Tulokset Mastersmestaruusuinnit (25 m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:38 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
S.c.p. Seka [1737] |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:31.65 |
|
|
S.C.Pingviinit |
2:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne-Marja Hammar |
1958 |
|
|
42.27 |
|
|
|
42.27 |
|
|
Sanna Aaltonen |
1973 |
|
|
38.77 |
|
|
|
1:21.04 |
|
|
Toivo Honkonen |
1950 |
|
|
36.02 |
|
|
|
1:57.06 |
|
|
Heikki Asell |
1947 |
|
|
34.59 |
|
|
|
2:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meisterujumise U-Klubi 1 |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:36.08 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mihkel Virkus |
1939 |
|
|
49.21 |
|
|
|
49.21 |
|
|
Aksel Luige |
1949 |
|
|
39.06 |
|
|
|
1:28.27 |
|
|
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
|
33.93 |
|
|
|
2:02.20 |
|
|
Kaia Kulla |
1961 |
|
|
33.88 |
|
|
|
2:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
17 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:38 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:42 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svetlana Kozlova |
1965 |
|
525 |
1:27.87 |
3:03.28 |
4:49.25 |
|
6:25.28 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
6:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
386 |
1:42.83 |
3:30.92 |
5:33.57 |
|
7:06.96 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
7:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Päivi Rantala |
1967 |
|
373 |
1:40.05 |
3:35.09 |
5:35.42 |
|
7:11.98 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
6:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
235 |
1:53.75 |
4:06.38 |
6:35.02 |
|
8:23.50 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
6:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Evgeniia Khodyko |
1963 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
6:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
455 |
1:32.09 |
3:10.04 |
4:59.45 |
|
6:30.35 |
|
|
Koovee |
6:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
784 |
1:16.20 |
2:40.86 |
4:10.51 |
|
5:26.16 |
|
|
Cetus Espoo |
5:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Salmela |
1976 |
|
636 |
1:17.27 |
2:47.53 |
4:29.22 |
|
5:49.65 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katja Koivu-Pirhonen |
1975 |
|
430 |
1:33.60 |
3:17.97 |
5:09.37 |
|
6:38.37 |
|
|
Helsingin Uimarit |
7:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
757 |
1:12.94 |
2:34.72 |
4:05.56 |
|
5:21.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heini Bargum |
1981 |
|
556 |
1:16.68 |
2:54.47 |
4:28.57 |
|
5:55.99 |
|
|
Vanders |
6:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
505 |
1:22.23 |
2:54.18 |
4:39.30 |
|
6:07.64 |
|
|
Hydra Platypus |
5:56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
489 |
1:26.70 |
3:03.22 |
4:47.94 |
|
6:11.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
|
345 |
1:35.32 |
3:24.62 |
5:24.32 |
|
6:57.33 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
7:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katja Anttila |
1978 |
|
321 |
1:43.02 |
3:40.94 |
5:32.46 |
|
7:07.33 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
8:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Mäkinen |
1985 |
|
266 |
1:37.66 |
3:37.77 |
5:33.65 |
|
7:22.71 |
|
|
Oulun Lohet |
7:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
805 |
1:10.18 |
2:28.90 |
3:57.93 |
|
5:06.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Kollanus |
1991 |
|
661 |
1:13.84 |
2:37.52 |
4:09.64 |
|
5:26.99 |
|
|
Kampuksen Plaani |
5:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Samuelsson |
1991 |
|
393 |
1:34.29 |
3:15.05 |
4:59.20 |
|
6:29.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:42 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:43 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
588 |
1:51.98 |
4:07.08 |
6:44.02 |
|
8:32.83 |
|
|
Cetus Espoo |
7:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikhail Manevich |
1948 |
|
510 |
1:43.60 |
3:32.41 |
5:29.00 |
|
6:58.78 |
|
|
Raduga |
6:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
482 |
1:29.75 |
3:24.37 |
5:31.36 |
|
7:06.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lembit Laht |
1949 |
|
475 |
1:46.52 |
3:42.96 |
5:34.42 |
|
7:08.97 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
7:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
449 |
1:34.77 |
3:19.11 |
5:09.04 |
|
6:37.43 |
|
|
Cetus Espoo |
6:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Koski |
1957 |
|
288 |
1:43.92 |
3:48.95 |
5:50.13 |
|
7:40.63 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
7:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
426 |
1:29.70 |
3:18.07 |
5:03.80 |
|
6:27.88 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
6:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
370 |
1:26.08 |
3:17.83 |
5:22.64 |
|
6:46.50 |
|
|
Cetus Espoo |
6:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jouko Ketonen |
1962 |
|
312 |
1:38.03 |
3:46.93 |
5:39.04 |
|
7:10.22 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
6:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
671 |
1:12.99 |
2:35.32 |
4:12.58 |
|
5:25.68 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
5:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
437 |
1:19.27 |
2:57.60 |
4:47.81 |
|
6:15.60 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
6:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Pellinen |
1967 |
|
372 |
1:23.00 |
3:11.80 |
5:04.76 |
|
6:36.26 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
6:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Meller |
1967 |
|
372 |
1:19.07 |
3:10.70 |
5:06.05 |
|
6:36.47 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
325 |
1:30.88 |
3:18.82 |
5:21.37 |
|
6:54.40 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
7:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Evgeny Koval |
1964 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Mmsc |
6:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
447 |
1:16.56 |
2:50.89 |
4:30.57 |
|
5:54.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Alopaeus |
1971 |
|
397 |
1:18.95 |
2:57.14 |
4:46.40 |
|
6:09.15 |
|
|
Cetus Espoo |
5:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Niskanen |
1969 |
|
391 |
1:18.26 |
2:50.13 |
4:38.94 |
|
6:10.85 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arto Katajamäki |
1972 |
|
368 |
1:18.15 |
3:03.61 |
4:53.62 |
|
6:18.35 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
6:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Risto Silvola |
1969 |
|
265 |
1:44.71 |
3:30.28 |
5:22.66 |
|
7:02.29 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
7:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jari Jukarainen |
1968 |
|
207 |
1:43.05 |
3:56.67 |
6:01.73 |
|
7:38.32 |
|
|
Uimaseura Aquila |
7:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Esa Mangeloja |
1968 |
|
162 |
1:57.84 |
4:17.77 |
6:30.54 |
|
8:17.55 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
9:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kari Väisänen |
1973 |
|
505 |
1:17.41 |
2:44.12 |
4:18.79 |
|
5:39.79 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
5:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
500 |
1:14.23 |
2:41.05 |
4:14.13 |
|
5:32.90 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lari Rönkä |
1979 |
|
453 |
1:14.46 |
2:41.05 |
4:20.44 |
|
5:44.01 |
|
|
Uimaseura Aquila |
5:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Väinölä |
1982 |
|
394 |
1:22.37 |
2:56.78 |
4:36.82 |
|
6:00.47 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
597 |
1:10.63 |
2:30.32 |
3:51.48 |
|
5:04.05 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Salmela |
1983 |
|
498 |
1:09.05 |
2:34.34 |
4:06.35 |
|
5:22.91 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
5:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
480 |
1:14.37 |
2:38.46 |
4:12.46 |
|
5:26.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Svartström |
1985 |
|
475 |
1:12.59 |
2:37.62 |
4:06.68 |
|
5:28.06 |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksei Kargin |
1987 |
|
423 |
1:14.82 |
2:43.81 |
4:20.37 |
|
5:40.97 |
|
|
Scpk |
5:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Petri Juka |
1983 |
|
312 |
1:16.64 |
3:00.26 |
4:50.95 |
|
6:17.47 |
|
|
Oulun Lohet |
5:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Korpinen |
1991 |
|
315 |
1:20.47 |
3:05.69 |
4:48.68 |
|
6:13.79 |
|
|
Oulun Lohet |
6:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:43 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:43 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mona Mattila |
1961 |
|
291 |
1:40.41 |
3:28.46 |
5:17.41 |
7:06.87 |
27:12.32 |
|
|
Helsingin Uimarit |
32:00.00 |
|
|
8:55.67 |
10:45.14 |
12:35.02 |
14:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
16:13.97 |
18:04.42 |
19:54.56 |
21:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
23:31.78 |
25:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Outi Salminen |
1961 |
|
204 |
1:52.42 |
3:55.70 |
5:58.84 |
8:02.38 |
30:37.12 |
|
|
Helsingin Uimarit |
37:00.00 |
|
|
10:06.95 |
12:10.07 |
14:11.58 |
16:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
18:17.03 |
20:19.57 |
22:23.63 |
24:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
26:30.92 |
28:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
|
696 |
1:12.70 |
2:31.57 |
3:51.83 |
5:11.94 |
20:06.50 |
|
|
Hydra Platypus |
20:10.21 |
|
|
6:32.58 |
7:52.88 |
9:14.72 |
10:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
11:58.26 |
13:20.33 |
14:42.27 |
16:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
17:26.05 |
18:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Päivi Rantala |
1967 |
|
403 |
1:30.12 |
3:08.01 |
4:46.53 |
6:25.45 |
24:06.89 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
24:13.00 |
|
|
8:04.24 |
9:42.30 |
11:20.38 |
12:58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
14:34.63 |
16:10.07 |
17:46.18 |
19:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
20:57.81 |
22:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
374 |
1:29.79 |
3:08.18 |
4:46.63 |
6:25.60 |
24:42.93 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
23:36.73 |
|
|
8:05.00 |
9:43.10 |
11:21.64 |
13:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
14:38.75 |
16:18.79 |
17:59.14 |
19:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
21:21.91 |
23:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katri Jalava |
1967 |
|
244 |
1:43.41 |
3:36.53 |
5:30.45 |
7:25.12 |
28:30.03 |
|
|
S.C.Pingviinit |
27:44.35 |
|
|
9:17.06 |
11:11.81 |
13:06.89 |
15:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
16:55.25 |
18:50.16 |
20:46.50 |
22:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
24:41.90 |
26:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Imke Höfling |
1970 |
|
419 |
1:26.72 |
2:59.38 |
4:33.28 |
6:07.88 |
23:11.99 |
|
|
Uimaseura Aquila |
22:51.16 |
|
|
7:42.11 |
9:15.13 |
10:48.58 |
12:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
13:55.62 |
15:30.30 |
17:04.28 |
18:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
20:11.44 |
21:44.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
409 |
1:25.94 |
2:58.90 |
4:31.74 |
6:04.41 |
23:22.72 |
|
|
Koovee |
24:00.00 |
|
|
7:38.40 |
9:12.66 |
10:46.59 |
12:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
13:54.52 |
15:27.68 |
17:01.09 |
18:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
20:08.04 |
21:41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niina Svartström |
1969 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
27:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirta Hotulainen |
1974 |
|
486 |
1:18.82 |
2:43.30 |
4:09.59 |
5:36.41 |
21:36.33 |
|
|
Cetus Espoo |
21:38.88 |
|
|
7:04.01 |
8:30.63 |
9:57.81 |
11:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
12:55.69 |
14:25.77 |
15:53.89 |
17:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
18:47.80 |
20:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aija Matela |
1977 |
|
339 |
1:26.41 |
3:00.26 |
4:35.95 |
6:13.41 |
24:21.99 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
24:41.15 |
|
|
7:52.94 |
9:31.91 |
11:11.58 |
12:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
14:31.85 |
16:13.47 |
17:51.08 |
19:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
21:10.52 |
22:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaisa Tirkkonen |
1976 |
|
280 |
1:32.76 |
3:19.11 |
5:04.16 |
6:50.85 |
25:58.24 |
|
|
Kampuksen Plaani |
26:00.00 |
|
|
8:37.92 |
10:23.24 |
12:07.85 |
13:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
15:37.49 |
17:21.97 |
19:06.09 |
20:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
22:34.50 |
24:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Suvi Purra |
1979 |
|
555 |
1:14.83 |
2:36.17 |
3:58.24 |
5:20.53 |
20:32.11 |
|
|
Cetus Espoo |
20:11.66 |
|
|
6:42.43 |
8:04.81 |
9:28.08 |
10:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
12:15.02 |
13:38.94 |
15:01.73 |
16:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
17:49.39 |
19:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Männistö |
1978 |
|
514 |
1:12.84 |
2:32.23 |
3:54.11 |
5:18.35 |
21:04.05 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
21:48.68 |
|
|
6:43.22 |
8:08.91 |
9:36.22 |
11:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
12:28.71 |
13:55.56 |
15:21.65 |
16:46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
18:14.20 |
19:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eeva Järvenpää |
1984 |
|
442 |
1:18.22 |
2:42.32 |
4:07.43 |
5:33.31 |
21:35.45 |
|
|
Octopus Lohja |
21:46.25 |
|
|
7:00.06 |
8:26.75 |
9:54.09 |
11:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
12:48.64 |
14:15.93 |
15:43.45 |
17:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
18:40.77 |
20:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riikka Kovanen |
1986 |
|
414 |
1:17.24 |
2:43.56 |
4:10.21 |
5:37.88 |
22:03.76 |
|
|
Octopus Lohja |
22:46.12 |
|
|
7:06.74 |
8:36.44 |
10:05.86 |
11:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
13:05.29 |
14:37.20 |
16:10.72 |
17:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
19:09.66 |
20:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tanja Laine |
1986 |
|
289 |
1:30.67 |
3:08.51 |
4:47.43 |
6:26.38 |
24:51.97 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
24:44.90 |
|
|
8:06.56 |
9:46.49 |
11:27.73 |
13:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
14:49.78 |
16:31.00 |
18:12.61 |
19:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
21:35.26 |
23:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katja Töyli |
1983 |
|
226 |
1:40.36 |
3:29.88 |
5:19.60 |
7:09.72 |
26:58.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
28:02.72 |
|
|
8:59.83 |
10:50.23 |
12:37.95 |
14:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
16:15.53 |
18:03.79 |
19:53.21 |
21:41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
23:28.63 |
25:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
887 |
1:04.95 |
2:14.25 |
3:23.67 |
4:32.85 |
17:16.61 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
16:46.45 |
|
|
5:42.06 |
6:51.80 |
8:01.46 |
9:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
10:21.09 |
11:31.21 |
12:41.26 |
13:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
15:00.38 |
16:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Samuelsson |
1991 |
|
416 |
1:26.76 |
2:58.99 |
4:28.40 |
5:56.02 |
22:14.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
23:18.75 |
|
|
7:24.62 |
8:54.06 |
10:23.80 |
11:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
13:22.59 |
14:51.84 |
16:21.10 |
17:49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
19:18.61 |
20:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla Hämäläinen |
1991 |
|
300 |
1:23.93 |
2:59.93 |
4:39.34 |
6:19.42 |
24:46.86 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
22:00.00 |
|
|
7:59.29 |
9:39.42 |
11:18.98 |
12:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
14:38.94 |
16:20.05 |
18:01.48 |
19:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
21:25.83 |
23:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:43 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:43 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
547 |
1:24.84 |
3:05.34 |
4:57.58 |
6:49.46 |
14:10.31 |
|
|
Cetus Espoo |
13:06.03 |
|
|
8:43.99 |
10:34.19 |
12:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
226 |
3:14.56 |
5:39.97 |
8:06.25 |
10:33.63 |
19:00.49 |
|
|
Cetus Espoo |
17:15.76 |
|
|
12:59.05 |
15:23.73 |
17:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asko Saarinen |
1942 |
|
436 |
1:39.99 |
3:27.11 |
5:15.30 |
7:04.38 |
14:28.57 |
|
|
Vetehiset |
14:15.59 |
|
|
8:54.04 |
10:44.99 |
12:37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
295 |
1:54.73 |
3:58.52 |
6:02.83 |
8:05.89 |
16:30.04 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
16:30.00 |
|
|
10:12.27 |
12:18.00 |
14:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raimo Hiltunen |
1946 |
|
430 |
1:40.21 |
3:26.67 |
5:14.93 |
7:03.86 |
14:24.56 |
|
|
Vanders |
14:06.94 |
|
|
8:52.13 |
10:41.20 |
12:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raine Narva |
1945 |
|
371 |
1:43.55 |
3:36.25 |
5:31.27 |
7:26.35 |
15:07.80 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
14:45.00 |
|
|
9:21.79 |
11:18.36 |
13:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
533 |
1:23.62 |
2:54.37 |
4:27.09 |
5:59.13 |
12:11.41 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
11:41.04 |
|
|
7:31.31 |
9:06.04 |
10:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Räsänen |
1951 |
|
382 |
1:36.06 |
3:19.08 |
5:02.41 |
6:45.58 |
13:36.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
14:04.77 |
|
|
8:28.95 |
10:11.78 |
11:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vladimir Nefedov |
1949 |
|
377 |
1:31.50 |
3:10.35 |
4:54.57 |
6:39.91 |
13:40.53 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
13:40.00 |
|
|
8:26.26 |
10:12.41 |
11:58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
225 |
1:43.90 |
3:46.35 |
5:49.97 |
7:55.57 |
16:14.55 |
|
|
Oulun Lohet |
14:52.46 |
|
|
10:01.98 |
12:07.10 |
14:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Hiltunen |
1953 |
|
458 |
1:22.25 |
2:54.23 |
4:28.09 |
6:02.56 |
12:17.23 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
12:06.09 |
|
|
7:37.47 |
9:11.97 |
10:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Seppo Hytönen |
1956 |
|
384 |
1:32.70 |
3:12.89 |
4:54.50 |
6:35.81 |
13:01.35 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
12:30.07 |
|
|
8:14.90 |
9:52.98 |
11:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hannu Tiili |
1957 |
|
379 |
1:31.02 |
3:12.52 |
4:54.38 |
6:35.95 |
13:05.18 |
|
|
Uimaseura Aquila |
12:22.53 |
|
|
8:15.89 |
9:54.19 |
11:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esko Turunen |
1955 |
|
348 |
1:33.60 |
3:15.01 |
4:57.17 |
6:40.15 |
13:27.35 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
13:14.17 |
|
|
8:22.88 |
10:05.33 |
11:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ralf Sund |
1955 |
|
298 |
1:36.11 |
3:21.64 |
5:07.57 |
6:55.60 |
14:10.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
13:37.04 |
|
|
8:44.37 |
10:33.70 |
12:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tapio Peltola |
1955 |
|
239 |
1:40.46 |
3:32.13 |
5:26.24 |
7:21.17 |
15:15.58 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
14:09.45 |
|
|
9:18.26 |
11:16.63 |
13:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Hurula |
1961 |
|
529 |
1:17.95 |
2:41.49 |
4:04.93 |
5:29.12 |
10:56.76 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
10:34.01 |
|
|
6:53.16 |
8:16.33 |
9:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
474 |
1:17.41 |
2:43.37 |
4:09.84 |
5:37.56 |
11:21.21 |
|
|
Cetus Espoo |
10:50.48 |
|
|
7:05.13 |
8:31.63 |
9:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
451 |
1:22.01 |
2:48.26 |
4:14.72 |
5:42.69 |
11:32.73 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
11:36.50 |
|
|
7:10.66 |
8:38.16 |
10:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikolay Morgunov |
1958 |
|
408 |
1:19.43 |
2:47.31 |
4:16.60 |
5:49.37 |
11:56.09 |
|
|
Mmsc |
12:12.00 |
|
|
7:22.07 |
8:54.75 |
10:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
297 |
1:26.26 |
3:02.60 |
4:42.51 |
6:24.18 |
13:15.73 |
|
|
Cetus Espoo |
12:00.00 |
|
|
8:07.69 |
9:51.94 |
11:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
259 |
1:34.82 |
3:17.65 |
5:02.32 |
6:47.76 |
13:53.19 |
|
|
Vanders |
14:00.01 |
|
|
8:35.23 |
10:22.10 |
12:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
717 |
1:07.54 |
2:20.24 |
3:33.98 |
4:48.00 |
9:45.93 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
10:30.00 |
|
|
6:02.23 |
7:16.97 |
8:32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
578 |
1:10.99 |
2:27.99 |
3:46.74 |
5:07.33 |
10:29.37 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
10:31.53 |
|
|
6:29.03 |
7:51.40 |
9:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veijo Tolonen |
1967 |
|
563 |
1:12.03 |
2:28.92 |
3:47.60 |
5:08.33 |
10:35.05 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
10:23.94 |
|
|
6:29.77 |
7:51.86 |
9:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Viitanen |
1967 |
|
530 |
1:11.06 |
2:29.37 |
3:50.53 |
5:13.35 |
10:48.09 |
|
|
Simmis Wanda |
12:00.00 |
|
|
6:37.25 |
8:00.89 |
9:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kalevi Kostiainen |
1967 |
|
480 |
1:20.62 |
2:45.35 |
4:10.10 |
5:34.38 |
11:09.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
11:37.57 |
|
|
6:57.86 |
8:22.34 |
9:47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Igor Galkin |
1965 |
|
474 |
1:22.36 |
2:48.29 |
4:13.67 |
5:39.26 |
11:12.41 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
11:30.00 |
|
|
7:04.27 |
8:28.81 |
9:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
459 |
1:16.04 |
2:39.95 |
4:06.54 |
5:33.75 |
11:19.47 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
10:49.57 |
|
|
7:01.47 |
8:27.73 |
9:55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juha Jantunen |
1965 |
|
419 |
1:21.85 |
2:49.41 |
4:17.62 |
5:46.70 |
11:40.88 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
11:40.00 |
|
|
7:15.91 |
8:45.34 |
10:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Markku Viitala |
1963 |
|
415 |
1:20.34 |
2:47.73 |
4:18.02 |
5:49.17 |
11:43.14 |
|
|
S.C.Pingviinit |
12:00.80 |
|
|
7:19.30 |
8:49.06 |
10:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gennady Sizikov |
1963 |
|
277 |
1:11.77 |
2:32.75 |
4:56.07 |
6:38.82 |
13:23.82 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
14:00.00 |
|
|
8:24.58 |
10:09.69 |
11:53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tommi Kähkönen |
1970 |
|
528 |
1:05.80 |
2:20.06 |
3:38.07 |
4:57.73 |
10:24.45 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
10:36.31 |
|
|
6:19.45 |
7:43.21 |
9:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lasse Lahtinen |
1971 |
|
450 |
1:14.01 |
2:35.86 |
4:01.71 |
5:28.05 |
10:58.61 |
|
|
Vanders |
10:56.74 |
|
|
6:52.24 |
8:17.95 |
9:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
416 |
1:19.85 |
2:45.77 |
4:11.83 |
5:38.17 |
11:16.04 |
|
|
Uinti Imatra |
11:50.00 |
|
|
7:04.13 |
8:30.07 |
9:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jorma Puustinen |
1969 |
|
410 |
1:17.61 |
2:43.61 |
4:10.33 |
5:37.62 |
11:19.21 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
11:05.58 |
|
|
7:04.46 |
8:30.77 |
9:56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aki Kattelus |
1972 |
|
406 |
1:18.94 |
2:42.75 |
4:07.25 |
5:32.10 |
11:21.38 |
|
|
Cetus Espoo |
11:25.50 |
|
|
6:57.27 |
8:24.34 |
9:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Murole |
1971 |
|
371 |
1:22.78 |
2:49.88 |
4:18.96 |
5:48.67 |
11:42.14 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
11:30.00 |
|
|
7:18.63 |
8:46.77 |
10:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kari Paananen |
1970 |
|
311 |
1:23.98 |
2:56.11 |
4:30.33 |
6:05.64 |
12:24.33 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
12:21.64 |
|
|
7:40.18 |
9:16.27 |
10:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Raine Koivumäki |
1970 |
|
308 |
1:21.95 |
2:52.93 |
4:30.15 |
6:05.73 |
12:26.61 |
|
|
S.C.Pingviinit |
11:57.14 |
|
|
7:41.60 |
9:18.42 |
10:53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Timo Siika-Aho |
1968 |
|
291 |
1:23.90 |
3:01.06 |
4:40.17 |
6:20.78 |
12:41.34 |
|
|
Oulun Lohet |
12:58.84 |
|
|
7:59.29 |
9:35.88 |
11:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tero Kuusela |
1971 |
|
265 |
1:33.44 |
3:15.62 |
4:56.70 |
6:38.52 |
13:05.48 |
|
|
Uimaseura Aquila |
13:04.12 |
|
|
8:17.30 |
9:56.44 |
11:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Timo Piispanen |
1968 |
|
264 |
1:26.20 |
3:03.90 |
4:44.32 |
6:24.56 |
13:06.02 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
12:56.70 |
|
|
8:06.03 |
9:47.47 |
11:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
254 |
1:27.34 |
3:09.62 |
4:52.63 |
6:34.62 |
13:16.43 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
12:57.06 |
|
|
8:17.01 |
9:59.00 |
11:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jari Jukarainen |
1968 |
|
249 |
1:34.26 |
3:16.75 |
4:59.23 |
6:42.50 |
13:21.88 |
|
|
Uimaseura Aquila |
13:52.25 |
|
|
8:26.11 |
10:06.52 |
11:43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mika Kajander |
1968 |
|
161 |
1:43.05 |
3:39.99 |
5:38.86 |
7:37.02 |
15:26.90 |
|
|
Uimaseura Aquila |
15:01.48 |
|
|
9:35.48 |
11:34.79 |
13:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ossi Ilveskoski |
1976 |
|
507 |
1:08.13 |
2:24.43 |
3:43.21 |
5:02.16 |
10:21.55 |
|
|
Cetus Espoo |
9:57.32 |
|
|
6:21.32 |
7:41.08 |
9:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Lyytinen |
1976 |
|
419 |
1:13.21 |
2:33.74 |
3:57.17 |
5:21.96 |
11:02.20 |
|
|
Helsingin Uimarit |
11:03.62 |
|
|
6:47.51 |
8:13.07 |
9:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Vuorinen |
1975 |
|
252 |
1:28.56 |
3:07.04 |
4:48.39 |
6:30.90 |
13:03.89 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
13:08.82 |
|
|
8:11.57 |
9:51.02 |
11:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Kurki |
1975 |
|
247 |
1:29.75 |
3:07.95 |
4:49.33 |
6:31.88 |
13:09.88 |
|
|
Lahden Kaleva |
13:06.82 |
|
|
8:13.94 |
9:54.19 |
11:34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aarni Oinonen |
1976 |
|
148 |
1:42.37 |
3:39.39 |
5:43.81 |
7:46.03 |
15:36.98 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
14:00.00 |
|
|
9:47.62 |
11:50.31 |
13:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konstantin Bogdanov |
1981 |
|
733 |
1:03.42 |
2:12.89 |
3:23.71 |
4:33.61 |
9:10.16 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
9:02.00 |
|
|
5:42.48 |
6:52.38 |
8:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lari Rönkä |
1979 |
|
489 |
1:11.02 |
2:27.63 |
3:45.99 |
5:06.36 |
10:29.52 |
|
|
Uimaseura Aquila |
10:30.00 |
|
|
6:27.39 |
7:49.93 |
9:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Levänen |
1981 |
|
440 |
1:10.60 |
2:31.22 |
3:53.39 |
5:17.54 |
10:52.14 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
11:11.42 |
|
|
6:42.22 |
8:07.40 |
9:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veli-Pekka Laakso |
1978 |
|
413 |
1:13.50 |
2:35.12 |
3:58.48 |
5:23.58 |
11:06.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
10:59.35 |
|
|
6:49.43 |
8:15.61 |
9:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heikki Kultala |
1979 |
|
226 |
1:29.14 |
3:10.31 |
4:54.38 |
6:40.61 |
13:34.51 |
|
|
S.C.Pingviinit |
13:10.00 |
|
|
8:26.96 |
10:11.72 |
11:54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jussi Mäkiranta |
1982 |
|
166 |
1:31.29 |
3:11.43 |
5:03.43 |
6:58.46 |
15:01.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
14:30.00 |
|
|
8:55.45 |
10:57.35 |
12:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markus Salmela |
1983 |
|
569 |
1:06.54 |
2:21.98 |
3:38.28 |
4:54.69 |
9:59.61 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
9:48.16 |
|
|
6:11.69 |
7:29.39 |
8:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksei Kargin |
1987 |
|
430 |
1:07.65 |
2:26.39 |
3:49.82 |
5:15.15 |
10:58.33 |
|
|
Scpk |
10:44.16 |
|
|
6:41.92 |
8:08.98 |
9:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:43 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:43 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
268 |
59.52 |
|
|
|
2:11.91 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Koski |
1942 |
|
270 |
56.42 |
|
|
|
2:01.28 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
169 |
1:05.47 |
|
|
|
2:21.81 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Klaus Bremer |
1938 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raimo Hiltunen |
1946 |
|
366 |
49.34 |
|
|
|
1:40.77 |
|
|
Vanders |
1:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
296 |
51.13 |
|
|
|
1:48.14 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
168 |
1:03.28 |
|
|
|
2:10.40 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ilkka Keskinen |
1952 |
|
413 |
43.56 |
|
|
|
1:30.84 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
327 |
48.91 |
|
|
|
1:38.24 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
185 |
58.83 |
|
|
|
1:58.64 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raine Valtonen |
1954 |
|
255 |
49.47 |
|
|
|
1:41.09 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jukka Tihinen |
1956 |
|
249 |
47.27 |
|
|
|
1:41.93 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ralf Sund |
1955 |
|
240 |
49.26 |
|
|
|
1:43.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
641 |
35.00 |
|
|
|
1:12.18 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
548 |
36.62 |
|
|
|
1:16.08 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tom Nylund |
1959 |
|
457 |
39.18 |
|
|
|
1:20.79 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
585 |
34.16 |
|
|
|
1:09.90 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Panu Hiltunen |
1966 |
|
481 |
36.62 |
|
|
|
1:14.59 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
471 |
37.05 |
|
|
|
1:15.11 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
392 |
37.80 |
|
|
|
1:19.83 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
386 |
38.22 |
|
|
|
1:20.27 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juha Jantunen |
1965 |
|
350 |
40.06 |
|
|
|
1:22.95 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erkki Susi |
1970 |
|
556 |
32.92 |
|
|
|
1:09.30 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kari Paananen |
1970 |
|
304 |
42.07 |
|
|
|
1:24.71 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Risto Silvola |
1969 |
|
251 |
44.77 |
|
|
|
1:30.36 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Tolvanen |
1971 |
|
213 |
44.95 |
|
|
|
1:35.43 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
123 |
54.05 |
|
|
|
1:54.39 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Wahlman |
1973 |
|
481 |
33.45 |
|
|
|
1:10.00 |
|
|
Vanders |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
183 |
46.14 |
|
|
|
1:36.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikulin Dmitrii |
1981 |
|
697 |
29.99 |
|
|
|
1:03.09 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jari Säntti |
1982 |
|
600 |
31.55 |
|
|
|
1:06.30 |
|
|
UPOT |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Koivisto |
1979 |
|
545 |
32.70 |
|
|
|
1:08.47 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikko Arponen |
1980 |
|
462 |
34.25 |
|
|
|
1:12.34 |
|
|
Vanders |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Lintula |
1986 |
|
537 |
30.61 |
|
|
|
1:04.79 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janne Parkkila |
1986 |
|
487 |
32.07 |
|
|
|
1:06.92 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
474 |
32.59 |
|
|
|
1:07.54 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marko Juvonen |
1992 |
|
474 |
32.59 |
|
|
|
1:07.95 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:43 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:43 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svetlana Andriushchenko |
1942 |
|
342 |
1:01.35 |
|
|
|
2:08.22 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
279 |
1:04.62 |
|
|
|
2:17.32 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
323 |
52.77 |
|
|
|
1:49.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
636 |
37.75 |
|
|
|
1:16.61 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Kara |
1965 |
|
611 |
37.49 |
|
|
|
1:17.61 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
227 |
49.65 |
|
|
|
1:47.92 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
991 |
30.28 |
|
|
|
1:03.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Salmela |
1976 |
|
679 |
34.60 |
|
|
|
1:12.21 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenni Harjuoja |
1977 |
|
624 |
35.67 |
|
|
|
1:14.27 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
477 |
38.90 |
|
|
|
1:21.20 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
715 |
32.81 |
|
|
|
1:07.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
410 |
38.46 |
|
|
|
1:21.48 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Haimakainen |
1979 |
|
211 |
48.96 |
|
|
|
1:41.57 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiina Kämäräinen |
1978 |
|
179 |
51.35 |
|
|
|
1:47.43 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Malmsten |
1982 |
|
162 |
52.87 |
|
|
|
1:50.93 |
|
|
Swimming Team Rauma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
570 |
35.06 |
|
|
|
1:13.42 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Toppala |
1984 |
|
530 |
35.95 |
|
|
|
1:15.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eeva Järvenpää |
1984 |
|
377 |
40.86 |
|
|
|
1:24.28 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmi Lesonen |
1986 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riia Koskelainen |
1987 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uintiseura Kuhat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miia Valkonen |
1992 |
|
617 |
34.53 |
|
|
|
1:11.19 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonna Teräväinen |
1991 |
|
591 |
34.52 |
|
|
|
1:12.22 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Sneck |
1991 |
|
526 |
35.38 |
|
|
|
1:15.08 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hannele Koivula |
1990 |
|
427 |
37.76 |
|
|
|
1:20.51 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenni Tyynelä |
1988 |
|
407 |
38.93 |
|
|
|
1:21.77 |
|
|
Uintiseura Kuhat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:43 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:43 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
595 |
|
|
|
|
41.68 |
|
|
Cetus Espoo |
38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Sortila |
1935 |
|
340 |
|
|
|
|
50.23 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Åman |
1941 |
|
349 |
|
|
|
|
46.73 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
525 |
|
|
|
|
36.59 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Igor Andreev |
1946 |
|
395 |
|
|
|
|
40.22 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Asell |
1947 |
|
369 |
|
|
|
|
41.13 |
|
|
S.C.Pingviinit |
38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
150 |
|
|
|
|
55.53 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Väätänen |
1947 |
|
125 |
|
|
|
|
58.90 |
|
|
Cetus Espoo |
54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
97 |
|
|
|
|
1:04.06 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jarmo Miinin |
1956 |
|
489 |
|
|
|
|
33.99 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jukka Tihinen |
1956 |
|
387 |
|
|
|
|
36.73 |
|
|
S.C.Pingviinit |
37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
348 |
|
|
|
|
38.06 |
|
|
Cetus Espoo |
35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Markku Nousiainen |
1954 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:43 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:43 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carita Bremer |
1940 |
|
251 |
|
|
|
|
1:04.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Natalia Antsiferova |
1951 |
|
209 |
|
|
|
|
56.48 |
|
|
Raduga |
53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
222 |
|
|
|
|
48.49 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Thodin |
1968 |
|
805 |
|
|
|
|
30.74 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anu Ilander |
1968 |
|
659 |
|
|
|
|
32.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maarit Venesmäki |
1969 |
|
580 |
|
|
|
|
34.28 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
321 |
|
|
|
|
41.75 |
|
|
Simmis Wanda |
45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
898 |
|
|
|
|
29.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olga Fedurova |
1975 |
|
867 |
|
|
|
|
29.56 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marjaana Mäkinen |
1975 |
|
564 |
|
|
|
|
34.11 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Terhi Kirsi Heikkilä |
1974 |
|
394 |
|
|
|
|
38.44 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aija Matela |
1977 |
|
282 |
|
|
|
|
42.96 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minna Burman |
1976 |
|
231 |
|
|
|
|
45.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heini Bargum |
1981 |
|
694 |
|
|
|
|
30.99 |
|
|
Vanders |
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maarit Vainio |
1980 |
|
661 |
|
|
|
|
31.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaisa Männistö |
1978 |
|
614 |
|
|
|
|
32.28 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liisa Ailanen |
1978 |
|
550 |
|
|
|
|
33.49 |
|
|
Swimming Team Rauma |
33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
505 |
|
|
|
|
34.45 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Asta Viuhkola |
1980 |
|
494 |
|
|
|
|
34.71 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
462 |
|
|
|
|
35.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanna Gröhn |
1978 |
|
436 |
|
|
|
|
36.18 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Heidi Viljanen |
1980 |
|
332 |
|
|
|
|
39.63 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anu Skyttä |
1980 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:43 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
610 |
50.49 |
1:52.26 |
3:06.90 |
|
3:51.36 |
|
|
Cetus Espoo |
3:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Andreev |
1946 |
|
433 |
47.51 |
1:42.66 |
2:47.64 |
|
3:34.65 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
3:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
319 |
53.74 |
1:56.58 |
3:03.46 |
|
3:57.58 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lembit Laht |
1949 |
|
363 |
42.00 |
1:38.27 |
2:34.45 |
|
3:19.87 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arto Mynttinen |
1948 |
|
305 |
47.21 |
1:44.53 |
2:45.38 |
|
3:31.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
187 |
48.90 |
1:51.59 |
3:11.74 |
|
4:09.30 |
|
|
Oulun Lohet |
3:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
428 |
42.72 |
1:32.66 |
2:23.45 |
|
3:05.58 |
|
|
Cetus Espoo |
3:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Koski |
1957 |
|
347 |
41.36 |
1:36.79 |
2:31.14 |
|
3:19.16 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ralf Sund |
1955 |
|
250 |
53.31 |
1:52.22 |
2:55.45 |
|
3:42.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tapio Peltola |
1955 |
|
192 |
51.48 |
2:01.73 |
3:12.56 |
|
4:02.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hannu Tiili |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Timo Teponoja |
1955 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
3:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tom Nylund |
1959 |
|
489 |
38.31 |
1:23.02 |
2:13.31 |
|
2:53.16 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilkka Arola |
1959 |
|
472 |
36.84 |
1:22.85 |
2:12.44 |
|
2:55.23 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Massinen |
1960 |
|
325 |
41.82 |
1:31.46 |
2:32.63 |
|
3:18.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
608 |
33.64 |
1:13.99 |
2:01.49 |
|
2:36.79 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
554 |
35.04 |
1:17.36 |
2:05.17 |
|
2:41.69 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
2:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
500 |
34.01 |
1:19.38 |
2:08.21 |
|
2:47.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
476 |
34.24 |
1:17.62 |
2:09.09 |
|
2:50.07 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kalevi Kostiainen |
1967 |
|
474 |
37.07 |
1:22.81 |
2:11.12 |
|
2:50.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Evgeny Koval |
1964 |
|
436 |
37.38 |
1:25.46 |
2:17.16 |
|
2:55.07 |
|
|
Mmsc |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Ervasti |
1965 |
|
425 |
38.02 |
1:25.44 |
2:16.42 |
|
2:56.63 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
S.C.Pingviinit |
2:50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tommi Kähkönen |
1970 |
|
530 |
32.81 |
1:12.76 |
1:58.76 |
|
2:33.98 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
493 |
33.44 |
1:14.84 |
2:00.23 |
|
2:37.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erkki Susi |
1970 |
|
477 |
34.47 |
1:15.58 |
2:01.80 |
|
2:39.41 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
2:34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arto Katajamäki |
1972 |
|
379 |
35.43 |
1:23.02 |
2:13.70 |
|
2:52.21 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jari Niskanen |
1969 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kari Väisänen |
1973 |
|
513 |
34.17 |
1:13.45 |
1:59.43 |
|
2:36.69 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ossi Ilveskoski |
1976 |
|
428 |
33.86 |
1:19.87 |
2:08.62 |
|
2:46.36 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
240 |
39.65 |
1:32.89 |
2:34.73 |
|
3:21.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
544 |
31.66 |
1:11.18 |
1:54.69 |
|
2:30.99 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jussi Koivisto |
1979 |
|
493 |
32.58 |
1:11.32 |
1:57.03 |
|
2:35.99 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Väinölä |
1982 |
|
418 |
35.09 |
1:18.31 |
2:05.20 |
|
2:44.79 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
604 |
30.76 |
1:06.63 |
1:44.34 |
|
2:18.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Salmela |
1983 |
|
473 |
31.29 |
1:11.11 |
1:54.15 |
|
2:30.01 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
2:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
456 |
32.61 |
1:11.81 |
1:56.99 |
|
2:31.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksei Kargin |
1987 |
|
393 |
31.14 |
1:11.44 |
1:58.65 |
|
2:39.59 |
|
|
Scpk |
2:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petri Juka |
1983 |
|
308 |
31.87 |
1:18.17 |
2:13.53 |
|
2:53.07 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Korri |
1992 |
|
511 |
30.61 |
1:10.13 |
1:53.28 |
|
2:29.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
404 |
53.46 |
1:53.85 |
2:59.46 |
|
3:47.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mona Mattila |
1961 |
|
303 |
53.92 |
1:55.38 |
2:53.56 |
|
3:44.68 |
|
|
Helsingin Uimarit |
3:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
251 |
51.13 |
1:52.41 |
3:02.13 |
|
3:59.39 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
3:49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
727 |
34.53 |
1:18.14 |
2:06.37 |
|
2:45.28 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Evgeniia Khodyko |
1963 |
|
438 |
42.92 |
1:34.67 |
2:30.66 |
|
3:15.66 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
3:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Päivi Rantala |
1967 |
|
371 |
42.70 |
1:39.13 |
2:38.74 |
|
3:26.70 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
347 |
44.08 |
1:42.96 |
2:41.38 |
|
3:31.50 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
3:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
266 |
51.94 |
1:50.46 |
3:00.40 |
|
3:51.06 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Thodin |
1968 |
|
524 |
34.55 |
1:23.45 |
2:15.40 |
|
2:55.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
435 |
41.48 |
1:28.81 |
2:23.67 |
|
3:06.70 |
|
|
Koovee |
3:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
794 |
32.62 |
1:11.71 |
1:54.61 |
|
2:30.32 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
806 |
32.01 |
1:09.32 |
1:52.70 |
|
2:27.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
551 |
34.70 |
1:19.49 |
2:07.21 |
|
2:47.95 |
|
|
Hydra Platypus |
2:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elena Shangina |
1981 |
|
524 |
36.64 |
1:19.96 |
2:10.22 |
|
2:50.72 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
499 |
38.17 |
1:23.01 |
2:13.69 |
|
2:53.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wilma Wallin |
1982 |
|
379 |
39.16 |
1:30.11 |
2:23.07 |
|
3:10.15 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katja Anttila |
1978 |
|
370 |
42.57 |
1:34.63 |
2:26.50 |
|
3:11.65 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
|
322 |
41.53 |
1:34.13 |
2:34.27 |
|
3:20.73 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Haimakainen |
1979 |
|
285 |
43.58 |
1:39.62 |
2:40.32 |
|
3:29.17 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
593 |
31.79 |
1:12.78 |
2:00.30 |
|
2:38.78 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Salla Kivelä |
1983 |
|
417 |
37.42 |
1:22.52 |
2:14.73 |
|
2:58.51 |
|
|
Uintiseura Kuhat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katja Töyli |
1983 |
|
258 |
44.56 |
1:38.52 |
2:38.12 |
|
3:29.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
825 |
30.71 |
1:08.86 |
1:52.65 |
|
2:26.25 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
815 |
31.26 |
1:11.61 |
1:52.59 |
|
2:26.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noora Kollanus |
1991 |
|
739 |
32.38 |
1:11.42 |
1:55.92 |
|
2:31.66 |
|
|
Kampuksen Plaani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Samuelsson |
1991 |
|
447 |
38.05 |
1:26.08 |
2:15.20 |
|
2:59.33 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Sortila |
1935 |
|
350 |
47.03 |
|
|
|
1:41.10 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
274 |
53.17 |
|
|
|
1:49.67 |
|
|
Cetus Espoo |
1:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaakko Virkajärvi |
1939 |
|
292 |
43.31 |
|
|
|
1:38.10 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oleg Petkau |
1947 |
|
630 |
35.18 |
|
|
|
1:11.94 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Asell |
1947 |
|
411 |
38.73 |
|
|
|
1:22.98 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Parviainen |
1945 |
|
335 |
40.06 |
|
|
|
1:28.83 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Väätänen |
1947 |
|
221 |
48.70 |
|
|
|
1:42.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
517 |
34.83 |
|
|
|
1:12.47 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vladimir Nefedov |
1949 |
|
440 |
37.04 |
|
|
|
1:16.47 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sakari Vento |
1951 |
|
435 |
37.03 |
|
|
|
1:16.78 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
433 |
35.85 |
|
|
|
1:16.86 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heikki Räsänen |
1951 |
|
351 |
39.78 |
|
|
|
1:22.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jarmo Miinin |
1956 |
|
543 |
32.12 |
|
|
|
1:08.48 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Risto Hiltunen |
1953 |
|
468 |
33.40 |
|
|
|
1:11.93 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Seppo Hytönen |
1956 |
|
431 |
35.07 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ari Hakala |
1956 |
|
312 |
38.55 |
|
|
|
1:22.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esko Turunen |
1955 |
|
294 |
40.51 |
|
|
|
1:23.94 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jarmo Saari |
1955 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juri Logvin |
1962 |
|
881 |
27.49 |
|
|
|
56.85 |
|
|
Vanders |
56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Konstantin Bublikov |
1959 |
|
706 |
29.82 |
|
|
|
1:01.19 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
680 |
29.65 |
|
|
|
1:01.97 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikko Viitala |
1962 |
|
658 |
29.02 |
|
|
|
1:02.63 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Hurula |
1961 |
|
630 |
30.82 |
|
|
|
1:03.56 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
598 |
30.70 |
|
|
|
1:04.67 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
580 |
31.47 |
|
|
|
1:05.34 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ilkka Arola |
1959 |
|
580 |
31.63 |
|
|
|
1:05.35 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nikolay Morgunov |
1958 |
|
530 |
31.83 |
|
|
|
1:07.32 |
|
|
Mmsc |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Antti Wihanto |
1962 |
|
516 |
31.38 |
|
|
|
1:07.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Leif Blomfelt |
1960 |
|
480 |
33.85 |
|
|
|
1:09.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Taito Nurmi |
1961 |
|
386 |
35.99 |
|
|
|
1:14.79 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juho Massinen |
1960 |
|
371 |
35.55 |
|
|
|
1:15.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Markku Piiroinen |
1960 |
|
317 |
37.47 |
|
|
|
1:19.90 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kirill Petrov |
1960 |
|
288 |
39.12 |
|
|
|
1:22.51 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juha Iivonen |
1959 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
656 |
28.34 |
|
|
|
59.39 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ari Auvinen |
1967 |
|
561 |
29.08 |
|
|
|
1:02.56 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veijo Tolonen |
1967 |
|
540 |
30.12 |
|
|
|
1:03.37 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Meller |
1967 |
|
533 |
30.00 |
|
|
|
1:03.63 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juha Viitanen |
1967 |
|
528 |
30.38 |
|
|
|
1:03.83 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalevi Kostiainen |
1967 |
|
511 |
31.45 |
|
|
|
1:04.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Markku Viitala |
1963 |
|
501 |
30.23 |
|
|
|
1:04.98 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
|
482 |
30.82 |
|
|
|
1:05.78 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kare-Petri Kaukomaa |
1965 |
|
458 |
32.81 |
|
|
|
1:06.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ensio Vatanen |
1964 |
|
457 |
31.67 |
|
|
|
1:07.00 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tuomo Haapa |
1964 |
|
455 |
31.36 |
|
|
|
1:07.10 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gennady Sizikov |
1963 |
|
437 |
33.44 |
|
|
|
1:07.96 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jukka Pellinen |
1967 |
|
428 |
32.66 |
|
|
|
1:08.48 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jaakko Erkinaro |
1963 |
|
393 |
32.80 |
|
|
|
1:10.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Juha Räisänen |
1964 |
|
379 |
33.30 |
|
|
|
1:11.31 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ismo Voutilainen |
1965 |
|
376 |
33.03 |
|
|
|
1:11.48 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikko Koskinen |
1966 |
|
329 |
34.76 |
|
|
|
1:14.70 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jukka Hämäläinen |
1966 |
|
322 |
32.85 |
|
|
|
1:15.26 |
|
|
Simmis Wanda |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alex Pakaslahti |
1965 |
|
317 |
35.01 |
|
|
|
1:15.69 |
|
|
Vanders |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Vesa Keränen |
1967 |
|
278 |
37.26 |
|
|
|
1:19.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Pertti Rasilainen |
1964 |
|
261 |
35.34 |
|
|
|
1:20.73 |
|
|
IFK Simning Åland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ari Outinen |
1964 |
|
204 |
38.20 |
|
|
|
1:27.59 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Teemu Väänänen |
1965 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Lindfors |
1976 |
|
648 |
28.06 |
|
|
|
57.56 |
|
|
Vanders |
55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Siekkinen |
1975 |
|
619 |
27.70 |
|
|
|
58.44 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Johansson |
1977 |
|
604 |
28.15 |
|
|
|
58.90 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
594 |
28.73 |
|
|
|
59.24 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sergei Somov |
1974 |
|
556 |
29.49 |
|
|
|
1:00.54 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sami Wahlman |
1973 |
|
520 |
28.95 |
|
|
|
1:01.94 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teemu Turunen |
1976 |
|
518 |
29.35 |
|
|
|
1:02.02 |
|
|
Pieksän Kuutit |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jani Myllymäki |
1976 |
|
479 |
30.54 |
|
|
|
1:03.64 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jaakko Lyytinen |
1976 |
|
434 |
31.30 |
|
|
|
1:05.75 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Markku Rautiainen |
1977 |
|
389 |
32.33 |
|
|
|
1:08.19 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Janne Moilanen |
1977 |
|
362 |
34.89 |
|
|
|
1:09.84 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Teemu Vuorinen |
1975 |
|
288 |
36.31 |
|
|
|
1:15.35 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mika Matela |
1975 |
|
278 |
36.05 |
|
|
|
1:16.29 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Teemu Rintala |
1974 |
|
272 |
36.92 |
|
|
|
1:16.79 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matti Kurki |
1975 |
|
219 |
37.78 |
|
|
|
1:22.52 |
|
|
Lahden Kaleva |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konstantin Bogdanov |
1981 |
|
736 |
26.50 |
|
|
|
54.85 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Afonin |
1978 |
|
591 |
28.44 |
|
|
|
59.01 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kai Poutanen |
1980 |
|
571 |
28.20 |
|
|
|
59.70 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville-Matti Erkintalo |
1982 |
|
565 |
29.14 |
|
|
|
59.91 |
|
|
S.C.Pingviinit |
59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antti Koskela |
1982 |
|
517 |
29.17 |
|
|
|
1:01.71 |
|
|
UPOT |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuli Koponen |
1982 |
|
448 |
30.44 |
|
|
|
1:04.70 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Antti Levänen |
1981 |
|
443 |
30.90 |
|
|
|
1:04.97 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veli-Pekka Laakso |
1978 |
|
428 |
30.62 |
|
|
|
1:05.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tommi Kahlos |
1978 |
|
313 |
33.88 |
|
|
|
1:12.90 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Heikki Kultala |
1979 |
|
279 |
35.23 |
|
|
|
1:15.71 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergei Mukhin |
1985 |
|
737 |
25.10 |
|
|
|
52.33 |
|
|
Tsunami |
52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaleva Latvala |
1984 |
|
567 |
26.77 |
|
|
|
57.12 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Mäkäläinen |
1986 |
|
529 |
27.14 |
|
|
|
58.47 |
|
|
Helsingin Uimarit |
56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tomi Miettinen |
1986 |
|
514 |
27.18 |
|
|
|
59.03 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kalle Lintula |
1986 |
|
504 |
27.82 |
|
|
|
59.40 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
426 |
29.79 |
|
|
|
1:02.83 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
359 |
31.03 |
|
|
|
1:06.49 |
|
|
UPOT |
1:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juho Ratava |
1983 |
|
341 |
31.75 |
|
|
|
1:07.65 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Santeri Vaara |
1983 |
|
323 |
32.11 |
|
|
|
1:08.86 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mika Rautiainen |
1985 |
|
278 |
35.73 |
|
|
|
1:12.39 |
|
|
Oulun Lohet |
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joonas Kuosmanen |
1983 |
|
138 |
41.28 |
|
|
|
1:31.47 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
1:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Allonen |
1989 |
|
673 |
26.08 |
|
|
|
54.10 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janne Kekkonen |
1989 |
|
606 |
26.67 |
|
|
|
56.02 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topi Könkö |
1992 |
|
587 |
26.79 |
|
|
|
56.64 |
|
|
Salon Uimarit |
56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Lyytikäinen |
1990 |
|
485 |
27.85 |
|
|
|
1:00.35 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wiljam Leinonen |
1992 |
|
445 |
29.43 |
|
|
|
1:02.08 |
|
|
Salon Uimarit |
1:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
381 |
51.80 |
|
|
|
1:48.35 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carita Bremer |
1940 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maritta Kurki |
1952 |
|
460 |
40.50 |
|
|
|
1:24.53 |
|
|
Lahden Kaleva |
1:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marja Turunen |
1951 |
|
305 |
43.66 |
|
|
|
1:36.93 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marjatta Koivisto |
1952 |
|
220 |
51.13 |
|
|
|
1:48.03 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Liakka |
1955 |
|
389 |
39.89 |
|
|
|
1:26.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leena Kaseva |
1954 |
|
321 |
45.23 |
|
|
|
1:32.68 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annikki Liakka |
1954 |
|
282 |
45.55 |
|
|
|
1:36.73 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Lairola |
1958 |
|
436 |
37.78 |
|
|
|
1:19.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taina Miekka |
1959 |
|
345 |
42.23 |
|
|
|
1:26.39 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sari Salomaa |
1959 |
|
272 |
45.12 |
|
|
|
1:33.54 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Outi Salminen |
1961 |
|
177 |
50.04 |
|
|
|
1:47.78 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Monica Paavilainen |
1960 |
|
148 |
53.20 |
|
|
|
1:54.47 |
|
|
Hydra Platypus |
1:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
|
649 |
32.61 |
|
|
|
1:07.68 |
|
|
Hydra Platypus |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tatiana Tikhomirova |
1964 |
|
626 |
33.26 |
|
|
|
1:08.49 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Satu Hyvärinen |
1967 |
|
496 |
34.22 |
|
|
|
1:13.99 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maarit Kestilä |
1967 |
|
389 |
38.48 |
|
|
|
1:20.27 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minna Karhama |
1966 |
|
325 |
40.77 |
|
|
|
1:25.16 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katri Jalava |
1967 |
|
271 |
42.79 |
|
|
|
1:30.50 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maarit Venesmäki |
1969 |
|
709 |
30.68 |
|
|
|
1:05.29 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anu Ilander |
1968 |
|
663 |
31.41 |
|
|
|
1:06.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mari Kasvio |
1970 |
|
582 |
32.72 |
|
|
|
1:09.73 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Imke Höfling |
1970 |
|
469 |
36.71 |
|
|
|
1:14.93 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vera Tarasova |
1969 |
|
410 |
37.97 |
|
|
|
1:18.35 |
|
|
Duck´s Creek |
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niina Svartström |
1969 |
|
338 |
41.17 |
|
|
|
1:23.60 |
|
|
HTU Stadi |
1:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petra Sinisalo-Katajisto |
1969 |
|
321 |
40.72 |
|
|
|
1:25.04 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minna Rantanen |
1968 |
|
312 |
41.22 |
|
|
|
1:25.83 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
749 |
29.12 |
|
|
|
1:00.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Männistö |
1978 |
|
644 |
30.19 |
|
|
|
1:03.63 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elisa Suomi |
1981 |
|
630 |
30.69 |
|
|
|
1:04.08 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maarit Vainio |
1980 |
|
610 |
30.77 |
|
|
|
1:04.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asta Viuhkola |
1980 |
|
517 |
33.52 |
|
|
|
1:08.45 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anu Skyttä |
1980 |
|
398 |
34.81 |
|
|
|
1:14.70 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anu Marttila |
1979 |
|
390 |
35.15 |
|
|
|
1:15.21 |
|
|
Uintiseura Kuhat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanna Malmsten |
1982 |
|
336 |
37.62 |
|
|
|
1:19.01 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
673 |
30.04 |
|
|
|
1:02.46 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Lehto |
1983 |
|
647 |
30.81 |
|
|
|
1:03.28 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
612 |
31.25 |
|
|
|
1:04.47 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vladimira Therman |
1985 |
|
590 |
31.17 |
|
|
|
1:05.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sini Toppala |
1984 |
|
522 |
31.98 |
|
|
|
1:07.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emmi Lesonen |
1986 |
|
473 |
32.82 |
|
|
|
1:10.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
388 |
35.48 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katri Laitinen |
1983 |
|
358 |
36.92 |
|
|
|
1:17.09 |
|
|
Uintiseura Kuhat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tanja Laine |
1986 |
|
308 |
38.54 |
|
|
|
1:21.00 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helena Mäkinen |
1985 |
|
290 |
39.77 |
|
|
|
1:22.66 |
|
|
Oulun Lohet |
1:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
482 |
59.44 |
2:05.69 |
3:13.37 |
|
4:21.46 |
|
|
Cetus Espoo |
4:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oleg Tkachenko |
1941 |
|
571 |
49.19 |
1:46.75 |
2:46.13 |
|
3:45.14 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aimo Niemi |
1942 |
|
455 |
52.78 |
1:54.04 |
2:58.86 |
|
4:02.77 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Koski |
1942 |
|
395 |
58.20 |
2:04.61 |
3:11.44 |
|
4:14.42 |
|
|
Cetus Espoo |
4:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
315 |
1:01.56 |
2:11.78 |
3:24.96 |
|
4:34.46 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
4:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
184 |
1:13.78 |
2:38.94 |
4:05.72 |
|
5:28.35 |
|
|
Cetus Espoo |
5:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Purra |
1946 |
|
348 |
56.04 |
2:01.32 |
3:07.71 |
|
4:09.94 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lembit Laht |
1949 |
|
547 |
48.35 |
1:40.21 |
2:32.93 |
|
3:25.72 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Luige |
1949 |
|
481 |
48.58 |
1:42.79 |
2:38.80 |
|
3:34.71 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arto Mynttinen |
1948 |
|
388 |
52.11 |
1:51.99 |
2:52.78 |
|
3:50.57 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Batistsev |
1953 |
|
647 |
43.16 |
1:29.40 |
2:16.39 |
|
3:02.14 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
2:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Iltola |
1957 |
|
543 |
43.77 |
1:32.69 |
2:23.43 |
|
3:13.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Lairola |
1955 |
|
470 |
43.98 |
1:35.86 |
2:30.03 |
|
3:22.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Harri Koski |
1957 |
|
394 |
46.14 |
1:40.15 |
2:37.14 |
|
3:34.97 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arto Kärnä |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
3:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Zherdev |
1961 |
|
536 |
42.00 |
1:27.98 |
2:14.74 |
|
3:00.95 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
2:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Nikula |
1960 |
|
453 |
39.05 |
1:27.71 |
2:20.07 |
|
3:11.37 |
|
|
Oulun Lohet |
3:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
412 |
46.49 |
1:36.99 |
2:28.72 |
|
3:17.45 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
3:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
353 |
46.55 |
1:38.79 |
2:33.69 |
|
3:27.96 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kari Hellstén |
1959 |
|
334 |
47.19 |
1:41.51 |
2:38.37 |
|
3:31.71 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jouko Ketonen |
1962 |
|
333 |
50.02 |
1:44.09 |
2:38.89 |
|
3:32.05 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kim Ohtonen |
1966 |
|
560 |
38.60 |
1:21.86 |
2:05.93 |
|
2:51.75 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
523 |
39.09 |
1:23.69 |
2:09.12 |
|
2:55.72 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
2:52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
494 |
40.42 |
1:26.21 |
2:12.85 |
|
2:59.07 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pertti Rasilainen |
1964 |
|
298 |
47.55 |
1:40.76 |
2:36.61 |
|
3:31.98 |
|
|
IFK Simning Åland |
3:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Matkaniemi |
1972 |
|
701 |
33.18 |
1:11.86 |
1:53.12 |
|
2:36.35 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
562 |
35.84 |
1:17.22 |
2:01.59 |
|
2:48.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
490 |
41.64 |
1:27.18 |
2:12.38 |
|
2:56.17 |
|
|
Uinti Imatra |
3:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christer Burman |
1968 |
|
453 |
39.31 |
1:23.73 |
2:10.99 |
|
3:00.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
309 |
43.18 |
1:34.64 |
2:30.44 |
|
3:25.35 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Risto Silvola |
1969 |
|
280 |
47.92 |
1:41.91 |
2:37.19 |
|
3:32.33 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Tolvanen |
1971 |
|
260 |
48.63 |
1:44.04 |
2:40.64 |
|
3:37.50 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tero Niemelä |
1969 |
|
244 |
50.17 |
1:46.19 |
2:45.33 |
|
3:42.26 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Michael Szücs |
1972 |
|
119 |
1:05.96 |
2:18.61 |
3:32.05 |
|
4:42.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aki Inkilä |
1977 |
|
547 |
35.46 |
1:17.16 |
2:00.83 |
|
2:43.46 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
447 |
36.85 |
1:20.50 |
2:07.54 |
|
2:54.88 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Kurki |
1975 |
|
257 |
49.68 |
1:44.08 |
2:37.67 |
|
3:30.29 |
|
|
Lahden Kaleva |
3:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aarni Oinonen |
1976 |
|
158 |
51.22 |
1:51.28 |
2:58.55 |
|
4:06.98 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Gogol |
1981 |
|
826 |
32.54 |
1:09.51 |
1:47.27 |
|
2:24.32 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
2:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Vihersalo |
1978 |
|
643 |
36.00 |
1:16.71 |
1:57.09 |
|
2:36.89 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
556 |
36.78 |
1:18.97 |
2:01.75 |
|
2:44.64 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Koskela |
1982 |
|
484 |
38.48 |
1:22.91 |
2:08.84 |
|
2:52.37 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Väinölä |
1982 |
|
407 |
41.85 |
1:28.38 |
2:16.19 |
|
3:02.67 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
723 |
33.09 |
1:10.88 |
1:49.20 |
|
2:27.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Wahlström |
1987 |
|
613 |
35.52 |
1:16.18 |
1:56.15 |
|
2:35.98 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Svartström |
1985 |
|
541 |
34.27 |
1:13.88 |
1:56.17 |
|
2:42.65 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Salmela |
1983 |
|
510 |
38.06 |
1:20.99 |
2:04.33 |
|
2:45.89 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
2:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joonas Kuosmanen |
1983 |
|
157 |
55.26 |
1:57.85 |
3:01.96 |
|
4:05.27 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
3:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Severi Allonen |
1991 |
|
562 |
34.63 |
1:14.98 |
1:56.48 |
|
2:38.29 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wiljam Leinonen |
1992 |
|
445 |
36.28 |
1:18.74 |
2:04.45 |
|
2:51.09 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
499 |
57.53 |
2:04.00 |
3:11.46 |
|
4:17.86 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liisa Kivimäki |
1948 |
|
324 |
1:00.99 |
2:12.21 |
3:25.43 |
|
4:37.63 |
|
|
Hydra Platypus |
4:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
522 |
50.96 |
1:47.55 |
2:47.98 |
|
3:49.31 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
3:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sirje Voolma |
1953 |
|
403 |
56.08 |
1:59.56 |
3:05.14 |
|
4:10.04 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
4:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
617 |
45.66 |
1:36.79 |
2:30.10 |
|
3:23.33 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mona Mattila |
1961 |
|
439 |
51.67 |
1:50.58 |
2:50.65 |
|
3:47.73 |
|
|
Helsingin Uimarit |
3:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Monica Paavilainen |
1960 |
|
243 |
1:03.02 |
2:14.85 |
3:26.94 |
|
4:37.25 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Kara |
1965 |
|
680 |
43.00 |
1:31.71 |
2:20.18 |
|
3:08.96 |
|
|
Cetus Espoo |
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
|
637 |
42.92 |
1:32.35 |
2:22.68 |
|
3:13.11 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Svetlana Kozlova |
1965 |
|
632 |
43.74 |
1:31.37 |
2:21.74 |
|
3:13.66 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maarit Kestilä |
1967 |
|
497 |
47.74 |
1:41.11 |
2:35.58 |
|
3:29.75 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Meri Santaholma |
1964 |
|
390 |
51.34 |
1:50.08 |
2:50.95 |
|
3:47.41 |
|
|
Cetus Espoo |
3:45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
380 |
53.61 |
1:52.27 |
2:51.71 |
|
3:49.41 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
3:50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ulla Vainikka |
1965 |
|
273 |
56.94 |
2:01.31 |
3:09.41 |
|
4:16.03 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
478 |
47.28 |
1:38.80 |
2:31.36 |
|
3:21.98 |
|
|
Simmis Wanda |
3:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
415 |
47.32 |
1:41.50 |
2:37.04 |
|
3:31.70 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Imke Höfling |
1970 |
|
262 |
56.09 |
1:59.58 |
3:04.19 |
|
4:06.75 |
|
|
Uimaseura Aquila |
3:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
725 |
39.36 |
1:23.23 |
2:06.39 |
|
2:49.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanna Hokkanen |
1977 |
|
562 |
41.50 |
1:29.84 |
2:17.54 |
|
3:04.61 |
|
|
Cetus Espoo |
3:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Aaltonen |
1973 |
|
538 |
42.18 |
1:30.08 |
2:19.19 |
|
3:07.28 |
|
|
S.C.Pingviinit |
3:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pirta Hotulainen |
1974 |
|
521 |
43.06 |
1:30.08 |
2:19.36 |
|
3:09.30 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liisa Ailanen |
1978 |
|
573 |
40.98 |
1:27.16 |
2:14.37 |
|
3:01.33 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
498 |
43.15 |
1:31.40 |
2:20.63 |
|
3:10.01 |
|
|
Hydra Platypus |
3:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kati Kettunen |
1980 |
|
457 |
45.22 |
1:35.92 |
2:26.76 |
|
3:15.46 |
|
|
Uintiseura Kuhat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Suvi Purra |
1979 |
|
447 |
45.01 |
1:35.45 |
2:27.77 |
|
3:16.89 |
|
|
Cetus Espoo |
3:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riikka Kovanen |
1986 |
|
478 |
41.33 |
1:29.52 |
2:19.32 |
|
3:07.85 |
|
|
Octopus Lohja |
3:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
413 |
45.44 |
1:35.08 |
2:26.25 |
|
3:17.20 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
3:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sina Hulkkonen |
1987 |
|
408 |
43.39 |
1:33.90 |
2:26.59 |
|
3:18.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katja Töyli |
1983 |
|
256 |
53.24 |
1:51.01 |
2:50.82 |
|
3:51.40 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
831 |
34.99 |
1:15.01 |
1:57.31 |
|
2:39.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Samuelsson |
1991 |
|
470 |
44.02 |
1:33.23 |
2:22.65 |
|
3:12.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cetus Miehet F |
280 |
|
|
|
|
|
|
2:55.56 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Malk |
1937 |
|
|
35.51 |
|
|
|
35.51 |
|
|
Martti Lahti |
1937 |
|
|
48.33 |
|
|
|
1:23.84 |
|
|
Juha Koski |
1942 |
|
|
40.91 |
|
|
|
2:04.75 |
|
|
Pentti Keränen |
1935 |
|
|
50.81 |
|
|
|
2:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
432 |
|
|
|
|
57.91 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
472 |
|
|
|
|
54.94 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Liakka |
1955 |
|
587 |
|
|
|
|
45.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
527 |
|
|
|
|
47.50 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annikki Liakka |
1954 |
|
415 |
|
|
|
|
51.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
608 |
|
|
|
|
41.47 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Päivi Lairola |
1958 |
|
474 |
|
|
|
|
45.07 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mona Mattila |
1961 |
|
408 |
|
|
|
|
47.38 |
|
|
Helsingin Uimarit |
47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Hoffren |
1962 |
|
254 |
|
|
|
|
55.48 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
471 |
|
|
|
|
53.21 |
|
|
Cetus Espoo |
50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
225 |
|
|
|
|
1:08.08 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aimo Niemi |
1942 |
|
523 |
|
|
|
|
47.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
453 |
|
|
|
|
49.92 |
|
|
Cetus Espoo |
48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
198 |
|
|
|
|
1:05.77 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
756 |
|
|
|
|
39.00 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Asell |
1947 |
|
433 |
|
|
|
|
46.94 |
|
|
S.C.Pingviinit |
46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Parviainen |
1945 |
|
370 |
|
|
|
|
49.45 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pekka Purra |
1946 |
|
367 |
|
|
|
|
49.62 |
|
|
Cetus Espoo |
48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
347 |
|
|
|
|
50.54 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
113 |
|
|
|
|
1:13.47 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matti Väätänen |
1947 |
|
93 |
|
|
|
|
1:18.25 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
590 |
|
|
|
|
38.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Luige |
1949 |
|
564 |
|
|
|
|
39.33 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Latva-Pukkila |
1949 |
|
276 |
|
|
|
|
49.87 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matti Arvinen |
1950 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Lairola |
1955 |
|
687 |
|
|
|
|
35.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksandr Batistsev |
1953 |
|
680 |
|
|
|
|
35.83 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Iltola |
1957 |
|
566 |
|
|
|
|
38.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
489 |
|
|
|
|
39.97 |
|
|
ORCA Helsinki |
39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Harri Koski |
1957 |
|
422 |
|
|
|
|
42.00 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Esa Ihalainen |
1954 |
|
399 |
|
|
|
|
42.79 |
|
|
Uinti Imatra |
42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Berg |
1957 |
|
385 |
|
|
|
|
43.29 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juha Holma |
1957 |
|
329 |
|
|
|
|
45.62 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ari Hakala |
1956 |
|
318 |
|
|
|
|
46.16 |
|
|
Aurajoen Uinti |
43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Esa Vähäsarja |
1954 |
|
178 |
|
|
|
|
55.93 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arto Kärnä |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Joensuun Uimaseura |
38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
|
677 |
|
|
|
|
33.83 |
|
|
S.C.Pingviinit |
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Panu Hiltunen |
1966 |
|
630 |
|
|
|
|
34.64 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vladimir Stiazhkin |
1963 |
|
589 |
|
|
|
|
35.44 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ari Auvinen |
1967 |
|
568 |
|
|
|
|
35.87 |
|
|
Cetus Espoo |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kari Hiltunen |
1964 |
|
559 |
|
|
|
|
36.05 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
538 |
|
|
|
|
36.52 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
532 |
|
|
|
|
36.65 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mika Meller |
1967 |
|
520 |
|
|
|
|
36.93 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tuomo Haapa |
1964 |
|
461 |
|
|
|
|
38.45 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jukka Pellinen |
1967 |
|
429 |
|
|
|
|
39.39 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juha Räisänen |
1964 |
|
346 |
|
|
|
|
42.29 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pertti Rasilainen |
1964 |
|
311 |
|
|
|
|
43.84 |
|
|
IFK Simning Åland |
43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vesa Keränen |
1967 |
|
309 |
|
|
|
|
43.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ari Outinen |
1964 |
|
279 |
|
|
|
|
45.43 |
|
|
Helsingin Uimarit |
46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Timo Kaltio |
1965 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maritta Kurki |
1952 |
|
462 |
1:31.09 |
3:12.99 |
4:56.82 |
|
6:36.54 |
|
|
Lahden Kaleva |
6:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liisa Kivimäki |
1948 |
|
143 |
2:16.29 |
4:45.58 |
7:15.30 |
|
9:45.53 |
|
|
Hydra Platypus |
9:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leena Kaseva |
1954 |
|
338 |
1:39.45 |
3:26.69 |
5:14.71 |
|
7:00.87 |
|
|
Cetus Espoo |
7:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sirje Voolma |
1953 |
|
260 |
1:41.25 |
3:40.29 |
5:42.05 |
|
7:39.09 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
7:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mona Mattila |
1961 |
|
306 |
1:36.91 |
3:22.72 |
5:08.38 |
|
6:51.16 |
|
|
Helsingin Uimarit |
6:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Outi Salminen |
1961 |
|
194 |
1:49.72 |
3:53.92 |
5:56.32 |
|
7:58.32 |
|
|
Helsingin Uimarit |
8:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
|
679 |
1:12.90 |
2:32.28 |
3:54.22 |
|
5:12.65 |
|
|
Hydra Platypus |
5:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
404 |
1:26.14 |
3:02.24 |
4:37.76 |
|
6:11.69 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Päivi Rantala |
1967 |
|
393 |
1:25.29 |
3:02.00 |
4:39.55 |
|
6:15.11 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
6:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katri Jalava |
1967 |
|
278 |
1:35.41 |
3:27.44 |
5:16.48 |
|
7:00.94 |
|
|
S.C.Pingviinit |
7:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Imke Höfling |
1970 |
|
435 |
1:24.77 |
2:55.37 |
4:26.41 |
|
5:50.13 |
|
|
Uimaseura Aquila |
5:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
413 |
1:23.99 |
2:54.79 |
4:26.12 |
|
5:56.22 |
|
|
Koovee |
5:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Hokkanen |
1977 |
|
577 |
1:11.25 |
2:31.59 |
3:53.06 |
|
5:14.36 |
|
|
Cetus Espoo |
5:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pirta Hotulainen |
1974 |
|
500 |
1:15.73 |
2:40.41 |
4:06.45 |
|
5:29.71 |
|
|
Cetus Espoo |
5:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carrie Turunen |
1973 |
|
374 |
1:21.66 |
2:54.21 |
4:29.64 |
|
6:03.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
6:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aija Matela |
1977 |
|
369 |
1:24.08 |
3:00.01 |
4:35.65 |
|
6:04.66 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
6:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne-Mari Kuusela |
1975 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Aurajoen Uinti |
7:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
708 |
1:08.13 |
2:22.27 |
3:38.15 |
|
4:54.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Suvi Purra |
1979 |
|
557 |
1:15.05 |
2:36.79 |
3:59.22 |
|
5:18.97 |
|
|
Cetus Espoo |
5:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liisa Ailanen |
1978 |
|
498 |
1:15.98 |
2:41.42 |
4:07.81 |
|
5:31.20 |
|
|
Swimming Team Rauma |
5:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
623 |
1:10.70 |
2:27.61 |
3:44.01 |
|
4:58.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eeva Järvenpää |
1984 |
|
484 |
1:16.59 |
2:39.33 |
4:03.41 |
|
5:24.69 |
|
|
Octopus Lohja |
5:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ekaterina Erofeeva |
1983 |
|
386 |
1:19.56 |
2:48.33 |
4:19.89 |
|
5:49.98 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tanja Laine |
1986 |
|
310 |
1:27.41 |
3:03.56 |
4:41.10 |
|
6:16.83 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
5:56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
860 |
1:04.27 |
2:12.50 |
3:21.76 |
|
4:28.87 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
801 |
1:05.72 |
2:15.00 |
3:24.20 |
|
4:35.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonna Teräväinen |
1991 |
|
728 |
1:05.66 |
2:17.84 |
3:31.46 |
|
4:44.18 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hannele Koivula |
1990 |
|
427 |
1:16.79 |
2:44.03 |
4:13.40 |
|
5:39.55 |
|
|
Swimming Team Rauma |
5:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pauliina Ahvenniemi |
1990 |
|
384 |
1:18.51 |
2:49.14 |
4:22.12 |
|
5:51.58 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla Hämäläinen |
1991 |
|
335 |
1:22.84 |
2:55.60 |
4:31.83 |
|
6:08.00 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
6:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pentti Keränen |
1935 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
8:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raimo Hiltunen |
1946 |
|
377 |
1:40.47 |
3:30.01 |
5:19.03 |
|
7:02.65 |
|
|
Vanders |
6:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raine Narva |
1945 |
|
322 |
1:42.24 |
3:36.96 |
5:32.22 |
|
7:25.23 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
7:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
524 |
1:23.14 |
2:54.43 |
4:26.81 |
|
5:54.57 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
5:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikhail Manevich |
1948 |
|
518 |
1:22.43 |
2:54.63 |
4:26.29 |
|
5:55.83 |
|
|
Raduga |
5:47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arto Mynttinen |
1948 |
|
434 |
1:31.98 |
3:08.78 |
4:43.99 |
|
6:17.35 |
|
|
Cetus Espoo |
6:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sakari Vento |
1951 |
|
414 |
1:28.87 |
3:07.74 |
4:48.44 |
|
6:23.48 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
6:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heikki Räsänen |
1951 |
|
355 |
1:36.95 |
3:20.56 |
5:02.73 |
|
6:43.51 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Jyväskylä |
7:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jarmo Saari |
1955 |
|
530 |
1:19.24 |
2:46.67 |
4:13.83 |
|
5:38.80 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Seppo Hytönen |
1956 |
|
376 |
1:31.31 |
3:10.00 |
4:46.21 |
|
6:19.88 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
6:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esko Turunen |
1955 |
|
346 |
1:31.36 |
3:12.91 |
4:53.29 |
|
6:30.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
6:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ralf Sund |
1955 |
|
301 |
1:33.35 |
3:17.10 |
5:03.04 |
|
6:49.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
6:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrey Monin |
1960 |
|
590 |
1:11.78 |
2:26.93 |
3:42.10 |
|
5:05.13 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
5:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Hurula |
1961 |
|
569 |
1:12.38 |
2:30.26 |
3:50.45 |
|
5:08.84 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
5:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
479 |
1:15.51 |
2:39.77 |
4:04.05 |
|
5:27.08 |
|
|
Cetus Espoo |
5:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikolay Morgunov |
1958 |
|
426 |
1:15.51 |
2:41.74 |
4:11.56 |
|
5:40.06 |
|
|
Mmsc |
5:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
351 |
1:09.61 |
2:26.50 |
4:21.70 |
|
6:02.88 |
|
|
Cetus Espoo |
5:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
299 |
1:28.89 |
3:06.12 |
4:44.35 |
|
6:22.58 |
|
|
Cetus Espoo |
5:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kirill Petrov |
1960 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
645 |
1:06.56 |
2:18.74 |
3:31.40 |
|
4:42.84 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
561 |
1:10.13 |
2:25.73 |
3:42.21 |
|
4:56.41 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
5:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Igor Bykov |
1965 |
|
560 |
1:10.93 |
2:25.91 |
3:41.67 |
|
4:56.46 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Viitanen |
1967 |
|
502 |
1:09.80 |
2:27.23 |
3:46.89 |
|
5:07.44 |
|
|
Simmis Wanda |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
490 |
1:09.44 |
2:27.56 |
3:48.43 |
|
5:10.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Evgeny Koval |
1964 |
|
465 |
1:15.06 |
2:36.30 |
3:57.51 |
|
5:15.52 |
|
|
Mmsc |
5:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
415 |
1:14.89 |
2:36.73 |
4:01.55 |
|
5:27.63 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
5:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markku Viitala |
1963 |
|
398 |
1:15.42 |
2:40.56 |
4:08.69 |
|
5:32.31 |
|
|
S.C.Pingviinit |
5:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juha Jantunen |
1965 |
|
374 |
1:18.99 |
2:45.15 |
4:13.97 |
|
5:39.23 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
5:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gennady Sizikov |
1963 |
|
370 |
1:15.33 |
2:33.85 |
4:09.30 |
|
5:40.25 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
6:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veijo Tolonen |
1967 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
5:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksei Frolov |
1972 |
|
581 |
1:08.74 |
2:23.55 |
3:39.52 |
|
4:51.28 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
4:43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tommi Kähkönen |
1970 |
|
565 |
1:08.83 |
2:23.47 |
3:39.63 |
|
4:54.05 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
5:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Alopaeus |
1971 |
|
521 |
1:09.60 |
2:27.24 |
3:44.60 |
|
5:02.01 |
|
|
Cetus Espoo |
5:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
425 |
1:18.56 |
2:43.53 |
4:06.63 |
|
5:23.26 |
|
|
Uinti Imatra |
5:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matias Murole |
1971 |
|
416 |
1:18.47 |
2:39.78 |
4:02.61 |
|
5:25.65 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
5:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jorma Puustinen |
1969 |
|
401 |
1:20.70 |
2:45.98 |
4:10.44 |
|
5:29.40 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
5:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kari Paananen |
1970 |
|
342 |
1:22.59 |
2:52.15 |
4:21.67 |
|
5:47.29 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
5:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janne Alanne |
1970 |
|
342 |
1:22.87 |
2:52.38 |
4:20.97 |
|
5:47.37 |
|
|
Vanders |
5:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Timo Siika-Aho |
1968 |
|
307 |
1:20.00 |
2:52.39 |
4:28.04 |
|
6:00.29 |
|
|
Oulun Lohet |
6:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Raine Koivumäki |
1970 |
|
294 |
1:28.36 |
3:03.29 |
4:36.89 |
|
6:05.31 |
|
|
S.C.Pingviinit |
5:44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Timo Piispanen |
1968 |
|
265 |
1:27.15 |
3:04.29 |
4:44.43 |
|
6:18.08 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
6:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
235 |
1:28.52 |
3:09.81 |
4:52.42 |
|
6:33.91 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
6:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ossi Ilveskoski |
1976 |
|
527 |
1:08.50 |
2:24.78 |
3:42.63 |
|
4:57.90 |
|
|
Cetus Espoo |
4:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Lyytinen |
1976 |
|
423 |
1:10.30 |
2:31.54 |
3:56.23 |
|
5:20.37 |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
264 |
1:20.27 |
2:55.39 |
4:36.69 |
|
6:14.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Vuorinen |
1975 |
|
264 |
1:26.77 |
3:04.40 |
4:42.47 |
|
6:15.14 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
6:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Kurki |
1975 |
|
225 |
1:30.23 |
3:12.58 |
4:53.97 |
|
6:35.59 |
|
|
Lahden Kaleva |
6:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aarni Oinonen |
1976 |
|
173 |
1:33.48 |
3:27.58 |
5:22.19 |
|
7:11.36 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
6:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konstantin Bogdanov |
1981 |
|
759 |
1:01.17 |
2:07.97 |
3:15.67 |
|
4:20.59 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
4:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Levänen |
1981 |
|
422 |
1:11.06 |
2:31.86 |
3:55.10 |
|
5:16.94 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
5:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veli-Pekka Laakso |
1978 |
|
392 |
1:14.96 |
2:37.61 |
4:02.01 |
|
5:24.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heikki Kultala |
1979 |
|
216 |
1:27.30 |
3:10.13 |
4:55.33 |
|
6:35.78 |
|
|
S.C.Pingviinit |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jussi Mäkiranta |
1982 |
|
186 |
1:25.98 |
3:06.80 |
5:00.12 |
|
6:56.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergei Mukhin |
1985 |
|
623 |
56.45 |
2:00.22 |
3:18.11 |
|
4:31.56 |
|
|
Tsunami |
4:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
568 |
1:04.62 |
2:15.01 |
3:27.20 |
|
4:39.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markus Salmela |
1983 |
|
504 |
1:05.33 |
2:19.54 |
3:36.04 |
|
4:51.34 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
4:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksei Kargin |
1987 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Scpk |
5:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
179 |
54.00 |
|
|
|
2:00.84 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
1:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuija Alanko |
1963 |
|
362 |
42.22 |
|
|
|
1:33.84 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Thodin |
1968 |
|
709 |
32.04 |
|
|
|
1:11.15 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
777 |
31.03 |
|
|
|
1:07.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maarit Vainio |
1980 |
|
519 |
33.87 |
|
|
|
1:16.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
452 |
36.14 |
|
|
|
1:20.60 |
|
|
Hydra Platypus |
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
438 |
37.49 |
|
|
|
1:21.46 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
432 |
36.21 |
|
|
|
1:21.85 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanna Gröhn |
1978 |
|
409 |
37.01 |
|
|
|
1:23.36 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wilma Wallin |
1982 |
|
378 |
38.35 |
|
|
|
1:25.58 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
|
298 |
40.35 |
|
|
|
1:32.56 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
645 |
32.37 |
|
|
|
1:09.21 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eeva Järvenpää |
1984 |
|
350 |
40.50 |
|
|
|
1:24.85 |
|
|
Octopus Lohja |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Salla Kivelä |
1983 |
|
339 |
38.28 |
|
|
|
1:25.71 |
|
|
Uintiseura Kuhat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Sartela |
1991 |
|
769 |
29.18 |
|
|
|
1:03.40 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisa Vilhunen |
1988 |
|
495 |
32.75 |
|
|
|
1:13.44 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mari Mäkilä |
1991 |
|
329 |
34.09 |
|
|
|
1:24.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Kyrklund |
1991 |
|
257 |
40.29 |
|
|
|
1:31.32 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
670 |
47.27 |
|
|
|
1:43.00 |
|
|
Cetus Espoo |
1:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pekka Sortila |
1935 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oleg Tkachenko |
1941 |
|
654 |
43.01 |
|
|
|
1:33.41 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olav Lukin |
1944 |
|
269 |
50.72 |
|
|
|
1:44.58 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Igor Andreev |
1946 |
|
262 |
49.41 |
|
|
|
1:45.57 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toivo Honkonen |
1950 |
|
340 |
43.04 |
|
|
|
1:33.63 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
235 |
47.83 |
|
|
|
1:45.89 |
|
|
Oulun Lohet |
1:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
329 |
40.86 |
|
|
|
1:27.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
401 |
38.97 |
|
|
|
1:21.09 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Massinen |
1960 |
|
277 |
41.28 |
|
|
|
1:31.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kari Hellstén |
1959 |
|
216 |
45.41 |
|
|
|
1:39.53 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
563 |
32.56 |
|
|
|
1:09.35 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Risto Hotulainen |
1966 |
|
434 |
33.82 |
|
|
|
1:15.62 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Meller |
1967 |
|
415 |
36.08 |
|
|
|
1:16.76 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Igor Galkin |
1965 |
|
405 |
36.98 |
|
|
|
1:17.40 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
391 |
34.65 |
|
|
|
1:18.32 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
348 |
36.76 |
|
|
|
1:21.43 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kare-Petri Kaukomaa |
1965 |
|
337 |
36.12 |
|
|
|
1:22.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arto Katajamäki |
1972 |
|
423 |
32.90 |
|
|
|
1:14.07 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raine Koivumäki |
1970 |
|
230 |
42.67 |
|
|
|
1:30.69 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Lindfors |
1976 |
|
604 |
29.62 |
|
|
|
1:03.64 |
|
|
Vanders |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aki Inkilä |
1977 |
|
531 |
30.79 |
|
|
|
1:06.44 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
505 |
31.53 |
|
|
|
1:07.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jani Myllymäki |
1976 |
|
399 |
33.56 |
|
|
|
1:13.06 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jouni Laakso |
1976 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Afonin |
1978 |
|
587 |
30.58 |
|
|
|
1:04.78 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Karkman |
1982 |
|
547 |
31.02 |
|
|
|
1:06.33 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Levänen |
1981 |
|
366 |
34.77 |
|
|
|
1:15.85 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
409 |
33.21 |
|
|
|
1:10.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Allonen |
1989 |
|
796 |
26.68 |
|
|
|
56.59 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Suomalainen |
1989 |
|
515 |
29.88 |
|
|
|
1:05.40 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Korri |
1992 |
|
483 |
30.16 |
|
|
|
1:06.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
348 |
1:06.24 |
|
|
|
2:09.87 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marja Turunen |
1951 |
|
316 |
51.73 |
|
|
|
1:52.45 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
271 |
50.72 |
|
|
|
1:46.69 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
737 |
34.41 |
|
|
|
1:15.10 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
|
642 |
37.12 |
|
|
|
1:18.62 |
|
|
Hydra Platypus |
1:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tatiana Tikhomirova |
1964 |
|
628 |
37.42 |
|
|
|
1:19.20 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Beronika Bykova |
1967 |
|
581 |
38.23 |
|
|
|
1:21.27 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Satu Hyvärinen |
1967 |
|
465 |
40.69 |
|
|
|
1:27.54 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maarit Kestilä |
1967 |
|
439 |
42.03 |
|
|
|
1:29.27 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Merja Pettersson |
1963 |
|
374 |
43.46 |
|
|
|
1:34.17 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Meri Santaholma |
1964 |
|
358 |
46.61 |
|
|
|
1:35.48 |
|
|
Cetus Espoo |
1:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
328 |
47.18 |
|
|
|
1:38.34 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
1:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anu Lajunen |
1966 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
667 |
34.51 |
|
|
|
1:15.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maarit Venesmäki |
1969 |
|
642 |
35.61 |
|
|
|
1:16.05 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mari Kasvio |
1970 |
|
559 |
36.16 |
|
|
|
1:19.64 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
458 |
39.51 |
|
|
|
1:25.11 |
|
|
Koovee |
1:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minna Rantanen |
1968 |
|
279 |
48.87 |
|
|
|
1:40.32 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Imke Höfling |
1970 |
|
246 |
54.17 |
|
|
|
1:44.61 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
976 |
29.70 |
|
|
|
1:04.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Salmela |
1976 |
|
668 |
33.98 |
|
|
|
1:13.40 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Aaltonen |
1973 |
|
593 |
35.81 |
|
|
|
1:16.37 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marjaana Mäkinen |
1975 |
|
527 |
36.57 |
|
|
|
1:19.45 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
490 |
37.63 |
|
|
|
1:21.42 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minna Burman |
1976 |
|
291 |
43.95 |
|
|
|
1:36.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aija Matela |
1977 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Männistö |
1978 |
|
586 |
35.59 |
|
|
|
1:15.46 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anu Marttila |
1979 |
|
385 |
40.66 |
|
|
|
1:26.81 |
|
|
Uintiseura Kuhat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katja Anttila |
1978 |
|
366 |
42.35 |
|
|
|
1:28.31 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heidi Viljanen |
1980 |
|
353 |
39.80 |
|
|
|
1:29.37 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anu Skyttä |
1980 |
|
352 |
41.75 |
|
|
|
1:29.39 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Haimakainen |
1979 |
|
313 |
43.62 |
|
|
|
1:32.99 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riikka Majander |
1984 |
|
862 |
30.83 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
669 |
32.46 |
|
|
|
1:11.47 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sini Toppala |
1984 |
|
560 |
33.96 |
|
|
|
1:15.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenni Selenius |
1983 |
|
503 |
36.45 |
|
|
|
1:18.58 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riikka Kovanen |
1986 |
|
486 |
36.89 |
|
|
|
1:19.50 |
|
|
Octopus Lohja |
1:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emmi Lesonen |
1986 |
|
456 |
37.76 |
|
|
|
1:21.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
399 |
39.86 |
|
|
|
1:24.87 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Helena Mäkinen |
1985 |
|
352 |
40.96 |
|
|
|
1:28.53 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tanja Laine |
1986 |
|
202 |
53.23 |
|
|
|
1:46.50 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
786 |
32.53 |
|
|
|
1:07.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Kollanus |
1991 |
|
729 |
31.93 |
|
|
|
1:09.18 |
|
|
Kampuksen Plaani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miia Valkonen |
1992 |
|
635 |
33.62 |
|
|
|
1:12.47 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linda Lillhonga |
1991 |
|
520 |
35.74 |
|
|
|
1:17.42 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Sneck |
1991 |
|
510 |
33.80 |
|
|
|
1:17.94 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Luoma |
1990 |
|
408 |
38.42 |
|
|
|
1:23.95 |
|
|
Vanders |
1:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Kajan-Laine |
1991 |
|
358 |
40.65 |
|
|
|
1:27.69 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janina Lehti |
1990 |
|
285 |
43.61 |
|
|
|
1:34.62 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:44 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Åman |
1941 |
|
392 |
48.82 |
|
|
|
1:45.93 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
389 |
53.30 |
|
|
|
1:46.19 |
|
|
Cetus Espoo |
1:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Virkajärvi |
1939 |
|
252 |
58.77 |
|
|
|
2:02.71 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
131 |
1:11.89 |
|
|
|
2:32.53 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
669 |
39.97 |
|
|
|
1:23.53 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikhail Shectsov |
1945 |
|
417 |
46.07 |
|
|
|
1:37.78 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Parviainen |
1945 |
|
355 |
48.17 |
|
|
|
1:43.17 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
253 |
52.92 |
|
|
|
1:55.43 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Väätänen |
1947 |
|
144 |
1:06.01 |
|
|
|
2:19.25 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
137 |
1:04.11 |
|
|
|
2:21.66 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heikki Asell |
1947 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
504 |
37.53 |
|
|
|
1:22.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilkka Keskinen |
1952 |
|
480 |
36.74 |
|
|
|
1:23.52 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lembit Laht |
1949 |
|
464 |
41.33 |
|
|
|
1:24.47 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Arvinen |
1950 |
|
231 |
53.97 |
|
|
|
1:46.58 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
217 |
51.10 |
|
|
|
1:48.83 |
|
|
Oulun Lohet |
1:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pekka Latva-Pukkila |
1949 |
|
213 |
53.50 |
|
|
|
1:49.48 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Harri Koski |
1957 |
|
414 |
40.90 |
|
|
|
1:26.17 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
401 |
41.67 |
|
|
|
1:27.05 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Tihinen |
1956 |
|
338 |
42.01 |
|
|
|
1:32.14 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hannu Tiili |
1957 |
|
299 |
46.94 |
|
|
|
1:35.95 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esa Ihalainen |
1954 |
|
270 |
49.87 |
|
|
|
1:39.30 |
|
|
Uinti Imatra |
1:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ralf Sund |
1955 |
|
263 |
48.09 |
|
|
|
1:40.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tapio Peltola |
1955 |
|
227 |
51.85 |
|
|
|
1:45.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markku Nousiainen |
1954 |
|
77 |
1:16.58 |
|
|
|
2:30.92 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
676 |
32.32 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
632 |
33.62 |
|
|
|
1:11.96 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Ketola |
1962 |
|
578 |
34.51 |
|
|
|
1:14.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikko Viitala |
1962 |
|
549 |
35.10 |
|
|
|
1:15.41 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Nikula |
1960 |
|
544 |
35.21 |
|
|
|
1:15.61 |
|
|
Oulun Lohet |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
539 |
35.00 |
|
|
|
1:15.88 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ilkka Arola |
1959 |
|
534 |
36.54 |
|
|
|
1:16.12 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tom Nylund |
1959 |
|
509 |
36.74 |
|
|
|
1:17.35 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matti Hurula |
1961 |
|
449 |
39.16 |
|
|
|
1:20.60 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Antti Wihanto |
1962 |
|
388 |
38.94 |
|
|
|
1:24.65 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Leif Blomfelt |
1960 |
|
367 |
41.40 |
|
|
|
1:26.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karri Helle |
1960 |
|
355 |
40.92 |
|
|
|
1:27.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
290 |
45.07 |
|
|
|
1:33.24 |
|
|
Vanders |
1:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
659 |
32.15 |
|
|
|
1:09.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ari Auvinen |
1967 |
|
595 |
34.28 |
|
|
|
1:12.01 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomo Haapa |
1964 |
|
510 |
35.71 |
|
|
|
1:15.81 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
508 |
35.90 |
|
|
|
1:15.89 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kalevi Kostiainen |
1967 |
|
476 |
37.04 |
|
|
|
1:17.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ensio Vatanen |
1964 |
|
469 |
35.69 |
|
|
|
1:17.93 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
459 |
35.64 |
|
|
|
1:18.51 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jukka Pellinen |
1967 |
|
452 |
37.60 |
|
|
|
1:18.89 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juha Ervasti |
1965 |
|
436 |
38.41 |
|
|
|
1:19.82 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
426 |
35.98 |
|
|
|
1:20.44 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ismo Voutilainen |
1965 |
|
385 |
39.40 |
|
|
|
1:23.23 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jaakko Erkinaro |
1963 |
|
323 |
41.09 |
|
|
|
1:28.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikko Koskinen |
1966 |
|
311 |
41.21 |
|
|
|
1:29.37 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vesa Keränen |
1967 |
|
278 |
43.40 |
|
|
|
1:32.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ari Outinen |
1964 |
|
224 |
45.37 |
|
|
|
1:39.70 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Esa Vatanen |
1967 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pasi Rönkkö |
1970 |
|
681 |
31.25 |
|
|
|
1:05.54 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Alopaeus |
1971 |
|
555 |
32.24 |
|
|
|
1:10.15 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
494 |
33.28 |
|
|
|
1:12.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jari Niskanen |
1969 |
|
462 |
34.52 |
|
|
|
1:14.61 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christer Burman |
1968 |
|
451 |
35.71 |
|
|
|
1:15.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aki Kattelus |
1972 |
|
425 |
34.20 |
|
|
|
1:16.71 |
|
|
Cetus Espoo |
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jun Kojima |
1971 |
|
354 |
36.93 |
|
|
|
1:21.51 |
|
|
Vanders |
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jussi Luokkakallio |
1971 |
|
327 |
38.28 |
|
|
|
1:23.64 |
|
|
Octopus Lohja |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tero Kuusela |
1971 |
|
286 |
40.43 |
|
|
|
1:27.52 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
233 |
42.41 |
|
|
|
1:33.63 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jarkko Mikkola |
1969 |
|
220 |
45.46 |
|
|
|
1:35.45 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Michael Szücs |
1972 |
|
74 |
1:06.98 |
|
|
|
2:16.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Lindfors |
1976 |
|
688 |
30.21 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
Vanders |
1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
571 |
32.09 |
|
|
|
1:08.79 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sami Wahlman |
1973 |
|
559 |
31.72 |
|
|
|
1:09.25 |
|
|
Vanders |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sergei Somov |
1974 |
|
512 |
33.96 |
|
|
|
1:11.32 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikko Siekkinen |
1975 |
|
505 |
33.00 |
|
|
|
1:11.64 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kari Väisänen |
1973 |
|
496 |
32.84 |
|
|
|
1:12.08 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janne Lind |
1975 |
|
455 |
32.91 |
|
|
|
1:14.16 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Teemu Turunen |
1976 |
|
401 |
34.88 |
|
|
|
1:17.34 |
|
|
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
389 |
37.93 |
|
|
|
1:18.12 |
|
|
Swimming Team Rauma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Teemu Torvikoski |
1976 |
|
360 |
35.33 |
|
|
|
1:20.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Janne Moilanen |
1977 |
|
352 |
38.57 |
|
|
|
1:20.79 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Markku Rautiainen |
1977 |
|
349 |
38.18 |
|
|
|
1:21.00 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tommi Halima |
1973 |
|
281 |
41.90 |
|
|
|
1:27.11 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
275 |
39.13 |
|
|
|
1:27.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mika Matela |
1975 |
|
215 |
45.56 |
|
|
|
1:35.19 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Wahlström |
1987 |
|
596 |
29.80 |
|
|
|
1:03.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
593 |
29.56 |
|
|
|
1:03.40 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaleva Latvala |
1984 |
|
578 |
28.53 |
|
|
|
1:03.95 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Vilhunen |
1985 |
|
494 |
31.86 |
|
|
|
1:07.38 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tomi Miettinen |
1986 |
|
468 |
30.86 |
|
|
|
1:08.58 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
464 |
30.93 |
|
|
|
1:08.82 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jari Mäkäläinen |
1986 |
|
454 |
30.46 |
|
|
|
1:09.29 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
429 |
31.80 |
|
|
|
1:10.60 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Petri Juka |
1983 |
|
375 |
33.62 |
|
|
|
1:13.85 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aleksandr Kulakov |
1983 |
|
355 |
35.28 |
|
|
|
1:15.24 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Santeri Vaara |
1983 |
|
252 |
37.69 |
|
|
|
1:24.28 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Severi Allonen |
1991 |
|
751 |
26.81 |
|
|
|
58.80 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Allonen |
1989 |
|
715 |
27.89 |
|
|
|
59.78 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Korri |
1992 |
|
539 |
31.41 |
|
|
|
1:05.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topi Könkö |
1992 |
|
527 |
28.81 |
|
|
|
1:06.19 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Lyytikäinen |
1990 |
|
442 |
31.51 |
|
|
|
1:10.16 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wiljam Leinonen |
1992 |
|
420 |
33.12 |
|
|
|
1:11.39 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Korpinen |
1991 |
|
365 |
34.97 |
|
|
|
1:14.81 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:44 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
290 |
|
|
|
|
1:02.10 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
325 |
|
|
|
|
49.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Marja Hammar |
1958 |
|
363 |
|
|
|
|
42.20 |
|
|
S.C.Pingviinit |
41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taina Miekka |
1959 |
|
226 |
|
|
|
|
49.41 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
195 |
|
|
|
|
51.91 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
970 |
|
|
|
|
29.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Harjuoja |
1977 |
|
597 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
Cetus Espoo |
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Aaltonen |
1973 |
|
546 |
|
|
|
|
35.31 |
|
|
S.C.Pingviinit |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
454 |
|
|
|
|
37.55 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Terhi Kirsi Heikkilä |
1974 |
|
319 |
|
|
|
|
42.20 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elena Timoshkina |
1974 |
|
292 |
|
|
|
|
43.49 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
576 |
|
|
|
|
45.43 |
|
|
Cetus Espoo |
43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Sortila |
1935 |
|
309 |
|
|
|
|
55.89 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martti Lahti |
1937 |
|
302 |
|
|
|
|
56.31 |
|
|
Cetus Espoo |
53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pentti Keränen |
1935 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
426 |
|
|
|
|
47.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
381 |
|
|
|
|
48.97 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
129 |
|
|
|
|
1:10.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
373 |
|
|
|
|
46.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Parviainen |
1945 |
|
347 |
|
|
|
|
47.68 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
162 |
|
|
|
|
1:01.41 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
545 |
|
|
|
|
37.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilkka Keskinen |
1952 |
|
506 |
|
|
|
|
38.05 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
274 |
|
|
|
|
46.68 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jukka Tihinen |
1956 |
|
353 |
|
|
|
|
41.90 |
|
|
S.C.Pingviinit |
42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raine Valtonen |
1954 |
|
315 |
|
|
|
|
43.53 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juha Berg |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juri Logvin |
1962 |
|
665 |
|
|
|
|
32.03 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
616 |
|
|
|
|
32.86 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andrey Monin |
1960 |
|
607 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
587 |
|
|
|
|
33.39 |
|
|
Cetus Espoo |
32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Taito Nurmi |
1961 |
|
413 |
|
|
|
|
37.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
394 |
|
|
|
|
38.13 |
|
|
Cetus Espoo |
36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erkki Susi |
1970 |
|
576 |
|
|
|
|
31.96 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Tolvanen |
1971 |
|
279 |
|
|
|
|
40.68 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marko Ursin |
1970 |
|
231 |
|
|
|
|
43.32 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jarkko Mikkola |
1969 |
|
163 |
|
|
|
|
48.63 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
151 |
|
|
|
|
49.95 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Wahlman |
1973 |
|
488 |
|
|
|
|
32.41 |
|
|
Vanders |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
472 |
|
|
|
|
32.78 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jari Säntti |
1982 |
|
609 |
|
|
|
|
30.28 |
|
|
UPOT |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville-Mikko Korkka |
1980 |
|
577 |
|
|
|
|
30.83 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Koivisto |
1979 |
|
519 |
|
|
|
|
31.95 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville-Matti Erkintalo |
1982 |
|
515 |
|
|
|
|
32.02 |
|
|
S.C.Pingviinit |
31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antti Levänen |
1981 |
|
294 |
|
|
|
|
38.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikko Arponen |
1980 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikulin Dmitrii |
1981 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Allonen |
1989 |
|
648 |
|
|
|
|
28.36 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marko Juvonen |
1992 |
|
518 |
|
|
|
|
30.55 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
Laji 28, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meisterujumise U-Klubi 3 |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:21.07 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
2:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaia Kulla |
1961 |
|
|
34.29 |
|
|
|
34.29 |
|
|
Sirje Voolma |
1953 |
|
|
43.33 |
|
|
|
1:17.62 |
|
|
Aleksandr Batistsev |
1953 |
|
|
30.07 |
|
|
|
1:47.69 |
|
|
Lembit Laht |
1949 |
|
|
33.38 |
|
|
|
2:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
S.c.p. Seka [1738] |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:27.90 |
|
|
S.C.Pingviinit |
2:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne-Marja Hammar |
1958 |
|
|
39.26 |
|
|
|
39.26 |
|
|
Sari Salomaa |
1959 |
|
|
41.23 |
|
|
|
1:20.49 |
|
|
Toivo Honkonen |
1950 |
|
|
32.78 |
|
|
|
1:53.27 |
|
|
Jukka Tihinen |
1956 |
|
|
34.63 |
|
|
|
2:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 28, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 28, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 28, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 maaliskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:34 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
S.c.p. Seka [1738] |
240 |
|
|
|
|
|
|
6:39.44 |
|
|
S.C.Pingviinit |
6:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne-Marja Hammar |
1958 |
|
|
47.79 |
1:39.13 |
|
|
1:39.13 |
|
|
Heikki Asell |
1947 |
|
|
53.25 |
1:56.58 |
|
|
3:35.71 |
|
|
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
|
40.52 |
1:27.73 |
|
|
5:03.44 |
|
|
Sari Salomaa |
1959 |
|
|
46.50 |
1:36.00 |
|
|
6:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meisterujumise U-Klubi 4 |
200 |
|
|
|
|
|
|
5:11.64 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
5:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erkki Susi |
1970 |
|
|
33.39 |
1:08.81 |
|
|
1:08.81 |
|
|
Aleksandr Batistsev |
1953 |
|
|
39.68 |
1:24.04 |
|
|
2:32.85 |
|
|
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
|
36.46 |
1:21.08 |
|
|
3:53.93 |
|
|
Kaia Kulla |
1961 |
|
|
35.75 |
1:17.71 |
|
|
5:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vus-Vss D |
204 |
|
|
|
|
|
|
5:46.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paula Niinimäki |
1981 |
|
|
38.19 |
1:19.42 |
|
|
1:19.42 |
|
|
Markku Piiroinen |
1960 |
|
|
49.65 |
1:45.85 |
|
|
3:05.27 |
|
|
Petra Thodin |
1968 |
|
|
33.82 |
1:12.31 |
|
|
4:17.58 |
|
|
Tapio Peltola |
1955 |
|
|
43.12 |
1:28.51 |
|
|
5:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rius Seka 2 |
200 |
|
|
|
|
|
|
6:05.59 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ismo Voutilainen |
1965 |
|
|
46.55 |
1:33.64 |
|
|
1:33.64 |
|
|
Katja Anttila |
1978 |
|
|
45.63 |
1:35.51 |
|
|
3:09.15 |
|
|
Tuija Alanko |
1963 |
|
|
44.18 |
1:33.59 |
|
|
4:42.74 |
|
|
Esko Turunen |
1955 |
|
|
40.07 |
1:22.85 |
|
|
6:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuus Seka [1778] |
200 |
|
|
|
|
|
|
6:05.98 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
|
47.16 |
1:37.14 |
|
|
1:37.14 |
|
|
Anne Hoffren |
1962 |
|
|
57.83 |
2:01.76 |
|
|
3:38.90 |
|
|
Jari Niskanen |
1969 |
|
|
35.42 |
1:17.83 |
|
|
4:56.73 |
|
|
Juha Räisänen |
1964 |
|
|
32.47 |
1:09.25 |
|
|
6:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rius Seka [1778] |
200 |
|
|
|
|
|
|
6:22.01 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mauri Ekholm |
1943 |
|
|
50.77 |
1:46.02 |
|
|
1:46.02 |
|
|
Areta Mäkinen |
1976 |
|
|
48.78 |
1:43.21 |
|
|
3:29.23 |
|
|
Terhi Kirsi Heikkilä |
1974 |
|
|
42.02 |
1:32.72 |
|
|
5:01.95 |
|
|
Ari Savulahti |
1972 |
|
|
36.27 |
1:20.06 |
|
|
6:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
S.c.p. Seka [1778] |
200 |
|
|
|
|
|
|
6:31.88 |
|
|
S.C.Pingviinit |
6:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jukka Tihinen |
1956 |
|
|
49.04 |
1:40.44 |
|
|
1:40.44 |
|
|
Minna Rantanen |
1968 |
|
|
51.96 |
1:49.27 |
|
|
3:29.71 |
|
|
Raine Koivumäki |
1970 |
|
|
43.06 |
1:30.45 |
|
|
5:00.16 |
|
|
Katri Jalava |
1967 |
|
|
42.99 |
1:31.72 |
|
|
6:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 29, 4X100m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 29, 4X100m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
19 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:34 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
462 |
59.26 |
|
|
|
2:04.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:54.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aimo Niemi |
1942 |
|
504 |
51.40 |
|
|
|
1:47.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
418 |
54.77 |
|
|
|
1:54.17 |
|
|
Cetus Espoo |
1:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
150 |
1:15.45 |
|
|
|
2:40.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
672 |
42.41 |
|
|
|
1:30.20 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Purra |
1946 |
|
355 |
51.79 |
|
|
|
1:51.62 |
|
|
Cetus Espoo |
1:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
309 |
52.89 |
|
|
|
1:56.80 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
555 |
42.95 |
|
|
|
1:29.01 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Luige |
1949 |
|
482 |
44.97 |
|
|
|
1:33.27 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arto Mynttinen |
1948 |
|
307 |
51.51 |
|
|
|
1:48.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Arvinen |
1950 |
|
277 |
51.67 |
|
|
|
1:52.11 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pekka Latva-Pukkila |
1949 |
|
275 |
53.32 |
|
|
|
1:52.37 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Lairola |
1955 |
|
534 |
42.27 |
|
|
|
1:26.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Iltola |
1957 |
|
502 |
41.36 |
|
|
|
1:27.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
494 |
42.01 |
|
|
|
1:28.39 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Harri Koski |
1957 |
|
400 |
44.99 |
|
|
|
1:34.82 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
379 |
45.92 |
|
|
|
1:36.55 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Esa Ihalainen |
1954 |
|
365 |
45.54 |
|
|
|
1:37.75 |
|
|
Uinti Imatra |
1:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arto Kärnä |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Zherdev |
1961 |
|
613 |
37.88 |
|
|
|
1:18.62 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilkka Arola |
1959 |
|
512 |
39.08 |
|
|
|
1:23.47 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Wihanto |
1962 |
|
401 |
41.38 |
|
|
|
1:30.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kari Hellstén |
1959 |
|
363 |
42.91 |
|
|
|
1:33.64 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Markku Piiroinen |
1960 |
|
249 |
49.41 |
|
|
|
1:46.07 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matti Nikula |
1960 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
1:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
|
651 |
34.92 |
|
|
|
1:14.15 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kim Ohtonen |
1966 |
|
577 |
36.11 |
|
|
|
1:17.21 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
546 |
37.20 |
|
|
|
1:18.63 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Panu Hiltunen |
1966 |
|
537 |
38.19 |
|
|
|
1:19.06 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
514 |
37.18 |
|
|
|
1:20.21 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ari Auvinen |
1967 |
|
486 |
38.59 |
|
|
|
1:21.74 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vladimir Stiazhkin |
1963 |
|
457 |
38.21 |
|
|
|
1:23.45 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Timo Kaltio |
1965 |
|
288 |
45.85 |
|
|
|
1:37.31 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pertti Rasilainen |
1964 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
IFK Simning Åland |
1:37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Matkaniemi |
1972 |
|
751 |
32.76 |
|
|
|
1:09.56 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pasi Rönkkö |
1970 |
|
676 |
33.18 |
|
|
|
1:12.02 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
647 |
33.81 |
|
|
|
1:13.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christer Burman |
1968 |
|
482 |
37.85 |
|
|
|
1:20.62 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
309 |
41.96 |
|
|
|
1:33.46 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tero Niemelä |
1969 |
|
240 |
47.87 |
|
|
|
1:41.68 |
|
|
Simmis Wanda |
1:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Tolvanen |
1971 |
|
237 |
48.74 |
|
|
|
1:42.09 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Esa Mangeloja |
1968 |
|
213 |
50.35 |
|
|
|
1:45.84 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
205 |
51.38 |
|
|
|
1:47.11 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Michael Szücs |
1972 |
|
120 |
1:01.90 |
|
|
|
2:07.90 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aki Inkilä |
1977 |
|
614 |
33.52 |
|
|
|
1:12.26 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
514 |
35.77 |
|
|
|
1:16.63 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kari Väisänen |
1973 |
|
446 |
37.60 |
|
|
|
1:20.38 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jani Myllymäki |
1976 |
|
421 |
38.92 |
|
|
|
1:21.91 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Istvan Beszteri |
1973 |
|
370 |
40.22 |
|
|
|
1:25.50 |
|
|
Vanders |
1:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Markku Rautiainen |
1977 |
|
326 |
41.37 |
|
|
|
1:29.16 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janne Moilanen |
1977 |
|
323 |
39.58 |
|
|
|
1:29.44 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aarni Oinonen |
1976 |
|
185 |
48.44 |
|
|
|
1:47.79 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Gogol |
1981 |
|
832 |
30.23 |
|
|
|
1:04.44 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Vihersalo |
1978 |
|
576 |
34.74 |
|
|
|
1:12.83 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
548 |
34.99 |
|
|
|
1:14.06 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Koskela |
1982 |
|
501 |
35.74 |
|
|
|
1:16.29 |
|
|
UPOT |
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jussi Kujala |
1980 |
|
477 |
36.29 |
|
|
|
1:17.52 |
|
|
Vanders |
1:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Väinölä |
1982 |
|
408 |
38.51 |
|
|
|
1:21.67 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tommi Kahlos |
1978 |
|
364 |
39.09 |
|
|
|
1:24.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
691 |
32.08 |
|
|
|
1:07.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Wahlström |
1987 |
|
622 |
32.50 |
|
|
|
1:09.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaleva Latvala |
1984 |
|
569 |
33.12 |
|
|
|
1:12.02 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonas Kuosmanen |
1983 |
|
147 |
52.85 |
|
|
|
1:52.94 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
1:49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Severi Allonen |
1991 |
|
757 |
30.39 |
|
|
|
1:04.96 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Allonen |
1989 |
|
617 |
32.57 |
|
|
|
1:09.54 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wiljam Leinonen |
1992 |
|
471 |
34.38 |
|
|
|
1:16.07 |
|
|
Salon Uimarit |
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anja Selenius |
1938 |
|
411 |
1:01.33 |
|
|
|
2:09.69 |
|
|
Punkaharjun Urheilijat |
1:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
459 |
56.42 |
|
|
|
2:01.69 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Liakka |
1955 |
|
560 |
47.57 |
|
|
|
1:42.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
516 |
50.35 |
|
|
|
1:45.16 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
1:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annikki Liakka |
1954 |
|
437 |
52.26 |
|
|
|
1:51.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sirje Voolma |
1953 |
|
357 |
54.95 |
|
|
|
1:58.87 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
561 |
45.21 |
|
|
|
1:34.56 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mona Mattila |
1961 |
|
382 |
50.17 |
|
|
|
1:47.51 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Kara |
1965 |
|
670 |
40.21 |
|
|
|
1:25.71 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maarit Kestilä |
1967 |
|
470 |
46.04 |
|
|
|
1:36.45 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Merja Pettersson |
1963 |
|
415 |
47.00 |
|
|
|
1:40.53 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
373 |
49.12 |
|
|
|
1:44.18 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
1:44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ulla Vainikka |
1965 |
|
262 |
55.10 |
|
|
|
1:57.24 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne-Maarit Tirronen |
1967 |
|
239 |
55.17 |
|
|
|
2:00.76 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
595 |
39.31 |
|
|
|
1:23.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Perepelkina |
1972 |
|
518 |
41.25 |
|
|
|
1:27.94 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
1:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
400 |
45.57 |
|
|
|
1:35.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Sinisalo-Katajisto |
1969 |
|
291 |
50.31 |
|
|
|
1:46.52 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
823 |
35.68 |
|
|
|
1:14.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
763 |
36.65 |
|
|
|
1:16.54 |
|
|
Cetus Espoo |
1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Hokkanen |
1977 |
|
568 |
39.73 |
|
|
|
1:24.44 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
413 |
44.64 |
|
|
|
1:33.88 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liisa Ailanen |
1978 |
|
603 |
38.76 |
|
|
|
1:21.89 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Salla Laakso |
1980 |
|
442 |
43.32 |
|
|
|
1:30.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Suvi Purra |
1979 |
|
423 |
44.39 |
|
|
|
1:32.16 |
|
|
Cetus Espoo |
1:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riikka Kovanen |
1986 |
|
432 |
40.83 |
|
|
|
1:28.60 |
|
|
Octopus Lohja |
1:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Toppala |
1984 |
|
413 |
44.32 |
|
|
|
1:29.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sina Hulkkonen |
1987 |
|
404 |
41.39 |
|
|
|
1:30.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
376 |
44.22 |
|
|
|
1:32.79 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katja Töyli |
1983 |
|
223 |
52.21 |
|
|
|
1:50.39 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tanja Laine |
1986 |
|
194 |
54.80 |
|
|
|
1:55.67 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
800 |
33.44 |
|
|
|
1:11.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Samuelsson |
1991 |
|
478 |
39.99 |
|
|
|
1:25.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linda Lillhonga |
1991 |
|
421 |
41.91 |
|
|
|
1:29.12 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riikka Saari |
1989 |
|
359 |
42.57 |
|
|
|
1:33.97 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Kajan-Laine |
1991 |
|
346 |
43.31 |
|
|
|
1:35.16 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
471 |
56.92 |
2:00.40 |
3:05.83 |
|
4:04.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
406 |
53.36 |
1:52.02 |
2:52.27 |
|
3:48.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
392 |
53.77 |
1:53.18 |
1:53.31 |
|
3:51.10 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
146 |
1:12.95 |
2:38.91 |
4:02.51 |
|
5:20.64 |
|
|
Cetus Espoo |
4:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raimo Hiltunen |
1946 |
|
367 |
51.85 |
1:47.16 |
2:44.76 |
|
3:40.60 |
|
|
Vanders |
3:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
297 |
53.60 |
1:54.04 |
2:56.04 |
|
3:56.58 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
173 |
1:06.80 |
2:18.40 |
3:33.79 |
|
4:43.29 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lembit Laht |
1949 |
|
366 |
52.01 |
1:48.26 |
2:45.07 |
|
3:36.54 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
234 |
57.62 |
2:02.07 |
3:07.91 |
|
4:11.22 |
|
|
Oulun Lohet |
4:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Eklund |
1957 |
|
365 |
45.12 |
1:33.44 |
2:24.30 |
|
3:16.37 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ralf Sund |
1955 |
|
214 |
53.20 |
1:53.84 |
2:55.35 |
|
3:54.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Nousiainen |
1954 |
|
53 |
1:29.54 |
3:06.29 |
4:42.07 |
|
6:11.97 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
535 |
38.50 |
1:20.83 |
2:04.96 |
|
2:47.19 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tom Nylund |
1959 |
|
496 |
41.30 |
1:23.57 |
2:07.26 |
|
2:51.46 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
274 |
48.90 |
1:41.62 |
2:35.70 |
|
3:28.86 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
579 |
36.45 |
1:15.29 |
1:54.13 |
|
2:32.46 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
462 |
39.38 |
1:20.51 |
2:02.87 |
|
2:44.44 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
2:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
430 |
39.81 |
1:23.90 |
2:07.56 |
|
2:48.38 |
|
|
S.C.Pingviinit |
2:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
388 |
40.65 |
1:25.35 |
2:10.33 |
|
2:54.27 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
363 |
39.14 |
1:23.51 |
2:11.06 |
|
2:58.15 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jukka Pellinen |
1967 |
|
321 |
44.01 |
1:30.88 |
2:19.12 |
|
3:05.50 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
429 |
38.49 |
1:20.48 |
2:04.05 |
|
2:46.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kari Paananen |
1970 |
|
271 |
42.98 |
1:32.59 |
2:24.78 |
|
3:13.89 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Wahlman |
1973 |
|
378 |
40.08 |
1:25.14 |
2:10.69 |
|
2:51.27 |
|
|
Vanders |
2:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
171 |
50.71 |
1:47.36 |
2:49.19 |
|
3:42.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jari Säntti |
1982 |
|
530 |
33.69 |
1:10.77 |
1:49.34 |
|
2:28.67 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jussi Koivisto |
1979 |
|
519 |
36.12 |
1:14.51 |
1:52.41 |
|
2:29.66 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
526 |
33.72 |
1:10.18 |
1:46.79 |
|
2:22.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
466 |
33.00 |
1:09.85 |
1:48.46 |
|
2:28.87 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Svartström |
1985 |
|
424 |
36.28 |
1:13.89 |
1:53.00 |
|
2:33.61 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
404 |
36.12 |
1:15.03 |
1:55.24 |
|
2:36.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Markus Salmela |
1983 |
|
389 |
39.28 |
1:20.03 |
2:00.74 |
|
2:38.11 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
2:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksei Kargin |
1987 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Scpk |
2:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topi Könkö |
1992 |
|
524 |
32.15 |
1:07.67 |
1:45.67 |
|
2:24.08 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Korri |
1992 |
|
489 |
34.98 |
1:13.43 |
1:51.64 |
|
2:27.45 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marko Juvonen |
1992 |
|
488 |
34.51 |
1:11.25 |
1:49.71 |
|
2:27.61 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svetlana Andriushchenko |
1942 |
|
386 |
1:03.68 |
2:15.06 |
3:28.01 |
|
4:38.36 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
4:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
323 |
1:08.08 |
2:22.38 |
3:39.11 |
|
4:55.35 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
344 |
54.50 |
1:54.47 |
2:54.68 |
|
3:53.63 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elena Kuzhela |
1960 |
|
493 |
43.30 |
1:30.58 |
2:20.50 |
|
3:08.89 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Päivi Lairola |
1958 |
|
460 |
45.00 |
1:33.69 |
2:23.55 |
|
3:13.22 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne-Marja Hammar |
1958 |
|
302 |
49.64 |
1:44.32 |
2:43.67 |
|
3:42.37 |
|
|
S.C.Pingviinit |
3:41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mona Mattila |
1961 |
|
238 |
56.90 |
1:58.73 |
3:02.45 |
|
4:00.51 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katriina Schrey-Niemenmaa |
1959 |
|
137 |
1:05.40 |
2:18.71 |
3:35.65 |
|
4:49.25 |
|
|
Cetus Espoo |
4:46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Kara |
1965 |
|
562 |
41.25 |
1:25.61 |
2:09.80 |
|
2:52.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
307 |
48.09 |
1:41.66 |
2:36.92 |
|
3:30.87 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meri Santaholma |
1964 |
|
252 |
52.72 |
1:50.37 |
2:49.72 |
|
3:45.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
387 |
43.92 |
1:32.25 |
2:21.50 |
|
3:09.55 |
|
|
Koovee |
3:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
724 |
36.12 |
1:15.64 |
1:55.43 |
|
2:34.81 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Harjuoja |
1977 |
|
585 |
38.10 |
1:19.58 |
2:03.22 |
|
2:46.24 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Aaltonen |
1973 |
|
480 |
42.33 |
1:27.10 |
2:12.47 |
|
2:57.57 |
|
|
S.C.Pingviinit |
3:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
665 |
34.65 |
1:12.84 |
1:52.35 |
|
2:32.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
426 |
41.65 |
1:26.05 |
2:11.74 |
|
2:57.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiina Kämäräinen |
1978 |
|
203 |
52.80 |
1:51.06 |
2:50.00 |
|
3:46.81 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
544 |
36.41 |
1:17.64 |
1:59.64 |
|
2:41.50 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Lesonen |
1986 |
|
396 |
40.70 |
1:26.55 |
2:13.12 |
|
2:59.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannele Koivula |
1990 |
|
451 |
40.11 |
1:24.38 |
2:09.87 |
|
2:53.11 |
|
|
Swimming Team Rauma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Sortila |
1935 |
|
499 |
|
|
|
|
40.01 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
323 |
|
|
|
|
46.25 |
|
|
Cetus Espoo |
42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martti Lahti |
1937 |
|
276 |
|
|
|
|
48.70 |
|
|
Cetus Espoo |
43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Åman |
1941 |
|
461 |
|
|
|
|
38.69 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
447 |
|
|
|
|
39.08 |
|
|
Cetus Espoo |
37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Virkajärvi |
1939 |
|
364 |
|
|
|
|
41.87 |
|
|
Lahden Uimaseura |
41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oleg Petkau |
1947 |
|
637 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Asell |
1947 |
|
521 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
S.C.Pingviinit |
31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikhail Shectsov |
1945 |
|
430 |
|
|
|
|
35.61 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Parviainen |
1945 |
|
345 |
|
|
|
|
38.31 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Risto Raitio |
1947 |
|
294 |
|
|
|
|
40.39 |
|
|
Härveli |
40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
259 |
|
|
|
|
42.12 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Seppo Väyrynen |
1945 |
|
188 |
|
|
|
|
46.90 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
170 |
|
|
|
|
48.43 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
593 |
|
|
|
|
30.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilkka Keskinen |
1952 |
|
527 |
|
|
|
|
31.71 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
478 |
|
|
|
|
32.76 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sakari Vento |
1951 |
|
452 |
|
|
|
|
33.36 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikhail Manevich |
1948 |
|
409 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
Raduga |
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vladimir Nefedov |
1949 |
|
405 |
|
|
|
|
34.60 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heikki Räsänen |
1951 |
|
368 |
|
|
|
|
35.72 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juhani Kuronen |
1948 |
|
358 |
|
|
|
|
36.08 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matti Arvinen |
1950 |
|
341 |
|
|
|
|
36.65 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pekka Latva-Pukkila |
1949 |
|
266 |
|
|
|
|
39.81 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Seppo Hytönen |
1956 |
|
493 |
|
|
|
|
31.50 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jarmo Saari |
1955 |
|
447 |
|
|
|
|
32.55 |
|
|
Aurajoen Uinti |
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Tihinen |
1956 |
|
437 |
|
|
|
|
32.79 |
|
|
S.C.Pingviinit |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
429 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
Cetus Espoo |
31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ari Hakala |
1956 |
|
345 |
|
|
|
|
35.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juha Berg |
1957 |
|
335 |
|
|
|
|
35.84 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Holma |
1957 |
|
326 |
|
|
|
|
36.17 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Esko Turunen |
1955 |
|
309 |
|
|
|
|
36.81 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tapio Peltola |
1955 |
|
281 |
|
|
|
|
37.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Esa Vähäsarja |
1954 |
|
176 |
|
|
|
|
44.42 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jarmo Miinin |
1956 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Joensuun Uimaseura |
29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juri Logvin |
1962 |
|
847 |
|
|
|
|
25.90 |
|
|
Vanders |
25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
748 |
|
|
|
|
27.00 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikko Viitala |
1962 |
|
690 |
|
|
|
|
27.73 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
683 |
|
|
|
|
27.82 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Nikula |
1960 |
|
663 |
|
|
|
|
28.10 |
|
|
Oulun Lohet |
27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ilkka Arola |
1959 |
|
637 |
|
|
|
|
28.48 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ahti Uusivuori |
1960 |
|
613 |
|
|
|
|
28.85 |
|
|
Cetus Espoo |
28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
584 |
|
|
|
|
29.32 |
|
|
Cetus Espoo |
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Antti Wihanto |
1962 |
|
522 |
|
|
|
|
30.43 |
|
|
Aurajoen Uinti |
29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nikolay Morgunov |
1958 |
|
518 |
|
|
|
|
30.51 |
|
|
Mmsc |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Leif Blomfelt |
1960 |
|
513 |
|
|
|
|
30.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Taito Nurmi |
1961 |
|
464 |
|
|
|
|
31.65 |
|
|
Aurajoen Uinti |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Yrjö Aho |
1959 |
|
460 |
|
|
|
|
31.73 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kari Hellstén |
1959 |
|
436 |
|
|
|
|
32.32 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
415 |
|
|
|
|
32.84 |
|
|
Vanders |
31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Markku Piiroinen |
1960 |
|
349 |
|
|
|
|
34.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jari Ketola |
1962 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sergey Fedorov |
1962 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Chayka |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konstantin Bogdanov |
1981 |
|
600 |
|
|
|
|
25.52 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Afonin |
1978 |
|
560 |
|
|
|
|
26.12 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Kujala |
1980 |
|
533 |
|
|
|
|
26.54 |
|
|
Vanders |
26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kai Poutanen |
1980 |
|
529 |
|
|
|
|
26.62 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ville-Matti Erkintalo |
1982 |
|
519 |
|
|
|
|
26.78 |
|
|
S.C.Pingviinit |
26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frans Veck |
1979 |
|
515 |
|
|
|
|
26.85 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Antti Koskela |
1982 |
|
513 |
|
|
|
|
26.88 |
|
|
UPOT |
26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
505 |
|
|
|
|
27.02 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juhana Hulmi |
1982 |
|
479 |
|
|
|
|
27.50 |
|
|
Vanders |
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikko Arponen |
1980 |
|
478 |
|
|
|
|
27.53 |
|
|
Vanders |
26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Antti Levänen |
1981 |
|
393 |
|
|
|
|
29.37 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juho Väinölä |
1982 |
|
363 |
|
|
|
|
30.17 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tommi Kahlos |
1978 |
|
310 |
|
|
|
|
31.81 |
|
|
Aurajoen Uinti |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Heikki Kultala |
1979 |
|
271 |
|
|
|
|
33.24 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
352 |
|
|
|
|
48.96 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carita Bremer |
1940 |
|
224 |
|
|
|
|
56.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
468 |
|
|
|
|
41.70 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maritta Kurki |
1952 |
|
478 |
|
|
|
|
37.46 |
|
|
Lahden Kaleva |
36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
431 |
|
|
|
|
38.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marja Turunen |
1951 |
|
390 |
|
|
|
|
40.10 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marjatta Koivisto |
1952 |
|
252 |
|
|
|
|
46.35 |
|
|
ORCA Helsinki |
45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Natalia Antsiferova |
1951 |
|
236 |
|
|
|
|
47.40 |
|
|
Raduga |
48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leena Kaseva |
1954 |
|
365 |
|
|
|
|
40.89 |
|
|
Cetus Espoo |
40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
363 |
|
|
|
|
40.96 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annikki Liakka |
1954 |
|
349 |
|
|
|
|
41.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taina Miekka |
1959 |
|
406 |
|
|
|
|
37.55 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne Hoffren |
1962 |
|
382 |
|
|
|
|
38.30 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sari Salomaa |
1959 |
|
303 |
|
|
|
|
41.40 |
|
|
S.C.Pingviinit |
39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
279 |
|
|
|
|
42.52 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Violetta Shaboltas |
1967 |
|
602 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tatiana Tikhomirova |
1964 |
|
564 |
|
|
|
|
31.78 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Beronika Bykova |
1967 |
|
535 |
|
|
|
|
32.34 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pirkko Hankonen |
1963 |
|
519 |
|
|
|
|
32.67 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Satu Hyvärinen |
1967 |
|
482 |
|
|
|
|
33.49 |
|
|
Swimming Team Rauma |
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maarit Kestilä |
1967 |
|
478 |
|
|
|
|
33.59 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minna Karhama |
1966 |
|
388 |
|
|
|
|
36.01 |
|
|
Vanders |
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
356 |
|
|
|
|
37.05 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
341 |
|
|
|
|
37.58 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
609 |
51.10 |
1:58.66 |
3:06.78 |
|
4:07.85 |
|
|
Cetus Espoo |
3:43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oleg Tkachenko |
1941 |
|
732 |
48.28 |
1:43.41 |
2:40.84 |
|
3:37.21 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olav Lukin |
1944 |
|
361 |
54.44 |
1:57.02 |
2:59.53 |
|
4:00.45 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
383 |
43.61 |
1:35.11 |
2:27.88 |
|
3:22.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Toivo Honkonen |
1950 |
|
324 |
46.36 |
1:40.35 |
2:38.25 |
|
3:34.44 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Oulun Lohet |
4:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
289 |
45.19 |
1:39.64 |
2:35.33 |
|
3:36.51 |
|
|
Cetus Espoo |
3:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Harri Koski |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
522 |
37.83 |
1:20.16 |
2:03.28 |
|
2:48.80 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
414 |
40.92 |
1:28.33 |
2:17.82 |
|
3:02.39 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
2:58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
572 |
35.81 |
1:16.25 |
1:57.34 |
|
2:37.20 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
369 |
38.77 |
1:25.57 |
2:14.70 |
|
3:01.81 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
3:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Evgeny Koval |
1964 |
|
367 |
39.91 |
1:27.38 |
2:15.91 |
|
3:02.29 |
|
|
Mmsc |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arto Katajamäki |
1972 |
|
384 |
38.74 |
1:22.93 |
2:07.87 |
|
2:53.48 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raine Koivumäki |
1970 |
|
206 |
50.07 |
1:44.99 |
2:40.86 |
|
3:33.26 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
444 |
34.27 |
1:14.31 |
1:57.20 |
|
2:41.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
382 |
36.58 |
1:20.42 |
2:05.81 |
|
2:49.47 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Levänen |
1981 |
|
342 |
36.51 |
1:20.84 |
2:08.29 |
|
2:55.76 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markus Salmela |
1983 |
|
405 |
35.47 |
1:15.93 |
1:56.74 |
|
2:38.60 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
2:45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 March 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Rantala |
1967 |
|
241 |
47.73 |
1:46.73 |
2:50.74 |
|
3:57.94 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Salmela |
1976 |
|
622 |
36.37 |
1:18.58 |
2:01.70 |
|
2:44.72 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elena Shangina |
1981 |
|
401 |
40.43 |
1:27.67 |
2:17.84 |
|
3:05.19 |
|
|
Neva Stars Sankt-Petersburg |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Gröhn |
1978 |
|
379 |
38.19 |
1:25.31 |
2:16.33 |
|
3:08.78 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
352 |
39.47 |
1:28.40 |
2:21.13 |
|
3:13.46 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
|
259 |
45.26 |
1:39.89 |
2:37.39 |
|
3:34.16 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
579 |
32.67 |
1:12.34 |
1:55.55 |
|
2:39.62 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Sartela |
1991 |
|
657 |
31.53 |
1:08.44 |
1:48.32 |
|
2:29.10 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 October 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 maaliskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:37 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meisterujumise U-Klubi 5 |
280 |
|
|
|
|
|
|
2:39.94 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
2:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mihkel Virkus |
1939 |
|
|
49.48 |
|
|
|
49.48 |
|
|
Aksel Luige |
1949 |
|
|
38.68 |
|
|
|
1:28.16 |
|
|
Aleksandr Batistsev |
1953 |
|
|
33.20 |
|
|
|
2:01.36 |
|
|
Olav Lukin |
1944 |
|
|
38.58 |
|
|
|
2:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cetus Miehet F |
280 |
|
|
|
|
|
|
3:14.93 |
|
|
Cetus Espoo |
3:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Koski |
1942 |
|
|
50.91 |
|
|
|
50.91 |
|
|
Martti Lahti |
1937 |
|
|
53.78 |
|
|
|
1:44.69 |
|
|
Lauri Malk |
1937 |
|
|
43.77 |
|
|
|
2:28.46 |
|
|
Pentti Keränen |
1935 |
|
|
46.47 |
|
|
|
3:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuus Miehet [1858] |
120 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jussi Koivisto |
1979 |
|
|
31.64 |
|
|
|
31.64 |
|
|
Kimmo Käkelä |
1971 |
|
|
34.02 |
|
|
|
1:05.66 |
|
|
Janne Haapaniemi |
1979 |
|
|
29.47 |
|
|
|
1:35.13 |
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vanders B |
120 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
1:58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kimmo Gadding |
1982 |
|
|
32.74 |
|
|
|
32.74 |
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
19 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:37 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 maaliskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:48 |
|
|
Järjestäjä |
LrU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 maaliskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 39, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 39, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
19 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:48 |
|