Results for GTI Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Persson | 1994 | 532 | 34.43 | 1:13.20 | 1:51.19 | 2:28.85 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Esben Norup | 1996 | 526 | 34.56 | 1:12.79 | 1:50.87 | 2:29.46 | |||
VAT København | ||||||||||
3 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 503 | 34.24 | 1:13.32 | 1:51.58 | 2:31.65 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Jakob Helman | 1996 | 497 | 34.48 | 1:12.29 | 1:51.57 | 2:32.33 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 392 | 37.25 | 1:18.69 | 2:01.87 | 2:44.83 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Johan Persson | 1998 | 328 | 38.49 | 1:22.83 | 2:08.69 | 2:54.83 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Alexander Kragesand | 1999 | 287 | 41.00 | 1:27.29 | 2:14.93 | 3:02.76 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Joaquin Diaz | 2001 | 425 | 35.59 | 1:17.14 | 1:59.18 | 2:40.39 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Carl Terp Larsen | 2001 | 388 | 36.53 | 1:18.39 | 2:01.37 | 2:45.36 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Gustav Englund | 2001 | 386 | 36.77 | 1:19.29 | 2:02.58 | 2:45.65 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 379 | 38.04 | 1:20.98 | 2:04.29 | 2:46.71 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Victor N Andersen | 2000 | 344 | 38.71 | 1:22.29 | 2:07.03 | 2:52.21 | |||
VAT København | ||||||||||
6 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | 321 | 38.82 | 1:24.05 | 2:11.77 | 2:56.06 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 317 | 40.37 | 1:25.98 | 2:11.81 | 2:56.97 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Simon Ghidini | 2001 | 308 | 39.09 | 1:24.36 | 2:11.70 | 2:58.60 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 196 | 46.81 | 1:40.14 | 2:33.85 | 3:27.71 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 487 | 35.41 | 1:14.81 | 1:54.00 | 2:33.36 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 413 | 36.83 | 1:19.15 | 2:01.22 | 2:42.02 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 391 | 37.40 | 1:19.81 | 2:02.32 | 2:44.98 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 338 | 39.89 | 1:24.14 | 2:09.15 | 2:53.19 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Casper Koch | 2002 | 325 | 39.82 | 1:24.85 | 2:09.87 | 2:55.42 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 323 | 39.54 | 1:25.26 | 2:11.08 | 2:55.78 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Alessandro de Castro | 2002 | 303 | 40.05 | 1:26.85 | 2:15.01 | 2:59.51 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Oliver Skadhauge | 2002 | 272 | 41.92 | 1:28.70 | 2:17.47 | 3:06.18 | |||
VAT København | ||||||||||
9 | Christoffer Hove | 2002 | 271 | 42.48 | 1:30.39 | 2:18.47 | 3:06.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 240 | 43.04 | 1:33.24 | 2:23.36 | 3:13.94 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Filip Bruhn | 2003 | 240 | 44.31 | 1:34.60 | 2:24.27 | 3:13.95 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Jacob Ellekær | 2002 | 224 | 46.03 | 1:37.87 | 2:29.28 | 3:18.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 223 | 43.83 | 1:34.97 | 2:27.38 | 3:18.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martin Jacobsen | 2002 | 217 | 44.03 | 1:34.91 | 2:28.92 | 3:20.73 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Otto Walther Holst | 2003 | 176 | 49.31 | 1:44.68 | 2:39.55 | 3:35.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 161 | 50.09 | 1:46.85 | 2:43.95 | 3:41.36 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 158 | 50.24 | 1:47.73 | 2:46.47 | 3:43.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Samuel Risager | 2003 | 147 | 51.76 | 1:50.78 | 2:50.61 | 3:48.59 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 139 | 52.74 | 1:55.20 | 2:55.22 | 3:52.92 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Noah Koefoed Weiss | 2003 | DSQ | Ej bryst v/ 150 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 247 | 42.24 | 1:30.36 | 2:21.24 | 3:12.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Troels Fogh | 2004 | 238 | 45.04 | 1:33.50 | 2:24.58 | 3:14.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 188 | 45.81 | 1:37.47 | 2:33.47 | 3:30.42 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Malte Rasch | 2004 | 171 | 49.25 | 1:44.51 | 2:41.07 | 3:37.23 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | 162 | 48.85 | 1:45.39 | 2:43.62 | 3:41.09 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Matias Munkholm | 2004 | 155 | 47.02 | 1:45.38 | 2:46.48 | 3:44.63 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 153 | 51.31 | 1:49.17 | 2:47.66 | 3:45.61 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 115 | 54.73 | 1:59.16 | 3:04.70 | 4:07.61 | |||
GTI | ||||||||||
- | Alexander Nørby | 2006 | DSQ | Ej samt berør v/175 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | William Studsgaard | 2004 | DSQ | Ej samt berør v/25 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 600 | 35.44 | 1:15.91 | 1:57.32 | 2:39.47 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 481 | 38.14 | 1:20.77 | 2:06.26 | 2:51.71 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Laura Andersen | 1997 | 455 | 39.62 | 1:24.12 | 2:10.04 | 2:54.92 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Delphine Møller | 1999 | 400 | 40.61 | 1:26.55 | 2:14.28 | 3:02.49 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 334 | 42.99 | 1:33.09 | 2:24.80 | 3:13.80 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 510 | 37.09 | 1:19.77 | 2:03.99 | 2:48.36 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Johanna Andersson | 2002 | 471 | 39.28 | 1:23.92 | 2:09.54 | 2:52.86 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 467 | 40.14 | 1:23.55 | 2:07.73 | 2:53.42 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 460 | 38.60 | 1:23.36 | 2:08.79 | 2:54.27 | |||
VAT København | ||||||||||
5 | Emma Mikkelsen | 2001 | 449 | 39.41 | 1:24.56 | 2:10.08 | 2:55.67 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 445 | 40.90 | 1:26.63 | 2:11.70 | 2:56.16 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
7 | Katharina N Møller | 2001 | 397 | 42.16 | 1:29.42 | 2:16.83 | 3:03.05 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Sara Mortensen | 2001 | 392 | 41.04 | 1:27.66 | 2:15.88 | 3:03.82 | |||
VAT København | ||||||||||
9 | Kristina Kulcsar | 2001 | 377 | 41.47 | 1:29.37 | 2:18.09 | 3:06.18 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Caroline Meyer | 2002 | 339 | 43.67 | 1:34.19 | 2:24.10 | 3:12.87 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 333 | 43.05 | 1:33.23 | 2:24.60 | 3:13.99 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 313 | 44.67 | 1:36.26 | 2:28.04 | 3:18.19 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 310 | 45.19 | 1:36.51 | 2:27.44 | 3:18.64 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Sofie Slotved | 2002 | 275 | 47.15 | 1:40.16 | 2:32.94 | 3:26.85 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 264 | 46.38 | 1:39.04 | 2:33.85 | 3:29.72 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
16 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 235 | 49.82 | 1:46.93 | 2:43.95 | 3:37.85 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mia Witt | 2002 | 235 | 49.60 | 1:45.27 | 2:41.90 | 3:38.05 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elena Westmark Holm | 2003 | 342 | 42.77 | 1:32.17 | 2:22.66 | 3:12.31 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Anna Maria Madsen | 2004 | 303 | 46.68 | 1:37.97 | 2:30.05 | 3:20.31 | |||
VAT København | ||||||||||
3 | Nønne Christensen | 2004 | 297 | 46.01 | 1:37.42 | 2:30.04 | 3:21.59 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 295 | 46.92 | 1:37.49 | 2:29.50 | 3:22.09 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Amina Sabotic | 2003 | 279 | 44.56 | 1:37.59 | 2:32.25 | 3:25.80 | |||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
6 | Astrid Høffer | 2004 | 220 | 49.91 | 1:46.78 | 2:46.08 | 3:42.67 | |||
VAT København | ||||||||||
7 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 212 | 48.59 | 1:45.04 | 2:46.46 | 3:45.68 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Isabella Jacobsen | 2004 | 201 | 50.46 | 1:48.82 | 2:50.21 | 3:49.64 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
9 | Maja Buck | 2004 | 190 | 54.29 | 1:55.73 | 2:56.94 | 3:54.06 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Thomadsen | 2004 | 188 | 52.36 | 1:52.96 | 2:53.85 | 3:54.82 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rebecca Andersen | 2003 | 173 | 57.14 | 1:59.32 | 3:00.81 | 4:01.38 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Astrid Thimmer | 2003 | DSQ | Ej samt. berør v/150 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 307 | 46.46 | 1:37.70 | 2:28.85 | 3:19.34 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Clara Secher Termansen | 2005 | 223 | 50.65 | 1:47.52 | 2:46.00 | 3:41.86 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 206 | 50.87 | 1:49.98 | 2:49.74 | 3:47.65 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie Lyttik | 2006 | 175 | 51.20 | 1:53.86 | 2:57.67 | 4:00.30 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Safira Vestergaard | 2005 | 156 | 57.37 | 2:02.02 | 3:07.38 | 4:09.58 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Østerby | 2005 | 155 | 56.54 | 2:00.51 | 3:06.94 | 4:10.17 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 147 | 55.15 | 2:00.60 | 3:07.63 | 4:14.44 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Sofie Riis | 2005 | 145 | 58.05 | 2:04.31 | 3:12.30 | 4:15.77 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
9 | Nana Andersen | 2006 | 126 | 57.93 | 2:08.32 | 3:20.50 | 4:28.08 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Jensen | 1987 | 609 | 27.72 | 57.72 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Hampus Persson | 1997 | 359 | 33.29 | 1:08.82 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 521 | 29.44 | 1:00.82 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | 497 | 30.26 | 1:01.76 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 489 | 29.92 | 1:02.08 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | 427 | 31.62 | 1:04.95 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 421 | 32.02 | 1:05.26 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Phillip Tran | 1999 | 380 | 32.73 | 1:07.54 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Tim Hagerström | 1999 | 349 | 33.42 | 1:09.47 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Mathias Petersen | 1999 | 200 | 40.63 | 1:23.66 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 483 | 29.91 | 1:02.36 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 465 | 30.44 | 1:03.13 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | 439 | 31.87 | 1:04.39 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 381 | 33.05 | 1:07.49 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 380 | 33.16 | 1:07.54 | |||||
VAT København | ||||||||||
6 | Daniel Dyrved | 2000 | 342 | 33.87 | 1:09.98 | |||||
VAT København | ||||||||||
7 | Albert Nyhlén | 2000 | 335 | 34.05 | 1:10.44 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Anders Ludvigsson | 2000 | 333 | 34.84 | 1:10.59 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | 331 | 34.26 | 1:10.70 | |||||
VAT København | ||||||||||
10 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 311 | 35.31 | 1:12.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Daniel Brylov | 2000 | 293 | 36.08 | 1:13.62 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 292 | 36.04 | 1:13.72 | |||||
VAT København | ||||||||||
13 | Albert Voldum Krog | 2001 | 271 | 36.95 | 1:15.54 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 256 | 37.66 | 1:16.99 | |||||
VAT København | ||||||||||
15 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 207 | 40.28 | 1:22.73 | |||||
VAT København | ||||||||||
- | Axel Ståhl | 2000 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | 399 | 32.38 | 1:06.45 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 339 | 34.08 | 1:10.13 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | David Falk | 2003 | 306 | 35.76 | 1:12.56 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Casper Koch | 2002 | 292 | 36.99 | 1:13.71 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Mads Enghave | 2002 | 290 | 36.26 | 1:13.88 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Mads Baltzer | 2002 | 287 | 37.15 | 1:14.11 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Bo Beckman | 2002 | 278 | 36.55 | 1:14.93 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 265 | 36.56 | 1:16.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 262 | 37.30 | 1:16.45 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 255 | 36.74 | 1:17.12 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Elias Persson | 2002 | 254 | 37.72 | 1:17.25 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Marco Knudsen | 2003 | 247 | 38.62 | 1:17.92 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Valdemar Brøns | 2003 | 236 | 38.54 | 1:19.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thomas Langvad | 2002 | 235 | 38.27 | 1:19.22 | |||||
VAT København | ||||||||||
15 | Mathias Simoni | 2002 | 222 | 38.39 | 1:20.78 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
16 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 222 | 39.62 | 1:20.80 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 219 | 40.54 | 1:21.16 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Kevin Liang | 2002 | 212 | 39.62 | 1:21.96 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 205 | 41.19 | 1:22.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Martin Jacobsen | 2002 | 203 | 40.34 | 1:23.20 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 197 | 40.57 | 1:24.07 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Cesar Lindberg | 2002 | 192 | 40.37 | 1:24.73 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Marius Bugge | 2003 | 192 | 41.48 | 1:24.79 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Tobias Davidsen | 2003 | 192 | 42.29 | 1:24.79 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Michael Elliks | 2002 | 190 | 40.77 | 1:25.00 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 186 | 40.91 | 1:25.70 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Mikkel Hansen | 2003 | 181 | 42.60 | 1:26.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 180 | 41.72 | 1:26.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
29 | Anas El Ayadi | 2003 | 174 | 43.37 | 1:27.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 172 | 42.95 | 1:27.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Jakob Hald | 2003 | 153 | 44.86 | 1:31.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 149 | 45.02 | 1:32.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Melker Svensson | 2002 | 149 | 44.40 | 1:32.28 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
34 | Jacob Ellekær | 2002 | 148 | 45.98 | 1:32.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Matias Buus Hansen | 2003 | 148 | 44.10 | 1:32.49 | |||||
GTI | ||||||||||
36 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 148 | 44.42 | 1:32.52 | |||||
GTI | ||||||||||
37 | Phillip Quist | 2003 | 137 | 46.09 | 1:34.76 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
38 | Samuel Risager | 2003 | 126 | 48.70 | 1:37.38 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
39 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 117 | 48.04 | 1:39.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 103 | 51.19 | 1:44.15 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Noah Johanning | 2003 | 72 | 56.74 | 1:57.28 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Anton Knudsen | 2003 | DSQ | EFB v/25 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christopher Jørgensen | 2005 | 170 | 43.25 | 1:28.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 167 | 42.38 | 1:28.79 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 167 | 42.73 | 1:28.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Oscar Isberg | 2004 | 147 | 44.14 | 1:32.61 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Lucas Kaavé | 2004 | 143 | 46.55 | 1:33.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Lauritz Johansen | 2004 | 140 | 47.17 | 1:34.07 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anders Gaard | 2006 | 140 | 46.48 | 1:34.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Mikkel Nielsen | 2004 | 132 | 46.56 | 1:36.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 126 | 48.23 | 1:37.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 123 | 47.95 | 1:38.31 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Esben Rasmussen | 2004 | 121 | 50.44 | 1:38.73 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Hjalte Dalskov | 2005 | 116 | 49.16 | 1:40.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 115 | 48.59 | 1:40.49 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 108 | 50.45 | 1:42.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | William Pohl Stangerup | 2004 | 106 | 51.21 | 1:43.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Asbjørn Topp Tholle | 2004 | 105 | 49.43 | 1:43.71 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nicolas Christiansen | 2007 | 102 | 51.97 | 1:44.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 101 | 51.50 | 1:44.90 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | William Mitchell | 2004 | 100 | 50.94 | 1:45.27 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 99 | 50.64 | 1:45.47 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 99 | 51.72 | 1:45.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 95 | 51.56 | 1:46.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Cilas Madsen | 2005 | 94 | 52.35 | 1:47.44 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Oskar Frederiksen | 2005 | 90 | 52.44 | 1:48.81 | |||||
GTI | ||||||||||
25 | Mathias Olsen | 2005 | 89 | 53.20 | 1:49.52 | |||||
GTI | ||||||||||
26 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 88 | 54.62 | 1:49.91 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Hugo Haakansson | 2006 | 87 | 55.76 | 1:50.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 83 | 54.10 | 1:51.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Magnus Rasmussen | 2006 | 79 | 57.32 | 1:53.72 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 79 | 53.76 | 1:53.96 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Daniel Bastholm | 2005 | 78 | 1:54.29 | ||||||
GTI | ||||||||||
32 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 77 | 55.90 | 1:54.93 | |||||
GTI | ||||||||||
33 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 76 | 54.46 | 1:55.18 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Simon Hasting Toft | 2006 | 69 | 56.69 | 1:59.23 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Sebastian Lindgreen | 2005 | 61 | 1:01.32 | 2:03.69 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
36 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | 56 | 1:02.64 | 2:07.30 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Erik Rasmussen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Josef Shukri | 2006 | DSQ | E ryg lig. v/50m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | DSQ | EFB v/50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 712 | 30.12 | 1:01.85 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | 602 | 31.86 | 1:05.40 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Nanna Drewsen | 1998 | 471 | 34.49 | 1:10.95 | |||||
VAT København | ||||||||||
4 | Emma Taylor | 1998 | 408 | 36.28 | 1:14.45 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Julia Virgili | 1998 | 362 | 36.43 | 1:17.47 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Grahovac | 1999 | 508 | 33.36 | 1:09.19 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | 479 | 34.12 | 1:10.56 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 469 | 34.28 | 1:11.06 | |||||
VAT København | ||||||||||
4 | Frida Rödin | 2000 | 461 | 34.28 | 1:11.48 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 441 | 35.61 | 1:12.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Tove Lennartsson | 2000 | 414 | 35.51 | 1:14.10 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Xenia Huryn | 2000 | 393 | 36.36 | 1:15.38 | |||||
VAT København | ||||||||||
8 | Alicia Virgili | 2000 | 351 | 37.90 | 1:18.24 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 305 | 40.44 | 1:22.03 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 298 | 40.15 | 1:22.68 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sara Hassel Toubro | 1999 | 285 | 41.36 | 1:23.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Augusta Jansson | 2000 | 267 | 41.08 | 1:25.70 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Nicole Olofsson | 1999 | 259 | 42.04 | 1:26.58 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Laugesen | 2001 | 511 | 33.47 | 1:09.08 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Caroline Mathiesen | 2001 | 486 | 33.57 | 1:10.24 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 481 | 34.63 | 1:10.46 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Emma Vileus | 2001 | 479 | 33.41 | 1:10.58 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 475 | 34.48 | 1:10.75 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Josefine Nickelsen | 2001 | 441 | 35.72 | 1:12.51 | |||||
VAT København | ||||||||||
7 | Johanna Ingner | 2002 | 424 | 36.33 | 1:13.49 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Ida Björkdahl | 2002 | 356 | 37.10 | 1:17.89 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Katharina N Møller | 2001 | 350 | 38.08 | 1:18.34 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Nicoline Fejer | 2001 | 347 | 37.97 | 1:18.54 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Camilla Hougaard | 2002 | 340 | 38.63 | 1:19.09 | |||||
VAT København | ||||||||||
12 | Isabel Abcell | 2001 | 332 | 39.01 | 1:19.69 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Sasia Lundhus | 2002 | 323 | 39.62 | 1:20.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Bachira El-Laham | 2002 | 313 | 38.59 | 1:21.30 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Lærke Knak | 2002 | 312 | 38.90 | 1:21.40 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 308 | 38.77 | 1:21.77 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Frida Toudal | 2001 | 298 | 41.12 | 1:22.63 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nikoline V Hansen | 2001 | 281 | 40.36 | 1:24.32 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
19 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 276 | 41.38 | 1:24.76 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Cathrine Wismann | 2002 | 261 | 42.30 | 1:26.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Josephine Wismann | 2002 | 234 | 43.98 | 1:29.59 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 433 | 34.45 | 1:12.99 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 413 | 36.44 | 1:14.12 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 355 | 37.54 | 1:17.96 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 348 | 38.13 | 1:18.48 | |||||
VAT København | ||||||||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | 333 | 37.97 | 1:19.68 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 305 | 40.05 | 1:21.98 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Isabella Rosenberg | 2003 | 301 | 39.53 | 1:22.35 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 294 | 41.17 | 1:23.05 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 286 | 42.14 | 1:23.77 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
10 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 285 | 39.83 | 1:23.87 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Victoria Husted Volden | 2003 | 282 | 41.51 | 1:24.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Laura L. Hørning | 2004 | 279 | 41.34 | 1:24.46 | |||||
VAT København | ||||||||||
13 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 268 | 42.12 | 1:25.65 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 265 | 42.84 | 1:25.88 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Esther Hek Hansen | 2004 | 260 | 42.38 | 1:26.44 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 250 | 43.13 | 1:27.66 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Julie Wolter | 2003 | 241 | 44.04 | 1:28.75 | |||||
GTI | ||||||||||
18 | Liva Søby | 2004 | 231 | 43.39 | 1:29.89 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 230 | 42.55 | 1:30.13 | |||||
GTI | ||||||||||
20 | Josephine Lysdahl | 2004 | 228 | 42.86 | 1:30.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 227 | 43.14 | 1:30.43 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 224 | 45.54 | 1:30.81 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
23 | Lærke Blond | 2003 | 217 | 44.76 | 1:31.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Clara Schmedes | 2004 | 212 | 43.12 | 1:32.56 | |||||
GTI | ||||||||||
25 | Asta Andersen | 2003 | 212 | 45.83 | 1:32.57 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Mille Bergmann | 2004 | 208 | 46.62 | 1:33.20 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 204 | 45.97 | 1:33.67 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 200 | 45.33 | 1:34.43 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 192 | 46.66 | 1:35.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 178 | 45.47 | 1:38.12 | |||||
GTI | ||||||||||
31 | Silja Mortensen | 2003 | 168 | 48.49 | 1:40.06 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
32 | Ida Mørk | 2004 | 166 | 47.92 | 1:40.42 | |||||
GTI | ||||||||||
33 | Asta Kristensen | 2004 | 166 | 48.27 | 1:40.47 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
34 | Malene Langvad | 2004 | 164 | 49.80 | 1:40.81 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
35 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | 163 | 49.33 | 1:41.04 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
36 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 128 | 54.25 | 1:49.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | 112 | 55.37 | 1:54.56 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Signe Henriksen | 2004 | DSQ | Tyv start | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 253 | 42.69 | 1:27.23 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 213 | 44.87 | 1:32.45 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 197 | 46.66 | 1:34.78 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Antoinette Zafra | 2005 | 192 | 47.59 | 1:35.67 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alberte Pedersen | 2006 | 169 | 48.63 | 1:39.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Annika Britt Larsen | 2005 | 169 | 48.29 | 1:39.87 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Julie Segato | 2005 | 164 | 48.35 | 1:40.77 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Thea Mikkelsen | 2005 | 163 | 49.07 | 1:40.98 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 161 | 48.31 | 1:41.33 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Annika Køhn | 2005 | 157 | 49.42 | 1:42.34 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Frida Høj Andersen | 2005 | 153 | 49.64 | 1:43.20 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 151 | 50.52 | 1:43.64 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Filippa Eiler | 2005 | 150 | 49.55 | 1:43.88 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Laura Købke | 2005 | 141 | 50.08 | 1:46.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Annette Toft | 2006 | 138 | 51.92 | 1:46.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | 134 | 51.52 | 1:47.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ida Jacobsen | 2005 | 131 | 55.25 | 1:48.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Marie Strandquist | 2007 | 129 | 52.39 | 1:49.30 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
19 | Liva Gottrup Sørensen | 2006 | 126 | 53.24 | 1:50.13 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Mille Hansen | 2005 | 123 | 54.49 | 1:51.04 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Emma Riis | 2005 | 116 | 54.81 | 1:53.15 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
22 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 115 | 54.39 | 1:53.26 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 114 | 52.60 | 1:53.71 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 114 | 56.20 | 1:53.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Alma Møller-Ern | 2006 | 106 | 56.13 | 1:56.50 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
26 | Alberte K. Andersen | 2006 | 101 | 59.30 | 1:58.22 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 97 | 1:01.45 | 2:00.08 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 90 | 1:01.22 | 2:02.99 | |||||
GTI | ||||||||||
29 | Rikke Therp | 2006 | 87 | 58.02 | 2:04.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 80 | 1:00.60 | 2:08.03 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Lærke Hansen | 2006 | 52 | 1:08.68 | 2:27.65 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Anna Blom Bygum | 2006 | DSQ | ej ryglig eft. 75m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Luna Ravn | 2006 | DSQ | efb. 25m | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Marie Nissov-Johansen | 2006 | DSQ | erl før 50m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Jungersen | 1997 | 497 | 27.51 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 466 | 28.11 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Hampus Persson | 1997 | 381 | 30.05 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Johan Nilsson | 1994 | 335 | 31.36 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Oliver Steen | 1997 | 328 | 31.61 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 586 | 26.05 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 568 | 26.32 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 472 | 27.99 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Daniel Sørensen | 1999 | 471 | 28.00 | ||||||
VAT København | ||||||||||
5 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 452 | 28.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Adam Ringdahl | 1998 | 427 | 28.93 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 394 | 29.72 | ||||||
VAT København | ||||||||||
8 | Alexander Kragesand | 1999 | 275 | 33.50 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Filip Henriksson | 1998 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | 501 | 27.44 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 469 | 28.05 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Primus Olsson | 2000 | 399 | 29.60 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Anders Ludvigsson | 2000 | 396 | 29.67 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Robin Falk | 2001 | 380 | 30.09 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Emil Mosegaard | 2001 | 377 | 30.16 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
7 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 370 | 30.36 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Joaquin Diaz | 2001 | 356 | 30.75 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 355 | 30.78 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Filip Kutlesovski | 2000 | 354 | 30.81 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Samuel Wiktor | 2001 | 350 | 30.92 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Albert Nyhlén | 2000 | 349 | 30.95 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 326 | 31.66 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
14 | Karl Christiansen | 2000 | 264 | 33.94 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
15 | Samuel Schildt | 2000 | 222 | 35.98 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Morten Kilhof | 2000 | 141 | 41.88 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Axel Ståhl | 2000 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 448 | 28.49 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 446 | 28.52 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Lukas Patzer | 2002 | 427 | 28.94 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Casper Koch | 2002 | 350 | 30.91 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 324 | 31.74 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 314 | 32.04 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 301 | 32.50 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Enghave | 2002 | 301 | 32.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 286 | 33.07 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 276 | 33.48 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Mikkel Gummer | 2002 | 275 | 33.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Joakim Køhn | 2003 | 272 | 33.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 256 | 34.31 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 244 | 34.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maximilian Brink | 2002 | 236 | 35.24 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
16 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 232 | 35.45 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Cesar Lindberg | 2002 | 226 | 35.78 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 223 | 35.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 213 | 36.46 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | William F. Villumsen | 2003 | 150 | 40.99 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 134 | 42.50 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | 130 | 42.98 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
23 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | 129 | 43.08 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
24 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 127 | 43.35 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Janus Schnabl | 2003 | 119 | 44.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Oliver Brixner | 2003 | 98 | 47.28 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 82 | 50.01 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Kristoffer H. Jensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 241 | 35.03 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 238 | 35.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cornelius Olsen | 2005 | 169 | 39.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 168 | 39.45 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | 162 | 39.97 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Emil Søby | 2004 | 158 | 40.30 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Anton Skov Grell | 2004 | 139 | 42.05 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Matias Munkholm | 2004 | 135 | 42.48 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Anders Gaard | 2006 | 134 | 42.56 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 126 | 43.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Jeppe Kjær | 2004 | 115 | 44.80 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
12 | Oscar Isberg | 2004 | 114 | 44.84 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 110 | 45.46 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Lasse Thulstrup | 2004 | 109 | 45.50 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Cilas Madsen | 2005 | 104 | 46.29 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 98 | 47.24 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
17 | Matias Janischefska | 2004 | 94 | 47.84 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Christopher Jørgensen | 2005 | 92 | 48.19 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | William Studsgaard | 2004 | 90 | 48.61 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
20 | Marius Mains | 2005 | 88 | 48.97 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 86 | 49.32 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
21 | Sune Vergmann | 2005 | 86 | 49.32 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
23 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 63 | 54.66 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
24 | Mathias Olsen | 2005 | 60 | 55.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Frederik Rasmussen | 2005 | 54 | 57.65 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
26 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 50 | 58.90 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
- | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | DNS | |||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Malte Rasch | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Simon Hasting Toft | 2006 | DSQ | ej synk arm 10m | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 797 | 26.29 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 736 | 27.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | 687 | 27.63 | ||||||
VAT København | ||||||||||
4 | Andrea Gustafsson | 1996 | 614 | 28.67 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Cassandra Tran | 1997 | 588 | 29.09 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Rebecca Håkansson | 1996 | 547 | 29.81 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Rikke Munkholm | 1998 | 479 | 31.15 | ||||||
VAT København | ||||||||||
8 | Julia Karlsson | 1997 | 454 | 31.72 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 409 | 32.84 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Nathalie Lindh | 1998 | 381 | 33.62 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Julia Virgili | 1998 | 336 | 35.05 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 458 | 31.62 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Tove Lennartsson | 2000 | 401 | 33.05 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 326 | 35.39 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
4 | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 318 | 35.69 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Alicia Virgili | 2000 | 301 | 36.35 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 287 | 36.92 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 278 | 37.35 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
8 | Olivia Torres | 1999 | 277 | 37.39 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Augusta Jansson | 2000 | 265 | 37.95 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Matilda Klintberg | 1999 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
- | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | DNS | |||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 686 | 27.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 553 | 29.69 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Nicola Lindell | 2001 | 521 | 30.28 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | 478 | 31.18 | ||||||
VAT København | ||||||||||
5 | Mathilde Laugesen | 2001 | 464 | 31.47 | ||||||
VAT København | ||||||||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 429 | 32.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Ida Larsson | 2002 | 428 | 32.34 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 420 | 32.55 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Ida T Mose | 2002 | 410 | 32.81 | ||||||
VAT København | ||||||||||
10 | Xandra Huryn | 2001 | 389 | 33.38 | ||||||
VAT København | ||||||||||
11 | Emilia Steen | 2002 | 386 | 33.48 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kristina Kulcsar | 2001 | 310 | 36.00 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Isabelle Odén | 2002 | 302 | 36.32 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
14 | Mia Lang | 2002 | 284 | 37.09 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Cathrine Wismann | 2002 | 235 | 39.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 228 | 39.87 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nikoline V Hansen | 2001 | 201 | 41.59 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
18 | Moa Knutsson | 2002 | 196 | 41.95 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
19 | Josephine Wismann | 2002 | 195 | 42.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 371 | 33.90 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | 363 | 34.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 357 | 34.36 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Thippe de Neergaard | 2003 | 343 | 34.82 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Camilla Kaavé | 2003 | 325 | 35.43 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 274 | 37.50 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 272 | 37.61 | ||||||
VAT København | ||||||||||
8 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 269 | 37.76 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 266 | 37.90 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 250 | 38.70 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 240 | 39.22 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 223 | 40.15 | ||||||
VAT København | ||||||||||
13 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 221 | 40.32 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Julie Wolter | 2003 | 220 | 40.35 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 217 | 40.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Mathilde Svendsen | 2004 | 181 | 43.04 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Emma Simonsen | 2004 | 169 | 44.01 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
18 | Julie Dahl | 2004 | 169 | 44.04 | ||||||
VAT København | ||||||||||
19 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 161 | 44.77 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lucca Rademakers | 2004 | 153 | 45.51 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
21 | Clara Schmedes | 2004 | 151 | 45.76 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Malene Langvad | 2004 | 121 | 49.20 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
23 | Arwen Nybo | 2004 | 116 | 49.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 92 | 53.92 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Smilla Askvig | 2004 | 89 | 54.42 | ||||||
GTI | ||||||||||
26 | Sofie Korczak | 2004 | 68 | 59.69 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | 250 | 38.70 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Thea Mikkelsen | 2005 | 179 | 43.25 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Antoinette Zafra | 2005 | 160 | 44.83 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 149 | 45.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 131 | 47.91 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 130 | 48.09 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
7 | Mathilde Willumsen | 2006 | 125 | 48.76 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Alma Møller-Ern | 2006 | 118 | 49.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Natacha Munch | 2005 | 113 | 50.39 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 99 | 52.53 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 87 | 54.97 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Annette Toft | 2006 | 84 | 55.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 77 | 57.07 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
14 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | 75 | 57.66 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
15 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 75 | 57.80 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Mille Hansen | 2005 | 64 | 1:00.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 62 | 1:01.45 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Anna Mundt Karup | 2005 | 57 | 1:03.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Nana Andersen | 2006 | DSQ | Asynk arme 30m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Martin Nielsen | 1997 | 591 | 1:01.21 | 2:07.06 | 3:14.15 | 4:21.79 | 8:48.19 | ||
Vest-Brøndby | 5:27.17 | 6:34.95 | 7:42.69 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 601 | 1:00.99 | 2:07.56 | 3:14.93 | 4:22.97 | 8:45.41 | ||
VAT København | 5:28.42 | 6:36.27 | 7:40.88 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Philip Stenberg | 2001 | 460 | 1:04.08 | 2:15.10 | 3:27.80 | 4:40.78 | 9:34.36 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:54.87 | 7:09.70 | 8:24.01 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Melker Svensson | 2002 | 302 | 1:16.94 | 2:42.46 | 4:08.42 | 5:33.47 | 11:00.76 | ||
Föreningen Österlen Sim | 6:57.13 | 8:21.05 | 9:43.53 | |||||||
2 | Oskar Nordström | 2003 | 261 | 1:20.51 | 2:48.37 | 4:15.86 | 5:42.73 | 11:33.61 | ||
Föreningen Österlen Sim | 7:11.44 | 8:36.88 | 10:04.64 | |||||||
- | Bo Beckman | 2002 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 596 | 1:08.17 | 2:21.08 | 3:34.15 | 4:46.75 | 18:21.32 | ||
Föreningen Österlen Sim | 6:00.08 | 7:13.47 | 8:27.79 | 9:42.55 | ||||||
10:57.30 | 12:11.76 | 13:25.82 | 14:40.32 | |||||||
15:54.40 | 17:08.49 | |||||||||
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 571 | 1:07.11 | 2:18.87 | 3:32.33 | 4:45.61 | 18:37.08 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:59.64 | 7:13.38 | 8:27.53 | 9:42.59 | ||||||
10:57.95 | 12:13.03 | 13:28.61 | 14:45.30 | |||||||
16:01.43 | 17:20.07 | |||||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | 468 | 1:09.67 | 2:25.02 | 3:42.82 | 5:01.01 | 19:53.81 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 6:20.03 | 7:40.03 | 9:00.22 | 10:20.99 | ||||||
11:42.71 | 13:04.86 | 14:27.27 | 15:49.61 | |||||||
17:12.48 | 18:34.71 | |||||||||
3 | Sofie Hertzberg | 2002 | 408 | 1:16.03 | 2:37.10 | 3:59.16 | 5:22.23 | 20:49.33 | ||
VAT København | 6:46.15 | 8:10.02 | 9:33.94 | 10:58.27 | ||||||
12:22.39 | 13:47.33 | 15:12.27 | 16:37.51 | |||||||
18:02.48 | 19:26.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Andersson | 1997 | 527 | 30.65 | 1:07.23 | 1:44.85 | 2:15.67 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 450 | 29.83 | 1:05.14 | 1:45.96 | 2:22.98 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 484 | 30.32 | 1:07.02 | 1:48.87 | 2:19.62 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | 441 | 31.37 | 1:09.85 | 1:50.64 | 2:23.95 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mathias Petersen | 1999 | 228 | 35.69 | 1:23.17 | 2:24.82 | 2:59.44 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 554 | 28.41 | 1:04.33 | 1:42.81 | 2:13.48 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 505 | 28.67 | 1:03.79 | 1:44.03 | 2:17.59 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 407 | 31.90 | 1:10.43 | 1:55.05 | 2:27.88 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 403 | 30.94 | 1:10.27 | 1:54.97 | 2:28.36 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 386 | 31.10 | 1:09.18 | 1:54.79 | 2:30.44 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 384 | 31.77 | 1:12.02 | 1:55.38 | 2:30.75 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Rasmus Langvad | 2000 | 371 | 32.95 | 1:13.05 | 1:58.47 | 2:32.50 | |||
VAT København | ||||||||||
8 | Albert Voldum Krog | 2001 | 359 | 35.68 | 1:16.10 | 1:57.76 | 2:34.12 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Gustav Englund | 2001 | 359 | 34.16 | 1:16.16 | 1:58.15 | 2:34.15 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Daniel Brylov | 2000 | 346 | 36.27 | 1:17.20 | 2:01.87 | 2:36.15 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Emil Mosegaard | 2001 | 343 | 31.99 | 1:16.81 | 2:01.50 | 2:36.61 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
12 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 338 | 35.44 | 1:13.60 | 2:01.89 | 2:37.38 | |||
VAT København | ||||||||||
13 | Samuel Schildt | 2000 | 244 | 39.44 | 1:24.43 | 2:13.82 | 2:55.26 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 227 | 41.10 | 1:28.50 | 2:18.09 | 2:59.66 | |||
VAT København | ||||||||||
15 | Frederik Helms | 2001 | 222 | 39.11 | 1:25.26 | 2:21.24 | 3:00.87 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 180 | 45.10 | 1:37.09 | 2:32.19 | 3:13.82 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 437 | 32.29 | 1:10.30 | 1:50.14 | 2:24.46 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | 434 | 31.87 | 1:09.20 | 1:53.04 | 2:24.71 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 385 | 31.96 | 1:11.58 | 1:56.13 | 2:30.67 | |||
VAT København | ||||||||||
4 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 380 | 34.10 | 1:13.47 | 1:56.53 | 2:31.30 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 372 | 33.68 | 1:11.55 | 1:57.13 | 2:32.39 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 362 | 35.07 | 1:15.82 | 1:58.89 | 2:33.81 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Lukas Patzer | 2002 | 341 | 31.22 | 1:12.67 | 2:00.43 | 2:36.78 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Elias Persson | 2002 | 327 | 34.37 | 1:18.87 | 2:04.42 | 2:39.08 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Oskar Skov Grell | 2002 | 311 | 36.71 | 1:18.32 | 2:05.96 | 2:41.77 | |||
VAT København | ||||||||||
10 | Mikkel Gummer | 2002 | 308 | 34.32 | 1:20.53 | 2:06.48 | 2:42.17 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Thomas Langvad | 2002 | 304 | 37.78 | 1:19.78 | 2:06.56 | 2:43.04 | |||
VAT København | ||||||||||
12 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 303 | 35.30 | 1:18.72 | 2:04.70 | 2:43.11 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Mads Enghave | 2002 | 303 | 33.81 | 1:15.53 | 2:07.47 | 2:43.15 | |||
GTI | ||||||||||
14 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 298 | 35.87 | 1:20.78 | 2:05.51 | 2:44.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Christoffer Hove | 2002 | 297 | 36.91 | 1:20.68 | 2:08.02 | 2:44.21 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Joakim Køhn | 2003 | 296 | 35.64 | 1:17.97 | 2:08.48 | 2:44.34 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 295 | 36.81 | 1:18.89 | 2:07.40 | 2:44.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 287 | 37.05 | 1:18.97 | 2:09.62 | 2:46.12 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 281 | 33.59 | 1:16.07 | 2:10.05 | 2:47.20 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oliver Skadhauge | 2002 | 277 | 37.55 | 1:20.06 | 2:09.28 | 2:48.06 | |||
VAT København | ||||||||||
21 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 263 | 38.25 | 1:21.73 | 2:12.68 | 2:50.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Martin Jacobsen | 2002 | 253 | 40.28 | 1:24.34 | 2:14.91 | 2:53.31 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Valdemar Brøns | 2003 | 247 | 35.96 | 1:19.75 | 2:15.01 | 2:54.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 246 | 38.32 | 1:21.96 | 2:15.11 | 2:54.75 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 235 | 37.32 | 1:20.91 | 2:16.80 | 2:57.65 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Michael Elliks | 2002 | 230 | 41.08 | 1:28.18 | 2:20.55 | 2:58.86 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 220 | 40.48 | 1:26.29 | 2:21.68 | 3:01.50 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 219 | 41.64 | 1:26.29 | 2:21.24 | 3:01.65 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 213 | 36.67 | 1:23.31 | 2:22.58 | 3:03.34 | |||
VAT København | ||||||||||
30 | Tobias Davidsen | 2003 | 203 | 41.64 | 1:28.12 | 2:24.95 | 3:06.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 202 | 39.01 | 1:25.89 | 2:26.98 | 3:06.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 193 | 43.21 | 1:33.24 | 2:28.67 | 3:09.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathias Simoni | 2002 | 186 | 38.22 | 1:24.41 | 2:26.65 | 3:11.75 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
34 | Jakob Hald | 2003 | 183 | 47.76 | 1:35.42 | 2:31.80 | 3:13.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Anas El Ayadi | 2003 | 181 | 43.50 | 1:30.44 | 2:33.32 | 3:13.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 177 | 40.74 | 1:30.98 | 2:33.87 | 3:15.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 170 | 47.85 | 1:38.18 | 2:34.56 | 3:17.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Phillip Quist | 2003 | 147 | 49.15 | 1:40.27 | 2:44.90 | 3:27.36 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
39 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 141 | 48.95 | 1:43.80 | 2:43.20 | 3:30.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Anton Knudsen | 2003 | 122 | 52.49 | 1:47.62 | 2:54.86 | 3:40.80 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
41 | Samuel Risager | 2003 | 119 | 55.74 | 1:50.38 | 2:50.13 | 3:42.73 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Alessandro de Castro | 2002 | DSQ | EFB v/75m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Marcus Elkjær Samson | 2003 | DSQ | Ej samt berør v/125 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 282 | 36.69 | 1:20.52 | 2:09.32 | 2:47.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 228 | 38.93 | 1:26.05 | 2:18.10 | 2:59.39 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Troels Fogh | 2004 | 202 | 43.82 | 1:32.46 | 2:25.34 | 3:06.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 190 | 45.40 | 1:35.34 | 2:28.04 | 3:10.58 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Cornelius Olsen | 2005 | 186 | 42.12 | 1:33.38 | 2:30.87 | 3:11.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Skov Grell | 2004 | 171 | 43.92 | 1:37.24 | 2:35.78 | 3:17.15 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 141 | 51.31 | 1:47.29 | 2:43.80 | 3:30.60 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alexander Nørby | 2006 | 120 | 55.63 | 1:54.23 | 2:54.42 | 3:42.08 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 112 | 57.28 | 1:56.58 | 3:00.30 | 3:46.87 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Mikkel Nielsen | 2004 | 111 | 59.79 | 1:52.84 | 3:02.18 | 3:48.01 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 109 | 53.97 | 1:52.33 | 2:55.80 | 3:49.43 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Asbjørn Topp Tholle | 2004 | 90 | 54.40 | 1:51.39 | 3:10.06 | 4:04.40 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Lauritz Johansen | 2004 | DSQ | Brystarm i fly v/25 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | 680 | 29.96 | 1:05.13 | 1:46.81 | 2:20.10 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Rikke Munkholm | 1998 | 515 | 31.75 | 1:58.32 | 2:33.67 | ||||
VAT København | ||||||||||
3 | Emma Taylor | 1998 | 479 | 34.75 | 1:14.20 | 2:01.21 | 2:37.42 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Laura Andersen | 1997 | 375 | 40.21 | 1:24.88 | 2:09.70 | 2:50.72 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte M Hansen | 2000 | 505 | 33.65 | 1:14.44 | 2:00.81 | 2:34.67 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 454 | 34.21 | 1:14.18 | 2:02.78 | 2:40.18 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 355 | 39.51 | 1:24.66 | 2:15.61 | 2:53.96 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 321 | 36.64 | 1:26.17 | 2:19.22 | 2:59.93 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 316 | 41.50 | 1:26.29 | 2:21.02 | 3:00.74 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Hassel Toubro | 1999 | 304 | 42.23 | 1:27.36 | 2:22.62 | 3:03.13 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 579 | 30.13 | 1:08.92 | 1:52.84 | 2:27.79 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Johanna Andersson | 2002 | 528 | 33.67 | 1:13.97 | 1:57.36 | 2:32.37 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 525 | 33.41 | 1:13.42 | 1:56.84 | 2:32.71 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Emma Vileus | 2001 | 511 | 34.48 | 1:12.98 | 1:58.23 | 2:34.10 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 494 | 32.37 | 1:12.62 | 1:58.22 | 2:35.81 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Emma Mikkelsen | 2001 | 448 | 36.71 | 1:19.80 | 2:05.35 | 2:41.00 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Caroline Mathiesen | 2001 | 446 | 35.42 | 1:15.23 | 2:03.17 | 2:41.19 | |||
VAT København | ||||||||||
8 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 430 | 35.88 | 1:19.00 | 2:04.96 | 2:43.19 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
9 | Ida Larsson | 2002 | 429 | 34.81 | 1:17.74 | 2:05.90 | 2:43.28 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Katharina N Møller | 2001 | 413 | 38.62 | 1:21.33 | 2:07.15 | 2:45.32 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 396 | 36.62 | 1:19.07 | 2:09.83 | 2:47.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Emilia Steen | 2002 | 386 | 37.16 | 1:19.59 | 2:09.74 | 2:49.07 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
13 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 361 | 37.28 | 1:22.43 | 2:11.20 | 2:52.98 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Isabel Abcell | 2001 | 351 | 37.51 | 1:21.77 | 2:16.27 | 2:54.58 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Ida Björkdahl | 2002 | 347 | 37.29 | 1:23.30 | 2:16.42 | 2:55.29 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Caroline Meyer | 2002 | 335 | 43.37 | 1:27.88 | 2:18.40 | 2:57.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Sasia Lundhus | 2002 | 331 | 41.72 | 1:25.93 | 2:19.99 | 2:57.99 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 320 | 41.41 | 1:29.40 | 2:18.15 | 3:00.07 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 317 | 41.79 | 1:29.91 | 2:21.39 | 3:00.59 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 284 | 43.82 | 1:32.56 | 2:25.52 | 3:07.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Mia Lang | 2002 | 277 | 41.36 | 1:32.38 | 2:26.38 | 3:08.95 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Mia Witt | 2002 | 266 | 44.51 | 1:35.15 | 2:29.38 | 3:11.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Cathrine Wismann | 2002 | 245 | 41.03 | 1:29.91 | 2:30.92 | 3:16.79 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Andersen | 2001 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | DSQ | EFB v/75 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Sofie Slotved | 2002 | DSQ | Ej samt. berør v/125 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 437 | 33.32 | 1:14.42 | 2:04.91 | 2:42.26 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Elena Westmark Holm | 2003 | 389 | 36.39 | 1:20.55 | 2:09.86 | 2:48.65 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 386 | 36.59 | 1:19.76 | 2:10.96 | 2:49.12 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 384 | 35.56 | 1:16.82 | 2:11.46 | 2:49.47 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 352 | 36.14 | 1:21.17 | 2:13.55 | 2:54.45 | |||
VAT København | ||||||||||
6 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 348 | 37.62 | 1:21.61 | 2:14.89 | 2:55.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 340 | 40.23 | 1:25.91 | 2:16.54 | 2:56.46 | |||
VAT København | ||||||||||
8 | Mollie Morfelt | 2003 | 339 | 40.74 | 1:24.73 | 2:17.44 | 2:56.67 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 338 | 40.85 | 1:25.06 | 2:15.39 | 2:56.81 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 331 | 38.56 | 1:23.87 | 2:18.09 | 2:57.97 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Esther Hek Hansen | 2004 | 315 | 40.19 | 1:27.30 | 2:19.19 | 3:00.98 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Isabella Rosenberg | 2003 | 314 | 42.57 | 1:30.70 | 2:21.83 | 3:01.18 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 287 | 37.16 | 1:26.55 | 2:24.80 | 3:06.76 | |||
GTI | ||||||||||
14 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 284 | 40.51 | 1:29.10 | 2:27.01 | 3:07.28 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 274 | 41.27 | 1:31.08 | 2:27.97 | 3:09.59 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 261 | 43.22 | 1:31.75 | 2:28.84 | 3:12.72 | |||
VAT København | ||||||||||
17 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 247 | 46.32 | 1:36.67 | 2:30.75 | 3:16.18 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 245 | 43.59 | 1:35.35 | 2:32.25 | 3:16.82 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Asta Andersen | 2003 | 234 | 43.64 | 1:36.26 | 2:33.36 | 3:19.73 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Maja Buck | 2004 | 206 | 48.13 | 1:42.30 | 2:43.15 | 3:28.40 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 201 | 47.10 | 1:40.73 | 2:40.15 | 3:30.19 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Signe Henriksen | 2004 | 200 | 43.14 | 1:36.92 | 2:41.34 | 3:30.41 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Malene Langvad | 2004 | 183 | 52.12 | 1:45.78 | 2:47.52 | 3:36.65 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | DSQ | EFB v/75m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Astrid Thimmer | 2003 | DSQ | Ej ryg lig ved/100 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Lotte Dyndgaard | 2003 | DSQ | Ej ryg lig v /100m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 203 | 46.74 | 1:40.82 | 2:41.31 | 3:29.31 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Clara Secher Termansen | 2005 | 188 | 54.28 | 1:48.94 | 2:48.78 | 3:34.70 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 179 | 51.86 | 1:45.21 | 2:49.01 | 3:38.40 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Laura Købke | 2005 | 162 | 52.30 | 1:52.69 | 2:58.62 | 3:45.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Julie Liv Madsen | 2006 | 156 | 48.63 | 1:45.93 | 2:55.89 | 3:48.55 | |||
GTI | ||||||||||
- | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Nielsen | 1997 | 582 | 26.28 | 53.82 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Martin Jungersen | 1997 | 532 | 26.58 | 55.44 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Hampus Persson | 1997 | 433 | 28.48 | 59.40 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Johan Nilsson | 1994 | 413 | 29.52 | 1:00.33 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Oliver Steen | 1997 | 339 | 30.59 | 1:04.43 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 621 | 25.74 | 52.67 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | 597 | 25.98 | 53.36 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 584 | 25.71 | 53.75 | |||||
VAT København | ||||||||||
4 | Daniel Sørensen | 1999 | 500 | 27.40 | 56.59 | |||||
VAT København | ||||||||||
5 | Phillip Tran | 1999 | 498 | 27.40 | 56.69 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 485 | 27.77 | 57.18 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 459 | 27.69 | 58.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Sten Ludvigsson | 1998 | 441 | 28.38 | 59.01 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Tim Hagerström | 1999 | 431 | 28.06 | 59.46 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Adam Ringdahl | 1998 | 427 | 28.81 | 59.64 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Johan Persson | 1998 | 391 | 29.24 | 1:01.43 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Andreas Norup | 1999 | 383 | 29.70 | 1:01.86 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Alexander Kragesand | 1999 | 316 | 32.38 | 1:05.94 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
14 | Mathias Petersen | 1999 | 311 | 33.08 | 1:06.26 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Filip Henriksson | 1998 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | 508 | 27.26 | 56.29 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 508 | 27.55 | 56.31 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Mikkel Salmansen | 2000 | 505 | 27.20 | 56.42 | |||||
VAT København | ||||||||||
4 | Anders Ludvigsson | 2000 | 451 | 28.12 | 58.58 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 445 | 28.53 | 58.84 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Robin Falk | 2001 | 444 | 28.49 | 58.88 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Filip Kutlesovski | 2000 | 442 | 28.31 | 58.97 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | 422 | 28.82 | 59.88 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Daniel Dyrved | 2000 | 417 | 29.12 | 1:00.14 | |||||
VAT København | ||||||||||
10 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 406 | 29.16 | 1:00.68 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 406 | 29.25 | 1:00.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Albert Nyhlén | 2000 | 404 | 29.04 | 1:00.75 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 368 | 29.93 | 1:02.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Daniel Brylov | 2000 | 367 | 30.33 | 1:02.74 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Marcus Munkholm | 2001 | 366 | 29.91 | 1:02.80 | |||||
VAT København | ||||||||||
16 | Victor N Andersen | 2000 | 352 | 30.55 | 1:03.62 | |||||
VAT København | ||||||||||
17 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 345 | 30.33 | 1:04.03 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 345 | 30.81 | 1:04.05 | |||||
VAT København | ||||||||||
19 | Simon Ghidini | 2001 | 337 | 31.06 | 1:04.54 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Carl Terp Larsen | 2001 | 336 | 31.28 | 1:04.59 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 326 | 32.18 | 1:05.27 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
22 | Karl Christiansen | 2000 | 295 | 32.97 | 1:07.44 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
23 | Morten Kilhof | 2000 | 193 | 36.48 | 1:17.69 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 192 | 37.61 | 1:17.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Axel Ståhl | 2000 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | 465 | 28.40 | 57.98 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 435 | 27.90 | 59.30 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 431 | 28.13 | 59.47 | |||||
VAT København | ||||||||||
4 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 388 | 29.22 | 1:01.58 | |||||
VAT København | ||||||||||
5 | Elias Persson | 2002 | 382 | 29.65 | 1:01.90 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Lukas Patzer | 2002 | 355 | 30.64 | 1:03.43 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 353 | 31.06 | 1:03.54 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 352 | 30.19 | 1:03.63 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alessandro de Castro | 2002 | 349 | 30.55 | 1:03.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | David Falk | 2003 | 349 | 31.05 | 1:03.79 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Joakim Køhn | 2003 | 346 | 30.47 | 1:03.97 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 346 | 30.63 | 1:04.00 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 320 | 31.78 | 1:05.64 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 318 | 30.71 | 1:05.83 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Christoffer Hove | 2002 | 316 | 32.13 | 1:05.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Mads Baltzer | 2002 | 311 | 32.58 | 1:06.30 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Filip Bruhn | 2003 | 283 | 32.89 | 1:08.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Marco Knudsen | 2003 | 281 | 33.56 | 1:08.58 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Maximilian Brink | 2002 | 280 | 32.84 | 1:08.63 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
20 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 279 | 32.05 | 1:08.72 | |||||
VAT København | ||||||||||
21 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 277 | 33.43 | 1:08.90 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 277 | 32.39 | 1:08.90 | |||||
VAT København | ||||||||||
23 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 268 | 34.06 | 1:09.68 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Kevin Liang | 2002 | 260 | 33.74 | 1:10.34 | |||||
GTI | ||||||||||
25 | Michael Elliks | 2002 | 258 | 33.61 | 1:10.57 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Cesar Lindberg | 2002 | 258 | 33.40 | 1:10.59 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Jeppe Wagner | 2003 | 251 | 33.96 | 1:11.18 | |||||
VAT København | ||||||||||
28 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 248 | 34.85 | 1:11.52 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 243 | 34.25 | 1:11.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Mathias Simoni | 2002 | 242 | 34.37 | 1:12.09 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
31 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 238 | 34.35 | 1:12.49 | |||||
GTI | ||||||||||
32 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 235 | 34.95 | 1:12.82 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 234 | 35.59 | 1:12.84 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
34 | Mikkel Hansen | 2003 | 232 | 35.08 | 1:13.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
35 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 232 | 33.75 | 1:13.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
36 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 224 | 34.81 | 1:13.99 | |||||
GTI | ||||||||||
37 | Oskar Nordström | 2003 | 217 | 36.02 | 1:14.73 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
38 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 209 | 35.11 | 1:15.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 200 | 36.63 | 1:16.72 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 198 | 36.86 | 1:17.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Marius Bugge | 2003 | 197 | 35.45 | 1:17.14 | |||||
GTI | ||||||||||
42 | Jakob Hald | 2003 | 195 | 37.97 | 1:17.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Anas El Ayadi | 2003 | 194 | 37.28 | 1:17.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | William F. Villumsen | 2003 | 194 | 35.07 | 1:17.63 | |||||
GTI | ||||||||||
45 | Malte Hjalholt | 2003 | 189 | 37.75 | 1:18.21 | |||||
VAT København | ||||||||||
46 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | 181 | 37.91 | 1:19.33 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
47 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 180 | 38.03 | 1:19.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
48 | Phillip Quist | 2003 | 180 | 38.44 | 1:19.52 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
49 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 173 | 37.92 | 1:20.51 | |||||
GTI | ||||||||||
50 | Otto Walther Holst | 2003 | 168 | 39.63 | 1:21.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
51 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 164 | 38.06 | 1:22.03 | |||||
GTI | ||||||||||
52 | Matias Buus Hansen | 2003 | 158 | 39.57 | 1:23.00 | |||||
GTI | ||||||||||
53 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 158 | 40.33 | 1:23.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
54 | Anton Knudsen | 2003 | 157 | 40.47 | 1:23.22 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
55 | Janus Schnabl | 2003 | 155 | 39.84 | 1:23.59 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
56 | Asger Johansen | 2003 | 150 | 39.85 | 1:24.46 | |||||
VAT København | ||||||||||
57 | Oliver Brixner | 2003 | 115 | 44.26 | 1:32.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
58 | Noah Johanning | 2003 | 108 | 44.00 | 1:34.25 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
59 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 106 | 45.59 | 1:34.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
60 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 90 | 46.64 | 1:40.02 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 291 | 32.71 | 1:07.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | 234 | 35.47 | 1:12.92 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
3 | Emil Søby | 2004 | 212 | 35.45 | 1:15.34 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 203 | 36.21 | 1:16.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | 200 | 36.56 | 1:16.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 198 | 36.96 | 1:17.09 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
7 | Malte Rasch | 2004 | 186 | 38.62 | 1:18.61 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sebastian Rendlev | 2005 | 178 | 38.11 | 1:19.77 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Anton Skov Grell | 2004 | 173 | 39.27 | 1:20.52 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Oscar Isberg | 2004 | 167 | 39.00 | 1:21.51 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 167 | 37.97 | 1:21.56 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 165 | 38.71 | 1:21.80 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Matias Janischefska | 2004 | 160 | 39.53 | 1:22.75 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Lucas Kaavé | 2004 | 159 | 39.38 | 1:22.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Christopher Jørgensen | 2005 | 159 | 39.34 | 1:22.93 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 158 | 39.29 | 1:23.06 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | William Studsgaard | 2004 | 156 | 40.15 | 1:23.43 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anders Gaard | 2006 | 154 | 40.95 | 1:23.77 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Sean Petersen | 2006 | 153 | 38.99 | 1:24.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 151 | 40.20 | 1:24.37 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
21 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 143 | 39.91 | 1:25.93 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
22 | William Pohl Stangerup | 2004 | 138 | 41.79 | 1:26.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 136 | 40.30 | 1:27.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 136 | 40.77 | 1:27.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 133 | 41.21 | 1:28.01 | |||||
GTI | ||||||||||
26 | Alexander Nørby | 2006 | 132 | 42.34 | 1:28.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 131 | 41.38 | 1:28.40 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
28 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 129 | 40.43 | 1:28.72 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
29 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 127 | 40.51 | 1:29.34 | |||||
GTI | ||||||||||
30 | Hjalte Dalskov | 2005 | 126 | 42.40 | 1:29.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 122 | 43.50 | 1:30.54 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
32 | Cilas Madsen | 2005 | 119 | 40.69 | 1:31.30 | |||||
GTI | ||||||||||
33 | Sune Vergmann | 2005 | 118 | 42.99 | 1:31.62 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
34 | Daniel Bastholm | 2005 | 117 | 42.85 | 1:31.67 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 113 | 41.68 | 1:32.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
36 | Mikkel Nielsen | 2004 | 113 | 45.10 | 1:32.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Emil Strandquist | 2005 | 112 | 44.01 | 1:33.04 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
38 | Mathias Olsen | 2005 | 109 | 46.07 | 1:33.91 | |||||
GTI | ||||||||||
39 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 108 | 44.17 | 1:34.17 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
40 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 108 | 44.04 | 1:34.20 | |||||
GTI | ||||||||||
41 | Esben Rasmussen | 2004 | 99 | 44.31 | 1:36.92 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
42 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 96 | 44.68 | 1:38.00 | |||||
GTI | ||||||||||
43 | Nicolas Christiansen | 2007 | 94 | 46.22 | 1:38.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
44 | Frederik Rasmussen | 2005 | 94 | 44.97 | 1:38.80 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
45 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 91 | 47.46 | 1:39.74 | |||||
GTI | ||||||||||
46 | Asbjørn Topp Tholle | 2004 | 90 | 46.18 | 1:39.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
47 | Marius Mains | 2005 | 88 | 45.46 | 1:40.92 | |||||
GTI | ||||||||||
48 | William Mitchell | 2004 | 87 | 47.55 | 1:41.15 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
49 | Oskar Frederiksen | 2005 | 84 | 46.33 | 1:42.27 | |||||
GTI | ||||||||||
50 | Magnus Rasmussen | 2006 | 82 | 48.19 | 1:43.11 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
51 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 81 | 47.63 | 1:43.55 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
52 | Sebastian Lindgreen | 2005 | 77 | 50.77 | 1:45.27 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
53 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 77 | 49.78 | 1:45.46 | |||||
GTI | ||||||||||
54 | Hugo Haakansson | 2006 | 76 | 51.86 | 1:45.96 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
55 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 74 | 49.37 | 1:46.67 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
56 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 68 | 49.84 | 1:50.03 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
57 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 60 | 53.24 | 1:54.49 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
58 | Erik Rasmussen | 2006 | 60 | 59.05 | 1:54.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
59 | Josef Shukri | 2006 | 59 | 50.66 | 1:55.29 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
60 | Simon Hasting Toft | 2006 | 47 | 56.83 | 2:03.68 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Gustav Bille Gørtz | 2006 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 728 | 27.38 | 56.70 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | 682 | 28.17 | 57.93 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Andrea Gustafsson | 1996 | 625 | 28.55 | 59.66 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Rebecca Håkansson | 1996 | 616 | 29.10 | 59.92 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 550 | 30.25 | 1:02.24 | |||||
VAT København | ||||||||||
6 | Julia Karlsson | 1997 | 449 | 32.11 | 1:06.57 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Emma Taylor | 1998 | 422 | 32.68 | 1:07.96 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Julia Virgili | 1998 | 385 | 32.44 | 1:10.08 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Grahovac | 1999 | 593 | 29.67 | 1:00.70 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Frida Rödin | 2000 | 552 | 30.13 | 1:02.18 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 516 | 30.61 | 1:03.59 | |||||
VAT København | ||||||||||
4 | Josephine Olsen | 2000 | 501 | 31.35 | 1:04.22 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Xenia Huryn | 2000 | 495 | 30.77 | 1:04.46 | |||||
VAT København | ||||||||||
6 | Olivia Torres | 1999 | 468 | 31.53 | 1:05.66 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Delphine Møller | 1999 | 456 | 31.62 | 1:06.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Tove Lennartsson | 2000 | 445 | 31.97 | 1:06.81 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Alicia Virgili | 2000 | 440 | 32.09 | 1:07.04 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 392 | 32.91 | 1:09.64 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
11 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 386 | 33.99 | 1:10.01 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 383 | 33.66 | 1:10.19 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
13 | Augusta Jansson | 2000 | 364 | 33.47 | 1:11.39 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 340 | 35.41 | 1:13.02 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
15 | Sara Hassel Toubro | 1999 | 326 | 36.30 | 1:14.08 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicole Olofsson | 1999 | 308 | 35.92 | 1:15.49 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Matilda Klintberg | 1999 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
- | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 639 | 28.29 | 59.20 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 623 | 28.92 | 59.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Nicola Lindell | 2001 | 543 | 29.88 | 1:02.50 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 537 | 30.04 | 1:02.72 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 492 | 31.07 | 1:04.58 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Emma Vileus | 2001 | 491 | 31.50 | 1:04.65 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Johanna Ingner | 2002 | 487 | 31.09 | 1:04.82 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Josefine Nickelsen | 2001 | 478 | 31.46 | 1:05.23 | |||||
VAT København | ||||||||||
9 | Sara Mortensen | 2001 | 472 | 31.43 | 1:05.50 | |||||
VAT København | ||||||||||
10 | Isabelle Odén | 2002 | 466 | 32.08 | 1:05.78 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
10 | Xandra Huryn | 2001 | 466 | 31.47 | 1:05.78 | |||||
VAT København | ||||||||||
12 | Ida Larsson | 2002 | 464 | 31.63 | 1:05.88 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
13 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 432 | 32.27 | 1:07.43 | |||||
VAT København | ||||||||||
14 | Frida Toudal | 2001 | 412 | 32.62 | 1:08.52 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ida Björkdahl | 2002 | 404 | 33.19 | 1:08.96 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 400 | 33.15 | 1:09.20 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Bachira El-Laham | 2002 | 400 | 33.34 | 1:09.22 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Isabel Abcell | 2001 | 395 | 32.95 | 1:09.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 388 | 33.84 | 1:09.90 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Nicoline Fejer | 2001 | 384 | 33.01 | 1:10.13 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Lærke Knak | 2002 | 378 | 32.76 | 1:10.53 | |||||
GTI | ||||||||||
22 | Caroline Meyer | 2002 | 344 | 34.86 | 1:12.78 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Sofie Slotved | 2002 | 335 | 35.20 | 1:13.40 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Moa Knutsson | 2002 | 311 | 35.97 | 1:15.25 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
25 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 310 | 36.85 | 1:15.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Josephine Wismann | 2002 | 308 | 36.84 | 1:15.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Nikoline V Hansen | 2001 | 301 | 35.78 | 1:16.08 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
28 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 300 | 36.49 | 1:16.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 299 | 36.28 | 1:16.25 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mia Lang | 2002 | 297 | 36.57 | 1:16.43 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
31 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 181 | 42.41 | 1:30.08 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Andersen | 2001 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Camilla Hougaard | 2002 | DNS | |||||||
VAT København | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | 420 | 32.16 | 1:08.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Elena Westmark Holm | 2003 | 409 | 33.52 | 1:08.69 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Thippe de Neergaard | 2003 | 402 | 33.42 | 1:09.06 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 390 | 33.56 | 1:09.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 377 | 34.03 | 1:10.58 | |||||
VAT København | ||||||||||
6 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 370 | 33.62 | 1:11.04 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Astrid Thimmer | 2003 | 342 | 34.86 | 1:12.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 342 | 34.55 | 1:12.94 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 324 | 34.73 | 1:14.20 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 315 | 35.98 | 1:14.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 307 | 36.57 | 1:15.54 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Laura L. Hørning | 2004 | 305 | 36.24 | 1:15.71 | |||||
VAT København | ||||||||||
13 | Liva Søby | 2004 | 299 | 35.97 | 1:16.25 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 295 | 37.73 | 1:16.56 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
15 | Josephine Lysdahl | 2004 | 288 | 37.15 | 1:17.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 287 | 36.97 | 1:17.32 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Astrid Høffer | 2004 | 286 | 38.06 | 1:17.34 | |||||
VAT København | ||||||||||
18 | Mille Bergmann | 2004 | 280 | 37.73 | 1:17.91 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 273 | 37.19 | 1:18.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Nønne Christensen | 2004 | 270 | 38.21 | 1:18.86 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Anna Maria Madsen | 2004 | 270 | 37.41 | 1:18.92 | |||||
VAT København | ||||||||||
22 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 264 | 37.92 | 1:19.46 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 256 | 39.88 | 1:20.32 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
24 | Amina Sabotic | 2003 | 245 | 39.03 | 1:21.44 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
25 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 242 | 39.21 | 1:21.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 232 | 38.55 | 1:22.94 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 227 | 40.55 | 1:23.58 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Lucca Rademakers | 2004 | 225 | 40.89 | 1:23.76 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
29 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 223 | 40.56 | 1:24.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 215 | 40.11 | 1:25.04 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Arwen Nybo | 2004 | 213 | 41.47 | 1:25.33 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Ida Mørk | 2004 | 212 | 39.76 | 1:25.42 | |||||
GTI | ||||||||||
33 | Laura Thomadsen | 2004 | 207 | 40.09 | 1:26.22 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
34 | Signe Henriksen | 2004 | 206 | 40.91 | 1:26.28 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Julie Dahl | 2004 | 203 | 41.50 | 1:26.79 | |||||
VAT København | ||||||||||
36 | Emma Simonsen | 2004 | 195 | 41.04 | 1:27.93 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
37 | Isabella Jacobsen | 2004 | 190 | 42.34 | 1:28.59 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
38 | Rebecca Andersen | 2003 | 178 | 44.70 | 1:30.62 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
39 | Asta Kristensen | 2004 | 175 | 42.74 | 1:31.12 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
40 | Mathilde Svendsen | 2004 | 174 | 43.43 | 1:31.37 | |||||
GTI | ||||||||||
41 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 171 | 44.51 | 1:31.88 | |||||
GTI | ||||||||||
42 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 165 | 43.60 | 1:32.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
43 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | 163 | 43.12 | 1:33.38 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
44 | Smilla Askvig | 2004 | 148 | 46.34 | 1:36.35 | |||||
GTI | ||||||||||
45 | Silja Mortensen | 2003 | 136 | 43.96 | 1:38.95 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
46 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | 128 | 48.48 | 1:41.19 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
47 | Sofie Korczak | 2004 | 90 | 52.62 | 1:53.71 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
- | Camilla Kaavé | 2003 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 293 | 37.36 | 1:16.72 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 293 | 37.48 | 1:16.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | 281 | 37.24 | 1:17.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Alberte Pedersen | 2006 | 210 | 40.66 | 1:25.78 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 203 | 40.39 | 1:26.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Annika Køhn | 2005 | 196 | 41.36 | 1:27.78 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Filippa Eiler | 2005 | 194 | 41.17 | 1:28.08 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Clara Secher Termansen | 2005 | 187 | 44.08 | 1:29.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 181 | 41.89 | 1:30.02 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
10 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 180 | 44.58 | 1:30.23 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
11 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 176 | 43.53 | 1:30.99 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frida Høj Andersen | 2005 | 168 | 43.77 | 1:32.28 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Laura Købke | 2005 | 166 | 44.20 | 1:32.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 166 | 43.85 | 1:32.77 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Anna Mundt Karup | 2005 | 162 | 42.89 | 1:33.47 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Annika Britt Larsen | 2005 | 160 | 43.86 | 1:33.94 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 157 | 44.21 | 1:34.36 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 155 | 44.98 | 1:34.76 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Annette Toft | 2006 | 151 | 45.79 | 1:35.72 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 141 | 43.80 | 1:37.92 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 139 | 45.53 | 1:38.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 133 | 48.11 | 1:39.70 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Emma Riis | 2005 | 129 | 48.41 | 1:40.73 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
24 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 129 | 46.66 | 1:40.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Anna Østerby | 2005 | 126 | 46.72 | 1:41.60 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
26 | Emma Philip | 2005 | 126 | 45.88 | 1:41.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Amalie Lyttik | 2006 | 125 | 46.85 | 1:41.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Alma Møller-Ern | 2006 | 124 | 48.63 | 1:42.22 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
29 | Nana Andersen | 2006 | 122 | 51.02 | 1:42.75 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Natacha Munch | 2005 | 119 | 47.99 | 1:43.63 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 118 | 49.05 | 1:43.88 | |||||
GTI | ||||||||||
32 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 117 | 48.98 | 1:44.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Ida Jacobsen | 2005 | 115 | 51.16 | 1:44.82 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | 110 | 52.04 | 1:46.15 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
35 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | 107 | 46.32 | 1:47.34 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 107 | 51.92 | 1:47.42 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
37 | Safira Vestergaard | 2005 | 105 | 53.02 | 1:47.96 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
38 | Mathilde Willumsen | 2006 | 103 | 50.43 | 1:48.51 | |||||
GTI | ||||||||||
39 | Marie Strandquist | 2007 | 100 | 51.56 | 1:49.83 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
40 | Alberte K. Andersen | 2006 | 96 | 54.11 | 1:51.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Rikke Therp | 2006 | 93 | 52.18 | 1:52.29 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
42 | Sofie Riis | 2005 | 92 | 54.40 | 1:52.71 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
43 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 90 | 51.59 | 1:53.46 | |||||
GTI | ||||||||||
44 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 89 | 55.73 | 1:54.06 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
45 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 69 | 57.80 | 2:03.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
46 | Luna Ravn | 2006 | 68 | 59.63 | 2:04.39 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
47 | Anna Blom Bygum | 2006 | 61 | 1:00.16 | 2:09.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
48 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 47 | 1:06.04 | 2:20.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Julie Segato | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Lærke Hansen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Steen | 1997 | 281 | 34.89 | 1:17.97 | 2:02.74 | 2:45.73 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 391 | 31.83 | 1:08.70 | 1:48.22 | 2:28.46 | |||
VAT København | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | 446 | 32.36 | 1:08.14 | 1:45.01 | 2:22.06 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Primus Olsson | 2000 | 388 | 31.15 | 1:07.26 | 1:46.33 | 2:28.78 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 264 | 35.49 | 1:20.25 | 2:04.60 | 2:49.08 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Helms | 2001 | 227 | 40.09 | 1:27.60 | 2:14.45 | 2:57.81 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Karl Christiansen | 2000 | 182 | 40.33 | 1:28.82 | 2:19.81 | 3:11.30 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 253 | 38.17 | 1:22.81 | 2:06.83 | 2:51.62 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Oskar Skov Grell | 2002 | 240 | 39.05 | 1:27.49 | 2:14.43 | 2:54.54 | |||
VAT København | ||||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 234 | 37.30 | 1:22.48 | 2:09.77 | 2:55.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Ellekær | 2002 | 143 | 42.32 | 1:34.58 | 2:30.79 | 3:27.18 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 253 | 41.26 | 1:30.78 | 2:21.52 | 3:10.92 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Matilda Klintberg | 1999 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Vorm | 2001 | 486 | 32.61 | 1:10.53 | 1:51.42 | 2:33.58 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 374 | 37.01 | 1:20.76 | 2:04.05 | 2:47.53 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Sofie Hertzberg | 2002 | 292 | 38.01 | 1:23.36 | 2:12.77 | 3:01.99 | |||
VAT København | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 362 | 37.24 | 1:20.94 | 2:06.01 | 2:49.36 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Lærke Blond | 2003 | 159 | 44.24 | 1:40.86 | 2:41.16 | 3:42.52 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Liva Lund Hansen | 2005 | DSQ | EFB v/125m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Persson | 1994 | 543 | 30.94 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Esben Norup | 1996 | 536 | 31.07 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 524 | 31.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Jakob Helman | 1996 | 473 | 32.40 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 453 | 32.86 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Phillip Tran | 1999 | 436 | 33.29 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Eric Hinderup | 1998 | 415 | 33.84 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Andreas Norup | 1999 | 391 | 34.51 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Johan Persson | 1998 | 346 | 35.94 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 342 | 36.08 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Filip Henriksson | 1998 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 561 | 30.60 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 463 | 32.63 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Joaquin Diaz | 2001 | 439 | 33.21 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Gustav Englund | 2001 | 397 | 34.34 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Samuel Wiktor | 2001 | 386 | 34.65 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Carl Terp Larsen | 2001 | 374 | 35.03 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | 355 | 35.63 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Filip Kutlesovski | 2000 | 330 | 36.51 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Simon Ghidini | 2001 | 326 | 36.66 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 308 | 37.37 | ||||||
VAT København | ||||||||||
11 | Emil Mosegaard | 2001 | 284 | 38.41 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
12 | Gustav Jørgensen | 2000 | 252 | 39.97 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
13 | Samuel Schildt | 2000 | 211 | 42.40 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 425 | 33.57 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 318 | 36.99 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 294 | 37.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 277 | 38.73 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Mikkel Gummer | 2002 | 250 | 40.04 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 229 | 41.23 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Mikkel Hansen | 2003 | 226 | 41.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Marco Knudsen | 2003 | 216 | 42.04 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 216 | 42.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 213 | 42.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jeppe Wagner | 2003 | 205 | 42.77 | ||||||
VAT København | ||||||||||
12 | Filip Bruhn | 2003 | 204 | 42.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Asger Johansen | 2003 | 202 | 43.02 | ||||||
VAT København | ||||||||||
14 | Kevin Liang | 2002 | 189 | 43.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Cesar Lindberg | 2002 | 172 | 45.37 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 170 | 45.53 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 163 | 46.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | William F. Villumsen | 2003 | 151 | 47.35 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 146 | 47.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | 143 | 48.19 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
21 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 142 | 48.37 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 140 | 48.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 140 | 48.55 | ||||||
GTI | ||||||||||
24 | Otto Walther Holst | 2003 | 134 | 49.32 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Janus Schnabl | 2003 | 127 | 50.14 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 122 | 50.84 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Malte Hjalholt | 2003 | 121 | 51.00 | ||||||
VAT København | ||||||||||
28 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 117 | 51.53 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
29 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 109 | 52.71 | ||||||
GTI | ||||||||||
30 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 100 | 54.23 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
31 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 97 | 54.95 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | 84 | 57.53 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
33 | Oliver Brixner | 2003 | 72 | 1:00.64 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 201 | 43.08 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Troels Fogh | 2004 | 190 | 43.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jeppe Kjær | 2004 | 173 | 45.24 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 169 | 45.61 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Emil Søby | 2004 | 160 | 46.46 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 157 | 46.72 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 152 | 47.21 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
8 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 147 | 47.81 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 142 | 48.39 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
10 | Matias Munkholm | 2004 | 136 | 49.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Lauritz Johansen | 2004 | 114 | 51.94 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 108 | 52.91 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
13 | Sean Petersen | 2006 | 107 | 53.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Emil Strandquist | 2005 | 106 | 53.30 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Matias Janischefska | 2004 | 102 | 53.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 86 | 57.15 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
17 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 86 | 57.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 84 | 57.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | William Mitchell | 2004 | 83 | 57.88 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Marius Mains | 2005 | 82 | 57.89 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Esben Rasmussen | 2004 | 78 | 58.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Sune Vergmann | 2005 | 78 | 58.91 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
23 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 77 | 59.11 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
24 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 75 | 59.73 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
25 | Hjalte Dalskov | 2005 | 74 | 59.92 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 70 | 1:01.06 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
27 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 68 | 1:01.66 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 62 | 1:03.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Nicolas Christiansen | 2007 | 56 | 1:05.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 56 | 1:05.98 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 52 | 1:07.45 | ||||||
GTI | ||||||||||
32 | Erik Rasmussen | 2006 | 41 | 1:12.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 38 | 1:14.59 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Frederik Rasmussen | 2005 | DSQ | Fly arme ved start | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
- | Lasse Thulstrup | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | DSQ | 3 armtag u/vand v/st | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 580 | 34.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Andrea Gustafsson | 1996 | 545 | 35.25 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Laura Andersen | 1997 | 525 | 35.70 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Ida Lindborg | 1994 | 515 | 35.91 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Julia Karlsson | 1997 | 379 | 39.77 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 699 | 32.45 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | 546 | 35.23 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 329 | 41.69 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 319 | 42.11 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 304 | 42.82 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Olivia Torres | 1999 | 292 | 43.38 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 224 | 47.38 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
8 | Nicole Olofsson | 1999 | 218 | 47.79 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 490 | 36.53 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Kristina Kulcsar | 2001 | 465 | 37.17 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 450 | 37.56 | ||||||
VAT København | ||||||||||
4 | Nicola Lindell | 2001 | 431 | 38.12 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 423 | 38.35 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 413 | 38.67 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Bachira El-Laham | 2002 | 350 | 40.85 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 248 | 45.81 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
9 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 223 | 47.44 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 221 | 47.60 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 400 | 39.06 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Lærke Blond | 2003 | 308 | 42.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Amina Sabotic | 2003 | 269 | 44.61 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
4 | Nønne Christensen | 2004 | 266 | 44.74 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Esther Hek Hansen | 2004 | 259 | 45.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 258 | 45.23 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 253 | 45.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Liva Søby | 2004 | 238 | 46.47 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 233 | 46.74 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 230 | 46.98 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
11 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 228 | 47.14 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Asta Andersen | 2003 | 209 | 48.49 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Laura Thomadsen | 2004 | 209 | 48.53 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 207 | 48.66 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Victoria Husted Volden | 2003 | 201 | 49.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Emma Simonsen | 2004 | 200 | 49.18 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
17 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 193 | 49.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Ida Mørk | 2004 | 188 | 50.25 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 179 | 51.05 | ||||||
GTI | ||||||||||
20 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 178 | 51.13 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Lucca Rademakers | 2004 | 177 | 51.24 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
22 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 175 | 51.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Josephine Lysdahl | 2004 | 167 | 52.20 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Mathilde Svendsen | 2004 | 166 | 52.36 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Mille Bergmann | 2004 | 165 | 52.48 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
26 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 161 | 52.85 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Maja Buck | 2004 | 158 | 53.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Clara Schmedes | 2004 | 157 | 53.33 | ||||||
GTI | ||||||||||
29 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 153 | 53.84 | ||||||
GTI | ||||||||||
30 | Smilla Askvig | 2004 | 142 | 55.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
31 | Rebecca Andersen | 2003 | 141 | 55.27 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sofie Korczak | 2004 | 141 | 55.31 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
33 | Silja Mortensen | 2003 | 140 | 55.40 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
34 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 136 | 55.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | 132 | 56.48 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
36 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | 113 | 59.43 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Isabella Jacobsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 201 | 49.14 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 185 | 50.49 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 169 | 52.06 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 167 | 52.28 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 160 | 53.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Østerby | 2005 | 154 | 53.66 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amalie Lyttik | 2006 | 150 | 54.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Safira Vestergaard | 2005 | 143 | 54.97 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Annika Britt Larsen | 2005 | 143 | 55.05 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Annika Køhn | 2005 | 141 | 55.26 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Alberte Pedersen | 2006 | 141 | 55.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frida Høj Andersen | 2005 | 138 | 55.63 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Mille Hansen | 2005 | 137 | 55.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Antoinette Zafra | 2005 | 136 | 55.90 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 134 | 56.25 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 130 | 56.73 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Emma Riis | 2005 | 123 | 57.76 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Anna Mundt Karup | 2005 | 123 | 57.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sofie Riis | 2005 | 123 | 57.91 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
20 | Liva Gottrup Sørensen | 2006 | 118 | 58.71 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Natacha Munch | 2005 | 114 | 59.32 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Liv Madsen | 2006 | 106 | 1:00.70 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Ida Jacobsen | 2005 | 94 | 1:03.12 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | 92 | 1:03.74 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
25 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | 91 | 1:04.01 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Alberte K. Andersen | 2006 | 79 | 1:06.90 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 78 | 1:07.26 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
28 | Emma Philip | 2005 | 76 | 1:07.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 72 | 1:09.02 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 68 | 1:10.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Marie Strandquist | 2007 | 67 | 1:10.79 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
32 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 56 | 1:15.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | DSQ | 2+ flyben ved start | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
- | Filippa Eiler | 2005 | DSQ | Async arme v/10m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Maya Amstrup Riis | 2007 | DSQ | 2+ flyben efter star | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Rikke Therp | 2006 | DSQ | ej samt.berør v/25 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | DSQ | 2+ flyben ved start | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Thea Mikkelsen | 2005 | DSQ | Async arme v/20m | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Andersson | 1997 | 586 | 1:01.46 | 2:06.88 | 3:11.04 | 4:13.61 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Martin Nielsen | 1997 | 569 | 1:01.85 | 2:07.35 | 3:11.71 | 4:16.01 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Johan Nilsson | 1994 | 475 | 1:05.61 | 2:15.05 | 3:24.36 | 4:31.96 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 502 | 1:04.46 | 2:11.92 | 3:18.92 | 4:26.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Tim Hagerström | 1999 | 388 | 1:07.66 | 2:22.24 | 3:37.41 | 4:50.97 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | 534 | 1:02.60 | 2:08.67 | 3:15.46 | 4:21.47 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Rasmus Langvad | 2000 | 409 | 1:07.73 | 2:21.34 | 3:34.87 | 4:45.78 | |||
VAT København | ||||||||||
3 | Albert Voldum Krog | 2001 | 346 | 1:10.18 | 2:26.89 | 3:44.67 | 5:02.19 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Frederik Helms | 2001 | 276 | 1:19.61 | 2:44.09 | 4:07.24 | 5:25.85 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Morten Kilhof | 2000 | 192 | 1:25.84 | 3:01.48 | 4:36.54 | 6:07.66 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | David Falk | 2003 | 359 | 1:10.92 | 2:28.00 | 3:45.12 | 4:58.47 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mads Baltzer | 2002 | 344 | 1:13.25 | 2:31.06 | 3:46.04 | 5:02.76 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Bo Beckman | 2002 | 341 | 1:12.63 | 2:30.02 | 3:46.36 | 5:03.76 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | 298 | 1:17.58 | 2:39.12 | 3:59.30 | 5:17.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maximilian Brink | 2002 | 295 | 1:15.37 | 2:37.68 | 3:59.80 | 5:18.62 | |||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
6 | Melker Svensson | 2002 | 271 | 1:17.10 | 2:41.19 | 4:04.27 | 5:27.60 | |||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
7 | Oskar Nordström | 2003 | 237 | 1:21.11 | 2:51.41 | 4:20.06 | 5:42.91 | |||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
8 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 230 | 1:20.91 | 2:48.59 | 4:18.19 | 5:46.16 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Tobias Davidsen | 2003 | 220 | 1:23.50 | 2:52.61 | 4:20.04 | 5:51.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 209 | 1:23.40 | 2:56.17 | 4:27.59 | 5:57.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 200 | 1:24.51 | 2:58.17 | 4:31.30 | 6:02.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marius Bugge | 2003 | 194 | 1:23.21 | 2:57.98 | 4:34.15 | 6:06.27 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 186 | 1:25.76 | 3:01.50 | 4:38.38 | 6:11.17 | |||
GTI | ||||||||||
- | Elias Persson | 2002 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | 251 | 1:21.57 | 2:48.80 | 4:16.13 | 5:36.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 176 | 1:28.66 | 3:05.20 | 4:43.29 | 6:18.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Drewsen | 1998 | 652 | 1:03.85 | 2:12.77 | 3:21.99 | 4:30.44 | |||
VAT København | ||||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte M Hansen | 2000 | 611 | 1:05.90 | 2:16.38 | 3:27.27 | 4:36.35 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Frida Rödin | 2000 | 591 | 1:06.46 | 2:17.71 | 3:28.94 | 4:39.42 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 566 | 1:08.63 | 2:20.89 | 3:33.67 | 4:43.49 | |||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
4 | Anna Grahovac | 1999 | 562 | 1:08.09 | 2:20.55 | 3:33.45 | 4:44.09 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Delphine Møller | 1999 | 412 | 1:15.15 | 2:35.99 | 3:56.61 | 5:15.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 375 | 1:15.71 | 2:38.74 | 4:03.66 | 5:24.98 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 314 | 1:20.20 | 2:48.84 | 4:18.69 | 5:44.91 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Olsen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 611 | 1:06.90 | 2:17.37 | 3:27.97 | 4:36.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 584 | 1:06.51 | 2:17.43 | 3:29.47 | 4:40.54 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | 489 | 1:10.32 | 2:25.98 | 3:42.42 | 4:57.64 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Emma Mikkelsen | 2001 | 483 | 1:11.57 | 2:27.39 | 3:43.59 | 4:58.79 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Johanna Ingner | 2002 | 447 | 1:14.73 | 2:34.03 | 3:51.26 | 5:06.67 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 446 | 1:11.78 | 2:29.75 | 3:48.42 | 5:06.87 | |||
VAT København | ||||||||||
7 | Frida Toudal | 2001 | 440 | 1:14.34 | 2:34.49 | 3:51.54 | 5:08.26 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Caroline Mathiesen | 2001 | 439 | 1:13.02 | 2:32.16 | 3:51.42 | 5:08.42 | |||
VAT København | ||||||||||
9 | Emilia Steen | 2002 | 388 | 1:15.13 | 2:34.97 | 3:57.30 | 5:21.47 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sasia Lundhus | 2002 | 348 | 1:21.51 | 2:48.00 | 4:13.45 | 5:33.41 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mia Witt | 2002 | 305 | 1:22.80 | 2:52.81 | 4:21.67 | 5:48.15 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Moa Knutsson | 2002 | 300 | 1:22.75 | 2:53.30 | 4:23.22 | 5:50.28 | |||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
- | Anna Andersen | 2001 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Isabelle Odén | 2002 | DNS | |||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thippe de Neergaard | 2003 | 417 | 1:14.91 | 2:34.97 | 3:56.21 | 5:13.68 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | 404 | 1:15.23 | 2:37.30 | 3:59.10 | 5:17.07 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 399 | 1:16.87 | 2:37.65 | 3:58.87 | 5:18.33 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Mollie Morfelt | 2003 | 391 | 1:15.75 | 2:37.60 | 4:00.38 | 5:20.55 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Isabella Rosenberg | 2003 | 347 | 1:19.66 | 2:45.29 | 4:12.24 | 5:33.66 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 344 | 1:19.47 | 2:45.43 | 4:12.04 | 5:34.40 | |||
VAT København | ||||||||||
7 | Julie Wolter | 2003 | 287 | 1:23.11 | 2:53.55 | 4:24.74 | 5:55.13 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 254 | 1:28.81 | 3:03.60 | 4:37.93 | 6:10.03 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Lucca Rademakers | 2004 | 227 | 1:29.47 | 3:09.20 | 4:51.26 | 6:23.98 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Herrer | 1997 | 589 | 1:51.66 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.60 | 28.60 | |||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 31.17 | 59.77 | |||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 27.44 | 1:27.21 | |||||||
Martin Nielsen | 1997 | 24.45 | 1:51.66 | |||||||
2 | GTI Drenge 1 | 1999 | 556 | 1:53.88 | ||||||
GTI | ||||||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 30.19 | 59.70 | |||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 26.82 | 1:26.52 | |||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 27.36 | 1:53.88 | |||||||
3 | Mk 31 Drenge 1 | 1999 | 404 | 2:06.68 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Andreas Norup | 1999 | 34.67 | 1:06.84 | |||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 31.29 | 1:38.13 | |||||||
Daniel Brylov | 2000 | 28.55 | 2:06.68 | |||||||
4 | Vest Årgangsdrenge | 2001 | 364 | 2:11.11 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Albert Voldum Krog | 2001 | 35.34 | 1:13.68 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 29.06 | 1:42.74 | |||||||
Alessandro de Castro | 2002 | 28.37 | 2:11.11 | |||||||
5 | Tvs Drenge 1 | 1999 | 310 | 2:18.27 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Alexander Kragesand | 1999 | 40.28 | 1:11.21 | |||||||
Emil Mosegaard | 2001 | 29.36 | 1:40.57 | |||||||
Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | 37.70 | 2:18.27 | |||||||
6 | Rønne Boys 1 | 1997 | 255 | 2:27.65 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
William Studsgaard | 2004 | 43.76 | 43.76 | |||||||
Oliver Steen | 1997 | 41.21 | 1:24.97 | |||||||
Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 32.26 | 1:57.23 | |||||||
Karl Christiansen | 2000 | 30.42 | 2:27.65 | |||||||
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | GTI Drenge 2 | 2002 | 398 | 2:07.25 | ||||||
GTI | ||||||||||
Mads Enghave | 2002 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 33.23 | 1:07.36 | |||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 30.99 | 1:38.35 | |||||||
Mads Karise Væhrens | 2002 | 28.90 | 2:07.25 | |||||||
2 | Mucho Macho | 2002 | 327 | 2:15.90 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Casper Koch Henriksen | 2002 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 37.37 | 1:14.80 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 31.93 | 1:46.73 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 29.17 | 2:15.90 | |||||||
3 | Hovedstadens Drenge 1 | 2003 | 325 | 2:16.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 36.32 | 36.32 | |||||||
Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 38.73 | 1:15.05 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 32.11 | 1:47.16 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 28.95 | 2:16.11 | |||||||
4 | Hovedstadens Drenge 2 | 2003 | 238 | 2:31.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Anas El Ayadi | 2003 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 41.17 | 1:20.85 | |||||||
Cornelius Olsen | 2005 | 39.07 | 1:59.92 | |||||||
Kristoffer Sandfeld | 2003 | 31.16 | 2:31.08 | |||||||
5 | Glostrup Drenge 1 | 2003 | 159 | 2:52.79 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Samuel Risager | 2003 | 45.31 | 45.31 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 49.19 | 1:34.50 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 41.77 | 2:16.27 | |||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 36.52 | 2:52.79 | |||||||
6 | GTI Drenge 4 | 2005 | 132 | 3:03.73 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oskar Frederiksen | 2005 | 49.22 | 49.22 | |||||||
Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 47.14 | 1:36.36 | |||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 48.98 | 2:25.34 | |||||||
Cilas Madsen | 2005 | 38.39 | 3:03.73 | |||||||
7 | Holbæk Drenge | 2003 | 108 | 3:16.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 47.06 | 47.06 | |||||||
Hjalte Dalskov | 2005 | 1:00.89 | 1:47.95 | |||||||
Oliver Brixner | 2003 | 46.76 | 2:34.71 | |||||||
Asbjørn Topp Tholle | 2004 | 41.79 | 3:16.50 | |||||||
8 | Vest Talent Drenge | 2003 | 107 | 3:16.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
William Mitchell | 2004 | 48.36 | 48.36 | |||||||
Cassius Arbo Christensen | 2003 | 54.43 | 1:42.79 | |||||||
Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 51.00 | 2:33.79 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 43.12 | 3:16.91 | |||||||
- | GTI Drenge 3 | 2004 | DSQ | 2 svøm på banen v200 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emil Søby | 2004 | 38.63 | 38.63 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Damer | 1996 | 569 | 2:07.76 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 34.25 | 1:08.88 | |||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 31.46 | 1:40.34 | |||||||
Sarah Missing | 2001 | 27.42 | 2:07.76 | |||||||
2 | Mk 31 Piger 1 | 2000 | 532 | 2:10.69 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 35.82 | 1:09.20 | |||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 32.07 | 1:41.27 | |||||||
Josephine Olsen | 2000 | 29.42 | 2:10.69 | |||||||
3 | Vest Årgangspiger | 2002 | 425 | 2:20.78 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 38.19 | 1:16.74 | |||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 33.67 | 1:50.41 | |||||||
Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 30.37 | 2:20.78 | |||||||
4 | Tvs Piger 1 | 1999 | 401 | 2:23.60 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 39.85 | 39.85 | |||||||
Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 37.94 | 1:17.79 | |||||||
Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 35.27 | 1:53.06 | |||||||
Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 30.54 | 2:23.60 | |||||||
5 | Lag Österlen Piger | 1999 | 369 | 2:27.55 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
Moa Knutsson | 2002 | 39.79 | 39.79 | |||||||
Amina Sabotic | 2003 | 44.90 | 1:24.69 | |||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 32.89 | 1:57.58 | |||||||
Isabelle Odén | 2002 | 29.97 | 2:27.55 | |||||||
6 | Rønne Tøzer 1 | 2001 | 349 | 2:30.30 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 41.86 | 41.86 | |||||||
Frida Toudal | 2001 | 41.32 | 1:23.18 | |||||||
Emilia Steen | 2002 | 33.79 | 1:56.97 | |||||||
Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 33.33 | 2:30.30 | |||||||
7 | Holbæk Piger | 2002 | 217 | 2:56.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Alberte Pedersen | 2006 | 47.78 | 47.78 | |||||||
Maja Buck | 2004 | 53.66 | 1:41.44 | |||||||
Cathrine Wismann | 2002 | 39.67 | 2:21.11 | |||||||
Josephine Wismann | 2002 | 35.03 | 2:56.14 | |||||||
- | GTI Piger 1 | 1997 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
Anna Andersen | 2001 | |||||||||
Laura Andersen | 1997 | |||||||||
Karoline Barrett | 2002 | |||||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | DNS | ||||||||
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | GTI Piger 2 | 2003 | 353 | 2:29.74 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 38.53 | 38.53 | |||||||
Julie Wolter | 2003 | 45.12 | 1:23.65 | |||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 33.99 | 1:57.64 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 32.10 | 2:29.74 | |||||||
2 | Turbo Tøser | 2003 | 329 | 2:33.31 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 42.45 | 1:19.01 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 39.01 | 1:58.02 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 35.29 | 2:33.31 | |||||||
3 | GTI Piger 3 | 2004 | 325 | 2:33.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 40.32 | 40.32 | |||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 44.75 | 1:25.07 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 36.25 | 2:01.32 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 32.63 | 2:33.95 | |||||||
4 | Tvs Piger 2 | 2004 | 212 | 2:57.47 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 45.74 | 45.74 | |||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 46.79 | 1:32.53 | |||||||
Emma Simonsen | 2004 | 48.26 | 2:20.79 | |||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 36.68 | 2:57.47 | |||||||
5 | Glostrup Piger 1 | 2004 | 186 | 3:05.23 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Malene Langvad | 2004 | 47.96 | 47.96 | |||||||
Laura Thomadsen | 2004 | 51.14 | 1:39.10 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 48.97 | 2:28.07 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 37.16 | 3:05.23 | |||||||
6 | Vest Talent Piger | 2004 | 134 | 3:26.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 52.18 | 52.18 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 42.01 | 1:34.19 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 1:02.49 | 2:36.68 | |||||||
Alberte K. Andersen | 2006 | 49.97 | 3:26.65 | |||||||
7 | Holbæk Piger 2 | 2005 | 128 | 3:29.92 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Anna Mundt Karup | 2005 | 53.62 | 53.62 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 54.99 | 1:48.61 | |||||||
Freja Lohmann Strobel | 2006 | 56.78 | 2:45.39 | |||||||
Nana Andersen | 2006 | 44.53 | 3:29.92 | |||||||
- | GTI Piger 4 | 2005 | DSQ | Generer bane 8 | ||||||
GTI | ||||||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 47.29 | 47.29 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 792 | 24.97 | 51.70 | 1:19.34 | 1:47.37 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Martin Nielsen | 1997 | 591 | 28.09 | 57.53 | 1:28.22 | 1:58.35 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Martin Jungersen | 1997 | 546 | 27.58 | 58.87 | 1:30.88 | 2:01.54 | |||
VAT København | ||||||||||
4 | Johan Nilsson | 1994 | 448 | 30.29 | 1:03.18 | 1:36.98 | 2:09.77 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Hampus Persson | 1997 | 444 | 30.15 | 1:02.73 | 1:36.52 | 2:10.20 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 600 | 27.11 | 58.10 | 1:28.50 | 1:57.78 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | 536 | 28.94 | 1:00.14 | 1:30.94 | 2:02.31 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 485 | 29.11 | 1:01.19 | 1:34.00 | 2:06.45 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | 449 | 29.33 | 1:02.55 | 1:37.48 | 2:09.74 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Martin W. Wifstrand | 1998 | 447 | 29.11 | 1:02.36 | 1:36.72 | 2:09.88 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Alexander Kragesand | 1999 | 325 | 33.00 | 1:09.20 | 1:47.13 | 2:24.40 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | 514 | 28.96 | 1:00.03 | 1:32.07 | 2:03.98 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 475 | 29.15 | 1:02.01 | 1:35.37 | 2:07.35 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Daniel Dyrved | 2000 | 460 | 29.14 | 1:01.83 | 1:35.70 | 2:08.71 | |||
VAT København | ||||||||||
4 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 426 | 30.15 | 1:04.04 | 1:38.84 | 2:12.04 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Philip Stenberg | 2001 | 411 | 30.08 | 1:03.91 | 1:40.38 | 2:13.64 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Samuel Wiktor | 2001 | 408 | 31.43 | 1:05.21 | 1:40.22 | 2:13.87 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 399 | 31.65 | 1:06.24 | 1:40.77 | 2:14.92 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 398 | 30.12 | 1:03.31 | 1:39.12 | 2:14.98 | |||
VAT København | ||||||||||
9 | Robin Falk | 2001 | 396 | 29.95 | 1:03.22 | 1:39.40 | 2:15.25 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Rasmus Langvad | 2000 | 382 | 31.11 | 1:06.55 | 1:42.31 | 2:16.95 | |||
VAT København | ||||||||||
11 | Daniel Brylov | 2000 | 381 | 30.91 | 1:06.16 | 1:41.80 | 2:17.00 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Albert Voldum Krog | 2001 | 361 | 32.30 | 1:07.93 | 1:44.72 | 2:19.44 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 354 | 32.61 | 1:07.97 | 1:44.50 | 2:20.44 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 332 | 32.24 | 1:10.27 | 1:48.83 | 2:23.41 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frederik Borg | 2000 | 319 | 32.52 | 1:09.34 | 1:47.83 | 2:25.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Emil Mosegaard | 2001 | 317 | 32.89 | 1:10.94 | 1:50.04 | 2:25.68 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
17 | Karl Christiansen | 2000 | 310 | 34.43 | 1:11.65 | 1:50.03 | 2:26.78 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
18 | Lucas Jensen | 2001 | 310 | 34.24 | 1:11.88 | 1:49.91 | 2:26.79 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Arvid Scott | 2001 | 297 | 32.74 | 1:11.41 | 1:51.57 | 2:28.90 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Frederik Helms | 2001 | 251 | 36.11 | 1:18.02 | 1:59.72 | 2:37.39 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 208 | 38.82 | 1:21.85 | 2:05.57 | 2:47.45 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | DNF | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | 461 | 29.40 | 1:02.36 | 1:36.26 | 2:08.59 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 402 | 30.37 | 1:04.54 | 1:38.99 | 2:14.58 | |||
VAT København | ||||||||||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 393 | 31.44 | 1:05.94 | 1:41.42 | 2:15.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 347 | 30.77 | 1:06.60 | 1:44.72 | 2:21.38 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christoffer Hove | 2002 | 346 | 32.71 | 1:08.53 | 1:45.72 | 2:21.44 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Alessandro de Castro | 2002 | 344 | 31.65 | 1:08.58 | 1:46.61 | 2:21.74 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 343 | 32.77 | 1:09.17 | 1:44.99 | 2:21.88 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Mads Baltzer | 2002 | 333 | 32.07 | 1:09.14 | 1:46.23 | 2:23.30 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 320 | 33.58 | 1:10.98 | 1:48.87 | 2:25.26 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 317 | 31.46 | 1:08.75 | 1:47.75 | 2:25.62 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Valdemar Brøns | 2003 | 305 | 35.05 | 1:13.04 | 1:51.38 | 2:27.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marco Knudsen | 2003 | 285 | 34.63 | 1:14.03 | 1:53.62 | 2:30.89 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Martin Jacobsen | 2002 | 281 | 35.87 | 1:15.28 | 1:54.17 | 2:31.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 274 | 35.70 | 1:15.88 | 1:55.90 | 2:32.87 | |||
GTI | ||||||||||
15 | Michael Elliks | 2002 | 263 | 35.13 | 1:16.02 | 1:57.35 | 2:35.01 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Melker Svensson | 2002 | 256 | 36.79 | 1:17.38 | 1:58.40 | 2:36.43 | |||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
17 | Kevin Liang | 2002 | 253 | 33.66 | 1:13.53 | 1:56.01 | 2:37.01 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 252 | 36.50 | 1:16.58 | 1:57.67 | 2:37.24 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 248 | 36.26 | 1:17.24 | 1:58.50 | 2:38.04 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 242 | 35.32 | 1:16.36 | 1:58.20 | 2:39.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 237 | 36.90 | 1:18.29 | 2:00.58 | 2:40.48 | |||
GTI | ||||||||||
22 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 235 | 36.36 | 1:17.67 | 2:01.03 | 2:40.88 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Oskar Nordström | 2003 | 232 | 36.27 | 1:18.51 | 2:02.02 | 2:41.71 | |||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
24 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 231 | 35.87 | 1:19.12 | 2:00.61 | 2:41.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Tobias Davidsen | 2003 | 227 | 37.70 | 1:19.31 | 2:02.07 | 2:42.69 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 227 | 38.12 | 1:19.72 | 2:02.25 | 2:42.87 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 225 | 34.80 | 1:16.28 | 2:00.34 | 2:43.25 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 225 | 36.86 | 1:18.33 | 2:01.56 | 2:43.30 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
29 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 223 | 35.63 | 1:17.61 | 2:00.64 | 2:43.67 | |||
GTI | ||||||||||
30 | Anas El Ayadi | 2003 | 216 | 37.37 | 1:20.04 | 2:04.32 | 2:45.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 214 | 37.93 | 1:21.38 | 2:04.16 | 2:46.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Jakob Hald | 2003 | 213 | 38.13 | 1:20.37 | 2:03.05 | 2:46.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Jacob Ellekær | 2002 | 209 | 38.74 | 1:22.81 | 2:05.80 | 2:47.20 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 201 | 37.66 | 1:20.50 | 2:05.62 | 2:49.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 198 | 35.90 | 1:19.21 | 2:05.80 | 2:50.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Phillip Quist | 2003 | 195 | 38.09 | 1:23.51 | 2:09.60 | 2:51.24 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
37 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 193 | 37.61 | 1:20.95 | 2:06.39 | 2:51.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Janus Schnabl | 2003 | 187 | 39.77 | 1:24.76 | 2:10.24 | 2:53.75 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
39 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 186 | 40.11 | 1:26.14 | 2:11.17 | 2:53.96 | |||
GTI | ||||||||||
40 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 169 | 39.72 | 1:26.01 | 2:13.76 | 2:59.72 | |||
GTI | ||||||||||
41 | Matias Buus Hansen | 2003 | 168 | 43.46 | 1:28.94 | 2:14.93 | 2:59.77 | |||
GTI | ||||||||||
42 | Anton Knudsen | 2003 | 165 | 41.14 | 1:26.33 | 2:14.48 | 3:00.93 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
43 | William F. Villumsen | 2003 | 165 | 39.04 | 1:26.54 | 2:15.84 | 3:01.03 | |||
GTI | ||||||||||
- | Maximilian Brink | 2002 | DNS | |||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 293 | 34.47 | 1:13.07 | 1:52.15 | 2:29.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 290 | 34.45 | 1:13.43 | 1:53.05 | 2:29.98 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Cornelius Olsen | 2005 | 245 | 35.85 | 1:17.46 | 1:59.51 | 2:38.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 221 | 37.01 | 1:19.73 | 2:02.50 | 2:44.24 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | 220 | 37.38 | 1:20.47 | 2:02.38 | 2:44.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Søby | 2004 | 195 | 38.09 | 1:24.95 | 2:12.60 | 2:51.29 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 194 | 37.98 | 1:21.32 | 2:07.80 | 2:51.41 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Troels Fogh | 2004 | 193 | 38.50 | 1:22.18 | 2:07.27 | 2:51.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Thulstrup | 2004 | 193 | 39.49 | 1:23.49 | 2:09.33 | 2:51.77 | |||
GTI | ||||||||||
10 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 175 | 41.04 | 1:26.06 | 2:13.03 | 2:57.47 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | William Studsgaard | 2004 | 172 | 42.17 | 1:27.44 | 2:14.30 | 2:58.39 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 170 | 39.96 | 1:25.22 | 2:12.09 | 2:59.14 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Oscar Isberg | 2004 | 168 | 40.45 | 1:26.40 | 2:14.97 | 2:59.99 | |||
GTI | ||||||||||
14 | Sebastian Rendlev | 2005 | 168 | 39.46 | 1:25.80 | 2:14.18 | 3:00.03 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Sean Petersen | 2006 | 166 | 39.38 | 2:15.35 | 3:00.55 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Lauritz Johansen | 2004 | 165 | 39.72 | 1:27.54 | 2:15.19 | 3:00.88 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christopher Jørgensen | 2005 | 157 | 39.42 | 1:27.47 | 2:16.02 | 3:03.99 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 152 | 41.12 | 1:29.50 | 2:20.19 | 3:06.19 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 152 | 41.30 | 1:29.68 | 2:18.90 | 3:06.19 | |||
GTI | ||||||||||
20 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 148 | 42.56 | 1:31.16 | 2:20.01 | 3:07.70 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Alexander Nørby | 2006 | 143 | 44.07 | 1:33.68 | 2:23.31 | 3:09.70 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 134 | 40.80 | 1:31.58 | 2:23.74 | 3:13.97 | |||
GTI | ||||||||||
23 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 131 | 43.44 | 1:34.19 | 2:26.74 | 3:15.29 | |||
GTI | ||||||||||
24 | Cilas Madsen | 2005 | 129 | 42.49 | 1:35.40 | 2:29.55 | 3:16.66 | |||
GTI | ||||||||||
25 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 126 | 42.82 | 1:34.02 | 2:25.03 | 3:17.73 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Daniel Bastholm | 2005 | 121 | 46.32 | 1:37.82 | 2:31.84 | 3:20.85 | |||
GTI | ||||||||||
27 | Mikkel Nielsen | 2004 | 119 | 46.15 | 1:38.70 | 2:31.02 | 3:21.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 106 | 45.96 | 1:41.01 | 2:37.40 | 3:29.94 | |||
GTI | ||||||||||
29 | Nicolas Christiansen | 2007 | 102 | 47.44 | 1:43.16 | 2:40.60 | 3:32.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | 710 | 29.46 | 1:00.34 | 1:31.97 | 2:04.56 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | 652 | 29.86 | 1:01.28 | 1:33.95 | 2:08.19 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Emma Taylor | 1998 | 457 | 33.35 | 1:09.60 | 1:47.55 | 2:24.23 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Julia Karlsson | 1997 | 452 | 33.07 | 1:10.78 | 1:48.91 | 2:24.77 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
- | Nathalie Lindh | 1998 | DNF | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Matilda Klintberg | 1999 | 624 | 30.43 | 1:03.04 | 1:36.37 | 2:10.06 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | 617 | 30.65 | 1:03.89 | 1:37.19 | 2:10.54 | |||
VAT København | ||||||||||
3 | Anna Grahovac | 1999 | 596 | 30.81 | 1:04.34 | 1:38.31 | 2:12.04 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Alberte M Hansen | 2000 | 579 | 30.89 | 1:04.86 | 1:39.54 | 2:13.36 | |||
VAT København | ||||||||||
5 | Frida Rödin | 2000 | 569 | 31.04 | 1:04.82 | 1:39.71 | 2:14.09 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 559 | 31.75 | 1:06.53 | 1:41.03 | 2:14.92 | |||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
7 | Delphine Møller | 1999 | 469 | 33.16 | 1:10.15 | 1:47.59 | 2:23.01 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 464 | 33.74 | 1:10.05 | 1:47.74 | 2:23.54 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Olivia Torres | 1999 | 446 | 33.64 | 1:11.06 | 1:49.65 | 2:25.43 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Alicia Virgili | 2000 | 434 | 32.44 | 1:09.56 | 1:48.67 | 2:26.74 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 431 | 33.62 | 1:11.13 | 1:50.09 | 2:27.16 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 384 | 34.77 | 1:13.52 | 1:53.87 | 2:32.90 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
13 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 368 | 34.31 | 1:13.42 | 1:54.82 | 2:35.09 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 637 | 29.88 | 1:02.79 | 1:37.05 | 2:09.16 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 535 | 31.44 | 1:05.79 | 1:41.33 | 2:16.91 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Emma Vileus | 2001 | 500 | 31.46 | 1:06.80 | 1:43.85 | 2:20.05 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Ida Larsson | 2002 | 483 | 33.21 | 1:09.69 | 1:46.31 | 2:21.65 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Isabelle Odén | 2002 | 471 | 32.22 | 1:08.14 | 1:46.04 | 2:22.81 | |||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
6 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 445 | 33.18 | 1:10.84 | 1:49.04 | 2:25.54 | |||
VAT København | ||||||||||
7 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 436 | 34.10 | 1:11.47 | 1:49.98 | 2:26.59 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
8 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 435 | 33.58 | 1:11.41 | 1:49.61 | 2:26.69 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 431 | 34.56 | 1:12.77 | 1:50.96 | 2:27.13 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Frida Toudal | 2001 | 418 | 33.75 | 1:12.12 | 1:50.51 | 2:28.64 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
11 | Isabel Abcell | 2001 | 396 | 33.64 | 1:11.45 | 1:52.24 | 2:31.32 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 385 | 34.70 | 1:13.75 | 1:53.59 | 2:32.69 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Sasia Lundhus | 2002 | 380 | 34.97 | 1:13.70 | 1:54.18 | 2:33.37 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Caroline Meyer | 2002 | 375 | 36.43 | 1:17.19 | 1:56.54 | 2:34.16 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Sofie Slotved | 2002 | 361 | 35.24 | 1:15.40 | 1:56.26 | 2:36.05 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 356 | 36.02 | 1:16.29 | 1:56.98 | 2:36.77 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 342 | 36.50 | 1:17.42 | 1:58.63 | 2:38.85 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 324 | 36.72 | 1:18.32 | 1:59.85 | 2:41.74 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Josephine Wismann | 2002 | 311 | 37.55 | 1:18.87 | 2:01.62 | 2:44.06 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mia Witt | 2002 | 308 | 37.67 | 1:20.03 | 2:02.94 | 2:44.55 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Moa Knutsson | 2002 | 300 | 37.57 | 1:21.09 | 2:04.14 | 2:45.96 | |||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
22 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 280 | 37.50 | 1:21.87 | 2:07.43 | 2:49.91 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
23 | Cathrine Wismann | 2002 | 276 | 39.06 | 1:22.82 | 2:07.77 | 2:50.57 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 205 | 43.24 | 1:31.93 | 2:23.77 | 3:08.37 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 427 | 33.48 | 1:11.26 | 1:50.06 | 2:27.56 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 406 | 34.79 | 1:13.87 | 1:51.86 | 2:30.09 | |||
VAT København | ||||||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | 395 | 34.46 | 1:14.32 | 1:53.63 | 2:31.46 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Elena Westmark Holm | 2003 | 394 | 34.20 | 1:13.41 | 1:53.57 | 2:31.62 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 376 | 34.50 | 1:13.65 | 1:54.38 | 2:33.92 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Astrid Thimmer | 2003 | 355 | 36.28 | 1:16.53 | 1:57.12 | 2:36.86 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 352 | 34.61 | 1:15.56 | 1:56.95 | 2:37.33 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Mollie Morfelt | 2003 | 350 | 35.02 | 1:15.38 | 1:56.84 | 2:37.65 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Victoria Husted Volden | 2003 | 344 | 37.30 | 1:18.83 | 1:59.63 | 2:38.66 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 339 | 37.13 | 1:19.26 | 2:00.87 | 2:39.29 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 309 | 38.24 | 1:20.16 | 2:02.86 | 2:44.34 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 301 | 38.17 | 1:20.51 | 2:05.36 | 2:45.82 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Laura L. Hørning | 2004 | 300 | 37.27 | 1:19.76 | 2:03.66 | 2:46.00 | |||
VAT København | ||||||||||
14 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 300 | 38.29 | 1:21.73 | 2:06.08 | 2:46.03 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Esther Hek Hansen | 2004 | 295 | 39.59 | 1:24.54 | 2:07.95 | 2:46.84 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 288 | 37.96 | 1:20.78 | 2:06.66 | 2:48.30 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Mille Bergmann | 2004 | 286 | 38.79 | 1:21.60 | 2:05.61 | 2:48.54 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
18 | Liva Søby | 2004 | 284 | 36.72 | 1:20.34 | 2:05.48 | 2:48.97 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 277 | 39.40 | 1:23.69 | 2:08.65 | 2:50.43 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Julie Wolter | 2003 | 274 | 39.48 | 1:23.93 | 2:08.97 | 2:50.97 | |||
GTI | ||||||||||
21 | Asta Andersen | 2003 | 259 | 39.53 | 1:23.61 | 2:10.06 | 2:54.38 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Lucca Rademakers | 2004 | 239 | 41.33 | 1:27.34 | 2:15.70 | 2:58.96 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
23 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 235 | 40.15 | 1:26.81 | 2:14.29 | 3:00.05 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Clara Schmedes | 2004 | 226 | 39.38 | 1:25.58 | 2:14.86 | 3:02.29 | |||
GTI | ||||||||||
25 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 216 | 41.29 | 1:30.19 | 2:19.94 | 3:05.09 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 215 | 41.00 | 1:27.98 | 2:18.39 | 3:05.30 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 212 | 40.47 | 1:28.17 | 2:19.08 | 3:06.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Ida Mørk | 2004 | 209 | 40.64 | 1:28.77 | 2:19.68 | 3:07.06 | |||
GTI | ||||||||||
29 | Signe Henriksen | 2004 | 201 | 42.45 | 1:30.99 | 2:22.62 | 3:09.74 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | 151 | 46.12 | 1:40.22 | 2:37.28 | 3:28.48 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
31 | Silja Mortensen | 2003 | 143 | 48.41 | 1:42.30 | 2:38.06 | 3:32.28 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 266 | 39.78 | 1:25.37 | 2:12.04 | 2:52.71 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Antoinette Zafra | 2005 | 243 | 38.24 | 1:24.02 | 2:11.99 | 2:57.99 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Laura Købke | 2005 | 200 | 43.71 | 1:33.85 | 2:23.80 | 3:09.93 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Clara Secher Termansen | 2005 | 193 | 42.24 | 1:31.83 | 2:24.09 | 3:12.28 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Alberte Pedersen | 2006 | 173 | 43.37 | 1:33.92 | 2:28.78 | 3:19.47 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Thea Mikkelsen | 2005 | 171 | 43.82 | 1:37.45 | 2:30.43 | 3:20.02 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Annika Britt Larsen | 2005 | 164 | 45.84 | 1:38.39 | 2:31.51 | 3:22.93 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Anna Mundt Karup | 2005 | 158 | 45.93 | 1:39.42 | 2:33.84 | 3:25.59 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 155 | 42.94 | 1:37.43 | 2:32.63 | 3:26.87 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 153 | 45.76 | 1:38.93 | 2:35.73 | 3:27.65 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 149 | 45.60 | 1:39.51 | 2:36.23 | 3:29.56 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 147 | 47.18 | 1:41.38 | 2:36.92 | 3:30.64 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Emma Riis | 2005 | 135 | 46.66 | 1:42.52 | 2:41.46 | 3:36.38 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
14 | Emma Philip | 2005 | 120 | 49.77 | 1:48.46 | 2:49.79 | 3:44.96 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | 109 | 49.05 | 1:50.86 | 2:54.75 | 3:52.66 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 108 | 52.68 | 1:52.80 | 2:53.85 | 3:52.88 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Julie Liv Madsen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esben Norup | 1996 | 531 | 32.91 | 1:08.66 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Jakob Helman | 1996 | 508 | 33.40 | 1:09.67 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Anton Andersson | 1997 | 507 | 33.13 | 1:09.74 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 553 | 31.21 | 1:07.73 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 476 | 32.81 | 1:11.19 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 476 | 34.11 | 1:11.19 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Andreas Norup | 1999 | 400 | 35.22 | 1:15.46 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Johan Persson | 1998 | 364 | 36.55 | 1:17.88 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Martin W. Wifstrand | 1998 | 335 | 37.69 | 1:20.01 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 615 | 30.88 | 1:05.38 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | 559 | 31.80 | 1:07.50 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 454 | 34.31 | 1:12.31 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Joaquin Diaz | 2001 | 419 | 34.29 | 1:14.26 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Carl Terp Larsen | 2001 | 398 | 35.37 | 1:15.56 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Gustav Englund | 2001 | 395 | 36.00 | 1:15.75 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Albert Voldum Krog | 2001 | 378 | 36.89 | 1:16.87 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 351 | 37.32 | 1:18.76 | |||||
VAT København | ||||||||||
9 | Simon Ghidini | 2001 | 320 | 37.93 | 1:21.22 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | 305 | 38.80 | 1:22.59 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 273 | 39.64 | 1:25.67 | |||||
VAT København | ||||||||||
12 | Frederik Borg | 2000 | 248 | 42.21 | 1:28.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Samuel Schildt | 2000 | 246 | 42.80 | 1:28.71 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Karl-Emil Rohr | 2001 | DNS | |||||||
VAT København | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 455 | 33.99 | 1:12.25 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Casper Koch | 2002 | 325 | 38.99 | 1:20.88 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 309 | 38.88 | 1:22.24 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Alessandro de Castro | 2002 | 303 | 39.28 | 1:22.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 295 | 39.33 | 1:23.47 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Oliver Skadhauge | 2002 | 270 | 41.08 | 1:25.97 | |||||
VAT København | ||||||||||
7 | David Falk | 2003 | 252 | 41.23 | 1:28.00 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 245 | 42.07 | 1:28.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 233 | 43.58 | 1:30.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Jacobsen | 2002 | 226 | 43.11 | 1:31.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mikkel Hansen | 2003 | 222 | 43.39 | 1:31.77 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Filip Bruhn | 2003 | 218 | 42.49 | 1:32.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 217 | 43.86 | 1:32.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Asger Johansen | 2003 | 205 | 43.93 | 1:34.16 | |||||
VAT København | ||||||||||
15 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 196 | 44.92 | 1:35.72 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 183 | 45.10 | 1:37.84 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 183 | 46.35 | 1:37.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 172 | 46.90 | 1:39.86 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Otto Walther Holst | 2003 | 168 | 47.33 | 1:40.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 164 | 48.75 | 1:41.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Marius Bugge | 2003 | 149 | 48.17 | 1:44.68 | |||||
GTI | ||||||||||
22 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 141 | 48.41 | 1:46.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 125 | 52.66 | 1:51.12 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
24 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 106 | 56.07 | 1:57.19 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
25 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 98 | 57.16 | 2:00.50 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Troels Fogh | 2004 | 226 | 43.48 | 1:31.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 170 | 47.17 | 1:40.26 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Malte Rasch | 2004 | 169 | 48.57 | 1:40.49 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 163 | 47.59 | 1:41.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | 161 | 48.00 | 1:42.12 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Mikkel Mosegaard | 2004 | 139 | 51.24 | 1:47.27 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
7 | Anton Skov Grell | 2004 | 129 | 52.42 | 1:49.87 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alexander Nørby | 2006 | 126 | 52.25 | 1:50.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Esben Rasmussen | 2004 | 119 | 53.91 | 1:52.81 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 117 | 52.40 | 1:53.50 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Emil Strandquist | 2005 | 116 | 53.04 | 1:53.89 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Mathias Olsen | 2005 | 105 | 57.10 | 1:57.55 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | William Mitchell | 2004 | 88 | 58.14 | 2:04.80 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 76 | 1:02.29 | 2:10.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 73 | 1:03.56 | 2:12.73 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 66 | 1:04.49 | 2:16.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Asbjørn Topp Tholle | 2004 | 60 | 1:06.26 | 2:21.54 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 59 | 1:07.99 | 2:22.67 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 48 | 1:12.33 | 2:32.66 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 540 | 35.27 | 1:16.56 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Laura Andersen | 1997 | 505 | 36.59 | 1:18.26 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 436 | 38.84 | 1:22.20 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 710 | 32.96 | 1:09.90 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Delphine Møller | 1999 | 370 | 40.68 | 1:26.86 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 327 | 41.77 | 1:30.51 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 307 | 43.51 | 1:32.41 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Victoria Kappel | 2000 | 258 | 46.47 | 1:37.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 499 | 37.16 | 1:18.60 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Johanna Andersson | 2002 | 485 | 37.52 | 1:19.36 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 463 | 37.45 | 1:20.57 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Xandra Huryn | 2001 | 456 | 38.12 | 1:20.97 | |||||
VAT København | ||||||||||
5 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 448 | 38.52 | 1:21.44 | |||||
VAT København | ||||||||||
6 | Kristina Kulcsar | 2001 | 441 | 38.50 | 1:21.90 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Nicoline Fejer | 2001 | 428 | 38.62 | 1:22.70 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Emma Mikkelsen | 2001 | 426 | 38.73 | 1:22.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Katharina N Møller | 2001 | 408 | 40.31 | 1:24.02 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 401 | 39.36 | 1:24.54 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 365 | 42.05 | 1:27.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Lærke Knak | 2002 | 327 | 42.53 | 1:30.45 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Frida Toudal | 2001 | 298 | 43.06 | 1:33.36 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
14 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 248 | 48.01 | 1:39.16 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 248 | 46.60 | 1:39.19 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 320 | 43.29 | 1:31.10 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Lærke Blond | 2003 | 311 | 42.12 | 1:32.01 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Nønne Christensen | 2004 | 292 | 44.84 | 1:33.91 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Amina Sabotic | 2003 | 281 | 45.31 | 1:35.13 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
5 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 272 | 46.00 | 1:36.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Anna Maria Madsen | 2004 | 266 | 46.21 | 1:36.92 | |||||
VAT København | ||||||||||
7 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 265 | 45.21 | 1:37.07 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 263 | 47.07 | 1:37.27 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 248 | 46.94 | 1:39.14 | |||||
VAT København | ||||||||||
10 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 239 | 49.05 | 1:40.36 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
11 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 211 | 50.28 | 1:44.61 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Isabella Jacobsen | 2004 | 208 | 49.60 | 1:45.10 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
13 | Julie Dahl | 2004 | 205 | 50.60 | 1:45.65 | |||||
VAT København | ||||||||||
14 | Emma Simonsen | 2004 | 194 | 48.76 | 1:47.58 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
15 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 193 | 50.28 | 1:47.73 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Mathilde Svendsen | 2004 | 191 | 50.74 | 1:48.25 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 184 | 52.57 | 1:49.46 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Laura Thomadsen | 2004 | 176 | 51.73 | 1:51.09 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Arwen Nybo | 2004 | 173 | 53.07 | 1:51.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Maja Buck | 2004 | 169 | 55.06 | 1:52.71 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 168 | 56.15 | 1:53.00 | |||||
GTI | ||||||||||
22 | Rebecca Andersen | 2003 | 155 | 56.75 | 1:55.88 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
23 | Smilla Askvig | 2004 | 136 | 57.10 | 2:01.23 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | DSQ | 2+ flyben ved start | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 291 | 45.08 | 1:34.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Clara Secher Termansen | 2005 | 209 | 51.12 | 1:45.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 202 | 49.72 | 1:46.28 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 189 | 50.86 | 1:48.48 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 174 | 53.17 | 1:51.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 169 | 52.49 | 1:52.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frida Høj Andersen | 2005 | 164 | 53.92 | 1:53.71 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Anna Østerby | 2005 | 154 | 54.66 | 1:56.12 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Safira Vestergaard | 2005 | 142 | 56.59 | 1:59.40 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Annette Toft | 2006 | 141 | 56.17 | 1:59.73 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 141 | 56.79 | 1:59.81 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
12 | Mille Hansen | 2005 | 140 | 57.67 | 1:59.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 139 | 56.32 | 2:00.28 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 136 | 56.79 | 2:00.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Liva Gottrup Sørensen | 2006 | 136 | 58.94 | 2:01.20 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Nana Andersen | 2006 | 129 | 57.99 | 2:03.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sofie Riis | 2005 | 124 | 1:00.77 | 2:05.03 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Laura Købke | 2005 | 121 | 59.96 | 2:05.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Ida Jacobsen | 2005 | 117 | 1:01.55 | 2:07.47 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Emma Riis | 2005 | 111 | 1:02.79 | 2:09.59 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
21 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 110 | 1:03.64 | 2:09.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Natacha Munch | 2005 | 109 | 1:01.91 | 2:10.54 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Philip | 2005 | 73 | 1:09.87 | 2:28.84 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 57 | 1:16.54 | 2:41.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 451 | 1:07.47 | 2:30.04 | 3:56.71 | 5:07.03 | |||
VAT København | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 417 | 1:16.50 | 2:35.87 | 4:07.90 | 5:15.11 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 386 | 1:18.36 | 2:42.54 | 4:11.82 | 5:23.26 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 341 | 1:23.88 | 2:51.59 | 4:24.91 | 5:36.85 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 373 | 1:21.99 | 2:46.38 | 4:14.39 | 5:26.93 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 345 | 1:19.56 | 2:44.26 | 4:21.49 | 5:35.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christoffer Hove | 2002 | 340 | 1:22.05 | 2:48.45 | 4:23.09 | 5:37.24 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Mikkel Gummer | 2002 | 324 | 1:17.48 | 2:48.66 | 4:23.69 | 5:42.58 | |||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 491 | 1:15.79 | 2:37.41 | 4:14.88 | 5:30.52 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 400 | 1:22.17 | 2:49.38 | 4:33.56 | 5:54.00 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Emilia Steen | 2002 | 370 | 1:26.71 | 2:55.05 | 4:40.27 | 6:03.27 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 358 | 1:33.06 | 3:06.47 | 4:42.13 | 6:07.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Caroline Meyer | 2002 | 339 | 1:37.14 | 3:10.88 | 4:52.38 | 6:13.97 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 292 | 1:41.97 | 3:20.45 | 5:07.55 | 6:33.01 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Sofie Slotved | 2002 | 282 | 1:42.86 | 3:21.19 | 5:14.64 | 6:37.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Sofie Hertzberg | 2002 | DNS | |||||||
VAT København | ||||||||||
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 335 | 1:25.59 | 2:58.79 | 4:50.75 | 6:15.47 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 263 | 1:42.15 | 3:18.10 | 5:17.96 | 6:46.77 | |||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Nielsen | 1997 | 525 | 25.15 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Esben Norup | 1996 | 409 | 27.34 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Hampus Persson | 1997 | 403 | 27.47 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Oliver Steen | 1997 | 345 | 28.93 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 521 | 25.22 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Daniel Sørensen | 1999 | 478 | 25.95 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Sten Ludvigsson | 1998 | 447 | 26.53 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 443 | 26.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Martin W. Wifstrand | 1998 | 423 | 27.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Adam Ringdahl | 1998 | 412 | 27.27 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 399 | 27.56 | ||||||
VAT København | ||||||||||
8 | Andreas Norup | 1999 | 364 | 28.42 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Johan Persson | 1998 | 353 | 28.70 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
- | Alexander Kragesand | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 559 | 24.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 498 | 25.61 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 495 | 25.65 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Anders Ludvigsson | 2000 | 454 | 26.40 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 449 | 26.50 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Albert Nyhlén | 2000 | 431 | 26.87 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Samuel Wiktor | 2001 | 424 | 27.01 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | 401 | 27.51 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 397 | 27.60 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 389 | 27.80 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Primus Olsson | 2000 | 381 | 27.98 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 371 | 28.25 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
13 | Daniel Brylov | 2000 | 354 | 28.68 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Simon Ghidini | 2001 | 343 | 28.98 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Victor N Andersen | 2000 | 330 | 29.35 | ||||||
VAT København | ||||||||||
16 | Lucas Jensen | 2001 | 326 | 29.47 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Carl Terp Larsen | 2001 | 314 | 29.84 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Arvid Scott | 2001 | 312 | 29.90 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Karl Christiansen | 2000 | 301 | 30.28 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
20 | Samuel Schildt | 2000 | 262 | 31.71 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | Morten Kilhof | 2000 | 203 | 34.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 177 | 36.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 454 | 26.40 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 441 | 26.65 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | 439 | 26.70 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Lukas Patzer | 2002 | 399 | 27.56 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 383 | 27.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Alessandro de Castro | 2002 | 359 | 28.55 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 330 | 29.35 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 327 | 29.45 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | David Falk | 2003 | 327 | 29.46 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Mads Enghave | 2002 | 319 | 29.70 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Joakim Køhn | 2003 | 316 | 29.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 307 | 30.06 | ||||||
VAT København | ||||||||||
13 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 304 | 30.19 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 287 | 30.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Michael Elliks | 2002 | 284 | 30.86 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 279 | 31.03 | ||||||
VAT København | ||||||||||
17 | Mathias Simoni | 2002 | 278 | 31.10 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 261 | 31.76 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 259 | 31.84 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Filip Bruhn | 2003 | 257 | 31.92 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 244 | 32.47 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Mikkel Hansen | 2003 | 238 | 32.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Melker Svensson | 2002 | 232 | 33.01 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
24 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 230 | 33.13 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Oskar Nordström | 2003 | 219 | 33.65 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
26 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | 208 | 34.25 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
27 | Phillip Quist | 2003 | 206 | 34.33 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
28 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 204 | 34.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 198 | 34.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 196 | 34.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jakob Hald | 2003 | 192 | 35.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 181 | 35.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 167 | 36.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Anton Knudsen | 2003 | 158 | 37.55 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
35 | Matias Buus Hansen | 2003 | 153 | 37.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
36 | Oliver Brixner | 2003 | 121 | 40.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Noah Johanning | 2003 | 120 | 41.14 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
38 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 119 | 41.23 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 117 | 41.47 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
40 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 85 | 46.01 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Maximilian Brink | 2002 | DNS | |||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
- | Samuel Risager | 2003 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 280 | 31.02 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | 210 | 34.11 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
3 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 200 | 34.66 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 180 | 35.91 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
5 | Christopher Jørgensen | 2005 | 178 | 36.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Matias Janischefska | 2004 | 175 | 36.29 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 170 | 36.58 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
8 | Mikkel Mosegaard | 2004 | 168 | 36.73 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
9 | Alexander Nørby | 2006 | 162 | 37.18 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | William Pohl Stangerup | 2004 | 156 | 37.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 155 | 37.74 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 152 | 38.01 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Sune Vergmann | 2005 | 150 | 38.14 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
14 | Anders Gaard | 2006 | 150 | 38.15 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Matias Munkholm | 2004 | 150 | 38.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 146 | 38.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Daniel Bastholm | 2005 | 143 | 38.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 143 | 38.81 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
19 | Cilas Madsen | 2005 | 141 | 38.98 | ||||||
GTI | ||||||||||
20 | Esben Rasmussen | 2004 | 137 | 39.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 136 | 39.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 136 | 39.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Emil Strandquist | 2005 | 134 | 39.60 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
24 | Asbjørn Topp Tholle | 2004 | 128 | 40.20 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 126 | 40.45 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
26 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 126 | 40.48 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
27 | Mathias Olsen | 2005 | 120 | 41.05 | ||||||
GTI | ||||||||||
28 | Marius Mains | 2005 | 120 | 41.10 | ||||||
GTI | ||||||||||
29 | Mikkel Nielsen | 2004 | 118 | 41.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 116 | 41.54 | ||||||
GTI | ||||||||||
31 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 113 | 41.94 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
32 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 111 | 42.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
33 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 107 | 42.71 | ||||||
GTI | ||||||||||
34 | Nicolas Christiansen | 2007 | 94 | 44.64 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Frederik Rasmussen | 2005 | 92 | 44.85 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
36 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 90 | 45.14 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | William Mitchell | 2004 | 89 | 45.39 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Hugo Haakansson | 2006 | 89 | 45.42 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 88 | 45.47 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
40 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 86 | 45.84 | ||||||
GTI | ||||||||||
41 | Oskar Frederiksen | 2005 | 84 | 46.17 | ||||||
GTI | ||||||||||
42 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 84 | 46.23 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Magnus Rasmussen | 2006 | 78 | 47.46 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | Josef Shukri | 2006 | 78 | 47.48 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
45 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 72 | 48.58 | ||||||
GTI | ||||||||||
46 | Conrad Bugge | 2007 | 71 | 48.98 | ||||||
GTI | ||||||||||
47 | Simon Hasting Toft | 2006 | 69 | 49.42 | ||||||
GTI | ||||||||||
48 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 67 | 49.78 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
49 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 59 | 51.90 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
50 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 56 | 52.98 | ||||||
GTI | ||||||||||
51 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 51 | 54.67 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
52 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 34 | 1:02.35 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Gustav Bille Gørtz | 2006 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Sebastian Lindgreen | 2005 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Lucas Kaavé | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Gustafsson | 1996 | 621 | 27.23 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Rikke Munkholm | 1998 | 601 | 27.53 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Nanna Drewsen | 1998 | 584 | 27.80 | ||||||
VAT København | ||||||||||
4 | Rebecca Håkansson | 1996 | 568 | 28.05 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Jenny Thalin | 1997 | 518 | 28.92 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Nathalie Lindh | 1998 | 448 | 30.35 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 435 | 30.66 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Emma Taylor | 1998 | 429 | 30.80 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Laura Andersen | 1997 | 307 | 34.45 | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilda Klintberg | 1999 | 569 | 28.03 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Anna Grahovac | 1999 | 550 | 28.36 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Xenia Huryn | 2000 | 519 | 28.91 | ||||||
VAT København | ||||||||||
4 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 505 | 29.18 | ||||||
VAT København | ||||||||||
5 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 504 | 29.20 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
6 | Olivia Torres | 1999 | 478 | 29.71 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Delphine Møller | 1999 | 439 | 30.57 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Alicia Virgili | 2000 | 434 | 30.68 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 417 | 31.09 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
10 | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 410 | 31.28 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
11 | Victoria Kappel | 2000 | 373 | 32.26 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 372 | 32.29 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 691 | 26.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Nicola Lindell | 2001 | 573 | 27.97 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Sarah Missing | 2001 | 573 | 27.98 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 515 | 28.99 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | 512 | 29.04 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Emma Vileus | 2001 | 510 | 29.08 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Johanna Ingner | 2002 | 487 | 29.53 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Josefine Nickelsen | 2001 | 485 | 29.57 | ||||||
VAT København | ||||||||||
9 | Victoria Vorm | 2001 | 481 | 29.66 | ||||||
VAT København | ||||||||||
10 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 475 | 29.77 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Kristina Kulcsar | 2001 | 468 | 29.92 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Ida Larsson | 2002 | 465 | 29.99 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
13 | Ida T Mose | 2002 | 453 | 30.24 | ||||||
VAT København | ||||||||||
14 | Emma Mikkelsen | 2001 | 444 | 30.45 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Isabelle Odén | 2002 | 438 | 30.60 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
16 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 436 | 30.64 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
17 | Isabel Abcell | 2001 | 423 | 30.94 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Ida Björkdahl | 2002 | 417 | 31.10 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Alice Kron Larsson | 2001 | 394 | 31.70 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Sasia Lundhus | 2002 | 377 | 32.17 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 350 | 32.95 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Frida Toudal | 2001 | 349 | 33.00 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mia Lang | 2002 | 330 | 33.61 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 324 | 33.82 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
25 | Cathrine Wismann | 2002 | 299 | 34.74 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 291 | 35.06 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
27 | Josephine Wismann | 2002 | 289 | 35.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Moa Knutsson | 2002 | 277 | 35.62 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
29 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 246 | 37.07 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 195 | 40.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elena Westmark Holm | 2003 | 448 | 30.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Thippe de Neergaard | 2003 | 416 | 31.13 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 404 | 31.42 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Mollie Morfelt | 2003 | 395 | 31.65 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Caroline Veggerby | 2003 | 390 | 31.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 373 | 32.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Astrid Thimmer | 2003 | 370 | 32.35 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 369 | 32.39 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 367 | 32.44 | ||||||
VAT København | ||||||||||
10 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 361 | 32.61 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Isabella Rosenberg | 2003 | 354 | 32.83 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Camilla Kaavé | 2003 | 354 | 32.85 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 352 | 32.90 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Liva Søby | 2004 | 342 | 33.21 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 338 | 33.35 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Victoria Husted Volden | 2003 | 304 | 34.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 303 | 34.59 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 299 | 34.72 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Julie Wolter | 2003 | 294 | 34.92 | ||||||
GTI | ||||||||||
20 | Astrid Høffer | 2004 | 294 | 34.93 | ||||||
VAT København | ||||||||||
21 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 291 | 35.07 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Josephine Lysdahl | 2004 | 282 | 35.40 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Lucca Rademakers | 2004 | 275 | 35.71 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
24 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 273 | 35.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Nønne Christensen | 2004 | 271 | 35.88 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 270 | 35.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 260 | 36.40 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 260 | 36.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Clara Schmedes | 2004 | 257 | 36.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
30 | Amina Sabotic | 2003 | 246 | 37.07 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
31 | Arwen Nybo | 2004 | 245 | 37.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 239 | 37.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 232 | 37.77 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
34 | Emma Simonsen | 2004 | 231 | 37.86 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
35 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 229 | 37.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
36 | Maja Buck | 2004 | 221 | 38.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Isabella Jacobsen | 2004 | 219 | 38.52 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
38 | Laura Thomadsen | 2004 | 205 | 39.37 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
39 | Rebecca Andersen | 2003 | 198 | 39.81 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
40 | Asta Kristensen | 2004 | 192 | 40.28 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
41 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 186 | 40.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
42 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | 181 | 41.05 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
43 | Malene Langvad | 2004 | 178 | 41.25 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
44 | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | 174 | 41.56 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
45 | Sofie Korczak | 2004 | 126 | 46.27 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
- | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 304 | 34.55 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | 297 | 34.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 238 | 37.48 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Annika Køhn | 2005 | 217 | 38.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 211 | 39.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Filippa Eiler | 2005 | 207 | 39.26 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Alberte Pedersen | 2006 | 205 | 39.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Laura Købke | 2005 | 205 | 39.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 204 | 39.46 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 202 | 39.56 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Thea Mikkelsen | 2005 | 200 | 39.71 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Clara Secher Termansen | 2005 | 197 | 39.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Julie Liv Madsen | 2006 | 195 | 40.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Annette Toft | 2006 | 193 | 40.16 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Annika Britt Larsen | 2005 | 184 | 40.85 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 180 | 41.13 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frida Høj Andersen | 2005 | 168 | 42.11 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 164 | 42.43 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
19 | Mille Hansen | 2005 | 157 | 43.02 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 154 | 43.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 149 | 43.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 146 | 44.08 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Natacha Munch | 2005 | 145 | 44.19 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mathilde Willumsen | 2006 | 143 | 44.34 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Alma Møller-Ern | 2006 | 141 | 44.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
26 | Emma Philip | 2005 | 140 | 44.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | 139 | 44.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Anna Østerby | 2005 | 134 | 45.32 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
29 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 131 | 45.67 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 131 | 45.72 | ||||||
GTI | ||||||||||
31 | Ida Jacobsen | 2005 | 124 | 46.54 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | 121 | 46.95 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
33 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 111 | 48.34 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
34 | Safira Vestergaard | 2005 | 107 | 48.90 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
35 | Rikke Therp | 2006 | 106 | 49.01 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 106 | 49.06 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Alberte K. Andersen | 2006 | 104 | 49.35 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Marie Strandquist | 2007 | 102 | 49.69 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
39 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 99 | 50.08 | ||||||
GTI | ||||||||||
40 | Sofie Riis | 2005 | 97 | 50.48 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
41 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 93 | 51.20 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
42 | Anna Blom Bygum | 2006 | 88 | 52.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 86 | 52.58 | ||||||
GTI | ||||||||||
44 | Lyng Mellergaard | 2006 | 85 | 52.75 | ||||||
GTI | ||||||||||
45 | Mille Giolbas | 2006 | 83 | 53.27 | ||||||
GTI | ||||||||||
46 | Luna Ravn | 2006 | 82 | 53.36 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
47 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 75 | 54.92 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
48 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 73 | 55.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
49 | Celina Bruhn Kyhnæb | 2006 | 72 | 55.75 | ||||||
GTI | ||||||||||
50 | Philippa Mitchell | 2006 | 52 | 1:02.16 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
51 | Lærke Hansen | 2006 | 51 | 1:02.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
52 | Mikkeline Havndrup Jacobs | 2007 | 25 | 1:18.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Wilma Nørgaard | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Jenny Henriksen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 29, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 526 | 1:04.85 | 2:13.58 | 3:23.01 | 4:32.96 | 17:32.65 | ||
Vest-Brøndby | 5:42.57 | 6:53.44 | 8:04.02 | 9:14.81 | ||||||
10:25.29 | 11:36.89 | 12:48.83 | 14:01.09 | |||||||
15:12.27 | 16:23.54 | |||||||||
Løb 29, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | 547 | 1:04.44 | 2:12.73 | 3:21.75 | 4:32.14 | 17:19.08 | ||
VAT København | 5:41.92 | 6:52.11 | 8:01.97 | 9:12.20 | ||||||
10:22.10 | 11:31.83 | 12:41.32 | 13:50.89 | |||||||
15:01.19 | 16:10.88 | |||||||||
2 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 482 | 1:08.21 | 2:21.67 | 3:35.21 | 4:48.03 | 18:04.01 | ||
Vest-Brøndby | 6:02.03 | 7:14.47 | 8:28.34 | 9:40.10 | ||||||
10:52.16 | 12:03.90 | 13:16.11 | 14:28.35 | |||||||
15:40.82 | 16:53.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Jenny Thalin | 1997 | 546 | 1:09.51 | 2:21.73 | 3:34.97 | 4:48.73 | 9:46.17 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 6:02.78 | 7:17.86 | 8:33.44 | |||||||
2 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 509 | 1:09.59 | 2:24.42 | 3:40.61 | 4:57.15 | 10:00.31 | ||
Solrød Svømmeklub | 6:13.23 | 7:29.78 | 8:46.56 | |||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Alberte M Hansen | 2000 | 602 | 1:07.07 | 2:18.52 | 3:30.03 | 4:41.76 | 9:27.59 | ||
VAT København | 5:53.60 | 7:05.65 | 8:17.60 | |||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 569 | 1:08.92 | 2:20.80 | 3:33.94 | 4:46.76 | 9:38.17 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:59.83 | 7:12.70 | 8:26.30 | |||||||
2 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 433 | 1:12.21 | 2:32.23 | 3:52.76 | 5:13.63 | 10:33.19 | ||
VAT København | 6:34.25 | 7:54.86 | 9:15.73 | |||||||
3 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 410 | 1:16.59 | 2:37.90 | 3:59.06 | 5:20.88 | 10:44.90 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 6:41.74 | 8:03.06 | 9:24.64 | |||||||
4 | Sasia Lundhus | 2002 | 345 | 1:19.99 | 2:46.44 | 4:12.77 | 5:39.74 | 11:23.17 | ||
Vest-Brøndby | 7:06.49 | 8:34.90 | 10:00.81 | |||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | 363 | 1:19.98 | 2:45.86 | 4:11.18 | 5:36.59 | 11:11.49 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 7:02.76 | 8:28.66 | 9:53.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Helman | 1996 | 430 | 29.77 | 1:04.21 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Martin Nielsen | 1997 | 425 | 30.42 | 1:04.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Johan Nilsson | 1994 | 371 | 31.62 | 1:07.42 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Hampus Persson | 1997 | 308 | 32.53 | 1:11.71 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Oliver Steen | 1997 | 308 | 33.12 | 1:11.77 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 587 | 26.57 | 57.88 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Daniel Sørensen | 1999 | 506 | 28.39 | 1:00.80 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Eric Hinderup | 1998 | 504 | 28.26 | 1:00.91 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 445 | 29.01 | 1:03.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Adam Ringdahl | 1998 | 436 | 29.99 | 1:03.92 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 406 | 29.85 | 1:05.45 | |||||
VAT København | ||||||||||
7 | Martin W. Wifstrand | 1998 | 377 | 30.90 | 1:07.05 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 505 | 28.45 | 1:00.87 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Primus Olsson | 2000 | 415 | 30.22 | 1:04.95 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 377 | 30.76 | 1:07.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Emil Mosegaard | 2001 | 369 | 32.48 | 1:07.53 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
5 | Rasmus Langvad | 2000 | 340 | 32.41 | 1:09.42 | |||||
VAT København | ||||||||||
6 | Anders Ludvigsson | 2000 | 317 | 33.13 | 1:11.08 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Carl Terp Larsen | 2001 | 313 | 33.05 | 1:11.38 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 302 | 34.31 | 1:12.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Joaquin Diaz | 2001 | 298 | 32.58 | 1:12.57 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 277 | 35.11 | 1:14.31 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
11 | Lucas Jensen | 2001 | 232 | 36.09 | 1:18.88 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 215 | 36.55 | 1:20.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Karl Christiansen | 2000 | 212 | 37.17 | 1:21.27 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frederik Helms | 2001 | 188 | 38.86 | 1:24.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 119 | 45.84 | 1:38.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Patzer | 2002 | 375 | 31.36 | 1:07.22 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 307 | 34.42 | 1:11.83 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 289 | 32.81 | 1:13.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Mikkel Gummer | 2002 | 269 | 35.22 | 1:15.04 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | David Falk | 2003 | 259 | 36.25 | 1:16.05 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 254 | 35.81 | 1:16.47 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Mads Enghave | 2002 | 252 | 34.72 | 1:16.75 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Oskar Skov Grell | 2002 | 250 | 36.40 | 1:16.91 | |||||
VAT København | ||||||||||
9 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 225 | 36.59 | 1:19.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Christoffer Hove | 2002 | 225 | 36.40 | 1:19.69 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 216 | 36.37 | 1:20.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Martin Jacobsen | 2002 | 209 | 37.84 | 1:21.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 208 | 37.49 | 1:21.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 203 | 36.34 | 1:22.36 | |||||
VAT København | ||||||||||
15 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 201 | 38.12 | 1:22.70 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Valdemar Brøns | 2003 | 177 | 40.27 | 1:26.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kevin Liang | 2002 | 167 | 39.24 | 1:28.01 | |||||
GTI | ||||||||||
18 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 165 | 39.58 | 1:28.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 149 | 42.34 | 1:31.40 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Marco Knudsen | 2003 | 146 | 43.82 | 1:32.02 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 124 | 43.13 | 1:37.04 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Marius Bugge | 2003 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Maximilian Brink | 2002 | DNS | |||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
- | Anas El Ayadi | 2003 | DSQ | Ej samt. beør v/50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristoffer H. Jensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | DSQ | ESB v/25 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 188 | 38.39 | 1:24.56 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 150 | 41.09 | 1:31.05 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Tobias Gammelvind | 2004 | 147 | 43.14 | 1:31.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | 144 | 44.28 | 1:32.46 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Malte Rasch | 2004 | 120 | 45.12 | 1:38.06 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 66 | 51.47 | 1:59.50 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mikkel Nielsen | 2004 | 45 | 1:02.43 | 2:15.83 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 828 | 27.06 | 58.61 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 766 | 27.86 | 1:00.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cassandra Tran | 1997 | 614 | 30.19 | 1:04.75 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Rikke Munkholm | 1998 | 477 | 32.04 | 1:10.41 | |||||
VAT København | ||||||||||
5 | Julia Karlsson | 1997 | 433 | 33.89 | 1:12.73 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilda Klintberg | 1999 | 647 | 30.21 | 1:03.64 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 474 | 32.82 | 1:10.60 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Frida Rödin | 2000 | 470 | 32.62 | 1:10.76 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 342 | 35.37 | 1:18.68 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 240 | 40.12 | 1:28.53 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 667 | 29.27 | 1:03.00 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 534 | 32.06 | 1:07.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 523 | 31.88 | 1:08.32 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | 521 | 32.28 | 1:08.41 | |||||
VAT København | ||||||||||
5 | Emma Vileus | 2001 | 479 | 32.22 | 1:10.35 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Ida T Mose | 2002 | 450 | 33.74 | 1:11.80 | |||||
VAT København | ||||||||||
7 | Xandra Huryn | 2001 | 440 | 33.77 | 1:12.36 | |||||
VAT København | ||||||||||
8 | Johanna Andersson | 2002 | 436 | 33.34 | 1:12.56 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 432 | 33.39 | 1:12.79 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Ida Larsson | 2002 | 404 | 34.54 | 1:14.46 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 339 | 35.97 | 1:18.88 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 274 | 38.69 | 1:24.69 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Ida Björkdahl | 2002 | 273 | 37.07 | 1:24.76 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Mia Lang | 2002 | 255 | 41.47 | 1:26.71 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Cathrine Wismann | 2002 | 231 | 41.31 | 1:29.65 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mia Witt | 2002 | 192 | 44.24 | 1:35.36 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Sofie Slotved | 2002 | 188 | 43.39 | 1:35.96 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Caroline Meyer | 2002 | 185 | 43.72 | 1:36.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 166 | 44.69 | 1:40.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 496 | 32.84 | 1:09.50 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 356 | 34.49 | 1:17.65 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 345 | 36.35 | 1:18.44 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 308 | 37.77 | 1:21.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 307 | 36.81 | 1:21.55 | |||||
VAT København | ||||||||||
6 | Camilla Kaavé | 2003 | 276 | 39.41 | 1:24.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 263 | 38.85 | 1:25.87 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 261 | 39.09 | 1:26.04 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 249 | 41.16 | 1:27.47 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
10 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 248 | 39.03 | 1:27.52 | |||||
VAT København | ||||||||||
11 | Elena Westmark Holm | 2003 | 240 | 38.36 | 1:28.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Esther Hek Hansen | 2004 | 220 | 41.67 | 1:31.18 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Astrid Thimmer | 2003 | 190 | 42.14 | 1:35.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Signe Henriksen | 2004 | 190 | 43.44 | 1:35.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 179 | 43.17 | 1:37.66 | |||||
VAT København | ||||||||||
16 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 175 | 46.02 | 1:38.34 | |||||
GTI | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | 230 | 40.41 | 1:29.77 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 137 | 50.43 | 1:46.74 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | 111 | 52.36 | 1:54.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | 109 | 51.62 | 1:55.11 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 108 | 51.16 | 1:55.54 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Andersson | 1997 | 486 | 33.10 | 1:07.40 | 1:41.53 | 2:14.91 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 473 | 31.80 | 1:05.45 | 1:41.04 | 2:16.15 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 419 | 33.75 | 1:09.76 | 1:46.84 | 2:21.80 | |||
VAT København | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 485 | 32.75 | 1:07.44 | 1:42.10 | 2:15.04 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 400 | 34.05 | 1:10.87 | 1:48.03 | 2:23.90 | |||
VAT København | ||||||||||
3 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 389 | 32.87 | 1:09.17 | 1:46.98 | 2:25.34 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | 349 | 35.41 | 1:13.21 | 1:52.55 | 2:30.63 | |||
VAT København | ||||||||||
5 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 341 | 34.72 | 1:13.20 | 1:52.66 | 2:31.75 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Philip Stenberg | 2001 | 322 | 33.85 | 1:13.92 | 1:55.30 | 2:34.69 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Frederik Borg | 2000 | 313 | 36.53 | 1:16.08 | 1:56.93 | 2:36.19 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Albert Voldum Krog | 2001 | 294 | 38.50 | 1:19.11 | 2:00.14 | 2:39.50 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Morten Kilhof | 2000 | 165 | 45.15 | 2:26.02 | 3:13.31 | ||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Robin Falk | 2001 | DSQ | Ingen berøring v/25 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | 424 | 33.34 | 1:09.13 | 1:45.88 | 2:21.22 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 343 | 34.93 | 1:13.27 | 1:53.03 | 2:31.51 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Casper Koch | 2002 | 300 | 37.41 | 1:17.44 | 1:58.35 | 2:38.40 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Mads Baltzer | 2002 | 286 | 39.12 | 1:21.18 | 2:01.55 | 2:41.01 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | 280 | 38.92 | 1:19.94 | 2:01.78 | 2:42.13 | |||
VAT København | ||||||||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | 270 | 38.63 | 1:20.31 | 2:02.60 | 2:44.07 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 268 | 38.53 | 1:20.03 | 2:02.98 | 2:44.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Valdemar Brøns | 2003 | 252 | 39.40 | 1:22.08 | 2:05.99 | 2:47.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 247 | 40.52 | 1:23.51 | 2:07.23 | 2:48.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Simoni | 2002 | 233 | 38.27 | 1:21.70 | 2:07.49 | 2:52.35 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Tobias Davidsen | 2003 | 210 | 41.51 | 1:26.63 | 2:12.68 | 2:58.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 201 | 41.08 | 1:27.34 | 2:13.94 | 3:01.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 196 | 42.24 | 1:28.41 | 2:16.72 | 3:02.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anas El Ayadi | 2003 | 195 | 42.45 | 1:29.18 | 2:17.14 | 3:02.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 190 | 43.81 | 1:30.20 | 2:17.90 | 3:04.52 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Jakob Hald | 2003 | 175 | 47.13 | 1:34.84 | 2:21.90 | 3:09.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 172 | 44.30 | 1:32.96 | 2:22.57 | 3:10.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jacob Ellekær | 2002 | 170 | 46.58 | 1:35.09 | 2:24.01 | 3:11.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 164 | 48.01 | 1:37.22 | 2:26.17 | 3:13.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Phillip Quist | 2003 | 140 | 48.89 | 1:42.69 | 2:36.12 | 3:24.08 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
21 | Anton Knudsen | 2003 | 133 | 50.43 | 1:42.48 | 2:35.46 | 3:27.60 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Samuel Risager | 2003 | DSQ | Svøm på mave v/46 m | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 259 | 39.00 | 1:21.59 | 2:04.03 | 2:46.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | 193 | 44.65 | 1:31.07 | 2:18.32 | 3:03.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias Gammelvind | 2004 | 170 | 47.00 | 1:36.93 | 2:24.50 | 3:11.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Skov Grell | 2004 | 169 | 47.30 | 1:36.61 | 2:25.90 | 3:11.74 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Gaard | 2006 | 167 | 46.86 | 1:35.86 | 2:26.02 | 3:12.45 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | William Studsgaard | 2004 | 159 | 47.82 | 1:37.87 | 2:28.17 | 3:15.65 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
7 | Oscar Isberg | 2004 | 158 | 46.86 | 1:37.27 | 2:28.29 | 3:16.18 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 118 | 51.79 | 1:47.20 | 2:43.44 | 3:35.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 110 | 52.61 | 1:50.16 | 2:46.58 | 3:41.27 | |||
GTI | ||||||||||
10 | Cilas Madsen | 2005 | 92 | 55.60 | 1:58.65 | 2:57.95 | 3:54.52 | |||
GTI | ||||||||||
- | Gustav Bille Gørtz | 2006 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Simon Hasting Toft | 2006 | DSQ | EFB v/150 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Taylor | 1998 | 414 | 37.96 | 1:18.05 | 1:59.49 | 2:40.96 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Grahovac | 1999 | 500 | 35.56 | 1:13.79 | 1:52.88 | 2:31.16 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 466 | 36.82 | 1:16.35 | 1:56.16 | 2:34.76 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 358 | 40.40 | 1:23.16 | 2:06.96 | 2:49.01 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Mathiesen | 2001 | 537 | 33.60 | 1:10.28 | 1:48.63 | 2:27.63 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Mathilde Laugesen | 2001 | 489 | 34.22 | 1:11.08 | 1:47.89 | 2:32.30 | |||
VAT København | ||||||||||
3 | Johanna Ingner | 2002 | 414 | 38.33 | 1:19.76 | 2:02.25 | 2:41.00 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Katharina N Møller | 2001 | 413 | 38.01 | 1:19.10 | 2:00.05 | 2:41.06 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Camilla Hougaard | 2002 | 396 | 38.66 | 1:20.15 | 2:02.30 | 2:43.41 | |||
VAT København | ||||||||||
6 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 396 | 38.69 | 1:20.36 | 2:02.45 | 2:43.42 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
7 | Isabel Abcell | 2001 | 354 | 39.75 | 1:22.31 | 2:05.25 | 2:49.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Sofie Hertzberg | 2002 | 323 | 42.93 | 1:27.12 | 2:11.10 | 2:54.82 | |||
VAT København | ||||||||||
9 | Josephine Wismann | 2002 | 237 | 45.55 | 1:34.40 | 2:24.86 | 3:13.89 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 441 | 36.67 | 1:16.12 | 1:57.21 | 2:37.60 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 403 | 38.87 | 1:19.87 | 2:02.45 | 2:42.41 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 305 | 42.83 | 1:28.44 | 2:14.18 | 2:58.27 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 301 | 43.34 | 1:28.47 | 2:14.74 | 2:58.97 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 288 | 43.63 | 1:29.31 | 2:16.50 | 3:01.72 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Anna Maria Madsen | 2004 | 243 | 44.19 | 1:33.68 | 2:24.72 | 3:12.25 | |||
VAT København | ||||||||||
7 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 236 | 46.16 | 1:36.05 | 2:26.66 | 3:14.00 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Mille Bergmann | 2004 | 234 | 47.18 | 1:37.73 | 2:27.53 | 3:14.67 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 228 | 46.91 | 1:37.82 | 2:27.97 | 3:16.29 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 223 | 46.86 | 1:37.78 | 2:29.89 | 3:17.64 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
11 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 203 | 47.86 | 1:39.53 | 2:32.34 | 3:23.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Malene Langvad | 2004 | 189 | 49.44 | 1:43.84 | 2:38.70 | 3:28.88 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | 175 | 50.48 | 1:43.95 | 2:40.34 | 3:34.40 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Maja Buck | 2004 | 167 | 52.21 | 1:48.25 | 2:45.23 | 3:37.73 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 267 | 45.71 | 1:31.92 | 2:19.70 | 3:06.26 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Anna Mundt Karup | 2005 | 150 | 52.58 | 2:49.67 | 3:45.44 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marie Strandquist | 2007 | 148 | 56.49 | 1:55.12 | 2:50.74 | 3:46.73 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Liva Gottrup Sørensen | 2006 | 137 | 54.90 | 1:54.70 | 2:55.29 | 3:52.77 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Jungersen | 1997 | 506 | 29.60 | 1:03.63 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Johan Nilsson | 1994 | 382 | 33.08 | 1:09.84 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Oliver Steen | 1997 | 313 | 34.87 | 1:14.61 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 625 | 28.09 | 59.31 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 479 | 30.54 | 1:04.77 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 451 | 29.50 | 1:06.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Casper Davidsen | 1999 | 440 | 31.21 | 1:06.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Johan Persson | 1998 | 367 | 34.08 | 1:10.79 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Andreas Norup | 1999 | 364 | 34.93 | 1:10.98 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Alexander Kragesand | 1999 | 293 | 35.75 | 1:16.29 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 536 | 28.95 | 1:02.41 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | 522 | 29.63 | 1:02.94 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 423 | 30.40 | 1:07.52 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Samuel Wiktor | 2001 | 383 | 32.84 | 1:09.82 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Victor N Andersen | 2000 | 350 | 33.94 | 1:11.95 | |||||
VAT København | ||||||||||
6 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 347 | 33.35 | 1:12.13 | |||||
VAT København | ||||||||||
7 | Gustav Englund | 2001 | 346 | 35.68 | 1:12.18 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Emil Mosegaard | 2001 | 330 | 34.46 | 1:13.31 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | 327 | 33.29 | 1:13.56 | |||||
VAT København | ||||||||||
10 | Simon Ghidini | 2001 | 319 | 35.01 | 1:14.16 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Samuel Schildt | 2000 | 259 | 38.29 | 1:19.48 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Arvid Scott | 2001 | 257 | 35.12 | 1:19.69 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Frederik Helms | 2001 | 186 | 41.53 | 1:28.75 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Morten Kilhof | 2000 | 159 | 43.93 | 1:33.57 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Karl-Emil Rohr | 2001 | DNS | |||||||
VAT København | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 432 | 29.88 | 1:07.08 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 420 | 31.29 | 1:07.68 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 346 | 32.53 | 1:12.20 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Mads Enghave | 2002 | 304 | 34.53 | 1:15.40 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 303 | 35.96 | 1:15.45 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 299 | 35.86 | 1:15.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Mikkel Gummer | 2002 | 289 | 37.09 | 1:16.67 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 285 | 35.65 | 1:16.97 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 285 | 36.75 | 1:16.99 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Marco Knudsen | 2003 | 264 | 36.34 | 1:18.96 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 261 | 36.87 | 1:19.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oskar Skov Grell | 2002 | 260 | 37.12 | 1:19.39 | |||||
VAT København | ||||||||||
13 | Kevin Liang | 2002 | 256 | 38.28 | 1:19.78 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 252 | 36.94 | 1:20.18 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 243 | 35.97 | 1:21.18 | |||||
VAT København | ||||||||||
16 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 242 | 37.48 | 1:21.29 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Mikkel Hansen | 2003 | 237 | 40.36 | 1:21.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 236 | 38.01 | 1:21.96 | |||||
VAT København | ||||||||||
19 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 230 | 36.37 | 1:22.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 220 | 38.80 | 1:23.90 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 217 | 37.69 | 1:24.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathias Simoni | 2002 | 213 | 36.85 | 1:24.86 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
23 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 213 | 40.19 | 1:24.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 205 | 40.43 | 1:25.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 204 | 37.33 | 1:26.14 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Tobias Davidsen | 2003 | 194 | 39.69 | 1:27.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 189 | 41.17 | 1:28.23 | |||||
GTI | ||||||||||
28 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 188 | 40.31 | 1:28.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 182 | 40.38 | 1:29.48 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Oskar Nordström | 2003 | 172 | 41.08 | 1:31.07 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
31 | Asger Johansen | 2003 | 170 | 44.52 | 1:31.44 | |||||
VAT København | ||||||||||
32 | Otto Walther Holst | 2003 | 159 | 46.36 | 1:33.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | 152 | 44.31 | 1:35.00 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
34 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 149 | 43.97 | 1:35.64 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Malte Hjalholt | 2003 | 149 | 47.06 | 1:35.65 | |||||
VAT København | ||||||||||
36 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 133 | 46.33 | 1:39.32 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Samuel Risager | 2003 | 120 | 49.55 | 1:42.61 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
38 | Oliver Brixner | 2003 | 97 | 53.02 | 1:50.32 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | William F. Villumsen | 2003 | DSQ | Async arme v/start | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 288 | 35.46 | 1:16.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 251 | 38.17 | 1:20.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 215 | 37.67 | 1:24.63 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Emil Søby | 2004 | 204 | 38.19 | 1:26.07 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Troels Fogh | 2004 | 195 | 41.76 | 1:27.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cornelius Olsen | 2005 | 183 | 40.78 | 1:29.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 181 | 42.18 | 1:29.62 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
8 | Jeppe Kjær | 2004 | 179 | 44.11 | 1:29.88 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
9 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 175 | 44.39 | 1:30.58 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Lasse Thulstrup | 2004 | 175 | 43.33 | 1:30.64 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Malte Rasch | 2004 | 171 | 44.46 | 1:31.36 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lauritz Johansen | 2004 | 157 | 42.26 | 1:33.95 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 149 | 46.83 | 1:35.54 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 148 | 48.35 | 1:35.80 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Lucas Kaavé | 2004 | 139 | 46.20 | 1:37.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | William Studsgaard | 2004 | 138 | 45.83 | 1:38.02 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
17 | Matias Janischefska | 2004 | 137 | 46.72 | 1:38.15 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Oscar Isberg | 2004 | 132 | 46.83 | 1:39.42 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 132 | 47.09 | 1:39.56 | |||||
GTI | ||||||||||
20 | William Pohl Stangerup | 2004 | 130 | 47.22 | 1:40.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 128 | 49.01 | 1:40.41 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
22 | Christopher Jørgensen | 2005 | 127 | 44.08 | 1:40.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 127 | 46.13 | 1:40.87 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 122 | 47.91 | 1:42.18 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
25 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 121 | 52.59 | 1:42.31 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
26 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 119 | 48.11 | 1:43.02 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Emil Strandquist | 2005 | 115 | 50.53 | 1:44.16 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
28 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 112 | 49.40 | 1:45.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Mathias Olsen | 2005 | 103 | 54.76 | 1:48.12 | |||||
GTI | ||||||||||
30 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 101 | 50.26 | 1:48.69 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
31 | Daniel Bastholm | 2005 | 101 | 52.12 | 1:48.75 | |||||
GTI | ||||||||||
32 | Marius Mains | 2005 | 96 | 53.02 | 1:50.56 | |||||
GTI | ||||||||||
33 | Asbjørn Topp Tholle | 2004 | 94 | 49.32 | 1:51.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 88 | 54.81 | 1:53.93 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Frederik Rasmussen | 2005 | 75 | 58.27 | 1:59.86 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
36 | Oskar Frederiksen | 2005 | 69 | 55.22 | 2:03.43 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Mathias W. Rasmussen | 2005 | DNF | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Frederik Rink Larsen | 2004 | DSQ | Ryf afs. på mave | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | DSQ | Ryf afs. på mave | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
- | Sune Vergmann | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 725 | 30.10 | 1:03.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rebecca Håkansson | 1996 | 676 | 30.56 | 1:05.43 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 655 | 31.35 | 1:06.15 | |||||
VAT København | ||||||||||
4 | Andrea Gustafsson | 1996 | 625 | 30.31 | 1:07.19 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Nanna Drewsen | 1998 | 509 | 33.07 | 1:11.91 | |||||
VAT København | ||||||||||
6 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 468 | 35.22 | 1:13.95 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 455 | 36.09 | 1:14.67 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Julia Karlsson | 1997 | 415 | 35.90 | 1:16.96 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Laura Andersen | 1997 | 394 | 38.22 | 1:18.34 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Emilie Beckmann | 1997 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | 578 | 33.46 | 1:08.94 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Frida Rödin | 2000 | 468 | 33.18 | 1:13.96 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Xenia Huryn | 2000 | 439 | 35.24 | 1:15.56 | |||||
VAT København | ||||||||||
4 | Alicia Virgili | 2000 | 417 | 36.34 | 1:16.85 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 410 | 36.17 | 1:17.30 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
6 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 350 | 38.53 | 1:21.49 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 348 | 38.57 | 1:21.61 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
8 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 305 | 39.88 | 1:25.34 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 637 | 30.38 | 1:06.74 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 545 | 32.61 | 1:10.30 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Nicola Lindell | 2001 | 539 | 32.90 | 1:10.59 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Kristina Kulcsar | 2001 | 434 | 36.23 | 1:15.85 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Emma Mikkelsen | 2001 | 434 | 36.03 | 1:15.86 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 433 | 36.24 | 1:15.92 | |||||
VAT København | ||||||||||
7 | Ida T Mose | 2002 | 428 | 35.54 | 1:16.23 | |||||
VAT København | ||||||||||
8 | Nicoline Fejer | 2001 | 409 | 35.82 | 1:17.39 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Lærke Knak | 2002 | 387 | 35.64 | 1:18.81 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 379 | 36.81 | 1:19.38 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Emilia Steen | 2002 | 366 | 35.07 | 1:20.30 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
12 | Isabelle Odén | 2002 | 364 | 38.58 | 1:20.41 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
13 | Ida Björkdahl | 2002 | 343 | 37.49 | 1:22.02 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Mia Lang | 2002 | 302 | 41.23 | 1:25.54 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Alice Kron Larsson | 2001 | 292 | 40.12 | 1:26.59 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Moa Knutsson | 2002 | 271 | 41.91 | 1:28.69 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
17 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 262 | 41.75 | 1:29.69 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
18 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 215 | 47.35 | 1:35.81 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | DSQ | Ej ryg liggende v/50 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mollie Morfelt | 2003 | 382 | 35.90 | 1:19.17 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 377 | 35.60 | 1:19.49 | |||||
VAT København | ||||||||||
3 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 369 | 35.66 | 1:20.08 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 363 | 37.09 | 1:20.52 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Thippe de Neergaard | 2003 | 339 | 38.50 | 1:22.33 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 339 | 37.77 | 1:22.38 | |||||
VAT København | ||||||||||
7 | Isabella Rosenberg | 2003 | 316 | 39.79 | 1:24.32 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 305 | 38.63 | 1:25.27 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Victoria Husted Volden | 2003 | 304 | 39.56 | 1:25.42 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Lærke Blond | 2003 | 294 | 43.41 | 1:26.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Laura L. Hørning | 2004 | 289 | 41.62 | 1:26.84 | |||||
VAT København | ||||||||||
12 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 286 | 42.15 | 1:27.10 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
13 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 286 | 40.88 | 1:27.16 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Nønne Christensen | 2004 | 281 | 42.47 | 1:27.62 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Camilla Kaavé | 2003 | 281 | 40.11 | 1:27.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 275 | 41.22 | 1:28.29 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 274 | 41.97 | 1:28.35 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Julie Wolter | 2003 | 264 | 42.79 | 1:29.50 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 247 | 41.70 | 1:31.49 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 245 | 44.95 | 1:31.69 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Josephine Lysdahl | 2004 | 239 | 43.16 | 1:32.45 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 235 | 43.17 | 1:33.02 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Astrid Høffer | 2004 | 226 | 45.25 | 1:34.28 | |||||
VAT København | ||||||||||
24 | Asta Andersen | 2003 | 225 | 44.29 | 1:34.36 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Amina Sabotic | 2003 | 222 | 44.50 | 1:34.78 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
26 | Clara Schmedes | 2004 | 221 | 42.62 | 1:34.95 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 219 | 47.13 | 1:35.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 218 | 44.71 | 1:35.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 215 | 46.46 | 1:35.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Julie Dahl | 2004 | 215 | 44.47 | 1:35.80 | |||||
VAT København | ||||||||||
31 | Laura Thomadsen | 2004 | 215 | 44.62 | 1:35.89 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
32 | Signe Henriksen | 2004 | 211 | 43.98 | 1:36.36 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Ida Mørk | 2004 | 208 | 45.81 | 1:36.91 | |||||
GTI | ||||||||||
34 | Mathilde Svendsen | 2004 | 207 | 46.08 | 1:37.10 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Lucca Rademakers | 2004 | 198 | 47.95 | 1:38.45 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
36 | Emma Simonsen | 2004 | 182 | 49.31 | 1:41.34 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
37 | Arwen Nybo | 2004 | 179 | 49.89 | 1:41.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
38 | Rebecca Andersen | 2003 | 169 | 51.87 | 1:43.73 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
39 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 169 | 51.98 | 1:43.74 | |||||
GTI | ||||||||||
40 | Malene Langvad | 2004 | 159 | 48.74 | 1:45.93 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
41 | Smilla Askvig | 2004 | 152 | 51.76 | 1:47.51 | |||||
GTI | ||||||||||
42 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 145 | 54.83 | 1:49.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
43 | Sofie Korczak | 2004 | 126 | 56.38 | 1:54.48 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
- | Frida Vaabengaard Jensen | 2004 | DSQ | Ej ryg liggende v/50 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Isabella Jacobsen | 2004 | DSQ | Ej ryg liggende v/50 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Silja Mortensen | 2003 | DSQ | Ej ryg liggende v/50 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 313 | 39.27 | 1:24.55 | |||||
VAT København | ||||||||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | 243 | 41.52 | 1:31.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 221 | 43.99 | 1:34.92 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Antoinette Zafra | 2005 | 213 | 44.57 | 1:36.13 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | 194 | 45.73 | 1:39.19 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
6 | Alberte Pedersen | 2006 | 180 | 48.83 | 1:41.57 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 180 | 48.53 | 1:41.68 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Annika Køhn | 2005 | 179 | 50.22 | 1:41.92 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Julie Liv Madsen | 2006 | 172 | 46.35 | 1:43.25 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Frida Høj Andersen | 2005 | 164 | 50.93 | 1:44.80 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 163 | 48.14 | 1:45.13 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
12 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 163 | 52.13 | 1:45.17 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Filippa Eiler | 2005 | 160 | 50.92 | 1:45.63 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 151 | 53.15 | 1:47.67 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 151 | 53.45 | 1:47.71 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 142 | 49.66 | 1:49.93 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Natacha Munch | 2005 | 133 | 53.34 | 1:52.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 129 | 56.84 | 1:53.42 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Safira Vestergaard | 2005 | 122 | 59.76 | 1:55.63 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 122 | 56.35 | 1:55.73 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | 111 | 1:01.10 | 1:59.47 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
22 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 109 | 58.51 | 2:00.11 | |||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
- | Alberte Crone Larsen | 2006 | DSQ | Async arme v/50 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Annette Toft | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Willumsen | 2006 | DSQ | Ej ryg liggende v/50 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Nana Andersen | 2006 | DSQ | Svøm på mave v/27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Jensen | 1987 | 583 | 27.05 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 515 | 28.19 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 481 | 28.84 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Sten Ludvigsson | 1998 | 428 | 30.00 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 393 | 30.85 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Martin W. Wifstrand | 1998 | 347 | 32.17 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Albert Nyhlén | 2000 | 358 | 31.83 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Daniel Dyrved | 2000 | 349 | 32.10 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Robin Falk | 2001 | 343 | 32.27 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 341 | 32.34 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Anders Ludvigsson | 2000 | 333 | 32.61 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Philip Stenberg | 2001 | 321 | 32.99 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Daniel Brylov | 2000 | 274 | 34.81 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Arvid Scott | 2001 | 231 | 36.80 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Samuel Schildt | 2000 | 190 | 39.31 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Patzer | 2002 | 334 | 32.57 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 316 | 33.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Casper Koch | 2002 | 295 | 33.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 281 | 34.49 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | 267 | 35.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Mads Baltzer | 2002 | 265 | 35.19 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 245 | 36.12 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 209 | 38.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 206 | 38.27 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Michael Elliks | 2002 | 179 | 40.07 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | William F. Villumsen | 2003 | 156 | 41.96 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Jakob Nadeem Alwan | 2003 | 152 | 42.35 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
13 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 142 | 43.31 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Melker Svensson | 2002 | 136 | 43.91 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
15 | Janus Schnabl | 2003 | 134 | 44.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Jacob Ellekær | 2002 | 128 | 44.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Matias Buus Hansen | 2003 | 127 | 44.87 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Malte Hjalholt | 2003 | 119 | 45.85 | ||||||
VAT København | ||||||||||
19 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 101 | 48.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Oliver Brixner | 2003 | 91 | 50.25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 83 | 51.71 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
22 | Noah Johanning | 2003 | 80 | 52.45 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
23 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 53 | 59.91 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
- | Marius Bugge | 2003 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Søby | 2004 | 198 | 38.74 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 166 | 41.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Jeppe Kjær | 2004 | 161 | 41.49 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
4 | Lauritz Johansen | 2004 | 152 | 42.32 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anton Skov Grell | 2004 | 140 | 43.54 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lasse Thulstrup | 2004 | 138 | 43.66 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Matias Munkholm | 2004 | 136 | 43.87 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Anders Gaard | 2006 | 135 | 43.97 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 132 | 44.39 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 129 | 44.72 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 129 | 44.73 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
12 | Sebastian Rendlev | 2005 | 128 | 44.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 117 | 46.13 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
14 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 105 | 47.86 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 103 | 48.22 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Mikkel Mosegaard | 2004 | 102 | 48.26 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
17 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 100 | 48.67 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
18 | Oskar Frederiksen | 2005 | 99 | 48.84 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | William Mitchell | 2004 | 95 | 49.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Matias Janischefska | 2004 | 92 | 50.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 92 | 50.04 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
22 | Nicolas Christiansen | 2007 | 90 | 50.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Magnus Rasmussen | 2006 | 86 | 51.07 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Daniel Bastholm | 2005 | 85 | 51.33 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 84 | 51.56 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Sune Vergmann | 2005 | 84 | 51.56 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
27 | Conrad Bugge | 2007 | 83 | 51.79 | ||||||
GTI | ||||||||||
28 | Hugo Haakansson | 2006 | 81 | 52.22 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 76 | 53.28 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
30 | Marius Mains | 2005 | 75 | 53.52 | ||||||
GTI | ||||||||||
31 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 74 | 53.62 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Josef Shukri | 2006 | 73 | 53.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 72 | 54.19 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Simon Hasting Toft | 2006 | 67 | 55.49 | ||||||
GTI | ||||||||||
35 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 66 | 55.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 63 | 56.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
37 | Frederik Rasmussen | 2005 | 56 | 58.87 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
38 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 49 | 1:01.42 | ||||||
GTI | ||||||||||
39 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 48 | 1:02.14 | ||||||
GTI | ||||||||||
40 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 44 | 1:03.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Sebastian Lindgreen | 2005 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Esben Rasmussen | 2004 | DSQ | EFB 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Rodi Cetinkaya | 2006 | DSQ | Ej berøring v 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 608 | 30.32 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jenny Thalin | 1997 | 429 | 34.06 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Nathalie Lindh | 1998 | 389 | 35.18 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 478 | 32.86 | ||||||
VAT København | ||||||||||
2 | Victoria Kappel | 2000 | 260 | 40.22 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Olivia Torres | 1999 | 260 | 40.23 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 509 | 32.17 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Mathilde Laugesen | 2001 | 497 | 32.44 | ||||||
VAT København | ||||||||||
3 | Caroline Mathiesen | 2001 | 462 | 33.24 | ||||||
VAT København | ||||||||||
4 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 459 | 33.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Josefine Nickelsen | 2001 | 416 | 34.41 | ||||||
VAT København | ||||||||||
6 | Johanna Ingner | 2002 | 412 | 34.53 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Emilia Steen | 2002 | 337 | 36.90 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 214 | 42.92 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alice Kron Larsson | 2001 | 210 | 43.21 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 315 | 37.77 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 293 | 38.69 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Esther Hek Hansen | 2004 | 271 | 39.68 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Isabella Rosenberg | 2003 | 266 | 39.93 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Thippe de Neergaard | 2003 | 266 | 39.96 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 237 | 41.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Liva Søby | 2004 | 234 | 41.66 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 225 | 42.21 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 220 | 42.57 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 212 | 43.05 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Asta Andersen | 2003 | 191 | 44.59 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Asta Kristensen | 2004 | 186 | 45.01 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Mille Bergmann | 2004 | 182 | 45.33 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
14 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | 164 | 46.92 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Mathilde Svendsen | 2004 | 157 | 47.61 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 156 | 47.68 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Silja Mortensen | 2003 | 156 | 47.71 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 153 | 48.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Smilla Askvig | 2004 | 129 | 50.78 | ||||||
GTI | ||||||||||
20 | Sofie Korczak | 2004 | 108 | 53.88 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
- | Ida Mørk | 2004 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 193 | 44.44 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Antoinette Zafra | 2005 | 183 | 45.24 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 153 | 47.95 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
4 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 153 | 48.01 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Filippa Eiler | 2005 | 139 | 49.52 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Annika Køhn | 2005 | 139 | 49.54 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | 139 | 49.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 136 | 49.90 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anna Mundt Karup | 2005 | 134 | 50.13 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 132 | 50.38 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Liva Gottrup Sørensen | 2006 | 125 | 51.36 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 124 | 51.48 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 121 | 51.89 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Alma Møller-Ern | 2006 | 120 | 51.98 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Marie Strandquist | 2007 | 120 | 52.06 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
16 | Anna Østerby | 2005 | 117 | 52.53 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ida Jacobsen | 2005 | 116 | 52.56 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Mille Hansen | 2005 | 112 | 53.20 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 107 | 53.97 | ||||||
GTI | ||||||||||
20 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 106 | 54.14 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Alberte K. Andersen | 2006 | 105 | 54.46 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Nana Andersen | 2006 | 103 | 54.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emma Riis | 2005 | 102 | 54.86 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
24 | Mathilde Willumsen | 2006 | 102 | 54.89 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Rikke Therp | 2006 | 99 | 55.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 99 | 55.42 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Rebecca Loft Helms | 2006 | 99 | 55.47 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Anna Blom Bygum | 2006 | 94 | 56.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 93 | 56.69 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Sofie Riis | 2005 | 91 | 57.10 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
31 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 89 | 57.44 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
32 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | 85 | 58.34 | ||||||
Swim Team Taastrup | ||||||||||
33 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 84 | 58.52 | ||||||
GTI | ||||||||||
34 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 78 | 1:00.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
35 | Lyng Mellergaard | 2006 | 75 | 1:00.93 | ||||||
GTI | ||||||||||
36 | Lærke Hansen | 2006 | 65 | 1:03.70 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Philippa Mitchell | 2006 | 60 | 1:05.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Celina Bruhn Kyhnæb | 2006 | 51 | 1:09.25 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Wilma Nørgaard | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Jenny Henriksen | 2006 | DSQ | Ej ryg lig 15m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Luna Ravn | 2006 | DSQ | På mave v 22m. | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Mikkeline Havndrup Jacobs | 2007 | DSQ | På mave for 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mille Giolbas | 2006 | DSQ | Ej ryg lig eft. 50m | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:53 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Herrer | 1997 | 532 | 1:42.82 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Casper Davidsen | 1999 | 26.11 | 26.11 | |||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 26.21 | 52.32 | |||||||
Martin W. Wifstrand | 1998 | 26.18 | 1:18.50 | |||||||
Martin Nielsen | 1997 | 24.32 | 1:42.82 | |||||||
2 | GTI Drenge 1 | 1999 | 517 | 1:43.83 | ||||||
GTI | ||||||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 24.85 | 24.85 | |||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 25.77 | 50.62 | |||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 25.81 | 1:16.43 | |||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 27.40 | 1:43.83 | |||||||
3 | Vest Årgangsdrenge | 2000 | 398 | 1:53.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Albert Voldum Krog | 2001 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Alessandro de Castro | 2002 | 28.23 | 57.30 | |||||||
Frederik Borg | 2000 | 29.28 | 1:26.58 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 26.66 | 1:53.24 | |||||||
4 | Rønne Boys 1 | 1997 | 292 | 2:05.58 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Malte Rasch | 2004 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Oliver Steen | 1997 | 29.45 | 1:06.72 | |||||||
Karl Christiansen | 2000 | 30.99 | 1:37.71 | |||||||
Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | 27.87 | 2:05.58 | |||||||
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | GTI Drenge 2 | 2002 | 359 | 1:57.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 29.10 | 58.46 | |||||||
Mads Karise Væhrens | 2002 | 31.00 | 1:29.46 | |||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 27.74 | 1:57.20 | |||||||
2 | Mucho Macho | 2002 | 306 | 2:03.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Casper Koch Henriksen | 2002 | 31.70 | 1:02.14 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 30.64 | 1:32.78 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 30.79 | 2:03.57 | |||||||
3 | GTI Drenge 3 | 2004 | 234 | 2:15.23 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emil Søby | 2004 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 34.14 | 1:06.68 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 35.86 | 1:42.54 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 32.69 | 2:15.23 | |||||||
4 | Holbæk Drenge | 2002 | 186 | 2:25.94 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Simon Rytter Eliasen | 2003 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Mikkel Nielsen | 2004 | 42.59 | 1:18.04 | |||||||
Jacob Ellekær | 2002 | 35.09 | 1:53.13 | |||||||
Alexander E. Pedersen | 2002 | 32.81 | 2:25.94 | |||||||
5 | Glostrup Drenge 1 | 2003 | 176 | 2:28.74 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Samuel Risager | 2003 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 36.42 | 1:16.37 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 36.62 | 1:52.99 | |||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 35.75 | 2:28.74 | |||||||
6 | GTI Drenge 4 | 2005 | 152 | 2:35.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
Cilas Madsen | 2005 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 39.83 | 1:19.84 | |||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 39.49 | 1:59.33 | |||||||
Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 36.62 | 2:35.95 | |||||||
- | Vest Talent Drenge | 2003 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Kristian S. Sørensen | 2005 | |||||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | |||||||||
Esben Rasmussen | 2004 | |||||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | DNS | ||||||||
- | Tvs Drenge | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:53 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | GTI Piger 1 | 1997 | 676 | 1:50.54 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 25.68 | 25.68 | |||||||
Nicoline Fejer | 2001 | 29.53 | 55.21 | |||||||
Karoline Barrett | 2002 | 26.28 | 1:21.49 | |||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 29.05 | 1:50.54 | |||||||
2 | Vest Damer | 1996 | 561 | 1:57.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Delphine Møller | 1999 | 30.21 | 1:00.47 | |||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 29.86 | 1:30.33 | |||||||
Sarah Missing | 2001 | 27.30 | 1:57.63 | |||||||
3 | Solrød Piger | 1998 | 471 | 2:04.72 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Natacha Munch | 2005 | 32.56 | 1:05.25 | |||||||
Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 30.80 | 1:36.05 | |||||||
Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 28.67 | 2:04.72 | |||||||
4 | Tvs Piger 1 | 1999 | 467 | 2:05.03 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 30.57 | 1:03.52 | |||||||
Anna-Laura Dalsø Larsen | 1999 | 31.06 | 1:34.58 | |||||||
Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | 30.45 | 2:05.03 | |||||||
5 | Vest Årgangspiger | 2001 | 431 | 2:08.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Mia Witt | 2002 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 31.84 | 1:06.46 | |||||||
Isabel Abcell | 2001 | 30.39 | 1:36.85 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 31.58 | 2:08.43 | |||||||
6 | Lag Österlen Piger | 1999 | 412 | 2:10.32 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
Moa Knutsson | 2002 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Isabelle Odén | 2002 | 30.09 | 1:05.09 | |||||||
Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 29.27 | 1:34.36 | |||||||
Amina Sabotic | 2003 | 35.96 | 2:10.32 | |||||||
7 | Rønne Tøzer 1 | 2001 | 370 | 2:15.12 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Emilia Steen | 2002 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Frida Toudal | 2001 | 32.15 | 1:02.92 | |||||||
Mille Bergmann | 2004 | 38.12 | 1:41.04 | |||||||
Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 34.08 | 2:15.12 | |||||||
8 | Holbæk Piger | 2002 | 261 | 2:31.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Cathrine Wismann | 2002 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Alberte Pedersen | 2006 | 42.30 | 1:17.51 | |||||||
Maja Buck | 2004 | 38.90 | 1:56.41 | |||||||
Josephine Wismann | 2002 | 35.29 | 2:31.70 | |||||||
Løb 40, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | GTI Piger 2 | 2003 | 390 | 2:12.75 | ||||||
GTI | ||||||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Julie Wolter | 2003 | 35.18 | 1:06.57 | |||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 33.24 | 1:39.81 | |||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 32.94 | 2:12.75 | |||||||
2 | GTI Piger 3 | 2004 | 368 | 2:15.36 | ||||||
GTI | ||||||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 33.91 | 1:07.47 | |||||||
Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 35.45 | 1:42.92 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 32.44 | 2:15.36 | |||||||
3 | Turbo Tøser | 2003 | 338 | 2:19.25 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 36.42 | 36.42 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 31.01 | 1:07.43 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 36.54 | 1:43.97 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 35.28 | 2:19.25 | |||||||
4 | Tvs Piger 2 | 2004 | 263 | 2:31.46 | ||||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
Emma Simonsen | 2004 | 39.21 | 39.21 | |||||||
Isabella Jacobsen | 2004 | 40.22 | 1:19.43 | |||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 35.37 | 1:54.80 | |||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 36.66 | 2:31.46 | |||||||
5 | Glostrup Piger 1 | 2004 | 211 | 2:42.88 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Malene Langvad | 2004 | 44.09 | 44.09 | |||||||
Laura Thomadsen | 2004 | 38.37 | 1:22.46 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 43.32 | 2:05.78 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 37.10 | 2:42.88 | |||||||
6 | GTI Piger 4 | 2005 | 191 | 2:48.48 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Emilia Gotfredsen | 2005 | 42.71 | 1:24.68 | |||||||
Frida Høj Andersen | 2005 | 41.39 | 2:06.07 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 42.41 | 2:48.48 | |||||||
7 | Vest Talent Piger | 2004 | 183 | 2:50.78 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 44.53 | 44.53 | |||||||
Alberte K. Andersen | 2006 | 51.54 | 1:36.07 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 33.38 | 2:09.45 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 41.33 | 2:50.78 | |||||||
8 | Holbæk Piger 2 | 2005 | 156 | 3:00.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Anna Mundt Karup | 2005 | 44.49 | 44.49 | |||||||
Nana Andersen | 2006 | 46.06 | 1:30.55 | |||||||
Freja Lohmann Strobel | 2006 | 46.99 | 2:17.54 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 42.70 | 3:00.24 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 100 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 100, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 826 | 25.98 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 743 | 26.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:12 |