Resultater for Region Syd Turnering 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Steenhold | 2000 | 25 | 378 | 30.29 | 1:05.38 | 1:41.29 | 2:17.37 | ||
DeltaSwim | 2:18.29 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 25 | 473 | 28.51 | 1:00.79 | 1:34.17 | 2:07.53 | ||
H2Odense | 2:08.37 | |||||||||
2 | Piotr Stadnicki | 2004 | 20 | 386 | 32.76 | 1:06.71 | 1:40.58 | 2:16.38 | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:17.09 | |||||||||
3 | Kasper Christiansen | 2003 | 15 | 369 | 29.14 | 1:04.19 | 1:41.40 | 2:18.50 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:36.08 | |||||||||
4 | Daniel Hornsá | 2004 | 12 | 313 | 34.29 | 1:12.26 | 1:50.96 | 2:26.26 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:28.94 | |||||||||
- | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:28.09 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silas Åkerlind | 2005 | 25 | 410 | 29.85 | 1:04.60 | 1:40.70 | 2:13.76 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:16.17 | |||||||||
2 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 20 | 399 | 30.72 | 1:04.92 | 1:40.72 | 2:14.90 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:17.65 | |||||||||
3 | Anton Egholm Husted | 2006 | 15 | 316 | 34.25 | 1:11.50 | 1:50.99 | 2:25.87 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.92 | |||||||||
4 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 12 | 303 | 34.34 | 1:12.79 | 1:51.49 | 2:27.83 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:22.63 | |||||||||
5 | Andreas Bahnsen | 2005 | 11 | 297 | 34.20 | 1:12.11 | 1:51.27 | 2:28.82 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:36.31 | |||||||||
6 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 10 | 294 | 34.36 | 1:13.56 | 1:52.70 | 2:29.42 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:21.86 | |||||||||
7 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 9 | 284 | 33.75 | 1:12.62 | 1:52.71 | 2:31.11 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:26.47 | |||||||||
8 | Magnus Marschall | 2005 | 8 | 283 | 35.69 | 1:15.06 | 1:54.42 | 2:31.22 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.76 | |||||||||
9 | Max Venborg Kromann | 2005 | 7 | 281 | 34.71 | 1:14.95 | 1:54.95 | 2:31.57 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:25.47 | |||||||||
10 | Moritz Hartmann | 2007 | 6 | 276 | 2:32.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:47.54 | |||||||||
11 | Jacob Timmermand | 2006 | 5 | 274 | 36.08 | 1:16.66 | 1:57.11 | 2:32.96 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.40 | |||||||||
12 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 4 | 266 | 34.84 | 1:14.89 | 1:56.17 | 2:34.46 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:31.54 | |||||||||
13 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 3 | 266 | 35.86 | 1:15.66 | 1:56.03 | 2:34.50 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.83 | |||||||||
14 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 2 | 262 | 36.45 | 1:15.30 | 1:56.02 | 2:35.11 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.79 | |||||||||
15 | Anders Bank Hansen | 2006 | 1 | 260 | 36.92 | 1:17.49 | 1:57.97 | 2:35.67 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:33.16 | |||||||||
16 | Laurits Holm | 2006 | 253 | 34.37 | 1:13.77 | 1:56.74 | 2:37.00 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:47.23 | |||||||||
17 | Gustav Sundstrøm | 2006 | 223 | 36.45 | 1:19.58 | 2:02.71 | 2:43.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:30.23 | |||||||||
18 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 218 | 35.96 | 1:18.30 | 2:03.19 | 2:45.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.95 | |||||||||
19 | Otto Milther | 2007 | 215 | 2:45.80 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:46.30 | |||||||||
20 | Tobias Holt | 2006 | 215 | 35.20 | 1:17.30 | 2:02.10 | 2:45.87 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:52.66 | |||||||||
21 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 212 | 36.78 | 1:19.22 | 2:02.64 | 2:46.59 | |||
H2Odense | 2:45.96 | |||||||||
22 | Simon Juel | 2006 | 183 | 40.23 | 1:27.19 | 2:11.48 | 2:54.79 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:53.14 | |||||||||
23 | Zsolt Bokor | 2006 | 181 | 39.27 | 1:25.06 | 2:11.84 | 2:55.41 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
24 | Sebastian Rahr | 2006 | 178 | 38.62 | 1:23.63 | 2:09.91 | 2:56.57 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:50.04 | |||||||||
25 | Bastian Ladekjær | 2007 | 138 | 41.19 | 1:29.76 | 2:22.72 | 3:12.07 | |||
DeltaSwim | 3:22.25 | |||||||||
26 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 137 | 42.78 | 1:31.58 | 2:23.59 | 3:12.69 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 3:38.90 | |||||||||
27 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 128 | 44.73 | 1:36.29 | 2:29.39 | 3:16.90 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:27.46 | |||||||||
- | Sebastian K Eriksen | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:07.10 | |||||||||
- | Thor Majgård | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:14.77 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Junior Grene | 2008 | 25 | 205 | 38.16 | 1:21.54 | 2:06.37 | 2:48.38 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 3:17.50 | |||||||||
2 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 20 | 201 | 37.63 | 1:21.97 | 2:06.78 | 2:49.52 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:50.01 | |||||||||
3 | Johannes Due Jessen | 2008 | 15 | 200 | 38.55 | 1:20.88 | 2:06.88 | 2:49.84 | ||
Haderslev Svømme Klub | 3:08.26 | |||||||||
4 | Oliver Søe | 2009 | 12 | 188 | 2:53.28 | |||||
DeltaSwim | 3:06.16 | |||||||||
5 | Frederik Jørgensen | 2008 | 11 | 175 | 37.97 | 1:22.97 | 2:11.07 | 2:57.54 | ||
Vejle Svømmeklub | 3:07.01 | |||||||||
6 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | 10 | 162 | 41.49 | 2:14.60 | 3:02.10 | 3:02.10 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 3:08.16 | |||||||||
7 | Danilo Vaarning | 2009 | 9 | 124 | 45.43 | 1:37.70 | 2:31.40 | 3:19.14 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:21.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | 25 | 442 | 35.24 | 1:11.43 | 1:48.15 | 2:25.35 | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:22.97 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Stamholt | 2005 | 25 | 502 | 32.39 | 1:07.44 | 1:43.70 | 2:19.35 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:16.98 | |||||||||
2 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 20 | 407 | 34.74 | 1:13.35 | 1:51.76 | 2:29.46 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:26.06 | |||||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | 15 | 393 | 35.39 | 1:13.96 | 1:52.86 | 2:31.16 | ||
H2Odense | 2:20.45 | |||||||||
4 | Alberte Fauerby | 2005 | 12 | 386 | 34.21 | 1:12.08 | 1:51.28 | 2:32.06 | ||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:35.28 | |||||||||
5 | Laura Riber Memborg | 2004 | 11 | 338 | 36.86 | 1:17.67 | 1:59.29 | 2:38.90 | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.74 | |||||||||
6 | Emma Nygaard | 2005 | 10 | 329 | 35.80 | 1:16.64 | 1:58.69 | 2:40.44 | ||
H2Odense | 2:29.78 | |||||||||
7 | Ditte Hansen | 2003 | 9 | 316 | 36.22 | 1:17.36 | 1:59.95 | 2:42.55 | ||
DeltaSwim | 2:37.09 | |||||||||
8 | Frida B. Kristensen | 2005 | 8 | 296 | 37.49 | 1:20.31 | 2:05.20 | 2:46.19 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:51.03 | |||||||||
9 | Anne Horn | 2004 | 7 | 279 | 36.98 | 1:20.29 | 2:05.45 | 2:49.36 | ||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | 6 | 259 | 39.56 | 1:23.62 | 2:09.60 | 2:53.77 | ||
Blåvandshuk Svømmeklub | 3:12.78 | |||||||||
11 | Linda Lundblad | 2005 | 5 | 160 | 40.71 | 1:31.71 | 2:26.33 | 3:24.05 | ||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Jensen | 2007 | 25 | 442 | 33.66 | 1:10.70 | 1:48.74 | 2:25.40 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:31.33 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 20 | 411 | 35.30 | 1:13.51 | 1:51.64 | 2:28.95 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:25.52 | |||||||||
3 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 15 | 358 | 36.40 | 1:17.65 | 1:57.55 | 2:35.94 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.20 | |||||||||
4 | Sophia Jochumsen | 2006 | 12 | 358 | 35.73 | 1:15.27 | 1:55.69 | 2:35.98 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:25.77 | |||||||||
5 | Amalie F. Piiters | 2006 | 11 | 343 | 36.41 | 1:18.08 | 1:59.66 | 2:38.25 | ||
H2Odense | 2:36.28 | |||||||||
6 | Mille Holmberg | 2006 | 10 | 337 | 36.92 | 1:18.39 | 1:58.99 | 2:39.16 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:34.48 | |||||||||
7 | Sarah Laursen | 2007 | 9 | 315 | 37.56 | 1:19.99 | 2:01.68 | 2:42.70 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:36.24 | |||||||||
8 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 8 | 307 | 38.50 | 1:21.46 | 2:05.21 | 2:44.21 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:43.61 | |||||||||
9 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 7 | 295 | 38.14 | 1:21.15 | 2:06.12 | 2:46.25 | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:48.14 | |||||||||
10 | Frida Høj Foldager | 2006 | 6 | 293 | 38.11 | 1:21.24 | 2:05.13 | 2:46.72 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:43.61 | |||||||||
11 | Sille Holm-Nissen | 2007 | 5 | 276 | 37.72 | 1:21.34 | 2:07.28 | 2:50.13 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:50.55 | |||||||||
12 | Sofie Skibelund | 2007 | 4 | 263 | 37.17 | 1:21.05 | 2:07.71 | 2:52.88 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:01.39 | |||||||||
13 | Line Horn | 2006 | 3 | 253 | 39.50 | 1:23.77 | 2:10.25 | 2:55.07 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:56.17 | |||||||||
14 | Eszter Vad | 2007 | 2 | 245 | 38.19 | 1:23.01 | 2:10.28 | 2:57.04 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:03.24 | |||||||||
15 | Sarah Qvist | 2007 | 1 | 237 | 39.80 | 1:27.64 | 2:15.82 | 2:58.84 | ||
Nyborg Svømmeklub | 3:12.45 | |||||||||
16 | Oceane Cailho | 2008 | 236 | 39.58 | 1:26.90 | 2:15.40 | 2:59.12 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:11.66 | |||||||||
17 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | 169 | 41.83 | 1:34.85 | 2:28.51 | 3:20.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alberte Andersen | 2008 | 166 | 43.45 | 1:35.45 | 2:29.64 | 3:21.33 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:26.47 | |||||||||
19 | Signe Christiansen | 2008 | 142 | 42.45 | 1:37.58 | 2:35.54 | 3:32.05 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:39.61 | |||||||||
20 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 126 | 49.50 | 1:44.44 | 2:43.89 | 3:40.47 | |||
DeltaSwim | 3:52.42 | |||||||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:42.74 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 25 | 230 | 41.68 | 1:29.67 | 2:16.84 | 3:00.78 | ||
Vejle Svømmeklub | 3:05.93 | |||||||||
2 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 20 | 208 | 42.72 | 1:32.29 | 2:19.48 | 3:06.74 | ||
Vejle Svømmeklub | 3:14.15 | |||||||||
3 | Olivia Holmberg | 2009 | 15 | 170 | 46.08 | 1:37.65 | 2:29.46 | 3:19.68 | ||
Vejle Svømmeklub | 3:30.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 25 | 219 | 36.81 | |||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Fokkink | 2003 | 25 | 296 | 33.32 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 32.33 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Clausen | 2005 | 25 | 330 | 32.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.28 | |||||||||
2 | Thor Majgård | 2005 | 20 | 319 | 32.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 31.68 | |||||||||
3 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 15 | 292 | 33.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 34.54 | |||||||||
4 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 12 | 284 | 33.78 | |||||
H2Odense | 33.04 | |||||||||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | 11 | 274 | 34.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
6 | Oskar Foss | 2006 | 10 | 239 | 35.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
7 | Alexander Drachmann | 2005 | 9 | 214 | 37.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.42 | |||||||||
8 | Ludvig L. Møller | 2006 | 8 | 207 | 37.56 | |||||
H2Odense | 37.91 | |||||||||
9 | Martin Christensen | 2006 | 7 | 206 | 37.60 | |||||
Vejle Svømmeklub | 37.66 | |||||||||
10 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 6 | 204 | 37.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 37.68 | |||||||||
11 | Moritz Hartmann | 2007 | 5 | 202 | 37.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 38.85 | |||||||||
12 | Anders Bank Hansen | 2006 | 4 | 200 | 37.99 | |||||
Vejle Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
13 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 3 | 192 | 38.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.40 | |||||||||
14 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 2 | 190 | 38.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 39.28 | |||||||||
15 | Toke Gormsen | 2006 | 1 | 172 | 39.91 | |||||
Vejen Svømmeklub | 41.82 | |||||||||
16 | Adrian Vaarning | 2007 | 157 | 41.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.36 | |||||||||
17 | Tristan Bjerre | 2007 | 152 | 41.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.58 | |||||||||
18 | Malte Neuber | 2007 | 148 | 41.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.03 | |||||||||
19 | Noah Høier | 2006 | 139 | 42.87 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 43.87 | |||||||||
20 | Sebastian Rahr | 2006 | 138 | 42.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.40 | |||||||||
21 | Martin Stokholm | 2007 | 127 | 44.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.01 | |||||||||
22 | Anders Langholm | 2007 | 122 | 44.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.77 | |||||||||
23 | Felix Nielsen | 2006 | 119 | 45.07 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 49.83 | |||||||||
24 | Max Sierszecki | 2007 | 110 | 46.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
25 | Kasper O. Jensen | 2007 | 108 | 46.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 49.80 | |||||||||
26 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 105 | 46.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.47 | |||||||||
27 | Jakub Ciarcinski | 2007 | 62 | 55.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.63 | |||||||||
28 | Malthe Peter Jensen | 2007 | 60 | 56.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.00 | |||||||||
29 | Rasmus Mathiesen | 2007 | 60 | 56.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.57 | |||||||||
- | Felix Wetcke-Brask | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.75 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 25 | 216 | 36.98 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.14 | |||||||||
2 | Hjalte Gregersen | 2008 | 20 | 182 | 39.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.72 | |||||||||
3 | Joakim Kristensen | 2008 | 15 | 146 | 42.19 | |||||
DeltaSwim | 43.36 | |||||||||
4 | Hektor Bjerre | 2008 | 12 | 133 | 43.45 | |||||
Vejle Svømmeklub | 43.44 | |||||||||
5 | Nikolai Elgaard | 2009 | 11 | 128 | 44.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.20 | |||||||||
6 | Gustav Hansen | 2008 | 10 | 114 | 45.76 | |||||
Vejle Svømmeklub | 45.88 | |||||||||
7 | Alexander Breinholt | 2008 | 9 | 106 | 46.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 46.07 | |||||||||
8 | Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | 8 | 106 | 46.87 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 44.75 | |||||||||
9 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 7 | 97 | 48.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 46.86 | |||||||||
10 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 6 | 86 | 50.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.73 | |||||||||
11 | Jens Reintoft | 2008 | 5 | 82 | 51.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 55.54 | |||||||||
12 | Sebastian Drachmann | 2008 | 4 | 76 | 52.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.42 | |||||||||
13 | Villads Bækgaard Nissen | 2008 | 3 | 69 | 54.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.49 | |||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 59.04 | |||||||||
- | Emil Asger Møller | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.17 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 25 | 74 | 52.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.28 | |||||||||
2 | Louie Lindblad | 2010 | 20 | 58 | 57.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hugo Rixen | 2011 | 15 | 37 | 1:06.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.55 | |||||||||
- | Christoffer Breinholt | 2011 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.58 | |||||||||
- | Rasmus Neuber | 2010 | DSQ | Ej berøring v. 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Fink | 2001 | 25 | 322 | 37.43 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.58 | |||||||||
2 | Luna Marcher | 2002 | 20 | 133 | 50.25 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 52.27 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 25 | 550 | 31.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
2 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 20 | 394 | 34.99 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 33.80 | |||||||||
3 | Cathrine Høst | 2004 | 15 | 357 | 36.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 37.97 | |||||||||
4 | Stephanie de Bruijn | 2005 | 12 | 319 | 37.53 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 37.63 | |||||||||
5 | Liv Kousgaard | 2003 | 11 | 316 | 37.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
6 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 10 | 288 | 38.83 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 39.74 | |||||||||
7 | Josefine Lassen | 2003 | 9 | 202 | 43.68 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 43.85 | |||||||||
8 | Nanna W Povlsen | 2005 | 8 | 185 | 45.02 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 49.39 | |||||||||
9 | Lærke Jepsen | 2005 | 7 | 138 | 49.65 | |||||
Vejen Svømmeklub | 51.34 | |||||||||
10 | Laura Vindstrup Christens | 2003 | 6 | 129 | 50.72 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 49.17 | |||||||||
- | Gry Jepsen | 2005 | DSQ | Svøm på maven 24m | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 25 | 543 | 31.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.56 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 20 | 442 | 33.69 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.85 | |||||||||
3 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 15 | 355 | 36.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.02 | |||||||||
4 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 12 | 349 | 36.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
5 | Karoline Hellesøe | 2006 | 11 | 337 | 36.86 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.14 | |||||||||
6 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 10 | 334 | 36.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.03 | |||||||||
7 | Millie Møller | 2007 | 9 | 331 | 37.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.46 | |||||||||
8 | Nora Gombos | 2006 | 8 | 317 | 37.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.95 | |||||||||
9 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 7 | 298 | 38.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | 36.86 | |||||||||
10 | Lotta Træger | 2008 | 6 | 281 | 39.17 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.41 | |||||||||
11 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 5 | 254 | 40.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.76 | |||||||||
12 | Alista Maslobojeva | 2007 | 4 | 244 | 41.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 42.04 | |||||||||
13 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 3 | 239 | 41.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.59 | |||||||||
14 | Frida Høj Foldager | 2006 | 2 | 238 | 41.37 | |||||
Vejle Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
15 | Sille Grønfeldt | 2008 | 1 | 232 | 41.74 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 43.12 | |||||||||
16 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 215 | 42.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.15 | |||||||||
17 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 215 | 42.82 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.13 | |||||||||
18 | Clara Wesselhoff | 2006 | 211 | 43.06 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.87 | |||||||||
19 | Olivia Macartney | 2008 | 201 | 43.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.42 | |||||||||
20 | Andrea Kargo | 2008 | 198 | 43.98 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 48.77 | |||||||||
21 | Carolina Schlander | 2007 | 198 | 44.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.10 | |||||||||
22 | Sille Holm-Nissen | 2007 | 197 | 44.11 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mille A. B. Buch | 2006 | 193 | 44.40 | ||||||
H2Odense | 41.87 | |||||||||
24 | Sofie Barack Søe | 2008 | 190 | 44.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
25 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 164 | 46.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.29 | |||||||||
26 | Sille Milther | 2006 | 161 | 47.13 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 161 | 47.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.10 | |||||||||
28 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | 157 | 47.51 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:01.76 | |||||||||
29 | Katharina Poulsen | 2007 | 156 | 47.63 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 47.95 | |||||||||
30 | Katrine Vølund | 2008 | 155 | 47.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.76 | |||||||||
31 | Sofia S. Skøtt | 2007 | 150 | 48.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 52.72 | |||||||||
32 | Sofia Brink | 2006 | 138 | 49.61 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:00.04 | |||||||||
33 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | 129 | 50.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 51.22 | |||||||||
34 | Cathrine Boisen | 2008 | 127 | 51.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.96 | |||||||||
35 | Signe Christiansen | 2008 | 121 | 51.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 50.67 | |||||||||
36 | Anne H. Rasmussen | 2006 | 119 | 52.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
37 | Silje Lunderskov | 2007 | 111 | 53.32 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
38 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 104 | 54.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.94 | |||||||||
39 | Lea H Mammen | 2008 | 64 | 1:03.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.12 | |||||||||
- | Astrid Hartmann | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 44.54 | |||||||||
- | Clara Darville | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Vestergaard | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.63 | |||||||||
- | Marie Thorup | 2006 | DSQ | svøm på mave 23 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.53 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 25 | 276 | 39.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 41.14 | |||||||||
2 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 20 | 274 | 39.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.27 | |||||||||
3 | Frida Steen Mühring | 2009 | 15 | 197 | 44.06 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 46.05 | |||||||||
4 | Alberte Knudsen | 2009 | 12 | 192 | 44.46 | |||||
Vejle Svømmeklub | 43.74 | |||||||||
5 | Dicte Underbjerg | 2010 | 11 | 167 | 46.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.77 | |||||||||
6 | Isabelle Weber | 2009 | 10 | 150 | 48.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.97 | |||||||||
7 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 9 | 129 | 50.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.10 | |||||||||
8 | Alberte Hansen | 2009 | 8 | 127 | 51.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.86 | |||||||||
9 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 7 | 122 | 51.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.99 | |||||||||
10 | Meiko Nakatani | 2010 | 6 | 121 | 51.85 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.24 | |||||||||
11 | Svea Arlbjørn | 2009 | 5 | 111 | 53.27 | |||||
Vejle Svømmeklub | 54.98 | |||||||||
12 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 4 | 107 | 54.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.07 | |||||||||
13 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 3 | 106 | 54.23 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.95 | |||||||||
14 | Camilla H Graversen | 2010 | 2 | 103 | 54.74 | |||||
Vejle Svømmeklub | 56.58 | |||||||||
15 | Malou Bjerre | 2010 | 1 | 90 | 57.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.21 | |||||||||
16 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 87 | 57.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.85 | |||||||||
17 | Liv Rong Hansen | 2010 | 83 | 58.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maja Bach-Henriksen | 2010 | 78 | 59.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.62 | |||||||||
19 | Thea Aggerholm | 2009 | 70 | 1:02.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.59 | |||||||||
20 | Frida Agerskov | 2009 | 64 | 1:03.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Medina Munch-Elvstrøm | 2010 | 62 | 1:04.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Lasse Hansen | 2000 | DSQ | asyn ben 60 m | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 25 | 413 | 34.93 | 1:14.62 | ||||
H2Odense | 1:12.27 | |||||||||
2 | Alex Fogt | 2004 | 20 | 362 | 37.18 | 1:17.97 | ||||
H2Odense | 1:14.84 | |||||||||
3 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 15 | 338 | 38.36 | 1:19.79 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.46 | |||||||||
4 | Jonathan Nejmann | 2004 | 12 | 313 | 39.04 | 1:21.88 | ||||
H2Odense | 1:25.52 | |||||||||
5 | Oliver Londero | 2004 | 11 | 282 | 40.52 | 1:24.75 | ||||
H2Odense | 1:22.23 | |||||||||
6 | Valdemar Stahl | 2004 | 10 | 278 | 40.00 | 1:25.11 | ||||
H2Odense | 1:26.17 | |||||||||
7 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 9 | 276 | 39.98 | 1:25.38 | ||||
H2Odense | 1:23.68 | |||||||||
8 | Silas Plaetner | 2003 | 8 | 276 | 39.29 | 1:25.41 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.05 | |||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 25 | 397 | 35.21 | 1:15.63 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.10 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 20 | 396 | 35.55 | 1:15.68 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.83 | |||||||||
3 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 15 | 336 | 38.45 | 1:19.94 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.74 | |||||||||
4 | Karl Heeb | 2005 | 12 | 330 | 37.69 | 1:20.43 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.59 | |||||||||
5 | Frederik Nielsen | 2006 | 11 | 319 | 38.75 | 1:21.34 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.66 | |||||||||
6 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 10 | 314 | 39.27 | 1:21.77 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:25.63 | |||||||||
7 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 9 | 307 | 39.01 | 1:22.40 | ||||
H2Odense | 1:19.23 | |||||||||
8 | Andreas Bahnsen | 2005 | 8 | 292 | 38.68 | 1:23.74 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.48 | |||||||||
9 | David Hansen Hobolth | 2006 | 7 | 231 | 43.45 | 1:30.62 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:38.06 | |||||||||
10 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 6 | 230 | 43.22 | 1:30.68 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.73 | |||||||||
11 | Magnus Tranekjer | 2005 | 5 | 230 | 42.82 | 1:30.76 | ||||
H2Odense | 1:33.84 | |||||||||
12 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 4 | 227 | 43.85 | 1:31.15 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.15 | |||||||||
13 | Laurits Holm | 2006 | 3 | 226 | 42.31 | 1:31.21 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:33.33 | |||||||||
14 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 2 | 218 | 44.33 | 1:32.29 | ||||
H2Odense | 1:30.00 | |||||||||
15 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 1 | 211 | 43.17 | 1:33.32 | ||||
H2Odense | 1:34.92 | |||||||||
16 | Jonas Mathiasen | 2006 | 209 | 42.68 | 1:33.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.16 | |||||||||
17 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 204 | 44.25 | 1:34.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.45 | |||||||||
18 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | 186 | 45.92 | 1:37.27 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.35 | |||||||||
19 | Tobias Hansen | 2005 | 180 | 45.40 | 1:38.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.76 | |||||||||
20 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 177 | 47.36 | 1:38.92 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.16 | |||||||||
21 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 170 | 47.59 | 1:40.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:11.77 | |||||||||
22 | Max Sierszecki | 2007 | 148 | 49.26 | 1:44.97 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:43.38 | |||||||||
23 | Niels Bjerrum | 2005 | 147 | 47.50 | 1:45.34 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:51.33 | |||||||||
24 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 121 | 53.70 | 1:52.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.58 | |||||||||
25 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 93 | 58.29 | 2:02.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.31 | |||||||||
26 | Jakub Ciarcinski | 2007 | 92 | 57.69 | 2:02.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.49 | |||||||||
27 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 91 | 56.16 | 2:03.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:09.39 | |||||||||
- | Fedor Akulov | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Bjerby Elsborg | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper O. Jensen | 2007 | DSQ | 1 hånd i ven 25m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:11.41 | |||||||||
- | Sebastian N Pedersen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:49.78 | |||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Kristensen | 2008 | 25 | 141 | 49.92 | 1:46.80 | ||||
DeltaSwim | 1:44.63 | |||||||||
2 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 20 | 135 | 51.97 | 1:48.18 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:18.40 | |||||||||
3 | Eskild M. Omby | 2009 | 15 | 123 | 52.85 | 1:51.69 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:53.15 | |||||||||
4 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 12 | 122 | 52.53 | 1:51.83 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:51.38 | |||||||||
5 | Toke Kousgaard | 2008 | 11 | 110 | 54.32 | 1:55.74 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.20 | |||||||||
6 | Simon Christensen | 2009 | 10 | 108 | 55.16 | 1:56.66 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.07 | |||||||||
- | Sebastian Schmidt | 2008 | DNS | |||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | ||||||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.07 | |||||||||
- | William Højgaard | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hugo Rixen | 2011 | 25 | 49 | 1:10.77 | 2:31.69 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:44.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Østergaard | 2004 | 25 | 523 | 36.28 | 1:17.37 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:16.32 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 20 | 449 | 39.69 | 1:21.40 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.86 | |||||||||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 15 | 399 | 39.99 | 1:24.66 | ||||
H2Odense | 1:23.08 | |||||||||
4 | Barbara Ammentorp | 2003 | 12 | 399 | 39.67 | 1:24.70 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.89 | |||||||||
5 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 11 | 362 | 41.50 | 1:27.46 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.80 | |||||||||
6 | Astrid Gregersen | 2005 | 10 | 360 | 40.62 | 1:27.61 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.73 | |||||||||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | 9 | 350 | 42.83 | 1:28.44 | ||||
H2Odense | 1:26.56 | |||||||||
8 | Anne Horn | 2004 | 8 | 310 | 43.45 | 1:32.10 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:26.93 | |||||||||
9 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 7 | 307 | 44.14 | 1:32.43 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:30.68 | |||||||||
10 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | 6 | 251 | 46.74 | 1:38.73 | ||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:41.81 | |||||||||
11 | Ditte Hansen | 2003 | 5 | 247 | 46.45 | 1:39.30 | ||||
DeltaSwim | 1:36.99 | |||||||||
12 | Karoline Friis | 2004 | 4 | 181 | 52.23 | 1:50.14 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:57.16 | |||||||||
13 | Josefine Lassen | 2003 | 3 | 164 | 54.17 | 1:53.83 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:06.26 | |||||||||
14 | Gry Jepsen | 2005 | 2 | 130 | 1:01.04 | 2:02.88 | ||||
Vejen Svømmeklub | 2:45.46 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 25 | 453 | 37.97 | 1:21.18 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.02 | |||||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | 20 | 394 | 41.64 | 1:25.02 | ||||
H2Odense | 1:23.81 | |||||||||
3 | Amalie F. Piiters | 2006 | 15 | 370 | 41.30 | 1:26.82 | ||||
H2Odense | 1:26.92 | |||||||||
4 | Mille Holmberg | 2006 | 12 | 354 | 42.08 | 1:28.12 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.37 | |||||||||
5 | Sarah Laursen | 2007 | 11 | 343 | 42.30 | 1:29.08 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
6 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 10 | 331 | 43.07 | 1:30.09 | ||||
H2Odense | 1:27.21 | |||||||||
7 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 9 | 326 | 42.74 | 1:30.57 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.05 | |||||||||
8 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 8 | 298 | 43.79 | 1:33.28 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.29 | |||||||||
9 | Alista Maslobojeva | 2007 | 7 | 296 | 44.48 | 1:33.55 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.44 | |||||||||
10 | Anne Stæhr | 2008 | 6 | 270 | 45.88 | 1:36.45 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:39.83 | |||||||||
11 | Line Horn | 2006 | 5 | 265 | 46.41 | 1:36.99 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:34.68 | |||||||||
12 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 4 | 261 | 46.05 | 1:37.49 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.41 | |||||||||
13 | Kira Wolter | 2007 | 3 | 230 | 48.28 | 1:41.76 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.30 | |||||||||
14 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 2 | 229 | 48.94 | 1:41.80 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.74 | |||||||||
15 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 1 | 221 | 48.59 | 1:43.03 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.12 | |||||||||
16 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 215 | 49.12 | 1:44.06 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.25 | |||||||||
17 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 193 | 50.38 | 1:47.77 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:53.75 | |||||||||
18 | Clara Wesselhoff | 2006 | 192 | 48.87 | 1:48.01 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:50.97 | |||||||||
19 | Sille Milther | 2006 | 179 | 50.92 | 1:50.48 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:47.64 | |||||||||
20 | Katrine Vølund | 2008 | 172 | 53.71 | 1:51.95 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:56.90 | |||||||||
21 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 171 | 52.99 | 1:52.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.13 | |||||||||
22 | Katharina Poulsen | 2007 | 170 | 53.88 | 1:52.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:51.23 | |||||||||
23 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 166 | 54.62 | 1:53.38 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.42 | |||||||||
24 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | 166 | 54.20 | 1:53.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.01 | |||||||||
25 | Karla Jæger | 2008 | 164 | 53.46 | 1:53.76 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:54.04 | |||||||||
26 | Claramilla Kirstan | 2008 | 158 | 53.45 | 1:55.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.50 | |||||||||
27 | Anne Sørensen | 2008 | 156 | 54.22 | 1:55.67 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 2:09.58 | |||||||||
28 | Sofia S. Skøtt | 2007 | 132 | 58.16 | 2:02.44 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
29 | Liv K. L. Jensen | 2008 | 101 | 1:02.70 | 2:13.75 | |||||
DeltaSwim | 2:12.38 | |||||||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.73 | |||||||||
- | Anna Emilie Damgaard | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:46.95 | |||||||||
- | Clara Darville | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:22.98 | |||||||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.13 | |||||||||
- | Ida Højergaard | 2007 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:20.24 | |||||||||
- | Lea H Mammen | 2008 | DSQ | asynk ben v 22 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:28.26 | |||||||||
- | Mikkeline Fugleberg | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:59.15 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Holmberg | 2009 | 25 | 188 | 51.31 | 1:48.85 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.14 | |||||||||
2 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 20 | 154 | 57.62 | 1:56.12 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.43 | |||||||||
3 | Alberte Knudsen | 2009 | 15 | 145 | 58.16 | 1:58.67 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.42 | |||||||||
4 | Meiko Nakatani | 2010 | 12 | 137 | 56.60 | 2:00.96 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:58.81 | |||||||||
5 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 11 | 136 | 56.61 | 2:01.00 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:24.08 | |||||||||
6 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 10 | 111 | 2:09.42 | 2:09.42 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:04.77 | |||||||||
7 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 9 | 90 | 1:05.09 | 2:18.85 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:10.90 | |||||||||
8 | Malou Bjerre | 2010 | 8 | 83 | 1:06.60 | 2:22.44 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:30.81 | |||||||||
9 | Kaya Bull-Sørensen | 2009 | 7 | 73 | 1:10.66 | 2:28.91 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:22.35 | |||||||||
- | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | DSQ | 1 hånd v ven 75 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.30 | |||||||||
- | Ottilie Jensen | 2010 | DSQ | crawlben i start | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:48.91 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Hartmann | 2011 | 25 | 116 | 59.83 | 2:07.81 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:17.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Steenhold | 2000 | 25 | 413 | 27.19 | |||||
DeltaSwim | 27.13 | |||||||||
2 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | 20 | 411 | 27.23 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.76 | |||||||||
3 | Jakob Heeb | 2001 | 15 | 277 | 31.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
4 | Lasse Hansen | 2000 | 12 | 265 | 31.53 | |||||
DeltaSwim | 30.82 | |||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Boström | 2002 | 25 | 460 | 26.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.50 | |||||||||
2 | Oliver Fokkink | 2003 | 20 | 434 | 26.75 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 25.98 | |||||||||
3 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 15 | 351 | 28.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.98 | |||||||||
4 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 12 | 337 | 29.11 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 29.06 | |||||||||
5 | Daniel Hornsá | 2004 | 11 | 291 | 30.55 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 32.02 | |||||||||
- | Ali Aljaroudi | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silas Åkerlind | 2005 | 25 | 413 | 27.19 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 27.51 | |||||||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | 20 | 400 | 27.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 27.79 | |||||||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | 15 | 349 | 28.75 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
4 | Anton Egholm Husted | 2006 | 12 | 334 | 29.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.22 | |||||||||
5 | Tobias Holt | 2006 | 11 | 276 | 31.09 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 33.24 | |||||||||
6 | Martin Christensen | 2006 | 10 | 267 | 31.46 | |||||
Vejle Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
7 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 9 | 259 | 31.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
8 | Asger Nielsen | 2005 | 8 | 256 | 31.87 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 35.72 | |||||||||
9 | Gustav Sundstrøm | 2006 | 7 | 244 | 32.38 | |||||
Vejle Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
10 | Malte Neuber | 2007 | 6 | 243 | 32.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
11 | Christian Pedersen | 2007 | 5 | 240 | 32.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
12 | Niels Bjerrum | 2005 | 4 | 221 | 33.51 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 36.14 | |||||||||
13 | Zsolt Bokor | 2006 | 3 | 189 | 35.29 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 39.90 | |||||||||
14 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 2 | 187 | 35.38 | |||||
Vejle Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
15 | Noah Høier | 2006 | 1 | 184 | 35.59 | |||||
Vejen Svømmeklub | 36.41 | |||||||||
16 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 182 | 35.69 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 35.91 | |||||||||
17 | Anders Langholm | 2007 | 160 | 37.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.14 | |||||||||
18 | Jakub Ciarcinski | 2007 | 107 | 42.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
19 | Rasmus Mathiesen | 2007 | 79 | 47.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.15 | |||||||||
20 | Malthe Peter Jensen | 2007 | 71 | 48.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.82 | |||||||||
- | Sebastian Bjerby Elsborg | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.70 | |||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Schmidt | 2008 | 25 | 203 | 34.43 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 20 | 160 | 37.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 39.12 | |||||||||
3 | Nikolai Elgaard | 2009 | 15 | 160 | 37.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.72 | |||||||||
4 | Hektor Bjerre | 2008 | 12 | 156 | 37.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 40.06 | |||||||||
5 | Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | 11 | 155 | 37.65 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 41.04 | |||||||||
6 | Daniel Lyngbo | 2008 | 10 | 141 | 38.87 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 42.90 | |||||||||
7 | Sebastian Drachmann | 2008 | 9 | 132 | 39.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.27 | |||||||||
8 | Eskild M. Omby | 2009 | 8 | 129 | 40.01 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 40.30 | |||||||||
9 | Gustav Hansen | 2008 | 7 | 129 | 40.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 36.86 | |||||||||
10 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 6 | 118 | 41.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 42.69 | |||||||||
11 | William Højgaard | 2008 | 5 | 116 | 41.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
12 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 4 | 104 | 43.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
13 | Jens Reintoft | 2008 | 3 | 73 | 48.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | 50.40 | |||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 52.89 | |||||||||
- | Emil Asger Møller | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.92 | |||||||||
- | Villads Bækgaard Nissen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.87 | |||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 25 | 171 | 36.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 34.76 | |||||||||
2 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 20 | 129 | 40.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.03 | |||||||||
3 | Louie Lindblad | 2010 | 15 | 83 | 46.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Neuber | 2010 | 12 | 82 | 46.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.91 | |||||||||
5 | Hugo Rixen | 2011 | 11 | 37 | 1:00.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.71 | |||||||||
6 | Christoffer Breinholt | 2011 | 10 | 28 | 1:06.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 25 | 559 | 28.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.27 | |||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 25 | 533 | 28.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.88 | |||||||||
2 | Maria Hall | 2003 | 20 | 464 | 30.01 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 29.16 | |||||||||
3 | Maja Rolighed | 2005 | 15 | 460 | 30.10 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.03 | |||||||||
4 | Maria Mathiesen | 2004 | 12 | 435 | 30.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
5 | Stephanie de Bruijn | 2005 | 11 | 425 | 30.91 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 33.19 | |||||||||
6 | Liv Kousgaard | 2003 | 10 | 403 | 31.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
7 | Agnete Habermann | 2005 | 9 | 403 | 31.46 | |||||
H2Odense | 29.65 | |||||||||
8 | Alberte Fauerby | 2005 | 8 | 400 | 31.54 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.97 | |||||||||
9 | Nina Seirup | 2005 | 7 | 389 | 31.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
10 | Stephanie Hansen | 2004 | 6 | 385 | 31.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.00 | |||||||||
11 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 5 | 353 | 32.86 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 32.14 | |||||||||
12 | Frida B. Kristensen | 2005 | 4 | 331 | 33.57 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 34.82 | |||||||||
13 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | 3 | 313 | 34.21 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 42.21 | |||||||||
14 | Karoline Friis | 2004 | 2 | 255 | 36.62 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 38.36 | |||||||||
15 | Nanna W Povlsen | 2005 | 1 | 245 | 37.12 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.25 | |||||||||
16 | Linda Lundblad | 2005 | 227 | 38.07 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Laura Vindstrup Christens | 2003 | 189 | 40.49 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 38.05 | |||||||||
18 | Lærke Jepsen | 2005 | 156 | 43.13 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 48.38 | |||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Hellesøe | 2006 | 25 | 449 | 30.34 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.46 | |||||||||
2 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 20 | 367 | 32.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 32.72 | |||||||||
3 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 15 | 335 | 33.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
4 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 12 | 321 | 33.94 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 34.12 | |||||||||
5 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 11 | 314 | 34.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
6 | Lotta Træger | 2008 | 10 | 310 | 34.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.37 | |||||||||
7 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 9 | 302 | 34.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
8 | Carolina Schlander | 2007 | 8 | 301 | 34.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
9 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 7 | 297 | 34.83 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.70 | |||||||||
10 | Sofie Skibelund | 2007 | 6 | 293 | 34.99 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.43 | |||||||||
11 | Olivia Macartney | 2008 | 5 | 290 | 35.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.32 | |||||||||
12 | Mille A. B. Buch | 2006 | 4 | 283 | 35.39 | |||||
H2Odense | 36.38 | |||||||||
13 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 3 | 275 | 35.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 36.64 | |||||||||
14 | Anne H. Rasmussen | 2006 | 2 | 251 | 36.80 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Alista Maslobojeva | 2007 | 1 | 250 | 36.89 | |||||
Vejle Svømmeklub | 37.94 | |||||||||
16 | Liv Ebel | 2006 | 244 | 37.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
17 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 224 | 38.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.40 | |||||||||
18 | Sofia S. Skøtt | 2007 | 220 | 38.46 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.06 | |||||||||
19 | Sofia Bjørnkjær Nielsen | 2008 | 219 | 38.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
20 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 208 | 39.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.20 | |||||||||
21 | Sille Freltoft | 2008 | 181 | 41.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.18 | |||||||||
22 | Alberte Andersen | 2008 | 181 | 41.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.25 | |||||||||
23 | Sofia Brink | 2006 | 177 | 41.35 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 42.43 | |||||||||
24 | Cathrine Boisen | 2008 | 176 | 41.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.00 | |||||||||
25 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | 173 | 41.68 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.65 | |||||||||
26 | Claramilla Kirstan | 2008 | 171 | 41.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.95 | |||||||||
27 | Anne Sørensen | 2008 | 154 | 43.35 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 43.45 | |||||||||
28 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 145 | 44.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.71 | |||||||||
29 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 134 | 45.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.68 | |||||||||
30 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 123 | 46.72 | ||||||
DeltaSwim | 46.99 | |||||||||
31 | Liv K. L. Jensen | 2008 | 103 | 49.56 | ||||||
DeltaSwim | 35.74 | |||||||||
- | Astrid Hartmann | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.60 | |||||||||
- | Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | DNS | |||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
- | Adda Henriksen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 25 | 303 | 34.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
2 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 20 | 287 | 35.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 37.46 | |||||||||
3 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 15 | 180 | 41.09 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 42.04 | |||||||||
4 | Ida Riddersholm | 2009 | 12 | 165 | 42.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.89 | |||||||||
5 | Isabelle Weber | 2009 | 11 | 163 | 42.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.05 | |||||||||
6 | Alberte Hansen | 2009 | 10 | 154 | 43.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.51 | |||||||||
7 | Meiko Nakatani | 2010 | 9 | 141 | 44.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 44.68 | |||||||||
8 | Svea Arlbjørn | 2009 | 8 | 128 | 46.01 | |||||
Vejle Svømmeklub | 46.28 | |||||||||
9 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 7 | 122 | 46.77 | |||||
Vejle Svømmeklub | 48.27 | |||||||||
10 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 6 | 121 | 46.87 | |||||
Vejle Svømmeklub | 54.22 | |||||||||
11 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 5 | 118 | 47.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.42 | |||||||||
12 | Sofie Emily Clavsen | 2009 | 4 | 111 | 48.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.80 | |||||||||
13 | Thea Aggerholm | 2009 | 3 | 109 | 48.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.05 | |||||||||
14 | Liv Rong Hansen | 2010 | 2 | 98 | 50.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camilla H Graversen | 2010 | 1 | 89 | 51.87 | |||||
Vejle Svømmeklub | 52.11 | |||||||||
16 | Medina Munch-Elvstrøm | 2010 | 55 | 1:00.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.42 | |||||||||
17 | Ottilie Jensen | 2010 | 45 | 1:05.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.21 | |||||||||
18 | Frida Agerskov | 2009 | 41 | 1:07.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Bach-Henriksen | 2010 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.08 | |||||||||
- | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | DSQ | Mere end 1stk b.tøj | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Heeb | 2001 | 25 | 198 | 39.54 | 1:26.19 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.71 | |||||||||
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nejmann | 2004 | 25 | 367 | 31.81 | 1:10.20 | ||||
H2Odense | 1:06.78 | |||||||||
2 | Kasper Christiansen | 2003 | 20 | 365 | 31.80 | 1:10.34 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.15 | |||||||||
3 | Alex Fogt | 2004 | 15 | 346 | 33.92 | 1:11.60 | ||||
H2Odense | 1:09.84 | |||||||||
4 | Piotr Stadnicki | 2004 | 12 | 330 | 33.34 | 1:12.77 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.31 | |||||||||
5 | Valdemar Stahl | 2004 | 11 | 311 | 33.65 | 1:14.17 | ||||
H2Odense | 1:14.85 | |||||||||
6 | Oliver Fokkink | 2003 | 10 | 302 | 33.55 | 1:14.92 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:10.08 | |||||||||
7 | Oliver Londero | 2004 | 9 | 300 | 36.38 | 1:15.06 | ||||
H2Odense | 1:15.83 | |||||||||
8 | Silas Plaetner | 2003 | 8 | 293 | 34.37 | 1:15.70 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.54 | |||||||||
9 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 7 | 292 | 36.48 | 1:15.79 | ||||
H2Odense | 1:12.76 | |||||||||
10 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 6 | 240 | 37.27 | 1:20.87 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.97 | |||||||||
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 25 | 384 | 31.98 | 1:09.20 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.96 | |||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 20 | 377 | 32.28 | 1:09.57 | ||||
H2Odense | 1:06.52 | |||||||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | 15 | 351 | 33.24 | 1:11.25 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.72 | |||||||||
4 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 12 | 350 | 33.52 | 1:11.33 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.90 | |||||||||
5 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 11 | 347 | 33.24 | 1:11.52 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.91 | |||||||||
6 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 10 | 338 | 36.35 | 1:12.20 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.24 | |||||||||
7 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 9 | 336 | 34.17 | 1:12.31 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.37 | |||||||||
8 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 8 | 327 | 33.76 | 1:12.97 | ||||
H2Odense | 1:12.76 | |||||||||
9 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 7 | 292 | 34.52 | 1:15.77 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.95 | |||||||||
10 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 6 | 291 | 34.03 | 1:15.82 | ||||
H2Odense | 1:13.02 | |||||||||
11 | Oskar Foss | 2006 | 5 | 289 | 35.40 | 1:16.02 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.74 | |||||||||
12 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 4 | 289 | 33.69 | 1:16.04 | ||||
H2Odense | 1:13.03 | |||||||||
13 | Max Venborg Kromann | 2005 | 3 | 270 | 35.54 | 1:17.82 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.37 | |||||||||
14 | Martin Christensen | 2006 | 2 | 264 | 38.32 | 1:18.32 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
15 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 1 | 260 | 36.94 | 1:18.71 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
16 | Moritz Hartmann | 2007 | 256 | 35.57 | 1:19.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.51 | |||||||||
17 | Magnus Tranekjer | 2005 | 254 | 35.72 | 1:19.35 | |||||
H2Odense | 1:21.77 | |||||||||
18 | Magnus Marschall | 2005 | 251 | 37.99 | 1:19.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.52 | |||||||||
19 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 251 | 38.24 | 1:19.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.73 | |||||||||
20 | Ludvig L. Møller | 2006 | 244 | 38.11 | 1:20.44 | |||||
H2Odense | 1:16.03 | |||||||||
21 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 237 | 38.82 | 1:21.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.37 | |||||||||
22 | Jacob Timmermand | 2006 | 234 | 39.16 | 1:21.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.95 | |||||||||
23 | Asger Nielsen | 2005 | 231 | 37.95 | 1:21.93 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:39.12 | |||||||||
24 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 230 | 37.24 | 1:22.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
25 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 229 | 38.68 | 1:22.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.29 | |||||||||
26 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 229 | 39.14 | 1:22.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.58 | |||||||||
27 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | 226 | 39.05 | 1:22.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.17 | |||||||||
28 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 221 | 37.70 | 1:23.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.10 | |||||||||
29 | Gustav Sundstrøm | 2006 | 216 | 38.94 | 1:23.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.96 | |||||||||
30 | Laurits Holm | 2006 | 216 | 40.80 | 1:23.76 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:33.94 | |||||||||
31 | Tobias Hansen | 2005 | 176 | 42.34 | 1:29.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.30 | |||||||||
32 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 169 | 42.55 | 1:30.80 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.07 | |||||||||
33 | Tristan Bjerre | 2007 | 168 | 40.22 | 1:31.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.72 | |||||||||
34 | Otto Milther | 2007 | 163 | 43.67 | 1:32.06 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:43.60 | |||||||||
35 | Zsolt Bokor | 2006 | 160 | 44.69 | 1:32.54 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:44.69 | |||||||||
36 | Adrian Vaarning | 2007 | 158 | 42.71 | 1:33.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.48 | |||||||||
37 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 156 | 43.07 | 1:33.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.38 | |||||||||
38 | Toke Gormsen | 2006 | 154 | 45.56 | 1:33.70 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sebastian Rahr | 2006 | 148 | 45.74 | 1:35.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.18 | |||||||||
40 | Noah Høier | 2006 | 143 | 44.21 | 1:35.98 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:39.52 | |||||||||
41 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 142 | 44.33 | 1:36.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.90 | |||||||||
42 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 138 | 47.77 | 1:37.14 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Simon Juel | 2006 | 137 | 44.56 | 1:37.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.14 | |||||||||
44 | Felix Nielsen | 2006 | 134 | 47.61 | 1:38.17 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:09.19 | |||||||||
45 | Bastian Ladekjær | 2007 | 134 | 44.19 | 1:38.21 | |||||
DeltaSwim | 1:47.69 | |||||||||
46 | Martin Stokholm | 2007 | 114 | 46.51 | 1:43.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:55.50 | |||||||||
47 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 108 | 55.44 | 1:45.54 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:38.84 | |||||||||
48 | Sebastian N Pedersen | 2007 | 104 | 54.06 | 1:46.87 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
49 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 99 | 50.76 | 1:48.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.63 | |||||||||
50 | Rasmus Mathiesen | 2007 | 76 | 54.66 | 1:58.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
51 | Sebastian Bjerby Elsborg | 2007 | 65 | 1:00.21 | 2:05.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Bank Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.39 | |||||||||
- | Fedor Akulov | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:48.15 | |||||||||
- | Sebastian K Eriksen | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.61 | |||||||||
- | Alexander Drachmann | 2005 | DSQ | ej afslu på ryg 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.49 | |||||||||
- | Anders Langholm | 2007 | DSQ | ej rygliggend v 50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | DSQ | ej ryglig v ven 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:56.59 | |||||||||
- | Max Sierszecki | 2007 | DSQ | ej ryglig v ven 50 m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:39.31 | |||||||||
- | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | DSQ | skifter bane | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.26 | |||||||||
- | Terkel Klinkowsky | 2007 | DSQ | mavelig v50 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.17 | |||||||||
- | Tobias Holt | 2006 | DSQ | mavelig v 50 m | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:30.80 | |||||||||
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 25 | 221 | 37.13 | 1:23.10 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:22.53 | |||||||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | 20 | 190 | 40.31 | 1:27.35 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.32 | |||||||||
3 | Johannes Due Jessen | 2008 | 15 | 185 | 39.97 | 1:28.22 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.61 | |||||||||
4 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 12 | 178 | 41.92 | 1:29.36 | ||||
DeltaSwim | 1:32.24 | |||||||||
5 | Joakim Kristensen | 2008 | 11 | 175 | 41.08 | 1:29.91 | ||||
DeltaSwim | 1:30.04 | |||||||||
6 | Hjalte Gregersen | 2008 | 10 | 164 | 40.35 | 1:31.71 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.53 | |||||||||
7 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 9 | 160 | 45.52 | 1:32.49 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.07 | |||||||||
8 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 8 | 151 | 43.90 | 1:34.26 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.57 | |||||||||
9 | Toke Kousgaard | 2008 | 7 | 142 | 45.26 | 1:36.39 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.38 | |||||||||
10 | Oliver Søe | 2009 | 6 | 138 | 45.22 | 1:37.32 | ||||
DeltaSwim | 1:48.30 | |||||||||
11 | Simon Christensen | 2009 | 5 | 127 | 48.48 | 1:39.85 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.45 | |||||||||
12 | Hektor Bjerre | 2008 | 4 | 123 | 46.92 | 1:40.93 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.92 | |||||||||
13 | Gustav Hansen | 2008 | 3 | 122 | 47.57 | 1:41.26 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:51.17 | |||||||||
14 | Danilo Vaarning | 2009 | 2 | 113 | 48.93 | 1:43.81 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.45 | |||||||||
15 | Alexander Breinholt | 2008 | 1 | 109 | 47.25 | 1:45.14 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.28 | |||||||||
16 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 85 | 52.50 | 1:53.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:56.06 | |||||||||
17 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 77 | 51.58 | 1:57.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:48.17 | |||||||||
18 | Jens Reintoft | 2008 | 69 | 59.79 | 2:02.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
19 | Villads Bækgaard Nissen | 2008 | 54 | 1:06.01 | 2:12.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:12.29 | |||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:20.49 | |||||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.40 | |||||||||
- | Bertram Poser Jensen | 2008 | DSQ | ej ryglig v ven 50 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:43.85 | |||||||||
- | Frederik Jørgensen | 2008 | DSQ | 1 hånd v ven 75 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.81 | |||||||||
- | Gilbert Eskildsen | 2008 | DSQ | ej rygllig v ven 50 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.84 | |||||||||
- | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | DSQ | ej ryglig v ven 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.86 | |||||||||
Løb 9, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 25 | 141 | 48.67 | 1:36.63 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | 25 | 380 | 35.51 | 1:18.23 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.94 | |||||||||
2 | Julie Fink | 2001 | 20 | 342 | 36.64 | 1:21.00 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.33 | |||||||||
3 | Luna Marcher | 2002 | 15 | 166 | 46.40 | 1:43.09 | ||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:42.15 | |||||||||
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 25 | 541 | 32.37 | 1:09.51 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.39 | |||||||||
2 | Mathilde Østergaard | 2004 | 20 | 450 | 34.06 | 1:13.91 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:11.76 | |||||||||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 15 | 420 | 34.68 | 1:15.65 | ||||
H2Odense | 1:12.82 | |||||||||
4 | Maria Hall | 2003 | 12 | 396 | 37.33 | 1:17.11 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:15.51 | |||||||||
5 | Agnete Habermann | 2005 | 11 | 390 | 37.41 | 1:17.55 | ||||
H2Odense | 1:12.76 | |||||||||
6 | Astrid Gregersen | 2005 | 10 | 383 | 38.30 | 1:18.01 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.01 | |||||||||
7 | Maria Mathiesen | 2004 | 9 | 374 | 37.05 | 1:18.60 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.41 | |||||||||
8 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 8 | 372 | 37.13 | 1:18.78 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.66 | |||||||||
9 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 7 | 371 | 35.82 | 1:18.86 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Stilund | 2005 | 6 | 364 | 37.11 | 1:19.36 | ||||
H2Odense | 1:19.58 | |||||||||
11 | Emma Nygaard | 2005 | 5 | 351 | 37.77 | 1:20.28 | ||||
H2Odense | 1:16.65 | |||||||||
12 | Stephanie Hansen | 2004 | 4 | 344 | 37.11 | 1:20.81 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
13 | Cathrine Høst | 2004 | 3 | 340 | 36.98 | 1:21.16 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.90 | |||||||||
14 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 2 | 331 | 39.51 | 1:21.86 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
15 | Stephanie de Bruijn | 2005 | 1 | 317 | 36.61 | 1:23.03 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:23.02 | |||||||||
16 | Barbara Ammentorp | 2003 | 314 | 42.12 | 1:23.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.09 | |||||||||
17 | Laura Riber Memborg | 2004 | 297 | 37.86 | 1:24.92 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.66 | |||||||||
18 | Ditte Hansen | 2003 | 282 | 40.49 | 1:26.37 | |||||
DeltaSwim | 1:28.57 | |||||||||
19 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | 256 | 41.73 | 1:29.21 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:34.03 | |||||||||
20 | Laura Rasmussen | 2005 | 245 | 43.89 | 1:30.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.34 | |||||||||
21 | Frida B. Kristensen | 2005 | 235 | 43.90 | 1:31.72 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:35.36 | |||||||||
22 | Josefine Lassen | 2003 | 204 | 44.58 | 1:36.21 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:41.00 | |||||||||
23 | Karoline Friis | 2004 | 201 | 45.19 | 1:36.65 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:39.49 | |||||||||
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 25 | 484 | 33.99 | 1:12.17 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.86 | |||||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | 20 | 475 | 34.36 | 1:12.63 | ||||
H2Odense | 1:10.27 | |||||||||
3 | Signe Jensen | 2007 | 15 | 446 | 35.25 | 1:14.16 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.03 | |||||||||
4 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 12 | 428 | 35.78 | 1:15.16 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.85 | |||||||||
5 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 11 | 387 | 37.06 | 1:17.72 | ||||
H2Odense | 1:16.11 | |||||||||
6 | Nora Gombos | 2006 | 10 | 355 | 36.72 | 1:20.03 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.56 | |||||||||
7 | Sophia Jochumsen | 2006 | 9 | 348 | 37.34 | 1:20.51 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.86 | |||||||||
8 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 8 | 338 | 36.45 | 1:21.35 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.41 | |||||||||
9 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 7 | 305 | 39.70 | 1:24.18 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.57 | |||||||||
10 | Sarah Laursen | 2007 | 6 | 304 | 41.69 | 1:24.27 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.59 | |||||||||
11 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 5 | 302 | 40.19 | 1:24.44 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.60 | |||||||||
12 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 4 | 302 | 39.83 | 1:24.46 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.47 | |||||||||
13 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 3 | 292 | 39.87 | 1:25.34 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.59 | |||||||||
14 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 2 | 291 | 39.56 | 1:25.43 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.70 | |||||||||
15 | Frida Høj Foldager | 2006 | 1 | 273 | 40.64 | 1:27.31 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.12 | |||||||||
16 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 271 | 41.52 | 1:27.48 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.49 | |||||||||
17 | Anne Stæhr | 2008 | 269 | 41.39 | 1:27.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.49 | |||||||||
18 | Marie Thorup | 2006 | 262 | 42.97 | 1:28.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.12 | |||||||||
19 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 259 | 42.41 | 1:28.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.63 | |||||||||
20 | Line Horn | 2006 | 258 | 43.17 | 1:28.96 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:28.33 | |||||||||
21 | Clara Wesselhoff | 2006 | 257 | 42.47 | 1:29.08 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.31 | |||||||||
22 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 243 | 42.81 | 1:30.70 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.97 | |||||||||
23 | Sille Grønfeldt | 2008 | 242 | 41.67 | 1:30.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.83 | |||||||||
24 | Sarah Qvist | 2007 | 238 | 45.14 | 1:31.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.14 | |||||||||
25 | Eszter Vad | 2007 | 235 | 43.32 | 1:31.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.59 | |||||||||
25 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 235 | 42.36 | 1:31.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.89 | |||||||||
27 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 233 | 43.81 | 1:32.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.87 | |||||||||
28 | Lotta Træger | 2008 | 232 | 42.55 | 1:32.16 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:32.11 | |||||||||
29 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 230 | 42.76 | 1:32.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.10 | |||||||||
30 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 230 | 40.19 | 1:32.46 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.81 | |||||||||
31 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 221 | 44.34 | 1:33.68 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:40.97 | |||||||||
32 | Clara Lindstedt | 2006 | 220 | 46.40 | 1:33.75 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.05 | |||||||||
32 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 220 | 45.84 | 1:33.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.36 | |||||||||
34 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 215 | 46.78 | 1:34.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.01 | |||||||||
35 | Oceane Cailho | 2008 | 213 | 45.44 | 1:34.76 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.13 | |||||||||
36 | Andrea Kargo | 2008 | 213 | 43.65 | 1:34.85 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:41.89 | |||||||||
37 | Kira Wolter | 2007 | 205 | 46.66 | 1:36.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.61 | |||||||||
38 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 191 | 45.79 | 1:38.38 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.96 | |||||||||
39 | Alberte Andersen | 2008 | 181 | 48.02 | 1:40.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.10 | |||||||||
40 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 179 | 47.67 | 1:40.51 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.67 | |||||||||
41 | Sofie Barack Søe | 2008 | 178 | 46.21 | 1:40.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.72 | |||||||||
42 | Lea Timmermand | 2008 | 174 | 45.37 | 1:41.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.53 | |||||||||
43 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | 167 | 50.17 | 1:42.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.78 | |||||||||
44 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 165 | 50.23 | 1:43.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.16 | |||||||||
45 | Sofia S. Skøtt | 2007 | 165 | 48.39 | 1:43.17 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
46 | Anne H. Rasmussen | 2006 | 160 | 51.77 | 1:44.18 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
47 | Karla Jæger | 2008 | 160 | 51.35 | 1:44.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.78 | |||||||||
48 | Katrine Vølund | 2008 | 145 | 54.94 | 1:47.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.88 | |||||||||
49 | Sofia Brink | 2006 | 141 | 52.10 | 1:48.76 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:53.83 | |||||||||
50 | Signe Christiansen | 2008 | 132 | 52.99 | 1:51.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:55.88 | |||||||||
51 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 132 | 54.73 | 1:51.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:50.30 | |||||||||
52 | Claramilla Kirstan | 2008 | 129 | 53.79 | 1:52.12 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.46 | |||||||||
53 | Sille Freltoft | 2008 | 128 | 53.85 | 1:52.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.03 | |||||||||
54 | Lea H Mammen | 2008 | 61 | 1:09.39 | 2:23.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:11.83 | |||||||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.87 | |||||||||
- | Anna Emilie Damgaard | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:32.96 | |||||||||
- | Astrid Hartmann | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.94 | |||||||||
- | Clara Darville | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Højergaard | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Kviesgaard | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.08 | |||||||||
- | Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | DNS | |||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:44.91 | |||||||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.50 | |||||||||
- | Mathilde Vestergaard | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.64 | |||||||||
- | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | DSQ | Maveliggende v 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.32 | |||||||||
- | Line Bach-Henriksen | 2007 | DSQ | Maveliggende 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.32 | |||||||||
- | Liv K. L. Jensen | 2008 | DSQ | maveliggende v 50m | ||||||
DeltaSwim | 2:11.39 | |||||||||
- | Silje Lunderskov | 2007 | DSQ | maveliggende v 50m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Sille Holm-Nissen | 2007 | DSQ | Asynk arme 15m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.47 | |||||||||
- | Sille Milther | 2006 | DSQ | maveliggende v 50m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofia Bjørnkjær Nielsen | 2008 | DSQ | maveliggende v 50m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 25 | 228 | 41.29 | 1:32.66 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.40 | |||||||||
2 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 20 | 191 | 44.26 | 1:38.40 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.08 | |||||||||
3 | Frida Steen Mühring | 2009 | 15 | 179 | 43.99 | 1:40.42 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.65 | |||||||||
4 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 12 | 179 | 47.69 | 1:40.45 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.21 | |||||||||
5 | Olivia Holmberg | 2009 | 11 | 166 | 52.16 | 1:42.94 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.88 | |||||||||
6 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 10 | 162 | 51.56 | 1:43.85 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.53 | |||||||||
7 | Alberte Knudsen | 2009 | 9 | 159 | 48.06 | 1:44.39 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.66 | |||||||||
8 | Dicte Underbjerg | 2010 | 8 | 149 | 47.46 | 1:46.82 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.42 | |||||||||
9 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 7 | 146 | 51.91 | 1:47.55 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.24 | |||||||||
10 | Meiko Nakatani | 2010 | 6 | 136 | 53.02 | 1:50.15 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.28 | |||||||||
11 | Isabelle Weber | 2009 | 5 | 128 | 54.72 | 1:52.36 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.99 | |||||||||
12 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 4 | 124 | 54.05 | 1:53.55 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.25 | |||||||||
13 | Ida Riddersholm | 2009 | 3 | 114 | 58.42 | 1:56.70 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.50 | |||||||||
14 | Svea Arlbjørn | 2009 | 2 | 102 | 56.48 | 2:01.01 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 1 | 99 | 1:02.41 | 2:02.46 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.71 | |||||||||
16 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 98 | 1:04.76 | 2:02.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:15.07 | |||||||||
17 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 94 | 1:01.75 | 2:04.59 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:07.95 | |||||||||
18 | Kaya Bull-Sørensen | 2009 | 83 | 1:01.58 | 2:09.76 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
19 | Malou Bjerre | 2010 | 80 | 1:00.61 | 2:11.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:18.97 | |||||||||
20 | Camilla H Graversen | 2010 | 75 | 1:02.39 | 2:14.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:14.68 | |||||||||
- | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | DSQ | Maveliggende v 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.29 | |||||||||
- | Thea Aggerholm | 2009 | DSQ | 1 Hånd i vend 75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.31 | |||||||||
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Sofie Hartmann | 2011 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 25 | 249 | 34.62 | |||||
H2Odense | ||||||||||
2 | Lasse Hansen | 2000 | 20 | 212 | 36.55 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Piotr Stadnicki | 2004 | 25 | 355 | 30.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
2 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 20 | 287 | 33.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
3 | Daniel Hornsá | 2004 | 15 | 285 | 33.09 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 33.35 | |||||||||
4 | Ali Aljaroudi | 2003 | 12 | 124 | 43.63 | |||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Teodor Thuelund | 2005 | 25 | 436 | 28.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 28.64 | |||||||||
2 | Carl Clausen | 2005 | 20 | 344 | 31.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | 15 | 335 | 31.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 31.65 | |||||||||
4 | Max Venborg Kromann | 2005 | 12 | 289 | 32.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 32.19 | |||||||||
5 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 11 | 269 | 33.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.37 | |||||||||
6 | Moritz Hartmann | 2007 | 10 | 267 | 33.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
7 | Silas Åkerlind | 2005 | 9 | 265 | 33.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.19 | |||||||||
8 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 8 | 253 | 34.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.91 | |||||||||
9 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 7 | 238 | 35.14 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.83 | |||||||||
10 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 6 | 227 | 35.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 34.20 | |||||||||
11 | Anton Egholm Husted | 2006 | 5 | 214 | 36.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.49 | |||||||||
12 | Asger Nielsen | 2005 | 4 | 203 | 37.09 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.10 | |||||||||
13 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 3 | 199 | 37.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
14 | Jonas Mathiasen | 2006 | 2 | 197 | 37.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.76 | |||||||||
15 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 1 | 185 | 38.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 36.50 | |||||||||
16 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 183 | 38.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.97 | |||||||||
17 | David Hansen Hobolth | 2006 | 181 | 38.50 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.55 | |||||||||
18 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 154 | 40.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.62 | |||||||||
19 | Christian Pedersen | 2007 | 137 | 42.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.87 | |||||||||
20 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 129 | 43.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.89 | |||||||||
21 | Malte Neuber | 2007 | 126 | 43.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.20 | |||||||||
22 | Otto Milther | 2007 | 109 | 45.51 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 47.48 | |||||||||
23 | Zsolt Bokor | 2006 | 100 | 46.83 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 49.40 | |||||||||
24 | Kasper O. Jensen | 2007 | 81 | 50.28 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 48.14 | |||||||||
25 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 71 | 52.62 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 69 | 52.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.29 | |||||||||
- | Felix Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 54.87 | |||||||||
- | Sebastian K Eriksen | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 30.71 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johannes Due Jessen | 2008 | 25 | 194 | 37.64 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 40.12 | |||||||||
2 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 20 | 164 | 39.82 | |||||
DeltaSwim | 41.04 | |||||||||
3 | Noah Junior Grene | 2008 | 15 | 161 | 40.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.23 | |||||||||
4 | Frederik Jørgensen | 2008 | 12 | 154 | 40.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 38.21 | |||||||||
5 | Nikolai Elgaard | 2009 | 11 | 131 | 42.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.66 | |||||||||
6 | Toke Kousgaard | 2008 | 10 | 118 | 44.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.05 | |||||||||
7 | Daniel Lyngbo | 2008 | 9 | 104 | 46.31 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 51.24 | |||||||||
8 | Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | 8 | 101 | 46.72 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 48.63 | |||||||||
9 | Alexander Breinholt | 2008 | 7 | 89 | 48.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 44.30 | |||||||||
10 | Eskild M. Omby | 2009 | 6 | 73 | 51.94 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 54.49 | |||||||||
11 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 5 | 62 | 54.96 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 53.55 | |||||||||
- | Emil Asger Møller | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 53.16 | |||||||||
Løb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 25 | 70 | 52.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 25 | 464 | 31.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 25 | 510 | 30.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.35 | |||||||||
2 | Mathilde Østergaard | 2004 | 20 | 437 | 32.11 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 33.22 | |||||||||
3 | Maja Rolighed | 2005 | 15 | 436 | 32.15 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.24 | |||||||||
4 | Maria Hall | 2003 | 12 | 421 | 32.51 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 31.73 | |||||||||
5 | Maja Stamholt | 2005 | 11 | 383 | 33.57 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 31.52 | |||||||||
6 | Nina Seirup | 2005 | 10 | 360 | 34.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
7 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 9 | 332 | 35.20 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 34.11 | |||||||||
8 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 8 | 303 | 36.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.82 | |||||||||
9 | Astrid Gregersen | 2005 | 7 | 300 | 36.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.91 | |||||||||
10 | Ditte Hansen | 2003 | 6 | 289 | 36.85 | |||||
DeltaSwim | 35.98 | |||||||||
11 | Anne Horn | 2004 | 5 | 282 | 37.14 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 37.75 | |||||||||
12 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 4 | 281 | 37.22 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 35.09 | |||||||||
13 | Alberte Fauerby | 2005 | 3 | 264 | 37.99 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 35.43 | |||||||||
14 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | 2 | 200 | 41.64 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 43.80 | |||||||||
15 | Nanna W Povlsen | 2005 | 1 | 108 | 51.18 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 50.29 | |||||||||
- | Karoline Friis | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 47.83 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 25 | 522 | 30.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.26 | |||||||||
2 | Signe Jensen | 2007 | 20 | 403 | 32.99 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.02 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 15 | 378 | 33.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 31.25 | |||||||||
4 | Millie Møller | 2007 | 12 | 360 | 34.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.21 | |||||||||
5 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 11 | 341 | 34.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.63 | |||||||||
6 | Sarah Laursen | 2007 | 10 | 294 | 36.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
7 | Sophia Jochumsen | 2006 | 9 | 265 | 37.93 | |||||
Vejle Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
8 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 8 | 263 | 38.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
9 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 7 | 258 | 38.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 37.29 | |||||||||
10 | Sofie Skibelund | 2007 | 6 | 245 | 38.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.92 | |||||||||
11 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 5 | 229 | 39.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.04 | |||||||||
12 | Marie Thorup | 2006 | 4 | 226 | 40.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.92 | |||||||||
13 | Mille A. B. Buch | 2006 | 3 | 221 | 40.32 | |||||
H2Odense | 40.23 | |||||||||
14 | Eszter Vad | 2007 | 2 | 196 | 41.96 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 42.30 | |||||||||
15 | Frida Høj Foldager | 2006 | 1 | 183 | 42.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
16 | Adda Henriksen | 2006 | 165 | 44.39 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 48.86 | |||||||||
17 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 159 | 44.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.58 | |||||||||
18 | Lea Timmermand | 2008 | 150 | 45.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.91 | |||||||||
19 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | 143 | 46.53 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 54.25 | |||||||||
20 | Kira Wolter | 2007 | 135 | 47.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.56 | |||||||||
21 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 131 | 47.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.47 | |||||||||
22 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 88 | 54.65 | ||||||
DeltaSwim | 1:08.39 | |||||||||
23 | Sille Freltoft | 2008 | 84 | 55.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.43 | |||||||||
24 | Lea H Mammen | 2008 | 36 | 1:13.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.62 | |||||||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.61 | |||||||||
- | Anna Emilie Damgaard | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.18 | |||||||||
- | Astrid Hartmann | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 45.96 | |||||||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.94 | |||||||||
Løb 12, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 25 | 183 | 42.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 39.73 | |||||||||
2 | Svea Arlbjørn | 2009 | 20 | 87 | 54.97 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.87 | |||||||||
- | Medina Munch-Elvstrøm | 2010 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Boström | 2002 | 25 | 403 | 31.87 | 1:06.21 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
2 | Jonathan Nejmann | 2004 | 20 | 313 | 34.97 | 1:12.05 | ||||
H2Odense | 1:12.30 | |||||||||
3 | Alex Fogt | 2004 | 15 | 285 | 36.34 | 1:14.29 | ||||
H2Odense | 1:15.74 | |||||||||
4 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 12 | 264 | 37.65 | 1:16.19 | ||||
H2Odense | 1:11.82 | |||||||||
5 | Silas Plaetner | 2003 | 11 | 207 | 40.26 | 1:22.58 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.76 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolas Duvander | 2005 | 25 | 309 | 35.16 | 1:12.29 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.59 | |||||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 20 | 279 | 36.51 | 1:14.84 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.30 | |||||||||
3 | Karl Heeb | 2005 | 15 | 278 | 36.54 | 1:14.93 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.57 | |||||||||
4 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 12 | 253 | 37.21 | 1:17.25 | ||||
H2Odense | 1:13.08 | |||||||||
5 | Magnus Tranekjer | 2005 | 11 | 228 | 38.80 | 1:20.02 | ||||
H2Odense | 1:19.12 | |||||||||
6 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 10 | 222 | 39.29 | 1:20.69 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.54 | |||||||||
7 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 9 | 212 | 38.49 | 1:21.95 | ||||
H2Odense | 1:14.14 | |||||||||
8 | David Hansen Hobolth | 2006 | 8 | 206 | 40.23 | 1:22.76 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:28.83 | |||||||||
9 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 7 | 193 | 41.10 | 1:24.63 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.12 | |||||||||
10 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 6 | 190 | 40.38 | 1:25.03 | ||||
H2Odense | 1:24.93 | |||||||||
11 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 5 | 167 | 42.81 | 1:28.67 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.98 | |||||||||
12 | Tristan Bjerre | 2007 | 4 | 151 | 45.08 | 1:31.74 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.08 | |||||||||
13 | Simon Juel | 2006 | 3 | 143 | 45.52 | 1:33.34 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.62 | |||||||||
14 | Bastian Ladekjær | 2007 | 2 | 141 | 45.72 | 1:33.87 | ||||
DeltaSwim | 1:36.87 | |||||||||
- | Fedor Akulov | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.40 | |||||||||
- | Sebastian K Eriksen | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.82 | |||||||||
- | Niels Bjerrum | 2005 | DSQ | EFB 75m | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:53.57 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 25 | 209 | 39.12 | 1:22.43 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.39 | |||||||||
2 | Hjalte Gregersen | 2008 | 20 | 157 | 44.29 | 1:30.57 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.28 | |||||||||
3 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 15 | 144 | 46.38 | 1:33.16 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.55 | |||||||||
4 | Hektor Bjerre | 2008 | 12 | 132 | 47.54 | 1:36.07 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.09 | |||||||||
5 | Oliver Søe | 2009 | 11 | 127 | 48.49 | 1:37.30 | ||||
DeltaSwim | 1:39.19 | |||||||||
6 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 10 | 116 | 49.50 | 1:40.23 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.49 | |||||||||
7 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | 9 | 107 | 1:42.73 | 1:42.73 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.21 | |||||||||
8 | Danilo Vaarning | 2009 | 8 | 97 | 52.31 | 1:46.47 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:51.81 | |||||||||
- | Sebastian Drachmann | 2008 | DSQ | Maveliggende v 25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | 25 | 347 | 38.03 | 1:18.30 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.81 | |||||||||
2 | Julie Fink | 2001 | 20 | 330 | 38.28 | 1:19.57 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.60 | |||||||||
3 | Luna Marcher | 2002 | 15 | 124 | 52.17 | 1:50.10 | ||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:48.79 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | 25 | 469 | 33.86 | 1:10.81 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.21 | |||||||||
2 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 20 | 364 | 38.08 | 1:17.04 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.70 | |||||||||
3 | Cathrine Høst | 2004 | 15 | 359 | 38.31 | 1:17.36 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.78 | |||||||||
4 | Emma Nygaard | 2005 | 12 | 311 | 40.10 | 1:21.20 | ||||
H2Odense | 1:21.21 | |||||||||
5 | Mathilde Stilund | 2005 | 11 | 292 | 41.63 | 1:22.91 | ||||
H2Odense | 1:31.04 | |||||||||
6 | Laura Riber Memborg | 2004 | 10 | 258 | 41.66 | 1:26.39 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.49 | |||||||||
7 | Laura Rasmussen | 2005 | 9 | 198 | 47.14 | 1:34.34 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.23 | |||||||||
8 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | 8 | 190 | 47.52 | 1:35.62 | ||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:39.70 | |||||||||
9 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | 7 | 172 | 48.77 | 1:38.82 | ||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:45.70 | |||||||||
10 | Laura Vindstrup Christens | 2003 | 6 | 121 | 55.18 | 1:50.96 | ||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:58.34 | |||||||||
- | Josefine Lassen | 2003 | DSQ | EFB v 50m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:36.15 | |||||||||
- | Linda Lundblad | 2005 | DSQ | Svøm på maven v 75m | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 2:11.49 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 25 | 436 | 34.73 | 1:12.54 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.34 | |||||||||
2 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 20 | 381 | 37.08 | 1:15.85 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.60 | |||||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | 15 | 345 | 38.78 | 1:18.43 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.60 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 12 | 345 | 38.05 | 1:18.46 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:17.33 | |||||||||
5 | Nora Gombos | 2006 | 11 | 329 | 39.64 | 1:19.68 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.43 | |||||||||
6 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 10 | 328 | 38.82 | 1:19.73 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.97 | |||||||||
7 | Amalie F. Piiters | 2006 | 9 | 322 | 38.47 | 1:20.26 | ||||
H2Odense | 1:21.90 | |||||||||
8 | Millie Møller | 2007 | 8 | 317 | 39.64 | 1:20.69 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.41 | |||||||||
9 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 7 | 310 | 39.53 | 1:21.31 | ||||
H2Odense | 1:21.20 | |||||||||
10 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 6 | 283 | 40.47 | 1:23.74 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
11 | Mille Holmberg | 2006 | 5 | 277 | 42.31 | 1:24.41 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.77 | |||||||||
12 | Anne Stæhr | 2008 | 4 | 233 | 44.24 | 1:29.32 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.39 | |||||||||
13 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 3 | 225 | 45.37 | 1:30.39 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.76 | |||||||||
14 | Clara Wesselhoff | 2006 | 2 | 208 | 45.23 | 1:32.79 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:39.26 | |||||||||
15 | Alberte Andersen | 2008 | 1 | 202 | 46.03 | 1:33.73 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.51 | |||||||||
16 | Carolina Schlander | 2007 | 197 | 46.25 | 1:34.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.36 | |||||||||
17 | Sofie Barack Søe | 2008 | 188 | 46.87 | 1:36.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.40 | |||||||||
18 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 187 | 47.83 | 1:36.20 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.13 | |||||||||
19 | Oceane Cailho | 2008 | 185 | 46.30 | 1:36.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.93 | |||||||||
20 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 176 | 49.05 | 1:38.06 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:42.00 | |||||||||
21 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 158 | 50.25 | 1:41.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.91 | |||||||||
22 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 110 | 55.82 | 1:54.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.39 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 25 | 212 | 45.50 | 1:32.26 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.75 | |||||||||
2 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 20 | 180 | 49.04 | 1:37.29 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.66 | |||||||||
3 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 15 | 161 | 49.40 | 1:41.04 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.79 | |||||||||
4 | Alberte Knudsen | 2009 | 12 | 160 | 49.46 | 1:41.25 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.16 | |||||||||
5 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 11 | 128 | 54.24 | 1:49.00 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.46 | |||||||||
6 | Alberte Hansen | 2009 | 10 | 110 | 55.13 | 1:54.60 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 9 | 108 | 55.02 | 1:55.53 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 8 | 94 | 58.71 | 2:00.84 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:07.08 | |||||||||
9 | Kaya Bull-Sørensen | 2009 | 7 | 90 | 1:01.67 | 2:02.52 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Londero | 2004 | 25 | 256 | 39.75 | |||||
H2Odense | 38.27 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 25 | 405 | 34.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
2 | Thor Majgård | 2005 | 20 | 336 | 36.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
3 | Karl Heeb | 2005 | 15 | 325 | 36.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
4 | Andreas Bahnsen | 2005 | 12 | 274 | 38.87 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 39.75 | |||||||||
5 | Martin Christensen | 2006 | 11 | 272 | 38.96 | |||||
Vejle Svømmeklub | 39.00 | |||||||||
6 | Oskar Foss | 2006 | 10 | 266 | 39.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
7 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 9 | 257 | 39.67 | |||||
Vejle Svømmeklub | 38.47 | |||||||||
8 | Asger Nielsen | 2005 | 8 | 251 | 40.02 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.93 | |||||||||
9 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 7 | 231 | 41.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
10 | Gustav Sundstrøm | 2006 | 6 | 228 | 41.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 41.23 | |||||||||
11 | Laurits Holm | 2006 | 5 | 219 | 41.84 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 44.04 | |||||||||
12 | Jonas Mathiasen | 2006 | 4 | 209 | 42.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.26 | |||||||||
13 | Anders Bank Hansen | 2006 | 3 | 204 | 42.85 | |||||
Vejle Svømmeklub | 43.41 | |||||||||
14 | Christian Pedersen | 2007 | 2 | 200 | 43.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.52 | |||||||||
15 | David Hansen Hobolth | 2006 | 1 | 200 | 43.17 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 48.87 | |||||||||
16 | Jacob Timmermand | 2006 | 187 | 44.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
17 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 148 | 47.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.39 | |||||||||
18 | Toke Gormsen | 2006 | 131 | 49.71 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 51.92 | |||||||||
19 | Sebastian N Pedersen | 2007 | 130 | 49.83 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 49.06 | |||||||||
20 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 117 | 51.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.11 | |||||||||
21 | Bastian Ladekjær | 2007 | 108 | 52.92 | ||||||
DeltaSwim | 53.34 | |||||||||
22 | Sebastian Bjerby Elsborg | 2007 | 81 | 58.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 43.10 | |||||||||
- | Malthe Peter Jensen | 2007 | DSQ | asynk arme 22 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.28 | |||||||||
- | Rasmus Mathiesen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.59 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Schmidt | 2008 | 25 | 159 | 46.53 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | ||||||||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | 20 | 140 | 48.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.05 | |||||||||
3 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 15 | 137 | 48.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 48.35 | |||||||||
4 | Gustav Hansen | 2008 | 12 | 111 | 52.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.29 | |||||||||
5 | Eskild M. Omby | 2009 | 11 | 104 | 53.58 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 53.18 | |||||||||
6 | Simon Christensen | 2009 | 10 | 103 | 53.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 53.58 | |||||||||
7 | Nikolai Elgaard | 2009 | 9 | 94 | 55.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.20 | |||||||||
8 | Jens Reintoft | 2008 | 8 | 86 | 57.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.99 | |||||||||
9 | Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | 7 | 78 | 59.05 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 6 | 70 | 1:01.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.48 | |||||||||
- | William Højgaard | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 25 | 134 | 49.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 48.85 | |||||||||
2 | Hugo Rixen | 2011 | 20 | 48 | 1:09.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
3 | Christoffer Breinholt | 2011 | 15 | 20 | 1:31.92 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.95 | |||||||||
- | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | DSQ | flere flyben v start | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.27 | |||||||||
- | Louie Lindblad | 2010 | DSQ | ej samtid berør ven | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Neuber | 2010 | DSQ | armtag ti hofte 15 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Østergaard | 2004 | 25 | 523 | 35.54 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 34.79 | |||||||||
2 | Barbara Ammentorp | 2003 | 20 | 426 | 38.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 36.47 | |||||||||
3 | Liv Kousgaard | 2003 | 15 | 413 | 38.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
4 | Astrid Gregersen | 2005 | 12 | 336 | 41.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.96 | |||||||||
5 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 11 | 330 | 41.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 42.37 | |||||||||
6 | Anne Horn | 2004 | 10 | 315 | 42.06 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 39.58 | |||||||||
7 | Maria Mathiesen | 2004 | 9 | 287 | 43.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.75 | |||||||||
8 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | 8 | 259 | 44.88 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 46.67 | |||||||||
9 | Laura Riber Memborg | 2004 | 7 | 197 | 49.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 49.06 | |||||||||
10 | Nanna W Povlsen | 2005 | 6 | 185 | 50.20 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 51.88 | |||||||||
11 | Laura Vindstrup Christens | 2003 | 5 | 153 | 53.50 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 51.84 | |||||||||
- | Gry Jepsen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:04.13 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 25 | 365 | 40.06 | |||||
H2Odense | 38.95 | |||||||||
2 | Mille Holmberg | 2006 | 20 | 345 | 40.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 38.87 | |||||||||
3 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 15 | 338 | 41.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.36 | |||||||||
4 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 12 | 309 | 42.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.36 | |||||||||
5 | Alista Maslobojeva | 2007 | 11 | 299 | 42.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | 40.63 | |||||||||
6 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 10 | 288 | 43.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.72 | |||||||||
7 | Sarah Qvist | 2007 | 9 | 281 | 43.70 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 42.61 | |||||||||
8 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 8 | 269 | 44.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 43.63 | |||||||||
9 | Anne Stæhr | 2008 | 7 | 250 | 45.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 46.65 | |||||||||
10 | Clara Lindstedt | 2006 | 6 | 236 | 46.34 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 44.61 | |||||||||
11 | Olivia Macartney | 2008 | 5 | 234 | 46.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.44 | |||||||||
12 | Line Horn | 2006 | 4 | 231 | 46.65 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 45.06 | |||||||||
13 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 3 | 228 | 46.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.21 | |||||||||
14 | Sofie Skibelund | 2007 | 2 | 223 | 47.18 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 47.70 | |||||||||
15 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 1 | 211 | 48.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.27 | |||||||||
16 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 206 | 48.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.22 | |||||||||
17 | Lotta Træger | 2008 | 192 | 49.58 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 51.73 | |||||||||
18 | Sille Milther | 2006 | 181 | 50.57 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 50.18 | |||||||||
19 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 178 | 50.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.18 | |||||||||
20 | Liv Ebel | 2006 | 172 | 51.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.56 | |||||||||
21 | Katharina Poulsen | 2007 | 171 | 51.55 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 52.03 | |||||||||
22 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | 168 | 51.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.47 | |||||||||
23 | Claramilla Kirstan | 2008 | 164 | 52.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.89 | |||||||||
24 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 161 | 52.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 50.64 | |||||||||
25 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 158 | 52.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.45 | |||||||||
26 | Silje Lunderskov | 2007 | 157 | 53.07 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
27 | Karla Jæger | 2008 | 154 | 53.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.15 | |||||||||
28 | Sofia Brink | 2006 | 151 | 53.71 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:02.73 | |||||||||
29 | Anne Sørensen | 2008 | 150 | 53.84 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 57.22 | |||||||||
30 | Sofia Bjørnkjær Nielsen | 2008 | 137 | 55.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
31 | Adda Henriksen | 2006 | 135 | 55.78 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:03.49 | |||||||||
32 | Cathrine Boisen | 2008 | 133 | 56.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.66 | |||||||||
33 | Anne H. Rasmussen | 2006 | 130 | 56.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
34 | Sille Freltoft | 2008 | 130 | 56.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.24 | |||||||||
35 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | 96 | 1:02.38 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.01 | |||||||||
36 | Ida Højergaard | 2007 | 81 | 1:06.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.46 | |||||||||
- | Josephine Kviesgaard | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.08 | |||||||||
- | Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | DNS | |||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:01.45 | |||||||||
- | Frederikke M. Christensen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.87 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Holmberg | 2009 | 25 | 179 | 50.76 | |||||
Vejle Svømmeklub | 49.44 | |||||||||
2 | Dicte Underbjerg | 2010 | 20 | 116 | 58.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.83 | |||||||||
3 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 15 | 107 | 1:00.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.78 | |||||||||
4 | Ida Riddersholm | 2009 | 12 | 91 | 1:03.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Medina Munch-Elvstrøm | 2010 | 11 | 90 | 1:03.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
6 | Malou Bjerre | 2010 | 10 | 90 | 1:03.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.68 | |||||||||
7 | Thea Aggerholm | 2009 | 9 | 63 | 1:11.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.60 | |||||||||
8 | Ottilie Jensen | 2010 | 8 | 59 | 1:13.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
9 | Camilla H Graversen | 2010 | 7 | 56 | 1:14.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.63 | |||||||||
10 | Sofie Emily Clavsen | 2009 | 6 | 53 | 1:16.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.42 | |||||||||
- | Isabelle Weber | 2009 | DSQ | afsl 1 hånd 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.51 | |||||||||
- | Maja Bach-Henriksen | 2010 | DSQ | ryglig eft ven 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.20 | |||||||||
- | Signe Sejr Bentsen | 2010 | DSQ | afslut med 1 hånd | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.14 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Hartmann | 2011 | 25 | 107 | 1:00.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 17, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Steenhold | 2000 | 397 | 29.33 | 1:01.11 | |||||
DeltaSwim | 1:00.49 | |||||||||
2 | Mathias Bagger Nielsen | 2000 | 389 | 28.94 | 1:01.54 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:04.75 | |||||||||
3 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | 260 | 34.16 | 1:10.35 | |||||
H2Odense | ||||||||||
4 | Jakob Heeb | 2001 | 223 | 35.12 | 1:14.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.77 | |||||||||
- | Lasse Hansen | 2000 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:10.29 | |||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Boström | 2002 | 470 | 28.06 | 57.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 407 | 28.66 | 1:00.60 | |||||
H2Odense | 58.93 | |||||||||
3 | Kasper Christiansen | 2003 | 398 | 28.95 | 1:01.05 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.58 | |||||||||
4 | Oliver Fokkink | 2003 | 357 | 29.59 | 1:03.33 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 59.22 | |||||||||
5 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 357 | 30.65 | 1:03.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.22 | |||||||||
6 | Silas Plaetner | 2003 | 332 | 31.51 | 1:04.87 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.80 | |||||||||
7 | Valdemar Stahl | 2004 | 299 | 32.05 | 1:07.14 | |||||
H2Odense | 1:02.04 | |||||||||
8 | Daniel Hornsá | 2004 | 268 | 33.24 | 1:09.69 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.35 | |||||||||
9 | Ali Aljaroudi | 2003 | 161 | 38.78 | 1:22.57 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.16 | |||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silas Åkerlind | 2005 | 398 | 29.19 | 1:01.05 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:01.14 | |||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 381 | 29.52 | 1:01.96 | |||||
H2Odense | 59.15 | |||||||||
3 | Teodor Thuelund | 2005 | 378 | 30.14 | 1:02.12 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.26 | |||||||||
4 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 348 | 30.53 | 1:03.83 | |||||
H2Odense | 1:01.44 | |||||||||
5 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 345 | 31.03 | 1:04.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.55 | |||||||||
6 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 340 | 30.62 | 1:04.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.63 | |||||||||
7 | Nicolas Duvander | 2005 | 332 | 31.04 | 1:04.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.68 | |||||||||
8 | Anton Egholm Husted | 2006 | 321 | 32.40 | 1:05.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.34 | |||||||||
9 | Carl Clausen | 2005 | 317 | 31.44 | 1:05.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
10 | Andreas Bahnsen | 2005 | 300 | 31.91 | 1:07.09 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.66 | |||||||||
11 | Alexander Drachmann | 2005 | 297 | 32.79 | 1:07.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.03 | |||||||||
12 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 251 | 34.92 | 1:11.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.03 | |||||||||
13 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | 243 | 34.63 | 1:11.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.99 | |||||||||
14 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 242 | 34.50 | 1:12.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
15 | Magnus Marschall | 2005 | 241 | 34.76 | 1:12.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.56 | |||||||||
16 | Tobias Holt | 2006 | 236 | 35.70 | 1:12.65 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:15.99 | |||||||||
17 | Malte Neuber | 2007 | 230 | 34.95 | 1:13.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.73 | |||||||||
18 | Ludvig L. Møller | 2006 | 229 | 35.30 | 1:13.45 | |||||
H2Odense | 1:07.97 | |||||||||
19 | Tobias Hansen | 2005 | 213 | 35.44 | 1:15.14 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.09 | |||||||||
20 | Otto Milther | 2007 | 211 | 36.83 | 1:15.43 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.00 | |||||||||
21 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 209 | 36.26 | 1:15.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.32 | |||||||||
22 | Christian Pedersen | 2007 | 203 | 36.30 | 1:16.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
23 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 201 | 37.49 | 1:16.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.94 | |||||||||
24 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 184 | 36.77 | 1:18.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
25 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 184 | 36.92 | 1:19.00 | |||||
H2Odense | 1:15.52 | |||||||||
26 | Felix Nielsen | 2006 | 182 | 36.79 | 1:19.17 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.34 | |||||||||
27 | Tristan Bjerre | 2007 | 182 | 38.27 | 1:19.27 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.56 | |||||||||
28 | Adrian Vaarning | 2007 | 172 | 38.34 | 1:20.70 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.49 | |||||||||
29 | Niels Bjerrum | 2005 | 170 | 39.36 | 1:21.01 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:23.75 | |||||||||
30 | Max Sierszecki | 2007 | 152 | 39.98 | 1:24.08 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.36 | |||||||||
31 | Simon Juel | 2006 | 151 | 41.16 | 1:24.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.57 | |||||||||
32 | Kasper O. Jensen | 2007 | 121 | 42.78 | 1:30.76 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:35.12 | |||||||||
33 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 116 | 44.86 | 1:31.93 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.17 | |||||||||
34 | Jakub Ciarcinski | 2007 | 116 | 42.79 | 1:31.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.54 | |||||||||
35 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 111 | 43.99 | 1:33.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.16 | |||||||||
36 | Martin Stokholm | 2007 | 98 | 45.95 | 1:37.34 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:48.95 | |||||||||
- | Fedor Akulov | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.55 | |||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 236 | 34.81 | 1:12.64 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:12.45 | |||||||||
2 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 196 | 36.36 | 1:17.34 | |||||
DeltaSwim | 1:20.17 | |||||||||
3 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 173 | 38.10 | 1:20.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.01 | |||||||||
4 | Frederik Jørgensen | 2008 | 172 | 38.46 | 1:20.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.24 | |||||||||
5 | Johannes Due Jessen | 2008 | 170 | 39.28 | 1:21.07 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:30.00 | |||||||||
6 | Sebastian Schmidt | 2008 | 154 | 40.85 | 1:23.73 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Søe | 2009 | 153 | 39.87 | 1:23.95 | |||||
DeltaSwim | 1:22.02 | |||||||||
8 | Toke Kousgaard | 2008 | 150 | 39.89 | 1:24.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.08 | |||||||||
9 | Joakim Kristensen | 2008 | 146 | 40.15 | 1:25.31 | |||||
DeltaSwim | 1:19.08 | |||||||||
10 | Simon Christensen | 2009 | 139 | 40.91 | 1:26.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.28 | |||||||||
11 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | 129 | 42.43 | 1:28.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.73 | |||||||||
12 | Daniel Lyngbo | 2008 | 113 | 43.42 | 1:32.91 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:34.92 | |||||||||
13 | Alexander Breinholt | 2008 | 109 | 45.98 | 1:33.96 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.18 | |||||||||
14 | Sebastian Drachmann | 2008 | 100 | 46.54 | 1:36.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.35 | |||||||||
- | Emil Asger Møller | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.89 | |||||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.68 | |||||||||
- | William Højgaard | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 155 | 40.17 | 1:23.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.60 | |||||||||
2 | Louie Lindblad | 2010 | 65 | 50.89 | 1:51.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 486 | 31.28 | 1:04.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.40 | |||||||||
2 | Julie Fink | 2001 | 334 | 34.99 | 1:13.37 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.69 | |||||||||
3 | Luna Marcher | 2002 | 170 | 42.63 | 1:31.83 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:37.33 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Stamholt | 2005 | 476 | 31.45 | 1:05.17 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.52 | |||||||||
2 | Maria Hall | 2003 | 449 | 31.93 | 1:06.46 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:03.77 | |||||||||
3 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 418 | 32.87 | 1:08.04 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.05 | |||||||||
4 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 418 | 32.97 | 1:08.05 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.03 | |||||||||
5 | Alberte Fauerby | 2005 | 400 | 33.23 | 1:09.05 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:10.88 | |||||||||
6 | Nina Seirup | 2005 | 400 | 33.82 | 1:09.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.65 | |||||||||
7 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 382 | 33.90 | 1:10.16 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.49 | |||||||||
8 | Stephanie de Bruijn | 2005 | 380 | 33.71 | 1:10.27 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:09.91 | |||||||||
9 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 376 | 33.27 | 1:10.48 | |||||
H2Odense | 1:08.68 | |||||||||
10 | Stephanie Hansen | 2004 | 376 | 33.67 | 1:10.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
11 | Maja Rolighed | 2005 | 344 | 33.53 | 1:12.59 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.55 | |||||||||
12 | Liv Kousgaard | 2003 | 329 | 34.85 | 1:13.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.97 | |||||||||
13 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 325 | 36.10 | 1:14.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.97 | |||||||||
14 | Frida B. Kristensen | 2005 | 306 | 37.24 | 1:15.53 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.37 | |||||||||
15 | Laura Rasmussen | 2005 | 262 | 38.68 | 1:19.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.38 | |||||||||
16 | Linda Lundblad | 2005 | 173 | 43.94 | 1:31.20 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:38.17 | |||||||||
17 | Lærke Jepsen | 2005 | 123 | 48.32 | 1:42.35 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:47.19 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 522 | 31.07 | 1:03.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.94 | |||||||||
2 | Karoline Hellesøe | 2006 | 414 | 32.51 | 1:08.27 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.03 | |||||||||
3 | Millie Møller | 2007 | 383 | 33.45 | 1:10.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
4 | Sille Holm-Nissen | 2007 | 304 | 35.86 | 1:15.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.00 | |||||||||
5 | Marie Thorup | 2006 | 284 | 38.17 | 1:17.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.45 | |||||||||
6 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 281 | 38.21 | 1:17.69 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.63 | |||||||||
7 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 280 | 37.23 | 1:17.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.99 | |||||||||
8 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 279 | 36.64 | 1:17.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:17.60 | |||||||||
9 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 273 | 38.06 | 1:18.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.43 | |||||||||
10 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 265 | 38.78 | 1:19.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.51 | |||||||||
11 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 253 | 38.56 | 1:20.47 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.42 | |||||||||
12 | Sille Grønfeldt | 2008 | 246 | 38.82 | 1:21.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.81 | |||||||||
13 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 233 | 39.48 | 1:22.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.90 | |||||||||
14 | Liv Ebel | 2006 | 231 | 39.56 | 1:22.87 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.53 | |||||||||
15 | Kira Wolter | 2007 | 222 | 40.26 | 1:24.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.38 | |||||||||
16 | Clara Lindstedt | 2006 | 221 | 40.58 | 1:24.20 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.44 | |||||||||
17 | Lea Timmermand | 2008 | 215 | 41.39 | 1:24.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.84 | |||||||||
18 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 215 | 40.92 | 1:24.95 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:30.37 | |||||||||
19 | Andrea Kargo | 2008 | 213 | 40.59 | 1:25.22 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:32.06 | |||||||||
20 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 191 | 41.75 | 1:28.38 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.41 | |||||||||
21 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | 189 | 43.21 | 1:28.71 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:34.20 | |||||||||
22 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 184 | 42.67 | 1:29.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.61 | |||||||||
23 | Anne Sørensen | 2008 | 170 | 43.47 | 1:31.77 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:39.25 | |||||||||
24 | Karla Jæger | 2008 | 149 | 45.10 | 1:35.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.66 | |||||||||
25 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | 143 | 45.07 | 1:37.14 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:41.76 | |||||||||
26 | Katharina Poulsen | 2007 | 130 | 47.72 | 1:40.40 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:38.93 | |||||||||
27 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 122 | 48.56 | 1:42.37 | |||||
DeltaSwim | 1:45.60 | |||||||||
28 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 112 | 50.43 | 1:45.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.27 | |||||||||
29 | Liv K. L. Jensen | 2008 | 87 | 1:54.87 | ||||||
DeltaSwim | 1:51.10 | |||||||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.22 | |||||||||
- | Anna Emilie Damgaard | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.65 | |||||||||
- | Cathrine Boisen | 2008 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.10 | |||||||||
- | Mathilde Vestergaard | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.20 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Steen Mühring | 2009 | 205 | 41.56 | 1:26.23 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.72 | |||||||||
2 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 199 | 41.65 | 1:27.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.35 | |||||||||
3 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 172 | 43.27 | 1:31.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.58 | |||||||||
4 | Dicte Underbjerg | 2010 | 135 | 46.33 | 1:39.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.69 | |||||||||
5 | Ida Riddersholm | 2009 | 130 | 47.94 | 1:40.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.17 | |||||||||
6 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 128 | 47.18 | 1:41.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.12 | |||||||||
7 | Alberte Hansen | 2009 | 110 | 49.75 | 1:46.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:57.74 | |||||||||
8 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 105 | 50.24 | 1:47.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.60 | |||||||||
9 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 97 | 1:50.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.84 | |||||||||
10 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 68 | 57.95 | 2:04.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:13.54 | |||||||||
11 | Sofie Emily Clavsen | 2009 | 66 | 58.68 | 2:05.89 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.78 | |||||||||
12 | Frida Agerskov | 2009 | 55 | 1:02.60 | 2:13.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 1 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | K-Bronze 2 Mix 1 | 0 | 1:55.57 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:56.99 | |||||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Karl Heeb | 2005 | 28.22 | 56.98 | |||||||
Carl Clausen | 2005 | 28.83 | 1:25.81 | |||||||
Millie Møller | 2007 | 29.76 | 1:55.57 | |||||||
2 | Grindsted Mix 1 | 2003 | 1:57.23 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:58.09 | |||||||||
Oliver Fokkink | 2003 | 27.03 | 27.03 | |||||||
Maria Hall | 2003 | 29.98 | 57.01 | |||||||
Mathilde Østergaard | 2004 | 30.07 | 1:27.08 | |||||||
Tobias Holt | 2006 | 30.15 | 1:57.23 | |||||||
3 | H2Odense Årgang | 0 | 1:57.50 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 29.35 | 29.35 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 29.32 | 58.67 | |||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 27.91 | 1:26.58 | |||||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 30.92 | 1:57.50 | |||||||
4 | Hsk Kebabmix | 2003 | 1:58.42 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:58.82 | |||||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Katrine S. Kristensen | 2004 | 30.55 | 1:01.02 | |||||||
Maja Stamholt | 2005 | 30.77 | 1:31.79 | |||||||
Kasper Christiansen | 2003 | 26.63 | 1:58.42 | |||||||
5 | Nyborg | 2002 | 1:58.88 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:59.02 | |||||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 28.04 | 28.04 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 28.22 | 56.26 | |||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 31.02 | 1:27.28 | |||||||
Nina Seirup | 2005 | 31.60 | 1:58.88 | |||||||
6 | K-Bronze Mix 2 | 0 | 2:01.42 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:57.00 | |||||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Alexander Drachmann | 2005 | 30.23 | 59.07 | |||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 32.22 | 1:31.29 | |||||||
Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 30.13 | 2:01.42 | |||||||
7 | Esv Mix 1 | 2005 | 2:01.53 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:58.38 | |||||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 32.20 | 1:01.91 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 28.13 | 1:30.04 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 31.49 | 2:01.53 | |||||||
8 | Nyborg 1 | 2004 | 2:02.36 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:01.47 | |||||||||
Piotr Stadnicki | 2004 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 29.31 | 57.99 | |||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 33.23 | 1:31.22 | |||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 31.14 | 2:02.36 | |||||||
9 | Nyborg 2 | 2003 | 2:03.47 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:02.34 | |||||||||
Silas Plaetner | 2003 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 28.84 | 58.51 | |||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 33.10 | 1:31.61 | |||||||
Freya Isabel Christensen | 2005 | 31.86 | 2:03.47 | |||||||
10 | Hsk Kyllinge Mix | 2003 | 2:04.57 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:05.95 | |||||||||
Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 29.21 | 1:00.22 | |||||||
Daniel Hornsá | 2004 | 31.20 | 1:31.42 | |||||||
Sille Holm-Nissen | 2007 | 33.15 | 2:04.57 | |||||||
11 | Esk Sprint 1 | 0 | 2:05.64 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Christian Pedersen | 2007 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Jakob Heeb | 2001 | 31.21 | 1:04.38 | |||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 29.19 | 1:33.57 | |||||||
Liv Kousgaard | 2003 | 32.07 | 2:05.64 | |||||||
12 | K-Bronze 1 Mix 1 | 0 | 2:06.96 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 33.09 | 33.09 | |||||||
Jonas Mathiasen | 2006 | 30.64 | 1:03.73 | |||||||
Carolina Schlander | 2007 | 33.80 | 1:37.53 | |||||||
Anton Egholm Husted | 2006 | 29.43 | 2:06.96 | |||||||
13 | Nyborg 3 | 2004 | 2:06.99 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:08.06 | |||||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 32.23 | 1:00.68 | |||||||
Eszter Vad | 2007 | 33.24 | 1:33.92 | |||||||
Cathrine Høst | 2004 | 33.07 | 2:06.99 | |||||||
14 | Erritsø 1 | 2005 | 2:07.19 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:03.90 | |||||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Alberte Fauerby | 2005 | 31.51 | 1:04.91 | |||||||
Asger Nielsen | 2005 | 31.60 | 1:36.51 | |||||||
Maja Rolighed | 2005 | 30.68 | 2:07.19 | |||||||
15 | Esv Mix 2 | 2005 | 2:09.00 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.68 | |||||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Mille Holmberg | 2006 | 34.64 | 1:05.64 | |||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 29.51 | 1:35.15 | |||||||
Sarah Laursen | 2007 | 33.85 | 2:09.00 | |||||||
16 | K-Bronse 1 Mix 2 | 0 | 2:13.95 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Marie Thorup | 2006 | 34.41 | 34.41 | |||||||
Frederik Møhring Madsen | 2007 | 31.48 | 1:05.89 | |||||||
Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 35.45 | 1:41.34 | |||||||
Malte Neuber | 2007 | 32.61 | 2:13.95 | |||||||
17 | Hsk Margherita Mix | 2005 | 2:16.56 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:19.71 | |||||||||
Sille Milther | 2006 | 38.01 | 38.01 | |||||||
Frida B. Kristensen | 2005 | 34.25 | 1:12.26 | |||||||
Laurits Holm | 2006 | 32.28 | 1:44.54 | |||||||
David Hansen Hobolth | 2006 | 32.02 | 2:16.56 | |||||||
18 | Nyborg 4 | 2004 | 2:17.71 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:15.12 | |||||||||
Sebastian Rahr | 2006 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Tobias Hansen | 2005 | 34.01 | 1:09.11 | |||||||
Louise Kipper Pedersen | 2006 | 34.83 | 1:43.94 | |||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 33.77 | 2:17.71 | |||||||
19 | Nyborg 5 | 2005 | 2:17.80 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:18.74 | |||||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 33.90 | 1:08.88 | |||||||
Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 34.88 | 1:43.76 | |||||||
Frederikke M. Christensen | 2006 | 34.04 | 2:17.80 | |||||||
20 | Esv Mix 3 | 2007 | 2:18.48 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:15.91 | |||||||||
Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Tristan Bjerre | 2007 | 35.71 | 1:08.93 | |||||||
Julie Guldmann Møller | 2007 | 34.65 | 1:43.58 | |||||||
Mads Emil Schwartz | 2008 | 34.90 | 2:18.48 | |||||||
21 | Esv Mix 4 | 2007 | 2:22.94 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:25.32 | |||||||||
Terkel Klinkowsky | 2007 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Augusta Dalsgaard | 2007 | 34.21 | 1:11.26 | |||||||
Mikkel Bro Christensen | 2007 | 35.33 | 1:46.59 | |||||||
Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 36.35 | 2:22.94 | |||||||
22 | Grindsted Mix 2 | 2005 | 2:23.89 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | 2:28.69 | |||||||||
Niels Bjerrum | 2005 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 36.68 | 1:10.18 | |||||||
Stephanie de Bruijn | 2005 | 31.31 | 1:41.49 | |||||||
Anne Sørensen | 2008 | 42.40 | 2:23.89 | |||||||
23 | Hsk Matadormix | 2005 | 2:23.97 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:24.01 | |||||||||
Maja Emilie Skjødt | 2005 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Sofia S. Skøtt | 2007 | 39.32 | 1:13.35 | |||||||
Otto Milther | 2007 | 35.17 | 1:48.52 | |||||||
Johannes Due Jessen | 2008 | 35.45 | 2:23.97 | |||||||
24 | Nyborg 6 | 2006 | 2:24.95 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:21.74 | |||||||||
Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Adrian Vaarning | 2007 | 35.65 | 1:11.23 | |||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 36.46 | 1:47.69 | |||||||
Clara Lindstedt | 2006 | 37.26 | 2:24.95 | |||||||
25 | Vsk | 0 | 2:26.59 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Andrea Kargo | 2008 | 37.97 | 37.97 | |||||||
Noah Høier | 2006 | 37.71 | 1:15.68 | |||||||
Toke Gormsen | 2006 | 34.28 | 1:49.96 | |||||||
Adda Henriksen | 2006 | 36.63 | 2:26.59 | |||||||
26 | Hsk Mixalot | 2003 | 2:26.95 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:29.52 | |||||||||
Anne Horn | 2004 | 34.49 | 34.49 | |||||||
Josefine Lassen | 2003 | 36.35 | 1:10.84 | |||||||
Zsolt Bokor | 2006 | 35.45 | 1:46.29 | |||||||
Eskild M. Omby | 2009 | 40.66 | 2:26.95 | |||||||
27 | Nyborg 7 | 2005 | 2:28.93 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:24.35 | |||||||||
Frey Nielsen Memborg | 2010 | 37.96 | 37.96 | |||||||
Anders Langholm | 2007 | 37.77 | 1:15.73 | |||||||
Laura Rasmussen | 2005 | 36.54 | 1:52.27 | |||||||
Sille Grønfeldt | 2008 | 36.66 | 2:28.93 | |||||||
28 | Blåvandshuk 1 | 0 | 2:32.29 | |||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | ||||||||||
Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 39.42 | 1:17.59 | |||||||
Mikkeline Fugleberg | 2007 | 39.35 | 1:56.94 | |||||||
Sebastian Schmidt | 2008 | 35.35 | 2:32.29 | |||||||
29 | Delta Swim 1 | 0 | 2:33.36 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Dany Valiu Nielsen | 2008 | 35.82 | 35.82 | |||||||
Gabriella L Thoustrup | 2008 | 46.14 | 1:21.96 | |||||||
Ditte Hansen | 2003 | 34.09 | 1:56.05 | |||||||
Joakim Kristensen | 2008 | 37.31 | 2:33.36 | |||||||
30 | Nyborg 8 | 2007 | 2:36.87 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.59 | |||||||||
Gilbert Eskildsen | 2008 | 40.17 | 40.17 | |||||||
Philip Park-Nielsen | 2007 | 38.97 | 1:19.14 | |||||||
Frida Steen Mühring | 2009 | 40.95 | 2:00.09 | |||||||
Sarah Qvist | 2007 | 36.78 | 2:36.87 | |||||||
31 | Nyborg 9 | 2008 | 2:40.34 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:36.32 | |||||||||
Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 42.44 | 42.44 | |||||||
Danilo Vaarning | 2009 | 41.36 | 1:23.80 | |||||||
Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 39.84 | 2:03.64 | |||||||
Oceane Cailho | 2008 | 36.70 | 2:40.34 | |||||||
32 | Nyborg 10 | 2008 | 2:50.58 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:49.90 | |||||||||
Bertram Poser Jensen | 2008 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Martin Stokholm | 2007 | 41.78 | 1:23.47 | |||||||
Nanna Steen Mühring | 2009 | 42.97 | 2:06.44 | |||||||
Signe Christiansen | 2008 | 44.14 | 2:50.58 | |||||||
33 | Esv Mix 6 | 2008 | 2:52.68 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:01.10 | |||||||||
Frederik Jørgensen | 2008 | 35.85 | 35.85 | |||||||
Svea Arlbjørn | 2009 | 46.34 | 1:22.19 | |||||||
Jens Reintoft | 2008 | 48.34 | 2:10.53 | |||||||
Meiko Nakatani | 2010 | 42.15 | 2:52.68 | |||||||
34 | Esv Mix 5 | 2008 | 2:57.65 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:51.43 | |||||||||
Gustav Hansen | 2008 | 39.30 | 39.30 | |||||||
Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 50.16 | 1:29.46 | |||||||
Simon Christensen | 2009 | 37.29 | 2:06.75 | |||||||
Kaya Bull-Sørensen | 2009 | 50.90 | 2:57.65 | |||||||
- | Erritsø 2 | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:34.47 | |||||||||
Nanna W Povlsen | 2005 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Sebastian N Pedersen | 2007 | 42.30 | 1:20.10 | |||||||
Kristine Walløe Poulsen | 2007 | 42.83 | 2:02.93 | |||||||
- | H2Odense Junior | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 28.68 | 1:00.08 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |