 | |||||
4 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.52 | 1:23.24 | |||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.56 | 1:23.70 | |||||
7 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.34 | 1:24.41 | |||||
8 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 40.23 | 1:26.27 | |||||
9 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.45 | 1:27.45 | |||||
10 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.76 | 1:27.54 | |||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Mathilda Hyldal Jung (2004) 1:14.21 2019-05-10 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sarah Gudme (2007) 1:21.76 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.32 | 1:23.72 | |||||
2 | Annika Frederiksen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.22 | 1:29.01 | |||||
3 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 43.90 | 1:31.77 | |||||
4 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.54 | 1:34.28 | |||||
5 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.52 | 1:39.19 | |||||
6 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.57 | 1:40.18 | |||||
7 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.12 | 1:40.90 | |||||
8 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.26 | 1:44.03 | |||||
9 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.26 | 1:46.50 | |||||
10 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 55.18 | 1:56.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 1:06.21 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Mathias Christensen (2004) 1:14.27 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Mads Mørkhøj Hartington (2006) 1:22.80 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.30 | ||||||
2 | Christian Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.90 | ||||||
3 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:11.90 | ||||||
4 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 1:12.31 | ||||||
6 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:14.39 | ||||||
7 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.48 | ||||||
8 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.78 | ||||||
9 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.89 | ||||||
11 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.19 | ||||||
12 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:15.71 | ||||||
13 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.78 | ||||||
14 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.61 | ||||||
15 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.52 | ||||||
16 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.81 | ||||||
17 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 1:18.88 | ||||||
18 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:19.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
19 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.68 | ||||||
20 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.38 | ||||||
21 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:41.71 | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 1:06.21 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Mathias Christensen (2004) 1:14.27 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Mads Mørkhøj Hartington (2006) 1:22.80 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | JGI Svømning | 1:11.95 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.20 | ||||||
3 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:15.97 | ||||||
4 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:16.65 | ||||||
5 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.69 | ||||||
7 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.39 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.71 | ||||||
9 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.47 | ||||||
10 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.65 | ||||||
11 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.01 | ||||||
12 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 1:22.69 | ||||||
13 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 1:23.01 | ||||||
14 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.41 | ||||||
16 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:26.46 | ||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 1:06.21 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Mathias Christensen (2004) 1:14.27 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Mads Mørkhøj Hartington (2006) 1:22.80 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.56 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.77 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 1:23.85 | ||||||
4 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.70 | ||||||
5 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 1:33.92 | ||||||
6 | Mark Dimon | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:34.17 | ||||||
7 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.62 | ||||||
8 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:43.33 | ||||||
9 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:51.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:54 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 1:06.21 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Anders Kousgard Kortegaar (2004) 1:11.95 2019-05-10 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:15.56 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.32 | 1:06.39 | |||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 32.69 | 1:09.49 | |||||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.03 | 1:10.49 | |||||
4 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.02 | 1:12.73 | |||||
5 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.13 | 1:13.30 | |||||
6 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.98 | 1:14.36 | |||||
7 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.43 | 1:15.55 | |||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.58 | 1:15.73 | |||||
9 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.07 | 1:16.23 | |||||
10 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.14 | 1:16.84 | |||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 1:06.21 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Anders Kousgard Kortegaar (2004) 1:11.95 2019-05-10 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:15.56 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.58 | 1:11.45 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | JGI Svømning | 33.27 | 1:11.65 | |||||
3 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 34.64 | 1:15.40 | |||||
4 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.42 | 1:16.87 | |||||
5 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.97 | 1:18.70 | |||||
6 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.01 | 1:19.61 | |||||
7 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.24 | 1:21.78 | |||||
8 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.07 | 1:22.60 | |||||
9 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.60 | 1:22.64 | |||||
10 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 38.60 | 1:24.75 | |||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 1:06.21 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Anders Kousgard Kortegaar (2004) 1:11.95 2019-05-10 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:15.56 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.02 | 1:15.30 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.27 | 1:19.84 | |||||
3 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 40.15 | 1:26.87 | |||||
4 | Mark Dimon | 2006 | Greve Svømmeklub | 42.93 | 1:32.98 | |||||
5 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 43.85 | 1:33.95 | |||||
6 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.42 | 1:34.28 | |||||
7 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.56 | 1:39.23 | |||||
8 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.92 | 1:43.66 | |||||
9 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.91 | 1:45.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 1:00.08 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:01.63 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:07.34 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 59.11 | 15-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.71 | ||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.97 | ||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.23 | ||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.33 | ||||||
6 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.36 | ||||||
7 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.42 | ||||||
8 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.47 | ||||||
9 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:01.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.82 | ||||||
11 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:01.95 | ||||||
12 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.11 | ||||||
13 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 1:03.41 | ||||||
14 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.55 | ||||||
15 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:03.72 | ||||||
16 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:03.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
17 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.00 | ||||||
18 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.13 | ||||||
19 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:04.22 | ||||||
20 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.28 | ||||||
21 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.65 | ||||||
22 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.75 | ||||||
23 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.39 | ||||||
24 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:05.71 | ||||||
25 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.87 | ||||||
26 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.02 | ||||||
27 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.64 | ||||||
28 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.73 | ||||||
29 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:07.53 | ||||||
30 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:07.57 | ||||||
31 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.74 | ||||||
32 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.99 | ||||||
33 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.49 | ||||||
34 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.65 | ||||||
34 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 1:09.65 | ||||||
36 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.25 | ||||||
37 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:11.00 | ||||||
38 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.61 | ||||||
39 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.19 | ||||||
40 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 1:12.90 | ||||||
41 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:36.08 | ||||||
- | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 1:00.08 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:01.63 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:07.34 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.64 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:02.80 | ||||||
3 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 1:03.77 | ||||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.21 | ||||||
5 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.28 | ||||||
6 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.67 | ||||||
7 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.80 | ||||||
9 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.57 | ||||||
10 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.75 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.02 | ||||||
12 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.09 | ||||||
13 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
14 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.47 | ||||||
15 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.89 | ||||||
16 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.79 | ||||||
17 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.87 | ||||||
18 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:09.11 | ||||||
19 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.19 | ||||||
20 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.60 | ||||||
21 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.71 | ||||||
22 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 1:09.74 | ||||||
23 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.41 | ||||||
24 | Alma Møller-Ern | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.98 | ||||||
25 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.15 | ||||||
26 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.82 | ||||||
27 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.90 | ||||||
28 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.12 | ||||||
29 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.14 | ||||||
30 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 1:13.11 | ||||||
31 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.20 | ||||||
32 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.73 | ||||||
33 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.40 | ||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 1:00.08 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:01.63 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:07.34 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.79 | ||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.81 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
4 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.92 | ||||||
5 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.78 | ||||||
6 | Ella Emilie Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.30 | ||||||
7 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.89 | ||||||
8 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.49 | ||||||
9 | Louise Popp-Madsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.89 | ||||||
10 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:19.99 | ||||||
11 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:26.28 | ||||||
12 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:27.23 | ||||||
13 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.33 | ||||||
14 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:35.78 | ||||||
15 | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:45.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 59.11 2019-05-10 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 59.64 2019-05-10 |
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 1:03.26 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.81 | 59.10 | |||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.27 | 1:00.49 | |||||
3 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.25 | 1:00.68 | |||||
4 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.53 | 1:01.21 | |||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.30 | 1:01.52 | |||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.77 | 1:01.56 | |||||
7 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.15 | 1:01.61 | |||||
8 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.91 | 1:01.94 | |||||
9 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.91 | 1:02.27 | |||||
10 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.54 | 1:02.37 | |||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 59.11 2019-05-10 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 59.64 2019-05-10 |
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 1:03.26 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.37 | 59.18 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 29.84 | 1:02.14 | |||||
3 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.98 | 1:02.90 | |||||
4 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 30.66 | 1:03.07 | |||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.08 | 1:03.32 | |||||
6 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.24 | 1:04.25 | |||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.41 | 1:05.37 | |||||
8 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.30 | 1:05.47 | |||||
9 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.63 | 1:06.18 | |||||
10 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.61 | 1:06.65 | |||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Naya Modin Thomsen (2003) 59.11 2019-05-10 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 59.64 2019-05-10 |
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 1:03.26 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.47 | 1:03.76 | |||||
2 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.41 | 1:05.43 | |||||
3 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.87 | 1:06.18 | |||||
4 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.26 | 1:08.60 | |||||
5 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.94 | 1:13.41 | |||||
6 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.17 | 1:15.12 | |||||
7 | Louise Popp-Madsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.48 | 1:16.58 | |||||
8 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 36.85 | 1:21.41 | |||||
9 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Greve Svømmeklub | 39.75 | 1:24.67 | |||||
10 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 41.63 | 1:30.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 1:01.68 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.33 | ||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 54.71 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 55.25 | ||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.45 | ||||||
5 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.67 | ||||||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.97 | ||||||
7 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.15 | ||||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 56.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Christian Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.30 | ||||||
10 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 56.43 | ||||||
11 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.96 | ||||||
12 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.58 | ||||||
13 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.76 | ||||||
14 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 58.02 | ||||||
15 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 58.15 | ||||||
16 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.24 | ||||||
17 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.25 | ||||||
18 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.39 | ||||||
19 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.43 | Deltager ikke i finalen | |||||
20 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.53 | ||||||
21 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 58.63 | ||||||
22 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.80 | ||||||
23 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 59.34 | Deltager ikke i finalen | |||||
24 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 59.35 | ||||||
25 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.21 | ||||||
26 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.39 | ||||||
27 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.48 | ||||||
28 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 1:00.80 | ||||||
29 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.99 | ||||||
30 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.06 | ||||||
31 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.35 | ||||||
32 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.77 | ||||||
33 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.24 | ||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 1:01.68 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 57.55 | ||||||
2 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 58.47 | ||||||
3 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 58.98 | ||||||
4 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 59.18 | ||||||
5 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 59.87 | ||||||
6 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:00.05 | ||||||
7 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.36 | ||||||
8 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 1:00.65 | ||||||
9 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.01 | ||||||
10 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.10 | ||||||
11 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:01.30 | ||||||
13 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 1:01.42 | ||||||
14 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.63 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.72 | ||||||
16 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 1:02.13 | ||||||
17 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.20 | ||||||
18 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.41 | ||||||
19 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.46 | ||||||
20 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.97 | ||||||
21 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.14 | ||||||
22 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:08.42 | ||||||
23 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.67 | ||||||
24 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.51 | ||||||
25 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.71 | ||||||
- | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart sw4.4 | |||||
- | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | tyvstart sw 4.4 | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 1:01.68 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.55 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.88 | ||||||
3 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.21 | ||||||
4 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.73 | ||||||
5 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:11.01 | ||||||
6 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:11.21 | ||||||
7 | Mark Dimon | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:15.29 | ||||||
8 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 1:15.38 | ||||||
9 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.56 | ||||||
10 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.86 | ||||||
11 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.52 | ||||||
12 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:17.25 | ||||||
13 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | Ishøj Svømme Klub | 1:17.33 | ||||||
14 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.19 | ||||||
15 | William Zuk Rasmussen | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:28.06 | ||||||
16 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:30.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 57.55 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.04 | 53.71 | |||||
2 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 26.00 | 54.81 | |||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.68 | 55.37 | |||||
4 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.45 | 55.47 | |||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.29 | 55.52 | |||||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.23 | 56.40 | |||||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.98 | 56.65 | |||||
8 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 27.34 | 57.18 | |||||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.70 | 57.74 | |||||
10 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.18 | 58.16 | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 57.55 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 28.34 | 57.33 | |||||
2 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.60 | 57.81 | |||||
3 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 28.64 | 58.25 | |||||
4 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.23 | 58.41 | |||||
5 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 28.30 | 58.66 | |||||
6 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 28.42 | 59.84 | |||||
7 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.62 | 1:00.31 | |||||
8 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 28.85 | 1:00.33 | |||||
9 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.99 | 1:00.64 | |||||
10 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.74 | 1:01.06 | |||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 57.55 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.98 | 57.90 | |||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.50 | 1:03.15 | |||||
3 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.39 | 1:07.35 | |||||
3 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.67 | 1:07.35 | |||||
5 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.36 | 1:07.77 | |||||
6 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 33.20 | 1:10.20 | |||||
7 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.40 | 1:12.95 | |||||
8 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.53 | 1:14.13 | |||||
9 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 35.48 | 1:14.14 | |||||
10 | Mark Dimon | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.13 | 1:15.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 28.44 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 29.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 30.92 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.70 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.16 | ||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.22 | ||||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.09 | ||||||
5 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.34 | ||||||
6 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.50 | ||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.53 | ||||||
8 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 30.56 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.59 | ||||||
10 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.69 | ||||||
11 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.72 | ||||||
12 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.78 | ||||||
13 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.79 | ||||||
14 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 30.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.09 | ||||||
16 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.09 | ||||||
16 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.09 | ||||||
19 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.41 | ||||||
20 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.43 | ||||||
21 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 31.63 | Deltager ikke i finalen | |||||
22 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
23 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.01 | ||||||
24 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.10 | ||||||
25 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.11 | ||||||
26 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.67 | ||||||
27 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.68 | ||||||
28 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.69 | ||||||
29 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 32.76 | ||||||
30 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.85 | ||||||
31 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.89 | ||||||
32 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 33.44 | ||||||
33 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.66 | ||||||
34 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.72 | ||||||
35 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.82 | ||||||
36 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 34.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
37 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.09 | ||||||
38 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.53 | ||||||
39 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.55 | ||||||
40 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.65 | ||||||
41 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 36.41 | ||||||
42 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 36.97 | ||||||
43 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.54 | ||||||
44 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 38.11 | ||||||
45 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.66 | ||||||
- | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 28.44 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 29.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 30.92 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 30.87 | ||||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.62 | ||||||
3 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 31.78 | ||||||
4 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.68 | ||||||
5 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.85 | ||||||
6 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.37 | ||||||
8 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.66 | ||||||
9 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.15 | ||||||
10 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.28 | ||||||
11 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.32 | ||||||
12 | Juliane Bo Andersen | 2005 | JGI Svømning | 34.54 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.00 | ||||||
14 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 35.12 | ||||||
15 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.39 | ||||||
17 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.49 | ||||||
18 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.77 | ||||||
19 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.88 | ||||||
20 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 36.12 | ||||||
21 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.26 | ||||||
22 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.55 | ||||||
23 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.44 | ||||||
24 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.77 | Deltager ikke i finalen | |||||
25 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.23 | ||||||
26 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.61 | ||||||
27 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.72 | ||||||
28 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.88 | ||||||
29 | Lærke Marie Clausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 39.31 | ||||||
30 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 39.53 | ||||||
31 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.59 | ||||||
32 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.77 | ||||||
33 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.96 | ||||||
34 | Malene Dithmar | 2006 | Greve Svømmeklub | 44.54 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 28.44 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 29.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 30.92 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.51 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.43 | ||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.55 | ||||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.20 | ||||||
5 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.78 | ||||||
6 | Louise Popp-Madsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.00 | ||||||
7 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.12 | ||||||
8 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.40 | ||||||
9 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.79 | ||||||
10 | Ella Emilie Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.27 | ||||||
11 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 42.34 | ||||||
12 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 42.37 | ||||||
13 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.37 | ||||||
14 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 44.40 | ||||||
15 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.78 | ||||||
- | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | arme frem u vand 30m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 28.44 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 29.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 30.51 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.18 | 15-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.60 | ||||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.27 | ||||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.85 | ||||||
5 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.06 | ||||||
6 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.32 | ||||||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.54 | ||||||
8 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.57 | ||||||
9 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.89 | ||||||
- | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 28.44 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 29.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 30.51 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 31.18 | ||||||
2 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 31.49 | ||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.59 | ||||||
4 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.42 | ||||||
5 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.53 | ||||||
6 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.72 | ||||||
7 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.12 | ||||||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.42 | ||||||
9 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.60 | ||||||
10 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.69 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 28.44 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 29.68 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 30.51 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.94 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.43 | ||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.53 | ||||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.31 | ||||||
5 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.39 | ||||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.24 | ||||||
7 | Louise Popp-Madsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.37 | ||||||
8 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.58 | ||||||
9 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.49 | ||||||
10 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 41.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 28.58 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.75 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.11 | ||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.36 | ||||||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 26.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.73 | ||||||
8 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.90 | ||||||
9 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.10 | ||||||
10 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 27.43 | ||||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.43 | ||||||
12 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.69 | ||||||
13 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.87 | ||||||
14 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.00 | ||||||
15 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.11 | ||||||
16 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 28.42 | ||||||
17 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.58 | ||||||
18 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.61 | ||||||
19 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 28.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
20 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.85 | ||||||
21 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.42 | ||||||
22 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 29.43 | ||||||
23 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.44 | ||||||
24 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.46 | ||||||
25 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.61 | ||||||
26 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.63 | ||||||
27 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 29.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
28 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.97 | ||||||
29 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.19 | ||||||
30 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
31 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.81 | ||||||
32 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 30.98 | ||||||
33 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.18 | ||||||
34 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.37 | ||||||
35 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 31.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
36 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.77 | ||||||
37 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.83 | ||||||
38 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 32.63 | ||||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 28.58 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.49 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.22 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.70 | ||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.73 | ||||||
5 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 29.07 | ||||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.08 | ||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.47 | ||||||
8 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.97 | ||||||
9 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.08 | ||||||
10 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 30.10 | ||||||
11 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | JGI Svømning | 30.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 30.44 | ||||||
13 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 30.96 | ||||||
14 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.26 | ||||||
15 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.35 | ||||||
16 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.38 | ||||||
17 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.41 | ||||||
18 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.25 | ||||||
19 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.46 | ||||||
20 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 32.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
21 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.84 | ||||||
22 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 35.53 | ||||||
23 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.53 | ||||||
24 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.17 | ||||||
25 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.34 | ||||||
26 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.67 | ||||||
27 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.45 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 28.58 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 30.14 | ||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.14 | ||||||
3 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.56 | ||||||
4 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.03 | ||||||
5 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.72 | ||||||
6 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.78 | ||||||
7 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 34.90 | ||||||
8 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.78 | ||||||
9 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.97 | ||||||
10 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.21 | ||||||
11 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 27.49 2019-05-10 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.00 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.48 | ||||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.57 | ||||||
4 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.62 | ||||||
5 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 26.98 | ||||||
6 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.28 | ||||||
7 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.37 | ||||||
8 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.45 | ||||||
9 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.68 | ||||||
10 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.07 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 27.49 2019-05-10 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.85 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.54 | ||||||
3 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.75 | ||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.57 | ||||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.04 | ||||||
6 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.51 | ||||||
7 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 29.57 | ||||||
8 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 29.92 | ||||||
9 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.94 | ||||||
10 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 30.12 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 25.22 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 27.49 2019-05-10 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 28.61 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 29.60 | ||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.90 | ||||||
3 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.68 | ||||||
4 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.97 | ||||||
5 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.19 | ||||||
6 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 34.79 | ||||||
7 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.24 | ||||||
8 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.26 | ||||||
9 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.36 | ||||||
- | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Årg. 1920-2004: Tine Petersen (2003) 4:33.90 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:33.90 | 15-99 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:34.41 | ||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:41.06 | ||||||
4 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:42.13 | ||||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:43.28 | ||||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:45.75 | ||||||
7 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:47.36 | ||||||
8 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.48 | ||||||
9 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:48.99 | ||||||
10 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:50.13 | ||||||
11 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.97 | ||||||
12 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 4:51.15 | ||||||
13 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:52.34 | ||||||
14 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:54.60 | ||||||
15 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:56.46 | ||||||
16 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Greve Svømmeklub | 4:57.68 | ||||||
17 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:58.54 | ||||||
18 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 4:58.98 | ||||||
19 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 4:59.61 | ||||||
20 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:20.87 | ||||||
- | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 1920-2004: Tine Petersen (2003) 4:33.90 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 4:51.64 | ||||||
2 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:58.00 | ||||||
3 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:58.98 | ||||||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:01.13 | ||||||
5 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:02.28 | ||||||
6 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:04.02 | ||||||
7 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 5:04.14 | ||||||
8 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 5:12.28 | ||||||
9 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:13.70 | ||||||
10 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 5:21.30 | ||||||
11 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 5:21.68 | ||||||
12 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:22.32 | ||||||
13 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:26.09 | ||||||
14 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:31.49 | ||||||
15 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:41.12 | ||||||
16 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:48.99 | ||||||
17 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:53.43 | ||||||
18 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:53.79 | ||||||
19 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 6:07.84 | ||||||
20 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 6:16.27 | ||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 1920-2004: Tine Petersen (2003) 4:33.90 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:57.92 | ||||||
2 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:11.69 | ||||||
3 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:30.56 | ||||||
4 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:33.67 | ||||||
5 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:37.71 | ||||||
6 | Annika Frederiksen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:51.86 | ||||||
7 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 6:00.44 | ||||||
8 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 6:13.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Årg. 1920-2003: Sebastian Ovesen (1994) 4:05.83 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:11.43 | ||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:15.12 | ||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:17.21 | ||||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:18.23 | ||||||
5 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:21.69 | ||||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:23.27 | ||||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:23.33 | ||||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:26.39 | ||||||
9 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:28.57 | ||||||
10 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:29.20 | ||||||
11 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:39.00 | ||||||
12 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:43.46 | ||||||
13 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:50.32 | ||||||
14 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:55.96 | ||||||
15 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 5:14.59 | ||||||
16 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:16.57 | ||||||
17 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:28.12 | ||||||
- | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 1920-2003: Sebastian Ovesen (1994) 4:05.83 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 4:23.81 | ||||||
2 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:24.82 | ||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 4:24.85 | ||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:34.16 | ||||||
5 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 4:44.71 | ||||||
6 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:45.07 | ||||||
7 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 4:45.92 | ||||||
8 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 4:48.74 | ||||||
9 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:48.93 | ||||||
10 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 4:51.12 | ||||||
11 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:52.25 | ||||||
12 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:57.33 | ||||||
13 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:58.41 | ||||||
14 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:02.36 | ||||||
15 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 5:05.84 | ||||||
16 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:11.51 | ||||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Årg. 1920-2003: Sebastian Ovesen (1994) 4:05.83 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 4:33.93 | ||||||
2 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:24.24 | ||||||
3 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:24.85 | ||||||
4 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:32.56 | ||||||
5 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:38.49 | ||||||
6 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 5:41.78 | ||||||
7 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:42.84 | ||||||
8 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 5:44.70 | ||||||
9 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:47.66 | ||||||
10 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 5:48.96 | ||||||
11 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | Greve Svømmeklub | 5:54.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Pernille Pedersen (2001) 33.65 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 34.92 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 36.76 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.74 | 15-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.07 | 15-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.15 | ||||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.88 | ||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.18 | ||||||
6 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 33.46 | ||||||
7 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.73 | ||||||
8 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 33.99 | ||||||
9 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.48 | ||||||
10 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.62 | ||||||
11 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.27 | ||||||
12 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 35.53 | ||||||
13 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.59 | ||||||
14 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 35.75 | ||||||
15 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 35.78 | ||||||
16 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 35.81 | ||||||
17 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.11 | ||||||
18 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 36.62 | ||||||
19 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.77 | ||||||
20 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.04 | ||||||
21 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 38.71 | ||||||
22 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.52 | ||||||
23 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.37 | ||||||
- | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Pernille Pedersen (2001) 33.65 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 34.92 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 36.76 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.52 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.83 | ||||||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | JGI Svømning | 33.84 | ||||||
4 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.04 | ||||||
5 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.70 | ||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.72 | ||||||
7 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.97 | ||||||
8 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.38 | ||||||
9 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.41 | ||||||
10 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.81 | ||||||
11 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 35.93 | ||||||
12 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.10 | ||||||
13 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.13 | ||||||
14 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.74 | ||||||
15 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.87 | ||||||
16 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.14 | ||||||
17 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.15 | ||||||
18 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.40 | ||||||
19 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.47 | ||||||
20 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 37.59 | ||||||
21 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 37.64 | ||||||
22 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.75 | ||||||
23 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.81 | ||||||
24 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 37.99 | ||||||
25 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.00 | ||||||
26 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.41 | ||||||
27 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 38.66 | ||||||
28 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.96 | ||||||
29 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.02 | ||||||
30 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.26 | ||||||
31 | Lærke Marie Clausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 40.51 | ||||||
32 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.05 | ||||||
33 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.13 | ||||||
34 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.39 | ||||||
35 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.65 | ||||||
36 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.14 | ||||||
37 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.71 | ||||||
38 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 47.20 | ||||||
- | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Pernille Pedersen (2001) 33.65 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 34.92 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 36.76 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.25 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 35.47 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.82 | ||||||
4 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.79 | ||||||
5 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.63 | ||||||
6 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.39 | ||||||
7 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.54 | ||||||
8 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.97 | ||||||
9 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.09 | ||||||
10 | Mie Bysand | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.55 | ||||||
11 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Greve Svømmeklub | 42.65 | ||||||
12 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.74 | ||||||
13 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.77 | ||||||
14 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 43.46 | ||||||
15 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.65 | ||||||
16 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 44.55 | ||||||
17 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.17 | ||||||
18 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.46 | ||||||
19 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.61 | ||||||
20 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.35 | ||||||
21 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.33 | ||||||
22 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 51.87 | ||||||
23 | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Lærke Rask Sander (2002) 31.74 2019-05-10 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 30.52 2019-05-10 |
Årg. 2007-2019: Martine Damborg (2007) 34.25 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.15 | 15-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.25 | ||||||
3 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.82 | ||||||
4 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.17 | ||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.35 | ||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.63 | ||||||
7 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.33 | ||||||
8 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 33.45 | ||||||
9 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.59 | ||||||
10 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.65 | ||||||
11 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.70 | ||||||
12 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 33.85 | ||||||
13 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 33.90 | ||||||
14 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 33.91 | ||||||
15 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.63 | ||||||
16 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.27 | ||||||
- | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Lærke Rask Sander (2002) 31.74 2019-05-10 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 30.52 2019-05-10 |
Årg. 2007-2019: Martine Damborg (2007) 34.25 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.90 | ||||||
2 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.70 | ||||||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | JGI Svømning | 33.76 | ||||||
4 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.94 | ||||||
5 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.26 | ||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.27 | ||||||
7 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.50 | ||||||
8 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.60 | ||||||
9 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.28 | ||||||
10 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.42 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Lærke Rask Sander (2002) 31.74 2019-05-10 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 30.52 2019-05-10 |
Årg. 2007-2019: Martine Damborg (2007) 34.25 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.36 | ||||||
2 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 35.03 | ||||||
3 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.57 | ||||||
4 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.39 | ||||||
5 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.74 | ||||||
6 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.81 | ||||||
7 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.55 | ||||||
8 | Mie Bysand | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.38 | ||||||
9 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.01 | ||||||
10 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 28.35 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Alexander Vergereau (2004) 31.48 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Magnus Ulrik Larsen (2005) 34.23 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.53 | ||||||
2 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.94 | ||||||
3 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.48 | ||||||
4 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.36 | ||||||
6 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.39 | ||||||
7 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 30.46 | ||||||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 30.72 | ||||||
9 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.09 | ||||||
10 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.90 | ||||||
11 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.63 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.98 | ||||||
13 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
14 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.58 | ||||||
15 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.68 | ||||||
16 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 34.07 | ||||||
17 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 34.80 | ||||||
18 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.14 | ||||||
19 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.45 | ||||||
20 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.44 | ||||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 28.35 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Alexander Vergereau (2004) 31.48 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Magnus Ulrik Larsen (2005) 34.23 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 32.49 | ||||||
2 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.64 | ||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 32.74 | ||||||
4 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.01 | ||||||
5 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.26 | ||||||
6 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.37 | ||||||
7 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.60 | ||||||
8 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 33.61 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | JGI Svømning | 33.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.99 | ||||||
11 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.29 | ||||||
12 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.33 | ||||||
13 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.41 | ||||||
14 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 35.25 | ||||||
15 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.63 | ||||||
16 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.90 | ||||||
17 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.05 | ||||||
18 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 36.67 | ||||||
19 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.68 | ||||||
20 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 37.18 | ||||||
21 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.32 | ||||||
22 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.66 | ||||||
- | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 28.35 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Alexander Vergereau (2004) 31.48 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Magnus Ulrik Larsen (2005) 34.23 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.69 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 32.08 | ||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.45 | ||||||
4 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.39 | ||||||
5 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.68 | ||||||
6 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.46 | ||||||
7 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.84 | ||||||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.89 | ||||||
9 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.39 | ||||||
10 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.97 | ||||||
11 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.09 | ||||||
12 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.38 | ||||||
13 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | Ishøj Svømme Klub | 38.79 | ||||||
14 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.23 | ||||||
15 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.29 | ||||||
16 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.96 | ||||||
17 | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | 41.30 | ||||||
18 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.42 | ||||||
19 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.18 | ||||||
20 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | Kalundborg SK | 43.60 | ||||||
21 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.90 | ||||||
22 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.74 | ||||||
23 | William Zuk Rasmussen | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.85 | ||||||
24 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.14 | ||||||
25 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.89 | ||||||
26 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.93 | ||||||
27 | Jonas Hennings Lindhardt | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.67 | ||||||
28 | Jakob Bagge | 2006 | Kalundborg SK | 48.05 | ||||||
29 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.08 | ||||||
30 | Luca Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 28.35 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Alexander Vergereau (2004) 31.48 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 30.69 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.15 | 16-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.29 | ||||||
3 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.49 | ||||||
4 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.74 | ||||||
5 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.49 | ||||||
6 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 31.14 | ||||||
7 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.18 | ||||||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 31.45 | ||||||
9 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.76 | ||||||
10 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.18 | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 28.35 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Alexander Vergereau (2004) 31.48 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 30.69 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.91 | ||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.97 | ||||||
3 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.53 | ||||||
4 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 32.54 | ||||||
5 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 33.49 | ||||||
6 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.51 | ||||||
7 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.55 | ||||||
8 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.84 | ||||||
9 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.07 | ||||||
10 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.46 | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 28.35 2018-05-12 |
Årg. 2004-2005: Alexander Vergereau (2004) 31.48 2018-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 30.69 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.09 | ||||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 32.51 | ||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.85 | ||||||
4 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.77 | ||||||
5 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.48 | ||||||
6 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.02 | ||||||
7 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.03 | ||||||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.19 | ||||||
9 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.33 | ||||||
10 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 15, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Sofie Hansen (2002) 2:25.12 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.66 | 1:10.22 | 1:52.34 | 2:27.41 | Deltager ikke i finalen | ||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.53 | 1:09.61 | 1:52.89 | 2:27.71 | |||
3 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.69 | 1:11.68 | 1:55.00 | 2:31.58 | |||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.26 | 1:11.15 | 1:57.43 | 2:32.54 | |||
5 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 33.06 | 1:15.42 | 1:56.38 | 2:33.30 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.28 | 1:16.04 | 1:58.63 | 2:35.20 | |||
7 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.97 | 1:13.81 | 2:00.30 | 2:36.41 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 34.17 | 1:15.83 | 1:59.09 | 2:36.64 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 32.86 | 1:14.68 | 2:00.46 | 2:37.17 | |||
10 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.05 | 1:15.11 | 2:00.96 | 2:38.07 | |||
11 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Greve Svømmeklub | 34.68 | 1:14.59 | 2:02.78 | 2:39.64 | |||
12 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.23 | 1:16.14 | 2:04.34 | 2:39.74 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.72 | 1:16.16 | 2:05.29 | 2:40.25 | |||
14 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.28 | 1:17.09 | 2:05.40 | 2:41.07 | Deltager ikke i finalen | ||
15 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.64 | 1:17.01 | 2:04.33 | 2:41.30 | |||
16 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.36 | 1:14.51 | 2:05.42 | 2:41.36 | |||
17 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.71 | 1:13.96 | 2:01.66 | 2:41.46 | |||
18 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 35.29 | 1:19.85 | 2:04.24 | 2:41.84 | |||
19 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.71 | 1:18.02 | 2:04.21 | 2:42.09 | |||
20 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.07 | 1:17.02 | 2:03.85 | 2:42.33 | |||
21 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.69 | 1:16.03 | 2:04.55 | 2:42.77 | |||
22 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.32 | 1:18.96 | 2:02.56 | 2:42.96 | |||
23 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.84 | 2:43.20 | 2:43.20 | ||||
24 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.18 | 1:19.08 | 2:06.32 | 2:43.84 | |||
25 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.38 | 1:18.09 | 2:06.51 | 2:43.91 | |||
26 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.42 | 1:19.40 | 2:05.67 | 2:45.11 | |||
26 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.30 | 2:45.11 | 2:45.11 | ||||
28 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.14 | 1:20.47 | 2:07.76 | 2:45.73 | |||
29 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.15 | 1:16.27 | 2:08.20 | 2:45.81 | |||
30 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.00 | 1:21.13 | 2:10.78 | 2:45.86 | |||
31 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.74 | 1:19.46 | 2:10.85 | 2:46.30 | |||
32 | Alma Møller-Ern | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.61 | 1:20.95 | 2:08.67 | 2:46.75 | |||
33 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 37.13 | 2:46.77 | 2:46.77 | ||||
34 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.56 | 1:19.87 | 2:06.55 | 2:47.15 | |||
35 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.52 | 2:48.57 | 2:48.57 | ||||
36 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.51 | 1:16.11 | 2:10.15 | 2:49.11 | |||
37 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.47 | 2:49.17 | 2:49.17 | ||||
38 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.93 | 1:21.38 | 2:08.16 | 2:50.16 | |||
39 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.59 | 2:50.65 | 2:50.65 | ||||
40 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.12 | 1:20.95 | 2:12.11 | 2:50.89 | |||
41 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.68 | 2:51.17 | 2:51.17 | ||||
42 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.49 | 2:51.93 | 2:51.93 | ||||
43 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.21 | 2:54.00 | 2:54.00 | ||||
44 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.82 | 2:54.75 | 2:54.75 | ||||
45 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.19 | 2:54.98 | 2:54.98 | ||||
46 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.38 | 1:25.68 | 2:13.30 | 2:55.21 | |||
47 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 35.97 | 2:55.47 | 2:55.47 | ||||
48 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.38 | 1:20.61 | 2:12.66 | 2:55.72 | |||
49 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.87 | 2:56.10 | 2:56.10 | ||||
50 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.22 | 1:24.26 | 2:16.90 | 2:56.43 | |||
51 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 42.16 | 2:57.12 | 2:57.12 | ||||
52 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.01 | 2:58.46 | 2:58.46 | ||||
53 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.39 | 2:59.41 | 2:59.41 | ||||
54 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 39.00 | 3:01.10 | 3:01.10 | ||||
55 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.81 | 3:02.04 | 3:02.04 | ||||
56 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.13 | 3:02.60 | 3:02.60 | ||||
57 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.83 | 3:02.91 | 3:02.91 | ||||
58 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 43.11 | 3:02.92 | 3:02.92 | ||||
59 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.09 | 3:03.36 | 3:03.36 | ||||
60 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.60 | 3:03.86 | 3:03.86 | ||||
61 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.27 | 3:05.80 | 3:05.80 | ||||
62 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 42.28 | 3:06.63 | 3:06.63 | ||||
63 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.17 | 3:07.95 | 3:07.95 | ||||
64 | Malene Dithmar | 2006 | Greve Svømmeklub | 43.81 | 3:08.39 | 3:08.39 | ||||
65 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.71 | 3:10.83 | 3:10.83 | ||||
66 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | Greve Svømmeklub | 40.02 | 3:10.89 | 3:10.89 | ||||
67 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.44 | 3:10.92 | 3:10.92 | ||||
68 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.32 | 3:11.20 | 3:11.20 | ||||
69 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.04 | 3:11.46 | 3:11.46 | ||||
70 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.21 | 3:14.71 | 3:14.71 | ||||
71 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.89 | 3:14.93 | 3:14.93 | ||||
72 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.79 | 3:16.26 | 3:16.26 | ||||
73 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.66 | 3:16.82 | 3:16.82 | ||||
74 | Louise Popp-Madsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.92 | 3:17.00 | 3:17.00 | ||||
75 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.94 | 3:23.59 | 3:23.59 | ||||
76 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 42.37 | 3:26.17 | 3:26.17 | ||||
77 | Mie Bysand | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.72 | 3:26.76 | 3:26.76 | ||||
78 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.61 | 3:28.85 | 3:28.85 | ||||
79 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.55 | 3:30.06 | 3:30.06 | ||||
80 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:45.67 | 2:44.02 | 3:32.22 | ||||
81 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.67 | 3:47.09 | 3:47.09 | ||||
- | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNF | ||||||
- | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | fuld neddyk 100m | |||||
- | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | ryg p mav 100m sw9.4 | |||||
- | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | ryg p mav 100m sw9.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Sofie Hansen (2002) 2:25.12 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.43 | 1:09.03 | 1:52.27 | 2:27.54 | |||
2 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.93 | 1:09.89 | 1:55.54 | 2:29.97 | |||
3 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.09 | 1:12.60 | 1:55.68 | 2:30.68 | |||
4 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 32.55 | 1:13.70 | 1:58.56 | 2:35.50 | |||
5 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.36 | 1:16.23 | 1:58.82 | 2:36.54 | |||
6 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.36 | 1:15.10 | 2:02.65 | 2:36.76 | |||
7 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.98 | 1:13.58 | 2:00.05 | 2:37.10 | |||
8 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Greve Svømmeklub | 33.97 | 1:13.01 | 2:01.22 | 2:38.85 | |||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.49 | 1:14.58 | 2:05.37 | 2:41.55 | |||
10 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.86 | 1:16.55 | 2:05.65 | 2:42.95 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:32 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 16, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Jakob M. Jørgensen (1997) 2:10.43 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.29 | 1:01.80 | 1:41.13 | 2:11.46 | Deltager ikke i finalen | ||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.18 | 1:03.83 | 1:41.88 | 2:13.10 | |||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.26 | 1:02.41 | 1:42.35 | 2:13.65 | |||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.92 | 1:03.35 | 1:43.93 | 2:14.74 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.31 | 1:04.73 | 1:44.42 | 2:14.91 | |||
6 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.38 | 1:05.61 | 1:44.50 | 2:15.50 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.91 | 1:05.11 | 1:45.94 | 2:17.56 | |||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 29.01 | 1:03.68 | 1:46.83 | 2:17.91 | |||
9 | Christian Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.12 | 1:07.18 | 1:47.67 | 2:19.13 | |||
10 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 29.67 | 1:05.71 | 1:48.04 | 2:19.73 | |||
11 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.56 | 1:03.18 | 1:48.78 | 2:20.49 | |||
12 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.81 | 1:05.44 | 1:46.94 | 2:20.78 | |||
13 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.96 | 1:04.35 | 1:48.23 | 2:21.45 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.69 | 1:05.11 | 1:48.50 | 2:22.08 | |||
15 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.37 | 1:08.11 | 1:50.39 | 2:24.34 | |||
16 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.58 | 1:07.40 | 1:50.51 | 2:25.75 | |||
17 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.23 | 1:12.47 | 1:52.64 | 2:26.30 | |||
18 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.80 | 1:10.97 | 1:52.34 | 2:26.79 | |||
19 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.87 | 1:11.68 | 1:53.06 | 2:27.26 | |||
20 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.46 | 1:11.00 | 1:54.41 | 2:28.62 | Deltager ikke i finalen | ||
21 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.22 | 1:13.14 | 1:55.88 | 2:29.81 | |||
22 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.29 | 1:12.87 | 1:57.44 | 2:29.83 | |||
23 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.66 | 1:11.33 | 1:56.88 | 2:29.99 | |||
24 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.09 | 1:13.22 | 2:00.75 | 2:32.76 | |||
25 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.11 | 1:11.70 | 1:58.38 | 2:32.82 | |||
26 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.92 | 1:13.26 | 1:58.48 | 2:33.78 | |||
27 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 32.42 | 1:13.73 | 1:58.77 | 2:33.85 | |||
28 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.68 | 1:15.86 | 1:59.26 | 2:35.72 | |||
29 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.04 | 1:12.50 | 2:03.22 | 2:35.80 | |||
30 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 32.03 | 1:13.39 | 2:01.96 | 2:36.15 | |||
31 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 33.23 | 1:15.93 | 2:02.47 | 2:36.21 | |||
32 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 32.27 | 1:13.66 | 2:01.43 | 2:36.75 | |||
33 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.87 | 1:16.69 | 2:01.88 | 2:37.31 | |||
34 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.37 | 1:15.40 | 2:02.89 | 2:38.67 | |||
35 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.94 | 1:14.43 | 2:01.64 | 2:39.07 | |||
36 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.25 | 1:17.02 | 2:05.03 | 2:40.09 | |||
37 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.12 | 1:19.51 | 2:04.73 | 2:41.45 | |||
38 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.61 | 1:18.25 | 2:03.06 | 2:41.98 | |||
39 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.60 | 1:18.63 | 2:05.09 | 2:42.22 | |||
40 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.20 | 1:14.90 | 2:06.01 | 2:42.51 | |||
41 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 35.09 | 1:21.94 | 2:06.66 | 2:44.91 | |||
42 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.34 | 1:19.01 | 2:09.46 | 2:44.99 | |||
43 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.07 | 1:18.81 | 2:09.14 | 2:46.50 | |||
44 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.94 | 1:23.85 | 2:12.78 | 2:50.18 | |||
45 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.55 | 1:22.13 | 2:12.71 | 2:51.28 | Deltager ikke i finalen | ||
46 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.13 | 1:22.61 | 2:12.06 | 2:52.42 | |||
47 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.02 | 1:23.02 | 2:15.15 | 2:53.72 | |||
48 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.75 | 1:26.58 | 2:12.39 | 2:54.19 | |||
49 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.72 | 1:24.26 | 2:16.86 | 2:55.61 | |||
50 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.87 | 1:22.35 | 2:15.48 | 2:55.67 | |||
51 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.71 | 1:26.95 | 2:18.26 | 2:56.22 | |||
52 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.42 | 1:23.20 | 2:18.49 | 2:57.48 | |||
53 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.27 | 1:25.62 | 2:18.69 | 3:01.37 | |||
54 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.79 | 1:25.23 | 2:24.31 | 3:03.64 | |||
55 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.90 | 1:24.28 | 2:22.86 | 3:03.67 | |||
56 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.33 | 1:30.21 | 2:24.47 | 3:05.89 | |||
57 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.19 | 1:26.73 | 2:26.48 | 3:06.78 | |||
58 | Mark Dimon | 2006 | Greve Svømmeklub | 44.27 | 1:35.44 | 2:26.08 | 3:08.70 | |||
59 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.58 | 1:32.98 | 2:25.34 | 3:09.37 | |||
60 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.91 | 1:40.12 | 2:32.29 | 3:11.14 | |||
61 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | Ishøj Svømme Klub | 40.57 | 1:28.53 | 2:30.81 | 3:12.27 | |||
62 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.70 | 1:33.58 | 2:31.29 | 3:15.13 | |||
63 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.28 | 1:39.61 | 2:40.54 | 3:29.74 | |||
64 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.63 | 1:48.24 | 2:45.94 | 3:32.98 | |||
65 | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | 51.71 | 1:43.47 | 2:42.80 | 3:33.85 | |||
66 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.22 | 1:42.74 | 2:51.15 | 3:38.73 | |||
67 | William Zuk Rasmussen | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 52.06 | 1:45.53 | 2:54.81 | 3:43.31 | |||
68 | Jonas Hennings Lindhardt | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.50 | 1:53.05 | 3:02.27 | 3:48.56 | |||
- | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Afsæt mave 50m sw6.2 | |||||
- | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ESB v 150m sw 7.6 | |||||
- | Luca Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | asyn arme 45m sw8.2 | |||||
- | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | ESB v 50m sw8.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Jakob M. Jørgensen (1997) 2:10.43 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.21 | 1:04.64 | 1:40.98 | 2:11.04 | |||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.81 | 1:02.79 | 1:43.53 | 2:13.62 | |||
3 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.14 | 1:04.12 | 1:43.25 | 2:15.78 | |||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.07 | 1:05.99 | 1:46.87 | 2:18.34 | |||
5 | Christian Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.37 | 1:07.77 | 1:48.24 | 2:18.98 | |||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.50 | 1:07.18 | 1:48.01 | 2:19.56 | |||
7 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 29.48 | 1:05.65 | 1:48.30 | 2:19.63 | |||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.78 | 1:04.35 | 1:49.76 | 2:22.05 | |||
9 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.96 | 1:07.78 | 1:50.19 | 2:22.23 | |||
10 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 31.69 | 1:09.03 | 1:52.63 | 2:26.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:45 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 35.11 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 37.94 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 37.37 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 35.12 | ||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.25 | ||||||
3 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 35.49 | ||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.62 | ||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.93 | ||||||
7 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.18 | ||||||
8 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.49 | ||||||
9 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.43 | ||||||
10 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.50 | ||||||
11 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.72 | ||||||
12 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 38.20 | ||||||
13 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.44 | ||||||
14 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 38.45 | ||||||
15 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.95 | ||||||
16 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 38.96 | ||||||
17 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.14 | ||||||
18 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 39.28 | ||||||
19 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 39.69 | ||||||
20 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.20 | ||||||
21 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 40.29 | ||||||
22 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.69 | ||||||
23 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 42.20 | ||||||
24 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.16 | ||||||
25 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.34 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 35.11 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 37.94 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 37.37 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.98 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.62 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.92 | ||||||
4 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.89 | ||||||
5 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.13 | ||||||
6 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.38 | ||||||
7 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 39.44 | ||||||
8 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.71 | ||||||
9 | Alma Møller-Ern | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.94 | ||||||
10 | Malene Dithmar | 2006 | Greve Svømmeklub | 40.42 | ||||||
11 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.45 | ||||||
12 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.60 | ||||||
13 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.95 | ||||||
14 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.18 | ||||||
15 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.78 | ||||||
16 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.87 | ||||||
17 | Lærke Marie Clausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 42.13 | ||||||
18 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 42.62 | ||||||
19 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.63 | ||||||
20 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.67 | ||||||
21 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.68 | ||||||
22 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.83 | ||||||
23 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 43.00 | ||||||
24 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.68 | ||||||
25 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.18 | ||||||
26 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.24 | ||||||
27 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.67 | ||||||
28 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | Greve Svømmeklub | 48.99 | ||||||
29 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 54.00 | ||||||
30 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.85 | ||||||
- | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 35.11 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Sofie Bruun Høvring (2004) 37.94 2018-05-12 |
Årg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 37.37 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.03 | ||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.30 | ||||||
3 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.88 | ||||||
4 | Annika Frederiksen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.45 | ||||||
5 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.65 | ||||||
6 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.21 | ||||||
7 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.38 | ||||||
8 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.42 | ||||||
9 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.82 | ||||||
10 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Greve Svømmeklub | 50.72 | ||||||
11 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.56 | ||||||
12 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 51.62 | ||||||
13 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.63 | ||||||
14 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 56.67 | ||||||
15 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 58.06 | ||||||
16 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 35.11 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 34.98 2019-05-10 |
Årg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 37.37 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 35.03 | 15-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.13 | ||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.17 | ||||||
4 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 35.19 | ||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.00 | ||||||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.07 | ||||||
7 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.19 | ||||||
8 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.13 | ||||||
9 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.33 | ||||||
10 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.89 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 35.11 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 34.98 2019-05-10 |
Årg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 37.37 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.21 | ||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.28 | ||||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.03 | ||||||
4 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.32 | ||||||
5 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.34 | ||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.36 | ||||||
7 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 38.70 | ||||||
8 | Alma Møller-Ern | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.36 | ||||||
9 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.64 | ||||||
10 | Malene Dithmar | 2006 | Greve Svømmeklub | 39.93 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 35.11 2018-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 34.98 2019-05-10 |
Årg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 37.37 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.45 | ||||||
2 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.03 | ||||||
3 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.67 | ||||||
4 | Annika Frederiksen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.12 | ||||||
5 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.22 | ||||||
6 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.89 | ||||||
7 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.92 | ||||||
8 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.60 | ||||||
9 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.83 | ||||||
10 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Greve Svømmeklub | 49.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 30.16 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 34.22 2018-05-13 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 36.69 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.64 | ||||||
2 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.55 | ||||||
3 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.04 | ||||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 32.15 | ||||||
5 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.73 | ||||||
6 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.08 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.28 | ||||||
8 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.43 | ||||||
9 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.79 | ||||||
10 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.99 | ||||||
11 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.03 | ||||||
12 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.11 | ||||||
13 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 34.29 | ||||||
14 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.53 | ||||||
15 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.36 | ||||||
16 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.94 | ||||||
17 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.95 | ||||||
18 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.27 | ||||||
19 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.55 | ||||||
20 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.59 | ||||||
21 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.63 | ||||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 30.16 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 34.22 2018-05-13 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 36.69 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | JGI Svømning | 32.95 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 33.65 | ||||||
3 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.76 | ||||||
4 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 34.02 | ||||||
5 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.97 | ||||||
6 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.56 | ||||||
7 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.83 | ||||||
8 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.92 | ||||||
9 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.37 | ||||||
10 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 37.99 | ||||||
11 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 39.63 | ||||||
12 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.74 | ||||||
13 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.11 | ||||||
14 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.13 | ||||||
15 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.19 | ||||||
16 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.66 | ||||||
17 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.40 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 30.16 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Mohammed Ghizzaui (2003) 34.22 2018-05-13 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 36.69 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.66 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 38.58 | ||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.09 | ||||||
4 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.13 | ||||||
5 | Mark Dimon | 2006 | Greve Svømmeklub | 41.83 | ||||||
6 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 42.40 | ||||||
7 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 43.12 | ||||||
8 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.29 | ||||||
9 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.90 | ||||||
10 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.58 | ||||||
11 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.80 | ||||||
12 | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | 47.32 | ||||||
13 | Jakob Bagge | 2006 | Kalundborg SK | 47.84 | ||||||
14 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.23 | ||||||
15 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.28 | ||||||
16 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.33 | ||||||
17 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.60 | ||||||
18 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.68 | ||||||
19 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.37 | ||||||
20 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.99 | ||||||
21 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | Kalundborg SK | 54.23 | ||||||
22 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.96 | ||||||
23 | Luca Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.59 | ||||||
24 | Jonas Hennings Lindhardt | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.61 | ||||||
25 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 30.16 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Anders Kousgard Kortegaar (2004) 32.95 2019-05-10 |
Årg. 2006-2019: Simon Hejbroch (2006) 36.66 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.20 | ||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 30.64 | ||||||
3 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.45 | ||||||
4 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.75 | ||||||
5 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.71 | ||||||
6 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.27 | ||||||
7 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.53 | ||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.73 | ||||||
9 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.88 | ||||||
10 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.55 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 30.16 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Anders Kousgard Kortegaar (2004) 32.95 2019-05-10 |
Årg. 2006-2019: Simon Hejbroch (2006) 36.66 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | JGI Svømning | 32.41 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 34.05 | ||||||
3 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.07 | ||||||
4 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 34.98 | ||||||
5 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.22 | ||||||
6 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.23 | ||||||
7 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.29 | ||||||
8 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.65 | ||||||
9 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 37.43 | ||||||
10 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.36 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Niels Ottosen (1998) 30.16 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Anders Kousgard Kortegaar (2004) 32.95 2019-05-10 |
Årg. 2006-2019: Simon Hejbroch (2006) 36.66 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.89 | ||||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 38.55 | ||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.32 | ||||||
4 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.44 | ||||||
5 | Mark Dimon | 2006 | Greve Svømmeklub | 42.52 | ||||||
6 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 43.51 | ||||||
7 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 43.64 | ||||||
8 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.66 | ||||||
9 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.08 | ||||||
10 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:51 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 1:03.11 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:06.65 2018-05-13 |
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 1:11.42 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.29 | 1:04.45 | |||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.44 | 1:06.82 | |||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.34 | 1:07.09 | |||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 31.37 | 1:08.89 | |||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.01 | 1:09.05 | |||||
6 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 32.45 | 1:09.06 | |||||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.00 | 1:09.21 | |||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.11 | 1:09.56 | |||||
9 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.20 | 1:11.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.61 | 1:11.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.24 | 1:12.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.50 | 1:12.10 | |||||
13 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.37 | 1:12.26 | |||||
14 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.94 | 1:13.14 | |||||
15 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.48 | 1:13.52 | |||||
16 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.02 | 1:13.73 | |||||
17 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.22 | 1:13.88 | |||||
18 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.70 | 1:14.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.41 | 1:15.17 | |||||
20 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.34 | 1:15.29 | |||||
21 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.70 | 1:16.24 | |||||
22 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.59 | 1:18.51 | |||||
23 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.91 | 1:18.60 | |||||
24 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.59 | 1:21.16 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 1:03.11 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:06.65 2018-05-13 |
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 1:11.42 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.54 | 1:09.95 | |||||
2 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.90 | 1:10.71 | |||||
3 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 33.31 | 1:10.86 | |||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.78 | 1:11.24 | |||||
5 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.99 | 1:11.96 | |||||
6 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.96 | 1:12.85 | |||||
7 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.89 | 1:14.32 | |||||
8 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.34 | 1:14.49 | |||||
9 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.16 | 1:16.30 | |||||
10 | Juliane Bo Andersen | 2005 | JGI Svømning | 35.25 | 1:17.26 | |||||
11 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.71 | 1:18.34 | |||||
12 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.83 | 1:18.48 | |||||
13 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.24 | 1:19.60 | |||||
14 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 36.79 | 1:19.75 | |||||
15 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 36.03 | 1:20.14 | |||||
16 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.32 | 1:20.95 | |||||
17 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.65 | 1:21.47 | |||||
18 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.38 | 1:22.28 | |||||
19 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.74 | 1:22.55 | |||||
20 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.81 | 1:23.73 | |||||
21 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.72 | 1:26.45 | |||||
22 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 39.91 | 1:29.06 | |||||
- | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 1:03.11 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:06.65 2018-05-13 |
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 1:11.42 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.83 | 1:11.78 | |||||
2 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.98 | 1:16.26 | |||||
3 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.31 | 1:16.56 | |||||
4 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.48 | 1:20.66 | |||||
5 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 37.29 | 1:23.60 | |||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.13 | 1:28.23 | |||||
7 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.97 | 1:36.88 | |||||
8 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.69 | 1:40.98 | |||||
9 | Louise Popp-Madsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.78 | 1:41.66 | |||||
10 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.87 | 1:41.78 | |||||
11 | Mie Bysand | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.83 | 1:42.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:00 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 1:03.11 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:06.65 2018-05-13 |
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 1:11.42 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.74 | 1:02.72 | 15-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.93 | 1:06.43 | |||||
3 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.45 | 1:06.46 | |||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.26 | 1:06.58 | |||||
5 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 33.01 | 1:09.45 | |||||
6 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 31.65 | 1:09.47 | |||||
7 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.37 | 1:09.93 | |||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.20 | 1:10.18 | |||||
9 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.54 | 1:11.65 | |||||
10 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.84 | 1:12.66 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 1:03.11 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:06.65 2018-05-13 |
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 1:11.42 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.18 | 1:08.99 | |||||
2 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 32.45 | 1:09.15 | |||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.69 | 1:09.45 | |||||
4 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 32.61 | 1:10.52 | |||||
5 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.39 | 1:10.72 | |||||
6 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.81 | 1:12.09 | |||||
7 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.20 | 1:13.81 | |||||
8 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.80 | 1:15.81 | |||||
9 | Juliane Bo Andersen | 2005 | JGI Svømning | 35.92 | 1:18.29 | |||||
10 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.59 | 1:19.30 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 1:03.11 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:06.65 2018-05-13 |
Årg. 2007-2019: Julie Liv Madsen (2006) 1:11.42 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.13 | 1:10.35 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.93 | 1:14.84 | |||||
3 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.91 | 1:15.11 | |||||
4 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.17 | 1:19.93 | |||||
5 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 37.98 | 1:24.27 | |||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.09 | 1:26.91 | |||||
7 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.26 | 1:38.37 | |||||
8 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.59 | 1:40.10 | |||||
9 | Louise Popp-Madsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.08 | 1:44.45 | |||||
10 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.55 | 1:46.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:00 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 56.45 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Mikkel Jørgensen (2003) 1:03.60 2018-05-13 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 1:08.79 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.29 | 57.27 | |||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.97 | 58.25 | |||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.11 | 58.52 | |||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 27.56 | 58.72 | |||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.74 | 59.49 | |||||
6 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 28.81 | 1:00.23 | |||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.64 | 1:00.67 | |||||
8 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.51 | 1:00.95 | |||||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.70 | 1:01.65 | |||||
10 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.71 | 1:01.75 | |||||
11 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.26 | 1:02.21 | |||||
12 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.65 | 1:02.45 | |||||
13 | Christian Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.19 | 1:02.98 | |||||
14 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.31 | 1:03.53 | |||||
15 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.73 | 1:03.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 29.11 | 1:04.01 | |||||
17 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.37 | 1:04.03 | |||||
18 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 29.32 | 1:04.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.33 | 1:05.53 | |||||
20 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.17 | 1:07.29 | |||||
21 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 30.96 | 1:09.24 | |||||
22 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.41 | 1:09.97 | |||||
23 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.42 | 1:10.28 | |||||
24 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.30 | 1:10.81 | |||||
25 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 32.66 | 1:12.09 | |||||
26 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.30 | 1:13.14 | |||||
27 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.81 | 1:17.33 | |||||
28 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.26 | 1:17.83 | |||||
29 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.87 | 1:18.94 | |||||
- | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 56.45 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Mikkel Jørgensen (2003) 1:03.60 2018-05-13 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 1:08.79 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 28.46 | 1:01.93 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.98 | 1:03.29 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.67 | 1:04.94 | |||||
4 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 29.73 | 1:05.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.86 | 1:07.32 | |||||
6 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.97 | 1:07.34 | |||||
7 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 31.02 | 1:07.59 | |||||
8 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.74 | 1:07.61 | |||||
9 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 30.70 | 1:08.58 | |||||
10 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.66 | 1:10.39 | |||||
11 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 32.48 | 1:10.67 | |||||
12 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.26 | 1:11.52 | |||||
13 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.21 | 1:11.95 | |||||
14 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 33.81 | 1:12.06 | |||||
15 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.77 | 1:13.68 | |||||
16 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.20 | 1:14.56 | |||||
17 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 34.65 | 1:16.34 | |||||
18 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.35 | 1:16.36 | |||||
19 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.47 | 1:26.10 | |||||
20 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.64 | 1:30.12 | |||||
21 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.24 | 1:45.29 | |||||
- | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 56.45 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Mikkel Jørgensen (2003) 1:03.60 2018-05-13 |
Årg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 1:08.79 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.21 | 1:03.34 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.24 | 1:08.52 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
3 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 31.12 | 1:08.76 | |||||
4 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 32.54 | 1:12.44 | |||||
5 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.34 | 1:16.99 | |||||
6 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 36.77 | 1:18.84 | |||||
7 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.53 | 1:21.04 | |||||
8 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.97 | 1:21.22 | |||||
9 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.98 | 1:21.74 | |||||
10 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.70 | 1:22.99 | |||||
11 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.13 | 1:26.13 | |||||
12 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.88 | 1:28.21 | |||||
13 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Greve Svømmeklub | 40.63 | 1:29.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.27 | 1:29.57 | |||||
15 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.42 | 1:29.70 | |||||
16 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.73 | 1:37.02 | |||||
17 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | Kalundborg SK | 43.20 | 1:37.89 | |||||
18 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.29 | 1:38.10 | |||||
19 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.16 | 1:40.75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:09 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 56.45 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Julius Svarrer (2005) 1:01.93 2019-05-10 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:03.34 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.52 | 56.80 | |||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.72 | 57.87 | |||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.98 | 58.05 | |||||
4 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.04 | 58.37 | |||||
5 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 27.75 | 59.24 | |||||
6 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.79 | 1:01.26 | |||||
7 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.87 | 1:01.88 | |||||
8 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 29.09 | 1:01.97 | |||||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.34 | 1:02.14 | |||||
10 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.12 | 1:03.10 | |||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 56.45 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Julius Svarrer (2005) 1:01.93 2019-05-10 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:03.34 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 28.65 | 1:02.22 | |||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.66 | 1:02.36 | |||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.29 | 1:04.43 | |||||
4 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.50 | 1:05.37 | |||||
5 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 30.58 | 1:06.60 | |||||
6 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.28 | 1:07.21 | |||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.13 | 1:07.51 | |||||
8 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 29.90 | 1:08.63 | |||||
9 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 32.50 | 1:10.95 | |||||
10 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.31 | 1:11.75 | |||||
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 56.45 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Julius Svarrer (2005) 1:01.93 2019-05-10 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:03.34 2019-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.89 | 1:04.37 | |||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 31.09 | 1:07.83 | |||||
3 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.83 | 1:07.97 | |||||
4 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 32.12 | 1:11.69 | |||||
5 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.72 | 1:19.25 | |||||
6 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 36.86 | 1:19.77 | |||||
7 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.63 | 1:19.84 | |||||
8 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.44 | 1:21.94 | |||||
9 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.23 | 1:24.83 | |||||
- | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:09 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 21, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Viktor Holm (1996) 16:43.72 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 1:02.98 | 2:08.72 | 3:13.22 | 4:17.72 | 16:08.88 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | |
5:22.36 | 6:26.65 | 7:31.03 | 8:35.88 | |||||||
9:40.95 | 10:45.91 | 11:50.39 | 12:55.12 | |||||||
14:00.15 | 15:05.40 | |||||||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 1:04.59 | 2:13.09 | 3:22.05 | 4:31.12 | 17:15.57 | ||
5:40.33 | 6:48.95 | 7:58.11 | 9:07.28 | |||||||
10:16.75 | 11:26.35 | 12:35.91 | 13:45.98 | |||||||
14:56.49 | 16:07.15 | |||||||||
3 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.99 | 2:12.01 | 3:20.86 | 4:29.89 | 17:24.04 | ||
5:38.52 | 6:47.79 | 7:57.24 | 9:07.55 | |||||||
10:17.51 | 11:28.41 | 12:40.21 | 13:50.18 | |||||||
15:02.81 | 16:14.38 | |||||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.80 | 2:18.78 | 3:30.63 | 4:42.24 | 17:40.84 | ||
5:53.61 | 7:05.21 | 8:16.43 | 9:27.74 | |||||||
10:39.08 | 11:50.23 | 13:00.90 | 14:11.34 | |||||||
15:21.95 | 16:32.46 | |||||||||
5 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.66 | 2:21.76 | 3:35.15 | 4:47.97 | 18:20.64 | ||
6:01.44 | 7:15.03 | 8:28.90 | 9:41.62 | |||||||
10:56.08 | 12:10.28 | 13:25.12 | 14:40.40 | |||||||
15:55.32 | 17:09.47 | |||||||||
6 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.32 | 2:24.18 | 3:38.67 | 4:54.37 | 18:59.13 | ||
6:10.11 | 7:25.79 | 8:42.28 | 9:59.22 | |||||||
11:16.91 | 12:35.17 | 13:51.39 | 15:09.36 | |||||||
16:27.18 | 17:44.90 | |||||||||
7 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.89 | 2:29.26 | 3:45.93 | 5:03.09 | 19:02.31 | ||
6:19.86 | 7:36.72 | 8:53.85 | 10:10.95 | |||||||
11:27.81 | 12:44.36 | 14:00.62 | 15:16.68 | |||||||
16:32.78 | 17:48.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 22, 4X50m Butterfly Mix, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat Cph Mix 1 | 1993 | VAT Copenhagen | 1:53.05 | ||||||
Antoine Montier | 1993 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 28.84 | 55.67 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 27.87 | 1:23.54 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 29.51 | 1:53.05 | |||||||
2 | Slagelse Mix | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:54.98 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 26.23 | 26.23 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 26.77 | 53.00 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 30.91 | 1:23.91 | |||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 31.07 | 1:54.98 | |||||||
3 | Vat Cph Mix 2 | 2000 | VAT Copenhagen | 1:58.95 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 30.09 | 58.25 | |||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 30.41 | 1:28.66 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 30.29 | 1:58.95 | |||||||
4 | Gti 1 Vikings | 2001 | GTI | 1:59.03 | ||||||
Nicklas Plank | 2004 | 28.13 | 28.13 | |||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 28.42 | 56.55 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 30.51 | 1:27.06 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 31.97 | 1:59.03 | |||||||
5 | Vat Cph Mix 3 | 1999 | VAT Copenhagen | 2:02.37 | ||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 28.44 | 28.44 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 29.71 | 58.15 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 31.59 | 1:29.74 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 32.63 | 2:02.37 | |||||||
6 | Gti2 Warriors | 2002 | GTI | 2:02.86 | ||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 28.77 | 28.77 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 29.62 | 58.39 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 30.84 | 1:29.23 | |||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 33.63 | 2:02.86 | |||||||
7 | Gti Amazons | 1998 | GTI | 2:05.29 | ||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 32.97 | 1:03.66 | |||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 28.52 | 1:32.18 | |||||||
Nicole Damshøj Andersen | 2006 | 33.11 | 2:05.29 | |||||||
8 | Vi39 Stjernemix | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:05.36 | ||||||
Sean Petersen | 2006 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 32.22 | 1:01.34 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | 30.55 | 1:31.89 | |||||||
Sarah Gudme | 2007 | 33.47 | 2:05.36 | |||||||
9 | Vat Cph Mix 4 | 2001 | VAT Copenhagen | 2:08.17 | ||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 30.97 | 1:01.80 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 33.09 | 1:34.89 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 33.28 | 2:08.17 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:20 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Sofie Hansen (2002) 5:12.50 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.35 | 2:31.83 | 4:02.84 | 5:15.95 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:11.64 | 2:36.56 | 4:08.93 | 5:18.82 | |||
3 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:13.20 | 2:42.17 | 4:15.30 | 5:31.88 | |||
4 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.62 | 2:47.38 | 4:16.09 | 5:32.03 | |||
5 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:17.59 | 2:51.36 | 4:24.53 | 5:44.05 | |||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.20 | 2:51.19 | 4:31.14 | 5:48.53 | |||
- | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Sofie Hansen (2002) 5:12.50 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:15.54 | 2:42.58 | 4:29.96 | 5:46.17 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.82 | 2:57.66 | 4:31.66 | 5:52.78 | |||
3 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:18.62 | 2:49.39 | 4:31.25 | 5:53.40 | |||
4 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:20.03 | 2:52.45 | 4:26.39 | 5:53.68 | |||
5 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.42 | 2:53.89 | 4:37.98 | 5:55.35 | |||
6 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 1:24.23 | 2:56.42 | 4:37.45 | 6:06.78 | |||
7 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 1:51.13 | 3:04.09 | 4:45.87 | 6:09.31 | |||
8 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.19 | 3:09.41 | 4:56.57 | 6:23.84 | |||
9 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.18 | 3:19.39 | 5:07.28 | 6:39.82 | |||
10 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:31.67 | 3:14.03 | 5:08.23 | 6:42.06 | |||
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Sofie Hansen (2002) 5:12.50 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.39 | 2:47.46 | 4:20.93 | 5:40.29 | |||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.72 | 2:53.54 | 4:46.00 | 6:10.48 | |||
3 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:31.32 | 3:00.37 | 4:52.13 | 6:14.46 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 24, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Jacob M. Jørgensen (1997) 4:39.80 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.12 | 2:14.58 | 3:34.01 | 4:39.80 | 16-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.98 | 2:14.94 | 3:38.40 | 4:43.20 | |||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.05 | 2:22.89 | 3:45.36 | 4:48.83 | |||
4 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.54 | 2:14.27 | 3:45.23 | 4:49.03 | |||
5 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.21 | 2:24.43 | 3:47.36 | 4:51.68 | |||
6 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:03.20 | 2:17.70 | 3:51.87 | 5:00.49 | |||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.58 | 2:22.18 | 3:54.96 | 5:00.84 | |||
8 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.80 | 2:20.69 | 3:52.71 | 5:03.56 | |||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.43 | 2:27.33 | 3:56.11 | 5:03.86 | |||
10 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.41 | 2:24.06 | 3:57.96 | 5:06.03 | |||
11 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.58 | 2:25.06 | 4:05.50 | 5:12.15 | |||
12 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:15.77 | 2:47.67 | 4:19.10 | 5:36.36 | |||
- | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | ESB 300m sw9.4 | |||||
Løb 24, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Jacob M. Jørgensen (1997) 4:39.80 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.06 | 2:21.54 | 3:44.32 | 4:52.10 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.31 | 2:33.99 | 4:06.70 | 5:18.78 | |||
3 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.32 | 2:34.40 | 4:15.45 | 5:22.26 | |||
4 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:09.01 | 2:37.90 | 4:10.12 | 5:24.84 | |||
5 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.12 | 2:41.34 | 4:11.74 | 5:27.72 | |||
6 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.04 | 2:45.29 | 4:21.02 | 5:37.69 | |||
7 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.82 | 2:42.73 | 4:30.93 | 5:46.41 | |||
8 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:15.52 | 2:49.27 | 4:29.05 | 5:49.77 | |||
9 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.98 | 3:06.19 | 4:45.47 | 6:12.81 | |||
10 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.33 | 3:11.57 | 4:59.02 | 6:20.37 | |||
- | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Jacob M. Jørgensen (1997) 4:39.80 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.85 | 2:39.43 | 4:13.35 | 5:27.72 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 27.33 2019-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 27.01 2019-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 29.19 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.33 | 15-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.68 | ||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.80 | 15-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.94 | ||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.36 | ||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.39 | ||||||
7 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.40 | ||||||
8 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.43 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.50 | ||||||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.65 | ||||||
11 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.75 | ||||||
11 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.75 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.92 | ||||||
14 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.03 | ||||||
15 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.12 | ||||||
15 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 29.12 | ||||||
17 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.15 | ||||||
17 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Greve Svømmeklub | 29.15 | ||||||
19 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 29.51 | ||||||
20 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.68 | ||||||
21 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.73 | ||||||
22 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.05 | ||||||
23 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.20 | ||||||
24 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.22 | ||||||
25 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.24 | ||||||
26 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.28 | ||||||
27 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.29 | ||||||
28 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.32 | ||||||
29 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.56 | ||||||
30 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.59 | ||||||
31 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.64 | ||||||
32 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 30.66 | ||||||
33 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 30.67 | ||||||
34 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.74 | ||||||
35 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.86 | ||||||
36 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.05 | ||||||
37 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 31.09 | ||||||
38 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 31.36 | ||||||
39 | Mathilde Hjort Petersen | 2002 | Halstedhus | 31.41 | ||||||
40 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.45 | ||||||
41 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.99 | ||||||
42 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.10 | ||||||
43 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.29 | ||||||
44 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 32.43 | ||||||
45 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.71 | ||||||
46 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.79 | ||||||
47 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 33.61 | ||||||
48 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 33.97 | ||||||
49 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.02 | Deltager ikke i finalen | |||||
50 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.88 | ||||||
51 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.41 | ||||||
- | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 27.33 2019-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 27.01 2019-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 29.19 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.01 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.05 | ||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 28.11 | ||||||
4 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.15 | ||||||
5 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.29 | ||||||
6 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.53 | ||||||
7 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.18 | ||||||
8 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.44 | ||||||
9 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.51 | ||||||
9 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.51 | ||||||
11 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.58 | ||||||
12 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.84 | ||||||
13 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.91 | ||||||
14 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.95 | ||||||
15 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 31.06 | ||||||
16 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.22 | ||||||
17 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.76 | ||||||
18 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.97 | ||||||
19 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.06 | ||||||
20 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.11 | ||||||
21 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.21 | ||||||
22 | Alma Møller-Ern | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.49 | ||||||
23 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.66 | ||||||
24 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.75 | ||||||
25 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.80 | ||||||
26 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.17 | ||||||
27 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.18 | ||||||
28 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.39 | ||||||
28 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.39 | ||||||
30 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.22 | ||||||
31 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.52 | ||||||
32 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.53 | ||||||
33 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.06 | ||||||
34 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.34 | ||||||
35 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.42 | ||||||
36 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.73 | ||||||
37 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 39.84 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 27.33 2019-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 27.01 2019-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 29.19 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.19 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.52 | ||||||
3 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.59 | ||||||
4 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.94 | ||||||
5 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 31.04 | ||||||
6 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.88 | ||||||
7 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.63 | ||||||
8 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.71 | ||||||
9 | Louise Popp-Madsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.73 | ||||||
10 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.77 | ||||||
11 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.96 | ||||||
12 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.12 | ||||||
13 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.33 | ||||||
14 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.33 | ||||||
15 | Mie Bysand | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.54 | ||||||
16 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.57 | ||||||
17 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.24 | ||||||
18 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.04 | ||||||
19 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.90 | ||||||
20 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 38.64 | ||||||
21 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.75 | ||||||
22 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.50 | ||||||
23 | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 27.33 2019-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 27.01 2019-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 29.19 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.34 | ||||||
2 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.40 | ||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.79 | ||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.05 | ||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.08 | ||||||
6 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.12 | ||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.12 | ||||||
8 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.34 | ||||||
9 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.73 | ||||||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.53 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 27.33 2019-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 27.01 2019-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 29.19 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.06 | ||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 28.37 | ||||||
3 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.56 | ||||||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.17 | ||||||
5 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.21 | ||||||
6 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.40 | ||||||
7 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.10 | ||||||
8 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.64 | ||||||
9 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.69 | ||||||
10 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.75 | ||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Regitze Gaard (2001) 27.33 2019-05-12 |
Årg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 27.01 2019-05-12 |
Årg. 2007-2019: Sofie Ravn Herche (2007) 29.19 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.87 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.30 | ||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.43 | ||||||
4 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.60 | ||||||
5 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 31.15 | ||||||
6 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.90 | ||||||
7 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.96 | ||||||
8 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.71 | ||||||
9 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.07 | ||||||
10 | Louise Popp-Madsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:52 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 24.24 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 25.79 2019-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 26.43 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 24.95 | ||||||
2 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.09 | ||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 25.12 | ||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.28 | ||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.63 | ||||||
6 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 25.68 | ||||||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.82 | ||||||
8 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.94 | ||||||
9 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 26.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.36 | ||||||
11 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.37 | ||||||
12 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 26.42 | ||||||
13 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.50 | ||||||
14 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.60 | ||||||
15 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 26.65 | ||||||
16 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 26.68 | ||||||
17 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.95 | ||||||
18 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.01 | ||||||
19 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 27.07 | ||||||
20 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.14 | ||||||
21 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.23 | ||||||
22 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.26 | ||||||
23 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.30 | ||||||
24 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.49 | ||||||
25 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.50 | ||||||
26 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.77 | ||||||
27 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 27.92 | ||||||
28 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.17 | ||||||
29 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.19 | ||||||
30 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.22 | ||||||
31 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 28.89 | ||||||
32 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.32 | ||||||
33 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.67 | ||||||
34 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 29.69 | ||||||
35 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.37 | ||||||
36 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.75 | ||||||
- | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 24.24 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 25.79 2019-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 26.43 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.79 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.36 | ||||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.79 | ||||||
4 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.81 | ||||||
5 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 26.90 | ||||||
6 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 27.13 | ||||||
7 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.22 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
8 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.32 | ||||||
9 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 27.43 | ||||||
10 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 27.52 | ||||||
11 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.54 | ||||||
12 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 27.71 | ||||||
14 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.88 | ||||||
15 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.93 | ||||||
16 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.00 | ||||||
17 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.11 | ||||||
18 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.26 | ||||||
19 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.33 | ||||||
20 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 28.38 | ||||||
21 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 28.45 | ||||||
22 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.68 | ||||||
23 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.82 | ||||||
24 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.76 | ||||||
25 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.99 | ||||||
26 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.86 | ||||||
27 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.71 | ||||||
28 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.32 | ||||||
29 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.53 | ||||||
30 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.24 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 24.24 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 25.79 2019-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 26.43 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.43 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.54 | ||||||
3 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 30.28 | ||||||
4 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.69 | ||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.92 | ||||||
6 | Mark Dimon | 2006 | Greve Svømmeklub | 31.26 | ||||||
7 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.34 | ||||||
8 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.71 | ||||||
9 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.92 | ||||||
10 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.10 | ||||||
11 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.46 | ||||||
12 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.76 | ||||||
13 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.77 | ||||||
14 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 32.92 | ||||||
15 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.93 | ||||||
16 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.98 | ||||||
17 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.06 | ||||||
18 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 33.09 | ||||||
19 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.77 | ||||||
20 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.68 | ||||||
21 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | Greve Svømmeklub | 34.77 | ||||||
22 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.05 | ||||||
23 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | Ishøj Svømme Klub | 35.17 | ||||||
24 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.55 | ||||||
25 | William Zuk Rasmussen | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.24 | ||||||
26 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.97 | ||||||
27 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.76 | ||||||
28 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.62 | ||||||
29 | Luca Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.13 | ||||||
- | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 24.24 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 25.79 2019-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 26.43 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 25.21 | ||||||
2 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.30 | ||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.38 | ||||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 25.48 | ||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.71 | ||||||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.99 | ||||||
7 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.04 | ||||||
8 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.37 | ||||||
9 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.48 | ||||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.01 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 24.24 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 25.79 2019-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 26.43 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.70 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.29 | ||||||
3 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.73 | ||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.90 | ||||||
5 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.04 | ||||||
6 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 27.28 | ||||||
7 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 27.38 | ||||||
8 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 27.53 | ||||||
9 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.60 | ||||||
9 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.60 | ||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 24.24 2018-05-13 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 25.79 2019-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 26.43 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.47 | ||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.56 | ||||||
3 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.40 | ||||||
4 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 30.62 | ||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.68 | ||||||
6 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.83 | ||||||
7 | Mark Dimon | 2006 | Greve Svømmeklub | 31.22 | ||||||
8 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.48 | ||||||
9 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.20 | ||||||
10 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Kirstine Mørk Rasussen (2003) 2:42.99 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 38.72 | 1:20.54 | 2:03.68 | 2:46.20 | |||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.79 | 1:20.75 | 2:05.10 | 2:47.82 | |||
3 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.80 | 1:22.46 | 2:08.50 | 2:54.97 | |||
4 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.49 | 1:28.01 | 2:15.77 | 3:01.60 | |||
5 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.51 | 1:26.95 | 2:14.22 | 3:01.71 | |||
6 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.76 | 1:27.73 | 2:15.14 | 3:01.72 | |||
7 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.41 | 1:28.49 | 2:15.13 | 3:02.00 | |||
8 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.60 | 1:27.94 | 2:16.10 | 3:02.50 | |||
9 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.34 | 1:26.49 | 2:15.55 | 3:03.12 | |||
10 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 41.32 | 1:27.68 | 2:15.21 | 3:03.31 | |||
11 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.26 | 1:29.12 | 2:18.01 | 3:05.18 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.04 | 1:29.45 | 2:18.49 | 3:07.06 | |||
13 | Mathilde Svendsen | 2004 | Greve Svømmeklub | 41.65 | 1:28.43 | 2:18.61 | 3:08.30 | |||
14 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 43.49 | 1:31.99 | 2:21.02 | 3:09.84 | |||
15 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.62 | 1:31.57 | 2:21.06 | 3:10.20 | |||
16 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.14 | 1:31.45 | 2:20.79 | 3:10.39 | |||
17 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.80 | 1:31.37 | 2:20.26 | 3:10.86 | |||
18 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.75 | 1:33.99 | 2:23.74 | 3:11.07 | |||
19 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 42.56 | 1:33.78 | 2:22.51 | 3:12.05 | |||
20 | Malene Dithmar | 2006 | Greve Svømmeklub | 42.99 | 1:31.13 | 2:21.80 | 3:12.54 | |||
21 | Lærke Marie Clausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 44.20 | 1:31.95 | 2:22.06 | 3:12.68 | |||
22 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.01 | 1:32.94 | 2:22.49 | 3:12.72 | |||
23 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 44.82 | 1:35.31 | 2:28.49 | 3:20.88 | |||
24 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.67 | 1:37.74 | 2:31.10 | 3:21.59 | |||
25 | Annika Frederiksen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.31 | 1:36.13 | 2:30.93 | 3:21.78 | |||
26 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.90 | 1:37.50 | 2:31.21 | 3:23.38 | |||
27 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.53 | 1:36.17 | 2:30.07 | 3:23.82 | |||
28 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.02 | 1:41.86 | 2:33.93 | 3:28.07 | |||
29 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.31 | 1:39.53 | 2:34.04 | 3:30.94 | |||
30 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.08 | 1:45.86 | 2:40.98 | 3:36.92 | |||
31 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.80 | 1:51.61 | 2:49.13 | 3:45.60 | |||
32 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Greve Svømmeklub | 51.00 | 1:51.33 | 2:49.15 | 3:47.92 | |||
33 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.52 | 1:52.75 | 2:54.31 | 3:55.95 | |||
34 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 55.08 | 1:57.09 | 3:01.80 | 4:03.41 | |||
- | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | 2 flyben start sw7.1 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Kirstine Mørk Rasussen (2003) 2:42.99 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.87 | 1:20.08 | 2:03.90 | 2:44.80 | |||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.65 | 1:20.59 | 2:04.24 | 2:45.18 | |||
3 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.32 | 1:21.57 | 2:06.74 | 2:52.42 | |||
4 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.03 | 1:24.46 | 2:10.36 | 2:57.18 | |||
5 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.73 | 1:26.38 | 2:12.64 | 2:58.26 | |||
6 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.66 | 1:24.55 | 2:12.52 | 2:58.32 | |||
7 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.97 | 1:25.69 | 2:12.98 | 2:59.66 | |||
8 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 41.88 | 1:29.17 | 2:18.07 | 3:04.75 | |||
9 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.57 | 1:28.14 | 2:17.03 | 3:05.15 | |||
10 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.13 | 1:28.51 | 2:19.15 | 3:08.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Jacob M. Jørgensen (1997) 2:20.76 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.06 | 1:13.35 | 1:49.94 | 2:26.00 | |||
2 | Christian Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.27 | 1:17.16 | 1:58.61 | 2:39.61 | |||
3 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.43 | 1:16.30 | 1:58.29 | 2:40.16 | |||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.34 | 1:15.20 | 1:57.89 | 2:40.80 | |||
5 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.73 | 1:19.21 | 2:00.88 | 2:41.20 | |||
6 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.05 | 1:18.05 | 2:00.06 | 2:41.31 | |||
7 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.36 | 1:17.91 | 2:00.35 | 2:42.56 | |||
8 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.69 | 1:20.38 | 2:04.69 | 2:48.66 | |||
9 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 38.70 | 1:21.64 | 2:06.09 | 2:49.11 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.37 | 1:21.52 | 2:06.49 | 2:49.18 | |||
11 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 38.46 | 1:21.73 | 2:05.89 | 2:49.25 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.36 | 1:22.35 | 2:06.23 | 2:51.49 | |||
13 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.68 | 1:22.07 | 2:06.77 | 2:51.75 | |||
14 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.99 | 1:23.57 | 2:07.98 | 2:53.68 | |||
15 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.94 | 1:21.53 | 2:06.81 | 2:54.05 | |||
16 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.33 | 1:24.83 | 2:10.38 | 2:54.62 | |||
17 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.30 | 1:24.39 | 2:11.49 | 2:56.76 | |||
18 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.83 | 1:24.84 | 2:09.93 | 2:56.80 | |||
19 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.92 | 1:25.47 | 2:13.40 | 2:59.58 | |||
20 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.67 | 1:25.40 | 2:13.10 | 3:01.19 | |||
21 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 42.12 | 1:30.70 | 2:18.27 | 3:07.23 | |||
22 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.02 | 1:30.92 | 2:19.64 | 3:08.74 | |||
23 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.05 | 1:33.24 | 2:22.64 | 3:10.78 | |||
24 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.86 | 1:34.21 | 2:24.68 | 3:12.21 | |||
25 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.85 | 1:31.32 | 2:21.37 | 3:12.78 | |||
26 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 44.52 | 1:33.78 | 2:24.92 | 3:14.91 | |||
27 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 44.37 | 1:35.43 | 2:26.57 | 3:15.71 | |||
28 | Mark Dimon | 2006 | Greve Svømmeklub | 45.47 | 1:36.65 | 2:29.58 | 3:23.41 | |||
29 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 47.94 | 1:42.19 | 2:34.83 | 3:26.09 | |||
30 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.82 | 1:40.99 | 2:35.93 | 3:28.86 | |||
31 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.25 | 1:42.61 | 2:38.61 | 3:33.86 | |||
32 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 48.38 | 1:45.19 | 2:46.44 | 3:45.22 | |||
33 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.19 | 1:50.72 | 2:48.02 | 3:46.09 | |||
- | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | flyben v 110m sw7.5 | |||||
- | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | DSQ | tyvstart sw4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Jacob M. Jørgensen (1997) 2:20.76 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.05 | 1:08.97 | 1:44.55 | 2:19.75 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.22 | 1:14.14 | 1:53.75 | 2:33.33 | |||
3 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.30 | 1:14.51 | 1:55.27 | 2:36.15 | |||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.30 | 1:14.87 | 1:55.75 | 2:36.45 | |||
5 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.68 | 1:15.20 | 1:57.37 | 2:39.77 | |||
6 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.11 | 1:16.26 | 1:57.83 | 2:39.97 | |||
7 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.29 | 1:16.71 | 1:58.93 | 2:41.65 | |||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.94 | 1:16.52 | 1:59.47 | 2:43.10 | |||
9 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.21 | 1:21.85 | 2:05.57 | 2:49.09 | |||
- | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | flyben v slut sw7.5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:15 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Sofie Hansen (2002) 1:07.66 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Annika Britt Larsen (2005) 1:10.59 2019-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:15.34 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.84 | 1:10.17 | |||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.27 | 1:10.28 | |||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.40 | 1:12.38 | |||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.00 | 1:12.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.68 | 1:13.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.79 | 1:14.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 36.67 | 1:15.14 | |||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.92 | 1:15.74 | |||||
9 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.46 | 1:15.75 | |||||
10 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.17 | 1:16.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 37.66 | 1:16.18 | |||||
12 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.32 | 1:16.80 | |||||
13 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.89 | 1:17.05 | |||||
14 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 37.55 | 1:17.14 | |||||
15 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.08 | 1:17.19 | |||||
16 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 37.32 | 1:17.52 | |||||
17 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.29 | 1:19.64 | |||||
18 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.68 | 1:19.92 | |||||
19 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.94 | 1:23.25 | |||||
20 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 40.46 | 1:24.71 | |||||
21 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.48 | 1:33.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
22 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.78 | 1:44.54 | |||||
- | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Sofie Hansen (2002) 1:07.66 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Annika Britt Larsen (2005) 1:10.59 2019-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:15.34 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.65 | 1:10.59 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.93 | 1:16.35 | |||||
3 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.56 | 1:16.56 | |||||
4 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.18 | 1:16.65 | |||||
5 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.41 | 1:16.76 | |||||
6 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.03 | 1:17.77 | |||||
7 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.56 | 1:18.38 | |||||
8 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.56 | 1:18.40 | |||||
9 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 38.48 | 1:18.58 | |||||
10 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.22 | 1:18.96 | |||||
11 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.50 | 1:19.76 | |||||
12 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.05 | 1:19.92 | |||||
13 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.72 | 1:21.84 | |||||
13 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.14 | 1:21.84 | |||||
15 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.68 | 1:22.27 | |||||
16 | Alma Møller-Ern | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.43 | 1:22.74 | |||||
17 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 40.38 | 1:23.68 | |||||
18 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.36 | 1:25.19 | |||||
19 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.53 | 1:28.11 | |||||
20 | Malene Dithmar | 2006 | Greve Svømmeklub | 42.73 | 1:28.57 | |||||
21 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.12 | 1:30.53 | |||||
22 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.79 | 1:32.68 | |||||
23 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.21 | 1:36.05 | |||||
24 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 53.51 | 1:44.86 | |||||
25 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.26 | 1:46.20 | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Sofie Hansen (2002) 1:07.66 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Annika Britt Larsen (2005) 1:10.59 2019-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:15.34 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.01 | 1:15.34 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.28 | 1:16.19 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
3 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.86 | 1:16.37 | |||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.36 | 1:18.33 | |||||
5 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.95 | 1:20.41 | |||||
6 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.53 | 1:22.12 | |||||
7 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.40 | 1:22.76 | |||||
8 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.52 | 1:23.55 | |||||
9 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.21 | 1:23.73 | |||||
10 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.68 | 1:24.64 | |||||
11 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.96 | 1:25.87 | |||||
12 | Annika Frederiksen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.02 | 1:26.97 | |||||
13 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.46 | 1:30.43 | |||||
14 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.93 | 1:30.49 | |||||
15 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.02 | 1:31.06 | |||||
16 | Mie Bysand | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.20 | 1:31.34 | |||||
17 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 43.04 | 1:31.45 | |||||
17 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.24 | 1:31.45 | |||||
19 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.03 | 1:31.56 | |||||
20 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Greve Svømmeklub | 46.36 | 1:34.05 | |||||
21 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.55 | 1:35.80 | |||||
22 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.14 | 1:37.70 | |||||
23 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 47.58 | 1:40.27 | |||||
24 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.69 | 1:44.67 | |||||
25 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 51.82 | 1:48.94 | |||||
26 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 55.63 | 1:52.10 | |||||
27 | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:05.33 | 2:12.06 | |||||
- | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | EFB 50m sw6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Årg. 0-2004: Sofie Hansen (2002) 1:07.66 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Annika Britt Larsen (2005) 1:10.59 2019-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:15.34 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.99 | 1:07.88 | |||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.88 | 1:11.00 | |||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.50 | 1:11.70 | |||||
4 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 36.80 | 1:14.74 | |||||
5 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 36.14 | 1:15.67 | |||||
6 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.81 | 1:16.00 | |||||
7 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 36.72 | 1:16.12 | |||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.46 | 1:16.15 | |||||
9 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.74 | 1:16.86 | |||||
10 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.98 | 1:17.84 | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 0-2004: Sofie Hansen (2002) 1:07.66 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Annika Britt Larsen (2005) 1:10.59 2019-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:15.34 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.60 | 1:10.99 | |||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.90 | 1:13.78 | |||||
3 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.86 | 1:15.38 | |||||
4 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.02 | 1:15.89 | |||||
4 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.19 | 1:15.89 | |||||
6 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.87 | 1:16.36 | |||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.64 | 1:17.31 | |||||
8 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.77 | 1:18.68 | |||||
9 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 39.37 | 1:19.16 | |||||
10 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.90 | 1:19.40 | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 0-2004: Sofie Hansen (2002) 1:07.66 2018-05-13 |
Årg. 2005-2006: Annika Britt Larsen (2005) 1:10.59 2019-05-12 |
Årg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:15.34 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.82 | 1:13.22 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.36 | 1:13.63 | |||||
3 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.16 | 1:15.53 | |||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.53 | 1:17.01 | |||||
5 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.09 | 1:19.66 | |||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.58 | 1:21.78 | |||||
7 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.48 | 1:22.91 | |||||
8 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.04 | 1:25.01 | |||||
9 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.36 | 1:25.25 | |||||
10 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.23 | 1:27.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:00.09 2019-05-12 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 1:03.07 2019-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:07.49 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.33 | 1:00.09 | 16-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.11 | 1:02.64 | |||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.14 | 1:02.87 | |||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.65 | 1:04.09 | |||||
5 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.09 | 1:04.99 | |||||
6 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.43 | 1:05.51 | |||||
7 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.88 | 1:05.94 | |||||
8 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.65 | 1:06.20 | |||||
9 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 32.01 | 1:06.50 | |||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.52 | 1:06.55 | |||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.36 | 1:06.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.75 | 1:07.57 | |||||
13 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.93 | 1:08.12 | |||||
14 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.95 | 1:09.30 | |||||
15 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.96 | 1:09.39 | |||||
16 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.85 | 1:10.12 | |||||
17 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 33.99 | 1:10.70 | |||||
18 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.76 | 1:13.14 | |||||
19 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.61 | 1:13.46 | |||||
20 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.72 | 1:13.95 | |||||
21 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.58 | 1:14.69 | |||||
22 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.63 | 1:17.29 | |||||
23 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.62 | 1:24.61 | |||||
- | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:00.09 2019-05-12 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 1:03.07 2019-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:07.49 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.15 | 1:03.07 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.36 | 1:08.65 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
3 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 34.04 | 1:09.61 | |||||
4 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.95 | 1:09.84 | |||||
5 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.90 | 1:10.04 | |||||
6 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.99 | 1:12.17 | |||||
7 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 35.18 | 1:13.39 | |||||
8 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 35.39 | 1:14.11 | |||||
9 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.69 | 1:14.72 | |||||
10 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.30 | 1:14.97 | |||||
11 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.57 | 1:15.59 | |||||
12 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.79 | 1:17.89 | |||||
13 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.85 | 1:17.90 | |||||
14 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 37.43 | 1:17.94 | |||||
15 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.20 | 1:19.08 | |||||
16 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.97 | 1:19.60 | |||||
17 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.15 | 1:20.07 | |||||
18 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.85 | 1:33.11 | |||||
19 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:33.15 | 1:33.15 | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:00.09 2019-05-12 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 1:03.07 2019-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:07.49 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.01 | 1:07.49 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Greve Svømmeklub | 38.88 | 1:19.54 | |||||
3 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.85 | 1:21.05 | |||||
4 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.13 | 1:23.24 | |||||
5 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.68 | 1:23.59 | |||||
6 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | Ishøj Svømme Klub | 40.75 | 1:24.23 | |||||
7 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.71 | 1:24.28 | |||||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.14 | 1:24.49 | |||||
9 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.73 | 1:24.67 | |||||
10 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.16 | 1:25.35 | |||||
11 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.59 | 1:25.73 | |||||
12 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 42.19 | 1:26.50 | |||||
13 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.01 | 1:26.67 | |||||
14 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.94 | 1:26.96 | |||||
15 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 41.47 | 1:27.51 | |||||
16 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.40 | 1:31.86 | |||||
17 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | Greve Svømmeklub | 45.20 | 1:32.11 | |||||
18 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.98 | 1:32.80 | |||||
19 | William Zuk Rasmussen | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.88 | 1:35.02 | |||||
20 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.68 | 1:37.78 | |||||
21 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.00 | 1:39.15 | |||||
22 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.36 | 1:42.54 | |||||
23 | Luca Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.21 | 1:48.90 | |||||
24 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.76 | 1:51.34 | |||||
- | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Årg. 0-2003: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:00.09 2019-05-12 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 1:03.07 2019-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:07.49 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.39 | 1:00.15 | |||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.04 | 1:02.75 | |||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.16 | 1:02.87 | |||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.69 | 1:04.71 | |||||
5 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.30 | 1:05.73 | |||||
6 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.77 | 1:07.09 | |||||
7 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.87 | 1:07.24 | |||||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 32.77 | 1:07.32 | |||||
9 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.49 | 1:08.49 | |||||
- | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | fuld neddy af sw.6.3 | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Årg. 0-2003: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:00.09 2019-05-12 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 1:03.07 2019-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:07.49 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.90 | 1:01.91 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.81 | 1:05.78 | |||||
3 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.59 | 1:06.28 | |||||
4 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 33.04 | 1:07.75 | |||||
5 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.87 | 1:10.08 | |||||
6 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.60 | 1:10.76 | |||||
7 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.72 | 1:11.23 | |||||
8 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.50 | 1:13.34 | |||||
9 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.66 | 1:14.55 | |||||
10 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 35.45 | 1:14.62 | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Årg. 0-2003: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:00.09 2019-05-12 |
Årg. 2004-2005: Casper Puggaard (2005) 1:03.07 2019-05-12 |
Årg. 2006-2019: Sean Petersen (2006) 1:07.49 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.99 | 1:10.04 | |||||
2 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Greve Svømmeklub | 37.78 | 1:17.14 | |||||
3 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.83 | 1:19.02 | |||||
4 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.43 | 1:19.76 | |||||
5 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.91 | 1:20.97 | |||||
6 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.32 | 1:24.23 | |||||
7 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | Ishøj Svømme Klub | 40.22 | 1:24.28 | |||||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.19 | 1:25.03 | |||||
9 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.14 | 1:25.76 | |||||
- | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | af på mav 100m sw6.5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Naya Modin Thomsen (2003) 2:10.27 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.36 | 1:02.87 | 1:37.04 | 2:10.27 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.60 | 1:04.68 | 1:39.37 | 2:13.92 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.30 | 1:05.02 | 1:40.09 | 2:14.01 | |||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.07 | 1:05.80 | 1:41.25 | 2:15.44 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.47 | 1:05.39 | 1:40.80 | 2:15.99 | |||
6 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.56 | 1:07.58 | 1:42.21 | 2:16.55 | |||
7 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.45 | 1:09.07 | 1:42.96 | 2:16.56 | |||
8 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.08 | 1:06.64 | 1:42.78 | 2:18.24 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.54 | 1:07.14 | 1:43.16 | 2:18.36 | |||
10 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Greve Svømmeklub | 32.16 | 1:06.91 | 1:42.69 | 2:18.41 | |||
11 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.38 | 1:08.11 | 1:43.45 | 2:18.68 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.81 | 1:08.70 | 1:44.09 | 2:18.78 | |||
13 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.39 | 1:07.40 | 1:43.43 | 2:18.88 | |||
14 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.65 | 1:07.16 | 1:42.97 | 2:19.20 | |||
15 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.98 | 1:07.40 | 1:43.78 | 2:20.35 | |||
16 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.13 | 1:09.35 | 1:45.31 | 2:20.41 | |||
17 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.71 | 1:08.11 | 1:44.40 | 2:20.51 | |||
18 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.36 | 1:08.03 | 1:45.09 | 2:21.79 | |||
19 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.99 | 1:08.43 | 1:45.23 | 2:21.99 | |||
20 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 32.05 | 1:08.24 | 1:45.70 | 2:22.41 | |||
21 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.61 | 1:08.85 | 1:46.02 | 2:22.89 | |||
22 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.08 | 1:09.83 | 1:46.92 | 2:23.01 | |||
23 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 31.26 | 1:07.07 | 1:44.12 | 2:23.15 | |||
24 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.51 | 1:10.46 | 1:47.18 | 2:23.47 | |||
25 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.64 | 1:08.83 | 1:47.03 | 2:23.63 | |||
26 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.42 | 1:09.80 | 1:46.90 | 2:24.13 | |||
27 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.96 | 1:09.07 | 1:47.17 | 2:24.35 | |||
28 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.63 | 1:09.14 | 1:47.78 | 2:25.21 | |||
29 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.35 | 1:09.29 | 1:47.22 | 2:25.61 | |||
30 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.62 | 1:09.51 | 1:47.85 | 2:26.21 | |||
31 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 32.30 | 1:08.52 | 1:46.81 | 2:26.72 | |||
32 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.34 | 1:11.79 | 1:50.17 | 2:27.30 | |||
33 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.46 | 1:12.22 | 1:50.43 | 2:28.22 | |||
34 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.37 | 1:11.59 | 1:50.92 | 2:28.61 | |||
35 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 35.38 | 1:13.99 | 1:52.30 | 2:29.18 | |||
36 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.49 | 1:11.92 | 1:50.78 | 2:29.47 | |||
37 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.04 | 1:11.85 | 1:51.40 | 2:30.14 | |||
38 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.24 | 1:11.13 | 1:50.59 | 2:30.66 | |||
39 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.01 | 1:14.04 | 1:53.31 | 2:30.93 | |||
40 | Clara Schmedes | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.34 | 1:13.91 | 1:52.99 | 2:30.98 | |||
41 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.81 | 1:15.08 | 1:54.69 | 2:32.45 | |||
42 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.73 | 1:14.22 | 1:54.00 | 2:33.00 | |||
43 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.10 | 1:14.79 | 1:54.30 | 2:33.17 | |||
44 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.91 | 1:14.55 | 1:55.01 | 2:33.35 | |||
45 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.67 | 1:13.57 | 1:54.12 | 2:33.45 | |||
46 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.28 | 1:13.88 | 1:54.40 | 2:34.12 | |||
47 | Nicole Damshøj Andersen | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.31 | 1:14.04 | 1:55.17 | 2:34.68 | |||
48 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.96 | 1:15.68 | 1:55.76 | 2:34.78 | |||
49 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.66 | 1:14.25 | 1:55.06 | 2:34.93 | |||
50 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.47 | 1:15.88 | 1:56.13 | 2:34.97 | |||
51 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.05 | 1:17.02 | 1:58.88 | 2:35.40 | |||
52 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 36.52 | 1:16.52 | 1:55.90 | 2:35.58 | |||
53 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.92 | 1:15.95 | 1:55.94 | 2:35.69 | |||
54 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.16 | 1:13.00 | 1:54.29 | 2:36.03 | |||
55 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 34.79 | 1:15.12 | 1:56.23 | 2:36.24 | |||
56 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 33.69 | 1:13.75 | 1:55.74 | 2:36.31 | |||
57 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.74 | 1:15.95 | 1:56.55 | 2:36.66 | |||
58 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 35.05 | 1:15.11 | 1:57.16 | 2:37.43 | |||
59 | Lærke Marie Clausen | 2005 | Greve Svømmeklub | 36.03 | 1:15.85 | 1:57.13 | 2:37.55 | |||
60 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 34.05 | 1:14.58 | 1:58.22 | 2:39.54 | |||
61 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.58 | 1:16.50 | 1:59.70 | 2:40.17 | |||
62 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.03 | 1:16.91 | 1:59.42 | 2:40.52 | |||
63 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.69 | 1:16.39 | 1:58.81 | 2:41.24 | |||
64 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.09 | 1:19.06 | 2:02.63 | 2:42.12 | |||
65 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.31 | 1:19.45 | 2:02.35 | 2:42.13 | |||
66 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.76 | 1:19.10 | 2:03.97 | 2:45.30 | |||
67 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.59 | 1:19.68 | 2:48.00 | 2:48.00 | |||
68 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.23 | 1:23.47 | 2:07.58 | 2:50.11 | |||
69 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.65 | 1:24.49 | 2:08.49 | 2:51.39 | |||
70 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.55 | 1:26.74 | 2:13.00 | 2:52.63 | |||
71 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.07 | 1:23.65 | 2:09.09 | 2:52.70 | |||
72 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.52 | 1:23.79 | 2:10.38 | 2:53.59 | |||
73 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.23 | 1:25.33 | 2:12.15 | 2:54.26 | |||
74 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.81 | 1:28.15 | 2:13.66 | 2:56.09 | |||
75 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.82 | 1:26.65 | 2:12.89 | 2:58.37 | |||
76 | Louise Popp-Madsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.71 | 1:23.60 | 2:12.56 | 2:59.68 | |||
77 | Mie Bysand | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.69 | 1:24.73 | 2:13.28 | 3:00.38 | |||
78 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 39.51 | 1:26.19 | 2:15.08 | 3:01.87 | |||
79 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.21 | 1:32.92 | 2:19.60 | 3:02.23 | |||
80 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.27 | 1:24.78 | 2:14.84 | 3:03.78 | |||
81 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.48 | 1:30.87 | 2:21.26 | 3:08.11 | |||
82 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.42 | 1:31.99 | 2:22.20 | 3:09.70 | |||
83 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.88 | 1:33.89 | 2:25.09 | 3:11.53 | |||
84 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 46.79 | 1:40.39 | 2:33.86 | 3:24.70 | |||
- | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Naya Modin Thomsen (2003) 2:10.27 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.18 | 1:03.16 | 1:37.30 | 2:10.09 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.44 | 1:05.20 | 1:40.19 | 2:14.15 | |||
3 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.48 | 1:05.61 | 1:40.65 | 2:14.44 | |||
4 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.66 | 1:08.37 | 1:43.22 | 2:17.55 | |||
5 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.60 | 1:06.62 | 1:41.95 | 2:17.60 | |||
6 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Greve Svømmeklub | 31.92 | 1:06.85 | 1:42.87 | 2:18.35 | |||
7 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.88 | 1:07.29 | 1:42.69 | 2:18.73 | |||
8 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.92 | 1:07.24 | 1:43.23 | 2:18.81 | |||
9 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.33 | 1:07.24 | 1:43.52 | 2:18.95 | |||
10 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.06 | 1:08.52 | 1:44.70 | 2:20.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Sebastian Ovesen (1994) 1:52.87 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.50 | 57.28 | 1:28.31 | 1:57.94 | |||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.36 | 59.20 | 1:30.74 | 2:02.80 | |||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.25 | 59.76 | 1:31.62 | 2:03.08 | |||
4 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.20 | 59.16 | 1:30.94 | 2:03.78 | |||
5 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.39 | 1:00.33 | 1:32.11 | 2:04.50 | |||
6 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.18 | 1:01.36 | 1:34.06 | 2:05.35 | |||
7 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.20 | 1:00.93 | 1:33.92 | 2:07.48 | |||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 28.34 | 1:00.33 | 1:33.91 | 2:08.32 | |||
9 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.05 | 1:01.55 | 1:35.82 | 2:08.54 | |||
10 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.27 | 1:01.71 | 1:36.09 | 2:09.33 | |||
11 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 29.17 | 1:01.76 | 1:36.36 | 2:09.44 | |||
12 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.19 | 1:02.16 | 1:37.42 | 2:09.80 | |||
13 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 29.62 | 1:03.43 | 1:37.41 | 2:10.04 | |||
14 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.27 | 59.99 | 1:34.88 | 2:10.12 | |||
15 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.92 | 1:03.87 | 1:36.58 | 2:10.21 | |||
16 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.09 | 1:03.71 | 1:37.34 | 2:10.23 | |||
17 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 29.18 | 1:02.48 | 1:36.35 | 2:10.27 | |||
18 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 29.77 | 1:03.01 | 1:37.56 | 2:10.48 | |||
19 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.65 | 1:03.28 | 1:37.76 | 2:10.85 | |||
20 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.47 | 1:03.25 | 1:37.38 | 2:11.17 | |||
21 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 30.29 | 1:04.31 | 1:39.17 | 2:12.36 | |||
22 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.71 | 1:04.95 | 1:38.79 | 2:12.48 | |||
23 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.53 | 1:02.28 | 1:37.10 | 2:12.52 | |||
24 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.52 | 1:04.23 | 1:39.00 | 2:12.57 | |||
25 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 30.35 | 1:04.12 | 1:39.26 | 2:13.56 | |||
26 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.45 | 1:04.09 | 1:38.93 | 2:14.06 | |||
27 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.35 | 1:05.43 | 1:39.69 | 2:14.29 | |||
28 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.36 | 1:04.17 | 1:39.58 | 2:14.93 | |||
29 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 30.30 | 1:04.83 | 1:40.91 | 2:15.03 | |||
30 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.74 | 1:06.68 | 1:42.32 | 2:16.13 | |||
31 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.85 | 1:06.43 | 1:41.87 | 2:16.43 | |||
32 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.07 | 1:04.92 | 1:40.88 | 2:16.51 | |||
33 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.58 | 1:05.60 | 1:41.46 | 2:17.02 | |||
34 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.35 | 1:05.50 | 1:42.07 | 2:17.14 | |||
35 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.14 | 1:06.63 | 1:42.12 | 2:17.66 | |||
36 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.11 | 1:07.68 | 1:43.39 | 2:17.88 | |||
37 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.44 | 1:07.19 | 1:43.80 | 2:18.60 | |||
38 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.57 | 1:07.83 | 1:43.94 | 2:18.61 | |||
39 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.85 | 1:07.51 | 1:44.69 | 2:18.70 | |||
40 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.41 | 1:07.48 | 1:44.06 | 2:19.90 | |||
41 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.47 | 1:07.71 | 1:44.07 | 2:20.07 | |||
42 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.29 | 1:06.77 | 1:43.93 | 2:20.31 | |||
43 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.37 | 1:07.72 | 1:45.06 | 2:22.30 | |||
44 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 32.70 | 1:08.82 | 1:45.76 | 2:22.78 | |||
45 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.14 | 1:08.75 | 1:46.11 | 2:23.47 | |||
46 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.78 | 1:08.72 | 1:46.67 | 2:24.29 | |||
47 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.38 | 1:11.22 | 1:49.02 | 2:26.45 | |||
48 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.60 | 1:12.41 | 1:50.83 | 2:28.48 | |||
49 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.04 | 1:14.79 | 1:53.58 | 2:31.55 | |||
50 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.59 | 1:11.49 | 1:53.61 | 2:32.59 | |||
51 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.07 | 1:18.13 | 1:58.48 | 2:33.04 | |||
52 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.78 | 1:15.73 | 1:56.99 | 2:34.57 | |||
53 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.98 | 1:17.45 | 1:58.97 | 2:34.84 | |||
54 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.74 | 1:15.21 | 1:55.66 | 2:35.07 | |||
55 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.51 | 1:14.05 | 1:55.94 | 2:35.44 | |||
56 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.45 | 1:18.01 | 1:57.77 | 2:36.25 | |||
57 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.53 | 1:17.59 | 1:58.69 | 2:36.73 | |||
58 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.41 | 1:17.14 | 1:57.40 | 2:37.07 | |||
59 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 35.57 | 1:17.35 | 1:58.38 | 2:37.30 | |||
60 | Victor Bjørneborg | 2007 | Greve Svømmeklub | 36.40 | 1:17.56 | 1:58.87 | 2:37.61 | |||
61 | Marius Hedvang Segato | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.66 | 1:17.58 | 1:59.58 | 2:38.67 | |||
62 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.24 | 1:17.62 | 1:59.88 | 2:39.21 | |||
63 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.00 | 1:15.85 | 1:59.34 | 2:41.34 | |||
64 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.74 | 1:17.19 | 2:00.39 | 2:42.41 | |||
65 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.59 | 1:18.53 | 2:01.91 | 2:43.51 | |||
66 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.02 | 1:20.34 | 2:03.58 | 2:45.63 | |||
67 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.29 | 1:22.14 | 2:05.06 | 2:45.69 | |||
68 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.87 | 1:20.14 | 2:05.09 | 2:45.88 | |||
69 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Greve Svømmeklub | 36.55 | 1:21.45 | 2:05.83 | 2:46.16 | |||
70 | Frederik William Holm | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 36.37 | 1:19.74 | 2:04.68 | 2:46.45 | |||
71 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 35.84 | 1:18.94 | 2:04.01 | 2:46.67 | |||
72 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.02 | 1:21.90 | 2:06.39 | 2:50.37 | |||
73 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.02 | 1:23.43 | 2:09.93 | 2:54.60 | |||
74 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.36 | 1:25.75 | 2:15.84 | 3:04.90 | |||
75 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.12 | 1:29.23 | 2:21.19 | 3:09.13 | |||
76 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.02 | 1:33.24 | 2:24.88 | 3:10.95 | |||
77 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.33 | 1:31.01 | 2:22.65 | 3:11.00 | |||
78 | Luca Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.22 | 1:32.05 | 2:24.31 | 3:13.70 | |||
- | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Sebastian Ovesen (1994) 1:52.87 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.22 | 56.73 | 1:26.79 | 1:56.35 | |||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.35 | 58.45 | 1:29.63 | 2:01.25 | |||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.34 | 59.49 | 1:31.83 | 2:02.90 | |||
4 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.47 | 1:01.32 | 1:33.42 | 2:04.47 | |||
5 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.64 | 59.84 | 1:32.63 | 2:05.47 | |||
6 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.48 | 1:02.88 | 1:36.61 | 2:07.49 | |||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.00 | 1:01.12 | 1:34.64 | 2:08.81 | |||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 29.56 | 1:02.70 | 1:36.28 | 2:10.44 | |||
9 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.27 | 1:02.62 | 1:38.21 | 2:14.11 | |||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.56 | 1:02.78 | 1:38.47 | 2:14.42 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 33, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2019 |
Egen Senior: Julie Stampe (2002) 9:43.48 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.85 | 2:17.45 | 3:29.56 | 4:42.23 | 9:30.90 | ||
5:54.93 | 7:08.23 | 8:20.48 | ||||||||
2 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.14 | 2:22.07 | 3:35.12 | 4:48.53 | 9:43.08 | ||
6:02.27 | 7:16.24 | 8:29.98 | ||||||||
3 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.75 | 2:22.47 | 3:36.83 | 4:51.58 | 9:50.85 | ||
6:06.14 | 7:21.24 | 8:36.73 | ||||||||
4 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.45 | 2:25.95 | 3:41.51 | 4:57.56 | 9:59.19 | ||
6:14.59 | 7:30.83 | 8:46.49 | ||||||||
5 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Greve Svømmeklub | 1:10.61 | 2:27.94 | 3:45.23 | 5:03.66 | 10:12.65 | ||
6:21.84 | 7:40.08 | 8:57.74 | ||||||||
6 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.67 | 2:33.13 | 3:53.97 | 5:15.06 | 10:41.23 | ||
6:37.78 | 7:58.45 | 9:20.96 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 34, 6x50m Fri Mix, Finaler Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: VAT Cph Mix 1 (1993) 2:48.80 2018-05-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat Cph Mix 1 | 1993 | VAT Copenhagen | 2:45.41 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 26.14 | 26.14 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 26.82 | 52.96 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 27.26 | 1:20.22 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 28.08 | 1:48.30 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 27.03 | 2:15.33 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 30.08 | 2:45.41 | |||||||
2 | Gti 1 Vikings | 2001 | GTI | 2:50.36 | ||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 26.27 | 26.27 | |||||||
Nicklas Plank | 2004 | 27.29 | 53.56 | |||||||
Emil Szipli Pedersen | 2006 | 29.99 | 1:23.55 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 28.62 | 1:52.17 | |||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 30.33 | 2:22.50 | |||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 27.86 | 2:50.36 | |||||||
3 | Vat Cph Mix 2 | 2000 | VAT Copenhagen | 2:51.53 | ||||||
Antoine Montier | 1993 | 26.22 | 26.22 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 29.24 | 55.46 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 27.74 | 1:23.20 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | 29.56 | 1:52.76 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 28.05 | 2:20.81 | |||||||
Sarah Gudme | 2007 | 30.72 | 2:51.53 | |||||||
4 | Vat Cph Mix 3 | 1999 | VAT Copenhagen | 2:56.02 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 27.37 | 27.37 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 29.53 | 56.90 | |||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 27.98 | 1:24.88 | |||||||
Frederik Vestergaard | 2006 | 31.02 | 1:55.90 | |||||||
Nicholas Simson | 2005 | 27.81 | 2:23.71 | |||||||
Caroline Hansen | 2007 | 32.31 | 2:56.02 | |||||||
5 | Gti2 Warriors | 2002 | GTI | 2:57.08 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 25.74 | 25.74 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 27.56 | 53.30 | |||||||
Marius Hedvang Segato | 2007 | 31.85 | 1:25.15 | |||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 30.99 | 1:56.14 | |||||||
Annika Frederiksen | 2007 | 31.08 | 2:27.22 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 29.86 | 2:57.08 | |||||||
6 | Vat Cph Mix 4 | 2001 | VAT Copenhagen | 2:58.69 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 27.36 | 27.36 | |||||||
Filippa Eiler | 2005 | 30.61 | 57.97 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 29.07 | 1:27.04 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 30.52 | 1:57.56 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 27.81 | 2:25.37 | |||||||
Emma Kestenholz | 2007 | 33.32 | 2:58.69 | |||||||
7 | Gti Amazons | 1998 | GTI | 3:00.37 | ||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 26.57 | 26.57 | |||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 27.42 | 53.99 | |||||||
Mark Dimon | 2006 | 32.61 | 1:26.60 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 31.13 | 1:57.73 | |||||||
Naja O. K. Neergaard | 2007 | 32.04 | 2:29.77 | |||||||
Kristine Barrett | 1998 | 30.60 | 3:00.37 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:50 |