Tulokset Saltis-Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.16 | 1:17.38 | |||||
2 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.94 | 1:19.56 | |||||
3 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.12 | 1:19.87 | |||||
4 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.43 | 1:20.23 | |||||
5 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.28 | 1:21.45 | |||||
6 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.99 | 1:21.84 | |||||
7 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.21 | 1:22.21 | |||||
8 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.66 | 1:22.65 | |||||
9 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 40.51 | 1:23.17 | |||||
10 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.04 | 1:23.89 | |||||
11 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.08 | 1:24.27 | |||||
12 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.83 | 1:24.48 | |||||
13 | Maja Dunder | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.86 | 1:26.83 | |||||
14 | Natalie Nilsson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.14 | 1:27.55 | |||||
15 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.71 | 1:27.79 | |||||
16 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.92 | 1:28.03 | |||||
17 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.17 | 1:28.09 | |||||
18 | Elina Darvish | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.91 | 1:28.21 | |||||
19 | Tilja Stålnacke | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.27 | 1:28.28 | |||||
20 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 42.54 | 1:29.14 | |||||
21 | Emma Wärn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.10 | 1:30.18 | |||||
22 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.35 | 1:30.42 | |||||
23 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.34 | 1:31.25 | |||||
24 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 44.11 | 1:31.93 | |||||
25 | Sofia Bäckström | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.94 | 1:32.54 | |||||
26 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.18 | 1:32.64 | |||||
27 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 43.87 | 1:32.85 | |||||
28 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.96 | 1:34.41 | |||||
29 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 49.71 | 1:39.25 | |||||
30 | Leona Arganti | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.89 | 1:42.55 | |||||
- | Nicole Fard Habibi | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Tilde Bergvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.77 | 1:11.28 | |||||
2 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.72 | 1:14.18 | |||||
3 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.08 | 1:16.68 | |||||
4 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.61 | 1:21.36 | |||||
5 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.39 | 1:25.93 | |||||
6 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.59 | 1:31.88 | |||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.38 | 1:16.59 | |||||
2 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.34 | 1:26.59 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.08 | 1:12.69 | |||||
2 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.34 | 1:16.02 | |||||
3 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.36 | 1:17.93 | |||||
4 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.90 | 1:18.75 | |||||
5 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.28 | 1:22.74 | |||||
6 | Isak Ekman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.42 | 1:23.62 | |||||
7 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.90 | 1:25.73 | |||||
8 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.67 | 1:28.10 | |||||
9 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.02 | 1:28.17 | |||||
10 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.09 | 1:28.35 | |||||
11 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.88 | 1:29.51 | |||||
12 | Alvin Johansson | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.52 | 1:30.13 | |||||
13 | Emil Johanson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.54 | 1:31.11 | |||||
14 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.48 | 1:31.27 | |||||
15 | Felix Wensmark | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.85 | 1:31.46 | |||||
16 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.30 | 1:33.95 | |||||
- | Alexander Richards Nilsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Gevork Sarkisyants | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.46 | 1:24.32 | |||||
- | Noa Sigfelt | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.02 | ||||||
2 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.06 | ||||||
3 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.42 | ||||||
4 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.61 | ||||||
5 | Karin Flink | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.45 | ||||||
6 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.58 | ||||||
7 | Viktoria Milic | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 45.05 | ||||||
8 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 45.33 | ||||||
9 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 45.94 | ||||||
10 | Cathlin Bohlin | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.32 | ||||||
11 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 46.63 | ||||||
12 | Linnea Ekstrand | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.04 | ||||||
13 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 47.53 | ||||||
14 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.61 | ||||||
15 | Elvira Isakson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 49.41 | ||||||
16 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 50.03 | ||||||
17 | Sibel Levin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 50.08 | ||||||
18 | Edith Dinnesen | 2009 | Turebergs Simklubb | 50.53 | ||||||
19 | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | 51.84 | ||||||
20 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 51.95 | ||||||
21 | Ellen Ekengren | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 52.19 | ||||||
22 | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 52.24 | ||||||
23 | Hedvig Kinnunen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.51 | ||||||
24 | Sofia Silver | 2010 | Södertörns Simsällskap | 55.26 | ||||||
25 | Emelie Hedqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.29 | ||||||
- | Agnez Salom | 2011 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alisa Töpffer | 2009 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Isabelle Moshref | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Mila Almström | 2008 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Moa Lernman | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.43 | ||||||
2 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.37 | ||||||
3 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.79 | ||||||
4 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.25 | ||||||
5 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.12 | ||||||
6 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.02 | ||||||
7 | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | 40.35 | ||||||
8 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.73 | ||||||
9 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.08 | ||||||
10 | Emilia Buchgeister | 2006 | Turebergs Simklubb | 41.16 | ||||||
11 | Ida Söderlund | 2006 | Turebergs Simklubb | 41.23 | ||||||
12 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.30 | ||||||
13 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 41.82 | ||||||
14 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.10 | ||||||
15 | Moa Larsson | 2007 | Turebergs Simklubb | 42.35 | ||||||
16 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.53 | ||||||
17 | Matilda Lobendahl | 2007 | Spårvägen Simförening | 42.91 | ||||||
18 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 43.64 | ||||||
19 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 43.88 | ||||||
20 | Ida Haidari | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.23 | ||||||
21 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.35 | ||||||
22 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.96 | ||||||
23 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.15 | ||||||
24 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.24 | ||||||
25 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.44 | ||||||
26 | Tyra Svensk-Sandersson | 2006 | Tyresö Simsällskap | 45.75 | ||||||
27 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.99 | ||||||
28 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.03 | ||||||
29 | Fernanda Vasquez | 2007 | Turebergs Simklubb | 46.11 | ||||||
30 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.40 | ||||||
31 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.45 | ||||||
32 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.28 | ||||||
33 | Klara Broms | 2006 | Turebergs Simklubb | 47.53 | ||||||
34 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.07 | ||||||
35 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.14 | ||||||
36 | Adriana Hamzehnejad | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.42 | ||||||
37 | Alice Blomqvist | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.44 | ||||||
38 | Alva Ek | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.45 | ||||||
39 | Edith Forsell | 2007 | Turebergs Simklubb | 49.28 | ||||||
40 | Felica Wadell | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.43 | ||||||
41 | Caroline Sjöstedt | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 50.52 | ||||||
42 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.20 | ||||||
43 | Sofia Safavieh | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.95 | ||||||
44 | Sabina Mihalache | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 51.97 | ||||||
45 | Isabelle Lindstedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.76 | ||||||
46 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 54.16 | ||||||
47 | Clara Bergvall | 2006 | Tyresö Simsällskap | 55.00 | ||||||
48 | Selma Edwall | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.00 | ||||||
49 | Karina Kurbanova | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:04.37 | ||||||
- | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Wilma Brunn | 2007 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.73 | ||||||
2 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.86 | ||||||
3 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 44.54 | ||||||
4 | Ted Körberg | 2008 | Turebergs Simklubb | 44.79 | ||||||
5 | Albert Sharpe | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 46.08 | ||||||
6 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 47.03 | ||||||
7 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.30 | ||||||
8 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.63 | ||||||
9 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.93 | ||||||
10 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.75 | ||||||
11 | Rasmus Bäck | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.06 | ||||||
12 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.95 | ||||||
13 | Oskar Joona | 2008 | Södertörns Simsällskap | 51.87 | ||||||
14 | Daniel Kursitis Kuzyaev | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:00.47 | ||||||
- | Alexander Kvarfordh Andres | 2009 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Eric Söderlund | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philip Stasiak | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilhelm Dahlen | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 34.55 | ||||||
2 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.09 | ||||||
3 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.40 | ||||||
4 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 38.05 | ||||||
5 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.48 | ||||||
6 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.83 | ||||||
7 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.56 | ||||||
8 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.44 | ||||||
9 | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.61 | ||||||
10 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.30 | ||||||
11 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.00 | ||||||
12 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.17 | ||||||
13 | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 43.69 | ||||||
14 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.90 | ||||||
15 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.43 | ||||||
16 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.71 | ||||||
17 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 45.28 | ||||||
18 | Ivan Hvenmark | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.73 | ||||||
19 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.29 | ||||||
20 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 46.61 | ||||||
21 | Axel Lund | 2006 | Tyresö Simsällskap | 48.04 | ||||||
22 | Kristian Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.07 | ||||||
23 | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.18 | ||||||
24 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.46 | ||||||
25 | Olof Westas | 2007 | Turebergs Simklubb | 49.65 | ||||||
26 | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.73 | ||||||
27 | Oliver Timm | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.26 | ||||||
28 | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 50.59 | ||||||
29 | Isak Silebäck | 2007 | Tyresö Simsällskap | 52.63 | ||||||
30 | Mete Ahmet Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 56.68 | ||||||
- | Daniel Rasool | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Alexander Biglert | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oliver Sörman | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.27 | 1:26.50 | |||||
2 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.95 | 1:30.09 | |||||
3 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.02 | 1:31.98 | |||||
4 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.15 | 1:32.13 | |||||
5 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 43.94 | 1:33.71 | |||||
6 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.99 | 1:35.47 | |||||
7 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 45.70 | 1:36.08 | |||||
8 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 46.15 | 1:37.11 | |||||
9 | Emma Wärn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.83 | 1:37.81 | |||||
10 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.62 | 1:38.11 | |||||
11 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 46.54 | 1:39.07 | |||||
12 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.44 | 1:39.37 | |||||
13 | Elina Darvish | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.62 | 1:41.45 | |||||
14 | Sofia Bäckström | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.91 | 1:41.63 | |||||
15 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 46.71 | 1:41.94 | |||||
16 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.01 | 1:41.98 | |||||
17 | Frida Wilmo Johansson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.86 | 1:42.78 | |||||
18 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.06 | 1:42.89 | |||||
19 | Tilde Bergvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.89 | 1:43.33 | |||||
20 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.53 | 1:44.20 | |||||
21 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.15 | 1:44.23 | |||||
22 | Amelie Jäntti | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.33 | 1:45.70 | |||||
23 | Leona Arganti | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.91 | 1:46.60 | |||||
24 | Maja Dunder | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.34 | 1:55.17 | |||||
25 | Menal Abdelkader | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:05.65 | 2:26.06 | |||||
- | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Nicole Fard Habibi | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.59 | 1:17.84 | |||||
2 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.83 | 1:27.16 | |||||
3 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.66 | 1:27.94 | |||||
4 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.06 | 1:27.96 | |||||
5 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.96 | 1:29.40 | |||||
6 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 43.31 | 1:31.64 | |||||
7 | Isabelle Lindström | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.86 | 1:38.59 | |||||
8 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.44 | 1:41.16 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.66 | 1:31.85 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.63 | 1:21.69 | |||||
2 | Emil Johanson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.81 | 1:27.13 | |||||
3 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.83 | 1:27.76 | |||||
4 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.30 | 1:28.24 | |||||
5 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.97 | 1:30.28 | |||||
6 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.05 | 1:31.92 | |||||
7 | Gustav Aglert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.90 | 1:32.29 | |||||
8 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.77 | 1:32.87 | |||||
9 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 43.66 | 1:33.44 | |||||
10 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.43 | 1:34.29 | |||||
11 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.35 | 1:36.26 | |||||
12 | Felix Wensmark | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.68 | 1:38.67 | |||||
13 | Alvin Johansson | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.12 | 1:38.72 | |||||
14 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.97 | 1:40.02 | |||||
15 | Leo Brehmer | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.06 | 1:43.20 | |||||
16 | Ricardo Daniel Kosiec-Gomez | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.63 | 1:45.90 | |||||
17 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.34 | 1:49.35 | |||||
18 | Alieu Touray | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.41 | 2:27.39 | |||||
- | Gevork Sarkisyants | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noa Sigfelt | 2003 | Södertörns Simsällskap | 46.43 | 1:39.11 | |||||
2 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.58 | 1:39.29 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.33 | 1:16.51 | |||||
2 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.80 | 1:24.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.33 | ||||||
2 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.92 | ||||||
3 | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 48.76 | ||||||
4 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.02 | ||||||
5 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 50.27 | ||||||
6 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 50.32 | ||||||
7 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.46 | ||||||
8 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.72 | ||||||
9 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 51.83 | ||||||
10 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.94 | ||||||
11 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 52.44 | ||||||
12 | Elvira Isakson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 54.36 | ||||||
13 | Rut Gustafsson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 54.56 | ||||||
14 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.69 | ||||||
15 | Moa Lernman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.87 | ||||||
16 | Stella Rahm | 2009 | Skuru Idrottsklubb | 55.00 | ||||||
17 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.48 | ||||||
18 | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | 56.65 | ||||||
19 | Ellen Ekengren | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 56.90 | ||||||
20 | Viktoria Milic | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 57.23 | ||||||
21 | Hedvig Kinnunen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.56 | ||||||
22 | Edith Dinnesen | 2009 | Turebergs Simklubb | 57.97 | ||||||
23 | Linnea Ekstrand | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.12 | ||||||
24 | Karin Flink | 2008 | Södertörns Simsällskap | 58.98 | ||||||
25 | Sibel Levin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 59.01 | ||||||
26 | Isabelle Moshref | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 59.15 | ||||||
27 | Matilde Bergander | 2010 | Södertörns Simsällskap | 59.86 | ||||||
28 | Emelie Hedqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:00.35 | ||||||
29 | Sophie Gunnarsson | 2011 | Södertörns Simsällskap | 1:01.30 | ||||||
30 | Cathlin Bohlin | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.36 | ||||||
30 | Sofia Silver | 2010 | Södertörns Simsällskap | 1:03.36 | ||||||
32 | Agnez Salom | 2011 | Södertörns Simsällskap | 1:05.37 | ||||||
33 | Mila Almström | 2008 | Spårvägen Simförening | 1:11.66 | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.49 | ||||||
2 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.40 | ||||||
3 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.63 | ||||||
4 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.71 | ||||||
5 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.46 | ||||||
6 | Alva Qvist | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.67 | ||||||
7 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.55 | ||||||
8 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.95 | ||||||
9 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.03 | ||||||
10 | Alice Sjödén-Sikström | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.58 | ||||||
11 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 44.79 | ||||||
12 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.93 | ||||||
13 | Emilia Buchgeister | 2006 | Turebergs Simklubb | 45.08 | ||||||
14 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.61 | ||||||
15 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.01 | ||||||
16 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.22 | ||||||
17 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.48 | ||||||
18 | Matilda Lobendahl | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.33 | ||||||
19 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.70 | ||||||
20 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.89 | ||||||
21 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 48.03 | ||||||
22 | Moa Larsson | 2007 | Turebergs Simklubb | 48.10 | ||||||
23 | Ida Haidari | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.28 | ||||||
24 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.51 | ||||||
25 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.52 | ||||||
26 | Alva Ek | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.65 | ||||||
27 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.83 | ||||||
27 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.83 | ||||||
29 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.88 | ||||||
30 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.04 | ||||||
31 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.10 | ||||||
32 | Felica Wadell | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.21 | ||||||
33 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.24 | ||||||
34 | Nora Hodneland | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.41 | ||||||
35 | Sofia Safavieh | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.84 | ||||||
36 | Klara Broms | 2006 | Turebergs Simklubb | 50.11 | ||||||
37 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.13 | ||||||
38 | Edith Forsell | 2007 | Turebergs Simklubb | 50.32 | ||||||
39 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.85 | ||||||
40 | Chanel Matilainen | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.27 | ||||||
41 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 51.70 | ||||||
42 | Adriana Hamzehnejad | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.33 | ||||||
43 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.91 | ||||||
44 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.01 | ||||||
44 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.01 | ||||||
46 | Carla Linnea Jimenez Tjärnkvist | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.06 | ||||||
47 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.11 | ||||||
48 | Selma Edwall | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.76 | ||||||
49 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 54.35 | ||||||
50 | Sofia Palmqvist | 2007 | Södertörns Simsällskap | 55.24 | ||||||
51 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.37 | ||||||
52 | Caroline Sjöstedt | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 57.88 | ||||||
53 | Isabelle Lindstedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.35 | ||||||
54 | Wilma Brunn | 2007 | Tyresö Simsällskap | 1:02.15 | ||||||
55 | Karina Kurbanova | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:08.39 | ||||||
- | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Sabina Mihalache | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tyra Svensk-Sandersson | 2006 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.61 | ||||||
2 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.27 | ||||||
3 | Albert Sharpe | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 51.39 | ||||||
4 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.06 | ||||||
5 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.13 | ||||||
6 | Eric Söderlund | 2010 | Södertörns Simsällskap | 53.72 | ||||||
7 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.61 | ||||||
8 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 54.84 | ||||||
9 | Rasmus Bäck | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.51 | ||||||
10 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 55.76 | ||||||
11 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.14 | ||||||
12 | Alexander Kvarfordh Andres | 2009 | Skuru Idrottsklubb | 57.97 | ||||||
13 | Wilhelm Dahlen | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.00 | ||||||
14 | Oskar Joona | 2008 | Södertörns Simsällskap | 59.56 | ||||||
15 | Philip Stasiak | 2010 | Södertörns Simsällskap | 1:00.21 | ||||||
- | Daniel Kursitis Kuzyaev | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Erik Broms | 2009 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ted Körberg | 2008 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.63 | ||||||
2 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.84 | ||||||
3 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.04 | ||||||
4 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.72 | ||||||
5 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 43.95 | ||||||
6 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.02 | ||||||
7 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.62 | ||||||
8 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.12 | ||||||
9 | Kristian Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | 46.48 | ||||||
10 | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.82 | ||||||
11 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.49 | ||||||
12 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 47.69 | ||||||
13 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.96 | ||||||
14 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.89 | ||||||
14 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.89 | ||||||
16 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.49 | ||||||
17 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.68 | ||||||
18 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 49.82 | ||||||
19 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 50.47 | ||||||
20 | Hampus Glanshed | 2006 | Södertörns Simsällskap | 52.01 | ||||||
21 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.16 | ||||||
22 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.78 | ||||||
23 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.21 | ||||||
24 | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.49 | ||||||
25 | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.66 | ||||||
26 | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 54.93 | ||||||
27 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.98 | ||||||
28 | David Degerlund | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.37 | ||||||
29 | Axel Lund | 2006 | Tyresö Simsällskap | 55.61 | ||||||
30 | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 58.36 | ||||||
31 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 58.39 | ||||||
32 | Oliver Sörman | 2007 | Spårvägen Simförening | 1:00.23 | ||||||
33 | Alexander Biglert | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:00.63 | ||||||
34 | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:01.31 | ||||||
35 | Oliver Timm | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:03.08 | ||||||
36 | Isak Silebäck | 2007 | Tyresö Simsällskap | 1:03.79 | ||||||
- | Mete Ahmet Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Olof Överby | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Raoul Eneskjöld | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.10 | 1:19.98 | 2:14.09 | 2:53.19 | |||
2 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.15 | 1:21.74 | 2:14.24 | 2:54.66 | |||
3 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.22 | 1:24.40 | 2:14.88 | 2:55.40 | |||
4 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.33 | 1:23.32 | 2:16.25 | 2:55.41 | |||
5 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.73 | 1:22.77 | 2:16.51 | 2:56.10 | |||
6 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.75 | 1:22.49 | 2:16.68 | 2:56.88 | |||
7 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 37.97 | 1:23.44 | 2:20.50 | 3:04.03 | |||
8 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.64 | 1:25.64 | 2:26.19 | 3:07.33 | |||
9 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 40.86 | 1:31.37 | 2:30.32 | 3:11.63 | |||
10 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.26 | 1:32.26 | 2:30.17 | 3:11.98 | |||
11 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.11 | 1:35.14 | 2:28.21 | 3:12.05 | |||
12 | Natalie Nilsson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.98 | 1:32.79 | 2:29.22 | 3:16.66 | |||
- | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.66 | 1:15.74 | 2:00.63 | 2:37.55 | |||
2 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.28 | 1:14.10 | 2:05.92 | 2:46.06 | |||
3 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.55 | 1:23.20 | 2:12.94 | 2:52.63 | |||
4 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.71 | 1:26.22 | 2:17.28 | 2:59.31 | |||
5 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.33 | 1:24.00 | 2:16.80 | 3:00.82 | |||
6 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.12 | 1:35.18 | 2:32.83 | 3:14.99 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.40 | 1:14.92 | 1:59.37 | 2:33.45 | |||
2 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.22 | 1:17.41 | 2:01.72 | 2:36.13 | |||
3 | Isak Ekman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.16 | 1:22.10 | 2:11.87 | 2:47.96 | |||
4 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.45 | 1:23.15 | 2:12.98 | 2:50.84 | |||
5 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.12 | 1:27.27 | 2:17.70 | 2:59.90 | |||
6 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.36 | 1:26.12 | 2:17.85 | 3:00.51 | |||
7 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.32 | 1:33.78 | 2:25.64 | 3:06.16 | |||
8 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.08 | 1:28.95 | 2:23.70 | 3:07.65 | |||
9 | Gustav Aglert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.58 | 1:32.59 | 2:25.46 | 3:08.05 | |||
10 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.90 | 1:31.15 | 2:31.26 | 3:12.38 | |||
11 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.54 | 1:39.58 | 2:34.79 | 3:16.56 | |||
12 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.45 | 1:35.30 | 2:35.18 | 3:20.54 | |||
13 | Felix Wensmark | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.20 | 1:40.91 | 2:44.87 | 3:31.57 | |||
14 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.39 | 1:52.43 | 2:48.36 | 3:34.32 | |||
- | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Gevork Sarkisyants | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.89 | 1:14.70 | 2:04.81 | 2:42.87 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 12:27 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 12:45 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 12, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörns Simsällskap Lag 1 | 2008 | Södertörns Simsällskap | 2:27.02 | ||||||
Ellinor Eldh | 2006 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Emma Johanson | 2008 | 43.88 | 1:19.97 | |||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 34.28 | 1:54.25 | |||||||
Juni Stenbacka | 2007 | 32.77 | 2:27.02 | |||||||
2 | Turebergs Simklubb Lag 1 | 2006 | Turebergs Simklubb | 2:35.57 | ||||||
Lilian Holfve | 2007 | 39.86 | 39.86 | |||||||
Emilia Buchgeister | 2006 | 44.23 | 1:24.09 | |||||||
Vera Popova | 2006 | 36.07 | 2:00.16 | |||||||
Moa Larsson | 2007 | 35.41 | 2:35.57 | |||||||
3 | Saltsjöbaden Flickor 1 | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:45.87 | ||||||
Cornelia Svenarud | 2008 | 42.24 | 42.24 | |||||||
Laura Midby | 2006 | 46.46 | 1:28.70 | |||||||
Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | 42.80 | 2:11.50 | |||||||
Ebba Kinnunen | 2006 | 34.37 | 2:45.87 | |||||||
4 | Skuru Idrottsklubb Lag 1 | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 2:49.59 | ||||||
Julia Rodriguez Räms | 2007 | 42.52 | 42.52 | |||||||
Iris Flykt-Rosén | 2007 | 49.14 | 1:31.66 | |||||||
Elisia Berg | 2006 | 38.95 | 2:10.61 | |||||||
Tilde Furingsten | 2008 | 38.98 | 2:49.59 | |||||||
5 | Stockholms Kappsimningsklubb Lag 2 | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:52.64 | ||||||
Ofelia Öström | 2008 | 45.33 | 45.33 | |||||||
Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | 47.79 | 1:33.12 | |||||||
Olivia Bäck | 2007 | 41.64 | 2:14.76 | |||||||
Ellen Bystedt | 2007 | 37.88 | 2:52.64 | |||||||
6 | Spårvägen Simförening Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:56.48 | ||||||
Julia Hellberg | 2007 | 47.93 | 47.93 | |||||||
Matilda Lobendahl | 2007 | 46.07 | 1:34.00 | |||||||
Agnes Gustafson | 2008 | 43.09 | 2:17.09 | |||||||
Elin Yavuz | 2007 | 39.39 | 2:56.48 | |||||||
- | Skk Lag 3 | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Stockholms Kappsimningsklubb Lag 1. | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Emelie Bilands | 2006 | 41.28 | 41.28 | |||||||
- | Södertörns Simsällskap Lag 2 | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Turebergs Simklubb Lag 2 | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Ida Söderlund | 2006 | 49.59 | ||||||||
Edith Forsell | 2007 | |||||||||
Ebba Näsvall | 2006 | |||||||||
Fernanda Vasquez | 2007 | 59 | DSQ | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 12:45 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 12:54 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 13, 4X50m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Söderstörn | 2008 | Södertörns Simsällskap | 2:28.75 | ||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 40.10 | 40.10 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 44.00 | 1:24.10 | |||||||
Gustav Storell | 2006 | 34.06 | 1:58.16 | |||||||
Sam Hamzehnejad | 2006 | 30.59 | 2:28.75 | |||||||
2 | Spårvägen Simförening Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:41.89 | ||||||
Brian Eriksson | 2007 | 39.17 | 39.17 | |||||||
Kristian Kasper | 2007 | 47.34 | 1:26.51 | |||||||
Hugo Östling | 2007 | 41.19 | 2:07.70 | |||||||
Wilmer Riisgaard | 2006 | 34.19 | 2:41.89 | |||||||
3 | Turebergs Simklubb | 2006 | Turebergs Simklubb | 2:54.41 | ||||||
Ted Körberg | 2008 | 43.60 | 43.60 | |||||||
Erik Broms | 2009 | 55.40 | 1:39.00 | |||||||
Henrik Larsson | 2006 | 37.32 | 2:16.32 | |||||||
Axel Mickelsson | 2006 | 38.09 | 2:54.41 | |||||||
4 | Spårvägen Simförening Lag 2 | 2007 | Spårvägen Simförening | 3:06.46 | ||||||
Otto von Arronet | 2009 | 46.14 | 46.14 | |||||||
Vilgot Blanck | 2007 | 51.76 | 1:37.90 | |||||||
Ludwig Höijer | 2006 | 44.59 | 2:22.49 | |||||||
Oliver Sörman | 2007 | 43.97 | 3:06.46 | |||||||
5 | Stockholms Kappsimningsklubb Lag 2 | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:11.22 | ||||||
Alexander Bouchet | 2007 | 46.44 | 46.44 | |||||||
Ludvig Axegård | 2008 | 53.34 | 1:39.78 | |||||||
Anton Hagspiel | 2009 | 49.28 | 2:29.06 | |||||||
Lucas Bouchet | 2009 | 42.16 | 3:11.22 | |||||||
- | Saltsjöbaden Pojkar | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Ivan Hvenmark | 2006 | 48.81 | 48.81 | |||||||
Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | 50.27 | 1:39.08 | |||||||
- | Stockholms Kappsimningsklubb Lag1 | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Casper Drozdz | 2006 | 39.09 | 39.09 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 12:54 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 14, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skuru Idrottsklubb Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:02.85 | ||||||
Isabelle Persson | 2004 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Elin Furingsten | 2004 | 30.86 | 1:01.67 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 30.93 | 1:32.60 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 30.25 | 2:02.85 | |||||||
2 | Botkyrka-Rönninge | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:04.02 | ||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Pernilla Hemmälin | 2001 | 31.33 | 1:01.93 | |||||||
Alva Udell | 2003 | 32.37 | 1:34.30 | |||||||
Jemina Granholm | 2002 | 29.72 | 2:04.02 | |||||||
3 | Skuru Idrottsklubb Lag 2 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:04.64 | ||||||
Emma Lundberg | 2005 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 30.79 | 1:01.77 | |||||||
Ida Edvinsson | 2004 | 30.99 | 1:32.76 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 31.88 | 2:04.64 | |||||||
4 | Saltsjöbaden Flickor 2002 | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:09.36 | ||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Cornelia Dahlén | 2004 | 33.65 | 1:03.45 | |||||||
Ebba Carlsson | 2005 | 34.42 | 1:37.87 | |||||||
Filippa Neuman | 2004 | 31.49 | 2:09.36 | |||||||
5 | Södertörns Simsällskap | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:10.91 | ||||||
Natalie Nilsson | 2005 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Tilja Stålnacke | 2005 | 33.12 | 1:08.57 | |||||||
Felicia Camacho | 2004 | 31.49 | 1:40.06 | |||||||
Alva Qvist | 2006 | 30.85 | 2:10.91 | |||||||
6 | Tyresö Damer | 2005 | Tyresö Simsällskap | 2:20.06 | ||||||
Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | 32.80 | 32.80 | |||||||
Elma Ridhagen | 2004 | 33.19 | 1:05.99 | |||||||
Philippa Ledo Antunes | 2004 | 35.80 | 1:41.79 | |||||||
Tilde Bergvall | 2004 | 38.27 | 2:20.06 | |||||||
7 | Skuru Idrottsklubb Lag 3 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:28.89 | ||||||
Alice Blomqvist | 2006 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Filippa Bergman | 2005 | 37.41 | 1:14.75 | |||||||
Tilda Hägbom | 2005 | 37.26 | 1:52.01 | |||||||
Alice Belic | 2005 | 36.88 | 2:28.89 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 13:05 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 15, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörns Simsällskap Herrar | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:55.09 | ||||||
Oskar Hägglund | 1999 | 27.33 | 27.33 | |||||||
Isak Ekman | 2004 | 29.62 | 56.95 | |||||||
Lucas Vainio | 2004 | 29.28 | 1:26.23 | |||||||
Alvin Hamzehnejad | 2004 | 28.86 | 1:55.09 | |||||||
2 | Skk Lag 2 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:55.98 | ||||||
Emil Gunneriusson | 2000 | 25.92 | 25.92 | |||||||
Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | 36.08 | 1:02.00 | |||||||
Fredrik Axegård | 1977 | 27.05 | 1:29.05 | |||||||
Mats Norlin | 1965 | 26.93 | 1:55.98 | |||||||
3 | Stockholm Kappsimningsklubb Lag 1. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:07.56 | ||||||
Vincent Flores | 2005 | 28.95 | 28.95 | |||||||
Oscar Flores | 2005 | 33.05 | 1:02.00 | |||||||
Felix Norlin | 2005 | 33.44 | 1:35.44 | |||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 32.12 | 2:07.56 | |||||||
4 | Skuru Idrottsklubb Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:11.04 | ||||||
Siavash Vatani | 2003 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Eskil Bränström | 2006 | 34.77 | 1:03.02 | |||||||
Leo Brehmer | 2005 | 36.42 | 1:39.44 | |||||||
Manfred Bränström | 2005 | 31.60 | 2:11.04 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 13:05 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 36.01 | ||||||
2 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.63 | ||||||
3 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.85 | ||||||
4 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 37.66 | ||||||
5 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.46 | ||||||
6 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 38.95 | ||||||
7 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.12 | ||||||
8 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 39.62 | ||||||
9 | Cathlin Bohlin | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.64 | ||||||
10 | Yasmin Achahbar | 2008 | Södertörns Simsällskap | 39.87 | ||||||
11 | Karin Flink | 2008 | Södertörns Simsällskap | 40.07 | ||||||
12 | Elvira Wänman | 2008 | Turebergs Simklubb | 40.21 | ||||||
13 | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.33 | ||||||
14 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 40.38 | ||||||
15 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.05 | ||||||
16 | Alisa Töpffer | 2009 | Tyresö Simsällskap | 41.24 | ||||||
17 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 42.48 | ||||||
18 | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.45 | ||||||
19 | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 43.94 | ||||||
20 | Rut Gustafsson | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 44.19 | ||||||
21 | Lea Holkedahl | 2008 | Turebergs Simklubb | 44.34 | ||||||
22 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 44.51 | ||||||
23 | Edith Dinnesen | 2009 | Turebergs Simklubb | 44.76 | ||||||
24 | Ellen Ekengren | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 44.77 | ||||||
25 | Hedvig Kinnunen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.96 | ||||||
26 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.52 | ||||||
27 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 46.34 | ||||||
28 | Moa Lernman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 46.58 | ||||||
29 | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | 47.06 | ||||||
30 | Emelie Granhällen | 2008 | Spårvägen Simförening | 47.59 | ||||||
31 | Linnea Ekstrand | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.10 | ||||||
32 | Emelie Dahlborn | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.52 | ||||||
33 | Lykke Palmborg | 2009 | Spårvägen Simförening | 48.61 | ||||||
34 | Frida Caro Matamoros | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 51.58 | ||||||
35 | Mila Almström | 2008 | Spårvägen Simförening | 51.82 | ||||||
36 | Emelie Hedqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.85 | ||||||
37 | Matilde Bergander | 2010 | Södertörns Simsällskap | 51.96 | ||||||
38 | Sofia Silver | 2010 | Södertörns Simsällskap | 53.67 | ||||||
39 | Lovisa Tiselius | 2009 | Turebergs Simklubb | 56.01 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 30.60 | ||||||
2 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 30.92 | ||||||
3 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 31.45 | ||||||
4 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 31.58 | ||||||
5 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.68 | ||||||
6 | Alva Qvist | 2006 | Södertörns Simsällskap | 31.95 | ||||||
7 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 32.86 | ||||||
8 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.05 | ||||||
9 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.29 | ||||||
9 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 33.29 | ||||||
11 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.76 | ||||||
12 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 33.79 | ||||||
13 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 34.64 | ||||||
14 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.01 | ||||||
15 | Alice Sjödén-Sikström | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 35.40 | ||||||
16 | Julia Marklund | 2006 | Turebergs Simklubb | 35.76 | ||||||
17 | Moa Larsson | 2007 | Turebergs Simklubb | 35.94 | ||||||
18 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 35.96 | ||||||
19 | Emilia Buchgeister | 2006 | Turebergs Simklubb | 36.08 | ||||||
20 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 36.10 | ||||||
21 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.35 | ||||||
22 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.39 | ||||||
23 | Ida Söderlund | 2006 | Turebergs Simklubb | 36.53 | ||||||
24 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.68 | ||||||
25 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.84 | ||||||
26 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 37.14 | ||||||
27 | Ida Haidari | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.43 | ||||||
28 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.78 | ||||||
29 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.91 | ||||||
30 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.19 | ||||||
31 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 38.23 | ||||||
32 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.37 | ||||||
33 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 38.39 | ||||||
34 | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | 38.51 | ||||||
35 | Alice Blomqvist | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.54 | ||||||
36 | Chanel Matilainen | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.87 | ||||||
37 | Klara Broms | 2006 | Turebergs Simklubb | 38.99 | ||||||
38 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.10 | ||||||
39 | Tina Najafzadeh | 2006 | Turebergs Simklubb | 39.22 | ||||||
40 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.38 | ||||||
41 | Tyra Svensk-Sandersson | 2006 | Tyresö Simsällskap | 39.39 | ||||||
42 | Matilda Lobendahl | 2007 | Spårvägen Simförening | 39.41 | ||||||
43 | Fernanda Vasquez | 2007 | Turebergs Simklubb | 39.51 | ||||||
44 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 39.60 | ||||||
45 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.62 | ||||||
46 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.79 | ||||||
47 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.02 | ||||||
48 | Adriana Hamzehnejad | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.10 | ||||||
49 | Elsa Kagevik | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.45 | ||||||
50 | Aurora Pinho | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.66 | ||||||
51 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.57 | ||||||
52 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.75 | ||||||
53 | Felica Wadell | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.21 | ||||||
54 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.40 | ||||||
55 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.61 | ||||||
55 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 42.61 | ||||||
57 | Matilda Solén | 2007 | Turebergs Simklubb | 43.05 | ||||||
58 | Nora Hodneland | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.19 | ||||||
59 | Amanda Solén | 2007 | Turebergs Simklubb | 43.29 | ||||||
60 | Sofia Palmqvist | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.41 | ||||||
61 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.07 | ||||||
62 | Amanda Widhe | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 44.14 | ||||||
63 | Ella Curstedt | 2007 | Turebergs Simklubb | 44.76 | ||||||
64 | Sabina Mihalache | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.20 | ||||||
65 | Selma Edwall | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.33 | ||||||
66 | Isabelle Lindstedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.70 | ||||||
67 | Wilma Brunn | 2007 | Tyresö Simsällskap | 46.73 | ||||||
68 | Engla Eriksson | 2007 | Turebergs Simklubb | 51.89 | ||||||
69 | Clara Bergvall | 2006 | Tyresö Simsällskap | 57.91 | ||||||
- | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.99 | ||||||
2 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.49 | ||||||
3 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.86 | ||||||
4 | Albert Sharpe | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 39.05 | ||||||
5 | Ted Körberg | 2008 | Turebergs Simklubb | 39.65 | ||||||
6 | Filip Bjerkestam | 2009 | Södertörns Simsällskap | 41.15 | ||||||
7 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.23 | ||||||
8 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 42.03 | ||||||
9 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 42.69 | ||||||
10 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.90 | ||||||
11 | Rasmus Bäck | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.34 | ||||||
12 | Eric Söderlund | 2010 | Södertörns Simsällskap | 43.75 | ||||||
13 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 44.10 | ||||||
14 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 44.43 | ||||||
15 | Philip Stasiak | 2010 | Södertörns Simsällskap | 45.79 | ||||||
16 | Oskar Joona | 2008 | Södertörns Simsällskap | 46.18 | ||||||
17 | Alexander Kvarfordh Andres | 2009 | Skuru Idrottsklubb | 46.55 | ||||||
18 | Erik Broms | 2009 | Turebergs Simklubb | 47.04 | ||||||
19 | Wilhelm Dahlen | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.07 | ||||||
20 | Stefan Björklund | 2008 | Turebergs Simklubb | 50.31 | ||||||
21 | Ludvig Scherp Nilsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 52.07 | ||||||
22 | Daniel Kursitis Kuzyaev | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.71 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.59 | ||||||
2 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 30.73 | ||||||
3 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 30.74 | ||||||
4 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 31.33 | ||||||
5 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 32.35 | ||||||
6 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.45 | ||||||
7 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.07 | ||||||
8 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.68 | ||||||
9 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.72 | ||||||
10 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.81 | ||||||
11 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 35.16 | ||||||
12 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 35.37 | ||||||
13 | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.01 | ||||||
13 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 36.01 | ||||||
15 | Lucas Samuelsson | 2006 | Tyresö Simsällskap | 36.91 | ||||||
16 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 37.47 | ||||||
17 | Sam Asaad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 37.58 | ||||||
18 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 37.80 | ||||||
19 | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 37.98 | ||||||
20 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 38.11 | ||||||
21 | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | 39.09 | ||||||
22 | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.20 | ||||||
23 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.26 | ||||||
24 | Ivan Hvenmark | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.88 | ||||||
25 | Raoul Eneskjöld | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.40 | ||||||
26 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.20 | ||||||
27 | Simon Hung | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.34 | ||||||
28 | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.47 | ||||||
28 | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 42.47 | ||||||
30 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.37 | ||||||
31 | Kristian Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.91 | ||||||
32 | Isak Silebäck | 2007 | Tyresö Simsällskap | 45.33 | ||||||
33 | Hampus Glanshed | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.38 | ||||||
34 | Mete Ahmet Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 49.60 | ||||||
35 | Samuel Friberg | 2007 | Tyresö Simsällskap | 53.45 | ||||||
- | Olof Överby | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.40 | 1:06.83 | |||||
2 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 31.89 | 1:06.85 | |||||
3 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.34 | 1:08.90 | |||||
4 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.11 | 1:09.72 | |||||
5 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 32.49 | 1:10.03 | |||||
6 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 33.48 | 1:10.13 | |||||
7 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.61 | 1:10.26 | |||||
8 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.94 | 1:10.31 | |||||
9 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.41 | 1:10.35 | |||||
10 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.03 | 1:10.69 | |||||
11 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.05 | 1:10.89 | |||||
12 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.62 | 1:12.45 | |||||
13 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.58 | 1:13.26 | |||||
14 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.12 | 1:13.73 | |||||
15 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.28 | 1:13.88 | |||||
16 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 35.32 | 1:14.17 | |||||
17 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 35.46 | 1:14.65 | |||||
18 | Tilja Stålnacke | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.01 | 1:14.77 | |||||
19 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.31 | 1:17.97 | |||||
20 | Emma Wärn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.64 | 1:18.15 | |||||
21 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.76 | 1:18.84 | |||||
22 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.71 | 1:19.38 | |||||
23 | Natalie Nilsson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.16 | 1:20.28 | |||||
24 | Elina Darvish | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.04 | 1:20.66 | |||||
25 | Amelie Jäntti | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.44 | 1:21.05 | |||||
26 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.56 | 1:21.33 | |||||
27 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.00 | 1:22.34 | |||||
28 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.57 | 1:23.23 | |||||
29 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.10 | 1:23.58 | |||||
30 | Veronica Tylus | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.16 | 1:23.83 | |||||
31 | Sofia Bäckström | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.59 | 1:23.89 | |||||
32 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 40.77 | 1:24.23 | |||||
33 | Maja Dunder | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.23 | 1:24.49 | |||||
34 | Frida Wilmo Johansson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.56 | 1:24.53 | |||||
35 | Tilde Bergvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 40.90 | 1:26.43 | |||||
36 | Leona Arganti | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.73 | 1:27.59 | |||||
37 | Nicole Fard Habibi | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.47 | 1:29.65 | |||||
38 | Matilda Tiselius | 2005 | Turebergs Simklubb | 51.66 | 1:50.13 | |||||
39 | Menal Abdelkader | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.74 | 1:56.98 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.32 | 1:04.42 | |||||
2 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.66 | 1:05.16 | |||||
3 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.36 | 1:05.58 | |||||
4 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.47 | 1:10.12 | |||||
5 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.64 | 1:11.09 | |||||
6 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.12 | 1:11.32 | |||||
7 | Gabriella Ehn | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.17 | 1:11.90 | |||||
8 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.31 | 1:15.54 | |||||
9 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.49 | 1:16.55 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.77 | 1:09.25 | |||||
2 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.26 | 1:09.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.52 | 1:02.29 | |||||
2 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.57 | 1:03.38 | |||||
3 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.56 | 1:05.45 | |||||
4 | Artjoms Ponomarjov | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.10 | 1:05.52 | |||||
5 | Isak Ekman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.34 | 1:05.81 | |||||
6 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.09 | 1:06.26 | |||||
7 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.20 | 1:07.14 | |||||
8 | Gevork Sarkisyants | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.79 | 1:08.33 | |||||
9 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 33.45 | 1:10.35 | |||||
10 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.87 | 1:12.15 | |||||
11 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.58 | 1:12.58 | |||||
12 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.77 | 1:12.93 | |||||
13 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.55 | 1:13.65 | |||||
14 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.01 | 1:13.87 | |||||
15 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 35.40 | 1:13.95 | |||||
16 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.05 | 1:13.98 | |||||
17 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.70 | 1:17.61 | |||||
18 | Ricardo Daniel Kosiec-Gomez | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.62 | 1:17.71 | |||||
19 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.53 | 1:19.98 | |||||
20 | Emil Johanson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.06 | 1:20.07 | |||||
21 | Felix Wensmark | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.76 | 1:20.15 | |||||
22 | Alvin Johansson | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.95 | 1:20.70 | |||||
23 | Leo Brehmer | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.15 | 1:21.31 | |||||
24 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.70 | 1:23.46 | |||||
25 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.45 | 1:26.82 | |||||
26 | Elliot Ytterholm | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.78 | 1:32.29 | |||||
- | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.91 | 1:02.28 | |||||
2 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 29.98 | 1:02.86 | |||||
3 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.05 | 1:05.56 | |||||
4 | Aydin Sahifi | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.32 | 1:05.68 | |||||
5 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.48 | 1:13.40 | |||||
6 | Noa Sigfelt | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.62 | 1:13.50 | |||||
7 | Alvar Joné | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.28 | 1:31.76 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.26 | 1:01.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.37 | ||||||
2 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 40.95 | ||||||
3 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.14 | ||||||
4 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.60 | ||||||
5 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 47.49 | ||||||
6 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.32 | ||||||
7 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.00 | ||||||
8 | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | 57.49 | ||||||
- | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Cathlin Bohlin | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.82 | ||||||
2 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.20 | ||||||
3 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 36.07 | ||||||
4 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.66 | ||||||
5 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.96 | ||||||
6 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.03 | ||||||
7 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.48 | ||||||
8 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.03 | ||||||
9 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.04 | ||||||
10 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.66 | ||||||
11 | Julia Marklund | 2006 | Turebergs Simklubb | 39.84 | ||||||
12 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.20 | ||||||
13 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.90 | ||||||
14 | Alva Qvist | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.56 | ||||||
15 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.04 | ||||||
16 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.19 | ||||||
17 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.43 | ||||||
18 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.50 | ||||||
19 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.32 | ||||||
20 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.05 | ||||||
21 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 44.34 | ||||||
22 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.40 | ||||||
23 | Aurora Pinho | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.08 | ||||||
24 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.21 | ||||||
25 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.31 | ||||||
26 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.40 | ||||||
27 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.62 | ||||||
28 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.67 | ||||||
29 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.71 | ||||||
30 | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | 46.06 | ||||||
31 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.08 | ||||||
32 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.80 | ||||||
33 | Chanel Matilainen | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.43 | ||||||
34 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.51 | ||||||
35 | Sofia Palmqvist | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.63 | ||||||
36 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.94 | ||||||
37 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.06 | ||||||
38 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.54 | ||||||
39 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 52.00 | ||||||
40 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.43 | ||||||
41 | Alice Blomqvist | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 53.52 | ||||||
42 | Tina Najafzadeh | 2006 | Turebergs Simklubb | 53.58 | ||||||
43 | Felica Wadell | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.55 | ||||||
44 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.95 | ||||||
45 | Adriana Hamzehnejad | 2007 | Södertörns Simsällskap | 58.26 | ||||||
46 | Isabelle Lindstedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.13 | ||||||
- | Alice Sjödén-Sikström | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Sabina Mihalache | 2007 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.60 | ||||||
2 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.50 | ||||||
3 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.53 | ||||||
4 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.08 | ||||||
5 | Rasmus Bäck | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.88 | ||||||
6 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.56 | ||||||
- | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.37 | ||||||
2 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.12 | ||||||
3 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 36.49 | ||||||
4 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.77 | ||||||
5 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.93 | ||||||
6 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 39.87 | ||||||
7 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.60 | ||||||
8 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.02 | ||||||
9 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.14 | ||||||
10 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.38 | ||||||
11 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.43 | ||||||
12 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.60 | ||||||
13 | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.02 | ||||||
14 | Sam Asaad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.67 | ||||||
15 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.71 | ||||||
16 | Xander Nolte | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.56 | ||||||
17 | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.75 | ||||||
18 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.92 | ||||||
19 | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 47.93 | ||||||
20 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.59 | ||||||
21 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.69 | ||||||
22 | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 50.44 | ||||||
23 | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.17 | ||||||
24 | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 56.23 | ||||||
25 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.30 | ||||||
- | Alexander Biglert | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.90 | 1:16.62 | |||||
2 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.99 | 1:18.31 | |||||
3 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.73 | 1:20.01 | |||||
4 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.14 | 1:25.85 | |||||
5 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.02 | 1:35.92 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.34 | 1:13.04 | |||||
2 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.17 | 1:15.86 | |||||
3 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.51 | 1:29.85 | |||||
4 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.83 | 1:39.04 | |||||
- | Isabelle Lindström | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.84 | 1:17.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.32 | 1:14.68 | |||||
2 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.71 | 1:18.47 | |||||
3 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.17 | 1:23.06 | |||||
4 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.37 | 1:24.49 | |||||
5 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.52 | 1:26.58 | |||||
6 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.07 | 1:36.55 | |||||
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.40 | 1:27.37 | |||||
- | Aydin Sahifi | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 34.90 | 1:21.64 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 24, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.04 | 1:28.81 | |||||
2 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.64 | 1:30.70 | |||||
3 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.11 | 1:33.65 | |||||
4 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.87 | 1:35.45 | |||||
5 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.29 | 1:37.63 | |||||
6 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 45.59 | 1:38.58 | |||||
7 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 46.95 | 1:42.11 | |||||
8 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.94 | 1:42.42 | |||||
9 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 48.09 | 1:42.62 | |||||
10 | Karin Flink | 2008 | Södertörns Simsällskap | 46.87 | 1:44.93 | |||||
11 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.20 | 1:44.95 | |||||
12 | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.03 | 1:45.21 | |||||
13 | Moa Lernman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.96 | 1:49.89 | |||||
14 | Cathlin Bohlin | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.67 | 1:50.36 | |||||
15 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.10 | 1:51.66 | |||||
16 | Elvira Wänman | 2008 | Turebergs Simklubb | 54.32 | 1:52.70 | |||||
17 | Emelie Dahlborn | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.22 | 1:54.83 | |||||
18 | Emelie Granhällen | 2008 | Spårvägen Simförening | 57.56 | 1:56.04 | |||||
19 | Hedvig Kinnunen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.49 | 1:56.89 | |||||
20 | Emelie Hedqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 59.14 | 2:04.14 | |||||
- | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabelle Moshref | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Yasmin Achahbar | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.54 | 1:17.69 | |||||
2 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.32 | 1:20.25 | |||||
3 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.82 | 1:22.29 | |||||
4 | Alva Qvist | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.42 | 1:23.90 | |||||
5 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.44 | 1:25.70 | |||||
6 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.39 | 1:26.70 | |||||
7 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.98 | 1:27.08 | |||||
8 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.73 | 1:27.97 | |||||
9 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 40.96 | 1:28.60 | |||||
10 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.05 | 1:30.16 | |||||
11 | Moa Larsson | 2007 | Turebergs Simklubb | 41.17 | 1:30.72 | |||||
12 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.63 | 1:30.75 | |||||
13 | Alice Sjödén-Sikström | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.85 | 1:31.08 | |||||
14 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.73 | 1:32.24 | |||||
15 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.78 | 1:32.72 | |||||
16 | Julia Marklund | 2006 | Turebergs Simklubb | 43.44 | 1:33.40 | |||||
17 | Emilia Buchgeister | 2006 | Turebergs Simklubb | 43.89 | 1:33.68 | |||||
18 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.75 | 1:33.94 | |||||
19 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.84 | 1:34.22 | |||||
20 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.17 | 1:34.36 | |||||
21 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.97 | 1:34.97 | |||||
22 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.21 | 1:35.50 | |||||
23 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.95 | 1:36.21 | |||||
24 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 44.44 | 1:36.56 | |||||
25 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.79 | 1:36.75 | |||||
26 | Matilda Lobendahl | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.77 | 1:36.98 | |||||
27 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.61 | 1:37.04 | |||||
28 | Ida Söderlund | 2006 | Turebergs Simklubb | 43.37 | 1:37.51 | |||||
29 | Ida Haidari | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.36 | 1:38.11 | |||||
30 | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | 43.29 | 1:38.15 | |||||
31 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.92 | 1:38.16 | |||||
32 | Boel Araskog | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.06 | 1:38.24 | |||||
33 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.18 | 1:38.34 | |||||
34 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.64 | 1:39.68 | |||||
35 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.59 | 1:39.95 | |||||
36 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.84 | 1:40.21 | |||||
37 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.20 | 1:40.42 | |||||
38 | Fernanda Vasquez | 2007 | Turebergs Simklubb | 46.36 | 1:41.55 | |||||
39 | Klara Broms | 2006 | Turebergs Simklubb | 48.41 | 1:43.20 | |||||
40 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.78 | 1:43.60 | |||||
41 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 50.37 | 1:44.16 | |||||
42 | Felica Wadell | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.66 | 1:45.07 | |||||
43 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.32 | 1:46.36 | |||||
44 | Tina Najafzadeh | 2006 | Turebergs Simklubb | 51.17 | 1:46.72 | |||||
45 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 52.82 | 1:47.52 | |||||
46 | Ella Curstedt | 2007 | Turebergs Simklubb | 52.65 | 1:48.11 | |||||
47 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.01 | 1:48.25 | |||||
48 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.76 | 1:48.52 | |||||
49 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.54 | 1:48.98 | |||||
50 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.61 | 1:49.21 | |||||
51 | Nora Hodneland | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.70 | 1:49.41 | |||||
52 | Matilda Solén | 2007 | Turebergs Simklubb | 53.98 | 1:50.05 | |||||
53 | Sabina Mihalache | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 53.72 | 1:50.77 | |||||
54 | Amanda Solén | 2007 | Turebergs Simklubb | 55.03 | 1:51.32 | |||||
55 | Selma Edwall | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.18 | 1:54.30 | |||||
56 | Isabelle Lindstedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:00.76 | 2:06.33 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 17:34 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 25, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.19 | 1:25.05 | |||||
2 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.19 | 1:36.76 | |||||
3 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.79 | 1:41.31 | |||||
4 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 45.93 | 1:42.70 | |||||
5 | Ted Körberg | 2008 | Turebergs Simklubb | 46.46 | 1:43.71 | |||||
6 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 48.75 | 1:45.72 | |||||
7 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.59 | 1:47.18 | |||||
8 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.57 | 1:47.96 | |||||
9 | Rasmus Bäck | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.17 | 1:49.92 | |||||
10 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 53.04 | 1:50.63 | |||||
11 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 55.03 | 1:55.04 | |||||
12 | Oskar Joona | 2008 | Södertörns Simsällskap | 54.20 | 1:57.61 | |||||
- | Eric Söderlund | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.23 | 1:16.12 | |||||
2 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.88 | 1:16.14 | |||||
3 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 37.41 | 1:21.96 | |||||
4 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.85 | 1:26.82 | |||||
5 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.48 | 1:27.74 | |||||
6 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.30 | 1:28.75 | |||||
7 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.21 | 1:28.97 | |||||
8 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.05 | 1:29.00 | |||||
9 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.06 | 1:29.66 | |||||
10 | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.42 | 1:29.75 | |||||
11 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.66 | 1:31.03 | |||||
12 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.75 | 1:31.21 | |||||
13 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 44.04 | 1:33.76 | |||||
14 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.14 | 1:37.02 | |||||
15 | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 43.76 | 1:38.22 | |||||
16 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.76 | 1:41.01 | |||||
17 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.89 | 1:41.72 | |||||
18 | Neil Daimay | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.75 | 1:44.94 | |||||
19 | Sam Asaad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 46.21 | 1:46.28 | |||||
20 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.37 | 1:47.95 | |||||
21 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.99 | 1:50.88 | |||||
22 | Kristian Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.59 | 1:57.17 | |||||
- | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Simon Hung | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 27, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörns Simsällskap Lag 1 | 2008 | Södertörns Simsällskap | 2:13.94 | ||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Emma Johanson | 2008 | 37.39 | 1:08.37 | |||||||
Juni Stenbacka | 2007 | 33.37 | 1:41.74 | |||||||
Ellinor Eldh | 2006 | 32.20 | 2:13.94 | |||||||
2 | Stockholms Kappsimningsklubb Lag 1. | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:19.91 | ||||||
Vida Haesert | 2006 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Emelie Bilands | 2006 | 35.37 | 1:07.84 | |||||||
Elise Karlsson | 2007 | 35.22 | 1:43.06 | |||||||
Anna Eklöf | 2007 | 36.85 | 2:19.91 | |||||||
3 | Turebergs Simklubb Lag 1 | 2006 | Turebergs Simklubb | 2:23.33 | ||||||
Fernanda Vasquez | 2007 | 37.63 | 37.63 | |||||||
Moa Larsson | 2007 | 35.48 | 1:13.11 | |||||||
Vera Popova | 2006 | 34.86 | 1:47.97 | |||||||
Emilia Buchgeister | 2006 | 35.36 | 2:23.33 | |||||||
4 | Turebergs Simklubb Lag 2 | 2006 | Turebergs Simklubb | 2:29.35 | ||||||
Ida Söderlund | 2006 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Julia Marklund | 2006 | 35.21 | 1:12.55 | |||||||
Lilian Holfve | 2007 | 37.11 | 1:49.66 | |||||||
Klara Broms | 2006 | 39.69 | 2:29.35 | |||||||
5 | Saltsjöbaden Flickor 1 | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:30.56 | ||||||
Ebba Kinnunen | 2006 | 34.67 | 34.67 | |||||||
Laura Midby | 2006 | 38.92 | 1:13.59 | |||||||
Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | 37.80 | 1:51.39 | |||||||
Cornelia Svenarud | 2008 | 39.17 | 2:30.56 | |||||||
6 | Skuru Idrottsklubb Lag 1 | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 2:34.04 | ||||||
Julia Rodriguez Räms | 2007 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Iris Flykt-Rosén | 2007 | 38.72 | 1:16.06 | |||||||
Boel Araskog | 2007 | 39.52 | 1:55.58 | |||||||
Alice Blomqvist | 2006 | 38.46 | 2:34.04 | |||||||
7 | Stockholms Kappsimningsklubb Lag 2 | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:37.92 | ||||||
Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | 39.45 | 39.45 | |||||||
Ofelia Öström | 2008 | 40.19 | 1:19.64 | |||||||
Olivia Bäck | 2007 | 39.35 | 1:58.99 | |||||||
Ellen Bystedt | 2007 | 38.93 | 2:37.92 | |||||||
8 | Turebergs Simklubb Lag 3 | 2006 | Turebergs Simklubb | 2:40.57 | ||||||
Matilda Solén | 2007 | 40.44 | 40.44 | |||||||
Amanda Solén | 2007 | 42.33 | 1:22.77 | |||||||
Elvira Wänman | 2008 | 40.09 | 2:02.86 | |||||||
Tina Najafzadeh | 2006 | 37.71 | 2:40.57 | |||||||
9 | Södertörns Simsällskap Lag 2 | 2008 | Södertörns Simsällskap | 2:45.80 | ||||||
Chanel Matilainen | 2007 | 39.52 | 39.52 | |||||||
Sofia Palmqvist | 2007 | 42.13 | 1:21.65 | |||||||
Nora Hodneland | 2007 | 43.24 | 2:04.89 | |||||||
Adriana Hamzehnejad | 2007 | 40.91 | 2:45.80 | |||||||
10 | Skk Lag 3 | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:56.51 | ||||||
Cathlin Bohlin | 2008 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Isabelle Lindstedt | 2007 | 49.94 | 1:30.91 | |||||||
Alma Brorson | 2008 | 40.38 | 2:11.29 | |||||||
Annie Donaldsson | 2008 | 45.22 | 2:56.51 | |||||||
11 | Skuru Idrottsklubb Lag 2 | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 2:57.21 | ||||||
Tilde Furingsten | 2008 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Ellen Ekengren | 2008 | 44.94 | 1:23.65 | |||||||
Stella Rahm | 2009 | 49.51 | 2:13.16 | |||||||
Sabina Mihalache | 2007 | 44.05 | 2:57.21 | |||||||
12 | Saltsjöbaden 2 | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 3:14.96 | ||||||
Linnea Ekstrand | 2009 | 48.50 | 48.50 | |||||||
Hedvig Kinnunen | 2009 | 45.10 | 1:33.60 | |||||||
Emelie Hedqvist | 2008 | 52.63 | 2:26.23 | |||||||
Selma Edwall | 2007 | 48.73 | 3:14.96 | |||||||
- | Spårvägen Simförening Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Anna Malmring | 2006 | 42.77 | 42.77 | |||||||
- | Spårvägen Simförening Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 28, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stockholms Kappsimningsklubb Lag1 | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:09.86 | ||||||
Casper Drozdz | 2006 | 34.43 | 34.43 | |||||||
William Martin-Lamm | 2006 | 32.75 | 1:07.18 | |||||||
William Hamilton | 2006 | 30.53 | 1:37.71 | |||||||
Samuel Flores | 2008 | 32.15 | 2:09.86 | |||||||
2 | Södertörns Simsällskap Herrar | 2008 | Södertörns Simsällskap | 2:13.00 | ||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 36.38 | 1:11.48 | |||||||
Sam Hamzehnejad | 2006 | 30.75 | 1:42.23 | |||||||
Gustav Storell | 2006 | 30.77 | 2:13.00 | |||||||
3 | Spårvägen Simförening Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:24.64 | ||||||
Brian Eriksson | 2007 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Hugo Östling | 2007 | 39.64 | 1:14.80 | |||||||
Ludwig Höijer | 2006 | 36.77 | 1:51.57 | |||||||
Wilmer Riisgaard | 2006 | 33.07 | 2:24.64 | |||||||
4 | Turebergs Simklubb | 2006 | Turebergs Simklubb | 2:32.66 | ||||||
Henrik Larsson | 2006 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Axel Mickelsson | 2006 | 37.96 | 1:09.57 | |||||||
Ted Körberg | 2008 | 38.98 | 1:48.55 | |||||||
Erik Broms | 2009 | 44.11 | 2:32.66 | |||||||
5 | Stockholms Kappsimningsklubb Lag 2 | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:43.79 | ||||||
Alexander Bouchet | 2007 | 40.87 | 40.87 | |||||||
Lucas Bouchet | 2009 | 42.70 | 1:23.57 | |||||||
Ludvig Axegård | 2008 | 42.71 | 2:06.28 | |||||||
Anton Hagspiel | 2009 | 37.51 | 2:43.79 | |||||||
- | Saltsjöbaden Pojkar | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | 24.64 | ||||||||
Ivan Hvenmark | 2006 | |||||||||
Oliver Timm | 2006 | |||||||||
Douglas Styffe | 2007 | 64 | DSQ | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 18:25 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 18:30 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 29, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skuru Idrottsklubb Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:14.81 | ||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 34.85 | 1:11.29 | |||||||
Emma Lundberg | 2005 | 33.41 | 1:44.70 | |||||||
Elin Furingsten | 2004 | 30.11 | 2:14.81 | |||||||
2 | Skuru Idrottsklubb Lag 2 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:22.37 | ||||||
Ida Edvinsson | 2004 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 41.90 | 1:18.95 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 33.49 | 1:52.44 | |||||||
Isabelle Persson | 2004 | 29.93 | 2:22.37 | |||||||
3 | Södertörns Simsällskap | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:27.33 | ||||||
Veronika Hiram | 2004 | 32.97 | 32.97 | |||||||
Alva Qvist | 2006 | 42.72 | 1:15.69 | |||||||
Natalie Nilsson | 2005 | 38.62 | 1:54.31 | |||||||
Tilja Stålnacke | 2005 | 33.02 | 2:27.33 | |||||||
4 | Saltsjöbaden Flickor 2002 | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:30.48 | ||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Ebba Carlsson | 2005 | 47.78 | 1:21.08 | |||||||
Filippa Neuman | 2004 | 35.67 | 1:56.75 | |||||||
Cornelia Dahlén | 2004 | 33.73 | 2:30.48 | |||||||
- | Botkyrka-Rönninge | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 18:30 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2018 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 18:34 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 november 2018 |
Gren 30, 4X50m Medley Herrar, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörns Simsällskap Herrar | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:15.26 | ||||||
Filip Hägglund | 2004 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Lucas Vainio | 2004 | 36.89 | 1:12.49 | |||||||
Alvin Hamzehnejad | 2004 | 34.20 | 1:46.69 | |||||||
Isak Ekman | 2004 | 28.57 | 2:15.26 | |||||||
2 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:18.66 | ||||||
Mats Norlin | 1965 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | 43.04 | 1:16.52 | |||||||
Alexander Flores | 1977 | 29.61 | 1:46.13 | |||||||
Felix Norlin | 2005 | 32.53 | 2:18.66 | |||||||
3 | Skuru Idrottsklubb Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:20.35 | ||||||
Gustav Sartor | 2003 | 38.74 | 38.74 | |||||||
Joel Herlitz | 2003 | 39.39 | 1:18.13 | |||||||
Siavash Vatani | 2003 | 30.97 | 1:49.10 | |||||||
Manfred Bränström | 2005 | 31.25 | 2:20.35 | |||||||
4 | Stockholm Kappsimningsklubb Lag 1. | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:25.79 | ||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 40.16 | 40.16 | |||||||
Vincent Flores | 2005 | 37.78 | 1:17.94 | |||||||
Oscar Flores | 2005 | 36.32 | 1:54.26 | |||||||
Jonas Harju | 2005 | 31.53 | 2:25.79 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 04 november 2018 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 18:34 |