Tulokset H.C. Andersen Swim Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Matilde Riis Sørensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.25.25 (08.05.2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.42 | 2:12.85 | 3:20.84 | 4:28.60 | Deltager ikke i finalen | ||
2 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.54 | 2:17.49 | 3:26.02 | 4:34.09 | |||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:06.16 | 2:18.54 | 3:30.01 | 4:39.61 | |||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 1:07.76 | 2:19.34 | 3:31.47 | 4:44.33 | |||
5 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.80 | 2:19.53 | 3:32.01 | 4:44.44 | |||
6 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:08.25 | 2:21.54 | 3:35.51 | 4:46.98 | |||
7 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.19 | 2:21.04 | 3:34.80 | 4:47.45 | |||
8 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.39 | 2:25.15 | 3:39.67 | 4:53.31 | |||
9 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 1:09.11 | 2:24.75 | 3:40.46 | 4:54.49 | |||
10 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.49 | 2:23.92 | 3:39.64 | 4:55.29 | |||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:10.92 | 2:27.03 | 3:44.38 | 5:00.50 | |||
12 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 1:12.50 | 2:30.28 | 3:46.38 | 5:01.16 | |||
13 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:12.15 | 2:29.47 | 3:46.89 | 5:03.58 | |||
14 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 1:12.02 | 2:29.03 | 3:47.62 | 5:05.00 | |||
15 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:13.82 | 2:32.98 | 3:51.82 | 5:08.08 | |||
16 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | H2Odense | 1:14.90 | 2:36.15 | 3:58.72 | 5:19.28 | |||
17 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:15.11 | 2:36.29 | 3:59.78 | 5:21.95 | |||
18 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:17.23 | 2:41.66 | 4:06.40 | 5:27.42 | |||
19 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:16.73 | 2:42.44 | 4:09.59 | 5:33.40 | |||
20 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:19.22 | 2:49.15 | 4:20.58 | 5:48.62 | |||
21 | Mia Andersen | 2002 | H2Odense | 1:24.67 | 3:00.83 | 4:36.73 | 6:10.38 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Matilde Riis Sørensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.25.25 (08.05.2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 1:04.38 | 2:12.12 | 3:18.97 | 4:24.60 | |||
2 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.61 | 2:14.72 | 3:23.95 | 4:32.79 | |||
3 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.41 | 2:49.19 | 4:00.46 | 4:35.78 | |||
4 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.45 | 2:19.11 | 3:30.53 | 4:40.01 | |||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:08.09 | 2:21.44 | 3:33.74 | 4:44.43 | |||
6 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:07.08 | 2:19.38 | 3:32.54 | 4:44.66 | |||
7 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 1:07.94 | 2:22.40 | 3:38.02 | 4:52.51 | |||
8 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.46 | 2:25.83 | 3:41.05 | 4:55.22 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 4.03.03 (20.05.2017) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Rishøj | 1999 | 658 | 1:01.50 | 2:06.70 | 3:11.60 | 4:12.95 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:06.88 | |||||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 657 | 1:00.58 | 2:05.96 | 3:09.99 | 4:13.10 | |||
H2Odense | 4:05.63 | |||||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | 638 | 1:01.15 | 2:06.72 | 3:12.21 | 4:15.58 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:10.64 | |||||||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 620 | 1:00.64 | 2:06.54 | 3:13.07 | 4:17.99 | |||
Køge Svømmeklub | 4:06.65 | |||||||||
5 | Christopher H. Brown | 2002 | 606 | 1:02.11 | 2:08.44 | 3:15.56 | 4:19.97 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:09.83 | |||||||||
6 | Christopher Kristiansen | 2000 | 594 | 1:01.38 | 2:07.89 | 3:15.61 | 4:21.71 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:13.17 | |||||||||
7 | Jacob Holst | 1991 | 576 | 1:03.23 | 2:11.26 | 3:19.04 | 4:24.38 | |||
H2Odense | 4:05.03 | |||||||||
8 | Marcus Dessau | 2002 | 567 | 1:03.59 | 2:09.81 | 3:17.80 | 4:25.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:24.30 | |||||||||
9 | Mads Toft | 2001 | 565 | 1:05.54 | 2:14.22 | 3:21.07 | 4:26.06 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:16.22 | |||||||||
10 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 532 | 1:05.34 | 2:13.37 | 3:21.71 | 4:31.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:13.38 | |||||||||
11 | André Iversen | 2001 | 531 | 1:04.42 | 2:14.10 | 3:23.97 | 4:31.75 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:36.55 | |||||||||
12 | Malthe Burgaard | 2000 | 511 | 1:04.83 | 2:13.82 | 3:23.05 | 4:35.09 | |||
H2Odense | 4:23.06 | |||||||||
13 | Frederik Dumstrei | 2002 | 459 | 1:06.91 | 2:20.04 | 3:34.03 | 4:45.12 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 4:55.93 | |||||||||
14 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 457 | 1:07.84 | 2:20.81 | 3:34.08 | 4:45.60 | |||
H2Odense | 5:03.49 | |||||||||
15 | Sebastian Pors | 2002 | 439 | 1:06.61 | 2:19.62 | 3:34.29 | 4:49.56 | |||
Ringe Svømme Klub | 5:49.42 | |||||||||
16 | Jonathan Bos | 1998 | 343 | 1:15.49 | 2:38.01 | 3:57.10 | 5:14.26 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:17.92 | |||||||||
17 | Mathias Jørgensen | 2002 | 326 | 1:15.87 | 2:37.01 | 3:59.54 | 5:19.73 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 5:24.23 | |||||||||
- | Oliver Thor Sørensen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:21.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:33 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 4.03.03 (20.05.2017) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 1:01.68 | 2:07.26 | 3:10.26 | 4:11.55 | |||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.40 | 2:06.97 | 3:11.95 | 4:14.11 | |||
3 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.55 | 2:07.22 | 3:12.49 | 4:14.24 | |||
4 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.45 | 2:04.44 | 3:10.26 | 4:14.67 | |||
5 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.32 | 2:08.39 | 3:14.41 | 4:18.97 | |||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:02.79 | 2:08.07 | 3:15.83 | 4:21.72 | |||
7 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.08 | 2:09.02 | 3:16.32 | 4:24.38 | |||
8 | Jacob Holst | 1991 | H2Odense | 1:03.38 | 2:11.08 | 3:18.13 | 4:24.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1919-2004 |
Emilie Beckmann 97 - Tune I.F. - 0.27.25 (01.06.2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 28.25 | ||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.06 | ||||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 29.66 | ||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 29.93 | ||||||
5 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.97 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.04 | ||||||
7 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.41 | ||||||
8 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.59 | ||||||
9 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 30.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.82 | ||||||
11 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 30.85 | ||||||
12 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.87 | ||||||
13 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.95 | ||||||
14 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.22 | ||||||
15 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.38 | ||||||
16 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.44 | ||||||
17 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 31.49 | ||||||
18 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.58 | ||||||
19 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 31.59 | ||||||
20 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 31.70 | ||||||
21 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.29 | ||||||
22 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 32.32 | ||||||
23 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 32.39 | ||||||
24 | Zophia Henriks | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.59 | ||||||
25 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.76 | ||||||
26 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 32.79 | ||||||
27 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.00 | ||||||
28 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 33.09 | ||||||
28 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Vejle Svømmeklub | 33.09 | ||||||
30 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 33.34 | ||||||
31 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.61 | ||||||
32 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.86 | ||||||
33 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 33.88 | ||||||
34 | Marie Jæger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.33 | ||||||
35 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 34.44 | ||||||
36 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 34.47 | ||||||
37 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.51 | ||||||
38 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.68 | ||||||
39 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 34.72 | ||||||
40 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.04 | ||||||
41 | Amalie Ringkvist | 2002 | H2Odense | 35.34 | ||||||
42 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 35.38 | ||||||
43 | Julie Dumstrei | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.44 | ||||||
44 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.76 | ||||||
45 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.27 | ||||||
46 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | H2Odense | 38.80 | ||||||
- | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Emilie Beckmann 97 - Tune I.F. - 0.27.25 (01.06.2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 31.56 | ||||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.74 | ||||||
3 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.05 | ||||||
4 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 33.16 | ||||||
5 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.49 | ||||||
6 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | 34.28 | ||||||
7 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 34.38 | ||||||
8 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 34.93 | ||||||
9 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 35.04 | ||||||
10 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 35.34 | ||||||
11 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.47 | ||||||
12 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 35.55 | ||||||
13 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.62 | ||||||
14 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | 35.85 | ||||||
15 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.20 | ||||||
16 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 36.23 | ||||||
17 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.55 | ||||||
18 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 38.48 | ||||||
19 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 39.22 | ||||||
20 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 46.87 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Emilie Beckmann 97 - Tune I.F. - 0.27.25 (01.06.2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 32.94 | ||||||
2 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.73 | ||||||
3 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.75 | ||||||
4 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.09 | ||||||
5 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 34.57 | ||||||
6 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.39 | ||||||
7 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.93 | ||||||
8 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.04 | ||||||
9 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 37.94 | ||||||
10 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.60 | ||||||
11 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.97 | ||||||
12 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 40.13 | ||||||
13 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.20 | ||||||
14 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.71 | ||||||
15 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 41.19 | ||||||
16 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.74 | ||||||
17 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.86 | ||||||
18 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 42.77 | ||||||
19 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.59 | ||||||
20 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.82 | ||||||
21 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.20 | ||||||
22 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.57 | ||||||
23 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.69 | ||||||
24 | Mille Buch | 2006 | H2Odense | 49.01 | ||||||
25 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Køge Svømmeklub | 50.64 | ||||||
26 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.80 | ||||||
27 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 51.00 | ||||||
28 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.83 | ||||||
29 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.85 | ||||||
30 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.18 | ||||||
31 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 55.93 | ||||||
32 | Cornelia Gardias | 2008 | H2Odense | 57.40 | ||||||
- | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Emilie Beckmann 97 - Tune I.F. - 0.27.25 (01.06.2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 27.74 | ||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.79 | ||||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 29.12 | ||||||
4 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.55 | ||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.60 | ||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 29.94 | ||||||
7 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.15 | ||||||
8 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1919-2003 |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.25.04 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.69 | ||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 26.86 | ||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.90 | ||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.92 | ||||||
5 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 27.11 | ||||||
6 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 27.16 | ||||||
7 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.26 | ||||||
8 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 27.48 | ||||||
9 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.53 | ||||||
10 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 27.54 | ||||||
11 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.55 | ||||||
12 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Kolding SK | 27.63 | ||||||
13 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 27.72 | ||||||
14 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 27.73 | ||||||
15 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.89 | ||||||
16 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 28.11 | ||||||
17 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 28.34 | ||||||
18 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.40 | ||||||
19 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.48 | ||||||
19 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.48 | ||||||
21 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 28.55 | ||||||
22 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.63 | ||||||
23 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.65 | ||||||
24 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.69 | ||||||
25 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.71 | ||||||
26 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 28.84 | ||||||
27 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.17 | ||||||
28 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.18 | ||||||
29 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.35 | ||||||
30 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.54 | ||||||
31 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 29.58 | ||||||
32 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 29.65 | ||||||
33 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.70 | ||||||
34 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 30.00 | ||||||
35 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 30.07 | ||||||
36 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.09 | ||||||
37 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.10 | ||||||
37 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.10 | ||||||
39 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 30.49 | ||||||
40 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.75 | ||||||
41 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.07 | ||||||
42 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.77 | ||||||
43 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.11 | ||||||
44 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 32.44 | ||||||
45 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 32.98 | ||||||
46 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | H2Odense | 33.23 | ||||||
47 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.89 | ||||||
48 | Jonas Pihl | 2003 | Kolding SK | 34.96 | ||||||
49 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | H2Odense | 35.89 | ||||||
- | Alens Daugelis | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.25.04 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 28.32 | ||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 29.20 | ||||||
3 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.73 | ||||||
4 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.40 | ||||||
5 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.78 | ||||||
6 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 32.40 | ||||||
7 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 33.36 | ||||||
8 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 33.79 | ||||||
9 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.93 | ||||||
10 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 34.01 | ||||||
11 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 34.46 | ||||||
12 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 34.49 | ||||||
13 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 35.28 | ||||||
14 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.96 | ||||||
15 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.75 | ||||||
16 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 37.44 | ||||||
17 | Johannes Jonasen | 2004 | Kolding SK | 38.54 | ||||||
- | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.25.04 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 30.53 | ||||||
2 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 31.97 | ||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 32.84 | ||||||
4 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.28 | ||||||
5 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.38 | ||||||
6 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.41 | ||||||
7 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.26 | ||||||
8 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.29 | ||||||
9 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | 36.49 | ||||||
10 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.59 | ||||||
11 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.15 | ||||||
12 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.57 | ||||||
13 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.45 | ||||||
14 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 40.57 | ||||||
15 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.34 | ||||||
16 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.42 | ||||||
17 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | H2Odense | 45.32 | ||||||
18 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 45.47 | ||||||
19 | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | H2Odense | 46.90 | ||||||
20 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 49.38 | ||||||
21 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 52.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.25.04 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.47 | ||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.49 | ||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 26.77 | ||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 26.77 | ||||||
5 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 26.96 | ||||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.01 | ||||||
7 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 27.12 | ||||||
8 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2004 |
Matilde Schrøder 96 - OSLF-STO - 0.32.25 (27.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.84 | ||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.92 | ||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.80 | ||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 34.93 | ||||||
6 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.94 | ||||||
7 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 35.84 | ||||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.84 | ||||||
9 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 35.85 | ||||||
10 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.32 | ||||||
11 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.52 | ||||||
12 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.66 | ||||||
13 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.75 | ||||||
14 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.87 | ||||||
15 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Vejle Svømmeklub | 36.91 | ||||||
16 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 36.94 | ||||||
17 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.16 | ||||||
18 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 37.32 | ||||||
19 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.33 | ||||||
20 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.43 | ||||||
21 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 37.54 | ||||||
22 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.75 | ||||||
23 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 37.80 | ||||||
24 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.82 | ||||||
25 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.16 | ||||||
26 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.32 | ||||||
27 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.33 | ||||||
28 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.50 | ||||||
29 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.73 | ||||||
30 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 39.78 | ||||||
31 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 39.96 | ||||||
32 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.04 | ||||||
33 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 40.05 | ||||||
34 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 40.73 | ||||||
35 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.84 | ||||||
36 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.97 | ||||||
37 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.35 | ||||||
38 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 41.74 | ||||||
39 | Amalie Ringkvist | 2002 | H2Odense | 41.86 | ||||||
40 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 41.90 | ||||||
41 | Marie Jæger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 41.95 | ||||||
42 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.36 | ||||||
43 | Mia Hvarre | 2004 | Vejle Svømmeklub | 42.63 | ||||||
44 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 43.73 | ||||||
45 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 46.07 | ||||||
46 | Pernille Juul Jensen | 2003 | H2Odense | 46.11 | ||||||
47 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 46.48 | ||||||
48 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | H2Odense | 46.71 | ||||||
- | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | DSQ | 2armtag u vand | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Matilde Schrøder 96 - OSLF-STO - 0.32.25 (27.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 40.61 | ||||||
2 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.82 | ||||||
3 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.31 | ||||||
4 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 45.12 | ||||||
5 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 46.59 | ||||||
6 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 49.85 | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Matilde Schrøder 96 - OSLF-STO - 0.32.25 (27.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.29 | ||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 42.80 | ||||||
3 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.93 | ||||||
4 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.15 | ||||||
5 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.69 | ||||||
6 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 44.14 | ||||||
7 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 44.50 | ||||||
8 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 46.09 | ||||||
9 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.58 | ||||||
10 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.64 | ||||||
11 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 46.72 | ||||||
12 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.22 | ||||||
13 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 48.89 | ||||||
14 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.19 | ||||||
15 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 49.76 | ||||||
16 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 49.82 | ||||||
17 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.16 | ||||||
18 | Mille Buch | 2006 | H2Odense | 56.25 | ||||||
19 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Matilde Schrøder 96 - OSLF-STO - 0.32.25 (27.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.98 | ||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.01 | ||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 34.63 | ||||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 35.45 | ||||||
5 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 35.57 | ||||||
6 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.61 | ||||||
7 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.68 | ||||||
8 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2003 |
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 0.28.78 (30.05.2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.06 | ||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.78 | ||||||
3 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 31.92 | ||||||
4 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 32.17 | ||||||
6 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 32.75 | ||||||
7 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.10 | ||||||
8 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 33.39 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.44 | ||||||
10 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 33.70 | ||||||
11 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.94 | ||||||
12 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 35.34 | ||||||
13 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.35 | ||||||
14 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.57 | ||||||
15 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.70 | ||||||
16 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.84 | ||||||
17 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.51 | ||||||
18 | Casper Bang Clausen | 2003 | H2Odense | 37.04 | ||||||
19 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 37.23 | ||||||
20 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.88 | ||||||
21 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 39.73 | ||||||
22 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.07 | ||||||
23 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 40.59 | ||||||
24 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.68 | ||||||
25 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.07 | ||||||
26 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | H2Odense | 46.64 | ||||||
- | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Flere flyben | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 0.28.78 (30.05.2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 35.65 | ||||||
2 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.14 | ||||||
3 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.95 | ||||||
4 | Alex Fogt | 2004 | H2Odense | 41.10 | ||||||
5 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 41.54 | ||||||
6 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 42.83 | ||||||
7 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 43.11 | ||||||
8 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.84 | ||||||
9 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 44.05 | ||||||
10 | Sebastian N Andersen | 2004 | H2Odense | 48.21 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 0.28.78 (30.05.2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.73 | ||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 39.94 | ||||||
3 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | 40.66 | ||||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 41.22 | ||||||
5 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 41.49 | ||||||
6 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.73 | ||||||
7 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 43.82 | ||||||
8 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 45.28 | ||||||
9 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.41 | ||||||
10 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.86 | ||||||
11 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.01 | ||||||
12 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 47.33 | ||||||
13 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 47.82 | ||||||
14 | Hjalte Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 48.63 | ||||||
15 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 48.64 | ||||||
16 | Gustav Halle | 2007 | H2Odense | 49.44 | ||||||
17 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 49.81 | ||||||
18 | Vitus F P Sørensen | 2007 | H2Odense | 1:03.71 | ||||||
- | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Fl flyben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 0.28.78 (30.05.2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.13 | ||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.57 | ||||||
3 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 32.07 | ||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 32.37 | ||||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 32.62 | ||||||
6 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.60 | ||||||
7 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 33.70 | ||||||
8 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Indledende |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 5.05.24 (08.05.10) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 1:14.34 | 2:32.92 | 4:06.35 | 5:16.48 | |||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:11.81 | 2:33.04 | 4:06.75 | 5:19.47 | |||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:14.84 | 2:46.52 | 4:12.98 | 5:31.01 | |||
4 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:20.13 | 2:47.75 | 4:18.17 | 5:34.37 | |||
5 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:18.35 | 2:45.51 | 4:26.41 | 5:37.47 | |||
6 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:22.59 | 2:46.58 | 4:25.57 | 5:39.41 | |||
7 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.58 | 2:50.46 | 4:34.83 | 5:52.60 | |||
- | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 5.05.24 (08.05.10) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 1:13.21 | 2:30.81 | 4:03.61 | 5:11.50 | |||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:12.72 | 2:34.03 | 4:07.31 | 5:17.69 | |||
3 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.78 | 2:38.48 | 4:09.18 | 5:18.06 | |||
4 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.48 | 2:42.86 | 4:06.68 | 5:18.57 | |||
5 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:20.09 | 2:47.06 | 4:16.94 | 5:33.20 | |||
6 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.27 | 2:44.45 | 4:24.22 | 5:35.66 | |||
7 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.69 | 2:46.98 | 4:29.93 | 5:47.01 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Indledende |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.30.03 (08.05.2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.17 | 2:20.04 | 3:43.70 | 4:48.46 | |||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.25 | 2:20.08 | 3:44.94 | 4:48.46 | |||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:04.82 | 2:22.79 | 3:48.23 | 4:56.82 | |||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.91 | 2:22.04 | 3:54.11 | 4:57.84 | |||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:11.40 | 2:35.10 | 3:59.89 | 5:11.41 | |||
6 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.52 | 2:19.38 | 3:58.69 | 5:12.26 | |||
7 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.45 | 2:33.09 | 4:08.87 | 5:16.80 | |||
8 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 1:09.17 | 2:35.81 | 4:06.13 | 5:20.01 | |||
- | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.30.03 (08.05.2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.10 | 2:16.55 | 3:41.46 | 4:45.79 | |||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:01.69 | 2:17.70 | 3:42.85 | 4:49.97 | |||
3 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.74 | 2:22.79 | 3:55.19 | 5:00.19 | |||
4 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.63 | 2:20.89 | 4:01.02 | 5:09.20 | |||
5 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:04.89 | 2:29.52 | 4:01.99 | 5:09.50 | |||
6 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 1:10.12 | 2:36.52 | 4:05.85 | 5:20.05 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2004 |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.29.74 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 31.38 | ||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 31.38 | ||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.71 | ||||||
5 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.30 | ||||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.44 | ||||||
7 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.49 | ||||||
8 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.73 | ||||||
9 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.80 | ||||||
10 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.51 | ||||||
11 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | H2Odense | 33.56 | ||||||
12 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.81 | ||||||
13 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 34.91 | ||||||
14 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.57 | ||||||
15 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 35.67 | ||||||
16 | Gry Floor | 2000 | H2Odense | 35.79 | ||||||
17 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.92 | ||||||
18 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.20 | ||||||
19 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.25 | ||||||
20 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.30 | ||||||
21 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | 36.35 | ||||||
22 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.58 | ||||||
23 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.81 | ||||||
24 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | H2Odense | 37.02 | ||||||
25 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 37.06 | ||||||
26 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 37.33 | ||||||
27 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 39.03 | ||||||
28 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.21 | ||||||
29 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.10 | ||||||
30 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 43.24 | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.29.74 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.59 | ||||||
2 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 36.08 | ||||||
3 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.57 | ||||||
4 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 38.37 | ||||||
5 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 39.18 | ||||||
6 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 41.61 | ||||||
7 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 42.20 | ||||||
- | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | DSQ | Svøm und va mer15m | |||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.29.74 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.77 | ||||||
2 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.96 | ||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.73 | ||||||
4 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 38.79 | ||||||
5 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.47 | ||||||
6 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.74 | ||||||
7 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.85 | ||||||
8 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.96 | ||||||
9 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 41.32 | ||||||
10 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.10 | ||||||
11 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 42.33 | ||||||
12 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.45 | ||||||
13 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 42.83 | ||||||
14 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.09 | ||||||
15 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.10 | ||||||
16 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.69 | ||||||
17 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.75 | ||||||
18 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.12 | ||||||
19 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.51 | ||||||
20 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.71 | ||||||
21 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.73 | ||||||
22 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 48.83 | ||||||
23 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.25 | ||||||
24 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 51.06 | ||||||
25 | Cornelia Gardias | 2008 | H2Odense | 54.42 | ||||||
- | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.29.74 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 30.58 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.03 | ||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.64 | ||||||
4 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 31.72 | ||||||
5 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.80 | ||||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 32.30 | ||||||
7 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.39 | ||||||
8 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2003 |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.26.41 (28.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.94 | ||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.12 | ||||||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 29.29 | ||||||
4 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.65 | ||||||
5 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 29.83 | ||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.98 | ||||||
7 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.17 | ||||||
8 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 30.36 | ||||||
9 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 31.06 | ||||||
10 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.12 | ||||||
11 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 31.26 | ||||||
12 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 31.49 | ||||||
13 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.52 | ||||||
14 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 31.58 | ||||||
15 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Kolding SK | 31.72 | ||||||
16 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.00 | ||||||
17 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.03 | ||||||
18 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.38 | ||||||
19 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.42 | ||||||
20 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 32.52 | ||||||
21 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 32.60 | ||||||
22 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 32.65 | ||||||
23 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 32.73 | ||||||
24 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.99 | ||||||
25 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.88 | ||||||
26 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.04 | ||||||
27 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | H2Odense | 35.36 | ||||||
28 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.62 | ||||||
- | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Fuldt neddyk afslut | |||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.26.41 (28.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.63 | ||||||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 37.27 | ||||||
3 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 38.62 | ||||||
4 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 38.75 | ||||||
5 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.40 | ||||||
6 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 44.27 | ||||||
7 | Johannes Jonasen | 2004 | Kolding SK | 45.55 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.26.41 (28.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 36.14 | ||||||
2 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.07 | ||||||
3 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 39.59 | ||||||
4 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 39.68 | ||||||
5 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.69 | ||||||
6 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.64 | ||||||
7 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.75 | ||||||
8 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 41.47 | ||||||
9 | Hjalte Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.70 | ||||||
10 | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | H2Odense | 45.55 | ||||||
11 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 46.65 | ||||||
12 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 50.47 | ||||||
- | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | DSQ | Neddykket i mål | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.26.41 (28.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.43 | ||||||
2 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.96 | ||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.00 | ||||||
4 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.52 | ||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.59 | ||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.70 | ||||||
7 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.34 | ||||||
8 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 30.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2004 |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.25.68 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 26.38 | ||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 27.57 | ||||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 27.67 | ||||||
4 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.79 | ||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 27.98 | ||||||
6 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.16 | ||||||
7 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 28.17 | ||||||
8 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.35 | ||||||
9 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.37 | ||||||
10 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.43 | ||||||
11 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.46 | ||||||
12 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.52 | ||||||
13 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.85 | ||||||
14 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 28.88 | ||||||
15 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 28.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.04 | ||||||
17 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.07 | ||||||
18 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.11 | ||||||
19 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.20 | ||||||
20 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 29.33 | ||||||
21 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.38 | ||||||
22 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 29.39 | ||||||
23 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.41 | ||||||
24 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.58 | ||||||
25 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 29.59 | ||||||
25 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.59 | ||||||
27 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.61 | ||||||
28 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.69 | ||||||
29 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.73 | ||||||
30 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 29.83 | ||||||
31 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 29.92 | ||||||
32 | Zophia Henriks | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.95 | ||||||
33 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 29.98 | ||||||
34 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.01 | ||||||
35 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.09 | ||||||
36 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 30.24 | ||||||
37 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.35 | ||||||
38 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 30.37 | ||||||
38 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.37 | ||||||
40 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 30.39 | ||||||
41 | Gry Floor | 2000 | H2Odense | 30.43 | ||||||
42 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 30.44 | ||||||
43 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 30.46 | ||||||
44 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.54 | ||||||
45 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 30.58 | ||||||
46 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.88 | ||||||
47 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 30.92 | ||||||
47 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 30.92 | ||||||
47 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 30.92 | ||||||
50 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | H2Odense | 30.94 | ||||||
51 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 30.99 | ||||||
51 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 30.99 | ||||||
53 | Julie Dumstrei | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.02 | ||||||
54 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 31.03 | ||||||
55 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 31.08 | ||||||
56 | Mia Hvarre | 2004 | Vejle Svømmeklub | 31.09 | ||||||
57 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.24 | ||||||
58 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 31.28 | ||||||
59 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 31.31 | ||||||
60 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.35 | ||||||
61 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.36 | ||||||
62 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 31.37 | ||||||
63 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.47 | ||||||
63 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.47 | ||||||
65 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.52 | ||||||
66 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 31.59 | ||||||
67 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 31.80 | ||||||
68 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 31.91 | ||||||
69 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 32.07 | ||||||
70 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 32.25 | ||||||
71 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 32.30 | ||||||
72 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | H2Odense | 32.72 | ||||||
73 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.81 | ||||||
74 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.08 | ||||||
75 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.26 | ||||||
76 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.29 | ||||||
76 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.29 | ||||||
78 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 33.35 | ||||||
79 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 33.48 | ||||||
80 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.61 | ||||||
81 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 33.70 | ||||||
82 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 34.20 | ||||||
83 | Pernille Juul Jensen | 2003 | H2Odense | 34.51 | ||||||
84 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 34.96 | ||||||
85 | Mia Andersen | 2002 | H2Odense | 35.20 | ||||||
86 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | H2Odense | 35.33 | ||||||
87 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 35.81 | ||||||
- | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.25.68 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.81 | ||||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 29.81 | ||||||
3 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 30.26 | ||||||
4 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 31.12 | ||||||
5 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 32.13 | ||||||
6 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | 32.22 | ||||||
7 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.70 | ||||||
8 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 32.96 | ||||||
9 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 33.33 | ||||||
10 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 33.34 | ||||||
11 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 33.42 | ||||||
12 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 33.86 | ||||||
13 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 34.01 | ||||||
14 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 34.34 | ||||||
15 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.76 | ||||||
16 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 35.06 | ||||||
17 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.82 | ||||||
18 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 38.48 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.25.68 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 30.70 | ||||||
2 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 31.11 | ||||||
3 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 32.93 | ||||||
4 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.98 | ||||||
5 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 33.29 | ||||||
6 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 33.53 | ||||||
7 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 33.77 | ||||||
8 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 34.09 | ||||||
9 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 34.62 | ||||||
10 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.00 | ||||||
11 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.27 | ||||||
12 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 35.37 | ||||||
13 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.25 | ||||||
14 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.51 | ||||||
15 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 36.73 | ||||||
16 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.97 | ||||||
17 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.82 | ||||||
18 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 38.05 | ||||||
19 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.33 | ||||||
20 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 38.82 | ||||||
21 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.27 | ||||||
22 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.32 | ||||||
23 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.73 | ||||||
24 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.80 | ||||||
25 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.91 | ||||||
26 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.02 | ||||||
27 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.32 | ||||||
28 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 42.59 | ||||||
29 | Mille Buch | 2006 | H2Odense | 43.01 | ||||||
30 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.08 | ||||||
- | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.25.68 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 26.12 | ||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 27.17 | ||||||
3 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.42 | ||||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 27.49 | ||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 27.86 | ||||||
6 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.96 | ||||||
7 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 28.39 | ||||||
8 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2003 |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.23.99 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 23.99 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 24.67 | ||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 24.91 | ||||||
4 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.02 | ||||||
5 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 25.04 | ||||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.56 | ||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 25.58 | ||||||
7 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 25.58 | ||||||
9 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 25.62 | ||||||
10 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 25.70 | ||||||
11 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 25.86 | ||||||
12 | Jacob Holst | 1991 | H2Odense | 25.98 | ||||||
13 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 26.03 | ||||||
13 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 26.03 | ||||||
15 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.12 | ||||||
16 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 26.19 | ||||||
17 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 26.34 | ||||||
18 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 26.41 | ||||||
19 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 26.51 | ||||||
20 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 26.65 | ||||||
21 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 26.66 | ||||||
22 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.72 | ||||||
23 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.79 | ||||||
24 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 26.88 | ||||||
25 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.91 | ||||||
26 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.94 | ||||||
27 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 27.03 | ||||||
28 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 27.05 | ||||||
29 | Frederik Dumstrei | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.07 | ||||||
30 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 27.11 | ||||||
31 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.23 | ||||||
32 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | 27.46 | ||||||
33 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.56 | ||||||
34 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 27.57 | ||||||
35 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.59 | ||||||
35 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.59 | ||||||
37 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 27.61 | ||||||
37 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 27.61 | ||||||
39 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.73 | ||||||
40 | Sebastian Pors | 2002 | Ringe Svømme Klub | 27.74 | ||||||
41 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.76 | ||||||
42 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.78 | ||||||
42 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.78 | ||||||
44 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.92 | ||||||
45 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 27.97 | ||||||
46 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 28.00 | ||||||
46 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.00 | ||||||
48 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.12 | ||||||
49 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.18 | ||||||
50 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 28.29 | ||||||
50 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | H2Odense | 28.29 | ||||||
52 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 28.36 | ||||||
53 | Casper Bang Clausen | 2003 | H2Odense | 28.44 | ||||||
54 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.99 | ||||||
55 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.11 | ||||||
56 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.49 | ||||||
57 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.52 | ||||||
58 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.86 | ||||||
59 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.28 | ||||||
60 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.32 | ||||||
61 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.63 | ||||||
62 | Jonas Pihl | 2003 | Kolding SK | 31.51 | ||||||
63 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 32.02 | ||||||
64 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | H2Odense | 32.91 | ||||||
- | Alens Daugelis | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.23.99 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 27.12 | ||||||
2 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.38 | ||||||
3 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 28.48 | ||||||
4 | Mads Iversen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 28.64 | ||||||
5 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.09 | ||||||
6 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 29.27 | ||||||
7 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 29.98 | ||||||
8 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 30.22 | ||||||
9 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 30.30 | ||||||
10 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 30.54 | ||||||
11 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 31.19 | ||||||
12 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 31.41 | ||||||
13 | Alex Fogt | 2004 | H2Odense | 31.81 | ||||||
14 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.12 | ||||||
15 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 32.16 | ||||||
16 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 32.59 | ||||||
17 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.82 | ||||||
18 | Sebastian N Andersen | 2004 | H2Odense | 33.09 | ||||||
19 | Johannes Jonasen | 2004 | Kolding SK | 34.13 | ||||||
20 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 35.72 | ||||||
- | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.23.99 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 28.52 | ||||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.71 | ||||||
3 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 30.21 | ||||||
4 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 30.67 | ||||||
5 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 30.97 | ||||||
6 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 31.56 | ||||||
7 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 31.62 | ||||||
8 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 31.67 | ||||||
9 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 31.96 | ||||||
10 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.30 | ||||||
11 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 32.50 | ||||||
12 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 33.21 | ||||||
13 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.95 | ||||||
14 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 34.14 | ||||||
15 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 34.19 | ||||||
16 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 34.38 | ||||||
17 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.93 | ||||||
18 | Gustav Halle | 2007 | H2Odense | 36.09 | ||||||
19 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 37.25 | ||||||
20 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | H2Odense | 37.73 | ||||||
21 | Vitus F P Sørensen | 2007 | H2Odense | 54.58 | ||||||
- | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | H2Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.23.99 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 23.71 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 24.69 | ||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 24.94 | ||||||
4 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.01 | ||||||
5 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 25.26 | ||||||
6 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 25.39 | ||||||
7 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.56 | ||||||
8 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 25.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Hesehus |
Nathalia Lindborg 91 - Föreningen Trelleborg - 0.55.84 (17.05.2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 27.68 | 59.02 | |||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 28.65 | 59.78 | |||||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.22 | 1:00.08 | |||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 29.06 | 1:00.73 | |||||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.43 | 1:00.82 | |||||
6 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.00 | 1:00.85 | |||||
7 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.48 | 1:01.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.09 | 1:01.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.46 | 1:01.77 | |||||
10 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.43 | 1:01.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.73 | 1:02.02 | |||||
12 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.60 | 1:02.04 | |||||
13 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 29.89 | 1:02.20 | |||||
14 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.14 | 1:02.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 30.39 | 1:02.83 | |||||
16 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.12 | 1:02.85 | |||||
17 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.52 | 1:02.99 | |||||
18 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 30.69 | 1:03.40 | |||||
19 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 30.77 | 1:03.56 | |||||
20 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.43 | 1:03.65 | |||||
21 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.62 | 1:03.71 | |||||
22 | Gry Floor | 2000 | H2Odense | 31.12 | 1:03.88 | |||||
23 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 30.26 | 1:03.91 | |||||
24 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.63 | 1:03.94 | |||||
25 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 30.92 | 1:03.98 | |||||
26 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.01 | 1:04.11 | |||||
27 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 31.00 | 1:04.64 | |||||
28 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.27 | 1:04.72 | |||||
29 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.68 | 1:04.76 | |||||
30 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.77 | 1:04.82 | |||||
31 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.47 | 1:04.83 | |||||
32 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.17 | 1:04.86 | |||||
33 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 31.28 | 1:05.01 | |||||
34 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 30.80 | 1:05.35 | |||||
35 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.21 | 1:05.56 | |||||
36 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.75 | 1:05.70 | |||||
37 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.78 | 1:05.79 | |||||
38 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.97 | 1:06.13 | |||||
39 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.55 | 1:06.29 | |||||
40 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 32.76 | 1:06.36 | |||||
41 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 31.88 | 1:06.63 | |||||
42 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 31.87 | 1:06.65 | |||||
43 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 32.56 | 1:06.85 | |||||
44 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | 1:07.05 | |||||
45 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.97 | 1:07.07 | |||||
46 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.02 | 1:07.13 | |||||
47 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 32.65 | 1:07.24 | |||||
48 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 31.70 | 1:07.28 | |||||
49 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 32.27 | 1:07.61 | |||||
50 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 31.68 | 1:07.66 | |||||
51 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.56 | 1:07.69 | |||||
52 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 32.21 | 1:07.72 | |||||
53 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.34 | 1:07.75 | |||||
54 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 32.81 | 1:07.77 | |||||
55 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.78 | 1:07.79 | |||||
55 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.71 | 1:07.79 | |||||
57 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 32.60 | 1:08.01 | |||||
58 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.23 | 1:08.18 | |||||
59 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 32.38 | 1:08.24 | |||||
60 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.41 | 1:08.29 | |||||
61 | Mia Hvarre | 2004 | Vejle Svømmeklub | 32.91 | 1:08.37 | |||||
62 | Marie Jæger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 32.91 | 1:08.61 | |||||
63 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 32.86 | 1:08.64 | |||||
64 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.63 | 1:08.67 | |||||
65 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 32.94 | 1:08.86 | |||||
66 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 33.85 | 1:08.90 | |||||
67 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 32.90 | 1:08.96 | |||||
68 | Julie Dumstrei | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.47 | 1:09.08 | |||||
69 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 33.08 | 1:09.38 | |||||
70 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.61 | 1:09.42 | |||||
71 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 33.40 | 1:09.48 | |||||
72 | Zophia Henriks | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.28 | 1:09.99 | |||||
73 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 33.57 | 1:10.00 | |||||
74 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 33.49 | 1:10.31 | |||||
75 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 33.88 | 1:10.36 | |||||
76 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.54 | 1:10.47 | |||||
77 | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | 34.12 | 1:11.14 | |||||
78 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 34.35 | 1:11.15 | |||||
79 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.56 | 1:11.90 | |||||
80 | Amalie Ringkvist | 2002 | H2Odense | 35.03 | 1:12.50 | |||||
81 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 34.41 | 1:13.23 | |||||
82 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.80 | 1:13.53 | |||||
83 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.84 | 1:13.64 | |||||
84 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 34.95 | 1:14.62 | |||||
85 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.21 | 1:14.85 | |||||
86 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.45 | 1:15.35 | |||||
87 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.61 | 1:15.76 | |||||
88 | Pernille Juul Jensen | 2003 | H2Odense | 36.67 | 1:16.33 | |||||
89 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | H2Odense | 36.79 | 1:17.00 | |||||
90 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 36.42 | 1:17.13 | |||||
91 | Mia Andersen | 2002 | H2Odense | 37.38 | 1:19.34 | |||||
- | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | DSQ | svøm und vand mer15m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Hesehus |
Nathalia Lindborg 91 - Föreningen Trelleborg - 0.55.84 (17.05.2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 27.63 | 56.70 | |||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 27.01 | 56.88 | |||||
3 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 28.74 | 59.18 | |||||
4 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.25 | 59.73 | |||||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.18 | 1:00.00 | |||||
6 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.27 | 1:00.07 | |||||
7 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.54 | 1:01.58 | |||||
8 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.65 | 1:02.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 09:34 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: AS Fysioterapi |
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 0.51.73 (21.05.2017) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.36 | 53.64 | |||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 25.96 | 53.83 | |||||
3 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 26.42 | 54.28 | |||||
4 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 26.42 | 54.35 | |||||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 26.32 | 54.42 | |||||
6 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 26.22 | 54.74 | |||||
7 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 26.69 | 54.93 | |||||
8 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.63 | 55.01 | |||||
9 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 27.39 | 55.09 | |||||
10 | Claus Hansen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.06 | 55.18 | |||||
11 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.55 | 55.25 | |||||
12 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 26.88 | 55.31 | |||||
13 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 26.78 | 55.43 | |||||
14 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 26.43 | 55.49 | |||||
15 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 26.77 | 55.75 | |||||
16 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.65 | 55.79 | |||||
17 | Jacob Holst | 1991 | H2Odense | 26.49 | 56.07 | |||||
18 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.06 | 56.17 | |||||
19 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.18 | 56.25 | |||||
20 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 27.80 | 56.28 | |||||
21 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 26.90 | 56.31 | |||||
22 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 26.76 | 56.34 | |||||
23 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 27.64 | 56.53 | |||||
24 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.93 | 57.06 | |||||
25 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 27.26 | 57.19 | |||||
26 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 27.48 | 57.33 | |||||
27 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.46 | 57.39 | |||||
28 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.25 | 57.41 | |||||
29 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.90 | 57.49 | |||||
30 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.36 | 57.61 | |||||
31 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.62 | 58.23 | |||||
32 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 27.86 | 58.42 | |||||
33 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.85 | 58.45 | |||||
34 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.94 | 58.51 | |||||
35 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 28.45 | 58.89 | |||||
36 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 28.34 | 59.08 | |||||
37 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | 28.56 | 59.19 | |||||
37 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.50 | 59.19 | |||||
39 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 27.82 | 59.32 | |||||
40 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.21 | 59.33 | |||||
41 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.73 | 59.40 | |||||
42 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.47 | 59.56 | |||||
43 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Kolding SK | 28.89 | 59.59 | |||||
44 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 28.44 | 59.62 | |||||
45 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.17 | 59.71 | |||||
46 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.38 | 1:00.06 | |||||
47 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.76 | 1:00.19 | |||||
48 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.87 | 1:00.26 | |||||
49 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 29.13 | 1:00.33 | |||||
50 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.16 | 1:00.40 | |||||
51 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 29.24 | 1:00.49 | |||||
52 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 28.54 | 1:00.66 | |||||
53 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 29.32 | 1:00.81 | |||||
54 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.15 | 1:01.26 | |||||
55 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 29.55 | 1:01.34 | |||||
56 | Casper Bang Clausen | 2003 | H2Odense | 29.69 | 1:01.48 | |||||
57 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.71 | 1:01.56 | |||||
58 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.74 | 1:01.81 | |||||
59 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 29.39 | 1:02.19 | |||||
60 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.68 | 1:02.36 | |||||
61 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | H2Odense | 29.27 | 1:02.38 | |||||
62 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.21 | 1:02.46 | |||||
63 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.48 | 1:02.73 | |||||
64 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.05 | 1:02.91 | |||||
65 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 31.13 | 1:03.38 | |||||
66 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.46 | 1:03.58 | |||||
67 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 30.40 | 1:03.96 | |||||
68 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 30.62 | 1:04.25 | |||||
69 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 31.19 | 1:04.70 | |||||
70 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.37 | 1:04.85 | |||||
71 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 30.22 | 1:05.28 | |||||
72 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.00 | 1:05.45 | |||||
73 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.68 | 1:05.61 | |||||
74 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.56 | 1:05.96 | |||||
75 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.87 | 1:07.20 | |||||
76 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.20 | 1:07.28 | |||||
77 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 32.99 | 1:08.43 | |||||
78 | Jonas Pihl | 2003 | Kolding SK | 34.04 | 1:12.78 | |||||
79 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | H2Odense | 34.41 | 1:12.83 | |||||
- | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:34 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: AS Fysioterapi |
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 0.51.73 (21.05.2017) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.87 | 52.68 | |||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 26.12 | 53.86 | |||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 26.06 | 54.10 | |||||
4 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.40 | 54.30 | |||||
5 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 26.05 | 54.46 | |||||
6 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 26.49 | 54.86 | |||||
7 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 27.15 | 55.39 | |||||
8 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 27.33 | 57.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: RM-GROUP |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO96 - 2.13.06 (21.05.2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.48 | 1:11.38 | 1:48.22 | 2:23.90 | |||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.44 | 1:10.97 | 1:48.15 | 2:25.00 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.30 | 1:10.76 | 1:48.08 | 2:25.29 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 34.64 | 1:12.46 | 1:51.04 | 2:28.44 | |||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.45 | 1:14.12 | 1:52.19 | 2:29.86 | |||
6 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.15 | 1:17.50 | 1:58.64 | 2:36.84 | |||
7 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.88 | 1:17.67 | 1:58.70 | 2:38.22 | |||
8 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 37.69 | 1:18.22 | 1:59.10 | 2:40.28 | |||
9 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.68 | 1:19.90 | 2:01.69 | 2:42.37 | |||
10 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 38.28 | 1:19.22 | 2:01.21 | 2:42.64 | |||
11 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 39.59 | 1:20.93 | 2:02.16 | 2:42.66 | |||
12 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 38.11 | 1:18.76 | 2:01.51 | 2:43.00 | |||
13 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 40.26 | 1:21.57 | 2:02.61 | 2:43.06 | |||
14 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | H2Odense | 36.27 | 1:17.02 | 1:59.79 | 2:43.21 | |||
15 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.63 | 1:20.52 | 2:03.20 | 2:45.14 | |||
16 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 39.11 | 1:20.80 | 2:03.89 | 2:45.78 | |||
17 | Julie Dumstrei | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.96 | 1:22.13 | 2:05.34 | 2:46.30 | |||
18 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 39.76 | 1:22.79 | 2:06.06 | 2:46.96 | |||
19 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 38.86 | 1:21.81 | 2:04.93 | 2:47.31 | |||
20 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.05 | 1:22.50 | 2:05.97 | 2:47.46 | |||
21 | Mia Hvarre | 2004 | Vejle Svømmeklub | 40.42 | 1:22.63 | 2:06.06 | 2:48.03 | |||
22 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | H2Odense | 38.87 | 1:20.92 | 2:04.95 | 2:48.16 | |||
23 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 40.58 | 1:23.18 | 2:06.43 | 2:49.10 | |||
24 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 41.25 | 1:24.11 | 2:07.82 | 2:51.13 | |||
25 | Zophia Henriks | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.99 | 1:28.15 | 2:11.99 | 2:53.12 | |||
26 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.66 | 1:27.01 | 2:11.38 | 2:53.83 | |||
27 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 40.43 | 1:25.21 | 2:11.30 | 2:55.21 | |||
28 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 41.46 | 1:26.78 | 2:12.61 | 2:57.56 | |||
29 | Pernille Juul Jensen | 2003 | H2Odense | 43.77 | 1:29.55 | 2:16.33 | 3:01.67 | |||
30 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.23 | 1:29.75 | 2:17.56 | 3:03.42 | |||
- | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: RM-GROUP |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 2.13.06 (21.05.2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 33.67 | 1:09.45 | 1:44.71 | 2:19.73 | |||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.63 | 1:09.66 | 1:46.25 | 2:21.59 | |||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.41 | 1:10.99 | 1:49.56 | 2:27.82 | |||
4 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.38 | 1:15.28 | 1:55.08 | 2:34.48 | |||
5 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.93 | 1:14.86 | 1:55.32 | 2:34.78 | |||
6 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 36.36 | 1:15.91 | 1:56.73 | 2:38.57 | |||
7 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.50 | 1:18.52 | 2:00.13 | 2:40.55 | |||
8 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 37.16 | 1:18.20 | 2:00.55 | 2:42.64 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Østergaard Intercoiffure |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.06.99 (01.06.2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.45 | 1:03.63 | 1:38.67 | 2:13.40 | |||
2 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.18 | 1:08.50 | 1:44.10 | 2:18.87 | |||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.12 | 1:03.49 | 1:41.21 | 2:19.14 | |||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.90 | 1:06.81 | 1:43.93 | 2:19.98 | |||
5 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.73 | 1:10.20 | 1:46.24 | 2:20.48 | |||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 33.24 | 1:09.22 | 1:46.26 | 2:22.64 | |||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 33.03 | 1:09.25 | 1:46.10 | 2:22.75 | |||
8 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 33.49 | 1:09.73 | 1:46.93 | 2:22.82 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.27 | 1:10.82 | 1:48.15 | 2:24.72 | |||
10 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 33.09 | 1:09.94 | 1:47.97 | 2:25.47 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.11 | 1:13.31 | 1:51.71 | 2:28.19 | |||
12 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.35 | 1:12.91 | 1:51.91 | 2:28.33 | |||
13 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.14 | 1:12.84 | 1:51.26 | 2:28.47 | |||
14 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.16 | 1:12.64 | 1:51.35 | 2:28.87 | |||
15 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.57 | 1:14.87 | 1:53.26 | 2:29.39 | |||
16 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.66 | 1:15.76 | 1:54.18 | 2:31.08 | |||
17 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.51 | 1:13.95 | 1:53.21 | 2:32.23 | |||
18 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 37.56 | 1:16.85 | 1:56.31 | 2:34.74 | |||
19 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.91 | 1:17.21 | 1:57.31 | 2:35.24 | |||
20 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 36.04 | 1:15.18 | 1:56.73 | 2:36.64 | |||
21 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.75 | 1:16.22 | 1:56.96 | 2:38.38 | |||
22 | Casper Bang Clausen | 2003 | H2Odense | 38.52 | 1:19.64 | 2:00.19 | 2:39.20 | |||
23 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 36.46 | 1:17.79 | 2:00.30 | 2:42.41 | |||
24 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.87 | 1:23.91 | 2:06.43 | 2:47.38 | |||
25 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.03 | 1:33.42 | 2:25.04 | 3:15.22 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Østergaard Intercoiffure |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.06.99 (01.06.2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.39 | 1:03.34 | 1:38.40 | 2:12.29 | |||
2 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.06 | 1:03.86 | 1:39.59 | 2:14.10 | |||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.51 | 1:05.80 | 1:40.70 | 2:14.83 | |||
4 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.52 | 1:07.17 | 1:42.68 | 2:17.69 | |||
5 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.29 | 1:09.47 | 1:45.96 | 2:21.52 | |||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 32.82 | 1:09.25 | 1:46.83 | 2:23.99 | |||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 33.10 | 1:09.44 | 1:47.12 | 2:24.16 | |||
8 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.61 | 1:09.79 | 1:47.20 | 2:24.88 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Laust & Blik |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 1.00.75 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 29.35 | 1:03.97 | |||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.19 | 1:05.45 | |||||
3 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 31.62 | 1:08.10 | |||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.72 | 1:08.50 | |||||
5 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.97 | 1:08.70 | |||||
6 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.40 | 1:08.77 | |||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.25 | 1:09.20 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.11 | 1:09.51 | |||||
9 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 33.01 | 1:09.62 | |||||
10 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.55 | 1:09.78 | |||||
11 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.77 | 1:09.87 | |||||
12 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 32.50 | 1:10.01 | |||||
13 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.30 | 1:11.74 | |||||
14 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.29 | 1:12.20 | |||||
15 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.74 | 1:12.40 | |||||
16 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 34.49 | 1:13.16 | |||||
17 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 33.46 | 1:13.37 | |||||
18 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.66 | 1:13.65 | |||||
19 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | 34.22 | 1:13.68 | |||||
20 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 34.63 | 1:14.19 | |||||
21 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.43 | 1:14.98 | |||||
22 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.39 | 1:15.13 | |||||
23 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.23 | 1:15.20 | |||||
24 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 34.18 | 1:15.30 | |||||
25 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.21 | 1:15.56 | |||||
26 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.56 | 1:15.83 | |||||
27 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 35.50 | 1:16.03 | |||||
28 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 34.62 | 1:16.10 | |||||
29 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 35.65 | 1:16.27 | |||||
30 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 34.90 | 1:16.39 | |||||
31 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.06 | 1:16.68 | |||||
32 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.99 | 1:16.78 | |||||
33 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.37 | 1:16.87 | |||||
34 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.53 | 1:17.07 | |||||
35 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.39 | 1:17.60 | |||||
36 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.16 | 1:17.72 | |||||
37 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 36.60 | 1:18.69 | |||||
38 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.00 | 1:19.25 | |||||
39 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.98 | 1:19.30 | |||||
40 | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | 37.23 | 1:20.02 | |||||
41 | Marie Jæger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.58 | 1:20.14 | |||||
42 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.95 | 1:21.64 | |||||
43 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 37.19 | 1:21.73 | |||||
44 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.52 | 1:21.80 | |||||
45 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.77 | 1:21.89 | |||||
46 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.51 | 1:22.06 | |||||
47 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.79 | 1:27.09 | |||||
48 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 42.10 | 1:29.36 | |||||
49 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 41.92 | 1:32.40 | |||||
50 | Mia Andersen | 2002 | H2Odense | 43.15 | 1:36.84 | |||||
51 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 44.60 | 1:40.36 | |||||
- | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Laust & Blik |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 1.00.75 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 28.51 | 1:01.42 | |||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.32 | 1:04.27 | |||||
3 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 31.04 | 1:06.06 | |||||
4 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.94 | 1:07.05 | |||||
5 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.69 | 1:07.60 | |||||
6 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.63 | 1:07.97 | |||||
7 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.55 | 1:08.47 | |||||
8 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 32.03 | 1:09.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Sanovo Technology Group |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.55.17 (28.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.29 | 58.47 | |||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.40 | 58.66 | |||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 27.54 | 58.93 | |||||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.84 | 59.50 | |||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 27.90 | 1:00.14 | |||||
6 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.90 | 1:00.50 | |||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.03 | 1:00.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.09 | 1:00.59 | |||||
9 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 29.04 | 1:00.96 | |||||
10 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.33 | 1:01.03 | |||||
11 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.04 | 1:01.52 | |||||
12 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.96 | 1:01.83 | |||||
13 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.24 | 1:01.86 | |||||
14 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Kolding SK | 29.01 | 1:01.92 | |||||
15 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 28.74 | 1:02.31 | |||||
16 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.95 | 1:02.38 | |||||
17 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.56 | 1:02.48 | |||||
18 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.38 | 1:02.78 | |||||
19 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.21 | 1:02.88 | |||||
20 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.76 | 1:03.19 | |||||
21 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.38 | 1:03.33 | |||||
22 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.34 | 1:03.39 | |||||
23 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 29.55 | 1:03.92 | |||||
24 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 29.61 | 1:04.01 | |||||
25 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 29.17 | 1:04.33 | |||||
26 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.48 | 1:04.41 | |||||
27 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 29.90 | 1:04.43 | |||||
28 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.48 | 1:04.60 | |||||
29 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.62 | 1:04.70 | |||||
30 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.26 | 1:04.92 | |||||
31 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.02 | 1:05.81 | |||||
31 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.74 | 1:05.81 | |||||
33 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.30 | 1:06.04 | |||||
34 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.28 | 1:06.58 | |||||
35 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 30.14 | 1:06.63 | |||||
36 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 31.55 | 1:06.83 | |||||
37 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.96 | 1:07.39 | |||||
38 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 32.13 | 1:07.46 | |||||
39 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | 31.16 | 1:07.54 | |||||
40 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.65 | 1:07.77 | |||||
41 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.39 | 1:07.90 | |||||
42 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.43 | 1:08.00 | |||||
43 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 31.40 | 1:08.55 | |||||
44 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.36 | 1:08.73 | |||||
45 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.56 | 1:09.82 | |||||
46 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.25 | 1:11.01 | |||||
47 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.48 | 1:12.08 | |||||
48 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 35.53 | 1:13.64 | |||||
49 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.35 | 1:14.30 | |||||
50 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.04 | 1:18.15 | |||||
51 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.76 | 1:18.71 | |||||
52 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.95 | 1:21.46 | |||||
53 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.35 | 1:21.55 | |||||
54 | Jonas Pihl | 2003 | Kolding SK | 38.40 | 1:24.18 | |||||
55 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | H2Odense | 37.61 | 1:26.86 | |||||
56 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.52 | 1:30.33 | |||||
- | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Sanovo Technology Group |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.55.17 (28.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.10 | 58.06 | |||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 27.54 | 58.89 | |||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.71 | 59.09 | |||||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.89 | 59.57 | |||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.92 | 1:00.28 | |||||
6 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.75 | 1:00.49 | |||||
7 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 28.58 | 1:00.76 | |||||
8 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 28.26 | 1:01.07 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Eagle Service |
Anna Wermuth 96 - H2Odense - 2.34.50 (21.05.2017) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.82 | 1:16.45 | 1:57.27 | 2:38.54 | |||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.93 | 1:18.67 | 2:00.12 | 2:42.02 | |||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.11 | 1:20.29 | 2:01.79 | 2:42.82 | |||
4 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.21 | 1:19.77 | 2:02.09 | 2:43.28 | |||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.36 | 1:18.62 | 2:01.16 | 2:43.40 | |||
6 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 37.93 | 1:19.59 | 2:02.67 | 2:46.24 | |||
7 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.41 | 1:18.46 | 2:02.50 | 2:46.38 | |||
8 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 39.21 | 1:22.49 | 2:05.15 | 2:46.72 | |||
9 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.42 | 1:21.38 | 2:04.74 | 2:48.21 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 39.07 | 1:22.81 | 2:07.36 | 2:51.09 | |||
11 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 39.38 | 1:23.59 | 2:08.34 | 2:51.66 | |||
12 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 38.83 | 1:22.56 | 2:07.45 | 2:52.24 | |||
13 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.01 | 1:23.93 | 2:08.71 | 2:52.95 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 39.65 | 1:24.23 | 2:10.28 | 2:55.21 | |||
15 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 39.16 | 1:22.98 | 2:08.90 | 2:55.28 | |||
16 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.45 | 1:24.82 | 2:12.31 | 2:59.11 | |||
17 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 41.11 | 1:26.85 | 2:12.99 | 2:59.78 | |||
18 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 40.15 | 1:25.91 | 2:13.36 | 3:00.37 | |||
19 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.51 | 1:25.10 | 2:13.47 | 3:01.47 | |||
20 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 41.49 | 1:28.00 | 2:15.16 | 3:02.22 | |||
21 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 40.52 | 1:26.80 | 2:14.66 | 3:03.23 | |||
22 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 41.78 | 1:30.70 | 2:18.90 | 3:05.33 | |||
23 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 39.18 | 1:26.17 | 2:16.20 | 3:07.28 | |||
24 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 43.06 | 1:30.50 | 2:18.97 | 3:07.33 | |||
25 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.25 | 1:30.78 | 2:19.50 | 3:07.72 | |||
26 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.87 | 1:29.75 | 2:19.53 | 3:09.16 | |||
27 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 42.76 | 1:31.29 | 2:20.77 | 3:09.63 | |||
28 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.47 | 1:32.07 | 2:21.61 | 3:10.60 | |||
29 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.24 | 1:28.26 | 2:19.28 | 3:11.08 | |||
30 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 44.58 | 1:34.80 | 2:25.58 | 3:12.46 | |||
31 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 44.39 | 1:33.27 | 2:23.48 | 3:13.74 | |||
32 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 45.25 | 1:35.47 | 2:26.40 | 3:17.57 | |||
33 | Amalie Ringkvist | 2002 | H2Odense | 44.50 | 1:35.64 | 2:27.89 | 3:20.66 | |||
34 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.18 | 1:37.05 | 2:31.40 | 3:24.53 | |||
35 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | H2Odense | 47.32 | 1:41.87 | 2:38.09 | 3:33.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Eagle Service |
Anna Wermuth 96 - H2Odense - 2.34.50 (21.05.2017) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.07 | 1:14.29 | 1:53.06 | 2:32.84 | |||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.12 | 1:14.76 | 1:55.11 | 2:35.44 | |||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.13 | 1:18.27 | 1:59.83 | 2:40.48 | |||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.60 | 1:17.57 | 1:59.18 | 2:42.13 | |||
5 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.24 | 1:18.92 | 2:00.78 | 2:42.17 | |||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.06 | 1:18.83 | 2:01.91 | 2:45.67 | |||
7 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 38.34 | 1:21.23 | 2:04.61 | 2:46.61 | |||
8 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.41 | 1:20.58 | 2:03.46 | 2:46.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:00 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Jeros A/S |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.19.31 (08.05.2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 34.57 | 1:13.87 | 1:53.63 | 2:31.75 | |||
2 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 35.15 | 1:14.57 | 1:54.64 | 2:35.73 | |||
3 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 35.07 | 1:14.68 | 1:55.21 | 2:35.87 | |||
4 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 36.08 | 1:16.91 | 1:57.55 | 2:36.91 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 36.65 | 1:17.62 | 1:57.87 | 2:37.56 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.05 | 1:18.83 | 2:00.39 | 2:41.91 | |||
7 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.06 | 1:17.66 | 1:59.79 | 2:42.19 | |||
8 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 34.72 | 1:15.72 | 1:59.12 | 2:42.50 | |||
9 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.00 | 1:19.13 | 2:02.74 | 2:45.97 | |||
10 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 36.73 | 1:19.62 | 2:03.56 | 2:46.79 | |||
11 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.38 | 1:21.61 | 2:05.25 | 2:47.52 | |||
12 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.31 | 1:21.37 | 2:04.88 | 2:47.93 | |||
13 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | H2Odense | 37.54 | 1:19.90 | 2:03.94 | 2:49.63 | |||
14 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 39.78 | 1:23.97 | 2:08.46 | 2:52.00 | |||
15 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 39.08 | 1:23.67 | 2:08.75 | 2:52.17 | |||
16 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.77 | 1:22.40 | 2:07.60 | 2:52.95 | |||
17 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.85 | 1:23.39 | 2:08.51 | 2:53.01 | |||
18 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.52 | 1:25.78 | 2:13.57 | 3:01.14 | |||
19 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.97 | 1:31.73 | 2:21.60 | 3:10.92 | |||
20 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.49 | 1:35.80 | 2:28.83 | 3:22.58 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Jeros A/S |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.19.31 (08.05.2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 33.49 | 1:11.83 | 1:50.99 | 2:29.39 | |||
2 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 34.31 | 1:12.98 | 1:52.13 | 2:33.43 | |||
3 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 35.02 | 1:14.53 | 1:55.41 | 2:36.32 | |||
4 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.10 | 1:16.44 | 1:57.50 | 2:38.23 | |||
5 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 34.81 | 1:16.67 | 1:58.76 | 2:40.58 | |||
6 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.90 | 1:18.18 | 2:00.08 | 2:41.40 | |||
7 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.25 | 1:20.09 | 2:03.50 | 2:46.90 | |||
8 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 36.76 | 1:19.81 | 2:05.03 | 2:49.19 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Dyrup Auto |
Nathalia Lindborg 91 - Föreningen Trelleborg - 0.55.84 (17.05.2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 31.73 | 1:06.63 | |||||
2 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.57 | 1:07.99 | |||||
3 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.22 | 1:08.88 | |||||
4 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.52 | 1:11.16 | |||||
5 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.26 | 1:12.06 | |||||
6 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 33.99 | 1:12.08 | |||||
7 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.17 | 1:12.34 | |||||
8 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 35.04 | 1:12.81 | |||||
9 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 34.03 | 1:12.95 | |||||
10 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.94 | 1:13.22 | |||||
11 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.65 | 1:14.63 | |||||
12 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 36.89 | 1:15.01 | |||||
13 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.72 | 1:15.39 | |||||
14 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 36.29 | 1:16.18 | |||||
15 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.53 | 1:16.19 | |||||
16 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.13 | 1:16.76 | |||||
17 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.47 | 1:17.27 | |||||
18 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 35.63 | 1:17.54 | |||||
19 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 36.17 | 1:17.71 | |||||
20 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.59 | 1:18.10 | |||||
21 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 37.86 | 1:19.24 | |||||
22 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 38.75 | 1:20.18 | |||||
23 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.69 | 1:20.64 | |||||
24 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 38.16 | 1:21.87 | |||||
25 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 38.91 | 1:22.61 | |||||
26 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.99 | 1:22.67 | |||||
27 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.24 | 1:22.91 | |||||
28 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.57 | 1:23.03 | |||||
29 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.94 | 1:23.15 | |||||
30 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.05 | 1:23.75 | |||||
31 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 38.67 | 1:24.37 | |||||
32 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.14 | 1:26.04 | |||||
33 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.16 | 1:26.19 | |||||
34 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 41.45 | 1:29.32 | |||||
35 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.75 | 1:29.52 | |||||
36 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.48 | 1:31.20 | |||||
37 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:31.81 | 1:31.81 | |||||
38 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 43.06 | 1:32.65 | |||||
39 | Mille Buch | 2006 | H2Odense | 42.58 | 1:32.90 | |||||
40 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.72 | 1:33.26 | |||||
41 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.60 | 1:34.57 | |||||
42 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.37 | 1:36.00 | |||||
43 | Cornelia Gardias | 2008 | H2Odense | 44.88 | 1:41.63 | |||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Dyrup Auto |
Nathalia Lindborg 91 - Föreningen Trelleborg - 0.55.84 (17.05.2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 30.36 | 1:03.94 | |||||
2 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 33.20 | 1:07.32 | |||||
3 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 32.42 | 1:08.32 | |||||
4 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 33.07 | 1:08.86 | |||||
5 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.43 | 1:09.76 | |||||
6 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 33.56 | 1:09.83 | |||||
7 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 33.16 | 1:10.51 | |||||
8 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 33.57 | 1:11.38 | |||||
9 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | 33.56 | 1:12.05 | |||||
10 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 34.19 | 1:13.17 | |||||
11 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 35.73 | 1:13.53 | |||||
12 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | 34.46 | 1:13.92 | |||||
13 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 35.52 | 1:14.24 | |||||
14 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 33.95 | 1:14.51 | |||||
15 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 35.65 | 1:14.54 | |||||
16 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 36.11 | 1:15.76 | |||||
17 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.39 | 1:17.37 | |||||
18 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.59 | 1:19.36 | |||||
19 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 39.20 | 1:25.04 | |||||
- | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Nordic Hairlounge |
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 0.51.73 (21.05.2017) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 30.47 | 1:03.83 | |||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 31.05 | 1:04.66 | |||||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.13 | 1:05.82 | |||||
4 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 31.31 | 1:05.91 | |||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 31.80 | 1:06.35 | |||||
6 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.85 | 1:06.99 | |||||
7 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.44 | 1:07.59 | |||||
8 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.26 | 1:09.30 | |||||
9 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.14 | 1:09.41 | |||||
10 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 32.83 | 1:09.71 | |||||
11 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 33.07 | 1:10.17 | |||||
12 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.36 | 1:10.51 | |||||
13 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 34.36 | 1:10.92 | |||||
14 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 34.29 | 1:11.66 | |||||
15 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.25 | 1:12.31 | |||||
16 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.41 | 1:12.77 | |||||
17 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.47 | 1:12.89 | |||||
18 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 35.55 | 1:13.20 | |||||
19 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 34.96 | 1:13.81 | |||||
20 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.30 | 1:14.23 | |||||
21 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.82 | 1:15.76 | |||||
22 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.31 | 1:15.84 | |||||
23 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.31 | 1:15.94 | |||||
24 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 36.99 | 1:17.60 | |||||
25 | Hjalte Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.36 | 1:17.84 | |||||
26 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.99 | 1:19.17 | |||||
27 | Gustav Halle | 2007 | H2Odense | 38.44 | 1:20.80 | |||||
28 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 38.42 | 1:23.39 | |||||
29 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | H2Odense | 37.94 | 1:24.02 | |||||
30 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 41.39 | 1:27.20 | |||||
31 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.81 | 1:27.53 | |||||
32 | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | H2Odense | 43.81 | 1:35.75 | |||||
33 | Vitus F P Sørensen | 2007 | H2Odense | 51.44 | 1:50.92 | |||||
- | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Nordic Hairlounge |
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 0.51.73 (21.05.2017) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 28.71 | 58.90 | |||||
2 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.57 | 1:01.48 | |||||
3 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.11 | 1:01.77 | |||||
4 | Mads Iversen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 30.44 | 1:02.75 | |||||
5 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 30.07 | 1:03.65 | |||||
6 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 31.62 | 1:05.38 | |||||
7 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 31.95 | 1:06.39 | |||||
8 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 32.01 | 1:07.07 | |||||
9 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 32.81 | 1:07.61 | |||||
9 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.89 | 1:07.61 | |||||
11 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 32.86 | 1:07.75 | |||||
12 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 32.67 | 1:08.00 | |||||
13 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 33.03 | 1:08.29 | |||||
14 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 32.49 | 1:08.61 | |||||
15 | Alex Fogt | 2004 | H2Odense | 33.57 | 1:09.45 | |||||
16 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 33.31 | 1:10.22 | |||||
17 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.95 | 1:10.87 | |||||
18 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 33.86 | 1:11.18 | |||||
19 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.83 | 1:12.77 | |||||
20 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.32 | 1:13.56 | |||||
21 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.71 | 1:17.09 | |||||
22 | Johannes Jonasen | 2004 | Kolding SK | 36.38 | 1:18.46 | |||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Pizza Chianti |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO96 - 2.13.06 (21.05.2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.67 | 1:26.96 | 2:12.91 | 2:56.00 | |||
2 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 43.86 | 1:31.71 | 2:20.27 | 3:06.95 | |||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 44.44 | 1:32.56 | 2:21.31 | 3:08.89 | |||
4 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.17 | 1:35.69 | 2:24.50 | 3:11.04 | |||
5 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 46.35 | 1:36.85 | 2:27.51 | 3:14.99 | |||
6 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 47.50 | 1:38.49 | 2:30.80 | 3:21.40 | |||
7 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Køge Svømmeklub | 51.61 | 1:46.68 | 2:41.00 | 3:34.14 | |||
8 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 50.76 | 1:45.89 | 2:41.35 | 3:35.19 | |||
- | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Pizza Chianti |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO96 - 2.13.06 (21.05.2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.70 | 1:16.13 | 1:57.23 | 2:36.97 | |||
2 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 39.10 | 1:21.62 | 2:04.68 | 2:45.85 | |||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 42.09 | 1:26.03 | 2:10.00 | 2:52.70 | |||
4 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.23 | 1:26.77 | 2:12.59 | 2:56.67 | |||
5 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 42.03 | 1:27.06 | 2:12.89 | 2:58.02 | |||
6 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | 42.15 | 1:28.04 | 2:14.58 | 2:59.23 | |||
7 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 43.39 | 1:30.75 | 2:17.62 | 3:03.06 | |||
8 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.73 | 1:32.26 | 2:19.70 | 3:04.25 | |||
9 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 42.57 | 1:30.11 | 2:18.99 | 3:06.18 | |||
- | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | DSQ | Ej fort bevæg100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: LJ Optik |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.06.99 (01.06.2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 38.61 | 1:20.74 | 2:04.22 | 2:45.91 | |||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.08 | 1:23.31 | 2:07.64 | 2:48.37 | |||
3 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 39.74 | 1:23.06 | 2:06.94 | 2:49.68 | |||
4 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.66 | 1:27.08 | 2:12.96 | 2:57.38 | |||
5 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.33 | 1:28.90 | 2:15.42 | 2:59.56 | |||
6 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 43.08 | 1:29.57 | 2:16.49 | 3:01.88 | |||
7 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.17 | 1:34.64 | 2:23.52 | 3:09.28 | |||
8 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 46.57 | 1:37.20 | 2:29.30 | 3:19.14 | |||
9 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.47 | 1:44.10 | 2:35.83 | 3:24.40 | |||
10 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 48.86 | 1:40.93 | 2:34.12 | 3:24.42 | |||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: LJ Optik |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.06.99 (01.06.2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.14 | 1:12.47 | 1:51.32 | 2:29.12 | |||
2 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.75 | 1:14.75 | 1:53.86 | 2:32.03 | |||
3 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.63 | 1:21.24 | 2:05.22 | 2:47.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Årslev Dyreklinik |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 1.00.75 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 34.91 | 1:14.03 | |||||
2 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.77 | 1:18.86 | |||||
3 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.81 | 1:19.17 | |||||
4 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.31 | 1:22.29 | |||||
5 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.04 | 1:22.52 | |||||
6 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 39.87 | 1:27.72 | |||||
7 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.82 | 1:28.70 | |||||
8 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.16 | 1:30.57 | |||||
9 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.60 | 1:33.56 | |||||
10 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 46.38 | 1:35.96 | |||||
11 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 46.27 | 1:37.31 | |||||
12 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 44.45 | 1:37.56 | |||||
13 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.30 | 1:40.91 | |||||
14 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.33 | 1:41.46 | |||||
15 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 47.36 | 1:41.70 | |||||
16 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 46.38 | 1:43.82 | |||||
17 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.49 | 1:47.96 | |||||
18 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.38 | 1:48.72 | |||||
19 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.65 | 1:48.85 | |||||
20 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 49.87 | 1:50.86 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Årslev Dyreklinik |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 1.00.75 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.86 | 1:10.03 | |||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.88 | 1:11.68 | |||||
3 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.24 | 1:17.33 | |||||
4 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 35.60 | 1:20.81 | |||||
5 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 38.22 | 1:24.10 | |||||
6 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.81 | 1:24.53 | |||||
7 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.02 | 1:24.64 | |||||
8 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 39.78 | 1:26.61 | |||||
9 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 41.83 | 1:30.10 | |||||
10 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 42.61 | 1:32.01 | |||||
11 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 45.06 | 1:39.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Terapeut Sofie Ellehus |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.55.17 (28.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 32.45 | 1:10.92 | |||||
2 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.41 | 1:17.65 | |||||
3 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.43 | 1:18.93 | |||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 40.46 | 1:23.24 | |||||
5 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 37.28 | 1:23.97 | |||||
6 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.02 | 1:26.36 | |||||
7 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.68 | 1:26.50 | |||||
8 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.67 | 1:28.03 | |||||
9 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.63 | 1:28.34 | |||||
10 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.89 | 1:32.26 | |||||
11 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 43.45 | 1:35.69 | |||||
12 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.41 | 1:39.59 | |||||
13 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 46.99 | 1:42.20 | |||||
14 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 47.78 | 1:42.38 | |||||
15 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 47.83 | 1:44.42 | |||||
16 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 49.29 | 1:47.83 | |||||
17 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 44.50 | 1:48.64 | |||||
18 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 54.15 | 1:52.28 | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Terapeut Sofie Ellehus |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.55.17 (28.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 29.96 | 1:03.36 | |||||
2 | Mads Iversen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 30.65 | 1:06.72 | |||||
3 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.44 | 1:15.75 | |||||
4 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 34.81 | 1:17.86 | |||||
5 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 36.84 | 1:19.58 | |||||
6 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 36.09 | 1:20.01 | |||||
7 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.19 | 1:21.66 | |||||
8 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 37.25 | 1:22.04 | |||||
9 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 37.91 | 1:23.68 | |||||
10 | Johannes Jonasen | 2004 | Kolding SK | 44.99 | 1:41.59 | |||||
- | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Pizza Vero |
Anna Wermuth 96 - H2Odense - 2.34.50 (21.05.2017) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.21 | 1:34.57 | 2:24.97 | 3:15.29 | |||
2 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 44.55 | 1:34.74 | 2:25.96 | 3:15.54 | |||
3 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 46.42 | 1:37.52 | 2:30.73 | 3:23.81 | |||
4 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.09 | 1:38.56 | 2:32.49 | 3:26.17 | |||
5 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.36 | 1:42.88 | 2:35.99 | 3:26.50 | |||
6 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 48.24 | 1:41.67 | 2:35.65 | 3:28.23 | |||
7 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 47.94 | 1:42.13 | 2:36.95 | 3:29.05 | |||
8 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.72 | 1:41.58 | 2:36.48 | 3:29.43 | |||
9 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 51.77 | 1:45.95 | 2:39.57 | 3:33.50 | |||
10 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 47.71 | 1:42.78 | 2:38.51 | 3:33.75 | |||
11 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 53.58 | 1:51.12 | 2:48.62 | 3:44.38 | |||
12 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 53.38 | 1:51.91 | 2:49.75 | 3:44.69 | |||
13 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 52.83 | 1:50.57 | 2:48.76 | 3:45.66 | |||
14 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.38 | 1:51.19 | 2:51.69 | 3:52.21 | |||
15 | Mille Buch | 2006 | H2Odense | 52.04 | 1:52.73 | 2:52.55 | 3:54.17 | |||
16 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 54.47 | 1:57.43 | 3:00.25 | 4:01.44 | |||
17 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.67 | 1:57.51 | 3:01.73 | 4:03.46 | |||
18 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 59.21 | 2:03.50 | 3:08.91 | 4:12.55 | |||
19 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 57.54 | 2:05.01 | 3:15.02 | 4:22.12 | |||
- | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Pizza Vero |
Anna Wermuth 96 - H2Odense - 2.34.50 (21.05.2017) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 41.74 | 1:28.68 | 2:16.34 | 3:03.73 | |||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 44.72 | 1:34.84 | 2:25.14 | 3:14.70 | |||
3 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.69 | 1:36.98 | 2:27.55 | 3:17.49 | |||
4 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.25 | 1:34.83 | 2:26.91 | 3:18.65 | |||
5 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 45.19 | 1:36.74 | 2:29.91 | 3:22.42 | |||
6 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 46.81 | 1:38.72 | 2:30.83 | 3:22.55 | |||
7 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 46.08 | 1:39.91 | 2:37.09 | 3:31.62 | |||
8 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 47.70 | 1:42.51 | 2:38.41 | 3:34.46 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Fraugde Coiffure |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.19.31 (08.05.2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.11 | 1:26.33 | 2:12.39 | 2:59.08 | |||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 42.70 | 1:29.97 | 2:17.23 | 3:02.93 | |||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.66 | 1:28.76 | 2:17.07 | 3:04.96 | |||
4 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 46.79 | 1:36.94 | 2:27.11 | 3:15.57 | |||
5 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 44.97 | 1:35.74 | 2:26.63 | 3:17.46 | |||
6 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 47.24 | 1:38.78 | 2:30.13 | 3:20.35 | |||
7 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.95 | 1:40.13 | 2:34.10 | 3:27.69 | |||
8 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 46.72 | 1:39.76 | 2:35.10 | 3:29.19 | |||
9 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 48.62 | 1:45.11 | 2:42.02 | 3:37.48 | |||
10 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 51.56 | 1:48.32 | 2:45.98 | 3:42.65 | |||
11 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.96 | 1:49.35 | 2:47.36 | 3:43.98 | |||
12 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 50.45 | 1:49.36 | 2:51.08 | 3:51.36 | |||
13 | Hjalte Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 52.07 | 1:53.11 | 2:53.55 | 3:52.95 | |||
- | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Fraugde Coiffure |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.19.31 (08.05.2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 38.81 | 1:24.09 | 2:11.08 | 2:55.82 | |||
2 | Alex Fogt | 2004 | H2Odense | 42.30 | 1:29.52 | 2:17.73 | 3:06.22 | |||
3 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 43.30 | 1:31.20 | 2:20.80 | 3:08.99 | |||
4 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.70 | 1:30.60 | 2:21.13 | 3:11.19 | |||
5 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 45.00 | 1:35.97 | 2:27.01 | 3:18.47 | |||
6 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.31 | 1:36.70 | 2:28.58 | 3:18.64 | |||
7 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 47.39 | 1:41.85 | 2:32.63 | 3:24.31 | |||
8 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.49 | 1:37.73 | 2:32.50 | 3:27.16 | |||
9 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 54.65 | 1:55.15 | 2:55.59 | 3:55.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Gea Scan Vibro |
Hovestadens Damer - Hovedstadens Svømmeklub - 3.56.39 (28.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Damer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:00.15 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 28.44 | 58.65 | 58.65 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 29.20 | 1:00.14 | 1:58.79 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 28.74 | 1:00.69 | 2:59.48 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 28.98 | 1:00.67 | 4:00.15 | ||||||
2 | H2Odense Elite 1 | 0 | H2Odense | 4:01.22 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.85 | 59.14 | 59.14 | ||||||
Gry Floor | 2000 | 29.86 | 1:01.93 | 2:01.07 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 29.90 | 1:02.82 | 3:03.89 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 27.40 | 57.33 | 4:01.22 | ||||||
3 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 4:11.20 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 29.22 | 1:00.73 | 1:00.73 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 29.09 | 1:02.09 | 2:02.82 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 30.27 | 1:03.74 | 3:06.56 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 30.38 | 1:04.64 | 4:11.20 | ||||||
4 | Stv Damer | 0 | Slagelse Svømmeklub | 4:14.15 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 31.15 | 1:06.48 | 1:06.48 | ||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 29.10 | 1:02.50 | 2:08.98 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 29.73 | 1:02.72 | 3:11.70 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 29.83 | 1:02.45 | 4:14.15 | ||||||
5 | Holbæk Damer | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:14.83 | ||||||
Zara Wendel | 2002 | 29.96 | 1:03.48 | 1:03.48 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 29.66 | 1:02.87 | 2:06.35 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 30.65 | 1:04.60 | 3:10.95 | ||||||
Mai Pallvi | 2000 | 30.62 | 1:03.88 | 4:14.83 | ||||||
6 | Stm 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:19.40 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 31.04 | 1:05.74 | 1:05.74 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 31.43 | 1:06.42 | 2:12.16 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 29.43 | 1:03.23 | 3:15.39 | ||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 29.89 | 1:04.01 | 4:19.40 | ||||||
7 | H2Odense Årgang 1Damer | 0 | H2Odense | 4:19.66 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 30.62 | 1:03.11 | 1:03.11 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 31.12 | 1:06.03 | 2:09.14 | ||||||
Naja Færgemann | 2006 | 32.49 | 1:06.29 | 3:15.43 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 30.40 | 1:04.23 | 4:19.66 | ||||||
8 | Erritsø Piger 1 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:22.04 | ||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 31.81 | 1:06.10 | 1:06.10 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 32.40 | 1:07.38 | 2:13.48 | ||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 30.29 | 1:03.17 | 3:16.65 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 30.76 | 1:05.39 | 4:22.04 | ||||||
9 | A Team Kolding | 0 | Kolding SK | 4:22.43 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 30.50 | 1:03.60 | 1:03.60 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 32.27 | 1:07.57 | 2:11.17 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 30.75 | 1:05.00 | 3:16.17 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.62 | 1:06.26 | 4:22.43 | ||||||
10 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 4:23.36 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 31.36 | 1:05.03 | 1:05.03 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 30.42 | 1:05.01 | 2:10.04 | ||||||
Olivia Møller | 2004 | 31.55 | 1:07.62 | 3:17.66 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 31.08 | 1:05.70 | 4:23.36 | ||||||
11 | Esv Piger 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:23.85 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 32.67 | 1:06.84 | 1:06.84 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 31.85 | 1:05.09 | 2:11.93 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 31.66 | 1:06.36 | 3:18.29 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 31.06 | 1:05.56 | 4:23.85 | ||||||
12 | Haderslev Piger 1 | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 4:23.94 | ||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 31.23 | 1:04.96 | 1:04.96 | ||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 31.77 | 1:06.97 | 2:11.93 | ||||||
Maja Stamholt | 2005 | 33.33 | 1:09.55 | 3:21.48 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 29.65 | 1:02.46 | 4:23.94 | ||||||
13 | H2Odense Elite 2 | 0 | H2Odense | 4:24.17 | ||||||
Freya Ellehus | 2000 | 32.32 | 1:06.13 | 1:06.13 | ||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 31.97 | 1:08.36 | 2:14.49 | ||||||
Malea Benediktson | 2001 | 31.29 | 1:06.24 | 3:20.73 | ||||||
Freja Nicholas | 2000 | 29.88 | 1:03.44 | 4:24.17 | ||||||
14 | Esv Piger 2 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:31.57 | ||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 33.38 | 1:08.53 | 1:08.53 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 31.98 | 1:06.88 | 2:15.41 | ||||||
Mia Hvarre | 2004 | 32.24 | 1:08.34 | 3:23.75 | ||||||
Marie Jæger | 2003 | 32.49 | 1:07.82 | 4:31.57 | ||||||
15 | H2Odense Årgang 2 Damer | 0 | H2Odense | 4:33.76 | ||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 33.27 | 1:09.70 | 1:09.70 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 32.08 | 1:40.27 | 2:49.97 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 36.45 | 1:08.37 | 3:58.34 | ||||||
Josefine S Jørgensen | 2004 | 35.42 | 35.42 | 4:33.76 | ||||||
16 | B Team Kolding | 0 | Kolding SK | 4:39.29 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 32.84 | 1:08.71 | 1:08.71 | ||||||
Ane Christensen | 2006 | 35.35 | 1:14.41 | 2:23.12 | ||||||
Melanie Petersen | 2004 | 32.47 | 1:08.35 | 3:31.47 | ||||||
Laura Arentsen | 2003 | 32.70 | 1:07.82 | 4:39.29 | ||||||
17 | Køge Piger 3 | 2003 | Køge Svømmeklub | 4:42.18 | ||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 32.31 | 1:07.94 | 1:07.94 | ||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 34.01 | 1:13.17 | 2:21.11 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 34.00 | 1:10.68 | 3:31.79 | ||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 32.69 | 1:10.39 | 4:42.18 | ||||||
18 | Sønderborg Sks | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 4:45.26 | ||||||
Ellen Jensen | 2005 | 30.85 | 1:05.40 | 1:05.40 | ||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 34.92 | 1:13.43 | 2:18.83 | ||||||
Karoline Hellesøe | 2006 | 34.74 | 1:14.34 | 3:33.17 | ||||||
Sara Farag | 2003 | 34.05 | 1:12.09 | 4:45.26 | ||||||
19 | Erritsø Piger 2 | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:46.51 | ||||||
Zophia Henriks | 2004 | 32.45 | 1:08.18 | 1:08.18 | ||||||
Julie Dumstrei | 2004 | 34.04 | 1:11.31 | 2:19.49 | ||||||
Emma Karlsson | 2003 | 35.86 | 1:13.79 | 3:33.28 | ||||||
Luna Holm Møller | 2004 | 35.29 | 1:13.23 | 4:46.51 | ||||||
20 | Køge Piger 4 | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:04.03 | ||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 35.59 | 1:15.06 | 1:15.06 | ||||||
Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 35.22 | 1:15.49 | 2:30.55 | ||||||
Annette Toft | 2006 | 36.26 | 1:16.11 | 3:46.66 | ||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 35.10 | 1:17.37 | 5:04.03 | ||||||
21 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:04.44 | ||||||
Liv Salhauge | 2005 | 34.23 | 1:11.93 | 1:11.93 | ||||||
Isabella Koch Juhl | 2006 | 39.58 | 1:24.36 | 2:36.29 | ||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 37.52 | 1:18.95 | 3:55.24 | ||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 32.28 | 1:09.20 | 5:04.44 | ||||||
22 | C Team Kolding | 0 | Kolding SK | 5:04.95 | ||||||
Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 37.43 | 1:20.61 | 1:20.61 | ||||||
Sarah Hansen | 2005 | 36.05 | 1:14.99 | 2:35.60 | ||||||
Karla Kristensen | 2005 | 36.37 | 1:16.16 | 3:51.76 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 35.45 | 1:13.19 | 5:04.95 | ||||||
23 | Herning Piger 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 5:11.09 | ||||||
Laura Pedersen | 2004 | 35.79 | 1:16.22 | 1:16.22 | ||||||
Clara Jensen | 2005 | 34.04 | 1:14.86 | 2:31.08 | ||||||
Louise Lauridsen | 2005 | 39.25 | 1:22.44 | 3:53.52 | ||||||
Mette Buur Holt | 2003 | 36.36 | 1:17.57 | 5:11.09 | ||||||
24 | Vejles Stærke Tøser 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 5:18.13 | ||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 36.09 | 1:16.45 | 1:16.45 | ||||||
Frida Høj Foldager | 2006 | 38.34 | 1:23.11 | 2:39.56 | ||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 36.30 | 1:19.16 | 3:58.72 | ||||||
Sarah Laursen | 2007 | 37.44 | 1:19.41 | 5:18.13 | ||||||
25 | Køge Piger 5 | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:20.08 | ||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 37.06 | 1:18.34 | 1:18.34 | ||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 38.95 | 1:22.39 | 2:40.73 | ||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 36.91 | 1:19.10 | 3:59.83 | ||||||
Rebekka Roed | 2007 | 38.30 | 1:20.25 | 5:20.08 | ||||||
26 | Herning Piger 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 5:32.60 | ||||||
Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 38.66 | 1:21.91 | 1:21.91 | ||||||
Teresa Juel Winther | 2005 | 37.07 | 1:17.41 | 2:39.32 | ||||||
Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 37.03 | 1:19.86 | 3:59.18 | ||||||
Isabell Thaison Jensen | 2007 | 43.16 | 1:33.42 | 5:32.60 | ||||||
- | Stm 2 | 0 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Triton Damer | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 30.35 | 1:01.57 | 1:01.57 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 29.49 | 1:01.81 | 2:03.38 | ||||||
- | Vejles Stærke Tøser | 0 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 33.39 | 1:09.12 | 1:09.12 | ||||||
Emilie Moberg | 2005 | 33.91 | 1:12.97 | 2:22.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: JH Transport |
Kvik Drenge - Kvik Kastrup - 3.32-53 (21-05-2017) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:34.22 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 26.22 | 54.66 | 54.66 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 25.59 | 53.36 | 1:48.02 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 25.23 | 52.73 | 2:40.75 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.19 | 53.47 | 3:34.22 | ||||||
2 | Triton Herrer | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:37.77 | ||||||
Claus Hansen | 1995 | 26.54 | 56.02 | 56.02 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 26.18 | 55.70 | 1:51.72 | ||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 25.56 | 54.21 | 2:45.93 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 24.63 | 51.84 | 3:37.77 | ||||||
3 | H2Odense Elite 1 | 0 | H2Odense | 3:38.51 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 26.48 | 54.82 | 54.82 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 26.16 | 55.09 | 1:49.91 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 26.07 | 54.72 | 2:44.63 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 25.03 | 53.88 | 3:38.51 | ||||||
4 | Stv Herrer | 0 | Slagelse Svømmeklub | 3:40.23 | ||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 26.73 | 55.89 | 55.89 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 25.82 | 53.77 | 1:49.66 | ||||||
August Schade Cantby | 2002 | 26.79 | 55.72 | 2:45.38 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 26.11 | 54.85 | 3:40.23 | ||||||
5 | Sønderborg Sks | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:51.37 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 26.86 | 55.55 | 55.55 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 27.40 | 57.42 | 1:52.97 | ||||||
André Iversen | 2001 | 29.33 | 1:00.91 | 2:53.88 | ||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 27.33 | 57.49 | 3:51.37 | ||||||
6 | Køge Drenge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:52.92 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 26.66 | 55.51 | 55.51 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 27.07 | 56.87 | 1:52.38 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 28.22 | 1:00.17 | 2:52.55 | ||||||
Mikkel Roed | 2004 | 28.51 | 1:00.37 | 3:52.92 | ||||||
7 | Esv Drenge 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:53.89 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 28.95 | 1:00.06 | 1:00.06 | ||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 27.17 | 58.23 | 1:58.29 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 27.91 | 57.65 | 2:55.94 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 27.60 | 57.95 | 3:53.89 | ||||||
8 | H2Odense Elite 2 | 0 | H2Odense | 3:53.90 | ||||||
Jacob Holst | 1991 | 26.81 | 55.55 | 55.55 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 26.65 | 56.59 | 1:52.14 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 29.31 | 1:02.76 | 2:54.90 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 27.76 | 59.00 | 3:53.90 | ||||||
9 | A Team Kolding | 0 | Kolding SK | 3:54.15 | ||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 26.49 | 54.43 | 54.43 | ||||||
Rune Solgaard Larsen | 2000 | 28.37 | 58.40 | 1:52.83 | ||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 30.26 | 1:03.77 | 2:56.60 | ||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 26.92 | 57.55 | 3:54.15 | ||||||
10 | Haderslev Drenge 1 | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 3:58.07 | ||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 28.98 | 1:01.50 | 1:01.50 | ||||||
Christian Oxenvad | 2003 | 29.74 | 1:03.04 | 2:04.54 | ||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 27.10 | 56.89 | 3:01.43 | ||||||
Mads Stamholt | 2003 | 27.60 | 56.64 | 3:58.07 | ||||||
11 | H2Odense Årgang 1 Herrer | 0 | H2Odense | 4:00.13 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 28.41 | 59.98 | 59.98 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 27.69 | 58.70 | 1:58.68 | ||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 29.03 | 1:00.67 | 2:59.35 | ||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 28.85 | 1:00.78 | 4:00.13 | ||||||
12 | Triton Drenge | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:04.62 | ||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 29.56 | 1:02.26 | 1:02.26 | ||||||
Silas Waterval | 2004 | 30.87 | 1:04.34 | 2:06.60 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 28.04 | 59.16 | 3:05.76 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 27.96 | 58.86 | 4:04.62 | ||||||
13 | Esv Drenge 2 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:06.88 | ||||||
Sune Schaarup | 2003 | 30.41 | 1:03.54 | 1:03.54 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 28.10 | 1:00.04 | 2:03.58 | ||||||
Magnus Funder | 2001 | 28.59 | 1:01.73 | 3:05.31 | ||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 29.07 | 1:01.57 | 4:06.88 | ||||||
14 | Esv Drenge 3 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:11.95 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 29.80 | 1:02.34 | 1:02.34 | ||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 29.21 | 1:02.83 | 2:05.17 | ||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 30.32 | 1:04.63 | 3:09.80 | ||||||
Anton Leth | 2002 | 29.07 | 1:02.15 | 4:11.95 | ||||||
15 | H2Odense Årgang 2 Herrer | 0 | H2Odense | 4:16.56 | ||||||
Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 28.93 | 1:01.92 | 1:01.92 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 28.96 | 1:01.26 | 2:03.18 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 29.64 | 1:04.37 | 3:07.55 | ||||||
Valdemar Stahl | 2004 | 33.02 | 1:09.01 | 4:16.56 | ||||||
16 | Vejles Stærke Knægte | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:25.41 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 31.05 | 1:04.54 | 1:04.54 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 34.16 | 1:12.02 | 2:16.56 | ||||||
Simon Sandal | 2003 | 30.99 | 1:06.62 | 3:23.18 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 30.13 | 1:02.23 | 4:25.41 | ||||||
17 | Køge Drenge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:26.28 | ||||||
Oliver Schultz | 2004 | 29.62 | 1:02.09 | 1:02.09 | ||||||
Oliver Gadegaard | 2003 | 32.17 | 1:07.12 | 2:09.21 | ||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 32.94 | 1:09.10 | 3:18.31 | ||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 33.04 | 1:07.97 | 4:26.28 | ||||||
18 | B Team Kolding | 0 | Kolding SK | 4:42.85 | ||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 32.49 | 1:07.84 | 1:07.84 | ||||||
Christian N. Christensen | 2006 | 34.82 | 1:13.70 | 2:21.54 | ||||||
Jonas Pihl | 2003 | 33.56 | 1:12.55 | 3:34.09 | ||||||
Christopher V. Nielsen | 2004 | 32.02 | 1:08.76 | 4:42.85 | ||||||
19 | Vejles Stærke Knægte 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:46.08 | ||||||
Sebastian Neesgaard | 2004 | 32.20 | 1:10.17 | 1:10.17 | ||||||
Sofus Funder | 2005 | 33.81 | 1:12.26 | 2:22.43 | ||||||
Malthe Elias Wolgast | 2006 | 34.57 | 1:12.52 | 3:34.95 | ||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 33.69 | 1:11.13 | 4:46.08 | ||||||
20 | Herning Drenge 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:57.68 | ||||||
Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 36.88 | 1:17.26 | 1:17.26 | ||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 33.45 | 1:13.04 | 2:30.30 | ||||||
Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 35.34 | 1:14.09 | 3:44.39 | ||||||
Sigurd Wemmelund | 2005 | 35.03 | 1:13.29 | 4:57.68 | ||||||
21 | C Team Kolding | 0 | Kolding SK | 5:09.41 | ||||||
Vania Danilkin | 2004 | 32.12 | 1:08.10 | 1:08.10 | ||||||
Johannes Jonasen | 2004 | 35.57 | 1:17.62 | 2:25.72 | ||||||
Casper Batz | 2006 | 41.02 | 1:27.38 | 3:53.10 | ||||||
Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 35.77 | 1:16.31 | 5:09.41 | ||||||
- | Erritsø Drenge 1 | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 28.58 | 1:00.13 | 1:00.13 | ||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 31.50 | 1:05.81 | 2:05.94 | ||||||
- | Herning Drenge 2 | 0 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Holbæk Herrer | 0 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Simon Brixner | 2000 | 26.50 | 55.34 | 55.34 | ||||||
- | Køge Drenge 3 | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:29 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 09:23 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: RM Group A/S |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 2.05.46 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.68 | 1:01.97 | 1:34.89 | 2:08.21 | |||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 31.28 | 1:06.04 | 1:39.42 | 2:11.44 | |||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.85 | 1:04.55 | 1:38.65 | 2:11.87 | |||
4 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.26 | 1:04.75 | 1:38.51 | 2:12.51 | |||
5 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 31.03 | 1:04.91 | 1:39.14 | 2:12.91 | |||
6 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.50 | 1:04.40 | 1:39.04 | 2:12.95 | |||
7 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.24 | 1:05.57 | 1:40.59 | 2:14.62 | |||
8 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.12 | 1:05.28 | 1:40.66 | 2:14.75 | |||
9 | Gry Floor | 2000 | H2Odense | 32.32 | 1:06.94 | 1:41.35 | 2:15.34 | |||
10 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 31.67 | 1:06.04 | 1:40.87 | 2:15.61 | |||
11 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.02 | 1:06.06 | 1:41.11 | 2:15.77 | |||
12 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.16 | 1:05.56 | 1:41.15 | 2:16.65 | |||
13 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 32.34 | 1:08.00 | 1:43.59 | 2:18.97 | |||
14 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 31.93 | 1:06.92 | 1:43.34 | 2:19.04 | |||
15 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.31 | 1:08.22 | 1:44.53 | 2:19.16 | |||
16 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.14 | 1:09.42 | 1:45.02 | 2:19.35 | |||
17 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.29 | 1:05.98 | 1:42.33 | 2:19.39 | |||
18 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 32.70 | 1:08.20 | 1:45.00 | 2:20.67 | |||
19 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.73 | 1:08.06 | 1:44.72 | 2:21.25 | |||
20 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.46 | 1:08.74 | 1:46.41 | 2:21.54 | |||
21 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 33.06 | 1:09.14 | 1:46.29 | 2:21.76 | |||
22 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.51 | 1:09.00 | 1:45.59 | 2:22.19 | |||
23 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 32.46 | 1:08.80 | 1:45.72 | 2:22.51 | |||
24 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.19 | 1:10.63 | 1:48.02 | 2:23.36 | |||
25 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.34 | 1:09.87 | 1:46.80 | 2:23.74 | |||
26 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 32.30 | 1:08.21 | 1:46.08 | 2:23.78 | |||
27 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 33.90 | 1:10.99 | 1:47.94 | 2:24.15 | |||
28 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.90 | 1:10.44 | 1:48.16 | 2:24.34 | |||
29 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.35 | 1:09.06 | 1:47.18 | 2:24.42 | |||
30 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.21 | 1:11.63 | 1:48.05 | 2:24.74 | |||
31 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.32 | 1:08.50 | 1:47.20 | 2:24.94 | |||
32 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 33.76 | 1:10.42 | 1:49.05 | 2:26.10 | |||
33 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 33.67 | 1:11.18 | 1:49.40 | 2:26.59 | |||
34 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.10 | 1:12.07 | 1:50.08 | 2:26.68 | |||
35 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 33.19 | 1:10.97 | 1:48.98 | 2:27.01 | |||
36 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 34.32 | 1:12.64 | 1:51.15 | 2:28.48 | |||
37 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.04 | 1:11.80 | 1:50.20 | 2:28.93 | |||
38 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.69 | 1:11.87 | 1:51.02 | 2:29.66 | |||
39 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | H2Odense | 33.76 | 1:11.37 | 1:50.83 | 2:29.96 | |||
40 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.63 | 1:13.23 | 1:52.63 | 2:30.08 | |||
41 | Marie Jæger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.10 | 1:12.28 | 1:51.91 | 2:30.46 | |||
42 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 33.51 | 1:11.69 | 1:51.23 | 2:30.63 | |||
43 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.40 | 1:13.90 | 1:54.50 | 2:31.60 | |||
44 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 35.33 | 1:14.15 | 1:53.67 | 2:32.09 | |||
45 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.44 | 1:14.29 | 1:53.27 | 2:32.10 | |||
46 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.10 | 1:12.57 | 1:52.76 | 2:32.35 | |||
47 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.78 | 1:13.56 | 1:54.07 | 2:33.21 | |||
48 | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | 35.63 | 1:14.06 | 1:54.50 | 2:33.36 | |||
49 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.54 | 1:14.72 | 1:54.86 | 2:34.05 | |||
50 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 35.22 | 1:14.52 | 1:54.77 | 2:34.68 | |||
51 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.21 | 1:16.41 | 1:57.05 | 2:35.75 | |||
52 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 35.81 | 1:16.59 | 1:58.24 | 2:37.58 | |||
53 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.07 | 1:16.84 | 1:58.87 | 2:38.39 | |||
54 | Zophia Henriks | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.27 | 1:18.84 | 1:59.74 | 2:39.26 | |||
55 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 35.46 | 1:16.81 | 1:58.42 | 2:40.45 | |||
56 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 37.20 | 1:18.77 | 2:00.73 | 2:40.92 | |||
57 | Amalie Ringkvist | 2002 | H2Odense | 35.76 | 1:17.17 | 1:59.87 | 2:41.03 | |||
58 | Line Grubak | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 38.73 | 1:21.49 | 2:05.89 | 2:50.13 | |||
59 | Pernille Juul Jensen | 2003 | H2Odense | 38.07 | 1:21.82 | 2:07.80 | 2:52.26 | |||
60 | Mia Andersen | 2002 | H2Odense | 38.67 | 1:24.06 | 2:11.00 | 2:54.17 | |||
61 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.05 | 1:25.00 | 2:10.87 | 2:54.68 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:23 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: RM Group A/S |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 2.05.46 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 29.27 | 1:00.86 | 1:32.23 | 2:03.73 | |||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.40 | 1:00.79 | 1:33.02 | 2:05.76 | |||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.24 | 1:03.10 | 1:36.93 | 2:09.93 | |||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.11 | 1:02.69 | 1:36.49 | 2:10.42 | |||
5 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.24 | 1:03.05 | 1:36.83 | 2:11.49 | |||
6 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 30.22 | 1:03.41 | 1:37.78 | 2:12.31 | |||
7 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.46 | 1:04.00 | 1:38.72 | 2:13.12 | |||
8 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.66 | 1:04.19 | 1:39.62 | 2:14.49 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Østergaard Intercoiffure |
Jacob Kornmaaler 95 - AGF - 1.55.73 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.20 | 57.69 | 1:29.56 | 1:58.85 | |||
2 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.10 | 58.27 | 1:29.21 | 1:59.37 | |||
3 | Jacob Holst | 1991 | H2Odense | 29.32 | 1:00.27 | 1:31.62 | 2:00.87 | |||
4 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 28.67 | 59.81 | 1:31.63 | 2:01.33 | |||
5 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.53 | 58.59 | 1:31.65 | 2:01.34 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.94 | 1:00.24 | 1:32.03 | 2:01.76 | |||
7 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 27.81 | 58.67 | 1:30.25 | 2:01.94 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.22 | 1:01.60 | 1:31.33 | 2:02.00 | |||
9 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.72 | 1:00.18 | 1:31.79 | 2:03.06 | |||
10 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.29 | 59.69 | 1:31.60 | 2:03.07 | |||
11 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 28.70 | 1:00.39 | 1:32.65 | 2:03.34 | |||
11 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 28.49 | 1:00.19 | 1:31.53 | 2:03.34 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.09 | 1:00.69 | 1:32.57 | 2:03.71 | |||
14 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 27.77 | 59.03 | 1:31.82 | 2:04.09 | |||
15 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.43 | 1:02.23 | 1:33.95 | 2:04.93 | |||
16 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.28 | 59.51 | 1:32.59 | 2:05.14 | |||
17 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.40 | 1:01.14 | 1:33.56 | 2:05.41 | |||
18 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.98 | 1:01.16 | 1:33.99 | 2:05.57 | |||
19 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.83 | 1:00.70 | 1:33.76 | 2:06.46 | |||
20 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.47 | 1:00.02 | 1:33.28 | 2:06.50 | |||
21 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.75 | 1:00.76 | 1:34.38 | 2:08.15 | |||
22 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.28 | 1:01.93 | 1:35.94 | 2:08.87 | |||
23 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.44 | 1:01.57 | 1:35.72 | 2:09.25 | |||
24 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.35 | 1:03.88 | 1:37.13 | 2:09.70 | |||
25 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 29.90 | 1:03.05 | 1:37.10 | 2:09.86 | |||
26 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.44 | 1:02.34 | 1:36.37 | 2:09.90 | |||
27 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.49 | 1:02.54 | 1:36.44 | 2:10.36 | |||
28 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 29.98 | 1:03.59 | 1:37.81 | 2:11.42 | |||
29 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.71 | 1:03.07 | 1:37.20 | 2:11.91 | |||
30 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.70 | 1:04.25 | 1:38.75 | 2:12.68 | |||
31 | Frederik Dumstrei | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.87 | 1:03.64 | 1:38.98 | 2:12.87 | |||
32 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 30.43 | 1:04.61 | 1:39.22 | 2:13.27 | |||
33 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 29.64 | 1:02.89 | 1:38.04 | 2:13.39 | |||
34 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 30.37 | 1:04.13 | 1:39.09 | 2:13.66 | |||
35 | Casper Bang Clausen | 2003 | H2Odense | 30.68 | 1:04.53 | 1:39.46 | 2:14.14 | |||
36 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 29.94 | 1:04.47 | 1:40.24 | 2:14.23 | |||
37 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 29.07 | 1:03.54 | 1:41.11 | 2:14.40 | |||
38 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 30.65 | 1:05.85 | 1:41.55 | 2:15.74 | |||
39 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | H2Odense | 29.98 | 1:04.98 | 1:40.90 | 2:17.33 | |||
40 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.99 | 1:07.19 | 1:42.22 | 2:17.45 | |||
41 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 31.84 | 1:07.42 | 1:43.41 | 2:17.77 | |||
42 | Sebastian Pors | 2002 | Ringe Svømme Klub | 30.99 | 1:05.38 | 1:42.07 | 2:18.63 | |||
43 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.27 | 1:06.35 | 1:43.84 | 2:20.15 | |||
44 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.56 | 1:06.72 | 1:43.90 | 2:20.67 | |||
45 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 31.90 | 1:06.73 | 1:43.63 | 2:20.82 | |||
46 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.11 | 1:07.98 | 1:45.50 | 2:22.25 | |||
47 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 31.74 | 1:09.90 | 1:48.83 | 2:23.10 | |||
48 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 33.44 | 1:10.38 | 1:48.16 | 2:24.27 | |||
49 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.79 | 1:04.42 | 1:43.74 | 2:25.99 | |||
50 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 32.79 | 1:11.69 | 1:51.15 | 2:28.02 | |||
51 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.08 | 1:11.59 | 1:50.85 | 2:29.21 | |||
52 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.74 | 1:12.12 | 1:52.57 | 2:31.50 | |||
53 | Jonas Pihl | 2003 | Kolding SK | 36.60 | 1:22.16 | 2:08.25 | 2:51.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Østergaard Intercoiffure |
Jacob Kornmaaler 95 - AGF - 1.55.73 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.93 | 55.95 | 1:25.71 | 1:54.67 | |||
2 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 27.83 | 58.40 | 1:28.84 | 1:58.07 | |||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.58 | 57.68 | 1:28.76 | 1:59.47 | |||
4 | Jacob Holst | 1991 | H2Odense | 28.31 | 59.08 | 1:29.67 | 1:59.78 | |||
5 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 27.27 | 57.81 | 1:29.56 | 2:00.84 | |||
6 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.67 | 59.74 | 1:30.70 | 2:01.04 | |||
7 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.74 | 1:00.31 | 1:32.87 | 2:04.40 | |||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.51 | 1:00.79 | 1:34.69 | 2:05.67 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: GP Elektronik A/S |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 1.02.03 (22.05.2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.27 | 1:08.38 | |||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 33.97 | 1:10.01 | |||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 34.70 | 1:10.74 | |||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.39 | 1:10.85 | |||||
5 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.90 | 1:11.78 | |||||
6 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.18 | 1:12.09 | |||||
7 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.87 | 1:13.44 | |||||
8 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 36.42 | 1:14.05 | |||||
9 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | H2Odense | 35.34 | 1:14.48 | |||||
10 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 37.22 | 1:16.07 | |||||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 37.37 | 1:16.10 | |||||
12 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.58 | 1:16.24 | |||||
13 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 37.40 | 1:16.45 | |||||
14 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 37.31 | 1:16.54 | |||||
15 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 37.97 | 1:16.56 | |||||
16 | Gry Floor | 2000 | H2Odense | 37.70 | 1:16.73 | |||||
17 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 38.25 | 1:17.05 | |||||
18 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.14 | 1:17.21 | |||||
19 | Julie Dumstrei | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.56 | 1:17.37 | |||||
20 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 37.39 | 1:17.46 | |||||
21 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 37.60 | 1:17.64 | |||||
22 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.30 | 1:17.67 | |||||
23 | Zophia Henriks | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.15 | 1:17.71 | |||||
24 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.64 | 1:17.79 | |||||
25 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.79 | 1:17.86 | |||||
26 | Mia Hvarre | 2004 | Vejle Svømmeklub | 37.60 | 1:17.92 | |||||
27 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 37.62 | 1:18.39 | |||||
28 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.82 | 1:18.43 | |||||
29 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 38.80 | 1:19.09 | |||||
30 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.68 | 1:19.27 | |||||
31 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.95 | 1:19.36 | |||||
32 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | H2Odense | 39.10 | 1:20.27 | |||||
33 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 39.20 | 1:20.31 | |||||
34 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 38.35 | 1:20.34 | |||||
35 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.72 | 1:20.68 | |||||
36 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 39.67 | 1:21.16 | |||||
37 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 39.58 | 1:21.26 | |||||
38 | Marie Jæger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 39.77 | 1:21.49 | |||||
39 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.69 | 1:22.21 | |||||
40 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 40.73 | 1:22.81 | |||||
41 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.01 | 1:23.79 | |||||
42 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.05 | 1:24.16 | |||||
43 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 41.44 | 1:26.24 | |||||
44 | Pernille Juul Jensen | 2003 | H2Odense | 42.38 | 1:26.41 | |||||
45 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 41.81 | 1:28.02 | |||||
46 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 47.49 | 1:36.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: GP Elektronik A/S |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 1.02.03 (22.05.2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 32.14 | 1:05.19 | |||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.67 | 1:06.57 | |||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 34.04 | 1:09.81 | |||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.46 | 1:10.61 | |||||
5 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.78 | 1:10.73 | |||||
6 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.04 | 1:11.94 | |||||
7 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 35.42 | 1:12.19 | |||||
8 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.22 | 1:12.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Byrgesens Auto Eft. Aps |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.57.30 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.48 | 1:00.03 | |||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.42 | 1:00.59 | |||||
3 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.53 | 1:03.00 | |||||
4 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.48 | 1:03.19 | |||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.16 | 1:05.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.20 | 1:05.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 32.38 | 1:06.10 | |||||
8 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.25 | 1:06.75 | |||||
9 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 32.20 | 1:06.87 | |||||
10 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.72 | 1:06.92 | |||||
11 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.42 | 1:07.51 | |||||
12 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.68 | 1:08.02 | |||||
13 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.18 | 1:08.50 | |||||
14 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.91 | 1:08.68 | |||||
15 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 33.41 | 1:08.87 | |||||
16 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | 1:09.04 | |||||
17 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.50 | 1:09.27 | |||||
18 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 33.10 | 1:09.41 | |||||
19 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.72 | 1:09.47 | |||||
20 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.25 | 1:10.59 | |||||
21 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 34.37 | 1:11.78 | |||||
22 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 35.09 | 1:11.88 | |||||
23 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | 34.55 | 1:11.91 | |||||
24 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 35.32 | 1:12.01 | |||||
25 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.15 | 1:12.05 | |||||
26 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 35.88 | 1:12.15 | |||||
27 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.24 | 1:12.16 | |||||
28 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.15 | 1:12.44 | |||||
29 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 34.88 | 1:12.62 | |||||
30 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.22 | 1:13.20 | |||||
31 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.38 | 1:14.01 | |||||
32 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 35.50 | 1:14.86 | |||||
33 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.17 | 1:15.72 | |||||
34 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.13 | 1:15.78 | |||||
35 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 37.27 | 1:16.21 | |||||
36 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.21 | 1:17.09 | |||||
37 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.70 | 1:18.06 | |||||
38 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.49 | 1:25.84 | |||||
39 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | H2Odense | 42.09 | 1:27.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Byrgesens Auto Eft. Aps |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.57.30 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.44 | 59.43 | |||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.67 | 1:00.97 | |||||
3 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.01 | 1:01.84 | |||||
4 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.57 | 1:03.39 | |||||
5 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.79 | 1:05.48 | |||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 32.33 | 1:06.76 | |||||
7 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 32.68 | 1:07.36 | |||||
8 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.62 | 1:08.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Latina Pizza |
Christina Kaas Elmgreen 96 - Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (26-04-2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 34.91 | 1:15.38 | 1:57.23 | 2:38.99 | |||
2 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.28 | 1:17.78 | 2:00.03 | 2:39.37 | |||
3 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.23 | 1:14.10 | 1:56.53 | 2:39.51 | |||
4 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 36.79 | 1:18.54 | 2:02.60 | 2:46.29 | |||
5 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 34.49 | 1:15.56 | 2:01.26 | 2:46.39 | |||
6 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 36.28 | 1:17.97 | 2:01.75 | 2:46.75 | |||
7 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 36.94 | 1:21.11 | 2:07.63 | 2:54.78 | |||
8 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.87 | 1:21.28 | 2:11.20 | 3:01.05 | |||
9 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.47 | 1:22.52 | 2:11.17 | 3:01.17 | |||
10 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 41.56 | 1:30.39 | 2:22.68 | 3:15.89 | |||
- | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Latina Pizza |
Christina Kaas Elmgreen 96 - Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (26-04-2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.53 | 1:12.15 | 1:53.45 | 2:32.78 | |||
2 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.85 | 1:15.27 | 1:55.57 | 2:34.45 | |||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 34.30 | 1:15.33 | 1:56.19 | 2:35.94 | |||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 33.25 | 1:13.62 | 1:56.87 | 2:40.97 | |||
5 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 36.32 | 1:18.45 | 2:01.91 | 2:45.15 | |||
6 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 35.36 | 1:16.24 | 1:59.80 | 2:45.19 | |||
7 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 35.56 | 1:18.78 | 2:05.06 | 2:51.48 | |||
8 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.08 | 1:21.08 | 2:10.74 | 3:00.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Krone Købmanden |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.05.14 (01.06.2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.93 | 1:02.48 | 1:36.22 | 2:11.73 | |||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.41 | 1:03.60 | 1:38.60 | 2:13.33 | |||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.23 | 1:03.01 | 1:38.13 | 2:13.59 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.83 | 1:03.99 | 1:39.34 | 2:13.96 | |||
5 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.05 | 1:02.76 | 1:38.02 | 2:14.41 | |||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.49 | 1:03.42 | 1:38.88 | 2:15.20 | |||
7 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 31.15 | 1:07.19 | 1:43.19 | 2:18.59 | |||
8 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.53 | 1:06.09 | 1:42.70 | 2:20.78 | |||
9 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Kolding SK | 30.17 | 1:05.91 | 1:44.76 | 2:23.94 | |||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.14 | 1:07.22 | 1:45.88 | 2:24.48 | |||
11 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 31.80 | 1:09.31 | 1:48.13 | 2:27.99 | |||
12 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.64 | 1:09.48 | 1:48.30 | 2:28.05 | |||
13 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.71 | 1:11.92 | 1:53.27 | 2:35.77 | |||
14 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.33 | 1:12.16 | 1:53.61 | 2:35.93 | |||
15 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.10 | 1:11.73 | 1:54.40 | 2:38.99 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.88 | 1:13.77 | 1:58.78 | 2:44.04 | |||
17 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 38.39 | 1:22.77 | 2:11.75 | 3:03.41 | |||
- | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Krone Købmanden |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.05.14 (01.06.2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.71 | 1:02.09 | 1:35.87 | 2:09.18 | |||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.75 | 1:02.35 | 1:36.91 | 2:12.90 | |||
3 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.04 | 1:03.96 | 1:38.57 | 2:13.21 | |||
4 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.57 | 1:04.23 | 1:38.62 | 2:13.95 | |||
5 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.14 | 1:02.61 | 1:38.08 | 2:14.65 | |||
6 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | Kolding SK | 30.85 | 1:06.84 | 1:44.73 | 2:22.72 | |||
7 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.43 | 1:04.00 | 1:41.50 | 2:22.77 | |||
8 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 30.82 | 1:06.41 | 1:44.44 | 2:23.59 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 37, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Mr Pizza |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 1.09.73 (16.05.2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.31 | ||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:14.06 | ||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.84 | ||||||
4 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.60 | ||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.90 | ||||||
6 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.04 | ||||||
7 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.15 | ||||||
8 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 1:17.37 | ||||||
9 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 1:18.10 | ||||||
10 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.58 | ||||||
11 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 1:19.91 | ||||||
12 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.20 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Vejle Svømmeklub | 1:20.67 | ||||||
14 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 1:20.79 | ||||||
15 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:21.79 | ||||||
16 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:21.82 | ||||||
17 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:21.87 | ||||||
18 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 1:21.98 | ||||||
19 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:21.99 | ||||||
20 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.08 | ||||||
21 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.32 | ||||||
22 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:23.72 | ||||||
23 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:24.83 | ||||||
24 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:25.60 | ||||||
25 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:26.02 | ||||||
26 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 1:27.45 | ||||||
27 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:27.77 | ||||||
28 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:27.95 | ||||||
29 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:28.50 | ||||||
30 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.97 | ||||||
31 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.23 | ||||||
32 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.25 | ||||||
33 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 1:30.29 | ||||||
34 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:30.82 | ||||||
35 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 1:31.54 | ||||||
36 | Amalie Ringkvist | 2002 | H2Odense | 1:33.65 | ||||||
37 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 1:34.12 | ||||||
38 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 1:34.33 | ||||||
39 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:34.63 | ||||||
40 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:35.98 | ||||||
41 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:37.78 | ||||||
42 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | H2Odense | 1:38.13 | ||||||
43 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 1:42.94 | ||||||
44 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:49.68 | ||||||
- | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2flybensp v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 37, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Mr Pizza |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 1.09.73 (16.05.2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.08 | ||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.44 | ||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:13.37 | ||||||
4 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.56 | ||||||
5 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 1:16.23 | ||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.57 | ||||||
7 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.20 | ||||||
8 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:00 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 38, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: SE Trafik Aps |
Christian V. Rasmussen 96 - OSK-STO - 1.03.45 (26-04-2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.65 | 1:08.99 | |||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 32.72 | 1:09.36 | |||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.16 | 1:09.46 | |||||
4 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.84 | 1:10.13 | |||||
5 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.93 | 1:10.29 | |||||
6 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.06 | 1:10.91 | |||||
7 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.51 | 1:11.93 | |||||
8 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.57 | 1:12.03 | |||||
9 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 34.79 | 1:14.01 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.12 | 1:14.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 35.26 | 1:14.45 | |||||
12 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.61 | 1:15.53 | |||||
13 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.76 | 1:16.00 | |||||
14 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.20 | 1:16.24 | |||||
15 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 35.34 | 1:16.37 | |||||
16 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.58 | 1:17.28 | |||||
17 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | H2Odense | 36.65 | 1:18.88 | |||||
18 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.74 | 1:18.96 | |||||
19 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.54 | 1:20.98 | |||||
20 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 37.14 | 1:21.75 | |||||
21 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 38.37 | 1:22.20 | |||||
22 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 39.75 | 1:24.44 | |||||
23 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.42 | 1:25.30 | |||||
24 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.99 | 1:28.40 | |||||
25 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.31 | 1:29.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 38, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: SE Trafik Aps |
Christian V. Rasmussen 96 - OSK-STO - 1.03.45 (26-04-2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.24 | 1:07.63 | |||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.17 | 1:08.30 | |||||
3 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 32.86 | 1:09.76 | |||||
4 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.23 | 1:09.85 | |||||
5 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.33 | 1:10.34 | |||||
6 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 33.10 | 1:10.64 | |||||
7 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.62 | 1:10.68 | |||||
8 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.24 | 1:11.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 39 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: Cadenheads.dk |
Eleonor Lindborg 92 - Föreningen Trelleborg - 2.22.70 (17-05-2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 29.03 | 1:07.84 | 1:52.10 | 2:24.94 | |||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.96 | 1:10.07 | 1:50.64 | 2:26.00 | |||
3 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.99 | 1:09.82 | 1:54.17 | 2:28.46 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.80 | 1:10.47 | 1:53.91 | 2:29.91 | |||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.09 | 1:12.22 | 1:56.38 | 2:30.88 | |||
6 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 31.53 | 1:09.92 | 1:57.92 | 2:31.87 | |||
7 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.40 | 1:10.92 | 1:57.31 | 2:32.45 | |||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 34.07 | 1:11.60 | 1:56.79 | 2:32.73 | |||
9 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.97 | 1:12.61 | 1:57.79 | 2:32.91 | |||
10 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.79 | 1:15.21 | 1:59.51 | 2:33.51 | |||
11 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.63 | 1:14.69 | 1:58.74 | 2:34.41 | |||
12 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 31.50 | 1:12.15 | 1:59.46 | 2:34.49 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.83 | 1:14.65 | 2:01.35 | 2:35.72 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.46 | 1:17.77 | 1:59.49 | 2:36.42 | |||
15 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 33.78 | 1:15.20 | 2:00.61 | 2:36.79 | |||
16 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 32.92 | 1:15.36 | 2:00.98 | 2:37.11 | |||
17 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.31 | 1:18.05 | 2:00.38 | 2:37.87 | |||
18 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.15 | 1:16.51 | 2:03.96 | 2:39.43 | |||
19 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 33.86 | 1:16.67 | 2:04.03 | 2:41.32 | |||
20 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.31 | 1:15.74 | 2:04.72 | 2:42.94 | |||
21 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 38.42 | 1:20.09 | 2:05.29 | 2:43.57 | |||
22 | Mai Pallvi | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.37 | 1:18.51 | 2:08.37 | 2:43.66 | |||
23 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.83 | 1:17.22 | 2:07.62 | 2:44.34 | |||
24 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.01 | 1:19.16 | 2:07.28 | 2:45.12 | |||
25 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 34.73 | 1:18.42 | 2:07.61 | 2:45.16 | |||
26 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.43 | 1:19.86 | 2:09.83 | 2:45.34 | |||
27 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.55 | 1:19.73 | 2:08.21 | 2:45.90 | |||
28 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.44 | 1:20.47 | 2:09.71 | 2:46.10 | |||
29 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.08 | 1:18.33 | 2:09.47 | 2:46.12 | |||
30 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 37.31 | 1:24.35 | 2:08.90 | 2:46.34 | |||
31 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.61 | 1:21.68 | 2:09.04 | 2:46.39 | |||
32 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.33 | 1:24.25 | 2:09.64 | 2:46.41 | |||
33 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.51 | 1:21.20 | 2:09.38 | 2:46.91 | |||
34 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.21 | 1:21.08 | 2:10.70 | 2:47.61 | |||
35 | Mia Hvarre | 2004 | Vejle Svømmeklub | 36.66 | 1:21.50 | 2:10.27 | 2:48.16 | |||
36 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.11 | 1:17.57 | 2:11.54 | 2:48.27 | |||
37 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 37.33 | 1:22.10 | 2:12.10 | 2:49.24 | |||
38 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 36.50 | 1:19.42 | 2:11.89 | 2:50.97 | |||
39 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.81 | 1:17.26 | 2:11.80 | 2:51.21 | |||
40 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.45 | 1:26.53 | 2:15.42 | 2:54.00 | |||
41 | Julie Dumstrei | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.70 | 1:22.83 | 2:17.19 | 2:56.64 | |||
42 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.48 | 1:21.94 | 2:17.97 | 2:57.69 | |||
43 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.29 | 1:25.02 | 2:18.59 | 2:57.92 | |||
44 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.95 | 1:28.82 | 2:22.40 | 3:02.64 | |||
45 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 41.92 | 1:32.72 | 2:22.95 | 3:03.46 | |||
46 | Mia Andersen | 2002 | H2Odense | 45.13 | 1:35.98 | 2:39.84 | 3:23.74 | |||
- | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
- | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Svøm uv eft15m | |||||
- | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Cadenheads.dk |
Eleonor Lindborg 92 - Föreningen Trelleborg - 2.22.70 (17-05-2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 28.81 | 1:06.54 | 1:49.66 | 2:22.47 | |||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 31.16 | 1:08.31 | 1:52.16 | 2:23.93 | |||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.66 | 1:11.01 | 1:50.94 | 2:26.05 | |||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.80 | 1:08.66 | 1:51.61 | 2:26.60 | |||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.06 | 1:11.40 | 1:55.07 | 2:28.26 | |||
6 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.56 | 1:11.13 | 1:56.45 | 2:30.71 | |||
7 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 33.43 | 1:11.72 | 1:57.46 | 2:32.72 | |||
8 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.01 | 1:12.47 | 1:57.67 | 2:33.16 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 40 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: Hesehus |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.07.22 (07.05.2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 28.02 | 1:00.95 | 1:40.59 | 2:10.55 | |||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.63 | 1:02.89 | 1:43.22 | 2:14.69 | |||
3 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.90 | 1:04.62 | 1:45.53 | 2:17.02 | |||
4 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 28.97 | 1:08.87 | 1:47.62 | 2:17.27 | |||
5 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.24 | 1:05.70 | 1:46.85 | 2:17.43 | |||
6 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.46 | 1:07.59 | 1:45.41 | 2:17.61 | |||
7 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.12 | 1:03.67 | 1:46.94 | 2:17.85 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 27.90 | 1:02.07 | 1:46.44 | 2:18.81 | |||
9 | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | 29.14 | 1:04.36 | 1:48.41 | 2:19.04 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 29.55 | 1:07.19 | 1:49.25 | 2:20.96 | |||
11 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.74 | 1:05.23 | 1:48.56 | 2:21.73 | |||
12 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 29.48 | 1:07.77 | 1:48.83 | 2:22.33 | |||
13 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.59 | 1:09.62 | 1:50.62 | 2:23.07 | |||
14 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 29.72 | 1:06.68 | 1:50.60 | 2:23.36 | |||
15 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.15 | 1:03.98 | 1:51.07 | 2:23.55 | |||
16 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.23 | 1:10.35 | 1:50.36 | 2:23.58 | |||
17 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.09 | 1:08.70 | 1:53.49 | 2:25.52 | |||
18 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.86 | 1:07.00 | 1:52.74 | 2:26.16 | |||
19 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 30.08 | 1:10.76 | 1:54.37 | 2:26.67 | |||
20 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.09 | 1:12.99 | 1:55.22 | 2:26.89 | |||
21 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.98 | 1:07.89 | 1:54.07 | 2:27.05 | |||
22 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 32.27 | 1:11.45 | 1:54.19 | 2:28.44 | |||
23 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.39 | 1:13.28 | 1:54.62 | 2:29.12 | |||
24 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 33.85 | 1:10.48 | 1:55.92 | 2:29.55 | |||
25 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.88 | 1:09.07 | 1:56.83 | 2:30.94 | |||
25 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.34 | 1:08.76 | 1:55.98 | 2:30.94 | |||
27 | Casper Bang Clausen | 2003 | H2Odense | 33.96 | 1:14.79 | 2:00.57 | 2:34.40 | |||
28 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.83 | 1:10.71 | 2:00.42 | 2:34.45 | |||
29 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 34.68 | 1:12.45 | 2:00.96 | 2:35.38 | |||
30 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.17 | 1:12.45 | 1:58.96 | 2:35.85 | |||
31 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.58 | 1:13.27 | 2:03.36 | 2:36.20 | |||
32 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.45 | 1:12.84 | 2:00.93 | 2:36.27 | |||
33 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.93 | 1:09.79 | 2:00.24 | 2:36.45 | |||
34 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 31.45 | 1:13.75 | 1:59.75 | 2:36.68 | |||
35 | Frederik Dumstrei | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.98 | 1:15.09 | 2:03.83 | 2:38.13 | |||
36 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.82 | 1:17.17 | 2:01.42 | 2:38.20 | |||
37 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.96 | 1:17.40 | 2:04.73 | 2:40.52 | |||
38 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.51 | 1:15.45 | 2:05.68 | 2:42.65 | |||
39 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.58 | 1:18.12 | 2:06.64 | 2:44.00 | |||
40 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.81 | 1:18.98 | 2:08.14 | 2:44.08 | |||
41 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.64 | 1:17.42 | 2:09.59 | 2:47.17 | |||
42 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.49 | 1:24.38 | 2:16.46 | 2:53.28 | |||
43 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.18 | 1:24.45 | 2:22.49 | 3:03.18 | |||
44 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | H2Odense | 37.52 | 1:25.86 | 2:26.99 | 3:07.42 | |||
45 | Jonas Pihl | 2003 | Kolding SK | 36.49 | 1:21.36 | 2:22.80 | 3:10.78 | |||
- | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Fl flybensp i bryst | |||||
- | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | DSQ | 2 flybensp i br e100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Hesehus |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.07.22 (07.05.2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 28.34 | 1:01.52 | 1:40.32 | 2:09.80 | |||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.35 | 1:03.90 | 1:42.86 | 2:13.28 | |||
3 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.73 | 1:06.09 | 1:43.47 | 2:15.73 | |||
4 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 29.13 | 1:07.79 | 1:46.97 | 2:15.92 | |||
5 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.30 | 1:04.30 | 1:46.57 | 2:16.86 | |||
6 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.79 | 1:03.07 | 1:47.10 | 2:17.22 | |||
7 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.37 | 1:06.02 | 1:46.84 | 2:17.54 | |||
8 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.89 | 1:05.63 | 1:47.73 | 2:19.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 41, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: AS Fysioterapi |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 2.05.46 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 34.26 | 1:13.04 | 1:51.76 | 2:29.00 | |||
2 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.64 | 1:13.27 | 1:53.12 | 2:31.39 | |||
3 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.73 | 1:15.06 | 1:53.61 | 2:31.42 | |||
4 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.26 | 1:15.72 | 1:56.33 | 2:36.75 | |||
5 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 35.42 | 1:16.10 | 1:58.13 | 2:38.42 | |||
6 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.15 | 1:16.96 | 1:58.75 | 2:39.72 | |||
7 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.96 | 1:17.74 | 2:01.79 | 2:44.45 | |||
8 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.74 | 1:19.41 | 2:02.71 | 2:46.12 | |||
9 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.71 | 1:18.71 | 2:03.62 | 2:47.83 | |||
10 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.20 | 1:21.75 | 2:07.28 | 2:49.14 | |||
11 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.13 | 1:24.58 | 2:08.39 | 2:49.49 | |||
12 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.23 | 1:24.88 | 2:09.88 | 2:50.50 | |||
13 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.53 | 1:24.80 | 2:10.76 | 2:53.01 | |||
14 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.13 | 1:24.46 | 2:11.63 | 2:54.50 | |||
15 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.90 | 1:26.79 | 2:12.26 | 2:55.92 | |||
16 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.20 | 1:27.42 | 2:13.89 | 2:57.36 | |||
17 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.81 | 1:27.45 | 2:15.75 | 3:00.27 | |||
18 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.65 | 1:27.32 | 2:16.57 | 3:02.05 | |||
19 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.30 | 1:28.25 | 2:17.23 | 3:02.14 | |||
20 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.49 | 1:28.52 | 2:16.66 | 3:03.79 | |||
21 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 41.66 | 1:30.74 | 2:24.46 | 3:16.05 | |||
22 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:16.16 | ||||||
23 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.12 | 1:36.18 | 2:29.84 | 3:22.26 | |||
Løb 41, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: AS Fysioterapi |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 2.05.46 (24.05.2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 31.99 | 1:08.39 | 1:46.65 | 2:22.26 | |||
2 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 35.11 | 1:15.04 | 1:55.57 | 2:33.07 | |||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 34.93 | 1:14.20 | 1:54.85 | 2:33.75 | |||
4 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 35.17 | 1:14.91 | 1:56.11 | 2:35.56 | |||
5 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | 1:17.78 | 2:00.02 | 2:38.90 | ||||
6 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 35.62 | 1:15.94 | 1:58.33 | 2:39.34 | |||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 35.23 | 1:16.62 | 1:59.73 | 2:41.43 | |||
8 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 36.73 | 1:18.75 | 2:01.73 | 2:45.24 | |||
9 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.44 | 1:21.67 | 2:06.89 | 2:49.29 | |||
- | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 42, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: RM-Group |
Jacob Kornmaaler 95 - AGF - 1.55.73 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 32.61 | 2:18.34 | |||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 32.07 | 2:21.44 | |||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 31.79 | 2:24.63 | |||||
4 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.14 | 2:26.54 | |||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 33.24 | 2:28.22 | |||||
6 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 34.34 | 2:30.62 | |||||
7 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.16 | 2:31.57 | |||||
8 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 35.76 | 2:34.25 | |||||
9 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.77 | 2:36.06 | |||||
10 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.23 | 2:40.02 | |||||
11 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 35.10 | 2:40.46 | |||||
12 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:40.93 | ||||||
13 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.32 | 2:41.08 | |||||
14 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.14 | 2:42.32 | |||||
15 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 35.71 | 2:43.39 | |||||
16 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 36.67 | 2:45.68 | |||||
17 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.15 | 2:50.65 | |||||
18 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 38.22 | 2:56.63 | |||||
19 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 38.08 | 2:57.87 | |||||
20 | Gustav Halle | 2007 | H2Odense | 38.95 | 2:59.56 | |||||
21 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 39.08 | 3:03.59 | |||||
22 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.06 | 3:03.89 | |||||
23 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.18 | 3:12.43 | |||||
Løb 42, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: RM-Group |
Jacob Kornmaaler 95 - AGF - 1.55.73 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 30.42 | 2:12.37 | |||||
2 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.85 | 2:17.13 | |||||
3 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.65 | 2:18.16 | |||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 32.07 | 2:19.78 | |||||
5 | Mads Iversen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 31.81 | 2:21.10 | |||||
6 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 33.82 | 2:26.53 | |||||
7 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.89 | 2:31.45 | |||||
8 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 33.10 | 2:32.44 | |||||
9 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 33.89 | 2:34.67 | |||||
10 | Alex Fogt | 2004 | H2Odense | 35.94 | 2:37.31 | |||||
11 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 35.76 | 2:40.29 | |||||
12 | Sebastian N Andersen | 2004 | H2Odense | 35.98 | 2:41.51 | |||||
13 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.17 | 2:46.21 | |||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 43, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Østergaard Intercoiffure |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 1.02.03 (22.05.2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.53 | 1:16.33 | |||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.41 | 1:16.97 | |||||
3 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 41.15 | 1:22.23 | |||||
4 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.11 | 1:23.76 | |||||
5 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.16 | 1:24.36 | |||||
6 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.99 | 1:26.73 | |||||
7 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.76 | 1:27.68 | |||||
8 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 43.49 | 1:30.03 | |||||
9 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.08 | 1:32.06 | |||||
10 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 46.83 | 1:32.41 | |||||
11 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 45.95 | 1:33.92 | |||||
12 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:34.50 | ||||||
13 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 45.59 | 1:34.86 | |||||
14 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.66 | 1:36.12 | |||||
15 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 46.46 | 1:36.39 | |||||
16 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.37 | 1:37.09 | |||||
17 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.66 | 1:38.05 | |||||
18 | Mille Buch | 2006 | H2Odense | 48.76 | 1:39.20 | |||||
19 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Køge Svømmeklub | 50.40 | 1:43.22 | |||||
20 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 49.66 | 1:44.40 | |||||
- | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 43, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Østergaard Intercoiffure |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 1.02.03 (22.05.2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.71 | 1:13.09 | |||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.78 | 1:16.81 | |||||
3 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.10 | 1:17.63 | |||||
4 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 38.39 | 1:18.50 | |||||
5 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 39.54 | 1:19.25 | |||||
6 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.87 | 1:19.44 | |||||
7 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 38.23 | 1:20.31 | |||||
8 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 39.71 | 1:21.55 | |||||
9 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.82 | 1:24.51 | |||||
10 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 41.13 | 1:25.85 | |||||
11 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 42.96 | 1:27.80 | |||||
12 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.98 | 1:28.32 | |||||
13 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.72 | 1:29.42 | |||||
14 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 43.60 | 1:30.40 | |||||
15 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 1:46.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Laust VVS & Blik |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.57.30 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.78 | 1:15.33 | |||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 37.44 | 1:16.25 | |||||
3 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.82 | 1:16.80 | |||||
4 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 37.21 | 1:16.88 | |||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 38.60 | 1:19.21 | |||||
6 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.04 | 1:23.81 | |||||
7 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 41.26 | 1:24.90 | |||||
8 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.31 | 1:25.55 | |||||
9 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 42.27 | 1:25.89 | |||||
10 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.04 | 1:28.08 | |||||
11 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.07 | 1:29.02 | |||||
12 | Hjalte Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.09 | 1:29.92 | |||||
13 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.80 | 1:30.03 | |||||
14 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.66 | 1:30.07 | |||||
15 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 43.48 | 1:31.01 | |||||
16 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 46.52 | 1:34.58 | |||||
17 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 46.63 | 1:34.65 | |||||
18 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 47.57 | 1:36.11 | |||||
19 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 48.90 | 1:39.73 | |||||
20 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 49.72 | 1:42.63 | |||||
- | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Laust VVS & Blik |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.57.30 (29.05.2016) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.07 | 1:10.98 | |||||
2 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.64 | 1:15.17 | |||||
3 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 36.60 | 1:16.11 | |||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 37.03 | 1:16.30 | |||||
5 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 37.73 | 1:17.13 | |||||
6 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 38.39 | 1:18.81 | |||||
7 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.00 | 1:19.42 | |||||
8 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.87 | 1:20.28 | |||||
9 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 41.13 | 1:24.48 | |||||
10 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.44 | 1:25.22 | |||||
11 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:33.83 | ||||||
- | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej fort bevæg50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 45, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Sanovo Technology Group |
Christina Kaas Elmgreen 96 - Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (26-04-2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | DNF | ||||||
Løb 45, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Sanovo Technology Group |
Christina Kaas Elmgreen 96 - Lyngby Svømmeklub - 2.17.82 (26-04-2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 40.21 | 1:28.50 | 2:20.46 | 3:09.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 46, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Eagle Service |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.05.14 (01.06.2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.60 | 1:25.36 | 2:12.68 | 2:57.25 | |||
2 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.04 | 1:26.27 | 2:14.88 | 3:01.32 | |||
3 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.07 | 1:38.28 | 2:35.12 | 3:27.48 | |||
Løb 46, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Eagle Service |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.05.14 (01.06.2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 31.23 | 1:08.02 | 1:45.10 | 2:21.23 | |||
2 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 33.46 | 1:11.80 | 1:50.67 | 2:29.87 | |||
3 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.11 | 1:16.47 | 1:57.72 | 2:37.58 | |||
4 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 37.08 | 1:20.79 | 2:08.88 | 2:57.47 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 47, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Jeros A/S |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 1.09.73 (16.05.2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.13 | 1:31.80 | |||||
2 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 43.73 | 1:32.26 | |||||
3 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 43.96 | 1:33.64 | |||||
4 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.66 | 1:34.36 | |||||
5 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.56 | 1:38.27 | |||||
6 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 48.36 | 1:38.38 | |||||
7 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.28 | 1:38.77 | |||||
8 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.97 | 1:38.83 | |||||
9 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 46.64 | 1:38.98 | |||||
10 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.99 | 1:40.88 | |||||
11 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 48.87 | 1:42.29 | |||||
12 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 50.49 | 1:44.65 | |||||
13 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 51.08 | 1:45.58 | |||||
14 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.84 | 1:46.79 | |||||
15 | Mille Buch | 2006 | H2Odense | 54.44 | 1:47.60 | |||||
16 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 49.96 | 1:49.84 | |||||
17 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.70 | 1:49.85 | |||||
18 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.43 | 1:52.49 | |||||
19 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 53.83 | 1:55.09 | |||||
20 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 57.15 | 1:59.74 | |||||
21 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 56.54 | 2:01.07 | |||||
22 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 59.62 | 2:05.88 | |||||
23 | Cornelia Gardias | 2008 | H2Odense | 1:02.15 | 2:12.21 | |||||
- | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | DSQ | ij samt berør100m | |||||
- | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Crawlben v vending | |||||
Løb 47, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Jeros A/S |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 1.09.73 (16.05.2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 41.69 | 1:26.60 | |||||
2 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 42.38 | 1:29.05 | |||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 42.37 | 1:29.85 | |||||
4 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 42.94 | 1:30.39 | |||||
5 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.67 | 1:32.54 | |||||
6 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.45 | 1:33.97 | |||||
7 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 46.97 | 1:41.22 | |||||
8 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 50.25 | 1:45.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 48, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Dyrup Auto |
Christian V. Rasmussen 96 - OSK-STO - 1.03.45 (26-04-2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.01 | 1:24.21 | |||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.40 | 1:24.29 | |||||
3 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 40.60 | 1:27.15 | |||||
4 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 42.05 | 1:27.73 | |||||
5 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 42.02 | 1:30.27 | |||||
6 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 45.43 | 1:36.73 | |||||
7 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.53 | 1:38.91 | |||||
8 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.91 | 1:39.50 | |||||
9 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 50.05 | 1:42.34 | |||||
10 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.34 | 1:47.21 | |||||
11 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | H2Odense | 53.66 | 1:57.43 | |||||
12 | Gustav Halle | 2007 | H2Odense | 53.91 | 1:57.49 | |||||
- | Vitus F P Sørensen | 2007 | H2Odense | DSQ | Asym benspk | |||||
Løb 48, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Dyrup Auto |
Christian V. Rasmussen 96 - OSK-STO - 1.03.45 (26-04-2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Iversen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 36.45 | 1:18.81 | |||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 37.05 | 1:19.22 | |||||
3 | Alex Fogt | 2004 | H2Odense | 41.90 | 1:27.88 | |||||
4 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 42.37 | 1:29.09 | |||||
5 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.04 | 1:30.70 | |||||
6 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 42.79 | 1:31.00 | |||||
7 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 42.15 | 1:31.19 | |||||
8 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 44.77 | 1:34.87 | |||||
9 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 45.08 | 1:36.39 | |||||
10 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 47.20 | 1:40.71 | |||||
11 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 51.93 | 1:48.50 | |||||
12 | Sebastian N Andersen | 2004 | H2Odense | 50.83 | 1:50.60 | |||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 49, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Nordic Hairlounge |
Eleonor Lindborg 92 - Föreningen Trelleborg - 2.22.70 (17-05-2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.90 | 1:19.64 | 2:09.70 | 2:48.51 | |||
2 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.14 | 1:19.34 | 2:11.65 | 2:50.04 | |||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.18 | 1:21.70 | 2:12.84 | 2:53.38 | |||
4 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.37 | 1:23.18 | 2:15.17 | 2:56.71 | |||
5 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.26 | 1:25.38 | 2:19.73 | 3:00.58 | |||
6 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.43 | 1:24.82 | 2:21.11 | 3:00.87 | |||
7 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.19 | 1:27.05 | 2:21.44 | 3:01.69 | |||
8 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.87 | 1:29.18 | 2:20.70 | 3:05.32 | |||
9 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 44.23 | 1:32.30 | 2:27.38 | 3:05.60 | |||
10 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 43.41 | 1:33.79 | 2:24.49 | 3:08.37 | |||
11 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.79 | 1:29.36 | 2:28.31 | 3:09.61 | |||
12 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.66 | 1:32.39 | 2:31.69 | 3:15.31 | |||
13 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.88 | 1:35.97 | 2:36.07 | 3:17.32 | |||
14 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 50.41 | 1:41.07 | 2:39.12 | 3:19.73 | |||
15 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.55 | 1:44.71 | 2:38.46 | 3:21.61 | |||
16 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.90 | 1:41.22 | 2:36.12 | 3:22.10 | |||
17 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 49.16 | 1:42.34 | 2:35.98 | 3:23.36 | |||
18 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 44.77 | 1:41.47 | 2:37.52 | 3:24.39 | |||
19 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.87 | 1:41.13 | 2:37.90 | 3:25.55 | |||
20 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.97 | 1:40.54 | 2:38.98 | 3:26.10 | |||
21 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.80 | 1:40.76 | 2:46.43 | 3:36.27 | |||
22 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.61 | 1:46.74 | 2:54.09 | 3:46.35 | |||
23 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Køge Svømmeklub | 56.65 | 1:57.31 | 3:02.61 | 3:48.06 | |||
24 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 56.72 | 1:51.84 | 2:59.03 | 3:48.88 | |||
25 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.96 | 1:49.08 | 3:03.57 | 3:58.81 | |||
- | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Afsl ryg på mav100m | |||||
- | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | afslut mav ryg100m | |||||
- | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | sp mav ind ven100m | |||||
Løb 49, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Nordic Hairlounge |
Eleonor Lindborg 92 - Föreningen Trelleborg - 2.22.70 (17-05-2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 33.46 | 1:13.64 | 2:02.17 | 2:36.60 | |||
2 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 35.54 | 1:18.40 | 2:06.36 | 2:45.32 | |||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 35.03 | 1:18.35 | 2:09.20 | 2:48.79 | |||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.10 | 1:18.49 | 2:11.75 | 2:48.85 | |||
5 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 36.70 | 1:21.78 | 2:11.59 | 2:51.32 | |||
6 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 37.92 | 1:24.68 | 2:17.69 | 2:54.25 | |||
7 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 39.28 | 1:23.88 | 2:16.06 | 2:55.50 | |||
8 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | 35.83 | 1:21.70 | 2:14.80 | 2:55.68 | |||
9 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 38.77 | 1:27.29 | 2:21.32 | 3:04.51 | |||
10 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.03 | 1:34.11 | 2:25.17 | 3:08.18 | |||
11 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.58 | 1:24.35 | 2:25.90 | 3:08.85 | |||
12 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 42.21 | 1:28.95 | 2:24.03 | 3:10.27 | |||
13 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.96 | 1:34.04 | 2:36.08 | 3:15.49 | |||
14 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 42.74 | 1:32.15 | 2:30.01 | 3:15.98 | |||
15 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 49.61 | 1:46.61 | 2:48.79 | 3:35.37 | |||
- | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ryg afsl på bryst | |||||
- | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 50, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Pizza Chianti |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.07.22 (07.05.2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.90 | 1:16.38 | 2:04.76 | 2:39.21 | |||
2 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.38 | 1:23.14 | 2:09.94 | 2:48.50 | |||
3 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.08 | 1:21.41 | 2:12.05 | 2:49.19 | |||
4 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 36.06 | 1:20.68 | 2:13.80 | 2:51.69 | |||
5 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 35.33 | 1:20.15 | 2:14.70 | 2:51.74 | |||
6 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.77 | 1:20.56 | 2:15.99 | 2:53.80 | |||
7 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.18 | 1:25.08 | 2:16.92 | 2:55.75 | |||
8 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.50 | 1:32.11 | 2:22.17 | 2:59.47 | |||
9 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 39.10 | 1:23.01 | 2:23.07 | 3:01.83 | |||
10 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 38.81 | 1:25.74 | 2:23.60 | 3:02.81 | |||
11 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 42.34 | 1:27.87 | 2:26.86 | 3:06.18 | |||
12 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.09 | 1:32.62 | 2:30.07 | 3:06.25 | |||
13 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 44.85 | 1:37.88 | 2:27.29 | 3:07.46 | |||
14 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.06 | 1:30.19 | 2:27.23 | 3:08.26 | |||
15 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 42.77 | 1:32.24 | 2:31.27 | 3:13.04 | |||
16 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 42.11 | 1:29.76 | 2:30.07 | 3:13.45 | |||
17 | Hjalte Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.51 | 1:32.57 | 2:33.23 | 3:15.78 | |||
18 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 47.13 | 1:40.46 | 2:37.32 | 3:19.24 | |||
19 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 43.04 | 1:38.88 | 2:40.37 | 3:20.34 | |||
20 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.32 | 1:38.92 | 2:40.78 | 3:28.29 | |||
21 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 51.57 | 1:44.71 | 2:51.13 | 3:40.66 | |||
22 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 55.39 | 1:48.12 | 3:01.39 | 3:42.77 | |||
- | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | s p ma i ryg ind ven | |||||
- | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 50, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Pizza Chianti |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.07.22 (07.05.2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 29.72 | 1:07.88 | 1:52.32 | 2:24.57 | |||
2 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.40 | 1:14.23 | 2:04.78 | 2:36.96 | |||
3 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.61 | 1:15.77 | 2:02.81 | 2:36.98 | |||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 34.88 | 1:18.60 | 2:05.01 | 2:41.25 | |||
5 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.89 | 1:20.72 | 2:12.27 | 2:49.70 | |||
6 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 36.95 | 1:23.05 | 2:14.20 | 2:49.85 | |||
7 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.90 | 1:22.52 | 2:13.80 | 2:51.68 | |||
8 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 36.93 | 1:22.71 | 2:13.63 | 2:53.53 | |||
9 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.03 | 1:28.59 | 2:19.08 | 2:58.73 | |||
10 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 38.51 | 1:28.46 | 2:22.13 | 3:00.93 | |||
11 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.90 | 1:38.30 | 2:35.15 | 3:13.44 | |||
12 | Johannes Jonasen | 2004 | Kolding SK | 41.40 | 1:33.04 | 2:31.43 | 3:15.27 | |||
- | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | mavelig vend100m | |||||
- | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej samt berør150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 51, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: LJ Optik |
H2Odense Damer - H2Odense - 4.23.25 (21.05.2017) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Damer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:25.81 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 33.06 | 1:08.61 | 1:08.61 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 33.88 | 1:12.92 | 2:21.53 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 29.02 | 1:03.34 | 3:24.87 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 29.25 | 1:00.94 | 4:25.81 | ||||||
2 | Triton Damer | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:32.37 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 32.29 | 1:06.80 | 1:06.80 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 35.99 | 1:17.22 | 2:24.02 | ||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 31.15 | 1:09.04 | 3:33.06 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 28.96 | 59.31 | 4:32.37 | ||||||
3 | H2Odense Elite 1 | 0 | H2Odense | 4:32.62 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 31.95 | 1:05.66 | 1:05.66 | ||||||
Freja Nicholas | 2000 | 36.49 | 1:18.20 | 2:23.86 | ||||||
Freya Ellehus | 2000 | 32.49 | 1:10.28 | 3:34.14 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.20 | 58.48 | 4:32.62 | ||||||
4 | Køge Piger 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 4:41.31 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 35.07 | 1:12.72 | 1:12.72 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 35.69 | 1:16.18 | 2:28.90 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 32.03 | 1:10.64 | 3:39.54 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 29.40 | 1:01.77 | 4:41.31 | ||||||
5 | A Team Kolding | 0 | Kolding SK | 4:41.72 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 35.66 | 1:13.34 | 1:13.34 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 36.24 | 1:17.06 | 2:30.40 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.51 | 1:07.95 | 3:38.35 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 30.19 | 1:03.37 | 4:41.72 | ||||||
6 | Esv Piger 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:50.68 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 35.97 | 1:12.99 | 1:12.99 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 37.77 | 1:20.65 | 2:33.64 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 32.01 | 1:11.01 | 3:44.65 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 31.49 | 1:06.03 | 4:50.68 | ||||||
7 | Erritsø Piger 1 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:51.78 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 34.42 | 1:12.92 | 1:12.92 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 38.84 | 1:23.17 | 2:36.09 | ||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 31.87 | 1:09.82 | 3:45.91 | ||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 30.89 | 1:05.87 | 4:51.78 | ||||||
8 | H2Odense Elite 2 | 0 | H2Odense | 4:56.41 | ||||||
Gry Floor | 2000 | 36.92 | 1:16.07 | 1:16.07 | ||||||
Malea Benediktson | 2001 | 37.22 | 1:20.36 | 2:36.43 | ||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 34.84 | 1:15.55 | 3:51.98 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 30.96 | 1:04.43 | 4:56.41 | ||||||
9 | Køge Piger 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 4:58.39 | ||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 37.34 | 1:17.77 | 1:17.77 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 38.60 | 1:23.51 | 2:41.28 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 34.07 | 1:15.59 | 3:56.87 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 29.29 | 1:01.52 | 4:58.39 | ||||||
10 | H2Odense Årgang 1Damer | 0 | H2Odense | 5:01.76 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 35.02 | 1:12.31 | 1:12.31 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 42.75 | 1:29.72 | 2:42.03 | ||||||
Naja Færgemann | 2006 | 34.81 | 1:14.25 | 3:56.28 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 30.97 | 1:05.48 | 5:01.76 | ||||||
11 | Esv Piger 2 | 0 | Vejle Svømmeklub | 5:07.08 | ||||||
Mia Hvarre | 2004 | 37.89 | 1:17.25 | 1:17.25 | ||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 40.12 | 1:26.47 | 2:43.72 | ||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 35.50 | 1:15.25 | 3:58.97 | ||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 31.94 | 1:08.11 | 5:07.08 | ||||||
12 | Haderslev Piger 1 | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 5:10.10 | ||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 38.19 | 1:18.41 | 1:18.41 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 37.92 | 1:20.64 | 2:39.05 | ||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 36.24 | 1:23.52 | 4:02.57 | ||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 31.60 | 1:07.53 | 5:10.10 | ||||||
13 | H2Odense Årgang 2 Damer | 0 | H2Odense | 5:12.04 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 35.55 | 1:15.54 | 1:15.54 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 42.29 | 1:30.85 | 2:46.39 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 35.59 | 1:17.80 | 4:04.19 | ||||||
Josefine S Jørgensen | 2004 | 32.48 | 1:07.85 | 5:12.04 | ||||||
14 | Erritsø Piger 2 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 5:16.16 | ||||||
Julie Dumstrei | 2004 | 37.60 | 1:16.21 | 1:16.21 | ||||||
Luna Holm Møller | 2004 | 42.23 | 1:29.76 | 2:45.97 | ||||||
Zophia Henriks | 2004 | 37.53 | 1:18.10 | 4:04.07 | ||||||
Emma Karlsson | 2003 | 34.73 | 1:12.09 | 5:16.16 | ||||||
15 | Esv Piger 3 | 0 | Vejle Svømmeklub | 5:16.69 | ||||||
Kristine Lønne | 2000 | 36.77 | 1:19.30 | 1:19.30 | ||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 42.52 | 1:31.37 | 2:50.67 | ||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 35.22 | 1:18.38 | 4:09.05 | ||||||
Marie Jæger | 2003 | 31.83 | 1:07.64 | 5:16.69 | ||||||
16 | Køge Piger 3 | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:18.23 | ||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 40.10 | 1:22.42 | 1:22.42 | ||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 42.26 | 1:30.50 | 2:52.92 | ||||||
Olivia Møller | 2004 | 33.72 | 1:18.33 | 4:11.25 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 31.16 | 1:06.98 | 5:18.23 | ||||||
17 | B Team Kolding | 0 | Kolding SK | 5:22.14 | ||||||
Laura Arentsen | 2003 | 37.79 | 1:17.44 | 1:17.44 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 44.04 | 1:33.90 | 2:51.34 | ||||||
Mille Veiler | 2005 | 36.91 | 1:22.41 | 4:13.75 | ||||||
Melanie Petersen | 2004 | 32.61 | 1:08.39 | 5:22.14 | ||||||
18 | Køge Piger 4 | 2003 | Køge Svømmeklub | 5:27.38 | ||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 40.49 | 1:23.32 | 1:23.32 | ||||||
Annette Toft | 2006 | 42.72 | 1:31.90 | 2:55.22 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 37.80 | 1:22.56 | 4:17.78 | ||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 32.91 | 1:09.60 | 5:27.38 | ||||||
19 | Vejles Stærke Tøser | 0 | Vejle Svømmeklub | 5:33.10 | ||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 40.82 | 1:23.74 | 1:23.74 | ||||||
Sarah Laursen | 2007 | 43.13 | 1:32.62 | 2:56.36 | ||||||
Emilie Moberg | 2005 | 37.14 | 1:23.73 | 4:20.09 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 34.28 | 1:13.01 | 5:33.10 | ||||||
20 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:35.48 | ||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 38.27 | 1:19.63 | 1:19.63 | ||||||
Isabella Koch Juhl | 2006 | 45.13 | 1:38.22 | 2:57.85 | ||||||
Liv Salhauge | 2005 | 35.80 | 1:19.73 | 4:17.58 | ||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 37.01 | 1:17.90 | 5:35.48 | ||||||
21 | C Team Kolding | 0 | Kolding SK | 5:37.27 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 39.12 | 1:18.51 | 1:18.51 | ||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 46.19 | 1:39.73 | 2:58.24 | ||||||
Karla Kristensen | 2005 | 38.24 | 1:24.23 | 4:22.47 | ||||||
Ane Christensen | 2006 | 34.87 | 1:14.80 | 5:37.27 | ||||||
22 | Herning Piger 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 5:46.15 | ||||||
Clara Jensen | 2005 | 40.06 | 1:22.98 | 1:22.98 | ||||||
Laura Pedersen | 2004 | 41.82 | 1:28.96 | 2:51.94 | ||||||
Mette Buur Holt | 2003 | 43.13 | 1:40.00 | 4:31.94 | ||||||
Louise Lauridsen | 2005 | 35.16 | 1:14.21 | 5:46.15 | ||||||
23 | Vejles Stærke Tøser 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 6:01.21 | ||||||
Frida Høj Foldager | 2006 | 45.20 | 1:33.79 | 1:33.79 | ||||||
Mille Holmberg | 2006 | 45.90 | 1:37.10 | 3:10.89 | ||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 40.96 | 1:31.62 | 4:42.51 | ||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 36.99 | 1:18.70 | 6:01.21 | ||||||
24 | Herning Piger 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 6:26.28 | ||||||
Laura Fjord Kristensen | 2006 | 48.40 | 1:41.44 | 1:41.44 | ||||||
Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 48.41 | 1:43.10 | 3:24.54 | ||||||
Teresa Juel Winther | 2005 | 45.80 | 1:42.68 | 5:07.22 | ||||||
Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 37.27 | 1:19.06 | 6:26.28 | ||||||
- | Køge Piger 6 | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Køge Piger 5 | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Rebekka Roed | 2007 | 45.77 | 1:34.87 | 1:34.87 | ||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 45.29 | 1:38.37 | 3:13.24 | ||||||
- | Stv Damer | 0 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 37.45 | 1:15.42 | 1:15.42 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 36.69 | 1:19.31 | 2:34.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:44 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 52, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Årslev Dyreklinik |
Lyngby Herrer - Lyngby Svømmeklub - 3.57.22 (26-04-2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Triton Herrer | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:58.10 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 29.68 | 1:01.46 | 1:01.46 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 30.21 | 1:06.63 | 2:08.09 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 26.85 | 58.36 | 3:06.45 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 24.78 | 51.65 | 3:58.10 | ||||||
2 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:02.84 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 30.24 | 1:02.20 | 1:02.20 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 31.88 | 1:08.51 | 2:10.71 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 26.58 | 58.09 | 3:08.80 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 26.04 | 54.04 | 4:02.84 | ||||||
3 | Stv Herrer | 0 | Slagelse Svømmeklub | 4:03.17 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 29.59 | 59.80 | 59.80 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 32.44 | 1:09.51 | 2:09.31 | ||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 27.26 | 59.57 | 3:08.88 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 25.70 | 54.29 | 4:03.17 | ||||||
4 | H2Odense Elite 1 | 0 | H2Odense | 4:11.80 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 32.03 | 1:07.14 | 1:07.14 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 32.14 | 1:09.61 | 2:16.75 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 28.41 | 1:01.98 | 3:18.73 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 25.28 | 53.07 | 4:11.80 | ||||||
5 | Holbæk Herrer | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:13.88 | ||||||
David Arneskov | 2002 | 31.41 | 1:04.24 | 1:04.24 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 34.35 | 1:13.88 | 2:18.12 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 27.96 | 1:00.96 | 3:19.08 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 25.79 | 54.80 | 4:13.88 | ||||||
6 | H2Odense Årgang 1 Herrer | 0 | H2Odense | 4:24.68 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 32.75 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 33.13 | 1:12.31 | 2:19.57 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 29.97 | 1:04.85 | 3:24.42 | ||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 28.90 | 1:00.26 | 4:24.68 | ||||||
7 | Esv Drenge 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:28.85 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 32.69 | 1:08.43 | 1:08.43 | ||||||
Emil Kragh | 2001 | 33.99 | 1:14.30 | 2:22.73 | ||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 28.38 | 1:04.48 | 3:27.21 | ||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 28.91 | 1:01.64 | 4:28.85 | ||||||
8 | Haderslev Drenge 1 | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 4:29.16 | ||||||
Mads Stamholt | 2003 | 34.79 | 1:09.65 | 1:09.65 | ||||||
Benjamin Friis | 2002 | 36.33 | 1:18.07 | 2:27.72 | ||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 30.18 | 1:05.18 | 3:32.90 | ||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 27.00 | 56.26 | 4:29.16 | ||||||
9 | A Team Kolding | 0 | Kolding SK | 4:29.67 | ||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 33.03 | 1:08.60 | 1:08.60 | ||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 34.08 | 1:15.74 | 2:24.34 | ||||||
Rune Solgaard Larsen | 2000 | 28.50 | 1:01.21 | 3:25.55 | ||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 30.53 | 1:04.12 | 4:29.67 | ||||||
10 | Køge Drenge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:32.35 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 32.82 | 1:07.91 | 1:07.91 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 34.42 | 1:15.89 | 2:23.80 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 30.01 | 1:07.99 | 3:31.79 | ||||||
Mikkel Roed | 2004 | 28.49 | 1:00.56 | 4:32.35 | ||||||
11 | Esv Drenge 3 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:35.24 | ||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 35.48 | 1:13.36 | 1:13.36 | ||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 35.49 | 1:15.88 | 2:29.24 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 29.89 | 1:05.61 | 3:34.85 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 28.35 | 1:00.39 | 4:35.24 | ||||||
12 | Erritsø Drenge 1 | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:42.65 | ||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 33.12 | 1:07.74 | 1:07.74 | ||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 40.80 | 1:27.25 | 2:34.99 | ||||||
Laurits Sigaard | 2003 | 30.88 | 1:08.17 | 3:43.16 | ||||||
Frederik Dumstrei | 2002 | 28.54 | 59.49 | 4:42.65 | ||||||
13 | Triton Drenge | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:43.47 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 33.16 | 1:08.32 | 1:08.32 | ||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 40.27 | 1:26.81 | 2:35.13 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 29.24 | 1:05.08 | 3:40.21 | ||||||
Silas Waterval | 2004 | 30.08 | 1:03.26 | 4:43.47 | ||||||
14 | Vejles Stærke Knægte | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:48.72 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 38.13 | 1:17.06 | 1:17.06 | ||||||
Sune Schaarup | 2003 | 37.01 | 1:19.41 | 2:36.47 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 30.58 | 1:07.53 | 3:44.00 | ||||||
Simon Sandal | 2003 | 29.73 | 1:04.72 | 4:48.72 | ||||||
15 | H2Odense Årgang 2 Herrer | 0 | H2Odense | 4:55.11 | ||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 35.96 | 1:14.16 | 1:14.16 | ||||||
Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 35.53 | 1:17.22 | 2:31.38 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 33.52 | 1:15.70 | 3:47.08 | ||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 32.09 | 1:08.03 | 4:55.11 | ||||||
16 | Køge Drenge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 5:10.86 | ||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 37.70 | 1:17.78 | 1:17.78 | ||||||
Oliver Schultz | 2004 | 40.53 | 1:27.56 | 2:45.34 | ||||||
Oliver Gadegaard | 2003 | 34.81 | 1:16.89 | 4:02.23 | ||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 32.12 | 1:08.63 | 5:10.86 | ||||||
17 | B Team Kolding | 0 | Kolding SK | 5:21.12 | ||||||
Rasmus Kabel | 2004 | 41.55 | 1:24.65 | 1:24.65 | ||||||
Christopher V. Nielsen | 2004 | 42.72 | 1:32.63 | 2:57.28 | ||||||
Vania Danilkin | 2004 | 35.01 | 1:16.55 | 4:13.83 | ||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 31.88 | 1:07.29 | 5:21.12 | ||||||
18 | Herning Drenge 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 5:25.76 | ||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 38.48 | 1:18.37 | 1:18.37 | ||||||
Sigurd Wemmelund | 2005 | 40.02 | 1:24.53 | 2:42.90 | ||||||
Oliver Bennetsen | 2005 | 39.89 | 1:31.50 | 4:14.40 | ||||||
Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 33.72 | 1:11.36 | 5:25.76 | ||||||
19 | Vejles Stærke Knægte 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 5:29.30 | ||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 41.73 | 1:24.46 | 1:24.46 | ||||||
Malthe Elias Wolgast | 2006 | 44.25 | 1:33.30 | 2:57.76 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 37.74 | 1:20.96 | 4:18.72 | ||||||
Sebastian Neesgaard | 2004 | 32.50 | 1:10.58 | 5:29.30 | ||||||
20 | Herning Drenge 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 6:15.39 | ||||||
Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 42.96 | 1:27.45 | 1:27.45 | ||||||
Mads Jeppesen | 2006 | 47.17 | 1:41.66 | 3:09.11 | ||||||
Laurits Romvig Schou | 2004 | 49.00 | 1:48.34 | 4:57.45 | ||||||
Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 36.15 | 1:17.94 | 6:15.39 | ||||||
21 | Køge Drenge 3 | 2000 | Køge Svømmeklub | 6:20.80 | ||||||
Carl Gustav Christensen | 2007 | 48.09 | 1:36.44 | 1:36.44 | ||||||
Hjalte Møller | 2007 | 51.15 | 1:51.80 | 3:28.24 | ||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 39.63 | 1:30.98 | 4:59.22 | ||||||
Calvin Christian Axen | 2006 | 37.82 | 1:21.58 | 6:20.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:44 |