Results for Dronning Dorothea Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena V. Ellling | 2000 | 532 | 30.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
2 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 512 | 30.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.05 | |||||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | 510 | 30.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.39 | |||||||||
4 | Julie Søgaard | 2001 | 509 | 30.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.29 | |||||||||
5 | Esther Flø | 2001 | 497 | 30.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
6 | Lærke Toftgaard | 2001 | 485 | 31.03 | ||||||
Kolding SK | 30.26 | |||||||||
7 | Nicoline Bredahl | 2000 | 456 | 31.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
8 | Helene Marie Andersen | 2001 | 445 | 31.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.09 | |||||||||
9 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 430 | 32.28 | ||||||
Kolding SK | 30.24 | |||||||||
10 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 418 | 32.59 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.46 | |||||||||
11 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 409 | 32.82 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 32.74 | |||||||||
12 | Karoline Bauer | 2002 | 394 | 33.24 | ||||||
Kolding SK | 33.68 | |||||||||
13 | Caroline Beck | 1998 | 381 | 33.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.80 | |||||||||
14 | Amalie Skov | 1999 | 360 | 34.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.33 | |||||||||
15 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 302 | 36.33 | ||||||
Kolding SK | 33.28 | |||||||||
16 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 247 | 38.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 44.31 | |||||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 519 | 30.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.91 | |||||||||
2 | Sarah Bundgaard | 2003 | 462 | 31.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.29 | |||||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | 426 | 32.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.45 | |||||||||
4 | Cecilie Batz | 2003 | 401 | 33.04 | ||||||
Kolding SK | 33.86 | |||||||||
5 | Josephine Larsen | 2004 | 383 | 33.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.53 | |||||||||
6 | Selma Skipper | 2004 | 369 | 33.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.43 | |||||||||
7 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 368 | 34.00 | ||||||
Kolding SK | 34.46 | |||||||||
8 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 368 | 34.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.63 | |||||||||
9 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 352 | 34.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.83 | |||||||||
10 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 342 | 34.85 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.45 | |||||||||
11 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 327 | 35.38 | ||||||
Kolding SK | 35.96 | |||||||||
12 | Karoline Kristensen | 2004 | 323 | 35.52 | ||||||
DeltaSwim | 34.72 | |||||||||
13 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 320 | 35.61 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
14 | Pernille Nedergaard | 2004 | 310 | 36.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.73 | |||||||||
15 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 308 | 36.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.04 | |||||||||
16 | Melanie Petersen | 2004 | 302 | 36.32 | ||||||
Kolding SK | 38.00 | |||||||||
17 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 282 | 37.16 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.85 | |||||||||
18 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 273 | 37.55 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 259 | 38.22 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.34 | |||||||||
20 | Ella Ryberg | 2004 | 239 | 39.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.03 | |||||||||
21 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 232 | 39.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.65 | |||||||||
22 | Mathilde Jensen | 2003 | 213 | 40.79 | ||||||
DeltaSwim | 43.48 | |||||||||
23 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 185 | 42.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 53.07 | |||||||||
24 | Ditte Hansen | 2003 | 180 | 43.15 | ||||||
DeltaSwim | 45.92 | |||||||||
25 | Iben Mønsted | 2003 | 178 | 43.28 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 43.23 | |||||||||
26 | Mina Vrebac | 2003 | 175 | 43.52 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 44.76 | |||||||||
27 | Caroline K. Villadsen | 2004 | 168 | 44.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 52.93 | |||||||||
28 | Stine Hansen | 2003 | 162 | 44.66 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Louise Ovesen | 2004 | 138 | 47.16 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
30 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 119 | 49.46 | ||||||
DeltaSwim | 55.94 | |||||||||
31 | Victoria Klinkby | 2004 | 90 | 54.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 37.12 | |||||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | 369 | 33.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.30 | |||||||||
2 | Karla Kristensen | 2005 | 309 | 36.05 | ||||||
Kolding SK | 36.69 | |||||||||
3 | Anna Varming | 2005 | 280 | 37.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.13 | |||||||||
4 | Julie Kann | 2005 | 263 | 38.02 | ||||||
Kolding SK | 38.92 | |||||||||
5 | Mette Barfoot | 2005 | 247 | 38.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 245 | 38.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.36 | |||||||||
7 | Ane Christensen | 2006 | 244 | 38.98 | ||||||
Kolding SK | 47.74 | |||||||||
8 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 241 | 39.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.83 | |||||||||
9 | Johanne Heilmann | 2005 | 220 | 40.33 | ||||||
Kolding SK | 40.44 | |||||||||
10 | Victoria Richards | 2005 | 210 | 40.96 | ||||||
DeltaSwim | 46.57 | |||||||||
11 | Sophie Kronborg | 2005 | 203 | 41.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.10 | |||||||||
12 | Sophia Jochumsen | 2006 | 190 | 42.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.16 | |||||||||
13 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 179 | 43.22 | ||||||
DeltaSwim | 48.81 | |||||||||
14 | Helene Siegenthaler | 2006 | 157 | 45.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mathilde Vasegaard | 2006 | 148 | 46.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 57.98 | |||||||||
16 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 147 | 46.15 | ||||||
Kolding SK | 49.30 | |||||||||
17 | Mille Holmberg | 2006 | 130 | 48.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.29 | |||||||||
18 | Frida Høj Foldager | 2006 | 128 | 48.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.19 | |||||||||
19 | Ida Thomsen | 2006 | 113 | 50.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.07 | |||||||||
20 | Ea Gram Møller | 2006 | 99 | 52.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.30 | |||||||||
21 | Nora Gombos | 2006 | 79 | 56.61 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
22 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 53 | 1:04.88 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.53 | |||||||||
- | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 42.26 | |||||||||
- | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 35.73 | |||||||||
- | Sarah Hansen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | 40.43 | |||||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 239 | 39.28 | ||||||
Kolding SK | 38.69 | |||||||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | 193 | 42.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.94 | |||||||||
3 | Signe Christensen | 2008 | 124 | 48.89 | ||||||
Kolding SK | 52.78 | |||||||||
4 | Andrea Højbjerg | 2007 | 121 | 49.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.65 | |||||||||
5 | Sofie Skibelund | 2007 | 92 | 53.87 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 58.21 | |||||||||
6 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 90 | 54.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.99 | |||||||||
7 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 77 | 57.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.06 | |||||||||
8 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 67 | 1:00.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.09 | |||||||||
9 | Astrid Hartmann | 2008 | 47 | 1:07.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 38 | 1:12.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 35 | 1:14.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.48 | |||||||||
12 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 29 | 1:18.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Olivia Kjølby | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 54.35 | |||||||||
- | Karla Nøhr Rixen | 2008 | DSQ | brystben v20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.35 | |||||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2009-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 87 | 55.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.05 | |||||||||
2 | Alberte Knudsen | 2009 | 42 | 1:10.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | DSQ | asynk arm v27 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 584 | 26.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 25.42 | |||||||||
2 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 551 | 26.58 | ||||||
Kolding SK | 26.83 | |||||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 500 | 27.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.17 | |||||||||
4 | Morten Baxter | 1996 | 441 | 28.64 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 28.79 | |||||||||
5 | Magnus Havemann | 2000 | 377 | 30.17 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 30.42 | |||||||||
6 | Patrick Strandlyst | 1997 | 375 | 30.21 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 29.81 | |||||||||
7 | William V Nielsen | 2000 | 356 | 30.75 | ||||||
Kolding SK | 31.49 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 415 | 29.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.50 | |||||||||
2 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 408 | 29.38 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 29.91 | |||||||||
3 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 401 | 29.56 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.41 | |||||||||
4 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 394 | 29.72 | ||||||
Kolding SK | 30.57 | |||||||||
5 | Mads Iversen | 2002 | 383 | 30.01 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 30.97 | |||||||||
6 | Mikkel Riis | 2002 | 379 | 30.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.92 | |||||||||
7 | Johan Nielsen | 2001 | 379 | 30.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.64 | |||||||||
8 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 373 | 30.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
9 | André Iversen | 2001 | 357 | 30.72 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.77 | |||||||||
10 | Joshua Dannevang | 2002 | 310 | 32.20 | ||||||
Kolding SK | 32.22 | |||||||||
11 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 273 | 33.60 | ||||||
Kolding SK | 36.50 | |||||||||
12 | Oliver Salby | 2001 | 264 | 33.95 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 33.27 | |||||||||
13 | Hjalte Andersen | 2002 | 231 | 35.48 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 34.98 | |||||||||
14 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 228 | 35.68 | ||||||
Kolding SK | 39.35 | |||||||||
15 | William Jensen | 2002 | 227 | 35.70 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Mathias Jørgensen | 2002 | 161 | 40.04 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 49.66 | |||||||||
17 | Jon Sørensen | 2002 | 110 | 45.37 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 46.19 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 417 | 29.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.72 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 333 | 31.43 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.67 | |||||||||
3 | Emil Lykke Grann | 2003 | 324 | 31.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.05 | |||||||||
4 | Asger Hatting | 2003 | 314 | 32.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
5 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 268 | 33.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.58 | |||||||||
6 | Laurits Sigaard | 2003 | 247 | 34.74 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 235 | 35.29 | ||||||
Kolding SK | 36.50 | |||||||||
8 | Lukas Hedegaard | 2004 | 226 | 35.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.01 | |||||||||
9 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 213 | 36.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.72 | |||||||||
10 | Lasse Thulstrup | 2004 | 204 | 36.99 | ||||||
Kolding SK | 36.93 | |||||||||
11 | Anders Rasmussen | 2003 | 180 | 38.60 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.10 | |||||||||
12 | Søren Christoffersen | 2004 | 170 | 39.35 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 39.05 | |||||||||
13 | Rasmus Kabel | 2004 | 158 | 40.30 | ||||||
Kolding SK | 44.19 | |||||||||
14 | Johannes Schick | 2003 | 120 | 44.09 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 54.24 | |||||||||
15 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | 81 | 50.36 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kevin Salby | 2003 | 81 | 50.37 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 50.60 | |||||||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 34.18 | |||||||||
- | Frederik D. Liboriussen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 40.12 | |||||||||
- | Jens Nielsen | 2003 | DSQ | ud på ryg eft 25 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:03.03 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 210 | 36.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.28 | |||||||||
2 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 180 | 38.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.36 | |||||||||
3 | Kristian Svenstrup | 2005 | 169 | 39.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.75 | |||||||||
4 | Daniel Busk | 2005 | 167 | 39.54 | ||||||
Kolding SK | 45.67 | |||||||||
5 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 166 | 39.59 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
6 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 156 | 40.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.09 | |||||||||
7 | Magne Christian Hansen | 2006 | 140 | 41.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Max Venborg Kromann | 2005 | 138 | 42.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.43 | |||||||||
9 | Tobias Jakobsen | 2005 | 137 | 42.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.33 | |||||||||
10 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 129 | 43.07 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
11 | Christian N. Christensen | 2006 | 125 | 43.50 | ||||||
Kolding SK | 55.25 | |||||||||
12 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 104 | 46.21 | ||||||
Kolding SK | 45.65 | |||||||||
13 | Eskild N. Johannsen | 2006 | 102 | 46.54 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 48.95 | |||||||||
14 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 98 | 47.20 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 52.30 | |||||||||
15 | Aksel K. Pedersen | 2006 | 92 | 48.17 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 59.60 | |||||||||
16 | Frederik Bisgaard | 2006 | 88 | 48.89 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Elliott Mitaine | 2006 | 87 | 49.11 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | 78 | 50.91 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 51.15 | |||||||||
19 | Anders Bank Hansen | 2006 | 73 | 51.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.79 | |||||||||
20 | Andreas Wilki Dahl | 2006 | 61 | 55.24 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 45 | 1:01.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.09 | |||||||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Moritz Hartmann | 2007 | 141 | 41.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.52 | |||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 110 | 45.41 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 49.76 | |||||||||
3 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 66 | 53.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
4 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 58 | 56.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.02 | |||||||||
5 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 48 | 59.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.72 | |||||||||
- | Alexander Breinholt | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.91 | |||||||||
- | Andreas Lang Lassen | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 51.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Kristensen | 1998 | 483 | 1:15.69 | 2:39.25 | 4:13.78 | 5:30.51 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:27.14 | |||||||||
2 | Helene Marie Andersen | 2001 | 468 | 1:14.20 | 2:39.45 | 4:16.49 | 5:34.15 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:35.15 | |||||||||
3 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 432 | 1:16.45 | 2:43.90 | 4:22.24 | 5:42.96 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:31.35 | |||||||||
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 538 | 1:16.76 | 2:39.06 | 4:08.34 | 5:18.89 | |||
Kolding SK | 5:23.98 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 534 | 1:12.33 | 2:37.52 | 4:08.20 | 5:19.74 | |||
Kolding SK | 5:25.47 | |||||||||
3 | Josephine Larsen | 2004 | 376 | 1:18.49 | 2:51.15 | 4:36.53 | 5:59.20 | |||
Viborg Svømme Klub | 6:13.18 | |||||||||
4 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 356 | 1:22.24 | 2:57.36 | 4:40.53 | 6:05.82 | |||
Kolding SK | 6:20.45 | |||||||||
5 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 352 | 1:33.24 | 3:04.23 | 4:46.70 | 6:07.41 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:15.31 | |||||||||
6 | Pipaluk Selbo | 2003 | 311 | 1:27.68 | 3:03.97 | 4:53.23 | 6:22.73 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:12.11 | |||||||||
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 285 | 1:32.97 | 3:17.26 | 5:06.07 | 6:33.86 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:57.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 591 | 1:05.13 | 2:14.82 | 3:36.27 | 4:40.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:34.77 | |||||||||
2 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 530 | 1:07.00 | 2:23.89 | 3:44.41 | 4:50.96 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:44.08 | |||||||||
3 | Jakob Vingborg | 1998 | 514 | 1:06.60 | 2:21.21 | 3:47.07 | 4:53.94 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:54.92 | |||||||||
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 514 | 1:07.76 | 2:25.11 | 3:49.47 | 4:53.89 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:55.66 | |||||||||
2 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 494 | 1:08.77 | 2:25.49 | 3:49.22 | 4:57.84 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:50.07 | |||||||||
3 | William Ohrt | 2002 | 426 | 1:15.20 | 2:35.58 | 4:01.50 | 5:12.80 | |||
Kolding SK | 5:13.57 | |||||||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | 423 | 1:13.77 | 2:34.24 | 4:02.87 | 5:13.68 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:17.12 | |||||||||
5 | Frederik Gaardsted | 2001 | 376 | 1:14.45 | 2:39.68 | 4:13.30 | 5:26.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:19.97 | |||||||||
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 174 | 1:40.86 | 3:32.46 | 5:32.27 | 7:01.66 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Moritz Hartmann | 2007 | 138 | 1:49.84 | 3:38.96 | 5:52.95 | 7:35.02 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Søgaard | 2001 | 519 | 31.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.89 | |||||||||
2 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 491 | 32.52 | ||||||
Kolding SK | 30.94 | |||||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | 480 | 32.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.01 | |||||||||
4 | Lea Moesgaard | 1998 | 474 | 32.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.13 | |||||||||
5 | Karoline Bauer | 2002 | 463 | 33.18 | ||||||
Kolding SK | 32.17 | |||||||||
6 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 451 | 33.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
7 | Mille C. Berg | 2001 | 450 | 33.48 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.73 | |||||||||
8 | Lærke Toftgaard | 2001 | 449 | 33.52 | ||||||
Kolding SK | 34.64 | |||||||||
9 | Esther Flø | 2001 | 447 | 33.56 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.06 | |||||||||
10 | Clara Tolderlund | 2002 | 442 | 33.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.79 | |||||||||
11 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 428 | 34.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.23 | |||||||||
12 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 402 | 34.76 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 35.44 | |||||||||
13 | Kathrine Fog | 2000 | 390 | 35.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Helene Levring | 2001 | 371 | 35.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.85 | |||||||||
15 | Anne Sunesen | 2001 | 352 | 36.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.75 | |||||||||
16 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 342 | 36.70 | ||||||
Kolding SK | 33.55 | |||||||||
17 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 247 | 40.86 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 42.18 | |||||||||
18 | Julie Madsen | 2002 | 157 | 47.50 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 44.61 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 581 | 30.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.88 | |||||||||
2 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 392 | 35.07 | ||||||
Kolding SK | 36.12 | |||||||||
3 | Line Lyskjær | 2003 | 368 | 35.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.22 | |||||||||
4 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 345 | 36.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.18 | |||||||||
5 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 342 | 36.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.58 | |||||||||
6 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 338 | 36.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.35 | |||||||||
7 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 335 | 36.95 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.59 | |||||||||
8 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 332 | 37.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.17 | |||||||||
9 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 331 | 37.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.36 | |||||||||
10 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 316 | 37.65 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Arentsen | 2003 | 315 | 37.69 | ||||||
Kolding SK | 38.34 | |||||||||
12 | Karoline Kristensen | 2004 | 313 | 37.78 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
13 | Pernille Nedergaard | 2004 | 309 | 37.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.20 | |||||||||
14 | Selma Lindberg | 2003 | 302 | 38.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.74 | |||||||||
15 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 300 | 38.31 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.38 | |||||||||
16 | Stine Hansen | 2003 | 228 | 42.00 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Caroline K. Villadsen | 2004 | 223 | 42.30 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 49.78 | |||||||||
18 | Majken Haarup | 2004 | 217 | 42.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.12 | |||||||||
19 | Mathilde Jensen | 2003 | 217 | 42.69 | ||||||
DeltaSwim | 44.08 | |||||||||
20 | Sille Mortensen | 2004 | 208 | 43.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.43 | |||||||||
21 | Belma Cehobasic | 2003 | 200 | 43.83 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 47.07 | |||||||||
22 | Mina Vrebac | 2003 | 195 | 44.24 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 44.84 | |||||||||
23 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 191 | 44.55 | ||||||
DeltaSwim | 49.57 | |||||||||
24 | Louise Ovesen | 2004 | 168 | 46.50 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
25 | Nathalie Sturm | 2004 | 144 | 48.96 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 38.17 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Varming | 2005 | 346 | 36.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.84 | |||||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | 323 | 37.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.83 | |||||||||
3 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 316 | 37.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.44 | |||||||||
4 | Clara Kapke | 2006 | 306 | 38.09 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.82 | |||||||||
5 | Julie Kann | 2005 | 301 | 38.28 | ||||||
Kolding SK | 36.08 | |||||||||
6 | Johanne Heilmann | 2005 | 267 | 39.84 | ||||||
Kolding SK | 41.50 | |||||||||
7 | Karla Kristensen | 2005 | 261 | 40.13 | ||||||
Kolding SK | 40.94 | |||||||||
8 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 255 | 40.44 | ||||||
Kolding SK | 43.16 | |||||||||
9 | Sophia Jochumsen | 2006 | 247 | 40.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.44 | |||||||||
10 | Olivia Mørch | 2006 | 230 | 41.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.57 | |||||||||
11 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 225 | 42.19 | ||||||
DeltaSwim | 46.21 | |||||||||
12 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 223 | 42.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.71 | |||||||||
13 | Mille Lindeblad | 2005 | 217 | 42.69 | ||||||
DeltaSwim | 46.67 | |||||||||
14 | Mette Barfoot | 2005 | 215 | 42.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.50 | |||||||||
15 | Sophie Kronborg | 2005 | 204 | 43.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ane Christensen | 2006 | 203 | 43.61 | ||||||
Kolding SK | 47.01 | |||||||||
17 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 203 | 43.64 | ||||||
Kolding SK | 45.23 | |||||||||
18 | Karoline Hellesøe | 2006 | 202 | 43.68 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 46.57 | |||||||||
19 | Frida Høj Foldager | 2006 | 193 | 44.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.23 | |||||||||
20 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 189 | 44.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.49 | |||||||||
21 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 181 | 45.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.28 | |||||||||
22 | Mille Holmberg | 2006 | 178 | 45.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nora Gombos | 2006 | 170 | 46.33 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 49.56 | |||||||||
24 | Ida Damsbo | 2006 | 156 | 47.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.89 | |||||||||
25 | Helene Siegenthaler | 2006 | 152 | 48.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 50.75 | |||||||||
26 | Mathilde Vasegaard | 2006 | 146 | 48.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 51.54 | |||||||||
27 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 133 | 50.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 50.02 | |||||||||
28 | Josefine Bundgaard | 2005 | 131 | 50.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 48.46 | |||||||||
29 | Ida Thomsen | 2006 | 129 | 50.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.68 | |||||||||
30 | Alberte Faurby | 2005 | 116 | 52.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 58.87 | |||||||||
31 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 94 | 56.30 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 54.99 | |||||||||
32 | Julia Ager Knudsen | 2006 | 80 | 59.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
33 | Signe Magelund Møller | 2006 | 77 | 1:00.33 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
34 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 65 | 1:03.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.42 | |||||||||
- | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 35.99 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 238 | 41.37 | ||||||
Kolding SK | 44.79 | |||||||||
2 | Lærke Jervelund | 2007 | 189 | 44.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.52 | |||||||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | 178 | 45.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.04 | |||||||||
4 | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | 167 | 46.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 55.89 | |||||||||
5 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 157 | 47.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.23 | |||||||||
6 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 149 | 48.35 | ||||||
Kolding SK | 50.70 | |||||||||
7 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 148 | 48.46 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 50.70 | |||||||||
8 | Sofie Skibelund | 2007 | 132 | 50.31 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 54.53 | |||||||||
9 | Andrea Højbjerg | 2007 | 132 | 50.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.97 | |||||||||
10 | Simone Heilmann | 2007 | 117 | 52.45 | ||||||
Kolding SK | 54.45 | |||||||||
11 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 104 | 54.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.39 | |||||||||
12 | Kamille Rahbek Hansen | 2007 | 92 | 56.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.74 | |||||||||
13 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 91 | 56.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.52 | |||||||||
14 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 88 | 57.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.31 | |||||||||
15 | Siw Iversen | 2007 | 82 | 58.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.93 | |||||||||
16 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 65 | 1:03.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.61 | |||||||||
17 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 62 | 1:04.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Hartmann | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Kalina Gamisheva | 2008 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.10 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Knudsen | 2009 | 58 | 1:06.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 452 | 28.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.83 | |||||||||
2 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 421 | 29.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.54 | |||||||||
3 | Magnus Havemann | 2000 | 363 | 31.14 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 30.24 | |||||||||
4 | William V Nielsen | 2000 | 267 | 34.50 | ||||||
Kolding SK | 34.45 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 398 | 30.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.00 | |||||||||
2 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 348 | 31.57 | OD1 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 32.09 | |||||||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 348 | 31.57 | OD2 | |||||
Kolding SK | 31.35 | |||||||||
4 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 308 | 32.87 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
5 | Johan Nielsen | 2001 | 299 | 33.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.71 | |||||||||
6 | Martin Madsen | 2001 | 275 | 34.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.54 | |||||||||
7 | Joshua Dannevang | 2002 | 240 | 35.71 | ||||||
Kolding SK | 35.58 | |||||||||
8 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 240 | 35.75 | ||||||
Kolding SK | 37.14 | |||||||||
9 | Hjalte Andersen | 2002 | 235 | 36.00 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 34.85 | |||||||||
10 | Mads Iversen | 2002 | 207 | 37.51 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.90 | |||||||||
11 | Silas Hansen | 2002 | 201 | 37.87 | ||||||
Kolding SK | 43.07 | |||||||||
12 | Simon Finch | 2002 | 191 | 38.54 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 39.77 | |||||||||
13 | Thomas Schmidt | 2002 | 185 | 38.97 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 39.42 | |||||||||
14 | William Jensen | 2002 | 166 | 40.43 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Jon Sørensen | 2002 | 128 | 43.99 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 43.22 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 373 | 30.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.58 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 343 | 31.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
3 | Anders Elsborg | 2003 | 314 | 32.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.02 | |||||||||
4 | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | 232 | 36.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 229 | 36.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.52 | |||||||||
6 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 217 | 36.94 | ||||||
Kolding SK | 43.86 | |||||||||
7 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 187 | 38.83 | ||||||
Kolding SK | 39.73 | |||||||||
8 | Kasper Hansen | 2004 | 186 | 38.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.74 | |||||||||
9 | Kasper Henriksen | 2004 | 175 | 39.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.75 | |||||||||
10 | Søren Christoffersen | 2004 | 162 | 40.71 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
11 | Rasmus Kabel | 2004 | 160 | 40.88 | ||||||
Kolding SK | 45.90 | |||||||||
12 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 152 | 41.58 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.45 | |||||||||
13 | Kevin Salby | 2003 | 99 | 47.95 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 48.21 | |||||||||
14 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 96 | 48.46 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 185 | 38.98 | ||||||
DeltaSwim | 42.78 | |||||||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | 181 | 39.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 175 | 39.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.46 | |||||||||
4 | Thor Majgård | 2005 | 165 | 40.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.72 | |||||||||
5 | Kristian Svenstrup | 2005 | 158 | 41.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.33 | |||||||||
6 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 156 | 41.20 | ||||||
DeltaSwim | 41.99 | |||||||||
7 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 153 | 41.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Daniel Busk | 2005 | 153 | 41.51 | ||||||
Kolding SK | 45.72 | |||||||||
9 | Max Venborg Kromann | 2005 | 143 | 42.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.72 | |||||||||
10 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 141 | 42.62 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 46.89 | |||||||||
11 | August Sand Jensen | 2005 | 137 | 43.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 127 | 44.10 | ||||||
Kolding SK | 44.55 | |||||||||
13 | Sofus Funder | 2005 | 121 | 44.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.03 | |||||||||
14 | Magne Christian Hansen | 2006 | 117 | 45.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.56 | |||||||||
15 | Casper Batz | 2006 | 109 | 46.38 | ||||||
Kolding SK | 49.93 | |||||||||
16 | Anders Bank Hansen | 2006 | 95 | 48.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.54 | |||||||||
17 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | 94 | 48.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 51.08 | |||||||||
18 | Thomas Persynski | 2006 | 84 | 50.58 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 58.66 | |||||||||
19 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | 74 | 52.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Wilki Dahl | 2006 | DSQ | 2 arm på mave v25 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Kasper Petersen | 2006 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 177 | 39.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.72 | |||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 137 | 43.10 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 44.01 | |||||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | 102 | 47.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.82 | |||||||||
4 | Jacob Varming | 2007 | 101 | 47.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 100 | 47.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 53.86 | |||||||||
6 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 87 | 49.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.75 | |||||||||
7 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 86 | 50.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.91 | |||||||||
8 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 81 | 51.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.23 | |||||||||
9 | Noah Alexander Møller | 2007 | 68 | 54.27 | ||||||
Kolding SK | 58.65 | |||||||||
10 | Mathias Nordlund Hansen | 2007 | 63 | 55.57 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Willum Kornum-Svensson | 2008 | 44 | 1:02.88 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Gustav Vangsgaard | 2007 | 37 | 1:06.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 7, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
- | Nicoline Bredahl | 2000 | DNF | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 450 | 1:13.95 | 2:31.86 | 4:31.57 | 5:52.13 | 19:59.99 | ||
Kolding SK | 22:13.99 | 7:12.61 | 9:15.47 | 10:35.74 | 11:57.49 | |||||
13:18.54 | 14:40.78 | 16:02.35 | 17:23.46 | |||||||
18:43.82 | 19:59.99 | |||||||||
2 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 304 | 1:18.43 | 2:47.66 | 4:18.74 | 5:50.08 | 22:46.77 | ||
Skanderborg Svømmeklub | 7:21.05 | 8:51.51 | 10:23.13 | 11:55.24 | ||||||
13:29.80 | 15:03.34 | 16:38.87 | 18:12.28 | |||||||
19:48.72 | 21:21.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jens Riisgaard | 2000 | 588 | 1:03.36 | 2:10.01 | 3:17.95 | 4:25.94 | 16:51.92 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 16:45.59 | 5:33.91 | 6:41.80 | 7:49.51 | 8:57.68 | |||||
10:05.79 | 11:14.16 | 12:22.60 | 13:30.56 | |||||||
14:38.38 | 15:45.89 | |||||||||
2 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 546 | 1:04.13 | 2:11.81 | 3:20.23 | 4:29.67 | 17:17.49 | ||
Viborg Svømme Klub | 17:25.60 | 5:39.13 | 6:48.98 | 7:59.46 | 9:09.68 | |||||
10:19.60 | 11:29.18 | 12:38.41 | 13:48.73 | |||||||
14:58.63 | 16:09.75 | |||||||||
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | André Iversen | 2001 | 515 | 1:05.28 | 2:14.37 | 3:24.15 | 4:34.68 | 17:37.39 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 17:40.72 | 5:45.22 | 6:56.23 | 8:07.05 | 9:17.65 | |||||
10:28.81 | 11:40.07 | 12:51.33 | 14:03.38 | |||||||
15:15.77 | 16:27.81 | |||||||||
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 206 | 1:26.61 | 3:03.94 | 4:40.36 | 6:15.38 | 23:54.10 | ||
Vejle Svømmeklub | 7:53.08 | 9:29.02 | 11:06.15 | 12:41.51 | ||||||
14:18.92 | 15:57.36 | 17:33.80 | 19:10.27 | |||||||
20:46.61 | 22:22.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena V. Ellling | 2000 | 597 | 27.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.23 | |||||||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | 541 | 28.51 | ||||||
Kolding SK | 28.23 | |||||||||
3 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 527 | 28.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.18 | |||||||||
4 | Christie Prøhl | 1998 | 516 | 28.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.76 | |||||||||
4 | Lea Moesgaard | 1998 | 516 | 28.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.16 | |||||||||
6 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 510 | 29.07 | ||||||
Kolding SK | 26.19 | |||||||||
7 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 505 | 29.18 | ||||||
Kolding SK | 27.49 | |||||||||
8 | Esther Flø | 2001 | 504 | 29.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
9 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 495 | 29.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 492 | 29.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.68 | |||||||||
11 | Ida Kristensen | 1998 | 489 | 29.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.65 | |||||||||
12 | Amalie Skov | 1999 | 486 | 29.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.92 | |||||||||
13 | Karoline Bauer | 2002 | 452 | 30.28 | ||||||
Kolding SK | 30.19 | |||||||||
14 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 442 | 30.50 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 29.83 | |||||||||
15 | Anne Sunesen | 2001 | 439 | 30.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.93 | |||||||||
16 | Clara Tolderlund | 2002 | 438 | 30.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
17 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 428 | 30.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.42 | |||||||||
18 | Mille C. Berg | 2001 | 420 | 31.02 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
19 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 379 | 32.09 | ||||||
Kolding SK | 29.44 | |||||||||
20 | Nicoline Bredahl | 2000 | 365 | 32.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
21 | Jasmin Jespersen | 2002 | 344 | 33.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.29 | |||||||||
22 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 320 | 33.95 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.89 | |||||||||
23 | Julie Madsen | 2002 | 226 | 38.15 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.61 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 588 | 27.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.78 | |||||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | 492 | 29.43 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.99 | |||||||||
3 | Sarah Bundgaard | 2003 | 490 | 29.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.52 | |||||||||
4 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 474 | 29.80 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 30.03 | |||||||||
5 | Cille Christensen | 2004 | 466 | 29.97 | ||||||
Kolding SK | 29.83 | |||||||||
6 | Louise Houe Andersen | 2003 | 457 | 30.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.66 | |||||||||
7 | Cecilie Batz | 2003 | 447 | 30.39 | ||||||
Kolding SK | 30.35 | |||||||||
8 | Laura Arentsen | 2003 | 437 | 30.62 | ||||||
Kolding SK | 32.97 | |||||||||
9 | Melanie Petersen | 2004 | 409 | 31.29 | ||||||
Kolding SK | 31.57 | |||||||||
10 | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | 406 | 31.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.47 | |||||||||
11 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 395 | 31.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.88 | |||||||||
12 | Pernille Nedergaard | 2004 | 395 | 31.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
13 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 393 | 31.72 | ||||||
Kolding SK | 31.88 | |||||||||
14 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 390 | 31.79 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 32.11 | |||||||||
15 | Pipaluk Selbo | 2003 | 389 | 31.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.37 | |||||||||
16 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 374 | 32.23 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.88 | |||||||||
17 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 373 | 32.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.32 | |||||||||
18 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 362 | 32.60 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.30 | |||||||||
19 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 344 | 33.15 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
20 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 327 | 33.72 | ||||||
Kolding SK | 35.49 | |||||||||
21 | Mina Vrebac | 2003 | 321 | 33.94 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 32.35 | |||||||||
22 | Ella Ryberg | 2004 | 318 | 34.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.09 | |||||||||
23 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 308 | 34.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.18 | |||||||||
24 | Gertrud Skov | 2003 | 304 | 34.54 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
25 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 291 | 35.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.83 | |||||||||
26 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 271 | 35.88 | ||||||
DeltaSwim | 40.62 | |||||||||
27 | Majken Haarup | 2004 | 261 | 36.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.72 | |||||||||
28 | Luna Møller | 2004 | 253 | 36.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 42.78 | |||||||||
29 | Iben Mønsted | 2003 | 251 | 36.82 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 37.72 | |||||||||
30 | Katrine Bisgaard | 2003 | 239 | 37.44 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.82 | |||||||||
31 | Belma Cehobasic | 2003 | 233 | 37.73 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 39.15 | |||||||||
32 | Stine Hansen | 2003 | 208 | 39.22 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Ditte Hansen | 2003 | 200 | 39.73 | ||||||
DeltaSwim | 43.86 | |||||||||
34 | Laura Lund Hansen | 2004 | 169 | 42.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nathalie Sturm | 2004 | 157 | 43.00 | ||||||
DeltaSwim | 44.55 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Varming | 2005 | 407 | 31.35 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.57 | |||||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | 366 | 32.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.28 | |||||||||
3 | Clara Kapke | 2006 | 365 | 32.51 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.93 | |||||||||
4 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 361 | 32.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
5 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 357 | 32.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.40 | |||||||||
6 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 319 | 34.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.62 | |||||||||
7 | Sophie Kronborg | 2005 | 307 | 34.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.29 | |||||||||
8 | Karla Kristensen | 2005 | 301 | 34.66 | ||||||
Kolding SK | 33.86 | |||||||||
9 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 295 | 34.89 | ||||||
Kolding SK | 37.05 | |||||||||
10 | Victoria Richards | 2005 | 289 | 35.12 | ||||||
DeltaSwim | 37.58 | |||||||||
11 | Sarah Hansen | 2005 | 289 | 35.13 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Sophia Jochumsen | 2006 | 288 | 35.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.95 | |||||||||
13 | Mille Lindeblad | 2005 | 275 | 35.71 | ||||||
DeltaSwim | 38.18 | |||||||||
14 | Olivia Mørch | 2006 | 275 | 35.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.45 | |||||||||
15 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 267 | 36.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.31 | |||||||||
16 | Mette Barfoot | 2005 | 263 | 36.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
17 | Karoline Hellesøe | 2006 | 252 | 36.78 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.08 | |||||||||
18 | Helene Siegenthaler | 2006 | 249 | 36.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.52 | |||||||||
19 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 248 | 36.96 | ||||||
Kolding SK | 36.99 | |||||||||
19 | Mathilde Vasegaard | 2006 | 248 | 36.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.42 | |||||||||
21 | Ida Damsbo | 2006 | 233 | 37.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.66 | |||||||||
22 | Frida Høj Foldager | 2006 | 228 | 38.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.43 | |||||||||
23 | Mille Holmberg | 2006 | 221 | 38.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.69 | |||||||||
24 | Alberte Faurby | 2005 | 211 | 39.03 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.85 | |||||||||
25 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 210 | 39.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.85 | |||||||||
26 | Nora Gombos | 2006 | 163 | 42.46 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.31 | |||||||||
27 | Ea Gram Møller | 2006 | 146 | 44.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.74 | |||||||||
28 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 132 | 45.60 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 47.64 | |||||||||
29 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 117 | 47.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 44.44 | |||||||||
30 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 113 | 47.95 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 51.04 | |||||||||
31 | Julia Ager Knudsen | 2006 | 109 | 48.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.49 | |||||||||
32 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 93 | 51.17 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 52.72 | |||||||||
33 | Signe Magelund Møller | 2006 | 65 | 57.52 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.48 | |||||||||
- | Ida Thomsen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 39.68 | |||||||||
- | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 31.85 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 299 | 34.72 | ||||||
Kolding SK | 34.89 | |||||||||
2 | Kalina Gamisheva | 2008 | 261 | 36.34 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.53 | |||||||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | 241 | 37.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.50 | |||||||||
4 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 236 | 37.59 | ||||||
Kolding SK | 39.12 | |||||||||
5 | Nanna Højstrøm | 2007 | 199 | 39.75 | ||||||
Kolding SK | 41.07 | |||||||||
6 | Lærke Jervelund | 2007 | 169 | 41.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.64 | |||||||||
7 | Andrea Højbjerg | 2007 | 162 | 42.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.27 | |||||||||
8 | Signe Christensen | 2008 | 154 | 43.27 | ||||||
Kolding SK | 44.24 | |||||||||
9 | Simone Heilmann | 2007 | 154 | 43.33 | ||||||
Kolding SK | 46.85 | |||||||||
10 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 151 | 43.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.23 | |||||||||
11 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 148 | 43.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.72 | |||||||||
12 | Emilia Spangsberg | 2007 | 140 | 44.75 | ||||||
Kolding SK | 45.08 | |||||||||
13 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 136 | 45.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.95 | |||||||||
14 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 111 | 48.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
15 | Astrid Hartmann | 2008 | 95 | 50.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.05 | |||||||||
16 | Siw Iversen | 2007 | 91 | 51.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 90 | 51.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 57.71 | |||||||||
18 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 78 | 54.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.89 | |||||||||
19 | Kamille Rahbek Hansen | 2007 | 77 | 54.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 58.33 | |||||||||
20 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 73 | 55.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
21 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 68 | 56.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.65 | |||||||||
22 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 67 | 56.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.59 | |||||||||
- | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 44.48 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 99 | 50.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.43 | |||||||||
2 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 83 | 53.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.50 | |||||||||
3 | Alberte Knudsen | 2009 | 52 | 1:01.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 562 | 24.55 | ||||||
Kolding SK | 24.41 | |||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 545 | 24.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 24.63 | |||||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 510 | 25.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 24.68 | |||||||||
4 | Morten Baxter | 1996 | 484 | 25.80 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.20 | |||||||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 468 | 26.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 24.34 | |||||||||
6 | Patrick Strandlyst | 1997 | 427 | 26.90 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 26.75 | |||||||||
7 | Magnus Havemann | 2000 | 415 | 27.16 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 27.34 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 515 | 25.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 25.59 | |||||||||
2 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 506 | 25.41 | ||||||
Kolding SK | 25.24 | |||||||||
3 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 449 | 26.44 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 26.54 | |||||||||
4 | Oliver Frølund | 2001 | 440 | 26.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.16 | |||||||||
5 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 404 | 27.39 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 27.39 | |||||||||
6 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 387 | 27.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.43 | |||||||||
7 | Oliver Salby | 2001 | 368 | 28.26 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 28.48 | |||||||||
8 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 361 | 28.45 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
9 | Mikkel Riis | 2002 | 356 | 28.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.86 | |||||||||
10 | Joshua Dannevang | 2002 | 345 | 28.86 | ||||||
Kolding SK | 29.01 | |||||||||
11 | Mads Iversen | 2002 | 333 | 29.21 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 28.72 | |||||||||
12 | William Ohrt | 2002 | 324 | 29.48 | ||||||
Kolding SK | 29.78 | |||||||||
13 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 322 | 29.54 | ||||||
Kolding SK | 31.26 | |||||||||
14 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 286 | 30.72 | ||||||
Kolding SK | 31.76 | |||||||||
15 | William Jensen | 2002 | 278 | 31.03 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Silas Hansen | 2002 | 247 | 32.29 | ||||||
Kolding SK | 36.62 | |||||||||
17 | Simon Finch | 2002 | 235 | 32.80 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.51 | |||||||||
18 | Thomas Schmidt | 2002 | 225 | 33.27 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 34.30 | |||||||||
19 | Mathias Jørgensen | 2002 | 224 | 33.32 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.92 | |||||||||
20 | Jon Sørensen | 2002 | 167 | 36.79 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 36.67 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 423 | 26.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.63 | |||||||||
2 | Emil Lykke Grann | 2003 | 394 | 27.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.93 | |||||||||
3 | Lukas Hedegaard | 2004 | 313 | 29.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.80 | |||||||||
4 | Malte Lyck Falk | 2003 | 304 | 30.13 | ||||||
DeltaSwim | 34.62 | |||||||||
5 | Anders Elsborg | 2003 | 302 | 30.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.69 | |||||||||
6 | Laurits Sigaard | 2003 | 294 | 30.45 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.89 | |||||||||
7 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 276 | 31.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.86 | |||||||||
8 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 242 | 32.48 | ||||||
Kolding SK | 32.21 | |||||||||
9 | Anders Rasmussen | 2003 | 242 | 32.50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.10 | |||||||||
10 | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | 234 | 32.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.11 | |||||||||
11 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 234 | 32.86 | ||||||
Kolding SK | 33.63 | |||||||||
12 | Jonas Pihl | 2003 | 228 | 33.13 | ||||||
Kolding SK | 34.42 | |||||||||
13 | Søren Christoffersen | 2004 | 227 | 33.20 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 35.56 | |||||||||
14 | Rasmus Kabel | 2004 | 190 | 35.21 | ||||||
Kolding SK | 36.01 | |||||||||
15 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 171 | 36.46 | ||||||
DeltaSwim | 40.17 | |||||||||
16 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 171 | 36.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.90 | |||||||||
17 | Johannes Schick | 2003 | 167 | 36.75 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 39.15 | |||||||||
18 | Kevin Salby | 2003 | 147 | 38.37 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 38.83 | |||||||||
19 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | 126 | 40.31 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.81 | |||||||||
20 | Jens Nielsen | 2003 | 121 | 40.92 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 43.49 | |||||||||
- | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.68 | |||||||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 28.38 | |||||||||
- | Zacharias Kloster | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | 36.60 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 242 | 32.48 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 35.36 | |||||||||
2 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 229 | 33.07 | ||||||
DeltaSwim | 36.25 | |||||||||
3 | Kristian Svenstrup | 2005 | 220 | 33.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.97 | |||||||||
4 | Magne Christian Hansen | 2006 | 219 | 33.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.44 | |||||||||
5 | Thor Majgård | 2005 | 210 | 34.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.65 | |||||||||
6 | Jakob Kristensen | 2006 | 198 | 34.74 | ||||||
DeltaSwim | 37.07 | |||||||||
7 | Eskild N. Johannsen | 2006 | 197 | 34.79 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 36.40 | |||||||||
8 | Sofus Funder | 2005 | 189 | 35.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.24 | |||||||||
8 | Tobias Jakobsen | 2005 | 189 | 35.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.65 | |||||||||
10 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 188 | 35.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.10 | |||||||||
11 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 186 | 35.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
12 | August Sand Jensen | 2005 | 183 | 35.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.17 | |||||||||
13 | Max Venborg Kromann | 2005 | 179 | 35.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
14 | Christian N. Christensen | 2006 | 178 | 35.96 | ||||||
Kolding SK | 38.38 | |||||||||
15 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 176 | 36.10 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.48 | |||||||||
16 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 170 | 36.54 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.93 | |||||||||
17 | Frederik Bisgaard | 2006 | 166 | 36.81 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 39.25 | |||||||||
18 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 155 | 37.68 | ||||||
Kolding SK | 38.12 | |||||||||
19 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | 147 | 38.37 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.87 | |||||||||
20 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 127 | 40.24 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.85 | |||||||||
21 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 119 | 41.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.73 | |||||||||
22 | Anders Bank Hansen | 2006 | 117 | 41.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.29 | |||||||||
23 | Christian Roed | 2006 | 111 | 42.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.89 | |||||||||
24 | Simon Hülsen | 2005 | 111 | 42.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.84 | |||||||||
25 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | 86 | 45.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.61 | |||||||||
26 | Thomas Persynski | 2006 | 68 | 49.56 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 55.76 | |||||||||
- | Elliott Mitaine | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.97 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 190 | 35.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 152 | 37.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.74 | |||||||||
3 | Kasper Kühne | 2007 | 126 | 40.38 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 43.15 | |||||||||
4 | Jacob Varming | 2007 | 123 | 40.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.20 | |||||||||
5 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 107 | 42.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.77 | |||||||||
6 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 98 | 43.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 44.06 | |||||||||
7 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 94 | 44.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.47 | |||||||||
8 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 90 | 45.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.28 | |||||||||
9 | Mathias Nordlund Hansen | 2007 | 74 | 48.05 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Joakim Kristensen | 2008 | 66 | 49.98 | ||||||
DeltaSwim | 59.00 | |||||||||
11 | Magnus Stilling | 2007 | 66 | 50.03 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Willum Kornum-Svensson | 2008 | 39 | 59.53 | ||||||
Kolding SK | 1:01.61 | |||||||||
13 | Gustav Vangsgaard | 2007 | 36 | 1:00.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
- | Alexander Breinholt | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 50.15 | |||||||||
- | Andreas Lang Lassen | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kathrine Fog | 2000 | 609 | 33.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.53 | |||||||||
2 | Esther Flø | 2001 | 554 | 35.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
3 | Lærke Toftgaard | 2001 | 536 | 35.44 | ||||||
Kolding SK | 34.66 | |||||||||
4 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 528 | 35.62 | ||||||
Kolding SK | 34.31 | |||||||||
5 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 495 | 36.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.31 | |||||||||
6 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 428 | 38.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.06 | |||||||||
7 | Caroline Beck | 1998 | 426 | 38.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.09 | |||||||||
8 | Mille C. Berg | 2001 | 417 | 38.54 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 39.77 | |||||||||
9 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 370 | 40.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.44 | |||||||||
10 | Jasmin Jespersen | 2002 | 342 | 41.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.63 | |||||||||
11 | Helene Levring | 2001 | 326 | 41.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.30 | |||||||||
12 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 224 | 47.39 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 46.47 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 493 | 36.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.09 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 493 | 36.45 | ||||||
Kolding SK | 36.03 | |||||||||
3 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 391 | 39.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.17 | |||||||||
4 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 389 | 39.42 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 39.54 | |||||||||
5 | Line Lyskjær | 2003 | 383 | 39.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.45 | |||||||||
6 | Selma Lindberg | 2003 | 346 | 41.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.84 | |||||||||
7 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 333 | 41.52 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 44.01 | |||||||||
8 | Majken Haarup | 2004 | 324 | 41.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.99 | |||||||||
9 | Iben Mønsted | 2003 | 285 | 43.76 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 47.63 | |||||||||
10 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 276 | 44.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.16 | |||||||||
11 | Caroline K. Villadsen | 2004 | 274 | 44.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.84 | |||||||||
12 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 270 | 44.51 | ||||||
Kolding SK | 45.04 | |||||||||
13 | Belma Cehobasic | 2003 | 265 | 44.79 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 45.01 | |||||||||
14 | Selma Skipper | 2004 | 257 | 45.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 44.10 | |||||||||
15 | Gertrud Skov | 2003 | 249 | 45.73 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 43.96 | |||||||||
16 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 247 | 45.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.13 | |||||||||
17 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 246 | 45.94 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 46.45 | |||||||||
18 | Luna Møller | 2004 | 243 | 46.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.62 | |||||||||
19 | Sille Mortensen | 2004 | 225 | 47.35 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.69 | |||||||||
20 | Ditte Hansen | 2003 | 155 | 53.56 | ||||||
DeltaSwim | 55.58 | |||||||||
21 | Katrine Bisgaard | 2003 | 132 | 56.52 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:03.52 | |||||||||
22 | Laura Lund Hansen | 2004 | 119 | 58.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nathalie Sturm | 2004 | 112 | 59.73 | ||||||
DeltaSwim | 59.23 | |||||||||
24 | Victoria Klinkby | 2004 | 111 | 59.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 40.00 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | 297 | 43.13 | ||||||
Kolding SK | 42.90 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 241 | 46.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.88 | |||||||||
3 | Mette Barfoot | 2005 | 229 | 47.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.66 | |||||||||
4 | Ane Christensen | 2006 | 220 | 47.66 | ||||||
Kolding SK | 48.98 | |||||||||
5 | Sophia Jochumsen | 2006 | 218 | 47.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.10 | |||||||||
6 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 206 | 48.72 | ||||||
Kolding SK | 53.04 | |||||||||
7 | Nora Gombos | 2006 | 198 | 49.34 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 49.58 | |||||||||
8 | Helene Siegenthaler | 2006 | 183 | 50.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 50.95 | |||||||||
9 | Sarah Hansen | 2005 | 181 | 50.85 | ||||||
Kolding SK | 57.96 | |||||||||
10 | Frida Høj Foldager | 2006 | 180 | 50.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.54 | |||||||||
11 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 179 | 51.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.17 | |||||||||
12 | Mille Holmberg | 2006 | 175 | 51.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.56 | |||||||||
13 | Sophie Kronborg | 2005 | 170 | 51.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.96 | |||||||||
14 | Alberte Faurby | 2005 | 152 | 53.86 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 52.45 | |||||||||
15 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 114 | 59.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.86 | |||||||||
16 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 110 | 59.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 56.37 | |||||||||
17 | Julia Ager Knudsen | 2006 | 90 | 1:04.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
18 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 73 | 1:08.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Ida Thomsen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 53.75 | |||||||||
- | Josefine Bundgaard | 2005 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 53.93 | |||||||||
- | Olivia Mørch | 2006 | DSQ | 1 hånd i vend v25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 58.38 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Laursen | 2007 | 229 | 47.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.56 | |||||||||
2 | Nanna Højstrøm | 2007 | 182 | 50.78 | ||||||
Kolding SK | 52.35 | |||||||||
3 | Emilia Spangsberg | 2007 | 153 | 53.74 | ||||||
Kolding SK | 55.34 | |||||||||
4 | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | 152 | 53.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andrea Højbjerg | 2007 | 143 | 55.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.64 | |||||||||
6 | Signe Christensen | 2008 | 138 | 55.61 | ||||||
Kolding SK | 59.14 | |||||||||
7 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 133 | 56.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.37 | |||||||||
8 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 123 | 57.83 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.06 | |||||||||
9 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 117 | 58.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.47 | |||||||||
10 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 102 | 1:01.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.14 | |||||||||
11 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 90 | 1:04.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.61 | |||||||||
12 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 79 | 1:06.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.88 | |||||||||
13 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 74 | 1:08.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.40 | |||||||||
14 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 71 | 1:09.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 66 | 1:11.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.05 | |||||||||
16 | Astrid Hartmann | 2008 | 62 | 1:12.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
17 | Siw Iversen | 2007 | 53 | 1:16.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamille Rahbek Hansen | 2007 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.24 | |||||||||
- | Olivia Kjølby | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.56 | |||||||||
- | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | 47.49 | |||||||||
- | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | DSQ | 1 hånd v50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | DSQ | 1 hånd i vend v25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 67 | 1:10.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.57 | |||||||||
- | Alberte Knudsen | 2009 | DSQ | ej synk ben v25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 547 | 30.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.55 | |||||||||
2 | Patrick Strandlyst | 1997 | 365 | 35.30 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 34.80 | |||||||||
3 | Magnus Havemann | 2000 | 324 | 36.73 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 39.01 | |||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 452 | 32.88 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 32.86 | |||||||||
2 | Oliver Frølund | 2001 | 446 | 33.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
3 | Mikkel Riis | 2002 | 386 | 34.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.81 | |||||||||
4 | Martin Madsen | 2001 | 385 | 34.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.09 | |||||||||
5 | Johan Nielsen | 2001 | 341 | 36.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.45 | |||||||||
6 | Joshua Dannevang | 2002 | 312 | 37.19 | ||||||
Kolding SK | 37.54 | |||||||||
7 | Silas Hansen | 2002 | 194 | 43.57 | ||||||
Kolding SK | 50.57 | |||||||||
8 | Hjalte Andersen | 2002 | 190 | 43.89 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 44.50 | |||||||||
9 | William Jensen | 2002 | 184 | 44.37 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
10 | Thomas Schmidt | 2002 | 145 | 47.98 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 50.34 | |||||||||
- | Mathias Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 38.12 | |||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 364 | 35.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.96 | |||||||||
2 | Marius Gystad | 2003 | 329 | 36.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.05 | |||||||||
3 | Asger Hatting | 2003 | 259 | 39.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 47.94 | |||||||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | 238 | 40.72 | ||||||
Kolding SK | 42.00 | |||||||||
5 | Kasper Henriksen | 2004 | 231 | 41.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.77 | |||||||||
6 | Malte Lyck Falk | 2003 | 203 | 42.95 | ||||||
DeltaSwim | 45.28 | |||||||||
7 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 201 | 43.09 | ||||||
Kolding SK | 42.19 | |||||||||
8 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 188 | 44.06 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.68 | |||||||||
9 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 185 | 44.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.91 | |||||||||
10 | Anders Rasmussen | 2003 | 180 | 44.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 49.21 | |||||||||
11 | Kasper Hansen | 2004 | 177 | 44.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 46.04 | |||||||||
12 | Jonas Pihl | 2003 | 166 | 45.89 | ||||||
Kolding SK | 45.97 | |||||||||
13 | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | 152 | 47.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 136 | 49.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.39 | |||||||||
15 | Rasmus Kabel | 2004 | 125 | 50.40 | ||||||
Kolding SK | 53.65 | |||||||||
16 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | 103 | 53.78 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
17 | Zacharias Kloster | 2004 | 89 | 56.37 | ||||||
Kolding SK | 56.97 | |||||||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 38.54 | |||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 252 | 39.96 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 43.68 | |||||||||
2 | Kristian Svenstrup | 2005 | 184 | 44.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.79 | |||||||||
3 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 164 | 46.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.87 | |||||||||
4 | Daniel Busk | 2005 | 159 | 46.53 | ||||||
Kolding SK | 50.50 | |||||||||
5 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 158 | 46.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 53.72 | |||||||||
6 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 149 | 47.58 | ||||||
DeltaSwim | 50.53 | |||||||||
7 | Eskild N. Johannsen | 2006 | 146 | 47.94 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 49.28 | |||||||||
8 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 141 | 48.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.61 | |||||||||
9 | Thor Majgård | 2005 | 138 | 48.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.38 | |||||||||
10 | Jakob Kristensen | 2006 | 128 | 49.99 | ||||||
DeltaSwim | 49.86 | |||||||||
11 | Sofus Funder | 2005 | 122 | 50.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.93 | |||||||||
12 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 121 | 51.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 52.62 | |||||||||
13 | Andreas Wilki Dahl | 2006 | 106 | 53.25 | ||||||
Kolding SK | 1:00.30 | |||||||||
14 | Simon Hülsen | 2005 | 106 | 53.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.24 | |||||||||
15 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 105 | 53.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.02 | |||||||||
16 | Aksel K. Pedersen | 2006 | 101 | 54.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.69 | |||||||||
17 | Casper Batz | 2006 | 97 | 54.94 | ||||||
Kolding SK | 58.44 | |||||||||
18 | Christian Roed | 2006 | 88 | 56.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.03 | |||||||||
19 | Thomas Persynski | 2006 | 74 | 1:00.07 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.05 | |||||||||
- | August Sand Jensen | 2005 | DSQ | flyben | ||||||
Viborg Svømme Klub | 52.59 | |||||||||
- | Kasper Petersen | 2006 | DSQ | ej samt berør v25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 50.99 | |||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 153 | 47.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.90 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 104 | 53.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.05 | |||||||||
3 | Kasper Kühne | 2007 | 94 | 55.48 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 54.82 | |||||||||
4 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 73 | 1:00.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.09 | |||||||||
5 | Joakim Kristensen | 2008 | 68 | 1:01.57 | ||||||
DeltaSwim | 1:03.86 | |||||||||
6 | Willum Kornum-Svensson | 2008 | 63 | 1:03.16 | ||||||
Kolding SK | 1:04.51 | |||||||||
7 | Noah Alexander Møller | 2007 | 61 | 1:04.02 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 44 | 1:11.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.70 | |||||||||
- | Magnus Stilling | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Mathias Nordlund Hansen | 2007 | DSQ | 1 hånd i afsl | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kathrine Fog | 2000 | 498 | 34.71 | 1:15.95 | 1:56.43 | 2:33.67 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:34.25 | |||||||||
2 | Ida Kristensen | 1998 | 495 | 33.68 | 1:14.87 | 1:59.23 | 2:34.03 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:31.81 | |||||||||
3 | Julie Søgaard | 2001 | 458 | 33.41 | 1:13.11 | 1:58.96 | 2:38.01 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:42.70 | |||||||||
4 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 454 | 35.44 | 1:16.05 | 2:02.15 | 2:38.44 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:40.63 | |||||||||
5 | Caroline Beck | 1998 | 454 | 35.18 | 1:17.71 | 2:00.84 | 2:38.46 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:39.97 | |||||||||
6 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 422 | 34.75 | 1:16.11 | 2:03.87 | 2:42.44 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:41.86 | |||||||||
7 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 411 | 36.73 | 1:19.30 | 2:05.92 | 2:43.83 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:40.84 | |||||||||
8 | Helene Levring | 2001 | 352 | 37.57 | 1:18.79 | 2:09.12 | 2:52.50 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:58.28 | |||||||||
9 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 255 | 44.14 | 1:33.85 | 2:29.62 | 3:12.11 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:22.65 | |||||||||
- | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 3:08.84 | |||||||||
- | Helene Marie Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:39.31 | |||||||||
- | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | DSQ | mavelig v100 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:02.62 | |||||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 503 | 36.27 | 1:16.31 | 1:59.87 | 2:33.21 | |||
Kolding SK | 2:32.51 | |||||||||
2 | Cecilie Batz | 2003 | 455 | 35.46 | 1:17.90 | 1:59.51 | 2:38.36 | |||
Kolding SK | 2:44.93 | |||||||||
3 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 450 | 34.99 | 1:16.20 | 2:02.16 | 2:38.95 | |||
Kolding SK | 2:37.20 | |||||||||
4 | Josephine Larsen | 2004 | 368 | 35.34 | 1:19.79 | 2:11.22 | 2:50.05 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:53.51 | |||||||||
5 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 338 | 39.95 | 1:26.91 | 2:14.09 | 2:54.89 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:01.48 | |||||||||
6 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 336 | 41.45 | 1:23.42 | 2:16.15 | 2:55.21 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:56.99 | |||||||||
7 | Pipaluk Selbo | 2003 | 328 | 39.72 | 1:24.18 | 2:16.54 | 2:56.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:55.45 | |||||||||
8 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 326 | 37.25 | 1:23.95 | 2:14.64 | 2:56.90 | |||
Kolding SK | 2:57.27 | |||||||||
9 | Melanie Petersen | 2004 | 320 | 40.11 | 1:22.87 | 2:18.22 | 2:58.09 | |||
Kolding SK | 2:55.13 | |||||||||
10 | Belma Cehobasic | 2003 | 231 | 45.94 | 1:36.73 | 2:31.61 | 3:18.40 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:28.96 | |||||||||
11 | Mina Vrebac | 2003 | 220 | 46.53 | 1:38.63 | 2:39.03 | 3:21.58 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:30.07 | |||||||||
12 | Gertrud Skov | 2003 | 208 | 43.27 | 1:43.54 | 2:39.79 | 3:25.52 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:30.82 | |||||||||
13 | Iben Mønsted | 2003 | 189 | 44.59 | 1:43.04 | 2:42.37 | 3:32.15 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:40.00 | |||||||||
- | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:52.58 | |||||||||
- | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:54.49 | |||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 3:16.00 | |||||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | 352 | 35.86 | 1:19.44 | 2:13.86 | 2:52.55 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:55.86 | |||||||||
2 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 333 | 40.03 | 1:27.34 | 2:16.01 | 2:55.71 | |||
Frem Odense | 2:55.19 | |||||||||
3 | Anna Varming | 2005 | 320 | 39.42 | 1:23.04 | 2:21.35 | 2:58.04 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:09.97 | |||||||||
4 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 292 | 39.91 | 1:27.61 | 2:21.47 | 3:03.58 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:09.76 | |||||||||
5 | Johanne Heilmann | 2005 | 283 | 43.52 | 1:29.95 | 2:23.32 | 3:05.45 | |||
Kolding SK | 3:04.18 | |||||||||
6 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 268 | 39.26 | 1:29.15 | 2:23.45 | 3:08.88 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:34.46 | |||||||||
7 | Julie Kann | 2005 | 261 | 42.66 | 1:29.18 | 2:27.99 | 3:10.50 | |||
Kolding SK | 3:11.38 | |||||||||
8 | Mette Barfoot | 2005 | 240 | 41.05 | 1:33.02 | 2:31.25 | 3:16.07 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:41.21 | |||||||||
9 | Sophie Kronborg | 2005 | 237 | 43.49 | 1:33.58 | 2:34.58 | 3:16.70 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:32.70 | |||||||||
10 | Sarah Hansen | 2005 | 225 | 44.79 | 1:37.09 | 2:34.74 | 3:20.31 | |||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 224 | 47.94 | 1:40.74 | 2:37.40 | 3:20.49 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:30.15 | |||||||||
12 | Mathilde Vasegaard | 2006 | 216 | 47.83 | 1:41.02 | 2:39.12 | 3:22.92 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:43.26 | |||||||||
13 | Mille Veiler | 2005 | 157 | 47.41 | 1:45.19 | 2:53.20 | 3:45.84 | |||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Ea Gram Møller | 2006 | 139 | 54.89 | 1:55.72 | 3:03.09 | 3:55.12 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:03.35 | |||||||||
- | Ida Thomsen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:01.98 | |||||||||
- | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 2:47.99 | |||||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Laursen | 2007 | 202 | 47.41 | 1:43.73 | 2:39.92 | 3:27.39 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:35.34 | |||||||||
2 | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | 139 | 55.02 | 1:52.53 | 3:02.40 | 3:54.91 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 73 | 1:16.55 | 2:36.29 | 3:50.47 | 4:51.32 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Skibelund | 2007 | DSQ | ej fort bevæg v75 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:22.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 536 | 30.03 | 1:04.93 | 1:42.93 | 2:14.93 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:10.57 | |||||||||
2 | Patrick Strandlyst | 1997 | 370 | 31.60 | 1:10.96 | 1:56.40 | 2:32.67 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:30.16 | |||||||||
- | Jacob F. Frederiksen | 1999 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:18.88 | |||||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Frølund | 2001 | 532 | 29.65 | 1:04.08 | 1:44.13 | 2:15.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:15.29 | |||||||||
2 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 520 | 29.84 | 1:06.09 | 1:46.53 | 2:16.26 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.95 | |||||||||
3 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 515 | 29.64 | 1:05.02 | 1:45.33 | 2:16.74 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:17.99 | |||||||||
4 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 417 | 31.36 | 1:11.45 | 1:52.03 | 2:26.64 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:25.10 | |||||||||
5 | Mathias Pedersen | 2002 | 401 | 31.29 | 1:07.19 | 1:52.78 | 2:28.55 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:32.91 | |||||||||
6 | Mikkel Riis | 2002 | 379 | 32.61 | 1:12.48 | 1:56.99 | 2:31.44 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:35.43 | |||||||||
7 | Frederik Gaardsted | 2001 | 363 | 33.98 | 1:13.78 | 1:58.64 | 2:33.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.80 | |||||||||
8 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 326 | 32.60 | 1:13.02 | 2:02.53 | 2:39.19 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:43.80 | |||||||||
9 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 308 | 35.85 | 1:18.48 | 2:05.91 | 2:42.26 | |||
Kolding SK | 2:55.88 | |||||||||
10 | Oliver Salby | 2001 | 291 | 35.33 | 1:17.64 | 2:06.66 | 2:45.37 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:51.55 | |||||||||
11 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 290 | 35.90 | 1:22.20 | 2:08.62 | 2:45.47 | |||
Kolding SK | 2:48.46 | |||||||||
12 | Hjalte Andersen | 2002 | 261 | 36.59 | 1:19.42 | 2:12.43 | 2:51.46 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:47.42 | |||||||||
13 | Mathias Jørgensen | 2002 | 158 | 43.01 | 1:33.57 | 2:38.61 | 3:22.67 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Hedegaard | 2004 | 276 | 37.01 | 1:20.19 | 2:12.40 | 2:48.18 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.64 | |||||||||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | 259 | 39.76 | 1:25.79 | 2:15.43 | 2:51.90 | |||
Kolding SK | 2:55.33 | |||||||||
3 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 255 | 37.88 | 1:22.30 | 2:14.01 | 2:52.69 | |||
Kolding SK | 2:55.05 | |||||||||
4 | Kasper Henriksen | 2004 | 253 | 38.27 | 1:23.18 | 2:13.70 | 2:53.28 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:10.04 | |||||||||
5 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 250 | 38.77 | 1:22.93 | 2:16.36 | 2:53.90 | |||
Kolding SK | 2:59.07 | |||||||||
6 | Laurits Sigaard | 2003 | 211 | 37.53 | 1:25.78 | 2:23.14 | 3:03.97 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:36.94 | |||||||||
- | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | DSQ | ej fort bevæg v75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:50.14 | |||||||||
- | Nicholas Kristiansen | 2004 | DSQ | udsvøm på ryg v25 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:14.88 | |||||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 200 | 38.28 | 1:26.53 | 2:23.76 | 3:07.18 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:11.62 | |||||||||
2 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 189 | 39.70 | 1:28.59 | 2:28.18 | 3:10.90 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:17.53 | |||||||||
3 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 186 | 43.38 | 1:33.24 | 2:31.88 | 3:11.98 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:21.08 | |||||||||
4 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 184 | 44.53 | 1:35.11 | 2:32.34 | 3:12.43 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:33.10 | |||||||||
5 | Kristian Svenstrup | 2005 | 184 | 42.76 | 1:31.69 | 2:30.24 | 3:12.62 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Jakobsen | 2005 | 183 | 43.25 | 1:29.30 | 2:29.65 | 3:12.80 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 136 | 48.87 | 1:40.88 | 2:43.81 | 3:32.70 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Christian N. Christensen | 2006 | 129 | 49.07 | 1:43.07 | 2:50.85 | 3:36.42 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Casper Batz | 2006 | 116 | 57.18 | 1:48.64 | 2:55.87 | 3:44.63 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Anders Bank Hansen | 2006 | 106 | 54.88 | 1:53.56 | 3:03.01 | 3:51.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:00.32 | |||||||||
11 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 95 | 1:00.80 | 2:05.33 | 3:07.70 | 3:59.97 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Elliott Mitaine | 2006 | DSQ | mavelig eft vend v50 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Knútur H. Stefánsson | 2006 | DSQ | asynk arm v50 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Moritz Hartmann | 2007 | 134 | 46.29 | 1:39.68 | 2:45.27 | 3:33.81 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:00.02 | |||||||||
2 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 92 | 59.64 | 2:01.61 | 3:12.82 | 4:02.73 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena V. Ellling | 2000 | 540 | 31.43 | 1:07.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | 533 | 31.84 | 1:07.35 | |||||
Kolding SK | 1:06.87 | |||||||||
3 | Helene Marie Andersen | 2001 | 462 | 34.09 | 1:10.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.59 | |||||||||
4 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 351 | 36.28 | 1:17.38 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:17.23 | |||||||||
5 | Amalie Skov | 1999 | 347 | 36.26 | 1:17.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.31 | |||||||||
6 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 308 | 35.10 | 1:20.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.47 | |||||||||
7 | Anne Sunesen | 2001 | 296 | 35.68 | 1:21.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.97 | |||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 506 | 32.80 | 1:08.51 | |||||
Kolding SK | 1:08.44 | |||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 502 | 31.62 | 1:08.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.54 | |||||||||
3 | Line Lyskjær | 2003 | 384 | 35.63 | 1:15.09 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
4 | Josephine Larsen | 2004 | 373 | 36.48 | 1:15.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.60 | |||||||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | 369 | 34.63 | 1:16.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.03 | |||||||||
6 | Karoline Kristensen | 2004 | 327 | 36.11 | 1:19.19 | |||||
DeltaSwim | 1:19.95 | |||||||||
7 | Pernille Nedergaard | 2004 | 291 | 38.27 | 1:22.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:41.45 | |||||||||
8 | Selma Skipper | 2004 | 260 | 37.26 | 1:25.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.41 | |||||||||
9 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 243 | 37.81 | 1:27.45 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:32.85 | |||||||||
10 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 211 | 41.07 | 1:31.63 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:42.76 | |||||||||
11 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 174 | 46.38 | 1:37.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Ditte Hansen | 2003 | 136 | 47.46 | 1:46.15 | |||||
DeltaSwim | 1:59.23 | |||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 334 | 36.42 | 1:18.70 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:32.29 | |||||||||
2 | Karla Kristensen | 2005 | 282 | 38.58 | 1:23.19 | |||||
Kolding SK | 1:24.73 | |||||||||
3 | Alyssa Cao | 2005 | 254 | 38.32 | 1:26.15 | |||||
Frem Odense | 1:28.39 | |||||||||
4 | Anna Varming | 2005 | 247 | 44.11 | 1:26.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 206 | 42.77 | 1:32.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.30 | |||||||||
6 | Ane Christensen | 2006 | 202 | 41.76 | 1:33.07 | |||||
Kolding SK | 1:41.84 | |||||||||
7 | Mette Barfoot | 2005 | 182 | 44.12 | 1:36.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 214 | 42.42 | 1:31.16 | |||||
Kolding SK | 1:26.11 | |||||||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | 109 | 52.16 | 1:54.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:56.37 | |||||||||
3 | Signe Christensen | 2008 | 102 | 53.61 | 1:56.66 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Andrea Højbjerg | 2007 | 101 | 54.80 | 1:56.88 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 544 | 27.41 | 59.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 57.31 | |||||||||
2 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 542 | 28.02 | 59.40 | |||||
Kolding SK | 59.02 | |||||||||
3 | Jakob Vingborg | 1998 | 450 | 29.32 | 1:03.20 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.32 | |||||||||
4 | Magnus Havemann | 2000 | 343 | 30.77 | 1:09.19 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:06.46 | |||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | André Iversen | 2001 | 388 | 31.28 | 1:06.39 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.98 | |||||||||
2 | Johan Nielsen | 2001 | 338 | 30.91 | 1:09.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.07 | |||||||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 326 | 31.93 | 1:10.37 | |||||
Kolding SK | 1:13.15 | |||||||||
4 | Frederik Gaardsted | 2001 | 323 | 33.71 | 1:10.53 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.98 | |||||||||
5 | Joshua Dannevang | 2002 | 316 | 33.61 | 1:11.09 | |||||
Kolding SK | 1:11.02 | |||||||||
5 | Mads Iversen | 2002 | 316 | 32.60 | 1:11.09 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:13.92 | |||||||||
7 | William Ohrt | 2002 | 261 | 34.61 | 1:15.77 | |||||
Kolding SK | 1:16.84 | |||||||||
8 | Hjalte Andersen | 2002 | 185 | 38.26 | 1:24.90 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:20.45 | |||||||||
9 | William Jensen | 2002 | 137 | 39.14 | 1:33.78 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | 318 | 33.40 | 1:10.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.38 | |||||||||
2 | Emil Lykke Grann | 2003 | 307 | 33.36 | 1:11.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.84 | |||||||||
3 | Marius Gystad | 2003 | 254 | 33.79 | 1:16.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.64 | |||||||||
4 | Kasper Hansen | 2004 | 167 | 42.21 | 1:27.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:33.51 | |||||||||
5 | Anders Rasmussen | 2003 | 140 | 40.07 | 1:33.10 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Frederik Kristian Raaberg | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Kjeldsen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 150 | 39.75 | 1:31.06 | |||||
Frem Odense | 1:32.72 | |||||||||
2 | Thor Majgård | 2005 | 144 | 43.91 | 1:32.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.73 | |||||||||
3 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 142 | 42.72 | 1:32.65 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.82 | |||||||||
4 | Max Venborg Kromann | 2005 | 108 | 44.70 | 1:41.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.93 | |||||||||
5 | Daniel Busk | 2005 | 101 | 45.83 | 1:43.96 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 78 | 48.42 | 1:53.22 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Sander Bendix Laursen | 2006 | 49 | 58.34 | 2:11.87 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Moritz Hartmann | 2007 | 90 | 47.60 | 1:47.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.73 | |||||||||
- | Alexander Breinholt | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Lang Lassen | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:05.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christie Prøhl | 1998 | 554 | 34.00 | 1:10.33 | 1:47.63 | 2:25.17 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:26.05 | |||||||||
2 | Karoline Bauer | 2002 | 523 | 1:11.38 | 1:50.08 | 2:27.96 | 2:27.96 | |||
Kolding SK | 2:27.74 | |||||||||
3 | Lea Moesgaard | 1998 | 475 | 36.00 | 1:14.40 | 1:53.41 | 2:32.71 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:28.24 | |||||||||
4 | Clara Tolderlund | 2002 | 471 | 35.06 | 1:14.68 | 1:54.74 | 2:33.16 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.01 | |||||||||
5 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 462 | 35.39 | 1:14.35 | 1:53.58 | 2:34.19 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:35.45 | |||||||||
6 | Mille C. Berg | 2001 | 439 | 37.01 | 1:17.12 | 1:57.64 | 2:36.78 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:39.59 | |||||||||
7 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 423 | 36.82 | 1:16.74 | 1:58.73 | 2:38.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:49.11 | |||||||||
- | Nicoline Bredahl | 2000 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.32 | |||||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 440 | 37.20 | 1:16.48 | 1:56.95 | 2:36.74 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:38.07 | |||||||||
2 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 431 | 38.23 | 1:18.51 | 1:58.36 | 2:37.74 | |||
Kolding SK | 2:40.48 | |||||||||
3 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 424 | 37.48 | 1:18.02 | 1:59.43 | 2:38.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.42 | |||||||||
4 | Laura Arentsen | 2003 | 421 | 36.76 | 1:16.10 | 1:57.87 | 2:39.05 | |||
Kolding SK | 2:45.91 | |||||||||
5 | Emilie Egerup | 2003 | 384 | 39.50 | 1:21.14 | 2:03.29 | 2:43.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:52.29 | |||||||||
6 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 370 | 38.24 | 1:19.68 | 2:03.21 | 2:46.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:46.33 | |||||||||
7 | Melanie Petersen | 2004 | 358 | 39.14 | 1:21.17 | 2:04.84 | 2:47.87 | |||
Kolding SK | 3:00.25 | |||||||||
8 | Caroline Madsen | 2004 | 344 | 40.02 | 1:23.16 | 2:07.64 | 2:50.13 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:54.42 | |||||||||
9 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 339 | 41.24 | 1:24.69 | 2:08.33 | 2:50.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:53.25 | |||||||||
10 | Selma Lindberg | 2003 | 338 | 40.33 | 1:23.77 | 2:08.63 | 2:51.05 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:53.46 | |||||||||
11 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 333 | 41.24 | 1:25.05 | 2:09.52 | 2:51.91 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:56.87 | |||||||||
12 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 319 | 40.80 | 1:25.73 | 2:11.68 | 2:54.35 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:58.15 | |||||||||
13 | Pernille Nedergaard | 2004 | 311 | 42.12 | 1:25.19 | 2:07.72 | 2:55.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 281 | 40.74 | 1:26.76 | 2:15.53 | 3:02.00 | |||
Kolding SK | 3:06.49 | |||||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 335 | 39.71 | 1:23.28 | 2:07.79 | 2:51.51 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:58.67 | |||||||||
2 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 309 | 41.87 | 1:26.91 | 2:12.00 | 2:56.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:16.86 | |||||||||
3 | Julie Kann | 2005 | 286 | 41.72 | 1:27.18 | 2:14.26 | 3:00.77 | |||
Kolding SK | 2:56.43 | |||||||||
4 | Melek Canpolat | 2005 | 259 | 43.86 | 1:32.03 | 2:20.55 | 3:06.87 | |||
Frem Odense | 4:11.49 | |||||||||
5 | Olivia Mørch | 2006 | 233 | 44.43 | 1:33.70 | 2:25.57 | 3:13.74 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 230 | 44.81 | 1:33.99 | 2:25.61 | 3:14.45 | |||
DeltaSwim | 3:33.35 | |||||||||
7 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 208 | 47.98 | 1:39.59 | 2:32.12 | 3:21.10 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Karoline Hellesøe | 2006 | 184 | 47.78 | 1:41.74 | 3:29.48 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 120 | 58.03 | 2:00.34 | 3:02.08 | 4:01.53 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:29.22 | |||||||||
- | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 2:47.21 | |||||||||
- | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 3:45.21 | |||||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Jervelund | 2007 | 197 | 49.27 | 1:41.78 | 2:35.10 | 3:24.65 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:29.07 | |||||||||
- | Kalina Gamisheva | 2008 | DSQ | ej fort bevæg v50 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:38.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 564 | 29.51 | 1:02.01 | 1:35.16 | 2:07.82 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:08.80 | |||||||||
2 | Morten Baxter | 1996 | 497 | 32.47 | 1:06.30 | 1:40.30 | 2:13.31 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:18.74 | |||||||||
3 | Magnus Havemann | 2000 | 358 | 34.54 | 1:11.99 | 1:51.00 | 2:28.74 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:18.55 | |||||||||
4 | William V Nielsen | 2000 | 341 | 35.76 | 1:13.56 | 1:52.75 | 2:31.19 | |||
Kolding SK | 2:30.91 | |||||||||
- | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:25.92 | |||||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 448 | 32.25 | 1:06.39 | 1:41.21 | 2:17.99 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:12.50 | |||||||||
2 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 333 | 34.95 | 1:12.74 | 1:52.63 | 2:32.27 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:34.82 | |||||||||
3 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 276 | 38.52 | 1:20.08 | 2:02.46 | 2:42.21 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Simon Finch | 2002 | 231 | 40.30 | 1:24.10 | 2:08.73 | 2:52.03 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Silas Hansen | 2002 | 222 | 40.04 | 1:24.43 | 2:10.27 | 2:54.20 | |||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Jon Sørensen | 2002 | 173 | 43.87 | 1:32.07 | 2:21.79 | 3:09.24 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Lykke Grann | 2003 | 347 | 36.13 | 1:14.49 | 1:52.80 | 2:30.27 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:43.64 | |||||||||
2 | Anders Elsborg | 2003 | 316 | 35.53 | 1:15.69 | 1:55.99 | 2:34.98 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | 250 | 40.12 | 1:24.44 | 2:07.38 | 2:47.47 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kasper Hansen | 2004 | 226 | 41.98 | 1:26.35 | 2:10.73 | 2:53.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:58.23 | |||||||||
- | Johannes Schick | 2003 | DSQ | ej fort bevæg v150 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 250 | 39.92 | 1:22.74 | 2:06.85 | 2:47.46 | |||
Frem Odense | 3:01.81 | |||||||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | 196 | 41.22 | 1:28.33 | 2:16.79 | 3:01.73 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:12.23 | |||||||||
3 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 183 | 43.75 | 1:31.81 | 2:20.53 | 3:05.72 | |||
DeltaSwim | 3:05.46 | |||||||||
4 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 155 | 46.24 | 1:36.78 | 2:28.37 | 3:16.45 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:25.19 | |||||||||
5 | Anders Bank Hansen | 2006 | 110 | 53.47 | 1:50.79 | 2:46.88 | 3:39.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:53.72 | |||||||||
- | August Sand Jensen | 2005 | DSQ | ej fort bevæg v75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 179 | 44.41 | 1:32.65 | 2:21.47 | 3:07.12 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esther Flø | 2001 | 594 | 35.44 | 1:14.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.55 | |||||||||
2 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 516 | 36.81 | 1:17.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
3 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 442 | 38.41 | 1:21.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.81 | |||||||||
4 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 394 | 39.83 | 1:25.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.16 | |||||||||
5 | Mille C. Berg | 2001 | 390 | 40.60 | 1:25.29 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:23.16 | |||||||||
6 | Helene Levring | 2001 | 324 | 42.94 | 1:30.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:32.95 | |||||||||
7 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 301 | 44.12 | 1:33.01 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:37.44 | |||||||||
8 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 224 | 48.38 | 1:42.59 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:48.73 | |||||||||
9 | Julie Madsen | 2002 | 185 | 50.72 | 1:49.39 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:47.79 | |||||||||
- | Caroline Beck | 1998 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.09 | |||||||||
- | Jasmin Jespersen | 2002 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.90 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 557 | 36.69 | 1:15.75 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 525 | 37.10 | 1:17.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.88 | |||||||||
3 | Cecilie Batz | 2003 | 522 | 36.84 | 1:17.43 | |||||
Kolding SK | 1:17.46 | |||||||||
4 | Elma Gabela | 2004 | 468 | 38.19 | 1:20.30 | |||||
Kolding SK | 1:18.79 | |||||||||
5 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 364 | 41.03 | 1:27.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.84 | |||||||||
6 | Sarah Bundgaard | 2003 | 356 | 40.30 | 1:27.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.74 | |||||||||
7 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 335 | 42.49 | 1:29.77 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:29.35 | |||||||||
8 | Majken Haarup | 2004 | 324 | 42.81 | 1:30.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:35.86 | |||||||||
9 | Selma Lindberg | 2003 | 318 | 44.85 | 1:31.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:34.13 | |||||||||
10 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 298 | 44.87 | 1:33.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:41.86 | |||||||||
11 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 293 | 45.11 | 1:33.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:46.66 | |||||||||
12 | Josephine Larsen | 2004 | 291 | 44.20 | 1:34.07 | |||||
Frem Odense | 1:35.69 | |||||||||
13 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 272 | 46.74 | 1:36.17 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:47.12 | |||||||||
14 | Belma Cehobasic | 2003 | 267 | 45.52 | 1:36.84 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:38.59 | |||||||||
15 | Caroline K. Villadsen | 2004 | 263 | 45.62 | 1:37.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.35 | |||||||||
16 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 259 | 46.97 | 1:37.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:36.45 | |||||||||
17 | Selma Skipper | 2004 | 258 | 46.36 | 1:37.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:35.70 | |||||||||
18 | Gertrud Skov | 2003 | 248 | 46.65 | 1:39.15 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:39.16 | |||||||||
19 | Luna Møller | 2004 | 236 | 47.10 | 1:40.89 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:43.73 | |||||||||
20 | Iben Mønsted | 2003 | 228 | 47.44 | 1:42.03 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:46.28 | |||||||||
21 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 224 | 46.25 | 1:42.65 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:39.44 | |||||||||
22 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 216 | 50.83 | 1:43.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:40.08 | |||||||||
23 | Ditte Hansen | 2003 | 152 | 57.04 | 1:56.65 | |||||
DeltaSwim | 1:55.82 | |||||||||
24 | Nathalie Sturm | 2004 | 120 | 1:00.08 | 2:06.18 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.93 | |||||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:51.91 | |||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:37.93 | |||||||||
- | Sille Mortensen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:40.17 | |||||||||
- | Veronika Krogh | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:44.01 | |||||||||
- | Ida Kjærdgaard | 2003 | DSQ | 2 flyben v25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
- | Louise Ovesen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | 298 | 44.23 | 1:33.28 | |||||
Kolding SK | 1:39.84 | |||||||||
2 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 250 | 46.16 | 1:38.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.59 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 250 | 46.82 | 1:38.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.49 | |||||||||
4 | Nikoline Kaae | 2005 | 247 | 47.88 | 1:39.32 | |||||
Frem Odense | 1:38.40 | |||||||||
5 | Emma Nygaard | 2005 | 239 | 47.30 | 1:40.46 | |||||
Frem Odense | 1:37.82 | |||||||||
6 | Mette Barfoot | 2005 | 224 | 49.07 | 1:42.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.65 | |||||||||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | 221 | 47.34 | 1:43.04 | |||||
Frem Odense | 1:40.82 | |||||||||
8 | Ida Damsbo | 2006 | 221 | 49.69 | 1:43.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.30 | |||||||||
9 | Sophia Jochumsen | 2006 | 213 | 49.93 | 1:44.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.47 | |||||||||
10 | Victoria Richards | 2005 | 209 | 49.91 | 1:45.06 | |||||
DeltaSwim | 1:53.79 | |||||||||
11 | Nora Gombos | 2006 | 200 | 50.15 | 1:46.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:56.19 | |||||||||
12 | Frida Høj Foldager | 2006 | 199 | 1:46.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.73 | |||||||||
13 | Mathilde Vasegaard | 2006 | 190 | 51.49 | 1:48.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:52.03 | |||||||||
14 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 189 | 53.06 | 1:48.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.84 | |||||||||
15 | Alberte Faurby | 2005 | 181 | 53.37 | 1:50.05 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:58.93 | |||||||||
16 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 86 | 1:09.85 | 2:21.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:13.38 | |||||||||
- | Silje Anna Raaberg | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.32 | |||||||||
- | Helene Siegenthaler | 2006 | DSQ | 1 hånd i vend v25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:54.21 | |||||||||
- | Sophie Kronborg | 2005 | DSQ | asynk ben eft 75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:56.35 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 251 | 47.32 | 1:38.73 | |||||
Kolding SK | 1:38.50 | |||||||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | 223 | 48.88 | 1:42.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.20 | |||||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | 182 | 52.67 | 1:49.92 | |||||
Kolding SK | 1:49.63 | |||||||||
4 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 141 | 57.08 | 1:59.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.54 | |||||||||
5 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 129 | 58.13 | 2:03.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:09.69 | |||||||||
6 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 128 | 58.19 | 2:03.62 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:07.56 | |||||||||
7 | Kamille Rahbek Hansen | 2007 | 107 | 1:01.17 | 2:10.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 86 | 1:11.33 | 2:20.89 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:13.22 | |||||||||
9 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 84 | 1:07.06 | 2:21.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lea Neermann | 2008 | 77 | 1:10.20 | 2:26.23 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:32.11 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 76 | 1:12.48 | 2:26.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 72 | 1:15.75 | 2:29.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:45.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patrick Strandlyst | 1997 | 351 | 36.25 | 1:18.78 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:16.41 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 504 | 33.26 | 1:09.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.78 | |||||||||
2 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 466 | 34.42 | 1:11.72 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:11.78 | |||||||||
3 | William Ohrt | 2002 | 413 | 35.53 | 1:14.64 | |||||
Kolding SK | 1:15.70 | |||||||||
4 | Mikkel Riis | 2002 | 383 | 35.58 | 1:16.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.53 | |||||||||
5 | Martin Madsen | 2001 | 350 | 37.14 | 1:18.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.18 | |||||||||
6 | Frederik Gaardsted | 2001 | 310 | 39.71 | 1:22.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.40 | |||||||||
7 | Joshua Dannevang | 2002 | 299 | 38.78 | 1:23.08 | |||||
Kolding SK | 1:19.78 | |||||||||
8 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 283 | 40.29 | 1:24.64 | |||||
Kolding SK | 1:26.38 | |||||||||
9 | Mads Iversen | 2002 | 278 | 39.77 | 1:25.17 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | William Jensen | 2002 | 194 | 44.20 | 1:36.03 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
11 | Thomas Schmidt | 2002 | 170 | 46.16 | 1:40.37 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:45.21 | |||||||||
12 | Jon Sørensen | 2002 | 118 | 55.48 | 1:53.22 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 2:01.56 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 377 | 36.28 | 1:16.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.62 | |||||||||
2 | Marius Gystad | 2003 | 341 | 37.18 | 1:19.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
3 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 336 | 37.65 | 1:19.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.24 | |||||||||
4 | Asger Hatting | 2003 | 270 | 41.09 | 1:25.97 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:33.69 | |||||||||
5 | Kasper Henriksen | 2004 | 246 | 41.94 | 1:28.73 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:36.96 | |||||||||
6 | Lasse Thulstrup | 2004 | 240 | 42.81 | 1:29.44 | |||||
Kolding SK | 1:35.29 | |||||||||
7 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 210 | 43.36 | 1:33.46 | |||||
Kolding SK | 1:32.17 | |||||||||
8 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 207 | 44.84 | 1:33.88 | |||||
Kolding SK | 1:47.75 | |||||||||
9 | Malte Lyck Falk | 2003 | 205 | 43.87 | 1:34.23 | |||||
DeltaSwim | 1:35.31 | |||||||||
10 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 178 | 47.22 | 1:38.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.45 | |||||||||
11 | Anders Rasmussen | 2003 | 177 | 45.32 | 1:38.92 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 174 | 46.51 | 1:39.42 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:43.59 | |||||||||
13 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 174 | 48.25 | 1:39.52 | |||||
Kolding SK | 2:01.26 | |||||||||
14 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 173 | 46.16 | 1:39.69 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.16 | |||||||||
15 | Oliver Londero | 2004 | 164 | 50.51 | 1:41.49 | |||||
Frem Odense | 1:43.58 | |||||||||
16 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 156 | 48.11 | 1:43.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:41.54 | |||||||||
17 | Rasmus Kabel | 2004 | 137 | 51.20 | 1:47.62 | |||||
Kolding SK | 1:55.88 | |||||||||
18 | Jens Nielsen | 2003 | 133 | 53.78 | 1:48.73 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:54.35 | |||||||||
19 | Johannes Schick | 2003 | 122 | 53.43 | 1:52.09 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:59.40 | |||||||||
20 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 119 | 52.77 | 1:52.80 | |||||
DeltaSwim | 2:02.02 | |||||||||
- | Jonas Pihl | 2003 | DSQ | asynk ben v75 | ||||||
Kolding SK | 1:43.79 | |||||||||
- | Zacharias Kloster | 2004 | DSQ | 1 hånd i vend v75 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 250 | 41.69 | 1:28.27 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:33.25 | |||||||||
2 | Christoffer Mejdal | 2005 | 200 | 45.15 | 1:35.00 | |||||
Frem Odense | 1:35.30 | |||||||||
3 | Kristian Svenstrup | 2005 | 187 | 48.59 | 1:37.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:47.32 | |||||||||
4 | Daniel Busk | 2005 | 177 | 47.81 | 1:38.88 | |||||
Kolding SK | 1:40.97 | |||||||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 168 | 49.34 | 1:40.66 | |||||
DeltaSwim | 1:41.31 | |||||||||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 157 | 48.22 | 1:42.96 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.72 | |||||||||
7 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 153 | 48.36 | 1:43.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:00.90 | |||||||||
8 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 151 | 50.11 | 1:44.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.33 | |||||||||
9 | Jakob Kristensen | 2006 | 149 | 49.06 | 1:44.69 | |||||
DeltaSwim | 1:43.92 | |||||||||
10 | Kasper Petersen | 2006 | 149 | 49.80 | 1:44.85 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:50.33 | |||||||||
11 | Lasse Kjær Rasmussen | 2006 | 141 | 50.15 | 1:46.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.84 | |||||||||
12 | Magne Christian Hansen | 2006 | 141 | 49.77 | 1:46.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:53.59 | |||||||||
13 | Sofus Funder | 2005 | 134 | 51.39 | 1:48.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 123 | 52.24 | 1:51.63 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:50.95 | |||||||||
15 | Andreas Wilki Dahl | 2006 | 114 | 54.94 | 1:54.60 | |||||
Kolding SK | 1:58.95 | |||||||||
16 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 107 | 53.83 | 1:57.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:51.29 | |||||||||
17 | Elliott Mitaine | 2006 | 99 | 54.43 | 2:00.03 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:58.42 | |||||||||
18 | Simon Hülsen | 2005 | 94 | 58.92 | 2:02.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:06.48 | |||||||||
19 | Casper Batz | 2006 | 88 | 1:00.29 | 2:04.86 | |||||
Kolding SK | 2:11.41 | |||||||||
20 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 84 | 58.97 | 2:06.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:01.04 | |||||||||
21 | Victor Qvist Jensen | 2006 | 69 | 1:02.75 | 2:15.36 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Asbjørn Aggerholm | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Eskild N. Johannsen | 2006 | DSQ | flyarm v26 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:44.23 | |||||||||
- | Kasper Duch | 2005 | DSQ | 1 hånd i vend v25 | ||||||
Frem Odense | 1:40.48 | |||||||||
- | Sander Bendix Laursen | 2006 | DSQ | asynk ben | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:35.31 | |||||||||
- | Thomas Persynski | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:24.18 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 148 | 50.09 | 1:44.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:48.81 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 100 | 55.81 | 1:59.63 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.67 | |||||||||
3 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 91 | 1:00.32 | 2:03.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 85 | 1:01.14 | 2:06.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:07.46 | |||||||||
5 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 74 | 1:02.32 | 2:12.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:29.35 | |||||||||
6 | Willum Kornum-Svensson | 2008 | 62 | 1:06.61 | 2:19.88 | |||||
Kolding SK | 2:12.55 | |||||||||
7 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 47 | 1:10.54 | 2:33.78 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:38.00 | |||||||||
- | Joakim Kristensen | 2008 | DSQ | 1 hånd v100 | ||||||
DeltaSwim | 2:14.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 558 | 32.32 | 1:08.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.53 | |||||||||
2 | Helena V. Ellling | 2000 | 549 | 31.79 | 1:09.20 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.27 | |||||||||
3 | Lærke Toftgaard | 2001 | 545 | 32.40 | 1:09.36 | |||||
Kolding SK | 1:07.95 | |||||||||
4 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 497 | 33.04 | 1:11.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Søgaard | 2001 | 492 | 32.09 | 1:11.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.10 | |||||||||
6 | Kathrine Fog | 2000 | 481 | 35.02 | 1:12.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.79 | |||||||||
7 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 455 | 34.19 | 1:13.66 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:13.81 | |||||||||
8 | Clara Tolderlund | 2002 | 452 | 33.64 | 1:13.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.18 | |||||||||
9 | Karoline Bauer | 2002 | 441 | 33.95 | 1:14.43 | |||||
Kolding SK | 1:15.33 | |||||||||
10 | Caroline Beck | 1998 | 429 | 35.57 | 1:15.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.53 | |||||||||
11 | Amalie Skov | 1999 | 420 | 35.66 | 1:15.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.60 | |||||||||
12 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 417 | 34.86 | 1:15.82 | |||||
Kolding SK | 1:10.24 | |||||||||
13 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 411 | 34.04 | 1:16.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.35 | |||||||||
14 | Mille C. Berg | 2001 | 401 | 36.13 | 1:16.83 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.81 | |||||||||
15 | Anne Sunesen | 2001 | 323 | 36.76 | 1:22.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.22 | |||||||||
16 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 322 | 40.91 | 1:22.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.73 | |||||||||
17 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 302 | 41.16 | 1:24.46 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:24.66 | |||||||||
18 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 246 | 42.57 | 1:30.37 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:33.41 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Lyskjær | 2003 | 438 | 36.55 | 1:14.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.01 | |||||||||
2 | Pernille Nedergaard | 2004 | 382 | 36.84 | 1:18.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
3 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 382 | 36.41 | 1:18.08 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.43 | |||||||||
4 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 362 | 37.20 | 1:19.51 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
5 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 355 | 37.07 | 1:20.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.76 | |||||||||
6 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 341 | 39.83 | 1:21.07 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.45 | |||||||||
7 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 334 | 38.53 | 1:21.66 | |||||
Kolding SK | 1:23.54 | |||||||||
8 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 325 | 38.38 | 1:22.38 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.65 | |||||||||
9 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 315 | 37.07 | 1:23.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.21 | |||||||||
10 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 312 | 38.21 | 1:23.50 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
11 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 303 | 38.36 | 1:24.34 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:25.63 | |||||||||
12 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 300 | 40.78 | 1:24.59 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:28.13 | |||||||||
13 | Josephine Larsen | 2004 | 288 | 40.44 | 1:25.79 | |||||
Frem Odense | 1:31.31 | |||||||||
14 | Ella Ryberg | 2004 | 279 | 39.99 | 1:26.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:34.88 | |||||||||
15 | Caroline K. Villadsen | 2004 | 260 | 42.03 | 1:28.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:37.14 | |||||||||
15 | Majken Haarup | 2004 | 260 | 43.43 | 1:28.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.90 | |||||||||
17 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 257 | 43.59 | 1:29.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.70 | |||||||||
18 | Mathilde Jensen | 2003 | 253 | 41.54 | 1:29.50 | |||||
DeltaSwim | 1:32.40 | |||||||||
19 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 247 | 44.15 | 1:30.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.69 | |||||||||
20 | Mina Vrebac | 2003 | 234 | 45.19 | 1:31.87 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:32.10 | |||||||||
21 | Belma Cehobasic | 2003 | 234 | 44.43 | 1:31.96 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:33.43 | |||||||||
22 | Luna Møller | 2004 | 231 | 44.29 | 1:32.23 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:34.28 | |||||||||
23 | Gertrud Skov | 2003 | 219 | 45.27 | 1:33.99 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:34.73 | |||||||||
24 | Stine Hansen | 2003 | 210 | 43.40 | 1:35.34 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:38.33 | |||||||||
25 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 190 | 46.25 | 1:38.56 | |||||
DeltaSwim | 1:54.31 | |||||||||
26 | Katrine Bisgaard | 2003 | 159 | 48.88 | 1:44.51 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:50.22 | |||||||||
27 | Nathalie Sturm | 2004 | 124 | 53.25 | 1:53.48 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:33.84 | |||||||||
- | Sille Mortensen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:35.21 | |||||||||
- | Veronika Krogh | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:33.73 | |||||||||
- | Louise Ovesen | 2004 | DSQ | 1 hånd i vend v75 | ||||||
DeltaSwim | 1:47.11 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 355 | 37.90 | 1:20.01 | |||||
Frem Odense | 1:18.65 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 331 | 38.55 | 1:21.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:28.78 | |||||||||
3 | Julie Kann | 2005 | 287 | 39.13 | 1:25.85 | |||||
Kolding SK | 1:26.33 | |||||||||
4 | Alyssa Cao | 2005 | 279 | 41.46 | 1:26.68 | |||||
Frem Odense | 1:27.96 | |||||||||
5 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 268 | 40.66 | 1:27.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.40 | |||||||||
6 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 267 | 41.92 | 1:27.93 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.20 | |||||||||
7 | Nikoline Kaae | 2005 | 266 | 40.41 | 1:28.09 | |||||
Frem Odense | 1:25.27 | |||||||||
8 | Mathilde Stilund | 2005 | 257 | 40.87 | 1:29.05 | |||||
Frem Odense | 1:26.91 | |||||||||
9 | Ane Christensen | 2006 | 251 | 42.42 | 1:29.78 | |||||
Kolding SK | 1:32.69 | |||||||||
10 | Sophia Jochumsen | 2006 | 250 | 42.65 | 1:29.93 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.77 | |||||||||
11 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 249 | 42.09 | 1:30.04 | |||||
Kolding SK | 1:33.72 | |||||||||
12 | Mette Barfoot | 2005 | 247 | 41.40 | 1:30.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.96 | |||||||||
13 | Sarah Hansen | 2005 | 236 | 44.64 | 1:31.64 | |||||
Kolding SK | 1:35.45 | |||||||||
14 | Melek Canpolat | 2005 | 234 | 41.80 | 1:31.92 | |||||
Frem Odense | 1:33.51 | |||||||||
15 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 232 | 42.63 | 1:32.20 | |||||
DeltaSwim | 1:36.37 | |||||||||
16 | Emma Nygaard | 2005 | 222 | 45.86 | 1:33.54 | |||||
Frem Odense | 1:33.72 | |||||||||
17 | Sophie Kronborg | 2005 | 221 | 45.20 | 1:33.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.11 | |||||||||
18 | Olivia Mørch | 2006 | 216 | 1:34.42 | 1:34.42 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Victoria Richards | 2005 | 214 | 45.89 | 1:34.71 | |||||
DeltaSwim | 1:38.53 | |||||||||
20 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 212 | 45.21 | 1:35.00 | |||||
Kolding SK | 1:39.94 | |||||||||
21 | Frida Høj Foldager | 2006 | 206 | 46.65 | 1:35.85 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.21 | |||||||||
22 | Mille Lindeblad | 2005 | 202 | 43.12 | 1:36.56 | |||||
DeltaSwim | 1:49.58 | |||||||||
23 | Mathilde Vasegaard | 2006 | 198 | 46.99 | 1:37.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:39.10 | |||||||||
24 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 197 | 47.70 | 1:37.36 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.43 | |||||||||
25 | Ida Damsbo | 2006 | 194 | 49.86 | 1:37.74 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.03 | |||||||||
26 | Josefine Bundgaard | 2005 | 176 | 49.62 | 1:41.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:45.66 | |||||||||
27 | Nora Gombos | 2006 | 153 | 49.85 | 1:45.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
28 | Ea Gram Møller | 2006 | 118 | 54.39 | 1:55.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:51.79 | |||||||||
29 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 106 | 57.21 | 1:59.46 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:21.61 | |||||||||
30 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 104 | 57.72 | 2:00.48 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:49.85 | |||||||||
31 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 97 | 58.37 | 2:03.03 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:08.71 | |||||||||
- | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.95 | |||||||||
- | Ida Thomsen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.81 | |||||||||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.13 | |||||||||
- | Silje Anna Raaberg | 2005 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Faurby | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Helene Siegenthaler | 2006 | DSQ | 1 hånd i vend v25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:49.42 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 276 | 41.74 | 1:27.02 | |||||
Kolding SK | 1:27.65 | |||||||||
2 | Kalina Gamisheva | 2008 | 235 | 42.65 | 1:31.81 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:37.53 | |||||||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | 206 | 47.65 | 1:35.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.21 | |||||||||
4 | Nanna Højstrøm | 2007 | 172 | 47.83 | 1:41.80 | |||||
Kolding SK | 1:46.32 | |||||||||
5 | Lærke Jervelund | 2007 | 164 | 50.86 | 1:43.36 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.45 | |||||||||
6 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 163 | 49.94 | 1:43.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.04 | |||||||||
7 | Andrea Højbjerg | 2007 | 156 | 49.46 | 1:45.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.38 | |||||||||
8 | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | 151 | 50.72 | 1:46.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:51.25 | |||||||||
9 | Signe Christensen | 2008 | 145 | 52.93 | 1:47.72 | |||||
Kolding SK | 1:58.55 | |||||||||
10 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 126 | 53.49 | 1:52.87 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 125 | 52.81 | 1:53.20 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Emilia Spangsberg | 2007 | 111 | 1:01.68 | 1:57.59 | |||||
Kolding SK | 2:00.29 | |||||||||
13 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 81 | 1:03.77 | 2:10.63 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kamille Rahbek Hansen | 2007 | 76 | 1:04.83 | 2:13.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 63 | 1:17.30 | 2:21.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:12.69 | |||||||||
16 | Lea Neermann | 2008 | 63 | 1:15.19 | 2:21.88 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:22.79 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2009-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | DSQ | asynk arm v50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:09.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 22, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 579 | 28.48 | 1:00.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.96 | |||||||||
2 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 571 | 28.02 | 1:01.05 | |||||
Kolding SK | 1:00.82 | |||||||||
3 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 554 | 27.44 | 1:01.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.54 | |||||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 550 | 29.33 | 1:01.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.66 | |||||||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 541 | 29.42 | 1:02.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
6 | Jakob Vingborg | 1998 | 454 | 31.42 | 1:05.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.74 | |||||||||
7 | Magnus Havemann | 2000 | 384 | 32.58 | 1:09.69 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:07.60 | |||||||||
8 | William V Nielsen | 2000 | 343 | 32.66 | 1:12.36 | |||||
Kolding SK | 1:11.74 | |||||||||
Løb 22, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 493 | 30.16 | 1:04.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.21 | |||||||||
2 | Johan Nielsen | 2001 | 429 | 31.68 | 1:07.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.52 | |||||||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 425 | 30.19 | 1:07.38 | |||||
Kolding SK | 1:08.36 | |||||||||
4 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 413 | 32.86 | 1:07.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
5 | André Iversen | 2001 | 377 | 33.29 | 1:10.07 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.55 | |||||||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 365 | 31.46 | 1:10.84 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.25 | |||||||||
7 | Mads Iversen | 2002 | 308 | 34.85 | 1:14.94 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.83 | |||||||||
8 | Hjalte Andersen | 2002 | 273 | 35.37 | 1:18.00 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:18.64 | |||||||||
9 | Simon Finch | 2002 | 224 | 40.23 | 1:23.35 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:31.57 | |||||||||
10 | Silas Hansen | 2002 | 222 | 39.39 | 1:23.56 | |||||
Kolding SK | 1:25.76 | |||||||||
11 | William Jensen | 2002 | 216 | 38.03 | 1:24.35 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
12 | Mathias Jørgensen | 2002 | 190 | 40.03 | 1:28.00 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:46.87 | |||||||||
- | Mathias Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.35 | |||||||||
Løb 22, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | 375 | 32.24 | 1:10.21 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
2 | Asger Hatting | 2003 | 311 | 35.03 | 1:14.70 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.05 | |||||||||
3 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | 225 | 39.22 | 1:23.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.21 | |||||||||
4 | Jonas Pihl | 2003 | 213 | 39.96 | 1:24.80 | |||||
Kolding SK | 1:28.00 | |||||||||
5 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 211 | 40.07 | 1:25.01 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:28.91 | |||||||||
6 | Rasmus Kabel | 2004 | 174 | 41.91 | 1:30.70 | |||||
Kolding SK | 1:39.66 | |||||||||
7 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 163 | 43.65 | 1:32.57 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:38.96 | |||||||||
8 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | 117 | 49.55 | 1:43.36 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:48.57 | |||||||||
- | Frederik D. Liboriussen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.30 | |||||||||
- | Frederik Kristian Raaberg | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:51.83 | |||||||||
- | Zacharias Kloster | 2004 | DSQ | asym. ben v. 50m+ | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 22, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 253 | 37.94 | 1:20.04 | |||||
Frem Odense | 1:18.82 | |||||||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 241 | 39.07 | 1:21.35 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:27.51 | |||||||||
3 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 221 | 38.13 | 1:23.72 | |||||
DeltaSwim | 1:28.24 | |||||||||
4 | Thor Majgård | 2005 | 202 | 39.17 | 1:26.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.27 | |||||||||
5 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 202 | 39.35 | 1:26.27 | |||||
DeltaSwim | 1:34.41 | |||||||||
6 | Tobias Jakobsen | 2005 | 199 | 40.77 | 1:26.63 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:32.65 | |||||||||
7 | Christoffer Mejdal | 2005 | 186 | 42.52 | 1:28.68 | |||||
Frem Odense | 1:31.48 | |||||||||
8 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 184 | 40.62 | 1:28.93 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.63 | |||||||||
9 | Magne Christian Hansen | 2006 | 171 | 45.37 | 1:31.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:39.63 | |||||||||
10 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 168 | 42.54 | 1:31.68 | |||||
DeltaSwim | 1:30.20 | |||||||||
11 | Kasper Duch | 2005 | 164 | 44.86 | 1:32.46 | |||||
Frem Odense | 1:36.37 | |||||||||
12 | Sofus Funder | 2005 | 161 | 45.67 | 1:33.09 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.92 | |||||||||
13 | Jakob Kristensen | 2006 | 157 | 45.84 | 1:33.88 | |||||
DeltaSwim | 1:37.20 | |||||||||
14 | August Sand Jensen | 2005 | 147 | 44.52 | 1:35.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.46 | |||||||||
15 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 147 | 44.00 | 1:35.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:50.95 | |||||||||
16 | Max Venborg Kromann | 2005 | 145 | 43.19 | 1:36.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.98 | |||||||||
17 | Kasper Petersen | 2006 | 140 | 49.07 | 1:37.35 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:38.38 | |||||||||
18 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | 137 | 44.22 | 1:38.13 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:47.12 | |||||||||
19 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 135 | 44.69 | 1:38.73 | |||||
Kolding SK | 1:38.99 | |||||||||
20 | Lasse Kjær Rasmussen | 2006 | 129 | 46.94 | 1:40.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.28 | |||||||||
21 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 123 | 47.31 | 1:41.76 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Anders Bank Hansen | 2006 | 113 | 50.24 | 1:44.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.49 | |||||||||
23 | Frederik Bisgaard | 2006 | 103 | 47.05 | 1:48.07 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:46.61 | |||||||||
24 | Andreas Wilki Dahl | 2006 | 100 | 55.61 | 1:48.79 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 96 | 55.51 | 1:50.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:51.60 | |||||||||
26 | Simon Juel | 2006 | 89 | 55.36 | 1:53.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:59.25 | |||||||||
27 | Victor Qvist Jensen | 2006 | 84 | 51.26 | 1:55.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:50.02 | |||||||||
28 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 70 | 1:00.47 | 2:02.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
29 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | 62 | 1:02.69 | 2:07.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:03.43 | |||||||||
- | Aksel K. Pedersen | 2006 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:52.17 | |||||||||
Løb 22, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 143 | 44.21 | 1:36.73 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:47.45 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 129 | 47.33 | 1:40.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:39.31 | |||||||||
3 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 99 | 53.17 | 1:49.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 98 | 53.29 | 1:49.58 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.64 | |||||||||
5 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 92 | 53.92 | 1:52.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.01 | |||||||||
6 | Jacob Varming | 2007 | 87 | 1:54.27 | 1:54.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Joakim Kristensen | 2008 | 73 | 1:00.66 | 2:01.13 | |||||
DeltaSwim | 2:11.38 | |||||||||
8 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 67 | 57.94 | 2:04.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.36 | |||||||||
9 | Willum Kornum-Svensson | 2008 | 46 | 1:14.38 | 2:21.35 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 520 | 32.97 | 1:07.98 | 1:43.08 | 2:17.71 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:08.05 | |||||||||
2 | Ida Kristensen | 1998 | 518 | 32.88 | 1:08.06 | 1:43.37 | 2:17.89 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:12.96 | |||||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | 513 | 32.65 | 1:08.54 | 1:44.02 | 2:18.33 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:17.82 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 446 | 33.51 | 1:10.52 | 1:48.26 | 2:24.91 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:25.42 | |||||||||
5 | Helene Marie Andersen | 2001 | 445 | 35.33 | 1:12.43 | 1:49.42 | 2:25.03 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:23.11 | |||||||||
6 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 443 | 33.96 | 1:10.85 | 1:48.09 | 2:25.27 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.35 | |||||||||
7 | Jasmin Jespersen | 2002 | 420 | 34.78 | 1:12.44 | 1:50.61 | 2:27.84 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:25.11 | |||||||||
8 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 282 | 37.85 | 1:20.87 | 2:05.94 | 2:48.90 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:49.26 | |||||||||
9 | Julie Madsen | 2002 | 233 | 41.48 | 1:27.55 | 2:13.74 | 3:00.02 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:03.40 | |||||||||
- | Nicoline Bredahl | 2000 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:10.59 | |||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 553 | 32.62 | 1:07.23 | 1:41.97 | 2:14.95 | |||
Kolding SK | 2:18.37 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 550 | 32.87 | 1:07.74 | 1:42.27 | 2:15.14 | |||
Kolding SK | 2:13.41 | |||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 536 | 31.00 | 1:05.66 | 1:41.15 | 2:16.30 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.50 | |||||||||
4 | Laura Arentsen | 2003 | 459 | 33.77 | 1:10.23 | 1:47.59 | 2:23.51 | |||
Kolding SK | 2:31.86 | |||||||||
5 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 454 | 33.19 | 1:10.32 | 1:47.97 | 2:24.08 | |||
Kolding SK | 2:21.36 | |||||||||
5 | Cecilie Batz | 2003 | 454 | 34.03 | 1:10.60 | 1:48.17 | 2:24.08 | |||
Kolding SK | 2:29.47 | |||||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | 435 | 33.47 | 1:10.06 | 1:47.96 | 2:26.12 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.07 | |||||||||
8 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 418 | 34.77 | 1:12.63 | 1:51.13 | 2:28.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:33.67 | |||||||||
9 | Josephine Larsen | 2004 | 418 | 35.10 | 1:13.62 | 1:51.89 | 2:28.16 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:35.69 | |||||||||
10 | Karoline Kristensen | 2004 | 410 | 34.47 | 1:12.89 | 1:51.87 | 2:29.08 | |||
DeltaSwim | 2:27.37 | |||||||||
11 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 400 | 32.77 | 1:10.35 | 1:49.95 | 2:30.33 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:29.66 | |||||||||
12 | Melanie Petersen | 2004 | 398 | 35.00 | 1:13.20 | 1:53.19 | 2:30.50 | |||
Kolding SK | 2:29.61 | |||||||||
13 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 388 | 36.06 | 1:14.50 | 1:53.53 | 2:31.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.47 | |||||||||
14 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 345 | 35.71 | 1:16.73 | 1:59.34 | 2:37.92 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:47.44 | |||||||||
15 | Pipaluk Selbo | 2003 | 344 | 35.95 | 1:17.12 | 1:58.93 | 2:38.04 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:40.27 | |||||||||
16 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 309 | 36.19 | 1:18.00 | 2:02.02 | 2:43.71 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:39.51 | |||||||||
17 | Mina Vrebac | 2003 | 271 | 2:51.15 | 2:51.15 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 3:05.42 | |||||||||
18 | Mathilde Jensen | 2003 | 242 | 41.83 | 1:28.33 | 2:15.11 | 2:57.75 | |||
DeltaSwim | 2:58.74 | |||||||||
19 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 234 | 2:59.72 | ||||||
DeltaSwim | 3:15.61 | |||||||||
20 | Belma Cehobasic | 2003 | 232 | 40.80 | 1:26.31 | 2:14.40 | 3:00.24 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:09.68 | |||||||||
21 | Katrine Bisgaard | 2003 | 212 | 41.52 | 1:29.39 | 2:18.63 | 3:05.61 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:41.78 | |||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Varming | 2005 | 383 | 36.70 | 1:16.07 | 1:55.01 | 2:32.52 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:28.58 | |||||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | 381 | 36.83 | 1:16.00 | 1:55.17 | 2:32.72 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:34.96 | |||||||||
3 | Karla Kristensen | 2005 | 321 | 37.19 | 1:19.06 | 2:01.94 | 2:41.64 | |||
Kolding SK | 2:42.44 | |||||||||
4 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 316 | 37.21 | 1:18.40 | 2:01.69 | 2:42.52 | |||
Kolding SK | 2:51.75 | |||||||||
5 | Sophia Jochumsen | 2006 | 271 | 38.59 | 1:21.74 | 2:06.85 | 2:51.08 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:51.01 | |||||||||
6 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 268 | 40.63 | 1:25.47 | 2:10.15 | 2:51.66 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:51.99 | |||||||||
7 | Victoria Richards | 2005 | 226 | 3:01.82 | ||||||
DeltaSwim | 3:11.32 | |||||||||
8 | Karoline Hellesøe | 2006 | 210 | 42.67 | 1:29.92 | 2:19.69 | 3:06.26 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:09.76 | |||||||||
9 | Olivia Mørch | 2006 | 199 | 40.46 | 1:27.37 | 2:14.40 | 3:09.57 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mille Veiler | 2005 | 189 | 40.31 | 1:28.51 | 2:20.63 | 3:12.84 | |||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Frida Høj Foldager | 2006 | 189 | 44.56 | 1:36.16 | 2:27.22 | 3:12.97 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:08.44 | |||||||||
12 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 119 | 3:45.17 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:24.31 | |||||||||
- | Ida Thomsen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:39.74 | |||||||||
- | Josefine Bundgaard | 2005 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 3:23.56 | |||||||||
- | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 2:29.39 | |||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 222 | 39.24 | 1:26.74 | 2:15.87 | 3:02.78 | |||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | 199 | 44.41 | 1:33.43 | 2:22.83 | 3:09.74 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:10.14 | |||||||||
3 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 147 | 3:29.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:32.56 | |||||||||
4 | Sofie Skibelund | 2007 | 133 | 3:36.52 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:01.74 | |||||||||
5 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 125 | 3:41.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:54.39 | |||||||||
6 | Lea Neermann | 2008 | 65 | 1:03.29 | 2:12.71 | 3:23.99 | 4:34.46 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:38.44 | |||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 99 | 1:57.73 | 2:59.79 | 3:59.35 | 3:59.35 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:24.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Baxter | 1996 | 562 | 28.35 | 58.83 | 1:29.65 | 2:00.39 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:02.72 | |||||||||
2 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 471 | 30.67 | 1:03.56 | 1:36.35 | 2:07.69 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:04.74 | |||||||||
3 | Patrick Strandlyst | 1997 | 425 | 2:12.09 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:20.05 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 589 | 27.81 | 57.86 | 1:28.41 | 1:58.54 | |||
Viborg Svømme Klub | 1:57.95 | |||||||||
2 | Oliver Frølund | 2001 | 552 | 28.68 | 59.09 | 1:29.69 | 2:01.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 1:59.53 | |||||||||
3 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 462 | 29.61 | 1:02.43 | 1:36.60 | 2:08.48 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:14.85 | |||||||||
4 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 436 | 30.52 | 1:03.96 | 1:37.83 | 2:11.02 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:08.51 | |||||||||
5 | William Ohrt | 2002 | 388 | 2:16.18 | ||||||
Kolding SK | 2:19.07 | |||||||||
6 | Joshua Dannevang | 2002 | 386 | 2:16.47 | ||||||
Kolding SK | 2:17.80 | |||||||||
7 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 374 | 2:17.91 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:23.06 | |||||||||
8 | Martin Madsen | 2001 | 354 | 32.22 | 1:08.65 | 1:44.87 | 2:20.47 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:26.83 | |||||||||
9 | Oliver Salby | 2001 | 337 | 2:22.71 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:23.69 | |||||||||
10 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 315 | 33.56 | 1:09.92 | 1:48.30 | 2:25.98 | |||
Kolding SK | 2:50.26 | |||||||||
11 | Mads Iversen | 2002 | 308 | 32.99 | 1:11.03 | 1:49.85 | 2:27.12 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:27.01 | |||||||||
12 | William Jensen | 2002 | 245 | 34.24 | 1:14.40 | 1:57.64 | 2:38.78 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
13 | Simon Finch | 2002 | 222 | 36.41 | 1:17.88 | 2:01.61 | 2:44.08 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:51.37 | |||||||||
- | Thomas Schmidt | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:36.50 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 455 | 30.55 | 1:04.40 | 1:37.12 | 2:09.13 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:13.47 | |||||||||
2 | Marius Gystad | 2003 | 397 | 30.76 | 1:06.05 | 1:40.67 | 2:15.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:13.71 | |||||||||
3 | Lukas Hedegaard | 2004 | 349 | 2:21.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:22.99 | |||||||||
4 | Anders Elsborg | 2003 | 329 | 2:23.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:25.04 | |||||||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | 281 | 35.77 | 1:15.35 | 1:55.26 | 2:31.54 | |||
Kolding SK | 2:31.93 | |||||||||
6 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 280 | 35.57 | 1:15.26 | 1:55.46 | 2:31.79 | |||
Kolding SK | 2:36.60 | |||||||||
7 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 276 | 35.69 | 1:14.69 | 1:55.27 | 2:32.54 | |||
Kolding SK | 2:52.80 | |||||||||
8 | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | 244 | 36.92 | 1:18.23 | 2:00.24 | 2:38.84 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:37.31 | |||||||||
9 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 226 | 39.45 | 1:21.75 | 2:05.17 | 2:42.95 | |||
Kolding SK | 2:54.26 | |||||||||
10 | Laurits Sigaard | 2003 | 211 | 36.80 | 1:19.36 | 2:04.28 | 2:46.67 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:08.01 | |||||||||
11 | Oliver Londero | 2004 | 172 | 40.64 | 1:27.22 | 2:15.23 | 2:58.56 | |||
Frem Odense | 3:23.66 | |||||||||
12 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 162 | 41.31 | 1:29.03 | 2:17.82 | 3:01.97 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
13 | Jens Nielsen | 2003 | 128 | 45.71 | 1:36.54 | 2:27.15 | 3:17.07 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:16.55 | |||||||||
14 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | 115 | 45.56 | 1:38.90 | 2:33.46 | 3:24.33 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:26.88 | |||||||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:19.59 | |||||||||
- | Malte Lyck Falk | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 2:49.36 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 246 | 36.10 | 1:16.95 | 1:58.41 | 2:38.39 | |||
Frem Odense | 2:52.57 | |||||||||
2 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 219 | 37.16 | 1:19.03 | 2:02.12 | 2:44.64 | |||
DeltaSwim | 2:53.25 | |||||||||
3 | Eskild N. Johannsen | 2006 | 198 | 39.70 | 1:22.69 | 2:07.90 | 2:50.44 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:56.49 | |||||||||
4 | Sofus Funder | 2005 | 196 | 37.72 | 1:19.38 | 2:05.61 | 2:50.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:56.34 | |||||||||
5 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 185 | 38.97 | 1:24.20 | 2:10.56 | 2:54.37 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:49.41 | |||||||||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 175 | 38.81 | 1:24.66 | 2:11.22 | 2:57.36 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:57.19 | |||||||||
7 | Kasper Petersen | 2006 | 170 | 40.29 | 1:26.88 | 2:14.47 | 2:59.16 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:07.04 | |||||||||
8 | Daniel Busk | 2005 | 162 | 42.11 | 1:29.68 | 2:16.20 | 3:01.97 | |||
Kolding SK | 3:32.36 | |||||||||
9 | Frederik Bisgaard | 2006 | 146 | 40.95 | 1:30.02 | 2:20.61 | 3:08.31 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:18.06 | |||||||||
10 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 134 | 43.16 | 1:32.74 | 2:24.37 | 3:13.83 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Elliott Mitaine | 2006 | 127 | 43.51 | 1:34.85 | 2:28.55 | 3:17.68 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:28.90 | |||||||||
12 | Simon Juel | 2006 | 125 | 45.94 | 1:37.41 | 2:30.14 | 3:18.74 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:28.99 | |||||||||
13 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 103 | 48.22 | 1:42.65 | 2:35.88 | 3:31.65 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:43.12 | |||||||||
14 | Simon Hülsen | 2005 | 102 | 48.32 | 1:42.18 | 2:38.85 | 3:32.02 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:40.25 | |||||||||
15 | Sander Bendix Laursen | 2006 | 92 | 48.08 | 1:45.69 | 2:46.76 | 3:40.07 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Aksel K. Pedersen | 2006 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 3:29.25 | |||||||||
- | Christian N. Christensen | 2006 | DNS | |||||||
Kolding SK | 3:07.59 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 162 | 40.95 | 1:28.04 | 2:16.71 | 3:01.93 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 153 | 42.54 | 1:30.23 | 2:18.59 | 3:05.49 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:26.34 | |||||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | 149 | 42.38 | 1:31.99 | 2:20.69 | 3:07.18 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:14.94 | |||||||||
4 | Jacob Varming | 2007 | 127 | 46.07 | 1:38.08 | 2:30.65 | 3:17.46 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:35.44 | |||||||||
- | Alexander Breinholt | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:58.05 | |||||||||
- | Andreas Lang Lassen | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:19.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena V. Ellling | 2000 | 591 | 29.41 | 1:00.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.69 | |||||||||
2 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 564 | 29.28 | 1:01.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.16 | |||||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | 551 | 29.83 | 1:02.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.12 | |||||||||
4 | Lea Moesgaard | 1998 | 546 | 30.03 | 1:02.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.61 | |||||||||
5 | Amalie Skov | 1999 | 495 | 31.26 | 1:04.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.90 | |||||||||
6 | Julie Søgaard | 2001 | 493 | 30.92 | 1:04.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.74 | |||||||||
7 | Kathrine Fog | 2000 | 478 | 31.48 | 1:05.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.03 | |||||||||
8 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 466 | 31.53 | 1:05.66 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:03.36 | |||||||||
9 | Karoline Bauer | 2002 | 457 | 32.14 | 1:06.09 | |||||
Kolding SK | 1:06.27 | |||||||||
10 | Clara Tolderlund | 2002 | 451 | 32.30 | 1:06.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.28 | |||||||||
11 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 448 | 32.44 | 1:06.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.93 | |||||||||
12 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 447 | 31.98 | 1:06.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.31 | |||||||||
13 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 441 | 32.00 | 1:06.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.56 | |||||||||
14 | Anne Sunesen | 2001 | 387 | 33.86 | 1:09.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.85 | |||||||||
15 | Mille C. Berg | 2001 | 383 | 33.75 | 1:10.10 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:11.45 | |||||||||
16 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 340 | 35.43 | 1:12.93 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:15.27 | |||||||||
17 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 325 | 35.69 | 1:14.03 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:18.27 | |||||||||
18 | Julie Madsen | 2002 | 207 | 40.61 | 1:26.02 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.23 | |||||||||
- | Freja Hamann Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Kolding SK | 57.99 | |||||||||
- | Ida Kristensen | 1998 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.84 | |||||||||
- | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.65 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 631 | 28.48 | 59.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.47 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 516 | 31.41 | 1:03.47 | |||||
Kolding SK | 1:04.02 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 509 | 31.49 | 1:03.75 | |||||
Kolding SK | 1:04.88 | |||||||||
4 | Emilie Egerup | 2003 | 506 | 31.40 | 1:03.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | 496 | 30.65 | 1:04.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.93 | |||||||||
6 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 455 | 31.36 | 1:06.16 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | 453 | 31.18 | 1:06.24 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.97 | |||||||||
8 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 449 | 32.13 | 1:06.47 | |||||
Kolding SK | 1:07.70 | |||||||||
9 | Laura Arentsen | 2003 | 441 | 32.55 | 1:06.88 | |||||
Kolding SK | 1:08.39 | |||||||||
10 | Line Lyskjær | 2003 | 429 | 33.03 | 1:07.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.08 | |||||||||
11 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 422 | 32.68 | 1:07.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.74 | |||||||||
12 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 403 | 33.91 | 1:08.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.97 | |||||||||
13 | Josephine Larsen | 2004 | 402 | 33.17 | 1:08.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.86 | |||||||||
14 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 401 | 33.20 | 1:09.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
15 | Melanie Petersen | 2004 | 400 | 33.75 | 1:09.06 | |||||
Kolding SK | 1:10.74 | |||||||||
16 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 376 | 34.40 | 1:10.50 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
17 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 370 | 34.27 | 1:10.90 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.04 | |||||||||
18 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 366 | 33.94 | 1:11.14 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
19 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 362 | 34.68 | 1:11.37 | |||||
Kolding SK | 1:13.11 | |||||||||
20 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 348 | 34.87 | 1:12.31 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:13.48 | |||||||||
21 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 334 | 35.60 | 1:13.31 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:13.40 | |||||||||
22 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 328 | 35.93 | 1:13.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.29 | |||||||||
23 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 314 | 36.37 | 1:14.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.18 | |||||||||
24 | Selma Skipper | 2004 | 312 | 35.89 | 1:15.06 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.82 | |||||||||
25 | Mina Vrebac | 2003 | 311 | 1:15.13 | 1:15.13 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:25.97 | |||||||||
26 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 304 | 36.88 | 1:15.71 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.64 | |||||||||
27 | Ella Ryberg | 2004 | 294 | 36.99 | 1:16.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.75 | |||||||||
28 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 292 | 36.57 | 1:16.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.33 | |||||||||
29 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 283 | 37.21 | 1:17.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.16 | |||||||||
30 | Josephine Larsen | 2004 | 280 | 36.72 | 1:17.78 | |||||
Frem Odense | 1:15.65 | |||||||||
31 | Caroline K. Villadsen | 2004 | 271 | 37.62 | 1:18.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.82 | |||||||||
32 | Luna Møller | 2004 | 268 | 39.09 | 1:18.91 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.82 | |||||||||
33 | Majken Haarup | 2004 | 267 | 38.06 | 1:19.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.33 | |||||||||
34 | Mathilde Jensen | 2003 | 266 | 38.99 | 1:19.13 | |||||
DeltaSwim | 1:19.80 | |||||||||
35 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 259 | 39.13 | 1:19.81 | |||||
DeltaSwim | 1:28.39 | |||||||||
36 | Louise Ovesen | 2004 | 241 | 38.13 | 1:21.77 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
37 | Belma Cehobasic | 2003 | 233 | 40.46 | 1:22.66 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:28.56 | |||||||||
38 | Katrine Bisgaard | 2003 | 203 | 41.52 | 1:26.51 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:33.98 | |||||||||
39 | Ditte Hansen | 2003 | 201 | 41.28 | 1:26.77 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
40 | Stine Hansen | 2003 | 161 | 42.83 | 1:33.52 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
41 | Nathalie Sturm | 2004 | 127 | 46.36 | 1:41.23 | |||||
DeltaSwim | 1:49.33 | |||||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:22.62 | |||||||||
- | Gertrud Skov | 2003 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.30 | |||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.95 | |||||||||
- | Veronika Krogh | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:21.90 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Varming | 2005 | 401 | 33.18 | 1:09.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.19 | |||||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | 379 | 34.45 | 1:10.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.27 | |||||||||
3 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 361 | 34.62 | 1:11.49 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.99 | |||||||||
4 | Clara Kapke | 2006 | 327 | 35.32 | 1:13.87 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.61 | |||||||||
5 | Mathilde Stilund | 2005 | 327 | 35.21 | 1:13.89 | |||||
Frem Odense | 1:15.15 | |||||||||
6 | Nikoline Kaae | 2005 | 311 | 36.74 | 1:15.11 | |||||
Frem Odense | 1:15.97 | |||||||||
7 | Karla Kristensen | 2005 | 309 | 35.93 | 1:15.30 | |||||
Kolding SK | 1:14.34 | |||||||||
8 | Julie Kann | 2005 | 307 | 36.67 | 1:15.43 | |||||
Kolding SK | 1:14.48 | |||||||||
9 | Alyssa Cao | 2005 | 305 | 36.26 | 1:15.61 | |||||
Frem Odense | 1:14.73 | |||||||||
10 | Frederikke Riber | 2005 | 303 | 35.89 | 1:15.77 | |||||
DeltaSwim | 1:19.67 | |||||||||
11 | Sarah Hansen | 2005 | 286 | 37.17 | 1:17.24 | |||||
Kolding SK | 1:22.24 | |||||||||
12 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 284 | 37.14 | 1:17.41 | |||||
DeltaSwim | 1:23.71 | |||||||||
13 | Johanne Heilmann | 2005 | 273 | 38.45 | 1:18.44 | |||||
Kolding SK | 1:22.27 | |||||||||
14 | Sophie Kronborg | 2005 | 271 | 37.18 | 1:18.59 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.60 | |||||||||
15 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 268 | 38.36 | 1:18.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.90 | |||||||||
16 | Sophia Jochumsen | 2006 | 260 | 38.29 | 1:19.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.83 | |||||||||
17 | Mille Lindeblad | 2005 | 258 | 37.29 | 1:19.96 | |||||
DeltaSwim | 1:26.77 | |||||||||
18 | Victoria Richards | 2005 | 256 | 37.58 | 1:20.11 | |||||
DeltaSwim | 1:19.45 | |||||||||
19 | Ane Christensen | 2006 | 254 | 39.11 | 1:20.30 | |||||
Kolding SK | 1:22.89 | |||||||||
20 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 252 | 38.69 | 1:20.57 | |||||
Kolding SK | 1:27.87 | |||||||||
21 | Mette Barfoot | 2005 | 247 | 40.20 | 1:21.12 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.29 | |||||||||
22 | Mathilde Vasegaard | 2006 | 241 | 39.12 | 1:21.78 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.21 | |||||||||
23 | Ida Damsbo | 2006 | 238 | 40.32 | 1:22.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.48 | |||||||||
24 | Karoline Hellesøe | 2006 | 237 | 40.26 | 1:22.19 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.27 | |||||||||
25 | Melek Canpolat | 2005 | 229 | 38.76 | 1:23.13 | |||||
Frem Odense | 1:22.28 | |||||||||
26 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 214 | 40.68 | 1:25.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.99 | |||||||||
27 | Frida Høj Foldager | 2006 | 193 | 42.50 | 1:27.99 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.02 | |||||||||
28 | Helene Siegenthaler | 2006 | 187 | 40.14 | 1:28.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:43.67 | |||||||||
29 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 129 | 49.46 | 1:40.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.90 | |||||||||
30 | Nora Gombos | 2006 | 128 | 45.52 | 1:40.95 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:45.05 | |||||||||
31 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 126 | 47.57 | 1:41.32 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:48.17 | |||||||||
32 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 95 | 52.83 | 1:51.45 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:57.92 | |||||||||
- | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.76 | |||||||||
- | Josefine Bundgaard | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:32.51 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 286 | 37.70 | 1:17.26 | |||||
Kolding SK | 1:22.20 | |||||||||
2 | Kalina Gamisheva | 2008 | 244 | 39.66 | 1:21.47 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.03 | |||||||||
3 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 221 | 39.02 | 1:24.19 | |||||
Kolding SK | 1:29.79 | |||||||||
4 | Sarah Laursen | 2007 | 216 | 40.46 | 1:24.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.53 | |||||||||
5 | Lærke Jervelund | 2007 | 170 | 45.87 | 1:31.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.08 | |||||||||
6 | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | 170 | 43.57 | 1:31.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:45.16 | |||||||||
7 | Sofie Skibelund | 2007 | 163 | 44.28 | 1:33.10 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:48.25 | |||||||||
8 | Nanna Højstrøm | 2007 | 160 | 43.31 | 1:33.72 | |||||
Kolding SK | 1:33.07 | |||||||||
9 | Signe Christensen | 2008 | 151 | 46.47 | 1:35.59 | |||||
Kolding SK | 1:55.97 | |||||||||
10 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 145 | 46.42 | 1:36.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.05 | |||||||||
11 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 142 | 44.67 | 1:37.53 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:52.43 | |||||||||
12 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 118 | 48.53 | 1:43.51 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:47.66 | |||||||||
13 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 102 | 51.26 | 1:48.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:13.33 | |||||||||
14 | Kamille Rahbek Hansen | 2007 | 88 | 54.16 | 1:54.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:00.55 | |||||||||
15 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 74 | 1:01.38 | 2:01.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 70 | 56.43 | 2:03.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
17 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 65 | 59.45 | 2:06.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 88 | 54.43 | 1:54.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 568 | 26.38 | 54.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 52.67 | |||||||||
2 | Morten Baxter | 1996 | 506 | 27.76 | 56.39 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 57.86 | |||||||||
3 | Patrick Strandlyst | 1997 | 449 | 28.24 | 58.68 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 58.96 | |||||||||
4 | William V Nielsen | 2000 | 401 | 29.49 | 1:00.94 | |||||
Kolding SK | 1:02.86 | |||||||||
- | Jacob F. Frederiksen | 1999 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 54.10 | |||||||||
- | Magnus Havemann | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 57.53 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 565 | 26.34 | 54.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 54.38 | |||||||||
2 | Oliver Frølund | 2001 | 541 | 26.89 | 55.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 54.83 | |||||||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 515 | 26.49 | 56.05 | |||||
Kolding SK | 57.69 | |||||||||
4 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 495 | 27.13 | 56.79 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 57.96 | |||||||||
5 | Johan Nielsen | 2001 | 428 | 28.72 | 59.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.50 | |||||||||
6 | Mikkel Riis | 2002 | 399 | 29.38 | 1:01.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.85 | |||||||||
7 | Mathias Pedersen | 2002 | 393 | 29.42 | 1:01.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.75 | |||||||||
8 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 382 | 29.69 | 1:01.91 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:11.73 | |||||||||
9 | Oliver Salby | 2001 | 358 | 30.23 | 1:03.29 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:04.19 | |||||||||
10 | Mads Iversen | 2002 | 341 | 31.46 | 1:04.32 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:04.82 | |||||||||
11 | Hjalte Andersen | 2002 | 322 | 31.35 | 1:05.54 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:04.33 | |||||||||
12 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 315 | 31.46 | 1:05.99 | |||||
Kolding SK | 1:11.90 | |||||||||
13 | William Jensen | 2002 | 281 | 32.19 | 1:08.55 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Simon Finch | 2002 | 222 | 35.02 | 1:14.14 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:17.93 | |||||||||
15 | Thomas Schmidt | 2002 | 216 | 35.22 | 1:14.81 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:16.26 | |||||||||
16 | Mathias Jørgensen | 2002 | 210 | 36.75 | 1:15.52 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.85 | |||||||||
17 | Jon Sørensen | 2002 | 176 | 37.97 | 1:20.12 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:20.09 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 457 | 28.49 | 58.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.09 | |||||||||
2 | Emil Lykke Grann | 2003 | 428 | 29.14 | 59.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
3 | Anders Elsborg | 2003 | 370 | 30.78 | 1:02.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.95 | |||||||||
4 | Lukas Hedegaard | 2004 | 344 | 30.99 | 1:04.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.88 | |||||||||
5 | Asger Hatting | 2003 | 323 | 31.51 | 1:05.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.62 | |||||||||
6 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 295 | 32.70 | 1:07.45 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.17 | |||||||||
7 | Jakob Riisgaard | 2003 | 288 | 32.65 | 1:07.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
8 | Malte Lyck Falk | 2003 | 285 | 32.34 | 1:08.22 | |||||
DeltaSwim | 1:11.41 | |||||||||
9 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 285 | 32.92 | 1:08.26 | |||||
Kolding SK | 1:08.41 | |||||||||
10 | Kasper Hansen | 2004 | 284 | 33.27 | 1:08.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.46 | |||||||||
11 | Lasse Thulstrup | 2004 | 270 | 34.01 | 1:09.48 | |||||
Kolding SK | 1:10.47 | |||||||||
12 | Laurits Sigaard | 2003 | 253 | 33.99 | 1:11.05 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:12.94 | |||||||||
13 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 248 | 34.89 | 1:11.52 | |||||
Kolding SK | 1:13.00 | |||||||||
14 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 232 | 35.55 | 1:13.04 | |||||
Kolding SK | 1:16.86 | |||||||||
15 | Jonas Pihl | 2003 | 217 | 35.89 | 1:14.76 | |||||
Kolding SK | 1:16.58 | |||||||||
16 | Anders Rasmussen | 2003 | 201 | 35.27 | 1:16.61 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.48 | |||||||||
17 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 193 | 36.88 | 1:17.68 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:27.06 | |||||||||
18 | Zacharias Kloster | 2004 | 180 | 36.87 | 1:19.50 | |||||
Kolding SK | 1:23.63 | |||||||||
19 | Oliver Londero | 2004 | 177 | 38.42 | 1:19.96 | |||||
Frem Odense | 1:24.50 | |||||||||
20 | Rasmus Kabel | 2004 | 174 | 37.24 | 1:20.47 | |||||
Kolding SK | 1:30.02 | |||||||||
21 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 172 | 39.25 | 1:20.76 | |||||
DeltaSwim | 1:28.74 | |||||||||
22 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 170 | 38.38 | 1:21.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.73 | |||||||||
23 | Johannes Schick | 2003 | 162 | 37.57 | 1:22.27 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:28.56 | |||||||||
24 | Jens Nielsen | 2003 | 124 | 43.79 | 1:29.91 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:35.14 | |||||||||
25 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | 111 | 42.63 | 1:33.31 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:34.23 | |||||||||
- | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.62 | |||||||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.23 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 309 | 32.84 | 1:06.42 | |||||
Frem Odense | 1:06.47 | |||||||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 251 | 33.94 | 1:11.20 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.08 | |||||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 248 | 34.46 | 1:11.48 | |||||
Frem Odense | 1:12.41 | |||||||||
4 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 235 | 35.82 | 1:12.80 | |||||
DeltaSwim | 1:16.40 | |||||||||
5 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 217 | 35.91 | 1:14.73 | |||||
DeltaSwim | 1:22.43 | |||||||||
6 | Jakob Kristensen | 2006 | 203 | 36.36 | 1:16.37 | |||||
DeltaSwim | 1:19.98 | |||||||||
7 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 201 | 36.76 | 1:16.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.17 | |||||||||
8 | Kasper Duch | 2005 | 199 | 37.18 | 1:16.94 | |||||
Frem Odense | 1:21.11 | |||||||||
9 | Eskild N. Johannsen | 2006 | 197 | 36.66 | 1:17.16 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:22.36 | |||||||||
10 | Magne Christian Hansen | 2006 | 196 | 37.22 | 1:17.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.56 | |||||||||
11 | Kristian Svenstrup | 2005 | 195 | 37.53 | 1:17.37 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.67 | |||||||||
12 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 189 | 36.79 | 1:18.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.63 | |||||||||
13 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 186 | 37.89 | 1:18.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.87 | |||||||||
14 | Sofus Funder | 2005 | 181 | 38.28 | 1:19.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.99 | |||||||||
15 | Max Venborg Kromann | 2005 | 176 | 38.65 | 1:20.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.66 | |||||||||
16 | Tobias Jakobsen | 2005 | 173 | 38.57 | 1:20.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.51 | |||||||||
17 | Kasper Petersen | 2006 | 173 | 38.62 | 1:20.58 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:25.20 | |||||||||
18 | Christoffer Mejdal | 2005 | 173 | 38.17 | 1:20.63 | |||||
Frem Odense | 1:19.18 | |||||||||
19 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 160 | 39.84 | 1:22.73 | |||||
Kolding SK | 1:25.09 | |||||||||
20 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 158 | 39.12 | 1:22.98 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:27.11 | |||||||||
21 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 153 | 39.23 | 1:23.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:38.16 | |||||||||
22 | Frederik Bisgaard | 2006 | 153 | 38.28 | 1:24.02 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:25.47 | |||||||||
23 | Martin Christensen | 2006 | 145 | 39.26 | 1:25.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.47 | |||||||||
24 | Benjamin Dahl Kristensen | 2005 | 141 | 41.31 | 1:26.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.10 | |||||||||
25 | Anders Bank Hansen | 2006 | 136 | 42.59 | 1:27.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:34.66 | |||||||||
26 | Casper Batz | 2006 | 135 | 41.32 | 1:27.41 | |||||
Kolding SK | 1:37.10 | |||||||||
27 | Elliott Mitaine | 2006 | 134 | 39.21 | 1:27.62 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:31.52 | |||||||||
28 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | 133 | 40.17 | 1:27.83 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.56 | |||||||||
29 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 128 | 40.60 | 1:29.02 | |||||
Frem Odense | 1:32.39 | |||||||||
30 | Simon Juel | 2006 | 105 | 45.48 | 1:35.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.22 | |||||||||
31 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 98 | 45.29 | 1:37.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.52 | |||||||||
32 | Andreas Wilki Dahl | 2006 | 97 | 46.28 | 1:37.64 | |||||
Kolding SK | 1:43.63 | |||||||||
33 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | 75 | 48.96 | 1:46.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:49.25 | |||||||||
34 | Thomas Persynski | 2006 | 67 | 52.88 | 1:50.42 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Aksel K. Pedersen | 2006 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:39.41 | |||||||||
- | August Sand Jensen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.02 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 161 | 38.58 | 1:22.47 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.10 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 153 | 39.77 | 1:23.89 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.97 | |||||||||
3 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 147 | 40.06 | 1:25.00 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.97 | |||||||||
4 | Jacob Varming | 2007 | 128 | 43.59 | 1:28.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:39.83 | |||||||||
5 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 104 | 44.50 | 1:35.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:43.08 | |||||||||
6 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 93 | 47.65 | 1:38.97 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Nordlund Hansen | 2007 | 78 | 51.14 | 1:45.02 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Tristan Bjerre | 2007 | 77 | 48.59 | 1:45.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Joakim Kristensen | 2008 | 74 | 53.23 | 1:46.82 | |||||
DeltaSwim | 2:07.54 | |||||||||
10 | Magnus Stilling | 2007 | 54 | 53.61 | 1:58.81 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Willum Kornum-Svensson | 2008 | 51 | 58.49 | 2:00.87 | |||||
Kolding SK | 2:04.38 | |||||||||
- | Andreas Lang Lassen | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | 487 | 34.65 | 1:13.27 | 1:53.04 | 2:31.98 | |||
Kolding SK | 2:27.14 | |||||||||
2 | Helene Marie Andersen | 2001 | 453 | 35.98 | 1:15.27 | 1:55.05 | 2:35.65 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:37.18 | |||||||||
- | Anne Marie S. Hansen | 2002 | DSQ | afsæt på ryg v125 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:53.42 | |||||||||
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 291 | 37.76 | 1:24.91 | 2:12.95 | 3:00.31 | |||
Kolding SK | 3:04.71 | |||||||||
2 | Pipaluk Selbo | 2003 | 237 | 40.73 | 1:29.78 | 2:21.67 | 3:13.17 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:01.59 | |||||||||
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 252 | 39.86 | 1:28.73 | 2:19.00 | 3:09.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 242 | 43.25 | 1:33.81 | 2:24.70 | 3:11.78 | |||
Frem Odense | 3:28.04 | |||||||||
3 | Alyssa Cao | 2005 | 234 | 42.42 | 1:32.54 | 2:24.46 | 3:13.85 | |||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 530 | 29.83 | 1:03.41 | 1:38.77 | 2:14.10 | |||
Kolding SK | 2:15.19 | |||||||||
2 | Jakob Vingborg | 1998 | 380 | 30.88 | 1:07.80 | 1:48.17 | 2:29.86 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:27.33 | |||||||||
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Gaardsted | 2001 | 330 | 34.47 | 1:13.25 | 1:55.32 | 2:37.04 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:34.77 | |||||||||
2 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 197 | 38.02 | 1:24.53 | 2:15.35 | 3:06.43 | |||
Kolding SK | 3:14.11 | |||||||||
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 154 | 44.93 | 1:37.18 | 2:30.10 | 3:22.19 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 29, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 470 | 1:12.29 | 2:28.69 | 3:45.85 | 5:03.59 | 10:16.22 | ||
Viborg Svømme Klub | 10:07.14 | 6:21.85 | 7:40.35 | 8:58.89 | ||||||
- | Esther Flø | 2001 | 1:09.76 | 2:23.53 | 3:37.46 | 4:51.41 | 9:40.51 | EXTRA | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:03.57 | 7:16.73 | 8:29.43 | |||||||
Løb 29, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Karoline Kristensen | 2004 | 446 | 1:13.72 | 2:32.28 | 3:52.15 | 5:10.68 | 10:27.18 | ||
DeltaSwim | 10:51.87 | 6:30.92 | 7:51.17 | 9:10.32 | ||||||
2 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 408 | 1:16.36 | 2:37.61 | 3:58.94 | 5:22.33 | 10:45.84 | ||
Kolding SK | 10:54.52 | 6:44.80 | 8:05.61 | 9:25.65 | ||||||
3 | Laura Arentsen | 2003 | 396 | 1:15.60 | 2:37.06 | 3:59.23 | 5:22.19 | 10:52.38 | ||
Kolding SK | 10:54.39 | 6:44.97 | 8:07.79 | 9:30.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 30, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 621 | 59.43 | 2:03.24 | 3:09.04 | 4:16.26 | 8:39.62 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 8:58.36 | 5:23.18 | 6:29.69 | 7:35.11 | ||||||
2 | Jens Riisgaard | 2000 | 605 | 59.99 | 2:03.09 | 3:07.84 | 4:14.03 | 8:44.06 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 8:41.23 | 5:21.37 | 6:29.05 | 7:36.50 | ||||||
3 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 545 | 1:05.79 | 2:14.09 | 3:22.50 | 4:30.79 | 9:02.54 | ||
Viborg Svømme Klub | 9:36.17 | 5:39.35 | 6:47.82 | 7:55.98 | ||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | André Iversen | 2001 | 527 | 1:04.01 | 2:12.83 | 3:21.56 | 4:30.95 | 9:08.84 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 9:49.31 | 5:40.28 | 6:49.68 | 8:00.23 | ||||||
2 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 439 | 1:09.57 | 2:23.24 | 3:37.03 | 4:50.89 | 9:43.30 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 10:02.12 | 6:05.24 | 7:18.65 | 8:32.36 | ||||||
3 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 377 | 1:07.96 | 2:23.11 | 3:39.97 | 4:58.86 | 10:13.38 | ||
Skanderborg Svømmeklub | 6:18.08 | 7:37.46 | 8:57.45 | |||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 215 | 1:27.36 | 3:00.79 | 4:33.47 | 6:08.36 | 12:19.34 | ||
Vejle Svømmeklub | 7:42.81 | 9:16.13 | 10:49.53 | |||||||
2 | Simon Juel | 2006 | 148 | 1:36.90 | 3:21.22 | 5:06.74 | 6:54.86 | 13:56.61 | ||
Vejle Svømmeklub | 8:41.07 | 10:26.16 | 12:13.69 | |||||||
- | Daniel Busk | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Kristensen | 1998 | 496 | 40.05 | 1:22.80 | 2:06.17 | 2:49.90 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:47.64 | |||||||||
2 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 454 | 39.55 | 1:24.28 | 2:09.90 | 2:55.02 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:57.69 | |||||||||
3 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 428 | 39.61 | 1:24.82 | 2:11.65 | 2:58.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Skov | 1999 | 371 | 42.69 | 1:30.20 | 2:18.44 | 3:07.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:09.30 | |||||||||
5 | Helene Levring | 2001 | 355 | 43.23 | 1:30.57 | 2:20.07 | 3:09.94 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:18.21 | |||||||||
6 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 350 | 42.75 | 1:30.67 | 2:20.32 | 3:10.86 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:05.84 | |||||||||
- | Jasmin Jespersen | 2002 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:02.71 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Batz | 2003 | 535 | 38.34 | 1:20.70 | 2:03.72 | 2:45.74 | |||
Kolding SK | 2:48.94 | |||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 499 | 38.89 | 1:21.27 | 2:05.70 | 2:49.61 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:52.05 | |||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 459 | 39.97 | 1:24.91 | 2:10.18 | 2:54.39 | |||
Kolding SK | 2:53.80 | |||||||||
4 | Line Lyskjær | 2003 | 390 | 41.96 | 1:28.99 | 2:17.14 | 3:04.09 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:03.53 | |||||||||
5 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 379 | 44.02 | 1:31.36 | 2:19.46 | 3:05.79 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:10.43 | |||||||||
6 | Selma Lindberg | 2003 | 371 | 43.84 | 1:32.11 | 2:19.99 | 3:07.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:13.08 | |||||||||
7 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 336 | 44.64 | 1:34.11 | 2:24.37 | 3:13.52 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:26.66 | |||||||||
8 | Majken Haarup | 2004 | 326 | 44.22 | 1:33.32 | 2:24.89 | 3:15.33 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:18.64 | |||||||||
9 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 307 | 46.43 | 1:37.13 | 2:29.22 | 3:19.28 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:18.51 | |||||||||
10 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 307 | 47.85 | 1:38.79 | 2:29.67 | 3:19.44 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:51.72 | |||||||||
11 | Josephine Larsen | 2004 | 278 | 48.76 | 1:42.04 | 2:34.97 | 3:26.06 | |||
Frem Odense | 3:42.04 | |||||||||
12 | Belma Cehobasic | 2003 | 264 | 47.09 | 1:38.20 | 2:30.55 | 3:29.62 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:26.12 | |||||||||
13 | Selma Skipper | 2004 | 264 | 48.52 | 1:42.87 | 2:38.38 | 3:29.76 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:30.67 | |||||||||
14 | Caroline K. Villadsen | 2004 | 259 | 48.48 | 1:43.21 | 2:38.38 | 3:30.89 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:50.97 | |||||||||
15 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 251 | 47.51 | 1:42.68 | 2:38.42 | 3:33.20 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:32.96 | |||||||||
16 | Ella Ryberg | 2004 | 245 | 47.59 | 1:42.54 | 2:39.39 | 3:34.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:55.54 | |||||||||
17 | Luna Møller | 2004 | 244 | 48.32 | 1:41.55 | 2:37.56 | 3:35.32 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:38.15 | |||||||||
18 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 231 | 52.22 | 1:49.46 | 2:45.37 | 3:39.09 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:32.59 | |||||||||
19 | Katrine Bisgaard | 2003 | 150 | 59.46 | 2:03.71 | 3:09.69 | 4:12.95 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ditte Hansen | 2003 | 145 | 59.06 | 2:06.22 | 3:14.63 | 4:15.98 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 4:10.73 | |||||||||
- | Gertrud Skov | 2003 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:36.22 | |||||||||
- | Sille Mortensen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 3:29.67 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Nygaard | 2005 | 242 | 49.27 | 1:45.69 | 2:42.99 | 3:35.77 | |||
Frem Odense | 3:36.15 | |||||||||
2 | Frederikke Riber | 2005 | 236 | 49.76 | 1:44.16 | 2:41.33 | 3:37.57 | |||
DeltaSwim | 4:05.47 | |||||||||
3 | Mette Barfoot | 2005 | 227 | 50.15 | 1:47.67 | 2:45.25 | 3:40.51 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:55.40 | |||||||||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 199 | 53.53 | 1:52.83 | 2:52.94 | 3:50.33 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:57.17 | |||||||||
5 | Nora Gombos | 2006 | 190 | 53.42 | 1:54.75 | 2:54.55 | 3:53.72 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 109 | 1:02.26 | 2:15.10 | 3:28.16 | 4:41.34 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:49.30 | |||||||||
- | Josefine Bundgaard | 2005 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 4:04.22 | |||||||||
- | Alberte Faurby | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 4:01.26 | |||||||||
- | Elisabeth Vingborg | 2005 | DSQ | ej samt berør v75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 3:47.50 | |||||||||
- | Ida Damsbo | 2006 | DSQ | hænder overlap v175 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 260 | 48.76 | 1:43.03 | 2:38.88 | 3:30.64 | |||
Kolding SK | 3:51.00 | |||||||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | 234 | 49.16 | 1:45.29 | 2:42.45 | 3:38.34 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:47.43 | |||||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | 195 | 53.41 | 1:52.54 | 2:53.04 | 3:51.74 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 140 | 59.48 | 2:06.48 | 3:13.29 | 4:18.61 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 138 | 1:01.80 | 2:08.70 | 3:17.06 | 4:19.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:15.97 | |||||||||
6 | Sofie Skibelund | 2007 | 109 | 1:04.23 | 2:17.50 | 3:29.84 | 4:41.46 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:32.87 | |||||||||
7 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 92 | 1:05.47 | 2:24.08 | 3:40.63 | 4:57.81 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
8 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 85 | 1:15.87 | 2:33.23 | 3:54.90 | 5:05.11 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Ines Novosel Madsen | 2008 | DSQ | asynk arm eft start | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Guldmann Møller | 2007 | DSQ | asynk arm v30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patrick Strandlyst | 1997 | 347 | 37.74 | 1:21.01 | 2:06.27 | 2:51.40 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:55.11 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 477 | 35.47 | 1:15.11 | 1:54.66 | 2:34.11 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:29.73 | |||||||||
2 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 474 | 34.90 | 1:14.59 | 1:55.14 | 2:34.44 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:36.63 | |||||||||
3 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 460 | 36.03 | 1:16.32 | 1:57.00 | 2:36.06 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:42.06 | |||||||||
4 | William Ohrt | 2002 | 425 | 36.89 | 1:18.20 | 1:59.68 | 2:40.19 | |||
Kolding SK | 2:42.87 | |||||||||
5 | Martin Madsen | 2001 | 368 | 37.52 | 1:20.17 | 2:04.06 | 2:48.06 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:54.21 | |||||||||
6 | Mikkel Riis | 2002 | 362 | 36.87 | 1:20.18 | 2:04.98 | 2:48.95 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:13.95 | |||||||||
7 | Frederik Gaardsted | 2001 | 324 | 40.16 | 1:24.52 | 2:10.25 | 2:55.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:52.27 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 380 | 38.24 | 1:20.89 | 2:03.22 | 2:46.21 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:47.67 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 348 | 39.01 | 1:23.47 | 2:07.78 | 2:51.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:06.09 | |||||||||
3 | Marius Gystad | 2003 | 343 | 37.88 | 1:22.64 | 2:07.75 | 2:52.03 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:50.65 | |||||||||
4 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 328 | 40.09 | 1:24.97 | 2:09.97 | 2:54.58 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:00.08 | |||||||||
5 | Jakob Riisgaard | 2003 | 277 | 42.99 | 1:29.85 | 2:16.96 | 3:04.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:12.38 | |||||||||
6 | Kasper Henriksen | 2004 | 248 | 43.11 | 1:32.69 | 2:22.05 | 3:11.62 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:21.86 | |||||||||
7 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 199 | 45.91 | 1:39.19 | 2:33.21 | 3:26.03 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:25.20 | |||||||||
8 | Oliver Londero | 2004 | 173 | 50.67 | 1:46.92 | 2:44.37 | 3:35.89 | |||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Jonas Pihl | 2003 | 173 | 48.41 | 1:42.95 | 2:40.25 | 3:36.20 | |||
Kolding SK | 3:40.40 | |||||||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 2:57.94 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 256 | 43.22 | 1:31.53 | 2:20.72 | 3:09.64 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:33.22 | |||||||||
2 | Christoffer Mejdal | 2005 | 208 | 47.18 | 1:39.53 | 2:31.52 | 3:23.21 | |||
Frem Odense | 3:26.00 | |||||||||
3 | Kasper Duch | 2005 | 201 | 48.73 | 1:41.24 | 2:34.53 | 3:25.49 | |||
Frem Odense | 3:35.73 | |||||||||
4 | Eskild N. Johannsen | 2006 | 174 | 50.12 | 1:45.23 | 2:41.13 | 3:35.61 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:40.17 | |||||||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 171 | 52.96 | 1:48.60 | 2:43.31 | 3:36.72 | |||
DeltaSwim | 3:45.01 | |||||||||
6 | Kristian Svenstrup | 2005 | 163 | 49.88 | 1:46.23 | 2:44.01 | 3:40.14 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:54.39 | |||||||||
7 | Kasper Petersen | 2006 | 153 | 52.35 | 1:50.24 | 2:48.75 | 3:45.07 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:52.36 | |||||||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 144 | 53.47 | 1:51.72 | 2:52.38 | 3:49.82 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 143 | 52.48 | 1:51.73 | 2:51.91 | 3:50.00 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:52.42 | |||||||||
10 | Benjamin Dahl Kristensen | 2005 | 137 | 53.94 | 1:54.38 | 2:54.64 | 3:53.60 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:54.42 | |||||||||
11 | Martin Christensen | 2006 | 125 | 53.74 | 1:55.52 | 2:58.75 | 4:00.52 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:16.15 | |||||||||
12 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 102 | 58.42 | 2:03.17 | 3:11.90 | 4:17.22 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:34.84 | |||||||||
13 | Casper Batz | 2006 | 99 | 59.66 | 2:05.65 | 3:13.69 | 4:20.35 | |||
Kolding SK | 4:38.46 | |||||||||
14 | Tobias Sjørup Jensen | 2006 | 98 | 59.98 | 2:07.79 | 3:16.31 | 4:20.87 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
15 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | 93 | 1:02.63 | 2:08.46 | 3:17.06 | 4:25.28 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:41.57 | |||||||||
16 | Thomas Persynski | 2006 | 80 | 1:05.90 | 2:19.37 | 3:30.77 | 4:38.78 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Kresten Skau Hansen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 3:50.10 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 161 | 52.08 | 1:48.30 | 2:46.13 | 3:41.24 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 115 | 55.96 | 1:58.63 | 3:02.83 | 4:07.59 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:20.42 | |||||||||
3 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 91 | 1:02.11 | 2:10.20 | 3:20.17 | 4:27.73 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
4 | Willum Kornum-Svensson | 2008 | 75 | 1:08.31 | 2:21.60 | 3:33.61 | 4:45.11 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Tristan Bjerre | 2007 | 58 | 1:12.19 | 2:30.53 | 3:51.45 | 5:10.11 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Lang Lassen | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 33, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 555 | 1:08.48 | 2:21.03 | 3:33.36 | 4:45.28 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:31.95 | |||||||||
2 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 488 | 1:11.17 | 2:25.89 | 3:42.10 | 4:57.74 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:51.21 | |||||||||
3 | Helene Marie Andersen | 2001 | 450 | 1:14.80 | 2:31.88 | 3:49.64 | 5:05.86 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:03.40 | |||||||||
4 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 340 | 1:17.42 | 2:43.25 | 4:10.06 | 5:35.71 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 290 | 1:21.52 | 2:51.84 | 4:23.80 | 5:53.97 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 6:00.62 | |||||||||
6 | Julie Madsen | 2002 | 231 | 1:28.70 | 3:04.35 | 4:42.11 | 6:21.86 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 6:17.70 | |||||||||
- | Nicoline Bredahl | 2000 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:37.53 | |||||||||
Løb 33, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 561 | 1:08.89 | 2:21.43 | 3:34.17 | 4:44.25 | |||
Kolding SK | 4:58.14 | |||||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | 462 | 1:14.16 | 2:31.86 | 3:47.60 | 5:03.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:20.47 | |||||||||
3 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 456 | 1:10.43 | 2:28.74 | 3:47.33 | 5:04.55 | |||
Kolding SK | 5:18.16 | |||||||||
4 | Sarah Bundgaard | 2003 | 454 | 1:12.42 | 2:30.77 | 3:47.97 | 5:05.12 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:29.84 | |||||||||
5 | Josephine Larsen | 2004 | 430 | 1:17.02 | 2:35.90 | 3:54.33 | 5:10.51 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:27.31 | |||||||||
6 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 400 | 1:16.19 | 2:36.49 | 3:57.75 | 5:18.05 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:25.14 | |||||||||
7 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 361 | 1:16.58 | 2:41.17 | 4:05.75 | 5:29.35 | |||
Viborg Svømme Klub | 6:04.30 | |||||||||
8 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 353 | 1:16.49 | 2:41.06 | 4:06.24 | 5:31.61 | |||
Kolding SK | 5:38.84 | |||||||||
9 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 346 | 1:21.90 | 2:47.68 | 4:12.33 | 5:33.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:51.26 | |||||||||
10 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 337 | 1:18.58 | 2:47.42 | 4:13.86 | 5:36.96 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:34.19 | |||||||||
11 | Pipaluk Selbo | 2003 | 336 | 1:20.17 | 2:47.44 | 4:14.40 | 5:37.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:40.54 | |||||||||
Løb 33, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 318 | 1:23.42 | 2:52.39 | 4:20.26 | 5:43.29 | |||
Frem Odense | 6:37.52 | |||||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | 251 | 1:27.80 | 3:01.98 | 4:37.16 | 6:11.51 | |||
Kolding SK | 6:20.13 | |||||||||
3 | Frida Høj Foldager | 2006 | 202 | 1:35.78 | 3:19.85 | 5:04.12 | 6:39.27 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:32.75 | |||||||||
- | Olivia Mørch | 2006 | DSQ | ej berør v375 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Laursen | 2007 | 195 | 1:37.45 | 3:22.23 | 5:06.61 | 6:43.96 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Christensen | 2008 | 159 | 1:50.82 | 3:40.14 | 5:27.24 | 7:12.61 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 87 | 2:10.93 | 4:28.62 | 6:44.00 | 8:48.30 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 34, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 599 | 59.44 | 2:03.63 | 3:07.69 | 4:11.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:15.09 | |||||||||
2 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 586 | 59.79 | 2:04.42 | 3:08.57 | 4:13.63 | |||
Kolding SK | 4:10.00 | |||||||||
- | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 4:26.18 | |||||||||
Løb 34, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | André Iversen | 2001 | 483 | 1:03.80 | 2:12.90 | 3:21.86 | 4:30.45 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:36.38 | |||||||||
2 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 435 | 1:08.75 | 2:20.92 | 3:31.54 | 4:39.96 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 4:51.52 | |||||||||
3 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 427 | 1:06.68 | 2:18.45 | 3:30.46 | 4:41.76 | |||
Svømmeklubben Opnør | 4:31.64 | |||||||||
4 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 370 | 1:06.40 | 2:21.98 | 3:39.50 | 4:55.64 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:33.88 | |||||||||
5 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 304 | 1:14.45 | 2:36.59 | 3:57.89 | 5:15.63 | |||
Kolding SK | 5:32.42 | |||||||||
6 | Simon Finch | 2002 | 233 | 1:18.40 | 2:46.89 | 4:18.18 | 5:44.56 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Silas Hansen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 34, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Gystad | 2003 | 430 | 1:08.84 | 2:22.00 | 3:31.74 | 4:41.04 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:40.48 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 429 | 1:07.20 | 2:19.74 | 3:32.24 | 4:41.35 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:43.77 | |||||||||
3 | Kasper Hansen | 2004 | 359 | 1:12.56 | 2:28.43 | 3:44.34 | 4:58.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:15.91 | |||||||||
4 | Lukas Hedegaard | 2004 | 340 | 1:13.34 | 2:31.28 | 3:47.97 | 5:03.99 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:06.28 | |||||||||
5 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 215 | 1:25.09 | 2:57.79 | 4:26.56 | 5:54.06 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 6:32.80 | |||||||||
Løb 34, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 197 | 1:24.00 | 2:57.23 | 4:32.98 | 6:04.47 | |||
DeltaSwim | 6:16.65 | |||||||||
2 | Thor Majgård | 2005 | 193 | 1:24.07 | 2:58.83 | 4:31.82 | 6:06.81 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:07.69 | |||||||||
3 | Sofus Funder | 2005 | 168 | 1:27.13 | 3:04.99 | 4:45.70 | 6:24.48 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
4 | Max Venborg Kromann | 2005 | 162 | 1:27.52 | 3:05.94 | 4:47.71 | 6:28.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:02.29 | |||||||||
5 | Benjamin Dahl Kristensen | 2005 | 148 | 1:35.81 | 3:20.24 | 5:04.07 | 6:40.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:31.37 | |||||||||
6 | Simon Juel | 2006 | 134 | 1:41.56 | 3:27.04 | 5:14.07 | 6:54.06 | |||
Vejle Svømmeklub | 7:00.49 | |||||||||
- | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub | 5:59.21 | |||||||||
- | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | DSQ | ej berør v325 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DSQ | ej berør v175 | ||||||
DeltaSwim | 6:11.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Bauer | 2002 | 527 | 33.69 | 1:08.09 | |||||
Kolding SK | 1:09.03 | |||||||||
2 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 498 | 33.90 | 1:09.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.53 | |||||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | 473 | 34.75 | 1:10.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.67 | |||||||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | 468 | 34.43 | 1:10.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.38 | |||||||||
5 | Julie Søgaard | 2001 | 444 | 34.53 | 1:12.08 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.36 | |||||||||
6 | Esther Flø | 2001 | 432 | 35.95 | 1:12.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.24 | |||||||||
7 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | 417 | 36.01 | 1:13.65 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:14.78 | |||||||||
8 | Clara Tolderlund | 2002 | 416 | 36.16 | 1:13.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.97 | |||||||||
8 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 416 | 35.19 | 1:13.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.24 | |||||||||
10 | Mille C. Berg | 2001 | 409 | 36.07 | 1:14.13 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:12.95 | |||||||||
11 | Kathrine Fog | 2000 | 400 | 36.55 | 1:14.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.84 | |||||||||
12 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 389 | 36.59 | 1:15.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.44 | |||||||||
13 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 367 | 37.18 | 1:16.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.82 | |||||||||
14 | Caroline Beck | 1998 | 362 | 37.54 | 1:17.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Helene Levring | 2001 | 361 | 37.90 | 1:17.24 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.38 | |||||||||
16 | Anne Sunesen | 2001 | 331 | 38.39 | 1:19.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.24 | |||||||||
17 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 298 | 39.51 | 1:22.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.27 | |||||||||
18 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 244 | 42.81 | 1:27.98 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:37.15 | |||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 435 | 35.52 | 1:12.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.85 | |||||||||
2 | Cecilie Batz | 2003 | 413 | 35.82 | 1:13.88 | |||||
Kolding SK | 1:18.06 | |||||||||
3 | Caroline Madsen | 2004 | 383 | 36.46 | 1:15.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
4 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 377 | 37.16 | 1:16.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.89 | |||||||||
5 | Cille Christensen | 2004 | 369 | 37.22 | 1:16.68 | |||||
Kolding SK | 1:13.98 | |||||||||
6 | Laura Arentsen | 2003 | 368 | 38.07 | 1:16.75 | |||||
Kolding SK | 1:16.72 | |||||||||
7 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 356 | 37.75 | 1:17.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.88 | |||||||||
8 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 350 | 38.30 | 1:18.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.04 | |||||||||
9 | Melanie Petersen | 2004 | 337 | 39.20 | 1:19.03 | |||||
Kolding SK | 1:18.24 | |||||||||
10 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 322 | 38.35 | 1:20.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.90 | |||||||||
11 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 316 | 39.64 | 1:20.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.22 | |||||||||
12 | Selma Lindberg | 2003 | 311 | 40.33 | 1:21.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.03 | |||||||||
13 | Karoline Kristensen | 2004 | 298 | 39.33 | 1:22.33 | |||||
DeltaSwim | 1:20.43 | |||||||||
14 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 283 | 39.81 | 1:23.79 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 281 | 41.08 | 1:24.01 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.10 | |||||||||
16 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 261 | 42.39 | 1:26.05 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.69 | |||||||||
17 | Mathilde Jensen | 2003 | 219 | 45.20 | 1:31.24 | |||||
DeltaSwim | 1:30.34 | |||||||||
18 | Sille Mortensen | 2004 | 214 | 45.00 | 1:31.97 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.27 | |||||||||
19 | Stine Hansen | 2003 | 209 | 44.32 | 1:32.69 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:36.65 | |||||||||
20 | Mina Vrebac | 2003 | 190 | 47.20 | 1:35.56 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:35.41 | |||||||||
21 | Frederikke Schlaikjær | 2004 | 189 | 46.16 | 1:35.74 | |||||
DeltaSwim | 1:35.71 | |||||||||
22 | Katrine Bisgaard | 2003 | 165 | 49.50 | 1:40.25 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:44.59 | |||||||||
- | Marie Louise Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:16.72 | |||||||||
- | Veronika Krogh | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:34.22 | |||||||||
- | Stine Bendixen Nissen | 2004 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:26.40 | |||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Varming | 2005 | 343 | 38.13 | 1:18.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.38 | |||||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | 339 | 38.42 | 1:18.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.88 | |||||||||
3 | Julie Kann | 2005 | 332 | 39.03 | 1:19.45 | |||||
Kolding SK | 1:21.70 | |||||||||
4 | Clara Kapke | 2006 | 292 | 40.16 | 1:22.94 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:25.41 | |||||||||
5 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | 291 | 41.33 | 1:23.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.51 | |||||||||
6 | Nikoline Kaae | 2005 | 279 | 41.27 | 1:24.13 | |||||
Frem Odense | 1:28.67 | |||||||||
7 | Johanne Heilmann | 2005 | 259 | 43.01 | 1:26.33 | |||||
Kolding SK | 1:24.32 | |||||||||
8 | Sophia Jochumsen | 2006 | 256 | 42.88 | 1:26.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.33 | |||||||||
9 | Karla Kristensen | 2005 | 247 | 42.49 | 1:27.60 | |||||
Kolding SK | 1:23.08 | |||||||||
10 | Melek Canpolat | 2005 | 246 | 43.02 | 1:27.72 | |||||
Frem Odense | 1:27.32 | |||||||||
11 | Mathilde Stilund | 2005 | 220 | 1:31.04 | ||||||
Frem Odense | 1:32.06 | |||||||||
12 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 215 | 45.33 | 1:31.81 | |||||
DeltaSwim | 1:34.35 | |||||||||
13 | Sophie Kronborg | 2005 | 214 | 44.59 | 1:31.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
14 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 213 | 45.13 | 1:32.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.58 | |||||||||
15 | Olivia Mørch | 2006 | 209 | 46.14 | 1:32.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.05 | |||||||||
16 | Frederikke Riber | 2005 | 197 | 1:34.56 | ||||||
DeltaSwim | 1:40.88 | |||||||||
17 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | 193 | 46.20 | 1:35.10 | |||||
Kolding SK | 1:38.56 | |||||||||
18 | Mille Lindeblad | 2005 | 192 | 45.10 | 1:35.38 | |||||
DeltaSwim | 1:46.19 | |||||||||
19 | Mathilde Vasegaard | 2006 | 189 | 1:35.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.51 | |||||||||
20 | Emma Nygaard | 2005 | 173 | 47.39 | 1:38.64 | |||||
Frem Odense | 1:34.13 | |||||||||
21 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 169 | 48.12 | 1:39.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
22 | Helene Siegenthaler | 2006 | 154 | 50.03 | 1:42.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 119 | 57.10 | 1:51.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.83 | |||||||||
24 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 105 | 56.01 | 1:56.32 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:55.83 | |||||||||
- | Cecilie Erbo Kjær | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:15.03 | |||||||||
- | Karoline Hellesøe | 2006 | DSQ | ej fort bevæg v50 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:45.07 | |||||||||
- | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | DSQ | ej berør v25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 253 | 42.75 | 1:26.91 | |||||
Kolding SK | 1:33.98 | |||||||||
2 | Kalina Gamisheva | 2008 | 202 | 47.88 | 1:33.66 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:46.52 | |||||||||
3 | Lærke Jervelund | 2007 | 172 | 49.26 | 1:38.88 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.90 | |||||||||
4 | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | 152 | 50.09 | 1:43.06 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sarah Laursen | 2007 | 151 | 50.76 | 1:43.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.15 | |||||||||
6 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 148 | 50.17 | 1:43.98 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.05 | |||||||||
7 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 89 | 1:00.18 | 2:03.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 73 | 1:03.91 | 2:11.46 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kamille Rahbek Hansen | 2007 | 73 | 1:06.59 | 2:11.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 67 | 1:05.41 | 2:15.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:20.16 | |||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 80 | 1:04.23 | 2:07.67 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 553 | 29.12 | 59.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 59.91 | |||||||||
2 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 512 | 28.53 | 1:01.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.14 | |||||||||
3 | Morten Baxter | 1996 | 482 | 31.09 | 1:02.39 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.27 | |||||||||
4 | Jakob Vingborg | 1998 | 402 | 32.08 | 1:06.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.84 | |||||||||
5 | William V Nielsen | 2000 | 299 | 35.51 | 1:13.09 | |||||
Kolding SK | 1:12.29 | |||||||||
- | Magnus Havemann | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:04.59 | |||||||||
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Frølund | 2001 | 482 | 30.11 | 1:02.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.68 | |||||||||
2 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 449 | 31.14 | 1:03.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.47 | |||||||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | 399 | 32.18 | 1:06.44 | |||||
Kolding SK | 1:07.24 | |||||||||
4 | William Ohrt | 2002 | 344 | 34.18 | 1:09.77 | |||||
Kolding SK | 1:09.75 | |||||||||
5 | Johan Nielsen | 2001 | 344 | 33.74 | 1:09.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.60 | |||||||||
6 | Martin Madsen | 2001 | 318 | 34.65 | 1:11.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.47 | |||||||||
7 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 316 | 35.19 | 1:11.81 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:12.02 | |||||||||
8 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 302 | 35.51 | 1:12.89 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.67 | |||||||||
9 | Oliver Salby | 2001 | 267 | 36.20 | 1:15.91 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:20.43 | |||||||||
10 | Hjalte Andersen | 2002 | 261 | 36.71 | 1:16.50 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:14.34 | |||||||||
11 | Mads Iversen | 2002 | 221 | 39.90 | 1:20.86 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:26.11 | |||||||||
12 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 212 | 39.48 | 1:22.03 | |||||
Kolding SK | 1:35.58 | |||||||||
13 | Simon Finch | 2002 | 210 | 39.97 | 1:22.19 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:34.07 | |||||||||
14 | William Jensen | 2002 | 198 | 40.36 | 1:23.80 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Mathias Jørgensen | 2002 | 171 | 43.45 | 1:28.03 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Jon Sørensen | 2002 | 162 | 43.66 | 1:29.58 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:32.15 | |||||||||
- | Mathias Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.75 | |||||||||
- | Thomas Schmidt | 2002 | DSQ | ej fort bevæg v75 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:33.84 | |||||||||
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Elsborg | 2003 | 345 | 34.35 | 1:09.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.91 | |||||||||
2 | Emil Lykke Grann | 2003 | 331 | 35.05 | 1:10.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
3 | Asger Hatting | 2003 | 263 | 36.81 | 1:16.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:27.26 | |||||||||
4 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 239 | 38.21 | 1:18.73 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.26 | |||||||||
5 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 239 | 38.43 | 1:18.79 | |||||
Kolding SK | 1:23.07 | |||||||||
6 | Jakob Riisgaard | 2003 | 234 | 39.08 | 1:19.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.99 | |||||||||
7 | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | 219 | 39.36 | 1:21.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.87 | |||||||||
8 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 214 | 39.58 | 1:21.69 | |||||
Kolding SK | 1:27.56 | |||||||||
9 | Kasper Henriksen | 2004 | 207 | 40.18 | 1:22.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.56 | |||||||||
10 | Lasse Thulstrup | 2004 | 202 | 40.80 | 1:23.34 | |||||
Kolding SK | 1:27.99 | |||||||||
11 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 196 | 40.44 | 1:24.08 | |||||
Kolding SK | 1:22.50 | |||||||||
12 | Malte Lyck Falk | 2003 | 191 | 40.69 | 1:24.80 | |||||
DeltaSwim | 1:33.17 | |||||||||
13 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 149 | 43.60 | 1:32.23 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:37.63 | |||||||||
14 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 142 | 47.10 | 1:33.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.31 | |||||||||
15 | Jens Nielsen | 2003 | 93 | 54.05 | 1:47.96 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:48.15 | |||||||||
- | Johannes Schick | 2003 | DSQ | ej fort bevæg v25 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:43.04 | |||||||||
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 240 | 39.48 | 1:18.68 | |||||
Frem Odense | 1:20.90 | |||||||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | 208 | 40.61 | 1:22.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.50 | |||||||||
3 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 183 | 41.46 | 1:26.06 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.43 | |||||||||
4 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 183 | 42.85 | 1:26.10 | |||||
DeltaSwim | 1:30.81 | |||||||||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 176 | 42.46 | 1:27.17 | |||||
DeltaSwim | 1:28.77 | |||||||||
6 | Thor Majgård | 2005 | 162 | 43.20 | 1:29.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.49 | |||||||||
7 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 152 | 44.00 | 1:31.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:46.11 | |||||||||
8 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 148 | 45.33 | 1:32.41 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:38.18 | |||||||||
9 | Magne Christian Hansen | 2006 | 138 | 46.86 | 1:34.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:49.61 | |||||||||
10 | Casper Batz | 2006 | 132 | 47.86 | 1:36.05 | |||||
Kolding SK | 2:09.16 | |||||||||
11 | Christian N. Christensen | 2006 | 125 | 47.12 | 1:37.62 | |||||
Kolding SK | 2:03.00 | |||||||||
12 | Frederik Bisgaard | 2006 | 121 | 47.40 | 1:38.67 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:40.41 | |||||||||
13 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 118 | 48.34 | 1:39.65 | |||||
Frem Odense | 1:43.15 | |||||||||
14 | Sofus Funder | 2005 | 108 | 49.98 | 1:42.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | 107 | 50.75 | 1:42.78 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:48.40 | |||||||||
16 | Elliott Mitaine | 2006 | 103 | 50.99 | 1:44.09 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:58.88 | |||||||||
17 | Martin Christensen | 2006 | 102 | 49.47 | 1:44.59 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anders Bank Hansen | 2006 | 100 | 54.95 | 1:45.37 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:51.21 | |||||||||
- | Aksel K. Pedersen | 2006 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:51.19 | |||||||||
- | August Sand Jensen | 2005 | DSQ | ej fort bevæg v50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:32.92 | |||||||||
- | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | DSQ | ej fort bevæg v50 | ||||||
Kolding SK | 1:44.58 | |||||||||
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 164 | 43.57 | 1:29.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.50 | |||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 143 | 45.62 | 1:33.47 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | 113 | 49.75 | 1:41.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.23 | |||||||||
4 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 110 | 50.68 | 1:41.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jacob Varming | 2007 | 101 | 51.39 | 1:44.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:58.05 | |||||||||
6 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 100 | 52.48 | 1:45.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:57.12 | |||||||||
7 | Tristan Bjerre | 2007 | 65 | 59.18 | 2:01.37 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:13.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 101, 50m Rygsvømning Damer C, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 40.77 | ||||||
2 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.31 | ||||||
3 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.89 | ||||||
4 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.58 | ||||||
5 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 47.46 | ||||||
6 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.58 | ||||||
7 | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 48.28 | ||||||
8 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 102, 50m Rygsvømning Herrer C, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 37.40 | ||||||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 38.20 | ||||||
3 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 39.60 | ||||||
4 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 39.71 | ||||||
5 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.00 | ||||||
6 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 41.46 | ||||||
7 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 41.90 | ||||||
- | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer B, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.37 | ||||||
2 | Julie Kann | 2005 | Kolding SK | 37.05 | ||||||
3 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.14 | ||||||
4 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.58 | ||||||
5 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.69 | ||||||
6 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 39.42 | ||||||
7 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 40.33 | ||||||
8 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 40.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer B, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.13 | ||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.64 | ||||||
3 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.91 | ||||||
4 | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.20 | ||||||
5 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 38.21 | ||||||
6 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 38.34 | ||||||
7 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 39.03 | ||||||
- | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 105, 50m Rygsvømning Damer A, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.30 | ||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.66 | ||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.91 | ||||||
4 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.34 | ||||||
5 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 32.66 | ||||||
6 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 32.74 | ||||||
7 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 32.99 | ||||||
7 | Lea Moesgaard | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.99 | ||||||
9 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.03 | ||||||
10 | Lea Moesgaard | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.17 | ||||||
11 | Lea Moesgaard | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.25 | ||||||
12 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 33.31 | ||||||
13 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.54 | ||||||
14 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 33.68 | ||||||
15 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 33.95 | ||||||
16 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.21 | ||||||
17 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 34.77 | ||||||
18 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 106, 50m Rygsvømning Herrer A, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 29.12 | ||||||
2 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.54 | ||||||
3 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 30.21 | ||||||
4 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 30.32 | ||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.33 | ||||||
6 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.65 | ||||||
7 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 30.73 | ||||||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.75 | ||||||
9 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 30.81 | ||||||
10 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 30.90 | ||||||
11 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 31.17 | ||||||
12 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 31.43 | ||||||
13 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 31.56 | ||||||
14 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 31.71 | ||||||
15 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 31.74 | ||||||
16 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 32.88 | ||||||
17 | Johan Nielsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 33.03 | ||||||
18 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 107, 50m Brystsvømning Damer C, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.50 | ||||||
2 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 51.01 | ||||||
3 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 54.16 | ||||||
4 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 54.32 | ||||||
5 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 54.93 | ||||||
6 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 55.46 | ||||||
7 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 56.39 | ||||||
8 | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 56.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 108, 50m Brystsvømning Herre C, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.30 | ||||||
2 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 44.53 | ||||||
3 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 44.90 | ||||||
4 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 46.14 | ||||||
5 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 46.41 | ||||||
6 | Eskild N. Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 46.68 | ||||||
7 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 47.51 | ||||||
8 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 109, 50m Brystsvømning Damer B, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 42.36 | ||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.71 | ||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.05 | ||||||
4 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 47.39 | ||||||
5 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 47.72 | ||||||
6 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.81 | ||||||
7 | Helene Siegenthaler | 2006 | Viborg Svømme Klub | 49.31 | ||||||
8 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 50.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 110, 50m Brystsvømning Herre B, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.25 | ||||||
2 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.86 | ||||||
3 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.42 | ||||||
4 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.36 | ||||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 40.81 | ||||||
6 | Malte Lyck Falk | 2003 | DeltaSwim | 41.11 | ||||||
7 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 43.85 | ||||||
8 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 111, 50m Brystsvømning Damer A, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.10 | ||||||
2 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.33 | ||||||
3 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.41 | ||||||
4 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.47 | ||||||
5 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.78 | ||||||
6 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.81 | ||||||
7 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 35.26 | ||||||
8 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.32 | ||||||
9 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 35.34 | ||||||
10 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.46 | ||||||
11 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.49 | ||||||
12 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 35.71 | ||||||
13 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 35.76 | ||||||
14 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 36.02 | ||||||
15 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 36.33 | ||||||
16 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 36.73 | ||||||
17 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.65 | ||||||
18 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 112, 50m Brystsvømning Herre A, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.82 | ||||||
2 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.63 | ||||||
3 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.57 | ||||||
4 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.63 | ||||||
5 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 32.86 | ||||||
6 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 33.34 | ||||||
7 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 33.37 | ||||||
8 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 33.79 | ||||||
9 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 34.17 | ||||||
10 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.24 | ||||||
11 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.33 | ||||||
12 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 34.37 | ||||||
13 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 34.49 | ||||||
14 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 34.55 | ||||||
15 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 34.58 | ||||||
16 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 35.19 | ||||||
17 | Johan Nielsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 36.11 | ||||||
18 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 36.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 113, 100m Medley Damer C, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 41.71 | 1:26.05 | |||||
2 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.64 | 1:28.82 | |||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.90 | 1:37.22 | |||||
4 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 48.11 | 1:41.60 | |||||
5 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 49.13 | 1:42.87 | |||||
6 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.16 | 1:44.30 | |||||
7 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.38 | 1:47.33 | |||||
8 | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 52.48 | 1:48.00 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 114, 100m Medley Herrer C, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 35.94 | 1:17.10 | |||||
2 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 39.41 | 1:26.14 | |||||
3 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 40.76 | 1:26.68 | |||||
4 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 39.21 | 1:28.04 | |||||
5 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.03 | 1:31.19 | |||||
- | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | DSQ | 1 hånd i vend v75 | |||||
- | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | DSQ | tyvstart | |||||
- | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | ej ryglig v50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 115, 100m Medley Damer B, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 36.83 | 1:17.00 | |||||
2 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.37 | 1:22.76 | |||||
3 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 39.85 | 1:26.02 | |||||
4 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | 41.55 | 1:26.53 | |||||
5 | Julie Kann | 2005 | Kolding SK | 39.79 | 1:27.60 | |||||
6 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.06 | 1:27.88 | |||||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 40.71 | 1:30.28 | |||||
- | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | DSQ | ej ryglig v50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 116, 100m Medley Herrer B, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.69 | 1:10.19 | |||||
2 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.10 | 1:12.94 | |||||
3 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.92 | 1:21.83 | |||||
4 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.81 | 1:24.89 | |||||
5 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.62 | 1:28.77 | |||||
6 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 41.03 | 1:30.64 | |||||
7 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 47.55 | 1:40.82 | |||||
- | Jonas Pihl | 2003 | Kolding SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 117 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 117, 100m Medley Damer A, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 31.85 | 1:09.19 | |||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 32.49 | 1:09.48 | |||||
3 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 33.59 | 1:12.08 | |||||
4 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.19 | 1:12.40 | |||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.18 | 1:12.45 | |||||
6 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 33.55 | 1:13.29 | |||||
7 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 34.15 | 1:13.53 | |||||
8 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 34.40 | 1:14.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 118 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 118, 100m Medley Herrer A, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.87 | 1:01.02 | |||||
2 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.23 | 1:01.49 | |||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.91 | 1:03.31 | |||||
4 | Oliver Widemann Bache | 2001 | Viborg Svømme Klub | 29.55 | 1:03.55 | |||||
5 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 30.57 | 1:05.27 | |||||
6 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.38 | 1:06.21 | |||||
7 | Johan Nielsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 31.19 | 1:06.99 | |||||
8 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 30.72 | 1:08.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 119 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 119, 50m Butterfly Damer C, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 39.77 | ||||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.94 | ||||||
3 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.89 | ||||||
4 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 49.48 | ||||||
5 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 49.91 | ||||||
6 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.52 | ||||||
7 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 54.03 | ||||||
8 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:00.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 120, 50m Butterfly Herrer C, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 35.02 | ||||||
2 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 37.67 | ||||||
3 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.18 | ||||||
4 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 38.19 | ||||||
5 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.89 | ||||||
6 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 39.95 | ||||||
7 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.42 | ||||||
8 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 46.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 121, 50m Butterfly Damer B, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.82 | ||||||
2 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.78 | ||||||
3 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 36.66 | ||||||
4 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 36.76 | ||||||
5 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.66 | ||||||
6 | Julie Kann | 2005 | Kolding SK | 37.77 | ||||||
7 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.05 | ||||||
8 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 39.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 122, 50m Butterfly Herrer B, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 29.16 | ||||||
2 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.05 | ||||||
3 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.27 | ||||||
4 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.78 | ||||||
5 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.99 | ||||||
6 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.63 | ||||||
7 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 34.94 | ||||||
8 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 123, 50m Butterfly Damer A, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.82 | ||||||
2 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 29.93 | ||||||
3 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 29.96 | ||||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.99 | ||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.27 | ||||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.40 | ||||||
7 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.41 | ||||||
8 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.50 | ||||||
9 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 30.69 | ||||||
10 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.71 | ||||||
11 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.74 | ||||||
12 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 30.91 | ||||||
13 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 30.92 | ||||||
14 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.28 | ||||||
15 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 31.33 | ||||||
16 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.47 | ||||||
17 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 31.89 | ||||||
18 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 124, 50m Butterfly Herrer A, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 25.96 | ||||||
2 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 26.83 | ||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 27.83 | ||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 28.28 | ||||||
5 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.29 | ||||||
6 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.46 | ||||||
7 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.49 | ||||||
8 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 28.59 | ||||||
9 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 28.63 | ||||||
10 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 28.68 | ||||||
11 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 28.89 | ||||||
12 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.07 | ||||||
13 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 29.43 | ||||||
14 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 29.70 | ||||||
15 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 30.42 | ||||||
16 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 31.13 | ||||||
17 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 31.21 | ||||||
18 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 125, 50m Frisvømning Damer C, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 34.91 | ||||||
2 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.45 | ||||||
3 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 37.77 | ||||||
4 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 38.08 | ||||||
5 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 40.49 | ||||||
6 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.10 | ||||||
7 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.14 | ||||||
8 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 43.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 126 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 126, 50m Frisvømning Herrer C, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.59 | ||||||
2 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 33.36 | ||||||
3 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 33.74 | ||||||
4 | Eskild N. Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Opnør | 34.49 | ||||||
5 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.61 | ||||||
6 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 34.86 | ||||||
7 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.95 | ||||||
8 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 127 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 127, 50m Frisvømning Damer B, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.09 | ||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 31.51 | ||||||
3 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 31.87 | ||||||
4 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 32.49 | ||||||
5 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.98 | ||||||
6 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 33.96 | ||||||
7 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.35 | ||||||
8 | Elisabeth Vingborg | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 128 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 128, 50m Frisvømning Herrer B, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 26.92 | ||||||
2 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 27.17 | ||||||
3 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 29.40 | ||||||
4 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 29.42 | ||||||
5 | Malte Lyck Falk | 2003 | DeltaSwim | 29.65 | ||||||
6 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.86 | ||||||
7 | Valdemar Berggren Boisen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.95 | ||||||
8 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 32.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 129 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 129, 50m Frisvømning Damer A, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.98 | ||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 28.18 | ||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.23 | ||||||
4 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 28.31 | ||||||
5 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 28.42 | ||||||
6 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.43 | ||||||
7 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 28.44 | ||||||
7 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 28.44 | ||||||
9 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.54 | ||||||
10 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 28.74 | ||||||
11 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 28.78 | ||||||
12 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 28.91 | ||||||
13 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 28.92 | ||||||
14 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 28.95 | ||||||
15 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 29.03 | ||||||
16 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 29.14 | ||||||
17 | Esther Flø | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 29.43 | ||||||
18 | Lea Moesgaard | 1998 | Viborg Svømme Klub | 29.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 130 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 130, 50m Frisvømning Herrer A, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 24.93 | ||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 25.20 | ||||||
3 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 25.24 | ||||||
4 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 25.42 | ||||||
5 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 25.43 | ||||||
6 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 25.48 | ||||||
6 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 25.48 | ||||||
8 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 25.61 | ||||||
9 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 25.64 | ||||||
10 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 25.65 | ||||||
11 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 25.72 | ||||||
12 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 25.77 | ||||||
13 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 25.79 | ||||||
14 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 26.04 | ||||||
15 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 26.23 | ||||||
16 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.27 | ||||||
17 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 26.85 | ||||||
18 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 27.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |