Tulokset Hjørring Park Vendia Swim Cup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
19:58 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
535 |
|
|
|
|
29.61 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
494 |
|
|
|
|
30.40 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Yde |
2000 |
|
470 |
|
|
|
|
30.90 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
451 |
|
|
|
|
31.33 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
440 |
|
|
|
|
31.60 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
398 |
|
|
|
|
32.66 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aslak Lindeland |
2000 |
|
393 |
|
|
|
|
32.80 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
391 |
|
|
|
|
32.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Magnus Boldrup Birn |
2000 |
|
379 |
|
|
|
|
33.21 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
344 |
|
|
|
|
34.29 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
343 |
|
|
|
|
34.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
|
339 |
|
|
|
|
34.46 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Søren Wolf |
2000 |
|
319 |
|
|
|
|
35.17 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Magnus Geijer Hovin |
2001 |
|
312 |
|
|
|
|
35.43 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
277 |
|
|
|
|
36.86 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Storgaard |
2001 |
|
245 |
|
|
|
|
38.39 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
213 |
|
|
|
|
40.21 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Christoffer Juul Jensen |
2001 |
|
182 |
|
|
|
|
42.36 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Paul Fevang |
2000 |
|
170 |
|
|
|
|
43.37 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Matheo Hendi |
2001 |
|
164 |
|
|
|
|
43.91 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mikki Hagos |
2000 |
|
150 |
|
|
|
|
45.19 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tor Leander |
1999 |
|
489 |
|
|
|
|
30.51 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
487 |
|
|
|
|
30.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
479 |
|
|
|
|
30.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sander Schmidt |
1999 |
|
454 |
|
|
|
|
31.27 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Harde |
1998 |
|
436 |
|
|
|
|
31.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Ravndal |
1999 |
|
407 |
|
|
|
|
32.42 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikolaj J. Jørgensen |
1998 |
|
403 |
|
|
|
|
32.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
|
381 |
|
|
|
|
33.14 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thomas Gosvig |
1999 |
|
368 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thomas Kjær |
1998 |
|
366 |
|
|
|
|
33.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
363 |
|
|
|
|
33.70 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kasper Livbjerg |
1998 |
|
310 |
|
|
|
|
35.51 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil Fiskå |
1999 |
|
279 |
|
|
|
|
36.75 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonas Lunden |
1999 |
|
273 |
|
|
|
|
37.04 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
589 |
|
|
|
|
28.67 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thomas Brustveit |
1993 |
|
570 |
|
|
|
|
28.98 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Yde |
1996 |
|
519 |
|
|
|
|
29.90 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
416 |
|
|
|
|
32.20 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Benjamin Jørgensen |
1996 |
|
336 |
|
|
|
|
34.56 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
329 |
|
|
|
|
34.81 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
19:58 |
|
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:42 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Kloster |
2002 |
|
367 |
|
|
|
|
33.56 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
334 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
329 |
|
|
|
|
34.80 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joachim Hjertmann |
2002 |
|
278 |
|
|
|
|
36.80 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
|
261 |
|
|
|
|
37.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
259 |
|
|
|
|
37.69 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
249 |
|
|
|
|
38.21 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonas L. Werther |
2002 |
|
245 |
|
|
|
|
38.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
525 |
|
|
|
|
29.79 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
478 |
|
|
|
|
30.74 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Yde |
2000 |
|
478 |
|
|
|
|
30.74 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
468 |
|
|
|
|
30.96 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
432 |
|
|
|
|
31.79 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
416 |
|
|
|
|
32.18 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aslak Lindeland |
2000 |
|
394 |
|
|
|
|
32.79 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
392 |
|
|
|
|
32.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
625 |
|
|
|
|
28.11 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thomas Brustveit |
1993 |
|
589 |
|
|
|
|
28.67 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Yde |
1996 |
|
518 |
|
|
|
|
29.92 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Benjamin Jørgensen |
1996 |
|
412 |
|
|
|
|
32.30 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
399 |
|
|
|
|
32.64 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
329 |
|
|
|
|
34.81 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:42 |
|
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
19:58 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
623 |
|
|
|
|
31.68 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
589 |
|
|
|
|
32.27 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
526 |
|
|
|
|
33.51 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lenette Nielsen |
1997 |
|
503 |
|
|
|
|
34.02 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
477 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
|
463 |
|
|
|
|
34.97 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
462 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
452 |
|
|
|
|
35.25 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
451 |
|
|
|
|
35.26 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
|
445 |
|
|
|
|
35.44 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
439 |
|
|
|
|
35.59 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Caroline Christensen |
1999 |
|
431 |
|
|
|
|
35.81 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Celine Drivsholm |
1996 |
|
417 |
|
|
|
|
36.20 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
401 |
|
|
|
|
36.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
June Reilo Mørch |
1998 |
|
338 |
|
|
|
|
38.82 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
317 |
|
|
|
|
39.67 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hedda Othilie Hagen |
1999 |
|
300 |
|
|
|
|
40.42 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Marie Juhl Jensen |
1996 |
|
291 |
|
|
|
|
40.83 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rikke Blach |
1997 |
|
257 |
|
|
|
|
42.55 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Hedda Nes |
1999 |
|
254 |
|
|
|
|
42.69 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maria Andreasen |
1994 |
|
224 |
|
|
|
|
44.53 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Louise Bast Berg Aaby |
1998 |
|
112 |
|
|
|
|
56.04 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
19:58 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
10:14 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
416 |
|
|
|
|
30.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Kloster |
2002 |
|
315 |
|
|
|
|
32.95 |
Deltager ikke i finalen |
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
285 |
|
|
|
|
34.06 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
272 |
|
|
|
|
34.59 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joachim Hjertmann |
2002 |
|
267 |
|
|
|
|
34.79 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
258 |
|
|
|
|
35.19 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Øyvind Jr. Sigvaldsen |
2004 |
|
251 |
|
|
|
|
35.54 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristian Hillesøy Torgers |
2002 |
|
250 |
|
|
|
|
35.58 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
|
235 |
|
|
|
|
36.32 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
234 |
|
|
|
|
36.38 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
232 |
|
|
|
|
36.46 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
217 |
|
|
|
|
37.27 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christian Kornum |
2003 |
|
211 |
|
|
|
|
37.63 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikolai Sander |
2003 |
|
207 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Erik Sina |
2003 |
|
202 |
|
|
|
|
38.20 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Stian Pettersen |
2003 |
|
189 |
|
|
|
|
39.05 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lars Hoff Vatland |
2003 |
|
185 |
|
|
|
|
39.36 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
181 |
|
|
|
|
39.64 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Oscar Korvald |
2002 |
|
152 |
|
|
|
|
42.00 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Theis Dalgaard |
2004 |
|
115 |
|
|
|
|
46.04 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Fredrik Erasmus Bonderup |
2002 |
|
115 |
|
|
|
|
46.12 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
113 |
|
|
|
|
46.27 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Elias Fagervik |
2004 |
|
108 |
|
|
|
|
47.00 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jacob Toft |
2003 |
|
104 |
|
|
|
|
47.67 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
102 |
|
|
|
|
47.90 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jonas Stokkebø |
2002 |
|
99 |
|
|
|
|
48.47 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Andreas Strøm Hansen |
2002 |
|
89 |
|
|
|
|
50.17 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Johna Wågbø |
2004 |
|
75 |
|
|
|
|
52.97 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Lucas Søholm Hansen |
2004 |
|
36 |
|
|
|
|
1:07.47 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian Johannesen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sondre Eidesen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Thøgersen |
1995 |
|
639 |
|
|
|
|
26.04 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
604 |
|
|
|
|
26.53 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Yde |
1996 |
|
524 |
|
|
|
|
27.82 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
524 |
|
|
|
|
27.82 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Edvard Fagervik |
1997 |
|
497 |
|
|
|
|
28.30 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
495 |
|
|
|
|
28.34 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leander Paturel |
1996 |
|
485 |
|
|
|
|
28.54 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anthon Løbner |
1997 |
|
447 |
|
|
|
|
29.32 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Michael Kjær |
1995 |
|
387 |
|
|
|
|
30.77 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
360 |
|
|
|
|
31.51 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Benjamin Jørgensen |
1996 |
|
353 |
|
|
|
|
31.73 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
10:14 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
16:43 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
423 |
|
|
|
|
29.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
302 |
|
|
|
|
33.42 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
280 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
271 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Øyvind Jr. Sigvaldsen |
2004 |
|
271 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristian Hillesøy Torgers |
2002 |
|
258 |
|
|
|
|
35.23 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
219 |
|
|
|
|
37.17 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
|
212 |
|
|
|
|
37.58 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sander Schmidt |
1999 |
|
507 |
|
|
|
|
28.12 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
|
486 |
|
|
|
|
28.51 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
|
485 |
|
|
|
|
28.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Rihti Olsson |
1998 |
|
470 |
|
|
|
|
28.83 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
432 |
|
|
|
|
29.65 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julian Sebastian Solås |
1999 |
|
429 |
|
|
|
|
29.72 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Livbjerg |
1998 |
|
419 |
|
|
|
|
29.96 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thomas Kjær |
1998 |
|
404 |
|
|
|
|
30.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Thøgersen |
1995 |
|
629 |
|
|
|
|
26.17 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
612 |
|
|
|
|
26.41 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Yde |
1996 |
|
539 |
|
|
|
|
27.56 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
511 |
|
|
|
|
28.05 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
505 |
|
|
|
|
28.15 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Edvard Fagervik |
1997 |
|
497 |
|
|
|
|
28.31 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leander Paturel |
1996 |
|
451 |
|
|
|
|
29.24 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anthon Løbner |
1997 |
|
424 |
|
|
|
|
29.84 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
16:43 |
|
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
19:58 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrea Berg |
2004 |
|
184 |
|
|
|
|
44.02 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Astrid Hassing |
2004 |
|
152 |
|
|
|
|
46.90 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
|
88 |
|
|
|
|
56.17 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
78 |
|
|
|
|
58.65 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Agnes Bryne Narvestad |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maren Heimsfter |
2002 |
|
466 |
|
|
|
|
32.32 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Stecher |
2003 |
|
442 |
|
|
|
|
32.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
370 |
|
|
|
|
34.89 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktoria Røyland |
2002 |
|
362 |
|
|
|
|
35.17 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalije Kristensen |
2002 |
|
308 |
|
|
|
|
37.11 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annie Musholm |
2002 |
|
302 |
|
|
|
|
37.35 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
296 |
|
|
|
|
37.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
292 |
|
|
|
|
37.75 |
Deltager ikke i finalen |
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ingrid Røyland |
2002 |
|
289 |
|
|
|
|
37.90 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Hansen |
2002 |
|
276 |
|
|
|
|
38.47 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maibritt Christensen |
2003 |
|
238 |
|
|
|
|
40.41 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
|
234 |
|
|
|
|
40.68 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
|
222 |
|
|
|
|
41.35 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kari Lærdal |
2003 |
|
222 |
|
|
|
|
41.36 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Malin Frøiland Pettersen |
2003 |
|
216 |
|
|
|
|
41.72 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aud Sofie Danielsen |
2002 |
|
214 |
|
|
|
|
41.87 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Erle Marie Aartun van der |
2002 |
|
211 |
|
|
|
|
42.05 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ida Rom Weikert |
2002 |
|
204 |
|
|
|
|
42.58 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
|
201 |
|
|
|
|
42.75 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Andreas Wågbø |
2003 |
|
196 |
|
|
|
|
43.15 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Zarah Heden Mortensen |
2002 |
|
193 |
|
|
|
|
43.33 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Josefine T.k Pedersen |
2002 |
|
151 |
|
|
|
|
47.04 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mathea Slettevold |
2003 |
|
135 |
|
|
|
|
48.85 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sofie M. Christensen |
2002 |
|
128 |
|
|
|
|
49.71 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Karen Pedersen |
2002 |
|
122 |
|
|
|
|
50.50 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Victoria Bjerre |
2003 |
|
122 |
|
|
|
|
50.51 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nanna Bak |
2002 |
|
86 |
|
|
|
|
56.79 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Mette Brandt Pedersen |
2003 |
|
79 |
|
|
|
|
58.35 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. berø. i mål |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea L. Bæk Vinther |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
594 |
|
|
|
|
29.81 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiril Fredrikke Rist Jens |
1994 |
|
581 |
|
|
|
|
30.03 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alice Lindhé |
1999 |
|
573 |
|
|
|
|
30.17 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
503 |
|
|
|
|
31.52 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maren Øie |
1997 |
|
499 |
|
|
|
|
31.59 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
496 |
|
|
|
|
31.67 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
493 |
|
|
|
|
31.72 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anne Tollerup |
1998 |
|
463 |
|
|
|
|
32.39 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
460 |
|
|
|
|
32.47 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
459 |
|
|
|
|
32.48 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kesia Fodnestøl |
1999 |
|
456 |
|
|
|
|
32.55 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
449 |
|
|
|
|
32.73 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
|
442 |
|
|
|
|
32.91 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lenette Nielsen |
1997 |
|
440 |
|
|
|
|
32.95 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
432 |
|
|
|
|
33.14 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tina Kleven |
1998 |
|
432 |
|
|
|
|
33.16 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anette Damsgaard |
1996 |
|
426 |
|
|
|
|
33.31 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
|
368 |
|
|
|
|
34.98 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kathrine Holteberg |
1998 |
|
364 |
|
|
|
|
35.09 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Helena Rasmussen |
1998 |
|
364 |
|
|
|
|
35.10 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Caroline Beck |
1998 |
|
359 |
|
|
|
|
35.27 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Josephine Frede Bundgaard |
1997 |
|
358 |
|
|
|
|
35.29 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
June Reilo Mørch |
1998 |
|
314 |
|
|
|
|
36.86 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Laura Ragnarsdottir |
1998 |
|
262 |
|
|
|
|
39.14 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Marie Juhl Jensen |
1996 |
|
258 |
|
|
|
|
39.36 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Maria Andreasen |
1994 |
|
218 |
|
|
|
|
41.60 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emilie Cathrin Haddeland |
1999 |
|
208 |
|
|
|
|
42.29 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Sofie Bull-Gjertsen |
1997 |
|
187 |
|
|
|
|
43.83 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
19:58 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
16:52 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Hassing |
2004 |
|
218 |
|
|
|
|
41.64 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrea Berg |
2004 |
|
196 |
|
|
|
|
43.15 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
95 |
|
|
|
|
54.92 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
|
90 |
|
|
|
|
55.77 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Stecher |
2003 |
|
499 |
|
|
|
|
31.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maren Heimsfter |
2002 |
|
460 |
|
|
|
|
32.47 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
397 |
|
|
|
|
34.11 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktoria Røyland |
2002 |
|
348 |
|
|
|
|
35.64 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
305 |
|
|
|
|
37.21 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalije Kristensen |
2002 |
|
297 |
|
|
|
|
37.55 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Annie Musholm |
2002 |
|
294 |
|
|
|
|
37.67 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ingrid Røyland |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
621 |
|
|
|
|
29.38 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alice Lindhé |
1999 |
|
590 |
|
|
|
|
29.89 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiril Fredrikke Rist Jens |
1994 |
|
574 |
|
|
|
|
30.16 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maren Øie |
1997 |
|
503 |
|
|
|
|
31.52 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
502 |
|
|
|
|
31.53 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
499 |
|
|
|
|
31.59 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
474 |
|
|
|
|
32.14 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anne Tollerup |
1998 |
|
436 |
|
|
|
|
33.06 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
16:52 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
19:58 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Nordea |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
628 |
1:05.12 |
2:19.03 |
3:41.24 |
|
4:44.63 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Pedersen |
1998 |
|
570 |
1:06.92 |
2:23.64 |
3:46.30 |
|
4:53.97 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Petter Turøy |
1999 |
|
549 |
1:05.00 |
2:23.60 |
3:51.58 |
|
4:57.78 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tor Leander |
1999 |
|
548 |
1:08.90 |
2:25.76 |
3:52.78 |
|
4:57.84 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sondre Henningsen |
1999 |
|
505 |
1:08.25 |
2:28.64 |
3:55.99 |
|
5:06.09 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
387 |
1:14.96 |
2:43.74 |
4:20.36 |
|
5:34.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Nordea |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Søren Mikkelsen |
1991 |
|
380 |
1:18.08 |
2:48.43 |
4:21.99 |
|
5:36.56 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anthon Løbner |
1997 |
|
369 |
1:08.93 |
2:49.33 |
4:27.34 |
|
5:39.74 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
19:58 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
19:58 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Hjørring Varme Forsyning |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
553 |
1:15.86 |
2:39.30 |
4:15.86 |
|
5:26.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Stecher |
2003 |
|
494 |
1:17.33 |
2:47.23 |
4:25.30 |
|
5:39.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
482 |
1:22.65 |
2:45.82 |
4:25.96 |
|
5:42.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
459 |
1:21.28 |
2:47.56 |
4:29.49 |
|
5:47.78 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
441 |
1:24.39 |
2:55.62 |
4:32.08 |
|
5:52.65 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
439 |
1:24.92 |
2:52.03 |
4:30.41 |
|
5:53.14 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
427 |
1:25.37 |
2:57.26 |
4:38.57 |
|
5:56.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
|
384 |
1:29.88 |
3:07.52 |
4:52.46 |
|
6:09.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viktoria Røyland |
2002 |
|
343 |
1:27.87 |
3:09.50 |
4:56.18 |
|
6:23.18 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ingrid Røyland |
2002 |
|
333 |
1:31.46 |
3:08.22 |
5:03.76 |
|
6:26.90 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Malin B Berg |
2002 |
|
309 |
1:44.36 |
3:25.79 |
5:08.18 |
|
6:36.77 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofie Aastrup |
2002 |
|
279 |
1:43.16 |
3:27.12 |
5:18.14 |
|
6:50.58 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathilde Iversen |
2003 |
|
274 |
1:41.63 |
3:26.29 |
5:24.92 |
|
6:52.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Hjørring Varme Forsyning |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
639 |
1:08.28 |
2:30.47 |
4:00.42 |
|
5:11.63 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emily Lane |
2000 |
|
630 |
1:10.44 |
2:30.24 |
4:02.14 |
|
5:13.02 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Swegmark |
2000 |
|
566 |
1:11.32 |
2:35.79 |
4:12.31 |
|
5:24.33 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
|
562 |
1:07.90 |
2:32.04 |
4:09.45 |
|
5:25.11 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helene Baxter |
2000 |
|
543 |
1:17.33 |
2:44.32 |
4:13.77 |
|
5:28.99 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
540 |
1:11.39 |
2:40.95 |
4:16.16 |
|
5:29.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
540 |
1:14.79 |
2:39.68 |
4:16.21 |
|
5:29.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Line Johannsen |
2001 |
|
505 |
1:18.90 |
2:48.14 |
4:21.86 |
|
5:37.00 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Michelle Franow |
2001 |
|
452 |
1:20.94 |
2:52.87 |
4:27.68 |
|
5:49.76 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilde Hvass Olesen |
2001 |
|
403 |
1:23.54 |
2:59.16 |
4:39.30 |
|
6:03.25 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
340 |
1:28.14 |
3:07.80 |
4:57.55 |
|
6:24.48 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Hjørring Varme Forsyning |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
474 |
1:19.35 |
2:46.51 |
4:27.09 |
|
5:44.11 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
19:58 |
|
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
09:16 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
347 |
|
|
|
|
37.87 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian Hillesøy Torgers |
2002 |
|
310 |
|
|
|
|
39.33 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
223 |
|
|
|
|
43.88 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Kornum |
2003 |
|
220 |
|
|
|
|
44.08 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
215 |
|
|
|
|
44.38 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
209 |
|
|
|
|
44.83 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sondre Eidesen |
2002 |
|
203 |
|
|
|
|
45.25 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erik Sina |
2003 |
|
201 |
|
|
|
|
45.39 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonas Stokkebø |
2002 |
|
184 |
|
|
|
|
46.80 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Theis Dalgaard |
2004 |
|
184 |
|
|
|
|
46.80 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Antonsen |
2002 |
|
154 |
|
|
|
|
49.56 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lars Hoff Vatland |
2003 |
|
110 |
|
|
|
|
55.48 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
David Kristensen |
2003 |
|
97 |
|
|
|
|
57.81 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
David Tuan V. Valbjørn |
2002 |
|
94 |
|
|
|
|
58.51 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johna Wågbø |
2004 |
|
87 |
|
|
|
|
59.89 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Galsøe |
2004 |
|
57 |
|
|
|
|
1:08.79 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Magnus Holm |
2004 |
|
52 |
|
|
|
|
1:11.31 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Søren B. Carlsen |
2003 |
|
48 |
|
|
|
|
1:13.02 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian Johannesen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valdemar D. Pedersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
|
531 |
|
|
|
|
32.87 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
485 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Yde |
2000 |
|
455 |
|
|
|
|
34.59 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
453 |
|
|
|
|
34.64 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aslak Lindeland |
2000 |
|
430 |
|
|
|
|
35.26 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
424 |
|
|
|
|
35.41 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
424 |
|
|
|
|
35.43 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Simon Andersen |
2000 |
|
392 |
|
|
|
|
36.36 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian Thorsen |
2001 |
|
361 |
|
|
|
|
37.37 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Malthe Levisen |
2001 |
|
359 |
|
|
|
|
37.43 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Grønkjær Frost |
2001 |
|
352 |
|
|
|
|
37.69 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
345 |
|
|
|
|
37.95 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
334 |
|
|
|
|
38.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sebastian Ajmi |
2001 |
|
325 |
|
|
|
|
38.70 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
289 |
|
|
|
|
40.26 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oliver Høyer |
2000 |
|
268 |
|
|
|
|
41.26 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sebastian Dogger |
2001 |
|
257 |
|
|
|
|
41.84 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Magnus Rundstrøm |
2001 |
|
242 |
|
|
|
|
42.71 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Victor Sande |
2001 |
|
224 |
|
|
|
|
43.77 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joakim Kopp Drewsen |
2000 |
|
160 |
|
|
|
|
49.01 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Pedersen |
1998 |
|
560 |
|
|
|
|
32.28 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludvig Lind |
1998 |
|
512 |
|
|
|
|
33.27 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
479 |
|
|
|
|
34.01 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
471 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Jensen |
1998 |
|
453 |
|
|
|
|
34.64 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
410 |
|
|
|
|
35.83 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julian Sebastian Solås |
1999 |
|
406 |
|
|
|
|
35.95 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thomas Kjær |
1998 |
|
388 |
|
|
|
|
36.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thomas Gosvig |
1999 |
|
378 |
|
|
|
|
36.79 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Rihti Olsson |
1998 |
|
340 |
|
|
|
|
38.14 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christos Varelakis |
1998 |
|
338 |
|
|
|
|
38.18 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Lea Monslaup |
1999 |
|
327 |
|
|
|
|
38.63 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonas Lunden |
1999 |
|
303 |
|
|
|
|
39.63 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Yde |
1996 |
|
536 |
|
|
|
|
32.77 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Kjær |
1995 |
|
526 |
|
|
|
|
32.96 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
431 |
|
|
|
|
35.23 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Vindheim Salmi |
1997 |
|
414 |
|
|
|
|
35.71 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
397 |
|
|
|
|
36.19 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksander Johansen |
1997 |
|
338 |
|
|
|
|
38.18 |
Deltager ikke i finalen |
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flere flyben |
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
09:16 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:09 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
367 |
|
|
|
|
37.17 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian Hillesøy Torgers |
2002 |
|
308 |
|
|
|
|
39.41 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Kornum |
2003 |
|
239 |
|
|
|
|
42.84 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
236 |
|
|
|
|
43.06 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erik Sina |
2003 |
|
232 |
|
|
|
|
43.30 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
231 |
|
|
|
|
43.33 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sondre Eidesen |
2002 |
|
218 |
|
|
|
|
44.18 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
212 |
|
|
|
|
44.63 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
|
553 |
|
|
|
|
32.43 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
478 |
|
|
|
|
34.03 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
468 |
|
|
|
|
34.27 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Yde |
2000 |
|
444 |
|
|
|
|
34.89 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aslak Lindeland |
2000 |
|
427 |
|
|
|
|
35.34 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
426 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
422 |
|
|
|
|
35.47 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simon Andersen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Pedersen |
1998 |
|
574 |
|
|
|
|
32.03 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ludvig Lind |
1998 |
|
531 |
|
|
|
|
32.86 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
485 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
454 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Jensen |
1998 |
|
425 |
|
|
|
|
35.39 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julian Sebastian Solås |
1999 |
|
424 |
|
|
|
|
35.42 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
416 |
|
|
|
|
35.64 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thomas Kjær |
1998 |
|
386 |
|
|
|
|
36.53 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Yde |
1996 |
|
559 |
|
|
|
|
32.30 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michael Kjær |
1995 |
|
554 |
|
|
|
|
32.40 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Vindheim Salmi |
1997 |
|
440 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
424 |
|
|
|
|
35.41 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
409 |
|
|
|
|
35.84 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:09 |
|
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
20:08 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiril Fredrikke Rist Jens |
1994 |
|
624 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
|
567 |
|
|
|
|
35.60 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
498 |
|
|
|
|
37.19 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hedda Othilie Hagen |
1999 |
|
480 |
|
|
|
|
37.65 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
|
480 |
|
|
|
|
37.65 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kesia Fodnestøl |
1999 |
|
468 |
|
|
|
|
37.95 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josephine Frede Bundgaard |
1997 |
|
443 |
|
|
|
|
38.65 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Christensen |
1999 |
|
408 |
|
|
|
|
39.74 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline Beck |
1998 |
|
357 |
|
|
|
|
41.55 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Storgaard |
1996 |
|
354 |
|
|
|
|
41.66 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anette Damsgaard |
1996 |
|
347 |
|
|
|
|
41.94 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Ragnarsdottir |
1998 |
|
340 |
|
|
|
|
42.21 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Helena Rasmussen |
1998 |
|
324 |
|
|
|
|
42.90 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Celine Drivsholm |
1996 |
|
322 |
|
|
|
|
43.00 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katrine E. Andersen |
1999 |
|
319 |
|
|
|
|
43.11 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marie Juhl Jensen |
1996 |
|
254 |
|
|
|
|
46.51 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hedda Nes |
1999 |
|
251 |
|
|
|
|
46.68 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emilie Cathrin Haddeland |
1999 |
|
246 |
|
|
|
|
47.03 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
20:08 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:19 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
457 |
|
|
|
|
38.25 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
445 |
|
|
|
|
38.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
386 |
|
|
|
|
40.47 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
367 |
|
|
|
|
41.16 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kari Lærdal |
2003 |
|
347 |
|
|
|
|
41.95 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalije Kristensen |
2002 |
|
325 |
|
|
|
|
42.84 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nor Larsen Selvik |
2002 |
|
322 |
|
|
|
|
42.97 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Annie Musholm |
2002 |
|
299 |
|
|
|
|
44.04 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiril Fredrikke Rist Jens |
1994 |
|
653 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
|
564 |
|
|
|
|
35.68 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
508 |
|
|
|
|
36.94 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kesia Fodnestøl |
1999 |
|
496 |
|
|
|
|
37.23 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hedda Othilie Hagen |
1999 |
|
469 |
|
|
|
|
37.93 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
|
467 |
|
|
|
|
37.99 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josephine Frede Bundgaard |
1997 |
|
422 |
|
|
|
|
39.28 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Christensen |
1999 |
|
395 |
|
|
|
|
40.17 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:19 |
|
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
10:18 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
408 |
|
|
|
|
28.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Kloster |
2002 |
|
381 |
|
|
|
|
28.83 |
Deltager ikke i finalen |
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joachim Hjertmann |
2002 |
|
332 |
|
|
|
|
30.19 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
309 |
|
|
|
|
30.90 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
306 |
|
|
|
|
31.01 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
304 |
|
|
|
|
31.09 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
277 |
|
|
|
|
32.07 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
|
273 |
|
|
|
|
32.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
265 |
|
|
|
|
32.54 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Stian Pettersen |
2003 |
|
255 |
|
|
|
|
32.95 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nikolai Sander |
2003 |
|
254 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oscar Korvald |
2002 |
|
253 |
|
|
|
|
33.03 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Terkelsen |
2002 |
|
250 |
|
|
|
|
33.15 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christopher Z. Christense |
2003 |
|
248 |
|
|
|
|
33.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonas L. Werther |
2002 |
|
244 |
|
|
|
|
33.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Øyvind Jr. Sigvaldsen |
2004 |
|
239 |
|
|
|
|
33.66 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christian Kornum |
2003 |
|
239 |
|
|
|
|
33.67 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
238 |
|
|
|
|
33.73 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sondre Eidesen |
2002 |
|
233 |
|
|
|
|
33.95 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sander van der Pool |
2002 |
|
231 |
|
|
|
|
34.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
230 |
|
|
|
|
34.10 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Erik Sina |
2003 |
|
220 |
|
|
|
|
34.62 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lars Hoff Vatland |
2003 |
|
213 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jonas Stokkebø |
2002 |
|
198 |
|
|
|
|
35.84 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
|
195 |
|
|
|
|
36.01 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
193 |
|
|
|
|
36.16 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
|
193 |
|
|
|
|
36.16 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Fredrik Erasmus Bonderup |
2002 |
|
175 |
|
|
|
|
37.35 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
David Tuan V. Valbjørn |
2002 |
|
158 |
|
|
|
|
38.60 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Andreas Strøm Hansen |
2002 |
|
156 |
|
|
|
|
38.77 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Rasmus Antonsen |
2002 |
|
150 |
|
|
|
|
39.34 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sander Vatland |
2004 |
|
139 |
|
|
|
|
40.34 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
124 |
|
|
|
|
41.84 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Jacob Toft |
2003 |
|
119 |
|
|
|
|
42.45 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Johna Wågbø |
2004 |
|
111 |
|
|
|
|
43.39 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Mads Galsøe |
2004 |
|
102 |
|
|
|
|
44.62 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Lucas Søholm Hansen |
2004 |
|
102 |
|
|
|
|
44.75 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Magnus Holm |
2004 |
|
77 |
|
|
|
|
49.02 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
David Kristensen |
2003 |
|
73 |
|
|
|
|
50.03 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Søren B. Carlsen |
2003 |
|
71 |
|
|
|
|
50.30 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Fagervik |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
476 |
|
|
|
|
26.77 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
454 |
|
|
|
|
27.19 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Reimer |
2000 |
|
448 |
|
|
|
|
27.32 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
432 |
|
|
|
|
27.64 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Boldrup Birn |
2000 |
|
431 |
|
|
|
|
27.68 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
430 |
|
|
|
|
27.69 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
427 |
|
|
|
|
27.76 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
424 |
|
|
|
|
27.83 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aslak Lindeland |
2000 |
|
423 |
|
|
|
|
27.84 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Søren Wolf |
2000 |
|
421 |
|
|
|
|
27.89 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
406 |
|
|
|
|
28.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malthe Levisen |
2001 |
|
401 |
|
|
|
|
28.34 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
|
400 |
|
|
|
|
28.36 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
|
381 |
|
|
|
|
28.84 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Simon Andersen |
2000 |
|
373 |
|
|
|
|
29.04 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
353 |
|
|
|
|
29.56 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christian Bonde |
2001 |
|
353 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jacob Schelde Jensen |
2001 |
|
351 |
|
|
|
|
29.63 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Magnus Geijer Hovin |
2001 |
|
342 |
|
|
|
|
29.88 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
340 |
|
|
|
|
29.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Oliver Høyer |
2000 |
|
337 |
|
|
|
|
30.02 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
|
336 |
|
|
|
|
30.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
David Johansen |
2001 |
|
314 |
|
|
|
|
30.75 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
311 |
|
|
|
|
30.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sebastian Ajmi |
2001 |
|
308 |
|
|
|
|
30.95 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
306 |
|
|
|
|
31.02 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sebastian Dogger |
2001 |
|
301 |
|
|
|
|
31.20 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
298 |
|
|
|
|
31.29 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Nicklas Stølegaard |
2001 |
|
298 |
|
|
|
|
31.29 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Rasmus Storgaard |
2001 |
|
284 |
|
|
|
|
31.81 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sebastian Thorsen |
2001 |
|
281 |
|
|
|
|
31.90 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
|
276 |
|
|
|
|
32.09 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
256 |
|
|
|
|
32.91 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Paul Fevang |
2000 |
|
250 |
|
|
|
|
33.15 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Christoffer Juul Jensen |
2001 |
|
239 |
|
|
|
|
33.65 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Jerlow Lytomt Jacobsen |
2001 |
|
233 |
|
|
|
|
33.95 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Victor Borgen Elvensø |
2001 |
|
232 |
|
|
|
|
33.99 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Mikki Hagos |
2000 |
|
192 |
|
|
|
|
36.22 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Matheo Hendi |
2001 |
|
162 |
|
|
|
|
38.30 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
561 |
|
|
|
|
25.35 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
539 |
|
|
|
|
25.69 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Yde |
1996 |
|
532 |
|
|
|
|
25.79 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thomas Brustveit |
1993 |
|
524 |
|
|
|
|
25.92 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
515 |
|
|
|
|
26.08 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leander Paturel |
1996 |
|
497 |
|
|
|
|
26.39 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Edvard Fagervik |
1997 |
|
489 |
|
|
|
|
26.54 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
398 |
|
|
|
|
28.41 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Benjamin Jørgensen |
1996 |
|
395 |
|
|
|
|
28.48 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aleksander Johansen |
1997 |
|
361 |
|
|
|
|
29.35 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Søren Mikkelsen |
1991 |
|
328 |
|
|
|
|
30.31 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
10:18 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:08 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
387 |
|
|
|
|
28.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
333 |
|
|
|
|
30.14 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
320 |
|
|
|
|
30.55 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
305 |
|
|
|
|
31.06 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
287 |
|
|
|
|
31.69 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
|
276 |
|
|
|
|
32.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
272 |
|
|
|
|
32.25 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stian Pettersen |
2003 |
|
261 |
|
|
|
|
32.70 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
483 |
|
|
|
|
26.65 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Reimer |
2000 |
|
462 |
|
|
|
|
27.04 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
449 |
|
|
|
|
27.29 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Boldrup Birn |
2000 |
|
436 |
|
|
|
|
27.57 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
433 |
|
|
|
|
27.63 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aslak Lindeland |
2000 |
|
423 |
|
|
|
|
27.85 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
416 |
|
|
|
|
28.00 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
416 |
|
|
|
|
28.00 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Pedersen |
1998 |
|
545 |
|
|
|
|
25.59 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Petter Turøy |
1999 |
|
508 |
|
|
|
|
26.19 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sander Schmidt |
1999 |
|
495 |
|
|
|
|
26.43 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
483 |
|
|
|
|
26.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Jensen |
1998 |
|
480 |
|
|
|
|
26.69 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sondre Henningsen |
1999 |
|
469 |
|
|
|
|
26.90 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikolaj J. Jørgensen |
1998 |
|
451 |
|
|
|
|
27.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
|
442 |
|
|
|
|
27.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
548 |
|
|
|
|
25.54 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Yde |
1996 |
|
546 |
|
|
|
|
25.58 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thomas Brustveit |
1993 |
|
532 |
|
|
|
|
25.79 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
506 |
|
|
|
|
26.24 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
504 |
|
|
|
|
26.27 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Edvard Fagervik |
1997 |
|
496 |
|
|
|
|
26.41 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leander Paturel |
1996 |
|
484 |
|
|
|
|
26.62 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
402 |
|
|
|
|
28.32 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:08 |
|
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
20:40 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
643 |
|
|
|
|
27.48 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alice Lindhé |
1999 |
|
627 |
|
|
|
|
27.72 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
570 |
|
|
|
|
28.62 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiril Fredrikke Rist Jens |
1994 |
|
555 |
|
|
|
|
28.86 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
552 |
|
|
|
|
28.92 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kesia Fodnestøl |
1999 |
|
546 |
|
|
|
|
29.03 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tina Kleven |
1998 |
|
526 |
|
|
|
|
29.38 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
514 |
|
|
|
|
29.61 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maren Øie |
1997 |
|
506 |
|
|
|
|
29.76 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
505 |
|
|
|
|
29.79 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
|
501 |
|
|
|
|
29.87 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
499 |
|
|
|
|
29.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
481 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
476 |
|
|
|
|
30.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
466 |
|
|
|
|
30.60 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
451 |
|
|
|
|
30.93 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Kristensen |
1998 |
|
447 |
|
|
|
|
31.03 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
439 |
|
|
|
|
31.21 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kathrine Holteberg |
1998 |
|
437 |
|
|
|
|
31.25 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
|
429 |
|
|
|
|
31.46 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Julie Storgaard |
1996 |
|
425 |
|
|
|
|
31.55 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
418 |
|
|
|
|
31.73 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hedda Othilie Hagen |
1999 |
|
416 |
|
|
|
|
31.78 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anette Damsgaard |
1996 |
|
405 |
|
|
|
|
32.07 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Celine Drivsholm |
1996 |
|
398 |
|
|
|
|
32.25 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anne Tollerup |
1998 |
|
398 |
|
|
|
|
32.26 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Helena Rasmussen |
1998 |
|
389 |
|
|
|
|
32.48 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
June Reilo Mørch |
1998 |
|
370 |
|
|
|
|
33.05 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Marie Juhl Jensen |
1996 |
|
367 |
|
|
|
|
33.14 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
|
357 |
|
|
|
|
33.42 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
357 |
|
|
|
|
33.43 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emilie Cathrin Haddeland |
1999 |
|
336 |
|
|
|
|
34.11 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Katrine Christensen |
1996 |
|
301 |
|
|
|
|
35.40 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Rikke Blach |
1997 |
|
300 |
|
|
|
|
35.42 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Emma Sofie Bull-Gjertsen |
1997 |
|
249 |
|
|
|
|
37.71 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Maria Andreasen |
1994 |
|
231 |
|
|
|
|
38.64 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Louise Bast Berg Aaby |
1998 |
|
143 |
|
|
|
|
45.28 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
17 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
20:40 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Olsson |
2001 |
|
597 |
|
|
|
|
28.18 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnéa Lundborg |
2000 |
|
547 |
|
|
|
|
29.01 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
540 |
|
|
|
|
29.14 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emily Lane |
2000 |
|
530 |
|
|
|
|
29.31 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Othine Ruenes |
2001 |
|
497 |
|
|
|
|
29.94 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
486 |
|
|
|
|
30.17 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Dina Svege |
2000 |
|
479 |
|
|
|
|
30.32 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
|
470 |
|
|
|
|
30.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
627 |
|
|
|
|
27.72 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alice Lindhé |
1999 |
|
624 |
|
|
|
|
27.76 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
550 |
|
|
|
|
28.96 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kesia Fodnestøl |
1999 |
|
527 |
|
|
|
|
29.37 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
525 |
|
|
|
|
29.41 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tina Kleven |
1998 |
|
511 |
|
|
|
|
29.68 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiril Fredrikke Rist Jens |
1994 |
|
506 |
|
|
|
|
29.77 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
481 |
|
|
|
|
30.27 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
09:33 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Konditor Bager |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
566 |
1:03.14 |
2:11.06 |
3:19.95 |
|
4:25.99 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
463 |
1:06.49 |
2:21.02 |
3:35.22 |
|
4:44.39 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
|
454 |
1:08.55 |
2:22.71 |
3:35.99 |
|
4:46.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
450 |
1:07.57 |
2:21.18 |
3:35.14 |
|
4:47.05 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Bonde |
2001 |
|
450 |
1:08.61 |
2:21.76 |
3:35.51 |
|
4:47.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Søren Wolf |
2000 |
|
447 |
1:06.31 |
2:19.99 |
3:35.58 |
|
4:47.72 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
405 |
1:10.68 |
2:28.76 |
3:44.20 |
|
4:57.24 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
405 |
1:10.67 |
2:28.25 |
3:44.46 |
|
4:57.36 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian Ajmi |
2001 |
|
404 |
1:09.69 |
2:25.72 |
3:41.90 |
|
4:57.52 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
404 |
1:06.82 |
2:22.01 |
3:39.63 |
|
4:57.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Magnus Geijer Hovin |
2001 |
|
378 |
1:10.35 |
2:28.91 |
3:47.18 |
|
5:04.28 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
328 |
1:15.00 |
2:37.61 |
4:00.50 |
|
5:18.91 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oliver Høyer |
2000 |
|
326 |
1:14.32 |
2:38.25 |
4:00.53 |
|
5:19.51 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Paul Fevang |
2000 |
|
318 |
1:15.74 |
2:37.95 |
4:41.93 |
|
5:22.23 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jerlow Lytomt Jacobsen |
2001 |
|
313 |
1:16.80 |
2:38.78 |
4:02.20 |
|
5:24.01 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
262 |
1:20.48 |
2:48.80 |
4:19.27 |
|
5:43.58 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christoffer Juul Jensen |
2001 |
|
228 |
1:23.19 |
2:54.03 |
|
|
6:00.04 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Victor Borgen Elvensø |
2001 |
|
199 |
|
|
4:36.20 |
|
6:16.63 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Konditor Bager |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
699 |
59.59 |
2:02.65 |
3:05.91 |
|
4:07.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tor Leander |
1999 |
|
595 |
1:03.67 |
2:10.62 |
3:16.83 |
|
4:21.54 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Petter Turøy |
1999 |
|
587 |
1:02.93 |
2:09.87 |
3:17.25 |
|
4:22.72 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
|
566 |
1:03.22 |
2:11.04 |
3:19.62 |
|
4:25.98 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Jensen |
1998 |
|
557 |
1:03.16 |
2:10.73 |
3:18.95 |
|
4:27.41 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lasse Harde |
1998 |
|
527 |
1:03.60 |
2:13.78 |
3:23.56 |
|
4:32.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikolaj J. Jørgensen |
1998 |
|
506 |
1:05.32 |
2:14.89 |
3:25.29 |
|
4:36.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
502 |
1:06.26 |
2:18.16 |
3:29.09 |
|
4:36.89 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Magnus Ravndal |
1999 |
|
496 |
1:06.19 |
2:17.14 |
3:27.85 |
|
4:37.95 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
492 |
1:06.46 |
2:16.86 |
3:27.81 |
|
4:38.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
473 |
1:08.01 |
2:19.90 |
3:31.81 |
|
4:42.40 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
448 |
1:07.17 |
2:20.60 |
3:35.04 |
|
4:47.56 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
446 |
1:07.22 |
2:21.82 |
3:36.81 |
|
4:47.99 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
419 |
1:09.47 |
2:23.73 |
3:38.24 |
|
4:53.90 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
408 |
1:09.17 |
2:25.39 |
3:42.69 |
|
4:56.52 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emil Fiskå |
1999 |
|
390 |
1:09.69 |
2:25.73 |
3:43.76 |
|
5:00.97 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Thomas Gosvig |
1999 |
|
343 |
1:09.48 |
2:31.70 |
3:55.37 |
|
5:14.12 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Konditor Bager |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leander Paturel |
1996 |
|
448 |
1:05.65 |
2:19.07 |
3:34.38 |
|
4:47.48 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anthon Løbner |
1997 |
|
443 |
1:05.64 |
2:20.84 |
3:36.31 |
|
4:48.66 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Søren Mikkelsen |
1991 |
|
429 |
1:08.90 |
2:22.73 |
3:37.67 |
|
4:51.64 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Benjamin Jørgensen |
1996 |
|
397 |
1:09.37 |
2:25.73 |
3:43.18 |
|
4:59.32 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
09:33 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
10:15 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
496 |
1:10.76 |
2:26.73 |
3:44.64 |
|
5:01.60 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
490 |
1:12.15 |
2:29.87 |
3:47.44 |
|
5:02.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
487 |
55.62 |
1:34.80 |
2:27.19 |
|
5:03.58 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Stecher |
2003 |
|
457 |
1:14.56 |
2:36.88 |
3:55.52 |
|
5:09.90 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
|
425 |
1:15.55 |
2:38.80 |
4:00.97 |
|
5:17.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Hansen |
2002 |
|
401 |
1:12.90 |
2:36.93 |
4:01.09 |
|
5:23.87 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johanne Jørmeland |
2002 |
|
394 |
1:19.13 |
2:42.62 |
4:05.25 |
|
5:25.62 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
|
391 |
1:17.80 |
2:41.46 |
4:05.86 |
|
5:26.56 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ingrid Røyland |
2002 |
|
374 |
1:18.87 |
2:44.38 |
4:09.73 |
|
5:31.50 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
365 |
1:19.63 |
2:46.53 |
4:13.87 |
|
5:34.10 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nor Larsen Selvik |
2002 |
|
363 |
1:16.01 |
2:43.34 |
4:11.39 |
|
5:34.57 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilia Juhl Leiszner |
2002 |
|
351 |
1:18.35 |
2:46.92 |
4:13.18 |
|
5:38.57 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marikka Andersen |
2002 |
|
345 |
1:18.78 |
2:47.29 |
4:16.32 |
|
5:40.39 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kari Lærdal |
2003 |
|
337 |
1:22.86 |
2:50.41 |
4:17.92 |
|
5:43.07 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Viktoria Røyland |
2002 |
|
314 |
1:22.96 |
2:53.59 |
4:24.00 |
|
5:51.41 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Malin B Berg |
2002 |
|
307 |
1:20.58 |
2:52.99 |
4:26.14 |
|
5:53.82 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
307 |
1:21.50 |
2:52.18 |
4:24.19 |
|
5:53.95 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Zarah Heden Mortensen |
2002 |
|
283 |
1:27.61 |
3:01.37 |
4:33.47 |
|
6:03.40 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
|
246 |
1:31.52 |
3:10.93 |
4:50.89 |
|
6:20.90 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
|
245 |
2:16.61 |
3:56.74 |
5:34.65 |
|
6:21.29 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Rebecka Sutherland |
2003 |
|
177 |
1:39.26 |
|
5:22.25 |
|
7:04.72 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Line Mygdam |
2003 |
|
126 |
1:48.64 |
3:51.43 |
5:57.20 |
|
7:56.12 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Baxter |
2000 |
|
560 |
1:08.59 |
2:22.76 |
3:36.21 |
|
4:49.68 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Johannsen |
2001 |
|
548 |
1:08.84 |
2:22.84 |
3:37.97 |
|
4:51.84 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
|
532 |
1:10.32 |
2:26.17 |
3:41.11 |
|
4:54.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
527 |
1:10.22 |
2:25.82 |
3:41.38 |
|
4:55.64 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
523 |
1:09.48 |
2:25.17 |
3:41.52 |
|
4:56.34 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
|
505 |
1:12.21 |
2:29.18 |
3:45.39 |
|
4:59.86 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Bøgh Hald |
2001 |
|
499 |
1:10.14 |
2:27.41 |
3:44.58 |
|
5:01.04 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Dina Svege |
2000 |
|
488 |
1:08.37 |
2:25.40 |
3:44.41 |
|
5:03.23 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maja Meinert |
2001 |
|
454 |
1:12.96 |
2:31.81 |
3:52.98 |
|
5:10.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Celine Abrahamsen |
2001 |
|
450 |
1:11.72 |
2:31.71 |
3:51.99 |
|
5:11.56 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Othine Ruenes |
2001 |
|
442 |
1:13.66 |
2:32.89 |
3:55.01 |
|
5:13.39 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Astrid Yde |
2000 |
|
438 |
1:15.43 |
2:36.86 |
3:57.12 |
|
5:14.35 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
|
426 |
1:15.36 |
2:37.31 |
3:59.25 |
|
5:17.39 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
422 |
1:14.83 |
2:36.96 |
3:59.66 |
|
5:18.41 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kathrine Kristiansen |
2001 |
|
412 |
1:14.36 |
2:36.36 |
3:59.64 |
|
5:20.85 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathilde Hvass Olesen |
2001 |
|
406 |
1:10.74 |
2:34.81 |
3:59.12 |
|
5:22.50 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
|
405 |
1:15.41 |
2:37.94 |
4:01.62 |
|
5:22.79 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anne Rødseth |
2001 |
|
402 |
1:14.82 |
2:39.71 |
4:03.59 |
|
5:23.49 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hedvig Wathne |
2001 |
|
401 |
1:15.05 |
2:39.42 |
4:03.89 |
|
5:23.67 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
|
386 |
1:18.82 |
2:43.31 |
4:07.33 |
|
5:27.95 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lisa Torgersen |
2001 |
|
380 |
1:19.00 |
2:43.54 |
4:08.77 |
|
5:29.65 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Andrea Zanchetta |
2000 |
|
323 |
1:22.48 |
3:41.04 |
|
|
5:48.02 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kathrine Steffensen |
2001 |
|
291 |
1:21.91 |
2:54.22 |
4:27.71 |
|
6:00.45 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Camilla Outzen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Ekkofonden |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
513 |
1:09.80 |
2:26.40 |
3:43.51 |
|
4:58.22 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
465 |
1:14.07 |
2:33.46 |
3:52.57 |
|
5:08.27 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
462 |
1:10.28 |
2:29.08 |
3:49.60 |
|
5:08.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
450 |
1:12.19 |
2:30.73 |
3:51.10 |
|
5:11.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Ragnarsdottir |
1998 |
|
359 |
1:20.34 |
2:46.14 |
4:12.36 |
|
5:35.90 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
339 |
1:20.79 |
2:49.98 |
4:17.82 |
|
5:42.44 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marie Juhl Jensen |
1996 |
|
314 |
1:19.55 |
2:48.61 |
4:20.48 |
|
5:51.08 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katrine Christensen |
1996 |
|
307 |
1:23.77 |
2:55.25 |
4:26.53 |
|
5:53.70 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rikke Blach |
1997 |
|
274 |
1:24.07 |
2:57.25 |
4:32.92 |
|
6:07.45 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
10:15 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
10:59 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Supervin |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Hillesøy Torgers |
2002 |
|
301 |
40.76 |
1:28.51 |
2:19.09 |
|
3:09.42 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
298 |
42.35 |
1:31.65 |
2:20.88 |
|
3:09.98 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Kornum |
2003 |
|
222 |
47.72 |
1:41.67 |
2:36.72 |
|
3:29.45 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erik Sina |
2003 |
|
218 |
47.80 |
1:41.62 |
2:36.33 |
|
3:30.93 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christopher Z. Christense |
2003 |
|
207 |
48.46 |
1:43.50 |
2:40.21 |
|
3:34.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
199 |
47.81 |
1:44.48 |
2:42.34 |
|
3:37.33 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sander van der Pool |
2002 |
|
196 |
49.46 |
1:46.19 |
2:43.30 |
|
3:38.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Theis Dalgaard |
2004 |
|
180 |
50.29 |
1:47.90 |
2:47.47 |
|
3:44.83 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Antonsen |
2002 |
|
153 |
53.54 |
1:54.86 |
2:56.73 |
|
3:56.96 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jacob Toft |
2003 |
|
152 |
54.69 |
1:56.20 |
2:57.58 |
|
3:57.67 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Strøm Hansen |
2002 |
|
121 |
57.98 |
2:03.52 |
3:10.06 |
|
4:16.30 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
David Tuan V. Valbjørn |
2002 |
|
113 |
1:00.71 |
2:07.71 |
3:16.18 |
|
4:22.52 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johna Wågbø |
2004 |
|
111 |
1:00.51 |
2:08.86 |
3:16.29 |
|
4:23.50 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elias Fagervik |
2004 |
|
111 |
56.65 |
2:04.84 |
3:14.24 |
|
4:23.56 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valdemar D. Pedersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
David Kristensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
crawlben i start |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lucas Paturel |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Galsøe |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Armtag forbi hoften |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oscar Korvald |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. berø 150m |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Terkelsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. berø 100m |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sondre Eidesen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 armt. u/vand start |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Søren B. Carlsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. berø. 100m |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Supervin |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
557 |
35.21 |
1:14.36 |
1:54.18 |
|
2:34.36 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
|
556 |
36.11 |
1:16.05 |
1:55.83 |
|
2:34.41 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
476 |
36.42 |
1:18.12 |
1:59.93 |
|
2:42.63 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aslak Lindeland |
2000 |
|
434 |
37.60 |
1:20.18 |
2:04.88 |
|
2:47.69 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
410 |
38.17 |
1:22.20 |
2:06.66 |
|
2:50.89 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
404 |
38.37 |
1:22.49 |
2:06.70 |
|
2:51.77 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
370 |
40.13 |
1:26.28 |
2:12.31 |
|
2:56.79 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sebastian Ajmi |
2001 |
|
356 |
40.74 |
1:27.25 |
2:13.10 |
|
2:59.16 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Andreas Grønkjær Frost |
2001 |
|
350 |
38.70 |
1:25.00 |
2:12.98 |
|
3:00.13 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sebastian Thorsen |
2001 |
|
346 |
38.02 |
1:23.89 |
2:12.56 |
|
3:00.81 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lasse Jensen |
2000 |
|
326 |
40.16 |
1:27.49 |
2:16.02 |
|
3:04.36 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
319 |
41.75 |
1:29.42 |
2:17.87 |
|
3:05.73 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
309 |
42.50 |
1:30.35 |
2:19.72 |
|
3:07.77 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oliver Høyer |
2000 |
|
287 |
43.89 |
1:32.98 |
2:23.29 |
|
3:12.34 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sebastian Dogger |
2001 |
|
274 |
43.44 |
1:33.08 |
2:23.75 |
|
3:15.38 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Victor Sande |
2001 |
|
238 |
45.08 |
1:36.83 |
2:30.69 |
|
3:24.91 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Stefan Asger Uth |
2001 |
|
168 |
49.27 |
1:49.03 |
2:49.14 |
|
3:49.76 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Supervin |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Pedersen |
1998 |
|
564 |
34.47 |
1:14.19 |
1:53.95 |
|
2:33.68 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
493 |
36.01 |
1:16.44 |
1:58.21 |
|
2:40.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
484 |
36.15 |
1:17.48 |
1:59.17 |
|
2:41.72 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sondre Henningsen |
1999 |
|
478 |
36.31 |
1:17.03 |
1:58.43 |
|
2:42.43 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
462 |
37.33 |
1:19.66 |
2:02.50 |
|
2:44.23 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julian Sebastian Solås |
1999 |
|
452 |
37.79 |
1:19.49 |
2:02.57 |
|
2:45.44 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Jensen |
1998 |
|
434 |
37.13 |
1:18.92 |
2:02.17 |
|
2:47.69 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
307 |
43.44 |
1:31.48 |
2:20.10 |
|
3:08.26 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Supervin |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Kjær |
1995 |
|
521 |
35.17 |
1:14.42 |
1:55.42 |
|
2:37.75 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
379 |
37.83 |
1:21.44 |
2:06.85 |
|
2:55.48 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Esben Jepsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
10:59 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:41 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Cykelspecialisten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrea Berg |
2004 |
|
265 |
49.53 |
1:46.57 |
2:42.78 |
|
3:36.40 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
262 |
48.49 |
1:46.77 |
2:42.84 |
|
3:37.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
|
261 |
50.25 |
1:46.22 |
2:43.12 |
|
3:37.57 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
|
167 |
55.24 |
2:01.52 |
3:06.67 |
|
4:12.29 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Agnes Bryne Narvestad |
2004 |
|
141 |
1:00.45 |
2:09.52 |
3:18.89 |
|
4:27.02 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Cykelspecialisten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
455 |
41.80 |
1:28.17 |
2:15.41 |
|
3:00.74 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
452 |
40.72 |
1:26.89 |
2:13.84 |
|
3:01.23 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
434 |
43.88 |
1:30.95 |
2:17.73 |
|
3:03.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
423 |
42.46 |
1:30.06 |
2:17.48 |
|
3:05.18 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
396 |
44.10 |
1:33.97 |
2:23.10 |
|
3:09.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Embla Gudbrandsen |
2002 |
|
349 |
44.92 |
1:35.34 |
2:26.89 |
|
3:17.53 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalije Kristensen |
2002 |
|
345 |
45.34 |
1:35.98 |
2:27.53 |
|
3:18.28 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Malin B Berg |
2002 |
|
329 |
45.30 |
1:36.73 |
2:29.83 |
|
3:21.33 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marikka Andersen |
2002 |
|
328 |
46.14 |
1:37.40 |
2:29.99 |
|
3:21.66 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
324 |
44.96 |
1:36.26 |
2:28.52 |
|
3:22.50 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Annie Musholm |
2002 |
|
318 |
45.74 |
1:37.20 |
2:30.94 |
|
3:23.63 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
|
307 |
46.97 |
1:39.49 |
2:33.15 |
|
3:26.06 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Louise Sutherland |
2002 |
|
294 |
47.04 |
1:41.22 |
2:35.59 |
|
3:29.07 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kari Lærdal |
2003 |
|
280 |
48.92 |
1:44.45 |
2:39.48 |
|
3:32.58 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Adele Bjørnevåg |
2003 |
|
279 |
45.99 |
1:40.06 |
2:36.48 |
|
3:32.84 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nor Larsen Selvik |
2002 |
|
277 |
43.70 |
1:36.78 |
2:34.65 |
|
3:33.20 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Troldborg |
2003 |
|
277 |
49.14 |
1:43.23 |
2:39.08 |
|
3:33.23 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ida Sund |
2002 |
|
274 |
48.20 |
1:42.32 |
2:38.80 |
|
3:34.14 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofie Aastrup |
2002 |
|
272 |
48.18 |
1:43.21 |
2:39.10 |
|
3:34.57 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Freja Romanski |
2003 |
|
271 |
48.48 |
1:43.52 |
2:39.76 |
|
3:34.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Marta Woroniecka |
2003 |
|
246 |
51.72 |
1:48.50 |
2:45.58 |
|
3:41.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mathilde Tilsted Hansen |
2003 |
|
240 |
50.21 |
1:47.90 |
2:45.78 |
|
3:43.75 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Cecilie Prior |
2002 |
|
239 |
50.40 |
1:48.05 |
2:46.77 |
|
3:43.97 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
228 |
50.62 |
1:49.27 |
2:48.69 |
|
3:47.49 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Malin Frøiland Pettersen |
2003 |
|
228 |
49.21 |
1:47.55 |
2:47.97 |
|
3:47.62 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
227 |
51.43 |
1:49.80 |
2:48.90 |
|
3:47.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Aud Sofie Danielsen |
2002 |
|
222 |
51.04 |
1:50.42 |
2:50.25 |
|
3:49.58 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emilia Juhl Leiszner |
2002 |
|
212 |
51.72 |
1:51.25 |
2:52.34 |
|
3:53.03 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mathea Slettevold |
2003 |
|
211 |
54.49 |
1:54.66 |
2:55.74 |
|
3:53.37 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Pernille Christensen |
2003 |
|
211 |
52.67 |
1:53.68 |
2:55.14 |
|
3:53.57 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sofia Bak |
2002 |
|
210 |
54.40 |
1:54.17 |
2:54.29 |
|
3:53.79 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Line Mygdam |
2003 |
|
201 |
55.27 |
1:57.18 |
2:57.93 |
|
3:57.32 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Mille Winther |
2003 |
|
197 |
55.30 |
1:56.83 |
2:58.65 |
|
3:59.03 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Camilla Falck |
2003 |
|
195 |
54.63 |
1:56.71 |
2:59.29 |
|
3:59.63 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Andreas Wågbø |
2003 |
|
193 |
54.23 |
1:55.95 |
2:58.95 |
|
4:00.65 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Erle Marie Aartun van der |
2002 |
|
192 |
53.89 |
1:56.07 |
2:58.67 |
|
4:00.72 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Thea L. Bæk Vinther |
2002 |
|
185 |
54.67 |
1:56.21 |
3:00.62 |
|
4:03.95 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
|
183 |
55.28 |
1:58.58 |
3:02.13 |
|
4:04.80 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
183 |
55.82 |
1:59.63 |
3:01.94 |
|
4:04.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Sofie M. Christensen |
2002 |
|
176 |
53.87 |
1:58.02 |
3:02.62 |
|
4:07.92 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Christine Nielsen |
2002 |
|
163 |
57.53 |
2:04.46 |
3:10.47 |
|
4:14.20 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Julie Bundgaard Madsen |
2002 |
|
133 |
1:01.69 |
2:12.61 |
3:23.83 |
|
4:32.23 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Jensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karen Pedersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 bensp. u/vand 150m |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mette Brandt Pedersen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. berø. 50m |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Zenia Christensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Cykelspecialisten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
579 |
37.45 |
1:19.77 |
2:03.06 |
|
2:46.81 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michelle Franow |
2001 |
|
521 |
39.26 |
1:23.04 |
2:08.08 |
|
2:52.78 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
474 |
41.28 |
1:27.72 |
2:13.68 |
|
2:58.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mette Baack |
2000 |
|
464 |
41.63 |
1:27.60 |
2:13.95 |
|
2:59.58 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla D. Hansen |
2000 |
|
443 |
42.14 |
1:28.97 |
2:15.64 |
|
3:02.46 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sille Ibsen |
2001 |
|
438 |
42.69 |
1:29.40 |
2:17.03 |
|
3:03.17 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
|
418 |
41.44 |
1:27.65 |
2:16.04 |
|
3:06.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebecca Haahr Pallesen |
2000 |
|
414 |
42.61 |
1:30.06 |
2:19.12 |
|
3:06.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
382 |
43.46 |
1:32.80 |
2:24.09 |
|
3:11.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Rye |
2001 |
|
365 |
44.67 |
1:34.16 |
2:25.22 |
|
3:14.64 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
364 |
44.00 |
1:34.01 |
2:25.16 |
|
3:14.75 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Signe Christensen |
2001 |
|
364 |
45.01 |
1:34.45 |
2:24.85 |
|
3:14.75 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
|
330 |
45.76 |
1:37.33 |
2:29.34 |
|
3:21.13 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marie Kæseler Nielsen |
2000 |
|
328 |
46.97 |
1:38.51 |
2:30.81 |
|
3:21.70 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hedvig Wathne |
2001 |
|
306 |
46.43 |
1:39.82 |
2:33.86 |
|
3:26.30 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
297 |
46.55 |
1:40.36 |
2:33.66 |
|
3:28.43 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nanna Sund |
2000 |
|
290 |
46.95 |
1:39.97 |
2:34.63 |
|
3:29.99 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
|
287 |
48.06 |
1:41.78 |
2:36.98 |
|
3:30.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Martine Hansen Eigeland |
2001 |
|
242 |
50.04 |
1:47.64 |
2:46.37 |
|
3:42.94 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anine B. Mariegaard |
2001 |
|
167 |
53.12 |
1:56.82 |
3:04.21 |
|
4:12.58 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nanna Eriksen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Cykelspecialisten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiril Fredrikke Rist Jens |
1994 |
|
580 |
36.13 |
1:18.83 |
2:03.02 |
|
2:46.77 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maren Øie |
1997 |
|
494 |
40.13 |
1:24.32 |
2:09.95 |
|
2:55.94 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
|
432 |
42.43 |
1:29.75 |
2:16.74 |
|
3:03.98 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hedda Othilie Hagen |
1999 |
|
416 |
41.07 |
1:27.62 |
2:16.45 |
|
3:06.26 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anette Damsgaard |
1996 |
|
410 |
43.66 |
1:31.35 |
2:19.93 |
|
3:07.11 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Josephine Frede Bundgaard |
1997 |
|
409 |
41.63 |
1:30.70 |
2:19.17 |
|
3:07.27 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
|
388 |
40.50 |
1:29.17 |
2:20.17 |
|
3:10.64 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katrine E. Andersen |
1999 |
|
282 |
46.41 |
1:37.89 |
2:34.58 |
|
3:32.04 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hedda Nes |
1999 |
|
248 |
48.98 |
1:44.95 |
2:43.92 |
|
3:41.17 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:41 |
|
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Lundgård Autoteknik |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
449 |
30.31 |
|
|
|
1:05.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joachim Hjertmann |
2002 |
|
257 |
34.99 |
|
|
|
1:18.27 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
255 |
35.57 |
|
|
|
1:18.47 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
|
230 |
37.78 |
|
|
|
1:21.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
206 |
37.49 |
|
|
|
1:24.31 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
193 |
39.36 |
|
|
|
1:26.18 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian Johannesen |
2003 |
|
187 |
38.46 |
|
|
|
1:27.07 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
180 |
39.47 |
|
|
|
1:28.12 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Øyvind Jr. Sigvaldsen |
2004 |
|
179 |
37.92 |
|
|
|
1:28.33 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Erik Sina |
2003 |
|
149 |
42.09 |
|
|
|
1:33.95 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oscar Korvald |
2002 |
|
124 |
41.44 |
|
|
|
1:39.65 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
119 |
45.07 |
|
|
|
1:41.12 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sondre Eidesen |
2002 |
|
111 |
43.65 |
|
|
|
1:43.64 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lars Hoff Vatland |
2003 |
|
103 |
43.68 |
|
|
|
1:46.04 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Fredrik Erasmus Bonderup |
2002 |
|
96 |
47.68 |
|
|
|
1:48.46 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jacob Toft |
2003 |
|
87 |
52.17 |
|
|
|
1:52.08 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
79 |
52.20 |
|
|
|
1:55.92 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Johna Wågbø |
2004 |
|
67 |
55.51 |
|
|
|
2:02.46 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lucas Søholm Hansen |
2004 |
|
32 |
1:10.33 |
|
|
|
2:35.67 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Lundgård Autoteknik |
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Lundgård Autoteknik |
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Lundgård Autoteknik |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
590 |
26.77 |
|
|
|
59.39 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Yde |
1996 |
|
498 |
29.24 |
|
|
|
1:02.83 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
484 |
29.50 |
|
|
|
1:03.44 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leander Paturel |
1996 |
|
438 |
29.44 |
|
|
|
1:05.57 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anthon Løbner |
1997 |
|
429 |
30.37 |
|
|
|
1:06.05 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
412 |
30.51 |
|
|
|
1:06.93 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Edvard Fagervik |
1997 |
|
381 |
29.44 |
|
|
|
1:08.68 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:10 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Lundgård Autoteknik |
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Lundgård Autoteknik |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
512 |
29.97 |
|
|
|
1:02.25 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tobias Åberg |
2000 |
|
506 |
29.05 |
|
|
|
1:02.49 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
|
431 |
30.78 |
|
|
|
1:05.93 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
427 |
30.90 |
|
|
|
1:06.14 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johan Reimer |
2000 |
|
409 |
30.25 |
|
|
|
1:07.07 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
385 |
30.89 |
|
|
|
1:08.45 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
366 |
32.13 |
|
|
|
1:09.59 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
|
341 |
32.06 |
|
|
|
1:11.27 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Lundgård Autoteknik |
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Lundgård Autoteknik |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
603 |
27.35 |
|
|
|
58.94 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Yde |
1996 |
|
533 |
27.88 |
|
|
|
1:01.43 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
482 |
28.67 |
|
|
|
1:03.52 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leander Paturel |
1996 |
|
469 |
29.56 |
|
|
|
1:04.11 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anthon Løbner |
1997 |
|
425 |
30.44 |
|
|
|
1:06.25 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Edvard Fagervik |
1997 |
|
366 |
29.87 |
|
|
|
1:09.60 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:10 |
|
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
13:36 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2015 |
Sponsor: DanBolig Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Hassing |
2004 |
|
135 |
46.94 |
|
|
|
1:48.96 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andrea Berg |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: DanBolig Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Stecher |
2003 |
|
483 |
33.04 |
|
|
|
1:11.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
462 |
34.69 |
|
|
|
1:12.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maren Heimsfter |
2002 |
|
400 |
35.26 |
|
|
|
1:15.95 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
320 |
38.46 |
|
|
|
1:21.81 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Sund |
2002 |
|
315 |
38.28 |
|
|
|
1:22.23 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viktoria Røyland |
2002 |
|
314 |
36.94 |
|
|
|
1:22.33 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
306 |
37.05 |
|
|
|
1:23.05 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
302 |
38.02 |
|
|
|
1:23.41 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ingrid Røyland |
2002 |
|
255 |
40.53 |
|
|
|
1:28.26 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
|
251 |
39.71 |
|
|
|
1:28.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
234 |
41.69 |
|
|
|
1:30.73 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Hansen |
2002 |
|
227 |
40.90 |
|
|
|
1:31.65 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
|
225 |
40.92 |
|
|
|
1:32.03 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Rom Weikert |
2002 |
|
203 |
42.48 |
|
|
|
1:35.11 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathilde Iversen |
2003 |
|
196 |
46.08 |
|
|
|
1:36.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Malin Frøiland Pettersen |
2003 |
|
166 |
42.88 |
|
|
|
1:41.73 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Andreas Wågbø |
2003 |
|
153 |
47.16 |
|
|
|
1:44.60 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Embla Gudbrandsen |
2002 |
|
148 |
49.17 |
|
|
|
1:45.76 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ida Troldborg |
2003 |
|
138 |
48.64 |
|
|
|
1:48.21 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Victoria Bjerre |
2003 |
|
119 |
51.66 |
|
|
|
1:53.52 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sofie M. Christensen |
2002 |
|
118 |
52.15 |
|
|
|
1:53.89 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aud Sofie Danielsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: DanBolig Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
625 |
30.78 |
|
|
|
1:05.46 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnéa Lundborg |
2000 |
|
579 |
31.20 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
|
562 |
31.39 |
|
|
|
1:07.82 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Swegmark |
2000 |
|
540 |
32.36 |
|
|
|
1:08.74 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
498 |
32.52 |
|
|
|
1:10.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lise Chevalier |
2000 |
|
443 |
34.16 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
399 |
34.42 |
|
|
|
1:16.03 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Christensen Blanch |
2000 |
|
395 |
34.43 |
|
|
|
1:16.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maja Meinert |
2001 |
|
387 |
34.58 |
|
|
|
1:16.79 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sille Ibsen |
2001 |
|
382 |
35.00 |
|
|
|
1:17.15 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
382 |
34.53 |
|
|
|
1:17.15 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helene Baxter |
2000 |
|
362 |
34.38 |
|
|
|
1:18.50 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
|
358 |
36.66 |
|
|
|
1:18.79 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
|
351 |
35.56 |
|
|
|
1:19.30 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathilde Hvass Olesen |
2001 |
|
308 |
36.98 |
|
|
|
1:22.89 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maria Kornum |
2001 |
|
304 |
37.08 |
|
|
|
1:23.17 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
|
303 |
37.30 |
|
|
|
1:23.27 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mette Baack |
2000 |
|
302 |
38.25 |
|
|
|
1:23.37 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
|
293 |
38.05 |
|
|
|
1:24.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anne Rødseth |
2001 |
|
279 |
36.80 |
|
|
|
1:25.58 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
|
269 |
38.69 |
|
|
|
1:26.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lisa Torgersen |
2001 |
|
253 |
40.46 |
|
|
|
1:28.48 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Andrea Zanchetta |
2000 |
|
233 |
40.70 |
|
|
|
1:30.89 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
204 |
39.84 |
|
|
|
1:34.96 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Helene Johnsen |
2001 |
|
163 |
44.87 |
|
|
|
1:42.39 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anine B. Mariegaard |
2001 |
|
148 |
43.28 |
|
|
|
1:45.63 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Anne Kopp Drewsen |
2001 |
|
117 |
51.30 |
|
|
|
1:54.22 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tonje Omland |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Steen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Arme ej synkron 7m |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: DanBolig Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
524 |
32.40 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
458 |
33.56 |
|
|
|
1:12.58 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Tollerup |
1998 |
|
445 |
34.50 |
|
|
|
1:13.29 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
427 |
33.23 |
|
|
|
1:14.31 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tina Kleven |
1998 |
|
405 |
34.30 |
|
|
|
1:15.63 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
394 |
33.91 |
|
|
|
1:16.32 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
367 |
34.55 |
|
|
|
1:18.12 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
|
343 |
35.93 |
|
|
|
1:19.90 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
333 |
36.84 |
|
|
|
1:20.74 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Andreasen |
1994 |
|
179 |
43.95 |
|
|
|
1:39.17 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Sofie Bull-Gjertsen |
1997 |
|
152 |
46.97 |
|
|
|
1:44.88 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Bryder vand eft. 15m |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
13:36 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:24 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: DanBolig Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Hassing |
2004 |
|
150 |
45.14 |
|
|
|
1:45.13 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: DanBolig Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
529 |
33.38 |
|
|
|
1:09.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Stecher |
2003 |
|
514 |
32.81 |
|
|
|
1:09.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maren Heimsfter |
2002 |
|
400 |
35.44 |
|
|
|
1:15.97 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
321 |
37.48 |
|
|
|
1:21.70 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
321 |
37.36 |
|
|
|
1:21.75 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
305 |
37.19 |
|
|
|
1:23.09 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viktoria Røyland |
2002 |
|
302 |
37.29 |
|
|
|
1:23.37 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Sund |
2002 |
|
292 |
38.92 |
|
|
|
1:24.35 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: DanBolig Hjørring |
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: DanBolig Hjørring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
549 |
32.19 |
|
|
|
1:08.33 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
466 |
32.73 |
|
|
|
1:12.20 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Tollerup |
1998 |
|
463 |
34.32 |
|
|
|
1:12.35 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
445 |
32.72 |
|
|
|
1:13.29 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tina Kleven |
1998 |
|
409 |
33.82 |
|
|
|
1:15.39 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
392 |
35.18 |
|
|
|
1:16.48 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
338 |
35.56 |
|
|
|
1:20.36 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Andreasen |
1994 |
|
158 |
44.60 |
|
|
|
1:43.48 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:24 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
13:42 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Kaj Kristensen El-instal. |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Kloster |
2002 |
|
368 |
36.19 |
1:15.62 |
1:56.00 |
|
2:36.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
298 |
39.54 |
1:22.10 |
2:05.97 |
|
2:47.44 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
293 |
40.68 |
1:23.92 |
2:06.81 |
|
2:48.41 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
285 |
39.68 |
1:23.12 |
2:07.59 |
|
2:49.96 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonas L. Werther |
2002 |
|
276 |
41.85 |
1:25.89 |
2:09.97 |
|
2:51.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stian Pettersen |
2003 |
|
269 |
39.80 |
1:24.22 |
2:10.03 |
|
2:53.32 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
|
199 |
45.16 |
1:34.18 |
2:23.13 |
|
3:11.59 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oscar Korvald |
2002 |
|
183 |
44.56 |
1:35.57 |
3:16.96 |
|
3:16.96 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
164 |
48.07 |
1:41.83 |
2:34.83 |
|
3:24.20 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
|
164 |
49.29 |
1:42.88 |
2:35.15 |
|
3:24.22 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Magnus Holm |
2004 |
|
77 |
1:01.78 |
2:08.94 |
3:16.77 |
|
4:22.61 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Terkelsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonas Stokkebø |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Kaj Kristensen El-instal. |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
521 |
32.42 |
1:07.21 |
1:43.20 |
|
2:19.05 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
495 |
32.57 |
1:07.80 |
1:44.56 |
|
2:21.47 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
493 |
33.37 |
1:09.22 |
1:45.37 |
|
2:21.61 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
436 |
35.28 |
1:12.25 |
1:50.36 |
|
2:27.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
433 |
34.33 |
1:12.28 |
1:51.07 |
|
2:27.84 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
396 |
36.60 |
1:15.31 |
1:53.94 |
|
2:32.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
380 |
35.75 |
1:15.24 |
1:55.64 |
|
2:34.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
345 |
36.68 |
1:17.06 |
1:58.54 |
|
2:39.54 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
342 |
37.86 |
1:19.34 |
1:59.78 |
|
2:40.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
331 |
37.63 |
1:19.93 |
2:01.87 |
|
2:41.71 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Grønkjær Frost |
2001 |
|
303 |
38.80 |
1:21.60 |
2:04.01 |
|
2:46.49 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
293 |
39.84 |
1:22.31 |
2:05.59 |
|
2:48.39 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
246 |
43.17 |
1:28.47 |
2:14.85 |
|
2:58.58 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Magnus Geijer Hovin |
2001 |
|
243 |
40.56 |
1:26.33 |
2:12.50 |
|
2:59.14 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Storgaard |
2001 |
|
238 |
41.66 |
2:14.63 |
3:01.39 |
|
3:00.58 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
199 |
44.44 |
1:34.53 |
3:11.39 |
|
3:11.39 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Kaj Kristensen El-instal. |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
505 |
33.00 |
1:08.47 |
1:44.50 |
|
2:20.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lasse Harde |
1998 |
|
471 |
33.77 |
1:10.75 |
1:47.35 |
|
2:23.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sander Schmidt |
1999 |
|
459 |
33.62 |
1:10.33 |
1:47.83 |
|
2:25.01 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
436 |
34.25 |
1:11.37 |
1:50.09 |
|
2:27.49 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Leander Bonderup |
1998 |
|
390 |
35.44 |
1:14.49 |
1:54.15 |
|
2:33.10 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
387 |
36.49 |
1:15.60 |
1:55.21 |
|
2:33.46 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ludvig Lind |
1998 |
|
379 |
36.52 |
1:15.33 |
1:54.65 |
|
2:34.62 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Magnus Ravndal |
1999 |
|
378 |
35.80 |
1:15.61 |
1:55.39 |
|
2:34.76 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thomas Kjær |
1998 |
|
359 |
35.84 |
1:15.49 |
1:56.88 |
|
2:37.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
307 |
38.95 |
1:21.42 |
2:03.83 |
|
2:45.80 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
268 |
40.63 |
1:25.09 |
2:09.71 |
|
2:53.57 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Kaj Kristensen El-instal. |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thomas Brustveit |
1993 |
|
556 |
31.74 |
1:06.22 |
1:41.33 |
|
2:16.03 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
13:42 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
13:42 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Tårs Slagterhus |
|
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Tårs Slagterhus |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
513 |
37.30 |
1:16.31 |
1:55.82 |
|
2:34.90 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
477 |
38.04 |
1:17.91 |
1:59.10 |
|
2:38.67 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
|
441 |
39.33 |
1:20.34 |
2:01.84 |
|
2:42.87 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
422 |
38.63 |
1:21.14 |
2:03.95 |
|
2:45.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
399 |
39.66 |
1:22.51 |
2:05.48 |
|
2:48.46 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
395 |
40.75 |
1:24.83 |
2:07.90 |
|
2:49.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
388 |
40.18 |
1:23.11 |
2:07.24 |
|
2:49.99 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
388 |
41.95 |
1:25.60 |
2:09.41 |
|
2:50.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
375 |
38.54 |
1:22.29 |
2:07.64 |
|
2:51.95 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
343 |
40.90 |
1:26.18 |
2:13.22 |
|
2:57.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
338 |
42.37 |
1:27.49 |
2:13.82 |
|
2:58.00 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
335 |
43.10 |
1:28.32 |
2:14.47 |
|
2:58.49 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lærke Asmussen |
2003 |
|
320 |
41.78 |
1:29.13 |
2:15.73 |
|
3:01.24 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Louise Sutherland |
2002 |
|
308 |
41.82 |
2:18.33 |
3:03.69 |
|
3:03.69 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Michelle Philipsen |
2003 |
|
293 |
44.05 |
1:31.03 |
2:19.45 |
|
3:06.62 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Line Pedersen |
2003 |
|
291 |
43.85 |
1:30.91 |
2:20.51 |
|
3:07.01 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
|
289 |
45.71 |
1:32.51 |
2:20.77 |
|
3:07.43 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
|
268 |
47.18 |
1:35.68 |
2:23.95 |
|
3:12.19 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ida Rom Weikert |
2002 |
|
263 |
|
|
|
|
3:13.50 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Johanne Jørmeland |
2002 |
|
257 |
47.20 |
1:37.18 |
2:27.24 |
|
3:14.98 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Freja Romanski |
2003 |
|
249 |
46.42 |
1:37.32 |
2:28.13 |
|
3:16.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofie Lindstrøm Larsen |
2003 |
|
246 |
48.06 |
1:40.33 |
2:30.81 |
|
3:17.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mathilde Iversen |
2003 |
|
240 |
48.21 |
1:39.88 |
2:31.29 |
|
3:19.49 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Josefine T.k Pedersen |
2002 |
|
195 |
53.58 |
1:48.50 |
2:44.23 |
|
3:33.73 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Malin Frøiland Pettersen |
2003 |
|
175 |
50.84 |
|
|
|
3:41.75 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Karen Pedersen |
2002 |
|
143 |
54.29 |
1:55.79 |
2:56.42 |
|
3:57.05 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Laura Houbak |
2003 |
|
102 |
59.57 |
2:07.51 |
3:16.77 |
|
4:24.68 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nanna Bak |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 artag på mave 100m |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Tårs Slagterhus |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emily Lane |
2000 |
|
537 |
36.24 |
1:14.98 |
1:53.79 |
|
2:32.62 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
525 |
36.79 |
1:15.90 |
1:55.66 |
|
2:33.70 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
476 |
37.91 |
1:18.31 |
1:58.90 |
|
2:38.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
455 |
38.72 |
1:20.07 |
2:01.23 |
|
2:41.20 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
|
455 |
37.64 |
1:18.53 |
2:00.51 |
|
2:41.28 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Line Johannsen |
2001 |
|
443 |
37.79 |
1:18.97 |
2:00.95 |
|
2:42.69 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marie Hinna |
2000 |
|
437 |
37.79 |
1:19.40 |
2:01.46 |
|
2:43.44 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
436 |
37.56 |
1:18.70 |
2:01.20 |
|
2:43.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Michelle Franow |
2001 |
|
429 |
37.90 |
1:19.55 |
2:01.79 |
|
2:44.46 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
417 |
38.62 |
1:20.67 |
2:03.80 |
|
2:46.02 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
412 |
39.59 |
1:21.43 |
2:04.57 |
|
2:46.59 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Hvass Olesen |
2001 |
|
386 |
40.13 |
1:23.11 |
2:06.90 |
|
2:50.32 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Viborg Larsen |
2001 |
|
361 |
40.85 |
1:24.77 |
2:09.69 |
|
2:54.15 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nanna Sund |
2000 |
|
344 |
40.85 |
1:24.76 |
2:11.21 |
|
2:56.95 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
|
337 |
42.78 |
1:28.18 |
2:13.63 |
|
2:58.17 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
288 |
43.11 |
1:31.23 |
2:19.39 |
|
3:07.65 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
247 |
46.50 |
1:38.08 |
2:29.09 |
|
3:17.72 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Josephine Strøm Hansen |
2000 |
|
205 |
49.56 |
1:43.55 |
2:38.10 |
|
3:30.28 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maria Kornum |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Tårs Slagterhus |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lenette Nielsen |
1997 |
|
523 |
35.75 |
1:14.46 |
1:53.90 |
|
2:33.98 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
464 |
37.99 |
1:18.14 |
1:59.68 |
|
2:40.15 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
|
459 |
37.91 |
1:18.17 |
2:00.36 |
|
2:40.80 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
437 |
37.28 |
1:18.53 |
2:01.16 |
|
2:43.45 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
436 |
37.70 |
1:19.06 |
2:01.71 |
|
2:43.60 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
432 |
39.91 |
1:21.01 |
2:03.01 |
|
2:44.10 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Caroline Christensen |
1999 |
|
429 |
39.70 |
1:20.33 |
2:02.58 |
|
2:44.40 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Ragnarsdottir |
1998 |
|
368 |
40.00 |
1:23.46 |
2:07.95 |
|
2:53.01 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
|
331 |
42.46 |
1:27.38 |
2:14.10 |
|
2:59.25 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marie Juhl Jensen |
1996 |
|
251 |
46.03 |
1:37.33 |
2:27.71 |
|
3:16.54 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maria Andreasen |
1994 |
|
198 |
48.86 |
1:42.60 |
2:38.22 |
|
3:32.69 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rikke Blach |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
13:42 |
|
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:14 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2015 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
458 |
29.48 |
|
|
|
1:00.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Kloster |
2002 |
|
421 |
30.07 |
|
|
|
1:02.58 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joachim Hjertmann |
2002 |
|
367 |
31.74 |
|
|
|
1:05.47 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
324 |
33.02 |
|
|
|
1:08.27 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
323 |
32.68 |
|
|
|
1:08.33 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
311 |
33.29 |
|
|
|
1:09.20 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
296 |
33.35 |
|
|
|
1:10.32 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
295 |
33.81 |
|
|
|
1:10.46 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
|
291 |
34.18 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kristian Hillesøy Torgers |
2002 |
|
278 |
33.73 |
|
|
|
1:11.84 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
|
277 |
34.27 |
|
|
|
1:11.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christopher Z. Christense |
2003 |
|
271 |
34.49 |
|
|
|
1:12.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christian Kornum |
2003 |
|
268 |
34.84 |
|
|
|
1:12.71 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikolai Sander |
2003 |
|
266 |
34.51 |
|
|
|
1:12.86 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Stian Pettersen |
2003 |
|
266 |
34.89 |
|
|
|
1:12.92 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
260 |
35.77 |
|
|
|
1:13.46 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jonas L. Werther |
2002 |
|
257 |
34.92 |
|
|
|
1:13.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sondre Eidesen |
2002 |
|
254 |
35.58 |
|
|
|
1:13.98 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
242 |
36.50 |
|
|
|
1:15.20 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Øyvind Jr. Sigvaldsen |
2004 |
|
231 |
36.12 |
|
|
|
1:16.41 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
|
217 |
36.72 |
|
|
|
1:18.04 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonas Stokkebø |
2002 |
|
215 |
38.10 |
|
|
|
1:18.26 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sander van der Pool |
2002 |
|
204 |
37.49 |
|
|
|
1:19.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Elias Fagervik |
2004 |
|
197 |
37.73 |
|
|
|
1:20.54 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Theis Dalgaard |
2004 |
|
192 |
37.92 |
|
|
|
1:21.26 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
190 |
38.96 |
|
|
|
1:21.57 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lars Hoff Vatland |
2003 |
|
188 |
38.42 |
|
|
|
1:21.75 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Fredrik Erasmus Bonderup |
2002 |
|
175 |
40.61 |
|
|
|
1:23.81 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
|
164 |
41.25 |
|
|
|
1:25.56 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
David Tuan V. Valbjørn |
2002 |
|
146 |
41.51 |
|
|
|
1:28.95 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Rasmus Antonsen |
2002 |
|
138 |
42.27 |
|
|
|
1:30.68 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sander Vatland |
2004 |
|
133 |
41.33 |
|
|
|
1:31.74 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
125 |
44.95 |
|
|
|
1:33.76 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Jacob Toft |
2003 |
|
125 |
46.79 |
|
|
|
1:33.81 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Andreas Strøm Hansen |
2002 |
|
117 |
43.21 |
|
|
|
1:35.87 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Johna Wågbø |
2004 |
|
115 |
45.41 |
|
|
|
1:36.43 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Mads Galsøe |
2004 |
|
90 |
49.40 |
|
|
|
1:44.63 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Søren B. Carlsen |
2003 |
|
77 |
51.67 |
|
|
|
1:49.81 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
David Kristensen |
2003 |
|
73 |
1:52.23 |
|
|
|
1:52.23 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Magnus Holm |
2004 |
|
66 |
55.51 |
|
|
|
1:55.91 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Lucas Søholm Hansen |
2004 |
|
58 |
54.92 |
|
|
|
2:00.62 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valdemar D. Pedersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian Johannesen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Erik Sina |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
522 |
28.30 |
|
|
|
58.26 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Reimer |
2000 |
|
495 |
28.33 |
|
|
|
59.27 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
494 |
28.62 |
|
|
|
59.33 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Søren Wolf |
2000 |
|
476 |
28.84 |
|
|
|
1:00.05 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Boldrup Birn |
2000 |
|
468 |
28.87 |
|
|
|
1:00.41 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aslak Lindeland |
2000 |
|
467 |
29.14 |
|
|
|
1:00.44 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
460 |
29.27 |
|
|
|
1:00.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
440 |
29.79 |
|
|
|
1:01.66 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christian Bonde |
2001 |
|
433 |
30.57 |
|
|
|
1:01.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
426 |
30.16 |
|
|
|
1:02.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
|
414 |
29.64 |
|
|
|
1:02.91 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malthe Levisen |
2001 |
|
413 |
30.42 |
|
|
|
1:02.99 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
391 |
30.28 |
|
|
|
1:04.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
381 |
31.29 |
|
|
|
1:04.68 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
|
379 |
30.75 |
|
|
|
1:04.79 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Simon Andersen |
2000 |
|
363 |
31.06 |
|
|
|
1:05.72 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Magnus Geijer Hovin |
2001 |
|
349 |
31.36 |
|
|
|
1:06.60 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sebastian Ajmi |
2001 |
|
347 |
32.53 |
|
|
|
1:06.72 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Andreas Grønkjær Frost |
2001 |
|
339 |
32.16 |
|
|
|
1:07.23 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
337 |
31.87 |
|
|
|
1:07.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
337 |
31.82 |
|
|
|
1:07.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oliver Høyer |
2000 |
|
333 |
32.15 |
|
|
|
1:07.64 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
330 |
32.13 |
|
|
|
1:07.86 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
328 |
32.77 |
|
|
|
1:07.96 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
David Johansen |
2001 |
|
320 |
32.21 |
|
|
|
1:08.53 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
|
304 |
|
|
|
|
1:09.76 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sebastian Dogger |
2001 |
|
296 |
33.45 |
|
|
|
1:10.34 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Mikkel Albrechtsen |
2000 |
|
293 |
34.30 |
|
|
|
1:10.61 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sebastian Thorsen |
2001 |
|
283 |
33.32 |
|
|
|
1:11.38 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Magnus Rundstrøm |
2001 |
|
269 |
33.48 |
|
|
|
1:12.64 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
267 |
34.03 |
|
|
|
1:12.77 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Paul Fevang |
2000 |
|
263 |
35.28 |
|
|
|
1:13.15 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jerlow Lytomt Jacobsen |
2001 |
|
263 |
35.34 |
|
|
|
1:13.19 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Rasmus Storgaard |
2001 |
|
262 |
34.28 |
|
|
|
1:13.24 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Joakim Kopp Drewsen |
2000 |
|
229 |
36.19 |
|
|
|
1:16.66 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Stefan Asger Uth |
2001 |
|
218 |
37.18 |
|
|
|
1:17.94 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Victor Borgen Elvensø |
2001 |
|
211 |
37.28 |
|
|
|
1:18.79 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Christoffer Juul Jensen |
2001 |
|
209 |
35.71 |
|
|
|
1:19.00 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Mikki Hagos |
2000 |
|
200 |
38.56 |
|
|
|
1:20.18 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lawrence Langley |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Pedersen |
1998 |
|
578 |
27.14 |
|
|
|
56.29 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Jensen |
1998 |
|
553 |
27.40 |
|
|
|
57.12 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tor Leander |
1999 |
|
553 |
27.87 |
|
|
|
57.12 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
548 |
27.62 |
|
|
|
57.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jens Petter Turøy |
1999 |
|
541 |
27.51 |
|
|
|
57.56 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sondre Henningsen |
1999 |
|
536 |
27.87 |
|
|
|
57.73 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sander Schmidt |
1999 |
|
526 |
28.10 |
|
|
|
58.09 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
|
513 |
27.96 |
|
|
|
58.59 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Leander Bonderup |
1998 |
|
512 |
27.96 |
|
|
|
58.60 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nikolaj J. Jørgensen |
1998 |
|
503 |
28.23 |
|
|
|
58.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Martin Larsen |
1998 |
|
493 |
27.91 |
|
|
|
59.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
|
475 |
28.61 |
|
|
|
1:00.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
|
475 |
28.99 |
|
|
|
1:00.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
471 |
28.79 |
|
|
|
1:00.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
460 |
29.80 |
|
|
|
1:00.75 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Thomas Kjær |
1998 |
|
458 |
28.98 |
|
|
|
1:00.85 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
452 |
29.50 |
|
|
|
1:01.09 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
449 |
29.16 |
|
|
|
1:01.26 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
447 |
29.12 |
|
|
|
1:01.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
447 |
29.57 |
|
|
|
1:01.34 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
441 |
29.18 |
|
|
|
1:01.60 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jakob Vingborg |
1998 |
|
432 |
29.57 |
|
|
|
1:02.05 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Julian Sebastian Solås |
1999 |
|
431 |
29.89 |
|
|
|
1:02.08 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
429 |
29.72 |
|
|
|
1:02.19 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Rasmus Hoffmann Jørgensen |
1998 |
|
428 |
29.26 |
|
|
|
1:02.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Thomas Gosvig |
1999 |
|
426 |
29.79 |
|
|
|
1:02.32 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ludvig Lind |
1998 |
|
415 |
30.41 |
|
|
|
1:02.89 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
409 |
29.81 |
|
|
|
1:03.16 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Anders Rosbjerg Larsen |
1999 |
|
395 |
30.33 |
|
|
|
1:03.91 |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
382 |
31.22 |
|
|
|
1:04.62 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Kasper Livbjerg |
1998 |
|
379 |
30.64 |
|
|
|
1:04.80 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Jonas Lunden |
1999 |
|
368 |
30.98 |
|
|
|
1:05.41 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Mathias Flugt Sørensen |
1999 |
|
364 |
31.18 |
|
|
|
1:05.65 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Andreas Lea Monslaup |
1999 |
|
363 |
31.29 |
|
|
|
1:05.70 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Emil Fiskå |
1999 |
|
344 |
31.15 |
|
|
|
1:06.89 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Christos Varelakis |
1998 |
|
342 |
32.92 |
|
|
|
1:07.04 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emil Rihti Olsson |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
573 |
27.04 |
|
|
|
56.46 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Yde |
1996 |
|
569 |
27.37 |
|
|
|
56.58 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Edvard Fagervik |
1997 |
|
521 |
27.19 |
|
|
|
58.28 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
516 |
28.47 |
|
|
|
58.47 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Michael Kjær |
1995 |
|
513 |
27.56 |
|
|
|
58.58 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
511 |
27.57 |
|
|
|
58.65 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leander Paturel |
1996 |
|
466 |
28.84 |
|
|
|
1:00.47 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Esben Jepsen |
1997 |
|
444 |
28.94 |
|
|
|
1:01.45 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
437 |
29.55 |
|
|
|
1:01.79 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anthon Løbner |
1997 |
|
433 |
29.83 |
|
|
|
1:01.96 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Benjamin Jørgensen |
1996 |
|
421 |
29.27 |
|
|
|
1:02.55 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Magnus Vindheim Salmi |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Plaster på |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:14 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:40 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
461 |
29.82 |
|
|
|
1:00.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Kloster |
2002 |
|
441 |
29.54 |
|
|
|
1:01.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joachim Hjertmann |
2002 |
|
385 |
31.17 |
|
|
|
1:04.43 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
327 |
32.85 |
|
|
|
1:08.06 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
319 |
32.05 |
|
|
|
1:08.63 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
313 |
33.26 |
|
|
|
1:09.04 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
307 |
33.33 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
303 |
33.29 |
|
|
|
1:09.80 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Yde |
2000 |
|
538 |
28.49 |
|
|
|
57.66 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan Reimer |
2000 |
|
505 |
27.76 |
|
|
|
58.90 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Søren Wolf |
2000 |
|
495 |
28.61 |
|
|
|
59.29 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
486 |
28.57 |
|
|
|
59.66 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aslak Lindeland |
2000 |
|
458 |
29.36 |
|
|
|
1:00.82 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Boldrup Birn |
2000 |
|
443 |
28.91 |
|
|
|
1:01.51 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
436 |
29.70 |
|
|
|
1:01.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
426 |
30.39 |
|
|
|
1:02.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Pedersen |
1998 |
|
593 |
26.85 |
|
|
|
55.83 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tor Leander |
1999 |
|
564 |
27.78 |
|
|
|
56.76 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Petter Turøy |
1999 |
|
563 |
27.11 |
|
|
|
56.81 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Jensen |
1998 |
|
559 |
27.38 |
|
|
|
56.94 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
550 |
27.47 |
|
|
|
57.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sondre Henningsen |
1999 |
|
536 |
27.67 |
|
|
|
57.72 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sander Schmidt |
1999 |
|
512 |
27.70 |
|
|
|
58.63 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
|
467 |
29.01 |
|
|
|
1:00.43 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: BDO |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
604 |
27.04 |
|
|
|
55.49 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Yde |
1996 |
|
601 |
26.93 |
|
|
|
55.57 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
563 |
27.41 |
|
|
|
56.81 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Edvard Fagervik |
1997 |
|
526 |
27.28 |
|
|
|
58.09 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leander Paturel |
1996 |
|
494 |
27.96 |
|
|
|
59.32 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
481 |
27.68 |
|
|
|
59.86 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Michael Kjær |
1995 |
|
472 |
28.61 |
|
|
|
1:00.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Esben Jepsen |
1997 |
|
455 |
28.51 |
|
|
|
1:00.97 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:40 |
|
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:03 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Alm. Brand |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
330 |
36.19 |
|
|
|
1:15.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Astrid Hassing |
2004 |
|
226 |
39.41 |
|
|
|
1:25.46 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
|
211 |
40.86 |
|
|
|
1:27.46 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agnes Bryne Narvestad |
2004 |
|
196 |
40.95 |
|
|
|
1:29.49 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andrea Berg |
2004 |
|
168 |
44.58 |
|
|
|
1:34.18 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
|
161 |
43.20 |
|
|
|
1:35.64 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Zenia Christensen |
2005 |
|
132 |
49.47 |
|
|
|
1:42.16 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
|
122 |
48.67 |
|
|
|
1:44.76 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
101 |
52.98 |
|
|
|
1:51.68 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
84 |
53.34 |
|
|
|
1:58.59 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Alm. Brand |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Stecher |
2003 |
|
474 |
32.32 |
|
|
|
1:06.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
|
459 |
32.54 |
|
|
|
1:07.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
458 |
32.67 |
|
|
|
1:07.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
432 |
33.18 |
|
|
|
1:08.83 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
427 |
32.91 |
|
|
|
1:09.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
403 |
33.50 |
|
|
|
1:10.49 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Hansen |
2002 |
|
394 |
33.70 |
|
|
|
1:11.00 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maren Heimsfter |
2002 |
|
381 |
33.89 |
|
|
|
1:11.79 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
377 |
35.74 |
|
|
|
1:12.07 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
371 |
35.09 |
|
|
|
1:12.42 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nor Larsen Selvik |
2002 |
|
371 |
33.59 |
|
|
|
1:12.42 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
|
368 |
36.01 |
|
|
|
1:12.64 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ingrid Røyland |
2002 |
|
353 |
35.42 |
|
|
|
1:13.62 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
350 |
36.11 |
|
|
|
1:13.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
|
339 |
35.34 |
|
|
|
1:14.64 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Zarah Heden Mortensen |
2002 |
|
329 |
37.11 |
|
|
|
1:15.42 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Malin B Berg |
2002 |
|
328 |
36.02 |
|
|
|
1:15.43 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Amalije Kristensen |
2002 |
|
328 |
35.44 |
|
|
|
1:15.45 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
|
327 |
36.77 |
|
|
|
1:15.53 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
322 |
1:15.95 |
|
|
|
1:15.95 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Adele Bjørnevåg |
2003 |
|
317 |
35.73 |
|
|
|
1:16.33 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maibritt Christensen |
2003 |
|
317 |
36.68 |
|
|
|
1:16.34 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Viktoria Røyland |
2002 |
|
313 |
36.37 |
|
|
|
1:16.63 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Marta Woroniecka |
2003 |
|
312 |
35.88 |
|
|
|
1:16.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
308 |
36.54 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Marikka Andersen |
2002 |
|
307 |
36.74 |
|
|
|
1:17.12 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Andreas Wågbø |
2003 |
|
304 |
36.47 |
|
|
|
1:17.38 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Embla Gudbrandsen |
2002 |
|
297 |
37.33 |
|
|
|
1:18.02 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Aud Sofie Danielsen |
2002 |
|
292 |
37.97 |
|
|
|
1:18.48 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ida Sund |
2002 |
|
287 |
38.17 |
|
|
|
1:18.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kari Lærdal |
2003 |
|
287 |
37.06 |
|
|
|
1:18.91 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Michelle Philipsen |
2003 |
|
282 |
36.96 |
|
|
|
1:19.37 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
266 |
38.44 |
|
|
|
1:20.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emilia Juhl Leiszner |
2002 |
|
261 |
38.81 |
|
|
|
1:21.40 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Lærke Asmussen |
2003 |
|
256 |
39.12 |
|
|
|
1:21.92 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Ida Troldborg |
2003 |
|
252 |
37.62 |
|
|
|
1:22.38 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
|
251 |
38.92 |
|
|
|
1:22.47 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Erle Marie Aartun van der |
2002 |
|
245 |
40.68 |
|
|
|
1:23.15 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
|
243 |
38.83 |
|
|
|
1:23.43 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Sofia Bak |
2002 |
|
234 |
40.79 |
|
|
|
1:24.40 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Sofie Lindstrøm Larsen |
2003 |
|
233 |
39.14 |
|
|
|
1:24.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Mathilde Tilsted Hansen |
2003 |
|
231 |
38.21 |
|
|
|
1:24.78 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Thea L. Bæk Vinther |
2002 |
|
218 |
40.34 |
|
|
|
1:26.47 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
214 |
41.48 |
|
|
|
1:26.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
214 |
41.18 |
|
|
|
1:27.05 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
|
205 |
40.95 |
|
|
|
1:28.20 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Pernille Christensen |
2003 |
|
200 |
39.97 |
|
|
|
1:28.93 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Mille Winther |
2003 |
|
197 |
43.44 |
|
|
|
1:29.48 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Josefine T.k Pedersen |
2002 |
|
193 |
43.23 |
|
|
|
1:30.04 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Victoria Bjerre |
2003 |
|
189 |
41.85 |
|
|
|
1:30.71 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Rebecka Sutherland |
2003 |
|
187 |
43.47 |
|
|
|
1:30.97 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Julie Bundgaard Madsen |
2002 |
|
185 |
43.77 |
|
|
|
1:31.33 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Mathea Slettevold |
2003 |
|
174 |
45.98 |
|
|
|
1:33.20 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Emma Jensen |
2003 |
|
160 |
46.14 |
|
|
|
1:35.74 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Karen Pedersen |
2002 |
|
157 |
44.77 |
|
|
|
1:36.51 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Camilla Falck |
2003 |
|
155 |
46.14 |
|
|
|
1:36.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Laura Houbak |
2003 |
|
138 |
46.00 |
|
|
|
1:40.71 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Christine Nielsen |
2002 |
|
117 |
48.95 |
|
|
|
1:46.31 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Mette Brandt Pedersen |
2003 |
|
115 |
49.87 |
|
|
|
1:46.96 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Zenia Christensen |
2003 |
|
99 |
52.68 |
|
|
|
1:52.30 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Annie Musholm |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johanne Jørmeland |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nanna Bak |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Alm. Brand |
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Alm. Brand |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
656 |
29.30 |
|
|
|
59.91 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alice Lindhé |
1999 |
|
621 |
29.60 |
|
|
|
1:01.03 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
|
586 |
29.86 |
|
|
|
1:02.22 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
572 |
29.97 |
|
|
|
1:02.72 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiril Fredrikke Rist Jens |
1994 |
|
535 |
30.66 |
|
|
|
1:04.12 |
Deltager ikke i finalen |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
522 |
31.19 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kesia Fodnestøl |
1999 |
|
513 |
31.26 |
|
|
|
1:05.03 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
510 |
30.79 |
|
|
|
1:05.16 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maren Øie |
1997 |
|
503 |
30.97 |
|
|
|
1:05.44 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tina Kleven |
1998 |
|
495 |
31.44 |
|
|
|
1:05.80 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
485 |
31.42 |
|
|
|
1:06.24 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
468 |
32.23 |
|
|
|
1:07.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
466 |
32.54 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Kristensen |
1998 |
|
440 |
32.27 |
|
|
|
1:08.42 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Caroline Beck |
1998 |
|
427 |
33.42 |
|
|
|
1:09.14 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maren Mæhre |
1996 |
|
411 |
32.86 |
|
|
|
1:10.00 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anne Tollerup |
1998 |
|
399 |
34.41 |
|
|
|
1:10.71 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anette Damsgaard |
1996 |
|
392 |
33.88 |
|
|
|
1:11.11 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helena Rasmussen |
1998 |
|
388 |
33.05 |
|
|
|
1:11.39 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Hedda Othilie Hagen |
1999 |
|
367 |
34.42 |
|
|
|
1:12.69 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
June Reilo Mørch |
1998 |
|
350 |
34.34 |
|
|
|
1:13.82 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
343 |
35.86 |
|
|
|
1:14.37 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Marie Juhl Jensen |
1996 |
|
327 |
34.57 |
|
|
|
1:15.56 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Josephine Frede Bundgaard |
1997 |
|
320 |
35.65 |
|
|
|
1:16.08 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Rikke Blach |
1997 |
|
302 |
37.22 |
|
|
|
1:17.54 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emilie Cathrin Haddeland |
1999 |
|
299 |
37.60 |
|
|
|
1:17.79 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Hedda Nes |
1999 |
|
298 |
37.33 |
|
|
|
1:17.94 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Sofie Bull-Gjertsen |
1997 |
|
252 |
39.05 |
|
|
|
1:22.40 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Louise Bast Berg Aaby |
1998 |
|
129 |
50.43 |
|
|
|
1:42.90 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:03 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:52 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Alm. Brand |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
344 |
36.26 |
|
|
|
1:14.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Astrid Hassing |
2004 |
|
239 |
39.11 |
|
|
|
1:23.83 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
|
214 |
40.39 |
|
|
|
1:26.93 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrea Berg |
2004 |
|
205 |
41.67 |
|
|
|
1:28.19 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Agnes Bryne Narvestad |
2004 |
|
199 |
41.34 |
|
|
|
1:29.18 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
|
148 |
43.75 |
|
|
|
1:38.38 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Zenia Christensen |
2005 |
|
133 |
1:41.77 |
|
|
|
1:41.77 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
|
127 |
48.60 |
|
|
|
1:43.57 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Alm. Brand |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Stecher |
2003 |
|
503 |
31.62 |
|
|
|
1:05.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
|
487 |
31.27 |
|
|
|
1:06.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
470 |
32.02 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
451 |
32.16 |
|
|
|
1:07.87 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
438 |
33.11 |
|
|
|
1:08.55 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Hansen |
2002 |
|
390 |
33.18 |
|
|
|
1:11.24 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
370 |
34.57 |
|
|
|
1:12.50 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maren Heimsfter |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Alm. Brand |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Olsson |
2001 |
|
651 |
28.81 |
|
|
|
1:00.07 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
561 |
30.97 |
|
|
|
1:03.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Swegmark |
2000 |
|
561 |
30.78 |
|
|
|
1:03.12 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emily Lane |
2000 |
|
560 |
30.33 |
|
|
|
1:03.15 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
559 |
31.15 |
|
|
|
1:03.18 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
554 |
30.40 |
|
|
|
1:03.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linnéa Lundborg |
2000 |
|
552 |
30.39 |
|
|
|
1:03.45 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Dina Svege |
2000 |
|
511 |
30.83 |
|
|
|
1:05.10 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Alm. Brand |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
665 |
28.69 |
|
|
|
59.64 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alice Lindhé |
1999 |
|
628 |
29.50 |
|
|
|
1:00.78 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
|
612 |
29.36 |
|
|
|
1:01.30 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kesia Fodnestøl |
1999 |
|
537 |
31.32 |
|
|
|
1:04.04 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
532 |
30.52 |
|
|
|
1:04.25 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
502 |
31.36 |
|
|
|
1:05.49 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maren Øie |
1997 |
|
489 |
31.28 |
|
|
|
1:06.09 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
488 |
31.93 |
|
|
|
1:06.12 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:52 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
19:26 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2015 |
Sponsor: Danacup Sportscenter |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aarhus Swim Herrer 1 21 |
2000 |
|
458 |
|
|
|
|
4:28.72 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
|
|
33.25 |
1:09.34 |
|
|
1:09.34 |
|
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
|
34.39 |
1:13.41 |
|
|
2:22.75 |
|
|
Magnus Mikkelsen |
2001 |
|
|
29.77 |
1:05.93 |
|
|
3:28.68 |
|
|
Johan Reimer |
2000 |
|
|
28.53 |
1:00.04 |
|
|
4:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
As 3 Drenge 1 21 |
2001 |
|
396 |
|
|
|
|
4:42.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Vestergaard |
2001 |
|
|
34.66 |
1:12.19 |
|
|
1:12.19 |
|
|
Thomas Schiby |
2001 |
|
|
36.33 |
1:21.28 |
|
|
2:33.47 |
|
|
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
|
30.60 |
1:06.18 |
|
|
3:39.65 |
|
|
Christian Bonde |
2001 |
|
|
30.61 |
1:02.50 |
|
|
4:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristiansand Sa G1 Jr.21 |
2000 |
|
369 |
|
|
|
|
4:48.85 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
|
33.21 |
1:07.78 |
|
|
1:07.78 |
|
|
Dennis Aateigen |
2001 |
|
|
38.06 |
1:22.04 |
|
|
2:29.82 |
|
|
Christoffer Lohne |
2001 |
|
|
32.71 |
1:11.17 |
|
|
3:40.99 |
|
|
Sebastian Dogger |
2001 |
|
|
32.02 |
1:07.86 |
|
|
4:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
As 3 Drenge 2 21 |
2000 |
|
360 |
|
|
|
|
4:51.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
|
36.41 |
1:16.48 |
|
|
1:16.48 |
|
|
Mads L. Werther |
2000 |
|
|
38.85 |
1:23.18 |
|
|
2:39.66 |
|
|
Rune Nørgaard |
2000 |
|
|
30.71 |
1:07.54 |
|
|
3:47.20 |
|
|
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
|
|
30.43 |
1:04.08 |
|
|
4:51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stavanger Sc Gutter 1 Gr1 |
2001 |
|
295 |
|
|
|
|
5:11.07 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Slettevold |
2002 |
|
|
38.12 |
1:20.91 |
|
|
1:20.91 |
|
|
Sebastian Thorsen |
2001 |
|
|
36.40 |
1:20.78 |
|
|
2:41.69 |
|
|
Kristian Hillesøy Torgers |
2002 |
|
|
36.58 |
1:22.07 |
|
|
4:03.76 |
|
|
Sebastian Ajmi |
2001 |
|
|
32.17 |
1:07.31 |
|
|
5:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
S68 1 Herrer 21 |
2000 |
|
275 |
|
|
|
|
5:18.74 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
|
40.77 |
1:22.86 |
|
|
1:22.86 |
|
|
Gustav Yde |
2000 |
|
|
37.11 |
1:20.13 |
|
|
2:42.99 |
|
|
Joakim Kopp Drewsen |
2000 |
|
|
38.85 |
1:23.57 |
|
|
4:06.56 |
|
|
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
|
|
34.46 |
1:12.18 |
|
|
5:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vejen Drenge 2 |
2000 |
|
216 |
|
|
|
|
5:45.13 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Sande |
2001 |
|
|
43.87 |
1:30.48 |
|
|
1:30.48 |
|
|
Magnus Rundstrøm |
2001 |
|
|
44.17 |
1:33.42 |
|
|
3:03.90 |
|
|
Nicklas Stølegaard |
2001 |
|
|
37.84 |
1:27.97 |
|
|
4:31.87 |
|
|
Mikkel Albrechtsen |
2000 |
|
|
36.49 |
1:13.26 |
|
|
5:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stavanger Sc Gutter 2 Gr1 |
2001 |
|
216 |
|
|
|
|
5:45.19 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øyvind Jr. Sigvaldsen |
2004 |
|
|
40.75 |
1:25.83 |
|
|
1:25.83 |
|
|
Magnus Geijer Hovin |
2001 |
|
|
44.25 |
1:37.64 |
|
|
3:03.47 |
|
|
Jerlow Lytomt Jacobsen |
2001 |
|
|
39.73 |
1:28.54 |
|
|
4:32.01 |
|
|
Stian Pettersen |
2003 |
|
|
34.41 |
1:13.18 |
|
|
5:45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stavanger Sc Gutter 3 Gr1 |
2000 |
|
187 |
|
|
|
|
6:02.27 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Sina |
2003 |
|
|
42.88 |
1:27.37 |
|
|
1:27.37 |
|
|
Sondre Eidesen |
2002 |
|
|
45.51 |
1:38.18 |
|
|
3:05.55 |
|
|
Oscar Korvald |
2002 |
|
|
44.09 |
1:43.38 |
|
|
4:48.93 |
|
|
Paul Fevang |
2000 |
|
|
34.56 |
1:13.34 |
|
|
6:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Yngre Junior Gutter 2 21 |
2002 |
|
163 |
|
|
|
|
6:18.77 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Paturel |
2004 |
|
|
47.69 |
1:38.46 |
|
|
1:38.46 |
|
|
Erlend Tregde |
2002 |
|
|
47.90 |
1:42.23 |
|
|
3:20.69 |
|
|
Martin Holteberg |
2003 |
|
|
36.94 |
1:22.02 |
|
|
4:42.71 |
|
|
Sander Vatland |
2004 |
|
|
42.90 |
1:36.06 |
|
|
6:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
As 3 Drenge 3 21 |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas L. Werther |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander van der Pool |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Z. Christense |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Horsens Drenge 3 21 |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aabybro Wild Pinguins 21 |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
fuld neddykket 100m |
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Danacup Sportscenter |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
19:26 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
19:54 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Invita Hjørring |
|
|
Løb 22, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Invita Hjørring |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
18 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
19:54 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
09:38 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Onside Sportspræmier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
415 |
32.71 |
1:08.38 |
1:42.62 |
|
2:16.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
310 |
34.50 |
1:13.39 |
1:53.38 |
|
2:30.66 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
301 |
35.20 |
1:15.43 |
1:54.54 |
|
2:32.15 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
299 |
34.42 |
1:14.32 |
1:55.57 |
|
2:32.44 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
|
272 |
36.90 |
1:18.36 |
1:59.70 |
|
2:37.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas L. Werther |
2002 |
|
268 |
36.00 |
1:16.72 |
1:58.20 |
|
2:38.07 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Stian Pettersen |
2003 |
|
261 |
36.44 |
1:18.32 |
2:00.25 |
|
2:39.42 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
259 |
35.21 |
1:16.28 |
1:58.32 |
|
2:39.82 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
253 |
37.68 |
1:21.59 |
2:03.52 |
|
2:41.24 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sondre Eidesen |
2002 |
|
252 |
36.79 |
1:18.16 |
2:01.81 |
|
2:41.29 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Øyvind Jr. Sigvaldsen |
2004 |
|
248 |
36.48 |
1:19.25 |
2:03.20 |
|
2:42.18 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oscar Korvald |
2002 |
|
244 |
35.60 |
1:17.94 |
2:01.51 |
|
2:43.17 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
225 |
37.19 |
1:20.33 |
2:05.09 |
|
2:47.51 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonas Stokkebø |
2002 |
|
216 |
38.99 |
1:21.07 |
2:06.19 |
|
2:49.98 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
|
215 |
38.85 |
1:23.38 |
2:08.11 |
|
2:50.25 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Erik Sina |
2003 |
|
208 |
36.91 |
1:19.46 |
2:06.01 |
|
2:51.97 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christian Kornum |
2003 |
|
199 |
37.74 |
1:22.75 |
2:09.26 |
|
2:54.50 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elias Fagervik |
2004 |
|
196 |
38.50 |
1:23.87 |
2:10.24 |
|
2:55.59 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
189 |
40.41 |
1:26.51 |
2:13.23 |
|
2:57.47 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
|
172 |
41.49 |
1:29.52 |
2:18.10 |
|
3:03.29 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jacob Toft |
2003 |
|
142 |
45.03 |
1:36.65 |
2:27.22 |
|
3:15.16 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
124 |
44.91 |
1:38.75 |
2:31.31 |
|
3:24.40 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sander Vatland |
2004 |
|
117 |
42.67 |
1:36.11 |
2:32.98 |
|
3:28.32 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Lucas Søholm Hansen |
2004 |
|
65 |
57.14 |
2:00.59 |
3:06.83 |
|
4:13.13 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Onside Sportspræmier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
559 |
28.49 |
59.76 |
1:32.59 |
|
2:03.80 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Yde |
2000 |
|
558 |
28.91 |
1:00.55 |
1:32.41 |
|
2:03.83 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
470 |
31.12 |
1:05.10 |
1:38.96 |
|
2:11.10 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Søren Wolf |
2000 |
|
461 |
30.24 |
1:04.04 |
1:37.94 |
|
2:12.00 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Bonde |
2001 |
|
430 |
31.87 |
1:06.05 |
1:41.02 |
|
2:15.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
417 |
30.68 |
1:05.87 |
1:41.41 |
|
2:16.50 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johan Reimer |
2000 |
|
402 |
30.00 |
1:04.90 |
1:41.75 |
|
2:18.13 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
400 |
31.85 |
1:07.13 |
1:42.56 |
|
2:18.36 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
390 |
31.23 |
1:06.33 |
1:43.08 |
|
2:19.57 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
359 |
32.99 |
1:10.09 |
1:48.39 |
|
2:23.50 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
358 |
33.36 |
1:09.91 |
1:48.30 |
|
2:23.56 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Magnus Geijer Hovin |
2001 |
|
355 |
32.33 |
1:09.41 |
1:47.78 |
|
2:24.05 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
|
348 |
32.96 |
1:10.35 |
1:47.90 |
|
2:24.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Andreas Grønkjær Frost |
2001 |
|
338 |
32.91 |
1:10.64 |
1:48.58 |
|
2:26.38 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
|
323 |
33.11 |
1:11.18 |
1:51.35 |
|
2:28.59 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
|
317 |
31.97 |
1:08.48 |
1:49.03 |
|
2:29.52 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oliver Høyer |
2000 |
|
313 |
32.99 |
1:10.75 |
1:50.34 |
|
2:30.09 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
298 |
32.72 |
1:11.23 |
1:53.48 |
|
2:32.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sebastian Dogger |
2001 |
|
293 |
34.14 |
1:13.56 |
1:53.71 |
|
2:33.43 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
David Johansen |
2001 |
|
287 |
34.49 |
1:15.20 |
1:55.36 |
|
2:34.61 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jerlow Lytomt Jacobsen |
2001 |
|
280 |
36.62 |
1:17.19 |
1:57.08 |
|
2:35.89 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Paul Fevang |
2000 |
|
280 |
35.50 |
1:16.04 |
1:57.14 |
|
2:35.91 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
|
271 |
|
1:15.03 |
1:55.43 |
|
2:37.44 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
259 |
35.62 |
1:16.76 |
1:58.47 |
|
2:40.01 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Victor Borgen Elvensø |
2001 |
|
188 |
39.39 |
1:24.89 |
2:13.02 |
|
2:57.98 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Christoffer Juul Jensen |
2001 |
|
164 |
37.54 |
1:28.39 |
2:16.28 |
|
3:06.29 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikki Hagos |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Onside Sportspræmier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tor Leander |
1999 |
|
570 |
29.06 |
59.97 |
1:32.00 |
|
2:02.96 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Petter Turøy |
1999 |
|
545 |
28.52 |
1:00.58 |
1:32.86 |
|
2:04.83 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Jensen |
1998 |
|
540 |
28.42 |
58.98 |
1:31.32 |
|
2:05.18 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sondre Henningsen |
1999 |
|
531 |
28.32 |
1:00.66 |
1:32.66 |
|
2:05.91 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Harde |
1998 |
|
494 |
30.58 |
1:03.63 |
1:37.16 |
|
2:08.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
481 |
30.03 |
1:03.30 |
1:37.08 |
|
2:10.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
|
480 |
29.59 |
1:02.76 |
1:36.80 |
|
2:10.21 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikolaj J. Jørgensen |
1998 |
|
471 |
30.10 |
1:03.52 |
1:37.21 |
|
2:11.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
|
470 |
30.94 |
1:04.97 |
1:39.01 |
|
2:11.16 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
467 |
30.23 |
1:03.89 |
1:38.69 |
|
2:11.46 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Magnus Ravndal |
1999 |
|
454 |
29.42 |
1:03.28 |
1:38.70 |
|
2:12.63 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
445 |
31.40 |
1:05.64 |
1:40.09 |
|
2:13.52 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
434 |
30.52 |
1:03.86 |
1:38.71 |
|
2:14.66 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
430 |
32.03 |
1:06.32 |
1:41.52 |
|
2:15.05 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
427 |
31.54 |
1:05.32 |
1:39.99 |
|
2:15.44 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Hoffmann Jørgensen |
1998 |
|
403 |
|
1:07.65 |
1:43.59 |
|
2:18.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
394 |
31.52 |
1:06.74 |
1:43.21 |
|
2:19.02 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anders Rosbjerg Larsen |
1999 |
|
375 |
31.95 |
1:07.71 |
1:44.53 |
|
2:21.37 |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Thomas Gosvig |
1999 |
|
368 |
32.17 |
1:09.23 |
1:46.69 |
|
2:22.23 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
367 |
31.98 |
1:07.78 |
1:44.95 |
|
2:22.40 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emil Fiskå |
1999 |
|
348 |
32.19 |
1:09.35 |
1:47.31 |
|
2:24.92 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Andreas Lea Monslaup |
1999 |
|
320 |
32.66 |
1:11.72 |
1:51.32 |
|
2:29.02 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mathias Flugt Sørensen |
1999 |
|
303 |
34.19 |
1:13.69 |
1:52.73 |
|
2:31.81 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Onside Sportspræmier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thomas Brustveit |
1993 |
|
569 |
27.75 |
59.42 |
1:31.59 |
|
2:03.03 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
473 |
29.48 |
1:02.77 |
1:38.03 |
|
2:10.84 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Edvard Fagervik |
1997 |
|
454 |
28.85 |
1:02.40 |
1:37.66 |
|
2:12.67 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Benjamin Jørgensen |
1996 |
|
388 |
31.41 |
1:06.77 |
1:43.32 |
|
2:19.75 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leander Paturel |
1996 |
|
268 |
26.71 |
1:11.51 |
1:56.81 |
|
2:38.07 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
09:38 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
10:18 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Hjørring Hallerne |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
347 |
37.23 |
1:18.28 |
2:00.56 |
|
2:40.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrea Berg |
2004 |
|
205 |
42.32 |
1:32.38 |
2:23.12 |
|
3:11.33 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Agnes Bryne Narvestad |
2004 |
|
199 |
40.91 |
1:31.39 |
2:23.25 |
|
3:13.29 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
112 |
53.44 |
1:52.97 |
2:53.95 |
|
3:53.75 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
81 |
52.66 |
1:56.99 |
3:09.97 |
|
4:20.75 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Hjørring Hallerne |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
561 |
32.80 |
1:07.77 |
1:42.93 |
|
2:16.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Stecher |
2003 |
|
475 |
32.84 |
1:10.24 |
1:48.45 |
|
2:24.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
|
436 |
34.20 |
1:12.72 |
1:52.04 |
|
2:28.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
423 |
34.78 |
1:13.00 |
1:52.42 |
|
2:30.42 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
404 |
34.78 |
1:14.40 |
1:53.53 |
|
2:32.72 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Hansen |
2002 |
|
401 |
33.21 |
1:11.09 |
1:52.36 |
|
2:33.17 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
387 |
35.06 |
1:14.29 |
1:54.96 |
|
2:34.95 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
|
369 |
36.32 |
1:16.46 |
1:57.76 |
|
2:37.48 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nor Larsen Selvik |
2002 |
|
367 |
35.00 |
1:15.96 |
1:57.06 |
|
2:37.71 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
367 |
37.13 |
1:18.80 |
1:58.74 |
|
2:37.80 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
365 |
36.42 |
1:16.17 |
1:58.53 |
|
2:38.03 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maren Heimsfter |
2002 |
|
364 |
35.71 |
1:16.87 |
1:58.69 |
|
2:38.13 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
|
363 |
37.02 |
1:16.94 |
1:57.80 |
|
2:38.28 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
|
332 |
37.11 |
1:18.95 |
2:02.94 |
|
2:43.09 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marikka Andersen |
2002 |
|
324 |
37.73 |
1:19.30 |
2:03.27 |
|
2:44.37 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilia Juhl Leiszner |
2002 |
|
318 |
38.53 |
1:21.95 |
2:04.84 |
|
2:45.49 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Adele Bjørnevåg |
2003 |
|
309 |
36.05 |
|
2:04.43 |
|
2:46.97 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Viktoria Røyland |
2002 |
|
305 |
38.19 |
1:21.44 |
2:05.65 |
|
2:47.68 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ida Sund |
2002 |
|
304 |
39.23 |
1:22.57 |
2:06.68 |
|
2:47.95 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maibritt Christensen |
2003 |
|
301 |
38.98 |
1:23.34 |
2:06.82 |
|
2:48.58 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Embla Gudbrandsen |
2002 |
|
291 |
38.85 |
1:22.79 |
2:07.09 |
|
2:50.32 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Andreas Wågbø |
2003 |
|
287 |
39.75 |
1:24.83 |
2:10.50 |
|
2:51.10 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lærke Asmussen |
2003 |
|
286 |
40.33 |
1:25.50 |
2:10.87 |
|
2:51.46 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
285 |
39.75 |
1:24.45 |
2:10.12 |
|
2:51.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Erle Marie Aartun van der |
2002 |
|
281 |
39.12 |
1:23.15 |
2:08.61 |
|
2:52.49 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Marta Woroniecka |
2003 |
|
275 |
37.65 |
1:22.01 |
2:08.78 |
|
2:53.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
|
254 |
40.52 |
1:26.80 |
2:15.09 |
|
2:58.19 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
|
251 |
39.26 |
1:24.66 |
2:12.39 |
|
2:59.09 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ida Rom Weikert |
2002 |
|
247 |
37.77 |
1:23.53 |
2:12.57 |
|
3:00.01 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sofia Bak |
2002 |
|
239 |
42.78 |
1:29.07 |
2:15.89 |
|
3:01.81 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mathilde Tilsted Hansen |
2003 |
|
238 |
37.93 |
1:23.05 |
2:12.80 |
|
3:02.23 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
231 |
41.71 |
1:30.10 |
2:19.20 |
|
3:04.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Hildur Helgadottir |
2002 |
|
224 |
42.94 |
1:32.79 |
2:21.94 |
|
3:06.02 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Mathea Slettevold |
2003 |
|
171 |
45.43 |
1:38.53 |
2:33.56 |
|
3:23.37 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Laura Houbak |
2003 |
|
134 |
48.60 |
1:45.72 |
2:48.20 |
|
3:40.59 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Line Mygdam |
2003 |
|
126 |
48.89 |
1:48.17 |
2:48.61 |
|
3:45.34 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Mette Brandt Pedersen |
2003 |
|
118 |
49.21 |
1:49.62 |
|
|
3:50.18 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ingrid Røyland |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nanna Bak |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johanne Jørmeland |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kari Lærdal |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Michelle Philipsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Hjørring Hallerne |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Olsson |
2001 |
|
584 |
31.13 |
1:05.12 |
1:40.05 |
|
2:15.11 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnéa Lundborg |
2000 |
|
549 |
31.64 |
1:06.56 |
1:42.41 |
|
2:17.97 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
543 |
32.89 |
1:08.77 |
1:44.64 |
|
2:18.43 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
533 |
32.20 |
1:07.50 |
1:43.63 |
|
2:19.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Johannsen |
2001 |
|
526 |
32.18 |
1:07.87 |
1:44.33 |
|
2:19.95 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
515 |
33.05 |
1:09.07 |
1:45.77 |
|
2:20.95 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marie Hinna |
2000 |
|
514 |
33.03 |
1:09.33 |
1:45.81 |
|
2:21.04 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Dina Svege |
2000 |
|
506 |
32.08 |
1:07.63 |
1:44.78 |
|
2:21.77 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maja Meinert |
2001 |
|
481 |
33.98 |
1:10.59 |
1:49.07 |
|
2:24.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Line Sloth Holm |
2001 |
|
473 |
33.14 |
1:10.44 |
1:48.86 |
|
2:24.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lise Chevalier |
2000 |
|
472 |
33.91 |
1:10.89 |
1:48.33 |
|
2:25.07 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
457 |
33.84 |
1:11.54 |
1:49.94 |
|
2:26.67 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
|
455 |
32.91 |
1:09.67 |
1:48.68 |
|
2:26.88 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
|
454 |
33.37 |
1:11.05 |
1:49.88 |
|
2:26.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
448 |
33.45 |
1:11.10 |
1:49.64 |
|
2:27.61 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
|
440 |
33.84 |
1:11.25 |
1:50.38 |
|
2:28.44 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
437 |
33.97 |
1:12.02 |
1:50.54 |
|
2:28.78 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Celine Abrahamsen |
2001 |
|
433 |
33.38 |
1:10.27 |
1:49.93 |
|
2:29.23 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
|
429 |
34.62 |
1:12.43 |
1:51.64 |
|
2:29.78 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Astrid Yde |
2000 |
|
424 |
34.54 |
1:12.57 |
1:51.99 |
|
2:30.27 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
|
414 |
34.84 |
1:13.82 |
1:53.78 |
|
2:31.54 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Marie Kæseler Nielsen |
2000 |
|
410 |
35.44 |
1:14.48 |
1:53.87 |
|
2:32.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anne Rødseth |
2001 |
|
410 |
34.07 |
1:13.80 |
1:53.70 |
|
2:32.05 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kathrine Kristiansen |
2001 |
|
388 |
34.83 |
1:14.31 |
1:55.41 |
|
2:34.78 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
|
369 |
36.69 |
1:17.30 |
1:58.48 |
|
2:37.40 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Maria Kornum |
2001 |
|
360 |
35.69 |
1:15.94 |
1:58.74 |
|
2:38.73 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
|
360 |
36.41 |
1:16.96 |
1:59.25 |
|
2:38.81 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Lisa Torgersen |
2001 |
|
358 |
36.48 |
1:16.60 |
1:58.24 |
|
2:39.03 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emma Viborg Larsen |
2001 |
|
355 |
35.38 |
1:16.10 |
1:58.21 |
|
2:39.49 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Nanna Sund |
2000 |
|
340 |
37.22 |
1:17.89 |
2:00.31 |
|
2:41.76 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
322 |
37.68 |
1:20.04 |
2:03.31 |
|
2:44.82 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Kathrine Steffensen |
2001 |
|
290 |
37.90 |
1:20.93 |
2:05.38 |
|
2:50.55 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Emma Steen |
2000 |
|
286 |
39.55 |
1:24.26 |
2:10.06 |
|
2:51.32 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
270 |
40.35 |
1:25.88 |
2:11.28 |
|
2:54.78 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Josephine Strøm Hansen |
2000 |
|
258 |
39.15 |
1:25.02 |
2:11.91 |
|
2:57.28 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Marie Mygdam |
2001 |
|
252 |
39.62 |
|
|
|
2:58.68 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Anine B. Mariegaard |
2001 |
|
228 |
40.55 |
1:27.01 |
2:17.00 |
|
3:04.72 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Helene Johnsen |
2001 |
|
182 |
40.24 |
1:30.65 |
2:26.57 |
|
3:19.31 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Camilla Outzen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Othine Ruenes |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Hjørring Hallerne |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
599 |
30.67 |
1:05.21 |
1:39.97 |
|
2:13.98 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
525 |
32.95 |
1:09.14 |
1:44.53 |
|
2:20.02 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
499 |
31.35 |
1:06.91 |
1:44.42 |
|
2:22.43 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
498 |
32.47 |
1:08.34 |
1:45.80 |
|
2:22.49 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
486 |
32.22 |
1:08.24 |
1:45.69 |
|
2:23.61 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
486 |
32.54 |
1:08.07 |
1:46.31 |
|
2:23.68 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
479 |
33.15 |
1:10.52 |
1:47.98 |
|
2:24.30 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
446 |
33.80 |
1:11.26 |
1:50.54 |
|
2:27.84 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
444 |
31.23 |
1:08.32 |
1:48.13 |
|
2:28.02 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tina Kleven |
1998 |
|
428 |
32.84 |
1:10.96 |
1:51.04 |
|
2:29.84 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
|
423 |
33.77 |
1:11.59 |
1:51.16 |
|
2:30.41 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
|
406 |
33.38 |
1:11.84 |
1:52.21 |
|
2:32.54 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
400 |
34.20 |
1:13.24 |
1:53.80 |
|
2:33.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
336 |
34.75 |
1:16.21 |
1:59.51 |
|
2:42.49 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marie Juhl Jensen |
1996 |
|
312 |
36.26 |
1:18.44 |
2:02.13 |
|
2:46.43 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
June Reilo Mørch |
1998 |
|
308 |
36.14 |
1:17.73 |
2:02.69 |
|
2:47.15 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hedda Nes |
1999 |
|
298 |
37.87 |
1:20.72 |
2:05.49 |
|
2:49.14 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kathrine Holteberg |
1998 |
|
288 |
36.76 |
1:19.12 |
2:04.48 |
|
2:51.05 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rikke Blach |
1997 |
|
284 |
38.61 |
1:22.02 |
2:07.33 |
|
2:51.81 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma Sofie Bull-Gjertsen |
1997 |
|
250 |
39.97 |
1:25.97 |
2:13.22 |
|
2:59.27 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilie Cathrin Haddeland |
1999 |
|
234 |
39.91 |
1:26.85 |
2:16.37 |
|
3:03.17 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maria Andreasen |
1994 |
|
213 |
41.82 |
1:30.33 |
2:20.87 |
|
3:09.16 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
10:18 |
|
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Nordjyske Medier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
324 |
40.47 |
|
|
|
1:25.03 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian Hillesøy Torgers |
2002 |
|
309 |
40.45 |
|
|
|
1:26.44 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
301 |
41.92 |
|
|
|
1:27.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Johannesen |
2003 |
|
245 |
43.46 |
|
|
|
1:33.38 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
244 |
44.01 |
|
|
|
1:33.48 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
217 |
45.21 |
|
|
|
1:37.20 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erik Sina |
2003 |
|
211 |
46.03 |
|
|
|
1:38.14 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
207 |
46.01 |
|
|
|
1:38.69 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sondre Eidesen |
2002 |
|
207 |
46.27 |
|
|
|
1:38.81 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christian Kornum |
2003 |
|
206 |
46.98 |
|
|
|
1:38.89 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Theis Dalgaard |
2004 |
|
203 |
45.69 |
|
|
|
1:39.38 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jonas Stokkebø |
2002 |
|
186 |
48.51 |
|
|
|
1:42.26 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christopher Z. Christense |
2003 |
|
186 |
49.01 |
|
|
|
1:42.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sander van der Pool |
2002 |
|
182 |
48.60 |
|
|
|
1:43.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oscar Korvald |
2002 |
|
180 |
49.13 |
|
|
|
1:43.35 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jacob Toft |
2003 |
|
133 |
54.33 |
|
|
|
1:54.48 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Andreas Strøm Hansen |
2002 |
|
118 |
55.86 |
|
|
|
1:59.13 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lars Hoff Vatland |
2003 |
|
113 |
56.92 |
|
|
|
2:00.83 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
David Kristensen |
2003 |
|
111 |
59.19 |
|
|
|
2:01.36 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
David Tuan V. Valbjørn |
2002 |
|
99 |
59.72 |
|
|
|
2:06.28 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Johna Wågbø |
2004 |
|
94 |
1:01.95 |
|
|
|
2:08.44 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Magnus Holm |
2004 |
|
55 |
1:12.25 |
|
|
|
2:33.63 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Galsøe |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Søren B. Carlsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valdemar D. Pedersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Antonsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Terkelsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordjyske Medier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
|
567 |
33.59 |
|
|
|
1:10.63 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
512 |
34.77 |
|
|
|
1:13.07 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tobias Åberg |
2000 |
|
477 |
35.05 |
|
|
|
1:14.81 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
440 |
36.55 |
|
|
|
1:16.85 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aslak Lindeland |
2000 |
|
434 |
36.28 |
|
|
|
1:17.21 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Yde |
2000 |
|
414 |
36.69 |
|
|
|
1:18.40 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
400 |
36.90 |
|
|
|
1:19.34 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
393 |
37.50 |
|
|
|
1:19.75 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
387 |
37.76 |
|
|
|
1:20.16 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
372 |
38.68 |
|
|
|
1:21.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
368 |
38.02 |
|
|
|
1:21.53 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sebastian Thorsen |
2001 |
|
365 |
37.69 |
|
|
|
1:21.77 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sebastian Ajmi |
2001 |
|
363 |
39.06 |
|
|
|
1:21.95 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Simon Andersen |
2000 |
|
337 |
38.67 |
|
|
|
1:23.93 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
295 |
40.61 |
|
|
|
1:27.79 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oliver Høyer |
2000 |
|
273 |
41.89 |
|
|
|
1:30.08 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jacob Schelde Jensen |
2001 |
|
208 |
46.95 |
|
|
|
1:38.60 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nicklas Stølegaard |
2001 |
|
198 |
45.98 |
|
|
|
1:40.26 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Nordjyske Medier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Pedersen |
1998 |
|
550 |
32.79 |
|
|
|
1:11.35 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
499 |
34.85 |
|
|
|
1:13.66 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
470 |
35.42 |
|
|
|
1:15.14 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
450 |
35.80 |
|
|
|
1:16.28 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julian Sebastian Solås |
1999 |
|
431 |
37.05 |
|
|
|
1:17.38 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
399 |
36.93 |
|
|
|
1:19.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ludvig Lind |
1998 |
|
390 |
36.79 |
|
|
|
1:20.00 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
386 |
37.68 |
|
|
|
1:20.23 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
|
379 |
37.09 |
|
|
|
1:20.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thomas Gosvig |
1999 |
|
376 |
38.30 |
|
|
|
1:20.99 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Vingborg |
1998 |
|
343 |
39.20 |
|
|
|
1:23.47 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thomas Kjær |
1998 |
|
343 |
38.87 |
|
|
|
1:23.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Hoffmann Jørgensen |
1998 |
|
339 |
39.03 |
|
|
|
1:23.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Martin Larsen |
1998 |
|
337 |
38.61 |
|
|
|
1:23.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kasper Livbjerg |
1998 |
|
323 |
39.52 |
|
|
|
1:25.12 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christos Varelakis |
1998 |
|
316 |
39.38 |
|
|
|
1:25.76 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jonathan Bos |
1998 |
|
316 |
41.05 |
|
|
|
1:25.76 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
302 |
39.94 |
|
|
|
1:27.08 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
293 |
40.22 |
|
|
|
1:27.93 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jonas Lunden |
1999 |
|
273 |
41.33 |
|
|
|
1:30.03 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Nordjyske Medier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Kjær |
1995 |
|
479 |
36.48 |
|
|
|
1:14.71 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esben Jepsen |
1997 |
|
429 |
36.07 |
|
|
|
1:17.50 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Yde |
1996 |
|
427 |
35.91 |
|
|
|
1:17.60 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
418 |
36.86 |
|
|
|
1:18.13 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
362 |
38.97 |
|
|
|
1:21.98 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Vindheim Salmi |
1997 |
|
340 |
37.20 |
|
|
|
1:23.72 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
325 |
39.28 |
|
|
|
1:25.02 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:36 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Nordjyske Medier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
334 |
40.47 |
|
|
|
1:24.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
332 |
39.69 |
|
|
|
1:24.35 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristian Hillesøy Torgers |
2002 |
|
313 |
40.28 |
|
|
|
1:26.04 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
242 |
43.74 |
|
|
|
1:33.74 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Johannesen |
2003 |
|
242 |
43.27 |
|
|
|
1:33.76 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
221 |
45.96 |
|
|
|
1:36.56 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
220 |
45.55 |
|
|
|
1:36.74 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erik Sina |
2003 |
|
220 |
44.43 |
|
|
|
1:36.75 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordjyske Medier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
|
549 |
33.97 |
|
|
|
1:11.36 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
508 |
34.69 |
|
|
|
1:13.24 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
473 |
36.01 |
|
|
|
1:15.03 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tobias Åberg |
2000 |
|
470 |
35.42 |
|
|
|
1:15.15 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aslak Lindeland |
2000 |
|
425 |
36.64 |
|
|
|
1:17.74 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
404 |
36.84 |
|
|
|
1:19.06 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
387 |
37.64 |
|
|
|
1:20.22 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
378 |
38.20 |
|
|
|
1:20.82 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Nordjyske Medier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Pedersen |
1998 |
|
637 |
31.78 |
|
|
|
1:07.93 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
508 |
34.32 |
|
|
|
1:13.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
499 |
34.99 |
|
|
|
1:13.70 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
468 |
35.66 |
|
|
|
1:15.28 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julian Sebastian Solås |
1999 |
|
414 |
36.64 |
|
|
|
1:18.38 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
412 |
36.34 |
|
|
|
1:18.53 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ludvig Lind |
1998 |
|
400 |
35.59 |
|
|
|
1:19.31 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
388 |
36.69 |
|
|
|
1:20.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Nordjyske Medier |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Kjær |
1995 |
|
547 |
33.59 |
|
|
|
1:11.46 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Yde |
1996 |
|
489 |
34.75 |
|
|
|
1:14.19 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esben Jepsen |
1997 |
|
428 |
35.83 |
|
|
|
1:17.56 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
427 |
36.43 |
|
|
|
1:17.58 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
392 |
37.34 |
|
|
|
1:19.86 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Vindheim Salmi |
1997 |
|
366 |
38.05 |
|
|
|
1:21.66 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:36 |
|
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Nordea |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
253 |
49.04 |
|
|
|
1:41.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
|
238 |
49.62 |
|
|
|
1:43.83 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
|
155 |
55.75 |
|
|
|
1:59.76 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agnes Bryne Narvestad |
2004 |
|
115 |
1:02.11 |
|
|
|
2:12.23 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiril Fredrikke Rist Jens |
1994 |
|
564 |
35.85 |
|
|
|
1:17.85 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maren Øie |
1997 |
|
484 |
38.23 |
|
|
|
1:21.93 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kesia Fodnestøl |
1999 |
|
467 |
39.58 |
|
|
|
1:22.93 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
439 |
39.34 |
|
|
|
1:24.61 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
|
438 |
39.66 |
|
|
|
1:24.72 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
|
423 |
40.00 |
|
|
|
1:25.71 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hedda Othilie Hagen |
1999 |
|
420 |
39.39 |
|
|
|
1:25.87 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josephine Frede Bundgaard |
1997 |
|
418 |
39.93 |
|
|
|
1:26.05 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anette Damsgaard |
1996 |
|
391 |
41.79 |
|
|
|
1:27.99 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
388 |
41.16 |
|
|
|
1:28.21 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helena Rasmussen |
1998 |
|
349 |
42.44 |
|
|
|
1:31.32 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
|
348 |
43.36 |
|
|
|
1:31.42 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Ragnarsdottir |
1998 |
|
332 |
42.83 |
|
|
|
1:32.87 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anne Tollerup |
1998 |
|
331 |
45.16 |
|
|
|
1:32.99 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julie Storgaard |
1996 |
|
330 |
44.52 |
|
|
|
1:33.10 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
322 |
44.58 |
|
|
|
1:33.88 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emilie Cathrin Haddeland |
1999 |
|
215 |
49.75 |
|
|
|
1:47.31 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emine Bjarup Thøgersen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maren Mæhre |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
17:48 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Nordea |
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Baxter |
2000 |
|
551 |
36.70 |
|
|
|
1:18.48 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
549 |
37.38 |
|
|
|
1:18.58 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lise Chevalier |
2000 |
|
529 |
37.50 |
|
|
|
1:19.54 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Michelle Franow |
2001 |
|
495 |
38.43 |
|
|
|
1:21.30 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Johannsen |
2001 |
|
480 |
38.90 |
|
|
|
1:22.16 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
449 |
39.97 |
|
|
|
1:23.98 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Bøgh Hald |
2001 |
|
413 |
40.01 |
|
|
|
1:26.39 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Christensen Blanch |
2000 |
|
386 |
41.58 |
|
|
|
1:28.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiril Fredrikke Rist Jens |
1994 |
|
578 |
35.78 |
|
|
|
1:17.24 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kesia Fodnestøl |
1999 |
|
481 |
38.53 |
|
|
|
1:22.09 |
|
|
Flekkefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
473 |
39.00 |
|
|
|
1:22.54 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maren Øie |
1997 |
|
471 |
38.76 |
|
|
|
1:22.70 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Josephine Frede Bundgaard |
1997 |
|
422 |
40.04 |
|
|
|
1:25.74 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
|
417 |
39.80 |
|
|
|
1:26.09 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
|
417 |
38.20 |
|
|
|
1:26.13 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hedda Othilie Hagen |
1999 |
|
412 |
39.93 |
|
|
|
1:26.46 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
17:48 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:26 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
355 |
34.09 |
1:12.56 |
1:53.80 |
|
2:37.41 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
341 |
34.74 |
1:15.37 |
1:57.98 |
|
2:39.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
275 |
35.11 |
1:16.63 |
2:04.56 |
|
2:51.45 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
219 |
38.29 |
1:25.06 |
2:14.74 |
|
3:04.76 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jerlow Lytomt Jacobsen |
2001 |
|
173 |
43.43 |
1:36.23 |
2:28.54 |
|
3:20.10 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
|
503 |
30.46 |
1:06.44 |
1:43.86 |
|
2:20.14 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Petter Turøy |
1999 |
|
502 |
30.18 |
1:05.88 |
1:43.47 |
|
2:20.26 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
|
419 |
32.58 |
1:10.32 |
1:49.96 |
|
2:28.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mark Jensby Madsen |
1999 |
|
364 |
33.38 |
1:12.58 |
1:53.83 |
|
2:36.05 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
|
356 |
35.36 |
1:15.53 |
1:55.59 |
|
2:37.25 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
261 |
39.12 |
1:23.44 |
2:09.37 |
|
2:54.27 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Speedo |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leander Paturel |
1996 |
|
416 |
30.69 |
1:07.76 |
1:47.81 |
|
2:29.29 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anthon Løbner |
1997 |
|
360 |
31.72 |
1:09.78 |
1:52.21 |
|
2:36.69 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Benjamin Jørgensen |
1996 |
|
331 |
34.24 |
1:14.41 |
1:56.71 |
|
2:41.15 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Søren Mikkelsen |
1991 |
|
276 |
36.21 |
1:20.70 |
2:05.88 |
|
2:51.12 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:26 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
425 |
37.06 |
1:18.25 |
2:01.84 |
|
2:41.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
350 |
38.06 |
1:22.74 |
2:08.29 |
|
2:52.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
252 |
39.72 |
1:28.62 |
2:20.44 |
|
3:12.81 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktoria Røyland |
2002 |
|
230 |
42.99 |
1:34.24 |
2:29.10 |
|
3:18.57 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aud Sofie Danielsen |
2002 |
|
179 |
44.60 |
1:41.45 |
2:38.75 |
|
3:36.13 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Aastrup |
2002 |
|
146 |
48.70 |
1:47.87 |
2:49.50 |
|
3:51.02 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Malin B Berg |
2002 |
|
144 |
45.76 |
1:46.69 |
2:49.04 |
|
3:51.96 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ingrid Røyland |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emily Lane |
2000 |
|
542 |
32.61 |
1:10.78 |
1:49.81 |
|
2:29.38 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
|
509 |
33.12 |
1:12.05 |
1:51.75 |
|
2:32.50 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Swegmark |
2000 |
|
502 |
33.18 |
1:11.65 |
1:51.92 |
|
2:33.20 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
382 |
35.97 |
1:17.90 |
2:02.06 |
|
2:47.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lisa Torgersen |
2001 |
|
250 |
41.14 |
1:31.97 |
2:23.10 |
|
3:13.24 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Kornum |
2001 |
|
250 |
42.34 |
1:30.22 |
2:20.99 |
|
3:13.27 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Glaseksperten |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Christensen |
1996 |
|
184 |
46.31 |
1:41.47 |
2:38.87 |
|
3:34.00 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
12:07 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
310 |
37.95 |
|
|
|
1:16.70 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
307 |
36.67 |
|
|
|
1:16.95 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
286 |
38.72 |
|
|
|
1:18.80 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas L. Werther |
2002 |
|
262 |
39.93 |
|
|
|
1:21.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
256 |
38.93 |
|
|
|
1:21.75 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
|
252 |
40.55 |
|
|
|
1:22.23 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
249 |
40.82 |
|
|
|
1:22.52 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stian Pettersen |
2003 |
|
248 |
40.69 |
|
|
|
1:22.65 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
|
247 |
39.54 |
|
|
|
1:22.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Øyvind Jr. Sigvaldsen |
2004 |
|
239 |
39.93 |
|
|
|
1:23.67 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
225 |
|
|
|
|
1:25.34 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
|
175 |
45.18 |
|
|
|
1:32.81 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Terkelsen |
2002 |
|
173 |
|
|
|
|
1:33.08 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Theis Dalgaard |
2004 |
|
160 |
47.82 |
|
|
|
1:35.63 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
150 |
47.86 |
|
|
|
1:37.59 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Andreas Strøm Hansen |
2002 |
|
119 |
51.28 |
|
|
|
1:45.48 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rasmus Antonsen |
2002 |
|
102 |
54.07 |
|
|
|
1:51.07 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sander Vatland |
2004 |
|
99 |
53.22 |
|
|
|
1:51.94 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
David Kristensen |
2003 |
|
99 |
55.49 |
|
|
|
1:52.20 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
David Tuan V. Valbjørn |
2002 |
|
96 |
|
|
|
|
1:53.26 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Magnus Holm |
2004 |
|
68 |
1:03.12 |
|
|
|
2:06.69 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lucas Søholm Hansen |
2004 |
|
53 |
1:07.16 |
|
|
|
2:17.58 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Galsøe |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Søren B. Carlsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valdemar D. Pedersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Fagervik |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 50m |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 50m |
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tor Leander |
1999 |
|
491 |
32.09 |
|
|
|
1:05.82 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
467 |
32.35 |
|
|
|
1:06.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
461 |
32.43 |
|
|
|
1:07.22 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sander Schmidt |
1999 |
|
451 |
33.04 |
|
|
|
1:07.68 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Harde |
1998 |
|
446 |
32.82 |
|
|
|
1:07.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin Larsen |
1998 |
|
423 |
33.50 |
|
|
|
1:09.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Ravndal |
1999 |
|
417 |
32.55 |
|
|
|
1:09.49 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
|
386 |
34.61 |
|
|
|
1:11.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sondre Henningsen |
1999 |
|
365 |
35.17 |
|
|
|
1:12.67 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thomas Gosvig |
1999 |
|
355 |
35.42 |
|
|
|
1:13.29 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
353 |
36.16 |
|
|
|
1:13.45 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nikolaj J. Jørgensen |
1998 |
|
349 |
35.26 |
|
|
|
1:13.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ludvig Lind |
1998 |
|
346 |
35.31 |
|
|
|
1:13.92 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Thomas Kjær |
1998 |
|
343 |
35.91 |
|
|
|
1:14.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias Flugt Sørensen |
1999 |
|
329 |
36.15 |
|
|
|
1:15.18 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jakob Vingborg |
1998 |
|
317 |
36.29 |
|
|
|
1:16.16 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Andreas Lea Monslaup |
1999 |
|
280 |
38.65 |
|
|
|
1:19.35 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kasper Livbjerg |
1998 |
|
277 |
38.23 |
|
|
|
1:19.61 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jonas Lunden |
1999 |
|
244 |
39.91 |
|
|
|
1:23.03 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
488 |
31.60 |
|
|
|
1:05.97 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thomas Brustveit |
1993 |
|
478 |
34.25 |
|
|
|
1:06.41 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Yde |
1996 |
|
403 |
35.38 |
|
|
|
1:10.27 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
360 |
35.30 |
|
|
|
1:12.96 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
295 |
36.82 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
12:07 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
16:15 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
342 |
35.84 |
|
|
|
1:14.21 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
319 |
36.76 |
|
|
|
1:15.94 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
295 |
38.26 |
|
|
|
1:18.01 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
|
285 |
38.27 |
|
|
|
1:18.89 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stian Pettersen |
2003 |
|
268 |
39.37 |
|
|
|
1:20.55 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas L. Werther |
2002 |
|
251 |
40.36 |
|
|
|
1:22.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
248 |
40.27 |
|
|
|
1:22.61 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
|
242 |
40.01 |
|
|
|
1:23.27 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
557 |
31.59 |
|
|
|
1:03.10 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
508 |
31.33 |
|
|
|
1:05.07 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
469 |
32.71 |
|
|
|
1:06.81 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Yde |
2000 |
|
460 |
33.79 |
|
|
|
1:07.26 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
374 |
35.67 |
|
|
|
1:12.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
349 |
35.70 |
|
|
|
1:13.76 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
|
344 |
35.03 |
|
|
|
1:14.12 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
327 |
35.95 |
|
|
|
1:15.32 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tor Leander |
1999 |
|
521 |
31.13 |
|
|
|
1:04.51 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
491 |
32.10 |
|
|
|
1:05.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
|
479 |
31.88 |
|
|
|
1:06.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Harde |
1998 |
|
445 |
32.73 |
|
|
|
1:07.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sander Schmidt |
1999 |
|
444 |
33.28 |
|
|
|
1:08.05 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin Larsen |
1998 |
|
440 |
33.87 |
|
|
|
1:08.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Ravndal |
1999 |
|
427 |
32.36 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
|
411 |
33.69 |
|
|
|
1:09.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
620 |
29.21 |
|
|
|
1:00.90 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thomas Brustveit |
1993 |
|
569 |
30.70 |
|
|
|
1:02.65 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Yde |
1996 |
|
461 |
31.51 |
|
|
|
1:07.23 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Sønderriis |
1997 |
|
409 |
34.04 |
|
|
|
1:09.94 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
325 |
36.38 |
|
|
|
1:15.50 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
16:15 |
|
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
12:36 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
486 |
35.86 |
|
|
|
1:13.90 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
468 |
36.31 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
|
421 |
38.19 |
|
|
|
1:17.52 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
404 |
38.92 |
|
|
|
1:18.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
400 |
38.40 |
|
|
|
1:18.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
385 |
38.70 |
|
|
|
1:19.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
|
377 |
38.21 |
|
|
|
1:20.43 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
|
359 |
40.48 |
|
|
|
1:21.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
359 |
40.03 |
|
|
|
1:21.76 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
350 |
40.39 |
|
|
|
1:22.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
339 |
41.31 |
|
|
|
1:23.34 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
338 |
41.22 |
|
|
|
1:23.37 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julie Hansen |
2002 |
|
333 |
39.91 |
|
|
|
1:23.83 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
327 |
41.02 |
|
|
|
1:24.31 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Louise Sutherland |
2002 |
|
313 |
41.23 |
|
|
|
1:25.52 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lærke Asmussen |
2003 |
|
308 |
41.75 |
|
|
|
1:26.06 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
276 |
43.22 |
|
|
|
1:29.21 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Johanne Jørmeland |
2002 |
|
276 |
43.75 |
|
|
|
1:29.26 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nor Larsen Selvik |
2002 |
|
274 |
41.78 |
|
|
|
1:29.40 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Rom Weikert |
2002 |
|
259 |
44.06 |
|
|
|
1:31.07 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
|
259 |
45.22 |
|
|
|
1:31.16 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kari Lærdal |
2003 |
|
258 |
44.31 |
|
|
|
1:31.25 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Annie Musholm |
2002 |
|
256 |
43.78 |
|
|
|
1:31.44 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Michelle Philipsen |
2003 |
|
256 |
44.13 |
|
|
|
1:31.49 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ida Sund |
2002 |
|
250 |
45.93 |
|
|
|
1:32.22 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Malin B Berg |
2002 |
|
250 |
44.53 |
|
|
|
1:32.23 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mathilde Iversen |
2003 |
|
243 |
45.92 |
|
|
|
1:33.06 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Andreas Wågbø |
2003 |
|
240 |
43.72 |
|
|
|
1:33.44 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
|
237 |
45.77 |
|
|
|
1:33.86 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sofie Lindstrøm Larsen |
2003 |
|
229 |
46.58 |
|
|
|
1:34.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Freja Romanski |
2003 |
|
224 |
46.50 |
|
|
|
1:35.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Malene Kargo-Petersen |
2003 |
|
221 |
47.17 |
|
|
|
1:36.12 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Mille Winther |
2003 |
|
219 |
48.02 |
|
|
|
1:36.36 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Josefine T.k Pedersen |
2002 |
|
204 |
50.42 |
|
|
|
1:38.71 |
|
|
Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Malin Frøiland Pettersen |
2003 |
|
194 |
1:40.34 |
|
|
|
1:40.34 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
|
193 |
|
|
|
|
1:40.48 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Rebecka Sutherland |
2003 |
|
192 |
48.74 |
|
|
|
1:40.69 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Erle Marie Aartun van der |
2002 |
|
191 |
51.49 |
|
|
|
1:40.89 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Aud Sofie Danielsen |
2002 |
|
190 |
50.54 |
|
|
|
1:40.96 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Emma Jensen |
2003 |
|
177 |
50.63 |
|
|
|
1:43.48 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Camilla Falck |
2003 |
|
168 |
1:45.18 |
|
|
|
1:45.18 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Karen Pedersen |
2002 |
|
129 |
55.09 |
|
|
|
1:54.87 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Mette Brandt Pedersen |
2003 |
|
126 |
56.16 |
|
|
|
1:55.75 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Zenia Christensen |
2003 |
|
115 |
59.46 |
|
|
|
1:59.24 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Nanna Bak |
2002 |
|
111 |
1:00.10 |
|
|
|
2:00.68 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Houbak |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie M. Christensen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 50m |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
582 |
34.56 |
|
|
|
1:09.58 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
542 |
34.47 |
|
|
|
1:11.25 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
508 |
36.23 |
|
|
|
1:12.81 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
|
469 |
35.95 |
|
|
|
1:14.79 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
453 |
36.69 |
|
|
|
1:15.66 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
440 |
36.97 |
|
|
|
1:16.41 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
420 |
37.86 |
|
|
|
1:17.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
399 |
36.80 |
|
|
|
1:18.91 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
391 |
39.55 |
|
|
|
1:19.42 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tessa Francisca Janssen |
1999 |
|
354 |
40.15 |
|
|
|
1:22.12 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julie Storgaard |
1996 |
|
299 |
42.67 |
|
|
|
1:26.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
288 |
42.39 |
|
|
|
1:28.00 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rikke Blach |
1997 |
|
264 |
44.88 |
|
|
|
1:30.55 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hedda Othilie Hagen |
1999 |
|
253 |
44.99 |
|
|
|
1:31.85 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maria Andreasen |
1994 |
|
193 |
47.79 |
|
|
|
1:40.48 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Louise Bast Berg Aaby |
1998 |
|
106 |
2:02.47 |
|
|
|
2:02.47 |
|
|
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maren Mæhre |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Camilla Johannesen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marie Juhl Jensen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
12:36 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
16:27 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Spar Nord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
636 |
33.51 |
|
|
|
1:07.55 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Stoebner |
1998 |
|
592 |
33.55 |
|
|
|
1:09.21 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
529 |
35.26 |
|
|
|
1:11.82 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
|
493 |
36.08 |
|
|
|
1:13.55 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
467 |
36.19 |
|
|
|
1:14.91 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sarah Andersen |
1999 |
|
464 |
36.61 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
451 |
36.67 |
|
|
|
1:15.74 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
432 |
36.41 |
|
|
|
1:16.87 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
16:27 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
13:10 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
421 |
32.11 |
1:14.73 |
2:00.70 |
|
2:32.00 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
341 |
36.45 |
1:18.96 |
2:07.77 |
|
2:43.12 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
325 |
36.81 |
1:18.25 |
2:06.18 |
|
2:45.72 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
|
270 |
37.21 |
1:24.82 |
2:19.16 |
|
2:56.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristian Hillesøy Torgers |
2002 |
|
270 |
36.57 |
1:25.91 |
2:14.35 |
|
2:56.35 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas L. Werther |
2002 |
|
254 |
40.60 |
1:27.06 |
2:21.36 |
|
2:59.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian Johannesen |
2003 |
|
245 |
40.26 |
1:28.69 |
2:19.89 |
|
3:01.97 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christopher Z. Christense |
2003 |
|
238 |
40.24 |
1:25.68 |
2:23.57 |
|
3:03.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
227 |
41.32 |
1:29.04 |
2:26.38 |
|
3:06.63 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nikolai Sander |
2003 |
|
221 |
40.33 |
1:26.77 |
2:24.74 |
|
3:08.39 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sondre Eidesen |
2002 |
|
220 |
46.09 |
1:36.22 |
2:30.81 |
|
3:08.60 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Erik Sina |
2003 |
|
218 |
40.96 |
1:30.95 |
2:26.32 |
|
3:09.35 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
206 |
44.65 |
1:36.85 |
2:32.20 |
|
3:12.98 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Stian Pettersen |
2003 |
|
204 |
44.14 |
1:31.77 |
2:31.99 |
|
3:13.46 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oscar Korvald |
2002 |
|
203 |
42.66 |
1:34.62 |
2:31.40 |
|
3:13.75 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christian Kornum |
2003 |
|
188 |
44.85 |
1:35.14 |
2:32.15 |
|
3:18.94 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sander van der Pool |
2002 |
|
186 |
44.97 |
1:37.09 |
2:34.62 |
|
3:19.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
162 |
48.82 |
1:42.74 |
2:42.86 |
|
3:28.97 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lars Hoff Vatland |
2003 |
|
160 |
44.83 |
1:41.08 |
2:46.66 |
|
3:29.85 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
|
149 |
54.64 |
1:48.54 |
2:50.05 |
|
3:34.77 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jacob Toft |
2003 |
|
143 |
53.14 |
1:48.75 |
2:48.97 |
|
3:37.53 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
143 |
51.61 |
1:49.27 |
2:51.29 |
|
3:37.91 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Johna Wågbø |
2004 |
|
115 |
55.65 |
1:53.84 |
3:02.82 |
|
3:53.98 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
David Tuan V. Valbjørn |
2002 |
|
105 |
57.99 |
2:01.81 |
3:11.78 |
|
4:01.51 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonas Stokkebø |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valdemar D. Pedersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
505 |
31.52 |
1:09.64 |
1:50.80 |
|
2:23.14 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
490 |
31.21 |
1:08.14 |
1:50.83 |
|
2:24.58 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tobias Åberg |
2000 |
|
480 |
29.63 |
1:09.31 |
1:52.71 |
|
2:25.59 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
|
431 |
30.32 |
1:12.50 |
1:54.29 |
|
2:30.86 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johan Reimer |
2000 |
|
407 |
31.47 |
1:13.38 |
1:57.48 |
|
2:33.74 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
396 |
33.72 |
1:14.43 |
2:00.44 |
|
2:35.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
392 |
34.71 |
1:16.45 |
2:00.73 |
|
2:35.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
390 |
30.61 |
1:12.58 |
2:02.49 |
|
2:35.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
384 |
34.71 |
1:14.81 |
2:02.53 |
|
2:36.77 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christian Bonde |
2001 |
|
371 |
35.29 |
1:18.60 |
2:04.59 |
|
2:38.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
|
352 |
35.64 |
1:19.49 |
2:07.99 |
|
2:41.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
349 |
36.36 |
1:21.35 |
2:06.83 |
|
2:41.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Dahl |
2000 |
|
349 |
36.18 |
1:21.45 |
2:06.91 |
|
2:41.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
349 |
35.65 |
1:20.04 |
2:05.27 |
|
2:41.90 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
|
329 |
35.05 |
1:18.11 |
2:08.18 |
|
2:45.09 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sebastian Ajmi |
2001 |
|
329 |
38.73 |
1:23.65 |
2:10.56 |
|
2:45.11 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Andreas Grønkjær Frost |
2001 |
|
327 |
36.49 |
1:20.70 |
2:08.06 |
|
2:45.35 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
|
310 |
35.69 |
1:21.33 |
2:11.91 |
|
2:48.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
301 |
36.64 |
1:22.84 |
2:12.09 |
|
2:49.99 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
David Johansen |
2001 |
|
288 |
36.73 |
1:22.37 |
2:16.86 |
|
2:52.61 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
280 |
38.24 |
1:21.86 |
2:18.26 |
|
2:54.16 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oliver Høyer |
2000 |
|
271 |
39.44 |
1:24.27 |
2:16.69 |
|
2:55.97 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Simon Andersen |
2000 |
|
260 |
38.65 |
1:27.57 |
2:18.37 |
|
2:58.51 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
258 |
39.97 |
1:30.78 |
2:20.06 |
|
2:58.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
|
257 |
39.27 |
1:28.15 |
2:20.82 |
|
2:59.19 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jerlow Lytomt Jacobsen |
2001 |
|
249 |
41.73 |
1:29.80 |
2:22.07 |
|
3:01.17 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
236 |
41.75 |
1:29.41 |
2:24.68 |
|
3:04.35 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Magnus Rundstrøm |
2001 |
|
232 |
42.87 |
1:30.60 |
2:22.06 |
|
3:05.40 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mikkel Albrechtsen |
2000 |
|
211 |
42.00 |
1:30.50 |
2:29.02 |
|
3:11.40 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Paul Fevang |
2000 |
|
210 |
45.01 |
1:35.41 |
2:29.92 |
|
3:11.75 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Rasmus Storgaard |
2001 |
|
194 |
43.36 |
1:32.17 |
2:32.67 |
|
3:16.61 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sebastian Dogger |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joakim Kopp Drewsen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sebastian Thorsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt. berø. 150m |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Pedersen |
1998 |
|
590 |
28.85 |
1:04.98 |
1:44.09 |
|
2:15.85 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
488 |
30.95 |
1:09.87 |
1:51.24 |
|
2:24.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
|
486 |
29.64 |
1:08.85 |
1:53.50 |
|
2:24.97 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Jensen |
1998 |
|
484 |
29.78 |
1:08.98 |
1:51.78 |
|
2:25.12 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sander Schmidt |
1999 |
|
457 |
30.41 |
1:08.80 |
1:52.46 |
|
2:27.98 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
443 |
31.20 |
1:13.58 |
1:54.70 |
|
2:29.47 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
432 |
33.31 |
1:12.61 |
1:57.75 |
|
2:30.77 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julian Sebastian Solås |
1999 |
|
426 |
31.83 |
1:14.46 |
1:56.77 |
|
2:31.43 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
414 |
33.34 |
1:15.74 |
1:58.00 |
|
2:32.87 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
410 |
33.58 |
1:12.66 |
1:58.67 |
|
2:33.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
400 |
32.79 |
1:12.71 |
1:58.97 |
|
2:34.65 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
|
380 |
31.63 |
1:12.66 |
2:03.03 |
|
2:37.33 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jakob Vingborg |
1998 |
|
375 |
32.54 |
1:13.83 |
2:01.18 |
|
2:38.08 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
|
350 |
35.63 |
1:20.47 |
2:07.26 |
|
2:41.72 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonathan Bos |
1998 |
|
344 |
35.63 |
1:19.23 |
2:06.70 |
|
2:42.60 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emil Fiskå |
1999 |
|
331 |
35.19 |
1:19.03 |
2:06.46 |
|
2:44.66 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anders Rosbjerg Larsen |
1999 |
|
302 |
35.22 |
1:23.14 |
2:12.14 |
|
2:49.86 |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Christos Varelakis |
1998 |
|
301 |
32.74 |
1:15.19 |
2:06.02 |
|
2:50.02 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Kjær |
1995 |
|
427 |
31.49 |
1:13.70 |
1:56.70 |
|
2:31.33 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leander Paturel |
1996 |
|
420 |
29.69 |
1:09.97 |
1:56.49 |
|
2:32.11 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
415 |
29.58 |
1:13.36 |
1:56.78 |
|
2:32.74 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Poulsen |
1997 |
|
378 |
32.81 |
1:16.46 |
2:01.58 |
|
2:37.61 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Søren Mikkelsen |
1991 |
|
322 |
36.68 |
1:23.57 |
2:09.48 |
|
2:46.21 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
13:10 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
13:59 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
291 |
44.22 |
1:33.63 |
2:31.93 |
|
3:10.33 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrea Berg |
2004 |
|
219 |
48.40 |
1:44.98 |
2:39.53 |
|
3:29.08 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
210 |
47.60 |
1:49.47 |
2:45.48 |
|
3:32.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Astrid Hassing |
2004 |
|
209 |
48.27 |
1:41.02 |
2:44.38 |
|
3:32.32 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
503 |
33.71 |
1:15.46 |
2:01.36 |
|
2:38.62 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Stecher |
2003 |
|
471 |
34.04 |
1:17.47 |
2:06.46 |
|
2:42.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
445 |
38.33 |
1:20.11 |
2:08.97 |
|
2:45.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
423 |
36.54 |
1:21.17 |
2:09.92 |
|
2:48.05 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
407 |
38.67 |
1:21.35 |
2:09.97 |
|
2:50.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
397 |
39.93 |
1:25.32 |
2:14.32 |
|
2:51.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
367 |
40.71 |
1:30.97 |
2:17.14 |
|
2:56.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maren Heimsfter |
2002 |
|
350 |
35.56 |
1:24.66 |
2:20.93 |
|
2:58.87 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalije Kristensen |
2002 |
|
345 |
40.16 |
1:26.01 |
2:16.29 |
|
2:59.73 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
343 |
43.23 |
1:31.28 |
2:22.72 |
|
3:00.11 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Viktoria Røyland |
2002 |
|
337 |
38.36 |
1:27.38 |
2:19.88 |
|
3:01.12 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Hansen |
2002 |
|
336 |
38.87 |
1:26.43 |
2:22.71 |
|
3:01.41 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marikka Andersen |
2002 |
|
318 |
41.55 |
1:31.29 |
2:22.57 |
|
3:04.81 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
|
315 |
40.95 |
1:30.86 |
2:23.43 |
|
3:05.27 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Sund |
2002 |
|
312 |
41.57 |
1:31.45 |
2:24.50 |
|
3:05.98 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Annie Musholm |
2002 |
|
307 |
43.48 |
1:33.19 |
2:24.34 |
|
3:06.96 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maibritt Christensen |
2003 |
|
296 |
42.28 |
1:31.21 |
2:26.42 |
|
3:09.25 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Marta Woroniecka |
2003 |
|
291 |
41.26 |
1:32.96 |
2:27.97 |
|
3:10.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Embla Gudbrandsen |
2002 |
|
284 |
46.01 |
1:35.09 |
2:27.40 |
|
3:11.73 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Malin B Berg |
2002 |
|
281 |
46.12 |
1:38.44 |
2:29.48 |
|
3:12.55 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Freja Romanski |
2003 |
|
278 |
44.40 |
1:35.81 |
2:28.70 |
|
3:13.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Louise Sutherland |
2002 |
|
271 |
42.14 |
1:31.22 |
2:27.11 |
|
3:14.93 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
270 |
42.65 |
1:34.08 |
2:32.52 |
|
3:14.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
|
259 |
42.68 |
1:33.06 |
2:32.04 |
|
3:17.84 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
|
258 |
47.08 |
1:36.55 |
2:38.01 |
|
3:18.00 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sofie Aastrup |
2002 |
|
254 |
47.37 |
1:39.25 |
2:33.82 |
|
3:18.98 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Johanne Jørmeland |
2002 |
|
254 |
49.24 |
1:39.13 |
2:39.54 |
|
3:19.13 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Mathilde Iversen |
2003 |
|
245 |
46.15 |
1:36.27 |
2:37.39 |
|
3:21.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emilia Juhl Leiszner |
2002 |
|
244 |
45.70 |
1:39.89 |
2:36.54 |
|
3:21.61 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ida Rom Weikert |
2002 |
|
244 |
45.25 |
1:35.44 |
2:36.39 |
|
3:21.72 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Malin Frøiland Pettersen |
2003 |
|
238 |
42.34 |
1:38.72 |
2:35.53 |
|
3:23.31 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ida Troldborg |
2003 |
|
233 |
46.23 |
1:42.26 |
2:37.38 |
|
3:24.73 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Andreas Wågbø |
2003 |
|
223 |
45.27 |
1:40.71 |
2:41.33 |
|
3:27.91 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Mathilde Tilsted Hansen |
2003 |
|
210 |
49.64 |
1:44.59 |
2:43.71 |
|
3:31.98 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Victoria Bjerre |
2003 |
|
201 |
54.98 |
1:48.53 |
2:47.40 |
|
3:35.10 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
189 |
53.87 |
1:53.55 |
2:49.99 |
|
3:39.62 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Sofia Bak |
2002 |
|
188 |
52.58 |
1:50.84 |
2:51.94 |
|
3:39.97 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Mille Winther |
2003 |
|
186 |
55.15 |
1:49.45 |
2:52.79 |
|
3:40.88 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Rebecka Sutherland |
2003 |
|
185 |
53.90 |
1:49.50 |
2:53.35 |
|
3:41.32 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
|
181 |
56.92 |
1:52.52 |
2:54.66 |
|
3:42.70 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Mathea Slettevold |
2003 |
|
155 |
55.54 |
1:59.46 |
3:03.24 |
|
3:54.56 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Christine Nielsen |
2002 |
|
139 |
58.57 |
1:59.64 |
3:01.78 |
|
4:03.21 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ingrid Røyland |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 100m |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kari Lærdal |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 100m |
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie M. Christensen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helene Baxter |
2000 |
|
546 |
34.00 |
1:16.52 |
1:58.87 |
|
2:34.25 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tova Olsson |
2001 |
|
525 |
33.64 |
1:14.27 |
2:00.64 |
|
2:36.35 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma A Andersen |
2000 |
|
500 |
34.08 |
1:14.85 |
2:02.44 |
|
2:38.90 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
496 |
37.60 |
1:19.97 |
2:02.98 |
|
2:39.27 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
489 |
33.42 |
1:14.54 |
2:03.66 |
|
2:40.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michelle Franow |
2001 |
|
476 |
34.67 |
1:19.47 |
2:04.50 |
|
2:41.49 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
466 |
33.70 |
1:16.48 |
2:04.74 |
|
2:42.63 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maja Meinert |
2001 |
|
451 |
36.41 |
1:21.10 |
2:07.82 |
|
2:44.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
|
443 |
35.21 |
1:18.61 |
2:07.46 |
|
2:45.39 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
|
442 |
37.00 |
1:20.56 |
2:08.73 |
|
2:45.54 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
|
442 |
35.79 |
1:19.08 |
2:07.56 |
|
2:45.56 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sille Ibsen |
2001 |
|
414 |
35.36 |
1:22.93 |
2:10.74 |
|
2:49.14 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
|
411 |
37.15 |
1:21.07 |
2:11.13 |
|
2:49.66 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mette Baack |
2000 |
|
410 |
37.83 |
1:24.77 |
2:11.75 |
|
2:49.76 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
|
409 |
35.12 |
1:20.06 |
2:12.09 |
|
2:49.90 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ella Christensen Blanch |
2000 |
|
396 |
36.57 |
1:21.60 |
2:10.84 |
|
2:51.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
|
363 |
38.37 |
1:26.30 |
2:15.76 |
|
2:56.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Hedvig Wathne |
2001 |
|
355 |
37.16 |
1:23.72 |
2:18.19 |
|
2:58.10 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maria Rye |
2001 |
|
341 |
38.31 |
1:29.43 |
2:19.47 |
|
3:00.46 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Camilla D. Hansen |
2000 |
|
341 |
41.61 |
1:32.23 |
2:20.03 |
|
3:00.55 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nanna Sund |
2000 |
|
331 |
37.22 |
1:22.47 |
2:18.38 |
|
3:02.19 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nikoline Fabrin Lund |
2001 |
|
329 |
44.13 |
1:32.05 |
2:21.87 |
|
3:02.72 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kathrine Kristiansen |
2001 |
|
312 |
44.68 |
1:32.12 |
2:28.34 |
|
3:05.98 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
304 |
44.86 |
1:35.74 |
2:26.20 |
|
3:07.53 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Andrea Zanchetta |
2000 |
|
282 |
42.56 |
1:34.15 |
2:32.86 |
|
3:12.22 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Lisa Torgersen |
2001 |
|
264 |
42.59 |
1:31.03 |
2:34.25 |
|
3:16.50 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
258 |
42.53 |
1:36.00 |
2:36.61 |
|
3:18.08 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Steen |
2000 |
|
245 |
47.19 |
1:38.34 |
2:36.56 |
|
3:21.54 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Martine Hansen Eigeland |
2001 |
|
243 |
49.67 |
1:42.20 |
2:39.36 |
|
3:22.11 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 100m |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Skallerup Seaside Resort |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiril Fredrikke Rist Jens |
1994 |
|
544 |
32.96 |
1:15.73 |
1:58.57 |
|
2:34.53 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maren Øie |
1997 |
|
511 |
33.26 |
1:14.95 |
2:00.86 |
|
2:37.79 |
|
|
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
490 |
34.29 |
1:15.95 |
2:04.49 |
|
2:39.91 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Tollerup |
1998 |
|
449 |
34.82 |
1:17.64 |
2:08.25 |
|
2:44.71 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
421 |
35.02 |
1:19.89 |
2:11.44 |
|
2:48.25 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
408 |
38.84 |
1:25.30 |
2:13.59 |
|
2:49.98 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
403 |
36.87 |
1:20.85 |
2:10.41 |
|
2:50.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Ragnarsdottir |
1998 |
|
369 |
39.97 |
1:25.54 |
2:14.32 |
|
2:55.76 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anette Damsgaard |
1996 |
|
358 |
36.54 |
1:26.15 |
2:16.06 |
|
2:57.50 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helena Rasmussen |
1998 |
|
357 |
37.64 |
1:28.03 |
2:16.68 |
|
2:57.71 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanne Krogh Lund |
1995 |
|
329 |
40.49 |
1:33.83 |
2:22.83 |
|
3:02.66 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
June Reilo Mørch |
1998 |
|
316 |
40.42 |
1:27.42 |
2:20.90 |
|
3:05.19 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josephine Frede Bundgaard |
1997 |
|
305 |
39.00 |
1:30.87 |
2:21.26 |
|
3:07.40 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hedda Nes |
1999 |
|
275 |
42.24 |
1:33.19 |
2:30.91 |
|
3:13.98 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katrine E. Andersen |
1999 |
|
272 |
41.67 |
1:31.56 |
2:29.02 |
|
3:14.66 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marie Juhl Jensen |
1996 |
|
257 |
40.72 |
1:33.21 |
2:33.17 |
|
3:18.25 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emine Bjarup Thøgersen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
13:59 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:14 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2015 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Løb 33, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:14 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:33 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Løb 34, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nord Energi |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:33 |
|