Results for Seriesim division 1 deltävling 4 2016/17Â
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trelleborg Damer [2002] | 2002 | Trelleborg Sim | 2:07.84 | ||||||
Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Erma Duratovic | 2005 | 36.61 | 1:10.46 | |||||||
Isabelle Sering | 2002 | 29.38 | 1:39.84 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 28.00 | 2:07.84 | |||||||
2 | Hs Damer [2004] Lag 1 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 2:09.16 | ||||||
Alicia Johansson | 2003 | 32.44 | 32.44 | |||||||
Lisa Bengtsson | 2002 | 33.59 | 1:06.03 | |||||||
Hildur Andersson | 2005 | 34.01 | 1:40.04 | |||||||
Nina Podric | 2004 | 29.12 | 2:09.16 | |||||||
3 | Mkk Damer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:11.41 | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 31.38 | 31.38 | |||||||
Kristina Orban | 2004 | 36.88 | 1:08.26 | |||||||
Johanna Andersson | 2002 | 31.02 | 1:39.28 | |||||||
Anna Stenberg | 2005 | 32.13 | 2:11.41 | |||||||
4 | SK Triton Damer | 0 | Simklubben Triton | 2:12.95 | ||||||
Mica Nolén | 2004 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Maja Björnström | 2005 | 38.10 | 1:11.77 | |||||||
Malin Pålsson | 2002 | 32.84 | 1:44.61 | |||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 28.34 | 2:12.95 | |||||||
5 | Poseidon Damer [2002] | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:14.45 | ||||||
Ida Nordberg | 2006 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Tova Hegardt | 2002 | 34.60 | 1:11.48 | |||||||
Ditte Oredsson | 2003 | 31.94 | 1:43.42 | |||||||
Vanessa Johansson | 2006 | 31.03 | 2:14.45 | |||||||
- | Vellinge-N Damer [2002] | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mkk Herrar | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:01.88 | ||||||
David Falk | 2003 | 30.13 | 30.13 | |||||||
Carl Gerstenfeld | 2002 | 32.12 | 1:02.25 | |||||||
Hugo Lennartsson | 2004 | 29.26 | 1:31.51 | |||||||
Bill Beckman | 2005 | 30.37 | 2:01.88 | |||||||
2 | Hs Herrar [2004] Lag 1 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 2:04.47 | ||||||
Daniel Fischer | 2002 | 29.14 | 29.14 | |||||||
Niklas Andersson | 2005 | 38.52 | 1:07.66 | |||||||
Jacob Söderberg | 2003 | 28.64 | 1:36.30 | |||||||
William Lundblad | 2004 | 28.17 | 2:04.47 | |||||||
3 | Vellinge-N Lag 1 [2002] | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:05.03 | ||||||
Isaac Barrett | 2005 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Jonatan Holmquist | 2003 | 33.99 | 1:09.26 | |||||||
Johannes Strömberg | 2002 | 27.04 | 1:36.30 | |||||||
Eskil Ramäng | 2004 | 28.73 | 2:05.03 | |||||||
4 | SK Triton Herrar | 0 | Simklubben Triton | 2:07.78 | ||||||
Arvid Nilsson | 2003 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Fredrik Nilsson | 2002 | 33.51 | 1:02.75 | |||||||
Jonathan Palminger | 2004 | 32.39 | 1:35.14 | |||||||
Victor Borg | 2005 | 32.64 | 2:07.78 | |||||||
5 | Poseidon Herrar [2002] | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:08.30 | ||||||
Lucas Bontidean | 2005 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Joel Henriksson | 2003 | 35.31 | 1:09.92 | |||||||
Axel Hörestrand | 2002 | 28.47 | 1:38.39 | |||||||
Melvin Malm | 2004 | 29.91 | 2:08.30 | |||||||
6 | Trelleborg Herrar [2002] | 2002 | Trelleborg Sim | 2:16.85 | ||||||
Gabriel Olsson | 2004 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Max Ringström | 2004 | 37.89 | 1:12.84 | |||||||
Viktor Hansson | 2002 | 34.23 | 1:47.07 | |||||||
Daniel Choinski Nielsen | 2005 | 29.78 | 2:16.85 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 31.62 | ||||||
2 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 32.51 | ||||||
3 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 32.99 | ||||||
4 | Isa Ståhl | 2006 | Simklubben Triton | 33.85 | ||||||
5 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.55 | ||||||
6 | Ajla Causevic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.59 | ||||||
7 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 36.94 | ||||||
8 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 37.78 | ||||||
9 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 38.83 | ||||||
10 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.46 | ||||||
11 | Elin Hedman | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.07 | ||||||
12 | Ebba Palmqvist | 2007 | Simklubben Triton | 45.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 34.21 | ||||||
2 | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.40 | ||||||
3 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 35.09 | ||||||
4 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 35.51 | ||||||
5 | Måns Ekström | 2006 | Simklubben Poseidon | 35.84 | ||||||
6 | Viktor Horvath | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 36.01 | ||||||
7 | Arvid Söderberg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.18 | ||||||
8 | Filip Lönnerfors | 2006 | Simklubben Poseidon | 37.55 | ||||||
9 | Felix Mårtensson | 2006 | Trelleborg Sim | 38.38 | ||||||
10 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.07 | ||||||
11 | Jonatan Wikström | 2007 | Simklubben Triton | 41.85 | ||||||
- | Mathias Schalin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.38 | 1:02.40 | |||||
2 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.96 | 1:03.19 | |||||
3 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 30.95 | 1:04.42 | |||||
4 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.99 | 1:04.49 | |||||
5 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.60 | 1:06.11 | |||||
6 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.45 | 1:06.32 | |||||
7 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 32.57 | 1:07.02 | |||||
8 | Amanda Persson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.73 | 1:08.83 | |||||
9 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 33.93 | 1:11.20 | |||||
10 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.38 | 1:11.52 | |||||
11 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 35.45 | 1:15.37 | |||||
12 | Noa Szabó | 2004 | Simklubben Poseidon | 35.83 | 1:17.59 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.62 | 59.90 | |||||
2 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 29.61 | 1:02.60 | |||||
3 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.64 | 1:03.56 | |||||
4 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.92 | 1:04.56 | |||||
5 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.78 | 1:04.82 | |||||
6 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 31.74 | 1:05.14 | |||||
7 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 31.54 | 1:06.22 | |||||
8 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.90 | 1:07.67 | |||||
9 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 32.14 | 1:08.02 | |||||
10 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 34.98 | 1:11.99 | |||||
11 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 35.44 | 1:15.57 | |||||
- | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.83 | 1:00.41 | |||||
2 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.04 | 1:01.00 | |||||
3 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.18 | 1:02.29 | |||||
4 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.32 | 1:02.57 | |||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.78 | 1:02.82 | |||||
6 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 29.84 | 1:03.27 | |||||
7 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.41 | 1:03.28 | |||||
8 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 30.60 | 1:03.65 | |||||
9 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.07 | 1:04.30 | |||||
10 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.82 | 1:04.35 | |||||
11 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 32.15 | 1:06.61 | |||||
12 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 31.74 | 1:09.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.19 | 53.66 | |||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.56 | 55.15 | |||||
3 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 26.72 | 55.45 | |||||
4 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 27.24 | 56.36 | |||||
5 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.68 | 56.70 | |||||
6 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.59 | 58.55 | |||||
7 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 28.56 | 59.10 | |||||
8 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 28.28 | 59.11 | |||||
9 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 29.26 | 1:01.41 | |||||
10 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 31.01 | 1:03.10 | |||||
11 | Mattias Andersson | 2003 | Trelleborg Sim | 30.51 | 1:05.88 | |||||
12 | Henrik Mohnke-Karlsson | 2003 | Trelleborg Sim | 38.04 | 1:24.76 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 43.48 | ||||||
2 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.76 | ||||||
3 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 44.02 | ||||||
4 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.73 | ||||||
5 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.01 | ||||||
6 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 48.85 | ||||||
6 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.85 | ||||||
8 | Linnea Costa Caesar | 2006 | Simklubben Poseidon | 49.27 | ||||||
9 | Lovisa Järnegren | 2006 | Simklubben Triton | 49.31 | ||||||
10 | Saulé Zigmantaite | 2007 | Simklubben Poseidon | 51.81 | ||||||
11 | Nia Williams | 2008 | Trelleborg Sim | 1:02.86 | ||||||
12 | Alicia Olsson | 2008 | Trelleborg Sim | 1:04.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 44.56 | ||||||
2 | Carl-Magnus Källkvist | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.35 | ||||||
3 | Stefan Kovacevic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 46.34 | ||||||
4 | Alex Jönsson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.37 | ||||||
5 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 47.66 | ||||||
6 | Albin Björnström | 2007 | Simklubben Triton | 49.17 | ||||||
7 | Lucas Lennartsson | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.15 | ||||||
8 | Pierrick Lagoguez | 2006 | Simklubben Poseidon | 50.85 | ||||||
9 | Andrey Vozhzhov | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.11 | ||||||
10 | David Hegander | 2006 | Simklubben Poseidon | 53.87 | ||||||
11 | Zebastian Zetterlund | 2006 | Trelleborg Sim | 58.56 | ||||||
- | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 38.86 | 1:21.67 | |||||
2 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 38.39 | 1:22.15 | |||||
3 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 40.23 | 1:23.57 | |||||
4 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.47 | 1:23.83 | |||||
5 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.51 | 1:25.13 | |||||
6 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 40.15 | 1:25.34 | |||||
7 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 40.58 | 1:25.42 | |||||
8 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 40.94 | 1:26.79 | |||||
9 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.22 | 1:27.22 | |||||
10 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 44.86 | 1:35.78 | |||||
11 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 45.08 | 1:37.16 | |||||
- | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.07 | 1:14.60 | |||||
2 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.73 | 1:20.49 | |||||
3 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 39.09 | 1:24.28 | |||||
4 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.80 | 1:24.30 | |||||
5 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 41.02 | 1:27.93 | |||||
6 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.05 | 1:28.85 | |||||
7 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 42.11 | 1:30.12 | |||||
8 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 42.46 | 1:30.89 | |||||
9 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.49 | 1:35.98 | |||||
10 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 46.04 | 1:37.91 | |||||
11 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.32 | 1:40.60 | |||||
- | Jens Magnusson | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.62 | 1:14.73 | |||||
2 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.99 | 1:15.35 | |||||
3 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.28 | 1:15.87 | |||||
4 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.49 | 1:18.56 | |||||
5 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.00 | 1:21.44 | |||||
6 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 38.80 | 1:23.08 | |||||
7 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.98 | 1:23.40 | |||||
8 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.13 | 1:26.36 | |||||
9 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 42.51 | 1:29.35 | |||||
10 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.85 | 1:32.50 | |||||
11 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 49.00 | 1:45.59 | |||||
- | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.20 | 1:07.57 | |||||
2 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.99 | 1:10.77 | |||||
3 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.36 | 1:13.52 | |||||
4 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.83 | 1:13.68 | |||||
5 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.36 | 1:15.16 | |||||
6 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 35.17 | 1:15.44 | |||||
7 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.27 | 1:16.43 | |||||
8 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.47 | 1:17.61 | |||||
9 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 37.32 | 1:19.30 | |||||
10 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.50 | 1:19.84 | |||||
11 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 41.94 | 1:30.97 | |||||
12 | Henrik Mohnke-Karlsson | 2003 | Trelleborg Sim | 48.42 | 1:48.80 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 36.66 | ||||||
2 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 39.60 | ||||||
3 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 40.50 | ||||||
4 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.72 | ||||||
5 | Tyra Fahlvik | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 45.27 | ||||||
6 | Sofie Khan-Amidy | 2007 | Simklubben Poseidon | 45.82 | ||||||
7 | Ajla Causevic | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.03 | ||||||
8 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 46.45 | ||||||
9 | Elin Törnqvist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.51 | ||||||
10 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.74 | ||||||
11 | Nia Williams | 2008 | Trelleborg Sim | 50.14 | ||||||
12 | Ebba Palmqvist | 2007 | Simklubben Triton | 52.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 39.07 | ||||||
2 | Elias Haugen | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 42.85 | ||||||
3 | Måns Ekström | 2006 | Simklubben Poseidon | 44.24 | ||||||
4 | Filip Lönnerfors | 2006 | Simklubben Poseidon | 44.58 | ||||||
5 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.64 | ||||||
6 | Arvid Söderberg | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.33 | ||||||
7 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 46.28 | ||||||
8 | Jacob Kjellberg | 2007 | Trelleborg Sim | 48.14 | ||||||
9 | Mathias Schalin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.04 | ||||||
10 | Elliot Rosberg | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.09 | ||||||
- | Jonatan Wikström | 2007 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Zebastian Zetterlund | 2006 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 34.29 | 1:11.00 | |||||
2 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 35.07 | 1:12.45 | |||||
3 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.07 | 1:15.16 | |||||
4 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 36.67 | 1:16.56 | |||||
5 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.78 | 1:16.81 | |||||
6 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.88 | 1:17.08 | |||||
7 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 38.40 | 1:18.14 | |||||
8 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.06 | 1:19.55 | |||||
9 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.56 | 1:21.34 | |||||
10 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.25 | 1:25.45 | |||||
11 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 45.73 | 1:31.78 | |||||
12 | Noa Szabó | 2004 | Simklubben Poseidon | 45.24 | 1:31.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.47 | 1:12.44 | |||||
2 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 36.25 | 1:14.61 | |||||
3 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.76 | 1:14.95 | |||||
4 | Markus Qvarfordh | 2004 | Simklubben Triton | 36.77 | 1:15.25 | |||||
5 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 37.11 | 1:15.43 | |||||
6 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.33 | 1:16.33 | |||||
7 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.50 | 1:17.01 | |||||
8 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.46 | 1:20.06 | |||||
9 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.73 | 1:20.93 | |||||
10 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 41.65 | 1:26.19 | |||||
- | Jens Magnusson | 2005 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Simon Mosén | 2005 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 33.93 | 1:08.64 | |||||
2 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.23 | 1:09.27 | |||||
3 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.90 | 1:09.83 | |||||
4 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.42 | 1:10.80 | |||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.36 | 1:12.16 | |||||
6 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.29 | 1:12.37 | |||||
7 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 34.92 | 1:12.43 | |||||
8 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.73 | 1:13.90 | |||||
9 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.67 | 1:14.10 | |||||
10 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.77 | 1:15.51 | |||||
11 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.03 | 1:17.07 | |||||
12 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 38.72 | 1:18.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.56 | 1:02.16 | |||||
2 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.72 | 1:03.03 | |||||
3 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.35 | 1:03.33 | |||||
4 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 30.87 | 1:03.34 | |||||
5 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.10 | 1:03.79 | |||||
6 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.56 | 1:04.84 | |||||
7 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.36 | 1:07.35 | |||||
8 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.51 | 1:10.88 | |||||
9 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.85 | 1:11.94 | |||||
10 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 37.17 | 1:14.69 | |||||
11 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 40.86 | 1:25.20 | |||||
12 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 41.60 | 1:29.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 15.68 | ||||||
2 | Isa Ståhl | 2006 | Simklubben Triton | 17.16 | ||||||
3 | Emilia Folklund | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 17.34 | ||||||
4 | Emma Hubred | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 17.77 | ||||||
5 | Julia Primetta | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 17.89 | ||||||
6 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 18.15 | ||||||
7 | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 18.85 | ||||||
8 | Linnea Costa Caesar | 2006 | Simklubben Poseidon | 19.18 | ||||||
9 | Lovisa Järnegren | 2006 | Simklubben Triton | 20.51 | ||||||
10 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 22.18 | ||||||
11 | Alicia Olsson | 2008 | Trelleborg Sim | 26.33 | ||||||
- | Elin Hedman | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 16.29 | ||||||
2 | Jacob Hansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 18.60 | ||||||
3 | Elias Haugen | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 18.64 | ||||||
4 | David Hegander | 2006 | Simklubben Poseidon | 18.71 | ||||||
5 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 18.89 | ||||||
6 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 20.28 | ||||||
7 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 20.68 | ||||||
8 | Albin Björnström | 2007 | Simklubben Triton | 21.62 | ||||||
9 | Felix Mårtensson | 2006 | Trelleborg Sim | 22.54 | ||||||
10 | Jacob Kjellberg | 2007 | Trelleborg Sim | 22.67 | ||||||
11 | Elliot Rosberg | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 25.20 | ||||||
- | Lucas Lennartsson | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 31.26 | ||||||
2 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.34 | ||||||
3 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 31.55 | ||||||
4 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.24 | ||||||
5 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 33.33 | ||||||
6 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.77 | ||||||
7 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.21 | ||||||
8 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 34.23 | ||||||
9 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.70 | ||||||
10 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.37 | ||||||
11 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 38.18 | ||||||
12 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 40.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.95 | ||||||
2 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.76 | ||||||
3 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.97 | ||||||
4 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 33.38 | ||||||
5 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.93 | ||||||
6 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.41 | ||||||
7 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.53 | ||||||
8 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 35.62 | ||||||
9 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 36.92 | ||||||
10 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 37.93 | ||||||
11 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.09 | ||||||
12 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 40.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 29.67 | ||||||
2 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.45 | ||||||
3 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.49 | ||||||
4 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.76 | ||||||
5 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.44 | ||||||
6 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 32.14 | ||||||
7 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.47 | ||||||
8 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 32.61 | ||||||
9 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.05 | ||||||
10 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 33.15 | ||||||
11 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 33.41 | ||||||
12 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Patzer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.46 | ||||||
2 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.04 | ||||||
3 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.30 | ||||||
4 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.79 | ||||||
5 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.43 | ||||||
6 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 29.72 | ||||||
7 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 29.73 | ||||||
8 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 30.50 | ||||||
9 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.98 | ||||||
10 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.16 | ||||||
11 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 36.02 | ||||||
12 | Mattias Andersson | 2003 | Trelleborg Sim | 36.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 27, 5X50m frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Damer [2004] Lag 1 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 2:29.75 | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Nina Podric | 2004 | 29.78 | 57.61 | |||||||
Hildur Andersson | 2005 | 31.11 | 1:28.72 | |||||||
Izabelle Agrell | 2006 | 33.37 | 2:02.09 | |||||||
Lisa Bengtsson | 2002 | 27.66 | 2:29.75 | |||||||
2 | SK Triton Damer | 0 | Simklubben Triton | 2:32.01 | ||||||
Siri Bokander | 2003 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Mica Nolén | 2004 | 30.31 | 59.78 | |||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 28.45 | 1:28.23 | |||||||
Maja Björnström | 2005 | 30.52 | 1:58.75 | |||||||
Julia Erkselius | 2006 | 33.26 | 2:32.01 | |||||||
3 | Mkk Damer | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:32.70 | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Julia Osterman | 2004 | 29.26 | 58.16 | |||||||
Emilia Folklund | 2006 | 33.43 | 1:31.59 | |||||||
Anna Stenberg | 2005 | 32.75 | 2:04.34 | |||||||
Ester Eilertsson | 2003 | 28.36 | 2:32.70 | |||||||
4 | Vellinge-N Damer [2002] | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:33.73 | ||||||
Alice Skoglund | 2003 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Kajsa Söderholm | 2004 | 29.57 | 59.37 | |||||||
Julia Primetta | 2006 | 36.11 | 1:35.48 | |||||||
Ida Larsson | 2002 | 28.09 | 2:03.57 | |||||||
Amanda Persson | 2005 | 30.16 | 2:33.73 | |||||||
5 | Trelleborg Damer [2002] | 2002 | Trelleborg Sim | 2:33.83 | ||||||
Linn Olsson | 2002 | 28.44 | 28.44 | |||||||
Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 29.32 | 57.76 | |||||||
Freja Härstedt | 2007 | 38.76 | 1:36.52 | |||||||
Alicia Sjögren | 2005 | 29.14 | 2:05.66 | |||||||
Vilma Andersson | 2004 | 28.17 | 2:33.83 | |||||||
6 | Poseidon Damer [2002] | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:36.77 | ||||||
Tova Hegardt | 2002 | 28.91 | 28.91 | |||||||
Ditte Oredsson | 2003 | 29.85 | 58.76 | |||||||
Johanna Andersson Medhanie | 2005 | 34.07 | 1:32.83 | |||||||
Ida Nordberg | 2006 | 32.48 | 2:05.31 | |||||||
Vanessa Johansson | 2006 | 31.46 | 2:36.77 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesim Division 1 omg 4 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2017 |
Gren 28, 5X50m frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar [2004] Lag 1 | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 2:22.15 | ||||||
Henning Cederlund | 2003 | 26.31 | 26.31 | |||||||
William Lundblad | 2004 | 28.71 | 55.02 | |||||||
Daniel Fischer | 2002 | 25.18 | 1:20.20 | |||||||
Viggo Holst | 2006 | 33.97 | 1:54.17 | |||||||
Felix Tjärnberg | 2005 | 27.98 | 2:22.15 | |||||||
2 | Mkk Herrar | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:25.35 | ||||||
David Falk | 2003 | 25.99 | 25.99 | |||||||
Bill Beckman | 2005 | 30.42 | 56.41 | |||||||
Hugo Lennartsson | 2004 | 26.93 | 1:23.34 | |||||||
Arvid Söderberg | 2006 | 37.85 | 2:01.19 | |||||||
Elias Persson | 2002 | 24.16 | 2:25.35 | |||||||
3 | SK Triton Herrar | 0 | Simklubben Triton | 2:32.36 | ||||||
Fredrik Nilsson | 2002 | 27.32 | 27.32 | |||||||
Arvid Nilsson | 2003 | 27.15 | 54.47 | |||||||
Jonathan Palminger | 2004 | 30.14 | 1:24.61 | |||||||
Victor Borg | 2005 | 33.82 | 1:58.43 | |||||||
Albin Nyholm | 2007 | 33.93 | 2:32.36 | |||||||
4 | Vellinge-N Lag 1 [2002] | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:32.77 | ||||||
Hugo Stenskepp | 2003 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Eskil Ramäng | 2004 | 30.61 | 57.78 | |||||||
Carl-Magnus Källkvist | 2006 | 39.78 | 1:37.56 | |||||||
Johannes Strömberg | 2002 | 25.43 | 2:02.99 | |||||||
Isaac Barrett | 2005 | 29.78 | 2:32.77 | |||||||
5 | Poseidon Herrar [2002] | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:33.74 | ||||||
Axel Hörestrand | 2002 | 27.54 | 27.54 | |||||||
Nils Tired | 2003 | 28.72 | 56.26 | |||||||
Melvin Malm | 2004 | 30.47 | 1:26.73 | |||||||
Lucas Bontidean | 2005 | 31.12 | 1:57.85 | |||||||
Måns Ekström | 2006 | 35.89 | 2:33.74 | |||||||
6 | Trelleborg Herrar [2002] | 2002 | Trelleborg Sim | 2:37.61 | ||||||
Viktor Hansson | 2002 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Gabriel Olsson | 2004 | 29.87 | 59.91 | |||||||
Daniel Choinski Nielsen | 2005 | 31.03 | 1:30.94 | |||||||
Jonatan Bååth | 2006 | 35.69 | 2:06.63 | |||||||
Mattias Andersson | 2003 | 30.98 | 2:37.61 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:16 |