Results for Mastersmestaruusuinnit (25m)
Below are all results from the competition shown by session.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
21:58 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meisterujumise U-Klubi 1 |
280 |
|
|
|
|
|
|
2:59.63 |
|
|
U-Klubi |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mihkel Virkus |
1939 |
|
|
50.65 |
|
|
|
50.65 |
|
|
Viive Nõu |
1948 |
|
|
52.45 |
|
|
|
1:43.10 |
|
|
Olav Lukin |
1944 |
|
|
41.76 |
|
|
|
2:24.86 |
|
|
Kaia Kulla |
1961 |
|
|
34.77 |
|
|
|
2:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
21:58 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
21:59 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
695 |
1:18.95 |
2:50.15 |
4:29.83 |
|
5:50.91 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
5:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Svetlana Kozlova |
1965 |
|
502 |
1:33.20 |
3:11.89 |
4:58.20 |
|
6:31.24 |
|
|
Neva Stars |
6:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Päivi Rantala |
1967 |
|
408 |
1:39.72 |
3:29.03 |
5:26.55 |
|
6:59.01 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
7:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
382 |
1:43.40 |
3:33.28 |
5:37.05 |
|
7:08.49 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
7:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Yuhong Qiu-Kaikkonen |
1968 |
|
232 |
1:46.38 |
3:59.40 |
6:22.79 |
|
8:25.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
7:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Outi Kaarnamo |
1969 |
|
503 |
1:25.65 |
3:03.51 |
4:51.63 |
|
6:17.58 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
430 |
1:32.33 |
3:13.31 |
5:05.06 |
|
6:37.55 |
|
|
Koovee |
6:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
346 |
1:44.72 |
3:38.68 |
5:26.45 |
|
7:07.39 |
|
|
Simmis Wanda |
7:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Löija |
1972 |
|
335 |
1:37.09 |
3:32.14 |
5:31.63 |
|
7:12.00 |
|
|
Simmis Wanda |
7:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
875 |
1:11.68 |
2:33.57 |
4:01.72 |
|
5:14.50 |
|
|
Cetus Espoo |
5:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
|
443 |
1:34.05 |
3:18.59 |
5:09.33 |
|
6:34.44 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
6:43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristiina Kangastalo-Hoda |
1978 |
|
282 |
1:50.51 |
3:53.95 |
5:53.47 |
|
7:38.27 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
7:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
485 |
1:22.85 |
3:00.90 |
4:47.55 |
|
6:12.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Haimakainen |
1979 |
|
256 |
1:42.11 |
3:45.97 |
5:53.77 |
|
7:40.75 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
8:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Pakkala-Torkki |
1986 |
|
588 |
1:12.34 |
2:39.78 |
4:19.05 |
|
5:40.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Sillanpää |
1986 |
|
389 |
1:34.85 |
3:12.04 |
4:59.79 |
|
6:30.36 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
672 |
1:08.29 |
2:33.05 |
4:08.43 |
|
5:25.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marja Nurkkala |
1993 |
|
638 |
1:15.22 |
2:41.91 |
4:15.27 |
|
5:31.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
21:59 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
22:00 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
451 |
2:03.31 |
4:14.37 |
6:35.79 |
|
8:27.28 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
8:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
763 |
1:33.57 |
3:16.73 |
5:03.49 |
|
6:31.31 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
7:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lembit Laht |
1949 |
|
368 |
1:46.85 |
3:38.92 |
5:30.52 |
|
7:03.19 |
|
|
U-Klubi |
6:59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
183 |
1:52.46 |
4:08.73 |
6:56.40 |
|
8:53.53 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
7:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
448 |
1:35.78 |
3:21.18 |
5:09.72 |
|
6:37.88 |
|
|
Cetus Espoo |
6:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
365 |
1:39.71 |
3:38.00 |
5:33.82 |
|
7:05.92 |
|
|
Cetus Espoo |
7:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Harri Koski |
1957 |
|
360 |
1:44.57 |
3:37.65 |
5:29.96 |
|
7:08.02 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
7:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ralf Sund |
1955 |
|
251 |
2:04.00 |
4:10.28 |
6:21.64 |
|
8:02.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
459 |
1:26.94 |
3:14.33 |
4:58.71 |
|
6:18.26 |
|
|
Neva Stars |
6:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
474 |
1:20.59 |
2:49.70 |
4:27.89 |
|
5:45.42 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
5:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Viitanen |
1967 |
|
473 |
1:21.24 |
2:54.41 |
4:30.55 |
|
5:45.56 |
|
|
Simmis Wanda |
5:53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
400 |
1:19.76 |
2:55.91 |
4:43.47 |
|
6:05.25 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
6:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Esa Päätalo |
1965 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Pyrhönen |
1972 |
|
548 |
1:14.16 |
2:39.62 |
4:12.70 |
|
5:31.52 |
|
|
Cetus Espoo |
5:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Iivanainen |
1970 |
|
421 |
1:26.85 |
2:58.45 |
4:42.30 |
|
6:01.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
6:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Niskanen |
1969 |
|
419 |
1:20.68 |
2:52.12 |
4:37.44 |
|
6:02.62 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jun Kojima |
1971 |
|
352 |
1:31.76 |
3:15.09 |
4:59.87 |
|
6:24.14 |
|
|
Vanders |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arto Katajamäki |
1972 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haukiputaan Heitto |
6:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jori Johansson |
1977 |
|
608 |
1:15.10 |
2:38.34 |
4:06.78 |
|
5:19.36 |
|
|
Simmis Wanda |
5:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
571 |
1:15.47 |
2:40.71 |
4:09.88 |
|
5:26.11 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veli-Pekka Laakso |
1978 |
|
429 |
1:21.11 |
2:52.37 |
4:37.14 |
|
5:58.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
6:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marko Isomaa |
1977 |
|
409 |
1:25.15 |
2:58.43 |
4:39.46 |
|
6:04.43 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
6:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
251 |
1:41.66 |
3:40.15 |
5:39.16 |
|
7:08.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
7:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Libor Janek |
1979 |
|
653 |
1:08.46 |
2:29.33 |
3:56.36 |
|
5:04.71 |
|
|
Cetus Espoo |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
422 |
1:23.13 |
2:52.17 |
4:26.40 |
|
5:52.26 |
|
|
UPOT |
6:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
524 |
1:14.44 |
2:33.16 |
4:05.04 |
|
5:17.46 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Svartström |
1985 |
|
505 |
1:09.62 |
2:32.07 |
4:01.54 |
|
5:21.44 |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
460 |
1:17.20 |
2:42.40 |
4:17.41 |
|
5:31.51 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Korri |
1992 |
|
585 |
1:09.12 |
2:31.08 |
3:55.95 |
|
5:04.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Karttunen |
1993 |
|
525 |
1:12.34 |
2:32.90 |
4:03.48 |
|
5:15.31 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
22:00 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
11:43 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
9 |
522 |
1:51.94 |
3:53.83 |
5:55.77 |
7:56.07 |
15:55.52 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
17:30.00 |
|
|
9:58.16 |
11:58.96 |
14:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
9 |
322 |
2:09.15 |
4:27.94 |
6:42.75 |
8:55.88 |
17:46.59 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
16:49.81 |
|
|
11:09.39 |
13:23.21 |
15:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maritta Kurki |
1952 |
9 |
469 |
1:30.91 |
3:10.66 |
4:53.72 |
6:38.11 |
13:36.38 |
|
|
Lahden Kaleva |
13:01.36 |
|
|
8:23.79 |
10:09.92 |
11:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuija Alanko |
1963 |
9 |
364 |
1:25.99 |
3:04.13 |
4:46.32 |
6:29.51 |
13:21.89 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
12:59.13 |
|
|
8:13.72 |
9:58.23 |
11:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mona Mattila |
1961 |
7 |
315 |
1:37.62 |
3:23.56 |
5:11.16 |
6:58.41 |
14:00.96 |
|
|
Helsingin Uimarit |
14:24.59 |
|
|
8:44.80 |
10:31.63 |
12:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Outi Salminen |
1961 |
6 |
193 |
1:54.56 |
3:59.66 |
6:05.13 |
8:09.67 |
16:29.91 |
|
|
Helsingin Uimarit |
14:34.78 |
|
|
10:14.79 |
12:17.34 |
14:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Rantala |
1967 |
9 |
429 |
1:26.01 |
3:00.74 |
4:36.39 |
6:11.50 |
12:26.97 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
12:42.59 |
|
|
7:46.68 |
9:21.78 |
10:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
7 |
422 |
1:27.01 |
3:02.05 |
4:37.06 |
6:12.64 |
12:31.01 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
12:36.85 |
|
|
7:48.05 |
9:23.20 |
10:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Susanna Virkki |
1964 |
6 |
206 |
1:49.94 |
4:00.04 |
6:01.36 |
8:04.07 |
15:53.17 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
15:31.00 |
|
|
10:01.96 |
11:57.47 |
13:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mirja Liehunen |
1966 |
5 |
180 |
1:57.24 |
4:04.34 |
6:11.60 |
8:18.67 |
16:36.31 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
16:36.52 |
|
|
10:24.57 |
12:30.37 |
14:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Imke Höfling |
1970 |
9 |
421 |
1:25.11 |
2:57.85 |
4:30.74 |
6:02.69 |
12:15.11 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
12:10.70 |
|
|
7:35.62 |
9:09.71 |
1:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Lilja |
1971 |
7 |
401 |
1:24.39 |
2:57.74 |
4:32.45 |
6:07.44 |
12:27.31 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
12:42.15 |
|
|
7:42.74 |
9:18.60 |
10:54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carrie Turunen |
1973 |
6 |
400 |
1:27.13 |
3:00.03 |
4:33.84 |
6:07.25 |
12:27.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
12:15.95 |
|
|
7:41.68 |
9:17.40 |
10:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Cankar |
1973 |
5 |
338 |
1:35.25 |
3:16.66 |
4:56.04 |
6:35.54 |
13:11.47 |
|
|
Cetus Espoo |
12:52.26 |
|
|
8:14.99 |
9:54.95 |
11:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pihla Linnainmaa |
1972 |
4 |
329 |
1:29.10 |
3:10.60 |
4:53.31 |
6:34.58 |
13:18.19 |
|
|
Someron Esa |
14:04.00 |
|
|
8:17.17 |
9:57.42 |
11:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niina Svartström |
1969 |
3 |
264 |
1:35.34 |
3:21.28 |
5:10.93 |
7:00.65 |
14:18.55 |
|
|
Htu |
14:21.87 |
|
|
8:49.83 |
10:41.63 |
12:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Nummi |
1978 |
9 |
472 |
1:19.48 |
2:46.13 |
4:13.48 |
5:40.89 |
11:27.16 |
|
|
Stockholmspolisens Sim IF |
12:00.00 |
|
|
7:07.99 |
8:35.36 |
10:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Tirkkonen |
1976 |
7 |
257 |
1:31.18 |
3:15.31 |
5:08.07 |
6:57.13 |
14:01.15 |
|
|
Kampuksen Plaani |
13:52.59 |
|
|
8:45.00 |
10:31.96 |
12:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vera Strömsholm |
1983 |
9 |
572 |
1:13.84 |
2:34.33 |
3:55.83 |
5:17.86 |
10:46.90 |
|
|
Simmis Wanda |
11:02.16 |
|
|
6:41.08 |
8:03.63 |
9:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Viljanen |
1980 |
7 |
493 |
1:19.24 |
2:44.49 |
4:11.93 |
5:39.02 |
11:19.72 |
|
|
Hydra Platypus |
12:00.59 |
|
|
7:04.94 |
8:31.37 |
9:56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Suvi Purra |
1979 |
6 |
486 |
1:16.78 |
2:41.08 |
4:06.72 |
5:34.71 |
11:23.29 |
|
|
Cetus Espoo |
10:38.25 |
|
|
7:02.19 |
8:30.63 |
9:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katja Walsh |
1983 |
5 |
254 |
1:36.91 |
3:22.26 |
5:09.33 |
6:57.15 |
14:07.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
14:26.56 |
|
|
8:45.32 |
10:33.61 |
12:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anja Gadding |
1981 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vanders |
14:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eeva Järvenpää |
1984 |
9 |
460 |
1:16.07 |
2:39.46 |
4:05.12 |
5:31.13 |
11:11.30 |
|
|
Octopus Lohja |
11:04.24 |
|
|
6:56.86 |
8:22.88 |
9:48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Latva-Pukkila |
1986 |
7 |
454 |
1:14.66 |
2:38.05 |
4:03.17 |
5:28.85 |
11:14.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
11:30.00 |
|
|
6:55.93 |
8:22.62 |
9:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pauliina Koistinen |
1985 |
6 |
419 |
1:15.78 |
2:40.87 |
4:08.29 |
5:37.91 |
11:32.53 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
12:00.00 |
|
|
7:08.10 |
8:38.80 |
10:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riikka Kovanen |
1986 |
5 |
418 |
1:17.66 |
2:44.23 |
4:11.00 |
5:41.25 |
11:33.39 |
|
|
Octopus Lohja |
11:30.51 |
|
|
7:09.84 |
8:38.82 |
10:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna-Liisa Virtanen |
1985 |
4 |
296 |
1:27.42 |
3:05.46 |
4:43.49 |
6:23.71 |
12:58.08 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
13:43.03 |
|
|
8:03.84 |
9:43.17 |
11:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sari Salmi |
1990 |
9 |
561 |
1:13.61 |
2:32.52 |
3:53.37 |
5:15.59 |
10:43.78 |
|
|
Simmis Wanda |
11:15.00 |
|
|
6:38.25 |
8:00.88 |
9:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Paloniemi |
1992 |
7 |
398 |
1:18.13 |
2:48.49 |
4:21.25 |
5:54.53 |
12:02.06 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
12:33.24 |
|
|
7:27.59 |
9:00.49 |
10:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonna Teräväinen |
1991 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Jyväskylä |
9:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
11:43 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
23:31 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
559 |
1:33.04 |
3:18.31 |
5:05.53 |
6:51.93 |
26:40.90 |
|
|
Cetus Espoo |
29:35.00 |
|
|
8:38.66 |
10:26.18 |
12:14.21 |
14:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
15:53.74 |
17:42.43 |
19:34.06 |
21:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
23:12.93 |
25:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
224 |
2:07.53 |
4:34.22 |
7:04.83 |
9:31.40 |
36:10.89 |
|
|
Cetus Espoo |
33:15.00 |
|
|
11:57.67 |
14:24.73 |
16:52.62 |
19:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
21:46.95 |
24:14.94 |
26:41.80 |
29:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
31:31.66 |
33:54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raine Narva |
1945 |
|
356 |
1:50.54 |
3:51.48 |
5:48.95 |
7:47.88 |
29:28.73 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
30:35.71 |
|
|
9:43.56 |
11:41.52 |
13:37.71 |
15:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
17:36.96 |
19:35.63 |
21:33.63 |
23:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
25:31.77 |
27:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Markku Makkonen |
1948 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
23:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Hiltunen |
1953 |
|
532 |
1:24.44 |
2:56.64 |
4:28.68 |
6:01.74 |
23:18.55 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
24:13.16 |
|
|
7:35.40 |
9:09.81 |
10:45.40 |
12:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
13:56.44 |
15:31.29 |
17:05.38 |
18:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
20:12.50 |
21:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Räsänen |
1951 |
|
339 |
1:39.07 |
3:28.60 |
5:18.60 |
7:09.18 |
27:05.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
28:10.44 |
|
|
9:00.45 |
10:50.22 |
12:39.33 |
14:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
16:15.67 |
18:05.00 |
19:53.09 |
21:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
23:29.40 |
2:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Miettinen |
1958 |
|
282 |
1:37.97 |
3:31.34 |
5:24.66 |
7:16.84 |
27:37.14 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
26:30.00 |
|
|
9:08.65 |
10:58.75 |
12:48.90 |
14:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
16:32.31 |
18:24.92 |
20:16.46 |
22:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
23:58.51 |
25:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Hurula |
1961 |
|
510 |
1:21.39 |
2:47.99 |
4:15.52 |
5:43.20 |
21:33.66 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
21:38.08 |
|
|
7:11.04 |
8:39.12 |
10:07.43 |
11:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
13:03.20 |
14:30.53 |
15:56.65 |
17:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
18:48.21 |
20:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
494 |
1:18.45 |
2:45.91 |
4:13.23 |
5:39.68 |
21:47.98 |
|
|
Cetus Espoo |
22:35.10 |
|
|
7:08.05 |
8:36.05 |
10:04.45 |
11:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
13:00.69 |
14:28.20 |
15:57.29 |
17:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
18:54.15 |
20:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
488 |
1:20.83 |
2:48.51 |
4:16.35 |
5:44.28 |
21:53.41 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
21:45.00 |
|
|
7:11.38 |
8:39.31 |
10:05.72 |
11:32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
12:59.01 |
14:26.15 |
15:53.99 |
17:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
18:54.59 |
20:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pekka Mäntynen |
1960 |
|
377 |
1:27.12 |
3:00.35 |
4:33.90 |
6:07.62 |
23:50.63 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
24:15.00 |
|
|
7:41.43 |
9:16.53 |
10:51.02 |
12:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
14:04.16 |
15:41.00 |
17:19.50 |
18:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
20:37.05 |
22:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
275 |
1:32.61 |
3:15.99 |
5:01.93 |
6:49.31 |
26:30.00 |
|
|
Vanders |
28:05.30 |
|
|
8:36.97 |
10:25.57 |
12:14.29 |
14:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
15:52.31 |
17:40.24 |
19:28.53 |
21:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
23:04.60 |
24:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
577 |
1:14.41 |
2:32.30 |
3:51.68 |
5:11.98 |
19:52.46 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
19:53.27 |
|
|
6:32.60 |
7:53.60 |
9:13.86 |
10:33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
11:54.22 |
13:13.27 |
14:32.27 |
15:51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
17:11.24 |
18:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
463 |
1:20.13 |
2:46.73 |
4:12.50 |
5:39.38 |
21:23.04 |
|
|
Uinti Imatra |
22:27.42 |
|
|
7:06.27 |
8:32.49 |
9:59.58 |
11:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
12:52.32 |
14:18.92 |
15:45.42 |
17:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
18:37.87 |
20:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Lemmetty |
1968 |
|
425 |
1:20.40 |
2:47.13 |
4:14.77 |
5:44.04 |
22:00.10 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
22:30.00 |
|
|
7:12.55 |
8:41.38 |
10:09.35 |
11:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
13:09.86 |
14:39.36 |
16:08.19 |
17:36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
19:05.70 |
20:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Jantunen |
1965 |
|
397 |
1:20.54 |
2:48.77 |
4:18.11 |
5:48.14 |
22:31.09 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
22:40.00 |
|
|
7:19.65 |
8:51.21 |
10:22.70 |
11:55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
13:26.20 |
14:58.21 |
16:28.91 |
18:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
19:31.98 |
21:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timo Piispanen |
1968 |
|
290 |
1:25.85 |
3:05.68 |
4:46.09 |
6:27.26 |
24:59.51 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
26:12.61 |
|
|
8:08.10 |
9:49.43 |
11:30.72 |
13:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
14:52.92 |
16:35.02 |
18:17.04 |
19:58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
21:39.70 |
23:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuli Ikävalko |
1970 |
|
619 |
1:09.47 |
2:23.31 |
3:37.89 |
4:54.03 |
19:01.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
19:27.65 |
|
|
6:09.76 |
7:26.13 |
8:42.25 |
9:58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.26 |
12:32.78 |
13:51.60 |
15:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16:29.24 |
17:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tommi Kähkönen |
1970 |
|
533 |
1:11.20 |
2:30.08 |
3:49.83 |
5:08.77 |
19:59.74 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
20:40.88 |
|
|
6:29.36 |
7:50.58 |
9:11.95 |
10:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
11:53.39 |
13:15.74 |
14:38.30 |
15:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
17:21.24 |
18:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aki Kattelus |
1972 |
|
476 |
1:17.94 |
2:38.97 |
4:00.72 |
5:23.65 |
20:45.94 |
|
|
Cetus Espoo |
22:16.05 |
|
|
6:46.81 |
8:09.21 |
9:31.90 |
10:54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
12:17.88 |
13:42.06 |
15:06.59 |
16:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
17:56.63 |
19:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ville Alopaeus |
1971 |
|
419 |
1:18.37 |
2:46.58 |
4:14.20 |
5:44.22 |
21:40.53 |
|
|
Cetus Espoo |
21:30.00 |
|
|
7:13.98 |
8:42.28 |
10:08.37 |
11:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
13:04.52 |
14:30.59 |
15:57.00 |
17:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
18:50.63 |
20:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mika Forsell |
1970 |
|
262 |
1:31.05 |
3:12.39 |
4:53.01 |
6:35.00 |
25:21.03 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
25:30.08 |
|
|
8:18.34 |
10:01.18 |
11:44.57 |
13:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
15:08.05 |
16:51.58 |
18:33.90 |
20:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
22:02.29 |
23:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Paatela |
1976 |
|
463 |
1:18.42 |
2:39.63 |
4:01.55 |
5:24.59 |
20:29.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
22:21.31 |
|
|
6:47.37 |
8:09.74 |
9:32.14 |
10:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
12:17.41 |
13:40.00 |
15:01.74 |
16:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
17:47.00 |
19:10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veli-Pekka Laakso |
1978 |
|
431 |
1:17.20 |
3:23.03 |
4:47.51 |
6:12.21 |
20:58.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
21:30.00 |
|
|
7:36.48 |
9:01.28 |
10:25.74 |
11:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
13:14.84 |
14:39.94 |
16:05.55 |
17:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
18:55.56 |
20:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sauli Haahtela |
1975 |
|
416 |
1:22.08 |
2:48.96 |
4:15.46 |
5:40.81 |
21:14.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
23:00.00 |
|
|
7:05.36 |
8:30.28 |
9:55.61 |
11:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
12:46.04 |
14:10.33 |
15:35.33 |
17:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
18:25.63 |
19:50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Kurki |
1975 |
|
305 |
1:25.99 |
3:00.56 |
4:36.30 |
6:12.35 |
23:32.20 |
|
|
Lahden Kaleva |
24:15.54 |
|
|
7:48.44 |
9:23.03 |
10:58.14 |
12:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
14:05.34 |
15:40.20 |
17:14.87 |
18:49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
20:24.33 |
21:59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
300 |
1:31.16 |
3:10.08 |
4:49.12 |
6:27.57 |
23:40.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
25:56.13 |
|
|
8:07.02 |
9:46.34 |
11:25.45 |
13:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
14:40.93 |
16:18.21 |
17:55.49 |
19:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
21:10.79 |
22:50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Teemu Vuorinen |
1975 |
|
244 |
1:28.48 |
3:07.29 |
4:49.81 |
6:33.09 |
25:21.23 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
26:23.39 |
|
|
8:15.55 |
9:59.61 |
11:43.87 |
13:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
15:12.66 |
16:56.98 |
18:42.27 |
20:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
22:08.93 |
23:49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markus Salmela |
1983 |
|
580 |
1:07.50 |
2:22.50 |
3:38.74 |
4:55.75 |
19:06.79 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
20:07.67 |
|
|
6:13.09 |
7:30.60 |
8:48.84 |
10:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
11:24.78 |
12:42.30 |
13:59.79 |
15:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
16:35.97 |
17:53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tero Koistinen |
1983 |
|
468 |
1:14.53 |
2:35.12 |
3:55.62 |
5:16.95 |
20:31.89 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
20:00.00 |
|
|
6:38.99 |
8:01.69 |
9:24.35 |
10:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
12:09.80 |
13:33.05 |
14:56.89 |
16:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
17:45.14 |
19:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Levänen |
1981 |
|
449 |
1:12.76 |
2:33.68 |
3:57.14 |
5:21.28 |
20:49.17 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
21:46.03 |
|
|
6:46.85 |
8:10.73 |
9:35.30 |
10:59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
12:24.13 |
13:48.05 |
15:12.62 |
16:37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
18:02.49 |
19:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jari Säntti |
1982 |
|
434 |
1:17.31 |
2:41.10 |
4:06.82 |
5:32.56 |
21:02.49 |
|
|
UPOT |
22:18.11 |
|
|
6:57.46 |
8:23.72 |
9:49.75 |
11:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
12:38.76 |
14:02.49 |
15:27.11 |
16:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
18:16.95 |
19:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
378 |
1:18.80 |
2:43.34 |
4:09.67 |
5:36.01 |
22:02.17 |
|
|
UPOT |
21:49.89 |
|
|
7:04.78 |
8:36.41 |
10:05.05 |
11:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
13:04.52 |
14:33.81 |
16:04.83 |
17:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
19:08.96 |
20:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pasi Huhtala |
1981 |
|
296 |
1:23.67 |
2:55.98 |
4:31.36 |
6:09.41 |
23:55.25 |
|
|
S.C.Pingviinit |
23:00.00 |
|
|
7:48.32 |
9:24.76 |
11:01.03 |
12:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
14:15.81 |
15:53.40 |
17:32.16 |
19:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
20:46.71 |
22:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niklas Merikallio |
1980 |
|
246 |
1:31.51 |
3:12.71 |
4:55.73 |
6:39.17 |
25:25.39 |
|
|
Hydra Platypus |
25:45.00 |
|
|
8:22.23 |
10:04.47 |
11:48.12 |
13:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
15:13.79 |
16:56.34 |
18:39.57 |
20:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
22:07.15 |
23:48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Svartström |
1985 |
|
483 |
1:13.35 |
2:34.13 |
3:54.41 |
5:14.69 |
20:12.05 |
|
|
Helsingin Uimarit |
21:45.00 |
|
|
6:34.94 |
7:55.97 |
9:18.07 |
10:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
12:01.36 |
13:23.64 |
14:45.32 |
16:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
17:29.53 |
18:51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani Hartikainen |
1993 |
|
684 |
1:03.50 |
2:11.09 |
3:18.82 |
4:27.32 |
17:35.04 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
17:13.73 |
|
|
5:37.76 |
6:48.06 |
7:58.37 |
9:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
10:20.96 |
11:32.88 |
12:44.48 |
13:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
15:09.99 |
16:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juuso Manninen |
1993 |
|
635 |
1:03.66 |
2:15.42 |
3:28.52 |
4:42.17 |
18:01.52 |
|
|
TaTu Tampere |
19:30.00 |
|
|
5:56.04 |
7:09.30 |
8:22.79 |
9:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.03 |
12:00.57 |
13:12.84 |
14:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
15:37.16 |
16:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha-Matti Halonen |
1990 |
|
491 |
1:09.55 |
2:26.34 |
3:45.54 |
5:04.68 |
19:37.81 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
30:00.00 |
|
|
6:24.10 |
7:44.03 |
9:03.67 |
10:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
11:44.10 |
13:04.00 |
14:23.51 |
15:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
17:03.54 |
18:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aki Hurula |
1992 |
|
364 |
1:20.52 |
2:45.18 |
4:08.97 |
5:34.83 |
21:41.22 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
21:49.00 |
|
|
7:02.44 |
8:31.86 |
10:01.43 |
11:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
13:02.92 |
14:34.47 |
16:05.90 |
17:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
19:03.14 |
20:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mitja Kylliäinen |
1991 |
|
221 |
1:29.83 |
3:10.91 |
4:51.20 |
6:34.21 |
25:35.82 |
|
|
Simmis Wanda |
25:00.00 |
|
|
8:17.78 |
10:02.19 |
11:47.28 |
13:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
15:14.65 |
16:59.91 |
18:43.82 |
20:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
22:15.80 |
23:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
23:31 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
10:13 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sauli Juhani Uusi-Kokko |
1933 |
|
260 |
1:44.48 |
|
|
|
2:19.34 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
638 |
47.55 |
|
|
|
1:36.65 |
|
|
Cetus Espoo |
1:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
518 |
50.71 |
|
|
|
1:43.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martti Lahti |
1937 |
|
295 |
57.24 |
|
|
|
2:04.99 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
357 |
52.12 |
|
|
|
1:50.53 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
353 |
50.56 |
|
|
|
1:41.94 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
157 |
1:05.59 |
|
|
|
2:13.38 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ilkka Keskinen |
1952 |
|
474 |
42.83 |
|
|
|
1:26.81 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Tuomiranta |
1951 |
|
461 |
44.03 |
|
|
|
1:27.58 |
|
|
Koovee |
1:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
198 |
55.10 |
|
|
|
1:55.97 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Eklund |
1957 |
|
449 |
40.66 |
|
|
|
1:23.73 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kari Hiltunen |
1958 |
|
370 |
43.48 |
|
|
|
1:29.28 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ralf Sund |
1955 |
|
228 |
51.59 |
|
|
|
1:44.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
215 |
51.26 |
|
|
|
1:47.02 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
457 |
36.52 |
|
|
|
1:20.79 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tom Nylund |
1959 |
|
429 |
39.84 |
|
|
|
1:22.51 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vesa Routarinne |
1959 |
|
298 |
44.70 |
|
|
|
1:33.21 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
281 |
46.37 |
|
|
|
1:34.99 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
443 |
37.16 |
|
|
|
1:15.97 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
405 |
37.38 |
|
|
|
1:18.29 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
376 |
38.92 |
|
|
|
1:20.27 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Pyrhönen |
1972 |
|
628 |
31.90 |
|
|
|
1:06.56 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Soini |
1972 |
|
552 |
32.50 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Iivanainen |
1970 |
|
405 |
38.11 |
|
|
|
1:17.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jari Niskanen |
1969 |
|
392 |
37.40 |
|
|
|
1:17.83 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kari Paananen |
1970 |
|
332 |
40.59 |
|
|
|
1:22.31 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Risto Silvola |
1969 |
|
257 |
43.61 |
|
|
|
1:29.62 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
118 |
57.06 |
|
|
|
1:56.04 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juha Tolvanen |
1971 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Karjalainen |
1976 |
|
451 |
33.33 |
|
|
|
1:11.48 |
|
|
Oulun Lohet |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johan Engström |
1975 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jari Säntti |
1982 |
|
636 |
31.09 |
|
|
|
1:05.01 |
|
|
UPOT |
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Arponen |
1980 |
|
520 |
33.58 |
|
|
|
1:09.53 |
|
|
Vanders |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Malmelin |
1981 |
|
461 |
33.94 |
|
|
|
1:12.35 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
427 |
35.39 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuukka Aalto |
1988 |
|
559 |
30.74 |
|
|
|
1:03.95 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
506 |
31.36 |
|
|
|
1:06.10 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Svartström |
1985 |
|
419 |
33.16 |
|
|
|
1:10.39 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Pilpola |
1993 |
|
659 |
29.26 |
|
|
|
1:00.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Karttunen |
1993 |
|
541 |
31.82 |
|
|
|
1:05.03 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Silventoinen |
1993 |
|
534 |
31.58 |
|
|
|
1:05.30 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marko Juvonen |
1992 |
|
469 |
32.68 |
|
|
|
1:08.16 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
10:13 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
10:19 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Virve Palos |
1942 |
|
169 |
1:17.08 |
|
|
|
2:42.00 |
|
|
Koovee |
2:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
358 |
51.35 |
|
|
|
1:44.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sirje Voolmaa |
1953 |
|
349 |
50.14 |
|
|
|
1:45.57 |
|
|
U-Klubi |
1:49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Lairola |
1958 |
|
519 |
43.99 |
|
|
|
1:30.48 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
695 |
36.74 |
|
|
|
1:14.36 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anu Ilander |
1968 |
|
685 |
36.31 |
|
|
|
1:14.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanna Kara |
1965 |
|
606 |
37.77 |
|
|
|
1:17.84 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leena Rasinaho |
1965 |
|
414 |
42.95 |
|
|
|
1:28.38 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Margarita Berezevskaja |
1968 |
|
317 |
46.28 |
|
|
|
1:36.56 |
|
|
U-Klubi |
1:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anu Lajunen |
1966 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
560 |
37.01 |
|
|
|
1:18.20 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
390 |
42.39 |
|
|
|
1:28.19 |
|
|
Koovee |
1:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Löija |
1972 |
|
357 |
43.24 |
|
|
|
1:30.83 |
|
|
Simmis Wanda |
1:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
1012 |
31.21 |
|
|
|
1:03.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Harjuoja |
1977 |
|
614 |
36.05 |
|
|
|
1:14.67 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Nummi |
1978 |
|
371 |
42.98 |
|
|
|
1:28.31 |
|
|
Stockholmspolisens Sim IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiina Kämäräinen |
1978 |
|
178 |
53.76 |
|
|
|
1:52.64 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pauliina Tammilehto |
1981 |
|
541 |
35.47 |
|
|
|
1:14.14 |
|
|
Vanders |
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
416 |
38.75 |
|
|
|
1:20.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tiina Lehtonen |
1983 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Pakkala-Torkki |
1986 |
|
734 |
31.93 |
|
|
|
1:07.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
637 |
34.08 |
|
|
|
1:10.77 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Sillanpää |
1986 |
|
421 |
37.55 |
|
|
|
1:21.23 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eeva Järvenpää |
1984 |
|
390 |
40.21 |
|
|
|
1:23.35 |
|
|
Octopus Lohja |
1:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Riina Hiltunen |
1991 |
|
589 |
35.16 |
|
|
|
1:12.31 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonna Teräväinen |
1991 |
|
571 |
35.38 |
|
|
|
1:13.05 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sari Salmi |
1990 |
|
540 |
35.96 |
|
|
|
1:14.44 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Paloniemi |
1992 |
|
408 |
38.41 |
|
|
|
1:21.69 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
10:19 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
12:42 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
634 |
|
|
|
|
40.80 |
|
|
Cetus Espoo |
38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Sortila |
1935 |
|
298 |
|
|
|
|
52.48 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
48.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
753 |
|
|
|
|
32.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
484 |
|
|
|
|
37.58 |
|
|
Neva Stars |
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Igor Andreev |
1946 |
|
398 |
|
|
|
|
40.12 |
|
|
Neva Stars |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olav Lukin |
1944 |
|
333 |
|
|
|
|
42.57 |
|
|
U-Klubi |
42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
168 |
|
|
|
|
53.47 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matti Väätänen |
1947 |
|
136 |
|
|
|
|
57.30 |
|
|
Cetus Espoo |
54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
102 |
|
|
|
|
1:03.03 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ilkka Keskinen |
1952 |
|
554 |
|
|
|
|
35.18 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
286 |
|
|
|
|
43.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Uski |
1958 |
|
515 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peep Kesküla |
1954 |
|
484 |
|
|
|
|
34.10 |
|
|
U-Klubi |
32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jarmo Miinin |
1956 |
|
474 |
|
|
|
|
34.33 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markku Lehtonen |
1958 |
|
430 |
|
|
|
|
35.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olavi Karhu |
1958 |
|
346 |
|
|
|
|
38.13 |
|
|
Kangasalan Urheilijat KU-68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
329 |
|
|
|
|
38.77 |
|
|
Cetus Espoo |
36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ismo Saxman |
1958 |
|
246 |
|
|
|
|
42.69 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juha Holma |
1957 |
|
157 |
|
|
|
|
49.54 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
12:42 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
12:42 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
|
586 |
|
|
|
|
54.45 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
52.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carita Bremer |
1940 |
|
236 |
|
|
|
|
1:05.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viive Nõu |
1948 |
|
270 |
|
|
|
|
54.31 |
|
|
U-Klubi |
51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inga Siro |
1945 |
|
235 |
|
|
|
|
56.86 |
|
|
Koovee |
54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roosa Säntti |
1983 |
|
814 |
|
|
|
|
29.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Ääri |
1980 |
|
774 |
|
|
|
|
29.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maarit Vainio |
1980 |
|
661 |
|
|
|
|
31.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
530 |
|
|
|
|
33.91 |
|
|
U-Klubi |
34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenna Johansson |
1980 |
|
499 |
|
|
|
|
34.60 |
|
|
Helsingin Uimarit |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Haimakainen |
1979 |
|
396 |
|
|
|
|
37.36 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Heikkinen |
1983 |
|
373 |
|
|
|
|
38.10 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanna Rahko |
1983 |
|
235 |
|
|
|
|
44.48 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
12:42 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
12:43 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
407 |
54.58 |
1:56.10 |
3:02.86 |
|
3:56.71 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
740 |
43.57 |
1:28.83 |
2:19.89 |
|
2:59.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Igor Andreev |
1946 |
|
437 |
43.87 |
1:41.22 |
2:45.24 |
|
3:34.04 |
|
|
Neva Stars |
2:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lembit Laht |
1949 |
|
389 |
43.05 |
1:36.59 |
2:32.71 |
|
3:15.34 |
|
|
U-Klubi |
3:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Tuomiranta |
1951 |
|
338 |
48.71 |
1:38.19 |
2:37.65 |
|
3:24.54 |
|
|
Koovee |
3:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
184 |
51.31 |
1:53.74 |
3:15.38 |
|
4:10.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
452 |
42.22 |
1:30.75 |
2:21.01 |
|
3:02.33 |
|
|
Cetus Espoo |
3:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Koski |
1957 |
|
376 |
43.02 |
1:35.70 |
2:26.75 |
|
3:13.91 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ralf Sund |
1955 |
|
256 |
52.12 |
1:51.63 |
2:54.19 |
|
3:40.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
580 |
33.93 |
1:19.97 |
2:07.11 |
|
2:43.52 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tom Nylund |
1959 |
|
514 |
38.33 |
1:22.44 |
2:11.75 |
|
2:50.30 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilkka Arola |
1959 |
|
479 |
37.18 |
1:23.25 |
2:12.26 |
|
2:54.31 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
287 |
49.02 |
1:46.16 |
2:41.20 |
|
3:26.81 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
560 |
33.90 |
1:17.17 |
2:03.25 |
|
2:41.16 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
2:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
541 |
33.87 |
1:16.33 |
2:04.44 |
|
2:43.04 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
2:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christer Burman |
1968 |
|
479 |
33.31 |
1:19.79 |
2:07.80 |
|
2:49.71 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
439 |
38.06 |
1:23.49 |
2:14.23 |
|
2:54.76 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Esa Päätalo |
1965 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Matkaniemi |
1972 |
|
629 |
33.34 |
1:12.14 |
1:52.02 |
|
2:25.43 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tommi Kähkönen |
1970 |
|
536 |
32.63 |
1:11.57 |
1:58.58 |
|
2:33.43 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
456 |
33.50 |
1:16.63 |
2:03.36 |
|
2:41.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jari Niskanen |
1969 |
|
390 |
36.15 |
1:19.86 |
2:10.57 |
|
2:50.55 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jun Kojima |
1971 |
|
347 |
35.91 |
1:24.21 |
2:16.07 |
|
2:57.35 |
|
|
Vanders |
2:55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jori Johansson |
1977 |
|
605 |
31.65 |
1:09.63 |
1:52.43 |
|
2:28.29 |
|
|
Simmis Wanda |
2:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jani Myllymäki |
1976 |
|
478 |
34.51 |
1:16.31 |
2:03.03 |
|
2:40.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veli-Pekka Laakso |
1978 |
|
406 |
36.22 |
1:19.70 |
2:10.51 |
|
2:49.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
266 |
40.52 |
1:32.81 |
2:33.17 |
|
3:14.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jouni Leimukoski |
1979 |
|
592 |
30.27 |
1:09.14 |
1:53.20 |
|
2:26.79 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Salmela |
1983 |
|
576 |
32.00 |
1:11.60 |
1:54.60 |
|
2:28.16 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
2:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Säntti |
1982 |
|
506 |
34.16 |
1:11.81 |
1:58.07 |
|
2:34.67 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
469 |
34.54 |
1:15.21 |
1:58.42 |
|
2:38.64 |
|
|
UPOT |
2:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
572 |
30.73 |
1:07.59 |
1:47.36 |
|
2:20.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
520 |
30.74 |
1:07.53 |
1:50.64 |
|
2:25.43 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Schwarte |
1988 |
|
455 |
32.44 |
1:10.29 |
1:56.59 |
|
2:31.97 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
433 |
32.77 |
1:12.72 |
1:58.80 |
|
2:34.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Korri |
1992 |
|
607 |
29.39 |
1:07.11 |
1:48.45 |
|
2:21.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Karttunen |
1993 |
|
544 |
31.96 |
1:10.42 |
1:53.47 |
|
2:26.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
12:43 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
12:43 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Virve Palos |
1942 |
|
148 |
1:41.14 |
3:19.73 |
5:05.18 |
|
6:22.23 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inga Siro |
1945 |
|
372 |
1:04.11 |
2:13.41 |
3:21.96 |
|
4:23.48 |
|
|
Koovee |
4:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuija Alanko |
1963 |
|
381 |
42.88 |
1:39.28 |
2:39.04 |
|
3:28.32 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mona Mattila |
1961 |
|
308 |
52.97 |
1:53.84 |
2:52.17 |
|
3:43.56 |
|
|
Helsingin Uimarit |
3:44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
740 |
34.65 |
1:17.75 |
2:06.33 |
|
2:44.31 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
481 |
41.41 |
1:31.27 |
2:26.08 |
|
3:09.69 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Päivi Rantala |
1967 |
|
377 |
44.13 |
1:38.04 |
2:38.64 |
|
3:25.72 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
3:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
360 |
47.96 |
1:40.75 |
2:42.44 |
|
3:28.84 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Meri Santaholma |
1964 |
|
324 |
46.04 |
1:47.08 |
2:49.17 |
|
3:36.38 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
294 |
50.57 |
1:46.41 |
2:54.71 |
|
3:43.32 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Outi Kaarnamo |
1969 |
|
525 |
37.90 |
1:22.70 |
2:14.36 |
|
2:55.41 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
435 |
40.55 |
1:28.18 |
2:22.91 |
|
3:06.77 |
|
|
Koovee |
3:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
833 |
32.93 |
1:11.88 |
1:53.39 |
|
2:27.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
|
428 |
39.33 |
1:29.47 |
2:23.60 |
|
3:04.70 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristiina Kangastalo-Hoda |
1978 |
|
264 |
47.70 |
1:48.48 |
2:47.39 |
|
3:36.78 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
827 |
31.49 |
1:08.30 |
1:51.24 |
|
2:26.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
522 |
34.60 |
1:19.70 |
2:09.10 |
|
2:50.94 |
|
|
Hydra Platypus |
2:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
480 |
37.66 |
1:22.86 |
2:14.80 |
|
2:55.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katja Walsh |
1983 |
|
246 |
47.05 |
1:46.41 |
2:47.77 |
|
3:39.53 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
628 |
31.70 |
1:11.27 |
1:57.91 |
|
2:35.73 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ninni From |
1988 |
|
527 |
32.82 |
1:18.36 |
2:06.29 |
|
2:45.08 |
|
|
Simmis Wanda |
2:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Kollanus |
1991 |
|
749 |
32.29 |
1:11.71 |
1:56.31 |
|
2:31.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Salmi |
1990 |
|
535 |
34.55 |
1:17.23 |
2:06.88 |
|
2:48.95 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Kajan-Laine |
1991 |
|
367 |
40.12 |
1:30.46 |
2:23.14 |
|
3:11.53 |
|
|
Swimming Team Rauma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
12:43 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
12:39 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sauli Juhani Uusi-Kokko |
1933 |
|
29 |
1:53.01 |
|
|
|
4:00.51 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Sortila |
1935 |
|
366 |
48.22 |
|
|
|
1:39.57 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
255 |
51.74 |
|
|
|
1:52.30 |
|
|
Cetus Espoo |
1:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Koski |
1942 |
|
311 |
45.88 |
|
|
|
1:36.04 |
|
|
Cetus Espoo |
1:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
269 |
46.95 |
|
|
|
1:40.85 |
|
|
U-Klubi |
1:41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Virkajärvi |
1939 |
|
265 |
45.32 |
|
|
|
1:41.35 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oleg Petkau |
1947 |
|
635 |
34.77 |
|
|
|
1:11.76 |
|
|
Neva Stars |
1:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
618 |
35.17 |
|
|
|
1:12.40 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heikki Asell |
1947 |
|
386 |
39.21 |
|
|
|
1:24.73 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Väätänen |
1947 |
|
254 |
46.23 |
|
|
|
1:37.33 |
|
|
Cetus Espoo |
1:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Hiltunen |
1953 |
|
533 |
35.35 |
|
|
|
1:11.75 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
434 |
36.41 |
|
|
|
1:16.81 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tauno Vuoristo |
1949 |
|
427 |
37.92 |
|
|
|
1:17.23 |
|
|
Turun Uimarit |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sakari Vento |
1951 |
|
422 |
37.55 |
|
|
|
1:17.57 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heikki Räsänen |
1951 |
|
330 |
40.78 |
|
|
|
1:24.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matti Alpola |
1953 |
|
300 |
38.29 |
|
|
|
1:26.84 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jarmo Miinin |
1956 |
|
543 |
32.44 |
|
|
|
1:08.48 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Lehtonen |
1958 |
|
493 |
33.29 |
|
|
|
1:10.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Uski |
1958 |
|
485 |
33.84 |
|
|
|
1:11.11 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peep Kesküla |
1954 |
|
476 |
34.27 |
|
|
|
1:11.53 |
|
|
U-Klubi |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olavi Karhu |
1958 |
|
443 |
36.30 |
|
|
|
1:13.27 |
|
|
Kangasalan Urheilijat KU-68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jorma Heinonen |
1958 |
|
382 |
36.85 |
|
|
|
1:16.97 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juri Logvin |
1962 |
|
885 |
27.51 |
|
|
|
56.75 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Viitala |
1962 |
|
657 |
28.82 |
|
|
|
1:02.69 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Hurula |
1961 |
|
632 |
31.46 |
|
|
|
1:03.49 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
593 |
31.64 |
|
|
|
1:04.87 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jaakko Erkinaro |
1963 |
|
508 |
32.20 |
|
|
|
1:08.27 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Multanen |
1959 |
|
467 |
33.19 |
|
|
|
1:10.20 |
|
|
Tornion Uimaseura |
1:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leif Blomfelt |
1960 |
|
465 |
34.73 |
|
|
|
1:10.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markku Piiroinen |
1960 |
|
290 |
38.32 |
|
|
|
1:22.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karri Muinonen |
1961 |
|
217 |
41.29 |
|
|
|
1:30.66 |
|
|
Simmis Wanda |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
12:39 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
13:11 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carita Bremer |
1940 |
|
256 |
56.84 |
|
|
|
2:03.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
357 |
47.28 |
|
|
|
1:42.31 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
282 |
53.41 |
|
|
|
1:50.64 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
1:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maritta Kurki |
1952 |
|
460 |
39.57 |
|
|
|
1:23.40 |
|
|
Lahden Kaleva |
1:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
412 |
40.41 |
|
|
|
1:26.52 |
|
|
Cetus Espoo |
1:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Lairola |
1958 |
|
533 |
37.43 |
|
|
|
1:18.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leena Kaseva |
1954 |
|
340 |
44.13 |
|
|
|
1:30.88 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maikki Torsti |
1963 |
|
368 |
40.70 |
|
|
|
1:24.57 |
|
|
Cetus Espoo |
1:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taina Miekka |
1959 |
|
314 |
43.47 |
|
|
|
1:29.08 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
1:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Outi Salminen |
1961 |
|
180 |
49.61 |
|
|
|
1:47.18 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Thodin |
1968 |
|
698 |
31.86 |
|
|
|
1:06.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Satu Hyvärinen |
1967 |
|
633 |
32.35 |
|
|
|
1:08.22 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leena Rasinaho |
1965 |
|
485 |
34.90 |
|
|
|
1:14.54 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minna Karhama |
1966 |
|
338 |
39.01 |
|
|
|
1:24.06 |
|
|
Vanders |
1:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minna Kantakoski |
1964 |
|
279 |
40.44 |
|
|
|
1:29.67 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kristiina Pappila |
1967 |
|
117 |
51.20 |
|
|
|
1:59.59 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
766 |
29.39 |
|
|
|
1:00.04 |
|
|
Aurajoen Uinti |
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maarit Vainio |
1980 |
|
603 |
30.59 |
|
|
|
1:05.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Heikkinen |
1983 |
|
434 |
34.95 |
|
|
|
1:12.55 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenna Johansson |
1980 |
|
421 |
34.32 |
|
|
|
1:13.29 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Haimakainen |
1979 |
|
337 |
38.35 |
|
|
|
1:18.94 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanna Malmsten |
1982 |
|
336 |
37.37 |
|
|
|
1:19.01 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Suvi Pulkkinen |
1988 |
|
806 |
27.51 |
|
|
|
58.81 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vladimira Therman |
1985 |
|
629 |
30.86 |
|
|
|
1:03.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ira Uusoksa-Mandell |
1987 |
|
626 |
30.41 |
|
|
|
1:03.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenna Tarvonen |
1988 |
|
610 |
31.49 |
|
|
|
1:04.54 |
|
|
Kampuksen Plaani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Ripatti |
1987 |
|
595 |
31.02 |
|
|
|
1:05.09 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
541 |
31.88 |
|
|
|
1:07.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Salla Valtari |
1985 |
|
541 |
31.31 |
|
|
|
1:07.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maiju Kuurto |
1985 |
|
532 |
31.83 |
|
|
|
1:07.53 |
|
|
Octopus Lohja |
1:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niina Säteri |
1984 |
|
426 |
34.21 |
|
|
|
1:12.74 |
|
|
Kampuksen Plaani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
406 |
35.27 |
|
|
|
1:13.88 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna-Liisa Virtanen |
1985 |
|
325 |
37.52 |
|
|
|
1:19.56 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pauliina Koistinen |
1985 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Kollanus |
1991 |
|
714 |
29.23 |
|
|
|
1:01.00 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Sartela |
1991 |
|
698 |
29.29 |
|
|
|
1:01.47 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
671 |
29.58 |
|
|
|
1:02.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marja Nurkkala |
1993 |
|
664 |
29.92 |
|
|
|
1:02.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonna Teräväinen |
1991 |
|
642 |
30.35 |
|
|
|
1:03.21 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Krista Rekonen |
1989 |
|
583 |
30.74 |
|
|
|
1:05.25 |
|
|
Simmis Wanda |
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petra Paloniemi |
1992 |
|
447 |
34.08 |
|
|
|
1:11.27 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nina Hurula |
1989 |
|
433 |
34.30 |
|
|
|
1:12.07 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
13:11 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
13:39 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
453 |
1:00.39 |
2:08.12 |
3:17.97 |
|
4:25.16 |
|
|
Cetus Espoo |
4:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Koski |
1942 |
|
403 |
58.03 |
2:04.21 |
3:09.02 |
|
4:12.89 |
|
|
Cetus Espoo |
4:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arto Mynttinen |
1948 |
|
438 |
50.60 |
1:49.72 |
2:51.47 |
|
3:51.46 |
|
|
Cetus Espoo |
3:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
475 |
43.25 |
1:34.56 |
2:28.14 |
|
3:21.02 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lembit Laht |
1949 |
|
426 |
48.15 |
1:41.44 |
2:35.26 |
|
3:28.37 |
|
|
U-Klubi |
3:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Iltola |
1957 |
|
538 |
44.67 |
1:34.35 |
2:25.48 |
|
3:13.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arto Kärnä |
1957 |
|
480 |
45.86 |
1:36.32 |
2:28.82 |
|
3:21.25 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Lairola |
1955 |
|
472 |
45.97 |
1:38.10 |
2:31.32 |
|
3:22.38 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Harri Koski |
1957 |
|
453 |
44.92 |
1:36.06 |
2:31.00 |
|
3:25.16 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
424 |
47.85 |
1:40.81 |
2:35.44 |
|
3:29.69 |
|
|
Cetus Espoo |
3:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
298 |
50.03 |
1:50.58 |
2:54.15 |
|
3:55.78 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
3:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ralf Sund |
1955 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Zherdev |
1961 |
|
626 |
38.37 |
1:21.79 |
2:06.55 |
|
2:51.84 |
|
|
Neva Stars |
2:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
586 |
38.67 |
1:23.27 |
2:08.99 |
|
2:55.57 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
2:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Munck |
1961 |
|
499 |
42.42 |
1:31.66 |
2:20.25 |
|
3:05.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Nikula |
1960 |
|
494 |
40.70 |
1:28.38 |
2:17.45 |
|
3:05.87 |
|
|
Oulun Lohet |
3:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
476 |
43.83 |
1:32.38 |
2:22.06 |
|
3:08.23 |
|
|
Neva Stars |
3:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
327 |
47.48 |
1:42.21 |
2:38.47 |
|
3:33.32 |
|
|
Vanders |
3:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
513 |
39.12 |
1:26.11 |
2:13.60 |
|
2:56.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
502 |
39.99 |
1:25.56 |
2:12.23 |
|
2:58.18 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
2:59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
491 |
42.39 |
1:29.37 |
2:15.83 |
|
2:59.44 |
|
|
Uinti Imatra |
2:56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Meller |
1967 |
|
416 |
40.13 |
1:27.08 |
2:18.01 |
|
3:09.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juha Karttunen |
1964 |
|
378 |
43.02 |
1:34.72 |
2:26.79 |
|
3:15.83 |
|
|
Simmis Wanda |
3:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pertti Rasilainen |
1964 |
|
313 |
46.43 |
1:38.93 |
2:33.62 |
|
3:28.51 |
|
|
Ålands Simförening |
3:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
564 |
36.85 |
1:18.40 |
2:01.81 |
|
2:44.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sami Kähkönen |
1969 |
|
418 |
40.16 |
1:27.31 |
2:16.39 |
|
3:02.00 |
|
|
Hydra Platypus |
3:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kai Helsiaho |
1970 |
|
386 |
41.42 |
1:29.17 |
2:19.02 |
|
3:06.82 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
3:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
261 |
45.15 |
1:40.39 |
2:38.22 |
|
3:32.88 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juha Tolvanen |
1971 |
|
255 |
48.52 |
1:42.12 |
2:37.91 |
|
3:34.45 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tero Niemelä |
1969 |
|
255 |
46.44 |
1:42.22 |
2:38.43 |
|
3:34.51 |
|
|
Simmis Wanda |
3:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Risto Silvola |
1969 |
|
254 |
48.85 |
1:42.07 |
2:38.35 |
|
3:34.82 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
187 |
51.25 |
1:52.81 |
2:55.56 |
|
3:57.87 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Vihersalo |
1978 |
|
613 |
35.58 |
1:15.92 |
1:56.71 |
|
2:37.36 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
559 |
37.71 |
1:19.46 |
2:01.24 |
|
2:42.28 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
511 |
38.21 |
1:20.62 |
2:04.18 |
|
2:47.21 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Paatela |
1976 |
|
376 |
42.07 |
1:28.82 |
2:16.60 |
|
3:05.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Kurki |
1975 |
|
278 |
46.68 |
1:38.69 |
2:32.47 |
|
3:24.76 |
|
|
Lahden Kaleva |
3:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mika Sulkava |
1978 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
524 |
39.37 |
1:23.33 |
2:05.87 |
|
2:47.93 |
|
|
UPOT |
2:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Koskela |
1982 |
|
473 |
39.23 |
1:24.25 |
2:10.37 |
|
2:53.73 |
|
|
UPOT |
2:52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
445 |
40.41 |
1:25.71 |
2:11.38 |
|
2:57.35 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
663 |
34.15 |
1:13.22 |
1:52.29 |
|
2:31.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Wahlström |
1987 |
|
629 |
34.31 |
1:13.36 |
1:53.77 |
|
2:34.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Svartström |
1985 |
|
538 |
36.88 |
1:18.07 |
2:01.00 |
|
2:42.87 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Peltoniemi |
1989 |
|
338 |
40.70 |
1:26.95 |
2:17.04 |
|
3:07.59 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
13:39 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
14:08 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viive Nõu |
1948 |
|
570 |
56.14 |
1:59.03 |
3:03.30 |
|
4:06.71 |
|
|
U-Klubi |
4:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inga Siro |
1945 |
|
494 |
1:00.04 |
2:06.46 |
3:14.47 |
|
4:18.62 |
|
|
Koovee |
4:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
473 |
58.21 |
2:04.82 |
3:15.50 |
|
4:22.45 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sirje Voolmaa |
1953 |
|
488 |
54.42 |
1:55.74 |
2:59.92 |
|
4:02.28 |
|
|
U-Klubi |
4:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
501 |
52.20 |
1:50.97 |
2:51.91 |
|
3:52.47 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
3:46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Merja Salonen-Piira |
1958 |
|
475 |
53.97 |
1:54.37 |
2:56.98 |
|
3:56.63 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
578 |
45.57 |
1:37.16 |
2:32.07 |
|
3:27.83 |
|
|
U-Klubi |
3:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mona Mattila |
1961 |
|
424 |
50.66 |
1:49.00 |
2:49.91 |
|
3:50.33 |
|
|
Helsingin Uimarit |
3:47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anu Sakala |
1963 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
U-Klubi |
4:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Kara |
1965 |
|
674 |
42.88 |
1:31.50 |
2:19.67 |
|
3:09.55 |
|
|
Cetus Espoo |
3:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Svetlana Kozlova |
1965 |
|
558 |
44.89 |
1:35.99 |
2:28.43 |
|
3:21.87 |
|
|
Neva Stars |
3:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Päivi Kaipainen |
1965 |
|
508 |
46.75 |
1:40.17 |
2:34.19 |
|
3:28.21 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maarit Kestilä |
1967 |
|
430 |
48.70 |
1:44.31 |
2:42.44 |
|
3:40.17 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Susanna Virkki |
1964 |
|
313 |
56.40 |
1:55.96 |
3:00.31 |
|
4:04.59 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sari Lilja |
1971 |
|
524 |
44.99 |
1:34.27 |
2:24.90 |
|
3:15.86 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
3:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
478 |
45.36 |
1:36.34 |
2:28.96 |
|
3:22.00 |
|
|
Simmis Wanda |
3:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Imke Höfling |
1970 |
|
259 |
55.99 |
1:59.93 |
3:04.34 |
|
4:07.82 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
794 |
37.76 |
1:19.89 |
2:02.34 |
|
2:44.52 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liisa Ailanen |
1978 |
|
607 |
40.61 |
1:26.47 |
2:13.13 |
|
2:59.90 |
|
|
Swimming Team Rauma |
3:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Hokkanen |
1977 |
|
537 |
41.49 |
1:29.04 |
2:18.12 |
|
3:07.37 |
|
|
Cetus Espoo |
3:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristiina Kangastalo-Hoda |
1978 |
|
301 |
52.86 |
1:51.11 |
2:49.68 |
|
3:47.28 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
3:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
461 |
44.10 |
1:33.19 |
2:23.78 |
|
3:14.90 |
|
|
Hydra Platypus |
3:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Salla Laakso |
1980 |
|
415 |
45.51 |
1:39.32 |
2:32.15 |
|
3:21.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Suvi Purra |
1979 |
|
413 |
46.92 |
1:39.55 |
2:31.96 |
|
3:22.13 |
|
|
Cetus Espoo |
3:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katja Walsh |
1983 |
|
267 |
53.92 |
1:53.45 |
2:53.93 |
|
3:53.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
392 |
46.60 |
1:38.84 |
2:30.91 |
|
3:20.67 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
3:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elina Mäkinen |
1993 |
|
608 |
37.94 |
1:23.45 |
2:10.19 |
|
2:56.73 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Espo |
1992 |
|
446 |
44.79 |
1:35.76 |
2:26.52 |
|
3:15.97 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janina Lehti |
1990 |
|
324 |
48.09 |
1:43.74 |
2:41.08 |
|
3:37.89 |
|
|
Swimming Team Rauma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
14:08 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
15:13 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 320 - 359 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cetus Miehet G [1659] |
320 |
|
|
|
|
|
|
2:54.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Malk |
1937 |
|
|
34.85 |
|
|
|
34.85 |
|
|
Martti Lahti |
1937 |
|
|
47.04 |
|
|
|
1:21.89 |
|
|
Juha Koski |
1942 |
|
|
41.07 |
|
|
|
2:02.96 |
|
|
Pentti Keränen |
1935 |
|
|
51.50 |
|
|
|
2:54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meisterujumise U-Klubi 2 |
286 |
|
|
|
|
|
|
2:24.78 |
|
|
U-Klubi |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lembit Laht |
1949 |
|
|
34.07 |
|
|
|
34.07 |
|
|
Mihkel Virkus |
1939 |
|
|
40.99 |
|
|
|
1:15.06 |
|
|
Olav Lukin |
1944 |
|
|
38.64 |
|
|
|
1:53.70 |
|
|
Peep Kesküla |
1954 |
|
|
31.08 |
|
|
|
2:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
15:13 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
15:17 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
15:17 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
16:59 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
|
654 |
|
|
|
|
53.54 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
50.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viive Nõu |
1948 |
|
508 |
|
|
|
|
53.61 |
|
|
U-Klubi |
51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
503 |
|
|
|
|
53.79 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inga Siro |
1945 |
|
500 |
|
|
|
|
53.89 |
|
|
Koovee |
51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
286 |
|
|
|
|
1:04.96 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
510 |
|
|
|
|
51.19 |
|
|
Cetus Espoo |
49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sirje Voolmaa |
1953 |
|
502 |
|
|
|
|
51.46 |
|
|
U-Klubi |
52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marja Turunen |
1951 |
|
406 |
|
|
|
|
55.21 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marjatta Koivisto |
1952 |
|
336 |
|
|
|
|
58.82 |
|
|
ORCA Helsinki |
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
597 |
|
|
|
|
41.73 |
|
|
U-Klubi |
41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Komulainen |
1962 |
|
573 |
|
|
|
|
42.30 |
|
|
Cetus Espoo |
42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pirkko Hankonen |
1963 |
|
552 |
|
|
|
|
42.84 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Merja Pettersson |
1963 |
|
483 |
|
|
|
|
44.78 |
|
|
Uimaseura Aquila |
43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirsi Uski-Aarnio |
1961 |
|
391 |
|
|
|
|
48.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anu Sakala |
1963 |
|
350 |
|
|
|
|
49.86 |
|
|
U-Klubi |
48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elina Virtanen |
1962 |
|
338 |
|
|
|
|
50.42 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
16:59 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
17:42 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
390 |
|
|
|
|
56.66 |
|
|
Cetus Espoo |
50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
500 |
|
|
|
|
48.30 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
416 |
|
|
|
|
51.36 |
|
|
Cetus Espoo |
48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
685 |
|
|
|
|
40.29 |
|
|
Neva Stars |
39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Asell |
1947 |
|
389 |
|
|
|
|
48.64 |
|
|
S.C.Pingviinit |
46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
381 |
|
|
|
|
48.98 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Malinen |
1947 |
|
377 |
|
|
|
|
49.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
48.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tenho Hietanen |
1944 |
|
249 |
|
|
|
|
56.47 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matti Väätänen |
1947 |
|
201 |
|
|
|
|
1:00.57 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
128 |
|
|
|
|
1:10.35 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Luige |
1949 |
|
538 |
|
|
|
|
39.94 |
|
|
U-Klubi |
38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
517 |
|
|
|
|
40.47 |
|
|
ORCA Helsinki |
39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Arvinen |
1950 |
|
319 |
|
|
|
|
47.56 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
51.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
17:42 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
17:58 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Virve Palos |
1942 |
|
175 |
1:10.78 |
2:28.87 |
3:49.09 |
|
5:06.73 |
|
|
Koovee |
5:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uintiklubi Nereus |
4:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maritta Kurki |
1952 |
|
495 |
40.34 |
1:26.55 |
2:14.67 |
|
3:01.00 |
|
|
Lahden Kaleva |
3:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Lairola |
1958 |
|
486 |
39.43 |
1:23.77 |
2:11.21 |
|
2:58.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leena Kaseva |
1954 |
|
357 |
45.70 |
1:36.72 |
2:27.78 |
|
3:17.41 |
|
|
Cetus Espoo |
3:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Merja Salonen-Piira |
1958 |
|
284 |
47.12 |
1:40.12 |
2:37.22 |
|
3:33.07 |
|
|
Koovee |
3:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leena Brooke |
1960 |
|
447 |
39.85 |
1:23.99 |
2:09.71 |
|
2:54.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuija Alanko |
1963 |
|
383 |
41.30 |
1:26.98 |
2:14.11 |
|
3:03.91 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maikki Torsti |
1963 |
|
333 |
41.98 |
1:29.92 |
2:20.89 |
|
3:12.61 |
|
|
Cetus Espoo |
3:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Outi Salminen |
1961 |
|
192 |
51.05 |
1:51.13 |
2:51.20 |
|
3:51.34 |
|
|
Helsingin Uimarit |
3:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
680 |
35.84 |
1:14.27 |
1:52.25 |
|
2:28.59 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Satu Hyvärinen |
1967 |
|
621 |
35.69 |
1:14.88 |
1:54.06 |
|
2:33.19 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leena Rasinaho |
1965 |
|
520 |
35.71 |
1:15.54 |
1:58.10 |
|
2:42.46 |
|
|
S.C.Pingviinit |
2:41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
375 |
39.99 |
1:26.48 |
2:13.86 |
|
3:01.26 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Meri Santaholma |
1964 |
|
310 |
42.28 |
1:31.95 |
2:24.22 |
|
3:13.05 |
|
|
Cetus Espoo |
3:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Steffen |
1971 |
|
514 |
34.79 |
1:13.28 |
1:55.57 |
|
2:37.19 |
|
|
Simmis Wanda |
2:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Imke Höfling |
1970 |
|
457 |
39.14 |
1:20.86 |
2:02.78 |
|
2:43.47 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carrie Turunen |
1973 |
|
436 |
37.51 |
1:20.05 |
2:03.76 |
|
2:46.07 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Cankar |
1973 |
|
288 |
43.82 |
1:33.52 |
2:23.86 |
|
3:10.66 |
|
|
Cetus Espoo |
3:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Männistö |
1978 |
|
670 |
32.52 |
1:08.70 |
1:46.04 |
|
2:23.13 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
2:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Tirkkonen |
1976 |
|
246 |
43.52 |
1:34.30 |
2:27.18 |
|
3:19.69 |
|
|
Kampuksen Plaani |
3:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
789 |
31.02 |
1:04.46 |
1:38.53 |
|
2:13.21 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vera Strömsholm |
1983 |
|
579 |
33.86 |
1:11.32 |
1:49.70 |
|
2:27.71 |
|
|
Simmis Wanda |
2:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Suvi Purra |
1979 |
|
496 |
35.21 |
1:14.45 |
1:55.39 |
|
2:35.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiina Lehtonen |
1983 |
|
399 |
36.88 |
1:18.70 |
2:02.71 |
|
2:47.17 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
667 |
31.23 |
1:06.89 |
1:43.41 |
|
2:19.66 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ira Uusoksa-Mandell |
1987 |
|
656 |
33.16 |
1:09.05 |
1:45.80 |
|
2:20.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vladimira Therman |
1985 |
|
604 |
32.97 |
1:09.86 |
1:47.51 |
|
2:24.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
600 |
34.11 |
1:10.78 |
1:47.90 |
|
2:24.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Latva-Pukkila |
1986 |
|
506 |
33.82 |
1:11.65 |
1:52.80 |
|
2:33.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pauliina Koistinen |
1985 |
|
475 |
35.20 |
1:14.64 |
1:55.78 |
|
2:36.33 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Salla Valtari |
1985 |
|
475 |
34.98 |
1:14.94 |
1:56.24 |
|
2:36.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna-Liisa Virtanen |
1985 |
|
328 |
39.04 |
1:22.38 |
2:09.84 |
|
2:56.86 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
3:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Kollanus |
1991 |
|
734 |
30.89 |
1:04.07 |
1:37.58 |
|
2:12.33 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonna Teräväinen |
1991 |
|
651 |
31.04 |
1:05.10 |
1:40.72 |
|
2:17.71 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Paloniemi |
1992 |
|
414 |
35.28 |
1:15.42 |
1:58.01 |
|
2:40.17 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
17:58 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
19:12 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sauli Juhani Uusi-Kokko |
1933 |
|
44 |
1:52.15 |
3:56.54 |
6:05.81 |
|
8:14.79 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
685 |
38.74 |
1:25.06 |
2:13.80 |
|
2:59.51 |
|
|
Cetus Espoo |
2:53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Sortila |
1935 |
|
333 |
51.32 |
1:50.10 |
2:51.04 |
|
3:48.15 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
212 |
58.41 |
2:08.21 |
3:19.57 |
|
4:25.35 |
|
|
Cetus Espoo |
4:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
663 |
38.95 |
1:20.97 |
2:03.74 |
|
2:43.52 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
2:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oleg Petkau |
1947 |
|
648 |
39.01 |
1:20.66 |
2:03.80 |
|
2:44.77 |
|
|
Neva Stars |
2:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Hiltunen |
1953 |
|
478 |
38.56 |
1:20.47 |
2:03.19 |
|
2:43.14 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sakari Vento |
1951 |
|
371 |
41.49 |
1:27.67 |
2:14.59 |
|
2:57.38 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tapani Tuomiranta |
1951 |
|
368 |
42.15 |
1:28.37 |
2:15.89 |
|
2:57.85 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jorma Heinonen |
1958 |
|
271 |
37.65 |
1:17.44 |
2:10.93 |
|
3:07.79 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ralf Sund |
1955 |
|
271 |
42.18 |
1:30.22 |
2:20.04 |
|
3:07.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juri Logvin |
1962 |
|
720 |
31.24 |
1:05.01 |
1:39.48 |
|
2:12.80 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Hurula |
1961 |
|
563 |
34.45 |
1:11.58 |
1:49.26 |
|
2:24.18 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tom Nylund |
1959 |
|
521 |
33.61 |
1:11.12 |
1:49.65 |
|
2:27.90 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
491 |
33.60 |
1:12.66 |
1:52.31 |
|
2:30.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
479 |
35.36 |
1:14.09 |
1:54.09 |
|
2:32.13 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
2:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ilkka Arola |
1959 |
|
457 |
35.47 |
1:14.91 |
1:55.45 |
|
2:34.54 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
295 |
40.86 |
1:25.95 |
2:12.07 |
|
2:58.84 |
|
|
Cetus Espoo |
3:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veijo Tolonen |
1967 |
|
541 |
32.57 |
1:08.07 |
1:44.56 |
|
2:20.60 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
514 |
32.36 |
1:08.18 |
1:45.61 |
|
2:23.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kare-Petri Kaukomaa |
1965 |
|
464 |
34.49 |
1:11.83 |
1:50.40 |
|
2:28.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jari Lemmetty |
1968 |
|
427 |
35.03 |
1:15.53 |
1:56.24 |
|
2:32.11 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
425 |
36.04 |
1:16.11 |
1:55.82 |
|
2:32.32 |
|
|
Uinti Imatra |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marko Lysmä |
1965 |
|
376 |
35.10 |
1:15.03 |
1:57.25 |
|
2:38.66 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heikki Koskela |
1968 |
|
315 |
38.80 |
1:22.13 |
2:05.81 |
|
2:48.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Timo Piispanen |
1968 |
|
292 |
37.72 |
1:21.40 |
2:09.03 |
|
2:52.70 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Alopaeus |
1971 |
|
550 |
31.70 |
1:06.80 |
1:43.23 |
|
2:17.70 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aki Kattelus |
1972 |
|
498 |
33.18 |
1:08.40 |
1:44.83 |
|
2:22.34 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lasse Lahtinen |
1971 |
|
487 |
33.41 |
1:10.20 |
1:47.49 |
|
2:23.46 |
|
|
Vanders |
2:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Murole |
1971 |
|
468 |
33.09 |
1:08.27 |
1:45.81 |
|
2:25.33 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ari Komulainen |
1972 |
|
466 |
33.82 |
1:10.73 |
1:48.35 |
|
2:25.58 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jorma Puustinen |
1969 |
|
372 |
36.61 |
1:16.91 |
1:58.42 |
|
2:36.88 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kari Paananen |
1970 |
|
370 |
35.65 |
1:15.63 |
1:56.52 |
|
2:37.17 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peter Mero |
1969 |
|
320 |
36.89 |
1:18.27 |
2:03.28 |
|
2:44.86 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
225 |
39.42 |
1:26.75 |
2:16.47 |
|
3:05.43 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jori Johansson |
1977 |
|
577 |
31.56 |
1:04.90 |
1:38.72 |
|
2:12.21 |
|
|
Simmis Wanda |
2:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
568 |
30.34 |
1:03.32 |
1:37.38 |
|
2:12.87 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Xavier Arnould |
1974 |
|
469 |
31.90 |
1:07.63 |
1:45.09 |
|
2:21.64 |
|
|
Cercle de Natation de Bruxelle |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Paatela |
1976 |
|
438 |
33.50 |
1:09.87 |
1:48.01 |
|
2:24.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veli-Pekka Laakso |
1978 |
|
410 |
32.86 |
1:09.86 |
1:48.97 |
|
2:28.07 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janne Moilanen |
1977 |
|
309 |
36.75 |
1:18.91 |
2:03.47 |
|
2:42.81 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
304 |
38.16 |
1:19.23 |
2:01.70 |
|
2:43.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Teemu Vuorinen |
1975 |
|
276 |
36.31 |
1:16.75 |
2:00.04 |
|
2:48.94 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sami-Petteri Pitkänen |
1975 |
|
270 |
38.48 |
1:23.09 |
2:08.81 |
|
2:50.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Matti Kurki |
1975 |
|
268 |
38.01 |
1:21.52 |
2:05.76 |
|
2:50.65 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aarni Oinonen |
1976 |
|
192 |
39.91 |
1:27.09 |
2:19.03 |
|
3:10.73 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lari Rönkä |
1979 |
|
587 |
30.18 |
1:03.37 |
1:36.82 |
|
2:12.90 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tero Koistinen |
1983 |
|
549 |
30.11 |
1:04.44 |
1:40.19 |
|
2:15.87 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Toni Vaulasvirta |
1981 |
|
523 |
31.60 |
1:05.69 |
1:41.49 |
|
2:18.09 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Malmelin |
1981 |
|
501 |
32.49 |
1:09.66 |
1:45.02 |
|
2:20.06 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
500 |
31.15 |
1:05.75 |
1:42.67 |
|
2:20.19 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antti Levänen |
1981 |
|
459 |
31.98 |
1:08.17 |
1:46.53 |
|
2:24.29 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tony Strömsholm |
1982 |
|
450 |
32.43 |
1:09.65 |
1:47.78 |
|
2:25.25 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Merikallio |
1980 |
|
288 |
36.83 |
1:19.26 |
2:03.80 |
|
2:48.45 |
|
|
Hydra Platypus |
2:52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
570 |
29.21 |
1:01.57 |
1:34.45 |
|
2:07.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Svartström |
1985 |
|
505 |
30.59 |
1:03.70 |
1:38.54 |
|
2:13.25 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petteri Torssonen |
1984 |
|
426 |
31.26 |
1:06.01 |
1:43.14 |
|
2:21.03 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Karttunen |
1993 |
|
543 |
29.99 |
1:03.19 |
1:36.67 |
|
2:08.54 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juuso Manninen |
1993 |
|
488 |
30.54 |
1:04.07 |
1:38.95 |
|
2:13.17 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha-Matti Halonen |
1990 |
|
439 |
30.61 |
1:05.59 |
1:42.37 |
|
2:17.92 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mitja Kylliäinen |
1991 |
|
207 |
35.61 |
1:21.75 |
2:11.34 |
|
2:57.06 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
19:12 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
19:14 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inga Siro |
1945 |
|
235 |
1:04.32 |
|
|
|
2:16.03 |
|
|
Koovee |
2:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Thodin |
1968 |
|
878 |
32.43 |
|
|
|
1:09.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anu Ilander |
1968 |
|
675 |
34.56 |
|
|
|
1:16.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Yuhong Qiu-Kaikkonen |
1968 |
|
273 |
41.19 |
|
|
|
1:43.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Päivi Rantala |
1967 |
|
252 |
46.17 |
|
|
|
1:45.80 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
213 |
51.28 |
|
|
|
1:51.82 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Outi Kaarnamo |
1969 |
|
493 |
36.96 |
|
|
|
1:20.31 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
758 |
32.33 |
|
|
|
1:07.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
722 |
32.30 |
|
|
|
1:08.77 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanna Gröhn |
1978 |
|
391 |
36.73 |
|
|
|
1:24.34 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
|
384 |
38.90 |
|
|
|
1:24.88 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
814 |
31.49 |
|
|
|
1:06.27 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maarit Vainio |
1980 |
|
553 |
34.75 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
471 |
36.42 |
|
|
|
1:19.48 |
|
|
U-Klubi |
1:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenna Johansson |
1980 |
|
363 |
40.41 |
|
|
|
1:26.73 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ninni From |
1988 |
|
718 |
31.30 |
|
|
|
1:06.78 |
|
|
Simmis Wanda |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
620 |
32.59 |
|
|
|
1:10.14 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Latva-Pukkila |
1986 |
|
402 |
37.00 |
|
|
|
1:21.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eeva Järvenpää |
1984 |
|
350 |
38.90 |
|
|
|
1:24.83 |
|
|
Octopus Lohja |
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niina Säteri |
1984 |
|
339 |
37.93 |
|
|
|
1:25.73 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
722 |
29.67 |
|
|
|
1:04.76 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Sartela |
1991 |
|
711 |
29.81 |
|
|
|
1:05.08 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
656 |
30.87 |
|
|
|
1:06.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marja Nurkkala |
1993 |
|
587 |
31.96 |
|
|
|
1:09.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elina Mäkinen |
1993 |
|
554 |
32.26 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janina Lehti |
1990 |
|
190 |
43.44 |
|
|
|
1:40.99 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
19:14 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
19:51 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
512 |
39.87 |
|
|
|
1:24.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olav Lukin |
1944 |
|
232 |
52.73 |
|
|
|
1:49.80 |
|
|
U-Klubi |
1:44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
226 |
48.70 |
|
|
|
1:47.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
304 |
41.00 |
|
|
|
1:29.51 |
|
|
Cetus Espoo |
1:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
658 |
31.69 |
|
|
|
1:08.72 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
454 |
36.92 |
|
|
|
1:17.80 |
|
|
Neva Stars |
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Viitanen |
1967 |
|
495 |
33.41 |
|
|
|
1:11.86 |
|
|
Simmis Wanda |
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
448 |
34.10 |
|
|
|
1:14.31 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Meller |
1967 |
|
429 |
34.83 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
410 |
34.52 |
|
|
|
1:16.52 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Igor Galkin |
1965 |
|
384 |
37.18 |
|
|
|
1:18.23 |
|
|
Neva Stars |
1:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ville Kulmakorpi |
1966 |
|
192 |
45.42 |
|
|
|
1:38.41 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arto Katajamäki |
1972 |
|
475 |
34.02 |
|
|
|
1:11.28 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jari Niskanen |
1969 |
|
387 |
36.16 |
|
|
|
1:16.32 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Narumo |
1969 |
|
384 |
33.99 |
|
|
|
1:16.51 |
|
|
Vanders |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jun Kojima |
1971 |
|
352 |
36.83 |
|
|
|
1:18.76 |
|
|
Vanders |
1:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Lindfors |
1976 |
|
546 |
29.93 |
|
|
|
1:05.82 |
|
|
Vanders |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Paavo Miettinen |
1977 |
|
512 |
30.32 |
|
|
|
1:07.24 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aki Inkilä |
1977 |
|
506 |
31.18 |
|
|
|
1:07.51 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
456 |
31.51 |
|
|
|
1:09.90 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jani Myllymäki |
1976 |
|
382 |
34.26 |
|
|
|
1:14.16 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
420 |
32.20 |
|
|
|
1:10.01 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Rautiainen |
1985 |
|
175 |
41.98 |
|
|
|
1:33.67 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Allonen |
1989 |
|
754 |
26.56 |
|
|
|
57.61 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nico Palotie |
1992 |
|
724 |
26.80 |
|
|
|
58.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Korri |
1992 |
|
566 |
28.81 |
|
|
|
1:03.39 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juuso Manninen |
1993 |
|
427 |
31.41 |
|
|
|
1:09.62 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Virtanen |
1992 |
|
313 |
36.47 |
|
|
|
1:17.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
19:51 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
19:58 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
|
714 |
56.98 |
|
|
|
1:53.11 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
1:53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Virve Palos |
1942 |
|
124 |
1:30.59 |
|
|
|
3:02.87 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viive Nõu |
1948 |
|
405 |
54.65 |
|
|
|
1:52.43 |
|
|
U-Klubi |
1:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inga Siro |
1945 |
|
362 |
57.46 |
|
|
|
1:56.70 |
|
|
Koovee |
1:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
415 |
49.29 |
|
|
|
1:42.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
410 |
49.17 |
|
|
|
1:43.19 |
|
|
Cetus Espoo |
1:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sirje Voolmaa |
1953 |
|
405 |
48.40 |
|
|
|
1:43.57 |
|
|
U-Klubi |
1:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marja Turunen |
1951 |
|
284 |
53.19 |
|
|
|
1:56.61 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Liakka |
1955 |
|
432 |
48.28 |
|
|
|
1:39.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sari Komulainen |
1962 |
|
487 |
42.60 |
|
|
|
1:27.80 |
|
|
Cetus Espoo |
1:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuija Alanko |
1963 |
|
393 |
44.16 |
|
|
|
1:34.26 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Merja Pettersson |
1963 |
|
347 |
44.18 |
|
|
|
1:38.27 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kirsi Uski-Aarnio |
1961 |
|
317 |
47.71 |
|
|
|
1:41.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
973 |
29.96 |
|
|
|
1:04.76 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Männistö |
1978 |
|
612 |
35.61 |
|
|
|
1:15.57 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liisa Ailanen |
1978 |
|
592 |
36.47 |
|
|
|
1:16.43 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marjaana Mäkinen |
1975 |
|
556 |
36.19 |
|
|
|
1:18.06 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katja Koivu-Pirhonen |
1975 |
|
549 |
35.25 |
|
|
|
1:18.36 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sanna Hokkanen |
1977 |
|
487 |
38.70 |
|
|
|
1:21.57 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sarri Sipilä |
1977 |
|
255 |
48.74 |
|
|
|
1:41.13 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minna Heijari |
1975 |
|
217 |
52.28 |
|
|
|
1:46.77 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
673 |
32.61 |
|
|
|
1:11.32 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ninni From |
1988 |
|
649 |
33.24 |
|
|
|
1:12.21 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Ripatti |
1987 |
|
617 |
33.17 |
|
|
|
1:13.43 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vladimira Therman |
1985 |
|
573 |
32.84 |
|
|
|
1:15.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riikka Kovanen |
1986 |
|
519 |
35.83 |
|
|
|
1:17.79 |
|
|
Octopus Lohja |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sara Sillanpää |
1986 |
|
454 |
35.43 |
|
|
|
1:21.33 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niina Säteri |
1984 |
|
444 |
38.34 |
|
|
|
1:21.91 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pauliina Koistinen |
1985 |
|
425 |
38.54 |
|
|
|
1:23.11 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
384 |
39.62 |
|
|
|
1:25.95 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
19:58 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
20:46 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
666 |
43.54 |
|
|
|
1:36.93 |
|
|
Cetus Espoo |
1:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
434 |
48.86 |
|
|
|
1:42.45 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
319 |
54.91 |
|
|
|
1:53.49 |
|
|
Cetus Espoo |
1:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Virkajärvi |
1939 |
|
229 |
1:00.75 |
|
|
|
2:06.72 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
892 |
35.45 |
|
|
|
1:15.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
601 |
41.27 |
|
|
|
1:26.57 |
|
|
Neva Stars |
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arto Mynttinen |
1948 |
|
358 |
49.66 |
|
|
|
1:42.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heikki Asell |
1947 |
|
326 |
50.08 |
|
|
|
1:46.10 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
317 |
50.47 |
|
|
|
1:47.14 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matti Väätänen |
1947 |
|
137 |
1:09.87 |
|
|
|
2:21.67 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lembit Laht |
1949 |
|
441 |
41.42 |
|
|
|
1:25.91 |
|
|
U-Klubi |
1:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilkka Keskinen |
1952 |
|
413 |
38.72 |
|
|
|
1:27.82 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
212 |
49.81 |
|
|
|
1:49.70 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peep Kesküla |
1954 |
|
550 |
35.76 |
|
|
|
1:18.35 |
|
|
U-Klubi |
1:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Lairola |
1955 |
|
454 |
40.26 |
|
|
|
1:23.55 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kari Hiltunen |
1958 |
|
448 |
39.84 |
|
|
|
1:23.93 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Harri Koski |
1957 |
|
436 |
38.60 |
|
|
|
1:24.67 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pekka Iltola |
1957 |
|
416 |
39.72 |
|
|
|
1:26.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olavi Karhu |
1958 |
|
382 |
41.80 |
|
|
|
1:28.45 |
|
|
Kangasalan Urheilijat KU-68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
367 |
42.97 |
|
|
|
1:29.68 |
|
|
Cetus Espoo |
1:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ralf Sund |
1955 |
|
254 |
49.84 |
|
|
|
1:41.32 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Esa Ihalainen |
1954 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uinti Imatra |
1:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
654 |
32.13 |
|
|
|
1:11.12 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Viitala |
1962 |
|
541 |
35.30 |
|
|
|
1:15.76 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilkka Arola |
1959 |
|
514 |
37.22 |
|
|
|
1:17.06 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matti Hurula |
1961 |
|
413 |
39.78 |
|
|
|
1:22.93 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jaakko Erkinaro |
1963 |
|
399 |
40.01 |
|
|
|
1:23.83 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leif Blomfelt |
1960 |
|
397 |
40.97 |
|
|
|
1:23.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
304 |
45.30 |
|
|
|
1:31.83 |
|
|
Vanders |
1:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veijo Tolonen |
1967 |
|
495 |
32.78 |
|
|
|
1:12.88 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
468 |
35.03 |
|
|
|
1:14.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christer Burman |
1968 |
|
452 |
35.42 |
|
|
|
1:15.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalevi Kostiainen |
1967 |
|
415 |
37.22 |
|
|
|
1:17.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
414 |
35.92 |
|
|
|
1:17.37 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jyrki Ikonen |
1964 |
|
384 |
35.60 |
|
|
|
1:19.36 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vesa Kälviäinen |
1968 |
|
335 |
39.33 |
|
|
|
1:23.02 |
|
|
SUH |
1:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juha Karttunen |
1964 |
|
329 |
41.02 |
|
|
|
1:23.49 |
|
|
Simmis Wanda |
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ismo Voutilainen |
1965 |
|
320 |
38.99 |
|
|
|
1:24.33 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kare-Petri Kaukomaa |
1965 |
|
293 |
38.09 |
|
|
|
1:26.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vesa Keränen |
1967 |
|
246 |
42.88 |
|
|
|
1:31.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Esa Mangeloja |
1968 |
|
203 |
49.47 |
|
|
|
1:38.16 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Esa Vatanen |
1967 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lari Sirnelä |
1982 |
|
632 |
29.94 |
|
|
|
1:05.66 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jussi Kujala |
1980 |
|
602 |
31.03 |
|
|
|
1:06.73 |
|
|
Vanders |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Saxén |
1981 |
|
601 |
30.21 |
|
|
|
1:06.76 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lari Rönkä |
1979 |
|
567 |
31.03 |
|
|
|
1:08.06 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Markus Salmela |
1983 |
|
556 |
32.02 |
|
|
|
1:08.50 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
1:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antti Koskela |
1982 |
|
494 |
33.44 |
|
|
|
1:11.25 |
|
|
UPOT |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 25, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Allonen |
1989 |
|
673 |
28.72 |
|
|
|
1:00.99 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joni Lairola |
1992 |
|
665 |
28.72 |
|
|
|
1:01.24 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rene Rokka |
1992 |
|
595 |
29.24 |
|
|
|
1:03.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Korri |
1992 |
|
572 |
29.96 |
|
|
|
1:04.40 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aki Hurula |
1992 |
|
404 |
35.52 |
|
|
|
1:12.28 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksi Harmaala |
1991 |
|
362 |
33.78 |
|
|
|
1:14.97 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
20:46 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
20:48 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Virve Palos |
1942 |
|
164 |
|
|
|
|
1:15.08 |
|
|
Koovee |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
158 |
|
|
|
|
1:09.24 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
345 |
|
|
|
|
48.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkko Hankonen |
1963 |
|
443 |
|
|
|
|
39.50 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maikki Torsti |
1963 |
|
222 |
|
|
|
|
49.74 |
|
|
Cetus Espoo |
48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
974 |
|
|
|
|
29.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Harjuoja |
1977 |
|
589 |
|
|
|
|
34.42 |
|
|
Cetus Espoo |
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiina Kämäräinen |
1978 |
|
157 |
|
|
|
|
53.47 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roosa Säntti |
1983 |
|
684 |
|
|
|
|
31.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
432 |
|
|
|
|
36.54 |
|
|
U-Klubi |
36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenna Johansson |
1980 |
|
318 |
|
|
|
|
40.45 |
|
|
Helsingin Uimarit |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanna Rahko |
1983 |
|
247 |
|
|
|
|
44.00 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Heikkinen |
1983 |
|
184 |
|
|
|
|
48.50 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 26, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
20:48 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
21:07 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
531 |
|
|
|
|
46.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martti Lahti |
1937 |
|
296 |
|
|
|
|
56.70 |
|
|
Cetus Espoo |
54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
417 |
|
|
|
|
47.51 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
334 |
|
|
|
|
51.16 |
|
|
U-Klubi |
48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
155 |
|
|
|
|
1:01.54 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matti Väätänen |
1947 |
|
112 |
|
|
|
|
1:08.52 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Tuomiranta |
1951 |
|
390 |
|
|
|
|
41.52 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
192 |
|
|
|
|
52.54 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ilkka Keskinen |
1952 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peep Kesküla |
1954 |
|
514 |
|
|
|
|
37.00 |
|
|
U-Klubi |
35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kari Hiltunen |
1958 |
|
419 |
|
|
|
|
39.61 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Harri Koski |
1957 |
|
348 |
|
|
|
|
42.11 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jorma Heinonen |
1958 |
|
238 |
|
|
|
|
47.78 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
178 |
|
|
|
|
52.66 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Petri Eklund |
1957 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Aquila |
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
609 |
|
|
|
|
32.97 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Viitala |
1962 |
|
451 |
|
|
|
|
36.44 |
|
|
S.C.Pingviinit |
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taito Nurmi |
1961 |
|
421 |
|
|
|
|
37.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vesa Routarinne |
1959 |
|
305 |
|
|
|
|
41.53 |
|
|
Vanders |
40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janne Virtanen |
1964 |
|
682 |
|
|
|
|
30.31 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veijo Tolonen |
1967 |
|
478 |
|
|
|
|
34.12 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
464 |
|
|
|
|
34.46 |
|
|
S.C.Pingviinit |
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
412 |
|
|
|
|
35.84 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marko Lysmä |
1965 |
|
287 |
|
|
|
|
40.42 |
|
|
Cetus Espoo |
39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaleva Latvala |
1984 |
|
537 |
|
|
|
|
29.34 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuukka Aalto |
1988 |
|
495 |
|
|
|
|
30.16 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janne Parkkila |
1986 |
|
455 |
|
|
|
|
31.02 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
21:07 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
22:29 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 28, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 28, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 28, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 28, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
24 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
22:29 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
10:30 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meisterujumise U-Klubi 5 |
242 |
|
|
|
|
|
|
5:25.03 |
|
|
U-Klubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lembit Laht |
1949 |
|
|
37.08 |
1:17.18 |
|
|
1:17.18 |
|
|
Viive Nõu |
1948 |
|
|
47.82 |
1:45.49 |
|
|
3:02.67 |
|
|
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
|
34.31 |
1:11.80 |
|
|
4:14.47 |
|
|
Peep Kesküla |
1954 |
|
|
32.26 |
1:10.56 |
|
|
5:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Swim Seka |
240 |
|
|
|
|
|
|
5:47.20 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
|
47.63 |
1:45.84 |
|
|
1:45.84 |
|
|
Anu Lajunen |
1966 |
|
|
41.35 |
1:26.95 |
|
|
3:12.79 |
|
|
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
|
36.54 |
1:18.68 |
|
|
4:31.47 |
|
|
Ilkka Keskinen |
1952 |
|
|
34.82 |
1:15.73 |
|
|
5:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
S.c.p. Seka [1738] |
240 |
|
|
|
|
|
|
6:21.13 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minna Rantanen |
1968 |
|
|
41.87 |
1:26.63 |
|
|
1:26.63 |
|
|
Tenho Hietanen |
1944 |
|
|
1:00.37 |
2:08.20 |
|
|
3:34.83 |
|
|
Heikki Asell |
1947 |
|
|
42.61 |
1:30.89 |
|
|
5:05.72 |
|
|
Leena Rasinaho |
1965 |
|
|
35.98 |
1:15.41 |
|
|
6:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siwa Seka Triwa |
120 |
|
|
|
|
|
|
4:16.47 |
|
|
Simmis Wanda |
4:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Krista Rekonen |
1989 |
|
|
30.91 |
1:06.03 |
|
|
1:06.03 |
|
|
Vera Strömsholm |
1983 |
|
|
32.44 |
1:07.93 |
|
|
2:13.96 |
|
|
Juha Viitanen |
1967 |
|
|
30.64 |
1:03.01 |
|
|
3:16.97 |
|
|
Jori Johansson |
1977 |
|
|
28.82 |
59.50 |
|
|
4:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
10:30 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
11:09 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
379 |
1:00.34 |
|
|
|
2:06.77 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Koski |
1942 |
|
368 |
57.61 |
|
|
|
1:59.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
800 |
39.90 |
|
|
|
1:25.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
595 |
44.44 |
|
|
|
1:33.97 |
|
|
Neva Stars |
1:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arto Mynttinen |
1948 |
|
372 |
50.48 |
|
|
|
1:49.83 |
|
|
Cetus Espoo |
1:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
317 |
53.56 |
|
|
|
1:55.87 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
541 |
41.51 |
|
|
|
1:29.76 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Luige |
1949 |
|
419 |
47.05 |
|
|
|
1:37.76 |
|
|
U-Klubi |
1:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Lairola |
1955 |
|
601 |
39.87 |
|
|
|
1:22.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Koski |
1957 |
|
460 |
41.14 |
|
|
|
1:30.53 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
459 |
42.93 |
|
|
|
1:30.60 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arto Kärnä |
1957 |
|
444 |
42.31 |
|
|
|
1:31.63 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olavi Karhu |
1958 |
|
414 |
44.46 |
|
|
|
1:33.75 |
|
|
Kangasalan Urheilijat KU-68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
401 |
44.53 |
|
|
|
1:34.77 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
285 |
47.55 |
|
|
|
1:46.20 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Nikula |
1960 |
|
676 |
35.12 |
|
|
|
1:16.11 |
|
|
Oulun Lohet |
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sergey Zherdev |
1961 |
|
619 |
37.55 |
|
|
|
1:18.34 |
|
|
Neva Stars |
1:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
603 |
37.20 |
|
|
|
1:19.04 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
1:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
581 |
36.46 |
|
|
|
1:20.02 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ilkka Arola |
1959 |
|
504 |
39.27 |
|
|
|
1:23.91 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antti Wihanto |
1962 |
|
389 |
40.74 |
|
|
|
1:31.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
313 |
46.26 |
|
|
|
1:38.31 |
|
|
Vanders |
1:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markku Piiroinen |
1960 |
|
275 |
47.60 |
|
|
|
1:42.66 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
|
627 |
35.65 |
|
|
|
1:15.08 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
532 |
36.69 |
|
|
|
1:19.32 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
523 |
37.56 |
|
|
|
1:19.78 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
500 |
38.46 |
|
|
|
1:20.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christer Burman |
1968 |
|
471 |
38.10 |
|
|
|
1:22.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
460 |
40.32 |
|
|
|
1:23.27 |
|
|
Uinti Imatra |
1:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Asko Kiiveri |
1966 |
|
458 |
38.46 |
|
|
|
1:23.35 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rami Laakso |
1968 |
|
346 |
42.63 |
|
|
|
1:31.48 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vesa Keränen |
1967 |
|
266 |
46.33 |
|
|
|
1:39.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Esa Mangeloja |
1968 |
|
219 |
50.92 |
|
|
|
1:46.62 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Matkaniemi |
1972 |
|
717 |
33.37 |
|
|
|
1:10.51 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pasi Rönkkö |
1970 |
|
697 |
33.66 |
|
|
|
1:11.20 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
682 |
33.10 |
|
|
|
1:11.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sami Kähkönen |
1969 |
|
483 |
38.36 |
|
|
|
1:20.46 |
|
|
Hydra Platypus |
1:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kai Helsiaho |
1970 |
|
418 |
39.11 |
|
|
|
1:24.39 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jun Kojima |
1971 |
|
410 |
41.39 |
|
|
|
1:24.91 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ville Alopaeus |
1971 |
|
407 |
40.19 |
|
|
|
1:25.14 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aki Kattelus |
1972 |
|
390 |
40.74 |
|
|
|
1:26.40 |
|
|
Cetus Espoo |
1:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pasi Koskela |
1972 |
|
339 |
41.56 |
|
|
|
1:30.52 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
296 |
42.78 |
|
|
|
1:34.70 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pavel Kobychev |
1971 |
|
284 |
45.00 |
|
|
|
1:35.94 |
|
|
Cetus Espoo |
1:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tomi Tilander |
1973 |
|
272 |
43.30 |
|
|
|
1:37.32 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Samuli Sario |
1971 |
|
258 |
45.66 |
|
|
|
1:39.13 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Vihersalo |
1978 |
|
667 |
33.21 |
|
|
|
1:10.28 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
596 |
34.89 |
|
|
|
1:12.97 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Lindfors |
1976 |
|
570 |
33.98 |
|
|
|
1:14.04 |
|
|
Vanders |
1:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan Engström |
1975 |
|
563 |
33.63 |
|
|
|
1:14.35 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petri Mäkinen |
1977 |
|
450 |
37.20 |
|
|
|
1:20.10 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jani Myllymäki |
1976 |
|
390 |
40.28 |
|
|
|
1:24.01 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Markku Rautiainen |
1977 |
|
348 |
41.09 |
|
|
|
1:27.26 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Toni Jokinen |
1977 |
|
233 |
46.21 |
|
|
|
1:39.68 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aarni Oinonen |
1976 |
|
213 |
47.16 |
|
|
|
1:42.82 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janne Moilanen |
1977 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
515 |
35.95 |
|
|
|
1:15.57 |
|
|
UPOT |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Koskela |
1982 |
|
480 |
36.82 |
|
|
|
1:17.40 |
|
|
UPOT |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lari Rönkä |
1979 |
|
471 |
37.12 |
|
|
|
1:17.85 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
657 |
32.05 |
|
|
|
1:08.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Wahlström |
1987 |
|
619 |
32.92 |
|
|
|
1:10.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaleva Latvala |
1984 |
|
533 |
34.60 |
|
|
|
1:13.63 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joni Lairola |
1992 |
|
793 |
29.59 |
|
|
|
1:03.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Kollin |
1993 |
|
666 |
32.61 |
|
|
|
1:07.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Allonen |
1989 |
|
576 |
33.82 |
|
|
|
1:11.13 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Jolkkonen |
1993 |
|
521 |
34.24 |
|
|
|
1:13.56 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wiljam Leinonen |
1992 |
|
493 |
34.58 |
|
|
|
1:14.95 |
|
|
Salon Uimarit |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
11:09 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
11:26 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viive Nõu |
1948 |
|
532 |
54.53 |
|
|
|
1:55.88 |
|
|
U-Klubi |
1:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inga Siro |
1945 |
|
495 |
56.71 |
|
|
|
1:58.65 |
|
|
Koovee |
2:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
479 |
56.55 |
|
|
|
2:00.03 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
505 |
52.41 |
|
|
|
1:51.35 |
|
|
Cetus Espoo |
1:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sirje Voolmaa |
1953 |
|
464 |
53.46 |
|
|
|
1:54.54 |
|
|
U-Klubi |
1:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marjatta Koivisto |
1952 |
|
265 |
1:03.00 |
|
|
|
2:18.08 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Liakka |
1955 |
|
529 |
48.83 |
|
|
|
1:44.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
493 |
50.76 |
|
|
|
1:46.82 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
1:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Merja Salonen-Piira |
1958 |
|
461 |
50.74 |
|
|
|
1:49.23 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annikki Liakka |
1954 |
|
408 |
54.03 |
|
|
|
1:53.70 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
570 |
44.27 |
|
|
|
1:34.08 |
|
|
U-Klubi |
1:32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Komulainen |
1962 |
|
532 |
45.96 |
|
|
|
1:36.23 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Merja Pettersson |
1963 |
|
404 |
49.73 |
|
|
|
1:45.45 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuija Alanko |
1963 |
|
401 |
50.09 |
|
|
|
1:45.76 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mona Mattila |
1961 |
|
379 |
51.17 |
|
|
|
1:47.78 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elina Virtanen |
1962 |
|
355 |
51.60 |
|
|
|
1:50.08 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anu Sakala |
1963 |
|
324 |
54.35 |
|
|
|
1:53.48 |
|
|
U-Klubi |
1:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
751 |
38.67 |
|
|
|
1:22.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Kara |
1965 |
|
673 |
39.95 |
|
|
|
1:25.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
522 |
44.25 |
|
|
|
1:33.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Päivi Kaipainen |
1965 |
|
456 |
44.85 |
|
|
|
1:37.40 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maarit Kestilä |
1967 |
|
437 |
46.60 |
|
|
|
1:38.84 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Susanna Virkki |
1964 |
|
304 |
51.55 |
|
|
|
1:51.50 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minna Kantakoski |
1964 |
|
287 |
53.54 |
|
|
|
1:53.67 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ulla Vainikka |
1965 |
|
281 |
55.82 |
|
|
|
1:54.52 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
472 |
42.80 |
|
|
|
1:30.69 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
432 |
43.84 |
|
|
|
1:33.37 |
|
|
Simmis Wanda |
1:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Sinisalo-Katajisto |
1969 |
|
307 |
49.68 |
|
|
|
1:44.63 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
464 |
40.89 |
|
|
|
1:29.34 |
|
|
Hydra Platypus |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Salla Laakso |
1980 |
|
443 |
42.77 |
|
|
|
1:30.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Suvi Purra |
1979 |
|
376 |
46.29 |
|
|
|
1:35.82 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Heikkinen |
1983 |
|
336 |
46.39 |
|
|
|
1:39.45 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Haimakainen |
1979 |
|
306 |
48.96 |
|
|
|
1:42.64 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katja Walsh |
1983 |
|
230 |
53.56 |
|
|
|
1:52.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ira Uusoksa-Mandell |
1987 |
|
570 |
38.68 |
|
|
|
1:20.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riikka Kovanen |
1986 |
|
503 |
38.62 |
|
|
|
1:24.17 |
|
|
Octopus Lohja |
1:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
388 |
43.51 |
|
|
|
1:31.79 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
718 |
33.97 |
|
|
|
1:14.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Kajan-Laine |
1991 |
|
362 |
43.37 |
|
|
|
1:33.69 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
11:26 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
12:04 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
568 |
54.21 |
1:51.10 |
2:50.67 |
|
3:46.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
387 |
51.90 |
1:51.10 |
2:52.40 |
|
3:52.13 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
376 |
54.84 |
1:54.49 |
2:55.99 |
|
3:54.42 |
|
|
U-Klubi |
3:51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
178 |
1:06.15 |
2:17.54 |
3:31.32 |
|
4:40.43 |
|
|
ORCA Helsinki |
4:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Tuomiranta |
1951 |
|
497 |
47.64 |
1:36.90 |
2:27.33 |
|
3:15.55 |
|
|
Koovee |
3:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lembit Laht |
1949 |
|
372 |
51.62 |
1:48.15 |
2:43.96 |
|
3:35.31 |
|
|
U-Klubi |
3:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
261 |
56.23 |
1:57.01 |
3:01.15 |
|
4:02.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Eklund |
1957 |
|
423 |
42.87 |
1:29.33 |
2:18.50 |
|
3:06.90 |
|
|
Uimaseura Aquila |
3:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kari Hiltunen |
1958 |
|
392 |
42.74 |
1:30.65 |
2:20.37 |
|
3:11.69 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Harri Koski |
1957 |
|
273 |
50.81 |
1:45.83 |
2:42.36 |
|
3:36.27 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ralf Sund |
1955 |
|
222 |
53.37 |
1:52.10 |
2:52.91 |
|
3:51.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
201 |
54.86 |
1:56.20 |
2:58.91 |
|
3:59.26 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
4:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tom Nylund |
1959 |
|
461 |
41.33 |
1:25.88 |
2:10.73 |
|
2:55.76 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
263 |
50.83 |
1:44.01 |
2:38.62 |
|
3:31.73 |
|
|
Cetus Espoo |
3:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veijo Tolonen |
1967 |
|
466 |
40.59 |
1:23.24 |
2:04.95 |
|
2:43.94 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
455 |
40.30 |
1:22.20 |
2:04.53 |
|
2:45.18 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
2:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
431 |
40.98 |
1:24.03 |
2:07.33 |
|
2:48.27 |
|
|
S.C.Pingviinit |
2:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
378 |
39.70 |
1:24.22 |
2:10.76 |
|
2:55.70 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
364 |
41.15 |
1:26.97 |
2:12.46 |
|
2:58.00 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Soini |
1972 |
|
512 |
35.97 |
1:16.51 |
1:56.80 |
|
2:36.85 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
422 |
40.28 |
1:22.46 |
2:05.53 |
|
2:47.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Niskanen |
1969 |
|
384 |
40.85 |
1:24.26 |
2:08.68 |
|
2:52.64 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
100 |
59.84 |
2:08.80 |
3:21.91 |
|
4:30.17 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Rahkonen |
1975 |
|
532 |
35.02 |
1:13.60 |
1:53.16 |
|
2:32.81 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jori Johansson |
1977 |
|
511 |
36.91 |
1:15.74 |
1:55.18 |
|
2:34.90 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Libor Janek |
1979 |
|
578 |
33.43 |
1:10.87 |
1:48.46 |
|
2:24.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jari Säntti |
1982 |
|
565 |
34.80 |
1:12.42 |
1:49.77 |
|
2:25.50 |
|
|
UPOT |
2:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikko Arponen |
1980 |
|
489 |
36.78 |
1:16.39 |
1:55.84 |
|
2:32.67 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jouni Leimukoski |
1979 |
|
488 |
35.33 |
1:14.67 |
1:54.64 |
|
2:32.77 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
441 |
38.51 |
1:19.68 |
2:00.43 |
|
2:38.08 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frans Veck |
1979 |
|
431 |
36.95 |
1:17.49 |
1:59.14 |
|
2:39.29 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
537 |
33.64 |
1:09.96 |
1:45.83 |
|
2:21.99 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
511 |
34.14 |
1:10.51 |
1:47.59 |
|
2:24.40 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Schwarte |
1988 |
|
434 |
34.74 |
1:13.24 |
1:52.88 |
|
2:32.43 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
359 |
37.63 |
1:18.04 |
2:00.27 |
|
2:42.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mika Rautiainen |
1985 |
|
186 |
46.04 |
1:37.65 |
2:30.70 |
|
3:21.98 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Silventoinen |
1993 |
|
554 |
31.71 |
1:07.78 |
1:45.29 |
|
2:21.44 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Karttunen |
1993 |
|
553 |
33.07 |
1:09.54 |
1:46.95 |
|
2:21.55 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marko Juvonen |
1992 |
|
402 |
35.82 |
1:15.18 |
1:56.50 |
|
2:37.43 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
12:04 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
12:38 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Virve Palos |
1942 |
|
173 |
1:23.60 |
2:57.26 |
4:31.70 |
|
6:03.44 |
|
|
Koovee |
6:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Lairola |
1958 |
|
582 |
44.98 |
1:33.24 |
2:22.77 |
|
3:11.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mona Mattila |
1961 |
|
237 |
56.90 |
1:57.14 |
2:59.27 |
|
4:01.02 |
|
|
Helsingin Uimarit |
4:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Hurula |
1965 |
|
641 |
39.00 |
1:21.29 |
2:04.18 |
|
2:45.10 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leena Rasinaho |
1965 |
|
371 |
45.49 |
1:34.31 |
2:26.42 |
|
3:18.05 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Päivi Rantala |
1967 |
|
324 |
49.27 |
1:42.33 |
2:35.69 |
|
3:27.14 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
3:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
321 |
47.48 |
1:40.56 |
2:34.72 |
|
3:27.91 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Meri Santaholma |
1964 |
|
252 |
51.09 |
1:49.30 |
2:49.23 |
|
3:45.14 |
|
|
Cetus Espoo |
3:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Yuhong Qiu-Kaikkonen |
1968 |
|
205 |
49.93 |
1:48.63 |
2:52.87 |
|
4:01.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
412 |
43.93 |
1:31.59 |
2:19.47 |
|
3:05.60 |
|
|
Koovee |
3:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Löija |
1972 |
|
314 |
47.07 |
1:38.52 |
2:31.38 |
|
3:23.04 |
|
|
Simmis Wanda |
3:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiina Kämäräinen |
1978 |
|
198 |
54.07 |
1:54.35 |
2:57.71 |
|
3:58.49 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
3:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiina Lehtonen |
1983 |
|
436 |
41.73 |
1:26.75 |
2:11.77 |
|
2:55.87 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
3:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
399 |
42.64 |
1:27.56 |
2:13.37 |
|
3:01.04 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Pakkala-Torkki |
1986 |
|
702 |
33.40 |
1:10.33 |
1:49.24 |
|
2:28.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
582 |
35.73 |
1:14.93 |
1:55.70 |
|
2:37.93 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Sillanpää |
1986 |
|
457 |
37.23 |
1:21.86 |
2:07.93 |
|
2:51.07 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Paloniemi |
1992 |
|
394 |
40.86 |
1:26.83 |
2:14.65 |
|
3:01.08 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janina Lehti |
1990 |
|
260 |
47.58 |
1:40.87 |
2:35.19 |
|
3:28.07 |
|
|
Swimming Team Rauma |
3:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
12:38 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
13:14 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
826 |
|
|
|
|
33.30 |
|
|
Cetus Espoo |
33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Sortila |
1935 |
|
553 |
|
|
|
|
38.05 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
336 |
|
|
|
|
44.92 |
|
|
Cetus Espoo |
43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martti Lahti |
1937 |
|
283 |
|
|
|
|
47.57 |
|
|
Cetus Espoo |
45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
513 |
|
|
|
|
37.34 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
449 |
|
|
|
|
39.02 |
|
|
Cetus Espoo |
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
728 |
|
|
|
|
29.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oleg Petkau |
1947 |
|
609 |
|
|
|
|
31.70 |
|
|
Neva Stars |
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
491 |
|
|
|
|
34.07 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heikki Asell |
1947 |
|
470 |
|
|
|
|
34.56 |
|
|
S.C.Pingviinit |
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Igor Andreev |
1946 |
|
391 |
|
|
|
|
36.73 |
|
|
Neva Stars |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matti Väätänen |
1947 |
|
284 |
|
|
|
|
40.87 |
|
|
Cetus Espoo |
40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
267 |
|
|
|
|
41.74 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tenho Hietanen |
1944 |
|
142 |
|
|
|
|
51.50 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jarmo Miinin |
1956 |
|
585 |
|
|
|
|
29.77 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Uski |
1958 |
|
559 |
|
|
|
|
30.21 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peep Kesküla |
1954 |
|
529 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
U-Klubi |
30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olavi Karhu |
1958 |
|
452 |
|
|
|
|
32.44 |
|
|
Kangasalan Urheilijat KU-68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
416 |
|
|
|
|
33.33 |
|
|
Cetus Espoo |
32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ismo Saxman |
1958 |
|
410 |
|
|
|
|
33.51 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jorma Heinonen |
1958 |
|
393 |
|
|
|
|
33.98 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Esko Turunen |
1955 |
|
298 |
|
|
|
|
37.27 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 34, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
13:14 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
13:15 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
|
679 |
|
|
|
|
42.85 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carita Bremer |
1940 |
|
263 |
|
|
|
|
53.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
446 |
|
|
|
|
42.35 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inga Siro |
1945 |
|
316 |
|
|
|
|
47.53 |
|
|
Koovee |
44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
295 |
|
|
|
|
48.61 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liisa Kivimäki |
1948 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hydra Platypus |
56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
492 |
|
|
|
|
37.10 |
|
|
Cetus Espoo |
37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leena Kaseva |
1954 |
|
380 |
|
|
|
|
40.34 |
|
|
Cetus Espoo |
39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
342 |
|
|
|
|
41.76 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annikki Liakka |
1954 |
|
341 |
|
|
|
|
41.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkko Hankonen |
1963 |
|
574 |
|
|
|
|
33.46 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maikki Torsti |
1963 |
|
427 |
|
|
|
|
36.91 |
|
|
Cetus Espoo |
34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuija Alanko |
1963 |
|
406 |
|
|
|
|
37.54 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Taina Miekka |
1959 |
|
350 |
|
|
|
|
39.44 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elina Virtanen |
1962 |
|
292 |
|
|
|
|
41.88 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 35, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
13:15 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
13:35 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
637 |
50.83 |
1:54.43 |
3:03.00 |
|
4:04.12 |
|
|
Cetus Espoo |
3:43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olav Lukin |
1944 |
|
338 |
54.47 |
1:57.65 |
3:03.48 |
|
4:05.94 |
|
|
U-Klubi |
4:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
501 |
36.61 |
1:18.79 |
2:02.55 |
|
2:51.16 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maksim Lokhonia |
1961 |
|
449 |
40.51 |
1:26.52 |
2:12.76 |
|
2:57.47 |
|
|
Neva Stars |
3:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
390 |
37.46 |
1:22.06 |
2:09.80 |
|
2:58.58 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
3:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arto Katajamäki |
1972 |
|
384 |
37.07 |
1:21.97 |
2:08.86 |
|
2:53.43 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jari Niskanen |
1969 |
|
303 |
39.85 |
1:28.07 |
2:18.80 |
|
3:07.58 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Iivanainen |
1970 |
|
277 |
42.49 |
1:31.39 |
2:21.35 |
|
3:13.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jarkko Mikkola |
1969 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jori Johansson |
1977 |
|
492 |
35.97 |
1:16.74 |
1:56.73 |
|
2:35.69 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Paavo Miettinen |
1977 |
|
460 |
31.93 |
1:11.15 |
1:53.90 |
|
2:39.27 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
383 |
36.66 |
1:20.10 |
2:04.70 |
|
2:49.22 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
132 |
53.59 |
1:53.27 |
2:58.40 |
|
4:01.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Koistinen |
1983 |
|
483 |
31.99 |
1:09.79 |
1:50.57 |
|
2:36.66 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jani-Petteri Puustinen |
1979 |
|
461 |
35.18 |
1:14.95 |
1:56.97 |
|
2:39.18 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arttu Ohtonen |
1983 |
|
334 |
38.02 |
1:22.31 |
2:08.27 |
|
2:57.16 |
|
|
UPOT |
3:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Hienonen |
1986 |
|
354 |
33.17 |
1:12.57 |
1:55.43 |
|
2:40.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani Hartikainen |
1993 |
|
616 |
30.81 |
1:05.63 |
1:42.13 |
|
2:19.68 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Korri |
1992 |
|
469 |
32.63 |
1:11.52 |
1:53.13 |
|
2:32.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
13:35 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
13:44 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svetlana Kozlova |
1965 |
|
433 |
41.69 |
1:31.77 |
2:24.31 |
|
3:15.60 |
|
|
Neva Stars |
3:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Kara |
1965 |
|
423 |
45.15 |
1:37.30 |
2:28.37 |
|
3:17.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Päivi Rantala |
1967 |
|
272 |
50.45 |
1:48.95 |
2:48.12 |
|
3:48.31 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
3:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
185 |
53.74 |
1:57.35 |
3:06.51 |
|
4:19.79 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Outi Kaarnamo |
1969 |
|
436 |
41.91 |
1:30.83 |
2:20.57 |
|
3:08.82 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
237 |
50.08 |
1:47.64 |
2:48.24 |
|
3:51.15 |
|
|
Simmis Wanda |
3:47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
708 |
34.56 |
1:15.31 |
1:57.40 |
|
2:37.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
|
339 |
41.41 |
1:31.39 |
2:27.78 |
|
3:21.58 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanna Gröhn |
1978 |
|
339 |
37.95 |
1:25.41 |
2:21.04 |
|
3:21.60 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
3:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
705 |
33.72 |
1:13.71 |
1:53.90 |
|
2:33.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
377 |
39.27 |
1:26.74 |
2:17.90 |
|
3:09.17 |
|
|
U-Klubi |
3:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
607 |
34.33 |
1:13.48 |
1:55.53 |
|
2:37.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niina Säteri |
1984 |
|
231 |
42.97 |
1:38.00 |
2:39.24 |
|
3:36.63 |
|
|
Kampuksen Plaani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Sartela |
1991 |
|
657 |
32.37 |
1:09.89 |
1:49.80 |
|
2:29.11 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
643 |
32.10 |
1:08.93 |
1:48.40 |
|
2:30.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marja Nurkkala |
1993 |
|
567 |
34.10 |
1:13.91 |
1:54.94 |
|
2:36.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
13:44 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
14:36 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 320 - 359 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cetus Miehet G [1659] |
320 |
|
|
|
|
|
|
3:21.89 |
|
|
Cetus Espoo |
3:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Koski |
1942 |
|
|
51.39 |
|
|
|
51.39 |
|
|
Martti Lahti |
1937 |
|
|
58.64 |
|
|
|
1:50.03 |
|
|
Lauri Malk |
1937 |
|
|
42.40 |
|
|
|
2:32.43 |
|
|
Pentti Keränen |
1935 |
|
|
49.46 |
|
|
|
3:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meisterujumise U-Klubi 6 |
280 |
|
|
|
|
|
|
2:36.31 |
|
|
U-Klubi |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mihkel Virkus |
1939 |
|
|
49.80 |
|
|
|
49.80 |
|
|
Aksel Luige |
1949 |
|
|
39.72 |
|
|
|
1:29.52 |
|
|
Peep Kesküla |
1954 |
|
|
33.26 |
|
|
|
2:02.78 |
|
|
Lembit Laht |
1949 |
|
|
33.53 |
|
|
|
2:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 38, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
14:36 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
14:36 |
|
|
Järjestäjä |
Salo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 39, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 39, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 39, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
25 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
14:36 |
|