Tulokset FynRundt 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 1, 25m Flyben, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | 26.48 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 1, 25m Flyben, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | 20.37 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Malena Nguyen | 2002 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 1, 25m Flyben, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jenny Cao | 2003 | 23.97 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 24.10 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma Saby Hansen | 2003 | 27.70 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 1, 25m Flyben, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 22.29 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | 25.09 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 25.50 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 25m Flyben, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Melek Canpolat | 2005 | 38.22 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 1, 25m Flyben, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kamille Mikkelsen | 2006 | 38.22 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 2, 25m Flyben, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Sørensen | 2000 | 21.13 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Johs Hansen | 2000 | 28.47 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 2, 25m Flyben, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Munk Møller | 2003 | 23.75 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christoffer Hald | 2003 | 24.76 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Lucas Tomhav | 2003 | 25.30 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Hugo Smed | 2003 | 28.49 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jacob Thomsen | 2003 | 33.88 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Pedersen | 2003 | 41.41 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 2, 25m Flyben, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 29.91 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | 33.43 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Graff | 2004 | 34.11 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | 37.65 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 39.35 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 25m Flyben, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Schlott Kristia | 2005 | 28.75 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Marko Falkø | 2005 | 32.23 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 35.47 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Andersen | 2000 | 239 | 44.85 | 1:28.91 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christina Larsen | 1998 | 104 | 55.41 | 1:57.08 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Filippa Føns | 2001 | 183 | 47.12 | 1:37.13 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 179 | 47.29 | 1:37.94 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mille Sandberg | 2001 | 173 | 46.32 | 1:39.00 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | 129 | 53.01 | 1:49.19 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Erantis F P Sørensen | 2002 | 200 | 46.50 | 1:34.43 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Isabella Johansen | 2002 | 134 | 51.37 | 1:47.77 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Malena Nguyen | 2002 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Emma Christensen | 2002 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | 305 | 39.99 | 1:22.00 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 186 | 46.57 | 1:36.73 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 169 | 48.60 | 1:39.80 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 164 | 50.37 | 1:40.77 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 157 | 49.00 | 1:42.17 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Feline Gregersen | 2003 | 148 | 50.57 | 1:44.31 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Barbara Ammentorp | 2003 | 142 | 51.09 | 1:45.69 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Saby Hansen | 2003 | 123 | 53.87 | 1:50.93 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Jenny Cao | 2003 | DSQ | flere crawltag 75m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Nikoline Andersen | 2003 | DSQ | Ej fortsat bev. 50m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia K. Kristensen | 2004 | 256 | 1:26.93 | 1:26.93 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Helga Bak | 2004 | 227 | 44.19 | 1:30.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 204 | 45.05 | 1:33.73 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofie Kaysen | 2004 | 169 | 48.88 | 1:39.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Juul Grønning | 2004 | 151 | 50.76 | 1:43.50 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Laura Juul | 2004 | 134 | 51.25 | 1:47.75 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ida Kristensen | 2004 | 124 | 53.45 | 1:50.54 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Frida Karoline Dall | 2004 | 115 | 54.94 | 1:53.32 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Laura Riber Memborg | 2004 | 107 | 56.48 | 1:55.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | 105 | 55.27 | 1:56.75 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Laura Schøler | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 151 | 1:43.60 | 1:43.60 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 134 | 52.54 | 1:47.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nikoline Kaae | 2005 | 117 | 55.08 | 1:52.69 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Johansen | 2006 | 104 | 57.41 | 1:57.16 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kaya Mathilde Lund | 2006 | 93 | 59.35 | 2:01.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Louise Horne Levin | 2006 | 73 | 1:04.25 | 2:11.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Kamille Mikkelsen | 2006 | DSQ | Ej fortsat bev. 75m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Kampp | 1999 | 117 | 48.80 | 1:39.88 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Sørensen | 2000 | 186 | 42.02 | 1:25.65 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anders Lund Holgersen | 2000 | 182 | 1:26.21 | 1:26.21 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Magnus Johs Hansen | 2000 | 102 | 1:44.57 | 1:44.57 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 189 | 42.23 | 1:25.25 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 156 | 45.43 | 1:30.76 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Nicolai Graff | 2001 | 147 | 46.05 | 1:32.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 135 | 46.61 | 1:35.33 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Mikkel Nissen | 2002 | 104 | 49.99 | 1:43.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Trasbo | 2002 | 102 | 52.39 | 1:44.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 159 | 44.41 | 1:30.17 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christoffer Hald | 2003 | 108 | 50.35 | 1:42.51 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Jacob Thomsen | 2003 | 101 | 51.53 | 1:45.00 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristoffer Hægg | 2003 | 57 | 1:01.40 | 2:07.04 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Gustav Johs Hansen | 2003 | 52 | 1:04.44 | 2:10.38 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Joe Tani Fohlmann | 2003 | DSQ | Ej forts. bev. 75m | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 132 | 47.28 | 1:36.08 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 96 | 1:46.53 | 1:46.53 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 84 | 52.36 | 1:51.49 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | William Kottal | 2004 | 82 | 1:52.43 | 1:52.43 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Valdemar Stahl | 2004 | 80 | 52.14 | 1:53.49 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | 52 | 2:10.76 | 2:10.76 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Frederik Roe-Holst | 2004 | DSQ | Svøm på maven 50m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev. 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 106 | 50.65 | 1:43.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 100 | 1:45.12 | 1:45.12 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | 94 | 55.19 | 1:47.42 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 67 | 2:00.15 | 2:00.15 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Marko Falkø | 2005 | 65 | 1:02.55 | 2:01.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 46 | 1:04.46 | 2:15.70 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Stine Godtfredsen | 2000 | 151 | 51.04 | 1:50.76 | 2:58.76 | 3:53.96 | |||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 174 | 52.96 | 1:45.89 | 2:55.67 | 3:43.12 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Filippa Føns | 2001 | 150 | 56.19 | 1:52.18 | 3:01.26 | 3:54.00 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Domino | 2001 | DNF | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Erantis F P Sørensen | 2002 | 247 | 48.27 | 1:38.30 | 2:34.06 | 3:18.44 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Randi Jørgensen | 2002 | 233 | 45.03 | 1:38.19 | 2:38.13 | 3:22.40 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | 328 | 37.87 | 1:23.00 | 2:18.00 | 3:00.66 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Alma Burgaard | 2003 | 295 | 39.02 | 1:26.98 | 2:25.09 | 3:07.12 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 222 | 50.45 | 1:41.44 | 2:40.89 | 3:25.57 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 199 | 48.07 | 1:42.81 | 2:45.79 | 3:33.29 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Thea Inge Madsen | 2003 | 180 | 52.46 | 1:49.37 | 2:50.22 | 3:40.41 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 170 | 54.78 | 1:49.82 | 2:56.35 | 3:44.71 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 145 | 56.23 | 1:54.01 | 3:05.10 | 3:56.82 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maja Rasmussen | 2003 | 114 | 1:06.34 | 2:10.20 | 3:18.21 | 4:16.56 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Kirstine R. Rosenkilde | 2003 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Aurelia Pedersen | 2004 | 230 | 49.37 | 1:39.72 | 2:40.27 | 3:23.11 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 223 | 50.78 | 1:48.57 | 3:25.36 | 3:25.36 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helga Bak | 2004 | 215 | 47.35 | 1:38.29 | 2:43.68 | 3:27.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 212 | 49.66 | 1:40.40 | 2:44.74 | 3:28.76 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Marinella Christiansen | 2004 | 120 | 1:03.19 | 2:06.91 | 3:18.84 | 4:12.32 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 109 | 1:02.42 | 2:07.75 | 3:21.84 | 4:20.06 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Cathrine Høst | 2004 | 82 | 1:08.52 | 2:15.19 | 3:36.38 | 4:45.85 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 153 | 1:52.93 | 2:59.59 | 3:52.55 | 3:52.55 | |||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Freja Johansen | 2006 | 104 | 1:04.01 | 2:10.13 | 3:28.26 | 4:24.35 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Kaya Mathilde Lund | 2006 | DSQ | Afslut på mave v ryg | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Jonas Kampp | 1999 | DSQ | Svøm på mave 75m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Sørensen | 2000 | 156 | 44.80 | 1:35.40 | 2:39.96 | 3:23.43 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Anders Lund Holgersen | 2000 | DSQ | 1 hånd v. 125m bryst | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 252 | 37.24 | 1:21.95 | 2:14.41 | 2:53.47 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 166 | 46.20 | 1:36.73 | 2:33.61 | 3:19.21 | |||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Sebastian K Nielsen | 2001 | 147 | 42.86 | 1:35.62 | 2:41.59 | 3:27.62 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 140 | 48.72 | 1:45.78 | 2:46.32 | 3:31.05 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Most | 2001 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Stefan Hansen | 2002 | 182 | 42.39 | 1:31.35 | 2:32.67 | 3:13.38 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | 75 | 59.44 | 2:05.94 | 3:18.50 | 4:19.74 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Hjalte Flader Skov | 2002 | DSQ | Brystsv. i fly 35m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 237 | 41.04 | 1:27.29 | 2:17.50 | 2:57.04 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 170 | 46.08 | 1:37.91 | 2:33.55 | 3:17.69 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Casper Bang Clausen | 2003 | 136 | 45.04 | 1:41.38 | 2:41.18 | 3:32.90 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Viktor Munk Møller | 2003 | 120 | 53.69 | 1:47.08 | 2:52.03 | 3:41.95 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Hugo Smed | 2003 | 111 | 57.01 | 1:56.10 | 2:58.80 | 3:48.09 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Andreas Pedersen | 2003 | 96 | 1:00.45 | 2:04.38 | 3:10.06 | 3:58.65 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Tomhav | 2003 | DSQ | Asynkron bev v start | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 151 | 48.70 | 1:42.20 | 2:37.89 | 3:25.66 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus W Andersen | 2004 | 57 | 1:13.12 | 2:21.52 | 3:44.47 | 4:44.56 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Christian Andreasen | 2004 | DSQ | Asynkron v. start | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Andersen | 2000 | 232 | 49.83 | 1:41.94 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christina Larsen | 1998 | 154 | 52.27 | 1:56.83 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Stine Godtfredsen | 2000 | 141 | 2:00.43 | 2:00.43 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | 203 | 51.41 | 1:46.57 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Maja Domino | 2001 | 181 | 51.22 | 1:50.82 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mille Sandberg | 2001 | DSQ | flere flyben v start | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Erantis F P Sørensen | 2002 | 235 | 48.27 | 1:41.60 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Camilla Pedersen | 2002 | 186 | 51.20 | 1:49.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Randi Jørgensen | 2002 | 169 | 1:53.23 | 1:53.23 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 153 | 54.72 | 1:57.19 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Klara Schier | 2002 | 148 | 54.50 | 1:58.50 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Isabella Johansen | 2002 | 131 | 58.45 | 2:03.33 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emma Christensen | 2002 | 122 | 2:06.10 | 2:06.10 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jenny Cao | 2003 | 244 | 48.89 | 1:40.24 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Barbara Ammentorp | 2003 | 211 | 49.83 | 1:45.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 133 | 58.90 | 2:02.60 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Freja Tscherning Hald | 2003 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Saby Hansen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Maja Rasmussen | 2003 | DSQ | 1 hånd v. 50m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 251 | 1:39.32 | 1:39.32 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | 180 | 52.50 | 1:50.87 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Laura Juul | 2004 | 136 | 54.11 | 2:01.81 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Marinella Christiansen | 2004 | 97 | 1:05.81 | 2:16.36 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 81 | 2:24.88 | 2:24.88 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 53 | 1:19.20 | 2:46.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Chelsea Nielsen | 2004 | DSQ | 1 hånd v. 75m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 153 | 56.40 | 1:57.04 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 149 | 57.11 | 1:58.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Horne Levin | 2006 | 72 | 1:11.38 | 2:30.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Johs Hansen | 2000 | 127 | 51.00 | 1:50.57 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 132 | 51.56 | 1:49.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | 254 | 42.13 | 1:27.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stefan Hansen | 2002 | 122 | 53.44 | 1:51.88 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 107 | 55.36 | 1:56.92 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | 68 | 1:05.16 | 2:15.69 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 213 | 44.44 | 1:32.98 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Hugo Smed | 2003 | 122 | 53.10 | 1:51.82 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Viktor Munk Møller | 2003 | 86 | 59.59 | 2:05.62 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jacob Thomsen | 2003 | 74 | 1:03.07 | 2:11.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonathan Skovbjerg Karoff | 2003 | 54 | 1:05.96 | 2:26.60 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kristoffer Hægg | 2003 | 36 | 1:16.10 | 2:46.99 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Casper Bang Clausen | 2003 | DSQ | Asynkron ben | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 117 | 53.50 | 1:53.44 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Christian Andreasen | 2004 | 58 | 1:05.87 | 2:23.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 58 | 1:06.34 | 2:23.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sebastian Graff | 2004 | 41 | 1:17.92 | 2:40.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Christopher Nyby Killerup | 2004 | DSQ | Armtag under hoften | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 116 | 55.17 | 1:53.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kasper Duch | 2005 | 112 | 55.39 | 1:55.19 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 90 | 56.15 | 2:03.82 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkel Jørgensen | 2005 | DSQ | Asynkron ben | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alma Burgaard | 2003 | 224 | 47.50 | 1:38.35 | 2:30.11 | 3:17.63 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Thea Inge Madsen | 2003 | 175 | 51.86 | 2:45.51 | 3:34.56 | 3:34.56 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 166 | 52.21 | 1:47.76 | 2:43.20 | 3:38.34 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Feline Gregersen | 2003 | 154 | 1:52.25 | 3:43.45 | 3:43.45 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikoline Andersen | 2003 | 141 | 53.55 | 1:52.57 | 2:52.58 | 3:50.25 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia K. Kristensen | 2004 | 291 | 43.99 | 1:30.84 | 2:16.45 | 3:00.99 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 228 | 46.21 | 1:36.70 | 2:27.20 | 3:16.25 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | 218 | 50.65 | 1:42.40 | 2:32.67 | 3:19.27 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 132 | 1:57.10 | 2:58.84 | 3:55.25 | 3:55.25 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | DSQ | Svøm mave v. 125m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 197 | 49.70 | 2:34.51 | 3:26.03 | 3:26.03 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 130 | 55.44 | 1:56.45 | 3:56.64 | 3:56.64 | |||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | 127 | 2:57.97 | 3:58.27 | 3:58.27 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikoline Kaae | 2005 | DSQ | Svøm maven 125m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graff | 2001 | 152 | 47.92 | 1:39.71 | 2:30.99 | 3:18.75 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian K Nielsen | 2001 | 140 | 3:24.10 | 3:24.10 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 162 | 46.27 | 1:35.66 | 2:26.27 | 3:14.47 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 186 | 3:05.63 | 3:05.63 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christoffer Hald | 2003 | 138 | 49.45 | 1:41.64 | 2:32.68 | 3:25.24 | |||
Frem Odense | ||||||||||
- | Jonathan Skovbjerg Karoff | 2003 | DNF | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 127 | 50.60 | 1:44.52 | 2:39.70 | 3:30.78 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Valdemar Stahl | 2004 | 100 | 54.34 | 3:48.12 | 3:48.12 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | William Kottal | 2004 | 84 | 1:58.86 | 3:02.61 | 4:01.88 | 4:01.88 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Juul Henriksen | 2004 | DSQ | Udsvøm maven 150m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 89 | 58.30 | 1:59.14 | 3:00.30 | 3:57.15 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Andersen | 2000 | 269 | 37.73 | 1:19.01 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Stine Godtfredsen | 2000 | 169 | 44.65 | 1:32.24 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Sandberg | 2001 | 199 | 41.69 | 1:27.28 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 192 | 41.35 | 1:28.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | 173 | 1:31.40 | 1:31.40 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Maja Domino | 2001 | 172 | 42.26 | 1:31.69 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Filippa Føns | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Randi Jørgensen | 2002 | 264 | 38.28 | 1:19.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 183 | 41.42 | 1:29.80 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Camilla Pedersen | 2002 | 155 | 1:34.91 | 1:34.91 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Isabella Johansen | 2002 | 147 | 45.13 | 1:36.64 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Klara Schier | 2002 | 116 | 47.38 | 1:44.53 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emilie Toftgaard Mauritse | 2002 | 100 | 50.86 | 1:49.57 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emma Christensen | 2002 | 85 | 53.05 | 1:55.82 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Malena Nguyen | 2002 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | 336 | 34.34 | 1:13.33 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Alma Burgaard | 2003 | 286 | 37.35 | 1:17.35 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 241 | 39.60 | 1:21.93 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Jenny Cao | 2003 | 216 | 39.79 | 1:24.89 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Barbara Ammentorp | 2003 | 175 | 43.25 | 1:31.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea Inge Madsen | 2003 | 169 | 45.40 | 1:32.19 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nikoline Andersen | 2003 | 166 | 43.80 | 1:32.66 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 158 | 44.31 | 1:34.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Feline Gregersen | 2003 | 151 | 44.92 | 1:35.63 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Saby Hansen | 2003 | 141 | 44.98 | 1:37.99 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Maja Rasmussen | 2003 | 108 | 51.35 | 1:46.95 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Freja Tscherning Hald | 2003 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia K. Kristensen | 2004 | 281 | 37.47 | 1:17.83 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Helga Bak | 2004 | 263 | 37.38 | 1:19.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | 243 | 38.63 | 1:21.67 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 222 | 40.96 | 1:24.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 210 | 41.61 | 1:25.73 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 198 | 41.09 | 1:27.47 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ida Juul Grønning | 2004 | 188 | 42.03 | 1:29.03 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ida Kristensen | 2004 | 178 | 42.22 | 1:30.62 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Sofie Kaysen | 2004 | 160 | 44.60 | 1:33.94 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | 153 | 43.68 | 1:35.28 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Marinella Christiansen | 2004 | 144 | 46.27 | 1:37.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Laura Juul | 2004 | 136 | 46.17 | 1:39.11 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Laura Riber Memborg | 2004 | 117 | 51.25 | 1:44.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 113 | 50.03 | 1:45.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Schøler | 2004 | 109 | 48.14 | 1:46.53 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frida Karoline Dall | 2004 | 99 | 52.06 | 1:50.22 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Chelsea Nielsen | 2004 | 93 | 52.52 | 1:52.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 92 | 53.28 | 1:52.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Cathrine Høst | 2004 | 61 | 59.91 | 2:08.89 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 190 | 1:28.63 | 1:28.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 133 | 47.15 | 1:39.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 126 | 47.56 | 1:41.73 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Nikoline Kaae | 2005 | 85 | 51.62 | 1:55.66 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Melek Canpolat | 2005 | 45 | 1:05.52 | 2:22.89 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Johansen | 2006 | 111 | 51.52 | 1:45.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kaya Mathilde Lund | 2006 | 78 | 54.42 | 1:59.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Louise Horne Levin | 2006 | 77 | 54.91 | 1:59.68 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Kampp | 1999 | 144 | 39.07 | 1:25.69 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Lund Holgersen | 2000 | 257 | 1:10.67 | 1:10.67 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Marcus Sørensen | 2000 | 196 | 36.40 | 1:17.31 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 253 | 33.38 | 1:10.98 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 172 | 38.91 | 1:20.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 169 | 37.65 | 1:21.27 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Nicolai Graff | 2001 | 167 | 40.16 | 1:21.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian K Nielsen | 2001 | 139 | 1:26.71 | 1:26.71 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | 255 | 34.76 | 1:10.81 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stefan Hansen | 2002 | 200 | 38.42 | 1:16.74 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 183 | 37.92 | 1:19.14 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 168 | 39.45 | 1:21.40 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Mikkel Nissen | 2002 | 134 | 41.89 | 1:27.69 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | 68 | 54.16 | 1:50.07 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Victor Trasbo | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 233 | 34.26 | 1:12.96 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 172 | 38.22 | 1:20.80 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 171 | 38.43 | 1:20.81 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Viktor Munk Møller | 2003 | 133 | 41.37 | 1:28.00 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Pedersen | 2003 | 128 | 40.59 | 1:29.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christoffer Hald | 2003 | 126 | 42.38 | 1:29.50 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Hugo Smed | 2003 | 124 | 43.06 | 1:29.95 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Casper Bang Clausen | 2003 | 120 | 43.04 | 1:31.06 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Lucas Tomhav | 2003 | 108 | 1:34.24 | 1:34.24 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jacob Thomsen | 2003 | 107 | 44.32 | 1:34.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Johs Hansen | 2003 | 65 | 49.89 | 1:51.28 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Jonathan Skovbjerg Karoff | 2003 | 62 | 55.24 | 1:53.07 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Kristoffer Hægg | 2003 | 53 | 54.20 | 1:59.00 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Marcus Pedersen | 2003 | 45 | 2:05.53 | 2:05.53 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 143 | 40.68 | 1:25.79 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 105 | 45.42 | 1:35.24 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Frederik Roe-Holst | 2004 | 97 | 45.10 | 1:37.58 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 91 | 47.31 | 1:39.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Valdemar Stahl | 2004 | 85 | 49.08 | 1:41.94 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | William Kottal | 2004 | 82 | 48.94 | 1:43.42 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Magnus W Andersen | 2004 | 75 | 48.53 | 1:46.47 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ruben Riisom-Lytken | 2004 | 65 | 51.12 | 1:51.24 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Christian Andreasen | 2004 | 60 | 53.60 | 1:54.53 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 59 | 56.77 | 1:55.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Graff | 2004 | 48 | 2:03.44 | 2:03.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | 47 | 54.36 | 2:04.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | 130 | 1:28.68 | 1:28.68 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Sebastian Schlott Kristia | 2005 | 110 | 45.95 | 1:33.64 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 103 | 1:35.83 | 1:35.83 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | 101 | 44.03 | 1:36.28 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 90 | 46.18 | 1:40.05 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Marko Falkø | 2005 | 78 | 50.99 | 1:45.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 70 | 50.61 | 1:49.01 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kasper Duch | 2005 | 58 | 55.27 | 1:55.67 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Mikkel Jørgensen | 2005 | 57 | 57.60 | 1:56.27 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 46 | 2:04.57 | 2:04.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:34 |