Results for GSC Medleystævne 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 09:21 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 1, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Herlev Piger | 2005 | Herlev Svømning | 4:16.98 | ||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 31.94 | 1:07.54 | 1:07.54 | ||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 29.64 | 1:02.28 | 2:09.82 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 28.49 | 1:00.73 | 3:10.55 | ||||||
Signe Eie | 2005 | 31.99 | 1:06.43 | 4:16.98 | ||||||
2 | Kvik K2 Piger | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:21.68 | ||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 31.00 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Caroline Koch | 2005 | 30.13 | 1:04.00 | 2:09.32 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 30.77 | 1:05.94 | 3:15.26 | ||||||
Molly Namensen | 2006 | 31.44 | 1:06.42 | 4:21.68 | ||||||
3 | Piger 1 Gsc | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:23.55 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 29.92 | 1:02.91 | 1:02.91 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 30.79 | 1:05.18 | 2:08.09 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 32.27 | 1:09.11 | 3:17.20 | ||||||
Josefine Staudt | 2005 | 31.69 | 1:06.35 | 4:23.55 | ||||||
4 | Piger 2 Gsc | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:42.08 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 33.37 | 1:10.41 | 1:10.41 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 32.14 | 1:07.78 | 2:18.19 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 32.97 | 1:10.19 | 3:28.38 | ||||||
Henriette Roos | 2006 | 34.24 | 1:13.70 | 4:42.08 | ||||||
5 | Kvik K3 Piger | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:42.74 | ||||||
Filippa Walløe | 2005 | 34.46 | 1:13.23 | 1:13.23 | ||||||
Emma Hansen | 2007 | 33.03 | 1:09.22 | 2:22.45 | ||||||
Siv Reimer | 2006 | 32.62 | 1:08.77 | 3:31.22 | ||||||
Martine Damborg | 2007 | 33.32 | 1:11.52 | 4:42.74 | ||||||
Løb 1, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsk Piger 1 | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 4:57.75 | ||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 35.25 | 1:15.76 | 1:15.76 | ||||||
Isabell Hansen | 2007 | 35.07 | 1:14.17 | 2:29.93 | ||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 35.85 | 1:18.89 | 3:48.82 | ||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 32.83 | 1:08.93 | 4:57.75 | ||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:21.16 | ||||||
Leonora Wahl-Brink | 2007 | 37.92 | 1:19.94 | 1:19.94 | ||||||
Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 36.47 | 1:19.21 | 2:39.15 | ||||||
Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 37.37 | 1:21.96 | 4:01.11 | ||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 37.54 | 1:20.05 | 5:21.16 | ||||||
3 | Herlev Talent | 2007 | Herlev Svømning | 5:23.33 | ||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 37.57 | 1:17.55 | 1:17.55 | ||||||
Helena Honore | 2007 | 39.43 | 1:20.88 | 2:38.43 | ||||||
Iben Karlsmark | 2007 | 40.78 | 1:31.68 | 4:10.11 | ||||||
Kristine Dupont | 2007 | 34.76 | 1:13.22 | 5:23.33 | ||||||
4 | Gsc Piger 4 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 5:24.47 | ||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 38.85 | 1:19.69 | 1:19.69 | ||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 38.20 | 1:19.09 | 2:38.78 | ||||||
Freya Valentin | 2008 | 38.65 | 1:25.94 | 4:04.72 | ||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 37.76 | 1:19.75 | 5:24.47 | ||||||
5 | Gsc Piger 5 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 5:42.53 | ||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 37.80 | 1:20.19 | 1:20.19 | ||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 41.90 | 1:28.48 | 2:48.67 | ||||||
Augusta Blom | 2008 | 37.84 | 1:22.77 | 4:11.44 | ||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 42.94 | 1:31.09 | 5:42.53 | ||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:45.24 | ||||||
Zenia Englund | 2008 | 38.16 | 1:21.74 | 1:21.74 | ||||||
Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 41.61 | 1:29.32 | 2:51.06 | ||||||
Vigga Skou | 2008 | 40.69 | 1:25.66 | 4:16.72 | ||||||
Adia Brekling | 2008 | 42.04 | 1:28.52 | 5:45.24 | ||||||
- | Gsc Piger 3 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW10.11 | |||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 33.25 | 1:10.09 | 1:10.09 | ||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 33.37 | 1:09.98 | 2:20.07 | ||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 33.21 | 1:09.91 | 3:29.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:21 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 09:36 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 2, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Drenge 1 Gsc | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:54.61 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 27.24 | 57.30 | 57.30 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 27.18 | 57.76 | 1:55.06 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 27.69 | 58.92 | 2:53.98 | ||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 28.21 | 1:00.63 | 3:54.61 | ||||||
2 | Kvik K2 Drenge | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:57.41 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 27.69 | 58.68 | 58.68 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 28.05 | 58.46 | 1:57.14 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 28.61 | 59.58 | 2:56.72 | ||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 28.78 | 1:00.69 | 3:57.41 | ||||||
3 | Herlev Knægte | 2004 | Herlev Svømning | 4:04.58 | ||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 27.62 | 58.20 | 58.20 | ||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 29.48 | 1:03.02 | 2:01.22 | ||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 29.22 | 1:02.83 | 3:04.05 | ||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 29.22 | 1:00.53 | 4:04.58 | ||||||
4 | Drenge 2 Gsc | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:10.63 | ||||||
William Leth | 2004 | 29.61 | 1:02.47 | 1:02.47 | ||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 29.05 | 1:02.26 | 2:04.73 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 29.35 | 1:02.56 | 3:07.29 | ||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 29.71 | 1:03.34 | 4:10.63 | ||||||
5 | Kvik K3 Drenge | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:35.38 | ||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 32.71 | 1:09.75 | 1:09.75 | ||||||
Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 33.31 | 1:09.54 | 2:19.29 | ||||||
Mads Sørensen | 2005 | 32.51 | 1:08.32 | 3:27.61 | ||||||
Lucas Svej | 2005 | 31.69 | 1:07.77 | 4:35.38 | ||||||
Løb 2, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Drenge 3 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:30.42 | ||||||
Christian Moefelt | 2006 | 31.55 | 1:05.89 | 1:05.89 | ||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 31.55 | 1:07.42 | 2:13.31 | ||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 32.27 | 1:08.87 | 3:22.18 | ||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 32.18 | 1:08.24 | 4:30.42 | ||||||
2 | Kvik Drenge 1 | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:44.37 | ||||||
Marcus Skov Zacho | 2006 | 32.73 | 1:11.16 | 1:11.16 | ||||||
Tobias Melhede | 2006 | 33.86 | 1:11.09 | 2:22.25 | ||||||
Emil Espinoza | 2006 | 32.88 | 1:12.10 | 3:34.35 | ||||||
Otto Cairo | 2007 | 32.44 | 1:10.02 | 4:44.37 | ||||||
3 | Gsc Drenge 4 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:50.06 | ||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 32.43 | 1:09.02 | 1:09.02 | ||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 34.45 | 1:14.65 | 2:23.67 | ||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 34.60 | 1:14.68 | 3:38.35 | ||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 33.73 | 1:11.71 | 4:50.06 | ||||||
4 | Gsk Drenge 1 | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 4:58.26 | ||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 34.23 | 1:14.64 | 1:14.64 | ||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 34.87 | 1:11.82 | 2:26.46 | ||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 35.11 | 1:15.22 | 3:41.68 | ||||||
Anton Serizawa | 2006 | 35.51 | 1:16.58 | 4:58.26 | ||||||
5 | Gsc Drenge 5 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 5:12.35 | ||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 36.33 | 1:15.94 | 1:15.94 | ||||||
Lukas Peacock | 2007 | 35.28 | 1:12.87 | 2:28.81 | ||||||
William Bendixen | 2007 | 38.27 | 1:23.36 | 3:52.17 | ||||||
Rasmus Edske | 2007 | 37.25 | 1:20.18 | 5:12.35 | ||||||
6 | Kvik Drenge 2 | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:41.37 | ||||||
Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 42.00 | 1:33.95 | 1:33.95 | ||||||
Mathias Larsen | 2007 | 38.64 | 1:21.00 | 2:54.95 | ||||||
Philip Schou Christiansen | 2006 | 41.06 | 1:26.48 | 4:21.43 | ||||||
Simon Dines Hansen | 2006 | 37.29 | 1:19.94 | 5:41.37 | ||||||
- | Herlev Talent | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | SW4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:36 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva la Cour | 2006 | 556 | 34.74 | 1:14.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.29 | |||||||||
2 | Monika Dragieva | 2006 | 532 | 35.49 | 1:15.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.86 | |||||||||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 532 | 35.89 | 1:15.97 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.06 | |||||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | 531 | 35.91 | 1:16.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.49 | |||||||||
5 | Amalie Backhausen | 2006 | 518 | 36.58 | 1:16.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.77 | |||||||||
6 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 515 | 34.93 | 1:16.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.86 | |||||||||
7 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 503 | 35.73 | 1:17.38 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:21.63 | |||||||||
8 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 493 | 35.69 | 1:17.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.36 | |||||||||
9 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 489 | 36.62 | 1:18.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.96 | |||||||||
10 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 481 | 36.22 | 1:18.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.73 | |||||||||
11 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 477 | 36.54 | 1:18.74 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.40 | |||||||||
12 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 477 | 36.37 | 1:18.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.38 | |||||||||
12 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 477 | 36.73 | 1:18.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.37 | |||||||||
14 | Molly Namensen | 2006 | 457 | 37.41 | 1:19.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.60 | |||||||||
15 | Siv Reimer | 2006 | 454 | 37.21 | 1:20.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.75 | |||||||||
16 | Bianca Roos | 2006 | 448 | 37.07 | 1:20.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.11 | |||||||||
17 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 441 | 37.42 | 1:20.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.28 | |||||||||
18 | Jaqueline Haack | 2006 | 437 | 37.34 | 1:21.07 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
18 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 437 | 37.08 | 1:21.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.98 | |||||||||
20 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 434 | 37.25 | 1:21.29 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.72 | |||||||||
21 | Daniella Anderson | 2006 | 433 | 36.70 | 1:21.33 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:26.18 | |||||||||
22 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 421 | 39.33 | 1:22.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.73 | |||||||||
23 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 419 | 37.91 | 1:22.22 | |||||
Herlev Svømning | 1:25.02 | |||||||||
24 | Johanne Hummelmose | 2006 | 418 | 37.30 | 1:22.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.72 | |||||||||
25 | Henriette Roos | 2006 | 418 | 39.37 | 1:22.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.67 | |||||||||
26 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 418 | 38.42 | 1:22.33 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:26.26 | |||||||||
27 | Anna E.e. Balle | 2006 | 415 | 37.22 | 1:22.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.69 | |||||||||
28 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 405 | 39.99 | 1:23.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.90 | |||||||||
29 | Sofija Rønne | 2006 | 397 | 38.84 | 1:23.73 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.40 | |||||||||
30 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 396 | 38.48 | 1:23.77 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.21 | |||||||||
31 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 386 | 39.13 | 1:24.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:32.20 | |||||||||
32 | Katja Poulsen | 2006 | 378 | 38.97 | 1:25.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.22 | |||||||||
33 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 375 | 39.01 | 1:25.34 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.90 | |||||||||
34 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 367 | 38.87 | 1:25.97 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.88 | |||||||||
35 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 361 | 40.65 | 1:26.44 | |||||
Herlev Svømning | 1:32.48 | |||||||||
36 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 357 | 38.72 | 1:26.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.66 | |||||||||
37 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 350 | 40.49 | 1:27.27 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.08 | |||||||||
38 | Emma Haagen | 2006 | 344 | 42.45 | 1:27.83 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.10 | |||||||||
39 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 305 | 45.12 | 1:31.42 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:30.98 | |||||||||
40 | Hanna Rørbech | 2006 | 284 | 44.80 | 1:33.56 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.26 | |||||||||
41 | Emma Spang | 2006 | 260 | 45.63 | 1:36.38 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.84 | |||||||||
42 | Maja Hansen | 2006 | 224 | 49.88 | 1:41.29 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.04 | |||||||||
- | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.74 | |||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 513 | 34.65 | 1:16.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.92 | |||||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 500 | 36.10 | 1:17.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.94 | |||||||||
3 | Emma Hansen | 2007 | 479 | 36.87 | 1:18.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.22 | |||||||||
4 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 462 | 37.28 | 1:19.58 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.35 | |||||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 411 | 37.76 | 1:22.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.21 | |||||||||
6 | Isabell Hansen | 2007 | 376 | 41.63 | 1:25.23 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:28.31 | |||||||||
7 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 372 | 38.88 | 1:25.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.13 | |||||||||
8 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 368 | 39.78 | 1:25.84 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.76 | |||||||||
9 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 366 | 41.00 | 1:26.03 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.54 | |||||||||
10 | Kristine Dupont | 2007 | 364 | 1:26.15 | 1:26.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.62 | |||||||||
11 | Mathilde Johansen | 2007 | 361 | 41.31 | 1:26.41 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.49 | |||||||||
12 | Maja Vejborg | 2007 | 350 | 41.77 | 1:27.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.11 | |||||||||
13 | Laura Kaysfeld | 2007 | 317 | 42.81 | 1:30.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.36 | |||||||||
14 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 317 | 42.25 | 1:30.25 | |||||
Herlev Svømning | 1:33.01 | |||||||||
15 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 315 | 43.71 | 1:30.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.13 | |||||||||
16 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 308 | 43.40 | 1:31.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.76 | |||||||||
17 | Amalie Møller | 2007 | 295 | 42.72 | 1:32.43 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.15 | |||||||||
18 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 294 | 44.86 | 1:32.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.34 | |||||||||
19 | Laura Jørgensen | 2007 | 290 | 44.13 | 1:32.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.04 | |||||||||
20 | Ella Kjærebye | 2007 | 281 | 43.11 | 1:33.94 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.19 | |||||||||
21 | Helena Honore | 2007 | 278 | 46.94 | 1:34.26 | |||||
Herlev Svømning | 1:40.61 | |||||||||
22 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 277 | 43.58 | 1:34.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.21 | |||||||||
23 | Isabella M. Madsen | 2007 | 272 | 42.77 | 1:34.96 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:34.69 | |||||||||
24 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 269 | 43.20 | 1:35.32 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.35 | |||||||||
25 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 263 | 45.62 | 1:36.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.93 | |||||||||
26 | Katharina Zobel | 2007 | 262 | 45.48 | 1:36.20 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.22 | |||||||||
27 | Edith Louise Vedel | 2007 | 258 | 46.62 | 1:36.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.95 | |||||||||
28 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 257 | 44.48 | 1:36.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.24 | |||||||||
29 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 249 | 45.75 | 1:37.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.38 | |||||||||
30 | Oline Ludvigsen | 2007 | 248 | 43.85 | 1:37.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.60 | |||||||||
31 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 240 | 46.99 | 1:38.96 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:44.12 | |||||||||
32 | Iben Karlsmark | 2007 | 236 | 47.31 | 1:39.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:47.98 | |||||||||
33 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 207 | 48.37 | 1:43.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.15 | |||||||||
34 | Josephine Michelsen | 2007 | 197 | 49.69 | 1:45.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.88 | |||||||||
35 | Siri Lauth | 2007 | 158 | 50.70 | 1:53.80 | |||||
Herlev Svømning | 2:10.74 | |||||||||
- | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | DSQ | Ej samt berør 75m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Rosa Rank Solhart | 2007 | DSQ | SW9.1 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.52 | |||||||||
- | Sophie Flamand | 2007 | DSQ | Ej samt berør 75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.47 | |||||||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 359 | 40.10 | 1:26.57 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.13 | |||||||||
2 | Zenia Englund | 2008 | 314 | 43.37 | 1:30.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.07 | |||||||||
3 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 304 | 43.35 | 1:31.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.56 | |||||||||
4 | Siena Serizawa | 2008 | 287 | 42.85 | 1:33.31 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.16 | |||||||||
5 | Augusta Blom | 2008 | 276 | 43.89 | 1:34.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.80 | |||||||||
6 | Smilla Hansson | 2008 | 272 | 42.83 | 1:34.92 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.66 | |||||||||
7 | Nynne Bugge | 2008 | 272 | 40.94 | 1:34.93 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.17 | |||||||||
8 | Liva Christensen | 2008 | 261 | 44.51 | 1:36.24 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:56.79 | |||||||||
9 | Freya Valentin | 2008 | 253 | 44.80 | 1:37.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.89 | |||||||||
10 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 245 | 45.03 | 1:38.27 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:44.08 | |||||||||
11 | Vigga Skou | 2008 | 244 | 47.49 | 1:38.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.62 | |||||||||
12 | Sigrid Mygind | 2008 | 239 | 44.68 | 1:39.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.90 | |||||||||
13 | Klara Rasmussen | 2008 | 233 | 44.75 | 1:39.95 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:57.96 | |||||||||
14 | Adia Brekling | 2008 | 229 | 48.64 | 1:40.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.07 | |||||||||
15 | Eleonora Marsner | 2009 | 224 | 46.28 | 1:41.36 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.49 | |||||||||
16 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | 213 | 47.31 | 1:43.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.57 | |||||||||
17 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 212 | 45.05 | 1:43.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.97 | |||||||||
18 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 210 | 48.37 | 1:43.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.86 | |||||||||
19 | Sofia Tang | 2008 | 194 | 48.65 | 1:46.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Ida Fam | 2008 | 194 | 49.86 | 1:46.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.66 | |||||||||
21 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 190 | 51.02 | 1:46.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.61 | |||||||||
22 | Dagmar Rønnow | 2008 | 187 | 48.67 | 1:47.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.00 | |||||||||
23 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 177 | 51.73 | 1:49.60 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:59.56 | |||||||||
24 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | 172 | 51.05 | 1:50.60 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:55.57 | |||||||||
25 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 171 | 54.78 | 1:50.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.96 | |||||||||
26 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 165 | 51.36 | 1:52.14 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:00.35 | |||||||||
27 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | 162 | 52.16 | 1:52.72 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:58.56 | |||||||||
28 | Natalie Meyer | 2009 | 133 | 57.79 | 2:00.32 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:11.81 | |||||||||
29 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 116 | 57.06 | 2:05.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Katrine Hermansen | 2008 | 112 | 58.83 | 2:07.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.88 | |||||||||
31 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | 97 | 1:01.46 | 2:13.71 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:17.53 | |||||||||
- | Vega Deneke Kure | 2009 | DSQ | Ej samt berør 75m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 623 | 30.34 | 1:05.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.20 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 623 | 29.89 | 1:05.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.53 | |||||||||
3 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 534 | 30.80 | 1:08.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.55 | |||||||||
4 | August Arup Neergaard | 2005 | 533 | 31.24 | 1:08.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.05 | |||||||||
5 | William Bogø Andersen | 2005 | 527 | 31.55 | 1:08.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.88 | |||||||||
6 | Vincent Matras | 2005 | 498 | 32.61 | 1:10.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.68 | |||||||||
7 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 481 | 34.37 | 1:11.13 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.06 | |||||||||
8 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 479 | 32.77 | 1:11.20 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.48 | |||||||||
9 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 478 | 34.80 | 1:11.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.64 | |||||||||
10 | Laurits Boserup | 2005 | 478 | 34.57 | 1:11.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.40 | |||||||||
11 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 469 | 34.03 | 1:11.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.07 | |||||||||
12 | William Bendix Schmidt | 2005 | 441 | 32.82 | 1:13.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
13 | Erik Schmidt | 2005 | 427 | 34.59 | 1:14.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.70 | |||||||||
14 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 424 | 35.60 | 1:14.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.74 | |||||||||
15 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 410 | 33.58 | 1:14.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.00 | |||||||||
16 | Louie Hansen | 2005 | 408 | 34.76 | 1:15.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.89 | |||||||||
17 | Anders Junker | 2005 | 400 | 32.97 | 1:15.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.91 | |||||||||
18 | Lucas Svej | 2005 | 386 | 35.79 | 1:16.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.67 | |||||||||
19 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 378 | 36.90 | 1:17.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.78 | |||||||||
20 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 366 | 36.38 | 1:17.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.52 | |||||||||
21 | Mads Sørensen | 2005 | 364 | 37.48 | 1:18.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.67 | |||||||||
22 | August Sølvsteen | 2005 | 350 | 34.52 | 1:19.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.09 | |||||||||
23 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 344 | 36.02 | 1:19.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.08 | |||||||||
24 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 333 | 37.53 | 1:20.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.89 | |||||||||
25 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 326 | 37.49 | 1:20.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.51 | |||||||||
26 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 323 | 37.75 | 1:21.18 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.44 | |||||||||
27 | Martin Munch Svendson | 2005 | 310 | 37.19 | 1:22.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.63 | |||||||||
28 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 304 | 39.21 | 1:22.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.99 | |||||||||
29 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 291 | 39.70 | 1:24.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.93 | |||||||||
30 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 271 | 38.31 | 1:26.03 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.66 | |||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 456 | 32.92 | 1:12.37 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.40 | |||||||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 444 | 33.95 | 1:13.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.97 | |||||||||
3 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 395 | 35.34 | 1:15.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.39 | |||||||||
4 | Simon Hejbroch | 2006 | 390 | 36.87 | 1:16.23 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.70 | |||||||||
5 | Maximillian Udar | 2006 | 379 | 34.85 | 1:16.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.12 | |||||||||
6 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 379 | 36.54 | 1:17.01 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.47 | |||||||||
7 | August Taul | 2006 | 376 | 36.31 | 1:17.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.67 | |||||||||
8 | Christian Moefelt | 2006 | 364 | 35.65 | 1:18.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.48 | |||||||||
9 | Emil Espinoza | 2006 | 353 | 35.91 | 1:18.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.52 | |||||||||
10 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 326 | 36.58 | 1:20.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.49 | |||||||||
11 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 324 | 38.67 | 1:21.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.12 | |||||||||
12 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 321 | 37.41 | 1:21.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.78 | |||||||||
13 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 319 | 38.81 | 1:21.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.54 | |||||||||
14 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 313 | 40.49 | 1:22.09 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.26 | |||||||||
15 | David Johannes Dahl | 2006 | 310 | 38.03 | 1:22.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.18 | |||||||||
16 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 293 | 40.62 | 1:23.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.41 | |||||||||
17 | Tobias Melhede | 2006 | 290 | 38.11 | 1:24.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.81 | |||||||||
18 | Emil Olsen | 2006 | 271 | 39.66 | 1:26.06 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.55 | |||||||||
19 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 267 | 38.36 | 1:26.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.61 | |||||||||
20 | William Brix Søhoel | 2006 | 266 | 39.70 | 1:26.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.07 | |||||||||
21 | Christian Nimb | 2006 | 265 | 39.47 | 1:26.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.93 | |||||||||
22 | Martin Daniele | 2006 | 263 | 39.49 | 1:26.90 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.74 | |||||||||
23 | Oswald Lindquist | 2006 | 258 | 39.99 | 1:27.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.94 | |||||||||
24 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 253 | 41.97 | 1:28.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.77 | |||||||||
25 | Anton Serizawa | 2006 | 248 | 41.19 | 1:28.68 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.22 | |||||||||
26 | Oscar Serizawa | 2006 | 236 | 41.48 | 1:30.09 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.07 | |||||||||
27 | Carl S. Sørensen | 2006 | 213 | 41.46 | 1:33.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.30 | |||||||||
28 | Hannibal Wamberg | 2006 | 209 | 41.90 | 1:33.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.07 | |||||||||
29 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 196 | 45.14 | 1:35.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.67 | |||||||||
30 | Simon Dines Hansen | 2006 | 174 | 47.81 | 1:39.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.52 | |||||||||
31 | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 138 | 50.95 | 1:47.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.89 | |||||||||
- | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Marcus Skov Zacho | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.67 | |||||||||
- | Xander Ravn Grønholt | 2006 | DSQ | Ej afslut ryg 50m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.10 | |||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 368 | 35.21 | 1:17.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.01 | |||||||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 354 | 36.15 | 1:18.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.11 | |||||||||
3 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 329 | 36.15 | 1:20.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.20 | |||||||||
4 | Otto Cairo | 2007 | 283 | 40.37 | 1:24.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.01 | |||||||||
5 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 281 | 38.13 | 1:25.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.05 | |||||||||
6 | August Due | 2007 | 262 | 38.45 | 1:27.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.04 | |||||||||
7 | Lukas Peacock | 2007 | 260 | 39.62 | 1:27.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.97 | |||||||||
8 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 251 | 41.69 | 1:28.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.78 | |||||||||
9 | Storm Bargmann | 2007 | 237 | 43.70 | 1:29.95 | |||||
Herlev Svømning | 1:34.39 | |||||||||
10 | Rasmus Edske | 2007 | 216 | 44.39 | 1:32.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.42 | |||||||||
11 | Mathias Larsen | 2007 | 208 | 44.81 | 1:34.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.96 | |||||||||
12 | Oscar Heinemann | 2007 | 207 | 44.49 | 1:34.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.17 | |||||||||
13 | William Bendixen | 2007 | 203 | 43.13 | 1:34.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.70 | |||||||||
14 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 198 | 46.64 | 1:35.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.49 | |||||||||
15 | Victor Rønne | 2007 | 190 | 48.18 | 1:36.90 | |||||
Herlev Svømning | 1:36.57 | |||||||||
16 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 185 | 46.17 | 1:37.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.27 | |||||||||
17 | Tristan Nygaard | 2008 | 182 | 44.67 | 1:38.30 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.79 | |||||||||
18 | Jonathan Petersen | 2007 | 174 | 44.77 | 1:39.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.35 | |||||||||
19 | William Bugge | 2008 | 158 | 45.97 | 1:43.03 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.38 | |||||||||
20 | Anders Koch Jensen | 2008 | 146 | 52.40 | 1:45.77 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:48.37 | |||||||||
21 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | 144 | 48.48 | 1:46.26 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:48.89 | |||||||||
22 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 142 | 50.00 | 1:46.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.79 | |||||||||
23 | Aksel Kirkelund | 2007 | 139 | 49.82 | 1:47.58 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 138 | 50.73 | 1:47.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.64 | |||||||||
25 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 134 | 51.36 | 1:48.87 | |||||
Herlev Svømning | 1:45.99 | |||||||||
26 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 132 | 51.95 | 1:49.25 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Gustav Jørgensen | 2009 | 126 | 50.92 | 1:51.03 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:52.93 | |||||||||
28 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 115 | 54.96 | 1:54.34 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:48.03 | |||||||||
29 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 115 | 52.67 | 1:54.35 | |||||
Herlev Svømning | 1:56.86 | |||||||||
30 | Peter Emil Dyhr | 2008 | 103 | 51.91 | 1:58.53 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:49.90 | |||||||||
31 | Toke Hjalholdt | 2007 | 97 | 56.15 | 2:00.97 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:01.24 | |||||||||
- | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | DSQ | Ej afslut ryg v 50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.80 | |||||||||
- | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | DSQ | Ej afslut ryg 50 m | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 728 | 1:10.11 | 2:33.81 | 3:59.62 | 5:13.29 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 633 | 1:11.89 | 2:34.25 | 4:09.72 | 5:28.14 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:59.38 | |||||||||
3 | Anna R. Strøbek | 2005 | 572 | 1:21.77 | 2:47.37 | 4:20.29 | 5:39.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:40.00 | |||||||||
4 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 553 | 1:20.51 | 2:47.80 | 4:26.18 | 5:43.21 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:51.21 | |||||||||
5 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 536 | 1:16.64 | 2:45.58 | 4:26.03 | 5:46.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 6:03.92 | |||||||||
6 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 522 | 1:22.84 | 2:50.73 | 4:33.54 | 5:49.88 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 508 | 1:24.32 | 2:52.98 | 4:34.50 | 5:53.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:02.41 | |||||||||
8 | Signe Eie | 2005 | 497 | 1:22.22 | 2:49.95 | 4:35.83 | 5:55.79 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Josefine Staudt | 2005 | 496 | 1:25.42 | 2:52.18 | 4:29.99 | 5:56.05 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:10.06 | |||||||||
10 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 489 | 1:22.49 | 2:51.15 | 4:33.07 | 5:57.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 6:04.68 | |||||||||
11 | Victoria W. Stahl | 2005 | 484 | 1:28.85 | 2:56.12 | 4:40.24 | 5:58.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:20.30 | |||||||||
12 | Lise Refsgaard | 2005 | 480 | 1:30.26 | 2:55.82 | 4:42.67 | 5:59.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:56.69 | |||||||||
13 | Filippa Walløe | 2005 | 396 | 1:36.54 | 3:12.38 | 4:56.50 | 6:23.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:38.88 | |||||||||
14 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 372 | 1:35.45 | 3:15.05 | 5:07.50 | 6:31.72 | |||
Solrød Svømmeklub | 6:49.08 | |||||||||
- | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 6:05.99 | |||||||||
- | Caroline Koch | 2005 | DSQ | Ej afslut ryg 200m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:52.12 | |||||||||
- | Kristine Nilsson Norby | 2005 | DSQ | Ej afslut ryg 200m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:10.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 711 | 1:04.68 | 2:20.69 | 3:43.49 | 4:51.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:49.12 | |||||||||
2 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 655 | 1:08.40 | 2:24.85 | 3:54.36 | 4:59.36 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:09.88 | |||||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 651 | 1:07.70 | 2:23.56 | 3:51.45 | 4:59.98 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:05.39 | |||||||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 636 | 1:08.34 | 2:26.72 | 3:55.60 | 5:02.23 | |||
Herlev Svømning | 5:26.19 | |||||||||
5 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 588 | 1:12.67 | 2:33.92 | 3:59.32 | 5:10.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:07.98 | |||||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | 584 | 1:16.62 | 2:37.13 | 3:59.88 | 5:10.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:13.96 | |||||||||
7 | Mathias Lindgaard | 2004 | 546 | 1:11.02 | 2:35.06 | 4:06.86 | 5:17.92 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | William Leth | 2004 | 522 | 1:15.43 | 2:36.94 | 4:14.05 | 5:22.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:48.24 | |||||||||
9 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 484 | 1:17.60 | 2:43.04 | 4:19.03 | 5:31.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:41.32 | |||||||||
10 | Alexander Griffin | 2004 | 469 | 1:25.44 | 2:49.46 | 4:17.10 | 5:34.50 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:30.23 | |||||||||
11 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 466 | 1:29.40 | 2:51.96 | 4:20.84 | 5:35.24 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:50.06 | |||||||||
12 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 451 | 1:23.89 | 2:48.25 | 4:24.53 | 5:38.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:46.62 | |||||||||
13 | Viggo Prehn | 2004 | 415 | 1:20.01 | 2:48.93 | 4:31.69 | 5:48.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:10.23 | |||||||||
14 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 249 | 1:37.35 | 3:31.76 | 5:21.92 | 6:52.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | 7:15.44 | |||||||||
- | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:00.47 | |||||||||
- | Alexander Hillhouse | 2004 | DSQ | Ej samt berør 250m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:21.11 | |||||||||
- | Sofus Norby Larsson | 2004 | DSQ | Ej afslut ryg 200m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | DSQ | Ej afslut ryg 200 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:30.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 497 | 33.04 | 1:08.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.28 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2007 | 495 | 33.83 | 1:08.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.63 | |||||||||
3 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 481 | 33.68 | 1:09.15 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
4 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 476 | 33.83 | 1:09.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.73 | |||||||||
5 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 442 | 34.32 | 1:11.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.34 | |||||||||
6 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 423 | 34.63 | 1:12.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.04 | |||||||||
7 | Isabell Hansen | 2007 | 403 | 35.13 | 1:13.33 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
8 | Maja Vejborg | 2007 | 388 | 35.99 | 1:14.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.09 | |||||||||
9 | Kristine Dupont | 2007 | 365 | 36.21 | 1:15.78 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.15 | |||||||||
10 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 357 | 36.88 | 1:16.33 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.42 | |||||||||
11 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 352 | 36.94 | 1:16.68 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.04 | |||||||||
12 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 343 | 37.06 | 1:17.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.79 | |||||||||
13 | Sophie Flamand | 2007 | 328 | 37.46 | 1:18.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.36 | |||||||||
14 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 327 | 38.03 | 1:18.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.47 | |||||||||
15 | Mathilde Johansen | 2007 | 316 | 37.49 | 1:19.48 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.66 | |||||||||
16 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 309 | 37.93 | 1:20.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.49 | |||||||||
17 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 309 | 37.41 | 1:20.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.12 | |||||||||
18 | Laura Kaysfeld | 2007 | 304 | 38.95 | 1:20.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.42 | |||||||||
19 | Oline Ludvigsen | 2007 | 302 | 38.98 | 1:20.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.91 | |||||||||
20 | Helena Honore | 2007 | 296 | 39.13 | 1:21.27 | |||||
Herlev Svømning | 1:29.19 | |||||||||
21 | Laura Jørgensen | 2007 | 291 | 39.39 | 1:21.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.42 | |||||||||
22 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 284 | 38.66 | 1:22.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.56 | |||||||||
23 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 270 | 41.08 | 1:23.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.39 | |||||||||
24 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 266 | 39.39 | 1:24.18 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.72 | |||||||||
25 | Isabella M. Madsen | 2007 | 263 | 40.07 | 1:24.56 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.81 | |||||||||
26 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 250 | 40.88 | 1:26.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.93 | |||||||||
27 | Ella Kjærebye | 2007 | 249 | 41.43 | 1:26.10 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.00 | |||||||||
28 | Amalie Møller | 2007 | 245 | 42.19 | 1:26.60 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.52 | |||||||||
29 | Edith Louise Vedel | 2007 | 241 | 41.42 | 1:27.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.43 | |||||||||
30 | Katharina Zobel | 2007 | 233 | 40.91 | 1:27.97 | |||||
Herlev Svømning | 1:32.45 | |||||||||
31 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 229 | 40.87 | 1:28.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.33 | |||||||||
32 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 226 | 41.69 | 1:28.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.77 | |||||||||
33 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 197 | 43.12 | 1:33.06 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.46 | |||||||||
34 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 186 | 45.36 | 1:34.85 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Iben Karlsmark | 2007 | 183 | 44.35 | 1:35.43 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.93 | |||||||||
36 | Josephine Michelsen | 2007 | 166 | 45.65 | 1:38.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.87 | |||||||||
36 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 166 | 45.02 | 1:38.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.75 | |||||||||
38 | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 163 | 46.55 | 1:39.07 | |||||
Herlev Svømning | 1:47.66 | |||||||||
39 | Siri Lauth | 2007 | 129 | 49.82 | 1:47.06 | |||||
Herlev Svømning | 2:00.61 | |||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 364 | 36.20 | 1:15.88 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
2 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 321 | 38.82 | 1:19.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.64 | |||||||||
3 | Zenia Englund | 2008 | 315 | 37.83 | 1:19.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.85 | |||||||||
4 | Siena Serizawa | 2008 | 263 | 39.31 | 1:24.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.14 | |||||||||
5 | Augusta Blom | 2008 | 253 | 40.27 | 1:25.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.01 | |||||||||
6 | Vigga Skou | 2008 | 243 | 42.40 | 1:26.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.47 | |||||||||
7 | Smilla Hansson | 2008 | 239 | 40.12 | 1:27.22 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.05 | |||||||||
8 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 238 | 40.07 | 1:27.35 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.36 | |||||||||
9 | Sigrid Mygind | 2008 | 226 | 41.23 | 1:28.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.52 | |||||||||
10 | Nynne Bugge | 2008 | 222 | 41.12 | 1:29.44 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.90 | |||||||||
11 | Freya Valentin | 2008 | 219 | 41.19 | 1:29.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.43 | |||||||||
12 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 211 | 42.83 | 1:30.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.43 | |||||||||
13 | Eleonora Marsner | 2009 | 210 | 42.47 | 1:31.06 | |||||
Herlev Svømning | 1:32.28 | |||||||||
14 | Adia Brekling | 2008 | 201 | 43.83 | 1:32.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.09 | |||||||||
15 | Ida Fam | 2008 | 201 | 42.97 | 1:32.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.12 | |||||||||
16 | Liva Christensen | 2008 | 200 | 43.75 | 1:32.63 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.42 | |||||||||
17 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 198 | 43.30 | 1:32.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.05 | |||||||||
18 | Klara Rasmussen | 2008 | 197 | 42.18 | 1:33.12 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:50.29 | |||||||||
19 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | 186 | 44.00 | 1:34.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.55 | |||||||||
20 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 181 | 44.86 | 1:35.73 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:37.76 | |||||||||
21 | Sofia Tang | 2008 | 177 | 46.17 | 1:36.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 177 | 44.47 | 1:36.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.45 | |||||||||
23 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 174 | 44.51 | 1:36.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.23 | |||||||||
24 | Vega Deneke Kure | 2009 | 173 | 48.06 | 1:37.15 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.16 | |||||||||
25 | Dagmar Rønnow | 2008 | 171 | 46.77 | 1:37.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | 133 | 50.57 | 1:46.12 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:56.58 | |||||||||
27 | Natalie Meyer | 2009 | 126 | 52.16 | 1:47.99 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:56.01 | |||||||||
28 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | 125 | 51.34 | 1:48.22 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:08.65 | |||||||||
29 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 118 | 51.18 | 1:50.27 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:01.88 | |||||||||
30 | Katrine Hermansen | 2008 | 109 | 53.57 | 1:53.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.85 | |||||||||
31 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | 98 | 55.06 | 1:57.30 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:53.42 | |||||||||
32 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 85 | 56.13 | 2:02.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 460 | 30.56 | 1:03.36 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.77 | |||||||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 412 | 31.27 | 1:05.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.11 | |||||||||
3 | Christian Moefelt | 2006 | 400 | 31.42 | 1:06.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
4 | August Taul | 2006 | 372 | 32.95 | 1:08.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.82 | |||||||||
5 | Maximillian Udar | 2006 | 355 | 32.76 | 1:09.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.13 | |||||||||
6 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 352 | 33.70 | 1:09.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.88 | |||||||||
7 | Tobias Melhede | 2006 | 347 | 33.43 | 1:09.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.22 | |||||||||
8 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 338 | 34.20 | 1:10.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.64 | |||||||||
9 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 332 | 34.76 | 1:10.63 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.20 | |||||||||
10 | Simon Hejbroch | 2006 | 330 | 33.96 | 1:10.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.02 | |||||||||
11 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 325 | 33.98 | 1:11.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.26 | |||||||||
12 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 323 | 34.77 | 1:11.30 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.76 | |||||||||
13 | Emil Espinoza | 2006 | 316 | 33.91 | 1:11.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.27 | |||||||||
14 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 306 | 35.61 | 1:12.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.20 | |||||||||
15 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 297 | 35.19 | 1:13.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.20 | |||||||||
16 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 293 | 35.36 | 1:13.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.60 | |||||||||
17 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 290 | 35.96 | 1:13.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.63 | |||||||||
18 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 284 | 35.16 | 1:14.43 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.13 | |||||||||
19 | David Johannes Dahl | 2006 | 282 | 35.60 | 1:14.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.25 | |||||||||
20 | Oscar Serizawa | 2006 | 279 | 35.45 | 1:14.80 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.50 | |||||||||
21 | Christian Nimb | 2006 | 279 | 35.20 | 1:14.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.27 | |||||||||
22 | Oswald Lindquist | 2006 | 274 | 35.71 | 1:15.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.21 | |||||||||
23 | Emil Olsen | 2006 | 272 | 35.36 | 1:15.51 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.83 | |||||||||
24 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 271 | 36.29 | 1:15.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
25 | Carl S. Sørensen | 2006 | 264 | 36.77 | 1:16.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.57 | |||||||||
26 | William Brix Søhoel | 2006 | 261 | 36.51 | 1:16.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.24 | |||||||||
27 | Anton Serizawa | 2006 | 250 | 37.21 | 1:17.64 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.15 | |||||||||
28 | Hannibal Wamberg | 2006 | 249 | 36.59 | 1:17.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.36 | |||||||||
29 | Martin Daniele | 2006 | 242 | 36.93 | 1:18.43 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.83 | |||||||||
30 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 208 | 39.87 | 1:22.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.87 | |||||||||
31 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 192 | 40.84 | 1:24.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.00 | |||||||||
32 | Simon Dines Hansen | 2006 | 189 | 40.42 | 1:25.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.95 | |||||||||
33 | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 179 | 41.98 | 1:26.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.67 | |||||||||
- | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:30.74 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 370 | 32.72 | 1:08.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.36 | |||||||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 350 | 33.61 | 1:09.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
3 | Otto Cairo | 2007 | 337 | 33.31 | 1:10.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.09 | |||||||||
4 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 300 | 34.68 | 1:13.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.19 | |||||||||
5 | Lukas Peacock | 2007 | 287 | 35.09 | 1:14.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.07 | |||||||||
6 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 269 | 35.45 | 1:15.72 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.23 | |||||||||
7 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 261 | 35.76 | 1:16.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.66 | |||||||||
8 | August Due | 2007 | 259 | 36.58 | 1:16.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.07 | |||||||||
9 | Mathias Larsen | 2007 | 247 | 37.98 | 1:17.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.82 | |||||||||
10 | Rasmus Edske | 2007 | 238 | 37.68 | 1:18.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.55 | |||||||||
11 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 229 | 37.82 | 1:19.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.55 | |||||||||
12 | Victor Rønne | 2007 | 217 | 38.98 | 1:21.40 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.97 | |||||||||
13 | Storm Bargmann | 2007 | 209 | 39.79 | 1:22.41 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.51 | |||||||||
14 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 183 | 42.61 | 1:26.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.38 | |||||||||
15 | Jonathan Petersen | 2007 | 177 | 42.06 | 1:27.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.63 | |||||||||
16 | Aksel Kirkelund | 2007 | 164 | 43.81 | 1:29.39 | |||||
Herlev Svømning | 1:34.44 | |||||||||
17 | Anders Koch Jensen | 2008 | 163 | 42.13 | 1:29.46 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.42 | |||||||||
18 | Oscar Heinemann | 2007 | 162 | 42.41 | 1:29.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.73 | |||||||||
19 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 161 | 40.90 | 1:29.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.55 | |||||||||
20 | Gustav Jørgensen | 2009 | 160 | 42.70 | 1:29.99 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.04 | |||||||||
21 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | 159 | 42.52 | 1:30.24 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.63 | |||||||||
22 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 146 | 44.31 | 1:32.85 | |||||
Herlev Svømning | 1:34.10 | |||||||||
23 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 144 | 44.35 | 1:33.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.54 | |||||||||
24 | Tristan Nygaard | 2008 | 141 | 44.87 | 1:33.79 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.94 | |||||||||
25 | William Bugge | 2008 | 138 | 43.83 | 1:34.58 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.22 | |||||||||
26 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 136 | 45.66 | 1:35.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.07 | |||||||||
27 | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | 130 | 46.79 | 1:36.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.85 | |||||||||
28 | Toke Hjalholdt | 2007 | 116 | 46.55 | 1:40.28 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.41 | |||||||||
29 | Peter Emil Dyhr | 2008 | 115 | 46.05 | 1:40.55 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.56 | |||||||||
30 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 107 | 49.36 | 1:42.90 | |||||
Herlev Svømning | 1:40.23 | |||||||||
31 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 104 | 46.92 | 1:43.84 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.65 | |||||||||
- | Nicolaj Cortsen | 2007 | DNF | |||||||
Herlev Svømning | 1:36.98 | |||||||||
- | William Bendixen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 678 | 30.83 | 1:04.60 | 1:39.11 | 2:12.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.64 | |||||||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 670 | 30.68 | 1:04.74 | 1:39.61 | 2:13.46 | |||
Herlev Svømning | 2:19.66 | |||||||||
3 | Josephine Thomsen | 2005 | 608 | 31.30 | 1:06.39 | 1:42.18 | 2:17.90 | |||
Herlev Svømning | 2:22.02 | |||||||||
4 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 561 | 31.72 | 1:07.84 | 1:44.38 | 2:21.58 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.39 | |||||||||
5 | Caroline Koch | 2005 | 560 | 32.37 | 1:08.70 | 1:45.48 | 2:21.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.87 | |||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 540 | 33.90 | 1:11.72 | 1:48.04 | 2:23.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.54 | |||||||||
7 | Lise Refsgaard | 2005 | 535 | 32.40 | 1:08.80 | 1:46.80 | 2:23.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.08 | |||||||||
8 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 535 | 31.92 | 1:08.13 | 1:45.78 | 2:23.91 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:21.58 | |||||||||
9 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 528 | 32.83 | 1:09.36 | 1:47.21 | 2:24.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.19 | |||||||||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | 526 | 35.51 | 1:12.39 | 1:49.34 | 2:24.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.61 | |||||||||
11 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 513 | 33.52 | 1:10.50 | 1:48.70 | 2:25.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.31 | |||||||||
12 | Victoria W. Stahl | 2005 | 501 | 32.71 | 1:09.58 | 1:48.52 | 2:27.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.76 | |||||||||
13 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 498 | 34.22 | 1:11.61 | 1:50.10 | 2:27.35 | |||
Herlev Svømning | 2:32.04 | |||||||||
14 | Signe Eie | 2005 | 480 | 34.46 | 1:12.58 | 1:51.43 | 2:29.20 | |||
Herlev Svømning | 2:31.25 | |||||||||
15 | Josefine Staudt | 2005 | 476 | 33.41 | 1:11.71 | 1:50.89 | 2:29.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.91 | |||||||||
16 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 451 | 33.16 | 1:11.44 | 1:51.98 | 2:32.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.91 | |||||||||
17 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 420 | 35.76 | 1:15.92 | 1:56.44 | 2:36.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.24 | |||||||||
18 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 401 | 35.84 | 1:16.14 | 1:57.81 | 2:38.42 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:40.96 | |||||||||
19 | Filippa Walløe | 2005 | 372 | 35.91 | 1:16.86 | 2:00.22 | 2:42.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.09 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Molly Namensen | 2006 | 571 | 32.96 | 1:08.86 | 1:45.79 | 2:20.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.00 | |||||||||
2 | Liva la Cour | 2006 | 568 | 32.94 | 1:08.93 | 1:46.27 | 2:21.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.01 | |||||||||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 520 | 33.51 | 1:10.40 | 1:48.43 | 2:25.24 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:30.46 | |||||||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 515 | 32.92 | 1:09.67 | 1:48.17 | 2:25.68 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:30.90 | |||||||||
5 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 489 | 33.89 | 1:11.70 | 1:50.39 | 2:28.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:02.47 | |||||||||
6 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 479 | 34.48 | 1:12.51 | 1:51.25 | 2:29.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.54 | |||||||||
7 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 476 | 33.77 | 1:12.56 | 1:51.89 | 2:29.62 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.38 | |||||||||
8 | Amalie Backhausen | 2006 | 465 | 33.59 | 1:11.29 | 1:51.06 | 2:30.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.37 | |||||||||
9 | Jaqueline Haack | 2006 | 464 | 34.65 | 1:12.96 | 1:51.98 | 2:30.86 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:35.71 | |||||||||
10 | Kamma Rasmussen | 2006 | 463 | 34.79 | 1:13.63 | 1:53.86 | 2:30.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.13 | |||||||||
11 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 463 | 34.02 | 1:12.87 | 1:52.48 | 2:30.94 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:35.73 | |||||||||
12 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 463 | 34.31 | 1:13.02 | 1:52.62 | 2:30.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.60 | |||||||||
13 | Siv Reimer | 2006 | 456 | 34.72 | 1:12.88 | 1:52.42 | 2:31.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.99 | |||||||||
14 | Monika Dragieva | 2006 | 456 | 35.28 | 1:14.88 | 1:55.15 | 2:31.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.98 | |||||||||
15 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 453 | 35.63 | 1:14.69 | 1:54.99 | 2:32.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.30 | |||||||||
16 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 428 | 37.22 | 1:17.40 | 1:57.54 | 2:34.95 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:43.67 | |||||||||
17 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 428 | 35.99 | 1:15.74 | 1:56.62 | 2:34.98 | |||
Herlev Svømning | 2:43.58 | |||||||||
18 | Daniella Anderson | 2006 | 416 | 34.74 | 1:14.05 | 1:55.64 | 2:36.48 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 415 | 34.94 | 1:15.31 | 1:57.42 | 2:36.54 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:40.74 | |||||||||
20 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 411 | 34.28 | 1:13.94 | 1:55.56 | 2:37.01 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.17 | |||||||||
21 | Anna E.e. Balle | 2006 | 409 | 36.49 | 1:16.62 | 1:57.79 | 2:37.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.64 | |||||||||
22 | Henriette Roos | 2006 | 404 | 36.02 | 1:17.19 | 1:58.66 | 2:37.96 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.46 | |||||||||
23 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 397 | 37.22 | 1:18.34 | 1:59.16 | 2:38.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.48 | |||||||||
24 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 391 | 37.13 | 1:17.65 | 2:00.05 | 2:39.66 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:58.84 | |||||||||
25 | Bianca Roos | 2006 | 391 | 36.83 | 1:18.30 | 1:59.81 | 2:39.68 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:55.89 | |||||||||
26 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 389 | 36.91 | 1:17.18 | 1:59.00 | 2:40.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.79 | |||||||||
27 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 382 | 35.65 | 1:16.94 | 1:59.70 | 2:40.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Johanne Hummelmose | 2006 | 379 | 36.10 | 1:17.42 | 2:00.48 | 2:41.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.61 | |||||||||
29 | Hanna Rørbech | 2006 | 364 | 37.75 | 1:19.40 | 2:02.32 | 2:43.49 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:53.96 | |||||||||
30 | Katja Poulsen | 2006 | 356 | 36.02 | 1:18.63 | 2:02.26 | 2:44.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.25 | |||||||||
31 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 354 | 37.14 | 1:20.29 | 2:04.16 | 2:45.00 | |||
Herlev Svømning | 3:02.15 | |||||||||
32 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 353 | 37.52 | 1:21.31 | 2:04.62 | 2:45.29 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
33 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 349 | 37.85 | 1:21.43 | 2:05.28 | 2:45.80 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:00.84 | |||||||||
34 | Sofija Rønne | 2006 | 340 | 37.77 | 1:21.80 | 2:06.49 | 2:47.34 | |||
Herlev Svømning | 3:01.45 | |||||||||
35 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 336 | 38.41 | 1:21.68 | 2:06.11 | 2:47.93 | |||
Herlev Svømning | 2:49.55 | |||||||||
36 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 328 | 38.92 | 1:23.62 | 2:07.47 | 2:49.33 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:57.54 | |||||||||
37 | Emma Haagen | 2006 | 324 | 38.50 | 1:22.05 | 2:07.78 | 2:49.95 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:04.15 | |||||||||
38 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 317 | 39.16 | 1:23.05 | 2:07.98 | 2:51.27 | |||
Herlev Svømning | 2:54.98 | |||||||||
39 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 314 | 38.84 | 1:23.75 | 2:08.27 | 2:51.71 | |||
Herlev Svømning | 2:51.87 | |||||||||
40 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 305 | 37.28 | 1:20.95 | 2:07.67 | 2:53.48 | |||
Herlev Svømning | 3:04.87 | |||||||||
41 | Emma Spang | 2006 | 296 | 39.58 | 1:25.57 | 2:11.20 | 2:55.14 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:20.16 | |||||||||
42 | Maja Hansen | 2006 | 267 | 42.22 | 1:29.68 | 2:15.56 | 3:01.42 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:05.66 | |||||||||
- | Stella Demuth Andersen | 2006 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 648 | 28.36 | 1:00.17 | 1:32.68 | 2:04.46 | |||
Herlev Svømning | 2:08.08 | |||||||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | 635 | 28.80 | 1:01.00 | 1:33.67 | 2:05.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.00 | |||||||||
3 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 624 | 28.89 | 1:01.26 | 1:33.92 | 2:06.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:07.96 | |||||||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 620 | 28.96 | 1:00.98 | 1:33.49 | 2:06.30 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.62 | |||||||||
5 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 572 | 30.33 | 1:03.22 | 1:36.63 | 2:09.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.17 | |||||||||
6 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 535 | 31.14 | 1:04.53 | 1:39.85 | 2:12.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.65 | |||||||||
7 | William Leth | 2004 | 535 | 30.60 | 1:04.20 | 1:38.86 | 2:12.64 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.20 | |||||||||
8 | Oscar Kroos | 2004 | 496 | 30.95 | 1:05.40 | 1:41.20 | 2:16.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.03 | |||||||||
9 | Mathias Lindgaard | 2004 | 467 | 31.65 | 1:06.85 | 1:42.92 | 2:18.82 | |||
Herlev Svømning | 2:16.07 | |||||||||
10 | Viggo Prehn | 2004 | 462 | 31.66 | 1:07.04 | 1:44.02 | 2:19.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.36 | |||||||||
11 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 445 | 32.14 | 1:08.70 | 1:46.66 | 2:21.09 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.96 | |||||||||
12 | Alexander Griffin | 2004 | 421 | 31.69 | 1:08.21 | 1:45.85 | 2:23.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.81 | |||||||||
13 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 421 | 33.34 | 1:10.53 | 1:48.53 | 2:23.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.64 | |||||||||
14 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 321 | 36.67 | 1:16.70 | 1:58.60 | 2:37.21 | |||
Herlev Svømning | 2:52.13 | |||||||||
15 | Alexander Hillhouse | 2004 | 315 | 34.87 | 1:15.32 | 1:57.36 | 2:38.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.00 | |||||||||
16 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 261 | 37.78 | 1:21.16 | 2:06.05 | 2:48.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.61 | |||||||||
- | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.69 | |||||||||
- | Niels Krogh-Olsen | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.59 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 565 | 30.06 | 1:03.93 | 1:38.36 | 2:10.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.89 | |||||||||
2 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 558 | 30.05 | 1:03.41 | 1:37.43 | 2:10.83 | |||
Herlev Svømning | 2:17.51 | |||||||||
3 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 544 | 30.34 | 1:04.45 | 1:38.69 | 2:11.88 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.46 | |||||||||
4 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 516 | 31.22 | 1:05.89 | 1:40.99 | 2:14.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.21 | |||||||||
5 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 511 | 30.51 | 1:05.34 | 1:40.81 | 2:14.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.72 | |||||||||
6 | Vincent Matras | 2005 | 505 | 30.73 | 1:04.68 | 1:40.08 | 2:15.19 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.22 | |||||||||
7 | August Arup Neergaard | 2005 | 490 | 31.20 | 1:05.94 | 1:42.07 | 2:16.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.70 | |||||||||
8 | William Bendix Schmidt | 2005 | 482 | 30.47 | 1:06.21 | 1:42.26 | 2:17.33 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.08 | |||||||||
9 | William Bogø Andersen | 2005 | 474 | 31.23 | 1:07.76 | 1:44.33 | 2:18.11 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.61 | |||||||||
10 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 457 | 32.51 | 1:08.20 | 1:44.13 | 2:19.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.55 | |||||||||
11 | Laurits Boserup | 2005 | 449 | 33.47 | 1:09.83 | 1:45.72 | 2:20.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.96 | |||||||||
12 | Anders Junker | 2005 | 427 | 32.39 | 1:09.87 | 1:47.58 | 2:22.94 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.71 | |||||||||
13 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 423 | 33.94 | 1:12.18 | 1:49.19 | 2:23.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.31 | |||||||||
14 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 413 | 32.46 | 1:09.45 | 1:47.69 | 2:24.64 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.85 | |||||||||
15 | Erik Schmidt | 2005 | 407 | 33.26 | 1:10.09 | 1:47.14 | 2:25.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.40 | |||||||||
16 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 401 | 32.41 | 1:09.59 | 1:48.03 | 2:26.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.05 | |||||||||
17 | Lucas Svej | 2005 | 393 | 33.40 | 1:10.96 | 1:49.82 | 2:26.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.48 | |||||||||
18 | Mads Sørensen | 2005 | 387 | 34.33 | 1:12.04 | 1:51.34 | 2:27.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.50 | |||||||||
19 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 386 | 34.27 | 1:12.00 | 1:50.55 | 2:27.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.59 | |||||||||
20 | Louie Hansen | 2005 | 380 | 34.25 | 1:12.96 | 1:51.51 | 2:28.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.89 | |||||||||
21 | August Sølvsteen | 2005 | 375 | 34.10 | 1:12.26 | 1:51.35 | 2:29.33 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.80 | |||||||||
22 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 361 | 35.14 | 1:13.36 | 1:52.73 | 2:31.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.65 | |||||||||
23 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 345 | 35.44 | 1:15.79 | 1:56.24 | 2:33.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.13 | |||||||||
24 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 340 | 35.07 | 1:14.76 | 1:55.83 | 2:34.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.25 | |||||||||
25 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 325 | 28.64 | 1:09.41 | 1:52.00 | 2:36.61 | |||
Herlev Svømning | 2:34.36 | |||||||||
26 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 311 | 37.05 | 1:18.08 | 1:58.78 | 2:38.91 | |||
Herlev Svømning | 2:48.52 | |||||||||
27 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 305 | 35.99 | 1:17.50 | 1:58.63 | 2:40.02 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.59 | |||||||||
28 | Martin Munch Svendson | 2005 | 301 | 35.91 | 1:15.99 | 1:57.47 | 2:40.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.89 | |||||||||
29 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 288 | 37.69 | 1:19.63 | 2:03.07 | 2:42.96 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.74 | |||||||||
30 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 268 | 37.42 | 1:19.42 | 2:03.33 | 2:47.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:04.65 | |||||||||
31 | Alexander Brink | 2005 | 262 | 37.28 | 1:19.68 | 2:04.42 | 2:48.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 503 | 38.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.85 | |||||||||
2 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 454 | 40.11 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
3 | Emma Hansen | 2007 | 443 | 40.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.33 | |||||||||
4 | Martine Damborg | 2007 | 408 | 41.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.41 | |||||||||
5 | Mathilde Johansen | 2007 | 399 | 41.87 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.73 | |||||||||
6 | Isabell Hansen | 2007 | 371 | 42.90 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.92 | |||||||||
7 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 368 | 42.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.07 | |||||||||
8 | Sophie Flamand | 2007 | 349 | 43.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.89 | |||||||||
9 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 332 | 44.49 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 52.39 | |||||||||
10 | Helena Honore | 2007 | 301 | 45.98 | ||||||
Herlev Svømning | 51.29 | |||||||||
11 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 300 | 46.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.15 | |||||||||
12 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 298 | 46.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.43 | |||||||||
13 | Laura Jørgensen | 2007 | 289 | 46.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.74 | |||||||||
14 | Kristine Dupont | 2007 | 274 | 47.45 | ||||||
Herlev Svømning | 48.59 | |||||||||
15 | Maja Vejborg | 2007 | 271 | 47.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 53.50 | |||||||||
16 | Laura Kaysfeld | 2007 | 268 | 47.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.91 | |||||||||
17 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 268 | 47.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.22 | |||||||||
18 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 267 | 47.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.35 | |||||||||
19 | Ella Kjærebye | 2007 | 265 | 47.98 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 49.75 | |||||||||
20 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 258 | 48.41 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.82 | |||||||||
21 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 255 | 48.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.91 | |||||||||
22 | Edith Louise Vedel | 2007 | 254 | 48.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.55 | |||||||||
23 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 251 | 48.83 | ||||||
Herlev Svømning | 53.00 | |||||||||
24 | Amalie Møller | 2007 | 248 | 49.03 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.25 | |||||||||
25 | Isabella M. Madsen | 2007 | 240 | 49.58 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.32 | |||||||||
26 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 233 | 50.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.19 | |||||||||
27 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 230 | 50.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.79 | |||||||||
28 | Iben Karlsmark | 2007 | 223 | 50.83 | ||||||
Herlev Svømning | 52.32 | |||||||||
29 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 219 | 51.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.37 | |||||||||
30 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 218 | 51.19 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.25 | |||||||||
31 | Katharina Zobel | 2007 | 210 | 51.84 | ||||||
Herlev Svømning | 48.87 | |||||||||
32 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 196 | 53.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.70 | |||||||||
33 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 179 | 54.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.94 | |||||||||
34 | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 160 | 56.78 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Oline Ludvigsen | 2007 | 148 | 58.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.43 | |||||||||
36 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 145 | 58.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.70 | |||||||||
37 | Josephine Michelsen | 2007 | 139 | 59.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.98 | |||||||||
- | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | DSQ | Flere flyben v start | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Siri Lauth | 2007 | DSQ | Flyben v 50m | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.23 | |||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zenia Englund | 2008 | 305 | 45.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.61 | |||||||||
2 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 295 | 46.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.41 | |||||||||
3 | Amanda Liechti | 2008 | 293 | 46.37 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 46.90 | |||||||||
4 | Siena Serizawa | 2008 | 277 | 47.25 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 48.34 | |||||||||
5 | Augusta Blom | 2008 | 273 | 47.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.88 | |||||||||
6 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 244 | 49.33 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.31 | |||||||||
7 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 242 | 49.45 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 48.36 | |||||||||
8 | Liva Christensen | 2008 | 219 | 51.14 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 53.85 | |||||||||
9 | Nynne Bugge | 2008 | 217 | 51.28 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 52.46 | |||||||||
10 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 210 | 51.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.99 | |||||||||
11 | Freya Valentin | 2008 | 207 | 52.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.88 | |||||||||
12 | Smilla Hansson | 2008 | 202 | 52.52 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 56.48 | |||||||||
13 | Sigrid Mygind | 2008 | 201 | 52.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.59 | |||||||||
14 | Vigga Skou | 2008 | 199 | 52.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.33 | |||||||||
15 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 183 | 54.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.03 | |||||||||
16 | Adia Brekling | 2008 | 181 | 54.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.92 | |||||||||
17 | Vega Deneke Kure | 2009 | 168 | 55.83 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:05.60 | |||||||||
18 | Ida Fam | 2008 | 164 | 56.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.20 | |||||||||
19 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | 161 | 56.61 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 57.31 | |||||||||
20 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 158 | 56.91 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 55.84 | |||||||||
21 | Eleonora Marsner | 2009 | 155 | 57.38 | ||||||
Herlev Svømning | 55.83 | |||||||||
22 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | 151 | 57.88 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
23 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 149 | 58.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.24 | |||||||||
24 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | 137 | 59.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.85 | |||||||||
25 | Natalie Meyer | 2009 | 132 | 1:00.42 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 58.62 | |||||||||
26 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 109 | 1:04.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.62 | |||||||||
27 | Sofia Tang | 2008 | 89 | 1:09.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.35 | |||||||||
28 | Katrine Hermansen | 2008 | 88 | 1:09.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.82 | |||||||||
- | Dagmar Rønnow | 2008 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.78 | |||||||||
- | Klara Rasmussen | 2008 | DSQ | Flere flyben v start | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.42 | |||||||||
- | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | DSQ | Flere flyben v start | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | DSQ | Ej samt berør | ||||||
Solrød Svømmeklub | 56.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Hejbroch | 2006 | 438 | 36.26 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.82 | |||||||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 413 | 36.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.37 | |||||||||
3 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 360 | 38.70 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.03 | |||||||||
4 | Maximillian Udar | 2006 | 350 | 39.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.08 | |||||||||
5 | August Taul | 2006 | 347 | 39.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.60 | |||||||||
6 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 329 | 39.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.68 | |||||||||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 319 | 40.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.40 | |||||||||
8 | Emil Espinoza | 2006 | 294 | 41.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.70 | |||||||||
9 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 282 | 41.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.98 | |||||||||
10 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 278 | 42.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.31 | |||||||||
11 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 276 | 42.27 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.29 | |||||||||
12 | Oswald Lindquist | 2006 | 258 | 43.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.61 | |||||||||
13 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 256 | 43.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.25 | |||||||||
14 | David Johannes Dahl | 2006 | 248 | 43.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.98 | |||||||||
15 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 243 | 44.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.32 | |||||||||
16 | Christian Moefelt | 2006 | 227 | 45.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.50 | |||||||||
17 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 217 | 45.79 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 51.98 | |||||||||
18 | Christian Nimb | 2006 | 200 | 47.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.97 | |||||||||
19 | Anton Serizawa | 2006 | 195 | 47.44 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 55.66 | |||||||||
20 | William Brix Søhoel | 2006 | 189 | 47.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.50 | |||||||||
21 | Martin Daniele | 2006 | 188 | 48.02 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 50.83 | |||||||||
22 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 182 | 48.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.66 | |||||||||
23 | Tobias Melhede | 2006 | 178 | 48.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.88 | |||||||||
24 | Emil Olsen | 2006 | 172 | 49.43 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.83 | |||||||||
25 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 166 | 50.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.92 | |||||||||
26 | Carl S. Sørensen | 2006 | 165 | 50.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.61 | |||||||||
27 | Simon Dines Hansen | 2006 | 164 | 50.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.47 | |||||||||
28 | Oscar Serizawa | 2006 | 163 | 50.41 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Hannibal Wamberg | 2006 | 150 | 51.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.96 | |||||||||
30 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 146 | 52.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.26 | |||||||||
31 | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 81 | 1:03.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.85 | |||||||||
- | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Elias Elmedyb | 2006 | DSQ | 2 flyben v start | ||||||
Herlev Svømning | 41.64 | |||||||||
- | Peter Bjerre Olsen | 2006 | DSQ | Ej synkrone ben | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.44 | |||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 302 | 41.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.20 | |||||||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 285 | 41.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.52 | |||||||||
3 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 238 | 44.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.63 | |||||||||
4 | Rasmus Edske | 2007 | 237 | 44.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.50 | |||||||||
5 | Storm Bargmann | 2007 | 232 | 44.76 | ||||||
Herlev Svømning | 46.21 | |||||||||
6 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 225 | 45.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.92 | |||||||||
7 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 222 | 45.45 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.53 | |||||||||
8 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 214 | 46.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.23 | |||||||||
9 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 194 | 47.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.93 | |||||||||
10 | Otto Cairo | 2007 | 188 | 48.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.43 | |||||||||
11 | Mathias Larsen | 2007 | 181 | 48.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.63 | |||||||||
12 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 174 | 49.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.72 | |||||||||
13 | Lukas Peacock | 2007 | 167 | 49.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.46 | |||||||||
14 | August Due | 2007 | 163 | 50.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.77 | |||||||||
15 | Oscar Heinemann | 2007 | 152 | 51.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.16 | |||||||||
16 | Tristan Nygaard | 2008 | 137 | 53.41 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 54.26 | |||||||||
17 | William Bendixen | 2007 | 133 | 53.88 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.46 | |||||||||
18 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 129 | 54.45 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 52.35 | |||||||||
19 | Anders Koch Jensen | 2008 | 116 | 56.39 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 58.08 | |||||||||
20 | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | 114 | 56.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.20 | |||||||||
21 | William Bugge | 2008 | 110 | 57.44 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 59.65 | |||||||||
22 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 98 | 59.65 | ||||||
Herlev Svømning | 55.70 | |||||||||
23 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 92 | 1:00.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.35 | |||||||||
24 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 89 | 1:01.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.68 | |||||||||
25 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | 86 | 1:02.28 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:01.23 | |||||||||
26 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 84 | 1:02.69 | ||||||
Herlev Svømning | 1:06.30 | |||||||||
27 | Gustav Jørgensen | 2009 | 77 | 1:04.62 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
28 | Aksel Kirkelund | 2007 | 72 | 1:06.07 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Toke Hjalholdt | 2007 | 57 | 1:11.49 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.91 | |||||||||
- | Jonathan Petersen | 2007 | DSQ | Flere armtag v start | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.06 | |||||||||
- | Nicolaj Cortsen | 2007 | DSQ | Ej samt berør 25m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Peter Emil Dyhr | 2008 | DSQ | Flere flyben v 50m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.82 | |||||||||
- | Victor Rønne | 2007 | DSQ | Hænder bag hofte 30m | ||||||
Herlev Svømning | 50.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 573 | 39.17 | 1:21.62 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.79 | |||||||||
2 | Amalie Backhausen | 2006 | 551 | 39.18 | 1:22.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.58 | |||||||||
3 | Henriette Roos | 2006 | 535 | 39.50 | 1:23.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.65 | |||||||||
4 | Monika Dragieva | 2006 | 509 | 39.70 | 1:24.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.93 | |||||||||
5 | Bianca Roos | 2006 | 498 | 40.16 | 1:25.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.99 | |||||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | 474 | 41.78 | 1:26.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.87 | |||||||||
7 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 463 | 41.47 | 1:27.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.83 | |||||||||
8 | Liva la Cour | 2006 | 456 | 42.17 | 1:28.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.56 | |||||||||
9 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 455 | 41.06 | 1:28.14 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.86 | |||||||||
10 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 430 | 42.20 | 1:29.79 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:29.45 | |||||||||
11 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 425 | 42.62 | 1:30.17 | |||||
Herlev Svømning | 1:33.39 | |||||||||
12 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 416 | 43.59 | 1:30.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.06 | |||||||||
13 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 414 | 43.97 | 1:30.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.57 | |||||||||
14 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 406 | 42.60 | 1:31.54 | |||||
Herlev Svømning | 1:36.42 | |||||||||
15 | Jaqueline Haack | 2006 | 399 | 44.12 | 1:32.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:33.07 | |||||||||
16 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 395 | 43.80 | 1:32.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.28 | |||||||||
17 | Siv Reimer | 2006 | 394 | 43.25 | 1:32.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.14 | |||||||||
18 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 394 | 43.70 | 1:32.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.35 | |||||||||
19 | Daniella Anderson | 2006 | 390 | 45.17 | 1:32.82 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:30.81 | |||||||||
20 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 389 | 43.62 | 1:32.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.49 | |||||||||
21 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 381 | 43.95 | 1:33.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.40 | |||||||||
22 | Emma Haagen | 2006 | 375 | 43.60 | 1:33.98 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:35.10 | |||||||||
23 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 373 | 44.59 | 1:34.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.84 | |||||||||
24 | Johanne Hummelmose | 2006 | 349 | 43.66 | 1:36.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.87 | |||||||||
25 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 342 | 46.21 | 1:36.95 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.76 | |||||||||
26 | Sofija Rønne | 2006 | 334 | 47.06 | 1:37.69 | |||||
Herlev Svømning | 1:43.90 | |||||||||
27 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 328 | 46.88 | 1:38.31 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.37 | |||||||||
28 | Katja Poulsen | 2006 | 323 | 45.99 | 1:38.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.28 | |||||||||
29 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 322 | 45.98 | 1:38.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.26 | |||||||||
30 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 320 | 46.68 | 1:39.14 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.40 | |||||||||
31 | Molly Namensen | 2006 | 318 | 46.42 | 1:39.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.98 | |||||||||
32 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 318 | 46.40 | 1:39.29 | |||||
Herlev Svømning | 1:39.90 | |||||||||
33 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 310 | 47.04 | 1:40.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:49.40 | |||||||||
34 | Anna E.e. Balle | 2006 | 309 | 48.03 | 1:40.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.96 | |||||||||
35 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 308 | 47.53 | 1:40.41 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:43.85 | |||||||||
36 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 297 | 47.21 | 1:41.59 | |||||
Herlev Svømning | 1:39.56 | |||||||||
37 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 292 | 48.42 | 1:42.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.03 | |||||||||
38 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 273 | 48.99 | 1:44.49 | |||||
Herlev Svømning | 1:53.06 | |||||||||
39 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 247 | 50.55 | 1:48.00 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.45 | |||||||||
40 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 241 | 51.53 | 1:48.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.65 | |||||||||
41 | Maja Hansen | 2006 | 221 | 55.01 | 1:52.12 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:50.32 | |||||||||
42 | Hanna Rørbech | 2006 | 212 | 53.78 | 1:53.60 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:53.15 | |||||||||
43 | Emma Spang | 2006 | 182 | 57.11 | 1:59.66 | |||||
Solrød Svømmeklub | 2:06.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 541 | 35.34 | 1:14.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.59 | |||||||||
2 | August Arup Neergaard | 2005 | 523 | 34.85 | 1:15.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.09 | |||||||||
3 | Laurits Boserup | 2005 | 513 | 35.57 | 1:15.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.65 | |||||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 468 | 37.47 | 1:18.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
5 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 441 | 36.99 | 1:19.73 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.52 | |||||||||
6 | Casper Puggaard | 2005 | 438 | 36.98 | 1:19.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.65 | |||||||||
7 | William Bogø Andersen | 2005 | 421 | 37.88 | 1:20.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.63 | |||||||||
8 | Erik Schmidt | 2005 | 402 | 38.79 | 1:22.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.81 | |||||||||
9 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 398 | 38.43 | 1:22.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.47 | |||||||||
10 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 376 | 39.80 | 1:24.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.15 | |||||||||
11 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 371 | 40.31 | 1:24.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.09 | |||||||||
12 | Lucas Svej | 2005 | 354 | 39.54 | 1:25.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.21 | |||||||||
13 | Vincent Matras | 2005 | 351 | 40.14 | 1:26.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.75 | |||||||||
14 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 329 | 41.70 | 1:27.86 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.26 | |||||||||
15 | William Bendix Schmidt | 2005 | 328 | 41.09 | 1:27.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.13 | |||||||||
16 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 312 | 42.30 | 1:29.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.79 | |||||||||
17 | Louie Hansen | 2005 | 311 | 42.68 | 1:29.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.35 | |||||||||
18 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 308 | 41.78 | 1:29.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.68 | |||||||||
19 | Mads Sørensen | 2005 | 298 | 43.12 | 1:30.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.21 | |||||||||
20 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 287 | 43.65 | 1:31.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.30 | |||||||||
21 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 283 | 43.52 | 1:32.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.29 | |||||||||
22 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 277 | 43.76 | 1:33.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.91 | |||||||||
23 | Anders Junker | 2005 | 272 | 42.98 | 1:33.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.79 | |||||||||
24 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 267 | 45.21 | 1:34.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.56 | |||||||||
25 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 256 | 45.38 | 1:35.54 | |||||
Herlev Svømning | 1:50.59 | |||||||||
26 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 245 | 46.43 | 1:36.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.84 | |||||||||
27 | Martin Munch Svendson | 2005 | 243 | 46.22 | 1:37.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.04 | |||||||||
28 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 233 | 46.38 | 1:38.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | August Sølvsteen | 2005 | 230 | 46.36 | 1:39.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.38 | |||||||||
30 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 210 | 48.19 | 1:42.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 703 | 37.42 | 1:19.41 | 2:02.57 | 2:45.21 | |||
Herlev Svømning | 2:53.98 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 634 | 38.97 | 1:23.21 | 2:07.29 | 2:50.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.90 | |||||||||
3 | Anna R. Strøbek | 2005 | 610 | 40.40 | 1:24.73 | 2:09.55 | 2:53.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.14 | |||||||||
4 | Caroline Koch | 2005 | 609 | 40.04 | 1:24.67 | 2:09.05 | 2:53.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:57.67 | |||||||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 547 | 40.45 | 1:26.94 | 2:12.59 | 2:59.62 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.17 | |||||||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | 544 | 40.06 | 1:25.86 | 2:13.06 | 2:59.86 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:07.62 | |||||||||
7 | Josephine Thomsen | 2005 | 540 | 40.53 | 1:26.52 | 2:13.71 | 3:00.29 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 511 | 41.56 | 1:29.16 | 2:16.94 | 3:03.66 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:09.70 | |||||||||
9 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 507 | 41.33 | 1:28.45 | 2:16.66 | 3:04.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.31 | |||||||||
10 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 499 | 42.24 | 1:29.22 | 2:17.13 | 3:05.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:06.13 | |||||||||
11 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 494 | 42.04 | 1:29.87 | 2:19.26 | 3:05.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:07.15 | |||||||||
12 | Filippa Walløe | 2005 | 429 | 43.32 | 1:32.14 | 2:23.13 | 3:14.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.74 | |||||||||
13 | Victoria W. Stahl | 2005 | 393 | 45.79 | 1:37.03 | 2:28.98 | 3:20.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:37.75 | |||||||||
14 | Signe Eie | 2005 | 383 | 45.45 | 1:37.26 | 2:29.80 | 3:22.17 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Lise Refsgaard | 2005 | 376 | 46.28 | 1:38.76 | 2:31.58 | 3:23.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:26.77 | |||||||||
16 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 307 | 49.02 | 1:45.09 | 2:40.94 | 3:37.64 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 3:03.50 | |||||||||
- | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | DSQ | Flere flyben v 150m | ||||||
Herlev Svømning | 3:26.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:21 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 626 | 35.72 | 1:15.43 | 1:54.61 | 2:33.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.48 | |||||||||
2 | Oscar Kroos | 2004 | 573 | 36.00 | 1:16.12 | 1:56.98 | 2:38.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.87 | |||||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 534 | 36.62 | 1:18.30 | 2:00.42 | 2:41.97 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:03.59 | |||||||||
4 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 532 | 36.85 | 1:17.51 | 1:59.69 | 2:42.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.61 | |||||||||
5 | Alexander Griffin | 2004 | 520 | 36.80 | 1:19.11 | 2:01.19 | 2:43.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.33 | |||||||||
6 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 481 | 37.49 | 1:20.60 | 2:04.52 | 2:47.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.96 | |||||||||
7 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 480 | 38.07 | 1:21.71 | 2:05.09 | 2:47.88 | |||
Herlev Svømning | 3:03.60 | |||||||||
8 | Mathias Lindgaard | 2004 | 467 | 39.20 | 1:23.17 | 2:06.45 | 2:49.41 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 451 | 38.32 | 1:22.25 | 2:06.74 | 2:51.38 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.60 | |||||||||
10 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 405 | 39.37 | 1:24.44 | 2:11.30 | 2:57.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:11.66 | |||||||||
11 | Viggo Prehn | 2004 | 403 | 41.53 | 1:27.48 | 2:14.24 | 2:57.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 397 | 41.37 | 1:27.79 | 2:14.87 | 2:58.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 360 | 42.28 | 1:29.60 | 2:17.20 | 3:04.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:22.90 | |||||||||
14 | William Leth | 2004 | 320 | 44.87 | 1:34.63 | 2:25.14 | 3:12.16 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:34.21 | |||||||||
15 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 269 | 45.64 | 1:38.65 | 2:31.35 | 3:23.48 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 242 | 47.06 | 1:40.77 | 2:37.39 | 3:30.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:28.30 | |||||||||
- | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:23.48 | |||||||||
- | Alexander Hillhouse | 2004 | DSQ | Asynkrone ben | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Herlev Piger | 2005 | 2:11.40 | |||||||
Herlev Svømning | 2:10.42 | |||||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 35.85 | 1:07.38 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 34.10 | 1:41.48 | |||||||
Signe Eie | 2005 | 29.92 | 2:11.40 | |||||||
2 | Piger 1 Gsc | 2005 | 2:11.96 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.78 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 38.35 | 1:13.29 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 29.78 | 1:43.07 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 28.89 | 2:11.96 | |||||||
3 | Kvik K2 Piger | 2005 | 2:13.45 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.00 | |||||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 36.44 | 1:10.86 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 33.19 | 1:44.05 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 29.40 | 2:13.45 | |||||||
4 | Sunswim 1 | 2005 | 2:22.86 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:19.99 | |||||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 38.68 | 1:15.35 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 35.28 | 1:50.63 | |||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | 32.23 | 2:22.86 | |||||||
5 | Piger 2 Gsc | 2006 | 2:23.23 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.83 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 40.00 | 1:16.36 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 33.92 | 1:50.28 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 32.95 | 2:23.23 | |||||||
6 | Kvik K3 Piger | 2005 | 2:24.04 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.02 | |||||||||
Siv Reimer | 2006 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Filippa Walløe | 2005 | 41.67 | 1:17.66 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 34.66 | 1:52.32 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 31.72 | 2:24.04 | |||||||
7 | Sunswim 2 | 2005 | 2:33.35 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:25.69 | |||||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Daniella Anderson | 2006 | 43.09 | 1:21.73 | |||||||
Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 39.12 | 2:00.85 | |||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 32.50 | 2:33.35 | |||||||
8 | Stt Piger 1 | 2006 | 2:34.38 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:35.25 | |||||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 39.05 | 39.05 | |||||||
Emma Haagen | 2006 | 42.83 | 1:21.88 | |||||||
Signe Schnabelrauch | 2006 | 35.19 | 1:57.07 | |||||||
Isabella M. Madsen | 2007 | 37.31 | 2:34.38 | |||||||
9 | Stt Piger 2 | 2006 | 2:49.22 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:40.50 | |||||||||
Hanna Rørbech | 2006 | 40.87 | 40.87 | |||||||
Maja Hansen | 2006 | 52.34 | 1:33.21 | |||||||
Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 37.67 | 2:10.88 | |||||||
Amalie Møller | 2007 | 38.34 | 2:49.22 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Piger 3 | 2007 | 2:27.78 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.50 | |||||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 38.36 | 38.36 | |||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 38.93 | 1:17.29 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 37.41 | 1:54.70 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 33.08 | 2:27.78 | |||||||
2 | Gsk Piger 1 | 2007 | 2:28.80 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 42.51 | 1:21.13 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 35.19 | 1:56.32 | |||||||
Isabell Hansen | 2007 | 32.48 | 2:28.80 | |||||||
3 | Gsc Piger 4 | 2007 | 2:47.01 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:58.50 | |||||||||
Augusta Blom | 2008 | 42.22 | 42.22 | |||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 46.23 | 1:28.45 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 42.10 | 2:10.55 | |||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 36.46 | 2:47.01 | |||||||
4 | Gsk Piger 2 | 2007 | 2:47.15 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
Nynne Bugge | 2008 | 43.63 | 43.63 | |||||||
Ella Kjærebye | 2007 | 47.50 | 1:31.13 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 40.46 | 2:11.59 | |||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 35.56 | 2:47.15 | |||||||
5 | Gsc Piger 5 | 2007 | 2:52.19 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:30.50 | |||||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 44.02 | 44.02 | |||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 49.85 | 1:33.87 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 42.60 | 2:16.47 | |||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 35.72 | 2:52.19 | |||||||
6 | Kvik Piger 1 | 2008 | 3:01.38 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.00 | |||||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 47.55 | 47.55 | |||||||
Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 47.61 | 1:35.16 | |||||||
Zenia Englund | 2008 | 42.27 | 2:17.43 | |||||||
Josephine Michelsen | 2007 | 43.95 | 3:01.38 | |||||||
7 | Kvik Piger 2 | 2008 | 3:19.53 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.00 | |||||||||
Sofia Tang | 2008 | 48.78 | 48.78 | |||||||
Ida Fam | 2008 | 56.40 | 1:45.18 | |||||||
Alberte K. Jakobsen | 2008 | 51.72 | 2:36.90 | |||||||
Dagmar Rønnow | 2008 | 42.63 | 3:19.53 | |||||||
8 | Herlev Talent | 2007 | 3:22.44 | |||||||
Herlev Svømning | 3:15.00 | |||||||||
Katharina Zobel | 2007 | 45.63 | 45.63 | |||||||
Siri Lauth | 2007 | 1:04.87 | 1:50.50 | |||||||
Eleonora Marsner | 2009 | 48.96 | 2:39.46 | |||||||
Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 42.98 | 3:22.44 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Drenge 1 Gsc | 2004 | 2:00.47 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:03.39 | |||||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 35.48 | 1:05.82 | |||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 28.63 | 1:34.45 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 26.02 | 2:00.47 | |||||||
2 | Herlev Knægte | 2004 | 2:05.50 | |||||||
Herlev Svømning | 2:04.42 | |||||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 35.28 | 1:07.10 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 29.56 | 1:36.66 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 28.84 | 2:05.50 | |||||||
3 | Drenge 2 Gsc | 2004 | 2:06.04 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.04 | |||||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 35.92 | 1:08.69 | |||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 29.65 | 1:38.34 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 27.70 | 2:06.04 | |||||||
4 | Kvik K3 Drenge | 2004 | 2:22.29 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.80 | |||||||||
Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Lucas Svej | 2005 | 39.26 | 1:16.70 | |||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 33.96 | 1:50.66 | |||||||
Mads Sørensen | 2005 | 31.63 | 2:22.29 | |||||||
- | Kvik K2 Drenge | 2004 | DSQ | Fuldt neddyk 50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.50 | |||||||||
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Drenge 3 | 2006 | 2:18.53 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.50 | |||||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 35.71 | 35.71 | |||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 39.32 | 1:15.03 | |||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 32.95 | 1:47.98 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 30.55 | 2:18.53 | |||||||
2 | Stt Drenge 1 | 2006 | 2:25.25 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:30.48 | |||||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 38.15 | 1:14.54 | |||||||
Emil Olsen | 2006 | 36.96 | 1:51.50 | |||||||
Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 33.75 | 2:25.25 | |||||||
3 | Gsc Drenge 4 | 2006 | 2:28.77 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.50 | |||||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 36.90 | 36.90 | |||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 42.07 | 1:18.97 | |||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 36.88 | 1:55.85 | |||||||
Lukas Peacock | 2007 | 32.92 | 2:28.77 | |||||||
4 | Gsk Drenge 1 | 2006 | 2:32.75 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
Anton Serizawa | 2006 | 42.14 | 42.14 | |||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 42.52 | 1:24.66 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 35.73 | 2:00.39 | |||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 32.36 | 2:32.75 | |||||||
5 | Gsc Drenge 5 | 2006 | 2:33.52 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.50 | |||||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Rasmus Edske | 2007 | 45.14 | 1:21.96 | |||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 36.95 | 1:58.91 | |||||||
William Bendixen | 2007 | 34.61 | 2:33.52 | |||||||
6 | Kvik Drenge 1 | 2007 | 2:35.13 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.00 | |||||||||
Herman Plehn Prehn | 2007 | 41.67 | 41.67 | |||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | 41.46 | 1:23.13 | |||||||
Carl S. Sørensen | 2006 | 39.46 | 2:02.59 | |||||||
Viktor Sønder Koch | 2006 | 32.54 | 2:35.13 | |||||||
7 | Kvik Drenge 2 | 2007 | 3:06.44 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.00 | |||||||||
Gustav Yde Munkebæk | 2007 | 49.39 | 49.39 | |||||||
Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 49.42 | 1:38.81 | |||||||
Jonathan Petersen | 2007 | 44.66 | 2:23.47 | |||||||
Storm Useinovski Krat | 2007 | 42.97 | 3:06.44 | |||||||
8 | Gsk Drenge 2 | 2006 | 3:13.00 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
Tristan Nygaard | 2008 | 47.61 | 47.61 | |||||||
Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 56.88 | 1:44.49 | |||||||
William Bugge | 2008 | 48.70 | 2:33.19 | |||||||
Anders Koch Jensen | 2008 | 39.81 | 3:13.00 | |||||||
9 | Herlev Talent | 2006 | 3:14.17 | |||||||
Herlev Svømning | 3:15.00 | |||||||||
Jonas Pelle Christensen | 2009 | 48.54 | 48.54 | |||||||
Magne Waag Kallesøe | 2008 | 1:04.03 | 1:52.57 | |||||||
Victor Rønne | 2007 | 43.86 | 2:36.43 | |||||||
Nicolaj Cortsen | 2007 | 37.74 | 3:14.17 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 19, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Piger 1 Gsc | 2005 | 4:54.88 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:00.77 | |||||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 31.30 | 1:10.15 | 1:10.15 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 32.56 | 1:13.79 | 2:23.94 | ||||||
Josefine Staudt | 2005 | 33.89 | 1:15.50 | 3:39.44 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 34.40 | 1:15.44 | 4:54.88 | ||||||
2 | Herlev Piger | 2005 | 4:59.38 | |||||||
Herlev Svømning | 4:59.42 | |||||||||
Signe Eie | 2005 | 34.00 | 1:15.71 | 1:15.71 | ||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 36.21 | 1:18.42 | 2:34.13 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 29.88 | 1:07.26 | 3:41.39 | ||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 36.29 | 1:17.99 | 4:59.38 | ||||||
3 | Kvik K2 Piger | 2005 | 5:02.34 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:58.00 | |||||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 34.21 | 1:15.90 | 1:15.90 | ||||||
Caroline Koch | 2005 | 33.50 | 1:12.22 | 2:28.12 | ||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 34.38 | 1:17.73 | 3:45.85 | ||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 35.69 | 1:16.49 | 5:02.34 | ||||||
4 | Kvik K3 Piger | 2005 | 5:11.93 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:12.54 | |||||||||
Emma Hansen | 2007 | 36.37 | 1:18.62 | 1:18.62 | ||||||
Siv Reimer | 2006 | 35.40 | 1:19.37 | 2:37.99 | ||||||
Martine Damborg | 2007 | 35.48 | 1:17.83 | 3:55.82 | ||||||
Lara Smerdal | 2006 | 35.41 | 1:16.11 | 5:11.93 | ||||||
5 | Piger 2 Gsc | 2006 | 5:14.86 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:24.62 | |||||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 34.67 | 1:15.54 | 1:15.54 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 35.60 | 1:18.30 | 2:33.84 | ||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 38.03 | 1:21.02 | 3:54.86 | ||||||
Bianca Roos | 2006 | 36.33 | 1:20.00 | 5:14.86 | ||||||
6 | Sunswim 1 | 2005 | 5:26.55 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 5:15.01 | |||||||||
Daniella Anderson | 2006 | 37.84 | 1:22.24 | 1:22.24 | ||||||
Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 40.61 | 1:27.04 | 2:49.28 | ||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 36.89 | 1:21.52 | 4:10.80 | ||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 36.97 | 1:15.75 | 5:26.55 | ||||||
7 | Sunswim 2 | 2005 | 6:17.95 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 5:30.99 | |||||||||
Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 42.48 | 1:26.55 | 1:26.55 | ||||||
Emma Spang | 2006 | 43.41 | 1:34.78 | 3:01.33 | ||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | 38.62 | 1:25.30 | 4:26.63 | ||||||
Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 53.19 | 1:51.32 | 6:17.95 | ||||||
Løb 19, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Piger 3 | 2007 | 5:30.46 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:41.50 | |||||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 35.73 | 1:17.70 | 1:17.70 | ||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 37.43 | 1:23.12 | 2:40.82 | ||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 38.99 | 1:26.04 | 4:06.86 | ||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 37.65 | 1:23.60 | 5:30.46 | ||||||
2 | Gsk Piger 1 | 2007 | 5:31.37 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 5:35.00 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 36.84 | 1:20.85 | 1:20.85 | ||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 38.40 | 1:24.83 | 2:45.68 | ||||||
Isabell Hansen | 2007 | 38.15 | 1:22.38 | 4:08.06 | ||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 35.82 | 1:23.31 | 5:31.37 | ||||||
3 | Kvik Piger 1 | 2008 | 5:58.26 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:00.00 | |||||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 41.37 | 1:28.96 | 1:28.96 | ||||||
Leonora Wahl-Brink | 2007 | 41.55 | 1:30.79 | 2:59.75 | ||||||
Zenia Englund | 2008 | 43.39 | 1:29.71 | 4:29.46 | ||||||
Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 42.03 | 1:28.80 | 5:58.26 | ||||||
4 | Herlev Talent | 2007 | 5:59.01 | |||||||
Herlev Svømning | 6:00.00 | |||||||||
Katharina Zobel | 2007 | 43.72 | 1:34.22 | 1:34.22 | ||||||
Helena Honore | 2007 | 46.33 | 1:34.26 | 3:08.48 | ||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 38.37 | 1:25.90 | 4:34.38 | ||||||
Kristine Dupont | 2007 | 39.01 | 1:24.63 | 5:59.01 | ||||||
5 | Gsc Piger 5 | 2007 | 6:25.63 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:50.50 | |||||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 43.69 | 1:33.15 | 1:33.15 | ||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 20.24 | 43.86 | 2:17.01 | ||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 52.02 | 1:37.01 | 3:54.02 | ||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 54.60 | 2:31.61 | 6:25.63 | ||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2008 | 6:35.31 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:15.00 | |||||||||
Vigga Skou | 2008 | 47.05 | 1:40.38 | 1:40.38 | ||||||
Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 46.10 | 1:43.03 | 3:23.41 | ||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 44.62 | 1:37.32 | 5:00.73 | ||||||
Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 45.29 | 1:34.58 | 6:35.31 | ||||||
- | Gsc Piger 4 | 2007 | DSQ | 1 hånd brystvending | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:30.50 | |||||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 42.40 | 1:31.23 | 1:31.23 | ||||||
Augusta Blom | 2008 | 42.49 | 1:33.95 | 3:05.18 | ||||||
Laura Klug Christensen | 2008 | 45.96 | 1:37.86 | 4:43.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:46 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 20, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Drenge 1 Gsc | 2004 | 4:26.21 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:37.36 | |||||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 29.77 | 1:04.82 | 1:04.82 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 30.66 | 1:05.13 | 2:09.95 | ||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 30.39 | 1:08.94 | 3:18.89 | ||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 30.45 | 1:07.32 | 4:26.21 | ||||||
2 | Kvik K2 Drenge | 2004 | 4:26.63 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:25.50 | |||||||||
Mathias Christensen | 2004 | 29.69 | 1:04.02 | 1:04.02 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 29.24 | 1:05.37 | 2:09.39 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 31.78 | 1:07.61 | 3:17.00 | ||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 31.43 | 1:09.63 | 4:26.63 | ||||||
3 | Herlev Knægte | 2004 | 4:38.34 | |||||||
Herlev Svømning | 4:40.42 | |||||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 32.54 | 1:09.86 | 1:09.86 | ||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 33.44 | 1:11.02 | 2:20.88 | ||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 33.00 | 1:11.79 | 3:32.67 | ||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 29.07 | 1:05.67 | 4:38.34 | ||||||
4 | Kvik K3 Drenge | 2004 | 5:14.54 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:28.14 | |||||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 34.94 | 1:18.66 | 1:18.66 | ||||||
Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 35.24 | 1:18.74 | 2:37.40 | ||||||
Mads Sørensen | 2005 | 37.90 | 1:20.30 | 3:57.70 | ||||||
Lucas Svej | 2005 | 35.56 | 1:16.84 | 5:14.54 | ||||||
- | Drenge 2 Gsc | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:53.98 | |||||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 32.04 | 1:12.29 | 1:12.29 | ||||||
Løb 20, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Drenge 3 | 2006 | 5:16.15 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:19.50 | |||||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 34.65 | 1:16.30 | 1:16.30 | ||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 35.84 | 1:21.12 | 2:37.42 | ||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 36.69 | 1:20.88 | 3:58.30 | ||||||
Christian Moefelt | 2006 | 34.46 | 1:17.85 | 5:16.15 | ||||||
2 | Kvik Drenge 1 | 2007 | 5:23.71 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:40.00 | |||||||||
Tobias Melhede | 2006 | 36.38 | 1:21.43 | 1:21.43 | ||||||
Emil Espinoza | 2006 | 35.57 | 1:19.91 | 2:41.34 | ||||||
Marcus Skov Zacho | 2006 | 37.42 | 1:22.53 | 4:03.87 | ||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | 37.40 | 1:19.84 | 5:23.71 | ||||||
3 | Gsk Drenge 1 | 2006 | 5:41.58 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 5:35.00 | |||||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 37.80 | 1:23.10 | 1:23.10 | ||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 39.21 | 1:22.53 | 2:45.63 | ||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 40.44 | 1:29.44 | 4:15.07 | ||||||
Anton Serizawa | 2006 | 39.65 | 1:26.51 | 5:41.58 | ||||||
4 | Kvik Drenge 2 | 2007 | 5:49.15 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:00.00 | |||||||||
Jacob Riiber Hvid | 2007 | 39.36 | 1:29.56 | 1:29.56 | ||||||
Otto Cairo | 2007 | 39.49 | 1:26.43 | 2:55.99 | ||||||
Carl S. Sørensen | 2006 | 39.99 | 1:29.06 | 4:25.05 | ||||||
Viktor Sønder Koch | 2006 | 38.11 | 1:24.10 | 5:49.15 | ||||||
5 | Gsc Drenge 5 | 2006 | 6:04.31 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:00.50 | |||||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 38.63 | 1:25.13 | 1:25.13 | ||||||
Lukas Peacock | 2007 | 37.06 | 1:27.77 | 2:52.90 | ||||||
Rasmus Edske | 2007 | 44.60 | 1:35.59 | 4:28.49 | ||||||
William Bendixen | 2007 | 43.09 | 1:35.82 | 6:04.31 | ||||||
6 | Herlev Talent | 2006 | 6:33.33 | |||||||
Herlev Svømning | 6:00.00 | |||||||||
Aksel Kirkelund | 2007 | 48.42 | 1:49.26 | 1:49.26 | ||||||
Storm Bargmann | 2007 | 43.32 | 1:30.64 | 3:19.90 | ||||||
Viktor Nymark Føge | 2008 | 45.27 | 1:41.40 | 5:01.30 | ||||||
Victor Rønne | 2007 | 43.30 | 1:32.03 | 6:33.33 | ||||||
- | Gsc Drenge 4 | 2006 | DSQ | tyvstart Sw4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:43.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:46 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 761 | 31.23 | 1:05.70 | 1:50.37 | 2:24.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.39 | |||||||||
2 | Josephine Thomsen | 2005 | 679 | 32.33 | 1:09.95 | 1:55.74 | 2:30.59 | |||
Herlev Svømning | 2:33.06 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 644 | 30.97 | 1:09.33 | 1:55.62 | 2:33.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.65 | |||||||||
4 | Anna R. Strøbek | 2005 | 575 | 35.23 | 1:16.77 | 2:01.28 | 2:39.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.04 | |||||||||
5 | Caroline Koch | 2005 | 544 | 35.44 | 1:18.02 | 2:03.80 | 2:42.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.22 | |||||||||
6 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 526 | 32.25 | 1:14.81 | 2:04.58 | 2:43.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.71 | |||||||||
7 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 502 | 35.90 | 1:17.29 | 2:08.27 | 2:46.47 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.14 | |||||||||
8 | Josefine Staudt | 2005 | 498 | 36.26 | 1:18.65 | 2:07.09 | 2:46.94 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:56.09 | |||||||||
9 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 497 | 37.59 | 1:17.97 | 2:07.50 | 2:47.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.51 | |||||||||
10 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 492 | 34.89 | 1:18.59 | 2:09.24 | 2:47.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.06 | |||||||||
11 | Signe Eie | 2005 | 488 | 36.73 | 1:18.86 | 2:10.21 | 2:48.11 | |||
Herlev Svømning | 2:54.42 | |||||||||
12 | Lise Refsgaard | 2005 | 482 | 39.49 | 2:13.09 | 2:48.74 | 2:48.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.95 | |||||||||
13 | Victoria W. Stahl | 2005 | 476 | 40.25 | 1:22.49 | 2:13.00 | 2:49.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.94 | |||||||||
14 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 456 | 38.19 | 1:21.56 | 2:14.59 | 2:51.87 | |||
Herlev Svømning | 2:50.86 | |||||||||
15 | Filippa Walløe | 2005 | 410 | 41.36 | 1:26.01 | 2:15.33 | 2:58.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:03.54 | |||||||||
16 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 377 | 41.31 | 1:27.32 | 2:23.43 | 3:03.15 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:30.54 | |||||||||
- | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:41.07 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva la Cour | 2006 | 585 | 34.43 | 1:16.34 | 2:03.30 | 2:38.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.19 | |||||||||
2 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 557 | 35.09 | 1:18.94 | 2:04.21 | 2:40.79 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:48.02 | |||||||||
3 | Kamma Rasmussen | 2006 | 543 | 35.49 | 1:19.09 | 2:05.82 | 2:42.21 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.74 | |||||||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 528 | 36.26 | 1:17.40 | 2:06.77 | 2:43.69 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:50.30 | |||||||||
5 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 524 | 35.66 | 1:18.38 | 2:07.08 | 2:44.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.08 | |||||||||
6 | Amalie Backhausen | 2006 | 516 | 37.40 | 1:20.35 | 2:07.25 | 2:44.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.05 | |||||||||
7 | Monika Dragieva | 2006 | 509 | 34.55 | 1:18.32 | 2:06.50 | 2:45.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.13 | |||||||||
8 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 491 | 36.75 | 1:20.01 | 2:10.48 | 2:47.68 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.68 | |||||||||
9 | Henriette Roos | 2006 | 486 | 38.55 | 1:21.01 | 2:07.87 | 2:48.34 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:56.58 | |||||||||
10 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 484 | 35.81 | 1:20.14 | 2:11.16 | 2:48.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.93 | |||||||||
11 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 480 | 37.72 | 1:21.47 | 2:09.95 | 2:48.99 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:51.89 | |||||||||
12 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 476 | 38.15 | 1:20.49 | 2:09.78 | 2:49.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.16 | |||||||||
13 | Molly Namensen | 2006 | 475 | 37.72 | 1:21.33 | 2:13.82 | 2:49.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.19 | |||||||||
14 | Lara Smerdal | 2006 | 468 | 39.96 | 1:22.19 | 2:13.11 | 2:50.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.57 | |||||||||
15 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 464 | 36.86 | 1:21.65 | 2:11.49 | 2:50.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:01.02 | |||||||||
16 | Jaqueline Haack | 2006 | 462 | 39.01 | 1:21.85 | 2:12.37 | 2:51.18 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:52.30 | |||||||||
17 | Bianca Roos | 2006 | 450 | 39.01 | 1:24.43 | 2:12.33 | 2:52.63 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.52 | |||||||||
18 | Anna E.e. Balle | 2006 | 449 | 37.48 | 1:21.81 | 2:13.77 | 2:52.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.60 | |||||||||
19 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 442 | 38.95 | 1:22.59 | 2:14.63 | 2:53.74 | |||
Herlev Svømning | 2:57.69 | |||||||||
20 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 440 | 36.58 | 1:21.80 | 2:15.09 | 2:53.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.92 | |||||||||
21 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 432 | 36.92 | 1:23.74 | 2:14.60 | 2:55.04 | |||
Herlev Svømning | 3:04.56 | |||||||||
22 | Siv Reimer | 2006 | 429 | 40.03 | 1:23.62 | 2:16.03 | 2:55.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:57.16 | |||||||||
23 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 423 | 38.70 | 1:23.42 | 2:17.85 | 2:56.32 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:15.77 | |||||||||
24 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 417 | 41.33 | 1:28.45 | 2:17.18 | 2:57.15 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.01 | |||||||||
25 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 414 | 37.05 | 1:21.21 | 2:17.65 | 2:57.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:06.25 | |||||||||
26 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 393 | 42.91 | 1:27.90 | 2:19.64 | 3:00.66 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:03.90 | |||||||||
27 | Johanne Hummelmose | 2006 | 392 | 39.88 | 1:26.19 | 2:19.49 | 3:00.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:08.30 | |||||||||
28 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 383 | 39.04 | 1:27.10 | 2:23.86 | 3:02.23 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:23.26 | |||||||||
29 | Sofija Rønne | 2006 | 376 | 41.43 | 1:29.29 | 2:23.90 | 3:03.27 | |||
Herlev Svømning | 3:15.54 | |||||||||
30 | Katja Poulsen | 2006 | 373 | 41.53 | 1:28.34 | 2:21.85 | 3:03.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.13 | |||||||||
31 | Daniella Anderson | 2006 | 369 | 40.69 | 1:28.82 | 2:21.39 | 3:04.53 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:38.64 | |||||||||
32 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 368 | 41.76 | 1:25.50 | 2:23.52 | 3:04.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:23.87 | |||||||||
33 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 358 | 44.20 | 1:30.54 | 2:26.72 | 3:06.39 | |||
Herlev Svømning | 3:18.15 | |||||||||
34 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 356 | 41.76 | 1:29.48 | 2:24.24 | 3:06.70 | |||
Herlev Svømning | 3:17.21 | |||||||||
35 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 347 | 42.29 | 1:28.60 | 2:24.75 | 3:08.36 | |||
Herlev Svømning | 3:16.52 | |||||||||
36 | Emma Haagen | 2006 | 338 | 43.89 | 1:32.71 | 2:26.21 | 3:09.91 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:18.45 | |||||||||
37 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 336 | 2:26.97 | 3:10.23 | 3:10.23 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:25.47 | |||||||||
38 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 336 | 40.75 | 1:26.86 | 2:28.93 | 3:10.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:17.27 | |||||||||
39 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 327 | 43.21 | 1:37.15 | 2:30.05 | 3:12.08 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:32.68 | |||||||||
40 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 307 | 3:16.05 | 3:16.05 | |||||
Herlev Svømning | 3:24.20 | |||||||||
41 | Hanna Rørbech | 2006 | 296 | 48.38 | 1:35.71 | 2:36.12 | 3:18.57 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:30.99 | |||||||||
42 | Maja Hansen | 2006 | 261 | 52.55 | 1:46.47 | 2:43.60 | 3:26.92 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:45.93 | |||||||||
43 | Emma Spang | 2006 | 250 | 51.31 | 1:42.09 | 2:46.58 | 3:30.05 | |||
Solrød Svømmeklub | 4:01.67 | |||||||||
- | Signe Schnabelrauch | 2006 | DSQ | Svøm på mave v 100m | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:29.60 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 501 | 35.74 | 1:18.17 | 2:09.56 | 2:46.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.47 | |||||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 483 | 36.99 | 1:20.78 | 2:10.02 | 2:48.66 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.27 | |||||||||
3 | Emma Hansen | 2007 | 457 | 38.12 | 1:22.40 | 2:12.98 | 2:51.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.72 | |||||||||
4 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 453 | 37.96 | 1:21.19 | 2:12.18 | 2:52.32 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:00.32 | |||||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 384 | 38.73 | 1:25.66 | 2:21.99 | 3:02.08 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:06.13 | |||||||||
6 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 376 | 42.31 | 1:26.92 | 2:24.02 | 3:03.28 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:18.38 | |||||||||
7 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 365 | 37.92 | 1:28.68 | 2:21.58 | 3:05.21 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:07.16 | |||||||||
8 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 361 | 39.48 | 1:28.48 | 2:23.59 | 3:05.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:12.25 | |||||||||
9 | Kristine Dupont | 2007 | 343 | 40.53 | 1:29.20 | 2:25.70 | 3:09.02 | |||
Herlev Svømning | 3:11.29 | |||||||||
10 | Laura Jørgensen | 2007 | 335 | 41.66 | 1:30.76 | 2:25.48 | 3:10.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:09.37 | |||||||||
11 | Sophie Flamand | 2007 | 326 | 43.96 | 1:32.12 | 2:29.78 | 3:12.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:25.32 | |||||||||
12 | Maja Vejborg | 2007 | 317 | 44.68 | 1:37.02 | 2:30.83 | 3:14.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:46.78 | |||||||||
13 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 312 | 44.78 | 1:36.38 | 2:30.40 | 3:14.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 305 | 45.66 | 1:34.15 | 2:33.65 | 3:16.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:41.35 | |||||||||
15 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 299 | 46.78 | 1:37.81 | 2:33.31 | 3:17.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:25.49 | |||||||||
16 | Laura Kaysfeld | 2007 | 285 | 44.42 | 3:20.93 | 3:20.93 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:34.53 | |||||||||
17 | Ella Kjærebye | 2007 | 280 | 44.20 | 1:35.59 | 2:33.11 | 3:22.28 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:45.02 | |||||||||
18 | Amalie Møller | 2007 | 279 | 47.34 | 1:38.91 | 2:35.85 | 3:22.49 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:31.81 | |||||||||
19 | Isabella M. Madsen | 2007 | 274 | 45.16 | 1:36.61 | 2:37.28 | 3:23.67 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:24.06 | |||||||||
20 | Katharina Zobel | 2007 | 265 | 48.06 | 1:40.45 | 2:38.30 | 3:25.94 | |||
Herlev Svømning | 3:34.83 | |||||||||
21 | Oline Ludvigsen | 2007 | 250 | 47.43 | 1:37.69 | 2:47.17 | 3:29.97 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:40.67 | |||||||||
22 | Helena Honore | 2007 | 248 | 54.59 | 1:46.28 | 2:40.89 | 3:30.47 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 238 | 45.22 | 1:43.47 | 2:43.17 | 3:33.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:40.93 | |||||||||
24 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 234 | 51.05 | 1:47.87 | 2:49.99 | 3:34.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:32.39 | |||||||||
25 | Anna Powers | 2007 | 228 | 50.14 | 1:48.94 | 2:47.79 | 3:36.53 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Iben Karlsmark | 2007 | 225 | 48.25 | 1:42.90 | 2:43.97 | 3:37.61 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 223 | 50.54 | 1:44.63 | 2:47.18 | 3:38.09 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:49.99 | |||||||||
28 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 201 | 52.90 | 1:48.54 | 2:55.33 | 3:45.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:50.27 | |||||||||
29 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 191 | 58.96 | 1:53.04 | 2:57.06 | 3:49.72 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:00.12 | |||||||||
30 | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 176 | 57.92 | 1:58.11 | 3:03.71 | 3:55.91 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 155 | 55.12 | 2:02.50 | 3:13.34 | 4:06.22 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
32 | Siri Lauth | 2007 | 148 | 55.19 | 1:52.16 | 3:09.91 | 4:10.16 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Edith Louise Vedel | 2007 | DSQ | Svøm på mave 100m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:36.87 | |||||||||
- | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | DSQ | Afslut mave eft. ryg | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:51.24 | |||||||||
- | Isabell Hansen | 2007 | DSQ | Svøm mave eft 75m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:41.86 | |||||||||
- | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | DSQ | Ej samt berør 25m | ||||||
Herlev Svømning | 3:12.04 | |||||||||
- | Mathilde Johansen | 2007 | DSQ | Rygliggende vend 25m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:18.71 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 335 | 41.72 | 1:32.39 | 2:28.00 | 3:10.48 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Zenia Englund | 2008 | 326 | 42.70 | 1:32.73 | 2:28.06 | 3:12.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:15.54 | |||||||||
3 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 309 | 46.06 | 1:36.41 | 2:33.66 | 3:15.79 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:23.06 | |||||||||
4 | Siena Serizawa | 2008 | 278 | 42.65 | 1:36.16 | 2:34.79 | 3:22.64 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:27.77 | |||||||||
5 | Laura Klug Christensen | 2008 | 262 | 44.34 | 1:43.27 | 2:40.78 | 3:26.72 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:40.50 | |||||||||
6 | Augusta Blom | 2008 | 262 | 48.26 | 1:40.39 | 2:40.10 | 3:26.86 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:34.98 | |||||||||
7 | Nynne Bugge | 2008 | 248 | 43.58 | 1:37.40 | 2:42.77 | 3:30.53 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:52.80 | |||||||||
8 | Vigga Skou | 2008 | 248 | 54.43 | 1:43.26 | 2:43.56 | 3:30.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:42.30 | |||||||||
9 | Sigrid Mygind | 2008 | 245 | 45.37 | 1:37.69 | 2:41.77 | 3:31.47 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:02.99 | |||||||||
10 | Liva Christensen | 2008 | 243 | 44.93 | 1:39.57 | 2:42.57 | 3:31.87 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 240 | 47.64 | 1:42.91 | 2:43.35 | 3:32.99 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 227 | 53.79 | 1:48.90 | 2:48.29 | 3:36.90 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:35.14 | |||||||||
13 | Adia Brekling | 2008 | 226 | 50.89 | 1:48.98 | 2:50.03 | 3:37.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Klara Rasmussen | 2008 | 210 | 49.84 | 1:46.18 | 2:51.05 | 3:42.52 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 206 | 49.76 | 1:44.48 | 2:50.84 | 3:44.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:54.45 | |||||||||
16 | Ida Fam | 2008 | 196 | 1:51.92 | 3:00.01 | 3:47.54 | 3:47.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Dagmar Rønnow | 2008 | 192 | 1:50.89 | 3:49.39 | 3:49.39 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Vega Deneke Kure | 2009 | 187 | 57.29 | 1:52.32 | 3:03.07 | 3:51.10 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Eleonora Marsner | 2009 | 187 | 49.48 | 1:49.70 | 2:59.16 | 3:51.29 | |||
Herlev Svømning | 4:15.63 | |||||||||
20 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 187 | 58.57 | 1:59.04 | 2:58.98 | 3:51.39 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:19.26 | |||||||||
21 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 183 | 58.65 | 1:55.77 | 2:59.81 | 3:52.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:04.34 | |||||||||
22 | Sofia Tang | 2008 | 164 | 56.79 | 1:56.53 | 3:07.45 | 4:01.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 162 | 1:05.33 | 2:04.12 | 3:10.29 | 4:02.73 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | 157 | 1:00.03 | 2:00.55 | 3:06.64 | 4:04.93 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 114 | 2:15.21 | 3:26.94 | 4:32.53 | 4:32.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Katrine Hermansen | 2008 | 110 | 1:08.55 | 2:19.93 | 3:36.74 | 4:35.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:36.81 | |||||||||
- | Freya Valentin | 2008 | DSQ | Ej berør 100 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:50.50 | |||||||||
- | Smilla Hansson | 2008 | DSQ | Asynkrone arme v125m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:45.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 686 | 28.87 | 1:04.52 | 1:43.70 | 2:16.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.33 | |||||||||
2 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 652 | 29.94 | 1:04.68 | 1:46.08 | 2:19.11 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.73 | |||||||||
3 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 637 | 29.47 | 1:04.69 | 1:47.66 | 2:20.19 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.56 | |||||||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 611 | 30.25 | 1:07.25 | 1:50.21 | 2:22.13 | |||
Herlev Svømning | 2:27.27 | |||||||||
5 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 591 | 31.80 | 1:09.24 | 1:49.90 | 2:23.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.32 | |||||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | 553 | 32.44 | 1:11.67 | 1:52.48 | 2:26.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.20 | |||||||||
7 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 550 | 30.24 | 1:07.65 | 1:53.91 | 2:27.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.35 | |||||||||
8 | Mathias Lindgaard | 2004 | 536 | 31.64 | 1:11.78 | 1:55.84 | 2:28.48 | |||
Herlev Svømning | 2:30.02 | |||||||||
9 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 487 | 36.25 | 1:16.14 | 1:58.74 | 2:33.29 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.43 | |||||||||
10 | Alexander Griffin | 2004 | 480 | 34.84 | 1:15.42 | 1:58.64 | 2:33.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.25 | |||||||||
11 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 471 | 32.61 | 1:13.47 | 2:01.00 | 2:35.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.23 | |||||||||
12 | William Leth | 2004 | 463 | 33.45 | 1:14.15 | 2:01.86 | 2:35.91 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.49 | |||||||||
13 | Viggo Prehn | 2004 | 435 | 35.20 | 1:13.97 | 2:04.13 | 2:39.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.27 | |||||||||
14 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 421 | 37.37 | 1:16.40 | 2:04.82 | 2:40.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.84 | |||||||||
15 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 381 | 33.77 | 1:15.34 | 2:09.05 | 2:46.34 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.22 | |||||||||
16 | Alexander Hillhouse | 2004 | 352 | 35.65 | 1:18.99 | 2:13.57 | 2:50.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.24 | |||||||||
17 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 341 | 37.67 | 1:23.54 | 2:14.66 | 2:52.50 | |||
Herlev Svømning | 3:16.40 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 594 | 31.70 | 1:08.18 | 1:51.06 | 2:23.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.35 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 587 | 31.19 | 1:07.57 | 1:50.68 | 2:24.07 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.52 | |||||||||
3 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 543 | 31.45 | 1:08.09 | 1:54.08 | 2:27.86 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.02 | |||||||||
4 | August Arup Neergaard | 2005 | 533 | 31.31 | 1:09.22 | 1:52.29 | 2:28.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.11 | |||||||||
5 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 513 | 34.02 | 1:12.71 | 1:57.74 | 2:30.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.46 | |||||||||
6 | Vincent Matras | 2005 | 509 | 33.49 | 1:11.86 | 1:57.75 | 2:31.08 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.47 | |||||||||
7 | William Bogø Andersen | 2005 | 494 | 32.10 | 1:12.77 | 1:59.18 | 2:32.57 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.85 | |||||||||
8 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 466 | 34.70 | 1:15.70 | 1:58.81 | 2:35.58 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.57 | |||||||||
9 | William Bendix Schmidt | 2005 | 445 | 33.86 | 1:12.17 | 2:02.68 | 2:38.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.26 | |||||||||
10 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 440 | 35.88 | 1:16.75 | 2:02.76 | 2:38.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.88 | |||||||||
11 | Lucas Svej | 2005 | 425 | 34.79 | 1:17.53 | 2:02.87 | 2:40.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.85 | |||||||||
12 | Louie Hansen | 2005 | 424 | 35.39 | 1:15.85 | 2:04.54 | 2:40.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.45 | |||||||||
13 | Erik Schmidt | 2005 | 417 | 34.31 | 1:16.21 | 2:02.78 | 2:41.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:33.01 | |||||||||
14 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 395 | 33.78 | 1:15.35 | 2:07.08 | 2:44.33 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:56.41 | |||||||||
15 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 391 | 35.25 | 1:18.21 | 2:04.08 | 2:44.95 | |||
Herlev Svømning | 2:41.44 | |||||||||
16 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 386 | 38.22 | 1:19.05 | 2:07.19 | 2:45.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.62 | |||||||||
17 | Anders Junker | 2005 | 385 | 34.84 | 1:15.17 | 2:09.13 | 2:45.70 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.14 | |||||||||
18 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 384 | 37.53 | 1:19.90 | 2:08.92 | 2:45.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.92 | |||||||||
19 | August Sølvsteen | 2005 | 373 | 34.77 | 1:15.61 | 2:07.44 | 2:47.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.49 | |||||||||
20 | Mads Sørensen | 2005 | 353 | 41.36 | 1:24.13 | 2:13.24 | 2:50.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.67 | |||||||||
21 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 352 | 39.06 | 1:22.94 | 2:13.26 | 2:50.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.93 | |||||||||
22 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 351 | 35.56 | 1:20.34 | 2:10.90 | 2:50.95 | |||
Herlev Svømning | 3:07.02 | |||||||||
23 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 349 | 36.14 | 1:18.81 | 2:11.75 | 2:51.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.42 | |||||||||
24 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 341 | 39.81 | 1:25.16 | 2:14.36 | 2:52.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:13.96 | |||||||||
25 | Martin Munch Svendson | 2005 | 340 | 36.19 | 1:19.66 | 2:14.12 | 2:52.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:14.59 | |||||||||
26 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 304 | 40.67 | 1:27.58 | 2:19.07 | 2:59.32 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:10.18 | |||||||||
27 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 293 | 40.56 | 1:27.37 | 2:17.72 | 3:01.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:09.19 | |||||||||
28 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 267 | 38.86 | 1:25.63 | 2:25.38 | 3:07.14 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:18.41 | |||||||||
- | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | DSQ | Maveliggende v/100m | ||||||
Herlev Svømning | 2:36.73 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 476 | 31.92 | 1:11.84 | 1:59.31 | 2:34.43 | |||
Herlev Svømning | 2:45.51 | |||||||||
2 | Simon Hejbroch | 2006 | 437 | 34.73 | 1:18.19 | 2:01.81 | 2:38.87 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:02.54 | |||||||||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 424 | 33.35 | 1:17.09 | 2:03.52 | 2:40.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.78 | |||||||||
4 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 381 | 34.61 | 1:18.52 | 2:06.61 | 2:46.30 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
5 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 375 | 37.20 | 1:21.12 | 2:09.25 | 2:47.27 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.81 | |||||||||
6 | August Taul | 2006 | 367 | 39.71 | 1:22.36 | 2:12.28 | 2:48.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:01.41 | |||||||||
7 | Christian Moefelt | 2006 | 365 | 35.62 | 1:18.25 | 2:11.57 | 2:48.76 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.60 | |||||||||
8 | Maximillian Udar | 2006 | 356 | 35.09 | 1:18.51 | 2:10.02 | 2:50.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:57.18 | |||||||||
9 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 339 | 36.51 | 1:20.79 | 2:12.07 | 2:52.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.97 | |||||||||
10 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 333 | 38.79 | 1:24.40 | 2:14.99 | 2:53.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:02.96 | |||||||||
11 | Emil Espinoza | 2006 | 332 | 39.47 | 1:22.56 | 2:13.29 | 2:54.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.62 | |||||||||
12 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 321 | 37.32 | 1:25.19 | 2:15.78 | 2:56.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:20.70 | |||||||||
13 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 314 | 39.42 | 1:27.19 | 2:18.26 | 2:57.31 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:20.27 | |||||||||
14 | David Johannes Dahl | 2006 | 314 | 37.77 | 1:23.22 | 2:17.32 | 2:57.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:02.33 | |||||||||
15 | William F. Pilgaard | 2006 | 312 | 41.29 | 1:27.12 | 2:19.72 | 2:57.75 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
16 | Tobias Melhede | 2006 | 311 | 39.67 | 1:22.92 | 2:19.36 | 2:58.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:08.11 | |||||||||
17 | Emil Olsen | 2006 | 308 | 37.96 | 1:24.79 | 2:20.88 | 2:58.60 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
18 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 307 | 38.61 | 1:25.73 | 2:16.57 | 2:58.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christian Nimb | 2006 | 291 | 40.93 | 1:25.01 | 2:21.07 | 3:01.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.60 | |||||||||
20 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 284 | 37.46 | 1:25.87 | 2:22.34 | 3:03.39 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:13.86 | |||||||||
21 | William Brix Søhoel | 2006 | 277 | 39.09 | 1:26.26 | 2:25.16 | 3:04.91 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:19.56 | |||||||||
22 | Martin Daniele | 2006 | 268 | 38.16 | 1:26.34 | 2:24.90 | 3:07.04 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:08.54 | |||||||||
23 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 267 | 45.87 | 1:32.51 | 2:27.58 | 3:07.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:14.53 | |||||||||
24 | Anton Serizawa | 2006 | 259 | 42.20 | 1:29.76 | 2:28.28 | 3:09.16 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:19.64 | |||||||||
25 | Oswald Lindquist | 2006 | 256 | 42.89 | 1:30.75 | 2:25.32 | 3:09.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:42.56 | |||||||||
26 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 245 | 42.99 | 1:29.85 | 2:30.21 | 3:12.63 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:13.53 | |||||||||
27 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 241 | 45.22 | 1:34.42 | 2:27.67 | 3:13.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:16.92 | |||||||||
28 | Carl S. Sørensen | 2006 | 234 | 38.46 | 1:30.18 | 2:31.17 | 3:15.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:16.86 | |||||||||
29 | Oscar Serizawa | 2006 | 230 | 44.20 | 1:31.64 | 2:32.84 | 3:16.64 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:29.88 | |||||||||
30 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 204 | 49.37 | 1:40.50 | 2:43.43 | 3:24.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:31.20 | |||||||||
31 | Simon Dines Hansen | 2006 | 202 | 51.47 | 1:42.95 | 2:40.77 | 3:25.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:46.15 | |||||||||
- | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Marcus Skov Zacho | 2006 | DSQ | Ej rygliggende v/75m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.36 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 361 | 37.73 | 1:19.91 | 2:10.91 | 2:49.38 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:58.68 | |||||||||
2 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 311 | 38.83 | 1:24.20 | 2:17.56 | 2:58.03 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:13.69 | |||||||||
3 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 291 | 40.82 | 1:26.67 | 2:21.25 | 3:01.92 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:10.37 | |||||||||
4 | August Due | 2007 | 290 | 40.92 | 1:26.65 | 2:21.46 | 3:02.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:14.41 | |||||||||
5 | Otto Cairo | 2007 | 280 | 37.54 | 1:26.61 | 2:22.64 | 3:04.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:06.75 | |||||||||
6 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 271 | 41.31 | 1:29.38 | 2:25.01 | 3:06.32 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
7 | Lukas Peacock | 2007 | 266 | 39.60 | 1:26.68 | 2:27.63 | 3:07.41 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.50 | |||||||||
8 | Storm Bargmann | 2007 | 248 | 45.67 | 1:35.51 | 2:28.43 | 3:11.89 | |||
Herlev Svømning | 3:20.82 | |||||||||
9 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 247 | 41.60 | 1:31.11 | 2:28.31 | 3:12.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:29.46 | |||||||||
10 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 236 | 44.95 | 1:32.08 | 2:30.24 | 3:15.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Mathias Larsen | 2007 | 220 | 45.75 | 1:37.96 | 2:36.53 | 3:19.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Oscar Heinemann | 2007 | 213 | 48.29 | 1:39.95 | 2:39.11 | 3:21.77 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:33.29 | |||||||||
13 | Victor Rønne | 2007 | 205 | 45.34 | 1:40.75 | 2:37.72 | 3:24.36 | |||
Herlev Svømning | 3:32.26 | |||||||||
14 | Rasmus Edske | 2007 | 201 | 51.38 | 1:42.27 | 2:42.38 | 3:25.85 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:37.83 | |||||||||
15 | Tristan Nygaard | 2008 | 188 | 46.73 | 1:41.66 | 2:42.57 | 3:30.51 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:46.16 | |||||||||
16 | William Bugge | 2008 | 188 | 48.26 | 1:40.88 | 2:42.60 | 3:30.57 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 186 | 49.18 | 1:45.33 | 2:43.49 | 3:31.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 180 | 46.85 | 1:43.57 | 2:39.93 | 3:33.57 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:30.50 | |||||||||
19 | William Bendixen | 2007 | 175 | 46.92 | 2:50.74 | 3:35.59 | 3:35.59 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:54.87 | |||||||||
20 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 174 | 49.48 | 1:46.12 | 2:49.86 | 3:35.90 | |||
Herlev Svømning | 3:54.71 | |||||||||
21 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | 169 | 46.89 | 1:39.19 | 2:49.07 | 3:38.02 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 147 | 57.46 | 1:49.84 | 2:58.80 | 3:48.33 | |||
Herlev Svømning | 3:55.64 | |||||||||
23 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 144 | 56.91 | 1:54.01 | 3:04.39 | 3:49.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Gustav Jørgensen | 2009 | 138 | 50.64 | 1:48.01 | 3:02.07 | 3:52.96 | |||
Glostrup Svømmeklub | 4:04.89 | |||||||||
25 | Aksel Kirkelund | 2007 | 135 | 58.04 | 1:52.35 | 3:07.50 | 3:54.92 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 128 | 59.37 | 1:55.01 | 3:03.12 | 3:58.90 | |||
Herlev Svømning | 4:13.73 | |||||||||
27 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 121 | 57.05 | 1:59.36 | 3:10.14 | 4:03.69 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Toke Hjalholdt | 2007 | 90 | 1:02.72 | 2:08.68 | 3:29.16 | 4:28.62 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Anders Koch Jensen | 2008 | DSQ | Asynk ben i bryst | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 4:00.31 | |||||||||
- | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Jonathan Petersen | 2007 | DSQ | Asynk ben i bryst | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Peter Emil Dyhr | 2008 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Juhl Hansen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hansen | 2007 | 509 | 32.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.97 | |||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 509 | 32.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.58 | |||||||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 503 | 33.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.77 | |||||||||
4 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 395 | 35.89 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.61 | |||||||||
5 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 387 | 36.12 | ||||||
Herlev Svømning | 37.54 | |||||||||
6 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 383 | 36.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.66 | |||||||||
7 | Isabell Hansen | 2007 | 356 | 37.14 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 343 | 37.62 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.22 | |||||||||
9 | Kristine Dupont | 2007 | 328 | 38.17 | ||||||
Herlev Svømning | 38.73 | |||||||||
9 | Mathilde Johansen | 2007 | 328 | 38.17 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
11 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 323 | 38.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.50 | |||||||||
12 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 305 | 39.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.71 | |||||||||
13 | Sophie Flamand | 2007 | 285 | 40.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.58 | |||||||||
14 | Laura Kaysfeld | 2007 | 278 | 40.33 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.67 | |||||||||
15 | Maja Vejborg | 2007 | 273 | 40.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.34 | |||||||||
16 | Laura Jørgensen | 2007 | 259 | 41.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.11 | |||||||||
17 | Ella Kjærebye | 2007 | 251 | 41.71 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.14 | |||||||||
18 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 215 | 43.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.08 | |||||||||
19 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 208 | 44.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.96 | |||||||||
20 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 207 | 44.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.27 | |||||||||
21 | Oline Ludvigsen | 2007 | 205 | 44.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.43 | |||||||||
22 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 205 | 44.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.63 | |||||||||
23 | Isabella M. Madsen | 2007 | 200 | 45.02 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.92 | |||||||||
24 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 198 | 45.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.11 | |||||||||
25 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 197 | 45.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.19 | |||||||||
26 | Edith Louise Vedel | 2007 | 191 | 45.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 53.00 | |||||||||
27 | Iben Karlsmark | 2007 | 186 | 46.14 | ||||||
Herlev Svømning | 54.26 | |||||||||
28 | Katharina Zobel | 2007 | 184 | 46.25 | ||||||
Herlev Svømning | 57.92 | |||||||||
29 | Anna Powers | 2007 | 175 | 47.08 | ||||||
Herlev Svømning | 49.36 | |||||||||
30 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 174 | 47.16 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Amalie Møller | 2007 | 173 | 47.26 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.89 | |||||||||
32 | Helena Honore | 2007 | 151 | 49.40 | ||||||
Herlev Svømning | 51.95 | |||||||||
33 | Siri Lauth | 2007 | 132 | 51.68 | ||||||
Herlev Svømning | 54.72 | |||||||||
34 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 127 | 52.33 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 124 | 52.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.78 | |||||||||
36 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 122 | 53.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.47 | |||||||||
- | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | DSQ | Crawlben v/25m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 301 | 39.29 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 43.77 | |||||||||
2 | Nynne Bugge | 2008 | 299 | 39.37 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 44.81 | |||||||||
3 | Zenia Englund | 2008 | 270 | 40.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.15 | |||||||||
4 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 260 | 41.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.94 | |||||||||
5 | Siena Serizawa | 2008 | 250 | 41.81 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.13 | |||||||||
6 | Freya Valentin | 2008 | 244 | 42.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.41 | |||||||||
7 | Laura Klug Christensen | 2008 | 241 | 42.31 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.50 | |||||||||
8 | Sigrid Mygind | 2008 | 217 | 43.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.12 | |||||||||
9 | Smilla Hansson | 2008 | 207 | 44.47 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.03 | |||||||||
10 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 206 | 44.54 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 51.10 | |||||||||
11 | Liva Christensen | 2008 | 199 | 45.11 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.06 | |||||||||
12 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 188 | 45.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.66 | |||||||||
13 | Augusta Blom | 2008 | 178 | 46.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.34 | |||||||||
14 | Klara Rasmussen | 2008 | 178 | 46.82 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:01.13 | |||||||||
15 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 143 | 50.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.68 | |||||||||
16 | Vigga Skou | 2008 | 142 | 50.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.31 | |||||||||
17 | Adia Brekling | 2008 | 135 | 51.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.03 | |||||||||
18 | Eleonora Marsner | 2009 | 134 | 51.37 | ||||||
Herlev Svømning | 56.85 | |||||||||
19 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 128 | 52.14 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Vega Deneke Kure | 2009 | 128 | 52.26 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 58.43 | |||||||||
21 | Dagmar Rønnow | 2008 | 117 | 53.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.22 | |||||||||
22 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | 106 | 55.59 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:04.65 | |||||||||
22 | Ida Fam | 2008 | 106 | 55.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.62 | |||||||||
24 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 100 | 56.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.88 | |||||||||
25 | Sofia Tang | 2008 | 100 | 56.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | 99 | 56.84 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 59.26 | |||||||||
27 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 99 | 56.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.31 | |||||||||
28 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 87 | 59.30 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:05.21 | |||||||||
29 | Natalie Meyer | 2009 | 80 | 1:01.04 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 72 | 1:03.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.90 | |||||||||
31 | Katrine Hermansen | 2008 | 62 | 1:06.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 452 | 30.83 | ||||||
Herlev Svømning | 31.45 | |||||||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 385 | 32.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.68 | |||||||||
3 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 367 | 33.04 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.91 | |||||||||
4 | Maximillian Udar | 2006 | 340 | 33.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.74 | |||||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | 328 | 34.31 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.61 | |||||||||
6 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 321 | 34.56 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.63 | |||||||||
7 | Christian Moefelt | 2006 | 319 | 34.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
8 | David Johannes Dahl | 2006 | 317 | 34.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.54 | |||||||||
9 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 290 | 35.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.78 | |||||||||
10 | Carl S. Sørensen | 2006 | 289 | 35.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.38 | |||||||||
11 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 289 | 35.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
12 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 284 | 35.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.35 | |||||||||
13 | August Taul | 2006 | 280 | 36.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.55 | |||||||||
13 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 280 | 36.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.16 | |||||||||
15 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 271 | 36.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.33 | |||||||||
16 | Martin Daniele | 2006 | 268 | 36.70 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
17 | William Brix Søhoel | 2006 | 255 | 37.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.67 | |||||||||
18 | Tobias Melhede | 2006 | 253 | 37.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.05 | |||||||||
19 | Emil Olsen | 2006 | 253 | 37.42 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.47 | |||||||||
20 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 251 | 37.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.53 | |||||||||
21 | Emil Espinoza | 2006 | 246 | 37.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.33 | |||||||||
22 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 239 | 38.12 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
23 | William F. Pilgaard | 2006 | 235 | 38.32 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.37 | |||||||||
24 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 228 | 38.69 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
25 | Christian Nimb | 2006 | 216 | 39.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.50 | |||||||||
26 | Anton Serizawa | 2006 | 215 | 39.46 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.49 | |||||||||
27 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 203 | 40.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.77 | |||||||||
28 | Oswald Lindquist | 2006 | 193 | 40.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.48 | |||||||||
29 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 193 | 40.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.80 | |||||||||
30 | Oscar Serizawa | 2006 | 186 | 41.46 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.61 | |||||||||
31 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 131 | 46.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.50 | |||||||||
32 | Simon Dines Hansen | 2006 | 94 | 52.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.20 | |||||||||
- | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 51.20 | |||||||||
- | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.54 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 363 | 33.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.50 | |||||||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 306 | 35.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
3 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 290 | 35.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
4 | Otto Cairo | 2007 | 259 | 37.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.07 | |||||||||
5 | Lukas Peacock | 2007 | 244 | 37.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.85 | |||||||||
6 | August Due | 2007 | 230 | 38.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.57 | |||||||||
7 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 228 | 38.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.24 | |||||||||
8 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 226 | 38.85 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.76 | |||||||||
9 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 191 | 41.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.23 | |||||||||
10 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 182 | 41.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.22 | |||||||||
11 | Mathias Larsen | 2007 | 167 | 42.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.23 | |||||||||
12 | Jonathan Petersen | 2007 | 152 | 44.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.66 | |||||||||
13 | Storm Bargmann | 2007 | 150 | 44.50 | ||||||
Herlev Svømning | 45.79 | |||||||||
14 | Victor Rønne | 2007 | 148 | 44.73 | ||||||
Herlev Svømning | 46.84 | |||||||||
15 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 146 | 44.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.05 | |||||||||
16 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 136 | 45.97 | ||||||
Herlev Svømning | 50.37 | |||||||||
17 | Oscar Heinemann | 2007 | 135 | 46.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.52 | |||||||||
18 | William Bendixen | 2007 | 132 | 46.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.15 | |||||||||
19 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 132 | 46.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.45 | |||||||||
20 | Tristan Nygaard | 2008 | 129 | 46.74 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 53.84 | |||||||||
21 | William Bugge | 2008 | 129 | 46.79 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 48.23 | |||||||||
22 | Gustav Jørgensen | 2009 | 106 | 49.94 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 49.94 | |||||||||
23 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 86 | 53.54 | ||||||
Herlev Svømning | 55.56 | |||||||||
24 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 84 | 54.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.08 | |||||||||
25 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 71 | 57.08 | ||||||
Herlev Svømning | 55.47 | |||||||||
26 | Peter Emil Dyhr | 2008 | 71 | 57.15 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 53.84 | |||||||||
27 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 70 | 57.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.97 | |||||||||
28 | Anders Koch Jensen | 2008 | 66 | 58.40 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.89 | |||||||||
29 | Toke Hjalholdt | 2007 | 59 | 1:00.49 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.59 | |||||||||
- | Aksel Kirkelund | 2007 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Daniel Holger Dyhr | 2008 | DSQ | Ej samtid berør 50m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 52.50 | |||||||||
- | Nicolaj Cortsen | 2007 | DSQ | Asynk ben v/23m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Rasmus Edske | 2007 | DSQ | 1 hånd v/mål | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva la Cour | 2006 | 526 | 34.29 | 1:12.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.55 | |||||||||
2 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 493 | 34.74 | 1:14.21 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.95 | |||||||||
3 | Monika Dragieva | 2006 | 490 | 34.95 | 1:14.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.38 | |||||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | 479 | 35.16 | 1:14.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.38 | |||||||||
5 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 419 | 35.25 | 1:18.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.56 | |||||||||
6 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 414 | 36.15 | 1:18.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.25 | |||||||||
7 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 410 | 36.20 | 1:18.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.06 | |||||||||
8 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 401 | 36.27 | 1:19.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.64 | |||||||||
9 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 397 | 36.95 | 1:19.77 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:22.69 | |||||||||
10 | Molly Namensen | 2006 | 383 | 37.14 | 1:20.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.59 | |||||||||
11 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 370 | 38.11 | 1:21.68 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.48 | |||||||||
12 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 369 | 37.49 | 1:21.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.91 | |||||||||
13 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 367 | 38.07 | 1:21.90 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:39.72 | |||||||||
14 | Anna E.e. Balle | 2006 | 354 | 39.19 | 1:22.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.06 | |||||||||
15 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 338 | 38.99 | 1:24.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.22 | |||||||||
16 | Lara Smerdal | 2006 | 337 | 40.26 | 1:24.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.49 | |||||||||
17 | Jaqueline Haack | 2006 | 336 | 38.41 | 1:24.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:35.35 | |||||||||
18 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 333 | 39.92 | 1:24.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Amalie Backhausen | 2006 | 331 | 39.85 | 1:24.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.60 | |||||||||
20 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 303 | 38.83 | 1:27.28 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:34.02 | |||||||||
21 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 302 | 38.66 | 1:27.34 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:35.89 | |||||||||
22 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 298 | 40.64 | 1:27.75 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 292 | 41.91 | 1:28.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:52.55 | |||||||||
24 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 291 | 38.79 | 1:28.44 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:35.84 | |||||||||
25 | Bianca Roos | 2006 | 283 | 39.03 | 1:29.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.06 | |||||||||
26 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 277 | 40.87 | 1:29.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.11 | |||||||||
27 | Sofija Rønne | 2006 | 276 | 40.88 | 1:30.05 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.06 | |||||||||
28 | Johanne Hummelmose | 2006 | 274 | 40.06 | 1:30.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.07 | |||||||||
29 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 269 | 40.93 | 1:30.83 | |||||
Herlev Svømning | 1:39.52 | |||||||||
30 | Daniella Anderson | 2006 | 256 | 1:32.30 | 1:32.30 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:42.57 | |||||||||
31 | Henriette Roos | 2006 | 256 | 41.59 | 1:32.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.13 | |||||||||
32 | Siv Reimer | 2006 | 255 | 41.88 | 1:32.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.43 | |||||||||
33 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 252 | 43.04 | 1:32.82 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:57.15 | |||||||||
34 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 241 | 43.34 | 1:34.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.88 | |||||||||
35 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 229 | 44.78 | 1:35.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.48 | |||||||||
36 | Katja Poulsen | 2006 | 226 | 41.96 | 1:36.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.00 | |||||||||
37 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 220 | 45.05 | 1:37.10 | |||||
Herlev Svømning | 1:44.38 | |||||||||
38 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 211 | 43.33 | 1:38.39 | |||||
Herlev Svømning | 1:49.70 | |||||||||
39 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 203 | 44.56 | 1:39.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.30 | |||||||||
40 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 185 | 44.60 | 1:42.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.70 | |||||||||
41 | Emma Haagen | 2006 | 168 | 44.55 | 1:46.20 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
42 | Hanna Rørbech | 2006 | 161 | 50.33 | 1:47.75 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.66 | |||||||||
43 | Emma Spang | 2006 | 148 | 51.00 | 1:50.87 | |||||
Solrød Svømmeklub | 2:01.36 | |||||||||
44 | Maja Hansen | 2006 | 144 | 51.58 | 1:51.84 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 512 | 30.82 | 1:05.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.30 | |||||||||
2 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 459 | 32.03 | 1:08.29 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.26 | |||||||||
3 | August Arup Neergaard | 2005 | 448 | 31.52 | 1:08.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.89 | |||||||||
4 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 447 | 32.43 | 1:08.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.18 | |||||||||
5 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 430 | 32.30 | 1:09.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
6 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 416 | 33.36 | 1:10.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.61 | |||||||||
7 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 407 | 32.50 | 1:11.11 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.14 | |||||||||
8 | William Bogø Andersen | 2005 | 400 | 33.23 | 1:11.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
9 | William Bendix Schmidt | 2005 | 399 | 32.91 | 1:11.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.91 | |||||||||
10 | Vincent Matras | 2005 | 372 | 34.50 | 1:13.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
11 | Erik Schmidt | 2005 | 357 | 35.05 | 1:14.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.43 | |||||||||
12 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 344 | 33.98 | 1:15.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.59 | |||||||||
13 | Lucas Svej | 2005 | 343 | 34.85 | 1:15.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.52 | |||||||||
14 | August Sølvsteen | 2005 | 329 | 36.09 | 1:16.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.50 | |||||||||
15 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 310 | 36.47 | 1:17.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.99 | |||||||||
16 | Anders Junker | 2005 | 307 | 35.73 | 1:18.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.51 | |||||||||
17 | Louie Hansen | 2005 | 302 | 36.42 | 1:18.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.09 | |||||||||
18 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 292 | 35.11 | 1:19.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.79 | |||||||||
19 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 258 | 37.16 | 1:22.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.03 | |||||||||
20 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 237 | 37.12 | 1:25.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.79 | |||||||||
21 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 236 | 38.92 | 1:25.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.01 | |||||||||
22 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 232 | 38.39 | 1:25.72 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.46 | |||||||||
23 | Martin Munch Svendson | 2005 | 229 | 38.75 | 1:26.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.31 | |||||||||
24 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 227 | 40.02 | 1:26.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.34 | |||||||||
25 | Mads Sørensen | 2005 | 196 | 40.50 | 1:30.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.17 | |||||||||
26 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 194 | 41.36 | 1:31.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.32 | |||||||||
27 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 184 | 41.05 | 1:32.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.26 | |||||||||
28 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 181 | 40.39 | 1:33.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.28 | |||||||||
29 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 149 | 44.06 | 1:39.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.81 | |||||||||
30 | Alexander Brink | 2005 | 135 | 46.11 | 1:42.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 27, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 680 | 2:27.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.73 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 603 | 2:33.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.86 | |||||||||
3 | Josephine Thomsen | 2005 | 478 | 2:45.67 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 467 | 2:46.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.84 | |||||||||
5 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 384 | 2:58.27 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 379 | 2:59.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.86 | |||||||||
7 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 374 | 2:59.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:51.53 | |||||||||
8 | Caroline Koch | 2005 | 373 | 2:59.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:25.16 | |||||||||
9 | Anna R. Strøbek | 2005 | 367 | 3:01.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:20.00 | |||||||||
10 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 338 | 3:05.91 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Signe Eie | 2005 | 337 | 3:06.23 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Victoria W. Stahl | 2005 | 309 | 3:11.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Josefine Staudt | 2005 | 307 | 3:11.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:35.91 | |||||||||
14 | Lise Refsgaard | 2005 | 285 | 3:16.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Filippa Walløe | 2005 | 224 | 3:33.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 212 | 3:37.02 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 28, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 539 | 32.93 | 1:10.74 | 1:48.66 | 2:24.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.40 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 511 | 32.38 | 1:09.73 | 1:48.73 | 2:27.61 | |||
Herlev Svømning | 2:48.36 | |||||||||
3 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 504 | 32.86 | 1:10.00 | 1:48.93 | 2:28.22 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.84 | |||||||||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 488 | 32.03 | 1:10.03 | 1:49.64 | 2:29.91 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.26 | |||||||||
5 | Mathias Lindgaard | 2004 | 486 | 33.61 | 1:12.36 | 1:51.80 | 2:30.08 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 418 | 33.06 | 1:12.65 | 1:54.96 | 2:37.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.00 | |||||||||
7 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 374 | 34.69 | 1:14.61 | 1:58.71 | 2:43.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.79 | |||||||||
8 | Oscar Kroos | 2004 | 364 | 36.88 | 1:19.35 | 2:03.09 | 2:45.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.01 | |||||||||
9 | William Leth | 2004 | 360 | 38.04 | 1:21.43 | 2:06.40 | 2:45.80 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.96 | |||||||||
10 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 331 | 36.32 | 1:21.03 | 2:06.37 | 2:50.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Viggo Prehn | 2004 | 308 | 37.72 | 1:22.98 | 2:10.45 | 2:54.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 256 | 39.29 | 1:28.66 | 2:17.46 | 3:05.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 251 | 41.75 | 1:30.98 | 2:22.22 | 3:07.07 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 249 | 36.49 | 1:25.38 | 2:16.74 | 3:07.58 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:02.36 | |||||||||
15 | Alexander Griffin | 2004 | 241 | 36.68 | 1:25.31 | 2:17.67 | 3:09.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.23 | |||||||||
16 | Alexander Hillhouse | 2004 | 226 | 41.20 | 1:31.77 | 2:24.59 | 3:13.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:04.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Siv Reimer | 2006 | 542 | 35.96 | 1:14.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.80 | |||||||||
2 | Lara Smerdal | 2006 | 526 | 37.43 | 1:15.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.22 | |||||||||
3 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 516 | 37.43 | 1:15.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.31 | |||||||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 510 | 37.72 | 1:15.91 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.55 | |||||||||
5 | Liva la Cour | 2006 | 497 | 38.27 | 1:16.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.45 | |||||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | 486 | 37.86 | 1:17.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.70 | |||||||||
7 | Molly Namensen | 2006 | 484 | 38.18 | 1:17.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.76 | |||||||||
8 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 475 | 38.26 | 1:17.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.25 | |||||||||
9 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 455 | 38.46 | 1:18.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.97 | |||||||||
10 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 451 | 38.56 | 1:19.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.01 | |||||||||
11 | Amalie Backhausen | 2006 | 448 | 38.46 | 1:19.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.08 | |||||||||
12 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 444 | 38.98 | 1:19.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.37 | |||||||||
13 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 443 | 38.76 | 1:19.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.25 | |||||||||
14 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 440 | 39.41 | 1:19.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.13 | |||||||||
15 | Jaqueline Haack | 2006 | 435 | 39.16 | 1:20.07 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:21.79 | |||||||||
16 | Monika Dragieva | 2006 | 433 | 39.34 | 1:20.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
17 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 426 | 39.43 | 1:20.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.96 | |||||||||
18 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 421 | 40.24 | 1:20.92 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.86 | |||||||||
19 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 420 | 39.66 | 1:20.96 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.42 | |||||||||
20 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 414 | 40.36 | 1:21.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.99 | |||||||||
21 | Henriette Roos | 2006 | 412 | 40.41 | 1:21.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.67 | |||||||||
22 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 411 | 40.43 | 1:21.60 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.56 | |||||||||
23 | Anna E.e. Balle | 2006 | 409 | 40.41 | 1:21.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.98 | |||||||||
24 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 403 | 40.34 | 1:22.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.03 | |||||||||
25 | Daniella Anderson | 2006 | 379 | 40.57 | 1:23.82 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:41.50 | |||||||||
26 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 378 | 41.00 | 1:23.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.84 | |||||||||
27 | Bianca Roos | 2006 | 374 | 41.56 | 1:24.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.88 | |||||||||
28 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 372 | 41.10 | 1:24.30 | |||||
Herlev Svømning | 1:33.72 | |||||||||
29 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 365 | 41.36 | 1:24.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.03 | |||||||||
30 | Katja Poulsen | 2006 | 358 | 41.22 | 1:25.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.94 | |||||||||
31 | Johanne Hummelmose | 2006 | 355 | 41.24 | 1:25.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.70 | |||||||||
32 | Emma Haagen | 2006 | 354 | 42.56 | 1:25.70 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.48 | |||||||||
33 | Hanna Rørbech | 2006 | 347 | 42.39 | 1:26.32 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.49 | |||||||||
34 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 346 | 43.18 | 1:26.38 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:26.24 | |||||||||
35 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 342 | 43.36 | 1:26.72 | |||||
Herlev Svømning | 1:25.68 | |||||||||
36 | Sofija Rønne | 2006 | 322 | 43.55 | 1:28.51 | |||||
Herlev Svømning | 1:33.18 | |||||||||
37 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 321 | 43.46 | 1:28.60 | |||||
Herlev Svømning | 1:29.58 | |||||||||
38 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 318 | 43.11 | 1:28.83 | |||||
Herlev Svømning | 1:37.86 | |||||||||
39 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 295 | 45.30 | 1:31.09 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.02 | |||||||||
40 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 287 | 44.79 | 1:31.88 | |||||
Herlev Svømning | 1:37.29 | |||||||||
41 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 270 | 47.00 | 1:33.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:53.42 | |||||||||
42 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 265 | 45.72 | 1:34.35 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.26 | |||||||||
43 | Maja Hansen | 2006 | 224 | 48.52 | 1:39.89 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:36.38 | |||||||||
- | Emma Spang | 2006 | DSQ | Ej fortsat bev v/50m | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:33.98 | |||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 497 | 36.42 | 1:16.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.40 | |||||||||
2 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 436 | 39.22 | 1:19.96 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 407 | 39.57 | 1:21.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.00 | |||||||||
4 | Emma Hansen | 2007 | 400 | 41.19 | 1:22.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.28 | |||||||||
5 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 382 | 40.59 | 1:23.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.87 | |||||||||
6 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 353 | 41.12 | 1:25.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.63 | |||||||||
7 | Mathilde Johansen | 2007 | 349 | 42.44 | 1:26.11 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.12 | |||||||||
8 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 343 | 41.94 | 1:26.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.82 | |||||||||
9 | Sophie Flamand | 2007 | 339 | 41.97 | 1:27.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.71 | |||||||||
10 | Isabell Hansen | 2007 | 322 | 44.12 | 1:28.45 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.33 | |||||||||
11 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 296 | 45.20 | 1:30.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.05 | |||||||||
12 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 288 | 45.51 | 1:31.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.26 | |||||||||
13 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 286 | 45.40 | 1:31.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.93 | |||||||||
14 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 278 | 45.97 | 1:32.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.70 | |||||||||
15 | Kristine Dupont | 2007 | 277 | 1:33.02 | 1:33.02 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.89 | |||||||||
16 | Amalie Møller | 2007 | 274 | 46.99 | 1:33.40 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.40 | |||||||||
17 | Laura Kaysfeld | 2007 | 269 | 45.45 | 1:33.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.05 | |||||||||
18 | Helena Honore | 2007 | 261 | 46.97 | 1:34.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:40.91 | |||||||||
19 | Laura Jørgensen | 2007 | 251 | 47.62 | 1:36.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.05 | |||||||||
20 | Edith Louise Vedel | 2007 | 247 | 47.36 | 1:36.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.97 | |||||||||
21 | Katharina Zobel | 2007 | 246 | 47.68 | 1:36.80 | |||||
Herlev Svømning | 1:39.53 | |||||||||
22 | Maja Vejborg | 2007 | 235 | 49.31 | 1:38.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.76 | |||||||||
23 | Ella Kjærebye | 2007 | 231 | 48.54 | 1:38.83 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:50.20 | |||||||||
24 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | 225 | 48.16 | 1:39.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.82 | |||||||||
25 | Oline Ludvigsen | 2007 | 225 | 48.87 | 1:39.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.86 | |||||||||
26 | Iben Karlsmark | 2007 | 224 | 50.08 | 1:39.77 | |||||
Herlev Svømning | 1:46.58 | |||||||||
27 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 221 | 47.29 | 1:40.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.44 | |||||||||
28 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 217 | 48.47 | 1:40.91 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:51.83 | |||||||||
29 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 215 | 50.85 | 1:41.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.79 | |||||||||
30 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 203 | 50.81 | 1:43.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.09 | |||||||||
31 | Siri Lauth | 2007 | 189 | 54.05 | 1:45.54 | |||||
Herlev Svømning | 1:45.49 | |||||||||
32 | Anna Powers | 2007 | 168 | 53.78 | 1:49.75 | |||||
Herlev Svømning | 1:52.19 | |||||||||
- | Anna Fiona Nybøll | 2007 | DSQ | Svøm mave v/50m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.06 | |||||||||
- | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | DSQ | Svøm på mave v 25m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Isabella M. Madsen | 2007 | DSQ | Ej fortsat bev v/50m | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.94 | |||||||||
- | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | DSQ | Ej fortsat bev v/50m | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.56 | |||||||||
- | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | DSQ | Afslut mave v/100m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zenia Englund | 2008 | 303 | 43.79 | 1:30.23 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.81 | |||||||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | 285 | 44.83 | 1:32.11 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:30.49 | |||||||||
3 | Vigga Skou | 2008 | 273 | 47.48 | 1:33.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.52 | |||||||||
4 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 266 | 47.24 | 1:34.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.60 | |||||||||
5 | Nynne Bugge | 2008 | 261 | 46.22 | 1:34.88 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.93 | |||||||||
6 | Smilla Hansson | 2008 | 260 | 47.05 | 1:34.95 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.38 | |||||||||
7 | Augusta Blom | 2008 | 254 | 48.07 | 1:35.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.56 | |||||||||
8 | Dagmar Rønnow | 2008 | 244 | 48.36 | 1:36.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.54 | |||||||||
9 | Sigrid Mygind | 2008 | 238 | 47.61 | 1:37.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.89 | |||||||||
10 | Siena Serizawa | 2008 | 236 | 47.77 | 1:38.17 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:45.68 | |||||||||
11 | Klara Rasmussen | 2008 | 231 | 48.21 | 1:38.77 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:03.08 | |||||||||
12 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 229 | 48.05 | 1:39.05 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laura Klug Christensen | 2008 | 221 | 49.09 | 1:40.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.63 | |||||||||
14 | Liva Christensen | 2008 | 206 | 49.95 | 1:42.62 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:50.62 | |||||||||
15 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 205 | 50.14 | 1:42.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.27 | |||||||||
16 | Vega Deneke Kure | 2009 | 203 | 52.98 | 1:43.07 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:44.51 | |||||||||
17 | Adia Brekling | 2008 | 197 | 51.30 | 1:44.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.00 | |||||||||
18 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 193 | 50.67 | 1:44.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.76 | |||||||||
19 | Ida Fam | 2008 | 193 | 52.19 | 1:44.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.65 | |||||||||
20 | Sofia Tang | 2008 | 183 | 53.91 | 1:46.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Eleonora Marsner | 2009 | 176 | 52.82 | 1:48.06 | |||||
Herlev Svømning | 1:44.96 | |||||||||
22 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 171 | 51.74 | 1:49.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.90 | |||||||||
23 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 164 | 54.19 | 1:50.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.46 | |||||||||
24 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 154 | 55.32 | 1:53.08 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:55.53 | |||||||||
25 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | 154 | 55.54 | 1:53.11 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:03.55 | |||||||||
26 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | 151 | 56.28 | 1:53.74 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
27 | Natalie Meyer | 2009 | 117 | 1:03.16 | 2:04.02 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:14.48 | |||||||||
28 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 101 | 1:02.64 | 2:09.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.51 | |||||||||
29 | Katrine Hermansen | 2008 | 87 | 1:08.18 | 2:16.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.29 | |||||||||
- | Freya Valentin | 2008 | DSQ | Ej rygliggende v/50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.85 | |||||||||
- | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | DSQ | Ej fortsat bev 50m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:59.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 650 | 30.22 | 1:02.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.69 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 536 | 32.39 | 1:06.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.60 | |||||||||
3 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 502 | 33.26 | 1:08.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.82 | |||||||||
4 | William Bendix Schmidt | 2005 | 489 | 34.30 | 1:09.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.41 | |||||||||
5 | William Bogø Andersen | 2005 | 485 | 33.88 | 1:09.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.22 | |||||||||
6 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 462 | 35.01 | 1:10.37 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.24 | |||||||||
7 | Louie Hansen | 2005 | 458 | 34.54 | 1:10.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.33 | |||||||||
8 | August Arup Neergaard | 2005 | 452 | 35.18 | 1:10.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.03 | |||||||||
9 | Anders Junker | 2005 | 437 | 34.12 | 1:11.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.52 | |||||||||
10 | Vincent Matras | 2005 | 436 | 35.61 | 1:11.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.01 | |||||||||
11 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 416 | 35.79 | 1:12.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.81 | |||||||||
12 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 407 | 36.13 | 1:13.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.40 | |||||||||
13 | August Sølvsteen | 2005 | 400 | 36.21 | 1:13.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.42 | |||||||||
14 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 400 | 36.19 | 1:13.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.33 | |||||||||
15 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 382 | 36.23 | 1:14.99 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.19 | |||||||||
16 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 348 | 37.85 | 1:17.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.37 | |||||||||
17 | Erik Schmidt | 2005 | 347 | 37.15 | 1:17.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.02 | |||||||||
18 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 330 | 39.03 | 1:18.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.75 | |||||||||
19 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 324 | 38.81 | 1:19.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.43 | |||||||||
20 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 324 | 38.66 | 1:19.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.81 | |||||||||
21 | Martin Munch Svendson | 2005 | 309 | 39.21 | 1:20.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.54 | |||||||||
22 | Lucas Svej | 2005 | 300 | 39.80 | 1:21.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.11 | |||||||||
23 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 300 | 39.77 | 1:21.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.86 | |||||||||
24 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 275 | 41.38 | 1:23.68 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.19 | |||||||||
25 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 254 | 42.00 | 1:25.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.58 | |||||||||
26 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 239 | 42.34 | 1:27.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.98 | |||||||||
27 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 220 | 43.93 | 1:30.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.44 | |||||||||
28 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 214 | 44.99 | 1:30.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.90 | |||||||||
29 | Alexander Brink | 2005 | 207 | 45.34 | 1:31.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.17 | |||||||||
- | Mads Sørensen | 2005 | DSQ | Ej fortsat bev v/25m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.71 | |||||||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 387 | 35.77 | 1:14.64 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.68 | |||||||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 373 | 36.46 | 1:15.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.65 | |||||||||
3 | Christian Moefelt | 2006 | 372 | 37.46 | 1:15.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.35 | |||||||||
4 | Tobias Melhede | 2006 | 369 | 37.67 | 1:15.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.34 | |||||||||
5 | Maximillian Udar | 2006 | 338 | 38.30 | 1:18.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.79 | |||||||||
6 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 333 | 38.15 | 1:18.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.06 | |||||||||
7 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 325 | 39.01 | 1:19.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.65 | |||||||||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 325 | 38.86 | 1:19.13 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.39 | |||||||||
9 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 314 | 38.91 | 1:20.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.44 | |||||||||
10 | Emil Espinoza | 2006 | 311 | 39.06 | 1:20.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.47 | |||||||||
11 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 306 | 38.90 | 1:20.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.50 | |||||||||
12 | Simon Hejbroch | 2006 | 295 | 40.05 | 1:21.67 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.67 | |||||||||
13 | William F. Pilgaard | 2006 | 292 | 40.28 | 1:21.99 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.44 | |||||||||
14 | August Taul | 2006 | 269 | 41.34 | 1:24.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.55 | |||||||||
15 | Oscar Serizawa | 2006 | 269 | 40.89 | 1:24.24 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.48 | |||||||||
16 | Oswald Lindquist | 2006 | 269 | 41.78 | 1:24.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.84 | |||||||||
17 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 265 | 42.05 | 1:24.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.14 | |||||||||
18 | Emil Olsen | 2006 | 265 | 41.26 | 1:24.71 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.22 | |||||||||
19 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 264 | 1:24.77 | 1:24.77 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.11 | |||||||||
20 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 264 | 41.92 | 1:24.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.00 | |||||||||
21 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 262 | 42.28 | 1:25.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.45 | |||||||||
22 | Christian Nimb | 2006 | 261 | 40.88 | 1:25.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.07 | |||||||||
23 | David Johannes Dahl | 2006 | 259 | 41.99 | 1:25.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.35 | |||||||||
24 | William Brix Søhoel | 2006 | 259 | 42.40 | 1:25.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.39 | |||||||||
25 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 223 | 44.36 | 1:29.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.02 | |||||||||
26 | Martin Daniele | 2006 | 223 | 44.21 | 1:29.69 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:39.71 | |||||||||
27 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 218 | 44.73 | 1:30.33 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.88 | |||||||||
28 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 211 | 46.05 | 1:31.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.47 | |||||||||
29 | Anton Serizawa | 2006 | 203 | 45.41 | 1:32.58 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.39 | |||||||||
30 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 191 | 47.43 | 1:34.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.38 | |||||||||
31 | Carl S. Sørensen | 2006 | 175 | 46.95 | 1:37.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.62 | |||||||||
32 | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 146 | 52.52 | 1:43.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.98 | |||||||||
33 | Simon Dines Hansen | 2006 | 145 | 50.97 | 1:43.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.45 | |||||||||
- | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:46.52 | |||||||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 351 | 37.40 | 1:17.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.70 | |||||||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 298 | 39.34 | 1:21.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.93 | |||||||||
3 | August Due | 2007 | 287 | 40.34 | 1:22.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.51 | |||||||||
4 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 274 | 40.14 | 1:23.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.10 | |||||||||
5 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 256 | 41.09 | 1:25.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.28 | |||||||||
6 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 231 | 43.80 | 1:28.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.18 | |||||||||
7 | Lukas Peacock | 2007 | 226 | 43.49 | 1:29.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.26 | |||||||||
8 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 222 | 43.40 | 1:29.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.95 | |||||||||
9 | Otto Cairo | 2007 | 219 | 44.68 | 1:30.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.77 | |||||||||
10 | Rasmus Edske | 2007 | 199 | 45.43 | 1:33.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.11 | |||||||||
11 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 190 | 45.74 | 1:34.54 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:34.27 | |||||||||
12 | Storm Bargmann | 2007 | 190 | 48.08 | 1:34.58 | |||||
Herlev Svømning | 1:33.95 | |||||||||
13 | Mathias Larsen | 2007 | 183 | 48.50 | 1:35.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.14 | |||||||||
14 | Tristan Nygaard | 2008 | 177 | 48.10 | 1:36.85 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.88 | |||||||||
15 | Oscar Heinemann | 2007 | 169 | 48.61 | 1:38.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.19 | |||||||||
16 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 162 | 48.49 | 1:39.64 | |||||
Herlev Svømning | 1:39.28 | |||||||||
17 | Aksel Kirkelund | 2007 | 154 | 50.05 | 1:41.35 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 144 | 52.03 | 1:43.78 | |||||
Herlev Svømning | 1:41.48 | |||||||||
19 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 141 | 52.21 | 1:44.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.43 | |||||||||
20 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 140 | 51.40 | 1:44.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.77 | |||||||||
21 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 139 | 1:44.83 | 1:44.83 | |||||
Herlev Svømning | 1:47.06 | |||||||||
22 | Peter Emil Dyhr | 2008 | 131 | 52.92 | 1:46.90 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:47.95 | |||||||||
23 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | 129 | 52.72 | 1:47.67 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:45.94 | |||||||||
24 | William Bendixen | 2007 | 128 | 52.20 | 1:47.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.11 | |||||||||
25 | Anders Koch Jensen | 2008 | 125 | 54.15 | 1:48.82 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:50.54 | |||||||||
26 | Gustav Jørgensen | 2009 | 121 | 54.00 | 1:49.73 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:52.26 | |||||||||
27 | Toke Hjalholdt | 2007 | 121 | 56.06 | 1:49.86 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:47.20 | |||||||||
28 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 118 | 55.24 | 1:50.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.88 | |||||||||
29 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 110 | 56.29 | 1:53.46 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 102 | 57.81 | 1:56.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.84 | |||||||||
- | Jonathan Petersen | 2007 | DSQ | Ej fortsat bev v/50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.45 | |||||||||
- | William Bugge | 2008 | DSQ | Svøm på mave v/25m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 754 | 33.41 | 1:09.73 | 1:46.51 | 2:23.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.90 | |||||||||
2 | Josephine Thomsen | 2005 | 678 | 35.35 | 1:12.94 | 1:51.10 | 2:28.43 | |||
Herlev Svømning | 2:34.13 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 594 | 35.47 | 1:14.08 | 1:55.04 | 2:35.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.55 | |||||||||
4 | Caroline Koch | 2005 | 553 | 37.73 | 1:18.27 | 1:58.77 | 2:38.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.61 | |||||||||
5 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 552 | 37.37 | 1:17.08 | 1:58.81 | 2:38.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.89 | |||||||||
6 | Signe Eie | 2005 | 547 | 37.67 | 1:18.20 | 1:59.53 | 2:39.42 | |||
Herlev Svømning | 2:44.02 | |||||||||
7 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 532 | 38.79 | 1:20.08 | 2:01.41 | 2:40.89 | |||
Herlev Svømning | 2:43.39 | |||||||||
8 | Lise Refsgaard | 2005 | 529 | 38.30 | 1:20.09 | 2:01.69 | 2:41.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.34 | |||||||||
9 | Anna R. Strøbek | 2005 | 522 | 40.16 | 1:21.81 | 2:02.61 | 2:41.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.69 | |||||||||
10 | Victoria W. Stahl | 2005 | 519 | 38.69 | 1:20.05 | 2:01.58 | 2:42.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.10 | |||||||||
11 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 511 | 37.48 | 1:18.53 | 2:00.89 | 2:43.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.03 | |||||||||
12 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 510 | 39.32 | 1:20.56 | 2:02.61 | 2:43.17 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:45.90 | |||||||||
13 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 480 | 38.36 | 1:20.51 | 2:03.17 | 2:46.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.33 | |||||||||
14 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 470 | 39.34 | 1:21.78 | 2:05.07 | 2:47.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.41 | |||||||||
15 | Julia Tholstrup | 2005 | 467 | 39.24 | 1:22.51 | 2:06.73 | 2:48.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:10.22 | |||||||||
16 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 454 | 38.66 | 2:49.62 | 2:49.62 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.17 | |||||||||
17 | Filippa Walløe | 2005 | 416 | 41.53 | 1:26.32 | 2:11.46 | 2:54.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:06.57 | |||||||||
18 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 356 | 43.53 | 1:30.05 | 2:18.04 | 3:03.94 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:33.37 | |||||||||
- | Josefine Staudt | 2005 | DSQ | Ej fortsat bev. v/75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 728 | 30.22 | 1:03.41 | 1:37.79 | 2:12.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.56 | |||||||||
2 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 624 | 32.45 | 1:07.31 | 1:43.51 | 2:19.16 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.53 | |||||||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | 605 | 33.50 | 1:08.88 | 1:45.47 | 2:20.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.92 | |||||||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 561 | 33.69 | 1:10.19 | 1:47.29 | 2:24.14 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.54 | |||||||||
5 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 542 | 34.08 | 1:10.70 | 1:48.72 | 2:25.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.89 | |||||||||
6 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 541 | 34.39 | 1:11.82 | 1:49.71 | 2:25.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.80 | |||||||||
7 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 535 | 34.24 | 1:11.77 | 1:49.56 | 2:26.51 | |||
Herlev Svømning | 2:33.64 | |||||||||
8 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 504 | 35.59 | 1:13.34 | 1:51.55 | 2:29.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.45 | |||||||||
9 | Viggo Prehn | 2004 | 485 | 35.20 | 1:13.95 | 1:53.09 | 2:31.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.34 | |||||||||
10 | Oscar Kroos | 2004 | 470 | 37.10 | 1:16.07 | 1:55.10 | 2:32.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.31 | |||||||||
11 | William Leth | 2004 | 465 | 36.97 | 1:17.67 | 1:56.81 | 2:33.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.67 | |||||||||
12 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 440 | 36.70 | 1:16.99 | 1:57.98 | 2:36.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.28 | |||||||||
13 | Mathias Lindgaard | 2004 | 438 | 36.94 | 1:16.38 | 1:57.18 | 2:36.52 | |||
Herlev Svømning | 2:35.09 | |||||||||
14 | Alexander Griffin | 2004 | 428 | 37.22 | 1:16.65 | 1:58.20 | 2:37.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.66 | |||||||||
15 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 399 | 37.81 | 1:19.13 | 2:00.63 | 2:41.47 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.08 | |||||||||
16 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 396 | 37.93 | 1:19.73 | 2:02.16 | 2:41.90 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.31 | |||||||||
17 | Alexander Hillhouse | 2004 | 346 | 39.32 | 1:22.21 | 2:05.88 | 2:49.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.08 | |||||||||
- | Sofus Norby Larsson | 2004 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Herlev Svømning | 3:00.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 18 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 33, 8X50 fri mix, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mix 1 Gsc | 2004 | 3:45.07 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:52.74 | |||||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 29.22 | 56.33 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 26.02 | 1:22.35 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 28.15 | 1:50.50 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 26.80 | 2:17.30 | |||||||
Josefine Staudt | 2005 | 30.30 | 2:47.60 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 27.59 | 3:15.19 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 29.88 | 3:45.07 | |||||||
2 | Kvik K2 Mix | 2005 | 3:46.95 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:53.00 | |||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 26.74 | 26.74 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 29.46 | 56.20 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 26.68 | 1:22.88 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 28.91 | 1:51.79 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 27.32 | 2:19.11 | |||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 29.72 | 2:48.83 | |||||||
Viggo Prehn | 2004 | 27.85 | 3:16.68 | |||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 30.27 | 3:46.95 | |||||||
3 | Herlev Mix | 2004 | 3:49.47 | |||||||
Herlev Svømning | 3:50.42 | |||||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 26.82 | 26.82 | |||||||
Signe Eie | 2005 | 29.64 | 56.46 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 27.81 | 1:24.27 | |||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 31.64 | 1:55.91 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 27.41 | 2:23.32 | |||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 27.87 | 2:51.19 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 28.39 | 3:19.58 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 29.89 | 3:49.47 | |||||||
4 | Kvik K3 Mix | 2004 | 4:11.50 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:08.84 | |||||||||
Lucas Svej | 2005 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 32.04 | 1:03.18 | |||||||
Alexander Hillhouse | 2004 | 31.47 | 1:34.65 | |||||||
Siv Reimer | 2006 | 31.31 | 2:05.96 | |||||||
Mads Sørensen | 2005 | 31.36 | 2:37.32 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 31.19 | 3:08.51 | |||||||
Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 31.85 | 3:40.36 | |||||||
Lara Smerdal | 2006 | 31.14 | 4:11.50 | |||||||
5 | Mix 2 Gsc | 2004 | 4:11.92 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:08.05 | |||||||||
Mattias Sand Nielsen | 2005 | 29.75 | 29.75 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 30.86 | 1:00.61 | |||||||
Anders Junker | 2005 | 30.42 | 1:31.03 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 30.74 | 2:01.77 | |||||||
Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 31.91 | 2:33.68 | |||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 32.40 | 3:06.08 | |||||||
Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 32.12 | 3:38.20 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 33.72 | 4:11.92 | |||||||
Løb 33, 8X50 fri mix, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Mix 3 | 2006 | 4:13.47 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:21.50 | |||||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 30.49 | 1:00.97 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 31.60 | 1:32.57 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 33.18 | 2:05.75 | |||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 30.84 | 2:36.59 | |||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 32.43 | 3:09.02 | |||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 31.19 | 3:40.21 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 33.26 | 4:13.47 | |||||||
2 | Gsk Mix 1 | 2006 | 4:21.95 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 31.71 | 1:03.47 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 31.87 | 1:35.34 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 34.64 | 2:09.98 | |||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 33.06 | 2:43.04 | |||||||
Isabell Hansen | 2007 | 32.50 | 3:15.54 | |||||||
Anton Serizawa | 2006 | 33.86 | 3:49.40 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 32.55 | 4:21.95 | |||||||
3 | Stt Mix | 2006 | 4:22.37 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:27.11 | |||||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Emma Haagen | 2006 | 34.18 | 1:04.98 | |||||||
William F. Pilgaard | 2006 | 33.41 | 1:38.39 | |||||||
Hanna Rørbech | 2006 | 34.62 | 2:13.01 | |||||||
Emil Olsen | 2006 | 33.49 | 2:46.50 | |||||||
Signe Schnabelrauch | 2006 | 32.47 | 3:18.97 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 31.35 | 3:50.32 | |||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 32.05 | 4:22.37 | |||||||
4 | Gsc Mix 4 | 2006 | 4:40.94 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:40.50 | |||||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 36.63 | 1:09.29 | |||||||
Lukas Peacock | 2007 | 33.09 | 1:42.38 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 38.24 | 2:20.62 | |||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 33.82 | 2:54.44 | |||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 37.35 | 3:31.79 | |||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 33.70 | 4:05.49 | |||||||
Augusta Blom | 2008 | 35.45 | 4:40.94 | |||||||
5 | Kvik Mix 1 | 2007 | 4:52.08 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:10.00 | |||||||||
Herman Plehn Prehn | 2007 | 34.19 | 34.19 | |||||||
Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 35.62 | 1:09.81 | |||||||
Storm Useinovski Krat | 2007 | 38.61 | 1:48.42 | |||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 37.64 | 2:26.06 | |||||||
Jonathan Petersen | 2007 | 37.42 | 3:03.48 | |||||||
Leonora Wahl-Brink | 2007 | 36.02 | 3:39.50 | |||||||
Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 37.19 | 4:16.69 | |||||||
Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 35.39 | 4:52.08 | |||||||
6 | Gsc Mix 5 | 2006 | 4:59.51 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:55.50 | |||||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 37.12 | 1:12.64 | |||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 33.60 | 1:46.24 | |||||||
Freya Valentin | 2008 | 42.60 | 2:28.84 | |||||||
William Bendixen | 2007 | 37.05 | 3:05.89 | |||||||
Laura Klug Christensen | 2008 | 38.27 | 3:44.16 | |||||||
Rasmus Edske | 2007 | 37.24 | 4:21.40 | |||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 38.11 | 4:59.51 | |||||||
7 | Herlev Talent Mix | 2006 | 5:17.51 | |||||||
Herlev Svømning | 4:15.00 | |||||||||
Jonas Pelle Christensen | 2009 | 41.81 | 41.81 | |||||||
Eleonora Marsner | 2009 | 42.52 | 1:24.33 | |||||||
Aksel Kirkelund | 2007 | 40.45 | 2:04.78 | |||||||
Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 41.73 | 2:46.51 | |||||||
Viktor Nymark Føge | 2008 | 43.15 | 3:29.66 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 36.32 | 4:05.98 | |||||||
Storm Bargmann | 2007 | 37.27 | 4:43.25 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 34.26 | 5:17.51 | |||||||
8 | Gsk Mix 2 | 2006 | 5:18.37 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 4:50.00 | |||||||||
Anders Koch Jensen | 2008 | 41.93 | 41.93 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 36.34 | 1:18.27 | |||||||
William Bugge | 2008 | 42.49 | 2:00.76 | |||||||
Klara Rasmussen | 2008 | 39.95 | 2:40.71 | |||||||
Tristan Nygaard | 2008 | 38.66 | 3:19.37 | |||||||
Nynne Bugge | 2008 | 39.95 | 3:59.32 | |||||||
Gustav Jørgensen | 2009 | 40.44 | 4:39.76 | |||||||
Emma Panton Nielsen | 2008 | 38.61 | 5:18.37 | |||||||
9 | Kvik Mix 2 | 2007 | 5:19.95 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:10.00 | |||||||||
Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Adia Brekling | 2008 | 39.74 | 1:18.46 | |||||||
Philip Schou Christiansen | 2006 | 37.88 | 1:56.34 | |||||||
Dagmar Rønnow | 2008 | 41.73 | 2:38.07 | |||||||
Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 40.54 | 3:18.61 | |||||||
Ida Fam | 2008 | 40.76 | 3:59.37 | |||||||
Simon Dines Hansen | 2006 | 36.54 | 4:35.91 | |||||||
Sofia Tang | 2008 | 44.04 | 5:19.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |