Tulokset DGI Landsmesterskab 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 08:55 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne G. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 31.41 | 1:04.60 | 1:38.74 | 2:12.37 | |||
2 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | DGI Nordjylland | 32.31 | 1:07.33 | 1:43.78 | 2:19.43 | |||
3 | Camilla Outzen | 2000 | DGI Nordjylland | 33.02 | 1:10.09 | 1:49.54 | 2:29.90 | |||
4 | Emma Steen | 2000 | DGI Nordjylland | 37.41 | 1:17.92 | 2:00.19 | 2:40.08 | |||
5 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | DGI Storstrømmen | 37.42 | 1:18.24 | 2:00.21 | 2:40.53 | |||
6 | Cecilie Poulsen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 37.52 | 1:19.23 | 2:03.07 | 2:44.00 | |||
7 | Maria Depping | 2000 | DGI Fyn | 37.86 | 1:20.58 | 2:05.44 | 2:44.76 | |||
8 | Laura B. R. Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 36.64 | 1:19.59 | 2:05.94 | 2:52.70 | |||
- | Amalie Faigh Sørensen | 2000 | DGI Fyn | DNF | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 33.84 | 1:10.73 | 1:48.30 | 2:24.99 | |||
2 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | DGI Østjylland | 35.04 | 1:13.49 | 1:53.06 | 2:31.63 | |||
3 | Anna Maja Lund | 2002 | DGI Østjylland | 36.13 | 1:15.70 | 1:56.77 | 2:35.13 | |||
4 | Nadia Burholt | 2002 | DGI Nordjylland | 34.68 | 1:13.95 | 1:55.62 | 2:35.29 | |||
5 | Emma Rose Treney | 2002 | DGI Nordjylland | 35.47 | 1:15.60 | 1:57.40 | 2:35.46 | |||
6 | Babette Thordal | 2001 | DGI Nordjylland | 35.84 | 1:15.77 | 1:56.60 | 2:35.52 | |||
7 | Emmely Andersen | 2001 | DGI Storstrømmen | 32.92 | 1:11.73 | 1:54.99 | 2:36.78 | |||
8 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 35.78 | 1:15.72 | 1:57.40 | 2:36.82 | |||
9 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 35.61 | 1:15.69 | 1:58.58 | 2:39.03 | |||
10 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | DGI Nordjylland | 36.86 | 1:16.54 | 1:58.62 | 2:39.22 | |||
11 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 35.34 | 1:16.89 | 2:00.17 | 2:39.79 | |||
12 | Carla Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 35.52 | 1:16.06 | 1:58.77 | 2:39.98 | |||
13 | Astrid Rosenmeyer | 2001 | DGI Sydøstjylland | 38.01 | 1:19.53 | 2:02.48 | 2:42.27 | |||
14 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 37.07 | 1:17.66 | 2:01.31 | 2:42.91 | |||
15 | Katrine Søndergaard | 2002 | DGI Østjylland | 37.58 | 1:20.46 | 2:04.11 | 2:44.28 | |||
16 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | DGI Nordjylland | 37.92 | 1:20.95 | 2:04.62 | 2:44.59 | |||
17 | Karoline Toftelund | 2001 | DGI Nordjylland | 38.37 | 1:22.36 | 2:08.90 | 2:54.16 | |||
18 | Mathilde Christensen | 2002 | DGI Østjylland | 39.95 | 1:26.12 | 2:14.49 | 3:00.85 | |||
19 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | DGI Østjylland | 39.95 | 1:26.52 | 2:15.59 | 3:02.22 | |||
20 | Emma Juel Petersen | 2001 | DGI Fyn | 37.83 | 1:21.88 | 2:12.63 | 3:02.57 | |||
21 | Maja Svane | 2001 | DGI Østjylland | 41.77 | 1:28.86 | 2:17.82 | 3:04.43 | |||
22 | Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | DGI Sydvest | 39.64 | 1:25.24 | 2:15.75 | 3:04.67 | |||
23 | Julie Tramm | 2001 | DGI Sønder Jylland | 42.44 | 1:31.47 | 2:23.14 | 3:08.90 | |||
24 | Isabella Johansen | 2002 | DGI Fyn | 43.88 | 1:34.47 | 2:26.81 | 3:15.49 | |||
25 | Signe Risager Hansen | 2002 | DGI Sydvest | 1:34.34 | 2:24.37 | 3:19.10 | ||||
26 | Josefine Amorsen | 2002 | DGI Sydvest | 45.36 | 1:38.50 | 2:33.70 | 3:25.62 | |||
27 | Ea Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 46.40 | 1:43.30 | 2:41.61 | 3:29.09 | |||
28 | Signe Malig Hansen | 2001 | DGI Fyn | 52.17 | 1:54.29 | 2:58.32 | 3:57.90 | |||
- | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Julie Madsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 33.24 | 1:10.11 | 1:47.83 | 2:24.32 | |||
2 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 34.15 | 1:12.19 | 1:51.18 | 2:30.34 | |||
3 | Olivia Møller | 2004 | DGI Storstrømmen | 34.30 | 1:14.34 | 1:56.30 | 2:35.83 | |||
4 | Line Heise | 2003 | DGI Østjylland | 35.88 | 1:15.41 | 1:57.04 | 2:36.66 | |||
5 | Anna Christine Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 36.94 | 1:17.33 | 1:59.56 | 2:38.88 | |||
6 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 35.61 | 1:15.46 | 1:57.00 | 2:39.37 | |||
7 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | DGI Fyn | 36.88 | 1:17.42 | 1:59.64 | 2:41.02 | |||
8 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | DGI Nordjylland | 38.25 | 1:19.95 | 2:04.72 | 2:43.82 | |||
9 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 37.10 | 1:19.24 | 2:02.65 | 2:44.48 | |||
10 | Sofie Nielsen | 2004 | DGI Sydvest | 39.06 | 1:21.75 | 2:06.78 | 2:44.88 | |||
11 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 36.76 | 1:19.00 | 2:04.50 | 2:47.80 | |||
12 | Line Duborg | 2004 | DGI Sønder Jylland | 38.47 | 1:21.89 | 2:06.99 | 2:48.68 | |||
13 | Emilie Friis | 2003 | DGI Østjylland | 37.54 | 1:20.63 | 2:06.34 | 2:49.68 | |||
14 | Benedikte Bøllingtoft | 2003 | DGI Østjylland | 38.06 | 1:23.58 | 2:10.06 | 2:50.74 | |||
15 | Marie Lund Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 39.72 | 1:23.48 | 2:08.38 | 2:50.84 | |||
16 | Mathilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 39.02 | 1:22.66 | 2:08.31 | 2:51.69 | |||
17 | Selma Sode-Carlsen | 2003 | DGI Østjylland | 39.98 | 1:25.00 | 2:11.18 | 2:51.73 | |||
18 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 38.84 | 1:23.09 | 2:09.26 | 2:53.08 | |||
19 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.02 | 1:25.26 | 2:11.98 | 2:56.64 | |||
20 | Nete Kirial | 2003 | DGI Østjylland | 40.26 | 1:26.39 | 2:15.00 | 2:57.98 | |||
21 | Nanna Lauritsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 39.74 | 1:25.38 | 2:13.78 | 3:01.17 | |||
22 | Sarah Brix | 2004 | DGI Nordjylland | 40.68 | 1:27.99 | 2:16.88 | 3:03.43 | |||
23 | Ronja Beck Christensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 42.30 | 1:29.90 | 2:19.06 | 3:05.29 | |||
24 | Stephanie Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 41.49 | 1:29.57 | 2:19.83 | 3:06.59 | |||
25 | Agnes Lyndrup | 2004 | DGI Nordjylland | 41.72 | 1:32.30 | 2:25.09 | 3:08.49 | |||
26 | Sarah Lading Katballe | 2004 | DGI Fyn | 44.50 | 1:34.58 | 2:24.66 | 3:08.78 | |||
27 | Victoria Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 42.76 | 1:30.82 | 2:21.51 | 3:09.43 | |||
28 | Emilia Davids | 2004 | DGI Fyn | 42.14 | 1:30.04 | 2:22.88 | 3:09.64 | |||
29 | Laura B. Nielsen | 2004 | DGI Fyn | 41.48 | 1:28.92 | 2:20.50 | 3:10.70 | |||
30 | Frida Ropass Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 43.60 | 1:32.97 | 2:26.61 | 3:15.40 | |||
31 | Josephine Christensen | 2004 | DGI Nordjylland | 43.90 | 1:34.13 | 2:28.00 | 3:18.82 | |||
32 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 43.60 | 2:31.34 | 3:24.64 | ||||
33 | Pernille Pedersen | 2004 | DGI Sydvest | 46.49 | 1:43.57 | 2:44.36 | 3:38.26 | |||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Trine Bruun-Petersen | 2003 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ellen Jensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 32.90 | 1:09.32 | 1:45.11 | 2:20.28 | |||
2 | Fenja Romanski | 2005 | DGI Nordjylland | 33.28 | 1:11.28 | 1:50.68 | 2:30.63 | |||
3 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | DGI Østjylland | 38.70 | 1:20.76 | 2:03.57 | 2:43.34 | |||
4 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 38.24 | 1:22.13 | 2:08.12 | 2:51.18 | |||
5 | Sofie Rasmussen | 2005 | DGI Østjylland | 39.66 | 1:25.26 | 2:12.40 | 2:57.17 | |||
6 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | DGI Nordjylland | 40.34 | 1:26.45 | 2:14.60 | 2:57.34 | |||
7 | Hannah Vixø Momme | 2005 | DGI Nordjylland | 41.10 | 1:29.28 | 2:19.12 | 3:02.57 | |||
8 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DGI Fyn | 39.29 | 1:25.38 | 2:14.56 | 3:03.06 | |||
9 | Emma Ljusheva | 2005 | DGI Sønder Jylland | 40.54 | 1:27.50 | 2:16.28 | 3:03.41 | |||
10 | Aia Caroline Abel | 2006 | DGI Nordjylland | 41.98 | 1:28.72 | 2:16.84 | 3:03.76 | |||
11 | Ane K. Zachariassen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 39.48 | 1:26.71 | 2:18.02 | 3:05.72 | |||
12 | Agnethe Frederiksen | 2005 | DGI Østjylland | 41.22 | 1:29.73 | 2:21.71 | 3:08.33 | |||
13 | Sara Kokholm | 2005 | DGI Nordjylland | 42.70 | 1:32.08 | 2:21.86 | 3:08.38 | |||
14 | Selma Tram | 2005 | DGI Nordjylland | 45.14 | 1:38.37 | 2:35.81 | 3:29.10 | |||
15 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | DGI Nordjylland | 44.83 | 1:40.10 | 2:38.88 | 3:33.56 | |||
16 | Freya Knop Kristensen | 2005 | DGI Østjylland | 49.38 | 1:49.91 | 2:51.33 | 3:47.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 08:55 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:00 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Preben Hansen | 1967 | DGI Nordjylland | 35.87 | 1:15.02 | 1:54.99 | 2:32.64 | |||
2 | Bo Damvad | 1967 | DGI Nordjylland | 35.58 | 1:15.46 | 1:58.52 | 2:43.76 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 33.59 | 1:11.66 | 1:53.22 | 2:36.40 | |||
2 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 35.30 | 1:14.90 | 1:56.74 | 2:38.23 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | DGI Nordjylland | 33.03 | 1:09.03 | 1:44.87 | 2:20.71 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Lerche | 1999 | DGI Nordjylland | 27.27 | 56.74 | 1:27.95 | 2:00.20 | |||
2 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 28.43 | 1:00.88 | 1:35.92 | 2:09.94 | |||
3 | Rasmus Abildgaard | 2000 | DGI Nordjylland | 30.34 | 1:03.96 | 1:38.28 | 2:11.80 | |||
4 | Alexander Roe | 1997 | DGI Sydøstjylland | 2:14.25 | ||||||
5 | Thorbjørn U. Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 29.93 | 1:03.94 | 1:39.59 | 2:14.98 | |||
6 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 30.69 | 1:04.90 | 1:40.50 | 2:15.37 | |||
7 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 30.89 | 1:05.19 | 1:41.28 | 2:17.50 | |||
8 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 31.48 | 1:07.48 | 1:46.12 | 2:24.30 | |||
9 | Jonas Mathiesen | 1998 | DGI Fyn | 32.74 | 1:10.23 | 1:50.58 | 2:30.53 | |||
10 | Villads Holmen | 1998 | DGI Fyn | 34.99 | 1:13.71 | 1:54.61 | 2:33.59 | |||
11 | Joachim Urbak | 1999 | DGI Østjylland | 36.17 | 1:16.81 | 1:58.59 | 2:37.58 | |||
12 | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | 36.43 | 1:17.46 | 2:03.22 | 2:46.20 | |||
13 | Mikkel Fondt | 2000 | DGI Fyn | 38.43 | 1:22.31 | 2:08.40 | 2:53.85 | |||
14 | Phillip Marcussen | 2000 | DGI Sønder Jylland | 36.51 | 1:20.37 | 2:11.38 | 3:01.97 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | DGI Midtjylland | 26.66 | 55.78 | 1:25.93 | 1:56.50 | |||
2 | Philip Ravn Andersen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 29.03 | 1:00.15 | 1:32.39 | 2:04.42 | |||
3 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 29.45 | 1:35.90 | 2:08.47 | ||||
4 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DGI Storstrømmen | 29.95 | 1:03.29 | 1:38.15 | 2:12.22 | |||
5 | André Iversen | 2001 | DGI Sønder Jylland | 31.21 | 1:05.49 | 1:39.09 | 2:12.55 | |||
6 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 30.33 | 1:03.79 | 1:38.13 | 2:13.68 | |||
7 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 31.40 | 1:06.77 | 1:42.99 | 2:16.45 | |||
8 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 31.49 | 1:06.94 | 1:43.86 | 2:20.46 | |||
9 | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 31.09 | 1:06.34 | 1:44.11 | 2:20.61 | |||
10 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 32.60 | 1:08.57 | 1:45.97 | 2:22.56 | |||
11 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 33.23 | 1:09.58 | 1:47.15 | 2:24.82 | |||
12 | Anders Christensen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 34.66 | 1:12.25 | 1:50.92 | 2:27.79 | |||
13 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 33.48 | 1:11.35 | 1:51.01 | 2:29.59 | |||
14 | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | 33.43 | 1:11.97 | 1:53.17 | 2:31.16 | |||
15 | Oliver Persson | 2001 | DGI Østjylland | 35.83 | 1:15.03 | 1:55.21 | 2:32.37 | |||
16 | Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | DGI Nordjylland | 35.53 | 1:14.46 | 1:55.72 | 2:35.39 | |||
17 | Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | DGI Østjylland | 35.25 | 1:14.48 | 1:56.48 | 2:36.53 | |||
18 | Christoffer Holm Hedehus | 2002 | DGI Østjylland | 35.32 | 1:15.87 | 1:58.93 | 2:36.59 | |||
19 | Viktor Johansen | 2001 | DGI Fyn | 36.37 | 1:18.69 | 2:01.70 | 2:39.38 | |||
20 | Magnus Schmidt | 2002 | DGI Østjylland | 35.14 | 1:16.75 | 2:00.89 | 2:40.79 | |||
21 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | DGI Nordjylland | 37.56 | 1:18.72 | 2:01.24 | 2:43.28 | |||
22 | Rasmus Storm | 2001 | DGI Fyn | 35.73 | 1:20.62 | 2:06.70 | 2:52.81 | |||
23 | Lucas Fig | 2002 | DGI Fyn | 40.53 | 1:26.85 | 2:13.84 | 2:54.42 | |||
24 | Anes Sabanovic | 2002 | DGI Fyn | 42.05 | 1:30.45 | 2:21.52 | 3:10.51 | |||
- | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 31.00 | 1:06.22 | 1:43.23 | 2:17.63 | |||
2 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 32.94 | 1:10.43 | 1:48.50 | 2:23.03 | |||
3 | Emil Neumann | 2004 | DGI Sønder Jylland | 33.23 | 1:09.84 | 1:47.27 | 2:23.14 | |||
4 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 33.38 | 1:10.08 | 1:47.87 | 2:24.08 | |||
5 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 32.99 | 1:10.84 | 1:49.70 | 2:26.02 | |||
6 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 33.38 | 1:10.80 | 1:49.75 | 2:27.76 | |||
7 | Oliver Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 35.43 | 1:14.93 | 1:55.80 | 2:36.24 | |||
8 | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | 35.47 | 1:15.42 | 1:56.89 | 2:37.13 | |||
9 | Asger Als Olsen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 35.48 | 1:15.61 | 1:57.71 | 2:37.74 | |||
10 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 35.27 | 1:16.08 | 1:58.79 | 2:39.69 | |||
11 | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 37.04 | 1:18.28 | 2:01.53 | 2:40.58 | |||
12 | Frederik P Justesen | 2003 | DGI Nordjylland | 36.56 | 1:18.58 | 2:02.14 | 2:40.75 | |||
13 | Andreas Nissen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 36.21 | 1:17.27 | 1:58.80 | 2:41.15 | |||
14 | Axel Hvam | 2003 | DGI Østjylland | 37.14 | 1:18.27 | 2:01.26 | 2:41.42 | |||
15 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 38.22 | 1:20.59 | 2:04.53 | 2:44.87 | |||
16 | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 38.70 | 1:22.18 | 2:06.58 | 2:46.29 | |||
17 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 36.40 | 1:18.98 | 2:04.28 | 2:46.91 | |||
18 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 39.10 | 1:23.83 | 2:08.52 | 2:48.53 | |||
19 | Marcus Albæk | 2004 | DGI Nordjylland | 38.36 | 1:22.41 | 2:06.75 | 2:48.87 | |||
20 | Gustav Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 38.60 | 1:21.85 | 2:06.57 | 2:49.78 | |||
21 | Albert U. Thystrup | 2003 | DGI Storstrømmen | 37.99 | 1:22.96 | 2:09.40 | 2:51.97 | |||
22 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 39.21 | 1:23.33 | 2:08.93 | 2:52.77 | |||
23 | Marius Salling | 2003 | DGI Østjylland | 38.92 | 1:23.75 | 2:11.07 | 2:55.36 | |||
24 | Alexander Ølholm | 2003 | DGI Østjylland | 40.56 | 1:27.38 | 2:17.14 | 3:03.30 | |||
25 | Waldemar Winther | 2004 | DGI Østjylland | 41.66 | 1:28.96 | 2:17.66 | 3:03.54 | |||
26 | Marco From | 2003 | DGI Fyn | 43.44 | 1:28.92 | 2:16.80 | 3:04.55 | |||
27 | Marcus Øhlenschlæger | 2003 | DGI Sydvest | 41.83 | 1:29.77 | 2:18.99 | 3:05.27 | |||
28 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | DGI Sønder Jylland | 41.81 | 1:29.33 | 2:17.18 | 3:06.18 | |||
29 | Laust Lundgaard | 2004 | DGI Fyn | 41.45 | 1:29.32 | 2:19.21 | 3:06.83 | |||
30 | Rune Kristensen | 2004 | DGI Sydvest | 42.72 | 1:32.25 | 2:23.93 | 3:13.32 | |||
31 | Oliver Hansen | 2004 | DGI Fyn | 48.22 | 1:45.12 | 2:43.58 | 3:41.10 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 35.09 | 1:13.62 | 1:53.82 | 2:31.82 | |||
2 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 35.08 | 1:14.93 | 1:57.23 | 2:36.27 | |||
3 | Valentin Thordal | 2005 | DGI Nordjylland | 37.51 | 1:20.32 | 2:04.81 | 2:48.15 | |||
4 | Jens Holst Jacobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 38.68 | 1:22.49 | 2:07.48 | 2:49.90 | |||
5 | William Elliot Lumholtz | 2006 | DGI Nordjylland | 39.38 | 1:24.44 | 2:12.06 | 2:52.88 | |||
6 | Jonas Rohde | 2005 | DGI Midtjylland | 42.57 | 1:29.40 | 2:19.41 | 3:06.01 | |||
7 | Eigil Midboe Skou | 2006 | DGI Nordjylland | 40.90 | 1:30.79 | 2:22.74 | 3:14.21 | |||
8 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 45.25 | 1:35.29 | 2:26.60 | 3:15.24 | |||
9 | Magnus Tranekjer | 2005 | DGI Fyn | 44.82 | 1:37.18 | 2:29.42 | 3:17.63 | |||
10 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | DGI Nordjylland | 42.97 | 1:34.40 | 2:27.26 | 3:18.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:00 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 3, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Swimming Cobras | 1998 | DGI Nordjylland | 4:48.84 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 34.63 | 1:10.76 | 1:10.76 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 35.09 | 1:15.09 | 2:25.85 | ||||||
Johanne Hole | 2000 | 37.46 | 1:23.23 | 3:49.08 | ||||||
Anne G. Nielsen | 1999 | 28.45 | 59.76 | 4:48.84 | ||||||
2 | Storstrømmen Gr 5 | 1993 | DGI Storstrømmen | 5:29.38 | ||||||
Nicole Jensen | 1996 | 35.95 | 1:15.14 | 1:15.14 | ||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 42.71 | 1:32.06 | 2:47.20 | ||||||
Lise Coermann Nygaard | 1998 | 42.72 | 1:32.76 | 4:19.96 | ||||||
Emmely Andersen | 2001 | 32.26 | 1:09.42 | 5:29.38 | ||||||
3 | Sydøstjylland Grp. 5 | 1993 | DGI Sydøstjylland | 5:31.51 | ||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 41.08 | 1:25.23 | 1:25.23 | ||||||
Karen Krogh Lund | 1996 | 38.49 | 1:22.58 | 2:47.81 | ||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 39.56 | 1:26.28 | 4:14.09 | ||||||
Sarah Hygum Jensen | 1998 | 36.61 | 1:17.42 | 5:31.51 | ||||||
4 | Damer Grp 5 A | 1993 | DGI Østjylland | 5:35.23 | ||||||
Ingrid Kyed | 2000 | 40.46 | 1:24.92 | 1:24.92 | ||||||
Kristine S. Pedersen | 1998 | 44.11 | 1:36.05 | 3:00.97 | ||||||
Emma F. Sørensen | 1998 | 40.12 | 1:18.99 | 4:19.96 | ||||||
Laura B. R. Andersen | 1999 | 37.10 | 1:15.27 | 5:35.23 | ||||||
5 | Fynske Damer Gr. 5 | 1993 | DGI Fyn | 5:50.14 | ||||||
Camilla Hansen | 2000 | 1:31.02 | ||||||||
Nadja Skov Haffejee | 1998 | 2:58.18 | 2:58.18 | |||||||
Sofie Svaneborg | 1998 | 1:31.08 | 4:29.26 | |||||||
Amalie Faigh Sørensen | 2000 | 1:20.88 | 5:50.14 | |||||||
6 | Sønderjylland Gr.5 Piger | 1993 | DGI Sønder Jylland | 5:54.10 | ||||||
Olivia Steenstrup | 2000 | 37.68 | 1:18.65 | 1:18.65 | ||||||
Katrine Hansen | 2000 | 48.69 | 1:42.18 | 3:00.83 | ||||||
Ida Petersen | 1999 | 46.39 | 1:38.52 | 4:39.35 | ||||||
Cecilie Poulsen | 1999 | 36.00 | 1:14.75 | 5:54.10 | ||||||
7 | Nordjylland Extremes | 1998 | DGI Nordjylland | 5:54.58 | ||||||
Sarah D. Nielsen | 1999 | 41.86 | 1:27.63 | 1:27.63 | ||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 43.01 | 1:30.84 | 2:58.47 | ||||||
Maria Andreasen | 1994 | 44.33 | 1:42.06 | 4:40.53 | ||||||
Emma Steen | 2000 | 35.26 | 1:14.05 | 5:54.58 | ||||||
8 | Damer Grp 5 B | 1993 | DGI Østjylland | 6:27.22 | ||||||
Emma Simonsen | 2002 | 40.80 | 1:28.50 | 1:28.50 | ||||||
Clara Victoria Søderberg | 2000 | 50.26 | 1:48.90 | 3:17.40 | ||||||
Maria Windahl Hansen | 1998 | 46.64 | 1:45.65 | 5:03.05 | ||||||
Signe D. Jørgensen | 2002 | 39.68 | 1:24.17 | 6:27.22 | ||||||
Løb 3, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Ice Mashers | 2001 | DGI Nordjylland | 4:51.47 | ||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 35.04 | 1:11.08 | 1:11.08 | ||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 38.17 | 1:22.42 | 2:33.50 | ||||||
Mary Hole | 2001 | 33.22 | 1:10.63 | 3:44.13 | ||||||
Maria Kornum | 2001 | 32.93 | 1:07.34 | 4:51.47 | ||||||
2 | Damer Grp 6 A | 2001 | DGI Østjylland | 5:11.78 | ||||||
Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 39.91 | 1:22.98 | 1:22.98 | ||||||
Maiken Hougaard | 2002 | 40.79 | 1:24.10 | 2:47.08 | ||||||
Sofie S. Vegener | 2002 | 32.56 | 1:13.09 | 4:00.17 | ||||||
Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | 34.05 | 1:11.61 | 5:11.78 | ||||||
3 | Sønderjylland Gr.6 Piger1 | 2001 | DGI Sønder Jylland | 5:16.73 | ||||||
Mie Petersen | 2002 | 39.36 | 1:21.04 | 1:21.04 | ||||||
Julie Fink | 2001 | 42.05 | 1:29.66 | 2:50.70 | ||||||
Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | 34.79 | 1:16.81 | 4:07.51 | ||||||
Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 32.63 | 1:09.22 | 5:16.73 | ||||||
4 | Sydøstjylland Grp. 6 P1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 5:19.18 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 35.17 | 1:11.62 | 1:11.62 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 37.35 | 1:22.90 | 2:34.52 | ||||||
Manja Laursen | 2003 | 41.91 | 1:34.74 | 4:09.26 | ||||||
Carla Jensen | 2002 | 32.67 | 1:09.92 | 5:19.18 | ||||||
5 | Nordj. Wild Spiders | 2001 | DGI Nordjylland | 5:19.28 | ||||||
Nadia Burholt | 2002 | 37.40 | 1:16.76 | 1:16.76 | ||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 42.12 | 1:29.79 | 2:46.55 | ||||||
Josefine Weiergang | 2002 | 35.89 | 1:20.97 | 4:07.52 | ||||||
Louise Hove | 2002 | 33.25 | 1:11.76 | 5:19.28 | ||||||
6 | Midtjylland Isk Grp. 6 | 2002 | DGI Midtjylland | 5:26.02 | ||||||
Sara Gade | 2002 | 36.55 | 1:14.55 | 1:14.55 | ||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | 44.36 | 1:35.28 | 2:49.83 | ||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 36.29 | 1:21.63 | 4:11.46 | ||||||
Caroline Krogh | 2002 | 34.87 | 1:14.56 | 5:26.02 | ||||||
7 | Sydvest Æblerne | 2001 | DGI Sydvest | 5:50.59 | ||||||
Sofie Højberg Hygum | 2001 | 40.06 | 1:24.29 | 1:24.29 | ||||||
Nadja Bonde Christensen | 2002 | 49.74 | 1:45.98 | 3:10.27 | ||||||
Emma Gade | 2002 | 34.76 | 1:18.37 | 4:28.64 | ||||||
Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | 38.20 | 1:21.95 | 5:50.59 | ||||||
8 | Damer Grp 6 B | 2001 | DGI Østjylland | 5:55.04 | ||||||
Mia Sommer Johansen | 2002 | 41.26 | 1:25.44 | 1:25.44 | ||||||
Naia Eske Jensen | 2001 | 46.28 | 1:38.68 | 3:04.12 | ||||||
Anna Maja Lund | 2002 | 41.09 | 1:30.82 | 4:34.94 | ||||||
Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | 37.21 | 1:20.10 | 5:55.04 | ||||||
9 | Sønderjylland Gr.6 Piger2 | 2001 | DGI Sønder Jylland | 6:05.64 | ||||||
Julie Madsen | 2002 | 47.51 | 1:37.86 | 1:37.86 | ||||||
Thyra Thomsen | 2002 | 43.08 | 1:34.21 | 3:12.07 | ||||||
Lucca Mikkelsen | 2002 | 44.83 | 1:37.47 | 4:49.54 | ||||||
Caroline Christensen | 2002 | 36.36 | 1:16.10 | 6:05.64 | ||||||
10 | Fynske Damer Gr. 6 | 2001 | DGI Fyn | 6:23.73 | ||||||
Emma Juel Petersen | 2001 | 45.85 | 1:34.13 | 1:34.13 | ||||||
Amalie Frikke-Salling | 2002 | 44.78 | 1:36.06 | 3:10.19 | ||||||
Ea Thomsen | 2001 | 52.32 | 1:57.27 | 5:07.46 | ||||||
Viktorija Thomsen | 2001 | 37.16 | 1:16.27 | 6:23.73 | ||||||
- | Piger 01 Orient | 2001 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
Karoline Jensen | 2001 | 38.00 | 1:18.97 | 1:18.97 | ||||||
- | Sydvest Blommerne | 2001 | DGI Sydvest | DSQ | 2 armtag v vending | |||||
- | Sydøstjylland Grp. 6 P2 | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Victoria Broch | 2004 | 42.75 | 1:26.46 | 1:26.46 | ||||||
Laura Pedersen | 2003 | 46.33 | 1:40.55 | 3:07.01 | ||||||
Sofie Lindberg | 2004 | 37.41 | 1:27.67 | 4:34.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 4, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Water Mafia | 1999 | DGI Nordjylland | 4:22.23 | ||||||
Magnus Lerche | 1999 | 30.75 | 1:02.85 | 1:02.85 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 35.75 | 1:16.69 | 2:19.54 | ||||||
Hugin Juliansson | 2000 | 30.67 | 1:06.12 | 3:25.66 | ||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 26.65 | 56.57 | 4:22.23 | ||||||
2 | Herrer Grp 5 A | 1993 | DGI Østjylland | 4:25.87 | ||||||
Andreas Weje | 1998 | 31.29 | 1:03.87 | 1:03.87 | ||||||
Thorbjørn U. Hansen | 2000 | 34.57 | 1:12.89 | 2:16.76 | ||||||
Andreas Rasmussen | 1999 | 31.96 | 1:10.17 | 3:26.93 | ||||||
Christian Windahl Hansen | 2000 | 27.41 | 58.94 | 4:25.87 | ||||||
3 | Fynske Herrer Gr. 5 | 1993 | DGI Fyn | 4:42.20 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 34.71 | 1:11.86 | 1:11.86 | ||||||
Nicolai Broner Jensen | 1994 | 34.21 | 1:16.22 | 2:28.08 | ||||||
Daniel Johansen | 1997 | 35.24 | 1:15.22 | 3:43.30 | ||||||
Frederik Klüver | 1998 | 27.90 | 58.90 | 4:42.20 | ||||||
4 | Nordj. Yellow Dragons | 1999 | DGI Nordjylland | 4:45.94 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 33.98 | 1:09.95 | 1:09.95 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 38.48 | 1:23.48 | 2:33.43 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 32.49 | 1:09.41 | 3:42.84 | ||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 29.98 | 1:03.10 | 4:45.94 | ||||||
5 | Sydøstjylland Grp. 5 | 1998 | DGI Sydøstjylland | 4:49.72 | ||||||
Andreas Hansen | 2001 | 36.90 | 1:17.11 | 1:17.11 | ||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 33.70 | 1:12.19 | 2:29.30 | ||||||
Anders Ellehauge | 1992 | 35.17 | 1:20.33 | 3:49.63 | ||||||
Alexander Roe | 1997 | 28.45 | 1:00.09 | 4:49.72 | ||||||
6 | Herrer Grp 5 B | 1993 | DGI Østjylland | 4:56.66 | ||||||
Ole Skouvig Pedersen | 2000 | 35.80 | 1:14.98 | 1:14.98 | ||||||
Kristoffer Jensen | 1994 | 38.03 | 1:20.56 | 2:35.54 | ||||||
Jesper Thyssen | 1995 | 33.24 | 1:16.10 | 3:51.64 | ||||||
Jonas Nørgaard | 1995 | 31.08 | 1:05.02 | 4:56.66 | ||||||
7 | Sønderjylland Gr.5 Drenge | 1993 | DGI Sønder Jylland | 5:15.72 | ||||||
Simon G. Jensen | 2000 | 38.13 | 1:19.60 | 1:19.60 | ||||||
Nikolaj Carlsen | 2002 | 38.62 | 1:23.96 | 2:43.56 | ||||||
Phillip Marcussen | 2000 | 38.56 | 1:31.61 | 4:15.17 | ||||||
Svend Matzen | 1999 | 28.06 | 1:00.55 | 5:15.72 | ||||||
Løb 4, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sønderjylland Gr6 Drenge1 | 2001 | DGI Sønder Jylland | 4:26.96 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 31.93 | 1:06.14 | 1:06.14 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 34.68 | 1:13.74 | 2:19.88 | ||||||
André Iversen | 2001 | 32.99 | 1:08.86 | 3:28.74 | ||||||
Philip Ravn Andersen | 2002 | 27.96 | 58.22 | 4:26.96 | ||||||
2 | Midtjylland Isk Grp. 6 | 2001 | DGI Midtjylland | 4:41.99 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 30.76 | 1:02.68 | 1:02.68 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 37.37 | 1:19.75 | 2:22.43 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 33.66 | 1:14.47 | 3:36.90 | ||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 30.46 | 1:05.09 | 4:41.99 | ||||||
3 | Storstrømmen Gr 6 | 2001 | DGI Storstrømmen | 4:48.29 | ||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 34.53 | 1:11.12 | 1:11.12 | ||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 37.94 | 1:22.39 | 2:33.51 | ||||||
Viktor Eibye | 2001 | 32.49 | 1:13.13 | 3:46.64 | ||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 28.90 | 1:01.65 | 4:48.29 | ||||||
4 | Nordj. Deadly Pirates | 2001 | DGI Nordjylland | 4:57.80 | ||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 34.87 | 1:11.25 | 1:11.25 | ||||||
Matias Kjær | 2002 | 38.05 | 1:24.94 | 2:36.19 | ||||||
Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 33.90 | 1:14.40 | 3:50.59 | ||||||
David Johansen | 2001 | 31.98 | 1:07.21 | 4:57.80 | ||||||
5 | Sydøstjylland Grp. 6 D 2 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 5:01.00 | ||||||
Rasmus Hagger Hansen | 2001 | 35.99 | 1:14.51 | 1:14.51 | ||||||
Mikkel Langkjær | 2002 | 41.54 | 1:28.04 | 2:42.55 | ||||||
Nicklas Christian Jensen | 1997 | 33.35 | 1:13.21 | 3:55.76 | ||||||
Robert Versteegen | 2001 | 31.38 | 1:05.24 | 5:01.00 | ||||||
6 | Sønderjylland Gr6 Drenge2 | 2001 | DGI Sønder Jylland | 5:04.78 | ||||||
Frederik Zachariassen | 2002 | 37.19 | 1:15.03 | 1:15.03 | ||||||
Zacharias H. Svendsen | 2002 | 36.57 | 1:20.94 | 2:35.97 | ||||||
Dennis Hansen | 2002 | 37.58 | 1:21.10 | 3:57.07 | ||||||
Anders Christensen | 2002 | 32.33 | 1:07.71 | 5:04.78 | ||||||
7 | Nordj. Thunder Bombs | 2001 | DGI Nordjylland | 5:19.16 | ||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 37.44 | 1:18.13 | 1:18.13 | ||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 38.74 | 1:24.56 | 2:42.69 | ||||||
Jens Kristian Jensen | 2001 | 36.09 | 1:17.51 | 4:00.20 | ||||||
Nikolaj Thuesen | 2001 | 37.15 | 1:18.96 | 5:19.16 | ||||||
8 | Sydøstjylland Grp. 6 D 1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 5:19.87 | ||||||
Mathias Germansen | 2002 | 35.66 | 1:13.48 | 1:13.48 | ||||||
Mikkel Dam | 2002 | 39.53 | 1:26.13 | 2:39.61 | ||||||
Halfdan Krogh Lund | 2002 | 38.18 | 1:22.96 | 4:02.57 | ||||||
Niels Paaske Hansen | 2002 | 35.44 | 1:17.30 | 5:19.87 | ||||||
9 | Sydvest Hindbærrene | 2002 | DGI Sydvest | 5:29.75 | ||||||
Marcus Brink Thomsen | 2001 | 39.70 | 1:27.31 | 1:27.31 | ||||||
Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 40.10 | 1:24.96 | 2:52.27 | ||||||
Oliver S. Johnsen | 2002 | 43.13 | 1:36.79 | 4:29.06 | ||||||
Boje Fokkink | 2001 | 28.70 | 1:00.69 | 5:29.75 | ||||||
10 | Herrer Grp 6 B | 2001 | DGI Østjylland | 5:30.46 | ||||||
Jeppe K. Rasmussen | 2002 | 39.82 | 1:22.00 | 1:22.00 | ||||||
Viktor Snoghøj | 2002 | 40.36 | 1:29.36 | 2:51.36 | ||||||
Oliver Persson | 2001 | 40.40 | 1:29.69 | 4:21.05 | ||||||
Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | 32.88 | 1:09.41 | 5:30.46 | ||||||
11 | Fynske Herrer Gr. 6 | 2001 | DGI Fyn | 6:03.01 | ||||||
Louis Schou | 2002 | 46.92 | 1:37.42 | 1:37.42 | ||||||
Andreas Birkholm | 2002 | 43.81 | 1:34.03 | 3:11.45 | ||||||
Viktor Johansen | 2001 | 41.48 | 1:32.77 | 4:44.22 | ||||||
Mads Toft Andersen | 2002 | 37.20 | 1:18.79 | 6:03.01 | ||||||
- | Herrer Grp 6 A | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | fejl rækkefølge | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:18 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 5, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Rubber Ducks | 1998 | DGI Nordjylland | 4:44.36 | ||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 35.94 | 1:13.95 | 1:13.95 | ||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 34.53 | 1:15.67 | 2:29.62 | ||||||
Kathrin B. Poulsen | 2000 | 34.34 | 1:14.58 | 3:44.20 | ||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 28.89 | 1:00.16 | 4:44.36 | ||||||
2 | Mix Grp 5 A | 1993 | DGI Østjylland | 5:28.70 | ||||||
Amanda Hørdum Bjørnholt | 1999 | 42.54 | 1:30.37 | 1:30.37 | ||||||
Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | 44.78 | 1:35.43 | 3:05.80 | ||||||
Mikkel Rager | 2000 | 33.43 | 1:17.36 | 4:23.16 | ||||||
Thomas Grosen | 1997 | 30.65 | 1:05.54 | 5:28.70 | ||||||
3 | Nordj. Crunchers | 1998 | DGI Nordjylland | 5:30.68 | ||||||
Benjamin Jørgensen | 1996 | 33.04 | 1:09.60 | 1:09.60 | ||||||
Babette Thordal | 2001 | 42.14 | 1:31.48 | 2:41.08 | ||||||
Sofie Aastrup | 2002 | 38.64 | 1:24.82 | 4:05.90 | ||||||
Mikkel Bloch | 1996 | 38.81 | 1:24.78 | 5:30.68 | ||||||
4 | Mix Grp 5 B | 1993 | DGI Østjylland | 6:20.89 | ||||||
Sofie Holmboe | 2002 | 49.86 | 1:47.61 | 1:47.61 | ||||||
Mathilde Lauritsen | 2002 | 58.73 | 2:03.63 | 3:51.24 | ||||||
Jesper Møller Madsen | 1996 | 34.33 | 1:17.74 | 5:08.98 | ||||||
Joachim Urbak | 1999 | 34.23 | 1:11.91 | 6:20.89 | ||||||
- | Fynsk Mix Gr. 5 | 1993 | DGI Fyn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 5, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Blue Cyborgs | 2001 | DGI Nordjylland | 5:08.06 | ||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 35.90 | 1:15.95 | 1:15.95 | ||||||
Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | 39.38 | 1:22.45 | 2:38.40 | ||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 38.69 | 1:24.46 | 4:02.86 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 31.02 | 1:05.20 | 5:08.06 | ||||||
2 | Fynsk Mix Gr. 6 | 2001 | DGI Fyn | 5:09.64 | ||||||
Ida Lerche | 2001 | 38.38 | 1:18.32 | 1:18.32 | ||||||
Rasmus Storm | 2001 | 44.03 | 1:32.45 | 2:50.77 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 33.65 | 1:14.60 | 4:05.37 | ||||||
Erwan Marslund | 2001 | 30.19 | 1:04.27 | 5:09.64 | ||||||
3 | Mix Grp 6 A | 2001 | DGI Østjylland | 5:21.81 | ||||||
Kasper Due Svendsen | 2002 | 35.82 | 1:14.21 | 1:14.21 | ||||||
Maja Volke | 2002 | 41.08 | 1:28.93 | 2:43.14 | ||||||
Maja Brandi Bukballe | 2002 | 42.71 | 1:32.17 | 4:15.31 | ||||||
Christian Linaa Dirdal | 2001 | 32.17 | 1:06.50 | 5:21.81 | ||||||
4 | Nordj. Sprint Team | 2001 | DGI Nordjylland | 5:32.44 | ||||||
Cecilie Prior | 2002 | 41.06 | 1:24.70 | 1:24.70 | ||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 39.86 | 1:24.68 | 2:49.38 | ||||||
Sara Falch | 2002 | 39.38 | 1:28.82 | 4:18.20 | ||||||
Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 36.17 | 1:14.24 | 5:32.44 | ||||||
5 | Sønderjylland Gr6 Mix | 2001 | DGI Sønder Jylland | 6:05.54 | ||||||
Thomas Schmidt | 2002 | 42.29 | 1:27.78 | 1:27.78 | ||||||
Sine Poulsen | 2002 | 49.61 | 1:46.50 | 3:14.28 | ||||||
Simony Niklas Børsmose | 2001 | 36.58 | 1:27.27 | 4:41.55 | ||||||
Julie Tramm | 2001 | 39.24 | 1:23.99 | 6:05.54 | ||||||
- | Sydvest Vandkastanjerne | 2002 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
Jonas Brinkmann | 2002 | |||||||||
Kasper Larsen | 2002 | |||||||||
Luna Marcher | 2002 | |||||||||
Mia Sophie Schmidt | 2001 | DNS | ||||||||
- | Mix Grp 6 B | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | crawlben ef vending | |||||
Katrine Søndergaard | 2002 | 41.08 | 1:25.29 | 1:25.29 | ||||||
Mathias G-Rasmussen | 2001 | 42.34 | 1:31.15 | 2:56.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1927-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Damer Grp 1-4 | 1967 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Black Ninjas | 2003 | DGI Nordjylland | 2:16.34 | ||||||
Signe Thomsen | 2003 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 37.98 | 1:13.54 | |||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 33.15 | 1:46.69 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 29.65 | 2:16.34 | |||||||
2 | Midtjylland Isk Grp. 7 #1 | 2003 | DGI Midtjylland | 2:24.48 | ||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 38.70 | 38.70 | |||||||
Agnete Riis | 2003 | 40.26 | 1:18.96 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 34.45 | 1:53.41 | |||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 31.07 | 2:24.48 | |||||||
3 | Storstrømmen Gr7 Piger 1 | 2003 | DGI Storstrømmen | 2:26.12 | ||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 45.21 | 1:22.19 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 34.29 | 1:56.48 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 29.64 | 2:26.12 | |||||||
4 | Damer Grp 7 A | 2003 | DGI Østjylland | 2:28.05 | ||||||
Julie Liao Wienke | 2003 | 38.91 | 38.91 | |||||||
Caroline Christensen | 2004 | 41.09 | 1:20.00 | |||||||
Katrine Rasmussen | 2004 | 34.54 | 1:54.54 | |||||||
Caroline Majgaard Eriksen | 2003 | 33.51 | 2:28.05 | |||||||
5 | Nordj. Zulu Fighters | 2003 | DGI Nordjylland | 2:30.69 | ||||||
Anna Christine Pedersen | 2003 | 38.00 | 38.00 | |||||||
Josephine Christensen | 2004 | 45.34 | 1:23.34 | |||||||
Zille Haarh Svendsen | 2004 | 36.94 | 2:00.28 | |||||||
Freja Friborg | 2004 | 30.41 | 2:30.69 | |||||||
6 | Fynske Piger Gr. 7 | 2003 | DGI Fyn | 2:36.83 | ||||||
Naya Blyn | 2004 | |||||||||
Ella Ussing | 2004 | |||||||||
Nathalie Knudsen | 2003 | |||||||||
Trine Bruun-Petersen | 2003 | 2:36.83 | 2:36.83 | |||||||
7 | Sydøstjylland Grp. 7 P 1 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 2:39.07 | ||||||
Cecilie Meier | 2003 | |||||||||
Rosa Marie Schousboe | 2005 | |||||||||
Manja Laursen | 2003 | |||||||||
Mikela Muhlig | 2003 | 2:39.07 | 2:39.07 | |||||||
8 | Midtjylland Isk Grp. 7 #2 | 2003 | DGI Midtjylland | 2:40.79 | ||||||
Laura Mai Stephansen | 2003 | |||||||||
Ida Kristensen | 2004 | |||||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | |||||||||
Maria Fiil Jensen | 2004 | 2:40.79 | 2:40.79 | |||||||
9 | Sydvest Citronerne | 2003 | DGI Sydvest | 2:40.90 | ||||||
Sofie Nielsen | 2004 | 42.69 | 42.69 | |||||||
Freja Kruse | 2004 | 44.52 | 1:27.21 | |||||||
Mathilde Østergaard | 2004 | 37.01 | 2:04.22 | |||||||
Stephanie Hansen | 2003 | 36.68 | 2:40.90 | |||||||
10 | Damer Grp 7 B | 2003 | DGI Østjylland | 2:41.89 | ||||||
Sofia Illum Kirkeby | 2004 | |||||||||
Ella H. Richardson | 2003 | |||||||||
Emilie Friis | 2003 | |||||||||
Ida Melchiorsen | 2004 | 2:41.89 | 2:41.89 | |||||||
11 | Sønderjylland Gr7 Piger 1 | 2003 | DGI Sønder Jylland | 2:43.42 | ||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Sara Farag | 2003 | 43.01 | 1:20.43 | |||||||
Julie Frølund Christensen | 2003 | 50.59 | 2:11.02 | |||||||
Lea Winther | 2004 | 32.40 | 2:43.42 | |||||||
12 | Sønderjylland Gr7 Piger 2 | 2003 | DGI Sønder Jylland | 2:45.98 | ||||||
Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | |||||||||
Sille Bramman | 2003 | |||||||||
Cheyenne Erdmann | 2004 | 2:08.72 | 2:08.72 | |||||||
Signe Clemmensen | 2003 | 37.26 | 2:45.98 | |||||||
13 | Sydøstjylland Grp. 7 P 2 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 2:48.32 | ||||||
Sara Høi Graversen | 2003 | 43.35 | 43.35 | |||||||
Laura Pedersen | 2003 | 46.14 | 1:29.49 | |||||||
Cecilie Daugaard | 2003 | 54.50 | 2:23.99 | |||||||
Cecilie Sørensen | 2003 | 24.33 | 2:48.32 | |||||||
14 | Piger 03 Orient | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 2:49.03 | ||||||
Signe Grøndahl | 2003 | 41.52 | 41.52 | |||||||
Lærke Kongsfelt | 2003 | 53.78 | 1:35.30 | |||||||
Marie Bernack | 2003 | 38.99 | 2:14.29 | |||||||
Frederikke Mortensen | 2003 | 34.74 | 2:49.03 | |||||||
15 | Storstrømmen Gr7 Piger 2 | 2003 | DGI Storstrømmen | 3:00.41 | ||||||
Nicoline Hansen | 2004 | 42.60 | 42.60 | |||||||
Freya Andreasen | 2004 | 43.16 | 1:25.76 | |||||||
Nanna Lauritsen | 2004 | 49.08 | 2:14.84 | |||||||
Celina Lindholm Hansen | 2006 | 45.57 | 3:00.41 | |||||||
16 | Sydvest Fersknerne | 2003 | DGI Sydvest | 3:10.18 | ||||||
Pernille Pedersen | 2004 | 50.92 | 50.92 | |||||||
Mia Hviid | 2003 | 48.83 | 1:39.75 | |||||||
Victoria Hansen | 2003 | 44.44 | 2:24.19 | |||||||
Victoria Lalicata | 2005 | 45.99 | 3:10.18 | |||||||
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storstrømmen Gr 8 Piger | 2005 | DGI Storstrømmen | 2:35.97 | ||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 39.52 | 39.52 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 46.89 | 1:26.41 | |||||||
Petrine R.e. Sørensen | 2005 | 37.53 | 2:03.94 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 32.03 | 2:35.97 | |||||||
2 | Nordj. Rocket Ducks | 2005 | DGI Nordjylland | 2:36.66 | ||||||
Therese J Helt | 2006 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Cecilie P. Michaelsen | 2005 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | |||||||||
Ida Rønnow | 2006 | 2:36.66 | 2:36.66 | |||||||
3 | Sønderjylland Gr8 Piger1 | 2005 | DGI Sønder Jylland | 2:37.56 | ||||||
Clara Kapke | 2006 | 2:01.13 | 2:01.13 | |||||||
Liv F. Skov-Petersen | 2005 | 36.43 | 2:37.56 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 2:01.13 | ||||||||
Emma Ljusheva | 2005 | 36.43 | 2:37.56 | |||||||
4 | Sydøstjylland Grp. 8 | 2005 | DGI Sydøstjylland | 2:46.53 | ||||||
Signe Holst Jacobsen | 2007 | 41.81 | 41.81 | |||||||
Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 45.12 | 1:26.93 | |||||||
Ane K. Zachariassen | 2005 | 45.21 | 2:12.14 | |||||||
Signe Rosenmeyer | 2005 | 34.39 | 2:46.53 | |||||||
5 | Nordj. Dream Express | 2005 | DGI Nordjylland | 2:50.97 | ||||||
Clara Berendt Nørgaard | 2005 | 42.44 | 42.44 | |||||||
Sara Kokholm | 2005 | 49.94 | 1:32.38 | |||||||
Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | 44.41 | 2:16.79 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 34.18 | 2:50.97 | |||||||
6 | Sønderjylland Gr8 Piger2 | 2005 | DGI Sønder Jylland | 2:54.43 | ||||||
Karen Lassen | 2005 | 45.06 | 45.06 | |||||||
Jette Muusmann | 2005 | 43.68 | 1:28.74 | |||||||
Signe Jensen | 2007 | 50.11 | 2:18.85 | |||||||
Amalie Hede Kristensen | 2005 | 35.58 | 2:54.43 | |||||||
7 | Fynske Piger Gr. 8 | 2005 | DGI Fyn | 3:02.04 | ||||||
Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 41.47 | 41.47 | |||||||
Rasmine Johansen | 2005 | 58.05 | 1:39.52 | |||||||
Sofie Møller Madsen | 2005 | 44.47 | 2:23.99 | |||||||
Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 38.05 | 3:02.04 | |||||||
8 | Damer Grp 8 A | 2005 | DGI Østjylland | 3:05.62 | ||||||
Agnethe Frederiksen | 2005 | 45.32 | 45.32 | |||||||
Ida Mørup | 2006 | 55.09 | 1:40.41 | |||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 42.62 | 2:23.03 | |||||||
Stine Østergaard Jensen | 2006 | 42.59 | 3:05.62 | |||||||
- | Damer Grp 8 B | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Midtjylland Isk Grp. 8 | 2005 | DGI Midtjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 41.35 | 41.35 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 47.16 | 1:28.51 | |||||||
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Damer Grp 9 | 2007 | DGI Østjylland | 3:34.60 | ||||||
Frida Knop Kristensen | 2009 | 58.92 | 58.92 | |||||||
Marie Loft Andersen | 2007 | 56.28 | 1:55.20 | |||||||
Isabella Nørgaard | 2007 | 1:00.45 | 2:55.65 | |||||||
Ida Loft Andersen | 2007 | 38.95 | 3:34.60 | |||||||
2 | Nordj. Water Rockets | 2007 | DGI Nordjylland | 3:40.69 | ||||||
Clara Kornum | 2007 | 56.28 | 56.28 | |||||||
Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 59.19 | 1:55.47 | |||||||
Astrid O. Thomassen | 2007 | 1:04.29 | 2:59.76 | |||||||
Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 40.93 | 3:40.69 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1927-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Crazy Monkies | 1967 | DGI Nordjylland | 2:10.41 | ||||||
Peter Enggaard Kristensen | 1977 | 34.38 | 34.38 | |||||||
Dan Møller Nielsen | 1988 | 36.46 | 1:10.84 | |||||||
Nils Lundberg | 1988 | 30.34 | 1:41.18 | |||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 29.23 | 2:10.41 | |||||||
2 | Herrer Grp 1-4 | 1967 | DGI Østjylland | 2:13.80 | ||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Casper Thaarup | 1987 | 36.42 | 1:08.77 | |||||||
Peter Henningsen | 1971 | 34.73 | 1:43.50 | |||||||
Tore Stamp Kirkby | 1970 | 30.30 | 2:13.80 | |||||||
3 | Oldboys Fra Fyn | 1992 | DGI Fyn | 2:19.64 | ||||||
Stefan Gram Hansen | 1990 | 37.89 | 37.89 | |||||||
Mikael Olsen | 1992 | 35.32 | 1:13.21 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 36.62 | 1:49.83 | |||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 29.81 | 2:19.64 | |||||||
4 | Nordj. Ocean Champs | 1967 | DGI Nordjylland | 2:32.95 | ||||||
Bo Damvad | 1967 | 39.71 | 39.71 | |||||||
Johnni Olesen | 1975 | 45.15 | 1:24.86 | |||||||
Martin R. Jensen | 1961 | 37.51 | 2:02.37 | |||||||
Preben Hansen | 1967 | 30.58 | 2:32.95 | |||||||
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fynske Drenge Gr. 7 | 2003 | DGI Fyn | 2:29.64 | ||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 38.87 | 38.87 | |||||||
Anders Søndergaard | 2003 | 41.27 | 1:20.14 | |||||||
Sebastian Hartung | 2003 | 36.56 | 1:56.70 | |||||||
Gustav Andersen | 2003 | 32.94 | 2:29.64 | |||||||
2 | Sydvest Solbærrene | 2004 | DGI Sydvest | 2:29.70 | ||||||
Oliver Fokkink | 2003 | 38.51 | 38.51 | |||||||
Frederik Holdt | 2003 | 46.37 | 1:24.88 | |||||||
Jeppe Haurum | 2003 | 33.20 | 1:58.08 | |||||||
Frederik Munk Nyhus | 2003 | 31.62 | 2:29.70 | |||||||
3 | Sydøstjylland Grp. 7 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 2:30.88 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Anton B. Nielsen | 2003 | 43.27 | 1:18.16 | |||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 39.53 | 1:57.69 | |||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 33.19 | 2:30.88 | |||||||
4 | Storstrømmen Gr7 Drenge1 | 2003 | DGI Storstrømmen | 2:32.67 | ||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Victor Compen | 2003 | 41.18 | 1:22.02 | |||||||
Albert U. Thystrup | 2003 | 40.21 | 2:02.23 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 30.44 | 2:32.67 | |||||||
5 | Herrer Grp 7 A | 2003 | DGI Østjylland | 2:35.97 | ||||||
Mikkel Dannesboe | 2003 | 38.26 | 38.26 | |||||||
Asger Breum Holm | 2003 | 44.70 | 1:22.96 | |||||||
Victor Constantin Timm | 2003 | 39.01 | 2:01.97 | |||||||
Frederik Bols Faarup | 2003 | 34.00 | 2:35.97 | |||||||
6 | Herrer Grp 7 B | 2003 | DGI Østjylland | 2:39.26 | ||||||
Axel Hvam | 2003 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Noah Busk | 2004 | 46.67 | 1:26.56 | |||||||
Alexander Løland | 2004 | 38.96 | 2:05.52 | |||||||
Alexander Ølholm | 2003 | 33.74 | 2:39.26 | |||||||
7 | Sønderjylland Gr7 Drenge | 2003 | DGI Sønder Jylland | 2:48.76 | ||||||
Frederik Schimann Hansen | 2003 | 39.21 | 39.21 | |||||||
Nicholas Kristiansen | 2004 | 45.99 | 1:25.20 | |||||||
Emil Neumann | 2004 | 38.47 | 2:03.67 | |||||||
August Johan Seeberg | 2005 | 45.09 | 2:48.76 | |||||||
8 | Midtjylland Isk Grp. 7 #2 | 2003 | DGI Midtjylland | 2:50.26 | ||||||
Jakob Møller Nielsen | 2004 | 42.59 | 42.59 | |||||||
Anton Christiansen | 2004 | 46.71 | 1:29.30 | |||||||
Kasper Jensen | 2005 | 40.35 | 2:09.65 | |||||||
Jonas Rohde | 2005 | 40.61 | 2:50.26 | |||||||
9 | Sydvest Brombærrene | 2004 | DGI Sydvest | 2:59.60 | ||||||
Marcus Øhlenschlæger | 2003 | 45.24 | 45.24 | |||||||
Jacob Dalgaard Hansen | 2004 | 50.46 | 1:35.70 | |||||||
Markus Jessen | 2003 | 44.34 | 2:20.04 | |||||||
Rune Kristensen | 2004 | 39.56 | 2:59.60 | |||||||
- | Midtjylland Isk Grp. 7 #1 | 2003 | DGI Midtjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 37.86 | 1:10.49 | |||||||
- | Nordj. Hot Fighters | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Christian Kornum | 2003 | 31.52 | 31.52 | |||||||
- | Nordj. Lightning Rockets | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Oscar Pedersen | 2004 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 38.68 | 1:15.73 | |||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 33.71 | 1:49.44 | |||||||
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herrer Grp 8 A | 2005 | DGI Østjylland | 2:36.51 | ||||||
Gustav Ravn | 2005 | 40.77 | 40.77 | |||||||
Jonas Gaur | 2005 | 44.82 | 1:25.59 | |||||||
Christian Thorhauge | 2005 | 38.95 | 2:04.54 | |||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 31.97 | 2:36.51 | |||||||
2 | Nordj. Rocky Fireballs | 2005 | DGI Nordjylland | 2:43.12 | ||||||
Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 38.02 | 38.02 | |||||||
Magnus Horsbøll | 2005 | 47.47 | 1:25.49 | |||||||
Valentin Thordal | 2005 | 41.85 | 2:07.34 | |||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 35.78 | 2:43.12 | |||||||
3 | Sønderjylland Gr8 Drenge | 2005 | DGI Sønder Jylland | 2:44.58 | ||||||
Emil Winther | 2006 | 43.22 | 43.22 | |||||||
Boris Gamisshev | 2007 | 46.46 | 1:29.68 | |||||||
Oskar Trans Dammose | 2005 | 39.72 | 2:09.40 | |||||||
Philip Emborg Andreasen | 2005 | 35.18 | 2:44.58 | |||||||
4 | Fynske Drenge Gr. 8 | 2005 | DGI Fyn | 3:02.04 | ||||||
Jonathan Cline | 2005 | 47.62 | 47.62 | |||||||
Jonas Elving Kristiansen | 2006 | 56.03 | 1:43.65 | |||||||
Xander Termansen | 2005 | 47.43 | 2:31.08 | |||||||
Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 30.96 | 3:02.04 | |||||||
5 | Storstrømmen Gr8 Drenge | 2005 | DGI Storstrømmen | 3:05.13 | ||||||
Thor Tørngren | 2006 | 48.61 | 48.61 | |||||||
Hjalte Møller | 2007 | 52.82 | 1:41.43 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 39.03 | 2:20.46 | |||||||
Theodor Kongstad | 2006 | 44.67 | 3:05.13 | |||||||
6 | Herrer Grp 8 B | 2005 | DGI Østjylland | 3:05.52 | ||||||
Johannes Jervidalo | 2006 | 47.31 | 47.31 | |||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 54.22 | 1:41.53 | |||||||
Frederik Gadegaard | 2005 | 46.70 | 2:28.23 | |||||||
Jakob Fiil | 2005 | 37.29 | 3:05.52 | |||||||
7 | Nordj. Pink Hurricanes | 2005 | DGI Nordjylland | 3:11.26 | ||||||
Jakob Thomsen | 2006 | 45.61 | 45.61 | |||||||
Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 51.31 | 1:36.92 | |||||||
Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 49.98 | 2:26.90 | |||||||
Magnus Skiveren | 2007 | 44.36 | 3:11.26 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1927-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix Grp 1-4 | 1967 | DGI Østjylland | 2:57.82 | ||||||
Louise Damborg | 1982 | 45.30 | 45.30 | |||||||
Brian Nørdam | 1977 | 58.54 | 1:43.84 | |||||||
Anette Elgaard | 1983 | 43.21 | 2:27.05 | |||||||
Jacob Filipovicz | 1981 | 30.77 | 2:57.82 | |||||||
- | Nordjylland Titans | 1967 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Flying Muffins | 2003 | DGI Nordjylland | 2:27.77 | ||||||
Victoria Bjerre | 2003 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Andreas Christensen | 2003 | 42.26 | 1:18.94 | |||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 33.24 | 1:52.18 | |||||||
Jens Mejdahl | 2003 | 35.59 | 2:27.77 | |||||||
2 | Mix Grp 7 A | 2003 | DGI Østjylland | 2:35.16 | ||||||
Mikkel Brinck | 2003 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Marius B. R. Andersen | 2003 | 43.46 | 1:22.05 | |||||||
Julie Frimer | 2004 | 38.47 | 2:00.52 | |||||||
Karen K. H. Hagensen | 2004 | 34.64 | 2:35.16 | |||||||
3 | Fynsk Mix Gr. 7 | 2003 | DGI Fyn | 2:39.40 | ||||||
Signe Michelsen | 2004 | 43.66 | 43.66 | |||||||
Line Virkelyst Johansen | 2003 | 44.26 | 1:27.92 | |||||||
Gustav Jørgensen | 2004 | 37.77 | 2:05.69 | |||||||
Valdemar Petersen | 2004 | 33.71 | 2:39.40 | |||||||
4 | Sønderjylland Gr7 Mix | 2003 | DGI Sønder Jylland | 2:45.19 | ||||||
Lærke Frølund Jensen | 2003 | 44.95 | 44.95 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 41.70 | 1:26.65 | |||||||
Line Duborg | 2004 | 42.22 | 2:08.87 | |||||||
Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 36.32 | 2:45.19 | |||||||
5 | Mix Grp 7 B | 2003 | DGI Østjylland | 3:10.20 | ||||||
Nikolaj Høgh | 2003 | 43.65 | 43.65 | |||||||
Sofie Frimer | 2004 | 51.98 | 1:35.63 | |||||||
Fiona Ilsø | 2003 | 1:00.27 | 2:35.90 | |||||||
Mads Vittrup Christensen | 2003 | 34.30 | 3:10.20 | |||||||
6 | Mix Orient | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 3:24.44 | ||||||
Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | 59.40 | 59.40 | |||||||
Valdemar Fulton Skjoldman | 2003 | 49.45 | 1:48.85 | |||||||
Rasmine Andersen | 2003 | 52.03 | 2:40.88 | |||||||
Dana Laursen | 2003 | 43.56 | 3:24.44 | |||||||
- | Nordj. Night Sharks | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 36.34 | 36.34 | |||||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix Grp 8 A | 2005 | DGI Østjylland | 2:50.25 | ||||||
Casper Krogh Særkjær | 2005 | 39.75 | 39.75 | |||||||
Karl Johan Jacobsen | 2005 | 48.03 | 1:27.78 | |||||||
Freya Mikkelsen | 2005 | 47.45 | 2:15.23 | |||||||
Malou Sophie Stormes | 2005 | 35.02 | 2:50.25 | |||||||
2 | Sydøstjylland Grp. 8 Mix | 2005 | DGI Sydøstjylland | 3:01.38 | ||||||
Annemone Rasmussen | 2006 | 50.78 | 50.78 | |||||||
Magnus Andersen | 2005 | 50.44 | 1:41.22 | |||||||
Kristian Nielsen | 2005 | 41.88 | 2:23.10 | |||||||
Stella Harpøth | 2006 | 38.28 | 3:01.38 | |||||||
3 | Fynsk Mix Gr. 8 | 2005 | DGI Fyn | 3:06.20 | ||||||
Signe Vinding Sørensen | 2005 | 46.00 | 46.00 | |||||||
Freja Duus | 2005 | 52.38 | 1:38.38 | |||||||
Magnus Løkke | 2005 | 48.72 | 2:27.10 | |||||||
Valdemar Paustian | 2005 | 39.10 | 3:06.20 | |||||||
4 | Mix Grp 8 B | 2005 | DGI Østjylland | 3:10.79 | ||||||
Kristian Weber Johansen | 2005 | 48.49 | 48.49 | |||||||
Olivia Tilsted | 2006 | 56.67 | 1:45.16 | |||||||
Olga K. Christiansen | 2006 | 49.47 | 2:34.63 | |||||||
Mathias Nybro Laursen | 2005 | 36.16 | 3:10.79 | |||||||
- | Nordj. Drifting Dolphins | 2005 | DGI Nordjylland | DSQ | forkert vending | |||||
- | Nordjylland Destroyers | 2005 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
William Elliot Lumholtz | 2006 | 46.26 | 46.26 | |||||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Fynsk Mix Gr. 9 | 2007 | DGI Fyn | DSQ | bryst tag v. 25m | |||||
- | Mix Grp 9 | 2007 | DGI Østjylland | DSQ | asynkrone arme | |||||
Emilie Nørskov Graversen | 2007 | 1:14.92 | 1:14.92 | |||||||
Mai Lindum Waltoft | 2007 | 56.38 | 2:11.30 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 1:04.82 | 2:20.92 | 3:41.58 | 5:00.15 | |||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Flaskager | 1999 | DGI Midtjylland | 33.89 | 1:10.10 | 1:47.11 | 2:24.63 | |||
2 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | DGI Nordjylland | 36.72 | 1:15.65 | 1:54.73 | 2:33.72 | |||
3 | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 38.96 | 1:21.13 | 2:04.28 | 2:46.95 | |||
4 | Olivia Steenstrup | 2000 | DGI Sønder Jylland | 38.99 | 1:21.32 | 2:05.35 | 2:48.47 | |||
5 | Emma Steen | 2000 | DGI Nordjylland | 42.36 | 1:26.46 | 2:10.70 | 2:53.23 | |||
6 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 44.92 | 1:33.15 | 2:22.87 | 3:09.96 | |||
7 | Laura B. R. Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 45.99 | 1:36.17 | 2:29.29 | 3:19.76 | |||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mary Hole | 2001 | DGI Nordjylland | 35.08 | 1:12.75 | 1:51.36 | 2:29.73 | |||
2 | Nete Lund Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 36.75 | 1:16.70 | 1:56.54 | 2:35.21 | |||
3 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 37.61 | 1:18.32 | 2:00.04 | 2:39.92 | |||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | DGI Nordjylland | 37.60 | 11:18.16 | 2:00.64 | 2:41.03 | |||
5 | Julie Fink | 2001 | DGI Sønder Jylland | 38.54 | 1:19.42 | 2:01.00 | 2:41.82 | |||
6 | Josefine Weiergang | 2002 | DGI Nordjylland | 38.09 | 1:20.00 | 2:03.21 | 2:44.61 | |||
7 | Mie Petersen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 40.43 | 1:23.14 | 2:07.38 | 2:49.69 | |||
8 | Ida Lerche | 2001 | DGI Fyn | 39.54 | 1:21.82 | 2:06.87 | 2:50.68 | |||
9 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 43.10 | 1:29.16 | 2:15.24 | 2:57.71 | |||
10 | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | 42.49 | 1:27.80 | 2:14.05 | 2:58.55 | |||
11 | Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | DGI Østjylland | 44.92 | 1:33.94 | 2:21.94 | 3:08.25 | |||
12 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 1:07.30 | 1:37.42 | 2:31.48 | 3:21.90 | |||
13 | Isabella Johansen | 2002 | DGI Fyn | 48.42 | 1:42.61 | 2:36.80 | 3:28.42 | |||
14 | Karen Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 48.98 | 1:42.73 | 2:37.44 | 3:30.20 | |||
15 | Sofie Holmboe | 2002 | DGI Østjylland | 52.42 | 1:52.23 | 2:53.64 | 3:52.79 | |||
- | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Anna Maja Lund | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | EFB 175m | |||||
- | Caroline Krogh | 2002 | DGI Midtjylland | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | DSQ | EFB 50m | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.66 | 1:17.39 | 1:56.60 | 2:35.91 | |||
2 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 39.20 | 1:21.91 | 2:05.94 | 2:49.32 | |||
3 | Victoria Bjerre | 2003 | DGI Nordjylland | 39.41 | 1:22.79 | 2:07.00 | 2:50.95 | |||
4 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | DGI Nordjylland | 41.16 | 1:24.57 | 2:08.72 | 2:51.95 | |||
5 | Marie Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 40.91 | 1:25.78 | 2:10.82 | 2:53.52 | |||
6 | Freja Friborg | 2004 | DGI Nordjylland | 41.09 | 1:25.50 | 2:11.81 | 2:55.76 | |||
7 | Cheyenne Erdmann | 2004 | DGI Sønder Jylland | 42.72 | 1:26.95 | 2:12.07 | 2:56.43 | |||
8 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 43.08 | 1:28.20 | 2:13.84 | 2:57.05 | |||
9 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 42.69 | 1:29.99 | 2:17.22 | 3:03.55 | |||
10 | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | 1:06.24 | 1:32.22 | 2:21.93 | 3:07.33 | |||
11 | Amelie Thordal | 2003 | DGI Nordjylland | 45.71 | 1:34.96 | 2:25.54 | 3:13.38 | |||
12 | Anna Emilie Mortensen | 2003 | DGI Østjylland | 46.17 | 1:36.58 | 2:29.63 | 3:18.09 | |||
13 | Josefine Hornbæk | 2004 | DGI Østjylland | 46.33 | 1:39.15 | 2:33.12 | 3:21.45 | |||
14 | Maria Fiil Jensen | 2004 | DGI Midtjylland | 47.18 | 1:40.74 | 2:33.56 | 3:24.57 | |||
15 | Ida Tilsted | 2004 | DGI Østjylland | 48.61 | 1:42.46 | 2:37.79 | 3:30.61 | |||
16 | Alberte Mundt | 2004 | DGI Østjylland | 46.78 | 1:41.86 | 3:31.06 | ||||
17 | Laura Sejr Simonsen | 2003 | DGI Østjylland | 46.06 | 1:37.80 | 2:35.57 | 3:32.19 | |||
18 | Selma Hørlyck Finnerup | 2004 | DGI Fyn | 48.07 | 1:43.70 | 2:41.72 | 3:36.45 | |||
- | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Mathilde Thomsen | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | forkert vending 100m | |||||
- | SIF F Pedersen | 2003 | DGI Fyn | DSQ | EFB 75m | |||||
- | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | brystsvøm v 125m | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Fenja Romanski | 2005 | DGI Nordjylland | 53.06 | 1:20.55 | 2:02.49 | 2:42.13 | |||
2 | Clara Kapke | 2006 | DGI Sønder Jylland | 41.86 | 1:27.12 | 2:13.89 | 2:58.67 | |||
3 | Signe Rosenmeyer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 44.16 | 1:31.49 | 2:18.32 | 3:03.07 | |||
4 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | DGI Fyn | 44.42 | 1:32.47 | 2:22.85 | 3:09.05 | |||
5 | Line Lund Sørensen | 2005 | DGI Østjylland | 46.20 | 1:37.16 | 2:29.42 | 3:19.71 | |||
6 | Olga K. Christiansen | 2006 | DGI Østjylland | 55.58 | 1:56.68 | 2:58.23 | 3:58.48 | |||
7 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 1:01.95 | 2:14.21 | 3:20.95 | 4:32.22 | |||
- | Lucca Filipowicz | 2005 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Aia Caroline Abel | 2006 | DGI Nordjylland | DSQ | EFB 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Bo Damvad | 1967 | DGI Nordjylland | DSQ | EFB 125m | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 35.53 | 1:13.65 | 1:52.43 | 2:28.84 | |||
2 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 35.45 | 1:13.55 | 1:51.68 | 2:28.96 | |||
3 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 36.63 | 1:15.04 | 1:54.29 | 2:33.26 | |||
4 | Simon G. Jensen | 2000 | DGI Sønder Jylland | 38.87 | 1:21.66 | 2:05.24 | 2:48.02 | |||
5 | Thomas Grosen | 1997 | DGI Østjylland | 39.07 | 1:22.63 | 2:08.24 | 2:52.36 | |||
6 | Mikkel Fondt | 2000 | DGI Fyn | 44.87 | 1:32.25 | 2:21.04 | 3:07.63 | |||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | DGI Sønder Jylland | 33.37 | 1:08.58 | 1:43.77 | 2:18.82 | |||
2 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 35.95 | 1:14.59 | 1:53.84 | 2:32.13 | |||
3 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 37.98 | 1:18.14 | 1:58.99 | 2:38.21 | |||
4 | Mathias Ringtved | 2001 | DGI Østjylland | 37.99 | 1:17.24 | 1:56.12 | 2:39.79 | |||
5 | Rasmus Konnerup | 2001 | DGI Nordjylland | 38.64 | 1:19.39 | 2:00.77 | 2:40.51 | |||
6 | Mathias Germansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 38.31 | 1:19.55 | 2:01.64 | 2:41.34 | |||
7 | Magnus Hald | 2002 | DGI Nordjylland | 39.32 | 1:22.94 | 2:07.94 | 2:52.47 | |||
8 | Mikkel Langkjær | 2002 | DGI Sydøstjylland | 42.52 | 1:26.62 | 2:11.47 | 2:53.37 | |||
9 | Oliver Rosenven | 2002 | DGI Østjylland | 42.52 | 1:28.97 | 2:17.00 | 3:01.99 | |||
- | Anes Sabanovic | 2002 | DGI Fyn | DSQ | EFB 75m | |||||
- | Mads Berentzen | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | EFB 100m | |||||
- | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | DGI Nordjylland | DSQ | EFB 175m | |||||
- | Victor Borgen Elvensø | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | EFB 175m | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | DGI Midtjylland | 33.75 | 1:09.36 | 1:45.37 | 2:20.64 | |||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.29 | 1:17.09 | 1:57.92 | 2:38.10 | |||
3 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 40.26 | 1:23.11 | 2:06.56 | 2:47.32 | |||
4 | Oliver Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.67 | 1:22.61 | 2:05.84 | 2:47.82 | |||
5 | Frederik Munk Nyhus | 2003 | DGI Sydvest | 40.77 | 1:24.34 | 2:08.17 | 2:50.38 | |||
6 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 40.90 | 1:25.74 | 2:10.97 | 2:54.35 | |||
7 | Mikkel Brinck | 2003 | DGI Østjylland | 41.27 | 1:26.70 | 2:12.22 | 2:55.68 | |||
8 | Mattias Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 39.56 | 1:26.15 | 2:13.73 | 2:59.33 | |||
9 | Marcus Albæk | 2004 | DGI Nordjylland | 44.37 | 1:31.90 | 2:19.27 | 3:03.91 | |||
10 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | DGI Østjylland | 43.17 | 1:30.77 | 2:21.50 | 3:08.23 | |||
11 | Oliver K. Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 44.18 | 1:33.14 | 2:23.04 | 3:12.22 | |||
12 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 45.05 | 1:37.64 | 2:30.44 | 3:20.28 | |||
13 | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 47.76 | 1:39.37 | 2:29.18 | 3:20.67 | |||
14 | Simon Ulsøe | 2004 | DGI Sydvest | 46.92 | 1:39.75 | 2:31.68 | 3:21.51 | |||
15 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | DGI Nordjylland | 47.32 | 1:39.82 | 2:34.11 | 3:23.82 | |||
16 | Marius B. R. Andersen | 2003 | DGI Østjylland | 49.04 | 1:41.79 | 2:37.03 | 3:32.17 | |||
17 | Frederik Gislund | 2003 | DGI Nordjylland | 50.48 | 1:46.35 | 2:43.75 | 3:35.50 | |||
- | Casper Fink | 2003 | DGI Sønder Jylland | DNS | ||||||
- | Frederik Bols Faarup | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | EFB 125m | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | DGI Nordjylland | 41.87 | 1:26.68 | 2:10.49 | 2:52.29 | |||
2 | Valentin Thordal | 2005 | DGI Nordjylland | 46.77 | 1:36.90 | 2:27.32 | 3:15.42 | |||
3 | Gustav Ravn | 2005 | DGI Østjylland | 44.21 | 1:34.47 | 2:29.10 | 3:17.91 | |||
4 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | DGI Østjylland | 48.80 | 2:32.09 | 3:20.52 | ||||
5 | Jonathan Cline | 2005 | DGI Fyn | 52.84 | 1:49.78 | 2:46.76 | 3:40.17 | |||
- | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | EFB 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicole Jensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 34.33 | 1:13.43 | 1:55.20 | 2:37.81 | |||
2 | Sofie Svaneborg | 1998 | DGI Fyn | 43.58 | 1:31.97 | 2:22.46 | 3:12.07 | |||
3 | Maria Windahl Hansen | 1998 | DGI Østjylland | 50.67 | 1:49.25 | 2:49.23 | 3:45.92 | |||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mary Hole | 2001 | DGI Nordjylland | 33.81 | 1:12.35 | 1:54.84 | 2:36.95 | |||
2 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 35.43 | 1:18.09 | 2:03.15 | 2:48.27 | |||
3 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 37.25 | 1:19.90 | 2:04.47 | 2:48.28 | |||
4 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | DGI Sønder Jylland | 35.68 | 1:19.64 | 2:06.22 | 2:52.25 | |||
5 | Maja Brandi Bukballe | 2002 | DGI Østjylland | 44.97 | 1:40.48 | 2:37.50 | 3:27.41 | |||
6 | Lotte Damgaard Mortensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 55.78 | 2:08.14 | 3:26.27 | 4:38.74 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 36.99 | 1:21.97 | 2:10.80 | 3:00.34 | |||
2 | Sara Farag | 2003 | DGI Sønder Jylland | 38.09 | 1:23.65 | 2:13.36 | 3:01.11 | |||
3 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 37.29 | 1:23.17 | 2:14.66 | 3:05.14 | |||
4 | Mathilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.88 | 1:37.75 | 2:31.39 | 3:24.78 | |||
5 | Emma Knøvl | 2004 | DGI Østjylland | 44.78 | 1:39.43 | 2:35.40 | 3:31.13 | |||
6 | Jane Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 49.25 | 1:46.88 | 2:48.02 | 3:47.43 | |||
7 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | DGI Østjylland | 47.57 | 1:48.12 | 2:52.20 | 3:58.48 | |||
- | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | DSQ | crawlben 150m | |||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | DGI Østjylland | 48.53 | 1:44.20 | 2:43.02 | 3:40.18 | |||
2 | Sofie Møller Madsen | 2005 | DGI Fyn | 51.49 | 1:55.54 | 3:00.16 | 4:03.02 | |||
3 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 56.42 | 2:03.51 | 3:13.62 | 4:21.98 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 43.62 | 1:36.45 | 2:33.95 | 3:32.00 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hugin Juliansson | 2000 | DGI Nordjylland | 33.24 | 1:11.49 | 1:54.10 | 2:36.00 | |||
2 | Jesper Møller Madsen | 1996 | DGI Østjylland | 36.03 | 1:19.60 | 2:08.09 | 2:57.35 | |||
3 | Daniel Johansen | 1997 | DGI Fyn | 37.83 | 1:24.53 | 2:13.19 | 2:57.64 | |||
4 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 37.15 | 1:22.80 | 2:12.51 | 3:01.12 | |||
- | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | DGI Midtjylland | 30.58 | 1:05.38 | 1:40.67 | 2:17.58 | |||
2 | André Iversen | 2001 | DGI Sønder Jylland | 32.84 | 1:08.91 | 1:45.74 | 2:24.25 | |||
3 | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | 33.86 | 1:11.31 | 1:49.58 | 2:27.10 | |||
4 | Dennis Hansen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 39.21 | 1:25.40 | 2:14.02 | 3:02.37 | |||
5 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DGI Sydøstjylland | 41.83 | 1:30.28 | 2:22.12 | 3:07.35 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | DGI Midtjylland | 33.71 | 1:12.37 | 1:51.38 | 2:30.75 | |||
2 | Christian Kornum | 2003 | DGI Nordjylland | 33.46 | 1:11.97 | 1:51.59 | 2:31.90 | |||
3 | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | 37.63 | 1:21.47 | 2:08.55 | 2:54.46 | |||
4 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 41.12 | 1:31.26 | 2:21.74 | 3:11.73 | |||
5 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 43.45 | 1:36.45 | 2:29.03 | 3:22.97 | |||
6 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 43.11 | 1:37.78 | 2:34.96 | 3:30.87 | |||
7 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 45.57 | 1:42.44 | 2:41.38 | 3:39.33 | |||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Gaur | 2005 | DGI Østjylland | 52.11 | 1:54.47 | 2:58.86 | 4:00.82 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 1:01.42 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anette Elgaard | 1983 | DGI Østjylland | 47.53 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | DGI Midtjylland | 31.14 | ||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | DGI Nordjylland | 32.51 | ||||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | DGI Nordjylland | 33.54 | ||||||
4 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | DGI Nordjylland | 36.39 | ||||||
5 | Maria Depping | 2000 | DGI Fyn | 37.60 | ||||||
6 | Sofie Svaneborg | 1998 | DGI Fyn | 39.03 | ||||||
7 | Signe Hadrup Andersen | 2000 | DGI Sydvest | 39.04 | ||||||
8 | Camilla Hansen | 2000 | DGI Fyn | 40.66 | ||||||
9 | Amanda Hørdum Bjørnholt | 1999 | DGI Østjylland | 42.05 | ||||||
10 | Clara Victoria Søderberg | 2000 | DGI Østjylland | 43.38 | ||||||
- | Afbud | 2000 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Maria Andreasen | 1994 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nete Lund Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 33.16 | ||||||
2 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 33.50 | ||||||
3 | Sofie S. Vegener | 2002 | DGI Østjylland | 33.93 | ||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | DGI Nordjylland | 34.71 | ||||||
5 | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | 35.09 | ||||||
6 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 35.23 | ||||||
7 | Ida Lerche | 2001 | DGI Fyn | 36.06 | ||||||
8 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 37.61 | ||||||
9 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 38.60 | ||||||
10 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | DGI Østjylland | 38.94 | ||||||
11 | Caroline Christensen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 39.33 | ||||||
12 | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 39.73 | ||||||
13 | Karoline Toftelund | 2001 | DGI Nordjylland | 40.16 | ||||||
14 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | DGI Nordjylland | 40.24 | ||||||
15 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 40.37 | ||||||
16 | Emma Simonsen | 2002 | DGI Østjylland | 40.46 | ||||||
17 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | DGI Fyn | 40.52 | ||||||
18 | Louise Hove | 2002 | DGI Nordjylland | 40.60 | ||||||
19 | Babette Thordal | 2001 | DGI Nordjylland | 40.92 | ||||||
20 | Emma Juel Petersen | 2001 | DGI Fyn | 41.19 | ||||||
21 | Nadja Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 41.66 | ||||||
22 | Maja Svane | 2001 | DGI Østjylland | 43.08 | ||||||
23 | Mathilde Christensen | 2002 | DGI Østjylland | 43.29 | ||||||
24 | Emma Christensen | 2002 | DGI Fyn | 43.41 | ||||||
25 | Anne Mie Seerup | 2001 | DGI Sydvest | 43.55 | ||||||
26 | Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | DGI Sydvest | 43.58 | ||||||
27 | Sine Poulsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 44.92 | ||||||
28 | Julie Tramm | 2001 | DGI Sønder Jylland | 49.86 | ||||||
29 | Signe Risager Hansen | 2002 | DGI Sydvest | 50.59 | ||||||
- | Lykke Munk | 2002 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Mia Sophie Schmidt | 2001 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Annemette Olesen | 2001 | DGI Fyn | DSQ | ej rørt 25m | |||||
- | Cilja Hansine Nesgaard | 2002 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | ej rørt ved 25m | |||||
- | Maja Dørk | 2002 | DGI Fyn | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 32.72 | ||||||
2 | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 33.70 | ||||||
3 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | DGI Nordjylland | 35.33 | ||||||
4 | Astrid Marie Hassing | 2004 | DGI Nordjylland | 35.79 | ||||||
5 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 36.31 | ||||||
6 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.05 | ||||||
7 | Anna Christine Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.06 | ||||||
8 | Marie Bernack | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 37.54 | ||||||
9 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | DGI Nordjylland | 38.53 | ||||||
10 | Zophia Henriks | 2004 | DGI Fyn | 38.60 | ||||||
11 | Julie Liao Wienke | 2003 | DGI Østjylland | 38.90 | ||||||
12 | Karen Moos Jensen | 2003 | DGI Midtjylland | 39.70 | ||||||
13 | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | 39.98 | ||||||
14 | Ida Kristensen | 2004 | DGI Midtjylland | 39.99 | ||||||
15 | Victoria Broch | 2004 | DGI Sydøstjylland | 40.02 | ||||||
16 | Frederikke Mortensen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 40.98 | ||||||
17 | Nathalie Knudsen | 2003 | DGI Fyn | 41.18 | ||||||
18 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | DGI Østjylland | 41.73 | ||||||
19 | Louise Høeg | 2003 | DGI Nordjylland | 41.77 | ||||||
20 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 42.28 | ||||||
21 | Laura Sejr Simonsen | 2003 | DGI Østjylland | 42.31 | ||||||
22 | Anna Emilie Mortensen | 2003 | DGI Østjylland | 42.33 | ||||||
23 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 43.66 | ||||||
24 | Caroline K. Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 43.95 | ||||||
25 | Sara Høi Graversen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.16 | ||||||
26 | Signe Kaas | 2003 | DGI Fyn | 44.36 | ||||||
27 | Nanna Lauritsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 44.42 | ||||||
28 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.61 | ||||||
29 | Annica Kirkegaard | 2004 | DGI Sønder Jylland | 44.82 | ||||||
30 | Signe Clemmensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 45.39 | ||||||
31 | Freya Andreasen | 2004 | DGI Storstrømmen | 45.87 | ||||||
32 | Laura Østerby Clausen | 2004 | DGI Fyn | 46.24 | ||||||
33 | Frida Ropass Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 46.67 | ||||||
34 | Sille Bramman | 2003 | DGI Sønder Jylland | 47.05 | ||||||
35 | Lærke Frølund Jensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 47.68 | ||||||
36 | Dana Laursen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 47.97 | ||||||
37 | Pernille Pedersen | 2004 | DGI Sydvest | 48.93 | ||||||
38 | Julie Frølund Christensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 49.79 | ||||||
39 | Mikkeline Hedegaard | 2003 | DGI Sydvest | 54.18 | ||||||
- | Caroline Skovsgaard Brink | 2004 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Josefine Hornbæk | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathilde Thomsen | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | ej rørt 25m | |||||
- | Signe Michelsen | 2004 | DGI Fyn | DSQ | bryst efter vending | |||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Mejdahl | 2005 | DGI Nordjylland | 39.54 | ||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | DGI Sønder Jylland | 39.82 | ||||||
3 | Signe Rosenmeyer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.29 | ||||||
4 | Therese J Helt | 2006 | DGI Nordjylland | 40.86 | ||||||
5 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 41.03 | ||||||
6 | Sofie Rasmussen | 2005 | DGI Østjylland | 41.22 | ||||||
7 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | DGI Nordjylland | 41.65 | ||||||
8 | Malou Sophie Stormes | 2005 | DGI Østjylland | 42.46 | ||||||
9 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 42.70 | ||||||
10 | Stine Skipper Jørgensen | 2005 | DGI Midtjylland | 43.81 | ||||||
11 | Agnethe Frederiksen | 2005 | DGI Østjylland | 44.31 | ||||||
12 | Liv F. Skov-Petersen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 44.72 | ||||||
13 | Karen Lassen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 44.90 | ||||||
14 | Signe Vinding Sørensen | 2005 | DGI Fyn | 45.51 | ||||||
15 | Hannah Vixø Momme | 2005 | DGI Nordjylland | 45.84 | ||||||
16 | Karoline Hellesøe | 2006 | DGI Sønder Jylland | 46.57 | ||||||
17 | Stella Harpøth | 2006 | DGI Sydøstjylland | 46.79 | ||||||
18 | Mathilde Work Jespersen | 2006 | DGI Østjylland | 46.91 | ||||||
19 | Lucca Filipowicz | 2005 | DGI Østjylland | 47.70 | ||||||
20 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | DGI Nordjylland | 47.78 | ||||||
21 | Karoline Høgh | 2006 | DGI Østjylland | 48.76 | ||||||
22 | Stine Lund Holgersen | 2006 | DGI Fyn | 49.72 | ||||||
23 | Anna Lis Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 49.97 | ||||||
24 | Freya Knop Kristensen | 2005 | DGI Østjylland | 50.97 | ||||||
25 | Annemone Rasmussen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 51.89 | ||||||
26 | Victoria Lalicata | 2005 | DGI Sydvest | 53.80 | ||||||
27 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 56.41 | ||||||
28 | Serine Ragner | 2006 | DGI Fyn | 58.76 | ||||||
- | Laura Håkonsson | 2006 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | bryst efter vending | |||||
- | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | DGI Nordjylland | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Sara Holst Gregersen | 2006 | DGI Sydøstjylland | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Selma Tram | 2005 | DGI Nordjylland | DSQ | ej rørt 25m | |||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 42.59 | ||||||
2 | Signe Jensen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 43.67 | ||||||
3 | Ida Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 46.04 | ||||||
4 | Anna Bruun-Petersen | 2007 | DGI Fyn | 51.76 | ||||||
5 | Sille Augustesen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 52.50 | ||||||
6 | Mejse Jakobsen | 2007 | DGI Storstrømmen | 52.97 | ||||||
7 | Simone Trekær Klausen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 53.71 | ||||||
8 | Clara Kornum | 2007 | DGI Nordjylland | 56.40 | ||||||
9 | Sofia Mortensen | 2007 | DGI Fyn | 58.42 | ||||||
10 | Isabella Nørgaard | 2007 | DGI Østjylland | 58.63 | ||||||
11 | Mai Lindum Waltoft | 2007 | DGI Østjylland | 59.06 | ||||||
12 | Astrid O. Thomassen | 2007 | DGI Nordjylland | 1:00.10 | ||||||
13 | Frida Knop Kristensen | 2009 | DGI Østjylland | 1:03.41 | ||||||
14 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | DGI Nordjylland | 1:04.37 | ||||||
15 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | DGI Østjylland | 1:16.43 | ||||||
- | Karoline Jørgensen | 2007 | DGI Fyn | DNF | ||||||
- | Marie Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:19 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bo Damvad | 1967 | DGI Nordjylland | 39.03 | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Peter Enggaard Kristensen | 1977 | DGI Nordjylland | DSQ | ej rørt 25m | |||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 29.14 | ||||||
2 | Benjamin Jørgensen | 1996 | DGI Nordjylland | 30.99 | ||||||
3 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 31.05 | ||||||
4 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 32.97 | ||||||
5 | Svend Matzen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 33.12 | ||||||
6 | Emil Sietam | 1999 | DGI Fyn | 33.39 | ||||||
7 | Ole Skouvig Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 33.42 | ||||||
8 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 33.44 | ||||||
9 | Scott Stegenborg | 2000 | DGI Nordjylland | 33.51 | ||||||
10 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 33.56 | ||||||
11 | Jonas Nørgaard | 1995 | DGI Østjylland | 34.23 | ||||||
12 | Villads Holmen | 1998 | DGI Fyn | 36.64 | ||||||
13 | Simon G. Jensen | 2000 | DGI Sønder Jylland | 37.19 | ||||||
14 | Mikkel Fondt | 2000 | DGI Fyn | 39.40 | ||||||
15 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 40.97 | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | DGI Sønder Jylland | 31.60 | ||||||
2 | Nicklas Pedersen | 2001 | DGI Nordjylland | 33.22 | ||||||
3 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 33.46 | ||||||
4 | Mathias Germansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 34.10 | ||||||
5 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 34.15 | ||||||
6 | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | 34.45 | ||||||
7 | Frederik Zachariassen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 34.70 | ||||||
8 | Rasmus Hagger Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.80 | ||||||
9 | Andreas Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.85 | ||||||
10 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 35.26 | ||||||
11 | Jens Kristian Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 35.33 | ||||||
12 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | DGI Nordjylland | 36.28 | ||||||
13 | Magnus Anderson | 2002 | DGI Nordjylland | 37.42 | ||||||
14 | Magnus Hald | 2002 | DGI Nordjylland | 37.61 | ||||||
15 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 37.69 | ||||||
16 | Mathias Ringtved | 2001 | DGI Østjylland | 37.88 | ||||||
17 | Mikkel Langkjær | 2002 | DGI Sydøstjylland | 38.12 | ||||||
18 | Rasmus Skaaning Larsen | 2001 | DGI Fyn | 38.25 | ||||||
19 | Simony Niklas Børsmose | 2001 | DGI Sønder Jylland | 39.20 | ||||||
20 | Thomas Schmidt | 2002 | DGI Sønder Jylland | 39.42 | ||||||
21 | Martin Skousen | 2002 | DGI Sydvest | 42.45 | ||||||
22 | Anes Sabanovic | 2002 | DGI Fyn | 42.67 | ||||||
23 | Lukas Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 42.93 | ||||||
24 | Tim Groen | 2001 | DGI Nordjylland | 46.78 | ||||||
- | Mads Berentzen | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Nikolaj Thuesen | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | afslut på mave 50m | |||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 33.84 | ||||||
2 | Oscar Pedersen | 2004 | DGI Nordjylland | 35.86 | ||||||
3 | Frederik Munk Nyhus | 2003 | DGI Sydvest | 36.45 | ||||||
4 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.35 | ||||||
5 | Mikkel Dannesboe | 2003 | DGI Østjylland | 38.20 | ||||||
6 | Mikkel Brinck | 2003 | DGI Østjylland | 39.40 | ||||||
7 | Axel Hvam | 2003 | DGI Østjylland | 39.88 | ||||||
8 | Jeppe Egholm | 2003 | DGI Nordjylland | 39.92 | ||||||
9 | Frederik P Justesen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.22 | ||||||
10 | Victor Compen | 2003 | DGI Storstrømmen | 40.42 | ||||||
11 | Nikolaj Høgh | 2003 | DGI Østjylland | 41.97 | ||||||
12 | Jens Mejdahl | 2003 | DGI Nordjylland | 42.16 | ||||||
13 | Marius Salling | 2003 | DGI Østjylland | 44.06 | ||||||
14 | Mathias Madsen | 2004 | DGI Nordjylland | 44.22 | ||||||
15 | Mads Vittrup Christensen | 2003 | DGI Østjylland | 44.53 | ||||||
16 | Jacob Mørup | 2004 | DGI Østjylland | 46.25 | ||||||
17 | Kasper Lund Tange | 2004 | DGI Midtjylland | 47.51 | ||||||
18 | Laurits Thøfner | 2004 | DGI Storstrømmen | 47.65 | ||||||
19 | Rune Kristensen | 2004 | DGI Sydvest | 52.07 | ||||||
20 | Mikkel Pedersen | 2004 | DGI Fyn | 54.22 | ||||||
21 | Jonas Rose | 2004 | DGI Fyn | 57.78 | ||||||
22 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 1:01.68 | ||||||
- | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | DGI Sønder Jylland | DNS | ||||||
- | Alexander Gislund | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | DSQ | svøm på mave v 20m | |||||
- | Johannes Framme Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Ravn | 2005 | DGI Østjylland | 40.75 | ||||||
2 | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | 40.80 | ||||||
3 | Oskar Trans Dammose | 2005 | DGI Sønder Jylland | 40.81 | ||||||
4 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 42.81 | ||||||
5 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 44.15 | ||||||
6 | Jakob Thomsen | 2006 | DGI Nordjylland | 44.82 | ||||||
7 | Esben Frimand | 2006 | DGI Østjylland | 45.94 | ||||||
8 | Daniel Marcus Le | 2006 | DGI Østjylland | 46.67 | ||||||
9 | Johannes Jervidalo | 2006 | DGI Østjylland | 47.37 | ||||||
10 | Mathias Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 47.98 | ||||||
11 | Jonathan Cline | 2005 | DGI Fyn | 48.44 | ||||||
12 | Kristian Weber Johansen | 2005 | DGI Østjylland | 48.82 | ||||||
13 | Jonas Elving Kristiansen | 2006 | DGI Fyn | 49.25 | ||||||
14 | Thor Tørngren | 2006 | DGI Storstrømmen | 49.31 | ||||||
15 | Valdemar Paustian | 2005 | DGI Fyn | 49.63 | ||||||
16 | Claes Stenger | 2005 | DGI Nordjylland | 50.58 | ||||||
17 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | DGI Østjylland | 50.79 | ||||||
18 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | DGI Nordjylland | 50.88 | ||||||
19 | Xander Termansen | 2005 | DGI Fyn | 52.15 | ||||||
20 | Theodor Kongstad | 2006 | DGI Storstrømmen | 52.20 | ||||||
21 | Alexander Pedersen | 2006 | DGI Fyn | 56.89 | ||||||
22 | Nicklas Bryld | 2005 | DGI Fyn | 57.20 | ||||||
23 | Mikkel Laulund | 2006 | DGI Nordjylland | 58.10 | ||||||
- | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Donat Jaseneckij | 2005 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | ej rørt 25m | |||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Boris Gamisshev | 2007 | DGI Sønder Jylland | 42.97 | ||||||
2 | Hjalte Møller | 2007 | DGI Storstrømmen | 47.79 | ||||||
3 | Simon Sejer Sørensen | 2007 | DGI Østjylland | 50.70 | ||||||
4 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DGI Fyn | 53.96 | ||||||
5 | Sophus Henningsen | 2007 | DGI Østjylland | 55.20 | ||||||
6 | Anton Harrits | 2007 | DGI Østjylland | 55.57 | ||||||
7 | Magnus Skiveren | 2007 | DGI Nordjylland | 55.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Damborg | 1982 | DGI Østjylland | 46.64 | 1:38.19 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | DGI Nordjylland | 38.62 | 1:17.26 | |||||
2 | Johanne Hole | 2000 | DGI Nordjylland | 36.03 | 1:17.71 | |||||
3 | Emma F. Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 38.31 | 1:21.48 | |||||
4 | Karen Krogh Lund | 1996 | DGI Sydøstjylland | 38.44 | 1:22.17 | |||||
5 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DGI Nordjylland | 39.30 | 1:22.92 | |||||
6 | Stella Krogh Lund | 2000 | DGI Sydøstjylland | 40.21 | 1:24.77 | |||||
7 | Nadja Skov Haffejee | 1998 | DGI Fyn | 40.16 | 1:25.60 | |||||
8 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 40.67 | 1:27.90 | |||||
9 | Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 44.39 | 1:33.26 | |||||
10 | Kristine S. Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 45.15 | 1:35.24 | |||||
11 | Ingrid Kyed | 2000 | DGI Østjylland | 45.52 | 1:36.27 | |||||
12 | Martine Rasmussen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 46.33 | 1:40.20 | |||||
13 | Cecilie Poulsen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 48.61 | 1:40.58 | |||||
14 | Katrine Hansen | 2000 | DGI Sønder Jylland | 49.33 | 1:41.43 | |||||
15 | Clara Victoria Søderberg | 2000 | DGI Østjylland | 49.55 | 1:45.52 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maiken Hougaard | 2002 | DGI Østjylland | 39.76 | 1:21.31 | |||||
2 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | DGI Nordjylland | 38.70 | 1:21.41 | |||||
3 | Maja Volke | 2002 | DGI Østjylland | 40.74 | 1:25.11 | |||||
4 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 41.47 | 1:29.61 | |||||
5 | Babette Thordal | 2001 | DGI Nordjylland | 43.91 | 1:31.05 | |||||
6 | Sofie Aastrup | 2002 | DGI Nordjylland | 43.56 | 1:32.25 | |||||
7 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 44.27 | 1:33.50 | |||||
8 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 45.00 | 1:33.61 | |||||
9 | Josefine Weiergang | 2002 | DGI Nordjylland | 44.64 | 1:33.95 | |||||
10 | Thyra Thomsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 44.12 | 1:34.36 | |||||
11 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | DGI Fyn | 45.50 | 1:35.80 | |||||
12 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | 46.10 | 1:37.41 | |||||
13 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | DGI Nordjylland | 46.49 | 1:37.78 | |||||
14 | Caroline Christensen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 49.55 | 1:41.26 | |||||
15 | Anika Fogt | 2002 | DGI Fyn | 48.52 | 1:42.71 | |||||
16 | Kirstine Angel Bjerregaar | 2002 | DGI Fyn | 49.13 | 1:42.78 | |||||
17 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | DGI Østjylland | 49.80 | 1:43.55 | |||||
18 | Katrine Høtoft | 2002 | DGI Østjylland | 49.65 | 1:44.39 | |||||
19 | Signe D. Jørgensen | 2002 | DGI Østjylland | 50.20 | 1:45.09 | |||||
20 | Laura Dalgaard | 2002 | DGI Sydøstjylland | 50.21 | 1:45.53 | |||||
21 | Nadja Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 50.34 | 1:46.15 | |||||
22 | Emma Jørgensen | 2001 | DGI Fyn | 49.36 | 1:46.33 | |||||
23 | Christine Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 50.46 | 1:46.68 | |||||
24 | Bianca Skjerning | 2001 | DGI Fyn | 52.32 | 1:47.51 | |||||
25 | Freja Gram | 2001 | DGI Østjylland | 51.64 | 1:47.65 | |||||
26 | Julie Madsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 53.62 | 1:53.93 | |||||
27 | Sofie Solgaard | 2002 | DGI Østjylland | 53.46 | 1:54.52 | |||||
28 | Sarah Dalgaard Hansen | 2002 | DGI Sydvest | 53.70 | 1:55.33 | |||||
29 | Luna Marcher | 2002 | DGI Sydvest | 57.24 | 2:03.82 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Romanski | 2003 | DGI Nordjylland | 39.56 | 1:23.72 | |||||
2 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.77 | 1:25.99 | |||||
3 | Katrine Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 40.51 | 1:26.27 | |||||
4 | Caroline Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 41.50 | 1:27.42 | |||||
5 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 42.23 | 1:28.77 | |||||
6 | Lea Winther | 2004 | DGI Sønder Jylland | 43.14 | 1:30.67 | |||||
7 | Allie Brandt | 2004 | DGI Nordjylland | 42.73 | 1:30.95 | |||||
8 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 42.97 | 1:30.96 | |||||
9 | Ella Ussing | 2004 | DGI Fyn | 43.45 | 1:33.47 | |||||
10 | Frederikke Mortensen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 45.51 | 1:34.72 | |||||
11 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 45.26 | 1:34.87 | |||||
12 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | DGI Fyn | 46.70 | 1:35.60 | |||||
13 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 45.69 | 1:35.75 | |||||
14 | Josephine Christensen | 2004 | DGI Nordjylland | 46.65 | 1:38.02 | |||||
15 | Anna Rahbek Julsgaard | 2004 | DGI Fyn | 46.98 | 1:38.38 | |||||
16 | Caroline Buhl Søderberg | 2003 | DGI Østjylland | 47.24 | 1:38.76 | |||||
17 | Laura Pedersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 46.08 | 1:39.74 | |||||
18 | Sofie Lykke Greve | 2004 | DGI Fyn | 47.03 | 1:40.89 | |||||
19 | Ida Kristensen | 2004 | DGI Midtjylland | 47.38 | 1:40.99 | |||||
20 | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | 48.16 | 1:41.92 | |||||
21 | Caroline K. Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 47.63 | 1:42.12 | |||||
22 | Ella H. Richardson | 2003 | DGI Østjylland | 47.84 | 1:42.35 | |||||
23 | Mia Hviid | 2003 | DGI Sydvest | 48.92 | 1:42.40 | |||||
24 | Kristina Kathrine Poulsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.47 | 1:42.57 | |||||
25 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | DGI Østjylland | 48.13 | 1:42.65 | |||||
26 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 50.31 | 1:42.95 | |||||
27 | Johanne Rasmussen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.54 | 1:43.07 | |||||
28 | Sofie Nielsen | 2004 | DGI Sydvest | 49.65 | 1:43.29 | |||||
29 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 48.64 | 1:43.39 | |||||
30 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 50.32 | 1:43.48 | |||||
31 | Rosa Bundgaard-Laursen | 2003 | DGI Østjylland | 50.79 | 1:43.81 | |||||
32 | Laura B. Nielsen | 2004 | DGI Fyn | 50.84 | 1:46.16 | |||||
33 | Agnes Lyndrup | 2004 | DGI Nordjylland | 50.70 | 1:46.38 | |||||
34 | Ronja Beck Christensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 52.52 | 1:46.76 | |||||
35 | Freya Holm | 2003 | DGI Sydøstjylland | 50.72 | 1:47.47 | |||||
36 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 51.24 | 1:47.81 | |||||
37 | Signe Clemmensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 51.38 | 1:48.31 | |||||
38 | Julie Frølund Christensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 52.72 | 1:48.70 | |||||
39 | Emma Bojesen | 2004 | DGI Nordjylland | 50.95 | 1:48.95 | |||||
40 | Marie Laursen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 51.24 | 1:49.10 | |||||
41 | SIF F Pedersen | 2003 | DGI Fyn | 50.44 | 1:50.81 | |||||
42 | Lærke Kongsfelt | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 56.04 | 1:59.59 | |||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Nicoline Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | DSQ | asynkron ben | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 45.46 | 1:34.01 | |||||
2 | Jette Muusmann | 2005 | DGI Sønder Jylland | 45.68 | 1:35.13 | |||||
3 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 45.58 | 1:35.90 | |||||
4 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 46.85 | 1:39.07 | |||||
5 | Liv F. Skov-Petersen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 48.28 | 1:40.75 | |||||
6 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | DGI Sydøstjylland | 49.52 | 1:40.98 | |||||
7 | Freya Thorsgaard | 2006 | DGI Sydøstjylland | 49.58 | 1:43.08 | |||||
8 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 49.60 | 1:44.10 | |||||
9 | Ida Rønnow | 2006 | DGI Nordjylland | 49.93 | 1:46.07 | |||||
10 | Emma Ljusheva | 2005 | DGI Sønder Jylland | 50.50 | 1:47.36 | |||||
11 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | DGI Nordjylland | 50.51 | 1:48.22 | |||||
12 | Maiken Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 49.93 | 1:48.24 | |||||
13 | Sara Kokholm | 2005 | DGI Nordjylland | 50.78 | 1:48.46 | |||||
14 | Stine Skipper Jørgensen | 2005 | DGI Midtjylland | 50.95 | 1:49.75 | |||||
15 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DGI Fyn | 52.05 | 1:50.05 | |||||
16 | Josephine Liis Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 51.73 | 1:50.14 | |||||
17 | Linea Lodberg Klein | 2005 | DGI Nordjylland | 52.50 | 1:50.76 | |||||
18 | Line Lund Sørensen | 2005 | DGI Østjylland | 53.85 | 1:53.44 | |||||
19 | Karoline Høgh | 2006 | DGI Østjylland | 56.84 | 1:58.09 | |||||
20 | Ida Mørup | 2006 | DGI Østjylland | 55.38 | 1:59.18 | |||||
21 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 57.23 | 1:59.88 | |||||
22 | Victoria Lalicata | 2005 | DGI Sydvest | 1:00.07 | 2:03.18 | |||||
23 | Rasmine Johansen | 2005 | DGI Fyn | 59.53 | 2:03.99 | |||||
24 | Selma Tram | 2005 | DGI Nordjylland | 1:00.66 | 2:11.53 | |||||
25 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 1:17.87 | 2:40.20 | |||||
- | Laura Håkonsson | 2006 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Sofie Dyg Holme | 2005 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Amalie Hede Kristensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Celina Klæsøe | 2006 | DGI Fyn | DSQ | flere armtag u vand | |||||
- | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Albeck | 1985 | DGI Fyn | 46.41 | 1:39.02 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikael Olsen | 1992 | DGI Fyn | 34.92 | 1:16.61 | |||||
2 | Kim Møller Nielsen | 1992 | DGI Nordjylland | 36.24 | 1:17.07 | |||||
3 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 38.84 | 1:23.38 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thorbjørn U. Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 33.64 | 1:11.27 | |||||
2 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 35.03 | 1:15.16 | |||||
3 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 35.27 | 1:16.39 | |||||
4 | Victor Haurholm | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 37.38 | 1:19.67 | |||||
5 | Christoffer Nielsen | 1998 | DGI Sydvest | 37.61 | 1:19.81 | |||||
6 | Kristoffer Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 38.82 | 1:21.42 | |||||
7 | Jesper Møller Madsen | 1996 | DGI Østjylland | 40.59 | 1:25.67 | |||||
8 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 41.04 | 1:27.42 | |||||
9 | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | 42.41 | 1:28.35 | |||||
10 | Simon G. Jensen | 2000 | DGI Sønder Jylland | 41.84 | 1:28.79 | |||||
11 | Emil Munk | 1999 | DGI Fyn | 42.01 | 1:31.03 | |||||
12 | Rasmus Grøn | 1999 | DGI Nordjylland | 44.28 | 1:33.98 | |||||
13 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 44.12 | 1:33.99 | |||||
14 | Lasse Jakobsen | 2000 | DGI Fyn | 45.24 | 1:36.50 | |||||
15 | Joachim Urbak | 1999 | DGI Østjylland | 45.40 | 1:37.91 | |||||
16 | Habib Lajmi | 2000 | DGI Østjylland | 47.33 | 1:43.35 | |||||
17 | Marcus Busk | 1996 | DGI Fyn | 48.47 | 1:44.50 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 33.40 | 1:10.14 | |||||
2 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 35.84 | 1:17.15 | |||||
3 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 36.26 | 1:17.75 | |||||
4 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DGI Storstrømmen | 37.91 | 1:20.85 | |||||
5 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 37.76 | 1:21.26 | |||||
6 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | DGI Østjylland | 38.27 | 1:21.64 | |||||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 38.90 | 1:22.15 | |||||
8 | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | 37.82 | 1:23.36 | |||||
9 | Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | DGI Nordjylland | 39.57 | 1:23.59 | |||||
10 | Nikolaj Carlsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 39.81 | 1:23.62 | |||||
11 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | DGI Sydvest | 39.58 | 1:24.08 | |||||
12 | Victor Doré Hansen | 2001 | DGI Nordjylland | 40.09 | 1:25.15 | |||||
13 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | DGI Nordjylland | 39.93 | 1:26.65 | |||||
14 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DGI Sydøstjylland | 41.55 | 1:26.98 | |||||
15 | Mikkel Dam | 2002 | DGI Sydøstjylland | 40.60 | 1:27.36 | |||||
16 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 41.94 | 1:28.33 | |||||
17 | Erwan Marslund | 2001 | DGI Fyn | 41.06 | 1:28.85 | |||||
18 | Jeppe K. Rasmussen | 2002 | DGI Østjylland | 43.06 | 1:30.06 | |||||
19 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 43.09 | 1:30.22 | |||||
20 | Rasmus Storm | 2001 | DGI Fyn | 44.17 | 1:30.93 | |||||
21 | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | 41.83 | 1:31.24 | |||||
22 | Oliver Rosenven | 2002 | DGI Østjylland | 43.68 | 1:32.40 | |||||
23 | Magnus Hald | 2002 | DGI Nordjylland | 43.77 | 1:32.62 | |||||
24 | Jonas D. Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 44.25 | 1:33.77 | |||||
25 | Andreas Birkholm | 2002 | DGI Fyn | 45.04 | 1:33.83 | |||||
26 | Ebbe Blomgren Larsen | 2002 | DGI Fyn | 45.67 | 1:35.54 | |||||
27 | Lucas Fig | 2002 | DGI Fyn | 45.86 | 1:36.44 | |||||
28 | Askil Rishøj Møller | 2002 | DGI Østjylland | 45.96 | 1:37.34 | |||||
29 | Martin Skousen | 2002 | DGI Sydvest | 46.21 | 1:38.73 | |||||
- | Marcus Brink Thomsen | 2001 | DGI Sydvest | DSQ | 2 flyben efter vendi | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Kornum | 2003 | DGI Nordjylland | 36.62 | 1:16.52 | |||||
2 | Rasmus Håkonsson | 2004 | DGI Midtjylland | 38.73 | 1:20.91 | |||||
3 | Malik Lodberg Klein | 2003 | DGI Nordjylland | 38.72 | 1:21.28 | |||||
4 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 38.71 | 1:21.98 | |||||
5 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 39.01 | 1:23.27 | |||||
6 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | DGI Sønder Jylland | 44.14 | 1:31.89 | |||||
7 | Andreas Christensen | 2003 | DGI Nordjylland | 44.63 | 1:35.09 | |||||
8 | Marius B. R. Andersen | 2003 | DGI Østjylland | 45.36 | 1:36.89 | |||||
9 | Jens Mejdahl | 2003 | DGI Nordjylland | 47.03 | 1:37.76 | |||||
10 | Nicholas Kristiansen | 2004 | DGI Sønder Jylland | 47.07 | 1:38.09 | |||||
11 | Asger Breum Holm | 2003 | DGI Østjylland | 47.08 | 1:38.13 | |||||
12 | Noah Busk | 2004 | DGI Østjylland | 47.52 | 1:38.48 | |||||
13 | Markus Jessen | 2003 | DGI Sydvest | 47.49 | 1:38.81 | |||||
14 | Alex Fogt | 2004 | DGI Fyn | 47.86 | 1:39.50 | |||||
15 | Lauge Rasmussen | 2003 | DGI Fyn | 47.56 | 1:41.76 | |||||
16 | Victor Haunstrup | 2003 | DGI Nordjylland | 48.35 | 1:43.38 | |||||
17 | Oliver K. Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 49.78 | 1:44.08 | |||||
18 | Magnus Jepsen | 2004 | DGI Fyn | 49.06 | 1:44.47 | |||||
19 | Sander Kejser | 2003 | DGI Østjylland | 49.04 | 1:45.31 | |||||
20 | Mads Vittrup Christensen | 2003 | DGI Østjylland | 50.66 | 1:47.36 | |||||
21 | Alexander Gislund | 2003 | DGI Nordjylland | 52.09 | 1:48.98 | |||||
22 | Mathias Elving Kristiansen | 2004 | DGI Fyn | 53.67 | 1:50.92 | |||||
23 | Valdemar Fulton Skjoldman | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 52.68 | 1:51.25 | |||||
24 | Gustav Slivsgaard Frederi | 2004 | DGI Sydvest | 53.63 | 1:52.71 | |||||
25 | Jalte Kowal Jensen | 2004 | DGI Fyn | 52.97 | 1:52.81 | |||||
26 | Frederik S. Poulsen | 2004 | DGI Østjylland | 54.85 | 1:53.10 | |||||
27 | Mikkel Pedersen | 2004 | DGI Fyn | 54.11 | 1:53.18 | |||||
28 | Marco From | 2003 | DGI Fyn | 54.95 | 1:54.82 | |||||
29 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 1:01.93 | 2:12.60 | |||||
- | Jonas Ahrendsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DSQ | asynkrone ben 50m | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 43.10 | 1:31.10 | |||||
2 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | DGI Fyn | 45.63 | 1:36.07 | |||||
3 | Emil Winther | 2006 | DGI Sønder Jylland | 46.41 | 1:37.96 | |||||
4 | Jonas Gaur | 2005 | DGI Østjylland | 49.40 | 1:39.09 | |||||
5 | Kristian Nielsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 49.58 | 1:43.65 | |||||
6 | Magnus Horsbøll | 2005 | DGI Nordjylland | 49.05 | 1:44.13 | |||||
7 | Karl Johan Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 52.41 | 1:49.66 | |||||
8 | Eigil Midboe Skou | 2006 | DGI Nordjylland | 51.57 | 1:49.75 | |||||
9 | Magnus Tranekjer | 2005 | DGI Fyn | 53.42 | 1:50.21 | |||||
10 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | DGI Nordjylland | 54.82 | 1:52.56 | |||||
11 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | DGI Nordjylland | 54.22 | 1:53.30 | |||||
12 | Mathias Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 52.18 | 1:53.84 | |||||
13 | Magnus Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 53.83 | 1:55.46 | |||||
14 | August Johan Seeberg | 2005 | DGI Sønder Jylland | 56.61 | 1:56.84 | |||||
15 | Jonas Elving Kristiansen | 2006 | DGI Fyn | 56.57 | 2:00.08 | |||||
16 | Donat Jaseneckij | 2005 | DGI Storkøbenhavn | 1:04.22 | 2:12.61 | |||||
17 | Magnus Hansen | 2005 | DGI Fyn | 1:04.10 | 2:15.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:56 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1958 | DGI Sydøstjylland | 48.87 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anette Elgaard | 1983 | DGI Østjylland | 43.40 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DGI Nordjylland | 32.25 | ||||||
2 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 36.08 | ||||||
3 | Cecilie Poulsen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 39.21 | ||||||
4 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | DGI Storstrømmen | 39.27 | ||||||
5 | Camilla Hansen | 2000 | DGI Fyn | 40.88 | ||||||
6 | Maria Andreasen | 1994 | DGI Nordjylland | 41.10 | ||||||
7 | Maria Windahl Hansen | 1998 | DGI Østjylland | 42.82 | ||||||
8 | Amalie Faigh Sørensen | 2000 | DGI Fyn | 46.14 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie S. Vegener | 2002 | DGI Østjylland | 31.22 | ||||||
2 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 32.02 | ||||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 32.71 | ||||||
4 | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | 33.46 | ||||||
5 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 34.06 | ||||||
6 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 34.32 | ||||||
7 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | DGI Sønder Jylland | 34.34 | ||||||
8 | Julia Harpøth | 2002 | DGI Sydøstjylland | 34.70 | ||||||
9 | Mie Petersen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 35.68 | ||||||
10 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | DGI Sønder Jylland | 36.44 | ||||||
11 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | DGI Nordjylland | 37.52 | ||||||
12 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 37.86 | ||||||
13 | Katrine Søndergaard | 2002 | DGI Østjylland | 38.60 | ||||||
14 | Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | DGI Østjylland | 38.67 | ||||||
15 | Maja Brandi Bukballe | 2002 | DGI Østjylland | 38.94 | ||||||
16 | Emmely Andersen | 2001 | DGI Storstrømmen | 38.97 | ||||||
17 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 39.17 | ||||||
18 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 39.44 | ||||||
19 | Karen Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 41.47 | ||||||
20 | Kirstine Angel Bjerregaar | 2002 | DGI Fyn | 42.36 | ||||||
21 | Sofie Horsbøll | 2002 | DGI Nordjylland | 42.70 | ||||||
22 | Helena Bendix Skammelsen | 2002 | DGI Østjylland | 44.70 | ||||||
23 | Annemette Olesen | 2001 | DGI Fyn | 45.00 | ||||||
24 | Anna Cathrine Munk | 2001 | DGI Fyn | 45.77 | ||||||
25 | Signe Møller Winther | 2002 | DGI Nordjylland | 48.28 | ||||||
26 | Freja Gram | 2001 | DGI Østjylland | 48.43 | ||||||
27 | Josefine Amorsen | 2002 | DGI Sydvest | 51.32 | ||||||
28 | Lotte Damgaard Mortensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 51.88 | ||||||
29 | Anna Andreasen | 2001 | DGI Nordjylland | 56.15 | ||||||
- | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Mia Sophie Schmidt | 2001 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | DGI Nordjylland | 33.15 | ||||||
2 | Olivia Møller | 2004 | DGI Storstrømmen | 34.72 | ||||||
3 | Katrine Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 35.13 | ||||||
4 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 36.08 | ||||||
5 | Zophia Henriks | 2004 | DGI Fyn | 36.40 | ||||||
6 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | DGI Nordjylland | 36.85 | ||||||
7 | Cheyenne Erdmann | 2004 | DGI Sønder Jylland | 36.96 | ||||||
8 | Julie Liao Wienke | 2003 | DGI Østjylland | 37.17 | ||||||
9 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 37.97 | ||||||
10 | Sille Lindberg | 2003 | DGI Nordjylland | 38.35 | ||||||
11 | Mathilde Julius | 2003 | DGI Nordjylland | 38.64 | ||||||
12 | Caroline Majgaard Eriksen | 2003 | DGI Østjylland | 38.71 | ||||||
13 | Karen Moos Jensen | 2003 | DGI Midtjylland | 38.72 | ||||||
14 | Emilie Friis | 2003 | DGI Østjylland | 38.98 | ||||||
15 | Nathalie Knudsen | 2003 | DGI Fyn | 39.02 | ||||||
16 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | DGI Nordjylland | 39.04 | ||||||
17 | Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | DGI Østjylland | 39.06 | ||||||
18 | Allie Brandt | 2004 | DGI Nordjylland | 39.64 | ||||||
19 | Julie Frimer | 2004 | DGI Østjylland | 39.81 | ||||||
20 | Manja Laursen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.22 | ||||||
21 | Selma Sode-Carlsen | 2003 | DGI Østjylland | 40.80 | ||||||
22 | Laura Mai Stephansen | 2003 | DGI Midtjylland | 40.96 | ||||||
23 | Line Duborg | 2004 | DGI Sønder Jylland | 41.36 | ||||||
24 | Mathilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 43.23 | ||||||
25 | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | 43.86 | ||||||
26 | Caroline Jul Noe | 2003 | DGI Fyn | 44.28 | ||||||
27 | Victoria Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 44.34 | ||||||
28 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.35 | ||||||
29 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 45.42 | ||||||
30 | Sarah Lading Katballe | 2004 | DGI Fyn | 45.43 | ||||||
31 | Lærke Frølund Jensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 45.60 | ||||||
32 | Stephanie Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 46.03 | ||||||
33 | Frederikke Boje | 2004 | DGI Fyn | 47.36 | ||||||
34 | Sara Høi Graversen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.07 | ||||||
35 | Kristina Kathrine Poulsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.40 | ||||||
36 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 48.90 | ||||||
37 | Rasmine Andersen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 50.36 | ||||||
- | Sarah Brix | 2004 | DGI Nordjylland | DSQ | asynkrone ben 30m | |||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 35.69 | ||||||
2 | Petrine R.e. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 37.02 | ||||||
3 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 38.57 | ||||||
4 | Matilde Thirup | 2005 | DGI Nordjylland | 41.98 | ||||||
5 | Sofie Møller Madsen | 2005 | DGI Fyn | 43.37 | ||||||
6 | Ida Rønnow | 2006 | DGI Nordjylland | 44.00 | ||||||
7 | Sofie Rasmussen | 2005 | DGI Østjylland | 44.27 | ||||||
8 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 44.55 | ||||||
9 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | DGI Nordjylland | 44.75 | ||||||
10 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | DGI Nordjylland | 45.99 | ||||||
11 | Freya Mikkelsen | 2005 | DGI Østjylland | 47.48 | ||||||
12 | Aia Caroline Abel | 2006 | DGI Nordjylland | 47.82 | ||||||
13 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 51.84 | ||||||
14 | Stine Lund Holgersen | 2006 | DGI Fyn | 51.98 | ||||||
15 | Freya Knop Kristensen | 2005 | DGI Østjylland | 53.29 | ||||||
16 | Stella Harpøth | 2006 | DGI Sydøstjylland | 55.23 | ||||||
17 | Selma Tram | 2005 | DGI Nordjylland | 59.05 | ||||||
18 | Ida Mørup | 2006 | DGI Østjylland | 1:02.65 | ||||||
19 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 1:05.02 | ||||||
- | Camilla Liao Wienke | 2005 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Rosa Marie Schousboe | 2005 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 45.07 | ||||||
2 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | DGI Nordjylland | 51.74 | ||||||
3 | Astrid O. Thomassen | 2007 | DGI Nordjylland | 1:04.66 | ||||||
4 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | DGI Nordjylland | 1:22.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:56 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Preben Hansen | 1967 | DGI Nordjylland | 34.52 | ||||||
2 | Martin R. Jensen | 1961 | DGI Nordjylland | 37.94 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Henningsen | 1971 | DGI Østjylland | 34.95 | ||||||
2 | Johnnie Hansen | 1975 | DGI Fyn | 41.23 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 30.62 | ||||||
2 | Nils Lundberg | 1988 | DGI Nordjylland | 31.11 | ||||||
3 | Anders Ellehauge | 1992 | DGI Sydøstjylland | 32.72 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Scott Stegenborg | 2000 | DGI Nordjylland | 29.09 | ||||||
2 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 29.12 | ||||||
3 | Kristoffer Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 29.90 | ||||||
4 | Rasmus Abildgaard | 2000 | DGI Nordjylland | 29.94 | ||||||
5 | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 30.30 | ||||||
6 | Kristian Berthelsen | 1999 | DGI Nordjylland | 30.88 | ||||||
7 | Daniel Johansen | 1997 | DGI Fyn | 31.24 | ||||||
8 | Ole Skouvig Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 31.53 | ||||||
9 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 31.67 | ||||||
10 | Jonas Mathiesen | 1998 | DGI Fyn | 32.03 | ||||||
11 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 32.28 | ||||||
12 | Tim Damsgaard | 1994 | DGI Sydøstjylland | 32.62 | ||||||
13 | Mikkel Rager | 2000 | DGI Østjylland | 32.78 | ||||||
14 | Thomas Grosen | 1997 | DGI Østjylland | 32.80 | ||||||
15 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 32.84 | ||||||
16 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 33.07 | ||||||
17 | Phillip Marcussen | 2000 | DGI Sønder Jylland | 35.41 | ||||||
18 | Habib Lajmi | 2000 | DGI Østjylland | 36.50 | ||||||
19 | Joachim Urbak | 1999 | DGI Østjylland | 37.02 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | 27.97 | ||||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | DGI Sønder Jylland | 30.31 | ||||||
3 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | DGI Nordjylland | 30.33 | ||||||
4 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 31.42 | ||||||
5 | Philip Ravn Andersen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 31.47 | ||||||
6 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 31.57 | ||||||
7 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 31.71 | ||||||
8 | Jens Kristian Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 32.00 | ||||||
9 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 33.62 | ||||||
10 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 33.71 | ||||||
11 | Oliver Persson | 2001 | DGI Østjylland | 33.89 | ||||||
12 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.09 | ||||||
13 | Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | DGI Østjylland | 34.95 | ||||||
14 | Magnus Schmidt | 2002 | DGI Østjylland | 35.11 | ||||||
15 | Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | DGI Nordjylland | 35.32 | ||||||
16 | Christoffer Holm Hedehus | 2002 | DGI Østjylland | 35.58 | ||||||
17 | Simony Niklas Børsmose | 2001 | DGI Sønder Jylland | 36.16 | ||||||
18 | Anders Mikkelsen | 2001 | DGI Nordjylland | 36.40 | ||||||
19 | Daniel Eg Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 36.44 | ||||||
20 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | DGI Sydvest | 37.39 | ||||||
21 | Louis Schou | 2002 | DGI Fyn | 37.73 | ||||||
22 | Viktor Johansen | 2001 | DGI Fyn | 38.18 | ||||||
23 | Tim Groen | 2001 | DGI Nordjylland | 40.99 | ||||||
24 | Mads Toft Andersen | 2002 | DGI Fyn | 44.19 | ||||||
25 | Lukas Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 46.32 | ||||||
- | Rasmus Skaaning Larsen | 2001 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 31.94 | ||||||
2 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 32.75 | ||||||
3 | Jeppe Egholm | 2003 | DGI Nordjylland | 34.35 | ||||||
4 | Jeppe Haurum | 2003 | DGI Sydvest | 34.55 | ||||||
5 | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | 34.95 | ||||||
6 | Oscar Pedersen | 2004 | DGI Nordjylland | 35.76 | ||||||
7 | Jonathan Nejmann | 2004 | DGI Fyn | 36.42 | ||||||
8 | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | 36.73 | ||||||
9 | Anton B. Nielsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 37.56 | ||||||
10 | Victor Constantin Timm | 2003 | DGI Østjylland | 37.57 | ||||||
11 | Gustav Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 38.10 | ||||||
12 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 38.20 | ||||||
13 | Nikolaj Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 38.29 | ||||||
14 | Asger Als Olsen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 38.33 | ||||||
15 | Valdemar Petersen | 2004 | DGI Fyn | 38.52 | ||||||
16 | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 38.71 | ||||||
17 | Albert U. Thystrup | 2003 | DGI Storstrømmen | 39.48 | ||||||
18 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 40.52 | ||||||
19 | Christian Lykke Nadolny | 2003 | DGI Fyn | 40.61 | ||||||
20 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | 41.80 | ||||||
21 | Frederik Holdt | 2003 | DGI Sydvest | 42.06 | ||||||
22 | Victor Karlström | 2004 | DGI Fyn | 42.54 | ||||||
23 | Laust Lundgaard | 2004 | DGI Fyn | 42.93 | ||||||
24 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | DGI Østjylland | 44.08 | ||||||
25 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | DGI Sønder Jylland | 45.79 | ||||||
26 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 49.81 | ||||||
27 | Kasper Lund Tange | 2004 | DGI Midtjylland | 51.08 | ||||||
28 | Emil Stidsen | 2003 | DGI Østjylland | 1:01.20 | ||||||
- | Phillip Bols Faarup | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | crawltag ved start | |||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 35.20 | ||||||
2 | Anders Sanggaard | 2005 | DGI Østjylland | 38.43 | ||||||
3 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 39.85 | ||||||
4 | Oskar Trans Dammose | 2005 | DGI Sønder Jylland | 40.80 | ||||||
5 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | DGI Sydøstjylland | 41.59 | ||||||
6 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 42.83 | ||||||
7 | Kristian Nielsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 42.90 | ||||||
8 | Frederik Gadegaard | 2005 | DGI Østjylland | 46.06 | ||||||
9 | Xander Termansen | 2005 | DGI Fyn | 47.00 | ||||||
10 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 47.09 | ||||||
11 | Magnus Horsbøll | 2005 | DGI Nordjylland | 48.72 | ||||||
12 | Daniel Marcus Le | 2006 | DGI Østjylland | 48.95 | ||||||
13 | Magnus Løkke | 2005 | DGI Fyn | 49.02 | ||||||
14 | Jonas Rohde | 2005 | DGI Midtjylland | 49.37 | ||||||
15 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | DGI Østjylland | 49.68 | ||||||
16 | Magnus Hansen | 2005 | DGI Fyn | 1:00.86 | ||||||
17 | Alexander Juul Dahl | 2006 | DGI Østjylland | 1:06.69 | ||||||
- | Eigil Midboe Skou | 2006 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Skiveren | 2007 | DGI Nordjylland | 59.54 | ||||||
2 | Sophus Henningsen | 2007 | DGI Østjylland | 1:07.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Hole | 2000 | DGI Nordjylland | 38.80 | 1:23.15 | 2:07.11 | 2:49.82 | |||
2 | Karen Krogh Lund | 1996 | DGI Sydøstjylland | 41.26 | 1:26.58 | 2:12.01 | 2:57.26 | |||
3 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DGI Nordjylland | 40.80 | 1:26.55 | 2:13.55 | 3:00.88 | |||
4 | Nadja Skov Haffejee | 1998 | DGI Fyn | 42.66 | 1:30.07 | 2:19.37 | 3:07.81 | |||
5 | Stella Krogh Lund | 2000 | DGI Sydøstjylland | 42.34 | 1:30.40 | 2:20.35 | 3:09.07 | |||
6 | Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 45.37 | 1:36.08 | 2:28.93 | 3:21.71 | |||
7 | Ingrid Kyed | 2000 | DGI Østjylland | 45.77 | 1:37.81 | 2:30.77 | 3:23.73 | |||
8 | Kristine S. Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 47.33 | 1:40.98 | 2:36.46 | 3:30.35 | |||
9 | Katrine Hansen | 2000 | DGI Sønder Jylland | 50.43 | 1:45.13 | 2:41.98 | 3:38.43 | |||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maiken Hougaard | 2002 | DGI Østjylland | 40.07 | 1:23.73 | 2:09.00 | 2:53.46 | |||
2 | Julia Harpøth | 2002 | DGI Sydøstjylland | 39.36 | 1:24.91 | 2:11.97 | 2:59.86 | |||
3 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | DGI Sønder Jylland | 42.68 | 1:31.55 | 2:21.20 | 3:09.75 | |||
4 | Maja Volke | 2002 | DGI Østjylland | 41.82 | 1:31.61 | 2:20.86 | 3:10.28 | |||
5 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 43.84 | 1:32.29 | 2:22.33 | 3:12.75 | |||
6 | Sofie Aastrup | 2002 | DGI Nordjylland | 43.90 | 1:34.37 | 2:26.39 | 3:17.78 | |||
7 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 45.61 | 1:36.30 | 2:28.28 | 3:20.72 | |||
8 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 46.63 | 1:39.39 | 2:34.83 | 3:27.66 | |||
9 | Kirstine Angel Bjerregaar | 2002 | DGI Fyn | 49.37 | 1:44.97 | 2:42.08 | 3:37.79 | |||
10 | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | 49.72 | 1:45.20 | 2:42.25 | 3:38.77 | |||
11 | Sofie Horsbøll | 2002 | DGI Nordjylland | 51.22 | 1:47.56 | 2:46.72 | 3:42.19 | |||
12 | Karen Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 51.61 | 1:48.00 | 2:46.27 | 3:42.54 | |||
13 | Anika Fogt | 2002 | DGI Fyn | 50.88 | 1:47.45 | 2:46.51 | 3:43.72 | |||
14 | Christine Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 51.02 | 1:48.33 | 2:47.30 | 3:45.19 | |||
15 | Signe D. Jørgensen | 2002 | DGI Østjylland | 51.51 | 1:50.86 | 2:51.71 | 3:49.12 | |||
16 | Maja Dørk | 2002 | DGI Fyn | 51.99 | 1:51.67 | 2:51.17 | 3:51.04 | |||
17 | Helena Bendix Skammelsen | 2002 | DGI Østjylland | 54.15 | 1:52.52 | 2:53.93 | 3:51.56 | |||
18 | Anna Andreasen | 2001 | DGI Nordjylland | 53.59 | 1:55.03 | 2:58.38 | 4:01.28 | |||
- | Sarah Dalgaard Hansen | 2002 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Rama Abdulmalik | 2001 | DGI Fyn | DSQ | 2 flybenspark v. 50 | |||||
- | Signe Malig Hansen | 2001 | DGI Fyn | DSQ | ass. ben v. 150 m. | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | DGI Nordjylland | 39.68 | 1:24.82 | 2:11.95 | 2:59.47 | |||
2 | Caroline Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 44.57 | 1:33.11 | 2:22.94 | 3:11.87 | |||
3 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | DGI Nordjylland | 44.79 | 1:34.06 | 2:24.40 | 3:13.59 | |||
4 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 44.35 | 1:34.51 | 2:25.22 | 3:16.17 | |||
5 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 44.82 | 1:34.91 | 2:26.70 | 3:17.28 | |||
6 | Lea Winther | 2004 | DGI Sønder Jylland | 45.87 | 1:35.99 | 2:27.29 | 3:18.70 | |||
7 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 47.14 | 1:37.01 | 2:29.37 | 3:19.80 | |||
8 | Allie Brandt | 2004 | DGI Nordjylland | 45.44 | 1:37.63 | 2:30.93 | 3:21.16 | |||
9 | Frederikke Mortensen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 47.05 | 1:39.63 | 2:33.62 | 3:24.96 | |||
10 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 45.85 | 1:37.51 | 2:31.32 | 3:24.98 | |||
11 | Ella Ussing | 2004 | DGI Fyn | 47.42 | 1:40.02 | 2:35.08 | 3:27.93 | |||
12 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 46.83 | 1:40.10 | 2:34.50 | 3:28.13 | |||
13 | Josephine Christensen | 2004 | DGI Nordjylland | 47.44 | 1:41.75 | 2:36.26 | 3:30.17 | |||
14 | Laura Pedersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.73 | 1:43.42 | 2:38.65 | 3:31.16 | |||
15 | Caroline Jul Noe | 2003 | DGI Fyn | 48.29 | 1:42.79 | 2:38.87 | 3:32.72 | |||
16 | Miia Skjøde | 2003 | DGI Østjylland | 48.77 | 1:43.93 | 2:40.49 | 3:39.02 | |||
17 | Emma Rosenven | 2004 | DGI Østjylland | 50.42 | 1:46.37 | 2:43.40 | 3:39.42 | |||
18 | Mia Hviid | 2003 | DGI Sydvest | 49.21 | 1:45.24 | 2:42.71 | 3:39.74 | |||
19 | Johanne Rasmussen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.83 | 1:46.53 | 2:44.73 | 3:40.26 | |||
20 | Sofie Lykke Greve | 2004 | DGI Fyn | 50.59 | 1:46.72 | 2:45.84 | 3:41.42 | |||
21 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 51.07 | 1:49.27 | 2:48.69 | 3:43.78 | |||
22 | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | 51.83 | 1:49.35 | 2:47.72 | 3:44.99 | |||
23 | Ida Melchiorsen | 2004 | DGI Østjylland | 52.26 | 1:48.78 | 2:47.53 | 3:45.02 | |||
24 | Sofie Frimer | 2004 | DGI Østjylland | 51.70 | 1:50.09 | 2:50.69 | 3:50.56 | |||
25 | Frederikke Boje | 2004 | DGI Fyn | 54.07 | 1:53.73 | 2:54.78 | 3:52.49 | |||
26 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 53.21 | 1:53.84 | 2:54.53 | 3:53.68 | |||
27 | Victoria Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 52.09 | 1:52.96 | 2:54.99 | 3:55.26 | |||
28 | Julie Frølund Christensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 52.21 | 1:50.97 | 2:54.92 | 3:55.75 | |||
29 | Emma Bojesen | 2004 | DGI Nordjylland | 53.94 | 1:56.30 | 3:00.25 | 4:01.09 | |||
30 | Sofie Lilja Hasager | 2003 | DGI Østjylland | 55.21 | 1:57.89 | 3:00.02 | 4:01.51 | |||
31 | Lærke Kongsfelt | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 58.54 | 2:04.99 | 3:10.80 | 4:16.53 | |||
32 | Laura Katrine Dalsgaard | 2004 | DGI Nordjylland | 58.74 | 2:06.48 | 3:15.72 | 4:21.72 | |||
- | Laura B. Nielsen | 2004 | DGI Fyn | DSQ | 1 hånd i vending 75m | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 47.97 | 1:39.36 | 2:30.93 | 3:21.07 | |||
2 | Matilde Thirup | 2005 | DGI Nordjylland | 48.74 | 1:41.30 | 2:36.49 | 3:29.47 | |||
3 | Stine Mejdahl | 2005 | DGI Nordjylland | 49.51 | 1:45.28 | 2:39.08 | 3:31.20 | |||
4 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 49.03 | 1:44.40 | 2:38.77 | 3:32.83 | |||
5 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 49.20 | 1:46.43 | 2:42.76 | 3:37.52 | |||
6 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | DGI Sydøstjylland | 51.21 | 1:48.50 | 2:45.74 | 3:37.64 | |||
7 | Liv F. Skov-Petersen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 51.08 | 1:47.33 | 2:44.37 | 3:38.33 | |||
8 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 51.79 | 1:48.94 | 2:46.82 | 3:42.28 | |||
9 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | DGI Midtjylland | 50.85 | 1:49.95 | 2:49.77 | 3:47.49 | |||
10 | Katrine Krogh | 2005 | DGI Midtjylland | 50.24 | 1:49.15 | 2:51.72 | 3:49.25 | |||
11 | Sara Kokholm | 2005 | DGI Nordjylland | 52.16 | 1:52.37 | 2:54.41 | 3:53.03 | |||
12 | Emma Ljusheva | 2005 | DGI Sønder Jylland | 52.08 | 1:52.70 | 2:56.28 | 3:58.18 | |||
13 | Josephine Liis Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 52.78 | 1:54.20 | 2:58.17 | 3:58.33 | |||
14 | Line Lund Sørensen | 2005 | DGI Østjylland | 58.11 | 1:58.94 | 2:59.52 | 3:59.66 | |||
15 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 55.27 | 1:58.50 | 3:01.46 | 4:01.75 | |||
16 | Signe Vinding Sørensen | 2005 | DGI Fyn | 56.44 | 1:58.12 | 3:01.58 | 4:02.56 | |||
17 | Ida Mørup | 2006 | DGI Østjylland | 57.25 | 2:03.16 | 3:12.86 | 4:21.42 | |||
- | Sofie Dyg Holme | 2005 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Freya Thorsgaard | 2006 | DGI Sydøstjylland | DSQ | 1 hånd i vending 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | DGI Nordjylland | 38.87 | 1:21.96 | 2:05.30 | 2:48.84 | |||
2 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 41.78 | 1:31.00 | 2:21.67 | 3:10.48 | |||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thorbjørn U. Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 34.58 | 1:15.34 | 1:55.48 | 2:35.38 | |||
2 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 37.66 | 1:21.42 | 2:05.78 | 2:48.53 | |||
3 | Hugin Juliansson | 2000 | DGI Nordjylland | 38.60 | 1:22.19 | 2:07.11 | 2:51.86 | |||
4 | Kristoffer Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 40.50 | 1:26.42 | 2:12.90 | 2:58.20 | |||
5 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 41.76 | 1:29.47 | 2:18.94 | 3:06.82 | |||
6 | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | 45.86 | 1:35.69 | 2:27.51 | 3:16.60 | |||
7 | Emil Munk | 1999 | DGI Fyn | 43.30 | 1:34.15 | 2:28.43 | 3:21.75 | |||
8 | Marcus Busk | 1996 | DGI Fyn | 48.78 | 1:42.64 | 2:38.20 | 3:30.17 | |||
9 | Lasse Jakobsen | 2000 | DGI Fyn | 46.05 | 1:39.66 | 2:37.45 | 3:34.11 | |||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | DGI Midtjylland | 34.99 | 1:12.70 | 1:50.83 | 2:29.96 | |||
2 | Simon Perzynski | 2002 | DGI Sønder Jylland | 35.57 | 1:15.69 | 1:56.40 | 2:36.37 | |||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.99 | 1:14.48 | 1:55.64 | 2:37.00 | |||
4 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 38.45 | 1:22.12 | 2:07.20 | 2:52.19 | |||
5 | Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | DGI Nordjylland | 42.43 | 1:29.27 | 2:16.57 | 3:00.12 | |||
6 | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | 40.87 | 1:29.05 | 2:19.01 | 3:08.90 | |||
7 | Victor Doré Hansen | 2001 | DGI Nordjylland | 41.54 | 1:30.27 | 2:19.98 | 3:08.92 | |||
8 | Jeppe K. Rasmussen | 2002 | DGI Østjylland | 43.92 | 1:33.31 | 2:23.01 | 3:10.98 | |||
9 | Mikkel Dam | 2002 | DGI Sydøstjylland | 41.62 | 1:31.35 | 2:22.58 | 3:12.53 | |||
10 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | DGI Nordjylland | 43.11 | 1:32.78 | 2:24.16 | 3:14.75 | |||
11 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 44.90 | 1:36.09 | 2:29.50 | 3:18.66 | |||
12 | Rasmus Storm | 2001 | DGI Fyn | 45.21 | 1:35.74 | 2:27.93 | 3:19.13 | |||
13 | Andreas Birkholm | 2002 | DGI Fyn | 45.34 | 1:35.54 | 2:28.79 | 3:20.73 | |||
14 | Oliver Rosenven | 2002 | DGI Østjylland | 46.07 | 1:38.02 | 2:32.46 | 3:24.18 | |||
15 | Jonas D. Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 46.74 | 1:40.48 | 2:34.55 | 3:28.57 | |||
16 | Askil Rishøj Møller | 2002 | DGI Østjylland | 46.73 | 1:41.53 | 2:38.19 | 3:30.98 | |||
17 | Ebbe Blomgren Larsen | 2002 | DGI Fyn | 48.33 | 1:42.59 | 2:39.63 | 3:34.23 | |||
18 | Lauritz S. Vestergaard | 2002 | DGI Østjylland | 51.19 | 1:47.83 | 2:46.01 | 3:41.88 | |||
19 | Jens Bouwens | 2001 | DGI Østjylland | 51.44 | 1:52.61 | 2:57.89 | 4:01.14 | |||
- | Mads Toft Andersen | 2002 | DGI Fyn | DSQ | asynkrone arme | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Kornum | 2003 | DGI Nordjylland | 38.60 | 1:21.68 | 2:04.83 | 2:46.97 | |||
2 | Rasmus Håkonsson | 2004 | DGI Midtjylland | 40.36 | 1:25.35 | 2:11.05 | 2:55.75 | |||
3 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.06 | 1:25.76 | 2:12.63 | 3:00.48 | |||
4 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 44.57 | 1:34.09 | 2:24.78 | 3:15.12 | |||
5 | Jonas Ahrendsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.70 | 1:35.22 | 2:28.32 | 3:20.35 | |||
6 | Jens Mejdahl | 2003 | DGI Nordjylland | 48.18 | 1:41.07 | 2:34.23 | 3:27.52 | |||
7 | Marius B. R. Andersen | 2003 | DGI Østjylland | 45.71 | 1:38.57 | 2:33.18 | 3:28.77 | |||
8 | Andreas Christensen | 2003 | DGI Nordjylland | 47.35 | 1:41.16 | 2:38.31 | 3:32.66 | |||
9 | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | 47.77 | 1:42.83 | 2:35.53 | 3:32.77 | |||
10 | Nicholas Kristiansen | 2004 | DGI Sønder Jylland | 49.90 | 1:44.45 | 2:39.39 | 3:32.92 | |||
11 | Markus Jessen | 2003 | DGI Sydvest | 49.01 | 1:44.87 | 2:40.57 | 3:33.28 | |||
12 | Asger Breum Holm | 2003 | DGI Østjylland | 47.90 | 1:42.86 | 2:39.87 | 3:33.60 | |||
13 | Frederik Holdt | 2003 | DGI Sydvest | 48.18 | 1:43.85 | 2:39.86 | 3:34.49 | |||
14 | Noah Busk | 2004 | DGI Østjylland | 50.45 | 1:45.03 | 2:41.19 | 3:34.78 | |||
15 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 49.63 | 1:46.60 | 2:44.87 | 3:40.37 | |||
16 | Lauge Rasmussen | 2003 | DGI Fyn | 50.09 | 1:47.26 | 2:46.14 | 3:41.08 | |||
17 | Sander Kejser | 2003 | DGI Østjylland | 49.51 | 1:45.13 | 2:43.08 | 3:41.46 | |||
18 | Jacob Dalgaard Hansen | 2004 | DGI Sydvest | 52.06 | 1:49.13 | 2:46.75 | 3:45.56 | |||
19 | Mads Vittrup Christensen | 2003 | DGI Østjylland | 51.36 | 1:49.99 | 2:49.91 | 3:46.90 | |||
20 | Magnus Jepsen | 2004 | DGI Fyn | 50.95 | 1:50.52 | 2:51.59 | 3:48.14 | |||
21 | August Bo Danielsen | 2004 | DGI Østjylland | 50.69 | 1:50.42 | 2:53.47 | 3:54.29 | |||
22 | Alexander Gislund | 2003 | DGI Nordjylland | 53.74 | 1:54.31 | 2:56.15 | 3:57.25 | |||
23 | Mathias Elving Kristiansen | 2004 | DGI Fyn | 56.71 | 1:59.18 | 3:01.50 | 4:01.51 | |||
24 | Kasper Storm | 2004 | DGI Fyn | 54.91 | 1:57.08 | 3:00.31 | 4:02.46 | |||
25 | Lasse F Juhl | 2004 | DGI Fyn | 59.11 | 2:04.02 | 3:11.00 | 4:18.46 | |||
- | Alex Fogt | 2004 | DGI Fyn | DSQ | asynkrone arme 150m | |||||
- | Anton B. Nielsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frederik Gislund | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | ESB 100m vending | |||||
- | Valdemar Petersen | 2004 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Jensen | 2005 | DGI Midtjylland | 47.79 | 1:38.82 | 2:30.88 | 3:20.44 | |||
2 | Emil Winther | 2006 | DGI Sønder Jylland | 47.42 | 1:42.51 | 2:37.46 | 3:31.70 | |||
3 | Jonas Gaur | 2005 | DGI Østjylland | 52.67 | 1:48.59 | 2:44.55 | 3:34.31 | |||
4 | Magnus Horsbøll | 2005 | DGI Nordjylland | 51.08 | 1:49.31 | 2:45.21 | 3:39.06 | |||
5 | Karl Johan Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 52.90 | 1:52.98 | 2:51.02 | 3:48.68 | |||
6 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | DGI Nordjylland | 54.23 | 1:53.77 | 2:55.29 | 3:54.05 | |||
7 | Jonas Rohde | 2005 | DGI Midtjylland | 55.21 | 1:55.31 | 2:55.98 | 3:56.17 | |||
8 | Magnus Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 54.30 | 1:58.75 | 3:03.12 | 4:03.57 | |||
- | Magnus Tranekjer | 2005 | DGI Fyn | DSQ | flyben v 35m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1958 | DGI Sydøstjylland | 40.92 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Damborg | 1982 | DGI Østjylland | 34.87 | ||||||
2 | Anette Elgaard | 1983 | DGI Østjylland | 40.62 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne G. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 28.37 | ||||||
2 | Maria M. Porsmose | 2000 | DGI Nordjylland | 29.83 | ||||||
3 | Nicole Jensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 29.94 | ||||||
4 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 30.46 | ||||||
5 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | DGI Nordjylland | 30.49 | ||||||
6 | Camilla Outzen | 2000 | DGI Nordjylland | 31.57 | ||||||
7 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | DGI Storstrømmen | 33.09 | ||||||
8 | Maria Depping | 2000 | DGI Fyn | 33.35 | ||||||
9 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 33.40 | ||||||
10 | Stella Krogh Lund | 2000 | DGI Sydøstjylland | 33.71 | ||||||
11 | Laura B. R. Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 34.12 | ||||||
12 | Maria Windahl Hansen | 1998 | DGI Østjylland | 35.20 | ||||||
13 | Martine Rasmussen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 35.50 | ||||||
14 | Kristine S. Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 35.68 | ||||||
15 | Amalie Faigh Sørensen | 2000 | DGI Fyn | 35.86 | ||||||
16 | Ida Petersen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 36.38 | ||||||
17 | Maria Andreasen | 1994 | DGI Nordjylland | 36.77 | ||||||
- | Emma F. Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | DGI Nordjylland | 29.37 | OD1 | |||||
1 | Sofie S. Vegener | 2002 | DGI Østjylland | 29.37 | OD2 | |||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 29.88 | ||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | DGI Nordjylland | 30.34 | ||||||
5 | Carla Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 30.48 | ||||||
6 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 30.59 | ||||||
7 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 30.72 | ||||||
8 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | DGI Sønder Jylland | 31.21 | ||||||
9 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 31.23 | ||||||
10 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 31.57 | ||||||
11 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 31.58 | ||||||
12 | Emmely Andersen | 2001 | DGI Storstrømmen | 31.62 | ||||||
13 | Louise Hove | 2002 | DGI Nordjylland | 31.66 | ||||||
14 | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | 32.01 | ||||||
15 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | 32.13 | ||||||
16 | Julie Fink | 2001 | DGI Sønder Jylland | 32.61 | ||||||
17 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | DGI Nordjylland | 32.72 | ||||||
18 | Emma Rose Treney | 2002 | DGI Nordjylland | 32.80 | ||||||
19 | Astrid Rosenmeyer | 2001 | DGI Sydøstjylland | 33.07 | ||||||
20 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 33.17 | ||||||
21 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 33.37 | ||||||
22 | Lucca Mikkelsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 33.67 | ||||||
23 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 34.20 | ||||||
24 | Sofie Horsbøll | 2002 | DGI Nordjylland | 34.49 | ||||||
25 | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.68 | ||||||
26 | Caroline Krogh | 2002 | DGI Midtjylland | 34.88 | ||||||
27 | Katrine Søndergaard | 2002 | DGI Østjylland | 35.21 | ||||||
28 | Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | DGI Sydvest | 35.51 | ||||||
29 | Katrine Høtoft | 2002 | DGI Østjylland | 35.59 | ||||||
30 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 36.07 | ||||||
31 | Anne Mie Seerup | 2001 | DGI Sydvest | 37.24 | ||||||
32 | Lotte Damgaard Mortensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 37.30 | ||||||
33 | Sine Poulsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 37.77 | ||||||
34 | Anika Fogt | 2002 | DGI Fyn | 37.87 | ||||||
35 | Freja Gram | 2001 | DGI Østjylland | 38.03 | ||||||
36 | Laura Dalgaard | 2002 | DGI Sydøstjylland | 38.17 | ||||||
37 | Anna Cathrine Munk | 2001 | DGI Fyn | 38.25 | ||||||
38 | Josefine Amorsen | 2002 | DGI Sydvest | 38.69 | ||||||
39 | Signe Risager Hansen | 2002 | DGI Sydvest | 40.09 | ||||||
40 | Cilja Hansine Nesgaard | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 47.39 | ||||||
- | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Annemette Olesen | 2001 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Lykke Munk | 2002 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Sarah Dalgaard Hansen | 2002 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Romanski | 2003 | DGI Nordjylland | 29.69 | ||||||
2 | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 30.23 | ||||||
3 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | DGI Fyn | 30.47 | ||||||
4 | Katrine Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 31.59 | ||||||
5 | Marie Bernack | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 32.54 | ||||||
6 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 32.61 | ||||||
7 | Sarah Salling Larsen | 2003 | DGI Østjylland | 32.93 | ||||||
8 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 33.03 | ||||||
9 | Laura Østerby Clausen | 2004 | DGI Fyn | 33.46 | ||||||
10 | Caroline Buhl Søderberg | 2003 | DGI Østjylland | 34.05 | ||||||
11 | Caroline Majgaard Eriksen | 2003 | DGI Østjylland | 34.13 | ||||||
12 | Karen Moos Jensen | 2003 | DGI Midtjylland | 34.17 | ||||||
13 | Freya Andreasen | 2004 | DGI Storstrømmen | 34.25 | ||||||
13 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 34.25 | ||||||
15 | Mathilde Julius | 2003 | DGI Nordjylland | 34.32 | ||||||
16 | Emilie Theilade | 2003 | DGI Østjylland | 34.37 | ||||||
17 | Anna Rahbek Julsgaard | 2004 | DGI Fyn | 34.43 | ||||||
17 | Julie Frimer | 2004 | DGI Østjylland | 34.43 | ||||||
19 | Sille Lindberg | 2003 | DGI Nordjylland | 34.54 | ||||||
20 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 34.67 | ||||||
21 | Amelie Thordal | 2003 | DGI Nordjylland | 35.23 | ||||||
22 | Laura Mai Stephansen | 2003 | DGI Midtjylland | 35.37 | ||||||
23 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | DGI Østjylland | 35.41 | ||||||
24 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | DGI Sydøstjylland | 35.66 | ||||||
25 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 36.01 | ||||||
26 | Agnes Lyndrup | 2004 | DGI Nordjylland | 36.09 | ||||||
27 | Freya Holm | 2003 | DGI Sydøstjylland | 36.45 | ||||||
28 | Caroline K. Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 36.83 | ||||||
29 | Signe Michelsen | 2004 | DGI Fyn | 36.97 | ||||||
30 | Victoria Broch | 2004 | DGI Sydøstjylland | 36.98 | ||||||
31 | Nanna Lauritsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 37.01 | ||||||
32 | Mia Hviid | 2003 | DGI Sydvest | 37.33 | ||||||
33 | Frida Ropass Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 37.41 | ||||||
34 | Signe Kaas | 2003 | DGI Fyn | 37.72 | ||||||
35 | Signe Clemmensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 38.42 | ||||||
36 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 38.56 | ||||||
37 | Maria Fiil Jensen | 2004 | DGI Midtjylland | 39.02 | ||||||
38 | Ronja Beck Christensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 39.53 | ||||||
39 | Annica Kirkegaard | 2004 | DGI Sønder Jylland | 40.18 | ||||||
40 | Rasmine Andersen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 41.17 | ||||||
41 | Pernille Pedersen | 2004 | DGI Sydvest | 41.93 | ||||||
42 | Lærke Kongsfelt | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 42.06 | ||||||
43 | Dana Laursen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 44.06 | ||||||
44 | Mikkeline Hedegaard | 2003 | DGI Sydvest | 47.21 | ||||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petrine R.e. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 31.80 | ||||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | DGI Storstrømmen | 32.18 | ||||||
3 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | DGI Fyn | 33.54 | ||||||
4 | Sofie Rasmussen | 2005 | DGI Østjylland | 34.36 | ||||||
5 | Jette Muusmann | 2005 | DGI Sønder Jylland | 35.12 | ||||||
6 | Ane K. Zachariassen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 35.70 | ||||||
7 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 35.74 | ||||||
8 | Malou Sophie Stormes | 2005 | DGI Østjylland | 36.07 | ||||||
9 | Ida Rønnow | 2006 | DGI Nordjylland | 36.10 | ||||||
10 | Agnethe Frederiksen | 2005 | DGI Østjylland | 36.39 | ||||||
11 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DGI Nordjylland | 37.00 | ||||||
12 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 37.62 | ||||||
13 | Lucca Filipowicz | 2005 | DGI Østjylland | 38.17 | ||||||
14 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DGI Fyn | 38.21 | ||||||
15 | Maiken Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 38.24 | ||||||
16 | Therese J Helt | 2006 | DGI Nordjylland | 38.33 | ||||||
17 | Karen Lassen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 38.41 | ||||||
18 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | DGI Midtjylland | 38.62 | ||||||
19 | Stella Harpøth | 2006 | DGI Sydøstjylland | 38.69 | ||||||
20 | Karoline Hellesøe | 2006 | DGI Sønder Jylland | 39.08 | ||||||
21 | Freya Mikkelsen | 2005 | DGI Østjylland | 39.91 | ||||||
22 | Mathilde Work Jespersen | 2006 | DGI Østjylland | 39.94 | ||||||
23 | Stine Skipper Jørgensen | 2005 | DGI Midtjylland | 40.04 | ||||||
24 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | DGI Nordjylland | 40.66 | ||||||
25 | Sara Holst Gregersen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 42.03 | ||||||
26 | Emma Guldmann | 2005 | DGI Storkøbenhavn | 42.16 | ||||||
27 | Victoria Lalicata | 2005 | DGI Sydvest | 42.38 | ||||||
28 | Rasmine Johansen | 2005 | DGI Fyn | 42.67 | ||||||
29 | Stine Lund Holgersen | 2006 | DGI Fyn | 43.21 | ||||||
30 | Annemone Rasmussen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 43.29 | ||||||
31 | Asta Lindgaard Nielsen | 2006 | DGI Nordjylland | 43.78 | ||||||
32 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 44.75 | ||||||
33 | Celina Klæsøe | 2006 | DGI Fyn | 44.88 | ||||||
34 | Sarah Johansen | 2005 | DGI Fyn | 47.36 | ||||||
35 | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | DGI Storkøbenhavn | 48.48 | ||||||
36 | Trille Elmelund Nielsen | 2005 | DGI Fyn | 48.88 | ||||||
37 | Anna Lis Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 50.46 | ||||||
- | Camilla Liao Wienke | 2005 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | DGI Nordjylland | DSQ | ej rørt ved vending | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Jensen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 36.49 | ||||||
2 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 37.73 | ||||||
3 | Ida Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 39.07 | ||||||
4 | Mejse Jakobsen | 2007 | DGI Storstrømmen | 40.83 | ||||||
5 | Marie Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 41.03 | ||||||
6 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | DGI Nordjylland | 42.35 | ||||||
7 | Isabella Nørgaard | 2007 | DGI Østjylland | 43.88 | ||||||
8 | Simone Trekær Klausen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 44.73 | ||||||
9 | Karoline Jørgensen | 2007 | DGI Fyn | 46.91 | ||||||
10 | Sille Augustesen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 47.75 | ||||||
11 | Clara Kornum | 2007 | DGI Nordjylland | 49.51 | ||||||
12 | Mai Lindum Waltoft | 2007 | DGI Østjylland | 52.41 | ||||||
13 | Sofia Mortensen | 2007 | DGI Fyn | 52.98 | ||||||
14 | Frida Knop Kristensen | 2009 | DGI Østjylland | 55.04 | ||||||
15 | Emilie Nørskov Graversen | 2007 | DGI Østjylland | 1:07.63 | ||||||
- | Anna Bruun-Petersen | 2007 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Monique Thorbech Hansen | 2007 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Preben Hansen | 1967 | DGI Nordjylland | 30.84 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Enggaard Kristensen | 1977 | DGI Nordjylland | 28.91 | ||||||
2 | Peter Henningsen | 1971 | DGI Østjylland | 32.21 | ||||||
3 | Johnnie Hansen | 1975 | DGI Fyn | 32.95 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 31.22 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nils Lundberg | 1988 | DGI Nordjylland | 28.00 | ||||||
2 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 28.36 | ||||||
3 | Kim Møller Nielsen | 1992 | DGI Nordjylland | 30.10 | ||||||
4 | Stefan Gram Hansen | 1990 | DGI Fyn | 30.61 | ||||||
5 | Anders Ellehauge | 1992 | DGI Sydøstjylland | 30.78 | ||||||
6 | Kasper Hvid | 1990 | DGI Fyn | 33.85 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | DGI Nordjylland | 25.21 | ||||||
2 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 25.72 | ||||||
3 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 25.96 | ||||||
4 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 26.34 | ||||||
5 | Scott Stegenborg | 2000 | DGI Nordjylland | 26.54 | ||||||
6 | Alexander Roe | 1997 | DGI Sydøstjylland | 27.17 | ||||||
7 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | DGI Nordjylland | 27.42 | ||||||
8 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 27.76 | ||||||
9 | Kristian Berthelsen | 1999 | DGI Nordjylland | 27.93 | ||||||
10 | Rasmus Abildgaard | 2000 | DGI Nordjylland | 27.98 | ||||||
11 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 28.15 | ||||||
12 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 28.30 | ||||||
13 | Thomas Grosen | 1997 | DGI Østjylland | 28.71 | ||||||
13 | Tim Damsgaard | 1994 | DGI Sydøstjylland | 28.71 | ||||||
15 | Emil Sietam | 1999 | DGI Fyn | 28.80 | ||||||
16 | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 28.87 | ||||||
17 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 29.05 | ||||||
18 | Mikkel Rager | 2000 | DGI Østjylland | 29.15 | ||||||
19 | Daniel Johansen | 1997 | DGI Fyn | 29.22 | ||||||
20 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 29.46 | ||||||
21 | Emil Munk | 1999 | DGI Fyn | 30.24 | ||||||
22 | Habib Lajmi | 2000 | DGI Østjylland | 31.97 | ||||||
23 | Mikkel Bloch | 1996 | DGI Nordjylland | 37.07 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 26.93 | ||||||
2 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 27.20 | ||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | DGI Sønder Jylland | 27.45 | ||||||
4 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | DGI Nordjylland | 27.68 | ||||||
5 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 28.00 | ||||||
6 | Nicklas Pedersen | 2001 | DGI Nordjylland | 28.06 | ||||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 28.15 | ||||||
8 | Victor Doré Hansen | 2001 | DGI Nordjylland | 28.54 | ||||||
9 | Erwan Marslund | 2001 | DGI Fyn | 28.62 | ||||||
10 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | DGI Sydvest | 28.64 | ||||||
11 | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 28.98 | ||||||
12 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 29.10 | ||||||
13 | Nikolaj Carlsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 29.16 | ||||||
14 | Rasmus Skaaning Larsen | 2001 | DGI Fyn | 29.31 | ||||||
15 | Rasmus Hagger Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 29.46 | ||||||
16 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 29.49 | ||||||
17 | Marcus Brink Thomsen | 2001 | DGI Sydvest | 29.53 | ||||||
18 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DGI Sydøstjylland | 29.56 | ||||||
19 | Frederik Zachariassen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 29.62 | ||||||
20 | Magnus Anderson | 2002 | DGI Nordjylland | 29.78 | ||||||
21 | Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | DGI Østjylland | 29.81 | ||||||
22 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 29.89 | ||||||
23 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | DGI Nordjylland | 30.09 | ||||||
24 | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | 30.55 | ||||||
25 | Dennis Hansen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 30.75 | ||||||
26 | Magnus Schmidt | 2002 | DGI Østjylland | 30.83 | ||||||
27 | Daniel Eg Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 31.14 | ||||||
28 | Oliver S. Johnsen | 2002 | DGI Sydvest | 31.89 | ||||||
29 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 32.22 | ||||||
30 | Viktor Johansen | 2001 | DGI Fyn | 32.41 | ||||||
31 | Niels Paaske Hansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 33.30 | ||||||
32 | Mads Toft Andersen | 2002 | DGI Fyn | 33.35 | ||||||
33 | Mikkel Langkjær | 2002 | DGI Sydøstjylland | 33.46 | ||||||
34 | Thomas Schmidt | 2002 | DGI Sønder Jylland | 35.67 | ||||||
- | Rasmus Axel Jørgensen | 2002 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Andreas Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej rørt 25m | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Haurum | 2003 | DGI Sydvest | 28.40 | ||||||
2 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 28.83 | ||||||
3 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | 28.98 | ||||||
4 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 29.81 | ||||||
5 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 29.86 | ||||||
6 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 30.25 | ||||||
7 | Jonathan Nejmann | 2004 | DGI Fyn | 30.71 | ||||||
8 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 30.88 | ||||||
9 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 31.24 | ||||||
10 | Mikkel Dannesboe | 2003 | DGI Østjylland | 31.43 | ||||||
11 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 31.52 | ||||||
12 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 31.88 | ||||||
13 | Frederik Bols Faarup | 2003 | DGI Østjylland | 32.04 | ||||||
14 | Alexander Ølholm | 2003 | DGI Østjylland | 32.68 | ||||||
15 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 33.18 | ||||||
16 | Anton B. Nielsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 33.21 | ||||||
17 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | DGI Sønder Jylland | 33.31 | ||||||
18 | Valdemar Petersen | 2004 | DGI Fyn | 33.48 | ||||||
19 | Frederik P Justesen | 2003 | DGI Nordjylland | 33.64 | ||||||
19 | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | 33.64 | ||||||
21 | Casper Fink | 2003 | DGI Sønder Jylland | 33.73 | ||||||
22 | Victor Compen | 2003 | DGI Storstrømmen | 33.88 | ||||||
23 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 33.89 | ||||||
24 | Gustav Andersen | 2003 | DGI Fyn | 34.00 | ||||||
25 | Victor Karlström | 2004 | DGI Fyn | 34.02 | ||||||
26 | Andreas Nissen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 34.34 | ||||||
27 | Mads Vittrup Christensen | 2003 | DGI Østjylland | 34.38 | ||||||
28 | Nikolaj Høgh | 2003 | DGI Østjylland | 34.54 | ||||||
29 | Marcus Albæk | 2004 | DGI Nordjylland | 34.85 | ||||||
30 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 34.96 | ||||||
31 | Christian Lykke Nadolny | 2003 | DGI Fyn | 34.97 | ||||||
32 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.04 | ||||||
32 | Nicholas Kristiansen | 2004 | DGI Sønder Jylland | 35.04 | ||||||
34 | Marcus Øhlenschlæger | 2003 | DGI Sydvest | 36.68 | ||||||
35 | Jacob Dalgaard Hansen | 2004 | DGI Sydvest | 40.90 | ||||||
36 | Rune Kristensen | 2004 | DGI Sydvest | 40.92 | ||||||
37 | Morten Peter Greve | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 42.39 | ||||||
38 | Kasper Lund Tange | 2004 | DGI Midtjylland | 42.43 | ||||||
39 | Valdemar Fulton Skjoldman | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 48.89 | ||||||
40 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 54.13 | ||||||
- | Laurits Thøfner | 2004 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Sanggaard | 2005 | DGI Østjylland | 32.53 | ||||||
2 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | DGI Fyn | 32.60 | ||||||
3 | Christian Thorhauge | 2005 | DGI Østjylland | 33.33 | ||||||
4 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 35.36 | ||||||
5 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 35.57 | ||||||
6 | Oskar Trans Dammose | 2005 | DGI Sønder Jylland | 35.58 | ||||||
7 | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | 35.92 | ||||||
8 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | DGI Sydøstjylland | 36.51 | ||||||
9 | William Elliot Lumholtz | 2006 | DGI Nordjylland | 36.55 | ||||||
10 | Jakob Fiil | 2005 | DGI Østjylland | 37.28 | ||||||
11 | Frederik Gadegaard | 2005 | DGI Østjylland | 37.39 | ||||||
12 | Thor Tørngren | 2006 | DGI Storstrømmen | 37.66 | ||||||
13 | Mathias Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 38.72 | ||||||
14 | Esben Frimand | 2006 | DGI Østjylland | 38.84 | ||||||
15 | Xander Termansen | 2005 | DGI Fyn | 39.36 | ||||||
16 | Karl Johan Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 39.42 | ||||||
17 | Jakob Thomsen | 2006 | DGI Nordjylland | 39.99 | ||||||
18 | Valdemar Paustian | 2005 | DGI Fyn | 40.03 | ||||||
19 | Claes Stenger | 2005 | DGI Nordjylland | 40.50 | ||||||
20 | Jonas Rohde | 2005 | DGI Midtjylland | 40.99 | ||||||
21 | Lucas Storm Sønderby | 2006 | DGI Fyn | 41.87 | ||||||
22 | Marius T Foshammer | 2005 | DGI Fyn | 42.94 | ||||||
23 | Alexander Pedersen | 2006 | DGI Fyn | 43.82 | ||||||
24 | Theodor Kongstad | 2006 | DGI Storstrømmen | 43.97 | ||||||
25 | Emil Lange Jakobsen | 2005 | DGI Sydvest | 45.73 | ||||||
26 | Mikkel Laulund | 2006 | DGI Nordjylland | 45.78 | ||||||
27 | August Johan Seeberg | 2005 | DGI Sønder Jylland | 48.56 | ||||||
28 | Nicklas Bryld | 2005 | DGI Fyn | 49.12 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Boris Gamisshev | 2007 | DGI Sønder Jylland | 35.56 | ||||||
2 | Hjalte Møller | 2007 | DGI Storstrømmen | 37.06 | ||||||
3 | Simon Sejer Sørensen | 2007 | DGI Østjylland | 42.30 | ||||||
4 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DGI Fyn | 42.32 | ||||||
5 | Oliver Oxholm Ballisager | 2007 | DGI Fyn | 44.22 | ||||||
6 | Magnus Skiveren | 2007 | DGI Nordjylland | 44.76 | ||||||
7 | Sophus Henningsen | 2007 | DGI Østjylland | 45.29 | ||||||
8 | Anton Harrits | 2007 | DGI Østjylland | 47.22 | ||||||
9 | Jacob Toustrup-Jensen | 2009 | DGI Fyn | 50.23 | ||||||
10 | Johan Katballe | 2007 | DGI Fyn | 52.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Afbud | 1973 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | DGI Midtjylland | 32.36 | 1:07.01 | |||||
2 | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 37.68 | 1:18.65 | |||||
3 | Olivia Steenstrup | 2000 | DGI Sønder Jylland | 38.53 | 1:20.01 | |||||
4 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | DGI Nordjylland | 38.51 | 1:20.12 | |||||
5 | Sofie Svaneborg | 1998 | DGI Fyn | 41.18 | 1:23.50 | |||||
6 | Signe Hadrup Andersen | 2000 | DGI Sydvest | 42.19 | 1:25.34 | |||||
7 | Camilla Hansen | 2000 | DGI Fyn | 44.78 | 1:31.29 | |||||
8 | Amanda Hørdum Bjørnholt | 1999 | DGI Østjylland | 43.93 | 1:32.73 | |||||
9 | Laura B. R. Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 45.32 | 1:33.89 | |||||
10 | Ida Petersen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 45.55 | 1:34.03 | |||||
11 | Katrine Hansen | 2000 | DGI Sønder Jylland | 45.98 | 1:35.33 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mary Hole | 2001 | DGI Nordjylland | 33.92 | 1:09.30 | |||||
2 | Nete Lund Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 34.06 | 1:10.08 | |||||
3 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 35.31 | 1:13.51 | |||||
4 | Nadia Burholt | 2002 | DGI Nordjylland | 36.97 | 1:15.16 | |||||
5 | Julie Fink | 2001 | DGI Sønder Jylland | 37.57 | 1:17.23 | |||||
6 | Ida Lerche | 2001 | DGI Fyn | 38.22 | 1:18.77 | |||||
7 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 38.04 | 1:19.44 | |||||
8 | Mie Petersen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 39.65 | 1:20.59 | |||||
9 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 41.83 | 1:24.48 | |||||
10 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 40.92 | 1:24.52 | |||||
11 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 43.32 | 1:26.21 | |||||
12 | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 42.50 | 1:26.61 | |||||
13 | Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | DGI Østjylland | 43.35 | 1:28.24 | |||||
14 | Anna Maja Lund | 2002 | DGI Østjylland | 42.94 | 1:28.30 | |||||
15 | Karoline Toftelund | 2001 | DGI Nordjylland | 43.02 | 1:28.79 | |||||
16 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 43.72 | 1:29.14 | |||||
17 | Lucca Mikkelsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 43.15 | 1:29.17 | |||||
18 | Emma Simonsen | 2002 | DGI Østjylland | 41.26 | 1:29.21 | |||||
19 | Emma Juel Petersen | 2001 | DGI Fyn | 44.79 | 1:31.14 | |||||
20 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | DGI Nordjylland | 44.68 | 1:31.41 | |||||
21 | Isabella Johansen | 2002 | DGI Fyn | 47.28 | 1:36.46 | |||||
22 | Sine Poulsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 47.84 | 1:38.71 | |||||
23 | Maja Dørk | 2002 | DGI Fyn | 1:39.46 | ||||||
24 | Sofie Holmboe | 2002 | DGI Østjylland | 52.82 | 1:50.11 | |||||
25 | Luna Marcher | 2002 | DGI Sydvest | 59.62 | 2:04.29 | |||||
- | Lykke Munk | 2002 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Maja Svane | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bev. 75m | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 34.44 | 1:11.37 | |||||
2 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 35.21 | 1:12.67 | |||||
3 | Astrid Marie Hassing | 2004 | DGI Nordjylland | 37.25 | 1:17.05 | |||||
4 | Anna Christine Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 38.64 | 1:18.79 | |||||
5 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 38.45 | 1:20.17 | |||||
6 | Victoria Bjerre | 2003 | DGI Nordjylland | 39.66 | 1:21.80 | |||||
7 | Sara Farag | 2003 | DGI Sønder Jylland | 40.33 | 1:23.11 | |||||
8 | Karen Moos Jensen | 2003 | DGI Midtjylland | 41.80 | 1:23.56 | |||||
9 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.74 | 1:24.15 | |||||
10 | Victoria Broch | 2004 | DGI Sydøstjylland | 42.01 | 1:24.92 | |||||
11 | Zophia Henriks | 2004 | DGI Fyn | 43.28 | 1:27.89 | |||||
12 | Sofia Illum Kirkeby | 2004 | DGI Østjylland | 1:28.03 | ||||||
13 | Sofie Lindberg | 2004 | DGI Sydøstjylland | 40.67 | 1:28.28 | |||||
14 | Nete Kirial | 2003 | DGI Østjylland | 43.43 | 1:29.67 | |||||
15 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | DGI Østjylland | 44.00 | 1:30.89 | |||||
16 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 44.25 | 1:30.95 | |||||
17 | Louise Høeg | 2003 | DGI Nordjylland | 43.58 | 1:31.14 | |||||
18 | Nathalie Knudsen | 2003 | DGI Fyn | 44.93 | 1:31.74 | |||||
19 | Sofie Nielsen | 2004 | DGI Sydvest | 45.63 | 1:32.15 | |||||
20 | Josefine Hornbæk | 2004 | DGI Østjylland | 46.28 | 1:33.17 | |||||
21 | Sarah Brix | 2004 | DGI Nordjylland | 44.85 | 1:33.30 | |||||
22 | Emma Bojesen | 2004 | DGI Nordjylland | 44.87 | 1:33.56 | |||||
23 | Nicoline Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 45.54 | 1:36.09 | |||||
24 | Laura Sejr Simonsen | 2003 | DGI Østjylland | 47.15 | 1:36.39 | |||||
25 | Maria Fiil Jensen | 2004 | DGI Midtjylland | 47.10 | 1:37.28 | |||||
26 | Alberte Mundt | 2004 | DGI Østjylland | 46.15 | 1:37.87 | |||||
27 | Stephanie Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 47.74 | 1:38.80 | |||||
28 | Laura Katrine Dalsgaard | 2004 | DGI Nordjylland | 49.65 | 1:40.51 | |||||
29 | Caroline Jul Noe | 2003 | DGI Fyn | 48.43 | 1:40.81 | |||||
30 | Selma Hørlyck Finnerup | 2004 | DGI Fyn | 47.47 | 1:41.59 | |||||
31 | Sara Høi Graversen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 46.28 | 1:42.05 | |||||
32 | Sarah Lading Katballe | 2004 | DGI Fyn | 50.70 | 1:43.31 | |||||
33 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 49.86 | 1:43.74 | |||||
34 | Sille Bramman | 2003 | DGI Sønder Jylland | 52.65 | 1:46.06 | |||||
35 | Pernille Pedersen | 2004 | DGI Sydvest | 56.91 | 1:52.39 | |||||
36 | Mikkeline Hedegaard | 2003 | DGI Sydvest | 57.94 | 1:59.16 | |||||
37 | Marie Laursen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 1:00.18 | 2:03.90 | |||||
- | Caroline Skovsgaard Brink | 2004 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Louise Amanda Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | DSQ | ej fortsat bev. 50m | |||||
- | Selma Sode-Carlsen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | ej berøring v. 25 m | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | DGI Nordjylland | 37.24 | 1:17.27 | |||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | DGI Storstrømmen | 40.77 | 1:22.94 | |||||
3 | Clara Kapke | 2006 | DGI Sønder Jylland | 41.22 | 1:25.41 | |||||
4 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | DGI Østjylland | 43.05 | 1:26.87 | |||||
5 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | DGI Fyn | 42.98 | 1:27.07 | |||||
6 | Stine Mejdahl | 2005 | DGI Nordjylland | 42.40 | 1:27.13 | |||||
7 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | DGI Nordjylland | 43.50 | 1:28.56 | |||||
8 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DGI Nordjylland | 43.93 | 1:29.46 | |||||
9 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 43.63 | 1:32.56 | |||||
10 | Malou Sophie Stormes | 2005 | DGI Østjylland | 45.92 | 1:33.44 | |||||
11 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 45.26 | 1:34.66 | |||||
12 | Karen Lassen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 47.50 | 1:36.87 | |||||
13 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | DGI Midtjylland | 48.12 | 1:37.91 | |||||
14 | Katrine Krogh | 2005 | DGI Midtjylland | 48.02 | 1:38.42 | |||||
15 | Lucca Filipowicz | 2005 | DGI Østjylland | 49.01 | 1:40.50 | |||||
16 | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | 51.52 | 1:46.22 | |||||
17 | Olga K. Christiansen | 2006 | DGI Østjylland | 54.75 | 1:46.53 | |||||
18 | Linnea Strangholt | 2005 | DGI Østjylland | 53.08 | 1:52.42 | |||||
19 | Annemone Rasmussen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 55.61 | 1:55.64 | |||||
20 | Anna Lis Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 56.62 | 1:56.26 | |||||
21 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 1:00.89 | 2:03.38 | |||||
- | Line Lund Sørensen | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | 2 armtag på maven 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bo Damvad | 1967 | DGI Nordjylland | 43.64 | 1:27.88 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | DGI Nordjylland | 30.17 | 1:01.30 | |||||
2 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 30.99 | 1:03.47 | |||||
3 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 33.12 | 1:08.35 | |||||
4 | Benjamin Jørgensen | 1996 | DGI Nordjylland | 33.18 | 1:09.70 | |||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | DGI Nordjylland | 34.61 | 1:10.32 | |||||
6 | Ole Skouvig Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 36.02 | 1:14.06 | |||||
7 | Kristian Berthelsen | 1999 | DGI Nordjylland | 36.57 | 1:15.28 | |||||
8 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 37.14 | 1:15.38 | |||||
9 | Emil Sietam | 1999 | DGI Fyn | 35.61 | 1:15.51 | |||||
10 | Rasmus Grøn | 1999 | DGI Nordjylland | 45.58 | 1:33.44 | |||||
11 | Marcus Busk | 1996 | DGI Fyn | 53.25 | 1:48.20 | |||||
- | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Jonas Nørgaard | 1995 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Mikkel Fondt | 2000 | DGI Fyn | DSQ | EFB 50m | |||||
- | Phillip Marcussen | 2000 | DGI Sønder Jylland | DSQ | EFB 75m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | DGI Midtjylland | 30.39 | 1:02.46 | |||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | DGI Sønder Jylland | 32.10 | 1:06.26 | |||||
3 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 34.71 | 1:10.53 | |||||
4 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DGI Storstrømmen | 36.03 | 1:13.59 | |||||
5 | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | 35.90 | 1:14.40 | |||||
6 | Rasmus Konnerup | 2001 | DGI Nordjylland | 37.11 | 1:14.61 | |||||
7 | Frederik Zachariassen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 36.85 | 1:14.86 | |||||
8 | Mathias Ringtved | 2001 | DGI Østjylland | 37.01 | 1:14.96 | |||||
9 | Mathias M. Nielsen | 2002 | DGI Midtjylland | 36.50 | 1:15.56 | |||||
10 | Mathias Germansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 36.98 | 1:15.97 | |||||
11 | Nicklas Pedersen | 2001 | DGI Nordjylland | 36.93 | 1:16.17 | |||||
12 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | DGI Nordjylland | 39.80 | 1:23.74 | |||||
13 | Mads Berentzen | 2002 | DGI Østjylland | 41.30 | 1:24.96 | |||||
14 | Magnus Anderson | 2002 | DGI Nordjylland | 58.98 | 1:27.09 | |||||
15 | Anes Sabanovic | 2002 | DGI Fyn | 46.76 | 1:33.84 | |||||
16 | Niels Paaske Hansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 45.98 | 1:36.11 | |||||
17 | Lukas Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 47.18 | 1:42.06 | |||||
- | Lauritz S. Vestergaard | 2002 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | DGI Midtjylland | 33.75 | 1:08.25 | |||||
2 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 37.36 | 1:16.28 | |||||
3 | Oscar Pedersen | 2004 | DGI Nordjylland | 37.02 | 1:17.15 | |||||
4 | Casper Fink | 2003 | DGI Sønder Jylland | 39.25 | 1:20.21 | |||||
5 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 40.23 | 1:20.55 | |||||
6 | Frederik Munk Nyhus | 2003 | DGI Sydvest | 40.49 | 1:20.75 | |||||
7 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 39.62 | 1:20.96 | |||||
8 | Oliver Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 41.14 | 1:21.80 | |||||
9 | Mattias Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 39.48 | 1:21.97 | |||||
10 | Frederik Bols Faarup | 2003 | DGI Østjylland | 41.82 | 1:25.44 | |||||
11 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 41.64 | 1:26.54 | |||||
12 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | DGI Østjylland | 41.69 | 1:27.24 | |||||
13 | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 42.07 | 1:27.54 | |||||
14 | Oliver K. Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 42.90 | 1:28.47 | |||||
15 | Simon Ulsøe | 2004 | DGI Sydvest | 43.66 | 1:32.99 | |||||
16 | Nikolaj Høgh | 2003 | DGI Østjylland | 45.98 | 1:34.63 | |||||
17 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 46.92 | 1:35.54 | |||||
18 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 46.77 | 1:35.74 | |||||
19 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | DGI Nordjylland | 48.57 | 1:38.98 | |||||
20 | Frederik Gislund | 2003 | DGI Nordjylland | 50.28 | 1:40.34 | |||||
21 | Gustav Slivsgaard Frederi | 2004 | DGI Sydvest | 50.82 | 1:42.86 | |||||
- | Marcus Albæk | 2004 | DGI Nordjylland | DSQ | svøm på mave 20m | |||||
- | Mikkel Dannesboe | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | udsvøm på mave 50m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Holst Jacobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.70 | 1:29.08 | |||||
2 | Gustav Ravn | 2005 | DGI Østjylland | 43.47 | 1:31.25 | |||||
3 | Johannes Jervidalo | 2006 | DGI Østjylland | 48.37 | 1:39.22 | |||||
4 | Jakob Thomsen | 2006 | DGI Nordjylland | 49.22 | 1:39.73 | |||||
5 | Kristian Weber Johansen | 2005 | DGI Østjylland | 50.55 | 1:44.21 | |||||
6 | Jonathan Cline | 2005 | DGI Fyn | 52.39 | 1:46.20 | |||||
7 | Thor Tørngren | 2006 | DGI Storstrømmen | 53.32 | 1:49.51 | |||||
8 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | DGI Østjylland | 54.31 | 1:50.17 | |||||
9 | Theodor Kongstad | 2006 | DGI Storstrømmen | 56.19 | 1:53.42 | |||||
10 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | DGI Nordjylland | 54.81 | 1:54.04 | |||||
11 | Mikkel Laulund | 2006 | DGI Nordjylland | 58.01 | 1:59.17 | |||||
12 | Alexander Juul Dahl | 2006 | DGI Østjylland | 59.77 | 2:02.26 | |||||
13 | Magnus Hansen | 2005 | DGI Fyn | 1:10.01 | 2:29.55 | |||||
- | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | EFB 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1958 | DGI Sydøstjylland | 48.17 | 1:45.41 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Damborg | 1982 | DGI Østjylland | 45.15 | 1:31.70 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne Hole | 2000 | DGI Nordjylland | 36.21 | 1:14.56 | |||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 36.22 | 1:17.41 | |||||
3 | Emma F. Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 37.23 | 1:18.98 | |||||
4 | Karen Krogh Lund | 1996 | DGI Sydøstjylland | 38.91 | 1:20.17 | |||||
5 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 39.60 | 1:23.69 | |||||
6 | Camilla Outzen | 2000 | DGI Nordjylland | 39.73 | 1:23.92 | |||||
7 | Ingrid Kyed | 2000 | DGI Østjylland | 39.32 | 1:25.99 | |||||
8 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 39.43 | 1:27.70 | |||||
9 | Signe Hadrup Andersen | 2000 | DGI Sydvest | 40.53 | 1:29.65 | |||||
10 | Amanda Hørdum Bjørnholt | 1999 | DGI Østjylland | 42.14 | 1:29.89 | |||||
11 | Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 47.09 | 1:35.07 | |||||
- | Anne G. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | DSQ | ej ryg v 50m | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | DGI Nordjylland | 34.88 | 1:13.81 | |||||
2 | Nadia Burholt | 2002 | DGI Nordjylland | 36.29 | 1:18.85 | |||||
3 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 37.62 | 1:20.43 | |||||
4 | Ida Lerche | 2001 | DGI Fyn | 35.85 | 1:20.88 | |||||
5 | Carla Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 36.33 | 1:20.97 | |||||
6 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 38.77 | 1:21.76 | |||||
7 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | DGI Østjylland | 39.52 | 1:23.66 | |||||
8 | Thyra Thomsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 40.71 | 1:24.81 | |||||
9 | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | 41.54 | 1:25.43 | |||||
10 | Emma Rose Treney | 2002 | DGI Nordjylland | 41.31 | 1:25.50 | |||||
11 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | DGI Fyn | 40.67 | 1:26.35 | |||||
12 | Caroline Christensen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 41.39 | 1:27.13 | |||||
13 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 39.53 | 1:28.14 | |||||
14 | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | 40.55 | 1:28.16 | |||||
15 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 39.26 | 1:28.51 | |||||
16 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 42.54 | 1:28.88 | |||||
17 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 41.13 | 1:29.13 | |||||
18 | Katrine Søndergaard | 2002 | DGI Østjylland | 39.07 | 1:29.71 | |||||
19 | Nadja Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 40.35 | 1:29.83 | |||||
20 | Karoline Toftelund | 2001 | DGI Nordjylland | 41.00 | 1:30.09 | |||||
21 | Mathilde Christensen | 2002 | DGI Østjylland | 42.10 | 1:31.05 | |||||
22 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 41.43 | 1:31.12 | |||||
23 | Anne Mie Seerup | 2001 | DGI Sydvest | 42.80 | 1:32.04 | |||||
24 | Helena Bendix Skammelsen | 2002 | DGI Østjylland | 45.22 | 1:34.17 | |||||
25 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 41.32 | 1:34.23 | |||||
26 | Kirstine Angel Bjerregaar | 2002 | DGI Fyn | 46.08 | 1:34.74 | |||||
27 | Emma Christensen | 2002 | DGI Fyn | 46.19 | 1:38.02 | |||||
28 | Julie Tramm | 2001 | DGI Sønder Jylland | 47.55 | 1:38.11 | |||||
29 | Julie Madsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 47.97 | 1:41.54 | |||||
30 | Luna Marcher | 2002 | DGI Sydvest | 56.90 | 1:53.33 | |||||
- | Emma Juel Petersen | 2001 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | DGI Nordjylland | 36.01 | 1:14.60 | |||||
2 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 36.33 | 1:17.90 | |||||
3 | Astrid Marie Hassing | 2004 | DGI Nordjylland | 35.53 | 1:18.24 | |||||
4 | Olivia Møller | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.58 | 1:20.43 | |||||
5 | Katrine Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 38.47 | 1:21.15 | |||||
6 | Lea Winther | 2004 | DGI Sønder Jylland | 39.19 | 1:23.41 | |||||
7 | Marie Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 38.42 | 1:23.69 | |||||
8 | Marie Bernack | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 38.83 | 1:24.62 | |||||
9 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | DGI Fyn | 38.18 | 1:24.81 | |||||
10 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | DGI Fyn | 39.72 | 1:25.53 | |||||
11 | Caroline Majgaard Eriksen | 2003 | DGI Østjylland | 40.48 | 1:25.81 | |||||
12 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 39.54 | 1:25.87 | |||||
13 | Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | DGI Østjylland | 39.38 | 1:26.04 | |||||
14 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.14 | 1:26.25 | |||||
15 | Julie Liao Wienke | 2003 | DGI Østjylland | 38.87 | 1:26.35 | |||||
16 | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | 39.60 | 1:26.53 | |||||
17 | Caroline Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 42.81 | 1:26.81 | |||||
18 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 41.09 | 1:27.48 | |||||
19 | Ida Kristensen | 2004 | DGI Midtjylland | 39.78 | 1:28.43 | |||||
20 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 41.86 | 1:29.40 | |||||
21 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.87 | 1:29.88 | |||||
22 | Louise Høeg | 2003 | DGI Nordjylland | 43.78 | 1:30.13 | |||||
23 | Mathilde Julius | 2003 | DGI Nordjylland | 43.23 | 1:30.19 | |||||
24 | Nathalie Knudsen | 2003 | DGI Fyn | 42.37 | 1:30.88 | |||||
25 | Zophia Henriks | 2004 | DGI Fyn | 41.21 | 1:31.62 | |||||
26 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | DGI Nordjylland | 40.71 | 1:31.64 | |||||
27 | Laura Mai Stephansen | 2003 | DGI Midtjylland | 41.81 | 1:31.83 | |||||
28 | Sille Lindberg | 2003 | DGI Nordjylland | 41.99 | 1:33.22 | |||||
29 | Caroline Jul Noe | 2003 | DGI Fyn | 46.48 | 1:33.63 | |||||
30 | Laura B. Nielsen | 2004 | DGI Fyn | 45.14 | 1:34.75 | |||||
31 | Freya Andreasen | 2004 | DGI Storstrømmen | 45.61 | 1:35.15 | |||||
32 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.88 | 1:35.65 | |||||
33 | Stephanie Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 46.45 | 1:36.85 | |||||
34 | Caroline K. Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 46.27 | 1:37.84 | |||||
35 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 49.41 | 1:37.86 | |||||
36 | Anne K. Christiansen | 2004 | DGI Østjylland | 48.55 | 1:37.87 | |||||
37 | Johanne Rasmussen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 46.83 | 1:38.29 | |||||
38 | Victoria Hansen | 2003 | DGI Sydvest | 47.06 | 1:38.77 | |||||
39 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 47.39 | 1:39.27 | |||||
40 | Kristina Kathrine Poulsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.09 | 1:40.73 | |||||
41 | Sille Bramman | 2003 | DGI Sønder Jylland | 49.80 | 1:40.87 | |||||
42 | Rasmine Andersen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 50.32 | 1:46.89 | |||||
- | Nicoline Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sarah Brix | 2004 | DGI Nordjylland | DSQ | crawlben v fly i uds | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 36.63 | 1:18.66 | |||||
2 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 41.36 | 1:25.34 | |||||
3 | Petrine R.e. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 37.46 | 1:25.41 | |||||
4 | Jette Muusmann | 2005 | DGI Sønder Jylland | 42.84 | 1:27.69 | |||||
5 | Signe Rosenmeyer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 42.02 | 1:29.28 | |||||
6 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 40.93 | 1:29.38 | |||||
7 | Matilde Thirup | 2005 | DGI Nordjylland | 41.73 | 1:29.65 | |||||
8 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 45.09 | 1:31.15 | |||||
9 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 40.83 | 1:31.28 | |||||
10 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | DGI Nordjylland | 44.55 | 1:34.15 | |||||
11 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 45.02 | 1:37.32 | |||||
12 | Sofie Møller Madsen | 2005 | DGI Fyn | 44.56 | 1:37.84 | |||||
13 | Therese J Helt | 2006 | DGI Nordjylland | 46.15 | 1:39.96 | |||||
14 | Maiken Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 46.30 | 1:40.29 | |||||
15 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | DGI Nordjylland | 48.20 | 1:40.71 | |||||
16 | Mathilde Work Jespersen | 2006 | DGI Østjylland | 45.49 | 1:41.39 | |||||
17 | Olga K. Christiansen | 2006 | DGI Østjylland | 48.26 | 1:42.12 | |||||
18 | Hannah Vixø Momme | 2005 | DGI Nordjylland | 47.43 | 1:43.00 | |||||
19 | Ane K. Zachariassen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 48.11 | 1:44.68 | |||||
20 | Signe Vinding Sørensen | 2005 | DGI Fyn | 51.48 | 1:46.07 | |||||
21 | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | 50.71 | 1:46.47 | |||||
22 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 52.20 | 1:47.38 | |||||
23 | Freya Thorsgaard | 2006 | DGI Sydøstjylland | 56.88 | 1:49.09 | |||||
24 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | DGI Nordjylland | 50.80 | 1:49.56 | |||||
25 | Rasmine Johansen | 2005 | DGI Fyn | 52.60 | 1:49.61 | |||||
26 | Freya Knop Kristensen | 2005 | DGI Østjylland | 49.42 | 1:49.84 | |||||
27 | Celina Klæsøe | 2006 | DGI Fyn | 54.65 | 1:51.65 | |||||
28 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 54.93 | 1:51.69 | |||||
29 | Sara Holst Gregersen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 52.24 | 1:51.72 | |||||
- | Camilla Liao Wienke | 2005 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Sofie Dyg Holme | 2005 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 45.05 | 1:35.38 | |||||
2 | Signe Jensen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 47.99 | 1:37.91 | |||||
3 | Ida Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 50.62 | 1:45.19 | |||||
4 | Anna Bruun-Petersen | 2007 | DGI Fyn | 54.76 | 1:48.51 | |||||
5 | Marie Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 54.27 | 1:50.07 | |||||
6 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | DGI Nordjylland | 52.80 | 1:50.70 | |||||
7 | Sille Augustesen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 57.49 | 1:54.21 | |||||
8 | Mejse Jakobsen | 2007 | DGI Storstrømmen | 58.71 | 1:54.59 | |||||
9 | Isabella Nørgaard | 2007 | DGI Østjylland | 58.57 | 1:54.77 | |||||
10 | Astrid O. Thomassen | 2007 | DGI Nordjylland | 1:00.95 | 2:08.82 | |||||
- | Frida Knop Kristensen | 2009 | DGI Østjylland | DSQ | 1 hånd i vending bry | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 20:32 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Enggaard Kristensen | 1977 | DGI Nordjylland | 34.22 | 1:17.91 | |||||
2 | Johnnie Hansen | 1975 | DGI Fyn | 42.05 | 1:31.77 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Albeck | 1985 | DGI Fyn | 43.45 | 1:32.00 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Ellehauge | 1992 | DGI Sydøstjylland | 34.26 | 1:16.37 | |||||
2 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 35.85 | 1:17.25 | |||||
3 | Frederik Kobæk Eg Larsen | 1987 | DGI Fyn | 41.52 | 1:34.91 | |||||
- | Nils Lundberg | 1988 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 30.66 | 1:07.53 | |||||
2 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 32.77 | 1:07.85 | |||||
3 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 32.24 | 1:09.06 | |||||
4 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 31.99 | 1:09.07 | |||||
5 | Alexander Roe | 1997 | DGI Sydøstjylland | 32.82 | 1:10.80 | |||||
6 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 31.42 | 1:10.84 | |||||
7 | Svend Matzen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 32.02 | 1:11.21 | |||||
8 | Victor Haurholm | 1995 | DGI Storkøbenhavn | 34.83 | 1:12.67 | |||||
9 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 34.23 | 1:15.91 | |||||
10 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 34.04 | 1:16.34 | |||||
11 | Thomas Grosen | 1997 | DGI Østjylland | 35.22 | 1:16.66 | |||||
12 | Jesper Møller Madsen | 1996 | DGI Østjylland | 35.66 | 1:16.97 | |||||
13 | Emil Sietam | 1999 | DGI Fyn | 34.68 | 1:17.13 | |||||
14 | Villads Holmen | 1998 | DGI Fyn | 36.81 | 1:18.23 | |||||
15 | Simon G. Jensen | 2000 | DGI Sønder Jylland | 37.34 | 1:19.79 | |||||
16 | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | 40.18 | 1:23.07 | |||||
17 | Rasmus Grøn | 1999 | DGI Nordjylland | 40.62 | 1:27.19 | |||||
18 | Mikkel Bloch | 1996 | DGI Nordjylland | 44.62 | 1:39.18 | |||||
- | Jonas Mathiesen | 1998 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | 30.73 | 1:07.88 | |||||
2 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 32.12 | 1:08.30 | |||||
3 | André Iversen | 2001 | DGI Sønder Jylland | 33.99 | 1:11.89 | |||||
4 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 34.98 | 1:12.51 | |||||
5 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 34.55 | 1:14.35 | |||||
6 | Mathias M. Nielsen | 2002 | DGI Midtjylland | 34.32 | 1:15.25 | |||||
7 | Rasmus Konnerup | 2001 | DGI Nordjylland | 34.81 | 1:15.52 | |||||
8 | Anders Mikkelsen | 2001 | DGI Nordjylland | 37.82 | 1:16.84 | |||||
9 | Rasmus Hagger Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.90 | 1:18.12 | |||||
10 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 37.38 | 1:18.30 | |||||
11 | Mathias Germansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 35.04 | 1:19.13 | |||||
12 | Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | DGI Østjylland | 36.95 | 1:20.34 | |||||
13 | Magnus Hald | 2002 | DGI Nordjylland | 37.99 | 1:20.59 | |||||
14 | Mikkel Dam | 2002 | DGI Sydøstjylland | 38.87 | 1:20.74 | |||||
15 | Simony Niklas Børsmose | 2001 | DGI Sønder Jylland | 37.67 | 1:20.79 | |||||
16 | Daniel Eg Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 40.50 | 1:22.51 | |||||
17 | Christoffer Holm Hedehus | 2002 | DGI Østjylland | 36.68 | 1:22.82 | |||||
18 | Anders Christensen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 39.65 | 1:24.42 | |||||
19 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 40.01 | 1:24.95 | |||||
20 | Oliver Rosenven | 2002 | DGI Østjylland | 40.72 | 1:25.52 | |||||
21 | Viktor Johansen | 2001 | DGI Fyn | 42.04 | 1:26.00 | |||||
22 | Oliver S. Johnsen | 2002 | DGI Sydvest | 40.79 | 1:26.19 | |||||
23 | Jonas D. Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 43.51 | 1:26.50 | |||||
24 | Lucas Fig | 2002 | DGI Fyn | 43.93 | 1:28.27 | |||||
25 | Tim Groen | 2001 | DGI Nordjylland | 43.63 | 1:28.33 | |||||
26 | Andreas Birkholm | 2002 | DGI Fyn | 44.26 | 1:30.19 | |||||
27 | Louis Schou | 2002 | DGI Fyn | 42.94 | 1:30.32 | |||||
28 | Thomas Schmidt | 2002 | DGI Sønder Jylland | 42.25 | 1:31.96 | |||||
29 | Lauritz S. Vestergaard | 2002 | DGI Østjylland | 44.88 | 1:34.95 | |||||
30 | Askil Rishøj Møller | 2002 | DGI Østjylland | 46.26 | 1:35.20 | |||||
31 | Ebbe Blomgren Larsen | 2002 | DGI Fyn | 47.70 | 1:35.44 | |||||
32 | Lukas Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 45.49 | 1:36.34 | |||||
- | Rasmus Skaaning Larsen | 2001 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Andreas Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej rygliggende v 50m | |||||
- | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | DSQ | afslut på mave 50m | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | 33.89 | 1:12.92 | |||||
2 | Rasmus Håkonsson | 2004 | DGI Midtjylland | 35.48 | 1:14.50 | |||||
3 | Jeppe Haurum | 2003 | DGI Sydvest | 33.59 | 1:14.83 | |||||
4 | Malik Lodberg Klein | 2003 | DGI Nordjylland | 36.72 | 1:15.41 | |||||
5 | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | 38.13 | 1:19.98 | |||||
6 | Jonathan Nejmann | 2004 | DGI Fyn | 37.07 | 1:20.30 | |||||
7 | Emil Neumann | 2004 | DGI Sønder Jylland | 38.17 | 1:22.04 | |||||
8 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 40.71 | 1:23.52 | |||||
9 | Jonas Ahrendsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 39.95 | 1:23.62 | |||||
10 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 39.29 | 1:24.18 | |||||
11 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | DGI Sønder Jylland | 41.86 | 1:25.06 | |||||
12 | Axel Hvam | 2003 | DGI Østjylland | 41.24 | 1:26.03 | |||||
13 | Gustav Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 42.03 | 1:28.07 | |||||
14 | Frederik Holdt | 2003 | DGI Sydvest | 43.14 | 1:29.45 | |||||
15 | Victor Constantin Timm | 2003 | DGI Østjylland | 41.51 | 1:29.49 | |||||
16 | Victor Compen | 2003 | DGI Storstrømmen | 42.64 | 1:29.56 | |||||
17 | Albert U. Thystrup | 2003 | DGI Storstrømmen | 43.59 | 1:31.58 | |||||
18 | Alex Fogt | 2004 | DGI Fyn | 43.57 | 1:31.74 | |||||
19 | Mathias Madsen | 2004 | DGI Nordjylland | 42.31 | 1:32.43 | |||||
20 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | 41.54 | 1:32.54 | |||||
21 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | DGI Østjylland | 43.50 | 1:33.66 | |||||
22 | Mathias Elving Kristiansen | 2004 | DGI Fyn | 43.47 | 1:33.71 | |||||
23 | Victor Haunstrup | 2003 | DGI Nordjylland | 44.39 | 1:33.78 | |||||
24 | Laust Lundgaard | 2004 | DGI Fyn | 44.96 | 1:34.62 | |||||
25 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 44.75 | 1:35.27 | |||||
26 | Alexander Gislund | 2003 | DGI Nordjylland | 47.00 | 1:38.27 | |||||
27 | Marcus Øhlenschlæger | 2003 | DGI Sydvest | 45.94 | 1:38.39 | |||||
28 | Johannes Framme Rasmussen | 2004 | DGI Fyn | 49.50 | 1:39.52 | |||||
29 | Simon Ulsøe | 2004 | DGI Sydvest | 47.23 | 1:42.00 | |||||
30 | August Bo Danielsen | 2004 | DGI Østjylland | 49.38 | 1:42.75 | |||||
31 | Laurits Thøfner | 2004 | DGI Storstrømmen | 51.78 | 1:48.06 | |||||
32 | Rune Kristensen | 2004 | DGI Sydvest | 53.90 | 1:48.44 | |||||
- | Mikkel Brinck | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | ESB 75m | |||||
- | Waldemar Winther | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Sanggaard | 2005 | DGI Østjylland | 40.35 | 1:25.00 | |||||
2 | Kasper Jensen | 2005 | DGI Midtjylland | 41.28 | 1:25.59 | |||||
3 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | DGI Nordjylland | 40.83 | 1:27.75 | |||||
4 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | DGI Fyn | 44.99 | 1:29.22 | |||||
5 | Kristian Nielsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.69 | 1:32.33 | |||||
6 | Jens Holst Jacobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.29 | 1:34.70 | |||||
7 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | DGI Sydøstjylland | 46.13 | 1:37.48 | |||||
8 | Frederik Gadegaard | 2005 | DGI Østjylland | 47.44 | 1:41.20 | |||||
9 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 49.06 | 1:42.83 | |||||
10 | Eigil Midboe Skou | 2006 | DGI Nordjylland | 50.58 | 1:43.25 | |||||
11 | Jakob Fiil | 2005 | DGI Østjylland | 47.30 | 1:44.67 | |||||
12 | Daniel Marcus Le | 2006 | DGI Østjylland | 48.46 | 1:45.79 | |||||
13 | Xander Termansen | 2005 | DGI Fyn | 51.08 | 1:46.32 | |||||
14 | Magnus Hansen | 2005 | DGI Fyn | 1:01.71 | 2:16.48 | |||||
- | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | DGI Nordjylland | DSQ | 1 hånd ved afslut 75 | |||||
- | Magnus Løkke | 2005 | DGI Fyn | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Boris Gamisshev | 2007 | DGI Sønder Jylland | 42.81 | 1:31.31 | |||||
2 | Hjalte Møller | 2007 | DGI Storstrømmen | 47.99 | 1:42.50 | |||||
- | Magnus Skiveren | 2007 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Simon Sejer Sørensen | 2007 | DGI Østjylland | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 20:32 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Flaskager | 1999 | DGI Midtjylland | 31.00 | 1:08.89 | 1:53.90 | 2:29.13 | |||
2 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | DGI Nordjylland | 33.70 | 1:13.20 | 1:59.06 | 2:33.97 | |||
3 | Olivia Steenstrup | 2000 | DGI Sønder Jylland | 39.17 | 1:21.99 | 2:15.94 | 2:57.98 | |||
4 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 40.71 | 1:27.86 | 2:19.23 | 3:01.27 | |||
5 | Emma Steen | 2000 | DGI Nordjylland | 40.97 | 1:25.70 | 2:20.55 | 3:02.17 | |||
- | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maiken Hougaard | 2002 | DGI Østjylland | 37.29 | 1:21.13 | 2:06.74 | 2:43.14 | |||
2 | Julie Fink | 2001 | DGI Sønder Jylland | 38.54 | 1:19.38 | 2:08.16 | 2:46.53 | |||
3 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | DGI Sønder Jylland | 38.18 | 1:21.48 | 2:10.72 | 2:49.74 | |||
4 | Mie Petersen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 38.92 | 1:22.30 | 2:12.05 | 2:50.47 | |||
5 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | DGI Sønder Jylland | 35.64 | 1:19.04 | 2:10.90 | 2:50.93 | |||
6 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 37.38 | 1:21.32 | 2:10.76 | 2:52.12 | |||
7 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | DGI Østjylland | 40.53 | 1:26.30 | 2:16.53 | 2:54.93 | |||
8 | Josefine Weiergang | 2002 | DGI Nordjylland | 38.38 | 1:21.31 | 2:16.50 | 2:55.68 | |||
9 | Maja Volke | 2002 | DGI Østjylland | 39.87 | 1:27.07 | 2:16.91 | 2:57.54 | |||
10 | Sofie Aastrup | 2002 | DGI Nordjylland | 39.41 | 1:24.45 | 2:14.82 | 2:58.63 | |||
11 | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | 42.59 | 1:29.46 | 2:21.41 | 2:59.36 | |||
12 | Astrid Rosenmeyer | 2001 | DGI Sydøstjylland | 43.97 | 1:29.97 | 2:21.41 | 3:01.03 | |||
13 | Anna Maja Lund | 2002 | DGI Østjylland | 40.10 | 1:26.31 | 2:20.74 | 3:01.90 | |||
14 | Babette Thordal | 2001 | DGI Nordjylland | 40.57 | 1:28.85 | 2:22.61 | 3:03.97 | |||
15 | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | 41.54 | 1:27.39 | 2:22.16 | 3:06.25 | |||
16 | Caroline Krogh | 2002 | DGI Midtjylland | 43.77 | 1:28.24 | 2:26.96 | 3:10.73 | |||
17 | Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | DGI Østjylland | 40.41 | 1:30.38 | 2:28.05 | 3:11.68 | |||
18 | Lucca Mikkelsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 43.36 | 1:30.41 | 2:28.99 | 3:13.31 | |||
19 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | DGI Østjylland | 42.90 | 1:40.53 | 2:36.99 | 3:23.65 | |||
20 | Christine Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 51.66 | 1:45.17 | 2:42.95 | 3:27.16 | |||
21 | Karen Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 44.04 | 1:39.00 | 2:38.76 | 3:27.32 | |||
22 | Emma Simonsen | 2002 | DGI Østjylland | 44.67 | 1:34.89 | 2:41.43 | 3:27.84 | |||
- | Nadja Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Anna Andreasen | 2001 | DGI Nordjylland | DNF | ||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Romanski | 2003 | DGI Nordjylland | 36.84 | 1:18.68 | 2:05.89 | 2:41.76 | |||
2 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 36.41 | 1:18.07 | 2:04.46 | 2:42.09 | |||
3 | Nicoline Dyrman | 2004 | DGI Nordjylland | 34.27 | 1:17.79 | 2:03.87 | 2:42.42 | |||
4 | Astrid Marie Hassing | 2004 | DGI Nordjylland | 36.14 | 1:18.85 | 2:09.83 | 2:48.59 | |||
5 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 34.44 | 1:21.31 | 2:11.91 | 2:50.13 | |||
6 | Freja Friborg | 2004 | DGI Nordjylland | 35.23 | 1:19.67 | 2:13.01 | 2:51.81 | |||
7 | Marie Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 38.67 | 1:22.46 | 2:14.85 | 2:53.88 | |||
8 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 40.99 | 1:25.90 | 2:17.50 | 2:57.54 | |||
9 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 39.49 | 1:25.75 | 2:15.61 | 2:58.70 | |||
10 | Cheyenne Erdmann | 2004 | DGI Sønder Jylland | 39.35 | 1:25.73 | 2:23.74 | 3:04.12 | |||
11 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.43 | 1:28.05 | 2:24.15 | 3:05.58 | |||
12 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 43.32 | 1:30.83 | 2:26.00 | 3:06.73 | |||
13 | Sofie Lindberg | 2004 | DGI Sydøstjylland | 38.73 | 1:28.11 | 2:26.67 | 3:08.95 | |||
14 | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | 42.86 | 1:29.01 | 2:27.64 | 3:12.88 | |||
15 | Mathilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.09 | 1:33.39 | 2:31.42 | 3:15.27 | |||
16 | Caroline Buhl Søderberg | 2003 | DGI Østjylland | 42.72 | 1:33.82 | 2:30.47 | 3:15.80 | |||
17 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.43 | 1:33.77 | 2:35.18 | 3:16.18 | |||
18 | Benedikte Bøllingtoft | 2003 | DGI Østjylland | 44.35 | 1:34.35 | 2:36.42 | 3:18.11 | |||
19 | Emma Knøvl | 2004 | DGI Østjylland | 45.24 | 1:37.62 | 2:37.60 | 3:19.02 | |||
20 | Sofie Lykke Greve | 2004 | DGI Fyn | 47.06 | 1:42.49 | 2:40.75 | 3:27.83 | |||
21 | Laura Sejr Simonsen | 2003 | DGI Østjylland | 48.34 | 1:38.96 | 2:40.49 | 3:28.76 | |||
22 | Mathilde Werge Skall | 2003 | DGI Østjylland | 47.12 | 1:43.38 | 2:42.21 | 3:29.14 | |||
23 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 47.71 | 1:43.20 | 2:43.39 | 3:31.30 | |||
24 | Emma Rosenven | 2004 | DGI Østjylland | 52.85 | 1:43.94 | 2:44.13 | 3:31.72 | |||
25 | Manja Laursen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 42.38 | 1:37.15 | 2:43.00 | 3:33.33 | |||
- | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sara Farag | 2003 | DGI Sønder Jylland | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | DGI Storstrømmen | 39.61 | 1:26.53 | 2:23.78 | 3:01.27 | |||
2 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | DGI Østjylland | 44.51 | 1:31.30 | 2:26.47 | 3:05.35 | |||
3 | Clara Kapke | 2006 | DGI Sønder Jylland | 44.20 | 1:29.00 | 2:24.70 | 3:05.53 | |||
4 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 39.62 | 1:28.11 | 2:27.45 | 3:07.96 | |||
5 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 46.68 | 1:34.70 | 2:27.12 | 3:08.70 | |||
6 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DGI Fyn | 47.17 | 1:40.85 | 2:41.32 | 3:25.68 | |||
7 | Linea Lodberg Klein | 2005 | DGI Nordjylland | 46.90 | 1:39.52 | 2:41.79 | 3:27.57 | |||
8 | Katrine Krogh | 2005 | DGI Midtjylland | 45.93 | 1:36.90 | 2:37.92 | 3:27.64 | |||
9 | Aia Caroline Abel | 2006 | DGI Nordjylland | 46.88 | 1:37.84 | 2:44.19 | 3:29.72 | |||
10 | Olga K. Christiansen | 2006 | DGI Østjylland | 50.66 | 1:52.05 | 2:58.92 | 3:46.82 | |||
- | Fenja Romanski | 2005 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Sofie Dyg Holme | 2005 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | DNF | ||||||
- | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 35.93 | 1:27.40 | 2:23.98 | 3:09.25 | |||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thorbjørn U. Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 31.49 | 1:10.17 | 1:52.42 | 2:25.31 | |||
2 | Hugin Juliansson | 2000 | DGI Nordjylland | 31.58 | 1:10.07 | 1:52.92 | 2:26.96 | |||
3 | Christoffer Nielsen | 1998 | DGI Sydvest | 35.20 | 1:17.35 | 2:04.18 | 2:43.02 | |||
4 | Villads Holmen | 1998 | DGI Fyn | 35.41 | 1:20.76 | 2:14.79 | 2:53.51 | |||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Perzynski | 2002 | DGI Sønder Jylland | 31.47 | 1:08.51 | 1:49.36 | 2:22.87 | |||
2 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 31.96 | 1:10.68 | 1:56.99 | 2:31.56 | |||
3 | Philip Ravn Andersen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 32.44 | 1:12.90 | 1:59.73 | 2:32.52 | |||
4 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 32.83 | 1:11.43 | 2:01.62 | 2:37.84 | |||
5 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | DGI Østjylland | 33.54 | 1:18.12 | 2:05.63 | 2:41.62 | |||
6 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 34.50 | 1:16.52 | 2:06.87 | 2:43.04 | |||
7 | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 36.45 | 1:18.78 | 2:07.48 | 2:45.18 | |||
8 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | DGI Nordjylland | 34.09 | 1:18.72 | 2:07.90 | 2:46.45 | |||
9 | Dennis Hansen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 37.60 | 2:06.93 | 2:47.25 | ||||
10 | Rasmus Konnerup | 2001 | DGI Nordjylland | 34.77 | 1:18.97 | 2:12.16 | 2:47.77 | |||
11 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 38.96 | 1:23.12 | 2:10.88 | 2:47.83 | |||
12 | Jeppe K. Rasmussen | 2002 | DGI Østjylland | 39.65 | 1:22.84 | 2:13.29 | 2:51.81 | |||
13 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 36.23 | 1:25.27 | 2:17.27 | 2:56.60 | |||
14 | Christoffer Holm Hedehus | 2002 | DGI Østjylland | 36.35 | 1:21.31 | 2:19.12 | 2:57.68 | |||
15 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | DGI Nordjylland | 43.48 | 1:31.03 | 2:25.90 | 3:07.16 | |||
16 | Tim Groen | 2001 | DGI Nordjylland | 44.49 | 1:35.85 | 2:29.31 | 3:09.70 | |||
17 | Louis Schou | 2002 | DGI Fyn | 43.99 | 1:40.86 | 2:36.44 | 3:20.69 | |||
- | Niels Paaske Hansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | DGI Midtjylland | 32.89 | 1:09.50 | 1:55.20 | 2:28.85 | |||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | 33.34 | 1:14.39 | 2:02.93 | 2:38.17 | |||
3 | Rasmus Håkonsson | 2004 | DGI Midtjylland | 35.80 | 1:17.20 | 2:02.34 | 2:38.18 | |||
4 | Malik Lodberg Klein | 2003 | DGI Nordjylland | 38.46 | 1:21.67 | 2:06.34 | 2:44.62 | |||
5 | Emil Neumann | 2004 | DGI Sønder Jylland | 38.50 | 1:24.75 | 2:19.85 | 2:55.95 | |||
6 | Asger Als Olsen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 40.28 | 1:26.36 | 2:17.19 | 2:56.07 | |||
7 | Mattias Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 38.94 | 1:23.45 | 2:23.14 | 3:01.46 | |||
8 | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | 43.03 | 1:29.97 | 2:24.03 | 3:01.64 | |||
9 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 41.42 | 1:29.80 | 2:23.67 | 3:02.41 | |||
10 | Andreas Nissen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 42.85 | 1:31.80 | 2:26.32 | 3:07.17 | |||
11 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 41.23 | 1:28.12 | 2:28.98 | 3:09.53 | |||
12 | Nikolaj Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 40.18 | 1:30.78 | 2:29.34 | 3:10.87 | |||
13 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 44.90 | 1:36.62 | 2:31.78 | 3:14.45 | |||
14 | Victor Constantin Timm | 2003 | DGI Østjylland | 39.35 | 1:36.90 | 2:32.05 | 3:16.20 | |||
15 | Waldemar Winther | 2004 | DGI Østjylland | 47.36 | 1:38.25 | 2:34.64 | 3:18.55 | |||
16 | Asger Breum Holm | 2003 | DGI Østjylland | 51.43 | 1:46.32 | 2:44.80 | 3:34.92 | |||
17 | Frederik Gislund | 2003 | DGI Nordjylland | 50.88 | 1:49.98 | 2:49.09 | 3:39.03 | |||
18 | Gustav Slivsgaard Frederi | 2004 | DGI Sydvest | 54.79 | 1:51.17 | 2:52.07 | 3:43.57 | |||
19 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 54.40 | 1:49.24 | 2:59.23 | 3:48.36 | |||
- | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
- | Kris Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | DSQ | EFB 75m | |||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 36.46 | 1:21.42 | 2:11.41 | 2:49.39 | |||
2 | Kasper Jensen | 2005 | DGI Midtjylland | 41.40 | 1:28.73 | 2:18.30 | 2:58.22 | |||
3 | Valentin Thordal | 2005 | DGI Nordjylland | 41.57 | 1:30.40 | 2:24.20 | 3:05.68 | |||
- | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | EFB 75m | |||||
- | Emil Winther | 2006 | DGI Sønder Jylland | DSQ | EFB 75m | |||||
- | William Elliot Lumholtz | 2006 | DGI Nordjylland | DSQ | ej rørt 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:21 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Swimming Cobras | 1998 | DGI Nordjylland | 4:12.74 | ||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 31.07 | 1:04.40 | 1:04.40 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 28.96 | 1:00.62 | 2:05.02 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 30.37 | 1:04.27 | 3:09.29 | ||||||
Anne G. Nielsen | 1999 | 30.09 | 1:03.45 | 4:12.74 | ||||||
2 | Nordjylland Extremes | 1998 | DGI Nordjylland | 4:50.64 | ||||||
Camilla Outzen | 2000 | 32.24 | 1:09.02 | 1:09.02 | ||||||
Emma Steen | 2000 | 34.84 | 1:13.42 | 2:22.44 | ||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 33.91 | 1:13.40 | 3:35.84 | ||||||
Sarah D. Nielsen | 1999 | 35.97 | 1:14.80 | 4:50.64 | ||||||
3 | Damer Grp 5 A | 1993 | DGI Østjylland | 5:05.79 | ||||||
Ingrid Kyed | 2000 | 36.25 | 1:16.72 | 1:16.72 | ||||||
Kristine S. Pedersen | 1998 | 36.90 | 1:19.17 | 2:35.89 | ||||||
Maria Windahl Hansen | 1998 | 36.50 | 1:20.50 | 3:56.39 | ||||||
Emma F. Sørensen | 1998 | 32.47 | 1:09.40 | 5:05.79 | ||||||
4 | Fynske Damer Gr. 5 | 1993 | DGI Fyn | 5:07.84 | ||||||
Maria Depping | 2000 | 35.18 | 1:12.64 | 1:12.64 | ||||||
Amalie Faigh Sørensen | 2000 | 38.13 | 1:20.86 | 2:33.50 | ||||||
Camilla Hansen | 2000 | 39.49 | 1:23.50 | 3:57.00 | ||||||
Nadja Skov Haffejee | 1998 | 33.38 | 1:10.84 | 5:07.84 | ||||||
5 | Sydøstjylland Grp. 5 | 1993 | DGI Sydøstjylland | 5:07.93 | ||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 33.11 | 1:09.64 | 1:09.64 | ||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 35.54 | 1:15.25 | 2:24.89 | ||||||
Victoria Broch | 2004 | 38.26 | 1:20.76 | 3:45.65 | ||||||
Lotte Damgaard Mortensen | 2001 | 39.32 | 1:22.28 | 5:07.93 | ||||||
6 | Sønderjylland Gr.5 Piger | 1993 | DGI Sønder Jylland | 5:25.04 | ||||||
Cecilie Poulsen | 1999 | 36.34 | 1:15.09 | 1:15.09 | ||||||
Ida Petersen | 1999 | 38.34 | 1:20.88 | 2:35.97 | ||||||
Katrine Hansen | 2000 | 44.80 | 1:33.15 | 4:09.12 | ||||||
Olivia Steenstrup | 2000 | 35.03 | 1:15.92 | 5:25.04 | ||||||
7 | Damer Grp 5 B | 1993 | DGI Østjylland | 5:47.75 | ||||||
Clara Victoria Søderberg | 2000 | 41.02 | 1:30.10 | 1:30.10 | ||||||
Freja Gram | 2001 | 41.35 | 1:26.22 | 2:56.32 | ||||||
Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | 39.87 | 1:24.21 | 4:20.53 | ||||||
Signe D. Jørgensen | 2002 | 41.29 | 1:27.22 | 5:47.75 | ||||||
- | Storstrømmen Gr 5 | 1993 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Ice Mashers | 2001 | DGI Nordjylland | 4:29.16 | ||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 30.92 | 1:04.19 | 1:04.19 | ||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 30.28 | 1:05.48 | 2:09.67 | ||||||
Sara Falch | 2002 | 34.09 | 1:13.09 | 3:22.76 | ||||||
Maria Kornum | 2001 | 31.99 | 1:06.40 | 4:29.16 | ||||||
2 | Sønderjylland Gr.6 Piger1 | 2001 | DGI Sønder Jylland | 4:40.69 | ||||||
Julie Fink | 2001 | 33.88 | 1:10.88 | 1:10.88 | ||||||
Mie Petersen | 2002 | 33.41 | 1:09.82 | 2:20.70 | ||||||
Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | 33.83 | 1:11.55 | 3:32.25 | ||||||
Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 32.60 | 1:08.44 | 4:40.69 | ||||||
3 | Damer Grp 6 A | 2001 | DGI Østjylland | 4:41.30 | ||||||
Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | 33.83 | 1:10.88 | 1:10.88 | ||||||
Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 33.73 | 1:11.87 | 2:22.75 | ||||||
Mia Sommer Johansen | 2002 | 34.75 | 1:14.30 | 3:37.05 | ||||||
Sofie S. Vegener | 2002 | 30.65 | 1:04.25 | 4:41.30 | ||||||
4 | Midtjylland Isk Grp. 6 | 2002 | DGI Midtjylland | 4:43.28 | ||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | 34.30 | 1:11.14 | 1:11.14 | ||||||
Sara Gade | 2002 | 31.62 | 1:06.23 | 2:17.37 | ||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 32.55 | 1:10.23 | 3:27.60 | ||||||
Caroline Krogh | 2002 | 35.58 | 1:15.68 | 4:43.28 | ||||||
5 | Nordj. Wild Spiders | 2001 | DGI Nordjylland | 4:50.61 | ||||||
Nadia Burholt | 2002 | 34.57 | 1:12.20 | 1:12.20 | ||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 36.36 | 1:15.49 | 2:27.69 | ||||||
Louise Hove | 2002 | 33.20 | 1:11.88 | 3:39.57 | ||||||
Babette Thordal | 2001 | 34.64 | 1:11.04 | 4:50.61 | ||||||
6 | Sydøstjylland Grp. 6 P2 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 4:58.07 | ||||||
Astrid Rosenmeyer | 2001 | 36.59 | 1:13.35 | 1:13.35 | ||||||
Sarah Hygum Jensen | 1998 | 35.96 | 1:15.98 | 2:29.33 | ||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 34.97 | 1:14.21 | 3:43.54 | ||||||
Karen Krogh Lund | 1996 | 35.19 | 1:14.53 | 4:58.07 | ||||||
7 | Sydvest Blommerne | 2001 | DGI Sydvest | 5:07.64 | ||||||
Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | 37.84 | 1:21.27 | 1:21.27 | ||||||
Sofie Højberg Hygum | 2001 | 34.09 | 1:12.12 | 2:33.39 | ||||||
Emma Gade | 2002 | 31.62 | 1:06.43 | 3:39.82 | ||||||
Josefine Amorsen | 2002 | 40.99 | 1:27.82 | 5:07.64 | ||||||
8 | Damer Grp 6 B | 2001 | DGI Østjylland | 5:12.07 | ||||||
Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | 38.12 | 1:20.85 | 1:20.85 | ||||||
Mathilde Christensen | 2002 | 38.03 | 1:21.08 | 2:41.93 | ||||||
Maja Brandi Bukballe | 2002 | 35.69 | 1:14.68 | 3:56.61 | ||||||
Anna Maja Lund | 2002 | 36.12 | 1:15.46 | 5:12.07 | ||||||
9 | Sønderjylland Gr.6 Piger2 | 2001 | DGI Sønder Jylland | 5:12.83 | ||||||
Thyra Thomsen | 2002 | 37.44 | 1:16.27 | 1:16.27 | ||||||
Caroline Christensen | 2002 | 36.21 | 1:14.20 | 2:30.47 | ||||||
Julie Madsen | 2002 | 40.44 | 1:24.83 | 3:55.30 | ||||||
Lucca Mikkelsen | 2002 | 36.87 | 1:17.53 | 5:12.83 | ||||||
10 | Piger 01 Orient | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 5:25.69 | ||||||
Karoline Jensen | 2001 | 31.00 | 1:05.30 | 1:05.30 | ||||||
Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 34.01 | 1:12.17 | 2:17.47 | ||||||
Cilja Hansine Nesgaard | 2002 | 48.35 | 1:49.39 | 4:06.86 | ||||||
Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 36.92 | 1:18.83 | 5:25.69 | ||||||
11 | Fynske Damer Gr. 6 | 2001 | DGI Fyn | 5:40.24 | ||||||
Emma Juel Petersen | 2001 | 37.84 | 1:19.36 | 1:19.36 | ||||||
Kirstine Angel Bjerregaar | 2002 | 38.85 | 1:22.63 | 2:41.99 | ||||||
Isabella Johansen | 2002 | 41.82 | 1:29.16 | 4:11.15 | ||||||
Emma Christensen | 2002 | 42.42 | 1:29.09 | 5:40.24 | ||||||
- | Sydvest Æblerne | 2001 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
Nadja Bonde Christensen | 2002 | |||||||||
Anne Mie Seerup | 2001 | |||||||||
Signe Risager Hansen | 2002 | |||||||||
Luna Marcher | 2002 | DNS | ||||||||
- | Sydøstjylland Grp. 6 P1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | forkerte årgange | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Water Mafia | 1999 | DGI Nordjylland | 3:51.67 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 29.27 | 1:01.56 | 1:01.56 | ||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 28.16 | 1:00.11 | 2:01.67 | ||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 26.28 | 56.60 | 2:58.27 | ||||||
Magnus Lerche | 1999 | 25.55 | 53.40 | 3:51.67 | ||||||
2 | Herrer Grp 5 A | 1993 | DGI Østjylland | 3:52.58 | ||||||
Thorbjørn U. Hansen | 2000 | 28.33 | 58.90 | 58.90 | ||||||
Christian Windahl Hansen | 2000 | 27.66 | 58.69 | 1:57.59 | ||||||
Markus Bjørnestad | 2002 | 27.63 | 58.12 | 2:55.71 | ||||||
Andreas Weje | 1998 | 27.34 | 56.87 | 3:52.58 | ||||||
3 | Fynske Herrer Gr. 5 | 1993 | DGI Fyn | 4:00.06 | ||||||
Frederik Klüver | 1998 | 28.30 | 58.55 | 58.55 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 29.14 | 1:00.52 | 1:59.07 | ||||||
Emil Sietam | 1999 | 29.66 | 1:04.62 | 3:03.69 | ||||||
Nicolai Broner Jensen | 1994 | 27.15 | 56.37 | 4:00.06 | ||||||
4 | Nordj. Yellow Dragons | 1999 | DGI Nordjylland | 4:01.96 | ||||||
Hugin Juliansson | 2000 | 29.52 | 1:01.21 | 1:01.21 | ||||||
Benjamin Jørgensen | 1996 | 28.41 | 59.59 | 2:00.80 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 29.07 | 1:00.76 | 3:01.56 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 28.85 | 1:00.40 | 4:01.96 | ||||||
5 | Sydøstjylland Grp. 5 | 1998 | DGI Sydøstjylland | 4:07.44 | ||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 29.24 | 1:01.56 | 1:01.56 | ||||||
Alexander Roe | 1997 | 27.84 | 59.44 | 2:01.00 | ||||||
Andreas Hansen | 2001 | 29.44 | 1:03.17 | 3:04.17 | ||||||
Nicklas Christian Jensen | 1997 | 30.04 | 1:03.27 | 4:07.44 | ||||||
6 | Herrer Grp 5 B | 1993 | DGI Østjylland | 4:14.97 | ||||||
Andreas Rasmussen | 1999 | 28.75 | 59.71 | 59.71 | ||||||
Jonas Nørgaard | 1995 | 30.61 | 1:04.06 | 2:03.77 | ||||||
Jesper Møller Madsen | 1996 | 31.31 | 1:06.76 | 3:10.53 | ||||||
Mikkel Rager | 2000 | 29.90 | 1:04.44 | 4:14.97 | ||||||
7 | Sønderjylland Gr.5 Drenge | 1993 | DGI Sønder Jylland | 4:44.18 | ||||||
Simon G. Jensen | 2000 | 33.22 | 1:10.40 | 1:10.40 | ||||||
Thomas Schmidt | 2002 | 36.48 | 1:19.02 | 2:29.42 | ||||||
Phillip Marcussen | 2000 | 34.14 | 1:13.61 | 3:43.03 | ||||||
Svend Matzen | 1999 | 28.29 | 1:01.15 | 4:44.18 | ||||||
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sønderjylland Gr6 Drenge1 | 2001 | DGI Sønder Jylland | 4:02.23 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 28.71 | 59.47 | 59.47 | ||||||
André Iversen | 2001 | 30.47 | 1:02.69 | 2:02.16 | ||||||
Philip Ravn Andersen | 2002 | 29.26 | 1:00.04 | 3:02.20 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 28.82 | 1:00.03 | 4:02.23 | ||||||
2 | Herrer Grp 6 A | 2001 | DGI Østjylland | 4:03.20 | ||||||
Kasper Due Svendsen | 2002 | 28.85 | 1:00.74 | 1:00.74 | ||||||
Christian Linaa Dirdal | 2001 | 29.24 | 1:01.89 | 2:02.63 | ||||||
Jonas Melchiorsen | 2001 | 28.78 | 1:01.30 | 3:03.93 | ||||||
Nikolaj Nybro | 2002 | 27.70 | 59.27 | 4:03.20 | ||||||
3 | Midtjylland Isk Grp. 6 | 2001 | DGI Midtjylland | 4:04.76 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 26.28 | 54.77 | 54.77 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 29.40 | 1:02.42 | 1:57.19 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 29.61 | 1:02.24 | 2:59.43 | ||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 30.58 | 1:05.33 | 4:04.76 | ||||||
4 | Storstrømmen Gr 6 | 2001 | DGI Storstrømmen | 4:04.93 | ||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 28.55 | 59.46 | 59.46 | ||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 29.90 | 1:03.83 | 2:03.29 | ||||||
Viktor Eibye | 2001 | 28.75 | 1:01.24 | 3:04.53 | ||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 28.64 | 1:00.40 | 4:04.93 | ||||||
5 | Nordj. Deadly Pirates | 2001 | DGI Nordjylland | 4:14.30 | ||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 30.10 | 1:02.11 | 1:02.11 | ||||||
David Johansen | 2001 | 31.84 | 1:06.45 | 2:08.56 | ||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 29.03 | 1:01.86 | 3:10.42 | ||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 30.92 | 1:03.88 | 4:14.30 | ||||||
6 | Sydvest Hindbærrene | 2002 | DGI Sydvest | 4:18.66 | ||||||
Jonas Brinkmann | 2002 | 31.42 | 1:09.76 | 1:09.76 | ||||||
Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 29.93 | 1:02.96 | 2:12.72 | ||||||
Marcus Brink Thomsen | 2001 | 30.62 | 1:07.13 | 3:19.85 | ||||||
Boje Fokkink | 2001 | 28.32 | 58.81 | 4:18.66 | ||||||
7 | Sydøstjylland Grp. 6 D 1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 4:29.75 | ||||||
Robert Versteegen | 2001 | 31.20 | 1:06.64 | 1:06.64 | ||||||
Rasmus Hagger Hansen | 2001 | 32.49 | 1:06.68 | 2:13.32 | ||||||
Anders Ellehauge | 1992 | 32.64 | 1:09.40 | 3:22.72 | ||||||
Halfdan Krogh Lund | 2002 | 31.67 | 1:07.03 | 4:29.75 | ||||||
8 | Sønderjylland Gr6 Drenge2 | 2001 | DGI Sønder Jylland | 4:34.40 | ||||||
Frederik Zachariassen | 2002 | 32.04 | 1:07.53 | 1:07.53 | ||||||
Nikolaj Carlsen | 2002 | 32.43 | 1:07.10 | 2:14.63 | ||||||
Dennis Hansen | 2002 | 34.21 | 1:12.06 | 3:26.69 | ||||||
Anders Christensen | 2002 | 32.93 | 1:07.71 | 4:34.40 | ||||||
9 | Nordj. Thunder Bombs | 2001 | DGI Nordjylland | 4:36.66 | ||||||
Magnus Hald | 2002 | 30.29 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Nikolaj Thuesen | 2001 | 36.37 | 1:18.23 | 2:22.62 | ||||||
Victor Doré Hansen | 2001 | 30.45 | 1:05.39 | 3:28.01 | ||||||
Magnus Anderson | 2002 | 31.09 | 1:08.65 | 4:36.66 | ||||||
10 | Herrer Grp 6 B | 2001 | DGI Østjylland | 4:46.90 | ||||||
Viktor Snoghøj | 2002 | 33.94 | 1:14.86 | 1:14.86 | ||||||
Mathias Ringtved | 2001 | 33.14 | 1:08.99 | 2:23.85 | ||||||
Jeppe K. Rasmussen | 2002 | 34.84 | 1:12.23 | 3:36.08 | ||||||
Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | 32.80 | 1:10.82 | 4:46.90 | ||||||
11 | Sydvest Jordbærrene | 2002 | DGI Sydvest | 4:49.53 | ||||||
Martin Skousen | 2002 | 36.44 | 1:16.01 | 1:16.01 | ||||||
Daniel Eg Larsen | 2001 | 33.73 | 1:10.77 | 2:26.78 | ||||||
Oliver S. Johnsen | 2002 | 33.88 | 1:10.67 | 3:37.45 | ||||||
Kasper Larsen | 2002 | 34.01 | 1:12.08 | 4:49.53 | ||||||
12 | Fynske Herrer Gr. 6 | 2001 | DGI Fyn | 5:11.41 | ||||||
Mads Toft Andersen | 2002 | 36.52 | 1:17.59 | 1:17.59 | ||||||
Anes Sabanovic | 2002 | 37.77 | 1:19.85 | 2:37.44 | ||||||
Louis Schou | 2002 | 38.65 | 1:25.47 | 4:02.91 | ||||||
Viktor Johansen | 2001 | 32.38 | 1:08.50 | 5:11.41 | ||||||
- | Sydøstjylland Grp. 6 D 2 | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej rørt ved 325m | |||||
Mikkel Langkjær | 2002 | 34.96 | 1:13.65 | 1:13.65 | ||||||
Mathias Germansen | 2002 | 33.10 | 1:10.60 | 2:24.25 | ||||||
Mikkel Dam | 2002 | 32.67 | 1:10.53 | 3:34.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 31, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Rubber Ducks | 1998 | DGI Nordjylland | 4:15.50 | ||||||
Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 31.89 | 1:07.60 | 1:07.60 | ||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 29.37 | 1:01.88 | 2:09.48 | ||||||
Kathrin B. Poulsen | 2000 | 30.81 | 1:06.01 | 3:15.49 | ||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 29.14 | 1:00.01 | 4:15.50 | ||||||
2 | Fynsk Mix Gr. 5 | 1993 | DGI Fyn | 4:31.96 | ||||||
Sofie Svaneborg | 1998 | 35.82 | 1:14.32 | 1:14.32 | ||||||
Ida Lerche | 2001 | 32.51 | 1:10.10 | 2:24.42 | ||||||
Kristoffer Thomsen | 2000 | 29.20 | 1:02.68 | 3:27.10 | ||||||
Jonas Mathiesen | 1998 | 30.05 | 1:04.86 | 4:31.96 | ||||||
3 | Mix Grp 5 A | 1993 | DGI Østjylland | 4:47.79 | ||||||
Ole Skouvig Pedersen | 2000 | 29.74 | 1:02.34 | 1:02.34 | ||||||
Emma Simonsen | 2002 | 38.61 | 1:22.60 | 2:24.94 | ||||||
Ida Frøsig Stengaard | 2002 | 37.29 | 1:18.43 | 3:43.37 | ||||||
Thomas Grosen | 1997 | 29.91 | 1:04.42 | 4:47.79 | ||||||
4 | Nordj. Crunchers | 1998 | DGI Nordjylland | 5:09.56 | ||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 30.11 | 1:02.99 | 1:02.99 | ||||||
Rasmus Grøn | 1999 | 37.10 | 1:20.30 | 2:23.29 | ||||||
Maria Andreasen | 1994 | 38.73 | 1:22.16 | 3:45.45 | ||||||
Signe Møller Winther | 2002 | 41.16 | 1:24.11 | 5:09.56 | ||||||
5 | Mix Grp 5 B | 1993 | DGI Østjylland | 5:09.60 | ||||||
Elias Lauritsen | 2000 | 34.19 | 1:12.18 | 1:12.18 | ||||||
Maja Svane | 2001 | 39.57 | 1:22.89 | 2:35.07 | ||||||
Cecilie Høgfeldt | 2002 | 39.35 | 1:23.78 | 3:58.85 | ||||||
Joachim Urbak | 1999 | 33.79 | 1:10.75 | 5:09.60 | ||||||
Løb 31, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordj. Blue Cyborgs | 2001 | DGI Nordjylland | 4:22.79 | ||||||
Jens Kristian Jensen | 2001 | 30.71 | 1:03.50 | 1:03.50 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 30.98 | 1:05.81 | 2:09.31 | ||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 1:41.63 | 1:10.84 | 3:20.15 | ||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 30.79 | 1:02.64 | 4:22.79 | ||||||
2 | Mix Grp 6 A | 2001 | DGI Østjylland | 4:31.05 | ||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 30.34 | 1:03.81 | 1:03.81 | ||||||
Maiken Hougaard | 2002 | 32.73 | 1:07.53 | 2:11.34 | ||||||
Maja Volke | 2002 | 36.19 | 1:15.52 | 3:26.86 | ||||||
Oliver Persson | 2001 | 30.69 | 1:04.19 | 4:31.05 | ||||||
3 | Fynsk Mix Gr. 6 | 2001 | DGI Fyn | 4:33.58 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 30.98 | 1:05.48 | 1:05.48 | ||||||
Rasmus Storm | 2001 | 33.23 | 1:08.04 | 2:13.52 | ||||||
Viktorija Thomsen | 2001 | 36.68 | 1:16.60 | 3:30.12 | ||||||
Erwan Marslund | 2001 | 30.28 | 1:03.46 | 4:33.58 | ||||||
4 | Mix Grp 6 B | 2001 | DGI Østjylland | 4:56.97 | ||||||
Naia Eske Jensen | 2001 | 36.65 | 1:16.96 | 1:16.96 | ||||||
Magnus Schmidt | 2002 | 59.76 | 1:14.31 | 2:31.27 | ||||||
Katrine Søndergaard | 2002 | 35.48 | 1:14.83 | 3:46.10 | ||||||
Christoffer Holm Hedehus | 2002 | 33.14 | 1:10.87 | 4:56.97 | ||||||
5 | Nordj. Sprint Team | 2001 | DGI Nordjylland | 4:57.79 | ||||||
Tim Groen | 2001 | 33.50 | 1:12.83 | 1:12.83 | ||||||
Sofie Horsbøll | 2002 | 36.55 | 1:17.88 | 2:30.71 | ||||||
Christine Nielsen | 2002 | 38.13 | 1:22.16 | 3:52.87 | ||||||
Rasmus Konnerup | 2001 | 30.73 | 1:04.92 | 4:57.79 | ||||||
6 | Sønderjylland Gr6 Mix | 2001 | DGI Sønder Jylland | 5:05.08 | ||||||
Zacharias H. Svendsen | 2002 | 30.52 | 1:05.48 | 1:05.48 | ||||||
Julie Tramm | 2001 | 39.70 | 1:25.20 | 2:30.68 | ||||||
Simony Niklas Børsmose | 2001 | 32.01 | 1:06.74 | 3:37.42 | ||||||
Sine Poulsen | 2002 | 40.58 | 1:27.66 | 5:05.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 32, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1927-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Damer Grp 1-4 | 1967 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Black Ninjas | 2003 | DGI Nordjylland | 2:02.23 | ||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 31.50 | 31.50 | |||||||
Signe Thomsen | 2003 | 29.96 | 1:01.46 | |||||||
Freja Friborg | 2004 | 30.63 | 1:32.09 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 30.14 | 2:02.23 | |||||||
2 | Midtjylland Isk Grp. 7 #1 | 2003 | DGI Midtjylland | 2:06.60 | ||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Agnete Riis | 2003 | 32.39 | 1:02.68 | |||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 32.32 | 1:35.00 | |||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 31.60 | 2:06.60 | |||||||
3 | Storstrømmen Gr7 Piger 1 | 2003 | DGI Storstrømmen | 2:08.57 | ||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 33.73 | 33.73 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 33.37 | 1:07.10 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 32.11 | 1:39.21 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 29.36 | 2:08.57 | |||||||
4 | Fynske Piger Gr. 7 | 2003 | DGI Fyn | 2:10.89 | ||||||
Laura Østerby Clausen | 2004 | 33.39 | 33.39 | |||||||
Line Virkelyst Johansen | 2003 | 34.03 | 1:07.42 | |||||||
Anna Rahbek Julsgaard | 2004 | 33.43 | 1:40.85 | |||||||
Trine Bruun-Petersen | 2003 | 30.04 | 2:10.89 | |||||||
5 | Damer Grp 7 A | 2003 | DGI Østjylland | 2:11.84 | ||||||
Katrine Rasmussen | 2004 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Caroline Majgaard Eriksen | 2003 | 33.95 | 1:05.48 | |||||||
Karen K. H. Hagensen | 2004 | 34.74 | 1:40.22 | |||||||
Julie Liao Wienke | 2003 | 31.62 | 2:11.84 | |||||||
6 | Sydøstjylland Grp. 7 P 1 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 2:16.82 | ||||||
Mikela Muhlig | 2003 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Sofie Lindberg | 2004 | 33.34 | 1:06.96 | |||||||
Cecilie Meier | 2003 | 35.10 | 1:42.06 | |||||||
Cecilie Sørensen | 2003 | 34.76 | 2:16.82 | |||||||
7 | Damer Grp 7 B | 2003 | DGI Østjylland | 2:20.08 | ||||||
Emilie Theilade | 2003 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Rosa Bundgaard-Laursen | 2003 | 35.70 | 1:10.35 | |||||||
Sofie Lilja Hasager | 2003 | 36.40 | 1:46.75 | |||||||
Sarah Salling Larsen | 2003 | 33.33 | 2:20.08 | |||||||
8 | Nordj. Zulu Fighters | 2003 | DGI Nordjylland | 2:20.91 | ||||||
Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Laura Katrine Dalsgaard | 2004 | 38.35 | 1:12.10 | |||||||
Mathilde Julius | 2003 | 33.71 | 1:45.81 | |||||||
Agnes Lyndrup | 2004 | 35.10 | 2:20.91 | |||||||
9 | Sønderjylland Gr7 Piger 1 | 2003 | DGI Sønder Jylland | 2:21.35 | ||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Sara Farag | 2003 | 34.68 | 1:08.15 | |||||||
Lea Winther | 2004 | 33.06 | 1:41.21 | |||||||
Julie Frølund Christensen | 2003 | 40.14 | 2:21.35 | |||||||
10 | Midtjylland Isk Grp. 7 #2 | 2003 | DGI Midtjylland | 2:23.12 | ||||||
Laura Mai Stephansen | 2003 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | 34.17 | 1:08.75 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 35.84 | 1:44.59 | |||||||
Maria Fiil Jensen | 2004 | 38.53 | 2:23.12 | |||||||
11 | Sydvest Citronerne | 2003 | DGI Sydvest | 2:23.76 | ||||||
Mathilde Østergaard | 2004 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Sofie Nielsen | 2004 | 34.96 | 1:09.71 | |||||||
Victoria Hansen | 2003 | 37.55 | 1:47.26 | |||||||
Stephanie Hansen | 2003 | 36.50 | 2:23.76 | |||||||
12 | Piger1 03 Orient | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 2:26.53 | ||||||
Marie Bernack | 2003 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Signe Grøndahl | 2003 | 38.86 | 1:11.44 | |||||||
Lærke Kongsfelt | 2003 | 40.38 | 1:51.82 | |||||||
Frederikke Mortensen | 2003 | 34.71 | 2:26.53 | |||||||
13 | Sydøstjylland Grp. 7 P 2 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 2:28.72 | ||||||
Caroline K. Sørensen | 2004 | 37.15 | 37.15 | |||||||
Ane K. Zachariassen | 2005 | 38.73 | 1:15.88 | |||||||
Sara Høi Graversen | 2003 | 38.60 | 1:54.48 | |||||||
Mathilde Baltsersen | 2003 | 34.24 | 2:28.72 | |||||||
14 | Sønderjylland Gr7 Piger 2 | 2003 | DGI Sønder Jylland | 2:28.99 | ||||||
Sille Bramman | 2003 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Ronja Beck Christensen | 2003 | 39.37 | 1:15.57 | |||||||
Signe Clemmensen | 2003 | 39.39 | 1:54.96 | |||||||
Cheyenne Erdmann | 2004 | 34.03 | 2:28.99 | |||||||
15 | Storstrømmen Gr7 Piger 2 | 2003 | DGI Storstrømmen | 2:40.60 | ||||||
Celina Lindholm Hansen | 2006 | 44.56 | 44.56 | |||||||
Nicoline Hansen | 2004 | 44.61 | 1:29.17 | |||||||
Nanna Lauritsen | 2004 | 36.49 | 2:05.66 | |||||||
Freya Andreasen | 2004 | 34.94 | 2:40.60 | |||||||
16 | Sydvest Fersknerne | 2003 | DGI Sydvest | 2:42.55 | ||||||
Pernille Pedersen | 2004 | 42.74 | 42.74 | |||||||
Freja Kruse | 2004 | 37.86 | 1:20.60 | |||||||
Mia Hviid | 2003 | 39.33 | 1:59.93 | |||||||
Victoria Lalicata | 2005 | 42.62 | 2:42.55 | |||||||
17 | Piger2 03 Orient | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 2:52.09 | ||||||
Dana Laursen | 2003 | 45.49 | 45.49 | |||||||
Emma Guldmann | 2005 | 42.42 | 1:27.91 | |||||||
Asta Edelbo Pedersen | 2006 | |||||||||
Rasmine Andersen | 2003 | 2:52.09 | 2:52.09 | |||||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storstrømmen Gr 8 Piger | 2005 | DGI Storstrømmen | 2:14.62 | ||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 35.50 | 1:09.86 | |||||||
Petrine R.e. Sørensen | 2005 | 31.95 | 1:41.81 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 32.81 | 2:14.62 | |||||||
2 | Sønderjylland Gr8 Piger1 | 2005 | DGI Sønder Jylland | 2:17.21 | ||||||
Clara Kapke | 2006 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Amalie Hede Kristensen | 2005 | 35.47 | 1:10.42 | |||||||
Emma Ljusheva | 2005 | 36.90 | 1:47.32 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 29.89 | 2:17.21 | |||||||
3 | Nordj. Rocket Ducks | 2005 | DGI Nordjylland | 2:20.94 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 37.01 | 1:07.90 | |||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 36.45 | 1:44.35 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 36.59 | 2:20.94 | |||||||
4 | Midtjylland Isk Grp. 8 | 2005 | DGI Midtjylland | 2:22.64 | ||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Katrine Krogh | 2005 | 38.70 | 1:12.22 | |||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 34.27 | 1:46.49 | |||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 36.15 | 2:22.64 | |||||||
5 | Damer Grp 8 A | 2005 | DGI Østjylland | 2:22.72 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Sofie Rasmussen | 2005 | 34.30 | 1:08.93 | |||||||
Agnethe Frederiksen | 2005 | 36.91 | 1:45.84 | |||||||
Malou Sophie Stormes | 2005 | 36.88 | 2:22.72 | |||||||
6 | Sønderjylland Gr8 Piger2 | 2005 | DGI Sønder Jylland | 2:31.87 | ||||||
Signe Jensen | 2007 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Karoline Hellesøe | 2006 | 39.73 | 1:16.94 | |||||||
Karen Lassen | 2005 | 39.04 | 1:55.98 | |||||||
Jette Muusmann | 2005 | 35.89 | 2:31.87 | |||||||
7 | Nordj. Dream Express | 2005 | DGI Nordjylland | 2:38.80 | ||||||
Hannah Vixø Momme | 2005 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Christina Markussen | 2005 | 43.28 | 1:21.12 | |||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 40.41 | 2:01.53 | |||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 37.27 | 2:38.80 | |||||||
8 | Fynske Piger Gr. 8 | 2005 | DGI Fyn | 2:57.95 | ||||||
Celina Klæsøe | 2006 | 47.09 | 47.09 | |||||||
Stine Lund Holgersen | 2006 | 44.62 | 1:31.71 | |||||||
Serine Ragner | 2006 | 47.07 | 2:18.78 | |||||||
Freja Duus | 2005 | 39.17 | 2:57.95 | |||||||
9 | Damer Grp 8 B | 2005 | DGI Østjylland | 3:08.84 | ||||||
Emma Holtz Pedersen | 2006 | 53.06 | 53.06 | |||||||
Julie Riis | 2005 | 46.53 | 1:39.59 | |||||||
Linnea Strangholt | 2005 | 42.87 | 2:22.46 | |||||||
Josephine Liis Jacobsen | 2005 | 46.38 | 3:08.84 | |||||||
- | Sydøstjylland Grp. 8 | 2005 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 37.63 | 37.63 | |||||||
Signe Holst Jacobsen | 2007 | 37.08 | 1:14.71 | |||||||
Annemone Rasmussen | 2006 | 47.02 | 2:01.73 | |||||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Damer Grp 9 | 2007 | DGI Østjylland | 3:04.56 | ||||||
Marie Loft Andersen | 2007 | 40.36 | 40.36 | |||||||
Isabella Nørgaard | 2007 | 45.93 | 1:26.29 | |||||||
Frida Knop Kristensen | 2009 | 1:01.64 | 2:27.93 | |||||||
Ida Loft Andersen | 2007 | 36.63 | 3:04.56 | |||||||
2 | Nordj. Water Rockets | 2007 | DGI Nordjylland | 3:20.16 | ||||||
Clara Kornum | 2007 | 50.62 | 50.62 | |||||||
Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 55.68 | 1:46.30 | |||||||
Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 43.04 | 2:29.34 | |||||||
Astrid O. Thomassen | 2007 | 50.82 | 3:20.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 33, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1927-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Crazy Monkies | 1967 | DGI Nordjylland | 1:55.42 | ||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Dan Møller Nielsen | 1988 | 30.08 | 59.67 | |||||||
Nils Lundberg | 1988 | 27.57 | 1:27.24 | |||||||
Peter Enggaard Kristensen | 1977 | 28.18 | 1:55.42 | |||||||
2 | Herrer Grp 1-4 | 1967 | DGI Østjylland | 1:59.29 | ||||||
Casper Thaarup | 1987 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Peter Henningsen | 1971 | 32.09 | 1:01.76 | |||||||
Tore Stamp Kirkby | 1970 | 30.95 | 1:32.71 | |||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 26.58 | 1:59.29 | |||||||
3 | Oldboys Fra Fyn | 1992 | DGI Fyn | 1:59.48 | ||||||
Stefan Gram Hansen | 1990 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 30.97 | 1:01.52 | |||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 29.85 | 1:31.37 | |||||||
Mikael Olsen | 1992 | 28.11 | 1:59.48 | |||||||
4 | Nordj. Ocean Champs | 1967 | DGI Nordjylland | 2:34.29 | ||||||
Johnni Olesen | 1975 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Michael Romanski | 1974 | 46.73 | 1:20.55 | |||||||
Martin R. Jensen | 1961 | 41.94 | 2:02.49 | |||||||
Preben Hansen | 1967 | 31.80 | 2:34.29 | |||||||
Løb 33, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Hot Fighters | 2003 | DGI Nordjylland | 1:56.10 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 29.53 | 29.53 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 28.60 | 58.13 | |||||||
Tobias Vestby Jensen | 2003 | 29.96 | 1:28.09 | |||||||
Christian Kornum | 2003 | 28.01 | 1:56.10 | |||||||
2 | Midtjylland Isk Grp. 7 #1 | 2003 | DGI Midtjylland | 2:02.29 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 30.99 | 59.97 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 32.36 | 1:32.33 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 29.96 | 2:02.29 | |||||||
3 | Sydvest Solbærrene | 2004 | DGI Sydvest | 2:07.31 | ||||||
Frederik Munk Nyhus | 2003 | 32.71 | 32.71 | |||||||
Jeppe Haurum | 2003 | 28.58 | 1:01.29 | |||||||
Oliver Fokkink | 2003 | 30.57 | 1:31.86 | |||||||
Frederik Holdt | 2003 | 35.45 | 2:07.31 | |||||||
4 | Fynske Drenge Gr. 7 | 2003 | DGI Fyn | 2:07.32 | ||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Sebastian Hartung | 2003 | 31.90 | 1:02.16 | |||||||
Gustav Andersen | 2003 | 33.37 | 1:35.53 | |||||||
Anders Søndergaard | 2003 | 31.79 | 2:07.32 | |||||||
5 | Storstrømmen Gr7 Drenge1 | 2003 | DGI Storstrømmen | 2:13.31 | ||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Victor Compen | 2003 | 33.35 | 1:08.25 | |||||||
Albert U. Thystrup | 2003 | 35.20 | 1:43.45 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 29.86 | 2:13.31 | |||||||
6 | Nordj. Lightning Rockets | 2003 | DGI Nordjylland | 2:16.94 | ||||||
Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 38.70 | 38.70 | |||||||
Marcus Albæk | 2004 | 33.38 | 1:12.08 | |||||||
Alexander Gislund | 2003 | 35.32 | 1:47.40 | |||||||
Oliver Pedersen | 2003 | 29.54 | 2:16.94 | |||||||
7 | Sønderjylland Gr7 Drenge | 2003 | DGI Sønder Jylland | 2:18.36 | ||||||
Frederik Schimann Hansen | 2003 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Nicholas Kristiansen | 2004 | 38.08 | 1:12.62 | |||||||
Casper Fink | 2003 | 32.37 | 1:44.99 | |||||||
Emil Neumann | 2004 | 33.37 | 2:18.36 | |||||||
8 | Midtjylland Isk Grp. 7 #2 | 2003 | DGI Midtjylland | 2:25.93 | ||||||
Anton Christiansen | 2004 | 35.23 | 35.23 | |||||||
Kasper Jensen | 2005 | 35.27 | 1:10.50 | |||||||
Jakob Møller Nielsen | 2004 | 34.19 | 1:44.69 | |||||||
Jonas Rohde | 2005 | 41.24 | 2:25.93 | |||||||
9 | Sydvest Brombærrene | 2004 | DGI Sydvest | 2:34.27 | ||||||
Rune Kristensen | 2004 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Markus Jessen | 2003 | 35.00 | 1:15.27 | |||||||
Jacob Dalgaard Hansen | 2004 | 41.45 | 1:56.72 | |||||||
Marcus Øhlenschlæger | 2003 | 37.55 | 2:34.27 | |||||||
10 | Herrer Grp 7 B | 2003 | DGI Østjylland | 2:53.47 | ||||||
Jacob Mørup | 2004 | 42.86 | 42.86 | |||||||
Emil Stidsen | 2003 | 48.96 | 1:31.82 | |||||||
Christian Schaarup | 2004 | 41.32 | 2:13.14 | |||||||
Frederik S. Poulsen | 2004 | 40.33 | 2:53.47 | |||||||
- | Herrer Grp 7 A | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | forkert årgang | |||||
Løb 33, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Rocky Fireballs | 2005 | DGI Nordjylland | 2:20.71 | ||||||
Valentin Thordal | 2005 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 36.02 | 1:11.41 | |||||||
William Elliot Lumholtz | 2006 | 36.57 | 1:47.98 | |||||||
Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 32.73 | 2:20.71 | |||||||
2 | Sønderjylland Gr8 Drenge | 2005 | DGI Sønder Jylland | 2:23.34 | ||||||
Emil Winther | 2006 | 38.02 | 38.02 | |||||||
Philip Emborg Andreasen | 2005 | 35.33 | 1:13.35 | |||||||
Oskar Trans Dammose | 2005 | 34.40 | 1:47.75 | |||||||
Boris Gamisshev | 2007 | 35.59 | 2:23.34 | |||||||
3 | Storstrømmen Gr8 Drenge | 2005 | DGI Storstrømmen | 2:34.41 | ||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Theodor Kongstad | 2006 | 44.50 | 1:16.62 | |||||||
Hjalte Møller | 2007 | 40.06 | 1:56.68 | |||||||
Thor Tørngren | 2006 | 37.73 | 2:34.41 | |||||||
4 | Herrer Grp 8 B | 2005 | DGI Østjylland | 2:38.92 | ||||||
Esben Frimand | 2006 | 39.14 | 39.14 | |||||||
Kristian Weber Johansen | 2005 | 40.07 | 1:19.21 | |||||||
Alexander Juul Dahl | 2006 | 43.82 | 2:03.03 | |||||||
Mathias Nybro Laursen | 2005 | 35.89 | 2:38.92 | |||||||
5 | Fynske Drenge Gr. 8 | 2005 | DGI Fyn | 2:49.84 | ||||||
Valdemar Paustian | 2005 | 40.83 | 40.83 | |||||||
Alexander Pedersen | 2006 | |||||||||
Marius T Foshammer | 2005 | 2:10.21 | 2:10.21 | |||||||
Xander Termansen | 2005 | 39.63 | 2:49.84 | |||||||
6 | Nordj. Pink Hurricanes | 2005 | DGI Nordjylland | 2:52.10 | ||||||
Jakob Thomsen | 2006 | 41.06 | 41.06 | |||||||
Claes Stenger | 2005 | 42.18 | 1:23.24 | |||||||
Mikkel Laulund | 2006 | 47.08 | 2:10.32 | |||||||
Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 41.78 | 2:52.10 | |||||||
- | Herrer Grp 8 A | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | forkert årgang | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1927-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix Grp 1-4 | 1967 | DGI Østjylland | 2:28.31 | ||||||
Louise Damborg | 1982 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Mette Work Jespersen | 1973 | 37.65 | 1:13.02 | |||||||
Brian Nørdam | 1977 | 44.98 | 1:58.00 | |||||||
Jacob Filipovicz | 1981 | 30.31 | 2:28.31 | |||||||
- | Nordjylland Titans | 1967 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Night Sharks | 2003 | DGI Nordjylland | 2:04.46 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 31.18 | 1:02.03 | |||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 29.54 | 1:31.57 | |||||||
Anna Christine Pedersen | 2003 | 32.89 | 2:04.46 | |||||||
2 | Mix Grp 7 A | 2003 | DGI Østjylland | 2:13.42 | ||||||
Line Heise | 2003 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Nikolaj Høgh | 2003 | 34.42 | 1:07.33 | |||||||
Alexander Ølholm | 2003 | 33.00 | 1:40.33 | |||||||
Julie Frimer | 2004 | 33.09 | 2:13.42 | |||||||
3 | Nordj. Flying Muffins | 2003 | DGI Nordjylland | 2:15.26 | ||||||
Frederik P Justesen | 2003 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Sille Lindberg | 2003 | 34.20 | 1:07.12 | |||||||
Amelie Thordal | 2003 | 35.73 | 1:42.85 | |||||||
Kris Jensen | 2004 | 32.41 | 2:15.26 | |||||||
4 | Fynsk Mix Gr. 7 | 2003 | DGI Fyn | 2:22.47 | ||||||
Valdemar Petersen | 2004 | 33.91 | 33.91 | |||||||
Signe Michelsen | 2004 | 36.71 | 1:10.62 | |||||||
Sofie Møller Madsen | 2005 | 39.25 | 1:49.87 | |||||||
Gustav Jørgensen | 2004 | 32.60 | 2:22.47 | |||||||
5 | Sønderjylland Gr7 Mix | 2003 | DGI Sønder Jylland | 2:23.37 | ||||||
Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Annica Kirkegaard | 2004 | 39.66 | 1:16.02 | |||||||
Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 35.50 | 1:51.52 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 31.85 | 2:23.37 | |||||||
6 | Mix Grp 7 B | 2003 | DGI Østjylland | 2:29.43 | ||||||
Mathilde Werge Skall | 2003 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Miia Skjøde | 2003 | 37.65 | 1:15.56 | |||||||
Phillip Bols Faarup | 2004 | 37.71 | 1:53.27 | |||||||
Marius Salling | 2003 | 36.16 | 2:29.43 | |||||||
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sydøstjylland Grp. 8 Mix | 2005 | DGI Sydøstjylland | 2:23.52 | ||||||
Signe Rosenmeyer | 2005 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Stella Harpøth | 2006 | 40.01 | 1:14.01 | |||||||
Jens Holst Jacobsen | 2005 | 35.67 | 1:49.68 | |||||||
Kristian Nielsen | 2005 | 33.84 | 2:23.52 | |||||||
2 | Mix Grp 8 A | 2005 | DGI Østjylland | 2:30.10 | ||||||
Jakob Fiil | 2005 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Jonas Gaur | 2005 | 35.96 | 1:13.14 | |||||||
Lucca Filipowicz | 2005 | 37.27 | 1:50.41 | |||||||
Freya Mikkelsen | 2005 | 39.69 | 2:30.10 | |||||||
3 | Nordjylland Destroyers | 2005 | DGI Nordjylland | 2:32.83 | ||||||
Mathias Johansen | 2005 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 38.35 | 1:18.17 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 35.29 | 1:53.46 | |||||||
Magnus Horsbøll | 2005 | 39.37 | 2:32.83 | |||||||
4 | Nordj. Drifting Dolphins | 2005 | DGI Nordjylland | 2:43.29 | ||||||
Eigil Midboe Skou | 2006 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 42.73 | 1:20.93 | |||||||
Asta Lindgaard Nielsen | 2006 | 44.63 | 2:05.56 | |||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 37.73 | 2:43.29 | |||||||
5 | Mix Grp 8 B | 2005 | DGI Østjylland | 2:43.66 | ||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 44.24 | 44.24 | |||||||
Lise Lund Sørensen | 2005 | 38.73 | 1:22.97 | |||||||
Mathilde Work Jespersen | 2006 | 39.04 | 2:02.01 | |||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 41.65 | 2:43.66 | |||||||
- | Fynsk Mix Gr. 8 | 2005 | DGI Fyn | DSQ | Tyvstart 1 svø. | |||||
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fynsk Mix Gr. 9 | 2007 | DGI Fyn | 2:52.06 | ||||||
Karoline Jørgensen | 2007 | 45.26 | 45.26 | |||||||
Mathias Møller Madsen | 2008 | 42.56 | 1:27.82 | |||||||
Oliver Oxholm Ballisager | 2007 | 43.78 | 2:11.60 | |||||||
Anna Bruun-Petersen | 2007 | 40.46 | 2:52.06 | |||||||
2 | Mix Grp 9 | 2007 | DGI Østjylland | 3:30.89 | ||||||
Sophus Henningsen | 2007 | 51.39 | 51.39 | |||||||
Mai Lindum Waltoft | 2007 | 53.74 | 1:45.13 | |||||||
Emilie Nørskov Graversen | 2007 | 1:04.12 | 2:49.25 | |||||||
Simon Sejer Sørensen | 2007 | 41.64 | 3:30.89 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicole Jensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 32.67 | 1:11.51 | |||||
2 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DGI Nordjylland | 34.83 | 1:13.86 | |||||
3 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | DGI Nordjylland | 34.88 | 1:14.12 | |||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 36.09 | 1:17.36 | |||||
5 | Sofie Svaneborg | 1998 | DGI Fyn | 40.33 | 1:25.75 | |||||
6 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 39.86 | 1:27.03 | |||||
7 | Ida Petersen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 46.80 | 1:40.26 | |||||
8 | Maria Windahl Hansen | 1998 | DGI Østjylland | 45.34 | 1:41.04 | |||||
9 | Maria Andreasen | 1994 | DGI Nordjylland | 46.49 | 1:45.12 | |||||
- | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mary Hole | 2001 | DGI Nordjylland | 31.54 | 1:06.70 | |||||
2 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | DGI Nordjylland | 32.94 | 1:11.57 | |||||
3 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 35.57 | 1:15.84 | |||||
4 | Josefine Weiergang | 2002 | DGI Nordjylland | 37.81 | 1:21.78 | |||||
5 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 38.29 | 1:24.66 | |||||
6 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 40.18 | 1:29.80 | |||||
7 | Maja Brandi Bukballe | 2002 | DGI Østjylland | 42.56 | 1:31.27 | |||||
8 | Katrine Høtoft | 2002 | DGI Østjylland | 43.61 | 1:34.85 | |||||
9 | Ida Frøsig Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 41.03 | 1:38.11 | |||||
10 | Ea Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 51.21 | 1:55.78 | |||||
11 | Freja Gram | 2001 | DGI Østjylland | 52.19 | 1:56.71 | |||||
12 | Mathilde Lauritsen | 2002 | DGI Østjylland | 51.26 | 1:58.25 | |||||
13 | Signe D. Jørgensen | 2002 | DGI Østjylland | 53.01 | 1:59.36 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 34.83 | 1:18.03 | |||||
2 | Sara Farag | 2003 | DGI Sønder Jylland | 39.00 | 1:23.31 | |||||
3 | Sille Lindberg | 2003 | DGI Nordjylland | 39.52 | 1:26.77 | |||||
4 | Sofie Lindberg | 2004 | DGI Sydøstjylland | 37.63 | 1:27.75 | |||||
5 | Cheyenne Erdmann | 2004 | DGI Sønder Jylland | 40.07 | 1:27.83 | |||||
6 | Julie Frimer | 2004 | DGI Østjylland | 40.83 | 1:28.04 | |||||
7 | Mathilde Julius | 2003 | DGI Nordjylland | 43.13 | 1:29.93 | |||||
8 | Allie Brandt | 2004 | DGI Nordjylland | 41.34 | 1:30.87 | |||||
9 | Victoria Bjerre | 2003 | DGI Nordjylland | 39.88 | 1:33.31 | |||||
10 | Line Duborg | 2004 | DGI Sønder Jylland | 42.66 | 1:33.50 | |||||
11 | Manja Laursen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.49 | 1:33.61 | |||||
12 | Emma Knøvl | 2004 | DGI Østjylland | 44.93 | 1:37.79 | |||||
13 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 45.34 | 1:37.96 | |||||
14 | Line Heise | 2003 | DGI Østjylland | 45.56 | 1:39.16 | |||||
15 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 44.83 | 1:39.52 | |||||
16 | Jane Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 48.62 | 1:43.96 | |||||
17 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | DGI Østjylland | 46.76 | 1:47.04 | |||||
18 | Sofie Lykke Greve | 2004 | DGI Fyn | 47.71 | 1:48.13 | |||||
19 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 49.53 | 1:49.19 | |||||
20 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 50.55 | 1:50.40 | |||||
21 | Ida Tilsted | 2004 | DGI Østjylland | 51.13 | 1:50.71 | |||||
22 | Fiona Ilsø | 2003 | DGI Østjylland | 59.82 | 2:12.50 | |||||
- | Amelie Thordal | 2003 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | DGI Storstrømmen | 39.59 | 1:24.85 | |||||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | DGI Midtjylland | 39.81 | 1:25.31 | |||||
3 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | DGI Nordjylland | 47.90 | 1:44.27 | |||||
4 | Linea Lodberg Klein | 2005 | DGI Nordjylland | 49.14 | 1:44.39 | |||||
5 | Sofie Møller Madsen | 2005 | DGI Fyn | 49.82 | 1:46.52 | |||||
6 | Emma Ljusheva | 2005 | DGI Sønder Jylland | 49.78 | 1:49.03 | |||||
7 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 46.34 | 1:49.20 | |||||
8 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 55.26 | 1:58.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin R. Jensen | 1961 | DGI Nordjylland | 43.62 | 1:32.90 | |||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 40.96 | 1:32.74 | |||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 31.78 | 1:08.58 | |||||
2 | Anders Ellehauge | 1992 | DGI Sydøstjylland | 36.52 | 1:22.17 | |||||
3 | Frederik Kobæk Eg Larsen | 1987 | DGI Fyn | 38.70 | 1:27.31 | |||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hugin Juliansson | 2000 | DGI Nordjylland | 30.97 | 1:05.83 | |||||
2 | Rasmus Abildgaard | 2000 | DGI Nordjylland | 31.69 | 1:06.84 | |||||
3 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 31.15 | 1:08.14 | |||||
4 | Svend Matzen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 31.17 | 1:08.76 | |||||
5 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 33.80 | 1:12.35 | |||||
6 | Daniel Johansen | 1997 | DGI Fyn | 33.34 | 1:14.25 | |||||
7 | Ole Skouvig Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 33.17 | 1:15.72 | |||||
8 | Mikkel Rager | 2000 | DGI Østjylland | 35.00 | 1:16.76 | |||||
9 | Joachim Urbak | 1999 | DGI Østjylland | 39.03 | 1:27.25 | |||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | 29.46 | 1:03.01 | |||||
2 | André Iversen | 2001 | DGI Sønder Jylland | 31.94 | 1:07.98 | |||||
3 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | DGI Nordjylland | 31.28 | 1:08.46 | |||||
4 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 32.79 | 1:10.76 | |||||
5 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 31.97 | 1:10.79 | |||||
6 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | DGI Østjylland | 33.06 | 1:10.90 | |||||
7 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 35.23 | 1:16.49 | |||||
8 | Mathias M. Nielsen | 2002 | DGI Midtjylland | 34.91 | 1:16.62 | |||||
9 | Jens Kristian Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 35.73 | 1:17.32 | |||||
10 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 34.81 | 1:19.12 | |||||
11 | Magnus Schmidt | 2002 | DGI Østjylland | 38.74 | 1:21.86 | |||||
12 | Oliver Persson | 2001 | DGI Østjylland | 38.79 | 1:23.26 | |||||
13 | Anders Mikkelsen | 2001 | DGI Nordjylland | 40.00 | 1:25.99 | |||||
14 | Anders Christensen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 40.84 | 1:26.28 | |||||
15 | Louis Schou | 2002 | DGI Fyn | 43.42 | 1:33.09 | |||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 33.38 | 1:12.97 | |||||
2 | Jeppe Egholm | 2003 | DGI Nordjylland | 37.79 | 1:19.36 | |||||
3 | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | 36.69 | 1:19.41 | |||||
4 | Oscar Pedersen | 2004 | DGI Nordjylland | 36.22 | 1:21.40 | |||||
5 | Asger Als Olsen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 40.24 | 1:26.95 | |||||
6 | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | 40.13 | 1:28.42 | |||||
7 | Victor Constantin Timm | 2003 | DGI Østjylland | 40.00 | 1:29.20 | |||||
8 | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 43.69 | 1:32.79 | |||||
9 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 44.12 | 1:33.35 | |||||
10 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | 42.77 | 1:33.56 | |||||
11 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 43.50 | 1:33.79 | |||||
12 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 42.59 | 1:34.18 | |||||
13 | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | 43.32 | 1:34.66 | |||||
14 | Victor Haunstrup | 2003 | DGI Nordjylland | 44.96 | 1:39.52 | |||||
15 | Christian Schaarup | 2004 | DGI Østjylland | 57.75 | 2:10.40 | |||||
- | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | crawlben efter v.25m | |||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Jensen | 2005 | DGI Midtjylland | 43.27 | 1:31.36 | |||||
2 | Anders Sanggaard | 2005 | DGI Østjylland | 42.30 | 1:33.90 | |||||
3 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | DGI Sydøstjylland | 42.76 | 1:34.87 | |||||
4 | Valentin Thordal | 2005 | DGI Nordjylland | 44.85 | 1:38.14 | |||||
5 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | DGI Nordjylland | 45.00 | 1:41.48 | |||||
- | Frederik Gadegaard | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 1:04.63 | ||||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | DGI Nordjylland | 34.46 | ||||||
2 | Johanne Hole | 2000 | DGI Nordjylland | 35.24 | ||||||
3 | Emma F. Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 37.68 | ||||||
4 | Maria M. Porsmose | 2000 | DGI Nordjylland | 37.77 | ||||||
5 | Karen Krogh Lund | 1996 | DGI Sydøstjylland | 38.25 | ||||||
6 | Stella Krogh Lund | 2000 | DGI Sydøstjylland | 39.26 | ||||||
7 | Nadja Skov Haffejee | 1998 | DGI Fyn | 39.49 | ||||||
8 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 39.53 | ||||||
9 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | DGI Nordjylland | 40.60 | ||||||
10 | Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 44.26 | ||||||
11 | Kristine S. Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 44.67 | ||||||
12 | Martine Rasmussen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 44.82 | ||||||
13 | Katrine Hansen | 2000 | DGI Sønder Jylland | 47.92 | ||||||
14 | Clara Victoria Søderberg | 2000 | DGI Østjylland | 48.06 | ||||||
15 | Maria Depping | 2000 | DGI Fyn | 48.82 | ||||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julia Harpøth | 2002 | DGI Sydøstjylland | 36.65 | ||||||
2 | Maiken Hougaard | 2002 | DGI Østjylland | 38.05 | ||||||
3 | Maja Volke | 2002 | DGI Østjylland | 39.69 | ||||||
4 | Thyra Thomsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 41.52 | ||||||
5 | Sofie Aastrup | 2002 | DGI Nordjylland | 42.30 | ||||||
6 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | DGI Fyn | 44.52 | ||||||
7 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | 44.70 | ||||||
8 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | DGI Nordjylland | 44.90 | ||||||
9 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 45.04 | ||||||
10 | Sofie Horsbøll | 2002 | DGI Nordjylland | 45.84 | ||||||
11 | Amalie Laursen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 46.39 | ||||||
12 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 46.51 | ||||||
13 | Louise Hove | 2002 | DGI Nordjylland | 46.92 | ||||||
14 | Anika Fogt | 2002 | DGI Fyn | 47.06 | ||||||
15 | Maja Dørk | 2002 | DGI Fyn | 47.29 | ||||||
16 | Emma Jørgensen | 2001 | DGI Fyn | 47.73 | ||||||
17 | Signe D. Jørgensen | 2002 | DGI Østjylland | 48.50 | ||||||
18 | Laura Dalgaard | 2002 | DGI Sydøstjylland | 48.60 | ||||||
19 | Julie Tramm | 2001 | DGI Sønder Jylland | 48.78 | ||||||
20 | Christine Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 50.09 | ||||||
21 | Sine Poulsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 50.17 | ||||||
22 | Sofie Solgaard | 2002 | DGI Østjylland | 51.76 | ||||||
23 | Signe Risager Hansen | 2002 | DGI Sydvest | 52.79 | ||||||
24 | Anna Andreasen | 2001 | DGI Nordjylland | 53.47 | ||||||
25 | Signe Møller Winther | 2002 | DGI Nordjylland | 54.11 | ||||||
26 | Cilja Hansine Nesgaard | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 56.42 | ||||||
27 | Mathilde Lauritsen | 2002 | DGI Østjylland | 57.62 | ||||||
- | Luna Marcher | 2002 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Mia Sophie Schmidt | 2001 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Sarah Dalgaard Hansen | 2002 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Emma Christensen | 2002 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | DGI Nordjylland | 37.19 | ||||||
2 | Caroline Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 39.49 | ||||||
3 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 40.35 | ||||||
4 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 40.42 | ||||||
5 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.44 | ||||||
6 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 41.25 | ||||||
7 | Freja Friborg | 2004 | DGI Nordjylland | 42.09 | ||||||
8 | Frederikke Mortensen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 42.65 | ||||||
9 | Marie Bernack | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 42.67 | ||||||
10 | Ella Ussing | 2004 | DGI Fyn | 42.68 | ||||||
11 | Louise Høeg | 2003 | DGI Nordjylland | 42.89 | ||||||
12 | Caroline Majgaard Eriksen | 2003 | DGI Østjylland | 43.01 | ||||||
13 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | DGI Nordjylland | 43.81 | ||||||
14 | Laura Pedersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.23 | ||||||
15 | Julie Frimer | 2004 | DGI Østjylland | 44.39 | ||||||
16 | Julie Liao Wienke | 2003 | DGI Østjylland | 44.45 | ||||||
17 | Freya Andreasen | 2004 | DGI Storstrømmen | 45.42 | ||||||
18 | Ida Kristensen | 2004 | DGI Midtjylland | 45.46 | ||||||
19 | Anna Rahbek Julsgaard | 2004 | DGI Fyn | 45.59 | ||||||
20 | Johanne Rasmussen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 46.06 | ||||||
21 | Mia Hviid | 2003 | DGI Sydvest | 46.90 | ||||||
22 | Sofie Nielsen | 2004 | DGI Sydvest | 46.98 | ||||||
23 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | DGI Østjylland | 47.01 | ||||||
24 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 47.07 | ||||||
25 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 47.56 | ||||||
26 | Marie Laursen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 47.77 | ||||||
27 | Fanny Blomgren Larsen | 2004 | DGI Fyn | 47.82 | ||||||
28 | Kristina Kathrine Poulsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.04 | ||||||
29 | Amelie Thordal | 2003 | DGI Nordjylland | 48.05 | ||||||
30 | Laura Østerby Clausen | 2004 | DGI Fyn | 48.63 | ||||||
31 | Sille Bramman | 2003 | DGI Sønder Jylland | 48.74 | ||||||
32 | Freya Holm | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.87 | ||||||
33 | Signe Clemmensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 48.98 | ||||||
34 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 49.02 | ||||||
35 | Julie Frølund Christensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 50.11 | ||||||
36 | Ronja Beck Christensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 50.28 | ||||||
37 | Frederikke Boje | 2004 | DGI Fyn | 52.17 | ||||||
38 | Annica Kirkegaard | 2004 | DGI Sønder Jylland | 53.01 | ||||||
39 | Lærke Frølund Jensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 53.04 | ||||||
40 | Lærke Kongsfelt | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 54.68 | ||||||
- | Ella H. Richardson | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | ej samtidig rørt 25m | |||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.33 | ||||||
2 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | DGI Sydøstjylland | 44.54 | ||||||
3 | Matilde Thirup | 2005 | DGI Nordjylland | 44.84 | ||||||
4 | Jette Muusmann | 2005 | DGI Sønder Jylland | 45.03 | ||||||
5 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | DGI Fyn | 45.18 | ||||||
6 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 45.71 | ||||||
7 | Liv F. Skov-Petersen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 46.09 | ||||||
8 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | DGI Midtjylland | 47.36 | ||||||
9 | Freya Thorsgaard | 2006 | DGI Sydøstjylland | 47.88 | ||||||
10 | Sara Kokholm | 2005 | DGI Nordjylland | 49.65 | ||||||
11 | Stine Skipper Jørgensen | 2005 | DGI Midtjylland | 49.69 | ||||||
12 | Ida Rønnow | 2006 | DGI Nordjylland | 50.02 | ||||||
13 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 50.29 | ||||||
14 | Laura Håkonsson | 2006 | DGI Midtjylland | 52.51 | ||||||
15 | Freja Duus | 2005 | DGI Fyn | 52.92 | ||||||
16 | Signe Vinding Sørensen | 2005 | DGI Fyn | 53.59 | ||||||
17 | Karen Lassen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 53.71 | ||||||
18 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 53.85 | ||||||
19 | Christina Markussen | 2005 | DGI Nordjylland | 54.39 | ||||||
20 | Victoria Lalicata | 2005 | DGI Sydvest | 54.40 | ||||||
21 | Karoline Hellesøe | 2006 | DGI Sønder Jylland | 54.83 | ||||||
22 | Karoline Høgh | 2006 | DGI Østjylland | 55.41 | ||||||
23 | Serine Ragner | 2006 | DGI Fyn | 55.63 | ||||||
24 | Freya Mikkelsen | 2005 | DGI Østjylland | 56.31 | ||||||
25 | Ida Mørup | 2006 | DGI Østjylland | 56.55 | ||||||
26 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | DGI Storstrømmen | 57.53 | ||||||
27 | Celina Klæsøe | 2006 | DGI Fyn | 59.41 | ||||||
28 | Rasmine Johansen | 2005 | DGI Fyn | 59.49 | ||||||
29 | Mathilde Work Jespersen | 2006 | DGI Østjylland | 59.60 | ||||||
30 | Emma Guldmann | 2005 | DGI Storkøbenhavn | 1:00.13 | ||||||
31 | Asta Lindgaard Nielsen | 2006 | DGI Nordjylland | 1:02.28 | ||||||
32 | Sarah Johansen | 2005 | DGI Fyn | 1:05.38 | ||||||
33 | Julie Riis | 2005 | DGI Østjylland | 1:08.60 | ||||||
- | Camilla Liao Wienke | 2005 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Jensen | 2007 | DGI Sønder Jylland | 48.47 | ||||||
2 | Mejse Jakobsen | 2007 | DGI Storstrømmen | 53.96 | ||||||
3 | Ida Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 55.49 | ||||||
4 | Anna Bruun-Petersen | 2007 | DGI Fyn | 56.01 | ||||||
5 | Mai Lindum Waltoft | 2007 | DGI Østjylland | 57.49 | ||||||
6 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | DGI Fyn | 57.71 | ||||||
7 | Isabella Nørgaard | 2007 | DGI Østjylland | 57.74 | ||||||
8 | Marie Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 58.31 | ||||||
9 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | DGI Nordjylland | 58.39 | ||||||
10 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | DGI Nordjylland | 58.90 | ||||||
11 | Sille Augustesen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 59.64 | ||||||
12 | Astrid O. Thomassen | 2007 | DGI Nordjylland | 1:02.67 | ||||||
13 | Frida Knop Kristensen | 2009 | DGI Østjylland | 1:31.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johnnie Hansen | 1975 | DGI Fyn | 41.25 | ||||||
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Albeck | 1985 | DGI Fyn | 44.81 | ||||||
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikael Olsen | 1992 | DGI Fyn | 35.95 | ||||||
2 | Dan Møller Nielsen | 1988 | DGI Nordjylland | 37.12 | ||||||
3 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 37.27 | ||||||
4 | Nils Lundberg | 1988 | DGI Nordjylland | 38.08 | ||||||
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 34.05 | ||||||
2 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 35.18 | ||||||
3 | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 35.49 | ||||||
4 | Tobias Bjerg | 1994 | DGI Østjylland | 35.65 | ||||||
5 | Christoffer Nielsen | 1998 | DGI Sydvest | 36.08 | ||||||
6 | Tim Damsgaard | 1994 | DGI Sydøstjylland | 36.44 | ||||||
7 | Kristian Berthelsen | 1999 | DGI Nordjylland | 37.00 | ||||||
8 | Jesper Møller Madsen | 1996 | DGI Østjylland | 37.91 | ||||||
9 | Kristoffer Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 38.93 | ||||||
10 | Jonas Mathiesen | 1998 | DGI Fyn | 39.10 | ||||||
11 | Emil Munk | 1999 | DGI Fyn | 41.30 | ||||||
12 | Rasmus Grøn | 1999 | DGI Nordjylland | 41.72 | ||||||
13 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | DGI Nordjylland | 42.35 | ||||||
14 | Lasse Jakobsen | 2000 | DGI Fyn | 43.28 | ||||||
15 | Habib Lajmi | 2000 | DGI Østjylland | 43.88 | ||||||
16 | Marcus Busk | 1996 | DGI Fyn | 45.45 | ||||||
17 | Mikkel Bloch | 1996 | DGI Nordjylland | 50.43 | ||||||
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 32.39 | ||||||
2 | Andreas Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.79 | ||||||
3 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 35.36 | ||||||
4 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 35.58 | ||||||
5 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 36.07 | ||||||
6 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 36.25 | ||||||
7 | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | 37.34 | ||||||
8 | Anders Mikkelsen | 2001 | DGI Nordjylland | 38.58 | ||||||
9 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DGI Sydøstjylland | 38.60 | ||||||
10 | Mikkel Dam | 2002 | DGI Sydøstjylland | 38.85 | ||||||
11 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | DGI Sydvest | 39.42 | ||||||
12 | Nikolaj Carlsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 39.51 | ||||||
13 | Marcus Brink Thomsen | 2001 | DGI Sydvest | 39.67 | ||||||
14 | Jeppe K. Rasmussen | 2002 | DGI Østjylland | 41.13 | ||||||
15 | Jonas D. Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 41.39 | ||||||
16 | Simony Niklas Børsmose | 2001 | DGI Sønder Jylland | 41.50 | ||||||
17 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 41.64 | ||||||
18 | Ebbe Blomgren Larsen | 2002 | DGI Fyn | 42.27 | ||||||
19 | Lucas Fig | 2002 | DGI Fyn | 42.45 | ||||||
20 | Jens Kristian Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 42.49 | ||||||
21 | Andreas Birkholm | 2002 | DGI Fyn | 43.49 | ||||||
22 | Oliver S. Johnsen | 2002 | DGI Sydvest | 45.30 | ||||||
23 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 46.89 | ||||||
24 | Nikolaj Thuesen | 2001 | DGI Nordjylland | 47.55 | ||||||
- | Erwan Marslund | 2001 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Jens Bouwens | 2001 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Rasmus Axel Jørgensen | 2002 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Askil Rishøj Møller | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Kornum | 2003 | DGI Nordjylland | 35.41 | ||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.77 | ||||||
3 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DGI Nordjylland | 38.17 | ||||||
4 | Malik Lodberg Klein | 2003 | DGI Nordjylland | 38.37 | ||||||
5 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 38.87 | ||||||
6 | Andreas Christensen | 2003 | DGI Nordjylland | 41.81 | ||||||
7 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | DGI Sønder Jylland | 42.47 | ||||||
8 | Asger Breum Holm | 2003 | DGI Østjylland | 43.94 | ||||||
9 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 44.09 | ||||||
10 | Marius B. R. Andersen | 2003 | DGI Østjylland | 44.14 | ||||||
11 | Noah Busk | 2004 | DGI Østjylland | 44.78 | ||||||
12 | Nicholas Kristiansen | 2004 | DGI Sønder Jylland | 45.09 | ||||||
13 | Magnus Jepsen | 2004 | DGI Fyn | 45.47 | ||||||
14 | Christian Rasmussen | 2003 | DGI Fyn | 45.52 | ||||||
15 | Markus Jessen | 2003 | DGI Sydvest | 45.82 | ||||||
16 | Sander Kejser | 2003 | DGI Østjylland | 45.96 | ||||||
17 | Frederik Holdt | 2003 | DGI Sydvest | 46.04 | ||||||
18 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | DGI Sønder Jylland | 46.60 | ||||||
19 | Lauge Rasmussen | 2003 | DGI Fyn | 47.57 | ||||||
20 | Oliver K. Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 48.30 | ||||||
21 | Valdemar Fulton Skjoldman | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 49.79 | ||||||
22 | Nikolaj Høgh | 2003 | DGI Østjylland | 49.94 | ||||||
23 | Marco From | 2003 | DGI Fyn | 50.34 | ||||||
24 | Kasper Lund Tange | 2004 | DGI Midtjylland | 50.53 | ||||||
25 | Mathias Madsen | 2004 | DGI Nordjylland | 50.86 | ||||||
26 | August Bo Danielsen | 2004 | DGI Østjylland | 51.00 | ||||||
27 | Mikkel Pedersen | 2004 | DGI Fyn | 51.01 | ||||||
28 | Victor Karlström | 2004 | DGI Fyn | 51.32 | ||||||
29 | Jacob Dalgaard Hansen | 2004 | DGI Sydvest | 52.25 | ||||||
30 | Marcus Øhlenschlæger | 2003 | DGI Sydvest | 52.88 | ||||||
31 | Gustav Slivsgaard Frederi | 2004 | DGI Sydvest | 52.92 | ||||||
32 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 57.64 | ||||||
- | Alex Fogt | 2004 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Morten Peter Greve | 2003 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | asynkrone ben | |||||
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Winther | 2006 | DGI Sønder Jylland | 45.11 | ||||||
2 | Jonas Gaur | 2005 | DGI Østjylland | 45.78 | ||||||
3 | Christian Thorhauge | 2005 | DGI Østjylland | 46.10 | ||||||
4 | Magnus Horsbøll | 2005 | DGI Nordjylland | 47.71 | ||||||
5 | Oskar Trans Dammose | 2005 | DGI Sønder Jylland | 49.33 | ||||||
6 | Karl Johan Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 49.38 | ||||||
7 | Magnus Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 51.30 | ||||||
8 | Esben Frimand | 2006 | DGI Østjylland | 52.09 | ||||||
9 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 52.44 | ||||||
10 | Magnus Løkke | 2005 | DGI Fyn | 52.89 | ||||||
11 | Mathias Johansen | 2005 | DGI Nordjylland | 53.52 | ||||||
12 | Jonas Elving Kristiansen | 2006 | DGI Fyn | 53.61 | ||||||
13 | August Johan Seeberg | 2005 | DGI Sønder Jylland | 53.71 | ||||||
14 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | DGI Nordjylland | 55.01 | ||||||
15 | Jakob Thomsen | 2006 | DGI Nordjylland | 55.31 | ||||||
16 | Alexander Pedersen | 2006 | DGI Fyn | 55.50 | ||||||
17 | Daniel Marcus Le | 2006 | DGI Østjylland | 56.23 | ||||||
18 | Marius T Foshammer | 2005 | DGI Fyn | 57.91 | ||||||
19 | Theodor Kongstad | 2006 | DGI Storstrømmen | 1:00.94 | ||||||
20 | Emil Lange Jakobsen | 2005 | DGI Sydvest | 1:05.78 | ||||||
- | Donat Jaseneckij | 2005 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | 1 hånd ved indslag | |||||
- | Valdemar Paustian | 2005 | DGI Fyn | DSQ | crawl ved start | |||||
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Boris Gamisshev | 2007 | DGI Sønder Jylland | 48.37 | ||||||
2 | Hjalte Møller | 2007 | DGI Storstrømmen | 53.73 | ||||||
3 | Oliver Oxholm Ballisager | 2007 | DGI Fyn | 1:06.02 | ||||||
4 | Simon Sejer Sørensen | 2007 | DGI Østjylland | 1:09.15 | ||||||
- | Jacob Toustrup-Jensen | 2009 | DGI Fyn | DSQ | 1 hånd ved indslag | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Damborg | 1982 | DGI Østjylland | 37.40 | 1:18.52 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne G. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 28.93 | 59.79 | |||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | DGI Nordjylland | 29.53 | 1:00.00 | |||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | DGI Nordjylland | 31.00 | 1:04.22 | |||||
4 | Nicole Jensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 31.66 | 1:05.91 | |||||
5 | Camilla Outzen | 2000 | DGI Nordjylland | 32.24 | 1:08.76 | |||||
6 | Nadja Skov Haffejee | 1998 | DGI Fyn | 33.57 | 1:11.26 | |||||
7 | Emma Steen | 2000 | DGI Nordjylland | 35.44 | 1:13.32 | |||||
8 | Olivia Steenstrup | 2000 | DGI Sønder Jylland | 34.01 | 1:13.49 | |||||
9 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 35.94 | 1:14.08 | |||||
10 | Ingrid Kyed | 2000 | DGI Østjylland | 35.71 | 1:15.05 | |||||
11 | Cecilie Poulsen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 36.17 | 1:15.78 | |||||
12 | Signe Hadrup Andersen | 2000 | DGI Sydvest | 36.27 | 1:16.19 | |||||
13 | Camilla Hansen | 2000 | DGI Fyn | 39.02 | 1:20.54 | |||||
14 | Martine Rasmussen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 38.62 | 1:21.05 | |||||
15 | Amalie Faigh Sørensen | 2000 | DGI Fyn | 37.75 | 1:21.26 | |||||
16 | Ida Petersen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 39.40 | 1:22.32 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie S. Vegener | 2002 | DGI Østjylland | 30.46 | 1:03.73 | |||||
2 | Nete Lund Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 31.33 | 1:04.51 | |||||
3 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 31.92 | 1:04.68 | |||||
4 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 31.51 | 1:04.89 | |||||
5 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 31.36 | 1:05.05 | |||||
6 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 31.45 | 1:05.60 | |||||
7 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 31.95 | 1:05.95 | |||||
8 | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | 31.92 | 1:06.46 | |||||
9 | Emma Viborg Larsen | 2001 | DGI Nordjylland | 31.77 | 1:06.54 | |||||
10 | Julia Harpøth | 2002 | DGI Sydøstjylland | 32.21 | 1:06.76 | |||||
11 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 32.68 | 1:07.93 | |||||
12 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | DGI Sønder Jylland | 33.87 | 1:10.77 | |||||
13 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 34.28 | 1:10.79 | |||||
14 | Louise Hove | 2002 | DGI Nordjylland | 33.78 | 1:11.24 | |||||
15 | Carla Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 34.61 | 1:11.28 | |||||
16 | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | 34.23 | 1:11.66 | |||||
17 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 34.51 | 1:12.09 | |||||
18 | Emma Rose Treney | 2002 | DGI Nordjylland | 34.90 | 1:12.66 | |||||
19 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 34.77 | 1:13.16 | |||||
20 | Nadia Burholt | 2002 | DGI Nordjylland | 35.10 | 1:13.21 | |||||
21 | Astrid Rosenmeyer | 2001 | DGI Sydøstjylland | 36.44 | 1:13.37 | |||||
22 | Caroline Christensen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 35.58 | 1:14.43 | |||||
23 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 35.63 | 1:14.73 | |||||
24 | Mathilde Christensen | 2002 | DGI Østjylland | 35.71 | 1:14.90 | |||||
25 | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 36.39 | 1:14.99 | |||||
26 | Thyra Thomsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 37.14 | 1:15.39 | |||||
27 | Lucca Mikkelsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 36.50 | 1:15.48 | |||||
28 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 36.70 | 1:15.99 | |||||
29 | Caroline Krogh | 2002 | DGI Midtjylland | 37.43 | 1:17.49 | |||||
30 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | DGI Østjylland | 38.38 | 1:20.70 | |||||
31 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 39.15 | 1:20.79 | |||||
32 | Anne Mie Seerup | 2001 | DGI Sydvest | 38.05 | 1:20.97 | |||||
33 | Julie Madsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 39.78 | 1:22.23 | |||||
34 | Maja Svane | 2001 | DGI Østjylland | 39.63 | 1:22.46 | |||||
35 | Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | DGI Sydvest | 38.59 | 1:22.50 | |||||
36 | Emma Simonsen | 2002 | DGI Østjylland | 39.05 | 1:22.58 | |||||
37 | Lotte Damgaard Mortensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 42.33 | 1:23.87 | |||||
38 | Signe Møller Winther | 2002 | DGI Nordjylland | 40.73 | 1:24.50 | |||||
39 | Isabella Johansen | 2002 | DGI Fyn | 41.50 | 1:27.48 | |||||
39 | Josefine Amorsen | 2002 | DGI Sydvest | 40.19 | 1:27.48 | |||||
41 | Emma Christensen | 2002 | DGI Fyn | 42.24 | 1:29.50 | |||||
- | Ane Graversen | 2001 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Emmely Andersen | 2001 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Laura Dalgaard | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej rørt 75m | |||||
- | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 31.68 | 1:05.17 | |||||
2 | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 31.57 | 1:06.12 | |||||
3 | Freja Romanski | 2003 | DGI Nordjylland | 32.14 | 1:06.99 | |||||
4 | Freja Friborg | 2004 | DGI Nordjylland | 32.19 | 1:07.07 | |||||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 32.54 | 1:07.21 | |||||
6 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | DGI Fyn | 32.86 | 1:08.38 | |||||
7 | Olivia Møller | 2004 | DGI Storstrømmen | 33.20 | 1:10.03 | |||||
8 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 34.39 | 1:11.04 | |||||
9 | Line Heise | 2003 | DGI Østjylland | 33.77 | 1:11.27 | |||||
10 | Marie Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 34.59 | 1:11.52 | |||||
11 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | DGI Nordjylland | 35.16 | 1:11.78 | |||||
12 | Lea Winther | 2004 | DGI Sønder Jylland | 34.12 | 1:11.83 | |||||
13 | Victoria Bjerre | 2003 | DGI Nordjylland | 34.61 | 1:12.24 | |||||
14 | Anna Christine Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 35.28 | 1:12.46 | |||||
15 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.81 | 1:13.74 | |||||
16 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | DGI Fyn | 35.99 | 1:13.84 | |||||
17 | Line Duborg | 2004 | DGI Sønder Jylland | 35.39 | 1:14.02 | |||||
18 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 34.87 | 1:14.45 | |||||
19 | Laura Østerby Clausen | 2004 | DGI Fyn | 35.78 | 1:14.51 | |||||
20 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | DGI Nordjylland | 36.15 | 1:14.68 | |||||
21 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.06 | 1:14.69 | |||||
22 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 35.62 | 1:15.49 | |||||
23 | Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | DGI Østjylland | 36.19 | 1:16.71 | |||||
24 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | DGI Sydøstjylland | 37.06 | 1:16.97 | |||||
25 | Laura Mai Stephansen | 2003 | DGI Midtjylland | 35.92 | 1:16.98 | |||||
26 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 36.47 | 1:17.03 | |||||
27 | Selma Sode-Carlsen | 2003 | DGI Østjylland | 37.92 | 1:17.21 | |||||
28 | Anna Rahbek Julsgaard | 2004 | DGI Fyn | 37.83 | 1:17.93 | |||||
29 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | DGI Nordjylland | 37.31 | 1:18.41 | |||||
30 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 37.66 | 1:18.53 | |||||
31 | Victoria Broch | 2004 | DGI Sydøstjylland | 38.79 | 1:19.16 | |||||
32 | Benedikte Bøllingtoft | 2003 | DGI Østjylland | 39.31 | 1:19.41 | |||||
33 | Marie Lund Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 39.00 | 1:19.59 | |||||
34 | Nete Kirial | 2003 | DGI Østjylland | 39.42 | 1:20.54 | |||||
35 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 38.92 | 1:21.03 | |||||
36 | Nanna Lauritsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 39.15 | 1:21.85 | |||||
37 | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | 39.52 | 1:21.97 | |||||
38 | Freya Holm | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.18 | 1:23.20 | |||||
39 | Signe Kaas | 2003 | DGI Fyn | 42.55 | 1:24.90 | |||||
40 | Lærke Frølund Jensen | 2003 | DGI Sønder Jylland | 40.40 | 1:25.95 | |||||
41 | Laura Pedersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.23 | 1:26.43 | |||||
42 | Rasmine Andersen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 45.33 | 1:33.20 | |||||
43 | Mikkeline Hedegaard | 2003 | DGI Sydvest | 50.63 | 1:48.30 | |||||
- | Dana Laursen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | DNS | ||||||
- | Emilia Davids | 2004 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Nicoline Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Maria Fiil Jensen | 2004 | DGI Midtjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | DGI Sønder Jylland | 31.96 | 1:05.27 | |||||
2 | Petrine R.e. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 34.48 | 1:11.13 | |||||
3 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 35.28 | 1:12.34 | |||||
4 | Signe Rosenmeyer | 2005 | DGI Sydøstjylland | 37.48 | 1:16.81 | |||||
5 | Sisse Berg Olesen | 2005 | DGI Storstrømmen | 37.37 | 1:18.35 | |||||
6 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | DGI Nordjylland | 39.50 | 1:21.09 | |||||
7 | Malou Sophie Stormes | 2005 | DGI Østjylland | 39.48 | 1:21.91 | |||||
8 | Agnethe Frederiksen | 2005 | DGI Østjylland | 39.07 | 1:21.94 | |||||
9 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | DGI Nordjylland | 39.55 | 1:23.16 | |||||
10 | Ane K. Zachariassen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 38.49 | 1:23.29 | |||||
11 | Stine Mejdahl | 2005 | DGI Nordjylland | 38.55 | 1:23.46 | |||||
12 | Linea Lodberg Klein | 2005 | DGI Nordjylland | 41.34 | 1:24.10 | |||||
13 | Maiken Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.24 | 1:24.51 | |||||
14 | Katrine Krogh | 2005 | DGI Midtjylland | 40.09 | 1:24.91 | |||||
15 | Laura Håkonsson | 2006 | DGI Midtjylland | 41.48 | 1:26.00 | |||||
16 | Therese J Helt | 2006 | DGI Nordjylland | 40.85 | 1:26.56 | |||||
17 | Hannah Vixø Momme | 2005 | DGI Nordjylland | 40.20 | 1:29.56 | |||||
18 | Olivia Tilsted | 2006 | DGI Østjylland | 43.87 | 1:29.85 | |||||
19 | Karoline Hellesøe | 2006 | DGI Sønder Jylland | 43.18 | 1:30.27 | |||||
20 | Stella Harpøth | 2006 | DGI Sydøstjylland | 42.00 | 1:31.55 | |||||
21 | Karoline Høgh | 2006 | DGI Østjylland | 45.68 | 1:34.88 | |||||
22 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | DGI Østjylland | 45.80 | 1:36.87 | |||||
23 | Sara Holst Gregersen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 45.03 | 1:38.45 | |||||
24 | Stine Lund Holgersen | 2006 | DGI Fyn | 46.22 | 1:41.49 | |||||
25 | Christina Markussen | 2005 | DGI Nordjylland | 47.38 | 1:41.90 | |||||
26 | Annemone Rasmussen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 47.55 | 1:42.51 | |||||
27 | Linnea Strangholt | 2005 | DGI Østjylland | 45.69 | 1:46.09 | |||||
28 | Serine Ragner | 2006 | DGI Fyn | 48.31 | 1:47.76 | |||||
29 | Sarah Johansen | 2005 | DGI Fyn | 1:52.97 | ||||||
30 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 1:00.15 | 1:59.91 | |||||
31 | Anna Lis Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 53.19 | 2:01.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2017 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1927-1967 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Preben Hansen | 1967 | DGI Nordjylland | 32.57 | 1:07.58 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Enggaard Kristensen | 1977 | DGI Nordjylland | 30.58 | 1:08.61 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 33.76 | 1:10.58 | |||||
2 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 34.89 | 1:13.32 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Hvid | 1990 | DGI Fyn | 35.13 | 1:14.46 | |||||
2 | Frederik Kobæk Eg Larsen | 1987 | DGI Fyn | 40.83 | 1:23.64 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | DGI Nordjylland | 26.78 | 54.50 | |||||
2 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 27.05 | 56.61 | |||||
3 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 27.92 | 57.08 | |||||
4 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 27.90 | 57.73 | |||||
5 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 28.23 | 58.35 | |||||
6 | Alexander Roe | 1997 | DGI Sydøstjylland | 28.59 | 59.42 | |||||
7 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 28.98 | 59.63 | |||||
8 | Scott Stegenborg | 2000 | DGI Nordjylland | 28.30 | 59.78 | |||||
9 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 28.99 | 59.91 | |||||
10 | Svend Matzen | 1999 | DGI Sønder Jylland | 28.26 | 1:00.07 | |||||
11 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | DGI Nordjylland | 29.66 | 1:00.13 | |||||
12 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 29.99 | 1:01.42 | |||||
13 | Mikkel Rager | 2000 | DGI Østjylland | 29.57 | 1:02.39 | |||||
14 | Christoffer Nielsen | 1998 | DGI Sydvest | 31.22 | 1:03.79 | |||||
15 | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 30.48 | 1:04.05 | |||||
16 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 31.09 | 1:04.54 | |||||
17 | Jonas Nørgaard | 1995 | DGI Østjylland | 31.66 | 1:04.79 | |||||
18 | Tim Damsgaard | 1994 | DGI Sydøstjylland | 31.17 | 1:07.33 | |||||
19 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 32.27 | 1:07.52 | |||||
20 | Phillip Marcussen | 2000 | DGI Sønder Jylland | 33.24 | 1:12.90 | |||||
21 | Mikkel Bloch | 1996 | DGI Nordjylland | 40.21 | 1:26.74 | |||||
- | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 28.02 | 57.95 | |||||
2 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 28.29 | 59.63 | |||||
3 | Philip Ravn Andersen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 29.06 | 59.89 | |||||
4 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | DGI Nordjylland | 28.70 | 59.96 | |||||
5 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DGI Storstrømmen | 29.00 | 1:00.70 | |||||
6 | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | 29.20 | 1:00.76 | |||||
7 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | DGI Sønder Jylland | 29.47 | 1:01.02 | |||||
8 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 29.17 | 1:01.56 | |||||
9 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 30.27 | 1:01.71 | |||||
10 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 29.54 | 1:01.82 | |||||
11 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 29.80 | 1:02.24 | |||||
12 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 29.42 | 1:02.63 | |||||
13 | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 30.28 | 1:02.96 | |||||
14 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | DGI Østjylland | 30.94 | 1:03.86 | |||||
15 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 30.90 | 1:04.45 | |||||
15 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | DGI Nordjylland | 31.16 | 1:04.45 | |||||
17 | Nicklas Pedersen | 2001 | DGI Nordjylland | 30.66 | 1:04.49 | |||||
18 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 31.20 | 1:05.09 | |||||
19 | Victor Doré Hansen | 2001 | DGI Nordjylland | 30.89 | 1:05.47 | |||||
20 | Mathias M. Nielsen | 2002 | DGI Midtjylland | 31.45 | 1:06.12 | |||||
21 | Rasmus Hagger Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 33.39 | 1:06.96 | |||||
22 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 31.88 | 1:07.01 | |||||
23 | Dennis Hansen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 32.55 | 1:07.48 | |||||
24 | Frederik Zachariassen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 31.75 | 1:07.54 | |||||
25 | Nikolaj Carlsen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 32.77 | 1:07.80 | |||||
26 | Anders Christensen | 2002 | DGI Sønder Jylland | 33.01 | 1:07.98 | |||||
27 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 32.28 | 1:08.32 | |||||
28 | Magnus Anderson | 2002 | DGI Nordjylland | 32.98 | 1:08.37 | |||||
29 | Oliver Persson | 2001 | DGI Østjylland | 32.60 | 1:08.45 | |||||
30 | Daniel Eg Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 33.08 | 1:08.57 | |||||
31 | Rasmus Storm | 2001 | DGI Fyn | 33.72 | 1:08.91 | |||||
32 | Marcus Brink Thomsen | 2001 | DGI Sydvest | 32.26 | 1:09.22 | |||||
33 | Oliver S. Johnsen | 2002 | DGI Sydvest | 33.82 | 1:10.85 | |||||
34 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 33.65 | 1:12.11 | |||||
35 | Mikkel Langkjær | 2002 | DGI Sydøstjylland | 35.68 | 1:13.14 | |||||
36 | Mads Toft Andersen | 2002 | DGI Fyn | 36.12 | 1:14.85 | |||||
37 | Martin Skousen | 2002 | DGI Sydvest | 36.33 | 1:15.55 | |||||
38 | Niels Paaske Hansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 36.14 | 1:17.14 | |||||
39 | Thomas Schmidt | 2002 | DGI Sønder Jylland | 36.29 | 1:17.77 | |||||
- | Erwan Marslund | 2001 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Haurum | 2003 | DGI Sydvest | 29.95 | 1:02.96 | |||||
2 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 31.29 | 1:05.04 | |||||
3 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 31.40 | 1:05.08 | |||||
4 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 31.62 | 1:07.06 | |||||
5 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 32.28 | 1:07.33 | |||||
6 | Jonathan Nejmann | 2004 | DGI Fyn | 32.82 | 1:07.78 | |||||
7 | Oliver Fokkink | 2003 | DGI Sydvest | 32.58 | 1:08.48 | |||||
8 | Casper Fink | 2003 | DGI Sønder Jylland | 33.22 | 1:09.37 | |||||
9 | Emil Neumann | 2004 | DGI Sønder Jylland | 33.53 | 1:09.49 | |||||
10 | Mattias Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 33.08 | 1:09.69 | |||||
11 | Oliver Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 34.62 | 1:10.11 | |||||
12 | Frederik Munk Nyhus | 2003 | DGI Sydvest | 34.27 | 1:11.30 | |||||
13 | Jeppe Egholm | 2003 | DGI Nordjylland | 34.43 | 1:11.35 | |||||
14 | Frederik Bols Faarup | 2003 | DGI Østjylland | 34.76 | 1:12.09 | |||||
15 | Mikkel Dannesboe | 2003 | DGI Østjylland | 33.98 | 1:12.32 | |||||
16 | Anton B. Nielsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 34.17 | 1:12.46 | |||||
17 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 34.96 | 1:13.10 | |||||
18 | Victor Compen | 2003 | DGI Storstrømmen | 35.09 | 1:13.40 | |||||
19 | Axel Hvam | 2003 | DGI Østjylland | 35.64 | 1:13.51 | |||||
20 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 34.69 | 1:13.73 | |||||
21 | Valdemar Petersen | 2004 | DGI Fyn | 35.93 | 1:13.90 | |||||
22 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 36.10 | 1:13.91 | |||||
23 | Frederik P Justesen | 2003 | DGI Nordjylland | 34.98 | 1:14.11 | |||||
24 | Jonas Ahrendsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 35.01 | 1:14.34 | |||||
25 | Gustav Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 36.13 | 1:15.23 | |||||
26 | Andreas Nissen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 35.76 | 1:15.68 | |||||
27 | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 36.36 | 1:16.03 | |||||
28 | Gustav Andersen | 2003 | DGI Fyn | 37.25 | 1:16.56 | |||||
29 | Nikolaj Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 36.48 | 1:16.84 | |||||
30 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | 36.37 | 1:16.92 | |||||
31 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 38.04 | 1:17.25 | |||||
32 | Jens Mejdahl | 2003 | DGI Nordjylland | 37.71 | 1:17.88 | |||||
33 | Markus Jessen | 2003 | DGI Sydvest | 38.30 | 1:18.58 | |||||
34 | Laust Lundgaard | 2004 | DGI Fyn | 37.77 | 1:18.68 | |||||
35 | Albert U. Thystrup | 2003 | DGI Storstrømmen | 36.88 | 1:19.37 | |||||
36 | Marco From | 2003 | DGI Fyn | 39.93 | 1:19.71 | |||||
37 | Laurits Thøfner | 2004 | DGI Storstrømmen | 41.74 | 1:29.41 | |||||
38 | Jacob Dalgaard Hansen | 2004 | DGI Sydvest | 45.56 | 1:36.22 | |||||
39 | Simon Ulsøe | 2004 | DGI Sydvest | 43.63 | 1:36.56 | |||||
- | Alexander Ølholm | 2003 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Victor Haunstrup | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 33.22 | 1:10.09 | |||||
2 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | DGI Nordjylland | 34.29 | 1:12.06 | |||||
3 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | DGI Fyn | 35.81 | 1:13.07 | |||||
4 | Christian Thorhauge | 2005 | DGI Østjylland | 36.22 | 1:16.63 | |||||
5 | Kristian Nielsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 36.83 | 1:17.61 | |||||
6 | Jens Holst Jacobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 37.89 | 1:17.62 | |||||
7 | Gustav Ravn | 2005 | DGI Østjylland | 36.93 | 1:19.25 | |||||
8 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 37.80 | 1:19.89 | |||||
9 | William Elliot Lumholtz | 2006 | DGI Nordjylland | 40.26 | 1:22.83 | |||||
10 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | DGI Østjylland | 38.19 | 1:23.82 | |||||
11 | Magnus Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.39 | 1:24.72 | |||||
12 | Magnus Løkke | 2005 | DGI Fyn | 43.55 | 1:26.54 | |||||
13 | Thor Tørngren | 2006 | DGI Storstrømmen | 40.82 | 1:27.02 | |||||
14 | Jakob Fiil | 2005 | DGI Østjylland | 43.12 | 1:28.43 | |||||
15 | Valdemar Paustian | 2005 | DGI Fyn | 42.93 | 1:28.84 | |||||
16 | Kristian Weber Johansen | 2005 | DGI Østjylland | 42.97 | 1:29.40 | |||||
17 | Johannes Jervidalo | 2006 | DGI Østjylland | 43.00 | 1:30.17 | |||||
18 | Magnus Tranekjer | 2005 | DGI Fyn | 42.59 | 1:30.24 | |||||
19 | Jonathan Cline | 2005 | DGI Fyn | 45.37 | 1:32.16 | |||||
20 | Claes Stenger | 2005 | DGI Nordjylland | 45.95 | 1:36.57 | |||||
21 | Jonas Elving Kristiansen | 2006 | DGI Fyn | 46.97 | 1:38.70 | |||||
22 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | DGI Østjylland | 46.81 | 1:40.32 | |||||
23 | Mikkel Laulund | 2006 | DGI Nordjylland | 1:44.50 | ||||||
24 | Donat Jaseneckij | 2005 | DGI Storkøbenhavn | 51.42 | 1:50.39 | |||||
25 | Emil Lange Jakobsen | 2005 | DGI Sydvest | 1:51.09 | ||||||
- | Philip Emborg Andreasen | 2005 | DGI Sønder Jylland | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:28 |