Results for NIU Mästerskapen 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 1, 4X100y Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Filbornaskola | 2000 | Filbornaskolan | 3:25.99 | ||||||
Stefan Varga | 2000 | 25.47 | 52.62 | 52.62 | ||||||
Gustav Persson | 2000 | 27.77 | 59.28 | 1:51.90 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 22.05 | 48.54 | 2:40.44 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 21.23 | 45.55 | 3:25.99 | ||||||
2 | Fredrika Bremer | 0 | Fredrika Bremergymnasiet | 3:30.69 | ||||||
Olle Sköld | 1999 | 24.44 | 51.17 | 51.17 | ||||||
Pontus Jonsson | 2000 | 26.62 | 57.94 | 1:49.11 | ||||||
Daniel Jonsson | 1999 | 24.56 | 53.77 | 2:42.88 | ||||||
Anton Mylläri | 2001 | 22.59 | 47.81 | 3:30.69 | ||||||
3 | AGY/VNG | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 3:31.84 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 26.85 | 55.39 | 55.39 | ||||||
Karl Frylmark | 1999 | 25.93 | 57.10 | 1:52.49 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 24.23 | 52.51 | 2:45.00 | ||||||
Max Sundberg | 1999 | 22.35 | 46.84 | 3:31.84 | ||||||
4 | Filbornaskolan Lag 2 | 2002 | Filbornaskolan | 3:35.81 | ||||||
Gustav Kroon | 1998 | 26.92 | 55.57 | 55.57 | ||||||
Albin Edvardsson | 2000 | 27.99 | 59.53 | 1:55.10 | ||||||
Dante Vollmer | 2001 | 24.28 | 53.11 | 2:48.21 | ||||||
Karl Lindekrantz | 1999 | 22.99 | 47.60 | 3:35.81 | ||||||
5 | Sandagymnasiet | 2000 | Sandagymnasiet | 3:37.45 | ||||||
Oscar Hegmegi | 2001 | 26.55 | 55.53 | 55.53 | ||||||
Ishak Sabic | 1999 | 28.41 | 1:00.31 | 1:55.84 | ||||||
Anton Steindl | 2000 | 23.30 | 51.01 | 2:46.85 | ||||||
Viktor Svan | 2000 | 24.13 | 50.60 | 3:37.45 | ||||||
6 | Sven Eriksson | 0 | Sven Erikssonsgymnasiet | 3:38.66 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 27.39 | 56.44 | 56.44 | ||||||
Elliot Olsson | 1999 | 27.51 | 1:00.35 | 1:56.79 | ||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 23.87 | 53.22 | 2:50.01 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 23.14 | 48.65 | 3:38.66 | ||||||
7 | Polhemskolan | 0 | Polhemsskolan | 3:39.51 | ||||||
Jens Christiansen | 2001 | 28.06 | 58.54 | 58.54 | ||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 28.17 | 1:00.76 | 1:59.30 | ||||||
Isak Larsson | 2000 | 22.84 | 50.92 | 2:50.22 | ||||||
Gustav Östlund | 2000 | 22.72 | 49.29 | 3:39.51 | ||||||
8 | Solna Gymnasium | 1997 | Solna Gymnasium | 3:43.21 | ||||||
Philip Bentzer | 2001 | 27.02 | 57.40 | 57.40 | ||||||
Johan Hennert | 2001 | 29.59 | 1:04.11 | 2:01.51 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 23.23 | 53.29 | 2:54.80 | ||||||
Martin Falk | 1999 | 22.97 | 48.41 | 3:43.21 | ||||||
9 | Procivitas | 0 | Procivitas Malmö | 3:45.40 | ||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 26.26 | 53.87 | 53.87 | ||||||
Axel Andrén | 2001 | 29.22 | 1:03.45 | 1:57.32 | ||||||
Robin Falk | 2001 | 25.22 | 55.25 | 2:52.57 | ||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 24.77 | 52.83 | 3:45.40 | ||||||
10 | Malmö Idrottsgymnasium | 0 | Malmö Idrottsgymnasium | 3:48.18 | ||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 28.08 | 58.01 | 58.01 | ||||||
Gustav Englund | 2001 | 28.85 | 1:03.29 | 2:01.30 | ||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 24.89 | 55.27 | 2:56.57 | ||||||
Filip Hinderup | 2001 | 23.87 | 51.61 | 3:48.18 | ||||||
11 | Sundsvalls Gymnasium | 0 | Sundsvalls Gymnasium | 3:49.86 | ||||||
Johan Björklund | 1999 | 27.94 | 59.06 | 59.06 | ||||||
Felix Balkerud | 2001 | 30.29 | 1:06.34 | 2:05.40 | ||||||
Jonathan Hiltonsson | 2000 | 25.90 | 56.40 | 3:01.80 | ||||||
Christopher Andrén | 2000 | 22.42 | 48.06 | 3:49.86 | ||||||
12 | Celsiusskolan | 0 | Celsiusskolan | 3:50.17 | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 26.39 | 55.99 | 55.99 | ||||||
Roman Milkin | 1999 | 29.66 | 1:06.05 | 2:02.04 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 24.72 | 53.73 | 2:55.77 | ||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 25.79 | 54.40 | 3:50.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 2, 4X100y Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Filbornaskola | 2000 | Filbornaskolan | 3:53.44 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 27.83 | 58.26 | 58.26 | ||||||
Daniella Horvath | 2001 | 29.87 | 1:03.90 | 2:02.16 | ||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 27.49 | 59.13 | 3:01.29 | ||||||
Sophie Hansson | 1998 | 24.26 | 52.15 | 3:53.44 | ||||||
2 | AGY/VNG | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 3:54.06 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 27.85 | 56.88 | 56.88 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 30.06 | 1:04.75 | 2:01.63 | ||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 28.01 | 1:00.47 | 3:02.10 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 24.45 | 51.96 | 3:54.06 | ||||||
3 | Procivitas | 0 | Procivitas Malmö | 3:58.58 | ||||||
Emma Vileus | 2001 | 29.10 | 1:00.11 | 1:00.11 | ||||||
Stina Lindberg | 2000 | 30.33 | 1:05.15 | 2:05.26 | ||||||
Isabelle Sering | 2002 | 26.58 | 57.92 | 3:03.18 | ||||||
Klara Johansson | 2001 | 25.98 | 55.40 | 3:58.58 | ||||||
4 | Polhemskolan | 0 | Polhemsskolan | 3:59.01 | ||||||
Lina Sjöholm | 2000 | 29.53 | 1:00.69 | 1:00.69 | ||||||
Louise Ranevi | 1999 | 30.56 | 1:05.86 | 2:06.55 | ||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 28.09 | 1:00.95 | 3:07.50 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 24.29 | 51.51 | 3:59.01 | ||||||
5 | Sandagymnasiet | 2000 | Sandagymnasiet | 4:01.69 | ||||||
Lova Andersson | 2000 | 28.57 | 59.25 | 59.25 | ||||||
Wilma Johansson | 2001 | 30.93 | 1:05.41 | 2:04.66 | ||||||
Emma Roos | 1999 | 28.09 | 1:01.92 | 3:06.58 | ||||||
Angelica Stark | 1999 | 25.85 | 55.11 | 4:01.69 | ||||||
6 | Solna Gymnasium | 0 | Solna Gymnasium | 4:06.84 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 29.67 | 1:02.38 | 1:02.38 | ||||||
Elin Swerlander | 2001 | 32.07 | 1:08.83 | 2:11.21 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 28.92 | 1:01.62 | 3:12.83 | ||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 25.79 | 54.01 | 4:06.84 | ||||||
7 | Malmö Idrottsgymnasium | 0 | Malmö Idrottsgymnasium | 4:07.31 | ||||||
Isabella Revstedt | 2001 | 27.77 | 58.25 | 58.25 | ||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 32.53 | 1:10.28 | 2:08.53 | ||||||
Nicola Lindell | 2001 | 29.15 | 1:04.36 | 3:12.89 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 25.66 | 54.42 | 4:07.31 | ||||||
8 | Fredrika Bremer | 0 | Fredrika Bremergymnasiet | 4:07.97 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 30.69 | 1:02.47 | 1:02.47 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 31.62 | 1:08.51 | 2:10.98 | ||||||
Cassandra Engback | 1999 | 26.41 | 59.29 | 3:10.27 | ||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 27.65 | 57.70 | 4:07.97 | ||||||
9 | Filbornaskolan Lag 2 | 2002 | Filbornaskolan | 4:08.02 | ||||||
Kajsa Gustavsson | 2001 | 31.10 | 1:05.23 | 1:05.23 | ||||||
Nelly Rasmusson | 2001 | 31.48 | 1:07.76 | 2:12.99 | ||||||
Clara Thomasson | 2001 | 27.36 | 1:00.56 | 3:13.55 | ||||||
Sandra Lendt | 2000 | 25.94 | 54.47 | 4:08.02 | ||||||
10 | Uddevalla | 0 | Uddevalla Gymnasieskola | 4:09.40 | ||||||
Elin Gustafson | 1999 | 30.56 | 1:03.91 | 1:03.91 | ||||||
Fanny Aronsson | 2000 | 31.59 | 1:07.64 | 2:11.55 | ||||||
Tilda Nilsson | 2001 | 29.33 | 1:02.48 | 3:14.03 | ||||||
Hilda Andersson | 1999 | 26.36 | 55.37 | 4:09.40 | ||||||
11 | Sundsvalls Gymnasium | 0 | Sundsvalls Gymnasium | 4:15.50 | ||||||
Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | 30.54 | 1:05.81 | 1:05.81 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 32.65 | 1:13.60 | 2:19.41 | ||||||
Joyce Muzito | 2001 | 27.49 | 1:00.05 | 3:19.46 | ||||||
Tove Wikström | 2001 | 26.55 | 56.04 | 4:15.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 3, 1000y Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Max Sundberg | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 53.55 | 1:51.47 | 2:49.09 | 3:46.53 | 9:29.87 | ||
4:44.15 | 5:41.67 | 6:39.42 | 7:36.60 | |||||||
8:33.83 | 9:29.87 | |||||||||
2 | Olle Williamsson | 1998 | Filbornaskolan | 54.19 | 1:52.45 | 2:50.81 | 3:49.23 | 9:34.73 | ||
4:47.98 | 5:46.19 | 6:44.15 | 7:41.92 | |||||||
8:39.89 | 9:34.73 | |||||||||
3 | Melker Olsson | 2000 | Sven Erikssonsgymnasiet | 53.44 | 1:51.27 | 2:49.43 | 3:47.68 | 9:35.03 | ||
4:46.06 | 5:44.01 | 6:42.25 | 7:40.36 | |||||||
8:38.14 | 9:35.03 | |||||||||
4 | Linus Kahl | 2001 | Filbornaskolan | 53.73 | 1:51.85 | 2:50.05 | 3:49.68 | 9:39.10 | ||
4:48.45 | 5:47.40 | 6:46.12 | 7:44.79 | |||||||
8:42.71 | 9:39.10 | |||||||||
5 | Dennis Dukic | 2000 | Filbornaskolan | 55.03 | 1:53.36 | 2:51.87 | 3:51.49 | 9:40.44 | ||
4:51.10 | 5:48.50 | 6:47.17 | 7:46.42 | |||||||
8:44.50 | 9:40.44 | |||||||||
6 | Marcus Holmquist | 2000 | Sandagymnasiet | 53.87 | 1:52.02 | 2:50.58 | 3:50.07 | 9:48.07 | ||
4:49.15 | 5:48.66 | 6:48.75 | 7:49.50 | |||||||
8:49.33 | 9:48.07 | |||||||||
7 | Carl Göransson | 2000 | Celsiusskolan | 55.36 | 1:53.82 | 2:52.64 | 3:52.23 | 9:48.86 | ||
4:51.85 | 5:51.02 | 6:50.79 | 7:50.73 | |||||||
8:50.63 | 9:48.86 | |||||||||
8 | Martin Melinder | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 54.57 | 1:53.72 | 2:53.61 | 3:53.81 | 9:55.10 | ||
4:54.14 | 5:54.05 | 6:54.68 | 7:55.53 | |||||||
8:56.07 | 9:55.10 | |||||||||
9 | Johan Björklund | 1999 | Sundsvalls Gymnasium | 54.31 | 1:55.17 | 2:56.68 | 3:59.04 | 10:06.54 | ||
5:00.49 | 6:01.61 | 7:03.68 | 8:04.58 | |||||||
9:05.83 | 10:06.54 | |||||||||
10 | Gustaf Hansson | 2001 | Filbornaskolan | 56.10 | 1:57.84 | 2:59.79 | 4:01.94 | 10:10.24 | ||
5:04.54 | 6:06.59 | 7:08.65 | 8:10.70 | |||||||
9:12.31 | 10:10.24 | |||||||||
11 | Viktor Svan | 2000 | Sandagymnasiet | 57.13 | 1:57.66 | 2:58.98 | 4:00.79 | 10:12.25 | ||
5:02.99 | 6:05.20 | 7:08.08 | 8:09.87 | |||||||
9:11.90 | 10:12.25 | |||||||||
12 | Victor Halldén | 2000 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 56.27 | 1:56.39 | 2:58.12 | 4:00.16 | 10:14.97 | ||
5:02.55 | 6:05.00 | 7:08.19 | 8:11.25 | |||||||
9:13.84 | 10:14.97 | |||||||||
13 | Viktor Johansson | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 55.86 | 1:56.76 | 2:58.77 | 4:01.22 | 10:16.46 | ||
5:03.84 | 6:06.62 | 7:09.48 | 8:12.46 | |||||||
9:13.73 | 10:16.46 | |||||||||
14 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Gymnasieskola | 56.68 | 1:58.63 | 3:01.58 | 4:04.89 | 10:28.82 | ||
5:09.39 | 6:13.44 | 7:18.58 | 8:23.05 | |||||||
9:26.07 | 10:28.82 | |||||||||
15 | Primus Olsson | 2000 | Procivitas Malmö | 55.56 | 1:57.00 | 2:58.50 | 4:00.83 | 10:31.79 | ||
5:04.01 | 6:08.59 | 7:14.41 | 8:21.07 | |||||||
9:27.07 | 10:31.79 | |||||||||
16 | Karl Liljegren | 2001 | Procivitas Malmö | 59.03 | 2:01.10 | 3:04.25 | 4:08.17 | 10:33.95 | ||
5:13.11 | 6:18.72 | 7:21.88 | 8:27.22 | |||||||
9:31.88 | 10:33.95 | |||||||||
17 | Klaudius Schreck | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 55.85 | 1:56.83 | 2:59.25 | 4:03.69 | 10:37.47 | ||
5:07.97 | 6:12.69 | 7:17.12 | 8:23.83 | |||||||
9:30.11 | 10:37.47 | |||||||||
18 | Johan Ljunggren | 2001 | Celsiusskolan | 57.12 | 2:01.00 | 3:05.72 | 4:10.56 | 10:37.94 | ||
5:16.57 | 6:20.70 | 7:26.50 | 8:30.50 | |||||||
9:34.45 | 10:37.94 | |||||||||
19 | Anton Marijanovic | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 56.49 | 2:03.36 | 3:09.85 | 4:17.49 | 10:57.02 | ||
5:19.99 | 6:29.31 | 7:39.28 | 8:48.17 | |||||||
9:56.33 | 10:57.02 | |||||||||
20 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Gymnasium | 56.34 | 1:53.82 | 2:52.64 | 4:12.37 | 10:59.46 | ||
4:51.85 | 6:29.44 | 7:37.72 | 8:45.83 | |||||||
9:53.93 | 10:59.46 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 4, 1000y Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Polhemsskolan | 59.72 | 2:03.10 | 3:06.86 | 4:10.68 | 10:31.17 | ||
5:14.18 | 6:17.68 | 7:21.18 | 8:24.47 | |||||||
9:28.60 | 10:31.17 | |||||||||
2 | Alice Thörnros | 2001 | Sandagymnasiet | 1:00.18 | 2:03.03 | 3:06.69 | 4:10.54 | 10:35.65 | ||
5:14.20 | 6:18.72 | 7:23.48 | 8:28.23 | |||||||
9:32.87 | 10:35.65 | |||||||||
3 | Angelica Stark | 1999 | Sandagymnasiet | 59.52 | 2:03.30 | 3:08.48 | 4:13.96 | 10:46.41 | ||
5:19.98 | 6:24.74 | 7:30.35 | 8:36.64 | |||||||
9:42.47 | 10:46.41 | |||||||||
4 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Idrottsgymnasium | 1:00.35 | 2:03.74 | 3:07.50 | 4:12.12 | 10:48.15 | ||
5:17.70 | 6:24.19 | 7:30.46 | 8:37.19 | |||||||
9:43.60 | 10:48.15 | |||||||||
5 | Ebba Andersson | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 1:00.09 | 2:03.66 | 3:08.50 | 4:13.83 | 10:49.32 | ||
5:20.16 | 6:25.80 | 7:32.81 | 8:39.72 | |||||||
9:45.53 | 10:49.32 | |||||||||
6 | Matilda Åkesson | 1999 | Procivitas Malmö | 59.75 | 2:03.37 | 3:08.44 | 4:14.21 | 10:54.27 | ||
5:20.34 | 6:26.58 | 7:33.59 | 8:40.78 | |||||||
9:47.90 | 10:54.27 | |||||||||
7 | Johanna Palmkvist | 1999 | Filbornaskolan | 1:01.08 | 2:06.27 | 3:11.85 | 4:17.58 | 10:58.36 | ||
5:24.02 | 6:30.93 | 7:37.80 | 8:44.84 | |||||||
9:51.94 | 10:58.36 | |||||||||
8 | Agnes Arberg | 2001 | Sandagymnasiet | 1:02.66 | 2:10.01 | 3:17.64 | 4:24.28 | 11:02.63 | ||
5:31.41 | 6:37.28 | 7:43.78 | 8:50.48 | |||||||
9:56.90 | 11:02.63 | |||||||||
9 | Louise Peacock | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 1:01.81 | 2:09.59 | 3:19.31 | 4:29.43 | 11:27.26 | ||
5:40.66 | 6:51.19 | 8:02.02 | 9:11.63 | |||||||
10:20.72 | 11:27.26 | |||||||||
10 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Gymnasieskola | 1:03.28 | 2:13.29 | 3:26.06 | 4:39.90 | 12:05.63 | ||
5:54.24 | 7:09.13 | 8:23.29 | 9:38.18 | |||||||
10:52.28 | 12:05.63 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 5, 200y Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Steindl | 2000 | Sandagymnasiet | 25.03 | 54.18 | 1:24.58 | 1:55.53 | |||
2 | William Kerman | 2001 | Filbornaskolan | 26.27 | 56.05 | 1:26.63 | 1:57.67 | |||
3 | Niklas Nyblom | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 26.43 | 56.28 | 1:27.23 | 1:59.41 | |||
4 | Oscar Olsson | 1999 | Polhemsskolan | 24.80 | 54.54 | 1:27.56 | 2:01.86 | |||
5 | Dante Vollmer | 2001 | Filbornaskolan | 26.52 | 57.66 | 1:29.97 | 2:02.31 | |||
6 | Jonas Malmring | 2001 | Solna Gymnasium | 26.69 | 58.97 | 1:32.04 | 2:02.43 | |||
7 | Martin Wahlberg | 1999 | Filbornaskolan | 26.70 | 57.65 | 1:30.19 | 2:03.80 | |||
8 | Linus Ljunghusen | 2000 | Polhemsskolan | 28.14 | 1:00.25 | 1:33.12 | 2:06.27 | |||
9 | Nicolas Nolén | 2000 | Procivitas Malmö | 27.68 | 59.46 | 1:32.34 | 2:06.35 | |||
10 | Victor Halldén | 2000 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 27.31 | 59.70 | 1:33.92 | 2:06.81 | |||
11 | Elias Hysing | 2000 | Filbornaskolan | 27.32 | 59.81 | 1:33.62 | 2:08.84 | |||
12 | Anton Mylläri | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 27.75 | 59.93 | 1:34.24 | 2:08.95 | |||
13 | David Engström | 2001 | Sven Erikssonsgymnasiet | 27.89 | 1:00.08 | 1:34.66 | 2:09.99 | |||
14 | Douglas Romare | 2001 | Procivitas Malmö | 28.12 | 1:00.73 | 1:35.49 | 2:11.27 | |||
15 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Gymnasieskola | 29.69 | 1:03.28 | 1:38.11 | 2:12.71 | |||
- | William Westerlund Holappa | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 6, 200y Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Sandagymnasiet | 29.36 | 1:01.80 | 1:34.26 | 2:05.68 | |||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 28.42 | 1:00.79 | 1:35.57 | 2:12.59 | |||
3 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Gymnasieskola | 29.15 | 1:03.06 | 1:37.93 | 2:14.04 | |||
4 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 30.08 | 1:04.11 | 1:39.29 | 2:14.71 | |||
5 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 29.09 | 1:02.94 | 1:38.47 | 2:14.76 | |||
6 | Isabelle Wrejde | 1999 | Solna Gymnasium | 31.33 | 1:06.12 | 1:41.43 | 2:15.85 | |||
7 | Mary Lagoguez | 2001 | Polhemsskolan | 28.65 | 1:03.39 | 1:39.35 | 2:16.83 | |||
8 | Julia Brinkhagen | 1999 | Filbornaskolan | 29.72 | 1:04.10 | 1:39.97 | 2:17.04 | |||
9 | Clara Thomasson | 2001 | Filbornaskolan | 30.21 | 1:05.26 | 1:41.10 | 2:17.85 | |||
10 | Klara Johansson | 2001 | Procivitas Malmö | 28.24 | 1:01.64 | 1:39.21 | 2:18.31 | |||
11 | Emma Roos | 1999 | Sandagymnasiet | 29.72 | 1:04.49 | 1:40.95 | 2:18.40 | |||
12 | Victoria Danielsson | 2002 | Sandagymnasiet | 30.17 | 1:05.25 | 1:42.40 | 2:20.42 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 7, 200y Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olle Sköld | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 27.12 | 55.70 | 1:24.75 | 1:52.96 | |||
2 | Stefan Varga | 2000 | Filbornaskolan | 26.35 | 55.24 | 1:24.39 | 1:53.52 | |||
3 | Martin Falk | 1999 | Solna Gymnasium | 26.72 | 55.73 | 1:25.00 | 1:54.43 | |||
4 | Melker Olsson | 2000 | Sven Erikssonsgymnasiet | 27.63 | 57.42 | 1:27.19 | 1:56.40 | |||
5 | Daniel Fischer | 2002 | Filbornaskolan | 27.54 | 57.72 | 1:28.28 | 1:58.55 | |||
6 | Tim Brinkhagen | 2001 | Filbornaskolan | 28.06 | 58.36 | 1:29.27 | 1:59.68 | |||
7 | Isak Larsson | 2000 | Polhemsskolan | 27.29 | 57.12 | 1:28.44 | 1:59.79 | |||
8 | Anton Widholm | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 26.80 | 57.09 | 1:28.54 | 1:59.82 | |||
9 | Daniel Jonsson | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 27.70 | 57.59 | 1:29.09 | 1:59.96 | |||
10 | Gustav Kroon | 1998 | Filbornaskolan | 28.66 | 59.39 | 1:30.76 | 2:02.44 | |||
11 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Gymnasieskola | 27.84 | 57.55 | 1:29.50 | 2:02.83 | |||
12 | Christoffer Dellhede | 2001 | Procivitas Malmö | 28.23 | 59.00 | 1:30.94 | 2:02.93 | |||
13 | Oscar Hegmegi | 2001 | Sandagymnasiet | 27.92 | 58.46 | 1:31.14 | 2:03.25 | |||
14 | Simon Brandt | 2000 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 28.30 | 59.33 | 1:31.39 | 2:03.37 | |||
15 | Adam Albringer | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 28.24 | 59.66 | 1:32.15 | 2:03.64 | |||
16 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Gymnasieskola | 28.55 | 59.51 | 1:31.85 | 2:04.98 | |||
17 | Anton Boström | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 28.11 | 59.93 | 1:33.17 | 2:06.93 | |||
18 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 29.25 | 1:01.34 | 1:34.95 | 2:08.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 8, 200y Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Miram | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 28.99 | 1:00.08 | 1:31.78 | 2:04.15 | |||
2 | Isabella Revstedt | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 28.58 | 1:01.18 | 1:35.49 | 2:08.23 | |||
3 | Elin Ristl | 1999 | Sandagymnasiet | 31.07 | 1:04.76 | 1:37.57 | 2:10.17 | |||
4 | Victoria Åberg | 2001 | Filbornaskolan | 30.02 | 1:02.55 | 1:36.43 | 2:10.35 | |||
5 | Josefin Ossmyr | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 30.18 | 1:03.02 | 1:37.01 | 2:10.54 | |||
6 | Emma Vileus | 2001 | Procivitas Malmö | 30.40 | 1:03.50 | 1:37.47 | 2:11.24 | |||
7 | Wilma Roloff | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 30.89 | 1:04.25 | 1:38.66 | 2:13.39 | |||
8 | Wilma Svensson | 2002 | Sannarpsgymnasiet | 32.13 | 1:06.09 | 1:41.22 | 2:16.05 | |||
9 | Davilda Lareva | 2000 | Malmö Idrottsgymnasium | 30.41 | 1:04.37 | 1:39.99 | 2:16.13 | |||
10 | Klara Eriksson | 2000 | Fria Läroverken | 31.05 | 1:05.59 | 1:41.58 | 2:16.81 | |||
11 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Gymnasieskola | 32.07 | 1:07.45 | 1:42.66 | 2:17.27 | |||
12 | Louise Peacock | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 32.04 | 1:07.09 | 1:42.86 | 2:18.22 | |||
13 | Frida Rödin | 2000 | Procivitas Malmö | 30.90 | 1:05.32 | 1:41.94 | 2:18.89 | |||
14 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Filbornaskolan | 31.86 | 1:06.63 | 1:42.90 | 2:19.15 | |||
15 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Gymnasium | 31.18 | 1:06.41 | 1:43.32 | 2:19.25 | |||
16 | Mariam Istiphan | 2001 | Sandagymnasiet | 31.12 | 1:06.00 | 1:42.99 | 2:19.35 | |||
17 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 31.49 | 1:07.33 | 1:43.98 | 2:20.11 | |||
18 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Gymnasieskola | 32.33 | 1:07.38 | 1:44.52 | 2:21.01 | |||
19 | Salma Gabot | 2001 | Celsiusskolan | 31.60 | 1:07.19 | 1:45.93 | 2:23.47 | |||
20 | Klara Stigsson | 2001 | Sannarpsgymnasiet | 33.57 | 1:09.49 | 1:47.56 | 2:25.89 | |||
- | Tilda Öman | 2000 | Sven Erikssonsgymnasiet | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 9, 200y Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olle Williamsson | 1998 | Filbornaskolan | 27.73 | 58.83 | 1:30.46 | 2:02.49 | |||
2 | Karl Frylmark | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 27.71 | 1:00.10 | 1:32.72 | 2:05.98 | |||
3 | Gustav Persson | 2000 | Filbornaskolan | 28.31 | 1:00.68 | 1:33.76 | 2:07.30 | |||
4 | Pontus Jonsson | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 29.41 | 1:02.27 | 1:36.19 | 2:10.05 | |||
5 | Ishak Sabic | 1999 | Sandagymnasiet | 29.78 | 1:03.69 | 1:38.38 | 2:12.40 | |||
6 | August Mathisen | 2001 | Filbornaskolan | 29.76 | 1:04.71 | 1:39.59 | 2:13.24 | |||
7 | Lucas Lindblom | 2000 | Filbornaskolan | 28.96 | 1:03.33 | 1:38.89 | 2:13.51 | |||
8 | Markus Charlton | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 30.04 | 1:03.91 | 1:38.84 | 2:14.33 | |||
9 | Victor Bergstrand | 2000 | Polhemsskolan | 30.03 | 1:05.09 | 1:39.96 | 2:15.06 | |||
10 | Albin Edvardsson | 2000 | Filbornaskolan | 30.41 | 1:05.17 | 1:40.36 | 2:15.55 | |||
11 | Theodor Sköld | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 30.29 | 1:05.05 | 1:41.63 | 2:18.48 | |||
12 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 31.16 | 1:07.01 | 1:43.24 | 2:19.52 | |||
13 | Linus Ljunghusen | 2000 | Polhemsskolan | 31.72 | 1:07.67 | 1:44.36 | 2:21.07 | |||
14 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Sven Erikssonsgymnasiet | 29.92 | 1:05.08 | 1:42.12 | 2:21.09 | |||
15 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Sundsvalls Gymnasium | 30.65 | 1:07.19 | 1:44.69 | 2:22.10 | |||
16 | Axel Andrén | 2001 | Procivitas Malmö | 32.04 | 1:07.83 | 1:45.01 | 2:22.17 | |||
17 | Johan Hennert | 2001 | Solna Gymnasium | 31.39 | 1:08.38 | 1:46.84 | 2:24.15 | |||
18 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 32.05 | 1:10.47 | 1:50.95 | 2:31.03 | |||
19 | Roman Milkin | 1999 | Celsiusskolan | 31.91 | 1:10.86 | 1:51.19 | 2:31.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 10, 200y Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Polhemsskolan | 31.69 | 1:07.68 | 1:43.85 | 2:20.19 | |||
2 | Sara Wallberg | 1999 | Fria Läroverken | 31.68 | 1:07.76 | 1:44.09 | 2:20.60 | |||
3 | Daniella Horvath | 2001 | Filbornaskolan | 33.69 | 1:10.85 | 1:47.29 | 2:24.09 | |||
4 | Julia Björkén | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 32.25 | 1:09.20 | 1:46.59 | 2:24.96 | |||
5 | Wilma Johansson | 2001 | Sandagymnasiet | 32.87 | 1:09.35 | 1:46.74 | 2:25.16 | |||
6 | Alicia Lundblad | 2001 | Filbornaskolan | 33.55 | 1:10.75 | 1:48.71 | 2:25.52 | |||
7 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Gymnasieskola | 33.15 | 1:09.89 | 1:47.79 | 2:25.68 | |||
8 | Sarah Wallin | 2000 | Filbornaskolan | 33.17 | 1:10.09 | 1:48.24 | 2:25.92 | |||
9 | Nelly Rasmusson | 2001 | Filbornaskolan | 32.96 | 1:10.21 | 1:48.56 | 2:26.42 | |||
10 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Procivitas Malmö | 33.31 | 1:11.09 | 1:50.56 | 2:29.76 | |||
11 | Louise Ranevi | 1999 | Polhemsskolan | 32.23 | 1:09.45 | 1:49.24 | 2:29.92 | |||
12 | Tove Wikström | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 34.39 | 1:12.41 | 1:51.36 | 2:30.36 | |||
13 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Gymnasieskola | 33.63 | 1:11.99 | 1:51.46 | 2:30.54 | |||
14 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Gymnasieskola | 34.17 | 1:13.08 | 1:53.51 | 2:34.56 | |||
15 | Matilda Brink | 2001 | Sandagymnasiet | 34.51 | 1:13.98 | 1:54.77 | 2:35.74 | |||
16 | Sofia Stålnacke | 2001 | Polhemsskolan | 34.26 | 1:13.52 | 1:53.94 | 2:35.82 | |||
17 | Matilda Pfeiff | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 34.89 | 1:15.61 | 1:57.86 | 2:39.92 | |||
- | Elly Palm | 2001 | Filbornaskolan | DSQ | ||||||
- | Stina Lindberg | 2000 | Procivitas Malmö | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 11, 4X50y Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filbornaskola | 2000 | Filbornaskolan | 1:25.23 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 21.38 | 21.38 | |||||||
Stefan Varga | 2000 | 21.83 | 43.21 | |||||||
Emil Hassling | 2000 | 20.51 | 1:03.72 | |||||||
Linus Kahl | 2001 | 21.51 | 1:25.23 | |||||||
2 | Polhemskolan | 0 | Polhemsskolan | 1:26.75 | ||||||
Gustav Östlund | 2000 | 21.93 | 21.93 | |||||||
Isak Larsson | 2000 | 21.45 | 43.38 | |||||||
Victor Bergstrand | 2000 | 22.00 | 1:05.38 | |||||||
Jens Christiansen | 2001 | 21.37 | 1:26.75 | |||||||
3 | Filbornaskolan Lag 2 | 2002 | Filbornaskolan | 1:28.19 | ||||||
Karl Lindekrantz | 1999 | 22.13 | 22.13 | |||||||
Dante Vollmer | 2001 | 22.10 | 44.23 | |||||||
Daniel Fischer | 2002 | 22.39 | 1:06.62 | |||||||
Dennis Dukic | 2000 | 21.57 | 1:28.19 | |||||||
4 | Sven Eriksson | 0 | Sven Erikssonsgymnasiet | 1:28.39 | ||||||
Anes Cavka | 1999 | 22.32 | 22.32 | |||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 21.30 | 43.62 | |||||||
Melker Olsson | 2000 | 21.97 | 1:05.59 | |||||||
Adam Albringer | 1999 | 22.80 | 1:28.39 | |||||||
5 | AGY/VNG | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 1:30.40 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 22.79 | 22.79 | |||||||
Max Sundberg | 1999 | 21.95 | 44.74 | |||||||
Anton Widholm | 1999 | 22.76 | 1:07.50 | |||||||
Victor Halldén | 2000 | 22.90 | 1:30.40 | |||||||
6 | Sandagymnasiet | 2000 | Sandagymnasiet | 1:30.61 | ||||||
Anton Steindl | 2000 | 22.27 | 22.27 | |||||||
Ishak Sabic | 1999 | 21.77 | 44.04 | |||||||
Viktor Svan | 2000 | 23.50 | 1:07.54 | |||||||
Oscar Hegmegi | 2001 | 23.07 | 1:30.61 | |||||||
7 | Sundsvalls Gymnasium | 0 | Sundsvalls Gymnasium | 1:31.01 | ||||||
Christopher Andrén | 2000 | 21.78 | 21.78 | |||||||
Johan Björklund | 1999 | 22.96 | 44.74 | |||||||
Johan Ekengren | 2001 | 23.08 | 1:07.82 | |||||||
Anton Boström | 2001 | 23.19 | 1:31.01 | |||||||
8 | Malmö Idrottsgymnasium | 0 | Malmö Idrottsgymnasium | 1:31.15 | ||||||
Erik Boos | 1999 | 22.64 | 22.64 | |||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 22.37 | 45.01 | |||||||
Joar Modigh | 2001 | 23.23 | 1:08.24 | |||||||
Filip Hinderup | 2001 | 22.91 | 1:31.15 | |||||||
9 | Solna Gymnasium | 1997 | Solna Gymnasium | 1:31.18 | ||||||
Martin Falk | 1999 | 22.92 | 22.92 | |||||||
Philip Bentzer | 2001 | 23.16 | 46.08 | |||||||
Johan Hennert | 2001 | 22.84 | 1:08.92 | |||||||
Jonas Malmring | 2001 | 22.26 | 1:31.18 | |||||||
10 | Procivitas | 0 | Procivitas Malmö | 1:32.67 | ||||||
Primus Olsson | 2000 | 23.38 | 23.38 | |||||||
Robin Falk | 2001 | 23.11 | 46.49 | |||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 22.63 | 1:09.12 | |||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 23.55 | 1:32.67 | |||||||
11 | Fredrika Bremer | 0 | Fredrika Bremergymnasiet | 1:33.52 | ||||||
Markus Charlton | 2001 | 25.61 | 25.61 | |||||||
Philip Parsons | 1999 | 22.37 | 47.98 | |||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 21.95 | 1:09.93 | |||||||
Oskar Mikker | 2000 | 23.59 | 1:33.52 | |||||||
12 | Uddevalla | 0 | Uddevalla Gymnasieskola | 1:37.03 | ||||||
Alexander Assor | 2000 | 23.50 | 23.50 | |||||||
Edwin Larsson | 2001 | 24.80 | 48.30 | |||||||
Axel Gustavsson | 2000 | 24.23 | 1:12.53 | |||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 24.50 | 1:37.03 | |||||||
13 | Celsiusskolan | 0 | Celsiusskolan | 1:38.70 | ||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 25.50 | 25.50 | |||||||
Roman Milkin | 1999 | 25.68 | 51.18 | |||||||
Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 24.77 | 1:15.95 | |||||||
Carl Göransson | 2000 | 22.75 | 1:38.70 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:46 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 12, 4X50y Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filbornaskola | 2000 | Filbornaskolan | 1:38.17 | ||||||
Sandra Lendt | 2000 | 24.72 | 24.72 | |||||||
Daniella Horvath | 2001 | 25.10 | 49.82 | |||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 24.65 | 1:14.47 | |||||||
Sophie Hansson | 1998 | 23.70 | 1:38.17 | |||||||
2 | Polhemskolan | 0 | Polhemsskolan | 1:38.88 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 24.13 | 24.13 | |||||||
Lina Sjöholm | 2000 | 24.88 | 49.01 | |||||||
Louise Ranevi | 1999 | 24.84 | 1:13.85 | |||||||
Emmy Johnsson | 2001 | 25.03 | 1:38.88 | |||||||
3 | Procivitas | 0 | Procivitas Malmö | 1:39.22 | ||||||
My Rydgren | 1999 | 24.64 | 24.64 | |||||||
Isabelle Sering | 2002 | 24.83 | 49.47 | |||||||
Stina Lindberg | 2000 | 24.31 | 1:13.78 | |||||||
Klara Johansson | 2001 | 25.44 | 1:39.22 | |||||||
4 | Malmö Idrottsgymnasium | 0 | Malmö Idrottsgymnasium | 1:39.80 | ||||||
Anna Grahovac | 1999 | 25.05 | 25.05 | |||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 24.77 | 49.82 | |||||||
Nicola Lindell | 2001 | 25.20 | 1:15.02 | |||||||
Isabella Revstedt | 2001 | 24.78 | 1:39.80 | |||||||
5 | Sandagymnasiet | 2000 | Sandagymnasiet | 1:41.08 | ||||||
Elin Ristl | 1999 | 25.45 | 25.45 | |||||||
Lova Andersson | 2000 | 24.55 | 50.00 | |||||||
Angelica Stark | 1999 | 26.12 | 1:16.12 | |||||||
Wilma Johansson | 2001 | 24.96 | 1:41.08 | |||||||
6 | Filbornaskolan Lag 2 | 2002 | Filbornaskolan | 1:41.40 | ||||||
Clara Thomasson | 2001 | 25.63 | 25.63 | |||||||
Victoria Åberg | 2001 | 24.77 | 50.40 | |||||||
Johanna Söderberg | 1999 | 25.50 | 1:15.90 | |||||||
Maja Jönsson | 2001 | 25.50 | 1:41.40 | |||||||
7 | AGY/VNG | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 1:41.47 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 24.56 | 24.56 | |||||||
Anna Miram | 1999 | 25.02 | 49.58 | |||||||
Ebba Andersson | 2001 | 24.95 | 1:14.53 | |||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 26.94 | 1:41.47 | |||||||
8 | Solna Gymnasium | 0 | Solna Gymnasium | 1:42.43 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 25.91 | 25.91 | |||||||
Elin Swerlander | 2001 | 25.22 | 51.13 | |||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 26.44 | 1:17.57 | |||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 24.86 | 1:42.43 | |||||||
9 | Fredrika Bremer | 0 | Fredrika Bremergymnasiet | 1:43.12 | ||||||
Cassandra Engback | 1999 | 24.45 | 24.45 | |||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 27.00 | 51.45 | |||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 24.65 | 1:16.10 | |||||||
Wilma Roloff | 2000 | 27.02 | 1:43.12 | |||||||
10 | Sundsvalls Gymnasium | 0 | Sundsvalls Gymnasium | 1:44.23 | ||||||
Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | 26.23 | 26.23 | |||||||
Tove Wikström | 2001 | 25.51 | 51.74 | |||||||
Joyce Muzito | 2001 | 25.12 | 1:16.86 | |||||||
Julia Nilsson | 1999 | 27.37 | 1:44.23 | |||||||
11 | Uddevalla | 0 | Uddevalla Gymnasieskola | 1:49.89 | ||||||
Tilda Nilsson | 2001 | 26.75 | 26.75 | |||||||
Lovisa Alsop | 2001 | 26.84 | 53.59 | |||||||
Gabriella Sanftleben | 1999 | 27.65 | 1:21.24 | |||||||
Thilda Larsson | 1999 | 28.65 | 1:49.89 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:46 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:27 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 13, 6X100y Ben Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Filbornaskola | 2000 | Filbornaskolan | 7:19.78 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 31.34 | 1:08.01 | 1:08.01 | ||||||
Stefan Varga | 2000 | 32.10 | 1:10.14 | 2:18.15 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 35.92 | 1:19.51 | 3:37.66 | ||||||
Clara Thomasson | 2001 | 34.66 | 1:15.46 | 4:53.12 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 35.19 | 1:12.12 | 6:05.24 | ||||||
Kajsa Gustavsson | 2001 | 34.05 | 1:14.54 | 7:19.78 | ||||||
2 | AGY/VNG | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 7:44.36 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 27.65 | 1:05.21 | 1:05.21 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 34.48 | 1:13.98 | 2:19.19 | ||||||
Max Sundberg | 1999 | 37.89 | 1:19.04 | 3:38.23 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 34.18 | 1:16.51 | 4:54.74 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 35.46 | 1:19.41 | 6:14.15 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 41.64 | 1:30.21 | 7:44.36 | ||||||
3 | Malmö Idrottsgymnasium | 0 | Malmö Idrottsgymnasium | 7:56.65 | ||||||
Anna Grahovac | 1999 | 37.27 | 1:21.09 | 1:21.09 | ||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 35.80 | 1:17.71 | 2:38.80 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 34.98 | 1:16.16 | 3:54.96 | ||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 37.84 | 1:26.75 | 5:21.71 | ||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 36.33 | 1:17.76 | 6:39.47 | ||||||
Erik Boos | 1999 | 33.96 | 1:17.18 | 7:56.65 | ||||||
4 | Sandagymnasiet | 2000 | Sandagymnasiet | 8:13.03 | ||||||
Anton Steindl | 2000 | 31.61 | 1:11.01 | 1:11.01 | ||||||
Angelica Stark | 1999 | 37.72 | 1:21.67 | 2:32.68 | ||||||
Ishak Sabic | 1999 | 40.02 | 1:23.89 | 3:56.57 | ||||||
Emma Roos | 1999 | 39.04 | 1:25.63 | 5:22.20 | ||||||
Mariam Istiphan | 2001 | 43.18 | 1:32.86 | 6:55.06 | ||||||
Oscar Hegmegi | 2001 | 35.96 | 1:17.97 | 8:13.03 | ||||||
5 | Procivitas | 0 | Procivitas Malmö | 8:14.29 | ||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 34.83 | 1:19.06 | 1:19.06 | ||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 35.99 | 1:17.31 | 2:36.37 | ||||||
Karl Liljegren | 2001 | 35.81 | 1:17.99 | 3:54.36 | ||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 40.94 | 1:23.86 | 5:18.22 | ||||||
My Rydgren | 1999 | 40.70 | 1:27.81 | 6:46.03 | ||||||
Amalia Degler | 2001 | 41.13 | 1:28.26 | 8:14.29 | ||||||
6 | Fredrika Bremer | 0 | Fredrika Bremergymnasiet | 8:14.53 | ||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 41.45 | 1:30.94 | 1:30.94 | ||||||
Anton Mylläri | 2001 | 34.98 | 1:18.91 | 2:49.85 | ||||||
Cassandra Engback | 1999 | 37.11 | 1:20.40 | 4:10.25 | ||||||
Olle Sköld | 1999 | 35.66 | 1:13.42 | 5:23.67 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 45.38 | 1:34.74 | 6:58.41 | ||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 34.50 | 1:16.12 | 8:14.53 | ||||||
7 | Uddevalla | 0 | Uddevalla Gymnasieskola | 8:16.95 | ||||||
Hilda Andersson | 1999 | 38.35 | 1:23.89 | 1:23.89 | ||||||
Elin Gustafson | 1999 | 37.99 | 1:21.19 | 2:45.08 | ||||||
Fanny Aronsson | 2000 | 41.36 | 1:28.47 | 4:13.55 | ||||||
Edwin Larsson | 2001 | 37.53 | 1:22.29 | 5:35.84 | ||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 38.68 | 1:22.10 | 6:57.94 | ||||||
Alexander Assor | 2000 | 36.83 | 1:19.01 | 8:16.95 | ||||||
8 | Celsiusskolan | 0 | Celsiusskolan | 8:37.24 | ||||||
Sanna Lekberg | 2001 | 42.86 | 1:31.40 | 1:31.40 | ||||||
Salma Gabot | 2001 | 41.02 | 1:31.05 | 3:02.45 | ||||||
Lovisa Sved | 2000 | 44.23 | 1:35.60 | 4:38.05 | ||||||
Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 40.56 | 1:28.26 | 6:06.31 | ||||||
Erik Forsström | 1999 | 34.12 | 1:15.79 | 7:22.10 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 34.60 | 1:15.14 | 8:37.24 | ||||||
- | Polhemskolan | 0 | Polhemsskolan | DSQ | ||||||
Isak Larsson | 2000 | 14.29 | ||||||||
Lina Sjöholm | 2000 | |||||||||
Linus Ljunghusen | 2000 | |||||||||
Mary Lagoguez | 2001 | |||||||||
Jens Christiansen | 2001 | |||||||||
Hanna Bergman | 2001 | 29 | DSQ | |||||||
- | Solna Gymnasium | 1997 | Solna Gymnasium | DSQ | ||||||
Martin Falk | 1999 | 29 | ||||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | |||||||||
Hanna Hargsten | 1999 | |||||||||
Philip Bentzer | 2001 | |||||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | |||||||||
Johan Hennert | 2001 | 29 | DSQ | |||||||
- | Sundsvalls Gymnasium | 0 | Sundsvalls Gymnasium | DSQ | ||||||
Johan Björklund | 1999 | 29 | ||||||||
Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | |||||||||
Anton Boström | 2001 | |||||||||
Tove Wikström | 2001 | |||||||||
Joyce Muzito | 2001 | |||||||||
Christopher Andrén | 2000 | 29 | DSQ | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:27 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:30 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 14, 200y Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Filbornaskolan | 24.18 | 52.53 | 1:23.86 | 1:51.25 | |||
2 | Linus Kahl | 2001 | Filbornaskolan | 25.54 | 55.96 | 1:27.97 | 1:55.02 | |||
3 | Olle Williamsson | 1998 | Filbornaskolan | 25.48 | 56.60 | 1:27.22 | 1:55.10 | |||
4 | William Kerman | 2001 | Filbornaskolan | 25.48 | 55.47 | 1:31.47 | 2:00.45 | |||
5 | Victor Bergstrand | 2000 | Polhemsskolan | 26.98 | 58.72 | 1:32.92 | 2:00.95 | |||
6 | Martin Falk | 1999 | Solna Gymnasium | 26.50 | 56.87 | 1:32.82 | 2:00.98 | |||
7 | Pontus Jonsson | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 26.82 | 1:01.01 | 1:34.50 | 2:03.21 | |||
8 | Niklas Nyblom | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 26.05 | 57.78 | 1:33.96 | 2:03.25 | |||
9 | Johan Björklund | 1999 | Sundsvalls Gymnasium | 26.91 | 59.67 | 1:35.55 | 2:03.89 | |||
10 | Samuel Rudqvist | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 25.66 | 58.62 | 1:36.59 | 2:03.96 | |||
11 | Dennis Dukic | 2000 | Filbornaskolan | 25.65 | 57.59 | 1:33.94 | 2:04.07 | |||
12 | William Westerlund Holappa | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 25.78 | 59.09 | 1:36.23 | 2:04.30 | |||
13 | Anton Steindl | 2000 | Sandagymnasiet | 25.81 | 58.23 | 1:35.07 | 2:04.56 | |||
14 | Anton Widholm | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 25.68 | 58.68 | 1:35.75 | 2:05.52 | |||
15 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 28.18 | 1:01.16 | 1:38.77 | 2:07.26 | |||
16 | Anton Mylläri | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 26.93 | 1:00.50 | 1:37.59 | 2:07.32 | |||
17 | Joar Modigh | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 25.78 | 58.72 | 1:38.78 | 2:08.55 | |||
18 | Elliot Olsson | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 28.44 | 1:03.38 | 1:38.85 | 2:09.12 | |||
19 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 29.02 | 1:05.09 | 1:40.64 | 2:10.32 | |||
20 | Axel Andrén | 2001 | Procivitas Malmö | 28.05 | 1:03.31 | 1:40.00 | 2:10.35 | |||
- | Johan Ljunggren | 2001 | Celsiusskolan | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:30 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:39 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 15, 200y Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Sandagymnasiet | 28.09 | 1:02.23 | 1:38.21 | 2:07.55 | |||
2 | Hanna Bergman | 2001 | Polhemsskolan | 26.92 | 1:02.12 | 1:39.97 | 2:10.26 | |||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 28.20 | 1:01.87 | 1:40.07 | 2:11.40 | |||
4 | Sara Wallberg | 1999 | Fria Läroverken | 29.47 | 1:04.63 | 1:40.91 | 2:11.59 | |||
5 | Stina Lindberg | 2000 | Procivitas Malmö | 27.47 | 1:02.34 | 1:40.51 | 2:12.95 | |||
6 | Josefin Ossmyr | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 28.60 | 1:03.90 | 1:41.90 | 2:13.16 | |||
7 | Lina Sjöholm | 2000 | Polhemsskolan | 29.10 | 1:03.19 | 1:43.54 | 2:13.76 | |||
8 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Idrottsgymnasium | 29.55 | 1:03.15 | 1:43.86 | 2:14.91 | |||
9 | Victoria Åberg | 2001 | Filbornaskolan | 28.58 | 1:02.50 | 1:43.02 | 2:15.04 | |||
10 | Nicola Parfitt | 2000 | Malmö Idrottsgymnasium | 29.89 | 1:04.70 | 1:44.71 | 2:16.65 | |||
11 | Alice Thörnros | 2001 | Sandagymnasiet | 29.49 | 1:04.97 | 1:44.95 | 2:16.67 | |||
12 | Johanna Palmkvist | 1999 | Filbornaskolan | 28.80 | 1:06.04 | 1:45.74 | 2:16.84 | |||
13 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Gymnasieskola | 30.44 | 1:10.07 | 1:48.58 | 2:20.50 | |||
14 | Ebba Andersson | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 28.96 | 1:04.90 | 1:48.72 | 2:20.53 | |||
15 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Gymnasieskola | 31.84 | 1:10.58 | 1:49.37 | 2:21.41 | |||
16 | Isabelle Wrejde | 1999 | Solna Gymnasium | 30.36 | 1:07.39 | 1:49.90 | 2:22.09 | |||
17 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Gymnasieskola | 30.80 | 1:10.13 | 1:51.10 | 2:25.12 | |||
18 | Sanna Lekberg | 2001 | Celsiusskolan | 30.70 | 1:11.60 | 1:54.04 | 2:30.15 | |||
- | Emelie Melin | 2000 | Sven Erikssonsgymnasiet | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:39 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:48 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 16, 100y Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Filbornaskolan | 22.52 | 46.22 | |||||
2 | Olle Sköld | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 22.44 | 46.30 | |||||
3 | Dante Vollmer | 2001 | Filbornaskolan | 23.11 | 47.74 | |||||
4 | Marcus Holmquist | 2000 | Sandagymnasiet | 23.20 | 47.97 | |||||
5 | Karl Lindekrantz | 1999 | Filbornaskolan | 23.29 | 48.31 | |||||
6 | Samuel Rudqvist | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 23.56 | 48.47 | |||||
7 | Christopher Andrén | 2000 | Sundsvalls Gymnasium | 22.96 | 48.49 | |||||
8 | Anes Cavka | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 23.28 | 48.78 | |||||
8 | Daniel Fischer | 2002 | Filbornaskolan | 23.21 | 48.78 | |||||
10 | Melker Olsson | 2000 | Sven Erikssonsgymnasiet | 23.79 | 48.80 | |||||
11 | Simon Brandt | 2000 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 23.74 | 48.86 | |||||
12 | Gustav Östlund | 2000 | Polhemsskolan | 23.67 | 49.04 | |||||
13 | Philip Parsons | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 23.84 | 49.26 | |||||
14 | Anton Mylläri | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 24.37 | 49.75 | |||||
15 | Jens Christiansen | 2001 | Polhemsskolan | 24.23 | 49.78 | |||||
16 | Carl Göransson | 2000 | Celsiusskolan | 24.42 | 50.39 | |||||
17 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Idrottsgymnasium | 24.23 | 50.53 | |||||
18 | Johan Björklund | 1999 | Sundsvalls Gymnasium | 24.49 | 50.77 | |||||
19 | Viktor Johansson | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 24.03 | 50.97 | |||||
20 | Victor Halldén | 2000 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 24.30 | 51.10 | |||||
21 | Alexander Assor | 2000 | Uddevalla Gymnasieskola | 24.69 | 51.38 | |||||
21 | Primus Olsson | 2000 | Procivitas Malmö | 24.29 | 51.38 | |||||
23 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 25.02 | 51.65 | |||||
24 | Anton Boström | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 24.91 | 51.66 | |||||
25 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 24.96 | 51.67 | |||||
26 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 24.67 | 51.83 | |||||
27 | Joar Modigh | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 25.24 | 52.00 | |||||
28 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Gymnasieskola | 25.25 | 52.38 | |||||
29 | Erik Boos | 1999 | Malmö Idrottsgymnasium | 25.77 | 52.47 | |||||
30 | Nicolas Nolén | 2000 | Procivitas Malmö | 25.24 | 52.56 | |||||
31 | Viktor Svan | 2000 | Sandagymnasiet | 25.08 | 52.66 | |||||
32 | Oskar Mikker | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 25.17 | 52.71 | |||||
33 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Gymnasieskola | 25.90 | 53.82 | |||||
34 | Johan Ljunggren | 2001 | Celsiusskolan | 26.88 | 56.26 | |||||
35 | Markus Charlton | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 26.64 | 56.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:48 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:57 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 17, 100y Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Polhemsskolan | 25.18 | 51.05 | |||||
2 | Sophie Hansson | 1998 | Filbornaskolan | 24.95 | 51.16 | |||||
3 | Tova Andersson | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 25.64 | 52.64 | |||||
4 | Cassandra Engback | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 25.71 | 52.99 | |||||
5 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Idrottsgymnasium | 26.13 | 53.81 | |||||
6 | Alicia Lundblad | 2001 | Filbornaskolan | 26.07 | 54.19 | |||||
7 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Gymnasium | 26.93 | 55.14 | |||||
8 | Sandra Lendt | 2000 | Filbornaskolan | 26.94 | 55.22 | |||||
9 | Isabella Revstedt | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 27.00 | 55.24 | |||||
10 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 26.47 | 55.26 | |||||
11 | Nicola Parfitt | 2000 | Malmö Idrottsgymnasium | 27.10 | 55.35 | |||||
12 | Emmy Johnsson | 2001 | Polhemsskolan | 26.46 | 55.37 | |||||
13 | Elin Ristl | 1999 | Sandagymnasiet | 26.87 | 55.90 | |||||
14 | Maja Jönsson | 2001 | Filbornaskolan | 26.84 | 56.02 | |||||
15 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Gymnasieskola | 27.20 | 56.20 | |||||
16 | Elin Swerlander | 2001 | Solna Gymnasium | 26.99 | 56.34 | |||||
17 | Klara Johansson | 2001 | Procivitas Malmö | 27.04 | 56.68 | |||||
18 | Tove Wikström | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 27.42 | 56.78 | |||||
19 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 27.59 | 56.99 | |||||
20 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Filbornaskolan | 27.03 | 57.18 | |||||
21 | Mary Lagoguez | 2001 | Polhemsskolan | 27.58 | 57.19 | |||||
22 | Linnea Lindgren | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 27.77 | 57.38 | |||||
23 | Wilma Roloff | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 27.69 | 57.45 | |||||
24 | Agnes Arberg | 2001 | Sandagymnasiet | 28.04 | 57.48 | |||||
25 | Victoria Danielsson | 2002 | Sandagymnasiet | 27.79 | 58.02 | |||||
26 | Wilma Svensson | 2002 | Sannarpsgymnasiet | 28.09 | 58.07 | |||||
27 | Klara Stigsson | 2001 | Sannarpsgymnasiet | 28.44 | 58.79 | |||||
28 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 28.53 | 58.83 | |||||
29 | Emily Lamb | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 27.96 | 59.02 | |||||
30 | Julia Frederiksen | 2001 | Procivitas Malmö | 28.46 | 59.97 | |||||
31 | Thea Lindström | 2000 | Procivitas Malmö | 28.26 | 1:00.03 | |||||
32 | Eva Sigurdsson | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 29.08 | 1:00.09 | |||||
33 | Sanna Lekberg | 2001 | Celsiusskolan | 30.06 | 1:01.54 | |||||
34 | Salma Gabot | 2001 | Celsiusskolan | 29.36 | 1:02.32 | |||||
35 | Thilda Larsson | 1999 | Uddevalla Gymnasieskola | 29.12 | 1:02.54 | |||||
- | Emelie Melin | 2000 | Sven Erikssonsgymnasiet | DNS | ||||||
- | Tilda Öman | 2000 | Sven Erikssonsgymnasiet | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:57 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:01 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 18, 50y Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Filbornaskolan | 22.91 | ||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Polhemsskolan | 23.32 | ||||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Solna Gymnasium | 23.45 | ||||||
4 | Anton Steindl | 2000 | Sandagymnasiet | 23.77 | ||||||
5 | Christopher Andrén | 2000 | Sundsvalls Gymnasium | 23.99 | ||||||
5 | Klaudius Schreck | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 23.99 | ||||||
7 | Samuel Rudqvist | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 24.23 | ||||||
8 | Oscar Olsson | 1999 | Polhemsskolan | 24.39 | ||||||
9 | Anton Marijanovic | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 24.41 | ||||||
10 | Primus Olsson | 2000 | Procivitas Malmö | 24.53 | ||||||
11 | Daniel Jonsson | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 24.64 | ||||||
12 | Elias Hysing | 2000 | Filbornaskolan | 24.68 | ||||||
13 | Adam Albringer | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 24.86 | ||||||
14 | Erik Boos | 1999 | Malmö Idrottsgymnasium | 25.06 | ||||||
15 | Robin Falk | 2001 | Procivitas Malmö | 25.23 | ||||||
16 | Oscar Hegmegi | 2001 | Sandagymnasiet | 25.32 | ||||||
17 | Carl Göransson | 2000 | Celsiusskolan | 25.39 | ||||||
18 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Idrottsgymnasium | 25.41 | ||||||
19 | Martin Wahlberg | 1999 | Filbornaskolan | 25.51 | ||||||
20 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 25.59 | ||||||
21 | Joar Modigh | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 25.60 | ||||||
22 | Gabriel Hansson | 2000 | Uddevalla Gymnasieskola | 25.61 | ||||||
23 | Linus Ljunghusen | 2000 | Polhemsskolan | 26.11 | ||||||
24 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Celsiusskolan | 26.21 | ||||||
24 | David Engström | 2001 | Sven Erikssonsgymnasiet | 26.21 | ||||||
26 | Simon Linnér | 1999 | Platengymnasiet | 26.25 | ||||||
27 | Martin Melinder | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 26.30 | ||||||
28 | Oskar Mikker | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 26.52 | ||||||
29 | Daniel Karlsson | 2001 | Solna Gymnasium | 27.16 | ||||||
30 | Douglas Romare | 2001 | Procivitas Malmö | 27.63 | ||||||
31 | Roman Milkin | 1999 | Celsiusskolan | 28.31 | ||||||
- | Gustav Östlund | 2000 | Polhemsskolan | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:01 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:06 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 19, 50y Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Filbornaskolan | 24.91 | ||||||
2 | Isabelle Sering | 2002 | Procivitas Malmö | 26.24 | ||||||
3 | Cassandra Engback | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 26.59 | ||||||
4 | Clara Thomasson | 2001 | Filbornaskolan | 26.62 | ||||||
5 | Mary Lagoguez | 2001 | Polhemsskolan | 26.75 | ||||||
6 | Davilda Lareva | 2000 | Malmö Idrottsgymnasium | 26.85 | ||||||
7 | Alicia Lundblad | 2001 | Filbornaskolan | 26.95 | ||||||
8 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 27.17 | ||||||
9 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 27.48 | ||||||
10 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Gymnasieskola | 27.49 | ||||||
11 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 27.58 | ||||||
12 | Julia Brinkhagen | 1999 | Filbornaskolan | 27.68 | ||||||
13 | Emma Roos | 1999 | Sandagymnasiet | 27.73 | ||||||
14 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Gymnasium | 27.76 | ||||||
15 | Angelica Stark | 1999 | Sandagymnasiet | 27.91 | ||||||
16 | Johanna Söderberg | 1999 | Filbornaskolan | 27.97 | ||||||
17 | Lovisa Sved | 2000 | Celsiusskolan | 28.03 | ||||||
18 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Gymnasieskola | 28.06 | ||||||
19 | Emmy Johnsson | 2001 | Polhemsskolan | 28.11 | ||||||
20 | Isabelle Wrejde | 1999 | Solna Gymnasium | 28.31 | ||||||
21 | Emily Lamb | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 30.13 | ||||||
22 | Sanna Lekberg | 2001 | Celsiusskolan | 30.35 | ||||||
23 | Eva Sigurdsson | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 30.52 | ||||||
- | Emelie Melin | 2000 | Sven Erikssonsgymnasiet | DNS | ||||||
- | My Rydgren | 1999 | Procivitas Malmö | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:06 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:12 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 20, 50y Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olle Sköld | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 24.05 | ||||||
2 | Gustaf Hansson | 2001 | Filbornaskolan | 24.55 | ||||||
3 | Stefan Varga | 2000 | Filbornaskolan | 24.59 | ||||||
4 | Isak Larsson | 2000 | Polhemsskolan | 24.68 | ||||||
5 | Anton Widholm | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 24.81 | ||||||
6 | Gustav Kroon | 1998 | Filbornaskolan | 25.09 | ||||||
7 | Martin Falk | 1999 | Solna Gymnasium | 25.28 | ||||||
8 | Philip Parsons | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 25.39 | ||||||
9 | Daniel Jonsson | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 25.73 | ||||||
10 | Adam Albringer | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 25.87 | ||||||
11 | Christoffer Dellhede | 2001 | Procivitas Malmö | 25.88 | ||||||
12 | Jens Christiansen | 2001 | Polhemsskolan | 25.95 | ||||||
13 | Victor Bergstrand | 2000 | Polhemsskolan | 26.03 | ||||||
14 | Karl Lindekrantz | 1999 | Filbornaskolan | 26.30 | ||||||
15 | Max Sundberg | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 26.37 | ||||||
16 | Oscar Hegmegi | 2001 | Sandagymnasiet | 26.44 | ||||||
16 | Tim Brinkhagen | 2001 | Filbornaskolan | 26.44 | ||||||
18 | Anton Marijanovic | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 26.45 | ||||||
19 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Gymnasium | 26.66 | ||||||
20 | Anes Cavka | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 27.13 | ||||||
21 | Anton Boström | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 27.25 | ||||||
22 | Karl Liljegren | 2001 | Procivitas Malmö | 27.33 | ||||||
23 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 27.43 | ||||||
24 | Christopher Andrén | 2000 | Sundsvalls Gymnasium | 28.11 | ||||||
25 | Axel Gustavsson | 2000 | Uddevalla Gymnasieskola | 31.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:12 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:17 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 21, 50y Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Miram | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 27.00 | ||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | Sandagymnasiet | 27.27 | ||||||
3 | Victoria Åberg | 2001 | Filbornaskolan | 27.37 | ||||||
4 | Josefin Ossmyr | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 27.42 | ||||||
5 | Davilda Lareva | 2000 | Malmö Idrottsgymnasium | 27.56 | ||||||
6 | Emma Vileus | 2001 | Procivitas Malmö | 28.02 | ||||||
7 | Elin Ristl | 1999 | Sandagymnasiet | 28.21 | ||||||
8 | Isabella Revstedt | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 28.44 | ||||||
9 | Cassandra Engback | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 29.13 | ||||||
10 | Klara Eriksson | 2000 | Fria Läroverken | 29.15 | ||||||
11 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 29.39 | ||||||
12 | Mariam Istiphan | 2001 | Sandagymnasiet | 29.62 | ||||||
13 | Johanna Söderberg | 1999 | Filbornaskolan | 29.75 | ||||||
14 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Gymnasieskola | 29.82 | ||||||
15 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Gymnasium | 30.02 | ||||||
16 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Gymnasieskola | 30.13 | ||||||
16 | Wilma Roloff | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 30.13 | ||||||
18 | Wilma Svensson | 2002 | Sannarpsgymnasiet | 30.67 | ||||||
19 | Lovisa Sved | 2000 | Celsiusskolan | 30.75 | ||||||
20 | Linnea Lindgren | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 31.05 | ||||||
21 | Maja Jönsson | 2001 | Filbornaskolan | 31.07 | ||||||
22 | Emily Lamb | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 31.28 | ||||||
22 | Salma Gabot | 2001 | Celsiusskolan | 31.28 | ||||||
24 | Amalia Degler | 2001 | Procivitas Malmö | 31.45 | ||||||
25 | Klara Stigsson | 2001 | Sannarpsgymnasiet | 31.76 | ||||||
26 | Eva Sigurdsson | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 32.79 | ||||||
- | Tilda Öman | 2000 | Sven Erikssonsgymnasiet | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:17 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:22 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 22, 50y Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Frylmark | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 26.44 | ||||||
2 | Gustav Persson | 2000 | Filbornaskolan | 26.47 | ||||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Filbornaskolan | 26.60 | ||||||
4 | Albin Edvardsson | 2000 | Filbornaskolan | 26.98 | ||||||
5 | Linus Kahl | 2001 | Filbornaskolan | 27.23 | ||||||
6 | Elliot Olsson | 1999 | Sven Erikssonsgymnasiet | 27.31 | ||||||
7 | Simon Linnér | 1999 | Platengymnasiet | 27.39 | ||||||
8 | Pontus Jonsson | 2000 | Fredrika Bremergymnasiet | 27.58 | ||||||
9 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Sundsvalls Gymnasium | 27.72 | ||||||
10 | Klaudius Schreck | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 27.81 | ||||||
11 | Elias Hyvönen | 2000 | Sven Erikssonsgymnasiet | 27.84 | ||||||
12 | August Mathisen | 2001 | Filbornaskolan | 27.89 | ||||||
13 | Ishak Sabic | 1999 | Sandagymnasiet | 28.11 | ||||||
14 | Philip Parsons | 1999 | Fredrika Bremergymnasiet | 28.13 | ||||||
15 | Erik Boos | 1999 | Malmö Idrottsgymnasium | 28.50 | ||||||
16 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Sven Erikssonsgymnasiet | 28.83 | ||||||
17 | Johan Hennert | 2001 | Solna Gymnasium | 28.84 | ||||||
18 | Lucas Lindblom | 2000 | Filbornaskolan | 29.00 | ||||||
19 | Markus Charlton | 2001 | Fredrika Bremergymnasiet | 29.19 | ||||||
20 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 29.33 | ||||||
20 | Theodor Sköld | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 29.33 | ||||||
22 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Celsiusskolan | 30.19 | ||||||
23 | Axel Andrén | 2001 | Procivitas Malmö | 30.26 | ||||||
24 | Roman Milkin | 1999 | Celsiusskolan | 30.36 | ||||||
25 | Felix Balkerud | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 30.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:22 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:26 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 23, 50y Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniella Horvath | 2001 | Filbornaskolan | 29.21 | ||||||
2 | Sara Wallberg | 1999 | Fria Läroverken | 29.78 | ||||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Polhemsskolan | 29.83 | ||||||
4 | Julia Björkén | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 30.66 | ||||||
5 | Sandra Lendt | 2000 | Filbornaskolan | 31.28 | ||||||
6 | Nelly Rasmusson | 2001 | Filbornaskolan | 31.30 | ||||||
7 | Sarah Wallin | 2000 | Filbornaskolan | 31.49 | ||||||
8 | Fanny Aronsson | 2000 | Uddevalla Gymnasieskola | 31.58 | ||||||
9 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Procivitas Malmö | 31.88 | ||||||
10 | Elin Swerlander | 2001 | Solna Gymnasium | 31.93 | ||||||
11 | Sofia Stålnacke | 2001 | Polhemsskolan | 32.26 | ||||||
12 | Julia Nilsson | 1999 | Sundsvalls Gymnasium | 32.28 | ||||||
12 | Lovisa Alsop | 2001 | Uddevalla Gymnasieskola | 32.28 | ||||||
12 | Tove Wikström | 2001 | Sundsvalls Gymnasium | 32.28 | ||||||
15 | Elly Palm | 2001 | Filbornaskolan | 32.56 | ||||||
16 | Nicola Parfitt | 2000 | Malmö Idrottsgymnasium | 32.80 | ||||||
17 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Gymnasieskola | 32.99 | ||||||
18 | Matilda Pfeiff | 2001 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 33.30 | ||||||
19 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Idrottsgymnasium | 33.33 | ||||||
20 | Matilda Brink | 2001 | Sandagymnasiet | 33.73 | ||||||
21 | Emilia Frederiksen | 2000 | Procivitas Malmö | 34.24 | ||||||
22 | Victoria Danielsson | 2002 | Sandagymnasiet | 35.11 | ||||||
23 | Julia Frederiksen | 2001 | Procivitas Malmö | 35.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:26 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | NIU-mästerskap 2017 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:52 | |||
Arrangör | Svenska Simförbundet/Jönköpings SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 september 2017 |
Gren 24, 6X200y Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Filbornaskola | 2000 | Filbornaskolan | 11:06.31 | ||||||
Linus Kahl | 2001 | 50.72 | 1:43.57 | 1:43.57 | ||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 57.16 | 1:56.83 | 3:40.40 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 47.78 | 1:42.04 | 5:22.44 | ||||||
Sandra Lendt | 2000 | 58.74 | 2:00.45 | 7:22.89 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 48.29 | 1:42.59 | 9:05.48 | ||||||
Johanna Palmkvist | 1999 | 57.67 | 2:00.83 | 11:06.31 | ||||||
2 | AGY/VNG | 1999 | Arlanda & Väsby Nya Gymnasium | 11:11.53 | ||||||
Max Sundberg | 1999 | 50.12 | 1:43.52 | 1:43.52 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 50.23 | 1:45.53 | 3:29.05 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 52.83 | 1:49.99 | 5:19.04 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 54.86 | 1:54.82 | 7:13.86 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 56.85 | 1:58.17 | 9:12.03 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 57.29 | 1:59.50 | 11:11.53 | ||||||
3 | Sandagymnasiet | 2000 | Sandagymnasiet | 11:27.52 | ||||||
Marcus Holmquist | 2000 | 49.91 | 1:42.58 | 1:42.58 | ||||||
Angelica Stark | 1999 | 58.48 | 2:03.53 | 3:46.11 | ||||||
Lova Andersson | 2000 | 58.39 | 2:04.42 | 5:50.53 | ||||||
Ishak Sabic | 1999 | 52.34 | 1:47.63 | 7:38.16 | ||||||
Oscar Hegmegi | 2001 | 53.44 | 1:52.76 | 9:30.92 | ||||||
Wilma Johansson | 2001 | 56.81 | 1:56.60 | 11:27.52 | ||||||
4 | Fredrika Bremer | 0 | Fredrika Bremergymnasiet | 11:36.41 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 58.82 | 2:02.47 | 2:02.47 | ||||||
Olle Sköld | 1999 | 50.61 | 1:44.45 | 3:46.92 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 58.92 | 2:02.20 | 5:49.12 | ||||||
Anton Mylläri | 2001 | 52.35 | 1:50.46 | 7:39.58 | ||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 1:02.91 | 2:09.96 | 9:49.54 | ||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 52.20 | 1:46.87 | 11:36.41 | ||||||
5 | Filbornaskolan Lag 2 | 2002 | Filbornaskolan | 11:39.56 | ||||||
William Kerman | 2001 | 51.86 | 1:47.44 | 1:47.44 | ||||||
Dennis Dukic | 2000 | 51.72 | 1:46.73 | 3:34.17 | ||||||
Kajsa Gustavsson | 2001 | 1:00.08 | 2:06.91 | 5:41.08 | ||||||
Dante Vollmer | 2001 | 51.85 | 1:47.23 | 7:28.31 | ||||||
Nelly Rasmusson | 2001 | 1:00.03 | 2:05.88 | 9:34.19 | ||||||
Maja Jönsson | 2001 | 1:00.21 | 2:05.37 | 11:39.56 | ||||||
6 | Procivitas | 0 | Procivitas Malmö | 11:45.93 | ||||||
Primus Olsson | 2000 | 53.24 | 1:53.22 | 1:53.22 | ||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 55.40 | 1:55.16 | 3:48.38 | ||||||
Robin Falk | 2001 | 52.92 | 1:50.67 | 5:39.05 | ||||||
Frida Rödin | 2000 | 1:00.16 | 2:06.11 | 7:45.16 | ||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 58.07 | 2:01.50 | 9:46.66 | ||||||
Emma Vileus | 2001 | 56.97 | 1:59.27 | 11:45.93 | ||||||
7 | Solna Gymnasium | 1997 | Solna Gymnasium | 11:49.13 | ||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 59.19 | 2:00.80 | 2:00.80 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 52.89 | 1:49.78 | 3:50.58 | ||||||
Elin Swerlander | 2001 | 1:01.06 | 2:08.56 | 5:59.14 | ||||||
Johan Hennert | 2001 | 55.70 | 1:56.29 | 7:55.43 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 1:00.85 | 2:06.24 | 10:01.67 | ||||||
Martin Falk | 1999 | 51.46 | 1:47.46 | 11:49.13 | ||||||
8 | Malmö Idrottsgymnasium | 0 | Malmö Idrottsgymnasium | 11:54.34 | ||||||
Anna Grahovac | 1999 | 58.14 | 2:00.67 | 2:00.67 | ||||||
Anders Ludvigsson | 2000 | 53.64 | 1:53.04 | 3:53.71 | ||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 59.25 | 2:03.11 | 5:56.82 | ||||||
Joar Modigh | 2001 | 54.78 | 1:53.98 | 7:50.80 | ||||||
Isabella Revstedt | 2001 | 59.22 | 2:06.40 | 9:57.20 | ||||||
Filip Hinderup | 2001 | 55.24 | 1:57.14 | 11:54.34 | ||||||
9 | Celsiusskolan | 0 | Celsiusskolan | 12:30.47 | ||||||
Sanna Lekberg | 2001 | 1:05.03 | 2:12.92 | 2:12.92 | ||||||
Salma Gabot | 2001 | 1:03.92 | 2:14.96 | 4:27.88 | ||||||
Lovisa Sved | 2000 | 1:02.22 | 2:12.16 | 6:40.04 | ||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 58.07 | 2:01.16 | 8:41.20 | ||||||
Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 57.85 | 2:00.44 | 10:41.64 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 52.21 | 1:48.83 | 12:30.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 september 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:52 |