Results for Kneippbyn Swim 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 1, 200m Frisim Pojkar A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 28.42 | 1:00.30 | 1:34.34 | 2:07.43 | |||
2 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 28.62 | 1:01.09 | 1:35.95 | 2:11.78 | |||
3 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 31.01 | 1:05.42 | 1:42.18 | 2:17.69 | |||
4 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 31.74 | 1:08.78 | 1:49.19 | 2:29.72 | |||
5 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 39.22 | 1:25.41 | 3:03.82 | 3:03.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 2, 200m Frisim Flickor A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 31.55 | 1:05.92 | 1:40.81 | 2:16.07 | |||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 32.89 | 1:09.47 | 1:47.21 | 2:23.11 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 3, 100m Frisim Pojkar D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 35.07 | 1:14.48 | |||||
2 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 36.32 | 1:16.65 | |||||
3 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 36.96 | 1:19.48 | |||||
4 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 37.11 | 1:19.54 | |||||
5 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 42.19 | 1:26.90 | |||||
6 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 42.71 | 1:32.21 | |||||
7 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.31 | 1:33.20 | |||||
8 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.78 | 1:34.04 | |||||
9 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 44.55 | 1:39.04 | |||||
10 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 45.96 | 1:39.07 | |||||
11 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 44.39 | 1:39.61 | |||||
12 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 49.85 | 1:45.19 | |||||
13 | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | 50.92 | 1:49.21 | |||||
14 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:52.90 | 1:52.90 | |||||
15 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:02.54 | 2:13.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 4, 100m Frisim Flickor D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 34.27 | 1:11.58 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 35.37 | 1:15.33 | |||||
3 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 37.03 | 1:18.73 | |||||
4 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 37.72 | 1:19.63 | |||||
5 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 37.36 | 1:20.02 | |||||
6 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 38.50 | 1:20.47 | |||||
7 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 38.07 | 1:20.61 | |||||
8 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 37.96 | 1:21.52 | |||||
9 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 39.91 | 1:24.62 | |||||
10 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 38.60 | 1:24.63 | |||||
11 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.03 | 1:25.61 | |||||
12 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.03 | 1:27.45 | |||||
13 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 40.75 | 1:28.70 | |||||
14 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 42.57 | 1:31.18 | |||||
15 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 42.28 | 1:32.19 | |||||
16 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 44.07 | 1:33.59 | |||||
17 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 43.50 | 1:34.02 | |||||
18 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 47.86 | 1:38.33 | |||||
19 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.72 | 1:38.42 | |||||
20 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 46.24 | 1:39.44 | |||||
21 | Beata Brunius | 2004 | Wisby Simsällskap | 48.96 | 1:49.13 | |||||
22 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 1:51.65 | 1:51.65 | |||||
23 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:53.36 | 1:53.36 | |||||
24 | Cordelia Berg | 2005 | Södertälje Simsällskap | 58.79 | 2:06.61 | |||||
- | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 5, 200m Frisim Pojkar B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 28.41 | 59.62 | 1:31.67 | 2:03.74 | |||
2 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 29.34 | 1:03.73 | 1:39.32 | 2:14.63 | |||
3 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 30.40 | 1:05.49 | 1:42.35 | 2:18.28 | |||
4 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.69 | 1:16.34 | 1:58.95 | 2:38.37 | |||
5 | Axel Björkqvist Andersson | 2000 | Wisby Simsällskap | 35.37 | 1:16.11 | 2:00.01 | 2:44.72 | |||
6 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 35.95 | 1:19.21 | 2:05.00 | 2:45.47 | |||
7 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 37.50 | 1:21.66 | 2:07.86 | 2:48.51 | |||
8 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 39.93 | 1:26.15 | 2:14.27 | 3:00.78 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 6, 200m Frisim Flickor B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 31.20 | 1:06.64 | 1:43.96 | 2:21.23 | |||
2 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 32.17 | 1:10.14 | 1:49.45 | 2:28.70 | |||
3 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.10 | 1:13.52 | 1:54.66 | 2:34.21 | |||
4 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 35.05 | 1:15.32 | 1:59.84 | 2:44.55 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 7, 100m Frisim Pojkar C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 31.83 | 1:06.18 | |||||
2 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 31.99 | 1:06.65 | |||||
3 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.68 | 1:07.40 | |||||
4 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 33.35 | 1:08.82 | |||||
5 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.74 | 1:09.69 | |||||
6 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 33.97 | 1:10.36 | |||||
7 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 34.30 | 1:10.85 | |||||
8 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 35.15 | 1:13.21 | |||||
9 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 37.04 | 1:14.62 | |||||
10 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 35.57 | 1:14.75 | |||||
11 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 36.12 | 1:15.09 | |||||
12 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 35.91 | 1:16.32 | |||||
13 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.00 | 1:20.34 | |||||
14 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.39 | 1:22.73 | |||||
15 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 39.55 | 1:23.16 | |||||
16 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 39.51 | 1:23.38 | |||||
17 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.33 | 1:23.54 | |||||
18 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.81 | 1:23.72 | |||||
19 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 39.74 | 1:25.54 | |||||
20 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.83 | 1:25.58 | |||||
21 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 44.68 | 1:33.05 | |||||
21 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 42.98 | 1:33.05 | |||||
23 | Rowan Pajuluoma | 2002 | Österby Simsällskap | 50.44 | 1:46.66 | |||||
- | Lukas Strömer | 2003 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alvin Edgren | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matteus Sandström | 2002 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 8, 100m Frisim Flickor C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.58 | 1:02.08 | |||||
2 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 30.38 | 1:03.09 | |||||
3 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.54 | 1:04.11 | |||||
4 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.54 | 1:05.69 | |||||
5 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 32.54 | 1:08.21 | |||||
6 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 33.31 | 1:09.26 | |||||
7 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 33.44 | 1:09.92 | |||||
8 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.86 | 1:10.33 | |||||
9 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 33.77 | 1:11.04 | |||||
10 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 34.86 | 1:11.19 | |||||
11 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 34.60 | 1:12.09 | |||||
12 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Täby Sim | 35.66 | 1:14.68 | |||||
13 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 35.39 | 1:14.74 | |||||
14 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 35.62 | 1:15.38 | |||||
15 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 36.11 | 1:15.69 | |||||
16 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 36.31 | 1:15.88 | |||||
17 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 35.89 | 1:16.95 | |||||
18 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 36.70 | 1:17.10 | |||||
19 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 36.12 | 1:17.23 | |||||
20 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 36.81 | 1:17.53 | |||||
21 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 37.15 | 1:18.40 | |||||
22 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.06 | 1:18.68 | |||||
23 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 39.06 | 1:18.82 | |||||
24 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 37.28 | 1:19.20 | |||||
25 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 39.11 | 1:19.22 | |||||
26 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 38.67 | 1:21.55 | |||||
27 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.07 | 1:21.79 | |||||
28 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 39.14 | 1:21.88 | |||||
29 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 38.88 | 1:22.05 | |||||
30 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 38.92 | 1:22.73 | |||||
31 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 39.19 | 1:23.66 | |||||
32 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 39.35 | 1:24.89 | |||||
33 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 39.54 | 1:26.08 | |||||
34 | Anna Gyllerup | 2003 | Täby Sim | 42.18 | 1:32.86 | |||||
35 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 45.51 | 1:34.59 | |||||
36 | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | 43.74 | 1:38.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 9, 100m Ryggsim Pojkar A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 31.96 | 1:07.05 | |||||
2 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.41 | 1:12.02 | |||||
3 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 36.58 | 1:14.28 | |||||
4 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 41.51 | 1:25.65 | |||||
5 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 52.56 | 1:47.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 10, 100m Ryggsim Flickor A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 36.74 | 1:16.57 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 40.82 | 1:21.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 11, 50m Ryggsim Pojkar D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 40.45 | ||||||
2 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 43.74 | ||||||
3 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 45.12 | ||||||
4 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.20 | ||||||
5 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 50.39 | ||||||
6 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 51.65 | ||||||
7 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 52.39 | ||||||
8 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 52.57 | ||||||
9 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 53.91 | ||||||
10 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 54.18 | ||||||
11 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:01.87 | ||||||
- | John Hogg | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 37.04 | ||||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 37.07 | ||||||
3 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 39.05 | ||||||
4 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 39.23 | ||||||
5 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.58 | ||||||
6 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 41.67 | ||||||
7 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.99 | ||||||
8 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 43.00 | ||||||
9 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 44.32 | ||||||
10 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 44.87 | ||||||
11 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 44.90 | ||||||
12 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 45.48 | ||||||
13 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 47.42 | ||||||
14 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 49.01 | ||||||
15 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.47 | ||||||
16 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 50.91 | ||||||
17 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 51.35 | ||||||
18 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 53.33 | ||||||
19 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 54.79 | ||||||
20 | Beata Brunius | 2004 | Wisby Simsällskap | 55.25 | ||||||
21 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 56.92 | ||||||
22 | Cordelia Berg | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:04.84 | ||||||
- | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 13, 100m Ryggsim Pojkar B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 31.56 | 1:05.27 | |||||
2 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 33.56 | 1:09.09 | |||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 33.83 | 1:09.09 | |||||
4 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 40.09 | 1:22.65 | |||||
5 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 40.42 | 1:22.70 | |||||
6 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 45.48 | 1:33.68 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 11:46 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 33.85 | 1:10.89 | |||||
2 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.62 | 1:11.55 | |||||
3 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 41.79 | 1:27.01 | |||||
4 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 43.90 | 1:33.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 11:46 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 15, 4X50m Frisim Pojkar CD, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2002 | Täby Sim | 2:06.60 | ||||||
Erik Åstrand | 2003 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Isac Persson Taylor | 2003 | 32.23 | 1:03.32 | |||||||
Alexander Bergström | 2002 | 31.62 | 1:34.94 | |||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 31.66 | 2:06.60 | |||||||
2 | Södertälje Herrar Lag 1 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:15.81 | ||||||
Erik Lööw | 2003 | 31.49 | 31.49 | |||||||
Theo Oerther | 2003 | 33.64 | 1:05.13 | |||||||
Daniel Agarwal | 2002 | 36.00 | 1:41.13 | |||||||
Casper Runfjäll | 2002 | 34.68 | 2:15.81 | |||||||
3 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2002 | Täby Sim | 2:17.56 | ||||||
Isac Rune | 2003 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Liam Gabrielsson | 2003 | 34.74 | 1:08.73 | |||||||
Dimitris Ladis | 2003 | 35.16 | 1:43.89 | |||||||
Tor Stein | 2003 | 33.67 | 2:17.56 | |||||||
4 | Wisby SS Herrar Lag 1 | 2002 | Wisby Simsällskap | 2:17.84 | ||||||
Jesper Granath | 2002 | 30.92 | 30.92 | |||||||
Anton Höglund | 2004 | 37.23 | 1:08.15 | |||||||
Oliver Höglund | 2003 | 35.33 | 1:43.48 | |||||||
Matteus Sandström | 2002 | 34.36 | 2:17.84 | |||||||
5 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2002 | Täby Sim | 2:17.91 | ||||||
Karl Lingham | 2002 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Hugo Westholm | 2004 | 34.77 | 1:09.32 | |||||||
Axel von Goës | 2002 | 34.37 | 1:43.69 | |||||||
John Hogg | 2005 | 34.22 | 2:17.91 | |||||||
6 | Täby Sim Herrar Lag 4 | 2002 | Täby Sim | 2:24.68 | ||||||
Simon Lörinc | 2003 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Simon Seel | 2003 | 37.75 | 1:12.40 | |||||||
Jousef Hanna | 2003 | 37.16 | 1:49.56 | |||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 35.12 | 2:24.68 | |||||||
7 | Södertälje Herrar Lag 2 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:47.75 | ||||||
Jacob Lange | 2002 | 38.84 | 38.84 | |||||||
Rafael Pyötsiä | 2003 | 39.39 | 1:18.23 | |||||||
Spencer Karlström Huerta | 2004 | 42.78 | 2:01.01 | |||||||
Lennon Köndell | 2004 | 46.74 | 2:47.75 | |||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 5 | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 16, 4X50m Frisim Flickor CD, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertälje Damer Lag 1 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:02.27 | ||||||
Filippa Malmström | 2003 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 29.47 | 59.05 | |||||||
Nadia Welin-Berger | 2002 | 30.33 | 1:29.38 | |||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 32.89 | 2:02.27 | |||||||
2 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2002 | Täby Sim | 2:05.58 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 31.14 | 1:02.15 | |||||||
Thilda Ström | 2003 | 32.04 | 1:34.19 | |||||||
Embla Börjesson | 2002 | 31.39 | 2:05.58 | |||||||
3 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2002 | Täby Sim | 2:10.93 | ||||||
Stella Alin | 2002 | 33.02 | 33.02 | |||||||
Ingrid Franks | 2003 | 31.53 | 1:04.55 | |||||||
Beatrice Östlund | 2003 | 32.34 | 1:36.89 | |||||||
Julia Wernros Olofsson | 2002 | 34.04 | 2:10.93 | |||||||
4 | Wisby SS Damer Lag 2 | 2002 | Wisby Simsällskap | 2:15.27 | ||||||
Tone Sandsjö | 2003 | 29.37 | 29.37 | |||||||
Hedda Sköld | 2002 | 34.53 | 1:03.90 | |||||||
Erika Strömbeck | 2002 | 33.99 | 1:37.89 | |||||||
Tilda Ekedahl | 2003 | 37.38 | 2:15.27 | |||||||
5 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2002 | Täby Sim | 2:17.47 | ||||||
Elin Andersson | 2003 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Chloe Elhouar | 2002 | 34.83 | 1:09.33 | |||||||
Maja Sköld | 2002 | 33.41 | 1:42.74 | |||||||
Katie Hälleberg | 2003 | 34.73 | 2:17.47 | |||||||
6 | Täby Sim Damer Lag 4 | 2002 | Täby Sim | 2:21.64 | ||||||
Nina Takolander | 2003 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Ida Svensson | 2002 | 35.21 | 1:10.13 | |||||||
Hilda Lydahl | 2002 | 34.24 | 1:44.37 | |||||||
Dina Larsson | 2004 | 37.27 | 2:21.64 | |||||||
7 | Täby Sim Damer Lag 5 | 2002 | Täby Sim | 2:23.05 | ||||||
Nicole Valeskog | 2004 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Josefin Hydén | 2002 | 35.40 | 1:10.96 | |||||||
Sofia Bergström | 2003 | 37.20 | 1:48.16 | |||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 34.89 | 2:23.05 | |||||||
8 | Täby Sim Damer Lag 6 | 2002 | Täby Sim | 2:24.98 | ||||||
Louise Franks | 2005 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Filippa Bolling | 2004 | 35.07 | 1:11.99 | |||||||
Emelie Bergvall | 2003 | 36.85 | 1:48.84 | |||||||
Emilia Forsberg | 2003 | 36.14 | 2:24.98 | |||||||
9 | Södertälje Damer Lag 2 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:25.79 | ||||||
Evelina Porling | 2002 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 35.10 | 1:11.21 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 38.29 | 1:49.50 | |||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 36.29 | 2:25.79 | |||||||
10 | Täby Sim Damer Lag 7 | 2002 | Täby Sim | 2:28.96 | ||||||
Engla Ellbrant | 2004 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Clara Ersson | 2004 | 37.21 | 1:15.06 | |||||||
Kore Danaë Plunkett | 2003 | 38.21 | 1:53.27 | |||||||
Izabelle Lindberg | 2003 | 35.69 | 2:28.96 | |||||||
11 | Täby Sim Damer Lag 8 | 2002 | Täby Sim | 2:41.97 | ||||||
Hannah Haux | 2004 | 40.29 | 40.29 | |||||||
Anna Gyllerup | 2003 | 41.16 | 1:21.45 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 42.11 | 2:03.56 | |||||||
Emma Sommar | 2004 | 38.41 | 2:41.97 | |||||||
12 | Wisby SS Damer Lag 3 | 2002 | Wisby Simsällskap | 2:54.52 | ||||||
Matilda Johansson | 2003 | 43.08 | 43.08 | |||||||
Nella Silfwergård | 2004 | 40.20 | 1:23.28 | |||||||
Ella Ekepil | 2005 | 43.43 | 2:06.71 | |||||||
Beata Brunius | 2004 | 47.81 | 2:54.52 | |||||||
13 | Täby Sim Damer Lag 9 | 2002 | Täby Sim | 2:56.71 | ||||||
Matilda Schibbye | 2004 | 44.08 | 44.08 | |||||||
Maja Lingham | 2004 | 41.86 | 1:25.94 | |||||||
Clara Taberman | 2004 | 49.12 | 2:15.06 | |||||||
Paulina Engvall | 2003 | 41.65 | 2:56.71 | |||||||
14 | Södertälje Damer Lag 3 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 3:09.61 | ||||||
Vendela Lundqvist | 2002 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Angelina Zander | 2005 | 45.77 | 1:23.52 | |||||||
Emilia Teglöf | 2005 | 49.88 | 2:13.40 | |||||||
Cordelia Berg | 2005 | 56.21 | 3:09.61 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 17, 100m Fjärilsim Pojkar A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.08 | 1:02.37 | |||||
2 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 30.58 | 1:07.98 | |||||
3 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 33.01 | 1:13.15 | |||||
4 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 33.98 | 1:14.21 | |||||
5 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 33.65 | 1:18.58 | |||||
6 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 50.79 | 1:49.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 18, 100m Fjärilsim Flickor A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 33.35 | 1:12.81 | |||||
- | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 19, 100m Fjärilsim Pojkar C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.88 | 1:17.15 | |||||
2 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 38.05 | 1:20.98 | |||||
3 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 36.11 | 1:21.33 | |||||
4 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 39.42 | 1:26.51 | |||||
5 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.25 | 1:27.51 | |||||
6 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 39.98 | 1:27.63 | |||||
7 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 42.37 | 1:33.58 | |||||
8 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 44.11 | 1:34.25 | |||||
9 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 43.97 | 1:37.36 | |||||
10 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 47.02 | 1:44.98 | |||||
11 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 46.51 | 1:47.12 | |||||
12 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 51.28 | 1:52.52 | |||||
- | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 20, 100m Fjärilsim Flickor C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.69 | 1:08.07 | |||||
2 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 32.55 | 1:09.31 | |||||
3 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.62 | 1:10.58 | |||||
4 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.89 | 1:15.56 | |||||
5 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 37.69 | 1:23.52 | |||||
6 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 38.51 | 1:24.62 | |||||
7 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 40.78 | 1:27.59 | |||||
8 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 38.98 | 1:28.29 | |||||
9 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 40.91 | 1:32.24 | |||||
10 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 38.11 | 1:33.09 | |||||
11 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 40.62 | 1:33.21 | |||||
12 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 42.42 | 1:33.63 | |||||
13 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 43.48 | 1:33.98 | |||||
14 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 41.38 | 1:35.16 | |||||
15 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 43.92 | 1:35.40 | |||||
16 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 45.27 | 1:35.88 | |||||
17 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 42.68 | 1:37.74 | |||||
18 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 46.14 | 1:38.01 | |||||
19 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.57 | 1:38.85 | |||||
20 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 45.65 | 1:39.97 | |||||
21 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 44.19 | 1:41.40 | |||||
22 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 47.62 | 1:44.36 | |||||
23 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 49.98 | 1:45.53 | |||||
24 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 47.17 | 1:45.84 | |||||
25 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 47.04 | 1:48.12 | |||||
26 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 52.68 | 1:54.09 | |||||
27 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 55.36 | 2:00.42 | |||||
28 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 2:04.01 | 2:04.01 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Pojkar D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 37.62 | ||||||
2 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 39.12 | ||||||
3 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 39.32 | ||||||
4 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 48.04 | ||||||
5 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 51.38 | ||||||
6 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 57.70 | ||||||
7 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:19.54 | ||||||
- | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Flickor D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 38.15 | ||||||
2 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.27 | ||||||
3 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 39.61 | ||||||
4 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 40.20 | ||||||
5 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 40.44 | ||||||
6 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.97 | ||||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 40.98 | ||||||
8 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 42.47 | ||||||
9 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 43.75 | ||||||
10 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 43.96 | ||||||
11 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 44.03 | ||||||
12 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 46.74 | ||||||
13 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.78 | ||||||
14 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 48.89 | ||||||
15 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 51.00 | ||||||
16 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 51.35 | ||||||
17 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 52.31 | ||||||
18 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 57.14 | ||||||
- | Beata Brunius | 2004 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 23, 100m Fjärilsim Pojkar B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 29.97 | 1:04.64 | |||||
2 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 30.99 | 1:08.40 | |||||
3 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 33.67 | 1:12.31 | |||||
4 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 36.65 | 1:21.41 | |||||
5 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 40.06 | 1:29.89 | |||||
6 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.52 | 1:31.24 | |||||
7 | Axel Björkqvist Andersson | 2000 | Wisby Simsällskap | 41.24 | 1:32.79 | |||||
8 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 43.80 | 1:35.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 24, 100m Fjärilsim Flickor B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 33.27 | 1:13.97 | |||||
2 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.73 | 1:16.98 | |||||
3 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 42.74 | 1:37.21 | |||||
- | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 25, 200m Medley Pojkar C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 35.65 | 1:21.42 | 2:11.80 | 2:46.83 | |||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.26 | 1:21.08 | 2:09.77 | 2:47.34 | |||
3 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.22 | 1:19.50 | 2:10.83 | 2:48.09 | |||
4 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 40.24 | 1:27.65 | 2:18.76 | 2:58.31 | |||
5 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 44.83 | 1:28.56 | 2:26.21 | 3:04.38 | |||
6 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 39.59 | 1:28.75 | 2:22.15 | 3:05.97 | |||
7 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 42.37 | 1:33.79 | 2:28.63 | 3:09.08 | |||
8 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.66 | 1:31.58 | 2:26.50 | 3:12.76 | |||
9 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 45.49 | 1:37.12 | 2:36.65 | 3:16.45 | |||
10 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 46.95 | 1:36.77 | 2:36.73 | 3:16.79 | |||
11 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 46.55 | 1:38.16 | 2:35.97 | 3:17.01 | |||
12 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 49.02 | 1:36.13 | 2:36.09 | 3:21.81 | |||
13 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 50.69 | 1:37.82 | 2:39.11 | 3:23.95 | |||
14 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 49.25 | 1:40.75 | 2:37.34 | 3:25.09 | |||
15 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 49.22 | 1:45.10 | 2:49.33 | 3:35.37 | |||
- | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Matteus Sandström | 2002 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 26, 200m Medley Flickor C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 32.52 | 1:12.94 | 1:56.76 | 2:31.79 | |||
2 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.98 | 1:13.20 | 1:58.25 | 2:34.62 | |||
3 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.34 | 1:16.54 | 2:04.13 | 2:39.60 | |||
4 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.95 | 1:18.91 | 2:06.95 | 2:44.47 | |||
5 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.67 | 1:21.70 | 2:12.78 | 2:52.36 | |||
6 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 38.80 | 1:23.30 | 2:11.93 | 2:53.38 | |||
7 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 44.19 | 1:30.87 | 2:19.42 | 2:58.62 | |||
8 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 40.50 | 1:26.50 | 2:19.29 | 3:00.61 | |||
9 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 39.45 | 1:26.16 | 2:23.38 | 3:04.91 | |||
10 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 44.25 | 1:34.49 | 2:24.88 | 3:05.50 | |||
11 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 42.19 | 1:30.59 | 2:23.00 | 3:05.69 | |||
12 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 40.11 | 1:27.98 | 2:24.30 | 3:08.13 | |||
13 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 44.26 | 1:36.38 | 2:28.41 | 3:09.51 | |||
14 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Täby Sim | 42.43 | 1:31.86 | 2:26.71 | 3:10.42 | |||
15 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 44.80 | 1:32.02 | 2:27.82 | 3:11.25 | |||
16 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.62 | 1:30.83 | 2:26.01 | 3:11.46 | |||
17 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 46.85 | 1:35.35 | 2:32.39 | 3:14.99 | |||
18 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 47.58 | 1:39.47 | 2:34.14 | 3:16.16 | |||
19 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 43.54 | 1:33.59 | 2:31.20 | 3:16.32 | |||
20 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 44.71 | 2:32.59 | 3:16.46 | 3:16.46 | |||
21 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 48.85 | 1:39.36 | 2:33.73 | 3:19.45 | |||
22 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 46.18 | 1:40.21 | 2:36.01 | 3:20.72 | |||
23 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 46.41 | 1:41.14 | 2:38.82 | 3:26.98 | |||
24 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 49.28 | 1:41.58 | 2:43.24 | 3:33.62 | |||
25 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 48.44 | 1:43.07 | 2:48.26 | 3:34.60 | |||
26 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 54.54 | 1:52.83 | 2:53.72 | 3:37.97 | |||
27 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 58.97 | 1:58.69 | 3:01.98 | 3:59.31 | |||
28 | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | 1:04.33 | 2:09.36 | 3:15.55 | 4:12.09 | |||
- | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 17:46 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 27, 100m Bröstsim Pojkar D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 39.41 | 1:23.98 | |||||
2 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 49.12 | 1:45.29 | |||||
3 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 52.16 | 1:48.74 | |||||
4 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 51.84 | 1:50.46 | |||||
5 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 55.38 | 1:54.06 | |||||
6 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 54.35 | 1:55.09 | |||||
7 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 56.80 | 2:00.77 | |||||
8 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 59.43 | 2:07.98 | |||||
9 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 1:00.30 | 2:09.12 | |||||
10 | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | 1:01.43 | 2:09.49 | |||||
11 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:02.50 | 2:12.49 | |||||
12 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:04.77 | 2:15.10 | |||||
13 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:03.71 | 2:15.65 | |||||
14 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:12.84 | 2:33.65 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 17:46 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 17:50 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 28, 100m Bröstsim Pojkar A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 33.70 | 1:12.24 | |||||
2 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 36.25 | 1:20.64 | |||||
3 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 39.15 | 1:23.32 | |||||
4 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 41.32 | 1:26.91 | |||||
5 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 51.43 | 1:51.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 17:50 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 29, 100m Bröstsim Flickor A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 39.45 | 1:24.95 | |||||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 43.66 | 1:32.63 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 30, 100m Bröstsim Pojkar B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 34.74 | 1:14.21 | |||||
2 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 38.10 | 1:20.85 | |||||
3 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 39.39 | 1:24.00 | |||||
4 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 41.42 | 1:26.68 | |||||
5 | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | 42.53 | 1:31.17 | |||||
6 | Axel Björkqvist Andersson | 2000 | Wisby Simsällskap | 43.36 | 1:31.68 | |||||
7 | Elof Kjellberg Olsson | 2001 | Wisby Simsällskap | 42.85 | 1:31.98 | |||||
8 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 45.74 | 1:38.23 | |||||
- | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 31, 100m Bröstsim Flickor B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.11 | 1:23.18 | |||||
2 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 40.77 | 1:25.59 | |||||
3 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.56 | 1:28.88 | |||||
4 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 41.39 | 1:30.32 | |||||
5 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 44.67 | 1:36.86 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 32, 100m Bröstsim Flickor D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 44.79 | 1:34.01 | |||||
2 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 44.84 | 1:34.85 | |||||
3 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 45.65 | 1:35.15 | |||||
4 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.21 | 1:35.32 | |||||
5 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 47.47 | 1:41.73 | |||||
6 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 48.32 | 1:42.20 | |||||
7 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 48.23 | 1:42.63 | |||||
8 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 48.20 | 1:43.13 | |||||
9 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 49.81 | 1:48.00 | |||||
10 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 50.66 | 1:49.03 | |||||
11 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.26 | 1:51.15 | |||||
12 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 52.28 | 1:52.69 | |||||
13 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.17 | 1:53.93 | |||||
14 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 54.23 | 1:54.54 | |||||
15 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 56.40 | 1:56.14 | |||||
16 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 55.29 | 1:58.66 | |||||
17 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 57.32 | 2:02.23 | |||||
18 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 59.98 | 2:05.83 | |||||
19 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 59.80 | 2:07.31 | |||||
20 | Beata Brunius | 2004 | Wisby Simsällskap | 1:01.84 | 2:07.68 | |||||
21 | Cordelia Berg | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:01.69 | 2:10.05 | |||||
22 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:00.52 | 2:10.22 | |||||
- | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 33, 100m Bröstsim Pojkar C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.99 | 1:28.83 | |||||
2 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 42.90 | 1:30.41 | |||||
3 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 42.91 | 1:30.58 | |||||
4 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 43.08 | 1:34.04 | |||||
5 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 43.66 | 1:34.18 | |||||
6 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 44.77 | 1:34.80 | |||||
7 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 44.78 | 1:34.91 | |||||
8 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.77 | 1:34.96 | |||||
9 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.56 | 1:36.89 | |||||
10 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 45.54 | 1:37.22 | |||||
11 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.85 | 1:39.21 | |||||
12 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 46.82 | 1:39.46 | |||||
13 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 47.07 | 1:39.98 | |||||
14 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 48.79 | 1:43.69 | |||||
15 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 47.73 | 1:44.20 | |||||
16 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 50.49 | 1:44.64 | |||||
17 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 49.89 | 1:45.79 | |||||
18 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 51.48 | 1:46.16 | |||||
19 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 51.00 | 1:48.92 | |||||
20 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 51.84 | 1:50.11 | |||||
21 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 50.82 | 1:50.92 | |||||
- | Alvin Edgren | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Matteus Sandström | 2002 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rowan Pajuluoma | 2002 | Österby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 34, 100m Bröstsim Flickor C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 35.09 | 1:15.64 | |||||
2 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.20 | 1:22.99 | |||||
3 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.40 | 1:23.07 | |||||
4 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 38.97 | 1:23.50 | |||||
5 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.46 | 1:24.57 | |||||
6 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 39.33 | 1:26.07 | |||||
7 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 41.92 | 1:26.52 | |||||
8 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 43.54 | 1:31.65 | |||||
9 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 43.39 | 1:33.26 | |||||
10 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 42.81 | 1:34.21 | |||||
11 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.96 | 1:34.66 | |||||
12 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 45.10 | 1:35.15 | |||||
13 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 45.43 | 1:36.82 | |||||
14 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.84 | 1:36.84 | |||||
15 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.98 | 1:37.05 | |||||
16 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Täby Sim | 46.40 | 1:37.97 | |||||
17 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 47.27 | 1:38.64 | |||||
18 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 46.47 | 1:39.09 | |||||
19 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 46.41 | 1:39.52 | |||||
20 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 48.38 | 1:39.89 | |||||
21 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 47.81 | 1:41.16 | |||||
22 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 47.86 | 1:42.53 | |||||
23 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 47.65 | 1:42.68 | |||||
24 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 48.65 | 1:42.97 | |||||
25 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 50.85 | 1:45.41 | |||||
26 | Anna Gyllerup | 2003 | Täby Sim | 48.83 | 1:46.42 | |||||
27 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 49.74 | 1:47.46 | |||||
28 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 51.69 | 1:50.00 | |||||
29 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 53.10 | 1:55.09 | |||||
30 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 53.32 | 1:55.90 | |||||
31 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 56.83 | 2:00.59 | |||||
32 | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | 58.03 | 2:02.71 | |||||
- | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 35, 200m Medley Pojkar A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.32 | 1:04.57 | 1:48.06 | 2:23.50 | |||
2 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 30.62 | 1:09.61 | 1:50.88 | 2:26.70 | |||
3 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 33.01 | 1:13.25 | 2:00.87 | 2:36.55 | |||
4 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 32.35 | 1:14.13 | 2:03.48 | 2:40.85 | |||
5 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 34.03 | 1:19.95 | 2:08.91 | 2:45.78 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 36, 200m Medley Flickor A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 33.45 | 1:13.95 | 2:01.08 | 2:39.69 | |||
2 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 34.76 | 1:21.94 | 2:15.91 | 2:50.29 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 37, 100m Medley Pojkar D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 41.05 | 1:23.62 | |||||
2 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 42.67 | 1:30.60 | |||||
3 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 47.65 | 1:37.68 | |||||
4 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 48.55 | 1:43.51 | |||||
5 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 53.42 | 1:45.98 | |||||
6 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 50.65 | 1:50.47 | |||||
7 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 54.17 | 1:53.21 | |||||
8 | Nicholas Bergvall | 2004 | Täby Sim | 1:01.83 | 2:00.80 | |||||
9 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 1:01.53 | 2:02.72 | |||||
10 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:04.32 | 2:12.97 | |||||
- | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 38, 100m Medley Flickor D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 39.46 | 1:24.12 | |||||
2 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.96 | 1:24.20 | |||||
3 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 39.21 | 1:26.29 | |||||
4 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 39.85 | 1:28.13 | |||||
5 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.03 | 1:28.17 | |||||
6 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 41.67 | 1:30.64 | |||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 42.68 | 1:31.46 | |||||
8 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 45.60 | 1:33.40 | |||||
9 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 42.32 | 1:34.43 | |||||
10 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 44.45 | 1:35.91 | |||||
11 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.76 | 1:37.46 | |||||
12 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 47.76 | 1:39.96 | |||||
13 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 46.94 | 1:39.97 | |||||
14 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.13 | 1:40.16 | |||||
15 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 48.03 | 1:40.69 | |||||
16 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 48.75 | 1:43.63 | |||||
17 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 51.44 | 1:45.08 | |||||
18 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 51.49 | 1:47.68 | |||||
19 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 50.29 | 1:48.01 | |||||
20 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.40 | 1:51.82 | |||||
21 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 1:02.60 | 2:06.74 | |||||
22 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:07.22 | 2:12.42 | |||||
23 | Cordelia Berg | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:04.96 | 2:14.09 | |||||
- | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Beata Brunius | 2004 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 39, 200m Medley Pojkar B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 30.29 | 1:08.08 | 1:49.77 | 2:22.19 | |||
2 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 31.03 | 1:07.46 | 1:52.42 | 2:26.06 | |||
3 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 34.44 | 1:12.86 | 2:01.31 | 2:36.49 | |||
4 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 33.95 | 1:16.63 | 2:05.64 | 2:43.38 | |||
5 | Axel Björkqvist Andersson | 2000 | Wisby Simsällskap | 39.81 | 1:29.39 | 2:19.23 | 3:01.22 | |||
6 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 42.58 | 1:29.55 | 2:26.84 | 3:07.02 | |||
7 | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | 47.23 | 1:38.72 | 2:30.37 | 3:15.84 | |||
- | Axel Bräck | 2001 | Österby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 40, 200m Medley Flickor B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 32.29 | 1:13.79 | 2:00.64 | 2:38.17 | |||
2 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.21 | 1:15.85 | 2:03.21 | 2:41.88 | |||
3 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.92 | 1:20.15 | 2:10.00 | 2:50.44 | |||
4 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 40.98 | 1:29.45 | 2:21.64 | 3:02.60 | |||
5 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 38.18 | 1:28.52 | 2:24.05 | 3:08.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 41, 100m Ryggsim Pojkar C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.44 | 1:14.96 | |||||
2 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.54 | 1:17.96 | |||||
3 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 39.22 | 1:20.25 | |||||
4 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 41.13 | 1:22.32 | |||||
5 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 41.02 | 1:22.43 | |||||
6 | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.92 | 1:23.24 | |||||
7 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 41.68 | 1:24.35 | |||||
8 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 41.54 | 1:28.47 | |||||
9 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 44.24 | 1:29.98 | |||||
10 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 43.62 | 1:30.17 | |||||
11 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.34 | 1:31.98 | |||||
12 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 45.49 | 1:32.36 | |||||
13 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.70 | 1:32.68 | |||||
14 | Matteus Sandström | 2002 | Wisby Simsällskap | 44.62 | 1:32.78 | |||||
15 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.40 | 1:34.96 | |||||
16 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 49.30 | 1:39.29 | |||||
17 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 48.10 | 1:39.30 | |||||
18 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 47.61 | 1:40.14 | |||||
19 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 50.18 | 1:42.23 | |||||
20 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 48.39 | 1:42.73 | |||||
21 | Walter Pettersson | 2003 | Wisby Simsällskap | 50.32 | 1:43.14 | |||||
22 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 55.97 | 1:54.48 | |||||
23 | Alvin Edgren | 2003 | Södertälje Simsällskap | 59.12 | 2:03.84 | |||||
24 | Rowan Pajuluoma | 2002 | Österby Simsällskap | 59.67 | 2:04.76 | |||||
- | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 12:16 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 42, 100m Ryggsim Flickor C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.21 | 1:12.10 | |||||
2 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 35.41 | 1:13.65 | |||||
3 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.97 | 1:13.80 | |||||
4 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 36.95 | 1:15.49 | |||||
5 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.11 | 1:17.92 | |||||
6 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.24 | 1:18.15 | |||||
7 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 39.20 | 1:19.13 | |||||
8 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 40.94 | 1:23.03 | |||||
9 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 41.29 | 1:24.55 | |||||
10 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 41.88 | 1:24.57 | |||||
11 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 41.20 | 1:25.43 | |||||
12 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 41.12 | 1:27.21 | |||||
13 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 43.34 | 1:27.96 | |||||
14 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 42.79 | 1:28.12 | |||||
15 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 42.98 | 1:28.99 | |||||
16 | Josefin Hydén | 2002 | Täby Sim | 43.09 | 1:29.28 | |||||
17 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 43.32 | 1:29.99 | |||||
18 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 46.45 | 1:31.92 | |||||
19 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Täby Sim | 45.74 | 1:32.75 | |||||
20 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 45.43 | 1:32.81 | |||||
21 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.00 | 1:33.07 | |||||
22 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 45.24 | 1:33.68 | |||||
23 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 45.23 | 1:35.24 | |||||
24 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 47.73 | 1:36.19 | |||||
25 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 48.21 | 1:36.46 | |||||
26 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 48.83 | 1:37.59 | |||||
27 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 49.72 | 1:41.36 | |||||
28 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 50.30 | 1:41.99 | |||||
29 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 48.97 | 1:42.21 | |||||
30 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 54.64 | 1:51.43 | |||||
31 | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | 53.12 | 1:53.68 | |||||
- | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 12:16 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 43, 4X50m Frisim Pojkar AB, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wisby SS Herrar Lag 1 | 1989 | Wisby Simsällskap | 1:45.74 | ||||||
Linus Kahl | 2001 | 26.23 | 26.23 | |||||||
Gustav Strömbeck | 1997 | 26.45 | 52.68 | |||||||
Rasmus Bjuresten | 1999 | 26.56 | 1:19.24 | |||||||
Gustav Thuresson | 1997 | 26.50 | 1:45.74 | |||||||
2 | Wisby SS Herrar Lag 3 | 1989 | Wisby Simsällskap | 1:57.68 | ||||||
Cosmos Sharman | 2000 | 27.92 | 27.92 | |||||||
William Yttergren | 2000 | 29.79 | 57.71 | |||||||
Oskar Strömbeck | 1999 | 28.92 | 1:26.63 | |||||||
Jesper Granath | 2002 | 31.05 | 1:57.68 | |||||||
3 | Wisby SS Herrar Lag 4 | 1989 | Wisby Simsällskap | 2:16.06 | ||||||
Alfons Frid | 2001 | 33.73 | 33.73 | |||||||
Axel Björkqvist Andersson | 2000 | 33.74 | 1:07.47 | |||||||
Elof Kjellberg Olsson | 2001 | 33.14 | 1:40.61 | |||||||
Oskar Hedin | 2001 | 35.45 | 2:16.06 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kneippbyn Swim 2015 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 | |||
Tävlingsort | Visby | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör | Wisby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2015 |
Gren 44, 4X50m Frisim Flickor AB, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wisby SS Damer Lag 1 | 1997 | Wisby Simsällskap | 2:02.93 | ||||||
Tone Sandsjö | 2003 | 29.48 | 29.48 | |||||||
Emma Öhman | 1997 | 29.80 | 59.28 | |||||||
Alba Ekepil | 2001 | 31.35 | 1:30.63 | |||||||
Jessica Wiklund | 2000 | 32.30 | 2:02.93 | |||||||
2 | SK Ena Lag 1 | 1989 | Simklubben Ena | 2:08.90 | ||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Matilda Olausson | 2004 | 33.55 | 1:07.35 | |||||||
Hannele Ålander | 2001 | 32.31 | 1:39.66 | |||||||
Lovisa Sved | 2000 | 29.24 | 2:08.90 | |||||||
- | Gimo/österby Mix | 1989 | Österby Simsällskap | 2:14.04 | EXTRA | |||||
Emma Widen | 1999 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Axel Bräck | 2001 | 30.04 | 59.45 | |||||||
Elina Widén | 2003 | 39.79 | 1:39.24 | |||||||
Ellinor Hermann | 2003 | 34.80 | 2:14.04 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2015 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap | Utskriftstid | 12:27 |