Tulokset Kronborg Open Kort 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Liza Schöder | 2003 | 16.57 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 17.02 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 19.48 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Mathilde Hedager | 2004 | 20.02 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victoria Husted Volden | 2003 | 20.11 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Frida Mille Nielsen | 2005 | 21.49 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Westergaard | 2004 | 21.57 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Silja Østerbye | 2003 | 21.62 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Øksnebjerg | 2004 | 21.79 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 23.05 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Filippa Martinsen | 2005 | 23.15 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 23.43 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 24.99 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 25.61 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Mogensen | 2006 | 25.62 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Liva Wissing | 2006 | 25.64 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 26.36 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Andrea Søeborg | 2006 | 28.62 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josi Platalla | 2002 | 15.60 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Nadine Freytag | 2002 | 16.11 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Josephine Kruse | 2002 | 16.32 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 16.35 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 16.69 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 17.77 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stinna Schnabl | 1999 | 14.44 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Frederikke Arentoft | 2000 | 15.48 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 15.77 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Hanna Olsson | 1999 | 16.32 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Josefine Bengtsson | 2000 | 16.66 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 16.74 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 16.88 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Luisa Gaugg | 1999 | 17.00 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 17.11 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Caroline Schwenger | 2000 | 17.37 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Matilda Andersson | 1999 | DNS | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 30 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 13.55 | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Olivia Wrobel | 1998 | 15.03 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Margarethe Hummel | 1997 | 15.82 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 16.18 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Nislev | 1998 | 16.28 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Bernard | 1985 | 17.20 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Schultze | 2001 | 15.33 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Anthony Leon Scharries | 2001 | 15.71 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 16.13 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Christoffer Rekling | 2003 | 17.25 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 18.21 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | 20.03 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 21.18 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Janus Schnabl | 2003 | 22.04 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Nikolaj Noording-Grooss | 2004 | 24.86 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 13.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
1 | Maurice Ingenrieth | 2000 | 13.96 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 14.53 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Andersen | 1999 | 15.03 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 15.61 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Niestroy | 1997 | 13.57 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 13.87 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 14.32 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Fredrik Gaugg | 1996 | 13.48 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Schlichting | 2003 | 18.51 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Liza Schöder | 2003 | 18.69 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | 18.81 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 19.04 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | 20.02 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Mathilde Kehlet | 2003 | 20.16 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 20.74 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
8 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 21.22 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 22.05 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Camilla Kaavé | 2003 | 22.12 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Emma Clausen | 2003 | 22.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 22.70 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Lea Bach Nielsen | 2003 | 23.39 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johanne Weber | 2005 | 23.95 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 24.37 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Catrine Porsdal | 2005 | 24.49 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | 24.53 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | 24.60 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 26.31 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 26.42 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 28.08 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 29.32 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cecilie Rud | 2006 | 33.51 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Agnete Boelt | 2006 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Rask | 2005 | DSQ | Crawlben efter start | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Martha Hjuler Britze | 2004 | DSQ | 2 Armtag efter start | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 16.82 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josi Platalla | 2002 | 16.91 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 17.14 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Blanke | 2002 | 17.34 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 19.17 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 20.81 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 23.11 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 16.04 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma la Cour | 1999 | 16.52 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 16.82 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 17.16 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Stinna Schnabl | 1999 | 17.42 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Caroline Schwenger | 2000 | 17.76 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Saskia Henning | 1999 | 17.84 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
8 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 18.11 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Frederikke Arentoft | 2000 | 18.54 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 19.14 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 19.30 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Wrobel | 1998 | 15.38 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Jeanine Roggenbuck | 1996 | 15.47 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Margarethe Hummel | 1997 | 15.52 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Hanna Nilsson | 1996 | 16.75 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Pernille Agerlin | 1997 | 17.24 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kitty Thai | 1998 | 17.72 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 15.99 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Max Ekelund | 2001 | 16.01 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Lukas Schultze | 2001 | 16.57 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Oscar Grönborg | 2002 | 17.27 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 17.30 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anthony Leon Scharries | 2001 | 17.87 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
7 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 18.96 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
8 | Tobias Sundwall | 2001 | 18.99 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mattias Houen | 2002 | 19.45 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Breuner | 2002 | 20.51 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | August Bruun Henriksen | 2002 | 20.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lucas Jøns | 2002 | 21.01 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Janus Rosholm | 2002 | 21.74 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Vergereau | 2004 | 22.21 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jakob Legaard | 2003 | 23.21 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Naver | 2004 | 25.97 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | William Kristensen | 2003 | 26.02 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | William Leander Agerskov | 2004 | 27.35 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victor Bornemann | 2004 | 28.81 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | DSQ | Crawlben efter start | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 15.42 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Andersen | 1999 | 16.14 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 16.36 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maurice Ingenrieth | 2000 | 16.57 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 17.93 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Termark Brock | 1997 | 14.46 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Tobias Niestroy | 1997 | 14.94 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 14.97 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Vilmar | 1998 | 15.46 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 15.82 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 15.87 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Fredrik Gaugg | 1996 | 14.98 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Jing-Sheng Vien | 1986 | 15.11 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 14.60 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Elena Westmark Holm | 2003 | 14.66 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Liza Schöder | 2003 | 14.78 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 15.26 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 15.51 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 15.54 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Freja Stenbækgård | 2003 | 16.28 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rebecca Sangild | 2003 | 16.74 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 16.77 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 17.06 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Victoria Husted Volden | 2003 | 17.34 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Anna Nørskov | 2004 | 17.42 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Villum Færch | 2005 | 17.42 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 17.66 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 17.82 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 18.45 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Silja Lund | 2005 | 18.75 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 18.78 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 19.29 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frida Mille Nielsen | 2005 | 19.31 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 19.43 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 19.50 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 20.08 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Filippa Martinsen | 2005 | 20.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 20.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laura Hindsgaul | 2005 | 21.04 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 21.69 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 22.55 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Andrea Søeborg | 2006 | 23.45 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 13.45 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eileen Medau | 2002 | 13.56 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Frederikke Petri | 2001 | 13.63 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karla Louise Balle | 2001 | 13.64 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 13.67 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josephine Kruse | 2002 | 13.74 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josi Platalla | 2002 | 14.04 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
8 | Charlotte Blanke | 2002 | 14.07 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Lena Born | 2002 | 14.31 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
10 | Anna Fiedler | 2001 | 14.42 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Annika Kühle | 2001 | 14.43 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
12 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 14.83 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Sofie Slotved | 2002 | 14.85 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 14.97 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Meyer | 2002 | 15.14 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 15.14 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 15.91 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Zofia Kulon | 2001 | 17.70 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stinna Schnabl | 1999 | 13.17 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 13.90 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Caroline Schwenger | 2000 | 14.10 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 14.38 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Luisa Gaugg | 1999 | 14.40 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 14.42 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 14.44 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Linnéa Högberg | 1999 | 14.55 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Frederikke Arentoft | 2000 | 14.58 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 14.66 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Wrobel | 1998 | 12.66 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Jeanine Roggenbuck | 1996 | 13.17 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Margarethe Hummel | 1997 | 13.41 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Pernille Agerlin | 1997 | 14.15 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Engström | 1996 | 14.75 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Ellinor Andersson | 1998 | 15.27 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 6, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Schultze | 2001 | 12.66 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Moritz Blanke | 2001 | 12.80 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 13.68 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anthony Leon Scharries | 2001 | 13.81 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 14.04 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Mathias Nørskov | 2001 | 14.22 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Persson | 2001 | 14.24 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Asger Hugo Juul | 2003 | 14.46 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 15.05 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 15.38 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Max Albertsen | 2003 | 15.85 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 15.90 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 16.14 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Andreas Hoffmann | 2003 | 16.40 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | 16.41 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | William Ølshøj | 2004 | 16.59 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Niels Peter Lund | 2002 | 16.99 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Joakim R. Petersen | 2003 | 18.18 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 18.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Janus Schnabl | 2003 | 19.05 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Tobias Brandt Dragenberg | 2004 | 20.24 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Benjamin Schäfer | 2003 | DNS | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Løb 6, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 12.09 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 12.33 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maurice Ingenrieth | 2000 | 12.35 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Christian Andersen | 1999 | 12.91 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 13.31 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 13.59 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Niestroy | 1997 | 11.59 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Lasse Termark Brock | 1997 | 12.02 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 12.15 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Thomas Vilmar | 1998 | 12.18 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 12.40 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Fredrik Gaugg | 1996 | 11.23 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Nicklas Holleufer | 1990 | 12.36 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Mattias Andersson | 1996 | 12.85 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 12.93 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 14.97 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Liza Schöder | 2003 | 15.57 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 15.85 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Astrid Thimmer | 2003 | 16.47 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Linnea Hietala | 2004 | 16.54 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nadine Reetz | 2004 | 17.11 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
7 | Camilla Kaavé | 2003 | 17.12 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Laura Hürtler | 2004 | 17.48 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 17.73 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Kröning | 2005 | 18.45 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
11 | Anni Kötitz | 2003 | 18.50 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
12 | Lea Sonneck | 2004 | 18.53 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
13 | Leni Kötitz | 2005 | 18.60 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
14 | Celine Petruschke | 2005 | 18.85 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
15 | Ellen A. Skov | 2003 | 18.88 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 19.04 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Victoria Husted Volden | 2003 | 19.21 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Pil Sylvander | 2003 | 19.27 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma F. Rouse | 2004 | 19.55 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Pauline Drucker | 2004 | 21.27 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mariel Griesbach | 2005 | 22.27 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
22 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | 22.37 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | 22.52 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Julie Gersby | 2006 | 23.52 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Camilla Porsdal | 2005 | 23.56 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Maya Louise Heinicke | 2005 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josi Platalla | 2002 | 14.30 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Eileen Medau | 2002 | 14.39 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 14.94 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josephine Kruse | 2002 | 15.29 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nadine Freytag | 2002 | 15.31 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 15.51 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Schrøder | 2002 | 15.64 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Annika Kühle | 2001 | 15.68 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Sille Mundt | 2002 | 17.86 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stinna Schnabl | 1999 | 13.80 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Emma la Cour | 1999 | 13.97 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Feldmann | 1999 | 14.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 14.76 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hanna Olsson | 1999 | 14.78 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Josefine Bengtsson | 2000 | 15.05 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 15.16 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Caroline Schwenger | 2000 | 15.29 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Luisa Gaugg | 1999 | 15.32 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
10 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 15.36 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 15.39 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 15.47 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederikke Arentoft | 2000 | 15.75 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Wrobel | 1998 | 12.88 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Annie Lindström | 1996 | 13.18 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Jeanine Roggenbuck | 1996 | 13.57 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Margarethe Hummel | 1997 | 14.37 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 14.44 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mercedes Avina Kuri | 1998 | 16.32 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 13.75 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Lukas Schultze | 2001 | 13.78 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 14.67 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 15.67 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Anthony Leon Scharries | 2001 | 15.97 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 16.03 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
7 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 16.30 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 16.67 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 17.25 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 17.55 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christoffer Hove | 2002 | 17.64 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 17.67 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 18.43 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Alexander Stærkær | 2002 | 18.58 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 18.59 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mark Tied | 2005 | 18.85 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
17 | Sebastian Henning | 2005 | 18.95 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
18 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 19.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Malde Tesch Busse | 2003 | 20.87 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johan Færch | 2004 | 25.28 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Hanstål | 1999 | 12.47 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
2 | Maurice Ingenrieth | 2000 | 12.79 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 13.06 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Andersen | 1999 | 13.84 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 13.93 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Schwab | 2000 | 14.98 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 16.08 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Niestroy | 1997 | 12.31 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 13.02 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Thomas Vilmar | 1998 | 13.19 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 13.59 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Fredrik Gaugg | 1996 | 12.16 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Nicklas Holleufer | 1990 | 13.01 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Jing-Sheng Vien | 1986 | 13.05 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 13.60 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 13.89 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Tobias Düring | 1989 | 13.97 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Damer | 0 | 2:01.16 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Houen | 1998 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 34.48 | 1:06.11 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 27.86 | 1:33.97 | |||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 27.19 | 2:01.16 | |||||||
2 | 1. Mannschaft | 0 | 2:03.78 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Josi Platalla | 2002 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Jeanine Roggenbuck | 1996 | 34.47 | 1:08.06 | |||||||
Olivia Wrobel | 1998 | 27.87 | 1:35.93 | |||||||
Margarethe Hummel | 1997 | 27.85 | 2:03.78 | |||||||
3 | Søllerød Damer | 0 | 2:06.75 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Josephine Kruse | 2002 | 35.00 | 1:08.84 | |||||||
Emma la Cour | 1999 | 29.81 | 1:38.65 | |||||||
Frederikke Petri | 2001 | 28.10 | 2:06.75 | |||||||
4 | Helsingør Damer 2 | 0 | 2:06.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mia Wennecke | 1999 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 35.31 | 1:07.98 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 30.64 | 1:38.62 | |||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 28.17 | 2:06.79 | |||||||
5 | Hørsholm Junior Damer | 2000 | 2:09.85 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 37.15 | 1:08.16 | |||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 32.25 | 1:40.41 | |||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 29.44 | 2:09.85 | |||||||
6 | Ksls | 0 | 2:09.99 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Annie Lindström | 1996 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Hanna Nilsson | 1996 | 36.54 | 1:07.82 | |||||||
Hanna Olsson | 1999 | 32.02 | 1:39.84 | |||||||
Anna Engström | 1996 | 30.15 | 2:09.99 | |||||||
7 | Helsingør Damer 3 | 0 | 2:13.30 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Natascha Laigaard | 2002 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Marta Kruse Johansen | 2000 | 38.21 | 1:12.30 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 31.83 | 1:44.13 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 29.17 | 2:13.30 | |||||||
8 | 2. Mannschaft | 0 | 2:13.37 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Luisa Gaugg | 1999 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Charlotte Blanke | 2002 | 37.86 | 1:13.51 | |||||||
Eileen Medau | 2002 | 31.97 | 1:45.48 | |||||||
Milena Wunsch | 2000 | 27.89 | 2:13.37 | |||||||
9 | Hørsholm Damer | 1998 | 2:18.78 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Frederikke Arentoft | 2000 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Anna Fiedler | 2001 | 36.63 | 1:10.81 | |||||||
Alba Cecilie Runge | 2000 | 32.99 | 1:43.80 | |||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 34.98 | 2:18.78 | |||||||
10 | Helsingør Damer 4 | 0 | 2:20.66 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Amanda Hietala | 2002 | 40.06 | 1:15.32 | |||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 33.59 | 1:48.91 | |||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 31.75 | 2:20.66 | |||||||
11 | Søllerød Damer 1 | 0 | 2:24.89 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 42.01 | 42.01 | |||||||
Mathilde Kehlet | 2003 | 41.90 | 1:23.91 | |||||||
Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 32.19 | 1:56.10 | |||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 28.79 | 2:24.89 | |||||||
12 | Hs Piger 1 | 2002 | 2:28.42 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Julie Frisch Hoff | 2002 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 41.28 | 1:17.44 | |||||||
Caroline Meyer | 2002 | 38.22 | 1:55.66 | |||||||
Sofie Slotved | 2002 | 32.76 | 2:28.42 | |||||||
13 | Helsingør K3 Piger 1 | 0 | 2:32.62 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 37.96 | 37.96 | |||||||
Karoline Christensen | 2002 | 42.09 | 1:20.05 | |||||||
Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 39.28 | 1:59.33 | |||||||
Mathilde Schrøder | 2002 | 33.29 | 2:32.62 | |||||||
14 | Værløse Piger 1 | 0 | 2:33.84 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 40.00 | 40.00 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 46.52 | 1:26.52 | |||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 34.91 | 2:01.43 | |||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 32.41 | 2:33.84 | |||||||
15 | Hs Piger 2 | 2003 | 2:37.44 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 42.11 | 42.11 | |||||||
Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 42.50 | 1:24.61 | |||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 36.86 | 2:01.47 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 35.97 | 2:37.44 | |||||||
16 | Helsingør K3 Piger 3 | 0 | 2:41.97 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Linnea Hietala | 2004 | 38.83 | 38.83 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 42.12 | 1:20.95 | |||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 10.14 | 1:31.09 | |||||||
Emma F. Rouse | 2004 | 1:10.88 | 2:41.97 | |||||||
17 | Vest Talent Piger 1 | 2003 | 2:47.84 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Karla Banke Mathisen | 2003 | 44.13 | 44.13 | |||||||
Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 49.51 | 1:33.64 | |||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 38.03 | 2:11.67 | |||||||
Marie Bylov Larsen | 2003 | 36.17 | 2:47.84 | |||||||
18 | The Few | 0 | 2:52.26 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Hedager | 2004 | 42.13 | 42.13 | |||||||
Lea Bach Nielsen | 2003 | 50.03 | 1:32.16 | |||||||
Ellen A. Skov | 2003 | 44.55 | 2:16.71 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 35.55 | 2:52.26 | |||||||
19 | Søllerød Damer 2 | 0 | 2:56.25 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Anna Nørskov | 2004 | 44.64 | 44.64 | |||||||
Pauline Drucker | 2004 | 43.99 | 1:28.63 | |||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 50.64 | 2:19.27 | |||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 36.98 | 2:56.25 | |||||||
20 | Vest Talent Piger 2 | 2004 | 3:04.88 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 44.08 | 44.08 | |||||||
Mathilde Bennetzen | 2004 | 54.18 | 1:38.26 | |||||||
Anne-Sofie Devantier | 2004 | 41.29 | 2:19.55 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 45.33 | 3:04.88 | |||||||
21 | Birkerød Ag3 Piger | 2005 | 3:27.55 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | 45.57 | 45.57 | |||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 16.53 | 1:02.10 | |||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 43.39 | 1:45.49 | |||||||
Astrid Rønn Olesen | 2005 | 1:42.06 | 3:27.55 | |||||||
22 | Vest Minitalent Piger | 2005 | 3:33.99 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 49.27 | 49.27 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 56.64 | 1:45.91 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 1:02.82 | 2:48.73 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 45.26 | 3:33.99 | |||||||
23 | Allerøds Seje Sild 1 | 0 | 3:40.51 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 46.31 | 46.31 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 1:17.64 | 2:03.95 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 51.96 | 2:55.91 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 44.60 | 3:40.51 | |||||||
24 | Allerøds Seje Sild 2 | 0 | 4:14.83 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 1:03.65 | 1:03.65 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 1:19.30 | 2:22.95 | |||||||
Ida Mogensen | 2006 | 1:00.26 | 3:23.21 | |||||||
Liva Wissing | 2006 | 51.62 | 4:14.83 | |||||||
- | Helsingør K3 Piger 2 | 0 | DSQ | Tyvstart 2.svømmer | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Pil Sylvander | 2003 | 42.67 | 42.67 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helsingør Herrer 1 | 0 | 1:47.50 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Asbjørn Munk | 1995 | 30.11 | 58.62 | |||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 24.39 | 1:23.01 | |||||||
Mathias Marsengo | 1997 | 24.49 | 1:47.50 | |||||||
2 | 1. Mannschaft | 0 | 1:52.37 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Armando Isaac Sànchez | 1997 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Tobias Niestroy | 1997 | 31.15 | 1:01.29 | |||||||
Maurice Ingenrieth | 2000 | 27.02 | 1:28.31 | |||||||
Fredrik Gaugg | 1996 | 24.06 | 1:52.37 | |||||||
3 | Frederikssund Drenge | 0 | 1:57.58 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Johan Wentorf | 1999 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Mikkel Steffensen | 1999 | 34.42 | 1:04.22 | |||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 27.52 | 1:31.74 | |||||||
Oliver Larsen | 2000 | 25.84 | 1:57.58 | |||||||
4 | Søllerød Boys | 1999 | 1:58.37 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 28.79 | 28.79 | |||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 32.46 | 1:01.25 | |||||||
Christian Andersen | 1999 | 29.54 | 1:30.79 | |||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 27.58 | 1:58.37 | |||||||
5 | Herlev Herrer | 0 | 2:00.33 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Jens Frederik Vittrup | 1996 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Lasse Termark Brock | 1997 | 31.71 | 1:04.37 | |||||||
Tobias Düring | 1989 | 29.49 | 1:33.86 | |||||||
Nicklas Holleufer | 1990 | 26.47 | 2:00.33 | |||||||
6 | Helsingør Herrer 3 | 0 | 2:00.83 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Vilmar | 1998 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 34.14 | 1:06.80 | |||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 25.82 | 1:32.62 | |||||||
William Schwab | 2000 | 28.21 | 2:00.83 | |||||||
7 | Ängelholms Simsällskap | 0 | 2:01.46 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
Petter Hellzén | 2000 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Mattias Andersson | 1996 | 34.17 | 1:06.33 | |||||||
Oskar Hanstål | 1999 | 27.00 | 1:33.33 | |||||||
Max Ekelund | 2001 | 28.13 | 2:01.46 | |||||||
8 | 2. Mannschaft | 0 | 2:07.50 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Sullyvan Seefluth | 2003 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Lukas Schultze | 2001 | |||||||||
Moritz Blanke | 2001 | |||||||||
Anthony Leon Scharries | 2001 | 2:07.50 | 2:07.50 | |||||||
9 | Hørsholm Drenge | 2001 | 2:13.52 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 32.44 | 32.44 | |||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 37.86 | 1:10.30 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 31.87 | 1:42.17 | |||||||
Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 31.35 | 2:13.52 | |||||||
10 | Helsingør K3 Drenge 2 | 0 | 2:21.51 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 42.85 | 1:16.79 | |||||||
Adrian Roed Schønning | 2000 | 34.91 | 1:51.70 | |||||||
Johan Bremer Holmgård | 2001 | 29.81 | 2:21.51 | |||||||
11 | Værløse Drenge 1 | 0 | 2:23.66 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 39.26 | 1:15.20 | |||||||
Mathias Persson | 2001 | 34.71 | 1:49.91 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 33.75 | 2:23.66 | |||||||
12 | Vest Talent Drenge 1 | 2001 | 2:24.70 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 40.22 | 40.22 | |||||||
Kasper Bo Davidsen | 1999 | 33.79 | 1:14.01 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 35.91 | 1:49.92 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 34.78 | 2:24.70 | |||||||
13 | Helsingør K3 Drenge 3 | 0 | 2:28.67 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jesper Schiødt | 2001 | 38.83 | 38.83 | |||||||
Laurids Holme | 2000 | 42.47 | 1:21.30 | |||||||
Emil Tönshoff | 2000 | 36.79 | 1:58.09 | |||||||
Kim Emil K. Petersen | 1999 | 30.58 | 2:28.67 | |||||||
14 | Søllerød Boys 2 | 2003 | 2:40.49 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
William Kristensen | 2003 | 43.29 | 43.29 | |||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 39.89 | 1:23.18 | |||||||
Max Albertsen | 2003 | 43.21 | 2:06.39 | |||||||
Janus Rosholm | 2002 | 34.10 | 2:40.49 | |||||||
15 | Birkerød Ag3 Drenge | 2004 | 2:42.92 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 40.33 | 40.33 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 51.20 | 1:31.53 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 36.22 | 2:07.75 | |||||||
0 | 35.17 | 2:42.92 | ||||||||
16 | Vest Talent Drenge 2 | 2002 | 2:43.44 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 41.57 | 41.57 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 45.58 | 1:27.15 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 41.53 | 2:08.68 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 34.76 | 2:43.44 | |||||||
17 | Allerøds Stærke Drenge 2 | 0 | 2:47.47 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Jakob Legaard | 2003 | 42.47 | 42.47 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 46.10 | 1:28.57 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 40.74 | 2:09.31 | |||||||
Malde Tesch Busse | 2003 | 38.16 | 2:47.47 | |||||||
18 | The Few | 0 | 2:54.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 46.64 | 46.64 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 48.89 | 1:35.53 | |||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 44.45 | 2:19.98 | |||||||
Alexander Stærkær | 2002 | 34.43 | 2:54.41 | |||||||
19 | Værløse Drenge 2 | 0 | 2:58.43 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Lindy Zhy | 2002 | 46.33 | 46.33 | |||||||
Andreas Bank Hyldal | 2002 | 47.80 | 1:34.13 | |||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 48.41 | 2:22.54 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 35.89 | 2:58.43 | |||||||
20 | Vest Minitalent Drenge | 2004 | 3:35.19 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 45.03 | 45.03 | |||||||
William Mitchell | 2004 | 59.96 | 1:44.99 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 1:04.26 | 2:49.25 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 45.94 | 3:35.19 | |||||||
- | Allerøds Stærke Drenge 1 | 0 | DSQ | Start forkert heat | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Helsingør Herrer 2 | 0 | DSQ | Tyvstart 3. Svømmer | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 31.29 | 31.29 | |||||||
- | Helsingør K3 Drenge 1 | 0 | DSQ | 2 flyben efter 75 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 35.99 | 35.99 | |||||||
- | Søllerød Boys 1 | 2001 | DSQ | 3.svøm forl. ikke ba | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Valdemar Solok | 2001 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 35.42 | 1:12.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 40.13 | 1:21.86 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Nina Schlichting | 2003 | 39.89 | 1:22.48 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 40.37 | 1:22.71 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Sille Andersen | 2003 | 41.39 | 1:24.02 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 44.20 | 1:30.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Silke Larsen | 2003 | 44.14 | 1:30.57 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Nadine Reetz | 2004 | 44.88 | 1:31.38 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Mathilde Hedager | 2004 | 45.65 | 1:32.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Kaavé | 2003 | 45.43 | 1:32.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Victoria Husted Volden | 2003 | 46.38 | 1:32.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 45.94 | 1:33.64 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 47.91 | 1:35.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Lea Sonneck | 2004 | 46.38 | 1:35.72 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
15 | Silja Østerbye | 2003 | 47.04 | 1:36.59 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 48.20 | 1:38.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 47.70 | 1:38.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Johanne Weber | 2005 | 48.55 | 1:38.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Nørskov | 2004 | 48.20 | 1:38.65 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Pauline Drucker | 2004 | 49.15 | 1:39.13 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 48.22 | 1:39.28 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 50.15 | 1:40.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | 49.01 | 1:41.12 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 48.84 | 1:43.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Signe Henriksen | 2004 | 51.10 | 1:46.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Ida Jacobsen | 2005 | 58.30 | 1:53.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 58.71 | 2:01.51 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alberte K. Andersen | 2006 | 1:03.71 | 2:03.97 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 1:02.70 | 2:06.28 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Agnete Boelt | 2006 | 1:03.47 | 2:10.58 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 1:08.06 | 2:17.68 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Kathrine Holm | 2005 | 1:10.08 | 2:27.99 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Selina Koch-Mathews | 2005 | 1:13.44 | 2:33.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Josefine Westergaard | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Annika Egenhardt | 2003 | DSQ | Ej fors. bevæ. v.25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Ida Mogensen | 2006 | DSQ | Svøm på made v. 75m | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Nelkop | 2004 | DSQ | Ej fors. bevæ. v.25m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Laura Hindsgaul | 2005 | DSQ | Ej fors. bevæ. v.25m | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 33.87 | 1:10.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 35.37 | 1:12.55 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natascha Laigaard | 2002 | 36.05 | 1:14.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 36.56 | 1:15.21 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Matilde Weibel | 2002 | 36.98 | 1:16.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 37.81 | 1:16.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 37.12 | 1:17.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 38.28 | 1:18.76 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Amanda Hietala | 2002 | 38.34 | 1:19.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 39.44 | 1:21.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 40.56 | 1:23.63 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Fiedler | 2001 | 40.89 | 1:24.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Caroline Meyer | 2002 | 43.31 | 1:27.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Sofie Slotved | 2002 | 42.71 | 1:27.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Frida Roed | 2001 | 45.52 | 1:31.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 46.25 | 1:34.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Zofia Kulon | 2001 | 49.64 | 1:42.30 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stinna Schnabl | 1999 | 32.42 | 1:07.85 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | 34.60 | 1:10.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Aanestad | 2000 | 34.95 | 1:11.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Arentoft | 2000 | 34.94 | 1:12.55 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Annie Jensen | 1999 | 34.81 | 1:12.92 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
6 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 35.40 | 1:13.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Josefine Bengtsson | 2000 | 35.88 | 1:14.31 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Freja A. Skov | 2000 | 35.94 | 1:15.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 38.27 | 1:18.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 38.33 | 1:20.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 39.89 | 1:21.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 29.39 | 1:00.79 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | 33.03 | 1:09.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 34.35 | 1:11.59 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hanna Nilsson | 1996 | 35.31 | 1:12.48 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Mercedes Avina Kuri | 1998 | 39.53 | 1:21.05 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Ellinor Andersson | 1998 | 42.68 | 1:27.28 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 32.77 | 1:07.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 34.91 | 1:09.89 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 35.16 | 1:10.02 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Valdemar Solok | 2001 | 35.85 | 1:12.71 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 36.37 | 1:15.15 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 37.75 | 1:15.83 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 36.91 | 1:15.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Philip Andersson | 2001 | 38.08 | 1:17.44 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
9 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 38.37 | 1:17.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Lucas Jensen | 2001 | 39.99 | 1:21.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Asger Hugo Juul | 2003 | 40.28 | 1:22.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 41.21 | 1:22.48 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 41.54 | 1:22.99 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Christoffer Hove | 2002 | 41.52 | 1:23.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 41.97 | 1:24.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 41.77 | 1:25.32 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Janus Rosholm | 2002 | 42.06 | 1:26.33 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tobias Davidsen | 2003 | 42.40 | 1:26.74 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Jakob Legaard | 2003 | 43.39 | 1:27.22 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 42.86 | 1:27.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Affou Adlouni | 2002 | 44.26 | 1:28.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Alexander Vergereau | 2004 | 43.55 | 1:28.93 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 44.29 | 1:29.97 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Malde Tesch Busse | 2003 | 44.66 | 1:31.40 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 45.52 | 1:31.87 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 44.54 | 1:33.38 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
27 | William Ølshøj | 2004 | 46.80 | 1:34.87 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | William Kristensen | 2003 | 46.37 | 1:34.92 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 46.11 | 1:34.96 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Frederik Helms | 2001 | 46.84 | 1:35.07 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Oscar Jensen | 2003 | 46.06 | 1:35.70 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Janus Schnabl | 2003 | 48.78 | 1:39.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Lindy Zhy | 2002 | 49.50 | 1:41.60 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 53.46 | 1:48.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 54.68 | 1:50.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 54.49 | 1:52.77 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Johan Færch | 2004 | 57.23 | 1:55.07 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mads Naver | 2004 | 55.66 | 1:55.21 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Tobias Brandt Dragenberg | 2004 | 57.46 | 1:56.85 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | William Leander Agerskov | 2004 | 57.27 | 1:58.16 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
41 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 57.44 | 1:58.67 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Sebastian Egenhardt | 2006 | DSQ | ej forts.bev.v 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Sebastian Henning | 2005 | DSQ | Ingen berø. v.50m | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 29.16 | 1:00.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | 31.63 | 1:05.71 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Petter Hellzén | 2000 | 32.62 | 1:06.65 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 35.11 | 1:12.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 38.07 | 1:16.10 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Schwab | 2000 | 39.21 | 1:21.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Tönshoff | 2000 | 39.79 | 1:21.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 32.54 | 1:07.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Schlichting | 2003 | 39.91 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Elena Westmark Holm | 2003 | 41.82 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Anni Kötitz | 2003 | 42.54 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Mathilde Kehlet | 2003 | 43.52 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frida Uldall | 2003 | 43.87 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Astrid Thimmer | 2003 | 44.72 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 48.14 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 49.50 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Lea Bach Nielsen | 2003 | 49.87 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Leni Kötitz | 2005 | 49.87 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
11 | Emma Clausen | 2003 | 50.70 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 52.57 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Pauline Drucker | 2004 | 53.95 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Asta Palmund | 2005 | 53.96 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Silja Lund | 2005 | 55.46 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 55.78 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Sophie Simmonds | 2005 | 55.98 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Josephine Gribsvad | 2003 | 56.63 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mariel Griesbach | 2005 | 58.76 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
20 | Camilla Porsdal | 2005 | 59.08 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ulrika Paaske | 2004 | 1:02.58 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 1:03.34 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Juliane Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sofie Lykke Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Fiedler | 2001 | 37.28 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Karoline Christensen | 2002 | 42.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Meyer | 2002 | 42.38 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 42.82 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 43.46 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Sofie Slotved | 2002 | 43.82 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Melina Miethe | 2002 | 46.77 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
8 | Caroline Gerlach | 2002 | 49.67 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 35.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Huberts | 2000 | 38.18 | OD2 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Saskia Henning | 1999 | 38.85 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Milena Wunsch | 2000 | 38.87 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Margarethe Hummel | 1997 | 34.47 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Hanna Nilsson | 1996 | 38.18 | OD1 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Pernille Nislev | 1998 | 38.29 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Agerlin | 1997 | 38.62 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Max Ekelund | 2001 | 35.00 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
2 | Jannick Lind | 2001 | 36.98 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 37.08 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 37.56 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Anthony Leon Scharries | 2001 | 37.93 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 38.06 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Oscar Grönborg | 2002 | 38.48 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
8 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 39.52 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 40.20 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 41.56 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mattias Houen | 2002 | 43.27 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tobias Sundwall | 2001 | 43.43 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christoffer Hove | 2002 | 44.49 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | 45.66 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Blidarevic | 2002 | 45.86 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Clausen | 2001 | 45.99 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christian Galsøe | 2002 | 46.15 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Oliver Breuner | 2002 | 46.64 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Mark Tied | 2005 | 47.21 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
20 | Joakim R. Petersen | 2003 | 47.66 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Villads Kruse | 2003 | 47.85 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 50.85 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | William Breuner | 2005 | 51.13 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Gustav Larsen | 2003 | 51.72 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Victor Dyrhauge | 2004 | 53.12 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
26 | Noel Willem Pihl | 2002 | 53.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 53.65 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Bertram Nyegaard | 2004 | 53.91 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Andreas Rasmussen | 2002 | 54.48 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Larsen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | DSQ | 1 hånd v.vend 25 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Lundgaard | 1999 | 32.61 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Lucas Hoffmann | 2000 | 33.65 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 38.33 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 39.45 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laurids Holme | 2000 | 43.20 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Termark Brock | 1997 | 32.49 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 32.28 | 1:07.78 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Liza Schöder | 2003 | 32.13 | 1:08.12 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | 33.77 | 1:11.71 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 34.94 | 1:13.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | 35.76 | 1:14.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Laura Hürtler | 2004 | 37.25 | 1:16.78 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
7 | Sille Andersen | 2003 | 38.12 | 1:18.47 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
8 | Camilla Kaavé | 2003 | 38.40 | 1:19.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 38.10 | 1:19.20 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 38.25 | 1:19.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 37.94 | 1:19.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 38.87 | 1:20.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Ellen A. Skov | 2003 | 38.66 | 1:20.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 38.62 | 1:21.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nadine Reetz | 2004 | 39.89 | 1:22.91 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
16 | Celine Petruschke | 2005 | 39.74 | 1:24.22 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
17 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 40.31 | 1:25.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Kröning | 2005 | 40.92 | 1:27.09 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
19 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 41.91 | 1:27.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 41.53 | 1:27.57 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 42.76 | 1:27.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 41.37 | 1:31.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 47.17 | 1:36.22 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Julie Nelkop | 2004 | 44.18 | 1:36.29 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | 45.17 | 1:37.62 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 50.87 | 1:42.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Camilla Porsdal | 2005 | 49.96 | 1:44.86 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ida Jacobsen | 2005 | 51.51 | 1:46.72 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Alma Gotfredsen | 2005 | 52.81 | 1:48.26 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Josefine Staudt | 2005 | 51.49 | 1:48.45 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 50.31 | 1:49.15 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Cecilie Rud | 2006 | 51.85 | 1:51.80 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Julie Gersby | 2006 | 55.26 | 1:54.30 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Liva Wissing | 2006 | 57.56 | 2:01.59 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Alberte K. Andersen | 2006 | 59.86 | 2:01.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Maya Louise Heinicke | 2005 | 55.10 | 2:02.51 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Caroline Rask | 2005 | 59.33 | 2:06.79 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Kathrine Holm | 2005 | 1:02.25 | 2:12.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Selina Koch-Mathews | 2005 | 1:14.98 | 2:44.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 29.67 | 1:01.46 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eileen Medau | 2002 | 30.12 | 1:02.50 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Frederikke Petri | 2001 | 30.98 | 1:03.27 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 31.81 | 1:05.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Anja Sperling | 2002 | 31.76 | 1:06.26 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
6 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 31.91 | 1:06.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 32.31 | 1:06.60 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
8 | Christina Christensen | 2001 | 32.60 | 1:07.87 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 33.11 | 1:08.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ulrikke Veje | 2002 | 33.55 | 1:09.15 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 33.22 | 1:09.83 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Lena Born | 2002 | 33.42 | 1:10.45 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
13 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 35.58 | 1:12.99 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sille Mundt | 2002 | 36.54 | 1:13.78 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 35.83 | 1:14.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 36.06 | 1:14.88 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Karoline Christensen | 2002 | 37.13 | 1:15.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 36.56 | 1:16.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Nadine Freytag | 2002 | DNS | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 29.49 | 1:00.46 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | 29.97 | 1:02.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Huberts | 2000 | 32.14 | 1:06.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linnéa Högberg | 1999 | 32.30 | 1:06.42 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 31.50 | 1:06.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Bengtsson | 2000 | 32.69 | 1:08.67 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 33.76 | 1:10.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 28.23 | 58.41 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 28.98 | 1:01.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jeanine Roggenbuck | 1996 | 29.54 | 1:01.52 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Frederikke Houen | 1998 | 29.89 | 1:01.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 29.27 | 1:02.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Engström | 1996 | 31.84 | 1:07.03 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Kitty Thai | 1998 | 33.12 | 1:08.55 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Hanna Nilsson | 1996 | 32.29 | 1:09.23 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Isabella Ringbæk | 1998 | 33.42 | 1:11.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Schultze | 2001 | 27.84 | 57.77 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Moritz Blanke | 2001 | 28.71 | 58.54 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 28.88 | 1:00.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 29.49 | 1:01.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Brogaard | 2001 | 30.26 | 1:03.99 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Valdemar Solok | 2001 | 31.18 | 1:05.21 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | 31.78 | 1:07.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Persson | 2001 | 32.04 | 1:07.32 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 33.41 | 1:08.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 33.24 | 1:08.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Nørskov | 2001 | 32.96 | 1:08.78 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 33.38 | 1:09.24 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jannick Lind | 2001 | 33.91 | 1:10.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Philip Andersson | 2001 | 33.83 | 1:10.75 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
15 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 35.66 | 1:12.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Asger Hugo Juul | 2003 | 34.43 | 1:12.77 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christoffer Rekling | 2003 | 34.97 | 1:13.21 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 35.56 | 1:13.84 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Affou Adlouni | 2002 | 36.44 | 1:14.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 36.35 | 1:14.71 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 36.58 | 1:15.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Max Albertsen | 2003 | 36.19 | 1:16.12 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Martin Jacobsen | 2002 | 38.07 | 1:16.16 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Alexander Stærkær | 2002 | 37.32 | 1:21.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 40.00 | 1:21.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | 39.65 | 1:21.72 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | August Bruun Henriksen | 2002 | 39.66 | 1:21.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Andreas Hoffmann | 2003 | 40.19 | 1:22.96 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lucas Jøns | 2002 | 39.32 | 1:24.06 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lindy Zhy | 2002 | 39.32 | 1:24.21 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 42.19 | 1:28.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Niels Peter Lund | 2002 | 42.00 | 1:29.01 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Janus Schnabl | 2003 | 43.18 | 1:29.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 43.84 | 1:33.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Ditlev Queitsch | 2006 | 48.85 | 1:41.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 47.78 | 1:42.41 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 49.59 | 1:45.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Nikolaj Noording-Grooss | 2004 | 50.97 | 1:45.83 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
39 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 51.32 | 1:47.96 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
40 | William Mitchell | 2004 | 53.56 | 1:48.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Esben Rasmussen | 2004 | 52.97 | 1:48.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
42 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 52.25 | 1:51.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Emil Isaksen | 2005 | 53.27 | 1:54.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
44 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 1:01.80 | 2:11.77 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Andersen | 1999 | 27.84 | 57.08 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 27.48 | 57.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Felix Burmester | 1999 | 28.21 | 57.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Larsen | 2000 | 28.14 | 58.90 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
5 | Mikkel Steffensen | 1999 | 28.78 | 59.39 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 29.16 | 59.54 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 31.08 | 1:04.64 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laurids Holme | 2000 | 35.34 | 1:11.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 27.18 | 56.87 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 29.03 | 1:01.62 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 24.52 | 51.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Fredrik Gaugg | 1996 | 25.17 | 51.71 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Oliver Sandell | 1996 | 27.26 | 57.29 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Mattias Andersson | 1996 | 28.17 | 59.08 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 33.45 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Liza Schöder | 2003 | 34.85 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Astrid Thimmer | 2003 | 37.27 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Linnea Hietala | 2004 | 39.14 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 40.00 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frida Uldall | 2003 | 40.46 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 41.86 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
8 | Ellen A. Skov | 2003 | 44.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | 44.55 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma F. Rouse | 2004 | 44.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pil Sylvander | 2003 | 45.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 47.35 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sophie Simmonds | 2005 | 49.90 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | 50.43 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josephine Gribsvad | 2003 | 52.35 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 52.39 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Silja Østerbye | 2003 | 53.53 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Catrine Porsdal | 2005 | 53.85 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 54.25 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | 58.55 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 1:02.67 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ida Mogensen | 2006 | 1:03.96 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 1:17.46 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 30.87 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eileen Medau | 2002 | 33.05 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 33.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | 33.43 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 34.02 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 34.15 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Natascha Laigaard | 2002 | 34.97 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Melina Opitz | 2002 | 35.73 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Mathilde Schrøder | 2002 | 36.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 30.45 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camilla Feldmann | 1999 | 31.33 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Inke Zech | 2000 | 31.70 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Annie Jensen | 1999 | 32.19 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 32.20 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 32.22 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Aanestad | 2000 | 32.72 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Luisa Gaugg | 1999 | 32.91 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
9 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 34.40 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 34.89 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Signe Skjærbæk | 2000 | 38.47 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Houen | 1998 | 30.85 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 31.19 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Margarethe Hummel | 1997 | 31.31 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Anna Engström | 1996 | 35.65 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
5 | Mercedes Avina Kuri | 1998 | 36.32 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Max Ekelund | 2001 | 32.76 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
2 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 34.11 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Frederik Clausen | 2001 | 36.02 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oscar Grönborg | 2002 | 37.49 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 38.58 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Breuner | 2002 | 38.74 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Villads Kruse | 2003 | 38.91 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Galsøe | 2002 | 39.15 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Blidarevic | 2002 | 40.51 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | William Ølshøj | 2004 | 40.79 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 41.19 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 41.73 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 42.18 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 42.67 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Noel Willem Pihl | 2002 | 44.08 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 44.68 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 45.14 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Vergereau | 2004 | 46.30 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Rasmussen | 2002 | 49.19 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oscar Jensen | 2003 | 49.26 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 50.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 1:00.93 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Victor Bornemann | 2004 | 1:07.55 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Larsen | 2003 | DSQ | kun 1 h.v.afslut | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Hanstål | 1999 | 27.30 | |||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
2 | Johan Heilmann | 2000 | 34.89 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 25.28 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Fredrik Gaugg | 1996 | 26.35 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Oliver Sandell | 1996 | 28.06 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Tobias Düring | 1989 | 29.63 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 30.10 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Schlichting | 2003 | 38.22 | 1:21.48 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Elena Westmark Holm | 2003 | 39.02 | 1:22.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Leandra Marie Volkmann | 2003 | 39.23 | 1:23.92 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 39.19 | 1:25.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | 39.77 | 1:26.10 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 40.98 | 1:26.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silke Larsen | 2003 | 43.21 | 1:27.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | 39.76 | 1:27.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Stenbækgård | 2003 | 42.01 | 1:29.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 42.08 | 1:29.96 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Laura Hürtler | 2004 | 42.27 | 1:30.06 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
12 | Mathilde Kehlet | 2003 | 45.18 | 1:31.00 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Kaavé | 2003 | 42.33 | 1:32.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 43.30 | 1:32.22 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 45.99 | 1:32.45 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Celine Petruschke | 2005 | 43.78 | 1:33.44 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
17 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 43.27 | 1:33.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rebecca Sangild | 2003 | 43.83 | 1:35.20 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 43.96 | 1:35.28 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Leni Kötitz | 2005 | 43.73 | 1:35.68 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
21 | Annika Egenhardt | 2003 | 46.13 | 1:35.86 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 44.31 | 1:36.85 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Lea Sonneck | 2004 | 45.62 | 1:37.26 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
24 | Caroline Villum Færch | 2005 | 46.09 | 1:37.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 48.57 | 1:38.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Anna Nørskov | 2004 | 44.94 | 1:38.47 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 47.43 | 1:38.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 47.88 | 1:38.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 48.50 | 1:40.93 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 50.85 | 1:42.27 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 49.24 | 1:42.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Laura Kröning | 2005 | 45.72 | 1:43.44 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
33 | Signe Henriksen | 2004 | 47.50 | 1:44.41 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Asta Palmund | 2005 | 49.18 | 1:44.73 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 50.21 | 1:46.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
36 | Sophie Simmonds | 2005 | 47.35 | 1:46.63 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 53.35 | 1:48.58 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Catrine Porsdal | 2005 | 52.21 | 1:49.39 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 54.83 | 1:49.99 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mariel Griesbach | 2005 | 55.20 | 1:55.16 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
41 | Ulrika Paaske | 2004 | 53.42 | 1:57.99 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
42 | Julie Nelkop | 2004 | 52.91 | 2:03.73 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Josefine Westergaard | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Juliane Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sofie Lykke Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Julie Kolind Haunsø | 2005 | DSQ | Ej berør v. 50m | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Ramsgaard | 2005 | DSQ | Ej samt. berør v 75m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 34.02 | 1:10.27 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 34.28 | 1:12.14 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 33.42 | 1:12.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josi Platalla | 2002 | 33.17 | 1:12.82 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Karla Louise Balle | 2001 | 34.70 | 1:13.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Charlotte Blanke | 2002 | 35.80 | 1:13.52 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | 35.92 | 1:14.14 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 36.36 | 1:14.78 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Matilde Weibel | 2002 | 35.41 | 1:16.87 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 35.83 | 1:17.06 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 36.98 | 1:17.08 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
12 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 37.11 | 1:18.85 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christina Christensen | 2001 | 37.15 | 1:19.74 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 36.98 | 1:20.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amanda Hietala | 2002 | 37.37 | 1:20.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Melina Opitz | 2002 | 37.97 | 1:21.63 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
17 | Lena Born | 2002 | 37.81 | 1:22.60 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
18 | Annika Kühle | 2001 | 37.91 | 1:22.63 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
19 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 37.66 | 1:22.64 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 38.62 | 1:24.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 37.47 | 1:24.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Ulrikke Veje | 2002 | 42.98 | 1:25.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 44.09 | 1:33.80 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Caroline Gerlach | 2002 | 46.71 | 1:37.39 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Zofia Kulon | 2001 | 47.38 | 1:40.23 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Roed | 2001 | DSQ | 2 Flyben efter 50 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stinna Schnabl | 1999 | 31.69 | 1:09.82 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Inke Zech | 2000 | 34.22 | 1:12.30 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Milena Wunsch | 2000 | 33.89 | 1:13.15 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 34.84 | 1:13.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Caroline Schwenger | 2000 | 34.94 | 1:14.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Hanna Olsson | 1999 | 34.02 | 1:15.14 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 35.00 | 1:15.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 33.76 | 1:15.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Mathilde Huberts | 2000 | 36.71 | 1:16.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Freja A. Skov | 2000 | 35.64 | 1:16.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Annika Fischer | 1999 | 35.58 | 1:16.87 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
12 | Camilla Feldmann | 1999 | 35.47 | 1:17.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Luisa Gaugg | 1999 | 34.88 | 1:17.71 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
14 | Josefine Bengtsson | 2000 | 35.69 | 1:18.66 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
15 | Linnéa Högberg | 1999 | 36.55 | 1:18.68 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
16 | Frederikke Arentoft | 2000 | 35.88 | 1:18.80 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 38.08 | 1:19.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Signe Skjærbæk | 2000 | 38.40 | 1:23.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Wrobel | 1998 | 29.80 | 1:05.75 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Annie Lindström | 1996 | 31.36 | 1:08.29 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 31.56 | 1:10.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 33.40 | 1:11.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Nislev | 1998 | 34.79 | 1:14.89 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kitty Thai | 1998 | 36.89 | 1:17.62 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Ellinor Andersson | 1998 | 40.36 | 1:26.39 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 23 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Houen | 2001 | 452 | 30.88 | 1:06.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Moritz Blanke | 2001 | 387 | 32.46 | 1:09.65 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Anthony Leon Scharries | 2001 | 331 | 34.32 | 1:13.35 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 309 | 32.79 | 1:15.05 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 276 | 35.41 | 1:17.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Philip Andersson | 2001 | 265 | 35.98 | 1:19.02 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
7 | Mathias Nørskov | 2001 | 254 | 36.75 | 1:20.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | 254 | 38.09 | 1:20.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 234 | 38.08 | 1:22.34 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Janus Rosholm | 2002 | 229 | 39.79 | 1:22.96 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias Sundwall | 2001 | 226 | 40.34 | 1:23.29 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jesper Schiødt | 2001 | 213 | 38.56 | 1:25.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Max Albertsen | 2003 | 209 | 40.16 | 1:25.52 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martin Jacobsen | 2002 | 209 | 41.72 | 1:25.60 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 208 | 40.73 | 1:25.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 184 | 40.36 | 1:29.27 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 183 | 39.97 | 1:29.42 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 181 | 42.19 | 1:29.76 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 171 | 42.87 | 1:31.54 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mark Tied | 2005 | 166 | 44.27 | 1:32.27 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
20 | Tobias Davidsen | 2003 | 166 | 41.95 | 1:32.27 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Malde Tesch Busse | 2003 | 160 | 45.50 | 1:33.56 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 154 | 46.24 | 1:34.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | William Kristensen | 2003 | 149 | 44.80 | 1:35.85 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 143 | 44.66 | 1:37.10 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
26 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 142 | 46.64 | 1:37.20 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 140 | 47.98 | 1:37.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Victor Dyrhauge | 2004 | 135 | 46.07 | 1:39.05 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
29 | Sebastian Henning | 2005 | 129 | 46.81 | 1:40.42 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
30 | Bertram Nyegaard | 2004 | 122 | 49.18 | 1:42.33 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Joakim R. Petersen | 2003 | 120 | 51.51 | 1:42.85 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | William Breuner | 2005 | 110 | 52.05 | 1:45.99 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Enzo Sorgini | 2003 | 105 | 49.09 | 1:47.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
34 | Janus Schnabl | 2003 | 102 | 52.91 | 1:48.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Johan Færch | 2004 | 78 | 59.42 | 1:58.66 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Larsen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | August Bruun Henriksen | 2002 | DSQ | på mave før 50m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Benjamin Schäfer | 2003 | DSQ | På mave før 50m | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
- | Frode Sejlø Andersen | 2004 | DSQ | afslut på mave v.50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Lundgaard | 1999 | 494 | 29.96 | 1:04.21 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 494 | 30.55 | 1:04.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oskar Hanstål | 1999 | 486 | 29.74 | 1:04.55 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | 432 | 31.61 | 1:07.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Larsen | 2000 | 424 | 31.50 | 1:07.56 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Petter Hellzén | 2000 | 398 | 30.97 | 1:08.98 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
7 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 292 | 36.65 | 1:16.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 273 | 36.65 | 1:18.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 260 | 39.32 | 1:19.53 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 247 | 37.17 | 1:20.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Tönshoff | 2000 | 237 | 38.47 | 1:22.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 210 | 37.95 | 1:25.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Niestroy | 1997 | 568 | 28.20 | 1:01.29 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 534 | 29.22 | 1:02.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 463 | 30.18 | 1:05.62 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Lasse Termark Brock | 1997 | 437 | 31.43 | 1:06.91 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 699 | 26.73 | 57.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asbjørn Munk | 1995 | 578 | 29.35 | 1:00.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jing-Sheng Vien | 1986 | 519 | 29.24 | 1:03.17 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 457 | 29.83 | 1:05.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Sandell | 1996 | 452 | 30.12 | 1:06.12 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 380 | 32.37 | 1:10.09 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Mattias Andersson | 1996 | 379 | 33.32 | 1:10.14 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
8 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 377 | 31.70 | 1:10.27 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 23 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Liza Schöder | 2003 | 36.21 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 38.50 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Hedager | 2004 | 41.67 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 41.78 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Frida Uldall | 2003 | 42.20 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Kaavé | 2003 | 43.81 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 44.57 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josephine Gribsvad | 2003 | 45.11 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pauline Drucker | 2004 | 46.43 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | 47.92 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Palmund | 2005 | 48.08 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Josefine Staudt | 2005 | 50.35 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Julie Gersby | 2006 | 53.47 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 53.91 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 54.81 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Agnete Boelt | 2006 | 55.17 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Rud | 2006 | 56.08 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maya Louise Heinicke | 2005 | 56.94 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alma Gotfredsen | 2005 | 57.33 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Alberte K. Andersen | 2006 | 1:01.43 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Caroline Rask | 2005 | 1:02.90 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Selina Koch-Mathews | 2005 | 1:11.80 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Kathrine Holm | 2005 | 1:12.52 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Ida Jacobsen | 2005 | DSQ | svøm på mave ef.25 m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 33.10 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Natascha Laigaard | 2002 | 34.10 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 37.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 28.42 | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 33.36 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hanna Nilsson | 1996 | 34.78 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Anna Engström | 1996 | 38.11 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Houen | 2001 | 372 | 31.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sullyvan Seefluth | 2003 | 322 | 32.99 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Mathias Persson | 2001 | 261 | 35.38 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Clausen | 2001 | 251 | 35.85 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Galsøe | 2002 | 214 | 37.80 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 207 | 38.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Villads Kruse | 2003 | 203 | 38.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 194 | 39.05 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Noel Willem Pihl | 2002 | 167 | 41.06 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Larsen | 2003 | 154 | 42.17 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Legaard | 2003 | 154 | 42.21 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simon Blidarevic | 2002 | 153 | 42.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 141 | 43.41 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Stærkær | 2002 | 139 | 43.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Bertram Nyegaard | 2004 | 136 | 44.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Andreas Rasmussen | 2002 | 126 | 45.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 107 | 47.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Janus Schnabl | 2003 | 103 | 48.24 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 97 | 49.22 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Ditlev Queitsch | 2006 | 94 | 49.81 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 88 | 50.81 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Enzo Sorgini | 2003 | 88 | 50.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | William Mitchell | 2004 | 87 | 50.93 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 77 | 53.12 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 73 | 54.01 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 67 | 55.59 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Esben Rasmussen | 2004 | 61 | 57.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Emil Isaksen | 2005 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 493 | 28.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 293 | 34.03 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Vestergaard | 1991 | 644 | 26.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 323 | 32.97 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Schlichting | 2003 | 42.09 | 1:28.65 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Elena Westmark Holm | 2003 | 43.85 | 1:33.32 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Mathilde Kehlet | 2003 | 46.31 | 1:35.31 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anni Kötitz | 2003 | 45.16 | 1:35.36 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 46.43 | 1:37.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sille Andersen | 2003 | 50.16 | 1:43.48 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
7 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 49.59 | 1:44.84 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Lea Bach Nielsen | 2003 | 51.32 | 1:47.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Clausen | 2003 | 52.41 | 1:48.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 52.30 | 1:49.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Celine Petruschke | 2005 | 52.24 | 1:49.93 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
12 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 53.58 | 1:50.45 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Caroline Villum Færch | 2005 | 53.17 | 1:50.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 53.43 | 1:55.67 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Signe Henriksen | 2004 | 57.73 | 1:59.76 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 58.06 | 2:00.35 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Mariel Griesbach | 2005 | 57.98 | 2:04.47 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
18 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 1:03.43 | 2:09.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laura Hindsgaul | 2005 | 1:04.73 | 2:13.76 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 1:08.84 | 2:25.51 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Liva Wissing | 2006 | 1:12.48 | 2:29.48 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 1:10.40 | 2:29.93 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | 37.96 | 1:19.61 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Josi Platalla | 2002 | 38.21 | 1:21.90 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Fie Tönshoff | 2002 | 40.90 | 1:26.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amanda Hietala | 2002 | 41.73 | 1:29.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 42.50 | 1:31.44 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natascha Laigaard | 2002 | 43.16 | 1:32.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 44.37 | 1:34.24 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 45.61 | 1:34.96 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karoline Christensen | 2002 | 45.53 | 1:35.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 46.68 | 1:37.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 46.37 | 1:37.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 47.31 | 1:39.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Schrøder | 2002 | 48.61 | 1:43.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Roed | 2001 | DSQ | 2 flyben ved 25m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 37.33 | 1:19.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 39.30 | 1:23.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Saskia Henning | 1999 | 39.54 | 1:23.20 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Signe Skjærbæk | 2000 | 44.83 | 1:35.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Margarethe Hummel | 1997 | 35.50 | 1:14.54 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Hanna Nilsson | 1996 | 39.30 | 1:24.09 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Isabella Ringbæk | 1998 | 39.74 | 1:24.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 35.87 | 1:15.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 37.18 | 1:17.65 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Moritz Blanke | 2001 | 37.10 | 1:17.75 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Jannick Lind | 2001 | 38.42 | 1:22.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Valdemar Solok | 2001 | 39.56 | 1:24.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anthony Leon Scharries | 2001 | 40.16 | 1:25.32 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
7 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 40.42 | 1:26.19 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Bremer Holmgård | 2001 | 41.46 | 1:29.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 43.14 | 1:30.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 43.96 | 1:31.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mattias Houen | 2002 | 45.06 | 1:32.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jesper Schiødt | 2001 | 46.63 | 1:38.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 46.91 | 1:38.77 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Lucas Jensen | 2001 | 48.35 | 1:40.60 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | 47.96 | 1:40.73 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mark Tied | 2005 | 48.53 | 1:41.53 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
17 | Lucas Jøns | 2002 | 48.53 | 1:45.12 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lindy Zhy | 2002 | 50.53 | 1:48.00 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Niels Peter Lund | 2002 | 54.28 | 1:57.26 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Helms | 2001 | 56.80 | 2:01.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Mads Naver | 2004 | 57.95 | 2:02.16 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nikolaj Noording-Grooss | 2004 | 1:05.76 | 2:18.31 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | 34.56 | 1:12.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Lundgaard | 1999 | 34.29 | 1:14.53 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Johan Wentorf | 1999 | 36.20 | 1:17.32 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Matthæus Vàmosi | 2000 | 40.32 | 1:24.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 42.43 | 1:28.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johan Heilmann | 2000 | 42.22 | 1:30.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laurids Holme | 2000 | 44.55 | 1:32.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Tönshoff | 2000 | 47.03 | 1:38.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 48.76 | 1:40.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 47.03 | 1:40.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | André Goldberg Ballerini | 1999 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Vilmar | 1998 | 37.44 | 1:20.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Asbjørn Munk | 1995 | 31.98 | 1:07.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jing-Sheng Vien | 1986 | 33.08 | 1:08.84 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 30.59 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 31.38 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | 32.38 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 32.67 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 33.32 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 33.71 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
7 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 34.20 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frida Uldall | 2003 | 34.72 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 34.79 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 35.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Hürtler | 2004 | 35.57 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
12 | Nadine Reetz | 2004 | 35.98 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
13 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 36.09 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 36.19 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | 36.36 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 36.90 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Rebecca Sangild | 2003 | 36.92 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Pil Sylvander | 2003 | 37.21 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 37.32 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 37.70 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Leni Kötitz | 2005 | 37.97 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
22 | Emma F. Rouse | 2004 | 38.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Josephine Gribsvad | 2003 | 38.48 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laura Kröning | 2005 | 38.89 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
25 | Johanne Weber | 2005 | 39.04 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 41.64 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frida Mille Nielsen | 2005 | 42.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 42.50 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 42.52 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Silja Lund | 2005 | 42.82 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 42.92 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Filippa Martinsen | 2005 | 43.60 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Ulrika Paaske | 2004 | 43.64 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 45.39 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 46.53 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
36 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 47.91 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Alma Gotfredsen | 2005 | 48.18 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 49.63 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 53.01 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Andrea Søeborg | 2006 | 54.94 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 28.92 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eileen Medau | 2002 | 29.08 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Karla Louise Balle | 2001 | 29.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anja Sperling | 2002 | 30.34 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Fie Tönshoff | 2002 | 30.38 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ulrikke Veje | 2002 | 31.62 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 32.04 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 32.59 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 33.73 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Melina Miethe | 2002 | 35.47 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
11 | Caroline Gerlach | 2002 | 37.35 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Wennecke | 1999 | 28.43 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma la Cour | 1999 | 28.54 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Huberts | 2000 | 29.79 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 30.27 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Linnéa Högberg | 1999 | 30.60 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Freja A. Skov | 2000 | 30.83 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Bengtsson | 2000 | 31.38 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 26.91 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Jeanine Roggenbuck | 1996 | 27.91 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 28.08 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Margarethe Hummel | 1997 | 28.09 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Anna Engström | 1996 | 31.17 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Mercedes Avina Kuri | 1998 | 33.84 | |||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Max Ekelund | 2001 | 351 | 28.79 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
2 | Frederik Brogaard | 2001 | 344 | 28.98 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Christian Galsøe | 2002 | 290 | 30.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 287 | 30.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Clausen | 2001 | 282 | 30.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Nørskov | 2001 | 272 | 31.34 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Benjamin Schäfer | 2003 | 268 | 31.48 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
8 | Jesper Schiødt | 2001 | 258 | 31.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Blidarevic | 2002 | 235 | 32.91 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asger Hugo Juul | 2003 | 226 | 33.34 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 222 | 33.55 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Max Albertsen | 2003 | 199 | 34.78 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Noel Willem Pihl | 2002 | 196 | 34.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 190 | 35.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Villads Kruse | 2003 | 189 | 35.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 170 | 36.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victor Dyrhauge | 2004 | 162 | 37.26 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
18 | Oscar Jensen | 2003 | 161 | 37.31 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 160 | 37.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Gustav Larsen | 2003 | 159 | 37.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | William Breuner | 2005 | 151 | 38.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Sebastian Henning | 2005 | 135 | 39.62 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
23 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 132 | 39.85 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Andreas Rasmussen | 2002 | 127 | 40.41 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Enzo Sorgini | 2003 | 124 | 40.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Janus Schnabl | 2003 | 111 | 42.21 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Ditlev Queitsch | 2006 | 102 | 43.39 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Esben Rasmussen | 2004 | 89 | 45.55 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 83 | 46.48 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | William Leander Agerskov | 2004 | 75 | 48.20 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emil Isaksen | 2005 | 74 | 48.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Tobias Brandt Dragenberg | 2004 | 71 | 49.13 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Victor Bornemann | 2004 | 65 | 50.44 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Larsen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maurice Ingenrieth | 2000 | 512 | 25.37 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | 498 | 25.61 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 469 | 26.13 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Larsen | 2000 | 435 | 26.80 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
5 | Christian Andersen | 1999 | 413 | 27.27 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Steffensen | 1999 | 396 | 27.64 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
7 | William Schwab | 2000 | 332 | 29.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 330 | 29.37 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Kim Emil K. Petersen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Marsengo | 1997 | 552 | 24.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 498 | 25.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 475 | 26.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Armando Isaac Sànchez | 1997 | 473 | 26.06 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
5 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 401 | 27.52 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Vestergaard | 1991 | 605 | 24.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Fredrik Gaugg | 1996 | 602 | 24.04 | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Oliver Sandell | 1996 | 449 | 26.52 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Mattias Andersson | 1996 | 402 | 27.51 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
5 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 364 | 28.44 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liza Schöder | 2003 | 404 | 34.58 | 1:14.47 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
2 | Helena-Maryse Hornig | 2003 | 372 | 34.68 | 1:16.54 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
3 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 252 | 39.21 | 1:27.21 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Camilla Kaavé | 2003 | 216 | 43.30 | 1:31.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Silke Larsen | 2003 | 214 | 43.36 | 1:32.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 213 | 42.44 | 1:32.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 184 | 41.79 | 1:36.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Astrid Thimmer | 2003 | 183 | 43.07 | 1:37.04 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 176 | 42.99 | 1:38.20 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Lea Sonneck | 2004 | 158 | 46.98 | 1:41.80 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
11 | Annika Egenhardt | 2003 | 154 | 46.61 | 1:42.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Rebecca Sangild | 2003 | 148 | 46.55 | 1:44.06 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Weibel | 2002 | 411 | 34.83 | 1:14.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 409 | 34.11 | 1:14.19 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Charlotte Blanke | 2002 | 395 | 34.60 | 1:15.05 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | ||||||||||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 361 | 35.78 | 1:17.31 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 332 | 38.69 | 1:19.50 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
6 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 318 | 36.95 | 1:20.67 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Fie Tönshoff | 2002 | 315 | 36.54 | 1:20.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christina Christensen | 2001 | 312 | 37.57 | 1:21.15 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 312 | 35.80 | 1:21.15 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 259 | 39.54 | 1:26.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 235 | 40.93 | 1:29.26 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sille Mundt | 2002 | 227 | 42.35 | 1:30.27 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 186 | 44.28 | 1:36.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 596 | 31.34 | 1:05.41 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Annie Jensen | 1999 | 480 | 32.58 | 1:10.29 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Hanna Olsson | 1999 | 445 | 32.57 | 1:12.13 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
4 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 407 | 33.73 | 1:14.26 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 315 | 38.08 | 1:20.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | DSQ | Ryglig v.50m | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 594 | 29.96 | 1:05.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kitty Thai | 1998 | 286 | 35.52 | 1:23.60 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Ellinor Andersson | 1998 | 247 | 40.50 | 1:27.68 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Houen | 2001 | 359 | 30.30 | 1:08.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Brogaard | 2001 | 258 | 33.91 | 1:16.13 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Philip Andersson | 2001 | 251 | 35.55 | 1:16.85 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Valdemar Solok | 2001 | 248 | 34.46 | 1:17.17 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 223 | 36.59 | 1:19.89 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | 200 | 39.45 | 1:22.95 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas Jensen | 2001 | 197 | 38.69 | 1:23.34 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Affou Adlouni | 2002 | 165 | 40.37 | 1:28.46 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Frederik Helms | 2001 | 159 | 41.36 | 1:29.47 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Martin Jacobsen | 2002 | 148 | 42.94 | 1:31.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 147 | 43.42 | 1:31.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 146 | 42.94 | 1:32.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Tobias Davidsen | 2003 | 135 | 44.73 | 1:34.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 127 | 42.11 | 1:36.55 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Andreas Hoffmann | 2003 | 114 | 45.33 | 1:39.86 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | 101 | 48.85 | 1:44.00 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 98 | 47.05 | 1:45.29 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
- | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Felix Burmester | 1999 | 533 | 27.70 | 59.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oskar Hanstål | 1999 | 508 | 27.94 | 1:00.74 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
3 | Petter Hellzén | 2000 | 399 | 30.14 | 1:05.83 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 292 | 33.25 | 1:13.06 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 231 | 36.64 | 1:19.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johan Heilmann | 2000 | 169 | 38.79 | 1:27.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 683 | 25.81 | 55.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Sandell | 1996 | 503 | 28.55 | 1:00.96 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 429 | 30.52 | 1:04.26 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias Düring | 1989 | 377 | 30.58 | 1:07.11 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 29, 10x50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helsingør Mix 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:20.44 | ||||||
Frederikke Houen | 1998 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 28.01 | 56.38 | |||||||
Mia Wennecke | 1999 | 27.71 | 1:24.09 | |||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 27.38 | 1:51.47 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 27.03 | 2:18.50 | |||||||
Felix Burmester | 1999 | 26.08 | 2:44.58 | |||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 24.88 | 3:09.46 | |||||||
Mathias Marsengo | 1997 | 24.24 | 3:33.70 | |||||||
Asbjørn Munk | 1995 | 24.03 | 3:57.73 | |||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 22.71 | 4:20.44 | |||||||
2 | 1. Mannschaft | 0 | Sg Neukölln E.v. Berlin | 4:21.50 | ||||||
Milena Wunsch | 2000 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Josi Platalla | 2002 | 29.06 | 57.23 | |||||||
Maurice Ingenrieth | 2000 | 25.32 | 1:22.55 | |||||||
Jeanine Roggenbuck | 1996 | 27.15 | 1:49.70 | |||||||
Lukas Schultze | 2001 | 26.66 | 2:16.36 | |||||||
Margarethe Hummel | 1997 | 26.46 | 2:42.82 | |||||||
Tobias Niestroy | 1997 | 23.83 | 3:06.65 | |||||||
Olivia Wrobel | 1998 | 26.28 | 3:32.93 | |||||||
Armando Isaac Sànchez | 1997 | 25.42 | 3:58.35 | |||||||
Fredrik Gaugg | 1996 | 23.15 | 4:21.50 | |||||||
3 | Søllerød Mix | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 4:36.28 | ||||||
Emma la Cour | 1999 | 28.42 | 28.42 | |||||||
Frederikke Petri | 2001 | 28.71 | 57.13 | |||||||
Josephine Kruse | 2002 | 28.83 | 1:25.96 | |||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 29.05 | 1:55.01 | |||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 28.97 | 2:23.98 | |||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 24.96 | 2:48.94 | |||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 25.24 | 3:14.18 | |||||||
Christian Andersen | 1999 | 26.40 | 3:40.58 | |||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 28.04 | 4:08.62 | |||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 27.66 | 4:36.28 | |||||||
4 | Helsingør Mix 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:43.60 | ||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 29.82 | 29.82 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 26.77 | 56.59 | |||||||
William Houen | 2001 | 26.84 | 1:23.43 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 26.55 | 1:49.98 | |||||||
Thomas Vilmar | 1998 | 26.15 | 2:16.13 | |||||||
Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 28.07 | 2:44.20 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 28.22 | 3:12.42 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 29.61 | 3:42.03 | |||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 31.64 | 4:13.67 | |||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 29.93 | 4:43.60 | |||||||
5 | Helsingør Master 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 5:15.69 | ||||||
John Mogensen | 1965 | 28.54 | 28.54 | |||||||
Gitte Rud | 1972 | 32.27 | 1:00.81 | |||||||
Eddy Krage | 1967 | 28.26 | 1:29.07 | |||||||
Inger Riber | 1963 | 33.30 | 2:02.37 | |||||||
Allan Lind | 1966 | 29.44 | 2:31.81 | |||||||
Nina Petersen | 1900 | 32.96 | 3:04.77 | |||||||
Jacob Schröder | 1974 | 30.29 | 3:35.06 | |||||||
Pernille Bruun | 1966 | 35.76 | 4:10.82 | |||||||
Lars Dam | 1972 | 29.20 | 4:40.02 | |||||||
Sys Lund | 1977 | 35.67 | 5:15.69 | |||||||
6 | Helsingør K3 Mix | 0 | Helsingør Svømmeklub | 5:20.46 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 32.03 | 1:03.12 | |||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 32.42 | 1:35.54 | |||||||
Karoline Christensen | 2002 | 33.87 | 2:09.41 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 32.07 | 2:41.48 | |||||||
Mathilde Schrøder | 2002 | 34.16 | 3:15.64 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 32.69 | 3:48.33 | |||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 30.15 | 4:18.48 | |||||||
Johan Heilmann | 2000 | 31.91 | 4:50.39 | |||||||
Johan Bremer Holmgård | 2001 | 30.07 | 5:20.46 | |||||||
7 | Hørsholm Mix | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 5:44.73 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 33.41 | 1:02.52 | |||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 32.88 | 1:35.40 | |||||||
Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 33.47 | 2:08.87 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 37.22 | 2:46.09 | |||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 35.54 | 3:21.63 | |||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 33.07 | 3:54.70 | |||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 33.82 | 4:28.52 | |||||||
Marcus Elkjær Samson | 2003 | 34.86 | 5:03.38 | |||||||
Janus Schnabl | 2003 | 41.35 | 5:44.73 | |||||||
8 | Helsingør Master | 1900 | Helsingør Svømmeklub | 5:52.25 | ||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 24.57 | 24.57 | |||||||
Jens Vestergaard | 1981 | 26.22 | 50.79 | |||||||
Thomas Roll | 1970 | 30.13 | 1:20.92 | |||||||
Peter Roll | 1963 | 29.17 | 1:50.09 | |||||||
Jan Roll | 1975 | 29.79 | 2:19.88 | |||||||
Therese Roll | 1993 | 37.03 | 2:56.91 | |||||||
Margot Roll | 1935 | 1:02.50 | 3:59.41 | |||||||
Benedikte Roll | 1999 | 38.48 | 4:37.89 | |||||||
Kirstine Vestergaard | 1988 | 35.38 | 5:13.27 | |||||||
Eva Roll | 1960 | 38.98 | 5:52.25 | |||||||
9 | Favoritterne | 0 | Helsingør Svømmeklub | 6:16.47 | ||||||
Ellen A. Skov | 2003 | 36.84 | 36.84 | |||||||
August Bruun Henriksen | 2002 | 36.94 | 1:13.78 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 35.01 | 1:48.79 | |||||||
Alexander Stærkær | 2002 | 37.13 | 2:25.92 | |||||||
Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 40.37 | 3:06.29 | |||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 38.39 | 3:44.68 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 39.62 | 4:24.30 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 35.97 | 5:00.27 | |||||||
Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 36.25 | 5:36.52 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 39.95 | 6:16.47 | |||||||
10 | Birkerød Ag3 Mix | 2005 | Birkerød Svømmeklub | 6:21.20 | ||||||
Rosalie Viola Ryding | 2005 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Julie Kolind Haunsø | 2005 | 42.94 | 1:20.69 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 41.80 | 2:02.49 | |||||||
Katherine Louise Simmonds | 2005 | 41.22 | 2:43.71 | |||||||
Sophie Simmonds | 2005 | 40.79 | 3:24.50 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 32.09 | 3:56.59 | |||||||
Oscar Jensen | 2003 | 36.98 | 4:33.57 | |||||||
Valdemar Witt Qvist | 2003 | 37.21 | 5:10.78 | |||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 34.82 | 5:45.60 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 35.60 | 6:21.20 | |||||||
11 | Sigma Allerød 1 | 0 | Allerød Svømmeklub | 6:49.40 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 40.70 | 40.70 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 35.92 | 1:16.62 | |||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 41.65 | 1:58.27 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 35.88 | 2:34.15 | |||||||
Laura Hindsgaul | 2005 | 41.86 | 3:16.01 | |||||||
Jakob Legaard | 2003 | 38.40 | 3:54.41 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 49.39 | 4:43.80 | |||||||
Malde Tesch Busse | 2003 | 38.16 | 5:21.96 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 47.14 | 6:09.10 | |||||||
Joakim R. Petersen | 2003 | 40.30 | 6:49.40 | |||||||
12 | Sigma Allerød 2 | 0 | Allerød Svømmeklub | 8:28.83 | ||||||
Ida Mogensen | 2006 | 53.05 | 53.05 | |||||||
Johan Færch | 2004 | 43.73 | 1:36.78 | |||||||
Liva Wissing | 2006 | 54.27 | 2:31.05 | |||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 46.92 | 3:17.97 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 55.42 | 4:13.39 | |||||||
Tobias Brandt Dragenberg | 2004 | 47.70 | 5:01.09 | |||||||
Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 1:01.16 | 6:02.25 | |||||||
Victor Bornemann | 2004 | 49.33 | 6:51.58 | |||||||
Julie Gersby | 2006 | 44.46 | 7:36.04 | |||||||
Mads Naver | 2004 | 52.79 | 8:28.83 | |||||||
13 | Vest Minimix | 2003 | Vest-Brøndby | 8:50.54 | ||||||
Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 44.87 | 44.87 | |||||||
Selina Koch-Mathews | 2005 | 1:14.80 | 1:59.67 | |||||||
Cassius Arbo Christensen | 2003 | 46.71 | 2:46.38 | |||||||
Kathrine Holm | 2005 | 1:02.28 | 3:48.66 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 54.14 | 4:42.80 | |||||||
Alberte K. Andersen | 2006 | 54.83 | 5:37.63 | |||||||
Kristian S. Sørensen | 2005 | 47.27 | 6:24.90 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 45.20 | 7:10.10 | |||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 51.50 | 8:01.60 | |||||||
Josefine Staudt | 2005 | 48.94 | 8:50.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:25 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 115, 100m Frisvøm Damer Master, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sys Lund | 1977 | Helsingør Svømmeklub | 35.84 | 1:21.02 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 116, 100m Frisvøm Herrer Maste, Finaler 40 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eddy Krage | 1967 | 29.95 | 1:03.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lars Dam | 1972 | 31.00 | 1:04.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Allan Lind | 1966 | 31.04 | 1:05.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 119, 100m Medley Damer Master, Finaler 30 - 39 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sys Lund | 1977 | 43.07 | 1:31.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 119, 100m Medley Damer Master, Finaler 40 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Bruun | 1966 | 41.14 | 1:29.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 120, 100m Medley Herrer Master, Finaler 40 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eddy Krage | 1967 | 35.20 | 1:14.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lars Dam | 1972 | 37.36 | 1:16.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Allan Lind | 1966 | 37.56 | 1:18.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 121, 50m Rygsvøm Damer Master, Finaler 40 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Bruun | 1966 | 42.29 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 121, 50m Rygsvøm Damer Master, Finaler 60 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Margot Roll | 1935 | 1:16.21 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 122, 50m Rygsvøm Herrer Master, Finaler 40 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eddy Krage | 1967 | 35.30 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 125, 50m Frisvøm Damer Master, Finaler 30 - 39 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sys Lund | 1977 | 35.69 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 125, 50m Frisvøm Damer Master, Finaler 40 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Bruun | 1966 | 35.68 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 125, 50m Frisvøm Damer Master, Finaler 50 - 59 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Inger Riber | 1963 | 33.82 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 125, 50m Frisvøm Damer Master, Finaler 60 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Margot Roll | 1935 | 1:02.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2015 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2015 |
Løb 126, 50m Frisvøm Herrer Master, Finaler 40 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eddy Krage | 1967 | 367 | 28.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lars Dam | 1972 | 341 | 29.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Allan Lind | 1966 | 322 | 29.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 22 februar 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:25 |