Results for Höstsimiaden 2017, Söderhamn
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 1, 4X50m Medley Mixed 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix 1 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:50.18 | ||||||
Alva Marhold | 2007 | 43.05 | 43.05 | |||||||
Tage Helin | 2007 | 44.88 | 1:27.93 | |||||||
Nike Söderström | 2007 | 38.11 | 2:06.04 | |||||||
Hugo Åman | 2007 | 44.14 | 2:50.18 | |||||||
2 | Upsala S Mix 2 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:51.72 | ||||||
Sonja Lundström | 2008 | 47.13 | 47.13 | |||||||
Martin Johnsson | 2007 | 51.68 | 1:38.81 | |||||||
Nora Högström | 2007 | 47.28 | 2:26.09 | |||||||
Malte Franzén | 2007 | 25.63 | 2:51.72 | |||||||
- | Bollnäs SS | 2007 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Tim Ku-Ringström | 2010 | 53.49 | 53.49 | |||||||
Eleanor Fredholm | 2007 | 48.69 | 1:42.18 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 2, 4X100m Medley Mixed 11-12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Upsala S Mix 1 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 5:08.51 | ||||||
Clara Frykberg | 2005 | 36.28 | 1:16.35 | 1:16.35 | ||||||
Botvid Wiell | 2005 | 38.82 | 1:26.31 | 2:42.66 | ||||||
Lisen Myrelid | 2005 | 38.51 | 1:23.96 | 4:06.62 | ||||||
Danny Simaleza | 2005 | 29.58 | 1:01.89 | 5:08.51 | ||||||
2 | Gävle SS Mix [2005] | 2005 | Gävle Simsällskap | 5:23.75 | ||||||
Lisa Holfve | 2005 | 43.64 | 1:32.62 | 1:32.62 | ||||||
Hugo Swanson | 2006 | 38.63 | 1:22.57 | 2:55.19 | ||||||
Alina Umbaeva | 2005 | 35.88 | 1:21.97 | 4:17.16 | ||||||
Samuel Sjökvist | 2005 | 30.76 | 1:06.59 | 5:23.75 | ||||||
3 | Upsala S Mix 2 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 5:56.29 | ||||||
Sofia Wennerberg | 2005 | 40.09 | 1:23.84 | 1:23.84 | ||||||
Ludvig Glantz | 2006 | 46.11 | 1:38.59 | 3:02.43 | ||||||
Tomas Fröman | 2005 | 43.67 | 2:13.01 | 5:15.44 | ||||||
Lovis Lång | 2005 | 40.85 | 40.85 | 5:56.29 | ||||||
4 | Söderhamn Mix [2005] | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 5:56.30 | ||||||
Emelie Runarsson | 2006 | 42.97 | 1:30.86 | 1:30.86 | ||||||
Erik Sundman | 2005 | 47.14 | 1:39.65 | 3:10.51 | ||||||
Junia Eklund | 2006 | 36.31 | 1:22.35 | 4:32.86 | ||||||
Lukas Nilsson | 2006 | 39.11 | 1:23.44 | 5:56.30 | ||||||
5 | Bollnäs SS Mix [2005] | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 5:58.20 | ||||||
Edith Wallberg | 2007 | 43.31 | 1:31.38 | 1:31.38 | ||||||
Arvid Lind | 2005 | 40.74 | 1:26.83 | 2:58.21 | ||||||
Vera Stefanovic | 2006 | 37.99 | 1:32.01 | 4:30.22 | ||||||
Leo Ku-Ringström | 2008 | 40.95 | 1:27.98 | 5:58.20 | ||||||
6 | Harnäs Sku Mix [2005] | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 5:59.25 | ||||||
Alva Eriksson | 2005 | 41.40 | 1:27.97 | 1:27.97 | ||||||
Axel Pagard | 2006 | 49.81 | 1:47.71 | 3:15.68 | ||||||
Agnes Edvinsson | 2006 | 36.43 | 1:22.54 | 4:38.22 | ||||||
Albin Glaas | 2006 | 38.11 | 1:21.03 | 5:59.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Lönn | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 19.33 | ||||||
2 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 21.01 | ||||||
3 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 21.63 | ||||||
4 | Ida Hellström | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 23.17 | ||||||
5 | Sonja Lundström | 2008 | Upsala Simsällskap | 24.89 | ||||||
6 | Elsa Karls | 2008 | Ludvika Simsällskap | 25.42 | ||||||
7 | Julia Escamilla Nordén | 2008 | Ludvika Simsällskap | 26.24 | ||||||
8 | Inez Nygren | 2008 | Upsala Simsällskap | 27.46 | ||||||
9 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 28.61 | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 17.63 | ||||||
2 | Isabelle Nilsson | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 18.42 | ||||||
3 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 19.39 | ||||||
4 | Elsa Harnesk | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 19.61 | ||||||
5 | Junie Mattsson | 2007 | Gävle Simsällskap | 20.18 | ||||||
6 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 20.21 | ||||||
7 | Carla Karsberg | 2007 | Falu Simsällskap | 20.32 | ||||||
8 | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | 20.57 | ||||||
9 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 21.06 | ||||||
10 | Märta Karlsson | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 21.71 | ||||||
11 | Eleanor Fredholm | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 22.81 | ||||||
12 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 23.17 | ||||||
13 | Alice Lundin | 2007 | Falu Simsällskap | 23.32 | ||||||
14 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 25.06 | ||||||
15 | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 27.00 | ||||||
16 | Elvira Wiell | 2007 | Upsala Simsällskap | 27.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 4, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Ku-Ringström | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 40.20 | ||||||
2 | Samuel Henze | 2008 | Simsällskapet Mora | 41.26 | ||||||
3 | Eskil Nilsson | 2008 | Ludvika Simsällskap | 44.66 | ||||||
4 | Ata Östlund Keklik | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.69 | ||||||
5 | Lucas Yu | 2010 | Upsala Simsällskap | 47.64 | ||||||
6 | Tim Ku-Ringström | 2010 | Bollnäs Simsällskap | 49.20 | ||||||
7 | Edvin Bengtsson | 2010 | Bollnäs Simsällskap | 53.97 | ||||||
- | Jerry Nylander | 2008 | Sim 77 Hofors | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 32.72 | ||||||
2 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 35.25 | ||||||
3 | Erik Sjökvist | 2007 | Gävle Simsällskap | 39.60 | ||||||
4 | Martin Johnsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.93 | ||||||
5 | Csongor Pázsit | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 40.17 | ||||||
6 | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | 40.50 | ||||||
7 | Elliot Ekman | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.57 | ||||||
8 | Axel Krysén | 2007 | Ludvika Simsällskap | 42.28 | ||||||
9 | Aston Horn | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.14 | ||||||
10 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.81 | ||||||
11 | Hugo Åman | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.71 | ||||||
12 | Malte Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.87 | ||||||
13 | Oscar Glad | 2007 | Simsällskapet Mora | 45.59 | ||||||
14 | Thomas Read | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.73 | ||||||
15 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.77 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 33.60 | 1:08.62 | |||||
2 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 35.28 | 1:14.34 | |||||
3 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 36.27 | 1:15.89 | |||||
4 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 38.65 | 1:22.28 | |||||
5 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 39.54 | 1:24.43 | |||||
6 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 39.61 | 1:25.31 | |||||
7 | Enya Söderlund | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.00 | 1:27.26 | |||||
8 | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 41.51 | 1:27.74 | |||||
9 | Evelina Lemon | 2006 | Borlänge Simsällskap | 42.76 | 1:27.80 | |||||
10 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.82 | 1:28.57 | |||||
11 | Sara Axelsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.97 | 1:30.15 | |||||
12 | Alva Stadell | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.08 | 1:31.09 | |||||
13 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.03 | 1:31.27 | |||||
14 | Emma Mossnelid | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 43.41 | 1:32.10 | |||||
15 | Matilda Ljungbeck | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.59 | 1:32.40 | |||||
16 | Vera Kling | 2006 | Sim 77 Hofors | 44.09 | 1:33.87 | |||||
17 | Stina Hedlund Loman | 2006 | Gävle Simsällskap | 44.16 | 1:35.54 | |||||
18 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 46.33 | 1:38.04 | |||||
19 | Enya Enmark | 2006 | Borlänge Simsällskap | 45.44 | 1:38.74 | |||||
20 | Alice Tägtström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 45.78 | 1:38.85 | |||||
21 | Ida Persson | 2006 | Sim 77 Hofors | 45.34 | 1:39.42 | |||||
- | Stella Karlsson | 2006 | Österby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 33.41 | 1:08.29 | |||||
2 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 32.41 | 1:08.55 | |||||
3 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 33.08 | 1:09.23 | |||||
4 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.63 | 1:09.27 | |||||
5 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.42 | 1:10.18 | |||||
6 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.15 | 1:10.42 | |||||
7 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.21 | 1:11.32 | |||||
8 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 34.00 | 1:13.20 | |||||
9 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.91 | 1:13.93 | |||||
10 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.80 | 1:15.81 | |||||
11 | Alva Eriksson | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.10 | 1:17.65 | |||||
12 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.57 | 1:18.68 | |||||
13 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.53 | 1:19.32 | |||||
14 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.67 | 1:20.34 | |||||
15 | Lisa Holfve | 2005 | Gävle Simsällskap | 37.97 | 1:22.77 | |||||
16 | Miski Hagi Shire | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.43 | 1:23.56 | |||||
17 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.67 | 1:26.15 | |||||
18 | Agnes Sundqvist | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 41.55 | 1:27.50 | |||||
19 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 42.04 | 1:27.58 | |||||
20 | Ida Furuström | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 40.60 | 1:28.26 | |||||
21 | Ida Karlsson | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 41.43 | 1:30.21 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 6, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 34.96 | ||||||
2 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.06 | ||||||
3 | Oliver Wijker | 2006 | Gävle Simsällskap | 42.84 | ||||||
4 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.86 | ||||||
5 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.52 | ||||||
6 | Albin Glaas | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.67 | ||||||
7 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.88 | ||||||
8 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.41 | ||||||
9 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 45.55 | ||||||
10 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 46.63 | ||||||
11 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.42 | ||||||
- | Joel Wahlqvist | 2006 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 7, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.14 | 1:15.93 | 1:58.64 | 2:40.11 | |||
2 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 37.07 | 1:19.18 | 2:03.25 | 2:44.58 | |||
3 | Elena Henze | 2006 | Simsällskapet Mora | 38.16 | 1:21.48 | 2:03.97 | 2:44.60 | |||
4 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 38.13 | 1:20.08 | 2:04.86 | 2:47.96 | |||
5 | Stella Karlsson | 2006 | Österby Simsällskap | 39.78 | 1:24.82 | 2:13.35 | 2:57.60 | |||
6 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.04 | 1:33.53 | 2:22.18 | 3:08.77 | |||
7 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 43.91 | 1:34.07 | 2:25.06 | 3:14.68 | |||
8 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.68 | 1:33.61 | 2:26.49 | 3:15.28 | |||
9 | Alva Stadell | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.38 | 1:36.77 | 2:29.00 | 3:16.76 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 8, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:07.44 | 2:22.55 | 3:38.74 | 4:51.85 | |||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:09.52 | 2:25.51 | 3:41.17 | 4:55.50 | |||
3 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:16.14 | 2:40.70 | 4:05.49 | 5:28.39 | |||
4 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:15.41 | 2:41.90 | 4:08.56 | 5:29.64 | |||
5 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 1:15.91 | 2:40.48 | 4:07.13 | 5:31.39 | |||
6 | Arvid Lind | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 1:15.90 | 2:44.93 | 4:13.15 | 5:40.98 | |||
7 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:21.75 | 2:55.99 | 4:30.66 | 5:57.52 | |||
8 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:23.12 | 2:57.98 | 4:33.88 | 6:07.19 | |||
9 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:32.39 | 3:14.55 | 4:56.93 | 6:31.49 | |||
10 | Daniel Smekal | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:32.37 | 3:15.03 | 4:57.92 | 6:37.23 | |||
11 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:32.91 | 3:17.66 | 4:11.77 | 6:44.60 | |||
12 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:37.68 | 3:28.73 | 5:16.11 | 6:57.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 9, 100m Medley F-11 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Lönn | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.58 | 1:36.98 | |||||
2 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 53.90 | 1:45.84 | |||||
3 | Sonja Lundström | 2008 | Upsala Simsällskap | 52.51 | 1:51.45 | |||||
4 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 52.61 | 1:52.68 | |||||
5 | Elsa Karls | 2008 | Ludvika Simsällskap | 59.60 | 1:59.22 | |||||
6 | Julia Escamilla Nordén | 2008 | Ludvika Simsällskap | 54.92 | 1:59.34 | |||||
Gren 9, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.63 | 1:27.35 | |||||
2 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 42.77 | 1:32.03 | |||||
3 | Isabelle Nilsson | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.91 | 1:32.13 | |||||
4 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.68 | 1:34.31 | |||||
5 | Junie Mattsson | 2007 | Gävle Simsällskap | 43.71 | 1:34.92 | |||||
6 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 43.98 | 1:36.40 | |||||
7 | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.18 | 1:37.32 | |||||
8 | Elsa Harnesk | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.63 | 1:38.89 | |||||
9 | Eleanor Fredholm | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 49.72 | 1:42.41 | |||||
10 | Märta Karlsson | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 50.61 | 1:43.33 | |||||
11 | Carla Karsberg | 2007 | Falu Simsällskap | 48.85 | 1:45.79 | |||||
12 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.32 | 1:47.55 | |||||
13 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.94 | 1:48.24 | |||||
14 | Alice Lundin | 2007 | Falu Simsällskap | 52.60 | 1:49.85 | |||||
15 | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 56.03 | 1:55.40 | |||||
Gren 9, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 36.32 | 1:19.02 | |||||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.28 | 1:22.61 | |||||
3 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 39.03 | 1:24.58 | |||||
4 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 41.98 | 1:30.60 | |||||
5 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.77 | 1:31.02 | |||||
6 | Alva Stadell | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.91 | 1:37.27 | |||||
7 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 48.81 | 1:38.16 | |||||
8 | Enya Söderlund | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 47.19 | 1:38.32 | |||||
9 | Emma Mossnelid | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 46.49 | 1:38.89 | |||||
10 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 47.10 | 1:39.64 | |||||
11 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 46.51 | 1:39.72 | |||||
12 | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 46.78 | 1:40.47 | |||||
13 | Evelina Lemon | 2006 | Borlänge Simsällskap | 50.45 | 1:45.44 | |||||
14 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 53.07 | 1:46.74 | |||||
15 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 47.65 | 1:47.53 | |||||
16 | Märta Säfsten | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.98 | 1:48.99 | |||||
16 | Tuva Lindén | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.71 | 1:48.99 | |||||
18 | Sara Axelsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 53.25 | 1:49.41 | |||||
19 | Tea Wetterbom | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.55 | 1:52.60 | |||||
20 | Alice Tägtström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 59.51 | 1:59.31 | |||||
- | Stina Hedlund Loman | 2006 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 10, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 37.89 | 1:17.96 | |||||
2 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.97 | 1:28.33 | |||||
3 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.11 | 1:31.56 | |||||
4 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.79 | 1:32.00 | |||||
5 | Oliver Wijker | 2006 | Gävle Simsällskap | 43.76 | 1:32.05 | |||||
6 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.40 | 1:33.52 | |||||
7 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 47.20 | 1:34.88 | |||||
8 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 49.80 | 1:38.73 | |||||
9 | Albin Glaas | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.38 | 1:39.71 | |||||
10 | Axel Pagard | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.70 | 1:39.93 | |||||
11 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.86 | 1:40.36 | |||||
12 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.93 | 1:43.66 | |||||
13 | Sebastian Stolt | 2006 | Gävle Simsällskap | 50.77 | 1:48.23 | |||||
14 | Tú Bardage | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.86 | 1:51.63 | |||||
- | Alvin Pelling Trautenberger | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.86 | 1:15.51 | |||||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.49 | 1:16.30 | |||||
3 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 39.85 | 1:23.52 | |||||
4 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.90 | 1:23.55 | |||||
5 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.44 | 1:25.07 | |||||
6 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.48 | 1:28.36 | |||||
7 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 42.46 | 1:29.91 | |||||
8 | Max Nordén | 2005 | Österby Simsällskap | 42.61 | 1:30.29 | |||||
9 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.37 | 1:31.03 | |||||
10 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.17 | 1:34.03 | |||||
11 | Daniel Smekal | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.73 | 1:34.65 | |||||
12 | Erik Sundman | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 48.50 | 1:38.71 | |||||
13 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.77 | 1:47.06 | |||||
14 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.86 | 1:48.47 | |||||
- | Arvid Lind | 2005 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 12:08 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 11, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.93 | 1:35.52 | |||||
2 | Enya Söderlund | 2006 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 47.88 | 1:39.51 | |||||
3 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 47.57 | 1:40.57 | |||||
4 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.67 | 1:45.76 | |||||
5 | Stina Hedlund Loman | 2006 | Gävle Simsällskap | 51.88 | 1:47.17 | |||||
6 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 50.23 | 1:48.64 | |||||
7 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 52.13 | 1:49.06 | |||||
8 | Alva Stadell | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.67 | 1:49.15 | |||||
9 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 53.12 | 1:52.11 | |||||
10 | Ida Persson | 2006 | Sim 77 Hofors | 53.34 | 1:53.36 | |||||
11 | Emma Mossnelid | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 54.52 | 1:54.58 | |||||
12 | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 55.70 | 1:54.66 | |||||
13 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 55.87 | 1:56.47 | |||||
14 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 56.63 | 1:57.68 | |||||
15 | Evelina Lemon | 2006 | Borlänge Simsällskap | 59.19 | 2:04.92 | |||||
16 | Enya Enmark | 2006 | Borlänge Simsällskap | 57.09 | 2:05.79 | |||||
17 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 1:06.13 | 2:17.58 | |||||
18 | Alice Tägtström | 2006 | Borlänge Simsällskap | 1:04.38 | 2:18.38 | |||||
- | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vera Kling | 2006 | Sim 77 Hofors | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.46 | 1:24.52 | |||||
2 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.99 | 1:25.29 | |||||
3 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 41.48 | 1:27.79 | |||||
4 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.16 | 1:28.63 | |||||
5 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.76 | 1:29.63 | |||||
6 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 43.70 | 1:31.57 | |||||
7 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.97 | 1:32.16 | |||||
8 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.03 | 1:34.37 | |||||
9 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.00 | 1:34.39 | |||||
10 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 44.73 | 1:34.65 | |||||
11 | Alva Eriksson | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.15 | 1:41.46 | |||||
12 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.33 | 1:41.53 | |||||
13 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.59 | 1:41.58 | |||||
14 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.88 | 1:41.71 | |||||
15 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.58 | 1:45.29 | |||||
16 | Agnes Sundqvist | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 49.84 | 1:46.44 | |||||
17 | Ida Furuström | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 51.80 | 1:49.91 | |||||
18 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 53.16 | 1:50.11 | |||||
19 | Lisa Holfve | 2005 | Gävle Simsällskap | 51.11 | 1:52.13 | |||||
- | Ida Karlsson | 2005 | Söderhamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:08 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Henze | 2008 | Simsällskapet Mora | 51.34 | ||||||
2 | Leo Ku-Ringström | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 52.18 | ||||||
3 | Eskil Nilsson | 2008 | Ludvika Simsällskap | 58.03 | ||||||
4 | Lucas Yu | 2010 | Upsala Simsällskap | 58.26 | ||||||
5 | Tim Ku-Ringström | 2010 | Bollnäs Simsällskap | 1:02.31 | ||||||
6 | Ata Östlund Keklik | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:06.06 | ||||||
7 | Edvin Bengtsson | 2010 | Bollnäs Simsällskap | 1:07.85 | ||||||
- | Jerry Nylander | 2008 | Sim 77 Hofors | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.65 | ||||||
2 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 46.46 | ||||||
3 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.79 | ||||||
4 | Elliot Ekman | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 51.84 | ||||||
5 | Hugo Åman | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.14 | ||||||
6 | Erik Sjökvist | 2007 | Gävle Simsällskap | 54.78 | ||||||
7 | Csongor Pázsit | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 54.80 | ||||||
8 | Aston Horn | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 57.00 | ||||||
9 | Oscar Glad | 2007 | Simsällskapet Mora | 57.13 | ||||||
10 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 58.98 | ||||||
11 | Malte Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:01.37 | ||||||
12 | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | 1:01.56 | ||||||
- | Axel Krysén | 2007 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Martin Johnsson | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 13, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Lönn | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.53 | ||||||
2 | Sonja Lundström | 2008 | Upsala Simsällskap | 49.27 | ||||||
3 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 51.71 | ||||||
4 | Julia Escamilla Nordén | 2008 | Ludvika Simsällskap | 52.12 | ||||||
5 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 52.44 | ||||||
6 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 52.70 | ||||||
7 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 54.23 | ||||||
8 | Josefin Zetterberg | 2008 | Falu Simsällskap | 55.92 | ||||||
9 | Maria Leonardsson | 2009 | Ludvika Simsällskap | 57.98 | ||||||
10 | Elsa Karls | 2008 | Ludvika Simsällskap | 1:00.49 | ||||||
11 | Inez Nygren | 2008 | Upsala Simsällskap | 1:02.16 | ||||||
- | Ida Hellström | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 39.12 | ||||||
2 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 40.16 | ||||||
3 | Junie Mattsson | 2007 | Gävle Simsällskap | 41.82 | ||||||
4 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 42.13 | ||||||
5 | Isabelle Nilsson | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.35 | ||||||
6 | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.65 | ||||||
7 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.18 | ||||||
8 | Elsa Harnesk | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.49 | ||||||
9 | Eleanor Fredholm | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 48.55 | ||||||
10 | Alice Lundin | 2007 | Falu Simsällskap | 48.60 | ||||||
11 | Märta Karlsson | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 49.02 | ||||||
12 | Carla Karsberg | 2007 | Falu Simsällskap | 49.26 | ||||||
13 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.57 | ||||||
14 | Elvira Wiell | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.53 | ||||||
15 | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 55.44 | ||||||
16 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 57.00 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 12:46 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 14, 200m Medley P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.36 | 1:15.62 | 2:05.01 | 2:40.50 | |||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.89 | 1:19.85 | 2:09.69 | 2:47.94 | |||
3 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 38.56 | 1:24.90 | 2:12.15 | 2:51.15 | |||
4 | Arvid Lind | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 36.61 | 1:21.30 | 2:11.34 | 2:51.61 | |||
5 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.78 | 1:26.50 | 2:16.73 | 2:56.11 | |||
6 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.48 | 1:30.52 | 2:23.52 | 3:03.54 | |||
7 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.88 | 1:35.16 | 2:25.64 | 3:12.67 | |||
8 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 47.30 | 1:36.69 | 2:35.27 | 3:17.62 | |||
9 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.23 | 1:41.74 | 2:38.63 | 3:24.59 | |||
10 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.85 | 1:39.65 | 2:39.85 | 3:25.40 | |||
11 | Erik Sundman | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 50.47 | 1:43.33 | 2:40.70 | 3:27.51 | |||
12 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.82 | 1:46.34 | 2:53.74 | 3:42.08 | |||
- | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Daniel Smekal | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:46 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 12:39 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 15, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 37.13 | 1:19.64 | |||||
2 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 38.15 | 1:20.33 | |||||
3 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 37.99 | 1:20.98 | |||||
4 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.97 | 1:26.41 | |||||
5 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.61 | 1:26.64 | |||||
6 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.26 | 1:29.37 | |||||
7 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.83 | 1:31.11 | |||||
8 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.39 | 1:32.74 | |||||
9 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.20 | 1:38.36 | |||||
10 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.59 | 1:43.81 | |||||
11 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.22 | 1:45.26 | |||||
12 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.10 | 1:49.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:39 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 12:55 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 16, 4X50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar 2 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:50.64 | ||||||
Tage Helin | 2007 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Martin Johnsson | 2007 | 39.60 | 1:15.72 | |||||||
Malte Andersson | 2007 | 45.28 | 2:01.00 | |||||||
Ludvig Höglund | 2007 | 49.64 | 2:50.64 | |||||||
2 | Upsala S Herrar 1 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:53.32 | ||||||
Malte Franzén | 2007 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Hugo Åman | 2007 | 43.00 | 1:16.98 | |||||||
Lucas Yu | 2010 | 45.93 | 2:02.91 | |||||||
Thomas Read | 2007 | 50.41 | 2:53.32 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 12:55 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 17, 4X50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Damer 1 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:29.91 | ||||||
Nike Söderström | 2007 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Nora Högström | 2007 | 37.98 | 1:13.60 | |||||||
Alva Marhold | 2007 | 39.03 | 1:52.63 | |||||||
Ebba Lundqvist | 2007 | 37.28 | 2:29.91 | |||||||
2 | Harnäs Sku Damer [2007] | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:46.48 | ||||||
Astrid Lönn | 2008 | 40.10 | 40.10 | |||||||
Elsa Harnesk | 2007 | 41.40 | 1:21.50 | |||||||
Ida Hellström | 2008 | 49.63 | 2:11.13 | |||||||
Isabelle Nilsson | 2007 | 35.35 | 2:46.48 | |||||||
3 | Upsala S Damer 2 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:13.76 | ||||||
Ella Andersson | 2007 | 39.41 | 39.41 | |||||||
Sara Högdin | 2007 | 48.72 | 1:28.13 | |||||||
Inez Nygren | 2008 | 58.97 | 2:27.10 | |||||||
Lava Pelling Trautenberger | 2008 | 46.66 | 3:13.76 | |||||||
4 | Upsala S Damer 3 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:23.52 | ||||||
Ella Hoffner | 2008 | 55.13 | 55.13 | |||||||
Alvi Myrelid | 2008 | 54.03 | 1:49.16 | |||||||
Elvira Wiell | 2007 | 47.67 | 2:36.83 | |||||||
Sonja Lundström | 2008 | 46.69 | 3:23.52 | |||||||
- | Falun Damer [2007] | 2007 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Carla Karsberg | 2007 | 43.74 | 43.74 | |||||||
Alice Lundin | 2007 | 42.39 | 1:26.13 | |||||||
Doris von Hofsten | 2008 | 42.04 | 2:08.17 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 13:04 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 18, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar 1 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:32.68 | ||||||
Rasmus Loklint | 2005 | 39.40 | 39.40 | |||||||
Ravi Parekh | 2005 | 40.84 | 1:20.24 | |||||||
Adam Wahlberg | 2006 | 41.17 | 2:01.41 | |||||||
Botvid Wiell | 2005 | 31.27 | 2:32.68 | |||||||
2 | Bollnäs SS Herrar [2005] | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 3:11.72 | ||||||
Leo Ku-Ringström | 2008 | 45.17 | 45.17 | |||||||
Edvin Bengtsson | 2010 | 1:09.64 | 1:54.81 | |||||||
Arvid Lind | 2005 | 35.53 | 2:30.34 | |||||||
Csongor Pázsit | 2007 | 41.38 | 3:11.72 | |||||||
- | Upsala S Herrar 2 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Ludvig Glantz | 2006 | 40.19 | 40.19 | |||||||
Nils Fröman | 2005 | 48.09 | 1:28.28 | |||||||
Arvid Högström | 2006 | 44.80 | 2:13.08 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 13:04 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 13:07 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 19, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Damer 1 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:30.52 | ||||||
Clara Frykberg | 2005 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Olivia Punga | 2005 | 42.17 | 1:18.66 | |||||||
Alma Bergqvist | 2005 | 37.84 | 1:56.50 | |||||||
Hilma Wahlström | 2006 | 34.02 | 2:30.52 | |||||||
2 | Falun Damer [2005] | 2005 | Falu Simsällskap | 2:42.63 | ||||||
Emma Färlin | 2006 | 49.56 | 49.56 | |||||||
Tuva Hjemli | 2005 | 40.10 | 1:29.66 | |||||||
Ellen Lundin | 2005 | 34.26 | 2:03.92 | |||||||
Sara Strömsöe | 2006 | 38.71 | 2:42.63 | |||||||
3 | Bollnäs SS Damer [2005] | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 2:58.42 | ||||||
Edith Wallberg | 2007 | 43.53 | 43.53 | |||||||
Ellen Bengtsson | 2007 | 57.57 | 1:41.10 | |||||||
Vera Stefanovic | 2006 | 37.69 | 2:18.79 | |||||||
Eleanor Fredholm | 2007 | 39.63 | 2:58.42 | |||||||
4 | Söderhamn Damer [2006] | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 3:01.27 | ||||||
Emma Mossnelid | 2006 | 47.55 | 47.55 | |||||||
Agnes Sundqvist | 2005 | 49.20 | 1:36.75 | |||||||
Saga Andersson | 2006 | 45.43 | 2:22.18 | |||||||
Ida Furuström | 2005 | 39.09 | 3:01.27 | |||||||
5 | Upsala S Damer 2 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 3:04.13 | ||||||
Maja Ahlén | 2006 | 51.68 | 51.68 | |||||||
Alva Stadell | 2006 | 49.92 | 1:41.60 | |||||||
Klara Mattiasson | 2005 | 45.45 | 2:27.05 | |||||||
Ida Svensson | 2006 | 37.08 | 3:04.13 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 13:07 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix 1 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:25.65 | ||||||
Ebba Lundqvist | 2007 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Tage Helin | 2007 | 36.77 | 1:14.62 | |||||||
Nora Högström | 2007 | 36.96 | 1:51.58 | |||||||
Malte Franzén | 2007 | 34.07 | 2:25.65 | |||||||
2 | Bollnäs SS | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 2:56.49 | ||||||
Tim Ku-Ringström | 2010 | 51.54 | 51.54 | |||||||
Eleanor Fredholm | 2007 | 40.51 | 1:32.05 | |||||||
Ellen Bengtsson | 2007 | 44.56 | 2:16.61 | |||||||
Csongor Pázsit | 2007 | 39.88 | 2:56.49 | |||||||
3 | Ludvika SS Mix [2007] | 2007 | Ludvika Simsällskap | 3:02.21 | ||||||
Axel Krysén | 2007 | 43.61 | 43.61 | |||||||
Julia Escamilla Nordén | 2008 | 45.54 | 1:29.15 | |||||||
Elsa Karls | 2008 | 47.14 | 2:16.29 | |||||||
Eskil Nilsson | 2008 | 45.92 | 3:02.21 | |||||||
- | Upsala S Mix 2 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Malte Andersson | 2007 | 45.50 | 45.50 | |||||||
Ella Andersson | 2007 | 39.20 | 1:24.70 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 21, 4X100m Frisim Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Upsala S Mix 1 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 4:34.49 | ||||||
Danny Simaleza | 2005 | 30.31 | 1:02.60 | 1:02.60 | ||||||
Joanna Sundqvist | 2005 | 33.35 | 1:10.77 | 2:13.37 | ||||||
Matilda Holmström | 2005 | 33.35 | 1:09.99 | 3:23.36 | ||||||
Markus Brenning | 2005 | 33.64 | 1:11.13 | 4:34.49 | ||||||
2 | Gävle SS Mix [2005] | 2005 | Gävle Simsällskap | 4:43.12 | ||||||
Hugo Swanson | 2006 | 32.40 | 1:08.12 | 1:08.12 | ||||||
Samuel Sjökvist | 2005 | 32.88 | 1:09.72 | 2:17.84 | ||||||
Alina Umbaeva | 2005 | 32.70 | 1:09.09 | 3:26.93 | ||||||
Lisa Holfve | 2005 | 35.75 | 1:16.19 | 4:43.12 | ||||||
3 | Upsala S Mix 2 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 5:16.12 | ||||||
Emilia Åhlén | 2005 | 36.09 | 1:12.77 | 1:12.77 | ||||||
Ravi Parekh | 2005 | 37.17 | 1:19.55 | 2:32.32 | ||||||
Filip Hallin | 2006 | 36.70 | 1:19.03 | 3:51.35 | ||||||
Miski Hagi Shire | 2005 | 39.92 | 1:24.77 | 5:16.12 | ||||||
4 | Bollnäs SS Mix [2005] | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 5:20.99 | ||||||
Arvid Lind | 2005 | 34.50 | 1:13.16 | 1:13.16 | ||||||
Edith Wallberg | 2007 | 37.82 | 1:20.19 | 2:33.35 | ||||||
Leo Ku-Ringström | 2008 | 42.66 | 1:31.92 | 4:05.27 | ||||||
Vera Stefanovic | 2006 | 35.88 | 1:15.72 | 5:20.99 | ||||||
5 | Söderhamn Mix [2005] | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 5:25.07 | ||||||
Emelie Runarsson | 2006 | 39.99 | 1:25.65 | 1:25.65 | ||||||
Lukas Nilsson | 2006 | 40.50 | 1:28.34 | 2:53.99 | ||||||
Junia Eklund | 2006 | 34.12 | 1:09.42 | 4:03.41 | ||||||
Erik Sundman | 2005 | 39.69 | 1:21.66 | 5:25.07 | ||||||
6 | Falun Mix Lag 1 | 2005 | Falu Simsällskap | 6:06.19 | ||||||
Linus von Hofsten | 2006 | 42.40 | 1:29.66 | 1:29.66 | ||||||
Hanna Frank | 2006 | 46.54 | 1:38.87 | 3:08.53 | ||||||
Sara Strömsöe | 2006 | 39.87 | 2:09.88 | 5:18.41 | ||||||
Joel Wahlqvist | 2006 | 47.78 | 47.78 | 6:06.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 22, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Ku-Ringström | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 22.20 | ||||||
2 | Samuel Henze | 2008 | Simsällskapet Mora | 22.45 | ||||||
3 | Lucas Yu | 2010 | Upsala Simsällskap | 24.57 | ||||||
4 | Tim Ku-Ringström | 2010 | Bollnäs Simsällskap | 26.82 | ||||||
5 | Eskil Nilsson | 2008 | Ludvika Simsällskap | 30.81 | ||||||
- | Edvin Bengtsson | 2010 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jerry Nylander | 2008 | Sim 77 Hofors | DSQ | ||||||
Gren 22, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 18.23 | ||||||
2 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 18.39 | ||||||
3 | Csongor Pázsit | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 20.59 | ||||||
4 | Elliot Ekman | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 21.64 | ||||||
5 | Erik Sjökvist | 2007 | Gävle Simsällskap | 22.15 | ||||||
6 | Hugo Åman | 2007 | Upsala Simsällskap | 22.66 | ||||||
7 | Martin Johnsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 24.18 | ||||||
8 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 25.29 | ||||||
9 | Oscar Glad | 2007 | Simsällskapet Mora | 27.62 | ||||||
10 | Malte Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 28.53 | ||||||
- | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 23, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Lönn | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.07 | ||||||
2 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 42.21 | ||||||
3 | Josefin Zetterberg | 2008 | Falu Simsällskap | 44.20 | ||||||
4 | Julia Escamilla Nordén | 2008 | Ludvika Simsällskap | 45.69 | ||||||
5 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 46.26 | ||||||
6 | Sonja Lundström | 2008 | Upsala Simsällskap | 47.40 | ||||||
7 | Elsa Karls | 2008 | Ludvika Simsällskap | 47.41 | ||||||
8 | Ida Hellström | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.15 | ||||||
9 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 52.46 | ||||||
10 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 53.48 | ||||||
11 | Inez Nygren | 2008 | Upsala Simsällskap | 59.77 | ||||||
12 | Maria Leonardsson | 2009 | Ludvika Simsällskap | 1:00.13 | ||||||
Gren 23, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 34.05 | ||||||
2 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 35.07 | ||||||
3 | Isabelle Nilsson | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.34 | ||||||
4 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 36.99 | ||||||
5 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 37.80 | ||||||
6 | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | 37.81 | ||||||
7 | Junie Mattsson | 2007 | Gävle Simsällskap | 38.73 | ||||||
8 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.91 | ||||||
9 | Elsa Harnesk | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.12 | ||||||
10 | Märta Karlsson | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 40.14 | ||||||
11 | Eleanor Fredholm | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 42.01 | ||||||
12 | Alice Lundin | 2007 | Falu Simsällskap | 42.82 | ||||||
13 | Carla Karsberg | 2007 | Falu Simsällskap | 42.94 | ||||||
14 | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 43.18 | ||||||
15 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.50 | ||||||
16 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 47.09 | ||||||
17 | Elvira Wiell | 2007 | Upsala Simsällskap | 47.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 24, 100m Frisim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 32.69 | 1:09.49 | |||||
2 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.03 | 1:18.94 | |||||
3 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 38.22 | 1:20.22 | |||||
4 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 38.66 | 1:20.56 | |||||
5 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 38.05 | 1:22.16 | |||||
6 | Oliver Wijker | 2006 | Gävle Simsällskap | 38.14 | 1:22.96 | |||||
7 | Albin Glaas | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.74 | 1:24.25 | |||||
8 | Elias Sayed | 2006 | Upsala Simsällskap | 40.02 | 1:26.05 | |||||
9 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 43.23 | 1:26.96 | |||||
10 | Axel Pagard | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.15 | 1:28.61 | |||||
11 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 41.70 | 1:29.57 | |||||
12 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.48 | 1:29.74 | |||||
13 | Martin Carlsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.48 | 1:34.06 | |||||
14 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.97 | 1:36.31 | |||||
15 | Joel Wahlqvist | 2006 | Falu Simsällskap | 47.34 | 1:37.79 | |||||
16 | Sebastian Stolt | 2006 | Gävle Simsällskap | 46.93 | 1:41.70 | |||||
17 | Tú Bardage | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.05 | 1:55.33 | |||||
- | Alvin Pelling Trautenberger | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Frisim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 30.20 | 1:02.69 | |||||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.67 | 1:05.85 | |||||
3 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 32.09 | 1:06.66 | |||||
4 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 34.40 | 1:10.54 | |||||
5 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 35.05 | 1:11.59 | |||||
6 | Arvid Lind | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 35.15 | 1:13.82 | |||||
7 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.81 | 1:15.14 | |||||
8 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.34 | 1:16.51 | |||||
9 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.22 | 1:16.55 | |||||
10 | Max Nordén | 2005 | Österby Simsällskap | 39.09 | 1:23.19 | |||||
11 | Daniel Smekal | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.26 | 1:23.23 | |||||
12 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.52 | 1:24.04 | |||||
13 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.01 | 1:25.05 | |||||
14 | Erik Sundman | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 43.78 | 1:26.47 | |||||
15 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.63 | 1:31.96 | |||||
16 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.88 | 1:35.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 25, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.50 | ||||||
2 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 35.87 | ||||||
3 | Vera Stefanovic | 2006 | Bollnäs Simsällskap | 36.05 | ||||||
4 | Elena Henze | 2006 | Simsällskapet Mora | 39.73 | ||||||
5 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.77 | ||||||
6 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 44.28 | ||||||
7 | Alva Stadell | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.13 | ||||||
8 | Sara Strömsöe | 2006 | Falu Simsällskap | 45.59 | ||||||
9 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 45.84 | ||||||
10 | Emma Mossnelid | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 46.56 | ||||||
11 | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 46.75 | ||||||
12 | Märta Säfsten | 2006 | Upsala Simsällskap | 47.13 | ||||||
13 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 47.65 | ||||||
14 | Evelina Lemon | 2006 | Borlänge Simsällskap | 49.03 | ||||||
15 | Sara Axelsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.19 | ||||||
16 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.95 | ||||||
17 | Tea Wetterbom | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.40 | ||||||
18 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 57.87 | ||||||
- | Stina Hedlund Loman | 2006 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 26, 200m Frisim P-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 34.68 | 1:12.92 | 1:52.39 | 2:31.13 | |||
2 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 38.01 | 1:23.41 | 2:08.21 | 2:52.44 | |||
3 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 39.75 | 1:26.05 | 2:14.51 | 3:00.27 | |||
4 | Oliver Wijker | 2006 | Gävle Simsällskap | 40.80 | 1:29.05 | 2:16.73 | 3:02.07 | |||
5 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.15 | 1:30.19 | 2:19.62 | 3:05.39 | |||
6 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.53 | 1:32.22 | 2:21.50 | 3:07.79 | |||
7 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.40 | 1:32.40 | 2:22.85 | 3:12.62 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 27, 400m Frisim F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 1:16.97 | 2:39.99 | 4:02.23 | 5:17.33 | |||
2 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 1:17.08 | 2:39.21 | 4:01.08 | 5:17.39 | |||
3 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:16.80 | 2:39.73 | 4:03.29 | 5:24.98 | |||
4 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:16.31 | 2:41.01 | 4:06.74 | 5:30.82 | |||
5 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:16.61 | 2:39.09 | 4:01.67 | 5:30.87 | |||
6 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:16.78 | 2:40.53 | 4:05.69 | 5:34.44 | |||
7 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:16.51 | 2:42.47 | 4:10.08 | 5:35.31 | |||
8 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:17.07 | 2:41.98 | 4:11.20 | 5:38.30 | |||
9 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:24.27 | 2:58.06 | 4:31.37 | 6:00.34 | |||
10 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:28.06 | 3:01.65 | 4:36.52 | 6:11.61 | |||
11 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:28.06 | 3:05.58 | 4:45.13 | 6:19.66 | |||
12 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:34.12 | 3:19.43 | 5:05.50 | 6:44.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 28, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Henze | 2008 | Simsällskapet Mora | 54.14 | 1:47.95 | |||||
2 | Lucas Yu | 2010 | Upsala Simsällskap | 57.03 | 2:07.28 | |||||
3 | Eskil Nilsson | 2008 | Ludvika Simsällskap | 1:11.75 | 2:18.41 | |||||
- | Leo Ku-Ringström | 2008 | Bollnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.66 | 1:29.17 | |||||
2 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.78 | 1:29.28 | |||||
3 | Csongor Pázsit | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 48.30 | 1:39.18 | |||||
4 | Elliot Ekman | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 53.07 | 1:44.69 | |||||
5 | Erik Sjökvist | 2007 | Gävle Simsällskap | 50.50 | 1:45.42 | |||||
6 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.85 | 1:47.21 | |||||
7 | Oscar Glad | 2007 | Simsällskapet Mora | 57.26 | 2:00.17 | |||||
8 | Malte Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 59.18 | 2:01.48 | |||||
9 | Thomas Read | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:04.48 | 2:11.58 | |||||
- | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 36.89 | 1:17.26 | |||||
2 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.52 | 1:32.07 | |||||
3 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.93 | 1:32.63 | |||||
4 | Oliver Wijker | 2006 | Gävle Simsällskap | 43.33 | 1:33.06 | |||||
5 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 40.52 | 1:33.08 | |||||
6 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.51 | 1:36.34 | |||||
7 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 45.49 | 1:36.42 | |||||
8 | Albin Glaas | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.62 | 1:36.52 | |||||
9 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 48.41 | 1:40.66 | |||||
10 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.02 | 1:42.98 | |||||
11 | Elias Sayed | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.52 | 1:43.99 | |||||
12 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.66 | 1:44.20 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Junia Eklund | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 38.76 | 1:19.40 | |||||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.20 | 1:25.52 | |||||
3 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.56 | 1:26.03 | |||||
4 | Emelie Runarsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 47.51 | 1:37.20 | |||||
5 | Ida Svensson | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.22 | 1:38.63 | |||||
6 | Emma Mossnelid | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 49.51 | 1:39.57 | |||||
7 | Saga Andersson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 49.79 | 1:41.14 | |||||
8 | Alva Stadell | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.35 | 1:42.56 | |||||
9 | Ida Persson | 2006 | Sim 77 Hofors | 49.95 | 1:42.94 | |||||
10 | Emma Färlin | 2006 | Falu Simsällskap | 52.17 | 1:44.97 | |||||
11 | Hanna Frank | 2006 | Falu Simsällskap | 51.60 | 1:45.47 | |||||
12 | Maja Ahlén | 2006 | Upsala Simsällskap | 53.15 | 1:45.52 | |||||
13 | Evelina Lemon | 2006 | Borlänge Simsällskap | 54.13 | 1:47.95 | |||||
14 | Tea Wetterbom | 2006 | Upsala Simsällskap | 54.40 | 1:49.38 | |||||
15 | Stina Hedlund Loman | 2006 | Gävle Simsällskap | 54.28 | 1:50.23 | |||||
- | Alice Tägtström | 2006 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Ljungbeck | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Märta Säfsten | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vera Kling | 2006 | Sim 77 Hofors | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 35.71 | 1:15.32 | |||||
2 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 37.62 | 1:17.33 | |||||
3 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.99 | 1:17.59 | |||||
4 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.59 | 1:22.53 | |||||
5 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 41.04 | 1:24.17 | |||||
6 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.03 | 1:26.29 | |||||
7 | Agnes Jonasson | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.52 | 1:26.57 | |||||
8 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.75 | 1:26.69 | |||||
9 | Alva Eriksson | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.57 | 1:28.15 | |||||
10 | Lisa Holfve | 2005 | Gävle Simsällskap | 43.96 | 1:30.71 | |||||
11 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.60 | 1:32.35 | |||||
12 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.82 | 1:35.39 | |||||
13 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.53 | 1:36.18 | |||||
14 | Miski Hagi Shire | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.08 | 1:36.63 | |||||
15 | Ida Furuström | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 48.85 | 1:40.29 | |||||
16 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.02 | 1:42.84 | |||||
17 | Agnes Sundqvist | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 51.22 | 1:42.91 | |||||
18 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 49.74 | 1:43.01 | |||||
19 | Ida Karlsson | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 49.07 | 1:45.38 | |||||
- | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 30, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 40.78 | 1:26.07 | |||||
2 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.37 | 1:39.46 | |||||
3 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.38 | 1:43.50 | |||||
4 | Albin Glaas | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 52.79 | 1:48.28 | |||||
5 | Linus von Hofsten | 2006 | Falu Simsällskap | 53.14 | 1:49.36 | |||||
6 | Oliver Wijker | 2006 | Gävle Simsällskap | 52.31 | 1:49.69 | |||||
7 | Axel Pagard | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 52.74 | 1:52.25 | |||||
8 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 53.33 | 1:53.86 | |||||
9 | Lukas Nilsson | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 53.08 | 1:53.87 | |||||
10 | Elias Sayed | 2006 | Upsala Simsällskap | 54.80 | 1:56.99 | |||||
11 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 56.45 | 1:57.28 | |||||
12 | Sebastian Stolt | 2006 | Gävle Simsällskap | 53.19 | 1:59.87 | |||||
13 | Arvid Högström | 2006 | Upsala Simsällskap | 59.94 | 2:03.57 | |||||
14 | Sebastian Pettersson | 2006 | Hudiksvalls Simsällskap | 58.14 | 2:04.15 | |||||
15 | Martin Carlsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 58.64 | 2:04.76 | |||||
16 | Joel Wahlqvist | 2006 | Falu Simsällskap | 1:03.49 | 2:14.12 | |||||
- | Alvin Pelling Trautenberger | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 41.64 | 1:26.28 | |||||
2 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.46 | 1:27.31 | |||||
3 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.57 | 1:27.46 | |||||
4 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.98 | 1:28.24 | |||||
5 | Arvid Lind | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 42.35 | 1:29.53 | |||||
6 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.66 | 1:30.50 | |||||
7 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.80 | 1:37.62 | |||||
8 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 47.69 | 1:40.09 | |||||
9 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.77 | 1:42.08 | |||||
10 | Erik Sundman | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 50.02 | 1:42.42 | |||||
11 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.31 | 1:44.53 | |||||
12 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.38 | 1:48.93 | |||||
13 | Daniel Smekal | 2005 | Upsala Simsällskap | 57.10 | 1:57.92 | |||||
14 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:00.98 | 2:10.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 18:00 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 31, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Lönn | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.56 | ||||||
2 | Doris von Hofsten | 2008 | Falu Simsällskap | 54.32 | ||||||
3 | Elsa Karls | 2008 | Ludvika Simsällskap | 55.78 | ||||||
4 | Sonja Lundström | 2008 | Upsala Simsällskap | 56.58 | ||||||
5 | Josefin Zetterberg | 2008 | Falu Simsällskap | 59.52 | ||||||
6 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 1:00.78 | ||||||
7 | Ida Hellström | 2008 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:03.35 | ||||||
8 | Maria Leonardsson | 2009 | Ludvika Simsällskap | 1:15.89 | ||||||
- | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Inez Nygren | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Escamilla Nordén | 2008 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 31, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Nilsson | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.46 | ||||||
2 | Junie Mattsson | 2007 | Gävle Simsällskap | 48.24 | ||||||
3 | Nike Söderström | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.56 | ||||||
4 | Elsa Harnesk | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.57 | ||||||
5 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.23 | ||||||
6 | Alva Marhold | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.99 | ||||||
7 | Eleanor Fredholm | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 50.00 | ||||||
8 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.12 | ||||||
9 | Märta Karlsson | 2007 | Söderhamns Simsällskap | 50.93 | ||||||
10 | Edith Wallberg | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 53.41 | ||||||
11 | Carla Karsberg | 2007 | Falu Simsällskap | 54.60 | ||||||
12 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.61 | ||||||
13 | Ellen Bengtsson | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 55.19 | ||||||
14 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.25 | ||||||
15 | Ella Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.48 | ||||||
16 | Elvira Wiell | 2007 | Upsala Simsällskap | 57.62 | ||||||
- | Alice Lundin | 2007 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:00 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 18:08 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Ku-Ringström | 2008 | Bollnäs Simsällskap | 43.75 | ||||||
2 | Samuel Henze | 2008 | Simsällskapet Mora | 49.92 | ||||||
3 | Jerry Nylander | 2008 | Sim 77 Hofors | 51.15 | ||||||
4 | Eskil Nilsson | 2008 | Ludvika Simsällskap | 56.29 | ||||||
5 | Tim Ku-Ringström | 2010 | Bollnäs Simsällskap | 57.73 | ||||||
6 | Lucas Yu | 2010 | Upsala Simsällskap | 58.98 | ||||||
7 | Edvin Bengtsson | 2010 | Bollnäs Simsällskap | 1:03.14 | ||||||
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 40.47 | ||||||
2 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.03 | ||||||
3 | Csongor Pázsit | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 46.02 | ||||||
4 | Oscar Glad | 2007 | Simsällskapet Mora | 48.16 | ||||||
5 | Martin Johnsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.04 | ||||||
6 | Aston Horn | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.77 | ||||||
7 | Hugo Åman | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.78 | ||||||
8 | Elliot Ekman | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.30 | ||||||
9 | Thomas Read | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.54 | ||||||
10 | Erik Sjökvist | 2007 | Gävle Simsällskap | 52.62 | ||||||
11 | Axel Krysén | 2007 | Ludvika Simsällskap | 55.11 | ||||||
12 | Malte Andersson | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.15 | ||||||
13 | Lego Wallin | 2007 | Upsala Simsällskap | 58.39 | ||||||
14 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 59.26 | ||||||
- | Gustav Bondensson | 2007 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:08 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 33, 200m Medley F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 37.70 | 1:18.44 | 2:06.55 | 2:45.21 | |||
2 | Alina Umbaeva | 2005 | Gävle Simsällskap | 36.77 | 1:20.74 | 2:12.02 | 2:51.34 | |||
3 | Matilda Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.01 | 1:25.33 | 2:14.01 | 2:52.96 | |||
4 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.43 | 1:25.23 | 2:14.47 | 2:53.63 | |||
5 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 36.72 | 1:25.45 | 2:20.20 | 3:00.71 | |||
6 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.53 | 1:25.43 | 2:18.78 | 3:00.80 | |||
7 | Sofia Wennerberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.71 | 1:29.99 | 2:24.99 | 3:08.81 | |||
8 | Emilia Åhlén | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.41 | 1:38.94 | 2:35.40 | 3:15.31 | |||
9 | Alva Eriksson | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.44 | 1:33.87 | 2:29.72 | 3:15.60 | |||
10 | Klara Mattiasson | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.67 | 1:39.56 | 2:35.93 | 3:19.29 | |||
11 | Olivia Punga | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.27 | 1:41.10 | 2:35.10 | 3:25.27 | |||
12 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.63 | 1:44.50 | 2:42.88 | 3:25.83 | |||
13 | Agnes Sundqvist | 2005 | Söderhamns Simsällskap | 49.44 | 1:47.49 | 2:48.88 | 3:40.19 | |||
14 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 57.65 | 1:57.10 | 3:01.14 | 3:47.49 | |||
15 | Homa Molatefi | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.22 | 1:45.03 | 2:53.36 | 3:48.28 | |||
- | Miski Hagi Shire | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:19 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 18:24 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 34, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Danny Simaleza | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.13 | 1:14.27 | |||||
2 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.68 | 1:19.03 | |||||
3 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 37.45 | 1:23.64 | |||||
4 | Arvid Lind | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 40.46 | 1:28.24 | |||||
5 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.85 | 1:30.74 | |||||
6 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.52 | 1:36.33 | |||||
7 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.51 | 1:40.62 | |||||
8 | Rasmus Loklint | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.48 | 1:45.67 | |||||
9 | Gustav Hedin | 2005 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.31 | 1:48.31 | |||||
10 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.95 | 1:53.53 | |||||
- | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:24 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 18:38 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 35, 4X50m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Damer 1 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:50.13 | ||||||
Nike Söderström | 2007 | 40.75 | 40.75 | |||||||
Ebba Lundqvist | 2007 | 49.00 | 1:29.75 | |||||||
Nora Högström | 2007 | 42.67 | 2:12.42 | |||||||
Alva Marhold | 2007 | 37.71 | 2:50.13 | |||||||
2 | Harnäs Sku Damer [2007] | 2007 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 3:08.96 | ||||||
Elsa Harnesk | 2007 | 47.82 | 47.82 | |||||||
Astrid Lönn | 2008 | 49.69 | 1:37.51 | |||||||
Isabelle Nilsson | 2007 | 42.26 | 2:19.77 | |||||||
Ida Hellström | 2008 | 49.19 | 3:08.96 | |||||||
3 | Upsala S Damer 2 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:27.87 | ||||||
Sonja Lundström | 2008 | 47.69 | 47.69 | |||||||
Maj Grimnell | 2007 | 52.38 | 1:40.07 | |||||||
Ella Andersson | 2007 | 1:00.73 | 2:40.80 | |||||||
Lava Pelling Trautenberger | 2008 | 47.07 | 3:27.87 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:38 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 18:43 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 36, 4X50m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar 2 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:22.17 | ||||||
Malte Andersson | 2007 | 55.07 | 55.07 | |||||||
Tage Helin | 2007 | 45.61 | 1:40.68 | |||||||
Martin Johnsson | 2007 | 50.68 | 2:31.36 | |||||||
Ludvig Höglund | 2007 | 50.81 | 3:22.17 | |||||||
2 | Bollnäs SS | 2007 | Bollnäs Simsällskap | 3:37.18 | ||||||
Tim Ku-Ringström | 2010 | 56.40 | 56.40 | |||||||
Edvin Bengtsson | 2010 | 1:07.61 | 2:04.01 | |||||||
Leo Ku-Ringström | 2008 | 50.98 | 2:54.99 | |||||||
Csongor Pázsit | 2007 | 42.19 | 3:37.18 | |||||||
- | Upsala S Herrar 1 [2007] | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:43 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 18:47 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 37, 4X50m Frisim F 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Damer 1 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:11.06 | ||||||
Alma Bergqvist | 2005 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Matilda Holmström | 2005 | 31.69 | 1:05.53 | |||||||
Joanna Sundqvist | 2005 | 31.65 | 1:37.18 | |||||||
Lisen Myrelid | 2005 | 33.88 | 2:11.06 | |||||||
2 | Falun Damer [2005] | 2005 | Falu Simsällskap | 2:19.64 | ||||||
Tuva Hjemli | 2005 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Ellen Lundin | 2005 | 32.13 | 1:04.03 | |||||||
Emma Färlin | 2006 | 37.61 | 1:41.64 | |||||||
Sara Strömsöe | 2006 | 38.00 | 2:19.64 | |||||||
3 | Upsala S Damer 2 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:25.06 | ||||||
Hilma Wahlström | 2006 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Emilia Åhlén | 2005 | 31.96 | 1:06.09 | |||||||
Alva Stadell | 2006 | 40.03 | 1:46.12 | |||||||
Ida Svensson | 2006 | 38.94 | 2:25.06 | |||||||
4 | Söderhamn Damer [2006] | 2006 | Söderhamns Simsällskap | 2:41.51 | ||||||
Ida Furuström | 2005 | 39.55 | 39.55 | |||||||
Ida Karlsson | 2005 | 41.15 | 1:20.70 | |||||||
Saga Andersson | 2006 | 39.34 | 2:00.04 | |||||||
Agnes Sundqvist | 2005 | 41.47 | 2:41.51 | |||||||
5 | Upsala S Damer 3 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:48.41 | ||||||
Tea Wetterbom | 2006 | 43.80 | 43.80 | |||||||
Sara Axelsson | 2006 | 37.00 | 1:20.80 | |||||||
Märta Säfsten | 2006 | 43.99 | 2:04.79 | |||||||
Homa Molatefi | 2005 | 43.62 | 2:48.41 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:47 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsaimiaden 2017 Söderhamn | Utskriftsdatum | 02 december 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 18:52 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 december 2017 |
Gren 38, 4X50m Frisim P 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Herrar 1 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:07.43 | ||||||
Ravi Parekh | 2005 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Markus Brenning | 2005 | 32.56 | 1:06.82 | |||||||
Botvid Wiell | 2005 | 32.20 | 1:39.02 | |||||||
Danny Simaleza | 2005 | 28.41 | 2:07.43 | |||||||
2 | Upsala S Herrar 2 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:26.50 | ||||||
Ludvig Glantz | 2006 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Tomas Fröman | 2005 | 36.76 | 1:12.46 | |||||||
Rasmus Loklint | 2005 | 34.94 | 1:47.40 | |||||||
Gabriel Leijon | 2006 | 39.10 | 2:26.50 | |||||||
3 | Bollnäs SS Herrar [2005] | 2005 | Bollnäs Simsällskap | 2:50.98 | ||||||
Arvid Lind | 2005 | 32.94 | 32.94 | |||||||
Edvin Bengtsson | 2010 | 55.50 | 1:28.44 | |||||||
Leo Ku-Ringström | 2008 | 41.82 | 2:10.26 | |||||||
Csongor Pázsit | 2007 | 40.72 | 2:50.98 | |||||||
- | Upsala S Herrar 3 [2005] | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Elias Sayed | 2006 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Alvin Pelling Trautenberger | 2006 | 46.55 | 1:26.50 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 02 december 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 18:52 |