Resultater for Julklappsplasket Ljungby 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA- JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Dahlberg | 2008 | Värnamo Simsällskap | 22.84 | ||||||
2 | Lotten Eriksson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 24.01 | ||||||
3 | Tuva Lundborg | 2008 | Alvesta Simsällskap | 26.24 | ||||||
4 | Alva Klarén | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 31.31 | ||||||
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor D-E, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA- JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 18.63 | ||||||
2 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 19.68 | ||||||
3 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 19.74 | ||||||
4 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 20.70 | ||||||
5 | Emilia Carlsson | 2007 | Ljungby Simsällskap | 20.74 | ||||||
6 | Lova Klingvall | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 33.08 | ||||||
7 | Emma Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 40.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:09 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA- JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 20.94 | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar D-E, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA- JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 17.15 | ||||||
- | Axel Hägg | 2007 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Bjärsholm | 2007 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victor Usurelu | 2007 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:09 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor A-C, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 35.86 | ||||||
2 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 36.15 | ||||||
3 | Nina Mirkhan | 2006 | Värnamo Simsällskap | 36.30 | ||||||
4 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 37.11 | ||||||
5 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 37.67 | ||||||
6 | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 38.47 | ||||||
7 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 40.73 | ||||||
8 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 40.99 | ||||||
9 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 41.36 | ||||||
10 | Filippa Molin | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 42.67 | ||||||
11 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 43.58 | ||||||
12 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 43.98 | ||||||
13 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 44.01 | ||||||
14 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 45.96 | ||||||
15 | Iwa Janjic | 2006 | Värnamo Simsällskap | 46.68 | ||||||
16 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.96 | ||||||
17 | Saga Törefors | 2006 | Värnamo Simsällskap | 49.99 | ||||||
18 | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 50.71 | ||||||
19 | Saga Blomberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 56.82 | ||||||
20 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:13.53 | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor A-C, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 34.33 | ||||||
2 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 34.79 | ||||||
3 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 35.05 | ||||||
4 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 35.81 | ||||||
5 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 35.88 | ||||||
6 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 36.82 | ||||||
7 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 38.20 | ||||||
8 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 40.47 | ||||||
9 | Klara Tallbäck | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 40.59 | ||||||
10 | Sabina Usurelu | 2004 | Värnamo Simsällskap | 52.81 | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor A-C, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 29.97 | ||||||
2 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.44 | ||||||
3 | Wilma Haglund | 2002 | Älmhults Simsällskap | 33.30 | ||||||
4 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 33.84 | ||||||
5 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 35.98 | ||||||
6 | Elina Salomonsson | 1991 | Ljungby Simsällskap | 36.56 | ||||||
7 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 38.67 | ||||||
8 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 45.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar A-C, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 34.49 | ||||||
2 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 34.50 | ||||||
3 | Albin Tallbäck | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 36.45 | ||||||
4 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 39.90 | ||||||
5 | Anders Runeqvist | 2005 | Värnamo Simsällskap | 46.38 | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar A-C, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 32.54 | ||||||
2 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 33.21 | ||||||
3 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 34.06 | ||||||
4 | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 36.50 | ||||||
5 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 39.03 | ||||||
6 | Carl Thelin | 2004 | Värnamo Simsällskap | 44.95 | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar A-C, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 27.19 | ||||||
2 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 27.23 | ||||||
3 | Simon Pettersson | 1995 | Ljungby Simsällskap | 27.69 | ||||||
4 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 30.38 | ||||||
5 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 30.58 | ||||||
6 | Paulus Antblad. | 1995 | Ljungby Simsällskap | 31.02 | ||||||
7 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 35.67 | ||||||
8 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 5, 25m Ryggsim Flickor E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Dahlberg | 2008 | Värnamo Simsällskap | 22.18 | ||||||
2 | Lotten Eriksson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 22.93 | ||||||
3 | Elin Ritsinger | 2008 | Ljungby Simsällskap | 23.29 | ||||||
4 | Amalia Emilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 23.63 | ||||||
5 | Vilma Löndal | 2008 | Markaryds Simsällskap | 24.25 | ||||||
6 | Nellie Salomonsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 24.78 | ||||||
7 | Alva Klarén | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 25.28 | ||||||
8 | Amelia Wroblewska | 2008 | Ljungby Simsällskap | 26.67 | ||||||
9 | Freja Engström | 2008 | Älmhults Simsällskap | 27.17 | ||||||
10 | Lovisa Holm | 2010 | Värnamo Simsällskap | 28.02 | ||||||
11 | Nike Grans | 2009 | Ljungby Simsällskap | 28.10 | ||||||
12 | Selma Lüddeckens | 2009 | Ljungby Simsällskap | 28.76 | ||||||
13 | Mahdia Ziraki | 2008 | Ljungby Simsällskap | 29.56 | ||||||
14 | Ebba Liljedahl | 2009 | Anderstorps Simsällskap | 29.59 | ||||||
15 | Hilma Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 29.66 | ||||||
16 | Linn Lönnblom | 2008 | Markaryds Simsällskap | 31.46 | ||||||
17 | Agnes Lundahl | 2008 | Ljungby Simsällskap | 32.93 | ||||||
18 | Kata Carola Tojzan | 2008 | Ljungby Simsällskap | 35.60 | ||||||
- | Shravanthika Vivek | 2008 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 6, 25m Ryggsim Pojkar E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 23.53 | ||||||
2 | Sixten Hultbäck | 2008 | Ljungby Simsällskap | 24.71 | ||||||
3 | Anton Schneider | 2009 | Älmhults Simsällskap | 26.12 | ||||||
4 | Theo Jacobsen | 2008 | Markaryds Simsällskap | 26.53 | ||||||
5 | Peter Andersson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 26.97 | ||||||
6 | Linus Jansson | 2009 | Värnamo Simsällskap | 27.28 | ||||||
7 | Filip Semstrand | 2008 | Älmhults Simsällskap | 27.94 | ||||||
8 | Viggo Ihreborn | 2008 | Värnamo Simsällskap | 29.08 | ||||||
- | Otto Lindvall | 2009 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 42.53 | ||||||
2 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 45.18 | ||||||
3 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 47.82 | ||||||
4 | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | 51.38 | ||||||
5 | Tekla Petersen | 2007 | Lönsboda Simsällskap | 53.99 | ||||||
6 | Ida Robertsson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 58.60 | ||||||
7 | Emme Anderberger | 2007 | Ljungby Simsällskap | 58.99 | ||||||
8 | Daria Anghelescu | 2007 | Värnamo Simsällskap | 1:03.79 | ||||||
9 | Ebba Angeskog | 2007 | Ljungby Simsällskap | 1:07.34 | ||||||
10 | Lova Klingvall | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 1:09.98 | ||||||
11 | Ellen Kemper | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 1:15.83 | ||||||
12 | Felicia Johansson | 2007 | Värnamo Simsällskap | 1:22.02 | ||||||
- | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnéa Sandström | 2007 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 37.12 | ||||||
2 | Nina Mirkhan | 2006 | Värnamo Simsällskap | 37.38 | ||||||
3 | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 40.00 | ||||||
4 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 41.14 | ||||||
5 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 41.35 | ||||||
6 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 41.58 | ||||||
7 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 41.69 | ||||||
8 | Iwa Janjic | 2006 | Värnamo Simsällskap | 42.63 | ||||||
9 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 44.30 | ||||||
10 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 44.94 | ||||||
11 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 45.07 | ||||||
12 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 49.11 | ||||||
13 | Saga Törefors | 2006 | Värnamo Simsällskap | 49.54 | ||||||
14 | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 50.30 | ||||||
15 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 50.74 | ||||||
16 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 50.96 | ||||||
17 | Nora Parvin | 2006 | Värnamo Simsällskap | 52.42 | ||||||
18 | Lava Piuva | 2006 | Älmhults Simsällskap | 54.67 | ||||||
19 | Karmel Mesensh | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:05.45 | ||||||
20 | Alice Hulten | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:08.00 | ||||||
- | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Bianca Maria Cornea | 2005 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 35.63 | ||||||
2 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 35.72 | ||||||
3 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 38.36 | ||||||
4 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 40.35 | ||||||
5 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 41.14 | ||||||
6 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 41.20 | ||||||
7 | Klara Tallbäck | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 41.83 | ||||||
8 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.34 | ||||||
9 | Felicia Bernlind | 2004 | Ljungby Simsällskap | 46.29 | ||||||
10 | Dewina Johansson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 48.81 | ||||||
11 | Klara Pettersson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 49.09 | ||||||
12 | Linda Birgander | 2004 | Älmhults Simsällskap | 52.34 | ||||||
13 | Linnea Forsberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 52.46 | ||||||
14 | Amina Hadzisejdic | 2004 | Ljungby Simsällskap | 58.38 | ||||||
- | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sabina Usurelu | 2004 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 32.26 | ||||||
2 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.72 | ||||||
3 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.97 | ||||||
4 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 38.77 | ||||||
5 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 38.95 | ||||||
6 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.14 | ||||||
7 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 39.26 | ||||||
2 | Luka Mijatovic | 2007 | Bromöllaortens Simsällskap | 46.33 | ||||||
3 | Victor Usurelu | 2007 | Värnamo Simsällskap | 46.43 | ||||||
4 | Emil Bjärsholm | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 48.05 | ||||||
5 | Emil Eliasson Ringborg | 2007 | Alvesta Simsällskap | 50.59 | ||||||
6 | Aleksander Wold | 2007 | Älmhults Simsällskap | 53.69 | ||||||
7 | Axel Hägg | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 54.76 | ||||||
8 | Martin Pranjic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 57.61 | ||||||
9 | Arton Gerguri | 2007 | Ljungby Simsällskap | 59.47 | ||||||
10 | Timle Rönneke | 2007 | Värnamo Simsällskap | 1:00.16 | ||||||
11 | Jeremi Jan Tokarski | 2007 | Älmhults Simsällskap | 1:12.23 | ||||||
- | Leon Björkqvist | 2007 | Bromöllaortens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 36.56 | ||||||
2 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 38.33 | ||||||
3 | Albin Tallbäck | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 38.38 | ||||||
4 | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 38.70 | ||||||
5 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 39.29 | ||||||
6 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 41.64 | ||||||
7 | Anders Runeqvist | 2005 | Värnamo Simsällskap | 43.99 | ||||||
8 | Melvin Lundgren | 2006 | Ljungby Simsällskap | 48.59 | ||||||
9 | Sebastian Siranlou | 2006 | Värnamo Simsällskap | 54.30 | ||||||
- | Vilgot Halvarsson | 2006 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 33.63 | ||||||
2 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 36.27 | ||||||
3 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 36.91 | ||||||
4 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 40.72 | ||||||
5 | Carl Thelin | 2004 | Värnamo Simsällskap | 44.22 | ||||||
6 | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 44.52 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 28.06 | ||||||
2 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.42 | ||||||
3 | Simon Pettersson | 1995 | Ljungby Simsällskap | 30.22 | ||||||
4 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 36.50 | ||||||
5 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 9, 25m Bröstsim Flickor E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Dahlberg | 2008 | Värnamo Simsällskap | 24.58 | ||||||
2 | Tuva Lundborg | 2008 | Alvesta Simsällskap | 24.97 | ||||||
3 | Vilma Löndal | 2008 | Markaryds Simsällskap | 25.09 | ||||||
4 | Alva Klarén | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 26.44 | ||||||
5 | Lin Moatasem | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 26.93 | ||||||
6 | Mahdia Ziraki | 2008 | Ljungby Simsällskap | 27.03 | ||||||
7 | Freja Engström | 2008 | Älmhults Simsällskap | 27.26 | ||||||
8 | Aina Mujadzic | 2008 | Alvesta Simsällskap | 28.18 | ||||||
9 | Selma Lüddeckens | 2009 | Ljungby Simsällskap | 28.49 | ||||||
10 | Ebba Liljedahl | 2009 | Anderstorps Simsällskap | 29.38 | ||||||
11 | Nike Grans | 2009 | Ljungby Simsällskap | 31.34 | ||||||
12 | Amelia Wroblewska | 2008 | Ljungby Simsällskap | 32.66 | ||||||
13 | Agnes Lundahl | 2008 | Ljungby Simsällskap | 34.18 | ||||||
14 | Linn Lönnblom | 2008 | Markaryds Simsällskap | 34.58 | ||||||
15 | Lovisa Holm | 2010 | Värnamo Simsällskap | 37.25 | ||||||
16 | Hilma Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 38.42 | ||||||
- | Shravanthika Vivek | 2008 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 10, 25m Bröstsim Pojkar E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 25.39 | ||||||
2 | Linus Jansson | 2009 | Värnamo Simsällskap | 26.08 | ||||||
3 | Viggo Ihreborn | 2008 | Värnamo Simsällskap | 27.30 | ||||||
4 | Theo Jacobsen | 2008 | Markaryds Simsällskap | 28.99 | ||||||
5 | Filip Semstrand | 2008 | Älmhults Simsällskap | 31.02 | ||||||
- | Anton Schneider | 2009 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 48.72 | ||||||
2 | Emilia Carlsson | 2007 | Ljungby Simsällskap | 49.31 | ||||||
3 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 50.87 | ||||||
4 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 54.69 | ||||||
5 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 55.21 | ||||||
6 | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | 1:00.63 | ||||||
7 | Tekla Petersen | 2007 | Lönsboda Simsällskap | 1:01.96 | ||||||
8 | Larissa Ahmetovic | 2007 | Alvesta Simsällskap | 1:02.70 | ||||||
9 | Felicia Johansson | 2007 | Värnamo Simsällskap | 1:10.44 | ||||||
10 | Daria Anghelescu | 2007 | Värnamo Simsällskap | 1:12.54 | ||||||
- | Ebba Angeskog | 2007 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Robertsson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnéa Sandström | 2007 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lova Klingvall | 2007 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 37.13 | ||||||
2 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 39.15 | ||||||
3 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 44.08 | ||||||
4 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 44.24 | ||||||
5 | Nina Mirkhan | 2006 | Värnamo Simsällskap | 44.76 | ||||||
6 | Alma Sveningsson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 47.19 | ||||||
7 | Alwa Lundborg | 2005 | Alvesta Simsällskap | 47.29 | ||||||
8 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 47.30 | ||||||
9 | Filippa Molin | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 47.76 | ||||||
10 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 48.33 | ||||||
11 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 48.35 | ||||||
12 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 49.34 | ||||||
13 | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 49.44 | ||||||
14 | Elsa Karlsson | 2006 | Smålandsstenars Simsällskap | 49.58 | ||||||
15 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 52.48 | ||||||
16 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 53.08 | ||||||
17 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 53.65 | ||||||
18 | Iwa Janjic | 2006 | Värnamo Simsällskap | 53.93 | ||||||
19 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 53.98 | ||||||
20 | Saga Törefors | 2006 | Värnamo Simsällskap | 54.44 | ||||||
21 | Saga Blomberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 55.80 | ||||||
22 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 56.55 | ||||||
23 | Bianca Maria Cornea | 2005 | Värnamo Simsällskap | 57.52 | ||||||
24 | Nora Parvin | 2006 | Värnamo Simsällskap | 59.96 | ||||||
25 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:02.07 | ||||||
26 | Lava Piuva | 2006 | Älmhults Simsällskap | 1:02.55 | ||||||
27 | Karmel Mesensh | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:03.20 | ||||||
28 | Alice Hulten | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:08.17 | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 40.26 | ||||||
2 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 41.35 | ||||||
3 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 41.91 | ||||||
4 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 42.80 | ||||||
5 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.96 | ||||||
6 | Klara Tallbäck | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 45.05 | ||||||
7 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 45.65 | ||||||
8 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 47.11 | ||||||
9 | Emily Kayal | 2004 | Smålandsstenars Simsällskap | 52.01 | ||||||
10 | Klara Pettersson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 53.41 | ||||||
11 | Dewina Johansson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 53.50 | ||||||
12 | Sabina Usurelu | 2004 | Värnamo Simsällskap | 53.56 | ||||||
13 | Linda Birgander | 2004 | Älmhults Simsällskap | 54.41 | ||||||
14 | Linnea Forsberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 58.41 | ||||||
- | Felicia Bernlind | 2004 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elina Salomonsson | 1991 | Ljungby Simsällskap | 38.16 | ||||||
2 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 39.19 | ||||||
3 | Wilma Haglund | 2002 | Älmhults Simsällskap | 39.92 | ||||||
4 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 41.92 | ||||||
5 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 42.47 | ||||||
6 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 46.21 | ||||||
7 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 49.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 47.46 | ||||||
2 | Victor Usurelu | 2007 | Värnamo Simsällskap | 56.74 | ||||||
3 | Leon Björkqvist | 2007 | Bromöllaortens Simsällskap | 58.29 | ||||||
4 | Axel Hägg | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 58.45 | ||||||
5 | Aleksander Wold | 2007 | Älmhults Simsällskap | 58.67 | ||||||
6 | Martin Pranjic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 59.67 | ||||||
- | Arton Gerguri | 2007 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Eliasson Ringborg | 2007 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jeremi Jan Tokarski | 2007 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Luka Mijatovic | 2007 | Bromöllaortens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Timle Rönneke | 2007 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 37.45 | ||||||
2 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 41.79 | ||||||
3 | Albin Tallbäck | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 42.68 | ||||||
4 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 45.14 | ||||||
5 | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 46.67 | ||||||
6 | Anders Runeqvist | 2005 | Värnamo Simsällskap | 48.65 | ||||||
7 | Melvin Lundgren | 2006 | Ljungby Simsällskap | 54.69 | ||||||
8 | Sebastian Siranlou | 2006 | Värnamo Simsällskap | 58.28 | ||||||
9 | Vilgot Halvarsson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:01.15 | ||||||
- | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 34.72 | ||||||
2 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 36.28 | ||||||
3 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 39.81 | ||||||
4 | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 47.39 | ||||||
5 | Carl Thelin | 2004 | Värnamo Simsällskap | 48.99 | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 33.31 | ||||||
2 | Simon Pettersson | 1995 | Ljungby Simsällskap | 34.40 | ||||||
3 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 35.01 | ||||||
4 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 35.60 | ||||||
5 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 36.16 | ||||||
6 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.65 | ||||||
7 | Paulus Antblad. | 1995 | Ljungby Simsällskap | 38.04 | ||||||
8 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 41.25 | ||||||
9 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 13:55 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 13, 25m Frisim Flickor E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amalia Emilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 19.29 | ||||||
2 | Elsa Dahlberg | 2008 | Värnamo Simsällskap | 20.12 | ||||||
3 | Tuva Lundborg | 2008 | Alvesta Simsällskap | 20.37 | ||||||
4 | Vilma Löndal | 2008 | Markaryds Simsällskap | 20.56 | ||||||
5 | Alva Klarén | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 20.89 | ||||||
6 | Freja Engström | 2008 | Älmhults Simsällskap | 20.97 | ||||||
7 | Elin Ritsinger | 2008 | Ljungby Simsällskap | 22.05 | ||||||
8 | Ebba Liljedahl | 2009 | Anderstorps Simsällskap | 22.57 | ||||||
9 | Nellie Salomonsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 24.08 | ||||||
10 | Selma Lüddeckens | 2009 | Ljungby Simsällskap | 24.66 | ||||||
11 | Amelia Wroblewska | 2008 | Ljungby Simsällskap | 24.85 | ||||||
12 | Mahdia Ziraki | 2008 | Ljungby Simsällskap | 25.14 | ||||||
13 | Linn Lönnblom | 2008 | Markaryds Simsällskap | 26.66 | ||||||
14 | Lin Moatasem | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 26.96 | ||||||
15 | Kata Carola Tojzan | 2008 | Ljungby Simsällskap | 27.47 | ||||||
16 | Nike Grans | 2009 | Ljungby Simsällskap | 29.15 | ||||||
17 | Lovisa Holm | 2010 | Värnamo Simsällskap | 30.22 | ||||||
18 | Agnes Lundahl | 2008 | Ljungby Simsällskap | 31.42 | ||||||
19 | Hilma Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 34.91 | ||||||
20 | Shravanthika Vivek | 2008 | Älmhults Simsällskap | 35.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 13:55 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 13:57 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 14, 25m Frisim Pojkar E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 18.61 | ||||||
2 | Theo Jacobsen | 2008 | Markaryds Simsällskap | 20.43 | ||||||
3 | Linus Jansson | 2009 | Värnamo Simsällskap | 22.02 | ||||||
4 | Viggo Ihreborn | 2008 | Värnamo Simsällskap | 22.43 | ||||||
5 | Sixten Hultbäck | 2008 | Ljungby Simsällskap | 24.95 | ||||||
6 | Filip Semstrand | 2008 | Älmhults Simsällskap | 25.28 | ||||||
7 | Anton Schneider | 2009 | Älmhults Simsällskap | 28.05 | ||||||
8 | Peter Andersson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 28.87 | ||||||
- | Otto Lindvall | 2009 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 13:57 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 14:19 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 35.97 | ||||||
2 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 36.85 | ||||||
3 | Emilia Carlsson | 2007 | Ljungby Simsällskap | 37.88 | ||||||
4 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 40.90 | ||||||
5 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 43.72 | ||||||
6 | Tekla Petersen | 2007 | Lönsboda Simsällskap | 44.43 | ||||||
7 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 44.52 | ||||||
8 | Ebba Angeskog | 2007 | Ljungby Simsällskap | 48.41 | ||||||
9 | Ida Robertsson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 48.44 | ||||||
10 | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | 51.04 | ||||||
11 | Lova Klingvall | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 55.08 | ||||||
12 | Daria Anghelescu | 2007 | Värnamo Simsällskap | 57.92 | ||||||
13 | Linnéa Sandström | 2007 | Älmhults Simsällskap | 58.38 | ||||||
14 | Emme Anderberger | 2007 | Ljungby Simsällskap | 1:00.69 | ||||||
15 | Ellen Kemper | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 1:01.19 | ||||||
16 | Felicia Johansson | 2007 | Värnamo Simsällskap | 1:20.70 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 30.75 | ||||||
2 | Nina Mirkhan | 2006 | Värnamo Simsällskap | 31.10 | ||||||
3 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 32.21 | ||||||
4 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 34.01 | ||||||
5 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 34.14 | ||||||
6 | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 34.29 | ||||||
7 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 34.40 | ||||||
8 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 34.73 | ||||||
9 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 35.55 | ||||||
10 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 35.72 | ||||||
11 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 35.80 | ||||||
12 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 36.71 | ||||||
13 | Iwa Janjic | 2006 | Värnamo Simsällskap | 36.84 | ||||||
14 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 38.21 | ||||||
15 | Nora Parvin | 2006 | Värnamo Simsällskap | 38.47 | ||||||
16 | Saga Törefors | 2006 | Värnamo Simsällskap | 38.94 | ||||||
17 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 40.41 | ||||||
18 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 40.61 | ||||||
19 | Alwa Lundborg | 2005 | Alvesta Simsällskap | 40.82 | ||||||
20 | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 41.24 | ||||||
21 | Elsa Karlsson | 2006 | Smålandsstenars Simsällskap | 42.20 | ||||||
22 | Alma Sveningsson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 43.66 | ||||||
23 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 44.36 | ||||||
24 | Bianca Maria Cornea | 2005 | Värnamo Simsällskap | 44.67 | ||||||
25 | Engla Nilsson | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 45.32 | ||||||
26 | Saga Blomberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 46.81 | ||||||
27 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 47.92 | ||||||
28 | Lava Piuva | 2006 | Älmhults Simsällskap | 49.80 | ||||||
29 | Karmel Mesensh | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:00.55 | ||||||
30 | Alice Hulten | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:05.45 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 31.10 | ||||||
2 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 31.20 | ||||||
3 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 32.13 | ||||||
4 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 32.52 | ||||||
5 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 32.83 | ||||||
6 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 34.34 | ||||||
7 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 34.73 | ||||||
8 | Klara Tallbäck | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 34.82 | ||||||
9 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 35.51 | ||||||
10 | Sabina Usurelu | 2004 | Värnamo Simsällskap | 37.61 | ||||||
11 | Felicia Bernlind | 2004 | Ljungby Simsällskap | 37.92 | ||||||
12 | Emily Kayal | 2004 | Smålandsstenars Simsällskap | 39.33 | ||||||
13 | Linnea Forsberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 40.98 | ||||||
14 | Klara Pettersson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 42.93 | ||||||
15 | Dewina Johansson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 44.65 | ||||||
16 | Linda Birgander | 2004 | Älmhults Simsällskap | 44.71 | ||||||
17 | Amina Hadzisejdic | 2004 | Ljungby Simsällskap | 59.04 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 28.60 | ||||||
2 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 31.18 | ||||||
3 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 31.24 | ||||||
4 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 31.28 | ||||||
5 | Wilma Haglund | 2002 | Älmhults Simsällskap | 31.75 | ||||||
6 | Elina Salomonsson | 1991 | Ljungby Simsällskap | 32.52 | ||||||
7 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.59 | ||||||
8 | Sofia Frykholm | 1996 | Bromöllaortens Simsällskap | 33.74 | ||||||
9 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.55 | ||||||
10 | Agnes Bondesson-Crene | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 14:19 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 14:28 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 34.60 | ||||||
2 | Victor Usurelu | 2007 | Värnamo Simsällskap | 38.33 | ||||||
3 | Luka Mijatovic | 2007 | Bromöllaortens Simsällskap | 38.34 | ||||||
4 | Emil Bjärsholm | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 42.26 | ||||||
5 | Leon Björkqvist | 2007 | Bromöllaortens Simsällskap | 42.61 | ||||||
6 | Axel Hägg | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 43.91 | ||||||
7 | Emil Eliasson Ringborg | 2007 | Alvesta Simsällskap | 46.71 | ||||||
8 | Aleksander Wold | 2007 | Älmhults Simsällskap | 46.95 | ||||||
9 | Timle Rönneke | 2007 | Värnamo Simsällskap | 49.06 | ||||||
10 | Arton Gerguri | 2007 | Ljungby Simsällskap | 55.03 | ||||||
11 | Martin Pranjic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 56.48 | ||||||
12 | Jeremi Jan Tokarski | 2007 | Älmhults Simsällskap | 1:08.40 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 29.48 | ||||||
2 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 31.00 | ||||||
3 | Albin Tallbäck | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 32.37 | ||||||
4 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 32.45 | ||||||
5 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 33.85 | ||||||
6 | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 35.90 | ||||||
7 | Anders Runeqvist | 2005 | Värnamo Simsällskap | 37.30 | ||||||
8 | Melvin Lundgren | 2006 | Ljungby Simsällskap | 40.40 | ||||||
9 | Vilgot Halvarsson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 41.41 | ||||||
10 | Sebastian Siranlou | 2006 | Värnamo Simsällskap | 43.70 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 28.41 | ||||||
2 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 28.60 | ||||||
3 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 28.98 | ||||||
4 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 30.31 | ||||||
5 | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 33.99 | ||||||
6 | Carl Thelin | 2004 | Värnamo Simsällskap | 37.48 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 24.98 | ||||||
2 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 25.69 | ||||||
3 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 27.61 | ||||||
4 | Paulus Antblad. | 1995 | Ljungby Simsällskap | 27.97 | ||||||
5 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 28.16 | ||||||
6 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 29.88 | ||||||
7 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 30.00 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 14:28 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 15:00 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Dahlberg | 2008 | Värnamo Simsällskap | 54.57 | 1:55.92 | |||||
2 | Tuva Lundborg | 2008 | Alvesta Simsällskap | 1:01.41 | 2:07.43 | |||||
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 42.78 | 1:33.54 | |||||
2 | Emilia Carlsson | 2007 | Ljungby Simsällskap | 45.62 | 1:37.63 | |||||
3 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 47.73 | 1:39.78 | |||||
4 | Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 50.63 | 1:47.12 | |||||
5 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 49.67 | 1:50.48 | |||||
- | Lova Klingvall | 2007 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 37.09 | 1:17.97 | |||||
2 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 38.87 | 1:19.13 | |||||
3 | Nina Mirkhan | 2006 | Värnamo Simsällskap | 38.35 | 1:24.06 | |||||
4 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 39.61 | 1:26.52 | |||||
5 | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 40.04 | 1:27.14 | |||||
6 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 42.60 | 1:28.48 | |||||
7 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 43.09 | 1:29.97 | |||||
8 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 44.92 | 1:30.01 | |||||
9 | Filippa Molin | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 43.41 | 1:31.24 | |||||
10 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 44.89 | 1:36.88 | |||||
11 | Iwa Janjic | 2006 | Värnamo Simsällskap | 45.13 | 1:37.19 | |||||
12 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 41.38 | 1:38.94 | |||||
13 | Frida Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 49.23 | 1:42.41 | |||||
14 | Alwa Lundborg | 2005 | Alvesta Simsällskap | 49.49 | 1:43.90 | |||||
15 | Saga Törefors | 2006 | Värnamo Simsällskap | 49.16 | 1:44.33 | |||||
16 | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 54.15 | 1:46.16 | |||||
17 | Ellen Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 52.68 | 1:49.16 | |||||
18 | Nora Parvin | 2006 | Värnamo Simsällskap | 52.43 | 1:50.28 | |||||
19 | Hanna Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 53.29 | 1:52.44 | |||||
20 | Saga Blomberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 55.81 | 1:55.77 | |||||
21 | Bianca Maria Cornea | 2005 | Värnamo Simsällskap | 53.90 | 1:56.03 | |||||
22 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:03.99 | 2:11.58 | |||||
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sahlina Lundgren | 2004 | Ljungby Simsällskap | 36.70 | 1:19.72 | |||||
2 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 37.72 | 1:20.94 | |||||
3 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 36.76 | 1:21.20 | |||||
4 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 41.15 | 1:26.54 | |||||
5 | Klara Tallbäck | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 40.29 | 1:27.39 | |||||
6 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.49 | 1:27.85 | |||||
7 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 41.35 | 1:27.86 | |||||
8 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 42.90 | 1:27.87 | |||||
9 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 41.30 | 1:28.48 | |||||
10 | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 43.08 | 1:32.98 | |||||
11 | Sabina Usurelu | 2004 | Värnamo Simsällskap | 54.82 | 1:49.38 | |||||
12 | Linnea Forsberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 55.17 | 1:58.32 | |||||
Gren 17, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMAJOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 32.72 | 1:14.36 | |||||
2 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.16 | 1:18.34 | |||||
3 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.26 | 1:19.05 | |||||
4 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 37.08 | 1:19.20 | |||||
5 | Elina Salomonsson | 1991 | Ljungby Simsällskap | 39.07 | 1:21.96 | |||||
6 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 39.00 | 1:23.52 | |||||
7 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.00 | 1:36.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 15:00 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 55.62 | 1:57.10 | |||||
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 10 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 41.64 | 1:31.25 | |||||
2 | Victor Usurelu | 2007 | Värnamo Simsällskap | 49.45 | 1:44.26 | |||||
3 | Axel Hägg | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 1:00.74 | 2:01.32 | |||||
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 37.59 | 1:16.55 | |||||
2 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 38.76 | 1:21.57 | |||||
3 | Albin Tallbäck | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 39.65 | 1:23.72 | |||||
4 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 42.39 | 1:29.20 | |||||
5 | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 42.29 | 1:30.09 | |||||
6 | Vincent Staberg | 2006 | Ljungby Simsällskap | 45.01 | 1:34.19 | |||||
7 | Melvin Lundgren | 2006 | Ljungby Simsällskap | 55.60 | 1:55.68 | |||||
- | Anders Runeqvist | 2005 | Värnamo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sebastian Siranlou | 2006 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 34.63 | 1:13.39 | |||||
2 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 35.78 | 1:15.82 | |||||
3 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 38.31 | 1:16.02 | |||||
4 | Isac Lennartsson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 41.91 | 1:30.12 | |||||
5 | Carl Thelin | 2004 | Värnamo Simsällskap | 45.13 | 1:38.90 | |||||
Gren 18, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | 28.20 | 1:02.00 | |||||
2 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.40 | 1:06.05 | |||||
3 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 32.32 | 1:09.37 | |||||
4 | Paulus Antblad. | 1995 | Ljungby Simsällskap | 33.08 | 1:13.02 | |||||
5 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.27 | 1:13.06 | |||||
6 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 35.86 | 1:15.09 | |||||
7 | Gustav Karlsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.37 | 1:25.43 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 15:16 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 19, 4X50m Frisim Flickor A-E, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Värnamo SS Damer | 0 | Värnamo Simsällskap | 2:11.19 | ||||||
Nina Mirkhan | 2006 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Ella Stensson | 2005 | 34.42 | 1:05.81 | |||||||
Mara Nichitelea | 2006 | 33.56 | 1:39.37 | |||||||
Hilma Ihreborn | 2005 | 31.82 | 2:11.19 | |||||||
2 | Anderstorp Damer | 0 | Anderstorps Simsällskap | 2:19.01 | ||||||
Annie Seppälä | 2004 | 32.96 | 32.96 | |||||||
Hilma Liljedahl | 2006 | 40.92 | 1:13.88 | |||||||
Klara Tallbäck | 2003 | 34.40 | 1:48.28 | |||||||
Agnes Torén | 2003 | 30.73 | 2:19.01 | |||||||
3 | Värnamo SS Damer 2 | 0 | Värnamo Simsällskap | 2:27.53 | ||||||
Sabina Usurelu | 2004 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Iwa Janjic | 2006 | 38.05 | 1:14.44 | |||||||
Nora Parvin | 2006 | 39.15 | 1:53.59 | |||||||
Emelie Jansson | 2006 | 33.94 | 2:27.53 | |||||||
4 | Boss Lag 1 | 0 | Bromöllaortens Simsällskap | 2:33.07 | ||||||
Rebecka Ungureanu | 2004 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Filippa Molin | 2005 | 37.24 | 1:12.14 | |||||||
Engla Nilsson | 2005 | 49.40 | 2:01.54 | |||||||
Olivia Klint Ipsa | 2005 | 31.53 | 2:33.07 | |||||||
5 | Ljungby SS Damer 2 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:39.65 | ||||||
Jenny Davidsson | 2003 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Ebba Angeskog | 2007 | 52.86 | 1:26.89 | |||||||
Klara Pettersson | 2004 | 43.51 | 2:10.40 | |||||||
Erika Åkesson | 2000 | 29.25 | 2:39.65 | |||||||
6 | Markaryd Damer | 0 | Markaryds Simsällskap | 2:39.73 | ||||||
Linnea Bengtsson | 2003 | 36.26 | 36.26 | |||||||
Vilma Löndal | 2008 | 48.86 | 1:25.12 | |||||||
Moa Jacobsen | 2006 | 37.15 | 2:02.27 | |||||||
Agnes Pehrsson | 2007 | 37.46 | 2:39.73 | |||||||
7 | Värnamo SS Damer 3 | 0 | Värnamo Simsällskap | 2:45.22 | ||||||
Saga Törefors | 2006 | 39.30 | 39.30 | |||||||
Bianca Maria Cornea | 2005 | 45.19 | 1:24.49 | |||||||
Linnea Forsberg | 2004 | 42.64 | 2:07.13 | |||||||
Ingrid Mann | 2007 | 38.09 | 2:45.22 | |||||||
8 | Ljungby SS Damer 3 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:47.84 | ||||||
Linnea Bergman | 2003 | 32.55 | 32.55 | |||||||
Nellie Salomonsson | 2008 | 53.69 | 1:26.24 | |||||||
Saga Blomberg | 2006 | 46.66 | 2:12.90 | |||||||
Julia Gamberg | 2005 | 34.94 | 2:47.84 | |||||||
9 | Ljungby SS Damer 8 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:58.28 | ||||||
Frida Karlsson | 2005 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Karmel Mesensh | 2006 | 1:06.27 | 1:45.62 | |||||||
Boglarka Kovacs | 2006 | 37.70 | 2:23.32 | |||||||
Elly Andersson | 2005 | 34.96 | 2:58.28 | |||||||
10 | Ljungby SS Damer 1 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:59.69 | ||||||
Meihri Ziraki | 2005 | 37.90 | 37.90 | |||||||
Vera Larsson-Refónd | 2006 | 45.75 | 1:23.65 | |||||||
Emme Anderberger | 2007 | 58.26 | 2:21.91 | |||||||
Agnes Bondesson-Crene | 2002 | 37.78 | 2:59.69 | |||||||
11 | Ljungby SS Damer 6 | 0 | Ljungby Simsällskap | 3:05.26 | ||||||
Ellen Karlsson | 2005 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Elin Ritsinger | 2008 | 51.71 | 1:31.52 | |||||||
Amina Hadzisejdic | 2004 | 56.73 | 2:28.25 | |||||||
Isabella Larsson | 2002 | 37.01 | 3:05.26 | |||||||
12 | Ljungby SS Damer 10 | 0 | Ljungby Simsällskap | 3:05.93 | ||||||
Leah Sagadin | 2002 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Selma Lüddeckens | 2009 | 59.86 | 1:32.31 | |||||||
Amelia Wroblewska | 2008 | 1:02.71 | 2:35.02 | |||||||
Biborka Nagy | 1998 | 30.91 | 3:05.93 | |||||||
13 | Ljungby SS Damer 5 | 0 | Ljungby Simsällskap | 3:06.40 | ||||||
Emilia Carlsson | 2007 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Nike Grans | 2009 | 1:10.20 | 1:50.43 | |||||||
Dewina Johansson | 2004 | 44.14 | 2:34.57 | |||||||
Heidi Palencsar | 2002 | 31.83 | 3:06.40 | |||||||
14 | Ljungby SS Damer 9 | 0 | Ljungby Simsällskap | 3:11.72 | ||||||
Sahlina Lundgren | 2004 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Agnes Lundahl | 2008 | 1:32.28 | 2:04.55 | |||||||
Evelin Szilvester | 2006 | 34.83 | 2:39.38 | |||||||
Kriszta Vorszak | 2003 | 32.34 | 3:11.72 | |||||||
15 | Ljungby SS Damer 4 | 0 | Ljungby Simsällskap | 3:14.61 | ||||||
Maria Davidsson | 2005 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Mahdia Ziraki | 2008 | 1:00.90 | 1:37.29 | |||||||
Kata Carola Tojzan | 2008 | 1:06.36 | 2:43.65 | |||||||
Ida Persson | 2002 | 30.96 | 3:14.61 | |||||||
16 | Ljungby SS Damer 7 | 0 | Ljungby Simsällskap | 3:14.88 | ||||||
Hanna Karlsson | 2005 | 43.91 | 43.91 | |||||||
Hilma Karlsson | 2008 | 1:17.97 | 2:01.88 | |||||||
Felicia Bernlind | 2004 | 37.35 | 2:39.23 | |||||||
Ida Rickhardsson | 2003 | 35.65 | 3:14.88 | |||||||
17 | Anderstorp Damer 2 | 0 | Anderstorps Simsällskap | 3:42.43 | ||||||
Lovis Johansson-Magnusson | 2007 | 46.59 | 46.59 | |||||||
Ellen Kemper | 2007 | 59.94 | 1:46.53 | |||||||
Lova Klingvall | 2007 | 1:10.18 | 2:56.71 | |||||||
Ida Robertsson | 2007 | 45.72 | 3:42.43 | |||||||
- | Värnamo SS Damer 4 | 0 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Elsa Dahlberg | 2008 | 46.44 | 46.44 | |||||||
Alice Hulten | 2006 | 1:04.58 | 1:51.02 | |||||||
Felicia Johansson | 2007 | 1:22.29 | 3:13.31 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Julklappsplasket 2017 Ljungby | Utskriftsdatum | 09 december 2017 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Ljuntgby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 20, 4X50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: COLORAMA-JOTUN |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anderstorp Herrar | 0 | Anderstorps Simsällskap | 1:55.24 | ||||||
Ville Seppälä | 2004 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Mikael Johansson | 1974 | 28.96 | 57.71 | |||||||
Albin Tallbäck | 2005 | 31.29 | 1:29.00 | |||||||
Anti Kähr | 2001 | 26.24 | 1:55.24 | |||||||
2 | Markaryd Herrar | 0 | Markaryds Simsällskap | 2:01.65 | ||||||
Victor Löndal | 2003 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Henry Forsberg | 2004 | 29.82 | 59.11 | |||||||
Erik Axelsson | 2007 | 34.24 | 1:33.35 | |||||||
Otto Axelsson | 2003 | 28.30 | 2:01.65 | |||||||
3 | Ljungby SS Herrar 5 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:18.02 | ||||||
Albin Karlsson | 2005 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Isac Lennartsson | 2004 | 33.79 | 1:10.37 | |||||||
Vincent Staberg | 2006 | 35.29 | 1:45.66 | |||||||
Aidan Sagadin | 2006 | 32.36 | 2:18.02 | |||||||
4 | Värnamo SS Herrar | 0 | Värnamo Simsällskap | 2:34.27 | ||||||
Anders Runeqvist | 2005 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Vilgot Halvarsson | 2006 | 42.93 | 1:20.15 | |||||||
Victor Usurelu | 2007 | 35.89 | 1:56.04 | |||||||
Carl Thelin | 2004 | 38.23 | 2:34.27 | |||||||
5 | Ljungby SS Herrar 3 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:34.71 | ||||||
Levente Nagy | 2005 | 29.83 | 29.83 | |||||||
Arton Gerguri | 2007 | 53.76 | 1:23.59 | |||||||
Melvin Lundgren | 2006 | 39.83 | 2:03.42 | |||||||
William Bogren-Karlsson | 2005 | 31.29 | 2:34.71 | |||||||
6 | Ljungby SS Herrar 2 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:35.45 | ||||||
Gustav Karlsson | 2002 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Erik Salomonsson | 1998 | 28.28 | 58.51 | |||||||
Victor Bogren-Karlsson | 2008 | 39.94 | 1:38.45 | |||||||
Martin Pranjic | 2007 | 57.00 | 2:35.45 | |||||||
7 | Ljungby SS Herrar 1 | 0 | Ljungby Simsällskap | 3:14.33 | ||||||
Sixten Hultbäck | 2008 | 1:02.07 | 1:02.07 | |||||||
Peter Andersson | 2008 | 1:06.42 | 2:08.49 | |||||||
Jörgen Svensson | 0 | 33.05 | 2:41.54 | |||||||
Szilard Pilcz | 1992 | 32.79 | 3:14.33 | |||||||
8 | Värnamo SS Herrar 2 | 0 | Värnamo Simsällskap | 3:19.61 | ||||||
Sebastian Siranlou | 2006 | 43.47 | 43.47 | |||||||
Viggo Ihreborn | 2008 | 52.81 | 1:36.28 | |||||||
Timle Rönneke | 2007 | 51.96 | 2:28.24 | |||||||
Linus Jansson | 2009 | 51.37 | 3:19.61 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 09 december 2017 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 16:01 |