Resultater for Mikropolix-Uinnit 10.3.2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 12:42 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Laus Miehet [2005] | 2005 | Lahden Uimaseura | 2:07.56 | ||||||
Topias Tynjä | 2005 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Stefan Saltykov | 2005 | 32.36 | 1:02.81 | |||||||
Denis Katunov | 2006 | 32.43 | 1:35.24 | |||||||
Riku Huuhka | 2005 | 32.32 | 2:07.56 | |||||||
2 | Rius Röllit | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 2:15.44 | ||||||
Juho Mantila | 2005 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Rasmus Lempinen | 2005 | 35.33 | 1:12.11 | |||||||
Niko Nokikuru | 2005 | 32.86 | 1:44.97 | |||||||
Valtteri Niemimuukko | 2005 | 30.47 | 2:15.44 | |||||||
3 | Cetus 1 | 2005 | Cetus Espoo | 2:15.72 | ||||||
Teo Mattelmäki | 2005 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Oscar Westerberg | 2005 | 37.92 | 1:08.68 | |||||||
Ivan Gavrilov | 2005 | 34.54 | 1:43.22 | |||||||
Eemil Reijonen | 2005 | 32.50 | 2:15.72 | |||||||
4 | Laus Pojat 2 | 2005 | Lahden Uimaseura | 2:18.29 | ||||||
Viacheslav Semenov | 2006 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Arto Pulkkinen | 2005 | 33.42 | 1:07.48 | |||||||
Miko Virtanen | 2005 | 35.17 | 1:42.65 | |||||||
Joonas Pulkkinen | 2007 | 35.64 | 2:18.29 | |||||||
5 | Cetus 4 | 2005 | Cetus Espoo | 2:37.26 | ||||||
Matti Klümper | 2008 | 43.39 | 43.39 | |||||||
Tommi Mosconi | 2008 | 37.01 | 1:20.40 | |||||||
Topias Toivanen | 2007 | 41.43 | 2:01.83 | |||||||
Ilmari Nieminen | 2007 | 35.43 | 2:37.26 | |||||||
6 | Cetus 5 | 2005 | Cetus Espoo | 2:42.40 | ||||||
Lenni Syvänen | 2007 | 41.72 | 41.72 | |||||||
Boris Minkovski | 2006 | 33.43 | 1:15.15 | |||||||
Henri Koskela | 2007 | 43.10 | 1:58.25 | |||||||
Eljas Pekkola | 2007 | 44.15 | 2:42.40 | |||||||
7 | Cetus 6 | 2005 | Cetus Espoo | 2:49.09 | ||||||
Akseli Savolainen | 2007 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Lenni Nevalainen | 2007 | 40.57 | 1:21.12 | |||||||
Mikael Suni | 2007 | 39.99 | 2:01.11 | |||||||
Veikko Hautaniemi | 2007 | 47.98 | 2:49.09 | |||||||
- | Cetus 3 | 2005 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
Veeti Inkilä | 2006 | |||||||||
Roope Liimatainen | 2007 | |||||||||
Verneri Gummerus | 2006 | |||||||||
Anton Ahonen | 2006 | DNS | ||||||||
- | Cetus 2 | 2005 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Rius Ärjyt 1 | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 1:40.87 | ||||||
Niko Mäkelä | 1998 | 22.81 | 22.81 | |||||||
Perttu Järvinen | 2003 | 27.06 | 49.87 | |||||||
Elias Saarinen | 2002 | 26.86 | 1:16.73 | |||||||
Mikael Laakso | 1997 | 24.14 | 1:40.87 | |||||||
2 | Laus Miehet [1919] | 2000 | Lahden Uimaseura | 1:49.96 | ||||||
Eetu Koskinen | 2002 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Lauri Uosukainen | 2002 | 27.64 | 55.63 | |||||||
Julius Airas | 2003 | 27.20 | 1:22.83 | |||||||
Jonne Isoranta | 2003 | 27.13 | 1:49.96 | |||||||
3 | Rius Ärjyt 2 | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 1:53.05 | ||||||
Tino Lukkaroinen | 2002 | 28.05 | 28.05 | |||||||
Kasimir Riihelä | 2002 | 28.44 | 56.49 | |||||||
Juha-Matti Halonen | 1990 | 28.40 | 1:24.89 | |||||||
Ville Savulahti | 2003 | 28.16 | 1:53.05 | |||||||
4 | Rius Ärjyt 3 | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 2:03.84 | ||||||
Olavi Männistö | 2003 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Aapo Rasinmäki | 2003 | 34.47 | 1:05.67 | |||||||
Petri Shkolny | 2003 | 27.94 | 1:33.61 | |||||||
Viljami Töhönen | 2002 | 30.23 | 2:03.84 | |||||||
5 | Fireball-3 | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 2:07.66 | ||||||
Joonatan Kuivalainen | 2003 | 31.92 | 31.92 | |||||||
Olli Paukola | 2003 | 30.47 | 1:02.39 | |||||||
Chris Veide | 2003 | 35.29 | 1:37.68 | |||||||
Niko Akkanen | 2003 | 29.98 | 2:07.66 | |||||||
6 | Uh Miehet [1919] | 1999 | Uinti Hyvinkää | 2:09.13 | ||||||
Ville Nieminen | 2004 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Joel Lipponen | 2004 | 33.56 | 1:08.52 | |||||||
Jani Savander | 1999 | 27.92 | 1:36.44 | |||||||
Aaro Imppola | 2006 | 32.69 | 2:09.13 | |||||||
7 | Rius Siksak | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 2:20.48 | ||||||
Miikka Visto | 2004 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Vinski Saarikallio | 2004 | 36.38 | 1:08.86 | |||||||
Jesse Virkkala | 2004 | 35.84 | 1:44.70 | |||||||
Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 35.78 | 2:20.48 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 12:42 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 12:42 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Laus Tytöt 1 | 2006 | Lahden Uimaseura | 2:13.14 | ||||||
Tiinu Tamminen | 2006 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Tinka Tamminen | 2006 | 32.51 | 1:04.02 | |||||||
Siiri Haverinen | 2007 | 34.80 | 1:38.82 | |||||||
Ebba Simberg | 2007 | 34.32 | 2:13.14 | |||||||
2 | Cetus 1 | 2006 | Cetus Espoo | 2:15.60 | ||||||
Annaliina Mänttäri | 2006 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Ninja Brelo | 2006 | 35.04 | 1:08.22 | |||||||
Malla Kostiainen | 2006 | 33.78 | 1:42.00 | |||||||
Enni Tammilehto | 2006 | 33.60 | 2:15.60 | |||||||
3 | Cetus 2 | 2006 | Cetus Espoo | 2:17.25 | ||||||
Janina Granberg | 2006 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Kia Mäennenä | 2006 | 34.75 | 1:05.97 | |||||||
Rebecca Risso Ricci | 2006 | 37.29 | 1:43.26 | |||||||
Iiris Soilevaara | 2006 | 33.99 | 2:17.25 | |||||||
4 | Cetus 3 | 2006 | Cetus Espoo | 2:18.80 | ||||||
Amanda Nilsson | 2006 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Ruth Risso Ricci | 2006 | 37.97 | 1:11.74 | |||||||
Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | 34.03 | 1:45.77 | |||||||
Cécilia Richard | 2006 | 33.03 | 2:18.80 | |||||||
5 | Cetus 4 | 2006 | Cetus Espoo | 2:39.89 | ||||||
Milka Marjakaarto | 2007 | 41.48 | 41.48 | |||||||
Saga Ronkainen | 2007 | 41.74 | 1:23.22 | |||||||
Emma Nissinen | 2007 | 40.86 | 2:04.08 | |||||||
Ida Paaskoski | 2007 | 35.81 | 2:39.89 | |||||||
6 | Cetus 5 | 2006 | Cetus Espoo | 2:40.38 | ||||||
Hilma Mannersalo | 2008 | 43.30 | 43.30 | |||||||
Anna Lindholm | 2007 | 41.19 | 1:24.49 | |||||||
Ida Savolainen | 2007 | 36.62 | 2:01.11 | |||||||
Petra Nieminen | 2007 | 39.27 | 2:40.38 | |||||||
7 | Cetus 6 | 2006 | Cetus Espoo | 2:42.34 | ||||||
Saga Linnosaari | 2008 | 39.07 | 39.07 | |||||||
Vuokko Larjomaa | 2007 | 40.58 | 1:19.65 | |||||||
Jade Brelo | 2008 | 43.95 | 2:03.60 | |||||||
Lotta Turunen | 2008 | 38.74 | 2:42.34 | |||||||
8 | Laus Tytöt 2 | 2006 | Lahden Uimaseura | 2:45.90 | ||||||
Annika Leppänen | 2006 | 42.06 | 42.06 | |||||||
Olivia Porter | 2007 | 39.98 | 1:22.04 | |||||||
Liisi Lehtiö | 2008 | 41.41 | 2:03.45 | |||||||
Mea Makkula | 2006 | 42.45 | 2:45.90 | |||||||
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Rius Salamat 1 | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 1:54.49 | ||||||
Eveliina Pihkamäki | 1998 | 28.24 | 28.24 | |||||||
Anni Halonen | 1999 | 30.04 | 58.28 | |||||||
Mikaela Kulmala | 2001 | 28.40 | 1:26.68 | |||||||
Annukka Pihkamäki | 2004 | 27.81 | 1:54.49 | |||||||
2 | Uh Naiset | 1992 | Uinti Hyvinkää | 1:57.39 | ||||||
Taiga Yritys | 2003 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Maria Yritys | 2002 | 29.61 | 59.94 | |||||||
Saana Yritys | 2003 | 28.37 | 1:28.31 | |||||||
Aino Kontiainen | 2002 | 29.08 | 1:57.39 | |||||||
3 | Rius Salamat 2 | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 2:02.87 | ||||||
Aida Pasma | 2003 | 30.12 | 30.12 | |||||||
Aada Taiponen | 2004 | 31.40 | 1:01.52 | |||||||
Ronja Hellberg | 2003 | 30.66 | 1:32.18 | |||||||
Miia Äikäs | 2003 | 30.69 | 2:02.87 | |||||||
4 | Laus Naiset | 2000 | Lahden Uimaseura | 2:03.62 | ||||||
Eevi-Maria Bogdanova | 2005 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Julia Romo | 2003 | 31.44 | 1:02.75 | |||||||
Milla Kähkönen | 2005 | 30.54 | 1:33.29 | |||||||
Juulia Sakomaa | 2005 | 30.33 | 2:03.62 | |||||||
5 | Uh Uhoajat | 2004 | Uinti Hyvinkää | 2:11.72 | ||||||
Lumi Luoma | 2005 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Janica Nieminen | 2005 | 32.75 | 1:03.73 | |||||||
Sonja Tarkiainen | 2004 | 35.43 | 1:39.16 | |||||||
Elli Lenkkeri | 2006 | 32.56 | 2:11.72 | |||||||
6 | Rius Flikflak | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 2:18.76 | ||||||
Siiri Ruponen | 2005 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Jenna Helminen | 2005 | 34.10 | 1:09.06 | |||||||
Emma Veide | 2005 | 35.10 | 1:44.16 | |||||||
Meri Kultaranta | 2004 | 34.60 | 2:18.76 | |||||||
7 | Nu Naiset 1 | 2001 | Nurmijärven Uinti | 2:29.97 | ||||||
Edla Wuori | 2003 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Jenni Raittinen | 2001 | 40.73 | 1:13.37 | |||||||
Heli Havantola | 2003 | 39.35 | 1:52.72 | |||||||
Emma Sevenius | 2002 | 37.25 | 2:29.97 | |||||||
8 | Uh Uhmakkaat | 2004 | Uinti Hyvinkää | 2:30.32 | ||||||
Eedi Imppola | 2008 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Inka Poikolainen | 2005 | 36.57 | 1:17.12 | |||||||
Hanna Ponnikas | 2004 | 39.09 | 1:56.21 | |||||||
Erja Tiljander | 2000 | 34.11 | 2:30.32 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 12:42 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 12:52 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 3, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Aaro Imppola | 2006 | Uinti Hyvinkää | 1:21.10 | 2:50.28 | 4:19.36 | 5:44.07 | |||
2 | Viacheslav Semenov | 2006 | Lahden Uimaseura | 1:20.31 | 2:52.78 | 4:28.14 | 6:01.58 | |||
3 | Elias Tuukkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:33.80 | 3:18.11 | 5:03.05 | 6:44.20 | |||
4 | Leevi Johansson | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:36.48 | 3:23.14 | 5:08.53 | 6:46.60 | |||
Laji 3, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Teo Mattelmäki | 2005 | Cetus Espoo | 1:09.27 | 2:24.88 | 3:43.32 | 4:59.71 | |||
2 | Stefan Saltykov | 2005 | Lahden Uimaseura | 1:14.83 | 2:38.70 | 4:05.42 | 5:28.61 | |||
Laji 3, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 1:06.67 | 2:17.45 | 3:30.23 | 4:40.08 | |||
2 | Perttu Järvinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 1:04.14 | 2:18.34 | 3:35.53 | 4:51.22 | |||
3 | Juha-Matti Halonen | 1990 | Riihimäen Uimaseura | 1:06.94 | 2:21.28 | 3:38.31 | 4:54.28 | |||
4 | Olavi Männistö | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 1:11.39 | 2:28.07 | 3:45.76 | 5:03.98 | |||
5 | Eetu Koskinen | 2002 | Lahden Uimaseura | 1:10.59 | 2:30.50 | 3:52.17 | 5:13.48 | |||
6 | Manu Rosendahl | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 1:19.14 | 2:47.12 | 4:15.71 | 5:39.28 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 12:52 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 12:55 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 4, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Ebba Simberg | 2007 | Lahden Uimaseura | 1:22.37 | 2:53.59 | 4:25.27 | 5:52.09 | |||
Laji 4, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Enni Tammilehto | 2006 | Cetus Espoo | 1:20.05 | 2:45.09 | 4:10.86 | 5:35.45 | |||
2 | Elli Lenkkeri | 2006 | Uinti Hyvinkää | 1:21.77 | 2:50.63 | 4:19.13 | 5:42.30 | |||
3 | Senni Hokkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:35.24 | 3:22.37 | 5:09.98 | 6:50.83 | |||
Laji 4, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 1:07.25 | 2:18.13 | 3:29.40 | 4:38.96 | |||
2 | Mikaela Kulmala | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 1:07.56 | 2:18.83 | 3:32.15 | 4:45.18 | |||
3 | Aida Pasma | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 1:09.93 | 2:25.02 | 3:41.25 | 4:55.13 | |||
4 | Maria Yritys | 2002 | Uinti Hyvinkää | 1:11.64 | 2:27.02 | 3:42.69 | 4:57.22 | |||
5 | Julia Kekkonen | 2000 | HTU Stadi | 1:14.05 | 2:33.61 | 3:52.93 | 5:08.82 | |||
6 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 1:14.46 | 2:34.00 | 3:53.30 | 5:10.29 | |||
7 | Juulia Sakomaa | 2005 | Lahden Uimaseura | 1:14.39 | 2:35.42 | 3:54.07 | 5:11.22 | |||
8 | Enni Silvennoinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 1:13.07 | 2:31.44 | 3:52.20 | 5:11.60 | |||
9 | Miia Äikäs | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 1:15.55 | 2:37.55 | 3:58.42 | 5:16.57 | |||
10 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 1:15.59 | 2:38.81 | 4:04.28 | 5:26.31 | |||
11 | Saana Perkkiö | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 1:17.19 | 2:41.87 | 4:06.97 | 5:27.42 | |||
12 | Janica Nieminen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 1:16.75 | 2:44.48 | 4:16.42 | 5:47.64 | |||
13 | Venla Pylvänäinen | 2003 | Lahden Kaleva | 1:17.02 | 2:47.25 | 4:24.72 | 6:00.31 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 12:55 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:16 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tuukka Visto | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 43.32 | ||||||
2 | Tuomas Marttila | 2008 | Lahden Uimaseura | 44.04 | ||||||
3 | Aleksi Salo | 2008 | Lahden Uimaseura | 44.68 | ||||||
4 | Lenni Syvänen | 2007 | Cetus Espoo | 47.20 | ||||||
5 | Roope Liimatainen | 2007 | Cetus Espoo | 47.22 | ||||||
6 | Raman Bajalan | 2007 | Lahden Uimaseura | 47.66 | ||||||
7 | Iakov Ivar Bogdanov | 2009 | Lahden Uimaseura | 48.48 | ||||||
8 | Topias Toivanen | 2007 | Cetus Espoo | 48.50 | ||||||
9 | Iikka Liitola | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 49.15 | ||||||
10 | Leevi Immonen | 2007 | Lahden Uimaseura | 50.35 | ||||||
11 | Lenni Nevalainen | 2007 | Cetus Espoo | 50.38 | ||||||
12 | Henri Koskela | 2007 | Cetus Espoo | 51.02 | ||||||
13 | Mikael Suni | 2007 | Cetus Espoo | 51.39 | ||||||
14 | Tommi Mosconi | 2008 | Cetus Espoo | 51.49 | ||||||
15 | Matti Klümper | 2008 | Cetus Espoo | 51.60 | ||||||
16 | Onni Kohvakka | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 52.55 | ||||||
17 | Eljas Pekkola | 2007 | Cetus Espoo | 52.92 | ||||||
18 | Miika Toivonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 53.50 | ||||||
19 | Akseli Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | 53.54 | ||||||
20 | Aukusti Malinen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 56.91 | ||||||
21 | Eetu Uotila | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 57.94 | ||||||
22 | Konsta Hiltunen | 2009 | Hyvinkään Uimaseura | 58.02 | ||||||
23 | Valtteri Lavikainen | 2008 | Hyvinkään Uimaseura | 58.28 | ||||||
24 | Veikko Hautaniemi | 2007 | Cetus Espoo | 59.12 | ||||||
25 | Elias Johansson | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 1:00.99 | ||||||
26 | Onni Kataja | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 1:04.78 | ||||||
- | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Joonas Keränen | 2007 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Otto Vauhkonen | 2007 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Eelis Kettunen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Tomas Leinonen | 2008 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 5, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ensio Vatanen | 1964 | Brahean Uimarit - Lieksa | 36.80 | ||||||
2 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 38.74 | ||||||
3 | Aaro Tenhu | 2004 | Lahden Kaleva | 39.09 | ||||||
4 | Väinö Sohlman | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 55.53 | ||||||
- | Olli Paukola | 2003 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Vladimir Tsvetkov | 2006 | Uinti Hyvinkää | DSQ | ||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:16 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:21 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eedi Imppola | 2008 | Uinti Hyvinkää | 43.77 | ||||||
2 | Kira Kondratjeva | 2008 | Uimaseura Helsinki | 46.80 | ||||||
3 | Liisi Lehtiö | 2008 | Lahden Uimaseura | 47.07 | ||||||
4 | Minttu Mäkihannu | 2008 | TaTu Tampere | 47.38 | ||||||
5 | Elina Malinen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 48.74 | ||||||
6 | Saga Linnosaari | 2008 | Cetus Espoo | 49.50 | ||||||
7 | Marja Anna Siimes | 2008 | Uimaseura Helsinki | 49.82 | ||||||
8 | Lotta Turunen | 2008 | Cetus Espoo | 50.71 | ||||||
9 | Laura Mantila | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 51.57 | ||||||
10 | Saaga Pitkänen | 2008 | Lahden Uimaseura | 52.32 | ||||||
11 | Jade Brelo | 2008 | Cetus Espoo | 52.97 | ||||||
12 | Lotta Koskinen | 2008 | Lahden Uimaseura | 53.57 | ||||||
13 | Kaisla Paalanen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 54.77 | ||||||
14 | Annika Vallius | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 56.67 | ||||||
15 | Lotta Juvonen | 2008 | Hyvinkään Uimaseura | 58.04 | ||||||
16 | Ella Suomi | 2008 | Hyvinkään Uimaseura | 59.78 | ||||||
17 | Anna Niemi | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 1:00.03 | ||||||
18 | Iina Huusela | 2008 | Hyvinkään Uimaseura | 1:00.45 | ||||||
19 | Moona Anttila | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 1:00.59 | ||||||
- | Lotta Järvinen | 2008 | Lahden Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Veera Mustonen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 6, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Pauliina Tammilehto | 1981 | Vanders | 34.08 | ||||||
2 | Janna Salminen | 2003 | Lahden Uimaseura | 35.24 | ||||||
3 | Enni Silvennoinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 37.17 | ||||||
4 | Aada Taiponen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 37.26 | ||||||
5 | Tinka Tamminen | 2006 | Lahden Uimaseura | 38.92 | ||||||
6 | Minka Jumppainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 40.23 | ||||||
7 | Vuokko Larjomaa | 2007 | Cetus Espoo | 48.71 | ||||||
8 | Bea Kortelainen | 2006 | Cetus Espoo | 51.28 | ||||||
9 | Annika Leppänen | 2006 | Lahden Uimaseura | 53.05 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:21 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:31 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aaro Imppola | 2006 | Uinti Hyvinkää | 43.76 | 1:29.83 | |||||
2 | Henrik Rokityanskiy | 2006 | Helsingfors Simsällskap | 46.18 | 1:36.27 | |||||
3 | Vilho Teno | 2006 | Lahden Uimaseura | 48.15 | 1:37.08 | |||||
4 | Anton Helén | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 46.16 | 1:38.36 | |||||
5 | Emil Tirkkonen | 2006 | Cetus Espoo | 53.92 | 1:52.01 | |||||
6 | Joonatan Paalanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 55.90 | 1:54.88 | |||||
7 | Olli Järvenpää | 2006 | Cetus Espoo | 57.91 | 1:58.83 | |||||
8 | Niilo Helkearo | 2006 | Cetus Espoo | 56.33 | 2:01.17 | |||||
- | Veeti Inkilä | 2006 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Teo Mattelmäki | 2005 | Cetus Espoo | 39.51 | 1:20.90 | |||||
2 | Valtteri Niemimuukko | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 41.36 | 1:23.74 | |||||
3 | Niko Nokikuru | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 43.19 | 1:27.25 | |||||
4 | Oscar Westerberg | 2005 | Cetus Espoo | 44.75 | 1:31.63 | |||||
5 | Juho Mantila | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 44.00 | 1:31.72 | |||||
6 | Rasmus Lempinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 45.15 | 1:32.66 | |||||
7 | Ivan Gavrilov | 2005 | Cetus Espoo | 48.07 | 1:40.44 | |||||
8 | Jonne Mustalahti | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 53.42 | 1:47.81 | |||||
9 | Evan Mustonen | 2005 | Cetus Espoo | 53.58 | 1:48.10 | |||||
- | Eeli Partanen | 2005 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 27.66 | 57.25 | |||||
2 | Tino Lukkaroinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 33.15 | 1:07.74 | |||||
3 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 33.09 | 1:08.92 | |||||
4 | Lauri Uosukainen | 2002 | Lahden Uimaseura | 33.63 | 1:09.28 | |||||
5 | Egor Bortsov | 2004 | Lahden Uimaseura | 37.26 | 1:17.18 | |||||
6 | Petri Shkolny | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 37.51 | 1:17.35 | |||||
7 | Viljami Töhönen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 38.34 | 1:19.59 | |||||
8 | Niko Akkanen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 39.06 | 1:21.18 | |||||
8 | Topias Ojanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 38.94 | 1:21.18 | |||||
10 | Manu Rosendahl | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 42.66 | 1:26.86 | |||||
11 | Ville Nieminen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 45.22 | 1:33.08 | |||||
12 | Joel Lipponen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 44.30 | 1:33.65 | |||||
13 | Aapo Rasinmäki | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 47.00 | 1:34.29 | |||||
14 | Vinski Saarikallio | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 49.21 | 1:37.39 | |||||
15 | Chris Veide | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 48.19 | 1:38.51 | |||||
16 | Eemi Niininen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 46.87 | 1:39.10 | |||||
17 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 51.29 | 1:45.37 | |||||
- | Jesse Virkkala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:31 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:24 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Siiri Haverinen | 2007 | Lahden Uimaseura | 45.43 | 1:32.92 | |||||
2 | Kätlin Ploompuu | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 46.70 | 1:36.88 | |||||
3 | Karina Pestereva | 2007 | Uimaseura Helsinki | 47.92 | 1:39.04 | |||||
4 | Anna Lindholm | 2007 | Cetus Espoo | 48.64 | 1:41.05 | |||||
5 | Säminä Aghayeva | 2007 | Uimaseura Helsinki | 48.94 | 1:41.07 | |||||
6 | Ida Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | 51.23 | 1:41.35 | |||||
7 | Ida Paaskoski | 2007 | Cetus Espoo | 49.88 | 1:42.34 | |||||
8 | Lybov Shumeylo | 2007 | Cetus Espoo | 52.16 | 1:45.36 | |||||
9 | Petra Nieminen | 2007 | Cetus Espoo | 51.30 | 1:45.76 | |||||
10 | Milka Marjakaarto | 2007 | Cetus Espoo | 50.65 | 1:45.96 | |||||
11 | Eine Idman | 2007 | Cetus Espoo | 53.14 | 1:49.68 | |||||
12 | Sandra Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | 55.74 | 1:51.79 | |||||
13 | Saaga Tuominen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 14.56 | 1:53.43 | |||||
14 | Hilma Mannersalo | 2008 | Cetus Espoo | 55.55 | 1:55.53 | |||||
15 | Saga Ronkainen | 2007 | Cetus Espoo | 58.10 | 1:56.60 | |||||
16 | Ella Puuronen | 2007 | Cetus Espoo | 56.39 | 1:58.78 | |||||
17 | Iida Pakarinen | 2007 | Cetus Espoo | 1:02.28 | 2:11.18 | |||||
18 | Vieno Niemi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 1:10.82 | 2:15.57 | |||||
19 | Aino Nokikuru | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 1:09.52 | 2:21.33 | |||||
- | Nelli Eronen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Emma Nissinen | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Vilma Lindholm | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tiinu Tamminen | 2006 | Lahden Uimaseura | 39.01 | 1:20.31 | |||||
2 | Laura Saarela | 2006 | Nurmijärven Uinti | 40.60 | 1:21.48 | |||||
3 | Annaliina Mänttäri | 2006 | Cetus Espoo | 42.99 | 1:25.19 | |||||
4 | Cécilia Richard | 2006 | Cetus Espoo | 41.88 | 1:27.31 | |||||
5 | Milja Korhonen | 2006 | Nurmijärven Uinti | 43.41 | 1:28.30 | |||||
6 | Ninja Brelo | 2006 | Cetus Espoo | 44.07 | 1:30.74 | |||||
7 | Malla Kostiainen | 2006 | Cetus Espoo | 45.29 | 1:31.47 | |||||
8 | Suvi Keskimäki | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 49.64 | 1:43.56 | |||||
9 | Vivian Vesa | 2006 | Cetus Espoo | 52.63 | 1:45.16 | |||||
10 | Annu Pasma | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 54.17 | 1:45.38 | |||||
11 | Isabel Rumask | 2006 | Lahden Uimaseura | 52.32 | 1:52.86 | |||||
12 | Krista-Matleena Kurvinen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:00.64 | 2:08.90 | |||||
- | Amanda Nilsson | 2006 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Anni Halonen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 35.01 | 1:12.06 | |||||
2 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 35.58 | 1:15.09 | |||||
3 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 37.02 | 1:16.62 | |||||
4 | Siiri Friman | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 37.88 | 1:17.82 | |||||
5 | Emilia Hokkanen | 2003 | Lahden Uimaseura | 39.69 | 1:22.11 | |||||
6 | Petra Paloniemi | 1992 | Hyvinkään Uimaseura | 39.37 | 1:22.45 | |||||
7 | Helmi Romppanen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 40.87 | 1:25.64 | |||||
8 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 43.07 | 1:26.31 | |||||
9 | Vilja Saarinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 42.00 | 1:26.73 | |||||
10 | Jenna Helminen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 42.69 | 1:27.31 | |||||
11 | Siiri Ruponen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 42.72 | 1:28.19 | |||||
12 | Olivia Romo | 2005 | Lahden Uimaseura | 42.75 | 1:29.41 | |||||
13 | Sonja Tarkiainen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 44.64 | 1:32.00 | |||||
14 | Sade Lukkaroinen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 45.67 | 1:32.37 | |||||
15 | Meri Kultaranta | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 47.60 | 1:37.59 | |||||
16 | Vilmiina Weckman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 47.22 | 1:38.01 | |||||
17 | Heli Havantola | 2003 | Nurmijärven Uinti | 48.34 | 1:38.80 | |||||
18 | Hanna Ponnikas | 2004 | Uinti Hyvinkää | 47.09 | 1:39.89 | |||||
19 | Krista Viitanen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 11.18 | 1:45.58 | |||||
- | Taika Uskali | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:24 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:54 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 9, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Tino Lukkaroinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 35.34 | 1:12.90 | 1:51.18 | 2:26.86 | |||
2 | Aapo Koskinen | 2004 | Lahden Uimaseura | 38.49 | 1:18.70 | 1:59.30 | 2:38.08 | |||
3 | Miikka Visto | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 41.51 | 1:27.80 | 2:14.92 | 3:00.38 | |||
- | Kasimir Riihelä | 2002 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:54 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:54 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 10, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Lumi Luoma | 2005 | Uinti Hyvinkää | 36.99 | 1:17.31 | 1:57.97 | 2:38.90 | |||
2 | Maija Hinkkala | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 38.12 | 1:20.06 | 2:02.89 | 2:44.93 | |||
3 | Milla Kähkönen | 2005 | Lahden Uimaseura | 40.64 | 1:23.61 | 2:07.10 | 2:48.13 | |||
4 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 39.45 | 1:25.16 | 2:12.24 | 2:53.97 | |||
5 | Karoliina Jukarainen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 52.16 | 1:46.79 | 2:43.35 | 3:35.63 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:54 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:05 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 11, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Daniel Kajava | 2007 | Uimaseura Helsinki | 44.02 | 1:29.50 | 2:24.30 | 3:05.60 | |||
2 | Ilmari Nieminen | 2007 | Cetus Espoo | 45.17 | 1:39.84 | 2:39.93 | 3:23.53 | |||
3 | Joonas Pulkkinen | 2007 | Lahden Uimaseura | 49.16 | 1:44.35 | 2:42.35 | 3:25.57 | |||
4 | Tuukka Visto | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 49.72 | 1:46.03 | 2:48.53 | 3:34.60 | |||
- | Nikita Rantsev | 2007 | Uimaseura Helsinki | DNS | ||||||
Laji 11, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Denis Katunov | 2006 | Lahden Uimaseura | 42.61 | 1:30.63 | 2:23.13 | 3:06.87 | |||
2 | Boris Minkovski | 2006 | Cetus Espoo | 44.21 | 1:38.82 | 2:37.16 | 3:22.92 | |||
3 | Anton Helén | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 47.39 | 1:41.17 | 2:36.66 | 3:26.18 | |||
4 | Elias Tuukkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 59.83 | 1:59.48 | 3:07.00 | 3:58.03 | |||
Laji 11, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Topias Tynjä | 2005 | Lahden Uimaseura | 36.14 | 1:20.64 | 2:09.31 | 2:45.75 | |||
2 | Eemil Reijonen | 2005 | Cetus Espoo | 42.04 | 1:33.77 | 2:21.48 | 3:01.92 | |||
3 | Arto Pulkkinen | 2005 | Lahden Uimaseura | 39.24 | 1:26.25 | 2:21.82 | 3:03.13 | |||
- | Ivan Gavrilov | 2005 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
Laji 11, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 27.47 | 1:02.24 | 1:40.60 | 2:09.98 | |||
2 | Mikael Laakso | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 28.33 | 1:03.44 | 1:40.30 | 2:15.29 | |||
3 | Matti Pohjolainen | 1987 | Hyvinkään Uimaseura | 32.33 | 1:09.90 | 1:55.50 | 2:31.67 | |||
4 | Esa Vatanen | 1967 | Brahean Uimarit - Lieksa | 34.52 | 1:19.31 | 2:06.88 | 2:44.70 | |||
5 | Olavi Männistö | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 37.59 | 1:22.11 | 2:08.61 | 2:45.70 | |||
6 | Topias Ojanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 39.76 | 1:24.19 | 2:17.67 | 2:56.64 | |||
7 | Aaro Tenhu | 2004 | Lahden Kaleva | 40.13 | 1:29.07 | 2:19.24 | 2:59.23 | |||
8 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 38.72 | 1:24.62 | 2:20.69 | 3:00.85 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:05 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:18 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 12, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Veera Mustonen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 49.78 | 1:41.21 | 2:40.53 | 3:28.11 | |||
2 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | Uimaseura Helsinki | 49.87 | 1:41.44 | 2:43.76 | 3:29.92 | |||
3 | Kira Kondratjeva | 2008 | Uimaseura Helsinki | 52.64 | 1:45.51 | 2:45.98 | 3:37.11 | |||
4 | Liisi Lehtiö | 2008 | Lahden Uimaseura | 54.59 | 1:50.93 | 2:59.59 | 3:53.75 | |||
Laji 12, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Ebba Simberg | 2007 | Lahden Uimaseura | 42.09 | 1:31.00 | 2:27.42 | 3:09.68 | |||
Laji 12, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Elli Lenkkeri | 2006 | Uinti Hyvinkää | 39.55 | 1:25.92 | 2:15.74 | 2:55.37 | |||
2 | Laura Saarela | 2006 | Nurmijärven Uinti | 40.73 | 1:29.20 | 2:25.22 | 3:05.10 | |||
3 | Amanda Nilsson | 2006 | Cetus Espoo | 42.25 | 1:28.91 | 2:24.73 | 3:05.92 | |||
Laji 12, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Aida Pasma | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 33.58 | 1:13.24 | 1:57.00 | 2:34.63 | |||
2 | Mikaela Kulmala | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 35.17 | 1:18.18 | 2:02.05 | 2:35.68 | |||
3 | Taiga Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 33.60 | 1:16.23 | 2:05.94 | 2:43.30 | |||
4 | Aada Taiponen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 35.96 | 1:20.27 | 2:04.85 | 2:44.38 | |||
5 | Siiri Friman | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 35.56 | 1:19.19 | 2:09.94 | 2:49.11 | |||
6 | Julia Romo | 2003 | Lahden Uimaseura | 34.98 | 1:20.02 | 2:15.10 | 2:51.93 | |||
7 | Maija Hinkkala | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 36.49 | 1:22.13 | 2:12.59 | 2:53.89 | |||
8 | Miia Äikäs | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 40.79 | 1:29.97 | 2:22.53 | 3:00.35 | |||
9 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 42.81 | 1:32.69 | 2:25.70 | 3:05.81 | |||
10 | Siiri Ruponen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 49.74 | 1:37.22 | 2:35.61 | 3:17.43 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:18 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:30 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Nicolas Luoma | 2010 | Uinti Hyvinkää | 56.73 | ||||||
Laji 13, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 24.19 | ||||||
2 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 26.18 | ||||||
3 | Kasimir Riihelä | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 28.12 | ||||||
4 | Jani Savander | 1999 | Uinti Hyvinkää | 28.79 | ||||||
5 | Jarkko Mikkola | 1969 | Hyvinkään Uimaseura | 31.83 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:30 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:30 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Krista-Matleena Kurvinen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:04.05 | ||||||
Laji 14, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aino Ruottu | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 29.05 | ||||||
2 | Saana Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 29.11 | ||||||
3 | Mira Tarnanen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 29.77 | ||||||
4 | Aino Kontiainen | 2002 | Uinti Hyvinkää | 30.11 | ||||||
5 | Maria Yritys | 2002 | Uinti Hyvinkää | 30.64 | ||||||
6 | Janna Salminen | 2003 | Lahden Uimaseura | 31.13 | ||||||
7 | Juulia Sakomaa | 2005 | Lahden Uimaseura | 31.47 | ||||||
8 | Miia Äikäs | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 32.08 | ||||||
9 | Lyydia Leskinen | 2005 | Nurmijärven Uinti | 34.04 | ||||||
10 | Laura Haimakainen | 1979 | Hyvinkään Uimaseura | 34.21 | ||||||
11 | Janica Nieminen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 34.28 | ||||||
12 | Sonja Tarkiainen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 35.55 | ||||||
13 | Erja Tiljander | 2000 | Uinti Hyvinkää | 35.56 | ||||||
- | Venla Pylvänäinen | 2003 | Lahden Kaleva | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:30 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:52 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Daniel Kajava | 2007 | Uimaseura Helsinki | 36.38 | 1:15.57 | |||||
2 | Ilmari Nieminen | 2007 | Cetus Espoo | 38.09 | 1:18.83 | |||||
3 | Joonas Pulkkinen | 2007 | Lahden Uimaseura | 38.85 | 1:21.67 | |||||
4 | Tuukka Visto | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 40.99 | 1:24.71 | |||||
5 | Tommi Mosconi | 2008 | Cetus Espoo | 39.82 | 1:27.12 | |||||
6 | Raman Bajalan | 2007 | Lahden Uimaseura | 41.92 | 1:28.30 | |||||
7 | Aleksi Salo | 2008 | Lahden Uimaseura | 43.37 | 1:30.69 | |||||
8 | Lenni Nevalainen | 2007 | Cetus Espoo | 43.00 | 1:32.61 | |||||
9 | Akseli Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | 44.49 | 1:32.62 | |||||
10 | Lenni Syvänen | 2007 | Cetus Espoo | 42.71 | 1:33.24 | |||||
11 | Topias Toivanen | 2007 | Cetus Espoo | 43.24 | 1:34.52 | |||||
12 | Mikael Suni | 2007 | Cetus Espoo | 45.54 | 1:35.84 | |||||
13 | Miika Toivonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 46.10 | 1:36.13 | |||||
14 | Tuomas Marttila | 2008 | Lahden Uimaseura | 44.68 | 1:36.84 | |||||
15 | Roope Liimatainen | 2007 | Cetus Espoo | 47.40 | 1:37.60 | |||||
16 | Iakov Ivar Bogdanov | 2009 | Lahden Uimaseura | 44.35 | 1:38.10 | |||||
17 | Matti Klümper | 2008 | Cetus Espoo | 46.69 | 1:38.70 | |||||
18 | Iikka Liitola | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 46.01 | 1:39.52 | |||||
19 | Henri Koskela | 2007 | Cetus Espoo | 46.98 | 1:39.96 | |||||
20 | Tomas Leinonen | 2008 | Cetus Espoo | 46.32 | 1:40.73 | |||||
21 | Onni Kohvakka | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 46.82 | 1:43.63 | |||||
22 | Veikko Hautaniemi | 2007 | Cetus Espoo | 50.32 | 1:45.36 | |||||
23 | Aukusti Malinen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 52.37 | 1:51.66 | |||||
24 | Valtteri Lavikainen | 2008 | Hyvinkään Uimaseura | 59.33 | 1:59.52 | |||||
25 | Elias Johansson | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 55.29 | 2:03.81 | |||||
26 | Onni Kataja | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 1:00.69 | 2:07.61 | |||||
- | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Joonas Keränen | 2007 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Otto Vauhkonen | 2007 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Eljas Pekkola | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Leevi Immonen | 2007 | Lahden Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Viacheslav Semenov | 2006 | Lahden Uimaseura | 34.64 | 1:15.98 | |||||
2 | Aaro Imppola | 2006 | Uinti Hyvinkää | 37.18 | 1:17.28 | |||||
3 | Boris Minkovski | 2006 | Cetus Espoo | 35.78 | 1:17.73 | |||||
4 | Daniel Björn | 2006 | Uimaseura Helsinki | 37.86 | 1:19.92 | |||||
5 | Henrik Rokityanskiy | 2006 | Helsingfors Simsällskap | 37.67 | 1:20.69 | |||||
6 | Jermu Jääskö | 2006 | Cetus Espoo | 41.34 | 1:25.62 | |||||
7 | Veeti Inkilä | 2006 | Cetus Espoo | 40.07 | 1:26.34 | |||||
8 | Leevi Johansson | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 42.98 | 1:27.94 | |||||
9 | Vilho Teno | 2006 | Lahden Uimaseura | 42.04 | 1:28.24 | |||||
10 | Emil Tirkkonen | 2006 | Cetus Espoo | 44.18 | 1:32.89 | |||||
11 | Eero Tarkiainen | 2006 | Uinti Hyvinkää | 44.59 | 1:36.35 | |||||
12 | Joonatan Paalanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 47.53 | 1:41.52 | |||||
13 | Niilo Helkearo | 2006 | Cetus Espoo | 47.92 | 1:41.55 | |||||
14 | Olli Järvenpää | 2006 | Cetus Espoo | 47.59 | 1:42.57 | |||||
15 | Väinö Sohlman | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:00.64 | 2:17.03 | |||||
- | Vladimir Tsvetkov | 2006 | Uinti Hyvinkää | DSQ | ||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Topias Tynjä | 2005 | Lahden Uimaseura | 31.54 | 1:05.59 | |||||
2 | Valtteri Niemimuukko | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 33.97 | 1:09.78 | |||||
3 | Stefan Saltykov | 2005 | Lahden Uimaseura | 34.41 | 1:09.96 | |||||
4 | Riku Huuhka | 2005 | Lahden Uimaseura | 34.11 | 1:12.13 | |||||
5 | Eemil Reijonen | 2005 | Cetus Espoo | 35.77 | 1:13.91 | |||||
6 | Niko Nokikuru | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 35.08 | 1:14.23 | |||||
7 | Arto Pulkkinen | 2005 | Lahden Uimaseura | 35.66 | 1:15.89 | |||||
8 | Miko Virtanen | 2005 | Lahden Uimaseura | 35.62 | 1:16.50 | |||||
9 | Rasmus Lempinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 37.94 | 1:19.75 | |||||
10 | Juho Mantila | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 38.74 | 1:22.09 | |||||
11 | Oscar Westerberg | 2005 | Cetus Espoo | 39.41 | 1:22.30 | |||||
12 | Ivan Gavrilov | 2005 | Cetus Espoo | 38.73 | 1:23.72 | |||||
13 | Jonne Mustalahti | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 42.95 | 1:27.22 | |||||
14 | Evan Mustonen | 2005 | Cetus Espoo | 45.46 | 1:35.46 | |||||
- | Eeli Partanen | 2005 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mikael Laakso | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 26.16 | 54.23 | |||||
2 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 26.69 | 57.32 | |||||
3 | Tino Lukkaroinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 27.98 | 58.45 | |||||
4 | Pekka Koskinen | 1978 | Hyvinkään Uimaseura | 28.37 | 59.23 | |||||
5 | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 29.19 | 1:00.76 | |||||
6 | Eetu Koskinen | 2002 | Lahden Uimaseura | 29.25 | 1:00.89 | |||||
7 | Perttu Järvinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 28.92 | 1:00.90 | |||||
8 | Jonne Isoranta | 2003 | Lahden Uimaseura | 29.09 | 1:00.98 | |||||
9 | Juha-Matti Halonen | 1990 | Riihimäen Uimaseura | 30.42 | 1:02.32 | |||||
10 | Viljami Töhönen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 30.89 | 1:04.20 | |||||
11 | Petri Shkolny | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 31.47 | 1:05.31 | |||||
12 | Ensio Vatanen | 1964 | Brahean Uimarit - Lieksa | 31.35 | 1:06.62 | |||||
13 | Olli Paukola | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 33.18 | 1:08.07 | |||||
14 | Esa Vatanen | 1967 | Brahean Uimarit - Lieksa | 32.77 | 1:08.25 | |||||
15 | Manu Rosendahl | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 34.24 | 1:11.64 | |||||
16 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 34.41 | 1:11.86 | |||||
17 | Egor Bortsov | 2004 | Lahden Uimaseura | 34.34 | 1:12.32 | |||||
18 | Jarkko Mikkola | 1969 | Hyvinkään Uimaseura | 35.31 | 1:13.80 | |||||
19 | Joel Lipponen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 36.22 | 1:15.66 | |||||
20 | Aapo Rasinmäki | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 37.83 | 1:16.86 | |||||
21 | Chris Veide | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 38.93 | 1:20.73 | |||||
22 | Eemi Niininen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 39.10 | 1:21.46 | |||||
23 | Vinski Saarikallio | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 38.73 | 1:21.79 | |||||
24 | Ville Nieminen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 39.73 | 1:22.51 | |||||
25 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 39.86 | 1:23.96 | |||||
- | Jesse Virkkala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:52 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 15:15 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eedi Imppola | 2008 | Uinti Hyvinkää | 42.57 | 1:28.09 | |||||
2 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | Uimaseura Helsinki | 41.64 | 1:30.37 | |||||
3 | Liisi Lehtiö | 2008 | Lahden Uimaseura | 44.90 | 1:32.12 | |||||
4 | Lotta Järvinen | 2008 | Lahden Uimaseura | 44.30 | 1:33.18 | |||||
5 | Lotta Turunen | 2008 | Cetus Espoo | 44.77 | 1:34.62 | |||||
6 | Hilma Mannersalo | 2008 | Cetus Espoo | 45.01 | 1:35.26 | |||||
7 | Saga Linnosaari | 2008 | Cetus Espoo | 42.77 | 1:36.03 | |||||
8 | Serafima Ratner | 2008 | Uimaseura Helsinki | 43.54 | 1:36.25 | |||||
9 | Jade Brelo | 2008 | Cetus Espoo | 47.30 | 1:38.87 | |||||
10 | Minttu Mäkihannu | 2008 | TaTu Tampere | 43.43 | 1:40.98 | |||||
11 | Marja Anna Siimes | 2008 | Uimaseura Helsinki | 48.22 | 1:41.79 | |||||
12 | Laura Mantila | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 48.73 | 1:42.75 | |||||
13 | Elina Malinen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 48.32 | 1:43.49 | |||||
14 | Saaga Pitkänen | 2008 | Lahden Uimaseura | 48.49 | 1:46.10 | |||||
15 | Lotta Koskinen | 2008 | Lahden Uimaseura | 50.28 | 1:46.43 | |||||
16 | Moona Anttila | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 55.60 | 1:58.23 | |||||
17 | Iina Huusela | 2008 | Hyvinkään Uimaseura | 58.39 | 2:00.74 | |||||
18 | Kaisla Paalanen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 56.68 | 2:02.21 | |||||
19 | Annika Vallius | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 58.43 | 2:06.23 | |||||
20 | Lotta Juvonen | 2008 | Hyvinkään Uimaseura | 58.21 | 2:07.15 | |||||
- | Ella Suomi | 2008 | Hyvinkään Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ranja Korpisaari | 2009 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ida Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | 40.18 | 1:23.32 | |||||
2 | Siiri Haverinen | 2007 | Lahden Uimaseura | 39.75 | 1:23.37 | |||||
3 | Ida Paaskoski | 2007 | Cetus Espoo | 40.86 | 1:25.58 | |||||
4 | Petra Nieminen | 2007 | Cetus Espoo | 40.83 | 1:26.75 | |||||
5 | Kätlin Ploompuu | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 41.36 | 1:29.68 | |||||
6 | Anna Lindholm | 2007 | Cetus Espoo | 41.85 | 1:30.52 | |||||
7 | Karina Pestereva | 2007 | Uimaseura Helsinki | 43.74 | 1:32.32 | |||||
8 | Milka Marjakaarto | 2007 | Cetus Espoo | 42.52 | 1:32.97 | |||||
9 | Olivia Porter | 2007 | Lahden Uimaseura | 44.67 | 1:33.95 | |||||
10 | Saga Ronkainen | 2007 | Cetus Espoo | 46.20 | 1:34.42 | |||||
11 | Emma Nissinen | 2007 | Cetus Espoo | 44.45 | 1:34.69 | |||||
12 | Vuokko Larjomaa | 2007 | Cetus Espoo | 45.58 | 1:35.67 | |||||
13 | Sandra Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | 47.52 | 1:36.34 | |||||
14 | Lybov Shumeylo | 2007 | Cetus Espoo | 46.70 | 1:37.73 | |||||
15 | Vilma Lindholm | 2007 | Cetus Espoo | 47.71 | 1:41.15 | |||||
16 | Eine Idman | 2007 | Cetus Espoo | 49.30 | 1:44.06 | |||||
17 | Ella Puuronen | 2007 | Cetus Espoo | 48.09 | 1:44.81 | |||||
18 | Vieno Niemi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 51.69 | 1:47.56 | |||||
19 | Saaga Tuominen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 51.37 | 1:48.80 | |||||
20 | Aino Nokikuru | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 55.07 | 1:52.18 | |||||
21 | Iida Pakarinen | 2007 | Cetus Espoo | 50.30 | 1:53.46 | |||||
22 | Emma Pellikka | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 54.88 | 1:59.21 | |||||
23 | Nelli Eronen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 1:08.16 | 2:23.37 | |||||
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tiinu Tamminen | 2006 | Lahden Uimaseura | 33.63 | 1:08.71 | |||||
2 | Janina Granberg | 2006 | Cetus Espoo | 34.18 | 1:09.46 | |||||
3 | Cécilia Richard | 2006 | Cetus Espoo | 34.63 | 1:12.10 | |||||
4 | Iiris Soilevaara | 2006 | Cetus Espoo | 36.21 | 1:15.51 | |||||
5 | Malla Kostiainen | 2006 | Cetus Espoo | 36.82 | 1:16.04 | |||||
6 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | Cetus Espoo | 36.90 | 1:16.49 | |||||
7 | Milja Korhonen | 2006 | Nurmijärven Uinti | 37.15 | 1:17.55 | |||||
8 | Kia Mäennenä | 2006 | Cetus Espoo | 38.07 | 1:18.35 | |||||
9 | Ninja Brelo | 2006 | Cetus Espoo | 38.24 | 1:19.89 | |||||
10 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | Cetus Espoo | 39.52 | 1:24.52 | |||||
11 | Ruth Risso Ricci | 2006 | Cetus Espoo | 41.32 | 1:26.45 | |||||
12 | Annu Pasma | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 41.99 | 1:27.42 | |||||
13 | Karoliina Jukarainen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 43.48 | 1:30.28 | |||||
14 | Bea Kortelainen | 2006 | Cetus Espoo | 43.53 | 1:33.52 | |||||
15 | Mea Makkula | 2006 | Lahden Uimaseura | 44.91 | 1:34.09 | |||||
16 | Vivian Vesa | 2006 | Cetus Espoo | 46.11 | 1:35.14 | |||||
17 | Isabel Rumask | 2006 | Lahden Uimaseura | 44.74 | 1:37.41 | |||||
- | Annaliina Mänttäri | 2006 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Annika Leppänen | 2006 | Lahden Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 28.37 | 58.93 | |||||
2 | Mikaela Kulmala | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 30.51 | 1:03.70 | |||||
3 | Milla Kähkönen | 2005 | Lahden Uimaseura | 33.17 | 1:08.55 | |||||
4 | Emilia Hokkanen | 2003 | Lahden Uimaseura | 33.07 | 1:08.87 | |||||
5 | Aada Taiponen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 34.04 | 1:10.25 | |||||
6 | Saana Perkkiö | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 33.15 | 1:10.54 | |||||
7 | Vilja Saarinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 35.25 | 1:11.53 | |||||
8 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 35.98 | 1:13.69 | |||||
9 | Petra Paloniemi | 1992 | Hyvinkään Uimaseura | 35.29 | 1:13.87 | |||||
10 | Edla Wuori | 2003 | Nurmijärven Uinti | 35.09 | 1:14.44 | |||||
11 | Helmi Romppanen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 36.57 | 1:15.45 | |||||
12 | Sade Lukkaroinen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 37.34 | 1:16.56 | |||||
13 | Emma Veide | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 37.33 | 1:17.18 | |||||
14 | Siiri Ruponen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 38.09 | 1:19.33 | |||||
15 | Meri Kultaranta | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 37.94 | 1:19.56 | |||||
16 | Olivia Romo | 2005 | Lahden Uimaseura | 38.20 | 1:21.33 | |||||
17 | Inka Poikolainen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 39.89 | 1:23.37 | |||||
18 | Krista Viitanen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 42.42 | 1:28.85 | |||||
19 | Hanna Ponnikas | 2004 | Uinti Hyvinkää | 42.30 | 1:30.39 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 15:15 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:00 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 17, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 26.35 | 57.29 | 1:28.10 | 1:57.33 | |||
2 | Kasimir Riihelä | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 30.30 | 1:04.34 | 1:40.31 | 2:16.13 | |||
3 | Juha-Matti Halonen | 1990 | Riihimäen Uimaseura | 30.51 | 1:04.85 | 1:41.53 | 2:17.57 | |||
4 | Aaro Tenhu | 2004 | Lahden Kaleva | 35.17 | 1:14.92 | 1:57.46 | 2:37.24 | |||
5 | Miikka Visto | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 34.76 | 1:16.09 | 2:01.57 | 2:44.28 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:00 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:01 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 18, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 31.33 | 1:05.02 | 1:38.93 | 2:12.52 | |||
2 | Anni Halonen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 32.26 | 1:06.85 | 1:42.18 | 2:17.29 | |||
3 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 32.79 | 1:08.94 | 1:47.27 | 2:24.31 | |||
4 | Eevi-Maria Bogdanova | 2005 | Lahden Uimaseura | 34.15 | 1:10.94 | 1:49.31 | 2:25.74 | |||
5 | Maija Hinkkala | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 33.37 | 1:11.40 | 1:50.51 | 2:28.66 | |||
6 | Minka Jumppainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 36.55 | 1:17.59 | 2:01.49 | 2:43.52 | |||
7 | Enni Tammilehto | 2006 | Cetus Espoo | 37.33 | 1:19.02 | 2:02.09 | 2:43.82 | |||
8 | Jenna Helminen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 37.80 | 1:21.68 | 2:06.68 | 2:50.19 | |||
9 | Vilmiina Weckman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 39.69 | 1:26.11 | 2:14.10 | 3:00.93 | |||
10 | Emma Sevenius | 2002 | Nurmijärven Uinti | 43.14 | 1:30.27 | 2:19.01 | 3:07.05 | |||
11 | Suvi Keskimäki | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 42.50 | 1:31.18 | 2:21.57 | 3:10.56 | |||
12 | Jenni Raittinen | 2001 | Nurmijärven Uinti | 43.82 | 1:34.88 | 2:27.09 | 3:15.91 | |||
- | Taika Uskali | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:01 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:09 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Nikita Rantsev | 2007 | Uimaseura Helsinki | 44.79 | ||||||
2 | Ilmari Nieminen | 2007 | Cetus Espoo | 44.80 | ||||||
3 | Iikka Liitola | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 46.86 | ||||||
4 | Tuukka Visto | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 47.70 | ||||||
5 | Raman Bajalan | 2007 | Lahden Uimaseura | 51.07 | ||||||
6 | Tuomas Marttila | 2008 | Lahden Uimaseura | 52.24 | ||||||
7 | Aleksi Salo | 2008 | Lahden Uimaseura | 53.65 | ||||||
8 | Eljas Pekkola | 2007 | Cetus Espoo | 57.80 | ||||||
9 | Iakov Ivar Bogdanov | 2009 | Lahden Uimaseura | 59.15 | ||||||
10 | Leevi Immonen | 2007 | Lahden Uimaseura | 1:02.09 | ||||||
11 | Lenni Syvänen | 2007 | Cetus Espoo | 1:08.31 | ||||||
- | Otto Vauhkonen | 2007 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Miika Toivonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Denis Katunov | 2006 | Lahden Uimaseura | 42.69 | ||||||
2 | Jermu Jääskö | 2006 | Cetus Espoo | 46.51 | ||||||
3 | Henrik Rokityanskiy | 2006 | Helsingfors Simsällskap | 46.89 | ||||||
4 | Anton Helén | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 47.37 | ||||||
5 | Veeti Inkilä | 2006 | Cetus Espoo | 55.24 | ||||||
- | Vladimir Tsvetkov | 2006 | Uinti Hyvinkää | DSQ | ||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus | ||||||||||
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mikael Laakso | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 25.82 | ||||||
2 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 27.59 | ||||||
3 | Jani Savander | 1999 | Uinti Hyvinkää | 31.14 | ||||||
4 | Olli Paukola | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 33.40 | ||||||
5 | Topias Ojanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 39.31 | ||||||
6 | Evan Mustonen | 2005 | Cetus Espoo | 52.99 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:09 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:18 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 20, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eedi Imppola | 2008 | Uinti Hyvinkää | 43.72 | ||||||
2 | Veera Mustonen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 48.05 | ||||||
3 | Serafima Ratner | 2008 | Uimaseura Helsinki | 48.34 | ||||||
4 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | Uimaseura Helsinki | 49.45 | ||||||
5 | Saga Linnosaari | 2008 | Cetus Espoo | 49.96 | ||||||
6 | Kira Kondratjeva | 2008 | Uimaseura Helsinki | 52.20 | ||||||
7 | Lotta Järvinen | 2008 | Lahden Uimaseura | 53.84 | ||||||
8 | Jade Brelo | 2008 | Cetus Espoo | 56.27 | ||||||
9 | Lotta Turunen | 2008 | Cetus Espoo | 59.03 | ||||||
10 | Saaga Pitkänen | 2008 | Lahden Uimaseura | 1:00.27 | ||||||
11 | Lotta Koskinen | 2008 | Lahden Uimaseura | 1:00.49 | ||||||
Laji 20, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Ebba Simberg | 2007 | Lahden Uimaseura | 38.96 | ||||||
2 | Kätlin Ploompuu | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 49.82 | ||||||
3 | Ida Paaskoski | 2007 | Cetus Espoo | 52.23 | ||||||
4 | Milka Marjakaarto | 2007 | Cetus Espoo | 52.31 | ||||||
5 | Saga Ronkainen | 2007 | Cetus Espoo | 52.87 | ||||||
6 | Olivia Porter | 2007 | Lahden Uimaseura | 53.58 | ||||||
7 | Säminä Aghayeva | 2007 | Uimaseura Helsinki | 55.21 | ||||||
8 | Vieno Niemi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 55.44 | ||||||
9 | Emma Nissinen | 2007 | Cetus Espoo | 56.21 | ||||||
10 | Saaga Tuominen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 59.04 | ||||||
- | Sandra Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 20, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aino Ruottu | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 30.78 | ||||||
2 | Aida Pasma | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 31.93 | ||||||
3 | Anni Halonen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 32.81 | ||||||
4 | Mira Tarnanen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 33.02 | ||||||
5 | Maija Hinkkala | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 33.37 | ||||||
6 | Aada Taiponen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 34.04 | ||||||
7 | Eevi-Maria Bogdanova | 2005 | Lahden Uimaseura | 34.52 | ||||||
8 | Venla Pylvänäinen | 2003 | Lahden Kaleva | 34.78 | ||||||
9 | Enni Silvennoinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 36.19 | ||||||
10 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 36.21 | ||||||
11 | Milla Kähkönen | 2005 | Lahden Uimaseura | 36.93 | ||||||
12 | Erja Tiljander | 2000 | Uinti Hyvinkää | 37.55 | ||||||
13 | Miia Äikäs | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 38.65 | ||||||
14 | Emma Veide | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 41.63 | ||||||
15 | Krista Viitanen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 44.60 | ||||||
16 | Suvi Keskimäki | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 46.24 | ||||||
17 | Mea Makkula | 2006 | Lahden Uimaseura | 50.52 | ||||||
18 | Annika Leppänen | 2006 | Lahden Uimaseura | 52.46 | ||||||
19 | Vivian Vesa | 2006 | Cetus Espoo | 58.58 | ||||||
- | Lyydia Leskinen | 2005 | Nurmijärven Uinti | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:18 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:23 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 21, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Arto Pulkkinen | 2005 | Lahden Uimaseura | 40.53 | 1:26.95 | |||||
2 | Riku Huuhka | 2005 | Lahden Uimaseura | 42.69 | 1:33.24 | |||||
3 | Niko Nokikuru | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 42.12 | 1:34.66 | |||||
4 | Eemil Reijonen | 2005 | Cetus Espoo | 44.37 | 1:36.36 | |||||
5 | Ivan Gavrilov | 2005 | Cetus Espoo | 44.96 | 1:39.36 | |||||
- | Eeli Partanen | 2005 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
Laji 21, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Julius Airas | 2003 | Lahden Uimaseura | 33.00 | 1:10.42 | |||||
2 | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 34.27 | 1:14.43 | |||||
3 | Olavi Männistö | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 36.61 | 1:22.70 | |||||
4 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 39.10 | 1:24.33 | |||||
5 | Petri Shkolny | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 39.99 | 1:28.27 | |||||
6 | Manu Rosendahl | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 42.60 | 1:31.45 | |||||
7 | Jarkko Mikkola | 1969 | Hyvinkään Uimaseura | 42.55 | 1:32.57 | |||||
- | Aapo Koskinen | 2004 | Lahden Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Viljami Töhönen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:23 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:26 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tinka Tamminen | 2006 | Lahden Uimaseura | 39.03 | 1:22.90 | |||||
2 | Elli Lenkkeri | 2006 | Uinti Hyvinkää | 40.84 | 1:25.66 | |||||
3 | Amanda Nilsson | 2006 | Cetus Espoo | 42.36 | 1:33.57 | |||||
4 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | Cetus Espoo | 45.84 | 1:34.84 | |||||
5 | Iiris Soilevaara | 2006 | Cetus Espoo | 45.13 | 1:38.21 | |||||
6 | Milja Korhonen | 2006 | Nurmijärven Uinti | 46.62 | 1:44.24 | |||||
7 | Ninja Brelo | 2006 | Cetus Espoo | 48.03 | 1:45.65 | |||||
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 32.42 | 1:07.80 | |||||
2 | Taiga Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 34.78 | 1:12.65 | |||||
3 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 34.10 | 1:14.25 | |||||
4 | Siiri Friman | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 34.45 | 1:16.39 | |||||
5 | Vilja Saarinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 36.33 | 1:21.89 | |||||
6 | Juulia Sakomaa | 2005 | Lahden Uimaseura | 40.18 | 1:25.98 | |||||
7 | Julia Romo | 2003 | Lahden Uimaseura | 38.53 | 1:28.04 | |||||
8 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 42.98 | 1:31.98 | |||||
9 | Janica Nieminen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 41.17 | 1:34.44 | |||||
- | Laura Haimakainen | 1979 | Hyvinkään Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:26 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:29 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Niko Akkanen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 36.79 | 1:22.27 | 2:08.93 | 2:56.31 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:29 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:43 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Topias Tynjä | 2005 | Lahden Uimaseura | 34.45 | 1:15.90 | |||||
2 | Stefan Saltykov | 2005 | Lahden Uimaseura | 37.33 | 1:22.19 | |||||
3 | Miko Virtanen | 2005 | Lahden Uimaseura | 43.32 | 1:29.98 | |||||
4 | Oscar Westerberg | 2005 | Cetus Espoo | 46.64 | 1:38.71 | |||||
5 | Vilho Teno | 2006 | Lahden Uimaseura | 48.97 | 1:40.33 | |||||
6 | Leevi Johansson | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 53.41 | 1:50.04 | |||||
- | Aaro Imppola | 2006 | Uinti Hyvinkää | DSQ | 50m | |||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Niilo Helkearo | 2006 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Topias Toivanen | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Valtteri Niemimuukko | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.5 Ylimääräinen käsiveto sukelluksissa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 28.05 | 1:00.54 | |||||
2 | Matti Pohjolainen | 1987 | Hyvinkään Uimaseura | 31.27 | 1:08.84 | |||||
3 | Lauri Uosukainen | 2002 | Lahden Uimaseura | 32.48 | 1:10.96 | |||||
4 | Eetu Koskinen | 2002 | Lahden Uimaseura | 34.10 | 1:11.38 | |||||
5 | Julius Airas | 2003 | Lahden Uimaseura | 33.59 | 1:11.73 | |||||
6 | Jonne Isoranta | 2003 | Lahden Uimaseura | 33.82 | 1:13.05 | |||||
7 | Esa Vatanen | 1967 | Brahean Uimarit - Lieksa | 35.13 | 1:14.06 | |||||
8 | Olli Paukola | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 35.67 | 1:14.37 | |||||
9 | Ensio Vatanen | 1964 | Brahean Uimarit - Lieksa | 36.65 | 1:16.57 | |||||
10 | Kasimir Riihelä | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 37.89 | 1:17.00 | |||||
11 | Egor Bortsov | 2004 | Lahden Uimaseura | 37.08 | 1:20.47 | |||||
12 | Miikka Visto | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 38.83 | 1:23.42 | |||||
13 | Harri Koski | 1957 | Hyvinkään Uimaseura | 39.43 | 1:25.66 | |||||
14 | Joel Lipponen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 41.69 | 1:28.50 | |||||
15 | Vinski Saarikallio | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 48.86 | 1:33.84 | |||||
16 | Aapo Rasinmäki | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 48.69 | 1:36.24 | |||||
17 | Ville Nieminen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 49.15 | 1:36.25 | |||||
18 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 47.34 | 1:36.55 | |||||
- | Jesse Virkkala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:43 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:24 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 26, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Janina Granberg | 2006 | Cetus Espoo | 38.39 | 1:21.15 | |||||
2 | Laura Saarela | 2006 | Nurmijärven Uinti | 38.14 | 1:24.60 | |||||
3 | Annaliina Mänttäri | 2006 | Cetus Espoo | 39.84 | 1:24.75 | |||||
4 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | Cetus Espoo | 43.54 | 1:26.78 | |||||
5 | Enni Tammilehto | 2006 | Cetus Espoo | 42.20 | 1:28.49 | |||||
6 | Iiris Soilevaara | 2006 | Cetus Espoo | 45.40 | 1:30.19 | |||||
7 | Cécilia Richard | 2006 | Cetus Espoo | 43.10 | 1:30.57 | |||||
8 | Kia Mäennenä | 2006 | Cetus Espoo | 43.23 | 1:31.65 | |||||
9 | Ninja Brelo | 2006 | Cetus Espoo | 44.23 | 1:32.41 | |||||
10 | Malla Kostiainen | 2006 | Cetus Espoo | 45.88 | 1:35.19 | |||||
11 | Suvi Keskimäki | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 49.46 | 1:43.79 | |||||
12 | Petra Nieminen | 2007 | Cetus Espoo | 53.83 | 1:45.76 | |||||
13 | Mea Makkula | 2006 | Lahden Uimaseura | 49.81 | 1:49.19 | |||||
14 | Vilma Lindholm | 2007 | Cetus Espoo | 1:02.96 | 2:01.90 | |||||
15 | Iida Pakarinen | 2007 | Cetus Espoo | 1:05.22 | 2:11.98 | |||||
- | Anna Lindholm | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | su | |||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Annu Pasma | 2006 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | SU | |||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Eine Idman | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | su | |||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Ella Puuronen | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
- | Ida Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | su | |||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Lybov Shumeylo | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) | ||||||||||
Laji 26, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 32.40 | 1:07.72 | |||||
2 | Aida Pasma | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 32.87 | 1:10.78 | |||||
3 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 34.44 | 1:10.95 | |||||
4 | Mikaela Kulmala | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 33.96 | 1:11.99 | |||||
5 | Anni Halonen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 34.81 | 1:15.30 | |||||
6 | Pauliina Tammilehto | 1981 | Vanders | 34.13 | 1:16.38 | |||||
7 | Mira Tarnanen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 35.95 | 1:17.65 | |||||
8 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 35.00 | 1:18.22 | |||||
9 | Janna Salminen | 2003 | Lahden Uimaseura | 35.51 | 1:18.23 | |||||
10 | Maija Hinkkala | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 36.50 | 1:18.62 | |||||
11 | Emilia Hokkanen | 2003 | Lahden Uimaseura | 38.07 | 1:19.13 | |||||
12 | Siiri Friman | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 36.94 | 1:19.24 | |||||
13 | Eevi-Maria Bogdanova | 2005 | Lahden Uimaseura | 36.58 | 1:19.66 | |||||
14 | Julia Romo | 2003 | Lahden Uimaseura | 36.39 | 1:20.67 | |||||
15 | Edla Wuori | 2003 | Nurmijärven Uinti | 37.00 | 1:24.00 | |||||
16 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 38.74 | 1:25.05 | |||||
17 | Helmi Romppanen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 40.27 | 1:25.58 | |||||
18 | Saana Perkkiö | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 38.66 | 1:25.89 | |||||
19 | Emma Veide | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 42.22 | 1:27.68 | |||||
20 | Minka Jumppainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 44.06 | 1:29.68 | |||||
21 | Lyydia Leskinen | 2005 | Nurmijärven Uinti | 42.29 | 1:29.69 | |||||
22 | Sonja Tarkiainen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 42.89 | 1:31.08 | |||||
23 | Siiri Ruponen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 43.50 | 1:31.56 | |||||
24 | Sade Lukkaroinen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 43.84 | 1:31.57 | |||||
25 | Vilmiina Weckman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 47.16 | 1:32.50 | |||||
26 | Jenna Helminen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 43.54 | 1:32.89 | |||||
27 | Olivia Romo | 2005 | Lahden Uimaseura | 42.30 | 1:36.41 | |||||
28 | Hanna Ponnikas | 2004 | Uinti Hyvinkää | 48.20 | 1:39.09 | |||||
29 | Heli Havantola | 2003 | Nurmijärven Uinti | 46.94 | 1:39.22 | |||||
30 | Emma Sevenius | 2002 | Nurmijärven Uinti | 48.02 | 1:39.87 | |||||
31 | Inka Poikolainen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 48.27 | 1:41.02 | |||||
32 | Krista Viitanen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 48.13 | 1:45.78 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:24 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:09 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 27, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Daniel Kajava | 2007 | Uimaseura Helsinki | 46.76 | ||||||
2 | Joonas Pulkkinen | 2007 | Lahden Uimaseura | 49.14 | ||||||
3 | Matti Klümper | 2008 | Cetus Espoo | 51.28 | ||||||
4 | Tuukka Visto | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 52.84 | ||||||
5 | Tommi Mosconi | 2008 | Cetus Espoo | 53.20 | ||||||
6 | Iakov Ivar Bogdanov | 2009 | Lahden Uimaseura | 54.62 | ||||||
7 | Tuomas Marttila | 2008 | Lahden Uimaseura | 55.27 | ||||||
8 | Leevi Immonen | 2007 | Lahden Uimaseura | 55.28 | ||||||
9 | Roope Liimatainen | 2007 | Cetus Espoo | 55.32 | ||||||
10 | Raman Bajalan | 2007 | Lahden Uimaseura | 56.47 | ||||||
11 | Aleksi Salo | 2008 | Lahden Uimaseura | 56.89 | ||||||
12 | Veikko Hautaniemi | 2007 | Cetus Espoo | 57.54 | ||||||
13 | Lenni Syvänen | 2007 | Cetus Espoo | 59.19 | ||||||
14 | Henri Koskela | 2007 | Cetus Espoo | 1:00.81 | ||||||
15 | Eljas Pekkola | 2007 | Cetus Espoo | 1:02.49 | ||||||
16 | Mikael Suni | 2007 | Cetus Espoo | 1:05.73 | ||||||
17 | Lenni Nevalainen | 2007 | Cetus Espoo | 1:05.83 | ||||||
18 | Akseli Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | 1:07.23 | ||||||
- | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Joonas Keränen | 2007 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Otto Vauhkonen | 2007 | Cetus Espoo | DNS | ||||||
- | Iikka Liitola | 2008 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Miika Toivonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Nikita Rantsev | 2007 | Uimaseura Helsinki | DSQ | ||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
Laji 27, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Viljami Töhönen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 37.79 | ||||||
2 | Niko Akkanen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 38.83 | ||||||
3 | Harri Koski | 1957 | Hyvinkään Uimaseura | 40.80 | ||||||
4 | Aaro Tenhu | 2004 | Lahden Kaleva | 42.84 | ||||||
5 | Eero Tarkiainen | 2006 | Uinti Hyvinkää | 1:01.47 | ||||||
- | Väinö Sohlman | 2006 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:09 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:15 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 28, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Veera Mustonen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 49.96 | ||||||
2 | Jade Brelo | 2008 | Cetus Espoo | 52.18 | ||||||
3 | Lotta Turunen | 2008 | Cetus Espoo | 52.24 | ||||||
4 | Lotta Koskinen | 2008 | Lahden Uimaseura | 53.34 | ||||||
5 | Serafima Ratner | 2008 | Uimaseura Helsinki | 54.42 | ||||||
6 | Saaga Pitkänen | 2008 | Lahden Uimaseura | 54.55 | ||||||
7 | Minttu Mäkihannu | 2008 | TaTu Tampere | 55.20 | ||||||
8 | Lotta Järvinen | 2008 | Lahden Uimaseura | 56.19 | ||||||
9 | Hilma Mannersalo | 2008 | Cetus Espoo | 57.10 | ||||||
10 | Saga Linnosaari | 2008 | Cetus Espoo | 57.18 | ||||||
11 | Marja Anna Siimes | 2008 | Uimaseura Helsinki | 58.53 | ||||||
Laji 28, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tiinu Tamminen | 2006 | Lahden Uimaseura | 39.91 | ||||||
2 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | Cetus Espoo | 49.14 | ||||||
3 | Jenni Raittinen | 2001 | Nurmijärven Uinti | 52.27 | ||||||
4 | Ruth Risso Ricci | 2006 | Cetus Espoo | 54.96 | ||||||
5 | Vuokko Larjomaa | 2007 | Cetus Espoo | 56.59 | ||||||
- | Bea Kortelainen | 2006 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:15 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:25 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 29, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Denis Katunov | 2006 | Lahden Uimaseura | 43.14 | 1:32.11 | |||||
2 | Viacheslav Semenov | 2006 | Lahden Uimaseura | 46.65 | 1:44.87 | |||||
3 | Boris Minkovski | 2006 | Cetus Espoo | 51.15 | 1:46.27 | |||||
4 | Jermu Jääskö | 2006 | Cetus Espoo | 53.75 | 1:47.49 | |||||
5 | Daniel Björn | 2006 | Uimaseura Helsinki | 51.84 | 1:48.23 | |||||
6 | Tomas Leinonen | 2008 | Cetus Espoo | 57.66 | 1:59.72 | |||||
7 | Elias Tuukkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 56.84 | 2:03.39 | |||||
8 | Joonatan Paalanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:07.85 | 2:16.58 | |||||
- | Anton Helén | 2006 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Emil Tirkkonen | 2006 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Henrik Rokityanskiy | 2006 | Helsingfors Simsällskap | DSQ | ||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Olli Järvenpää | 2006 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Veeti Inkilä | 2006 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eemil Reijonen | 2005 | Cetus Espoo | 42.83 | 1:30.06 | |||||
2 | Riku Huuhka | 2005 | Lahden Uimaseura | 45.71 | 1:37.36 | |||||
3 | Miko Virtanen | 2005 | Lahden Uimaseura | 47.22 | 1:40.66 | |||||
4 | Evan Mustonen | 2005 | Cetus Espoo | 54.29 | 1:52.06 | |||||
5 | Rasmus Lempinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 52.63 | 1:52.47 | |||||
Laji 29, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tino Lukkaroinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 36.80 | 1:17.59 | |||||
2 | Olli Paukola | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 36.78 | 1:18.13 | |||||
3 | Olavi Männistö | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 40.53 | 1:25.19 | |||||
4 | Kasimir Riihelä | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 42.05 | 1:29.23 | |||||
5 | Petri Shkolny | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 43.40 | 1:32.35 | |||||
6 | Eemi Niininen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 48.20 | 1:40.69 | |||||
7 | Chris Veide | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 49.95 | 1:45.03 | |||||
- | Ensio Vatanen | 1964 | Brahean Uimarit - Lieksa | DNS | ||||||
- | Esa Vatanen | 1967 | Brahean Uimarit - Lieksa | DNS | ||||||
- | Pekka Koskinen | 1978 | Hyvinkään Uimaseura | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:25 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 19:13 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 30, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Siiri Haverinen | 2007 | Lahden Uimaseura | 45.71 | 1:33.98 | |||||
2 | Sandra Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | 53.64 | 1:51.46 | |||||
3 | Emma Nissinen | 2007 | Cetus Espoo | 53.17 | 1:52.81 | |||||
4 | Olivia Porter | 2007 | Lahden Uimaseura | 53.95 | 1:52.99 | |||||
5 | Karina Pestereva | 2007 | Uimaseura Helsinki | 54.20 | 1:55.43 | |||||
6 | Säminä Aghayeva | 2007 | Uimaseura Helsinki | 58.62 | 1:59.13 | |||||
7 | Ida Paaskoski | 2007 | Cetus Espoo | 58.62 | 2:02.69 | |||||
8 | Saaga Tuominen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 1:00.93 | 2:07.92 | |||||
9 | Aino Nokikuru | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 1:01.33 | 2:08.98 | |||||
10 | Saga Ronkainen | 2007 | Cetus Espoo | 1:00.98 | 2:10.05 | |||||
- | Milka Marjakaarto | 2007 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Vieno Niemi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
Laji 30, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tinka Tamminen | 2006 | Lahden Uimaseura | 41.57 | 1:26.71 | |||||
2 | Elli Lenkkeri | 2006 | Uinti Hyvinkää | 42.73 | 1:29.40 | |||||
3 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | Cetus Espoo | 43.36 | 1:30.06 | |||||
4 | Janina Granberg | 2006 | Cetus Espoo | 44.24 | 1:31.03 | |||||
5 | Iiris Soilevaara | 2006 | Cetus Espoo | 46.74 | 1:35.86 | |||||
6 | Laura Saarela | 2006 | Nurmijärven Uinti | 47.84 | 1:38.10 | |||||
7 | Annaliina Mänttäri | 2006 | Cetus Espoo | 49.22 | 1:41.38 | |||||
8 | Amanda Nilsson | 2006 | Cetus Espoo | 48.68 | 1:41.70 | |||||
9 | Senni Hokkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 50.33 | 1:44.27 | |||||
10 | Kia Mäennenä | 2006 | Cetus Espoo | 50.41 | 1:44.37 | |||||
11 | Cécilia Richard | 2006 | Cetus Espoo | 49.98 | 1:44.76 | |||||
12 | Milja Korhonen | 2006 | Nurmijärven Uinti | 50.92 | 1:45.00 | |||||
13 | Isabel Rumask | 2006 | Lahden Uimaseura | 56.05 | 1:55.68 | |||||
14 | Vivian Vesa | 2006 | Cetus Espoo | 1:00.90 | 2:06.91 | |||||
Laji 30, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aino Kontiainen | 2002 | Uinti Hyvinkää | 37.97 | 1:19.05 | |||||
2 | Aada Taiponen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 38.79 | 1:20.54 | |||||
3 | Saana Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 39.10 | 1:22.41 | |||||
4 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 42.94 | 1:30.04 | |||||
5 | Vilja Saarinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 43.26 | 1:30.54 | |||||
6 | Meri Kultaranta | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 44.64 | 1:34.72 | |||||
7 | Erja Tiljander | 2000 | Uinti Hyvinkää | 44.57 | 1:36.12 | |||||
8 | Helmi Romppanen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 47.95 | 1:38.88 | |||||
9 | Emma Veide | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 47.89 | 1:39.56 | |||||
10 | Vilmiina Weckman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 47.52 | 1:40.42 | |||||
11 | Janica Nieminen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 47.04 | 1:41.58 | |||||
12 | Inka Poikolainen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 54.97 | 1:53.75 | |||||
- | Taika Uskali | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 19:13 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:48 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 31, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 34.02 | 1:14.14 | 1:56.00 | 2:36.80 | |||
2 | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 38.83 | 1:22.60 | 2:06.68 | 2:49.58 | |||
3 | Aapo Koskinen | 2004 | Lahden Uimaseura | 39.82 | 1:24.40 | 2:09.73 | 2:52.63 | |||
4 | Viljami Töhönen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 40.19 | 1:24.38 | 2:09.65 | 2:52.72 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:48 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:48 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 32, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat |
Sponsori: OMA SÄÄSTÖPANKKI |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Lumi Luoma | 2005 | Uinti Hyvinkää | 42.38 | 1:30.08 | 2:17.37 | 3:03.87 | |||
2 | Enni Silvennoinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 42.21 | 1:29.75 | 2:17.92 | 3:06.43 | |||
3 | Jenna Helminen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 52.66 | 1:51.02 | 2:50.47 | 3:50.71 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:48 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 33, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Laus Pojat 1 | 2005 | Lahden Uimaseura | 5:30.23 | ||||||
Stefan Saltykov | 2005 | 40.24 | 1:22.56 | 1:22.56 | ||||||
Denis Katunov | 2006 | 43.27 | 1:33.50 | 2:56.06 | ||||||
Topias Tynjä | 2005 | 36.14 | 1:19.17 | 4:15.23 | ||||||
Riku Huuhka | 2005 | 35.51 | 1:15.00 | 5:30.23 | ||||||
2 | Laus Pojat 2 | 2005 | Lahden Uimaseura | 6:32.64 | ||||||
Miko Virtanen | 2005 | 46.96 | 1:36.60 | 1:36.60 | ||||||
Viacheslav Semenov | 2006 | 49.42 | 1:51.21 | 3:27.81 | ||||||
Arto Pulkkinen | 2005 | 41.20 | 1:32.30 | 5:00.11 | ||||||
Raman Bajalan | 2007 | 43.77 | 1:32.53 | 6:32.64 | ||||||
Laji 33, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Rius Jyrähdys 1 | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 4:14.35 | ||||||
Elias Saarinen | 2002 | 33.04 | 1:09.39 | 1:09.39 | ||||||
Mikael Laakso | 1997 | 29.37 | 1:03.65 | 2:13.04 | ||||||
Niko Mäkelä | 1998 | 26.04 | 57.10 | 3:10.14 | ||||||
Olli Paukola | 2003 | 30.42 | 1:04.21 | 4:14.35 | ||||||
2 | Laus Miehet 1 | 2000 | Lahden Uimaseura | 4:38.32 | ||||||
Lauri Uosukainen | 2002 | 33.02 | 1:08.39 | 1:08.39 | ||||||
Eetu Koskinen | 2002 | 35.14 | 1:15.93 | 2:24.32 | ||||||
Julius Airas | 2003 | 31.90 | 1:11.72 | 3:36.04 | ||||||
Jonne Isoranta | 2003 | 28.80 | 1:02.28 | 4:38.32 | ||||||
3 | Rius Jyrähdys 2 | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 4:55.63 | ||||||
Tino Lukkaroinen | 2002 | 33.52 | 1:08.04 | 1:08.04 | ||||||
Ville Savulahti | 2003 | 37.30 | 1:18.82 | 2:26.86 | ||||||
Kasimir Riihelä | 2002 | 36.86 | 1:22.17 | 3:49.03 | ||||||
Petri Shkolny | 2003 | 31.36 | 1:06.60 | 4:55.63 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 18:10 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Laji 34, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Laus Tytöt 1 | 2006 | Lahden Uimaseura | 5:49.02 | ||||||
Ebba Simberg | 2007 | 41.96 | 1:26.92 | 1:26.92 | ||||||
Siiri Haverinen | 2007 | 46.91 | 1:38.10 | 3:05.02 | ||||||
Tiinu Tamminen | 2006 | 41.51 | 1:29.51 | 4:34.53 | ||||||
Tinka Tamminen | 2006 | 34.84 | 1:14.49 | 5:49.02 | ||||||
2 | Laus Tytöt 2 | 2006 | Lahden Uimaseura | 7:24.50 | ||||||
Isabel Rumask | 2006 | 53.89 | 1:53.88 | 1:53.88 | ||||||
Olivia Porter | 2007 | 54.08 | 1:54.55 | 3:48.43 | ||||||
Liisi Lehtiö | 2008 | 53.09 | 1:59.67 | 5:48.10 | ||||||
Mea Makkula | 2006 | 43.99 | 1:36.40 | 7:24.50 | ||||||
Laji 34, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
Sponsori: MIKROPOLIX OY |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Rius Välähdys 1 | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 4:40.67 | ||||||
Anni Halonen | 1999 | 35.36 | 1:48.72 | 1:48.72 | ||||||
Aida Pasma | 2003 | 40.88 | 1:12.59 | 3:01.31 | ||||||
Annukka Pihkamäki | 2004 | 37.06 | 1:06.76 | 4:08.07 | ||||||
Mikaela Kulmala | 2001 | 32.60 | 32.60 | 4:40.67 | ||||||
2 | Uh Naiset | 1992 | Uinti Hyvinkää | 4:45.07 | ||||||
Saana Yritys | 2003 | 34.18 | 1:10.14 | 1:10.14 | ||||||
Aino Kontiainen | 2002 | 37.17 | 1:18.57 | 2:28.71 | ||||||
Taiga Yritys | 2003 | 33.37 | 1:11.34 | 3:40.05 | ||||||
Maria Yritys | 2002 | 1:05.02 | 1:05.02 | 4:45.07 | ||||||
3 | Rius Välähdys 2 | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 5:07.81 | ||||||
Ronja Hellberg | 2003 | 36.09 | 1:15.54 | 1:15.54 | ||||||
Aada Taiponen | 2004 | 38.75 | 1:22.89 | 2:38.43 | ||||||
Siiri Friman | 2001 | 37.04 | 1:21.02 | 3:59.45 | ||||||
Miia Äikäs | 2003 | 32.68 | 1:08.36 | 5:07.81 | ||||||
4 | Power-3 | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 5:17.71 | ||||||
Iida Savulahti | 2004 | 37.54 | 2:01.32 | 2:01.32 | ||||||
Enni Silvennoinen | 2003 | 47.61 | 1:21.74 | 3:23.06 | ||||||
Maija Hinkkala | 2005 | 43.46 | 1:17.27 | 4:40.33 | ||||||
Vilja Saarinen | 2005 | 37.38 | 37.38 | 5:17.71 | ||||||
5 | Laus Naiset 1 | 2000 | Lahden Uimaseura | 5:21.33 | ||||||
Milla Kähkönen | 2005 | 39.53 | 1:21.46 | 1:21.46 | ||||||
Julia Romo | 2003 | 41.46 | 1:28.15 | 2:49.61 | ||||||
Eevi-Maria Bogdanova | 2005 | 38.01 | 1:23.43 | 4:13.04 | ||||||
Juulia Sakomaa | 2005 | 32.56 | 1:08.29 | 5:21.33 | ||||||
6 | Uh Uhoajat | 2004 | Uinti Hyvinkää | 5:44.40 | ||||||
Lumi Luoma | 2005 | 37.76 | 2:02.64 | 2:02.64 | ||||||
Janica Nieminen | 2005 | 52.80 | 1:34.79 | 3:37.43 | ||||||
Elli Lenkkeri | 2006 | 45.45 | 1:23.42 | 5:00.85 | ||||||
Sonja Tarkiainen | 2004 | 43.55 | 43.55 | 5:44.40 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 10 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 18:10 |