Resultater for DM Junior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 652 | 1:11.41 | 2:31.45 | 3:55.67 | 5:07.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:04.63 | |||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 651 | 1:09.46 | 2:27.79 | 3:55.06 | 5:07.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:51.69 | |||||||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 639 | 1:12.36 | 2:33.39 | 3:59.88 | 5:09.12 | |||
Roskilde Svømning | 5:03.76 | |||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 632 | 1:11.70 | 2:30.92 | 3:59.49 | 5:10.31 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:06.62 | |||||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 607 | 1:09.01 | 2:34.11 | 4:05.72 | 5:14.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:09.48 | |||||||||
6 | Thea Blomsterberg | 2002 | 590 | 1:11.54 | 2:36.70 | 4:01.10 | 5:17.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:22.92 | |||||||||
7 | Cecilie Grøndal | 2002 | 582 | 1:10.61 | 2:33.46 | 4:05.51 | 5:18.89 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:13.94 | |||||||||
8 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 580 | 1:14.83 | 2:34.44 | 4:11.17 | 5:19.36 | |||
Roskilde Svømning | 5:13.58 | |||||||||
9 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 579 | 1:12.41 | 2:37.92 | 4:08.16 | 5:19.50 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 5:15.37 | |||||||||
10 | Liva Schmid | 2000 | 578 | 1:09.42 | 2:34.89 | 4:06.05 | 5:19.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:06.70 | |||||||||
11 | Josefine Due Christensen | 2001 | 576 | 1:11.76 | 2:39.71 | 4:10.25 | 5:20.07 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:09.52 | |||||||||
12 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 570 | 1:13.80 | 2:39.15 | 4:09.49 | 5:21.08 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:06.62 | |||||||||
13 | Sofie Nielsen | 2001 | 564 | 1:13.40 | 2:33.67 | 4:09.90 | 5:22.30 | |||
Slagelse Svømmeklub | 5:11.53 | |||||||||
14 | Emilie Krog | 2002 | 563 | 1:15.01 | 2:36.56 | 4:11.22 | 5:22.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:16.07 | |||||||||
15 | Lærke Toftgaard | 2001 | 561 | 1:10.87 | 2:35.20 | 4:09.75 | 5:22.81 | |||
Kolding SK | 5:20.39 | |||||||||
16 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 559 | 1:10.67 | 2:33.56 | 4:08.01 | 5:23.27 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 5:03.53 | |||||||||
17 | Regitze Gotthard | 2002 | 557 | 1:12.48 | 2:39.79 | 4:08.63 | 5:23.62 | |||
Slagelse Svømmeklub | 5:20.86 | |||||||||
18 | Freja A. Skov | 2000 | 553 | 1:14.06 | 2:36.63 | 4:11.63 | 5:24.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:17.48 | |||||||||
19 | Victoria Vorm | 2001 | 550 | 1:10.65 | 2:35.10 | 4:11.75 | 5:24.91 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:14.47 | |||||||||
20 | Line Strandby | 2001 | 547 | 1:14.66 | 2:38.53 | 4:10.98 | 5:25.55 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:17.19 | |||||||||
21 | Helena Berg Wenk | 2000 | 544 | 1:13.18 | 2:37.50 | 4:13.00 | 5:26.15 | |||
Roskilde Svømning | 5:11.93 | |||||||||
22 | Zenia Aarestrup | 2001 | 541 | 1:17.37 | 2:38.29 | 4:11.65 | 5:26.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:27.57 | |||||||||
23 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 538 | 1:14.25 | 2:38.52 | 4:15.66 | 5:27.36 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:25.53 | |||||||||
24 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 537 | 1:10.14 | 2:36.59 | 4:11.06 | 5:27.57 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:25.12 | |||||||||
25 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 533 | 1:11.45 | 2:43.84 | 4:20.88 | 5:28.50 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:22.97 | |||||||||
26 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 532 | 1:14.66 | 2:39.27 | 4:08.72 | 5:28.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:23.54 | |||||||||
27 | Sascha Lausten | 2002 | 524 | 1:16.94 | 2:44.04 | 4:16.43 | 5:30.31 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:23.44 | |||||||||
28 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 513 | 1:15.78 | 2:46.15 | 4:13.08 | 5:32.52 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:32.93 | |||||||||
29 | Isa Hovmand | 2000 | 512 | 1:15.70 | 2:38.47 | 4:15.34 | 5:32.84 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:17.96 | |||||||||
30 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 504 | 1:11.25 | 2:43.76 | 4:21.23 | 5:34.55 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:32.17 | |||||||||
31 | Cecilie Porsdal | 2002 | 497 | 1:15.79 | 2:40.06 | 4:22.12 | 5:36.08 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:34.00 | |||||||||
32 | Sofie Hertzberg | 2002 | 493 | 1:13.92 | 2:44.32 | 4:19.29 | 5:37.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:27.78 | |||||||||
33 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 488 | 1:16.52 | 2:47.83 | 4:21.89 | 5:38.19 | |||
IHF Svømning | 5:30.25 | |||||||||
34 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 485 | 1:13.17 | 2:40.89 | 4:24.19 | 5:38.97 | |||
Roskilde Svømning | 5:32.91 | |||||||||
35 | Caroline Liboriussen | 2002 | 484 | 1:15.74 | 2:42.44 | 4:21.60 | 5:39.18 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:29.58 | |||||||||
36 | Johanne B. Hansen | 2002 | 480 | 1:16.70 | 2:40.17 | 4:23.46 | 5:40.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:36.34 | |||||||||
37 | Ida T Mose | 2002 | 479 | 1:10.52 | 2:39.63 | 4:21.83 | 5:40.33 | |||
Herlev Svømning | 5:31.75 | |||||||||
38 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 477 | 1:17.23 | 2:40.78 | 4:20.08 | 5:40.70 | Deltager ikke i finalen | ||
Slangerup Svømmeklub | 5:20.76 | |||||||||
39 | Mikkeline Mentz | 2001 | 474 | 1:18.79 | 2:48.95 | 4:24.42 | 5:41.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:24.16 | |||||||||
40 | Louise Hvarre | 2001 | 470 | 1:15.21 | 2:45.45 | 4:26.51 | 5:42.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:22.35 | |||||||||
41 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 464 | 1:13.92 | 2:43.85 | 4:24.78 | 5:43.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:35.52 | |||||||||
42 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 463 | 1:20.88 | 2:49.53 | 4:29.17 | 5:44.16 | |||
Næstved IF | 5:32.50 | |||||||||
43 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 452 | 1:16.54 | 2:45.48 | 4:28.86 | 5:46.98 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:25.92 | |||||||||
44 | Jasmin Larsen | 2002 | 436 | 1:20.17 | 2:49.10 | 4:32.79 | 5:51.15 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:39.67 | |||||||||
- | Thea Søe Bach | 2002 | DNF | |||||||
Thisted Svømmeklub | 5:13.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 35 | 682 | 1:10.53 | 2:30.81 | 3:56.08 | 5:02.57 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:04.63 | |||||||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 30 | 676 | 1:12.54 | 2:32.66 | 3:55.94 | 5:03.47 | ||
Roskilde Svømning | 5:03.76 | |||||||||
2 | Line Johannsen | 2001 | 30 | 676 | 1:10.54 | 2:28.60 | 3:54.70 | 5:03.47 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:06.62 | |||||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | 23 | 669 | 1:08.98 | 2:27.07 | 3:54.79 | 5:04.44 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:51.69 | |||||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 20 | 627 | 1:09.11 | 2:33.52 | 4:04.73 | 5:11.09 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:09.48 | |||||||||
6 | Thea Blomsterberg | 2002 | 19 | 613 | 1:10.53 | 2:35.71 | 3:59.18 | 5:13.53 | ||
Sigma Swim Birkerød | 5:22.92 | |||||||||
7 | Cecilie Grøndal | 2002 | 18 | 575 | 1:12.87 | 2:36.46 | 4:07.69 | 5:20.16 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:13.94 | |||||||||
8 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 17 | 555 | 1:14.90 | 2:37.32 | 4:14.08 | 5:23.93 | ||
Roskilde Svømning | 5:13.58 | |||||||||
9 | Emilie Krog | 2002 | 16 | 601 | 1:13.24 | 2:32.44 | 4:05.20 | 5:15.54 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:16.07 | |||||||||
10 | Sofie Nielsen | 2001 | 15 | 594 | 1:11.99 | 2:32.14 | 4:05.79 | 5:16.77 | ||
Slagelse Svømmeklub | 5:11.53 | |||||||||
11 | Liva Schmid | 2000 | 14 | 587 | 1:09.21 | 2:35.15 | 4:05.34 | 5:17.95 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:06.70 | |||||||||
12 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 13 | 585 | 1:15.16 | 2:41.21 | 4:08.73 | 5:18.38 | ||
Lyngby Svømmeklub | 5:06.62 | |||||||||
13 | Regitze Gotthard | 2002 | 12 | 561 | 1:14.10 | 2:39.38 | 4:07.40 | 5:22.84 | ||
Slagelse Svømmeklub | 5:20.86 | |||||||||
14 | Freja A. Skov | 2000 | 11 | 553 | 1:14.86 | 2:37.51 | 4:11.57 | 5:24.41 | ||
Helsingør Svømmeklub | 5:17.48 | |||||||||
15 | Lærke Toftgaard | 2001 | 10 | 539 | 1:10.82 | 2:36.41 | 4:12.81 | 5:27.26 | ||
Kolding SK | 5:20.39 | |||||||||
16 | Josefine Due Christensen | 2001 | 9 | 529 | 1:14.55 | 2:42.07 | 4:14.38 | 5:29.15 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:09.52 | |||||||||
17 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 8 | 568 | 1:12.80 | 2:36.44 | 4:13.75 | 5:21.48 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:25.53 | |||||||||
18 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 7 | 564 | 1:16.00 | 2:41.52 | 4:07.57 | 5:22.23 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:23.54 | |||||||||
19 | Victoria Vorm | 2001 | 6 | 556 | 1:12.10 | 2:36.09 | 4:12.23 | 5:23.90 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:14.47 | |||||||||
20 | Zenia Aarestrup | 2001 | 5 | 555 | 1:15.19 | 2:36.14 | 4:09.40 | 5:24.07 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:27.57 | |||||||||
21 | Line Strandby | 2001 | 4 | 548 | 1:15.04 | 2:39.26 | 4:11.54 | 5:25.44 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:17.19 | |||||||||
22 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 3 | 547 | 1:09.43 | 2:36.70 | 4:11.05 | 5:25.67 | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:25.12 | |||||||||
23 | Helena Berg Wenk | 2000 | 2 | 542 | 1:13.88 | 2:38.32 | 4:14.52 | 5:26.62 | ||
Roskilde Svømning | 5:11.93 | |||||||||
24 | Sascha Lausten | 2002 | 1 | 506 | 1:15.55 | 2:43.77 | 4:18.16 | 5:34.23 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:23.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 674 | 1:00.50 | 2:14.43 | 3:36.41 | 4:37.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:36.20 | |||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 640 | 1:02.26 | 2:15.62 | 3:37.40 | 4:42.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:30.86 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 633 | 1:02.14 | 2:15.58 | 3:39.69 | 4:43.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:33.28 | |||||||||
4 | Markus Kjeldsen | 2000 | 615 | 1:04.96 | 2:17.21 | 3:42.46 | 4:46.61 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:41.57 | |||||||||
5 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 607 | 1:03.39 | 2:18.51 | 3:42.13 | 4:47.97 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:44.17 | |||||||||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | 591 | 1:04.67 | 2:18.06 | 3:43.77 | 4:50.47 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:46.90 | |||||||||
7 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 572 | 1:07.97 | 2:25.04 | 3:44.92 | 4:53.62 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:59.85 | |||||||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 565 | 1:08.45 | 2:24.32 | 3:47.31 | 4:54.87 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:53.80 | |||||||||
9 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 553 | 1:07.01 | 2:21.70 | 3:46.94 | 4:57.03 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | 4:45.92 | |||||||||
10 | Andreas Rasmussen | 2000 | 547 | 1:04.47 | 2:22.91 | 3:52.19 | 4:58.13 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:59.91 | |||||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 542 | 1:03.71 | 2:26.31 | 3:46.41 | 4:59.01 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:56.21 | |||||||||
12 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 540 | 1:06.16 | 2:23.91 | 3:53.71 | 4:59.27 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 4:53.97 | |||||||||
13 | Johan Joensen | 2000 | 529 | 1:01.61 | 2:20.57 | 3:46.37 | 5:01.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:49.50 | |||||||||
14 | Daniel Jensen | 2001 | 515 | 1:05.70 | 2:24.78 | 3:55.24 | 5:04.09 | |||
DeltaSwim | 4:57.32 | |||||||||
15 | Mathias Rasmussen | 2001 | 512 | 1:04.33 | 2:26.42 | 3:55.02 | 5:04.62 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:59.47 | |||||||||
16 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 493 | 1:05.70 | 2:26.69 | 3:58.20 | 5:08.66 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:56.74 | |||||||||
17 | Martin H. Abel | 2001 | 491 | 1:02.18 | 2:21.09 | 3:57.51 | 5:08.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | 4:58.71 | |||||||||
18 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 487 | 1:08.30 | 2:27.76 | 3:55.58 | 5:09.90 | Deltager ikke i finalen | ||
Viborg Svømme Klub | 4:56.87 | |||||||||
19 | Mert Kaya | 2001 | 485 | 1:07.07 | 2:26.52 | 3:57.90 | 5:10.20 | |||
Køge Svømmeklub | 5:06.91 | |||||||||
20 | Emil Kragh | 2001 | 479 | 1:07.63 | 2:36.70 | 3:59.53 | 5:11.46 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:01.19 | |||||||||
21 | Luis Velasquez | 2001 | 8 | 475 | 1:08.97 | 2:31.33 | 4:02.93 | 5:12.36 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:10.63 | |||||||||
22 | Magnus V. Ancker | 2001 | 7 | 465 | 1:14.56 | 2:35.99 | 3:59.89 | 5:14.72 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:09.49 | |||||||||
23 | Christian Bonde | 2001 | 6 | 455 | 1:13.67 | 2:36.90 | 4:07.90 | 5:16.81 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:02.41 | |||||||||
24 | Sebastian Jensen | 2001 | 5 | 447 | 1:06.85 | 2:35.99 | 4:08.19 | 5:18.69 | ||
Nakskov Svømme Klub | 5:09.81 | |||||||||
- | Anton Borring Andersen | 1999 | DSQ | ej sam berør v 250 m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 4:36.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 35 | 704 | 1:01.76 | 2:14.25 | 3:33.54 | 4:34.00 | ||
Lyngby Svømmeklub | 4:36.20 | |||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 30 | 696 | 1:01.32 | 2:12.14 | 3:31.64 | 4:35.03 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 4:30.86 | |||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 26 | 631 | 1:05.00 | 2:15.95 | 3:41.62 | 4:44.27 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 4:41.57 | |||||||||
4 | Alfred August Grubert | 2001 | 23 | 627 | 1:05.34 | 2:16.84 | 3:40.41 | 4:44.84 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:46.90 | |||||||||
5 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 20 | 622 | 1:03.79 | 2:18.12 | 3:42.32 | 4:45.56 | ||
Sigma Swim Allerød | 4:44.17 | |||||||||
6 | Andreas Hansen | 2000 | 19 | 618 | 1:03.91 | 2:17.96 | 3:43.82 | 4:46.15 | ||
Vejle Svømmeklub | 4:33.28 | |||||||||
7 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 18 | 592 | 1:06.14 | 2:21.51 | 3:43.07 | 4:50.33 | ||
Sigma Swim Birkerød | 4:53.80 | |||||||||
8 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 17 | 575 | 1:05.71 | 2:24.37 | 3:45.51 | 4:53.19 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:59.85 | |||||||||
9 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 16 | 595 | 1:04.60 | 2:25.36 | 3:43.61 | 4:49.77 | ||
Horsens Svømmeklub | 4:56.21 | |||||||||
10 | Johan Joensen | 2000 | 15 | 587 | 1:03.14 | 2:22.52 | 3:43.88 | 4:51.18 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:49.50 | |||||||||
11 | Andreas Rasmussen | 2000 | 14 | 550 | 1:04.27 | 2:21.92 | 3:51.95 | 4:57.55 | ||
Horsens Svømmeklub | 4:59.91 | |||||||||
12 | Daniel Jensen | 2001 | 13 | 526 | 1:04.10 | 2:23.18 | 3:54.09 | 5:01.97 | ||
DeltaSwim | 4:57.32 | |||||||||
13 | Mathias Rasmussen | 2001 | 12 | 524 | 1:03.94 | 2:22.65 | 3:53.16 | 5:02.28 | ||
Holstebro Svømme Club | 4:59.47 | |||||||||
14 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 11 | 522 | 1:05.89 | 2:25.26 | 3:56.77 | 5:02.66 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:56.74 | |||||||||
15 | Mert Kaya | 2001 | 10 | 496 | 1:07.92 | 2:28.05 | 3:59.61 | 5:07.85 | ||
Køge Svømmeklub | 5:06.91 | |||||||||
16 | Emil Kragh | 2001 | 9 | 483 | 1:07.50 | 2:33.57 | 3:56.46 | 5:10.60 | ||
Vejle Svømmeklub | 5:01.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 741 | 27.32 | 57.53 | |||||
Greve Svømmeklub | 57.28 | |||||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | 726 | 28.01 | 57.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.99 | |||||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 719 | 27.86 | 58.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 57.29 | |||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 700 | 28.57 | 58.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.46 | |||||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | 690 | 28.61 | 58.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.21 | |||||||||
6 | Ellen Nielsen | 2001 | 686 | 28.39 | 59.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.16 | |||||||||
7 | Sarah Missing | 2001 | 680 | 28.86 | 59.20 | |||||
Vest-Brøndby | 58.41 | |||||||||
8 | Andrea Paaske | 2001 | 673 | 28.40 | 59.39 | |||||
Roskilde Svømning | 58.59 | |||||||||
9 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 671 | 28.67 | 59.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.62 | |||||||||
10 | Karoline Sørensen | 2002 | 668 | 28.32 | 59.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.85 | |||||||||
11 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 667 | 28.51 | 59.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.50 | |||||||||
12 | Camilla Ottesen | 2000 | 664 | 28.64 | 59.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.75 | |||||||||
13 | Louise Bach Andersen | 2001 | 652 | 29.60 | 1:00.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 59.32 | |||||||||
14 | Iben Bak | 2001 | 649 | 29.60 | 1:00.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.31 | |||||||||
15 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 646 | 29.24 | 1:00.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | 59.85 | |||||||||
16 | Karla Louise Balle | 2001 | 643 | 29.15 | 1:00.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.67 | |||||||||
17 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 641 | 29.06 | 1:00.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.34 | |||||||||
18 | Helena V. Ellling | 2000 | 640 | 29.24 | 1:00.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
19 | Caroline Hørlykke | 2000 | 637 | 29.07 | 1:00.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.74 | |||||||||
20 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 634 | 29.12 | 1:00.57 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.98 | |||||||||
21 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 631 | 29.38 | 1:00.69 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.29 | |||||||||
22 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 628 | 29.67 | 1:00.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.96 | |||||||||
23 | Josefine Due Christensen | 2001 | 627 | 29.78 | 1:00.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.51 | |||||||||
24 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 625 | 29.27 | 1:00.86 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.12 | |||||||||
25 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 624 | 29.53 | 1:00.92 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.04 | |||||||||
26 | Caroline Laursen | 2002 | 623 | 29.52 | 1:00.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.98 | |||||||||
27 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 622 | 28.66 | 1:00.97 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.66 | |||||||||
28 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 620 | 29.63 | 1:01.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.60 | |||||||||
29 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 617 | 29.22 | 1:01.13 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.18 | |||||||||
30 | Signe Fich Hansen | 2002 | 614 | 29.66 | 1:01.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.69 | |||||||||
31 | Astrid Nielsen | 2002 | 614 | 29.38 | 1:01.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.18 | |||||||||
32 | Line J. V. Hededal | 2001 | 611 | 28.75 | 1:01.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 58.44 | |||||||||
33 | Amanda Duus | 2000 | 607 | 29.77 | 1:01.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.15 | |||||||||
33 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 607 | 29.62 | 1:01.48 | |||||
JGI Svømning | 1:00.48 | |||||||||
35 | Clara Schade Cantby | 2000 | 605 | 29.10 | 1:01.55 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
36 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 600 | 29.55 | 1:01.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.23 | |||||||||
37 | Marie Christensen | 2002 | 598 | 29.77 | 1:01.79 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.11 | |||||||||
38 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 594 | 29.71 | 1:01.90 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:02.49 | |||||||||
39 | Julie Stampe | 2002 | 593 | 29.69 | 1:01.94 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.77 | |||||||||
40 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 589 | 30.78 | 1:02.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
41 | Trine Dam | 2001 | 587 | 29.62 | 1:02.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.04 | |||||||||
42 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 586 | 29.55 | 1:02.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.53 | |||||||||
43 | Xenia Huryn | 2000 | 583 | 29.52 | 1:02.31 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.03 | |||||||||
44 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 581 | 30.10 | 1:02.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.69 | |||||||||
45 | Amalie W. Olsen | 2001 | 580 | 29.75 | 1:02.40 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.96 | |||||||||
46 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 579 | 29.73 | 1:02.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.76 | |||||||||
47 | Chastine Melhede | 2002 | 573 | 30.06 | 1:02.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.36 | |||||||||
48 | Melanie Eggertsen | 2002 | 573 | 29.65 | 1:02.67 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:02.57 | |||||||||
49 | Frederikke Echardt | 2002 | 569 | 30.16 | 1:02.79 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.76 | |||||||||
50 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 568 | 30.32 | 1:02.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.96 | |||||||||
51 | Thyra Jørgensen | 2002 | 568 | 30.31 | 1:02.84 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:03.14 | |||||||||
52 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 557 | 30.46 | 1:03.26 | |||||
DeltaSwim | 1:03.40 | |||||||||
53 | Sara Mortensen | 2001 | 554 | 30.35 | 1:03.35 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.93 | |||||||||
54 | Emma Jørgensen | 2001 | 554 | 29.88 | 1:03.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.94 | |||||||||
55 | Laura Janner | 2002 | 552 | 30.03 | 1:03.44 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.38 | |||||||||
56 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 552 | 30.08 | 1:03.45 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.49 | |||||||||
57 | Isabella Bach | 2002 | 548 | 30.58 | 1:03.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.08 | |||||||||
58 | Ida Holm Hansen | 2002 | 548 | 30.30 | 1:03.61 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:03.87 | |||||||||
59 | Lærke Rask Sander | 2002 | 545 | 30.68 | 1:03.72 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.28 | |||||||||
60 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 544 | 30.40 | 1:03.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.97 | |||||||||
61 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 543 | 30.37 | 1:03.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.81 | |||||||||
62 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 542 | 30.74 | 1:03.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.61 | |||||||||
62 | Cecilie Christensen | 2002 | 542 | 30.42 | 1:03.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.96 | |||||||||
64 | Gry Floor | 2000 | 537 | 31.01 | 1:04.03 | |||||
H2Odense | 1:04.65 | |||||||||
65 | Signe Villumsen | 2001 | 535 | 30.52 | 1:04.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.47 | |||||||||
66 | Zara Wendel | 2002 | 530 | 29.96 | 1:04.31 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.96 | |||||||||
67 | Maria Szokody | 2002 | 528 | 30.95 | 1:04.41 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.66 | |||||||||
68 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 526 | 30.82 | 1:04.49 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
69 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 523 | 30.80 | 1:04.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.90 | |||||||||
70 | Lea Serup Schøn | 2002 | 517 | 31.15 | 1:04.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.12 | |||||||||
71 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 513 | 31.67 | 1:05.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.51 | |||||||||
72 | Emilie Larsen | 2001 | 507 | 30.48 | 1:05.28 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.53 | |||||||||
73 | Sofie Sjøgren | 2002 | 503 | 31.92 | 1:05.42 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:06.17 | |||||||||
74 | Laura Gam | 2001 | 501 | 31.13 | 1:05.51 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:04.76 | |||||||||
75 | Caroline Liboriussen | 2002 | 493 | 31.69 | 1:05.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.37 | |||||||||
76 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 493 | 31.63 | 1:05.89 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:04.40 | |||||||||
77 | Victoria Bang | 2001 | 492 | 31.13 | 1:05.93 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:05.76 | |||||||||
78 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 491 | 30.89 | 1:05.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.76 | |||||||||
79 | Ida Rishøj | 2002 | 466 | 32.31 | 1:07.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.99 | |||||||||
- | Ingrid Bo Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:01.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 35 | 749 | 27.92 | 57.30 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.99 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 30 | 737 | 27.83 | 57.62 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 57.29 | |||||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | 26 | 732 | 27.16 | 57.74 | ||||
Greve Svømmeklub | 57.28 | |||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 23 | 704 | 28.29 | 58.51 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.46 | |||||||||
5 | Andrea Paaske | 2001 | 20 | 694 | 28.62 | 58.80 | ||||
Roskilde Svømning | 58.59 | |||||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | 19 | 691 | 28.53 | 58.88 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 58.21 | |||||||||
7 | Ellen Nielsen | 2001 | 18 | 686 | 28.23 | 59.01 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.16 | |||||||||
8 | Sarah Missing | 2001 | 17 | 682 | 28.52 | 59.12 | ||||
Vest-Brøndby | 58.41 | |||||||||
9 | Karla Louise Balle | 2001 | 16 | 685 | 28.72 | 59.03 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 59.67 | |||||||||
10 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 15 | 681 | 28.43 | 59.15 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.62 | |||||||||
11 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 14 | 657 | 28.86 | 59.87 | ||||
Holstebro Svømme Club | 59.85 | |||||||||
12 | Karoline Sørensen | 2002 | 13 | 656 | 28.62 | 59.91 | ||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.85 | |||||||||
13 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 12 | 654 | 28.90 | 59.96 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.34 | |||||||||
14 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 11 | 654 | 28.66 | 59.97 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.50 | |||||||||
15 | Camilla Ottesen | 2000 | 10 | 651 | 28.84 | 1:00.06 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 59.75 | |||||||||
16 | Iben Bak | 2001 | 9 | 646 | 29.01 | 1:00.21 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.31 | |||||||||
17 | Caroline Hørlykke | 2000 | 8 | 664 | 29.01 | 59.67 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.74 | |||||||||
18 | Josefine Due Christensen | 2001 | 7 | 637 | 29.58 | 1:00.50 | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.51 | |||||||||
19 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 6 | 635 | 29.18 | 1:00.56 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.98 | |||||||||
20 | Helena V. Ellling | 2000 | 5 | 631 | 29.39 | 1:00.67 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
21 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 4 | 631 | 29.56 | 1:00.68 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 59.96 | |||||||||
22 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 3 | 622 | 29.26 | 1:00.98 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.04 | |||||||||
23 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 2 | 621 | 29.75 | 1:00.99 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 58.29 | |||||||||
24 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 1 | 620 | 29.14 | 1:01.03 | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 705 | 25.95 | 52.69 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.03 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 688 | 25.66 | 53.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 52.40 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 687 | 25.70 | 53.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 53.14 | |||||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | 671 | 26.11 | 53.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.11 | |||||||||
5 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 670 | 25.94 | 53.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 53.86 | |||||||||
6 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 667 | 26.17 | 53.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.81 | |||||||||
7 | Alexander Eggers | 1999 | 662 | 25.66 | 53.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 55.30 | |||||||||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | 662 | 26.36 | 53.82 | |||||
Vest-Brøndby | 52.63 | |||||||||
9 | William Textor Broch | 2001 | 656 | 26.27 | 53.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 54.64 | |||||||||
10 | Simon Brixner | 2000 | 655 | 25.76 | 54.00 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 53.62 | |||||||||
11 | Gustav Jørgensen | 2000 | 653 | 26.19 | 54.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 54.09 | |||||||||
12 | Malthe Lindeblad | 2001 | 651 | 25.98 | 54.11 | |||||
DeltaSwim | 55.46 | |||||||||
13 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 650 | 26.09 | 54.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 54.91 | |||||||||
14 | Rasmus Udbye | 2000 | 650 | 26.29 | 54.15 | |||||
Horsens Svømmeklub | 52.17 | |||||||||
15 | Marius Rasmussen | 1999 | 645 | 26.26 | 54.27 | |||||
Svømmeklubben Syd | 54.09 | |||||||||
16 | Felix Lund | 2001 | 645 | 26.02 | 54.29 | |||||
Herlev Svømning | 54.22 | |||||||||
17 | Rasmus Steenberg | 2000 | 644 | 26.12 | 54.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.88 | |||||||||
18 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 640 | 26.19 | 54.41 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 54.29 | |||||||||
19 | Anton Borg Hjort | 2000 | 636 | 26.35 | 54.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyseng IF | 54.71 | |||||||||
20 | Emil Hedegaard | 1999 | 633 | 26.47 | 54.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.43 | |||||||||
21 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 631 | 25.76 | 54.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.56 | |||||||||
22 | William Houen | 2001 | 630 | 26.56 | 54.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.88 | |||||||||
23 | Andreas Bui | 2000 | 628 | 26.52 | 54.76 | |||||
H2Odense | 54.20 | |||||||||
24 | Malthe Burgaard | 2000 | 621 | 26.46 | 54.98 | |||||
H2Odense | 54.89 | |||||||||
25 | Frederik O. Møller | 1999 | 620 | 25.88 | 55.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.75 | |||||||||
26 | Anton Borring Andersen | 1999 | 619 | 26.95 | 55.03 | |||||
Sigma Swim Allerød | 55.90 | |||||||||
27 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 619 | 26.80 | 55.04 | |||||
Kolding SK | 55.69 | |||||||||
28 | Markus Bøjsen | 1999 | 612 | 26.70 | 55.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 54.99 | |||||||||
29 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 611 | 26.58 | 55.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.74 | |||||||||
30 | Matthias Hansen | 2001 | 611 | 26.90 | 55.27 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 55.59 | |||||||||
31 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 610 | 27.06 | 55.29 | |||||
H2Odense | 56.97 | |||||||||
32 | Mathias Vestergaard | 2001 | 604 | 27.34 | 55.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.49 | |||||||||
33 | Lukas Storm | 1999 | 602 | 26.95 | 55.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.02 | |||||||||
34 | Anders Vestergaard | 2001 | 599 | 27.03 | 55.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 55.83 | |||||||||
35 | Christian Crone | 2001 | 598 | 26.91 | 55.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.93 | |||||||||
36 | Oliver Frølund | 2001 | 597 | 26.63 | 55.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 56.53 | |||||||||
37 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 597 | 26.85 | 55.70 | |||||
Viborg Svømme Klub | 56.04 | |||||||||
37 | Jens Sørensen | 2001 | 597 | 27.06 | 55.70 | |||||
Herning Svømmeklub | 55.10 | |||||||||
39 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 592 | 26.96 | 55.86 | |||||
Farum Svømmeklub | 56.38 | |||||||||
40 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 591 | 26.69 | 55.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 55.40 | |||||||||
41 | Magnus Lerche | 1999 | 590 | 26.84 | 55.91 | |||||
Aars Svømmeklub | 55.69 | |||||||||
42 | Roar Andersen | 2001 | 590 | 26.53 | 55.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.93 | |||||||||
42 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 590 | 26.90 | 55.92 | |||||
Herning Svømmeklub | 55.23 | |||||||||
44 | Jannick Hansen | 2001 | 590 | 26.79 | 55.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 56.31 | |||||||||
45 | Casper Eickhardt | 1999 | 587 | 26.62 | 56.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.67 | |||||||||
46 | Christoffer Weiss | 2001 | 586 | 27.67 | 56.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.85 | |||||||||
47 | August Houborg | 2001 | 584 | 26.67 | 56.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 57.54 | |||||||||
48 | Mads Toft | 2001 | 582 | 26.84 | 56.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 56.18 | |||||||||
49 | Jens Riisgaard | 2000 | 581 | 27.14 | 56.19 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 56.95 | |||||||||
49 | Lawrence Langley | 2001 | 581 | 27.18 | 56.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.35 | |||||||||
51 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 580 | 26.89 | 56.22 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.72 | |||||||||
52 | Emil Blomgaard | 1999 | 577 | 27.07 | 56.32 | |||||
Roskilde Svømning | 56.27 | |||||||||
53 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 575 | 26.95 | 56.39 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 56.99 | |||||||||
54 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 573 | 26.64 | 56.45 | |||||
Greve Svømmeklub | 58.51 | |||||||||
55 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 572 | 27.06 | 56.49 | |||||
Horsens Svømmeklub | 56.32 | |||||||||
56 | Rasmus Danielsen | 2001 | 571 | 27.42 | 56.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 56.84 | |||||||||
57 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 570 | 26.80 | 56.57 | |||||
Køge Svømmeklub | 56.34 | |||||||||
58 | Oliver Schiellerup | 2000 | 569 | 26.41 | 56.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 56.96 | |||||||||
59 | Jonas Hansen | 2001 | 567 | 27.27 | 56.65 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 56.72 | |||||||||
60 | Malthe Letting | 2001 | 567 | 27.30 | 56.66 | |||||
Farum Svømmeklub | 57.32 | |||||||||
61 | Mads Sørensen | 2000 | 566 | 26.74 | 56.68 | |||||
H2Odense | 54.96 | |||||||||
62 | Victor Kristensen | 1999 | 563 | 27.09 | 56.79 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 55.95 | |||||||||
63 | Filip Bækgaard | 2000 | 562 | 27.04 | 56.83 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.22 | |||||||||
64 | Alexander Rendlev | 2001 | 561 | 27.67 | 56.87 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 56.82 | |||||||||
65 | Marius Nørgaard | 2001 | 559 | 27.86 | 56.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.21 | |||||||||
66 | Nicklas Andersen | 2001 | 556 | 27.56 | 57.02 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 57.34 | |||||||||
67 | Oliver Christensen | 2000 | 556 | 27.11 | 57.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.11 | |||||||||
68 | Magnus Løhr | 2001 | 556 | 27.22 | 57.04 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.99 | |||||||||
69 | Magnus Aasberg | 2001 | 555 | 27.72 | 57.07 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.63 | |||||||||
70 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 553 | 26.90 | 57.14 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.00 | |||||||||
71 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 548 | 27.28 | 57.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.11 | |||||||||
72 | Frederik Bornemann | 2001 | 547 | 27.84 | 57.33 | |||||
Sigma Swim Allerød | 57.43 | |||||||||
73 | Lukas Jeppesen | 2001 | 547 | 27.37 | 57.35 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 58.03 | |||||||||
74 | Emil Tönshoff | 2000 | 546 | 27.66 | 57.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.49 | |||||||||
75 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 545 | 27.83 | 57.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.70 | |||||||||
76 | Oliver Mølby | 2001 | 544 | 27.86 | 57.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.09 | |||||||||
77 | Benjamin Perruchon | 2001 | 539 | 27.68 | 57.63 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 56.25 | |||||||||
78 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 536 | 27.82 | 57.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.11 | |||||||||
79 | Boje Fokkink | 2001 | 533 | 27.59 | 57.84 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 58.37 | |||||||||
79 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 533 | 27.85 | 57.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.54 | |||||||||
81 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 529 | 27.28 | 58.00 | |||||
Herlev Svømning | 58.53 | |||||||||
82 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 527 | 27.87 | 58.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.30 | |||||||||
83 | Magnus Funder | 2001 | 526 | 27.91 | 58.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.48 | |||||||||
84 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 525 | 27.74 | 58.13 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 58.85 | |||||||||
85 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 525 | 27.81 | 58.14 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 57.39 | |||||||||
86 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 524 | 27.86 | 58.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 57.01 | |||||||||
87 | Anders Nielsen | 2001 | 522 | 27.68 | 58.25 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 58.48 | |||||||||
88 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 520 | 28.31 | 58.33 | |||||
Odder Svømmeklub | 57.66 | |||||||||
89 | Nicolai Andersen | 2001 | 518 | 27.56 | 58.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.13 | |||||||||
90 | Frederik Clausen | 2001 | 517 | 28.35 | 58.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59.28 | |||||||||
91 | Jakob Grene | 2001 | 511 | 27.77 | 58.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.84 | |||||||||
92 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 511 | 27.85 | 58.66 | |||||
Næstved IF | 58.62 | |||||||||
93 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 510 | 28.08 | 58.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.44 | |||||||||
94 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 510 | 28.26 | 58.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.45 | |||||||||
95 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 501 | 28.64 | 59.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.44 | |||||||||
96 | Mads Frydenholm | 2001 | 498 | 28.34 | 59.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.44 | |||||||||
97 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 494 | 28.56 | 59.34 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59.40 | |||||||||
98 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 489 | 27.88 | 59.51 | |||||
Vest-Brøndby | 58.05 | |||||||||
99 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 488 | 27.70 | 59.55 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 58.14 | |||||||||
100 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 486 | 28.67 | 59.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.75 | |||||||||
101 | Lucas Jensen | 2001 | 470 | 28.84 | 1:00.30 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.92 | |||||||||
102 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 453 | 28.70 | 1:01.04 | |||||
Haslev Svømmeklub | 59.98 | |||||||||
103 | Thomas Christiansen | 1999 | 448 | 28.20 | 1:01.30 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 57.89 | |||||||||
104 | Mathias Persson | 2001 | 438 | 29.51 | 1:01.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 35 | 743 | 25.59 | 51.78 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 52.03 | |||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 30 | 702 | 25.79 | 52.76 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.11 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 26 | 699 | 25.81 | 52.85 | ||||
Vejle Svømmeklub | 53.14 | |||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 23 | 695 | 25.53 | 52.95 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 52.40 | |||||||||
5 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 20 | 691 | 25.74 | 53.05 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 53.86 | |||||||||
6 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 19 | 684 | 25.74 | 53.24 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.81 | |||||||||
7 | Andreas Vestergaard | 1999 | 18 | 674 | 25.89 | 53.49 | ||||
Vest-Brøndby | 52.63 | |||||||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | 17 | 639 | 25.87 | 54.45 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 55.30 | |||||||||
9 | William Textor Broch | 2001 | 16 | 683 | 25.76 | 53.25 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 54.64 | |||||||||
10 | Felix Lund | 2001 | 15 | 661 | 25.83 | 53.84 | ||||
Herlev Svømning | 54.22 | |||||||||
11 | Marius Rasmussen | 1999 | 14 | 657 | 26.01 | 53.95 | ||||
Svømmeklubben Syd | 54.09 | |||||||||
12 | Gustav Jørgensen | 2000 | 13 | 654 | 26.07 | 54.02 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 54.09 | |||||||||
12 | Rasmus Udbye | 2000 | 13 | 654 | 25.79 | 54.02 | ||||
Horsens Svømmeklub | 52.17 | |||||||||
14 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 11 | 653 | 26.16 | 54.06 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 54.91 | |||||||||
15 | Simon Brixner | 2000 | 10 | 647 | 25.85 | 54.22 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 53.62 | |||||||||
16 | Malthe Lindeblad | 2001 | 9 | 639 | 26.06 | 54.44 | ||||
DeltaSwim | 55.46 | |||||||||
17 | Rasmus Steenberg | 2000 | 8 | 675 | 26.01 | 53.47 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.88 | |||||||||
18 | Malthe Burgaard | 2000 | 7 | 640 | 26.46 | 54.42 | ||||
H2Odense | 54.89 | |||||||||
19 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 6 | 635 | 26.78 | 54.56 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 54.29 | |||||||||
20 | Andreas Bui | 2000 | 5 | 628 | 26.29 | 54.76 | ||||
H2Odense | 54.20 | |||||||||
21 | William Houen | 2001 | 4 | 625 | 26.45 | 54.84 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 55.88 | |||||||||
22 | Emil Hedegaard | 1999 | 3 | 620 | 26.53 | 54.99 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.43 | |||||||||
23 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 2 | 620 | 26.43 | 55.01 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.56 | |||||||||
24 | Frederik O. Møller | 1999 | 1 | 599 | 26.82 | 55.62 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 695 | 33.27 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.05 | |||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 636 | 34.28 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.16 | |||||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | 631 | 34.37 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.93 | |||||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 623 | 34.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
5 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 617 | 34.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.20 | |||||||||
6 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 605 | 34.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
7 | Kathrine Fog | 2000 | 602 | 34.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.53 | |||||||||
8 | Astrid Nielsen | 2002 | 602 | 34.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.27 | |||||||||
9 | Esther Flø | 2001 | 600 | 34.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
10 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 592 | 35.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.35 | |||||||||
11 | Heidi Glintborg | 2002 | 583 | 35.27 | ||||||
H2Odense | 37.30 | |||||||||
12 | Frederikke Mertins | 2000 | 577 | 35.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.93 | |||||||||
13 | Melanie Degner | 2000 | 570 | 35.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.65 | |||||||||
14 | Regitze Gotthard | 2002 | 570 | 35.55 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.73 | |||||||||
15 | Trine Dam | 2001 | 562 | 35.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
16 | Karoline Barrett | 2002 | 557 | 35.81 | ||||||
Greve Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
17 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 551 | 35.95 | ||||||
Herlev Svømning | 36.76 | |||||||||
18 | Line Johannsen | 2001 | 550 | 35.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.51 | |||||||||
19 | Julia Harpøth | 2002 | 548 | 36.02 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
20 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 546 | 36.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
21 | Helene Olesen | 2000 | 545 | 36.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.48 | |||||||||
22 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 544 | 36.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.98 | |||||||||
23 | Celine Termark Brock | 2000 | 540 | 36.19 | ||||||
Herlev Svømning | 35.16 | |||||||||
24 | Lærke Toftgaard | 2001 | 539 | 36.22 | ||||||
Kolding SK | 36.44 | |||||||||
25 | Christina Christensen | 2000 | 538 | 36.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
26 | Emilie Nyegaard | 2001 | 532 | 36.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.42 | |||||||||
26 | Freja Nicholas | 2000 | 532 | 36.37 | ||||||
Frem Odense | 35.66 | |||||||||
28 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 528 | 36.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
29 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 527 | 36.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 36.29 | |||||||||
30 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 525 | 36.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.13 | |||||||||
31 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 522 | 36.60 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.92 | |||||||||
32 | Katharina N Møller | 2001 | 522 | 36.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.59 | |||||||||
33 | Emma Bruhn | 2002 | 517 | 36.73 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
34 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 514 | 36.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.02 | |||||||||
35 | Mette Baack | 2000 | 514 | 36.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.92 | |||||||||
36 | Liva Schmid | 2000 | 509 | 36.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.63 | |||||||||
37 | Malou Carlsen | 2000 | 503 | 37.05 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 35.76 | |||||||||
38 | Silke Mehr | 2000 | 497 | 37.21 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.72 | |||||||||
39 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 487 | 37.45 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.04 | |||||||||
40 | Malea Benediktson | 2001 | 480 | 37.63 | ||||||
H2Odense | 36.91 | |||||||||
41 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 475 | 37.78 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.65 | |||||||||
42 | Maiken Hougaard | 2002 | 466 | 38.02 | ||||||
Auning Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
43 | Mikkeline Mentz | 2001 | 464 | 38.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.07 | |||||||||
44 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 457 | 38.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | 37.19 | |||||||||
45 | Victoria Bang | 2001 | 444 | 38.64 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 36.92 | |||||||||
46 | Johanne B. Hansen | 2002 | 438 | 38.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.55 | |||||||||
47 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 435 | 38.88 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.94 | |||||||||
48 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 435 | 38.89 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.53 | |||||||||
49 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 432 | 38.97 | ||||||
Næstved IF | 37.77 | |||||||||
50 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 426 | 39.15 | ||||||
Herlev Svømning | 38.61 | |||||||||
51 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 419 | 39.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
52 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 383 | 40.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 35 | 703 | 33.14 | |||||
Sigma Swim Allerød | 33.05 | |||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 30 | 665 | 33.76 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.16 | |||||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 26 | 660 | 33.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 23 | 637 | 34.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
5 | Astrid Nielsen | 2002 | 20 | 633 | 34.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.27 | |||||||||
6 | Thea Blomsterberg | 2002 | 19 | 625 | 34.48 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 33.93 | |||||||||
7 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 18 | 619 | 34.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 34.20 | |||||||||
8 | Kathrine Fog | 2000 | 17 | 592 | 35.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | 34.53 | |||||||||
9 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 16 | 624 | 34.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.35 | |||||||||
10 | Heidi Glintborg | 2002 | 15 | 602 | 34.90 | |||||
H2Odense | 37.30 | |||||||||
11 | Melanie Degner | 2000 | 14 | 600 | 34.95 | |||||
Køge Svømmeklub | 34.65 | |||||||||
12 | Esther Flø | 2001 | 13 | 589 | 35.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
13 | Frederikke Mertins | 2000 | 12 | 573 | 35.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.93 | |||||||||
14 | Trine Dam | 2001 | 11 | 565 | 35.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
15 | Karoline Barrett | 2002 | 10 | 563 | 35.70 | |||||
Greve Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
16 | Regitze Gotthard | 2002 | 9 | 561 | 35.74 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 34.73 | |||||||||
17 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 8 | 581 | 35.31 | |||||
Herlev Svømning | 36.76 | |||||||||
18 | Celine Termark Brock | 2000 | 7 | 554 | 35.88 | |||||
Herlev Svømning | 35.16 | |||||||||
19 | Lærke Toftgaard | 2001 | 6 | 550 | 35.98 | |||||
Kolding SK | 36.44 | |||||||||
20 | Helene Olesen | 2000 | 5 | 549 | 36.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 35.48 | |||||||||
21 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 4 | 548 | 36.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
22 | Christina Christensen | 2000 | 3 | 547 | 36.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
23 | Julia Harpøth | 2002 | 2 | 546 | 36.06 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
24 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1 | 534 | 36.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 694 | 29.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
2 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 649 | 30.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.65 | |||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 639 | 30.66 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.29 | |||||||||
4 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 636 | 30.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
5 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 625 | 30.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
6 | Andreas Hougaard | 2000 | 619 | 31.00 | ||||||
Auning Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
7 | Emil Knudsen | 1999 | 615 | 31.06 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.18 | |||||||||
8 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 614 | 31.07 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
9 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 607 | 31.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.39 | |||||||||
10 | Rasmus Steenberg | 2000 | 600 | 31.31 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.13 | |||||||||
11 | Magnus Carstensen | 1999 | 593 | 31.43 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.76 | |||||||||
12 | Morten Due Nielsen | 1999 | 590 | 31.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.66 | |||||||||
13 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 588 | 31.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.98 | |||||||||
14 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 587 | 31.54 | ||||||
Greve Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
15 | Lawrence Langley | 2001 | 584 | 31.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.07 | |||||||||
16 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 583 | 31.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.26 | |||||||||
17 | Alexander Eggers | 1999 | 580 | 31.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 31.69 | |||||||||
18 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 572 | 31.81 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.36 | |||||||||
19 | Ferdinand Wahl | 2000 | 569 | 31.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.74 | |||||||||
20 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 567 | 31.91 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 31.55 | |||||||||
21 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 567 | 31.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
Søllerød Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
22 | Christian Crone | 2001 | 565 | 31.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
23 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 560 | 32.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.88 | |||||||||
24 | Magnus Nygaard | 2000 | 553 | 32.18 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.16 | |||||||||
25 | Andreas L. Damgård | 2000 | 551 | 32.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
26 | August Houborg | 2001 | 544 | 32.35 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
27 | Casper Davidsen | 1999 | 541 | 32.42 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.28 | |||||||||
28 | Malthe Burgaard | 2000 | 540 | 32.43 | ||||||
H2Odense | 30.93 | |||||||||
29 | Casper Krohn | 2001 | 538 | 32.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.14 | |||||||||
30 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 533 | 32.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.96 | |||||||||
31 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 532 | 32.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
32 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 531 | 32.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
33 | Albert Voldum Krog | 2001 | 529 | 32.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.31 | |||||||||
34 | Peter Hymøller | 2001 | 522 | 32.80 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.61 | |||||||||
35 | Nikolai Hougaard | 1999 | 520 | 32.84 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.53 | |||||||||
36 | Carl Terp Larsen | 2001 | 503 | 33.22 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.38 | |||||||||
37 | Lucas Hoffmann | 2000 | 499 | 33.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
38 | Johan Joensen | 2000 | 496 | 33.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.79 | |||||||||
39 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 495 | 33.39 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
40 | William Textor Broch | 2001 | 494 | 33.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
41 | Magnus V. Ancker | 2001 | 492 | 33.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.20 | |||||||||
42 | Christian Hovmark | 2001 | 490 | 33.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.74 | |||||||||
43 | Ehab Basha | 2000 | 476 | 33.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.54 | |||||||||
44 | Carl M Gadegaard | 2001 | 475 | 33.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.64 | |||||||||
45 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 474 | 33.87 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.59 | |||||||||
46 | Andreas Hansen | 2001 | 473 | 33.89 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
46 | Oliver Schiellerup | 2000 | 473 | 33.89 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.57 | |||||||||
48 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 471 | 33.94 | ||||||
Herlev Svømning | 34.33 | |||||||||
49 | Thomas Schiby | 2001 | 469 | 34.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.63 | |||||||||
50 | Emil Kragh | 2001 | 466 | 34.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
51 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 465 | 34.10 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | 33.96 | |||||||||
52 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 464 | 34.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
53 | Anders Vestergaard | 2001 | 447 | 34.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.36 | |||||||||
54 | Jakob Grene | 2001 | 439 | 34.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
55 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 436 | 34.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.28 | |||||||||
56 | Mark Wiskum | 2001 | 434 | 34.89 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
57 | August Becktor | 2001 | 431 | 34.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.58 | |||||||||
57 | Martin Broch | 2001 | 431 | 34.97 | ||||||
DeltaSwim | 34.83 | |||||||||
59 | Gustav Nissen | 2001 | 408 | 35.62 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 35 | 686 | 29.95 | |||||
Odder Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 30 | 653 | 30.45 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.29 | |||||||||
3 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 26 | 647 | 30.54 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | 23 | 642 | 30.61 | |||||
Auning Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
5 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 20 | 638 | 30.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 19 | 629 | 30.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 18 | 623 | 30.93 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.65 | |||||||||
8 | Emil Knudsen | 1999 | 17 | 614 | 31.08 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 31.18 | |||||||||
9 | Rasmus Steenberg | 2000 | 16 | 625 | 30.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.13 | |||||||||
10 | Morten Due Nielsen | 1999 | 15 | 612 | 31.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 30.66 | |||||||||
11 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 14 | 606 | 31.22 | |||||
Greve Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
12 | Magnus Carstensen | 1999 | 13 | 600 | 31.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 31.76 | |||||||||
13 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 12 | 594 | 31.42 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.39 | |||||||||
14 | Lawrence Langley | 2001 | 11 | 591 | 31.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 31.07 | |||||||||
15 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 10 | 590 | 31.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 31.98 | |||||||||
16 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 9 | 568 | 31.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.26 | |||||||||
17 | Christian Crone | 2001 | 8 | 586 | 31.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
18 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 7 | 586 | 31.57 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.36 | |||||||||
19 | Andreas L. Damgård | 2000 | 6 | 564 | 31.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
20 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 5 | 557 | 32.10 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 31.55 | |||||||||
21 | Magnus Nygaard | 2000 | 4 | 553 | 32.18 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 32.16 | |||||||||
22 | Ferdinand Wahl | 2000 | 3 | 550 | 32.23 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.74 | |||||||||
23 | August Houborg | 2001 | 2 | 549 | 32.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
24 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 1 | 531 | 32.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | 31.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 690 | 30.62 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.50 | |||||||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 678 | 30.80 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.54 | |||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 672 | 30.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.45 | |||||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | 651 | 31.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
5 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 644 | 31.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.92 | |||||||||
6 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 636 | 31.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
7 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 632 | 31.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.12 | |||||||||
8 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 631 | 31.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.88 | |||||||||
9 | Caroline Mathiesen | 2001 | 620 | 31.72 | ||||||
Albertslund IF | 31.10 | |||||||||
10 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 619 | 31.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.64 | |||||||||
11 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 617 | 31.77 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.49 | |||||||||
11 | Frederikke Mertins | 2000 | 617 | 31.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.01 | |||||||||
13 | Ellen Nielsen | 2001 | 606 | 31.97 | Deltager ikke i finalen | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
14 | Karoline Barrett | 2002 | 602 | 32.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
Greve Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
15 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 601 | 32.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.98 | |||||||||
16 | Josefine Due Christensen | 2001 | 588 | 32.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
17 | Clara Schade Cantby | 2000 | 586 | 32.32 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
18 | Camilla Ottesen | 2000 | 580 | 32.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
19 | Claudia Sperling | 2002 | 579 | 32.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.44 | |||||||||
19 | Zenia Aarestrup | 2001 | 579 | 32.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
21 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 576 | 32.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
22 | Cecilie Elkjær | 2001 | 575 | 32.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.95 | |||||||||
23 | Zara Wendel | 2002 | 567 | 32.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.19 | |||||||||
24 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 567 | 32.69 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.15 | |||||||||
25 | Isabella Bach | 2002 | 565 | 32.72 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.18 | |||||||||
26 | Isa Hovmand | 2000 | 556 | 32.89 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.80 | |||||||||
27 | Marie Christensen | 2002 | 544 | 33.14 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
28 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 541 | 33.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
29 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 538 | 33.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.01 | |||||||||
30 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 537 | 33.29 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 32.56 | |||||||||
31 | Lærke Rask Sander | 2002 | 533 | 33.36 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.26 | |||||||||
32 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 529 | 33.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.96 | |||||||||
33 | Natascha Laigaard | 2002 | 526 | 33.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
34 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 524 | 33.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.37 | |||||||||
35 | Emilie Holst Lange | 2002 | 518 | 33.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.97 | |||||||||
36 | Carli Mark | 2002 | 516 | 33.73 | ||||||
Durup IF | 32.63 | |||||||||
36 | Sofia Ingeberg | 2002 | 516 | 33.73 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.27 | |||||||||
38 | Julie Søgaard | 2001 | 513 | 33.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.64 | |||||||||
39 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 510 | 33.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
40 | Sarah Missing | 2001 | 509 | 33.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.14 | |||||||||
41 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 506 | 33.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.57 | |||||||||
42 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 506 | 33.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.27 | |||||||||
43 | Emilia Lønborg | 2002 | 505 | 33.96 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.22 | |||||||||
44 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 505 | 33.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.25 | |||||||||
45 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 504 | 33.99 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
45 | Pernille Pedersen | 2001 | 504 | 33.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
47 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 504 | 34.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.12 | |||||||||
48 | Emma Bækgaard | 2002 | 498 | 34.12 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
49 | Emma Bruhn | 2002 | 494 | 34.23 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.32 | |||||||||
50 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 489 | 34.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.70 | |||||||||
51 | Cecilie Porsdal | 2002 | 484 | 34.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.12 | |||||||||
52 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 477 | 34.63 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.59 | |||||||||
53 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 473 | 34.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
54 | Ida Holm Hansen | 2002 | 458 | 35.08 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 35.11 | |||||||||
55 | Frederikke Echardt | 2002 | 455 | 35.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.59 | |||||||||
56 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 449 | 35.33 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
57 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 446 | 35.41 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
58 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 435 | 35.69 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.26 | |||||||||
- | Karina Høybye Olesen | 2001 | DSQ | over 15m uv eft st | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
- | Melanie Eggertsen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 35 | 719 | 30.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.50 | |||||||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 30 | 688 | 30.64 | |||||
Sigma Swim Allerød | 30.54 | |||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 26 | 682 | 30.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.45 | |||||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | 23 | 666 | 30.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
5 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 20 | 659 | 31.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.92 | |||||||||
6 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 19 | 654 | 31.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
7 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 18 | 617 | 31.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 31.88 | |||||||||
8 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 17 | 615 | 31.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.12 | |||||||||
9 | Caroline Mathiesen | 2001 | 16 | 636 | 31.45 | |||||
Albertslund IF | 31.10 | |||||||||
10 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 15 | 634 | 31.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.98 | |||||||||
11 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 14 | 620 | 31.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | 31.49 | |||||||||
12 | Frederikke Mertins | 2000 | 13 | 611 | 31.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.01 | |||||||||
13 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 12 | 609 | 31.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 31.64 | |||||||||
14 | Clara Schade Cantby | 2000 | 11 | 608 | 31.94 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
15 | Josefine Due Christensen | 2001 | 10 | 585 | 32.35 | |||||
Horsens Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
16 | Camilla Ottesen | 2000 | 9 | 511 | 33.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
17 | Isa Hovmand | 2000 | 8 | 608 | 31.94 | |||||
Svømmeklubben Syd | 32.80 | |||||||||
18 | Claudia Sperling | 2002 | 7 | 593 | 32.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 32.44 | |||||||||
19 | Zenia Aarestrup | 2001 | 6 | 585 | 32.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
20 | Zara Wendel | 2002 | 5 | 578 | 32.48 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 32.19 | |||||||||
21 | Cecilie Elkjær | 2001 | 4 | 576 | 32.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.95 | |||||||||
22 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 3 | 568 | 32.67 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.15 | |||||||||
23 | Isabella Bach | 2002 | 2 | 553 | 32.95 | |||||
Holstebro Svømme Club | 32.18 | |||||||||
24 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 1 | 540 | 33.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | 679 | 27.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.14 | |||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 612 | 28.30 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.79 | |||||||||
3 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 612 | 28.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
4 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 605 | 28.41 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 27.85 | |||||||||
5 | Anton Borg Hjort | 2000 | 605 | 28.42 | ||||||
Lyseng IF | 27.81 | |||||||||
6 | Julius Munk | 2000 | 600 | 28.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
7 | Alexander Eggers | 1999 | 594 | 28.59 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.00 | |||||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | 594 | 28.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.85 | |||||||||
9 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 592 | 28.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.92 | |||||||||
10 | Mikkel Henriksen | 1999 | 591 | 28.64 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.47 | |||||||||
11 | Frederik Oxenvad | 1999 | 580 | 28.82 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 28.33 | |||||||||
12 | Nikolai Hougaard | 1999 | 577 | 28.86 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.90 | |||||||||
13 | Jakob Schmidt | 1999 | 576 | 28.88 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.84 | |||||||||
14 | Frederik O. Møller | 1999 | 576 | 28.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.81 | |||||||||
14 | Lars Lyhne | 1999 | 576 | 28.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
16 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 569 | 29.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.21 | |||||||||
17 | Markus Kjeldsen | 2000 | 568 | 29.02 | Deltager ikke i finalen | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
18 | Filip Bækgaard | 2000 | 567 | 29.03 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.73 | |||||||||
19 | Thomas Frederiksen | 2000 | 566 | 29.05 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.52 | |||||||||
20 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 565 | 29.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.97 | |||||||||
21 | Malthe Lindeblad | 2001 | 563 | 29.11 | ||||||
DeltaSwim | 30.09 | |||||||||
22 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 559 | 29.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.93 | |||||||||
23 | Magnus Lerche | 1999 | 556 | 29.23 | ||||||
Aars Svømmeklub | 29.19 | |||||||||
24 | Peter Vangsgaard | 2000 | 553 | 29.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 28.88 | |||||||||
25 | Mads Witthøft | 2000 | 544 | 29.44 | ||||||
Kalundborg SK | 29.50 | |||||||||
26 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 534 | 29.62 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.02 | |||||||||
27 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 530 | 29.69 | ||||||
Herlev Svømning | 29.76 | |||||||||
28 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 530 | 29.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.87 | |||||||||
29 | Anders Rasmussen | 2001 | 522 | 29.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.40 | |||||||||
30 | David Hjort | 2000 | 519 | 29.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.84 | |||||||||
31 | Marius Nørgaard | 2001 | 517 | 29.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
32 | Jonas Hansen | 2001 | 515 | 29.99 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.98 | |||||||||
33 | Laurits Kenskov | 2001 | 501 | 30.26 | ||||||
Herlev Svømning | 30.88 | |||||||||
34 | Martin H. Abel | 2001 | 497 | 30.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
35 | Oliver Frølund | 2001 | 496 | 30.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
36 | Frederik S. Løwe | 2001 | 495 | 30.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
37 | Benjamin Perruchon | 2001 | 492 | 30.44 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.61 | |||||||||
38 | Lukas Jeppesen | 2001 | 490 | 30.48 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.69 | |||||||||
38 | Oliver Schiellerup | 2000 | 490 | 30.48 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.17 | |||||||||
40 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 482 | 30.64 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.90 | |||||||||
41 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 482 | 30.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
42 | August Becktor | 2001 | 482 | 30.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.98 | |||||||||
43 | Andreas Gram Peters | 2001 | 479 | 30.72 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.11 | |||||||||
44 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 472 | 30.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.01 | |||||||||
45 | Andreas Bui | 2000 | 471 | 30.89 | ||||||
H2Odense | 29.75 | |||||||||
45 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 471 | 30.89 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
47 | Daniel Jensen | 2001 | 470 | 30.91 | ||||||
DeltaSwim | 31.21 | |||||||||
48 | Nicklas Andersen | 2001 | 468 | 30.95 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.35 | |||||||||
49 | Thomas Schiby | 2001 | 457 | 31.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
50 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 455 | 31.24 | ||||||
Kalundborg SK | 30.90 | |||||||||
51 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 450 | 31.35 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
52 | Rasmus Nielsen | 2001 | 442 | 31.55 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.97 | |||||||||
53 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 441 | 31.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.05 | |||||||||
54 | Magnus Funder | 2001 | 438 | 31.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.38 | |||||||||
55 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 432 | 31.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.85 | |||||||||
56 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 345 | 34.25 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | 35 | 690 | 27.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.14 | |||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 30 | 648 | 27.78 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 27.79 | |||||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | 26 | 640 | 27.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | 26.85 | |||||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | 23 | 639 | 27.91 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 28.00 | |||||||||
5 | Julius Munk | 2000 | 20 | 624 | 28.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 19 | 608 | 28.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | 27.85 | |||||||||
7 | Anton Borg Hjort | 2000 | 18 | 603 | 28.45 | |||||
Lyseng IF | 27.81 | |||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 17 | 602 | 28.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
9 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 15.5 | 611 | 28.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 27.92 | |||||||||
9 | Mikkel Henriksen | 1999 | 15.5 | 611 | 28.32 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 28.47 | |||||||||
11 | Jakob Schmidt | 1999 | 14 | 601 | 28.48 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 27.84 | |||||||||
12 | Nikolai Hougaard | 1999 | 13 | 598 | 28.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.90 | |||||||||
13 | Frederik Oxenvad | 1999 | 12 | 595 | 28.57 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 28.33 | |||||||||
14 | Frederik O. Møller | 1999 | 11 | 581 | 28.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.81 | |||||||||
15 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 10 | 573 | 28.93 | |||||
Vest-Brøndby | 28.21 | |||||||||
16 | Lars Lyhne | 1999 | 9 | 566 | 29.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
17 | Filip Bækgaard | 2000 | 8 | 577 | 28.87 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.73 | |||||||||
18 | Magnus Lerche | 1999 | 7 | 573 | 28.93 | |||||
Aars Svømmeklub | 29.19 | |||||||||
19 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 6 | 560 | 29.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 29.97 | |||||||||
20 | Thomas Frederiksen | 2000 | 5 | 558 | 29.20 | |||||
Odder Svømmeklub | 29.52 | |||||||||
21 | Malthe Lindeblad | 2001 | 4 | 556 | 29.22 | |||||
DeltaSwim | 30.09 | |||||||||
22 | Mads Witthøft | 2000 | 3 | 552 | 29.30 | |||||
Kalundborg SK | 29.50 | |||||||||
23 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 2 | 543 | 29.45 | |||||
Ringe Svømme Klub | 28.93 | |||||||||
24 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 1 | 538 | 29.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:10 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 35 | 699 | 1:07.75 | 2:16.40 | 3:24.88 | 4:33.69 | 9:06.09 | |
Hovedstadens Svømmeklub | 9:08.44 | 5:41.87 | 6:50.23 | 7:59.13 | ||||||
2 | Nina Toft | 2000 | 30 | 682 | 1:04.97 | 2:14.40 | 3:23.59 | 4:32.82 | 9:10.66 | |
Gentofte Svømme Klub | 9:24.40 | 5:42.02 | 6:51.97 | 8:01.67 | ||||||
3 | Josephine Kruse | 2002 | 26 | 668 | 1:04.70 | 2:12.93 | 3:22.10 | 4:32.15 | 9:14.45 | |
Sigma Swim Allerød | 9:22.47 | 5:43.04 | 6:54.93 | 8:05.82 | ||||||
4 | Louise Bach Andersen | 2001 | 23 | 656 | 1:07.67 | 2:17.74 | 3:26.05 | 4:34.59 | 9:17.82 | |
Aalborg Svømmeklub | 8:59.98 | 5:44.04 | 6:55.20 | 8:07.17 | ||||||
5 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 20 | 623 | 1:07.69 | 2:18.10 | 3:28.68 | 4:40.00 | 9:27.32 | |
Hvidovre Svømme Klub | 9:10.91 | 5:51.69 | 7:03.65 | 8:16.06 | ||||||
6 | Emilie Krog | 2002 | 19 | 619 | 1:08.29 | 2:19.62 | 3:31.44 | 4:43.58 | 9:28.60 | |
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:25.63 | 5:55.57 | 7:07.03 | 8:18.72 | ||||||
7 | Michelle Mortensen | 2002 | 18 | 615 | 1:06.59 | 2:17.38 | 3:29.09 | 4:41.36 | 9:29.78 | |
Gladsaxe Svømmeklub | 9:43.89 | 5:54.18 | 7:07.12 | 8:20.06 | ||||||
8 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 17 | 615 | 1:07.09 | 2:18.07 | 3:29.42 | 4:41.35 | 9:29.94 | |
Roskilde Svømning | 9:18.87 | 5:54.16 | 7:07.03 | 8:19.74 | ||||||
9 | Julie Stampe | 2002 | 16 | 611 | 1:08.53 | 2:22.51 | 3:36.00 | 4:49.93 | 9:31.03 | |
Sigma Swim Allerød | 9:47.12 | 6:00.88 | 7:12.40 | 8:22.35 | ||||||
10 | Thea Søe Bach | 2002 | 15 | 599 | 1:08.83 | 2:21.11 | 3:33.49 | 4:46.36 | 9:34.97 | |
Thisted Svømmeklub | 9:35.51 | 5:59.80 | 7:12.38 | 8:24.46 | ||||||
11 | Alberte M Hansen | 2000 | 14 | 595 | 1:07.13 | 2:18.49 | 3:30.78 | 4:43.74 | 9:36.14 | |
Herlev Svømning | 9:14.07 | 5:57.16 | 7:10.47 | 8:23.85 | ||||||
12 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 13 | 593 | 1:09.03 | 2:21.42 | 3:34.81 | 4:47.99 | 9:36.92 | |
Aalborg Svømmeklub | 9:28.00 | 6:00.23 | 7:12.94 | 8:25.76 | ||||||
13 | Mai Pallvi | 2000 | 12 | 584 | 1:06.22 | 2:16.77 | 3:28.90 | 4:42.45 | 9:39.68 | |
Holbæk Svømme Klub | 9:32.51 | 5:56.52 | 7:11.25 | 8:26.51 | ||||||
14 | Cecilie Baraviec | 2000 | 11 | 583 | 1:08.24 | 2:20.34 | 3:33.02 | 4:46.02 | 9:40.24 | |
H2Odense | 9:37.86 | 5:59.80 | 7:13.66 | 8:27.99 | ||||||
15 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 10 | 578 | 1:08.00 | 2:20.98 | 3:35.09 | 4:48.97 | 9:41.82 | |
Sigma Swim Allerød | 9:29.16 | 6:01.75 | 7:15.28 | 8:28.68 | ||||||
16 | Sofie Nielsen | 2001 | 9 | 568 | 1:08.82 | 2:21.60 | 3:35.19 | 4:49.33 | 9:45.35 | |
Slagelse Svømmeklub | 9:30.63 | 6:03.80 | 7:18.41 | 8:32.93 | ||||||
17 | Caroline Laursen | 2002 | 8 | 566 | 1:08.19 | 2:20.36 | 3:33.93 | 4:47.93 | 9:45.81 | |
Esbjerg Svømmeklub | 9:26.11 | 6:01.84 | 7:17.17 | 8:32.17 | ||||||
18 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 7 | 565 | 1:06.71 | 2:17.99 | 3:30.80 | 4:44.53 | 9:46.17 | |
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:19.81 | 5:59.77 | 7:15.23 | 8:31.47 | ||||||
19 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 6 | 562 | 1:08.32 | 2:20.79 | 3:34.71 | 4:49.00 | 9:47.25 | |
Helsingør Svømmeklub | 9:48.99 | 6:03.15 | 7:18.07 | 8:32.50 | ||||||
20 | Cecilie Grøndal | 2002 | 5 | 560 | 1:10.73 | 2:24.24 | 3:38.05 | 4:51.99 | 9:48.08 | |
Horsens Svømmeklub | 9:42.02 | 6:06.63 | 7:20.80 | 8:35.40 | ||||||
21 | Helena Berg Wenk | 2000 | 4 | 546 | 1:09.09 | 2:22.45 | 3:36.61 | 4:51.18 | 9:53.12 | |
Roskilde Svømning | 9:35.54 | 6:06.58 | 7:22.26 | 8:38.22 | ||||||
22 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 3 | 544 | 1:11.43 | 2:27.79 | 3:42.96 | 4:57.93 | 9:53.52 | |
Aalborg Svømmeklub | 9:53.82 | 6:12.65 | 7:27.45 | 8:41.81 | ||||||
23 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 2 | 542 | 1:11.40 | 2:27.09 | 3:42.70 | 4:57.51 | 9:54.27 | |
Aalborg Svømmeklub | 9:48.66 | 6:12.44 | 7:27.78 | 8:42.69 | ||||||
24 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 1 | 542 | 1:08.65 | 2:21.51 | 3:35.45 | 4:50.56 | 9:54.29 | |
DeltaSwim | 9:37.68 | 6:05.86 | 7:21.77 | 8:38.17 | ||||||
25 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 528 | 1:08.63 | 2:22.94 | 3:38.57 | 4:54.46 | 9:59.46 | ||
Ringsted Svømme Klub | 9:43.84 | 6:10.85 | 7:27.43 | 8:44.62 | ||||||
26 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 525 | 1:10.39 | 2:24.86 | 3:39.81 | 4:55.00 | 10:00.91 | ||
Nyborg Svømmeklub | 10:03.71 | 6:10.79 | 7:27.93 | 8:44.87 | ||||||
27 | Nicoline Bredahl | 2000 | 516 | 1:11.34 | 2:27.51 | 3:43.34 | 4:59.89 | 10:04.21 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 9:38.05 | 6:16.25 | 7:32.23 | 8:48.82 | ||||||
28 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 515 | 1:11.47 | 2:27.78 | 3:43.65 | 5:00.08 | 10:04.42 | ||
Svømmeklubben Nord | 9:55.53 | 6:16.99 | 7:33.71 | 8:49.92 | ||||||
29 | Esther Flø | 2001 | 510 | 1:11.11 | 2:27.34 | 3:44.10 | 5:00.06 | 10:06.41 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 9:51.61 | 6:16.80 | 7:33.99 | 8:50.75 | ||||||
30 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 503 | 1:11.19 | 2:27.54 | 3:44.35 | 5:01.42 | 10:09.26 | ||
Horsens Svømmeklub | 9:51.99 | 6:18.43 | 7:36.21 | 8:53.55 | ||||||
31 | Sofie Hertzberg | 2002 | 468 | 1:13.02 | 2:30.58 | 3:48.53 | 5:07.52 | 10:24.21 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:55.70 | 6:26.77 | 7:46.29 | 9:05.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 35 | 699 | 1:07.75 | 2:16.40 | 3:24.88 | 4:33.69 | 9:06.09 | |
Hovedstadens Svømmeklub | 9:08.44 | 5:41.87 | 6:50.23 | 7:59.13 | ||||||
2 | Nina Toft | 2000 | 30 | 682 | 1:04.97 | 2:14.40 | 3:23.59 | 4:32.82 | 9:10.66 | |
Gentofte Svømme Klub | 9:24.40 | 5:42.02 | 6:51.97 | 8:01.67 | ||||||
3 | Josephine Kruse | 2002 | 26 | 668 | 1:04.70 | 2:12.93 | 3:22.10 | 4:32.15 | 9:14.45 | |
Sigma Swim Allerød | 9:22.47 | 5:43.04 | 6:54.93 | 8:05.82 | ||||||
4 | Louise Bach Andersen | 2001 | 23 | 656 | 1:07.67 | 2:17.74 | 3:26.05 | 4:34.59 | 9:17.82 | |
Aalborg Svømmeklub | 8:59.98 | 5:44.04 | 6:55.20 | 8:07.17 | ||||||
5 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 20 | 623 | 1:07.69 | 2:18.10 | 3:28.68 | 4:40.00 | 9:27.32 | |
Hvidovre Svømme Klub | 9:10.91 | 5:51.69 | 7:03.65 | 8:16.06 | ||||||
6 | Emilie Krog | 2002 | 19 | 619 | 1:08.29 | 2:19.62 | 3:31.44 | 4:43.58 | 9:28.60 | |
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:25.63 | 5:55.57 | 7:07.03 | 8:18.72 | ||||||
7 | Michelle Mortensen | 2002 | 18 | 615 | 1:06.59 | 2:17.38 | 3:29.09 | 4:41.36 | 9:29.78 | |
Gladsaxe Svømmeklub | 9:43.89 | 5:54.18 | 7:07.12 | 8:20.06 | ||||||
8 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 17 | 615 | 1:07.09 | 2:18.07 | 3:29.42 | 4:41.35 | 9:29.94 | |
Roskilde Svømning | 9:18.87 | 5:54.16 | 7:07.03 | 8:19.74 | ||||||
9 | Julie Stampe | 2002 | 16 | 611 | 1:08.53 | 2:22.51 | 3:36.00 | 4:49.93 | 9:31.03 | |
Sigma Swim Allerød | 9:47.12 | 6:00.88 | 7:12.40 | 8:22.35 | ||||||
10 | Thea Søe Bach | 2002 | 15 | 599 | 1:08.83 | 2:21.11 | 3:33.49 | 4:46.36 | 9:34.97 | |
Thisted Svømmeklub | 9:35.51 | 5:59.80 | 7:12.38 | 8:24.46 | ||||||
11 | Alberte M Hansen | 2000 | 14 | 595 | 1:07.13 | 2:18.49 | 3:30.78 | 4:43.74 | 9:36.14 | |
Herlev Svømning | 9:14.07 | 5:57.16 | 7:10.47 | 8:23.85 | ||||||
12 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 13 | 593 | 1:09.03 | 2:21.42 | 3:34.81 | 4:47.99 | 9:36.92 | |
Aalborg Svømmeklub | 9:28.00 | 6:00.23 | 7:12.94 | 8:25.76 | ||||||
13 | Mai Pallvi | 2000 | 12 | 584 | 1:06.22 | 2:16.77 | 3:28.90 | 4:42.45 | 9:39.68 | |
Holbæk Svømme Klub | 9:32.51 | 5:56.52 | 7:11.25 | 8:26.51 | ||||||
14 | Cecilie Baraviec | 2000 | 11 | 583 | 1:08.24 | 2:20.34 | 3:33.02 | 4:46.02 | 9:40.24 | |
H2Odense | 9:37.86 | 5:59.80 | 7:13.66 | 8:27.99 | ||||||
15 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 10 | 578 | 1:08.00 | 2:20.98 | 3:35.09 | 4:48.97 | 9:41.82 | |
Sigma Swim Allerød | 9:29.16 | 6:01.75 | 7:15.28 | 8:28.68 | ||||||
16 | Sofie Nielsen | 2001 | 9 | 568 | 1:08.82 | 2:21.60 | 3:35.19 | 4:49.33 | 9:45.35 | |
Slagelse Svømmeklub | 9:30.63 | 6:03.80 | 7:18.41 | 8:32.93 | ||||||
17 | Caroline Laursen | 2002 | 8 | 566 | 1:08.19 | 2:20.36 | 3:33.93 | 4:47.93 | 9:45.81 | |
Esbjerg Svømmeklub | 9:26.11 | 6:01.84 | 7:17.17 | 8:32.17 | ||||||
18 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 7 | 565 | 1:06.71 | 2:17.99 | 3:30.80 | 4:44.53 | 9:46.17 | |
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:19.81 | 5:59.77 | 7:15.23 | 8:31.47 | ||||||
19 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 6 | 562 | 1:08.32 | 2:20.79 | 3:34.71 | 4:49.00 | 9:47.25 | |
Helsingør Svømmeklub | 9:48.99 | 6:03.15 | 7:18.07 | 8:32.50 | ||||||
20 | Cecilie Grøndal | 2002 | 5 | 560 | 1:10.73 | 2:24.24 | 3:38.05 | 4:51.99 | 9:48.08 | |
Horsens Svømmeklub | 9:42.02 | 6:06.63 | 7:20.80 | 8:35.40 | ||||||
21 | Helena Berg Wenk | 2000 | 4 | 546 | 1:09.09 | 2:22.45 | 3:36.61 | 4:51.18 | 9:53.12 | |
Roskilde Svømning | 9:35.54 | 6:06.58 | 7:22.26 | 8:38.22 | ||||||
22 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 3 | 544 | 1:11.43 | 2:27.79 | 3:42.96 | 4:57.93 | 9:53.52 | |
Aalborg Svømmeklub | 9:53.82 | 6:12.65 | 7:27.45 | 8:41.81 | ||||||
23 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 2 | 542 | 1:11.40 | 2:27.09 | 3:42.70 | 4:57.51 | 9:54.27 | |
Aalborg Svømmeklub | 9:48.66 | 6:12.44 | 7:27.78 | 8:42.69 | ||||||
24 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 1 | 542 | 1:08.65 | 2:21.51 | 3:35.45 | 4:50.56 | 9:54.29 | |
DeltaSwim | 9:37.68 | 6:05.86 | 7:21.77 | 8:38.17 | ||||||
25 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 528 | 1:08.63 | 2:22.94 | 3:38.57 | 4:54.46 | 9:59.46 | ||
Ringsted Svømme Klub | 9:43.84 | 6:10.85 | 7:27.43 | 8:44.62 | ||||||
26 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 525 | 1:10.39 | 2:24.86 | 3:39.81 | 4:55.00 | 10:00.91 | ||
Nyborg Svømmeklub | 10:03.71 | 6:10.79 | 7:27.93 | 8:44.87 | ||||||
27 | Nicoline Bredahl | 2000 | 516 | 1:11.34 | 2:27.51 | 3:43.34 | 4:59.89 | 10:04.21 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 9:38.05 | 6:16.25 | 7:32.23 | 8:48.82 | ||||||
28 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 515 | 1:11.47 | 2:27.78 | 3:43.65 | 5:00.08 | 10:04.42 | ||
Svømmeklubben Nord | 9:55.53 | 6:16.99 | 7:33.71 | 8:49.92 | ||||||
29 | Esther Flø | 2001 | 510 | 1:11.11 | 2:27.34 | 3:44.10 | 5:00.06 | 10:06.41 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 9:51.61 | 6:16.80 | 7:33.99 | 8:50.75 | ||||||
30 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 503 | 1:11.19 | 2:27.54 | 3:44.35 | 5:01.42 | 10:09.26 | ||
Horsens Svømmeklub | 9:51.99 | 6:18.43 | 7:36.21 | 8:53.55 | ||||||
31 | Sofie Hertzberg | 2002 | 468 | 1:13.02 | 2:30.58 | 3:48.53 | 5:07.52 | 10:24.21 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:55.70 | 6:26.77 | 7:46.29 | 9:05.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 35 | 698 | 59.82 | 2:04.35 | 3:08.90 | 4:12.97 | 8:29.61 | |
Vejle Svømmeklub | 8:22.95 | 5:17.38 | 6:22.45 | 7:27.41 | ||||||
2 | Lukas Storm | 1999 | 30 | 694 | 1:00.10 | 2:04.25 | 3:08.89 | 4:13.44 | 8:30.45 | |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:32.27 | 5:18.05 | 6:22.91 | 7:27.77 | ||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 26 | 692 | 1:00.23 | 2:04.83 | 3:10.15 | 4:15.46 | 8:31.08 | |
Lyseng IF | 8:31.88 | 5:20.48 | 6:25.56 | 7:30.13 | ||||||
4 | Mads Rishøj | 1999 | 23 | 682 | 1:00.24 | 2:03.60 | 3:07.79 | 4:12.77 | 8:33.56 | |
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:27.72 | 5:18.21 | 6:23.79 | 7:29.05 | ||||||
5 | Mads Sørensen | 2000 | 20 | 649 | 1:01.41 | 2:07.10 | 3:12.86 | 4:19.52 | 8:42.09 | |
H2Odense | 8:43.70 | 5:25.66 | 6:32.33 | 7:37.63 | ||||||
6 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 19 | 644 | 1:01.58 | 2:07.18 | 3:12.81 | 4:19.16 | 8:43.42 | |
H2Odense | 8:50.77 | 5:25.43 | 6:31.98 | 7:38.57 | ||||||
7 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 18 | 638 | 1:00.50 | 2:04.69 | 3:10.06 | 4:16.07 | 8:44.94 | |
Agfs Svømmeafdeling | 8:33.36 | 5:23.48 | 6:31.06 | 7:39.48 | ||||||
8 | Alexander Fenger | 1999 | 17 | 627 | 1:01.23 | 2:07.16 | 3:13.32 | 4:20.81 | 8:48.05 | |
Vejle Svømmeklub | 8:47.82 | 5:27.85 | 6:35.26 | 7:42.42 | ||||||
9 | Christoffer Weiss | 2001 | 16 | 625 | 1:02.69 | 2:08.81 | 3:15.82 | 4:23.25 | 8:48.60 | |
Gentofte Svømme Klub | 9:01.43 | 5:30.62 | 6:37.00 | 7:44.14 | ||||||
10 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 15 | 624 | 1:00.88 | 2:06.69 | 3:13.73 | 4:21.28 | 8:48.89 | |
Køge Svømmeklub | 8:58.86 | 5:29.02 | 6:37.66 | 7:46.15 | ||||||
11 | Frederik Bornemann | 2001 | 14 | 619 | 1:04.16 | 2:12.15 | 3:20.23 | 4:27.41 | 8:50.38 | |
Sigma Swim Allerød | 9:06.48 | 5:33.98 | 6:40.10 | 7:46.32 | ||||||
12 | Jens Riisgaard | 2000 | 13 | 611 | 1:02.92 | 2:09.74 | 3:17.41 | 4:25.36 | 8:52.70 | |
Silkeborg Svømmeklub | 8:56.06 | 5:33.06 | 6:40.63 | 7:48.12 | ||||||
13 | Anders Nielsen | 2001 | 12 | 610 | 1:02.48 | 2:09.58 | 3:16.37 | 4:23.44 | 8:53.06 | |
Ringsted Svømme Klub | 8:52.73 | 5:31.02 | 6:38.83 | 7:46.93 | ||||||
14 | Andreas Rasmussen | 2000 | 11 | 597 | 1:02.72 | 2:10.25 | 3:18.14 | 4:26.57 | 8:56.67 | |
Horsens Svømmeklub | 8:54.57 | 5:34.75 | 6:42.77 | 7:51.12 | ||||||
15 | Mads Sørensen | 2001 | 10 | 596 | 1:02.56 | 2:09.75 | 3:17.47 | 4:25.61 | 8:57.07 | |
Vejle Svømmeklub | 8:51.04 | 5:33.81 | 6:42.27 | 7:51.08 | ||||||
16 | Christopher Kristiansen | 2000 | 9 | 592 | 1:03.59 | 2:10.47 | 3:18.94 | 4:26.89 | 8:58.28 | |
Svømmeklubben Sønderborg | 9:05.34 | 5:35.76 | 6:44.54 | 7:52.31 | ||||||
17 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 8 | 585 | 1:02.64 | 2:10.20 | 3:18.29 | 4:27.06 | 9:00.50 | |
IHF Svømning | 8:56.14 | 5:35.33 | 6:44.11 | 7:53.04 | ||||||
18 | Alexander Rendlev | 2001 | 7 | 579 | 1:03.09 | 2:10.52 | 3:18.20 | 4:26.40 | 9:02.19 | |
Vallensbæk IF Af 1939 | 9:03.83 | 5:35.42 | 6:44.56 | 7:54.21 | ||||||
19 | Mathias Rasmussen | 2001 | 6 | 570 | 1:03.17 | 2:10.18 | 3:18.39 | 4:27.06 | 9:05.28 | |
Holstebro Svømme Club | 8:57.24 | 5:36.68 | 6:46.26 | 7:56.15 | ||||||
20 | Mathias Aner | 2001 | 5 | 558 | 1:02.97 | 2:10.71 | 3:19.07 | 4:28.06 | 9:08.88 | |
Svømmeklubben Syd | 9:12.23 | 5:37.71 | 6:48.59 | 7:59.72 | ||||||
21 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 4 | 557 | 1:03.77 | 2:12.14 | 3:21.33 | 4:31.47 | 9:09.31 | |
Agfs Svømmeafdeling | 8:54.34 | 5:41.40 | 6:51.52 | 8:01.72 | ||||||
22 | Matthias Hansen | 2001 | 3 | 540 | 1:05.02 | 2:14.31 | 3:24.76 | 4:35.21 | 9:14.97 | |
Slagelse Svømmeklub | 9:04.66 | 5:46.18 | 6:56.65 | 8:06.62 | ||||||
23 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 2 | 518 | 1:05.28 | 2:15.82 | 3:27.45 | 4:38.37 | 9:22.79 | |
Silkeborg Svømmeklub | 8:51.62 | 5:48.75 | 7:01.00 | 8:12.25 | ||||||
24 | Christian Bonde | 2001 | 1 | 516 | 1:05.41 | 2:16.36 | 3:27.45 | 4:38.10 | 9:23.36 | |
Aalborg Svømmeklub | 9:03.99 | 5:49.49 | 7:00.92 | 8:12.34 | ||||||
25 | André Iversen | 2001 | 513 | 1:05.67 | 2:16.54 | 3:27.16 | 4:39.54 | 9:24.45 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 9:20.84 | 5:50.69 | 7:03.16 | 8:15.29 | ||||||
26 | Luis Velasquez | 2001 | 485 | 1:05.76 | 2:16.32 | 3:28.19 | 4:40.77 | 9:35.09 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 9:11.52 | 5:53.72 | 7:07.65 | 8:21.84 | ||||||
27 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 436 | 1:05.94 | 2:19.60 | 3:34.89 | 4:51.13 | 9:55.96 | ||
Svømmeklubben Opnør | 9:09.24 | 6:07.60 | 7:25.05 | 8:41.21 | ||||||
- | Valdemar Solok | 2001 | akut syg | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 9:23.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 35 | 698 | 59.82 | 2:04.35 | 3:08.90 | 4:12.97 | 8:29.61 | |
Vejle Svømmeklub | 8:22.95 | 5:17.38 | 6:22.45 | 7:27.41 | ||||||
2 | Lukas Storm | 1999 | 30 | 694 | 1:00.10 | 2:04.25 | 3:08.89 | 4:13.44 | 8:30.45 | |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:32.27 | 5:18.05 | 6:22.91 | 7:27.77 | ||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 26 | 692 | 1:00.23 | 2:04.83 | 3:10.15 | 4:15.46 | 8:31.08 | |
Lyseng IF | 8:31.88 | 5:20.48 | 6:25.56 | 7:30.13 | ||||||
4 | Mads Rishøj | 1999 | 23 | 682 | 1:00.24 | 2:03.60 | 3:07.79 | 4:12.77 | 8:33.56 | |
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:27.72 | 5:18.21 | 6:23.79 | 7:29.05 | ||||||
5 | Mads Sørensen | 2000 | 20 | 649 | 1:01.41 | 2:07.10 | 3:12.86 | 4:19.52 | 8:42.09 | |
H2Odense | 8:43.70 | 5:25.66 | 6:32.33 | 7:37.63 | ||||||
6 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 19 | 644 | 1:01.58 | 2:07.18 | 3:12.81 | 4:19.16 | 8:43.42 | |
H2Odense | 8:50.77 | 5:25.43 | 6:31.98 | 7:38.57 | ||||||
7 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 18 | 638 | 1:00.50 | 2:04.69 | 3:10.06 | 4:16.07 | 8:44.94 | |
Agfs Svømmeafdeling | 8:33.36 | 5:23.48 | 6:31.06 | 7:39.48 | ||||||
8 | Alexander Fenger | 1999 | 17 | 627 | 1:01.23 | 2:07.16 | 3:13.32 | 4:20.81 | 8:48.05 | |
Vejle Svømmeklub | 8:47.82 | 5:27.85 | 6:35.26 | 7:42.42 | ||||||
9 | Christoffer Weiss | 2001 | 16 | 625 | 1:02.69 | 2:08.81 | 3:15.82 | 4:23.25 | 8:48.60 | |
Gentofte Svømme Klub | 9:01.43 | 5:30.62 | 6:37.00 | 7:44.14 | ||||||
10 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 15 | 624 | 1:00.88 | 2:06.69 | 3:13.73 | 4:21.28 | 8:48.89 | |
Køge Svømmeklub | 8:58.86 | 5:29.02 | 6:37.66 | 7:46.15 | ||||||
11 | Frederik Bornemann | 2001 | 14 | 619 | 1:04.16 | 2:12.15 | 3:20.23 | 4:27.41 | 8:50.38 | |
Sigma Swim Allerød | 9:06.48 | 5:33.98 | 6:40.10 | 7:46.32 | ||||||
12 | Jens Riisgaard | 2000 | 13 | 611 | 1:02.92 | 2:09.74 | 3:17.41 | 4:25.36 | 8:52.70 | |
Silkeborg Svømmeklub | 8:56.06 | 5:33.06 | 6:40.63 | 7:48.12 | ||||||
13 | Anders Nielsen | 2001 | 12 | 610 | 1:02.48 | 2:09.58 | 3:16.37 | 4:23.44 | 8:53.06 | |
Ringsted Svømme Klub | 8:52.73 | 5:31.02 | 6:38.83 | 7:46.93 | ||||||
14 | Andreas Rasmussen | 2000 | 11 | 597 | 1:02.72 | 2:10.25 | 3:18.14 | 4:26.57 | 8:56.67 | |
Horsens Svømmeklub | 8:54.57 | 5:34.75 | 6:42.77 | 7:51.12 | ||||||
15 | Mads Sørensen | 2001 | 10 | 596 | 1:02.56 | 2:09.75 | 3:17.47 | 4:25.61 | 8:57.07 | |
Vejle Svømmeklub | 8:51.04 | 5:33.81 | 6:42.27 | 7:51.08 | ||||||
16 | Christopher Kristiansen | 2000 | 9 | 592 | 1:03.59 | 2:10.47 | 3:18.94 | 4:26.89 | 8:58.28 | |
Svømmeklubben Sønderborg | 9:05.34 | 5:35.76 | 6:44.54 | 7:52.31 | ||||||
17 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 8 | 585 | 1:02.64 | 2:10.20 | 3:18.29 | 4:27.06 | 9:00.50 | |
IHF Svømning | 8:56.14 | 5:35.33 | 6:44.11 | 7:53.04 | ||||||
18 | Alexander Rendlev | 2001 | 7 | 579 | 1:03.09 | 2:10.52 | 3:18.20 | 4:26.40 | 9:02.19 | |
Vallensbæk IF Af 1939 | 9:03.83 | 5:35.42 | 6:44.56 | 7:54.21 | ||||||
19 | Mathias Rasmussen | 2001 | 6 | 570 | 1:03.17 | 2:10.18 | 3:18.39 | 4:27.06 | 9:05.28 | |
Holstebro Svømme Club | 8:57.24 | 5:36.68 | 6:46.26 | 7:56.15 | ||||||
20 | Mathias Aner | 2001 | 5 | 558 | 1:02.97 | 2:10.71 | 3:19.07 | 4:28.06 | 9:08.88 | |
Svømmeklubben Syd | 9:12.23 | 5:37.71 | 6:48.59 | 7:59.72 | ||||||
21 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 4 | 557 | 1:03.77 | 2:12.14 | 3:21.33 | 4:31.47 | 9:09.31 | |
Agfs Svømmeafdeling | 8:54.34 | 5:41.40 | 6:51.52 | 8:01.72 | ||||||
22 | Matthias Hansen | 2001 | 3 | 540 | 1:05.02 | 2:14.31 | 3:24.76 | 4:35.21 | 9:14.97 | |
Slagelse Svømmeklub | 9:04.66 | 5:46.18 | 6:56.65 | 8:06.62 | ||||||
23 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 2 | 518 | 1:05.28 | 2:15.82 | 3:27.45 | 4:38.37 | 9:22.79 | |
Silkeborg Svømmeklub | 8:51.62 | 5:48.75 | 7:01.00 | 8:12.25 | ||||||
24 | Christian Bonde | 2001 | 1 | 516 | 1:05.41 | 2:16.36 | 3:27.45 | 4:38.10 | 9:23.36 | |
Aalborg Svømmeklub | 9:03.99 | 5:49.49 | 7:00.92 | 8:12.34 | ||||||
25 | André Iversen | 2001 | 513 | 1:05.67 | 2:16.54 | 3:27.16 | 4:39.54 | 9:24.45 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 9:20.84 | 5:50.69 | 7:03.16 | 8:15.29 | ||||||
26 | Luis Velasquez | 2001 | 485 | 1:05.76 | 2:16.32 | 3:28.19 | 4:40.77 | 9:35.09 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 9:11.52 | 5:53.72 | 7:07.65 | 8:21.84 | ||||||
27 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 436 | 1:05.94 | 2:19.60 | 3:34.89 | 4:51.13 | 9:55.96 | ||
Svømmeklubben Opnør | 9:09.24 | 6:07.60 | 7:25.05 | 8:41.21 | ||||||
- | Valdemar Solok | 2001 | akut syg | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 9:23.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 11, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 2000 | 70 | 709 | 3:56.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 3:58.50 | |||||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 28.49 | 59.66 | 59.66 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 28.08 | 58.61 | 1:58.27 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 28.35 | 59.36 | 2:57.63 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 28.45 | 58.57 | 3:56.20 | ||||||
2 | Hovedstadens Damer | 2000 | 60 | 708 | 3:56.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:58.65 | |||||||||
Mathilde Hager | 2001 | 28.48 | 59.77 | 59.77 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 28.94 | 1:00.14 | 1:59.91 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 27.93 | 57.86 | 2:57.77 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 28.35 | 58.49 | 3:56.26 | ||||||
3 | Gentofte Damer 1 | 2000 | 52 | 700 | 3:57.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:59.70 | |||||||||
Nina Toft | 2000 | 28.59 | 59.81 | 59.81 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 28.62 | 59.51 | 1:59.32 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 27.26 | 56.96 | 2:56.28 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 28.75 | 1:00.95 | 3:57.23 | ||||||
4 | Esbjerg Piger | 2001 | 45 | 649 | 4:03.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:04.08 | |||||||||
Caroline Laursen | 2002 | 29.27 | 1:00.75 | 1:00.75 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 28.17 | 59.05 | 1:59.80 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 28.76 | 1:01.03 | 3:00.83 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 29.35 | 1:02.38 | 4:03.21 | ||||||
5 | Aalborg Damer 2 | 2000 | 40 | 636 | 4:04.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 4:07.50 | |||||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 29.38 | 1:00.79 | 1:00.79 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 29.95 | 1:01.79 | 2:02.58 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 30.06 | 1:01.68 | 3:04.26 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 28.77 | 1:00.57 | 4:04.83 | ||||||
6 | Agf Piger 1 | 2000 | 38 | 633 | 4:05.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:05.05 | |||||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 31.49 | 1:04.55 | 1:04.55 | ||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 27.65 | 57.67 | 2:02.22 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 28.50 | 59.54 | 3:01.76 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 29.80 | 1:03.45 | 4:05.21 | ||||||
7 | Lyngby Piger | 2000 | 36 | 630 | 4:05.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 4:15.43 | |||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 31.04 | 1:03.51 | 1:03.51 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 28.85 | 59.20 | 2:02.71 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 30.05 | 1:01.71 | 3:04.42 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 29.23 | 1:01.26 | 4:05.68 | ||||||
8 | Sigma Damer A | 2000 | 34 | 625 | 4:06.35 | |||||
Sigma Swim | 4:03.61 | |||||||||
Julie Stampe | 2002 | 29.47 | 1:01.38 | 1:01.38 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 29.15 | 1:00.70 | 2:02.08 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 30.19 | 1:03.09 | 3:05.17 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 29.07 | 1:01.18 | 4:06.35 | ||||||
9 | Kvik Damer | 2000 | 32 | 619 | 4:07.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:04.71 | |||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 29.33 | 1:01.01 | 1:01.01 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 29.44 | 1:01.31 | 2:02.32 | ||||||
Liva Schmid | 2000 | 30.22 | 1:02.59 | 3:04.91 | ||||||
Chastine Melhede | 2002 | 29.85 | 1:02.17 | 4:07.08 | ||||||
10 | Horsens Piger | 2000 | 30 | 616 | 4:07.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 4:09.21 | |||||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 29.91 | 1:00.98 | 1:00.98 | ||||||
Trine Dam | 2001 | 29.51 | 1:02.61 | 2:03.59 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 29.69 | 1:02.69 | 3:06.28 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 29.28 | 1:01.17 | 4:07.45 | ||||||
11 | Nyborg Piger | 2000 | 28 | 612 | 4:08.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 4:08.00 | |||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 30.69 | 1:03.81 | 1:03.81 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 29.42 | 1:01.03 | 2:04.84 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 29.63 | 1:02.91 | 3:07.75 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 28.85 | 1:00.32 | 4:08.07 | ||||||
12 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 26 | 606 | 4:08.81 | |||||
Roskilde Svømning | 4:09.53 | |||||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 30.93 | 1:03.17 | 1:03.17 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 30.04 | 1:02.71 | 2:05.88 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 30.41 | 1:04.67 | 3:10.55 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 27.89 | 58.26 | 4:08.81 | ||||||
13 | Aarhus Swim Damer | 2000 | 24 | 602 | 4:09.42 | |||||
Aarhus Swim | 4:11.94 | |||||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 30.60 | 1:03.49 | 1:03.49 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 30.59 | 1:03.15 | 2:06.64 | ||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 30.22 | 1:02.82 | 3:09.46 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 28.87 | 59.96 | 4:09.42 | ||||||
14 | Helsingør Damer | 2000 | 22 | 593 | 4:10.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 4:11.63 | |||||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 29.16 | 1:00.54 | 1:00.54 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 29.68 | 1:02.21 | 2:02.75 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 29.98 | 1:04.22 | 3:06.97 | ||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 30.79 | 1:03.75 | 4:10.72 | ||||||
15 | Holbæk Piger | 2000 | 20 | 591 | 4:11.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 4:12.97 | |||||||||
Mai Pallvi | 2000 | 30.28 | 1:01.94 | 1:01.94 | ||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 29.70 | 1:02.37 | 2:04.31 | ||||||
Zara Wendel | 2002 | 30.19 | 1:05.12 | 3:09.43 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 29.54 | 1:01.58 | 4:11.01 | ||||||
16 | Gsc Piger | 2000 | 18 | 587 | 4:11.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:10.50 | |||||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 30.74 | 1:01.71 | 1:01.71 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 30.15 | 1:03.52 | 2:05.23 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 29.72 | 1:02.69 | 3:07.92 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 29.68 | 1:03.53 | 4:11.45 | ||||||
16 | Hsc Kindergarden Rød Stue | 2000 | 18 | 587 | 4:11.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | 4:10.65 | |||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 29.81 | 1:02.35 | 1:02.35 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 31.36 | 1:04.75 | 2:07.10 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 30.31 | 1:04.46 | 3:11.56 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 28.96 | 59.89 | 4:11.45 | ||||||
18 | Triton Damer 2 | 2000 | 14 | 586 | 4:11.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:11.29 | |||||||||
Laura Janner | 2002 | 30.02 | 1:03.18 | 1:03.18 | ||||||
Emilie Krog | 2002 | 30.06 | 1:03.34 | 2:06.52 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 29.98 | 1:03.33 | 3:09.85 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 29.76 | 1:01.74 | 4:11.59 | ||||||
19 | Hvidovre Piger | 2000 | 12 | 581 | 4:12.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:12.97 | |||||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 29.79 | 1:02.31 | 1:02.31 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 30.10 | 1:02.66 | 2:04.97 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 30.12 | 1:03.23 | 3:08.20 | ||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 30.14 | 1:04.11 | 4:12.31 | ||||||
20 | Esv Awesome | 2001 | 10 | 562 | 4:15.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 4:03.00 | |||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 29.70 | 1:01.74 | 1:01.74 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 30.43 | 1:04.71 | 2:06.45 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 29.83 | 1:04.96 | 3:11.41 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 30.23 | 1:03.73 | 4:15.14 | ||||||
21 | Herlev Piger | 2000 | 8 | 562 | 4:15.21 | |||||
Herlev Svømning | 4:12.79 | |||||||||
Ida T Mose | 2002 | 29.82 | 1:03.03 | 1:03.03 | ||||||
Xenia Huryn | 2000 | 29.01 | 1:03.12 | 2:06.15 | ||||||
Celine Termark Brock | 2000 | 31.28 | 1:05.42 | 3:11.57 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 30.25 | 1:03.64 | 4:15.21 | ||||||
22 | Sigma Damer B | 2000 | 6 | 560 | 4:15.45 | |||||
Sigma Swim | 4:13.24 | |||||||||
Thit Bondo | 2000 | 30.27 | 1:03.30 | 1:03.30 | ||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 30.38 | 1:02.85 | 2:06.15 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 30.04 | 1:02.99 | 3:09.14 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 31.61 | 1:06.31 | 4:15.45 | ||||||
23 | Vat Damer 1 | 2000 | 4 | 554 | 4:16.39 | |||||
VAT Copenhagen | 4:11.20 | |||||||||
Sara Mortensen | 2001 | 29.96 | 1:03.21 | 1:03.21 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 30.56 | 1:03.86 | 2:07.07 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 30.76 | 1:04.61 | 3:11.68 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 30.57 | 1:04.71 | 4:16.39 | ||||||
24 | Horsens Piger 2 | 2000 | 2 | 538 | 4:18.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | 4:21.83 | |||||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 31.13 | 1:04.67 | 1:04.67 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 30.76 | 1:04.07 | 2:08.74 | ||||||
Josefine Mikkelsen | 2002 | 31.79 | 1:06.99 | 3:15.73 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 30.33 | 1:03.26 | 4:18.99 | ||||||
25 | Twisted Swim | 2002 | 535 | 4:19.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:23.65 | |||||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 30.02 | 1:03.35 | 1:03.35 | ||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 32.78 | 1:09.34 | 2:12.69 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 28.45 | 1:00.84 | 3:13.53 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 31.35 | 1:05.81 | 4:19.34 | ||||||
26 | Vest Piger | 2001 | 488 | 4:27.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:13.04 | |||||||||
Emilie Larsen | 2001 | 30.97 | 1:06.00 | 1:06.00 | ||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 33.45 | 1:12.48 | 2:18.48 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 31.00 | 1:06.25 | 3:24.73 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 29.55 | 1:02.66 | 4:27.39 | ||||||
- | Triton Damer 1 | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:04.82 | |||||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 29.40 | 1:00.73 | 1:00.73 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 28.81 | 1:00.48 | 2:01.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 12, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Herrer A | 1999 | 70 | 685 | 3:33.44 | |||||
Sigma Swim | 3:35.43 | |||||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 25.26 | 51.60 | 51.60 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 25.28 | 52.68 | 1:44.28 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 25.69 | 54.03 | 2:38.31 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 26.33 | 55.13 | 3:33.44 | ||||||
2 | Esbjerg Gutter | 1999 | 60 | 669 | 3:35.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:35.69 | |||||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 26.16 | 53.83 | 53.83 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 25.07 | 52.29 | 1:46.12 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 26.08 | 54.64 | 2:40.76 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 25.83 | 54.45 | 3:35.21 | ||||||
3 | Esv Awesome | 2001 | 52 | 662 | 3:35.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 3:41.00 | |||||||||
Andreas Hansen | 2000 | 25.88 | 53.59 | 53.59 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 25.75 | 54.86 | 1:48.45 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 26.34 | 55.46 | 2:43.91 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 24.84 | 52.03 | 3:35.94 | ||||||
4 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | 45 | 655 | 3:36.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:44.27 | |||||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 26.04 | 53.90 | 53.90 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 25.07 | 52.52 | 1:46.42 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 26.65 | 55.09 | 2:41.51 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 26.20 | 55.20 | 3:36.71 | ||||||
5 | Kvik Herrer | 1999 | 40 | 634 | 3:39.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:31.97 | |||||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 25.97 | 54.47 | 54.47 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 26.04 | 54.51 | 1:48.98 | ||||||
Lukas Storm | 1999 | 26.09 | 54.43 | 2:43.41 | ||||||
Roar Andersen | 2001 | 26.51 | 55.70 | 3:39.11 | ||||||
6 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 38 | 632 | 3:39.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 3:38.00 | |||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 26.68 | 56.03 | 56.03 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 26.02 | 55.11 | 1:51.14 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 26.82 | 55.38 | 2:46.52 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 25.04 | 52.77 | 3:39.29 | ||||||
7 | H2Odense Junior Boys | 2000 | 36 | 628 | 3:39.76 | |||||
H2Odense | 3:41.90 | |||||||||
Mads Sørensen | 2000 | 26.91 | 55.67 | 55.67 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 25.70 | 53.79 | 1:49.46 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 27.03 | 55.65 | 2:45.11 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 25.62 | 54.65 | 3:39.76 | ||||||
8 | Triton Herre 1 | 1999 | 34 | 626 | 3:39.96 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:45.78 | |||||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 26.56 | 55.28 | 55.28 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 25.92 | 53.88 | 1:49.16 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 26.79 | 55.87 | 2:45.03 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 26.42 | 54.93 | 3:39.96 | ||||||
9 | Holbæk Drenge | 1999 | 32 | 623 | 3:40.31 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 3:42.51 | |||||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 26.56 | 55.26 | 55.26 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 25.45 | 53.90 | 1:49.16 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 26.34 | 55.04 | 2:44.20 | ||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 27.13 | 56.11 | 3:40.31 | ||||||
10 | Lyngby Drenge | 1999 | 30 | 623 | 3:40.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 3:41.42 | |||||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 26.17 | 53.68 | 53.68 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 25.46 | 53.36 | 1:47.04 | ||||||
August Houborg | 2001 | 27.21 | 56.86 | 2:43.90 | ||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 26.63 | 56.47 | 3:40.37 | ||||||
11 | Helsingør Herrer | 1999 | 28 | 620 | 3:40.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 3:46.67 | |||||||||
William Houen | 2001 | 26.54 | 54.65 | 54.65 | ||||||
Julius Munk | 2000 | 26.51 | 54.73 | 1:49.38 | ||||||
Felix Burmester | 1999 | 26.76 | 55.89 | 2:45.27 | ||||||
Emil Tönshoff | 2000 | 25.96 | 55.43 | 3:40.70 | ||||||
12 | Gsc Drenge | 2000 | 26 | 616 | 3:41.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:41.50 | |||||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 26.09 | 54.16 | 54.16 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 25.93 | 54.33 | 1:48.49 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 27.01 | 56.18 | 2:44.67 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 26.66 | 56.53 | 3:41.20 | ||||||
13 | Stv Drenge 1 | 1999 | 24 | 615 | 3:41.28 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 3:43.44 | |||||||||
Jonas Hansen | 2001 | 26.99 | 56.06 | 56.06 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 25.68 | 53.77 | 1:49.83 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 26.97 | 56.78 | 2:46.61 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 25.99 | 54.67 | 3:41.28 | ||||||
14 | Silkeborg Herrer | 2000 | 22 | 598 | 3:43.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:44.83 | |||||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 27.36 | 56.94 | 56.94 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 27.36 | 55.93 | 1:52.87 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 26.50 | 55.96 | 2:48.83 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 26.25 | 54.49 | 3:43.32 | ||||||
15 | Vest Drenge | 1999 | 20 | 594 | 3:43.89 | |||||
Vest-Brøndby | 3:47.69 | |||||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 26.42 | 54.38 | 54.38 | ||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 27.07 | 56.87 | 1:51.25 | ||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 27.52 | 58.14 | 2:49.39 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 25.71 | 54.50 | 3:43.89 | ||||||
16 | Aarhus Swim Herrer | 1999 | 18 | 593 | 3:44.03 | |||||
Aarhus Swim | 3:45.94 | |||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 27.43 | 55.51 | 55.51 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 26.49 | 56.09 | 1:51.60 | ||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 28.08 | 58.37 | 2:49.97 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 26.40 | 54.06 | 3:44.03 | ||||||
17 | Agf Drenge 1 | 1999 | 16 | 587 | 3:44.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:43.50 | |||||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 27.32 | 56.07 | 56.07 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 26.69 | 55.88 | 1:51.95 | ||||||
David Hjort | 2000 | 27.47 | 57.90 | 2:49.85 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 26.50 | 54.88 | 3:44.73 | ||||||
18 | Aalborg Herrer 1 | 1999 | 14 | 584 | 3:45.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 3:45.10 | |||||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 26.19 | 54.99 | 54.99 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 27.96 | 57.09 | 1:52.08 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 26.67 | 55.47 | 2:47.55 | ||||||
Lawrence Langley | 2001 | 27.33 | 57.62 | 3:45.17 | ||||||
19 | Vat Herrer 1 | 1999 | 12 | 575 | 3:46.30 | |||||
VAT Copenhagen | 3:47.20 | |||||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 27.85 | 57.29 | 57.29 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 26.34 | 55.37 | 1:52.66 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 26.77 | 56.52 | 2:49.18 | ||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 27.76 | 57.12 | 3:46.30 | ||||||
20 | Esbjerg Knejte | 1999 | 10 | 573 | 3:46.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:46.58 | |||||||||
Martin H. Abel | 2001 | 26.10 | 54.54 | 54.54 | ||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 27.76 | 58.45 | 1:52.99 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 26.65 | 56.48 | 2:49.47 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 27.17 | 57.04 | 3:46.51 | ||||||
21 | Hsk Drenge | 1999 | 8 | 567 | 3:47.40 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 3:43.04 | |||||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 27.49 | 57.07 | 57.07 | ||||||
Benjamin Perruchon | 2001 | 27.33 | 57.07 | 1:54.14 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 27.61 | 57.39 | 2:51.53 | ||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 26.89 | 55.87 | 3:47.40 | ||||||
22 | Herlev Drenge | 1999 | 6 | 566 | 3:47.56 | |||||
Herlev Svømning | 3:45.79 | |||||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 27.50 | 58.10 | 58.10 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 26.37 | 55.28 | 1:53.38 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 28.06 | 59.40 | 2:52.78 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 26.03 | 54.78 | 3:47.56 | ||||||
23 | Aalborg Herrer 2 | 1999 | 4 | 563 | 3:47.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 3:52.30 | |||||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 27.29 | 56.55 | 56.55 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 26.77 | 56.05 | 1:52.60 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 27.36 | 57.48 | 2:50.08 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 27.44 | 57.84 | 3:47.92 | ||||||
24 | Stm Herrer 1 | 1999 | 2 | 546 | 3:50.29 | |||||
Swim Team Midtjylland | 3:56.00 | |||||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 27.22 | 56.13 | 56.13 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 29.44 | 1:00.63 | 1:56.76 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 28.61 | 59.16 | 2:55.92 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 25.82 | 54.37 | 3:50.29 | ||||||
25 | Triton Herre 2 | 1999 | 545 | 3:50.38 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:54.15 | |||||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 26.94 | 56.01 | 56.01 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 26.96 | 57.19 | 1:53.20 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 27.96 | 58.84 | 2:52.04 | ||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 28.15 | 58.34 | 3:50.38 | ||||||
26 | Stv Drenge 2 | 1999 | 539 | 3:51.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 3:56.40 | |||||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 27.33 | 57.01 | 57.01 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 26.96 | 57.27 | 1:54.28 | ||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 27.81 | 58.00 | 2:52.28 | ||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 28.34 | 58.89 | 3:51.17 | ||||||
27 | Sigma Herrer B | 1999 | 502 | 3:56.83 | ||||||
Sigma Swim | 3:58.99 | |||||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 26.83 | 56.42 | 56.42 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 27.97 | 57.43 | 1:53.85 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 28.46 | 59.31 | 2:53.16 | ||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 29.73 | 1:03.67 | 3:56.83 | ||||||
28 | Agf Drenge 2 | 1999 | 500 | 3:57.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:58.25 | |||||||||
Ehab Basha | 2000 | 28.01 | 58.56 | 58.56 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.00 | 57.31 | 1:55.87 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 29.56 | 1:01.13 | 2:57.00 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 28.63 | 1:00.12 | 3:57.12 | ||||||
29 | Sønderborg Sks | 2000 | 480 | 4:00.26 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:52.69 | |||||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 28.37 | 1:00.25 | 1:00.25 | ||||||
André Iversen | 2001 | 30.12 | 1:02.89 | 2:03.14 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 28.49 | 59.84 | 3:02.98 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 27.06 | 57.28 | 4:00.26 | ||||||
- | Esv Drenge | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:55.00 | |||||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 28.42 | 59.83 | 59.83 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 26.99 | 57.76 | 1:57.59 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 27.89 | 59.16 | 2:56.75 | ||||||
- | Køge Herrer | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:53.00 | |||||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 27.17 | 55.96 | 55.96 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 27.92 | 59.09 | 1:55.05 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 26.27 | 55.21 | 2:50.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 35 | 751 | 35.79 | 1:14.90 | 1:53.63 | 2:33.01 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:30.61 | |||||||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | 30 | 653 | 35.18 | 1:15.11 | 1:58.06 | 2:40.27 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:35.02 | |||||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | 26 | 643 | 36.48 | 1:16.93 | 1:58.64 | 2:41.14 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.33 | |||||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 23 | 625 | 38.02 | 1:18.13 | 1:59.19 | 2:42.65 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.51 | |||||||||
5 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 20 | 610 | 36.48 | 1:18.04 | 2:00.44 | 2:43.94 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.94 | |||||||||
6 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 19 | 610 | 37.89 | 1:19.46 | 2:01.59 | 2:44.02 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.69 | |||||||||
7 | Line Johannsen | 2001 | 18 | 584 | 37.94 | 1:20.41 | 2:03.41 | 2:46.40 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:41.06 | |||||||||
8 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 17 | 582 | 38.23 | 1:20.09 | 2:03.64 | 2:46.60 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:40.49 | |||||||||
9 | Sofie Hansen | 2002 | 16 | 574 | 38.14 | 1:21.17 | 2:04.29 | 2:47.34 | Deltager ikke i finalen | |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.44 | |||||||||
10 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 15 | 572 | 38.64 | 1:21.29 | 2:04.35 | 2:47.49 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.77 | |||||||||
11 | Emilie Nyegaard | 2001 | 14 | 571 | 38.36 | 1:21.56 | 2:04.97 | 2:47.65 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.37 | |||||||||
12 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 13 | 570 | 37.73 | 1:20.20 | 2:03.62 | 2:47.74 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.99 | |||||||||
13 | Jannie Eickhardt | 2001 | 12 | 563 | 38.46 | 1:21.70 | 2:03.89 | 2:48.39 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.80 | |||||||||
14 | Frederikke Mertins | 2000 | 11 | 557 | 38.86 | 1:21.02 | 2:04.92 | 2:49.01 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:42.17 | |||||||||
15 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 10 | 557 | 38.48 | 1:21.29 | 2:05.42 | 2:49.05 | ||
Roskilde Svømning | 2:42.87 | |||||||||
16 | Cecilie Grøndal | 2002 | 9 | 549 | 39.30 | 1:22.10 | 2:05.86 | 2:49.83 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:46.24 | |||||||||
17 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 8 | 548 | 38.87 | 1:22.74 | 2:07.20 | 2:49.98 | ||
Thisted Svømmeklub | 2:43.73 | |||||||||
18 | Esther Flø | 2001 | 7 | 543 | 38.53 | 1:22.48 | 2:06.37 | 2:50.46 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.70 | |||||||||
19 | Regitze Gotthard | 2002 | 6 | 540 | 38.27 | 1:21.90 | 2:06.18 | 2:50.75 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:45.89 | |||||||||
20 | Astrid Nielsen | 2002 | 5 | 539 | 35.96 | 1:18.70 | 2:04.54 | 2:50.91 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.57 | |||||||||
21 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 4 | 530 | 38.55 | 1:22.28 | 2:06.98 | 2:51.87 | ||
Søllerød Svømmeklub | 2:45.91 | |||||||||
22 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 3 | 529 | 38.28 | 1:23.24 | 2:07.22 | 2:51.97 | Deltager ikke i finalen | |
Gentofte Svømme Klub | 2:49.92 | |||||||||
23 | Melanie Degner | 2000 | 2 | 528 | 37.92 | 1:21.17 | 2:06.12 | 2:52.07 | ||
Køge Svømmeklub | 2:38.01 | |||||||||
24 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 1 | 527 | 37.56 | 1:20.75 | 2:05.90 | 2:52.17 | ||
Herlev Svømning | 2:46.10 | |||||||||
25 | Emma Bruhn | 2002 | 514 | 39.12 | 1:23.83 | 2:08.38 | 2:53.59 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:54.37 | |||||||||
26 | Katharina N Møller | 2001 | 508 | 38.32 | 1:23.53 | 2:09.20 | 2:54.29 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.13 | |||||||||
27 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 505 | 39.43 | 1:24.50 | 2:08.71 | 2:54.66 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:48.01 | |||||||||
28 | Mette Baack | 2000 | 504 | 39.09 | 1:23.38 | 2:09.06 | 2:54.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:52.70 | |||||||||
29 | Christina Christensen | 2000 | 503 | 40.07 | 1:24.37 | 2:09.80 | 2:54.83 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:40.39 | |||||||||
30 | Zenia Aarestrup | 2001 | 497 | 41.31 | 1:27.10 | 2:11.18 | 2:55.56 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.35 | |||||||||
31 | Line Strandby | 2001 | 496 | 39.93 | 1:24.74 | 2:10.01 | 2:55.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.67 | |||||||||
32 | Helene Olesen | 2000 | 495 | 38.65 | 1:23.56 | 2:08.89 | 2:55.85 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub | 2:48.54 | |||||||||
33 | Maiken Hougaard | 2002 | 492 | 39.70 | 1:24.71 | 2:10.23 | 2:56.18 | |||
Auning Svømmeklub | 2:53.86 | |||||||||
34 | Freja Nicholas | 2000 | 491 | 39.16 | 1:24.22 | 2:09.41 | 2:56.23 | |||
Frem Odense | 2:49.31 | |||||||||
35 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 481 | 38.66 | 1:22.80 | 2:10.09 | 2:57.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.81 | |||||||||
36 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 480 | 41.20 | 1:26.55 | 2:12.69 | 2:57.66 | |||
IHF Svømning | 2:57.50 | |||||||||
37 | Malou Carlsen | 2000 | 478 | 39.38 | 1:24.48 | 2:11.14 | 2:57.88 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:57.03 | |||||||||
38 | Kathrine Fog | 2000 | 474 | 39.02 | 1:25.21 | 2:11.56 | 2:58.36 | Deltager ikke i finalen | ||
Viborg Svømme Klub | 2:46.47 | |||||||||
39 | Julia Harpøth | 2002 | 471 | 39.36 | 1:24.33 | 2:11.15 | 2:58.72 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:02.34 | |||||||||
40 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 465 | 40.41 | 1:25.74 | 2:12.87 | 2:59.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.75 | |||||||||
41 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 464 | 40.21 | 1:25.78 | 2:12.24 | 2:59.62 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:55.06 | |||||||||
42 | Amanda Hietala | 2002 | 461 | 39.06 | 1:24.34 | 2:11.17 | 3:00.00 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:55.93 | |||||||||
43 | Laura Gam | 2001 | 454 | 41.32 | 1:28.40 | 2:14.39 | 3:00.93 | |||
Herning Svømmeklub | 2:53.49 | |||||||||
44 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 445 | 41.19 | 1:27.89 | 2:14.60 | 3:02.13 | |||
Herlev Svømning | 2:58.85 | |||||||||
45 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 444 | 40.45 | 1:26.22 | 2:13.83 | 3:02.23 | |||
Herning Svømmeklub | 2:54.65 | |||||||||
46 | Mikkeline Mentz | 2001 | 443 | 41.08 | 1:27.68 | 2:14.26 | 3:02.37 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:49.82 | |||||||||
47 | Kristine Hülsen | 2002 | 435 | 41.45 | 1:27.64 | 2:15.60 | 3:03.51 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:58.52 | |||||||||
48 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 434 | 41.44 | 1:28.97 | 2:16.50 | 3:03.62 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:59.27 | |||||||||
49 | Johanne B. Hansen | 2002 | 429 | 40.61 | 1:27.13 | 2:15.03 | 3:04.31 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:03.25 | |||||||||
50 | Malea Benediktson | 2001 | 428 | 41.85 | 1:28.48 | 2:16.56 | 3:04.48 | |||
H2Odense | 2:53.47 | |||||||||
51 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 387 | 40.53 | 1:28.85 | 2:20.31 | 3:10.82 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:17.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:23 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 35 | 751 | 35.70 | 1:14.74 | 1:53.58 | 2:33.00 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:30.61 | |||||||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | 30 | 706 | 35.23 | 1:15.61 | 1:55.50 | 2:36.18 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:35.02 | |||||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 26 | 667 | 37.22 | 1:17.16 | 1:57.82 | 2:39.21 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.51 | |||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 23 | 653 | 36.33 | 1:16.79 | 1:58.23 | 2:40.30 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.33 | |||||||||
5 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 20 | 626 | 36.14 | 1:17.07 | 1:58.81 | 2:42.55 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.94 | |||||||||
6 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 19 | 616 | 37.13 | 1:18.42 | 2:00.96 | 2:43.49 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:40.49 | |||||||||
7 | Line Johannsen | 2001 | 18 | 615 | 37.14 | 1:18.41 | 2:00.75 | 2:43.52 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:41.06 | |||||||||
8 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 17 | 600 | 38.07 | 1:19.66 | 2:02.17 | 2:44.90 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.69 | |||||||||
9 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 16 | 628 | 36.98 | 1:18.35 | 1:59.79 | 2:42.43 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.77 | |||||||||
10 | Frederikke Mertins | 2000 | 15 | 605 | 37.24 | 1:18.71 | 2:00.97 | 2:44.46 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:42.17 | |||||||||
11 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 14 | 602 | 37.11 | 1:19.55 | 2:01.91 | 2:44.74 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.99 | |||||||||
12 | Emilie Nyegaard | 2001 | 13 | 597 | 37.68 | 1:19.90 | 2:03.12 | 2:45.14 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.37 | |||||||||
13 | Jannie Eickhardt | 2001 | 12 | 576 | 37.99 | 1:19.74 | 2:02.94 | 2:47.17 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.80 | |||||||||
14 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 11 | 569 | 38.32 | 1:20.74 | 2:04.15 | 2:47.84 | ||
Roskilde Svømning | 2:42.87 | |||||||||
15 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 10 | 561 | 38.69 | 1:21.57 | 2:05.18 | 2:48.63 | ||
Thisted Svømmeklub | 2:43.73 | |||||||||
16 | Cecilie Grøndal | 2002 | 9 | 455 | 41.45 | 1:27.83 | 2:14.74 | 3:00.83 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:46.24 | |||||||||
17 | Esther Flø | 2001 | 8 | 575 | 38.15 | 1:20.71 | 2:03.95 | 2:47.24 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.70 | |||||||||
18 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 7 | 559 | 37.97 | 1:20.82 | 2:04.83 | 2:48.87 | ||
Søllerød Svømmeklub | 2:45.91 | |||||||||
19 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 6 | 558 | 37.76 | 1:21.22 | 2:05.31 | 2:48.93 | ||
Herlev Svømning | 2:46.10 | |||||||||
20 | Melanie Degner | 2000 | 5 | 542 | 38.26 | 1:21.65 | 2:05.55 | 2:50.59 | ||
Køge Svømmeklub | 2:38.01 | |||||||||
21 | Regitze Gotthard | 2002 | 4 | 540 | 38.52 | 1:21.24 | 2:05.60 | 2:50.76 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:45.89 | |||||||||
22 | Astrid Nielsen | 2002 | 3 | 537 | 38.87 | 1:22.43 | 2:07.16 | 2:51.13 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.57 | |||||||||
23 | Katharina N Møller | 2001 | 2 | 523 | 39.75 | 1:25.02 | 2:08.19 | 2:52.55 | ||
Vest-Brøndby | 2:50.13 | |||||||||
24 | Emma Bruhn | 2002 | 1 | 493 | 39.36 | 1:23.81 | 2:09.30 | 2:56.07 | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:54.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:23 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 35 | 668 | 33.89 | 1:10.84 | 1:47.88 | 2:25.25 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:21.55 | |||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 30 | 656 | 33.19 | 1:10.50 | 1:48.07 | 2:26.10 | ||
Ringsted Svømme Klub | 2:22.73 | |||||||||
3 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 26 | 641 | 33.18 | 1:09.87 | 1:48.09 | 2:27.26 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:27.53 | |||||||||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 23 | 632 | 33.89 | 1:11.38 | 1:49.81 | 2:27.98 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:25.53 | |||||||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | 20 | 622 | 34.51 | 1:11.43 | 1:49.19 | 2:28.72 | ||
Vest-Brøndby | 2:25.85 | |||||||||
6 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 19 | 613 | 33.42 | 1:11.05 | 1:49.47 | 2:29.47 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:29.92 | |||||||||
7 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 18 | 608 | 34.73 | 1:13.61 | 1:51.71 | 2:29.89 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.28 | |||||||||
8 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 17 | 605 | 34.68 | 1:12.83 | 1:51.97 | 2:30.16 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:21.77 | |||||||||
9 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 16 | 599 | 33.99 | 1:12.29 | 1:51.30 | 2:30.59 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:29.75 | |||||||||
10 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 15 | 595 | 34.46 | 1:12.89 | 1:52.03 | 2:30.96 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:29.07 | |||||||||
11 | Morten Due Nielsen | 1999 | 14 | 582 | 33.72 | 1:11.88 | 1:51.80 | 2:32.08 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.08 | |||||||||
12 | Emil Knudsen | 1999 | 13 | 575 | 34.25 | 1:13.51 | 1:53.03 | 2:32.66 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:27.77 | |||||||||
13 | Emil Kragh | 2001 | 12 | 573 | 34.66 | 1:13.61 | 1:53.15 | 2:32.89 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:30.16 | |||||||||
14 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 11 | 556 | 34.79 | 1:13.65 | 1:53.76 | 2:34.38 | ||
Helsinge Svømmeklub | 2:29.82 | |||||||||
15 | Magnus Nygaard | 2000 | 10 | 555 | 34.90 | 1:14.46 | 1:54.17 | 2:34.52 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:32.67 | |||||||||
16 | Magnus V. Ancker | 2001 | 9 | 551 | 35.14 | 1:14.24 | 1:54.21 | 2:34.92 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.52 | |||||||||
17 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 8 | 535 | 35.54 | 1:15.70 | 1:56.29 | 2:36.41 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.74 | |||||||||
18 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 7 | 534 | 35.20 | 1:15.57 | 1:55.19 | 2:36.53 | Deltager ikke i finalen | |
Hørsholm Svømmeforening | 2:37.45 | |||||||||
19 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 6 | 528 | 34.53 | 1:13.90 | 1:55.62 | 2:37.10 | ||
Brædstrup Svømmeklub | 2:31.84 | |||||||||
20 | Andreas Hougaard | 2000 | 5 | 524 | 35.87 | 1:16.35 | 1:57.14 | 2:37.47 | Deltager ikke i finalen | |
Auning Svømmeklub | 2:35.62 | |||||||||
21 | August Houborg | 2001 | 4 | 520 | 35.38 | 1:15.32 | 1:56.36 | 2:37.93 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.38 | |||||||||
22 | Lucas Hoffmann | 2000 | 3 | 518 | 34.41 | 1:13.62 | 1:55.41 | 2:38.12 | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:31.62 | |||||||||
23 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 2 | 515 | 34.66 | 1:14.68 | 1:55.86 | 2:38.42 | ||
Auning Svømmeklub | 2:35.87 | |||||||||
24 | Carl Terp Larsen | 2001 | 1 | 505 | 35.51 | 1:15.21 | 1:56.23 | 2:39.49 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:35.43 | |||||||||
25 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 500 | 37.22 | 1:18.72 | 1:59.54 | 2:39.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.20 | |||||||||
26 | Peter Hymøller | 2001 | 500 | 33.94 | 1:14.51 | 1:57.58 | 2:40.01 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:44.21 | |||||||||
27 | Albert Voldum Krog | 2001 | 499 | 36.29 | 1:17.86 | 1:58.93 | 2:40.05 | |||
Vest-Brøndby | 2:39.33 | |||||||||
28 | Casper Krohn | 2001 | 497 | 35.10 | 1:15.20 | 1:57.16 | 2:40.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:41.85 | |||||||||
29 | Christian Crone | 2001 | 484 | 35.20 | 1:16.34 | 1:58.75 | 2:41.72 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.09 | |||||||||
30 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 481 | 36.30 | 1:17.32 | 1:59.95 | 2:42.06 | |||
Svømmeklubben Opnør | 2:38.44 | |||||||||
31 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 471 | 37.43 | 1:18.36 | 2:00.18 | 2:43.23 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:33.73 | |||||||||
32 | Jakob Grene | 2001 | 438 | 36.32 | 1:18.06 | 2:01.91 | 2:47.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.57 | |||||||||
33 | Christian Hovmark | 2001 | 433 | 36.79 | 1:19.67 | 2:03.97 | 2:47.87 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:47.38 | |||||||||
34 | Gustav Nissen | 2001 | 413 | 37.47 | 1:20.40 | 2:05.45 | 2:50.53 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:50.90 | |||||||||
35 | Carl M Gadegaard | 2001 | 397 | 37.12 | 1:20.78 | 2:06.52 | 2:52.80 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:02.15 | |||||||||
36 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 397 | 37.02 | 1:19.90 | 2:06.15 | 2:52.81 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.65 | |||||||||
- | Lawrence Langley | 2001 | DSQ | esb v 150 m sw 7.6 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:23 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 35 | 688 | 33.04 | 1:09.81 | 1:46.62 | 2:23.84 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:21.55 | |||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 30 | 667 | 33.07 | 1:09.78 | 1:47.16 | 2:25.30 | ||
Ringsted Svømme Klub | 2:22.73 | |||||||||
3 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 26 | 647 | 33.54 | 1:10.65 | 1:48.71 | 2:26.84 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:25.53 | |||||||||
4 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 23 | 633 | 33.40 | 1:11.23 | 1:49.23 | 2:27.91 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:27.53 | |||||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 20 | 629 | 34.48 | 1:13.31 | 1:51.21 | 2:28.19 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.28 | |||||||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | 19 | 626 | 34.05 | 1:11.70 | 1:50.53 | 2:28.41 | ||
Vest-Brøndby | 2:25.85 | |||||||||
7 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 18 | 623 | 34.58 | 1:12.90 | 1:51.01 | 2:28.68 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:21.77 | |||||||||
8 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 17 | 621 | 34.06 | 1:12.28 | 1:50.37 | 2:28.80 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:29.92 | |||||||||
9 | Morten Due Nielsen | 1999 | 16 | 629 | 32.31 | 1:09.41 | 1:48.27 | 2:28.17 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.08 | |||||||||
10 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 15 | 624 | 33.18 | 1:11.15 | 1:49.72 | 2:28.62 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:29.75 | |||||||||
11 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 14 | 596 | 34.65 | 1:13.23 | 1:52.43 | 2:30.89 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:29.07 | |||||||||
12 | Emil Knudsen | 1999 | 13 | 574 | 35.32 | 1:15.10 | 1:54.20 | 2:32.74 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:27.77 | |||||||||
13 | Magnus Nygaard | 2000 | 12 | 566 | 35.16 | 1:14.95 | 1:54.18 | 2:33.47 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:32.67 | |||||||||
14 | Emil Kragh | 2001 | 11 | 561 | 34.24 | 1:13.56 | 1:53.65 | 2:33.94 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:30.16 | |||||||||
15 | Magnus V. Ancker | 2001 | 10 | 547 | 35.36 | 1:14.32 | 1:54.85 | 2:35.24 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.52 | |||||||||
16 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 9 | 534 | 34.45 | 1:13.18 | 1:54.00 | 2:36.47 | ||
Helsinge Svømmeklub | 2:29.82 | |||||||||
17 | Lucas Hoffmann | 2000 | 8 | 569 | 34.64 | 1:13.50 | 1:53.24 | 2:33.27 | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:31.62 | |||||||||
18 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 7 | 557 | 33.44 | 1:12.55 | 1:53.42 | 2:34.34 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.74 | |||||||||
19 | Carl Terp Larsen | 2001 | 6 | 533 | 35.74 | 1:16.08 | 1:56.20 | 2:36.57 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:35.43 | |||||||||
20 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 5 | 531 | 34.94 | 1:15.41 | 1:56.23 | 2:36.78 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.20 | |||||||||
21 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 4 | 527 | 34.44 | 1:13.89 | 1:55.56 | 2:37.23 | ||
Brædstrup Svømmeklub | 2:31.84 | |||||||||
22 | August Houborg | 2001 | 3 | 527 | 35.04 | 1:14.93 | 1:55.71 | 2:37.24 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.38 | |||||||||
23 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 2 | 522 | 34.17 | 1:14.48 | 1:55.77 | 2:37.70 | ||
Auning Svømmeklub | 2:35.87 | |||||||||
24 | Peter Hymøller | 2001 | 1 | 516 | 35.23 | 1:16.19 | 1:57.50 | 2:38.35 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:44.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:23 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 35 | 715 | 1:03.47 | 2:09.59 | 3:17.05 | 4:24.36 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:22.31 | |||||||||
2 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 30 | 687 | 1:04.73 | 2:13.01 | 3:20.83 | 4:27.92 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:29.39 | |||||||||
3 | Nina Toft | 2000 | 26 | 671 | 1:03.39 | 2:11.40 | 3:20.25 | 4:29.97 | ||
Gentofte Svømme Klub | 4:25.59 | |||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 23 | 670 | 1:04.17 | 2:12.44 | 3:21.80 | 4:30.22 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:25.05 | |||||||||
5 | Josephine Kruse | 2002 | 20 | 639 | 1:06.06 | 2:15.37 | 3:26.13 | 4:34.40 | ||
Sigma Swim Allerød | 4:36.13 | |||||||||
6 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 19 | 631 | 1:05.41 | 2:15.04 | 3:26.13 | 4:35.64 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 4:29.23 | |||||||||
7 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 18 | 631 | 1:06.59 | 2:16.47 | 3:26.93 | 4:35.68 | ||
Roskilde Svømning | 4:30.18 | |||||||||
8 | Karla Louise Balle | 2001 | 17 | 630 | 1:04.94 | 2:15.41 | 3:27.01 | 4:35.78 | ||
Helsingør Svømmeklub | 4:27.57 | |||||||||
9 | Andrea Paaske | 2001 | 16 | 627 | 1:04.57 | 2:13.80 | 3:24.87 | 4:36.14 | Deltager ikke i finalen | |
Roskilde Svømning | 4:31.43 | |||||||||
10 | Emilie Krog | 2002 | 15 | 613 | 1:06.54 | 2:17.50 | 3:28.41 | 4:38.23 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:33.67 | |||||||||
11 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 14 | 613 | 1:05.88 | 2:15.61 | 3:27.03 | 4:38.32 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:28.65 | |||||||||
12 | Mai Pallvi | 2000 | 13 | 608 | 1:05.86 | 2:17.42 | 3:29.10 | 4:39.10 | ||
Holbæk Svømme Klub | 4:36.04 | |||||||||
13 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 12 | 607 | 1:06.98 | 2:18.25 | 3:29.83 | 4:39.18 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:34.18 | |||||||||
14 | Thea Søe Bach | 2002 | 11 | 599 | 1:07.85 | 2:19.63 | 3:31.33 | 4:40.47 | ||
Thisted Svømmeklub | 4:41.21 | |||||||||
15 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 10 | 595 | 1:07.14 | 2:19.34 | 3:31.13 | 4:41.11 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:36.25 | |||||||||
16 | Michelle Mortensen | 2002 | 9 | 594 | 1:06.78 | 2:18.69 | 3:30.97 | 4:41.23 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:40.61 | |||||||||
17 | Alberte M Hansen | 2000 | 8 | 593 | 1:06.60 | 2:18.41 | 3:30.83 | 4:41.34 | ||
Herlev Svømning | 4:33.29 | |||||||||
18 | Caroline Laursen | 2002 | 7 | 592 | 1:06.56 | 2:18.22 | 3:29.92 | 4:41.49 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 4:35.49 | |||||||||
19 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 6 | 590 | 1:07.82 | 2:20.26 | 3:30.71 | 4:41.92 | ||
Sigma Swim Allerød | 4:39.11 | |||||||||
20 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 5 | 587 | 1:06.77 | 2:18.68 | 3:31.00 | 4:42.37 | ||
DeltaSwim | 4:39.36 | |||||||||
21 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 4 | 583 | 1:05.93 | 2:17.61 | 3:30.15 | 4:42.96 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:31.69 | |||||||||
22 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 3 | 575 | 1:09.23 | 2:21.11 | 3:33.16 | 4:44.27 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:48.01 | |||||||||
23 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 2 | 573 | 1:08.70 | 2:21.53 | 3:33.52 | 4:44.56 | Deltager ikke i finalen | |
Aalborg Svømmeklub | 4:39.99 | |||||||||
24 | Cecilie Baraviec | 2000 | 1 | 569 | 1:07.64 | 2:19.94 | 3:32.68 | 4:45.26 | ||
H2Odense | 4:41.25 | |||||||||
25 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 568 | 1:09.44 | 2:21.87 | 3:34.45 | 4:45.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:46.53 | |||||||||
26 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 567 | 1:07.13 | 2:19.42 | 3:32.90 | 4:45.66 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:42.94 | |||||||||
27 | Sofie Nielsen | 2001 | 565 | 1:07.17 | 2:19.56 | 3:33.28 | 4:45.98 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:35.40 | |||||||||
28 | Sascha Lausten | 2002 | 556 | 1:09.69 | 2:22.37 | 3:35.35 | 4:47.41 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:47.58 | |||||||||
29 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 550 | 1:09.49 | 2:22.43 | 3:36.05 | 4:48.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:35.48 | |||||||||
30 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 539 | 1:09.26 | 2:23.35 | 3:37.88 | 4:50.55 | |||
Svømmeklubben Nord | 4:46.61 | |||||||||
31 | Helena Berg Wenk | 2000 | 535 | 1:09.31 | 2:22.83 | 3:37.14 | 4:51.24 | Deltager ikke i finalen | ||
Roskilde Svømning | 4:33.33 | |||||||||
32 | Josefine Due Christensen | 2001 | 531 | 1:07.34 | 2:20.90 | 3:36.50 | 4:51.99 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:32.02 | |||||||||
33 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 527 | 1:08.64 | 2:23.62 | 3:39.23 | 4:52.59 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:41.35 | |||||||||
34 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 521 | 1:09.10 | 2:23.40 | 3:38.69 | 4:53.70 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:52.24 | |||||||||
35 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 515 | 1:08.75 | 2:22.86 | 3:37.93 | 4:54.93 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:46.83 | |||||||||
36 | Marie Christensen | 2002 | 514 | 1:10.52 | 2:24.83 | 3:40.39 | 4:55.08 | |||
Odder Svømmeklub | 4:49.56 | |||||||||
37 | Chastine Melhede | 2002 | 513 | 1:07.46 | 2:21.52 | 3:38.25 | 4:55.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:42.32 | |||||||||
38 | Cecilie Porsdal | 2002 | 507 | 1:10.83 | 2:24.91 | 3:40.15 | 4:56.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:47.44 | |||||||||
39 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 504 | 1:10.61 | 2:25.65 | 3:41.53 | 4:57.01 | |||
Roskilde Svømning | 4:51.83 | |||||||||
40 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 499 | 1:08.23 | 2:24.81 | 3:43.11 | 4:58.10 | |||
Næstved IF | 4:54.25 | |||||||||
41 | Caroline Liboriussen | 2002 | 499 | 1:10.66 | 2:26.82 | 3:44.29 | 4:58.11 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:51.64 | |||||||||
42 | Sofie Hertzberg | 2002 | 498 | 1:11.80 | 2:27.75 | 3:42.84 | 4:58.15 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:54.85 | |||||||||
43 | Lea Serup Schøn | 2002 | 498 | 1:11.57 | 2:28.60 | 3:45.19 | 4:58.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:52.01 | |||||||||
44 | Ida Rishøj | 2002 | 497 | 1:11.87 | 2:28.51 | 3:45.35 | 4:58.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:53.93 | |||||||||
45 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 496 | 1:11.43 | 2:27.57 | 3:43.21 | 4:58.54 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:53.94 | |||||||||
46 | Jasmin Larsen | 2002 | 474 | 1:12.03 | 2:29.01 | 3:46.76 | 5:03.07 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:52.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:23 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 35 | 735 | 1:03.04 | 2:09.61 | 3:16.03 | 4:21.93 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:22.31 | |||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 30 | 712 | 1:03.58 | 2:10.84 | 3:18.63 | 4:24.70 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:25.05 | |||||||||
3 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 26 | 711 | 1:03.78 | 2:10.72 | 3:18.39 | 4:24.93 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:29.39 | |||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 23 | 674 | 1:03.41 | 2:11.39 | 3:20.15 | 4:29.59 | ||
Gentofte Svømme Klub | 4:25.59 | |||||||||
5 | Karla Louise Balle | 2001 | 20 | 645 | 1:05.74 | 2:15.82 | 3:25.70 | 4:33.56 | ||
Helsingør Svømmeklub | 4:27.57 | |||||||||
6 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 19 | 645 | 1:05.31 | 2:14.66 | 3:25.11 | 4:33.59 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 4:29.23 | |||||||||
7 | Josephine Kruse | 2002 | 18 | 631 | 1:05.69 | 2:15.22 | 3:25.94 | 4:35.66 | ||
Sigma Swim Allerød | 4:36.13 | |||||||||
8 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 17 | 622 | 1:06.34 | 2:16.02 | 3:27.13 | 4:36.90 | ||
Roskilde Svømning | 4:30.18 | |||||||||
9 | Mai Pallvi | 2000 | 16 | 639 | 1:06.23 | 2:16.53 | 3:26.45 | 4:34.43 | ||
Holbæk Svømme Klub | 4:36.04 | |||||||||
10 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 15 | 626 | 1:06.53 | 2:16.13 | 3:26.52 | 4:36.38 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:28.65 | |||||||||
11 | Emilie Krog | 2002 | 14 | 618 | 1:06.34 | 2:16.78 | 3:27.54 | 4:37.49 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:33.67 | |||||||||
12 | Thea Søe Bach | 2002 | 13 | 612 | 1:06.95 | 2:17.27 | 3:28.56 | 4:38.36 | ||
Thisted Svømmeklub | 4:41.21 | |||||||||
13 | Michelle Mortensen | 2002 | 12 | 609 | 1:06.39 | 2:17.33 | 3:29.01 | 4:38.84 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:40.61 | |||||||||
14 | Alberte M Hansen | 2000 | 11 | 605 | 1:06.50 | 2:17.29 | 3:28.96 | 4:39.46 | ||
Herlev Svømning | 4:33.29 | |||||||||
15 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 10 | 588 | 1:07.11 | 2:18.33 | 3:30.61 | 4:42.14 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:36.25 | |||||||||
16 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 9 | 587 | 1:06.66 | 2:17.41 | 3:29.86 | 4:42.33 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:34.18 | |||||||||
17 | Caroline Laursen | 2002 | 8 | 634 | 1:06.14 | 2:15.16 | 3:25.91 | 4:35.11 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 4:35.49 | |||||||||
18 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 7 | 604 | 1:06.60 | 2:18.19 | 3:30.44 | 4:39.63 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:31.69 | |||||||||
19 | Cecilie Baraviec | 2000 | 6 | 600 | 1:06.40 | 2:17.57 | 3:29.40 | 4:40.20 | ||
H2Odense | 4:41.25 | |||||||||
20 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 5 | 600 | 1:06.73 | 2:17.47 | 3:29.15 | 4:40.25 | ||
DeltaSwim | 4:39.36 | |||||||||
21 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 4 | 591 | 1:06.88 | 2:19.06 | 3:30.97 | 4:41.62 | ||
Sigma Swim Allerød | 4:39.11 | |||||||||
22 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 3 | 568 | 1:08.76 | 2:20.80 | 3:33.37 | 4:45.42 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:48.01 | |||||||||
23 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 2 | 567 | 1:09.19 | 2:21.83 | 3:34.88 | 4:45.57 | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:46.53 | |||||||||
24 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 1 | 551 | 1:07.55 | 2:19.69 | 3:33.74 | 4:48.36 | ||
Helsingør Svømmeklub | 4:42.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:23 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 35 | 714 | 1:00.07 | 2:02.93 | 3:05.61 | 4:06.14 | ||
Vejle Svømmeklub | 4:02.02 | |||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 30 | 710 | 58.56 | 2:01.71 | 3:05.05 | 4:06.65 | ||
Køge Svømmeklub | 4:07.90 | |||||||||
3 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 26 | 697 | 59.92 | 2:04.47 | 3:06.08 | 4:08.15 | ||
Lyngby Svømmeklub | 4:07.04 | |||||||||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 23 | 685 | 59.36 | 2:02.84 | 3:06.76 | 4:09.61 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 4:11.34 | |||||||||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | 20 | 682 | 59.10 | 2:02.77 | 3:07.30 | 4:09.93 | ||
Gentofte Svømme Klub | 4:08.74 | |||||||||
6 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 19 | 675 | 1:00.89 | 2:04.35 | 8.20 | 4:10.79 | ||
H2Odense | 4:22.15 | |||||||||
7 | Mads Rishøj | 1999 | 18 | 674 | 58.92 | 2:03.16 | 3:08.50 | 4:10.89 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:09.79 | |||||||||
8 | Lukas Storm | 1999 | 17 | 671 | 59.75 | 2:03.92 | 3:07.12 | 4:11.35 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:05.57 | |||||||||
9 | Oskar Lindholm | 2001 | 16 | 667 | 1:00.55 | 2:05.14 | 3:09.09 | 4:11.82 | ||
Lyseng IF | 4:06.93 | |||||||||
10 | Rasmus Steenberg | 2000 | 15 | 659 | 59.97 | 2:04.79 | 3:08.86 | 4:12.83 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:08.65 | |||||||||
11 | Mads Sørensen | 2000 | 14 | 648 | 1:00.19 | 2:05.00 | 3:10.64 | 4:14.25 | ||
H2Odense | 4:15.33 | |||||||||
12 | Alexander Fenger | 1999 | 13 | 644 | 1:01.16 | 2:07.23 | 3:11.78 | 4:14.81 | ||
Vejle Svømmeklub | 4:13.93 | |||||||||
13 | Anton Borring Andersen | 1999 | 12 | 640 | 59.94 | 2:03.76 | 3:09.42 | 4:15.24 | ||
Sigma Swim Allerød | 4:14.55 | |||||||||
14 | Jens Riisgaard | 2000 | 11 | 637 | 59.90 | 2:04.12 | 3:10.45 | 4:15.71 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 4:19.63 | |||||||||
15 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 10 | 636 | 1:01.27 | 2:07.54 | 3:12.01 | 4:15.82 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:14.31 | |||||||||
16 | Marius Rasmussen | 1999 | 9 | 630 | 1:00.79 | 2:07.10 | 3:12.57 | 4:16.71 | ||
Svømmeklubben Syd | 4:10.78 | |||||||||
17 | Christian Andersen | 1999 | 8 | 628 | 1:00.56 | 2:05.45 | 3:11.71 | 4:16.94 | ||
Søllerød Svømmeklub | 4:20.59 | |||||||||
18 | William Houen | 2001 | 7 | 626 | 1:01.30 | 2:06.69 | 3:11.94 | 4:17.18 | ||
Helsingør Svømmeklub | 4:21.36 | |||||||||
19 | Frederik Bornemann | 2001 | 6 | 623 | 1:02.19 | 2:08.17 | 3:14.27 | 4:17.67 | ||
Sigma Swim Allerød | 4:23.10 | |||||||||
20 | Markus Bøjsen | 1999 | 5 | 620 | 1:00.42 | 2:05.75 | 3:11.52 | 4:18.06 | ||
Holbæk Svømme Klub | 4:09.44 | |||||||||
21 | Daniel Schytte | 2000 | 4 | 618 | 1:00.04 | 2:05.21 | 3:11.96 | 4:18.35 | ||
Ringsted Svømme Klub | 4:17.17 | |||||||||
22 | Matthias Hansen | 2001 | 3 | 612 | 1:00.25 | 2:06.34 | 3:12.92 | 4:19.20 | Deltager ikke i finalen | |
Slagelse Svømmeklub | 4:20.35 | |||||||||
23 | Christoffer Weiss | 2001 | 2 | 610 | 1:02.12 | 2:07.78 | 3:14.27 | 4:19.47 | ||
Gentofte Svømme Klub | 4:18.63 | |||||||||
24 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 1 | 605 | 1:01.15 | 2:07.51 | 3:15.37 | 4:20.08 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 4:12.15 | |||||||||
25 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 605 | 1:00.97 | 2:07.38 | 3:14.64 | 4:20.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:20.78 | |||||||||
26 | Anders Nielsen | 2001 | 604 | 59.93 | 2:05.24 | 3:13.09 | 4:20.22 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:24.95 | |||||||||
27 | Andreas Rasmussen | 2000 | 604 | 1:01.73 | 2:08.53 | 3:15.42 | 4:20.32 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:20.72 | |||||||||
28 | William Textor Broch | 2001 | 603 | 1:01.36 | 2:08.30 | 3:13.91 | 4:20.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:19.84 | |||||||||
29 | Mathias Rasmussen | 2001 | 602 | 1:01.94 | 2:07.66 | 3:14.38 | 4:20.55 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:20.92 | |||||||||
30 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 596 | 1:01.69 | 2:08.65 | 3:15.73 | 4:21.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:20.91 | |||||||||
31 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 596 | 1:01.72 | 2:07.41 | 3:14.82 | 4:21.50 | |||
IHF Svømning | 4:20.75 | |||||||||
32 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 593 | 1:01.42 | 2:07.89 | 3:14.95 | 4:21.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:19.19 | |||||||||
33 | Jens Sørensen | 2001 | 593 | 1:00.62 | 2:06.20 | 3:13.77 | 4:21.93 | |||
Herning Svømmeklub | 4:12.47 | |||||||||
34 | Ferdinand Wahl | 2000 | 592 | 1:00.43 | 2:06.33 | 3:14.66 | 4:22.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:20.09 | |||||||||
35 | Mads Sørensen | 2001 | 592 | 1:00.87 | 2:07.43 | 3:16.03 | 4:22.07 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub | 4:13.92 | |||||||||
36 | Alexander Rendlev | 2001 | 587 | 1:01.87 | 2:08.33 | 3:15.95 | 4:22.79 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:21.00 | |||||||||
37 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 578 | 1:01.42 | 2:08.66 | 3:16.72 | 4:24.19 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:26.59 | |||||||||
38 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 575 | 1:00.98 | 2:08.14 | 3:16.79 | 4:24.57 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:12.55 | |||||||||
39 | Christopher Kristiansen | 2000 | 575 | 1:00.94 | 2:08.19 | 3:17.25 | 4:24.62 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:23.88 | |||||||||
40 | Mads Toft | 2001 | 569 | 1:03.05 | 2:09.82 | 3:16.96 | 4:25.46 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 4:17.24 | |||||||||
41 | Mathias Aner | 2001 | 566 | 1:01.84 | 2:09.32 | 3:17.93 | 4:25.92 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:27.57 | |||||||||
42 | Simon Brixner | 2000 | 561 | 1:02.83 | 2:09.87 | 3:17.92 | 4:26.71 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 4:18.47 | |||||||||
43 | Roar Andersen | 2001 | 560 | 1:01.30 | 2:08.74 | 3:17.50 | 4:26.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:21.15 | |||||||||
44 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 554 | 1:02.11 | 2:09.55 | 3:18.38 | 4:27.91 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:23.34 | |||||||||
45 | Jannick Hansen | 2001 | 548 | 1:01.62 | 2:09.87 | 3:19.91 | 4:28.91 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:23.27 | |||||||||
46 | Valdemar Solok | 2001 | 539 | 1:02.82 | 2:11.73 | 3:22.38 | 4:30.25 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:32.92 | |||||||||
47 | Rasmus Danielsen | 2001 | 539 | 1:03.93 | 2:12.25 | 3:21.39 | 4:30.35 | |||
Køge Svømmeklub | 4:33.91 | |||||||||
48 | Emil Hedegaard | 1999 | 537 | 1:00.69 | 2:06.86 | 3:18.65 | 4:30.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:13.38 | |||||||||
49 | Christian Bonde | 2001 | 512 | 1:02.76 | 2:11.90 | 3:23.53 | 4:34.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:20.86 | |||||||||
50 | Oliver Mølby | 2001 | 499 | 1:02.89 | 2:13.63 | 3:25.79 | 4:37.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:25.42 | |||||||||
51 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 495 | 1:02.04 | 2:11.68 | 3:25.13 | 4:38.20 | |||
Næstved IF | 4:27.92 | |||||||||
52 | Luis Velasquez | 2001 | 486 | 1:03.81 | 2:13.96 | 3:27.28 | 4:39.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:28.02 | |||||||||
53 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 471 | 1:06.19 | 2:18.69 | 3:31.41 | 4:42.69 | |||
Nakskov Svømme Klub | 4:31.76 | |||||||||
54 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 468 | 1:03.65 | 2:15.37 | 3:29.55 | 4:43.26 | |||
Svømmeklubben Opnør | 4:25.59 | |||||||||
55 | Victor Bjerre | 2001 | 459 | 1:08.32 | 2:22.13 | 3:34.84 | 4:45.25 | |||
Herning Svømmeklub | 4:33.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 35 | 738 | 58.85 | 2:00.49 | 3:03.59 | 4:03.47 | ||
Lyngby Svømmeklub | 4:07.04 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 30 | 732 | 57.66 | 2:00.29 | 3:03.65 | 4:04.16 | ||
Vejle Svømmeklub | 4:02.02 | |||||||||
3 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 26 | 688 | 59.08 | 2:02.51 | 3:06.61 | 4:09.25 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 4:11.34 | |||||||||
4 | Lukas Storm | 1999 | 23 | 671 | 58.83 | 2:02.88 | 3:07.79 | 4:11.32 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:05.57 | |||||||||
5 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 20 | 664 | 59.47 | 2:03.38 | 3:08.06 | 4:12.20 | ||
H2Odense | 4:22.15 | |||||||||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 19 | 659 | 58.03 | 2:01.73 | 3:07.63 | 4:12.84 | ||
Køge Svømmeklub | 4:07.90 | |||||||||
7 | Peter Vangsgaard | 2000 | 18 | 650 | 58.18 | 2:01.11 | 3:07.29 | 4:14.03 | ||
Gentofte Svømme Klub | 4:08.74 | |||||||||
8 | Mads Rishøj | 1999 | 17 | 596 | 1:00.77 | 2:06.97 | 3:14.56 | 4:21.45 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:09.79 | |||||||||
9 | Anton Borring Andersen | 1999 | 16 | 665 | 1:01.36 | 2:05.81 | 3:10.10 | 4:12.06 | ||
Sigma Swim Allerød | 4:14.55 | |||||||||
10 | Rasmus Steenberg | 2000 | 15 | 661 | 1:01.45 | 2:05.92 | 3:10.24 | 4:12.54 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:08.65 | |||||||||
11 | Oskar Lindholm | 2001 | 14 | 658 | 1:00.52 | 2:05.15 | 3:09.93 | 4:12.99 | ||
Lyseng IF | 4:06.93 | |||||||||
12 | Mads Sørensen | 2000 | 13 | 653 | 1:00.61 | 2:05.35 | 3:10.38 | 4:13.59 | ||
H2Odense | 4:15.33 | |||||||||
13 | Marius Rasmussen | 1999 | 12 | 646 | 59.83 | 2:05.09 | 3:10.27 | 4:14.57 | ||
Svømmeklubben Syd | 4:10.78 | |||||||||
14 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 11 | 645 | 1:01.25 | 2:06.04 | 3:10.73 | 4:14.58 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:14.31 | |||||||||
15 | Jens Riisgaard | 2000 | 10 | 643 | 1:00.62 | 2:05.24 | 3:10.59 | 4:14.90 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 4:19.63 | |||||||||
16 | Alexander Fenger | 1999 | 9 | 643 | 1:01.73 | 2:06.31 | 3:10.54 | 4:14.92 | ||
Vejle Svømmeklub | 4:13.93 | |||||||||
17 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 8 | 648 | 59.32 | 2:04.73 | 3:10.69 | 4:14.27 | ||
Gentofte Svømme Klub | 4:20.78 | |||||||||
18 | Christian Andersen | 1999 | 7 | 643 | 1:00.06 | 2:04.57 | 3:10.50 | 4:14.96 | ||
Søllerød Svømmeklub | 4:20.59 | |||||||||
19 | Frederik Bornemann | 2001 | 6 | 631 | 1:00.87 | 2:06.16 | 3:12.30 | 4:16.46 | ||
Sigma Swim Allerød | 4:23.10 | |||||||||
20 | William Houen | 2001 | 5 | 630 | 1:00.49 | 2:05.60 | 3:11.80 | 4:16.65 | ||
Helsingør Svømmeklub | 4:21.36 | |||||||||
21 | Daniel Schytte | 2000 | 4 | 622 | 59.59 | 2:05.85 | 3:12.36 | 4:17.79 | ||
Ringsted Svømme Klub | 4:17.17 | |||||||||
22 | Markus Bøjsen | 1999 | 3 | 614 | 1:00.48 | 2:05.82 | 3:12.13 | 4:18.82 | ||
Holbæk Svømme Klub | 4:09.44 | |||||||||
23 | Christoffer Weiss | 2001 | 2 | 612 | 1:00.65 | 2:06.12 | 3:12.96 | 4:19.07 | ||
Gentofte Svømme Klub | 4:18.63 | |||||||||
24 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 1 | 591 | 59.31 | 2:05.43 | 3:14.17 | 4:22.14 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 4:12.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 35 | 717 | 28.79 | 1:02.15 | ||||
Greve Svømmeklub | 1:01.29 | |||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 30 | 705 | 29.72 | 1:02.51 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.79 | |||||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 26 | 667 | 29.09 | 1:03.65 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.60 | |||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 23 | 643 | 30.11 | 1:04.45 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.59 | |||||||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | 20 | 638 | 30.12 | 1:04.63 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.80 | |||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 19 | 619 | 30.83 | 1:05.28 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.65 | |||||||||
7 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 18 | 605 | 31.06 | 1:05.76 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:05.14 | |||||||||
8 | Thyra Jørgensen | 2002 | 17 | 604 | 30.58 | 1:05.81 | ||||
Svømmeklubben Syd | 1:06.61 | |||||||||
9 | Sarah Missing | 2001 | 16 | 602 | 30.37 | 1:05.88 | ||||
Vest-Brøndby | 1:04.41 | |||||||||
10 | Liva Schmid | 2000 | 15 | 594 | 30.07 | 1:06.18 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.12 | |||||||||
11 | Iben Bak | 2001 | 14 | 583 | 31.45 | 1:06.57 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.78 | |||||||||
12 | Victoria Vorm | 2001 | 13 | 572 | 31.21 | 1:07.02 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.11 | |||||||||
13 | Signe Fich Hansen | 2002 | 12 | 569 | 31.90 | 1:07.13 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.54 | |||||||||
14 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 11 | 568 | 31.87 | 1:07.17 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.04 | |||||||||
15 | Signe Villumsen | 2001 | 10 | 567 | 32.05 | 1:07.19 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.92 | |||||||||
16 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 9 | 566 | 31.46 | 1:07.26 | ||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.64 | |||||||||
17 | Ida T Mose | 2002 | 8 | 563 | 31.00 | 1:07.36 | ||||
Herlev Svømning | 1:07.40 | |||||||||
18 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 7 | 560 | 31.50 | 1:07.47 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.59 | |||||||||
19 | Lærke Toftgaard | 2001 | 6 | 560 | 32.04 | 1:07.50 | ||||
Kolding SK | 1:08.17 | |||||||||
20 | Marie Uglebjerg | 2002 | 5 | 555 | 32.18 | 1:07.67 | ||||
Kalundborg SK | 1:08.46 | |||||||||
21 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 4 | 550 | 31.87 | 1:07.87 | Deltager ikke i finalen | |||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.14 | |||||||||
22 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 3 | 550 | 31.92 | 1:07.90 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
23 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 2 | 543 | 31.69 | 1:08.17 | Deltager ikke i finalen | |||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.68 | |||||||||
24 | Helena V. Ellling | 2000 | 1 | 543 | 31.40 | 1:08.18 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.09 | |||||||||
25 | Laura Lange | 2001 | 543 | 31.70 | 1:08.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.31 | |||||||||
26 | Clara Schade Cantby | 2000 | 542 | 31.32 | 1:08.23 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.56 | |||||||||
27 | Josefine Due Christensen | 2001 | 541 | 32.42 | 1:08.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.85 | |||||||||
28 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 539 | 31.29 | 1:08.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.45 | |||||||||
29 | Amanda Duus | 2000 | 528 | 31.93 | 1:08.81 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.64 | |||||||||
30 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 521 | 32.32 | 1:09.13 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.14 | |||||||||
31 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 515 | 32.45 | 1:09.39 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.25 | |||||||||
32 | Emilie Holst Lange | 2002 | 506 | 31.94 | 1:09.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.61 | |||||||||
33 | Lærke Rask Sander | 2002 | 502 | 32.12 | 1:09.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.60 | |||||||||
34 | Laura Janner | 2002 | 501 | 32.78 | 1:10.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.09 | |||||||||
35 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 500 | 33.08 | 1:10.08 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.80 | |||||||||
36 | Mia Seehausen | 2001 | 497 | 32.75 | 1:10.23 | |||||
Lyseng IF | 1:06.65 | |||||||||
37 | Thea Blomsterberg | 2002 | 494 | 32.32 | 1:10.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.96 | |||||||||
38 | Clara Marott Schelde | 2000 | 485 | 31.96 | 1:10.77 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.99 | |||||||||
39 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 470 | 32.54 | 1:11.52 | |||||
JGI Svømning | 1:09.44 | |||||||||
40 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 464 | 33.29 | 1:11.87 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.82 | |||||||||
41 | Matilde Weibel | 2002 | 460 | 32.42 | 1:12.05 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.60 | |||||||||
42 | Camilla Hougaard | 2002 | 455 | 34.05 | 1:12.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.39 | |||||||||
43 | Thea Søe Bach | 2002 | 453 | 33.32 | 1:12.43 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
44 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 447 | 33.86 | 1:12.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.62 | |||||||||
45 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 442 | 33.34 | 1:12.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.28 | |||||||||
46 | Helene Marie Andersen | 2001 | 437 | 34.80 | 1:13.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.91 | |||||||||
47 | Louise Hvarre | 2001 | 437 | 33.69 | 1:13.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.12 | |||||||||
48 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 437 | 34.27 | 1:13.32 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:13.26 | |||||||||
49 | Cecilie Porsdal | 2002 | 430 | 34.61 | 1:13.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.18 | |||||||||
50 | Michelle Mortensen | 2002 | 424 | 34.29 | 1:14.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.76 | |||||||||
51 | Emilia Steen | 2002 | 423 | 33.75 | 1:14.08 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:09.98 | |||||||||
52 | Emma Jørgensen | 2001 | 420 | 34.14 | 1:14.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.06 | |||||||||
53 | Caroline Liboriussen | 2002 | 417 | 34.54 | 1:14.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.99 | |||||||||
54 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 384 | 36.55 | 1:16.54 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 35 | 735 | 28.16 | 1:01.64 | ||||
Greve Svømmeklub | 1:01.29 | |||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 30 | 713 | 29.16 | 1:02.28 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.79 | |||||||||
3 | Ellen Nielsen | 2001 | 26 | 692 | 29.45 | 1:02.88 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.80 | |||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 23 | 692 | 29.52 | 1:02.89 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.59 | |||||||||
5 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 20 | 656 | 29.24 | 1:04.03 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.60 | |||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 19 | 635 | 30.37 | 1:04.70 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.65 | |||||||||
7 | Thyra Jørgensen | 2002 | 18 | 609 | 30.52 | 1:05.61 | ||||
Svømmeklubben Syd | 1:06.61 | |||||||||
8 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 17 | 600 | 30.36 | 1:05.94 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:05.14 | |||||||||
9 | Sarah Missing | 2001 | 16 | 638 | 29.83 | 1:04.62 | ||||
Vest-Brøndby | 1:04.41 | |||||||||
10 | Liva Schmid | 2000 | 15 | 599 | 29.94 | 1:05.99 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.12 | |||||||||
11 | Iben Bak | 2001 | 14 | 590 | 31.23 | 1:06.31 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.78 | |||||||||
12 | Signe Villumsen | 2001 | 13 | 580 | 31.48 | 1:06.68 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.92 | |||||||||
13 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 12 | 578 | 31.08 | 1:06.78 | ||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.04 | |||||||||
14 | Signe Fich Hansen | 2002 | 11 | 576 | 31.42 | 1:06.87 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.54 | |||||||||
15 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 10 | 575 | 31.03 | 1:06.88 | ||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.64 | |||||||||
16 | Victoria Vorm | 2001 | 9 | 570 | 30.83 | 1:07.08 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.11 | |||||||||
17 | Ida T Mose | 2002 | 8 | 609 | 30.38 | 1:05.61 | ||||
Herlev Svømning | 1:07.40 | |||||||||
18 | Lærke Toftgaard | 2001 | 7 | 597 | 31.23 | 1:06.06 | ||||
Kolding SK | 1:08.17 | |||||||||
19 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 6 | 583 | 31.24 | 1:06.59 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.59 | |||||||||
20 | Marie Uglebjerg | 2002 | 5 | 567 | 31.59 | 1:07.20 | ||||
Kalundborg SK | 1:08.46 | |||||||||
21 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 4 | 553 | 31.94 | 1:07.75 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
22 | Clara Schade Cantby | 2000 | 3 | 542 | 30.87 | 1:08.21 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.56 | |||||||||
23 | Laura Lange | 2001 | 2 | 538 | 31.78 | 1:08.39 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.31 | |||||||||
24 | Helena V. Ellling | 2000 | 1 | 529 | 31.17 | 1:08.76 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 35 | 680 | 26.60 | 56.64 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.19 | |||||||||
2 | Julius Munk | 2000 | 30 | 658 | 27.08 | 57.27 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 26 | 657 | 26.76 | 57.28 | ||||
Vejle Svømmeklub | 57.09 | |||||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 23 | 642 | 26.99 | 57.73 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 58.35 | |||||||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | 20 | 622 | 27.19 | 58.35 | ||||
Ringsted Svømme Klub | 57.72 | |||||||||
6 | Gustav Jørgensen | 2000 | 19 | 621 | 27.10 | 58.38 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 57.82 | |||||||||
7 | Felix Burmester | 1999 | 18 | 618 | 26.90 | 58.47 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 59.29 | |||||||||
8 | David Hjort | 2000 | 17 | 610 | 27.48 | 58.73 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.63 | |||||||||
9 | Sebastian Tullberg | 2000 | 16 | 605 | 27.33 | 58.90 | Deltager ikke i finalen | |||
Sigma Swim Birkerød | 58.08 | |||||||||
10 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 15 | 604 | 27.36 | 58.92 | ||||
Greve Svømmeklub | 58.56 | |||||||||
11 | Martin H. Abel | 2001 | 14 | 599 | 27.21 | 59.10 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.27 | |||||||||
12 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 13 | 587 | 27.31 | 59.50 | Deltager ikke i finalen | |||
Esbjerg Svømmeklub | 59.48 | |||||||||
13 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 12 | 582 | 27.49 | 59.65 | ||||
Horsens Svømmeklub | 58.61 | |||||||||
14 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 11 | 582 | 28.17 | 59.67 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 1:00.64 | |||||||||
15 | Anton Borring Andersen | 1999 | 10 | 580 | 28.09 | 59.73 | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.92 | |||||||||
16 | Malthe Burgaard | 2000 | 9 | 577 | 27.45 | 59.83 | ||||
H2Odense | 1:01.75 | |||||||||
17 | Daniel Sørensen | 1999 | 8 | 575 | 27.78 | 59.90 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.56 | |||||||||
18 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 7 | 575 | 27.96 | 59.91 | ||||
Kolding SK | 1:00.42 | |||||||||
19 | Johan Joensen | 2000 | 6 | 572 | 27.84 | 1:00.00 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.76 | |||||||||
20 | Matthias Hansen | 2001 | 5 | 571 | 28.52 | 1:00.02 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
21 | Magnus B. Høgild | 1999 | 4 | 570 | 28.62 | 1:00.07 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.42 | |||||||||
22 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 3 | 570 | 28.52 | 1:00.08 | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.03 | |||||||||
23 | Rune Nørgaard | 2000 | 2 | 569 | 28.13 | 1:00.11 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.23 | |||||||||
24 | Jonas Hansen | 2001 | 1 | 565 | 28.07 | 1:00.23 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.47 | |||||||||
25 | Felix Lund | 2001 | 565 | 27.57 | 1:00.24 | |||||
Herlev Svømning | 59.78 | |||||||||
26 | Laurits Kenskov | 2001 | 565 | 28.03 | 1:00.26 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.23 | |||||||||
27 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 562 | 28.00 | 1:00.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.00 | |||||||||
28 | Jakob Petersen | 1999 | 559 | 27.96 | 1:00.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.40 | |||||||||
29 | Anton Borg Hjort | 2000 | 558 | 28.55 | 1:00.48 | |||||
Lyseng IF | 1:02.00 | |||||||||
30 | Martin Szokody | 1999 | 558 | 27.59 | 1:00.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.70 | |||||||||
31 | Magnus Lerche | 1999 | 556 | 27.89 | 1:00.56 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:00.12 | |||||||||
32 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 556 | 27.83 | 1:00.57 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.52 | |||||||||
33 | Marcus Rappenborg | 1999 | 555 | 27.86 | 1:00.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.71 | |||||||||
34 | Malthe Lindeblad | 2001 | 554 | 27.68 | 1:00.64 | |||||
DeltaSwim | 1:01.68 | |||||||||
35 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 546 | 27.90 | 1:00.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.01 | |||||||||
36 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 544 | 27.93 | 1:01.01 | |||||
Vest-Brøndby | 1:00.35 | |||||||||
37 | Alexander Eggers | 1999 | 542 | 27.77 | 1:01.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.08 | |||||||||
38 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 541 | 27.54 | 1:01.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.70 | |||||||||
39 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 541 | 28.48 | 1:01.14 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.72 | |||||||||
39 | Rasmus Udbye | 2000 | 541 | 27.96 | 1:01.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
41 | Casper Eickhardt | 1999 | 532 | 28.18 | 1:01.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.96 | |||||||||
42 | Daniel Jensen | 2001 | 528 | 28.47 | 1:01.61 | |||||
DeltaSwim | 59.66 | |||||||||
42 | Karl Bryde | 2000 | 528 | 28.26 | 1:01.61 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.00 | |||||||||
42 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 528 | 28.38 | 1:01.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.74 | |||||||||
45 | Rasmus Langvad | 2000 | 527 | 28.77 | 1:01.66 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:02.71 | |||||||||
46 | Sebastian Jensen | 2001 | 526 | 28.79 | 1:01.68 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:04.14 | |||||||||
47 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 525 | 28.21 | 1:01.75 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.07 | |||||||||
48 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 521 | 28.20 | 1:01.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.08 | |||||||||
49 | Anders Vestergaard | 2001 | 521 | 28.71 | 1:01.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.51 | |||||||||
50 | Magnus Funder | 2001 | 518 | 28.95 | 1:02.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.66 | |||||||||
51 | Andreas Bui | 2000 | 517 | 28.37 | 1:02.04 | |||||
H2Odense | 1:01.42 | |||||||||
52 | Oliver Christensen | 2000 | 510 | 28.45 | 1:02.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.53 | |||||||||
53 | Anders Rasmussen | 2001 | 509 | 28.77 | 1:02.38 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.22 | |||||||||
54 | Daniel Schytte | 2000 | 508 | 28.88 | 1:02.42 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:02.93 | |||||||||
55 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 505 | 28.64 | 1:02.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
56 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | 505 | 29.07 | 1:02.55 | |||||
Berns Swim Team | 1:01.80 | |||||||||
57 | Mads Emil Christensen | 1999 | 501 | 28.91 | 1:02.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.56 | |||||||||
58 | Magnus Løhr | 2001 | 500 | 29.15 | 1:02.74 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.01 | |||||||||
59 | Frederik Bornemann | 2001 | 497 | 29.84 | 1:02.88 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.17 | |||||||||
60 | Malthe Letting | 2001 | 492 | 29.09 | 1:03.09 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.34 | |||||||||
61 | Andreas Rasmussen | 2000 | 484 | 29.98 | 1:03.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.67 | |||||||||
62 | Jakob Mose | 2000 | 480 | 29.10 | 1:03.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
63 | Carl Terp Larsen | 2001 | 478 | 29.72 | 1:03.68 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.13 | |||||||||
64 | August Hertz Bugge | 2000 | 466 | 28.99 | 1:04.23 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.95 | |||||||||
65 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 463 | 29.48 | 1:04.39 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:03.68 | |||||||||
66 | Magnus Vinjebo | 1999 | 451 | 29.85 | 1:04.93 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.88 | |||||||||
67 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 429 | 30.69 | 1:06.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.33 | |||||||||
68 | Ehab Basha | 2000 | 420 | 30.05 | 1:06.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.56 | |||||||||
69 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 403 | 30.44 | 1:07.41 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.48 | |||||||||
70 | Emil Kragh | 2001 | 396 | 30.65 | 1:07.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.08 | |||||||||
71 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 375 | 30.22 | 1:09.05 | |||||
H2Odense | 1:03.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 35 | 710 | 26.00 | 55.82 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.19 | |||||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | 30 | 675 | 26.79 | 56.78 | ||||
Vejle Svømmeklub | 57.09 | |||||||||
3 | Julius Munk | 2000 | 26 | 674 | 26.59 | 56.81 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 23 | 651 | 27.07 | 57.48 | ||||
Ringsted Svømme Klub | 57.72 | |||||||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 20 | 644 | 27.04 | 57.67 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 58.35 | |||||||||
6 | Gustav Jørgensen | 2000 | 19 | 629 | 26.90 | 58.14 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 57.82 | |||||||||
7 | David Hjort | 2000 | 18 | 620 | 27.21 | 58.40 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.63 | |||||||||
8 | Felix Burmester | 1999 | 17 | 616 | 27.22 | 58.55 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 59.29 | |||||||||
9 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 16 | 622 | 27.23 | 58.35 | ||||
Greve Svømmeklub | 58.56 | |||||||||
10 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 15 | 607 | 27.52 | 58.82 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 1:00.64 | |||||||||
11 | Martin H. Abel | 2001 | 14 | 602 | 26.90 | 58.99 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.27 | |||||||||
12 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 13 | 584 | 27.70 | 59.60 | ||||
Kolding SK | 1:00.42 | |||||||||
13 | Malthe Burgaard | 2000 | 12 | 576 | 27.41 | 59.85 | ||||
H2Odense | 1:01.75 | |||||||||
14 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 11 | 573 | 27.60 | 59.97 | ||||
Horsens Svømmeklub | 58.61 | |||||||||
15 | Daniel Sørensen | 1999 | 10 | 555 | 28.33 | 1:00.60 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.56 | |||||||||
16 | Johan Joensen | 2000 | 9 | 605 | 27.76 | 58.90 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.76 | |||||||||
17 | Magnus B. Høgild | 1999 | 8 | 603 | 28.08 | 58.97 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.42 | |||||||||
18 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 7 | 593 | 28.02 | 59.29 | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.03 | |||||||||
19 | Laurits Kenskov | 2001 | 6 | 591 | 27.44 | 59.34 | ||||
Herlev Svømning | 1:02.23 | |||||||||
20 | Matthias Hansen | 2001 | 5 | 582 | 28.49 | 59.65 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
21 | Jonas Hansen | 2001 | 4 | 580 | 27.96 | 59.71 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.47 | |||||||||
22 | Felix Lund | 2001 | 3 | 580 | 27.84 | 59.73 | ||||
Herlev Svømning | 59.78 | |||||||||
23 | Rune Nørgaard | 2000 | 2 | 573 | 28.23 | 59.96 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.23 | |||||||||
- | Anton Borring Andersen | 1999 | DSQ | tyvstart sw 4.4 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 35 | 655 | 33.89 | 1:10.96 | 1:47.48 | 2:22.83 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:22.40 | |||||||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | 30 | 631 | 33.22 | 1:09.51 | 1:47.07 | 2:24.62 | ||
Thisted Svømmeklub | 2:22.52 | |||||||||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | 26 | 622 | 34.28 | 1:11.27 | 1:48.74 | 2:25.29 | ||
Nakskov Svømme Klub | 2:22.78 | |||||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | 23 | 622 | 33.92 | 1:11.31 | 1:48.47 | 2:25.30 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.87 | |||||||||
5 | Liva Palmund | 2002 | 20 | 620 | 33.12 | 1:10.27 | 1:47.71 | 2:25.44 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:15.98 | |||||||||
6 | Cecilie Grøndal | 2002 | 19 | 611 | 34.92 | 1:12.05 | 1:49.43 | 2:26.17 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:22.82 | |||||||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 18 | 606 | 34.47 | 1:11.49 | 1:49.30 | 2:26.57 | ||
Slangerup Svømmeklub | 2:22.67 | |||||||||
8 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 17 | 605 | 35.22 | 1:12.22 | 1:49.46 | 2:26.64 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:23.30 | |||||||||
9 | Caroline Mathiesen | 2001 | 16 | 584 | 34.85 | 1:12.02 | 1:50.25 | 2:28.37 | ||
Albertslund IF | 2:22.30 | |||||||||
10 | Isa Hovmand | 2000 | 15 | 577 | 34.66 | 1:12.70 | 1:51.68 | 2:28.97 | ||
Svømmeklubben Syd | 2:25.45 | |||||||||
11 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 14 | 572 | 35.99 | 1:13.22 | 1:51.28 | 2:29.41 | Deltager ikke i finalen | |
Aalborg Svømmeklub | 2:21.78 | |||||||||
12 | Sofie Nielsen | 2001 | 13 | 561 | 35.59 | 1:13.38 | 1:52.01 | 2:30.36 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:27.25 | |||||||||
13 | Zenia Aarestrup | 2001 | 12 | 549 | 35.04 | 1:12.93 | 1:52.37 | 2:31.42 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.73 | |||||||||
14 | Emilie Krog | 2002 | 11 | 547 | 36.15 | 1:14.84 | 1:53.35 | 2:31.66 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.91 | |||||||||
15 | Caroline Hørlykke | 2000 | 10 | 541 | 36.22 | 1:14.84 | 1:53.87 | 2:32.22 | Deltager ikke i finalen | |
Gentofte Svømme Klub | 2:27.13 | |||||||||
16 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 9 | 538 | 36.51 | 1:15.29 | 1:54.34 | 2:32.45 | Deltager ikke i finalen | |
Roskilde Svømning | 2:24.14 | |||||||||
17 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 8 | 534 | 34.63 | 1:13.26 | 1:53.23 | 2:32.91 | Deltager ikke i finalen | |
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.50 | |||||||||
18 | Caroline Laursen | 2002 | 7 | 532 | 36.02 | 1:14.33 | 1:54.02 | 2:33.04 | Deltager ikke i finalen | |
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.18 | |||||||||
19 | Isabella Bach | 2002 | 6 | 520 | 36.80 | 1:16.24 | 1:55.55 | 2:34.19 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:28.57 | |||||||||
20 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 5 | 520 | 35.02 | 1:13.48 | 1:53.96 | 2:34.21 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:24.63 | |||||||||
21 | Cecilie Elkjær | 2001 | 4 | 518 | 35.13 | 1:14.30 | 1:54.01 | 2:34.39 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:29.75 | |||||||||
22 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 3 | 514 | 36.57 | 1:16.35 | 1:55.92 | 2:34.83 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:26.12 | |||||||||
23 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 2 | 509 | 35.72 | 1:14.66 | 1:54.46 | 2:35.35 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:29.10 | |||||||||
24 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 1 | 501 | 36.56 | 1:17.05 | 1:56.93 | 2:36.12 | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:28.46 | |||||||||
25 | Line J. V. Hededal | 2001 | 500 | 35.68 | 1:14.04 | 1:54.99 | 2:36.22 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.98 | |||||||||
26 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 492 | 35.68 | 1:15.00 | 1:56.12 | 2:37.10 | |||
Vest-Brøndby | 2:23.74 | |||||||||
27 | Emma Bruhn | 2002 | 491 | 36.14 | 1:15.83 | 1:57.16 | 2:37.21 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:31.34 | |||||||||
28 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 486 | 38.39 | 1:18.61 | 1:58.74 | 2:37.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.77 | |||||||||
29 | Pernille Pedersen | 2001 | 483 | 37.04 | 1:16.49 | 1:57.35 | 2:38.02 | |||
Køge Svømmeklub | 2:30.10 | |||||||||
30 | Claudia Sperling | 2002 | 481 | 36.10 | 1:15.69 | 1:57.74 | 2:38.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.06 | |||||||||
31 | Emma Rasmussen | 2002 | 469 | 37.51 | 1:17.66 | 1:58.65 | 2:39.63 | |||
Odder Svømmeklub | 2:32.49 | |||||||||
32 | Emma Bækgaard | 2002 | 457 | 37.87 | 1:18.79 | 2:00.93 | 2:40.98 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:33.47 | |||||||||
33 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 451 | 37.59 | 1:18.49 | 2:00.58 | 2:41.77 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:33.83 | |||||||||
34 | Nicoline Bredahl | 2000 | 439 | 38.47 | 1:19.61 | 2:01.72 | 2:43.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.82 | |||||||||
35 | Sofia Ingeberg | 2002 | 424 | 39.30 | 1:21.10 | 2:03.74 | 2:45.09 | |||
Odder Svømmeklub | 2:48.59 | |||||||||
- | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | DSQ | efb v150 SW6.5 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.64 | |||||||||
- | Julie Stampe | 2002 | DSQ | tyvstart SW4.4 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:24.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 35 | 683 | 32.37 | 1:07.99 | 1:44.26 | 2:20.82 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.87 | |||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 30 | 663 | 32.86 | 1:08.84 | 1:45.60 | 2:22.27 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:15.98 | |||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 26 | 652 | 33.85 | 1:10.62 | 1:47.00 | 2:23.03 | ||
Thisted Svømmeklub | 2:22.52 | |||||||||
4 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 23 | 647 | 33.50 | 1:10.14 | 1:47.41 | 2:23.42 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:22.40 | |||||||||
5 | Melanie Eggertsen | 2002 | 20 | 629 | 33.35 | 1:10.03 | 1:48.02 | 2:24.79 | ||
Nakskov Svømme Klub | 2:22.78 | |||||||||
6 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 19 | 602 | 34.09 | 1:10.98 | 1:49.03 | 2:26.92 | ||
Slangerup Svømmeklub | 2:22.67 | |||||||||
7 | Cecilie Grøndal | 2002 | 18 | 601 | 33.97 | 1:11.61 | 1:49.39 | 2:26.98 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:22.82 | |||||||||
8 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 17 | 586 | 34.85 | 1:12.29 | 1:50.62 | 2:28.17 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:23.30 | |||||||||
9 | Caroline Mathiesen | 2001 | 16 | 627 | 34.93 | 1:11.42 | 1:49.83 | 2:24.94 | ||
Albertslund IF | 2:22.30 | |||||||||
10 | Sofie Nielsen | 2001 | 15 | 588 | 35.20 | 1:12.64 | 1:50.92 | 2:28.00 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:27.25 | |||||||||
11 | Isa Hovmand | 2000 | 14 | 585 | 35.30 | 1:12.88 | 1:51.21 | 2:28.27 | ||
Svømmeklubben Syd | 2:25.45 | |||||||||
12 | Zenia Aarestrup | 2001 | 13 | 570 | 35.68 | 1:13.24 | 1:51.65 | 2:29.58 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.73 | |||||||||
13 | Emilie Krog | 2002 | 12 | 558 | 35.73 | 1:14.18 | 1:53.07 | 2:30.63 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.91 | |||||||||
14 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 11 | 542 | 34.54 | 1:13.10 | 1:52.88 | 2:32.15 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:24.63 | |||||||||
15 | Cecilie Elkjær | 2001 | 10 | 540 | 35.43 | 1:13.72 | 1:52.03 | 2:32.26 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:29.75 | |||||||||
16 | Isabella Bach | 2002 | 9 | 507 | 36.23 | 1:15.40 | 1:55.57 | 2:35.55 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:28.57 | |||||||||
17 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 8 | 539 | 33.84 | 1:12.71 | 1:52.75 | 2:32.41 | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:28.46 | |||||||||
18 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 7 | 518 | 36.48 | 1:15.27 | 1:55.15 | 2:34.43 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:29.10 | |||||||||
19 | Line J. V. Hededal | 2001 | 6 | 517 | 36.38 | 1:15.76 | 1:55.85 | 2:34.51 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:24.98 | |||||||||
20 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 5 | 515 | 36.55 | 1:15.56 | 1:55.72 | 2:34.72 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:26.12 | |||||||||
21 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 4 | 511 | 37.35 | 1:16.98 | 2:35.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.77 | |||||||||
22 | Pernille Pedersen | 2001 | 3 | 506 | 36.28 | 1:15.09 | 1:54.81 | 2:35.62 | ||
Køge Svømmeklub | 2:30.10 | |||||||||
23 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 2 | 498 | 35.53 | 1:15.26 | 1:56.42 | 2:36.44 | ||
Vest-Brøndby | 2:23.74 | |||||||||
24 | Emma Bruhn | 2002 | 1 | 463 | 36.44 | 1:16.35 | 1:58.43 | 2:40.35 | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:31.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alfred August Grubert | 2001 | 35 | 629 | 31.79 | 1:05.34 | 1:38.29 | 2:10.59 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.62 | |||||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 30 | 622 | 31.01 | 1:04.78 | 1:38.59 | 2:11.05 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:06.29 | |||||||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | 26 | 613 | 30.59 | 1:04.26 | 1:37.42 | 2:11.70 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.90 | |||||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | 23 | 598 | 31.13 | 1:05.20 | 1:39.17 | 2:12.82 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:12.55 | |||||||||
5 | Mikkel Henriksen | 1999 | 20 | 596 | 31.30 | 1:04.35 | 1:38.78 | 2:12.96 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:07.06 | |||||||||
6 | Mads Witthøft | 2000 | 19 | 592 | 30.55 | 1:03.71 | 1:38.74 | 2:13.24 | ||
Kalundborg SK | 2:08.67 | |||||||||
7 | Markus Kjeldsen | 2000 | 18 | 592 | 31.01 | 1:05.42 | 1:39.88 | 2:13.29 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:10.52 | |||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 17 | 591 | 31.71 | 1:06.05 | 1:40.00 | 2:13.33 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.77 | |||||||||
9 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 16 | 591 | 31.41 | 1:05.51 | 1:39.82 | 2:13.35 | ||
Herlev Svømning | 2:14.80 | |||||||||
10 | Lars Lyhne | 1999 | 15 | 576 | 31.42 | 1:05.80 | 1:40.11 | 2:14.50 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.08 | |||||||||
11 | Gustav Jørgensen | 2000 | 14 | 572 | 31.82 | 1:06.41 | 1:41.85 | 2:14.78 | Deltager ikke i finalen | |
Slagelse Svømmeklub | 2:12.39 | |||||||||
12 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 13 | 557 | 30.38 | 1:04.69 | 1:40.21 | 2:15.98 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:08.96 | |||||||||
13 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 12 | 554 | 31.15 | 1:05.38 | 1:40.62 | 2:16.27 | ||
Vest-Brøndby | 2:09.07 | |||||||||
14 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 11 | 553 | 31.91 | 1:06.31 | 1:41.54 | 2:16.30 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:11.25 | |||||||||
15 | Jakob Schmidt | 1999 | 10 | 549 | 31.49 | 1:05.95 | 1:41.30 | 2:16.65 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:08.38 | |||||||||
16 | Thomas Schiby | 2001 | 9 | 549 | 32.86 | 1:07.02 | 1:41.70 | 2:16.67 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.29 | |||||||||
17 | Frederik Oxenvad | 1999 | 8 | 549 | 31.27 | 1:05.34 | 1:40.67 | 2:16.68 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:11.79 | |||||||||
18 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 7 | 532 | 32.96 | 1:08.09 | 1:43.35 | 2:18.04 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:17.68 | |||||||||
19 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 6 | 531 | 32.40 | 1:07.41 | 1:43.36 | 2:18.18 | ||
Hillerød Svømmeklub | 2:17.11 | |||||||||
20 | Filip Bækgaard | 2000 | 5 | 530 | 31.59 | 1:05.63 | 1:41.63 | 2:18.25 | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:11.33 | |||||||||
21 | Jonas Hansen | 2001 | 4 | 529 | 32.96 | 1:07.90 | 1:43.59 | 2:18.36 | Deltager ikke i finalen | |
Slagelse Svømmeklub | 2:17.10 | |||||||||
22 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 3 | 523 | 33.72 | 1:08.99 | 1:44.40 | 2:18.84 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.64 | |||||||||
23 | Marius Nørgaard | 2001 | 2 | 512 | 31.99 | 1:08.03 | 1:44.33 | 2:19.83 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.99 | |||||||||
24 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 1 | 497 | 31.71 | 1:07.45 | 1:44.77 | 2:21.26 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.74 | |||||||||
25 | Thomas Frederiksen | 2000 | 492 | 30.84 | 1:06.46 | 1:44.28 | 2:21.74 | |||
Odder Svømmeklub | 2:17.19 | |||||||||
26 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 491 | 31.70 | 1:06.00 | 1:43.36 | 2:21.84 | Deltager ikke i finalen | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:15.34 | |||||||||
27 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 490 | 32.84 | 1:08.28 | 1:44.77 | 2:21.92 | |||
Roskilde Svømning | 2:16.40 | |||||||||
28 | Oliver Frølund | 2001 | 487 | 32.25 | 1:08.10 | 1:44.53 | 2:22.24 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:15.95 | |||||||||
29 | Andreas Gram Peters | 2001 | 484 | 33.01 | 1:08.58 | 1:45.30 | 2:22.49 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:15.39 | |||||||||
30 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 482 | 33.03 | 1:09.12 | 1:46.44 | 2:22.74 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:21.28 | |||||||||
31 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 476 | 33.27 | 1:08.16 | 1:45.03 | 2:23.26 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:15.20 | |||||||||
32 | Benjamin Perruchon | 2001 | 475 | 32.08 | 1:08.12 | 1:46.37 | 2:23.35 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:15.05 | |||||||||
33 | Nicklas Andersen | 2001 | 473 | 34.09 | 1:09.91 | 1:46.91 | 2:23.59 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:20.68 | |||||||||
34 | Oliver Schiellerup | 2000 | 470 | 32.93 | 1:10.67 | 1:47.89 | 2:23.87 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:19.94 | |||||||||
35 | Lukas Jeppesen | 2001 | 465 | 34.19 | 1:10.28 | 1:48.11 | 2:24.36 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:23.35 | |||||||||
36 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 461 | 34.41 | 1:11.50 | 1:48.96 | 2:24.87 | |||
Næstved IF | 2:22.46 | |||||||||
37 | August Becktor | 2001 | 457 | 32.85 | 1:09.07 | 1:47.24 | 2:25.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.85 | |||||||||
38 | Oliver Mølby | 2001 | 448 | 35.58 | 1:13.35 | 1:50.93 | 2:26.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.85 | |||||||||
39 | Frederik S. Løwe | 2001 | 438 | 34.36 | 1:10.48 | 1:48.65 | 2:27.32 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:23.81 | |||||||||
39 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 438 | 34.12 | 1:11.73 | 1:50.01 | 2:27.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.22 | |||||||||
41 | Mert Kaya | 2001 | 435 | 33.71 | 1:11.04 | 1:49.40 | 2:27.69 | |||
Køge Svømmeklub | 2:22.06 | |||||||||
42 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 434 | 33.19 | 1:10.47 | 1:49.54 | 2:27.73 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.71 | |||||||||
43 | Anders Rasmussen | 2001 | 432 | 32.74 | 1:08.64 | 1:48.22 | 2:28.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:15.63 | |||||||||
44 | Rasmus Nielsen | 2001 | 426 | 34.51 | 1:11.52 | 1:50.05 | 2:28.64 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.13 | |||||||||
45 | Rasmus Danielsen | 2001 | 402 | 35.19 | 1:13.68 | 1:52.88 | 2:31.62 | |||
Køge Svømmeklub | 2:21.96 | |||||||||
- | Lucas Alexander Meng | 2000 | DSQ | tyvstart SW4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 35 | 656 | 30.21 | 1:02.65 | 1:35.89 | 2:08.76 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:12.55 | |||||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 30 | 638 | 31.11 | 1:03.99 | 1:37.96 | 2:10.00 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:06.29 | |||||||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | 26 | 636 | 29.85 | 1:03.11 | 1:37.01 | 2:10.10 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.90 | |||||||||
4 | Alfred August Grubert | 2001 | 23 | 634 | 31.73 | 1:04.99 | 1:37.90 | 2:10.22 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.62 | |||||||||
5 | Markus Kjeldsen | 2000 | 20 | 597 | 31.51 | 1:05.73 | 1:39.92 | 2:12.86 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:10.52 | |||||||||
6 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 19 | 580 | 31.71 | 1:04.98 | 1:39.61 | 2:14.13 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.77 | |||||||||
7 | Mads Witthøft | 2000 | 18 | 577 | 31.17 | 1:05.06 | 1:40.00 | 2:14.41 | ||
Kalundborg SK | 2:08.67 | |||||||||
8 | Mikkel Henriksen | 1999 | 17 | 565 | 31.30 | 1:05.27 | 1:39.69 | 2:15.34 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:07.06 | |||||||||
9 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 16 | 589 | 31.26 | 1:05.03 | 1:40.10 | 2:13.46 | ||
Herlev Svømning | 2:14.80 | |||||||||
10 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 15 | 577 | 30.86 | 1:04.61 | 1:39.44 | 2:14.40 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:11.25 | |||||||||
11 | Lars Lyhne | 1999 | 14 | 574 | 31.63 | 1:05.62 | 1:40.37 | 2:14.61 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.08 | |||||||||
12 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 13 | 550 | 30.90 | 1:05.57 | 1:41.21 | 2:16.52 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:08.96 | |||||||||
13 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 12 | 550 | 31.69 | 1:06.64 | 1:41.87 | 2:16.59 | ||
Vest-Brøndby | 2:09.07 | |||||||||
14 | Frederik Oxenvad | 1999 | 11 | 539 | 32.08 | 1:07.13 | 1:42.76 | 2:17.44 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:11.79 | |||||||||
15 | Jakob Schmidt | 1999 | 10 | 534 | 32.17 | 1:07.26 | 1:42.62 | 2:17.90 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:08.38 | |||||||||
16 | Thomas Schiby | 2001 | 9 | 487 | 33.22 | 1:08.46 | 1:45.15 | 2:22.22 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.29 | |||||||||
17 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 8 | 547 | 32.73 | 1:07.31 | 1:42.47 | 2:16.81 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:17.68 | |||||||||
18 | Filip Bækgaard | 2000 | 7 | 541 | 31.59 | 1:06.63 | 1:42.42 | 2:17.34 | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:11.33 | |||||||||
19 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 6 | 532 | 32.48 | 1:07.66 | 1:43.01 | 2:18.09 | ||
Roskilde Svømning | 2:16.40 | |||||||||
20 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 5 | 529 | 32.50 | 1:07.55 | 1:43.18 | 2:18.30 | ||
Hillerød Svømmeklub | 2:17.11 | |||||||||
21 | Marius Nørgaard | 2001 | 4 | 513 | 32.94 | 1:07.91 | 1:43.79 | 2:19.80 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.99 | |||||||||
22 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 3 | 512 | 32.83 | 1:09.63 | 1:45.17 | 2:19.81 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.74 | |||||||||
23 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 2 | 510 | 33.10 | 1:08.84 | 1:44.99 | 2:20.07 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.64 | |||||||||
24 | Thomas Frederiksen | 2000 | 1 | 503 | 32.70 | 1:08.64 | 1:45.03 | 2:20.65 | ||
Odder Svømmeklub | 2:17.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 2000 | 70 | 739 | 8:30.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 8:30.40 | |||||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:03.50 | 2:08.02 | 2:08.02 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 1:01.35 | 2:07.31 | 4:15.33 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 1:02.00 | 2:10.47 | 6:25.80 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 59.63 | 2:05.19 | 8:30.99 | ||||||
2 | Aalborg Damer 2 | 2000 | 60 | 685 | 8:43.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 8:50.60 | |||||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 1:04.08 | 2:10.75 | 2:10.75 | ||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 1:02.46 | 2:09.90 | 4:20.65 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:02.83 | 2:12.96 | 6:33.61 | ||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 1:02.96 | 2:10.33 | 8:43.94 | ||||||
3 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 52 | 685 | 8:44.14 | |||||
Roskilde Svømning | 8:49.21 | |||||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 1:04.81 | 2:12.30 | 2:12.30 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 1:05.04 | 2:15.64 | 4:27.94 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 1:04.74 | 2:11.46 | 6:39.40 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 59.63 | 2:04.74 | 8:44.14 | ||||||
4 | Hovedstadens Damer | 2000 | 45 | 685 | 8:44.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:52.01 | |||||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:03.67 | 2:10.76 | 2:10.76 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 1:02.57 | 2:11.01 | 4:21.77 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 1:06.44 | 2:14.63 | 6:36.40 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 1:02.87 | 2:07.78 | 8:44.18 | ||||||
5 | Triton Damer 1 | 2000 | 40 | 640 | 8:55.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:44.71 | |||||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:05.33 | 2:14.95 | 2:14.95 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:04.54 | 2:13.72 | 4:28.67 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 1:03.27 | 2:13.29 | 6:41.96 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 1:03.81 | 2:13.96 | 8:55.92 | ||||||
6 | Sigma Damer A | 2000 | 38 | 639 | 8:56.32 | |||||
Sigma Swim | 9:00.10 | |||||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:04.71 | 2:12.13 | 2:12.13 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:05.78 | 2:16.57 | 4:28.70 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 1:07.38 | 2:17.77 | 6:46.47 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 1:03.52 | 2:09.85 | 8:56.32 | ||||||
7 | Agf Piger 1 | 2000 | 36 | 637 | 8:56.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:57.50 | |||||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 1:01.84 | 2:04.23 | 2:04.23 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 1:02.70 | 2:09.82 | 4:14.05 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 1:06.29 | 2:20.11 | 6:34.16 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:08.35 | 2:22.62 | 8:56.78 | ||||||
8 | Kvik Damer | 2000 | 34 | 635 | 8:57.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:41.23 | |||||||||
Chastine Melhede | 2002 | 1:04.50 | 2:14.90 | 2:14.90 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 1:04.91 | 2:12.88 | 4:27.78 | ||||||
Liva Schmid | 2000 | 1:05.25 | 2:16.28 | 6:44.06 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 1:01.81 | 2:13.53 | 8:57.59 | ||||||
9 | Lyngby Piger | 2000 | 32 | 627 | 8:59.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 9:19.37 | |||||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 1:03.41 | 2:10.68 | 2:10.68 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:05.06 | 2:12.90 | 4:23.58 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 1:05.09 | 2:17.42 | 6:41.00 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 1:05.90 | 2:18.66 | 8:59.66 | ||||||
10 | Esbjerg Piger | 2001 | 30 | 624 | 9:00.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:49.50 | |||||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 1:05.62 | 2:17.15 | 2:17.15 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:02.28 | 2:08.94 | 4:26.09 | ||||||
Caroline Laursen | 2002 | 1:04.47 | 2:13.12 | 6:39.21 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 1:07.15 | 2:21.34 | 9:00.55 | ||||||
11 | Helsingør Damer | 2000 | 28 | 603 | 9:06.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 9:04.85 | |||||||||
Helena Hvid Hansen | 2001 | 1:06.75 | 2:18.79 | 2:18.79 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 1:06.20 | 2:17.48 | 4:36.27 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 1:05.51 | 2:17.68 | 6:53.95 | ||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 1:04.22 | 2:12.79 | 9:06.74 | ||||||
12 | Horsens Piger | 2000 | 26 | 598 | 9:08.44 | |||||
Horsens Svømmeklub | 8:55.37 | |||||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:03.71 | 2:11.31 | 2:11.31 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 1:08.12 | 2:22.61 | 4:33.92 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 1:06.14 | 2:20.21 | 6:54.13 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 1:05.64 | 2:14.31 | 9:08.44 | ||||||
13 | Aarhus Swim Damer | 2000 | 24 | 593 | 9:09.82 | |||||
Aarhus Swim | 9:08.72 | |||||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 1:07.24 | 2:19.78 | 2:19.78 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:03.78 | 2:11.25 | 4:31.03 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:06.53 | 2:17.18 | 6:48.21 | ||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 1:08.62 | 2:21.61 | 9:09.82 | ||||||
14 | Triton Damer 2 | 2000 | 22 | 588 | 9:11.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:12.14 | |||||||||
Laura Janner | 2002 | 1:05.78 | 2:49.65 | 2:49.65 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:45.87 | 2:52.74 | 5:42.39 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 1:12.78 | 2:18.43 | 8:00.82 | ||||||
Emilie Krog | 2002 | 1:10.50 | 1:10.50 | 9:11.32 | ||||||
15 | Gsc Piger | 2000 | 20 | 579 | 9:14.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:05.50 | |||||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 1:06.15 | 2:16.60 | 2:16.60 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 1:05.85 | 2:13.73 | 4:30.33 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 1:06.29 | 2:17.65 | 6:47.98 | ||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 1:09.81 | 2:26.15 | 9:14.13 | ||||||
16 | Sigma Damer B | 2000 | 18 | 578 | 9:14.50 | |||||
Sigma Swim | 9:24.92 | |||||||||
Thit Bondo | 2000 | 1:07.35 | 2:19.84 | 2:19.84 | ||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 1:04.92 | 2:16.25 | 4:36.09 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 1:05.22 | 2:16.23 | 6:52.32 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 1:08.57 | 2:22.18 | 9:14.50 | ||||||
17 | Herlev Piger | 2000 | 16 | 556 | 9:21.62 | |||||
Herlev Svømning | 9:02.79 | |||||||||
Xenia Huryn | 2000 | 1:07.54 | 2:21.51 | 2:21.51 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 1:07.66 | 2:22.01 | 4:43.52 | ||||||
Ida T Mose | 2002 | 1:07.50 | 2:20.24 | 7:03.76 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 1:06.32 | 2:17.86 | 9:21.62 | ||||||
18 | Holbæk Piger | 2000 | 14 | 549 | 9:24.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 9:21.36 | |||||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 1:07.00 | 2:18.88 | 2:18.88 | ||||||
Zara Wendel | 2002 | 1:09.00 | 2:27.25 | 4:46.13 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 1:09.86 | 2:24.10 | 7:10.23 | ||||||
Mai Pallvi | 2000 | 1:04.72 | 2:13.94 | 9:24.17 | ||||||
- | Gentofte Damer 1 | 2000 | DSQ | tyvstart sw 10.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 8:40.20 | |||||||||
Nina Toft | 2000 | 1:01.92 | 2:06.98 | 2:06.98 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 1:02.73 | 2:09.92 | 4:16.90 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 1:03.01 | 2:11.92 | 6:28.82 | ||||||
- | Horsens Piger 2 | 2000 | DSQ | tyvstart sw 10.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 9:24.62 | |||||||||
Trine Dam | 2001 | 1:05.70 | 2:18.20 | 2:18.20 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 1:09.01 | 2:23.72 | 4:41.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 22, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Herrer A | 1999 | 70 | 691 | 7:53.36 | |||||
Sigma Swim | 7:46.81 | |||||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 57.48 | 1:58.11 | 1:58.11 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 58.64 | 2:01.51 | 3:59.62 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 58.47 | 2:00.96 | 6:00.58 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 55.64 | 1:52.78 | 7:53.36 | ||||||
2 | Esv Awesome | 2001 | 60 | 688 | 7:54.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 7:57.00 | |||||||||
Andreas Hansen | 2000 | 56.95 | 1:55.69 | 1:55.69 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 57.20 | 1:59.21 | 3:54.90 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 56.82 | 1:58.17 | 5:53.07 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 57.94 | 2:01.04 | 7:54.11 | ||||||
3 | Kvik Herrer | 1999 | 52 | 679 | 7:55.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:34.01 | |||||||||
Lukas Storm | 1999 | 57.31 | 1:58.52 | 1:58.52 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 56.89 | 1:58.67 | 3:57.19 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 57.76 | 2:00.98 | 5:58.17 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 55.87 | 1:57.81 | 7:55.98 | ||||||
4 | Esbjerg Gutter | 1999 | 45 | 678 | 7:56.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 7:48.69 | |||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 57.54 | 1:59.40 | 1:59.40 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 55.03 | 1:56.48 | 3:55.88 | ||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 57.40 | 1:59.16 | 5:55.04 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 57.95 | 2:01.28 | 7:56.32 | ||||||
5 | Triton Herre 1 | 1999 | 40 | 655 | 8:01.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:12.35 | |||||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 1:00.29 | 2:03.84 | 2:03.84 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 56.83 | 1:56.92 | 4:00.76 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 57.46 | 2:00.08 | 6:00.84 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 57.65 | 2:00.92 | 8:01.76 | ||||||
6 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | 38 | 651 | 8:02.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 8:09.60 | |||||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 58.95 | 2:03.67 | 2:03.67 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 57.90 | 2:01.35 | 4:05.02 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 58.82 | 2:01.38 | 6:06.40 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 54.63 | 1:56.36 | 8:02.76 | ||||||
7 | Aarhus Swim Herrer | 1999 | 36 | 634 | 8:07.10 | |||||
Aarhus Swim | 8:12.41 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 58.70 | 1:58.39 | 1:58.39 | ||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 59.85 | 2:05.10 | 4:03.49 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 59.56 | 2:03.80 | 6:07.29 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 58.57 | 1:59.81 | 8:07.10 | ||||||
8 | Stv Drenge 1 | 1999 | 34 | 634 | 8:07.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 8:07.20 | |||||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 59.80 | 2:05.63 | 2:05.63 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 56.73 | 1:58.98 | 4:04.61 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 58.87 | 2:03.53 | 6:08.14 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 57.23 | 1:59.07 | 8:07.21 | ||||||
9 | Silkeborg Herrer | 2000 | 32 | 631 | 8:07.98 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 8:10.30 | |||||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 1:00.48 | 2:03.75 | 2:03.75 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 57.80 | 2:00.13 | 4:03.88 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 59.51 | 2:04.92 | 6:08.80 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 57.69 | 1:59.18 | 8:07.98 | ||||||
10 | Holbæk Drenge | 1999 | 30 | 624 | 8:09.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 8:00.45 | |||||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 56.93 | 2:01.74 | 2:01.74 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 57.53 | 2:01.06 | 4:02.80 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 59.42 | 2:06.03 | 6:08.83 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 55.39 | 2:00.94 | 8:09.77 | ||||||
11 | Agf Drenge 1 | 1999 | 28 | 624 | 8:09.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:02.25 | |||||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 56.98 | 1:58.20 | 1:58.20 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 57.72 | 2:01.14 | 3:59.34 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 57.43 | 2:00.70 | 6:00.04 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 59.02 | 2:09.76 | 8:09.80 | ||||||
12 | Gsc Drenge | 2000 | 26 | 620 | 8:10.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 8:17.50 | |||||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 56.48 | 1:57.64 | 1:57.64 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 56.54 | 2:03.14 | 4:00.78 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 57.37 | 2:06.77 | 6:07.55 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 59.32 | 2:03.18 | 8:10.73 | ||||||
13 | Lyngby Drenge | 1999 | 24 | 606 | 8:14.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 8:11.13 | |||||||||
William Textor Broch | 2001 | 57.88 | 1:58.82 | 1:58.82 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 56.23 | 1:57.13 | 3:55.95 | ||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 1:00.47 | 2:08.02 | 6:03.97 | ||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 59.88 | 2:10.43 | 8:14.40 | ||||||
14 | H2Odense Junior Boys | 2000 | 22 | 605 | 8:14.61 | |||||
H2Odense | 8:20.13 | |||||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 59.85 | 2:03.40 | 2:03.40 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 58.52 | 2:01.43 | 4:04.83 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 1:00.67 | 2:06.17 | 6:11.00 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 59.15 | 2:03.61 | 8:14.61 | ||||||
15 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 20 | 604 | 8:15.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 8:04.00 | |||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 58.79 | 2:04.72 | 2:04.72 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 1:00.69 | 2:05.60 | 4:10.32 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 1:00.41 | 2:06.25 | 6:16.57 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 55.23 | 1:58.44 | 8:15.01 | ||||||
16 | Køge Herrer | 1999 | 18 | 582 | 8:21.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 8:18.00 | |||||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 59.03 | 2:03.59 | 2:03.59 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 59.33 | 2:04.29 | 4:07.88 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 1:00.18 | 2:06.80 | 6:14.68 | ||||||
Mads Emil Christensen | 1999 | 1:00.06 | 2:06.53 | 8:21.21 | ||||||
17 | Aalborg Herrer 1 | 1999 | 16 | 576 | 8:23.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 8:22.10 | |||||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 58.85 | 2:03.46 | 2:03.46 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 1:00.51 | 2:06.08 | 4:09.54 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 1:01.93 | 2:06.59 | 6:16.13 | ||||||
Christian Bonde | 2001 | 1:01.25 | 2:06.88 | 8:23.01 | ||||||
18 | Horsens Drenge 2 | 2000 | 14 | 560 | 8:27.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 8:44.22 | |||||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:00.31 | 2:04.88 | 2:04.88 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 1:00.93 | 2:05.75 | 4:10.63 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 1:01.55 | 2:07.90 | 6:18.53 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 1:00.35 | 2:09.04 | 8:27.57 | ||||||
19 | Herlev Drenge | 1999 | 12 | 546 | 8:31.82 | |||||
Herlev Svømning | 8:28.79 | |||||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 59.73 | 2:08.20 | 2:08.20 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 1:04.21 | 2:14.82 | 4:23.02 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 1:02.31 | 2:09.96 | 6:32.98 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 56.50 | 1:58.84 | 8:31.82 | ||||||
20 | Sønderborg Sks | 2000 | 10 | 544 | 8:32.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 8:36.50 | |||||||||
André Iversen | 2001 | 1:04.38 | 2:11.79 | 2:11.79 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 59.60 | 2:04.98 | 4:16.77 | ||||||
Peter Hymøller | 2001 | 1:03.41 | 2:11.37 | 6:28.14 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 59.68 | 2:04.47 | 8:32.61 | ||||||
21 | Sigma Herrer B | 1999 | 8 | 526 | 8:38.41 | |||||
Sigma Swim | 8:20.33 | |||||||||
Alexander Eggers | 1999 | 58.88 | 2:03.25 | 2:03.25 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 1:00.71 | 2:04.40 | 4:07.65 | ||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 1:02.22 | 2:09.95 | 6:17.60 | ||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 1:07.73 | 2:20.81 | 8:38.41 | ||||||
22 | Stv Drenge 2 | 1999 | 6 | 501 | 8:46.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 8:49.24 | |||||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 1:04.73 | 2:10.32 | 2:10.32 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 1:01.71 | 2:09.10 | 4:19.42 | ||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 1:04.01 | 2:12.13 | 6:31.55 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 1:04.76 | 2:15.14 | 8:46.69 | ||||||
23 | Esv Drenge | 2001 | 4 | 488 | 8:51.56 | |||||
Vejle Svømmeklub | 8:30.00 | |||||||||
Magnus Funder | 2001 | 1:02.89 | 2:08.26 | 2:08.26 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 1:01.43 | 2:11.90 | 4:20.16 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 1:03.87 | 2:14.12 | 6:34.28 | ||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 1:06.66 | 2:17.28 | 8:51.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 35 | 720 | 26.47 | |||||
Greve Svømmeklub | 25.88 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 30 | 718 | 26.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 26.19 | |||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 26 | 672 | 27.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.12 | |||||||||
4 | Snæfridur Sol | 2000 | 23 | 637 | 27.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.32 | |||||||||
5 | Andrea Paaske | 2001 | 20 | 635 | 27.60 | |||||
Roskilde Svømning | 27.35 | |||||||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 19 | 634 | 27.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.24 | |||||||||
7 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 18 | 628 | 27.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.36 | |||||||||
8 | Line J. V. Hededal | 2001 | 17 | 621 | 27.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | 26.90 | |||||||||
9 | Amalie Bærentsen | 2000 | 16 | 617 | 27.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 27.35 | |||||||||
10 | Camilla Ottesen | 2000 | 15 | 617 | 27.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 27.39 | |||||||||
11 | Karla Louise Balle | 2001 | 14 | 614 | 27.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 27.31 | |||||||||
12 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 13 | 612 | 27.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.31 | |||||||||
13 | Helena V. Ellling | 2000 | 12 | 611 | 27.96 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.12 | |||||||||
14 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 11 | 609 | 27.99 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.10 | |||||||||
15 | Sarah Missing | 2001 | 10 | 606 | 28.04 | |||||
Vest-Brøndby | 27.54 | |||||||||
16 | Astrid Nielsen | 2002 | 9 | 604 | 28.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.83 | |||||||||
17 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 8 | 604 | 28.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | 27.44 | |||||||||
18 | Amalie W. Olsen | 2001 | 7 | 600 | 28.13 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.55 | |||||||||
19 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 6 | 597 | 28.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | 27.98 | |||||||||
20 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 5 | 595 | 28.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | 27.97 | |||||||||
21 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 4 | 589 | 28.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 29.26 | |||||||||
22 | Regitze Gotthard | 2002 | 3 | 586 | 28.35 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
22 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 3 | 586 | 28.35 | |||||
Farum Svømmeklub | 28.19 | |||||||||
24 | Clara Schade Cantby | 2000 | 1 | 585 | 28.37 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
25 | Karoline Sørensen | 2002 | 583 | 28.39 | Deltager ikke i finalen | |||||
Thisted Svømmeklub | 28.60 | |||||||||
26 | Xenia Huryn | 2000 | 580 | 28.45 | ||||||
Herlev Svømning | 27.92 | |||||||||
27 | Louise Bach Andersen | 2001 | 579 | 28.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.19 | |||||||||
28 | Helene Olesen | 2000 | 574 | 28.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.86 | |||||||||
29 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 573 | 28.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.70 | |||||||||
29 | Josefine Due Christensen | 2001 | 573 | 28.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.99 | |||||||||
31 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 571 | 28.60 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.88 | |||||||||
32 | Julie Stampe | 2002 | 567 | 28.66 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.35 | |||||||||
33 | Emma Jørgensen | 2001 | 564 | 28.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.69 | |||||||||
34 | Melanie Eggertsen | 2002 | 560 | 28.78 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 28.92 | |||||||||
34 | Zara Wendel | 2002 | 560 | 28.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.29 | |||||||||
36 | Amanda Duus | 2000 | 558 | 28.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.96 | |||||||||
37 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 554 | 28.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.42 | |||||||||
38 | Lea Serup Schøn | 2002 | 554 | 28.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.69 | |||||||||
38 | Marie Christensen | 2002 | 554 | 28.89 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
40 | Caroline Laursen | 2002 | 549 | 28.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.44 | |||||||||
40 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 549 | 28.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.50 | |||||||||
42 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 548 | 28.99 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
42 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 548 | 28.99 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
44 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 547 | 29.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
44 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 547 | 29.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
46 | Liva Palmund | 2002 | 547 | 29.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.13 | |||||||||
47 | Emma Bækgaard | 2002 | 540 | 29.14 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.20 | |||||||||
47 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 540 | 29.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.62 | |||||||||
49 | Isabella Bach | 2002 | 539 | 29.15 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.55 | |||||||||
50 | Emilie Larsen | 2001 | 538 | 29.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.77 | |||||||||
50 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 538 | 29.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.47 | |||||||||
52 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 538 | 29.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.86 | |||||||||
53 | Clara Marott Schelde | 2000 | 537 | 29.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.12 | |||||||||
53 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 537 | 29.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.76 | |||||||||
55 | Laura Janner | 2002 | 536 | 29.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.09 | |||||||||
56 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 535 | 29.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.15 | |||||||||
57 | Lærke Rask Sander | 2002 | 533 | 29.26 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.75 | |||||||||
58 | Louise Hvarre | 2001 | 532 | 29.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.73 | |||||||||
59 | Cecilie Christensen | 2002 | 531 | 29.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
60 | Sara Mortensen | 2001 | 531 | 29.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.74 | |||||||||
61 | Heidi Glintborg | 2002 | 525 | 29.40 | ||||||
H2Odense | 31.08 | |||||||||
62 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 525 | 29.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.42 | |||||||||
63 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 524 | 29.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.57 | |||||||||
64 | Sofie Sjøgren | 2002 | 522 | 29.47 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.34 | |||||||||
65 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 520 | 29.50 | ||||||
Næstved IF | 29.28 | |||||||||
66 | Emilie Nyegaard | 2001 | 517 | 29.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.78 | |||||||||
67 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 515 | 29.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.47 | |||||||||
68 | Maria Szokody | 2002 | 493 | 30.02 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 28.81 | |||||||||
69 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 430 | 31.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 744 | 26.18 | ||||||
Greve Svømmeklub | 25.88 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 718 | 26.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.19 | |||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 698 | 26.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.12 | |||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 666 | 27.17 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.35 | |||||||||
5 | Snæfridur Sol | 2000 | 648 | 27.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.32 | |||||||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 639 | 27.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.24 | |||||||||
7 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 636 | 27.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.36 | |||||||||
8 | Line J. V. Hededal | 2001 | 632 | 27.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.90 | |||||||||
9 | Karla Louise Balle | 2001 | 646 | 27.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.31 | |||||||||
10 | Astrid Nielsen | 2002 | 632 | 27.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.83 | |||||||||
11 | Amalie Bærentsen | 2000 | 632 | 27.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.35 | |||||||||
12 | Helena V. Ellling | 2000 | 628 | 27.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.12 | |||||||||
13 | Sarah Missing | 2001 | 625 | 27.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.54 | |||||||||
14 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 616 | 27.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.31 | |||||||||
15 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 610 | 27.97 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.10 | |||||||||
16 | Camilla Ottesen | 2000 | 602 | 28.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.39 | |||||||||
17 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 625 | 27.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.98 | |||||||||
18 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 623 | 27.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.44 | |||||||||
19 | Clara Schade Cantby | 2000 | 614 | 27.91 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
20 | Amalie W. Olsen | 2001 | 610 | 27.98 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.55 | |||||||||
21 | Regitze Gotthard | 2002 | 600 | 28.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
22 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 596 | 28.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.19 | |||||||||
23 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 595 | 28.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 27.97 | |||||||||
24 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 595 | 28.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 35 | 645 | 24.20 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 23.95 | |||||||||
2 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 30 | 637 | 24.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.95 | |||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 26 | 636 | 24.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 25.00 | |||||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | 23 | 627 | 24.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 24.50 | |||||||||
5 | Jakob Juul | 2000 | 20 | 627 | 24.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 24.35 | |||||||||
6 | Felix Lund | 2001 | 19 | 625 | 24.45 | |||||
Herlev Svømning | 24.61 | |||||||||
7 | Andreas Bui | 2000 | 18 | 620 | 24.51 | |||||
H2Odense | 24.45 | |||||||||
8 | William Textor Broch | 2001 | 17 | 608 | 24.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
9 | Marcus Rappenborg | 1999 | 16 | 605 | 24.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 24.79 | |||||||||
10 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 15 | 605 | 24.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 24.80 | |||||||||
11 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 14 | 603 | 24.75 | |||||
Kolding SK | 25.00 | |||||||||
11 | Peter Vangsgaard | 2000 | 14 | 603 | 24.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 24.17 | |||||||||
13 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 12 | 600 | 24.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 25.81 | |||||||||
14 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 11 | 599 | 24.80 | |||||
Odder Svømmeklub | 24.14 | |||||||||
15 | Andreas Vestergaard | 1999 | 10 | 596 | 24.84 | |||||
Vest-Brøndby | 24.72 | |||||||||
16 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 9 | 590 | 24.93 | |||||
Holstebro Svømme Club | 25.42 | |||||||||
17 | Malthe Lindeblad | 2001 | 8 | 583 | 25.02 | |||||
DeltaSwim | 25.10 | |||||||||
18 | Christian Crone | 2001 | 7 | 579 | 25.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.57 | |||||||||
19 | Malthe Burgaard | 2000 | 6 | 570 | 25.21 | |||||
H2Odense | 24.99 | |||||||||
20 | Mathias Vestergaard | 2001 | 5 | 567 | 25.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.90 | |||||||||
21 | Lars Lyhne | 1999 | 4 | 567 | 25.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 25.87 | |||||||||
22 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 3 | 566 | 25.27 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 25.22 | |||||||||
23 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 2 | 562 | 25.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | 26.17 | |||||||||
24 | Simon Brixner | 2000 | 1 | 559 | 25.38 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 25.12 | |||||||||
25 | Gustav Jørgensen | 2000 | 558 | 25.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.42 | |||||||||
26 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 557 | 25.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.24 | |||||||||
27 | Frederik O. Møller | 1999 | 557 | 25.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.40 | |||||||||
27 | Lukas Storm | 1999 | 557 | 25.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.71 | |||||||||
29 | Laurits Kenskov | 2001 | 552 | 25.48 | ||||||
Herlev Svømning | 26.73 | |||||||||
30 | Martin H. Abel | 2001 | 551 | 25.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.80 | |||||||||
31 | Anton Borg Hjort | 2000 | 549 | 25.53 | ||||||
Lyseng IF | 25.39 | |||||||||
32 | Johan Wentorf | 1999 | 548 | 25.54 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 25.59 | |||||||||
33 | Lukas Gustafson | 1999 | 547 | 25.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.38 | |||||||||
34 | Magnus Lerche | 1999 | 546 | 25.57 | ||||||
Aars Svømmeklub | 26.11 | |||||||||
35 | Oliver Frølund | 2001 | 546 | 25.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.06 | |||||||||
35 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 546 | 25.58 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.55 | |||||||||
37 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 545 | 25.59 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.35 | |||||||||
38 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 541 | 25.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.99 | |||||||||
38 | Mads Sørensen | 2000 | 541 | 25.66 | ||||||
H2Odense | 25.32 | |||||||||
40 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 540 | 25.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | 25.62 | |||||||||
41 | Jens Sørensen | 2001 | 539 | 25.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | 25.89 | |||||||||
42 | Emil Blomgaard | 1999 | 537 | 25.72 | ||||||
Roskilde Svømning | 25.16 | |||||||||
43 | Filip Bækgaard | 2000 | 536 | 25.73 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 25.21 | |||||||||
44 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 536 | 25.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 25.96 | |||||||||
45 | Daniel Schytte | 2000 | 534 | 25.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.12 | |||||||||
45 | Thomas Frederiksen | 2000 | 534 | 25.76 | ||||||
Odder Svømmeklub | 25.83 | |||||||||
47 | William Houen | 2001 | 534 | 25.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.12 | |||||||||
48 | Christoffer Weiss | 2001 | 532 | 25.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.98 | |||||||||
48 | Martin Szokody | 1999 | 532 | 25.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 25.78 | |||||||||
48 | Roar Andersen | 2001 | 532 | 25.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.96 | |||||||||
51 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 531 | 25.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.51 | |||||||||
52 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 529 | 25.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 25.43 | |||||||||
53 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 528 | 25.86 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.76 | |||||||||
53 | Victor Kristensen | 1999 | 528 | 25.86 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.83 | |||||||||
55 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 526 | 25.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 25.62 | |||||||||
56 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 526 | 25.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.19 | |||||||||
57 | Andreas Hougaard | 2000 | 523 | 25.94 | ||||||
Auning Svømmeklub | 26.11 | |||||||||
58 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 522 | 25.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.35 | |||||||||
59 | Mads Toft | 2001 | 521 | 25.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.61 | |||||||||
60 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 520 | 25.99 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.06 | |||||||||
61 | Marius Rasmussen | 1999 | 519 | 26.01 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 25.35 | |||||||||
62 | Jannick Hansen | 2001 | 514 | 26.10 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 25.61 | |||||||||
62 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 514 | 26.10 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 26.64 | |||||||||
64 | Sebastian Jensen | 2001 | 512 | 26.13 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 26.63 | |||||||||
65 | Felix Burmester | 1999 | 511 | 26.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.94 | |||||||||
65 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 511 | 26.14 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.00 | |||||||||
67 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 510 | 26.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 26.28 | |||||||||
68 | Magnus Løhr | 2001 | 509 | 26.18 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.33 | |||||||||
69 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 508 | 26.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.94 | |||||||||
70 | Oliver Christensen | 2000 | 503 | 26.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.07 | |||||||||
70 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 503 | 26.28 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
72 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 499 | 26.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.31 | |||||||||
73 | Anders Vestergaard | 2001 | 499 | 26.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
74 | Oliver Mølby | 2001 | 498 | 26.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.92 | |||||||||
75 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 498 | 26.38 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 26.32 | |||||||||
76 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 495 | 26.43 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 26.45 | |||||||||
76 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 495 | 26.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.38 | |||||||||
78 | Malthe Letting | 2001 | 494 | 26.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.36 | |||||||||
78 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 494 | 26.45 | ||||||
H2Odense | 26.64 | |||||||||
78 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 494 | 26.45 | ||||||
Herlev Svømning | 26.83 | |||||||||
81 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 492 | 26.48 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.89 | |||||||||
82 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 491 | 26.49 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 27.06 | |||||||||
83 | Anders Rasmussen | 2001 | 491 | 26.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.79 | |||||||||
83 | Emil Tönshoff | 2000 | 491 | 26.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.21 | |||||||||
85 | Mark Wiskum | 2001 | 490 | 26.51 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.26 | |||||||||
86 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 488 | 26.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.46 | |||||||||
87 | Boje Fokkink | 2001 | 487 | 26.57 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 26.93 | |||||||||
87 | Nicklas Andersen | 2001 | 487 | 26.57 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 26.12 | |||||||||
89 | Rasmus Danielsen | 2001 | 486 | 26.58 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.45 | |||||||||
90 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 486 | 26.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.08 | |||||||||
91 | Lawrence Langley | 2001 | 485 | 26.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.98 | |||||||||
92 | August Becktor | 2001 | 485 | 26.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.03 | |||||||||
92 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 485 | 26.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.27 | |||||||||
94 | Marius Nørgaard | 2001 | 483 | 26.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.92 | |||||||||
95 | Andreas L. Damgård | 2000 | 481 | 26.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.67 | |||||||||
96 | Frederik S. Løwe | 2001 | 480 | 26.70 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 26.56 | |||||||||
97 | Frederik Clausen | 2001 | 479 | 26.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.02 | |||||||||
97 | Rune Nørgaard | 2000 | 479 | 26.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.59 | |||||||||
99 | Nicolai Andersen | 2001 | 477 | 26.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.81 | |||||||||
100 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 476 | 26.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.09 | |||||||||
101 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 474 | 26.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.97 | |||||||||
101 | Victor Bjerre | 2001 | 474 | 26.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | 26.98 | |||||||||
103 | Benjamin Perruchon | 2001 | 473 | 26.82 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.16 | |||||||||
103 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 473 | 26.82 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.31 | |||||||||
105 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 469 | 26.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.17 | |||||||||
106 | Thomas Christiansen | 1999 | 467 | 26.94 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.86 | |||||||||
107 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 465 | 26.99 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.02 | |||||||||
108 | August Hertz Bugge | 2000 | 463 | 27.02 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.22 | |||||||||
109 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 461 | 27.05 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 26.92 | |||||||||
110 | Daniel Dyrved | 2000 | 460 | 27.08 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 27.04 | |||||||||
111 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 459 | 27.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.71 | |||||||||
112 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | 458 | 27.11 | ||||||
Berns Swim Team | 26.49 | |||||||||
113 | Lucas Jensen | 2001 | 458 | 27.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.54 | |||||||||
114 | Albert Voldum Krog | 2001 | 457 | 27.13 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.93 | |||||||||
115 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 456 | 27.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.40 | |||||||||
116 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 447 | 27.34 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.40 | |||||||||
117 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 444 | 27.39 | ||||||
Kalundborg SK | 27.64 | |||||||||
118 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 444 | 27.40 | ||||||
Næstved IF | 27.07 | |||||||||
119 | Mads Frydenholm | 2001 | 433 | 27.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.53 | |||||||||
120 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 421 | 27.88 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 27.86 | |||||||||
121 | Andreas Hansen | 2001 | 403 | 28.30 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 29.89 | |||||||||
122 | Martin Broch | 2001 | 392 | 28.57 | ||||||
DeltaSwim | 29.10 | |||||||||
123 | Mathias Persson | 2001 | 389 | 28.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.26 | |||||||||
- | August Houborg | 2001 | DSQ | tyvstart SW4.4 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.46 | |||||||||
- | Ehab Basha | 2000 | DSQ | tyvstart sw 4.4 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.25 | |||||||||
- | Magnus Aasberg | 2001 | DSQ | tyvstart sw 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 665 | 23.95 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 23.95 | |||||||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | 658 | 24.03 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.00 | |||||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 649 | 24.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.95 | |||||||||
4 | Felix Lund | 2001 | 647 | 24.17 | ||||||
Herlev Svømning | 24.61 | |||||||||
5 | Jakob Juul | 2000 | 641 | 24.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 24.35 | |||||||||
6 | Andreas Bui | 2000 | 633 | 24.35 | ||||||
H2Odense | 24.45 | |||||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | 629 | 24.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
8 | Rasmus Udbye | 2000 | 618 | 24.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 24.50 | |||||||||
9 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 629 | 24.40 | ||||||
Odder Svømmeklub | 24.14 | |||||||||
10 | Peter Vangsgaard | 2000 | 622 | 24.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.17 | |||||||||
11 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 615 | 24.58 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 24.80 | |||||||||
12 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 614 | 24.59 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 25.42 | |||||||||
13 | Marcus Rappenborg | 1999 | 612 | 24.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 24.79 | |||||||||
14 | Andreas Vestergaard | 1999 | 604 | 24.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 24.72 | |||||||||
15 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 599 | 24.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.81 | |||||||||
16 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 594 | 24.87 | ||||||
Kolding SK | 25.00 | |||||||||
17 | Malthe Burgaard | 2000 | 604 | 24.73 | ||||||
H2Odense | 24.99 | |||||||||
18 | Malthe Lindeblad | 2001 | 598 | 24.81 | ||||||
DeltaSwim | 25.10 | |||||||||
19 | Lars Lyhne | 1999 | 597 | 24.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.87 | |||||||||
20 | Christian Crone | 2001 | 583 | 25.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.57 | |||||||||
21 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 575 | 25.14 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 25.22 | |||||||||
22 | Mathias Vestergaard | 2001 | 573 | 25.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.90 | |||||||||
23 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 566 | 25.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.17 | |||||||||
23 | Simon Brixner | 2000 | 566 | 25.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:11.39 2017-05-27 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 35 | 634 | 33.05 | 1:08.91 | 1:45.11 | 2:21.75 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.33 | |||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 30 | 603 | 31.45 | 1:07.82 | 1:44.83 | 2:24.12 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.23 | |||||||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | 26 | 576 | 31.79 | 1:08.79 | 1:46.65 | 2:26.35 | ||
Svømmeklubben Syd | 2:28.43 | |||||||||
4 | Sarah Missing | 2001 | 23 | 557 | 33.45 | 1:11.82 | 1:50.28 | 2:28.02 | ||
Vest-Brøndby | 2:22.59 | |||||||||
5 | Lærke Toftgaard | 2001 | 20 | 553 | 32.70 | 1:10.98 | 1:50.38 | 2:28.32 | ||
Kolding SK | 2:29.54 | |||||||||
6 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 19 | 548 | 32.48 | 1:09.41 | 1:48.08 | 2:28.85 | ||
Ringsted Svømme Klub | 2:30.13 | |||||||||
7 | Marie Uglebjerg | 2002 | 18 | 543 | 32.99 | 1:10.26 | 1:48.77 | 2:29.22 | ||
Kalundborg SK | 2:25.28 | |||||||||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | 17 | 542 | 32.65 | 1:09.81 | 1:48.83 | 2:29.34 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.17 | |||||||||
9 | Victoria Vorm | 2001 | 16 | 536 | 33.52 | 1:11.08 | 1:49.74 | 2:29.90 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:24.54 | |||||||||
10 | Ida T Mose | 2002 | 15 | 519 | 32.65 | 1:10.55 | 1:50.20 | 2:31.49 | ||
Herlev Svømning | 2:25.54 | |||||||||
11 | Iben Bak | 2001 | 14 | 509 | 33.31 | 1:11.91 | 1:51.82 | 2:32.54 | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:27.19 | |||||||||
12 | Thea Søe Bach | 2002 | 13 | 507 | 33.60 | 1:13.07 | 1:52.97 | 2:32.67 | ||
Thisted Svømmeklub | 2:30.46 | |||||||||
13 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 12 | 483 | 34.23 | 1:12.75 | 1:54.15 | 2:35.20 | ||
Roskilde Svømning | 2:34.95 | |||||||||
14 | Michelle Mortensen | 2002 | 11 | 478 | 33.87 | 1:13.66 | 1:55.06 | 2:35.70 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.45 | |||||||||
15 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 10 | 476 | 34.54 | 1:14.46 | 1:55.62 | 2:35.97 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.45 | |||||||||
16 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 9 | 472 | 33.54 | 1:12.56 | 1:53.51 | 2:36.44 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.86 | |||||||||
17 | Laura Lange | 2001 | 8 | 470 | 33.18 | 1:12.01 | 1:53.16 | 2:36.56 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:28.24 | |||||||||
18 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 467 | 34.51 | 1:13.94 | 1:55.43 | 2:36.98 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.53 | |||||||||
19 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 465 | 32.53 | 1:10.99 | 1:52.52 | 2:37.17 | Deltager ikke i finalen | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:35.00 | |||||||||
20 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 449 | 33.39 | 1:13.35 | 1:55.07 | 2:39.05 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:30.72 | |||||||||
21 | Mia Seehausen | 2001 | 7 | 435 | 34.39 | 1:14.40 | 1:56.47 | 2:40.68 | ||
Lyseng IF | 2:27.73 | |||||||||
22 | Emma Jørgensen | 2001 | 6 | 425 | 35.42 | 1:17.43 | 2:01.01 | 2:41.97 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.56 | |||||||||
23 | Cecilie Porsdal | 2002 | 5 | 424 | 35.30 | 1:16.11 | 1:58.15 | 2:42.12 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:38.07 | |||||||||
24 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 4 | 419 | 34.21 | 1:13.71 | 1:57.01 | 2:42.74 | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:30.64 | |||||||||
25 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 3 | 419 | 35.43 | 1:17.25 | 2:00.54 | 2:42.77 | ||
Svømmeklubben Nord | 2:38.88 | |||||||||
26 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 2 | 407 | 33.99 | 1:14.79 | 1:58.28 | 2:44.33 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.46 | |||||||||
27 | Helene Marie Andersen | 2001 | 1 | 402 | 36.65 | 1:20.13 | 2:02.24 | 2:44.98 | ||
Viborg Svømme Klub | 2:38.05 | |||||||||
28 | Camilla Hougaard | 2002 | 400 | 34.49 | 1:14.77 | 1:58.97 | 2:45.25 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.52 | |||||||||
29 | Matilde Weibel | 2002 | 391 | 35.20 | 1:17.41 | 2:01.05 | 2:46.53 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:44.07 | |||||||||
30 | Sascha Lausten | 2002 | 377 | 36.78 | 1:18.45 | 2:02.60 | 2:48.61 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:31.73 | |||||||||
- | Frederikke Suhnsen | 2002 | DNF | |||||||
Herning Svømmeklub | 2:44.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:11.39 2017-05-27 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 669 | 32.09 | 1:07.56 | 1:43.34 | 2:19.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.33 | |||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 615 | 31.26 | 1:06.33 | 1:42.88 | 2:23.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.23 | |||||||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | 589 | 31.71 | 1:08.27 | 1:46.33 | 2:25.31 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:28.43 | |||||||||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | 587 | 32.73 | 1:09.26 | 1:47.57 | 2:25.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.17 | |||||||||
5 | Lærke Toftgaard | 2001 | 568 | 32.10 | 1:09.46 | 1:48.41 | 2:27.05 | |||
Kolding SK | 2:29.54 | |||||||||
6 | Sarah Missing | 2001 | 568 | 32.50 | 1:09.38 | 1:48.30 | 2:27.07 | |||
Vest-Brøndby | 2:22.59 | |||||||||
7 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 560 | 32.35 | 1:08.71 | 1:47.50 | 2:27.75 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:30.13 | |||||||||
8 | Marie Uglebjerg | 2002 | 555 | 32.62 | 1:10.47 | 1:48.35 | 2:28.19 | |||
Kalundborg SK | 2:25.28 | |||||||||
9 | Victoria Vorm | 2001 | 576 | 32.73 | 1:09.87 | 1:47.64 | 2:26.38 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:24.54 | |||||||||
10 | Iben Bak | 2001 | 547 | 32.63 | 1:09.42 | 1:48.23 | 2:28.90 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:27.19 | |||||||||
11 | Ida T Mose | 2002 | 538 | 32.10 | 1:09.19 | 1:48.00 | 2:29.69 | |||
Herlev Svømning | 2:25.54 | |||||||||
12 | Thea Søe Bach | 2002 | 530 | 32.66 | 1:10.91 | 1:50.64 | 2:30.45 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:30.46 | |||||||||
13 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 512 | 32.46 | 1:09.99 | 1:50.00 | 2:32.17 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.86 | |||||||||
14 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 512 | 32.98 | 1:12.03 | 1:50.77 | 2:32.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.45 | |||||||||
15 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 502 | 33.74 | 1:12.19 | 1:52.61 | 2:33.22 | |||
Roskilde Svømning | 2:34.95 | |||||||||
16 | Michelle Mortensen | 2002 | 476 | 33.52 | 1:13.27 | 1:53.99 | 2:35.94 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.45 | |||||||||
17 | Laura Lange | 2001 | 470 | 33.68 | 1:53.46 | 2:36.63 | 2:36.63 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:28.24 | |||||||||
18 | Emma Jørgensen | 2001 | 453 | 33.62 | 1:14.22 | 1:56.14 | 2:38.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.56 | |||||||||
19 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 451 | 33.98 | 1:14.39 | 1:55.90 | 2:38.75 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.46 | |||||||||
20 | Cecilie Porsdal | 2002 | 449 | 34.74 | 1:14.42 | 1:56.06 | 2:39.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:38.07 | |||||||||
20 | Mia Seehausen | 2001 | 449 | 34.40 | 1:13.90 | 1:55.82 | 2:39.02 | |||
Lyseng IF | 2:27.73 | |||||||||
22 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 435 | 34.90 | 1:15.81 | 1:58.43 | 2:40.65 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:38.88 | |||||||||
23 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 415 | 34.09 | 1:14.13 | 1:57.38 | 2:43.22 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:30.64 | |||||||||
24 | Helene Marie Andersen | 2001 | 406 | 36.45 | 1:17.55 | 1:59.97 | 2:44.45 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:38.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 35 | 675 | 27.38 | 59.60 | 1:33.60 | 2:07.11 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.65 | |||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 30 | 623 | 28.79 | 1:02.77 | 1:36.73 | 2:10.52 | ||
Ringsted Svømme Klub | 2:07.16 | |||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 26 | 616 | 29.30 | 1:03.32 | 1:36.90 | 2:10.99 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:08.98 | |||||||||
4 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 23 | 599 | 29.90 | 1:04.07 | 1:38.49 | 2:12.22 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:12.04 | |||||||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | 20 | 588 | 28.92 | 1:02.03 | 1:37.02 | 2:13.03 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:10.87 | |||||||||
6 | Andreas Hansen | 2000 | 583 | 28.99 | 1:03.53 | 1:38.53 | 2:13.44 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub | 2:06.75 | |||||||||
7 | Jonas Hansen | 2001 | 19 | 576 | 29.51 | 1:03.41 | 1:38.57 | 2:13.97 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:13.82 | |||||||||
8 | Julius Munk | 2000 | 18 | 570 | 28.98 | 1:02.89 | 1:37.93 | 2:14.44 | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.19 | |||||||||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 17 | 567 | 29.15 | 1:02.61 | 1:38.02 | 2:14.67 | ||
Køge Svømmeklub | 2:10.63 | |||||||||
10 | David Hjort | 2000 | 16 | 565 | 28.90 | 1:02.59 | 1:38.04 | 2:14.83 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:11.77 | |||||||||
11 | Andreas Rasmussen | 2000 | 15 | 563 | 30.80 | 1:05.71 | 1:40.43 | 2:15.03 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:15.57 | |||||||||
12 | Rasmus Langvad | 2000 | 14 | 539 | 29.78 | 1:04.24 | 1:40.53 | 2:16.95 | ||
Glostrup Svømmeklub | 2:16.84 | |||||||||
13 | Felix Burmester | 1999 | 13 | 534 | 28.99 | 1:02.30 | 1:38.43 | 2:17.38 | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.40 | |||||||||
14 | Laurits Kenskov | 2001 | 12 | 526 | 29.44 | 1:04.26 | 1:41.09 | 2:18.08 | ||
Herlev Svømning | 2:22.71 | |||||||||
15 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 11 | 521 | 29.69 | 1:03.96 | 1:39.53 | 2:18.58 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.36 | |||||||||
16 | Daniel Jensen | 2001 | 10 | 519 | 30.14 | 1:05.90 | 1:42.86 | 2:18.69 | ||
DeltaSwim | 2:14.71 | |||||||||
17 | Mikkel Henriksen | 1999 | 9 | 517 | 30.83 | 1:07.77 | 1:42.80 | 2:18.85 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.79 | |||||||||
18 | Daniel Sørensen | 1999 | 8 | 517 | 29.82 | 1:04.27 | 1:40.15 | 2:18.86 | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:12.02 | |||||||||
19 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 516 | 29.39 | 1:03.19 | 1:39.40 | 2:18.99 | Deltager ikke i finalen | ||
Horsens Svømmeklub | 2:12.89 | |||||||||
20 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 7 | 511 | 30.16 | 1:05.77 | 1:43.09 | 2:19.41 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:18.04 | |||||||||
21 | Rune Nørgaard | 2000 | 6 | 506 | 30.69 | 1:06.59 | 1:44.09 | 2:19.89 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.70 | |||||||||
22 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 5 | 501 | 29.77 | 1:05.02 | 1:42.82 | 2:20.32 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.29 | |||||||||
23 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 4 | 498 | 30.39 | 1:06.16 | 1:43.18 | 2:20.64 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.72 | |||||||||
24 | Jakob Mose | 2000 | 3 | 497 | 30.86 | 1:05.99 | 1:42.92 | 2:20.75 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.77 | |||||||||
25 | Johan Wentorf | 1999 | 2 | 484 | 30.14 | 1:04.99 | 1:42.26 | 2:21.99 | ||
Frederikssund Svømmeklub | 2:22.22 | |||||||||
26 | Jakob Schmidt | 1999 | 1 | 484 | 30.81 | 1:06.58 | 1:43.73 | 2:22.00 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:19.19 | |||||||||
27 | Martin H. Abel | 2001 | 466 | 29.16 | 1:05.00 | 1:43.37 | 2:23.78 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.25 | |||||||||
28 | André Iversen | 2001 | 463 | 30.94 | 1:07.31 | 1:45.20 | 2:24.08 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:26.95 | |||||||||
29 | Mert Kaya | 2001 | 460 | 31.87 | 1:08.12 | 1:46.29 | 2:24.39 | |||
Køge Svømmeklub | 2:29.08 | |||||||||
30 | Christian Andersen | 1999 | 457 | 31.28 | 1:08.43 | 1:46.62 | 2:24.72 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:23.47 | |||||||||
31 | Magnus Funder | 2001 | 452 | 30.36 | 1:06.57 | 1:45.11 | 2:25.22 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:26.70 | |||||||||
32 | Emil Kragh | 2001 | 450 | 32.34 | 1:09.21 | 1:47.46 | 2:25.45 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.67 | |||||||||
33 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | 450 | 31.11 | 1:08.22 | 1:48.01 | 2:25.50 | |||
Berns Swim Team | 2:22.69 | |||||||||
34 | Jakob Petersen | 1999 | 432 | 29.70 | 1:05.04 | 1:44.08 | 2:27.40 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:20.98 | |||||||||
35 | Magnus Vinjebo | 1999 | 426 | 30.96 | 1:08.57 | 1:46.63 | 2:28.14 | |||
Roskilde Svømning | 2:19.49 | |||||||||
36 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 419 | 30.66 | 1:09.13 | 1:47.64 | 2:29.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:20.37 | |||||||||
37 | Luis Velasquez | 2001 | 409 | 32.08 | 1:09.33 | 1:48.86 | 2:30.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.29 | |||||||||
38 | William S. Michaelsen | 2001 | 407 | 31.18 | 1:08.24 | 1:47.97 | 2:30.38 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:29.01 | |||||||||
39 | Rasmus Danielsen | 2001 | 406 | 31.98 | 1:09.61 | 1:49.84 | 2:30.55 | |||
Køge Svømmeklub | 2:26.52 | |||||||||
40 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 402 | 31.06 | 1:08.17 | 1:47.96 | 2:31.04 | |||
Vest-Brøndby | 2:19.05 | |||||||||
41 | Magnus Løhr | 2001 | 392 | 31.82 | 1:10.74 | 1:52.52 | 2:32.26 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:27.77 | |||||||||
42 | Mads Emil Christensen | 1999 | 388 | 31.19 | 1:09.57 | 1:50.48 | 2:32.84 | |||
Køge Svømmeklub | 2:20.17 | |||||||||
- | Karl Bryde | 2000 | DSQ | esb v 100 m sw 8.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:26.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 718 | 27.17 | 58.81 | 1:31.75 | 2:04.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.65 | |||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 648 | 29.21 | 1:02.12 | 1:35.58 | 2:08.83 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:08.98 | |||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 634 | 29.09 | 1:02.52 | 1:36.06 | 2:09.77 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:07.16 | |||||||||
4 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 600 | 29.93 | 1:03.68 | 1:37.62 | 2:12.16 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:12.04 | |||||||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | 582 | 29.29 | 1:02.97 | 1:37.79 | 2:13.51 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:10.87 | |||||||||
6 | Jonas Hansen | 2001 | 571 | 29.45 | 1:03.70 | 1:39.49 | 2:14.41 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:13.82 | |||||||||
7 | Julius Munk | 2000 | 564 | 28.57 | 1:02.42 | 1:38.29 | 2:14.96 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.19 | |||||||||
8 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 536 | 30.15 | 1:04.53 | 1:40.83 | 2:17.25 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.63 | |||||||||
9 | David Hjort | 2000 | 605 | 28.08 | 1:00.10 | 1:35.06 | 2:11.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:11.77 | |||||||||
10 | Andreas Rasmussen | 2000 | 580 | 29.92 | 1:03.50 | 1:37.98 | 2:13.69 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:15.57 | |||||||||
11 | Rasmus Langvad | 2000 | 560 | 29.29 | 1:03.75 | 1:39.23 | 2:15.26 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:16.84 | |||||||||
12 | Daniel Jensen | 2001 | 547 | 29.46 | 1:05.51 | 1:42.26 | 2:16.30 | |||
DeltaSwim | 2:14.71 | |||||||||
13 | Laurits Kenskov | 2001 | 544 | 29.25 | 1:03.78 | 1:39.34 | 2:16.56 | |||
Herlev Svømning | 2:22.71 | |||||||||
14 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 542 | 29.54 | 1:03.25 | 1:39.16 | 2:16.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.36 | |||||||||
15 | Felix Burmester | 1999 | 526 | 28.79 | 1:01.90 | 1:38.11 | 2:18.08 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.40 | |||||||||
16 | Mikkel Henriksen | 1999 | 497 | 30.94 | 1:05.95 | 1:43.00 | 2:20.69 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.79 | |||||||||
17 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 556 | 29.47 | 1:03.83 | 1:39.93 | 2:15.56 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.72 | |||||||||
18 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 556 | 29.81 | 1:04.62 | 1:39.30 | 2:15.58 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:18.04 | |||||||||
19 | Rune Nørgaard | 2000 | 540 | 29.16 | 1:02.61 | 1:39.29 | 2:16.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.70 | |||||||||
20 | Jakob Mose | 2000 | 516 | 30.82 | 1:06.09 | 1:41.85 | 2:18.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.77 | |||||||||
21 | Johan Wentorf | 1999 | 514 | 29.52 | 1:04.54 | 1:40.65 | 2:19.20 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:22.22 | |||||||||
22 | Daniel Sørensen | 1999 | 509 | 29.23 | 1:03.61 | 1:38.94 | 2:19.59 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:12.02 | |||||||||
23 | Jakob Schmidt | 1999 | 507 | 31.24 | 1:06.79 | 1:42.94 | 2:19.83 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:19.19 | |||||||||
24 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 493 | 30.03 | 1:05.81 | 1:43.65 | 2:21.11 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 35 | 682 | 30.08 | 1:08.20 | 1:48.93 | 2:23.25 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.45 | |||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 30 | 674 | 30.78 | 1:06.90 | 1:49.40 | 2:23.81 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.60 | |||||||||
3 | Line Johannsen | 2001 | 26 | 662 | 31.32 | 1:08.69 | 1:50.40 | 2:24.66 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:24.51 | |||||||||
4 | Josephine Kruse | 2002 | 23 | 655 | 31.25 | 1:11.74 | 1:50.84 | 2:25.19 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:27.48 | |||||||||
5 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 20 | 644 | 31.26 | 1:09.10 | 1:51.55 | 2:26.02 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.08 | |||||||||
6 | Ellen Nielsen | 2001 | 19 | 633 | 30.52 | 1:07.80 | 1:52.41 | 2:26.86 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.80 | |||||||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | 18 | 630 | 33.40 | 1:11.74 | 1:52.33 | 2:27.08 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.26 | |||||||||
8 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 17 | 627 | 29.89 | 1:08.64 | 1:54.18 | 2:27.34 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.56 | |||||||||
9 | Caroline Hørlykke | 2000 | 16 | 625 | 31.57 | 1:11.54 | 1:54.11 | 2:27.47 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.51 | |||||||||
10 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 15 | 621 | 30.56 | 1:10.21 | 1:54.48 | 2:27.81 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.77 | |||||||||
11 | Nina Toft | 2000 | 14 | 616 | 31.96 | 1:08.96 | 1:53.71 | 2:28.16 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.93 | |||||||||
12 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 13 | 611 | 31.37 | 1:09.14 | 1:53.77 | 2:28.62 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:25.30 | |||||||||
13 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 12 | 607 | 32.13 | 1:12.38 | 1:55.26 | 2:28.88 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.81 | |||||||||
14 | Regitze Gotthard | 2002 | 11 | 605 | 32.17 | 1:13.29 | 1:54.60 | 2:29.05 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:28.29 | |||||||||
15 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 10 | 604 | 32.57 | 1:09.96 | 1:55.85 | 2:29.19 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.21 | |||||||||
16 | Liva Schmid | 2000 | 9 | 601 | 30.30 | 1:11.25 | 1:54.73 | 2:29.37 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.86 | |||||||||
17 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 8 | 598 | 33.13 | 1:12.44 | 1:55.44 | 2:29.66 | ||
Roskilde Svømning | 2:29.58 | |||||||||
18 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 7 | 592 | 31.46 | 1:09.41 | 1:55.96 | 2:30.17 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:25.20 | |||||||||
19 | Karoline Sørensen | 2002 | 6 | 591 | 32.62 | 1:10.18 | 1:56.69 | 2:30.22 | ||
Thisted Svømmeklub | 2:29.10 | |||||||||
20 | Liva Palmund | 2002 | 591 | 32.88 | 1:10.29 | 1:56.58 | 2:30.24 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.18 | |||||||||
21 | Thea Blomsterberg | 2002 | 5 | 591 | 32.24 | 1:12.66 | 1:53.64 | 2:30.27 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:31.98 | |||||||||
22 | Sofie Nielsen | 2001 | 4 | 573 | 33.60 | 1:11.29 | 1:57.24 | 2:31.78 | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:27.97 | |||||||||
23 | Julie Stampe | 2002 | 3 | 569 | 32.44 | 1:10.06 | 1:58.00 | 2:32.19 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:30.72 | |||||||||
24 | Caroline Mathiesen | 2001 | 2 | 567 | 32.15 | 1:09.90 | 1:56.99 | 2:32.36 | ||
Albertslund IF | 2:29.50 | |||||||||
25 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1 | 562 | 33.87 | 1:13.36 | 1:56.25 | 2:32.80 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.70 | |||||||||
26 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 559 | 33.15 | 1:15.03 | 1:58.31 | 2:33.07 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.27 | |||||||||
27 | Line Strandby | 2001 | 556 | 33.98 | 1:13.92 | 1:58.41 | 2:33.34 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.24 | |||||||||
28 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 553 | 33.08 | 1:14.74 | 1:59.47 | 2:33.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:29.93 | |||||||||
29 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 550 | 33.14 | 1:12.37 | 1:58.24 | 2:33.88 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:32.44 | |||||||||
30 | Amalie W. Olsen | 2001 | 549 | 33.03 | 1:14.64 | 1:59.50 | 2:33.95 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:29.48 | |||||||||
31 | Thea Søe Bach | 2002 | 549 | 32.85 | 1:12.56 | 1:59.31 | 2:34.00 | Deltager ikke i finalen | ||
Thisted Svømmeklub | 2:31.07 | |||||||||
32 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 546 | 33.15 | 1:15.16 | 1:56.93 | 2:34.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.49 | |||||||||
33 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 545 | 31.41 | 1:10.54 | 1:59.90 | 2:34.34 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:32.64 | |||||||||
34 | Esther Flø | 2001 | 543 | 33.02 | 1:16.32 | 1:59.10 | 2:34.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.38 | |||||||||
35 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 541 | 32.66 | 1:13.09 | 1:59.16 | 2:34.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.64 | |||||||||
36 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 540 | 33.06 | 1:12.81 | 1:59.26 | 2:34.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.22 | |||||||||
37 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 540 | 33.23 | 1:14.60 | 2:00.74 | 2:34.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.66 | |||||||||
38 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 540 | 33.31 | 1:15.50 | 1:57.90 | 2:34.83 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:33.98 | |||||||||
39 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 540 | 32.10 | 1:12.34 | 1:58.85 | 2:34.87 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:30.11 | |||||||||
40 | Isa Hovmand | 2000 | 535 | 32.63 | 1:12.63 | 1:59.25 | 2:35.35 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:32.31 | |||||||||
41 | Freja A. Skov | 2000 | 533 | 33.80 | 1:14.81 | 2:00.78 | 2:35.46 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:33.70 | |||||||||
42 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 532 | 34.71 | 1:16.63 | 1:59.30 | 2:35.63 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:28.58 | |||||||||
43 | Laura Janner | 2002 | 530 | 32.84 | 1:15.17 | 1:59.73 | 2:35.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.88 | |||||||||
44 | Josefine Due Christensen | 2001 | 518 | 32.89 | 1:14.92 | 2:01.27 | 2:36.97 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:24.47 | |||||||||
45 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 512 | 33.54 | 1:13.36 | 2:01.35 | 2:37.59 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:31.31 | |||||||||
46 | Zenia Aarestrup | 2001 | 508 | 34.52 | 1:13.66 | 2:00.15 | 2:38.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.85 | |||||||||
47 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 506 | 34.11 | 1:14.43 | 2:00.53 | 2:38.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.28 | |||||||||
48 | Sofie Villum Færch | 2002 | 504 | 33.41 | 1:15.90 | 2:00.99 | 2:38.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.75 | |||||||||
49 | Jannie Eickhardt | 2001 | 503 | 35.83 | 1:19.58 | 2:02.21 | 2:38.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.33 | |||||||||
50 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 501 | 32.25 | 1:16.49 | 2:01.22 | 2:38.69 | |||
Herlev Svømning | 2:34.29 | |||||||||
51 | Caroline Laursen | 2002 | 500 | 34.38 | 1:13.85 | 2:04.42 | 2:38.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.79 | |||||||||
52 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 500 | 34.71 | 1:16.81 | 2:03.23 | 2:38.83 | |||
IHF Svømning | 2:38.77 | |||||||||
53 | Helena V. Ellling | 2000 | 494 | 31.87 | 1:14.32 | 2:02.10 | 2:39.45 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:32.45 | |||||||||
54 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 489 | 34.21 | 1:15.05 | 2:03.96 | 2:40.02 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:40.21 | |||||||||
55 | Chastine Melhede | 2002 | 489 | 33.21 | 1:16.13 | 2:04.15 | 2:40.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.09 | |||||||||
56 | Melanie Degner | 2000 | 489 | 33.22 | 1:16.22 | 2:02.55 | 2:40.08 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:32.03 | |||||||||
57 | Isabella Bach | 2002 | 487 | 32.88 | 1:13.75 | 2:03.38 | 2:40.29 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:37.32 | |||||||||
58 | Astrid Nielsen | 2002 | 486 | 32.98 | 1:18.26 | 2:02.96 | 2:40.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.58 | |||||||||
59 | Mikkeline Mentz | 2001 | 485 | 33.98 | 1:17.12 | 2:03.73 | 2:40.46 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:33.52 | |||||||||
60 | Helene Olesen | 2000 | 484 | 33.33 | 1:17.54 | 2:02.04 | 2:40.53 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:32.24 | |||||||||
61 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 482 | 33.57 | 1:14.76 | 2:03.13 | 2:40.80 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:31.61 | |||||||||
62 | Claudia Sperling | 2002 | 476 | 34.73 | 1:15.65 | 2:04.07 | 2:41.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.50 | |||||||||
63 | Jasmin Larsen | 2002 | 472 | 34.71 | 1:15.89 | 2:05.90 | 2:41.87 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:40.01 | |||||||||
64 | Amanda Hietala | 2002 | 468 | 34.77 | 1:17.45 | 2:04.58 | 2:42.35 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.44 | |||||||||
64 | Caroline Liboriussen | 2002 | 468 | 34.53 | 1:18.00 | 2:05.07 | 2:42.35 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:36.12 | |||||||||
66 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 433 | 35.07 | 1:20.51 | 2:07.93 | 2:46.63 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:47.28 | |||||||||
67 | Emilia Steen | 2002 | 423 | 34.57 | 1:16.23 | 2:08.85 | 2:47.93 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:42.63 | |||||||||
- | Camilla Hougaard | 2002 | akut syg | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.87 | |||||||||
- | Katharina Nekhorochko | 2000 | DSQ | afs ryg mave sw 9.2 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:31.26 | |||||||||
- | Kristine Hülsen | 2002 | DSQ | tyvstart sw 4.4 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:49.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 724 | 29.60 | 1:05.05 | 1:46.25 | 2:20.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.60 | |||||||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | 718 | 30.86 | 1:10.47 | 1:47.93 | 2:20.82 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:27.48 | |||||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 706 | 30.03 | 1:08.11 | 1:48.61 | 2:21.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.45 | |||||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | 694 | 30.74 | 1:06.96 | 1:48.52 | 2:22.41 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:24.51 | |||||||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | 694 | 30.11 | 1:06.07 | 1:49.05 | 2:22.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.80 | |||||||||
6 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 655 | 31.63 | 1:09.76 | 1:51.86 | 2:25.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.08 | |||||||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | 651 | 32.41 | 1:10.66 | 1:51.38 | 2:25.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.26 | |||||||||
8 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 590 | 29.82 | 1:07.97 | 1:54.57 | 2:30.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.56 | |||||||||
9 | Caroline Hørlykke | 2000 | 659 | 31.44 | 1:10.90 | 1:52.38 | 2:24.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.51 | |||||||||
10 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 650 | 30.20 | 1:08.37 | 1:52.33 | 2:25.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.77 | |||||||||
11 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 627 | 31.32 | 1:11.42 | 1:53.48 | 2:27.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.81 | |||||||||
12 | Nina Toft | 2000 | 619 | 31.78 | 1:09.35 | 1:53.90 | 2:27.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.93 | |||||||||
13 | Liva Schmid | 2000 | 617 | 30.35 | 1:10.14 | 1:53.62 | 2:28.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.86 | |||||||||
14 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 616 | 31.13 | 1:09.54 | 1:53.63 | 2:28.16 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:25.30 | |||||||||
15 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 612 | 32.18 | 1:10.03 | 1:55.33 | 2:28.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.21 | |||||||||
16 | Regitze Gotthard | 2002 | 592 | 32.03 | 1:12.12 | 1:55.05 | 2:30.12 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:28.29 | |||||||||
17 | Thea Blomsterberg | 2002 | 635 | 32.01 | 1:11.55 | 1:51.49 | 2:26.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:31.98 | |||||||||
18 | Karoline Sørensen | 2002 | 618 | 31.80 | 1:08.77 | 1:54.79 | 2:28.02 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:29.10 | |||||||||
19 | Sofie Nielsen | 2001 | 614 | 31.90 | 1:09.48 | 1:54.35 | 2:28.35 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:27.97 | |||||||||
20 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 609 | 32.77 | 1:11.37 | 1:54.44 | 2:28.73 | |||
Roskilde Svømning | 2:29.58 | |||||||||
21 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 599 | 31.87 | 1:09.70 | 1:55.62 | 2:29.56 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:25.20 | |||||||||
22 | Caroline Mathiesen | 2001 | 592 | 31.96 | 1:09.92 | 1:55.26 | 2:30.13 | |||
Albertslund IF | 2:29.50 | |||||||||
23 | Julie Stampe | 2002 | 576 | 32.59 | 1:10.88 | 1:57.92 | 2:31.58 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:30.72 | |||||||||
24 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 566 | 33.23 | 1:11.44 | 1:56.15 | 2:32.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:02 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 35 | 653 | 27.41 | 1:01.61 | 1:40.87 | 2:11.40 | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:07.45 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 30 | 645 | 27.57 | 1:01.80 | 1:41.94 | 2:11.92 | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:07.15 | |||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 26 | 628 | 27.52 | 1:01.52 | 1:40.89 | 2:13.06 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.41 | |||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 23 | 628 | 28.40 | 1:03.17 | 1:42.53 | 2:13.12 | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.75 | |||||||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 20 | 618 | 27.38 | 1:03.13 | 1:41.58 | 2:13.79 | ||
Vejle Svømmeklub | 2:14.56 | |||||||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 19 | 617 | 29.38 | 1:05.24 | 1:43.28 | 2:13.85 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.83 | |||||||||
7 | Morten Due Nielsen | 1999 | 18 | 609 | 28.30 | 1:03.69 | 1:42.37 | 2:14.46 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:10.63 | |||||||||
8 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 17 | 602 | 28.02 | 1:03.34 | 1:43.96 | 2:15.01 | ||
Sigma Swim Allerød | 2:13.66 | |||||||||
9 | Alfred August Grubert | 2001 | 16 | 588 | 29.01 | 1:03.37 | 1:44.34 | 2:16.06 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.83 | |||||||||
10 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 15 | 587 | 28.17 | 1:03.30 | 1:45.63 | 2:16.15 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.11 | |||||||||
11 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 14 | 578 | 28.13 | 1:02.12 | 1:45.89 | 2:16.79 | ||
Holstebro Svømme Club | 2:17.79 | |||||||||
12 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 13 | 570 | 29.96 | 1:06.93 | 1:46.24 | 2:17.47 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:19.74 | |||||||||
13 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 12 | 568 | 28.74 | 1:01.69 | 1:43.66 | 2:17.59 | ||
Vest-Brøndby | 2:14.62 | |||||||||
14 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 11 | 568 | 29.71 | 1:06.17 | 1:44.93 | 2:17.60 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 2:13.87 | |||||||||
15 | Johan Joensen | 2000 | 10 | 555 | 27.87 | 1:05.77 | 1:45.57 | 2:18.67 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:15.36 | |||||||||
16 | Lawrence Langley | 2001 | 9 | 553 | 28.93 | 1:06.03 | 1:45.76 | 2:18.82 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.79 | |||||||||
17 | Frederik Oxenvad | 1999 | 8 | 553 | 28.37 | 1:05.18 | 1:45.77 | 2:18.86 | ||
Haderslev Svømme Klub | 2:18.92 | |||||||||
18 | Markus Bøjsen | 1999 | 7 | 553 | 30.11 | 1:04.82 | 1:47.09 | 2:18.87 | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:16.37 | |||||||||
19 | Casper Davidsen | 1999 | 553 | 29.27 | 1:06.46 | 1:45.12 | 2:18.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | 2:19.49 | |||||||||
20 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 551 | 28.75 | 1:06.28 | 1:48.15 | 2:19.00 | Deltager ikke i finalen | ||
Kolding SK | 2:17.25 | |||||||||
21 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 6 | 550 | 28.16 | 1:04.52 | 1:45.47 | 2:19.07 | ||
Greve Svømmeklub | 2:20.85 | |||||||||
22 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 5 | 548 | 28.77 | 1:04.53 | 1:48.12 | 2:19.27 | ||
Horsens Svømmeklub | 2:20.37 | |||||||||
23 | Mathias Vestergaard | 2001 | 4 | 544 | 30.24 | 1:07.10 | 1:48.25 | 2:19.58 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.12 | |||||||||
24 | Anders Vestergaard | 2001 | 3 | 536 | 30.22 | 1:06.53 | 1:48.98 | 2:20.26 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.69 | |||||||||
25 | Thomas Schiby | 2001 | 2 | 535 | 30.00 | 1:05.07 | 1:47.14 | 2:20.35 | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.14 | |||||||||
26 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 1 | 533 | 30.18 | 1:05.33 | 1:47.36 | 2:20.52 | ||
Roskilde Svømning | 2:18.68 | |||||||||
27 | Mads Toft | 2001 | 528 | 30.16 | 1:07.42 | 1:49.18 | 2:21.01 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:23.23 | |||||||||
28 | Christian Crone | 2001 | 527 | 30.21 | 1:07.46 | 1:48.73 | 2:21.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.48 | |||||||||
29 | Oliver Frølund | 2001 | 525 | 29.89 | 1:06.02 | 1:48.66 | 2:21.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:18.58 | |||||||||
30 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 525 | 30.08 | 1:06.44 | 1:47.74 | 2:21.30 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:20.04 | |||||||||
31 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 522 | 29.80 | 1:04.93 | 1:49.08 | 2:21.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.24 | |||||||||
32 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 520 | 29.80 | 1:09.38 | 1:48.24 | 2:21.74 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:23.27 | |||||||||
33 | Mads Sørensen | 2000 | 519 | 29.61 | 1:09.31 | 1:50.29 | 2:21.79 | |||
H2Odense | 2:19.84 | |||||||||
34 | Malthe Burgaard | 2000 | 519 | 29.19 | 1:08.83 | 1:50.11 | 2:21.82 | |||
H2Odense | 2:19.28 | |||||||||
34 | Mathias Rasmussen | 2001 | 519 | 29.56 | 1:06.73 | 1:49.86 | 2:21.82 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:21.82 | |||||||||
36 | Benjamin Perruchon | 2001 | 515 | 29.75 | 1:05.08 | 1:49.96 | 2:22.14 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:23.18 | |||||||||
37 | Emil Hedegaard | 1999 | 510 | 29.13 | 1:08.30 | 1:52.01 | 2:22.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.24 | |||||||||
38 | Jakob Juul | 2000 | 508 | 26.54 | 1:06.83 | 1:53.63 | 2:22.78 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.88 | |||||||||
39 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 505 | 29.77 | 1:09.71 | 1:52.72 | 2:23.14 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.38 | |||||||||
40 | Daniel Jensen | 2001 | 500 | 28.94 | 1:06.93 | 1:51.35 | 2:23.57 | |||
DeltaSwim | 2:21.18 | |||||||||
41 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 498 | 29.76 | 1:08.14 | 1:48.76 | 2:23.81 | |||
Herlev Svømning | 2:19.07 | |||||||||
42 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 496 | 28.10 | 1:10.84 | 1:50.70 | 2:23.95 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:21.67 | |||||||||
43 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 494 | 29.29 | 1:08.43 | 1:49.91 | 2:24.16 | |||
Auning Svømmeklub | 2:28.61 | |||||||||
44 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 490 | 30.63 | 1:06.25 | 1:50.90 | 2:24.52 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:23.81 | |||||||||
45 | Carl Terp Larsen | 2001 | 490 | 30.17 | 1:09.45 | 1:51.01 | 2:24.56 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.19 | |||||||||
46 | Christoffer Weiss | 2001 | 490 | 31.32 | 1:09.60 | 1:52.05 | 2:24.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.40 | |||||||||
46 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 490 | 28.53 | 1:05.62 | 1:49.26 | 2:24.57 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.07 | |||||||||
48 | Mads Witthøft | 2000 | 482 | 29.30 | 1:04.34 | 1:50.31 | 2:25.39 | |||
Kalundborg SK | 2:20.31 | |||||||||
49 | Marius Nørgaard | 2001 | 476 | 30.88 | 1:06.68 | 1:51.35 | 2:25.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.58 | |||||||||
50 | Jakob Grene | 2001 | 473 | 30.74 | 1:10.57 | 1:51.59 | 2:26.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.27 | |||||||||
51 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 466 | 30.77 | 1:09.02 | 1:53.30 | 2:27.02 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:26.42 | |||||||||
52 | Albert Voldum Krog | 2001 | 464 | 31.87 | 1:10.00 | 1:50.96 | 2:27.24 | |||
Vest-Brøndby | 2:24.43 | |||||||||
53 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 461 | 31.37 | 1:08.51 | 1:53.61 | 2:27.50 | |||
Næstved IF | 2:24.50 | |||||||||
54 | Victor Kristensen | 1999 | 460 | 30.53 | 1:10.89 | 1:52.99 | 2:27.64 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:19.74 | |||||||||
55 | Magnus V. Ancker | 2001 | 459 | 31.30 | 1:10.83 | 1:51.30 | 2:27.71 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.93 | |||||||||
56 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 444 | 31.43 | 1:10.36 | 1:54.62 | 2:29.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.78 | |||||||||
57 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 331 | 28.45 | 1:10.97 | 2:07.12 | 2:44.70 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:35.51 | |||||||||
- | Markus Kjeldsen | 2000 | DSQ | 2 flyben 100 m sw7.2 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:14.80 | |||||||||
- | Mert Kaya | 2001 | DSQ | esb 150 m sw 9.2 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:23.63 | |||||||||
- | Pierre Høgenhaug | 1999 | DSQ | 2 flyben 100 m sw7.2 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:19.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 714 | 26.75 | 1:00.12 | 1:38.50 | 2:07.54 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:07.15 | |||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 679 | 27.74 | 1:02.68 | 1:40.74 | 2:09.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:07.45 | |||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 676 | 27.79 | 1:01.16 | 1:39.74 | 2:09.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.41 | |||||||||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 640 | 28.49 | 1:04.19 | 1:41.61 | 2:12.26 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.83 | |||||||||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | 638 | 27.86 | 1:02.40 | 1:41.73 | 2:12.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.75 | |||||||||
6 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 631 | 27.69 | 1:03.71 | 1:41.29 | 2:12.86 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:14.56 | |||||||||
7 | Morten Due Nielsen | 1999 | 624 | 27.79 | 1:02.72 | 1:41.69 | 2:13.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:10.63 | |||||||||
8 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 591 | 28.75 | 1:04.60 | 1:44.28 | 2:15.80 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:13.66 | |||||||||
9 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 609 | 28.05 | 1:01.57 | 1:43.99 | 2:14.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.11 | |||||||||
10 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 593 | 29.46 | 1:05.83 | 1:44.30 | 2:15.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:13.87 | |||||||||
11 | Alfred August Grubert | 2001 | 592 | 28.85 | 1:01.91 | 1:43.45 | 2:15.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.83 | |||||||||
12 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 584 | 28.03 | 1:01.46 | 1:45.80 | 2:16.37 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:17.79 | |||||||||
13 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 581 | 28.73 | 1:02.26 | 1:43.87 | 2:16.58 | |||
Vest-Brøndby | 2:14.62 | |||||||||
14 | Johan Joensen | 2000 | 559 | 27.77 | 1:04.75 | 1:45.74 | 2:18.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:15.36 | |||||||||
15 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 545 | 29.43 | 1:07.58 | 1:47.56 | 2:19.52 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:19.74 | |||||||||
16 | Lawrence Langley | 2001 | 544 | 28.61 | 1:05.46 | 1:45.76 | 2:19.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.79 | |||||||||
17 | Markus Bøjsen | 1999 | 588 | 29.03 | 1:04.59 | 1:45.36 | 2:16.06 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:16.37 | |||||||||
18 | Frederik Oxenvad | 1999 | 588 | 28.17 | 1:02.70 | 1:43.83 | 2:16.07 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:18.92 | |||||||||
19 | Anders Vestergaard | 2001 | 574 | 29.10 | 1:04.83 | 1:45.74 | 2:17.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.69 | |||||||||
20 | Mathias Vestergaard | 2001 | 555 | 29.91 | 1:05.56 | 1:46.42 | 2:18.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.12 | |||||||||
21 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 546 | 28.31 | 1:03.85 | 1:47.25 | 2:19.45 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.37 | |||||||||
22 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 537 | 27.73 | 1:03.30 | 1:44.17 | 2:20.24 | |||
Greve Svømmeklub | 2:20.85 | |||||||||
23 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 536 | 30.55 | 1:05.11 | 1:47.34 | 2:20.28 | |||
Roskilde Svømning | 2:18.68 | |||||||||
24 | Thomas Schiby | 2001 | 516 | 29.54 | 1:04.93 | 1:47.69 | 2:22.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:02 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 29, 1500m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 35 | 1:08.11 | 2:21.46 | 3:35.83 | 4:50.06 | 18:37.15 | ||
DeltaSwim | 18:31.10 | 6:04.64 | 7:18.63 | 8:33.26 | 9:48.33 | |||||
11:03.53 | 12:19.20 | 13:34.41 | 14:49.82 | |||||||
16:06.04 | 17:22.09 | |||||||||
2 | Gry Floor | 2000 | 30 | 1:11.26 | 2:27.18 | 3:42.77 | 4:58.18 | 18:43.20 | ||
H2Odense | 18:45.58 | 6:13.64 | 7:28.73 | 8:43.80 | 9:59.04 | |||||
11:14.13 | 12:29.66 | 13:44.83 | 15:00.28 | |||||||
16:15.72 | 17:30.99 | |||||||||
3 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 26 | 1:11.35 | 2:28.05 | 3:45.03 | 5:01.89 | 18:59.82 | ||
Helsingør Svømmeklub | 19:02.54 | 6:18.52 | 7:34.27 | 8:50.14 | 10:06.67 | |||||
11:22.22 | 12:38.28 | 13:54.25 | 15:10.76 | |||||||
16:26.88 | 17:43.63 | |||||||||
4 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 23 | 1:10.75 | 2:27.33 | 3:44.00 | 5:00.01 | 19:13.34 | ||
Horsens Svømmeklub | 18:46.96 | 6:16.30 | 7:32.92 | 8:49.46 | 10:07.31 | |||||
11:25.75 | 12:43.30 | 14:01.45 | 15:19.65 | |||||||
16:38.55 | 17:57.18 | |||||||||
5 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 20 | 1:13.04 | 2:29.65 | 3:47.10 | 5:04.34 | 19:15.53 | ||
Roskilde Svømning | 19:24.80 | 6:22.13 | 7:39.51 | 8:56.91 | 10:14.26 | |||||
11:32.23 | 12:50.01 | 14:07.63 | 15:25.77 | |||||||
16:43.46 | 18:00.41 | |||||||||
6 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 19 | 1:08.80 | 2:23.94 | 3:39.94 | 4:56.94 | 19:18.56 | ||
Køge Svømmeklub | 18:28.03 | 6:14.74 | 7:32.92 | 8:51.34 | 10:09.16 | |||||
11:26.82 | 12:45.09 | 14:04.18 | 15:23.50 | |||||||
16:42.69 | 18:01.64 | |||||||||
7 | Louise Hvarre | 2001 | 18 | 1:11.52 | 2:28.40 | 3:46.03 | 5:04.03 | 19:35.32 | ||
Vejle Svømmeklub | 18:51.11 | 6:22.85 | 7:41.72 | 9:00.31 | 10:20.05 | |||||
11:38.95 | 12:58.47 | 14:18.31 | 15:37.83 | |||||||
16:56.72 | 18:16.39 | |||||||||
8 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 17 | 1:13.55 | 2:31.28 | 3:49.50 | 5:07.81 | 19:36.49 | ||
Svømmeklubben Nord | 18:59.00 | 6:26.19 | 7:45.10 | 9:04.14 | 10:24.01 | |||||
11:43.15 | 13:02.46 | 14:21.58 | 15:40.88 | |||||||
17:00.66 | 18:19.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 29, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 679 | 1:06.53 | 2:16.83 | 3:26.34 | 4:36.02 | 17:32.54 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 17:41.54 | 5:45.76 | 6:55.48 | 8:06.36 | 9:17.08 | |||||
10:28.36 | 11:39.84 | 12:50.87 | 14:02.20 | |||||||
15:13.63 | 16:25.22 | |||||||||
2 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 658 | 1:07.10 | 2:17.94 | 3:29.19 | 4:40.70 | 17:43.51 | ||
Roskilde Svømning | 17:34.08 | 5:51.88 | 7:03.64 | 8:15.36 | 9:27.40 | |||||
10:38.73 | 11:50.48 | 13:01.90 | 14:13.43 | |||||||
15:24.75 | 16:35.63 | |||||||||
3 | Emilie Krog | 2002 | 651 | 1:07.30 | 2:18.16 | 3:29.05 | 4:39.45 | 17:47.32 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 18:10.01 | 5:50.48 | 7:01.87 | 8:13.07 | 9:24.73 | |||||
10:36.31 | 11:48.12 | 13:00.03 | 14:12.27 | |||||||
15:24.63 | 16:36.69 | |||||||||
4 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 641 | 1:07.04 | 2:17.96 | 3:29.00 | 4:40.30 | 17:52.91 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 17:30.51 | 5:51.72 | 7:03.47 | 8:15.33 | 9:26.96 | |||||
10:38.85 | 11:50.64 | 13:02.56 | 14:14.97 | |||||||
15:28.16 | 16:41.27 | |||||||||
5 | Cecilie Baraviec | 2000 | 603 | 1:08.32 | 2:19.93 | 3:32.34 | 4:45.29 | 18:15.06 | ||
H2Odense | 18:24.42 | 5:58.55 | 7:11.83 | 8:25.24 | 9:38.80 | |||||
10:52.31 | 12:06.09 | 13:19.89 | 14:33.70 | |||||||
15:48.24 | 17:02.97 | |||||||||
6 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 601 | 1:07.71 | 2:19.98 | 3:33.98 | 4:47.88 | 18:16.42 | ||
Sigma Swim Allerød | 17:56.72 | 6:01.89 | 7:14.36 | 8:28.07 | 9:42.23 | |||||
10:56.58 | 12:10.92 | 13:24.81 | 14:39.84 | |||||||
15:53.60 | 17:07.05 | |||||||||
7 | Julie Stampe | 2002 | 601 | 1:08.87 | 2:22.46 | 3:36.36 | 4:50.61 | 18:16.50 | ||
Sigma Swim Allerød | 18:27.46 | 6:05.42 | 7:19.07 | 8:33.58 | 9:47.62 | |||||
11:02.25 | 12:15.07 | 13:28.76 | 14:42.53 | |||||||
15:54.72 | 17:06.89 | |||||||||
8 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 570 | 1:08.19 | 2:21.31 | 3:34.90 | 4:48.44 | 18:36.11 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 18:12.67 | 6:02.14 | 7:15.84 | 8:30.23 | 9:45.37 | |||||
11:00.43 | 12:15.12 | 13:30.47 | 14:46.90 | |||||||
16:03.81 | 17:20.68 | |||||||||
9 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 568 | 1:08.11 | 2:21.46 | 3:35.83 | 4:50.06 | 18:37.15 | ||
DeltaSwim | 18:31.10 | 6:04.64 | 7:18.63 | 8:33.26 | 9:48.33 | |||||
11:03.53 | 12:19.20 | 13:34.41 | 14:49.82 | |||||||
16:06.04 | 17:22.09 | |||||||||
10 | Gry Floor | 2000 | 559 | 1:11.26 | 2:27.18 | 3:42.77 | 4:58.18 | 18:43.20 | ||
H2Odense | 18:45.58 | 6:13.64 | 7:28.73 | 8:43.80 | 9:59.04 | |||||
11:14.13 | 12:29.66 | 13:44.83 | 15:00.28 | |||||||
16:15.72 | 17:30.99 | |||||||||
11 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 535 | 1:11.35 | 2:28.05 | 3:45.03 | 5:01.89 | 18:59.82 | ||
Helsingør Svømmeklub | 19:02.54 | 6:18.52 | 7:34.27 | 8:50.14 | 10:06.67 | |||||
11:22.22 | 12:38.28 | 13:54.25 | 15:10.76 | |||||||
16:26.88 | 17:43.63 | |||||||||
12 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 516 | 1:10.75 | 2:27.33 | 3:44.00 | 5:00.01 | 19:13.34 | ||
Horsens Svømmeklub | 18:46.96 | 6:16.30 | 7:32.92 | 8:49.46 | 10:07.31 | |||||
11:25.75 | 12:43.30 | 14:01.45 | 15:19.65 | |||||||
16:38.55 | 17:57.18 | |||||||||
13 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 513 | 1:13.04 | 2:29.65 | 3:47.10 | 5:04.34 | 19:15.53 | ||
Roskilde Svømning | 19:24.80 | 6:22.13 | 7:39.51 | 8:56.91 | 10:14.26 | |||||
11:32.23 | 12:50.01 | 14:07.63 | 15:25.77 | |||||||
16:43.46 | 18:00.41 | |||||||||
14 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 509 | 1:08.80 | 2:23.94 | 3:39.94 | 4:56.94 | 19:18.56 | ||
Køge Svømmeklub | 18:28.03 | 6:14.74 | 7:32.92 | 8:51.34 | 10:09.16 | |||||
11:26.82 | 12:45.09 | 14:04.18 | 15:23.50 | |||||||
16:42.69 | 18:01.64 | |||||||||
15 | Louise Hvarre | 2001 | 488 | 1:11.52 | 2:28.40 | 3:46.03 | 5:04.03 | 19:35.32 | ||
Vejle Svømmeklub | 18:51.11 | 6:22.85 | 7:41.72 | 9:00.31 | 10:20.05 | |||||
11:38.95 | 12:58.47 | 14:18.31 | 15:37.83 | |||||||
16:56.72 | 18:16.39 | |||||||||
16 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 486 | 1:13.55 | 2:31.28 | 3:49.50 | 5:07.81 | 19:36.49 | ||
Svømmeklubben Nord | 18:59.00 | 6:26.19 | 7:45.10 | 9:04.14 | 10:24.01 | |||||
11:43.15 | 13:02.46 | 14:21.58 | 15:40.88 | |||||||
17:00.66 | 18:19.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 35 | 1:02.31 | 2:06.98 | 3:12.79 | 4:19.28 | 16:37.55 | ||
H2Odense | 16:38.77 | 5:25.48 | 6:32.49 | 7:39.46 | 8:46.68 | |||||
9:53.86 | 11:00.88 | 12:08.87 | 13:16.46 | |||||||
14:23.98 | 15:31.81 | |||||||||
2 | Frederik Bornemann | 2001 | 30 | 1:04.92 | 2:13.26 | 3:21.61 | 4:30.15 | 16:49.60 | ||
Sigma Swim Allerød | 17:04.78 | 5:38.26 | 6:45.88 | 7:53.35 | 9:00.90 | |||||
10:08.58 | 11:15.90 | 12:23.89 | 13:31.24 | |||||||
14:38.30 | 15:45.50 | |||||||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 26 | 1:01.23 | 2:08.81 | 3:16.62 | 4:24.56 | 16:53.28 | ||
Køge Svømmeklub | 17:18.47 | 5:32.02 | 6:40.26 | 7:48.76 | 8:57.18 | |||||
10:05.52 | 11:13.89 | 12:22.78 | 13:31.33 | |||||||
14:40.37 | 15:49.13 | |||||||||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | 23 | 1:02.79 | 2:09.62 | 3:17.38 | 4:25.47 | 16:59.18 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 17:08.09 | 5:33.65 | 6:42.27 | 7:50.71 | 8:59.36 | |||||
10:07.81 | 11:16.40 | 12:25.74 | 13:34.54 | |||||||
14:43.36 | 15:52.16 | |||||||||
5 | Ferdinand Wahl | 2000 | 20 | 1:02.82 | 2:10.22 | 3:18.36 | 4:25.66 | 17:04.82 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 17:20.10 | 5:33.30 | 6:41.53 | 7:50.05 | 8:58.79 | |||||
10:07.66 | 11:16.98 | 12:26.38 | 13:36.41 | |||||||
14:46.61 | 15:57.41 | |||||||||
6 | Rasmus Steenberg | 2000 | 19 | 1:01.99 | 2:08.19 | 3:14.85 | 4:21.53 | 17:05.32 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 16:57.66 | 5:28.65 | 6:37.14 | 7:46.53 | 8:55.93 | |||||
10:05.55 | 11:14.41 | 12:24.48 | 13:35.22 | |||||||
14:45.74 | 15:56.79 | |||||||||
7 | Andreas Rasmussen | 2000 | 18 | 1:03.67 | 2:12.17 | 3:21.30 | 4:30.29 | 17:05.86 | ||
Horsens Svømmeklub | 16:50.80 | 5:39.25 | 6:48.58 | 7:57.88 | 9:06.69 | |||||
10:15.02 | 11:23.90 | 12:32.59 | 13:41.63 | |||||||
14:50.27 | 15:59.81 | |||||||||
8 | Anders Nielsen | 2001 | 17 | 1:03.64 | 2:11.74 | 3:21.14 | 4:30.00 | 17:14.44 | ||
Ringsted Svømme Klub | 17:11.17 | 5:38.74 | 6:47.50 | 7:57.06 | 9:06.84 | |||||
10:16.45 | 11:26.07 | 12:34.92 | 13:44.60 | |||||||
14:54.59 | 16:04.78 | |||||||||
9 | Mathias Rasmussen | 2001 | 16 | 1:04.66 | 2:13.75 | 3:23.38 | 4:33.13 | 17:15.86 | ||
Holstebro Svømme Club | 17:11.50 | 5:42.89 | 6:52.72 | 8:02.45 | 9:12.26 | |||||
10:21.97 | 11:31.25 | 12:40.60 | 13:49.84 | |||||||
14:59.40 | 16:08.33 | |||||||||
10 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 15 | 1:03.83 | 2:11.71 | 3:21.56 | 4:30.67 | 17:16.19 | ||
IHF Svømning | 17:03.91 | 5:40.12 | 6:49.35 | 7:58.57 | 9:08.17 | |||||
10:18.19 | 11:27.99 | 12:37.69 | 13:48.10 | |||||||
14:58.37 | 16:08.26 | |||||||||
11 | Christopher Kristiansen | 2000 | 14 | 1:03.74 | 2:12.32 | 3:22.14 | 4:31.40 | 17:20.31 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 17:13.93 | 5:40.77 | 6:50.56 | 8:00.58 | 9:10.42 | |||||
10:19.89 | 11:31.33 | 12:41.61 | 13:51.78 | |||||||
15:02.23 | 16:12.00 | |||||||||
12 | Mathias Aner | 2001 | 13 | 1:04.07 | 2:13.40 | 3:22.97 | 4:32.60 | 17:23.36 | ||
Svømmeklubben Syd | 17:30.17 | 5:42.90 | 6:53.73 | 8:04.18 | 9:14.27 | |||||
10:24.91 | 11:35.53 | 12:45.97 | 13:56.24 | |||||||
15:06.85 | 16:16.38 | |||||||||
13 | Alexander Rendlev | 2001 | 12 | 1:04.11 | 2:12.75 | 3:21.99 | 4:30.96 | 17:24.33 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 17:18.42 | 5:40.34 | 6:49.86 | 7:59.74 | 9:09.65 | |||||
10:19.91 | 11:31.00 | 12:42.08 | 13:53.63 | |||||||
15:05.30 | 16:16.35 | |||||||||
14 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 11 | 1:05.81 | 2:15.13 | 3:24.24 | 4:33.77 | 17:25.44 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 17:18.64 | 5:43.75 | 6:53.68 | 8:03.71 | 9:13.64 | |||||
10:23.82 | 11:33.83 | 12:44.00 | 13:54.51 | |||||||
15:04.64 | 16:15.41 | |||||||||
15 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 10 | 1:08.02 | 2:20.38 | 3:32.92 | 4:44.53 | 17:50.32 | ||
Sigma Swim Birkerød | 17:24.79 | 5:55.56 | 7:06.77 | 8:17.94 | 9:29.02 | |||||
10:40.75 | 11:52.74 | 13:04.69 | 14:17.42 | |||||||
15:29.64 | 16:41.46 | |||||||||
16 | André Iversen | 2001 | 9 | 1:06.97 | 2:19.89 | 3:33.12 | 4:45.23 | 18:10.59 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 17:59.89 | 5:58.20 | 7:10.55 | 8:23.43 | 9:36.21 | |||||
10:48.93 | 12:00.70 | 13:14.59 | 14:29.25 | |||||||
15:43.83 | 16:57.81 | |||||||||
17 | Christian Bonde | 2001 | 8 | 1:06.72 | 2:17.45 | 3:28.65 | 4:40.32 | 18:11.57 | ||
Aalborg Svømmeklub | 17:15.86 | 5:52.37 | 7:05.04 | 8:18.09 | 9:31.31 | |||||
10:44.95 | 11:58.86 | 13:13.08 | 14:27.70 | |||||||
15:42.64 | 16:57.53 | |||||||||
18 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 7 | 1:07.15 | 2:21.01 | 3:36.71 | 4:54.60 | 19:02.60 | ||
Svømmeklubben Opnør | 17:28.69 | 6:11.94 | 7:29.39 | 8:47.27 | 10:04.92 | |||||
11:22.27 | 12:39.22 | 13:57.13 | 15:14.98 | |||||||
16:32.43 | 17:48.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 720 | 1:01.74 | 2:06.34 | 3:11.79 | 4:16.90 | 16:11.66 | ||
Lyseng IF | 16:09.95 | 5:22.04 | 6:27.16 | 7:32.33 | 8:37.67 | |||||
9:42.38 | 10:47.56 | 11:52.92 | 12:57.97 | |||||||
14:03.37 | 15:08.60 | |||||||||
2 | Lukas Storm | 1999 | 706 | 1:01.29 | 2:07.10 | 3:12.93 | 4:18.51 | 16:17.88 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 16:07.64 | 5:24.30 | 6:30.11 | 7:35.86 | 8:41.64 | |||||
9:47.29 | 10:52.87 | 11:58.63 | 13:04.38 | |||||||
14:09.77 | 15:14.22 | |||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 701 | 1:01.80 | 2:07.40 | 3:12.75 | 4:18.25 | 16:20.11 | ||
Vejle Svømmeklub | 16:03.36 | 5:23.45 | 6:28.92 | 7:34.18 | 8:39.96 | |||||
9:45.66 | 10:52.21 | 11:57.92 | 13:04.12 | |||||||
14:10.64 | 15:17.16 | |||||||||
4 | Mads Rishøj | 1999 | 693 | 1:01.86 | 2:08.45 | 3:15.51 | 4:22.53 | 16:23.92 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 16:19.96 | 5:29.21 | 6:34.75 | 7:40.63 | 8:46.20 | |||||
9:51.63 | 10:57.24 | 12:01.87 | 13:07.54 | |||||||
14:13.25 | 15:19.28 | |||||||||
5 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 665 | 1:02.31 | 2:06.98 | 3:12.79 | 4:19.28 | 16:37.55 | ||
H2Odense | 16:38.77 | 5:25.48 | 6:32.49 | 7:39.46 | 8:46.68 | |||||
9:53.86 | 11:00.88 | 12:08.87 | 13:16.46 | |||||||
14:23.98 | 15:31.81 | |||||||||
6 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 657 | 1:02.51 | 2:09.22 | 3:16.08 | 4:22.76 | 16:41.53 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 16:30.10 | 5:29.99 | 6:36.02 | 7:43.05 | 8:50.45 | |||||
9:58.35 | 11:06.04 | 12:13.95 | 13:21.10 | |||||||
14:28.83 | 15:36.45 | |||||||||
7 | Mads Sørensen | 2000 | 646 | 1:03.45 | 2:10.05 | 3:16.51 | 4:23.00 | 16:47.25 | ||
H2Odense | 16:33.64 | 5:30.01 | 6:37.71 | 7:46.49 | 8:55.10 | |||||
10:03.59 | 11:12.05 | 12:19.75 | 13:27.22 | |||||||
14:34.85 | 15:43.13 | |||||||||
8 | Frederik Bornemann | 2001 | 642 | 1:04.92 | 2:13.26 | 3:21.61 | 4:30.15 | 16:49.60 | ||
Sigma Swim Allerød | 17:04.78 | 5:38.26 | 6:45.88 | 7:53.35 | 9:00.90 | |||||
10:08.58 | 11:15.90 | 12:23.89 | 13:31.24 | |||||||
14:38.30 | 15:45.50 | |||||||||
9 | Alexander Fenger | 1999 | 640 | 1:03.67 | 2:11.35 | 3:17.76 | 4:25.41 | 16:50.23 | ||
Vejle Svømmeklub | 16:32.97 | 5:32.87 | 6:40.54 | 7:48.77 | 8:57.11 | |||||
10:05.36 | 11:13.58 | 12:21.19 | 13:28.84 | |||||||
14:36.79 | 15:44.38 | |||||||||
10 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 635 | 1:01.23 | 2:08.81 | 3:16.62 | 4:24.56 | 16:53.28 | ||
Køge Svømmeklub | 17:18.47 | 5:32.02 | 6:40.26 | 7:48.76 | 8:57.18 | |||||
10:05.52 | 11:13.89 | 12:22.78 | 13:31.33 | |||||||
14:40.37 | 15:49.13 | |||||||||
11 | Jens Riisgaard | 2000 | 624 | 1:02.79 | 2:09.62 | 3:17.38 | 4:25.47 | 16:59.18 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 17:08.09 | 5:33.65 | 6:42.27 | 7:50.71 | 8:59.36 | |||||
10:07.81 | 11:16.40 | 12:25.74 | 13:34.54 | |||||||
14:43.36 | 15:52.16 | |||||||||
12 | Ferdinand Wahl | 2000 | 613 | 1:02.82 | 2:10.22 | 3:18.36 | 4:25.66 | 17:04.82 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 17:20.10 | 5:33.30 | 6:41.53 | 7:50.05 | 8:58.79 | |||||
10:07.66 | 11:16.98 | 12:26.38 | 13:36.41 | |||||||
14:46.61 | 15:57.41 | |||||||||
13 | Rasmus Steenberg | 2000 | 613 | 1:01.99 | 2:08.19 | 3:14.85 | 4:21.53 | 17:05.32 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 16:57.66 | 5:28.65 | 6:37.14 | 7:46.53 | 8:55.93 | |||||
10:05.55 | 11:14.41 | 12:24.48 | 13:35.22 | |||||||
14:45.74 | 15:56.79 | |||||||||
14 | Andreas Rasmussen | 2000 | 612 | 1:03.67 | 2:12.17 | 3:21.30 | 4:30.29 | 17:05.86 | ||
Horsens Svømmeklub | 16:50.80 | 5:39.25 | 6:48.58 | 7:57.88 | 9:06.69 | |||||
10:15.02 | 11:23.90 | 12:32.59 | 13:41.63 | |||||||
14:50.27 | 15:59.81 | |||||||||
15 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 605 | 1:05.22 | 2:13.13 | 3:14.66 | 4:27.80 | 17:09.41 | ||
Lyngby Svømmeklub | 16:26.97 | 5:39.32 | 6:49.50 | 7:59.96 | 9:10.67 | |||||
10:16.07 | 11:28.52 | 12:39.93 | 13:51.00 | |||||||
15:02.03 | 16:10.97 | |||||||||
16 | Anders Nielsen | 2001 | 596 | 1:03.64 | 2:11.74 | 3:21.14 | 4:30.00 | 17:14.44 | ||
Ringsted Svømme Klub | 17:11.17 | 5:38.74 | 6:47.50 | 7:57.06 | 9:06.84 | |||||
10:16.45 | 11:26.07 | 12:34.92 | 13:44.60 | |||||||
14:54.59 | 16:04.78 | |||||||||
17 | Mathias Rasmussen | 2001 | 594 | 1:04.66 | 2:13.75 | 3:23.38 | 4:33.13 | 17:15.86 | ||
Holstebro Svømme Club | 17:11.50 | 5:42.89 | 6:52.72 | 8:02.45 | 9:12.26 | |||||
10:21.97 | 11:31.25 | 12:40.60 | 13:49.84 | |||||||
14:59.40 | 16:08.33 | |||||||||
18 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 593 | 1:03.83 | 2:11.71 | 3:21.56 | 4:30.67 | 17:16.19 | ||
IHF Svømning | 17:03.91 | 5:40.12 | 6:49.35 | 7:58.57 | 9:08.17 | |||||
10:18.19 | 11:27.99 | 12:37.69 | 13:48.10 | |||||||
14:58.37 | 16:08.26 | |||||||||
19 | Christopher Kristiansen | 2000 | 586 | 1:03.74 | 2:12.32 | 3:22.14 | 4:31.40 | 17:20.31 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 17:13.93 | 5:40.77 | 6:50.56 | 8:00.58 | 9:10.42 | |||||
10:19.89 | 11:31.33 | 12:41.61 | 13:51.78 | |||||||
15:02.23 | 16:12.00 | |||||||||
20 | Mathias Aner | 2001 | 581 | 1:04.07 | 2:13.40 | 3:22.97 | 4:32.60 | 17:23.36 | ||
Svømmeklubben Syd | 17:30.17 | 5:42.90 | 6:53.73 | 8:04.18 | 9:14.27 | |||||
10:24.91 | 11:35.53 | 12:45.97 | 13:56.24 | |||||||
15:06.85 | 16:16.38 | |||||||||
21 | Alexander Rendlev | 2001 | 580 | 1:04.11 | 2:12.75 | 3:21.99 | 4:30.96 | 17:24.33 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 17:18.42 | 5:40.34 | 6:49.86 | 7:59.74 | 9:09.65 | |||||
10:19.91 | 11:31.00 | 12:42.08 | 13:53.63 | |||||||
15:05.30 | 16:16.35 | |||||||||
22 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 578 | 1:05.81 | 2:15.13 | 3:24.24 | 4:33.77 | 17:25.44 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 17:18.64 | 5:43.75 | 6:53.68 | 8:03.71 | 9:13.64 | |||||
10:23.82 | 11:33.83 | 12:44.00 | 13:54.51 | |||||||
15:04.64 | 16:15.41 | |||||||||
23 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 538 | 1:08.02 | 2:20.38 | 3:32.92 | 4:44.53 | 17:50.32 | ||
Sigma Swim Birkerød | 17:24.79 | 5:55.56 | 7:06.77 | 8:17.94 | 9:29.02 | |||||
10:40.75 | 11:52.74 | 13:04.69 | 14:17.42 | |||||||
15:29.64 | 16:41.46 | |||||||||
24 | André Iversen | 2001 | 509 | 1:06.97 | 2:19.89 | 3:33.12 | 4:45.23 | 18:10.59 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 17:59.89 | 5:58.20 | 7:10.55 | 8:23.43 | 9:36.21 | |||||
10:48.93 | 12:00.70 | 13:14.59 | 14:29.25 | |||||||
15:43.83 | 16:57.81 | |||||||||
25 | Christian Bonde | 2001 | 508 | 1:06.72 | 2:17.45 | 3:28.65 | 4:40.32 | 18:11.57 | ||
Aalborg Svømmeklub | 17:15.86 | 5:52.37 | 7:05.04 | 8:18.09 | 9:31.31 | |||||
10:44.95 | 11:58.86 | 13:13.08 | 14:27.70 | |||||||
15:42.64 | 16:57.53 | |||||||||
26 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 442 | 1:07.15 | 2:21.01 | 3:36.71 | 4:54.60 | 19:02.60 | ||
Svømmeklubben Opnør | 17:28.69 | 6:11.94 | 7:29.39 | 8:47.27 | 10:04.92 | |||||
11:22.27 | 12:39.22 | 13:57.13 | 15:14.98 | |||||||
16:32.43 | 17:48.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:31 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 31, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Damer A | 2000 | 681 | 4:23.71 | ||||||
Sigma Swim | 4:30.77 | |||||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 32.61 | 1:06.72 | 1:06.72 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 33.76 | 1:11.03 | 2:17.75 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 30.15 | 1:06.25 | 3:24.00 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 28.62 | 59.71 | 4:23.71 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 2000 | 671 | 4:24.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:24.80 | |||||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 33.46 | 1:09.21 | 1:09.21 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 34.23 | 1:13.78 | 2:22.99 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 29.70 | 1:03.89 | 3:26.88 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 28.09 | 58.07 | 4:24.95 | ||||||
3 | Hovedstadens Damer | 2000 | 657 | 4:26.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:23.85 | |||||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 32.95 | 1:08.45 | 1:08.45 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 34.64 | 1:14.58 | 2:23.03 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 29.94 | 1:04.00 | 3:27.03 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 28.81 | 59.83 | 4:26.86 | ||||||
4 | Gentofte Damer 1 | 2000 | 648 | 4:28.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:30.70 | |||||||||
Nina Toft | 2000 | 32.35 | 1:06.71 | 1:06.71 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 36.28 | 1:17.59 | 2:24.30 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 28.96 | 1:04.53 | 3:28.83 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 28.53 | 59.29 | 4:28.12 | ||||||
5 | Esbjerg Piger | 2001 | 642 | 4:28.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:31.68 | |||||||||
Caroline Laursen | 2002 | 33.98 | 1:09.63 | 1:09.63 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 34.78 | 1:14.74 | 2:24.37 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 29.05 | 1:03.27 | 3:27.64 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 28.92 | 1:01.35 | 4:28.99 | ||||||
6 | Kvik Damer | 2000 | 639 | 4:29.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:25.61 | |||||||||
Sofie Hansen | 2002 | 31.64 | 1:06.46 | 1:06.46 | ||||||
Liva Schmid | 2000 | 36.17 | 1:18.83 | 2:25.29 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 28.34 | 1:02.59 | 3:27.88 | ||||||
Chastine Melhede | 2002 | 29.50 | 1:01.44 | 4:29.32 | ||||||
7 | Triton Damer 1 | 2000 | 627 | 4:31.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:25.50 | |||||||||
Liva Palmund | 2002 | 32.28 | 1:06.94 | 1:06.94 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 35.67 | 1:15.88 | 2:22.82 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 31.18 | 1:08.12 | 3:30.94 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 28.49 | 1:00.11 | 4:31.05 | ||||||
8 | Lyngby Piger | 2000 | 623 | 4:31.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:33.83 | |||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 34.58 | 1:12.00 | 1:12.00 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 34.43 | 1:15.14 | 2:27.14 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 30.16 | 1:03.61 | 3:30.75 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 29.12 | 1:00.82 | 4:31.57 | ||||||
9 | Agf Piger 1 | 2000 | 600 | 4:35.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:33.12 | |||||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 35.80 | 1:14.62 | 1:14.62 | ||||||
Mette Baack | 2000 | 36.47 | 1:19.59 | 2:34.21 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 29.34 | 1:03.17 | 3:37.38 | ||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 27.87 | 57.62 | 4:35.00 | ||||||
10 | Hvidovre Piger | 2000 | 591 | 4:36.39 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:32.26 | |||||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 33.49 | 1:10.50 | 1:10.50 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 34.97 | 1:16.02 | 2:26.52 | ||||||
Laura Lange | 2001 | 31.75 | 1:08.64 | 3:35.16 | ||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 29.19 | 1:01.23 | 4:36.39 | ||||||
11 | Aarhus Swim Damer | 2000 | 585 | 4:37.44 | ||||||
Aarhus Swim | 4:35.02 | |||||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 33.83 | 1:10.73 | 1:10.73 | ||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 35.61 | 1:17.06 | 2:27.79 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 31.77 | 1:09.39 | 3:37.18 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 28.96 | 1:00.26 | 4:37.44 | ||||||
12 | Vat Damer 1 | 2000 | 580 | 4:38.24 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:31.10 | |||||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 33.87 | 1:09.25 | 1:09.25 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 36.49 | 1:19.20 | 2:28.45 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 31.23 | 1:07.15 | 3:35.60 | ||||||
Sara Mortensen | 2001 | 29.58 | 1:02.64 | 4:38.24 | ||||||
13 | Triton Damer 2 | 2000 | 575 | 4:39.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:39.90 | |||||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 33.81 | 1:10.95 | 1:10.95 | ||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 36.20 | 1:17.75 | 2:28.70 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 31.25 | 1:08.81 | 3:37.51 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 29.41 | 1:01.53 | 4:39.04 | ||||||
14 | Horsens Piger | 2000 | 573 | 4:39.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:34.87 | |||||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 34.80 | 1:12.13 | 1:12.13 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 36.60 | 1:18.60 | 2:30.73 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 30.85 | 1:05.80 | 3:36.53 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 29.89 | 1:02.83 | 4:39.36 | ||||||
15 | Gsc Piger | 2000 | 572 | 4:39.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:38.00 | |||||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 33.55 | 1:10.92 | 1:10.92 | ||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 38.04 | 1:20.71 | 2:31.63 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 31.06 | 1:06.74 | 3:38.37 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 29.76 | 1:01.06 | 4:39.43 | ||||||
16 | Holbæk Piger | 2000 | 572 | 4:39.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:34.33 | |||||||||
Zara Wendel | 2002 | 32.94 | 1:10.88 | 1:10.88 | ||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 37.14 | 1:21.41 | 2:32.29 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 30.77 | 1:05.93 | 3:38.22 | ||||||
Mai Pallvi | 2000 | 29.63 | 1:01.22 | 4:39.44 | ||||||
17 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 562 | 4:41.07 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:34.08 | |||||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 35.20 | 1:11.61 | 1:11.61 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 37.26 | 1:19.33 | 2:30.94 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 32.31 | 1:09.99 | 3:40.93 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 28.60 | 1:00.14 | 4:41.07 | ||||||
18 | Esv Awesome | 2001 | 561 | 4:41.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:32.00 | |||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 33.50 | 1:08.19 | 1:08.19 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 35.82 | 1:17.83 | 2:26.02 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 32.80 | 1:14.49 | 3:40.51 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 28.62 | 1:00.71 | 4:41.22 | ||||||
19 | Vest Piger | 2001 | 556 | 4:42.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:36.49 | |||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 34.60 | 1:12.46 | 1:12.46 | ||||||
Katharina N Møller | 2001 | 36.96 | 1:20.77 | 2:33.23 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 29.17 | 1:04.53 | 3:37.76 | ||||||
Emilie Larsen | 2001 | 29.80 | 1:04.41 | 4:42.17 | ||||||
20 | Twisted Swim | 2002 | 553 | 4:42.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:43.37 | |||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 32.56 | 1:07.93 | 1:07.93 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 37.09 | 1:19.32 | 2:27.25 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 31.82 | 1:09.18 | 3:36.43 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 31.56 | 1:06.17 | 4:42.60 | ||||||
21 | Hsc Kindergarden Rød Stue | 2000 | 550 | 4:43.07 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:39.42 | |||||||||
Isabella Bach | 2002 | 34.34 | 1:11.29 | 1:11.29 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 37.61 | 1:21.06 | 2:32.35 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 31.64 | 1:08.18 | 3:40.53 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 29.59 | 1:02.54 | 4:43.07 | ||||||
22 | Herlev Piger | 2000 | 529 | 4:46.92 | ||||||
Herlev Svømning | 4:38.79 | |||||||||
Xenia Huryn | 2000 | 36.35 | 1:17.61 | 1:17.61 | ||||||
Celine Termark Brock | 2000 | 35.81 | 1:17.52 | 2:35.13 | ||||||
Ida T Mose | 2002 | 30.81 | 1:08.16 | 3:43.29 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 30.11 | 1:03.63 | 4:46.92 | ||||||
23 | Nyborg Piger | 2000 | 515 | 4:49.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:50.00 | |||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 33.63 | 1:10.13 | 1:10.13 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 39.40 | 1:24.40 | 2:34.53 | ||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 33.94 | 1:14.62 | 3:49.15 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 29.16 | 1:00.19 | 4:49.34 | ||||||
24 | Sigma Damer B | 2000 | 488 | 4:54.69 | ||||||
Sigma Swim | 4:49.88 | |||||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 35.64 | 1:14.95 | 1:14.95 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 39.24 | 1:24.84 | 2:39.79 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 32.69 | 1:12.02 | 3:51.81 | ||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 30.11 | 1:02.88 | 4:54.69 | ||||||
- | Helsingør Damer | 2000 | DSQ | sw 10.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:38.38 | |||||||||
Freja A. Skov | 2000 | 33.93 | 1:10.78 | 1:10.78 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 37.12 | 1:19.76 | 2:30.54 | ||||||
- | Viborg Damer | 2000 | DSQ | 2 flyben 150 m sw7.1 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:39.90 | |||||||||
Julie Søgaard | 2001 | 34.76 | 1:13.84 | 1:13.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:31 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 32, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Triton Herre 1 | 1999 | 650 | 3:59.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:01.56 | |||||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 27.91 | 59.04 | 59.04 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 31.11 | 1:07.11 | 2:06.15 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 27.18 | 58.31 | 3:04.46 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 26.15 | 54.76 | 3:59.22 | ||||||
2 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 642 | 4:00.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:59.97 | |||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 30.35 | 1:02.95 | 1:02.95 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 30.48 | 1:05.72 | 2:08.67 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 26.69 | 59.24 | 3:07.91 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 24.86 | 52.35 | 4:00.26 | ||||||
3 | Stv Drenge 1 | 1999 | 641 | 4:00.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 4:00.41 | |||||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 29.45 | 1:00.38 | 1:00.38 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 30.27 | 1:05.75 | 2:06.13 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 27.07 | 59.40 | 3:05.53 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 25.62 | 54.86 | 4:00.39 | ||||||
4 | Sigma Herrer A | 1999 | 639 | 4:00.62 | ||||||
Sigma Swim | 4:05.32 | |||||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 29.48 | 1:00.19 | 1:00.19 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 31.50 | 1:08.16 | 2:08.35 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 27.58 | 59.25 | 3:07.60 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 25.35 | 53.02 | 4:00.62 | ||||||
5 | Lyngby Drenge | 1999 | 637 | 4:00.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:05.19 | |||||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 29.33 | 1:00.57 | 1:00.57 | ||||||
August Houborg | 2001 | 32.72 | 1:10.77 | 2:11.34 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 26.29 | 56.57 | 3:07.91 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 25.13 | 52.96 | 4:00.87 | ||||||
6 | Esv Awesome | 2001 | 631 | 4:01.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:06.00 | |||||||||
Andreas Hansen | 2000 | 30.06 | 1:02.05 | 1:02.05 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 31.64 | 1:07.74 | 2:09.79 | ||||||
Jakob Juul | 2000 | 26.00 | 56.40 | 3:06.19 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 26.61 | 55.36 | 4:01.55 | ||||||
7 | Esbjerg Gutter | 1999 | 629 | 4:01.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:59.47 | |||||||||
Martin H. Abel | 2001 | 30.36 | 1:04.72 | 1:04.72 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 31.47 | 1:08.66 | 2:13.38 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 25.93 | 55.64 | 3:09.02 | ||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 25.58 | 52.79 | 4:01.81 | ||||||
8 | Vest Drenge | 1999 | 625 | 4:02.43 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:06.26 | |||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 29.26 | 1:02.01 | 1:02.01 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 31.86 | 1:07.61 | 2:09.62 | ||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 26.74 | 59.58 | 3:09.20 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 25.41 | 53.23 | 4:02.43 | ||||||
9 | Gsc Drenge | 2000 | 624 | 4:02.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:03.20 | |||||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 30.30 | 1:01.56 | 1:01.56 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 30.66 | 1:06.80 | 2:08.36 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 27.59 | 59.27 | 3:07.63 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 26.12 | 54.92 | 4:02.55 | ||||||
10 | Aarhus Swim Herrer | 1999 | 615 | 4:03.68 | ||||||
Aarhus Swim | 4:05.64 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 29.67 | 1:01.33 | 1:01.33 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 30.21 | 1:05.99 | 2:07.32 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 27.66 | 1:01.54 | 3:08.86 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 26.04 | 54.82 | 4:03.68 | ||||||
11 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | 609 | 4:04.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:16.73 | |||||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 30.37 | 1:03.49 | 1:03.49 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 30.97 | 1:07.08 | 2:10.57 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 27.56 | 1:00.79 | 3:11.36 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 25.38 | 53.11 | 4:04.47 | ||||||
12 | Aalborg Herrer 1 | 1999 | 606 | 4:04.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:04.50 | |||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 29.71 | 1:01.69 | 1:01.69 | ||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 31.40 | 1:07.87 | 2:09.56 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 28.11 | 59.86 | 3:09.42 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 26.60 | 55.43 | 4:04.85 | ||||||
13 | Silkeborg Herrer | 2000 | 593 | 4:06.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:08.81 | |||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 29.95 | 1:01.56 | 1:01.56 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 31.33 | 1:08.04 | 2:09.60 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 28.27 | 1:01.06 | 3:10.66 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 26.53 | 55.93 | 4:06.59 | ||||||
14 | Helsingør Herrer | 1999 | 591 | 4:06.88 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:11.48 | |||||||||
Julius Munk | 2000 | 30.32 | 1:02.33 | 1:02.33 | ||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 33.04 | 1:11.61 | 2:13.94 | ||||||
Felix Burmester | 1999 | 26.87 | 58.70 | 3:12.64 | ||||||
William Houen | 2001 | 25.96 | 54.24 | 4:06.88 | ||||||
15 | Hsk Drenge | 1999 | 590 | 4:07.09 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 4:10.07 | |||||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 30.13 | 1:01.64 | 1:01.64 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 31.57 | 1:07.80 | 2:09.44 | ||||||
Benjamin Perruchon | 2001 | 28.36 | 1:01.78 | 3:11.22 | ||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 26.66 | 55.87 | 4:07.09 | ||||||
16 | Kvik Herrer | 1999 | 576 | 4:09.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:19.65 | |||||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 30.41 | 1:03.54 | 1:03.54 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 32.21 | 1:11.41 | 2:14.95 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 27.37 | 59.70 | 3:14.65 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 25.93 | 54.37 | 4:09.02 | ||||||
17 | Agf Drenge 1 | 1999 | 574 | 4:09.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:07.85 | |||||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 30.81 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 33.69 | 1:11.87 | 2:15.23 | ||||||
David Hjort | 2000 | 27.09 | 59.37 | 3:14.60 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 26.28 | 54.73 | 4:09.33 | ||||||
18 | Herlev Drenge | 1999 | 568 | 4:10.26 | ||||||
Herlev Svømning | 4:11.79 | |||||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 30.15 | 1:02.19 | 1:02.19 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 33.33 | 1:12.90 | 2:15.09 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 28.07 | 1:00.84 | 3:15.93 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 26.78 | 54.33 | 4:10.26 | ||||||
19 | Vat Herrer 1 | 1999 | 564 | 4:10.85 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:04.30 | |||||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 29.54 | 1:02.24 | 1:02.24 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 34.06 | 1:11.68 | 2:13.92 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 28.31 | 1:00.64 | 3:14.56 | ||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 26.62 | 56.29 | 4:10.85 | ||||||
20 | Stv Drenge 2 | 1999 | 557 | 4:11.85 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 4:19.01 | |||||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 31.31 | 1:03.97 | 1:03.97 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 32.71 | 1:10.84 | 2:14.81 | ||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 27.84 | 1:00.38 | 3:15.19 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 26.42 | 56.66 | 4:11.85 | ||||||
21 | Holbæk Drenge | 1999 | 556 | 4:12.01 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:22.16 | |||||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 30.22 | 1:02.48 | 1:02.48 | ||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 34.01 | 1:13.96 | 2:16.44 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 28.19 | 1:01.91 | 3:18.35 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 25.26 | 53.66 | 4:12.01 | ||||||
22 | Køge Herrer | 1999 | 547 | 4:13.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 32.12 | 1:07.13 | 1:07.13 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 32.05 | 1:09.79 | 2:16.92 | ||||||
Mads Emil Christensen | 1999 | 28.49 | 1:01.35 | 3:18.27 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 26.28 | 55.12 | 4:13.39 | ||||||
23 | H2Odense Junior Boys | 2000 | 540 | 4:14.43 | ||||||
H2Odense | 4:10.46 | |||||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 32.25 | 1:06.85 | 1:06.85 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 33.21 | 1:11.44 | 2:18.29 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 28.95 | 1:01.90 | 3:20.19 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 25.96 | 54.24 | 4:14.43 | ||||||
24 | Agf Drenge 2 | 1999 | 524 | 4:17.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:22.50 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 32.08 | 1:06.32 | 1:06.32 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 32.28 | 1:09.65 | 2:15.97 | ||||||
Ehab Basha | 2000 | 29.77 | 1:05.35 | 3:21.32 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.89 | 55.69 | 4:17.01 | ||||||
25 | Esv Drenge | 2001 | 524 | 4:17.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:25.00 | |||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 30.84 | 1:06.16 | 1:06.16 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 32.86 | 1:10.34 | 2:16.50 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 28.59 | 1:01.15 | 3:17.65 | ||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 27.97 | 59.37 | 4:17.02 | ||||||
26 | Triton Herre 2 | 1999 | 515 | 4:18.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:19.29 | |||||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 33.60 | 1:08.18 | 1:08.18 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 32.86 | 1:12.00 | 2:20.18 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 29.14 | 1:03.21 | 3:23.39 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 25.93 | 55.17 | 4:18.56 | ||||||
27 | Sønderborg Sks | 2000 | 497 | 4:21.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:20.50 | |||||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 31.58 | 1:05.71 | 1:05.71 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 33.48 | 1:12.55 | 2:18.26 | ||||||
André Iversen | 2001 | 30.67 | 1:05.59 | 3:23.85 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 27.55 | 57.72 | 4:21.57 | ||||||
28 | Sigma Herrer B | 1999 | 488 | 4:23.20 | ||||||
Sigma Swim | 4:25.10 | |||||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 34.68 | 1:11.47 | 1:11.47 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 34.44 | 1:13.99 | 2:25.46 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 29.11 | 1:02.33 | 3:27.79 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 26.45 | 55.41 | 4:23.20 | ||||||
29 | Esbjerg Knejte | 1999 | 457 | 4:28.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:17.86 | |||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 33.54 | 1:09.57 | 1:09.57 | ||||||
Luis Velasquez | 2001 | 36.61 | 1:19.62 | 2:29.19 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 28.40 | 1:02.71 | 3:31.90 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 27.12 | 57.06 | 4:28.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:03 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 722 | 33.95 | 1:11.72 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.73 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 698 | 34.82 | 1:12.54 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.07 | |||||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 637 | 35.08 | 1:14.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.89 | |||||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 630 | 36.42 | 1:15.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.13 | |||||||||
5 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 622 | 35.50 | 1:15.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.09 | |||||||||
6 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 601 | 36.08 | 1:16.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.96 | |||||||||
7 | Line Johannsen | 2001 | 574 | 36.87 | 1:17.43 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.01 | |||||||||
8 | Frederikke Echardt | 2002 | 567 | 36.89 | 1:17.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.84 | |||||||||
9 | Astrid Nielsen | 2002 | 566 | 36.17 | 1:17.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.57 | |||||||||
10 | Emilie Nyegaard | 2001 | 566 | 36.97 | 1:17.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.10 | |||||||||
11 | Melanie Degner | 2000 | 558 | 35.61 | 1:18.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
12 | Sofie Hansen | 2002 | 557 | 36.59 | 1:18.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.46 | |||||||||
13 | Esther Flø | 2001 | 555 | 37.00 | 1:18.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
14 | Regitze Gotthard | 2002 | 546 | 36.68 | 1:18.73 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.41 | |||||||||
15 | Celine Termark Brock | 2000 | 545 | 37.19 | 1:18.77 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.78 | |||||||||
16 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 544 | 37.18 | 1:18.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.14 | |||||||||
17 | Frederikke Mertins | 2000 | 544 | 36.52 | 1:18.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.75 | |||||||||
18 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 541 | 37.05 | 1:18.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.68 | |||||||||
19 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 537 | 36.78 | 1:19.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.30 | |||||||||
20 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 534 | 37.48 | 1:19.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.85 | |||||||||
21 | Heidi Glintborg | 2002 | 529 | 36.85 | 1:19.55 | |||||
H2Odense | 1:22.43 | |||||||||
22 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 529 | 37.29 | 1:19.56 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.64 | |||||||||
23 | Freja Nicholas | 2000 | 514 | 37.49 | 1:20.31 | |||||
Frem Odense | 1:18.40 | |||||||||
24 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 513 | 37.95 | 1:20.36 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
25 | Jannie Eickhardt | 2001 | 511 | 38.07 | 1:20.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
26 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 505 | 38.33 | 1:20.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
27 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 503 | 38.51 | 1:20.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
28 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 503 | 38.39 | 1:20.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.95 | |||||||||
29 | Christina Christensen | 2000 | 501 | 38.10 | 1:20.98 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.23 | |||||||||
30 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 501 | 38.54 | 1:21.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.67 | |||||||||
31 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 500 | 38.53 | 1:21.03 | Deltager ikke i finalen | ||||
Roskilde Svømning | 1:18.15 | |||||||||
31 | Mette Baack | 2000 | 500 | 37.70 | 1:21.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.83 | |||||||||
33 | Sofie Villum Færch | 2002 | 499 | 38.27 | 1:21.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.61 | |||||||||
34 | Helene Olesen | 2000 | 496 | 37.70 | 1:21.25 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.70 | |||||||||
35 | Emma Bruhn | 2002 | 493 | 37.67 | 1:21.45 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.54 | |||||||||
36 | Malou Carlsen | 2000 | 490 | 38.24 | 1:21.57 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:21.31 | |||||||||
37 | Katharina N Møller | 2001 | 486 | 38.60 | 1:21.84 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.77 | |||||||||
38 | Silke Mehr | 2000 | 481 | 37.94 | 1:22.08 | |||||
Roskilde Svømning | 1:17.94 | |||||||||
39 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 478 | 38.88 | 1:22.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.58 | |||||||||
40 | Maiken Hougaard | 2002 | 475 | 39.19 | 1:22.46 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:20.69 | |||||||||
41 | Kathrine Fog | 2000 | 466 | 37.93 | 1:22.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.45 | |||||||||
42 | Amanda Hietala | 2002 | 465 | 38.64 | 1:23.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.44 | |||||||||
43 | Julia Harpøth | 2002 | 462 | 38.20 | 1:23.20 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:24.07 | |||||||||
44 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 458 | 39.31 | 1:23.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:19.23 | |||||||||
45 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 445 | 39.74 | 1:24.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
46 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 435 | 38.91 | 1:24.90 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:24.60 | |||||||||
47 | Pernille Pedersen | 2001 | 434 | 39.60 | 1:24.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.48 | |||||||||
47 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 434 | 39.87 | 1:24.97 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:24.16 | |||||||||
49 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 433 | 39.85 | 1:25.05 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
50 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 431 | 40.66 | 1:25.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:25.24 | |||||||||
51 | Kristine Hülsen | 2002 | 424 | 40.35 | 1:25.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.82 | |||||||||
52 | Malea Benediktson | 2001 | 423 | 40.75 | 1:25.69 | |||||
H2Odense | 1:21.83 | |||||||||
53 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 337 | 43.45 | 1:32.38 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 728 | 33.98 | 1:11.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.73 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 691 | 34.74 | 1:12.76 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.07 | |||||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 650 | 34.99 | 1:14.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.89 | |||||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 648 | 35.72 | 1:14.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.13 | |||||||||
5 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 626 | 35.75 | 1:15.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.96 | |||||||||
6 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 621 | 35.18 | 1:15.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.09 | |||||||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | 601 | 36.22 | 1:16.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.84 | |||||||||
8 | Line Johannsen | 2001 | 596 | 36.28 | 1:16.45 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.01 | |||||||||
9 | Astrid Nielsen | 2002 | 607 | 35.49 | 1:15.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.57 | |||||||||
10 | Emilie Nyegaard | 2001 | 594 | 36.39 | 1:16.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.10 | |||||||||
11 | Esther Flø | 2001 | 590 | 35.68 | 1:16.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
12 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 572 | 36.32 | 1:17.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.14 | |||||||||
13 | Melanie Degner | 2000 | 572 | 35.49 | 1:17.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
14 | Frederikke Mertins | 2000 | 568 | 36.37 | 1:17.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.75 | |||||||||
15 | Celine Termark Brock | 2000 | 549 | 36.78 | 1:18.56 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.78 | |||||||||
16 | Regitze Gotthard | 2002 | 544 | 36.50 | 1:18.80 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.41 | |||||||||
17 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 582 | 36.13 | 1:17.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.68 | |||||||||
18 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 560 | 36.72 | 1:18.06 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.64 | |||||||||
19 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 554 | 37.03 | 1:18.35 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
20 | Jannie Eickhardt | 2001 | 545 | 37.11 | 1:18.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
21 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 535 | 36.72 | 1:19.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.30 | |||||||||
22 | Heidi Glintborg | 2002 | 533 | 37.13 | 1:19.32 | |||||
H2Odense | 1:22.43 | |||||||||
23 | Freja Nicholas | 2000 | 533 | 36.36 | 1:19.35 | |||||
Frem Odense | 1:18.40 | |||||||||
24 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 513 | 38.21 | 1:20.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:08 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 610 | 31.71 | 1:07.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.81 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 606 | 31.67 | 1:07.49 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.61 | |||||||||
3 | Emil Knudsen | 1999 | 595 | 32.38 | 1:07.90 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.34 | |||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 587 | 32.38 | 1:08.21 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.82 | |||||||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | 576 | 33.04 | 1:08.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.75 | |||||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 574 | 31.94 | 1:08.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
7 | Andreas Hougaard | 2000 | 567 | 31.68 | 1:08.99 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:08.37 | |||||||||
8 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 556 | 33.15 | 1:09.45 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.06 | |||||||||
9 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 554 | 32.40 | 1:09.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
10 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 552 | 32.89 | 1:09.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.91 | |||||||||
11 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 551 | 32.67 | 1:09.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.26 | |||||||||
12 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 551 | 31.36 | 1:09.68 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.72 | |||||||||
13 | Morten Due Nielsen | 1999 | 546 | 32.36 | 1:09.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.52 | |||||||||
14 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 533 | 33.72 | 1:10.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.24 | |||||||||
15 | Magnus Nygaard | 2000 | 526 | 33.28 | 1:10.73 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
16 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 525 | 32.77 | 1:10.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.98 | |||||||||
17 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 522 | 33.01 | 1:10.95 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:08.42 | |||||||||
18 | Andreas L. Damgård | 2000 | 520 | 33.38 | 1:11.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
19 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 515 | 33.47 | 1:11.23 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.28 | |||||||||
20 | Casper Krohn | 2001 | 515 | 33.18 | 1:11.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.73 | |||||||||
21 | Lawrence Langley | 2001 | 513 | 33.05 | 1:11.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
22 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 508 | 33.44 | 1:11.56 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:10.92 | |||||||||
23 | Christian Crone | 2001 | 499 | 33.23 | 1:11.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
24 | Emil Kragh | 2001 | 498 | 34.03 | 1:12.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
25 | August Houborg | 2001 | 486 | 33.76 | 1:12.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
26 | Albert Voldum Krog | 2001 | 482 | 34.24 | 1:12.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.13 | |||||||||
27 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 481 | 34.34 | 1:12.89 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:11.67 | |||||||||
28 | Lucas Hoffmann | 2000 | 480 | 34.32 | 1:12.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
29 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 477 | 34.22 | 1:13.08 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:13.82 | |||||||||
30 | Carl Terp Larsen | 2001 | 469 | 34.83 | 1:13.50 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.02 | |||||||||
31 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 467 | 34.72 | 1:13.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.63 | |||||||||
32 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 466 | 34.55 | 1:13.66 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.12 | |||||||||
33 | Johan Joensen | 2000 | 462 | 34.63 | 1:13.87 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.78 | |||||||||
34 | Magnus V. Ancker | 2001 | 454 | 34.94 | 1:14.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.57 | |||||||||
35 | Peter Hymøller | 2001 | 454 | 34.05 | 1:14.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.80 | |||||||||
36 | Jakob Grene | 2001 | 447 | 34.71 | 1:14.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.90 | |||||||||
37 | William S. Michaelsen | 2001 | 441 | 34.97 | 1:15.00 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.53 | |||||||||
38 | Christian Hovmark | 2001 | 437 | 34.44 | 1:15.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.63 | |||||||||
39 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 437 | 35.28 | 1:15.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.58 | |||||||||
40 | Carl M Gadegaard | 2001 | 428 | 34.84 | 1:15.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
41 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 427 | 36.07 | 1:15.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.78 | |||||||||
42 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 427 | 35.79 | 1:15.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
43 | Thomas Schiby | 2001 | 426 | 35.73 | 1:15.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.49 | |||||||||
44 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 423 | 35.35 | 1:16.08 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.15 | |||||||||
45 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 421 | 35.76 | 1:16.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.88 | |||||||||
46 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 417 | 35.12 | 1:16.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
47 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 414 | 34.67 | 1:16.62 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.15 | |||||||||
48 | Victor Kristensen | 1999 | 409 | 34.90 | 1:16.92 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.65 | |||||||||
49 | Mark Wiskum | 2001 | 400 | 35.74 | 1:17.49 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.67 | |||||||||
50 | Andreas Hansen | 2001 | 399 | 34.22 | 1:17.56 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:17.61 | |||||||||
51 | Gustav Nissen | 2001 | 382 | 37.12 | 1:18.70 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:52 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 652 | 30.65 | 1:05.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.81 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 643 | 31.04 | 1:06.17 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.61 | |||||||||
3 | Emil Knudsen | 1999 | 613 | 31.77 | 1:07.22 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.34 | |||||||||
4 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 601 | 31.72 | 1:07.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | 601 | 31.96 | 1:07.68 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.82 | |||||||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | 590 | 32.64 | 1:08.09 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.75 | |||||||||
7 | Andreas Hougaard | 2000 | 588 | 31.73 | 1:08.16 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:08.37 | |||||||||
8 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 567 | 32.95 | 1:09.01 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.06 | |||||||||
9 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 600 | 32.04 | 1:07.73 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.91 | |||||||||
10 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 575 | 32.30 | 1:08.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
11 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 572 | 32.10 | 1:08.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.26 | |||||||||
12 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 563 | 31.62 | 1:09.17 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.72 | |||||||||
13 | Morten Due Nielsen | 1999 | 561 | 32.32 | 1:09.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.52 | |||||||||
14 | Magnus Nygaard | 2000 | 550 | 32.80 | 1:09.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
15 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 545 | 33.04 | 1:09.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.24 | |||||||||
16 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 531 | 33.18 | 1:10.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.98 | |||||||||
17 | Christian Crone | 2001 | 549 | 32.18 | 1:09.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
18 | Lawrence Langley | 2001 | 547 | 32.12 | 1:09.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.68 | |||||||||
19 | Andreas L. Damgård | 2000 | 541 | 32.32 | 1:10.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
20 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 540 | 32.67 | 1:10.14 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:08.42 | |||||||||
21 | Emil Kragh | 2001 | 524 | 33.52 | 1:10.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
22 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 522 | 33.39 | 1:10.95 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.28 | |||||||||
23 | Casper Krohn | 2001 | 514 | 33.19 | 1:11.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.73 | |||||||||
24 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 506 | 33.51 | 1:11.66 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:10.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 714 | 30.23 | 1:02.40 | 1:34.69 | 2:06.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:04.40 | |||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 714 | 30.23 | 1:02.95 | 1:34.49 | 2:06.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:03.91 | |||||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | 693 | 29.98 | 1:02.81 | 1:35.78 | 2:07.66 | |||
Roskilde Svømning | 2:05.60 | |||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 685 | 30.64 | 1:02.97 | 1:35.82 | 2:08.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.72 | |||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 669 | 30.49 | 1:03.53 | 1:36.57 | 2:09.16 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:08.07 | |||||||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 656 | 29.91 | 1:02.92 | 1:36.60 | 2:10.02 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.26 | |||||||||
7 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 653 | 30.40 | 1:03.27 | 1:36.88 | 2:10.19 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:04.80 | |||||||||
8 | Nina Toft | 2000 | 653 | 29.53 | 1:02.36 | 1:36.59 | 2:10.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:06.77 | |||||||||
9 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 647 | 31.70 | 1:04.67 | 1:37.63 | 2:10.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.26 | |||||||||
10 | Iben Bak | 2001 | 644 | 31.48 | 1:04.10 | 1:37.68 | 2:10.78 | Deltager ikke i finalen | ||
Nyborg Svømmeklub | 2:07.72 | |||||||||
11 | Karla Louise Balle | 2001 | 633 | 30.40 | 1:03.41 | 1:37.84 | 2:11.57 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:08.18 | |||||||||
12 | Sarah Missing | 2001 | 632 | 30.14 | 1:03.41 | 1:38.60 | 2:11.62 | |||
Vest-Brøndby | 2:09.26 | |||||||||
13 | Caroline Laursen | 2002 | 625 | 31.05 | 1:04.22 | 1:38.45 | 2:12.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.25 | |||||||||
14 | Amanda Duus | 2000 | 624 | 30.79 | 1:04.22 | 1:38.59 | 2:12.20 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.42 | |||||||||
15 | Karoline Barrett | 2002 | 622 | 28.74 | 1:02.27 | 1:37.64 | 2:12.29 | Deltager ikke i finalen | ||
Greve Svømmeklub | 2:13.63 | |||||||||
16 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 620 | 31.08 | 1:03.74 | 1:37.64 | 2:12.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.26 | |||||||||
17 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 608 | 31.40 | 1:05.60 | 1:39.73 | 2:13.30 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:13.06 | |||||||||
18 | Karoline Sørensen | 2002 | 608 | 30.64 | 1:04.92 | 1:39.50 | 2:13.31 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:11.51 | |||||||||
19 | Mai Pallvi | 2000 | 608 | 31.32 | 1:05.50 | 1:39.79 | 2:13.32 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:11.98 | |||||||||
20 | Josefine Due Christensen | 2001 | 606 | 30.84 | 1:05.01 | 1:40.19 | 2:13.44 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:09.33 | |||||||||
21 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 605 | 31.68 | 1:05.33 | 1:39.85 | 2:13.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.38 | |||||||||
22 | Julie Stampe | 2002 | 604 | 31.65 | 1:05.14 | 1:39.34 | 2:13.59 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | 2:16.32 | |||||||||
23 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 603 | 31.25 | 1:05.19 | 1:39.88 | 2:13.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.08 | |||||||||
24 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 603 | 31.16 | 1:04.73 | 1:39.10 | 2:13.73 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:14.32 | |||||||||
25 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 600 | 31.03 | 1:05.05 | 1:39.61 | 2:13.92 | |||
DeltaSwim | 2:14.65 | |||||||||
26 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 596 | 30.75 | 1:04.65 | 1:39.82 | 2:14.25 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.07 | |||||||||
27 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 595 | 32.09 | 1:06.67 | 1:40.73 | 2:14.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.43 | |||||||||
28 | Sofie Nielsen | 2001 | 595 | 31.24 | 1:04.72 | 1:39.69 | 2:14.28 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:11.91 | |||||||||
29 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 588 | 30.93 | 1:04.67 | 1:39.34 | 2:14.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.65 | |||||||||
30 | Cecilie Grøndal | 2002 | 588 | 31.20 | 1:05.53 | 1:40.08 | 2:14.81 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:14.33 | |||||||||
31 | Thea Søe Bach | 2002 | 588 | 30.72 | 1:05.04 | 1:40.42 | 2:14.85 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:17.57 | |||||||||
32 | Emilie Krog | 2002 | 586 | 31.68 | 1:05.77 | 1:40.49 | 2:14.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.11 | |||||||||
33 | Signe Fich Hansen | 2002 | 585 | 32.20 | 1:06.49 | 1:40.67 | 2:15.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.37 | |||||||||
34 | Emilie Holst Lange | 2002 | 584 | 31.58 | 1:05.16 | 1:40.04 | 2:15.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.65 | |||||||||
35 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 584 | 30.73 | 1:04.72 | 1:39.69 | 2:15.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:12.05 | |||||||||
36 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 583 | 31.83 | 1:05.59 | 1:40.66 | 2:15.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.92 | |||||||||
37 | Michelle Mortensen | 2002 | 571 | 31.77 | 1:06.96 | 1:42.10 | 2:16.17 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.03 | |||||||||
38 | Gry Floor | 2000 | 564 | 32.05 | 1:06.98 | 1:41.87 | 2:16.68 | |||
H2Odense | 2:16.57 | |||||||||
39 | Chastine Melhede | 2002 | 563 | 30.99 | 1:05.15 | 1:40.81 | 2:16.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.57 | |||||||||
40 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 563 | 31.98 | 1:05.79 | 1:41.22 | 2:16.76 | |||
Roskilde Svømning | 2:09.92 | |||||||||
41 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 562 | 31.98 | 1:06.89 | 1:41.53 | 2:16.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.49 | |||||||||
42 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 558 | 32.01 | 1:06.68 | 1:41.71 | 2:17.18 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:15.08 | |||||||||
43 | Sascha Lausten | 2002 | 555 | 32.39 | 1:07.07 | 1:42.52 | 2:17.47 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:17.06 | |||||||||
44 | Alberte M Hansen | 2000 | 551 | 31.68 | 1:06.64 | 1:42.40 | 2:17.81 | |||
Herlev Svømning | 2:15.58 | |||||||||
45 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 550 | 31.83 | 1:06.60 | 1:42.09 | 2:17.85 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:11.90 | |||||||||
46 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 542 | 32.13 | 1:06.59 | 1:42.50 | 2:18.49 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:11.30 | |||||||||
47 | Freja A. Skov | 2000 | 542 | 32.01 | 1:07.30 | 1:42.97 | 2:18.56 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:16.56 | |||||||||
48 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 540 | 32.61 | 1:07.48 | 1:43.62 | 2:18.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.31 | |||||||||
49 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 534 | 31.95 | 1:08.04 | 1:45.31 | 2:19.21 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:14.86 | |||||||||
50 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 532 | 31.29 | 1:06.97 | 1:43.13 | 2:19.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:18.03 | |||||||||
51 | Marie Christensen | 2002 | 532 | 31.97 | 1:06.90 | 1:42.89 | 2:19.38 | |||
Odder Svømmeklub | 2:15.36 | |||||||||
52 | Cecilie Christensen | 2002 | 532 | 31.64 | 1:06.81 | 1:42.77 | 2:19.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.45 | |||||||||
52 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 532 | 31.90 | 1:06.94 | 1:43.37 | 2:19.40 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:17.01 | |||||||||
54 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 531 | 31.48 | 1:07.13 | 1:43.57 | 2:19.45 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:16.02 | |||||||||
55 | Sara Mortensen | 2001 | 528 | 31.87 | 1:07.09 | 1:43.72 | 2:19.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:21.59 | |||||||||
56 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 527 | 31.90 | 1:06.99 | 1:43.03 | 2:19.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.04 | |||||||||
57 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 526 | 32.34 | 1:07.33 | 1:43.61 | 2:19.96 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:17.56 | |||||||||
58 | Lea Serup Schøn | 2002 | 524 | 32.56 | 1:08.44 | 1:45.53 | 2:20.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.33 | |||||||||
59 | Nicoline Bredahl | 2000 | 522 | 31.59 | 1:06.76 | 1:43.57 | 2:20.29 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:13.49 | |||||||||
60 | Maria Szokody | 2002 | 513 | 31.83 | 1:07.91 | 1:44.92 | 2:21.05 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:18.94 | |||||||||
61 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 509 | 32.57 | 1:08.46 | 1:44.98 | 2:21.48 | |||
Køge Svømmeklub | 2:19.79 | |||||||||
62 | Xenia Huryn | 2000 | 505 | 31.70 | 1:07.66 | 1:45.53 | 2:21.79 | |||
Herlev Svømning | 2:20.38 | |||||||||
63 | Caroline Liboriussen | 2002 | 503 | 32.07 | 1:07.35 | 1:45.04 | 2:22.06 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:16.96 | |||||||||
64 | Laura Gam | 2001 | 501 | 33.16 | 1:09.36 | 1:46.30 | 2:22.20 | |||
Herning Svømmeklub | 2:21.33 | |||||||||
65 | Ida Rishøj | 2002 | 483 | 32.90 | 1:09.66 | 1:47.13 | 2:23.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.36 | |||||||||
66 | Natascha Laigaard | 2002 | 476 | 32.67 | 1:08.46 | 1:46.59 | 2:24.63 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:21.81 | |||||||||
67 | Emma Rasmussen | 2002 | 424 | 33.86 | 1:10.81 | 1:50.03 | 2:30.36 | |||
Odder Svømmeklub | 2:21.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | 771 | 29.32 | 1:00.01 | 1:31.10 | 2:03.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:03.91 | |||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 733 | 29.12 | 1:00.10 | 1:32.10 | 2:05.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:04.40 | |||||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | 707 | 29.69 | 1:01.87 | 1:35.02 | 2:06.82 | |||
Roskilde Svømning | 2:05.60 | |||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 702 | 30.24 | 1:02.46 | 1:35.05 | 2:07.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.72 | |||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 678 | 30.19 | 1:02.75 | 1:35.92 | 2:08.60 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:08.07 | |||||||||
6 | Nina Toft | 2000 | 675 | 30.00 | 1:01.98 | 1:35.43 | 2:08.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:06.77 | |||||||||
7 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 661 | 30.73 | 1:03.64 | 1:36.55 | 2:09.64 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:04.80 | |||||||||
8 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 652 | 31.11 | 1:03.80 | 1:37.16 | 2:10.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.26 | |||||||||
9 | Karla Louise Balle | 2001 | 691 | 29.60 | 1:01.90 | 1:34.90 | 2:07.76 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:08.18 | |||||||||
10 | Sarah Missing | 2001 | 681 | 29.90 | 1:02.47 | 1:36.57 | 2:08.38 | |||
Vest-Brøndby | 2:09.26 | |||||||||
11 | Caroline Laursen | 2002 | 669 | 30.51 | 1:03.21 | 1:36.39 | 2:09.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.25 | |||||||||
12 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 657 | 30.49 | 1:03.70 | 1:37.13 | 2:09.94 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:13.06 | |||||||||
13 | Josefine Due Christensen | 2001 | 655 | 29.11 | 1:01.96 | 1:36.41 | 2:10.06 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:09.33 | |||||||||
14 | Mai Pallvi | 2000 | 638 | 31.14 | 1:04.04 | 1:37.48 | 2:11.23 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:11.98 | |||||||||
15 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 634 | 31.02 | 1:03.81 | 1:37.44 | 2:11.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.26 | |||||||||
16 | Amanda Duus | 2000 | 609 | 30.34 | 1:03.27 | 1:37.94 | 2:13.23 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.42 | |||||||||
17 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 641 | 30.33 | 1:03.83 | 1:38.22 | 2:11.02 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.07 | |||||||||
18 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 633 | 30.68 | 1:03.88 | 1:37.83 | 2:11.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.38 | |||||||||
19 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 631 | 30.25 | 1:03.36 | 1:37.80 | 2:11.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.08 | |||||||||
20 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 623 | 30.89 | 1:05.00 | 1:38.63 | 2:12.27 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:14.32 | |||||||||
21 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 617 | 30.97 | 1:04.45 | 1:38.68 | 2:12.64 | |||
DeltaSwim | 2:14.65 | |||||||||
22 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 611 | 31.43 | 1:05.60 | 1:39.51 | 2:13.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.43 | |||||||||
23 | Sofie Nielsen | 2001 | 610 | 30.91 | 1:04.80 | 1:39.11 | 2:13.15 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:11.91 | |||||||||
24 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 582 | 30.73 | 1:04.11 | 1:39.13 | 2:15.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 693 | 26.75 | 55.92 | 1:26.27 | 1:55.24 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:53.26 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 673 | 27.17 | 56.29 | 1:26.53 | 1:56.36 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:53.73 | |||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 662 | 27.10 | 56.03 | 1:26.72 | 1:57.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:53.96 | |||||||||
4 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 652 | 27.42 | 57.58 | 1:28.17 | 1:57.61 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:57.50 | |||||||||
5 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 651 | 27.72 | 57.67 | 1:28.18 | 1:57.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 1:58.84 | |||||||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | 649 | 27.17 | 57.63 | 1:28.62 | 1:57.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.02 | |||||||||
7 | Mads Rishøj | 1999 | 648 | 27.65 | 57.28 | 1:27.71 | 1:57.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:58.19 | |||||||||
8 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 646 | 26.84 | 56.57 | 1:27.48 | 1:57.98 | |||
Holstebro Svømme Club | 1:56.33 | |||||||||
9 | Gustav Jørgensen | 2000 | 639 | 27.66 | 57.67 | 1:28.65 | 1:58.39 | Deltager ikke i finalen | ||
Slagelse Svømmeklub | 1:57.93 | |||||||||
10 | Rasmus Steenberg | 2000 | 637 | 27.08 | 56.15 | 1:27.01 | 1:58.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.01 | |||||||||
11 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 637 | 27.55 | 56.87 | 1:27.53 | 1:58.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:01.03 | |||||||||
12 | Markus Kjeldsen | 2000 | 634 | 27.59 | 57.79 | 1:28.52 | 1:58.72 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 1:56.75 | |||||||||
13 | Magnus B. Høgild | 1999 | 633 | 27.22 | 56.99 | 1:28.01 | 1:58.75 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | 1:57.09 | |||||||||
14 | Marius Rasmussen | 1999 | 632 | 27.53 | 57.20 | 1:27.96 | 1:58.82 | |||
Svømmeklubben Syd | 1:56.71 | |||||||||
15 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 620 | 28.28 | 58.70 | 1:28.96 | 1:59.60 | |||
H2Odense | 2:07.32 | |||||||||
16 | William Houen | 2001 | 620 | 28.06 | 57.81 | 1:28.77 | 1:59.61 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:01.02 | |||||||||
17 | Anton Borg Hjort | 2000 | 617 | 27.93 | 58.83 | 1:29.77 | 1:59.79 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyseng IF | 2:00.70 | |||||||||
18 | Markus Bøjsen | 1999 | 615 | 27.65 | 57.55 | 1:28.41 | 1:59.88 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:57.28 | |||||||||
19 | Andreas Vestergaard | 1999 | 614 | 27.87 | 57.61 | 1:28.78 | 1:59.99 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | 1:53.15 | |||||||||
20 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 612 | 27.72 | 57.55 | 1:28.85 | 2:00.11 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.86 | |||||||||
21 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 610 | 27.79 | 57.94 | 1:29.67 | 2:00.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.38 | |||||||||
22 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 608 | 27.92 | 58.58 | 1:29.97 | 2:00.34 | |||
Køge Svømmeklub | 1:59.31 | |||||||||
23 | Anton Borring Andersen | 1999 | 606 | 28.35 | 58.57 | 1:29.84 | 2:00.47 | |||
Sigma Swim Allerød | 1:57.45 | |||||||||
24 | Jens Riisgaard | 2000 | 605 | 27.95 | 58.21 | 1:29.28 | 2:00.57 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:02.29 | |||||||||
25 | Jens Sørensen | 2001 | 603 | 27.91 | 58.02 | 1:29.00 | 2:00.67 | |||
Herning Svømmeklub | 1:58.07 | |||||||||
26 | Christian Andersen | 1999 | 600 | 28.62 | 59.36 | 1:30.90 | 2:00.93 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:02.65 | |||||||||
27 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 599 | 27.95 | 58.02 | 1:29.36 | 2:01.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:02.94 | |||||||||
28 | Matthias Hansen | 2001 | 598 | 28.05 | 58.81 | 1:30.31 | 2:01.06 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:00.40 | |||||||||
29 | William Textor Broch | 2001 | 597 | 27.67 | 58.74 | 1:29.75 | 2:01.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.93 | |||||||||
30 | Alexander Fenger | 1999 | 595 | 28.55 | 59.11 | 1:29.82 | 2:01.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:00.63 | |||||||||
31 | Simon Brixner | 2000 | 591 | 28.99 | 59.90 | 1:30.02 | 2:01.48 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:58.80 | |||||||||
32 | Lukas Storm | 1999 | 587 | 27.95 | 58.38 | 1:30.30 | 2:01.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.62 | |||||||||
33 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 586 | 28.35 | 59.30 | 1:30.53 | 2:01.84 | |||
Kolding SK | 2:00.18 | |||||||||
34 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 586 | 28.10 | 58.59 | 1:30.25 | 2:01.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:58.90 | |||||||||
35 | Alexander Rendlev | 2001 | 586 | 28.42 | 59.48 | 1:30.89 | 2:01.88 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:01.78 | |||||||||
36 | Frederik O. Møller | 1999 | 585 | 27.78 | 58.32 | 1:30.17 | 2:01.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.65 | |||||||||
37 | Emil Hedegaard | 1999 | 584 | 28.44 | 58.52 | 1:29.98 | 2:01.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.70 | |||||||||
38 | Daniel Schytte | 2000 | 581 | 28.10 | 58.95 | 1:30.48 | 2:02.20 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:04.24 | |||||||||
39 | Mads Toft | 2001 | 580 | 28.10 | 58.49 | 1:29.89 | 2:02.28 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:01.11 | |||||||||
40 | Malthe Burgaard | 2000 | 579 | 27.83 | 59.16 | 1:30.63 | 2:02.31 | |||
H2Odense | 2:02.27 | |||||||||
41 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 577 | 28.15 | 58.81 | 1:30.25 | 2:02.49 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:03.88 | |||||||||
42 | Jannick Hansen | 2001 | 577 | 28.57 | 59.47 | 1:31.18 | 2:02.52 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:04.00 | |||||||||
43 | Mathias Rasmussen | 2001 | 573 | 28.48 | 59.39 | 1:30.91 | 2:02.79 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:03.33 | |||||||||
44 | Rasmus Udbye | 2000 | 572 | 27.17 | 56.67 | 1:28.52 | 2:02.85 | |||
Horsens Svømmeklub | 1:52.69 | |||||||||
45 | Chris Lund Rasmussen | 2001 | 570 | 28.06 | 58.71 | 1:30.49 | 2:02.98 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:01.15 | |||||||||
46 | Christoffer Weiss | 2001 | 570 | 28.21 | 59.35 | 1:31.02 | 2:03.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:02.44 | |||||||||
47 | Ferdinand Wahl | 2000 | 569 | 28.53 | 59.84 | 1:31.84 | 2:03.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.38 | |||||||||
48 | Roar Andersen | 2001 | 569 | 27.67 | 58.50 | 1:30.51 | 2:03.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.19 | |||||||||
49 | Frederik Bornemann | 2001 | 565 | 29.24 | 1:00.28 | 1:32.48 | 2:03.31 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:02.68 | |||||||||
50 | Rasmus Danielsen | 2001 | 561 | 28.74 | 59.45 | 1:31.53 | 2:03.61 | |||
Køge Svømmeklub | 2:02.32 | |||||||||
51 | Mathias Vestergaard | 2001 | 560 | 28.48 | 58.85 | 1:31.36 | 2:03.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.96 | |||||||||
52 | Rune Nørgaard | 2000 | 552 | 29.87 | 1:02.19 | 1:34.69 | 2:04.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.42 | |||||||||
53 | Emil Tönshoff | 2000 | 551 | 28.00 | 59.46 | 1:32.21 | 2:04.37 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:06.77 | |||||||||
54 | Marius Nørgaard | 2001 | 548 | 29.97 | 1:01.87 | 1:33.98 | 2:04.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.31 | |||||||||
55 | Mads Sørensen | 2001 | 545 | 28.55 | 59.37 | 1:32.34 | 2:04.82 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:03.66 | |||||||||
56 | Felix Lund | 2001 | 545 | 27.60 | 58.60 | 1:31.60 | 2:04.85 | |||
Herlev Svømning | 2:03.14 | |||||||||
57 | Magnus Aasberg | 2001 | 544 | 27.93 | 59.54 | 1:32.73 | 2:04.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.82 | |||||||||
58 | Daniel Jensen | 2001 | 540 | 28.70 | 1:01.75 | 1:35.33 | 2:05.22 | |||
DeltaSwim | 2:04.80 | |||||||||
59 | Magnus Løhr | 2001 | 540 | 27.91 | 59.70 | 1:32.73 | 2:05.25 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:03.87 | |||||||||
60 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 537 | 29.27 | 1:00.37 | 1:32.50 | 2:05.45 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:03.67 | |||||||||
61 | Malthe Letting | 2001 | 536 | 27.82 | 59.39 | 1:32.37 | 2:05.55 | |||
Farum Svømmeklub | 2:06.99 | |||||||||
62 | Oliver Christensen | 2000 | 530 | 28.81 | 1:00.80 | 1:33.26 | 2:05.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.95 | |||||||||
63 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 525 | 29.25 | 1:02.04 | 1:35.74 | 2:06.40 | |||
Farum Svømmeklub | 2:08.72 | |||||||||
64 | Mathias Aner | 2001 | 522 | 29.13 | 1:01.10 | 1:34.06 | 2:06.64 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:06.19 | |||||||||
65 | Emil Blomgaard | 1999 | 521 | 28.11 | 1:00.73 | 1:34.86 | 2:06.69 | |||
Roskilde Svømning | 2:05.09 | |||||||||
66 | Mads Emil Christensen | 1999 | 521 | 29.39 | 1:00.73 | 1:34.15 | 2:06.75 | |||
Køge Svømmeklub | 2:08.93 | |||||||||
67 | Oliver Frølund | 2001 | 519 | 29.18 | 1:00.70 | 1:33.43 | 2:06.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:02.73 | |||||||||
68 | Mert Kaya | 2001 | 515 | 28.56 | 59.76 | 1:33.66 | 2:07.19 | |||
Køge Svømmeklub | 2:08.20 | |||||||||
69 | Anders Nielsen | 2001 | 513 | 28.28 | 1:00.04 | 1:33.63 | 2:07.38 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:07.27 | |||||||||
70 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 510 | 28.97 | 1:01.34 | 1:34.70 | 2:07.61 | |||
Næstved IF | 2:05.98 | |||||||||
70 | Valdemar Solok | 2001 | 510 | 28.80 | 1:00.74 | 1:34.00 | 2:07.61 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:07.08 | |||||||||
72 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 507 | 29.28 | 1:01.60 | 1:36.15 | 2:07.85 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:03.56 | |||||||||
73 | Oliver Mølby | 2001 | 506 | 29.49 | 1:02.17 | 1:34.71 | 2:07.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.80 | |||||||||
74 | Magnus Funder | 2001 | 502 | 29.57 | 1:02.02 | 1:35.87 | 2:08.28 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:05.40 | |||||||||
75 | August Houborg | 2001 | 497 | 29.29 | 1:02.15 | 1:35.95 | 2:08.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:08.40 | |||||||||
76 | Anders Vestergaard | 2001 | 497 | 29.47 | 1:01.34 | 1:35.05 | 2:08.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.22 | |||||||||
77 | Jakob Petersen | 1999 | 491 | 28.69 | 1:00.57 | 1:34.43 | 2:09.28 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:02.58 | |||||||||
78 | Christian Bonde | 2001 | 491 | 29.95 | 1:02.01 | 1:35.66 | 2:09.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:03.60 | |||||||||
79 | Benjamin Perruchon | 2001 | 489 | 28.67 | 1:01.08 | 1:35.36 | 2:09.45 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:03.13 | |||||||||
80 | Boje Fokkink | 2001 | 477 | 28.51 | 1:01.84 | 1:36.13 | 2:10.48 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:08.42 | |||||||||
81 | Victor Bjerre | 2001 | 474 | 30.47 | 1:03.44 | 1:37.30 | 2:10.77 | |||
Herning Svømmeklub | 2:08.60 | |||||||||
82 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 471 | 29.56 | 1:02.97 | 1:37.35 | 2:11.08 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:08.99 | |||||||||
83 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 454 | 29.85 | 1:02.69 | 1:37.43 | 2:12.66 | |||
Odder Svømmeklub | 2:10.63 | |||||||||
84 | Jakob Schmidt | 1999 | 422 | 30.35 | 1:04.71 | 1:40.55 | 2:15.97 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:02.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 745 | 26.65 | 55.42 | 1:24.27 | 1:52.48 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:53.73 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 715 | 26.48 | 55.25 | 1:24.59 | 1:54.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:53.26 | |||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 690 | 26.79 | 55.54 | 1:25.58 | 1:55.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.02 | |||||||||
4 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 675 | 27.04 | 56.41 | 1:26.47 | 1:56.27 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:57.50 | |||||||||
5 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 668 | 27.45 | 57.19 | 1:27.39 | 1:56.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | 1:58.84 | |||||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 662 | 26.91 | 56.55 | 1:27.04 | 1:57.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:53.96 | |||||||||
7 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 646 | 26.88 | 56.61 | 1:27.14 | 1:57.96 | |||
Holstebro Svømme Club | 1:56.33 | |||||||||
8 | Mads Rishøj | 1999 | 622 | 27.73 | 57.84 | 1:28.76 | 1:59.48 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:58.19 | |||||||||
9 | Marius Rasmussen | 1999 | 662 | 27.75 | 57.92 | 1:27.54 | 1:56.98 | |||
Svømmeklubben Syd | 1:56.71 | |||||||||
10 | Rasmus Steenberg | 2000 | 659 | 27.77 | 57.27 | 1:27.56 | 1:57.17 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.01 | |||||||||
11 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 654 | 28.13 | 57.77 | 1:27.60 | 1:57.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:01.03 | |||||||||
12 | Markus Kjeldsen | 2000 | 642 | 27.59 | 57.42 | 1:28.02 | 1:58.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 1:56.75 | |||||||||
13 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 622 | 28.02 | 58.37 | 1:27.98 | 1:59.44 | |||
H2Odense | 2:07.32 | |||||||||
14 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 619 | 27.80 | 58.21 | 1:29.06 | 1:59.65 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.86 | |||||||||
15 | Markus Bøjsen | 1999 | 616 | 27.53 | 57.88 | 1:28.41 | 1:59.84 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:57.28 | |||||||||
16 | William Houen | 2001 | 613 | 27.76 | 57.89 | 1:28.83 | 2:00.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:01.02 | |||||||||
17 | Anton Borring Andersen | 1999 | 645 | 27.79 | 57.74 | 1:28.09 | 1:58.00 | |||
Sigma Swim Allerød | 1:57.45 | |||||||||
18 | Jens Sørensen | 2001 | 621 | 27.86 | 58.06 | 1:28.81 | 1:59.54 | |||
Herning Svømmeklub | 1:58.07 | |||||||||
19 | Jens Riisgaard | 2000 | 611 | 27.92 | 58.18 | 1:29.22 | 2:00.17 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:02.29 | |||||||||
20 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 610 | 27.80 | 58.16 | 1:29.30 | 2:00.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.38 | |||||||||
21 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 606 | 27.98 | 58.58 | 1:29.58 | 2:00.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:02.94 | |||||||||
22 | Christian Andersen | 1999 | 606 | 28.45 | 59.09 | 1:30.45 | 2:00.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:02.65 | |||||||||
23 | Matthias Hansen | 2001 | 605 | 28.57 | 58.89 | 1:30.36 | 2:00.57 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:00.40 | |||||||||
24 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 598 | 27.64 | 58.14 | 1:30.30 | 2:01.02 | |||
Køge Svømmeklub | 1:59.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 665 | 27.98 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.96 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 659 | 28.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.12 | |||||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 635 | 28.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.28 | |||||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 626 | 28.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.51 | |||||||||
5 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 604 | 28.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 604 | 28.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
7 | Ellen Nielsen | 2001 | 582 | 29.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.35 | |||||||||
8 | Liva Schmid | 2000 | 579 | 29.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.82 | |||||||||
9 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 572 | 29.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.14 | |||||||||
10 | Sarah Missing | 2001 | 569 | 29.48 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.18 | |||||||||
11 | Thyra Jørgensen | 2002 | 558 | 29.66 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 30.51 | |||||||||
12 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 553 | 29.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.53 | |||||||||
13 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 552 | 29.77 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.96 | |||||||||
14 | Helena V. Ellling | 2000 | 550 | 29.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.95 | |||||||||
15 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 543 | 29.93 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.82 | |||||||||
16 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 541 | 29.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
17 | Josefine Due Christensen | 2001 | 539 | 30.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.67 | |||||||||
18 | Lærke Rask Sander | 2002 | 538 | 30.03 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.38 | |||||||||
19 | Clara Schade Cantby | 2000 | 534 | 30.10 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
20 | Caroline Hørlykke | 2000 | 533 | 30.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.91 | |||||||||
20 | Iben Bak | 2001 | 533 | 30.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
22 | Andrea Paaske | 2001 | 532 | 30.14 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 29.59 | |||||||||
23 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 529 | 30.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
24 | Clara Marott Schelde | 2000 | 524 | 30.30 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
25 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 517 | 30.42 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.75 | |||||||||
26 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 515 | 30.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
27 | Signe Villumsen | 2001 | 512 | 30.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
28 | Astrid Nielsen | 2002 | 511 | 30.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
29 | Emilie Larsen | 2001 | 507 | 30.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.48 | |||||||||
30 | Ida T Mose | 2002 | 507 | 30.63 | ||||||
Herlev Svømning | 30.17 | |||||||||
31 | Laura Janner | 2002 | 506 | 30.64 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.54 | |||||||||
32 | Emma Jørgensen | 2001 | 505 | 30.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
33 | Cecilie Elkjær | 2001 | 502 | 30.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.02 | |||||||||
34 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 500 | 30.76 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
35 | Victoria Vorm | 2001 | 497 | 30.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.08 | |||||||||
36 | Signe Fich Hansen | 2002 | 495 | 30.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
37 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 482 | 31.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.90 | |||||||||
37 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 482 | 31.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
39 | Esther Flø | 2001 | 482 | 31.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.90 | |||||||||
40 | Josephine Kruse | 2002 | 480 | 31.20 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.35 | |||||||||
41 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 479 | 31.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.77 | |||||||||
42 | Emilie Holst Lange | 2002 | 477 | 31.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.16 | |||||||||
43 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 474 | 31.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
44 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 472 | 31.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.23 | |||||||||
45 | Mia Seehausen | 2001 | 470 | 31.41 | ||||||
Lyseng IF | 30.72 | |||||||||
46 | Marie Uglebjerg | 2002 | 469 | 31.43 | ||||||
Kalundborg SK | 31.55 | |||||||||
47 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 462 | 31.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.49 | |||||||||
48 | Sofie Sjøgren | 2002 | 461 | 31.62 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.66 | |||||||||
48 | Victoria Bang | 2001 | 461 | 31.62 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 30.58 | |||||||||
50 | Regitze Gotthard | 2002 | 460 | 31.63 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.72 | |||||||||
51 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 459 | 31.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.92 | |||||||||
52 | Thea Blomsterberg | 2002 | 457 | 31.71 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.99 | |||||||||
53 | Julie Søgaard | 2001 | 447 | 31.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.23 | |||||||||
54 | Emilia Steen | 2002 | 439 | 32.13 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 31.74 | |||||||||
55 | Matilde Weibel | 2002 | 435 | 32.23 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.74 | |||||||||
56 | Emilia Lønborg | 2002 | 434 | 32.26 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
57 | Caroline Liboriussen | 2002 | 433 | 32.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
58 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 433 | 32.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
59 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 422 | 32.57 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.68 | |||||||||
60 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 421 | 32.58 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.57 | |||||||||
61 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 418 | 32.66 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.89 | |||||||||
62 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 416 | 32.71 | ||||||
Herning Svømmeklub | 33.55 | |||||||||
63 | Helene Marie Andersen | 2001 | 403 | 33.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.59 | |||||||||
64 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 375 | 33.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.06 | |||||||||
65 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 350 | 34.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 708 | 27.41 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.96 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 691 | 27.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.12 | |||||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 650 | 28.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.28 | |||||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 634 | 28.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.51 | |||||||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | 611 | 28.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.35 | |||||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 607 | 28.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 601 | 28.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
8 | Liva Schmid | 2000 | 592 | 29.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.82 | |||||||||
9 | Sarah Missing | 2001 | 597 | 29.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.18 | |||||||||
10 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 586 | 29.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.14 | |||||||||
11 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 580 | 29.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.96 | |||||||||
12 | Helena V. Ellling | 2000 | 577 | 29.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.95 | |||||||||
13 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 574 | 29.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.53 | |||||||||
14 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 570 | 29.46 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.82 | |||||||||
15 | Thyra Jørgensen | 2002 | 567 | 29.51 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 30.51 | |||||||||
16 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 542 | 29.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
17 | Josefine Due Christensen | 2001 | 564 | 29.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.67 | |||||||||
18 | Lærke Rask Sander | 2002 | 556 | 29.70 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.38 | |||||||||
19 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 541 | 29.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
20 | Caroline Hørlykke | 2000 | 541 | 29.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.91 | |||||||||
21 | Iben Bak | 2001 | 535 | 30.08 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
22 | Clara Marott Schelde | 2000 | 535 | 30.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
23 | Clara Schade Cantby | 2000 | 527 | 30.24 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
24 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 497 | 30.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Juul | 2000 | 661 | 25.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.74 | |||||||||
2 | Julius Munk | 2000 | 652 | 25.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.10 | |||||||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 633 | 26.11 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 26.30 | |||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 632 | 26.13 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.10 | |||||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | 632 | 26.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.75 | |||||||||
6 | Sebastian Tullberg | 2000 | 627 | 26.20 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.87 | |||||||||
7 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 619 | 26.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.01 | |||||||||
8 | David Hjort | 2000 | 609 | 26.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.44 | |||||||||
9 | Felix Burmester | 1999 | 609 | 26.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.25 | |||||||||
10 | Marcus Rappenborg | 1999 | 607 | 26.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.34 | |||||||||
11 | Nikolai Hougaard | 1999 | 605 | 26.52 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.81 | |||||||||
12 | Alexander Eggers | 1999 | 602 | 26.56 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.45 | |||||||||
13 | Malthe Lindeblad | 2001 | 601 | 26.57 | ||||||
DeltaSwim | 27.17 | |||||||||
14 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 592 | 26.70 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.49 | |||||||||
15 | Martin H. Abel | 2001 | 586 | 26.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.49 | |||||||||
16 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 584 | 26.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.47 | |||||||||
17 | Malthe Burgaard | 2000 | 582 | 26.86 | ||||||
H2Odense | 27.57 | |||||||||
18 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 579 | 26.91 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.68 | |||||||||
19 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 577 | 26.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.07 | |||||||||
20 | Jonas Hansen | 2001 | 573 | 26.99 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
21 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 572 | 27.01 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.17 | |||||||||
22 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 566 | 27.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Søllerød Svømmeklub | 27.31 | |||||||||
23 | Laurits Kenskov | 2001 | 565 | 27.12 | ||||||
Herlev Svømning | 27.51 | |||||||||
24 | Johan Joensen | 2000 | 563 | 27.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.63 | |||||||||
25 | Jakob Petersen | 1999 | 560 | 27.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.43 | |||||||||
26 | Martin Szokody | 1999 | 556 | 27.27 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 27.37 | |||||||||
27 | Magnus Lerche | 1999 | 555 | 27.29 | ||||||
Aars Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
28 | Andreas Bui | 2000 | 554 | 27.30 | ||||||
H2Odense | 26.92 | |||||||||
29 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 551 | 27.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.45 | |||||||||
30 | Rasmus Udbye | 2000 | 550 | 27.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.58 | |||||||||
31 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 548 | 27.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.87 | |||||||||
32 | Rune Nørgaard | 2000 | 543 | 27.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.32 | |||||||||
33 | Karl Bryde | 2000 | 542 | 27.50 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 27.72 | |||||||||
34 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 542 | 27.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | 27.54 | |||||||||
35 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 541 | 27.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.81 | |||||||||
36 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 540 | 27.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.28 | |||||||||
37 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | 536 | 27.60 | ||||||
Berns Swim Team | 27.12 | |||||||||
38 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 532 | 27.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.81 | |||||||||
39 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 529 | 27.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.10 | |||||||||
40 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 529 | 27.73 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.17 | |||||||||
41 | Daniel Schytte | 2000 | 528 | 27.75 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 27.76 | |||||||||
42 | Johan Wentorf | 1999 | 522 | 27.85 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
43 | Daniel Jensen | 2001 | 515 | 27.98 | ||||||
DeltaSwim | 27.68 | |||||||||
44 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 514 | 28.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.45 | |||||||||
45 | Sebastian Jensen | 2001 | 513 | 28.01 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 28.29 | |||||||||
46 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 511 | 28.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
47 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 510 | 28.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.11 | |||||||||
48 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 510 | 28.07 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.16 | |||||||||
48 | Rasmus Danielsen | 2001 | 510 | 28.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.91 | |||||||||
50 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 509 | 28.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.77 | |||||||||
51 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 509 | 28.09 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.42 | |||||||||
52 | Daniel Sørensen | 1999 | 504 | 28.18 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.63 | |||||||||
53 | Magnus Løhr | 2001 | 503 | 28.19 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
54 | Rasmus Langvad | 2000 | 501 | 28.23 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.29 | |||||||||
55 | Malthe Letting | 2001 | 500 | 28.26 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.57 | |||||||||
56 | August Hertz Bugge | 2000 | 497 | 28.30 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.07 | |||||||||
57 | Oliver Christensen | 2000 | 493 | 28.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.84 | |||||||||
58 | Daniel Dyrved | 2000 | 492 | 28.41 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.32 | |||||||||
59 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 491 | 28.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.00 | |||||||||
60 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 491 | 28.43 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.68 | |||||||||
61 | Thomas Christiansen | 1999 | 483 | 28.57 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.95 | |||||||||
62 | August Becktor | 2001 | 483 | 28.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.29 | |||||||||
63 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 481 | 28.61 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.14 | |||||||||
64 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 480 | 28.63 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.25 | |||||||||
65 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 477 | 28.70 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
66 | Magnus Vinjebo | 1999 | 466 | 28.92 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.99 | |||||||||
67 | Anders Rasmussen | 2001 | 464 | 28.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.65 | |||||||||
68 | Carl Terp Larsen | 2001 | 463 | 28.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.20 | |||||||||
69 | Frederik Bornemann | 2001 | 461 | 29.02 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.76 | |||||||||
70 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 458 | 29.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.01 | |||||||||
71 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 456 | 29.14 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 29.18 | |||||||||
72 | Lucas Jensen | 2001 | 455 | 29.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.19 | |||||||||
73 | Martin Broch | 2001 | 453 | 29.20 | ||||||
DeltaSwim | 29.38 | |||||||||
74 | Magnus Aasberg | 2001 | 450 | 29.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.80 | |||||||||
75 | William S. Michaelsen | 2001 | 446 | 29.34 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
76 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 444 | 29.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.49 | |||||||||
77 | Jakob Mose | 2000 | 442 | 29.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
78 | Albert Voldum Krog | 2001 | 438 | 29.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.56 | |||||||||
79 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 436 | 29.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.25 | |||||||||
80 | Frederik Clausen | 2001 | 435 | 29.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
81 | Mathias Persson | 2001 | 432 | 29.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.35 | |||||||||
82 | Mert Kaya | 2001 | 429 | 29.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.92 | |||||||||
83 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 415 | 30.05 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.22 | |||||||||
84 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 402 | 30.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 679 | 25.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.10 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 678 | 25.53 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.87 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 674 | 25.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.74 | |||||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | 667 | 25.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.75 | |||||||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | 648 | 25.91 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.10 | |||||||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 633 | 26.12 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 26.30 | |||||||||
7 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 631 | 26.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.01 | |||||||||
7 | David Hjort | 2000 | 631 | 26.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.44 | |||||||||
9 | Malthe Lindeblad | 2001 | 642 | 25.99 | ||||||
DeltaSwim | 27.17 | |||||||||
10 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 622 | 26.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.49 | |||||||||
11 | Felix Burmester | 1999 | 616 | 26.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.25 | |||||||||
12 | Martin H. Abel | 2001 | 612 | 26.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.49 | |||||||||
13 | Alexander Eggers | 1999 | 609 | 26.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.45 | |||||||||
13 | Marcus Rappenborg | 1999 | 609 | 26.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.34 | |||||||||
15 | Nikolai Hougaard | 1999 | 605 | 26.52 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.81 | |||||||||
16 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 572 | 27.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.47 | |||||||||
17 | Malthe Burgaard | 2000 | 619 | 26.31 | ||||||
H2Odense | 27.57 | |||||||||
18 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 602 | 26.56 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.68 | |||||||||
19 | Jakob Petersen | 1999 | 590 | 26.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.43 | |||||||||
20 | Laurits Kenskov | 2001 | 585 | 26.81 | ||||||
Herlev Svømning | 27.51 | |||||||||
21 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 583 | 26.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.07 | |||||||||
22 | Johan Joensen | 2000 | 568 | 27.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.63 | |||||||||
23 | Jonas Hansen | 2001 | 565 | 27.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
24 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 557 | 27.25 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:09 |
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 714 | 31.67 | 1:05.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.74 | |||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 695 | 31.67 | 1:05.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.46 | |||||||||
3 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 673 | 32.58 | 1:06.31 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.18 | |||||||||
4 | Karoline Sørensen | 2002 | 668 | 32.30 | 1:06.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.22 | |||||||||
5 | Melanie Eggertsen | 2002 | 643 | 32.32 | 1:07.33 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:06.12 | |||||||||
6 | Cecilie Grøndal | 2002 | 631 | 32.85 | 1:07.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.86 | |||||||||
7 | Caroline Mathiesen | 2001 | 614 | 33.33 | 1:08.36 | |||||
Albertslund IF | 1:06.69 | |||||||||
8 | Zenia Aarestrup | 2001 | 612 | 32.89 | 1:08.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.97 | |||||||||
9 | Ellen Nielsen | 2001 | 610 | 33.41 | 1:08.50 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.68 | |||||||||
10 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 605 | 33.12 | 1:08.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.09 | |||||||||
11 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 593 | 34.17 | 1:09.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.52 | |||||||||
12 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 592 | 33.10 | 1:09.20 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:07.10 | |||||||||
13 | Julie Stampe | 2002 | 572 | 34.15 | 1:10.00 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.13 | |||||||||
14 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 567 | 34.84 | 1:10.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.94 | |||||||||
15 | Frederikke Mertins | 2000 | 563 | 33.63 | 1:10.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.18 | |||||||||
16 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 562 | 34.09 | 1:10.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.52 | |||||||||
17 | Isabella Bach | 2002 | 558 | 33.89 | 1:10.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.30 | |||||||||
18 | Claudia Sperling | 2002 | 557 | 33.41 | 1:10.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.69 | |||||||||
19 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 556 | 33.87 | 1:10.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.34 | |||||||||
20 | Cecilie Elkjær | 2001 | 551 | 33.70 | 1:10.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.76 | |||||||||
21 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 548 | 33.76 | 1:11.00 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.00 | |||||||||
22 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 542 | 34.32 | 1:11.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.97 | |||||||||
23 | Marie Christensen | 2002 | 540 | 34.22 | 1:11.36 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
24 | Line J. V. Hededal | 2001 | 535 | 34.12 | 1:11.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
25 | Zara Wendel | 2002 | 529 | 34.31 | 1:11.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.24 | |||||||||
26 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 529 | 34.54 | 1:11.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hobro Svømmeklub | 1:10.09 | |||||||||
27 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 525 | 35.05 | 1:12.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.62 | |||||||||
28 | Sofie Nielsen | 2001 | 525 | 34.41 | 1:12.04 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.41 | |||||||||
29 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 524 | 34.68 | 1:12.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.33 | |||||||||
29 | Sarah Missing | 2001 | 524 | 36.00 | 1:12.09 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.69 | |||||||||
31 | Amalie W. Olsen | 2001 | 518 | 34.54 | 1:12.36 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
32 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 517 | 34.82 | 1:12.38 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.27 | |||||||||
33 | Emma Bruhn | 2002 | 515 | 35.12 | 1:12.50 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
34 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 514 | 34.84 | 1:12.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.86 | |||||||||
35 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 509 | 36.00 | 1:12.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
36 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 506 | 35.24 | 1:12.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.20 | |||||||||
37 | Pernille Pedersen | 2001 | 501 | 34.92 | 1:13.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
38 | Carli Mark | 2002 | 498 | 35.40 | 1:13.28 | |||||
Durup IF | 1:09.68 | |||||||||
39 | Natascha Laigaard | 2002 | 495 | 35.40 | 1:13.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
40 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 493 | 34.64 | 1:13.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.74 | |||||||||
41 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 481 | 36.06 | 1:14.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.01 | |||||||||
42 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 476 | 35.99 | 1:14.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.43 | |||||||||
43 | Cecilie Porsdal | 2002 | 475 | 35.87 | 1:14.48 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.97 | |||||||||
44 | Emma Bækgaard | 2002 | 474 | 36.10 | 1:14.54 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.61 | |||||||||
45 | Julie Søgaard | 2001 | 473 | 36.58 | 1:14.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.66 | |||||||||
46 | Sofia Ingeberg | 2002 | 459 | 36.10 | 1:15.31 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.44 | |||||||||
47 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 447 | 37.04 | 1:15.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.43 | |||||||||
48 | Emma Rasmussen | 2002 | 445 | 37.41 | 1:16.12 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.32 | |||||||||
49 | Emilia Lønborg | 2002 | 443 | 36.10 | 1:16.21 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
50 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 440 | 36.53 | 1:16.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 742 | 31.16 | 1:04.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.74 | |||||||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | 714 | 31.45 | 1:05.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.22 | |||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 708 | 30.89 | 1:05.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.46 | |||||||||
4 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 688 | 32.15 | 1:05.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.18 | |||||||||
5 | Melanie Eggertsen | 2002 | 655 | 32.48 | 1:06.89 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:06.12 | |||||||||
6 | Zenia Aarestrup | 2001 | 641 | 32.40 | 1:07.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.97 | |||||||||
7 | Cecilie Grøndal | 2002 | 637 | 32.18 | 1:07.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.86 | |||||||||
8 | Caroline Mathiesen | 2001 | 619 | 32.99 | 1:08.16 | |||||
Albertslund IF | 1:06.69 | |||||||||
9 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 624 | 32.65 | 1:07.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.09 | |||||||||
10 | Julie Stampe | 2002 | 617 | 33.02 | 1:08.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.13 | |||||||||
11 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 605 | 33.45 | 1:08.71 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:07.10 | |||||||||
12 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 600 | 33.70 | 1:08.88 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.52 | |||||||||
13 | Frederikke Mertins | 2000 | 578 | 32.90 | 1:09.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.18 | |||||||||
14 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 571 | 33.78 | 1:10.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.34 | |||||||||
15 | Claudia Sperling | 2002 | 564 | 33.71 | 1:10.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.69 | |||||||||
16 | Isabella Bach | 2002 | 552 | 34.09 | 1:10.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.30 | |||||||||
17 | Cecilie Elkjær | 2001 | 563 | 33.63 | 1:10.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.76 | |||||||||
18 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 561 | 34.37 | 1:10.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.62 | |||||||||
19 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 557 | 33.53 | 1:10.60 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.00 | |||||||||
20 | Marie Christensen | 2002 | 553 | 34.47 | 1:10.80 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
21 | Sofie Nielsen | 2001 | 541 | 34.76 | 1:11.32 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.41 | |||||||||
22 | Line J. V. Hededal | 2001 | 533 | 33.99 | 1:11.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
23 | Zara Wendel | 2002 | 531 | 34.68 | 1:11.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.24 | |||||||||
24 | Sarah Missing | 2001 | 499 | 37.00 | 1:13.27 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | 675 | 29.32 | 59.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.94 | |||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | 626 | 29.83 | 1:00.61 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
3 | Nikolai Hougaard | 1999 | 622 | 29.79 | 1:00.72 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.69 | |||||||||
4 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 622 | 29.38 | 1:00.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.94 | |||||||||
5 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 618 | 29.71 | 1:00.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
6 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 610 | 29.95 | 1:01.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.38 | |||||||||
7 | Frederik O. Møller | 1999 | 606 | 29.87 | 1:01.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 604 | 29.89 | 1:01.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.59 | |||||||||
9 | Lars Lyhne | 1999 | 602 | 30.26 | 1:01.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.11 | |||||||||
10 | Mikkel Henriksen | 1999 | 599 | 30.10 | 1:01.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.45 | |||||||||
11 | Frederik Oxenvad | 1999 | 598 | 29.82 | 1:01.54 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.82 | |||||||||
12 | Anton Borg Hjort | 2000 | 593 | 30.53 | 1:01.70 | |||||
Lyseng IF | 59.41 | |||||||||
13 | Alfred August Grubert | 2001 | 590 | 30.20 | 1:01.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.79 | |||||||||
14 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 589 | 30.29 | 1:01.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.61 | |||||||||
15 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 586 | 29.49 | 1:01.96 | |||||
Vest-Brøndby | 59.95 | |||||||||
16 | Jakob Schmidt | 1999 | 579 | 30.58 | 1:02.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.00 | |||||||||
17 | Markus Kjeldsen | 2000 | 577 | 30.24 | 1:02.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.99 | |||||||||
18 | Filip Bækgaard | 2000 | 566 | 29.90 | 1:02.68 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
19 | Mads Witthøft | 2000 | 564 | 29.85 | 1:02.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kalundborg SK | 1:00.83 | |||||||||
20 | Thomas Frederiksen | 2000 | 556 | 30.52 | 1:03.05 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
21 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 548 | 30.70 | 1:03.35 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.46 | |||||||||
22 | Jonas Hansen | 2001 | 547 | 30.62 | 1:03.38 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
23 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 542 | 31.13 | 1:03.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.88 | |||||||||
24 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 542 | 31.17 | 1:03.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.73 | |||||||||
25 | Marius Nørgaard | 2001 | 536 | 30.51 | 1:03.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.78 | |||||||||
26 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 533 | 31.28 | 1:03.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.52 | |||||||||
27 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 527 | 31.16 | 1:04.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.91 | |||||||||
28 | Magnus Lerche | 1999 | 526 | 31.07 | 1:04.21 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:02.01 | |||||||||
29 | Malthe Lindeblad | 2001 | 524 | 31.65 | 1:04.30 | |||||
DeltaSwim | 1:05.21 | |||||||||
30 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 523 | 31.97 | 1:04.35 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.02 | |||||||||
31 | Benjamin Perruchon | 2001 | 516 | 31.48 | 1:04.62 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.08 | |||||||||
32 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 513 | 31.39 | 1:04.76 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.92 | |||||||||
33 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 509 | 32.01 | 1:04.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.04 | |||||||||
34 | Nicklas Andersen | 2001 | 503 | 31.55 | 1:05.16 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.83 | |||||||||
35 | Martin H. Abel | 2001 | 498 | 31.44 | 1:05.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.60 | |||||||||
35 | Thomas Schiby | 2001 | 498 | 31.77 | 1:05.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.86 | |||||||||
37 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 494 | 31.79 | 1:05.57 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:04.57 | |||||||||
38 | Andreas Gram Peters | 2001 | 483 | 32.11 | 1:06.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.00 | |||||||||
39 | Anders Rasmussen | 2001 | 477 | 32.28 | 1:06.34 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.41 | |||||||||
40 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 472 | 32.02 | 1:06.58 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.20 | |||||||||
41 | August Becktor | 2001 | 471 | 31.68 | 1:06.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.83 | |||||||||
42 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 468 | 32.50 | 1:06.74 | |||||
Næstved IF | 1:06.26 | |||||||||
43 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 466 | 33.08 | 1:06.84 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.98 | |||||||||
44 | Oliver Frølund | 2001 | 462 | 32.56 | 1:07.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.08 | |||||||||
45 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 458 | 32.57 | 1:07.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.87 | |||||||||
46 | Frederik S. Løwe | 2001 | 457 | 32.21 | 1:07.30 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.86 | |||||||||
47 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 437 | 32.35 | 1:08.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.02 | |||||||||
48 | Rasmus Nielsen | 2001 | 433 | 32.73 | 1:08.49 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.60 | |||||||||
49 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 426 | 33.15 | 1:08.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.53 | |||||||||
50 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 423 | 32.35 | 1:09.02 | |||||
Kalundborg SK | 1:06.15 | |||||||||
51 | Magnus Funder | 2001 | 418 | 33.72 | 1:09.34 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.60 | |||||||||
52 | Mads Frydenholm | 2001 | 416 | 33.46 | 1:09.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | 680 | 28.61 | 58.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.94 | |||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | 664 | 29.25 | 59.43 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 638 | 29.29 | 1:00.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.38 | |||||||||
4 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 618 | 29.18 | 1:00.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.94 | |||||||||
5 | Nikolai Hougaard | 1999 | 618 | 29.75 | 1:00.87 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.69 | |||||||||
6 | Frederik O. Møller | 1999 | 617 | 29.50 | 1:00.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
7 | Lars Lyhne | 1999 | 611 | 29.84 | 1:01.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.11 | |||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 603 | 29.81 | 1:01.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.59 | |||||||||
9 | Mikkel Henriksen | 1999 | 610 | 30.06 | 1:01.11 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.45 | |||||||||
10 | Anton Borg Hjort | 2000 | 608 | 30.32 | 1:01.20 | |||||
Lyseng IF | 59.41 | |||||||||
11 | Alfred August Grubert | 2001 | 605 | 29.85 | 1:01.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.79 | |||||||||
12 | Frederik Oxenvad | 1999 | 603 | 29.74 | 1:01.37 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.82 | |||||||||
13 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 586 | 29.18 | 1:01.93 | |||||
Vest-Brøndby | 59.95 | |||||||||
14 | Jakob Schmidt | 1999 | 586 | 29.88 | 1:01.95 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.00 | |||||||||
15 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 582 | 30.02 | 1:02.08 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.61 | |||||||||
16 | Markus Kjeldsen | 2000 | 552 | 30.73 | 1:03.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.99 | |||||||||
17 | Filip Bækgaard | 2000 | 579 | 29.94 | 1:02.20 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
18 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 552 | 30.80 | 1:03.20 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.46 | |||||||||
18 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 552 | 30.75 | 1:03.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.73 | |||||||||
20 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 549 | 30.66 | 1:03.31 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.88 | |||||||||
21 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 543 | 30.77 | 1:03.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.52 | |||||||||
22 | Marius Nørgaard | 2001 | 540 | 30.86 | 1:03.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.78 | |||||||||
23 | Jonas Hansen | 2001 | 539 | 30.95 | 1:03.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
24 | Thomas Frederiksen | 2000 | 513 | 30.69 | 1:04.76 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:34 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 41, 4x200m IM Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 2000 | 9:43.63 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:50.20 | |||||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:09.12 | 2:26.34 | 2:26.34 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 1:09.51 | 2:28.33 | 4:54.67 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 1:09.38 | 2:24.41 | 7:19.08 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 1:08.65 | 2:24.55 | 9:43.63 | ||||||
2 | Sigma Damer A | 2000 | 9:45.23 | |||||||
Sigma Swim | 9:56.38 | |||||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 1:10.62 | 2:26.28 | 2:26.28 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:07.71 | 2:28.74 | 4:55.02 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 1:09.02 | 2:28.29 | 7:23.31 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 1:10.93 | 2:21.92 | 9:45.23 | ||||||
3 | Gentofte Damer 1 | 2000 | 9:51.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:51.20 | |||||||||
Nina Toft | 2000 | 1:09.26 | 2:27.73 | 2:27.73 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 1:06.31 | 2:25.84 | 4:53.57 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 1:10.29 | 2:26.48 | 7:20.05 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 1:10.14 | 2:31.64 | 9:51.69 | ||||||
4 | Triton Damer 1 | 2000 | 9:58.30 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:49.82 | |||||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:11.24 | 2:26.04 | 2:26.04 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:12.93 | 2:30.89 | 4:56.93 | ||||||
Emilie Krog | 2002 | 1:11.10 | 2:31.38 | 7:28.31 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1:11.95 | 2:29.99 | 9:58.30 | ||||||
5 | Kvik Damer | 2000 | 10:00.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:45.77 | |||||||||
Liva Schmid | 2000 | 1:10.61 | 2:28.02 | 2:28.02 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 1:06.68 | 2:29.96 | 4:57.98 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 1:08.56 | 2:26.24 | 7:24.22 | ||||||
Chastine Melhede | 2002 | 1:13.99 | 2:36.77 | 10:00.99 | ||||||
6 | Triton Damer 2 | 2000 | 10:02.30 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:06.92 | |||||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:09.40 | 2:27.87 | 2:27.87 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 1:12.59 | 2:31.87 | 4:59.74 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 1:11.39 | 2:28.56 | 7:28.30 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 1:12.96 | 2:34.00 | 10:02.30 | ||||||
7 | Esbjerg Piger | 2001 | 10:10.58 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:04.58 | |||||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:06.93 | 2:25.35 | 2:25.35 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 1:16.65 | 2:36.55 | 5:01.90 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 1:15.78 | 2:34.71 | 7:36.61 | ||||||
Caroline Laursen | 2002 | 1:11.20 | 2:33.97 | 10:10.58 | ||||||
8 | Horsens Piger | 2000 | 10:12.25 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 9:54.31 | |||||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 1:12.89 | 2:36.52 | 2:36.52 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 1:11.25 | 2:38.37 | 5:14.89 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:12.71 | 2:29.63 | 7:44.52 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 1:10.01 | 2:27.73 | 10:12.25 | ||||||
9 | Roskilde Piger 1 | 2001 | 10:16.69 | |||||||
Roskilde Svømning | 10:08.00 | |||||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 1:12.76 | 2:32.18 | 2:32.18 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 1:14.35 | 2:41.73 | 5:13.91 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 1:12.98 | 2:34.09 | 7:48.00 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 1:11.57 | 2:28.69 | 10:16.69 | ||||||
10 | Lyngby Piger | 2000 | 10:18.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 10:12.63 | |||||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 1:15.15 | 2:41.37 | 2:41.37 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 1:09.30 | 2:24.79 | 5:06.16 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:12.89 | 2:31.10 | 7:37.26 | ||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 1:17.25 | 2:41.52 | 10:18.78 | ||||||
11 | Hsc Kindergarden Rød Stue | 2000 | 10:19.48 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 10:05.22 | |||||||||
Sascha Lausten | 2002 | 1:14.01 | 2:35.03 | 2:35.03 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 1:11.81 | 2:33.81 | 5:08.84 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 1:13.57 | 2:41.67 | 7:50.51 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 1:09.17 | 2:28.97 | 10:19.48 | ||||||
12 | Gsc Piger | 2000 | 10:20.16 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:22.50 | |||||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 1:13.55 | 2:34.65 | 2:34.65 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 1:10.86 | 2:34.48 | 5:09.13 | ||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 1:12.44 | 2:32.81 | 7:41.94 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 1:14.01 | 2:38.22 | 10:20.16 | ||||||
13 | Twisted Swim | 2002 | 10:20.18 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 10:22.80 | |||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 1:08.70 | 2:30.67 | 2:30.67 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 1:13.29 | 2:33.51 | 5:04.18 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 1:18.33 | 2:38.74 | 7:42.92 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 1:13.89 | 2:37.26 | 10:20.18 | ||||||
14 | Sigma Damer B | 2000 | 10:32.93 | |||||||
Sigma Swim | 10:29.91 | |||||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:12.83 | 2:33.57 | 2:33.57 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 1:14.83 | 2:38.82 | 5:12.39 | ||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 1:15.49 | 2:42.55 | 7:54.94 | ||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 1:15.54 | 2:37.99 | 10:32.93 | ||||||
15 | Herlev Piger | 2000 | 10:36.34 | |||||||
Herlev Svømning | 10:15.79 | |||||||||
Ida T Mose | 2002 | 1:13.22 | 2:36.81 | 2:36.81 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 1:15.63 | 2:39.16 | 5:15.97 | ||||||
Xenia Huryn | 2000 | 1:16.73 | 2:42.48 | 7:58.45 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 1:15.98 | 2:37.89 | 10:36.34 | ||||||
16 | Agf Piger 1 | 2000 | 10:41.41 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:20.00 | |||||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 1:14.88 | 2:38.03 | 2:38.03 | ||||||
Mette Baack | 2000 | 1:19.65 | 2:42.52 | 5:20.55 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:17.59 | 2:47.91 | 8:08.46 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 1:10.10 | 2:32.95 | 10:41.41 | ||||||
17 | Esv Awesome | 2001 | 10:47.84 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:09.00 | |||||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 1:19.82 | 2:46.11 | 2:46.11 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:16.94 | 2:44.61 | 5:30.72 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:13.10 | 2:36.03 | 8:06.75 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 1:15.81 | 2:41.09 | 10:47.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:47 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 42, 4x200m IM Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Herrer A | 1999 | 8:50.60 | |||||||
Sigma Swim | 8:54.22 | |||||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 1:01.93 | 2:13.08 | 2:13.08 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 1:02.84 | 2:13.60 | 4:26.68 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 1:01.28 | 2:13.69 | 6:40.37 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 1:01.11 | 2:10.23 | 8:50.60 | ||||||
2 | Esbjerg Gutter | 1999 | 8:57.94 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 9:05.45 | |||||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 1:01.70 | 2:11.02 | 2:11.02 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 1:00.87 | 2:10.86 | 4:21.88 | ||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 1:02.77 | 2:15.90 | 6:37.78 | ||||||
Martin H. Abel | 2001 | 1:01.35 | 2:20.16 | 8:57.94 | ||||||
3 | Esv Awesome | 2001 | 9:02.17 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 9:05.00 | |||||||||
Jakob Juul | 2000 | 1:04.39 | 2:17.16 | 2:17.16 | ||||||
Mads Sørensen | 2001 | 1:05.61 | 2:19.66 | 4:36.82 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 1:03.69 | 2:13.67 | 6:50.49 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 1:01.24 | 2:11.68 | 9:02.17 | ||||||
4 | Triton Herre 1 | 1999 | 9:02.61 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:08.42 | |||||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 1:04.07 | 2:13.07 | 2:13.07 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 1:03.21 | 2:17.73 | 4:30.80 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 1:06.03 | 2:14.96 | 6:45.76 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 1:04.31 | 2:16.85 | 9:02.61 | ||||||
5 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | 9:07.79 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:19.05 | |||||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 1:06.34 | 2:19.26 | 2:19.26 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 1:01.53 | 2:13.62 | 4:32.88 | ||||||
August Becktor | 2001 | 1:04.10 | 2:24.11 | 6:56.99 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 1:02.02 | 2:10.80 | 9:07.79 | ||||||
6 | Aalborg Herrer 1 | 1999 | 9:14.79 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:12.20 | |||||||||
Lawrence Langley | 2001 | 1:06.96 | 2:19.66 | 2:19.66 | ||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 1:03.91 | 2:13.45 | 4:33.11 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 1:06.45 | 2:20.17 | 6:53.28 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 1:04.86 | 2:21.51 | 9:14.79 | ||||||
7 | Silkeborg Herrer | 2000 | 9:14.94 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 9:09.03 | |||||||||
Oliver Frølund | 2001 | 1:06.19 | 2:22.08 | 2:22.08 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 1:06.84 | 2:17.00 | 4:39.08 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 1:04.40 | 2:21.52 | 7:00.60 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 1:02.54 | 2:14.34 | 9:14.94 | ||||||
8 | Gsc Drenge | 2000 | 9:17.50 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:08.20 | |||||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 1:06.27 | 2:17.38 | 2:17.38 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 1:05.11 | 2:21.11 | 4:38.49 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 1:04.71 | 2:25.11 | 7:03.60 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 1:01.88 | 2:13.90 | 9:17.50 | ||||||
9 | Kvik Herrer | 1999 | 9:18.50 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:10.45 | |||||||||
Lukas Storm | 1999 | 1:06.44 | 2:18.09 | 2:18.09 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 1:04.13 | 2:21.32 | 4:39.41 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 1:06.28 | 2:18.14 | 6:57.55 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 1:05.37 | 2:20.95 | 9:18.50 | ||||||
10 | Stv Drenge 1 | 1999 | 9:21.92 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 9:12.67 | |||||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 1:04.86 | 2:19.33 | 2:19.33 | ||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 1:06.81 | 2:23.99 | 4:43.32 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 1:03.86 | 2:17.09 | 7:00.41 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 1:03.77 | 2:21.51 | 9:21.92 | ||||||
11 | Lyngby Drenge | 1999 | 9:24.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 9:21.48 | |||||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 1:10.42 | 2:26.89 | 2:26.89 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 1:07.45 | 2:22.66 | 4:49.55 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 1:02.52 | 2:10.85 | 7:00.40 | ||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 1:05.78 | 2:24.25 | 9:24.65 | ||||||
12 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 9:26.95 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 9:07.22 | |||||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 1:05.66 | 2:21.19 | 2:21.19 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 1:04.46 | 2:22.67 | 4:43.86 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 1:08.67 | 2:22.43 | 7:06.29 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 1:05.22 | 2:20.66 | 9:26.95 | ||||||
13 | Agf Drenge 1 | 1999 | 9:27.34 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:24.50 | |||||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 1:06.34 | 2:16.55 | 2:16.55 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 1:04.51 | 2:19.16 | 4:35.71 | ||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 1:08.95 | 2:25.43 | 7:01.14 | ||||||
David Hjort | 2000 | 1:04.73 | 2:26.20 | 9:27.34 | ||||||
14 | Køge Herrer | 1999 | 9:28.30 | |||||||
Køge Svømmeklub | 9:22.00 | |||||||||
Mert Kaya | 2001 | 1:06.53 | 2:22.38 | 2:22.38 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 1:04.48 | 2:16.12 | 4:38.50 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 1:08.84 | 2:26.49 | 7:04.99 | ||||||
Mads Emil Christensen | 1999 | 1:07.57 | 2:23.31 | 9:28.30 | ||||||
15 | Esv Drenge | 2001 | 9:33.35 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 9:35.00 | |||||||||
Alexander Fenger | 1999 | 1:07.43 | 2:19.58 | 2:19.58 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 1:06.79 | 2:25.98 | 4:45.56 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 1:05.35 | 2:23.46 | 7:09.02 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 1:12.05 | 2:24.33 | 9:33.35 | ||||||
16 | Sigma Herrer B | 1999 | 9:38.28 | |||||||
Sigma Swim | 9:47.01 | |||||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 1:06.51 | 2:19.64 | 2:19.64 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 1:06.66 | 2:22.80 | 4:42.44 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 1:09.55 | 2:22.49 | 7:04.93 | ||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 1:12.97 | 2:33.35 | 9:38.28 | ||||||
17 | Horsens Drenge 2 | 2000 | 9:40.28 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 9:43.34 | |||||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 1:07.80 | 2:24.69 | 2:24.69 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:08.77 | 2:19.86 | 4:44.55 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 1:13.29 | 2:33.25 | 7:17.80 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 1:09.65 | 2:22.48 | 9:40.28 | ||||||
18 | Stv Drenge 2 | 1999 | 9:45.04 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 9:50.34 | |||||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 1:10.89 | 2:23.88 | 2:23.88 | ||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 1:05.20 | 2:22.20 | 4:46.08 | ||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 1:08.58 | 2:31.02 | 7:17.10 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 1:08.05 | 2:27.94 | 9:45.04 | ||||||
19 | Herlev Drenge | 1999 | 9:45.22 | |||||||
Herlev Svømning | 9:13.79 | |||||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 1:08.46 | 2:32.09 | 2:32.09 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 1:08.24 | 2:23.30 | 4:55.39 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 1:08.23 | 2:30.38 | 7:25.77 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 1:04.49 | 2:19.45 | 9:45.22 | ||||||
- | Agf Drenge 2 | 1999 | DSQ | tyvstart sw 10.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:58.00 | |||||||||
Casper Krohn | 2001 | 1:16.97 | 2:30.72 | 2:30.72 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 1:12.14 | 2:27.79 | 4:58.51 | ||||||
Ehab Basha | 2000 | 1:13.13 | 2:31.09 | 7:29.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:47 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 123, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 646 | 27.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 619 | 27.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 138 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 138, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 645 | 25.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Felix Burmester | 1999 | 628 | 26.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |