Tulokset Vantaan Pärskeet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:08 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
10:08 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:54 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksanteri Nord |
2002 |
|
|
|
|
|
|
12.68 |
|
|
Vanders |
13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janne Alanne |
1970 |
|
|
|
|
|
|
14.00 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
10:54 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:30 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
321 |
37.28 |
|
|
|
1:19.72 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anniina Ahonen |
2005 |
|
275 |
38.76 |
|
|
|
1:23.91 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noora Suonsivu |
2005 |
|
259 |
38.80 |
|
|
|
1:25.61 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
245 |
40.64 |
|
|
|
1:27.18 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tatiana Sukhareva |
2005 |
|
185 |
43.12 |
|
|
|
1:35.76 |
|
|
Vanders |
1:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elli Lenkkeri |
2006 |
|
171 |
43.15 |
|
|
|
1:38.34 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wilma Wallenius |
2005 |
|
165 |
45.03 |
|
|
|
1:39.39 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonja Lehtinen |
2003 |
|
528 |
31.08 |
|
|
|
1:07.55 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
402 |
33.85 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Vanders |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sonja Salmimies |
2004 |
|
335 |
36.68 |
|
|
|
1:18.56 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cinja Åvist |
2003 |
|
274 |
37.82 |
|
|
|
1:24.00 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
267 |
37.83 |
|
|
|
1:24.72 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tiia Kuisma |
2003 |
|
265 |
36.22 |
|
|
|
1:24.95 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saara Svahn |
2001 |
|
467 |
31.94 |
|
|
|
1:10.36 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
416 |
33.53 |
|
|
|
1:13.11 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cami Wacklin |
2002 |
|
308 |
35.79 |
|
|
|
1:20.86 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
561 |
31.46 |
|
|
|
1:06.19 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Myra Bengts |
2000 |
|
365 |
34.42 |
|
|
|
1:16.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meri Ojala |
2000 |
|
350 |
34.49 |
|
|
|
1:17.43 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
10:30 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:54 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Akseli Maaranen |
2004 |
|
283 |
33.20 |
|
|
|
1:13.74 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Byskov |
2004 |
|
192 |
37.02 |
|
|
|
1:23.85 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
468 |
29.19 |
|
|
|
1:02.37 |
|
|
Vanders |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aapo Liljaniemi |
2002 |
|
397 |
31.01 |
|
|
|
1:05.86 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
393 |
28.47 |
|
|
|
1:06.10 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Tuomi |
2001 |
|
349 |
30.77 |
|
|
|
1:08.76 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
443 |
28.73 |
|
|
|
1:03.53 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
400 |
30.80 |
|
|
|
1:05.71 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
10:54 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:54 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
10:54 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
10:55 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sampo Nord |
2005 |
|
166 |
|
|
|
|
40.35 |
|
|
Vanders |
39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaro Imppola |
2006 |
|
138 |
|
|
|
|
42.92 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksander Sibirtsev |
2005 |
|
107 |
|
|
|
|
46.74 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leo Währn |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anssi Hätälä |
1994 |
|
424 |
|
|
|
|
29.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Salminen |
2000 |
|
346 |
|
|
|
|
31.65 |
|
|
Cetus Espoo |
31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matias Tervala |
1993 |
|
312 |
|
|
|
|
32.75 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
10:55 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:38 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alina Antila |
2004 |
|
502 |
1:12.01 |
2:28.25 |
3:43.66 |
|
4:54.89 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
5:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Hälikkä |
2004 |
|
423 |
1:12.57 |
2:33.72 |
3:54.99 |
|
5:12.18 |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nelli Vihola |
2005 |
|
401 |
1:13.80 |
2:35.77 |
3:58.13 |
|
5:17.93 |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Essi Ahvenainen |
2005 |
|
314 |
1:18.49 |
2:46.29 |
4:17.12 |
|
5:45.01 |
|
|
Vanders |
5:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helmi Räsänen |
2006 |
|
289 |
1:24.90 |
2:56.26 |
4:25.73 |
|
5:54.42 |
|
|
Simmis Grani |
5:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Nauklér |
2006 |
|
263 |
1:23.35 |
2:54.90 |
4:28.81 |
|
6:05.96 |
|
|
Simmis Grani |
6:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
571 |
1:06.19 |
2:18.93 |
3:31.10 |
|
4:42.59 |
|
|
Helsingin Uimarit |
4:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
499 |
1:10.38 |
2:26.17 |
3:41.63 |
|
4:55.48 |
|
|
Cetus Espoo |
4:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lilli Louhikoski |
2002 |
|
412 |
1:11.84 |
2:32.71 |
3:54.30 |
|
5:15.14 |
|
|
Vanders |
4:44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jenna Rajahalme |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
11:38 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:17 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Lehtonen |
2003 |
|
304 |
1:14.94 |
2:35.56 |
3:56.89 |
|
5:15.39 |
|
|
Vanders |
5:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Onni Rahkonen |
2007 |
|
185 |
1:29.33 |
3:07.16 |
4:44.74 |
|
6:12.43 |
|
|
Simmis Grani |
6:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
578 |
59.34 |
2:04.82 |
3:10.32 |
|
4:14.76 |
|
|
Vanders |
4:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
551 |
1:02.22 |
2:08.36 |
3:14.85 |
|
4:18.84 |
|
|
Vanders |
4:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
538 |
1:00.44 |
2:06.45 |
3:13.83 |
|
4:20.85 |
|
|
Vanders |
4:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jon Byskov |
2000 |
|
429 |
1:04.66 |
2:15.27 |
3:27.59 |
|
4:41.25 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
4:43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janne Alanne |
1970 |
|
197 |
1:26.76 |
2:56.97 |
4:30.00 |
|
6:04.30 |
|
|
Vanders |
5:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
12:17 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:28 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
599 |
29.28 |
|
|
|
1:00.38 |
|
|
Cetus Espoo |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erika Kattilakoski |
2000 |
|
552 |
29.39 |
|
|
|
1:02.06 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meri Ojala |
2000 |
|
410 |
32.69 |
|
|
|
1:08.50 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
11:28 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:38 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
398 |
29.08 |
|
|
|
1:01.08 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joonas Maaranen |
2004 |
|
376 |
29.87 |
|
|
|
1:02.21 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Cederqvist |
2004 |
|
312 |
31.59 |
|
|
|
1:06.24 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samu Virtanen |
2004 |
|
286 |
32.37 |
|
|
|
1:08.17 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Tepponen |
2003 |
|
279 |
32.28 |
|
|
|
1:08.74 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Nyman |
2004 |
|
259 |
33.60 |
|
|
|
1:10.46 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jan Byskov |
2004 |
|
243 |
34.99 |
|
|
|
1:11.97 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Leo Oksman |
2004 |
|
237 |
34.79 |
|
|
|
1:12.55 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Samuel Rooke |
2004 |
|
192 |
37.00 |
|
|
|
1:17.86 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Paulus Sarre |
2004 |
|
182 |
37.80 |
|
|
|
1:19.27 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aapo Ahlroos |
2004 |
|
159 |
39.68 |
|
|
|
1:22.88 |
|
|
Vanders |
1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tommi Myllynen |
2004 |
|
157 |
39.59 |
|
|
|
1:23.23 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ville Nieminen |
2004 |
|
126 |
44.14 |
|
|
|
1:29.49 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ishan Malu |
2004 |
|
102 |
45.44 |
|
|
|
1:36.02 |
|
|
Vanders |
1:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jesse Lintusalo |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vanders |
1:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sami Pönkä |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vanders |
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
442 |
27.29 |
|
|
|
58.99 |
|
|
Cetus Espoo |
56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
11:38 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:23 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lumi Luoma |
2005 |
|
318 |
|
|
|
|
42.18 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Kaivola |
2005 |
|
263 |
|
|
|
|
44.90 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oona Sarlin |
2006 |
|
244 |
|
|
|
|
46.03 |
|
|
Vanders |
48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lyydia Leskinen |
2005 |
|
190 |
|
|
|
|
50.08 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
12:23 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:00 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axu Ali Ahmad |
2006 |
|
116 |
|
|
|
|
51.68 |
|
|
Vanders |
54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Akseli Maaranen |
2004 |
|
381 |
|
|
|
|
34.80 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
343 |
|
|
|
|
36.07 |
|
|
Kemin Uimaseura |
36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemi Niininen |
2004 |
|
177 |
|
|
|
|
44.92 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Urho Ahtola |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
567 |
|
|
|
|
30.49 |
|
|
Vanders |
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Einto |
2001 |
|
494 |
|
|
|
|
31.92 |
|
|
Vanders |
31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matias Tervala |
1993 |
|
434 |
|
|
|
|
33.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anssi Hätälä |
1994 |
|
430 |
|
|
|
|
33.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
380 |
|
|
|
|
34.85 |
|
|
Cetus Espoo |
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
12:00 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:05 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
531 |
32.47 |
|
|
|
1:09.98 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Uusikumpu |
2001 |
|
490 |
33.18 |
|
|
|
1:11.87 |
|
|
Simmis Wanda |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noora Kokko |
2001 |
|
487 |
31.93 |
|
|
|
1:12.02 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saara Svahn |
2001 |
|
465 |
33.98 |
|
|
|
1:13.11 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liia Louhikoski |
2001 |
|
430 |
34.94 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Vanders |
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenni Alanen |
2002 |
|
359 |
36.19 |
|
|
|
1:19.73 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cami Wacklin |
2002 |
|
317 |
36.96 |
|
|
|
1:23.10 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marleen Mikk |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
su |
|
Cetus Espoo |
1:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Haltia |
1999 |
|
532 |
31.08 |
|
|
|
1:09.92 |
|
|
Vanders |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasmin Vacker |
1999 |
|
381 |
36.15 |
|
|
|
1:18.14 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
12:05 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
12:18 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 14, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 14, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Einto |
2001 |
|
472 |
29.77 |
|
|
|
1:05.06 |
|
|
Vanders |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
466 |
29.84 |
|
|
|
1:05.32 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
463 |
30.42 |
|
|
|
1:05.45 |
|
|
Vanders |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aatu Harju |
2002 |
|
358 |
33.37 |
|
|
|
1:11.34 |
|
|
Vanders |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
331 |
32.20 |
|
|
|
1:13.21 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Salminen |
2000 |
|
406 |
31.32 |
|
|
|
1:08.38 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jon Byskov |
2000 |
|
308 |
36.13 |
|
|
|
1:15.00 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
12:18 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
16:26 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
16:26 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
16:43 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
16:43 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
16:24 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 17, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilda Kupila |
2006 |
|
|
|
|
|
|
21.17 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iina Pirilä |
2006 |
|
|
|
|
|
|
22.04 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alina Antila |
2004 |
|
|
|
|
|
|
15.72 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liia Louhikoski |
2001 |
|
|
|
|
|
|
17.05 |
|
|
Vanders |
17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
16:24 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
16:43 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 18, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sampo Nord |
2005 |
|
|
|
|
|
|
18.59 |
|
|
Vanders |
18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
17.88 |
|
|
Kemin Uimaseura |
19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milo Lauronen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
22.55 |
|
|
Vanders |
23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
16:43 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
16:41 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilja Grundström |
2003 |
|
461 |
38.13 |
|
|
|
1:20.70 |
|
|
Vanders |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Partanen |
2003 |
|
368 |
41.17 |
|
|
|
1:26.99 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sonja Salmimies |
2004 |
|
364 |
41.48 |
|
|
|
1:27.33 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Paju |
2003 |
|
333 |
41.83 |
|
|
|
1:29.91 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aava Aula |
2004 |
|
323 |
41.31 |
|
|
|
1:30.80 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
471 |
37.98 |
|
|
|
1:20.10 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
439 |
38.81 |
|
|
|
1:22.00 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
399 |
39.86 |
|
|
|
1:24.65 |
|
|
Cetus Espoo |
1:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuisku Grundström |
2002 |
|
398 |
39.60 |
|
|
|
1:24.72 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Tepponen |
2001 |
|
373 |
40.43 |
|
|
|
1:26.57 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sini Hirvonen |
2001 |
|
372 |
41.23 |
|
|
|
1:26.66 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Lehtinen |
2001 |
|
367 |
41.30 |
|
|
|
1:27.07 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kamilla Virtanen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
620 |
34.78 |
|
|
|
1:13.10 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Myra Bengts |
2000 |
|
433 |
38.86 |
|
|
|
1:22.42 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasmin Vacker |
1999 |
|
352 |
41.66 |
|
|
|
1:28.29 |
|
|
Vanders |
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erja Tiljander |
2000 |
|
303 |
42.43 |
|
|
|
1:32.75 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
16:41 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
16:55 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Währn |
2005 |
|
236 |
41.73 |
|
|
|
1:29.94 |
|
|
Vanders |
1:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miska Sarkkinen |
2005 |
|
186 |
46.00 |
|
|
|
1:37.37 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lasse Niemi |
2006 |
|
174 |
48.03 |
|
|
|
1:39.50 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ahti Liimatainen |
2005 |
|
169 |
47.31 |
|
|
|
1:40.52 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksander Sibirtsev |
2005 |
|
144 |
50.49 |
|
|
|
1:45.95 |
|
|
Vanders |
1:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
299 |
38.08 |
|
|
|
1:23.08 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Lehtonen |
2003 |
|
291 |
39.47 |
|
|
|
1:23.87 |
|
|
Vanders |
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Manninen |
2003 |
|
232 |
42.10 |
|
|
|
1:30.48 |
|
|
Vanders |
1:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Ahlroos |
2004 |
|
102 |
55.62 |
|
|
|
1:58.76 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sami Pönkä |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vanders |
1:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jan Byskov |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lucas Tepponen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
402 |
35.29 |
|
|
|
1:15.29 |
|
|
Vanders |
1:16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aapo Liljaniemi |
2002 |
|
378 |
36.13 |
|
|
|
1:16.88 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joel Syrjä |
2002 |
|
346 |
37.14 |
|
|
|
1:19.14 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
375 |
36.29 |
|
|
|
1:17.11 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
16:55 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
16:53 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Oila |
2007 |
|
185 |
|
|
|
|
40.72 |
|
|
Vanders |
39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Turunen |
2008 |
|
145 |
|
|
|
|
44.19 |
|
|
Cetus Espoo |
47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vuokko Larjomaa |
2007 |
|
133 |
|
|
|
|
45.42 |
|
|
Cetus Espoo |
46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jade Brelo |
2008 |
|
132 |
|
|
|
|
45.58 |
|
|
Cetus Espoo |
48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 21, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 21, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 21, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
16:53 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:08 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 22, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 22, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 22, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 22, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
17:08 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:06 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
449 |
34.70 |
1:15.43 |
2:03.40 |
|
2:39.04 |
|
|
Vanders |
2:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Hälikkä |
2004 |
|
363 |
35.41 |
1:19.56 |
2:11.95 |
|
2:50.78 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmi Halonen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.1 Uintia selällään (paitsi käännöksen aikana) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
452 |
34.58 |
1:17.53 |
2:03.33 |
|
2:38.75 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Lehtinen |
2001 |
|
376 |
38.02 |
1:21.36 |
2:11.05 |
|
2:48.72 |
|
|
Cetus Espoo |
2:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cami Wacklin |
2002 |
|
323 |
37.82 |
1:22.88 |
2:15.83 |
|
2:57.54 |
|
|
Cetus Espoo |
2:52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
17:06 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:09 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
469 |
30.04 |
1:08.55 |
1:50.18 |
|
2:21.08 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
17:09 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:30 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iina Rissanen |
2005 |
|
307 |
40.73 |
|
|
|
1:21.49 |
|
|
Vanders |
1:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tilla Saarentaus |
2005 |
|
294 |
40.21 |
|
|
|
1:22.69 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Melissa Miettinen |
2005 |
|
280 |
40.47 |
|
|
|
1:24.08 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tatiana Sukhareva |
2005 |
|
255 |
41.63 |
|
|
|
1:26.72 |
|
|
Vanders |
1:28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilia Ruusu |
2006 |
|
224 |
44.51 |
|
|
|
1:30.60 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ada Oila |
2005 |
|
208 |
45.56 |
|
|
|
1:32.83 |
|
|
Vanders |
1:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rebekka Ritmala |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
1:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saana Yritys |
2003 |
|
467 |
34.51 |
|
|
|
1:10.89 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Seppälä |
2003 |
|
308 |
39.61 |
|
|
|
1:21.40 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emmi Partanen |
2003 |
|
224 |
43.82 |
|
|
|
1:30.55 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Kokko |
2001 |
|
525 |
32.24 |
|
|
|
1:08.19 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
475 |
34.00 |
|
|
|
1:10.49 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
403 |
36.13 |
|
|
|
1:14.47 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liia Louhikoski |
2001 |
|
347 |
37.69 |
|
|
|
1:18.24 |
|
|
Vanders |
1:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Essi Helle |
2002 |
|
316 |
38.25 |
|
|
|
1:20.78 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sarah Tepponen |
2001 |
|
303 |
39.55 |
|
|
|
1:21.93 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen Strandberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vanders |
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Angelva |
1999 |
|
402 |
36.21 |
|
|
|
1:14.52 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
17:30 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:29 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Onni Rahkonen |
2007 |
|
167 |
43.82 |
|
|
|
1:28.82 |
|
|
Simmis Grani |
1:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Oksman |
2004 |
|
153 |
43.55 |
|
|
|
1:31.35 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aapo Ahlroos |
2004 |
|
121 |
47.99 |
|
|
|
1:38.75 |
|
|
Vanders |
1:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sami Pönkä |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vanders |
1:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
430 |
31.72 |
|
|
|
1:04.77 |
|
|
Vanders |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
400 |
32.01 |
|
|
|
1:06.35 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aatu Harju |
2002 |
|
370 |
32.97 |
|
|
|
1:08.14 |
|
|
Vanders |
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
420 |
31.69 |
|
|
|
1:05.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Salminen |
2000 |
|
358 |
33.48 |
|
|
|
1:08.86 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
17:29 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:30 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 27, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 27, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 27, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erika Kattilakoski |
2000 |
|
471 |
|
|
|
|
31.32 |
|
|
Helsingin Uimarit |
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Ojala |
2000 |
|
365 |
|
|
|
|
34.11 |
|
|
Helsingin Uimarit |
33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erja Tiljander |
2000 |
|
286 |
|
|
|
|
37.00 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
17:30 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Vantaan Pärskeet |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
17:29 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikita Rantsev |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Helsinki |
50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 28, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 28, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 28, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anssi Hätälä |
1994 |
|
499 |
|
|
|
|
27.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
17:29 |
|