Results for Barents Winter Games 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
09:26 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 800m Freestyle Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Puutio |
2003 |
7 |
618 |
1:07.34 |
2:19.17 |
3:30.67 |
4:42.43 |
9:22.54 |
|
|
Finland |
9:12.05 |
|
|
5:52.95 |
7:03.70 |
8:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
5 |
604 |
1:05.91 |
2:17.77 |
3:29.07 |
4:41.83 |
9:27.00 |
|
|
Finland |
9:07.80 |
|
|
5:54.61 |
7:06.53 |
8:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksandra Pankratova |
2002 |
4 |
580 |
1:08.28 |
2:20.35 |
3:33.02 |
4:45.90 |
9:34.77 |
|
|
Russia |
9:43.00 |
|
|
5:59.13 |
7:12.40 |
8:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alva Gonzales-Glanberg |
2002 |
3 |
566 |
1:08.15 |
2:21.11 |
3:34.98 |
4:49.99 |
9:39.30 |
|
|
Sweden |
9:42.56 |
|
|
6:03.29 |
7:15.86 |
8:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Svea Andrine |
2000 |
2 |
478 |
1:11.77 |
2:28.23 |
3:45.23 |
5:02.73 |
10:12.86 |
|
|
Norway |
10:13.88 |
|
|
6:19.73 |
7:37.55 |
8:56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oksana Kopylova |
2001 |
1 |
465 |
1:12.24 |
2:29.49 |
3:47.34 |
5:06.08 |
10:18.32 |
|
|
Russia |
10:15.20 |
|
|
6:25.18 |
7:42.85 |
9:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Strand Haugen |
2000 |
|
446 |
1:11.22 |
2:29.35 |
3:47.67 |
5:07.66 |
10:27.36 |
|
|
Norway |
|
|
|
6:28.79 |
7:48.75 |
9:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Agnes Gustavsson |
2003 |
|
443 |
1:12.54 |
2:31.08 |
3:51.73 |
5:10.91 |
10:28.52 |
|
|
Sweden |
10:50.95 |
|
|
6:31.06 |
7:50.67 |
9:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
09:26 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
09:28 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Backstroke Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Vasko |
1993 |
7 |
622 |
27.82 |
|
|
|
57.28 |
|
|
Finland |
54.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirill Pankov |
1995 |
5 |
529 |
29.56 |
|
|
|
1:00.46 |
|
|
Russia |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topias Nygård |
2000 |
4 |
523 |
28.95 |
|
|
|
1:00.71 |
|
|
Finland |
58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simen Engan |
2001 |
3 |
517 |
29.90 |
|
|
|
1:00.92 |
|
|
Norway |
1:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Håvard Heggland |
2001 |
2 |
458 |
30.42 |
|
|
|
1:03.45 |
|
|
Norway |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Robin Urlander |
2001 |
1 |
418 |
31.11 |
|
|
|
1:05.42 |
|
|
Sweden |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kirill Volisov |
2001 |
|
380 |
32.13 |
|
|
|
1:07.49 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peter Sundström |
2002 |
|
335 |
33.30 |
|
|
|
1:10.39 |
|
|
Sweden |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
09:28 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
09:39 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Breaststroke Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
7 |
804 |
32.96 |
1:09.80 |
1:46.94 |
|
2:24.67 |
|
|
Finland |
2:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Minja Lukkari |
2003 |
5 |
617 |
35.80 |
1:16.37 |
1:57.42 |
|
2:38.01 |
|
|
Finland |
2:38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wilma Henriksson |
2001 |
4 |
543 |
37.38 |
1:19.12 |
2:01.70 |
|
2:44.93 |
|
|
Sweden |
2:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nellie Luthman |
2002 |
3 |
526 |
37.49 |
1:19.72 |
2:03.16 |
|
2:46.69 |
|
|
Sweden |
2:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Khromykh |
2002 |
2 |
497 |
37.70 |
1:20.52 |
2:05.45 |
|
2:49.81 |
|
|
Russia |
2:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erika Ness |
2003 |
1 |
451 |
38.90 |
1:23.53 |
2:09.20 |
|
2:55.40 |
|
|
Norway |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olga Filaretova |
2001 |
|
451 |
39.41 |
1:24.56 |
2:10.29 |
|
2:55.43 |
|
|
Russia |
2:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frid Torhild Danielsen |
2002 |
|
424 |
40.05 |
1:25.29 |
2:10.98 |
|
2:59.00 |
|
|
Norway |
2:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
09:39 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
09:50 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Butterfly Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
7 |
583 |
29.51 |
1:03.44 |
1:36.65 |
|
2:09.88 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniil Anikeev |
2001 |
5 |
545 |
28.79 |
1:01.46 |
1:36.21 |
|
2:12.87 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikita Kramarenko |
2000 |
4 |
545 |
29.18 |
1:02.80 |
1:38.00 |
|
2:12.88 |
|
|
Russia |
2:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
3 |
532 |
29.86 |
1:04.07 |
1:39.02 |
|
2:13.95 |
|
|
Finland |
2:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karl Andre Thomassen |
1999 |
2 |
520 |
29.97 |
1:04.27 |
1:39.55 |
|
2:15.00 |
|
|
Norway |
2:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
1 |
499 |
28.43 |
1:02.28 |
1:38.52 |
|
2:16.81 |
|
|
Sweden |
2:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ivar Greger Angell |
2001 |
|
475 |
31.34 |
1:05.98 |
1:42.52 |
|
2:19.10 |
|
|
Norway |
2:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Robin Andersson |
2003 |
|
327 |
32.21 |
1:09.45 |
1:50.31 |
|
2:37.47 |
|
|
Sweden |
2:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
09:50 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
09:56 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Freestyle Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
7 |
684 |
27.35 |
|
|
|
57.78 |
|
|
Finland |
57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Kivirinta |
1995 |
5 |
662 |
28.07 |
|
|
|
58.40 |
|
|
Finland |
58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sabina Alman |
2003 |
4 |
616 |
28.43 |
|
|
|
59.83 |
|
|
Sweden |
59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anastasia Golikova |
1997 |
3 |
569 |
29.29 |
|
|
|
1:01.43 |
|
|
Russia |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ekaterina Eremina |
2001 |
2 |
567 |
29.87 |
|
|
|
1:01.50 |
|
|
Russia |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sarah Jonsson |
2001 |
1 |
555 |
28.44 |
|
|
|
1:01.93 |
|
|
Sweden |
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Jorgensen |
2000 |
|
481 |
29.93 |
|
|
|
1:04.94 |
|
|
Norway |
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Strand Haugen |
2000 |
|
461 |
31.06 |
|
|
|
1:05.90 |
|
|
Norway |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
09:56 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
10:09 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 400m Freestyle Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Håvard Heggland |
2001 |
7 |
559 |
1:01.39 |
2:06.53 |
3:12.19 |
|
4:17.59 |
|
|
Norway |
4:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janne Tyni |
2000 |
5 |
541 |
1:01.21 |
2:07.73 |
3:14.57 |
|
4:20.48 |
|
|
Finland |
4:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
4 |
504 |
1:02.61 |
2:10.68 |
3:18.81 |
|
4:26.70 |
|
|
Finland |
4:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniil Bazhenov |
2000 |
3 |
497 |
1:01.36 |
2:07.85 |
3:16.59 |
|
4:27.85 |
|
|
Russia |
4:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Harald-Georg Dahlslett Hansen |
2002 |
2 |
491 |
1:02.23 |
2:09.99 |
3:18.49 |
|
4:28.89 |
|
|
Norway |
4:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Albin Eriksson |
2003 |
1 |
475 |
1:03.60 |
2:13.26 |
3:23.52 |
|
4:31.86 |
|
|
Sweden |
4:37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kirill Volisov |
2001 |
|
457 |
1:02.50 |
2:12.88 |
3:23.01 |
|
4:35.54 |
|
|
Russia |
4:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gustav Wigren |
1993 |
|
394 |
1:05.68 |
2:18.69 |
3:34.25 |
|
4:49.34 |
|
|
Sweden |
4:39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
10:09 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
10:15 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Butterfly Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
7 |
755 |
28.04 |
|
|
|
59.95 |
|
|
Finland |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Kivirinta |
1995 |
5 |
642 |
29.26 |
|
|
|
1:03.30 |
|
|
Finland |
1:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Polina Osinina |
2000 |
4 |
576 |
30.57 |
|
|
|
1:05.60 |
|
|
Russia |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexksandra Kriukova |
2002 |
3 |
492 |
32.00 |
|
|
|
1:09.16 |
|
|
Russia |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linnea Öhlund |
2001 |
2 |
452 |
32.61 |
|
|
|
1:11.11 |
|
|
Sweden |
1:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingrid Sälg |
2002 |
1 |
449 |
33.09 |
|
|
|
1:11.28 |
|
|
Sweden |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tina Holmgren Hansen |
2001 |
|
421 |
33.17 |
|
|
|
1:12.82 |
|
|
Norway |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frid Torhild Danielsen |
2002 |
|
407 |
33.80 |
|
|
|
1:13.67 |
|
|
Norway |
1:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
10:15 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
10:20 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Breaststroke Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Vasko |
1993 |
7 |
642 |
30.52 |
|
|
|
1:04.43 |
|
|
Finland |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alesandr Durnev |
2001 |
5 |
557 |
31.57 |
|
|
|
1:07.57 |
|
|
Russia |
1:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
4 |
552 |
31.99 |
|
|
|
1:07.79 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Loke Rene Andersson Ovrevoll |
2003 |
3 |
532 |
32.08 |
|
|
|
1:08.63 |
|
|
Norway |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
2 |
525 |
32.96 |
|
|
|
1:08.90 |
|
|
Sweden |
1:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Halvard Bygdnes |
2000 |
1 |
511 |
32.19 |
|
|
|
1:09.54 |
|
|
Norway |
1:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andrei Denisenko |
2002 |
|
472 |
33.42 |
|
|
|
1:11.41 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ji An Wang |
2003 |
|
377 |
35.38 |
|
|
|
1:16.97 |
|
|
Sweden |
1:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
10:20 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
10:33 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Backstroke Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
7 |
595 |
33.16 |
1:08.51 |
1:44.99 |
|
2:21.68 |
|
|
Finland |
2:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martta Nygård |
2003 |
5 |
573 |
33.69 |
1:08.58 |
1:46.04 |
|
2:23.49 |
|
|
Finland |
2:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marie Ballnus |
2002 |
4 |
479 |
34.62 |
1:12.61 |
1:52.44 |
|
2:32.37 |
|
|
Sweden |
2:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Svea Andrine |
2000 |
3 |
468 |
35.90 |
1:14.10 |
1:53.68 |
|
2:33.54 |
|
|
Norway |
2:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Agnes Gustavsson |
2003 |
2 |
454 |
36.73 |
1:15.45 |
1:55.34 |
|
2:35.08 |
|
|
Sweden |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kseniia Kazachkova |
2002 |
1 |
450 |
36.39 |
1:15.30 |
1:55.53 |
|
2:35.57 |
|
|
Russia |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sabrina Alexandra Jessen |
2003 |
|
431 |
36.08 |
1:16.05 |
1:58.22 |
|
2:37.73 |
|
|
Norway |
2:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Darina Silinskaia |
2001 |
|
397 |
37.66 |
1:18.89 |
2:01.16 |
|
2:42.14 |
|
|
Russia |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
10:33 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
10:40 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
7 |
578 |
28.89 |
1:01.25 |
1:40.70 |
|
2:11.54 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikita Kramarenko |
2000 |
5 |
566 |
28.58 |
1:02.89 |
1:40.83 |
|
2:12.47 |
|
|
Russia |
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Håvard Heggland |
2001 |
4 |
553 |
28.69 |
1:02.84 |
1:41.93 |
|
2:13.50 |
|
|
Norway |
2:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniil Anikeev |
2001 |
3 |
550 |
29.22 |
1:03.29 |
1:41.26 |
|
2:13.75 |
|
|
Russia |
2:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
2 |
541 |
29.03 |
1:03.97 |
1:41.59 |
|
2:14.53 |
|
|
Finland |
2:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Robin Urlander |
2001 |
1 |
445 |
29.06 |
1:06.57 |
1:49.99 |
|
2:23.54 |
|
|
Sweden |
2:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Halvard Bygdnes |
2000 |
|
427 |
30.48 |
1:07.51 |
1:48.70 |
|
2:25.48 |
|
|
Norway |
2:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Arvid Strömbro |
2002 |
|
360 |
31.79 |
1:11.78 |
1:58.89 |
|
2:34.08 |
|
|
Sweden |
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
10:40 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
10:56 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4X100m Medley Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Team Finland |
0 |
14 |
697 |
|
|
|
|
4:13.91 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
|
33.24 |
1:07.55 |
|
|
1:07.55 |
|
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
|
30.50 |
1:05.66 |
|
|
2:13.21 |
|
|
Veera Kivirinta |
1995 |
|
|
28.77 |
1:02.93 |
|
|
3:16.14 |
|
|
Reetta Kanervo |
1999 |
|
|
27.03 |
57.77 |
|
|
4:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Team Russia |
0 |
10 |
540 |
|
|
|
|
4:36.47 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Eremina |
2001 |
|
|
34.30 |
1:09.76 |
|
|
1:09.76 |
|
|
Sofia Khromykh |
2002 |
|
|
36.19 |
1:17.81 |
|
|
2:27.57 |
|
|
Polina Osinina |
2000 |
|
|
31.46 |
1:07.36 |
|
|
3:34.93 |
|
|
Anastasia Golikova |
1997 |
|
|
29.68 |
1:01.54 |
|
|
4:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Team Sweden |
0 |
8 |
530 |
|
|
|
|
4:38.23 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Ballnus |
2002 |
|
|
33.11 |
1:07.92 |
|
|
1:07.92 |
|
|
Wilma Henriksson |
2001 |
|
|
35.90 |
1:17.21 |
|
|
2:25.13 |
|
|
Linnea Öhlund |
2001 |
|
|
32.34 |
1:10.21 |
|
|
3:35.34 |
|
|
Tindra Norling |
2003 |
|
|
28.88 |
1:02.89 |
|
|
4:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Team Norway |
0 |
6 |
456 |
|
|
|
|
4:52.41 |
|
|
Norway |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Andrine |
2000 |
|
|
35.21 |
1:12.70 |
|
|
1:12.70 |
|
|
Tina Holmgren Hansen |
2001 |
|
|
35.82 |
1:19.29 |
|
|
2:31.99 |
|
|
Frid Torhild Danielsen |
2002 |
|
|
33.04 |
1:14.86 |
|
|
3:46.85 |
|
|
Sofie Jorgensen |
2000 |
|
|
30.86 |
1:05.56 |
|
|
4:52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
10:56 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
11:05 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 4X200m Freestyle Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Team Finland |
0 |
14 |
597 |
|
|
|
|
8:05.63 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miro Vasko |
1993 |
|
|
59.06 |
1:57.90 |
|
|
1:57.90 |
|
|
Topias Nygård |
2000 |
|
|
59.34 |
2:01.27 |
|
|
3:59.17 |
|
|
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
|
58.05 |
2:02.97 |
|
|
6:02.14 |
|
|
Janne Tyni |
2000 |
|
|
59.86 |
2:03.49 |
|
|
8:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Team Norway |
0 |
10 |
565 |
|
|
|
|
8:14.51 |
|
|
Norway |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Håvard Heggland |
2001 |
|
|
59.94 |
2:03.67 |
|
|
2:03.67 |
|
|
Oskar Andre Ordremann Olsen |
1999 |
|
|
59.61 |
2:03.26 |
|
|
4:06.93 |
|
|
Sietse Halbertsma |
1999 |
|
|
57.80 |
2:03.80 |
|
|
6:10.73 |
|
|
Harald-Georg Dahlslett Hansen |
2002 |
|
|
58.77 |
2:03.78 |
|
|
8:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Team Russia |
0 |
8 |
551 |
|
|
|
|
8:18.84 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniil Bazhenov |
2000 |
|
|
59.47 |
2:02.97 |
|
|
2:02.97 |
|
|
Kirill Volisov |
2001 |
|
|
59.47 |
2:04.39 |
|
|
4:07.36 |
|
|
Andrei Denisenko |
2002 |
|
|
1:00.22 |
2:08.46 |
|
|
6:15.82 |
|
|
Kirill Pankov |
1995 |
|
|
58.23 |
2:03.02 |
|
|
8:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Team Sweden |
0 |
6 |
537 |
|
|
|
|
8:23.22 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Eriksson |
2003 |
|
|
1:01.87 |
2:06.39 |
|
|
2:06.39 |
|
|
Ji An Wang |
2003 |
|
|
59.58 |
2:05.24 |
|
|
4:11.63 |
|
|
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
|
58.20 |
2:00.18 |
|
|
6:11.81 |
|
|
Arvid Strömbro |
2002 |
|
|
1:01.86 |
2:11.41 |
|
|
8:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
11:05 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
14:52 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Freestyle Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janne Tyni |
2000 |
7 |
581 |
1:03.76 |
2:11.80 |
3:19.26 |
4:26.55 |
8:51.26 |
|
|
Finland |
9:03.45 |
|
|
5:33.32 |
6:39.84 |
7:46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
5 |
527 |
1:03.60 |
2:12.70 |
3:23.22 |
4:33.78 |
9:08.86 |
|
|
Finland |
9:26.23 |
|
|
5:44.58 |
6:54.78 |
8:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskar Andre Ordremann Olsen |
1999 |
4 |
518 |
1:04.67 |
2:14.87 |
3:26.31 |
4:37.27 |
9:12.10 |
|
|
Norway |
9:40.59 |
|
|
5:47.22 |
6:57.14 |
8:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ivar Greger Angell |
2001 |
3 |
516 |
1:06.20 |
2:15.78 |
3:25.40 |
4:35.34 |
9:12.71 |
|
|
Norway |
9:21.37 |
|
|
5:44.71 |
6:54.63 |
8:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniil Bazhenov |
2000 |
2 |
469 |
1:06.01 |
2:14.99 |
3:25.52 |
4:37.38 |
9:30.63 |
|
|
Russia |
8:46.70 |
|
|
5:50.73 |
7:05.32 |
8:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Wigren |
1993 |
1 |
413 |
1:07.10 |
2:18.69 |
3:33.89 |
4:50.74 |
9:54.98 |
|
|
Sweden |
9:42.73 |
|
|
6:07.58 |
7:24.86 |
8:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henrik Lidström |
2003 |
|
398 |
1:09.18 |
2:25.08 |
3:42.03 |
4:59.56 |
10:02.68 |
|
|
Sweden |
10:05.47 |
|
|
6:14.96 |
7:32.07 |
8:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
14:52 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
14:55 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Backstroke Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
7 |
744 |
29.55 |
|
|
|
1:00.72 |
|
|
Finland |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reetta Kanervo |
1999 |
5 |
631 |
30.94 |
|
|
|
1:04.13 |
|
|
Finland |
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marie Ballnus |
2002 |
4 |
544 |
32.91 |
|
|
|
1:07.38 |
|
|
Sweden |
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sabrina Alexandra Jessen |
2003 |
3 |
454 |
33.84 |
|
|
|
1:11.59 |
|
|
Norway |
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anastasia Golikova |
1997 |
2 |
436 |
35.24 |
|
|
|
1:12.53 |
|
|
Russia |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Svea Andrine |
2000 |
1 |
428 |
35.46 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
Norway |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kseniia Kazachkova |
2002 |
|
405 |
35.48 |
|
|
|
1:14.32 |
|
|
Russia |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tindra Norling |
2003 |
|
399 |
35.80 |
|
|
|
1:14.72 |
|
|
Sweden |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
14:55 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:09 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Breaststroke Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
7 |
558 |
33.11 |
1:10.10 |
1:48.12 |
|
2:26.29 |
|
|
Finland |
2:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniil Anikeev |
2001 |
5 |
540 |
33.22 |
1:10.82 |
1:49.78 |
|
2:27.85 |
|
|
Russia |
2:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Håvard Heggland |
2001 |
4 |
527 |
33.95 |
1:11.95 |
1:50.94 |
|
2:29.10 |
|
|
Norway |
2:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Loke Rene Andersson Ovrevoll |
2003 |
3 |
472 |
34.48 |
1:13.81 |
1:53.94 |
|
2:34.58 |
|
|
Norway |
2:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janne Tyni |
2000 |
2 |
463 |
35.51 |
1:15.45 |
1:56.81 |
|
2:35.58 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
1 |
461 |
34.96 |
1:14.48 |
1:55.73 |
|
2:35.90 |
|
|
Sweden |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alesandr Durnev |
2001 |
|
405 |
36.82 |
1:19.43 |
1:59.99 |
|
2:42.67 |
|
|
Russia |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
David Sundström |
2003 |
|
333 |
38.18 |
1:21.72 |
2:07.60 |
|
2:53.61 |
|
|
Sweden |
2:53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:09 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:12 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Butterfly Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
7 |
558 |
31.26 |
1:08.52 |
1:46.90 |
|
2:25.20 |
|
|
Finland |
2:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
5 |
469 |
33.31 |
1:12.39 |
1:53.47 |
|
2:33.90 |
|
|
Finland |
2:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexksandra Kriukova |
2002 |
4 |
466 |
33.38 |
1:11.57 |
1:52.36 |
|
2:34.18 |
|
|
Russia |
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frid Torhild Danielsen |
2002 |
3 |
437 |
34.52 |
1:15.62 |
1:54.84 |
|
2:37.54 |
|
|
Norway |
2:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Darina Silinskaia |
2001 |
2 |
402 |
36.50 |
1:18.30 |
2:01.15 |
|
2:41.97 |
|
|
Russia |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Strand Haugen |
2000 |
1 |
402 |
34.74 |
1:14.33 |
1:56.86 |
|
2:42.04 |
|
|
Norway |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ingrid Sälg |
2002 |
|
381 |
35.80 |
1:16.62 |
2:00.16 |
|
2:44.85 |
|
|
Sweden |
2:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linnea Öhlund |
2001 |
|
353 |
34.45 |
1:16.65 |
2:03.55 |
|
2:49.17 |
|
|
Sweden |
2:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:12 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:20 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Freestyle Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Vasko |
1993 |
7 |
649 |
24.97 |
|
|
|
51.90 |
|
|
Finland |
51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
5 |
538 |
26.58 |
|
|
|
55.23 |
|
|
Finland |
54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andrei Denisenko |
2002 |
4 |
537 |
26.29 |
|
|
|
55.28 |
|
|
Russia |
56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sietse Halbertsma |
1999 |
3 |
526 |
26.64 |
|
|
|
55.65 |
|
|
Norway |
56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniil Bazhenov |
2000 |
2 |
519 |
27.04 |
|
|
|
55.90 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Harald-Georg Dahlslett Hansen |
2002 |
0.5 |
501 |
26.87 |
|
|
|
56.58 |
|
|
Norway |
56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ji An Wang |
2003 |
0.5 |
501 |
26.94 |
|
|
|
56.58 |
|
|
Sweden |
55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Albin Eriksson |
2003 |
|
495 |
27.30 |
|
|
|
56.78 |
|
|
Sweden |
56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:20 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:32 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Freestyle Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sabina Alman |
2003 |
7 |
686 |
1:03.82 |
2:11.20 |
3:19.69 |
|
4:25.83 |
|
|
Sweden |
4:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilda Puutio |
2003 |
5 |
634 |
1:04.61 |
2:13.42 |
3:23.49 |
|
4:32.91 |
|
|
Finland |
4:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
4 |
603 |
1:07.97 |
2:19.31 |
3:29.53 |
|
4:37.53 |
|
|
Finland |
4:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alva Gonzales-Glanberg |
2002 |
3 |
574 |
1:07.79 |
2:17.72 |
3:29.79 |
|
4:42.09 |
|
|
Sweden |
4:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksandra Pankratova |
2002 |
2 |
546 |
1:07.18 |
2:20.48 |
3:34.54 |
|
4:46.84 |
|
|
Russia |
4:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oksana Kopylova |
2001 |
1 |
489 |
1:11.31 |
2:28.16 |
3:42.82 |
|
4:57.56 |
|
|
Russia |
4:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Svea Andrine |
2000 |
|
470 |
1:11.39 |
2:28.26 |
3:45.77 |
|
5:01.56 |
|
|
Norway |
4:55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erika Ness |
2003 |
|
452 |
1:10.75 |
2:28.61 |
3:47.08 |
|
5:05.57 |
|
|
Norway |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:32 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:42 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Butterfly Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
7 |
565 |
27.53 |
|
|
|
58.14 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kirill Pankov |
1995 |
5 |
555 |
27.42 |
|
|
|
58.48 |
|
|
Russia |
57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikita Kramarenko |
2000 |
4 |
545 |
27.51 |
|
|
|
58.85 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
3 |
543 |
26.81 |
|
|
|
58.91 |
|
|
Sweden |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
2 |
502 |
28.53 |
|
|
|
1:00.49 |
|
|
Finland |
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oskar Andre Ordremann Olsen |
1999 |
1 |
494 |
28.37 |
|
|
|
1:00.81 |
|
|
Norway |
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karl Andre Thomassen |
1999 |
|
475 |
28.81 |
|
|
|
1:01.60 |
|
|
Norway |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Robin Andersson |
2003 |
|
363 |
31.61 |
|
|
|
1:07.37 |
|
|
Sweden |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:42 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:46 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Breaststroke Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
7 |
831 |
31.69 |
|
|
|
1:06.31 |
|
|
Finland |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Kivirinta |
1995 |
5 |
747 |
32.47 |
|
|
|
1:08.71 |
|
|
Finland |
1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wilma Henriksson |
2001 |
4 |
509 |
36.70 |
|
|
|
1:18.07 |
|
|
Sweden |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tina Holmgren Hansen |
2001 |
3 |
501 |
36.58 |
|
|
|
1:18.51 |
|
|
Norway |
1:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Khromykh |
2002 |
2 |
500 |
36.76 |
|
|
|
1:18.52 |
|
|
Russia |
1:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nellie Luthman |
2002 |
1 |
499 |
36.95 |
|
|
|
1:18.57 |
|
|
Sweden |
1:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erika Ness |
2003 |
|
465 |
37.49 |
|
|
|
1:20.47 |
|
|
Norway |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olga Filaretova |
2001 |
|
465 |
37.26 |
|
|
|
1:20.49 |
|
|
Russia |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:46 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:56 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Backstroke Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
7 |
540 |
30.78 |
1:04.46 |
1:36.78 |
|
2:09.68 |
|
|
Finland |
2:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simen Engan |
2001 |
5 |
486 |
31.01 |
1:04.61 |
1:39.80 |
|
2:14.27 |
|
|
Norway |
2:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
4 |
442 |
31.92 |
1:07.25 |
1:43.00 |
|
2:18.62 |
|
|
Finland |
2:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Håvard Heggland |
2001 |
3 |
422 |
32.69 |
1:08.26 |
1:45.16 |
|
2:20.82 |
|
|
Norway |
2:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Robin Urlander |
2001 |
2 |
397 |
33.72 |
1:09.95 |
1:47.53 |
|
2:23.61 |
|
|
Sweden |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Peter Sundström |
2002 |
1 |
326 |
34.57 |
1:13.16 |
1:53.32 |
|
2:33.41 |
|
|
Sweden |
2:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kirill Volisov |
2001 |
|
303 |
35.63 |
1:14.53 |
1:55.69 |
|
2:37.20 |
|
|
Russia |
2:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andrei Denisenko |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Russia |
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:56 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
16:03 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
7 |
694 |
30.28 |
1:06.06 |
1:43.49 |
|
2:17.63 |
|
|
Finland |
2:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
5 |
589 |
31.86 |
1:08.87 |
1:51.05 |
|
2:25.37 |
|
|
Finland |
2:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ekaterina Eremina |
2001 |
4 |
538 |
32.42 |
1:09.82 |
1:55.31 |
|
2:29.81 |
|
|
Russia |
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Polina Osinina |
2000 |
3 |
537 |
32.05 |
1:10.54 |
1:54.77 |
|
2:29.90 |
|
|
Russia |
2:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tina Holmgren Hansen |
2001 |
2 |
456 |
34.06 |
1:15.41 |
1:59.73 |
|
2:38.32 |
|
|
Norway |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Agnes Gustavsson |
2003 |
1 |
437 |
33.97 |
1:13.61 |
2:03.74 |
|
2:40.55 |
|
|
Sweden |
2:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frid Torhild Danielsen |
2002 |
|
426 |
34.33 |
1:17.30 |
2:04.50 |
|
2:41.86 |
|
|
Norway |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tindra Norling |
2003 |
|
421 |
35.34 |
1:16.07 |
2:03.68 |
|
2:42.51 |
|
|
Sweden |
2:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
16:03 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
16:14 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4X100m Medley Men, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Team Finland |
0 |
14 |
596 |
|
|
|
|
3:56.62 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Topias Nygård |
2000 |
|
|
28.51 |
58.34 |
|
|
58.34 |
|
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
|
31.45 |
1:07.05 |
|
|
2:05.39 |
|
|
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
|
27.71 |
59.96 |
|
|
3:05.35 |
|
|
Miro Vasko |
1993 |
|
|
24.28 |
51.27 |
|
|
3:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Team Russia |
0 |
10 |
553 |
|
|
|
|
4:02.53 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirill Pankov |
1995 |
|
|
30.01 |
1:02.21 |
|
|
1:02.21 |
|
|
Alesandr Durnev |
2001 |
|
|
30.18 |
1:06.62 |
|
|
2:08.83 |
|
|
Nikita Kramarenko |
2000 |
|
|
27.03 |
58.90 |
|
|
3:07.73 |
|
|
Andrei Denisenko |
2002 |
|
|
25.58 |
54.80 |
|
|
4:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Team Norway |
0 |
8 |
500 |
|
|
|
|
4:10.82 |
|
|
Norway |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simen Engan |
2001 |
|
|
31.86 |
1:04.41 |
|
|
1:04.41 |
|
|
Loke Rene Andersson Ovrevoll |
2003 |
|
|
31.92 |
1:08.42 |
|
|
2:12.83 |
|
|
Ivar Greger Angell |
2001 |
|
|
29.05 |
1:03.38 |
|
|
3:16.21 |
|
|
Oskar Andre Ordremann Olsen |
1999 |
|
|
26.36 |
54.61 |
|
|
4:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Team Sweden |
0 |
6 |
432 |
|
|
|
|
4:23.39 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Urlander |
2001 |
|
|
32.18 |
1:06.87 |
|
|
1:06.87 |
|
|
Ji An Wang |
2003 |
|
|
35.15 |
1:16.08 |
|
|
2:22.95 |
|
|
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
|
28.68 |
1:01.90 |
|
|
3:24.85 |
|
|
Albin Eriksson |
2003 |
|
|
27.30 |
58.54 |
|
|
4:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
16:14 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
16:33 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 4X200m Freestyle Women, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Team Finland |
0 |
|
649 |
|
|
|
|
8:42.94 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
|
1:04.76 |
2:12.71 |
|
|
2:12.71 |
|
|
Mathilda Puutio |
2003 |
|
|
1:04.20 |
2:12.95 |
|
|
4:25.66 |
|
|
Minja Lukkari |
2003 |
|
|
1:02.88 |
2:09.64 |
|
|
6:35.30 |
|
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
|
1:02.85 |
2:07.64 |
|
|
8:42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Team Russia |
0 |
|
572 |
|
|
|
|
9:05.45 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Pankratova |
2002 |
|
|
1:05.55 |
2:14.81 |
|
|
2:14.81 |
|
|
Kseniia Kazachkova |
2002 |
|
|
1:06.52 |
2:17.97 |
|
|
4:32.78 |
|
|
Ekaterina Eremina |
2001 |
|
|
1:04.64 |
2:13.47 |
|
|
6:46.25 |
|
|
Oksana Kopylova |
2001 |
|
|
1:06.71 |
2:19.20 |
|
|
9:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Team Sweden |
0 |
|
555 |
|
|
|
|
9:10.79 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Sälg |
2002 |
|
|
1:07.59 |
2:18.62 |
|
|
2:18.62 |
|
|
Sabina Alman |
2003 |
|
|
1:02.88 |
2:09.78 |
|
|
4:28.40 |
|
|
Alva Gonzales-Glanberg |
2002 |
|
|
1:06.19 |
2:18.26 |
|
|
6:46.66 |
|
|
Tindra Norling |
2003 |
|
|
1:06.87 |
2:24.13 |
|
|
9:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Team Norway |
0 |
|
450 |
|
|
|
|
9:50.69 |
|
|
Norway |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jorgensen |
2000 |
|
|
1:09.63 |
2:26.58 |
|
|
2:26.58 |
|
|
Svea Andrine |
2000 |
|
|
1:10.24 |
2:26.30 |
|
|
4:52.88 |
|
|
Sabrina Alexandra Jessen |
2003 |
|
|
1:08.92 |
2:25.49 |
|
|
7:18.37 |
|
|
Erika Ness |
2003 |
|
|
1:13.20 |
2:32.32 |
|
|
9:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
16:33 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
12:24 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Backstroke Men S1-13, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Latikka |
1990 |
5 |
865 |
29.79 |
|
|
|
1:01.77 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Misha Kinash |
2000 |
3 |
208 |
45.38 |
|
|
|
1:36.54 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
12:24 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
12:24 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Backstroke Men S14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Evgeniy Dunaev |
2001 |
5 |
188 |
44.22 |
|
|
|
1:42.24 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Axel Isaksson |
1993 |
3 |
62 |
1:04.40 |
|
|
|
2:27.66 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
12:24 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
12:24 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Freestyle WomenS1-13, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Yulia Gelina |
2001 |
5 |
193 |
46.31 |
|
|
|
1:42.87 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
12:24 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
12:24 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Freestyle Women S14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dariy Ilik |
1999 |
5 |
216 |
41.45 |
|
|
|
1:36.32 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna-Reetta Lohilahti |
1985 |
3 |
71 |
1:06.00 |
|
|
|
2:19.21 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nelly Viklund |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
12:24 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
12:24 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Freestyle Men S1-13, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Latikka |
1990 |
5 |
733 |
|
|
|
|
26.45 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Alm |
2003 |
3 |
312 |
|
|
|
|
35.94 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikita Shumilov |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
12:24 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
12:25 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Freestyle Men S14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Georgiy Belokon |
1992 |
5 |
241 |
|
|
|
|
36.94 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ukko Törmänen |
1994 |
3 |
131 |
|
|
|
|
45.28 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kevin Lindmark |
1998 |
2 |
35 |
|
|
|
|
1:01.37 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
12:25 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
12:25 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Backstroke WomenS1-13, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eva Larsson |
1968 |
5 |
48 |
|
|
|
|
1:56.87 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Tsyganlova |
2002 |
3 |
33 |
|
|
|
|
2:11.74 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
12:25 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
12:25 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Backstroke Women S14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelly Viklund |
1997 |
5 |
450 |
|
|
|
|
45.66 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alla Goncharova |
2001 |
3 |
73 |
|
|
|
|
1:23.73 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna-Reetta Lohilahti |
1985 |
2 |
32 |
|
|
|
|
1:49.59 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
12:25 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
12:25 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 4X50m Freestyle Mix Para, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Team Sweden Para |
0 |
10 |
|
|
|
|
|
3:06.79 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kevin Lindmark |
1998 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Isaksson |
1993 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Alm |
2003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Viklund |
1997 |
|
|
3:06.79 |
|
|
|
3:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Team Russia Para |
0 |
6 |
|
|
|
|
|
6:13.33 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikita Shumilov |
2000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Tsyganlova |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yulia Gelina |
2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Misha Kinash |
2000 |
|
|
6:13.33 |
|
|
|
6:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
12:25 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:27 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Backstroke Wom.S1-13, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Yulia Gelina |
2001 |
5 |
175 |
58.78 |
|
|
|
2:01.30 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:27 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:27 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100m Backstroke Women S14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dariy Ilik |
1999 |
5 |
264 |
47.83 |
|
|
|
1:42.30 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nelly Viklund |
1997 |
3 |
231 |
54.72 |
|
|
|
1:46.94 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna-Reetta Lohilahti |
1985 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:27 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:27 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Freestyle Men S1-13, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Latikka |
1990 |
5 |
781 |
28.34 |
|
|
|
58.09 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikita Shumilov |
2000 |
3 |
66 |
1:03.64 |
|
|
|
2:21.24 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:27 |
|
Resultat Gren 43 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 43 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:34 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Freestyle Men S14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ukko Törmänen |
1994 |
5 |
92 |
48.51 |
|
|
|
1:54.98 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Axel Isaksson |
1993 |
3 |
79 |
52.08 |
|
|
|
2:01.01 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Georgiy Belokon |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:34 |
|
Resultat Gren 44 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 44 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:44 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 50m Freestyle WomenS1-13, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eva Larsson |
1968 |
5 |
11 |
|
|
|
|
1:43.50 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Tsyganlova |
2002 |
3 |
1 |
|
|
|
|
3:23.11 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:44 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:44 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 50m Freestyle Women S14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelly Viklund |
1997 |
5 |
284 |
|
|
|
|
35.33 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna-Reetta Lohilahti |
1985 |
3 |
44 |
|
|
|
|
1:05.49 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alla Goncharova |
2001 |
2 |
12 |
|
|
|
|
1:39.01 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:44 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:54 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 50m Backstroke Men S1-13, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Latikka |
1990 |
5 |
878 |
|
|
|
|
28.51 |
|
|
Finland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Misha Kinash |
2000 |
3 |
248 |
|
|
|
|
42.88 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Alm |
2003 |
2 |
165 |
|
|
|
|
50.34 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:54 |
|
Resultat Gren 47 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 47 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
15:54 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 50m Backstroke Men S14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Evgeniy Dunaev |
2001 |
5 |
180 |
|
|
|
|
49.58 |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kevin Lindmark |
1998 |
3 |
35 |
|
|
|
|
1:25.27 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
15:54 |
|
Resultat Gren 48 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 48 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Barents Winter Games 2018 |
|
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
16:12 |
|
|
Arrangör |
Luleå SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 mars 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 4X50m Medley Mix Para, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Team Sweden Para |
0 |
10 |
|
|
|
|
|
3:44.53 |
|
|
Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Isaksson |
1993 |
|
|
1:08.17 |
|
|
|
1:08.17 |
|
|
Elias Alm |
2003 |
|
|
53.88 |
|
|
|
2:02.05 |
|
|
Nelly Viklund |
1997 |
|
|
44.36 |
|
|
|
2:46.41 |
|
|
Kevin Lindmark |
1998 |
|
|
58.12 |
|
|
|
3:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Team Russia Para |
0 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Russia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alla Goncharova |
2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dariy Ilik |
1999 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
17 mars 2018 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
16:12 |
|