Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:32 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
504 |
34.77 |
1:17.30 |
2:00.51 |
|
2:36.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
501 |
32.53 |
1:16.81 |
1:58.53 |
|
2:36.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
493 |
34.84 |
1:15.97 |
2:02.45 |
|
2:37.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
486 |
34.99 |
1:17.53 |
2:03.53 |
|
2:38.45 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
476 |
35.75 |
1:15.84 |
2:01.93 |
|
2:39.47 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Kotiranta |
2001 |
|
470 |
33.26 |
1:15.17 |
2:02.41 |
|
2:40.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Diana Lattu |
2001 |
|
434 |
36.00 |
1:14.83 |
2:03.92 |
|
2:44.51 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
414 |
38.03 |
1:19.71 |
2:08.87 |
|
2:47.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenni Rantanen |
2001 |
|
406 |
35.94 |
1:21.50 |
2:11.94 |
|
2:48.14 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
402 |
36.10 |
1:20.49 |
2:12.49 |
|
2:48.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
400 |
36.21 |
1:19.44 |
2:09.58 |
|
2:48.98 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ada Nyström |
2001 |
|
396 |
39.14 |
1:25.29 |
2:08.35 |
|
2:49.57 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Annika Tietz |
2001 |
|
392 |
38.69 |
1:24.75 |
2:09.09 |
|
2:50.13 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
382 |
36.97 |
1:22.66 |
2:10.91 |
|
2:51.62 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aada Pohjala |
2001 |
|
375 |
38.49 |
1:22.69 |
2:13.06 |
|
2:52.66 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nea Eränpalo |
2001 |
|
369 |
37.83 |
1:24.22 |
2:14.12 |
|
2:53.64 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emmi Laitinen |
2001 |
|
362 |
35.24 |
1:19.06 |
2:12.24 |
|
2:54.78 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Veera Heikkinen |
2001 |
|
361 |
36.09 |
1:22.21 |
2:16.73 |
|
2:54.97 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anna Ketola |
2001 |
|
359 |
40.38 |
1:25.01 |
2:14.92 |
|
2:55.22 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Noora Kokko |
2001 |
|
357 |
36.08 |
1:18.14 |
2:13.63 |
|
2:55.56 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Iiris Himanto |
2001 |
|
340 |
40.65 |
1:26.61 |
2:17.53 |
|
2:58.36 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mette Ylikarjula |
2001 |
|
316 |
39.38 |
1:25.34 |
2:20.66 |
|
3:02.82 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hilda Harle |
2001 |
|
315 |
39.97 |
1:28.36 |
2:21.22 |
|
3:03.06 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Aino Lehtinen |
2001 |
|
305 |
41.70 |
1:31.57 |
2:21.69 |
|
3:04.98 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anita Mickelsson |
2001 |
|
275 |
38.59 |
1:26.48 |
2:22.61 |
|
3:11.43 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Hilla Mäkivuokko |
2001 |
|
244 |
44.57 |
1:38.18 |
2:32.96 |
|
3:19.25 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Jacobson |
2000 |
|
651 |
30.98 |
1:08.38 |
1:50.23 |
|
2:23.72 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
612 |
32.42 |
1:10.64 |
1:52.37 |
|
2:26.70 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida Koiranen |
2000 |
|
584 |
31.40 |
1:07.92 |
1:54.41 |
|
2:29.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
568 |
32.34 |
1:11.89 |
1:53.88 |
|
2:30.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henni Kangas-Kärki |
2000 |
|
558 |
33.61 |
1:12.36 |
1:55.80 |
|
2:31.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
556 |
31.34 |
1:09.00 |
1:55.11 |
|
2:31.48 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
513 |
33.27 |
1:13.40 |
2:00.05 |
|
2:35.64 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
511 |
33.29 |
1:11.86 |
2:00.66 |
|
2:35.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olivia Hellsten |
2000 |
|
497 |
32.12 |
1:11.58 |
1:58.37 |
|
2:37.20 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Erika Ketola |
2000 |
|
478 |
34.47 |
1:16.15 |
2:03.02 |
|
2:39.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
457 |
36.10 |
1:17.05 |
2:06.03 |
|
2:41.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wilma Andreasen |
2000 |
|
450 |
35.57 |
1:17.52 |
2:07.40 |
|
2:42.49 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
427 |
35.20 |
1:17.47 |
2:07.35 |
|
2:45.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Luukka |
2000 |
|
427 |
34.72 |
1:15.99 |
2:05.58 |
|
2:45.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gemma James |
2000 |
|
420 |
35.09 |
1:16.35 |
2:09.34 |
|
2:46.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
404 |
36.78 |
1:20.32 |
2:11.12 |
|
2:48.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Pia Peräjoki |
2000 |
|
403 |
35.80 |
1:16.00 |
2:09.18 |
|
2:48.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Roosa-Maria Tempakka |
2000 |
|
354 |
40.65 |
1:27.10 |
2:17.02 |
|
2:56.13 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alexandra Kapanen |
2000 |
|
347 |
36.89 |
1:23.74 |
2:15.65 |
|
2:57.30 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aino Pere |
2000 |
|
342 |
36.55 |
1:23.14 |
2:17.99 |
|
2:58.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jenni Surakka |
2000 |
|
290 |
42.04 |
1:30.35 |
2:24.70 |
|
3:08.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nea Wirtanen |
2000 |
|
262 |
41.14 |
1:37.15 |
2:31.79 |
|
3:14.56 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Koivu |
1999 |
|
746 |
29.89 |
1:06.10 |
1:44.74 |
|
2:17.34 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
741 |
29.73 |
1:04.96 |
1:44.49 |
|
2:17.65 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
637 |
30.66 |
1:09.51 |
1:53.50 |
|
2:24.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Havo |
1999 |
|
616 |
32.15 |
1:10.70 |
1:53.27 |
|
2:26.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
565 |
32.44 |
1:12.65 |
1:55.35 |
|
2:30.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
538 |
31.78 |
1:08.02 |
1:57.04 |
|
2:33.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peppi Päiviö |
1999 |
|
520 |
32.09 |
1:09.80 |
1:58.26 |
|
2:34.86 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Toini Kempinen |
1999 |
|
511 |
33.89 |
1:13.69 |
2:00.23 |
|
2:35.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
473 |
34.25 |
1:13.59 |
2:03.41 |
|
2:39.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kia Karike |
1999 |
|
461 |
35.53 |
1:18.75 |
2:05.33 |
|
2:41.26 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hanni Pratsch |
1999 |
|
448 |
34.72 |
1:16.45 |
2:05.15 |
|
2:42.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Micaela Orellana |
1999 |
|
410 |
35.03 |
1:19.39 |
2:07.19 |
|
2:47.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Helena Knaapi |
1999 |
|
394 |
37.21 |
1:22.41 |
2:10.72 |
|
2:49.85 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Linda Mylly |
1999 |
|
391 |
36.70 |
1:21.64 |
2:11.52 |
|
2:50.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Inari Rostedt |
1999 |
|
373 |
40.01 |
1:24.51 |
2:16.21 |
|
2:53.04 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marianne Lehvilä |
1999 |
|
346 |
38.19 |
1:25.44 |
2:14.88 |
|
2:57.47 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jessika Lehtonen |
1999 |
|
308 |
38.47 |
1:25.40 |
2:19.50 |
|
3:04.44 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Piia Kaivola |
1999 |
|
277 |
43.28 |
1:30.22 |
2:26.26 |
|
3:10.98 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:32 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:43 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
|
|
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:43 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:59 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:59 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,20 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,20 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:19 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, T10 50m Rintauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Hanna Kareinen, KeUi, 40,03 2010 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P11 50m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 36,15 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:41 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:41 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:12 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 8:31,53 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
603 |
1:01.09 |
2:06.88 |
3:13.04 |
4:19.45 |
8:44.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:25.51 |
6:32.68 |
7:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
502 |
1:03.40 |
2:12.34 |
3:22.85 |
4:33.76 |
9:17.88 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
5:45.22 |
6:56.78 |
8:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
464 |
1:06.97 |
2:19.50 |
3:32.65 |
4:45.44 |
9:32.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:58.47 |
7:11.15 |
8:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
449 |
1:06.62 |
2:19.99 |
3:33.67 |
4:47.19 |
9:39.00 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
5:59.69 |
7:13.50 |
8:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Onni Punkka |
2000 |
|
436 |
1:08.43 |
2:21.63 |
3:34.71 |
4:49.39 |
9:44.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:03.33 |
7:17.34 |
8:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
430 |
1:08.18 |
2:20.74 |
3:34.49 |
4:48.88 |
9:47.47 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:04.48 |
7:19.23 |
8:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
395 |
1:09.76 |
2:26.85 |
3:42.93 |
5:00.32 |
10:03.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:16.41 |
7:32.56 |
8:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joona Salminen |
2000 |
|
365 |
1:11.11 |
2:27.78 |
3:45.75 |
5:04.48 |
10:19.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:23.71 |
7:42.78 |
9:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veeti Laine |
2000 |
|
353 |
1:12.63 |
2:31.91 |
3:51.65 |
5:11.79 |
10:26.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:31.03 |
7:51.06 |
9:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
341 |
1:07.64 |
2:24.50 |
3:44.22 |
5:06.50 |
10:34.25 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
6:30.79 |
7:55.07 |
9:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henrik Martola |
2000 |
|
340 |
1:12.11 |
2:31.32 |
3:51.83 |
5:13.19 |
10:35.30 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:34.43 |
7:56.25 |
9:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matias Blomfelt |
2000 |
|
315 |
1:14.32 |
2:36.04 |
3:58.56 |
5:21.02 |
10:51.42 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
6:43.42 |
8:06.60 |
9:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lauri Karo |
2000 |
|
297 |
1:12.61 |
2:33.52 |
3:56.22 |
5:21.93 |
11:04.60 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
6:48.09 |
8:13.96 |
9:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 8:31,53 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Strömberg |
1999 |
|
488 |
1:02.25 |
2:11.03 |
3:22.37 |
4:33.94 |
9:23.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:45.95 |
6:58.11 |
8:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonni Aho |
1999 |
|
463 |
1:01.95 |
2:11.91 |
3:23.86 |
4:36.23 |
9:32.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:50.50 |
7:06.84 |
8:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Lausala |
1999 |
|
426 |
1:05.83 |
2:20.12 |
3:33.79 |
4:48.02 |
9:49.00 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
6:04.06 |
7:20.89 |
8:36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonatan Lindfors |
1999 |
|
426 |
1:07.00 |
2:20.87 |
3:36.00 |
4:51.18 |
9:49.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:06.87 |
7:21.91 |
8:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 8:31,53 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
571 |
1:01.04 |
2:06.89 |
3:13.74 |
4:21.68 |
8:54.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:29.50 |
6:38.31 |
7:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
562 |
1:01.79 |
2:07.77 |
3:15.03 |
4:23.49 |
8:57.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:32.04 |
6:40.74 |
7:49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topi Suomalainen |
1998 |
|
488 |
1:06.34 |
2:18.43 |
3:30.92 |
4:42.24 |
9:22.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:52.83 |
7:03.60 |
8:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Mäki |
1998 |
|
399 |
1:10.64 |
2:26.04 |
3:43.01 |
5:00.91 |
10:02.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:16.36 |
7:32.33 |
8:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frans Antila |
1998 |
|
378 |
1:09.60 |
2:25.66 |
3:42.91 |
5:01.49 |
10:13.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:20.21 |
7:38.92 |
8:56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexi Taimela |
1998 |
|
328 |
1:10.90 |
2:28.82 |
3:48.70 |
5:10.30 |
10:42.36 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
6:34.23 |
7:58.15 |
9:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:12 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:30 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:30 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:46 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:46 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
507 |
34.26 |
1:11.77 |
1:51.34 |
|
2:30.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
438 |
38.06 |
1:18.19 |
1:58.71 |
|
2:37.97 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noora Kokko |
2001 |
|
428 |
37.28 |
1:17.50 |
1:58.97 |
|
2:39.21 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
421 |
37.36 |
1:17.97 |
1:59.88 |
|
2:40.06 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
417 |
38.79 |
1:19.91 |
2:01.31 |
|
2:40.56 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
384 |
38.65 |
1:20.51 |
2:03.15 |
|
2:45.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linda Simula |
2001 |
|
372 |
39.12 |
1:21.75 |
2:04.83 |
|
2:46.87 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anita Mickelsson |
2001 |
|
243 |
41.55 |
1:30.69 |
2:21.30 |
|
3:12.22 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Diana Lattu |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida Koiranen |
2000 |
|
642 |
32.65 |
1:08.04 |
1:43.70 |
|
2:19.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
557 |
34.02 |
1:11.96 |
1:49.63 |
|
2:25.86 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
543 |
34.77 |
1:11.99 |
1:50.28 |
|
2:27.11 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
514 |
35.35 |
1:13.65 |
1:51.99 |
|
2:29.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henni Kangas-Kärki |
2000 |
|
490 |
34.99 |
1:13.66 |
1:53.14 |
|
2:32.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pia Peräjoki |
2000 |
|
485 |
35.06 |
1:13.71 |
1:53.52 |
|
2:32.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
465 |
35.28 |
1:14.23 |
1:54.99 |
|
2:34.85 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olivia Hellsten |
2000 |
|
454 |
35.72 |
1:14.89 |
1:55.06 |
|
2:36.07 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Annika Hänninen |
2000 |
|
453 |
36.49 |
1:15.74 |
1:55.84 |
|
2:36.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Luukka |
2000 |
|
385 |
38.71 |
1:20.12 |
2:02.65 |
|
2:44.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
385 |
37.70 |
1:18.36 |
2:01.44 |
|
2:44.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Samiira Al Ouatiq |
2000 |
|
383 |
37.52 |
1:19.07 |
2:02.87 |
|
2:45.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nadine Medarhri |
2000 |
|
357 |
38.94 |
1:22.03 |
2:06.09 |
|
2:49.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Siiri Salokorpi |
2000 |
|
348 |
40.40 |
1:23.54 |
2:07.68 |
|
2:50.49 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Diana Belozjorova |
2000 |
|
346 |
40.58 |
1:23.71 |
2:08.14 |
|
2:50.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Fanny Virtanen |
2000 |
|
316 |
40.29 |
1:24.98 |
2:11.05 |
|
2:56.13 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
641 |
33.50 |
1:08.97 |
1:44.48 |
|
2:19.16 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
623 |
32.77 |
1:07.39 |
1:43.51 |
|
2:20.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
558 |
34.09 |
1:10.47 |
1:47.79 |
|
2:25.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saara Vesa |
1999 |
|
519 |
34.35 |
1:11.87 |
1:50.51 |
|
2:29.28 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peppi Päiviö |
1999 |
|
509 |
34.74 |
1:12.62 |
1:51.56 |
|
2:30.33 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
472 |
35.96 |
1:14.95 |
1:54.97 |
|
2:34.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Toini Kempinen |
1999 |
|
466 |
36.98 |
1:16.10 |
1:55.88 |
|
2:34.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heidi Manninen |
1999 |
|
463 |
36.25 |
1:15.42 |
1:55.64 |
|
2:35.13 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Piia Kaivola |
1999 |
|
283 |
43.24 |
1:30.38 |
2:18.10 |
|
3:02.82 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elina Heino |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:04 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 2:10,54 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
614 |
27.68 |
1:00.43 |
1:33.52 |
|
2:08.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
499 |
29.67 |
1:04.10 |
1:39.49 |
|
2:17.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
470 |
31.14 |
1:06.78 |
1:43.65 |
|
2:20.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
420 |
32.49 |
1:09.53 |
1:48.16 |
|
2:25.62 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
399 |
32.05 |
1:09.79 |
1:48.86 |
|
2:28.19 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
378 |
31.51 |
1:08.06 |
1:48.34 |
|
2:30.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
307 |
33.01 |
1:13.49 |
1:58.23 |
|
2:41.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Keho |
2000 |
|
234 |
35.24 |
1:18.91 |
2:06.35 |
|
2:56.94 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 2:10,54 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
469 |
30.93 |
1:05.97 |
1:42.92 |
|
2:20.36 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Helin |
1999 |
|
374 |
31.67 |
1:09.59 |
1:49.65 |
|
2:31.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Somila |
1999 |
|
357 |
32.25 |
1:09.84 |
1:49.78 |
|
2:33.78 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valtteri Lausala |
1999 |
|
318 |
34.16 |
1:14.42 |
1:56.09 |
|
2:39.79 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 2:10,54 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jean-Mikael Avellán |
1998 |
|
437 |
31.28 |
1:08.69 |
1:46.44 |
|
2:23.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
394 |
32.47 |
1:09.46 |
1:47.82 |
|
2:28.82 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arttu Mäki |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:54 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Helsingfors Simsällskap, 2:14,30 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:54 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, RaisU 1:51,93 2010 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:54 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:49 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Hilla Kortetjärvi, Aui, 2:04,57 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
562 |
30.51 |
1:04.91 |
1:39.41 |
|
2:14.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
532 |
31.89 |
1:06.89 |
1:42.53 |
|
2:17.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
506 |
31.79 |
1:07.36 |
1:43.81 |
|
2:19.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
486 |
32.38 |
1:08.29 |
1:45.76 |
|
2:21.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Kotiranta |
2001 |
|
480 |
31.34 |
1:07.69 |
1:45.34 |
|
2:21.95 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
480 |
32.51 |
1:09.07 |
1:45.85 |
|
2:21.98 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sanna Putkonen |
2001 |
|
468 |
32.67 |
1:09.64 |
1:47.39 |
|
2:23.10 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linda Simula |
2001 |
|
451 |
31.97 |
1:08.97 |
1:48.46 |
|
2:24.95 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Heikkinen |
2001 |
|
446 |
32.67 |
1:09.69 |
1:48.38 |
|
2:25.41 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Pajari |
2001 |
|
430 |
34.19 |
1:11.37 |
1:49.78 |
|
2:27.28 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
416 |
32.34 |
1:09.92 |
1:49.69 |
|
2:28.88 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nea Eränpalo |
2001 |
|
409 |
34.07 |
1:11.98 |
1:50.74 |
|
2:29.69 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Noora Kokko |
2001 |
|
390 |
33.17 |
1:11.44 |
1:52.24 |
|
2:32.03 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lisa Maula |
2001 |
|
390 |
34.31 |
1:13.77 |
1:54.59 |
|
2:32.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emmi Laitinen |
2001 |
|
380 |
34.81 |
1:14.45 |
1:54.86 |
|
2:33.45 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Johanna Vieraankivi |
2001 |
|
358 |
35.80 |
1:15.50 |
1:56.84 |
|
2:36.56 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Ketola |
2001 |
|
340 |
36.26 |
1:16.52 |
1:58.34 |
|
2:39.22 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sarah Tepponen |
2001 |
|
327 |
38.12 |
1:18.61 |
1:59.98 |
|
2:41.36 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sara Rosqvist |
2001 |
|
233 |
40.62 |
1:26.51 |
2:16.15 |
|
3:00.49 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anita Mickelsson |
2001 |
|
229 |
38.71 |
1:25.58 |
2:13.49 |
|
3:01.59 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Irina Puukko |
2001 |
|
199 |
36.99 |
1:21.88 |
2:11.52 |
|
3:10.19 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helena Viitasalo |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Hilla Kortetjärvi, Aui, 2:04,57 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
615 |
30.14 |
1:04.06 |
1:37.55 |
|
2:10.66 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Koiranen |
2000 |
|
597 |
30.97 |
1:04.83 |
1:39.47 |
|
2:12.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
594 |
30.99 |
1:04.64 |
1:38.81 |
|
2:12.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
575 |
30.81 |
1:04.89 |
1:39.71 |
|
2:13.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
555 |
30.95 |
1:05.76 |
1:40.66 |
|
2:15.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
541 |
31.69 |
1:06.51 |
1:41.88 |
|
2:16.39 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erika Ketola |
2000 |
|
532 |
31.60 |
1:07.19 |
1:42.40 |
|
2:17.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
527 |
31.52 |
1:06.39 |
1:42.55 |
|
2:17.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
518 |
32.12 |
1:07.52 |
1:43.66 |
|
2:18.39 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Andreasen |
2000 |
|
500 |
32.18 |
1:07.30 |
1:43.68 |
|
2:20.00 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexandra Kapanen |
2000 |
|
495 |
31.41 |
1:07.07 |
1:43.74 |
|
2:20.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gemma James |
2000 |
|
480 |
32.45 |
1:08.55 |
1:46.14 |
|
2:21.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Olivia Hellsten |
2000 |
|
478 |
31.70 |
1:08.02 |
1:45.72 |
|
2:22.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
464 |
32.68 |
1:08.69 |
1:45.91 |
|
2:23.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Luukka |
2000 |
|
460 |
32.24 |
1:08.43 |
1:46.49 |
|
2:23.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siiri Salokorpi |
2000 |
|
435 |
33.42 |
1:10.40 |
1:49.04 |
|
2:26.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Pia Peräjoki |
2000 |
|
431 |
33.27 |
1:10.83 |
1:49.51 |
|
2:27.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aino Pere |
2000 |
|
401 |
32.66 |
1:10.38 |
1:50.68 |
|
2:30.66 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Roosa-Maria Tempakka |
2000 |
|
394 |
35.16 |
1:14.02 |
1:53.07 |
|
2:31.59 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Meri Ojala |
2000 |
|
367 |
36.15 |
1:15.39 |
1:56.00 |
|
2:35.17 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nea Wirtanen |
2000 |
|
311 |
39.45 |
1:21.49 |
2:04.69 |
|
2:43.91 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jenni Surakka |
2000 |
|
305 |
37.22 |
1:19.08 |
2:02.87 |
|
2:45.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Helmi Koski |
2000 |
|
305 |
37.81 |
1:19.62 |
2:02.54 |
|
2:45.10 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Enni Kanerva |
2000 |
|
264 |
38.43 |
1:22.39 |
2:08.18 |
|
2:53.25 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen Mänttäri |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Hilla Kortetjärvi, Aui, 2:04,57 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
737 |
29.08 |
1:00.62 |
1:32.24 |
|
2:03.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
682 |
29.65 |
1:01.66 |
1:34.37 |
|
2:06.26 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
647 |
30.11 |
1:03.28 |
1:36.68 |
|
2:08.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
628 |
30.01 |
1:03.42 |
1:37.11 |
|
2:09.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Havo |
1999 |
|
614 |
31.03 |
1:04.61 |
1:38.14 |
|
2:10.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
596 |
31.07 |
1:04.65 |
1:39.08 |
|
2:12.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rebekka Holma |
1999 |
|
557 |
31.07 |
1:04.65 |
1:39.53 |
|
2:15.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heidi Manninen |
1999 |
|
537 |
31.43 |
1:06.68 |
1:42.32 |
|
2:16.72 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Toini Kempinen |
1999 |
|
519 |
32.13 |
1:06.98 |
1:43.08 |
|
2:18.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hanni Pratsch |
1999 |
|
511 |
32.30 |
1:08.27 |
1:44.01 |
|
2:19.00 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kia Karike |
1999 |
|
510 |
32.08 |
1:07.65 |
1:44.19 |
|
2:19.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Törnqvist |
1999 |
|
439 |
33.29 |
1:10.64 |
1:49.11 |
|
2:26.26 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vilma Ruulio |
1999 |
|
400 |
34.06 |
1:12.03 |
1:51.12 |
|
2:30.87 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Inari Rostedt |
1999 |
|
390 |
34.48 |
1:14.07 |
1:54.12 |
|
2:32.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elina Heino |
1999 |
|
349 |
36.79 |
1:17.44 |
1:58.53 |
|
2:37.76 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marianne Lehvilä |
1999 |
|
331 |
35.82 |
1:16.34 |
1:59.02 |
|
2:40.66 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peppi Päiviö |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Piia Kaivola |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:49 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:39 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
471 |
34.72 |
1:14.24 |
1:54.44 |
|
2:35.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
451 |
36.35 |
1:17.45 |
1:58.39 |
|
2:37.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
435 |
35.27 |
1:15.84 |
1:57.22 |
|
2:39.25 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
393 |
36.70 |
1:18.41 |
2:01.05 |
|
2:44.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Karo |
2000 |
|
296 |
38.56 |
1:24.85 |
2:13.20 |
|
3:00.89 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Backman |
2000 |
|
286 |
41.01 |
1:27.27 |
2:15.10 |
|
3:03.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henrik Martola |
2000 |
|
231 |
44.40 |
1:35.86 |
2:27.28 |
|
3:16.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aku Ovaskainen |
2000 |
|
208 |
42.85 |
1:33.74 |
2:27.97 |
|
3:23.43 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
530 |
32.54 |
1:11.20 |
1:50.73 |
|
2:29.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonni Aho |
1999 |
|
434 |
34.58 |
1:16.07 |
1:57.82 |
|
2:39.31 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christofer Talvitie |
1999 |
|
384 |
36.79 |
1:18.35 |
2:01.62 |
|
2:45.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valtteri Lausala |
1999 |
|
313 |
38.44 |
1:24.05 |
2:11.26 |
|
2:57.71 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
636 |
31.86 |
1:07.11 |
1:43.82 |
|
2:20.25 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Konsta Nenonen |
1998 |
|
509 |
33.54 |
1:11.20 |
1:49.98 |
|
2:31.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tristan Forslund |
1998 |
|
451 |
33.85 |
1:13.77 |
1:55.26 |
|
2:37.33 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
447 |
34.94 |
1:14.95 |
1:56.04 |
|
2:37.75 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alari Pakarinen |
1998 |
|
442 |
34.02 |
1:14.17 |
1:55.44 |
|
2:38.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aarne Santamäki |
1998 |
|
341 |
39.32 |
1:23.34 |
2:07.12 |
|
2:52.65 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joel Vaitilo |
1998 |
|
337 |
38.95 |
1:22.89 |
2:08.30 |
|
2:53.26 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:39 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
402 |
1:14.68 |
2:37.28 |
3:58.86 |
|
5:18.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
394 |
1:15.08 |
2:37.19 |
3:59.96 |
|
5:20.35 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sonja Lehtinen |
2003 |
|
380 |
1:17.48 |
2:41.21 |
4:05.08 |
|
5:24.30 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Antikainen |
2003 |
|
379 |
1:14.87 |
2:38.94 |
4:03.57 |
|
5:24.47 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Långström |
2003 |
|
356 |
1:16.41 |
2:40.97 |
4:05.66 |
|
5:31.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oona Puolakka |
2003 |
|
322 |
1:22.74 |
2:52.01 |
4:18.54 |
|
5:42.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
321 |
1:19.68 |
2:49.07 |
4:17.02 |
|
5:42.87 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Johansson |
2003 |
|
310 |
1:22.27 |
2:50.34 |
4:18.53 |
|
5:46.83 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
309 |
1:19.95 |
2:47.28 |
4:16.78 |
|
5:47.37 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saima Huovinen |
2003 |
|
308 |
1:19.13 |
2:48.06 |
4:18.75 |
|
5:47.81 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
298 |
1:26.06 |
2:57.39 |
4:27.97 |
|
5:51.56 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
292 |
1:21.83 |
2:53.72 |
4:25.94 |
|
5:54.07 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ethel Piksilä |
2003 |
|
282 |
1:23.65 |
2:55.68 |
4:28.23 |
|
5:57.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julia Peltola |
2003 |
|
273 |
1:25.57 |
2:57.81 |
4:30.90 |
|
6:01.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
270 |
1:24.18 |
2:55.43 |
4:30.02 |
|
6:03.10 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iina von Schrowe |
2003 |
|
261 |
1:28.37 |
3:03.07 |
4:36.73 |
|
6:07.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
260 |
1:25.22 |
2:58.86 |
4:33.03 |
|
6:07.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Viivi Sorri |
2003 |
|
255 |
1:27.88 |
3:02.10 |
4:36.03 |
|
6:10.10 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tilda Selonen |
2003 |
|
251 |
1:23.17 |
2:57.21 |
4:34.83 |
|
6:12.41 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Helmi Ahonen |
2003 |
|
209 |
1:32.24 |
3:13.54 |
4:56.48 |
|
6:35.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kielo Hankonen |
2003 |
|
201 |
1:32.27 |
3:14.09 |
4:59.90 |
|
6:40.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Hanna Catalano |
2003 |
|
196 |
1:34.84 |
3:19.05 |
5:02.96 |
|
6:44.11 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emmi Partanen |
2003 |
|
185 |
1:33.92 |
3:21.78 |
5:10.02 |
|
6:51.76 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Stefania Pavlidi |
2003 |
|
135 |
1:31.72 |
|
|
|
7:36.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
486 |
1:11.17 |
2:27.01 |
3:43.82 |
|
4:58.76 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
414 |
1:14.26 |
2:34.15 |
3:55.32 |
|
5:15.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
379 |
1:16.71 |
2:40.11 |
4:03.02 |
|
5:24.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annina Toimela |
2002 |
|
375 |
1:15.77 |
2:40.61 |
4:04.75 |
|
5:25.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sara Mustonen |
2002 |
|
361 |
1:16.24 |
2:40.91 |
4:06.00 |
|
5:29.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
301 |
1:25.02 |
2:56.03 |
4:25.83 |
|
5:50.40 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viivi Vaajanen |
2002 |
|
298 |
1:25.45 |
2:56.33 |
4:27.11 |
|
5:51.52 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Essi Helle |
2002 |
|
276 |
1:20.60 |
2:53.55 |
4:27.95 |
|
6:00.46 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saga Lindeberg |
2002 |
|
272 |
1:28.19 |
3:01.40 |
4:34.57 |
|
6:02.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oona Siltala |
2002 |
|
267 |
1:27.42 |
3:02.77 |
4:36.53 |
|
6:04.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miisa Mäkelä |
2002 |
|
256 |
1:23.10 |
2:58.17 |
4:33.69 |
|
6:09.59 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cami Wacklin |
2002 |
|
243 |
1:28.89 |
3:06.17 |
4:41.97 |
|
6:16.40 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anniina Heino |
2002 |
|
226 |
1:25.45 |
5:35.98 |
|
|
6:25.67 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:19 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:50 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 4:22,44 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
394 |
1:08.54 |
2:23.42 |
3:38.77 |
|
4:50.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
318 |
1:11.84 |
2:31.73 |
3:52.01 |
|
5:11.45 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
298 |
1:14.32 |
2:36.45 |
3:58.18 |
|
5:18.27 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aatu Harju |
2002 |
|
284 |
1:15.70 |
2:38.96 |
4:02.33 |
|
5:23.65 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
261 |
1:18.76 |
2:45.01 |
4:10.92 |
|
5:32.89 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
242 |
1:19.50 |
2:48.20 |
4:16.47 |
|
5:41.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
240 |
1:19.87 |
2:48.04 |
4:16.86 |
|
5:42.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
230 |
1:20.36 |
2:48.85 |
4:19.40 |
|
5:46.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Severi Vilkko |
2002 |
|
228 |
1:31.22 |
3:12.67 |
4:55.08 |
|
5:48.28 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Georg Närjä |
2002 |
|
216 |
1:23.08 |
2:54.43 |
4:26.89 |
|
5:54.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thomas Grundström |
2002 |
|
199 |
1:25.50 |
2:59.47 |
4:32.77 |
|
6:04.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Fyhr |
2002 |
|
196 |
2:09.90 |
3:44.36 |
4:33.35 |
|
6:05.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Max Åström |
2002 |
|
194 |
1:25.29 |
2:59.79 |
4:36.13 |
|
6:07.28 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Strandell |
2002 |
|
186 |
1:27.00 |
3:03.59 |
4:39.42 |
|
6:12.44 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pyry Talvitie |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 4:22,44 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roni Kallström |
2001 |
|
412 |
1:06.69 |
2:21.26 |
3:34.80 |
|
4:45.87 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
407 |
1:10.12 |
2:24.44 |
3:37.61 |
|
4:47.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Herman Widbom |
2001 |
|
406 |
1:08.05 |
2:21.37 |
3:34.92 |
|
4:47.25 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
394 |
1:07.50 |
2:22.62 |
3:37.60 |
|
4:50.05 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Lehtovirta |
2001 |
|
357 |
1:11.18 |
3:06.70 |
4:23.60 |
|
4:59.82 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Isak Gramén |
2001 |
|
352 |
1:07.83 |
2:23.30 |
3:43.72 |
|
5:01.19 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eevert Leppänen |
2001 |
|
351 |
1:10.12 |
2:27.86 |
3:45.31 |
|
5:01.60 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
345 |
1:08.94 |
2:25.74 |
3:44.20 |
|
5:03.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saku Suomalainen |
2001 |
|
342 |
1:14.78 |
2:33.13 |
3:49.25 |
|
5:04.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
335 |
1:10.73 |
2:28.41 |
3:47.47 |
|
5:06.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
329 |
1:13.08 |
2:32.31 |
3:52.91 |
|
5:08.10 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Harald Åström |
2001 |
|
326 |
1:13.01 |
2:31.42 |
3:50.51 |
|
5:08.86 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juho Ruuskanen |
2001 |
|
297 |
1:16.59 |
2:38.42 |
3:59.57 |
|
5:18.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
260 |
1:18.82 |
2:43.95 |
4:09.41 |
|
5:33.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Teemu Annala |
2001 |
|
260 |
1:18.91 |
2:43.99 |
4:10.68 |
|
5:33.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ruslan Panschin |
2001 |
|
232 |
1:18.34 |
2:49.07 |
4:17.39 |
|
5:46.14 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christian Kovanen |
2001 |
|
215 |
1:23.51 |
2:55.20 |
4:28.29 |
|
5:54.93 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Arne Moliis |
2001 |
|
211 |
1:19.96 |
2:49.97 |
4:22.98 |
|
5:56.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Repe Kupila |
2001 |
|
206 |
1:28.00 |
3:01.56 |
4:29.66 |
|
5:59.97 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
183 |
1:25.33 |
3:01.41 |
4:37.21 |
|
6:14.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Eero Jääskeläinen |
2001 |
|
176 |
1:25.60 |
3:02.46 |
4:41.52 |
|
6:19.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:50 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:53 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, T10 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Saara Hallama, LaVi, 31,48 2003 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:53 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, P11 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 28,84 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:57 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
468 |
1:21.27 |
2:46.44 |
4:20.97 |
|
5:36.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
446 |
1:21.72 |
2:55.51 |
4:27.38 |
|
5:41.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linda Simula |
2001 |
|
420 |
1:24.82 |
2:54.13 |
4:32.37 |
|
5:48.40 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Diana Lattu |
2001 |
|
413 |
1:20.72 |
2:45.74 |
4:28.07 |
|
5:50.49 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenni Rantanen |
2001 |
|
346 |
1:27.13 |
3:03.42 |
4:50.03 |
|
6:11.69 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stella Pajunen |
2001 |
|
331 |
1:28.09 |
3:06.55 |
4:54.54 |
|
6:17.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Jacobson |
2000 |
|
635 |
1:09.17 |
2:28.55 |
3:54.03 |
|
5:03.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
547 |
1:13.01 |
2:34.79 |
4:02.90 |
|
5:19.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
538 |
1:16.88 |
2:37.75 |
4:07.06 |
|
5:20.77 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
531 |
1:16.15 |
2:36.38 |
4:10.04 |
|
5:22.34 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
499 |
1:15.17 |
2:38.96 |
4:16.15 |
|
5:28.96 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
452 |
1:19.41 |
2:47.38 |
4:25.87 |
|
5:40.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
441 |
1:21.54 |
2:48.36 |
4:25.89 |
|
5:42.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilma Andreasen |
2000 |
|
420 |
1:23.59 |
2:52.65 |
4:34.88 |
|
5:48.36 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nadine Medarhri |
2000 |
|
396 |
1:27.12 |
2:56.81 |
4:37.84 |
|
5:55.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
386 |
1:29.13 |
2:58.64 |
4:41.69 |
|
5:58.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Gemma James |
2000 |
|
373 |
1:28.31 |
2:56.47 |
4:43.82 |
|
6:02.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
644 |
1:09.75 |
2:28.05 |
3:51.67 |
|
5:02.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
541 |
1:11.93 |
2:35.69 |
4:05.74 |
|
5:20.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kia Karike |
1999 |
|
500 |
1:18.61 |
2:45.21 |
4:14.73 |
|
5:28.70 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Toini Kempinen |
1999 |
|
496 |
1:13.95 |
2:38.50 |
4:14.89 |
|
5:29.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saara Vesa |
1999 |
|
471 |
1:19.29 |
2:41.73 |
4:18.82 |
|
5:35.49 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
464 |
1:17.04 |
2:41.91 |
4:21.97 |
|
5:37.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:18 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:30 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:30 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:34 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, T12 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:07,20 1996 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:34 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:38 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, P13 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 58,66 2013 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:38 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:49 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 10 v |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 |
|
|
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:49 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 31,74 2011 |
|
|
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 31,74 2011 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:57 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:16 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:16 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:36 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Simmis Grani, 3:34,10 2011 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:36 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:36 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus, 3:52,94 2013 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:36 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:11 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
567 |
28.43 |
1:02.72 |
1:42.50 |
|
2:12.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
521 |
29.48 |
1:02.34 |
1:43.95 |
|
2:16.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
507 |
30.13 |
1:05.88 |
1:46.99 |
|
2:18.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
447 |
30.77 |
1:08.22 |
1:49.43 |
|
2:23.96 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
431 |
31.14 |
1:09.44 |
1:52.76 |
|
2:25.62 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
416 |
30.89 |
1:09.61 |
1:52.99 |
|
2:27.40 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
406 |
31.75 |
1:11.81 |
1:54.77 |
|
2:28.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
353 |
32.90 |
1:11.09 |
1:57.59 |
|
2:35.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
312 |
35.89 |
1:18.11 |
2:06.54 |
|
2:42.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kaius Karvo |
2000 |
|
266 |
36.48 |
1:21.51 |
2:10.75 |
|
2:51.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Karo |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
535 |
29.13 |
1:04.45 |
1:42.62 |
|
2:15.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonni Aho |
1999 |
|
462 |
30.03 |
1:07.60 |
1:47.88 |
|
2:22.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Somila |
1999 |
|
415 |
31.75 |
1:08.37 |
1:52.98 |
|
2:27.56 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuomas Herlevi |
1999 |
|
382 |
31.58 |
1:13.03 |
1:58.24 |
|
2:31.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antti Lehtinen |
1999 |
|
364 |
33.20 |
1:12.29 |
1:58.29 |
|
2:34.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Nenonen |
1998 |
|
554 |
28.56 |
1:03.42 |
1:42.33 |
|
2:14.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
550 |
28.68 |
1:04.54 |
1:42.60 |
|
2:14.30 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
475 |
30.85 |
1:06.63 |
1:47.28 |
|
2:21.02 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
442 |
30.94 |
1:09.68 |
1:52.79 |
|
2:24.42 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joonas Kotiranta |
1998 |
|
436 |
31.74 |
1:09.79 |
1:52.63 |
|
2:25.13 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tristan Forslund |
1998 |
|
436 |
28.77 |
1:07.78 |
1:50.87 |
|
2:25.17 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alari Pakarinen |
1998 |
|
424 |
30.78 |
1:09.55 |
1:51.45 |
|
2:26.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miika Mäentaus |
1998 |
|
348 |
33.53 |
1:12.67 |
2:01.20 |
|
2:36.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joel Vaitilo |
1998 |
|
340 |
35.39 |
1:15.08 |
2:01.26 |
|
2:37.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:11 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:28 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:28 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:39 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, P11 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 2:20,01 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
278 |
33.77 |
1:13.01 |
1:53.20 |
|
2:32.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuukka Inkilä |
2003 |
|
223 |
37.17 |
1:19.77 |
2:02.68 |
|
2:43.76 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
220 |
36.43 |
1:18.74 |
2:02.38 |
|
2:44.50 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leevi Ylikulppi |
2003 |
|
212 |
39.14 |
1:22.13 |
2:05.75 |
|
2:46.64 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pauli Salonen |
2003 |
|
204 |
37.53 |
1:20.90 |
2:05.99 |
|
2:48.79 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luca Kallela |
2003 |
|
189 |
36.40 |
1:21.26 |
2:09.14 |
|
2:53.06 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
185 |
38.61 |
1:24.82 |
2:12.00 |
|
2:54.11 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Benjamin Hoot |
2003 |
|
161 |
41.26 |
1:30.67 |
2:19.16 |
|
3:02.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
157 |
39.74 |
1:27.90 |
2:16.33 |
|
3:04.00 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
150 |
42.88 |
1:30.77 |
2:18.59 |
|
3:06.68 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Efraim Skopets |
2003 |
|
139 |
41.61 |
1:31.47 |
2:22.08 |
|
3:11.72 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tony Heinola |
2003 |
|
131 |
41.42 |
1:32.88 |
2:25.47 |
|
3:15.29 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aapo Kaasinen |
2003 |
|
127 |
43.72 |
1:35.98 |
2:29.19 |
|
3:17.25 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lucas Tepponen |
2003 |
|
123 |
43.54 |
1:35.26 |
2:28.43 |
|
3:19.56 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Niklas Rantapää |
2003 |
|
119 |
42.04 |
1:34.56 |
2:29.27 |
|
3:21.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Henry Nyman |
2003 |
|
107 |
43.38 |
1:38.78 |
2:35.10 |
|
3:28.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mattias Janhunen |
2003 |
|
106 |
43.10 |
1:36.60 |
2:35.26 |
|
3:29.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
92 |
48.69 |
1:44.83 |
2:44.27 |
|
3:39.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:39 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, T10 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 2:29,45 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Säämänen |
2004 |
|
336 |
35.74 |
1:16.57 |
1:59.18 |
|
2:39.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
312 |
38.06 |
1:19.99 |
2:03.32 |
|
2:43.87 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
303 |
35.38 |
1:17.10 |
2:01.51 |
|
2:45.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
267 |
39.08 |
1:23.10 |
2:08.80 |
|
2:52.46 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
256 |
40.30 |
1:25.60 |
2:10.46 |
|
2:54.98 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla Hälikkä |
2004 |
|
245 |
40.79 |
1:25.92 |
2:13.20 |
|
2:57.51 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Hakala |
2004 |
|
244 |
39.02 |
1:26.10 |
2:12.95 |
|
2:57.87 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilma Långström |
2004 |
|
237 |
40.00 |
1:27.44 |
2:15.14 |
|
2:59.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helmiina Toivonen |
2004 |
|
228 |
41.51 |
1:28.45 |
2:16.26 |
|
3:01.78 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aamu Änkilä |
2004 |
|
221 |
42.32 |
1:30.59 |
2:20.68 |
|
3:03.61 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilia Serovuo |
2004 |
|
221 |
39.09 |
1:27.03 |
2:16.19 |
|
3:03.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helmi Haverinen |
2004 |
|
215 |
41.12 |
1:29.22 |
2:19.17 |
|
3:05.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josephine Otis |
2004 |
|
213 |
42.65 |
1:31.80 |
2:21.33 |
|
3:05.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iiris Närhinen |
2004 |
|
213 |
41.88 |
1:30.88 |
2:21.38 |
|
3:06.11 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Wilma Savonen |
2004 |
|
198 |
40.36 |
1:29.57 |
2:20.27 |
|
3:10.49 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
195 |
42.77 |
1:31.90 |
2:22.84 |
|
3:11.50 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Auri Keurulainen |
2004 |
|
191 |
43.83 |
1:32.44 |
2:22.84 |
|
3:12.88 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Siiri Innanen |
2004 |
|
172 |
42.12 |
1:33.38 |
2:27.78 |
|
3:19.56 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Pinja Kinnunen |
2004 |
|
160 |
45.06 |
1:38.13 |
2:32.56 |
|
3:24.46 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Liina Virta |
2004 |
|
149 |
44.02 |
1:38.00 |
2:34.60 |
|
3:29.27 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iisa Karpela |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oona Ura |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:52 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:38 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:38 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:29 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:29 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:32 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 56,83 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 56,83 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 56,83 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:32 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:32 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
572 |
1:07.88 |
2:21.37 |
3:35.06 |
4:49.56 |
9:43.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:03.53 |
7:17.43 |
8:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
537 |
1:10.19 |
2:24.70 |
3:39.99 |
4:55.92 |
9:55.77 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:12.30 |
7:28.58 |
8:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
518 |
1:10.75 |
2:26.79 |
3:43.85 |
5:00.27 |
10:03.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:17.12 |
7:33.79 |
8:49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
506 |
1:10.73 |
2:27.21 |
3:44.12 |
5:02.49 |
10:08.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:21.21 |
7:38.94 |
8:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
498 |
1:10.89 |
2:27.71 |
3:46.17 |
5:04.35 |
10:10.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:21.68 |
7:39.85 |
8:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
497 |
1:10.52 |
2:27.64 |
3:46.78 |
5:05.67 |
10:11.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:22.75 |
7:39.65 |
8:57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
449 |
1:16.37 |
2:37.00 |
3:56.74 |
5:16.41 |
10:32.57 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:34.97 |
7:54.76 |
9:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Kotiranta |
2001 |
|
446 |
1:10.22 |
2:30.02 |
3:49.90 |
5:11.13 |
10:33.75 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:32.67 |
7:53.53 |
9:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Heikkinen |
2001 |
|
429 |
1:15.60 |
2:36.36 |
3:57.10 |
5:18.31 |
10:42.00 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
6:39.99 |
8:01.11 |
9:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Diana Lattu |
2001 |
|
419 |
1:14.62 |
2:36.49 |
3:58.12 |
5:20.96 |
10:47.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:43.68 |
8:06.14 |
9:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
412 |
1:15.61 |
2:38.25 |
4:01.28 |
5:24.22 |
10:50.97 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
6:46.93 |
8:09.97 |
9:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johanna Vieraankivi |
2001 |
|
362 |
1:17.22 |
2:42.27 |
4:07.83 |
5:33.57 |
11:19.80 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:00.81 |
8:28.04 |
9:55.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
557 |
1:09.21 |
2:23.05 |
3:37.43 |
4:52.07 |
9:48.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:06.77 |
7:21.40 |
8:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
549 |
1:07.64 |
2:21.46 |
3:35.88 |
4:50.99 |
9:51.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:06.79 |
7:22.87 |
8:38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wilma Andreasen |
2000 |
|
536 |
1:12.11 |
2:27.28 |
3:43.03 |
4:58.93 |
9:56.21 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
6:13.77 |
7:28.60 |
8:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
529 |
1:10.69 |
2:26.31 |
3:42.81 |
4:59.27 |
9:58.88 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:14.55 |
7:30.37 |
8:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
520 |
1:10.79 |
2:26.98 |
3:42.65 |
4:59.40 |
10:02.49 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
6:15.76 |
7:33.02 |
8:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gemma James |
2000 |
|
459 |
1:10.13 |
2:27.98 |
3:47.24 |
5:06.65 |
10:27.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:26.56 |
7:47.21 |
9:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
457 |
1:14.07 |
2:34.02 |
3:53.53 |
5:12.76 |
10:28.62 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:32.08 |
7:51.83 |
9:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pia Peräjoki |
2000 |
|
453 |
1:12.86 |
2:32.81 |
3:53.86 |
5:14.44 |
10:30.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:35.15 |
7:54.71 |
9:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Salokorpi |
2000 |
|
442 |
1:14.09 |
2:33.52 |
3:53.87 |
5:14.50 |
10:35.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:35.08 |
7:56.78 |
9:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Myra Bengts |
2000 |
|
419 |
1:15.85 |
2:37.50 |
3:59.59 |
5:23.37 |
10:47.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:45.77 |
8:07.35 |
9:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Annika Hänninen |
2000 |
|
407 |
1:14.62 |
2:36.72 |
3:58.85 |
5:21.89 |
10:53.48 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:44.91 |
8:08.41 |
9:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aino Pere |
2000 |
|
364 |
1:16.50 |
2:41.34 |
4:08.45 |
5:35.27 |
11:18.58 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:02.69 |
8:29.76 |
9:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Fanny Virtanen |
2000 |
|
342 |
1:16.65 |
2:41.70 |
4:09.03 |
5:36.93 |
11:32.39 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
7:06.29 |
8:37.63 |
10:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nea Wirtanen |
2000 |
|
315 |
1:24.65 |
2:55.85 |
4:27.49 |
5:57.39 |
11:51.92 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
7:27.09 |
8:56.81 |
10:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Wilma Jacobson |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
714 |
1:03.84 |
2:11.77 |
3:20.47 |
4:29.25 |
9:02.06 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:37.51 |
6:45.94 |
7:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
687 |
1:04.61 |
2:12.93 |
3:21.92 |
4:31.16 |
9:09.08 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:40.67 |
6:50.47 |
8:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sini Koivu |
1999 |
|
680 |
1:05.09 |
2:14.73 |
3:25.14 |
4:35.88 |
9:10.98 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:45.13 |
6:55.04 |
8:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
619 |
1:06.91 |
2:18.37 |
3:30.46 |
4:42.72 |
9:28.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:54.57 |
7:05.68 |
8:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
613 |
1:06.51 |
2:18.77 |
3:31.24 |
4:43.52 |
9:30.17 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
5:55.96 |
7:08.45 |
8:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kia Karike |
1999 |
|
538 |
1:10.66 |
2:25.92 |
3:41.45 |
4:57.15 |
9:55.69 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:13.20 |
7:28.40 |
8:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Toini Kempinen |
1999 |
|
527 |
1:10.80 |
2:25.82 |
3:42.13 |
4:57.91 |
9:59.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:13.60 |
7:29.42 |
8:45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
522 |
1:09.94 |
2:24.78 |
3:40.40 |
4:56.29 |
10:01.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:12.35 |
7:28.94 |
8:44.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Heidi Manninen |
1999 |
|
507 |
1:09.73 |
2:25.59 |
3:42.29 |
5:00.07 |
10:07.59 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
6:18.11 |
7:36.07 |
8:53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saara Vesa |
1999 |
|
446 |
1:14.89 |
2:33.59 |
3:54.57 |
5:16.63 |
10:34.17 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
6:37.49 |
7:58.56 |
9:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marianne Lehvilä |
1999 |
|
334 |
1:19.77 |
2:47.38 |
4:14.96 |
5:44.22 |
11:37.87 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
7:13.28 |
8:42.67 |
10:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:32 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:38 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 33,27 1996 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:38 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:43 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, T10 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Sylvia Kuusisto, AUi, 35,49 2013 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:43 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:52 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Hannes Väre, RiUS, 2:12,64 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
512 |
32.26 |
1:06.74 |
1:38.94 |
|
2:12.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
436 |
33.46 |
1:09.15 |
1:45.21 |
|
2:19.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
382 |
34.25 |
1:10.92 |
1:48.81 |
|
2:26.13 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Onni Punkka |
2000 |
|
375 |
33.82 |
1:11.39 |
1:49.30 |
|
2:27.10 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
323 |
33.69 |
1:11.96 |
1:52.91 |
|
2:34.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veeti Laine |
2000 |
|
299 |
37.31 |
1:17.13 |
1:58.45 |
|
2:38.56 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joona Salminen |
2000 |
|
298 |
37.17 |
1:17.49 |
1:58.43 |
|
2:38.77 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matias Blomfelt |
2000 |
|
275 |
36.88 |
1:17.60 |
1:59.51 |
|
2:43.06 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henrik Martola |
2000 |
|
236 |
40.21 |
1:24.15 |
2:09.21 |
|
2:51.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Hannes Väre, RiUS, 2:12,64 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaarlo Seppänen |
1999 |
|
461 |
31.14 |
1:06.07 |
1:41.95 |
|
2:17.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Strömberg |
1999 |
|
446 |
32.23 |
1:06.77 |
1:42.94 |
|
2:18.81 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
407 |
33.66 |
1:10.28 |
1:47.78 |
|
2:23.17 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niko Somila |
1999 |
|
401 |
33.04 |
1:08.53 |
1:45.74 |
|
2:23.81 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Helin |
1999 |
|
389 |
34.07 |
1:10.67 |
1:48.19 |
|
2:25.34 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antti Lehtinen |
1999 |
|
308 |
37.54 |
1:18.03 |
1:57.91 |
|
2:37.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Severi Nieminen |
1999 |
|
301 |
36.24 |
1:16.03 |
1:58.29 |
|
2:38.32 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Hannes Väre, RiUS, 2:12,64 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
456 |
32.45 |
1:07.91 |
1:43.62 |
|
2:17.78 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Saukko-Paavola |
1998 |
|
453 |
32.35 |
1:07.35 |
1:42.51 |
|
2:18.07 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
399 |
33.45 |
1:09.06 |
1:46.64 |
|
2:24.10 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miika Mäentaus |
1998 |
|
315 |
37.01 |
1:17.35 |
1:58.35 |
|
2:35.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:52 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
464 |
34.45 |
1:14.78 |
1:55.60 |
|
2:35.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanna Putkonen |
2001 |
|
373 |
36.84 |
1:19.23 |
2:03.29 |
|
2:47.69 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
313 |
37.71 |
1:22.07 |
2:09.73 |
|
2:57.85 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linda Simula |
2001 |
|
294 |
37.93 |
1:24.92 |
2:14.10 |
|
3:01.44 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emmi Laitinen |
2001 |
|
288 |
37.30 |
1:23.05 |
2:11.05 |
|
3:02.83 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stella Pajunen |
2001 |
|
218 |
39.26 |
1:27.03 |
2:19.81 |
|
3:20.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
519 |
33.83 |
1:11.88 |
1:51.00 |
|
2:30.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
425 |
35.56 |
1:16.20 |
1:58.31 |
|
2:40.53 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saara Lehtonen |
2000 |
|
338 |
35.16 |
1:19.51 |
2:06.41 |
|
2:53.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
333 |
37.16 |
1:22.43 |
2:10.25 |
|
2:54.20 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniela Helanne |
2000 |
|
313 |
37.93 |
1:22.21 |
2:10.17 |
|
2:57.71 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nadine Medarhri |
2000 |
|
273 |
38.74 |
1:25.80 |
2:16.05 |
|
3:05.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jennetta Silvennoinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
676 |
30.26 |
1:05.24 |
1:41.17 |
|
2:17.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
543 |
32.54 |
1:10.11 |
1:49.15 |
|
2:28.00 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
458 |
34.18 |
1:13.37 |
1:54.72 |
|
2:36.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Toini Kempinen |
1999 |
|
416 |
34.83 |
1:15.47 |
1:58.63 |
|
2:41.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
397 |
35.26 |
1:17.94 |
2:01.70 |
|
2:44.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helena Knaapi |
1999 |
|
283 |
36.96 |
1:21.38 |
2:11.68 |
|
3:03.88 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:04 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 13 - 16 v |
LRIKM-ennätys Simmis Grani, SGR, 3:57,71 2011 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:19 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:30 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 4X100m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 15 v |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus, 4:17,49 2013 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:30 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:10 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Kaj Smeds, JS-PU, 1:56,46 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:58,75 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
607 |
26.70 |
57.39 |
1:27.56 |
|
1:57.30 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
571 |
28.39 |
58.61 |
1:29.50 |
|
1:59.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
519 |
27.87 |
58.41 |
1:30.84 |
|
2:03.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
507 |
29.20 |
1:01.22 |
1:32.79 |
|
2:04.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
474 |
28.92 |
1:01.20 |
1:34.23 |
|
2:07.37 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Lassila |
2000 |
|
428 |
30.07 |
1:04.09 |
1:38.84 |
|
2:11.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Onni Punkka |
2000 |
|
416 |
30.09 |
1:04.07 |
1:38.38 |
|
2:13.10 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janek Erik Päike |
2000 |
|
406 |
31.28 |
1:05.21 |
1:39.61 |
|
2:14.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
404 |
30.60 |
1:05.07 |
1:40.57 |
|
2:14.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
402 |
30.85 |
1:04.56 |
1:40.24 |
|
2:14.58 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
374 |
31.24 |
1:06.23 |
1:42.64 |
|
2:17.90 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Veeti Laine |
2000 |
|
358 |
32.11 |
1:07.69 |
1:44.34 |
|
2:19.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joona Salminen |
2000 |
|
353 |
32.42 |
1:08.45 |
1:44.84 |
|
2:20.51 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Henri Koski |
2000 |
|
339 |
30.66 |
1:06.92 |
1:45.10 |
|
2:22.50 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Teemu Laaksonen |
2000 |
|
339 |
32.59 |
1:09.37 |
1:46.93 |
|
2:22.50 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Atso Iivanainen |
2000 |
|
332 |
32.40 |
1:08.88 |
1:46.45 |
|
2:23.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oliver Keho |
2000 |
|
326 |
32.68 |
1:08.69 |
1:47.26 |
|
2:24.28 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Henrik Martola |
2000 |
|
309 |
33.56 |
1:11.00 |
1:49.87 |
|
2:26.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kasper Uusitalo |
2000 |
|
301 |
33.99 |
1:11.04 |
1:50.07 |
|
2:28.19 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Matias Blomfelt |
2000 |
|
298 |
33.96 |
1:12.43 |
1:52.22 |
|
2:28.61 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Rasmus Backman |
2000 |
|
287 |
33.97 |
1:12.06 |
1:52.07 |
|
2:30.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sami Seppälä |
2000 |
|
276 |
34.17 |
1:13.63 |
1:54.47 |
|
2:32.48 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
274 |
32.07 |
1:10.45 |
1:52.48 |
|
2:32.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Kaj Smeds, JS-PU, 1:56,46 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:58,75 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Strömberg |
1999 |
|
498 |
28.83 |
1:00.47 |
1:33.05 |
|
2:05.33 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Helin |
1999 |
|
471 |
29.62 |
1:02.25 |
1:35.78 |
|
2:07.70 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonatan Lindfors |
1999 |
|
397 |
30.33 |
1:04.75 |
1:40.17 |
|
2:15.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Severi Nieminen |
1999 |
|
343 |
31.38 |
1:08.27 |
1:46.18 |
|
2:21.94 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Kaj Smeds, JS-PU, 1:56,46 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:58,75 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alari Pakarinen |
1998 |
|
548 |
28.38 |
59.29 |
1:30.61 |
|
2:01.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
541 |
27.92 |
58.68 |
1:30.36 |
|
2:01.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Huhtala |
1998 |
|
531 |
28.60 |
59.72 |
1:31.11 |
|
2:02.64 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topi Suomalainen |
1998 |
|
513 |
28.52 |
1:00.40 |
1:32.70 |
|
2:04.13 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joonas Kotiranta |
1998 |
|
503 |
29.49 |
1:01.91 |
1:34.23 |
|
2:04.94 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aksel Saukko-Paavola |
1998 |
|
499 |
28.44 |
1:00.83 |
1:33.52 |
|
2:05.20 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Mäki |
1998 |
|
432 |
30.81 |
1:04.47 |
1:38.39 |
|
2:11.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mika Vänskä |
1998 |
|
385 |
29.82 |
1:04.44 |
1:40.92 |
|
2:16.50 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jean-Mikael Avellán |
1998 |
|
371 |
31.24 |
1:07.51 |
1:43.75 |
|
2:18.26 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frans Antila |
1998 |
|
369 |
31.71 |
1:06.95 |
1:43.20 |
|
2:18.47 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexi Taimela |
1998 |
|
348 |
31.24 |
1:07.45 |
1:45.04 |
|
2:21.27 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:10 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:29 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 2:36,71 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ada Nyström |
2001 |
|
547 |
37.72 |
1:19.77 |
2:02.23 |
|
2:44.46 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annika Tietz |
2001 |
|
499 |
37.62 |
1:20.22 |
2:04.34 |
|
2:49.56 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
491 |
38.24 |
1:22.19 |
2:06.76 |
|
2:50.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
489 |
37.75 |
1:22.98 |
2:07.14 |
|
2:50.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
384 |
40.76 |
1:28.33 |
2:16.65 |
|
3:05.10 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
372 |
43.12 |
1:31.74 |
2:19.52 |
|
3:07.02 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Diana Lattu |
2001 |
|
356 |
42.37 |
1:30.65 |
2:20.13 |
|
3:09.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nea Eränpalo |
2001 |
|
351 |
42.61 |
1:32.25 |
2:21.57 |
|
3:10.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniela Korolainen |
2001 |
|
351 |
41.21 |
1:29.54 |
2:21.06 |
|
3:10.72 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilda Harle |
2001 |
|
337 |
44.31 |
1:34.14 |
2:23.94 |
|
3:13.27 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aino Lehtinen |
2001 |
|
297 |
44.66 |
1:36.00 |
2:28.55 |
|
3:21.66 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sara Hätönen |
2001 |
|
289 |
45.62 |
1:37.56 |
2:30.60 |
|
3:23.35 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hilla Mäkivuokko |
2001 |
|
266 |
46.31 |
1:39.26 |
2:33.61 |
|
3:28.99 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Kotiranta |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 2:36,71 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 2:36,71 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Koivu |
1999 |
|
702 |
34.49 |
1:13.83 |
1:52.89 |
|
2:31.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
684 |
34.95 |
1:13.65 |
1:53.09 |
|
2:32.67 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
512 |
38.40 |
1:21.55 |
2:05.32 |
|
2:48.16 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
488 |
38.01 |
1:21.54 |
2:05.96 |
|
2:50.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saara Vesa |
1999 |
|
456 |
39.95 |
1:24.46 |
2:09.63 |
|
2:54.77 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helena Knaapi |
1999 |
|
452 |
39.50 |
1:24.28 |
2:09.84 |
|
2:55.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kia Karike |
1999 |
|
447 |
40.02 |
1:24.62 |
2:10.37 |
|
2:55.87 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Toini Kempinen |
1999 |
|
424 |
41.42 |
1:26.78 |
2:14.69 |
|
2:59.06 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Micaela Orellana |
1999 |
|
410 |
40.50 |
1:25.95 |
2:13.21 |
|
3:01.11 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marianne Lehvilä |
1999 |
|
337 |
43.38 |
1:32.53 |
2:23.41 |
|
3:13.30 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jessika Lehtonen |
1999 |
|
288 |
45.07 |
1:35.70 |
2:29.01 |
|
3:23.72 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:29 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:35 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, P11 100m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:12,15 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:35 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:43 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, T10 100m Sekauinti, Loppukilpailut 10 v |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 1:17,90 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:43 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:53 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
524 |
1:06.63 |
2:25.52 |
3:51.41 |
|
4:52.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
504 |
1:06.89 |
2:20.44 |
3:49.01 |
|
4:55.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
477 |
1:07.47 |
2:25.50 |
3:49.21 |
|
5:01.30 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
462 |
1:09.53 |
2:26.96 |
3:54.58 |
|
5:04.54 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
424 |
1:12.47 |
2:34.39 |
4:02.81 |
|
5:13.31 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
400 |
1:15.20 |
2:38.80 |
4:07.24 |
|
5:19.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
353 |
1:13.94 |
2:39.07 |
4:13.86 |
|
5:33.16 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
474 |
1:06.63 |
2:23.21 |
3:52.88 |
|
5:01.92 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko Somila |
1999 |
|
416 |
1:09.93 |
2:27.74 |
4:00.30 |
|
5:15.42 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valtteri Lausala |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
503 |
1:07.97 |
2:24.71 |
3:48.30 |
|
4:56.12 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
463 |
1:09.24 |
2:30.91 |
3:58.31 |
|
5:04.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aksel Saukko-Paavola |
1998 |
|
440 |
1:10.15 |
2:25.60 |
3:59.49 |
|
5:09.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:53 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:13 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:13 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:14,37 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
358 |
34.40 |
1:13.81 |
2:00.88 |
|
2:34.94 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
301 |
35.73 |
1:19.59 |
2:05.21 |
|
2:44.25 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
265 |
36.64 |
1:21.29 |
2:13.50 |
|
2:51.31 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
236 |
39.24 |
1:25.38 |
2:17.54 |
|
2:57.94 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
233 |
38.11 |
1:25.11 |
2:17.63 |
|
2:58.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joel Syrjä |
2002 |
|
224 |
38.85 |
1:24.55 |
2:19.68 |
|
3:01.00 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aatu Harju |
2002 |
|
210 |
43.25 |
1:29.03 |
2:23.65 |
|
3:05.02 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
204 |
39.83 |
1:27.18 |
2:26.85 |
|
3:06.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alexander Fyhr |
2002 |
|
196 |
40.03 |
1:29.18 |
2:27.31 |
|
3:09.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Touko Luukkonen |
2002 |
|
188 |
44.75 |
1:32.82 |
2:30.23 |
|
3:11.82 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Max Åström |
2002 |
|
179 |
43.96 |
1:36.54 |
2:33.76 |
|
3:15.26 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Georg Närjä |
2002 |
|
178 |
47.70 |
1:38.55 |
2:32.41 |
|
3:15.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thomas Grundström |
2002 |
|
166 |
47.85 |
1:37.18 |
2:37.09 |
|
3:20.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aki Holtari |
2002 |
|
154 |
48.07 |
1:40.03 |
2:39.01 |
|
3:25.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aarno Lind |
2002 |
|
151 |
49.67 |
1:43.58 |
2:41.00 |
|
3:26.64 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Jääskeläinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Lehto |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joel Korhonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sandro Karhula |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:14,37 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
411 |
31.27 |
1:11.85 |
1:51.78 |
|
2:27.94 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
406 |
33.63 |
1:14.43 |
1:55.73 |
|
2:28.56 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roni Kallström |
2001 |
|
392 |
30.80 |
1:10.10 |
1:56.61 |
|
2:30.39 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Herman Widbom |
2001 |
|
359 |
32.75 |
1:15.80 |
1:59.71 |
|
2:34.86 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isak Gramén |
2001 |
|
356 |
33.95 |
1:11.19 |
1:58.85 |
|
2:35.30 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
350 |
31.89 |
1:13.11 |
1:59.02 |
|
2:36.11 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aaron Antikainen |
2001 |
|
332 |
32.42 |
1:16.59 |
2:01.60 |
|
2:38.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
311 |
35.05 |
1:15.64 |
2:05.85 |
|
2:42.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eevert Leppänen |
2001 |
|
309 |
36.61 |
1:19.84 |
2:04.43 |
|
2:42.73 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jetro Isotalo |
2001 |
|
291 |
36.13 |
1:19.45 |
2:09.76 |
|
2:46.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saku Suomalainen |
2001 |
|
285 |
37.46 |
1:17.87 |
2:09.58 |
|
2:47.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Harald Åström |
2001 |
|
273 |
39.24 |
1:22.77 |
2:11.46 |
|
2:49.50 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
269 |
37.81 |
1:19.75 |
2:12.50 |
|
2:50.38 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eetu Partanen |
2001 |
|
268 |
38.91 |
1:23.79 |
2:12.95 |
|
2:50.58 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lauri Krapf |
2001 |
|
268 |
37.57 |
1:22.71 |
2:11.67 |
|
2:50.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Teemu Annala |
2001 |
|
266 |
39.74 |
1:20.63 |
2:13.12 |
|
2:51.10 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
258 |
38.66 |
1:23.82 |
2:14.22 |
|
2:52.82 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Juho Ruuskanen |
2001 |
|
246 |
40.17 |
1:25.05 |
2:16.67 |
|
2:55.45 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Pyry Nurminen |
2001 |
|
245 |
39.92 |
1:25.64 |
2:14.52 |
|
2:55.86 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
241 |
38.86 |
1:25.47 |
2:17.79 |
|
2:56.82 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Niklas Linnanen |
2001 |
|
237 |
39.20 |
1:29.78 |
2:18.31 |
|
2:57.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Christian Kovanen |
2001 |
|
214 |
40.91 |
1:27.09 |
2:24.36 |
|
3:03.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Joonas Kousa |
2001 |
|
212 |
42.58 |
1:30.90 |
2:20.24 |
|
3:04.46 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tuomas Hyvönen |
2001 |
|
202 |
44.15 |
1:32.65 |
2:26.73 |
|
3:07.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tatu Jentze |
2001 |
|
193 |
41.66 |
1:30.64 |
2:27.14 |
|
3:10.39 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Pyry Kurunsaari |
2001 |
|
184 |
42.56 |
1:31.09 |
2:27.54 |
|
3:13.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
180 |
40.77 |
1:28.66 |
2:28.68 |
|
3:14.67 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Christofor Pavlidi |
2001 |
|
176 |
44.80 |
1:36.53 |
2:29.06 |
|
3:16.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Repe Kupila |
2001 |
|
147 |
48.48 |
1:41.34 |
2:42.89 |
|
3:28.41 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:40 |
|
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:47 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 11 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:40,66 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
401 |
38.02 |
1:19.80 |
2:11.33 |
|
2:48.87 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ellen Antikainen |
2003 |
|
384 |
35.56 |
1:20.28 |
2:11.24 |
|
2:51.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sonja Lehtinen |
2003 |
|
346 |
36.80 |
1:22.58 |
2:17.44 |
|
2:57.42 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
341 |
41.63 |
1:30.29 |
2:19.17 |
|
2:58.27 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Långström |
2003 |
|
331 |
39.90 |
1:26.93 |
2:20.25 |
|
2:59.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Johansson |
2003 |
|
329 |
41.50 |
1:28.58 |
2:19.72 |
|
3:00.39 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
305 |
41.74 |
1:28.99 |
2:23.64 |
|
3:05.04 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cindy Palm |
2003 |
|
295 |
43.05 |
1:32.22 |
2:23.37 |
|
3:07.10 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oona Puolakka |
2003 |
|
294 |
44.44 |
1:32.15 |
2:27.24 |
|
3:07.28 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
289 |
43.19 |
1:30.23 |
2:27.53 |
|
3:08.44 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
287 |
44.81 |
1:33.40 |
2:26.62 |
|
3:08.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viivi Sorri |
2003 |
|
286 |
43.08 |
1:33.55 |
2:27.61 |
|
3:09.10 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
281 |
44.69 |
1:34.46 |
2:27.43 |
|
3:10.01 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
281 |
42.67 |
1:32.33 |
2:25.97 |
|
3:10.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ethel Piksilä |
2003 |
|
280 |
41.16 |
1:28.12 |
2:25.91 |
|
3:10.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
266 |
43.79 |
1:32.47 |
2:31.64 |
|
3:13.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
263 |
46.37 |
1:35.97 |
2:29.65 |
|
3:14.35 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Saima Huovinen |
2003 |
|
260 |
42.22 |
1:32.21 |
2:29.84 |
|
3:15.21 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helmi Ahonen |
2003 |
|
246 |
49.23 |
1:38.59 |
2:33.71 |
|
3:18.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nicole Sundell |
2003 |
|
236 |
44.74 |
1:41.58 |
2:36.90 |
|
3:21.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tilda Selonen |
2003 |
|
232 |
41.37 |
1:33.30 |
2:36.96 |
|
3:22.59 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Martina Uusitalo |
2003 |
|
214 |
49.25 |
1:38.67 |
2:39.21 |
|
3:28.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hanna Catalano |
2003 |
|
203 |
50.38 |
1:41.61 |
2:43.16 |
|
3:31.76 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nelly Plukka |
2003 |
|
190 |
51.59 |
1:43.25 |
2:43.18 |
|
3:36.51 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Nea Grundström |
2003 |
|
177 |
51.32 |
1:50.89 |
2:52.76 |
|
3:41.62 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Diana Seiger |
2003 |
|
160 |
52.21 |
1:48.22 |
2:53.33 |
|
3:49.12 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lilly Fitzpatrick |
2003 |
|
143 |
1:00.89 |
2:00.97 |
3:03.58 |
|
3:58.16 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Lotta Lahti |
2003 |
|
132 |
57.43 |
1:59.74 |
3:08.72 |
|
4:04.16 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julia Peltola |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti, Loppukilpailut 12 v |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:40,66 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
500 |
32.85 |
1:12.68 |
1:59.48 |
|
2:36.91 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
445 |
34.93 |
1:17.11 |
2:03.45 |
|
2:43.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmi Tossavainen |
2002 |
|
428 |
36.48 |
1:19.54 |
2:07.22 |
|
2:45.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sara Mustonen |
2002 |
|
423 |
38.93 |
1:21.76 |
2:06.72 |
|
2:45.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
421 |
35.50 |
1:17.31 |
2:08.02 |
|
2:46.20 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lena Maula |
2002 |
|
412 |
35.40 |
1:18.75 |
2:09.50 |
|
2:47.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
406 |
38.11 |
1:22.86 |
2:09.45 |
|
2:48.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jade Huhtamaa |
2002 |
|
397 |
36.16 |
1:20.81 |
2:09.53 |
|
2:49.45 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
390 |
41.30 |
1:25.84 |
2:14.15 |
|
2:50.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
371 |
36.53 |
1:20.64 |
2:12.70 |
|
2:53.28 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Annika Toiviainen |
2002 |
|
362 |
38.09 |
1:23.61 |
2:16.60 |
|
2:54.74 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Jokilammi |
2002 |
|
360 |
37.97 |
1:23.82 |
2:15.82 |
|
2:55.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pilvi Kilpeläinen |
2002 |
|
353 |
40.67 |
1:21.67 |
2:16.29 |
|
2:56.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vilma Norja |
2002 |
|
340 |
40.20 |
1:25.36 |
2:18.39 |
|
2:58.46 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
322 |
40.41 |
1:28.57 |
2:22.17 |
|
3:01.61 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nella Korpela |
2002 |
|
306 |
39.79 |
1:29.77 |
2:22.29 |
|
3:04.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Viivi Vaajanen |
2002 |
|
294 |
43.43 |
1:32.57 |
2:26.64 |
|
3:07.38 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
284 |
42.65 |
1:29.08 |
2:24.42 |
|
3:09.42 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Negiin Javadi |
2002 |
|
271 |
43.23 |
1:32.18 |
2:27.04 |
|
3:12.46 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Oona Siltala |
2002 |
|
267 |
46.32 |
1:34.01 |
2:31.30 |
|
3:13.38 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maria Hemmi |
2002 |
|
252 |
44.26 |
1:36.89 |
2:33.31 |
|
3:17.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Julia Laine |
2002 |
|
238 |
47.07 |
1:37.38 |
2:37.59 |
|
3:21.02 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Cami Wacklin |
2002 |
|
221 |
46.80 |
1:35.82 |
2:38.79 |
|
3:26.01 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cecilia Nylund |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Essi Helle |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miisa Mäkelä |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Minna Laitinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:47 |
|
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:46 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
568 |
31.01 |
|
|
|
1:07.11 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonni Aho |
1999 |
|
483 |
32.60 |
|
|
|
1:10.85 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christofer Talvitie |
1999 |
|
409 |
35.01 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Tiihonen |
1999 |
|
386 |
34.91 |
|
|
|
1:16.32 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:46 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:00 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v |
LRIKM-ennätys Uinti Espoo - Esbo Sim, Cetus, 1:58,59 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:00 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2014 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
20:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
01 marraskuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 4X50mVapaauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v |
LRIKM-ennätys Aurajoen Uinti, AUi, 1:40,84 2013 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
20:17 |
|