Resultater for Espoo Swim Games
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:30 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Cetus Ry |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
462 |
1:18.76 |
2:50.78 |
4:28.87 |
|
5:44.45 |
|
|
Cetus Espoo |
5:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
344 |
1:30.57 |
3:07.92 |
4:49.62 |
|
6:20.02 |
|
|
Cetus Espoo |
6:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linda Ilonen |
2004 |
|
288 |
1:40.74 |
3:26.77 |
5:14.36 |
|
6:43.08 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Beata Koroknay-Pál |
2004 |
|
227 |
1:56.81 |
3:47.07 |
5:42.93 |
|
7:16.35 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linnea Alakörkkö |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Cetus Ry |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla-lotta Tapanainen |
2003 |
|
430 |
1:29.53 |
3:01.63 |
4:34.36 |
|
5:52.72 |
|
|
Cetus Espoo |
6:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanna Valkonen |
2003 |
|
371 |
1:27.34 |
3:02.41 |
4:51.48 |
|
6:10.56 |
|
|
Cetus Espoo |
6:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Hargreaves |
2003 |
|
313 |
1:32.34 |
3:14.65 |
5:06.17 |
|
6:31.98 |
|
|
Cetus Espoo |
6:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Edit Kull |
2003 |
|
290 |
1:34.28 |
3:17.59 |
5:09.96 |
|
6:42.13 |
|
|
Cetus Espoo |
6:43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
274 |
1:50.93 |
3:29.01 |
5:25.42 |
|
6:49.97 |
|
|
Cetus Espoo |
6:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Cetus Ry |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
502 |
1:14.30 |
2:41.52 |
4:17.29 |
|
5:35.00 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sponsori: Cetus Ry |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anni Manninen |
2001 |
|
406 |
1:18.78 |
2:53.72 |
4:36.82 |
|
5:59.66 |
|
|
Simmis Wanda |
5:49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:30 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:31 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
459 |
1:13.68 |
2:35.37 |
4:04.34 |
|
5:15.89 |
|
|
Cetus Espoo |
5:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Mykkänen |
2003 |
|
272 |
1:20.24 |
3:05.96 |
4:52.30 |
|
6:16.19 |
|
|
Cetus Espoo |
6:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karri Suuronen |
2003 |
|
211 |
1:40.44 |
3:25.06 |
5:19.57 |
|
6:48.95 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mattias Janhunen |
2003 |
|
160 |
1:53.24 |
3:43.86 |
5:52.42 |
|
7:28.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Gramén |
2001 |
|
465 |
1:10.89 |
2:32.14 |
3:59.57 |
|
5:14.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:31 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:33 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:33 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:35 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:35 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:38 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
393 |
41.02 |
1:24.02 |
2:07.46 |
|
2:49.29 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róza Nagy |
2003 |
|
407 |
40.19 |
1:22.85 |
2:05.75 |
|
2:47.34 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
381 |
39.88 |
1:23.31 |
2:07.87 |
|
2:51.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Edit Kull |
2003 |
|
281 |
43.16 |
1:31.66 |
2:21.60 |
|
3:09.19 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
469 |
37.66 |
1:17.89 |
1:59.35 |
|
2:39.61 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
385 |
40.37 |
1:24.10 |
2:08.04 |
|
2:50.40 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cami Wacklin |
2002 |
|
368 |
41.37 |
1:24.99 |
2:08.85 |
|
2:53.01 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea-amanda Heinola |
2000 |
|
684 |
31.63 |
1:07.64 |
1:44.65 |
|
2:20.79 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
519 |
35.83 |
1:15.05 |
1:54.95 |
|
2:34.29 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:38 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:48 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
358 |
37.00 |
1:16.89 |
1:57.58 |
|
2:37.55 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leevi Ylikulppi |
2003 |
|
302 |
39.37 |
1:21.96 |
2:04.36 |
|
2:46.77 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
108 |
56.47 |
1:57.47 |
2:58.38 |
|
3:54.90 |
|
|
Cetus Espoo |
3:57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
560 |
32.31 |
1:07.65 |
1:42.54 |
|
2:15.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:48 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:49 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viljaana Myllärinen |
2004 |
|
416 |
40.52 |
|
|
|
1:26.15 |
|
|
Uinti Imatra |
1:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
396 |
41.32 |
|
|
|
1:27.56 |
|
|
Cetus Espoo |
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
382 |
42.40 |
|
|
|
1:28.66 |
|
|
Cetus Espoo |
1:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helmi Haverinen |
2004 |
|
363 |
41.74 |
|
|
|
1:30.16 |
|
|
Cetus Espoo |
1:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linda Ilonen |
2004 |
|
341 |
44.81 |
|
|
|
1:32.06 |
|
|
Cetus Espoo |
1:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heidi Työppönen |
2004 |
|
191 |
53.23 |
|
|
|
1:51.60 |
|
|
Cetus Espoo |
1:52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maisa Brusila |
2004 |
|
186 |
52.73 |
|
|
|
1:52.54 |
|
|
Cetus Espoo |
1:50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iisa Karpela |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cindy Palm |
2003 |
|
542 |
37.46 |
|
|
|
1:18.89 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Johansson |
2003 |
|
471 |
39.85 |
|
|
|
1:22.70 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Långström |
2003 |
|
401 |
41.14 |
|
|
|
1:27.24 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emmi Partanen |
2003 |
|
314 |
43.28 |
|
|
|
1:34.63 |
|
|
Cetus Espoo |
1:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
445 |
38.88 |
|
|
|
1:24.24 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nella Korpela |
2002 |
|
395 |
40.84 |
|
|
|
1:27.63 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
381 |
42.23 |
|
|
|
1:28.73 |
|
|
Cetus Espoo |
1:25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
359 |
41.68 |
|
|
|
1:30.52 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenny Kareinen |
2002 |
|
334 |
42.23 |
|
|
|
1:32.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milli Kosunen |
2002 |
|
325 |
43.87 |
|
|
|
1:33.53 |
|
|
Cetus Espoo |
1:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
661 |
34.42 |
|
|
|
1:13.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anniina Murto |
2001 |
|
599 |
35.35 |
|
|
|
1:16.30 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
553 |
36.75 |
|
|
|
1:18.39 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
552 |
36.81 |
|
|
|
1:18.42 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
487 |
38.49 |
|
|
|
1:21.77 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sini Hirvonen |
2001 |
|
441 |
40.35 |
|
|
|
1:24.53 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Piia Kaivola |
1999 |
|
303 |
44.71 |
|
|
|
1:35.78 |
|
|
Cetus Espoo |
1:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:49 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
10:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
422 |
36.26 |
|
|
|
1:16.13 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jerry Roine |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Ola |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
ORCA Helsinki |
1:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
604 |
31.48 |
|
|
|
1:07.58 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
554 |
32.34 |
|
|
|
1:09.52 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pyry Nurminen |
2001 |
|
498 |
33.52 |
|
|
|
1:12.04 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Herman Widbom |
2001 |
|
472 |
33.90 |
|
|
|
1:13.33 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
349 |
37.01 |
|
|
|
1:21.11 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
671 |
30.15 |
|
|
|
1:05.23 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonni Aho |
1999 |
|
469 |
34.76 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sasa Seppälä |
1998 |
|
453 |
34.51 |
|
|
|
1:14.35 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
10:54 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:09 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
525 |
32.05 |
1:07.73 |
1:44.17 |
|
2:20.02 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Rantala |
2004 |
|
499 |
31.86 |
1:07.93 |
1:45.18 |
|
2:22.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Dina Sadojevic Jelacik |
2004 |
|
491 |
32.71 |
1:09.92 |
1:49.00 |
|
2:23.12 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
488 |
32.67 |
1:08.79 |
1:46.79 |
|
2:23.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
462 |
33.69 |
1:11.29 |
1:49.36 |
|
2:26.10 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ada-maj Saarinen |
2004 |
|
316 |
36.87 |
1:20.24 |
2:05.19 |
|
2:45.86 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Beata Koroknay-Pál |
2004 |
|
259 |
39.47 |
1:25.61 |
2:12.50 |
|
2:57.22 |
|
|
Cetus Espoo |
2:55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katarina Kobycheva |
2004 |
|
242 |
40.23 |
1:26.60 |
2:14.86 |
|
3:01.06 |
|
|
Cetus Espoo |
3:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linnea Alakörkkö |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
2:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Peltola |
2003 |
|
489 |
33.33 |
1:09.31 |
1:46.34 |
|
2:23.36 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Diana Seiger |
2003 |
|
471 |
33.27 |
1:11.07 |
1:49.70 |
|
2:25.18 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
470 |
33.43 |
1:10.68 |
1:48.26 |
|
2:25.27 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
451 |
34.76 |
1:12.24 |
1:49.95 |
|
2:27.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iina Von Schrowe |
2003 |
|
446 |
33.84 |
1:11.32 |
1:50.41 |
|
2:27.87 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Hargreaves |
2003 |
|
427 |
34.63 |
1:13.40 |
1:52.42 |
|
2:29.92 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sanna Valkonen |
2003 |
|
413 |
35.16 |
1:14.52 |
1:53.52 |
|
2:31.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Långström |
2003 |
|
402 |
35.71 |
1:14.17 |
1:53.96 |
|
2:32.97 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Alanen |
2002 |
|
461 |
33.41 |
1:10.21 |
1:48.92 |
|
2:26.16 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
456 |
33.26 |
1:10.10 |
1:49.00 |
|
2:26.70 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marleen Mikk |
2002 |
|
410 |
34.58 |
1:12.25 |
1:51.99 |
|
2:31.96 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Nuppola |
2002 |
|
410 |
33.72 |
1:12.16 |
1:53.08 |
|
2:32.07 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Harju |
2002 |
|
370 |
35.59 |
1:16.29 |
1:58.52 |
|
2:37.24 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenny Kareinen |
2002 |
|
359 |
36.55 |
1:16.92 |
1:59.41 |
|
2:38.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sanni Luostarinen |
2002 |
|
278 |
36.88 |
1:20.63 |
2:07.64 |
|
2:53.07 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
744 |
29.26 |
1:00.75 |
1:32.90 |
|
2:04.68 |
|
|
Cetus Espoo |
2:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Rinne |
1995 |
|
698 |
29.90 |
1:01.92 |
1:34.78 |
|
2:07.32 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minka Halava |
2001 |
|
560 |
31.38 |
1:07.07 |
1:42.46 |
|
2:17.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
543 |
32.92 |
1:08.01 |
1:43.65 |
|
2:18.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Pajari |
2001 |
|
538 |
31.62 |
1:06.21 |
1:42.39 |
|
2:18.84 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
537 |
32.72 |
1:08.29 |
1:44.49 |
|
2:18.97 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anni Hirvo |
2001 |
|
511 |
31.48 |
1:07.27 |
1:44.63 |
|
2:21.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katariina Kivi |
2001 |
|
423 |
34.03 |
1:11.58 |
1:51.13 |
|
2:30.43 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Lehtinen |
2001 |
|
415 |
33.67 |
1:13.42 |
1:53.26 |
|
2:31.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Hörkkö |
2001 |
|
365 |
35.39 |
1:16.66 |
1:59.56 |
|
2:38.03 |
|
|
Simmis Wanda |
2:37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:09 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
450 |
30.55 |
1:04.07 |
1:38.60 |
|
2:13.04 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
343 |
32.56 |
1:09.63 |
1:47.70 |
|
2:25.68 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leevi Ylikulppi |
2003 |
|
304 |
34.52 |
1:13.26 |
1:52.96 |
|
2:31.69 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
587 |
28.28 |
58.68 |
1:30.04 |
|
2:01.79 |
|
|
Cetus Espoo |
2:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
475 |
29.90 |
1:03.30 |
1:37.59 |
|
2:10.71 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
474 |
30.08 |
1:03.55 |
1:37.24 |
|
2:10.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Filippovits |
2002 |
|
455 |
29.96 |
1:03.49 |
1:38.75 |
|
2:12.61 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sasha Cormier Simola |
2002 |
|
264 |
33.22 |
1:13.83 |
1:56.87 |
|
2:38.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Gramén |
2001 |
|
467 |
28.88 |
1:01.73 |
1:36.23 |
|
2:11.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ruslan Panschin |
2001 |
|
434 |
29.80 |
1:04.56 |
1:41.11 |
|
2:14.71 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pyry Kurunsaari |
2001 |
|
341 |
31.78 |
1:08.20 |
1:46.88 |
|
2:25.99 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Akseli Korhonen |
2001 |
|
292 |
34.29 |
1:14.86 |
1:57.29 |
|
2:33.66 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eero Jääskeläinen |
2001 |
|
252 |
35.47 |
1:16.75 |
1:59.96 |
|
2:41.40 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
627 |
27.62 |
57.51 |
1:28.41 |
|
1:59.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
|
568 |
28.29 |
59.53 |
1:31.54 |
|
2:03.16 |
|
|
Cetus Espoo |
2:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
529 |
28.48 |
1:00.36 |
1:33.52 |
|
2:06.05 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
523 |
29.35 |
1:01.51 |
1:34.21 |
|
2:06.53 |
|
|
Cetus Espoo |
2:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alex Lassila |
2000 |
|
489 |
29.55 |
1:03.22 |
1:36.92 |
|
2:09.42 |
|
|
Cetus Espoo |
2:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Topi Suomalainen |
1998 |
|
407 |
30.53 |
1:04.84 |
1:40.37 |
|
2:17.55 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joona Salminen |
2000 |
|
397 |
31.19 |
1:06.01 |
1:42.51 |
|
2:18.69 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:18 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:23 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alina Antila |
2004 |
|
562 |
|
|
|
|
32.78 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
376 |
|
|
|
|
37.48 |
|
|
Cetus Espoo |
37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viljaana Myllärinen |
2004 |
|
347 |
|
|
|
|
38.49 |
|
|
Uinti Imatra |
37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helmi Haverinen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:23 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:27 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:27 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:47 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janita Severinkangas |
2004 |
|
217 |
44.10 |
1:34.09 |
2:27.91 |
|
3:22.52 |
|
|
Cetus Espoo |
3:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róza Nagy |
2003 |
|
494 |
33.11 |
1:11.34 |
1:52.36 |
|
2:34.06 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
324 |
36.40 |
1:20.87 |
2:08.92 |
|
2:57.18 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
355 |
37.56 |
1:20.99 |
2:05.96 |
|
2:51.91 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
598 |
32.25 |
1:08.66 |
1:46.49 |
|
2:24.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jade Pönni |
1997 |
|
528 |
33.49 |
1:11.53 |
1:50.78 |
|
2:30.69 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Slöör |
2001 |
|
453 |
34.06 |
1:14.02 |
1:56.40 |
|
2:38.55 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:47 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:51 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
503 |
30.67 |
1:06.12 |
1:43.04 |
|
2:20.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
294 |
34.71 |
1:15.35 |
2:01.02 |
|
2:47.54 |
|
|
Cetus Espoo |
2:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sam Zamanimehr |
2003 |
|
194 |
39.85 |
1:28.27 |
2:21.68 |
|
3:12.43 |
|
|
Cetus Espoo |
3:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
246 |
35.10 |
1:22.05 |
2:11.54 |
|
2:57.87 |
|
|
Cetus Espoo |
2:52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
449 |
29.80 |
1:04.76 |
1:43.00 |
|
2:25.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
554 |
30.15 |
1:04.78 |
1:39.98 |
|
2:15.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Soukola |
1999 |
|
427 |
31.50 |
1:09.24 |
1:49.25 |
|
2:28.04 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:51 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Långström |
2003 |
|
484 |
|
|
|
|
30.22 |
|
|
Cetus Espoo |
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peppi-stiina Ahti |
2003 |
|
474 |
|
|
|
|
30.43 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:57 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
544 |
|
|
|
|
25.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
446 |
|
|
|
|
27.36 |
|
|
Cetus Espoo |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santtu Kosunen |
2003 |
|
285 |
|
|
|
|
31.76 |
|
|
Cetus Espoo |
33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
|
Laji 16, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:04 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
555 |
1:07.45 |
2:21.74 |
3:36.38 |
4:51.31 |
9:49.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:06.80 |
7:22.29 |
8:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
480 |
1:12.62 |
2:30.54 |
3:49.09 |
5:08.19 |
10:19.09 |
|
|
Cetus Espoo |
10:26.04 |
|
|
6:26.13 |
7:45.34 |
9:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saara Vesa |
1999 |
|
442 |
1:11.10 |
2:29.71 |
3:50.31 |
5:11.54 |
10:36.22 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
6:31.84 |
7:53.74 |
9:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Hargreaves |
2003 |
|
374 |
1:14.05 |
2:37.82 |
4:03.37 |
5:29.96 |
11:12.67 |
|
|
Cetus Espoo |
11:00.83 |
|
|
6:55.71 |
8:22.14 |
9:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:40 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:57 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
534 |
|
|
|
|
32.56 |
|
|
Cetus Espoo |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
464 |
|
|
|
|
34.12 |
|
|
Cetus Espoo |
33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joel Syrjä |
2002 |
|
398 |
|
|
|
|
35.91 |
|
|
Cetus Espoo |
36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:57 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:01 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Johansson |
2003 |
|
446 |
33.69 |
|
|
|
1:12.82 |
|
|
Cetus Espoo |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
394 |
34.48 |
|
|
|
1:15.86 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
378 |
35.05 |
|
|
|
1:16.91 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
152 |
44.48 |
|
|
|
1:44.09 |
|
|
Cetus Espoo |
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mirka Mettinen |
2002 |
|
446 |
32.85 |
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marleen Mikk |
2002 |
|
371 |
36.26 |
|
|
|
1:17.41 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
660 |
29.97 |
|
|
|
1:03.89 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Slöör |
2001 |
|
534 |
31.66 |
|
|
|
1:08.57 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Manninen |
2001 |
|
421 |
34.57 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
Simmis Wanda |
1:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annika Laihonen |
1997 |
|
420 |
32.97 |
|
|
|
1:14.29 |
|
|
Hydra Platypus |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:01 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
477 |
29.87 |
|
|
|
1:03.73 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
319 |
33.29 |
|
|
|
1:12.86 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:04 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:15 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
481 |
34.22 |
1:16.01 |
2:03.79 |
|
2:40.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
425 |
37.39 |
1:20.69 |
2:11.05 |
|
2:47.66 |
|
|
Cetus Espoo |
2:55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linda Ilonen |
2004 |
|
320 |
44.50 |
1:31.90 |
2:24.54 |
|
3:04.27 |
|
|
Cetus Espoo |
3:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janita Severinkangas |
2004 |
|
294 |
41.93 |
1:34.26 |
2:26.94 |
|
3:09.57 |
|
|
Cetus Espoo |
2:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katarina Kobycheva |
2004 |
|
254 |
43.86 |
1:39.33 |
2:33.12 |
|
3:19.10 |
|
|
Cetus Espoo |
3:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maisa Brusila |
2004 |
|
237 |
42.28 |
1:36.20 |
2:38.49 |
|
3:23.59 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Peltola |
2003 |
|
450 |
33.73 |
1:17.51 |
2:07.54 |
|
2:44.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla-lotta Tapanainen |
2003 |
|
450 |
38.15 |
1:23.06 |
2:08.18 |
|
2:44.48 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Diana Seiger |
2003 |
|
392 |
37.61 |
1:22.55 |
2:14.94 |
|
2:52.24 |
|
|
Cetus Espoo |
3:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iina Von Schrowe |
2003 |
|
392 |
34.60 |
1:19.15 |
2:14.33 |
|
2:52.26 |
|
|
Cetus Espoo |
2:57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Essi Salokorpi |
2003 |
|
370 |
39.66 |
1:25.49 |
2:17.95 |
|
2:55.65 |
|
|
Cetus Espoo |
3:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kiira Tulkki |
2003 |
|
216 |
47.01 |
1:44.96 |
2:42.38 |
|
3:30.11 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cami Wacklin |
2002 |
|
347 |
37.24 |
1:21.77 |
2:16.20 |
|
2:59.36 |
|
|
Cetus Espoo |
2:54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
340 |
42.52 |
1:29.83 |
2:20.54 |
|
3:00.60 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
3:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
560 |
33.58 |
1:13.82 |
1:57.16 |
|
2:33.00 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
540 |
31.68 |
1:09.78 |
1:59.15 |
|
2:34.81 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
495 |
35.11 |
1:14.61 |
2:03.08 |
|
2:39.37 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa-maria Tempakka |
2000 |
|
415 |
33.83 |
1:20.08 |
2:09.60 |
|
2:48.98 |
|
|
Simmis Grani |
2:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fanny Puska |
2001 |
|
274 |
45.17 |
1:35.46 |
2:30.97 |
|
3:14.15 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:15 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:22 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
418 |
33.62 |
1:12.11 |
1:56.10 |
|
2:32.35 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
375 |
35.70 |
1:14.64 |
2:01.54 |
|
2:37.95 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SU |
|
Cetus Espoo |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
567 |
28.60 |
1:06.53 |
1:46.70 |
|
2:17.67 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
447 |
29.85 |
1:07.68 |
1:55.44 |
|
2:29.09 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pyry Kurunsaari |
2001 |
|
368 |
33.09 |
1:13.48 |
2:02.38 |
|
2:39.05 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samuli Hartikainen |
2001 |
|
329 |
32.79 |
1:14.59 |
2:05.08 |
|
2:45.02 |
|
|
Cetus Espoo |
2:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonni Aho |
1999 |
|
510 |
29.88 |
1:09.21 |
1:48.79 |
|
2:22.63 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Salminen |
2000 |
|
376 |
33.55 |
1:15.03 |
2:02.10 |
|
2:37.86 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:22 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:48 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dina Sadojevic Jelacik |
2004 |
|
561 |
30.12 |
|
|
|
1:03.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Rantala |
2004 |
|
525 |
30.82 |
|
|
|
1:04.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Beata Koroknay-Pál |
2004 |
|
287 |
36.88 |
|
|
|
1:18.92 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 25, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
684 |
28.28 |
|
|
|
59.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
544 |
30.74 |
|
|
|
1:03.77 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmi Tossavainen |
2002 |
|
521 |
30.54 |
|
|
|
1:04.67 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenni Alanen |
2002 |
|
505 |
31.54 |
|
|
|
1:05.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
500 |
31.63 |
|
|
|
1:05.58 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
489 |
32.26 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
489 |
31.74 |
|
|
|
1:06.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Harju |
2002 |
|
450 |
32.77 |
|
|
|
1:07.92 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
435 |
33.13 |
|
|
|
1:08.70 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Nuppola |
2002 |
|
430 |
32.77 |
|
|
|
1:08.92 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marleen Mikk |
2002 |
|
416 |
33.49 |
|
|
|
1:09.70 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vilja Laaksonen |
2002 |
|
378 |
33.07 |
|
|
|
1:11.96 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sanni Luostarinen |
2002 |
|
324 |
35.71 |
|
|
|
1:15.79 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:48 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 26, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 26, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
|
Laji 26, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:55 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
477 |
39.96 |
1:25.06 |
2:12.12 |
|
2:58.04 |
|
|
Cetus Espoo |
2:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Nieminen |
2004 |
|
421 |
41.97 |
1:28.70 |
2:16.93 |
|
3:05.49 |
|
|
Cetus Espoo |
3:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
369 |
45.02 |
1:34.62 |
2:24.33 |
|
3:13.86 |
|
|
Cetus Espoo |
3:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ada-maj Saarinen |
2004 |
|
227 |
49.87 |
1:47.66 |
2:48.52 |
|
3:47.92 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róza Nagy |
2003 |
|
548 |
38.76 |
1:21.36 |
2:05.93 |
|
2:49.97 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Peltola |
2003 |
|
383 |
43.32 |
1:32.31 |
2:21.79 |
|
3:11.53 |
|
|
Cetus Espoo |
3:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Delia Helena Aho |
2003 |
|
266 |
48.69 |
1:45.32 |
2:42.48 |
|
3:36.14 |
|
|
Cetus Espoo |
3:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
498 |
39.18 |
1:24.07 |
2:09.76 |
|
2:55.41 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milli Kosunen |
2002 |
|
357 |
44.99 |
1:34.94 |
2:25.99 |
|
3:16.02 |
|
|
Cetus Espoo |
3:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
688 |
36.15 |
1:15.99 |
1:56.73 |
|
2:37.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
678 |
35.70 |
1:16.01 |
1:56.09 |
|
2:38.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sini Hirvonen |
2001 |
|
431 |
41.42 |
1:28.30 |
2:16.76 |
|
3:04.12 |
|
|
Cetus Espoo |
2:59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:04 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:08 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
482 |
37.16 |
1:17.84 |
2:00.14 |
|
2:41.94 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Repo |
2003 |
|
336 |
41.28 |
1:27.61 |
2:15.07 |
|
3:02.53 |
|
|
Cetus Espoo |
2:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
95 |
1:02.93 |
2:14.87 |
3:26.88 |
|
4:37.68 |
|
|
Cetus Espoo |
4:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
459 |
37.85 |
1:20.22 |
2:03.40 |
|
2:44.61 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Gramén |
2001 |
|
481 |
36.16 |
1:17.65 |
1:59.45 |
|
2:42.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Herman Widbom |
2001 |
|
478 |
36.67 |
1:18.35 |
2:01.07 |
|
2:42.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joel Knaapi |
2001 |
|
400 |
36.95 |
1:21.52 |
2:07.90 |
|
2:52.26 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
611 |
33.68 |
1:11.74 |
1:51.24 |
|
2:29.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:08 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:21 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 29, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Diana Seiger |
2003 |
|
430 |
36.97 |
|
|
|
1:17.00 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iina Von Schrowe |
2003 |
|
380 |
38.79 |
|
|
|
1:20.22 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milla-lotta Tapanainen |
2003 |
|
343 |
40.52 |
|
|
|
1:22.95 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kiira Tulkki |
2003 |
|
192 |
49.03 |
|
|
|
1:40.58 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
643 |
33.50 |
|
|
|
1:07.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Laakso |
2002 |
|
586 |
33.59 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
465 |
35.83 |
|
|
|
1:14.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
|
438 |
37.59 |
|
|
|
1:16.51 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenni Alanen |
2002 |
|
410 |
37.88 |
|
|
|
1:18.19 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
383 |
39.64 |
|
|
|
1:20.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
608 |
33.88 |
|
|
|
1:08.57 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Slöör |
2001 |
|
602 |
33.69 |
|
|
|
1:08.80 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
572 |
33.87 |
|
|
|
1:09.99 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anniina Murto |
2001 |
|
449 |
37.67 |
|
|
|
1:15.86 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fanny Puska |
2001 |
|
262 |
44.19 |
|
|
|
1:30.76 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:21 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Espoo Swim Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:21 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 30, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
493 |
31.75 |
|
|
|
1:05.61 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
423 |
33.59 |
|
|
|
1:09.05 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Rinne |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anssi Hätälä |
1994 |
|
459 |
30.41 |
|
|
|
1:07.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:21 |
|