Results for Nykredit Gentofte Open - kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 1:01.48 | 2:06.78 | 3:12.34 | 4:14.68 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:08.94 | |||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 1:02.21 | 2:08.18 | 3:14.38 | 4:20.57 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.27 | |||||||||
3 | Emilie Krog | 2002 | 1:03.74 | 2:11.23 | 3:19.64 | 4:27.37 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:16.80 | |||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 1:03.30 | 2:12.02 | 3:20.64 | 4:27.69 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:37.99 | |||||||||
5 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:05.40 | 2:13.22 | 3:20.76 | 4:28.13 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 4:30.34 | |||||||||
6 | Anna Wermuth | 1996 | 1:06.34 | 2:14.39 | 3:22.25 | 4:29.04 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:21.98 | |||||||||
7 | Klara Reeh | 1999 | 1:04.95 | 2:13.74 | 3:22.57 | 4:30.43 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 4:14.78 | |||||||||
8 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 1:05.60 | 2:14.75 | 3:22.83 | 4:30.52 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:26.80 | |||||||||
9 | Emma Maagøe | 1999 | 1:06.65 | 2:16.11 | 3:25.15 | 4:33.98 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:30.11 | |||||||||
10 | Vera Staun Hansen | 1999 | 1:06.60 | 2:16.80 | 3:26.74 | 4:34.77 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:30.27 | |||||||||
11 | Victoria Vorm | 2001 | 1:06.51 | 2:16.48 | 3:26.89 | 4:35.44 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.52 | |||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 1:05.57 | 2:13.48 | 3:20.53 | 4:27.03 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:57.47 | |||||||||
2 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 1:05.47 | 2:14.38 | 3:23.15 | 4:30.82 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 4:36.68 | |||||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:05.75 | 2:14.44 | 3:23.58 | 4:32.05 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 4:34.11 | |||||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:05.91 | 2:16.07 | 3:25.75 | 4:33.48 | ||||
JGI Svømning | 4:28.19 | |||||||||
5 | Olivia Callesen | 2004 | 1:05.45 | 2:15.27 | 3:24.48 | 4:33.92 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:36.50 | |||||||||
6 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:05.95 | 2:15.86 | 3:25.75 | 4:34.32 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 4:44.24 | |||||||||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 1:06.39 | 2:16.49 | 3:25.42 | 4:34.56 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:46.15 | |||||||||
8 | Ella Stenholt | 2003 | 1:07.11 | 2:16.35 | 3:27.16 | 4:35.42 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 4:47.62 | |||||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:07.07 | 2:16.28 | 3:27.23 | 4:35.44 | ||||
JGI Svømning | 4:48.57 | |||||||||
10 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 1:09.34 | 2:23.18 | 3:35.40 | 4:47.82 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 5:01.15 | |||||||||
11 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 1:10.06 | 2:24.11 | 3:36.59 | 4:48.24 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 4:56.41 | |||||||||
12 | Anna Nørskov | 2004 | 1:10.47 | 2:24.92 | 3:38.28 | 4:49.51 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 4:56.87 | |||||||||
13 | Malou Soelberg | 2004 | 1:10.18 | 2:22.51 | 3:36.39 | 4:49.72 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:56.10 | |||||||||
14 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 1:08.71 | 2:22.46 | 3:36.58 | 4:50.38 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:48.84 | |||||||||
15 | Clara Toft | 2004 | 1:08.66 | 2:22.52 | 3:37.16 | 4:51.03 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:46.04 | |||||||||
16 | Olivia Augustinus | 2004 | 1:08.14 | 2:23.17 | 3:38.86 | 4:52.55 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:01.95 | |||||||||
17 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 1:12.26 | 2:27.24 | 3:40.46 | 4:52.58 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 5:04.69 | |||||||||
18 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 1:10.56 | 2:25.20 | 3:40.30 | 4:53.54 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:02.97 | |||||||||
19 | Alma Olivarius | 2005 | 1:11.79 | 2:27.58 | 3:42.29 | 4:55.87 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 5:10.33 | |||||||||
20 | Frederikke Elster | 2004 | 1:12.38 | 2:28.64 | 3:44.64 | 4:57.88 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 5:17.60 | |||||||||
21 | Astrid Permin | 2003 | 1:19.61 | 2:33.14 | 3:51.79 | 5:10.87 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:08.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 54.12 | 1:51.01 | 2:48.08 | 3:45.20 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:40.86 | |||||||||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | 58.70 | 2:00.36 | 3:02.63 | 4:05.50 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:05.66 | |||||||||
3 | Christoffer Weiss | 2001 | 58.96 | 2:02.19 | 3:04.49 | 4:07.20 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:03.09 | |||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Bomgaard | 2002 | 58.65 | 2:02.28 | 3:06.17 | 4:09.27 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:08.62 | |||||||||
2 | Christoffer Weiss | 2002 | 1:00.32 | 2:04.29 | 3:08.64 | 4:12.58 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 4:19.88 | |||||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 59.71 | 2:03.51 | 3:09.01 | 4:14.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:09.11 | |||||||||
4 | Sebastian Greisen | 2004 | 2:08.65 | 3:14.60 | 4:21.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:16.62 | |||||||||
5 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 1:03.05 | 2:10.57 | 3:16.19 | 4:21.89 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 4:24.20 | |||||||||
6 | Christopher G. Trandum | 2003 | 1:03.58 | 2:11.53 | 3:18.69 | 4:22.94 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:23.88 | |||||||||
7 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 1:03.97 | 2:10.22 | 3:16.04 | 4:23.33 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 4:25.64 | |||||||||
8 | Tobias Gammelvind | 2004 | 1:04.37 | 2:13.18 | 3:19.22 | 4:25.08 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:28.38 | |||||||||
9 | Kasper Thorn | 2004 | 1:05.64 | 2:15.76 | 3:26.46 | 4:36.23 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 6:12.22 | |||||||||
10 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 1:08.11 | 2:20.62 | 3:31.95 | 4:41.98 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 4:43.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 33.17 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.26 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 33.46 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 33.92 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.53 | |||||||||
4 | Emma Bruhn | 2002 | 34.75 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 35.39 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
6 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 35.41 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
- | Nina Toft | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.90 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 34.29 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 34.30 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 33.55 | |||||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 34.31 | |||||||
JGI Svømning | 32.92 | |||||||||
4 | Hannah Höesch | 2003 | 35.18 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
5 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 35.20 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.07 | |||||||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 36.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.32 | |||||||||
7 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 36.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.93 | |||||||||
8 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 36.67 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.21 | |||||||||
9 | Freja Møller | 2004 | 36.79 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
10 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 36.92 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.20 | |||||||||
11 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 37.05 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.38 | |||||||||
12 | Amalie Schou | 2003 | 37.26 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.01 | |||||||||
13 | Anne Sofie Evald | 2004 | 37.37 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.72 | |||||||||
14 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 37.68 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.35 | |||||||||
15 | Mia Lindberg | 2003 | 38.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.74 | |||||||||
16 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 38.17 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.95 | |||||||||
17 | Frederikke Falk-List | 2004 | 38.56 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.19 | |||||||||
18 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 39.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.26 | |||||||||
19 | Julia Tholstrup | 2005 | 40.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.63 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 39.72 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.30 | |||||||||
2 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 40.49 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.41 | |||||||||
2 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 40.49 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.42 | |||||||||
4 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 40.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.28 | |||||||||
5 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 41.57 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.52 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Kjær | 2007 | 37.93 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Edith Louise Vedel | 2007 | 41.90 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.18 | |||||||||
3 | Maja Vejborg | 2007 | 43.48 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.86 | |||||||||
4 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 43.58 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.58 | |||||||||
5 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 44.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.39 | |||||||||
6 | Tess van der Laan | 2008 | 44.45 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 51.57 | |||||||||
7 | Nina Griffin | 2007 | 44.46 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.58 | |||||||||
8 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 45.42 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.17 | |||||||||
9 | Karoline Drescher | 2008 | 47.22 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.61 | |||||||||
10 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 47.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.72 | |||||||||
11 | Xenia Fristrup | 2008 | 51.30 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.52 | |||||||||
12 | Laura Raahauge | 2008 | 51.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 53.21 | |||||||||
- | Emilie Franck Fæste | 2008 | DSQ | ej berør v/25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 29.51 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.07 | |||||||||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | 29.57 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 29.21 | |||||||||
3 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 34.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.47 | |||||||||
- | Christoffer Weiss | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.17 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 29.43 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.72 | |||||||||
2 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 30.72 | |||||||
JGI Svømning | 30.79 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 32.46 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.97 | |||||||||
4 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 33.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
5 | Troels Fode | 2004 | 33.47 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
6 | Alexander Griffin | 2004 | 34.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.13 | |||||||||
7 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 34.32 | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 33.79 | |||||||||
8 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 34.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.91 | |||||||||
9 | Noah Tranum | 2004 | 35.11 | |||||||
JGI Svømning | 36.16 | |||||||||
10 | Victor Toftehøj | 2003 | 35.24 | |||||||
JGI Svømning | 34.10 | |||||||||
11 | Sebastian Alexander West | 2004 | 35.93 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.69 | |||||||||
12 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 36.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.23 | |||||||||
- | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.13 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laurits Boserup | 2005 | 32.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.05 | |||||||||
2 | August Arup Neergaard | 2005 | 33.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.42 | |||||||||
3 | Erik Schmidt | 2005 | 35.56 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.36 | |||||||||
4 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 38.57 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.20 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maximillian Udar | 2006 | 37.06 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.81 | |||||||||
2 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 37.47 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.58 | |||||||||
3 | Lucas Misander | 2007 | 38.77 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.89 | |||||||||
4 | Oswald Lindquist | 2006 | 39.18 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.38 | |||||||||
5 | Frederik Mindegaard | 2007 | 39.33 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.72 | |||||||||
6 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 39.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.99 | |||||||||
7 | Vitus Skovbjerg | 2007 | 42.70 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.01 | |||||||||
8 | Hannibal Wamberg | 2006 | 43.25 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.88 | |||||||||
9 | August Due | 2007 | 43.92 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.18 | |||||||||
10 | Frederik Find | 2007 | 48.10 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.79 | |||||||||
11 | August Bülow Sandersen | 2007 | 49.12 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.73 | |||||||||
12 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 49.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.96 | |||||||||
- | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.25 | |||||||||
- | William Diness Vindeløv | 2007 | DSQ | 2 armtag v/start | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 51.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Maagøe | 1999 | 29.98 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 30.53 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.16 | |||||||||
3 | Nina Toft | 2000 | 30.55 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.10 | |||||||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | 32.26 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 32.45 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.83 | |||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 33.02 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
7 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 34.35 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Stenholt | 2003 | 29.48 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.59 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 29.98 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.96 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 30.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.62 | |||||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 30.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.02 | |||||||||
5 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 30.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.13 | |||||||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | 31.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
7 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 31.85 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.20 | |||||||||
8 | Alma Olivarius | 2005 | 32.55 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.66 | |||||||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | 32.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.57 | |||||||||
10 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 32.89 | |||||||
JGI Svømning | 33.06 | |||||||||
11 | Clara Toft | 2004 | 33.51 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.72 | |||||||||
12 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 33.73 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.25 | |||||||||
13 | Silja Brage | 2005 | 34.04 | |||||||
JGI Svømning | 35.54 | |||||||||
14 | Olivia Augustinus | 2004 | 34.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
15 | Mia Lindberg | 2003 | 35.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.46 | |||||||||
16 | Amalie Schou | 2003 | 35.96 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.59 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Mantoni | 2006 | 33.19 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.85 | |||||||||
2 | Anna E.e. Balle | 2006 | 34.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.01 | |||||||||
3 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 35.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.06 | |||||||||
4 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 35.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.21 | |||||||||
5 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 36.58 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.95 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tess van der Laan | 2008 | 36.12 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.98 | |||||||||
2 | Sophie Flamand | 2007 | 36.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.79 | |||||||||
3 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 38.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.13 | |||||||||
4 | Edith Louise Vedel | 2007 | 39.44 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.66 | |||||||||
5 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 39.73 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.31 | |||||||||
6 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 42.01 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.46 | |||||||||
7 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 42.46 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.57 | |||||||||
8 | Karoline Drescher | 2008 | 43.18 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.00 | |||||||||
9 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 43.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.66 | |||||||||
10 | Emilie Franck Fæste | 2008 | 44.14 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.10 | |||||||||
- | Laura Raahauge | 2008 | DSQ | ej fort bev. v/25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.24 | |||||||||
- | Xenia Fristrup | 2008 | DSQ | ej fort bev. v/25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 26.13 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.96 | |||||||||
2 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 26.78 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.53 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 28.18 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 28.33 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.37 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 28.88 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
2 | Jens Bomgaard | 2002 | 29.14 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 29.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.71 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 29.55 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.72 | |||||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 29.84 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
6 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 30.72 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.19 | |||||||||
7 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 31.02 | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 31.51 | |||||||||
8 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 31.56 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.30 | |||||||||
9 | Marco Stub Olssen | 2004 | 31.87 | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 33.21 | |||||||||
10 | Bror Textor-Broch | 2003 | 32.45 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
11 | Alexander Griffin | 2004 | 32.64 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.19 | |||||||||
12 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 32.68 | |||||||
JGI Svømning | 32.59 | |||||||||
13 | Kasper Milton Smith | 2003 | 33.40 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 28.84 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 29.29 | |||||||||
2 | Louie Hansen | 2005 | 30.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.69 | |||||||||
3 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 34.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.91 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 32.14 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.88 | |||||||||
2 | Maximillian Udar | 2006 | 34.82 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.24 | |||||||||
2 | Oswald Lindquist | 2006 | 34.82 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.36 | |||||||||
4 | David Johannes Dahl | 2006 | 34.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.38 | |||||||||
5 | August Taul | 2006 | 35.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.87 | |||||||||
6 | Vitus Skovbjerg | 2007 | 36.11 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.00 | |||||||||
7 | August Due | 2007 | 36.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.20 | |||||||||
8 | Hannibal Wamberg | 2006 | 37.26 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.38 | |||||||||
9 | Frederik Mindegaard | 2007 | 37.66 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.29 | |||||||||
10 | William Diness Vindeløv | 2007 | 38.11 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.37 | |||||||||
11 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 38.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.93 | |||||||||
12 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 38.77 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.95 | |||||||||
13 | Frederik Find | 2007 | 38.98 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.09 | |||||||||
14 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 42.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.51 | |||||||||
15 | August Bülow Sandersen | 2007 | 43.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:01 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 30.73 | 1:05.99 | 1:40.08 | 2:15.25 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.44 | |||||||||
2 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 32.28 | 1:07.90 | 1:43.14 | 2:19.22 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.97 | |||||||||
3 | Victoria Vorm | 2001 | 32.25 | 1:08.04 | 1:44.14 | 2:20.63 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.93 | |||||||||
4 | Emilie Krog | 2002 | 33.09 | 1:10.96 | 1:49.47 | 2:27.61 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.96 | |||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 30.76 | 1:06.43 | 1:46.35 | 2:28.18 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.43 | |||||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | 31.72 | 1:07.85 | 1:47.51 | 2:28.61 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.18 | |||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 33.50 | 1:11.99 | 1:49.07 | 2:24.61 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.73 | |||||||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | 33.16 | 1:10.95 | 1:49.67 | 2:27.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.45 | |||||||||
3 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 32.69 | 1:10.66 | 1:50.37 | 2:29.80 | ||||
JGI Svømning | 2:26.29 | |||||||||
4 | Silja Brage | 2005 | 33.70 | 1:12.73 | 1:53.17 | 2:34.08 | ||||
JGI Svømning | 2:36.04 | |||||||||
5 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 35.53 | 1:16.22 | 1:57.59 | 2:37.88 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.67 | |||||||||
6 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 34.33 | 1:12.94 | 1:54.68 | 2:38.66 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.43 | |||||||||
7 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 34.01 | 1:13.03 | 1:57.23 | 2:41.54 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.76 | |||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Mantoni | 2006 | 35.54 | 1:16.49 | 1:59.89 | 2:45.16 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna E.e. Balle | 2006 | 37.32 | 1:21.12 | 2:06.49 | 2:51.92 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:56.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:01 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 28.17 | 59.65 | 1:31.03 | 2:02.22 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:05.00 | |||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer Weiss | 2002 | 29.27 | 1:02.43 | 1:36.03 | 2:09.72 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 2:10.86 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 29.69 | 1:03.10 | 1:36.14 | 2:10.12 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.72 | |||||||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | 29.02 | 1:02.64 | 1:38.86 | 2:17.07 | ||||
JGI Svømning | 2:14.94 | |||||||||
4 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 30.06 | 1:04.53 | 1:40.62 | 2:17.32 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.24 | |||||||||
5 | Noah Tranum | 2004 | 30.43 | 1:05.84 | 1:43.09 | 2:22.33 | ||||
JGI Svømning | 2:24.05 | |||||||||
6 | Tobias Gammelvind | 2004 | 30.53 | 1:06.86 | 1:44.90 | 2:23.83 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.67 | |||||||||
7 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 31.20 | 1:07.75 | 1:47.44 | 2:27.90 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.77 | |||||||||
8 | Victor Toftehøj | 2003 | 31.96 | 1:09.78 | 1:49.95 | 2:30.77 | ||||
JGI Svømning | 2:30.30 | |||||||||
9 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 32.71 | 1:12.42 | 1:54.37 | 2:37.65 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 2:40.59 | |||||||||
- | Nicolai Therkelsen | 2003 | Akut syg | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 2:20.07 | |||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 29.10 | 1:02.50 | 1:37.00 | 2:12.76 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 2:16.59 | |||||||||
2 | Laurits Boserup | 2005 | 34.16 | 1:14.17 | 1:55.00 | 2:34.37 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 39.21 | 1:26.39 | 2:16.63 | 3:07.49 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:10 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 27.85 | 56.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.87 | |||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 27.62 | 56.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.71 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 28.02 | 57.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.70 | |||||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 28.81 | 58.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 57.83 | |||||||||
5 | Nina Toft | 2000 | 28.57 | 59.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.31 | |||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 28.67 | 59.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.66 | |||||||||
7 | Anna Wermuth | 1996 | 28.94 | 59.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.72 | |||||||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 29.29 | 1:00.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
9 | Victoria Vorm | 2001 | 29.69 | 1:01.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.52 | |||||||||
10 | Emilie Krog | 2002 | 29.89 | 1:01.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.37 | |||||||||
11 | Emma Maagøe | 1999 | 29.07 | 1:01.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.46 | |||||||||
12 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 29.57 | 1:01.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.77 | |||||||||
13 | Caroline Hørlykke | 2000 | 29.58 | 1:01.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 57.73 | |||||||||
14 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 30.20 | 1:03.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.32 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 28.50 | 58.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.65 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 29.68 | 1:00.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.83 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 29.32 | 1:00.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.92 | |||||||||
4 | Ella Stenholt | 2003 | 29.19 | 1:00.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.08 | |||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 29.63 | 1:00.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.70 | |||||||||
6 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 29.62 | 1:00.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.05 | |||||||||
7 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 30.05 | 1:01.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
8 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 29.90 | 1:01.51 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.13 | |||||||||
9 | Esther Else Grubert | 2003 | 29.49 | 1:01.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.21 | |||||||||
10 | Frederikke Elster | 2004 | 30.56 | 1:02.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.67 | |||||||||
11 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 30.97 | 1:03.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
12 | Anna Nørskov | 2004 | 30.49 | 1:03.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.92 | |||||||||
13 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 30.61 | 1:04.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.09 | |||||||||
14 | Malou Soelberg | 2004 | 30.80 | 1:04.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.31 | |||||||||
15 | Olivia Augustinus | 2004 | 30.37 | 1:04.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.84 | |||||||||
16 | Frederikke Falk-List | 2004 | 30.44 | 1:04.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.82 | |||||||||
17 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 30.99 | 1:05.07 | ||||||
JGI Svømning | 1:02.97 | |||||||||
18 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 31.96 | 1:05.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.38 | |||||||||
19 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 31.46 | 1:05.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
20 | Freja Møller | 2004 | 31.94 | 1:06.17 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:08.40 | |||||||||
21 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 32.60 | 1:07.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.63 | |||||||||
22 | Mia Lindberg | 2003 | 32.20 | 1:08.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.85 | |||||||||
23 | Julia Tholstrup | 2005 | 34.36 | 1:11.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.92 | |||||||||
24 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 32.92 | 1:13.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.57 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 32.03 | 1:06.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.75 | |||||||||
2 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 32.29 | 1:06.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.30 | |||||||||
3 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 31.90 | 1:07.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.49 | |||||||||
4 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 33.04 | 1:10.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.27 | |||||||||
5 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 35.35 | 1:14.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.76 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Vejborg | 2007 | 32.51 | 1:08.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.62 | |||||||||
2 | Ella Kjær | 2007 | 35.17 | 1:12.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tess van der Laan | 2008 | 34.35 | 1:12.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.97 | |||||||||
4 | Sophie Flamand | 2007 | 34.54 | 1:13.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.84 | |||||||||
5 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 35.85 | 1:14.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.05 | |||||||||
6 | Edith Louise Vedel | 2007 | 35.58 | 1:15.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.64 | |||||||||
7 | Nina Griffin | 2007 | 36.10 | 1:15.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.01 | |||||||||
8 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 36.31 | 1:16.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.83 | |||||||||
9 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 38.22 | 1:20.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.97 | |||||||||
10 | Laura Raahauge | 2008 | 39.75 | 1:22.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.80 | |||||||||
11 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 39.13 | 1:25.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.61 | |||||||||
12 | Karoline Drescher | 2008 | 41.12 | 1:26.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.98 | |||||||||
13 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 41.98 | 1:26.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.32 | |||||||||
14 | Xenia Fristrup | 2008 | 41.22 | 1:27.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.43 | |||||||||
15 | Emilie Franck Fæste | 2008 | 42.95 | 1:28.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:41 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 24.99 | 51.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.60 | |||||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 25.26 | 51.65 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 51.23 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 25.29 | 52.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.25 | |||||||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 25.12 | 52.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.55 | |||||||||
5 | Joakim Brønnum | 1997 | 25.79 | 53.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 52.09 | |||||||||
6 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 25.82 | 53.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.44 | |||||||||
7 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 28.22 | 57.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 56.43 | |||||||||
8 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 28.53 | 58.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.37 | |||||||||
- | Christoffer Weiss | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 54.06 | |||||||||
- | Frederik Holm Wester | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 59.11 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 25.19 | 53.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 51.34 | |||||||||
2 | Jens Bomgaard | 2002 | 25.94 | 54.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.82 | |||||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 26.27 | 55.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.72 | |||||||||
4 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 27.20 | 56.05 | ||||||
JGI Svømning | 55.06 | |||||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 26.78 | 56.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.41 | |||||||||
6 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 27.10 | 56.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.73 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 27.11 | 56.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.82 | |||||||||
8 | Julian Birch | 2004 | 27.42 | 57.29 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 57.96 | |||||||||
9 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 27.67 | 57.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
10 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 28.24 | 58.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 57.75 | |||||||||
11 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 28.34 | 58.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
12 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 28.79 | 59.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.29 | |||||||||
13 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 28.38 | 59.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 56.78 | |||||||||
14 | Kasper Thorn | 2004 | 28.26 | 59.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.68 | |||||||||
15 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 28.29 | 1:00.09 | ||||||
JGI Svømning | 1:00.76 | |||||||||
16 | Marco Stub Olssen | 2004 | 29.95 | 1:02.29 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 1:02.79 | |||||||||
17 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 29.88 | 1:02.47 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.51 | |||||||||
18 | Troels Fode | 2004 | 29.91 | 1:02.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.52 | |||||||||
19 | Bror Textor-Broch | 2003 | 30.04 | 1:02.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.88 | |||||||||
20 | Kasper Milton Smith | 2003 | 30.07 | 1:02.92 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.97 | |||||||||
21 | Sebastian Alexander West | 2004 | 30.22 | 1:03.81 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.26 | |||||||||
- | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.14 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Arup Neergaard | 2005 | 28.78 | 58.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.85 | |||||||||
2 | Erik Schmidt | 2005 | 29.48 | 1:02.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.17 | |||||||||
3 | Louie Hansen | 2005 | 30.10 | 1:03.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.49 | |||||||||
4 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 31.01 | 1:03.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.47 | |||||||||
5 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 30.45 | 1:03.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.87 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 30.23 | 1:03.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.32 | |||||||||
2 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 30.41 | 1:04.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.18 | |||||||||
3 | Lucas Misander | 2007 | 31.20 | 1:04.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.64 | |||||||||
4 | August Taul | 2006 | 31.37 | 1:06.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.76 | |||||||||
4 | Oswald Lindquist | 2006 | 31.42 | 1:06.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.61 | |||||||||
6 | David Johannes Dahl | 2006 | 32.75 | 1:10.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.74 | |||||||||
7 | Hannibal Wamberg | 2006 | 34.70 | 1:12.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.12 | |||||||||
8 | William Diness Vindeløv | 2007 | 35.14 | 1:13.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.53 | |||||||||
9 | Frederik Mindegaard | 2007 | 35.02 | 1:14.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.05 | |||||||||
10 | Vitus Skovbjerg | 2007 | 35.67 | 1:14.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.32 | |||||||||
11 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 36.39 | 1:16.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.25 | |||||||||
12 | Frederik Find | 2007 | 36.57 | 1:16.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.68 | |||||||||
13 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 37.25 | 1:18.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.12 | |||||||||
14 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 37.66 | 1:19.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.81 | |||||||||
15 | August Bülow Sandersen | 2007 | 38.76 | 1:21.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.23 | |||||||||
- | August Due | 2007 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:41 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:09 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna E.e. Balle | 2006 | 1:19.31 | 2:47.32 | 4:29.78 | 5:51.66 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:55.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:09 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:20 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laurits Boserup | 2005 | 1:13.70 | 2:33.53 | 3:58.59 | 5:09.78 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:15.62 | |||||||||
2 | Louie Hansen | 2005 | 1:14.43 | 2:31.92 | 4:05.28 | 5:19.70 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 1:19.49 | 2:41.76 | 4:14.73 | 5:30.24 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:40.98 | |||||||||
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Johannes Dahl | 2006 | 1:16.15 | 2:41.92 | 4:19.84 | 5:42.33 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 6:15.90 | |||||||||
2 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 1:25.63 | 2:53.01 | 4:29.15 | 5:47.52 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 6:09.93 | |||||||||
3 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 1:34.01 | 3:08.90 | 4:55.57 | 6:26.91 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 6:47.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:20 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Mantoni | 2006 | 32.74 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.94 | |||||||||
2 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 33.57 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.31 | |||||||||
3 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 33.70 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.69 | |||||||||
4 | Anna E.e. Balle | 2006 | 34.14 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.04 | |||||||||
5 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 35.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.37 | |||||||||
6 | Signe Munk Hvid | 2006 | 35.66 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.90 | |||||||||
7 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 37.42 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.56 | |||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annabella Nathansen | 2007 | 35.40 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.80 | |||||||||
2 | Sophie Flamand | 2007 | 36.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.21 | |||||||||
3 | Ella Kjær | 2007 | 36.57 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Tess van der Laan | 2008 | 37.03 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.22 | |||||||||
5 | Nina Griffin | 2007 | 37.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.85 | |||||||||
6 | Mathilde Kristensen | 2007 | 37.58 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
7 | Maja Vejborg | 2007 | 37.75 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.36 | |||||||||
8 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 38.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.14 | |||||||||
9 | Edith Louise Vedel | 2007 | 39.56 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.78 | |||||||||
10 | Laura Raahauge | 2008 | 42.31 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.04 | |||||||||
11 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 42.67 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.32 | |||||||||
12 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 43.37 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.73 | |||||||||
13 | Emilie Franck Fæste | 2008 | 46.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.65 | |||||||||
14 | Xenia Fristrup | 2008 | 49.38 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.02 | |||||||||
15 | Karoline Drescher | 2008 | 49.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.85 | |||||||||
16 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 50.27 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.48 | |||||||||
17 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 50.37 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 48.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:22 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 28.63 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.93 | |||||||||
2 | Alexander Halken | 2005 | 29.93 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.25 | |||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Misander | 2007 | 30.52 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.23 | |||||||||
2 | Maximillian Udar | 2006 | 30.67 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.80 | |||||||||
3 | Oswald Lindquist | 2006 | 32.67 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.93 | |||||||||
4 | August Taul | 2006 | 33.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.33 | |||||||||
5 | August Due | 2007 | 34.33 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.41 | |||||||||
6 | Vitus Skovbjerg | 2007 | 36.60 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.07 | |||||||||
7 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 38.21 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.07 | |||||||||
8 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 38.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.36 | |||||||||
9 | Hannibal Wamberg | 2006 | 38.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.05 | |||||||||
10 | August Bülow Sandersen | 2007 | 38.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.06 | |||||||||
11 | William Diness Vindeløv | 2007 | 40.25 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.92 | |||||||||
12 | Frederik Find | 2007 | 40.57 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.46 | |||||||||
- | Frederik Mindegaard | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:29 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:35 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 438 | 33.41 | 1:10.93 | 1:49.00 | 2:25.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.67 | |||||||||
2 | Dina Shapley | 2006 | 310 | 36.26 | 1:18.76 | 2:02.68 | 2:43.09 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:42.11 | |||||||||
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Molly Borchorst | 2007 | 436 | 33.46 | 1:10.70 | 1:48.81 | 2:25.58 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:31.48 | |||||||||
2 | Ella Kjær | 2007 | 310 | 36.67 | 1:18.11 | 2:01.23 | 2:43.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Louise Olsen | 2008 | 276 | 39.97 | 1:24.27 | 2:08.62 | 2:49.55 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:59.03 | |||||||||
4 | Silje Rasmussen | 2008 | 274 | 38.26 | 1:22.13 | 2:07.83 | 2:49.97 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:51.80 | |||||||||
5 | Johanne Højer | 2008 | 255 | 37.05 | 1:22.70 | 2:10.41 | 2:54.03 | |||
JGI Svømning | 2:58.26 | |||||||||
6 | Emma Brøndum | 2007 | 244 | 38.30 | 1:23.82 | 2:09.49 | 2:56.67 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.63 | |||||||||
7 | Lina Thejlman | 2008 | 231 | 39.42 | 1:25.18 | 2:12.88 | 2:59.80 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:20.20 | |||||||||
8 | Sofie Lykke | 2008 | 223 | 39.34 | 1:26.23 | 2:14.99 | 3:01.92 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:38.96 | |||||||||
9 | Liv Frost Juhler | 2008 | 191 | 42.67 | 1:32.82 | 2:24.95 | 3:11.68 | |||
JGI Svømning | 3:33.88 | |||||||||
10 | Signe Grynnerup | 2009 | 147 | 1:20.64 | 1:35.83 | 2:35.41 | 3:29.23 | |||
Slangerup Svømmeklub | 4:05.91 | |||||||||
11 | Clara Scheibye | 2008 | 143 | 43.87 | 1:39.29 | 2:37.12 | 3:31.01 | |||
JGI Svømning | 3:33.28 | |||||||||
12 | Melissa Walther Capito | 2009 | 127 | 47.38 | 1:43.60 | 2:42.83 | 3:39.66 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:58.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:35 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:48 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Halken | 2005 | 448 | 30.21 | 1:03.16 | 1:36.88 | 2:09.81 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:10.76 | |||||||||
2 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 422 | 30.81 | 1:04.42 | 1:38.54 | 2:12.41 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:12.40 | |||||||||
3 | Erik Schmidt | 2005 | 397 | 32.11 | 1:06.57 | 1:40.39 | 2:15.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.99 | |||||||||
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 367 | 31.36 | 1:05.87 | 1:42.01 | 2:18.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.89 | |||||||||
2 | David Johannes Dahl | 2006 | 273 | 33.69 | 1:12.34 | 1:52.56 | 2:33.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.23 | |||||||||
3 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 258 | 34.86 | 1:14.73 | 1:56.75 | 2:36.09 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:38.46 | |||||||||
4 | Alexander Merl Larsen | 2008 | 201 | 38.48 | 1:21.93 | 2:06.32 | 2:49.54 | |||
JGI Svømning | 3:17.40 | |||||||||
5 | Gustav Midtgaard | 2008 | 193 | 37.63 | 1:21.91 | 2:08.79 | 2:51.79 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:52.49 | |||||||||
6 | David Knudsen | 2007 | 159 | 39.58 | 1:24.80 | 2:13.57 | 3:03.06 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:01.44 | |||||||||
7 | Jens Nielsen | 2008 | 127 | 43.13 | 1:33.79 | 2:26.94 | 3:17.65 | |||
JGI Svømning | 3:19.87 | |||||||||
8 | Isaac Hammer Toftkær | 2009 | 116 | 45.58 | 1:37.63 | 2:32.18 | 3:23.54 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:46.32 | |||||||||
9 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | 115 | 45.47 | 1:38.44 | 2:32.75 | 3:23.83 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:40.01 | |||||||||
- | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | DNF | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 2:53.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:48 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 367 | 41.94 | 1:27.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.69 | |||||||||
2 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 343 | 41.95 | 1:29.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.18 | |||||||||
3 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 337 | 42.09 | 1:29.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.15 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helene Heegaard | 2007 | 304 | 43.89 | 1:32.74 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.82 | |||||||||
2 | Maja Vejborg | 2007 | 296 | 44.52 | 1:33.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.81 | |||||||||
3 | Edith Louise Vedel | 2007 | 275 | 44.41 | 1:35.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.31 | |||||||||
4 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 274 | 44.52 | 1:35.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.30 | |||||||||
5 | Tess van der Laan | 2008 | 257 | 46.82 | 1:37.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.17 | |||||||||
6 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 253 | 46.47 | 1:38.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:43.50 | |||||||||
7 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 240 | 48.11 | 1:40.33 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 228 | 48.68 | 1:41.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:50.02 | |||||||||
9 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 228 | 47.92 | 1:42.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:53.03 | |||||||||
10 | Karoline Drescher | 2008 | 219 | 48.81 | 1:43.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.96 | |||||||||
11 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 200 | 51.14 | 1:46.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:58.65 | |||||||||
12 | Xenia Fristrup | 2008 | 196 | 51.55 | 1:47.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:54.53 | |||||||||
13 | Emilie Franck Fæste | 2008 | 189 | 50.21 | 1:48.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.99 | |||||||||
14 | Laura Raahauge | 2008 | 172 | 53.03 | 1:51.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.33 | |||||||||
15 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | 145 | 56.32 | 1:58.61 | |||||
JGI Svømning | 2:08.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laurits Boserup | 2005 | 432 | 35.39 | 1:13.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.22 | |||||||||
2 | August Arup Neergaard | 2005 | 431 | 35.40 | 1:13.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.05 | |||||||||
3 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 354 | 37.31 | 1:18.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.15 | |||||||||
4 | Louie Hansen | 2005 | 298 | 38.68 | 1:23.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.49 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 299 | 39.56 | 1:23.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.41 | |||||||||
2 | Oswald Lindquist | 2006 | 274 | 40.68 | 1:25.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.11 | |||||||||
3 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 273 | 40.66 | 1:25.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.87 | |||||||||
4 | Maximillian Udar | 2006 | 261 | 39.87 | 1:26.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.40 | |||||||||
5 | Frederik Mindegaard | 2007 | 251 | 42.03 | 1:28.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.16 | |||||||||
6 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 247 | 41.99 | 1:28.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.10 | |||||||||
7 | Lucas Misander | 2007 | 231 | 42.22 | 1:30.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.07 | |||||||||
8 | Vitus Skovbjerg | 2007 | 210 | 43.93 | 1:33.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.17 | |||||||||
9 | August Due | 2007 | 191 | 45.27 | 1:36.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:46.17 | |||||||||
10 | Hannibal Wamberg | 2006 | 179 | 45.43 | 1:38.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:51.89 | |||||||||
11 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 159 | 48.63 | 1:42.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:00.42 | |||||||||
12 | William Diness Vindeløv | 2007 | 157 | 47.96 | 1:43.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:51.58 | |||||||||
13 | Frederik Find | 2007 | 137 | 49.65 | 1:47.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.83 | |||||||||
14 | August Bülow Sandersen | 2007 | 133 | 51.50 | 1:48.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:51.33 | |||||||||
15 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 131 | 50.24 | 1:49.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 382 | 38.97 | 1:20.99 | 2:03.51 | 2:44.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:57.98 | |||||||||
2 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 380 | 38.42 | 1:21.78 | 2:05.66 | 2:44.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.44 | |||||||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie Flamand | 2007 | 298 | 41.67 | 1:26.57 | 2:13.04 | 2:58.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:11.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 342 | 36.26 | 1:15.05 | 1:53.20 | 2:30.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.36 | |||||||||
2 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 331 | 37.24 | 1:15.74 | 1:54.40 | 2:32.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Mantoni | 2006 | 472 | 33.36 | 1:12.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.72 | |||||||||
2 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 418 | 34.29 | 1:15.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.53 | |||||||||
3 | Anna E.e. Balle | 2006 | 386 | 35.27 | 1:17.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.51 | |||||||||
4 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 382 | 36.46 | 1:17.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.54 | |||||||||
5 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 368 | 35.72 | 1:18.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.28 | |||||||||
6 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 368 | 36.28 | 1:18.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.07 | |||||||||
7 | Signe Munk Hvid | 2006 | 349 | 36.37 | 1:20.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
8 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 286 | 37.09 | 1:25.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.74 | |||||||||
9 | Dina Shapley | 2006 | 274 | 40.85 | 1:26.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.64 | |||||||||
- | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.57 | |||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Molly Borchorst | 2007 | 324 | 38.10 | 1:22.26 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.65 | |||||||||
2 | Annabella Nathansen | 2007 | 312 | 38.61 | 1:23.31 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.14 | |||||||||
3 | Nina Griffin | 2007 | 305 | 37.77 | 1:23.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.59 | |||||||||
4 | Tess van der Laan | 2008 | 304 | 37.39 | 1:24.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.31 | |||||||||
5 | Helene Heegaard | 2007 | 295 | 41.99 | 1:24.82 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:29.11 | |||||||||
6 | Mathilde Kristensen | 2007 | 284 | 39.14 | 1:25.88 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.73 | |||||||||
7 | Edith Louise Vedel | 2007 | 280 | 40.33 | 1:26.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.43 | |||||||||
8 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 275 | 40.49 | 1:26.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.42 | |||||||||
9 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 271 | 41.03 | 1:27.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.97 | |||||||||
10 | Silje Rasmussen | 2008 | 266 | 40.37 | 1:27.82 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:27.57 | |||||||||
11 | Louise Olsen | 2008 | 263 | 41.58 | 1:28.15 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:35.47 | |||||||||
12 | Sofie Lykke | 2008 | 245 | 42.45 | 1:30.26 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:39.18 | |||||||||
13 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 234 | 42.68 | 1:31.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.22 | |||||||||
14 | Johanne Højer | 2008 | 232 | 42.63 | 1:31.94 | |||||
JGI Svømning | 1:33.53 | |||||||||
15 | Lina Thejlman | 2008 | 226 | 43.31 | 1:32.70 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:41.08 | |||||||||
16 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 210 | 45.29 | 1:35.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.25 | |||||||||
17 | Emma Brøndum | 2007 | 204 | 44.87 | 1:35.96 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:38.79 | |||||||||
18 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 203 | 45.83 | 1:36.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:35.39 | |||||||||
19 | Laura Raahauge | 2008 | 203 | 44.09 | 1:36.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.53 | |||||||||
20 | Xenia Fristrup | 2008 | 198 | 47.11 | 1:36.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:43.74 | |||||||||
21 | Karoline Drescher | 2008 | 198 | 46.85 | 1:36.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.09 | |||||||||
22 | Emilie Franck Fæste | 2008 | 171 | 48.82 | 1:41.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:41.37 | |||||||||
23 | Liv Frost Juhler | 2008 | 170 | 46.01 | 1:41.85 | |||||
JGI Svømning | 1:39.91 | |||||||||
24 | Melissa Walther Capito | 2009 | 112 | 55.05 | 1:57.21 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 2:04.82 | |||||||||
- | Caja Basler Abildgaard | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
JGI Svømning | 1:50.08 | |||||||||
- | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | DSQ | SW9.4 afl på mav | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.27 | |||||||||
- | Signe Grynnerup | 2009 | DSQ | afs på mav v50 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:50.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Arup Neergaard | 2005 | 439 | 31.01 | 1:06.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.60 | |||||||||
2 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 426 | 29.80 | 1:06.84 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.66 | |||||||||
3 | Erik Schmidt | 2005 | 402 | 31.31 | 1:08.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.55 | |||||||||
4 | Alexander Halken | 2005 | 369 | 32.64 | 1:10.09 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 385 | 32.49 | 1:09.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.55 | |||||||||
2 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 350 | 31.55 | 1:11.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.55 | |||||||||
3 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 321 | 33.17 | 1:13.40 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:18.58 | |||||||||
4 | Oswald Lindquist | 2006 | 301 | 34.63 | 1:15.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.81 | |||||||||
5 | August Taul | 2006 | 297 | 35.33 | 1:15.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.18 | |||||||||
6 | David Johannes Dahl | 2006 | 295 | 34.21 | 1:15.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.88 | |||||||||
7 | Lucas Misander | 2007 | 294 | 33.21 | 1:15.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.15 | |||||||||
8 | August Due | 2007 | 244 | 37.15 | 1:20.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.35 | |||||||||
9 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 242 | 37.21 | 1:20.64 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.78 | |||||||||
10 | Frederik Mindegaard | 2007 | 240 | 38.58 | 1:20.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.23 | |||||||||
11 | Vitus Skovbjerg | 2007 | 236 | 37.36 | 1:21.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.36 | |||||||||
12 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 228 | 38.68 | 1:22.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.77 | |||||||||
13 | Hannibal Wamberg | 2006 | 206 | 38.88 | 1:25.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.82 | |||||||||
14 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 202 | 41.60 | 1:25.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.32 | |||||||||
15 | William Diness Vindeløv | 2007 | 195 | 39.88 | 1:26.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.23 | |||||||||
16 | Frederik Find | 2007 | 176 | 41.42 | 1:29.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.83 | |||||||||
17 | Alexander Merl Larsen | 2008 | 175 | 41.95 | 1:29.76 | |||||
JGI Svømning | 1:30.46 | |||||||||
18 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 170 | 41.90 | 1:30.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.10 | |||||||||
19 | August Bülow Sandersen | 2007 | 167 | 41.26 | 1:31.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.56 | |||||||||
20 | Gustav Midtgaard | 2008 | 166 | 41.71 | 1:31.35 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:36.65 | |||||||||
21 | David Knudsen | 2007 | 124 | 45.28 | 1:40.71 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:45.62 | |||||||||
22 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | 114 | 47.70 | 1:43.47 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:45.98 | |||||||||
23 | Jens Nielsen | 2008 | 103 | 51.29 | 1:47.01 | |||||
JGI Svømning | 1:46.65 | |||||||||
24 | Isaac Hammer Toftkær | 2009 | 87 | 54.85 | 1:53.25 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 669 | 1:06.85 | 2:21.45 | 3:48.46 | 4:55.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:51.44 | |||||||||
2 | Emilie Krog | 2002 | 648 | 1:09.97 | 2:25.32 | 3:51.68 | 4:59.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:57.22 | |||||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | 637 | 1:11.65 | 2:32.91 | 3:52.06 | 5:00.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:03.26 | |||||||||
4 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 610 | 1:07.80 | 2:29.29 | 3:58.02 | 5:05.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:01.70 | |||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 602 | 1:12.79 | 2:34.47 | 3:59.94 | 5:06.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:44.98 | |||||||||
6 | Victoria Vorm | 2001 | 594 | 1:08.37 | 2:28.32 | 3:59.15 | 5:07.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.01 | |||||||||
7 | Emma Maagøe | 1999 | 560 | 1:11.08 | 2:28.40 | 4:03.55 | 5:13.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:11.32 | |||||||||
8 | Vera Staun Hansen | 1999 | 559 | 1:07.63 | 2:30.83 | 4:03.55 | 5:14.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.14 | |||||||||
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 602 | 1:10.20 | 2:28.21 | 3:58.29 | 5:06.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:06.39 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 597 | 1:08.93 | 2:27.44 | 3:58.11 | 5:07.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:16.41 | |||||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 585 | 1:10.14 | 2:27.01 | 3:57.76 | 5:09.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:16.29 | |||||||||
4 | Olivia Callesen | 2004 | 573 | 1:12.00 | 2:31.86 | 4:01.11 | 5:11.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:12.94 | |||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 564 | 1:12.21 | 2:32.47 | 4:02.38 | 5:13.38 | |||
JGI Svømning | 5:08.07 | |||||||||
6 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 527 | 1:14.40 | 2:37.99 | 4:08.17 | 5:20.47 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:26.01 | |||||||||
7 | Fiona Andrea Have | 2004 | 522 | 1:12.18 | 2:36.49 | 4:08.74 | 5:21.49 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:19.61 | |||||||||
8 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 502 | 1:11.84 | 2:33.80 | 4:08.56 | 5:25.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:28.27 | |||||||||
9 | Freja Møller | 2004 | 474 | 1:15.77 | 2:43.09 | 4:13.18 | 5:31.89 | |||
Slangerup Svømmeklub | 5:30.98 | |||||||||
10 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 474 | 1:17.22 | 2:38.51 | 4:15.78 | 5:32.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:37.40 | |||||||||
11 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 454 | 1:15.95 | 2:46.13 | 4:16.39 | 5:36.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:57.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 749 | 59.23 | 2:05.97 | 3:20.76 | 4:19.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:17.11 | |||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 607 | 1:01.39 | 2:16.69 | 3:36.13 | 4:38.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:44.65 | |||||||||
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer Weiss | 2002 | 579 | 1:02.25 | 2:14.34 | 3:36.47 | 4:42.49 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:47.07 | |||||||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | 514 | 1:01.94 | 2:17.47 | 3:47.78 | 4:53.92 | |||
Slangerup Svømmeklub | 4:56.81 | |||||||||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | 497 | 1:07.80 | 2:22.82 | 3:48.35 | 4:57.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:51.36 | |||||||||
4 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 489 | 1:07.49 | 2:24.71 | 3:53.18 | 4:58.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:06.44 | |||||||||
5 | Tobias Gammelvind | 2004 | 467 | 1:06.82 | 2:28.14 | 3:55.97 | 5:03.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:01.03 | |||||||||
6 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 432 | 1:07.89 | 2:33.85 | 4:01.12 | 5:11.29 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:09.73 | |||||||||
7 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 432 | 1:11.09 | 2:30.90 | 3:57.21 | 5:11.52 | |||
JGI Svømning | 5:06.50 | |||||||||
8 | Bror Textor-Broch | 2003 | 411 | 1:08.41 | 2:31.66 | 4:00.01 | 5:16.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:14.50 | |||||||||
9 | Victor Toftehøj | 2003 | 406 | 1:10.55 | 2:30.66 | 4:04.17 | 5:18.01 | |||
JGI Svømning | 5:13.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 618 | 28.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.30 | |||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 605 | 28.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.40 | |||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 570 | 29.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.26 | |||||||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 552 | 29.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
5 | Victoria Vorm | 2001 | 545 | 29.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.98 | |||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 509 | 30.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.05 | |||||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 574 | 29.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.24 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 569 | 29.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.74 | |||||||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | 530 | 30.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.36 | |||||||||
4 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 527 | 30.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 524 | 30.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
6 | Anna Nørskov | 2004 | 495 | 30.80 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
7 | Anne Sofie Evald | 2004 | 476 | 31.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.98 | |||||||||
8 | Frederikke Elster | 2004 | 469 | 31.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
9 | Clara Toft | 2004 | 459 | 31.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.65 | |||||||||
10 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 441 | 32.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.30 | |||||||||
11 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 437 | 32.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.39 | |||||||||
12 | Alma Olivarius | 2005 | 430 | 32.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.01 | |||||||||
13 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 424 | 32.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.26 | |||||||||
14 | Amalie Schou | 2003 | 419 | 32.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.69 | |||||||||
15 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 365 | 34.11 | ||||||
JGI Svømning | 32.81 | |||||||||
16 | Astrid Permin | 2003 | 321 | 35.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.50 | |||||||||
17 | Mia Lindberg | 2003 | 292 | 36.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Holmberg | 1991 | 710 | 24.43 | ||||||
Täby Sim | 24.01 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 641 | 25.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.70 | |||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 599 | 25.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.28 | |||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 588 | 26.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.64 | |||||||||
5 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 570 | 26.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.45 | |||||||||
6 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 426 | 28.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.51 | |||||||||
7 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 416 | 29.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.82 | |||||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 552 | 26.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.94 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 532 | 26.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.09 | |||||||||
3 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 521 | 27.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 510 | 27.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.61 | |||||||||
5 | William Kristensen | 2003 | 492 | 27.60 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
6 | Nicolai Wiuff | 2002 | 471 | 28.01 | ||||||
JGI Svømning | 27.76 | |||||||||
7 | Kasper Thorn | 2004 | 426 | 28.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.04 | |||||||||
8 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 411 | 29.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.46 | |||||||||
8 | Noah Tranum | 2004 | 411 | 29.31 | ||||||
JGI Svømning | 28.82 | |||||||||
10 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 361 | 30.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.82 | |||||||||
11 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 359 | 30.65 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 32.01 | |||||||||
12 | Kasper Milton Smith | 2003 | 337 | 31.30 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
13 | Alexander Griffin | 2004 | 335 | 31.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.69 | |||||||||
13 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 335 | 31.37 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
15 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 324 | 31.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 790 | 28.08 | 57.86 | 1:28.27 | 1:59.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.33 | |||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 694 | 28.68 | 59.63 | 1:31.28 | 2:04.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.46 | |||||||||
3 | Nina Toft | 2000 | 691 | 29.19 | 1:00.50 | 1:32.68 | 2:04.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:03.07 | |||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 688 | 29.12 | 1:00.59 | 1:33.36 | 2:05.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.11 | |||||||||
5 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 659 | 29.61 | 1:01.20 | 1:33.97 | 2:06.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:08.58 | |||||||||
6 | Emilie Krog | 2002 | 644 | 30.66 | 1:03.15 | 1:35.73 | 2:07.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.72 | |||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 612 | 31.21 | 1:04.44 | 1:37.51 | 2:10.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.94 | |||||||||
8 | Emma Maagøe | 1999 | 589 | 31.28 | 1:04.47 | 1:38.22 | 2:11.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.75 | |||||||||
- | Anna Wermuth | 1996 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.52 | |||||||||
- | Maria Grandt | 1998 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.56 | |||||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 632 | 29.92 | 1:02.78 | 1:35.85 | 2:08.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.33 | |||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 627 | 30.20 | 1:02.49 | 1:35.76 | 2:09.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:06.92 | |||||||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 617 | 30.45 | 1:03.65 | 1:36.85 | 2:09.70 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:11.34 | |||||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 612 | 30.17 | 1:03.55 | 1:36.84 | 2:10.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.95 | |||||||||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 602 | 30.77 | 1:03.69 | 1:37.40 | 2:10.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.44 | |||||||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | 591 | 30.89 | 1:04.52 | 1:38.72 | 2:11.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.11 | |||||||||
7 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 590 | 31.74 | 1:05.26 | 1:39.25 | 2:11.66 | |||
JGI Svømning | 2:13.51 | |||||||||
8 | Ella Stenholt | 2003 | 588 | 30.05 | 1:03.12 | 1:37.52 | 2:11.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.44 | |||||||||
9 | Olivia Callesen | 2004 | 583 | 31.81 | 1:06.04 | 1:39.83 | 2:12.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.12 | |||||||||
10 | Silja Brage | 2005 | 578 | 31.55 | 1:05.40 | 1:39.43 | 2:12.55 | |||
JGI Svømning | 2:13.68 | |||||||||
11 | Fiona Andrea Have | 2004 | 537 | 32.02 | 1:07.09 | 1:41.65 | 2:15.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:10.09 | |||||||||
12 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 537 | 32.49 | 1:06.78 | 1:41.65 | 2:15.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.82 | |||||||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 535 | 31.80 | 1:05.69 | 1:40.44 | 2:15.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.90 | |||||||||
14 | Rebecca Petersen | 2005 | 517 | 32.53 | 1:07.30 | 1:42.31 | 2:17.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.34 | |||||||||
15 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 504 | 32.70 | 1:07.01 | 1:42.76 | 2:18.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.51 | |||||||||
16 | Olivia Augustinus | 2004 | 500 | 31.34 | 1:06.76 | 1:43.33 | 2:19.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.18 | |||||||||
17 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 499 | 32.53 | 1:08.14 | 1:44.42 | 2:19.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.44 | |||||||||
18 | Frederikke Falk-List | 2004 | 468 | 31.34 | 1:06.50 | 1:43.72 | 2:22.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.10 | |||||||||
19 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 452 | 34.05 | 1:10.85 | 1:47.86 | 2:23.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:11 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 647 | 26.52 | 55.38 | 1:25.02 | 1:54.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:49.93 | |||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 606 | 26.69 | 56.23 | 1:27.29 | 1:57.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 1:54.35 | |||||||||
3 | Frederik Holm Wester | 2000 | 460 | 30.19 | 1:02.48 | 1:35.83 | 2:08.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.44 | |||||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Bomgaard | 2002 | 602 | 27.42 | 56.68 | 1:27.31 | 1:57.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.75 | |||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 599 | 27.61 | 57.62 | 1:28.17 | 1:57.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.05 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 597 | 27.50 | 57.81 | 1:28.35 | 1:57.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:53.69 | |||||||||
4 | Valdemar Kristensen | 2003 | 565 | 27.42 | 57.88 | 1:29.13 | 2:00.18 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:59.93 | |||||||||
5 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 521 | 28.11 | 1:00.09 | 1:32.39 | 2:03.49 | |||
JGI Svømning | 2:03.33 | |||||||||
6 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 519 | 28.98 | 1:00.70 | 1:32.08 | 2:03.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:06.04 | |||||||||
7 | Christopher G. Trandum | 2003 | 515 | 28.51 | 1:00.34 | 1:32.67 | 2:03.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:02.59 | |||||||||
8 | Sebastian Greisen | 2004 | 508 | 28.70 | 1:00.39 | 1:32.41 | 2:04.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.91 | |||||||||
9 | Julian Birch | 2004 | 496 | 29.37 | 1:01.14 | 1:33.16 | 2:05.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:06.10 | |||||||||
10 | Tobias Gammelvind | 2004 | 438 | 29.75 | 1:02.52 | 1:36.65 | 2:10.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.94 | |||||||||
11 | Marco Stub Olssen | 2004 | 372 | 31.34 | 1:06.78 | 1:43.33 | 2:18.08 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:19.09 | |||||||||
12 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 223 | 35.70 | 1:17.18 | 2:01.56 | 2:43.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:11 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 675 | 33.64 | 1:11.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.13 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 645 | 34.89 | 1:12.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.33 | |||||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 607 | 35.34 | 1:13.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.14 | |||||||||
4 | Emma Bruhn | 2002 | 542 | 35.48 | 1:16.45 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.58 | |||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 652 | 34.39 | 1:11.90 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.44 | |||||||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 596 | 35.38 | 1:14.06 | |||||
JGI Svømning | 1:11.88 | |||||||||
3 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 551 | 35.54 | 1:16.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.58 | |||||||||
4 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 528 | 36.31 | 1:17.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.47 | |||||||||
5 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 499 | 37.82 | 1:18.61 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.42 | |||||||||
6 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 497 | 36.95 | 1:18.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.53 | |||||||||
7 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 483 | 37.25 | 1:19.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.37 | |||||||||
8 | Ida Marie Platzer | 2005 | 474 | 37.81 | 1:19.95 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
9 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 468 | 38.08 | 1:20.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.59 | |||||||||
10 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 453 | 38.39 | 1:21.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
11 | Amalie Schou | 2003 | 433 | 38.91 | 1:22.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.49 | |||||||||
12 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 400 | 40.21 | 1:24.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.14 | |||||||||
13 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 394 | 40.38 | 1:25.02 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.36 | |||||||||
14 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 380 | 40.74 | 1:26.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
15 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 346 | 41.94 | 1:28.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:28 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 660 | 29.72 | 1:03.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.19 | |||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 573 | 31.79 | 1:06.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.43 | |||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 478 | 33.33 | 1:11.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
2 | Troels Fode | 2004 | 452 | 34.06 | 1:12.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.64 | |||||||||
3 | Bror Textor-Broch | 2003 | 449 | 34.21 | 1:12.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.43 | |||||||||
4 | Kasper Thorn | 2004 | 438 | 34.48 | 1:13.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.14 | |||||||||
5 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 422 | 35.08 | 1:14.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.83 | |||||||||
6 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 420 | 34.58 | 1:14.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
7 | Alexander Griffin | 2004 | 410 | 35.26 | 1:14.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.83 | |||||||||
8 | Sebastian Alexander West | 2004 | 321 | 37.92 | 1:21.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.81 | |||||||||
9 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 182 | 45.79 | 1:38.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Toft | 2000 | 671 | 32.74 | 1:07.69 | 1:42.05 | 2:16.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.53 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 666 | 32.38 | 1:07.23 | 1:42.02 | 2:16.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.50 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 660 | 33.10 | 1:08.18 | 1:42.97 | 2:16.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.53 | |||||||||
4 | Klara Reeh | 1999 | 513 | 35.14 | 1:12.46 | 1:50.60 | 2:28.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.79 | |||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esther Else Grubert | 2003 | 602 | 33.52 | 1:09.35 | 1:45.08 | 2:21.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.09 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 585 | 34.01 | 1:10.34 | 1:46.73 | 2:22.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.17 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 548 | 34.71 | 1:11.63 | 1:49.45 | 2:25.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.47 | |||||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 527 | 35.61 | 1:13.48 | 1:50.54 | 2:27.56 | |||
JGI Svømning | 2:28.46 | |||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 506 | 35.91 | 1:13.36 | 1:51.78 | 2:29.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.30 | |||||||||
6 | Olivia Callesen | 2004 | 460 | 36.36 | 1:15.47 | 1:55.61 | 2:34.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.59 | |||||||||
7 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 458 | 36.76 | 1:15.89 | 1:55.47 | 2:34.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.24 | |||||||||
8 | Olivia Augustinus | 2004 | 435 | 36.08 | 1:15.97 | 1:56.93 | 2:37.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.28 | |||||||||
9 | Julia Tholstrup | 2005 | 379 | 37.93 | 1:19.11 | 2:01.97 | 2:44.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 576 | 29.50 | 1:01.51 | 1:34.32 | 2:06.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.47 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 590 | 29.75 | 1:01.33 | 1:32.88 | 2:05.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:04.54 | |||||||||
2 | Jens Bomgaard | 2002 | 499 | 31.27 | 1:04.72 | 1:38.86 | 2:13.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.88 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 470 | 32.02 | 1:06.90 | 1:41.82 | 2:15.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.57 | |||||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | 462 | 31.83 | 1:07.06 | 1:41.88 | 2:16.57 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:20.55 | |||||||||
5 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 439 | 32.75 | 1:08.06 | 1:43.65 | 2:18.93 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:23.71 | |||||||||
6 | Noah Tranum | 2004 | 421 | 33.83 | 1:09.48 | 1:45.01 | 2:20.89 | |||
JGI Svømning | 2:32.06 | |||||||||
7 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 416 | 32.41 | 1:08.40 | 1:44.86 | 2:21.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:17.99 | |||||||||
8 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 394 | 34.42 | 1:10.59 | 1:47.74 | 2:24.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.87 | |||||||||
9 | Sebastian Greisen | 2004 | 391 | 33.28 | 1:09.42 | 1:46.76 | 2:24.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.27 | |||||||||
10 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 372 | 34.54 | 1:12.06 | 1:49.97 | 2:26.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.91 | |||||||||
11 | Kasper Milton Smith | 2003 | 343 | 35.03 | 1:12.81 | 1:51.67 | 2:30.76 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:33.11 | |||||||||
12 | Troels Fode | 2004 | 323 | 37.08 | 1:16.08 | 1:55.24 | 2:33.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.46 | |||||||||
- | Phillip Niemann Madsen | 2004 | DSQ | over 15m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 695 | 28.89 | 1:03.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.84 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 651 | 30.04 | 1:05.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.28 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 616 | 30.44 | 1:06.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 607 | 31.06 | 1:06.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.53 | |||||||||
5 | Anna Wermuth | 1996 | 605 | 32.09 | 1:06.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
6 | Nina Toft | 2000 | 602 | 30.73 | 1:06.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.57 | |||||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 594 | 32.00 | 1:07.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
8 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 568 | 32.01 | 1:08.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.20 | |||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 564 | 31.94 | 1:08.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.12 | |||||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | 551 | 31.59 | 1:08.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
11 | Emilie Krog | 2002 | 546 | 32.29 | 1:09.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
12 | Victoria Vorm | 2001 | 527 | 31.83 | 1:09.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.96 | |||||||||
13 | Emma Bruhn | 2002 | 526 | 32.14 | 1:09.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.15 | |||||||||
- | Maria Grandt | 1998 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.33 | |||||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Stenholt | 2003 | 597 | 30.02 | 1:07.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.37 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 597 | 30.06 | 1:07.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.37 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 579 | 30.76 | 1:07.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.14 | |||||||||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 571 | 30.24 | 1:08.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.03 | |||||||||
5 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 527 | 33.06 | 1:09.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.55 | |||||||||
6 | Clara Toft | 2004 | 524 | 32.78 | 1:10.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.97 | |||||||||
7 | Silja Brage | 2005 | 520 | 33.41 | 1:10.24 | |||||
JGI Svømning | 1:13.09 | |||||||||
8 | Anne Sofie Evald | 2004 | 517 | 31.78 | 1:10.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.66 | |||||||||
9 | Malou Soelberg | 2004 | 503 | 31.92 | 1:11.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.64 | |||||||||
10 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 497 | 31.86 | 1:11.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.80 | |||||||||
11 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 495 | 33.59 | 1:11.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
12 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 484 | 33.24 | 1:11.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.27 | |||||||||
13 | Frederikke Falk-List | 2004 | 479 | 32.13 | 1:12.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.49 | |||||||||
14 | Alma Olivarius | 2005 | 474 | 32.77 | 1:12.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.31 | |||||||||
15 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 471 | 33.31 | 1:12.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.09 | |||||||||
16 | Frederikke Elster | 2004 | 471 | 34.34 | 1:12.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.26 | |||||||||
17 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 469 | 34.47 | 1:12.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
18 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 446 | 32.79 | 1:13.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.72 | |||||||||
19 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 445 | 34.67 | 1:13.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
20 | Anna Nørskov | 2004 | 442 | 33.69 | 1:14.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.53 | |||||||||
21 | Olivia Augustinus | 2004 | 437 | 33.14 | 1:14.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.23 | |||||||||
22 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 436 | 33.31 | 1:14.52 | |||||
JGI Svømning | 1:15.31 | |||||||||
23 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 414 | 36.49 | 1:15.81 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.52 | |||||||||
24 | Freja Møller | 2004 | 408 | 37.01 | 1:16.15 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.40 | |||||||||
25 | Astrid Permin | 2003 | 393 | 36.19 | 1:17.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.38 | |||||||||
- | Julia Tholstrup | 2005 | DSQ | afs mave v50m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 672 | 26.66 | 57.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 57.50 | |||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 604 | 27.72 | 59.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.50 | |||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 566 | 28.07 | 1:00.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.72 | |||||||||
4 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 408 | 31.21 | 1:07.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.53 | |||||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 601 | 28.37 | 59.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.83 | |||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 554 | 27.60 | 1:01.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.73 | |||||||||
3 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 529 | 28.26 | 1:02.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.52 | |||||||||
4 | Christoffer Weiss | 2002 | 524 | 28.40 | 1:02.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.95 | |||||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 509 | 29.06 | 1:02.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
6 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 478 | 28.86 | 1:04.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.63 | |||||||||
7 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 470 | 28.75 | 1:04.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.91 | |||||||||
8 | Valdemar Kristensen | 2003 | 460 | 30.45 | 1:05.12 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
9 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 460 | 30.52 | 1:05.16 | |||||
JGI Svømning | 1:05.34 | |||||||||
10 | Nicolai Wiuff | 2002 | 440 | 29.66 | 1:06.10 | |||||
JGI Svømning | 1:04.27 | |||||||||
11 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 439 | 31.19 | 1:06.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.10 | |||||||||
12 | Julian Birch | 2004 | 433 | 30.80 | 1:06.46 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.69 | |||||||||
13 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 422 | 31.76 | 1:07.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.92 | |||||||||
14 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 417 | 30.90 | 1:07.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.24 | |||||||||
15 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 403 | 31.20 | 1:08.06 | |||||
JGI Svømning | 1:08.24 | |||||||||
16 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 403 | 32.08 | 1:08.08 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
17 | William Kristensen | 2003 | 399 | 30.69 | 1:08.31 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.82 | |||||||||
18 | Troels Fode | 2004 | 397 | 33.09 | 1:08.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.82 | |||||||||
19 | Victor Toftehøj | 2003 | 384 | 31.88 | 1:09.17 | |||||
JGI Svømning | 1:09.29 | |||||||||
20 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 366 | 31.28 | 1:10.30 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.79 | |||||||||
21 | Marco Stub Olssen | 2004 | 361 | 32.08 | 1:10.63 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:11.88 | |||||||||
22 | Sebastian Alexander West | 2004 | 339 | 33.61 | 1:12.12 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.16 | |||||||||
23 | Kasper Milton Smith | 2003 | 337 | 32.95 | 1:12.24 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Damer 1 | 2002 | 679 | 1:46.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:46.34 | |||||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 25.91 | 25.91 | |||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 26.55 | 52.46 | |||||||
Nina Toft | 2000 | 27.43 | 1:19.89 | |||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 26.91 | 1:46.80 | |||||||
2 | Lyngby Chicas 1 | 1999 | 606 | 1:50.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:49.84 | |||||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 27.58 | 27.58 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.70 | 56.28 | |||||||
Ella Stenholt | 2003 | 27.65 | 1:23.93 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 27.01 | 1:50.94 | |||||||
3 | Lyngby Chicas 2 | 1999 | 575 | 1:52.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:52.34 | |||||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 28.07 | 28.07 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 28.03 | 56.10 | |||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 29.10 | 1:25.20 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 27.67 | 1:52.87 | |||||||
4 | Gentofte Damer 2 | 2000 | 572 | 1:53.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:50.16 | |||||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 28.27 | 28.27 | |||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 28.50 | 56.77 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 27.40 | 1:24.17 | |||||||
Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 28.93 | 1:53.10 | |||||||
5 | A6 Piger | 2003 | 569 | 1:53.30 | ||||||
A6 | 1:53.55 | |||||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 28.52 | 56.64 | |||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 28.05 | 1:24.69 | |||||||
Silja Brage | 2005 | 28.61 | 1:53.30 | |||||||
6 | Gs1 Piger 1 | 2003 | 535 | 1:55.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.41 | |||||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 28.23 | 57.35 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 28.67 | 1:26.02 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 29.60 | 1:55.62 | |||||||
7 | Søllerød Girls | 2004 | 523 | 1:56.53 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:55.78 | |||||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 28.65 | 28.65 | |||||||
Anna Nørskov | 2004 | 28.72 | 57.37 | |||||||
Emma Bruhn | 2002 | 29.21 | 1:26.58 | |||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 29.95 | 1:56.53 | |||||||
8 | Gs1 Piger 2 | 2003 | 515 | 1:57.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.07 | |||||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 29.21 | 29.21 | |||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | 29.09 | 58.30 | |||||||
Astrid Permin | 2003 | 30.06 | 1:28.36 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 28.73 | 1:57.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | 670 | 1:34.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.59 | |||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 23.54 | 23.54 | |||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 23.16 | 46.70 | |||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 23.69 | 1:10.39 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 23.98 | 1:34.37 | |||||||
2 | Gentofte Herrer 2 | 2001 | 552 | 1:40.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.76 | |||||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 24.45 | 24.45 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 24.39 | 48.84 | |||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 26.57 | 1:15.41 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 25.23 | 1:40.64 | |||||||
3 | Lyngby Los Pescados | 2001 | 545 | 1:41.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:42.72 | |||||||||
William Textor Broch | 2001 | 23.81 | 23.81 | |||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 25.69 | 49.50 | |||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 26.18 | 1:15.68 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 25.39 | 1:41.07 | |||||||
4 | A6 Boys A | 2002 | 524 | 1:42.40 | ||||||
A6 | 1:42.29 | |||||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 25.50 | 25.50 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 25.44 | 50.94 | |||||||
Julius Svarrer | 2005 | 25.22 | 1:16.16 | |||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 26.24 | 1:42.40 | |||||||
5 | Gs1 Drenge 1 | 1999 | 487 | 1:44.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:47.75 | |||||||||
Bjørn Sandbeck | 1999 | 26.32 | 26.32 | |||||||
Frederik Holm Wester | 2000 | 27.27 | 53.59 | |||||||
Mads Frederik Eilersen | 2001 | 26.02 | 1:19.61 | |||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 25.32 | 1:44.93 | |||||||
6 | Søllerød Boys | 2002 | 476 | 1:45.73 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:49.96 | |||||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 25.68 | 25.68 | |||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 26.09 | 51.77 | |||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 27.29 | 1:19.06 | |||||||
Julian Birch | 2004 | 26.67 | 1:45.73 | |||||||
7 | A6 Boys B | 2003 | 423 | 1:49.97 | ||||||
A6 | 1:50.22 | |||||||||
Noah Tranum | 2004 | 26.23 | 26.23 | |||||||
Emil Witzner Hansen | 2004 | 27.39 | 53.62 | |||||||
Marco Stub Olssen | 2004 | 27.71 | 1:21.33 | |||||||
Victor Toftehøj | 2003 | 28.64 | 1:49.97 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:16 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 39, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Molly Borchorst | 2007 | 431 | 1:11.13 | 2:30.33 | 3:51.09 | 5:10.31 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:25.74 | |||||||||
2 | Maja Vejborg | 2007 | 368 | 1:17.60 | 2:40.35 | 4:04.44 | 5:27.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:58.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:16 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:16 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Halken | 2005 | 460 | 1:04.99 | 2:15.07 | 3:26.14 | 4:34.77 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:35.03 | |||||||||
2 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 403 | 1:08.91 | 2:21.76 | 3:34.39 | 4:47.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:55.45 | |||||||||
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hannibal Wamberg | 2006 | 278 | 1:15.03 | 2:40.20 | 4:03.17 | 5:24.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 6:01.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:16 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 41, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna E.e. Balle | 2006 | 357 | 35.77 | 1:16.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.30 | |||||||||
2 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 348 | 35.96 | 1:17.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.70 | |||||||||
3 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 340 | 35.99 | 1:18.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.60 | |||||||||
4 | Signe Munk Hvid | 2006 | 340 | 36.24 | 1:18.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.63 | |||||||||
5 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 304 | 36.85 | 1:21.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.13 | |||||||||
6 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 302 | 36.28 | 1:21.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.07 | |||||||||
7 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 205 | 40.23 | 1:32.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.58 | |||||||||
Løb 41, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie Flamand | 2007 | 307 | 36.74 | 1:20.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.92 | |||||||||
2 | Annabella Nathansen | 2007 | 291 | 37.06 | 1:22.36 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.04 | |||||||||
3 | Mathilde Kristensen | 2007 | 290 | 38.07 | 1:22.49 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
4 | Tess van der Laan | 2008 | 263 | 38.75 | 1:25.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.67 | |||||||||
5 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 211 | 41.26 | 1:31.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.21 | |||||||||
6 | Edith Louise Vedel | 2007 | 201 | 42.75 | 1:33.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.50 | |||||||||
7 | Laura Raahauge | 2008 | 182 | 44.59 | 1:36.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.51 | |||||||||
8 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 181 | 43.76 | 1:36.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 150 | 44.76 | 1:42.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:03.70 | |||||||||
10 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 125 | 47.52 | 1:49.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emilie Franck Fæste | 2008 | 118 | 51.28 | 1:51.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Xenia Fristrup | 2008 | 117 | 51.38 | 1:51.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 85 | 57.03 | 2:04.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Karoline Drescher | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:31 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:35 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 42, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 450 | 29.05 | 1:02.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
2 | Laurits Boserup | 2005 | 387 | 30.55 | 1:05.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.37 | |||||||||
3 | Erik Schmidt | 2005 | 378 | 31.41 | 1:06.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.54 | |||||||||
4 | Louie Hansen | 2005 | 337 | 32.06 | 1:09.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.72 | |||||||||
5 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 295 | 33.52 | 1:12.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.51 | |||||||||
Løb 42, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Misander | 2007 | 331 | 32.78 | 1:09.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.05 | |||||||||
2 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 327 | 32.39 | 1:09.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.43 | |||||||||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 326 | 32.38 | 1:09.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.12 | |||||||||
4 | David Johannes Dahl | 2006 | 282 | 33.92 | 1:13.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.25 | |||||||||
5 | Oswald Lindquist | 2006 | 251 | 35.50 | 1:16.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:41.62 | |||||||||
6 | August Taul | 2006 | 213 | 37.39 | 1:20.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.78 | |||||||||
7 | August Due | 2007 | 207 | 37.88 | 1:21.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.44 | |||||||||
8 | Frederik Mindegaard | 2007 | 195 | 37.13 | 1:22.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:50.46 | |||||||||
9 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 171 | 39.08 | 1:26.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | August Bülow Sandersen | 2007 | 155 | 40.36 | 1:29.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.55 | |||||||||
11 | Vitus Skovbjerg | 2007 | 153 | 40.48 | 1:29.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:41.73 | |||||||||
12 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 144 | 41.09 | 1:31.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.21 | |||||||||
13 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 139 | 43.94 | 1:32.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:50.43 | |||||||||
14 | William Diness Vindeløv | 2007 | 116 | 44.20 | 1:38.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:47.23 | |||||||||
15 | Frederik Find | 2007 | 98 | 43.97 | 1:44.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:35 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 43, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Mantoni | 2006 | 486 | 34.48 | 1:12.62 | 1:58.87 | 2:34.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.75 | |||||||||
2 | Anna E.e. Balle | 2006 | 384 | 36.84 | 1:19.15 | 2:08.54 | 2:47.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.66 | |||||||||
3 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 381 | 36.25 | 1:19.01 | 2:08.45 | 2:48.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.96 | |||||||||
4 | Signe Munk Hvid | 2006 | 370 | 36.59 | 1:18.98 | 2:09.87 | 2:49.71 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:54.08 | |||||||||
Løb 43, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Molly Borchorst | 2007 | 322 | 39.43 | 1:23.53 | 2:18.57 | 2:57.68 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.33 | |||||||||
2 | Mathilde Kristensen | 2007 | 306 | 39.65 | 1:24.74 | 2:21.63 | 3:00.73 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:57.11 | |||||||||
3 | Nina Griffin | 2007 | 305 | 39.34 | 1:25.23 | 2:19.20 | 3:00.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:09.23 | |||||||||
4 | Annabella Nathansen | 2007 | 273 | 38.81 | 1:29.05 | 2:23.78 | 3:07.67 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:09.33 | |||||||||
5 | Helene Heegaard | 2007 | 273 | 45.45 | 1:35.01 | 2:27.97 | 3:07.78 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:08.04 | |||||||||
6 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 224 | 49.28 | 1:39.95 | 2:35.66 | 3:20.54 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:19.00 | |||||||||
7 | Emma Brøndum | 2007 | 205 | 46.74 | 1:40.30 | 2:42.10 | 3:26.63 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:34.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:44 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hannibal Wamberg | 2006 | 205 | 41.05 | 1:30.10 | 2:25.42 | 3:05.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:24.05 | |||||||||
2 | David Knudsen | 2007 | 124 | 48.89 | 1:40.70 | 2:49.33 | 3:39.52 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:52.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:44 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 45, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Mantoni | 2006 | 493 | 34.15 | 1:09.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.45 | |||||||||
2 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 377 | 36.44 | 1:16.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.61 | |||||||||
3 | Anna E.e. Balle | 2006 | 368 | 37.94 | 1:16.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.20 | |||||||||
4 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 365 | 37.46 | 1:16.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.09 | |||||||||
5 | Signe Munk Hvid | 2006 | 331 | 39.39 | 1:19.55 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.79 | |||||||||
6 | Dina Shapley | 2006 | 269 | 41.65 | 1:25.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.24 | |||||||||
Løb 45, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tess van der Laan | 2008 | 346 | 39.34 | 1:18.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.57 | |||||||||
2 | Ella Kjær | 2007 | 289 | 39.70 | 1:23.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maja Vejborg | 2007 | 272 | 41.19 | 1:24.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.10 | |||||||||
4 | Edith Louise Vedel | 2007 | 265 | 41.53 | 1:25.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.49 | |||||||||
5 | Silje Rasmussen | 2008 | 242 | 41.74 | 1:28.22 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:26.31 | |||||||||
6 | Louise Olsen | 2008 | 238 | 43.76 | 1:28.71 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:35.24 | |||||||||
7 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 233 | 43.78 | 1:29.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.08 | |||||||||
8 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 216 | 44.48 | 1:31.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.73 | |||||||||
9 | Lina Thejlman | 2008 | 215 | 43.28 | 1:31.78 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:32.59 | |||||||||
10 | Emilie Franck Fæste | 2008 | 202 | 47.48 | 1:33.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.23 | |||||||||
11 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 200 | 47.22 | 1:34.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.38 | |||||||||
12 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 197 | 45.90 | 1:34.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.25 | |||||||||
13 | Laura Raahauge | 2008 | 196 | 45.88 | 1:34.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.10 | |||||||||
14 | Johanne Højer | 2008 | 194 | 45.10 | 1:35.05 | |||||
JGI Svømning | 1:34.62 | |||||||||
15 | Xenia Fristrup | 2008 | 189 | 47.06 | 1:35.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.74 | |||||||||
16 | Liv Frost Juhler | 2008 | 188 | 46.44 | 1:35.95 | |||||
JGI Svømning | 1:39.34 | |||||||||
17 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | 186 | 47.87 | 1:36.38 | |||||
JGI Svømning | 1:36.83 | |||||||||
18 | Karoline Drescher | 2008 | 173 | 49.03 | 1:38.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.15 | |||||||||
19 | Sofie Lykke | 2008 | 171 | 47.17 | 1:39.00 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:40.33 | |||||||||
20 | Clara Scheibye | 2008 | 156 | 1:42.06 | 1:42.06 | |||||
JGI Svømning | 1:46.76 | |||||||||
21 | Signe Grynnerup | 2009 | 141 | 51.39 | 1:45.60 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:44.64 | |||||||||
22 | Melissa Walther Capito | 2009 | 108 | 1:55.23 | 1:55.23 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:52.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 46, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Arup Neergaard | 2005 | 386 | 32.70 | 1:07.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.30 | |||||||||
2 | Erik Schmidt | 2005 | 356 | 33.10 | 1:08.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.90 | |||||||||
Løb 46, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 365 | 33.75 | 1:08.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.42 | |||||||||
2 | Lucas Misander | 2007 | 310 | 34.79 | 1:12.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.08 | |||||||||
3 | David Johannes Dahl | 2006 | 281 | 35.83 | 1:14.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.25 | |||||||||
4 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 277 | 34.90 | 1:14.97 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:24.63 | |||||||||
5 | Maximillian Udar | 2006 | 276 | 36.47 | 1:15.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.27 | |||||||||
6 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 257 | 36.57 | 1:16.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.49 | |||||||||
7 | Oswald Lindquist | 2006 | 257 | 37.12 | 1:16.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.09 | |||||||||
8 | August Due | 2007 | 241 | 38.11 | 1:18.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.32 | |||||||||
9 | Vitus Skovbjerg | 2007 | 226 | 38.99 | 1:20.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.41 | |||||||||
10 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 214 | 39.68 | 1:21.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.97 | |||||||||
11 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 206 | 40.79 | 1:22.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.23 | |||||||||
12 | Frederik Mindegaard | 2007 | 200 | 40.00 | 1:23.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.34 | |||||||||
13 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 196 | 42.07 | 1:24.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.51 | |||||||||
14 | William Diness Vindeløv | 2007 | 190 | 41.29 | 1:24.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.61 | |||||||||
15 | Alexander Merl Larsen | 2008 | 181 | 42.28 | 1:26.32 | |||||
JGI Svømning | 1:26.40 | |||||||||
16 | Gustav Midtgaard | 2008 | 180 | 41.33 | 1:26.54 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:26.07 | |||||||||
17 | Frederik Find | 2007 | 180 | 41.74 | 1:26.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.79 | |||||||||
18 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 169 | 42.79 | 1:28.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.01 | |||||||||
19 | August Bülow Sandersen | 2007 | 143 | 45.16 | 1:33.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.79 | |||||||||
20 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | 124 | 47.13 | 1:37.90 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:44.68 | |||||||||
21 | Jens Nielsen | 2008 | 119 | 48.51 | 1:39.29 | |||||
JGI Svømning | 1:41.40 | |||||||||
22 | Isaac Hammer Toftkær | 2009 | 83 | 56.86 | 1:52.10 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:51.00 | |||||||||
23 | Noah Dietrichsen | 2010 | 55 | 58.67 | 2:08.56 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 47, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 312 | 42.96 | 1:33.25 | 2:26.49 | 3:18.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:56.85 | |||||||||
Løb 47, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Kjær | 2007 | 377 | 41.33 | 1:28.88 | 2:17.82 | 3:06.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Helene Heegaard | 2007 | 295 | 45.86 | 1:37.51 | 2:31.05 | 3:22.00 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:27.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 48, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Arup Neergaard | 2005 | 354 | 37.47 | 1:20.97 | 2:05.46 | 2:50.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.41 | |||||||||
Løb 48, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Taul | 2006 | 285 | 41.13 | 1:28.95 | 2:16.69 | 3:02.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.31 | |||||||||
2 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 262 | 42.45 | 1:30.75 | 2:20.01 | 3:08.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:20.29 | |||||||||
3 | Maximillian Udar | 2006 | 214 | 43.31 | 1:35.84 | 2:28.50 | 3:21.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:11.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 49, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 442 | 30.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.65 | |||||||||
2 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 415 | 30.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.38 | |||||||||
3 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 409 | 30.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.62 | |||||||||
4 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 380 | 31.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.04 | |||||||||
4 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 380 | 31.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.72 | |||||||||
6 | Dina Shapley | 2006 | 367 | 32.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
7 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 320 | 33.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.62 | |||||||||
Løb 49, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tess van der Laan | 2008 | 350 | 32.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.99 | |||||||||
2 | Nina Griffin | 2007 | 349 | 32.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.51 | |||||||||
3 | Sophie Flamand | 2007 | 334 | 33.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.03 | |||||||||
4 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 295 | 34.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.49 | |||||||||
5 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 289 | 34.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.81 | |||||||||
6 | Silje Rasmussen | 2008 | 289 | 34.68 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
7 | Edith Louise Vedel | 2007 | 283 | 34.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.63 | |||||||||
8 | Sofie Lykke | 2008 | 268 | 35.55 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 38.16 | |||||||||
9 | Johanne Højer | 2008 | 263 | 35.75 | ||||||
JGI Svømning | 37.89 | |||||||||
10 | Louise Olsen | 2008 | 263 | 35.78 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 36.23 | |||||||||
11 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 243 | 36.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.64 | |||||||||
12 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 239 | 36.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
13 | Laura Raahauge | 2008 | 232 | 37.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.05 | |||||||||
14 | Emilie Franck Fæste | 2008 | 226 | 37.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.06 | |||||||||
15 | Liv Frost Juhler | 2008 | 222 | 37.84 | ||||||
JGI Svømning | 37.66 | |||||||||
16 | Emma Brøndum | 2007 | 217 | 38.15 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.39 | |||||||||
17 | Karoline Drescher | 2008 | 215 | 38.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.12 | |||||||||
18 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | 213 | 38.35 | ||||||
JGI Svømning | 38.97 | |||||||||
19 | Clara Scheibye | 2008 | 210 | 38.54 | ||||||
JGI Svømning | 41.67 | |||||||||
20 | Lina Thejlman | 2008 | 208 | 38.69 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 38.11 | |||||||||
21 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 202 | 39.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.96 | |||||||||
22 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 202 | 39.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.78 | |||||||||
23 | Xenia Fristrup | 2008 | 198 | 39.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.04 | |||||||||
24 | Signe Grynnerup | 2009 | 183 | 40.38 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 42.79 | |||||||||
25 | Melissa Walther Capito | 2009 | 137 | 44.38 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 45.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 50, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 411 | 27.23 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.23 | |||||||||
2 | Laurits Boserup | 2005 | 407 | 27.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.47 | |||||||||
3 | Louie Hansen | 2005 | 334 | 29.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.93 | |||||||||
4 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 329 | 29.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.92 | |||||||||
5 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 329 | 29.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.86 | |||||||||
- | Alexander Halken | 2005 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.33 | |||||||||
Løb 50, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Misander | 2007 | 351 | 28.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.47 | |||||||||
2 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 338 | 29.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.13 | |||||||||
3 | Oswald Lindquist | 2006 | 312 | 29.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.47 | |||||||||
4 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 299 | 30.28 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
5 | David Johannes Dahl | 2006 | 272 | 31.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.18 | |||||||||
6 | August Due | 2007 | 258 | 31.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.92 | |||||||||
7 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 253 | 32.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
8 | Frederik Mindegaard | 2007 | 228 | 33.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.28 | |||||||||
9 | William Diness Vindeløv | 2007 | 213 | 33.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.50 | |||||||||
10 | Vitus Skovbjerg | 2007 | 212 | 33.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.31 | |||||||||
11 | August Bülow Sandersen | 2007 | 206 | 34.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.69 | |||||||||
12 | Frederik Find | 2007 | 205 | 34.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.44 | |||||||||
13 | Alexander Merl Larsen | 2008 | 198 | 34.71 | ||||||
JGI Svømning | 35.10 | |||||||||
14 | Gustav Midtgaard | 2008 | 198 | 34.72 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
15 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 198 | 34.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.76 | |||||||||
16 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 190 | 35.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.04 | |||||||||
17 | David Knudsen | 2007 | 173 | 36.30 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 36.49 | |||||||||
18 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 166 | 36.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.09 | |||||||||
19 | Jens Nielsen | 2008 | 125 | 40.42 | ||||||
JGI Svømning | 41.98 | |||||||||
20 | Isaac Hammer Toftkær | 2009 | 118 | 41.24 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 42.64 | |||||||||
21 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | 112 | 42.02 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 42.96 | |||||||||
22 | Noah Dietrichsen | 2010 | 67 | 49.82 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 50.24 | |||||||||
- | Hannibal Wamberg | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 53, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 714 | 28.57 | 1:01.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.17 | |||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 703 | 28.89 | 1:01.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.03 | |||||||||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 640 | 30.43 | 1:03.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.20 | |||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 618 | 30.08 | 1:04.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.37 | |||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 608 | 30.69 | 1:04.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.69 | |||||||||
6 | Victoria Vorm | 2001 | 599 | 30.75 | 1:04.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.90 | |||||||||
7 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 581 | 30.53 | 1:05.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.54 | |||||||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 540 | 31.27 | 1:07.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.64 | |||||||||
9 | Anna Wermuth | 1996 | 536 | 31.81 | 1:07.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.05 | |||||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | 530 | 31.66 | 1:07.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.27 | |||||||||
11 | Emilie Krog | 2002 | 515 | 31.95 | 1:08.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
12 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 510 | 30.87 | 1:08.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.39 | |||||||||
Løb 53, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 636 | 30.26 | 1:03.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.52 | |||||||||
2 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 630 | 29.88 | 1:03.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.94 | |||||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 610 | 30.38 | 1:04.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.79 | |||||||||
4 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 593 | 30.30 | 1:04.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.38 | |||||||||
5 | Ella Stenholt | 2003 | 582 | 30.37 | 1:05.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
6 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 532 | 31.36 | 1:07.37 | |||||
JGI Svømning | 1:06.56 | |||||||||
7 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 531 | 32.01 | 1:07.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.44 | |||||||||
8 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 530 | 31.89 | 1:07.45 | |||||
JGI Svømning | 1:06.68 | |||||||||
9 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 527 | 31.75 | 1:07.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.06 | |||||||||
10 | Silja Brage | 2005 | 504 | 32.06 | 1:08.59 | |||||
JGI Svømning | 1:07.85 | |||||||||
11 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 499 | 32.25 | 1:08.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.37 | |||||||||
12 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 490 | 31.80 | 1:09.26 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:09.05 | |||||||||
13 | Anna Nørskov | 2004 | 487 | 32.51 | 1:09.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
14 | Olivia Augustinus | 2004 | 480 | 31.40 | 1:09.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
15 | Frederikke Falk-List | 2004 | 480 | 32.98 | 1:09.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.53 | |||||||||
16 | Clara Toft | 2004 | 473 | 32.78 | 1:10.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.82 | |||||||||
17 | Fiona Andrea Have | 2004 | 473 | 32.41 | 1:10.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.08 | |||||||||
18 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 470 | 32.76 | 1:10.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.10 | |||||||||
19 | Rebecca Petersen | 2005 | 464 | 32.51 | 1:10.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.97 | |||||||||
20 | Frederikke Elster | 2004 | 436 | 32.95 | 1:11.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.78 | |||||||||
21 | Ida Marie Platzer | 2005 | 434 | 33.86 | 1:12.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.15 | |||||||||
22 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 429 | 33.18 | 1:12.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.62 | |||||||||
23 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 417 | 33.86 | 1:13.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.80 | |||||||||
24 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 402 | 34.22 | 1:13.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.28 | |||||||||
25 | Amalie Schou | 2003 | 387 | 34.11 | 1:14.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.83 | |||||||||
26 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 384 | 35.19 | 1:15.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.81 | |||||||||
27 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 370 | 34.46 | 1:16.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.68 | |||||||||
28 | Alma Olivarius | 2005 | 353 | 34.75 | 1:17.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 54, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Holmberg | 1991 | 661 | 25.18 | 55.19 | |||||
Täby Sim | 56.50 | |||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 612 | 26.55 | 56.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.23 | |||||||||
3 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 609 | 26.41 | 56.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.20 | |||||||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 582 | 26.61 | 57.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.69 | |||||||||
Løb 54, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer Weiss | 2002 | 551 | 26.87 | 58.63 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 57.59 | |||||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | 549 | 27.45 | 58.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.13 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 537 | 27.32 | 59.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 57.40 | |||||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | 524 | 27.51 | 59.63 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:02.26 | |||||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 522 | 27.81 | 59.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.05 | |||||||||
6 | Tobias Gammelvind | 2004 | 501 | 28.29 | 1:00.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.21 | |||||||||
7 | Nicolai Wiuff | 2002 | 476 | 28.33 | 1:01.57 | |||||
JGI Svømning | 59.15 | |||||||||
8 | William Kristensen | 2003 | 474 | 28.69 | 1:01.65 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.19 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 465 | 28.25 | 1:02.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.04 | |||||||||
10 | Valdemar Kristensen | 2003 | 435 | 29.45 | 1:03.43 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
11 | Kasper Thorn | 2004 | 428 | 29.45 | 1:03.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.22 | |||||||||
12 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 421 | 29.97 | 1:04.15 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.49 | |||||||||
13 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 419 | 29.78 | 1:04.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.34 | |||||||||
14 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 407 | 30.46 | 1:04.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.17 | |||||||||
15 | Julian Birch | 2004 | 398 | 30.23 | 1:05.35 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.69 | |||||||||
16 | Bror Textor-Broch | 2003 | 394 | 30.21 | 1:05.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.61 | |||||||||
17 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 393 | 30.83 | 1:05.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.10 | |||||||||
18 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 375 | 30.70 | 1:06.65 | |||||
JGI Svømning | 1:07.84 | |||||||||
19 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 324 | 32.43 | 1:09.96 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.79 | |||||||||
20 | Kasper Milton Smith | 2003 | 296 | 32.58 | 1:12.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
21 | Marco Stub Olssen | 2004 | 291 | 33.02 | 1:12.54 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:13.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 55 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 55, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 684 | 30.85 | 1:07.68 | 1:47.08 | 2:18.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.83 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 663 | 30.48 | 1:06.65 | 1:46.63 | 2:19.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.76 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 644 | 30.62 | 1:06.53 | 1:48.67 | 2:21.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.68 | |||||||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | 612 | 31.24 | 1:11.20 | 1:49.70 | 2:23.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.32 | |||||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 599 | 31.17 | 1:10.31 | 1:53.14 | 2:24.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.18 | |||||||||
6 | Victoria Vorm | 2001 | 571 | 31.33 | 1:09.82 | 1:53.22 | 2:26.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.52 | |||||||||
7 | Emilie Krog | 2002 | 570 | 32.67 | 1:10.63 | 1:53.90 | 2:26.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.04 | |||||||||
8 | Vera Staun Hansen | 1999 | 566 | 30.61 | 1:10.04 | 1:53.57 | 2:27.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.74 | |||||||||
Løb 55, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esther Else Grubert | 2003 | 597 | 31.42 | 1:07.17 | 1:51.08 | 2:24.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.26 | |||||||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | 568 | 31.78 | 1:10.35 | 1:53.46 | 2:27.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.18 | |||||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 567 | 33.13 | 1:10.87 | 1:54.19 | 2:27.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.12 | |||||||||
4 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 545 | 33.41 | 1:13.73 | 1:55.43 | 2:29.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.41 | |||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 513 | 33.31 | 1:11.06 | 1:56.25 | 2:32.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.23 | |||||||||
6 | Fiona Andrea Have | 2004 | 504 | 33.00 | 1:13.61 | 1:59.37 | 2:33.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.26 | |||||||||
7 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 498 | 33.30 | 1:14.80 | 1:58.01 | 2:33.71 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.69 | |||||||||
8 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 487 | 33.74 | 1:12.72 | 1:57.85 | 2:34.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.71 | |||||||||
9 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 483 | 33.08 | 1:12.73 | 1:59.62 | 2:35.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.67 | |||||||||
10 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 459 | 34.70 | 1:13.89 | 2:01.88 | 2:37.90 | |||
JGI Svømning | 2:39.72 | |||||||||
11 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 446 | 32.95 | 1:13.54 | 2:01.99 | 2:39.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.73 | |||||||||
- | Olivia Augustinus | 2004 | DSQ | Flere flyben v. 125m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 56 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 56, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | 593 | 27.69 | 1:03.33 | 1:40.95 | 2:10.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.20 | |||||||||
Løb 56, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 627 | 28.50 | 1:01.39 | 1:39.05 | 2:08.05 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:07.91 | |||||||||
2 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 562 | 28.52 | 1:02.59 | 1:41.80 | 2:12.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.46 | |||||||||
3 | Jens Bomgaard | 2002 | 509 | 29.15 | 1:03.80 | 1:44.64 | 2:17.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.96 | |||||||||
4 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 507 | 29.12 | 1:03.55 | 1:44.73 | 2:17.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.72 | |||||||||
5 | Sebastian Greisen | 2004 | 501 | 29.66 | 1:05.32 | 1:46.04 | 2:18.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.45 | |||||||||
6 | Tobias Gammelvind | 2004 | 497 | 28.59 | 1:05.46 | 1:46.76 | 2:18.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.24 | |||||||||
7 | Christopher G. Trandum | 2003 | 483 | 28.25 | 1:04.07 | 1:49.02 | 2:19.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.58 | |||||||||
8 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 456 | 30.80 | 1:07.71 | 1:50.12 | 2:22.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.91 | |||||||||
9 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 456 | 30.54 | 1:07.58 | 1:50.64 | 2:22.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.03 | |||||||||
10 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 452 | 30.63 | 1:07.34 | 1:49.24 | 2:22.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:21.82 | |||||||||
11 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 446 | 30.40 | 1:07.41 | 1:47.77 | 2:23.44 | |||
JGI Svømning | 2:20.66 | |||||||||
12 | Troels Fode | 2004 | 435 | 31.98 | 1:09.83 | 1:50.52 | 2:24.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.63 | |||||||||
13 | Noah Tranum | 2004 | 425 | 30.34 | 1:07.62 | 1:51.34 | 2:25.74 | |||
JGI Svømning | 2:33.86 | |||||||||
14 | Bror Textor-Broch | 2003 | 421 | 30.67 | 1:08.71 | 1:50.01 | 2:26.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.94 | |||||||||
15 | Victor Toftehøj | 2003 | 395 | 31.43 | 1:09.78 | 1:53.86 | 2:29.34 | |||
JGI Svømning | 2:29.06 | |||||||||
16 | William Kristensen | 2003 | 368 | 31.03 | 1:11.81 | 1:58.02 | 2:32.92 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:29.00 | |||||||||
17 | Sebastian Alexander West | 2004 | 333 | 32.52 | 1:13.73 | 2:00.01 | 2:38.16 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:38.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 57 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 57, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 687 | 30.19 | 1:02.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.07 | |||||||||
2 | Emma Maagøe | 1999 | 648 | 31.00 | 1:03.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.66 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 634 | 31.89 | 1:04.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.98 | |||||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 589 | 32.72 | 1:05.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.04 | |||||||||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 538 | 33.00 | 1:07.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.80 | |||||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | 526 | 33.29 | 1:08.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.93 | |||||||||
7 | Emilie Krog | 2002 | 524 | 33.72 | 1:08.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.58 | |||||||||
8 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 504 | 34.28 | 1:09.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.96 | |||||||||
Løb 57, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 606 | 31.92 | 1:05.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.81 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 591 | 31.78 | 1:05.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.96 | |||||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | 575 | 32.70 | 1:06.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.31 | |||||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 563 | 32.67 | 1:06.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.54 | |||||||||
5 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 552 | 32.02 | 1:07.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.27 | |||||||||
6 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 525 | 32.67 | 1:08.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.09 | |||||||||
7 | Rebecca Petersen | 2005 | 520 | 33.74 | 1:08.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.09 | |||||||||
8 | Malou Soelberg | 2004 | 490 | 34.29 | 1:09.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.09 | |||||||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | 490 | 33.70 | 1:09.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.63 | |||||||||
10 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 480 | 34.66 | 1:10.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.98 | |||||||||
11 | Alma Olivarius | 2005 | 463 | 34.43 | 1:11.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.61 | |||||||||
12 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 456 | 34.97 | 1:11.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.94 | |||||||||
13 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 428 | 35.70 | 1:12.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.90 | |||||||||
14 | Frederikke Elster | 2004 | 381 | 36.68 | 1:15.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.26 | |||||||||
15 | Astrid Permin | 2003 | 360 | 37.15 | 1:17.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.34 | |||||||||
16 | Julia Tholstrup | 2005 | 343 | 39.09 | 1:18.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 58 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 58, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 676 | 27.07 | 55.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.37 | |||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 644 | 27.74 | 56.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 57.35 | |||||||||
3 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 628 | 27.36 | 57.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 56.82 | |||||||||
4 | William Textor Broch | 2001 | 515 | 29.31 | 1:00.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.76 | |||||||||
Løb 58, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 555 | 29.45 | 59.47 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 58.92 | |||||||||
2 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 485 | 29.96 | 1:02.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.11 | |||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 485 | 30.22 | 1:02.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.56 | |||||||||
4 | Sebastian Greisen | 2004 | 438 | 31.13 | 1:04.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
5 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 420 | 31.70 | 1:05.29 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:07.02 | |||||||||
6 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 403 | 32.05 | 1:06.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
6 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 403 | 32.07 | 1:06.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.53 | |||||||||
8 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 388 | 31.99 | 1:07.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.32 | |||||||||
9 | Alexander Griffin | 2004 | 347 | 34.01 | 1:09.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.19 | |||||||||
10 | Kasper Milton Smith | 2003 | 308 | 35.10 | 1:12.35 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.61 | |||||||||
11 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 124 | 46.52 | 1:38.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 59 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 59, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 706 | 36.17 | 1:15.62 | 1:53.06 | 2:31.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.75 | |||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 591 | 36.71 | 1:16.59 | 1:57.57 | 2:40.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.14 | |||||||||
3 | Emilie Krog | 2002 | 528 | 38.70 | 1:21.17 | 2:04.36 | 2:46.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.71 | |||||||||
4 | Emma Bruhn | 2002 | 517 | 36.52 | 1:18.85 | 2:03.28 | 2:47.66 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.10 | |||||||||
Løb 59, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 677 | 34.76 | 1:13.03 | 1:52.84 | 2:33.24 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:32.53 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 548 | 37.73 | 1:19.31 | 2:01.31 | 2:44.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.99 | |||||||||
3 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 541 | 38.04 | 1:20.57 | 2:02.93 | 2:45.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:43.09 | |||||||||
4 | Silja Brage | 2005 | 515 | 39.06 | 1:21.40 | 2:04.80 | 2:47.80 | |||
JGI Svømning | 2:46.22 | |||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 507 | 38.03 | 1:21.05 | 2:04.86 | 2:48.73 | |||
JGI Svømning | 2:48.57 | |||||||||
6 | Olivia Callesen | 2004 | 505 | 38.24 | 1:21.17 | 2:05.28 | 2:48.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.67 | |||||||||
7 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 502 | 38.52 | 1:21.89 | 2:05.76 | 2:49.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.85 | |||||||||
8 | Freja Møller | 2004 | 497 | 38.57 | 1:21.97 | 2:06.00 | 2:49.78 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:42.94 | |||||||||
9 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 477 | 38.59 | 1:22.11 | 2:06.85 | 2:52.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.94 | |||||||||
10 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 474 | 39.47 | 1:23.26 | 2:07.52 | 2:52.48 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:48.11 | |||||||||
11 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 461 | 39.30 | 1:23.46 | 2:08.42 | 2:54.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.21 | |||||||||
12 | Amalie Schou | 2003 | 424 | 40.32 | 1:25.32 | 2:11.86 | 2:59.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:56.22 | |||||||||
13 | Ida Marie Platzer | 2005 | 424 | 40.53 | 1:26.24 | 2:12.86 | 2:59.10 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.08 | |||||||||
14 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 380 | 41.10 | 1:27.78 | 2:16.39 | 3:05.68 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:56.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 60 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 60, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 622 | 32.11 | 1:08.12 | 1:44.21 | 2:21.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.60 | |||||||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | 568 | 33.37 | 1:11.35 | 1:48.56 | 2:25.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.15 | |||||||||
Løb 60, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 598 | 32.84 | 1:09.01 | 1:45.82 | 2:22.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.28 | |||||||||
2 | Troels Fode | 2004 | 456 | 35.40 | 1:15.43 | 1:55.87 | 2:36.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.57 | |||||||||
3 | Kasper Thorn | 2004 | 392 | 36.47 | 1:18.76 | 2:01.27 | 2:44.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.76 | |||||||||
4 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 379 | 38.24 | 1:21.38 | 2:04.11 | 2:46.40 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:41.28 | |||||||||
5 | Sebastian Alexander West | 2004 | 329 | 39.22 | 1:24.29 | 2:09.62 | 2:54.44 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:53.78 | |||||||||
6 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 203 | 45.14 | 1:37.56 | 2:32.87 | 3:24.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:21.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 61 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 699 | 25.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.96 | |||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 645 | 26.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.60 | |||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 622 | 26.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.58 | |||||||||
4 | Marina Heller Hansen | 1994 | 593 | 27.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.84 | |||||||||
5 | Anna Wermuth | 1996 | 578 | 27.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.20 | |||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 573 | 27.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.21 | |||||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | 565 | 27.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.85 | |||||||||
8 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 552 | 27.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.26 | |||||||||
9 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 548 | 28.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.59 | |||||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | 538 | 28.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.41 | |||||||||
11 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 521 | 28.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
12 | Victoria Vorm | 2001 | 513 | 28.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.57 | |||||||||
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 561 | 27.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.15 | |||||||||
2 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 539 | 28.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.13 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 538 | 28.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.83 | |||||||||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 525 | 28.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.62 | |||||||||
5 | Ella Stenholt | 2003 | 524 | 28.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.03 | |||||||||
6 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 518 | 28.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.31 | |||||||||
7 | Frederikke Falk-List | 2004 | 516 | 28.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.59 | |||||||||
8 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 515 | 28.60 | ||||||
JGI Svømning | 28.71 | |||||||||
9 | Anna Nørskov | 2004 | 507 | 28.74 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | 505 | 28.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.77 | |||||||||
11 | Clara Toft | 2004 | 497 | 28.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.55 | |||||||||
12 | Fiona Andrea Have | 2004 | 487 | 29.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.42 | |||||||||
13 | Olivia Augustinus | 2004 | 484 | 29.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
14 | Malou Soelberg | 2004 | 479 | 29.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.72 | |||||||||
15 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 475 | 29.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.38 | |||||||||
16 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 470 | 29.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.97 | |||||||||
17 | Anne Sofie Evald | 2004 | 468 | 29.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.63 | |||||||||
18 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 456 | 29.77 | ||||||
JGI Svømning | 29.26 | |||||||||
19 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 447 | 29.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
20 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 414 | 30.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
21 | Mia Lindberg | 2003 | 404 | 31.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.45 | |||||||||
22 | Astrid Permin | 2003 | 395 | 31.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.30 | |||||||||
23 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 360 | 32.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.59 | |||||||||
24 | Julia Tholstrup | 2005 | 322 | 33.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 62 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 62, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Holmberg | 1991 | 655 | 23.32 | ||||||
Täby Sim | 23.45 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 642 | 23.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 23.27 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 615 | 23.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 23.02 | |||||||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 594 | 24.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.25 | |||||||||
5 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 573 | 24.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 23.75 | |||||||||
6 | Magnus Carstensen | 1999 | 530 | 25.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.51 | |||||||||
7 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 476 | 25.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.84 | |||||||||
8 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 466 | 26.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.73 | |||||||||
9 | Frederik Holm Wester | 2000 | 408 | 27.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.42 | |||||||||
Løb 62, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 588 | 24.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.14 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 550 | 24.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.81 | |||||||||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 538 | 24.91 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 24.15 | |||||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | 511 | 25.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.73 | |||||||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 503 | 25.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.00 | |||||||||
6 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 499 | 25.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.51 | |||||||||
7 | Julius Svarrer | 2005 | 498 | 25.55 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 26.96 | |||||||||
8 | Christopher G. Trandum | 2003 | 497 | 25.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.09 | |||||||||
9 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 492 | 25.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.70 | |||||||||
10 | Christoffer Weiss | 2002 | 479 | 25.88 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 25.97 | |||||||||
10 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 479 | 25.88 | ||||||
JGI Svømning | 25.25 | |||||||||
12 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 474 | 25.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.41 | |||||||||
13 | Nicolai Wiuff | 2002 | 470 | 26.05 | ||||||
JGI Svømning | 26.12 | |||||||||
14 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 459 | 26.26 | ||||||
JGI Svømning | 26.39 | |||||||||
15 | Valdemar Kristensen | 2003 | 457 | 26.29 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
16 | Noah Tranum | 2004 | 442 | 26.58 | ||||||
JGI Svømning | 27.37 | |||||||||
17 | Julian Birch | 2004 | 436 | 26.70 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.19 | |||||||||
18 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 434 | 26.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.54 | |||||||||
19 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 429 | 26.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.76 | |||||||||
20 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 409 | 27.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.47 | |||||||||
21 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 389 | 27.75 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 27.76 | |||||||||
22 | Marco Stub Olssen | 2004 | 384 | 27.87 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 28.51 | |||||||||
23 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 373 | 28.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.56 | |||||||||
24 | Alexander Griffin | 2004 | 352 | 28.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.77 | |||||||||
25 | Victor Toftehøj | 2003 | 344 | 28.90 | ||||||
JGI Svømning | 28.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 63 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 63, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Damer 1 | 2002 | 668 | 1:58.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:00.09 | |||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 32.85 | 1:02.81 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 28.85 | 1:31.66 | |||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 26.47 | 1:58.13 | |||||||
2 | Lyngby Chicas 1 | 1999 | 665 | 1:58.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:57.11 | |||||||||
Ella Stenholt | 2003 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 33.28 | 1:02.92 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 28.25 | 1:31.17 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 27.10 | 1:58.27 | |||||||
3 | A6 Piger | 2003 | 588 | 2:03.22 | ||||||
A6 | 2:04.65 | |||||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 32.72 | 1:04.90 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 30.04 | 1:34.94 | |||||||
Silja Brage | 2005 | 28.28 | 2:03.22 | |||||||
4 | Søllerød Girls | 2004 | 526 | 2:07.93 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:11.63 | |||||||||
Anna Nørskov | 2004 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Emma Bruhn | 2002 | 35.22 | 1:08.63 | |||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 30.94 | 1:39.57 | |||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 28.36 | 2:07.93 | |||||||
5 | Lyngby Chicas 2 | 1999 | 522 | 2:08.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.99 | |||||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 32.96 | 32.96 | |||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 35.13 | 1:08.09 | |||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 31.94 | 1:40.03 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 28.17 | 2:08.20 | |||||||
6 | Gs1 Piger 1 | 2003 | 508 | 2:09.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:06.30 | |||||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 37.04 | 1:09.62 | |||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 29.87 | 1:39.49 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 29.92 | 2:09.41 | |||||||
7 | Gs1 Piger 2 | 2003 | 450 | 2:14.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:10.95 | |||||||||
Astrid Permin | 2003 | 1:12.77 | 1:12.77 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 33.13 | 1:45.90 | |||||||
Cecilie G. Mortensen | 2005 | 28.86 | 2:14.76 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 2:14.76 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 64 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 64, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | 652 | 1:44.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.49 | |||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 25.91 | 25.91 | |||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 28.79 | 54.70 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 25.72 | 1:20.42 | |||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 23.87 | 1:44.29 | |||||||
2 | Gentofte Herrer 2 | 2001 | 546 | 1:50.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:49.11 | |||||||||
Leo Badaker | 2002 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 29.16 | 58.40 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 26.65 | 1:25.05 | |||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 25.58 | 1:50.63 | |||||||
3 | A6 Boys A | 2002 | 528 | 1:51.87 | ||||||
A6 | 1:55.07 | |||||||||
Julius Svarrer | 2005 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 30.72 | 59.62 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 26.83 | 1:26.45 | |||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 25.42 | 1:51.87 | |||||||
4 | Lyngby Los Pescados | 2001 | 518 | 1:52.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:53.89 | |||||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 32.75 | 1:01.20 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 25.59 | 1:26.79 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 25.75 | 1:52.54 | |||||||
5 | Søllerød Boys | 2002 | 502 | 1:53.75 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:06.80 | |||||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 27.74 | 27.74 | |||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 32.94 | 1:00.68 | |||||||
William Kristensen | 2003 | 27.39 | 1:28.07 | |||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 25.68 | 1:53.75 | |||||||
6 | Gs1 Drenge 1 | 1999 | 458 | 1:57.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:57.84 | |||||||||
Bjørn Sandbeck | 1999 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Alexander Griffin | 2004 | 33.62 | 1:03.77 | |||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 27.08 | 1:30.85 | |||||||
Mads Frederik Eilersen | 2001 | 26.46 | 1:57.31 | |||||||
7 | A6 Boys B | 2003 | 421 | 2:00.64 | ||||||
A6 | 2:00.97 | |||||||||
Emil Witzner Hansen | 2004 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Victor Toftehøj | 2003 | 34.61 | 1:05.04 | |||||||
Noah Tranum | 2004 | 28.07 | 1:33.11 | |||||||
Marco Stub Olssen | 2004 | 27.53 | 2:00.64 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:59 |