Tulokset Sigma Turbo Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.82 | 2:28.55 | 3:45.81 | 5:03.53 | |||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.00 | 2:30.81 | 3:51.22 | 5:07.39 | |||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.12 | 2:40.91 | 4:03.85 | 5:22.30 | |||
4 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.89 | 2:39.92 | 4:01.77 | 5:23.08 | |||
5 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.00 | 2:38.13 | 4:01.79 | 5:23.14 | |||
6 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.25 | 2:43.72 | 4:08.25 | 5:27.99 | |||
7 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.52 | 2:40.71 | 4:06.69 | 5:30.88 | |||
8 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.36 | 2:45.80 | 4:15.85 | 5:45.38 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 4:50.46 | ||||||
2 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 4:59.50 | ||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:14.21 | ||||||
4 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 5:18.87 | ||||||
5 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:45.48 | ||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 5:25.58 | ||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:15.56 | ||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:20.13 | ||||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:27.47 | ||||||
4 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:35.16 | ||||||
5 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 5:36.75 | ||||||
6 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 5:38.05 | ||||||
7 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 5:40.16 | ||||||
8 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 5:41.30 | ||||||
9 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 5:41.47 | ||||||
10 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:52.10 | ||||||
11 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:57.68 | ||||||
12 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 6:07.88 | ||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:20.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:35.82 | ||||||
2 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.09 | ||||||
3 | Mathilde Stuhr Petersen | 2004 | Køge Svømmeklub | 3:29.78 | ||||||
- | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:53.54 | ||||||
2 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:59.41 | ||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.14 | ||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.25 | ||||||
3 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 3:00.75 | ||||||
4 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 3:03.09 | ||||||
5 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:06.41 | ||||||
6 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 3:08.60 | ||||||
7 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.16 | ||||||
8 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.47 | ||||||
9 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:15.65 | ||||||
10 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:36.89 | ||||||
11 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 3:52.42 | ||||||
12 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:56.99 | ||||||
- | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Efb v 50 mv | |||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:29.67 | ||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:31.05 | ||||||
3 | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:38.88 | ||||||
4 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 3:56.87 | ||||||
- | Josephine Lund Schmidt | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 4:03.63 | ||||||
2 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 4:26.33 | ||||||
3 | Katja Andkær | 2008 | Sigma Swim Allerød | 4:32.92 | ||||||
4 | Liv Rosenkrantz | 2008 | Sigma Swim Allerød | 4:34.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:29.02 | ||||||
2 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:47.78 | ||||||
3 | Marcus Appel | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 3:11.73 | ||||||
- | Jeppe Bengtsén | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:06.83 | ||||||
2 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 3:07.37 | ||||||
3 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 3:19.60 | ||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.63 | ||||||
2 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.02 | ||||||
3 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.53 | ||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:43.42 | ||||||
2 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:24.89 | ||||||
3 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 3:53.55 | ||||||
- | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Albert Andersson | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ud på mave v 25m | |||||
- | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | Efb v 175m | |||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Carstensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:28.31 | ||||||
2 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:35.27 | ||||||
3 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 3:44.17 | ||||||
4 | Anton Ammitzbøll Westh | 2007 | Køge Svømmeklub | 4:05.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.75 | ||||||
2 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 32.10 | ||||||
3 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 32.33 | ||||||
4 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 32.42 | ||||||
5 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.36 | ||||||
6 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.47 | ||||||
7 | Mathilde Stuhr Petersen | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.99 | ||||||
8 | Julie Sonne | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 44.48 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 32.43 | ||||||
2 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.03 | ||||||
3 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.35 | ||||||
4 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.95 | ||||||
5 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.78 | ||||||
6 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 38.74 | ||||||
7 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.85 | ||||||
- | Ida-Marie Michaelsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.98 | ||||||
2 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.37 | ||||||
3 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.41 | ||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.44 | ||||||
5 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.68 | ||||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.12 | ||||||
7 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 36.49 | ||||||
8 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 36.66 | ||||||
9 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 36.83 | ||||||
10 | Caroline Foged Ludvigsen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 44.55 | ||||||
- | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 39.21 | ||||||
2 | Isabella Christensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 41.64 | ||||||
3 | K-Lee Hansen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 42.05 | ||||||
4 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 42.48 | ||||||
5 | Solveig Heine Lund | 2007 | Sigma Swim Allerød | 45.31 | ||||||
6 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 49.59 | ||||||
- | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.76 | ||||||
2 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 52.15 | ||||||
3 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 53.79 | ||||||
4 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 54.28 | ||||||
5 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 55.30 | ||||||
6 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:09.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 28.19 | ||||||
2 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 29.63 | ||||||
3 | Oliver Bak Jensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.32 | ||||||
4 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.34 | ||||||
5 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.44 | ||||||
6 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.46 | ||||||
7 | Christian Hartmann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 36.22 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 31.27 | ||||||
2 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.78 | ||||||
3 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.16 | ||||||
4 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 34.71 | ||||||
5 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 35.21 | ||||||
6 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 37.86 | ||||||
7 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 37.95 | ||||||
8 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 38.98 | ||||||
- | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.00 | ||||||
2 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 31.98 | ||||||
3 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 32.59 | ||||||
4 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 33.13 | ||||||
5 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.39 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.04 | ||||||
2 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.61 | ||||||
3 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 43.07 | ||||||
4 | William Thidemann Brink | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 43.12 | ||||||
5 | Harald Vitus Pedersen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 47.51 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.41 | ||||||
2 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.04 | ||||||
3 | Frederik Gibler Rohde | 2007 | Sigma Swim Allerød | 47.98 | ||||||
4 | Jens Jermiin | 2007 | Sigma Swim Allerød | 49.67 | ||||||
5 | Keanu Hansen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 50.45 | ||||||
6 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 55.12 | ||||||
7 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 55.29 | ||||||
8 | Daniel Stubbe | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:03.53 | ||||||
- | Jeppe Borring Anderasen | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:07.88 | ||||||
2 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:15.87 | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:07.10 | ||||||
2 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:11.29 | ||||||
3 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:18.40 | ||||||
- | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej afsl ryg v100m | |||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.57 | ||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.64 | ||||||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.83 | ||||||
4 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 3:11.44 | ||||||
5 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.18 | ||||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:15.84 | ||||||
7 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 3:19.95 | ||||||
8 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:27.85 | ||||||
9 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:33.71 | ||||||
10 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:42.43 | ||||||
11 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 3:58.52 | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:46.14 | ||||||
2 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:47.87 | ||||||
3 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:55.06 | ||||||
4 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:58.46 | ||||||
5 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 4:13.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:43.62 | ||||||
2 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.87 | ||||||
3 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:55.45 | ||||||
4 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 3:17.35 | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:59.94 | ||||||
2 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:11.45 | ||||||
3 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 3:16.42 | ||||||
4 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:28.28 | ||||||
- | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej afsl ryg v 100m | |||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.30 | ||||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:46.88 | ||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:55.98 | ||||||
4 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 3:04.55 | ||||||
5 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.01 | ||||||
6 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.74 | ||||||
7 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:12.86 | ||||||
8 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.42 | ||||||
9 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:14.89 | ||||||
10 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:15.50 | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:49.99 | ||||||
2 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 4:03.16 | ||||||
- | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | Asynk arm v 10m | |||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 3:35.63 | ||||||
2 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:41.49 | ||||||
3 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 3:45.15 | ||||||
4 | Anton Ammitzbøll Westh | 2007 | Køge Svømmeklub | 4:24.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.58 | 1:27.70 | 2:13.67 | 2:58.98 | |||
2 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 42.99 | 1:32.57 | 2:23.28 | 3:12.69 | |||
3 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 43.65 | 1:32.54 | 2:22.72 | 3:15.21 | |||
4 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 46.90 | 1:39.31 | 2:32.48 | 3:23.37 | |||
5 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.65 | 1:39.42 | 2:32.27 | 3:24.05 | |||
6 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.20 | 1:39.39 | 2:32.26 | 3:24.11 | |||
7 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.33 | 1:44.53 | 2:40.05 | 3:33.09 | |||
8 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 50.54 | 1:46.58 | 2:43.95 | 3:38.11 | |||
9 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.01 | 1:47.33 | 2:44.10 | 3:41.46 | |||
10 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 53.41 | 1:52.74 | 2:51.48 | 3:47.22 | |||
11 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 52.45 | 1:50.47 | 2:51.64 | 3:49.79 | |||
12 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 55.93 | 1:59.34 | 3:02.68 | 4:03.55 | |||
13 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:01.16 | 2:07.38 | 3:13.59 | 4:19.92 | |||
14 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:00.97 | 3:25.93 | 4:35.18 | ||||
15 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:02.56 | 2:12.09 | 3:24.05 | 4:36.26 | |||
- | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.16 | 1:23.15 | 2:08.63 | 2:53.36 | |||
2 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 45.55 | 1:34.57 | 2:23.76 | 3:12.97 | |||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.20 | 1:36.87 | 2:27.25 | 3:17.86 | |||
4 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.46 | 1:42.87 | 2:37.70 | 3:29.82 | |||
5 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.56 | 1:41.66 | 2:37.68 | 3:30.97 | |||
6 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 49.04 | 1:43.94 | 2:42.06 | 3:39.67 | |||
7 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 50.39 | 1:48.92 | 2:47.94 | 3:45.34 | |||
8 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 56.46 | 2:00.39 | 3:04.51 | 4:09.30 | |||
9 | Frederik Gibler Rohde | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:07.82 | 2:25.69 | 3:47.36 | 5:04.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:52 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:07.82 | ||||||
2 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.81 | ||||||
3 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.77 | ||||||
4 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.05 | ||||||
5 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.24 | ||||||
6 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.15 | ||||||
7 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.21 | ||||||
8 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.25 | ||||||
- | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:14.75 | ||||||
2 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.98 | ||||||
3 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.62 | ||||||
4 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.60 | ||||||
5 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.35 | ||||||
6 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:30.14 | ||||||
7 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:34.91 | ||||||
8 | Julie Sonne | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 1:47.46 | ||||||
- | Ida-Marie Michaelsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.04 | ||||||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.73 | ||||||
3 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:16.03 | ||||||
4 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:16.15 | ||||||
5 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.74 | ||||||
6 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.55 | ||||||
7 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:20.72 | ||||||
8 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:20.96 | ||||||
9 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:21.76 | ||||||
10 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.96 | ||||||
11 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.24 | ||||||
12 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.50 | ||||||
13 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:33.27 | ||||||
14 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.10 | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:28.06 | ||||||
2 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.17 | ||||||
3 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.14 | ||||||
4 | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.04 | ||||||
5 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:34.06 | ||||||
6 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:34.71 | ||||||
7 | K-Lee Hansen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:38.58 | ||||||
8 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:44.23 | ||||||
9 | Solveig Heine Lund | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:45.31 | ||||||
10 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:53.51 | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:44.19 | ||||||
2 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 1:53.71 | ||||||
3 | Liv Rosenkrantz | 2008 | Sigma Swim Allerød | 2:10.09 | ||||||
4 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 2:11.34 | ||||||
5 | Kajsa Andkær | 2008 | Sigma Swim Allerød | 2:13.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:06.58 | ||||||
2 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.70 | ||||||
3 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.96 | ||||||
4 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.84 | ||||||
5 | Christian Hartmann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:26.12 | ||||||
- | Jeppe Bengtsén | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:08.88 | ||||||
2 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:10.53 | ||||||
3 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.88 | ||||||
4 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.36 | ||||||
5 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:16.25 | ||||||
6 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:19.10 | ||||||
7 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:22.20 | ||||||
8 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:26.99 | ||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.16 | ||||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.54 | ||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.54 | ||||||
4 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.60 | ||||||
5 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:12.36 | ||||||
6 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.01 | ||||||
7 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.41 | ||||||
8 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.11 | ||||||
9 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.22 | ||||||
10 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.55 | ||||||
11 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.04 | ||||||
12 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.11 | ||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.12 | ||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:17.21 | ||||||
3 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:19.69 | ||||||
4 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:28.53 | ||||||
5 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:29.05 | ||||||
6 | William Thidemann Brink | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 1:35.77 | ||||||
7 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:37.93 | ||||||
8 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:40.14 | ||||||
- | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:28.40 | ||||||
2 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:29.21 | ||||||
3 | August Carstensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:43.23 | ||||||
4 | Anton Ammitzbøll Westh | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:47.46 | ||||||
5 | Frederik Gibler Rohde | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:52.47 | ||||||
6 | Jens Jermiin | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:53.74 | ||||||
7 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:04.17 | ||||||
8 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 2:09.05 | ||||||
9 | Keanu Hansen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 2:10.85 | ||||||
- | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.73 | ||||||
2 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 45.15 | ||||||
3 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 45.54 | ||||||
4 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 46.48 | ||||||
5 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 47.57 | ||||||
6 | Mathilde Stuhr Petersen | 2004 | Køge Svømmeklub | 50.81 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 45.67 | ||||||
2 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.67 | ||||||
3 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 51.19 | ||||||
4 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 51.33 | ||||||
5 | Julie Sonne | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 51.41 | ||||||
6 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.04 | ||||||
- | Ida-Marie Michaelsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 44.71 | ||||||
2 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.64 | ||||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.98 | ||||||
4 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 50.77 | ||||||
5 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 52.76 | ||||||
6 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.12 | ||||||
7 | Caroline Foged Ludvigsen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 1:02.38 | ||||||
- | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | Db arm u v 25m | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 51.02 | ||||||
2 | Isabella Christensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 57.52 | ||||||
3 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 57.61 | ||||||
4 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 58.38 | ||||||
5 | Solveig Heine Lund | 2007 | Sigma Swim Allerød | 59.03 | ||||||
6 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 59.59 | ||||||
7 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 59.60 | ||||||
- | Josephine Lund Schmidt | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 58.76 | ||||||
2 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 59.08 | ||||||
3 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 59.16 | ||||||
4 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:06.99 | ||||||
5 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:18.29 | ||||||
6 | Liv Rosenkrantz | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:25.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Bak Jensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.17 | ||||||
2 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.56 | ||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 41.15 | ||||||
4 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.65 | ||||||
5 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.81 | ||||||
6 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.95 | ||||||
7 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.27 | ||||||
8 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 43.78 | ||||||
9 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.68 | ||||||
10 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 45.01 | ||||||
11 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.73 | ||||||
12 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.90 | ||||||
13 | Marcus Appel | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 48.03 | ||||||
14 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 48.11 | ||||||
15 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 48.15 | ||||||
16 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 50.55 | ||||||
17 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.76 | ||||||
18 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 55.71 | ||||||
19 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 56.33 | ||||||
20 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:03.03 | ||||||
21 | Harald Vitus Pedersen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 1:03.07 | ||||||
22 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:12.99 | ||||||
23 | Jens Jermiin | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:17.56 | ||||||
24 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:17.64 | ||||||
25 | Daniel Stubbe | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:20.24 | ||||||
26 | Keanu Hansen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:28.46 | ||||||
- | Albert Andersson | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Jeppe Bengtsén | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | To armt u vand v sta | |||||
- | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:11.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helsingør Piger | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:28.69 | ||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 42.65 | 1:18.32 | |||||||
Emma F. Rouse | 2004 | 39.20 | 1:57.52 | |||||||
Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 31.17 | 2:28.69 | |||||||
2 | Fsk Piger | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 2002 | 2:51.64 | |||||
Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 47.02 | 47.02 | |||||||
Ellen Lunn | 2008 | 57.95 | 1:44.97 | |||||||
Sarah Waltenburg | 2004 | 34.97 | 2:19.94 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 31.70 | 2:51.64 | |||||||
- | Sigma Piger Ag2 | 2005 | Sigma Swim | DSQ | crawlb i bryst | |||||
Camilla Porsdal | 2005 | 41.40 | 41.40 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hovedstadens Piger | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.74 | ||||||
Falka Tind | 2006 | 37.12 | 37.12 | |||||||
Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 46.71 | 1:23.83 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 32.02 | 1:55.85 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 30.89 | 2:26.74 | |||||||
2 | Ag3 Allerød1 | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:45.96 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 41.46 | 41.46 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 45.35 | 1:26.81 | |||||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 43.67 | 2:10.48 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 35.48 | 2:45.96 | |||||||
3 | Birkerøds Bitches 1 | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:07.50 | ||||||
Julie Hovmand | 2007 | 45.95 | 45.95 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 48.89 | 1:34.84 | |||||||
Selma Nørby | 2006 | 49.48 | 2:24.32 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 43.18 | 3:07.50 | |||||||
4 | Ag3 Allerød2 | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:08.51 | ||||||
Julie Sand Gottlieb | 2007 | 48.77 | 48.77 | |||||||
Isabella Christensen | 2007 | 57.20 | 1:45.97 | |||||||
Julie Gersby | 2006 | 42.78 | 2:28.75 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 39.76 | 3:08.51 | |||||||
5 | Birkerøds Bitches 2 | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:28.07 | ||||||
Mona Ørum Maxild | 2007 | 50.52 | 50.52 | |||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 1:02.11 | 1:52.63 | |||||||
Signe Østergaard Lilja | 2006 | 54.13 | 2:46.76 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 41.31 | 3:28.07 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Drenge Ag2 | 0 | Sigma Swim | 2:39.68 | ||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 42.19 | 42.19 | |||||||
Mads Naver | 2004 | 43.33 | 1:25.52 | |||||||
Oscar Boyer | 2004 | 40.46 | 2:05.98 | |||||||
Oscar Jensen | 2003 | 33.70 | 2:39.68 | |||||||
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerøds Badass Boys 1 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:27.52 | ||||||
Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 41.43 | 1:17.97 | |||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | 36.86 | 1:54.83 | |||||||
Sebastian Pedersen | 2005 | 32.69 | 2:27.52 | |||||||
2 | Gun Boats | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:27.99 | ||||||
Sean Petersen | 2006 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 44.80 | 1:21.72 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 35.18 | 1:56.90 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | 31.09 | 2:27.99 | |||||||
3 | Hovedstadens Drenge | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.99 | ||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 41.61 | 1:17.97 | |||||||
Matthias Slot | 2005 | 40.19 | 1:58.16 | |||||||
Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 34.83 | 2:32.99 | |||||||
4 | Ag3 Allerød | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:38.34 | ||||||
Frederik Gersby | 2006 | 41.13 | 41.13 | |||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 45.02 | 1:26.15 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 34.68 | 2:00.83 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 37.51 | 2:38.34 | |||||||
5 | Birkerøds Badass Boys 2 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:47.65 | ||||||
Ben Hargreaves | 2005 | 42.91 | 42.91 | |||||||
Thomas Jørgensen | 2005 | 45.98 | 1:28.89 | |||||||
Oliver Lassen | 2005 | 43.75 | 2:12.64 | |||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 35.01 | 2:47.65 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:52.54 | ||||||
- | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ryg ej afsl korrekt | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 5:32.48 | ||||||
2 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 6:07.70 | ||||||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Efb v 125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.71 | ||||||
2 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.03 | ||||||
3 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 39.51 | ||||||
4 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 42.17 | ||||||
5 | Mathilde Stuhr Petersen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.45 | ||||||
6 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 46.12 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 39.25 | ||||||
2 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 39.62 | ||||||
3 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 40.74 | ||||||
4 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.54 | ||||||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 41.58 | ||||||
6 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 42.86 | ||||||
7 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 43.09 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.79 | ||||||
2 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.60 | ||||||
3 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.89 | ||||||
4 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.70 | ||||||
5 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.62 | ||||||
6 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 48.93 | ||||||
7 | Caroline Foged Ludvigsen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 55.54 | ||||||
- | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 48.70 | ||||||
2 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 49.18 | ||||||
3 | K-Lee Hansen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 49.51 | ||||||
4 | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 49.95 | ||||||
5 | Solveig Heine Lund | 2007 | Sigma Swim Allerød | 51.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Bak Jensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.09 | ||||||
2 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.96 | ||||||
3 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.41 | ||||||
4 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.61 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 39.53 | ||||||
2 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 41.47 | ||||||
3 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.18 | ||||||
4 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 46.33 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.53 | ||||||
2 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.19 | ||||||
3 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.20 | ||||||
4 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 41.46 | ||||||
5 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.56 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 45.76 | ||||||
- | Harald Vitus Pedersen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.86 | ||||||
2 | Keanu Hansen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 58.35 | ||||||
3 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:03.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:22.48 | ||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:29.91 | ||||||
3 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:30.90 | ||||||
4 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.61 | ||||||
5 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 2:37.06 | ||||||
6 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 2:40.39 | ||||||
7 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:40.56 | ||||||
8 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:40.69 | ||||||
9 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:52.69 | ||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:42.64 | ||||||
2 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:59.72 | ||||||
- | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.20 | ||||||
2 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 2:44.22 | ||||||
3 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:47.63 | ||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:51.01 | ||||||
5 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.44 | ||||||
6 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:54.36 | ||||||
7 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:58.75 | ||||||
8 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.50 | ||||||
9 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 3:29.60 | ||||||
- | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:06.93 | ||||||
2 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:19.66 | ||||||
3 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:21.95 | ||||||
4 | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:27.30 | ||||||
5 | K-Lee Hansen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 3:29.54 | ||||||
- | Josephine Lund Schmidt | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:10.92 | ||||||
2 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:24.46 | ||||||
3 | Marcus Appel | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:57.27 | ||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 2:33.71 | ||||||
2 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 3:00.29 | ||||||
3 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 3:12.45 | ||||||
4 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 3:15.31 | ||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.94 | ||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.91 | ||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:33.63 | ||||||
4 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.79 | ||||||
5 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 2:43.25 | ||||||
6 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.09 | ||||||
7 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:47.10 | ||||||
8 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.04 | ||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:31.05 | ||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:47.77 | ||||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:53.85 | ||||||
4 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:54.75 | ||||||
5 | Albert Andersson | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:13.51 | ||||||
6 | William Thidemann Brink | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 3:26.57 | ||||||
7 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 3:31.55 | ||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:55.26 | ||||||
2 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 3:06.16 | ||||||
3 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 3:10.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.54 | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.11 | ||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.49 | ||||||
3 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:32.60 | ||||||
4 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.31 | ||||||
5 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.09 | ||||||
6 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.38 | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:42.58 | ||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:44.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.76 | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:41.47 | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.29 | ||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.70 | ||||||
3 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:21.89 | ||||||
4 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.01 | ||||||
5 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.82 | ||||||
6 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.88 | ||||||
7 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:32.54 | ||||||
8 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.70 | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 9:54.71 | ||||||
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 11:10.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.09 | ||||||
2 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:34.31 | ||||||
3 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:36.04 | ||||||
4 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:40.86 | ||||||
5 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:43.72 | ||||||
6 | Mathilde Stuhr Petersen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:49.50 | ||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.06 | ||||||
2 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:44.81 | ||||||
3 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:47.65 | ||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.39 | ||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.70 | ||||||
3 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:38.47 | ||||||
4 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.36 | ||||||
5 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.15 | ||||||
6 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.34 | ||||||
7 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.20 | ||||||
8 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:50.76 | ||||||
9 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:08.70 | ||||||
10 | Caroline Foged Ludvigsen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 2:16.62 | ||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:46.64 | ||||||
2 | Solveig Heine Lund | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:07.51 | ||||||
3 | Isabella Christensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:07.96 | ||||||
4 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.71 | ||||||
5 | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 2:25.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 34.05 | 1:12.38 | |||||
2 | Oliver Bak Jensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.96 | 1:20.90 | |||||
3 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.00 | 1:21.72 | |||||
4 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 41.56 | 1:28.55 | |||||
5 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.89 | 1:30.14 | |||||
6 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.34 | 1:31.91 | |||||
7 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 45.01 | 1:34.00 | |||||
8 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 45.15 | 1:35.53 | |||||
9 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.09 | 1:37.96 | |||||
10 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.25 | 1:38.51 | |||||
11 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.55 | 1:39.17 | |||||
12 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.30 | 1:40.40 | |||||
13 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.23 | 1:42.32 | |||||
14 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 49.99 | 1:43.83 | |||||
15 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 49.16 | 1:44.31 | |||||
16 | Marcus Appel | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 51.22 | 1:47.80 | |||||
17 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 51.39 | 1:48.67 | |||||
18 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:12.64 | 2:32.31 | |||||
- | Harald Vitus Pedersen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.65 | ||||||
2 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 36.21 | ||||||
3 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 39.35 | ||||||
4 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.90 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 40.14 | ||||||
2 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 41.19 | ||||||
3 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 43.32 | ||||||
4 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 43.92 | ||||||
- | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.19 | ||||||
2 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.87 | ||||||
3 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 41.46 | ||||||
4 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.42 | ||||||
5 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.80 | ||||||
6 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 55.91 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 45.93 | ||||||
2 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 55.70 | ||||||
3 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 57.44 | ||||||
4 | Solveig Heine Lund | 2007 | Sigma Swim Allerød | 59.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.85 | ||||||
2 | Oliver Bak Jensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.08 | ||||||
3 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.67 | ||||||
4 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.74 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 36.01 | ||||||
2 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.98 | ||||||
3 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.57 | ||||||
4 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 47.88 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.17 | ||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.85 | ||||||
3 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.07 | ||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.06 | ||||||
5 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.95 | ||||||
6 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.61 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.15 | ||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.06 | ||||||
3 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.11 | ||||||
4 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.97 | ||||||
- | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | Ej synkron ben | |||||
- | William Thidemann Brink | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Asynkron arm 25-50m | |||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.92 | ||||||
2 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 51.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:13.78 | ||||||
2 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.62 | ||||||
3 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:15.31 | ||||||
4 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.93 | ||||||
5 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:21.55 | ||||||
6 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:21.56 | ||||||
7 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:24.55 | ||||||
8 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:46.84 | ||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.07 | ||||||
2 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.38 | ||||||
3 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.64 | ||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.15 | ||||||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.65 | ||||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:24.90 | ||||||
4 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:25.88 | ||||||
5 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:27.97 | ||||||
6 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.64 | ||||||
7 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:35.58 | ||||||
8 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:37.20 | ||||||
9 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.19 | ||||||
10 | Caroline Foged Ludvigsen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 2:02.16 | ||||||
- | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ebf v 75m | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:40.37 | ||||||
2 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:42.83 | ||||||
3 | Isabella Christensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:46.07 | ||||||
4 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:47.40 | ||||||
5 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:48.06 | ||||||
- | K-Lee Hansen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.50 | ||||||
2 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.81 | ||||||
3 | Marcus Appel | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:28.33 | ||||||
4 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.58 | ||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:27.24 | ||||||
2 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:27.68 | ||||||
3 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:29.25 | ||||||
4 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:31.56 | ||||||
5 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:38.23 | ||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.31 | ||||||
2 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.95 | ||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:19.74 | ||||||
4 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.01 | ||||||
5 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.98 | ||||||
6 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:28.23 | ||||||
7 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.53 | ||||||
8 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:28.97 | ||||||
9 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.54 | ||||||
10 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.96 | ||||||
11 | Matthias Slot | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.60 | ||||||
- | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Efb v 25m og 75m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.81 | ||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:28.47 | ||||||
3 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:36.47 | ||||||
4 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:45.01 | ||||||
- | Albert Andersson | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Svøm på mave ef 50m | |||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Keanu Hansen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 2:13.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:16.87 | ||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:19.02 | ||||||
3 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.96 | ||||||
4 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.40 | ||||||
5 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.32 | ||||||
6 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.49 | ||||||
7 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.85 | ||||||
8 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.70 | ||||||
9 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.40 | ||||||
10 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.92 | ||||||
11 | Mathilde Stuhr Petersen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:35.45 | ||||||
12 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:38.74 | ||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.86 | ||||||
2 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.57 | ||||||
3 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.34 | ||||||
4 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:36.13 | ||||||
5 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:44.20 | ||||||
6 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:44.36 | ||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.94 | ||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.08 | ||||||
3 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:28.37 | ||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:28.62 | ||||||
5 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:28.94 | ||||||
6 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:29.02 | ||||||
7 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.45 | ||||||
8 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:29.96 | ||||||
9 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.42 | ||||||
10 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.18 | ||||||
11 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:34.27 | ||||||
12 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:34.61 | ||||||
13 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:44.82 | ||||||
14 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:49.61 | ||||||
15 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:52.88 | ||||||
16 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:02.70 | ||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:35.68 | ||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.18 | ||||||
3 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:42.23 | ||||||
4 | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.97 | ||||||
5 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:49.74 | ||||||
6 | Isabella Christensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:50.43 | ||||||
- | Josephine Lund Schmidt | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej berør v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:05.30 | ||||||
2 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.13 | ||||||
3 | Oliver Bak Jensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.47 | ||||||
4 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.64 | ||||||
5 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:20.19 | ||||||
6 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.55 | ||||||
7 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.40 | ||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:24.34 | ||||||
2 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.16 | ||||||
3 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.78 | ||||||
4 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:31.60 | ||||||
5 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:34.78 | ||||||
6 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:41.69 | ||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.54 | ||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.72 | ||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.71 | ||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.93 | ||||||
5 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:25.80 | ||||||
6 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.92 | ||||||
7 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.20 | ||||||
8 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.67 | ||||||
9 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:30.96 | ||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.22 | ||||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.00 | ||||||
3 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:33.76 | ||||||
4 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.98 | ||||||
5 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:40.72 | ||||||
- | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | ESB v. 75 m | |||||
- | William Thidemann Brink | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Asynk. arme i fly | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.28 | ||||||
2 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:42.23 | ||||||
3 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.89 | ||||||
4 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:46.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helsingør Piger | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:08.42 | ||||||
Emma F. Rouse | 2004 | 32.49 | 32.49 | |||||||
Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 31.98 | 1:04.47 | |||||||
Mathilde Hedager | 2004 | 32.43 | 1:36.90 | |||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 31.52 | 2:08.42 | |||||||
2 | Fsk Piger | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2002 | 2:09.04 | |||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 31.78 | 1:01.45 | |||||||
Sarah Waltenburg | 2004 | 33.23 | 1:34.68 | |||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 34.36 | 2:09.04 | |||||||
3 | Sigma Piger Ag2 | 2005 | Sigma Swim | 2:26.42 | ||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Isabella Ludvigsen | 2005 | 40.45 | 1:14.31 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 35.10 | 1:49.41 | |||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 37.01 | 2:26.42 | |||||||
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hovedstadens Piger | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.91 | ||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 36.72 | 36.72 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 31.59 | 1:08.31 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 31.30 | 1:39.61 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 29.30 | 2:08.91 | |||||||
2 | Ag3 Allerød1 | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:25.42 | ||||||
Julie Gersby | 2006 | 36.96 | 36.96 | |||||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 37.37 | 1:14.33 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 36.80 | 1:51.13 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 34.29 | 2:25.42 | |||||||
3 | Birkerøds Bitches 1 | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:41.59 | ||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 42.61 | 1:22.88 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 41.75 | 2:04.63 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 36.96 | 2:41.59 | |||||||
4 | Ag3 Allerød2 | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:43.34 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 36.51 | 36.51 | |||||||
Julie Sand Gottlieb | 2007 | 43.54 | 1:20.05 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 42.11 | 2:02.16 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 41.18 | 2:43.34 | |||||||
5 | Birkerøds Bitches 2 | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:00.91 | ||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 47.00 | 47.00 | |||||||
Mona Ørum Maxild | 2007 | 41.88 | 1:28.88 | |||||||
Signe Østergaard Lilja | 2006 | 42.41 | 2:11.29 | |||||||
Marie Storch | 2006 | 49.62 | 3:00.91 | |||||||
- | Frederikssund Piger 2 | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Open | Udskriftsdato | 05 februar 2017 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Drenge Ag2 | 2004 | Sigma Swim | 2:17.69 | ||||||
Oscar Boyer | 2004 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Oscar Jensen | 2003 | 34.27 | 1:09.11 | |||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 35.49 | 1:44.60 | |||||||
Mads Naver | 2004 | 33.09 | 2:17.69 | |||||||
2 | Fsk Drenge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 2:22.59 | ||||||
Marcus Appel | 2003 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 31.83 | 1:07.02 | |||||||
Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 37.60 | 1:44.62 | |||||||
Mads Frost Sønderby | 2004 | 37.97 | 2:22.59 | |||||||
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hovedstadens Drenge | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.88 | ||||||
Mads Møller | 2005 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 32.37 | 1:02.58 | |||||||
Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 34.34 | 1:36.92 | |||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 32.96 | 2:09.88 | |||||||
2 | Gun Boats | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:10.57 | ||||||
Anders Gaard | 2006 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 31.88 | 1:03.70 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 35.20 | 1:38.90 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 31.67 | 2:10.57 | |||||||
3 | Birkerøds Badass Boys 1 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:11.08 | ||||||
Sebastian Pedersen | 2005 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | 32.54 | 1:06.51 | |||||||
Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 32.11 | 1:38.62 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 32.46 | 2:11.08 | |||||||
4 | Ag3 Allerød | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:16.40 | ||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 32.42 | 1:06.65 | |||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 35.92 | 1:42.57 | |||||||
Frederik Gersby | 2006 | 33.83 | 2:16.40 | |||||||
5 | Birkerøds Badass Boys 2 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:21.52 | ||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Ben Hargreaves | 2005 | 37.19 | 1:12.46 | |||||||
Oliver Lassen | 2005 | 35.36 | 1:47.82 | |||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 33.70 | 2:21.52 | |||||||
- | Frederikssund Drenge 2 | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Emil Bantz Nielsen | 2007 | |||||||||
Harald Vitus Pedersen | 2006 | |||||||||
William Thidemann Brink | 2006 | |||||||||
Keanu Hansen | 2007 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 februar 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:50 |