Results for UGP1 2017-2018, Karlskoga
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
10:34 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.34 |
1:08.52 |
1:45.24 |
|
2:20.82 |
|
2 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
32.34 |
1:08.21 |
1:45.79 |
|
2:20.88 |
|
3 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.79 |
1:11.29 |
1:50.27 |
|
2:26.60 |
|
4 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
33.56 |
1:10.64 |
1:48.91 |
|
2:27.12 |
|
5 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.96 |
1:09.76 |
1:48.57 |
|
2:28.23 |
|
6 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.62 |
1:11.24 |
1:50.98 |
|
2:30.09 |
|
7 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.75 |
1:13.83 |
1:52.60 |
|
2:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
33.88 |
1:11.97 |
1:51.61 |
|
2:30.03 |
|
2 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.09 |
1:15.76 |
1:56.55 |
|
2:34.32 |
|
3 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.51 |
1:15.51 |
1:55.10 |
|
2:35.00 |
|
4 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
36.57 |
1:17.05 |
1:58.35 |
|
2:37.14 |
|
5 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.09 |
1:17.55 |
1:59.81 |
|
2:40.79 |
|
6 |
Maja Ehlin |
2002 |
Köpings Simsällskap |
|
38.00 |
1:22.88 |
2:08.39 |
|
2:53.07 |
|
7 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.90 |
1:26.47 |
2:15.25 |
|
3:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
32.13 |
1:07.98 |
1:45.60 |
|
2:20.45 |
|
2 |
Elise Tegin |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
31.69 |
1:07.91 |
1:46.12 |
|
2:22.98 |
|
3 |
Josefin Fundberg |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.33 |
1:11.85 |
1:50.02 |
|
2:26.45 |
|
4 |
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
33.70 |
1:11.82 |
1:51.74 |
|
2:31.80 |
|
5 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
34.22 |
1:13.17 |
1:53.64 |
|
2:33.01 |
|
6 |
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.02 |
1:14.85 |
1:55.41 |
|
2:34.96 |
|
7 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
35.82 |
1:15.96 |
1:57.20 |
|
2:36.44 |
|
8 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
34.93 |
1:14.84 |
1:56.94 |
|
2:38.15 |
|
9 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.40 |
1:15.56 |
1:57.97 |
|
2:39.89 |
|
10 |
Emilia Larsson |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
36.31 |
1:17.98 |
2:00.91 |
|
2:41.46 |
|
11 |
Nova Johansson |
2004 |
Filipstads Simklubb |
|
35.91 |
1:17.60 |
2:00.76 |
|
2:42.59 |
|
12 |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
38.42 |
1:22.54 |
2:07.90 |
|
2:52.00 |
|
13 |
Ella Hagelvik |
2004 |
Örebro Simallians |
|
36.86 |
1:19.61 |
2:04.94 |
|
2:53.06 |
|
14 |
Paula Johansson |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
42.44 |
1:30.20 |
2:19.95 |
|
3:08.31 |
|
15 |
Tess Fransson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
44.54 |
1:37.58 |
2:32.62 |
|
3:25.29 |
|
- |
Filippa Landström |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.01 |
1:09.68 |
1:47.43 |
|
2:24.50 |
|
2 |
Anna Busacca Hjärtquist |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
33.78 |
1:11.29 |
1:49.68 |
|
2:26.98 |
|
3 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.21 |
1:12.78 |
1:53.52 |
|
2:30.27 |
|
4 |
Linnea Larsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
36.39 |
1:16.15 |
1:56.46 |
|
2:30.91 |
|
5 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.00 |
1:12.59 |
1:52.93 |
|
2:30.99 |
|
6 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.40 |
1:13.70 |
1:56.19 |
|
2:36.92 |
|
7 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
34.37 |
1:14.41 |
1:57.45 |
|
2:37.08 |
|
8 |
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
36.40 |
1:16.70 |
1:56.88 |
|
2:37.77 |
|
9 |
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
36.78 |
1:17.72 |
1:59.38 |
|
2:40.45 |
|
10 |
Maja Brattberg |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.80 |
1:18.41 |
2:01.29 |
|
2:42.77 |
|
11 |
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
39.06 |
1:24.56 |
2:09.60 |
|
2:50.31 |
|
12 |
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
37.64 |
1:21.61 |
2:06.72 |
|
2:50.66 |
|
13 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.83 |
1:24.91 |
2:10.33 |
|
2:53.78 |
|
14 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.12 |
1:27.02 |
2:12.35 |
|
2:55.63 |
|
15 |
Moa Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.85 |
1:25.68 |
2:13.11 |
|
2:58.98 |
|
16 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.43 |
1:25.82 |
2:12.54 |
|
2:59.18 |
|
17 |
Sofie Leander |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
43.52 |
1:31.99 |
2:21.83 |
|
3:09.17 |
|
18 |
Philippa Lindkvist |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.34 |
1:33.25 |
2:23.04 |
|
3:09.57 |
|
19 |
Sally Wetterskog |
2005 |
Filipstads Simklubb |
|
42.87 |
1:31.05 |
2:20.76 |
|
3:09.59 |
|
20 |
Hanna Dautbegovic |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
43.93 |
1:33.82 |
2:25.97 |
|
3:15.93 |
|
- |
Wilma Åberg |
2005 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
10:34 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
10:46 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
28.84 |
|
|
|
1:02.10 |
|
2 |
Uros Jovancic |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.36 |
|
|
|
1:11.92 |
|
3 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.21 |
|
|
|
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
31.69 |
|
|
|
1:08.55 |
|
2 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
32.96 |
|
|
|
1:10.67 |
|
3 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.05 |
|
|
|
1:14.73 |
|
4 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
35.32 |
|
|
|
1:18.66 |
|
5 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
36.24 |
|
|
|
1:28.37 |
|
6 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
44.02 |
|
|
|
1:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
35.50 |
|
|
|
1:19.19 |
|
2 |
Adam Feki |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
38.04 |
|
|
|
1:26.22 |
|
3 |
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.46 |
|
|
|
1:27.32 |
|
4 |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
47.99 |
|
|
|
1:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
10:46 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
11:07 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Arena Reklam |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Arena Reklam |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Arena Reklam |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Arena Reklam |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Arena Reklam |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
11:07 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
11:21 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
33.81 |
1:12.85 |
1:52.73 |
|
2:32.83 |
|
2 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
37.63 |
1:19.74 |
2:02.71 |
|
2:43.73 |
|
3 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.64 |
1:17.62 |
2:00.71 |
|
2:43.82 |
|
4 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.54 |
1:20.21 |
2:04.29 |
|
2:48.99 |
|
5 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
44.02 |
1:35.66 |
2:29.11 |
|
3:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Baastad |
2002 |
Örebro Simallians |
|
37.05 |
1:19.43 |
2:02.63 |
|
2:44.52 |
|
2 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.89 |
1:25.09 |
2:10.29 |
|
2:56.92 |
|
3 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
40.61 |
1:26.97 |
2:15.75 |
|
2:58.05 |
|
4 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.53 |
1:25.29 |
2:12.30 |
|
2:58.66 |
|
5 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
41.38 |
1:28.92 |
2:18.34 |
|
3:07.00 |
|
6 |
Johannes Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.90 |
1:42.30 |
2:40.17 |
|
3:36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
38.65 |
1:22.46 |
2:08.10 |
|
2:51.95 |
|
2 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
40.67 |
1:27.83 |
2:16.37 |
|
3:04.81 |
|
3 |
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
43.92 |
1:32.89 |
2:22.56 |
|
3:13.33 |
|
4 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.29 |
1:33.32 |
2:26.68 |
|
3:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Eriksson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
42.38 |
1:31.13 |
2:20.46 |
|
3:06.32 |
|
2 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.10 |
1:30.66 |
2:20.92 |
|
3:06.66 |
|
3 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
44.71 |
1:34.31 |
2:24.06 |
|
3:13.32 |
|
4 |
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
44.42 |
1:34.93 |
2:26.47 |
|
3:15.38 |
|
5 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
44.54 |
1:36.24 |
2:28.93 |
|
3:16.51 |
|
6 |
Emil Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
43.92 |
1:36.29 |
2:30.83 |
|
3:22.42 |
|
- |
Markuss Virats |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
44.76 |
1:36.84 |
2:27.76 |
|
3:18.19 |
|
2 |
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
51.50 |
1:50.47 |
2:49.34 |
|
3:46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
11:21 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
12:00 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: PBH Teknik |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: PBH Teknik |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:27.51 |
3:03.80 |
4:55.48 |
|
6:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: PBH Teknik |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnéa Englund |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:10.95 |
2:39.70 |
4:05.15 |
|
5:20.11 |
|
2 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:21.52 |
2:49.65 |
4:29.65 |
|
5:48.65 |
|
3 |
Stella Verner |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:30.65 |
3:02.22 |
4:52.00 |
|
6:22.96 |
|
4 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:37.24 |
3:14.64 |
4:59.34 |
|
6:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: PBH Teknik |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:40.92 |
3:12.39 |
5:04.76 |
|
6:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: PBH Teknik |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:30.80 |
3:00.99 |
4:33.29 |
|
5:48.48 |
|
2 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
1:22.73 |
2:54.11 |
4:30.02 |
|
5:50.78 |
|
3 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:23.97 |
2:50.66 |
4:34.24 |
|
5:52.66 |
|
4 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:27.54 |
3:01.93 |
4:40.23 |
|
6:07.83 |
|
5 |
Anna Busacca Hjärtquist |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
1:32.81 |
3:08.78 |
4:58.40 |
|
6:20.06 |
|
6 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
1:37.73 |
3:18.52 |
5:07.94 |
|
6:34.76 |
|
7 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:33.49 |
3:15.87 |
5:12.02 |
|
6:36.57 |
|
8 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:40.16 |
3:17.71 |
5:07.83 |
|
6:36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
12:00 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
12:25 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Lunedet Camping Café Rest |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:15.59 |
2:34.76 |
3:53.24 |
5:12.08 |
19:40.99 |
|
|
|
|
|
|
6:31.27 |
7:51.21 |
9:11.46 |
10:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
11:51.30 |
13:10.94 |
14:29.68 |
15:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
17:10.89 |
18:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Lunedet Camping Café Rest |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:16.34 |
2:41.24 |
4:06.89 |
5:32.62 |
20:49.44 |
|
|
|
|
|
|
6:58.89 |
8:23.31 |
9:47.61 |
11:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
12:35.44 |
13:59.92 |
15:22.01 |
16:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
18:08.33 |
19:31.49 |
|
|
|
|
2 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:26.49 |
3:01.42 |
4:38.03 |
6:18.16 |
24:26.55 |
|
|
|
|
|
|
7:58.23 |
9:38.54 |
11:18.23 |
12:57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
14:37.76 |
16:18.60 |
17:58.14 |
19:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
21:16.15 |
23:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Lunedet Camping Café Rest |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:14.07 |
2:37.04 |
4:00.16 |
5:23.77 |
20:28.62 |
|
|
|
|
|
|
6:46.90 |
8:09.29 |
9:32.24 |
10:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
12:17.69 |
13:39.88 |
15:02.00 |
16:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
17:46.99 |
19:10.19 |
|
|
|
|
2 |
Emil Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:26.41 |
3:02.47 |
4:40.54 |
6:17.68 |
24:01.32 |
|
|
|
|
|
|
7:57.94 |
9:33.22 |
11:10.73 |
12:48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
14:26.76 |
16:06.46 |
17:42.84 |
19:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
20:56.26 |
22:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Lunedet Camping Café Rest |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:19.67 |
2:45.73 |
4:11.44 |
5:37.49 |
20:57.10 |
|
|
|
|
|
|
7:03.31 |
8:28.79 |
9:52.79 |
11:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
12:42.55 |
14:06.72 |
15:31.05 |
16:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
18:16.67 |
19:38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
12:25 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
13:01 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Uros Jovancic |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:07.08 |
2:20.28 |
3:33.09 |
4:45.45 |
9:31.27 |
|
|
|
|
|
|
5:58.33 |
7:09.82 |
8:21.47 |
|
|
|
2 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.34 |
2:43.09 |
4:07.69 |
5:30.04 |
10:56.85 |
|
|
|
|
|
|
6:48.43 |
8:10.42 |
9:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:05.73 |
2:16.40 |
3:27.41 |
4:39.02 |
9:15.40 |
|
|
|
|
|
|
5:49.42 |
7:00.08 |
8:09.16 |
|
|
|
2 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:05.43 |
2:16.43 |
3:27.00 |
4:38.45 |
9:20.07 |
|
|
|
|
|
|
5:49.11 |
6:59.96 |
8:10.18 |
|
|
|
3 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:19.23 |
2:44.81 |
4:11.53 |
5:37.98 |
11:20.00 |
|
|
|
|
|
|
7:04.19 |
8:30.91 |
9:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:18.65 |
2:41.51 |
4:05.41 |
5:27.07 |
10:40.73 |
|
|
|
|
|
|
6:48.10 |
8:08.40 |
9:27.06 |
|
|
|
2 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.92 |
2:36.91 |
3:59.81 |
5:23.57 |
11:01.95 |
|
|
|
|
|
|
6:48.22 |
8:14.23 |
9:39.98 |
|
|
|
3 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.07 |
2:48.06 |
4:18.22 |
5:48.67 |
11:42.20 |
|
|
|
|
|
|
7:19.10 |
8:48.00 |
10:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.33 |
2:37.35 |
4:00.03 |
5:22.90 |
10:50.42 |
|
|
|
|
|
|
6:45.23 |
8:06.73 |
9:29.19 |
|
|
|
2 |
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:17.07 |
2:42.24 |
4:08.06 |
5:33.72 |
11:11.37 |
|
|
|
|
|
|
7:00.03 |
8:26.25 |
9:51.56 |
|
|
|
3 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:19.08 |
2:43.83 |
4:10.21 |
5:38.07 |
11:20.87 |
|
|
|
|
|
|
7:04.98 |
8:32.96 |
9:59.60 |
|
|
|
4 |
Gustav Thorsén |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:25.23 |
3:02.58 |
4:41.61 |
6:22.01 |
12:50.63 |
|
|
|
|
|
|
8:04.90 |
9:46.01 |
11:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:13.78 |
2:34.53 |
3:54.27 |
5:14.42 |
10:34.14 |
|
|
|
|
|
|
6:34.71 |
7:55.73 |
9:17.60 |
|
|
|
2 |
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.50 |
2:44.93 |
4:12.92 |
5:40.75 |
11:25.95 |
|
|
|
|
|
|
7:09.47 |
8:37.46 |
10:05.29 |
|
|
|
3 |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:25.38 |
2:55.73 |
4:27.60 |
5:58.27 |
11:59.56 |
|
|
|
|
|
|
7:29.88 |
9:00.81 |
10:31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
13:01 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
18:50 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center A |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.45 |
1:14.64 |
1:57.97 |
|
2:42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center A |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.05 |
1:21.20 |
2:08.29 |
|
2:55.42 |
|
2 |
Pauline Grubb |
2003 |
Grums Simsällskap |
|
41.81 |
1:36.00 |
2:31.13 |
|
3:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center A |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvida Forsman |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
43.00 |
1:34.12 |
2:25.45 |
|
3:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center A |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
40.03 |
1:25.14 |
2:13.87 |
|
3:00.91 |
|
2 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.91 |
1:27.23 |
2:18.06 |
|
3:08.65 |
|
3 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
41.34 |
1:30.85 |
2:21.70 |
|
3:11.93 |
|
4 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
42.07 |
1:32.62 |
2:26.07 |
|
3:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
18:50 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
18:50 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Karlskogahem |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
30.76 |
1:09.50 |
1:48.13 |
|
2:21.48 |
|
2 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
29.72 |
1:11.53 |
1:53.36 |
|
2:26.12 |
|
3 |
Uros Jovancic |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.04 |
1:12.75 |
1:56.05 |
|
2:29.87 |
|
4 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.69 |
1:24.32 |
2:04.26 |
|
2:41.21 |
|
5 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.57 |
1:18.67 |
2:04.36 |
|
2:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Karlskogahem |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
31.31 |
1:04.91 |
1:47.37 |
|
2:19.67 |
|
2 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
31.29 |
1:08.61 |
1:52.02 |
|
2:27.56 |
|
3 |
Simon Baastad |
2002 |
Örebro Simallians |
|
31.94 |
1:13.54 |
1:56.93 |
|
2:33.75 |
|
4 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
37.16 |
1:18.86 |
2:02.40 |
|
2:39.45 |
|
5 |
Hannes Börjel |
2002 |
Örebro Simallians |
|
30.66 |
1:08.79 |
2:02.88 |
|
2:41.61 |
|
6 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.58 |
1:18.00 |
2:06.24 |
|
2:42.59 |
|
7 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.69 |
1:19.38 |
2:08.57 |
|
2:47.97 |
|
8 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
39.15 |
1:23.44 |
2:12.33 |
|
2:51.54 |
|
9 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
37.27 |
1:25.49 |
2:15.14 |
|
2:55.03 |
|
10 |
Johannes Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.11 |
1:36.95 |
2:35.68 |
|
3:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Karlskogahem |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
32.05 |
1:10.11 |
1:56.11 |
|
2:28.71 |
|
2 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
32.33 |
1:09.89 |
1:55.50 |
|
2:29.73 |
|
3 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.38 |
1:17.85 |
2:04.80 |
|
2:42.38 |
|
4 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
33.37 |
1:15.44 |
2:04.07 |
|
2:43.02 |
|
5 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
36.71 |
1:21.41 |
2:09.20 |
|
2:47.72 |
|
6 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.49 |
1:23.99 |
2:16.34 |
|
2:55.17 |
|
7 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.13 |
1:20.10 |
2:12.28 |
|
2:55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Karlskogahem |
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Karlskogahem |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Feki |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
38.61 |
1:23.74 |
2:17.24 |
|
2:56.55 |
|
2 |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
49.38 |
1:38.16 |
2:34.06 |
|
3:12.62 |
|
- |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
18:50 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
17:24 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:10.58 |
2:26.05 |
3:41.15 |
|
4:56.11 |
|
2 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.94 |
2:27.76 |
3:43.94 |
|
4:57.21 |
|
3 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.31 |
2:33.98 |
3:55.52 |
|
5:13.40 |
|
4 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.47 |
2:36.83 |
3:58.56 |
|
5:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:12.63 |
2:32.60 |
3:52.27 |
|
5:11.84 |
|
2 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:13.35 |
2:34.73 |
3:56.96 |
|
5:17.30 |
|
3 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:17.61 |
2:40.71 |
4:03.36 |
|
5:23.51 |
|
4 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.87 |
2:44.27 |
4:06.42 |
|
5:24.55 |
|
5 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:18.92 |
2:45.32 |
4:12.60 |
|
5:36.07 |
|
6 |
Frida Lundström |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:29.74 |
3:08.79 |
4:49.85 |
|
6:26.12 |
|
7 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:27.62 |
3:09.18 |
4:51.67 |
|
6:29.43 |
|
- |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:08.73 |
2:23.06 |
3:37.32 |
|
4:49.18 |
|
2 |
Elise Tegin |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
1:14.25 |
2:36.56 |
3:56.94 |
|
5:11.30 |
|
3 |
Josefin Fundberg |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.31 |
2:33.12 |
3:56.04 |
|
5:18.34 |
|
4 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.46 |
2:42.97 |
4:07.49 |
|
5:27.68 |
|
5 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:16.86 |
2:40.81 |
4:05.51 |
|
5:28.70 |
|
6 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:17.81 |
2:42.03 |
4:07.05 |
|
5:29.17 |
|
7 |
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:20.23 |
2:46.41 |
4:10.24 |
|
5:30.09 |
|
8 |
Emilia Larsson |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
1:19.33 |
2:46.89 |
4:14.13 |
|
5:36.68 |
|
9 |
Nova Johansson |
2004 |
Filipstads Simklubb |
|
1:20.28 |
2:47.60 |
4:16.69 |
|
5:43.74 |
|
10 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
1:23.00 |
2:53.27 |
4:19.72 |
|
5:44.18 |
|
11 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
1:22.47 |
2:51.37 |
4:22.40 |
|
5:48.91 |
|
12 |
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:23.82 |
2:56.13 |
4:28.23 |
|
5:59.57 |
|
13 |
Ella Hagelvik |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:25.61 |
3:01.81 |
4:38.32 |
|
6:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:15.88 |
2:35.11 |
3:53.36 |
|
5:10.19 |
|
2 |
Anna Busacca Hjärtquist |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
1:14.20 |
2:35.20 |
3:56.86 |
|
5:14.25 |
|
3 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:14.31 |
2:34.12 |
3:53.90 |
|
5:15.83 |
|
4 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
1:19.38 |
2:44.05 |
4:08.81 |
|
5:27.58 |
|
5 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:21.07 |
2:47.16 |
4:12.63 |
|
5:34.60 |
|
6 |
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:18.72 |
2:43.72 |
4:10.72 |
|
5:34.90 |
|
7 |
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.29 |
2:43.75 |
4:11.05 |
|
5:37.10 |
|
8 |
Maja Brattberg |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.55 |
2:47.69 |
4:16.97 |
|
5:44.80 |
|
9 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:21.78 |
2:49.30 |
4:18.13 |
|
5:45.31 |
|
10 |
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:23.16 |
2:52.03 |
4:19.89 |
|
5:46.64 |
|
11 |
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:24.29 |
2:56.47 |
4:28.02 |
|
5:56.33 |
|
12 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:24.22 |
2:58.39 |
4:32.53 |
|
6:01.89 |
|
13 |
Moa Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:28.45 |
3:01.89 |
4:36.38 |
|
6:12.85 |
|
14 |
Sally Wetterskog |
2005 |
Filipstads Simklubb |
|
1:33.99 |
3:15.71 |
4:55.47 |
|
6:27.45 |
|
15 |
Sofie Leander |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:34.08 |
3:14.88 |
4:54.17 |
|
6:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
17:24 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
17:46 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Intersport Karlskoga |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
43.57 |
|
|
|
1:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Intersport Karlskoga |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.22 |
|
|
|
1:01.35 |
|
2 |
Michal Laszewski |
2002 |
Örebro Simallians |
|
31.85 |
|
|
|
1:04.71 |
|
3 |
Hannes Börjel |
2002 |
Örebro Simallians |
|
32.60 |
|
|
|
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Intersport Karlskoga |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Intersport Karlskoga |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Intersport Karlskoga |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
17:46 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
18:19 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Netto |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
36.89 |
1:17.07 |
1:56.74 |
|
2:35.43 |
|
2 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.04 |
1:16.69 |
1:56.46 |
|
2:35.79 |
|
3 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
37.28 |
1:17.46 |
1:57.95 |
|
2:37.67 |
|
4 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
38.17 |
1:19.13 |
2:00.49 |
|
2:41.37 |
|
5 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.84 |
1:20.70 |
2:04.17 |
|
2:47.97 |
|
6 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.52 |
1:22.96 |
2:07.10 |
|
2:50.03 |
|
7 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.09 |
1:23.26 |
2:08.24 |
|
2:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Netto |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
37.46 |
1:19.32 |
2:02.81 |
|
2:43.40 |
|
2 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.54 |
1:21.15 |
2:04.35 |
|
2:46.26 |
|
3 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.95 |
1:23.01 |
2:05.86 |
|
2:48.55 |
|
4 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
42.02 |
1:27.92 |
2:14.84 |
|
2:59.66 |
|
5 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
43.77 |
1:31.40 |
2:19.62 |
|
3:05.00 |
|
- |
Maja Ehlin |
2002 |
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Netto |
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Netto |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
36.91 |
1:18.37 |
2:00.33 |
|
2:39.22 |
|
2 |
Elise Tegin |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
39.23 |
1:23.39 |
2:08.62 |
|
2:51.15 |
|
3 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
41.76 |
1:25.19 |
2:09.18 |
|
2:53.18 |
|
4 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
41.83 |
1:27.25 |
2:13.23 |
|
2:55.09 |
|
5 |
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
41.16 |
1:26.11 |
2:12.45 |
|
2:55.77 |
|
6 |
Nova Johansson |
2004 |
Filipstads Simklubb |
|
44.05 |
1:31.46 |
2:21.12 |
|
3:07.18 |
|
7 |
Ella Hagelvik |
2004 |
Örebro Simallians |
|
42.06 |
1:29.53 |
2:18.55 |
|
3:10.44 |
|
8 |
Paula Johansson |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
47.97 |
1:38.95 |
2:32.38 |
|
3:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Netto |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.21 |
1:20.19 |
2:02.95 |
|
2:43.84 |
|
2 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.55 |
1:19.78 |
2:01.67 |
|
2:44.42 |
|
3 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
39.51 |
1:22.09 |
2:05.46 |
|
2:47.97 |
|
4 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.74 |
1:23.92 |
2:07.61 |
|
2:50.02 |
|
5 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
40.41 |
1:24.27 |
2:08.17 |
|
2:50.95 |
|
6 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.02 |
1:22.93 |
2:08.42 |
|
2:52.65 |
|
7 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.35 |
1:25.07 |
2:10.70 |
|
2:53.22 |
|
8 |
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
40.97 |
1:27.14 |
2:14.13 |
|
2:57.87 |
|
9 |
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
43.14 |
1:29.89 |
2:17.56 |
|
3:02.76 |
|
10 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.47 |
1:32.86 |
2:20.88 |
|
3:05.71 |
|
11 |
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
43.68 |
1:31.74 |
2:20.87 |
|
3:07.20 |
|
12 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.12 |
1:31.40 |
2:20.68 |
|
3:09.14 |
|
13 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.34 |
1:35.00 |
2:24.58 |
|
3:10.51 |
|
14 |
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
|
47.43 |
1:40.33 |
2:33.23 |
|
3:22.15 |
|
15 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
47.20 |
1:40.75 |
2:35.52 |
|
3:29.06 |
|
16 |
Hanna Dautbegovic |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
50.50 |
1:45.41 |
2:41.70 |
|
3:34.42 |
|
17 |
Sofie Leander |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
53.07 |
1:49.81 |
2:44.24 |
|
3:39.13 |
|
- |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Wilma Åberg |
2005 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Philippa Lindkvist |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
18:19 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
18:33 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
18:33 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
09:22 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
28.52 |
59.61 |
1:31.31 |
|
2:03.43 |
|
2 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
29.96 |
1:02.56 |
1:35.53 |
|
2:07.27 |
|
3 |
Uros Jovancic |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
28.88 |
1:01.55 |
1:35.42 |
|
2:08.26 |
|
4 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
31.92 |
1:08.00 |
1:44.90 |
|
2:20.83 |
|
5 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.50 |
1:06.96 |
1:45.75 |
|
2:23.45 |
|
6 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.58 |
1:15.83 |
1:56.67 |
|
2:36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
29.25 |
1:00.91 |
1:33.23 |
|
2:05.18 |
|
2 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
29.41 |
1:01.74 |
1:34.42 |
|
2:05.99 |
|
3 |
Michal Laszewski |
2002 |
Örebro Simallians |
|
28.46 |
1:00.73 |
1:33.90 |
|
2:06.09 |
|
4 |
Hannes Börjel |
2002 |
Örebro Simallians |
|
30.06 |
1:04.52 |
1:41.94 |
|
2:17.49 |
|
5 |
Simon Baastad |
2002 |
Örebro Simallians |
|
31.02 |
1:06.81 |
1:44.22 |
|
2:17.78 |
|
6 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.98 |
1:08.82 |
1:46.70 |
|
2:22.88 |
|
7 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
33.19 |
1:10.27 |
1:48.38 |
|
2:25.80 |
|
8 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
35.54 |
1:15.40 |
1:56.79 |
|
2:36.07 |
|
9 |
Johannes Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.47 |
1:27.81 |
2:21.06 |
|
3:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
29.50 |
1:02.17 |
1:36.25 |
|
2:10.61 |
|
2 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.74 |
1:04.80 |
1:39.53 |
|
2:13.40 |
|
3 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
32.70 |
1:09.73 |
1:47.66 |
|
2:25.50 |
|
4 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.32 |
1:14.42 |
1:53.85 |
|
2:32.58 |
|
5 |
Linus Lindkvist |
2003 |
Deje Simsällskap |
|
37.53 |
1:18.03 |
1:59.87 |
|
2:38.96 |
|
6 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.52 |
1:15.45 |
1:58.53 |
|
2:39.53 |
|
7 |
Liam Fahlin |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
37.47 |
1:19.16 |
2:05.47 |
|
2:50.25 |
|
8 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
37.60 |
1:24.07 |
2:11.34 |
|
2:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.94 |
1:09.66 |
1:46.19 |
|
2:20.47 |
|
2 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.76 |
1:10.70 |
1:47.97 |
|
2:23.85 |
|
3 |
Axel Andersson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
33.79 |
1:12.70 |
1:52.61 |
|
2:30.13 |
|
4 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.81 |
1:11.97 |
1:53.22 |
|
2:31.46 |
|
5 |
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
35.33 |
1:15.26 |
1:55.63 |
|
2:34.19 |
|
6 |
William Lindblom |
2004 |
Arvika Simsällskap |
|
36.29 |
1:16.92 |
1:57.17 |
|
2:35.83 |
|
7 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
36.65 |
1:18.34 |
1:59.72 |
|
2:37.88 |
|
8 |
Emil Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
35.61 |
1:17.33 |
2:01.15 |
|
2:40.29 |
|
9 |
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.11 |
1:18.42 |
2:01.09 |
|
2:40.52 |
|
10 |
Lucas Wendborg |
2004 |
Nyköpings Simsällskap |
|
36.58 |
1:18.47 |
2:00.36 |
|
2:40.94 |
|
11 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
38.19 |
1:20.53 |
2:05.21 |
|
2:44.21 |
|
12 |
Emils Daniels Dambis |
2004 |
Örebro Simallians |
|
35.57 |
1:19.82 |
2:10.29 |
|
2:57.01 |
|
- |
Markuss Virats |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.56 |
1:14.63 |
1:54.87 |
|
2:31.55 |
|
2 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
35.56 |
1:16.70 |
1:57.84 |
|
2:35.90 |
|
3 |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.26 |
1:21.60 |
2:04.18 |
|
2:45.02 |
|
4 |
Tim Weghammar |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
39.02 |
1:23.57 |
2:10.80 |
|
2:57.53 |
|
5 |
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
42.89 |
1:31.93 |
2:24.85 |
|
3:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
09:22 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
09:44 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Arena Reklam |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Arena Reklam |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.51 |
|
|
|
1:16.36 |
|
2 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.11 |
|
|
|
1:16.84 |
|
3 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
36.56 |
|
|
|
1:21.54 |
|
4 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.30 |
|
|
|
1:22.09 |
|
5 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.59 |
|
|
|
1:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Arena Reklam |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Arena Reklam |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Arena Reklam |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
09:44 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
09:51 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium AB |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium AB |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium AB |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium AB |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium AB |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
09:51 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
10:11 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: PBH Teknik |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.56 |
1:23.63 |
2:09.04 |
|
2:52.67 |
|
2 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.30 |
1:26.51 |
2:12.83 |
|
2:58.11 |
|
3 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.43 |
1:27.56 |
2:14.38 |
|
3:00.84 |
|
4 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
40.54 |
1:25.90 |
2:12.58 |
|
3:00.99 |
|
5 |
Emma Waara |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
41.61 |
1:28.65 |
2:17.93 |
|
3:07.90 |
|
6 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
42.24 |
1:30.58 |
2:20.16 |
|
3:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: PBH Teknik |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
43.33 |
1:31.52 |
2:21.09 |
|
3:11.82 |
|
2 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
45.03 |
1:34.67 |
2:25.16 |
|
3:13.95 |
|
3 |
Frida Lundström |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
49.47 |
1:44.61 |
2:40.80 |
|
3:35.94 |
|
- |
Maja Ehlin |
2002 |
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: PBH Teknik |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
43.68 |
1:31.98 |
2:22.21 |
|
3:10.83 |
|
2 |
Pauline Grubb |
2003 |
Grums Simsällskap |
|
44.13 |
1:35.65 |
2:26.69 |
|
3:15.41 |
|
3 |
Emelie Höök |
2003 |
Filipstads Simklubb |
|
47.68 |
1:41.87 |
2:37.77 |
|
3:32.50 |
|
4 |
Ebba Larsson |
2003 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
48.42 |
1:46.66 |
2:46.91 |
|
3:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: PBH Teknik |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
42.82 |
1:30.61 |
2:20.15 |
|
3:09.20 |
|
2 |
Lovisa Hodell |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
42.35 |
1:31.09 |
2:21.37 |
|
3:11.56 |
|
3 |
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
47.08 |
1:41.90 |
2:36.96 |
|
3:31.00 |
|
4 |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
49.79 |
1:44.97 |
2:40.19 |
|
3:33.64 |
|
5 |
Linnea Eriksson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
56.04 |
2:01.41 |
3:07.84 |
|
4:15.22 |
|
6 |
Tove Oskarsson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
57.02 |
2:09.84 |
3:27.51 |
|
4:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: PBH Teknik |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
40.56 |
1:25.52 |
2:11.09 |
|
2:56.02 |
|
2 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.95 |
1:26.38 |
2:11.97 |
|
2:57.24 |
|
3 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
40.52 |
1:25.66 |
2:12.62 |
|
2:57.40 |
|
4 |
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
41.11 |
1:26.65 |
2:13.67 |
|
3:00.29 |
|
5 |
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.18 |
1:25.51 |
2:13.57 |
|
3:01.71 |
|
6 |
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
44.60 |
1:35.52 |
2:27.24 |
|
3:17.02 |
|
7 |
Erika Svennberg |
2005 |
Örebro Simallians |
|
44.83 |
1:36.19 |
2:28.43 |
|
3:20.54 |
|
8 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
44.25 |
1:35.57 |
2:28.80 |
|
3:20.68 |
|
9 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.25 |
1:34.44 |
2:28.18 |
|
3:22.52 |
|
10 |
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
48.45 |
1:44.18 |
2:40.00 |
|
3:34.33 |
|
11 |
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
|
47.39 |
1:43.80 |
2:41.75 |
|
3:38.75 |
|
12 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
48.49 |
1:46.00 |
2:45.20 |
|
3:43.32 |
|
13 |
Hanna Dautbegovic |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
52.75 |
1:51.92 |
2:52.46 |
|
3:51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
10:11 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
10:40 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Lunedet Camping Café Rest |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:07.74 |
2:25.94 |
3:47.98 |
|
4:55.83 |
|
2 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:10.41 |
2:30.97 |
4:04.82 |
|
5:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Lunedet Camping Café Rest |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:11.91 |
2:30.46 |
4:00.87 |
|
5:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Lunedet Camping Café Rest |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:33.96 |
3:04.38 |
4:51.18 |
|
6:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Lunedet Camping Café Rest |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.65 |
2:46.10 |
4:21.32 |
|
5:37.75 |
|
2 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:31.19 |
3:02.89 |
4:50.77 |
|
6:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Lunedet Camping Café Rest |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:30.10 |
3:05.84 |
4:51.09 |
|
6:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
10:40 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
11:27 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.73 |
2:42.70 |
4:07.91 |
5:34.32 |
21:19.69 |
|
|
|
|
|
|
6:59.81 |
8:25.58 |
9:52.07 |
11:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
12:43.63 |
14:09.78 |
15:35.56 |
17:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
18:28.69 |
19:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:16.06 |
2:38.50 |
4:00.70 |
5:22.88 |
20:56.06 |
|
|
|
|
|
|
6:45.99 |
8:09.79 |
9:33.92 |
10:57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
12:22.12 |
13:47.42 |
15:12.17 |
16:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
18:03.58 |
19:30.43 |
|
|
|
|
2 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.08 |
2:46.54 |
4:13.37 |
5:39.73 |
21:18.82 |
|
|
|
|
|
|
7:06.38 |
8:33.78 |
9:59.55 |
11:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
12:53.37 |
14:19.93 |
15:45.46 |
17:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
18:35.25 |
19:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.89 |
2:47.79 |
4:12.72 |
5:39.54 |
21:39.70 |
|
|
|
|
|
|
7:06.33 |
8:34.43 |
10:03.59 |
11:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
12:59.81 |
14:26.78 |
15:54.22 |
17:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
18:47.70 |
20:15.44 |
|
|
|
|
2 |
Stella Verner |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.75 |
2:51.43 |
4:20.32 |
5:50.06 |
22:14.92 |
|
|
|
|
|
|
7:20.42 |
8:51.84 |
10:21.70 |
11:50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
13:20.68 |
14:51.33 |
16:22.28 |
17:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
19:23.03 |
20:49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nova Johansson |
2004 |
Filipstads Simklubb |
|
1:22.08 |
2:53.54 |
4:25.27 |
5:59.26 |
23:19.82 |
|
|
|
|
|
|
7:32.46 |
9:06.25 |
10:41.59 |
12:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
13:54.10 |
15:30.52 |
17:06.18 |
18:41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
20:16.73 |
21:51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
1:17.76 |
2:40.74 |
4:03.91 |
5:26.41 |
20:36.63 |
|
|
|
|
|
|
6:49.84 |
8:12.74 |
9:35.72 |
10:58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
12:21.89 |
13:45.00 |
15:07.73 |
16:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
17:53.89 |
19:16.69 |
|
|
|
|
2 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:17.47 |
2:39.31 |
4:02.42 |
5:25.48 |
20:48.51 |
|
|
|
|
|
|
6:48.67 |
8:11.80 |
9:35.00 |
10:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
12:21.38 |
13:45.12 |
15:09.43 |
16:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
18:00.34 |
19:26.45 |
|
|
|
|
3 |
Anna Busacca Hjärtquist |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
1:18.46 |
2:44.33 |
4:09.45 |
5:34.89 |
20:50.84 |
|
|
|
|
|
|
7:00.09 |
8:26.06 |
9:51.35 |
11:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
12:38.92 |
14:01.51 |
15:25.84 |
16:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
18:13.67 |
19:35.90 |
|
|
|
|
4 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:27.99 |
3:01.36 |
4:35.41 |
6:09.80 |
23:44.93 |
|
|
|
|
|
|
7:45.37 |
9:21.25 |
10:56.77 |
12:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
14:09.13 |
15:45.63 |
17:22.43 |
19:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
20:35.76 |
22:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
11:27 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
12:31 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center A |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:11.78 |
2:28.28 |
3:45.41 |
5:02.86 |
10:07.03 |
|
|
|
|
|
|
6:19.46 |
7:35.83 |
8:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center A |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:14.17 |
2:35.05 |
3:55.67 |
5:16.99 |
10:40.87 |
|
|
|
|
|
|
6:38.92 |
8:00.83 |
9:22.60 |
|
|
|
2 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:15.82 |
2:38.12 |
3:59.52 |
5:20.34 |
10:49.32 |
|
|
|
|
|
|
6:42.54 |
8:06.35 |
9:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center A |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnéa Englund |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:10.70 |
2:26.71 |
3:42.00 |
4:57.31 |
9:53.50 |
|
|
|
|
|
|
6:12.37 |
7:27.38 |
8:41.06 |
|
|
|
2 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:13.32 |
2:31.27 |
3:49.70 |
5:09.48 |
10:26.26 |
|
|
|
|
|
|
6:28.79 |
7:48.75 |
9:08.55 |
|
|
|
3 |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:15.08 |
2:38.24 |
4:03.06 |
5:27.76 |
11:08.15 |
|
|
|
|
|
|
6:54.09 |
8:20.63 |
9:46.30 |
|
|
|
4 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.96 |
2:41.23 |
4:06.53 |
5:32.94 |
11:18.02 |
|
|
|
|
|
|
7:00.02 |
8:27.46 |
9:55.72 |
|
|
|
5 |
Emelie Höök |
2003 |
Filipstads Simklubb |
|
1:21.56 |
2:51.64 |
4:22.09 |
5:54.27 |
11:59.17 |
|
|
|
|
|
|
7:25.87 |
8:57.94 |
10:30.05 |
|
|
|
6 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:17.41 |
2:46.60 |
4:18.47 |
5:51.62 |
12:05.56 |
|
|
|
|
|
|
7:25.54 |
9:00.16 |
10:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center A |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
1:17.71 |
2:42.76 |
4:09.18 |
5:37.62 |
11:24.85 |
|
|
|
|
|
|
7:05.30 |
8:34.14 |
10:02.22 |
|
|
|
2 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:18.76 |
2:44.09 |
4:10.81 |
5:38.56 |
11:27.06 |
|
|
|
|
|
|
7:06.34 |
8:33.81 |
10:01.90 |
|
|
|
3 |
Emilia Larsson |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
1:19.03 |
2:46.03 |
4:13.60 |
5:42.69 |
11:33.07 |
|
|
|
|
|
|
7:12.06 |
8:41.34 |
10:09.73 |
|
|
|
4 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
1:22.96 |
2:51.80 |
4:23.28 |
5:55.53 |
12:06.86 |
|
|
|
|
|
|
7:28.66 |
9:03.16 |
10:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center A |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:16.08 |
2:36.48 |
3:57.03 |
5:19.71 |
10:46.41 |
|
|
|
|
|
|
6:42.41 |
8:05.71 |
9:27.77 |
|
|
|
2 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
1:16.08 |
2:40.16 |
4:04.16 |
5:27.85 |
11:04.85 |
|
|
|
|
|
|
6:52.46 |
8:17.56 |
9:43.35 |
|
|
|
3 |
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.93 |
2:49.08 |
4:18.64 |
5:47.66 |
11:41.44 |
|
|
|
|
|
|
7:15.84 |
8:46.14 |
10:17.58 |
|
|
|
4 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.69 |
2:53.88 |
4:25.23 |
5:55.81 |
11:46.29 |
|
|
|
|
|
|
7:24.86 |
8:54.09 |
10:22.96 |
|
|
|
5 |
Maja Brattberg |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:24.43 |
2:55.38 |
4:25.68 |
5:56.28 |
11:48.08 |
|
|
|
|
|
|
7:26.35 |
8:57.13 |
10:24.09 |
|
|
|
6 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:22.35 |
2:52.54 |
4:23.82 |
5:55.56 |
11:48.63 |
|
|
|
|
|
|
7:27.60 |
8:59.96 |
10:27.29 |
|
|
|
7 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.29 |
2:51.92 |
4:22.63 |
5:54.19 |
11:57.82 |
|
|
|
|
|
|
7:26.25 |
8:58.31 |
10:29.41 |
|
|
|
8 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:31.02 |
3:07.34 |
4:44.31 |
6:21.82 |
12:38.82 |
|
|
|
|
|
|
7:59.22 |
9:33.49 |
11:08.13 |
|
|
|
9 |
Wilma Åberg |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:33.70 |
3:13.55 |
4:53.01 |
6:35.03 |
13:24.63 |
|
|
|
|
|
|
8:19.38 |
10:03.24 |
11:40.63 |
|
|
|
10 |
Sofie Leander |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:36.07 |
3:19.56 |
5:03.91 |
6:49.72 |
13:29.81 |
|
|
|
|
|
|
8:33.65 |
10:17.99 |
11:57.93 |
|
|
|
11 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:32.05 |
3:13.58 |
4:57.87 |
6:42.81 |
13:30.29 |
|
|
|
|
|
|
8:28.36 |
10:15.01 |
11:57.96 |
|
|
|
12 |
Philippa Lindkvist |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:33.53 |
3:16.20 |
5:00.32 |
6:43.54 |
13:31.56 |
|
|
|
|
|
|
8:26.70 |
10:09.86 |
11:53.72 |
|
|
|
- |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
12:31 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
15:05 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Karlskogahem |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
33.12 |
1:10.87 |
1:49.98 |
|
2:31.20 |
|
2 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.63 |
1:24.04 |
2:12.72 |
|
3:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Karlskogahem |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.54 |
1:15.62 |
1:57.94 |
|
2:39.49 |
|
2 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
40.93 |
1:28.67 |
2:17.21 |
|
3:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Karlskogahem |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
44.32 |
1:36.74 |
2:32.66 |
|
3:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Karlskogahem |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
43.00 |
1:33.70 |
2:26.56 |
|
3:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
15:05 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
15:41 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
35.00 |
1:16.45 |
2:01.50 |
|
2:38.47 |
|
2 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
32.42 |
1:16.55 |
2:02.24 |
|
2:39.84 |
|
3 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.59 |
1:17.39 |
2:01.65 |
|
2:40.14 |
|
4 |
Julia Isacsson |
2001 |
Örebro Simallians |
|
33.31 |
1:15.91 |
2:07.49 |
|
2:46.28 |
|
5 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.89 |
1:21.11 |
2:07.08 |
|
2:47.04 |
|
6 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.21 |
1:20.68 |
2:07.61 |
|
2:48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.10 |
1:16.16 |
2:04.62 |
|
2:42.96 |
|
2 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.18 |
1:18.09 |
2:03.82 |
|
2:43.05 |
|
3 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.45 |
1:19.38 |
2:10.38 |
|
2:49.32 |
|
4 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
41.29 |
1:29.08 |
2:18.74 |
|
3:00.11 |
|
5 |
Maja Ehlin |
2002 |
Köpings Simsällskap |
|
44.58 |
1:31.52 |
2:25.52 |
|
3:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.93 |
1:18.84 |
2:04.16 |
|
2:40.64 |
|
2 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
34.60 |
1:18.44 |
2:06.15 |
|
2:42.60 |
|
3 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.09 |
1:19.16 |
2:11.34 |
|
2:48.97 |
|
4 |
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.87 |
1:20.61 |
2:08.94 |
|
2:50.85 |
|
5 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.66 |
1:24.23 |
2:11.05 |
|
2:51.29 |
|
6 |
Linnea Larsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
38.98 |
1:25.61 |
2:16.19 |
|
2:51.52 |
|
7 |
Anna Busacca Hjärtquist |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
35.96 |
1:20.15 |
2:13.90 |
|
2:51.79 |
|
8 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
37.72 |
1:23.27 |
2:13.69 |
|
2:52.51 |
|
9 |
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
40.98 |
1:28.53 |
2:16.95 |
|
2:55.00 |
|
10 |
Maja Brattberg |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.86 |
1:24.85 |
2:17.10 |
|
2:56.00 |
|
11 |
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
39.97 |
1:25.11 |
2:18.80 |
|
2:57.81 |
|
12 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.82 |
1:28.99 |
2:18.57 |
|
3:01.43 |
|
13 |
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
40.28 |
1:26.66 |
2:20.49 |
|
3:01.73 |
|
14 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.99 |
1:29.21 |
2:19.16 |
|
3:02.08 |
|
15 |
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
40.66 |
1:29.95 |
2:23.68 |
|
3:03.18 |
|
16 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
41.30 |
1:31.03 |
2:23.39 |
|
3:03.65 |
|
17 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.85 |
1:29.66 |
2:20.44 |
|
3:03.80 |
|
18 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.49 |
1:27.70 |
2:25.89 |
|
3:05.49 |
|
19 |
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
44.15 |
1:30.66 |
2:27.40 |
|
3:11.65 |
|
20 |
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
42.39 |
1:33.78 |
2:29.26 |
|
3:11.85 |
|
21 |
Philippa Lindkvist |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.21 |
1:40.94 |
2:40.63 |
|
3:28.26 |
|
22 |
Hanna Dautbegovic |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
49.79 |
1:44.15 |
2:46.11 |
|
3:37.18 |
|
- |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Moa Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
15:41 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
16:11 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Intersport Karlskoga |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:02.46 |
2:09.44 |
3:17.63 |
|
4:23.68 |
|
2 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:02.82 |
2:10.01 |
3:17.78 |
|
4:24.11 |
|
3 |
Uros Jovancic |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:04.65 |
2:14.41 |
3:23.01 |
|
4:30.56 |
|
4 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:04.47 |
2:13.18 |
3:25.16 |
|
4:35.17 |
|
5 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:07.82 |
2:22.02 |
3:39.30 |
|
4:57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Intersport Karlskoga |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michal Laszewski |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:03.21 |
2:11.54 |
3:20.52 |
|
4:27.26 |
|
2 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:04.77 |
2:14.20 |
3:22.39 |
|
4:30.02 |
|
3 |
Simon Baastad |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:09.37 |
2:24.39 |
3:38.27 |
|
4:50.64 |
|
4 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:10.38 |
2:24.12 |
3:38.03 |
|
4:53.55 |
|
5 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:24.73 |
2:55.88 |
4:29.31 |
|
5:54.60 |
|
6 |
Johannes Eriksson |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:30.60 |
3:12.23 |
4:54.26 |
|
6:32.07 |
|
- |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Intersport Karlskoga |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:11.97 |
2:28.37 |
3:44.56 |
|
4:57.86 |
|
2 |
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.32 |
2:29.14 |
3:50.09 |
|
5:10.14 |
|
3 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.41 |
2:44.29 |
4:12.46 |
|
5:38.66 |
|
4 |
Linus Lindkvist |
2003 |
Deje Simsällskap |
|
1:21.68 |
2:52.54 |
4:24.74 |
|
6:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Intersport Karlskoga |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:10.62 |
2:26.90 |
3:44.22 |
|
4:58.34 |
|
2 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.86 |
2:30.96 |
3:48.43 |
|
5:03.92 |
|
3 |
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:16.46 |
2:39.02 |
4:00.53 |
|
5:19.19 |
|
4 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:15.46 |
2:37.47 |
4:00.31 |
|
5:19.72 |
|
5 |
Axel Andersson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
1:15.66 |
2:38.56 |
4:02.79 |
|
5:26.10 |
|
6 |
David Eriksson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:18.26 |
2:41.74 |
4:06.14 |
|
5:26.86 |
|
7 |
William Lindblom |
2004 |
Arvika Simsällskap |
|
1:17.00 |
2:40.57 |
4:06.52 |
|
5:29.85 |
|
8 |
Emil Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:18.83 |
2:45.58 |
4:13.97 |
|
5:39.20 |
|
9 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:23.35 |
2:55.93 |
4:32.38 |
|
6:09.28 |
|
10 |
Gustav Thorsén |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:25.94 |
3:02.38 |
4:37.14 |
|
6:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Intersport Karlskoga |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.21 |
2:40.89 |
4:05.68 |
|
5:26.66 |
|
2 |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:23.34 |
2:50.96 |
4:19.08 |
|
5:42.89 |
|
3 |
Tim Weghammar |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:26.37 |
3:00.79 |
4:35.64 |
|
6:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:11 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
16:39 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Netto |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Netto |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Netto |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Netto |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Netto |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:39 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
16:54 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
32.50 |
1:07.58 |
1:43.20 |
|
2:17.87 |
|
2 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
36.15 |
1:15.31 |
1:54.95 |
|
2:33.84 |
|
3 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
38.92 |
1:19.35 |
1:59.50 |
|
2:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
31.04 |
1:04.86 |
1:40.17 |
|
2:15.08 |
|
2 |
Hannes Börjel |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.59 |
1:13.26 |
1:54.04 |
|
2:34.14 |
|
3 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
37.24 |
1:17.65 |
1:58.86 |
|
2:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
32.69 |
1:09.14 |
1:45.59 |
|
2:21.44 |
|
2 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
33.54 |
1:09.82 |
1:47.27 |
|
2:24.60 |
|
3 |
Edvin Brattberg |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.28 |
1:17.78 |
1:59.48 |
|
2:39.89 |
|
4 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
41.63 |
1:25.47 |
2:08.47 |
|
2:50.91 |
|
5 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
39.48 |
1:23.06 |
2:08.96 |
|
2:53.55 |
|
6 |
Linus Lindkvist |
2003 |
Deje Simsällskap |
|
41.09 |
1:24.87 |
2:09.83 |
|
2:53.72 |
|
7 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
41.05 |
1:26.28 |
2:11.72 |
|
2:56.34 |
|
8 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
39.42 |
1:26.55 |
2:16.85 |
|
3:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.46 |
1:15.24 |
1:55.02 |
|
2:34.04 |
|
2 |
Emil Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
42.08 |
1:29.64 |
2:19.03 |
|
3:05.23 |
|
3 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
41.43 |
1:26.12 |
2:11.59 |
|
3:05.55 |
|
4 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
44.01 |
1:31.93 |
2:22.05 |
|
3:08.34 |
|
5 |
Gustav Thorsén |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
48.71 |
1:42.70 |
2:35.45 |
|
3:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
42.66 |
1:28.02 |
2:13.79 |
|
2:57.13 |
|
2 |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
45.75 |
1:33.55 |
2:21.56 |
|
3:07.61 |
|
3 |
Tim Weghammar |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
46.86 |
1:36.70 |
2:26.19 |
|
3:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:54 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 2017-2018 Karlskoga |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
17:15 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: HG Design |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
17:15 |
|