Tulokset Glasriket Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:34 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 1, 200m Medley Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 30.77 | 1:09.07 | 1:57.57 | 2:34.16 | |||
2 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 32.99 | 1:16.20 | 2:00.59 | 2:37.20 | |||
3 | Adna Drincic | 2001 | Växjö Simsällskap | 34.44 | 1:18.49 | 2:08.07 | 2:46.31 | |||
4 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 35.81 | 1:23.64 | 2:14.25 | 2:50.04 | |||
5 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 37.82 | 1:23.72 | 2:12.20 | 2:52.03 | |||
6 | Nina Tornberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 37.83 | 1:25.65 | 2:19.19 | 3:00.46 | |||
7 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 40.33 | 1:32.59 | 2:23.58 | 3:08.96 | |||
8 | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | 44.37 | 1:32.69 | 2:26.45 | 3:11.91 | |||
9 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 42.10 | 1:33.05 | 2:31.93 | 3:16.30 | |||
10 | Sigrid Argenius | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 42.11 | 1:31.52 | 2:31.66 | 3:18.28 | |||
11 | Cornelia Odeén | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 45.38 | 1:39.29 | 2:38.59 | 3:25.23 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:34 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:36 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 2, 200m Medley Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Henry Kerman | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.58 | 1:01.55 | 1:40.74 | 2:11.63 | |||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 29.09 | 1:06.11 | 1:49.95 | 2:22.88 | |||
3 | Mirza Dzafic | 2000 | Växjö Simsällskap | 29.44 | 1:07.83 | 1:53.75 | 2:27.36 | |||
4 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 28.55 | 1:06.71 | 1:53.57 | 2:28.46 | |||
5 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 32.03 | 1:13.16 | 2:00.04 | 2:35.72 | |||
6 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 33.03 | 1:16.01 | 2:05.15 | 2:42.05 | |||
7 | Danial Rezaei | 2001 | Växjö Simsällskap | 32.65 | 1:13.50 | 2:04.44 | 2:42.90 | |||
8 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.49 | 1:13.75 | 2:03.72 | 2:44.05 | |||
9 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 35.18 | 1:15.70 | 2:07.24 | 2:47.98 | |||
10 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.43 | 1:17.69 | 2:07.95 | 2:50.55 | |||
11 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 36.05 | 1:20.76 | 2:14.92 | 2:55.52 | |||
12 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 34.90 | 1:20.91 | 2:18.20 | 2:57.65 | |||
13 | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | 39.69 | 1:26.59 | 2:18.79 | 2:59.94 | |||
14 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 37.72 | 1:25.04 | 2:21.99 | 3:05.41 | |||
15 | Albin Tallbäck | 2005 | Gnosjö Simsällskap | 41.60 | 1:32.07 | 2:29.70 | 3:16.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:36 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 3, 50m Bröst Flickor C, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 43.92 | ||||||
2 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 44.23 | ||||||
3 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 46.68 | ||||||
4 | Ella Sjö | 2006 | Växjö Simsällskap | 47.21 | ||||||
5 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 48.03 | ||||||
6 | Agnes Abrahamsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 50.27 | ||||||
7 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 51.53 | ||||||
8 | Agnes Holtskog | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 51.70 | ||||||
9 | Selma Argenius | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 52.53 | ||||||
10 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 54.56 | ||||||
11 | Hilda Darvelid | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 54.64 | ||||||
12 | Moa Carlsson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 54.93 | ||||||
13 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 55.69 | ||||||
14 | Lova Ehn | 2006 | Växjö Simsällskap | 56.25 | ||||||
15 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 56.47 | ||||||
16 | Elsa Källemark | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 56.55 | ||||||
17 | Melina Widén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 56.97 | ||||||
18 | Smilla Nylander Selin | 2007 | Växjö Simsällskap | 57.23 | ||||||
19 | Matilda Chenon Samuelsson | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 57.99 | ||||||
20 | Johanna Sjöberg | 2007 | Växjö Simsällskap | 58.43 | ||||||
21 | Amanda Widströmer | 2007 | Växjö Simsällskap | 59.07 | ||||||
22 | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 59.31 | ||||||
23 | Ester Damkilde | 2007 | Växjö Simsällskap | 1:00.12 | ||||||
24 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 1:00.38 | ||||||
24 | Nora Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:00.38 | ||||||
26 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 1:00.77 | ||||||
27 | Ebba Cronqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | 1:00.81 | ||||||
28 | Moa Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:01.49 | ||||||
29 | Tilde Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:02.05 | ||||||
30 | Elsa Cserpes | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:04.75 | ||||||
- | Amelia Hultqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Irma Hildebrand Vesterberg | 2007 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 4, 50m Bröst Pojkar C, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 45.49 | ||||||
2 | Mattias Jönsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 45.91 | ||||||
3 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 50.35 | ||||||
4 | Theo Ståhle | 2006 | Växjö Simsällskap | 50.47 | ||||||
5 | Alwin Edqvist | 2006 | Växjö Simsällskap | 50.82 | ||||||
6 | Ludvig Hjelmberg | 2006 | Växjö Simsällskap | 53.05 | ||||||
7 | Adrian Rudén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 53.65 | ||||||
8 | Liam Nilsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 54.60 | ||||||
9 | Frans Johansson | 2006 | Växjö Simsällskap | 55.28 | ||||||
10 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 58.52 | ||||||
- | Melvin Lundgren | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 5, 50m Fjäril Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 29.58 | ||||||
2 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 29.86 | ||||||
3 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.43 | ||||||
4 | Josefin Palm | 1991 | Växjö Simsällskap | 30.50 | ||||||
5 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 30.63 | ||||||
6 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 31.18 | ||||||
7 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 31.71 | ||||||
8 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 31.74 | ||||||
9 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.32 | ||||||
10 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 33.10 | ||||||
11 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.83 | ||||||
12 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 33.89 | ||||||
13 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 34.03 | ||||||
14 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 34.09 | ||||||
15 | Alva Wardrum | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.38 | ||||||
16 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 34.40 | ||||||
17 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 34.59 | ||||||
18 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 34.71 | ||||||
19 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.84 | ||||||
20 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 34.85 | ||||||
21 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 35.02 | ||||||
22 | Tove Gustafsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 35.05 | ||||||
23 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 35.34 | ||||||
24 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 35.47 | ||||||
25 | Astrid Nyblom | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 35.74 | ||||||
26 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 36.31 | ||||||
27 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 36.60 | ||||||
28 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 36.82 | ||||||
29 | Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | Västerviks Simsällskap | 36.91 | ||||||
30 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 36.93 | ||||||
31 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 36.96 | ||||||
32 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 37.01 | ||||||
33 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 37.14 | ||||||
33 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 37.14 | ||||||
35 | Alessandra Bäck | 2003 | Västerviks Simsällskap | 37.30 | ||||||
36 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 37.39 | ||||||
37 | Towe Andersson | 2005 | Växjö Simsällskap | 37.69 | ||||||
38 | Tufva Alexandersson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.77 | ||||||
39 | Ellinor Henriksson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 37.98 | ||||||
40 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 38.05 | ||||||
41 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 38.37 | ||||||
42 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 38.73 | ||||||
43 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.01 | ||||||
44 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 39.04 | ||||||
45 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.20 | ||||||
46 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 39.59 | ||||||
47 | Selma Glamocanin | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 39.62 | ||||||
48 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 39.98 | ||||||
49 | Madicken Odeén | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 40.09 | ||||||
50 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 40.11 | ||||||
51 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 40.56 | ||||||
52 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 40.71 | ||||||
53 | Tess Nordström | 2005 | Kalmar Simsällskap | 40.92 | ||||||
54 | Filippa Hansson | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 40.94 | ||||||
55 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 41.13 | ||||||
56 | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 41.28 | ||||||
57 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 41.29 | ||||||
58 | Bella Ringholt | 2004 | Västerviks Simsällskap | 41.51 | ||||||
59 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 41.70 | ||||||
60 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 41.75 | ||||||
61 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 42.03 | ||||||
62 | Julia van der Poel | 2003 | Älmhults Simsällskap | 42.27 | ||||||
63 | Emilia Lundgren | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 43.37 | ||||||
64 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.43 | ||||||
65 | Klara Tallbäck | 2003 | Gnosjö Simsällskap | 43.55 | ||||||
66 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 43.65 | ||||||
67 | Lova Lundström | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 44.23 | ||||||
68 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 44.32 | ||||||
69 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 44.55 | ||||||
70 | Meja Hansson | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 44.62 | ||||||
71 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.71 | ||||||
72 | Sigrid Argenius | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 44.91 | ||||||
73 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 45.07 | ||||||
74 | Matilda Lundström | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 45.08 | ||||||
75 | Kajsa Månsson | 2003 | Växjö Simsällskap | 45.10 | ||||||
76 | Frida Engvall | 2004 | Växjö Simsällskap | 45.37 | ||||||
77 | Alice Hässlebro | 2004 | Växjö Simsällskap | 45.40 | ||||||
78 | Lily Provencher | 2005 | Växjö Simsällskap | 45.59 | ||||||
79 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 45.75 | ||||||
80 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 46.15 | ||||||
81 | Freja Hallberg | 2003 | Karlshamns Simklubb | 46.74 | ||||||
82 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 46.84 | ||||||
83 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 46.95 | ||||||
84 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.14 | ||||||
85 | Bodil Zettervall | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 47.75 | ||||||
86 | Hedda Strandberg | 2004 | Kalmar Simsällskap | 47.80 | ||||||
87 | Lärke Holm | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 47.88 | ||||||
88 | Mathilda Petersson | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 51.66 | ||||||
- | Adna Drincic | 2001 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Erös | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 6, 50m Fjäril Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Kerman | 1997 | Södertälje Simsällskap | 26.63 | ||||||
2 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 27.30 | ||||||
3 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 27.42 | ||||||
4 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 28.35 | ||||||
5 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 28.55 | ||||||
6 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 28.59 | ||||||
7 | Mirza Dzafic | 2000 | Växjö Simsällskap | 28.75 | ||||||
8 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 29.64 | ||||||
9 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 30.20 | ||||||
10 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 30.38 | ||||||
11 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.52 | ||||||
12 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 30.63 | ||||||
13 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 30.65 | ||||||
14 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 30.82 | ||||||
15 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 30.93 | ||||||
16 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 31.01 | ||||||
17 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 31.05 | ||||||
18 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 31.14 | ||||||
19 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 31.22 | ||||||
20 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.71 | ||||||
21 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.81 | ||||||
22 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 32.06 | ||||||
23 | Danial Rezaei | 2001 | Växjö Simsällskap | 32.13 | ||||||
24 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.24 | ||||||
25 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.57 | ||||||
26 | Ludvig Hallum | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.15 | ||||||
27 | Alvin Eriksson | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.21 | ||||||
28 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 34.29 | ||||||
29 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 34.34 | ||||||
30 | William Axelsson | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | 34.37 | ||||||
31 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 34.57 | ||||||
32 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.79 | ||||||
33 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 35.98 | ||||||
34 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 35.99 | ||||||
35 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 37.23 | ||||||
36 | Sebastian Florez | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 37.50 | ||||||
37 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 38.34 | ||||||
38 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 39.25 | ||||||
39 | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | 39.34 | ||||||
40 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 39.52 | ||||||
41 | Melwin Axelsson | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 40.12 | ||||||
42 | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 41.04 | ||||||
43 | Erik Hjelmberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 41.67 | ||||||
44 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 41.99 | ||||||
45 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 42.27 | ||||||
46 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 42.72 | ||||||
47 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 45.57 | ||||||
48 | Kevin Gyllenlind | 2005 | Kalmar Simsällskap | 46.83 | ||||||
49 | Linus Kling | 2004 | Växjö Simsällskap | 49.87 | ||||||
50 | Viktor Mattsson | 2005 | Växjö Simsällskap | 51.22 | ||||||
51 | Simon Theander | 2005 | Kalmar Simsällskap | 52.23 | ||||||
- | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gustav Olsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Albin Tallbäck | 2005 | Gnosjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 7, 100m Bröst Flickor B, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 35.97 | 1:17.36 | |||||
2 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 39.69 | 1:23.38 | |||||
3 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 40.34 | 1:26.63 | |||||
4 | Tove Gustafsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 42.22 | 1:30.16 | |||||
5 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 43.35 | 1:31.39 | |||||
6 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 43.89 | 1:33.12 | |||||
7 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 44.89 | 1:34.05 | |||||
8 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 44.92 | 1:34.36 | |||||
9 | Bella Ringholt | 2004 | Västerviks Simsällskap | 45.19 | 1:35.11 | |||||
10 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 45.29 | 1:35.45 | |||||
11 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 45.32 | 1:35.47 | |||||
12 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 44.94 | 1:35.53 | |||||
13 | Mina Vukosavljevic | 2005 | Växjö Simsällskap | 45.04 | 1:35.60 | |||||
14 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 46.21 | 1:36.67 | |||||
15 | Nina Tornberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 45.91 | 1:36.85 | |||||
16 | Filippa Hansson | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 45.02 | 1:37.03 | |||||
17 | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 45.38 | 1:37.13 | |||||
18 | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | 45.87 | 1:38.01 | |||||
19 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 47.43 | 1:38.88 | |||||
20 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 45.82 | 1:39.64 | |||||
21 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 47.42 | 1:39.72 | |||||
22 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.96 | 1:39.88 | |||||
23 | Liv Persson | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 46.01 | 1:39.96 | |||||
24 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 46.68 | 1:40.29 | |||||
25 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 47.53 | 1:40.90 | |||||
26 | Emilia Lundgren | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 48.48 | 1:41.12 | |||||
27 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 47.44 | 1:41.39 | |||||
28 | Agnes Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | 47.83 | 1:42.94 | |||||
29 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 49.56 | 1:43.11 | |||||
30 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 49.48 | 1:43.36 | |||||
31 | Elsa Merbom | 2005 | Växjö Simsällskap | 48.76 | 1:43.71 | |||||
32 | Elsa Bergelin | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 49.29 | 1:43.85 | |||||
33 | Selma Glamocanin | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 50.18 | 1:44.84 | |||||
34 | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | 50.60 | 1:44.97 | |||||
35 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 49.71 | 1:45.42 | |||||
36 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 49.59 | 1:45.56 | |||||
37 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 50.88 | 1:45.64 | |||||
38 | Ella Harrysson | 2005 | Växjö Simsällskap | 48.38 | 1:46.43 | |||||
39 | Mathilda Petersson | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 50.84 | 1:46.48 | |||||
40 | Lily Provencher | 2005 | Växjö Simsällskap | 52.09 | 1:48.18 | |||||
41 | Victoria Wernersson | 2004 | Växjö Simsällskap | 50.93 | 1:48.50 | |||||
42 | Cornelia Odeén | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 51.68 | 1:48.52 | |||||
43 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 51.05 | 1:50.91 | |||||
44 | Frida Engvall | 2004 | Växjö Simsällskap | 52.34 | 1:51.04 | |||||
45 | Alice Hässlebro | 2004 | Växjö Simsällskap | 52.29 | 1:51.79 | |||||
46 | Selma Damkilde | 2004 | Växjö Simsällskap | 51.52 | 1:51.88 | |||||
47 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 55.24 | 1:53.97 | |||||
48 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 52.72 | 1:56.10 | |||||
49 | Fatima Gadajeva | 2005 | Växjö Simsällskap | 53.29 | 1:58.74 | |||||
50 | Lärke Holm | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 55.99 | 1:58.86 | |||||
51 | Emelia Widströmer | 2005 | Växjö Simsällskap | 57.89 | 2:00.09 | |||||
52 | Marie Svensson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 56.87 | 2:01.45 | |||||
53 | Emelie Somesfalean | 2004 | Växjö Simsällskap | 55.25 | 2:02.01 | |||||
54 | Agnes Eriksson | 2004 | Växjö Simsällskap | 57.02 | 2:02.14 | |||||
55 | Ebba Eriksson | 2005 | Växjö Simsällskap | 58.52 | 2:04.77 | |||||
56 | Matilda Sander | 2004 | Växjö Simsällskap | 58.60 | 2:06.04 | |||||
57 | Lena Kegel | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 58.89 | 2:08.28 | |||||
- | Sara Kegel | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Noe Oguni | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tess Nordström | 2005 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 8, 100m Bröst Pojkar B, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 39.98 | 1:25.20 | |||||
2 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 41.12 | 1:26.07 | |||||
3 | Sebastian Florez | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 40.34 | 1:26.33 | |||||
4 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 43.39 | 1:33.29 | |||||
5 | Viktor Mattsson | 2005 | Växjö Simsällskap | 45.75 | 1:37.99 | |||||
6 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.61 | 1:38.10 | |||||
7 | Hugo Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | 47.65 | 1:39.97 | |||||
8 | Fabian Kelemit | 2004 | Växjö Simsällskap | 47.39 | 1:40.14 | |||||
9 | Albin Tallbäck | 2005 | Gnosjö Simsällskap | 48.56 | 1:42.59 | |||||
10 | Linus Kling | 2004 | Växjö Simsällskap | 49.59 | 1:44.65 | |||||
11 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 50.58 | 1:49.06 | |||||
12 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 51.67 | 1:50.31 | |||||
13 | Kevin Gyllenlind | 2005 | Kalmar Simsällskap | 53.51 | 1:53.99 | |||||
14 | Simon Theander | 2005 | Kalmar Simsällskap | 54.18 | 1:54.27 | |||||
15 | Lukas Fogelström | 2005 | Växjö Simsällskap | 54.82 | 1:55.82 | |||||
- | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mircea Gabriel Hristodor | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 9, 100m Bröst Damer Öppen, Finaler |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 34.52 | 1:13.57 | |||||
2 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.12 | 1:19.06 | |||||
3 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 37.48 | 1:21.31 | |||||
4 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 38.95 | 1:22.26 | |||||
5 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.00 | 1:24.22 | |||||
6 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 40.29 | 1:25.81 | |||||
7 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 41.97 | 1:29.26 | |||||
8 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 42.59 | 1:30.06 | |||||
9 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 43.29 | 1:30.25 | |||||
10 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 42.51 | 1:30.45 | |||||
11 | Adna Drincic | 2001 | Växjö Simsällskap | 42.23 | 1:31.06 | |||||
12 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 44.63 | 1:34.43 | |||||
13 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.38 | 1:37.66 | |||||
14 | Vera Blom | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 46.22 | 1:41.60 | |||||
15 | Freja Hallberg | 2003 | Karlshamns Simklubb | 48.04 | 1:43.45 | |||||
16 | Klara Tallbäck | 2003 | Gnosjö Simsällskap | 48.08 | 1:43.50 | |||||
17 | Matilda Lundström | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 48.62 | 1:43.80 | |||||
18 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.31 | 1:44.99 | |||||
19 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 48.70 | 1:45.74 | |||||
20 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 49.38 | 1:47.53 | |||||
21 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 56.70 | 1:55.65 | |||||
22 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 54.21 | 2:01.03 | |||||
23 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 56.79 | 2:01.61 | |||||
- | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Carlsson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 10, 100m Bröst Herrar Öppen, Finaler |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Kerman | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.56 | 1:07.08 | |||||
2 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.37 | 1:10.41 | |||||
3 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 34.66 | 1:13.06 | |||||
4 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.83 | 1:15.57 | |||||
5 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 36.33 | 1:17.51 | |||||
6 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 36.61 | 1:18.19 | |||||
7 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.96 | 1:18.38 | |||||
8 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.70 | 1:19.16 | |||||
9 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.93 | 1:19.22 | |||||
10 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 36.79 | 1:19.61 | |||||
11 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 38.65 | 1:21.35 | |||||
12 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 38.35 | 1:22.45 | |||||
13 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 39.84 | 1:22.63 | |||||
14 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 39.33 | 1:23.69 | |||||
15 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 39.15 | 1:23.94 | |||||
16 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 40.60 | 1:25.54 | |||||
17 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 40.58 | 1:27.83 | |||||
18 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.87 | 1:29.41 | |||||
19 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 46.94 | 1:40.35 | |||||
20 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 47.85 | 1:43.02 | |||||
21 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 47.65 | 1:44.42 | |||||
22 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 52.25 | 1:47.94 | |||||
23 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 52.73 | 1:52.46 | |||||
24 | Melvin Lundgren | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:03.34 | 2:14.70 | |||||
- | Adrian Rudén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filip Nymberg | 2003 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 11, 100m Medley Flickor C, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 38.56 | 1:23.63 | |||||
2 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 42.42 | 1:29.95 | |||||
3 | Ella Sjö | 2006 | Växjö Simsällskap | 45.46 | 1:36.80 | |||||
4 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 46.07 | 1:39.12 | |||||
5 | Agnes Holtskog | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 49.03 | 1:43.98 | |||||
6 | Selma Argenius | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 48.64 | 1:44.12 | |||||
7 | Bodil Zettervall | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 46.58 | 1:44.71 | |||||
8 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 53.12 | 1:45.08 | |||||
9 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 53.31 | 1:46.30 | |||||
10 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 49.25 | 1:48.02 | |||||
11 | Elsa Källemark | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 50.39 | 1:49.48 | |||||
12 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 52.82 | 1:51.16 | |||||
13 | Moa Carlsson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 54.42 | 1:52.49 | |||||
14 | Amelia Hultqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | 58.20 | 1:58.01 | |||||
15 | Moa Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | 56.88 | 1:59.55 | |||||
16 | Johanna Sjöberg | 2007 | Växjö Simsällskap | 1:04.47 | 2:11.02 | |||||
- | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hilda Darvelid | 2006 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lova Ehn | 2006 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nora Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 12, 100m Medley Pojkar C, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 42.57 | 1:29.75 | |||||
2 | Theo Ståhle | 2006 | Växjö Simsällskap | 41.28 | 1:30.82 | |||||
3 | Ludvig Hjelmberg | 2006 | Växjö Simsällskap | 43.98 | 1:34.61 | |||||
4 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 49.44 | 1:39.60 | |||||
5 | Liam Nilsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 46.94 | 1:42.78 | |||||
6 | Alwin Edqvist | 2006 | Växjö Simsällskap | 48.54 | 1:44.68 | |||||
7 | Adrian Rudén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 1:00.16 | 2:02.53 | |||||
8 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 1:01.25 | 2:06.28 | |||||
- | Frans Johansson | 2006 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mattias Jönsson | 2006 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 13, 100m Frisim Flickor A, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 29.74 | 1:00.85 | |||||
2 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 29.47 | 1:00.98 | |||||
3 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 29.86 | 1:02.19 | |||||
4 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 31.61 | 1:06.84 | |||||
5 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 33.88 | 1:08.18 | |||||
6 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 33.32 | 1:08.30 | |||||
7 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 32.71 | 1:08.53 | |||||
8 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 33.19 | 1:08.61 | |||||
9 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 33.04 | 1:08.93 | |||||
10 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 32.66 | 1:08.96 | |||||
11 | Astrid Nyblom | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 33.07 | 1:09.10 | |||||
12 | Alva Wardrum | 2003 | Växjö Simsällskap | 33.65 | 1:09.20 | |||||
13 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 32.69 | 1:09.30 | |||||
14 | Tufva Alexandersson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 34.19 | 1:09.81 | |||||
15 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 33.58 | 1:10.36 | |||||
16 | Ellinor Henriksson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 33.87 | 1:11.40 | |||||
17 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 34.90 | 1:11.58 | |||||
18 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 35.52 | 1:12.85 | |||||
19 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 35.46 | 1:14.03 | |||||
20 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 34.70 | 1:14.16 | |||||
21 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 34.79 | 1:14.59 | |||||
22 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.35 | 1:15.73 | |||||
23 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 35.14 | 1:15.79 | |||||
24 | Vera Blom | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 36.80 | 1:15.82 | |||||
25 | Kajsa Månsson | 2003 | Växjö Simsällskap | 36.91 | 1:15.96 | |||||
26 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 37.08 | 1:17.26 | |||||
27 | Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | Västerviks Simsällskap | 37.02 | 1:17.28 | |||||
28 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 37.10 | 1:17.36 | |||||
29 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 36.37 | 1:17.47 | |||||
30 | Alessandra Bäck | 2003 | Västerviks Simsällskap | 37.38 | 1:17.57 | |||||
31 | Disa Knutsson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 36.32 | 1:17.75 | |||||
32 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 36.98 | 1:18.40 | |||||
33 | Sigrid Argenius | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 37.78 | 1:18.68 | |||||
34 | Madicken Odeén | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 38.54 | 1:18.74 | |||||
35 | Meja Hansson | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 39.49 | 1:19.24 | |||||
36 | Julia van der Poel | 2003 | Älmhults Simsällskap | 37.28 | 1:19.88 | |||||
37 | Alice Schill | 2003 | Älmhults Simsällskap | 37.02 | 1:21.10 | |||||
38 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 37.40 | 1:21.84 | |||||
39 | Klara Tallbäck | 2003 | Gnosjö Simsällskap | 39.41 | 1:23.42 | |||||
40 | Lova Lundström | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 37.94 | 1:24.44 | |||||
41 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.45 | 1:26.32 | |||||
42 | Freja Hallberg | 2003 | Karlshamns Simklubb | 42.04 | 1:26.63 | |||||
43 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 42.33 | 1:30.25 | |||||
44 | Emma Sesö Lindh | 2002 | Växjö Simsällskap | 47.22 | 1:41.41 | |||||
- | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:51 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 14, 100m Frisim Pojkar A, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 27.01 | 56.89 | |||||
2 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 27.93 | 58.62 | |||||
3 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 28.47 | 59.23 | |||||
4 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 28.39 | 59.54 | |||||
5 | Ludvig Hallum | 2003 | Växjö Simsällskap | 28.20 | 1:00.44 | |||||
5 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 28.56 | 1:00.44 | |||||
7 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 28.81 | 1:00.52 | |||||
8 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 30.18 | 1:02.39 | |||||
9 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 29.93 | 1:02.89 | |||||
10 | Alvin Eriksson | 2003 | Växjö Simsällskap | 30.25 | 1:03.91 | |||||
11 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 30.65 | 1:04.91 | |||||
12 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 32.03 | 1:06.03 | |||||
13 | Gustav Olsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 32.09 | 1:06.87 | |||||
14 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 31.70 | 1:06.90 | |||||
15 | William Axelsson | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | 32.79 | 1:08.97 | |||||
16 | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | 34.79 | 1:12.24 | |||||
17 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 33.88 | 1:12.31 | |||||
18 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.35 | 1:13.86 | |||||
19 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 35.89 | 1:14.79 | |||||
20 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 36.60 | 1:15.21 | |||||
21 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 37.35 | 1:17.98 | |||||
22 | Erik Hjelmberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 37.51 | 1:19.67 | |||||
23 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 38.22 | 1:19.86 | |||||
24 | Filip Nymberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 45.36 | 1:38.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 15, 200m Rygg Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.61 | 1:11.90 | 1:49.42 | 2:24.55 | |||
2 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.31 | 1:10.18 | 1:48.28 | 2:24.65 | |||
3 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 36.70 | 1:15.19 | 1:54.49 | 2:31.91 | |||
4 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.47 | 1:17.73 | 1:59.24 | 2:40.49 | |||
5 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 39.72 | 1:23.30 | 2:07.90 | 2:49.50 | |||
6 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 40.99 | 1:24.92 | 2:09.39 | 2:52.57 | |||
7 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 41.34 | 1:26.04 | 2:12.77 | 2:55.78 | |||
8 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 43.84 | 1:31.62 | 2:19.80 | 3:05.30 | |||
9 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 43.72 | 1:31.24 | 2:20.18 | 3:05.92 | |||
10 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 44.16 | 1:32.38 | 2:20.73 | 3:06.87 | |||
11 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 45.41 | 1:33.90 | 2:23.78 | 3:09.31 | |||
12 | Kajsa Månsson | 2003 | Växjö Simsällskap | 47.92 | 1:37.96 | 2:28.74 | 3:17.36 | |||
13 | Towe Andersson | 2005 | Växjö Simsällskap | 46.80 | 1:37.49 | 2:28.03 | 3:17.54 | |||
14 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 48.13 | 1:38.58 | 2:28.74 | 3:18.87 | |||
15 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 47.30 | 1:39.15 | 2:32.80 | 3:23.90 | |||
- | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nina Tornberg | 2005 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:13 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:29 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 16, 200m Rygg Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 33.42 | 1:10.68 | 1:48.64 | 2:25.24 | |||
2 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 33.06 | 1:10.96 | 1:48.99 | 2:25.69 | |||
3 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.80 | 1:14.34 | 1:53.29 | 2:31.44 | |||
4 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 37.84 | 1:16.30 | 1:55.91 | 2:35.51 | |||
5 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 34.24 | 1:14.46 | 1:57.13 | 2:38.30 | |||
6 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 36.42 | 1:17.98 | 2:00.35 | 2:40.88 | |||
7 | Danial Rezaei | 2001 | Växjö Simsällskap | 37.11 | 1:17.75 | 2:01.03 | 2:41.28 | |||
8 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 35.97 | 1:17.25 | 2:00.54 | 2:44.20 | |||
9 | Alvin Eriksson | 2003 | Växjö Simsällskap | 37.32 | 1:19.12 | 2:02.48 | 2:46.14 | |||
10 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 38.84 | 1:23.99 | 2:09.01 | 2:53.38 | |||
11 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 42.81 | 1:28.01 | 2:14.57 | 2:59.07 | |||
12 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 41.21 | 1:25.97 | 2:14.56 | 3:00.65 | |||
13 | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | 41.63 | 1:28.95 | 2:16.29 | 3:01.73 | |||
14 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 42.88 | 1:31.00 | 2:19.21 | 3:05.54 | |||
15 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.80 | 1:31.82 | 2:20.88 | 3:07.27 | |||
16 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 44.07 | 1:32.76 | 2:22.03 | 3:09.23 | |||
17 | Melwin Axelsson | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 49.69 | 1:42.57 | 2:37.49 | 3:25.49 | |||
18 | Zebastian Nohave | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 53.10 | 1:50.40 | 2:49.89 | 3:47.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:29 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:46 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 17, 4X50m Medley Flickor 13oy, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Växjö SS Flickor Lag 1 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:26.20 | ||||||
Nina Tornberg | 2005 | 39.02 | 39.02 | |||||||
Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | 37.79 | 1:16.81 | |||||||
Vanja Magnusson | 2004 | 36.63 | 1:53.44 | |||||||
Towe Andersson | 2005 | 32.76 | 2:26.20 | |||||||
2 | Västerviks Tjejer Lag 1 | 2004 | Västerviks Simsällskap | 2:29.60 | ||||||
Bella Ringholt | 2004 | 41.60 | 41.60 | |||||||
Tilda Sundell | 2005 | 42.13 | 1:23.73 | |||||||
Maria Miñana Juan | 2004 | 35.87 | 1:59.60 | |||||||
Clara Kuggvik | 2005 | 30.00 | 2:29.60 | |||||||
3 | Kalmar Sim Damer Lag 1 | 2005 | Kalmar Simsällskap | 2:33.35 | ||||||
Olivia Andersson Jansen | 2005 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Viktoria Loo | 2004 | 45.51 | 1:26.48 | |||||||
Tea Winblad | 2004 | 31.56 | 1:58.04 | |||||||
Maja Strümpel | 2005 | 35.31 | 2:33.35 | |||||||
4 | Växjö SS Flickor Lag 2 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:39.68 | ||||||
Alice Hässlebro | 2004 | 39.51 | 39.51 | |||||||
Mina Vukosavljevic | 2005 | 43.22 | 1:22.73 | |||||||
Molly Bäckström | 2004 | 43.62 | 2:06.35 | |||||||
Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | 33.33 | 2:39.68 | |||||||
5 | Växjö SS Flickor Lag 3 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:40.94 | ||||||
Siri Wibert | 2004 | 41.50 | 41.50 | |||||||
Maja Widqvist | 2004 | 42.07 | 1:23.57 | |||||||
Lily Provencher | 2005 | 43.84 | 2:07.41 | |||||||
Elin Cronqvist | 2005 | 33.53 | 2:40.94 | |||||||
6 | Västervik Tjejer Lag 2 | 2004 | Västerviks Simsällskap | 2:47.98 | ||||||
Alva Claesén | 2004 | 40.56 | 40.56 | |||||||
Frida Liliequist | 2004 | 47.19 | 1:27.75 | |||||||
Emma Kindberg | 2004 | 43.38 | 2:11.13 | |||||||
Linnea Karlsson | 2004 | 36.85 | 2:47.98 | |||||||
7 | Karlskrona Damer [2004] | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 2:50.43 | ||||||
Elsa Bergelin | 2004 | 49.21 | 49.21 | |||||||
Filippa Hansson | 2004 | 41.51 | 1:30.72 | |||||||
Thea Greco | 2004 | 38.91 | 2:09.63 | |||||||
Selma Argenius | 2006 | 40.80 | 2:50.43 | |||||||
8 | Hultsfred Damer [2004] | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 2:50.57 | ||||||
Ellen Havskog | 2005 | 36.87 | 36.87 | |||||||
Tyra Andersson | 2006 | 51.29 | 1:28.16 | |||||||
Emilia Lundgren | 2004 | 43.49 | 2:11.65 | |||||||
Jennifer Bogren | 2006 | 38.92 | 2:50.57 | |||||||
9 | Växjö SS Flickor Lag 4 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:58.87 | ||||||
Agnes Sjö | 2004 | 44.74 | 44.74 | |||||||
Ella Sjö | 2006 | 48.72 | 1:33.46 | |||||||
Selma Damkilde | 2004 | 47.87 | 2:21.33 | |||||||
Elsa Merbom | 2005 | 37.54 | 2:58.87 | |||||||
10 | Växjö SS Flickor Lag 5 | 2004 | Växjö Simsällskap | 3:09.11 | ||||||
Victoria Wernersson | 2004 | 51.86 | 51.86 | |||||||
Ella Harrysson | 2005 | 49.10 | 1:40.96 | |||||||
Frida Engvall | 2004 | 47.64 | 2:28.60 | |||||||
Matilda Sander | 2004 | 40.51 | 3:09.11 | |||||||
11 | Hultsfred Damer Lag 2 | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 3:12.65 | ||||||
Moa Carlsson | 2006 | 50.45 | 50.45 | |||||||
Mathilda Petersson | 2004 | 46.50 | 1:36.95 | |||||||
Stina Klavins | 2007 | 50.94 | 2:27.89 | |||||||
Melina Widén | 2006 | 44.76 | 3:12.65 | |||||||
- | Ljungby Lag 1 Damer | 2004 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Meihri Ziraki | 2005 | |||||||||
Maria Davidsson | 2005 | |||||||||
Sahlina Lundgren | 2004 | |||||||||
Evelin Szilvester | 2006 | DNS | ||||||||
- | Växjö SS Flickor Lag 7 | 2004 | Växjö Simsällskap | DNS | ||||||
Agnes Abrahamsson | 2006 | |||||||||
Emelia Widströmer | 2005 | |||||||||
Moa Lind | 2006 | |||||||||
Lova Ehn | 2006 | DNS | ||||||||
- | Ljungby Lag 2 Damer | 2004 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Växjö SS Flickor Lag 6 | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:46 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:52 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar 13oy, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ljungby Lag 1 Herrar | 2004 | Ljungby Simsällskap | 2:35.34 | ||||||
William Bogren-Karlsson | 2005 | 40.53 | 40.53 | |||||||
Levente Nagy | 2005 | 42.79 | 1:23.32 | |||||||
Isac Lennartsson | 2004 | 38.26 | 2:01.58 | |||||||
Aidan Sagadin | 2006 | 33.76 | 2:35.34 | |||||||
2 | Växjö SS Pojkar Lag 1 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:44.61 | ||||||
Ludvig Hjelmberg | 2006 | 42.66 | 42.66 | |||||||
Hugo Hermansson | 2004 | 46.69 | 1:29.35 | |||||||
Theo Ståhle | 2006 | 42.95 | 2:12.30 | |||||||
Mircea Gabriel Hristodor | 2004 | 32.31 | 2:44.61 | |||||||
3 | Växjö SS Pojkar Lag 2 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:50.46 | ||||||
Mattias Jönsson | 2006 | 46.58 | 46.58 | |||||||
Viktor Mattsson | 2005 | 43.48 | 1:30.06 | |||||||
Fabian Kelemit | 2004 | 45.09 | 2:15.15 | |||||||
Linus Kling | 2004 | 35.31 | 2:50.46 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:52 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 19, 200m Bröst Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.53 | 1:16.27 | 1:58.24 | 2:40.82 | |||
2 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 37.24 | 1:21.33 | 2:05.93 | 2:49.35 | |||
3 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.74 | 1:23.65 | 2:08.44 | 2:52.91 | |||
4 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 40.49 | 1:26.28 | 2:12.61 | 2:58.40 | |||
5 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 39.63 | 1:25.25 | 2:12.09 | 2:59.37 | |||
6 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 40.40 | 1:27.23 | 2:14.79 | 3:00.80 | |||
7 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 41.06 | 1:29.01 | 2:18.19 | 3:06.62 | |||
8 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 40.47 | 1:27.73 | 2:16.51 | 3:08.30 | |||
9 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 41.97 | 1:30.48 | 2:19.56 | 3:09.03 | |||
10 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 42.27 | 1:32.33 | 2:22.52 | 3:10.01 | |||
11 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 42.55 | 1:30.72 | 2:20.87 | 3:10.56 | |||
12 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 42.53 | 1:31.33 | 2:22.29 | 3:12.48 | |||
13 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 43.48 | 1:32.78 | 2:23.31 | 3:13.51 | |||
14 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 44.68 | 1:35.40 | 2:27.36 | 3:18.81 | |||
15 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 46.27 | 1:37.56 | 2:29.67 | 3:19.56 | |||
16 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 46.23 | 1:38.57 | 2:31.59 | 3:21.64 | |||
17 | Tufva Alexandersson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 45.36 | 1:36.29 | 2:29.18 | 3:23.00 | |||
18 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 45.23 | 1:37.80 | 2:32.07 | 3:23.08 | |||
19 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 46.29 | 1:37.62 | 2:31.89 | 3:24.49 | |||
20 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 48.19 | 1:41.63 | 2:37.46 | 3:31.50 | |||
21 | Lova Lundström | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 49.42 | 1:45.08 | 2:41.95 | 3:38.50 | |||
22 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 49.27 | 1:47.14 | 2:43.94 | 3:39.74 | |||
23 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 50.51 | 1:50.66 | 2:51.47 | 3:47.23 | |||
24 | Mathilda Petersson | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 50.44 | 1:50.87 | 2:54.47 | 3:51.63 | |||
25 | Matilda Lundström | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 51.06 | 1:51.81 | 2:53.07 | 3:52.50 | |||
- | Elsa Bergelin | 2004 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Hansson | 2004 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 20, 200m Bröst Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Henry Kerman | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.26 | 1:11.22 | 1:50.67 | 2:30.01 | |||
2 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.03 | 1:16.99 | 1:59.85 | 2:42.94 | |||
3 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 37.19 | 1:19.26 | 2:03.29 | 2:47.14 | |||
4 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 36.90 | 1:19.84 | 2:04.28 | 2:49.58 | |||
5 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.83 | 1:23.47 | 2:08.94 | 2:53.86 | |||
6 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 38.57 | 1:24.01 | 2:09.27 | 2:54.32 | |||
7 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 37.65 | 1:22.70 | 2:09.85 | 2:55.32 | |||
8 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 38.14 | 1:23.01 | 2:09.31 | 2:55.51 | |||
9 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 42.38 | 1:30.36 | 2:18.20 | 3:04.40 | |||
10 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 41.90 | 1:28.84 | 2:17.72 | 3:05.64 | |||
11 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 42.69 | 1:30.96 | 2:20.48 | 3:08.94 | |||
12 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 40.60 | 1:26.40 | 2:10.35 | 3:09.49 | |||
13 | Sebastian Florez | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 42.38 | 1:31.96 | 2:22.40 | 3:12.36 | |||
14 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 42.22 | 1:31.26 | 2:22.33 | 3:13.59 | |||
15 | Viktor Mattsson | 2005 | Växjö Simsällskap | 47.34 | 1:42.31 | 2:38.41 | 3:32.65 | |||
16 | Hugo Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | 49.97 | 1:45.47 | 2:41.99 | 3:32.97 | |||
17 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 48.29 | 1:45.44 | 2:42.64 | 3:39.06 | |||
18 | Linus Kling | 2004 | Växjö Simsällskap | 51.45 | 1:49.57 | 2:47.65 | 3:46.26 | |||
19 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 50.02 | 1:50.61 | 2:51.89 | 3:49.42 | |||
20 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 52.41 | 1:51.74 | 2:51.98 | 3:50.81 | |||
- | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Theander | 2005 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 21, 100m Rygg Flickor A, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.64 | 1:07.82 | |||||
2 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.69 | 1:13.32 | |||||
3 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 37.35 | 1:16.29 | |||||
4 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 38.50 | 1:18.31 | |||||
5 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 37.88 | 1:18.73 | |||||
6 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 39.56 | 1:20.69 | |||||
7 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 39.72 | 1:20.74 | |||||
8 | Alva Wardrum | 2003 | Växjö Simsällskap | 40.56 | 1:24.32 | |||||
9 | Vera Blom | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 41.70 | 1:24.37 | |||||
10 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 41.20 | 1:24.46 | |||||
11 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 41.00 | 1:25.88 | |||||
12 | Disa Knutsson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 41.21 | 1:27.83 | |||||
13 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 42.70 | 1:28.19 | |||||
14 | Sigrid Argenius | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 43.35 | 1:28.84 | |||||
15 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 43.16 | 1:30.00 | |||||
16 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 44.11 | 1:30.87 | |||||
17 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.65 | 1:31.50 | |||||
18 | Meja Hansson | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 45.62 | 1:31.66 | |||||
19 | Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | Västerviks Simsällskap | 44.79 | 1:32.21 | |||||
20 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.50 | 1:32.84 | |||||
21 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 45.86 | 1:33.27 | |||||
22 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 45.39 | 1:33.91 | |||||
23 | Kajsa Månsson | 2003 | Växjö Simsällskap | 46.00 | 1:34.35 | |||||
24 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.85 | 1:39.40 | |||||
25 | Emma Sesö Lindh | 2002 | Växjö Simsällskap | 55.34 | 1:58.44 | |||||
- | Alice Schill | 2003 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 22, 100m Rygg Pojkar A, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 33.10 | 1:07.66 | |||||
2 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 32.90 | 1:08.41 | |||||
3 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 34.80 | 1:11.02 | |||||
4 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 35.05 | 1:12.93 | |||||
5 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 36.62 | 1:15.13 | |||||
6 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 37.75 | 1:16.42 | |||||
7 | Alvin Eriksson | 2003 | Växjö Simsällskap | 36.61 | 1:17.56 | |||||
8 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 37.26 | 1:18.97 | |||||
9 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.82 | 1:19.50 | |||||
10 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 40.79 | 1:23.01 | |||||
11 | Gustav Olsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 39.95 | 1:24.09 | |||||
12 | Erik Hjelmberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 42.84 | 1:27.72 | |||||
13 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 42.58 | 1:27.95 | |||||
14 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.56 | 1:29.21 | |||||
15 | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | 43.13 | 1:29.94 | |||||
16 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.71 | 1:33.11 | |||||
17 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 46.68 | 1:35.28 | |||||
18 | Filip Nymberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 50.06 | 1:41.26 | |||||
- | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 23, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Palm | 1991 | Växjö Simsällskap | 28.07 | ||||||
2 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 28.55 | ||||||
3 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 28.65 | ||||||
4 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 29.24 | ||||||
5 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 29.38 | ||||||
6 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 29.51 | ||||||
7 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 29.65 | ||||||
8 | Irma Klipic | 1996 | Växjö Simsällskap | 29.88 | ||||||
9 | Ebba Bergström | 2000 | Växjö Simsällskap | 29.92 | ||||||
10 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 30.50 | ||||||
11 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 30.65 | ||||||
12 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 30.67 | ||||||
13 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 30.70 | ||||||
14 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.95 | ||||||
15 | Adna Drincic | 2001 | Växjö Simsällskap | 31.27 | ||||||
15 | Tove Gustafsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 31.27 | ||||||
17 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 31.29 | ||||||
18 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 31.32 | ||||||
19 | Nicolina Ebers | 1993 | Växjö Simsällskap | 31.38 | ||||||
20 | Towe Andersson | 2005 | Växjö Simsällskap | 31.40 | ||||||
21 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 31.46 | ||||||
22 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 31.51 | ||||||
23 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.52 | ||||||
24 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 31.54 | ||||||
24 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 31.54 | ||||||
26 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 31.56 | ||||||
27 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 31.64 | ||||||
28 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 31.81 | ||||||
28 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.81 | ||||||
30 | Vilma Haglund | 2002 | Älmhults Simsällskap | 31.88 | ||||||
31 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 31.92 | ||||||
32 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 31.99 | ||||||
32 | Tufva Alexandersson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 31.99 | ||||||
34 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 32.01 | ||||||
35 | Ellinor Henriksson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 32.07 | ||||||
36 | Astrid Nyblom | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 32.15 | ||||||
37 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.54 | ||||||
38 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.70 | ||||||
39 | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | 32.72 | ||||||
40 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 32.73 | ||||||
41 | Alva Wardrum | 2003 | Växjö Simsällskap | 32.85 | ||||||
42 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 32.96 | ||||||
43 | Nina Tornberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 33.21 | ||||||
44 | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | 33.23 | ||||||
45 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 33.37 | ||||||
46 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 33.42 | ||||||
47 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 33.47 | ||||||
48 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 33.53 | ||||||
49 | Vera Blom | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 33.66 | ||||||
50 | Amanda Thom | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 33.71 | ||||||
51 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 33.76 | ||||||
52 | Selma Glamocanin | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 33.88 | ||||||
53 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 34.28 | ||||||
54 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 34.41 | ||||||
55 | Alessandra Bäck | 2003 | Västerviks Simsällskap | 34.55 | ||||||
56 | Mina Vukosavljevic | 2005 | Växjö Simsällskap | 34.58 | ||||||
57 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 34.75 | ||||||
58 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 34.89 | ||||||
59 | Filippa Hansson | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 34.91 | ||||||
60 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 34.98 | ||||||
61 | Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | Västerviks Simsällskap | 35.16 | ||||||
62 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 35.24 | ||||||
63 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 35.38 | ||||||
63 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 35.38 | ||||||
65 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 35.46 | ||||||
66 | Kajsa Månsson | 2003 | Växjö Simsällskap | 35.48 | ||||||
67 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 35.60 | ||||||
67 | Madicken Odeén | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 35.60 | ||||||
69 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 35.63 | ||||||
70 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 35.78 | ||||||
71 | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 35.87 | ||||||
72 | Meja Hansson | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 35.96 | ||||||
73 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 35.98 | ||||||
74 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 36.13 | ||||||
75 | Sigrid Argenius | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 36.21 | ||||||
76 | Klara Tallbäck | 2003 | Gnosjö Simsällskap | 36.42 | ||||||
77 | Lova Lundström | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 36.48 | ||||||
78 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 36.49 | ||||||
79 | Emilia Lundgren | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 36.73 | ||||||
80 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 36.75 | ||||||
81 | Alice Hässlebro | 2004 | Växjö Simsällskap | 36.86 | ||||||
82 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 36.97 | ||||||
83 | Jasmina Pobric | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 37.29 | ||||||
84 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 37.34 | ||||||
85 | Agnes Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | 37.40 | ||||||
86 | Elsa Merbom | 2005 | Växjö Simsällskap | 37.97 | ||||||
87 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 38.04 | ||||||
88 | Cornelia Odeén | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 38.42 | ||||||
88 | Lily Provencher | 2005 | Växjö Simsällskap | 38.42 | ||||||
90 | Selma Damkilde | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.84 | ||||||
91 | Hedda Strandberg | 2004 | Kalmar Simsällskap | 38.86 | ||||||
92 | Mathilda Petersson | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 39.05 | ||||||
93 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.09 | ||||||
94 | Frida Engvall | 2004 | Växjö Simsällskap | 39.22 | ||||||
95 | Freja Hallberg | 2003 | Karlshamns Simklubb | 39.28 | ||||||
96 | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | 39.30 | ||||||
97 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 39.73 | ||||||
98 | Liv Persson | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 39.90 | ||||||
99 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 40.31 | ||||||
100 | Isabelle Moell | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 40.61 | ||||||
101 | Emelie Somesfalean | 2004 | Växjö Simsällskap | 40.69 | ||||||
102 | Matilda Sander | 2004 | Växjö Simsällskap | 40.79 | ||||||
103 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 41.50 | ||||||
104 | Elsa Bergelin | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 41.74 | ||||||
105 | Filippa Erös | 2005 | Ljungby Simsällskap | 42.15 | ||||||
106 | Bodil Zettervall | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 42.18 | ||||||
107 | Lena Kegel | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 42.33 | ||||||
108 | Lärke Holm | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 42.34 | ||||||
109 | Alwa Lundborg | 2005 | Alvesta Simsällskap | 42.70 | ||||||
110 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.27 | ||||||
111 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 44.21 | ||||||
112 | Iris Nyström | 2004 | Växjö Simsällskap | 45.51 | ||||||
113 | Fatima Gadajeva | 2005 | Växjö Simsällskap | 45.61 | ||||||
114 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 45.84 | ||||||
115 | Melina Widén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 45.98 | ||||||
116 | Emma Sesö Lindh | 2002 | Växjö Simsällskap | 46.75 | ||||||
117 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.05 | ||||||
118 | Marie Svensson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 48.40 | ||||||
119 | Agnes Eriksson | 2004 | Växjö Simsällskap | 50.12 | ||||||
120 | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 54.02 | ||||||
- | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Selma Argenius | 2006 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 24, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Kerman | 1997 | Södertälje Simsällskap | 25.48 | ||||||
2 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 25.88 | ||||||
3 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 26.08 | ||||||
4 | Mirza Dzafic | 2000 | Växjö Simsällskap | 26.11 | ||||||
5 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 26.46 | ||||||
6 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 26.49 | ||||||
7 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 26.55 | ||||||
8 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 27.42 | ||||||
9 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 27.50 | ||||||
10 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 27.51 | ||||||
11 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 27.55 | ||||||
12 | Ludvig Hallum | 2003 | Växjö Simsällskap | 27.56 | ||||||
13 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 27.80 | ||||||
14 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 27.89 | ||||||
14 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 27.89 | ||||||
16 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 27.94 | ||||||
17 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 28.06 | ||||||
18 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 28.14 | ||||||
19 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 28.22 | ||||||
20 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 28.27 | ||||||
21 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 28.44 | ||||||
22 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 28.77 | ||||||
23 | Alvin Eriksson | 2003 | Växjö Simsällskap | 28.80 | ||||||
24 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.18 | ||||||
25 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 29.23 | ||||||
26 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 29.53 | ||||||
27 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 29.61 | ||||||
28 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 29.68 | ||||||
29 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 29.83 | ||||||
30 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 29.84 | ||||||
31 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 30.02 | ||||||
32 | Gustav Olsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 30.21 | ||||||
33 | Sebastian Florez | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 30.70 | ||||||
34 | William Axelsson | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | 30.90 | ||||||
35 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 31.34 | ||||||
35 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.34 | ||||||
37 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 31.83 | ||||||
38 | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | 32.10 | ||||||
39 | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | 32.31 | ||||||
39 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.31 | ||||||
41 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 32.39 | ||||||
42 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 32.95 | ||||||
43 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 34.13 | ||||||
44 | Albin Tallbäck | 2005 | Gnosjö Simsällskap | 34.53 | ||||||
45 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 34.68 | ||||||
46 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 34.75 | ||||||
47 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 34.99 | ||||||
48 | Melwin Axelsson | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 35.22 | ||||||
49 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 35.24 | ||||||
50 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 36.27 | ||||||
51 | Erik Hjelmberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 36.47 | ||||||
52 | Kevin Gyllenlind | 2005 | Kalmar Simsällskap | 36.99 | ||||||
53 | Viktor Mattsson | 2005 | Växjö Simsällskap | 37.03 | ||||||
54 | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 37.36 | ||||||
55 | Linus Kling | 2004 | Växjö Simsällskap | 37.59 | ||||||
56 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 39.04 | ||||||
57 | Zebastian Nohave | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 39.09 | ||||||
58 | Simon Theander | 2005 | Kalmar Simsällskap | 41.66 | ||||||
59 | Alwin Edqvist | 2006 | Växjö Simsällskap | 42.35 | ||||||
60 | Filip Nymberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 42.39 | ||||||
61 | Gabriel Serneström | 2005 | Växjö Simsällskap | 44.29 | ||||||
62 | Lukas Fogelström | 2005 | Växjö Simsällskap | 45.52 | ||||||
63 | Adrian Rudén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 48.76 | ||||||
- | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Aroz Soran | 2003 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Danial Rezaei | 2001 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 25, 100m Fjäril Flickor B, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 32.10 | 1:09.10 | |||||
2 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 32.11 | 1:10.17 | |||||
3 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 37.41 | 1:23.61 | |||||
4 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.85 | 1:25.41 | |||||
5 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 40.60 | 1:27.72 | |||||
6 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 40.58 | 1:29.21 | |||||
7 | Nina Tornberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 39.91 | 1:29.40 | |||||
8 | Anna Ivertsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 41.50 | 1:30.04 | |||||
9 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 41.32 | 1:31.01 | |||||
10 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 44.86 | 1:35.88 | |||||
11 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 42.55 | 1:38.44 | |||||
12 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 43.57 | 1:38.76 | |||||
13 | Mina Vukosavljevic | 2005 | Växjö Simsällskap | 46.17 | 1:41.40 | |||||
14 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 47.69 | 1:45.41 | |||||
15 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 45.11 | 1:45.43 | |||||
16 | Lily Provencher | 2005 | Växjö Simsällskap | 51.42 | 1:48.55 | |||||
17 | Tess Nordström | 2005 | Kalmar Simsällskap | 47.32 | 1:49.20 | |||||
18 | Agnes Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | 51.90 | 1:53.20 | |||||
- | Ella Harrysson | 2005 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 26, 100m Fjäril Pojkar B, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 35.22 | 1:17.12 | |||||
2 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 36.02 | 1:23.25 | |||||
3 | Sebastian Florez | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 39.11 | 1:26.59 | |||||
4 | Mircea Gabriel Hristodor | 2004 | Växjö Simsällskap | 40.28 | 1:28.26 | |||||
5 | Melwin Axelsson | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 47.76 | 1:40.40 | |||||
6 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.76 | 1:42.40 | |||||
- | Fabian Kelemit | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 27, 100m Fjäril Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.46 | 1:09.56 | |||||
2 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 33.07 | 1:09.69 | |||||
3 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 32.86 | 1:13.36 | |||||
4 | Ebba Bergström | 2000 | Växjö Simsällskap | 33.87 | 1:13.45 | |||||
5 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 35.79 | 1:16.10 | |||||
6 | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | 38.53 | 1:23.73 | |||||
7 | Astrid Nyblom | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 39.54 | 1:29.36 | |||||
- | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 28, 100m Fjäril Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Kerman | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.30 | 58.15 | |||||
2 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 28.13 | 59.97 | |||||
3 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 28.57 | 1:01.88 | |||||
4 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 29.55 | 1:02.39 | |||||
5 | Mirza Dzafic | 2000 | Växjö Simsällskap | 29.73 | 1:04.45 | |||||
6 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 29.48 | 1:04.50 | |||||
7 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.98 | 1:07.74 | |||||
8 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.86 | 1:08.22 | |||||
9 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 32.19 | 1:11.93 | |||||
10 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.01 | 1:12.06 | |||||
11 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.80 | 1:13.66 | |||||
12 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.84 | 1:13.99 | |||||
13 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 34.19 | 1:15.82 | |||||
14 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 34.31 | 1:16.04 | |||||
15 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.01 | 1:16.11 | |||||
16 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 36.78 | 1:20.21 | |||||
17 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 38.19 | 1:25.84 | |||||
18 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 41.30 | 1:32.27 | |||||
19 | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | 42.90 | 1:36.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:48 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 29, 50m Fjäril Flickor C, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 40.01 | ||||||
2 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 46.68 | ||||||
3 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 48.54 | ||||||
4 | Elsa Källemark | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 49.72 | ||||||
5 | Agnes Holtskog | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 50.20 | ||||||
6 | Bodil Zettervall | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 52.26 | ||||||
7 | Moa Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | 57.07 | ||||||
8 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 58.59 | ||||||
9 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 1:01.42 | ||||||
- | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Cronqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hilda Darvelid | 2006 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Chenon Samuelsson | 2006 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Carlsson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Selma Argenius | 2006 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:48 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 30, 50m Fjäril Pojkar C, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 42.91 | ||||||
2 | Theo Ståhle | 2006 | Växjö Simsällskap | 43.56 | ||||||
3 | Mattias Jönsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 46.87 | ||||||
4 | Ludvig Hjelmberg | 2006 | Växjö Simsällskap | 48.14 | ||||||
5 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 54.04 | ||||||
6 | Liam Nilsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 54.27 | ||||||
7 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 1:05.67 | ||||||
- | Adrian Rudén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 31, 200m Medley Flickor A, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.57 | 1:12.12 | 1:54.60 | 2:29.25 | |||
2 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 35.65 | 1:20.81 | 2:06.83 | 2:42.99 | |||
3 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.26 | 1:16.16 | 2:06.01 | 2:43.00 | |||
4 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 36.07 | 1:22.57 | 2:12.25 | 2:50.65 | |||
5 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 35.92 | 1:22.74 | 2:14.75 | 2:51.42 | |||
6 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 37.54 | 1:24.50 | 2:15.21 | 2:54.12 | |||
7 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 34.93 | 1:18.76 | 2:13.86 | 2:54.28 | |||
8 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 38.76 | 1:23.61 | 2:14.67 | 2:54.30 | |||
9 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 38.77 | 1:24.09 | 2:14.04 | 2:55.62 | |||
10 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 37.98 | 1:22.88 | 2:17.15 | 2:57.55 | |||
11 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 39.01 | 1:28.88 | 2:18.68 | 2:59.19 | |||
12 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 41.24 | 1:32.26 | 2:27.80 | 3:09.74 | |||
13 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 42.95 | 1:29.51 | 2:26.88 | 3:10.02 | |||
14 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 42.84 | 1:34.75 | 2:26.91 | 3:10.87 | |||
15 | Madicken Odeén | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 42.50 | 1:36.10 | 2:32.48 | 3:14.96 | |||
16 | Kajsa Månsson | 2003 | Växjö Simsällskap | 47.07 | 1:41.40 | 2:37.52 | 3:18.45 | |||
17 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 47.71 | 1:40.97 | 2:37.09 | 3:18.89 | |||
18 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 49.50 | 1:41.72 | 2:39.52 | 3:21.05 | |||
19 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.78 | 1:39.64 | 2:35.79 | 3:21.45 | |||
20 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.89 | 1:37.28 | 2:35.69 | 3:22.48 | |||
21 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 49.37 | 1:45.73 | 2:44.79 | 3:31.94 | |||
- | Julia van der Poel | 2003 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Wardrum | 2003 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Haglund | 2002 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 32, 200m Medley Pojkar A, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 33.41 | 1:12.50 | 1:56.03 | 2:30.57 | |||
2 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.01 | 1:15.85 | 1:58.31 | 2:33.28 | |||
3 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 33.09 | 1:12.98 | 2:01.46 | 2:36.46 | |||
4 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.10 | 1:16.66 | 2:06.96 | 2:39.10 | |||
5 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 36.48 | 1:19.01 | 2:03.18 | 2:40.01 | |||
6 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 34.23 | 1:18.36 | 2:07.14 | 2:42.07 | |||
7 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 32.70 | 1:13.58 | 2:05.06 | 2:42.85 | |||
8 | Alvin Eriksson | 2003 | Växjö Simsällskap | 35.02 | 1:18.42 | 2:06.99 | 2:43.36 | |||
9 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 38.43 | 1:19.67 | 2:07.91 | 2:46.06 | |||
10 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 35.25 | 1:24.19 | 2:11.50 | 2:49.38 | |||
11 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 33.56 | 1:19.85 | 2:13.33 | 2:51.32 | |||
12 | Gustav Olsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 37.77 | 1:23.29 | 2:14.12 | 2:57.22 | |||
13 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 41.24 | 1:28.88 | 2:17.84 | 3:02.54 | |||
14 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 37.74 | 1:25.42 | 2:21.53 | 3:07.22 | |||
15 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.67 | 1:31.69 | 2:24.82 | 3:08.72 | |||
16 | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | 42.48 | 1:34.21 | 2:30.65 | 3:15.06 | |||
17 | Erik Hjelmberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 46.75 | 1:34.63 | 2:36.93 | 3:21.08 | |||
- | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 33, 4X50m Medley Flickor 14oä, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Växjö SS Flickor Lag 1 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:04.05 | ||||||
Natalie Noreblad | 2002 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Clara Örnhem | 2002 | 33.64 | 1:04.93 | |||||||
Saga Bodsjö | 2002 | 30.52 | 1:35.45 | |||||||
Ebba Bergström | 2000 | 28.60 | 2:04.05 | |||||||
2 | Växjö SS Dreamteam | 1990 | Växjö Simsällskap | 2:12.55 | ||||||
Irma Klipic | 1996 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Liv Widqvist | 1999 | 39.11 | 1:12.71 | |||||||
Josefin Palm | 1991 | 29.35 | 1:42.06 | |||||||
Nicolina Ebers | 1993 | 30.49 | 2:12.55 | |||||||
3 | Västervik Damer 1 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:19.82 | ||||||
Alessandra Bäck | 2003 | 41.76 | 41.76 | |||||||
Emma Juneskog | 1998 | 36.94 | 1:18.70 | |||||||
Linnea Waldemarsson | 1996 | 31.01 | 1:49.71 | |||||||
Emelie Liljeblad | 2002 | 30.11 | 2:19.82 | |||||||
4 | Ljungby Flickor 1 14Oä | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:20.13 | ||||||
Heidi Palencsar | 2002 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Louise Ebbesen | 2001 | 40.65 | 1:15.79 | |||||||
Ida Persson | 2002 | 32.36 | 1:48.15 | |||||||
Leah Sagadin | 2002 | 31.98 | 2:20.13 | |||||||
5 | Växjö SS Flickor Lag 2 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:23.22 | ||||||
Sanna Bodsjö | 2003 | 36.72 | 36.72 | |||||||
Tilda Arthursson | 2003 | 40.84 | 1:17.56 | |||||||
Alva Wardrum | 2003 | 34.43 | 1:51.99 | |||||||
Adna Drincic | 2001 | 31.23 | 2:23.22 | |||||||
6 | Karlskrona Damer [2000] | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 2:24.97 | ||||||
Sofie Karlsson | 2000 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Matilda Lundström | 2001 | 43.35 | 1:15.12 | |||||||
Tufva Alexandersson | 2002 | 35.88 | 1:51.00 | |||||||
Astrid Nyblom | 2002 | 33.97 | 2:24.97 | |||||||
7 | Kalmar Sim Damer Lag 2 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:29.40 | ||||||
Elin Jämtin | 2003 | 39.79 | 39.79 | |||||||
Jenny Fröstberg | 2002 | 42.04 | 1:21.83 | |||||||
Hannah Bondeson | 2003 | 34.94 | 1:56.77 | |||||||
Isabell Lindvall | 2003 | 32.63 | 2:29.40 | |||||||
8 | Ljungby Flickor 2 14Oä | 2000 | Ljungby Simsällskap | 2:35.21 | ||||||
Ida Rickhardsson | 2003 | 42.11 | 42.11 | |||||||
Jenny Davidsson | 2003 | 43.86 | 1:25.97 | |||||||
Beatrice Pap | 2003 | 34.74 | 2:00.71 | |||||||
Linnea Bergman | 2003 | 34.50 | 2:35.21 | |||||||
9 | Ronneby SS Damer | 0 | Ronneby Simsällskap | 2:37.11 | ||||||
Myra Ramström-Andersson | 2005 | 41.95 | 41.95 | |||||||
Disa Knutsson | 2002 | 42.48 | 1:24.43 | |||||||
Engla Löfström | 2003 | 38.10 | 2:02.53 | |||||||
Lovisa Nilsson | 2006 | 34.58 | 2:37.11 | |||||||
10 | Karlskrona Damer 2 | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 2:38.77 | ||||||
Sigrid Argenius | 2003 | 41.49 | 41.49 | |||||||
Lova Lundström | 2003 | 46.69 | 1:28.18 | |||||||
Ellinor Henriksson | 2003 | 37.73 | 2:05.91 | |||||||
Vera Blom | 2003 | 32.86 | 2:38.77 | |||||||
11 | Anderstorp Damer | 0 | Anderstorps Simsällskap | 2:54.09 | ||||||
Agnes Torén | 2003 | 36.26 | 36.26 | |||||||
Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | 55.21 | 1:31.47 | |||||||
Annie Seppälä | 2004 | 39.25 | 2:10.72 | |||||||
Hilda Darvelid | 2006 | 43.37 | 2:54.09 | |||||||
- | Kalmar Sim Damer Lag 1 | 2000 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kalmar Sim Damer Lag 3 | 2000 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:31 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 18:37 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 34, 4X50m Medley Pojkar 14oä, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Växjö SS Pojkar Lag 1 | 2004 | Växjö Simsällskap | 1:54.88 | ||||||
Gustav Franzén | 2000 | 28.55 | 28.55 | |||||||
Oskar Axandersson | 2002 | 33.30 | 1:01.85 | |||||||
Mirza Dzafic | 2000 | 27.82 | 1:29.67 | |||||||
Kemal Cikota | 2002 | 25.21 | 1:54.88 | |||||||
2 | Kalmar Sim Herrar Lag 1 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:00.31 | ||||||
Carl Lingström | 2002 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Anton Arvidsson | 2000 | 30.63 | 1:02.89 | |||||||
Gusten Helgesson | 2002 | 30.20 | 1:33.09 | |||||||
Alexander Loo | 2001 | 27.22 | 2:00.31 | |||||||
3 | Västervik Herrar | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:03.61 | ||||||
Jesper Jönsson | 2000 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Gustav Ferlin | 2000 | 37.73 | 1:09.49 | |||||||
Ademir Silic | 1998 | 26.70 | 1:36.19 | |||||||
Elias Fölling Barck | 2001 | 27.42 | 2:03.61 | |||||||
4 | Växjö SS Pojkar Lag 2 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:07.25 | ||||||
Alvin Eriksson | 2003 | 33.76 | 33.76 | |||||||
Mats Gadajev | 2002 | 34.84 | 1:08.60 | |||||||
Anton Strand | 2003 | 31.95 | 1:40.55 | |||||||
Ludvig Hallum | 2003 | 26.70 | 2:07.25 | |||||||
5 | Kalmar Sim Herrar Lag 2 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:09.95 | ||||||
David Marcusson | 2001 | 32.24 | 32.24 | |||||||
Arvid Johansson | 2001 | 36.35 | 1:08.59 | |||||||
Philip Turkowitch | 2003 | 31.49 | 1:40.08 | |||||||
Henrik Pap | 2001 | 29.87 | 2:09.95 | |||||||
6 | Karlskrona Herrar | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 2:12.55 | ||||||
Dennis Micin | 2002 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Oscar Bergelin | 2001 | 39.65 | 1:16.42 | |||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 28.70 | 1:45.12 | |||||||
Jakob Werner | 2000 | 27.43 | 2:12.55 | |||||||
7 | Växjö SS Pojkar Lag 3 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:16.50 | ||||||
Danial Rezaei | 2001 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Gustav Hammarstedt | 2002 | 36.69 | 1:11.11 | |||||||
Bilal Gadajev | 2001 | 33.53 | 1:44.64 | |||||||
Anton Hjelmberg | 2001 | 31.86 | 2:16.50 | |||||||
8 | Anderstorp Herrar | 0 | Anderstorps Simsällskap | 2:20.70 | ||||||
William Kerman | 2001 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Anti Kähr | 2001 | 35.01 | 1:05.19 | |||||||
Tony Kerman | 2005 | 44.13 | 1:49.32 | |||||||
Ville Seppälä | 2004 | 31.38 | 2:20.70 | |||||||
9 | Kalmar Sim Herrar Lag 3 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:25.69 | ||||||
Ludvig Asplund | 2003 | 39.21 | 39.21 | |||||||
Rasmus Svensson | 2003 | 40.61 | 1:19.82 | |||||||
Pontus Sunnerborn | 2000 | 34.36 | 1:54.18 | |||||||
Gustav Olsson | 2002 | 31.51 | 2:25.69 | |||||||
10 | Älmhult Herrar | 1999 | Älmhults Simsällskap | 2:28.92 | ||||||
Daniel Shebalin | 2002 | 42.74 | 42.74 | |||||||
Johan Wiloboken | 1999 | 39.63 | 1:22.37 | |||||||
Erik Wiloboken | 2002 | 37.45 | 1:59.82 | |||||||
Johan Nilsson | 2001 | 29.10 | 2:28.92 | |||||||
11 | Kalmar Sim Herrar Lag 4 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:44.11 | ||||||
Jesper Gunnarsson | 2004 | 41.50 | 41.50 | |||||||
Albin Mägiste | 2003 | 43.51 | 1:25.01 | |||||||
Elliot Asplund | 2003 | 40.11 | 2:05.12 | |||||||
Kevin Gyllenlind | 2005 | 38.99 | 2:44.11 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:37 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 09:24 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 35, 100m Medley Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.00 | 1:10.59 | |||||
2 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 33.08 | 1:12.39 | |||||
3 | Ebba Bergström | 2000 | Växjö Simsällskap | 33.85 | 1:14.08 | |||||
4 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.44 | 1:14.79 | |||||
5 | Irma Klipic | 1996 | Växjö Simsällskap | 34.52 | 1:14.96 | |||||
6 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 35.23 | 1:15.02 | |||||
7 | Adna Drincic | 2001 | Växjö Simsällskap | 35.35 | 1:17.06 | |||||
8 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 35.31 | 1:17.28 | |||||
9 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.25 | 1:17.69 | |||||
10 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 35.89 | 1:17.78 | |||||
11 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 34.56 | 1:18.11 | |||||
12 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 35.40 | 1:18.75 | |||||
13 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 37.13 | 1:19.44 | |||||
14 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 36.51 | 1:19.51 | |||||
15 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.62 | 1:19.85 | |||||
16 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 37.29 | 1:19.93 | |||||
17 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 37.06 | 1:19.99 | |||||
18 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 38.60 | 1:20.39 | |||||
19 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 38.28 | 1:20.62 | |||||
20 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 37.73 | 1:20.83 | |||||
21 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 38.93 | 1:21.04 | |||||
22 | Alva Wardrum | 2003 | Växjö Simsällskap | 38.55 | 1:21.54 | |||||
23 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 39.20 | 1:21.94 | |||||
24 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 39.39 | 1:21.99 | |||||
25 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 38.70 | 1:22.05 | |||||
26 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 39.35 | 1:22.14 | |||||
27 | Tufva Alexandersson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 38.97 | 1:22.31 | |||||
28 | Vilma Haglund | 2002 | Älmhults Simsällskap | 37.86 | 1:23.17 | |||||
29 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 36.55 | 1:23.51 | |||||
30 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 39.87 | 1:23.52 | |||||
31 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 38.57 | 1:23.56 | |||||
32 | Nina Tornberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 39.45 | 1:23.69 | |||||
33 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 38.26 | 1:23.94 | |||||
34 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.79 | 1:24.28 | |||||
35 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.69 | 1:24.29 | |||||
36 | Astrid Nyblom | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 38.21 | 1:24.75 | |||||
37 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 40.45 | 1:25.21 | |||||
38 | Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | Västerviks Simsällskap | 39.59 | 1:25.31 | |||||
39 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 41.10 | 1:25.47 | |||||
40 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 41.01 | 1:25.61 | |||||
41 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 39.88 | 1:25.73 | |||||
42 | Alessandra Bäck | 2003 | Västerviks Simsällskap | 40.32 | 1:25.98 | |||||
43 | Mina Vukosavljevic | 2005 | Växjö Simsällskap | 42.23 | 1:26.90 | |||||
44 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 41.43 | 1:27.08 | |||||
45 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 39.51 | 1:27.20 | |||||
45 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 40.62 | 1:27.20 | |||||
47 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 41.23 | 1:27.39 | |||||
48 | Bella Ringholt | 2004 | Västerviks Simsällskap | 40.69 | 1:27.74 | |||||
49 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 41.11 | 1:28.17 | |||||
50 | Meja Hansson | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 42.17 | 1:28.65 | |||||
51 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 41.90 | 1:28.96 | |||||
52 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 42.64 | 1:29.42 | |||||
53 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 40.60 | 1:29.65 | |||||
54 | Kajsa Månsson | 2003 | Växjö Simsällskap | 42.47 | 1:30.32 | |||||
55 | Filippa Hansson | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 44.33 | 1:31.37 | |||||
56 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 43.49 | 1:31.67 | |||||
57 | Sigrid Argenius | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 42.29 | 1:32.47 | |||||
58 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 45.07 | 1:32.72 | |||||
59 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.71 | 1:32.77 | |||||
60 | Lova Lundström | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 43.60 | 1:35.01 | |||||
61 | Matilda Lundström | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 43.64 | 1:35.04 | |||||
62 | Elsa Bergelin | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 49.07 | 1:40.49 | |||||
63 | Lärke Holm | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 44.45 | 1:41.19 | |||||
64 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 53.13 | 1:48.93 | |||||
65 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 53.85 | 1:52.41 | |||||
66 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 54.23 | 1:56.03 | |||||
- | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 09:24 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 36, 100m Medley Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.05 | 1:01.51 | |||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 30.20 | 1:05.03 | |||||
3 | Gustav Franzén | 2000 | Växjö Simsällskap | 28.78 | 1:05.08 | |||||
4 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 29.63 | 1:06.44 | |||||
5 | Mirza Dzafic | 2000 | Växjö Simsällskap | 29.79 | 1:06.82 | |||||
6 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.09 | 1:07.91 | |||||
7 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 30.83 | 1:08.63 | |||||
8 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.08 | 1:08.65 | |||||
9 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.09 | 1:09.84 | |||||
10 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 32.29 | 1:10.64 | |||||
11 | Ludvig Hallum | 2003 | Växjö Simsällskap | 33.95 | 1:11.56 | |||||
12 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 32.44 | 1:11.65 | |||||
13 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 33.37 | 1:11.81 | |||||
14 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.82 | 1:12.37 | |||||
15 | Danial Rezaei | 2001 | Växjö Simsällskap | 34.13 | 1:13.06 | |||||
16 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 34.02 | 1:13.28 | |||||
17 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.81 | 1:15.18 | |||||
18 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 34.02 | 1:15.32 | |||||
19 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.40 | 1:15.47 | |||||
19 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 33.05 | 1:15.47 | |||||
21 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 34.99 | 1:15.66 | |||||
22 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 34.27 | 1:16.24 | |||||
23 | Alvin Eriksson | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.85 | 1:17.00 | |||||
24 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 35.76 | 1:18.81 | |||||
25 | Sebastian Florez | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 36.56 | 1:19.05 | |||||
26 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 35.82 | 1:19.19 | |||||
27 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.11 | 1:19.54 | |||||
28 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 38.46 | 1:20.32 | |||||
29 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 38.38 | 1:20.96 | |||||
30 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.80 | 1:21.63 | |||||
31 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 36.10 | 1:21.92 | |||||
32 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 38.02 | 1:23.83 | |||||
33 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.00 | 1:24.24 | |||||
34 | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | 38.84 | 1:24.32 | |||||
35 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 40.66 | 1:24.45 | |||||
36 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 40.58 | 1:24.67 | |||||
37 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 40.60 | 1:25.01 | |||||
38 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 39.06 | 1:26.11 | |||||
39 | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | 41.26 | 1:29.05 | |||||
40 | Erik Hjelmberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 40.19 | 1:29.61 | |||||
41 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 41.28 | 1:30.10 | |||||
42 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 43.61 | 1:30.56 | |||||
43 | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 43.35 | 1:33.71 | |||||
44 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 46.61 | 1:33.76 | |||||
45 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 42.03 | 1:37.20 | |||||
46 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 47.80 | 1:43.10 | |||||
- | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 37, 50m Frisim Flickor C, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 32.90 | ||||||
2 | Nina Gustavsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 36.20 | ||||||
3 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 36.54 | ||||||
4 | Ella Sjö | 2006 | Växjö Simsällskap | 37.53 | ||||||
5 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 37.63 | ||||||
6 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 38.29 | ||||||
7 | Elsa Fridén | 2007 | Växjö Simsällskap | 38.52 | ||||||
8 | Selma Argenius | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 39.18 | ||||||
9 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 39.69 | ||||||
10 | Inez Arven | 2006 | Älmhults Simsällskap | 40.06 | ||||||
11 | Agnes Holtskog | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 40.10 | ||||||
12 | Bodil Zettervall | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 40.50 | ||||||
13 | Isabelle Moell | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 40.70 | ||||||
14 | Elsa Källemark | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 42.04 | ||||||
15 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 42.32 | ||||||
16 | Amelia Hultqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | 42.39 | ||||||
17 | Hilda Darvelid | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 42.55 | ||||||
18 | Agnes Abrahamsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 42.68 | ||||||
19 | Matilda Chenon Samuelsson | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 43.41 | ||||||
20 | Moa Carlsson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 44.22 | ||||||
21 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 44.35 | ||||||
22 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 44.91 | ||||||
23 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 45.29 | ||||||
24 | Melina Widén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 45.70 | ||||||
25 | Smilla Nylander Selin | 2007 | Växjö Simsällskap | 45.90 | ||||||
26 | Lova Ehn | 2006 | Växjö Simsällskap | 47.17 | ||||||
27 | Ebba Cronqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | 47.58 | ||||||
28 | Moa Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | 47.70 | ||||||
29 | Irma Hildebrand Vesterberg | 2007 | Växjö Simsällskap | 49.05 | ||||||
30 | Tilde Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 49.96 | ||||||
31 | Johanna Sjöberg | 2007 | Växjö Simsällskap | 50.00 | ||||||
32 | Amanda Widströmer | 2007 | Växjö Simsällskap | 50.08 | ||||||
33 | Elsa Cserpes | 2006 | Växjö Simsällskap | 50.15 | ||||||
34 | Nora Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 51.41 | ||||||
35 | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 53.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 38, 50m Frisim Pojkar C, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 33.83 | ||||||
2 | Mattias Jönsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 34.31 | ||||||
3 | Theo Ståhle | 2006 | Växjö Simsällskap | 34.79 | ||||||
4 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 35.79 | ||||||
5 | Ludvig Hjelmberg | 2006 | Växjö Simsällskap | 37.24 | ||||||
6 | Liam Nilsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 37.46 | ||||||
7 | Alwin Edqvist | 2006 | Växjö Simsällskap | 40.57 | ||||||
8 | Frans Johansson | 2006 | Växjö Simsällskap | 41.24 | ||||||
9 | Noel Nilsson | 2007 | Växjö Simsällskap | 43.65 | ||||||
10 | Adrian Rudén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 44.90 | ||||||
- | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 39, 50m Rygg Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 30.90 | ||||||
2 | Irma Klipic | 1996 | Växjö Simsällskap | 33.54 | ||||||
3 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 34.34 | ||||||
4 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.66 | ||||||
5 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.95 | ||||||
6 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 35.27 | ||||||
7 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 35.60 | ||||||
8 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.96 | ||||||
9 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 36.20 | ||||||
10 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 36.33 | ||||||
11 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.75 | ||||||
12 | Nicolina Ebers | 1993 | Växjö Simsällskap | 36.82 | ||||||
13 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 36.95 | ||||||
14 | Ellinor Henriksson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 37.24 | ||||||
15 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 37.51 | ||||||
16 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 38.12 | ||||||
17 | Vera Blom | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 38.33 | ||||||
18 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 38.98 | ||||||
19 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 39.24 | ||||||
20 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 39.41 | ||||||
21 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 39.93 | ||||||
22 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 40.35 | ||||||
23 | Bella Ringholt | 2004 | Västerviks Simsällskap | 40.75 | ||||||
24 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 41.24 | ||||||
25 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 41.31 | ||||||
26 | Amanda Thom | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 41.32 | ||||||
27 | Sigrid Argenius | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 41.70 | ||||||
28 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.02 | ||||||
29 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 42.29 | ||||||
30 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 42.59 | ||||||
31 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.79 | ||||||
32 | Emilia Lundgren | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 43.55 | ||||||
33 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 43.82 | ||||||
34 | Jasmina Pobric | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 44.01 | ||||||
35 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 44.12 | ||||||
36 | Matilda Lundström | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 44.31 | ||||||
37 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.52 | ||||||
38 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 45.44 | ||||||
39 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 46.90 | ||||||
40 | Bodil Zettervall | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 47.46 | ||||||
41 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 47.82 | ||||||
42 | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | 48.10 | ||||||
43 | Moa Carlsson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 49.73 | ||||||
44 | Isabelle Moell | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 49.95 | ||||||
45 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 51.07 | ||||||
46 | Emelie Somesfalean | 2004 | Växjö Simsällskap | 52.49 | ||||||
47 | Matilda Sander | 2004 | Växjö Simsällskap | 52.78 | ||||||
48 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 54.74 | ||||||
49 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 56.10 | ||||||
50 | Marie Svensson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 57.44 | ||||||
- | Adna Drincic | 2001 | Växjö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Meja Hansson | 2003 | Emmaboda Simsällskap | DNF | ||||||
- | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 40, 50m Rygg Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Franzén | 2000 | Växjö Simsällskap | 29.35 | ||||||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.48 | ||||||
3 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 31.72 | ||||||
4 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.88 | ||||||
5 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 31.98 | ||||||
6 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 32.05 | ||||||
7 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.09 | ||||||
8 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 32.99 | ||||||
9 | Danial Rezaei | 2001 | Växjö Simsällskap | 34.15 | ||||||
10 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 34.28 | ||||||
11 | Alvin Eriksson | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.47 | ||||||
12 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 34.65 | ||||||
13 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 34.79 | ||||||
14 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.80 | ||||||
15 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.38 | ||||||
16 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 35.62 | ||||||
17 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 35.78 | ||||||
18 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 35.89 | ||||||
19 | Ludvig Hallum | 2003 | Växjö Simsällskap | 35.93 | ||||||
20 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 37.33 | ||||||
21 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 38.95 | ||||||
22 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 39.99 | ||||||
23 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 40.64 | ||||||
24 | Linus Kling | 2004 | Växjö Simsällskap | 41.22 | ||||||
25 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 41.35 | ||||||
26 | Erik Hjelmberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 41.36 | ||||||
27 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 41.85 | ||||||
28 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 42.00 | ||||||
29 | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | 42.79 | ||||||
30 | Melwin Axelsson | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 43.17 | ||||||
31 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 44.15 | ||||||
32 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 45.19 | ||||||
33 | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 45.75 | ||||||
34 | Zebastian Nohave | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 48.64 | ||||||
35 | Gabriel Serneström | 2005 | Växjö Simsällskap | 56.61 | ||||||
- | Aroz Soran | 2003 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 41, 100m Frisim Flickor B, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 30.02 | 1:03.21 | |||||
2 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 31.41 | 1:05.05 | |||||
3 | Tove Gustafsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 32.28 | 1:06.70 | |||||
4 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 32.25 | 1:07.37 | |||||
5 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 33.87 | 1:09.50 | |||||
6 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 33.28 | 1:09.82 | |||||
7 | Clara Johansson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 33.94 | 1:11.16 | |||||
8 | Towe Andersson | 2005 | Växjö Simsällskap | 34.35 | 1:11.28 | |||||
9 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 35.06 | 1:12.71 | |||||
10 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 35.07 | 1:13.09 | |||||
11 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 34.58 | 1:13.67 | |||||
12 | Nina Tornberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 35.87 | 1:14.04 | |||||
12 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 35.58 | 1:14.04 | |||||
14 | Maria Miñana Juan | 2004 | Västerviks Simsällskap | 35.12 | 1:14.24 | |||||
15 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 36.53 | 1:14.64 | |||||
16 | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | 35.64 | 1:14.76 | |||||
17 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 36.56 | 1:16.36 | |||||
18 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 36.53 | 1:16.51 | |||||
19 | Amanda Thom | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 37.28 | 1:16.52 | |||||
20 | Filippa Hansson | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 36.25 | 1:17.25 | |||||
21 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 36.46 | 1:17.95 | |||||
22 | Mina Vukosavljevic | 2005 | Växjö Simsällskap | 37.35 | 1:18.35 | |||||
23 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 37.40 | 1:18.69 | |||||
24 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 38.39 | 1:20.12 | |||||
25 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 38.79 | 1:20.44 | |||||
26 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 37.79 | 1:20.53 | |||||
27 | Lily Provencher | 2005 | Växjö Simsällskap | 39.41 | 1:21.47 | |||||
28 | Elsa Haglund | 2004 | Älmhults Simsällskap | 37.94 | 1:22.40 | |||||
28 | Emilia Lundgren | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 40.08 | 1:22.40 | |||||
30 | Noe Oguni | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 39.34 | 1:22.49 | |||||
31 | Selma Damkilde | 2004 | Växjö Simsällskap | 39.95 | 1:22.74 | |||||
32 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 39.17 | 1:23.06 | |||||
33 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 41.06 | 1:23.73 | |||||
34 | Jasmina Pobric | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 39.91 | 1:23.89 | |||||
35 | Agnes Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | 40.07 | 1:23.94 | |||||
36 | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.78 | 1:24.09 | |||||
37 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 41.27 | 1:24.11 | |||||
38 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 40.73 | 1:24.63 | |||||
39 | Frida Engvall | 2004 | Växjö Simsällskap | 40.52 | 1:25.22 | |||||
40 | Elsa Merbom | 2005 | Växjö Simsällskap | 41.10 | 1:25.83 | |||||
41 | Alice Hässlebro | 2004 | Växjö Simsällskap | 40.97 | 1:27.25 | |||||
42 | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | 42.12 | 1:27.44 | |||||
43 | Ella Harrysson | 2005 | Växjö Simsällskap | 41.26 | 1:28.20 | |||||
44 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 40.67 | 1:28.54 | |||||
45 | Hedda Strandberg | 2004 | Kalmar Simsällskap | 40.59 | 1:29.61 | |||||
46 | Elsa Bergelin | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 43.42 | 1:29.94 | |||||
47 | Liv Persson | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 41.30 | 1:30.25 | |||||
48 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 43.27 | 1:30.39 | |||||
49 | Matilda Sander | 2004 | Växjö Simsällskap | 44.12 | 1:32.93 | |||||
50 | Tess Nordström | 2005 | Kalmar Simsällskap | 43.31 | 1:33.50 | |||||
51 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.51 | 1:36.48 | |||||
52 | Lärke Holm | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 44.60 | 1:37.93 | |||||
53 | Emelie Somesfalean | 2004 | Växjö Simsällskap | 45.49 | 1:41.46 | |||||
54 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 46.62 | 1:42.08 | |||||
55 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 48.16 | 1:42.17 | |||||
56 | Iris Nyström | 2004 | Växjö Simsällskap | 48.58 | 1:44.09 | |||||
57 | Agnes Eriksson | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.82 | 1:44.38 | |||||
58 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 49.32 | 1:44.65 | |||||
59 | Marie Svensson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 52.20 | 1:48.67 | |||||
60 | Emelia Widströmer | 2005 | Växjö Simsällskap | 51.77 | 1:51.02 | |||||
- | Victoria Wernersson | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:32 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 42, 100m Frisim Pojkar B, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 30.52 | 1:04.80 | |||||
2 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 32.88 | 1:08.12 | |||||
3 | Sebastian Florez | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 31.76 | 1:08.45 | |||||
4 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 32.57 | 1:08.60 | |||||
5 | Mircea Gabriel Hristodor | 2004 | Växjö Simsällskap | 33.99 | 1:10.26 | |||||
6 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 33.56 | 1:10.56 | |||||
7 | Melwin Axelsson | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 36.48 | 1:15.08 | |||||
8 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 36.60 | 1:17.66 | |||||
9 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 36.35 | 1:17.86 | |||||
10 | Hugo Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.53 | 1:19.94 | |||||
11 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 37.68 | 1:20.11 | |||||
12 | Fabian Kelemit | 2004 | Växjö Simsällskap | 37.98 | 1:20.23 | |||||
13 | Viktor Mattsson | 2005 | Växjö Simsällskap | 38.47 | 1:22.72 | |||||
14 | Linus Kling | 2004 | Växjö Simsällskap | 40.32 | 1:25.13 | |||||
15 | Kevin Gyllenlind | 2005 | Kalmar Simsällskap | 39.71 | 1:26.56 | |||||
16 | Simon Theander | 2005 | Kalmar Simsällskap | 41.90 | 1:28.54 | |||||
17 | Zebastian Nohave | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 42.73 | 1:34.26 | |||||
18 | Axel Kans | 2005 | Växjö Simsällskap | 43.48 | 1:35.30 | |||||
19 | Gabriel Serneström | 2005 | Växjö Simsällskap | 49.05 | 1:48.29 | |||||
- | Lukas Fogelström | 2005 | Växjö Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 43, 100m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 29.34 | 1:01.98 | |||||
2 | Ebba Bergström | 2000 | Växjö Simsällskap | 30.65 | 1:04.16 | |||||
3 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 30.83 | 1:06.11 | |||||
4 | Adna Drincic | 2001 | Växjö Simsällskap | 32.03 | 1:07.75 | |||||
5 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.38 | 1:07.81 | |||||
6 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.88 | 1:08.16 | |||||
7 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 33.16 | 1:09.25 | |||||
8 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.24 | 1:09.54 | |||||
9 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 33.90 | 1:11.01 | |||||
10 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 34.08 | 1:11.25 | |||||
11 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 33.73 | 1:11.69 | |||||
12 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 34.80 | 1:12.22 | |||||
13 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.70 | 1:16.45 | |||||
14 | Bella Ringholt | 2004 | Västerviks Simsällskap | 36.76 | 1:17.88 | |||||
15 | Julia van der Poel | 2003 | Älmhults Simsällskap | 37.43 | 1:21.26 | |||||
16 | Nina Gustavsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 39.93 | 1:22.06 | |||||
17 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 38.86 | 1:23.86 | |||||
18 | Jennifer Bogren | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 40.35 | 1:25.14 | |||||
19 | Selma Argenius | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 40.55 | 1:26.76 | |||||
20 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 41.00 | 1:27.11 | |||||
21 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 40.53 | 1:27.50 | |||||
22 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 44.53 | 1:33.83 | |||||
23 | Isabelle Moell | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 45.43 | 1:37.54 | |||||
24 | Fatima Gadajeva | 2005 | Växjö Simsällskap | 45.64 | 1:45.48 | |||||
25 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 51.93 | 1:47.84 | |||||
- | Vera Blom | 2003 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 44, 100m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 26.17 | 54.68 | |||||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 27.47 | 55.64 | |||||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 27.60 | 57.31 | |||||
4 | Gustav Franzén | 2000 | Växjö Simsällskap | 27.59 | 57.52 | |||||
5 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 27.48 | 58.20 | |||||
6 | Mirza Dzafic | 2000 | Växjö Simsällskap | 27.29 | 58.64 | |||||
7 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 28.06 | 59.89 | |||||
8 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 28.71 | 1:00.58 | |||||
9 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 29.05 | 1:00.86 | |||||
10 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 30.25 | 1:02.12 | |||||
11 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 29.47 | 1:03.27 | |||||
12 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 30.78 | 1:03.70 | |||||
13 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 29.90 | 1:03.73 | |||||
14 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 30.41 | 1:04.08 | |||||
15 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 30.53 | 1:04.89 | |||||
16 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.05 | 1:05.23 | |||||
17 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 30.06 | 1:05.36 | |||||
18 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.86 | 1:07.46 | |||||
19 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 32.24 | 1:07.57 | |||||
20 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 33.53 | 1:09.10 | |||||
21 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 33.51 | 1:09.62 | |||||
22 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 33.74 | 1:10.43 | |||||
23 | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | 33.69 | 1:11.00 | |||||
24 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 34.81 | 1:13.81 | |||||
25 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 36.95 | 1:17.79 | |||||
26 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 37.20 | 1:18.61 | |||||
27 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 38.73 | 1:19.39 | |||||
28 | Theo Ståhle | 2006 | Växjö Simsällskap | 37.15 | 1:19.50 | |||||
29 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 37.77 | 1:20.71 | |||||
30 | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 39.59 | 1:21.83 | |||||
31 | Adrian Rudén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 49.47 | 1:45.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 45, 200m Medley Flickor B, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 32.63 | 1:11.89 | 1:55.34 | 2:30.37 | |||
2 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 33.10 | 1:15.73 | 2:02.49 | 2:39.50 | |||
3 | Tove Gustafsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 35.97 | 1:18.73 | 2:08.72 | 2:46.90 | |||
4 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 36.61 | 1:20.57 | 2:11.63 | 2:50.36 | |||
5 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.34 | 1:24.66 | 2:17.44 | 2:58.57 | |||
6 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 42.56 | 1:28.51 | 2:21.17 | 3:02.47 | |||
7 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 40.54 | 1:30.68 | 2:21.96 | 3:02.70 | |||
8 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 38.73 | 1:25.51 | 2:19.25 | 3:02.98 | |||
9 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 41.99 | 1:31.36 | 2:24.94 | 3:05.93 | |||
10 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 42.33 | 1:32.12 | 2:26.37 | 3:07.20 | |||
11 | Towe Andersson | 2005 | Växjö Simsällskap | 41.50 | 1:33.40 | 2:31.89 | 3:10.02 | |||
12 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 44.89 | 1:34.76 | 2:30.89 | 3:14.39 | |||
13 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.23 | 1:33.97 | 2:31.44 | 3:15.14 | |||
14 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 43.17 | 1:36.16 | 2:29.11 | 3:15.81 | |||
15 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 46.58 | 1:34.79 | 2:33.43 | 3:18.12 | |||
16 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 45.27 | 1:37.39 | 2:35.03 | 3:19.48 | |||
17 | Filippa Hansson | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 43.77 | 1:43.40 | 2:36.59 | 3:22.07 | |||
18 | Lily Provencher | 2005 | Växjö Simsällskap | 46.13 | 1:39.34 | 2:37.87 | 3:24.83 | |||
19 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 49.12 | 1:37.43 | 2:38.91 | 3:25.68 | |||
20 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 48.02 | 1:42.55 | 2:40.83 | 3:26.69 | |||
21 | Agnes Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | 50.96 | 1:45.17 | 2:42.59 | 3:27.00 | |||
22 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.12 | 1:44.62 | 2:42.88 | 3:28.20 | |||
23 | Frida Engvall | 2004 | Växjö Simsällskap | 49.61 | 1:45.13 | 2:45.40 | 3:31.86 | |||
24 | Tess Nordström | 2005 | Kalmar Simsällskap | 47.59 | 1:43.70 | 2:42.28 | 3:34.00 | |||
25 | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 45.84 | 1:49.08 | 2:45.82 | 3:35.02 | |||
26 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 51.07 | 1:46.60 | 2:51.29 | 3:36.85 | |||
27 | Selma Damkilde | 2004 | Växjö Simsällskap | 52.11 | 1:50.83 | 2:51.07 | 3:37.85 | |||
28 | Ella Harrysson | 2005 | Växjö Simsällskap | 54.19 | 1:50.38 | 2:52.92 | 3:41.96 | |||
- | Mina Vukosavljevic | 2005 | Växjö Simsällskap | DNF | ||||||
- | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alice Hässlebro | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victoria Wernersson | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 46, 200m Medley Pojkar B, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 34.44 | 1:14.72 | 2:05.12 | 2:43.56 | |||
2 | Sebastian Florez | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 37.29 | 1:20.93 | 2:11.46 | 2:52.37 | |||
3 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 39.51 | 1:27.80 | 2:15.22 | 2:52.89 | |||
4 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 36.79 | 1:23.16 | 2:15.43 | 2:56.44 | |||
5 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 43.13 | 1:30.47 | 2:27.88 | 3:13.07 | |||
6 | Hugo Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | 51.27 | 1:42.54 | 2:39.26 | 3:22.11 | |||
7 | Simon Theander | 2005 | Kalmar Simsällskap | 55.99 | 1:48.07 | 2:46.85 | 3:33.07 | |||
8 | Linus Kling | 2004 | Växjö Simsällskap | 51.57 | 1:43.29 | 2:46.51 | 3:34.87 | |||
9 | Kevin Gyllenlind | 2005 | Kalmar Simsällskap | 50.01 | 1:44.25 | 2:49.79 | 3:39.83 | |||
10 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 53.29 | 1:53.99 | 2:57.98 | 3:47.12 | |||
- | Axel Kans | 2005 | Växjö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Fabian Kelemit | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mircea Gabriel Hristodor | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 47, 100m Bröst Flickor A, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 40.80 | 1:25.70 | |||||
2 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 40.50 | 1:26.68 | |||||
3 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 40.73 | 1:27.20 | |||||
4 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 41.47 | 1:27.64 | |||||
5 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 41.99 | 1:29.57 | |||||
6 | Alva Wardrum | 2003 | Växjö Simsällskap | 42.88 | 1:30.75 | |||||
7 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 42.55 | 1:30.82 | |||||
8 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 44.17 | 1:33.06 | |||||
9 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 44.57 | 1:33.07 | |||||
10 | Tufva Alexandersson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 43.69 | 1:33.21 | |||||
11 | Vilma Haglund | 2002 | Älmhults Simsällskap | 44.06 | 1:34.70 | |||||
12 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.66 | 1:34.88 | |||||
13 | Disa Knutsson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 44.08 | 1:35.04 | |||||
14 | Julia van der Poel | 2003 | Älmhults Simsällskap | 44.10 | 1:35.55 | |||||
15 | Betiel Embaie | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 46.28 | 1:36.33 | |||||
16 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 46.80 | 1:37.67 | |||||
17 | Meja Hansson | 2003 | Emmaboda Simsällskap | 47.56 | 1:37.80 | |||||
18 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 45.67 | 1:38.61 | |||||
19 | Kajsa Månsson | 2003 | Växjö Simsällskap | 47.47 | 1:39.04 | |||||
20 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.69 | 1:40.49 | |||||
21 | Lova Lundström | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 47.35 | 1:40.91 | |||||
22 | Freja Hallberg | 2003 | Karlshamns Simklubb | 47.54 | 1:40.99 | |||||
23 | Vera Blom | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 46.97 | 1:41.11 | |||||
24 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 49.49 | 1:41.98 | |||||
25 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 49.51 | 1:42.18 | |||||
26 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 48.81 | 1:45.98 | |||||
27 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 50.04 | 1:47.84 | |||||
28 | Sigrid Argenius | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 50.16 | 1:48.59 | |||||
29 | Emma Sesö Lindh | 2002 | Växjö Simsällskap | 59.41 | 2:05.71 | |||||
- | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 48, 100m Bröst Pojkar A, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 34.55 | 1:15.02 | |||||
2 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 36.58 | 1:18.03 | |||||
3 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 36.04 | 1:20.13 | |||||
4 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 40.13 | 1:26.54 | |||||
5 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 42.00 | 1:26.71 | |||||
6 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 41.03 | 1:28.35 | |||||
7 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 42.51 | 1:28.59 | |||||
8 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 43.99 | 1:33.49 | |||||
9 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.54 | 1:35.47 | |||||
10 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 45.25 | 1:36.53 | |||||
11 | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | 46.05 | 1:41.49 | |||||
12 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 48.94 | 1:44.72 | |||||
13 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 49.15 | 1:44.88 | |||||
14 | Erik Hjelmberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 53.94 | 1:54.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:01 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 49, 200m Fjäril Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.14 | 1:12.33 | 1:53.79 | 2:38.08 | |||
2 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 34.49 | 1:17.76 | 2:01.65 | 2:44.35 | |||
3 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 36.91 | 1:19.64 | 2:04.86 | 2:50.12 | |||
4 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 38.45 | 1:25.73 | 2:16.92 | 3:07.10 | |||
5 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 40.31 | 1:34.17 | 2:31.79 | 3:27.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 50, 200m Fjäril Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Målerås Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 29.12 | 1:03.20 | 1:39.08 | 2:15.52 | |||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.62 | 1:04.52 | 1:41.15 | 2:17.64 | |||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 29.88 | 1:04.37 | 1:42.10 | 2:20.66 | |||
4 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.87 | 1:17.27 | 2:00.39 | 2:42.95 | |||
5 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.66 | 1:16.94 | 2:02.60 | 2:52.04 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:29 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 51, 4X50m Frisim Flickor 13oy, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Växjö SS Flickor Lag 1 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:09.05 | ||||||
Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | 29.77 | 29.77 | |||||||
Towe Andersson | 2005 | 33.61 | 1:03.38 | |||||||
Nina Tornberg | 2005 | 32.93 | 1:36.31 | |||||||
Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | 32.74 | 2:09.05 | |||||||
2 | Västervik Tjejer Lag 1 | 2004 | Västerviks Simsällskap | 2:12.63 | ||||||
Clara Kuggvik | 2005 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Maria Miñana Juan | 2004 | 32.87 | 1:03.95 | |||||||
Alva Claesén | 2004 | 35.06 | 1:39.01 | |||||||
Emma Kindberg | 2004 | 33.62 | 2:12.63 | |||||||
3 | Växjö SS Flickor Lag 2 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:16.34 | ||||||
Molly Bäckström | 2004 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Mina Vukosavljevic | 2005 | 35.08 | 1:09.48 | |||||||
Elin Cronqvist | 2005 | 33.95 | 1:43.43 | |||||||
Vanja Magnusson | 2004 | 32.91 | 2:16.34 | |||||||
4 | Kalmar Sim Damer Lag 1 | 2005 | Kalmar Simsällskap | 2:19.57 | ||||||
Viktoria Loo | 2004 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Tea Winblad | 2004 | 29.51 | 1:05.68 | |||||||
Olivia Andersson Jansen | 2005 | 38.13 | 1:43.81 | |||||||
Maja Strümpel | 2005 | 35.76 | 2:19.57 | |||||||
5 | Hultsfred Damer Lag 1 | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 2:25.50 | ||||||
Ellen Havskog | 2005 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Emilia Lundgren | 2004 | 36.37 | 1:08.38 | |||||||
Tyra Andersson | 2006 | 38.54 | 1:46.92 | |||||||
Mathilda Petersson | 2004 | 38.58 | 2:25.50 | |||||||
6 | Karlskrona Damer [2004] | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 2:25.51 | ||||||
Thea Greco | 2004 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Filippa Hansson | 2004 | 34.02 | 1:06.24 | |||||||
Lärke Holm | 2004 | 41.83 | 1:48.07 | |||||||
Elsa Bergelin | 2004 | 37.44 | 2:25.51 | |||||||
7 | Växjö SS Flickor Lag 3 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:27.39 | ||||||
Siri Wibert | 2004 | 35.54 | 35.54 | |||||||
Alice Hässlebro | 2004 | 38.80 | 1:14.34 | |||||||
Agnes Sjö | 2004 | 37.11 | 1:51.45 | |||||||
Maja Widqvist | 2004 | 35.94 | 2:27.39 | |||||||
8 | Växjö SS Flickor Lag 4 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:28.78 | ||||||
Lily Provencher | 2005 | 36.71 | 36.71 | |||||||
Elsa Merbom | 2005 | 37.59 | 1:14.30 | |||||||
Ella Sjö | 2006 | 37.47 | 1:51.77 | |||||||
Nina Gustavsson | 2006 | 37.01 | 2:28.78 | |||||||
9 | Västervik Tjejer Lag 2 | 2004 | Västerviks Simsällskap | 2:29.51 | ||||||
Tilda Sundell | 2005 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Frida Liliequist | 2004 | 39.12 | 1:14.63 | |||||||
Maja Lundmark | 2004 | 38.31 | 1:52.94 | |||||||
Linnea Karlsson | 2004 | 36.57 | 2:29.51 | |||||||
10 | Växjö SS Flickor Lag 5 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:41.57 | ||||||
Selma Damkilde | 2004 | 37.74 | 37.74 | |||||||
Frida Engvall | 2004 | 39.29 | 1:17.03 | |||||||
Elsa Fridén | 2007 | 41.09 | 1:58.12 | |||||||
Matilda Sander | 2004 | 43.45 | 2:41.57 | |||||||
11 | Ljungby Lag 1 Damer | 2004 | Ljungby Simsällskap | 2:42.56 | ||||||
Evelin Szilvester | 2006 | 40.32 | 40.32 | |||||||
Hanna Karlsson | 2005 | 43.56 | 1:23.88 | |||||||
Meihri Ziraki | 2005 | 40.86 | 2:04.74 | |||||||
Maria Davidsson | 2005 | 37.82 | 2:42.56 | |||||||
12 | Anderstorp Damer [2004] | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 2:47.46 | ||||||
Annie Seppälä | 2004 | 36.26 | 36.26 | |||||||
Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | 46.65 | 1:22.91 | |||||||
Hilda Darvelid | 2006 | 43.59 | 2:06.50 | |||||||
Ebba Kemper | 2004 | 40.96 | 2:47.46 | |||||||
13 | Växjö SS Flickor Lag 6 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:54.98 | ||||||
Victoria Wernersson | 2004 | 46.22 | 46.22 | |||||||
Ella Harrysson | 2005 | 41.65 | 1:27.87 | |||||||
Amelia Hultqvist | 2007 | 42.70 | 2:10.57 | |||||||
Fatima Gadajeva | 2005 | 44.41 | 2:54.98 | |||||||
14 | Hultsfred Damer Lag 2 | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 3:03.70 | ||||||
Stina Klavins | 2007 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Moa Carlsson | 2006 | 45.41 | 1:27.10 | |||||||
Melina Widén | 2006 | 44.57 | 2:11.67 | |||||||
Alva Johansson | 2008 | 52.03 | 3:03.70 | |||||||
15 | Växjö SS Flickor Lag 8 | 2004 | Växjö Simsällskap | 3:09.34 | ||||||
Agnes Abrahamsson | 2006 | 43.21 | 43.21 | |||||||
Emelia Widströmer | 2005 | 48.97 | 1:32.18 | |||||||
Smilla Nylander Selin | 2007 | 48.39 | 2:20.57 | |||||||
Lova Ehn | 2006 | 48.77 | 3:09.34 | |||||||
16 | Växjö SS Flickor Lag 7 | 2004 | Växjö Simsällskap | 3:09.91 | ||||||
Moa Lind | 2006 | 48.75 | 48.75 | |||||||
Agnes Eriksson | 2004 | 48.18 | 1:36.93 | |||||||
Emelie Somesfalean | 2004 | 42.07 | 2:19.00 | |||||||
Tilde Athley | 2006 | 50.91 | 3:09.91 | |||||||
17 | Växjö SS Flickor Lag 9 | 2004 | Växjö Simsällskap | 3:22.79 | ||||||
Elsa Cserpes | 2006 | 50.64 | 50.64 | |||||||
Amanda Widströmer | 2007 | 48.45 | 1:39.09 | |||||||
Ebba Cronqvist | 2007 | 53.17 | 2:32.26 | |||||||
Nora Athley | 2006 | 50.53 | 3:22.79 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:29 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 52, 4X50m Frisim Pojkar 13oy, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ljungby Lag 1 Herrar | 2004 | Ljungby Simsällskap | 2:14.32 | ||||||
William Bogren-Karlsson | 2005 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Levente Nagy | 2005 | 33.15 | 1:05.93 | |||||||
Vincent Staberg | 2006 | 34.71 | 1:40.64 | |||||||
Aidan Sagadin | 2006 | 33.68 | 2:14.32 | |||||||
2 | Växjö SS Pojkar Lag 1 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:18.74 | ||||||
Mattias Jönsson | 2006 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Mircea Gabriel Hristodor | 2004 | 32.84 | 1:07.36 | |||||||
Theo Ståhle | 2006 | 36.19 | 1:43.55 | |||||||
Ludvig Hjelmberg | 2006 | 35.19 | 2:18.74 | |||||||
3 | Växjö SS Pojkar Lag 2 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:29.13 | ||||||
Hugo Hermansson | 2004 | 37.49 | 37.49 | |||||||
Viktor Mattsson | 2005 | 36.39 | 1:13.88 | |||||||
Linus Kling | 2004 | 38.40 | 1:52.28 | |||||||
Fabian Kelemit | 2004 | 36.85 | 2:29.13 | |||||||
- | Växjö SS Pojkar Lag 3 | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 53, 200m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.43 | 1:03.42 | 1:37.90 | 2:12.36 | |||
2 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.02 | 1:03.95 | 1:39.03 | 2:13.30 | |||
3 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 31.44 | 1:05.62 | 1:40.10 | 2:14.32 | |||
4 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 31.93 | 1:07.90 | 1:44.69 | 2:20.73 | |||
5 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 32.88 | 1:08.90 | 1:46.11 | 2:22.58 | |||
6 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 33.05 | 1:09.32 | 1:47.35 | 2:26.22 | |||
7 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 34.04 | 1:11.84 | 1:50.29 | 2:27.01 | |||
8 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 33.34 | 1:10.64 | 1:51.20 | 2:28.22 | |||
9 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 34.14 | 1:11.97 | 1:51.27 | 2:29.69 | |||
10 | Alva Wardrum | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.93 | 1:14.08 | 1:54.55 | 2:30.13 | |||
11 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 34.41 | 1:13.64 | 1:52.91 | 2:30.39 | |||
12 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.82 | 1:13.82 | 1:54.36 | 2:32.03 | |||
13 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 34.38 | 1:12.87 | 1:52.93 | 2:32.63 | |||
14 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 35.22 | 1:15.61 | 1:55.54 | 2:33.93 | |||
15 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 33.63 | 1:13.54 | 1:54.88 | 2:34.68 | |||
16 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 35.77 | 1:16.02 | 1:56.45 | 2:36.30 | |||
17 | Clara Kuggvik | 2005 | Västerviks Simsällskap | 35.23 | 1:16.45 | 2:00.09 | 2:38.34 | |||
18 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 38.26 | 1:19.97 | 2:01.74 | 2:38.93 | |||
19 | Astrid Nyblom | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 35.50 | 1:15.71 | 1:58.22 | 2:39.07 | |||
20 | Nina Tornberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 36.66 | 1:17.54 | 2:00.39 | 2:39.84 | |||
21 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 37.44 | 1:19.19 | 2:00.86 | 2:39.99 | |||
22 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 36.95 | 1:18.60 | 1:59.66 | 2:41.91 | |||
23 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 38.38 | 1:20.94 | 2:02.64 | 2:42.30 | |||
24 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 37.39 | 1:19.80 | 2:02.23 | 2:42.79 | |||
25 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 36.52 | 1:17.05 | 2:01.25 | 2:46.12 | |||
26 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 37.00 | 1:19.17 | 2:03.71 | 2:46.85 | |||
27 | Kajsa Månsson | 2003 | Växjö Simsällskap | 39.58 | 1:22.41 | 2:06.40 | 2:47.47 | |||
28 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 39.15 | 1:23.15 | 2:07.03 | 2:48.17 | |||
29 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.56 | 1:22.45 | 2:07.94 | 2:52.03 | |||
30 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 40.37 | 1:25.97 | 2:13.31 | 2:57.04 | |||
31 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 39.81 | 1:26.87 | 2:14.73 | 2:58.34 | |||
32 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 39.53 | 1:27.72 | 2:18.07 | 3:04.08 | |||
33 | Alice Hässlebro | 2004 | Växjö Simsällskap | 41.49 | 1:29.34 | 2:19.01 | 3:04.29 | |||
34 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.00 | 1:30.04 | 2:18.93 | 3:04.35 | |||
35 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 39.92 | 1:26.57 | 2:17.37 | 3:04.55 | |||
36 | Selma Damkilde | 2004 | Växjö Simsällskap | 41.93 | 1:29.42 | 2:18.60 | 3:05.28 | |||
37 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 41.33 | 1:29.78 | 2:18.93 | 3:06.78 | |||
38 | Lily Provencher | 2005 | Växjö Simsällskap | 44.82 | 1:34.58 | 2:24.31 | 3:10.83 | |||
39 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 43.84 | 1:33.72 | 2:25.05 | 3:12.55 | |||
40 | Agnes Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | 44.49 | 1:35.69 | 2:27.16 | 3:12.71 | |||
41 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.73 | 1:35.65 | 2:25.13 | 3:13.07 | |||
42 | Elsa Bergelin | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 45.36 | 1:36.15 | 2:27.04 | 3:14.95 | |||
43 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 43.93 | 1:35.58 | 2:30.53 | 3:21.46 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 15:53 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 54, 200m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 28.03 | 59.04 | 1:29.36 | 1:59.77 | |||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 28.50 | 59.12 | 1:30.06 | 2:00.76 | |||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 28.68 | 1:01.35 | 1:35.67 | 2:10.47 | |||
4 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 28.94 | 1:03.00 | 1:38.21 | 2:11.87 | |||
5 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 29.74 | 1:04.24 | 1:40.41 | 2:14.03 | |||
6 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 30.64 | 1:06.21 | 1:41.87 | 2:15.98 | |||
6 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 30.42 | 1:04.44 | 1:40.18 | 2:15.98 | |||
8 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 31.16 | 1:06.51 | 1:41.88 | 2:17.02 | |||
9 | Alvin Eriksson | 2003 | Växjö Simsällskap | 30.29 | 1:05.13 | 1:41.50 | 2:17.05 | |||
10 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.04 | 1:06.90 | 1:43.88 | 2:17.26 | |||
11 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.74 | 1:07.60 | 1:43.45 | 2:18.78 | |||
12 | Danial Rezaei | 2001 | Växjö Simsällskap | 32.23 | 1:08.26 | 1:46.13 | 2:23.13 | |||
13 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 31.21 | 1:08.05 | 1:47.33 | 2:24.70 | |||
14 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 32.75 | 1:09.63 | 1:47.77 | 2:25.52 | |||
15 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 30.08 | 1:07.82 | 1:46.80 | 2:25.82 | |||
16 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.76 | 1:09.67 | 1:48.63 | 2:26.75 | |||
17 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 34.05 | 1:11.06 | 1:50.07 | 2:27.79 | |||
18 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.10 | 1:11.59 | 1:51.22 | 2:28.91 | |||
19 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 33.77 | 1:12.45 | 1:52.05 | 2:28.95 | |||
20 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 34.48 | 1:11.99 | 1:53.13 | 2:31.39 | |||
21 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 34.67 | 1:13.62 | 1:53.96 | 2:31.81 | |||
22 | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | 34.98 | 1:14.57 | 1:54.08 | 2:31.88 | |||
23 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 33.56 | 1:13.53 | 1:55.07 | 2:34.64 | |||
24 | Mircea Gabriel Hristodor | 2004 | Växjö Simsällskap | 36.39 | 1:19.23 | 2:01.79 | 2:40.15 | |||
25 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 34.19 | 1:15.08 | 1:59.33 | 2:44.32 | |||
26 | Melwin Axelsson | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 37.67 | 1:19.85 | 2:04.27 | 2:44.84 | |||
27 | Mattias Jönsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 38.71 | 1:22.19 | 2:05.54 | 2:45.89 | |||
28 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 37.46 | 1:21.61 | 2:06.99 | 2:51.93 | |||
29 | Erik Hjelmberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 38.94 | 1:23.68 | 2:09.95 | 2:52.58 | |||
30 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 38.42 | 1:24.42 | 2:11.81 | 2:56.63 | |||
31 | Fabian Kelemit | 2004 | Växjö Simsällskap | 39.83 | 1:25.29 | 2:11.74 | 2:56.85 | |||
32 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 39.60 | 1:26.23 | 2:14.13 | 2:59.96 | |||
33 | Theo Ståhle | 2006 | Växjö Simsällskap | 39.75 | 1:27.04 | 2:15.12 | 3:00.68 | |||
34 | Viktor Mattsson | 2005 | Växjö Simsällskap | 40.35 | 1:27.49 | 2:16.67 | 3:02.66 | |||
35 | Ludvig Hjelmberg | 2006 | Växjö Simsällskap | 39.67 | 1:28.27 | 2:17.97 | 3:03.81 | |||
36 | Simon Theander | 2005 | Kalmar Simsällskap | 42.18 | 1:31.34 | 2:19.95 | 3:06.25 | |||
37 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 42.89 | 1:31.14 | 2:19.51 | 3:07.34 | |||
38 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 41.64 | 1:31.53 | 2:21.23 | 3:08.28 | |||
- | Kevin Gyllenlind | 2005 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 55, 100m Fjäril Flickor A, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.70 | 1:10.18 | |||||
2 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.62 | 1:11.61 | |||||
3 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 35.89 | 1:15.45 | |||||
4 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.12 | 1:16.55 | |||||
5 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 35.60 | 1:18.62 | |||||
6 | Alva Wardrum | 2003 | Växjö Simsällskap | 36.39 | 1:19.12 | |||||
7 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 37.58 | 1:20.61 | |||||
8 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 35.87 | 1:20.76 | |||||
9 | Alessandra Bäck | 2003 | Västerviks Simsällskap | 38.47 | 1:21.75 | |||||
10 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 39.02 | 1:24.40 | |||||
11 | Vilma Haglund | 2002 | Älmhults Simsällskap | 37.96 | 1:26.51 | |||||
12 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 39.40 | 1:26.84 | |||||
13 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 40.44 | 1:29.59 | |||||
14 | Disa Knutsson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 40.58 | 1:36.20 | |||||
15 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.56 | 1:39.36 | |||||
16 | Kajsa Månsson | 2003 | Växjö Simsällskap | 46.91 | 1:41.82 | |||||
- | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 56, 100m Fjäril Pojkar A, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 32.46 | 1:08.88 | |||||
2 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 31.72 | 1:09.58 | |||||
3 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 34.54 | 1:14.44 | |||||
4 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 33.95 | 1:15.33 | |||||
5 | Alvin Eriksson | 2003 | Växjö Simsällskap | 35.44 | 1:18.67 | |||||
6 | Erik Hjelmberg | 2003 | Växjö Simsällskap | 50.92 | 1:55.73 | |||||
- | Daniel Shebalin | 2002 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 57, 50m Bröst Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 33.45 | ||||||
2 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.96 | ||||||
3 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 35.27 | ||||||
4 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.77 | ||||||
5 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 37.43 | ||||||
6 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 37.46 | ||||||
7 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 37.68 | ||||||
8 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.83 | ||||||
9 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.85 | ||||||
10 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 39.94 | ||||||
11 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 40.06 | ||||||
12 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 40.45 | ||||||
13 | Tove Gustafsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 40.71 | ||||||
14 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 41.01 | ||||||
15 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 41.38 | ||||||
16 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 41.56 | ||||||
17 | Nicolina Ebers | 1993 | Växjö Simsällskap | 41.61 | ||||||
18 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 41.73 | ||||||
19 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 41.74 | ||||||
20 | Hanna Liliequist | 2002 | Västerviks Simsällskap | 41.87 | ||||||
21 | Elsa Haglund | 2004 | Älmhults Simsällskap | 42.15 | ||||||
22 | Tufva Alexandersson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 42.27 | ||||||
23 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 42.37 | ||||||
24 | Filippa Hansson | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 42.97 | ||||||
25 | Mina Vukosavljevic | 2005 | Växjö Simsällskap | 43.39 | ||||||
26 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 43.41 | ||||||
27 | Tindra Åkerblom | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 43.43 | ||||||
28 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 43.49 | ||||||
29 | Matilda Lundström | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 43.59 | ||||||
30 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.69 | ||||||
31 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 43.70 | ||||||
32 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.83 | ||||||
33 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 43.94 | ||||||
34 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.17 | ||||||
35 | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | 44.19 | ||||||
36 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.63 | ||||||
37 | Vera Blom | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 44.87 | ||||||
38 | Mathilda Petersson | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 46.07 | ||||||
39 | Noe Oguni | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 46.12 | ||||||
40 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 46.27 | ||||||
41 | Emilia Lundgren | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 46.35 | ||||||
42 | Ellinor Henriksson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 46.39 | ||||||
43 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 46.70 | ||||||
44 | Lova Lundström | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 46.72 | ||||||
45 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 46.92 | ||||||
46 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 47.44 | ||||||
47 | Freja Hallberg | 2003 | Karlshamns Simklubb | 47.51 | ||||||
48 | Kajsa Månsson | 2003 | Växjö Simsällskap | 48.26 | ||||||
49 | Astrid Nyblom | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 48.37 | ||||||
50 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 48.46 | ||||||
51 | Sigrid Argenius | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 48.51 | ||||||
52 | Alwa Lundborg | 2005 | Alvesta Simsällskap | 48.52 | ||||||
53 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.58 | ||||||
54 | Selma Damkilde | 2004 | Växjö Simsällskap | 50.04 | ||||||
55 | Frida Engvall | 2004 | Växjö Simsällskap | 50.94 | ||||||
56 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 51.20 | ||||||
57 | Ella Harrysson | 2005 | Växjö Simsällskap | 51.50 | ||||||
58 | Amelia Hultqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | 52.30 | ||||||
59 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 53.04 | ||||||
60 | Nina Gustavsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 53.20 | ||||||
61 | Iris Nyström | 2004 | Växjö Simsällskap | 53.35 | ||||||
62 | Fatima Gadajeva | 2005 | Växjö Simsällskap | 54.48 | ||||||
63 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 54.96 | ||||||
64 | Isabelle Moell | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 55.04 | ||||||
65 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 55.10 | ||||||
66 | Lärke Holm | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 55.44 | ||||||
67 | Marie Svensson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 57.73 | ||||||
68 | Matilda Sander | 2004 | Växjö Simsällskap | 57.88 | ||||||
69 | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 59.31 | ||||||
70 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 59.37 | ||||||
71 | Emma Sesö Lindh | 2002 | Växjö Simsällskap | 59.39 | ||||||
72 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 1:01.18 | ||||||
- | Elsa Fridén | 2007 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Liv Persson | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 58, 50m Bröst Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 31.17 | ||||||
2 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 34.00 | ||||||
3 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 34.70 | ||||||
4 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.71 | ||||||
5 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 35.19 | ||||||
6 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 35.23 | ||||||
7 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.52 | ||||||
8 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.57 | ||||||
9 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 36.40 | ||||||
9 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.40 | ||||||
11 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 37.19 | ||||||
12 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 37.95 | ||||||
13 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.03 | ||||||
14 | Danial Rezaei | 2001 | Växjö Simsällskap | 38.42 | ||||||
15 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 38.44 | ||||||
16 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 39.27 | ||||||
17 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 39.47 | ||||||
18 | Rasmus Svensson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 39.60 | ||||||
19 | Ludvig Hallum | 2003 | Växjö Simsällskap | 39.66 | ||||||
20 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 40.34 | ||||||
21 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 40.80 | ||||||
22 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.32 | ||||||
23 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.87 | ||||||
24 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.17 | ||||||
25 | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | 44.72 | ||||||
26 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.75 | ||||||
27 | Viktor Mattsson | 2005 | Växjö Simsällskap | 45.43 | ||||||
28 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.81 | ||||||
29 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 46.86 | ||||||
30 | Albin Malmberg | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 47.05 | ||||||
31 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 47.57 | ||||||
32 | Linus Kling | 2004 | Växjö Simsällskap | 47.80 | ||||||
33 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 48.25 | ||||||
34 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 51.19 | ||||||
35 | Lukas Fogelström | 2005 | Växjö Simsällskap | 52.75 | ||||||
36 | Gabriel Serneström | 2005 | Växjö Simsällskap | 59.10 | ||||||
- | Aroz Soran | 2003 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Hjelmberg | 2003 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 59, 100m Rygg Flickor B, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 35.12 | 1:11.68 | |||||
2 | Tove Gustafsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 38.23 | 1:17.07 | |||||
3 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.47 | 1:17.83 | |||||
4 | Ellen Havskog | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 38.82 | 1:20.51 | |||||
5 | Tilda Sundell | 2005 | Västerviks Simsällskap | 41.88 | 1:25.48 | |||||
6 | Nina Tornberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 42.10 | 1:25.69 | |||||
7 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 42.42 | 1:26.77 | |||||
8 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 43.60 | 1:27.84 | |||||
9 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 42.65 | 1:28.09 | |||||
10 | Olivia Andersson Jansen | 2005 | Kalmar Simsällskap | 43.70 | 1:28.12 | |||||
11 | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | 43.47 | 1:29.75 | |||||
12 | Viktoria Loo | 2004 | Kalmar Simsällskap | 44.25 | 1:29.79 | |||||
13 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 44.00 | 1:29.97 | |||||
14 | Alva Claesén | 2004 | Västerviks Simsällskap | 44.11 | 1:30.08 | |||||
15 | Alice Hässlebro | 2004 | Växjö Simsällskap | 44.80 | 1:31.33 | |||||
16 | Towe Andersson | 2005 | Växjö Simsällskap | 44.81 | 1:31.43 | |||||
17 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 45.78 | 1:31.50 | |||||
18 | Linnea Karlsson | 2004 | Västerviks Simsällskap | 44.32 | 1:32.28 | |||||
19 | Emilia Lundgren | 2004 | Hultsfreds Simsällskap | 45.65 | 1:32.76 | |||||
20 | Maja Strümpel | 2005 | Kalmar Simsällskap | 45.13 | 1:32.87 | |||||
21 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.01 | 1:33.61 | |||||
22 | Mina Vukosavljevic | 2005 | Växjö Simsällskap | 47.20 | 1:33.99 | |||||
23 | Emma Kindberg | 2004 | Västerviks Simsällskap | 46.22 | 1:34.30 | |||||
24 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 46.90 | 1:34.88 | |||||
25 | Tess Nordström | 2005 | Kalmar Simsällskap | 46.95 | 1:36.50 | |||||
26 | Elsa Haglund | 2004 | Älmhults Simsällskap | 47.03 | 1:38.61 | |||||
27 | Maja Lundmark | 2004 | Västerviks Simsällskap | 50.12 | 1:38.63 | |||||
28 | Sofia Marcusson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 48.18 | 1:39.09 | |||||
29 | Agnes Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | 49.34 | 1:39.13 | |||||
30 | Lily Provencher | 2005 | Växjö Simsällskap | 49.45 | 1:39.17 | |||||
31 | Elsa Merbom | 2005 | Växjö Simsällskap | 51.81 | 1:43.02 | |||||
32 | Elsa Bergelin | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 52.30 | 1:45.99 | |||||
33 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 53.52 | 1:46.74 | |||||
34 | Selma Damkilde | 2004 | Växjö Simsällskap | 54.13 | 1:47.09 | |||||
35 | Frida Engvall | 2004 | Växjö Simsällskap | 52.42 | 1:47.23 | |||||
36 | Ella Harrysson | 2005 | Växjö Simsällskap | 51.38 | 1:47.38 | |||||
37 | Victoria Wernersson | 2004 | Växjö Simsällskap | 54.81 | 1:54.25 | |||||
38 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 58.52 | 1:56.69 | |||||
39 | Matilda Sander | 2004 | Växjö Simsällskap | 56.58 | 1:56.75 | |||||
40 | Agnes Eriksson | 2004 | Växjö Simsällskap | 55.04 | 1:57.02 | |||||
41 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 59.17 | 2:03.53 | |||||
42 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 1:01.14 | 2:06.69 | |||||
- | Frida Liliequist | 2004 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 60, 100m Rygg Pojkar B, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 43.06 | 1:25.57 | |||||
2 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 42.73 | 1:27.56 | |||||
3 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.69 | 1:29.72 | |||||
4 | Kevin Gyllenlind | 2005 | Kalmar Simsällskap | 44.58 | 1:32.38 | |||||
5 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 46.05 | 1:33.42 | |||||
6 | Linus Kling | 2004 | Växjö Simsällskap | 45.23 | 1:33.83 | |||||
7 | Melwin Axelsson | 2005 | Hultsfreds Simsällskap | 45.88 | 1:34.81 | |||||
8 | Mircea Gabriel Hristodor | 2004 | Växjö Simsällskap | 47.63 | 1:37.03 | |||||
9 | Hugo Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | 48.76 | 1:37.60 | |||||
10 | Viktor Mattsson | 2005 | Växjö Simsällskap | 50.76 | 1:43.03 | |||||
11 | Fabian Kelemit | 2004 | Växjö Simsällskap | 50.86 | 1:43.18 | |||||
12 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 53.06 | 1:48.13 | |||||
- | Zebastian Nohave | 2004 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
- | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
- | Simon Theander | 2005 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilmer Nielsen | 2005 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 61, 100m Rygg Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 32.63 | 1:08.84 | |||||
2 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 35.05 | 1:12.86 | |||||
3 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.41 | 1:14.90 | |||||
4 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.56 | 1:17.83 | |||||
5 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.86 | 1:19.24 | |||||
6 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 39.11 | 1:21.15 | |||||
7 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 39.45 | 1:21.57 | |||||
8 | Vilma Haglund | 2002 | Älmhults Simsällskap | 39.75 | 1:21.66 | |||||
9 | Vera Blom | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 40.06 | 1:22.20 | |||||
10 | Ellinor Henriksson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 39.81 | 1:22.82 | |||||
11 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 41.71 | 1:27.45 | |||||
12 | Sigrid Argenius | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 43.54 | 1:31.09 | |||||
13 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.96 | 1:32.46 | |||||
14 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 46.84 | 1:37.42 | |||||
15 | Bodil Zettervall | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 49.19 | 1:43.86 | |||||
16 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 50.93 | 1:47.28 | |||||
17 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 53.98 | 1:54.70 | |||||
- | Selma Argenius | 2006 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 62, 100m Rygg Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 30.78 | 1:03.07 | |||||
2 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 32.66 | 1:07.56 | |||||
3 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 31.97 | 1:08.76 | |||||
4 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.75 | 1:10.51 | |||||
5 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.41 | 1:11.23 | |||||
6 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.78 | 1:11.70 | |||||
7 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 36.28 | 1:13.86 | |||||
8 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 34.90 | 1:13.93 | |||||
9 | Danial Rezaei | 2001 | Växjö Simsällskap | 36.13 | 1:14.27 | |||||
10 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 36.76 | 1:15.52 | |||||
11 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 36.69 | 1:16.86 | |||||
12 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.26 | 1:17.26 | |||||
13 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.66 | 1:17.29 | |||||
14 | Mats Gadajev | 2002 | Växjö Simsällskap | 36.85 | 1:17.35 | |||||
15 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 37.70 | 1:19.62 | |||||
16 | Bilal Gadajev | 2001 | Växjö Simsällskap | 39.99 | 1:21.03 | |||||
17 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 40.14 | 1:21.19 | |||||
18 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 42.59 | 1:27.74 | |||||
19 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 42.46 | 1:27.77 | |||||
20 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 45.75 | 1:33.61 | |||||
21 | Adrian Rudén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 58.16 | 2:04.79 | |||||
- | Zebastian Nohave | 2004 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Hjelmberg | 2001 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 17:52 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 18:03 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 63, 50m Rygg Flickor C, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 39.43 | ||||||
2 | Nina Gustavsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 45.20 | ||||||
3 | Tyra Andersson | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 45.42 | ||||||
4 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 45.52 | ||||||
5 | Ella Sjö | 2006 | Växjö Simsällskap | 46.23 | ||||||
6 | Elsa Fridén | 2007 | Växjö Simsällskap | 47.04 | ||||||
7 | Bodil Zettervall | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 47.20 | ||||||
8 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 47.88 | ||||||
9 | Selma Argenius | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 48.89 | ||||||
10 | Hilda Darvelid | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 50.01 | ||||||
11 | Moa Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | 50.47 | ||||||
12 | Amelia Hultqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | 50.49 | ||||||
13 | Melina Widén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 51.53 | ||||||
14 | Stina Klavins | 2007 | Hultsfreds Simsällskap | 52.05 | ||||||
15 | Lova Ehn | 2006 | Växjö Simsällskap | 52.38 | ||||||
16 | Elsa Källemark | 2007 | Karlskrona Simsällskap | 52.73 | ||||||
17 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 53.61 | ||||||
18 | Tilde Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 53.73 | ||||||
19 | Smilla Nylander Selin | 2007 | Växjö Simsällskap | 53.78 | ||||||
20 | Nora Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 54.44 | ||||||
21 | Matilda Chenon Samuelsson | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 54.63 | ||||||
22 | Ebba Cronqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | 58.01 | ||||||
23 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 59.55 | ||||||
24 | Irma Hildebrand Vesterberg | 2007 | Växjö Simsällskap | 1:00.25 | ||||||
25 | Alva Johansson | 2008 | Hultsfreds Simsällskap | 1:06.93 | ||||||
- | Isabelle Moell | 2006 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Holtskog | 2006 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Inez Arven | 2006 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Sjöberg | 2007 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:03 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 64, 50m Rygg Pojkar C, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Nybro Glasbruk |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 40.81 | ||||||
2 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 40.85 | ||||||
3 | Ludvig Hjelmberg | 2006 | Växjö Simsällskap | 41.63 | ||||||
4 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 42.59 | ||||||
5 | Theo Ståhle | 2006 | Växjö Simsällskap | 43.08 | ||||||
6 | Liam Nilsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 43.14 | ||||||
7 | Mattias Jönsson | 2006 | Växjö Simsällskap | 43.42 | ||||||
8 | Alwin Edqvist | 2006 | Växjö Simsällskap | 46.73 | ||||||
9 | Frans Johansson | 2006 | Växjö Simsällskap | 55.29 | ||||||
10 | Noel Nilsson | 2007 | Växjö Simsällskap | 56.55 | ||||||
11 | Adrian Rudén | 2006 | Hultsfreds Simsällskap | 57.81 | ||||||
- | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 65, 4X50m Frisim Flickor 14oä, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Växjö SS Flickor Lag 1 | 2004 | Växjö Simsällskap | 1:54.39 | ||||||
Clara Örnhem | 2002 | 27.90 | 27.90 | |||||||
Natalie Noreblad | 2002 | 28.66 | 56.56 | |||||||
Saga Bodsjö | 2002 | 28.64 | 1:25.20 | |||||||
Sanna Bodsjö | 2003 | 29.19 | 1:54.39 | |||||||
2 | Växjö SS Dreamteam | 1990 | Växjö Simsällskap | 2:00.39 | ||||||
Josefin Palm | 1991 | 27.76 | 27.76 | |||||||
Alexandra Viksten | 1996 | 32.16 | 59.92 | |||||||
Liv Widqvist | 1999 | 30.87 | 1:30.79 | |||||||
Nicolina Ebers | 1993 | 29.60 | 2:00.39 | |||||||
3 | Västervik Damer 1 | 0 | Västerviks Simsällskap | 2:00.95 | ||||||
Linnea Waldemarsson | 1996 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Emma Juneskog | 1998 | 29.25 | 58.24 | |||||||
Emelie Liljeblad | 2002 | 29.89 | 1:28.13 | |||||||
Hanna Liliequist | 2002 | 32.82 | 2:00.95 | |||||||
4 | Kalmar Sim Damer Lag 1 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:02.76 | ||||||
Tilde Wolfgang | 2001 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Hannah Bondeson | 2003 | 31.57 | 1:02.64 | |||||||
Tilda Nordén | 2001 | 29.97 | 1:32.61 | |||||||
Anna Hofer | 2000 | 30.15 | 2:02.76 | |||||||
5 | Ljungby Flickor 1 14Oä | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:06.29 | ||||||
Heidi Palencsar | 2002 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Louise Ebbesen | 2001 | 32.04 | 1:03.65 | |||||||
Leah Sagadin | 2002 | 32.16 | 1:35.81 | |||||||
Ida Persson | 2002 | 30.48 | 2:06.29 | |||||||
6 | Karlskrona Damer [2000] | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 2:06.78 | ||||||
Tufva Alexandersson | 2002 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Sofie Karlsson | 2000 | 29.19 | 1:00.19 | |||||||
Matilda Lundström | 2001 | 35.48 | 1:35.67 | |||||||
Astrid Nyblom | 2002 | 31.11 | 2:06.78 | |||||||
7 | Växjö SS Flickor Lag 2 | 2004 | Växjö Simsällskap | 2:07.25 | ||||||
Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Tilda Arthursson | 2003 | 32.15 | 1:02.11 | |||||||
Alva Wardrum | 2003 | 31.89 | 1:34.00 | |||||||
Kajsa Månsson | 2003 | 33.25 | 2:07.25 | |||||||
8 | Kalmar Sim Damer Lag 2 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:11.54 | ||||||
Jenny Fröstberg | 2002 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Ella Wranå | 2001 | 31.13 | 1:02.76 | |||||||
Isabell Lindvall | 2003 | 34.11 | 1:36.87 | |||||||
Elin Jämtin | 2003 | 34.67 | 2:11.54 | |||||||
9 | Ronneby SS Damer | 0 | Ronneby Simsällskap | 2:13.14 | ||||||
Disa Knutsson | 2002 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Myra Ramström-Andersson | 2005 | 33.73 | 1:08.23 | |||||||
Lovisa Nilsson | 2006 | 33.52 | 1:41.75 | |||||||
Engla Löfström | 2003 | 31.39 | 2:13.14 | |||||||
10 | Karlskrona Damer 2 | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 2:17.79 | ||||||
Ellinor Henriksson | 2003 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Vera Blom | 2003 | 34.19 | 1:06.56 | |||||||
Lova Lundström | 2003 | 36.49 | 1:43.05 | |||||||
Sigrid Argenius | 2003 | 34.74 | 2:17.79 | |||||||
11 | Ljungby Flickor 2 14Oä | 2000 | Ljungby Simsällskap | 2:17.92 | ||||||
Jenny Davidsson | 2003 | 34.49 | 34.49 | |||||||
Beatrice Pap | 2003 | 32.85 | 1:07.34 | |||||||
Isabella Larsson | 2002 | 37.74 | 1:45.08 | |||||||
Linnea Bergman | 2003 | 32.84 | 2:17.92 | |||||||
12 | Anderstorp Damer | 0 | Anderstorps Simsällskap | 2:19.56 | ||||||
Agnes Torén | 2003 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Annie Seppälä | 2004 | 35.44 | 1:07.24 | |||||||
Ebba Kemper | 2004 | 33.67 | 1:40.91 | |||||||
Matilda Mild | 2001 | 38.65 | 2:19.56 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Glasriket Cup | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 66, 4X50m Frisim Pojkar 14oä, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anderstorp Herrar | 0 | Anderstorps Simsällskap | 1:47.77 | ||||||
William Kerman | 2001 | 26.01 | 26.01 | |||||||
Ville Seppälä | 2004 | 30.55 | 56.56 | |||||||
Anti Kähr | 2001 | 26.49 | 1:23.05 | |||||||
Gustaf Mild | 1997 | 24.72 | 1:47.77 | |||||||
2 | Växjö SS Pojkar Lag 1 | 2004 | Växjö Simsällskap | 1:48.56 | ||||||
Ludvig Hallum | 2003 | 27.16 | 27.16 | |||||||
Anton Strand | 2003 | 26.94 | 54.10 | |||||||
Oskar Axandersson | 2002 | 26.65 | 1:20.75 | |||||||
Bilal Gadajev | 2001 | 27.81 | 1:48.56 | |||||||
3 | Kalmar Sim Herrar Lag 1 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:50.03 | ||||||
Alexander Loo | 2001 | 27.36 | 27.36 | |||||||
David Marcusson | 2001 | 27.39 | 54.75 | |||||||
Pontus Sunnerborn | 2000 | 28.38 | 1:23.13 | |||||||
Philip Turkowitch | 2003 | 26.90 | 1:50.03 | |||||||
4 | Växjö SS Pojkar Lag 2 | 2004 | Växjö Simsällskap | 1:57.26 | ||||||
Danial Rezaei | 2001 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Alvin Eriksson | 2003 | 28.49 | 57.90 | |||||||
Mats Gadajev | 2002 | 29.40 | 1:27.30 | |||||||
Gustav Hammarstedt | 2002 | 29.96 | 1:57.26 | |||||||
5 | Älmhult Herrar | 1999 | Älmhults Simsällskap | 1:59.32 | ||||||
Johan Nilsson | 2001 | 29.14 | 29.14 | |||||||
Daniel Shebalin | 2002 | 31.45 | 1:00.59 | |||||||
Erik Wiloboken | 2002 | 30.76 | 1:31.35 | |||||||
Johan Wiloboken | 1999 | 27.97 | 1:59.32 | |||||||
6 | Kalmar Sim Herrar Lag 2 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:03.23 | ||||||
Arvid Johansson | 2001 | 29.27 | 29.27 | |||||||
Rasmus Svensson | 2003 | 32.33 | 1:01.60 | |||||||
Elliot Asplund | 2003 | 32.01 | 1:33.61 | |||||||
Henrik Pap | 2001 | 29.62 | 2:03.23 | |||||||
7 | Kalmar Sim Herrar Lag 3 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 2:33.88 | ||||||
Albin Mägiste | 2003 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Simon Theander | 2005 | 41.25 | 1:18.17 | |||||||
Kevin Gyllenlind | 2005 | 42.03 | 2:00.20 | |||||||
Ludvig Asplund | 2003 | 33.68 | 2:33.88 | |||||||
- | Västervik Herrar | 0 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 18:25 |