Tulokset Sigma Cup 2018 - Blovstrød
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 101, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.20 | ||||||
2 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.93 | ||||||
3 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 2:00.81 | ||||||
4 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 2:02.21 | ||||||
5 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:14.40 | ||||||
6 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 2:20.86 | ||||||
7 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 2:22.67 | ||||||
8 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 2:24.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 102, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.59 | ||||||
- | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Bastian Albæk Jessen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart sw 4.4 | |||||
- | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | SW 7.1 start | |||||
- | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | DSQ | SW 7.1 v. start | |||||
- | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | DSQ | SW 7.6 v25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 103 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 103, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.47 | ||||||
2 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.55 | ||||||
3 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.97 | ||||||
4 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.02 | ||||||
5 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:30.27 | ||||||
6 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.85 | ||||||
7 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.84 | ||||||
8 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:32.49 | ||||||
9 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.83 | ||||||
10 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 1:32.96 | ||||||
11 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.33 | ||||||
12 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.93 | ||||||
13 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:37.12 | ||||||
14 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.78 | ||||||
15 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:37.95 | ||||||
16 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.96 | ||||||
17 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.95 | ||||||
18 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.67 | ||||||
19 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:44.78 | ||||||
20 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.85 | ||||||
21 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.89 | ||||||
22 | Fiona Bergqvist | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:48.49 | ||||||
23 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:49.59 | ||||||
24 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.86 | ||||||
25 | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:54.87 | ||||||
26 | Caroline Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.51 | ||||||
27 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.68 | ||||||
28 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:55.86 | ||||||
29 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.76 | ||||||
30 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:59.85 | ||||||
31 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 2:00.10 | ||||||
32 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.19 | ||||||
33 | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.04 | ||||||
34 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 2:05.61 | ||||||
35 | Freja Lego Berg | 2007 | Værløse Svømmeklub | 2:12.36 | ||||||
36 | Josefine Nyegaard S. Pede | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:19.02 | ||||||
- | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kajsa Andkjær | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 tyvstart | |||||
Løb 103, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eva Rosted | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:06.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 104 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 104, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.32 | ||||||
2 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.18 | ||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.94 | ||||||
4 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:27.75 | ||||||
5 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.09 | ||||||
6 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.07 | ||||||
7 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.00 | ||||||
8 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.51 | ||||||
9 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.62 | ||||||
10 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:38.87 | ||||||
11 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:39.55 | ||||||
12 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.66 | ||||||
13 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:44.30 | ||||||
14 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.17 | ||||||
15 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.55 | ||||||
16 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:50.59 | ||||||
17 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:51.88 | ||||||
18 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:58.16 | ||||||
19 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:59.71 | ||||||
- | David Plough | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW 7.1 v. start | |||||
- | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW 7.6 v. 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 105 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 105, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 53.13 | ||||||
2 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 53.24 | ||||||
3 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 56.96 | ||||||
Løb 105, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.24 | ||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.18 | ||||||
3 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 34.12 | ||||||
4 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.04 | ||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.73 | ||||||
6 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.54 | ||||||
7 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.72 | ||||||
8 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.96 | ||||||
9 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.20 | ||||||
10 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.38 | ||||||
11 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.57 | ||||||
12 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.83 | ||||||
13 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 39.16 | ||||||
14 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.60 | ||||||
15 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.01 | ||||||
16 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.41 | ||||||
17 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.85 | ||||||
18 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.97 | ||||||
19 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.63 | ||||||
20 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 43.55 | ||||||
21 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | JGI Svømning | 43.79 | ||||||
22 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 43.88 | ||||||
23 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 44.55 | ||||||
24 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 44.97 | ||||||
25 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 45.22 | ||||||
26 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.49 | ||||||
27 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 46.21 | ||||||
28 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 46.84 | ||||||
29 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.10 | ||||||
30 | Viktoria Larsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 49.30 | ||||||
31 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 51.42 | ||||||
32 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.54 | ||||||
- | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kajsa Andkjær | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Liv Rosenkrantz | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 106 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 106, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.89 | ||||||
2 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 41.51 | ||||||
3 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.63 | ||||||
4 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 55.11 | ||||||
- | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | SW 8.2 v.45m | |||||
Løb 106, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.71 | ||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.98 | ||||||
3 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.25 | ||||||
4 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 32.59 | ||||||
5 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.62 | ||||||
6 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 33.75 | ||||||
7 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svømning | 34.06 | ||||||
8 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.56 | ||||||
9 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.96 | ||||||
10 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.08 | ||||||
11 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.62 | ||||||
12 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.67 | ||||||
13 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.75 | ||||||
14 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.92 | ||||||
15 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 37.22 | ||||||
16 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.31 | ||||||
17 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 37.58 | ||||||
18 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.68 | ||||||
19 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 37.97 | ||||||
20 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 38.08 | ||||||
21 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.39 | ||||||
22 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.41 | ||||||
23 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.60 | ||||||
24 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 39.88 | ||||||
25 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.49 | ||||||
26 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.97 | ||||||
27 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 42.12 | ||||||
28 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.01 | ||||||
29 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.77 | ||||||
- | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 107, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.17 | ||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.80 | ||||||
3 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 2:53.29 | ||||||
4 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 2:53.44 | ||||||
5 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:53.66 | ||||||
6 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.43 | ||||||
7 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.63 | ||||||
8 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:58.92 | ||||||
9 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:58.97 | ||||||
10 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:07.13 | ||||||
11 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:07.92 | ||||||
12 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 3:11.91 | MD 1 | |||||
13 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:11.91 | MD 2 | |||||
14 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:13.00 | ||||||
15 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:13.44 | ||||||
16 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:16.14 | ||||||
17 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:16.66 | ||||||
18 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:17.85 | ||||||
19 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:19.64 | ||||||
20 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:25.19 | ||||||
21 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:27.95 | ||||||
22 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:30.75 | ||||||
23 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:38.88 | ||||||
24 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:46.19 | ||||||
- | Liv Rosenkrantz | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Camille Hedvig Miolane | 2007 | JGI Svømning | DSQ | SW 6.4 v. 74m | |||||
- | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW 9.1 v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 108, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:24.91 | ||||||
Løb 108, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:38.02 | ||||||
2 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 2:41.18 | ||||||
3 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.55 | ||||||
4 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:51.11 | ||||||
5 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.78 | ||||||
6 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:53.56 | ||||||
7 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:55.22 | ||||||
8 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:57.60 | ||||||
9 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:58.77 | ||||||
10 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:00.69 | ||||||
11 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:05.82 | ||||||
12 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 3:06.20 | ||||||
13 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:08.80 | ||||||
14 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:09.10 | ||||||
15 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:16.68 | ||||||
16 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:17.61 | ||||||
17 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:17.85 | ||||||
18 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:21.56 | ||||||
- | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ej afs på ryg 100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 109, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.01 | ||||||
2 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.93 | ||||||
3 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.78 | ||||||
4 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 1:46.17 | ||||||
5 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.61 | ||||||
6 | Ida Larsen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.38 | ||||||
7 | Kristine Heegaard | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:57.44 | ||||||
8 | Linea Skriver Fabricius | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.94 | ||||||
9 | Ida Svinth Thommesen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 2:17.00 | ||||||
10 | Katinka Als Makne | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.73 | ||||||
11 | Ida Marie Sand | 2009 | Sigma Swim Allerød | 2:30.73 | ||||||
- | Julia Højer Øster | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Liva Dines Hansen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 110, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.51 | ||||||
2 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:24.98 | ||||||
3 | Nikolaj Oliver | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.19 | ||||||
4 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.60 | ||||||
5 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.48 | ||||||
6 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:35.68 | ||||||
7 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:38.04 | ||||||
8 | Bastian Albæk Jessen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.75 | ||||||
9 | Christian V. F. Jakobsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.99 | ||||||
10 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:45.66 | ||||||
11 | Jonas Bak Astrup | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:47.49 | ||||||
12 | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:49.04 | ||||||
13 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:52.38 | ||||||
14 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:54.22 | ||||||
15 | Fabian Brandis Rosengaard | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:56.05 | ||||||
16 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:57.69 | ||||||
17 | Micas Victor Løth Brandt | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.35 | ||||||
18 | Mads Wittrup Hansen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 2:08.82 | ||||||
- | William R. Blaasvær | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 111 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 111, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.39 | ||||||
2 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.91 | ||||||
3 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.39 | ||||||
4 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:12.57 | ||||||
5 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:12.72 | ||||||
6 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 1:13.33 | ||||||
7 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.58 | ||||||
8 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.26 | ||||||
9 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:17.75 | ||||||
10 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.98 | ||||||
11 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.54 | ||||||
12 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.17 | ||||||
13 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.73 | ||||||
14 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.09 | ||||||
15 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.30 | ||||||
16 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.56 | ||||||
17 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.17 | ||||||
18 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.68 | ||||||
19 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:25.40 | ||||||
20 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.55 | ||||||
21 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.76 | ||||||
22 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.83 | ||||||
23 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.45 | ||||||
24 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.20 | ||||||
25 | Viktoria Larsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:28.78 | ||||||
26 | Petra Jensen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.27 | ||||||
27 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:31.88 | ||||||
28 | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.27 | ||||||
29 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.51 | ||||||
30 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.96 | ||||||
31 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:38.56 | ||||||
32 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.88 | ||||||
33 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.97 | ||||||
34 | Freja Lego Berg | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:44.49 | ||||||
35 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:45.71 | ||||||
36 | Caroline Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.84 | ||||||
37 | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:52.99 | ||||||
- | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 111, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eva Rosted | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:56.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 112 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 112, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.17 | ||||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.93 | ||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.75 | ||||||
4 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.12 | ||||||
5 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.38 | ||||||
6 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svømning | 1:08.19 | ||||||
7 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.64 | ||||||
8 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.71 | ||||||
9 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.88 | ||||||
10 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.64 | ||||||
11 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.68 | ||||||
12 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:11.87 | ||||||
13 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.08 | ||||||
14 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.69 | ||||||
15 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.77 | ||||||
16 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:14.41 | ||||||
17 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.44 | ||||||
18 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.38 | ||||||
19 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.90 | ||||||
20 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.50 | ||||||
21 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.91 | ||||||
22 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.11 | ||||||
23 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.38 | ||||||
24 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.83 | ||||||
25 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.51 | ||||||
26 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.05 | ||||||
27 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.66 | ||||||
28 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:24.00 | ||||||
29 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:31.46 | ||||||
30 | Vitus Jakobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.94 | ||||||
31 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.35 | ||||||
32 | David Plough | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:50.02 | ||||||
33 | Samuel Lourenco | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.47 | ||||||
- | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 113 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 113, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 46.58 | ||||||
2 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 48.01 | ||||||
3 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 50.56 | ||||||
4 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 55.26 | ||||||
5 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 55.33 | ||||||
6 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.66 | ||||||
7 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 58.62 | ||||||
8 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 1:00.61 | ||||||
9 | Ida Larsen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.11 | ||||||
10 | Kristine Heegaard | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.84 | ||||||
11 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.98 | ||||||
12 | Ida Svinth Thommesen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:03.08 | ||||||
13 | Linea Skriver Fabricius | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.21 | ||||||
14 | Ida Marie Sand | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:11.50 | ||||||
- | Julia Højer Øster | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Liva Dines Hansen | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Maria Hou | 2010 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Katinka Als Makne | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | EFB v25 SW 6.4 | |||||
Løb 113, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 36.88 | ||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.65 | ||||||
3 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 37.87 | ||||||
4 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.18 | ||||||
5 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 38.32 | ||||||
6 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 38.66 | ||||||
7 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.99 | ||||||
8 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.00 | ||||||
9 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 42.16 | ||||||
10 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.40 | ||||||
11 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.70 | ||||||
12 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 43.67 | ||||||
13 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 44.52 | ||||||
14 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.00 | ||||||
15 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.01 | ||||||
16 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.34 | ||||||
17 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 45.83 | ||||||
18 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 45.91 | ||||||
19 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.18 | ||||||
20 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 46.84 | ||||||
21 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.39 | ||||||
22 | Petra Jensen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 47.68 | ||||||
23 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 48.32 | ||||||
24 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 49.59 | ||||||
25 | Sara Kjær Bollesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 50.98 | ||||||
26 | Caroline Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 51.22 | ||||||
27 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 53.66 | ||||||
28 | Freja Lego Berg | 2007 | Værløse Svømmeklub | 54.23 | ||||||
29 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 54.34 | ||||||
- | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | svøm på mave eft 25m | |||||
- | Josefine Nyegaard S. Pede | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej rygli. ef vend 25 | |||||
- | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | DSQ | svøm på mave eft 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 114 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.62 | ||||||
2 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.09 | ||||||
3 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.40 | ||||||
4 | Nikolaj Oliver | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.80 | ||||||
5 | Christian V. F. Jakobsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.01 | ||||||
6 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 49.15 | ||||||
7 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 49.83 | ||||||
8 | William R. Blaasvær | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.50 | ||||||
9 | Fabian Brandis Rosengaard | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 52.94 | ||||||
10 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | 54.12 | ||||||
11 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 54.88 | ||||||
12 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.15 | ||||||
13 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | 55.68 | ||||||
14 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.29 | ||||||
15 | Matthias Sveen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 57.63 | ||||||
16 | Jonas Bak Astrup | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 58.81 | ||||||
17 | Mads Wittrup Hansen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:02.45 | ||||||
18 | Micas Victor Løth Brandt | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.82 | ||||||
- | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tager fat i stige | |||||
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.78 | ||||||
2 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.14 | ||||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 36.48 | ||||||
4 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.67 | ||||||
5 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.92 | ||||||
6 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.24 | ||||||
7 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 38.43 | ||||||
8 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.76 | ||||||
9 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.03 | ||||||
10 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.06 | ||||||
11 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.47 | ||||||
12 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.23 | ||||||
13 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 40.26 | ||||||
14 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.36 | ||||||
15 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 40.57 | ||||||
16 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.98 | ||||||
17 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.10 | ||||||
18 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.09 | ||||||
19 | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.33 | ||||||
20 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.98 | ||||||
21 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 43.96 | ||||||
22 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 45.95 | ||||||
23 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 47.48 | ||||||
24 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 52.07 | ||||||
25 | Vitus Jakobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.81 | ||||||
26 | David Plough | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.41 | ||||||
27 | Samuel Lourenco | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 115, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:39.64 | ||||||
2 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:50.13 | ||||||
3 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.57 | ||||||
4 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.51 | ||||||
5 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 2:55.96 | ||||||
6 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:56.40 | ||||||
7 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:57.56 | ||||||
8 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.25 | ||||||
9 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:02.22 | ||||||
10 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:03.16 | ||||||
11 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:05.31 | ||||||
12 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:12.26 | ||||||
13 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.40 | ||||||
14 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:27.27 | ||||||
15 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:29.13 | ||||||
16 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:29.42 | ||||||
17 | Fiona Bergqvist | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:40.93 | ||||||
- | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | DSQ | EFB v.25m SW 6.4 | |||||
Løb 115, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eva Rosted | 1999 | Sigma Swim Allerød | 4:04.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 116, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 3:23.37 | ||||||
2 | Nikolaj Oliver | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:32.79 | ||||||
- | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | DSQ | afslut på mave SW6.5 | |||||
- | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | EFB v 150m | |||||
Løb 116, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.15 | ||||||
2 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.18 | ||||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:47.66 | ||||||
4 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.21 | ||||||
5 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:56.26 | ||||||
6 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:58.55 | ||||||
7 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.56 | ||||||
8 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 3:05.27 | ||||||
9 | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:12.86 | ||||||
10 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:20.52 | ||||||
- | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | EFB v 100m SW6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 117, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Blingbling | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:24.29 | ||||||
Sarah Gudme | 2007 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Lara Ghizzaui | 2007 | |||||||||
Anna Andersen | 2007 | |||||||||
Maja Andersen | 2007 | 2:24.29 | 2:24.29 | |||||||
2 | A6 Piger 1 | 2007 | A6 | 2:31.57 | ||||||
Mira Capito | 2007 | 41.01 | 41.01 | |||||||
Lucca Frydendahl | 2008 | |||||||||
Naya Høi Greve | 2007 | |||||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 2:31.57 | 2:31.57 | |||||||
3 | Sigma Piger 1 | 2007 | Sigma Swim | 2:31.76 | ||||||
Julie Hovmand | 2007 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | |||||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | |||||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 2:31.76 | 2:31.76 | |||||||
4 | Helsingør K3 Piger 1 | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:32.94 | ||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 38.52 | 38.52 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | |||||||||
Silvia Martinsen | 2007 | |||||||||
Caroline Haugland | 2007 | 2:32.94 | 2:32.94 | |||||||
5 | Sigma Piger 2 | 2007 | Sigma Swim | 2:36.63 | ||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 40.34 | 40.34 | |||||||
Simone Stenberg | 2008 | |||||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | |||||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 2:36.63 | 2:36.63 | |||||||
6 | Sigma Piger 3 | 2007 | Sigma Swim | 2:42.00 | ||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 41.08 | 41.08 | |||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | |||||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | |||||||||
Karla Rekling | 2008 | 2:42.00 | 2:42.00 | |||||||
7 | Lyngby Hydra Girls | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:42.57 | ||||||
Rebecca Bell | 2007 | 39.24 | 39.24 | |||||||
Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | |||||||||
Nikoline E. Larsen | 2007 | |||||||||
Wilma Berg | 2008 | 2:42.57 | 2:42.57 | |||||||
8 | Lyngby Siren Girls | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.70 | ||||||
Alma Hartmann Jensen | 2007 | 44.04 | 44.04 | |||||||
Celine van Breugel | 2007 | |||||||||
Ingrid Due Nygaard | 2007 | |||||||||
Juuliie Jørgensen | 2007 | 2:51.70 | 2:51.70 | |||||||
9 | Triton Piger | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:53.02 | ||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 39.07 | 39.07 | |||||||
Sofie Kohave Sørensen | 2007 | |||||||||
Andrea Strandby | 2007 | |||||||||
Sarah Rindum | 2009 | 2:53.02 | 2:53.02 | |||||||
10 | S5A1 | 2008 | Sigma Swim | 3:08.54 | ||||||
Sofie Lind-Christensen | 2009 | 50.61 | 50.61 | |||||||
Alma Geneser | 2008 | |||||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | |||||||||
Ida Langseth | 2010 | 3:08.54 | 3:08.54 | |||||||
11 | S5 Birkerød Piger 1 | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:10.38 | ||||||
Fiona Bergqvist | 2008 | 49.03 | 49.03 | |||||||
Sofie Leidecker | 2008 | |||||||||
Caroline Liechti | 2008 | |||||||||
Liv Peters | 2009 | 3:10.38 | 3:10.38 | |||||||
12 | Værløse Piger | 2010 | Værløse Svømmeklub | 3:12.88 | ||||||
Sofie K. Eriksen | 2007 | 48.72 | 48.72 | |||||||
Nanna Hessner | 2007 | |||||||||
Rosa Marie Sjøberg | 2008 | |||||||||
Mette Roat Jørgensen | 2007 | 3:12.88 | 3:12.88 | |||||||
- | S5A2 | 2008 | Sigma Swim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 118, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gunsmoke | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:12.14 | ||||||
Sean Petersen | 2006 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | |||||||||
Anders Gaard | 2006 | |||||||||
Frederik Vestergaard | 2006 | 2:12.14 | 2:12.14 | |||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 2006 | Sigma Swim | 2:16.59 | ||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | 37.74 | 37.74 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | |||||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | |||||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 2:16.59 | 2:16.59 | |||||||
3 | Lyngby Kraken Boys | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:23.98 | ||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | |||||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | |||||||||
Max Bendixen | 2007 | 2:23.98 | 2:23.98 | |||||||
4 | A6 Drenge 1 | 2006 | A6 | 2:27.20 | ||||||
Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 41.43 | 41.43 | |||||||
Emil Schmidt | 2006 | |||||||||
Frederik Kepp Jensen | 2007 | |||||||||
Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 2:27.20 | 2:27.20 | |||||||
5 | Sigma Drenge 2 | 2006 | Sigma Swim | 2:33.51 | ||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 40.48 | 40.48 | |||||||
Johannes Framke | 2006 | |||||||||
Frederik Gersby | 2006 | |||||||||
Lucas Korger | 2007 | 2:33.51 | 2:33.51 | |||||||
6 | Vilde Bæster | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:35.50 | ||||||
Marinus Leisvig | 2007 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Valdemar Møller-Ern | 2008 | |||||||||
Jonathan Rasmussen | 2006 | |||||||||
William Hvid | 2007 | 2:35.50 | 2:35.50 | |||||||
7 | Lyngby Leviathan Boys | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:42.92 | ||||||
Mathias Hemmingsen | 2007 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Marcus Hammergart | 2006 | |||||||||
Alexander Hartvigsen | 2006 | |||||||||
Benjamin Bonde | 2007 | 2:42.92 | 2:42.92 | |||||||
8 | Værløse Drenge | 2008 | Værløse Svømmeklub | 3:00.27 | ||||||
Christian Kempel Laursen | 2008 | 43.11 | 43.11 | |||||||
Kasper Kempel Laursen | 2008 | |||||||||
Noah Lester | 2006 | |||||||||
Sebastian Øster Boisen | 2008 | 3:00.27 | 3:00.27 | |||||||
9 | S5 Birkerød Drenge 1 | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:13.81 | ||||||
Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | 49.10 | 49.10 | |||||||
Joe Hargreaves | 2008 | |||||||||
Lukas Højfeldt | 2008 | |||||||||
Frederik F. Jacobsen | 2007 | 3:13.81 | 3:13.81 | |||||||
- | Helsingør K3 Drenge 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart v. 2. skift | |||||
Linus Heinrichsen | 2006 | 37.29 | 37.29 | |||||||
Marcus Munk | 2007 | |||||||||
- | S5 Birkerød Drenge 2 | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart v. 3. skift | |||||
Jonas Bak Astrup | 2008 | 1:01.00 | 1:01.00 | |||||||
Axel Skov Andersson | 2010 | |||||||||
Bastian Albæk Jessen | 2009 | |||||||||
- | Triton Drenge | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart v. 1. skift | |||||
Nicholas Castella | 2007 | 32.85 | 32.85 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 119, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 1:59.04 | ||||||
2 | Lina Louardi | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.03 | ||||||
3 | Katinka Als Makne | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.53 | ||||||
4 | Julia Højer Øster | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 120, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.60 | ||||||
2 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:32.32 | ||||||
3 | Bastian Albæk Jessen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:42.74 | ||||||
4 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:48.49 | ||||||
5 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:48.76 | ||||||
6 | Mads Stougaard | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.68 | ||||||
7 | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.76 | ||||||
8 | Jonathan Engell | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.42 | ||||||
9 | Mathias Hørsving | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.42 | ||||||
10 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.63 | ||||||
- | Sinus Andersson | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Christian V. F. Jakobsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ej fortsat bevæg 75m | |||||
- | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Træk i stige 25m | |||||
- | Gustav Keldsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Ej fortsat bevæg 75m | |||||
- | Kasper Egerod | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | maveliggende v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 121 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 121, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.45 | ||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.75 | ||||||
3 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.77 | ||||||
4 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 1:23.03 | ||||||
5 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.38 | ||||||
6 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.99 | ||||||
7 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.93 | ||||||
8 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.01 | ||||||
9 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.14 | ||||||
10 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.51 | ||||||
11 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.53 | ||||||
12 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.57 | ||||||
13 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.82 | ||||||
14 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | JGI Svømning | 1:29.42 | ||||||
15 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.35 | ||||||
16 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.37 | ||||||
17 | Viktoria Larsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:33.17 | ||||||
18 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.40 | ||||||
19 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.58 | ||||||
20 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.77 | ||||||
21 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.20 | ||||||
22 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.51 | ||||||
23 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:36.63 | ||||||
24 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.36 | ||||||
25 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.77 | ||||||
26 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.12 | ||||||
27 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.88 | ||||||
28 | Galina Duric | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.41 | ||||||
29 | Freja Lego Berg | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:52.79 | ||||||
29 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:52.79 | ||||||
31 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:55.71 | ||||||
32 | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:56.57 | ||||||
33 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:56.73 | ||||||
34 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:59.46 | ||||||
35 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.74 | ||||||
36 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:04.29 | ||||||
37 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:13.67 | ||||||
- | Isabell Biensø-Olsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevæg 75m | |||||
- | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Afslut mave v 100m | |||||
- | Mille Reimer | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ej fortsat bevæg 75m | |||||
- | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Afslut mave v 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 122 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 122, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.65 | ||||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.68 | ||||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.61 | ||||||
4 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svømning | 1:17.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.25 | ||||||
7 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.68 | ||||||
8 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.83 | ||||||
9 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.02 | ||||||
10 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.15 | ||||||
11 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.86 | ||||||
12 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.96 | ||||||
13 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.00 | ||||||
14 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.81 | ||||||
15 | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.22 | ||||||
16 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.39 | ||||||
17 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.84 | ||||||
- | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevæg 75m | |||||
- | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Ej fortsat bevæg 75m | |||||
- | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevæg 25m | |||||
- | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej fortsat bevæg 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 123 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 123, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 49.46 | ||||||
2 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 53.62 | ||||||
3 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 57.49 | ||||||
4 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 59.58 | ||||||
5 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 1:04.63 | ||||||
6 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.46 | ||||||
7 | Katinka Als Makne | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.19 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.28 | ||||||
9 | Julia Højer Øster | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.34 | Deltager ikke i finalen | |||||
- | Lina Louardi | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Arm u hofte sw7.3 | |||||
- | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 123, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.32 | ||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.41 | ||||||
3 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.01 | ||||||
4 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.40 | ||||||
5 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 42.23 | ||||||
6 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.35 | ||||||
7 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.94 | ||||||
8 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.48 | ||||||
9 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.31 | ||||||
10 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 45.73 | ||||||
11 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 46.47 | ||||||
12 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 46.78 | ||||||
13 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 48.24 | ||||||
14 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.00 | ||||||
15 | Klara Vanell | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 50.08 | ||||||
16 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 50.85 | ||||||
17 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 51.05 | ||||||
18 | Viktoria Larsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 51.66 | ||||||
19 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 52.31 | ||||||
20 | Galina Duric | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 52.81 | ||||||
21 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 55.32 | ||||||
22 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 56.24 | ||||||
23 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 56.56 | ||||||
24 | Freja Lego Berg | 2007 | Værløse Svømmeklub | 57.92 | ||||||
25 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.22 | ||||||
26 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.49 | ||||||
27 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.49 | ||||||
28 | Mille Reimer | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
29 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.05 | ||||||
- | Isabell Biensø-Olsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Indslag en hånd v50m | |||||
- | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | 1 hånd v afslut | |||||
- | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | 1 hånd v afslut | |||||
- | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | En hånd v afslut | |||||
- | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 124 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 124, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.52 | ||||||
2 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 48.58 | ||||||
3 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 50.92 | ||||||
4 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.22 | ||||||
5 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 54.05 | ||||||
6 | Nikolaj Oliver | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.90 | ||||||
7 | Gustav Keldsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.30 | ||||||
8 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.31 | ||||||
9 | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:01.33 | ||||||
10 | Jonathan Engell | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.93 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Mathias Hørsving | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.29 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Christian V. F. Jakobsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.08 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Mads Stougaard | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
14 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.48 | ||||||
- | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | indslag 1 hånd v 50m | |||||
- | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Arme ned forbi hofte | |||||
- | Kasper Egerod | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Flere flyben v start | |||||
- | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Flere flyben v start | |||||
Løb 124, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 36.49 | ||||||
2 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 37.48 | ||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.05 | ||||||
4 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.12 | ||||||
5 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 39.19 | ||||||
6 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.02 | ||||||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.62 | ||||||
8 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.73 | ||||||
9 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.37 | ||||||
10 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.39 | ||||||
11 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.06 | ||||||
12 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.35 | ||||||
13 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 44.11 | ||||||
14 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.34 | ||||||
15 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.69 | ||||||
16 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 44.86 | ||||||
17 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.27 | ||||||
18 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 46.72 | ||||||
19 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.90 | ||||||
20 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.58 | ||||||
21 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.44 | ||||||
- | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 125, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 3:42.32 | ||||||
Løb 125, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.01 | ||||||
2 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:37.59 | ||||||
3 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 2:39.60 | ||||||
4 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.04 | ||||||
5 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.46 | ||||||
6 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:02.85 | ||||||
7 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:05.95 | ||||||
8 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:19.22 | ||||||
9 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 3:20.27 | ||||||
10 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:23.28 | ||||||
11 | Kajsa Andkjær | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:23.99 | ||||||
12 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:33.39 | ||||||
13 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 3:45.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 126, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolaj Oliver | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:10.57 | ||||||
- | Axel Bonke Jensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | DNF | ||||||
Løb 126, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:21.43 | ||||||
2 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:23.08 | ||||||
3 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.18 | ||||||
4 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.65 | ||||||
5 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.76 | ||||||
6 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.63 | ||||||
7 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.08 | ||||||
8 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:47.09 | ||||||
9 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.54 | ||||||
10 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 2:48.98 | ||||||
11 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:56.16 | ||||||
12 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 2:56.96 | ||||||
13 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:01.62 | ||||||
14 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 3:09.14 | ||||||
15 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 3:23.84 | ||||||
- | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 127 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 127, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 2:01.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 128 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 128, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.08 | ||||||
2 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:54.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 129 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 129, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.21 | ||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.46 | ||||||
3 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:21.11 | ||||||
4 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.41 | ||||||
5 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.02 | ||||||
6 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 1:23.60 | ||||||
7 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.79 | ||||||
8 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.04 | ||||||
9 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.98 | ||||||
10 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:40.02 | ||||||
11 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.20 | ||||||
12 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:46.25 | ||||||
13 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.36 | ||||||
14 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.30 | ||||||
- | Liv Rosenkrantz | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vend 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 130 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 130, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.76 | ||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.61 | ||||||
3 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:12.84 | ||||||
4 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 1:13.96 | ||||||
5 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.39 | ||||||
6 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.61 | ||||||
7 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.08 | ||||||
8 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.57 | ||||||
9 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.17 | ||||||
10 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.27 | ||||||
11 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.15 | ||||||
12 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 131 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 131, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 39.54 | ||||||
2 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 43.91 | ||||||
3 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 44.44 | ||||||
4 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.77 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Lina Louardi | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 48.84 | ||||||
7 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 50.16 | ||||||
8 | Julia Højer Øster | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.51 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Katinka Als Makne | 2009 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
Løb 131, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.05 | ||||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 31.16 | ||||||
3 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 32.21 | ||||||
4 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 32.37 | ||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.60 | ||||||
6 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.01 | ||||||
7 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 33.72 | ||||||
8 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.80 | ||||||
9 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 34.51 | ||||||
10 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 34.95 | ||||||
11 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.76 | ||||||
12 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.91 | ||||||
13 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.98 | ||||||
14 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | JGI Svømning | 36.03 | ||||||
15 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 36.84 | ||||||
16 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 37.53 | ||||||
17 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 38.23 | ||||||
18 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 38.24 | ||||||
19 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 38.53 | ||||||
20 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.15 | ||||||
21 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.72 | ||||||
22 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.92 | ||||||
23 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.22 | ||||||
24 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.69 | ||||||
25 | Klara Vanell | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 40.86 | ||||||
26 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.07 | ||||||
27 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 42.09 | ||||||
28 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 44.04 | ||||||
29 | Galina Duric | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 44.24 | ||||||
30 | Freja Lego Berg | 2007 | Værløse Svømmeklub | 45.86 | ||||||
31 | Mille Reimer | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
- | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 132 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 132, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.66 | ||||||
2 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 36.02 | ||||||
3 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.57 | ||||||
4 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 36.79 | ||||||
5 | Nikolaj Oliver | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.26 | ||||||
6 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 40.50 | ||||||
7 | Mads Stougaard | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Bastian Albæk Jessen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 42.37 | ||||||
10 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.88 | ||||||
11 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 43.01 | ||||||
12 | Christian V. F. Jakobsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 44.54 | ||||||
14 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.31 | ||||||
15 | Jonathan Engell | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Kasper Egerod | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.77 | Deltager ikke i finalen | |||||
17 | Mathias Hørsving | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.54 | Deltager ikke i finalen | |||||
18 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.11 | ||||||
- | Sinus Andersson | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 132, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.35 | ||||||
2 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 29.03 | ||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.28 | ||||||
4 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 30.08 | ||||||
5 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.63 | ||||||
6 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.92 | ||||||
7 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.95 | ||||||
8 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svømning | 31.23 | ||||||
9 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 32.05 | ||||||
10 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 32.21 | ||||||
11 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 32.95 | ||||||
12 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 33.20 | ||||||
13 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 33.62 | ||||||
14 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.82 | ||||||
14 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 33.82 | ||||||
16 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 33.98 | ||||||
17 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.33 | ||||||
18 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.89 | ||||||
19 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.97 | ||||||
20 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.63 | ||||||
21 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.15 | ||||||
22 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 36.91 | ||||||
23 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 38.59 | ||||||
24 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.65 | ||||||
25 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 39.41 | ||||||
26 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 39.58 | ||||||
27 | Theodor Raabymagle | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 41.19 | ||||||
- | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 133, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 4:54.86 | ||||||
Løb 133, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:09.51 | ||||||
2 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:09.69 | ||||||
3 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:10.08 | ||||||
4 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 3:10.15 | ||||||
5 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.18 | ||||||
6 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:11.99 | ||||||
7 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:18.77 | ||||||
8 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 3:19.34 | ||||||
9 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:21.49 | ||||||
10 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:22.63 | ||||||
11 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:24.35 | ||||||
12 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:26.69 | ||||||
13 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:29.00 | ||||||
14 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:29.09 | ||||||
15 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:31.85 | ||||||
16 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:38.67 | ||||||
17 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:39.59 | ||||||
18 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:42.41 | ||||||
19 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:46.77 | ||||||
20 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:53.15 | ||||||
21 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:55.12 | ||||||
22 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:57.53 | ||||||
23 | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | 4:09.89 | ||||||
- | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Liv Rosenkrantz | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 134, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:52.69 | ||||||
Løb 134, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:59.08 | ||||||
2 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:00.05 | ||||||
3 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:06.16 | ||||||
4 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:07.32 | ||||||
5 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:11.80 | ||||||
6 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 3:14.42 | ||||||
7 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:22.72 | ||||||
8 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:29.45 | ||||||
9 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:31.60 | ||||||
10 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:31.65 | ||||||
11 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:32.01 | ||||||
12 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:34.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 135 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 135, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.15 | ||||||
2 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.77 | ||||||
3 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:52.62 | ||||||
4 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 2:02.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 136 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 136, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.65 | ||||||
2 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:37.35 | ||||||
3 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:45.86 | ||||||
4 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:46.84 | ||||||
5 | Frederik Kindberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:48.21 | ||||||
6 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:48.77 | ||||||
7 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:50.51 | ||||||
8 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:02.70 | ||||||
- | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Ej afslut på ryg 50m | |||||
- | Gustav Keldsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Asynkrone ben bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 137 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 137, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.48 | ||||||
2 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.11 | ||||||
3 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 1:20.86 | ||||||
4 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:21.50 | ||||||
5 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.04 | ||||||
6 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.29 | ||||||
7 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.05 | ||||||
8 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:24.91 | ||||||
9 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.07 | ||||||
10 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:25.43 | ||||||
11 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.80 | ||||||
12 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.91 | ||||||
13 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.12 | ||||||
14 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 1:28.21 | ||||||
15 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.34 | ||||||
16 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.72 | ||||||
17 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.09 | ||||||
18 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.40 | ||||||
19 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.61 | ||||||
20 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.87 | ||||||
21 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:30.73 | ||||||
22 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.58 | ||||||
23 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.99 | ||||||
24 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:33.32 | ||||||
25 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.33 | ||||||
26 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.65 | ||||||
27 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.24 | ||||||
27 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.24 | ||||||
29 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.01 | ||||||
30 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.11 | ||||||
31 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:35.12 | ||||||
32 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.64 | ||||||
33 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.18 | ||||||
34 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.63 | ||||||
35 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:39.71 | ||||||
36 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.80 | ||||||
37 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:40.33 | ||||||
38 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:43.59 | ||||||
39 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.92 | ||||||
40 | Kajsa Andkjær | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:45.88 | ||||||
41 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.90 | ||||||
42 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.15 | ||||||
43 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:47.39 | ||||||
44 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:52.09 | ||||||
45 | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:59.75 | ||||||
46 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:59.77 | ||||||
47 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.91 | ||||||
48 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:06.37 | ||||||
49 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:09.83 | ||||||
50 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:14.86 | ||||||
51 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:15.73 | ||||||
- | Isabell Biensø-Olsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej afslut på ryg 50m | |||||
- | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | 1 hånd vend 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 138 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 138, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.31 | ||||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.47 | ||||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.38 | ||||||
4 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 1:14.55 | ||||||
5 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.60 | ||||||
6 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.92 | ||||||
7 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.22 | ||||||
10 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:21.71 | ||||||
11 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.10 | ||||||
12 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:23.89 | ||||||
13 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.54 | ||||||
14 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.57 | ||||||
15 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:25.83 | ||||||
16 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:25.91 | ||||||
17 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:25.98 | ||||||
18 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.34 | ||||||
19 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.63 | ||||||
20 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.82 | ||||||
21 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.14 | ||||||
22 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.55 | ||||||
23 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.16 | ||||||
24 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:29.26 | ||||||
25 | Marcus Hammergart | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.38 | ||||||
26 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.62 | ||||||
27 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.56 | ||||||
28 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.76 | ||||||
29 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.03 | ||||||
30 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.80 | ||||||
31 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.83 | ||||||
32 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.91 | ||||||
33 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:42.85 | ||||||
34 | Julius Holst Krabbe | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:45.93 | ||||||
35 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:46.26 | ||||||
- | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | DNS | ||||||
- | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør 75m | |||||
- | Theodor Raabymagle | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 139 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 139, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Blingbling | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:09.93 | ||||||
Sarah Gudme | 2007 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Lara Ghizzaui | 2007 | |||||||||
Maja Andersen | 2007 | |||||||||
Anna Andersen | 2007 | 2:09.93 | 2:09.93 | |||||||
2 | A6 Piger 1 | 2007 | A6 | 2:12.19 | ||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Lucca Frydendahl | 2008 | |||||||||
K-Lee Hansen | 2007 | |||||||||
Mira Capito | 2007 | 2:12.19 | 2:12.19 | |||||||
3 | Sigma Piger 1 | 2007 | Sigma Swim | 2:13.07 | ||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | |||||||||
Marie Moesgaard | 2008 | |||||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 2:13.07 | 2:13.07 | |||||||
4 | Sigma Piger 2 | 2007 | Sigma Swim | 2:18.99 | ||||||
Karla Rekling | 2008 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | |||||||||
Simone Stenberg | 2008 | |||||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 2:18.99 | 2:18.99 | |||||||
5 | Helsingør K3 Piger 1 | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:22.99 | ||||||
Caroline Haugland | 2007 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | |||||||||
Amelia Eriksen | 2008 | |||||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 2:22.99 | 2:22.99 | |||||||
6 | Lyngby Hydra Girls | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.18 | ||||||
Wilma Berg | 2008 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Rebecca Bell | 2007 | |||||||||
Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | |||||||||
Juuliie Jørgensen | 2007 | 2:24.18 | 2:24.18 | |||||||
7 | Lyngby Siren Girls | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:27.65 | ||||||
Nikoline E. Larsen | 2007 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Ingrid Due Nygaard | 2007 | |||||||||
Amilia Peick-Kristensen | 2008 | |||||||||
Ida Mathiesen | 2008 | 2:27.65 | 2:27.65 | |||||||
8 | Triton Piger | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.81 | ||||||
Andrea Strandby | 2007 | 31.75 | 31.75 | |||||||
Sofie Kohave Sørensen | 2007 | |||||||||
Helena Gagnér | 2008 | |||||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 2:30.81 | 2:30.81 | |||||||
9 | Sigma Piger 3 | 2007 | Sigma Swim | 2:33.67 | ||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | |||||||||
Klara Vanell | 2007 | |||||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 2:33.67 | 2:33.67 | |||||||
10 | Lyngby Naga Girls | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:36.53 | ||||||
Celine van Breugel | 2007 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Alma Hartmann Jensen | 2007 | |||||||||
Olivia Barfoed | 2007 | |||||||||
Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 2:36.53 | 2:36.53 | |||||||
11 | S5A1 | 2008 | Sigma Swim | 2:43.33 | ||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | 39.43 | 39.43 | |||||||
Ida Langseth | 2010 | |||||||||
Kajsa Andkjær | 2008 | |||||||||
Alma Geneser | 2008 | 2:43.33 | 2:43.33 | |||||||
12 | S5 Birkerød Piger 1 | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 2:49.47 | ||||||
Caroline Liechti | 2008 | 41.07 | 41.07 | |||||||
Ellen Klitvang | 2008 | |||||||||
Liv Peters | 2009 | |||||||||
Sofie Leidecker | 2008 | 2:49.47 | 2:49.47 | |||||||
13 | Værløse Piger | 2010 | Værløse Svømmeklub | 2:56.67 | ||||||
Sophia Groth | 2010 | 48.55 | 48.55 | |||||||
Sofie K. Eriksen | 2007 | |||||||||
Freja Lego Berg | 2007 | |||||||||
Rosa Marie Sjøberg | 2008 | 2:56.67 | 2:56.67 | |||||||
- | S5A2 | 2008 | Sigma Swim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 140 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 140, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gunsmoke | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:57.03 | ||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 30.66 | 30.66 | |||||||
Frederik Vestergaard | 2006 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | |||||||||
Anders Gaard | 2006 | 1:57.03 | 1:57.03 | |||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 2006 | Sigma Swim | 2:00.30 | ||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | |||||||||
Frederik Gersby | 2006 | |||||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | 2:00.30 | 2:00.30 | |||||||
3 | Helsingør K3 Drenge 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:03.26 | ||||||
Nicklas Reinstrup | 2006 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Asger Hvilsom | 2007 | |||||||||
Marcus Munk | 2007 | |||||||||
Linus Heinrichsen | 2006 | 2:03.26 | 2:03.26 | |||||||
4 | Lyngby Kraken Boys | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.20 | ||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | |||||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | |||||||||
Max Bendixen | 2007 | 2:08.20 | 2:08.20 | |||||||
5 | Triton Drenge | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.05 | ||||||
Nicholas Castella | 2007 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Noah Sanchez | 2006 | |||||||||
Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | |||||||||
Jonas Wilms Jensen | 2007 | 2:12.05 | 2:12.05 | |||||||
6 | Vilde Bæster | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:12.59 | ||||||
William Hvid | 2007 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Jonathan Rasmussen | 2006 | |||||||||
Marinus Leisvig | 2007 | |||||||||
Valdemar Møller-Ern | 2008 | 2:12.59 | 2:12.59 | |||||||
7 | Sigma Drenge 2 | 2006 | Sigma Swim | 2:17.20 | ||||||
Johannes Framke | 2006 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Frederik F. Jacobsen | 2007 | |||||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | |||||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 2:17.20 | 2:17.20 | |||||||
8 | Lyngby Leviathan Boys | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.29 | ||||||
Alexander Hartvigsen | 2006 | 36.14 | 36.14 | |||||||
Marcus Hammergart | 2006 | |||||||||
Mathias Hemmingsen | 2007 | |||||||||
Benjamin Bonde | 2007 | 2:24.29 | 2:24.29 | |||||||
9 | S5 Birkerød Drenge 1 | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 2:37.19 | ||||||
Theodor Raabymagle | 2006 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Joe Hargreaves | 2008 | |||||||||
Bastian Albæk Jessen | 2009 | |||||||||
Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | 2:37.19 | 2:37.19 | |||||||
10 | Værløse Drenge | 2008 | Værløse Svømmeklub | 2:41.35 | ||||||
Kaare Asskildt | 2006 | 38.91 | 38.91 | |||||||
Julius Holst Krabbe | 2007 | |||||||||
Sebastian Øster Boisen | 2008 | |||||||||
Christian Kempel Laursen | 2008 | 2:41.35 | 2:41.35 | |||||||
- | A6 Drenge 1 | 2006 | A6 | DNS | ||||||
Albert Palmus | 2007 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Helsingør K3 Drenge 2 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 3. skift | |||||
Jonas Holm Clausen | 2006 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Andreas Bendtsen | 2007 | |||||||||
Andreas Frommelt Hertz | 2008 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:57 |