Results for Regionsmesterskab Sydsjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 1, 4X50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat 1 Piger | 2004 | VAT Copenhagen | 2:05.50 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 30.71 | 1:00.17 | |||||||
Nønne Christensen | 2004 | 33.04 | 1:33.21 | |||||||
Liva Søby | 2004 | 32.29 | 2:05.50 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger Y | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.49 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Olivia Callesen | 2004 | 31.46 | 1:03.64 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 30.65 | 1:34.29 | |||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 32.20 | 2:06.49 | |||||||
3 | Hovedstadens Piger X | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.85 | ||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 31.10 | 1:03.70 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 32.54 | 1:36.24 | |||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 31.61 | 2:07.85 | |||||||
4 | Vg17 Vest Piger 1 | 2004 | Vest-Brøndby | 2:10.39 | ||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 35.90 | 35.90 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 30.94 | 1:06.84 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 32.55 | 1:39.39 | |||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 31.00 | 2:10.39 | |||||||
5 | Gti2 Piger 1 | 2004 | GTI | 2:11.58 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 32.05 | 1:05.39 | |||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 34.78 | 1:40.17 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 31.41 | 2:11.58 | |||||||
6 | Vat 2 Piger | 2004 | VAT Copenhagen | 2:12.19 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 32.72 | 1:05.36 | |||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 33.79 | 1:39.15 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 33.04 | 2:12.19 | |||||||
7 | Hg Piger | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:13.20 | ||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 33.74 | 1:08.90 | |||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 32.79 | 1:41.69 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 31.51 | 2:13.20 | |||||||
8 | Hovedstadens Piger Æ | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.07 | ||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 35.41 | 1:07.28 | |||||||
Agnete Høyer | 2005 | 36.33 | 1:43.61 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 33.46 | 2:17.07 | |||||||
9 | Hovedstadens Piger Ø | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.34 | ||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 34.59 | 1:10.09 | |||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 36.31 | 1:46.40 | |||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 33.94 | 2:20.34 | |||||||
10 | Vg17 Glostrup Piger | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 2:21.26 | ||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 37.24 | 1:13.33 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 34.50 | 1:47.83 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 33.43 | 2:21.26 | |||||||
11 | Gti3 Girls | 2005 | GTI | 2:22.03 | ||||||
Emilia Gotfredsen | 2005 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Mathilde Willumsen | 2006 | 39.68 | 1:15.02 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 34.48 | 1:49.50 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 32.53 | 2:22.03 | |||||||
12 | Kvik Piger A | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.14 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 36.84 | 36.84 | |||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 32.70 | 1:09.54 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 36.26 | 1:45.80 | |||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 37.34 | 2:23.14 | |||||||
13 | Gti2 Piger 2 | 2004 | GTI | 2:23.22 | ||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Ida Mørk | 2004 | 36.35 | 1:11.39 | |||||||
Clara Schmedes | 2004 | 35.39 | 1:46.78 | |||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 36.44 | 2:23.22 | |||||||
14 | Haslev Piger | 2004 | Haslev Svømmeklub | 2:27.39 | ||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 38.16 | 38.16 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 33.57 | 1:11.73 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 37.60 | 1:49.33 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 38.06 | 2:27.39 | |||||||
15 | Kvik Piger B | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.85 | ||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | 38.60 | 38.60 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 39.87 | 1:18.47 | |||||||
Signe Astrup Taul | 2004 | 37.96 | 1:56.43 | |||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 35.42 | 2:31.85 | |||||||
16 | Piger Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:36.54 | ||||||
Elida Thornsen | 2005 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 39.25 | 1:11.44 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 39.18 | 1:50.62 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 45.92 | 2:36.54 | |||||||
17 | Vg17 Vest Piger 2 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:38.73 | ||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 46.19 | 1:24.51 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 38.58 | 2:03.09 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 35.64 | 2:38.73 | |||||||
18 | Gsk Heltinder | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 2:39.05 | ||||||
Katharina Beyer Hansen | 2006 | 38.53 | 38.53 | |||||||
Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 41.29 | 1:19.82 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 38.92 | 1:58.74 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 40.31 | 2:39.05 | |||||||
19 | Solrød Piger 05 | 2005 | Solrød Svømmeklub | 2:43.29 | ||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 43.69 | 43.69 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 37.07 | 1:20.76 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 39.33 | 2:00.09 | |||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 43.20 | 2:43.29 | |||||||
20 | Kvik Piger C | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.35 | ||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 1:16.41 | 1:16.41 | |||||||
Mathilde Pihl | 2005 | 42.51 | 1:58.92 | |||||||
Molly Namensen | 2006 | 45.43 | 2:44.35 | |||||||
Lara Smerdal | 2006 | 2:44.35 | ||||||||
- | Kvik Piger D | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Amalie Backhausen | 2006 | 40.32 | 40.32 | |||||||
Siv Reimer | 2006 | 38.58 | 1:18.90 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 2, 4X50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hovedstadens Drenge A | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.17 | ||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 28.47 | 28.47 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 27.62 | 56.09 | |||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 28.13 | 1:24.22 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 30.95 | 1:55.17 | |||||||
2 | Hovedstadens Drenge B | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.88 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 27.32 | 27.32 | |||||||
Troels Fode | 2004 | 31.62 | 58.94 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 30.48 | 1:29.42 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 26.46 | 1:55.88 | |||||||
3 | Gti2 Drenge 1 | 2003 | GTI | 1:57.47 | ||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 28.53 | 28.53 | |||||||
Nicklas Plank | 2004 | 29.07 | 57.60 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 29.30 | 1:26.90 | |||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 30.57 | 1:57.47 | |||||||
4 | Vat 1 Drenge | 2003 | VAT Copenhagen | 1:59.18 | ||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 29.20 | 58.66 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 28.32 | 1:26.98 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 32.20 | 1:59.18 | |||||||
5 | Stv Drenge | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 2:00.99 | ||||||
Daniel Mir | 2003 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 30.57 | 1:02.00 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 31.23 | 1:33.23 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 27.76 | 2:00.99 | |||||||
6 | Kvik Drenge B | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.02 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 30.71 | 1:01.79 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 30.34 | 1:32.13 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 30.89 | 2:03.02 | |||||||
7 | Lf Drenge 1 :-) | 2003 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:09.69 | ||||||
Ole Hovmand | 2003 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Alexander Slente | 2004 | 32.82 | 1:03.96 | |||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 34.06 | 1:38.02 | |||||||
Tobias Lindberg | 2003 | 31.67 | 2:09.69 | |||||||
8 | Hovedstadens Drenge C | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.73 | ||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 31.47 | 1:02.49 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 33.46 | 1:35.95 | |||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 35.78 | 2:11.73 | |||||||
9 | Vg17 Glostrup Drenge | 2003 | Glostrup Svømmeklub | 2:12.00 | ||||||
Anders Thøgersen | 2005 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 33.29 | 1:09.45 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 31.05 | 1:40.50 | |||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 31.50 | 2:12.00 | |||||||
10 | Vat 2 Drenge | 2003 | VAT Copenhagen | 2:12.22 | ||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 35.06 | 35.06 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 31.07 | 1:06.13 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 32.87 | 1:39.00 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 33.22 | 2:12.22 | |||||||
11 | Kvik Drenge C | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.10 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Oscar Kroos | 2004 | 33.35 | 1:05.70 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 32.19 | 1:37.89 | |||||||
Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 36.21 | 2:14.10 | |||||||
12 | Gti3 Boys | 2005 | GTI | 2:16.46 | ||||||
Villads Brasch Jensen | 2004 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 34.21 | 1:08.79 | |||||||
Cilas Madsen | 2005 | 36.54 | 1:45.33 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 31.13 | 2:16.46 | |||||||
13 | Kvik Drenge D | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.74 | ||||||
Sejer Andersen | 2005 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 34.08 | 1:07.28 | |||||||
Viggo Prehn | 2004 | 35.33 | 1:42.61 | |||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 36.13 | 2:18.74 | |||||||
14 | Haslev Drenge | 2003 | Haslev Svømmeklub | 2:23.26 | ||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 39.26 | 39.26 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 35.72 | 1:14.98 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 33.31 | 1:48.29 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 34.97 | 2:23.26 | |||||||
15 | Lf Drenge 2 :-) | 2003 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:24.67 | ||||||
Valdemar Jensen | 2004 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 37.44 | 1:12.33 | |||||||
Stefan Rasmussen | 2004 | 36.69 | 1:49.02 | |||||||
Esben Errebo Bendsen | 2004 | 35.65 | 2:24.67 | |||||||
16 | Drenge Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:28.87 | ||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 33.07 | 33.07 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 39.60 | 1:12.67 | |||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 37.10 | 1:49.77 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 39.10 | 2:28.87 | |||||||
17 | Kvik Drenge E | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.60 | ||||||
Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 36.03 | 36.03 | |||||||
David Kristensen | 2003 | 35.16 | 1:11.19 | |||||||
Louie Hermansen | 2004 | 37.76 | 1:48.95 | |||||||
Mads Sørensen | 2005 | 45.65 | 2:34.60 | |||||||
- | Vg17 Vest Drenge | 2003 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | |||||||||
Axel Føns Voss | 2005 | |||||||||
Esben Rasmussen | 2004 | |||||||||
Tobias Davidsen | 2003 | DNS | ||||||||
- | Gti2 Drenge 2 | 2004 | GTI | DSQ | Tyvstart | |||||
Emil Søby | 2004 | 30.79 | 30.79 | |||||||
Kristoffer H. Jensen | 2003 | 31.26 | 1:02.05 | |||||||
- | Kvik Drenge A | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Joakim Køhn | 2003 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 28.83 | 56.05 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 29.88 | 1:25.93 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 661 | 30.44 | 1:03.66 | 1:38.52 | 2:13.42 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:14.66 | |||||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | 620 | 30.98 | 1:05.01 | 1:40.28 | 2:16.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.52 | |||||||||
3 | Nønne Christensen | 2004 | 598 | 31.75 | 1:06.99 | 1:43.56 | 2:17.96 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:17.89 | |||||||||
4 | Olivia Callesen | 2004 | 592 | 31.01 | 1:05.64 | 1:42.21 | 2:18.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.46 | |||||||||
5 | Josefine Zebitz | 2004 | 586 | 32.12 | 1:07.46 | 1:43.78 | 2:18.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.36 | |||||||||
6 | Liva Søby | 2004 | 578 | 32.24 | 1:08.13 | 1:44.73 | 2:19.56 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:19.68 | |||||||||
7 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 573 | 31.90 | 1:07.17 | 1:43.40 | 2:19.94 | |||
Greve Svømmeklub | 2:17.95 | |||||||||
8 | Wilma Anker | 2004 | 563 | 32.39 | 1:07.87 | 1:44.55 | 2:20.77 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:19.57 | |||||||||
9 | Mille Bergmann | 2004 | 543 | 32.96 | 1:08.89 | 1:46.00 | 2:22.51 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:23.90 | |||||||||
10 | Elisabeth Roskær | 2004 | 533 | 33.80 | 1:10.23 | 1:47.22 | 2:23.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.08 | |||||||||
11 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 525 | 33.06 | 1:09.95 | 1:47.64 | 2:24.13 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:25.83 | |||||||||
12 | Laura Vangkilde | 2004 | 505 | 34.97 | 1:12.01 | 1:49.17 | 2:26.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.41 | |||||||||
13 | Laura L. Hørning | 2004 | 494 | 32.00 | 1:08.47 | 1:47.06 | 2:27.07 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:17.81 | |||||||||
14 | Olivia Møller | 2004 | 465 | 33.33 | 1:12.04 | 1:52.43 | 2:30.07 | |||
Køge Svømmeklub | 2:33.63 | |||||||||
15 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 458 | 32.46 | 1:09.62 | 1:50.16 | 2:30.82 | |||
Vest-Brøndby | 2:33.02 | |||||||||
16 | Alma Heyn Stage | 2004 | 449 | 35.10 | 1:13.94 | 1:54.85 | 2:31.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.54 | |||||||||
17 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 447 | 34.79 | 1:13.69 | 1:53.89 | 2:32.00 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.79 | |||||||||
18 | Astrid Høffer | 2004 | 444 | 34.95 | 1:13.58 | 1:53.95 | 2:32.31 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:30.52 | |||||||||
19 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 435 | 35.45 | 1:15.19 | 1:55.45 | 2:33.36 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:37.76 | |||||||||
20 | Laura Kristensen | 2004 | 433 | 35.04 | 1:14.78 | 1:54.90 | 2:33.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.38 | |||||||||
21 | Clara Schmedes | 2004 | 432 | 34.86 | 1:13.97 | 1:53.79 | 2:33.76 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:32.86 | |||||||||
22 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 428 | 35.16 | 1:14.38 | 1:54.78 | 2:34.27 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.54 | |||||||||
23 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 415 | 35.04 | 1:14.37 | 1:55.36 | 2:35.83 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:36.23 | |||||||||
24 | Mathilde Svendsen | 2004 | 409 | 34.43 | 1:13.42 | 1:55.50 | 2:36.53 | |||
Greve Svømmeklub | 2:37.74 | |||||||||
25 | Laura Thomadsen | 2004 | 404 | 36.28 | 1:16.99 | 1:57.18 | 2:37.17 | |||
Albertslund IF | 2:39.11 | |||||||||
26 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 399 | 35.98 | 1:15.87 | 1:57.41 | 2:37.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.39 | |||||||||
27 | Maya Baltser | 2004 | 393 | 36.22 | 1:17.31 | 1:59.06 | 2:38.65 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:35.26 | |||||||||
28 | Isabella Hejlesen | 2004 | 387 | 36.94 | 1:17.44 | 1:58.21 | 2:39.51 | |||
SVØM Korsør | 2:36.50 | |||||||||
- | Freja Søndergaard | 2004 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:38.26 | |||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | 599 | 30.91 | 1:05.50 | 1:42.29 | 2:17.88 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:18.44 | |||||||||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | 547 | 32.71 | 1:09.44 | 1:46.95 | 2:22.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.35 | |||||||||
3 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 546 | 32.97 | 1:09.77 | 1:47.03 | 2:22.23 | |||
Køge Svømmeklub | 2:28.52 | |||||||||
4 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 488 | 33.00 | 1:09.69 | 1:49.15 | 2:27.60 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:38.53 | |||||||||
5 | Victoria W. Stahl | 2005 | 482 | 33.12 | 1:09.97 | 1:49.12 | 2:28.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.76 | |||||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | 478 | 34.04 | 1:11.92 | 1:50.99 | 2:28.63 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:29.34 | |||||||||
7 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 476 | 33.47 | 1:11.26 | 1:50.30 | 2:28.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.50 | |||||||||
8 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 474 | 34.06 | 1:11.42 | 1:49.96 | 2:29.08 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:31.02 | |||||||||
9 | Lise Refsgaard | 2005 | 465 | 34.03 | 1:12.73 | 1:52.11 | 2:30.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.60 | |||||||||
10 | Annika Britt Larsen | 2005 | 450 | 35.39 | 1:14.19 | 1:53.75 | 2:31.63 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:34.05 | |||||||||
11 | Filippa Eiler | 2005 | 449 | 33.50 | 1:13.04 | 1:53.25 | 2:31.80 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:34.34 | |||||||||
12 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 446 | 34.17 | 1:12.78 | 1:52.94 | 2:32.10 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.72 | |||||||||
13 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 445 | 33.99 | 1:12.64 | 1:52.81 | 2:32.24 | |||
Køge Svømmeklub | 2:33.63 | |||||||||
14 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 443 | 36.93 | 1:16.93 | 1:53.29 | 2:32.48 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:41.19 | |||||||||
15 | Amalie Jensen | 2005 | 441 | 34.91 | 1:15.55 | 1:55.76 | 2:32.68 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.24 | |||||||||
16 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 439 | 34.50 | 1:13.47 | 1:54.11 | 2:32.93 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:29.95 | |||||||||
17 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 434 | 34.56 | 1:13.75 | 1:54.37 | 2:33.52 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.29 | |||||||||
18 | Natacha Munch | 2005 | 430 | 33.92 | 1:12.19 | 1:55.46 | 2:34.02 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:36.69 | |||||||||
19 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 429 | 36.19 | 1:14.30 | 1:54.82 | 2:34.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:33.27 | |||||||||
20 | Annika Køhn | 2005 | 422 | 34.38 | 1:13.59 | 1:55.18 | 2:34.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:34.84 | |||||||||
21 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 401 | 35.49 | 1:15.86 | 1:57.37 | 2:37.66 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:34.40 | |||||||||
22 | Lærke Møller | 2005 | 400 | 36.27 | 1:17.01 | 1:57.35 | 2:37.79 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:47.89 | |||||||||
23 | Julie Segato | 2005 | 399 | 36.29 | 1:16.95 | 1:58.06 | 2:37.88 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:42.15 | |||||||||
24 | Josephine Frederiksen | 2005 | 398 | 36.52 | 1:17.48 | 1:58.36 | 2:38.08 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:41.35 | |||||||||
25 | Luna Luminari | 2005 | 361 | 36.72 | 1:19.07 | 2:02.67 | 2:43.21 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:44.58 | |||||||||
26 | Mathilde Pihl | 2005 | 343 | 36.34 | 1:18.31 | 2:02.57 | 2:46.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.09 | |||||||||
- | Freja Arentsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Næstved IF | 2:42.70 | |||||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 629 | 31.04 | 1:05.95 | 1:41.49 | 2:15.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.20 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 539 | 33.01 | 1:10.83 | 1:47.89 | 2:22.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.40 | |||||||||
3 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 424 | 35.39 | 1:15.25 | 1:56.39 | 2:34.73 | |||
Køge Svømmeklub | 2:37.82 | |||||||||
4 | Leonora M Postgaard | 2006 | 410 | 36.06 | 1:15.86 | 1:56.84 | 2:36.44 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:42.50 | |||||||||
5 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 403 | 35.24 | 1:14.94 | 1:56.68 | 2:37.31 | |||
Køge Svømmeklub | 2:41.49 | |||||||||
6 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 386 | 37.82 | 1:18.92 | 2:00.40 | 2:39.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.42 | |||||||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 381 | 37.96 | 1:20.33 | 2:01.56 | 2:40.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.23 | |||||||||
8 | Amalie Backhausen | 2006 | 371 | 37.05 | 1:18.25 | 2:00.87 | 2:41.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:57.54 | |||||||||
9 | Freja Juul | 2006 | 359 | 36.23 | 1:18.26 | 2:01.72 | 2:43.48 | |||
Næstved IF | 2:48.89 | |||||||||
10 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 343 | 38.28 | 1:21.22 | 2:05.64 | 2:45.99 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:50.12 | |||||||||
11 | Mie Ankersen | 2006 | 321 | 37.83 | 1:22.33 | 2:06.92 | 2:49.68 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:53.74 | |||||||||
12 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 321 | 37.43 | 1:19.77 | 2:06.39 | 2:49.79 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:52.73 | |||||||||
13 | Annette Toft | 2006 | 312 | 38.66 | 1:23.08 | 2:08.97 | 2:51.38 | |||
Køge Svømmeklub | 2:53.24 | |||||||||
14 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 287 | 39.95 | 1:24.91 | 2:12.07 | 2:56.22 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:52.90 | |||||||||
- | Sarah Højlund | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:53.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | 674 | 27.74 | 58.32 | 1:30.24 | 2:02.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.33 | |||||||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 587 | 28.66 | 1:00.66 | 1:34.25 | 2:08.16 | |||
Næstved IF | 2:09.52 | |||||||||
3 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 567 | 29.77 | 1:03.26 | 1:36.76 | 2:09.58 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:16.84 | |||||||||
4 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 534 | 29.28 | 1:02.64 | 1:37.68 | 2:12.26 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:24.61 | |||||||||
5 | Oscar Cleemann | 2003 | 519 | 29.98 | 1:04.47 | 1:40.70 | 2:13.48 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:17.26 | |||||||||
6 | Marco Knudsen | 2003 | 501 | 30.25 | 1:05.00 | 1:40.84 | 2:15.11 | |||
Greve Svømmeklub | 2:14.88 | |||||||||
7 | Tobias Lindberg | 2003 | 499 | 31.55 | 1:06.84 | 1:42.04 | 2:15.29 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:23.04 | |||||||||
8 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 494 | 30.35 | 1:04.52 | 1:41.00 | 2:15.67 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:13.20 | |||||||||
9 | Xander Pontoppidan | 2003 | 480 | 31.87 | 1:06.81 | 1:42.01 | 2:16.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:22.70 | |||||||||
10 | Malte Hjalholt | 2003 | 468 | 33.11 | 1:09.51 | 1:43.90 | 2:18.20 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:24.98 | |||||||||
11 | Asger Johansen | 2003 | 465 | 31.12 | 1:06.82 | 1:43.80 | 2:18.46 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:17.74 | |||||||||
12 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 455 | 31.80 | 1:07.40 | 1:43.82 | 2:19.51 | |||
Køge Svømmeklub | 2:21.60 | |||||||||
13 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 453 | 30.41 | 1:05.03 | 1:42.19 | 2:19.66 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:12.04 | |||||||||
14 | Harald Franck | 2003 | 432 | 30.69 | 1:07.06 | 1:45.86 | 2:21.94 | |||
Næstved IF | 2:18.73 | |||||||||
15 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 426 | 32.29 | 1:08.65 | 1:46.16 | 2:22.55 | |||
Næstved IF | 2:24.76 | |||||||||
16 | David Kristensen | 2003 | 421 | 33.77 | 1:10.57 | 1:47.73 | 2:23.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.03 | |||||||||
17 | Joachim L Andersen | 2003 | 392 | 34.46 | 1:11.92 | 1:50.10 | 2:26.60 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:45.19 | |||||||||
18 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 382 | 34.59 | 1:13.19 | 1:51.82 | 2:27.77 | |||
SVØM Korsør | 2:26.50 | |||||||||
19 | Tobias Davidsen | 2003 | 377 | 29.88 | 1:06.27 | 1:47.86 | 2:28.46 | |||
Vest-Brøndby | 2:14.62 | |||||||||
- | Ole Hovmand | 2003 | DSQ | Tyvstart sw 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:11.19 | |||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Madsen | 2004 | 554 | 30.73 | 1:04.37 | 1:38.00 | 2:10.61 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:15.19 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 550 | 29.83 | 1:04.10 | 1:37.97 | 2:10.93 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:11.16 | |||||||||
3 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 507 | 31.36 | 1:05.61 | 1:39.86 | 2:14.51 | |||
Greve Svømmeklub | 2:18.82 | |||||||||
4 | Oscar Isberg | 2004 | 487 | 31.21 | 1:05.91 | 1:41.60 | 2:16.39 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:19.45 | |||||||||
5 | Jeppe Kjær | 2004 | 463 | 32.66 | 1:08.66 | 1:44.61 | 2:18.64 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:25.18 | |||||||||
6 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 462 | 31.78 | 1:07.18 | 1:43.21 | 2:18.74 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:20.07 | |||||||||
7 | Troels Fode | 2004 | 457 | 30.90 | 1:05.93 | 1:42.60 | 2:19.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.77 | |||||||||
8 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 441 | 32.48 | 1:08.30 | 1:44.87 | 2:20.95 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:20.50 | |||||||||
9 | Oliver Schultz | 2004 | 439 | 31.81 | 1:07.85 | 1:44.74 | 2:21.15 | |||
Køge Svømmeklub | 2:33.87 | |||||||||
10 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 429 | 32.27 | 1:09.99 | 1:48.41 | 2:22.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.23 | |||||||||
11 | Stefan Rasmussen | 2004 | 428 | 32.76 | 1:08.80 | 1:45.60 | 2:22.38 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:24.92 | |||||||||
12 | Esben Rasmussen | 2004 | 427 | 31.55 | 1:07.19 | 1:46.53 | 2:22.44 | |||
Vest-Brøndby | 2:29.60 | |||||||||
13 | Mikkel Roed | 2004 | 425 | 32.81 | 1:10.12 | 1:47.70 | 2:22.62 | |||
Køge Svømmeklub | 2:25.96 | |||||||||
14 | Alexander Slente | 2004 | 424 | 32.78 | 1:09.19 | 1:47.09 | 2:22.74 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:28.76 | |||||||||
15 | Valdemar Jensen | 2004 | 417 | 33.37 | 1:10.08 | 1:47.94 | 2:23.60 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:32.86 | |||||||||
16 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 407 | 32.55 | 1:09.09 | 1:46.00 | 2:24.72 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:24.92 | |||||||||
17 | Viggo Prehn | 2004 | 399 | 34.77 | 1:12.65 | 1:50.49 | 2:25.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.67 | |||||||||
18 | Jannik Jørgensen | 2004 | 398 | 34.19 | 1:12.67 | 1:51.01 | 2:25.80 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:31.38 | |||||||||
19 | Alex Baes Maidens | 2004 | 398 | 35.07 | 1:13.07 | 1:50.17 | 2:25.84 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:30.91 | |||||||||
20 | Louie Hermansen | 2004 | 380 | 35.20 | 1:13.64 | 1:51.60 | 2:28.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.76 | |||||||||
21 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 377 | 34.04 | 1:12.71 | 1:52.03 | 2:28.44 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:31.85 | |||||||||
22 | Anton Skov Grell | 2004 | 374 | 34.05 | 1:12.04 | 1:51.43 | 2:28.81 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:30.42 | |||||||||
23 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 372 | 34.15 | 1:12.67 | 1:51.83 | 2:29.10 | |||
SVØM Korsør | 2:27.05 | |||||||||
24 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 371 | 33.34 | 1:11.71 | 1:50.90 | 2:29.31 | |||
Næstved IF | 2:32.26 | |||||||||
25 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 323 | 35.37 | 1:14.65 | 1:55.48 | 2:36.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.67 | |||||||||
26 | Bertram Krak | 2004 | 288 | 35.71 | 1:16.44 | 1:59.69 | 2:42.31 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:44.09 | |||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 443 | 33.05 | 1:08.88 | 1:45.05 | 2:20.71 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:25.93 | |||||||||
2 | Malthe Berlin | 2005 | 439 | 32.51 | 1:08.70 | 1:46.14 | 2:21.12 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:22.46 | |||||||||
3 | Malthe Foged | 2005 | 434 | 32.33 | 1:09.01 | 1:46.68 | 2:21.69 | |||
Næstved IF | 2:25.13 | |||||||||
4 | Andreas M Nielsen | 2005 | 432 | 32.07 | 1:07.58 | 1:45.84 | 2:21.89 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:24.60 | |||||||||
5 | Mikkel Andersen | 2005 | 411 | 33.65 | 1:10.37 | 1:47.39 | 2:24.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.42 | |||||||||
6 | Sebastian Rendlev | 2005 | 389 | 34.26 | 1:12.30 | 1:50.08 | 2:26.97 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.92 | |||||||||
7 | Sejer Andersen | 2005 | 384 | 34.64 | 1:12.93 | 1:51.14 | 2:27.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.81 | |||||||||
8 | Konrad Clausen | 2005 | 379 | 33.91 | 1:11.17 | 1:49.71 | 2:28.20 | |||
SVØM Korsør | 2:32.56 | |||||||||
9 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 367 | 33.58 | 1:12.18 | 1:51.20 | 2:29.75 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:36.27 | |||||||||
10 | Nicholas Simson | 2005 | 362 | 32.34 | 1:10.00 | 1:50.16 | 2:30.52 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.87 | |||||||||
11 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 352 | 35.24 | 1:13.75 | 1:53.24 | 2:31.96 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:39.66 | |||||||||
12 | Sune Vergmann | 2005 | 347 | 34.92 | 1:14.72 | 1:54.27 | 2:32.70 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:34.39 | |||||||||
13 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 345 | 36.55 | 1:15.78 | 1:55.13 | 2:32.97 | |||
Køge Svømmeklub | 2:42.17 | |||||||||
14 | Gustav Abildgaard | 2005 | 311 | 36.73 | 1:18.00 | 1:59.74 | 2:38.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.74 | |||||||||
15 | Anton Rytter Bech | 2005 | 305 | 35.42 | 1:16.18 | 1:57.89 | 2:39.40 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:43.73 | |||||||||
16 | Jakob Stærmose | 2005 | 302 | 37.36 | 1:18.61 | 1:59.43 | 2:39.89 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:38.90 | |||||||||
17 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 246 | 37.99 | 1:21.80 | 2:07.32 | 2:51.08 | |||
Næstved IF | 2:49.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | 633 | 35.44 | 1:15.35 | 1:54.27 | 2:31.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.09 | |||||||||
2 | Josefine Zebitz | 2004 | 628 | 36.08 | 1:14.69 | 1:53.87 | 2:31.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.61 | |||||||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 626 | 37.08 | 1:15.93 | 1:54.86 | 2:31.98 | |||
Vest-Brøndby | 2:35.63 | |||||||||
4 | Malou Soelberg | 2004 | 553 | 37.89 | 1:18.34 | 1:58.90 | 2:38.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.77 | |||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 551 | 37.22 | 1:17.71 | 1:58.74 | 2:38.52 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.74 | |||||||||
6 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 543 | 38.57 | 1:19.73 | 2:00.56 | 2:39.30 | |||
Albertslund IF | 2:46.58 | |||||||||
7 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 538 | 37.72 | 1:18.49 | 1:59.95 | 2:39.80 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:42.51 | |||||||||
8 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 520 | 37.87 | 1:18.69 | 2:00.31 | 2:41.64 | |||
Køge Svømmeklub | 2:46.31 | |||||||||
9 | Ida Bruhn | 2004 | 494 | 38.79 | 1:19.95 | 2:02.55 | 2:44.41 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:45.45 | |||||||||
10 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 453 | 40.89 | 1:23.42 | 2:07.02 | 2:49.21 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:49.59 | |||||||||
11 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 447 | 40.81 | 1:23.88 | 2:07.57 | 2:49.98 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:51.55 | |||||||||
12 | Clara Schmedes | 2004 | 434 | 39.36 | 1:22.40 | 2:07.56 | 2:51.70 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:46.99 | |||||||||
13 | Anna Lind Petersen | 2004 | 419 | 40.63 | 1:24.96 | 2:09.62 | 2:53.62 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:53.16 | |||||||||
14 | Laura Kristensen | 2004 | 402 | 40.64 | 1:25.51 | 2:11.18 | 2:56.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.15 | |||||||||
15 | Julie Dahl | 2004 | 397 | 41.67 | 1:26.48 | 2:11.97 | 2:56.83 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:53.83 | |||||||||
- | Emma Vega Thorsen | 2004 | DSQ | EFB v175 sw 6.4 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:41.13 | |||||||||
- | Freja Søndergaard | 2004 | DSQ | EFB v 125m SW6.4 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:50.61 | |||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca Petersen | 2005 | 551 | 37.75 | 1:19.15 | 2:00.58 | 2:38.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.07 | |||||||||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | 547 | 37.28 | 1:17.76 | 1:59.25 | 2:38.98 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:39.42 | |||||||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 499 | 39.33 | 1:21.04 | 2:03.05 | 2:43.85 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:53.50 | |||||||||
4 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 495 | 37.25 | 1:18.58 | 2:01.37 | 2:44.35 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:59.22 | |||||||||
5 | Amalie Jensen | 2005 | 467 | 1:23.44 | 2:07.19 | 2:47.49 | 2:47.49 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:51.46 | |||||||||
6 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 465 | 38.94 | 1:21.75 | 2:05.58 | 2:47.79 | |||
Køge Svømmeklub | 2:55.93 | |||||||||
7 | Victoria W. Stahl | 2005 | 462 | 38.99 | 1:21.79 | 2:05.85 | 2:48.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.45 | |||||||||
8 | Liva Lund Hansen | 2005 | 453 | 39.31 | 1:22.65 | 2:06.21 | 2:49.26 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:46.84 | |||||||||
9 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 430 | 41.39 | 1:25.43 | 2:10.06 | 2:52.13 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:52.19 | |||||||||
10 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 430 | 41.28 | 1:25.45 | 2:09.42 | 2:52.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.73 | |||||||||
11 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 425 | 41.96 | 1:26.14 | 2:09.81 | 2:52.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.84 | |||||||||
12 | Thea Mikkelsen | 2005 | 419 | 41.10 | 1:26.47 | 2:11.44 | 2:53.72 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:07.37 | |||||||||
13 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 415 | 42.49 | 1:26.31 | 2:10.64 | 2:54.24 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:55.32 | |||||||||
14 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 407 | 40.08 | 1:24.53 | 2:10.34 | 2:55.40 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:04.32 | |||||||||
15 | Ella Gohr Metz | 2005 | 406 | 41.68 | 1:26.55 | 2:11.94 | 2:55.58 | |||
Vest-Brøndby | 2:51.54 | |||||||||
16 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 398 | 43.13 | 1:28.07 | 2:13.15 | 2:56.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.79 | |||||||||
17 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 388 | 41.05 | 1:26.83 | 2:13.30 | 2:58.19 | |||
Køge Svømmeklub | 3:02.98 | |||||||||
18 | Mathilde Pihl | 2005 | 358 | 42.88 | 1:29.06 | 2:16.11 | 3:03.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:07.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | 707 | 31.93 | 1:05.41 | 1:39.54 | 2:13.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.16 | |||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 666 | 31.53 | 1:05.74 | 1:41.25 | 2:16.34 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:17.96 | |||||||||
3 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 625 | 33.57 | 1:08.89 | 1:44.27 | 2:19.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.03 | |||||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | 546 | 34.07 | 1:11.26 | 1:48.93 | 2:25.66 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:28.67 | |||||||||
5 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 532 | 35.19 | 1:12.65 | 1:50.08 | 2:26.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.66 | |||||||||
6 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 488 | 35.71 | 1:13.87 | 1:52.66 | 2:31.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.71 | |||||||||
7 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 434 | 37.12 | 1:16.90 | 1:57.64 | 2:37.20 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.38 | |||||||||
8 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 427 | 37.26 | 1:16.79 | 1:57.63 | 2:38.04 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:40.73 | |||||||||
9 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 424 | 37.80 | 1:17.64 | 1:58.54 | 2:38.46 | |||
Næstved IF | 2:45.97 | |||||||||
10 | Tobias Lindberg | 2003 | 375 | 39.02 | 1:21.34 | 2:03.85 | 2:45.03 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:42.22 | |||||||||
11 | David Kristensen | 2003 | 375 | 39.61 | 1:22.00 | 2:04.34 | 2:45.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.30 | |||||||||
- | Tobias Davidsen | 2003 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:37.42 | |||||||||
- | Joachim L Andersen | 2003 | DSQ | EFB v150 SW6.4 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:56.17 | |||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 560 | 33.26 | 1:09.05 | 1:46.62 | 2:24.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.86 | |||||||||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | 505 | 35.78 | 1:14.61 | 1:52.76 | 2:29.51 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:38.37 | |||||||||
3 | Emil Søby | 2004 | 499 | 36.10 | 1:14.37 | 1:53.15 | 2:30.04 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:31.33 | |||||||||
4 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 458 | 36.50 | 1:15.84 | 1:55.78 | 2:34.41 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.47 | |||||||||
5 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 441 | 36.38 | 1:16.91 | 1:57.45 | 2:36.38 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:36.79 | |||||||||
6 | Mikkel Roed | 2004 | 390 | 38.76 | 1:20.04 | 2:02.59 | 2:42.87 | |||
Køge Svømmeklub | 2:41.58 | |||||||||
7 | Valdemar Jensen | 2004 | 348 | 40.03 | 1:23.83 | 2:07.05 | 2:49.28 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:45.51 | |||||||||
8 | Mathias Ankersen | 2004 | 337 | 39.13 | 1:22.14 | 2:06.95 | 2:51.07 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:53.12 | |||||||||
9 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 311 | 40.59 | 1:25.11 | 2:10.56 | 2:55.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.44 | |||||||||
- | Mathias Christensen | 2004 | DSQ | Nedyket v afslut | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 489 | 35.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.79 | |||||||||
2 | Lara Smerdal | 2006 | 399 | 37.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.13 | |||||||||
3 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 388 | 38.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.60 | |||||||||
4 | Kamille Bentsen | 2006 | 387 | 38.16 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.55 | |||||||||
5 | Amalie Backhausen | 2006 | 378 | 38.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.62 | |||||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 372 | 38.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.81 | |||||||||
7 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 371 | 38.70 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.40 | |||||||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 364 | 38.96 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.41 | |||||||||
9 | Liva Mayland | 2006 | 362 | 39.00 | ||||||
Næstved IF | 42.73 | |||||||||
10 | Laura Meyer | 2006 | 352 | 39.37 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.18 | |||||||||
11 | Mie Ankersen | 2006 | 339 | 39.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.23 | |||||||||
12 | Mie Visler | 2006 | 333 | 40.12 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.31 | |||||||||
13 | Rikke Therp | 2006 | 327 | 40.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.73 | |||||||||
14 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 325 | 40.43 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.76 | |||||||||
15 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 323 | 40.51 | ||||||
Greve Svømmeklub | 40.79 | |||||||||
16 | Sarah Højlund | 2006 | 321 | 40.59 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.03 | |||||||||
17 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 320 | 40.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.52 | |||||||||
18 | Molly Namensen | 2006 | 314 | 40.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.27 | |||||||||
19 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 307 | 41.20 | ||||||
Næstved IF | 43.32 | |||||||||
20 | Clara Thomsen | 2006 | 305 | 41.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.93 | |||||||||
21 | Mathilde Willumsen | 2006 | 292 | 41.91 | ||||||
Greve Svømmeklub | 43.85 | |||||||||
22 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 286 | 42.18 | ||||||
Næstved IF | 43.33 | |||||||||
23 | Leonora Franck | 2006 | 286 | 42.22 | ||||||
Næstved IF | 41.83 | |||||||||
24 | Anna Blom Bygum | 2006 | 280 | 42.50 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.03 | |||||||||
25 | Alberte K. Andersen | 2006 | 273 | 42.85 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.15 | |||||||||
26 | Emma Haagen | 2006 | 262 | 43.44 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.60 | |||||||||
27 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 256 | 43.78 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 44.02 | |||||||||
28 | Hanna Rørbech | 2006 | 254 | 43.92 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.14 | |||||||||
29 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 252 | 44.00 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 44.25 | |||||||||
30 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 236 | 44.98 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 44.36 | |||||||||
31 | Astamaja Rought | 2006 | 204 | 47.23 | ||||||
SVØM Korsør | 48.79 | |||||||||
- | Felicia N. Nielsen | 2006 | DSQ | EFB v25 | ||||||
Greve Svømmeklub | 48.37 | |||||||||
- | Freja Katrine Raunholt | 2006 | DSQ | SW 4.4 tyvstart | ||||||
Næstved IF | 43.41 | |||||||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
SVØM Korsør | 38.45 | |||||||||
- | Siv Reimer | 2006 | DSQ | EFB v 25 SW6.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sejer Andersen | 2005 | 431 | 33.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.21 | |||||||||
2 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 351 | 35.89 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 36.45 | |||||||||
3 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 348 | 35.99 | ||||||
SVØM Korsør | 37.46 | |||||||||
4 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 320 | 37.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
5 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 314 | 37.24 | ||||||
SVØM Korsør | 37.23 | |||||||||
6 | Daniel Bastholm | 2005 | 304 | 37.64 | ||||||
Greve Svømmeklub | 39.59 | |||||||||
7 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 293 | 38.09 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 37.98 | |||||||||
8 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 287 | 38.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.59 | |||||||||
9 | Sune Vergmann | 2005 | 286 | 38.41 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.87 | |||||||||
10 | Theodor Møller | 2005 | 248 | 40.28 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.70 | |||||||||
- | August Høy | 2005 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.72 | |||||||||
- | Anton Rytter Bech | 2005 | DSQ | EFB v 25 SW6.4 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.90 | |||||||||
- | Benjamin Jørgensen | 2005 | DSQ | EFB v 25 SW 6.4 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
- | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | DSQ | EFB v 25 SW6.4 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 667 | 1:07.95 | 2:19.81 | 3:32.43 | 4:42.91 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:43.99 | |||||||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | 634 | 1:07.65 | 2:20.72 | 3:34.37 | 4:47.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:49.31 | |||||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 622 | 1:07.77 | 2:21.05 | 3:36.14 | 4:49.56 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:55.03 | |||||||||
4 | Nønne Christensen | 2004 | 597 | 1:10.97 | 2:26.62 | 3:40.85 | 4:53.47 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:53.38 | |||||||||
5 | Liva Søby | 2004 | 595 | 1:12.46 | 2:27.53 | 3:41.87 | 4:53.77 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:04.91 | |||||||||
6 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 576 | 1:11.33 | 2:26.96 | 3:42.23 | 4:57.07 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:02.50 | |||||||||
7 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 558 | 1:12.01 | 2:28.40 | 3:45.02 | 5:00.23 | |||
Greve Svømmeklub | 4:57.57 | |||||||||
8 | Elisabeth Roskær | 2004 | 547 | 1:13.84 | 2:30.81 | 3:46.94 | 5:02.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:06.19 | |||||||||
9 | Mille Bergmann | 2004 | 547 | 1:12.33 | 2:28.93 | 3:45.93 | 5:02.17 | |||
Rønne Svømme Klub | 5:04.39 | |||||||||
10 | Laura Vangkilde | 2004 | 540 | 1:13.67 | 2:30.49 | 3:47.20 | 5:03.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:13.46 | |||||||||
11 | Josefine Krumbak | 2004 | 533 | 1:12.60 | 2:30.30 | 3:48.39 | 5:04.84 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 5:10.74 | |||||||||
12 | Malou Soelberg | 2004 | 515 | 1:13.57 | 2:32.81 | 3:51.14 | 5:08.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:56.51 | |||||||||
13 | Nynne Jakobsen | 2004 | 453 | 1:14.31 | 2:36.66 | 3:59.50 | 5:21.68 | |||
Haslev Svømmeklub | 5:37.65 | |||||||||
14 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 407 | 1:18.33 | 2:45.10 | 4:12.01 | 5:33.52 | |||
Vest-Brøndby | 5:38.93 | |||||||||
15 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 393 | 1:18.18 | 2:44.29 | 4:10.94 | 5:37.36 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:32.27 | |||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 681 | 1:08.72 | 2:20.88 | 3:32.85 | 4:40.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.83 | |||||||||
2 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 618 | 1:09.31 | 2:23.23 | 3:37.98 | 4:50.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:58.19 | |||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 615 | 1:10.84 | 2:25.47 | 3:39.52 | 4:50.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.77 | |||||||||
4 | Amalie Østerlund | 2005 | 594 | 1:09.79 | 2:24.95 | 3:41.57 | 4:54.05 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 5:03.78 | |||||||||
5 | Elida Thornsen | 2005 | 512 | 1:13.71 | 2:33.44 | 3:53.65 | 5:08.96 | |||
SVØM Korsør | 5:15.40 | |||||||||
6 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 511 | 1:14.33 | 2:34.07 | 3:52.64 | 5:09.19 | |||
Køge Svømmeklub | 5:18.94 | |||||||||
7 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 484 | 1:13.74 | 2:32.87 | 3:53.97 | 5:14.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:11.55 | |||||||||
8 | Filippa Eiler | 2005 | 454 | 1:17.38 | 2:40.16 | 4:01.54 | 5:21.56 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:19.37 | |||||||||
9 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 445 | 1:15.37 | 2:39.25 | 4:01.95 | 5:23.60 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:34.90 | |||||||||
10 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 433 | 1:18.55 | 2:41.81 | 4:04.51 | 5:26.64 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:25.72 | |||||||||
11 | Natacha Munch | 2005 | 423 | 1:16.06 | 2:40.70 | 4:06.61 | 5:29.05 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:45.74 | |||||||||
12 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 412 | 1:18.58 | 2:43.89 | 4:09.69 | 5:31.98 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:28.66 | |||||||||
13 | Frida Høj Andersen | 2005 | 407 | 1:19.57 | 2:45.22 | 4:10.22 | 5:33.33 | |||
Ishøj Svømme Klub | 5:52.81 | |||||||||
14 | Josephine Frederiksen | 2005 | 406 | 1:19.83 | 2:45.79 | 4:11.74 | 5:33.74 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:40.54 | |||||||||
15 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 400 | 1:20.43 | 2:47.08 | 4:12.22 | 5:35.45 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:57.01 | |||||||||
- | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 5:36.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 685 | 1:02.54 | 2:08.77 | 3:15.36 | 4:20.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:22.03 | |||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 671 | 1:02.41 | 2:08.63 | 3:15.63 | 4:21.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:17.32 | |||||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 645 | 1:04.35 | 2:12.02 | 3:18.48 | 4:25.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:31.73 | |||||||||
4 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 577 | 1:02.61 | 2:14.55 | 3:26.63 | 4:35.31 | |||
Næstved IF | 4:37.54 | |||||||||
5 | Ole Hovmand | 2003 | 555 | 1:06.22 | 2:16.46 | 3:28.35 | 4:38.89 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:37.83 | |||||||||
6 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 550 | 1:04.75 | 2:16.43 | 3:29.21 | 4:39.80 | |||
Køge Svømmeklub | 4:42.01 | |||||||||
7 | Benjamin Bodal | 2003 | 541 | 1:06.77 | 2:18.64 | 3:30.58 | 4:41.33 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:37.25 | |||||||||
8 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 534 | 1:06.61 | 2:18.50 | 3:29.92 | 4:42.58 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:03.98 | |||||||||
9 | Marco Knudsen | 2003 | 518 | 1:08.87 | 2:23.60 | 3:35.80 | 4:45.42 | |||
Greve Svømmeklub | 4:51.51 | |||||||||
10 | Xander Pontoppidan | 2003 | 517 | 1:08.60 | 2:21.24 | 3:34.13 | 4:45.66 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:52.64 | |||||||||
11 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 511 | 1:08.06 | 2:22.76 | 3:37.62 | 4:46.62 | |||
Ishøj Svømme Klub | 4:49.99 | |||||||||
12 | Mathias Parkhøi | 2003 | 491 | 1:10.07 | 2:25.03 | 3:39.37 | 4:50.60 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:01.65 | |||||||||
13 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 486 | 1:08.39 | 2:23.51 | 3:37.34 | 4:51.46 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 5:09.99 | |||||||||
14 | Asger Johansen | 2003 | 486 | 1:08.56 | 2:23.98 | 3:39.61 | 4:51.58 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:11.66 | |||||||||
15 | Malte Hjalholt | 2003 | 471 | 1:11.09 | 2:26.76 | 3:40.82 | 4:54.52 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:05.44 | |||||||||
- | Tobias Davidsen | 2003 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 4:51.73 | |||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Greisen | 2004 | 564 | 1:06.31 | 2:17.73 | 3:28.25 | 4:37.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:41.81 | |||||||||
2 | Casper Madsen | 2004 | 551 | 1:07.69 | 2:19.11 | 3:29.98 | 4:39.56 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:53.24 | |||||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | 533 | 1:08.09 | 2:19.88 | 3:31.98 | 4:42.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:05.26 | |||||||||
4 | Nicklas Plank | 2004 | 532 | 1:06.81 | 2:18.67 | 3:30.54 | 4:42.84 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:44.88 | |||||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | 514 | 1:10.44 | 2:23.56 | 3:34.63 | 4:46.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.03 | |||||||||
6 | Matias Munkholm | 2004 | 514 | 1:08.56 | 2:22.29 | 3:35.94 | 4:46.12 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:01.06 | |||||||||
7 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 509 | 1:09.29 | 2:22.93 | 3:37.61 | 4:47.15 | |||
Greve Svømmeklub | 4:53.66 | |||||||||
8 | Troels Fode | 2004 | 500 | 1:09.89 | 2:23.82 | 3:36.82 | 4:48.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:49.15 | |||||||||
9 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 497 | 1:09.79 | 2:23.43 | 3:37.05 | 4:49.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:52.61 | |||||||||
10 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 489 | 1:09.29 | 2:24.41 | 3:39.06 | 4:50.97 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:25.77 | |||||||||
11 | Oscar Isberg | 2004 | 484 | 1:10.54 | 2:26.15 | 3:40.97 | 4:51.86 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:03.39 | |||||||||
12 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 470 | 1:09.89 | 2:24.90 | 3:40.67 | 4:54.76 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:55.59 | |||||||||
13 | Stefan Rasmussen | 2004 | 459 | 1:10.31 | 2:25.24 | 3:41.69 | 4:57.13 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:02.79 | |||||||||
14 | William Studsgaard | 2004 | 453 | 1:12.04 | 2:28.31 | 3:44.92 | 4:58.39 | |||
Rønne Svømme Klub | 5:07.45 | |||||||||
15 | Oscar Kroos | 2004 | 443 | 1:13.15 | 2:30.44 | 3:47.21 | 5:00.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:07.61 | |||||||||
16 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 351 | 1:13.32 | 2:36.68 | 4:02.61 | 5:24.96 | |||
Næstved IF | 5:25.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 540 | 30.44 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
2 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 482 | 31.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
3 | Silje Mathiasen | 2006 | 439 | 32.60 | ||||||
SVØM Korsør | 33.15 | |||||||||
4 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 408 | 33.40 | ||||||
Greve Svømmeklub | 34.87 | |||||||||
5 | Leonora M Postgaard | 2006 | 401 | 33.59 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
6 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 399 | 33.66 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 35.33 | |||||||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 395 | 33.78 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.03 | |||||||||
8 | Molly Namensen | 2006 | 388 | 33.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.68 | |||||||||
9 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 386 | 34.03 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
10 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | 385 | 34.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.45 | |||||||||
11 | Mie Visler | 2006 | 377 | 34.31 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.64 | |||||||||
12 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 374 | 34.39 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.14 | |||||||||
13 | Sarah Højlund | 2006 | 369 | 34.54 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.70 | |||||||||
14 | Liva Mayland | 2006 | 358 | 34.91 | ||||||
Næstved IF | 35.08 | |||||||||
15 | Clara Thomsen | 2006 | 355 | 34.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.26 | |||||||||
16 | Laura Meyer | 2006 | 352 | 35.08 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
17 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 351 | 35.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.83 | |||||||||
18 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 350 | 35.15 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
19 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 349 | 35.18 | ||||||
Greve Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
20 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 341 | 35.46 | ||||||
Greve Svømmeklub | 36.69 | |||||||||
21 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 340 | 35.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.56 | |||||||||
22 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 340 | 35.51 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
23 | Lara Smerdal | 2006 | 338 | 35.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.99 | |||||||||
24 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 333 | 35.73 | ||||||
Næstved IF | 36.35 | |||||||||
25 | Alberte K. Andersen | 2006 | 328 | 35.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.85 | |||||||||
26 | Kamille Bentsen | 2006 | 327 | 35.95 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
27 | Mille Giolbas | 2006 | 323 | 36.10 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.44 | |||||||||
28 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 323 | 36.11 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.54 | |||||||||
29 | Leonora Franck | 2006 | 323 | 36.13 | ||||||
Næstved IF | 35.59 | |||||||||
30 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 321 | 36.18 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.52 | |||||||||
31 | Mathilde Willumsen | 2006 | 321 | 36.20 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
32 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 319 | 36.27 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.20 | |||||||||
33 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 317 | 36.33 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 36.49 | |||||||||
34 | Anna Blom Bygum | 2006 | 317 | 36.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.57 | |||||||||
35 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | 297 | 37.14 | ||||||
Næstved IF | 39.25 | |||||||||
36 | Hanna Rørbech | 2006 | 262 | 38.74 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Mathilde Ludvigsen | 2006 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Næstved IF | 36.08 | |||||||||
- | Siv Reimer | 2006 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | 490 | 27.95 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 28.02 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 468 | 28.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.04 | |||||||||
3 | Andreas M Nielsen | 2005 | 453 | 28.69 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
4 | Sejer Andersen | 2005 | 394 | 30.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.84 | |||||||||
5 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 388 | 30.20 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 30.18 | |||||||||
6 | Nicholas Simson | 2005 | 385 | 30.28 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.03 | |||||||||
7 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 381 | 30.39 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
8 | Malthe Foged | 2005 | 361 | 30.95 | ||||||
Næstved IF | 32.35 | |||||||||
9 | Daniel Bastholm | 2005 | 349 | 31.29 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
10 | August Høy | 2005 | 344 | 31.44 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
10 | Konrad Clausen | 2005 | 344 | 31.44 | ||||||
SVØM Korsør | 32.19 | |||||||||
12 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 328 | 31.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.51 | |||||||||
13 | Anton Rytter Bech | 2005 | 315 | 32.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.46 | |||||||||
13 | Gustav Abildgaard | 2005 | 315 | 32.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.40 | |||||||||
15 | Axel Føns Voss | 2005 | 301 | 32.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.46 | |||||||||
16 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 300 | 32.92 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.20 | |||||||||
17 | Emil Strandquist | 2005 | 299 | 32.93 | ||||||
Albertslund IF | 33.33 | |||||||||
18 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 278 | 33.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
19 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 276 | 33.84 | ||||||
Næstved IF | 32.17 | |||||||||
20 | Cilas Madsen | 2005 | 275 | 33.89 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Zebitz | 2004 | 632 | 33.78 | 1:13.57 | 1:58.80 | 2:33.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.83 | |||||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | 622 | 33.53 | 1:13.24 | 1:59.47 | 2:33.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.80 | |||||||||
3 | Olivia Callesen | 2004 | 607 | 33.34 | 1:13.37 | 1:59.51 | 2:35.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.40 | |||||||||
4 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 567 | 34.14 | 1:15.59 | 2:01.61 | 2:38.79 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:37.31 | |||||||||
5 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 538 | 35.49 | 1:20.31 | 2:05.06 | 2:41.62 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:43.80 | |||||||||
6 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 531 | 34.47 | 1:17.91 | 2:05.31 | 2:42.31 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.51 | |||||||||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | 520 | 37.15 | 1:21.03 | 2:05.80 | 2:43.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.47 | |||||||||
8 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 510 | 36.00 | 1:13.76 | 2:05.61 | 2:44.47 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:44.70 | |||||||||
9 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 494 | 35.26 | 1:17.27 | 2:06.81 | 2:46.24 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:43.06 | |||||||||
10 | Olivia Møller | 2004 | 475 | 34.58 | 1:18.50 | 2:10.82 | 2:48.46 | |||
Køge Svømmeklub | 2:48.39 | |||||||||
11 | Clara Schmedes | 2004 | 442 | 36.68 | 1:21.45 | 2:12.90 | 2:52.57 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:49.23 | |||||||||
12 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 432 | 40.54 | 1:23.59 | 2:14.44 | 2:53.89 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:55.54 | |||||||||
13 | Astrid Høffer | 2004 | 429 | 39.08 | 1:25.51 | 2:15.77 | 2:54.22 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:56.11 | |||||||||
14 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 428 | 37.44 | 1:24.05 | 2:16.72 | 2:54.41 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:00.07 | |||||||||
15 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 428 | 38.04 | 1:22.99 | 2:13.37 | 2:54.44 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:52.44 | |||||||||
16 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 409 | 38.41 | 1:25.16 | 2:16.20 | 2:57.00 | |||
Vest-Brøndby | 2:59.81 | |||||||||
17 | Alma Heyn Stage | 2004 | 406 | 38.10 | 1:18.26 | 2:16.26 | 2:57.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.01 | |||||||||
18 | Signe Astrup Taul | 2004 | 399 | 38.26 | 1:26.54 | 2:17.65 | 2:58.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:58.60 | |||||||||
19 | Julie Dahl | 2004 | 391 | 38.57 | 1:24.35 | 2:16.75 | 2:59.70 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:00.14 | |||||||||
- | Caroline Clausen | 2004 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:01.69 | |||||||||
- | Mathilde Svendsen | 2004 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:56.63 | |||||||||
- | Mille Bergmann | 2004 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 2:52.85 | |||||||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 542 | 34.84 | 1:17.68 | 2:05.59 | 2:41.16 | |||
Køge Svømmeklub | 2:49.59 | |||||||||
2 | Annika Britt Larsen | 2005 | 477 | 37.02 | 1:19.31 | 2:08.07 | 2:48.20 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:51.80 | |||||||||
3 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 462 | 37.68 | 1:22.32 | 2:13.24 | 2:50.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.43 | |||||||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | 458 | 37.82 | 1:24.14 | 2:13.16 | 2:50.48 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:54.66 | |||||||||
5 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 454 | 35.79 | 1:20.32 | 2:13.72 | 2:51.05 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:57.73 | |||||||||
6 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 451 | 37.43 | 1:21.58 | 2:12.83 | 2:51.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.33 | |||||||||
7 | Lise Refsgaard | 2005 | 446 | 39.22 | 1:22.09 | 2:13.98 | 2:51.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:06.36 | |||||||||
8 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 435 | 36.03 | 1:21.90 | 2:14.95 | 2:53.38 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.75 | |||||||||
9 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 435 | 37.68 | 1:21.96 | 2:15.28 | 2:53.51 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:55.70 | |||||||||
10 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 432 | 39.92 | 1:24.96 | 2:16.02 | 2:53.90 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:55.37 | |||||||||
11 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 428 | 38.26 | 1:22.27 | 2:12.32 | 2:54.35 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:54.60 | |||||||||
12 | Victoria W. Stahl | 2005 | 428 | 40.73 | 1:25.87 | 2:14.84 | 2:54.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:07.74 | |||||||||
13 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 425 | 37.64 | 1:23.35 | 2:16.33 | 2:54.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.13 | |||||||||
14 | Lærke Møller | 2005 | 417 | 39.26 | 1:23.14 | 2:14.47 | 2:55.89 | |||
Haslev Svømmeklub | 3:01.52 | |||||||||
15 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 415 | 36.93 | 1:21.28 | 2:17.25 | 2:56.20 | |||
Næstved IF | 3:02.68 | |||||||||
16 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 413 | 36.36 | 1:19.66 | 2:17.62 | 2:56.45 | |||
Haslev Svømmeklub | 3:00.43 | |||||||||
17 | Agnete Høyer | 2005 | 408 | 38.91 | 1:25.14 | 2:16.80 | 2:57.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.71 | |||||||||
18 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 394 | 41.89 | 1:31.08 | 2:19.45 | 2:59.27 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:57.02 | |||||||||
19 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 380 | 42.24 | 1:26.91 | 2:22.07 | 3:01.46 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:08.78 | |||||||||
20 | Frida Høj Andersen | 2005 | 379 | 42.30 | 1:28.29 | 2:21.16 | 3:01.63 | |||
Ishøj Svømme Klub | 3:01.57 | |||||||||
21 | Filippa Eiler | 2005 | 377 | 38.74 | 1:26.02 | 2:21.70 | 3:01.93 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:02.54 | |||||||||
22 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 375 | 39.64 | 1:27.25 | 2:16.93 | 3:02.24 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:05.81 | |||||||||
23 | Luna Luminari | 2005 | 373 | 40.97 | 1:29.92 | 2:21.48 | 3:02.55 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:03.36 | |||||||||
24 | Annika Køhn | 2005 | 366 | 41.58 | 1:28.68 | 2:22.79 | 3:03.77 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:00.72 | |||||||||
25 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 354 | 43.25 | 1:29.12 | 2:26.81 | 3:05.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:58.04 | |||||||||
26 | Mathilde Pihl | 2005 | 342 | 42.43 | 1:31.60 | 2:25.38 | 3:07.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.33 | |||||||||
- | Malene Reynolds | 2005 | DSQ | EFB 75 m SW6.4 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 3:07.83 | |||||||||
- | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | DSQ | EFB 75m SW6.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:01.82 | |||||||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 586 | 33.82 | 1:14.56 | 2:01.72 | 2:37.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.06 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 484 | 36.48 | 1:18.03 | 2:10.37 | 2:47.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.64 | |||||||||
3 | Falka Tind | 2006 | 467 | 37.21 | 1:19.32 | 2:13.01 | 2:49.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.59 | |||||||||
4 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 420 | 39.45 | 1:26.30 | 2:16.51 | 2:55.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.81 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 408 | 37.62 | 1:23.45 | 2:16.99 | 2:57.15 | |||
Greve Svømmeklub | 3:05.23 | |||||||||
6 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 398 | 38.65 | 1:25.64 | 2:17.41 | 2:58.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.53 | |||||||||
7 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 393 | 39.06 | 1:24.00 | 2:18.52 | 2:59.48 | |||
Køge Svømmeklub | 2:58.54 | |||||||||
8 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 384 | 40.42 | 1:29.46 | 2:24.02 | 3:00.81 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.22 | |||||||||
9 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 379 | 39.99 | 1:25.95 | 2:19.88 | 3:01.54 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.83 | |||||||||
10 | Mie Ankersen | 2006 | 379 | 39.69 | 1:27.65 | 2:21.77 | 3:01.55 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:09.44 | |||||||||
11 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 377 | 41.55 | 1:28.16 | 2:20.84 | 3:01.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:06.44 | |||||||||
12 | Freja Juul | 2006 | 368 | 42.28 | 1:28.17 | 2:21.36 | 3:03.41 | |||
Næstved IF | 3:07.52 | |||||||||
13 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 362 | 41.44 | 1:31.11 | 2:23.43 | 3:04.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.10 | |||||||||
14 | Silje Mathiasen | 2006 | 348 | 41.31 | 1:27.02 | 2:24.91 | 3:06.82 | |||
SVØM Korsør | 3:16.06 | |||||||||
15 | Leonora M Postgaard | 2006 | 348 | 41.34 | 1:31.88 | 2:25.84 | 3:06.86 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:04.98 | |||||||||
16 | Siv Reimer | 2006 | 340 | 42.61 | 1:28.87 | 2:24.81 | 3:08.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:17.57 | |||||||||
17 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 337 | 42.37 | 1:29.70 | 2:26.44 | 3:08.79 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:16.04 | |||||||||
18 | Annette Toft | 2006 | 311 | 45.13 | 1:34.52 | 2:27.69 | 3:13.91 | |||
Køge Svømmeklub | 3:15.46 | |||||||||
19 | Lara Smerdal | 2006 | 280 | 48.78 | 1:37.35 | 2:36.44 | 3:20.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:19.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 671 | 30.17 | 1:06.51 | 1:47.27 | 2:17.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.13 | |||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 652 | 29.38 | 1:04.78 | 1:46.31 | 2:19.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.94 | |||||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 625 | 29.51 | 1:06.25 | 1:49.98 | 2:21.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.13 | |||||||||
4 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 585 | 30.32 | 1:08.29 | 1:50.24 | 2:24.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.50 | |||||||||
5 | Elias Rought | 2003 | 575 | 31.22 | 1:10.33 | 1:51.05 | 2:25.04 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:24.13 | |||||||||
6 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 554 | 30.26 | 1:09.30 | 1:51.91 | 2:26.83 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:24.32 | |||||||||
7 | Silas Lykke | 2003 | 547 | 30.63 | 1:08.27 | 1:52.48 | 2:27.42 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:29.32 | |||||||||
8 | Oscar Cleemann | 2003 | 543 | 31.28 | 1:07.96 | 1:53.50 | 2:27.81 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:33.01 | |||||||||
9 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 538 | 31.93 | 1:09.97 | 1:53.29 | 2:28.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.61 | |||||||||
10 | Carl Heyn Stage | 2003 | 524 | 33.12 | 1:13.23 | 1:59.91 | 2:29.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.01 | |||||||||
11 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 523 | 30.46 | 1:10.65 | 1:55.38 | 2:29.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.19 | |||||||||
12 | Ole Hovmand | 2003 | 520 | 31.72 | 1:10.73 | 1:55.79 | 2:29.94 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:35.83 | |||||||||
13 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 504 | 30.62 | 1:10.20 | 1:55.34 | 2:31.52 | |||
Køge Svømmeklub | 2:30.34 | |||||||||
14 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 498 | 33.27 | 1:14.39 | 1:59.22 | 2:32.11 | |||
Næstved IF | 2:29.68 | |||||||||
15 | Tobias Lindberg | 2003 | 493 | 33.89 | 1:15.43 | 1:57.28 | 2:32.68 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:35.77 | |||||||||
16 | Marco Knudsen | 2003 | 478 | 33.80 | 1:13.97 | 2:00.52 | 2:34.27 | |||
Greve Svømmeklub | 2:32.53 | |||||||||
17 | Mathias Parkhøi | 2003 | 468 | 33.22 | 1:14.56 | 2:00.59 | 2:35.34 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:37.44 | |||||||||
18 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 454 | 32.92 | 1:14.89 | 2:02.05 | 2:36.91 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:45.21 | |||||||||
19 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 445 | 32.29 | 1:15.20 | 2:02.28 | 2:38.00 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.29 | |||||||||
20 | Harald Franck | 2003 | 430 | 31.14 | 1:14.39 | 2:04.21 | 2:39.75 | |||
Næstved IF | 2:40.21 | |||||||||
21 | Xander Pontoppidan | 2003 | 428 | 34.76 | 1:16.37 | 2:03.77 | 2:40.04 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:43.38 | |||||||||
22 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 427 | 34.21 | 1:18.02 | 2:05.81 | 2:40.08 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:39.32 | |||||||||
23 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 417 | 34.24 | 1:15.57 | 2:04.21 | 2:41.35 | |||
Næstved IF | 2:39.20 | |||||||||
24 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 416 | 34.21 | 1:15.02 | 2:05.95 | 2:41.51 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:42.78 | |||||||||
25 | Malte Hjalholt | 2003 | 399 | 35.85 | 1:18.25 | 2:07.80 | 2:43.78 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:43.92 | |||||||||
26 | David Kristensen | 2003 | 389 | 38.37 | 1:21.61 | 2:08.14 | 2:45.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.10 | |||||||||
27 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 383 | 33.88 | 1:17.10 | 2:07.07 | 2:46.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.76 | |||||||||
28 | Valentin Wahl | 2003 | 375 | 34.18 | 1:18.73 | 2:05.36 | 2:47.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.88 | |||||||||
- | Oscar Thinghøjen | 2003 | DSQ | Ej ryg v 100 SW6,5 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:31.56 | |||||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Troels Fode | 2004 | 536 | 32.73 | 1:12.91 | 1:54.23 | 2:28.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.24 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 532 | 33.18 | 1:10.84 | 1:55.60 | 2:28.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.55 | |||||||||
3 | Tobias Gammelvind | 2004 | 483 | 33.31 | 1:13.43 | 1:58.93 | 2:33.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.78 | |||||||||
4 | Casper Madsen | 2004 | 464 | 33.17 | 1:13.24 | 2:00.68 | 2:35.71 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:37.63 | |||||||||
5 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 434 | 34.88 | 1:15.56 | 2:05.20 | 2:39.26 | |||
Greve Svømmeklub | 2:39.15 | |||||||||
6 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 427 | 35.89 | 1:17.69 | 2:03.55 | 2:40.09 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:46.26 | |||||||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 411 | 33.77 | 1:13.68 | 2:02.83 | 2:42.17 | |||
Vest-Brøndby | 2:44.22 | |||||||||
8 | Viggo Prehn | 2004 | 400 | 37.40 | 1:19.06 | 2:08.66 | 2:43.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.72 | |||||||||
9 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 398 | 35.23 | 1:19.69 | 2:06.47 | 2:43.95 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:51.07 | |||||||||
10 | Anton Skov Grell | 2004 | 397 | 35.19 | 1:19.59 | 2:08.86 | 2:44.11 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:50.35 | |||||||||
11 | Tobias Mølbak | 2004 | 380 | 35.80 | 1:18.70 | 2:09.47 | 2:46.54 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:45.36 | |||||||||
12 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 378 | 37.53 | 1:20.32 | 2:10.09 | 2:46.71 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:45.37 | |||||||||
13 | Valdemar Jensen | 2004 | 377 | 37.52 | 1:21.38 | 2:11.49 | 2:46.97 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:51.97 | |||||||||
14 | Jannik Jørgensen | 2004 | 361 | 38.80 | 1:24.11 | 2:09.71 | 2:49.27 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:46.86 | |||||||||
15 | Mikkel Roed | 2004 | 357 | 37.64 | 1:19.81 | 2:13.46 | 2:49.92 | |||
Køge Svømmeklub | 2:47.21 | |||||||||
16 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 356 | 36.56 | 1:20.53 | 2:14.05 | 2:50.12 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:52.14 | |||||||||
17 | Alex Baes Maidens | 2004 | 347 | 38.06 | 1:21.44 | 2:13.63 | 2:51.64 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.88 | |||||||||
18 | Stefan Rasmussen | 2004 | 341 | 38.58 | 1:24.05 | 2:13.45 | 2:52.52 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:51.02 | |||||||||
19 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 338 | 38.43 | 1:24.76 | 2:11.71 | 2:53.06 | |||
Næstved IF | 2:52.09 | |||||||||
20 | William Studsgaard | 2004 | 332 | 36.61 | 1:20.44 | 2:15.65 | 2:54.07 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:53.29 | |||||||||
21 | Esben Rasmussen | 2004 | 330 | 39.60 | 1:24.69 | 2:16.01 | 2:54.45 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.19 | |||||||||
22 | Grigory Selivanov | 2004 | 293 | 37.65 | 1:25.47 | 2:20.59 | 3:01.44 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:02.27 | |||||||||
- | Alexander Slente | 2004 | DSQ | Ej ryg e 50 SW6.2 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:47.29 | |||||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 418 | 36.22 | 1:17.31 | 2:04.41 | 2:41.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.30 | |||||||||
2 | Malthe Foged | 2005 | 387 | 37.01 | 1:19.57 | 2:08.00 | 2:45.49 | |||
Næstved IF | 2:59.44 | |||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 387 | 37.20 | 1:18.59 | 2:08.77 | 2:45.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.29 | |||||||||
4 | Malthe Berlin | 2005 | 381 | 34.86 | 1:17.92 | 2:10.81 | 2:46.37 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:48.35 | |||||||||
5 | Andreas M Nielsen | 2005 | 377 | 39.01 | 1:22.73 | 2:12.88 | 2:46.95 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:49.88 | |||||||||
6 | Nicholas Simson | 2005 | 334 | 36.70 | 1:20.97 | 2:15.78 | 2:53.85 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.89 | |||||||||
7 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 332 | 39.81 | 1:23.88 | 2:14.76 | 2:54.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.84 | |||||||||
8 | Frederik Rasmussen | 2005 | 295 | 36.79 | 1:25.38 | 2:19.32 | 3:01.07 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:01.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 09:51 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 19, 4X50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat 1 Piger | 2004 | VAT Copenhagen | 2:16.65 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | |||||||||
Mathilde P. Mathiesen | 2004 | |||||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 2:16.65 | 2:16.65 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger X | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.02 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | |||||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | |||||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 2:17.02 | 2:17.02 | |||||||
3 | Køge Piger 1 | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:18.88 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | |||||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | |||||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 2:18.88 | 2:18.88 | |||||||
4 | Hovedstadens Piger Y | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.18 | ||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 35.31 | 35.31 | |||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | |||||||||
Falka Tind | 2006 | |||||||||
Malou Soelberg | 2004 | 2:19.18 | 2:19.18 | |||||||
5 | Kvik Piger A | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.99 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Lise Refsgaard | 2005 | |||||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | |||||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 2:19.99 | 2:19.99 | |||||||
6 | Vg17 Vest Piger 1 | 2004 | Vest-Brøndby | 2:22.44 | ||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | |||||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | |||||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 2:22.44 | 2:22.44 | |||||||
7 | Hg Piger | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:25.72 | ||||||
Wilma Anker | 2004 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | |||||||||
Amalie Østerlund | 2005 | |||||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 2:25.72 | 2:25.72 | |||||||
8 | Vat 2 Piger | 2004 | VAT Copenhagen | 2:26.46 | ||||||
Liva Søby | 2004 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | |||||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | |||||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 2:26.46 | 2:26.46 | |||||||
9 | Køge Piger 2 | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:28.47 | ||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | |||||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | |||||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 2:28.47 | 2:28.47 | |||||||
10 | Kvik Piger B | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.16 | ||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | |||||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | |||||||||
Clara Thomsen | 2006 | 2:35.16 | 2:35.16 | |||||||
11 | Vg17 Glostrup Piger | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 2:35.98 | ||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 38.46 | 38.46 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | |||||||||
Laura L. Hørning | 2004 | |||||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 2:35.98 | 2:35.98 | |||||||
12 | Kvik Piger C | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.40 | ||||||
Lara Smerdal | 2006 | 39.51 | 39.51 | |||||||
Signe Astrup Taul | 2004 | |||||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | |||||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 2:38.40 | 2:38.40 | |||||||
13 | Hovedstadens Piger Ø | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.46 | ||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 39.51 | 39.51 | |||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 39.23 | 1:18.74 | |||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | |||||||||
Agnete Høyer | 2005 | 2:40.46 | 2:40.46 | |||||||
14 | Solrød Piger 05 | 2005 | Solrød Svømmeklub | 2:42.46 | ||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 41.52 | 41.52 | |||||||
Natacha Munch | 2005 | |||||||||
Jaqueline Haack | 2006 | |||||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 2:42.46 | 2:42.46 | |||||||
15 | Vest Årgang Piger 1 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:44.61 | ||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 40.07 | 40.07 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | |||||||||
Rikke Therp | 2006 | |||||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 2:44.61 | 2:44.61 | |||||||
16 | Vg17 Vest Piger 2 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:46.53 | ||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | |||||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | |||||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 2:46.53 | 2:46.53 | |||||||
17 | Piger Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:50.63 | ||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 41.29 | 41.29 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | |||||||||
Elida Thornsen | 2005 | |||||||||
Astamaja Rought | 2006 | 2:50.63 | 2:50.63 | |||||||
- | Gsk Heltinder | 2006 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | EFB v 75 SW6.4 | |||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 44.66 | 44.66 | |||||||
- | Haslev Piger | 2004 | Haslev Svømmeklub | DSQ | EFB v 75 m 6.4 | |||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 37.46 | 37.46 | |||||||
- | Hovedstadens Piger Æ | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Efb 125 6.4 | |||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | |||||||||
- | Hvidovre Piger | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | |||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 37.18 | 37.18 | |||||||
- | Kvik Piger D | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | EFB SW6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:51 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 07:41 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 20, 4X50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Drenge A | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.32 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 29.94 | 1:01.25 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 32.08 | 1:33.33 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 29.99 | 2:03.32 | |||||||
2 | Hovedstadens Drenge B | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.68 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 31.30 | 1:01.31 | |||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 31.51 | 1:32.82 | |||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 32.86 | 2:05.68 | |||||||
3 | Hovedstadens Drenge A | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.03 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 35.15 | 1:04.88 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 33.67 | 1:38.55 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 30.48 | 2:09.03 | |||||||
4 | Hvidovre Drenge | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:14.97 | ||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 33.63 | 1:04.95 | |||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 35.30 | 1:40.25 | |||||||
Xander Pontoppidan | 2003 | 34.72 | 2:14.97 | |||||||
5 | Vat 1 Drenge | 2003 | VAT Copenhagen | 2:16.19 | ||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 35.37 | 1:09.63 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 33.07 | 1:42.70 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 33.49 | 2:16.19 | |||||||
6 | Køge Drenge | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:20.04 | ||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 33.53 | 1:07.62 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 36.42 | 1:44.04 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 36.00 | 2:20.04 | |||||||
7 | Stv Drenge | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 2:20.17 | ||||||
Daniel Mir | 2003 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 34.76 | 1:09.13 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 34.80 | 1:43.93 | |||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 36.24 | 2:20.17 | |||||||
8 | Kvik Drenge C | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.07 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Viggo Prehn | 2004 | 34.58 | 1:11.63 | |||||||
Sejer Andersen | 2005 | 33.98 | 1:45.61 | |||||||
Oscar Kroos | 2004 | 37.46 | 2:23.07 | |||||||
9 | Vat 2 Drenge | 2003 | VAT Copenhagen | 2:23.40 | ||||||
Malte Hjalholt | 2003 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 34.13 | 1:11.34 | |||||||
Bertram Krak | 2004 | 37.31 | 1:48.65 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 34.75 | 2:23.40 | |||||||
10 | Vg17 Vest Drenge | 2003 | Vest-Brøndby | 2:23.67 | ||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 39.65 | 1:12.85 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 36.31 | 1:49.16 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 34.51 | 2:23.67 | |||||||
11 | Lf Drenge 1 :-) | 2003 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:23.84 | ||||||
Ole Hovmand | 2003 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Alexander Slente | 2004 | 36.24 | 1:10.61 | |||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 38.88 | 1:49.49 | |||||||
Tobias Lindberg | 2003 | 34.35 | 2:23.84 | |||||||
12 | Hovedstadens Drenge C | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.13 | ||||||
Troels Fode | 2004 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 36.51 | 1:12.40 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 35.78 | 1:48.18 | |||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 38.95 | 2:27.13 | |||||||
13 | Haslev Drenge | 2003 | Haslev Svømmeklub | 2:30.85 | ||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 39.54 | 39.54 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 37.62 | 1:17.16 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 36.98 | 1:54.14 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 36.71 | 2:30.85 | |||||||
14 | Drenge Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:33.58 | ||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 37.94 | 37.94 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 38.50 | 1:16.44 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 39.61 | 1:56.05 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 37.53 | 2:33.58 | |||||||
15 | Lf Drenge 2 :-) | 2003 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:35.00 | ||||||
Valdemar Jensen | 2004 | 39.71 | 39.71 | |||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 37.78 | 1:17.49 | |||||||
Stefan Rasmussen | 2004 | 37.92 | 1:55.41 | |||||||
Esben Errebo Bendsen | 2004 | 39.59 | 2:35.00 | |||||||
16 | Kvik Drenge E | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.09 | ||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 39.25 | 1:18.11 | |||||||
Louie Hermansen | 2004 | 38.96 | 1:57.07 | |||||||
Mads Sørensen | 2005 | 42.02 | 2:39.09 | |||||||
- | Kvik Drenge B | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | EFB 125 SW6.4 | |||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 33.68 | 1:06.84 | |||||||
- | Kvik Drenge D | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart SW4.4 | |||||
David Kristensen | 2003 | 37.49 | 37.49 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 35.80 | 1:13.29 | |||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 36.96 | 1:50.25 | |||||||
- | Vg17 Glostrup Drenge | 2003 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart SW4.4 | |||||
Anders Thøgersen | 2005 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 38.04 | 1:18.95 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 37.26 | 1:56.21 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 07:41 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 21, 4X50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat 1 Piger | 2004 | VAT Copenhagen | 2:23.39 | ||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Nønne Christensen | 2004 | 36.60 | 1:11.36 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 35.13 | 1:46.49 | |||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 36.90 | 2:23.39 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger X | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.33 | ||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 37.30 | 37.30 | |||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 36.16 | 1:13.46 | |||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 36.87 | 1:50.33 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 37.00 | 2:27.33 | |||||||
3 | Vat 2 Piger | 2004 | VAT Copenhagen | 2:35.29 | ||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 40.17 | 1:17.88 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 38.42 | 1:56.30 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 38.99 | 2:35.29 | |||||||
4 | Hovedstadens Piger Æ | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.12 | ||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 42.57 | 42.57 | |||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 40.81 | 1:23.38 | |||||||
Olivia Callesen | 2004 | 37.27 | 2:00.65 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 39.47 | 2:40.12 | |||||||
5 | Vg17 Vest Piger 1 | 2004 | Vest-Brøndby | 2:40.68 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 36.35 | 36.35 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 41.89 | 1:18.24 | |||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 42.14 | 2:00.38 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 40.30 | 2:40.68 | |||||||
6 | Hg Piger | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:41.18 | ||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 40.05 | 40.05 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 41.21 | 1:21.26 | |||||||
Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 41.09 | 2:02.35 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 38.83 | 2:41.18 | |||||||
7 | Kvik Piger A | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.57 | ||||||
Caroline Koch | 2005 | 39.56 | 39.56 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 40.01 | 1:19.57 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 41.52 | 2:01.09 | |||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | 40.48 | 2:41.57 | |||||||
8 | Vg17 Glostrup Piger | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 2:43.27 | ||||||
Julie Dahl | 2004 | 43.75 | 43.75 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 41.33 | 1:25.08 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 39.21 | 2:04.29 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 38.98 | 2:43.27 | |||||||
9 | Kvik Piger B | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.79 | ||||||
Laura Kristensen | 2004 | 41.10 | 41.10 | |||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 40.34 | 1:21.44 | |||||||
Signe Astrup Taul | 2004 | 41.33 | 2:02.77 | |||||||
Mathilde Pihl | 2005 | 43.02 | 2:45.79 | |||||||
10 | Haslev Piger | 2004 | Haslev Svømmeklub | 2:45.92 | ||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 41.36 | 1:24.29 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 40.99 | 2:05.28 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 40.64 | 2:45.92 | |||||||
11 | Vg17 Vest Piger 2 | 2005 | Vest-Brøndby | 2:48.16 | ||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 40.60 | 40.60 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 42.66 | 1:23.26 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 43.37 | 2:06.63 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 41.53 | 2:48.16 | |||||||
12 | Vest Årgang Piger 1 | 2006 | Vest-Brøndby | 2:53.89 | ||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 42.10 | 42.10 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 43.67 | 1:25.77 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 45.42 | 2:11.19 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 42.70 | 2:53.89 | |||||||
13 | Hovedstadens Piger Å | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.15 | ||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 43.24 | 43.24 | |||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 45.34 | 1:28.58 | |||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 43.26 | 2:11.84 | |||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 42.31 | 2:54.15 | |||||||
14 | Kvik Piger C | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.51 | ||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 44.90 | 44.90 | |||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 45.83 | 1:30.73 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 47.67 | 2:18.40 | |||||||
Filippa Walløe | 2005 | 43.11 | 3:01.51 | |||||||
15 | Gsk Heltinder | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 3:03.39 | ||||||
Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 49.01 | 49.01 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 44.74 | 1:33.75 | |||||||
Anna Østerby | 2005 | 42.16 | 2:15.91 | |||||||
Katharina Beyer Hansen | 2006 | 47.48 | 3:03.39 | |||||||
16 | Kvik Piger D | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:03.50 | ||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 42.18 | 42.18 | |||||||
Clara Thomsen | 2006 | 44.57 | 1:26.75 | |||||||
Lara Smerdal | 2006 | 47.14 | 2:13.89 | |||||||
Molly Namensen | 2006 | 49.61 | 3:03.50 | |||||||
17 | Piger Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 3:03.94 | ||||||
Elida Thornsen | 2005 | 39.45 | 39.45 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 48.65 | 1:28.10 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 47.21 | 2:15.31 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 48.63 | 3:03.94 | |||||||
18 | Solrød Piger 05 | 2005 | Solrød Svømmeklub | 3:04.31 | ||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 43.14 | 43.14 | |||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 47.50 | 1:30.64 | |||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 46.85 | 2:17.49 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 46.82 | 3:04.31 | |||||||
- | Hovedstadens Piger Y | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart SW4.4 | |||||
- | Hovedstadens Piger Ø | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart SW4.4 | |||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 44.09 | 44.09 | |||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 42.70 | 1:26.79 | |||||||
Agnete Høyer | 2005 | 42.02 | 2:08.81 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 22, 4X50m Brystsvømning Herre, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat 1 Drenge | 2003 | VAT Copenhagen | 2:18.41 | ||||||
Matias Munkholm | 2004 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 35.12 | 1:10.79 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 33.07 | 1:43.86 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 34.55 | 2:18.41 | |||||||
2 | Stv Drenge | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 2:18.89 | ||||||
Elias Rought | 2003 | 32.30 | 32.30 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 37.84 | 1:10.14 | |||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 34.71 | 1:44.85 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 34.04 | 2:18.89 | |||||||
3 | Kvik Drenge A | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.12 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 33.30 | 1:07.65 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 36.52 | 1:44.17 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 34.95 | 2:19.12 | |||||||
4 | Hovedstadens Drenge A | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.22 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 35.40 | 1:08.97 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 34.73 | 1:43.70 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 35.52 | 2:19.22 | |||||||
5 | Hovedstadens Drenge B | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.69 | ||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 34.41 | 1:08.80 | |||||||
Troels Fode | 2004 | 34.30 | 1:43.10 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 36.59 | 2:19.69 | |||||||
6 | Kvik Drenge B | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.40 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 36.05 | 1:13.04 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 37.34 | 1:50.38 | |||||||
Oscar Kroos | 2004 | 37.02 | 2:27.40 | |||||||
7 | Lf Drenge 1 :-) | 2003 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:29.97 | ||||||
Tobias Lindberg | 2003 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 37.34 | 1:12.89 | |||||||
Alexander Slente | 2004 | 38.51 | 1:51.40 | |||||||
Ole Hovmand | 2003 | 38.57 | 2:29.97 | |||||||
8 | Vg17 Vest Drenge | 2003 | Vest-Brøndby | 2:41.26 | ||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 35.44 | 1:13.15 | |||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 43.88 | 1:57.03 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 44.23 | 2:41.26 | |||||||
9 | Vat 2 Drenge | 2003 | VAT Copenhagen | 2:43.42 | ||||||
Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 40.85 | 40.85 | |||||||
Alex Baes Maidens | 2004 | 42.76 | 1:23.61 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 37.09 | 2:00.70 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 42.72 | 2:43.42 | |||||||
10 | Hovedstadens Drenge C | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.77 | ||||||
Mads Møller | 2005 | 40.02 | 40.02 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 37.85 | 1:17.87 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 41.53 | 1:59.40 | |||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 44.37 | 2:43.77 | |||||||
11 | Kvik Drenge D | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.40 | ||||||
Viggo Prehn | 2004 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 42.09 | 1:22.36 | |||||||
Louie Hermansen | 2004 | 40.63 | 2:02.99 | |||||||
Sejer Andersen | 2005 | 43.41 | 2:46.40 | |||||||
12 | Drenge Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:47.24 | ||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 40.02 | 40.02 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 41.09 | 1:21.11 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 43.41 | 2:04.52 | |||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 42.72 | 2:47.24 | |||||||
13 | Haslev Drenge | 2003 | Haslev Svømmeklub | 2:47.48 | ||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 42.35 | 1:18.46 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 46.53 | 2:04.99 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 42.49 | 2:47.48 | |||||||
14 | Lf Drenge 2 :-) | 2003 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:47.50 | ||||||
Stefan Rasmussen | 2004 | 40.53 | 40.53 | |||||||
Esben Errebo Bendsen | 2004 | 39.88 | 1:20.41 | |||||||
Valdemar Jensen | 2004 | 42.28 | 2:02.69 | |||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 44.81 | 2:47.50 | |||||||
- | Kvik Drenge C | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ESB v75 SW7.6 | |||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 41.54 | 41.54 | |||||||
- | Kvik Drenge E | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Fl flyben v start | |||||
- | Vg17 Glostrup Drenge | 2003 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | tyvstart SW4.4 | |||||
Anton Skov Grell | 2004 | 41.93 | 41.93 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 603 | 30.98 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.33 | |||||||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 561 | 31.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
3 | Elida Thornsen | 2005 | 525 | 32.44 | ||||||
SVØM Korsør | 32.23 | |||||||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | 493 | 33.13 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
5 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 480 | 33.43 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.18 | |||||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | 478 | 33.47 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.07 | |||||||||
7 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 459 | 33.92 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
8 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 457 | 33.97 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.75 | |||||||||
9 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 452 | 34.09 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 34.25 | |||||||||
10 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 436 | 34.52 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
11 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 423 | 34.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.99 | |||||||||
12 | Lise Refsgaard | 2005 | 422 | 34.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.82 | |||||||||
13 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 408 | 35.27 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 35.72 | |||||||||
14 | Annika Britt Larsen | 2005 | 404 | 35.39 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.57 | |||||||||
15 | Cille Kirketerp | 2005 | 397 | 35.60 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.52 | |||||||||
16 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 390 | 35.82 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 34.98 | |||||||||
17 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 387 | 35.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.07 | |||||||||
18 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 381 | 36.10 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
19 | Ella Gohr Metz | 2005 | 372 | 36.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.12 | |||||||||
20 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 368 | 36.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.26 | |||||||||
21 | Malene Reynolds | 2005 | 367 | 36.55 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 39.00 | |||||||||
22 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 362 | 36.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 39.03 | |||||||||
23 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 354 | 37.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
24 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 351 | 37.11 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 39.75 | |||||||||
25 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 348 | 37.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.66 | |||||||||
26 | Ida Jacobsen | 2005 | 346 | 37.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.78 | |||||||||
27 | Caroline Koch | 2005 | 343 | 37.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.11 | |||||||||
28 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 341 | 37.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.59 | |||||||||
29 | Filippa Eiler | 2005 | 325 | 38.05 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.01 | |||||||||
30 | Anna Østerby | 2005 | 324 | 38.11 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.75 | |||||||||
31 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | 319 | 38.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 45.83 | |||||||||
32 | Julie Segato | 2005 | 308 | 38.75 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.02 | |||||||||
33 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 304 | 38.90 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.82 | |||||||||
34 | Line Pedersen | 2005 | 295 | 39.30 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
35 | Mathilde Pihl | 2005 | 257 | 41.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.34 | |||||||||
36 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 197 | 44.99 | ||||||
Greve Svømmeklub | 47.27 | |||||||||
37 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 182 | 46.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.54 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 548 | 31.98 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | 439 | 34.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.22 | |||||||||
3 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 414 | 35.10 | ||||||
Greve Svømmeklub | 38.17 | |||||||||
4 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 382 | 36.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.47 | |||||||||
5 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 368 | 36.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
6 | Mie Ankersen | 2006 | 343 | 37.37 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.50 | |||||||||
7 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 340 | 37.48 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.84 | |||||||||
8 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 336 | 37.63 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.11 | |||||||||
9 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 311 | 38.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
10 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 311 | 38.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 41.71 | |||||||||
11 | Leonora M Postgaard | 2006 | 306 | 38.82 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
11 | Silje Mathiasen | 2006 | 306 | 38.82 | ||||||
SVØM Korsør | 38.88 | |||||||||
13 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 302 | 39.00 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.87 | |||||||||
14 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 296 | 39.24 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.87 | |||||||||
15 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 295 | 39.31 | ||||||
Greve Svømmeklub | 40.69 | |||||||||
16 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 293 | 39.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.84 | |||||||||
17 | Rikke Parkhøi | 2006 | 278 | 40.09 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.48 | |||||||||
18 | Mathilde Willumsen | 2006 | 271 | 40.43 | ||||||
Greve Svømmeklub | 40.58 | |||||||||
19 | Liva Mayland | 2006 | 264 | 40.81 | ||||||
Næstved IF | 40.36 | |||||||||
20 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 252 | 41.41 | ||||||
Greve Svømmeklub | 43.08 | |||||||||
21 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 248 | 41.62 | ||||||
Greve Svømmeklub | 42.97 | |||||||||
22 | Clara Thomsen | 2006 | 222 | 43.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.84 | |||||||||
23 | Molly Namensen | 2006 | 215 | 43.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 563 | 28.41 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.59 | |||||||||
2 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 483 | 29.90 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 475 | 30.07 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.36 | |||||||||
4 | Emil Søby | 2004 | 472 | 30.13 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.43 | |||||||||
5 | Rasmus Warberg | 2004 | 450 | 30.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.85 | |||||||||
6 | Casper Madsen | 2004 | 435 | 30.97 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.08 | |||||||||
7 | Matias Munkholm | 2004 | 418 | 31.37 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.26 | |||||||||
8 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 418 | 31.38 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.69 | |||||||||
9 | Mathias Christensen | 2004 | 395 | 31.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.81 | |||||||||
10 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 390 | 32.10 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.47 | |||||||||
11 | Lauritz Johansen | 2004 | 389 | 32.14 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.56 | |||||||||
12 | Oscar Isberg | 2004 | 374 | 32.55 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.50 | |||||||||
13 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 371 | 32.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.43 | |||||||||
14 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 361 | 32.94 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.90 | |||||||||
15 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 352 | 33.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.89 | |||||||||
16 | Alexander Hillhouse | 2004 | 352 | 33.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.92 | |||||||||
17 | Anton Skov Grell | 2004 | 344 | 33.49 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
18 | Alexander Slente | 2004 | 342 | 33.54 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 34.47 | |||||||||
19 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 332 | 33.89 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 35.59 | |||||||||
20 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 321 | 34.25 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.54 | |||||||||
21 | Mikkel Roed | 2004 | 317 | 34.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
22 | William Studsgaard | 2004 | 311 | 34.63 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 34.84 | |||||||||
23 | Jannik Jørgensen | 2004 | 311 | 34.64 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.02 | |||||||||
24 | Viggo Prehn | 2004 | 306 | 34.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.08 | |||||||||
25 | Johannes Forsbæk | 2004 | 301 | 35.02 | ||||||
SVØM Korsør | 36.14 | |||||||||
26 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | 282 | 35.75 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 37.14 | |||||||||
27 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 280 | 35.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.54 | |||||||||
28 | Hjalte Petersen | 2004 | 279 | 35.88 | ||||||
Næstved IF | 38.93 | |||||||||
29 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 278 | 35.94 | ||||||
Næstved IF | 35.47 | |||||||||
29 | Valdemar Jensen | 2004 | 278 | 35.94 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 36.38 | |||||||||
31 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 272 | 36.19 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 36.55 | |||||||||
32 | Grigory Selivanov | 2004 | 264 | 36.54 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.27 | |||||||||
33 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 246 | 37.41 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 37.21 | |||||||||
34 | Mathias Ankersen | 2004 | 217 | 39.00 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.87 | |||||||||
- | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.00 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | 477 | 30.03 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 36.36 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 431 | 31.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.47 | |||||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | 348 | 33.35 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.43 | |||||||||
4 | Anders Thøgersen | 2005 | 333 | 33.84 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
5 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 326 | 34.07 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 35.74 | |||||||||
6 | Daniel Bastholm | 2005 | 304 | 34.88 | ||||||
Greve Svømmeklub | 37.21 | |||||||||
7 | Malthe Foged | 2005 | 302 | 34.95 | ||||||
Næstved IF | 37.97 | |||||||||
8 | Sejer Andersen | 2005 | 300 | 35.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.36 | |||||||||
9 | Axel Føns Voss | 2005 | 296 | 35.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.20 | |||||||||
10 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 279 | 35.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.98 | |||||||||
11 | Andreas M Nielsen | 2005 | 276 | 36.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 36.13 | |||||||||
12 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 270 | 36.29 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 38.87 | |||||||||
13 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 265 | 36.50 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.40 | |||||||||
14 | Frederik Rasmussen | 2005 | 262 | 36.64 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.42 | |||||||||
15 | August Høy | 2005 | 261 | 36.68 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.27 | |||||||||
16 | Theodor Møller | 2005 | 259 | 36.81 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.39 | |||||||||
17 | Cilas Madsen | 2005 | 256 | 36.95 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.67 | |||||||||
18 | Anton Rytter Bech | 2005 | 253 | 37.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.82 | |||||||||
19 | Gustav Abildgaard | 2005 | 236 | 37.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.64 | |||||||||
20 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 231 | 38.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.11 | |||||||||
21 | Julius Vadmand | 2005 | 230 | 38.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 38.84 | |||||||||
22 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 177 | 41.77 | ||||||
Næstved IF | 43.22 | |||||||||
23 | Mauritz Otzen | 2005 | 161 | 43.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.90 | |||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
SVØM Korsør | 33.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 624 | 32.50 | 1:10.39 | 1:50.34 | 2:30.81 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:29.46 | |||||||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | 559 | 33.30 | 1:12.59 | 1:53.56 | 2:36.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.95 | |||||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | 512 | 34.16 | 1:14.71 | 1:56.95 | 2:41.06 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:41.52 | |||||||||
4 | Liva Søby | 2004 | 470 | 35.32 | 1:17.58 | 2:02.25 | 2:45.79 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:03.22 | |||||||||
5 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 331 | 38.34 | 1:25.60 | 2:16.55 | 3:06.27 | |||
Vest-Brøndby | 3:10.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 663 | 29.39 | 1:03.59 | 1:38.67 | 2:14.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.02 | |||||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 498 | 31.31 | 1:08.60 | 1:47.79 | 2:28.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.47 | |||||||||
3 | Silas Lykke | 2003 | 490 | 31.03 | 1:06.55 | 1:44.74 | 2:28.94 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:29.14 | |||||||||
4 | Ole Hovmand | 2003 | 467 | 31.52 | 1:09.25 | 1:49.48 | 2:31.32 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:33.85 | |||||||||
5 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 427 | 31.27 | 1:09.59 | 1:51.99 | 2:35.93 | |||
Køge Svømmeklub | 2:33.94 | |||||||||
6 | Mathias Parkhøi | 2003 | 373 | 34.00 | 1:14.57 | 1:58.30 | 2:43.09 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:58.52 | |||||||||
7 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 304 | 34.71 | 1:17.88 | 2:06.48 | 2:54.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Zebitz | 2004 | 700 | 1:14.24 | 2:35.53 | 4:05.34 | 5:16.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:21.13 | |||||||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | 669 | 1:13.08 | 2:33.94 | 4:06.82 | 5:21.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:20.83 | |||||||||
3 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 553 | 1:19.66 | 2:49.89 | 4:26.95 | 5:42.17 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:30.39 | |||||||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | 530 | 1:16.92 | 2:47.60 | 4:28.47 | 5:47.05 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 5:48.15 | |||||||||
5 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 482 | 1:20.14 | 2:53.04 | 4:35.89 | 5:58.14 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:52.63 | |||||||||
6 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 477 | 1:23.02 | 2:55.18 | 4:39.86 | 5:59.45 | |||
Vest-Brøndby | 5:59.22 | |||||||||
7 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 461 | 1:24.86 | 2:59.71 | 4:39.39 | 6:03.59 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 6:06.74 | |||||||||
8 | Clara Schmedes | 2004 | 448 | 1:24.89 | 2:56.03 | 4:42.80 | 6:06.99 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 6:09.43 | |||||||||
9 | Julie Dahl | 2004 | 419 | 1:26.91 | 3:00.98 | 4:47.34 | 6:15.50 | |||
Glostrup Svømmeklub | 6:21.83 | |||||||||
10 | Ida Mørk | 2004 | 406 | 1:29.10 | 3:08.92 | 4:53.73 | 6:19.19 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 6:23.46 | |||||||||
- | Laura Vangkilde | 2004 | DSQ | EFB 25+50SW6.4 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:51.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 30, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 744 | 1:06.05 | 2:17.96 | 3:42.01 | 4:46.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.78 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 612 | 1:10.10 | 2:30.11 | 3:58.80 | 5:05.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:04.39 | |||||||||
3 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 598 | 1:10.06 | 2:28.21 | 3:56.82 | 5:07.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.39 | |||||||||
4 | Ole Hovmand | 2003 | 545 | 1:11.20 | 2:31.29 | 4:06.21 | 5:17.34 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:22.21 | |||||||||
5 | Benjamin Bodal | 2003 | 530 | 1:14.76 | 2:37.50 | 4:12.19 | 5:20.31 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:22.38 | |||||||||
6 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 527 | 1:14.52 | 2:37.90 | 4:10.49 | 5:20.81 | |||
Næstved IF | 5:33.34 | |||||||||
7 | Asger Johansen | 2003 | 488 | 1:14.94 | 2:47.24 | 4:15.36 | 5:29.16 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:43.14 | |||||||||
8 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 487 | 1:19.63 | 2:41.65 | 4:14.62 | 5:29.45 | |||
Køge Svømmeklub | 5:43.54 | |||||||||
9 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 451 | 1:17.14 | 2:41.11 | 4:21.70 | 5:37.96 | |||
Næstved IF | 6:00.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 31, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 623 | 33.29 | 1:11.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.90 | |||||||||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | 542 | 34.35 | 1:14.95 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.11 | |||||||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 540 | 34.44 | 1:15.08 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.03 | |||||||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 513 | 36.46 | 1:16.36 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.21 | |||||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | 481 | 37.20 | 1:17.99 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.40 | |||||||||
6 | Lise Refsgaard | 2005 | 477 | 35.26 | 1:18.23 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.14 | |||||||||
7 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 470 | 38.27 | 1:18.61 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.82 | |||||||||
8 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 467 | 35.02 | 1:18.77 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:22.73 | |||||||||
9 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 458 | 35.71 | 1:19.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.35 | |||||||||
10 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 457 | 36.99 | 1:19.33 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.35 | |||||||||
11 | Annika Britt Larsen | 2005 | 456 | 36.47 | 1:19.38 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.55 | |||||||||
12 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 450 | 36.58 | 1:19.78 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.98 | |||||||||
13 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 447 | 36.28 | 1:19.94 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:21.74 | |||||||||
14 | Lærke Møller | 2005 | 445 | 36.97 | 1:20.04 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:23.44 | |||||||||
15 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 437 | 35.72 | 1:20.52 | |||||
Næstved IF | 1:23.67 | |||||||||
16 | Victoria W. Stahl | 2005 | 435 | 38.03 | 1:20.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.23 | |||||||||
17 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 432 | 37.09 | 1:20.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.08 | |||||||||
18 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 428 | 38.34 | 1:21.07 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.48 | |||||||||
19 | Josephine Frederiksen | 2005 | 409 | 37.70 | 1:22.33 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:24.71 | |||||||||
20 | Annika Køhn | 2005 | 403 | 39.48 | 1:22.75 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.03 | |||||||||
21 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 401 | 39.31 | 1:22.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:24.62 | |||||||||
22 | Frida Høj Andersen | 2005 | 400 | 38.07 | 1:22.93 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:26.26 | |||||||||
23 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 394 | 38.90 | 1:23.38 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:24.91 | |||||||||
24 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 379 | 37.77 | 1:24.45 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.40 | |||||||||
25 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 378 | 40.38 | 1:24.52 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:27.03 | |||||||||
26 | Filippa Walløe | 2005 | 375 | 39.92 | 1:24.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.97 | |||||||||
27 | Natacha Munch | 2005 | 373 | 39.93 | 1:24.91 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.36 | |||||||||
28 | Filippa Eiler | 2005 | 369 | 38.96 | 1:25.21 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.19 | |||||||||
29 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 362 | 39.61 | 1:25.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.62 | |||||||||
30 | Julie Segato | 2005 | 362 | 40.58 | 1:25.74 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:28.88 | |||||||||
31 | Mathilde Pihl | 2005 | 359 | 41.43 | 1:25.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.09 | |||||||||
32 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 357 | 39.42 | 1:26.17 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:27.47 | |||||||||
33 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 352 | 40.27 | 1:26.56 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:26.26 | |||||||||
34 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | 349 | 40.45 | 1:26.77 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:29.89 | |||||||||
35 | Ida Jacobsen | 2005 | 339 | 38.82 | 1:27.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.13 | |||||||||
36 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 326 | 43.57 | 1:28.79 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:35.11 | |||||||||
- | Anna Østerby | 2005 | DSQ | afsl på mav 50SW6.5 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.58 | |||||||||
- | Luna Luminari | 2005 | DSQ | ESB 75 m SW7.6 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.07 | |||||||||
Løb 31, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 575 | 32.52 | 1:13.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
2 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 431 | 36.91 | 1:20.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.51 | |||||||||
3 | Freja Juul | 2006 | 416 | 37.39 | 1:21.90 | |||||
Næstved IF | 1:22.94 | |||||||||
4 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 412 | 37.94 | 1:22.13 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:26.45 | |||||||||
5 | Amalie Backhausen | 2006 | 390 | 40.37 | 1:23.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.19 | |||||||||
6 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 384 | 38.35 | 1:24.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:29.02 | |||||||||
7 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 383 | 39.01 | 1:24.16 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:25.21 | |||||||||
8 | Siv Reimer | 2006 | 373 | 39.16 | 1:24.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.35 | |||||||||
9 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 372 | 39.26 | 1:25.01 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.81 | |||||||||
10 | Sarah Højlund | 2006 | 367 | 39.06 | 1:25.33 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.02 | |||||||||
11 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 365 | 40.29 | 1:25.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.44 | |||||||||
12 | Leonora M Postgaard | 2006 | 364 | 39.58 | 1:25.59 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.45 | |||||||||
13 | Silje Mathiasen | 2006 | 361 | 38.87 | 1:25.82 | |||||
SVØM Korsør | 1:26.18 | |||||||||
14 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 361 | 39.53 | 1:25.85 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.54 | |||||||||
15 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 355 | 40.66 | 1:26.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.57 | |||||||||
16 | Mie Ankersen | 2006 | 352 | 40.30 | 1:26.57 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.45 | |||||||||
17 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 348 | 41.14 | 1:26.89 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:32.39 | |||||||||
18 | Annette Toft | 2006 | 336 | 43.67 | 1:27.89 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.98 | |||||||||
19 | Johanna Rasmussen | 2006 | 333 | 42.06 | 1:28.14 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.64 | |||||||||
20 | Clara Thomsen | 2006 | 331 | 41.99 | 1:28.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.87 | |||||||||
21 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 328 | 40.82 | 1:28.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.66 | |||||||||
22 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 326 | 42.32 | 1:28.81 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:29.76 | |||||||||
23 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 322 | 43.03 | 1:29.18 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:32.13 | |||||||||
24 | Mathilde Willumsen | 2006 | 315 | 43.01 | 1:29.83 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:34.80 | |||||||||
25 | Laura Meyer | 2006 | 311 | 43.48 | 1:30.23 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.48 | |||||||||
26 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 310 | 40.75 | 1:30.30 | |||||
Næstved IF | 1:32.57 | |||||||||
27 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 309 | 41.17 | 1:30.41 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:33.58 | |||||||||
28 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 300 | 39.85 | 1:31.27 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:33.30 | |||||||||
29 | Anna Blom Bygum | 2006 | 298 | 43.24 | 1:31.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.12 | |||||||||
30 | Rikke Parkhøi | 2006 | 292 | 42.28 | 1:32.12 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.43 | |||||||||
31 | Molly Namensen | 2006 | 289 | 42.10 | 1:32.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.92 | |||||||||
32 | Kamille Bentsen | 2006 | 289 | 41.33 | 1:32.47 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:34.99 | |||||||||
33 | Jaqueline Haack | 2006 | 286 | 42.32 | 1:32.78 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:32.44 | |||||||||
34 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 277 | 44.87 | 1:33.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:37.87 | |||||||||
35 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 269 | 46.06 | 1:34.71 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:37.41 | |||||||||
36 | Mille Giolbas | 2006 | 247 | 45.72 | 1:37.40 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:43.65 | |||||||||
37 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | 224 | 43.07 | 1:40.63 | |||||
Næstved IF | 1:39.75 | |||||||||
- | Katharina Beyer Hansen | 2006 | DSQ | Afsl ryg p maveSW6.5 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.57 | |||||||||
- | Lara Smerdal | 2006 | DSQ | 2 armt u vand SW7.1 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.26 | |||||||||
- | Maica Jensen | 2006 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Troels Fode | 2004 | 511 | 32.90 | 1:09.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.99 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 509 | 31.48 | 1:09.32 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.34 | |||||||||
3 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 479 | 32.99 | 1:10.71 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.37 | |||||||||
4 | Emil Søby | 2004 | 478 | 32.54 | 1:10.77 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.57 | |||||||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 472 | 32.94 | 1:11.04 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.08 | |||||||||
6 | Tobias Gammelvind | 2004 | 455 | 32.78 | 1:11.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.33 | |||||||||
7 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 454 | 33.72 | 1:11.97 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.21 | |||||||||
8 | Jeppe Kjær | 2004 | 449 | 34.41 | 1:12.24 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.50 | |||||||||
9 | Casper Madsen | 2004 | 446 | 33.13 | 1:12.44 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
10 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 434 | 35.04 | 1:13.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.34 | |||||||||
11 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 429 | 34.11 | 1:13.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.91 | |||||||||
12 | Oliver Schultz | 2004 | 406 | 35.77 | 1:14.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.82 | |||||||||
13 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 402 | 35.73 | 1:14.99 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.05 | |||||||||
14 | Jannik Jørgensen | 2004 | 401 | 35.91 | 1:15.04 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
15 | Alexander Slente | 2004 | 393 | 35.61 | 1:15.52 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:16.89 | |||||||||
16 | Esben Rasmussen | 2004 | 393 | 37.05 | 1:15.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.01 | |||||||||
17 | Viggo Prehn | 2004 | 392 | 34.48 | 1:15.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.55 | |||||||||
18 | Anton Skov Grell | 2004 | 388 | 34.87 | 1:15.87 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.44 | |||||||||
19 | Tobias Mølbak | 2004 | 382 | 34.35 | 1:16.27 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.53 | |||||||||
20 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 381 | 34.86 | 1:16.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.63 | |||||||||
21 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 376 | 35.63 | 1:16.65 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.08 | |||||||||
22 | Lauritz Johansen | 2004 | 367 | 35.34 | 1:17.25 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.77 | |||||||||
23 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 364 | 37.08 | 1:17.52 | |||||
Næstved IF | 1:17.82 | |||||||||
24 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 363 | 35.42 | 1:17.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.23 | |||||||||
25 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 352 | 35.78 | 1:18.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:19.52 | |||||||||
26 | Valdemar Jensen | 2004 | 350 | 36.78 | 1:18.54 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:21.00 | |||||||||
27 | Alex Baes Maidens | 2004 | 348 | 36.14 | 1:18.68 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.83 | |||||||||
28 | Alexander Hillhouse | 2004 | 346 | 35.68 | 1:18.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.49 | |||||||||
28 | Stefan Rasmussen | 2004 | 346 | 37.20 | 1:18.82 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:18.70 | |||||||||
30 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 344 | 37.86 | 1:18.98 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:21.17 | |||||||||
31 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 343 | 37.61 | 1:19.00 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:20.38 | |||||||||
32 | William Studsgaard | 2004 | 334 | 35.61 | 1:19.75 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:20.70 | |||||||||
33 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 322 | 37.11 | 1:20.75 | |||||
Næstved IF | 1:22.30 | |||||||||
34 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | 318 | 38.45 | 1:21.08 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:19.39 | |||||||||
35 | Louie Hermansen | 2004 | 310 | 39.07 | 1:21.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.41 | |||||||||
36 | Hjalte Petersen | 2004 | 306 | 37.60 | 1:22.10 | |||||
Næstved IF | 1:21.53 | |||||||||
37 | Bertram Krak | 2004 | 302 | 37.33 | 1:22.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.50 | |||||||||
38 | Mathias Ankersen | 2004 | 294 | 38.84 | 1:23.22 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.65 | |||||||||
39 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 291 | 36.98 | 1:23.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.48 | |||||||||
- | August K Madsen | 2004 | DSQ | Sv p mave e 25mSW6.2 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:22.53 | |||||||||
- | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | DSQ | afsl ryg p mave | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:15.07 | |||||||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas M Nielsen | 2005 | 398 | 36.23 | 1:15.19 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:15.77 | |||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 366 | 36.12 | 1:17.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.73 | |||||||||
3 | Malthe Foged | 2005 | 360 | 35.83 | 1:17.79 | |||||
Næstved IF | 1:25.16 | |||||||||
4 | Sune Vergmann | 2005 | 340 | 36.99 | 1:19.24 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.76 | |||||||||
5 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 335 | 36.92 | 1:19.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.40 | |||||||||
6 | August Høy | 2005 | 330 | 38.41 | 1:20.05 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
7 | Konrad Clausen | 2005 | 319 | 38.34 | 1:20.95 | |||||
SVØM Korsør | 1:27.19 | |||||||||
8 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 311 | 38.98 | 1:21.64 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:26.48 | |||||||||
9 | Axel Føns Voss | 2005 | 311 | 38.40 | 1:21.65 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.53 | |||||||||
10 | Anders Thøgersen | 2005 | 303 | 37.70 | 1:22.35 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.19 | |||||||||
11 | Theodor Møller | 2005 | 302 | 38.94 | 1:22.46 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.55 | |||||||||
12 | Gustav Abildgaard | 2005 | 301 | 38.30 | 1:22.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.09 | |||||||||
13 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 298 | 40.19 | 1:22.78 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.44 | |||||||||
14 | Daniel Bastholm | 2005 | 297 | 37.76 | 1:22.91 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:27.26 | |||||||||
14 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 297 | 41.37 | 1:22.91 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.32 | |||||||||
16 | Frederik Rasmussen | 2005 | 287 | 39.62 | 1:23.83 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.62 | |||||||||
17 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 270 | 39.06 | 1:25.58 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.32 | |||||||||
18 | Mathias Olsen | 2005 | 269 | 41.37 | 1:25.73 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:31.79 | |||||||||
19 | Emil Strandquist | 2005 | 254 | 40.21 | 1:27.32 | |||||
Albertslund IF | 1:28.47 | |||||||||
20 | Jakob Stærmose | 2005 | 243 | 43.47 | 1:28.61 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:30.36 | |||||||||
21 | Julius Vadmand | 2005 | 226 | 41.38 | 1:30.79 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:30.68 | |||||||||
22 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 210 | 43.69 | 1:33.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.76 | |||||||||
- | Anton Rytter Bech | 2005 | DSQ | afsl ry maveSW6.2 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.72 | |||||||||
- | Mads Møller | 2005 | DSQ | Async ben 25SW8.3 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 481 | 39.15 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.79 | |||||||||
2 | Freja Juul | 2006 | 467 | 39.54 | ||||||
Næstved IF | 42.27 | |||||||||
3 | Annette Toft | 2006 | 399 | 41.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | 43.02 | |||||||||
4 | Amalie Backhausen | 2006 | 391 | 41.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.15 | |||||||||
5 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 390 | 41.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.87 | |||||||||
6 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 386 | 42.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.83 | |||||||||
7 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 366 | 42.87 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 45.18 | |||||||||
8 | Alma Møller-Ern | 2006 | 350 | 43.50 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 45.42 | |||||||||
9 | Johanna Rasmussen | 2006 | 345 | 43.73 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 46.95 | |||||||||
10 | Leonora M Postgaard | 2006 | 340 | 43.93 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 42.85 | |||||||||
11 | Rikke Therp | 2006 | 334 | 44.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.46 | |||||||||
12 | Clara Thomsen | 2006 | 328 | 44.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.03 | |||||||||
13 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 325 | 44.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.64 | |||||||||
14 | Mathilde Willumsen | 2006 | 324 | 44.66 | ||||||
Greve Svømmeklub | 46.32 | |||||||||
15 | Liva Mayland | 2006 | 322 | 44.73 | ||||||
Næstved IF | 45.92 | |||||||||
16 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 305 | 45.54 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.94 | |||||||||
17 | Anna Blom Bygum | 2006 | 297 | 45.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 49.53 | |||||||||
18 | Emma Haagen | 2006 | 296 | 45.99 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.14 | |||||||||
19 | Laura Meyer | 2006 | 296 | 46.02 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.80 | |||||||||
20 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 293 | 46.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | 47.47 | |||||||||
21 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 291 | 46.28 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 48.91 | |||||||||
22 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 290 | 46.30 | ||||||
Greve Svømmeklub | 48.98 | |||||||||
23 | Mie Ankersen | 2006 | 279 | 46.95 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.28 | |||||||||
24 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 273 | 47.26 | ||||||
Næstved IF | 48.80 | |||||||||
25 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 262 | 47.92 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.67 | |||||||||
26 | Maica Jensen | 2006 | 257 | 48.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.56 | |||||||||
27 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 246 | 48.93 | ||||||
Greve Svømmeklub | 50.37 | |||||||||
28 | Astamaja Rought | 2006 | 243 | 49.13 | ||||||
SVØM Korsør | 50.28 | |||||||||
29 | Mille Giolbas | 2006 | 243 | 49.14 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.37 | |||||||||
30 | Jaqueline Haack | 2006 | 235 | 49.65 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 47.54 | |||||||||
31 | Leonora Franck | 2006 | 210 | 51.59 | ||||||
Næstved IF | 49.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 36, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | 403 | 37.27 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 38.60 | |||||||||
2 | August Høy | 2005 | 332 | 39.76 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.00 | |||||||||
3 | Malthe Foged | 2005 | 326 | 39.98 | ||||||
Næstved IF | 44.06 | |||||||||
4 | Axel Føns Voss | 2005 | 322 | 40.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.77 | |||||||||
5 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 303 | 40.96 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 44.20 | |||||||||
6 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 276 | 42.26 | ||||||
SVØM Korsør | 42.40 | |||||||||
7 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 262 | 43.02 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 44.98 | |||||||||
8 | Mauritz Otzen | 2005 | 256 | 43.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.46 | |||||||||
9 | Frederik Rasmussen | 2005 | 242 | 44.14 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.46 | |||||||||
10 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 242 | 44.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | 45.01 | |||||||||
11 | Sune Vergmann | 2005 | 239 | 44.34 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.45 | |||||||||
12 | Theodor Møller | 2005 | 238 | 44.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.48 | |||||||||
13 | Anders Thøgersen | 2005 | 238 | 44.41 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 46.29 | |||||||||
14 | Mathias Olsen | 2005 | 233 | 44.72 | ||||||
Greve Svømmeklub | 46.04 | |||||||||
15 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 216 | 45.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.77 | |||||||||
16 | Emil Strandquist | 2005 | 206 | 46.57 | ||||||
Albertslund IF | 47.85 | |||||||||
17 | Mads Sørensen | 2005 | 203 | 46.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.76 | |||||||||
18 | Jakob Stærmose | 2005 | 200 | 47.09 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 44.99 | |||||||||
19 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 190 | 47.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.84 | |||||||||
20 | Julius Vadmand | 2005 | 170 | 49.66 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 47.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 37, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 713 | 37.97 | 1:19.89 | 2:01.85 | 2:43.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.07 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 658 | 37.91 | 1:20.63 | 2:04.36 | 2:47.98 | |||
Vest-Brøndby | 2:51.16 | |||||||||
3 | Josefine Zebitz | 2004 | 635 | 39.54 | 1:23.11 | 2:06.99 | 2:49.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.41 | |||||||||
4 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 634 | 39.11 | 1:23.13 | 2:07.67 | 2:50.03 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:57.99 | |||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 632 | 40.02 | 1:23.62 | 2:07.30 | 2:50.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.89 | |||||||||
6 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 604 | 39.62 | 1:23.74 | 2:08.19 | 2:52.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.51 | |||||||||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | 592 | 39.84 | 1:24.12 | 2:08.62 | 2:53.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.99 | |||||||||
8 | Nønne Christensen | 2004 | 544 | 40.36 | 1:26.87 | 2:13.04 | 2:58.96 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:59.64 | |||||||||
9 | Laura L. Hørning | 2004 | 540 | 40.86 | 1:26.70 | 2:13.23 | 2:59.38 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:03.56 | |||||||||
10 | Freja Søndergaard | 2004 | 518 | 41.13 | 1:27.34 | 2:15.44 | 3:01.90 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:18.09 | |||||||||
11 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 501 | 41.12 | 1:28.73 | 2:15.35 | 3:03.92 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:08.22 | |||||||||
12 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 500 | 41.56 | 1:28.47 | 2:16.38 | 3:04.04 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:06.45 | |||||||||
13 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 499 | 41.87 | 1:29.09 | 2:18.09 | 3:04.13 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:12.36 | |||||||||
14 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 491 | 41.64 | 1:28.70 | 2:16.82 | 3:05.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:10.99 | |||||||||
15 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 486 | 41.27 | 1:28.45 | 2:17.21 | 3:05.82 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:01.18 | |||||||||
16 | Cille Kirketerp | 2005 | 475 | 41.61 | 1:29.80 | 2:19.22 | 3:07.21 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:13.71 | |||||||||
17 | Caroline Koch | 2005 | 473 | 42.97 | 1:31.51 | 2:20.61 | 3:07.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:13.29 | |||||||||
18 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 465 | 41.52 | 1:30.12 | 2:19.96 | 3:08.49 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:05.87 | |||||||||
19 | Astrid Høffer | 2004 | 458 | 42.28 | 1:30.72 | 2:20.87 | 3:09.54 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:14.57 | |||||||||
20 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 452 | 42.21 | 1:32.36 | 2:22.28 | 3:10.36 | |||
Vest-Brøndby | 3:26.47 | |||||||||
21 | Laura Thomadsen | 2004 | 449 | 44.09 | 1:32.93 | 2:21.58 | 3:10.76 | |||
Albertslund IF | 3:24.26 | |||||||||
22 | Signe Astrup Taul | 2004 | 447 | 44.60 | 1:33.90 | 2:22.88 | 3:10.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:13.89 | |||||||||
23 | Nynne Jakobsen | 2004 | 443 | 43.92 | 1:33.22 | 2:22.82 | 3:11.59 | |||
Haslev Svømmeklub | 3:18.89 | |||||||||
24 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 441 | 44.39 | 1:33.04 | 2:22.74 | 3:11.91 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:08.59 | |||||||||
25 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 440 | 43.30 | 1:32.63 | 2:22.82 | 3:12.05 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:12.39 | |||||||||
26 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 438 | 42.41 | 1:30.94 | 2:21.90 | 3:12.31 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:11.00 | |||||||||
27 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 436 | 44.85 | 1:34.99 | 2:24.30 | 3:12.58 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:13.30 | |||||||||
28 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 435 | 43.08 | 1:32.66 | 2:23.31 | 3:12.72 | |||
Vest-Brøndby | 3:17.47 | |||||||||
29 | Luna Luminari | 2005 | 421 | 44.68 | 1:34.94 | 2:25.51 | 3:14.86 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:17.82 | |||||||||
30 | Agnete Høyer | 2005 | 417 | 44.97 | 1:34.75 | 2:25.95 | 3:15.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.58 | |||||||||
31 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 399 | 44.67 | 1:35.77 | 2:27.10 | 3:18.44 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:19.90 | |||||||||
32 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 395 | 44.35 | 1:35.53 | 2:27.71 | 3:19.11 | |||
Vest-Brøndby | 3:13.14 | |||||||||
33 | Mille Bergmann | 2004 | 391 | 45.86 | 1:36.32 | 2:28.02 | 3:19.71 | |||
Rønne Svømme Klub | 3:22.10 | |||||||||
34 | Ida Mørk | 2004 | 387 | 45.50 | 1:37.03 | 2:29.62 | 3:20.49 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:17.31 | |||||||||
35 | Anna Østerby | 2005 | 346 | 46.81 | 1:40.07 | 2:35.02 | 3:28.02 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:25.04 | |||||||||
36 | Frida Høj Andersen | 2005 | 345 | 48.51 | 1:43.00 | 2:36.05 | 3:28.22 | |||
Ishøj Svømme Klub | 3:22.38 | |||||||||
37 | Malene Reynolds | 2005 | 342 | 47.71 | 1:41.44 | 2:35.76 | 3:28.85 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:34.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 38, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 593 | 36.18 | 1:17.72 | 1:57.95 | 2:36.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.78 | |||||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 590 | 34.76 | 1:14.43 | 1:55.08 | 2:37.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:39.65 | |||||||||
3 | Asger Johansen | 2003 | 582 | 35.53 | 1:15.77 | 1:56.65 | 2:37.66 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:41.78 | |||||||||
4 | Elias Rought | 2003 | 576 | 36.32 | 1:16.58 | 1:57.79 | 2:38.26 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:35.42 | |||||||||
5 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 480 | 37.43 | 1:20.21 | 2:04.09 | 2:48.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.89 | |||||||||
6 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 476 | 38.23 | 1:20.70 | 2:04.95 | 2:48.66 | |||
Køge Svømmeklub | 3:03.32 | |||||||||
7 | Valentin Wahl | 2003 | 470 | 38.21 | 1:22.53 | 2:06.02 | 2:49.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.46 | |||||||||
8 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 458 | 37.02 | 1:21.12 | 2:07.06 | 2:50.78 | |||
Næstved IF | 2:54.57 | |||||||||
9 | David Kristensen | 2003 | 426 | 39.92 | 1:24.72 | 2:10.02 | 2:54.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:02.79 | |||||||||
10 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 423 | 40.77 | 1:26.58 | 2:11.30 | 2:55.39 | |||
SVØM Korsør | 3:05.18 | |||||||||
11 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | 401 | 38.59 | 1:23.22 | 2:10.64 | 2:58.55 | |||
Haslev Svømmeklub | 3:01.22 | |||||||||
12 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 350 | 41.68 | 1:29.46 | 2:18.43 | 3:06.85 | |||
Næstved IF | 3:07.67 | |||||||||
13 | Harald Franck | 2003 | 341 | 39.85 | 1:27.57 | 2:18.34 | 3:08.35 | |||
Næstved IF | 3:02.32 | |||||||||
- | Silas Lykke | 2003 | DNF | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:47.70 | |||||||||
Løb 38, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 599 | 35.30 | 1:15.18 | 1:55.88 | 2:36.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.99 | |||||||||
2 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 522 | 37.19 | 1:19.17 | 2:01.57 | 2:43.48 | |||
Greve Svømmeklub | 2:43.33 | |||||||||
3 | Troels Fode | 2004 | 516 | 37.75 | 1:20.10 | 2:03.07 | 2:44.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.03 | |||||||||
4 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 424 | 38.48 | 1:23.88 | 2:09.99 | 2:55.21 | |||
Næstved IF | 2:58.89 | |||||||||
5 | Jannik Jørgensen | 2004 | 419 | 40.34 | 1:26.06 | 2:11.35 | 2:55.97 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:08.93 | |||||||||
6 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 395 | 39.87 | 1:25.58 | 2:12.70 | 2:59.47 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:57.65 | |||||||||
7 | Tobias Gammelvind | 2004 | 376 | 41.38 | 1:27.90 | 2:15.02 | 3:02.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.62 | |||||||||
8 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 352 | 40.54 | 1:27.69 | 2:17.22 | 3:06.38 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:08.51 | |||||||||
9 | Esben Rasmussen | 2004 | 343 | 39.80 | 1:28.39 | 2:19.47 | 3:08.00 | |||
Vest-Brøndby | 3:02.32 | |||||||||
10 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 330 | 42.81 | 1:32.08 | 2:21.71 | 3:10.55 | |||
Greve Svømmeklub | 3:14.05 | |||||||||
- | Oscar Kroos | 2004 | DSQ | ESB v/75m SW7.6 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:59.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat 1 Piger | 2004 | 1:53.90 | |||||||
VAT Copenhagen | 1:56.80 | |||||||||
Liva Søby | 2004 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 27.60 | 56.48 | |||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 29.17 | 1:25.65 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 28.25 | 1:53.90 | |||||||
2 | Køge Piger 1 | 2004 | 1:56.95 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:04.88 | |||||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 29.57 | 58.06 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 30.04 | 1:28.10 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 28.85 | 1:56.95 | |||||||
3 | Hovedstadens Piger Y | 2004 | 1:57.05 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.37 | |||||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 29.85 | 1:00.54 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 28.14 | 1:28.68 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 28.37 | 1:57.05 | |||||||
4 | Hovedstadens Piger X | 2004 | 1:57.59 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.23 | |||||||||
Olivia Callesen | 2004 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 29.94 | 59.58 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 29.62 | 1:29.20 | |||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 28.39 | 1:57.59 | |||||||
5 | Kvik Piger A | 2004 | 1:58.05 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.78 | |||||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 29.78 | 1:00.18 | |||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 28.72 | 1:28.90 | |||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 29.15 | 1:58.05 | |||||||
6 | Vat 2 Piger | 2004 | 2:01.98 | |||||||
VAT Copenhagen | 2:03.30 | |||||||||
Nønne Christensen | 2004 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 29.63 | 59.36 | |||||||
Astrid Høffer | 2004 | 31.88 | 1:31.24 | |||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 30.74 | 2:01.98 | |||||||
7 | Hovedstadens Piger Æ | 2004 | 2:02.37 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.22 | |||||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 29.74 | 59.64 | |||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 32.03 | 1:31.67 | |||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 30.70 | 2:02.37 | |||||||
8 | Køge Piger 2 | 2004 | 2:05.31 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:12.55 | |||||||||
Olivia Møller | 2004 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 31.49 | 1:01.96 | |||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 31.68 | 1:33.64 | |||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 31.67 | 2:05.31 | |||||||
9 | Kvik Piger B | 2004 | 2:06.82 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.43 | |||||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 31.39 | 1:03.19 | |||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 30.65 | 1:33.84 | |||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | 32.98 | 2:06.82 | |||||||
10 | Haslev Piger | 2004 | 2:07.12 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 2:08.00 | |||||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 32.28 | 1:03.08 | |||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 32.04 | 1:35.12 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 32.00 | 2:07.12 | |||||||
11 | Vg17 Glostrup Piger | 2004 | 2:08.25 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:12.00 | |||||||||
Julie Dahl | 2004 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 32.75 | 1:05.92 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 32.10 | 1:38.02 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 30.23 | 2:08.25 | |||||||
12 | Hovedstadens Piger Ø | 2004 | 2:08.98 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.62 | |||||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 34.04 | 1:07.49 | |||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 30.90 | 1:38.39 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 30.59 | 2:08.98 | |||||||
13 | Gti3 Girls | 2005 | 2:09.38 | |||||||
GTI | 2:12.18 | |||||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Julie Segato | 2005 | 33.62 | 1:06.90 | |||||||
Emilia Gotfredsen | 2005 | 31.85 | 1:38.75 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 30.63 | 2:09.38 | |||||||
14 | Hvidovre Piger | 2004 | 2:10.80 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:06.49 | |||||||||
Mikkeline Timmerman | 2005 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Maica Jensen | 2006 | 34.02 | 1:05.74 | |||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 31.53 | 1:37.27 | |||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 33.53 | 2:10.80 | |||||||
15 | Kvik Piger D | 2004 | 2:15.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.40 | |||||||||
Laura Kristensen | 2004 | 31.98 | 31.98 | |||||||
Lara Smerdal | 2006 | 35.48 | 1:07.46 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 33.76 | 1:41.22 | |||||||
Siv Reimer | 2006 | 33.81 | 2:15.03 | |||||||
16 | Piger Korsør | 2004 | 2:16.47 | |||||||
SVØM Korsør | 2:19.00 | |||||||||
Elida Thornsen | 2005 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 33.31 | 1:03.33 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 34.41 | 1:37.74 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 38.73 | 2:16.47 | |||||||
17 | Solrød Piger 05 | 2005 | 2:16.86 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:14.06 | |||||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Natacha Munch | 2005 | 33.41 | 1:06.39 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 35.90 | 1:42.29 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 34.57 | 2:16.86 | |||||||
18 | Kvik Piger C | 2004 | 2:17.17 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.70 | |||||||||
Mathilde Pihl | 2005 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Signe Astrup Taul | 2004 | 34.98 | 1:08.49 | |||||||
Molly Namensen | 2006 | 35.31 | 1:43.80 | |||||||
Filippa Walløe | 2005 | 33.37 | 2:17.17 | |||||||
19 | Køge Piger 3 | 2004 | 2:18.36 | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:15.65 | |||||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 33.93 | 1:08.19 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 34.78 | 1:42.97 | |||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 35.39 | 2:18.36 | |||||||
20 | Hovedstadens Piger Å | 2004 | 2:20.93 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.54 | |||||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 35.33 | 1:10.78 | |||||||
Agnete Høyer | 2005 | 34.69 | 1:45.47 | |||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 35.46 | 2:20.93 | |||||||
21 | Vg17 Vest Piger 2 | 2005 | 2:22.85 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:26.14 | |||||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 35.33 | 1:08.81 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 39.64 | 1:48.45 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 34.40 | 2:22.85 | |||||||
22 | Gsk Heltinder | 2006 | 2:23.85 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 39.04 | 1:12.98 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 34.64 | 1:47.62 | |||||||
Katharina Beyer Hansen | 2006 | 36.23 | 2:23.85 | |||||||
- | Hg Piger | 2006 | DSQ | SW9.3 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:05.93 | |||||||||
- | Vg17 Vest Piger 1 | 2004 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:01.78 | |||||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 32.69 | 1:03.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Drenge A | 2003 | 1:45.08 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.73 | |||||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 26.19 | 26.19 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 25.42 | 51.61 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 26.82 | 1:18.43 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 26.65 | 1:45.08 | |||||||
2 | Hovedstadens Drenge B | 2003 | 1:45.70 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.29 | |||||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 26.18 | 26.18 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 25.49 | 51.67 | |||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 26.58 | 1:18.25 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 27.45 | 1:45.70 | |||||||
3 | Hovedstadens Drenge A | 2003 | 1:48.52 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.01 | |||||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 25.73 | 25.73 | |||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 26.44 | 52.17 | |||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 27.84 | 1:20.01 | |||||||
Troels Fode | 2004 | 28.51 | 1:48.52 | |||||||
4 | Stv Drenge | 2003 | 1:53.20 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:56.00 | |||||||||
Casper Madsen | 2004 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 29.57 | 58.47 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 27.50 | 1:25.97 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 27.23 | 1:53.20 | |||||||
5 | Lf Drenge 1 :-) | 2003 | 1:53.63 | |||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 1:56.50 | |||||||||
Ole Hovmand | 2003 | 27.39 | 27.39 | |||||||
Alexander Slente | 2004 | 28.00 | 55.39 | |||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 30.07 | 1:25.46 | |||||||
Tobias Lindberg | 2003 | 28.17 | 1:53.63 | |||||||
6 | Vat 1 Drenge | 2003 | 1:53.86 | |||||||
VAT Copenhagen | 1:53.14 | |||||||||
Matias Munkholm | 2004 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 28.61 | 57.50 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 27.19 | 1:24.69 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 29.17 | 1:53.86 | |||||||
7 | Hvidovre Drenge | 2003 | 1:53.90 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:00.01 | |||||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 26.99 | 56.19 | |||||||
Xander Pontoppidan | 2003 | 28.99 | 1:25.18 | |||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 28.72 | 1:53.90 | |||||||
8 | Kvik Drenge B | 2003 | 1:55.22 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.92 | |||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 28.94 | 28.94 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 28.09 | 57.03 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 28.48 | 1:25.51 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 29.71 | 1:55.22 | |||||||
9 | Haslev Drenge | 2003 | 1:59.63 | |||||||
Haslev Svømmeklub | 2:02.00 | |||||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 29.10 | 29.10 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 32.36 | 1:01.46 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 30.64 | 1:32.10 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 27.53 | 1:59.63 | |||||||
10 | Kvik Drenge C | 2003 | 1:59.73 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.60 | |||||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 29.31 | 58.90 | |||||||
Sejer Andersen | 2005 | 30.85 | 1:29.75 | |||||||
Oscar Kroos | 2004 | 29.98 | 1:59.73 | |||||||
11 | Vat 2 Drenge | 2003 | 1:59.94 | |||||||
VAT Copenhagen | 1:59.70 | |||||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 29.22 | 29.22 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 30.06 | 59.28 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 30.83 | 1:30.11 | |||||||
Alex Baes Maidens | 2004 | 29.83 | 1:59.94 | |||||||
12 | Vg17 Glostrup Drenge | 2003 | 2:00.54 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:05.10 | |||||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 30.47 | 1:00.39 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 28.16 | 1:28.55 | |||||||
Anders Thøgersen | 2005 | 31.99 | 2:00.54 | |||||||
13 | Drenge Korsør | 2004 | 2:03.25 | |||||||
SVØM Korsør | 2:08.00 | |||||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 31.05 | 1:01.21 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 30.56 | 1:31.77 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 31.48 | 2:03.25 | |||||||
13 | Hovedstadens Drenge C | 2003 | 2:03.25 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.09 | |||||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 29.80 | 59.94 | |||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 32.26 | 1:32.20 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 31.05 | 2:03.25 | |||||||
15 | Kvik Drenge D | 2003 | 2:03.90 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.20 | |||||||||
Viggo Prehn | 2004 | 29.77 | 29.77 | |||||||
David Kristensen | 2003 | 30.52 | 1:00.29 | |||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 31.18 | 1:31.47 | |||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 32.43 | 2:03.90 | |||||||
16 | Lf Drenge 2 :-) | 2003 | 2:03.98 | |||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | 2:03.50 | |||||||||
Valdemar Jensen | 2004 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Stefan Rasmussen | 2004 | 29.91 | 1:00.52 | |||||||
Esben Errebo Bendsen | 2004 | 31.19 | 1:31.71 | |||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 32.27 | 2:03.98 | |||||||
17 | Vg17 Vest Drenge | 2003 | 2:04.19 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:59.52 | |||||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 29.50 | 58.88 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 32.76 | 1:31.64 | |||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 32.55 | 2:04.19 | |||||||
18 | Gti3 Boys | 2005 | 2:04.98 | |||||||
GTI | 2:06.76 | |||||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Villads Brasch Jensen | 2004 | 31.82 | 1:03.12 | |||||||
Cilas Madsen | 2005 | 33.42 | 1:36.54 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 28.44 | 2:04.98 | |||||||
19 | Kvik Drenge E | 2003 | 2:12.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.36 | |||||||||
Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Louie Hermansen | 2004 | 30.91 | 1:02.44 | |||||||
Frederik Knakkergaard | 2005 | 35.22 | 1:37.66 | |||||||
Mads Sørensen | 2005 | 34.37 | 2:12.03 | |||||||
- | Køge Drenge | 2003 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:04.66 | |||||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 27.87 | 27.87 | |||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 28.85 | 56.72 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 694 | 31.34 | 1:06.04 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.11 | |||||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 570 | 32.19 | 1:10.54 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
3 | Jasmin Philip | 2004 | 558 | 32.80 | 1:11.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.51 | |||||||||
4 | Olivia Callesen | 2004 | 537 | 32.75 | 1:11.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
5 | Wilma Anker | 2004 | 530 | 33.75 | 1:12.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
6 | Malou Soelberg | 2004 | 506 | 33.51 | 1:13.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
7 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 491 | 34.02 | 1:14.12 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.16 | |||||||||
8 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 486 | 34.75 | 1:14.39 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.29 | |||||||||
9 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 483 | 34.41 | 1:14.53 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.41 | |||||||||
10 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 479 | 33.90 | 1:14.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.05 | |||||||||
11 | Liva Søby | 2004 | 477 | 34.66 | 1:14.85 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.58 | |||||||||
11 | Olivia Møller | 2004 | 477 | 34.42 | 1:14.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.28 | |||||||||
13 | Josefine Krumbak | 2004 | 473 | 34.32 | 1:15.02 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
14 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 469 | 35.32 | 1:15.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.92 | |||||||||
15 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 466 | 34.61 | 1:15.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.24 | |||||||||
16 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 455 | 35.38 | 1:16.00 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.04 | |||||||||
17 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 427 | 34.83 | 1:17.62 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.54 | |||||||||
18 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 386 | 35.30 | 1:20.33 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.96 | |||||||||
19 | Laura L. Hørning | 2004 | 375 | 36.95 | 1:21.09 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
20 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 364 | 37.75 | 1:21.91 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.05 | |||||||||
21 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 362 | 36.16 | 1:22.00 | |||||
Albertslund IF | 1:21.92 | |||||||||
22 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 353 | 37.87 | 1:22.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.71 | |||||||||
23 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 346 | 36.90 | 1:23.30 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.71 | |||||||||
24 | Julie Dahl | 2004 | 298 | 37.86 | 1:27.52 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.29 | |||||||||
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 603 | 32.05 | 1:09.22 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.89 | |||||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 559 | 32.99 | 1:11.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.76 | |||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 533 | 33.95 | 1:12.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.40 | |||||||||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 508 | 32.56 | 1:13.30 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.63 | |||||||||
5 | Elida Thornsen | 2005 | 503 | 34.21 | 1:13.53 | |||||
SVØM Korsør | 1:13.68 | |||||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | 473 | 34.50 | 1:15.04 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.20 | |||||||||
7 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 428 | 35.78 | 1:17.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.68 | |||||||||
8 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 408 | 34.97 | 1:18.83 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.94 | |||||||||
9 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 406 | 35.25 | 1:18.96 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.97 | |||||||||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 402 | 37.29 | 1:19.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.87 | |||||||||
11 | Thea Mikkelsen | 2005 | 383 | 36.52 | 1:20.54 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
12 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 378 | 37.38 | 1:20.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.41 | |||||||||
13 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 360 | 38.13 | 1:22.17 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.07 | |||||||||
14 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 347 | 37.65 | 1:23.23 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.22 | |||||||||
15 | Agnete Høyer | 2005 | 335 | 38.44 | 1:24.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.27 | |||||||||
16 | Caroline Koch | 2005 | 294 | 40.93 | 1:27.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.46 | |||||||||
17 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 291 | 40.01 | 1:28.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.21 | |||||||||
18 | Malene Reynolds | 2005 | 285 | 40.67 | 1:28.86 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:30.54 | |||||||||
19 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 278 | 40.94 | 1:29.59 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:28.74 | |||||||||
20 | Ella Gohr Metz | 2005 | 270 | 41.25 | 1:30.49 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.84 | |||||||||
21 | Ida Jacobsen | 2005 | 268 | 41.93 | 1:30.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.84 | |||||||||
22 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 229 | 41.18 | 1:35.49 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:55.19 | |||||||||
23 | Line Pedersen | 2005 | 197 | 44.06 | 1:40.44 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:43.83 | |||||||||
- | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:28.81 | |||||||||
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 601 | 32.25 | 1:09.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.86 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 519 | 33.53 | 1:12.74 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:14.88 | |||||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | 469 | 34.65 | 1:15.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.89 | |||||||||
4 | Falka Tind | 2006 | 403 | 36.32 | 1:19.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.99 | |||||||||
5 | Alma Møller-Ern | 2006 | 370 | 36.42 | 1:21.40 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.24 | |||||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 323 | 38.87 | 1:25.20 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.33 | |||||||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 306 | 37.55 | 1:26.77 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:37.03 | |||||||||
8 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 304 | 40.93 | 1:26.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.06 | |||||||||
9 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 293 | 39.47 | 1:27.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:32.95 | |||||||||
10 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 287 | 39.91 | 1:28.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.79 | |||||||||
11 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 254 | 40.15 | 1:32.30 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
12 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 214 | 45.66 | 1:37.73 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:36.89 | |||||||||
13 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 205 | 42.79 | 1:39.05 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 696 | 27.57 | 59.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.43 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 658 | 27.88 | 1:00.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.92 | |||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 622 | 28.62 | 1:01.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.75 | |||||||||
4 | Silas Lykke | 2003 | 608 | 28.86 | 1:01.95 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.73 | |||||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 575 | 29.96 | 1:03.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
6 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 565 | 29.69 | 1:03.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.69 | |||||||||
7 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 543 | 29.34 | 1:04.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.02 | |||||||||
8 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 514 | 30.35 | 1:05.50 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.44 | |||||||||
9 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 504 | 30.23 | 1:05.96 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
10 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 499 | 29.94 | 1:06.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.58 | |||||||||
11 | Elias Rought | 2003 | 475 | 31.31 | 1:07.27 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.96 | |||||||||
12 | Benjamin Bodal | 2003 | 449 | 31.59 | 1:08.53 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.64 | |||||||||
13 | Carl Heyn Stage | 2003 | 424 | 32.04 | 1:09.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.29 | |||||||||
14 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 410 | 32.47 | 1:10.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.21 | |||||||||
15 | Mathias Parkhøi | 2003 | 400 | 32.85 | 1:11.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.74 | |||||||||
16 | Valentin Wahl | 2003 | 397 | 32.81 | 1:11.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.82 | |||||||||
17 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 381 | 32.60 | 1:12.39 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.49 | |||||||||
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 648 | 28.63 | 1:00.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.19 | |||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 475 | 31.04 | 1:07.27 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | 454 | 31.08 | 1:08.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.95 | |||||||||
4 | Tobias Gammelvind | 2004 | 436 | 32.78 | 1:09.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.89 | |||||||||
5 | Mathias Christensen | 2004 | 412 | 32.56 | 1:10.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.00 | |||||||||
6 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 407 | 32.39 | 1:10.80 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
7 | Oscar Isberg | 2004 | 403 | 33.18 | 1:11.02 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.97 | |||||||||
8 | Matias Munkholm | 2004 | 403 | 31.98 | 1:11.04 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.69 | |||||||||
9 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 402 | 32.52 | 1:11.09 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.42 | |||||||||
10 | Sebastian Greisen | 2004 | 397 | 32.77 | 1:11.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.54 | |||||||||
11 | Oliver Schultz | 2004 | 369 | 33.43 | 1:13.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.69 | |||||||||
12 | Oscar Kroos | 2004 | 363 | 34.93 | 1:13.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.54 | |||||||||
13 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 354 | 33.15 | 1:14.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.79 | |||||||||
14 | Emil Søby | 2004 | 353 | 33.82 | 1:14.28 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.61 | |||||||||
15 | Anton Skov Grell | 2004 | 345 | 35.39 | 1:14.85 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
16 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 340 | 34.72 | 1:15.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.26 | |||||||||
17 | Tobias Mølbak | 2004 | 317 | 33.90 | 1:16.94 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:17.07 | |||||||||
18 | William Studsgaard | 2004 | 308 | 36.37 | 1:17.70 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:17.96 | |||||||||
19 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 280 | 37.73 | 1:20.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.05 | |||||||||
20 | Alexander Hillhouse | 2004 | 278 | 37.09 | 1:20.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.56 | |||||||||
Løb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 420 | 33.12 | 1:10.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.21 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 414 | 32.70 | 1:10.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.80 | |||||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | 348 | 34.46 | 1:14.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.94 | |||||||||
4 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 319 | 36.64 | 1:16.76 | |||||
SVØM Korsør | 1:17.61 | |||||||||
5 | Mikkel Andersen | 2005 | 312 | 36.26 | 1:17.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.78 | |||||||||
6 | Sune Vergmann | 2005 | 299 | 35.99 | 1:18.47 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.69 | |||||||||
7 | Frederik Rasmussen | 2005 | 265 | 36.97 | 1:21.70 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.82 | |||||||||
8 | Axel Føns Voss | 2005 | 262 | 37.72 | 1:21.97 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.99 | |||||||||
9 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 228 | 40.28 | 1:25.87 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:28.04 | |||||||||
10 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 222 | 40.48 | 1:26.62 | |||||
SVØM Korsør | 1:28.88 | |||||||||
11 | Benjamin Jørgensen | 2005 | 153 | 43.96 | 1:38.00 | |||||
SVØM Korsør | 1:42.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 115, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 700 | 35.44 | 1:16.04 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.39 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 628 | 37.04 | 1:18.81 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.95 | |||||||||
3 | Laura Vangkilde | 2004 | 612 | 37.60 | 1:19.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.10 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 575 | 38.25 | 1:21.19 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.23 | |||||||||
5 | Nønne Christensen | 2004 | 549 | 38.66 | 1:22.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.73 | |||||||||
6 | Jasmin Philip | 2004 | 527 | 38.85 | 1:23.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
7 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 523 | 38.97 | 1:23.77 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.85 | |||||||||
8 | Laura L. Hørning | 2004 | 504 | 40.26 | 1:24.83 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.69 | |||||||||
9 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 503 | 40.04 | 1:24.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.85 | |||||||||
10 | Freja Søndergaard | 2004 | 501 | 38.59 | 1:25.01 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:27.93 | |||||||||
11 | Astrid Høffer | 2004 | 465 | 41.89 | 1:27.15 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.87 | |||||||||
12 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 464 | 41.46 | 1:27.16 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:25.44 | |||||||||
13 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 457 | 40.87 | 1:27.62 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.83 | |||||||||
14 | Ida Bruhn | 2004 | 456 | 41.69 | 1:27.70 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.19 | |||||||||
15 | Wilma Anker | 2004 | 455 | 41.43 | 1:27.74 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.80 | |||||||||
16 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 444 | 41.07 | 1:28.48 | |||||
Albertslund IF | 1:26.56 | |||||||||
17 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 441 | 41.86 | 1:28.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.05 | |||||||||
18 | Josefine Krumbak | 2004 | 439 | 42.09 | 1:28.84 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
19 | Malou Soelberg | 2004 | 432 | 41.56 | 1:29.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.66 | |||||||||
20 | Nynne Jakobsen | 2004 | 421 | 42.47 | 1:30.03 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:31.79 | |||||||||
21 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 417 | 42.70 | 1:30.36 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.55 | |||||||||
22 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 414 | 43.18 | 1:30.53 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.62 | |||||||||
23 | Signe Astrup Taul | 2004 | 414 | 42.38 | 1:30.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.67 | |||||||||
24 | Anna Lind Petersen | 2004 | 383 | 43.53 | 1:32.97 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:32.97 | |||||||||
25 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 379 | 43.91 | 1:33.30 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.06 | |||||||||
26 | Ida Mørk | 2004 | 374 | 44.11 | 1:33.69 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:30.37 | |||||||||
27 | Isabella Hejlesen | 2004 | 293 | 48.05 | 1:41.57 | |||||
SVØM Korsør | 1:42.47 | |||||||||
- | Laura Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.99 | |||||||||
Løb 115, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 702 | 1:15.97 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.98 | |||||||||
2 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 697 | 1:16.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.33 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 566 | 1:21.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.33 | |||||||||
4 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 526 | 1:23.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.94 | |||||||||
5 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 517 | 1:24.10 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
6 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 499 | 39.80 | 1:25.08 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.13 | |||||||||
7 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 499 | 39.84 | 1:25.12 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.38 | |||||||||
8 | Caroline Koch | 2005 | 493 | 40.49 | 1:25.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.34 | |||||||||
9 | Elida Thornsen | 2005 | 482 | 40.68 | 1:26.06 | |||||
SVØM Korsør | 1:26.60 | |||||||||
10 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 469 | 1:26.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.87 | |||||||||
11 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 427 | 42.09 | 1:29.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:31.57 | |||||||||
12 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 426 | 42.59 | 1:29.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.85 | |||||||||
13 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 412 | 43.32 | 1:30.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.91 | |||||||||
14 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 411 | 43.55 | 1:30.81 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:32.48 | |||||||||
15 | Thea Mikkelsen | 2005 | 410 | 43.06 | 1:30.85 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.79 | |||||||||
16 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 409 | 43.80 | 1:30.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.98 | |||||||||
17 | Lærke Møller | 2005 | 407 | 42.84 | 1:31.10 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:37.18 | |||||||||
18 | Liva Lund Hansen | 2005 | 385 | 43.18 | 1:32.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:38.44 | |||||||||
19 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 385 | 43.55 | 1:32.81 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:36.25 | |||||||||
20 | Luna Luminari | 2005 | 383 | 44.04 | 1:32.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.51 | |||||||||
21 | Agnete Høyer | 2005 | 375 | 44.41 | 1:33.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.72 | |||||||||
22 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 373 | 44.53 | 1:33.77 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:31.04 | |||||||||
23 | Josephine Frederiksen | 2005 | 370 | 44.45 | 1:33.97 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:34.21 | |||||||||
24 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 370 | 45.38 | 1:33.98 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:34.14 | |||||||||
25 | Anna Østerby | 2005 | 370 | 43.97 | 1:34.05 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.00 | |||||||||
25 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 370 | 44.15 | 1:34.05 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.04 | |||||||||
27 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 343 | 45.90 | 1:36.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.72 | |||||||||
28 | Filippa Walløe | 2005 | 342 | 46.13 | 1:36.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.01 | |||||||||
29 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 334 | 45.39 | 1:37.29 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:36.21 | |||||||||
30 | Ella Gohr Metz | 2005 | 323 | 46.22 | 1:38.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.99 | |||||||||
31 | Malene Reynolds | 2005 | 300 | 48.11 | 1:40.79 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:38.53 | |||||||||
32 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | 298 | 46.72 | 1:41.06 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:00.73 | |||||||||
- | Agnes Barner Hansen | 2005 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Næstved IF | 1:38.90 | |||||||||
Løb 115, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 532 | 38.92 | 1:23.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.02 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 472 | 41.53 | 1:26.66 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:29.99 | |||||||||
3 | Freja Juul | 2006 | 466 | 40.74 | 1:27.03 | |||||
Næstved IF | 1:29.49 | |||||||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 449 | 41.10 | 1:28.13 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.71 | |||||||||
5 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 442 | 42.83 | 1:28.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.02 | |||||||||
6 | Amalie Backhausen | 2006 | 428 | 42.49 | 1:29.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.01 | |||||||||
7 | Annette Toft | 2006 | 387 | 43.31 | 1:32.65 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:33.62 | |||||||||
8 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 378 | 43.72 | 1:33.32 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.70 | |||||||||
9 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 376 | 44.56 | 1:33.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.71 | |||||||||
10 | Alma Møller-Ern | 2006 | 363 | 44.40 | 1:34.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:40.61 | |||||||||
11 | Rikke Therp | 2006 | 359 | 45.51 | 1:34.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.38 | |||||||||
12 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 350 | 46.07 | 1:35.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:37.64 | |||||||||
13 | Falka Tind | 2006 | 346 | 46.00 | 1:36.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.56 | |||||||||
14 | Johanna Rasmussen | 2006 | 337 | 45.84 | 1:36.96 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.78 | |||||||||
15 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 335 | 46.88 | 1:37.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.89 | |||||||||
16 | Clara Thomsen | 2006 | 329 | 46.39 | 1:37.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.46 | |||||||||
17 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 316 | 48.60 | 1:39.11 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:43.50 | |||||||||
18 | Felicia N. Nielsen | 2006 | 315 | 47.76 | 1:39.15 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:42.87 | |||||||||
19 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 309 | 47.56 | 1:39.81 | |||||
Vest-Brøndby | 1:43.40 | |||||||||
20 | Emma Haagen | 2006 | 292 | 47.41 | 1:41.69 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
21 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 285 | 49.27 | 1:42.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:42.53 | |||||||||
22 | Laura Meyer | 2006 | 282 | 50.05 | 1:42.87 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:42.65 | |||||||||
23 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 280 | 47.75 | 1:43.13 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:38.89 | |||||||||
24 | Astamaja Rought | 2006 | 272 | 49.65 | 1:44.12 | |||||
SVØM Korsør | 1:47.43 | |||||||||
25 | Mathilde Willumsen | 2006 | 258 | 50.39 | 1:46.00 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:41.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 116, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Rought | 2003 | 619 | 33.78 | 1:11.15 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.67 | |||||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 612 | 34.22 | 1:11.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.37 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 555 | 34.51 | 1:13.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.99 | |||||||||
4 | Asger Johansen | 2003 | 550 | 34.90 | 1:14.00 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.48 | |||||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 547 | 34.54 | 1:14.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.53 | |||||||||
6 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 509 | 35.69 | 1:15.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.50 | |||||||||
7 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 503 | 36.12 | 1:16.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.34 | |||||||||
8 | Silas Lykke | 2003 | 493 | 35.84 | 1:16.77 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.08 | |||||||||
9 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 482 | 35.68 | 1:17.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.80 | |||||||||
10 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 456 | 37.06 | 1:18.77 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.25 | |||||||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | 440 | 37.91 | 1:19.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.51 | |||||||||
12 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 424 | 37.69 | 1:20.71 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.55 | |||||||||
13 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | 420 | 37.43 | 1:21.00 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
14 | Nicklas Stæcker | 2003 | 414 | 37.42 | 1:21.35 | |||||
Næstved IF | 1:29.87 | |||||||||
15 | Harald Franck | 2003 | 412 | 37.91 | 1:21.49 | |||||
Næstved IF | 1:19.60 | |||||||||
16 | Joachim L Andersen | 2003 | 404 | 38.61 | 1:22.00 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:25.90 | |||||||||
17 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 392 | 39.36 | 1:22.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.96 | |||||||||
18 | David Kristensen | 2003 | 392 | 39.17 | 1:22.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.06 | |||||||||
19 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 387 | 39.15 | 1:23.20 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.55 | |||||||||
20 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 350 | 41.48 | 1:26.03 | |||||
SVØM Korsør | 1:27.04 | |||||||||
21 | Benjamin Bodal | 2003 | 342 | 40.78 | 1:26.70 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:26.41 | |||||||||
22 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 325 | 41.76 | 1:28.18 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:28.29 | |||||||||
- | Valentin Wahl | 2003 | DSQ | Asynkron ben 25m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.99 | |||||||||
Løb 116, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 625 | 33.14 | 1:10.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
2 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 550 | 34.32 | 1:14.02 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:14.22 | |||||||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | 491 | 36.53 | 1:16.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.03 | |||||||||
4 | Troels Fode | 2004 | 490 | 36.75 | 1:16.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.41 | |||||||||
5 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 450 | 36.96 | 1:19.14 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:20.73 | |||||||||
6 | Jannik Jørgensen | 2004 | 449 | 37.13 | 1:19.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.51 | |||||||||
7 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 438 | 37.84 | 1:19.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.76 | |||||||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 435 | 37.43 | 1:20.00 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.94 | |||||||||
9 | Oscar Kroos | 2004 | 435 | 38.42 | 1:20.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.82 | |||||||||
10 | Mathias Christensen | 2004 | 426 | 38.63 | 1:20.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.52 | |||||||||
11 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 425 | 38.02 | 1:20.65 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.89 | |||||||||
12 | Rasmus Warberg | 2004 | 417 | 38.09 | 1:21.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.91 | |||||||||
13 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 411 | 38.37 | 1:21.55 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.29 | |||||||||
14 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 407 | 38.26 | 1:21.83 | |||||
Næstved IF | 1:22.47 | |||||||||
15 | Sebastian Greisen | 2004 | 389 | 39.19 | 1:23.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.32 | |||||||||
16 | Oliver Schultz | 2004 | 381 | 39.89 | 1:23.66 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.14 | |||||||||
17 | Esben Rasmussen | 2004 | 372 | 39.40 | 1:24.33 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.72 | |||||||||
18 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 371 | 39.14 | 1:24.40 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:22.67 | |||||||||
19 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 352 | 39.77 | 1:25.91 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.20 | |||||||||
20 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 348 | 40.90 | 1:26.19 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.91 | |||||||||
21 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 345 | 39.79 | 1:26.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.47 | |||||||||
22 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 326 | 41.85 | 1:28.12 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:33.70 | |||||||||
23 | Tobias Mølbak | 2004 | 317 | 41.21 | 1:28.90 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:28.36 | |||||||||
24 | Louie Hermansen | 2004 | 301 | 42.45 | 1:30.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.81 | |||||||||
25 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 292 | 41.60 | 1:31.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.00 | |||||||||
26 | August K Madsen | 2004 | 254 | 45.61 | 1:35.68 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:38.00 | |||||||||
Løb 116, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 369 | 39.74 | 1:24.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.73 | |||||||||
2 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 331 | 40.95 | 1:27.62 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.27 | |||||||||
3 | August Høy | 2005 | 329 | 42.00 | 1:27.82 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.77 | |||||||||
4 | Casper Puggaard | 2005 | 320 | 41.28 | 1:28.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.69 | |||||||||
5 | Axel Føns Voss | 2005 | 315 | 41.92 | 1:29.07 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.85 | |||||||||
6 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 305 | 43.23 | 1:30.11 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:33.61 | |||||||||
7 | Mikkel Andersen | 2005 | 288 | 43.64 | 1:31.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.10 | |||||||||
8 | Konrad Clausen | 2005 | 287 | 43.99 | 1:31.92 | |||||
SVØM Korsør | 1:33.10 | |||||||||
9 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 277 | 45.77 | 1:32.99 | |||||
SVØM Korsør | 1:36.99 | |||||||||
10 | Benjamin Jørgensen | 2005 | 275 | 44.14 | 1:33.23 | |||||
SVØM Korsør | 1:34.46 | |||||||||
11 | Theodor Møller | 2005 | 267 | 45.19 | 1:34.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.95 | |||||||||
12 | Sebastian Rendlev | 2005 | 267 | 44.83 | 1:34.14 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.28 | |||||||||
13 | Mauritz Otzen | 2005 | 266 | 44.31 | 1:34.22 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.77 | |||||||||
14 | Mathias Olsen | 2005 | 250 | 45.73 | 1:36.29 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:42.24 | |||||||||
15 | Gustav Abildgaard | 2005 | 244 | 46.48 | 1:36.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.13 | |||||||||
16 | Anders Thøgersen | 2005 | 239 | 46.41 | 1:37.70 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:39.77 | |||||||||
17 | Frederik Rasmussen | 2005 | 232 | 46.68 | 1:38.60 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.06 | |||||||||
18 | Mads Sørensen | 2005 | 213 | 47.75 | 1:41.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.06 | |||||||||
19 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 210 | 48.41 | 1:41.97 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.16 | |||||||||
- | Christian Søe Jepsen | 2005 | DSQ | fl flyben ef start | ||||||
SVØM Korsør | 1:36.34 | |||||||||
- | Frederik Knakkergaard | 2005 | DSQ | 2 flyben v25 SW7.1 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 127 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 127, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | 654 | 33.64 | 1:09.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.99 | |||||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 647 | 34.00 | 1:09.78 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 632 | 34.70 | 1:10.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.35 | |||||||||
4 | Jasmin Philip | 2004 | 620 | 34.83 | 1:10.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 601 | 34.57 | 1:11.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.95 | |||||||||
6 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 578 | 36.19 | 1:12.43 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.57 | |||||||||
7 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 554 | 36.00 | 1:13.47 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
8 | Josefine Krumbak | 2004 | 544 | 36.11 | 1:13.94 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.27 | |||||||||
9 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 542 | 35.55 | 1:14.03 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.21 | |||||||||
10 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 541 | 36.39 | 1:14.05 | |||||
Albertslund IF | 1:16.53 | |||||||||
11 | Laura L. Hørning | 2004 | 538 | 36.41 | 1:14.21 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
12 | Malou Soelberg | 2004 | 517 | 36.53 | 1:15.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.71 | |||||||||
13 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 499 | 37.35 | 1:16.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.96 | |||||||||
14 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 496 | 37.00 | 1:16.23 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.54 | |||||||||
15 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 495 | 36.63 | 1:16.30 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.02 | |||||||||
16 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 481 | 37.69 | 1:17.00 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.97 | |||||||||
16 | Olivia Møller | 2004 | 481 | 38.62 | 1:17.00 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.01 | |||||||||
18 | Mille Bergmann | 2004 | 479 | 37.90 | 1:17.13 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:19.08 | |||||||||
19 | Ida Bruhn | 2004 | 473 | 38.32 | 1:17.45 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.50 | |||||||||
20 | Nønne Christensen | 2004 | 465 | 37.35 | 1:17.88 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.29 | |||||||||
21 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 459 | 38.89 | 1:18.24 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.60 | |||||||||
22 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 456 | 38.42 | 1:18.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.21 | |||||||||
23 | Freja Søndergaard | 2004 | 438 | 38.75 | 1:19.42 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.83 | |||||||||
24 | Wilma Anker | 2004 | 425 | 38.94 | 1:20.26 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.83 | |||||||||
25 | Elisabeth Roskær | 2004 | 418 | 39.67 | 1:20.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.47 | |||||||||
26 | Clara Schmedes | 2004 | 417 | 38.52 | 1:20.77 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.32 | |||||||||
27 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 417 | 39.74 | 1:20.79 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.29 | |||||||||
28 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 395 | 39.89 | 1:22.20 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:23.38 | |||||||||
29 | Astrid Høffer | 2004 | 390 | 41.04 | 1:22.60 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.66 | |||||||||
30 | Anna Lind Petersen | 2004 | 388 | 39.11 | 1:22.75 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:18.25 | |||||||||
31 | Maya Baltser | 2004 | 363 | 41.71 | 1:24.55 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:34.70 | |||||||||
32 | Mathilde Klintby | 2004 | 336 | 41.72 | 1:26.79 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:31.21 | |||||||||
Løb 127, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 651 | 34.15 | 1:09.62 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.66 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 650 | 34.39 | 1:09.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.80 | |||||||||
3 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 628 | 34.27 | 1:10.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
4 | Amalie Østerlund | 2005 | 557 | 35.24 | 1:13.33 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.59 | |||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 548 | 35.99 | 1:13.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.83 | |||||||||
6 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 535 | 35.85 | 1:14.34 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.59 | |||||||||
7 | Lise Refsgaard | 2005 | 511 | 36.37 | 1:15.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.78 | |||||||||
8 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 502 | 36.44 | 1:15.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.28 | |||||||||
9 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 493 | 37.43 | 1:16.39 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.84 | |||||||||
10 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 483 | 36.04 | 1:16.92 | |||||
Næstved IF | 1:20.68 | |||||||||
11 | Liva Lund Hansen | 2005 | 478 | 36.71 | 1:17.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.05 | |||||||||
12 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 464 | 36.96 | 1:17.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.90 | |||||||||
13 | Annika Britt Larsen | 2005 | 463 | 38.64 | 1:18.00 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.17 | |||||||||
14 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 456 | 37.67 | 1:18.40 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.76 | |||||||||
15 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 450 | 38.78 | 1:18.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.09 | |||||||||
16 | Victoria W. Stahl | 2005 | 444 | 38.25 | 1:19.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.12 | |||||||||
17 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 430 | 40.36 | 1:19.94 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:26.96 | |||||||||
18 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 427 | 38.52 | 1:20.15 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.89 | |||||||||
19 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 425 | 38.62 | 1:20.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.97 | |||||||||
20 | Elida Thornsen | 2005 | 424 | 38.98 | 1:20.32 | |||||
SVØM Korsør | 1:20.79 | |||||||||
21 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 420 | 39.05 | 1:20.57 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.81 | |||||||||
22 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 419 | 39.58 | 1:20.65 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:22.48 | |||||||||
23 | Caroline Koch | 2005 | 413 | 39.40 | 1:21.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.33 | |||||||||
24 | Natacha Munch | 2005 | 412 | 39.37 | 1:21.08 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:24.49 | |||||||||
25 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 410 | 39.54 | 1:21.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.77 | |||||||||
26 | Ella Gohr Metz | 2005 | 405 | 39.66 | 1:21.56 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.54 | |||||||||
27 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 405 | 40.80 | 1:21.58 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.28 | |||||||||
28 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 399 | 40.37 | 1:21.97 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:24.64 | |||||||||
29 | Thea Mikkelsen | 2005 | 387 | 40.38 | 1:22.77 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.72 | |||||||||
30 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 375 | 40.58 | 1:23.66 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:24.41 | |||||||||
31 | Annika Køhn | 2005 | 368 | 40.93 | 1:24.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.86 | |||||||||
32 | Agnete Høyer | 2005 | 364 | 41.67 | 1:24.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.33 | |||||||||
33 | Julie Segato | 2005 | 349 | 42.89 | 1:25.65 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:22.00 | |||||||||
34 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 290 | 44.16 | 1:31.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.63 | |||||||||
- | Ana Rosa Kragh | 2005 | DSQ | EFB 25m SW6.4 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.87 | |||||||||
- | Olivia Mai Gustafson | 2005 | DSQ | EFB 25m SW6.4 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
Løb 127, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 570 | 35.60 | 1:12.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.15 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 567 | 35.43 | 1:12.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.33 | |||||||||
3 | Falka Tind | 2006 | 502 | 36.89 | 1:15.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.94 | |||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 491 | 37.44 | 1:16.47 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.12 | |||||||||
5 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 414 | 40.40 | 1:20.98 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.88 | |||||||||
6 | Silje Mathiasen | 2006 | 397 | 39.71 | 1:22.09 | |||||
SVØM Korsør | 1:22.18 | |||||||||
7 | Amalie Backhausen | 2006 | 391 | 40.65 | 1:22.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.76 | |||||||||
8 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 381 | 40.00 | 1:23.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.41 | |||||||||
9 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 368 | 40.91 | 1:24.16 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.32 | |||||||||
10 | Freja Juul | 2006 | 364 | 41.03 | 1:24.49 | |||||
Næstved IF | 1:23.30 | |||||||||
11 | Lara Smerdal | 2006 | 363 | 41.91 | 1:24.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.54 | |||||||||
12 | Siv Reimer | 2006 | 362 | 41.28 | 1:24.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.95 | |||||||||
13 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 362 | 42.07 | 1:24.65 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:26.49 | |||||||||
14 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 361 | 42.60 | 1:24.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.41 | |||||||||
15 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 347 | 42.59 | 1:25.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.93 | |||||||||
16 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 342 | 41.86 | 1:26.31 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:32.47 | |||||||||
17 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 341 | 42.45 | 1:26.35 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.44 | |||||||||
17 | Kamille Bentsen | 2006 | 341 | 41.99 | 1:26.35 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.16 | |||||||||
19 | Laura Meyer | 2006 | 339 | 42.65 | 1:26.49 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.44 | |||||||||
20 | Mie Visler | 2006 | 338 | 41.79 | 1:26.65 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.12 | |||||||||
21 | Annette Toft | 2006 | 336 | 42.97 | 1:26.76 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:32.37 | |||||||||
22 | Rikke Therp | 2006 | 323 | 43.47 | 1:27.91 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.26 | |||||||||
23 | Liva Mayland | 2006 | 320 | 42.49 | 1:28.16 | |||||
Næstved IF | 1:30.39 | |||||||||
24 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 319 | 42.91 | 1:28.27 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.59 | |||||||||
25 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 315 | 43.15 | 1:28.69 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.20 | |||||||||
26 | Alma Møller-Ern | 2006 | 314 | 43.16 | 1:28.73 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.65 | |||||||||
27 | Molly Namensen | 2006 | 312 | 42.95 | 1:28.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.66 | |||||||||
28 | Maica Jensen | 2006 | 307 | 43.13 | 1:29.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:23.24 | |||||||||
29 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 301 | 43.46 | 1:30.00 | |||||
Næstved IF | 1:28.52 | |||||||||
30 | Hanna Rørbech | 2006 | 290 | 43.89 | 1:31.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.76 | |||||||||
31 | Anna Blom Bygum | 2006 | 281 | 44.30 | 1:32.15 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.67 | |||||||||
- | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | DSQ | EFB 50m SW6.4 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
- | Anna Hjorth Christensen | 2006 | DSQ | EFBSw 6.4 v/75m | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:32.03 | |||||||||
- | Sara Kaarup Andersen | 2006 | DSQ | EFB 25m SW6.4 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 128 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 128, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | 668 | 30.29 | 1:02.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.11 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 661 | 31.26 | 1:02.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.17 | |||||||||
3 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 660 | 30.34 | 1:02.37 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.33 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 610 | 31.00 | 1:04.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.00 | |||||||||
5 | Oscar Cleemann | 2003 | 577 | 31.47 | 1:05.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.92 | |||||||||
6 | Carl Heyn Stage | 2003 | 550 | 32.04 | 1:06.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.06 | |||||||||
7 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 548 | 32.50 | 1:06.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.34 | |||||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 509 | 33.12 | 1:08.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.22 | |||||||||
9 | Marco Knudsen | 2003 | 479 | 33.99 | 1:09.39 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
10 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 475 | 34.13 | 1:09.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.71 | |||||||||
11 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 459 | 33.72 | 1:10.39 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.66 | |||||||||
12 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 455 | 34.37 | 1:10.58 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.49 | |||||||||
13 | Elias Rought | 2003 | 443 | 35.05 | 1:11.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.28 | |||||||||
14 | Benjamin Bodal | 2003 | 425 | 35.24 | 1:12.20 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.78 | |||||||||
15 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 413 | 35.38 | 1:12.91 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.70 | |||||||||
16 | Tobias Lindberg | 2003 | 412 | 36.76 | 1:12.95 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:16.02 | |||||||||
17 | Valentin Wahl | 2003 | 400 | 35.92 | 1:13.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.46 | |||||||||
18 | Daniel Mir | 2003 | 392 | 35.05 | 1:14.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
19 | Xander Pontoppidan | 2003 | 379 | 36.42 | 1:15.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.57 | |||||||||
20 | Nicklas Stæcker | 2003 | 369 | 35.91 | 1:15.72 | |||||
Næstved IF | 1:24.51 | |||||||||
21 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 358 | 37.15 | 1:16.47 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.87 | |||||||||
Løb 128, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 587 | 30.69 | 1:04.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.97 | |||||||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | 582 | 31.95 | 1:05.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.57 | |||||||||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | 491 | 33.28 | 1:08.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.92 | |||||||||
4 | Emil Søby | 2004 | 486 | 34.28 | 1:09.07 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.07 | |||||||||
5 | Jeppe Kjær | 2004 | 483 | 33.82 | 1:09.23 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.95 | |||||||||
6 | Mathias Christensen | 2004 | 461 | 34.47 | 1:10.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.57 | |||||||||
7 | Nicklas Plank | 2004 | 445 | 34.53 | 1:11.12 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.00 | |||||||||
8 | Oscar Isberg | 2004 | 444 | 34.71 | 1:11.18 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.72 | |||||||||
9 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 433 | 34.99 | 1:11.78 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
10 | Tobias Gammelvind | 2004 | 428 | 35.32 | 1:12.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.30 | |||||||||
11 | Matias Munkholm | 2004 | 417 | 35.64 | 1:12.70 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.03 | |||||||||
12 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 416 | 35.41 | 1:12.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.34 | |||||||||
13 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 407 | 34.97 | 1:13.26 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.53 | |||||||||
14 | Viggo Prehn | 2004 | 407 | 35.61 | 1:13.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.21 | |||||||||
15 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 384 | 36.20 | 1:14.68 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.41 | |||||||||
16 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 381 | 35.73 | 1:14.90 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:17.52 | |||||||||
17 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 379 | 36.00 | 1:15.02 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.42 | |||||||||
18 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 365 | 36.99 | 1:15.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.48 | |||||||||
19 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 362 | 37.88 | 1:16.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.97 | |||||||||
20 | Mikkel Roed | 2004 | 360 | 37.88 | 1:16.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
21 | Tobias Mølbak | 2004 | 357 | 36.62 | 1:16.55 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.87 | |||||||||
22 | Esben Rasmussen | 2004 | 351 | 37.05 | 1:17.00 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.31 | |||||||||
23 | Oscar Kroos | 2004 | 349 | 37.97 | 1:17.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.55 | |||||||||
24 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 343 | 37.65 | 1:17.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.81 | |||||||||
25 | August K Madsen | 2004 | 336 | 37.63 | 1:18.06 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:19.72 | |||||||||
26 | Oliver Schultz | 2004 | 336 | 37.47 | 1:18.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.98 | |||||||||
27 | Hjalte Petersen | 2004 | 312 | 38.73 | 1:20.04 | |||||
Næstved IF | 1:23.08 | |||||||||
28 | Bertram Krak | 2004 | 302 | 39.29 | 1:20.91 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.76 | |||||||||
29 | Valdemar Jensen | 2004 | 293 | 40.04 | 1:21.73 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:19.27 | |||||||||
30 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 239 | 43.80 | 1:27.43 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:34.12 | |||||||||
- | Johannes Forsbæk | 2004 | DSQ | EFB25m SW6.4 | ||||||
SVØM Korsør | 1:27.70 | |||||||||
- | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | DSQ | EFB 50m SW6.4 | ||||||
SVØM Korsør | 1:30.47 | |||||||||
Løb 128, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 483 | 33.45 | 1:09.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.98 | |||||||||
2 | Sejer Andersen | 2005 | 475 | 33.98 | 1:09.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.84 | |||||||||
3 | Mads Møller | 2005 | 448 | 34.98 | 1:10.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | 410 | 35.96 | 1:13.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.61 | |||||||||
5 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 350 | 37.09 | 1:17.03 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:17.39 | |||||||||
6 | Sebastian Rendlev | 2005 | 342 | 38.08 | 1:17.63 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.86 | |||||||||
7 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 326 | 38.49 | 1:18.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.42 | |||||||||
8 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 320 | 39.50 | 1:19.34 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:23.22 | |||||||||
9 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 312 | 39.88 | 1:20.07 | |||||
SVØM Korsør | 1:21.18 | |||||||||
10 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 307 | 39.76 | 1:20.48 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.12 | |||||||||
11 | Konrad Clausen | 2005 | 296 | 39.71 | 1:21.47 | |||||
SVØM Korsør | 1:23.77 | |||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Akut syg | |||||||
SVØM Korsør | 1:23.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 133, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Philip | 2004 | 678 | 29.84 | 1:01.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.44 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 659 | 30.03 | 1:01.76 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.51 | |||||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 649 | 29.73 | 1:02.09 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.22 | |||||||||
4 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 635 | 30.06 | 1:02.53 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:02.47 | |||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 631 | 30.32 | 1:02.68 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.73 | |||||||||
6 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 620 | 30.44 | 1:03.03 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.88 | |||||||||
7 | Liva Søby | 2004 | 609 | 30.19 | 1:03.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.78 | |||||||||
8 | Nønne Christensen | 2004 | 594 | 30.70 | 1:03.96 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.65 | |||||||||
9 | Wilma Anker | 2004 | 562 | 31.45 | 1:05.15 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.41 | |||||||||
10 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 554 | 31.81 | 1:05.46 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.16 | |||||||||
11 | Laura L. Hørning | 2004 | 551 | 31.05 | 1:05.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
12 | Josefine Zebitz | 2004 | 547 | 31.96 | 1:05.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.74 | |||||||||
13 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 537 | 31.95 | 1:06.14 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.98 | |||||||||
14 | Olivia Møller | 2004 | 536 | 31.58 | 1:06.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.01 | |||||||||
15 | Mille Bergmann | 2004 | 529 | 32.60 | 1:06.45 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:07.99 | |||||||||
16 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 526 | 32.10 | 1:06.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.89 | |||||||||
17 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 519 | 31.39 | 1:06.89 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
18 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 512 | 32.61 | 1:07.18 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.19 | |||||||||
19 | Josefine Krumbak | 2004 | 506 | 32.53 | 1:07.45 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.66 | |||||||||
20 | Elisabeth Roskær | 2004 | 502 | 32.87 | 1:07.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.78 | |||||||||
21 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 493 | 33.27 | 1:08.05 | |||||
Albertslund IF | 1:09.27 | |||||||||
22 | Ida Bruhn | 2004 | 482 | 33.31 | 1:08.57 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.28 | |||||||||
23 | Alma Heyn Stage | 2004 | 473 | 32.75 | 1:08.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.47 | |||||||||
24 | Nynne Jakobsen | 2004 | 468 | 32.96 | 1:09.22 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:12.54 | |||||||||
25 | Malou Soelberg | 2004 | 467 | 33.17 | 1:09.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.86 | |||||||||
26 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 465 | 33.17 | 1:09.39 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.23 | |||||||||
27 | Astrid Høffer | 2004 | 451 | 33.99 | 1:10.07 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.92 | |||||||||
28 | Clara Schmedes | 2004 | 449 | 33.56 | 1:10.18 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.65 | |||||||||
29 | Laura Kristensen | 2004 | 441 | 33.42 | 1:10.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.27 | |||||||||
30 | Mathilde Svendsen | 2004 | 436 | 33.65 | 1:10.89 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
31 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 432 | 33.81 | 1:11.08 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.35 | |||||||||
32 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 428 | 34.54 | 1:11.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.97 | |||||||||
33 | Anna Lind Petersen | 2004 | 427 | 33.25 | 1:11.40 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:11.74 | |||||||||
34 | Isabella Hejlesen | 2004 | 422 | 34.66 | 1:11.67 | |||||
SVØM Korsør | 1:12.10 | |||||||||
35 | Maya Baltser | 2004 | 421 | 34.94 | 1:11.71 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:13.00 | |||||||||
36 | Mathilde Klintby | 2004 | 407 | 33.75 | 1:12.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.38 | |||||||||
37 | Laura Thomadsen | 2004 | 405 | 34.90 | 1:12.63 | |||||
Albertslund IF | 1:13.11 | |||||||||
38 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 405 | 34.12 | 1:12.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.11 | |||||||||
39 | Signe Astrup Taul | 2004 | 400 | 34.42 | 1:12.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.93 | |||||||||
40 | Mille Marie Ullerup | 2004 | 397 | 34.56 | 1:13.15 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:13.09 | |||||||||
41 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 397 | 34.59 | 1:13.16 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.11 | |||||||||
42 | Julie Dahl | 2004 | 396 | 34.53 | 1:13.17 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.81 | |||||||||
- | Anna Marie Nielsen | 2004 | Akut syg | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.31 | |||||||||
Løb 133, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 684 | 29.66 | 1:01.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 643 | 30.11 | 1:02.27 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.20 | |||||||||
3 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 614 | 30.36 | 1:03.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.62 | |||||||||
4 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 593 | 30.52 | 1:03.98 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.30 | |||||||||
5 | Amalie Østerlund | 2005 | 587 | 31.19 | 1:04.21 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.46 | |||||||||
6 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 565 | 31.29 | 1:05.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.54 | |||||||||
7 | Elida Thornsen | 2005 | 557 | 31.45 | 1:05.33 | |||||
SVØM Korsør | 1:06.19 | |||||||||
8 | Rebecca Petersen | 2005 | 550 | 32.32 | 1:05.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
9 | Cille Kirketerp | 2005 | 538 | 32.22 | 1:06.08 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.62 | |||||||||
10 | Lise Refsgaard | 2005 | 531 | 31.63 | 1:06.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.20 | |||||||||
11 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 529 | 32.58 | 1:06.46 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.73 | |||||||||
12 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 515 | 32.40 | 1:07.04 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.63 | |||||||||
13 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 508 | 31.90 | 1:07.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.86 | |||||||||
14 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 504 | 32.14 | 1:07.54 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:08.43 | |||||||||
15 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 501 | 31.77 | 1:07.69 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.34 | |||||||||
16 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 494 | 32.35 | 1:08.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.94 | |||||||||
17 | Victoria W. Stahl | 2005 | 492 | 32.42 | 1:08.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.23 | |||||||||
18 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 488 | 32.94 | 1:08.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.46 | |||||||||
19 | Liva Lund Hansen | 2005 | 485 | 33.18 | 1:08.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.22 | |||||||||
20 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 484 | 32.94 | 1:08.45 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.54 | |||||||||
21 | Caroline Koch | 2005 | 475 | 32.68 | 1:08.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.96 | |||||||||
22 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 463 | 33.60 | 1:09.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.48 | |||||||||
23 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 462 | 33.46 | 1:09.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.40 | |||||||||
24 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 461 | 33.41 | 1:09.60 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.65 | |||||||||
25 | Annika Køhn | 2005 | 447 | 33.79 | 1:10.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.32 | |||||||||
26 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 445 | 34.42 | 1:10.42 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.31 | |||||||||
27 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 443 | 34.07 | 1:10.52 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.18 | |||||||||
28 | Annika Britt Larsen | 2005 | 443 | 34.19 | 1:10.53 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.09 | |||||||||
29 | Thea Mikkelsen | 2005 | 442 | 33.86 | 1:10.58 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
30 | Lærke Møller | 2005 | 441 | 33.76 | 1:10.62 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
31 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 428 | 34.45 | 1:11.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.62 | |||||||||
32 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 422 | 35.69 | 1:11.66 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.86 | |||||||||
33 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 419 | 33.71 | 1:11.82 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
34 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 402 | 34.96 | 1:12.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.32 | |||||||||
35 | Natacha Munch | 2005 | 397 | 35.59 | 1:13.15 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.15 | |||||||||
36 | Ella Gohr Metz | 2005 | 391 | 35.52 | 1:13.49 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.03 | |||||||||
37 | Filippa Eiler | 2005 | 387 | 34.22 | 1:13.73 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.42 | |||||||||
38 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 382 | 35.16 | 1:14.08 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
39 | Freja Arentsen | 2005 | 380 | 35.79 | 1:14.20 | |||||
Næstved IF | 1:15.17 | |||||||||
40 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 377 | 35.05 | 1:14.40 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:14.45 | |||||||||
41 | Julie Segato | 2005 | 377 | 35.88 | 1:14.43 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.34 | |||||||||
42 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | 372 | 36.31 | 1:14.70 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.61 | |||||||||
43 | Malene Reynolds | 2005 | 372 | 36.86 | 1:14.71 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.04 | |||||||||
44 | Josephine Frederiksen | 2005 | 371 | 36.03 | 1:14.80 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:14.76 | |||||||||
45 | Luna Luminari | 2005 | 369 | 35.90 | 1:14.92 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.27 | |||||||||
46 | Agnete Høyer | 2005 | 368 | 35.95 | 1:14.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.85 | |||||||||
47 | Filippa Walløe | 2005 | 354 | 36.23 | 1:15.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.65 | |||||||||
48 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 351 | 35.15 | 1:16.21 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
49 | Mathilde Pihl | 2005 | 344 | 36.86 | 1:16.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.77 | |||||||||
50 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 339 | 36.28 | 1:17.11 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:15.58 | |||||||||
51 | Line Pedersen | 2005 | 245 | 40.69 | 1:25.83 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.05 | |||||||||
Løb 133, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 644 | 30.26 | 1:02.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.03 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 571 | 31.62 | 1:04.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
3 | Falka Tind | 2006 | 531 | 32.49 | 1:06.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.89 | |||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 491 | 32.66 | 1:08.15 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.56 | |||||||||
5 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 404 | 35.16 | 1:12.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.59 | |||||||||
6 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 374 | 37.81 | 1:14.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.74 | |||||||||
7 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 365 | 36.83 | 1:15.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.70 | |||||||||
8 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 360 | 36.93 | 1:15.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.74 | |||||||||
9 | Siv Reimer | 2006 | 359 | 36.07 | 1:15.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.30 | |||||||||
10 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 351 | 36.01 | 1:16.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.55 | |||||||||
11 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 344 | 36.55 | 1:16.68 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:18.79 | |||||||||
12 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 344 | 37.27 | 1:16.69 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.78 | |||||||||
13 | Alma Møller-Ern | 2006 | 323 | 36.89 | 1:18.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.50 | |||||||||
14 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 322 | 37.69 | 1:18.43 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.65 | |||||||||
15 | Lara Smerdal | 2006 | 321 | 37.64 | 1:18.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.02 | |||||||||
16 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 320 | 35.69 | 1:18.54 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.88 | |||||||||
17 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 310 | 38.48 | 1:19.38 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.35 | |||||||||
18 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 302 | 39.20 | 1:20.09 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:20.38 | |||||||||
19 | Rikke Parkhøi | 2006 | 296 | 38.28 | 1:20.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.51 | |||||||||
20 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 288 | 38.46 | 1:21.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.13 | |||||||||
21 | Rikke Therp | 2006 | 270 | 40.00 | 1:23.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.60 | |||||||||
22 | Jaqueline Haack | 2006 | 265 | 38.99 | 1:23.64 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.01 | |||||||||
23 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 262 | 37.75 | 1:23.93 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 659 | 26.89 | 55.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.62 | |||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 659 | 26.96 | 55.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.36 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 646 | 27.32 | 56.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.08 | |||||||||
4 | Carl Heyn Stage | 2003 | 598 | 27.81 | 57.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.06 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 568 | 28.37 | 58.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 59.39 | |||||||||
6 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 554 | 28.30 | 59.17 | |||||
Næstved IF | 59.01 | |||||||||
7 | Ole Hovmand | 2003 | 547 | 28.81 | 59.39 | |||||
Svømmeklubben Syd | 59.83 | |||||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 538 | 28.42 | 59.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.20 | |||||||||
9 | Harald Franck | 2003 | 537 | 28.34 | 59.76 | |||||
Næstved IF | 59.78 | |||||||||
10 | Oscar Cleemann | 2003 | 537 | 28.58 | 59.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.57 | |||||||||
11 | Elias Rought | 2003 | 530 | 29.01 | 1:00.02 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.01 | |||||||||
12 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 523 | 28.61 | 1:00.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
13 | Silas Lykke | 2003 | 514 | 29.25 | 1:00.66 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.75 | |||||||||
14 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 494 | 29.81 | 1:01.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.26 | |||||||||
15 | Asger Johansen | 2003 | 493 | 29.85 | 1:01.48 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:02.30 | |||||||||
16 | Benjamin Bodal | 2003 | 491 | 29.90 | 1:01.58 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:01.38 | |||||||||
17 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 483 | 29.56 | 1:01.92 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:01.32 | |||||||||
18 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 452 | 30.69 | 1:03.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.63 | |||||||||
19 | Tobias Lindberg | 2003 | 450 | 30.84 | 1:03.38 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:02.70 | |||||||||
20 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 447 | 30.73 | 1:03.54 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.83 | |||||||||
21 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 444 | 30.32 | 1:03.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.53 | |||||||||
22 | Nicklas Stæcker | 2003 | 440 | 29.98 | 1:03.87 | |||||
Næstved IF | 1:06.26 | |||||||||
23 | Mathias Parkhøi | 2003 | 438 | 31.21 | 1:03.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.62 | |||||||||
24 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 435 | 30.44 | 1:04.12 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.03 | |||||||||
25 | Xander Pontoppidan | 2003 | 434 | 30.32 | 1:04.18 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.74 | |||||||||
26 | Daniel Mir | 2003 | 411 | 30.65 | 1:05.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.97 | |||||||||
27 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 409 | 31.03 | 1:05.44 | |||||
Næstved IF | 1:06.97 | |||||||||
28 | Malte Hjalholt | 2003 | 401 | 31.55 | 1:05.90 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.78 | |||||||||
29 | Valentin Wahl | 2003 | 399 | 31.07 | 1:05.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.16 | |||||||||
- | Marco Knudsen | 2003 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Greve Svømmeklub | 59.91 | |||||||||
- | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:03.69 | |||||||||
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 697 | 26.19 | 54.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.91 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 522 | 29.25 | 1:00.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
3 | Nicklas Plank | 2004 | 513 | 29.08 | 1:00.71 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.17 | |||||||||
4 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 503 | 29.92 | 1:01.09 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:02.09 | |||||||||
5 | Rasmus Warberg | 2004 | 488 | 30.07 | 1:01.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.34 | |||||||||
6 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 474 | 30.31 | 1:02.31 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.47 | |||||||||
7 | Casper Madsen | 2004 | 467 | 30.40 | 1:02.62 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.52 | |||||||||
8 | Emil Søby | 2004 | 467 | 29.82 | 1:02.64 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.34 | |||||||||
9 | Mathias Christensen | 2004 | 460 | 30.39 | 1:02.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.38 | |||||||||
10 | Matias Munkholm | 2004 | 451 | 30.19 | 1:03.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.30 | |||||||||
11 | Jeppe Kjær | 2004 | 449 | 30.70 | 1:03.46 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.16 | |||||||||
12 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 448 | 30.87 | 1:03.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.28 | |||||||||
13 | Oliver Schultz | 2004 | 443 | 30.90 | 1:03.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.66 | |||||||||
14 | Oscar Isberg | 2004 | 437 | 31.30 | 1:04.00 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.35 | |||||||||
15 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 436 | 30.96 | 1:04.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.43 | |||||||||
16 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 435 | 30.85 | 1:04.10 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.71 | |||||||||
17 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 428 | 31.09 | 1:04.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.41 | |||||||||
18 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 427 | 31.10 | 1:04.50 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.42 | |||||||||
19 | Oscar Kroos | 2004 | 414 | 31.38 | 1:05.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.47 | |||||||||
20 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 410 | 31.32 | 1:05.40 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:04.75 | |||||||||
21 | Alexander Slente | 2004 | 409 | 31.78 | 1:05.42 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:05.42 | |||||||||
22 | Viggo Prehn | 2004 | 405 | 32.02 | 1:05.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.24 | |||||||||
23 | Mikkel Roed | 2004 | 405 | 32.26 | 1:05.66 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.22 | |||||||||
24 | Anton Skov Grell | 2004 | 403 | 32.40 | 1:05.75 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:06.45 | |||||||||
25 | Stefan Rasmussen | 2004 | 403 | 31.43 | 1:05.77 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:08.89 | |||||||||
26 | William Studsgaard | 2004 | 389 | 32.07 | 1:06.56 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:08.62 | |||||||||
27 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 383 | 31.51 | 1:06.89 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.98 | |||||||||
28 | Alex Baes Maidens | 2004 | 383 | 31.46 | 1:06.92 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.31 | |||||||||
29 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 377 | 31.72 | 1:07.22 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.49 | |||||||||
30 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 367 | 32.91 | 1:07.84 | |||||
SVØM Korsør | 1:09.50 | |||||||||
31 | Johannes Forsbæk | 2004 | 363 | 32.93 | 1:08.07 | |||||
SVØM Korsør | 1:09.45 | |||||||||
32 | Lauritz Johansen | 2004 | 356 | 31.34 | 1:08.53 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
33 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 354 | 32.80 | 1:08.69 | |||||
Næstved IF | 1:09.32 | |||||||||
34 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 353 | 33.22 | 1:08.76 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.20 | |||||||||
35 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | 343 | 33.37 | 1:09.41 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:09.44 | |||||||||
36 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 328 | 34.68 | 1:10.41 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.13 | |||||||||
37 | Grigory Selivanov | 2004 | 311 | 33.60 | 1:11.66 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.79 | |||||||||
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | 490 | 29.72 | 1:01.61 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:02.62 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 473 | 29.52 | 1:02.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.40 | |||||||||
3 | Mads Møller | 2005 | 468 | 30.34 | 1:02.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.16 | |||||||||
4 | Andreas M Nielsen | 2005 | 442 | 30.12 | 1:03.78 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.74 | |||||||||
5 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 411 | 31.58 | 1:05.34 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:07.59 | |||||||||
6 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 382 | 31.67 | 1:06.95 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:08.55 | |||||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | 361 | 32.89 | 1:08.25 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.67 | |||||||||
8 | Konrad Clausen | 2005 | 359 | 32.83 | 1:08.37 | |||||
SVØM Korsør | 1:08.49 | |||||||||
9 | Sejer Andersen | 2005 | 354 | 33.27 | 1:08.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.10 | |||||||||
10 | Daniel Bastholm | 2005 | 311 | 34.60 | 1:11.72 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
11 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 310 | 34.82 | 1:11.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.99 | |||||||||
12 | Sune Vergmann | 2005 | 309 | 34.02 | 1:11.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.76 | |||||||||
13 | Gustav Abildgaard | 2005 | 306 | 35.39 | 1:12.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.99 | |||||||||
14 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 303 | 34.98 | 1:12.30 | |||||
SVØM Korsør | 1:14.66 | |||||||||
15 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 292 | 35.77 | 1:13.24 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
16 | Anton Rytter Bech | 2005 | 283 | 34.23 | 1:14.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.92 | |||||||||
17 | Mads Sørensen | 2005 | 277 | 35.47 | 1:14.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.90 | |||||||||
18 | Cilas Madsen | 2005 | 245 | 36.76 | 1:17.63 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.25 | |||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Akut syg | |||||||
SVØM Korsør | 1:08.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:59 |