Resultater for SB Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 239 | 40.17 | 1:26.33 | 2:13.51 | 2:57.75 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lærke Jensen | 2008 | 233 | 1:23.67 | 2:13.37 | 2:59.21 | 2:59.21 | |||
Kalundborg SK | 3:12.76 | |||||||||
3 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 209 | 38.67 | 1:24.43 | 2:14.34 | 3:06.06 | |||
SVØM Korsør | 3:19.93 | |||||||||
4 | Augusta Johansen | 2008 | 208 | 36.54 | 1:19.04 | 2:03.97 | 3:06.16 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:20.33 | |||||||||
5 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | 201 | 1:32.21 | 2:21.49 | 3:08.37 | 3:08.37 | |||
Kalundborg SK | 3:15.72 | |||||||||
6 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 180 | 38.09 | 1:23.67 | 2:13.37 | 3:15.29 | |||
Næstved IF | 3:26.36 | |||||||||
7 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 171 | 42.16 | 1:32.79 | 2:24.13 | 3:18.73 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Ella Palmund | 2008 | 140 | 50.85 | 1:46.04 | 2:42.40 | 3:32.45 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Sofie Schyth | 2008 | 125 | 50.93 | 1:48.06 | 2:43.80 | 3:40.67 | |||
Roskilde Svømning | 4:15.33 | |||||||||
10 | Freja Nelkop | 2009 | 120 | 41.27 | 1:29.12 | 2:21.39 | 3:43.28 | |||
Roskilde Svømning | 3:44.73 | |||||||||
11 | Marie Meier Vestermann | 2008 | 106 | 52.04 | 1:52.46 | 2:54.68 | 3:53.15 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 497 | 32.73 | 1:08.89 | 1:45.04 | 2:19.39 | |||
Roskilde Svømning | 2:21.44 | |||||||||
2 | Mie Ankersen | 2006 | 428 | 33.38 | 1:11.18 | 1:49.98 | 2:26.46 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:33.14 | |||||||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 428 | 33.78 | 1:10.82 | 1:48.60 | 2:26.50 | |||
Kalundborg SK | 2:32.71 | |||||||||
4 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 425 | 33.33 | 1:10.48 | 1:48.57 | 2:26.83 | |||
Næstved IF | 2:28.20 | |||||||||
5 | Mie Visler | 2006 | 391 | 33.30 | 1:10.65 | 1:50.80 | 2:30.92 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.15 | |||||||||
6 | Laura Meyer | 2006 | 374 | 35.35 | 1:14.90 | 1:54.57 | 2:33.15 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Fiona Jensen | 2006 | 366 | 35.72 | 1:15.23 | 1:55.37 | 2:34.37 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:37.28 | |||||||||
8 | Frederikke Olsen | 2006 | 342 | 37.78 | 1:18.94 | 2:00.28 | 2:37.77 | |||
Roskilde Svømning | 2:43.41 | |||||||||
9 | Astamaja Rought | 2006 | 338 | 35.73 | 1:15.15 | 1:57.49 | 2:38.47 | |||
SVØM Korsør | 2:40.68 | |||||||||
10 | Mille-Mai Krog | 2007 | 320 | 36.51 | 1:17.49 | 1:59.45 | 2:41.43 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:57.31 | |||||||||
11 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 316 | 37.64 | 1:19.25 | 2:02.30 | 2:41.97 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:49.20 | |||||||||
12 | Laura Friis Justesen | 2006 | 291 | 38.31 | 1:21.29 | 2:05.20 | 2:46.56 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:54.43 | |||||||||
13 | Leonora Franck | 2006 | 285 | 37.96 | 1:20.58 | 2:03.83 | 2:47.77 | |||
Næstved IF | 2:47.46 | |||||||||
14 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 282 | 1:19.04 | 2:03.97 | 2:48.30 | 2:48.30 | |||
SVØM Korsør | 3:08.12 | |||||||||
15 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 278 | 39.93 | 1:22.10 | 2:05.24 | 2:49.15 | |||
SVØM Korsør | 2:48.52 | |||||||||
16 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 265 | 38.78 | 1:21.95 | 2:06.25 | 2:51.81 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:56.52 | |||||||||
17 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 246 | 38.35 | 1:23.02 | 2:09.74 | 2:56.23 | |||
Roskilde Svømning | 3:00.63 | |||||||||
18 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 241 | 37.62 | 1:23.05 | 2:11.06 | 2:57.28 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:00.13 | |||||||||
19 | Merle Dahlmann | 2007 | 231 | 38.39 | 1:23.75 | 2:12.92 | 2:59.83 | |||
Næstved IF | 3:01.03 | |||||||||
20 | Nora Berg | 2006 | 230 | 39.06 | 1:24.08 | 2:12.40 | 3:00.00 | |||
Roskilde Svømning | 3:02.38 | |||||||||
21 | Sofia Jacobsen | 2006 | 230 | 1:24.43 | 2:14.34 | 3:00.01 | 3:00.01 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 3:06.13 | |||||||||
22 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 227 | 39.77 | 1:25.97 | 2:14.23 | 3:00.86 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:01.66 | |||||||||
23 | Caroline Bluhm | 2006 | 221 | 38.75 | 1:24.01 | 2:13.04 | 3:02.41 | |||
Roskilde Svømning | 2:57.23 | |||||||||
24 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | 217 | 39.95 | 1:27.44 | 2:15.54 | 3:03.73 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:03.39 | |||||||||
25 | Sara Kaiser | 2007 | 194 | 40.01 | 1:28.49 | 2:20.40 | 3:10.57 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
26 | Johanne Lund Bro | 2007 | 174 | 43.10 | 1:32.21 | 2:21.49 | 3:17.65 | |||
Roskilde Svømning | 3:27.04 | |||||||||
27 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 171 | 1:35.05 | 2:27.89 | 3:18.74 | 3:18.74 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 3:12.21 | |||||||||
28 | Shauli Mortensen | 2006 | 160 | 44.67 | 1:35.05 | 2:27.89 | 3:23.32 | |||
Kalundborg SK | 3:24.22 | |||||||||
29 | Clara Bønnebæk | 2007 | 92 | 49.17 | 1:50.49 | 2:58.29 | 4:04.51 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 584 | 30.68 | 1:05.02 | 1:38.93 | 2:12.10 | |||
Kalundborg SK | 2:09.21 | |||||||||
2 | Anna Larsen | 2004 | 521 | 30.57 | 1:05.69 | 1:41.73 | 2:17.21 | |||
Kalundborg SK | 2:18.33 | |||||||||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 516 | 31.03 | 1:05.93 | 1:42.19 | 2:17.66 | |||
Roskilde Svømning | 2:19.86 | |||||||||
4 | Asta Palmund | 2005 | 496 | 32.15 | 1:08.18 | 1:44.63 | 2:19.47 | |||
Roskilde Svømning | 2:17.05 | |||||||||
5 | Elida Thornsen | 2005 | 495 | 32.10 | 1:08.43 | 1:45.13 | 2:19.51 | |||
SVØM Korsør | 2:22.03 | |||||||||
6 | Thea Kaiser | 2004 | 494 | 31.97 | 1:07.03 | 1:43.62 | 2:19.65 | |||
Kalundborg SK | 2:18.99 | |||||||||
7 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 466 | 33.91 | 1:10.76 | 1:47.00 | 2:22.39 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:22.69 | |||||||||
8 | Signe Holm Hansen | 2005 | 459 | 33.56 | 1:10.41 | 1:46.50 | 2:23.13 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:26.52 | |||||||||
9 | Antoinette Zafra | 2005 | 455 | 32.65 | 1:08.73 | 1:46.68 | 2:23.50 | |||
Roskilde Svømning | 2:22.09 | |||||||||
10 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 434 | 33.37 | 1:10.08 | 1:48.14 | 2:25.77 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:23.13 | |||||||||
11 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 409 | 34.45 | 1:12.96 | 1:52.28 | 2:28.73 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:33.41 | |||||||||
12 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 404 | 32.93 | 1:10.88 | 1:50.52 | 2:29.26 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:21.58 | |||||||||
13 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 394 | 34.54 | 1:12.11 | 1:51.63 | 2:30.57 | |||
Kalundborg SK | 2:33.37 | |||||||||
14 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 392 | 34.55 | 1:13.34 | 1:52.83 | 2:30.85 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:35.56 | |||||||||
15 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 345 | 36.10 | 1:16.93 | 1:58.48 | 2:37.42 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:40.91 | |||||||||
16 | Klara Frida Johansen | 2005 | 323 | 33.99 | 1:14.00 | 1:58.27 | 2:40.92 | |||
Roskilde Svømning | 2:35.54 | |||||||||
17 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 297 | 37.27 | 1:19.15 | 2:03.11 | 2:45.39 | |||
Odsherred Svømmeklub | 2:49.40 | |||||||||
18 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 292 | 36.20 | 1:18.49 | 2:02.31 | 2:46.44 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:55.88 | |||||||||
19 | Kristine Erringsø | 2004 | 283 | 35.96 | 1:17.77 | 2:02.16 | 2:48.16 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Maria Sprenger | 2005 | 219 | 37.72 | 1:22.44 | 2:13.07 | 3:03.16 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Kaarde | 2004 | 189 | 1:29.12 | 2:21.39 | 3:12.19 | 3:12.19 | |||
Odsherred Svømmeklub | 3:15.98 | |||||||||
- | Camilla Drusdal Hansen | 2004 | DNF | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Jacobsen | 2004 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Karlslunde Triatlon Klub | 2:54.10 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Duus | 2003 | 542 | 30.76 | 1:05.54 | 1:40.99 | 2:15.44 | |||
Næstved IF | 2:15.54 | |||||||||
2 | Kamille Lundberg | 2003 | 437 | 32.17 | 1:09.53 | 1:46.95 | 2:25.46 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:26.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 20:08 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Quist | 2007 | 296 | 34.96 | 1:13.04 | 1:51.71 | 2:28.98 | |||
SVØM Korsør | 2:34.58 | |||||||||
2 | Frederik Isaksen | 2007 | 255 | 35.10 | 1:15.50 | 1:57.35 | 2:36.62 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Emil Lejbølle | 2007 | 207 | 39.10 | 1:22.60 | 2:06.81 | 2:47.90 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:51.52 | |||||||||
4 | Sebastian Aunt | 2007 | 206 | 38.29 | 1:21.68 | 2:05.71 | 2:48.16 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:27.94 | |||||||||
5 | Linus Noe | 2008 | 198 | 38.29 | 1:21.68 | 2:05.71 | 2:50.29 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:55.96 | |||||||||
6 | Asger Friis Justesen | 2008 | 192 | 38.77 | 1:23.69 | 2:08.84 | 2:52.23 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:04.55 | |||||||||
7 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 188 | 37.58 | 1:23.21 | 2:09.72 | 2:53.26 | |||
Roskilde Svømning | 2:58.52 | |||||||||
8 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | 128 | 42.04 | 1:32.23 | 2:25.71 | 3:16.67 | |||
Kalundborg SK | 3:25.74 | |||||||||
9 | Rasmus Hansen | 2007 | 78 | 38.82 | 1:24.08 | 2:14.26 | 3:52.45 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 4:00.88 | |||||||||
- | Christoffer Bo Andersen | 2007 | DNF | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Jonas Bacher | 2008 | DSQ | sw 5.2 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 3:42.85 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Konrad Clausen | 2005 | 451 | 29.85 | 1:02.50 | 1:36.22 | 2:09.51 | |||
SVØM Korsør | 2:08.86 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 388 | 30.09 | 1:04.22 | 1:40.62 | 2:16.16 | |||
Roskilde Svømning | 2:17.82 | |||||||||
3 | Rasmus Capion | 2005 | 374 | 29.60 | 1:04.40 | 1:42.08 | 2:17.85 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:22.69 | |||||||||
4 | Philip Rindum | 2005 | 356 | 32.90 | 1:07.85 | 1:44.40 | 2:20.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.73 | |||||||||
5 | Magnus Kiemer | 2005 | 337 | 33.32 | 1:09.80 | 1:47.39 | 2:22.77 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:22.31 | |||||||||
6 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 323 | 32.17 | 1:08.58 | 1:46.46 | 2:24.79 | |||
SVØM Korsør | 2:28.08 | |||||||||
7 | Marcus Madsen | 2005 | 320 | 33.41 | 1:10.67 | 1:48.45 | 2:25.22 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:22.85 | |||||||||
8 | August Høy | 2005 | 317 | 33.86 | 1:11.18 | 1:49.59 | 2:25.63 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:35.08 | |||||||||
9 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 296 | 34.49 | 1:12.47 | 1:51.16 | 2:28.96 | |||
Kalundborg SK | 2:45.20 | |||||||||
10 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 264 | 35.17 | 1:14.45 | 1:55.29 | 2:34.82 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
11 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 240 | 36.10 | 1:20.69 | 2:06.26 | 2:39.85 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
12 | Cilas Skafte | 2005 | 232 | 36.11 | 1:17.53 | 2:01.05 | 2:41.55 | |||
Kalundborg SK | 2:55.74 | |||||||||
13 | Noah Lester | 2006 | 225 | 37.76 | 1:20.54 | 2:02.97 | 2:43.30 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:48.98 | |||||||||
14 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 225 | 36.24 | 1:18.40 | 2:01.90 | 2:43.32 | |||
Næstved IF | 2:47.50 | |||||||||
15 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | 208 | 37.78 | 1:20.39 | 2:04.75 | 2:47.64 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 3:02.70 | |||||||||
16 | Bertil Vinther Winsløv | 2005 | 204 | 36.10 | 1:20.69 | 2:06.26 | 2:48.74 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 3:00.57 | |||||||||
17 | Kaare Asskildt | 2006 | 192 | 39.13 | 1:22.73 | 2:08.17 | 2:52.11 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:56.96 | |||||||||
18 | Viktor Kristiansen | 2006 | 182 | 39.70 | 1:25.58 | 2:11.48 | 2:55.16 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:05.08 | |||||||||
19 | Kasper Nielander | 2005 | 170 | 38.38 | 1:25.21 | 2:12.76 | 2:59.20 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 3:11.14 | |||||||||
20 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | 147 | 41.91 | 1:30.00 | 2:18.37 | 3:07.92 | |||
SVØM Korsør | 3:11.01 | |||||||||
21 | Thomas Green | 2006 | 98 | 37.58 | 1:23.21 | 2:09.72 | 3:35.53 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 3:52.07 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 488 | 28.73 | 1:00.64 | 1:33.50 | 2:06.18 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:10.68 | |||||||||
2 | Hjalte Petersen | 2004 | 462 | 29.71 | 1:02.20 | 1:35.07 | 2:08.50 | |||
Næstved IF | 2:15.89 | |||||||||
3 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 429 | 30.00 | 1:03.49 | 1:37.77 | 2:11.75 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.67 | |||||||||
4 | Bertram Nyegaard | 2004 | 325 | 32.37 | 1:08.92 | 1:47.14 | 2:24.40 | |||
Roskilde Svømning | 2:19.26 | |||||||||
5 | Silas Plaetner | 2003 | 314 | 34.13 | 1:11.60 | 1:48.48 | 2:26.12 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:48.71 | |||||||||
6 | Matias Buus Hansen | 2003 | 292 | 32.94 | 1:10.55 | 1:50.38 | 2:29.78 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 2:30.85 | |||||||||
7 | Jeppe Veise | 2004 | 257 | 37.96 | 2:46.91 | 2:36.20 | ||||
SVØM Korsør | 3:32.13 | |||||||||
8 | Magnus Nielander | 2003 | 237 | 35.65 | 1:15.64 | 1:59.24 | 2:40.42 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 2:45.84 | |||||||||
9 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 211 | 37.96 | 2:46.91 | 2:46.91 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:55.97 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2001 | 408 | 29.87 | 1:03.79 | 1:38.64 | 2:13.93 | |||
Næstved IF | 2:05.95 | |||||||||
2 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 358 | 32.03 | 1:07.28 | 1:43.46 | 2:19.85 | |||
Næstved IF | 2:18.84 | |||||||||
3 | Mutasem Ahmad | 2001 | 295 | 34.42 | 1:11.79 | 1:51.59 | 2:29.15 | |||
Kalundborg SK | 2:29.46 | |||||||||
4 | William Jensen | 2002 | 154 | 38.82 | 1:24.08 | 2:14.26 | 3:05.36 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:59.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 20:08 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Petersen | 2008 | 259 | 46.15 | 1:37.74 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:45.79 | |||||||||
2 | Astrid Jensen-Mattebjerg | 2008 | 169 | 53.48 | 1:52.66 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
3 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | 151 | 53.78 | 1:56.89 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
4 | Vigga Petersen | 2009 | 142 | 57.36 | 1:59.26 | |||||
Næstved IF | 2:06.77 | |||||||||
5 | Martine Foged | 2009 | 117 | 58.68 | 2:07.29 | |||||
Næstved IF | 2:18.61 | |||||||||
6 | Milla Kragsskjold | 2010 | 110 | 1:01.72 | 2:10.10 | |||||
Næstved IF | 2:05.95 | |||||||||
7 | Shaya Mortensen | 2008 | 99 | 1:02.44 | 2:14.79 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Bianca Uhl | 2009 | 94 | 1:04.26 | 2:16.85 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
9 | Laura Storm Frimann | 2009 | 77 | 1:07.42 | 2:26.45 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 2:39.10 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Juul | 2006 | 424 | 39.39 | 1:22.97 | |||||
Næstved IF | 1:24.83 | |||||||||
2 | Frederikke Poulsen | 2006 | 354 | 41.73 | 1:28.15 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:29.34 | |||||||||
2 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 354 | 41.78 | 1:28.15 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.06 | |||||||||
4 | Amalie Helfelt | 2006 | 329 | 41.92 | 1:30.28 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:31.98 | |||||||||
5 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 323 | 41.68 | 1:30.85 | |||||
Næstved IF | 1:31.88 | |||||||||
6 | Andrea Strandby | 2007 | 315 | 43.00 | 1:31.57 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.03 | |||||||||
7 | Daniella Anderson | 2006 | 312 | 43.14 | 1:31.92 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.89 | |||||||||
8 | Liva Mayland | 2006 | 301 | 43.07 | 1:32.99 | |||||
Næstved IF | 1:40.38 | |||||||||
9 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 300 | 44.32 | 1:33.08 | |||||
SVØM Korsør | 1:40.72 | |||||||||
10 | Dicte Maar | 2006 | 272 | 46.61 | 1:36.16 | |||||
Næstved IF | 1:44.52 | |||||||||
11 | Sophie Nielsen | 2006 | 265 | 44.67 | 1:37.01 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:37.97 | |||||||||
12 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 264 | 46.49 | 1:37.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.45 | |||||||||
13 | Fanny Grange | 2006 | 258 | 44.26 | 1:37.92 | |||||
Roskilde Svømning | 1:38.83 | |||||||||
14 | Lydia Greisdal | 2007 | 255 | 46.21 | 1:38.29 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
15 | Daniella Li West | 2006 | 253 | 46.44 | 1:38.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.54 | |||||||||
16 | Viola Søbye | 2006 | 245 | 46.28 | 1:39.62 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:46.08 | |||||||||
17 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 228 | 47.55 | 1:41.96 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:52.21 | |||||||||
18 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 221 | 48.28 | 1:43.13 | |||||
Næstved IF | 1:45.12 | |||||||||
19 | Mathilde Knudsen | 2006 | 192 | 49.60 | 1:47.98 | |||||
SVØM Korsør | 1:51.69 | |||||||||
20 | Tascha S. Knudsen | 2007 | 173 | 49.98 | 1:51.82 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
21 | Clara Boberg | 2007 | 154 | 53.73 | 1:56.17 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Caroline Risager Strate | 2007 | 153 | 53.64 | 1:56.55 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:58.27 | |||||||||
23 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 146 | 56.12 | 1:58.26 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:00.88 | |||||||||
- | Silke Holmgaard | 2007 | DSQ | SW 7.6 ESB v/100m | ||||||
Næstved IF | 2:09.09 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Threms | 2005 | 412 | 38.97 | 1:23.77 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:26.41 | |||||||||
2 | Anna Marott Hansen | 2004 | 388 | 40.84 | 1:25.43 | |||||
Kalundborg SK | 1:25.82 | |||||||||
3 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 332 | 42.71 | 1:30.02 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:31.06 | |||||||||
4 | Sofie Larsen | 2005 | 235 | 46.48 | 1:40.95 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:42.06 | |||||||||
5 | Merle Holmgaard | 2005 | 220 | 48.14 | 1:43.15 | |||||
Næstved IF | 1:52.95 | |||||||||
6 | Camilla Drusdal Hansen | 2004 | 192 | 49.28 | 1:48.09 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 507 | 36.85 | 1:18.20 | |||||
Kalundborg SK | 1:17.86 | |||||||||
2 | Caroline Møller | 2002 | 278 | 45.90 | 1:35.52 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:34.87 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 398 | 39.54 | 1:24.75 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:25.47 | |||||||||
2 | Maya Nykjær | 2001 | 386 | 40.57 | 1:25.64 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:29.79 | |||||||||
3 | Emilia Høffer | 2001 | 204 | 48.69 | 1:45.89 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.30 | |||||||||
4 | Jasmin Danielsen | 2001 | 159 | 53.85 | 1:54.91 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:55.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dreyer | 2007 | 265 | 41.60 | 1:26.54 | |||||
Kalundborg SK | 1:32.31 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 201 | 44.76 | 1:34.87 | |||||
Roskilde Svømning | 1:41.88 | |||||||||
3 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 155 | 47.80 | 1:43.50 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | 111 | 54.96 | 1:55.52 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:55.81 | |||||||||
5 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | 111 | 56.61 | 1:55.63 | |||||
Næstved IF | 2:02.01 | |||||||||
6 | Mikkel Augustesen | 2008 | 79 | 1:01.97 | 2:09.26 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
7 | William Echardt | 2008 | 79 | 1:03.21 | 2:09.37 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 76 | 59.15 | 2:11.13 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
- | Benjamin Svenningsen | 2009 | DSQ | sw 7.1 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Sander Y Hansen | 2009 | DSQ | sw 7.6 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | DSQ | sw 7.4 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 528 | 32.05 | 1:08.77 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.80 | |||||||||
2 | Malthe Foged | 2005 | 346 | 36.49 | 1:19.21 | |||||
Næstved IF | 1:18.20 | |||||||||
3 | William Larsen | 2006 | 335 | 37.56 | 1:20.02 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:26.46 | |||||||||
4 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 332 | 38.33 | 1:20.27 | |||||
SVØM Korsør | 1:19.34 | |||||||||
5 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 323 | 38.39 | 1:21.01 | |||||
SVØM Korsør | 1:21.49 | |||||||||
6 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 295 | 38.76 | 1:23.46 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.38 | |||||||||
7 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 287 | 39.99 | 1:24.23 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:28.15 | |||||||||
8 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 278 | 40.01 | 1:25.14 | |||||
Roskilde Svømning | 1:25.72 | |||||||||
9 | Mikkel Obsen | 2005 | 229 | 41.82 | 1:30.84 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:32.26 | |||||||||
10 | Østen Pedersen | 2005 | 222 | 44.25 | 1:31.74 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:31.49 | |||||||||
11 | Marius Danielsen | 2005 | 201 | 45.10 | 1:34.84 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:28.64 | |||||||||
12 | Emil Hass | 2006 | 173 | 47.97 | 1:39.80 | |||||
Næstved IF | 1:39.58 | |||||||||
13 | Mikkel Munkholm | 2006 | 168 | 47.11 | 1:40.64 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:39.44 | |||||||||
14 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 132 | 50.84 | 1:49.05 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:54.42 | |||||||||
15 | Thor Hoffgaard | 2006 | 118 | 53.09 | 1:53.17 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:10.00 | |||||||||
- | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | DSQ | SW7.6 ESB v/75m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.32 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 458 | 34.43 | 1:12.13 | |||||
SVØM Korsør | 1:13.37 | |||||||||
2 | Jesse Refsgaard | 2003 | 429 | 34.92 | 1:13.68 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:13.78 | |||||||||
3 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 404 | 35.75 | 1:15.19 | |||||
SVØM Korsør | 1:16.43 | |||||||||
4 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 366 | 36.19 | 1:17.74 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:17.71 | |||||||||
5 | Silas Waterval | 2004 | 342 | 36.92 | 1:19.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.66 | |||||||||
6 | Joachim Mårtensen | 2004 | 299 | 39.33 | 1:23.13 | |||||
Kalundborg SK | 1:24.28 | |||||||||
7 | Mads Munksgaard | 2004 | 280 | 39.63 | 1:24.93 | |||||
Næstved IF | 1:38.16 | |||||||||
8 | Jeppe Veise | 2004 | 252 | 40.93 | 1:27.95 | |||||
SVØM Korsør | 1:34.29 | |||||||||
9 | Mathias Ankersen | 2004 | 235 | 43.20 | 1:30.07 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.90 | |||||||||
10 | Christian Skriver | 2004 | 229 | 42.74 | 1:30.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 316 | 38.73 | 1:21.56 | |||||
Næstved IF | 1:21.75 | |||||||||
2 | Oliver Skadhauge | 2002 | 311 | 38.60 | 1:22.01 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.13 | |||||||||
3 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 228 | 41.90 | 1:30.96 | |||||
SVØM Korsør | 1:33.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 290 | 34.61 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
2 | Lærke Jensen | 2008 | 253 | 36.21 | ||||||
Kalundborg SK | 40.15 | |||||||||
3 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 246 | 36.56 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.34 | |||||||||
4 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 234 | 37.18 | ||||||
Roskilde Svømning | 50.09 | |||||||||
5 | Augusta Johansen | 2008 | 219 | 37.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.55 | |||||||||
6 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | 195 | 39.51 | ||||||
Næstved IF | 41.72 | |||||||||
7 | Milla Kragsskjold | 2010 | 191 | 39.77 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Sofie Schyth | 2008 | 172 | 41.21 | ||||||
Roskilde Svømning | 48.50 | |||||||||
9 | Freja Nelkop | 2009 | 159 | 42.25 | ||||||
Roskilde Svømning | 43.46 | |||||||||
10 | Ella Palmund | 2008 | 158 | 42.35 | ||||||
Roskilde Svømning | 49.79 | |||||||||
11 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | 140 | 44.11 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josephine Wesselhoff | 2010 | 140 | 44.15 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 50.30 | |||||||||
13 | Marie Meier Vestermann | 2008 | 138 | 44.36 | ||||||
Roskilde Svømning | 49.28 | |||||||||
14 | Emilie Jakobsen | 2010 | 129 | 45.33 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Holm Sørensen | 2008 | 121 | 46.29 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 46.35 | |||||||||
16 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | 112 | 47.52 | ||||||
SVØM Korsør | 51.73 | |||||||||
17 | Filippa Würfel | 2010 | 104 | 48.69 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | 92 | 50.77 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Shaya Mortensen | 2008 | 91 | 50.95 | ||||||
Kalundborg SK | 46.73 | |||||||||
20 | Laura Wester | 2008 | 63 | 57.57 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alba Mayland | 2010 | 53 | 1:00.71 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mie Ankersen | 2006 | 460 | 29.70 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.93 | |||||||||
2 | Katrine Hansen | 2006 | 410 | 30.86 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.18 | |||||||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 407 | 30.94 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
4 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 396 | 31.21 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
5 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 393 | 31.28 | ||||||
Kalundborg SK | 31.47 | |||||||||
6 | Frederikke Olsen | 2006 | 386 | 31.48 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.99 | |||||||||
7 | Liva Mayland | 2006 | 383 | 31.57 | ||||||
Næstved IF | 32.36 | |||||||||
8 | Fiona Jensen | 2006 | 381 | 31.62 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
9 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 372 | 31.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.29 | |||||||||
10 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 365 | 32.08 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.53 | |||||||||
11 | Frederikke Poulsen | 2006 | 357 | 32.32 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.20 | |||||||||
12 | Daniella Anderson | 2006 | 349 | 32.56 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
13 | Leonora Franck | 2006 | 331 | 33.14 | ||||||
Næstved IF | 33.20 | |||||||||
14 | Astamaja Rought | 2006 | 309 | 33.91 | ||||||
SVØM Korsør | 33.49 | |||||||||
15 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 299 | 34.28 | ||||||
SVØM Korsør | 38.61 | |||||||||
16 | Isabella Koch Juhl | 2006 | 296 | 34.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.17 | |||||||||
17 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 279 | 35.09 | ||||||
SVØM Korsør | 35.01 | |||||||||
18 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 276 | 35.20 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Nora Berg | 2006 | 271 | 35.42 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.66 | |||||||||
20 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 267 | 35.58 | ||||||
SVØM Korsør | 35.67 | |||||||||
21 | Sophie Nielsen | 2006 | 257 | 36.03 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 35.71 | |||||||||
22 | Sofia Jacobsen | 2006 | 252 | 36.27 | ||||||
Karlslunde Triatlon Klub | 36.23 | |||||||||
23 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 251 | 36.33 | ||||||
Næstved IF | 36.22 | |||||||||
24 | Mathilde Knudsen | 2006 | 250 | 36.39 | ||||||
SVØM Korsør | 35.81 | |||||||||
25 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 249 | 36.43 | ||||||
Karlslunde Triatlon Klub | 36.89 | |||||||||
26 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 249 | 36.44 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.24 | |||||||||
27 | Caroline Bluhm | 2006 | 244 | 36.66 | ||||||
Roskilde Svømning | 36.71 | |||||||||
28 | Lydia Greisdal | 2007 | 242 | 36.79 | ||||||
SVØM Korsør | 37.95 | |||||||||
29 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 229 | 37.47 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.85 | |||||||||
30 | Merle Dahlmann | 2007 | 226 | 37.59 | ||||||
Næstved IF | 37.28 | |||||||||
31 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | 221 | 37.92 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.78 | |||||||||
32 | Johanne Lund Bro | 2007 | 197 | 39.38 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.73 | |||||||||
33 | Shauli Mortensen | 2006 | 182 | 40.40 | ||||||
Kalundborg SK | 39.83 | |||||||||
34 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 178 | 40.74 | ||||||
Roskilde Svømning | 43.91 | |||||||||
35 | Tascha S. Knudsen | 2007 | 156 | 42.51 | ||||||
SVØM Korsør | 43.59 | |||||||||
36 | Clara Bønnebæk | 2007 | 155 | 42.60 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 47.66 | |||||||||
37 | Nanna Toft | 2007 | 123 | 46.07 | ||||||
Næstved IF | 48.21 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 627 | 26.79 | ||||||
Kalundborg SK | 26.88 | |||||||||
2 | Anna Larsen | 2004 | 537 | 28.20 | ||||||
Kalundborg SK | 28.46 | |||||||||
3 | Thea Kaiser | 2004 | 516 | 28.57 | ||||||
Kalundborg SK | 28.14 | |||||||||
4 | Caroline Holm | 2004 | 510 | 28.69 | ||||||
Kalundborg SK | 28.67 | |||||||||
5 | Antoinette Zafra | 2005 | 492 | 29.03 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.70 | |||||||||
6 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 477 | 29.34 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.74 | |||||||||
7 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 460 | 29.69 | ||||||
Næstved IF | 31.18 | |||||||||
8 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 447 | 29.97 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
9 | Freja Søndergaard | 2004 | 445 | 30.02 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 30.16 | |||||||||
10 | Asta Palmund | 2005 | 445 | 30.03 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.24 | |||||||||
11 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 434 | 30.28 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.80 | |||||||||
12 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 429 | 30.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.04 | |||||||||
13 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 422 | 30.55 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
14 | Frederikke Meisner From | 2004 | 418 | 30.66 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.25 | |||||||||
15 | Klara Frida Johansen | 2005 | 414 | 30.76 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 410 | 30.85 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.56 | |||||||||
17 | Isabella Hejlesen | 2004 | 404 | 31.00 | ||||||
SVØM Korsør | 31.47 | |||||||||
18 | Anna Maria Madsen | 2004 | 398 | 31.15 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.38 | |||||||||
19 | Signe Holm Hansen | 2005 | 380 | 31.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 31.39 | |||||||||
20 | Liv Salhauge | 2005 | 371 | 31.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.05 | |||||||||
21 | Kristine Erringsø | 2004 | 354 | 32.39 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.74 | |||||||||
22 | Ella Rasmussen | 2004 | 351 | 32.49 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
23 | Evelyn Nyborg | 2005 | 349 | 32.55 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
24 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 342 | 32.77 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.21 | |||||||||
25 | Olivia Nielsen | 2004 | 336 | 32.96 | ||||||
Næstved IF | 33.51 | |||||||||
26 | Mathilde Lund | 2004 | 322 | 33.43 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
27 | Emma Jacobsen | 2004 | 322 | 33.45 | ||||||
Karlslunde Triatlon Klub | 33.47 | |||||||||
28 | Mathilde Nissen | 2004 | 309 | 33.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.40 | |||||||||
29 | Cathrine Høst | 2004 | 298 | 34.30 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.01 | |||||||||
30 | Katrine Drygaard | 2005 | 282 | 34.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.67 | |||||||||
31 | Maria Sprenger | 2005 | 272 | 35.38 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 36.49 | |||||||||
32 | Cecilie Kaarde | 2004 | 231 | 37.32 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 38.43 | |||||||||
33 | Camilla Drusdal Hansen | 2004 | 224 | 37.73 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 37.90 | |||||||||
34 | Yasmin Kaarde | 2004 | 191 | 39.77 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mille Jylov | 2004 | 134 | 44.73 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 47.15 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 510 | 28.69 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
2 | Katrine Duus | 2003 | 504 | 28.80 | ||||||
Næstved IF | 28.99 | |||||||||
3 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 463 | 29.62 | ||||||
Næstved IF | 28.48 | |||||||||
4 | Kamille Lundberg | 2003 | 439 | 30.15 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.37 | |||||||||
5 | Camille Konge Neess | 2003 | 432 | 30.31 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
6 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 389 | 31.39 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
7 | Sofia Levisen | 2002 | 368 | 31.98 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Petersen | 2000 | 541 | 28.13 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 27.61 | |||||||||
2 | Emilia Høffer | 2001 | 313 | 33.77 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 27.94 | ||||||
2 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 28.35 | ||||||
3 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 28.44 | ||||||
4 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 28.75 | ||||||
5 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 28.84 | ||||||
6 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 29.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dreyer | 2007 | 259 | 31.76 | ||||||
Kalundborg SK | 31.64 | |||||||||
2 | Christian Quist | 2007 | 245 | 32.34 | ||||||
SVØM Korsør | 33.48 | |||||||||
3 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 200 | 34.60 | ||||||
Roskilde Svømning | 36.20 | |||||||||
4 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | 196 | 34.87 | ||||||
Næstved IF | 37.65 | |||||||||
5 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 194 | 34.98 | ||||||
Kalundborg SK | 35.96 | |||||||||
6 | Tobias Møller-Munkøe | 2008 | 192 | 35.07 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.30 | |||||||||
7 | Jeppe Nielsen | 2007 | 187 | 35.42 | ||||||
Næstved IF | 36.17 | |||||||||
8 | Emil Lejbølle | 2007 | 184 | 35.57 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.53 | |||||||||
9 | Phillip Knudsen | 2007 | 174 | 36.24 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
10 | Oliver Petersen | 2008 | 145 | 38.48 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | 140 | 39.00 | ||||||
Kalundborg SK | 41.37 | |||||||||
12 | Andreas M. Nielsen | 2008 | 136 | 39.33 | ||||||
Næstved IF | 41.59 | |||||||||
13 | Lukas Hansen | 2008 | 127 | 40.28 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.35 | |||||||||
14 | Jonas Løgstrup | 2008 | 108 | 42.51 | ||||||
SVØM Korsør | 43.99 | |||||||||
15 | Linus Andersen | 2009 | 96 | 44.11 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Augustesen | 2008 | 89 | 45.31 | ||||||
SVØM Korsør | 57.07 | |||||||||
17 | Rasmus Hansen | 2007 | 85 | 45.96 | ||||||
Karlslunde Triatlon Klub | 45.60 | |||||||||
18 | Jonatan Thrysøe | 2009 | 84 | 46.11 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sander Y Hansen | 2009 | 84 | 46.17 | ||||||
Kalundborg SK | 47.79 | |||||||||
20 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 59 | 51.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 49.78 | |||||||||
21 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | 52 | 54.01 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | 52 | 54.27 | ||||||
Kalundborg SK | 51.04 | |||||||||
- | Julius Thyrrestrup | 2008 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 44.75 | |||||||||
- | Luca Scharling Pedersen | 2007 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.31 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 486 | 25.76 | ||||||
Roskilde Svømning | 26.26 | |||||||||
2 | Rasmus Capion | 2005 | 395 | 27.60 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 28.41 | |||||||||
3 | Konrad Clausen | 2005 | 377 | 28.04 | ||||||
SVØM Korsør | 28.49 | |||||||||
4 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 370 | 28.20 | ||||||
Næstved IF | 31.00 | |||||||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 366 | 28.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.30 | |||||||||
6 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 359 | 28.49 | ||||||
SVØM Korsør | 28.14 | |||||||||
7 | Emil Isaksen | 2005 | 335 | 29.15 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.67 | |||||||||
8 | Calvin Konge Neess | 2005 | 303 | 30.15 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.16 | |||||||||
9 | Magnus Kiemer | 2005 | 303 | 30.16 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 30.82 | |||||||||
10 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 301 | 30.20 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.76 | |||||||||
11 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 289 | 30.63 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.02 | |||||||||
12 | Marcus Madsen | 2005 | 286 | 30.75 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.30 | |||||||||
13 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 269 | 31.37 | ||||||
Kalundborg SK | 32.07 | |||||||||
14 | Bertil Vinther Winsløv | 2005 | 253 | 32.00 | ||||||
Karlslunde Triatlon Klub | 34.96 | |||||||||
15 | Cilas Skafte | 2005 | 226 | 33.23 | ||||||
Kalundborg SK | 33.07 | |||||||||
16 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 218 | 33.64 | ||||||
Næstved IF | 33.44 | |||||||||
17 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | 206 | 34.28 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.73 | |||||||||
18 | Noah Lester | 2006 | 205 | 34.35 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.28 | |||||||||
19 | Mikkel Obsen | 2005 | 204 | 34.38 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
20 | Kaare Asskildt | 2006 | 200 | 34.60 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 37.34 | |||||||||
21 | Kasper Nielander | 2005 | 200 | 34.63 | ||||||
Karlslunde Triatlon Klub | 36.43 | |||||||||
21 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | 200 | 34.63 | ||||||
Karlslunde Triatlon Klub | 36.02 | |||||||||
23 | Mads Sprenger | 2005 | 194 | 34.98 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
24 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | 187 | 35.42 | ||||||
SVØM Korsør | 38.72 | |||||||||
25 | Thomas Green | 2006 | 125 | 40.47 | ||||||
Karlslunde Triatlon Klub | 43.30 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 532 | 24.99 | ||||||
Kalundborg SK | 25.20 | |||||||||
2 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 469 | 26.06 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 26.28 | |||||||||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 465 | 26.14 | ||||||
Næstved IF | 25.88 | |||||||||
4 | Harald Franck | 2003 | 454 | 26.35 | ||||||
Næstved IF | 25.68 | |||||||||
5 | Elias Noe | 2004 | 448 | 26.47 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
6 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 434 | 26.74 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 26.94 | |||||||||
7 | Victor Holm Larsen | 2003 | 426 | 26.91 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 26.46 | |||||||||
8 | Silas Waterval | 2004 | 410 | 27.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.06 | |||||||||
9 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 387 | 27.78 | ||||||
Næstved IF | 28.22 | |||||||||
10 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 383 | 27.88 | ||||||
SVØM Korsør | 28.43 | |||||||||
11 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 382 | 27.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.27 | |||||||||
12 | Johannes Forsbæk | 2004 | 374 | 28.10 | ||||||
SVØM Korsør | 27.44 | |||||||||
13 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 356 | 28.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.96 | |||||||||
14 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 355 | 28.59 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.33 | |||||||||
15 | Matias Buus Hansen | 2003 | 353 | 28.65 | ||||||
Karlslunde Triatlon Klub | 29.24 | |||||||||
16 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 347 | 28.83 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.52 | |||||||||
17 | Joachim Mårtensen | 2004 | 328 | 29.35 | ||||||
Kalundborg SK | 29.69 | |||||||||
18 | Bertram Nyegaard | 2004 | 310 | 29.92 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.34 | |||||||||
19 | Magnus Nielander | 2003 | 306 | 30.06 | ||||||
Karlslunde Triatlon Klub | 29.95 | |||||||||
20 | Christian Skriver | 2004 | 274 | 31.16 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.04 | |||||||||
21 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 274 | 31.19 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.76 | |||||||||
22 | Frederik Strate | 2003 | 255 | 31.91 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.47 | |||||||||
23 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 196 | 34.87 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.60 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 516 | 25.25 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 25.03 | |||||||||
2 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 510 | 25.35 | ||||||
Kalundborg SK | 25.33 | |||||||||
3 | Marcus Munkholm | 2001 | 417 | 27.10 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.03 | |||||||||
4 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 406 | 27.35 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.28 | |||||||||
5 | Matti Andersen | 2001 | 377 | 28.04 | ||||||
Næstved IF | 26.64 | |||||||||
6 | Mutasem Ahmad | 2001 | 348 | 28.79 | ||||||
Kalundborg SK | 30.55 | |||||||||
7 | Oliver Skadhauge | 2002 | 335 | 29.17 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.26 | |||||||||
8 | William Jensen | 2002 | 179 | 35.89 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.86 | |||||||||
- | Lauge Bastian Maar | 2001 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Næstved IF | 25.39 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 466 | 26.12 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 26.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 25.71 | ||||||
2 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 25.91 | ||||||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 26.24 | ||||||
4 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 26.25 | ||||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 26.31 | ||||||
6 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 26.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Petersen | 2008 | 233 | 46.48 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 46.32 | |||||||||
2 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 191 | 49.65 | ||||||
Næstved IF | 51.21 | |||||||||
3 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 181 | 50.58 | ||||||
SVØM Korsør | 50.63 | |||||||||
4 | Astrid Jensen-Mattebjerg | 2008 | 164 | 52.31 | ||||||
SVØM Korsør | 51.82 | |||||||||
5 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | 158 | 52.94 | ||||||
Kalundborg SK | 54.71 | |||||||||
6 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | 119 | 58.22 | ||||||
Næstved IF | 56.49 | |||||||||
7 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | 111 | 59.50 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 108 | 1:00.06 | ||||||
Næstved IF | 59.75 | |||||||||
9 | Martine Foged | 2009 | 102 | 1:01.14 | ||||||
Næstved IF | 1:12.07 | |||||||||
10 | Emilie Jakobsen | 2010 | 90 | 1:03.82 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Storm Frimann | 2009 | 78 | 1:06.89 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.71 | |||||||||
12 | Bianca Uhl | 2009 | 75 | 1:07.65 | ||||||
SVØM Korsør | 1:04.99 | |||||||||
13 | Julie Holm Sørensen | 2008 | 57 | 1:14.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.48 | |||||||||
- | Filippa Würfel | 2010 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Alba Mayland | 2010 | DSQ | sw 7.3 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Laura Wester | 2008 | DSQ | sw 7.5 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Juul | 2006 | 396 | 38.98 | ||||||
Næstved IF | 38.01 | |||||||||
2 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 362 | 40.18 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.60 | |||||||||
3 | Laura Meyer | 2006 | 359 | 40.27 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.16 | |||||||||
4 | Daniella Li West | 2006 | 299 | 42.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.77 | |||||||||
5 | Andrea Strandby | 2007 | 284 | 43.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.57 | |||||||||
6 | Laura Friis Justesen | 2006 | 283 | 43.62 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 44.42 | |||||||||
7 | Mille-Mai Krog | 2007 | 277 | 43.93 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 46.47 | |||||||||
8 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 274 | 44.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.55 | |||||||||
9 | Fanny Grange | 2006 | 269 | 44.35 | ||||||
Roskilde Svømning | 44.51 | |||||||||
10 | Sophie Nielsen | 2006 | 261 | 44.81 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 43.75 | |||||||||
11 | Dicte Maar | 2006 | 258 | 44.96 | ||||||
Næstved IF | 45.25 | |||||||||
12 | Viola Søbye | 2006 | 245 | 45.76 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 51.12 | |||||||||
13 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 230 | 46.68 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 45.42 | |||||||||
14 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 170 | 51.61 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 52.72 | |||||||||
15 | Nanna Toft | 2007 | 136 | 55.63 | ||||||
Næstved IF | 56.34 | |||||||||
16 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 135 | 55.73 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.81 | |||||||||
17 | Clara Boberg | 2007 | 129 | 56.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 54.92 | |||||||||
18 | Silke Holmgaard | 2007 | 129 | 56.65 | ||||||
Næstved IF | 1:03.40 | |||||||||
19 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 112 | 59.30 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Holm | 2004 | 557 | 34.79 | ||||||
Kalundborg SK | 34.00 | |||||||||
2 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 416 | 38.34 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.93 | |||||||||
3 | Freja Threms | 2005 | 416 | 38.36 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.56 | |||||||||
4 | Anna Marott Hansen | 2004 | 402 | 38.78 | ||||||
Kalundborg SK | 42.49 | |||||||||
5 | Elida Thornsen | 2005 | 379 | 39.55 | ||||||
SVØM Korsør | 38.94 | |||||||||
6 | Olivia Nielsen | 2004 | 321 | 41.82 | ||||||
Næstved IF | 42.58 | |||||||||
7 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 308 | 42.39 | ||||||
Kalundborg SK | 45.92 | |||||||||
8 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 299 | 42.79 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 44.46 | |||||||||
9 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 286 | 43.42 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 43.76 | |||||||||
10 | Sofie Larsen | 2005 | 246 | 45.70 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 46.82 | |||||||||
11 | Evelyn Nyborg | 2005 | 232 | 46.59 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 46.12 | |||||||||
12 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 215 | 47.79 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 55.07 | |||||||||
13 | Camilla Drusdal Hansen | 2004 | 207 | 48.37 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 47.83 | |||||||||
14 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 197 | 49.15 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.70 | |||||||||
15 | Yasmin Kaarde | 2004 | 100 | 1:01.60 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Næstved IF | 49.98 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 498 | 36.11 | ||||||
Næstved IF | 37.53 | |||||||||
2 | Caroline Møller | 2002 | 256 | 45.08 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.77 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Danielsen | 2001 | 143 | 54.69 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Aunt | 2007 | 174 | 45.16 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.38 | |||||||||
2 | Jeppe Nielsen | 2007 | 125 | 50.46 | ||||||
Næstved IF | 50.31 | |||||||||
3 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | 98 | 54.60 | ||||||
Kalundborg SK | 56.02 | |||||||||
4 | Andreas M. Nielsen | 2008 | 88 | 56.64 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Jonas Løgstrup | 2008 | 85 | 57.40 | ||||||
SVØM Korsør | 58.46 | |||||||||
6 | William Echardt | 2008 | 79 | 58.70 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:00.62 | |||||||||
7 | Phillip Knudsen | 2007 | 76 | 59.56 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.14 | |||||||||
8 | Jonas Bacher | 2008 | 76 | 59.58 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.37 | |||||||||
9 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 75 | 59.69 | ||||||
SVØM Korsør | 59.19 | |||||||||
10 | Julius Thyrrestrup | 2008 | 67 | 1:02.15 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oliver Petersen | 2008 | 65 | 1:02.57 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 49 | 1:08.94 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 528 | 31.23 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.91 | |||||||||
2 | August Høy | 2005 | 366 | 35.28 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.44 | |||||||||
3 | Malthe Foged | 2005 | 355 | 35.66 | ||||||
Næstved IF | 35.98 | |||||||||
4 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 314 | 37.12 | ||||||
SVØM Korsør | 36.78 | |||||||||
5 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 301 | 37.67 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.67 | |||||||||
6 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 280 | 38.58 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.06 | |||||||||
7 | Emil Isaksen | 2005 | 243 | 40.43 | ||||||
Roskilde Svømning | 39.81 | |||||||||
8 | Mikkel Obsen | 2005 | 218 | 41.92 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 42.55 | |||||||||
9 | Østen Pedersen | 2005 | 201 | 43.06 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 42.46 | |||||||||
10 | Marius Danielsen | 2005 | 190 | 43.89 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 42.32 | |||||||||
11 | Viktor Kristiansen | 2006 | 179 | 44.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 48.10 | |||||||||
12 | Emil Hass | 2006 | 172 | 45.33 | ||||||
Næstved IF | 45.34 | |||||||||
13 | Mikkel Munkholm | 2006 | 164 | 46.09 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 47.10 | |||||||||
14 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 152 | 47.29 | ||||||
Næstved IF | 53.41 | |||||||||
15 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 120 | 51.08 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 52.95 | |||||||||
16 | Thor Hoffgaard | 2006 | 110 | 52.68 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 58.50 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 421 | 33.68 | ||||||
SVØM Korsør | 33.46 | |||||||||
2 | Jesse Refsgaard | 2003 | 407 | 34.07 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.66 | |||||||||
3 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 403 | 34.16 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
4 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 366 | 35.28 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.17 | |||||||||
5 | Joachim Mårtensen | 2004 | 313 | 37.16 | ||||||
Kalundborg SK | 36.21 | |||||||||
6 | Mads Munksgaard | 2004 | 261 | 39.48 | ||||||
Næstved IF | 40.70 | |||||||||
- | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | DSQ | sw 7.1 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.89 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 418 | 33.75 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
2 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 407 | 34.05 | ||||||
Kalundborg SK | 34.96 | |||||||||
3 | Marcus Munkholm | 2001 | 324 | 36.76 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 408 | 34.22 | 1:13.59 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.02 | |||||||||
2 | Mie Ankersen | 2006 | 395 | 34.34 | 1:14.41 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.71 | |||||||||
3 | Katrine Hansen | 2006 | 338 | 36.37 | 1:18.34 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:25.70 | |||||||||
4 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 322 | 36.42 | 1:19.64 | |||||
Kalundborg SK | 1:23.01 | |||||||||
5 | Amalie Helfelt | 2006 | 300 | 37.40 | 1:21.54 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:29.78 | |||||||||
6 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 258 | 38.97 | 1:25.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.79 | |||||||||
7 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 240 | 37.95 | 1:27.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.57 | |||||||||
8 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 237 | 40.38 | 1:28.16 | |||||
Næstved IF | 1:59.35 | |||||||||
9 | Mie Visler | 2006 | 221 | 40.42 | 1:30.26 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:37.97 | |||||||||
10 | Caroline Risager Strate | 2007 | 102 | 47.60 | 1:56.70 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 534 | 31.46 | 1:07.29 | |||||
Kalundborg SK | 1:05.43 | |||||||||
2 | Freja Søndergaard | 2004 | 433 | 33.53 | 1:12.15 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:09.85 | |||||||||
3 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 426 | 33.58 | 1:12.55 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.73 | |||||||||
4 | Antoinette Zafra | 2005 | 390 | 34.04 | 1:14.73 | |||||
Roskilde Svømning | 1:11.77 | |||||||||
5 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 361 | 36.09 | 1:16.68 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:17.30 | |||||||||
6 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 323 | 37.40 | 1:19.52 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:22.88 | |||||||||
7 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 322 | 35.44 | 1:19.63 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.83 | |||||||||
8 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 270 | 39.75 | 1:24.49 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:19.30 | |||||||||
9 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 267 | 37.03 | 1:24.76 | |||||
Næstved IF | 1:23.48 | |||||||||
10 | Mathilde Lund | 2004 | 209 | 42.60 | 1:31.90 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:35.43 | |||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 607 | 30.48 | 1:04.49 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.81 | |||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 487 | 31.98 | 1:09.38 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:06.66 | |||||||||
3 | Sofia Levisen | 2002 | 270 | 37.55 | 1:24.46 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:32.09 | |||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Nykjær | 2001 | 456 | 33.60 | 1:10.94 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:09.71 | |||||||||
2 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 285 | 36.07 | 1:22.91 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 184 | 38.93 | 1:24.43 | |||||
Roskilde Svømning | 1:27.26 | |||||||||
2 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 154 | 41.02 | 1:29.69 | |||||
Roskilde Svømning | 1:27.90 | |||||||||
3 | Frederik Isaksen | 2007 | 145 | 41.89 | 1:31.49 | |||||
Roskilde Svømning | 1:30.75 | |||||||||
4 | Asger Friis Justesen | 2008 | 107 | 45.24 | 1:41.00 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:55.51 | |||||||||
- | Tobias Møller-Munkøe | 2008 | DSQ | sw 8.2 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:57.08 | |||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | 375 | 30.87 | 1:06.67 | |||||
Næstved IF | 1:08.17 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 343 | 32.17 | 1:08.64 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.15 | |||||||||
3 | Calvin Konge Neess | 2005 | 283 | 33.60 | 1:13.17 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Philip Rindum | 2005 | 270 | 33.91 | 1:14.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.03 | |||||||||
5 | Noah Lester | 2006 | 226 | 37.87 | 1:18.87 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:23.48 | |||||||||
6 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 223 | 37.70 | 1:19.21 | |||||
SVØM Korsør | 1:23.04 | |||||||||
7 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 208 | 36.32 | 1:21.06 | |||||
SVØM Korsør | 1:35.04 | |||||||||
8 | Marius Danielsen | 2005 | 200 | 36.58 | 1:22.21 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:20.57 | |||||||||
9 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 195 | 38.27 | 1:22.79 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:30.80 | |||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Noe | 2004 | 488 | 28.70 | 1:01.04 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:00.79 | |||||||||
2 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 408 | 30.37 | 1:04.81 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:03.68 | |||||||||
3 | Hjalte Petersen | 2004 | 357 | 31.25 | 1:07.73 | |||||
Næstved IF | 1:13.75 | |||||||||
4 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 348 | 31.29 | 1:08.31 | |||||
Næstved IF | 1:11.26 | |||||||||
5 | Johannes Forsbæk | 2004 | 341 | 31.89 | 1:08.78 | |||||
SVØM Korsør | 1:08.61 | |||||||||
6 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 325 | 31.91 | 1:09.93 | |||||
SVØM Korsør | 1:19.95 | |||||||||
7 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 290 | 32.15 | 1:12.60 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.04 | |||||||||
8 | Silas Plaetner | 2003 | 231 | 36.19 | 1:18.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.53 | |||||||||
9 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 206 | 36.16 | 1:21.31 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.28 | |||||||||
10 | Mathias Ankersen | 2004 | 195 | 37.47 | 1:22.89 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.46 | |||||||||
- | Harald Franck | 2003 | DNS | |||||||
Næstved IF | 1:12.68 | |||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 444 | 28.73 | 1:03.02 | |||||
Næstved IF | 1:02.87 | |||||||||
2 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 265 | 33.93 | 1:14.84 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.26 | |||||||||
- | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | DSQ | sw8.2 | ||||||
SVØM Korsør | 1:13.81 | |||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 340 | 32.10 | 1:08.88 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:08.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 230 | 1:28.31 | 3:06.16 | 4:48.58 | 6:22.41 | |||
Næstved IF | 6:48.59 | |||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fiona Jensen | 2006 | 364 | 1:19.83 | 2:45.28 | 4:08.64 | 5:28.30 | |||
Værløse Svømmeklub | 5:50.36 | |||||||||
2 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 326 | 1:20.20 | 2:46.27 | 4:13.62 | 5:40.59 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 5:53.52 | |||||||||
3 | Laura Friis Justesen | 2006 | 305 | 1:23.50 | 2:53.92 | 4:23.11 | 5:48.22 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 6:20.00 | |||||||||
4 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 253 | 1:24.67 | 2:59.49 | 4:37.11 | 6:10.32 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Sofia Jacobsen | 2006 | 236 | 1:28.60 | 3:09.36 | 4:51.15 | 6:19.13 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 6:43.48 | |||||||||
6 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 217 | 1:29.46 | 3:08.78 | 4:53.56 | 6:29.77 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 186 | 1:40.53 | 3:25.61 | 5:11.26 | 6:50.20 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 7:00.00 | |||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Holm | 2004 | 545 | 1:07.29 | 2:19.89 | 3:32.91 | 4:47.05 | |||
Kalundborg SK | 5:02.43 | |||||||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | 493 | 1:10.69 | 2:26.88 | 3:42.16 | 4:56.75 | |||
SVØM Korsør | 5:00.51 | |||||||||
3 | Isabella Hejlesen | 2004 | 437 | 1:13.16 | 2:31.71 | 3:51.20 | 5:08.91 | |||
SVØM Korsør | 5:09.62 | |||||||||
4 | Asta Palmund | 2005 | 436 | 1:11.60 | 2:31.20 | 3:51.27 | 5:09.21 | |||
Roskilde Svømning | 4:55.09 | |||||||||
5 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 417 | 1:16.29 | 2:38.00 | 3:57.52 | 5:13.71 | |||
Næstved IF | 5:31.08 | |||||||||
6 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 398 | 1:16.37 | 2:39.87 | 4:01.77 | 5:18.69 | |||
Værløse Svømmeklub | 5:30.98 | |||||||||
7 | Fanta O. Petersen | 2005 | 386 | 1:13.52 | 2:36.36 | 4:01.21 | 5:21.83 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Meisner From | 2004 | 366 | 1:14.58 | 2:38.19 | 4:03.65 | 5:27.71 | |||
Roskilde Svømning | 5:49.90 | |||||||||
9 | Mathilde Nissen | 2004 | 299 | 1:21.73 | 2:50.27 | 4:20.16 | 5:50.50 | |||
Nyborg Svømmeklub | 6:28.14 | |||||||||
10 | Kristine Erringsø | 2004 | 253 | 1:24.05 | 2:59.48 | 4:37.14 | 6:10.54 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Emma Jacobsen | 2004 | 226 | 1:23.74 | 3:01.79 | 4:45.03 | 6:24.64 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 6:20.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Hansen | 2007 | 81 | 1:56.63 | 4:04.09 | 6:11.89 | 8:09.58 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 7:47.73 | |||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Konrad Clausen | 2005 | 417 | 1:06.82 | 2:17.79 | 3:30.69 | 4:44.05 | |||
SVØM Korsør | 4:43.38 | |||||||||
2 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 289 | 1:16.25 | 2:39.32 | 4:02.92 | 5:20.99 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Larsen | 2006 | 254 | 1:18.48 | 2:45.77 | 4:12.58 | 5:35.07 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 5:45.00 | |||||||||
4 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 230 | 1:21.34 | 2:50.06 | 4:19.45 | 5:46.36 | |||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Bertil Vinther Winsløv | 2005 | 207 | 1:23.29 | 2:56.44 | 4:30.57 | 5:58.35 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 6:33.67 | |||||||||
6 | Kasper Nielander | 2005 | 180 | 1:25.63 | 3:04.15 | 4:41.11 | 6:15.39 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 6:34.58 | |||||||||
7 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | 170 | 1:24.99 | 3:03.67 | 4:44.49 | 6:22.61 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 6:22.71 | |||||||||
8 | Thomas Green | 2006 | 100 | 1:49.79 | 3:48.14 | 5:46.15 | 7:35.94 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 8:00.00 | |||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 526 | 1:02.74 | 2:12.28 | 3:18.26 | 4:22.92 | |||
Kalundborg SK | 4:21.76 | |||||||||
2 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 417 | 1:08.13 | 2:20.85 | 3:32.55 | 4:43.98 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 5:36.80 | |||||||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 413 | 1:07.03 | 2:20.92 | 3:35.99 | 4:44.98 | |||
SVØM Korsør | 4:48.49 | |||||||||
4 | Victor Holm Larsen | 2003 | 412 | 1:06.10 | 2:18.47 | 3:32.79 | 4:45.04 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 4:39.59 | |||||||||
5 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 399 | 1:08.08 | 2:21.82 | 3:36.14 | 4:48.25 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:00.79 | |||||||||
6 | Matias Buus Hansen | 2003 | 272 | 1:15.29 | 2:38.18 | 4:04.50 | 5:27.46 | |||
Karlslunde Triatlon Klub | 5:31.33 | |||||||||
- | Magnus Nielander | 2003 | DSQ | sw4.4 | ||||||
Karlslunde Triatlon Klub | 6:19.30 | |||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matti Andersen | 2001 | 383 | 1:07.90 | 2:21.09 | 3:37.33 | 4:52.22 | |||
Næstved IF | 4:32.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 266 | 40.47 | 1:27.86 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.99 | |||||||||
2 | Victoria Petersen | 2008 | 262 | 42.89 | 1:28.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.37 | |||||||||
3 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 239 | 41.18 | 1:31.02 | |||||
Næstved IF | 1:33.46 | |||||||||
4 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 209 | 45.50 | 1:35.21 | |||||
Næstved IF | 1:36.58 | |||||||||
5 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 208 | 42.23 | 1:35.28 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:42.67 | |||||||||
6 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 205 | 45.10 | 1:35.79 | |||||
SVØM Korsør | 1:35.10 | |||||||||
7 | Augusta Johansen | 2008 | 153 | 47.24 | 1:45.54 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:50.68 | |||||||||
8 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 140 | 49.30 | 1:48.65 | |||||
Næstved IF | 1:46.17 | |||||||||
9 | Martine Foged | 2009 | 137 | 1:49.51 | 1:49.51 | |||||
Næstved IF | 1:47.74 | |||||||||
10 | Ella Palmund | 2008 | 130 | 52.95 | 1:51.39 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Astrid Jensen-Mattebjerg | 2008 | 129 | 56.38 | 1:51.67 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
12 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | 126 | 57.73 | 1:52.55 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
13 | Sofie Schyth | 2008 | 122 | 55.04 | 1:53.75 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Vigga Petersen | 2009 | 117 | 56.08 | 1:55.51 | |||||
Næstved IF | 1:54.27 | |||||||||
15 | Freja Nelkop | 2009 | 95 | 54.93 | 2:03.81 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Julie Holm Sørensen | 2008 | 87 | 57.02 | 2:07.51 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:10.86 | |||||||||
17 | Josephine Wesselhoff | 2010 | 71 | 1:03.45 | 2:16.40 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:36.47 | |||||||||
18 | Bianca Uhl | 2009 | 67 | 1:09.43 | 2:18.76 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
- | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | DSQ | sw 6.5 | ||||||
Kalundborg SK | 1:48.01 | |||||||||
- | Clara Munkholm Larsen | 2009 | DSQ | sw 7.1 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | DSQ | sw 6.2 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Lærke Jensen | 2008 | DSQ | sw 6.5 | ||||||
Kalundborg SK | 1:45.17 | |||||||||
- | Shaya Mortensen | 2008 | DSQ | sw 6.5 | ||||||
Kalundborg SK | 2:30.59 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 390 | 35.77 | 1:17.32 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.76 | |||||||||
2 | Freja Juul | 2006 | 387 | 36.46 | 1:17.51 | |||||
Næstved IF | 1:17.35 | |||||||||
3 | Katrine Hansen | 2006 | 377 | 37.05 | 1:18.22 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:18.80 | |||||||||
4 | Laura Meyer | 2006 | 375 | 38.03 | 1:18.36 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.91 | |||||||||
5 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 359 | 35.46 | 1:19.46 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.55 | |||||||||
6 | Frederikke Poulsen | 2006 | 355 | 39.41 | 1:19.78 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:20.26 | |||||||||
7 | Liva Mayland | 2006 | 341 | 36.65 | 1:20.84 | |||||
Næstved IF | 1:20.95 | |||||||||
8 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 332 | 37.62 | 1:21.60 | |||||
Næstved IF | 1:23.83 | |||||||||
9 | Andrea Strandby | 2007 | 329 | 37.95 | 1:21.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.28 | |||||||||
10 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 322 | 39.05 | 1:22.42 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.00 | |||||||||
10 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 322 | 35.78 | 1:22.42 | |||||
Næstved IF | 1:23.90 | |||||||||
12 | Daniella Anderson | 2006 | 318 | 37.97 | 1:22.74 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.35 | |||||||||
13 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 306 | 38.20 | 1:23.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.05 | |||||||||
14 | Mille-Mai Krog | 2007 | 300 | 40.05 | 1:24.38 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:27.28 | |||||||||
15 | Astamaja Rought | 2006 | 300 | 40.39 | 1:24.41 | |||||
SVØM Korsør | 1:24.66 | |||||||||
16 | Daniella Li West | 2006 | 299 | 39.64 | 1:24.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.97 | |||||||||
17 | Mie Visler | 2006 | 297 | 37.96 | 1:24.64 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.23 | |||||||||
18 | Leonora Franck | 2006 | 293 | 39.35 | 1:25.01 | |||||
Næstved IF | 1:25.67 | |||||||||
19 | Isabella Koch Juhl | 2006 | 292 | 40.44 | 1:25.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.43 | |||||||||
20 | Dicte Maar | 2006 | 285 | 41.07 | 1:25.81 | |||||
Næstved IF | 1:24.29 | |||||||||
21 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 282 | 39.49 | 1:26.15 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
22 | Frederikke Olsen | 2006 | 280 | 38.81 | 1:26.28 | |||||
Roskilde Svømning | 1:28.36 | |||||||||
23 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 274 | 39.28 | 1:26.96 | |||||
SVØM Korsør | 1:27.64 | |||||||||
24 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 262 | 40.96 | 1:28.27 | |||||
Næstved IF | 1:34.37 | |||||||||
25 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 242 | 43.30 | 1:30.57 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:27.34 | |||||||||
26 | Fanny Grange | 2006 | 240 | 43.40 | 1:30.87 | |||||
Roskilde Svømning | 1:29.60 | |||||||||
27 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 234 | 45.22 | 1:31.64 | |||||
SVØM Korsør | 1:31.08 | |||||||||
28 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 219 | 44.11 | 1:33.70 | |||||
Næstved IF | 1:36.25 | |||||||||
29 | Mathilde Knudsen | 2006 | 203 | 45.81 | 1:36.15 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
30 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | 198 | 47.46 | 1:36.84 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.91 | |||||||||
31 | Nora Berg | 2006 | 196 | 46.14 | 1:37.12 | |||||
Roskilde Svømning | 1:37.88 | |||||||||
32 | Caroline Bluhm | 2006 | 193 | 44.78 | 1:37.75 | |||||
Roskilde Svømning | 1:38.10 | |||||||||
33 | Shauli Mortensen | 2006 | 190 | 46.91 | 1:38.13 | |||||
Kalundborg SK | 1:43.38 | |||||||||
34 | Caroline Risager Strate | 2007 | 186 | 45.68 | 1:38.92 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:46.28 | |||||||||
35 | Sara Kaiser | 2007 | 168 | 47.11 | 1:42.35 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:43.78 | |||||||||
36 | Tascha S. Knudsen | 2007 | 138 | 1:49.18 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
37 | Clara Bønnebæk | 2007 | 129 | 1:51.76 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:58.27 | |||||||||
38 | Silke Holmgaard | 2007 | 111 | 56.05 | 1:57.27 | |||||
Næstved IF | 1:55.80 | |||||||||
39 | Nanna Toft | 2007 | 110 | 56.02 | 1:57.73 | |||||
Næstved IF | 2:09.91 | |||||||||
40 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 103 | 58.65 | 2:00.36 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Frederikke Jørgensen | 2007 | DSQ | sw 7.6 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.70 | |||||||||
- | Johanne Lund Bro | 2007 | DSQ | sw 6.2 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:56.92 | |||||||||
- | Lydia Greisdal | 2007 | DSQ | sw 7.6 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Søndergaard | 2004 | 513 | 33.92 | 1:10.57 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:09.44 | |||||||||
2 | Anna Larsen | 2004 | 481 | 33.10 | 1:12.09 | |||||
Kalundborg SK | 1:11.55 | |||||||||
3 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 443 | 35.56 | 1:14.11 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
4 | Anna Marott Hansen | 2004 | 428 | 36.17 | 1:14.93 | |||||
Kalundborg SK | 1:17.51 | |||||||||
5 | Antoinette Zafra | 2005 | 424 | 33.48 | 1:15.18 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.10 | |||||||||
6 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 421 | 35.11 | 1:15.38 | |||||
Næstved IF | 1:17.40 | |||||||||
7 | Thea Kaiser | 2004 | 413 | 33.95 | 1:15.83 | |||||
Kalundborg SK | 1:14.35 | |||||||||
8 | Signe Holm Hansen | 2005 | 404 | 34.32 | 1:16.41 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:18.10 | |||||||||
9 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 390 | 36.49 | 1:17.34 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
10 | Liv Salhauge | 2005 | 368 | 36.90 | 1:18.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.07 | |||||||||
11 | Freja Threms | 2005 | 367 | 39.46 | 1:18.88 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:21.77 | |||||||||
12 | Olivia Nielsen | 2004 | 366 | 36.85 | 1:18.98 | |||||
Næstved IF | 1:20.44 | |||||||||
13 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 352 | 37.15 | 1:19.98 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.95 | |||||||||
14 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 342 | 36.71 | 1:20.73 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.76 | |||||||||
15 | Klara Frida Johansen | 2005 | 312 | 38.87 | 1:23.23 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.14 | |||||||||
16 | Ella Rasmussen | 2004 | 312 | 38.14 | 1:23.29 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
16 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 312 | 40.57 | 1:23.29 | |||||
Kalundborg SK | 1:25.39 | |||||||||
18 | Katrine Drygaard | 2005 | 269 | 38.58 | 1:27.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.49 | |||||||||
19 | Mathilde Lund | 2004 | 242 | 41.66 | 1:30.68 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:32.89 | |||||||||
20 | Sofie Larsen | 2005 | 239 | 43.47 | 1:31.03 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:30.34 | |||||||||
21 | Merle Holmgaard | 2005 | 214 | 44.31 | 1:34.44 | |||||
Næstved IF | 1:36.75 | |||||||||
22 | Yasmin Kaarde | 2004 | 144 | 47.02 | 1:47.73 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:34.53 | |||||||||
- | Evelyn Nyborg | 2005 | DSQ | sw 7.6 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 516 | 32.91 | 1:10.41 | |||||
Kalundborg SK | 1:08.63 | |||||||||
2 | Camille Konge Neess | 2003 | 393 | 34.39 | 1:17.12 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:17.34 | |||||||||
3 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 359 | 36.20 | 1:19.45 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.20 | |||||||||
4 | Kamille Lundberg | 2003 | 349 | 37.99 | 1:20.26 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:19.93 | |||||||||
5 | Caroline Møller | 2002 | 251 | 41.25 | 1:29.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.91 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Petersen | 2000 | 513 | 32.16 | 1:10.57 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:10.50 | |||||||||
2 | Emilia Høffer | 2001 | 246 | 40.81 | 1:30.13 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.08 | |||||||||
3 | Jasmin Danielsen | 2001 | 159 | 48.82 | 1:44.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:44.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dreyer | 2007 | 250 | 39.42 | 1:19.77 | |||||
Kalundborg SK | 1:24.93 | |||||||||
2 | Christian Quist | 2007 | 223 | 37.95 | 1:22.91 | |||||
SVØM Korsør | 1:24.32 | |||||||||
3 | Frederik Isaksen | 2007 | 219 | 39.49 | 1:23.44 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.84 | |||||||||
4 | Emil Lejbølle | 2007 | 192 | 39.98 | 1:27.05 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.52 | |||||||||
5 | Asger Friis Justesen | 2008 | 185 | 40.93 | 1:28.22 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:31.24 | |||||||||
6 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 167 | 43.43 | 1:31.23 | |||||
Kalundborg SK | 1:34.84 | |||||||||
7 | Tobias Møller-Munkøe | 2008 | 159 | 41.11 | 1:32.74 | |||||
Roskilde Svømning | 1:36.87 | |||||||||
8 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | 151 | 44.11 | 1:34.36 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Nielsen | 2007 | 141 | 45.59 | 1:36.49 | |||||
Næstved IF | 1:37.97 | |||||||||
10 | Linus Noe | 2008 | 134 | 47.00 | 1:38.08 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:38.39 | |||||||||
11 | Phillip Knudsen | 2007 | 133 | 42.33 | 1:38.38 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:40.43 | |||||||||
12 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | 119 | 50.63 | 1:42.04 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | 115 | 47.19 | 1:43.36 | |||||
Kalundborg SK | 2:07.44 | |||||||||
14 | Andreas M. Nielsen | 2008 | 114 | 49.31 | 1:43.53 | |||||
Næstved IF | 1:58.84 | |||||||||
15 | Jonas Bacher | 2008 | 101 | 52.00 | 1:48.00 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonas Løgstrup | 2008 | 97 | 51.60 | 1:49.29 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
17 | Mikkel Augustesen | 2008 | 70 | 59.77 | 2:01.76 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
18 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 61 | 1:06.06 | 2:07.60 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
- | Jonatan Thrysøe | 2009 | DSQ | sw 6.5 0g 9.4 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sander Y Hansen | 2009 | DSQ | sw 6.2 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Sebastian Aunt | 2007 | DSQ | sw 9.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.62 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 500 | 29.16 | 1:03.35 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.74 | |||||||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | 388 | 31.69 | 1:08.92 | |||||
Næstved IF | 1:09.26 | |||||||||
3 | Malthe Foged | 2005 | 383 | 33.62 | 1:09.26 | |||||
Næstved IF | 1:10.71 | |||||||||
4 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 364 | 32.23 | 1:10.41 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.51 | |||||||||
5 | Emil Isaksen | 2005 | 322 | 33.37 | 1:13.33 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.51 | |||||||||
6 | Rasmus Capion | 2005 | 319 | 33.45 | 1:13.57 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:14.20 | |||||||||
7 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 313 | 32.14 | 1:14.05 | |||||
SVØM Korsør | 1:16.12 | |||||||||
8 | Philip Rindum | 2005 | 311 | 33.83 | 1:14.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.11 | |||||||||
9 | Calvin Konge Neess | 2005 | 310 | 33.48 | 1:14.30 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:17.13 | |||||||||
10 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 307 | 33.48 | 1:14.56 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.34 | |||||||||
11 | Magnus Kiemer | 2005 | 295 | 34.26 | 1:15.48 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
12 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 272 | 37.16 | 1:17.63 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.28 | |||||||||
13 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 250 | 36.21 | 1:19.84 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.10 | |||||||||
14 | William Larsen | 2006 | 245 | 39.50 | 1:20.36 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:27.85 | |||||||||
15 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 245 | 36.40 | 1:20.37 | |||||
Kalundborg SK | 1:20.50 | |||||||||
16 | Østen Pedersen | 2005 | 219 | 39.83 | 1:23.33 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 206 | 39.29 | 1:25.11 | |||||
Næstved IF | 1:26.74 | |||||||||
18 | Noah Lester | 2006 | 192 | 39.62 | 1:27.10 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:28.54 | |||||||||
19 | Mikkel Munkholm | 2006 | 186 | 41.81 | 1:28.03 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:33.40 | |||||||||
20 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 149 | 43.10 | 1:34.70 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kaare Asskildt | 2006 | 146 | 44.10 | 1:35.42 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:37.35 | |||||||||
22 | Emil Hass | 2006 | 136 | 48.27 | 1:37.76 | |||||
Næstved IF | 1:39.36 | |||||||||
23 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | 134 | 45.00 | 1:38.24 | |||||
SVØM Korsør | 1:36.82 | |||||||||
24 | Mads Sprenger | 2005 | 115 | 45.32 | 1:43.37 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.79 | |||||||||
- | August Høy | 2005 | DSQ | sw 6.2 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.10 | |||||||||
- | Marcus Madsen | 2005 | DSQ | sw 8.2 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
- | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | DSQ | sw 8.2 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:21.67 | |||||||||
- | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Næstved IF | 1:18.79 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 513 | 29.10 | 1:02.83 | |||||
Kalundborg SK | 1:02.76 | |||||||||
2 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 435 | 30.77 | 1:06.35 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:08.54 | |||||||||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 435 | 31.59 | 1:06.38 | |||||
Næstved IF | 1:06.26 | |||||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | 424 | 30.31 | 1:06.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.42 | |||||||||
5 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 388 | 30.74 | 1:08.96 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:08.49 | |||||||||
6 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 384 | 33.97 | 1:09.20 | |||||
SVØM Korsør | 1:11.42 | |||||||||
7 | Jesse Refsgaard | 2003 | 374 | 34.64 | 1:09.80 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:08.75 | |||||||||
8 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 370 | 33.48 | 1:10.01 | |||||
SVØM Korsør | 1:10.93 | |||||||||
9 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 369 | 32.09 | 1:10.10 | |||||
Næstved IF | 1:12.89 | |||||||||
10 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 348 | 32.95 | 1:11.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.17 | |||||||||
11 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 324 | 34.87 | 1:13.17 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:12.38 | |||||||||
12 | Bertram Nyegaard | 2004 | 324 | 34.00 | 1:13.22 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.88 | |||||||||
13 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 316 | 32.72 | 1:13.84 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.39 | |||||||||
14 | Johannes Forsbæk | 2004 | 304 | 32.88 | 1:14.74 | |||||
SVØM Korsør | 1:13.35 | |||||||||
15 | Silas Plaetner | 2003 | 286 | 36.80 | 1:16.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.45 | |||||||||
16 | Mathias Ankersen | 2004 | 269 | 35.91 | 1:17.89 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
17 | Christian Skriver | 2004 | 253 | 37.56 | 1:19.45 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.40 | |||||||||
18 | Frederik Strate | 2003 | 234 | 36.99 | 1:21.58 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.26 | |||||||||
19 | Jeppe Veise | 2004 | 224 | 40.95 | 1:22.72 | |||||
SVØM Korsør | 1:41.22 | |||||||||
20 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 204 | 37.81 | 1:25.33 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.38 | |||||||||
21 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 164 | 43.62 | 1:31.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.38 | |||||||||
- | Harald Franck | 2003 | DNS | |||||||
Næstved IF | 1:07.84 | |||||||||
- | Mads Munksgaard | 2004 | DSQ | sw 6.2 | ||||||
Næstved IF | 1:17.37 | |||||||||
- | Thor Bjørn Skinne | 2003 | DSQ | sw 9.4 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.62 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 499 | 29.30 | 1:03.38 | |||||
Næstved IF | 1:02.76 | |||||||||
2 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 496 | 29.82 | 1:03.54 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.35 | |||||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 440 | 29.18 | 1:06.12 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:03.30 | |||||||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | 378 | 32.05 | 1:09.54 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.98 | |||||||||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | 339 | 32.95 | 1:12.07 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.16 | |||||||||
6 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 337 | 34.56 | 1:12.22 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.05 | |||||||||
7 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 295 | 35.72 | 1:15.49 | |||||
Næstved IF | 1:15.48 | |||||||||
8 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 261 | 35.74 | 1:18.64 | |||||
SVØM Korsør | 1:19.34 | |||||||||
9 | William Jensen | 2002 | 144 | 44.00 | 1:35.94 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 224 | 46.86 | 1:36.97 | 2:28.09 | 3:16.24 | |||
Næstved IF | 3:41.71 | |||||||||
2 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 223 | 47.62 | 1:38.67 | 2:29.08 | 3:16.56 | |||
Næstved IF | 3:24.27 | |||||||||
3 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 142 | 53.45 | 1:53.19 | 2:52.57 | 3:48.34 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Vigga Petersen | 2009 | 134 | 55.16 | 1:54.41 | 2:54.74 | 3:52.95 | |||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Laura Storm Frimann | 2009 | 109 | 1:04.68 | 2:08.29 | 3:10.72 | 4:09.36 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Meier Vestermann | 2008 | DSQ | sw 6.4 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 401 | 39.06 | 1:19.77 | 2:01.35 | 2:41.64 | |||
Roskilde Svømning | 2:40.47 | |||||||||
2 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 347 | 39.67 | 1:22.57 | 2:06.67 | 2:49.57 | |||
Næstved IF | 2:45.89 | |||||||||
3 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 345 | 39.38 | 1:23.07 | 2:07.57 | 2:49.85 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.46 | |||||||||
4 | Amalie Helfelt | 2006 | 327 | 42.92 | 1:27.63 | 2:10.80 | 2:52.97 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:54.86 | |||||||||
5 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 269 | 43.67 | 1:31.12 | 2:18.92 | 3:04.58 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:05.55 | |||||||||
- | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | DSQ | sw 6.2 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:25.00 | |||||||||
- | Viola Søbye | 2006 | DSQ | sw 6.2 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 3:46.32 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 458 | 35.60 | 1:14.55 | 1:55.06 | 2:34.67 | |||
Roskilde Svømning | 2:34.47 | |||||||||
2 | Sille Bachmann | 2004 | 446 | 35.21 | 1:14.25 | 1:55.13 | 2:36.02 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:35.09 | |||||||||
3 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 391 | 40.54 | 1:22.44 | 2:04.28 | 2:42.96 | |||
Næstved IF | 2:44.69 | |||||||||
4 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 385 | 38.33 | 1:19.60 | 2:02.38 | 2:43.81 | |||
Roskilde Svømning | 2:40.49 | |||||||||
5 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 381 | 39.45 | 1:21.95 | 2:04.80 | 2:44.36 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.61 | |||||||||
6 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 360 | 39.39 | 1:22.10 | 2:05.57 | 2:47.60 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:50.01 | |||||||||
7 | Cathrine Høst | 2004 | 355 | 41.05 | 1:24.61 | 2:07.63 | 2:48.25 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:50.43 | |||||||||
8 | Isabella Hejlesen | 2004 | 331 | 40.56 | 1:23.51 | 2:08.12 | 2:52.28 | |||
SVØM Korsør | 2:53.80 | |||||||||
9 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 312 | 42.50 | 1:26.88 | 2:12.27 | 2:55.78 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:00.34 | |||||||||
10 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 273 | 44.01 | 1:29.90 | 2:17.79 | 3:03.76 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:21.63 | |||||||||
- | Agnes Barner Hansen | 2005 | DNF | |||||||
Næstved IF | 2:37.67 | |||||||||
- | Esther Haudrum Larsen | 2005 | DSQ | sw 6.2 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 2:45.54 | |||||||||
- | Mille Jylov | 2004 | DSQ | sw 6.4 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 4:10.00 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 503 | 34.02 | 1:12.21 | 1:51.56 | 2:29.86 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:25.37 | |||||||||
2 | Katrine Duus | 2003 | 492 | 35.27 | 1:13.76 | 1:53.39 | 2:31.01 | |||
Næstved IF | 2:34.11 | |||||||||
3 | Sofia Levisen | 2002 | 330 | 39.72 | 1:22.79 | 2:08.20 | 2:52.43 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:41.43 | |||||||||
4 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 324 | 38.80 | 1:23.05 | 2:08.85 | 2:53.48 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:46.09 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Nykjær | 2001 | 453 | 36.15 | 1:15.34 | 1:55.51 | 2:35.23 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:37.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 238 | 40.34 | 1:24.38 | 2:08.34 | 2:50.42 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 187 | 43.43 | 1:31.03 | 2:18.73 | 3:04.67 | |||
Roskilde Svømning | 3:00.25 | |||||||||
3 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 168 | 43.84 | 1:34.28 | 2:25.26 | 3:11.10 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Linus Noe | 2008 | 144 | 48.93 | 1:39.52 | 2:30.89 | 3:21.22 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:34.34 | |||||||||
5 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | 78 | 57.86 | 2:01.49 | 3:05.33 | 4:06.39 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Lukas Hansen | 2008 | DSQ | sw 6.4 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:40.00 | |||||||||
- | William Echardt | 2008 | DSQ | sw 6.2 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 305 | 37.85 | 1:18.24 | 1:58.33 | 2:36.91 | |||
SVØM Korsør | ||||||||||
2 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 271 | 39.01 | 1:20.17 | 2:02.05 | 2:43.10 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:44.84 | |||||||||
3 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 246 | 39.36 | 1:22.58 | 2:06.43 | 2:48.57 | |||
Næstved IF | 2:49.44 | |||||||||
4 | Cilas Skafte | 2005 | 215 | 41.22 | 1:26.60 | 2:12.83 | 2:56.21 | |||
Kalundborg SK | 3:03.63 | |||||||||
5 | Viktor Kristiansen | 2006 | 159 | 47.48 | 1:36.53 | 2:27.17 | 3:14.60 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Noe | 2004 | 441 | 32.59 | 1:08.09 | 1:43.52 | 2:18.72 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Hjalte Petersen | 2004 | 380 | 34.33 | 1:11.80 | 1:49.21 | 2:25.74 | |||
Næstved IF | 2:26.80 | |||||||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 320 | 35.35 | 1:14.95 | 1:55.09 | 2:34.33 | |||
SVØM Korsør | 2:37.98 | |||||||||
4 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 288 | 36.31 | 1:17.66 | 1:59.59 | 2:39.82 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.91 | |||||||||
5 | Frederik Strate | 2003 | 240 | 40.52 | 1:23.51 | 2:07.54 | 2:49.78 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:50.18 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 461 | 32.15 | 1:06.87 | 1:41.79 | 2:16.65 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:15.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hg Piger | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:01.54 | ||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 30.47 | 1:01.11 | |||||||
Fanta O. Petersen | 2005 | 29.75 | 1:30.86 | |||||||
Laura Meyer | 2006 | 30.68 | 2:01.54 | |||||||
2 | Sunswim Årgang Piger | 2006 | Solrød Svømmeklub | 2:06.13 | ||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Daniella Anderson | 2006 | 31.84 | 1:03.54 | |||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | 31.97 | 1:35.51 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 30.62 | 2:06.13 | |||||||
3 | Skjoldmøer 2 | 2006 | Roskilde Svømning | 2:08.41 | ||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Frederikke Olsen | 2006 | 31.02 | 1:00.21 | |||||||
Nora Berg | 2006 | 35.54 | 1:35.75 | |||||||
Fanny Grange | 2006 | 32.66 | 2:08.41 | |||||||
4 | Nif Girls 2 | 2006 | Næstved IF | 2:10.06 | ||||||
Olivia Nielsen | 2004 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 32.67 | 1:06.33 | |||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 31.00 | 1:37.33 | |||||||
Liva Mayland | 2006 | 32.73 | 2:10.06 | |||||||
5 | Triton Tonserne | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.26 | ||||||
Andrea Strandby | 2007 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Daniella Li West | 2006 | 32.52 | 1:04.16 | |||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 33.84 | 1:38.00 | |||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 32.26 | 2:10.26 | |||||||
6 | Nif Girls 3 | 2006 | Næstved IF | 2:15.80 | ||||||
Dicte Maar | 2006 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Masha Jul Pedersen | 2006 | 34.94 | 1:09.17 | |||||||
Leonora Franck | 2006 | 33.74 | 1:42.91 | |||||||
Mathilde Ludvigsen | 2006 | 32.89 | 2:15.80 | |||||||
7 | Hg Piger 1 | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:22.00 | ||||||
Mie Visler | 2006 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Cecilie Jakobsen | 2008 | 35.32 | 1:07.50 | |||||||
Sigrún Birgisdottir | 2007 | 38.28 | 1:45.78 | |||||||
Frederikke Jørgensen | 2007 | 36.22 | 2:22.00 | |||||||
8 | Nif Girls 4 | 2006 | Næstved IF | 2:30.44 | ||||||
Mathilde Bendtsen | 2007 | 36.57 | 36.57 | |||||||
Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 37.12 | 1:13.69 | |||||||
Asta Lund Nielsen | 2008 | 39.43 | 1:53.12 | |||||||
Merle Holmgaard | 2005 | 37.32 | 2:30.44 | |||||||
9 | Hg Piger 2 | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.93 | ||||||
Caroline Risager Strate | 2007 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Augusta Johansen | 2008 | 40.49 | 1:19.48 | |||||||
Clara Boberg | 2007 | 38.08 | 1:57.56 | |||||||
Silje Rud Pedersen | 2007 | 39.37 | 2:36.93 | |||||||
10 | Skjoldmøer 3 | 2008 | Roskilde Svømning | 2:45.92 | ||||||
Ella Palmund | 2008 | 43.47 | 43.47 | |||||||
Sofie Schyth | 2008 | 42.28 | 1:25.75 | |||||||
Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 37.90 | 2:03.65 | |||||||
Freja Nelkop | 2009 | 42.27 | 2:45.92 | |||||||
11 | Piger 2 Kalundborg | 2006 | Kalundborg SK | 2:48.58 | ||||||
Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | 38.77 | 38.77 | |||||||
Shauli Mortensen | 2006 | 41.82 | 1:20.59 | |||||||
Shaya Mortensen | 2008 | 50.89 | 2:11.48 | |||||||
Lærke Jensen | 2008 | 37.10 | 2:48.58 | |||||||
12 | Nif Girls 5 | 2006 | Næstved IF | 2:49.14 | ||||||
Martine Foged | 2009 | 38.50 | 38.50 | |||||||
Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 43.54 | 1:22.04 | |||||||
Vigga Petersen | 2009 | 44.60 | 2:06.64 | |||||||
Clara Munkholm Larsen | 2009 | 42.50 | 2:49.14 | |||||||
13 | Korsør Piger 3 | 2006 | SVØM Korsør | 2:51.72 | ||||||
Astrid Jensen-Mattebjerg | 2008 | 44.93 | 44.93 | |||||||
Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | 46.71 | 1:31.64 | |||||||
Tascha S. Knudsen | 2007 | 43.34 | 2:14.98 | |||||||
Lydia Greisdal | 2007 | 36.74 | 2:51.72 | |||||||
14 | Hg Piger 3 | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:00.92 | ||||||
Emilie Jakobsen | 2010 | 46.09 | 46.09 | |||||||
Laura Wester | 2008 | 54.37 | 1:40.46 | |||||||
Merle Blomberg Jensen | 2008 | 35.48 | 2:15.94 | |||||||
Julie Holm Sørensen | 2008 | 44.98 | 3:00.92 | |||||||
- | Korsør Piger 2 | 2006 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | |||||||||
Viktoria Annabel Graulund | 2007 | |||||||||
Mathilde Knudsen | 2006 | |||||||||
Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | DNS | ||||||||
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Piger 1 Kalundborg | 2002 | Kalundborg SK | 1:51.44 | ||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 26.64 | 55.13 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 28.66 | 1:23.79 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 27.65 | 1:51.44 | |||||||
2 | Skjoldmøer 1 | 2005 | Roskilde Svømning | 1:58.36 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 31.04 | 1:00.96 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 28.90 | 1:29.86 | |||||||
Asta Palmund | 2005 | 28.50 | 1:58.36 | |||||||
3 | Nif Girls 1 | 2002 | Næstved IF | 1:59.20 | ||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 31.35 | 1:01.67 | |||||||
Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 29.51 | 1:31.18 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 28.02 | 1:59.20 | |||||||
4 | Sunswim Junior Girls | 2002 | Solrød Svømmeklub | 2:01.29 | ||||||
Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Sofia Levisen | 2002 | 31.22 | 1:02.55 | |||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 28.54 | 1:31.09 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 30.20 | 2:01.29 | |||||||
5 | Værløse Piger 1 | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:03.62 | ||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 31.80 | 1:02.47 | |||||||
Fiona Jensen | 2006 | 31.21 | 1:33.68 | |||||||
Iben Ebdrup Norling | 2005 | 29.94 | 2:03.62 | |||||||
6 | Dragsholm Piger 1 | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 2:06.79 | ||||||
Kamille Lundberg | 2003 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 31.61 | 1:01.84 | |||||||
Freja Threms | 2005 | 32.74 | 1:34.58 | |||||||
Ella Rasmussen | 2004 | 32.21 | 2:06.79 | |||||||
7 | Korsør Piger 1 | 2002 | SVØM Korsør | 2:08.77 | ||||||
Elida Thornsen | 2005 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 31.27 | 1:00.51 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 33.12 | 1:33.63 | |||||||
Caroline Søe Jepsen | 2007 | 35.14 | 2:08.77 | |||||||
8 | Team Tonser Vsk | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:10.21 | ||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 33.09 | 1:05.08 | |||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 33.52 | 1:38.60 | |||||||
Silja Sol Jørgensen | 2005 | 31.61 | 2:10.21 | |||||||
9 | Triton Talenter | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.64 | ||||||
Sophie Lærke Sandell | 2005 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Katrine Drygaard | 2005 | 34.53 | 1:05.13 | |||||||
Isabella Koch Juhl | 2006 | 34.35 | 1:39.48 | |||||||
Liv Salhauge | 2005 | 32.16 | 2:11.64 | |||||||
10 | Team Torpedo Vsk | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:31.75 | ||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 36.79 | 1:12.07 | |||||||
Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 36.58 | 1:48.65 | |||||||
Mille Jylov | 2004 | 43.10 | 2:31.75 | |||||||
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | 4½ Tunfisk Vsk | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:58.09 | ||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 28.36 | 58.73 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 29.78 | 1:28.51 | |||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 29.58 | 1:58.09 | |||||||
2 | Stt-Piger | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:18.28 | ||||||
Anna Maria Madsen | 2004 | 30.94 | 30.94 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 34.90 | 1:05.84 | |||||||
Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 37.22 | 1:43.06 | |||||||
Caroline Møller | 2002 | 35.22 | 2:18.28 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vikinger 1 | 2005 | Roskilde Svømning | 1:51.27 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 26.01 | 26.01 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 27.25 | 53.26 | |||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 29.98 | 1:23.24 | |||||||
Emil Isaksen | 2005 | 28.03 | 1:51.27 | |||||||
2 | Hg Dreng 1 | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:04.61 | ||||||
Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | 34.02 | 1:04.73 | |||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 30.94 | 1:35.67 | |||||||
August Høy | 2005 | 28.94 | 2:04.61 | |||||||
3 | Dragsholm Drenge 2 | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 2:07.57 | ||||||
Marcus Madsen | 2005 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Østen Pedersen | 2005 | 32.81 | 1:03.57 | |||||||
Mikkel Munkholm | 2006 | 33.31 | 1:36.88 | |||||||
Calvin Konge Neess | 2005 | 30.69 | 2:07.57 | |||||||
4 | Vikinger 2 | 2005 | Roskilde Svømning | 2:10.38 | ||||||
Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 31.63 | 1:03.23 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 32.76 | 1:35.99 | |||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 34.39 | 2:10.38 | |||||||
5 | Korsør Drenge 3 | 2006 | SVØM Korsør | 2:10.49 | ||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 28.57 | 59.38 | |||||||
Christian Quist | 2007 | 32.38 | 1:31.76 | |||||||
Jonas Nørmark Larsen | 2005 | 38.73 | 2:10.49 | |||||||
6 | Nif Boys 3 | 2005 | Næstved IF | 2:10.53 | ||||||
Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 28.96 | 28.96 | |||||||
Mads Munksgaard | 2004 | 30.67 | 59.63 | |||||||
Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 34.01 | 1:33.64 | |||||||
Jeppe Nielsen | 2007 | 36.89 | 2:10.53 | |||||||
7 | Kalundborg Drenge 2 | 2005 | Kalundborg SK | 2:12.25 | ||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Magnus Dreyer | 2007 | 32.05 | 1:04.11 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 33.05 | 1:37.16 | |||||||
Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 35.09 | 2:12.25 | |||||||
8 | Værløse Drenge | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:15.23 | ||||||
Kaare Asskildt | 2006 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 31.40 | 1:09.06 | |||||||
Noah Lester | 2006 | 35.32 | 1:44.38 | |||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 30.85 | 2:15.23 | |||||||
9 | Vikinger 3 | 2007 | Roskilde Svømning | 2:21.14 | ||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 29.53 | 29.53 | |||||||
Tobias Møller-Munkøe | 2008 | 36.23 | 1:05.76 | |||||||
Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 34.73 | 1:40.49 | |||||||
William Echardt | 2008 | 40.65 | 2:21.14 | |||||||
10 | Nif Boys 4 | 2005 | Næstved IF | 2:28.38 | ||||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Andreas M. Nielsen | 2008 | 39.94 | 1:14.12 | |||||||
Emil Hass | 2006 | 37.17 | 1:51.29 | |||||||
Nicolai Molter Petersen | 2008 | 37.09 | 2:28.38 | |||||||
11 | Vsk Glade Gutter | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 2:29.41 | ||||||
William Larsen | 2006 | 31.92 | 31.92 | |||||||
Asger Friis Justesen | 2008 | 34.89 | 1:06.81 | |||||||
Lukas Hansen | 2008 | 41.09 | 1:47.90 | |||||||
Thor Hoffgaard | 2006 | 41.51 | 2:29.41 | |||||||
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nif Boys 1 | 2001 | Næstved IF | 1:44.25 | ||||||
Harald Franck | 2003 | 26.44 | 26.44 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 25.51 | 51.95 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 26.98 | 1:18.93 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 25.32 | 1:44.25 | |||||||
2 | Dragsholm Drenge 1 | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 1:44.44 | ||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 24.82 | 24.82 | |||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 26.18 | 51.00 | |||||||
Elias Noe | 2004 | 25.85 | 1:16.85 | |||||||
Jesse Refsgaard | 2003 | 27.59 | 1:44.44 | |||||||
3 | Kalundborg Drenge 1 | 2001 | Kalundborg SK | 1:46.02 | ||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 25.46 | 25.46 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 24.48 | 49.94 | |||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 28.57 | 1:18.51 | |||||||
Mutasem Ahmad | 2001 | 27.51 | 1:46.02 | |||||||
4 | Nif Boys 2 | 2001 | Næstved IF | 1:50.70 | ||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 28.07 | 28.07 | |||||||
Petar Trkulja | 2006 | 27.90 | 55.97 | |||||||
Malthe Foged | 2005 | 27.35 | 1:23.32 | |||||||
Hjalte Petersen | 2004 | 27.38 | 1:50.70 | |||||||
5 | Stt-Drenge 1 | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:51.60 | ||||||
Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 27.79 | 27.79 | |||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 29.05 | 56.84 | |||||||
Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 28.49 | 1:25.33 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 26.27 | 1:51.60 | |||||||
6 | Korsør Drenge 1 | 2001 | SVØM Korsør | 1:52.49 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 28.27 | 28.27 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 28.18 | 56.45 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 28.52 | 1:24.97 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 27.52 | 1:52.49 | |||||||
7 | Team Tøz | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:54.74 | ||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 27.98 | 27.98 | |||||||
Philip Rindum | 2005 | 30.47 | 58.45 | |||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 28.94 | 1:27.39 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 27.35 | 1:54.74 | |||||||
8 | Korsør Drenge 2 | 2001 | SVØM Korsør | 1:58.70 | ||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 28.26 | 56.36 | |||||||
Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 30.83 | 1:27.19 | |||||||
Jeppe Veise | 2004 | 31.51 | 1:58.70 | |||||||
9 | Stt-Drenge 2 | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:01.34 | ||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Christian Skriver | 2004 | 31.20 | 1:01.81 | |||||||
Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 30.42 | 1:32.23 | |||||||
Victor Schnabelrauch | 2003 | 29.11 | 2:01.34 | |||||||
10 | Karls Drenge - | 2003 | Karlslunde Triatlon Klub | 2:05.40 | ||||||
Mikkel Krohn Olsen | 2006 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Matias Buus Hansen | 2003 | 28.29 | 1:03.21 | |||||||
Bertil Vinther Winsløv | 2005 | 32.08 | 1:35.29 | |||||||
Magnus Nielander | 2003 | 30.11 | 2:05.40 | |||||||
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vsk Glatte Gutter | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:49.39 | ||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 26.42 | 26.42 | |||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 28.88 | 55.30 | |||||||
Rasmus Capion | 2005 | 27.91 | 1:23.21 | |||||||
Jacob Jensen | 1995 | 26.18 | 1:49.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Petersen | 2008 | 274 | 47.41 | 1:40.54 | 2:34.37 | 3:27.18 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:33.75 | |||||||||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 273 | 47.14 | 1:39.80 | 2:34.63 | 3:27.32 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:30.71 | |||||||||
3 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 203 | 53.22 | 1:50.47 | 2:50.17 | 3:48.81 | |||
Næstved IF | 3:57.64 | |||||||||
4 | Vigga Petersen | 2009 | 127 | 59.88 | 2:09.51 | 3:19.71 | 4:27.40 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 493 | 39.18 | 1:22.51 | 2:06.70 | 2:50.32 | |||
Roskilde Svømning | 2:45.56 | |||||||||
2 | Freja Juul | 2006 | 418 | 41.04 | 1:26.56 | 2:13.09 | 2:59.89 | |||
Næstved IF | 3:01.04 | |||||||||
3 | Laura Meyer | 2006 | 395 | 41.81 | 1:28.60 | 2:16.16 | 3:03.36 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:06.46 | |||||||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 367 | 43.02 | 1:30.97 | 2:19.39 | 3:07.86 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:11.08 | |||||||||
5 | Frederikke Poulsen | 2006 | 351 | 42.20 | 1:30.07 | 2:20.63 | 3:10.64 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:13.03 | |||||||||
6 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 339 | 43.37 | 1:32.60 | 2:22.22 | 3:12.90 | |||
Næstved IF | 3:21.64 | |||||||||
7 | Andrea Strandby | 2007 | 314 | 44.43 | 1:34.74 | 2:26.28 | 3:17.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.18 | |||||||||
8 | Laura Friis Justesen | 2006 | 296 | 45.29 | 1:37.17 | 2:31.56 | 3:21.81 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:28.81 | |||||||||
9 | Mille-Mai Krog | 2007 | 262 | 47.29 | 1:40.99 | 2:37.42 | 3:30.15 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:53.00 | |||||||||
10 | Mathilde Pedersen | 2007 | 262 | 45.55 | 1:39.74 | 2:35.67 | 3:30.19 | |||
Køge Svømmeklub | 3:55.50 | |||||||||
11 | Sophie Nielsen | 2006 | 261 | 45.93 | 1:38.79 | 2:35.01 | 3:30.46 | |||
Odsherred Svømmeklub | 3:26.08 | |||||||||
12 | Fanny Grange | 2006 | 239 | 43.85 | 1:37.97 | 2:37.87 | 3:36.83 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Nanna Toft | 2007 | 144 | 57.16 | 2:03.99 | 3:10.72 | 4:16.20 | |||
Næstved IF | 4:13.05 | |||||||||
- | Rebekka Roed | 2007 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 3:41.63 | |||||||||
- | Astamaja Rought | 2006 | DSQ | sw 7.6 | ||||||
SVØM Korsør | 3:13.01 | |||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 473 | 38.28 | 1:20.97 | 2:06.26 | 2:52.62 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:54.20 | |||||||||
2 | Freja Threms | 2005 | 413 | 40.30 | 1:25.89 | 2:13.24 | 3:00.59 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:01.31 | |||||||||
3 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 343 | 44.36 | 1:34.44 | 2:23.73 | 3:12.08 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:33.40 | |||||||||
4 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 324 | 44.92 | 1:35.96 | 2:26.54 | 3:15.86 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:53.66 | |||||||||
5 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 315 | 45.18 | 1:35.96 | 2:27.20 | 3:17.65 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 304 | 45.23 | 1:35.97 | 2:28.48 | 3:19.99 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:23.34 | |||||||||
7 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 301 | 45.61 | 1:37.13 | 2:30.55 | 3:20.64 | |||
Kalundborg SK | 3:47.31 | |||||||||
8 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 292 | 45.26 | 1:36.81 | 2:30.21 | 3:22.74 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:23.75 | |||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 592 | 37.10 | 1:17.43 | 1:59.04 | 2:40.18 | |||
Næstved IF | 2:42.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 172 | 49.44 | 1:46.14 | 2:41.82 | 3:36.23 | |||
Køge Svømmeklub | 3:34.99 | |||||||||
2 | Mikkel Skoubo | 2008 | 172 | 50.34 | 1:46.29 | 2:43.40 | 3:36.50 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jeppe Nielsen | 2007 | 137 | 51.47 | 1:51.65 | 2:53.49 | 3:53.30 | |||
Næstved IF | 4:08.89 | |||||||||
4 | David Larsen | 2007 | 112 | 55.89 | 1:58.96 | 3:02.69 | 4:09.49 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Foged | 2005 | 375 | 36.13 | 1:18.76 | 2:02.89 | 2:46.99 | |||
Næstved IF | 2:50.25 | |||||||||
2 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 326 | 39.54 | 1:24.63 | 2:10.17 | 2:54.96 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:52.35 | |||||||||
3 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 311 | 40.94 | 1:26.68 | 2:12.49 | 2:57.71 | |||
SVØM Korsør | 3:00.76 | |||||||||
4 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 290 | 41.49 | 1:27.95 | 2:14.75 | 3:01.81 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:04.04 | |||||||||
5 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 282 | 40.72 | 1:26.99 | 2:15.04 | 3:03.66 | |||
Roskilde Svømning | 3:04.13 | |||||||||
6 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 273 | 40.35 | 1:27.52 | 2:16.29 | 3:05.61 | |||
Roskilde Svømning | 2:55.34 | |||||||||
7 | Laurits Poulsen | 2006 | 265 | 43.62 | 1:31.15 | 2:20.14 | 3:07.43 | |||
Køge Svømmeklub | 3:25.05 | |||||||||
8 | Mikkel Obsen | 2005 | 250 | 41.86 | 1:30.24 | 2:20.79 | 3:11.18 | |||
Odsherred Svømmeklub | 3:17.71 | |||||||||
9 | Østen Pedersen | 2005 | 217 | 44.77 | 1:36.18 | 2:28.37 | 3:20.35 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:20.95 | |||||||||
10 | Emil Hass | 2006 | 177 | 49.52 | 1:43.39 | 2:40.22 | 3:34.42 | |||
Næstved IF | 3:36.92 | |||||||||
11 | Mikkel Munkholm | 2006 | 174 | 47.38 | 1:41.84 | 2:39.70 | 3:35.58 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:33.21 | |||||||||
- | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Næstved IF | 3:41.38 | |||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
SVØM Korsør | 3:07.13 | |||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 456 | 34.53 | 1:13.54 | 1:54.83 | 2:36.40 | |||
SVØM Korsør | 2:41.24 | |||||||||
2 | Jesse Refsgaard | 2003 | 412 | 35.75 | 1:17.54 | 2:00.89 | 2:41.79 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:39.70 | |||||||||
3 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 342 | 38.05 | 1:21.52 | 2:06.88 | 2:52.13 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:50.96 | |||||||||
4 | Philip H. Christensen | 2004 | 331 | 40.14 | 1:23.83 | 2:08.80 | 2:54.10 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.16 | |||||||||
5 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 285 | 36.39 | 1:18.84 | 2:10.07 | 3:02.89 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:50.50 | |||||||||
6 | Silas Plaetner | 2003 | 267 | 41.04 | 1:27.79 | 2:16.39 | 3:06.89 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:30.33 | |||||||||
7 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 262 | 42.72 | 1:31.08 | 2:19.38 | 3:08.07 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:18.77 | |||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 347 | 38.45 | 1:21.48 | 2:05.78 | 2:51.26 | |||
Næstved IF | 2:51.77 | |||||||||
2 | Matti Andersen | 2001 | 343 | 37.66 | 1:21.07 | 2:06.23 | 2:52.03 | |||
Næstved IF | 2:44.70 | |||||||||
3 | William Jensen | 2002 | 162 | 46.40 | 1:41.09 | 2:40.09 | 3:40.87 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:32.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | 233 | 37.77 | 1:21.59 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
2 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 218 | 40.21 | 1:23.47 | |||||
Næstved IF | 1:24.42 | |||||||||
3 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | 217 | 40.36 | 1:23.61 | |||||
Kalundborg SK | 1:23.06 | |||||||||
4 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 207 | 38.95 | 1:24.89 | |||||
SVØM Korsør | 1:24.07 | |||||||||
5 | Vica Lucie Axen | 2008 | 205 | 39.87 | 1:25.15 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:31.55 | |||||||||
6 | Eva de Maeyer | 2009 | 179 | 42.88 | 1:29.13 | |||||
Roskilde Svømning | 1:30.95 | |||||||||
7 | Martine Foged | 2009 | 172 | 40.34 | 1:30.21 | |||||
Næstved IF | 1:30.89 | |||||||||
8 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 153 | 43.97 | 1:33.83 | |||||
Næstved IF | 1:32.75 | |||||||||
9 | Laura Storm Frimann | 2009 | 147 | 42.67 | 1:35.11 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:57.23 | |||||||||
10 | Vigga Petersen | 2009 | 127 | 47.15 | 1:39.76 | |||||
Næstved IF | 1:43.01 | |||||||||
11 | Astrid Jensen-Mattebjerg | 2008 | 123 | 49.15 | 1:40.89 | |||||
SVØM Korsør | 1:49.55 | |||||||||
12 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | 119 | 47.63 | 1:42.13 | |||||
SVØM Korsør | 1:53.27 | |||||||||
13 | Julie Holm Sørensen | 2008 | 106 | 48.36 | 1:46.04 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:49.38 | |||||||||
14 | Maja Lund Nielsen | 2010 | 96 | 49.63 | 1:49.47 | |||||
Næstved IF | 1:49.66 | |||||||||
15 | Emilie Jakobsen | 2010 | 89 | 46.28 | 1:52.14 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Shaya Mortensen | 2008 | 85 | 52.50 | 1:53.89 | |||||
Kalundborg SK | 1:48.95 | |||||||||
17 | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | 85 | 53.20 | 1:54.16 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mie Ankersen | 2006 | 448 | 32.35 | 1:05.65 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.64 | |||||||||
2 | Katrine Hansen | 2006 | 447 | 31.97 | 1:05.68 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:06.97 | |||||||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 404 | 32.70 | 1:07.95 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.34 | |||||||||
4 | Fiona Jensen | 2006 | 398 | 32.88 | 1:08.28 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.54 | |||||||||
5 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 390 | 32.91 | 1:08.72 | |||||
Næstved IF | 1:08.51 | |||||||||
6 | Daniella Anderson | 2006 | 372 | 33.24 | 1:09.83 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.85 | |||||||||
7 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 370 | 32.63 | 1:09.95 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.14 | |||||||||
8 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 370 | 33.84 | 1:09.98 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.82 | |||||||||
9 | Liva Mayland | 2006 | 362 | 33.74 | 1:10.45 | |||||
Næstved IF | 1:10.81 | |||||||||
10 | Mie Visler | 2006 | 360 | 33.42 | 1:10.60 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.71 | |||||||||
11 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 356 | 33.55 | 1:10.85 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.86 | |||||||||
12 | Frederikke Olsen | 2006 | 337 | 35.69 | 1:12.16 | |||||
Roskilde Svømning | 1:12.92 | |||||||||
13 | Daniella Li West | 2006 | 324 | 34.49 | 1:13.14 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.46 | |||||||||
14 | Amalie Helfelt | 2006 | 322 | 34.44 | 1:13.26 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:13.76 | |||||||||
15 | Dicte Maar | 2006 | 313 | 36.51 | 1:13.94 | |||||
Næstved IF | 1:16.03 | |||||||||
16 | Leonora Franck | 2006 | 309 | 35.77 | 1:14.31 | |||||
Næstved IF | 1:13.51 | |||||||||
17 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 304 | 35.81 | 1:14.69 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:18.47 | |||||||||
18 | Isabella Koch Juhl | 2006 | 292 | 36.13 | 1:15.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.40 | |||||||||
19 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 282 | 36.71 | 1:16.61 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:18.13 | |||||||||
20 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 272 | 36.66 | 1:17.55 | |||||
Næstved IF | 1:21.58 | |||||||||
21 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 270 | 37.27 | 1:17.69 | |||||
SVØM Korsør | 1:16.29 | |||||||||
22 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 257 | 38.55 | 1:18.96 | |||||
SVØM Korsør | 1:17.24 | |||||||||
23 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 252 | 37.90 | 1:19.46 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.26 | |||||||||
24 | Nora Berg | 2006 | 249 | 38.14 | 1:19.80 | |||||
Roskilde Svømning | 1:28.03 | |||||||||
25 | Sophie Nielsen | 2006 | 248 | 38.22 | 1:19.93 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:25.46 | |||||||||
26 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 240 | 38.59 | 1:20.75 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.55 | |||||||||
27 | Caroline Bluhm | 2006 | 240 | 37.64 | 1:20.79 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.91 | |||||||||
28 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 239 | 37.92 | 1:20.95 | |||||
Næstved IF | 1:20.68 | |||||||||
29 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 232 | 38.53 | 1:21.67 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:21.60 | |||||||||
30 | Anna Høyer | 2007 | 229 | 40.10 | 1:22.04 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.41 | |||||||||
31 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 228 | 37.75 | 1:22.18 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.00 | |||||||||
32 | Lydia Greisdal | 2007 | 227 | 38.72 | 1:22.29 | |||||
SVØM Korsør | 1:37.08 | |||||||||
33 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 227 | 39.41 | 1:22.37 | |||||
SVØM Korsør | 1:20.09 | |||||||||
34 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | 224 | 39.68 | 1:22.68 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.07 | |||||||||
35 | Mathilde Knudsen | 2006 | 217 | 38.99 | 1:23.58 | |||||
SVØM Korsør | 1:25.31 | |||||||||
36 | Viola Søbye | 2006 | 216 | 40.19 | 1:23.68 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:27.13 | |||||||||
37 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 190 | 39.11 | 1:27.30 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 184 | 40.58 | 1:28.32 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:44.54 | |||||||||
39 | Julia Vincentz | 2007 | 174 | 39.88 | 1:29.89 | |||||
Roskilde Svømning | 1:34.53 | |||||||||
40 | Shauli Mortensen | 2006 | 167 | 42.72 | 1:31.22 | |||||
Kalundborg SK | 1:33.16 | |||||||||
41 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 154 | 44.92 | 1:33.74 | |||||
Roskilde Svømning | 1:50.66 | |||||||||
42 | Tascha S. Knudsen | 2007 | 123 | 45.19 | 1:40.94 | |||||
SVØM Korsør | 1:41.38 | |||||||||
43 | Nanna Toft | 2007 | 94 | 49.42 | 1:50.51 | |||||
Næstved IF | 1:47.69 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 586 | 29.04 | 1:00.02 | |||||
Kalundborg SK | 58.26 | |||||||||
2 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 508 | 30.28 | 1:02.97 | |||||
Roskilde Svømning | 1:04.95 | |||||||||
3 | Caroline Holm | 2004 | 507 | 30.57 | 1:03.00 | |||||
Kalundborg SK | 1:01.79 | |||||||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | 497 | 30.35 | 1:03.40 | |||||
SVØM Korsør | 1:04.32 | |||||||||
5 | Antoinette Zafra | 2005 | 485 | 30.56 | 1:03.93 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.57 | |||||||||
6 | Thea Kaiser | 2004 | 484 | 31.04 | 1:03.99 | |||||
Kalundborg SK | 1:02.15 | |||||||||
7 | Asta Palmund | 2005 | 480 | 31.43 | 1:04.16 | |||||
Roskilde Svømning | 1:04.46 | |||||||||
8 | Freja Søndergaard | 2004 | 475 | 30.82 | 1:04.40 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:05.97 | |||||||||
9 | Anna Larsen | 2004 | 468 | 30.50 | 1:04.72 | |||||
Kalundborg SK | 1:01.97 | |||||||||
10 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 449 | 31.57 | 1:05.62 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.15 | |||||||||
11 | Signe Holm Hansen | 2005 | 444 | 31.62 | 1:05.85 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:08.26 | |||||||||
12 | Anna Marott Hansen | 2004 | 441 | 31.73 | 1:06.01 | |||||
Kalundborg SK | 1:08.70 | |||||||||
13 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 439 | 31.49 | 1:06.11 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:05.47 | |||||||||
14 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 434 | 31.60 | 1:06.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.57 | |||||||||
15 | Fanta O. Petersen | 2005 | 430 | 31.59 | 1:06.55 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.14 | |||||||||
16 | Frederikke Meisner From | 2004 | 430 | 32.17 | 1:06.57 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.80 | |||||||||
17 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 422 | 31.38 | 1:06.96 | |||||
Næstved IF | 1:10.62 | |||||||||
18 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 412 | 32.98 | 1:07.48 | |||||
Næstved IF | 1:08.72 | |||||||||
19 | Klara Frida Johansen | 2005 | 408 | 32.15 | 1:07.70 | |||||
Roskilde Svømning | 1:04.98 | |||||||||
20 | Liv Salhauge | 2005 | 403 | 33.00 | 1:08.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.08 | |||||||||
21 | Pauline Andersen | 2005 | 360 | 34.10 | 1:10.63 | |||||
Kalundborg SK | 1:10.85 | |||||||||
22 | Olivia Nielsen | 2004 | 351 | 33.87 | 1:11.19 | |||||
Næstved IF | 1:11.65 | |||||||||
23 | Mathilde Nissen | 2004 | 339 | 34.41 | 1:12.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.63 | |||||||||
24 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 333 | 35.08 | 1:12.45 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
25 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 329 | 34.76 | 1:12.77 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:15.09 | |||||||||
26 | Ella Rasmussen | 2004 | 310 | 35.52 | 1:14.22 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
27 | Cathrine Høst | 2004 | 306 | 35.83 | 1:14.53 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.63 | |||||||||
28 | Kristine Erringsø | 2004 | 305 | 35.56 | 1:14.58 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Katrine Drygaard | 2005 | 291 | 35.40 | 1:15.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.72 | |||||||||
30 | Mathilde Lund | 2004 | 284 | 35.71 | 1:16.36 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.34 | |||||||||
31 | Sofie Larsen | 2005 | 283 | 35.87 | 1:16.50 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
32 | Maria Sprenger | 2005 | 248 | 36.15 | 1:19.89 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:23.72 | |||||||||
33 | Cecilie Kaarde | 2004 | 212 | 40.08 | 1:24.22 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:24.88 | |||||||||
34 | Camilla Drusdal Hansen | 2004 | 194 | 39.67 | 1:26.72 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:26.49 | |||||||||
35 | Mille Jylov | 2004 | 134 | 46.30 | 1:38.01 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:42.61 | |||||||||
- | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Duus | 2003 | 524 | 29.94 | 1:02.32 | |||||
Næstved IF | 1:02.55 | |||||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | 508 | 30.21 | 1:02.95 | |||||
Kalundborg SK | 1:02.81 | |||||||||
3 | Sofia Levisen | 2002 | 378 | 32.76 | 1:09.47 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.03 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilia Høffer | 2001 | 282 | 36.07 | 1:16.58 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.92 | |||||||||
2 | Jasmin Danielsen | 2001 | 168 | 42.65 | 1:30.97 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | 284 | 31.41 | 1:08.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.20 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 276 | 33.40 | 1:08.97 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.36 | |||||||||
3 | Magnus Dreyer | 2007 | 275 | 32.38 | 1:09.05 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.86 | |||||||||
4 | Christian Quist | 2007 | 262 | 34.02 | 1:10.17 | |||||
SVØM Korsør | 1:11.13 | |||||||||
5 | Frederik Isaksen | 2007 | 240 | 34.17 | 1:12.27 | |||||
Roskilde Svømning | 1:12.30 | |||||||||
6 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 218 | 35.22 | 1:14.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
7 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 208 | 35.68 | 1:15.74 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.24 | |||||||||
8 | Asger Friis Justesen | 2008 | 199 | 38.21 | 1:16.86 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.49 | |||||||||
9 | Sebastian Aunt | 2007 | 196 | 37.70 | 1:17.35 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.22 | |||||||||
10 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 189 | 38.73 | 1:18.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.63 | |||||||||
11 | Malthe Sommer | 2009 | 187 | 38.21 | 1:18.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.28 | |||||||||
12 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 183 | 37.58 | 1:19.14 | |||||
Kalundborg SK | 1:20.59 | |||||||||
13 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | 181 | 37.18 | 1:19.35 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:21.66 | |||||||||
14 | Emil Lejbølle | 2007 | 180 | 38.26 | 1:19.46 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.99 | |||||||||
15 | Linus Noe | 2008 | 161 | 40.14 | 1:22.57 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:21.28 | |||||||||
16 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | 148 | 39.28 | 1:24.77 | |||||
Kalundborg SK | 1:29.11 | |||||||||
17 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 141 | 40.58 | 1:26.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:34.86 | |||||||||
18 | Pelle Christian Severin | 2008 | 141 | 40.51 | 1:26.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.49 | |||||||||
19 | Andreas M. Nielsen | 2008 | 139 | 40.95 | 1:26.60 | |||||
Næstved IF | 1:32.73 | |||||||||
20 | David Larsen | 2007 | 126 | 42.02 | 1:29.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:35.67 | |||||||||
21 | Oliver Petersen | 2008 | 124 | 41.90 | 1:29.93 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonas Løgstrup | 2008 | 117 | 42.82 | 1:31.65 | |||||
SVØM Korsør | 1:33.91 | |||||||||
23 | Julius Thyrrestrup | 2008 | 114 | 42.93 | 1:32.57 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:38.99 | |||||||||
24 | Jonas Bacher | 2008 | 112 | 43.92 | 1:33.18 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:37.23 | |||||||||
25 | Linus Andersen | 2009 | 94 | 45.53 | 1:38.74 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mikkel Augustesen | 2008 | 88 | 47.53 | 1:40.81 | |||||
SVØM Korsør | 1:43.73 | |||||||||
27 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | 67 | 51.06 | 1:50.62 | |||||
Kalundborg SK | 2:00.89 | |||||||||
28 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 64 | 50.04 | 1:51.85 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sander Y Hansen | 2009 | 63 | 49.98 | 1:52.88 | |||||
Kalundborg SK | 1:47.90 | |||||||||
30 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 61 | 51.01 | 1:53.60 | |||||
SVØM Korsør | 2:09.51 | |||||||||
- | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:27.84 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Konrad Clausen | 2005 | 422 | 28.77 | 59.87 | |||||
SVØM Korsør | 59.94 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 399 | 29.22 | 1:01.00 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.86 | |||||||||
3 | Joachim Poulsen | 2006 | 358 | 30.42 | 1:03.27 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.46 | |||||||||
4 | Emil Isaksen | 2005 | 355 | 30.73 | 1:03.43 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.03 | |||||||||
5 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 347 | 31.19 | 1:03.95 | |||||
Næstved IF | 1:07.07 | |||||||||
6 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 329 | 31.52 | 1:05.07 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
7 | August Høy | 2005 | 329 | 31.56 | 1:05.09 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
8 | Calvin Konge Neess | 2005 | 321 | 31.49 | 1:05.57 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
8 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 321 | 31.39 | 1:05.57 | |||||
SVØM Korsør | 1:06.59 | |||||||||
10 | Magnus Kiemer | 2005 | 305 | 32.17 | 1:06.70 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:07.55 | |||||||||
11 | Marcus Madsen | 2005 | 294 | 32.35 | 1:07.52 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
12 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 291 | 31.85 | 1:07.79 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.46 | |||||||||
13 | Marius Danielsen | 2005 | 281 | 32.52 | 1:08.59 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:17.43 | |||||||||
14 | William Larsen | 2006 | 255 | 33.09 | 1:10.79 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.54 | |||||||||
15 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | 225 | 35.85 | 1:13.88 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.29 | |||||||||
16 | Christian Bruus | 2006 | 185 | 37.68 | 1:18.84 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.23 | |||||||||
17 | Mads Sprenger | 2005 | 167 | 36.69 | 1:21.53 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:26.53 | |||||||||
18 | Kaare Asskildt | 2006 | 165 | 39.27 | 1:21.84 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:23.49 | |||||||||
19 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 159 | 39.41 | 1:22.92 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.10 | |||||||||
20 | Thor Hoffgaard | 2006 | 119 | 42.95 | 1:31.36 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:32.04 | |||||||||
- | Carl-Emil Echardt | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 56.84 | |||||||||
- | Viktor Kristiansen | 2006 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:20.64 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Noe | 2004 | 482 | 27.45 | 57.30 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 57.42 | |||||||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 480 | 27.67 | 57.38 | |||||
Næstved IF | 56.93 | |||||||||
3 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 476 | 27.39 | 57.53 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 57.50 | |||||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | 437 | 28.48 | 59.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.44 | |||||||||
5 | Victor Holm Larsen | 2003 | 429 | 27.92 | 59.56 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 58.46 | |||||||||
6 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 416 | 28.86 | 1:00.16 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.32 | |||||||||
7 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 405 | 29.60 | 1:00.71 | |||||
SVØM Korsør | 1:01.75 | |||||||||
8 | Johannes Forsbæk | 2004 | 399 | 29.02 | 1:01.04 | |||||
SVØM Korsør | 1:00.50 | |||||||||
9 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 394 | 28.70 | 1:01.26 | |||||
Næstved IF | 1:02.15 | |||||||||
10 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 392 | 29.49 | 1:01.38 | |||||
SVØM Korsør | 1:04.02 | |||||||||
11 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 389 | 28.99 | 1:01.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:00.57 | |||||||||
12 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 309 | 31.41 | 1:06.47 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.45 | |||||||||
13 | Silas Plaetner | 2003 | 301 | 31.99 | 1:07.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.29 | |||||||||
14 | Mathias Ankersen | 2004 | 294 | 32.09 | 1:07.51 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.33 | |||||||||
15 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 278 | 32.01 | 1:08.78 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
16 | Christian Skriver | 2004 | 262 | 32.46 | 1:10.20 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.95 | |||||||||
17 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 188 | 36.92 | 1:18.41 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.15 | |||||||||
- | Harald Franck | 2003 | DNS | |||||||
Næstved IF | 58.03 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 561 | 26.04 | 54.46 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 55.60 | |||||||||
2 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 541 | 26.41 | 55.13 | |||||
Kalundborg SK | 55.25 | |||||||||
3 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 538 | 26.73 | 55.25 | |||||
Næstved IF | 55.15 | |||||||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | 433 | 28.58 | 59.38 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.83 | |||||||||
5 | Matti Andersen | 2001 | 417 | 28.81 | 1:00.13 | |||||
Næstved IF | 57.95 | |||||||||
6 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 404 | 29.25 | 1:00.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.55 | |||||||||
7 | Mutasem Ahmad | 2001 | 340 | 30.37 | 1:04.38 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.03 | |||||||||
8 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 327 | 31.43 | 1:05.20 | |||||
Næstved IF | 1:05.07 | |||||||||
9 | Oliver Skadhauge | 2002 | 319 | 31.46 | 1:05.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.03 | |||||||||
10 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 314 | 31.36 | 1:06.06 | |||||
SVØM Korsør | 1:07.75 | |||||||||
11 | William Jensen | 2002 | 170 | 37.85 | 1:21.07 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.39 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 506 | 27.12 | 56.38 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 57.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Petersen | 2008 | 217 | 42.70 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.93 | |||||||||
2 | Martine Foged | 2009 | 192 | 44.46 | ||||||
Næstved IF | 47.19 | |||||||||
3 | Vica Lucie Axen | 2008 | 177 | 45.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | 46.35 | |||||||||
4 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 153 | 47.96 | ||||||
Roskilde Svømning | 49.91 | |||||||||
5 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | 144 | 48.93 | ||||||
Kalundborg SK | 47.70 | |||||||||
6 | Astrid Jensen-Mattebjerg | 2008 | 122 | 51.66 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
7 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | 115 | 52.76 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
8 | Maja Lund Nielsen | 2010 | 112 | 53.17 | ||||||
Næstved IF | 56.85 | |||||||||
9 | Emilie Jakobsen | 2010 | 110 | 53.48 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Shaya Mortensen | 2008 | 97 | 55.72 | ||||||
Kalundborg SK | 55.88 | |||||||||
11 | Alba Mayland | 2010 | 40 | 1:14.81 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Asta Lund Nielsen | 2008 | DSQ | sw 6.4 ej fortsat be | ||||||
Næstved IF | 43.02 | |||||||||
- | Augusta Johansen | 2008 | DSQ | sw 6.2 svøm mave 25 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.42 | |||||||||
- | Bianca Uhl | 2009 | DSQ | sw 6.5 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
- | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | DSQ | sw 6.4 | ||||||
Næstved IF | 41.55 | |||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 394 | 35.00 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
2 | Laura Meyer | 2006 | 361 | 36.04 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
3 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 344 | 36.62 | ||||||
Næstved IF | 36.38 | |||||||||
4 | Andrea Strandby | 2007 | 330 | 37.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.13 | |||||||||
5 | Leonora Franck | 2006 | 325 | 37.32 | ||||||
Næstved IF | 37.47 | |||||||||
6 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 308 | 38.00 | ||||||
Næstved IF | 36.96 | |||||||||
7 | Mathilde Pedersen | 2007 | 307 | 38.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.94 | |||||||||
8 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 294 | 38.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.03 | |||||||||
9 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 263 | 40.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.39 | |||||||||
10 | Lydia Greisdal | 2007 | 228 | 42.00 | ||||||
SVØM Korsør | 44.23 | |||||||||
11 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 223 | 42.30 | ||||||
Næstved IF | 42.61 | |||||||||
12 | Nora Berg | 2006 | 218 | 42.62 | ||||||
Roskilde Svømning | 50.23 | |||||||||
13 | Clara Boberg | 2007 | 207 | 43.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Fanny Grange | 2006 | 196 | 44.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Viola Søbye | 2006 | 194 | 44.28 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 45.84 | |||||||||
16 | Anna Høyer | 2007 | 191 | 44.51 | ||||||
Køge Svømmeklub | 48.31 | |||||||||
17 | Shauli Mortensen | 2006 | 181 | 45.32 | ||||||
Kalundborg SK | 47.23 | |||||||||
18 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 175 | 45.88 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.44 | |||||||||
19 | Caroline Bluhm | 2006 | 169 | 46.36 | ||||||
Roskilde Svømning | 47.70 | |||||||||
20 | Julia Vincentz | 2007 | 168 | 46.46 | ||||||
Roskilde Svømning | 54.78 | |||||||||
21 | Sara Kaiser | 2007 | 158 | 47.45 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.08 | |||||||||
22 | Tascha S. Knudsen | 2007 | 120 | 52.00 | ||||||
SVØM Korsør | 53.14 | |||||||||
23 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 109 | 53.62 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 521 | 31.90 | ||||||
Næstved IF | 33.67 | |||||||||
2 | Thea Kaiser | 2004 | 455 | 33.36 | ||||||
Kalundborg SK | 33.09 | |||||||||
3 | Sille Bachmann | 2004 | 449 | 33.50 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.25 | |||||||||
4 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 398 | 34.88 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.15 | |||||||||
5 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 384 | 35.29 | ||||||
Næstved IF | 36.21 | |||||||||
6 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 349 | 36.46 | ||||||
Kalundborg SK | 37.02 | |||||||||
7 | Isabella Hejlesen | 2004 | 339 | 36.78 | ||||||
SVØM Korsør | 39.00 | |||||||||
8 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 335 | 36.95 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 35.38 | |||||||||
9 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 322 | 37.44 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.22 | |||||||||
10 | Pauline Andersen | 2005 | 315 | 37.69 | ||||||
Kalundborg SK | 37.76 | |||||||||
11 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 314 | 37.74 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 38.69 | |||||||||
12 | Freja Threms | 2005 | 283 | 39.08 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
13 | Ella Rasmussen | 2004 | 277 | 39.37 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.35 | |||||||||
14 | Cathrine Høst | 2004 | 269 | 39.76 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.44 | |||||||||
15 | Mathilde Nissen | 2004 | 258 | 40.32 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.75 | |||||||||
16 | Sofie Larsen | 2005 | 241 | 41.21 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 42.55 | |||||||||
17 | Maria Sprenger | 2005 | 231 | 41.81 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 45.59 | |||||||||
18 | Cecilie Kaarde | 2004 | 205 | 43.49 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 43.80 | |||||||||
19 | Yasmin Kaarde | 2004 | 150 | 48.28 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 517 | 31.98 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
2 | Katrine Duus | 2003 | 440 | 33.75 | ||||||
Næstved IF | 33.92 | |||||||||
3 | Camille Konge Neess | 2003 | 388 | 35.19 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 35.88 | |||||||||
4 | Sofia Levisen | 2002 | 379 | 35.46 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Petersen | 2000 | 468 | 33.04 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.48 | |||||||||
- | Jasmin Danielsen | 2001 | DSQ | sw 6.4 ej fortsat be | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Isaksen | 2007 | 225 | 36.53 | ||||||
Roskilde Svømning | 36.52 | |||||||||
2 | Phillip Knudsen | 2007 | 145 | 42.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 49.21 | |||||||||
3 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | 133 | 43.51 | ||||||
Kalundborg SK | 50.05 | |||||||||
4 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 128 | 43.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | 45.27 | |||||||||
5 | Jeppe Nielsen | 2007 | 126 | 44.25 | ||||||
Næstved IF | 46.78 | |||||||||
6 | Oliver Petersen | 2008 | 85 | 50.44 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julius Thyrrestrup | 2008 | 64 | 55.35 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 56.91 | |||||||||
8 | Mikkel Augustesen | 2008 | 63 | 55.71 | ||||||
SVØM Korsør | 54.77 | |||||||||
9 | Jonatan Thrysøe | 2009 | 59 | 56.82 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sander Y Hansen | 2009 | 57 | 57.46 | ||||||
Kalundborg SK | 58.48 | |||||||||
11 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | 54 | 58.47 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 313 | 32.70 | ||||||
SVØM Korsør | 32.29 | |||||||||
2 | Malthe Foged | 2005 | 309 | 32.84 | ||||||
Næstved IF | 32.73 | |||||||||
3 | Rasmus Capion | 2005 | 293 | 33.43 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.42 | |||||||||
4 | Emil Isaksen | 2005 | 290 | 33.55 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.17 | |||||||||
5 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 259 | 34.82 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.65 | |||||||||
6 | August Høy | 2005 | 256 | 34.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.88 | |||||||||
7 | Philip Rindum | 2005 | 254 | 35.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.99 | |||||||||
8 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 236 | 35.91 | ||||||
Kalundborg SK | 35.60 | |||||||||
9 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 232 | 36.11 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 36.91 | |||||||||
10 | Marcus Madsen | 2005 | 190 | 38.64 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.09 | |||||||||
11 | Cilas Skafte | 2005 | 185 | 38.94 | ||||||
Kalundborg SK | 38.18 | |||||||||
12 | Calvin Christian Axen | 2006 | 160 | 40.92 | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.21 | |||||||||
13 | Mikkel Obsen | 2005 | 145 | 42.25 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 42.63 | |||||||||
14 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 127 | 44.13 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 46.19 | |||||||||
15 | Mads Sprenger | 2005 | 117 | 45.34 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 46.61 | |||||||||
16 | Emil Hass | 2006 | 106 | 46.85 | ||||||
Næstved IF | 50.65 | |||||||||
- | Christian Søe Jepsen | 2005 | DSQ | efb 25 m | ||||||
SVØM Korsør | 34.00 | |||||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 388 | 30.44 | ||||||
Kalundborg SK | 29.61 | |||||||||
2 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 339 | 31.86 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
3 | Hjalte Petersen | 2004 | 322 | 32.39 | ||||||
Næstved IF | 31.68 | |||||||||
4 | Bertram Nyegaard | 2004 | 292 | 33.48 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.33 | |||||||||
5 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 278 | 34.04 | ||||||
SVØM Korsør | 34.85 | |||||||||
6 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 224 | 36.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.48 | |||||||||
7 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 194 | 38.34 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.26 | |||||||||
8 | Christian Skriver | 2004 | 191 | 38.52 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.43 | |||||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 462 | 28.73 | ||||||
Kalundborg SK | 29.02 | |||||||||
2 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 312 | 32.75 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 28.42 | |||||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 417 | 29.73 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:44 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 187 | 42.61 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.95 | |||||||||
2 | Augusta Bollmann | 2009 | 178 | 43.30 | ||||||
Køge Svømmeklub | 48.05 | |||||||||
3 | Eva de Maeyer | 2009 | 152 | 45.61 | ||||||
Roskilde Svømning | 44.12 | |||||||||
4 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 149 | 45.91 | ||||||
SVØM Korsør | 46.76 | |||||||||
5 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 109 | 50.95 | ||||||
Næstved IF | 52.64 | |||||||||
6 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | 69 | 59.44 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
7 | Shaya Mortensen | 2008 | 58 | 1:02.79 | ||||||
Kalundborg SK | 1:01.86 | |||||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 416 | 32.64 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.97 | |||||||||
2 | Katrine Hansen | 2006 | 364 | 34.14 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.36 | |||||||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 355 | 34.43 | ||||||
Kalundborg SK | 35.43 | |||||||||
4 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 338 | 34.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
5 | Freja Juul | 2006 | 335 | 35.07 | ||||||
Næstved IF | 35.19 | |||||||||
6 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 333 | 35.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.33 | |||||||||
7 | Frederikke Olsen | 2006 | 320 | 35.64 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.15 | |||||||||
8 | Fiona Jensen | 2006 | 317 | 35.75 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 35.39 | |||||||||
9 | Frederikke Poulsen | 2006 | 304 | 36.25 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.14 | |||||||||
10 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 300 | 36.41 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
11 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 289 | 36.84 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
12 | Liva Mayland | 2006 | 286 | 37.00 | ||||||
Næstved IF | 36.96 | |||||||||
13 | Mathilde Pedersen | 2007 | 281 | 37.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.24 | |||||||||
14 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 268 | 37.78 | ||||||
SVØM Korsør | 37.68 | |||||||||
15 | Daniella Li West | 2006 | 259 | 38.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.87 | |||||||||
16 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 245 | 38.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.72 | |||||||||
17 | Mille-Mai Krog | 2007 | 235 | 39.49 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 49.68 | |||||||||
18 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 235 | 39.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | 43.18 | |||||||||
19 | Mie Visler | 2006 | 229 | 39.80 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.85 | |||||||||
20 | Dicte Maar | 2006 | 219 | 40.43 | ||||||
Næstved IF | 39.71 | |||||||||
21 | Astamaja Rought | 2006 | 211 | 40.89 | ||||||
SVØM Korsør | 44.18 | |||||||||
22 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 210 | 40.96 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 39.91 | |||||||||
23 | Mathilde Knudsen | 2006 | 205 | 41.29 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
24 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 204 | 41.38 | ||||||
Roskilde Svømning | 45.30 | |||||||||
25 | Isabella Koch Juhl | 2006 | 202 | 41.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.16 | |||||||||
26 | Laura Friis Justesen | 2006 | 198 | 41.82 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 42.32 | |||||||||
27 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 197 | 41.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 44.68 | |||||||||
28 | Caroline Bluhm | 2006 | 180 | 43.12 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Sophie Nielsen | 2006 | 180 | 43.14 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 47.13 | |||||||||
30 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 171 | 43.86 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 45.73 | |||||||||
31 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 149 | 45.93 | ||||||
Næstved IF | 43.80 | |||||||||
32 | Lydia Greisdal | 2007 | 141 | 46.77 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
33 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 139 | 47.00 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.67 | |||||||||
34 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 127 | 48.46 | ||||||
SVØM Korsør | 44.02 | |||||||||
35 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | 111 | 50.70 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.70 | |||||||||
36 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 83 | 55.78 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 48.68 | |||||||||
- | Rebekka Roed | 2007 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 37.78 | |||||||||
- | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | DSQ | en hånd i vend. 25 m | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 581 | 29.21 | ||||||
Kalundborg SK | 28.88 | |||||||||
2 | Caroline Holm | 2004 | 457 | 31.64 | ||||||
Kalundborg SK | 32.72 | |||||||||
3 | Elida Thornsen | 2005 | 450 | 31.80 | ||||||
SVØM Korsør | 31.33 | |||||||||
4 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 444 | 31.94 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.50 | |||||||||
5 | Freja Søndergaard | 2004 | 442 | 32.00 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 31.84 | |||||||||
6 | Antoinette Zafra | 2005 | 437 | 32.12 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.74 | |||||||||
7 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 387 | 33.45 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
8 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 382 | 33.58 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.58 | |||||||||
9 | Anna Marott Hansen | 2004 | 376 | 33.76 | ||||||
Kalundborg SK | 34.51 | |||||||||
10 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 354 | 34.45 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.52 | |||||||||
11 | Signe Holm Hansen | 2005 | 352 | 34.51 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 39.19 | |||||||||
12 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 349 | 34.61 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 34.16 | |||||||||
13 | Liv Salhauge | 2005 | 345 | 34.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.76 | |||||||||
14 | Klara Frida Johansen | 2005 | 328 | 35.32 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.57 | |||||||||
15 | Anna Maria Madsen | 2004 | 311 | 35.95 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
16 | Asta Palmund | 2005 | 309 | 36.06 | ||||||
Roskilde Svømning | 36.22 | |||||||||
17 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 306 | 36.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
18 | Olivia Nielsen | 2004 | 304 | 36.24 | ||||||
Næstved IF | 36.11 | |||||||||
19 | Katrine Drygaard | 2005 | 257 | 38.33 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.39 | |||||||||
20 | Mathilde Lund | 2004 | 228 | 39.85 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
21 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 210 | 41.00 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.71 | |||||||||
22 | Kristine Erringsø | 2004 | 174 | 43.59 | ||||||
Roskilde Svømning | 47.41 | |||||||||
23 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 166 | 44.28 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.30 | |||||||||
24 | Maria Sprenger | 2005 | 163 | 44.63 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 44.64 | |||||||||
25 | Cecilie Kaarde | 2004 | 127 | 48.39 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 51.31 | |||||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 536 | 30.00 | ||||||
Kalundborg SK | 29.62 | |||||||||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 423 | 32.46 | ||||||
Næstved IF | 32.54 | |||||||||
- | Camille Konge Neess | 2003 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.29 | |||||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilia Høffer | 2001 | 254 | 38.49 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dreyer | 2007 | 213 | 36.50 | ||||||
Kalundborg SK | 39.45 | |||||||||
2 | Christian Quist | 2007 | 204 | 37.00 | ||||||
SVØM Korsør | 36.84 | |||||||||
3 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 197 | 37.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.95 | |||||||||
4 | Malthe Sommer | 2009 | 179 | 38.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.98 | |||||||||
5 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 169 | 39.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.01 | |||||||||
6 | Mikkel Skoubo | 2008 | 169 | 39.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
7 | Asger Friis Justesen | 2008 | 157 | 40.41 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 39.85 | |||||||||
8 | Emil Lejbølle | 2007 | 144 | 41.51 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.02 | |||||||||
9 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 143 | 41.61 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.95 | |||||||||
10 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 136 | 42.32 | ||||||
Kalundborg SK | 44.79 | |||||||||
11 | Phillip Knudsen | 2007 | 119 | 44.22 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 46.55 | |||||||||
12 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | 113 | 44.96 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | 111 | 45.28 | ||||||
Kalundborg SK | 48.60 | |||||||||
14 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 109 | 45.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | 47.71 | |||||||||
15 | Jeppe Nielsen | 2007 | 107 | 45.78 | ||||||
Næstved IF | 45.04 | |||||||||
16 | David Larsen | 2007 | 76 | 51.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | 55.20 | |||||||||
17 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 75 | 51.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | 50.54 | |||||||||
18 | Pelle Christian Severin | 2008 | 67 | 53.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | 55.58 | |||||||||
19 | Jonas Løgstrup | 2008 | 64 | 54.25 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
20 | Sander Y Hansen | 2009 | 46 | 1:00.71 | ||||||
Kalundborg SK | 1:15.62 | |||||||||
21 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 36 | 1:05.94 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
- | Benjamin Svenningsen | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 386 | 29.92 | ||||||
SVØM Korsør | 29.67 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 373 | 30.26 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.62 | |||||||||
3 | Konrad Clausen | 2005 | 324 | 31.74 | ||||||
SVØM Korsør | 32.62 | |||||||||
4 | Philip Rindum | 2005 | 318 | 31.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.23 | |||||||||
5 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 299 | 32.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
6 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 298 | 32.62 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.34 | |||||||||
7 | Calvin Konge Neess | 2005 | 284 | 33.14 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.81 | |||||||||
8 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 275 | 33.52 | ||||||
SVØM Korsør | 34.20 | |||||||||
9 | Magnus Kiemer | 2005 | 272 | 33.63 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
10 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 268 | 33.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
11 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 258 | 34.24 | ||||||
Kalundborg SK | 34.92 | |||||||||
12 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 254 | 34.39 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.17 | |||||||||
13 | Marius Danielsen | 2005 | 235 | 35.29 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 37.31 | |||||||||
14 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 234 | 35.37 | ||||||
Roskilde Svømning | 36.04 | |||||||||
15 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 216 | 36.32 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.29 | |||||||||
16 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 199 | 37.32 | ||||||
Næstved IF | 39.19 | |||||||||
17 | Calvin Christian Axen | 2006 | 198 | 37.35 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.64 | |||||||||
18 | Østen Pedersen | 2005 | 185 | 38.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laurits Poulsen | 2006 | 178 | 38.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
20 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 165 | 39.68 | ||||||
Næstved IF | 42.74 | |||||||||
21 | Mikkel Obsen | 2005 | 164 | 39.81 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 39.80 | |||||||||
22 | Cilas Skafte | 2005 | 151 | 40.88 | ||||||
Kalundborg SK | 43.88 | |||||||||
23 | Mikkel Munkholm | 2006 | 137 | 42.20 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 43.93 | |||||||||
24 | Kaare Asskildt | 2006 | 95 | 47.75 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 51.12 | |||||||||
- | William Larsen | 2006 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 43.69 | |||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Noe | 2004 | 464 | 28.15 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 28.05 | |||||||||
2 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 444 | 28.57 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 28.52 | |||||||||
3 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 430 | 28.88 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 28.71 | |||||||||
4 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 404 | 29.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.79 | |||||||||
5 | Harald Franck | 2003 | 403 | 29.51 | ||||||
Næstved IF | 29.12 | |||||||||
6 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 392 | 29.78 | ||||||
Næstved IF | 29.93 | |||||||||
7 | Silas Waterval | 2004 | 391 | 29.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.59 | |||||||||
8 | Johannes Forsbæk | 2004 | 385 | 29.96 | ||||||
SVØM Korsør | 29.70 | |||||||||
9 | Hjalte Petersen | 2004 | 384 | 29.97 | ||||||
Næstved IF | 33.95 | |||||||||
10 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 370 | 30.34 | ||||||
Næstved IF | 30.52 | |||||||||
11 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 360 | 30.64 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.72 | |||||||||
12 | Jesse Refsgaard | 2003 | 357 | 30.73 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.23 | |||||||||
13 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 350 | 30.91 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.44 | |||||||||
14 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 341 | 31.20 | ||||||
SVØM Korsør | 32.67 | |||||||||
15 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 320 | 31.86 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 32.35 | |||||||||
16 | Philip H. Christensen | 2004 | 274 | 33.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.38 | |||||||||
17 | Christian Skriver | 2004 | 166 | 39.63 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.18 | |||||||||
18 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 119 | 44.25 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.43 | |||||||||
- | Victor Holm Larsen | 2003 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 463 | 28.17 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 27.59 | |||||||||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 460 | 28.24 | ||||||
Næstved IF | 29.12 | |||||||||
3 | Marcus Munkholm | 2001 | 408 | 29.37 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.54 | |||||||||
4 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 373 | 30.27 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.43 | |||||||||
5 | Matti Andersen | 2001 | 345 | 31.07 | ||||||
Næstved IF | 31.06 | |||||||||
6 | Oliver Skadhauge | 2002 | 336 | 31.34 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.28 | |||||||||
7 | Mutasem Ahmad | 2001 | 293 | 32.82 | ||||||
Kalundborg SK | 32.74 | |||||||||
8 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 273 | 33.59 | ||||||
SVØM Korsør | 33.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eva de Maeyer | 2009 | 140 | 53.06 | 1:45.86 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | 133 | 52.58 | 1:47.58 | |||||
Kalundborg SK | 1:39.18 | |||||||||
3 | Laura Storm Frimann | 2009 | 129 | 54.99 | 1:48.81 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:52.07 | |||||||||
4 | Vigga Petersen | 2009 | 114 | 57.21 | 1:53.28 | |||||
Næstved IF | 1:48.67 | |||||||||
5 | Julie Holm Sørensen | 2008 | 106 | 54.64 | 1:56.18 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:00.92 | |||||||||
6 | Maja Lund Nielsen | 2010 | 103 | 56.93 | 1:57.32 | |||||
Næstved IF | 2:03.74 | |||||||||
7 | Bianca Uhl | 2009 | 72 | 1:06.68 | 2:11.79 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
- | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | DSQ | sw 6.4 ej fortsat be | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Juul | 2006 | 355 | 37.46 | 1:17.67 | |||||
Næstved IF | 1:21.15 | |||||||||
2 | Liva Mayland | 2006 | 352 | 38.48 | 1:17.92 | |||||
Næstved IF | 1:18.65 | |||||||||
3 | Mie Ankersen | 2006 | 347 | 38.53 | 1:18.24 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.48 | |||||||||
4 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 297 | 39.92 | 1:22.47 | |||||
Næstved IF | 1:22.90 | |||||||||
5 | Fiona Jensen | 2006 | 291 | 40.91 | 1:23.03 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:31.24 | |||||||||
6 | Amalie Helfelt | 2006 | 290 | 40.81 | 1:23.10 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
7 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 243 | 42.38 | 1:28.09 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:27.93 | |||||||||
8 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 235 | 43.73 | 1:29.17 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:34.04 | |||||||||
9 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 204 | 45.43 | 1:33.47 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:32.58 | |||||||||
10 | Mathilde Knudsen | 2006 | 194 | 46.28 | 1:34.96 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
11 | Shauli Mortensen | 2006 | 180 | 48.36 | 1:37.39 | |||||
Kalundborg SK | 1:48.28 | |||||||||
12 | Clara Boberg | 2007 | 179 | 46.85 | 1:37.59 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Viola Søbye | 2006 | 177 | 48.22 | 1:37.91 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:39.30 | |||||||||
14 | Julia Vincentz | 2007 | 143 | 49.58 | 1:45.17 | |||||
Roskilde Svømning | 1:49.63 | |||||||||
15 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 109 | 58.00 | 1:54.92 | |||||
Roskilde Svømning | 2:12.84 | |||||||||
16 | Tascha S. Knudsen | 2007 | 109 | 55.98 | 1:55.05 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
- | Leonora Franck | 2006 | DNS | |||||||
Næstved IF | 1:21.04 | |||||||||
- | Mille-Mai Krog | 2007 | DSQ | sw 6.4 efb 25 m | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:27.01 | |||||||||
- | Nora Berg | 2006 | DSQ | sw 6.4 efb 75 m | ||||||
Roskilde Svømning | 1:37.74 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 449 | 34.69 | 1:11.83 | |||||
Roskilde Svømning | 1:11.10 | |||||||||
2 | Anna Larsen | 2004 | 446 | 34.42 | 1:11.98 | |||||
Kalundborg SK | 1:17.22 | |||||||||
3 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 443 | 34.39 | 1:12.15 | |||||
Næstved IF | 1:13.26 | |||||||||
4 | Sille Bachmann | 2004 | 438 | 34.83 | 1:12.42 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:11.84 | |||||||||
5 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 419 | 35.50 | 1:13.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.26 | |||||||||
6 | Thea Kaiser | 2004 | 415 | 35.59 | 1:13.75 | |||||
Kalundborg SK | 1:12.10 | |||||||||
7 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 390 | 38.21 | 1:15.32 | |||||
Næstved IF | 1:18.10 | |||||||||
8 | Fanta O. Petersen | 2005 | 367 | 37.36 | 1:16.80 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.35 | |||||||||
9 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 333 | 38.38 | 1:19.32 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:18.22 | |||||||||
10 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 332 | 37.98 | 1:19.42 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.02 | |||||||||
11 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 328 | 38.93 | 1:19.73 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.92 | |||||||||
12 | Isabella Hejlesen | 2004 | 323 | 39.31 | 1:20.15 | |||||
SVØM Korsør | 1:20.88 | |||||||||
13 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 313 | 39.82 | 1:20.98 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:24.06 | |||||||||
14 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 313 | 39.01 | 1:21.00 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:20.90 | |||||||||
15 | Frederikke Meisner From | 2004 | 303 | 40.18 | 1:21.93 | |||||
Roskilde Svømning | 1:25.80 | |||||||||
16 | Cathrine Høst | 2004 | 297 | 41.00 | 1:22.41 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.51 | |||||||||
17 | Ella Rasmussen | 2004 | 281 | 40.34 | 1:23.94 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:21.11 | |||||||||
18 | Mathilde Nissen | 2004 | 278 | 42.44 | 1:24.28 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.03 | |||||||||
19 | Amanda F. Christiansen | 2005 | 267 | 41.72 | 1:25.42 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.11 | |||||||||
20 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 261 | 42.18 | 1:26.01 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.94 | |||||||||
21 | Cecilie Kaarde | 2004 | 160 | 47.88 | 1:41.34 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:39.42 | |||||||||
- | Mille Jylov | 2004 | DSQ | sw 6.2 svøm mave 75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:55.00 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 495 | 33.22 | 1:09.53 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.57 | |||||||||
2 | Katrine Duus | 2003 | 470 | 34.50 | 1:10.76 | |||||
Næstved IF | 1:11.77 | |||||||||
3 | Sofia Levisen | 2002 | 338 | 37.86 | 1:18.94 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.33 | |||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Petersen | 2000 | 442 | 34.94 | 1:12.24 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:12.85 | |||||||||
2 | Emilia Høffer | 2001 | 237 | 43.05 | 1:28.90 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
3 | Jasmin Danielsen | 2001 | 156 | 50.14 | 1:42.02 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:59 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Isaksen | 2007 | 233 | 38.80 | 1:19.36 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.48 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 231 | 39.28 | 1:19.62 | |||||
Roskilde Svømning | 1:19.96 | |||||||||
3 | Sebastian Aunt | 2007 | 214 | 40.19 | 1:21.73 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.39 | |||||||||
4 | Storm Melgaard | 2007 | 210 | 39.50 | 1:22.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.96 | |||||||||
5 | Magnus Dreyer | 2007 | 207 | 40.69 | 1:22.59 | |||||
Kalundborg SK | 1:27.31 | |||||||||
6 | Asger Friis Justesen | 2008 | 158 | 44.13 | 1:30.42 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:50.09 | |||||||||
7 | Linus Noe | 2008 | 145 | 45.66 | 1:32.99 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:36.46 | |||||||||
8 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 143 | 46.11 | 1:33.34 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:36.82 | |||||||||
9 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 143 | 45.67 | 1:33.41 | |||||
Kalundborg SK | 1:44.35 | |||||||||
10 | Pelle Christian Severin | 2008 | 139 | 46.37 | 1:34.38 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:42.72 | |||||||||
11 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 135 | 45.99 | 1:35.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:36.09 | |||||||||
12 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | 130 | 47.87 | 1:36.43 | |||||
Kalundborg SK | 1:49.77 | |||||||||
13 | Andreas M. Nielsen | 2008 | 117 | 48.92 | 1:39.96 | |||||
Næstved IF | 1:42.74 | |||||||||
14 | Jonas Bacher | 2008 | 98 | 52.69 | 1:46.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:53.58 | |||||||||
15 | Jonas Løgstrup | 2008 | 93 | 52.93 | 1:47.63 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
16 | Julius Thyrrestrup | 2008 | 72 | 58.39 | 1:57.22 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Augustesen | 2008 | 65 | 1:00.78 | 2:01.49 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
18 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | 61 | 59.66 | 2:04.09 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Jonatan Thrysøe | 2009 | 58 | 1:01.93 | 2:05.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Luca Scharling Pedersen | 2007 | DSQ | sw 6.4 efb 50 m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Foged | 2005 | 340 | 33.98 | 1:10.02 | |||||
Næstved IF | 1:12.22 | |||||||||
2 | Emil Isaksen | 2005 | 314 | 35.23 | 1:11.90 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.09 | |||||||||
3 | Konrad Clausen | 2005 | 314 | 35.28 | 1:11.92 | |||||
SVØM Korsør | 1:12.74 | |||||||||
4 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 297 | 35.70 | 1:13.28 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 258 | 36.66 | 1:16.72 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.67 | |||||||||
6 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 240 | 39.05 | 1:18.62 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:16.66 | |||||||||
7 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 232 | 1:19.55 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.63 | |||||||||
8 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 222 | 39.11 | 1:20.67 | |||||
Næstved IF | 1:16.67 | |||||||||
9 | Cilas Skafte | 2005 | 198 | 41.31 | 1:23.84 | |||||
Kalundborg SK | 1:23.22 | |||||||||
10 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 197 | 40.63 | 1:23.98 | |||||
Næstved IF | 1:33.93 | |||||||||
11 | Viktor Kristiansen | 2006 | 156 | 44.42 | 1:30.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:34.71 | |||||||||
12 | William Larsen | 2006 | 156 | 44.53 | 1:30.76 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:50.46 | |||||||||
13 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 146 | 45.40 | 1:32.78 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.13 | |||||||||
14 | Emil Hass | 2006 | 107 | 51.02 | 1:42.95 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Thor Hoffgaard | 2006 | 75 | 56.67 | 1:55.75 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:05.00 | |||||||||
- | Marcus Madsen | 2005 | DSQ | sw 6.4 efb 75 m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:19.09 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 457 | 31.34 | 1:03.48 | |||||
Kalundborg SK | 1:01.24 | |||||||||
2 | Elias Noe | 2004 | 445 | 31.28 | 1:04.01 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:05.80 | |||||||||
3 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 303 | 35.42 | 1:12.77 | |||||
SVØM Korsør | 1:23.89 | |||||||||
4 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 267 | 36.30 | 1:15.87 | |||||
SVØM Korsør | 1:15.77 | |||||||||
5 | Mathias Ankersen | 2004 | 259 | 37.02 | 1:16.69 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
6 | Bertram Nyegaard | 2004 | 251 | 35.16 | 1:17.52 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.02 | |||||||||
7 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 247 | 37.65 | 1:17.89 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.17 | |||||||||
8 | Silas Plaetner | 2003 | 239 | 38.28 | 1:18.76 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.40 | |||||||||
9 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 237 | 37.90 | 1:19.00 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:21.11 | |||||||||
- | Harald Franck | 2003 | DNS | |||||||
Næstved IF | 1:13.19 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 485 | 29.95 | 1:02.20 | |||||
Kalundborg SK | 1:02.76 | |||||||||
2 | Marcus Munkholm | 2001 | 322 | 34.86 | 1:11.29 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.15 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 441 | 30.92 | 1:04.23 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:02.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 268 | 44.27 | 1:30.93 | 2:25.85 | 3:08.92 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:29.57 | |||||||||
2 | Victoria Petersen | 2008 | 261 | 43.28 | 1:33.56 | 2:27.59 | 3:10.52 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:27.93 | |||||||||
3 | Augusta Bollmann | 2009 | 222 | 47.08 | 1:38.04 | 2:38.46 | 3:21.11 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 218 | 46.74 | 1:35.86 | 2:35.30 | 3:22.40 | |||
Næstved IF | 3:33.34 | |||||||||
5 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 201 | 48.23 | 1:42.78 | 2:44.29 | 3:28.00 | |||
SVØM Korsør | 3:25.27 | |||||||||
6 | Vica Lucie Axen | 2008 | 197 | 49.90 | 1:41.97 | 2:43.52 | 3:29.29 | |||
Køge Svømmeklub | 3:41.88 | |||||||||
7 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 195 | 50.75 | 1:40.72 | 2:41.82 | 3:29.98 | |||
Næstved IF | 3:33.15 | |||||||||
8 | Augusta Johansen | 2008 | 147 | 54.57 | 1:48.97 | 2:59.38 | 3:50.43 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:53.23 | |||||||||
9 | Martine Foged | 2009 | 140 | 53.64 | 1:51.02 | 3:05.83 | 3:54.20 | |||
Næstved IF | 3:58.36 | |||||||||
10 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 136 | 56.26 | 1:53.61 | 3:02.63 | 3:56.44 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 463 | 35.14 | 1:16.74 | 2:01.72 | 2:37.50 | |||
Roskilde Svømning | 2:34.59 | |||||||||
2 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 416 | 36.98 | 1:17.51 | 2:06.74 | 2:43.19 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.69 | |||||||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 395 | 36.83 | 1:21.07 | 2:08.03 | 2:45.97 | |||
Kalundborg SK | 2:50.98 | |||||||||
4 | Laura Meyer | 2006 | 381 | 37.32 | 1:21.13 | 2:08.72 | 2:48.08 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:49.44 | |||||||||
5 | Frederikke Poulsen | 2006 | 366 | 36.65 | 1:22.97 | 2:10.86 | 2:50.26 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:50.33 | |||||||||
6 | Katrine Hansen | 2006 | 349 | 37.87 | 1:23.89 | 2:15.12 | 2:52.95 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:55.32 | |||||||||
7 | Amalie Helfelt | 2006 | 342 | 38.25 | 1:24.04 | 2:13.06 | 2:54.25 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:15.15 | |||||||||
8 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 338 | 38.93 | 1:23.32 | 2:14.96 | 2:54.79 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:48.99 | |||||||||
9 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 332 | 38.41 | 1:24.90 | 2:16.92 | 2:55.83 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:52.83 | |||||||||
10 | Andrea Strandby | 2007 | 330 | 40.75 | 1:25.21 | 2:17.61 | 2:56.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.80 | |||||||||
11 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 318 | 39.66 | 1:23.36 | 2:17.34 | 2:58.48 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:04.83 | |||||||||
12 | Daniella Anderson | 2006 | 316 | 36.92 | 1:21.83 | 2:15.74 | 2:58.79 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:56.13 | |||||||||
13 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 303 | 37.22 | 1:18.94 | 2:21.21 | 3:01.26 | |||
Næstved IF | 2:58.53 | |||||||||
14 | Astamaja Rought | 2006 | 303 | 42.79 | 1:31.28 | 2:20.65 | 3:01.34 | |||
SVØM Korsør | 3:01.76 | |||||||||
15 | Mie Visler | 2006 | 288 | 42.54 | 1:26.45 | 2:25.87 | 3:04.50 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:11.57 | |||||||||
16 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 287 | 39.25 | 1:28.93 | 2:24.51 | 3:04.65 | |||
Køge Svømmeklub | 3:08.98 | |||||||||
17 | Dicte Maar | 2006 | 287 | 41.61 | 1:30.31 | 2:24.66 | 3:04.73 | |||
Næstved IF | 3:07.49 | |||||||||
18 | Daniella Li West | 2006 | 283 | 40.58 | 1:28.68 | 2:23.04 | 3:05.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:13.38 | |||||||||
19 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 258 | 42.57 | 1:30.81 | 2:30.32 | 3:11.36 | |||
SVØM Korsør | ||||||||||
20 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 249 | 48.86 | 1:39.06 | 2:29.76 | 3:13.69 | |||
SVØM Korsør | 3:15.15 | |||||||||
21 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 233 | 43.86 | 1:35.93 | 2:34.29 | 3:17.97 | |||
Næstved IF | 3:31.69 | |||||||||
22 | Fanny Grange | 2006 | 228 | 42.72 | 1:38.18 | 2:30.92 | 3:19.47 | |||
Roskilde Svømning | 3:18.54 | |||||||||
23 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 227 | 44.76 | 1:36.24 | 2:37.66 | 3:19.53 | |||
SVØM Korsør | 3:15.89 | |||||||||
24 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 223 | 41.90 | 1:31.26 | 2:34.31 | 3:20.90 | |||
Roskilde Svømning | 3:28.05 | |||||||||
25 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 209 | 49.44 | 1:39.52 | 2:37.95 | 3:25.30 | |||
Næstved IF | 3:28.19 | |||||||||
26 | Anna Høyer | 2007 | 205 | 48.75 | 1:40.46 | 2:42.77 | 3:26.60 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | 193 | 50.38 | 1:43.06 | 2:44.55 | 3:30.67 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:25.22 | |||||||||
28 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 183 | 49.65 | 1:41.78 | 2:43.15 | 3:34.49 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sara Kaiser | 2007 | 156 | 53.22 | 1:49.18 | 2:53.87 | 3:45.97 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Rebekka Roed | 2007 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:58.19 | |||||||||
- | Amalie Carlsen Risager | 2006 | DSQ | sw 6.2 svøm mave 75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:59.41 | |||||||||
- | Amalie Mønster Birk | 2007 | DSQ | sw 7.6 1 hånd vend | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Jørgensen | 2007 | DSQ | sw 9.4 på mave 100 m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:23.68 | |||||||||
- | Frederikke Olsen | 2006 | DSQ | sw 6.4 efb 75 m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Laura Friis Justesen | 2006 | DSQ | sw 7.6 ej 2 hænder b | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:10.11 | |||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Holm | 2004 | 501 | 33.20 | 1:15.54 | 1:57.63 | 2:33.34 | |||
Kalundborg SK | 2:35.92 | |||||||||
2 | Freja Søndergaard | 2004 | 497 | 32.96 | 1:13.64 | 1:55.22 | 2:33.77 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:30.92 | |||||||||
3 | Anna Larsen | 2004 | 474 | 32.52 | 1:12.76 | 2:00.46 | 2:36.23 | |||
Kalundborg SK | 2:55.41 | |||||||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | 437 | 34.24 | 1:17.15 | 2:04.87 | 2:40.52 | |||
SVØM Korsør | 2:42.60 | |||||||||
5 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 431 | 36.39 | 1:16.76 | 2:05.50 | 2:41.27 | |||
Roskilde Svømning | 2:40.34 | |||||||||
6 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 416 | 35.02 | 1:18.06 | 2:05.49 | 2:43.20 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:40.39 | |||||||||
7 | Anna Marott Hansen | 2004 | 416 | 35.11 | 1:18.00 | 2:06.80 | 2:43.22 | |||
Kalundborg SK | 2:47.16 | |||||||||
8 | Liv Salhauge | 2005 | 403 | 36.61 | 1:18.82 | 2:07.97 | 2:44.90 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.87 | |||||||||
9 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 393 | 36.72 | 1:17.37 | 2:08.48 | 2:46.29 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:03.53 | |||||||||
10 | Antoinette Zafra | 2005 | 392 | 33.98 | 1:16.20 | 2:07.59 | 2:46.49 | |||
Roskilde Svømning | 2:42.26 | |||||||||
11 | Olivia Nielsen | 2004 | 384 | 37.12 | 1:20.05 | 2:07.93 | 2:47.65 | |||
Næstved IF | 2:51.00 | |||||||||
12 | Asta Palmund | 2005 | 383 | 36.70 | 1:19.43 | 2:11.52 | 2:47.78 | |||
Roskilde Svømning | 2:55.91 | |||||||||
13 | Signe Holm Hansen | 2005 | 380 | 36.84 | 1:17.97 | 2:09.64 | 2:48.14 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:50.32 | |||||||||
14 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 378 | 37.06 | 1:21.21 | 2:09.07 | 2:48.47 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:41.07 | |||||||||
15 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 365 | 36.96 | 1:18.77 | 2:12.02 | 2:50.45 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:57.16 | |||||||||
16 | Freja Threms | 2005 | 362 | 39.79 | 1:25.36 | 2:10.89 | 2:50.85 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 353 | 39.92 | 1:23.78 | 2:16.24 | 2:52.40 | |||
Køge Svømmeklub | 3:04.82 | |||||||||
18 | Pauline Andersen | 2005 | 324 | 41.23 | 1:27.69 | 2:18.88 | 2:57.27 | |||
Kalundborg SK | 2:54.24 | |||||||||
19 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 306 | 42.65 | 1:31.25 | 2:22.99 | 3:00.77 | |||
Kalundborg SK | 3:04.35 | |||||||||
20 | Klara Frida Johansen | 2005 | 280 | 36.56 | 1:25.06 | 2:21.55 | 3:06.09 | |||
Roskilde Svømning | 3:02.39 | |||||||||
21 | Mathilde Lund | 2004 | 269 | 39.91 | 1:27.05 | 2:27.26 | 3:08.69 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:06.30 | |||||||||
22 | Katrine Drygaard | 2005 | 251 | 41.62 | 1:29.18 | 2:27.59 | 3:13.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.49 | |||||||||
23 | Sofie Larsen | 2005 | 239 | 46.50 | 1:36.22 | 2:33.44 | 3:16.23 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kristine Erringsø | 2004 | 203 | 45.21 | 1:42.80 | 2:42.77 | 3:27.29 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sille Bachmann | 2004 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:49.37 | |||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 541 | 32.87 | 1:11.60 | 1:54.40 | 2:29.54 | |||
Næstved IF | 2:30.14 | |||||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | 540 | 30.89 | 1:12.78 | 1:54.59 | 2:29.63 | |||
Kalundborg SK | 2:26.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Quist | 2007 | 242 | 37.41 | 1:22.80 | 2:18.46 | 2:55.91 | |||
SVØM Korsør | 3:03.85 | |||||||||
2 | Sebastian Aunt | 2007 | 208 | 44.63 | 1:29.89 | 2:22.38 | 3:04.95 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:11.38 | |||||||||
3 | Mikkel Skoubo | 2008 | 199 | 42.34 | 1:30.61 | 2:28.41 | 3:07.53 | |||
Køge Svømmeklub | 3:10.92 | |||||||||
4 | Storm Melgaard | 2007 | 199 | 42.50 | 1:30.22 | 2:27.47 | 3:07.69 | |||
Køge Svømmeklub | 3:09.59 | |||||||||
5 | Malthe Sommer | 2009 | 190 | 40.66 | 1:31.44 | 2:28.71 | 3:10.48 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 186 | 45.47 | 1:32.16 | 2:29.99 | 3:11.76 | |||
Køge Svømmeklub | 3:17.62 | |||||||||
7 | Emil Lejbølle | 2007 | 186 | 44.45 | 1:32.05 | 2:31.50 | 3:12.00 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:16.18 | |||||||||
8 | Linus Noe | 2008 | 138 | 53.92 | 1:46.02 | 2:48.90 | 3:31.75 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:32.22 | |||||||||
9 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 114 | 54.94 | 1:51.68 | 2:56.61 | 3:45.49 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Phillip Knudsen | 2007 | DSQ | sw 7.6 es berør 150 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 384 | 32.27 | 1:13.44 | 1:56.39 | 2:30.79 | |||
Roskilde Svømning | 2:30.10 | |||||||||
2 | August Høy | 2005 | 339 | 36.00 | 1:17.01 | 2:00.01 | 2:37.21 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:39.91 | |||||||||
3 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 324 | 37.32 | 1:17.58 | 2:03.84 | 2:39.52 | |||
SVØM Korsør | 2:43.83 | |||||||||
4 | Joachim Poulsen | 2006 | 315 | 33.30 | 1:15.30 | 2:05.22 | 2:41.04 | |||
Køge Svømmeklub | 3:04.96 | |||||||||
5 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 313 | 34.67 | 1:18.83 | 2:04.77 | 2:41.39 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:41.04 | |||||||||
6 | Rasmus Capion | 2005 | 312 | 31.90 | 1:14.44 | 2:05.36 | 2:41.58 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:47.45 | |||||||||
7 | Calvin Konge Neess | 2005 | 308 | 34.52 | 1:15.69 | 2:06.75 | 2:42.33 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:45.14 | |||||||||
8 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 296 | 35.12 | 1:16.76 | 2:06.69 | 2:44.38 | |||
Køge Svømmeklub | 2:48.48 | |||||||||
9 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 286 | 35.36 | 1:18.89 | 2:10.30 | 2:46.24 | |||
Næstved IF | 2:59.11 | |||||||||
10 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 281 | 33.34 | 1:15.63 | 2:08.61 | 2:47.35 | |||
SVØM Korsør | 2:51.41 | |||||||||
11 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 267 | 36.90 | 1:22.99 | 2:08.93 | 2:50.16 | |||
Roskilde Svømning | 2:54.07 | |||||||||
12 | Laurits Poulsen | 2006 | 265 | 39.16 | 1:22.80 | 2:11.78 | 2:50.60 | |||
Køge Svømmeklub | 3:08.39 | |||||||||
13 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 260 | 36.14 | 1:19.80 | 2:14.15 | 2:51.75 | |||
Kalundborg SK | 2:51.15 | |||||||||
14 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | 233 | 39.00 | 1:22.61 | 2:18.35 | 2:58.01 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:13.95 | |||||||||
15 | Østen Pedersen | 2005 | 231 | 39.50 | 1:28.04 | 2:19.92 | 2:58.63 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 218 | 37.75 | 1:27.11 | 2:16.33 | 3:01.92 | |||
Roskilde Svømning | 2:52.01 | |||||||||
17 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 212 | 39.11 | 1:26.49 | 2:21.83 | 3:03.85 | |||
Næstved IF | 3:03.81 | |||||||||
18 | Marius Danielsen | 2005 | 210 | 36.93 | 1:28.18 | 2:22.94 | 3:04.16 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
19 | Calvin Christian Axen | 2006 | 191 | 43.73 | 1:30.04 | 2:29.89 | 3:10.11 | |||
Køge Svømmeklub | 3:16.79 | |||||||||
20 | Christian Bruus | 2006 | 179 | 47.48 | 1:36.36 | 2:29.27 | 3:14.43 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:51.70 | |||||||||
21 | Mikkel Munkholm | 2006 | 174 | 46.15 | 1:38.33 | 2:34.27 | 3:16.31 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 3:17.51 | |||||||||
22 | Kaare Asskildt | 2006 | 154 | 49.52 | 1:39.32 | 2:39.30 | 3:24.28 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 397 | 31.81 | 1:11.69 | 1:54.89 | 2:29.12 | |||
Næstved IF | 2:26.14 | |||||||||
2 | Jesse Refsgaard | 2003 | 380 | 31.91 | 1:15.51 | 1:57.51 | 2:31.34 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:44.23 | |||||||||
3 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 374 | 32.40 | 1:12.94 | 1:56.79 | 2:32.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.40 | |||||||||
4 | Philip H. Christensen | 2004 | 351 | 34.75 | 1:15.12 | 1:59.95 | 2:35.31 | |||
Køge Svømmeklub | 2:37.02 | |||||||||
5 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 347 | 33.87 | 1:14.47 | 2:00.57 | 2:35.94 | |||
SVØM Korsør | 2:42.90 | |||||||||
6 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 346 | 33.52 | 1:16.97 | 2:00.24 | 2:36.06 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:41.72 | |||||||||
7 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 339 | 31.69 | 1:13.29 | 1:58.54 | 2:37.17 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:35.59 | |||||||||
8 | Johannes Forsbæk | 2004 | 296 | 32.47 | 1:13.24 | 2:09.32 | 2:44.38 | |||
SVØM Korsør | 2:42.46 | |||||||||
9 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 201 | 36.65 | 1:23.20 | 2:25.12 | 3:07.14 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:16.58 | |||||||||
10 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 162 | 46.32 | 1:39.75 | 2:33.38 | 3:21.05 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:29.67 | |||||||||
- | Hjalte Petersen | 2004 | DSQ | sw 4.4 tyvstart | ||||||
Næstved IF | 2:38.16 | |||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 502 | 30.78 | 1:06.02 | 1:47.22 | 2:17.94 | |||
Næstved IF | 2:13.55 | |||||||||
2 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 340 | 32.28 | 1:15.56 | 2:00.62 | 2:36.99 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:43.22 | |||||||||
3 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 319 | 35.23 | 1:17.83 | 2:03.47 | 2:40.36 | |||
Næstved IF | 2:39.34 | |||||||||
4 | Oliver Skadhauge | 2002 | 310 | 31.72 | 1:13.52 | 2:00.20 | 2:41.90 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
5 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 282 | 33.70 | 1:18.04 | 2:08.18 | 2:47.13 | |||
SVØM Korsør | 2:45.39 | |||||||||
6 | William Jensen | 2002 | 136 | 46.75 | 1:41.84 | 2:43.84 | 3:33.02 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:21.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:41 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 31, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 356 | 35.59 | 1:18.78 | 2:04.96 | 2:48.68 | |||
Roskilde Svømning | 2:42.98 | |||||||||
2 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 242 | 39.72 | 1:31.45 | 2:21.65 | 3:11.93 | |||
Odsherred Svømmeklub | 3:12.53 | |||||||||
Løb 31, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 466 | 32.42 | 1:10.59 | 1:51.81 | 2:34.21 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:27.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:41 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 32, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 198 | 40.11 | 1:26.93 | 2:15.65 | 3:06.05 | |||
Roskilde Svømning | 3:40.69 | |||||||||
2 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 146 | 42.05 | 1:35.37 | 2:31.30 | 3:26.14 | |||
Køge Svømmeklub | 3:19.11 | |||||||||
Løb 32, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Rindum | 2005 | 284 | 36.01 | 1:19.60 | 2:03.36 | 2:45.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.05 | |||||||||
2 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 280 | 36.21 | 1:19.16 | 2:03.13 | 2:45.92 | |||
Køge Svømmeklub | 2:54.56 | |||||||||
3 | Joachim Poulsen | 2006 | 259 | 34.95 | 1:17.92 | 2:04.99 | 2:50.10 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Kiemer | 2005 | 238 | 37.83 | 1:23.04 | 2:09.82 | 2:55.13 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 377 | 31.49 | 1:08.86 | 1:49.08 | 2:30.20 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:35.75 | |||||||||
2 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 340 | 32.50 | 1:11.88 | 1:52.98 | 2:35.54 | |||
SVØM Korsør | 2:43.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 04 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 05:41 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 33, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix 1 Kalundborg | 2001 | Kalundborg SK | 1:56.20 | ||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 29.21 | 29.21 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 34.27 | 1:03.48 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 26.92 | 1:30.40 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 25.80 | 1:56.20 | |||||||
2 | Vsk Labre Larver | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 2:00.85 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 35.32 | 1:04.93 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 28.25 | 1:33.18 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 27.67 | 2:00.85 | |||||||
3 | Nif Mix 1 | 2001 | Næstved IF | 2:01.42 | ||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 36.12 | 1:05.90 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 27.95 | 1:33.85 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 27.57 | 2:01.42 | |||||||
4 | Nif Mix 2 | 2005 | Næstved IF | 2:05.99 | ||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 38.00 | 1:10.25 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 30.16 | 1:40.41 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 25.58 | 2:05.99 | |||||||
5 | Eagles 1 | 2005 | Roskilde Svømning | 2:07.82 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 36.79 | 1:10.38 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 29.72 | 1:40.10 | |||||||
Emil Isaksen | 2005 | 27.72 | 2:07.82 | |||||||
6 | Mix 1 | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.20 | ||||||
Silas Waterval | 2004 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Liv Salhauge | 2005 | 41.31 | 1:11.83 | |||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 28.86 | 1:40.69 | |||||||
Sophie Lærke Sandell | 2005 | 29.51 | 2:10.20 | |||||||
7 | Nif Mix 3 | 2002 | Næstved IF | 2:13.19 | ||||||
Hjalte Petersen | 2004 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Olivia Nielsen | 2004 | 40.54 | 1:12.05 | |||||||
Malthe Foged | 2005 | 30.57 | 1:42.62 | |||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 30.57 | 2:13.19 | |||||||
8 | Korsør Mix 1 | 2002 | SVØM Korsør | 2:13.25 | ||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 38.74 | 1:10.35 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 31.69 | 1:42.04 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 31.21 | 2:13.25 | |||||||
9 | Eagles 2 | 2005 | Roskilde Svømning | 2:13.38 | ||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 37.16 | 1:11.11 | |||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 32.32 | 1:43.43 | |||||||
Asta Palmund | 2005 | 29.95 | 2:13.38 | |||||||
10 | Stt-Mix 1 | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.77 | ||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 33.73 | 33.73 | |||||||
Anna Maria Madsen | 2004 | 38.90 | 1:12.63 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 28.00 | 1:40.63 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 34.14 | 2:14.77 | |||||||
11 | Vsk Matador Mix | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 2:15.38 | ||||||
Rasmus Capion | 2005 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 35.83 | 1:09.17 | |||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 35.02 | 1:44.19 | |||||||
Silja Sol Jørgensen | 2005 | 31.19 | 2:15.38 | |||||||
12 | Mix 2 | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.20 | ||||||
Andrea Strandby | 2007 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 35.84 | 1:12.73 | |||||||
Philip Rindum | 2005 | 32.43 | 1:45.16 | |||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 32.04 | 2:17.20 | |||||||
13 | Korsør Mix 3 | 2002 | SVØM Korsør | 2:23.84 | ||||||
Konrad Clausen | 2005 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 43.12 | 1:17.96 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 30.69 | 1:48.65 | |||||||
Caroline Søe Jepsen | 2007 | 35.19 | 2:23.84 | |||||||
14 | Køge Mix 1 | 1900 | Køge Svømmeklub | 2:24.30 | ||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 38.51 | 38.51 | |||||||
Laurits Poulsen | 2006 | 40.67 | 1:19.18 | |||||||
Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 36.52 | 1:55.70 | |||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 28.60 | 2:24.30 | |||||||
15 | Vsk Stjerne Mix | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 2:28.82 | ||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 38.61 | 38.61 | |||||||
William Larsen | 2006 | 36.97 | 1:15.58 | |||||||
Asger Friis Justesen | 2008 | 40.09 | 1:55.67 | |||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 33.15 | 2:28.82 | |||||||
16 | Mix 2 Kalundborg | 2005 | Kalundborg SK | 2:28.97 | ||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Magnus Dreyer | 2007 | 41.09 | 1:17.22 | |||||||
Beatrice Buhr Müller | 2006 | 33.88 | 1:51.10 | |||||||
Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | 37.87 | 2:28.97 | |||||||
17 | Korsør Mix 4 | 2001 | SVØM Korsør | 2:29.71 | ||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Mathilde Knudsen | 2006 | 48.83 | 1:22.38 | |||||||
Jeppe Veise | 2004 | 32.70 | 1:55.08 | |||||||
Lydia Greisdal | 2007 | 34.63 | 2:29.71 | |||||||
18 | Nif Mix 6 | 2006 | Næstved IF | 2:34.70 | ||||||
Asta Lund Nielsen | 2008 | 45.57 | 45.57 | |||||||
Emil Hass | 2006 | 1:49.13 | 2:34.70 | |||||||
Liva Mayland | 2006 | |||||||||
Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 2:34.70 | 2:34.70 | |||||||
19 | Nif Mix 4 | 2006 | Næstved IF | 2:35.22 | ||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 49.77 | 1:22.06 | |||||||
Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 39.90 | 2:01.96 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 33.26 | 2:35.22 | |||||||
20 | Stt-Mix 2 | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:36.21 | ||||||
Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 45.37 | 45.37 | |||||||
Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 38.18 | 1:23.55 | |||||||
Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 31.66 | 1:55.21 | |||||||
Jasmin Danielsen | 2001 | 41.00 | 2:36.21 | |||||||
21 | Eagles 3 | 2007 | Roskilde Svømning | 2:39.86 | ||||||
Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 40.71 | 40.71 | |||||||
Eva de Maeyer | 2009 | 51.93 | 1:32.64 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 35.87 | 2:08.51 | |||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 31.35 | 2:39.86 | |||||||
22 | Køge Mix 3 | 1900 | Køge Svømmeklub | 2:45.14 | ||||||
Amalie Mønster Birk | 2007 | 43.27 | 43.27 | |||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 2:01.87 | 2:45.14 | |||||||
Calvin Christian Axen | 2006 | |||||||||
Augusta Bollmann | 2009 | 2:45.14 | 2:45.14 | |||||||
23 | Køge Mix 4 | 1900 | Køge Svømmeklub | 2:51.05 | ||||||
Mikkel Skoubo | 2008 | 41.41 | 41.41 | |||||||
Anna Høyer | 2007 | 2:09.64 | 2:51.05 | |||||||
Malthe Sommer | 2009 | |||||||||
Vica Lucie Axen | 2008 | 2:51.05 | 2:51.05 | |||||||
24 | Mix 3 Kalundborg | 2005 | Kalundborg SK | 3:02.52 | ||||||
Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 42.11 | 42.11 | |||||||
Shauli Mortensen | 2006 | 52.44 | 1:34.55 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 41.22 | 2:15.77 | |||||||
Shaya Mortensen | 2008 | 46.75 | 3:02.52 | |||||||
25 | Korsør Mix 5 | 2001 | SVØM Korsør | 3:02.79 | ||||||
Mikkel Augustesen | 2008 | 2:34.70 | 2:34.70 | |||||||
Astrid Jensen-Mattebjerg | 2008 | 28.09 | 3:02.79 | |||||||
Christian Quist | 2007 | |||||||||
Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 3:02.79 | 3:02.79 | |||||||
26 | Nif Mix 7 | 1900 | Næstved IF | 3:10.74 | ||||||
Andreas M. Nielsen | 2008 | 48.08 | 48.08 | |||||||
Jeppe Nielsen | 2007 | 2:22.66 | 3:10.74 | |||||||
Mathilde Bendtsen | 2007 | |||||||||
Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 3:10.74 | 3:10.74 | |||||||
- | Korsør Mix 2 | 2002 | SVØM Korsør | DSQ | sw 10.11 tyvstart 3. | |||||
- | Korsør Mix 6 | 2001 | SVØM Korsør | DSQ | sw 5.2 ej berør 175 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 05:41 |