Tulokset Efterårsstævne 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.93 | 1:18.62 | |||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 36.19 | 1:19.88 | |||||
3 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.37 | ||||||
4 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 38.57 | 1:22.42 | |||||
5 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.99 | 1:24.99 | |||||
6 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 42.28 | 1:27.90 | |||||
7 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 40.93 | 1:28.92 | |||||
8 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.49 | 1:30.24 | |||||
9 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.21 | 1:31.06 | |||||
10 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 43.33 | 1:32.11 | |||||
11 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 44.11 | 1:33.07 | |||||
12 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 43.05 | 1:33.26 | |||||
13 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 45.80 | 1:33.84 | |||||
14 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.59 | 1:33.86 | |||||
15 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 43.53 | 1:34.07 | |||||
16 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.01 | 1:34.71 | |||||
17 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.59 | 1:36.39 | |||||
18 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:37.15 | ||||||
19 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 46.61 | 1:37.23 | |||||
20 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.08 | 1:38.03 | |||||
21 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.72 | 1:39.13 | |||||
22 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.93 | 1:40.56 | |||||
23 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 48.20 | 1:41.52 | |||||
24 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.30 | 1:43.34 | |||||
25 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.06 | 1:43.54 | |||||
26 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 47.68 | 1:44.01 | |||||
27 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.02 | 1:44.50 | |||||
28 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 46.14 | 1:45.44 | |||||
29 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 49.93 | 1:45.53 | |||||
30 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.78 | 1:46.39 | |||||
31 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.43 | 1:48.00 | |||||
32 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.67 | 1:49.32 | |||||
33 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.00 | 1:50.16 | |||||
34 | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | 53.90 | 1:50.78 | |||||
35 | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.03 | 1:51.45 | |||||
36 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.28 | 1:51.92 | |||||
37 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 59.95 | 1:54.78 | |||||
38 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 56.51 | 2:00.06 | |||||
39 | Chili Bruun Larsen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 56.81 | 2:00.44 | |||||
40 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.56 | 2:10.61 | |||||
41 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.88 | 2:26.12 | |||||
42 | Alicia Dupont Larssen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.61 | 2:37.10 | |||||
- | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SV 8.4 Arme fremf | |||||
- | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | DSQ | SV 9.4 esb | |||||
- | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | DSQ | SV4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.80 | 1:14.10 | |||||
2 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 36.23 | 1:20.70 | |||||
3 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.51 | 1:22.56 | |||||
4 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 38.44 | 1:22.72 | |||||
5 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 39.85 | 1:22.90 | |||||
6 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 41.04 | 1:27.76 | |||||
7 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.24 | 1:28.77 | |||||
8 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 41.45 | 1:30.11 | |||||
9 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 43.58 | 1:32.51 | |||||
10 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.39 | 1:32.72 | |||||
11 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.56 | 1:32.85 | |||||
12 | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.83 | 1:33.25 | |||||
13 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.24 | 1:33.34 | |||||
14 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.36 | 1:34.72 | |||||
15 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 45.39 | 1:35.00 | |||||
16 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.59 | 1:36.12 | |||||
17 | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.32 | 1:36.54 | |||||
18 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 1:37.96 | ||||||
19 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 43.78 | 1:38.35 | |||||
20 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.07 | 1:38.55 | |||||
21 | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.09 | 1:38.88 | |||||
22 | Andreas Vogter | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.82 | 1:39.05 | |||||
23 | Dion Veliqi | 2008 | Svømmeklubben Syd | 47.64 | 1:41.41 | |||||
24 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 47.84 | 1:41.71 | |||||
25 | Theodor Reino Ikkala | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.36 | 1:43.94 | |||||
26 | Asger Gregersen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.45 | 1:44.32 | |||||
27 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.68 | 1:44.34 | |||||
28 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 50.96 | 1:44.51 | |||||
29 | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 50.44 | 1:44.94 | |||||
30 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.63 | 1:45.89 | |||||
31 | Filip Usiewicz | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.79 | 1:48.23 | |||||
32 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 52.32 | 1:49.08 | |||||
33 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 54.04 | 1:49.86 | |||||
34 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 51.60 | 1:50.02 | |||||
35 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.06 | 1:52.97 | |||||
36 | Mads Friis Andersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.89 | 1:52.98 | |||||
37 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.54 | 1:59.90 | |||||
38 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 57.09 | 2:01.41 | |||||
39 | Mario Marinovic | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:00.68 | 2:05.78 | |||||
40 | Otto Weber Folmann | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.06 | 2:09.28 | |||||
41 | Emil Harpøth | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.29 | 2:14.70 | |||||
42 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.90 | 2:26.26 | |||||
- | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | SV 9.4 esb | |||||
- | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SV 8.3 asynk ben 23m | |||||
- | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | DSQ | SV 8.3 Ben vandret p | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 49.73 | ||||||
2 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 54.20 | ||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 57.59 | ||||||
4 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 58.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
- | Alicia Dupont Larssen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 7.4 asynk v start | |||||
- | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 7.4 asyk ben v st | |||||
- | Rosa Nørgaard | 2010 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | SW 7.3 arn v hofte | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 45.28 | ||||||
2 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 48.08 | ||||||
3 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 50.80 | ||||||
4 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 50.98 | ||||||
5 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 51.89 | ||||||
6 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 52.05 | ||||||
7 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.66 | ||||||
8 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.95 | ||||||
9 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 55.68 | ||||||
10 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.36 | ||||||
11 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 56.65 | ||||||
12 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.34 | ||||||
13 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 58.47 | ||||||
14 | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.79 | ||||||
15 | Olivia Køltoft | 2009 | Svømmeklubben Syd | 59.06 | ||||||
16 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 59.35 | ||||||
17 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 59.84 | ||||||
18 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 1:06.15 | ||||||
19 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.11 | ||||||
20 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.36 | ||||||
- | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SV 4.4 Tyvstart | |||||
- | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 7.4 asynk v 40m | |||||
- | Victoria Andersen | 2009 | Svømmeklubben Syd | DSQ | SV 7.6 esb v 50 | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.34 | ||||||
2 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.81 | ||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.83 | ||||||
4 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.84 | ||||||
5 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.18 | ||||||
6 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.19 | ||||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.08 | ||||||
8 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.31 | ||||||
9 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.37 | ||||||
10 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.16 | ||||||
11 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.24 | ||||||
12 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.26 | ||||||
13 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.16 | ||||||
14 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.32 | ||||||
15 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.56 | ||||||
16 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.58 | ||||||
17 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.63 | ||||||
18 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.68 | ||||||
19 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.69 | ||||||
20 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 42.42 | ||||||
21 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.80 | ||||||
22 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.10 | ||||||
23 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 44.79 | ||||||
24 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.95 | ||||||
25 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.99 | ||||||
26 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.01 | ||||||
27 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.83 | ||||||
28 | Seline Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Syd | 45.99 | ||||||
29 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 46.17 | ||||||
30 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 46.36 | ||||||
31 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.82 | ||||||
32 | Isabella Kongstad | 2006 | Svømmeklubben Syd | 53.58 | ||||||
- | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | DSQ | Sw 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.82 | ||||||
2 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.75 | ||||||
3 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.90 | ||||||
4 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.13 | ||||||
5 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 37.06 | ||||||
6 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.11 | ||||||
7 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.60 | ||||||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.74 | ||||||
9 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 37.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 38.09 | ||||||
11 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.36 | ||||||
12 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.38 | ||||||
13 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 38.49 | ||||||
14 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 38.57 | ||||||
15 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 38.75 | ||||||
16 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.84 | ||||||
17 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.18 | ||||||
18 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.40 | ||||||
19 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.78 | ||||||
20 | Nynne Jakobsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.94 | ||||||
21 | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.17 | ||||||
22 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 40.92 | ||||||
23 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 41.85 | ||||||
24 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.31 | ||||||
- | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 37.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.25 | ||||||
4 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:51 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 49.44 | ||||||
2 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 52.89 | ||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 58.00 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 44.60 | ||||||
2 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 48.13 | ||||||
3 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 49.68 | ||||||
4 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 50.21 | ||||||
5 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 52.12 | ||||||
6 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.13 | ||||||
7 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 55.06 | ||||||
8 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 55.82 | ||||||
9 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.32 | ||||||
- | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 10.8 tape skuldre | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.22 | ||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.49 | ||||||
3 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.76 | ||||||
4 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.98 | ||||||
5 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.36 | ||||||
6 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.43 | ||||||
7 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.83 | ||||||
8 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.43 | ||||||
9 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.45 | ||||||
10 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.34 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.64 | ||||||
2 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.79 | ||||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.85 | ||||||
4 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.94 | ||||||
5 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.05 | ||||||
6 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 37.26 | ||||||
7 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 37.98 | ||||||
8 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.43 | ||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.56 | ||||||
- | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW 7.1 2 flyben star | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.62 | ||||||
2 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.44 | ||||||
3 | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.09 | ||||||
4 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.29 | ||||||
5 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.33 | ||||||
6 | Otto Weber Folmann | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.87 | ||||||
7 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 1:07.79 | ||||||
8 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.75 | ||||||
- | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 7.4 asyk ben 25m | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 35.96 | ||||||
2 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.82 | ||||||
3 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 41.01 | ||||||
4 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.35 | ||||||
5 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.85 | ||||||
6 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.68 | ||||||
7 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | 46.43 | ||||||
8 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.32 | ||||||
9 | Andreas Vogter | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.77 | ||||||
10 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 51.29 | ||||||
11 | Filip Usiewicz | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.61 | ||||||
12 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 1:01.51 | ||||||
- | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 7.6 esb 25m | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.73 | ||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.87 | ||||||
3 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.09 | ||||||
4 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.16 | ||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.46 | ||||||
6 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.79 | ||||||
7 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.40 | ||||||
8 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.49 | ||||||
9 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.63 | ||||||
10 | Lucas Møller Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.27 | ||||||
11 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.88 | ||||||
12 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.30 | ||||||
13 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.63 | ||||||
14 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.00 | ||||||
15 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.01 | ||||||
16 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.26 | ||||||
17 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 41.08 | ||||||
18 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 41.59 | ||||||
19 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 41.66 | ||||||
20 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 41.71 | ||||||
21 | Karl-Johan Brandt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.00 | ||||||
22 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 47.07 | ||||||
- | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.60 | ||||||
2 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.35 | ||||||
3 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.96 | ||||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 33.19 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.23 | ||||||
6 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 33.30 | ||||||
7 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.67 | ||||||
8 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.11 | ||||||
10 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.37 | ||||||
12 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.53 | ||||||
13 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.58 | ||||||
14 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.93 | ||||||
15 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.03 | ||||||
16 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.15 | ||||||
17 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 36.36 | ||||||
17 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.36 | ||||||
19 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.62 | ||||||
20 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.44 | ||||||
21 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.20 | ||||||
22 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.24 | ||||||
- | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.86 | ||||||
2 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.09 | ||||||
3 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.51 | ||||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.91 | ||||||
5 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 37.57 | Deltager ikke i finalen | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 20:04 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.88 | ||||||
2 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.12 | ||||||
3 | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.86 | ||||||
4 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 57.07 | ||||||
5 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 1:03.57 | ||||||
6 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.33 | ||||||
- | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | SW 7.1 2 armtag u va | |||||
- | Otto Weber Folmann | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 7.1 fl flyben st | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 35.93 | ||||||
2 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.56 | ||||||
3 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.32 | ||||||
4 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 42.91 | ||||||
5 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 44.21 | ||||||
6 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.18 | ||||||
7 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 49.98 | ||||||
8 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.17 | ||||||
- | Andreas Vogter | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | DSQ | SW 7.1 2 fl v start | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.37 | ||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.51 | ||||||
3 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.83 | ||||||
4 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.13 | ||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.47 | ||||||
6 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.50 | ||||||
7 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.68 | ||||||
8 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.27 | ||||||
9 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.29 | ||||||
10 | Lucas Møller Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 38.66 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.61 | ||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.93 | ||||||
3 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.27 | ||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.37 | ||||||
5 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 33.99 | ||||||
6 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.13 | ||||||
7 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.21 | ||||||
8 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.23 | ||||||
9 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.80 | ||||||
10 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.97 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.61 | ||||||
2 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.74 | ||||||
3 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.19 | ||||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 20:04 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 37.55 | 1:21.86 | |||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 40.66 | 1:29.02 | |||||
3 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 41.28 | 1:37.26 | |||||
4 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 47.25 | 1:39.48 | |||||
5 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.48 | 1:46.02 | |||||
- | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | 1:07.81 | |||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.63 | 1:08.41 | |||||
3 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 31.58 | 1:09.06 | |||||
4 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.51 | 1:10.46 | |||||
5 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.40 | 1:11.15 | |||||
6 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.18 | 1:11.45 | |||||
7 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.32 | 1:13.68 | |||||
8 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.02 | 1:14.58 | |||||
9 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.56 | 1:15.27 | |||||
10 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 35.26 | 1:15.81 | |||||
11 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.85 | 1:16.62 | |||||
12 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.26 | 1:16.66 | |||||
13 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 35.04 | 1:16.88 | |||||
14 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.45 | 1:17.19 | |||||
15 | Anne-Marie Toft | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.62 | 1:19.74 | |||||
16 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.37 | 1:21.26 | |||||
17 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 37.32 | 1:21.82 | |||||
18 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.17 | 1:22.02 | |||||
19 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 38.18 | 1:24.94 | |||||
20 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.41 | 1:31.49 | |||||
21 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.11 | 1:31.76 | |||||
- | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1970-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.51 | 1:08.22 | |||||
2 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 31.60 | 1:08.49 | |||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.39 | 1:08.74 | |||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.35 | 1:09.88 | |||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.35 | 1:10.50 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.83 | 1:10.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.85 | 1:10.82 | |||||
8 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.83 | 1:11.31 | |||||
9 | Emma Vega Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.76 | 1:11.59 | |||||
10 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 32.66 | 1:12.16 | |||||
11 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 34.29 | 1:15.73 | |||||
12 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.60 | 1:16.36 | |||||
13 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 36.33 | 1:18.72 | |||||
14 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.31 | 1:23.88 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:24 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 37.04 | 1:21.59 | |||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 38.46 | 1:25.52 | |||||
3 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 42.50 | 1:36.98 | |||||
4 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 46.99 | 1:38.05 | |||||
5 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.28 | 1:42.72 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.02 | 1:05.34 | |||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.19 | 1:08.43 | |||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.25 | 1:09.27 | |||||
4 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 31.85 | 1:09.72 | |||||
5 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.09 | 1:10.02 | |||||
6 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.64 | 1:11.85 | |||||
7 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.98 | 1:14.03 | |||||
8 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 35.53 | 1:14.69 | |||||
9 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.21 | 1:15.12 | |||||
10 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.03 | 1:16.95 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1970-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.39 | 1:06.68 | |||||
2 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 31.31 | 1:07.70 | |||||
3 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.60 | 1:08.51 | |||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.75 | 1:08.89 | |||||
5 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.78 | 1:11.05 | |||||
6 | Emma Vega Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.63 | 1:13.09 | |||||
7 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.92 | 1:13.98 | |||||
8 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.95 | 1:16.45 | |||||
9 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 35.70 | 1:17.72 | |||||
- | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:24 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 37.70 | 1:22.64 | |||||
2 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 39.37 | 1:24.05 | |||||
3 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.62 | 1:25.08 | |||||
4 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.70 | 1:29.48 | |||||
5 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.45 | 1:39.68 | |||||
6 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.58 | 1:44.73 | |||||
7 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.24 | 1:46.70 | |||||
8 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.48 | 1:48.09 | |||||
- | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | DNF | ||||||
- | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | DSQ | SW 8.4 brystben 75m | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 29.82 | 1:03.79 | |||||
2 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.15 | 1:06.79 | |||||
3 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.21 | 1:10.14 | |||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.30 | 1:10.95 | |||||
5 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.59 | 1:13.27 | |||||
6 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.06 | 1:14.35 | |||||
7 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 32.96 | 1:14.56 | |||||
8 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.01 | 1:15.74 | |||||
9 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.47 | 1:16.53 | |||||
10 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.42 | 1:16.95 | |||||
11 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.24 | 1:18.07 | |||||
12 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 35.99 | 1:23.38 | |||||
- | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1970-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.68 | 1:00.25 | |||||
2 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.74 | 1:00.99 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 28.32 | 1:00.99 | |||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.54 | 1:02.29 | |||||
5 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.89 | 1:02.61 | |||||
6 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.51 | 1:02.79 | |||||
7 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.12 | 1:03.38 | |||||
8 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.65 | 1:04.18 | |||||
9 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.66 | 1:04.95 | |||||
10 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.19 | 1:06.50 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.74 | 1:07.06 | |||||
12 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 31.41 | 1:08.29 | |||||
13 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 32.88 | 1:09.43 | |||||
14 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 32.55 | 1:10.88 | |||||
15 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.95 | 1:11.91 | |||||
16 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.15 | 1:15.28 | |||||
17 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.32 | 1:15.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.84 | 1:21.22 | |||||
2 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 39.24 | 1:24.03 | |||||
3 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 37.43 | 1:24.09 | |||||
4 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.08 | 1:26.49 | |||||
5 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.55 | 1:36.03 | |||||
6 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.10 | 1:41.03 | |||||
7 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.23 | 1:47.54 | |||||
8 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.47 | 1:49.27 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 29.65 | 1:03.52 | |||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.75 | 1:06.04 | |||||
3 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.67 | 1:06.28 | |||||
4 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.15 | 1:07.96 | |||||
5 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.95 | 1:12.09 | |||||
6 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.99 | 1:13.72 | |||||
7 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.03 | 1:13.94 | |||||
8 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 35.34 | 1:15.73 | |||||
9 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.88 | 1:16.21 | |||||
10 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.37 | 1:19.34 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.36 | 1:00.25 | |||||
2 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.82 | 1:02.06 | |||||
3 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.64 | 1:02.13 | |||||
4 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.51 | 1:02.60 | |||||
5 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.78 | 1:03.20 | |||||
6 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.90 | 1:05.38 | |||||
7 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.71 | 1:05.99 | |||||
8 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.87 | 1:06.19 | |||||
9 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 33.58 | 1:10.15 | |||||
- | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | SW 8.4 esb 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.98 | 1:17.28 | 1:59.89 | 2:41.33 | |||
2 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 36.48 | 1:18.49 | 2:01.38 | 2:41.75 | |||
3 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 36.38 | 1:20.26 | 2:03.28 | 2:44.02 | |||
4 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.86 | 1:22.99 | 2:09.06 | 2:52.70 | |||
5 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 39.60 | 1:25.55 | 2:12.42 | 2:55.99 | |||
6 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.57 | 1:28.64 | 2:14.79 | 2:57.03 | |||
7 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 39.63 | 2:25.69 | 2:57.46 | ||||
8 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 40.04 | 1:27.50 | 2:15.47 | 2:59.72 | |||
9 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.05 | 1:29.30 | 2:16.73 | 3:02.16 | |||
10 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 41.39 | 2:15.44 | 3:02.34 | ||||
11 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.28 | 1:31.65 | 2:21.63 | 3:06.36 | |||
12 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.48 | 1:29.11 | 2:20.15 | 3:06.37 | |||
13 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 43.66 | 1:32.93 | 2:20.25 | 3:06.40 | |||
14 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 44.53 | 1:33.59 | 2:22.17 | 3:08.37 | |||
15 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.96 | 1:30.09 | 2:21.21 | 3:09.49 | |||
16 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.55 | 1:34.88 | 2:25.28 | 3:11.23 | |||
17 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 44.19 | 1:34.92 | 2:25.77 | 3:12.18 | |||
18 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 43.74 | 1:32.52 | 2:24.86 | 3:17.64 | |||
19 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.71 | 1:35.67 | 2:29.06 | 3:19.37 | |||
20 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 41.53 | 1:30.53 | 2:20.80 | 3:20.69 | |||
21 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 47.85 | 1:41.53 | 2:35.11 | 3:25.49 | |||
22 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.63 | 1:41.22 | 2:37.11 | 3:26.25 | |||
23 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 47.13 | 1:40.60 | 2:36.59 | 3:28.56 | |||
24 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.76 | 1:40.28 | 2:37.03 | 3:30.91 | |||
25 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 46.30 | 1:44.72 | 2:41.15 | 3:37.23 | |||
26 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 47.55 | 1:46.42 | 2:43.92 | 3:39.84 | |||
27 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.88 | 1:56.53 | 3:00.57 | 4:04.59 | |||
- | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 33.58 | 1:11.80 | 1:49.52 | 2:26.09 | |||
2 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 34.06 | 1:12.64 | 1:50.57 | 2:27.10 | |||
3 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.95 | 1:12.81 | 1:53.30 | 2:32.42 | |||
4 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 35.53 | 1:14.77 | 1:55.67 | 2:33.65 | |||
5 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.75 | 1:22.86 | 2:02.06 | 2:41.91 | |||
6 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.00 | 1:20.00 | 2:03.19 | 2:44.75 | |||
7 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 20.19 | 1:20.13 | 2:03.64 | 2:45.81 | |||
8 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 38.74 | 1:22.56 | 2:06.78 | 2:49.72 | |||
9 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.83 | 1:21.00 | 2:06.38 | 2:52.47 | |||
10 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 40.06 | 1:25.84 | 2:11.30 | 2:53.20 | |||
11 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.43 | 1:23.02 | 2:09.59 | 2:53.87 | |||
12 | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.75 | 1:26.00 | 2:12.00 | 2:54.77 | |||
13 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.95 | 1:25.74 | 2:13.41 | 2:59.25 | |||
14 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 42.66 | 1:31.13 | 2:17.86 | 2:59.26 | |||
15 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.64 | 1:25.78 | 2:13.39 | 2:59.35 | |||
16 | Dion Veliqi | 2008 | Svømmeklubben Syd | 42.38 | 1:29.87 | 2:16.99 | 3:03.33 | |||
17 | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.05 | 1:27.05 | 2:17.77 | 3:05.81 | |||
18 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 43.61 | 1:32.23 | 2:20.04 | 3:06.72 | |||
19 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.15 | 1:30.56 | 2:20.06 | 3:07.14 | |||
20 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.58 | 1:30.73 | 2:20.57 | 3:09.20 | |||
21 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.02 | 1:33.41 | 2:25.55 | 3:10.53 | |||
22 | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.04 | 1:33.51 | 2:26.99 | 3:14.25 | |||
23 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 46.40 | 1:37.85 | 2:29.47 | 3:15.51 | |||
24 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 45.07 | 1:35.41 | 2:26.92 | 3:15.58 | |||
25 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 43.89 | 1:34.30 | 2:27.69 | 3:16.23 | |||
26 | Asger Gregersen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.44 | 1:38.83 | 2:31.44 | 3:16.45 | |||
27 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 47.44 | 1:41.02 | 2:32.49 | 3:21.46 | |||
- | Felix Frederiksen | 2007 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.09 | 1:02.47 | 1:36.27 | 2:07.53 | |||
2 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.34 | 1:04.02 | 1:38.50 | 2:12.27 | |||
3 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.49 | 1:06.00 | 1:41.42 | 2:15.72 | |||
4 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.30 | 1:07.10 | 1:42.57 | 2:17.07 | |||
5 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.22 | 1:06.67 | 1:42.20 | 2:18.03 | |||
6 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 31.54 | 1:06.81 | 1:43.35 | 2:19.14 | |||
7 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 32.68 | 1:08.44 | 1:44.82 | 2:20.10 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.54 | 1:08.27 | 1:45.46 | 2:21.30 | |||
9 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.74 | 1:09.11 | 1:46.02 | 2:21.89 | |||
10 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.29 | 1:08.95 | 1:46.29 | 2:22.61 | |||
11 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 33.20 | 1:09.53 | 1:46.24 | 2:22.76 | |||
12 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.54 | 1:10.02 | 1:47.14 | 2:23.36 | |||
13 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 33.00 | 1:09.69 | 1:48.28 | 2:25.28 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.13 | 1:11.91 | 1:49.71 | 2:26.33 | |||
15 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.32 | 1:13.86 | 1:50.91 | 2:27.55 | |||
16 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.48 | 1:12.35 | 1:51.10 | 2:27.87 | |||
17 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.21 | 1:13.70 | 1:51.77 | 2:28.11 | |||
18 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 33.86 | 1:11.43 | 1:49.73 | 2:28.19 | |||
19 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.60 | 1:13.21 | 1:53.02 | 2:31.15 | |||
20 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.02 | 1:13.09 | 1:52.50 | 2:31.57 | |||
21 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.69 | 1:14.59 | 1:53.31 | 2:32.30 | |||
22 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.33 | 1:12.87 | 1:53.62 | 2:34.75 | |||
23 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.45 | 1:13.57 | 1:54.89 | 2:35.05 | |||
24 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.71 | 1:14.03 | 1:54.91 | 2:35.39 | |||
25 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.83 | 1:15.85 | 1:56.66 | 2:35.55 | |||
26 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 35.54 | 1:15.28 | 1:57.96 | 2:37.54 | |||
27 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 34.93 | 1:15.54 | 1:58.77 | 2:40.89 | |||
28 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 34.32 | 1:15.44 | 2:00.37 | 2:43.32 | |||
29 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.22 | 1:19.39 | 2:02.73 | 2:45.32 | Deltager ikke i finalen | ||
30 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.42 | 1:20.03 | 2:03.60 | 2:45.67 | |||
31 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.36 | 1:20.07 | 2:04.66 | 2:45.84 | |||
32 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.22 | 1:19.19 | 2:02.82 | 2:45.90 | |||
33 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.21 | 1:25.21 | 2:08.31 | 2:51.00 | |||
34 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.62 | 1:21.19 | 2:07.94 | 2:53.96 | |||
35 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 37.93 | 1:22.47 | 2:09.48 | 2:54.32 | Deltager ikke i finalen | ||
36 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 40.88 | 1:26.10 | 2:11.41 | 2:57.17 | |||
37 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 40.66 | 1:26.30 | 2:14.27 | 2:59.02 | |||
38 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.48 | 1:23.83 | 2:12.34 | 3:00.28 | |||
39 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.62 | 1:27.94 | 2:15.88 | 3:00.30 | |||
40 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 41.49 | 1:26.83 | 2:14.99 | 3:02.02 | |||
41 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.15 | 1:27.72 | 2:15.37 | 3:03.23 | |||
42 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 42.69 | 1:30.35 | 2:19.89 | 3:07.83 | |||
43 | Isabella Kongstad | 2006 | Svømmeklubben Syd | 40.91 | 1:28.68 | 2:20.63 | 3:10.69 | |||
- | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.71 | 1:19.06 | 2:05.39 | 2:52.53 | Deltager ikke i finalen | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.46 | 1:02.39 | 1:36.03 | 2:08.06 | |||
2 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.40 | 1:03.70 | 1:37.90 | 2:11.37 | |||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.84 | 1:06.60 | 1:41.98 | 2:15.79 | |||
4 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.49 | 1:05.80 | 1:41.63 | 2:16.20 | |||
5 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.27 | 1:06.87 | 1:42.31 | 2:17.95 | |||
6 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 31.96 | 1:07.42 | 1:43.44 | 2:18.42 | |||
7 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.12 | 1:08.06 | 1:44.16 | 2:19.02 | |||
8 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.48 | 1:08.08 | 1:44.65 | 2:21.17 | |||
9 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.10 | 1:09.00 | 1:45.74 | 2:22.32 | |||
10 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 33.20 | 1:09.18 | 1:46.07 | 2:22.48 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 27.74 | 58.79 | 1:29.41 | 1:59.05 | |||
2 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 28.72 | 59.71 | 1:30.91 | 2:01.64 | |||
3 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 28.87 | 1:00.52 | 1:32.55 | 2:03.24 | |||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 28.85 | 1:00.83 | 1:33.19 | 2:05.02 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.35 | 1:01.83 | 1:34.48 | 2:05.94 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 28.85 | 1:01.55 | 1:34.89 | 2:06.85 | |||
7 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.50 | 1:02.17 | 1:35.68 | 2:07.20 | |||
8 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.52 | 1:01.96 | 1:34.74 | 2:07.49 | |||
9 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 29.69 | 1:02.52 | 1:35.74 | 2:08.09 | |||
10 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.30 | 1:03.09 | 1:36.50 | 2:10.26 | |||
11 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.72 | 1:04.47 | 1:38.38 | 2:12.06 | |||
12 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 30.99 | 1:04.61 | 1:39.21 | 2:12.67 | |||
13 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 30.96 | 1:05.01 | 1:40.05 | 2:13.97 | |||
14 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 30.67 | 1:04.88 | 1:40.12 | 2:14.05 | |||
15 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.67 | 1:04.93 | 1:39.64 | 2:14.20 | |||
16 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.80 | 1:03.88 | 1:40.09 | 2:16.27 | |||
17 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.47 | 1:07.09 | 1:43.30 | 2:18.54 | |||
18 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.18 | 1:06.30 | 1:42.89 | 2:18.82 | |||
19 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.83 | 1:07.49 | 1:44.15 | 2:19.45 | |||
20 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 32.53 | 1:07.90 | 1:44.45 | 2:19.87 | |||
21 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.02 | 1:09.29 | 1:45.61 | 2:22.30 | |||
22 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.24 | 1:10.06 | 1:46.52 | 2:22.60 | |||
23 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.68 | 1:09.18 | 1:46.75 | 2:22.82 | |||
24 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | 32.08 | 1:07.48 | 1:45.64 | 2:23.90 | |||
25 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.02 | 1:10.87 | 1:49.12 | 2:24.15 | |||
26 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 33.37 | 1:10.18 | 1:47.50 | 2:24.53 | Deltager ikke i finalen | ||
27 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 34.62 | 1:12.52 | 1:50.78 | 2:27.19 | |||
28 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.09 | 1:13.79 | 1:52.06 | 2:27.84 | |||
29 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.04 | 1:14.58 | 1:55.24 | 2:33.01 | |||
30 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 35.50 | 1:16.64 | 1:58.59 | 2:37.60 | |||
31 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 37.01 | 1:20.34 | 2:03.70 | 2:45.22 | |||
32 | Nicklas Hampe | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.28 | 1:21.06 | 2:06.39 | 2:48.14 | |||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.81 | 58.58 | 1:29.35 | 2:00.14 | Deltager ikke i finalen | ||
2 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.81 | 1:02.00 | 1:34.12 | 2:06.39 | |||
3 | Bjørn Sandbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.92 | 1:02.66 | 1:36.20 | 2:09.85 | |||
4 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.78 | 1:02.27 | 1:36.46 | 2:10.54 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.16 | 1:02.58 | 1:36.74 | 2:12.16 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.99 | 1:01.58 | 1:36.67 | 2:12.33 | |||
7 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.40 | 1:08.90 | 1:46.78 | 2:24.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:15 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 28.06 | 58.73 | 1:29.65 | 1:59.64 | |||
2 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 28.18 | 59.10 | 1:30.70 | 2:01.59 | |||
3 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 28.67 | 1:00.32 | 1:32.57 | 2:03.88 | |||
4 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 28.89 | 1:00.71 | 1:34.08 | 2:08.23 | |||
5 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 29.96 | 1:02.93 | 1:35.88 | 2:08.37 | |||
6 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.96 | 1:03.17 | 1:37.14 | 2:09.76 | |||
7 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.34 | 1:02.29 | 1:36.42 | 2:10.63 | |||
8 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.63 | 1:01.95 | 1:35.86 | 2:11.29 | |||
9 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 29.85 | 1:02.77 | 1:37.22 | 2:11.30 | |||
10 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.48 | 1:04.79 | 1:38.96 | 2:13.51 | |||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.08 | 1:02.62 | 1:36.06 | 2:09.73 | |||
2 | Bjørn Sandbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.47 | 1:03.69 | 1:37.98 | 2:09.74 | |||
3 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.61 | 1:04.59 | 1:39.81 | 2:14.97 | |||
4 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 31.33 | 1:07.01 | 1:45.24 | 2:21.71 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:15 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.59 | 1:20.76 | |||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 39.51 | 1:21.82 | |||||
3 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.82 | 1:23.76 | |||||
4 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.67 | 1:28.84 | |||||
5 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 45.38 | 1:31.76 | |||||
6 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 46.13 | 1:32.45 | |||||
7 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 1:16.29 | 1:33.86 | |||||
8 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.97 | 1:34.38 | |||||
9 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 45.92 | 1:35.04 | |||||
10 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 47.62 | 1:35.21 | |||||
11 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.44 | 1:35.43 | |||||
12 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 46.83 | 1:36.03 | |||||
13 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 49.08 | 1:37.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 47.55 | 1:37.57 | |||||
15 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.51 | 1:38.48 | |||||
16 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.85 | 1:38.92 | |||||
17 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 50.09 | 1:39.93 | |||||
18 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 47.37 | 1:40.57 | |||||
19 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.69 | 1:40.59 | |||||
20 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:42.58 | ||||||
21 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 50.25 | 1:42.98 | |||||
22 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 50.41 | 1:43.91 | |||||
23 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 48.87 | 1:44.01 | |||||
24 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 52.21 | 1:45.11 | |||||
25 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.78 | 1:48.09 | |||||
26 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 52.17 | 1:48.54 | |||||
27 | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | 53.27 | 1:49.09 | |||||
28 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 53.67 | 1:52.38 | |||||
29 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 55.04 | 1:54.73 | |||||
30 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 58.39 | 2:02.23 | |||||
31 | Rosa Nørgaard | 2010 | Frederiksværk Svømmeklub | 59.01 | 2:02.52 | |||||
32 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:00.63 | 2:03.27 | |||||
33 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 59.49 | 2:04.08 | |||||
34 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:03.24 | 2:08.40 | |||||
35 | Chili Bruun Larsen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:05.08 | 2:17.28 | |||||
36 | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | 1:10.43 | 2:23.44 | |||||
37 | Filippa Kristoffersen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:11.50 | 2:26.52 | |||||
38 | Sofie Forsmark | 2010 | Vest-Brøndby | 1:12.06 | 2:27.83 | |||||
- | Sofie K. Kristensen | 2010 | Vest-Brøndby | DNF | ||||||
- | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.4 efb 50m | |||||
- | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 6.4 efb 50 m | |||||
- | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 10.8 tape på skul | |||||
- | Thea Elisabeth Vammen | 2010 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.4 ej b 75 m | |||||
- | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.4 efb 50m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.56 | 1:07.93 | |||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.91 | 1:11.01 | |||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.48 | 1:12.68 | |||||
4 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.94 | 1:13.04 | |||||
5 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.65 | 1:13.42 | |||||
6 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.08 | 1:13.43 | |||||
7 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.63 | 1:14.35 | |||||
8 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.15 | 1:14.80 | |||||
9 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.74 | 1:15.51 | |||||
10 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.68 | 1:15.67 | |||||
11 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.92 | 1:16.25 | |||||
12 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.64 | 1:17.16 | |||||
13 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 37.83 | 1:17.55 | |||||
14 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 37.92 | 1:18.92 | |||||
15 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.72 | 1:20.90 | |||||
16 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.62 | 1:21.70 | |||||
17 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.19 | 1:23.09 | |||||
18 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.54 | 1:26.24 | |||||
19 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.34 | 1:26.50 | |||||
20 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 41.54 | 1:26.54 | Deltager ikke i finalen | ||||
21 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.41 | 1:28.25 | |||||
22 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 46.72 | 1:34.43 | |||||
23 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.29 | 1:35.41 | |||||
24 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.57 | 1:40.20 | |||||
25 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 53.83 | 1:49.07 | |||||
- | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 32.18 | 1:06.66 | |||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.58 | 1:07.05 | |||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.24 | 1:08.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.81 | 1:08.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.08 | 1:11.50 | |||||
6 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.15 | 1:11.84 | |||||
7 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 35.08 | 1:12.75 | |||||
8 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.60 | 1:13.18 | |||||
9 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.75 | 1:14.01 | |||||
10 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 36.21 | 1:14.37 | |||||
11 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.72 | 1:17.72 | |||||
12 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 38.01 | 1:18.71 | |||||
13 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 40.13 | 1:22.61 | |||||
14 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.99 | 1:30.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
- | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.87 | 1:20.10 | |||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 40.01 | 1:22.62 | |||||
3 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.51 | 1:23.56 | |||||
4 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.61 | 1:27.71 | |||||
5 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 43.45 | 1:28.14 | |||||
6 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 44.92 | 1:29.60 | |||||
7 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 44.83 | 1:31.83 | |||||
8 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 45.17 | 1:32.55 | |||||
9 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 1:34.56 | ||||||
- | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.89 | 1:06.32 | |||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.26 | 1:07.88 | |||||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.51 | 1:12.29 | |||||
4 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.01 | 1:13.14 | |||||
5 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.03 | 1:13.43 | |||||
6 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.80 | 1:13.81 | |||||
7 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.07 | 1:13.86 | |||||
8 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.63 | 1:13.95 | |||||
9 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.42 | 1:15.30 | |||||
10 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 37.54 | 1:16.58 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 33.04 | 1:06.95 | |||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.28 | 1:07.64 | |||||
3 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.27 | 1:11.26 | |||||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.66 | 1:11.87 | |||||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.22 | 1:12.57 | |||||
6 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 35.44 | 1:12.73 | |||||
7 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.13 | 1:13.59 | |||||
8 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 36.11 | 1:14.16 | |||||
9 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.04 | 1:18.17 | |||||
10 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 39.28 | 1:21.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.75 | 1:12.01 | |||||
2 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 38.20 | 1:17.93 | |||||
3 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 41.73 | 1:26.02 | |||||
4 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 43.43 | 1:28.99 | |||||
5 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 45.29 | 1:32.30 | |||||
6 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 46.25 | 1:32.94 | |||||
7 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.93 | 1:36.15 | |||||
8 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.63 | 1:38.74 | |||||
9 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 48.26 | 1:39.75 | |||||
10 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 51.89 | 1:42.20 | |||||
11 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.72 | 1:42.60 | |||||
12 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.24 | 1:43.53 | |||||
13 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 51.87 | 1:45.16 | |||||
14 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 53.33 | 1:45.26 | |||||
15 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.17 | 1:47.04 | |||||
16 | Mads Friis Andersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.90 | 1:48.10 | |||||
17 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 55.34 | 1:50.93 | |||||
18 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.24 | 1:53.89 | |||||
19 | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.87 | 1:54.10 | |||||
20 | Markus Tordrup | 2010 | Vest-Brøndby | 56.28 | 1:56.35 | |||||
21 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 57.90 | 1:58.87 | |||||
22 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 56.67 | 2:00.88 | |||||
23 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 2:02.46 | ||||||
24 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:04.01 | 2:03.57 | |||||
25 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 59.19 | 2:07.04 | |||||
26 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 1:00.83 | 2:08.14 | |||||
- | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Liam Diaz-Hirsvang | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Marco Leang | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Harpøth | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 6.4 eb 50m | |||||
- | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.2 på maven 75m | |||||
- | Villum Nygaard | 2011 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.4 efb 25m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.86 | 1:06.67 | |||||
2 | Lucas Møller Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.04 | 1:06.94 | |||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.46 | 1:08.80 | |||||
4 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.97 | 1:12.32 | |||||
5 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.59 | 1:13.37 | |||||
6 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.73 | 1:14.88 | |||||
7 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.94 | 1:15.24 | |||||
8 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.87 | 1:15.30 | |||||
9 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.38 | 1:15.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.21 | 1:16.10 | |||||
11 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.05 | 1:20.47 | |||||
12 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.14 | 1:21.60 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.71 | 1:00.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.64 | 1:03.95 | |||||
3 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.16 | 1:06.43 | |||||
4 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.36 | 1:06.62 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.10 | 1:07.02 | |||||
6 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 32.74 | 1:08.07 | |||||
7 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.65 | 1:08.57 | |||||
8 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 34.38 | 1:11.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.17 | 1:12.14 | |||||
10 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.02 | 1:15.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.43 | 1:18.09 | |||||
12 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.87 | 1:18.92 | |||||
13 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.19 | 1:24.44 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:13.42 | ||||||
2 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 1:18.81 | ||||||
3 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:24.31 | ||||||
4 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 1:29.53 | ||||||
5 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 1:30.27 | ||||||
6 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 1:33.24 | ||||||
7 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:35.20 | ||||||
8 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 1:35.41 | ||||||
9 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 1:37.31 | ||||||
10 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:39.96 | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 1:05.36 | ||||||
2 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.55 | ||||||
3 | Lucas Møller Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:06.73 | ||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.78 | ||||||
5 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.77 | ||||||
6 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.74 | ||||||
7 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.05 | ||||||
8 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.01 | ||||||
9 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:14.22 | ||||||
10 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.84 | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.92 | ||||||
2 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.40 | ||||||
3 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 1:07.21 | ||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.38 | ||||||
5 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.42 | ||||||
6 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.56 | ||||||
7 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.82 | ||||||
8 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.68 | ||||||
- | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:36 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 37.34 | ||||||
2 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 49.61 | ||||||
3 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 51.33 | ||||||
4 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 53.68 | ||||||
5 | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | Vest-Brøndby | 53.76 | ||||||
6 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 54.56 | ||||||
7 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 54.69 | ||||||
8 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 55.00 | ||||||
9 | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | 57.32 | ||||||
10 | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.74 | ||||||
11 | Alicia Dupont Larssen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.63 | ||||||
12 | Thea Elisabeth Vammen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:03.49 | ||||||
13 | Filippa Kristoffersen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:04.74 | ||||||
14 | Sofie Forsmark | 2010 | Vest-Brøndby | 1:06.23 | ||||||
- | Milla Djupnes | 2010 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Sofie K. Kristensen | 2010 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 31.02 | ||||||
2 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.92 | ||||||
3 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 34.11 | ||||||
4 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 34.14 | ||||||
5 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.16 | ||||||
6 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.67 | ||||||
7 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 35.78 | ||||||
8 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.52 | ||||||
9 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.60 | ||||||
10 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 36.95 | ||||||
11 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 37.68 | ||||||
12 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 37.75 | ||||||
13 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.52 | ||||||
14 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 38.75 | ||||||
15 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 40.31 | ||||||
16 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.85 | ||||||
17 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 40.90 | ||||||
18 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.04 | ||||||
19 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.10 | ||||||
20 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.29 | ||||||
21 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 41.30 | ||||||
22 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 41.60 | ||||||
23 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.47 | ||||||
24 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.57 | ||||||
25 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 43.59 | ||||||
26 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 44.05 | ||||||
27 | Victoria Andersen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 45.08 | ||||||
28 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 45.75 | ||||||
29 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 46.99 | ||||||
30 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.79 | ||||||
31 | Olivia Køltoft | 2009 | Svømmeklubben Syd | 48.22 | ||||||
32 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.08 | ||||||
33 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 54.14 | ||||||
34 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.90 | ||||||
- | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.83 | ||||||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.45 | ||||||
3 | Anne-Marie Toft | 2007 | Køge Svømmeklub | 30.05 | ||||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.40 | ||||||
5 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 30.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.70 | ||||||
7 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.73 | ||||||
8 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 30.80 | ||||||
9 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 30.96 | ||||||
10 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.16 | ||||||
11 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.20 | ||||||
12 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.30 | ||||||
13 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | ||||||
14 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.62 | ||||||
15 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.63 | ||||||
16 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.83 | ||||||
17 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.94 | ||||||
18 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.04 | ||||||
19 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.16 | ||||||
20 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.52 | ||||||
21 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 32.75 | ||||||
22 | Seline Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Syd | 32.76 | ||||||
23 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.82 | ||||||
24 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.50 | ||||||
25 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.60 | ||||||
25 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.60 | ||||||
27 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.81 | ||||||
28 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.14 | ||||||
29 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 35.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
30 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.62 | ||||||
31 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 36.47 | ||||||
32 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.40 | ||||||
33 | Isabella Kongstad | 2006 | Svømmeklubben Syd | 37.62 | ||||||
34 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 38.90 | ||||||
35 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.24 | ||||||
- | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 28.05 | ||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 28.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.24 | ||||||
4 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.31 | ||||||
5 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 28.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 28.45 | ||||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.71 | ||||||
8 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 28.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.83 | ||||||
10 | Emma Vega Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 28.98 | ||||||
11 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 29.28 | ||||||
12 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.71 | ||||||
13 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.82 | ||||||
14 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.84 | ||||||
15 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.89 | ||||||
16 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.97 | ||||||
17 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 29.98 | ||||||
18 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.16 | ||||||
19 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 30.33 | ||||||
20 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.36 | ||||||
21 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 30.63 | ||||||
22 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 30.76 | ||||||
23 | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | 31.06 | ||||||
24 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 31.11 | ||||||
25 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 31.41 | ||||||
26 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.57 | ||||||
27 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.85 | ||||||
28 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 32.09 | ||||||
29 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.14 | ||||||
30 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 32.42 | ||||||
31 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 32.45 | ||||||
32 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 34.32 | ||||||
33 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 37.16 | ||||||
- | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 29.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 30.40 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 32.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 37.30 | ||||||
2 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 44.45 | ||||||
3 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 49.78 | ||||||
4 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 52.04 | ||||||
5 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 52.70 | ||||||
6 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 53.53 | ||||||
7 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 53.69 | ||||||
8 | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | 54.35 | ||||||
9 | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | Vest-Brøndby | 56.38 | ||||||
- | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.63 | ||||||
2 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 33.14 | ||||||
3 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 33.24 | ||||||
4 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.99 | ||||||
5 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 35.18 | ||||||
6 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 35.35 | ||||||
7 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.52 | ||||||
8 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.86 | ||||||
9 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.05 | ||||||
- | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW 5.2 eb v 25m | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.13 | ||||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.13 | ||||||
3 | Anne-Marie Toft | 2007 | Køge Svømmeklub | 29.80 | ||||||
4 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.82 | ||||||
5 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.93 | ||||||
6 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.40 | ||||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.70 | ||||||
8 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 30.73 | ||||||
9 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 30.78 | ||||||
10 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.91 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 28.04 | ||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 28.12 | ||||||
2 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.12 | ||||||
4 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.22 | ||||||
5 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.41 | ||||||
6 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 29.04 | ||||||
7 | Emma Vega Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 29.32 | ||||||
8 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.37 | ||||||
9 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.53 | ||||||
10 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.61 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 31.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:59 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 31.96 | ||||||
2 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 38.69 | ||||||
3 | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 39.21 | ||||||
4 | Theodor Reino Ikkala | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.68 | ||||||
5 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.77 | ||||||
6 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 41.14 | ||||||
7 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.42 | ||||||
8 | Mads Friis Andersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.35 | ||||||
9 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 46.06 | ||||||
10 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.62 | ||||||
11 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 49.97 | ||||||
12 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 50.12 | ||||||
13 | Otto Weber Folmann | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.07 | ||||||
14 | Markus Tordrup | 2010 | Vest-Brøndby | 54.66 | ||||||
15 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.85 | ||||||
- | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Henry Karll Jensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Liam Diaz-Hirsvang | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Marco Leang | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Villum Nygaard | 2011 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 28.53 | ||||||
2 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 29.31 | ||||||
3 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 30.82 | ||||||
4 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 31.25 | ||||||
5 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 32.48 | ||||||
6 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 33.30 | ||||||
7 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.42 | ||||||
8 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.46 | ||||||
9 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.71 | ||||||
10 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 34.79 | ||||||
11 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.15 | ||||||
12 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 35.33 | ||||||
13 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.42 | ||||||
14 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 35.64 | ||||||
15 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.73 | ||||||
16 | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.91 | ||||||
17 | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.40 | ||||||
18 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.51 | ||||||
19 | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.04 | ||||||
20 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.16 | ||||||
21 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.20 | ||||||
22 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 37.52 | ||||||
23 | Andreas Vogter | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.13 | ||||||
24 | Asger Gregersen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.63 | ||||||
25 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 38.95 | ||||||
26 | Dion Veliqi | 2008 | Svømmeklubben Syd | 39.16 | ||||||
27 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 39.24 | ||||||
28 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.24 | ||||||
29 | Filip Usiewicz | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.35 | ||||||
30 | Emil Harpøth | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.71 | ||||||
31 | Mario Marinovic | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.24 | ||||||
- | Felix Frederiksen | 2007 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 26.59 | ||||||
2 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 26.71 | ||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.83 | ||||||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 26.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 27.08 | ||||||
6 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 27.69 | ||||||
7 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Solrød Svømmeklub | 28.28 | ||||||
8 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.63 | ||||||
9 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.70 | ||||||
10 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 28.86 | ||||||
11 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.13 | ||||||
12 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 29.20 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.54 | ||||||
14 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.63 | ||||||
15 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.74 | ||||||
16 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 29.98 | ||||||
17 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 30.20 | ||||||
18 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.35 | ||||||
19 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 30.89 | ||||||
20 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.29 | ||||||
21 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.39 | ||||||
22 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 32.50 | ||||||
23 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 33.49 | ||||||
24 | Karl-Johan Brandt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.91 | ||||||
25 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 35.21 | ||||||
- | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 25.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 25.23 | ||||||
3 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømmeklub | 25.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 25.28 | ||||||
5 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 25.49 | ||||||
6 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 25.81 | ||||||
8 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 26.04 | ||||||
9 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 26.58 | ||||||
10 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.59 | ||||||
11 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.90 | ||||||
12 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 26.91 | ||||||
13 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.02 | ||||||
14 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 27.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.93 | ||||||
16 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.11 | ||||||
17 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 28.34 | ||||||
18 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.41 | ||||||
19 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.48 | ||||||
20 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.83 | ||||||
21 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.19 | ||||||
22 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.48 | ||||||
23 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.87 | ||||||
24 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.45 | ||||||
25 | Nicklas Hampe | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.29 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 24.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.83 | ||||||
3 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 26.07 | ||||||
4 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 26.32 | ||||||
5 | Bjørn Sandbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 26.70 | ||||||
6 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 27.00 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 27.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 32.71 | ||||||
2 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 36.84 | ||||||
3 | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 37.46 | ||||||
4 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 37.71 | ||||||
5 | Theodor Reino Ikkala | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.13 | ||||||
6 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.57 | ||||||
7 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.94 | ||||||
8 | Mads Friis Andersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.45 | ||||||
9 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 44.68 | ||||||
10 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 44.69 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 27.87 | ||||||
2 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 28.57 | ||||||
3 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 29.84 | ||||||
4 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 31.14 | ||||||
5 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 32.58 | ||||||
6 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.78 | ||||||
7 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 33.27 | ||||||
8 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.59 | ||||||
9 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 34.29 | ||||||
10 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.59 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 26.30 | ||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.49 | ||||||
3 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 26.60 | ||||||
4 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 27.03 | ||||||
5 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.44 | ||||||
6 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 27.62 | ||||||
7 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.66 | ||||||
8 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Solrød Svømmeklub | 28.16 | ||||||
9 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 28.18 | ||||||
10 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.02 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 25.12 | ||||||
2 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 25.31 | ||||||
3 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 25.53 | ||||||
4 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 25.81 | ||||||
5 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 25.84 | ||||||
6 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 26.34 | ||||||
7 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.46 | ||||||
7 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 26.46 | ||||||
9 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.80 | ||||||
10 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.20 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.62 | ||||||
2 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 25.93 | ||||||
3 | Bjørn Sandbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 26.27 | ||||||
4 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 26.28 | ||||||
5 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 27.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 1970-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 5:34.40 | ||||||
2 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:25.07 | 2:53.85 | 4:31.64 | 5:52.33 | |||
3 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:20.80 | 2:53.80 | 4:37.41 | 5:54.57 | |||
4 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 1:26.29 | 2:58.74 | 4:37.16 | 5:55.87 | |||
5 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 6:07.47 | ||||||
6 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:13.92 | ||||||
7 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.53 | 3:08.73 | 5:09.81 | 6:40.27 | |||
- | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:53 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1970-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 1:11.28 | 2:33.40 | 4:08.75 | 5:22.73 | |||
2 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:11.21 | 2:36.11 | 4:11.18 | 5:23.48 | |||
3 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.66 | 2:34.37 | 4:08.37 | 5:23.72 | |||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.18 | 2:37.86 | 4:11.11 | 5:23.92 | |||
5 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.68 | 2:41.12 | 4:12.55 | 5:31.06 | |||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:11.70 | 2:39.04 | 4:16.27 | 5:31.26 | |||
7 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.83 | 2:41.71 | 4:15.53 | 5:33.42 | |||
8 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 5:34.40 | ||||||
9 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 1:15.20 | 2:40.65 | 4:25.58 | 5:42.51 | |||
10 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:15.54 | 2:43.41 | 4:30.57 | 5:52.29 | |||
11 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:25.07 | 2:53.85 | 4:31.64 | 5:52.33 | |||
12 | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | 1:19.55 | 2:53.61 | 4:34.35 | 5:52.49 | |||
13 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:20.80 | 2:53.80 | 4:37.41 | 5:54.57 | |||
14 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 1:26.29 | 2:58.74 | 4:37.16 | 5:55.87 | |||
15 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 6:07.47 | ||||||
16 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 6:13.92 | ||||||
17 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.53 | 3:08.73 | 5:09.81 | 6:40.27 | |||
- | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 1:06.46 | 2:24.09 | 3:48.65 | 4:56.71 | |||
2 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:13.58 | 2:39.28 | 4:10.86 | 5:21.19 | |||
3 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:10.77 | 2:37.24 | 4:11.77 | 5:23.74 | |||
4 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:18.29 | 2:45.91 | 4:20.32 | 5:33.08 | |||
5 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 1:14.60 | 2:40.37 | 4:19.63 | 5:37.77 | |||
6 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.30 | 2:49.57 | 4:34.16 | 5:53.44 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:00 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1970-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:05.93 | 2:21.47 | 3:50.70 | 4:54.31 | |||
2 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.07 | 2:23.89 | 3:49.12 | 4:54.60 | |||
3 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 1:06.46 | 2:24.09 | 3:48.65 | 4:56.71 | |||
4 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:08.12 | 2:23.81 | 3:52.31 | 4:57.31 | |||
5 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.67 | 2:32.63 | 4:05.33 | 5:20.10 | |||
6 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:13.58 | 2:39.28 | 4:10.86 | 5:21.19 | |||
7 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.97 | 2:39.17 | 4:10.61 | 5:22.84 | |||
8 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:10.77 | 2:37.24 | 4:11.77 | 5:23.74 | |||
9 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.86 | 2:36.39 | 4:10.65 | 5:24.50 | |||
10 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 1:13.26 | 2:38.20 | 4:13.78 | 5:28.26 | |||
11 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:16.39 | 2:40.81 | 4:18.07 | 5:32.51 | |||
12 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:18.29 | 2:45.91 | 4:20.32 | 5:33.08 | |||
13 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 1:14.60 | 2:40.37 | 4:19.63 | 5:37.77 | |||
14 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.30 | 2:49.57 | 4:34.16 | 5:53.44 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:00 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.05 | 2:23.96 | 3:38.65 | 4:53.23 | 9:47.42 | ||
6:07.15 | 7:21.47 | 8:34.94 | ||||||||
2 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 1:11.45 | 2:29.08 | 3:47.37 | 5:06.02 | 10:14.01 | ||
6:23.63 | 7:41.98 | 8:58.84 | ||||||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:10.86 | 2:27.32 | 3:44.62 | 5:02.86 | 10:15.70 | ||
6:21.28 | 7:40.07 | 8:59.37 | ||||||||
4 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:11.60 | 2:29.54 | 3:48.39 | 5:08.58 | 10:21.20 | ||
6:27.68 | 7:46.88 | 9:05.61 | ||||||||
5 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 1:11.85 | 2:29.24 | 3:48.47 | 5:07.99 | 10:21.38 | ||
6:27.33 | 7:47.11 | 9:06.28 | ||||||||
6 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:12.03 | 2:29.57 | 3:49.03 | 5:08.78 | 10:22.39 | ||
6:27.20 | 7:47.02 | 9:06.60 | ||||||||
7 | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:11.90 | 2:28.16 | 3:45.76 | 5:03.82 | 10:24.38 | ||
6:22.86 | 7:41.85 | 9:02.28 | ||||||||
8 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:16.17 | 2:38.60 | 4:00.48 | 5:22.56 | 10:45.42 | ||
6:44.00 | 8:06.16 | 9:26.96 | ||||||||
9 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.95 | 2:41.51 | 4:04.43 | 5:28.75 | 10:50.76 | ||
6:50.61 | 8:12.18 | 9:32.68 | ||||||||
10 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 1:10.56 | 2:30.97 | 5:20.06 | 10:51.11 | |||
6:45.97 | ||||||||||
11 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 1:15.69 | 2:37.12 | 3:59.45 | 5:22.58 | 10:54.67 | ||
6:45.61 | 8:09.22 | 9:32.32 | ||||||||
12 | Nynne Jakobsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:15.61 | 2:38.69 | 4:03.01 | 5:29.82 | 11:21.86 | ||
6:58.09 | 8:27.34 | 9:56.19 | ||||||||
13 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:15.74 | 2:39.99 | 4:05.24 | 5:32.00 | 11:22.97 | ||
6:59.98 | 8:28.57 | 9:57.39 | ||||||||
14 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:19.65 | 2:46.70 | 4:13.39 | 5:41.78 | 11:27.61 | ||
7:10.60 | 8:38.29 | 10:05.05 | ||||||||
15 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:24.40 | 2:57.46 | 4:30.81 | 6:05.38 | 12:14.56 | ||
7:40.22 | 9:15.16 | 10:48.01 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.30 | 1:15.04 | 1:56.76 | 2:38.15 | |||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.79 | 1:23.56 | 2:08.54 | 2:52.17 | |||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.71 | 1:23.93 | 2:08.49 | 2:52.86 | |||
4 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 39.21 | 1:23.46 | 2:07.83 | 2:53.01 | |||
5 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.77 | 1:24.40 | 2:08.80 | 2:53.21 | |||
6 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.49 | 1:23.63 | 2:09.02 | 2:53.99 | |||
7 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.29 | 1:25.42 | 2:10.58 | 2:54.37 | |||
8 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.62 | 1:24.61 | 2:10.38 | 2:55.16 | |||
9 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 39.68 | 1:24.07 | 2:11.18 | 2:56.91 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 40.38 | 1:25.42 | 2:10.67 | 2:58.06 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.76 | 1:27.58 | 2:13.72 | 2:59.29 | |||
12 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.54 | 1:28.96 | 2:15.23 | 3:00.04 | |||
13 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.76 | 1:28.61 | 2:14.80 | 3:00.14 | |||
14 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 40.97 | 1:27.39 | 2:14.33 | 3:00.39 | |||
15 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.48 | 1:27.26 | 2:14.24 | 3:00.59 | |||
16 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.45 | 1:28.20 | 2:15.71 | 3:02.41 | |||
17 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.98 | 1:27.27 | 2:15.05 | 3:03.23 | |||
18 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.04 | 1:27.56 | 2:15.46 | 3:03.63 | |||
19 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.56 | 1:29.59 | 2:18.16 | 3:05.75 | |||
20 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 42.17 | 1:29.33 | 2:17.24 | 3:06.16 | |||
21 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.30 | 1:32.20 | 2:22.53 | 3:13.00 | |||
22 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 44.23 | 1:34.40 | 2:25.46 | 3:15.00 | |||
23 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.56 | 1:37.90 | 2:29.47 | 3:21.11 | |||
24 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.61 | 1:40.62 | 2:32.02 | 3:21.37 | |||
25 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.81 | 1:38.38 | 2:31.16 | 3:21.50 | |||
26 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.77 | 1:37.03 | 2:29.90 | 3:22.54 | |||
27 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 47.00 | 1:39.57 | 2:33.65 | 3:26.40 | |||
28 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.65 | 1:38.74 | 2:33.23 | 3:27.65 | |||
29 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 47.32 | 1:41.94 | 2:37.01 | 3:31.30 | |||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.87 | 1:31.99 | 2:25.56 | 3:22.06 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.17 | 1:15.56 | 1:57.47 | 2:38.93 | |||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.67 | 1:19.94 | 2:03.49 | 2:46.80 | |||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.74 | 1:22.33 | 2:06.30 | 2:49.32 | |||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.03 | 1:21.23 | 2:05.90 | 2:49.84 | |||
5 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.33 | 1:21.80 | 2:06.10 | 2:49.90 | |||
6 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.51 | 1:21.76 | 2:06.25 | 2:50.72 | |||
7 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.59 | 1:22.37 | 2:07.26 | 2:51.53 | |||
8 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 38.98 | 1:22.93 | 2:07.61 | 2:53.28 | |||
9 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.47 | 1:25.61 | 2:10.61 | 2:54.79 | |||
10 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.29 | 1:23.45 | 2:09.61 | 2:57.12 | |||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.06 | 1:37.67 | 2:32.41 | 3:25.81 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.19 | 1:15.25 | 1:56.20 | 2:37.46 | |||
2 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 35.56 | 1:16.54 | 1:58.32 | 2:38.23 | |||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.94 | 1:14.68 | 1:56.67 | 2:38.38 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.10 | 1:17.19 | 1:59.00 | 2:40.26 | |||
5 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 36.37 | 1:17.50 | 1:59.80 | 2:42.95 | |||
6 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.51 | 1:20.43 | 2:03.98 | 2:47.33 | |||
7 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.28 | 1:27.35 | 2:12.41 | 2:57.96 | |||
8 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.72 | 1:27.43 | 2:13.33 | 2:59.43 | |||
9 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.06 | 1:29.16 | 2:18.02 | 3:04.47 | |||
10 | Lucas Møller Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.09 | 1:27.59 | 2:17.13 | 3:04.65 | |||
11 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.99 | 1:29.90 | 2:17.09 | 3:05.53 | |||
12 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.86 | 1:26.65 | 2:16.66 | 3:05.62 | |||
13 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.33 | 1:32.83 | 2:20.45 | 3:06.62 | |||
14 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.08 | 1:32.55 | 2:20.94 | 3:07.23 | |||
15 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.50 | 1:32.71 | 2:22.02 | 3:07.53 | |||
16 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 40.66 | 1:28.28 | 2:17.32 | 3:07.70 | |||
17 | Karl-Johan Brandt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 47.58 | 1:42.95 | 2:42.32 | 3:39.60 | |||
- | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.90 | 1:12.78 | 1:53.02 | 2:33.31 | |||
2 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.72 | 1:15.21 | 1:56.65 | 2:37.82 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.78 | 1:12.66 | 1:53.25 | 2:33.93 | |||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.49 | 1:14.11 | 1:54.47 | 2:34.00 | |||
3 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 35.72 | 1:15.87 | 1:57.47 | 2:38.62 | |||
4 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.03 | 1:18.80 | 2:01.11 | 2:43.04 | |||
5 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.46 | 1:17.48 | 2:00.54 | 2:43.77 | |||
6 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.73 | 1:21.53 | 2:05.22 | 2:49.67 | |||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.64 | 1:25.47 | 2:11.50 | 2:57.84 | |||
8 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.29 | 1:27.89 | 2:14.42 | 3:00.10 | |||
9 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 40.97 | 1:27.14 | 2:14.73 | 3:01.18 | |||
10 | Lucas Møller Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.63 | 1:25.76 | 2:13.86 | 3:01.55 | |||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.01 | 1:10.64 | 1:50.68 | 2:31.78 | |||
2 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.49 | 1:13.56 | 1:53.68 | 2:33.99 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 42.03 | ||||||
2 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 59.68 | ||||||
3 | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.33 | ||||||
- | Alicia Dupont Larssen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 8.2 as arm 25m | |||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 33.22 | ||||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.34 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.33 | ||||||
4 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 36.78 | ||||||
5 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.77 | ||||||
6 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.80 | ||||||
7 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.18 | ||||||
8 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.53 | ||||||
9 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 40.59 | ||||||
10 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 41.65 | ||||||
12 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 42.31 | ||||||
13 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.42 | ||||||
14 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 43.59 | ||||||
15 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.97 | ||||||
16 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 45.99 | ||||||
17 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 46.69 | ||||||
18 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.51 | ||||||
19 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 48.29 | ||||||
20 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.63 | ||||||
21 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 49.00 | ||||||
22 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.43 | ||||||
23 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 50.15 | ||||||
24 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 51.31 | ||||||
25 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.73 | ||||||
26 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.00 | ||||||
27 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.33 | ||||||
28 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.18 | ||||||
- | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
- | Maya Victoria Hornbeck | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 8.2 br arm 42m | |||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.18 | ||||||
2 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.95 | ||||||
3 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.17 | ||||||
4 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.35 | ||||||
5 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.48 | ||||||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.50 | ||||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.63 | ||||||
8 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.66 | ||||||
9 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.85 | ||||||
10 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 32.97 | ||||||
11 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.39 | ||||||
12 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.81 | ||||||
13 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.64 | ||||||
14 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.69 | ||||||
15 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.98 | ||||||
16 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 35.74 | ||||||
17 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 36.07 | ||||||
18 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.11 | ||||||
19 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.17 | ||||||
20 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.42 | ||||||
21 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.53 | ||||||
22 | Seline Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Syd | 37.38 | ||||||
23 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.38 | ||||||
24 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.64 | ||||||
25 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 39.30 | ||||||
26 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.37 | ||||||
27 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.12 | ||||||
28 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 41.43 | ||||||
29 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.75 | ||||||
30 | Viktoria Illemann | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.78 | ||||||
31 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.87 | ||||||
32 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 48.81 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.15 | ||||||
2 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.94 | ||||||
3 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 29.96 | ||||||
4 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.71 | ||||||
5 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.76 | ||||||
6 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 30.90 | ||||||
7 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.78 | ||||||
8 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.03 | ||||||
9 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.25 | ||||||
10 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 32.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.36 | ||||||
12 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 33.71 | ||||||
13 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 34.30 | ||||||
14 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 34.75 | ||||||
15 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.92 | ||||||
15 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.92 | ||||||
17 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.94 | ||||||
18 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 35.25 | ||||||
19 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 37.02 | ||||||
20 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 37.39 | ||||||
- | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 42.73 | ||||||
2 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 58.01 | ||||||
- | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 8.3 asynk ben 25m | |||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 33.96 | ||||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.47 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.45 | ||||||
4 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 35.85 | ||||||
5 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.66 | ||||||
6 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.10 | ||||||
7 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.53 | ||||||
8 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.59 | ||||||
9 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 42.31 | ||||||
10 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 42.60 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.56 | ||||||
2 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.04 | ||||||
3 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.29 | ||||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.75 | ||||||
5 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.90 | ||||||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.24 | ||||||
7 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.38 | ||||||
8 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 32.58 | ||||||
9 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.60 | ||||||
10 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.73 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.30 | ||||||
2 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 29.88 | ||||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.91 | ||||||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.33 | ||||||
5 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 30.80 | ||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.85 | ||||||
7 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.12 | ||||||
8 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.99 | ||||||
9 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.05 | ||||||
10 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.56 | ||||||
2 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.85 | ||||||
3 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 49.33 | ||||||
4 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.00 | ||||||
5 | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 56.33 | ||||||
6 | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.02 | ||||||
7 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.85 | ||||||
8 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:35.06 | ||||||
- | Mads Friis Andersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 8.2 asy arm 40m | |||||
- | Otto Weber Folmann | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 8.3 asyn ben 25m | |||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 36.42 | ||||||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 38.02 | ||||||
3 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 38.68 | ||||||
4 | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.58 | ||||||
5 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 42.31 | ||||||
6 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | 44.65 | ||||||
7 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.74 | ||||||
8 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.56 | ||||||
9 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 46.32 | ||||||
10 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.88 | ||||||
11 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 51.03 | ||||||
12 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.87 | ||||||
13 | Filip Usiewicz | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.97 | ||||||
14 | Dion Veliqi | 2008 | Svømmeklubben Syd | 53.81 | ||||||
15 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 58.06 | ||||||
16 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 1:02.30 | ||||||
- | Emil Harpøth | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 8.4 1 hånd 50m | |||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.21 | ||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.07 | ||||||
3 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.16 | ||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.17 | ||||||
5 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.21 | ||||||
6 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Solrød Svømmeklub | 30.99 | ||||||
7 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 31.45 | ||||||
8 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.51 | ||||||
9 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.58 | ||||||
10 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.41 | ||||||
11 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 32.59 | ||||||
12 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.66 | ||||||
13 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.02 | ||||||
14 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.46 | ||||||
15 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.73 | ||||||
16 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 35.10 | ||||||
17 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 35.82 | ||||||
18 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 35.99 | ||||||
19 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 43.38 | ||||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 8.3 as ben 25m | |||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 27.59 | ||||||
2 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.02 | ||||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.39 | ||||||
4 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 28.54 | ||||||
5 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.15 | ||||||
6 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.17 | ||||||
7 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.58 | ||||||
8 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.69 | ||||||
9 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.71 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.78 | ||||||
12 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.95 | ||||||
13 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 32.74 | ||||||
14 | Nicklas Hampe | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.92 | ||||||
15 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.26 | ||||||
- | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 4.1 fork fod skam | |||||
- | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.58 | ||||||
2 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 27.97 | ||||||
3 | Bjørn Sandbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.84 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.14 | ||||||
- | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:16 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.19 | ||||||
2 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.04 | ||||||
3 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 49.67 | ||||||
4 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.36 | ||||||
5 | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 54.83 | ||||||
6 | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 55.47 | ||||||
7 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.39 | ||||||
8 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:44.70 | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 35.06 | ||||||
2 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 37.74 | ||||||
3 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 37.85 | ||||||
4 | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.85 | ||||||
5 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 41.09 | ||||||
6 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.91 | ||||||
7 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | 44.26 | ||||||
8 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.10 | ||||||
9 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.36 | ||||||
10 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 48.07 | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.22 | ||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.63 | ||||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.65 | ||||||
4 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.15 | ||||||
4 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.15 | ||||||
6 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.40 | ||||||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.43 | ||||||
8 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.18 | ||||||
9 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 31.34 | ||||||
10 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.99 | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 27.09 | ||||||
2 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 27.89 | ||||||
3 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 28.40 | ||||||
4 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.78 | ||||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.79 | ||||||
6 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.99 | ||||||
7 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.25 | ||||||
8 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.91 | ||||||
9 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.27 | ||||||
10 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.34 | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.43 | ||||||
2 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 28.20 | ||||||
3 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:16 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.97 | 1:10.99 | |||||
2 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 37.92 | 1:19.66 | |||||
3 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 38.42 | 1:21.65 | |||||
4 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 38.71 | 1:22.53 | |||||
5 | Nicoline Svingel | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.89 | 1:23.24 | |||||
6 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 40.84 | 1:23.28 | |||||
7 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.45 | 1:25.14 | |||||
8 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 41.86 | 1:25.20 | |||||
9 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.53 | 1:25.31 | |||||
10 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 41.58 | 1:25.32 | |||||
11 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.65 | 1:26.12 | |||||
12 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.42 | 1:28.47 | |||||
13 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 39.38 | 1:28.72 | |||||
14 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.44 | 1:28.78 | |||||
15 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.81 | 1:30.14 | |||||
16 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.93 | 1:31.12 | |||||
17 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.39 | 1:32.63 | |||||
18 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 42.66 | 1:32.68 | |||||
19 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 45.37 | 1:34.99 | |||||
20 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 41.25 | 1:35.75 | |||||
21 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.21 | 1:35.91 | |||||
22 | Chili Bruun Larsen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.80 | 1:38.44 | |||||
23 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 44.65 | 1:38.60 | |||||
24 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 48.56 | 1:39.64 | |||||
25 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 46.78 | 1:40.69 | |||||
26 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.32 | 1:40.83 | |||||
27 | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.57 | 1:41.08 | |||||
28 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 47.87 | 1:41.12 | |||||
29 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 49.29 | 1:41.75 | |||||
30 | Maya Victoria Hornbeck | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.22 | 1:46.08 | |||||
31 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 48.10 | 1:46.20 | |||||
32 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 50.78 | 1:46.84 | |||||
33 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 49.22 | 1:47.52 | |||||
34 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.38 | 1:47.78 | |||||
35 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.87 | 1:48.48 | |||||
36 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 49.94 | 1:49.51 | |||||
37 | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | 52.67 | 1:56.33 | |||||
38 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 55.55 | 1:56.45 | |||||
39 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 55.92 | 1:56.93 | |||||
40 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 50.86 | 1:57.12 | |||||
41 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.75 | 1:59.35 | |||||
42 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 54.52 | 2:00.15 | |||||
43 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 56.13 | 2:01.10 | |||||
44 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 57.05 | 2:02.23 | |||||
45 | Karla Christiansen | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.00 | 2:05.57 | |||||
46 | Karla Bødiker | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 57.37 | 2:09.69 | |||||
47 | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | 1:02.65 | 2:09.95 | |||||
48 | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.88 | 2:11.41 | |||||
49 | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:04.65 | 2:12.00 | |||||
50 | Isabella Frederiksen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:06.51 | 2:16.68 | |||||
51 | Alicia Dupont Larssen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.24 | 2:16.84 | |||||
52 | Thea Elisabeth Vammen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:01.45 | 2:18.31 | |||||
53 | Sofie Forsmark | 2010 | Vest-Brøndby | 1:04.31 | 2:19.20 | |||||
54 | Filippa Kristoffersen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:05.68 | 2:21.12 | |||||
- | Sofie K. Kristensen | 2010 | Vest-Brøndby | DNF | ||||||
- | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | DNF | ||||||
- | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 4.4 Tystart | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.19 | 1:02.36 | |||||
2 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.97 | 1:02.53 | |||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.60 | 1:03.07 | |||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 30.90 | 1:04.01 | |||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.40 | 1:05.37 | |||||
6 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.68 | 1:05.56 | |||||
7 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.21 | 1:05.71 | |||||
8 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.74 | 1:05.94 | |||||
9 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 32.75 | 1:06.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 32.25 | 1:07.88 | |||||
11 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.26 | 1:08.05 | |||||
12 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.20 | 1:08.85 | |||||
13 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 33.60 | 1:09.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.48 | 1:09.43 | |||||
15 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.93 | 1:10.48 | |||||
16 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.58 | 1:11.09 | |||||
17 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.80 | 1:11.46 | |||||
18 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.90 | 1:12.85 | |||||
19 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 35.01 | 1:12.90 | |||||
20 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.56 | 1:12.91 | |||||
21 | Seline Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Syd | 36.35 | 1:15.07 | |||||
22 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.75 | 1:15.12 | |||||
23 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.16 | 1:15.31 | |||||
24 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 35.27 | 1:15.49 | |||||
25 | Ellen Lyse | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.48 | 1:18.38 | |||||
26 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.84 | 1:19.91 | |||||
27 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 40.37 | 1:22.95 | |||||
28 | Isabella Kongstad | 2006 | Svømmeklubben Syd | 39.56 | 1:25.88 | |||||
29 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 41.04 | 1:26.65 | |||||
30 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 41.78 | 1:27.16 | |||||
- | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNF | ||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1921-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.68 | 1:01.47 | |||||
2 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 30.49 | 1:03.69 | |||||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 31.03 | 1:04.99 | |||||
4 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 31.45 | 1:05.57 | |||||
5 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.33 | 1:06.17 | |||||
6 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 32.51 | 1:06.33 | |||||
7 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.49 | 1:06.37 | |||||
8 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 30.48 | 1:06.50 | |||||
9 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.13 | 1:06.70 | |||||
10 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 31.99 | 1:06.86 | |||||
11 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 31.78 | 1:07.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 32.64 | 1:07.45 | |||||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 33.00 | 1:08.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.22 | 1:08.16 | |||||
15 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 32.27 | 1:08.24 | |||||
16 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 33.05 | 1:08.90 | |||||
17 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.63 | 1:09.41 | |||||
18 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.71 | 1:09.62 | |||||
19 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 33.20 | 1:09.70 | |||||
20 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.45 | 1:11.39 | |||||
21 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.09 | 1:11.43 | |||||
22 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 34.43 | 1:11.80 | |||||
23 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.97 | 1:16.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
24 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 38.54 | 1:21.53 | |||||
- | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.59 | 1:10.06 | |||||
2 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 37.35 | 1:18.31 | |||||
3 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 37.25 | 1:19.55 | |||||
4 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 40.28 | 1:21.11 | |||||
5 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.15 | 1:21.29 | |||||
6 | Nicoline Svingel | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.71 | 1:21.91 | |||||
7 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 40.14 | 1:23.04 | |||||
8 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 40.07 | 1:23.23 | |||||
9 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.60 | 1:24.74 | |||||
- | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.79 | 1:01.27 | |||||
2 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.21 | 1:01.42 | |||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.08 | 1:01.44 | |||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.80 | 1:03.85 | |||||
5 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.12 | 1:04.66 | |||||
6 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.42 | 1:05.75 | |||||
7 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 31.42 | 1:06.03 | |||||
8 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.57 | 1:06.10 | |||||
9 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.21 | 1:07.25 | |||||
10 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 32.16 | 1:07.70 | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.64 | 1:00.83 | |||||
2 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 30.58 | 1:03.31 | |||||
3 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.34 | 1:04.73 | |||||
4 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 31.83 | 1:05.17 | |||||
5 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 30.64 | 1:05.29 | |||||
6 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 31.94 | 1:05.59 | |||||
7 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.96 | 1:06.29 | |||||
8 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.68 | 1:06.33 | |||||
9 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 30.84 | 1:06.43 | |||||
10 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 32.13 | 1:07.88 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 30.22 | 1:03.12 | |||||
2 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 34.18 | 1:11.28 | |||||
3 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.95 | 1:14.62 | |||||
4 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 37.82 | 1:15.46 | |||||
5 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.84 | 1:16.06 | |||||
6 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 36.53 | 1:16.32 | |||||
7 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.38 | 1:20.23 | |||||
8 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.69 | 1:20.99 | |||||
9 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.24 | 1:21.41 | |||||
10 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.52 | 1:23.23 | |||||
11 | Andreas Vogter | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.11 | 1:24.21 | |||||
12 | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.87 | 1:24.96 | |||||
13 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 40.90 | 1:25.36 | |||||
14 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 40.03 | 1:25.59 | |||||
15 | Dion Veliqi | 2008 | Svømmeklubben Syd | 40.67 | 1:25.72 | |||||
16 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.99 | 1:27.82 | |||||
17 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.45 | 1:29.78 | |||||
18 | Asger Gregersen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.24 | 1:30.56 | |||||
19 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.10 | 1:31.39 | |||||
20 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.82 | 1:31.57 | |||||
21 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 44.96 | 1:32.10 | |||||
22 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 42.69 | 1:32.48 | |||||
23 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 44.11 | 1:34.10 | |||||
24 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.24 | 1:34.80 | |||||
25 | Mads Friis Andersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.41 | 1:35.11 | |||||
26 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 46.34 | 1:39.53 | |||||
27 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 47.24 | 1:40.29 | |||||
28 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 50.67 | 1:43.21 | |||||
29 | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | Vest-Brøndby | 49.09 | 1:43.47 | |||||
30 | Emil Harpøth | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.85 | 1:43.48 | |||||
31 | Markus Tordrup | 2010 | Vest-Brøndby | 48.06 | 1:46.65 | |||||
32 | Gustav Holm | 2009 | Albertslund IF | 54.48 | 1:48.76 | |||||
33 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 51.34 | 1:50.09 | |||||
34 | Otto Weber Folmann | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.21 | 1:54.35 | |||||
35 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 55.16 | 1:59.32 | |||||
36 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 59.76 | 2:05.38 | |||||
37 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.99 | 2:06.11 | |||||
38 | Louie Brammer Rasmussen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.92 | 2:22.35 | |||||
39 | Nohr Kure | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.94 | 2:23.17 | |||||
40 | Benjamin Nygaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:10.50 | 2:26.58 | |||||
41 | Oliver Krogh | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:10.17 | 2:29.38 | |||||
42 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:10.09 | 2:33.48 | |||||
43 | Villum Nygaard | 2011 | Vest-Brøndby | 1:16.94 | 2:37.17 | |||||
- | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Felix Frederiksen | 2007 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Liam Diaz-Hirsvang | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
- | Tobias Evald Sørensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 28.61 | 59.18 | |||||
2 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 27.99 | 59.30 | |||||
3 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 28.55 | 1:00.16 | |||||
4 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.66 | 1:01.64 | |||||
5 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 30.86 | 1:03.23 | |||||
6 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.70 | 1:03.75 | |||||
7 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.73 | 1:04.24 | |||||
8 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 33.47 | 1:08.77 | |||||
9 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 34.82 | 1:12.01 | |||||
10 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 33.47 | 1:12.02 | |||||
11 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.19 | 1:12.04 | |||||
12 | Karl-Johan Brandt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.17 | 1:12.84 | |||||
13 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 36.34 | 1:15.85 | |||||
14 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 36.80 | 1:18.51 | |||||
- | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 26.46 | 55.26 | |||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 26.09 | 55.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 26.74 | 56.17 | |||||
4 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 26.68 | 56.24 | |||||
5 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 27.08 | 56.86 | |||||
6 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.38 | 57.01 | |||||
7 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 27.56 | 57.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.56 | 58.89 | |||||
9 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.16 | 59.28 | |||||
10 | Bjørn Sandbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.60 | 59.82 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.90 | 59.89 | |||||
12 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.00 | 1:00.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.41 | 1:00.50 | |||||
14 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 28.54 | 1:00.67 | |||||
15 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 29.33 | 1:01.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 29.29 | 1:01.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.98 | 1:01.13 | |||||
18 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 29.69 | 1:01.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.57 | 1:01.70 | |||||
20 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.69 | 1:04.06 | |||||
21 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.32 | 1:05.61 | |||||
22 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.21 | 1:06.16 | |||||
23 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.86 | 1:06.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
24 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.53 | 1:06.97 | |||||
25 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 32.31 | 1:07.05 | |||||
26 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.58 | 1:08.93 | |||||
27 | Nicklas Hampe | 2004 | Svømmeklubben Syd | 35.88 | 1:15.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 29.10 | 1:01.36 | |||||
2 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 33.46 | 1:09.17 | |||||
3 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.64 | 1:15.38 | |||||
4 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 35.98 | 1:15.65 | |||||
5 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 37.50 | 1:15.98 | |||||
6 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.51 | 1:16.19 | |||||
7 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.70 | 1:20.23 | |||||
8 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 37.90 | 1:20.51 | |||||
9 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.27 | 1:22.09 | |||||
10 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 40.05 | 1:23.62 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 27.38 | 56.16 | |||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 28.08 | 58.89 | |||||
3 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 28.14 | 59.01 | |||||
4 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.02 | 1:01.76 | |||||
5 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.86 | 1:02.08 | |||||
6 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 30.16 | 1:02.18 | |||||
7 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.19 | 1:02.25 | |||||
8 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 32.57 | 1:06.60 | |||||
9 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 33.69 | 1:11.02 | |||||
- | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 25.39 | 54.08 | |||||
2 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 26.12 | 54.70 | |||||
3 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 26.33 | 56.18 | |||||
4 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.16 | 56.81 | |||||
5 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.16 | 58.25 | |||||
6 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 27.49 | 58.27 | |||||
7 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.81 | 58.89 | |||||
8 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.12 | 59.48 | |||||
9 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 29.49 | 1:01.43 | |||||
10 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.92 | 1:01.72 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 37.35 | 1:25.18 | 2:19.64 | 3:01.45 | |||
2 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 41.51 | 1:33.07 | 2:28.12 | 3:08.09 | |||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.15 | 1:28.69 | 2:28.95 | 3:11.16 | |||
4 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 42.02 | 1:31.17 | 2:28.33 | 3:12.07 | |||
5 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 43.80 | 1:35.18 | 2:32.54 | 3:15.71 | |||
6 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 46.98 | 1:38.99 | 2:35.49 | 3:23.69 | |||
7 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.16 | 1:41.63 | 2:41.32 | 3:25.59 | |||
8 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.04 | 1:39.30 | 2:43.61 | 3:27.43 | |||
9 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.37 | 1:39.23 | 2:43.07 | 3:27.80 | |||
10 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 50.66 | 1:42.21 | 2:46.11 | 3:28.17 | |||
11 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.01 | 1:45.78 | 2:45.58 | 3:34.19 | |||
12 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.38 | 1:48.56 | 2:55.30 | 3:42.46 | |||
13 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 50.43 | 1:48.91 | 2:49.37 | 3:45.23 | |||
14 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.15 | 1:46.54 | 2:57.16 | 3:47.93 | |||
15 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 53.57 | 1:48.25 | 3:03.33 | 3:53.61 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.11 | 1:22.35 | 2:10.78 | 2:47.71 | |||
2 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 36.82 | 1:21.60 | 2:15.56 | 2:54.28 | |||
3 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 41.20 | 1:30.75 | 2:22.76 | 3:03.73 | |||
4 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 43.59 | 1:29.59 | 2:24.43 | 3:04.39 | |||
5 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.10 | 1:28.56 | 2:26.03 | 3:05.43 | |||
6 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 45.08 | 1:35.68 | 2:37.16 | 3:18.43 | |||
7 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.26 | 1:39.48 | 2:42.70 | 3:25.23 | |||
8 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.00 | 1:42.49 | 2:46.59 | 3:32.72 | |||
9 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.72 | 1:46.88 | 2:44.38 | 3:32.97 | |||
10 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.34 | 1:41.49 | 2:46.77 | 3:33.23 | |||
11 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 52.45 | 1:51.50 | 2:59.65 | 3:44.22 | |||
12 | Asger Gregersen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.87 | 2:04.10 | 3:10.92 | 3:58.05 | |||
13 | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 1:00.27 | 2:05.27 | 3:09.69 | 3:59.51 | |||
- | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 7.5 2 flyben 125m | |||||
- | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | DSQ | SW 8.3 br b fly 40m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.90 | 1:12.89 | 1:58.68 | 2:34.91 | |||
2 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.24 | 1:12.88 | 1:58.34 | 2:35.13 | |||
3 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.58 | 1:13.69 | 1:59.09 | 2:35.64 | |||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.98 | 1:13.07 | 2:00.47 | 2:36.38 | |||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.16 | 1:11.33 | 2:00.10 | 2:36.55 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.66 | 1:12.94 | 2:01.47 | 2:37.33 | |||
7 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.75 | 1:15.36 | 1:59.90 | 2:38.25 | |||
8 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.52 | 1:15.85 | 2:01.11 | 2:38.59 | |||
9 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.01 | 1:14.96 | 2:02.02 | 2:38.72 | |||
10 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.78 | 1:13.19 | 2:02.35 | 2:39.01 | |||
11 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.96 | 1:19.02 | 2:05.99 | 2:43.31 | |||
12 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.62 | 1:24.34 | 2:12.34 | 2:50.70 | |||
13 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.94 | 1:23.02 | 2:13.71 | 2:55.83 | |||
14 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.12 | 1:17.94 | 2:14.70 | 2:56.38 | |||
15 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.39 | 1:27.40 | 2:16.30 | 2:57.17 | |||
16 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.85 | 1:25.33 | 2:17.96 | 2:59.71 | |||
17 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 43.09 | 1:30.68 | 2:25.51 | 3:06.40 | |||
18 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.26 | 1:33.15 | 2:26.37 | 3:07.99 | |||
19 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 42.43 | 1:31.53 | 2:26.64 | 3:09.68 | |||
20 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.19 | 1:38.53 | 2:30.78 | 3:16.25 | |||
21 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.90 | 1:34.82 | 2:31.29 | 3:20.44 | |||
22 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.29 | 1:40.28 | 2:38.82 | 3:26.60 | |||
23 | Ellen Lyse | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.13 | 1:38.98 | 2:42.18 | 3:26.76 | |||
24 | Viktoria Illemann | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.21 | 1:40.48 | 2:41.43 | 3:29.55 | |||
- | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | DSQ | SW 6.4 efb 75m | |||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 31.52 | 1:08.87 | 1:57.18 | 2:33.84 | |||
2 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.37 | 1:34.18 | 2:30.78 | 3:15.53 | Deltager ikke i finalen | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.76 | 1:10.32 | 1:52.31 | 2:25.14 | |||
2 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.49 | 1:11.97 | 1:56.41 | 2:32.34 | |||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.54 | 1:11.73 | 1:58.15 | 2:32.54 | |||
4 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.89 | 1:12.52 | 1:57.75 | 2:34.42 | |||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.07 | 1:12.05 | 1:58.44 | 2:35.63 | |||
6 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.36 | 1:14.39 | 2:00.70 | 2:36.78 | |||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.58 | 1:12.99 | 2:01.76 | 2:38.01 | |||
8 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.36 | 1:12.49 | 2:01.49 | 2:39.13 | |||
9 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.97 | 1:18.16 | 2:04.95 | 2:42.52 | |||
- | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 32.19 | 1:11.67 | 2:00.53 | 2:38.66 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.37 | 1:08.01 | 1:48.15 | 2:19.52 | |||
2 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 29.97 | 1:10.18 | 1:50.84 | 2:24.94 | |||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.67 | 1:09.82 | 1:51.11 | 2:27.46 | |||
4 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.27 | 1:10.60 | 1:54.12 | 2:27.95 | |||
5 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 31.13 | 1:10.76 | 1:55.04 | 2:29.77 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 32.14 | 1:11.02 | 1:56.08 | 2:30.35 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.68 | 1:10.69 | 1:55.79 | 2:31.01 | |||
8 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 33.15 | 1:12.30 | 1:59.18 | 2:35.73 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.27 | 1:16.73 | 2:01.86 | 2:37.80 | |||
10 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.63 | 1:19.11 | 2:07.13 | 2:42.22 | |||
11 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.90 | 1:21.24 | 2:09.47 | 2:45.72 | |||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.99 | 1:09.33 | 1:49.89 | 2:23.15 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.78 | 1:07.11 | 1:46.92 | 2:18.52 | |||
2 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 29.91 | 1:09.75 | 1:50.07 | 2:22.37 | |||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.75 | 1:10.28 | 1:50.30 | 2:23.21 | |||
4 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.04 | 1:10.84 | 1:53.99 | 2:27.84 | |||
5 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.88 | 1:10.56 | 1:54.36 | 2:28.88 | |||
6 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.39 | 1:16.38 | 2:01.56 | 2:36.32 | |||
7 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.25 | 1:15.46 | 2:04.72 | 2:39.15 | |||
- | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.85 | 1:10.14 | 1:50.25 | 2:23.23 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.10 | 1:29.97 | |||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.36 | 1:31.54 | |||||
3 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 44.18 | 1:33.60 | |||||
4 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 45.97 | 1:35.47 | |||||
5 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 45.73 | 1:37.06 | |||||
6 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 46.77 | 1:39.05 | |||||
7 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 47.80 | 1:42.19 | |||||
8 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.19 | 1:44.07 | |||||
9 | Nicoline Svingel | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.15 | 1:44.87 | |||||
10 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 50.75 | 1:46.55 | |||||
11 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 50.68 | 1:47.24 | |||||
12 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 49.01 | 1:49.33 | |||||
13 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.92 | 1:50.07 | |||||
14 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 51.23 | 1:50.42 | |||||
15 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 53.65 | 1:50.96 | |||||
16 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.93 | 1:51.34 | |||||
17 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.07 | 1:51.41 | |||||
18 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 54.20 | 1:52.36 | |||||
19 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 53.87 | 1:54.41 | |||||
20 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 56.10 | 1:55.26 | |||||
21 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 54.99 | 1:57.69 | |||||
22 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 56.71 | 1:59.66 | |||||
23 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.35 | 2:02.12 | |||||
24 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 58.05 | 2:03.14 | |||||
25 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 57.16 | 2:04.13 | |||||
26 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 1:04.10 | 2:12.36 | |||||
27 | Chili Bruun Larsen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:01.91 | 2:12.39 | |||||
28 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:04.67 | 2:20.21 | |||||
- | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 7.1 flyben v unde | |||||
- | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | sw 7.1 2 br tag v st | |||||
- | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
- | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 7.1 Fl flyben sta | |||||
- | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 7.6 esb 50m | |||||
- | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 7.6 esb 25m | |||||
- | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | DSQ | sw 7.6 esb 75m | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.56 | 1:19.26 | |||||
2 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.25 | 1:20.37 | |||||
3 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.28 | 1:20.53 | |||||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.09 | 1:21.52 | |||||
5 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.06 | 1:21.80 | |||||
6 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.85 | 1:22.10 | |||||
7 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.12 | 1:22.84 | |||||
8 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 39.90 | 1:24.18 | |||||
9 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.31 | 1:25.00 | |||||
10 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.89 | 1:26.20 | |||||
11 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.45 | 1:27.17 | |||||
12 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 42.44 | 1:30.74 | |||||
13 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.58 | 1:30.96 | |||||
14 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 43.34 | 1:33.12 | |||||
15 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.40 | 1:34.06 | |||||
16 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.66 | 1:37.97 | |||||
17 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 49.93 | 1:44.14 | |||||
- | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.32 | 1:18.47 | |||||
2 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 37.60 | 1:20.18 | |||||
3 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 38.63 | 1:21.34 | |||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 39.56 | 1:23.76 | |||||
5 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.12 | 1:24.64 | |||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.82 | 1:25.01 | |||||
7 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.31 | 1:25.06 | |||||
8 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.56 | 1:25.60 | |||||
9 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 41.38 | 1:27.03 | |||||
10 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 42.24 | 1:29.60 | |||||
11 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.31 | 1:32.47 | |||||
- | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:45 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.82 | 1:28.31 | |||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.96 | 1:31.13 | |||||
3 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 43.75 | 1:32.12 | |||||
4 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.59 | 1:34.97 | |||||
5 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 45.62 | 1:36.37 | |||||
6 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 47.16 | 1:40.13 | |||||
7 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 46.93 | 1:40.42 | |||||
8 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.92 | 1:41.77 | |||||
9 | Nicoline Svingel | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.21 | 1:44.73 | |||||
10 | Clara Vestergaard | 2008 | Solrød Svømmeklub | 48.85 | 1:44.95 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.40 | 1:17.78 | |||||
2 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.60 | 1:17.92 | |||||
3 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.82 | 1:18.01 | |||||
4 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.22 | 1:18.76 | |||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.10 | 1:20.67 | |||||
6 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.71 | 1:21.11 | |||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.85 | 1:23.49 | |||||
8 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.47 | 1:24.06 | |||||
9 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.39 | 1:25.83 | |||||
10 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.03 | 1:26.13 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.80 | 1:18.79 | |||||
2 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 38.15 | 1:20.28 | |||||
3 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 38.23 | 1:20.81 | |||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 38.88 | 1:22.17 | |||||
5 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.09 | 1:24.20 | |||||
6 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.23 | 1:24.28 | |||||
7 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.13 | 1:24.80 | |||||
8 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.13 | 1:25.05 | |||||
9 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 40.40 | 1:25.44 | |||||
10 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 41.43 | 1:29.33 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:45 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.05 | 1:28.45 | |||||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 45.05 | 1:34.86 | |||||
3 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.66 | 1:39.26 | |||||
4 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | 46.60 | 1:39.30 | |||||
5 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.42 | 1:42.87 | |||||
6 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 50.52 | 1:46.52 | |||||
7 | Andreas Vogter | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.06 | 1:52.51 | |||||
8 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.45 | 1:55.93 | |||||
9 | Filip Usiewicz | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.42 | 1:56.35 | |||||
10 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 59.34 | 2:01.45 | |||||
11 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 59.87 | 2:03.23 | |||||
12 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.53 | 2:05.83 | |||||
13 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:02.63 | 2:12.46 | |||||
14 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:06.07 | 2:23.11 | |||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | sw 7.1 dob flyben 50 | |||||
- | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 7.6 esb 25m | |||||
- | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 7.5 asynk b 20m | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.16 | 1:12.77 | |||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.02 | 1:14.68 | |||||
3 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.89 | 1:20.31 | |||||
4 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.00 | 1:20.80 | |||||
5 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.97 | 1:21.17 | |||||
6 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.90 | 1:21.29 | |||||
7 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.15 | 1:24.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.42 | 1:25.19 | |||||
9 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.31 | 1:26.87 | |||||
10 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.28 | 1:30.00 | |||||
11 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.11 | 1:30.18 | |||||
12 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 44.99 | 1:34.16 | |||||
13 | Karl-Johan Brandt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.46 | 1:36.18 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.48 | 1:09.75 | |||||
2 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.67 | 1:09.88 | |||||
3 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 33.62 | 1:11.85 | |||||
4 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 33.64 | 1:12.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.56 | 1:14.14 | |||||
6 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.56 | 1:15.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.28 | 1:17.12 | |||||
8 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 36.71 | 1:19.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.29 | 1:23.65 | |||||
10 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.82 | 1:39.09 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.52 | 1:29.45 | |||||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 44.02 | 1:33.39 | |||||
3 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.37 | 1:34.91 | |||||
4 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | 46.10 | 1:36.30 | |||||
5 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.48 | 1:40.17 | |||||
6 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 51.75 | 1:50.50 | |||||
7 | Andreas Vogter | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.08 | 1:51.26 | |||||
8 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.20 | 1:51.83 | |||||
9 | Filip Usiewicz | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.29 | 1:53.09 | |||||
10 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 57.33 | 1:59.13 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.99 | 1:12.06 | |||||
2 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 33.96 | 1:12.09 | |||||
3 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.50 | 1:17.89 | |||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.02 | 1:18.69 | |||||
5 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.29 | 1:19.87 | |||||
6 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.65 | 1:20.13 | |||||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.17 | 1:23.37 | |||||
8 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.89 | 1:24.10 | |||||
9 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.71 | 1:25.73 | |||||
10 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.16 | 1:27.16 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.52 | 1:08.90 | |||||
2 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.85 | 1:10.01 | |||||
3 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.34 | 1:10.05 | |||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.04 | 1:13.46 | |||||
5 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.48 | 1:19.25 | |||||
6 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.01 | 1:24.41 | |||||
7 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.67 | 1:38.67 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 44.98 | ||||||
2 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 47.53 | ||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 52.44 | ||||||
4 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 54.07 | ||||||
5 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 54.98 | ||||||
6 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 58.69 | ||||||
7 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 59.38 | ||||||
8 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 1:00.06 | ||||||
9 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 1:00.14 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 1:00.56 | ||||||
11 | Karla Christiansen | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.78 | ||||||
12 | Karla Bødiker | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.63 | ||||||
13 | Alicia Dupont Larssen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.26 | ||||||
14 | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:05.94 | ||||||
15 | Thea Elisabeth Vammen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:06.01 | ||||||
16 | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.20 | ||||||
17 | Filippa Kristoffersen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:07.05 | ||||||
18 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | 1:07.27 | ||||||
19 | Sofie K. Kristensen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:09.23 | ||||||
20 | Isabella Frederiksen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:11.87 | ||||||
- | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | DSQ | sw 6.4 efb 25m | |||||
- | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 6.4 efb 25m | |||||
- | Sofie Forsmark | 2010 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 6.2 sv maven 24m | |||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 38.13 | ||||||
2 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.77 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.44 | ||||||
4 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 41.81 | ||||||
5 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 41.85 | ||||||
6 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.93 | ||||||
7 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.22 | ||||||
8 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.28 | ||||||
9 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.29 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 43.75 | ||||||
11 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 44.40 | ||||||
12 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.45 | ||||||
13 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.85 | ||||||
14 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 45.11 | ||||||
15 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.17 | ||||||
16 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 45.45 | ||||||
17 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.93 | ||||||
18 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.75 | ||||||
19 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.78 | ||||||
20 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.84 | ||||||
21 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 47.29 | ||||||
22 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 47.70 | ||||||
23 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.81 | ||||||
24 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.67 | ||||||
25 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.28 | ||||||
26 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 51.72 | ||||||
27 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.81 | ||||||
28 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 52.24 | ||||||
29 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.68 | ||||||
30 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.71 | ||||||
31 | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.24 | ||||||
32 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.37 | ||||||
33 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 58.15 | ||||||
34 | Liva-Silje Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:00.18 | ||||||
35 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 1:00.64 | ||||||
- | Maya Victoria Hornbeck | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | sw 6.2 ej ryg ved 50 | |||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.72 | ||||||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.23 | ||||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.56 | ||||||
4 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.06 | ||||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.67 | ||||||
6 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.69 | ||||||
7 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.86 | ||||||
8 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.95 | ||||||
9 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.21 | ||||||
10 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.35 | ||||||
11 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.36 | ||||||
12 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.48 | ||||||
13 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 36.95 | ||||||
14 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.26 | ||||||
15 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.28 | ||||||
16 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.64 | ||||||
17 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 38.87 | ||||||
18 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.20 | ||||||
19 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 39.26 | ||||||
20 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.40 | ||||||
21 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.78 | ||||||
22 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.21 | ||||||
23 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.24 | ||||||
24 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.32 | ||||||
25 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 40.77 | ||||||
26 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.64 | ||||||
27 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.35 | ||||||
28 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 42.48 | ||||||
29 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.93 | ||||||
30 | Ellen Lyse | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.01 | ||||||
31 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 45.10 | ||||||
- | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.47 | ||||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.93 | ||||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.25 | ||||||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 32.89 | ||||||
5 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.23 | ||||||
6 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 34.67 | ||||||
7 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 35.13 | ||||||
8 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.86 | ||||||
9 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.49 | ||||||
10 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 36.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.97 | ||||||
12 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 37.40 | ||||||
13 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 37.58 | ||||||
14 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.17 | ||||||
15 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 39.75 | ||||||
16 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 41.89 | ||||||
- | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 32.14 | ||||||
2 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 43.06 | ||||||
2 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 44.48 | ||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 51.36 | ||||||
4 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 54.13 | ||||||
5 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 56.15 | ||||||
6 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 56.23 | ||||||
7 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 57.18 | ||||||
8 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 57.40 | ||||||
9 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 57.90 | ||||||
10 | Karla Christiansen | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:07.32 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 36.69 | ||||||
2 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.22 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.73 | ||||||
4 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 40.95 | ||||||
5 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 41.16 | ||||||
6 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.69 | ||||||
7 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.58 | ||||||
8 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.82 | ||||||
9 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 43.26 | ||||||
10 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 43.46 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.64 | ||||||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.22 | ||||||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.41 | ||||||
4 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.52 | ||||||
5 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.54 | ||||||
6 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.04 | ||||||
7 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.43 | ||||||
8 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.82 | ||||||
9 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.07 | ||||||
10 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.51 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.82 | ||||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.59 | ||||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.04 | ||||||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 32.96 | ||||||
5 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.13 | ||||||
6 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 34.19 | ||||||
7 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.62 | ||||||
8 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.38 | ||||||
9 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.72 | ||||||
10 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.78 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 32.94 | ||||||
2 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:56 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 46.81 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.91 | ||||||
3 | Mads Friis Andersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.26 | ||||||
4 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.62 | ||||||
5 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.45 | ||||||
6 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.04 | ||||||
7 | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 50.97 | ||||||
8 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 51.49 | ||||||
9 | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.97 | ||||||
10 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.42 | ||||||
11 | Otto Weber Folmann | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.23 | ||||||
12 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 55.91 | ||||||
13 | Gustav Holm | 2009 | Albertslund IF | 56.10 | ||||||
14 | Markus Tordrup | 2010 | Vest-Brøndby | 56.68 | ||||||
15 | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | Vest-Brøndby | 56.71 | ||||||
16 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 57.09 | ||||||
17 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 58.91 | ||||||
18 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 58.93 | ||||||
19 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 59.72 | ||||||
20 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 1:01.33 | ||||||
21 | Benjamin Nygaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.85 | ||||||
22 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:02.27 | ||||||
23 | Oliver Krogh | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:04.32 | ||||||
24 | Louie Brammer Rasmussen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:04.99 | ||||||
25 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.80 | ||||||
26 | Nohr Kure | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:10.17 | ||||||
27 | Tobias Evald Sørensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:12.07 | ||||||
28 | Villum Nygaard | 2011 | Vest-Brøndby | 1:13.31 | ||||||
- | Henry Karll Jensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Liam Diaz-Hirsvang | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | sw 6.5 afsl på maven | |||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 37.09 | ||||||
2 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 37.60 | ||||||
3 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.98 | ||||||
4 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 42.24 | ||||||
5 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 42.29 | ||||||
6 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.10 | ||||||
7 | Dion Veliqi | 2008 | Svømmeklubben Syd | 44.12 | ||||||
8 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.36 | ||||||
9 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.61 | ||||||
10 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.15 | ||||||
11 | Asger Gregersen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.24 | ||||||
12 | Andreas Vogter | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.70 | ||||||
13 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 47.87 | ||||||
14 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.08 | ||||||
15 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.37 | ||||||
16 | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.68 | ||||||
17 | Emil Harpøth | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.70 | ||||||
18 | Filip Usiewicz | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.17 | ||||||
- | Felix Frederiksen | 2007 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Alfred Nietzson-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | sw 10.4 ej berør 25m | |||||
- | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | DSQ | sw 6.4 ej fb 25m | |||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 29.91 | ||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.14 | ||||||
3 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.87 | ||||||
4 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.97 | ||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.55 | ||||||
6 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.09 | ||||||
7 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.15 | ||||||
7 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.15 | ||||||
9 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 34.95 | ||||||
10 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.21 | ||||||
11 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 37.15 | ||||||
12 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 40.33 | ||||||
13 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 41.94 | ||||||
14 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 41.96 | ||||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.10 | ||||||
2 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.39 | ||||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.32 | ||||||
4 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 31.47 | ||||||
5 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.51 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.76 | ||||||
7 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.72 | ||||||
8 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 34.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.36 | ||||||
10 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.13 | ||||||
11 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.11 | ||||||
- | Nicklas Hampe | 2004 | Svømmeklubben Syd | DSQ | sw 6.1 rører ik pl | |||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 29.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Bjørn Sandbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 31.11 | ||||||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.08 | ||||||
6 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 33.40 | ||||||
7 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.84 | ||||||
2 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.08 | ||||||
3 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 46.28 | ||||||
4 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 46.78 | ||||||
5 | Mads Friis Andersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.98 | ||||||
6 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.80 | ||||||
7 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 48.82 | ||||||
8 | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.94 | ||||||
9 | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 48.99 | ||||||
10 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.36 | ||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 35.86 | ||||||
2 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 37.01 | ||||||
3 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.22 | ||||||
4 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.05 | ||||||
5 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | Vest-Brøndby | 41.50 | ||||||
6 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 43.09 | ||||||
7 | Dion Veliqi | 2008 | Svømmeklubben Syd | 43.22 | ||||||
8 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.51 | ||||||
9 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.71 | ||||||
10 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.66 | ||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 29.75 | ||||||
2 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 30.69 | ||||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.05 | ||||||
4 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Solrød Svømmeklub | 32.51 | ||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.16 | ||||||
6 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.31 | ||||||
7 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.59 | ||||||
8 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.01 | ||||||
9 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 34.73 | ||||||
10 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.83 | ||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 29.30 | ||||||
2 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.38 | ||||||
3 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.96 | ||||||
4 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.04 | ||||||
5 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 31.32 | ||||||
6 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.63 | ||||||
7 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.11 | ||||||
8 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.85 | ||||||
9 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.98 | ||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 30.54 | ||||||
2 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.22 | ||||||
3 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 32.79 | ||||||
4 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 33, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.28 | 1:19.14 | 2:02.18 | 2:43.68 | |||
2 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 36.40 | 1:19.27 | 2:04.80 | 2:46.65 | |||
3 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.21 | 1:16.61 | 2:01.82 | 2:48.02 | |||
4 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 37.68 | 1:20.60 | 2:11.06 | 2:58.09 | |||
5 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.46 | 1:25.99 | 2:13.54 | 3:01.69 | |||
6 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 39.56 | 1:29.26 | 2:25.32 | 3:22.27 | Deltager ikke i finalen | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 33, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.23 | 1:15.81 | 1:57.24 | 2:37.30 | |||
2 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 36.24 | 1:20.32 | 2:03.23 | 2:43.59 | |||
3 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.40 | 1:17.59 | 2:02.92 | 2:49.12 | |||
4 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 36.51 | 1:19.71 | 2:03.64 | 2:49.42 | |||
5 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.87 | 1:25.96 | 2:13.79 | 3:01.11 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 34, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.54 | 1:10.56 | 1:47.74 | 2:24.73 | |||
2 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.33 | 1:12.43 | 1:52.44 | 2:32.68 | |||
3 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.74 | 1:11.00 | 1:52.89 | 2:34.83 | |||
4 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.42 | 1:16.50 | 1:59.24 | 2:38.51 | |||
5 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.14 | 1:16.33 | 2:00.21 | 2:44.14 | |||
6 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.51 | 1:18.08 | 2:02.87 | 2:45.13 | |||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.00 | 1:18.32 | 2:01.98 | 2:45.20 | |||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.66 | 1:23.28 | 2:07.83 | 2:48.48 | |||
9 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.62 | 1:18.77 | 2:04.43 | 2:51.36 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 35.93 | 1:19.00 | 2:05.12 | 2:52.19 | |||
11 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.78 | 1:23.74 | 2:09.64 | 2:52.25 | |||
- | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 33.09 | 1:12.55 | 1:54.04 | 2:37.45 | Deltager ikke i finalen | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 34, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.94 | 1:09.05 | 1:46.26 | 2:23.51 | |||
2 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.04 | 1:11.29 | 1:51.09 | 2:30.28 | |||
3 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.10 | 1:10.66 | 1:51.91 | 2:33.01 | |||
4 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.06 | 1:14.97 | 1:57.80 | 2:36.77 | |||
5 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.43 | 1:15.47 | 1:57.76 | 2:37.82 | |||
6 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.09 | 1:15.42 | 1:58.08 | 2:42.00 | |||
7 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.15 | 1:19.93 | 2:03.90 | 2:43.37 | |||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.98 | 1:20.81 | 2:03.54 | 2:43.39 | |||
9 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 35.35 | 1:18.21 | 2:03.23 | 2:48.50 | |||
10 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.58 | 1:22.31 | 2:07.59 | 2:51.86 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 1:10.64 | 2:28.08 | 3:44.56 | 4:58.71 | |||
2 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 1:10.65 | 2:29.40 | 3:49.72 | 5:07.58 | |||
3 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 1:13.55 | 2:33.08 | 3:53.97 | 5:11.33 | |||
4 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.47 | 2:38.36 | 4:03.08 | 5:24.30 | |||
5 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 1:15.96 | 2:39.35 | 4:03.89 | 5:25.55 | |||
6 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 1:15.79 | 2:39.89 | 4:04.01 | 5:26.38 | |||
7 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:20.11 | 2:46.63 | 4:12.88 | 5:36.59 | |||
8 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.23 | 2:51.72 | 4:20.92 | 5:43.76 | |||
9 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.09 | 2:50.32 | 4:18.80 | 5:44.14 | |||
10 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 1:27.97 | 4:37.27 | 6:09.58 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 35, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.53 | 2:17.87 | 3:28.02 | 4:36.97 | |||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.00 | 2:21.77 | 3:35.19 | 4:47.00 | |||
3 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:07.75 | 2:21.38 | 3:36.39 | 4:49.80 | |||
4 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.69 | 2:22.03 | 3:36.51 | 4:51.26 | |||
5 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 1:08.67 | 2:22.42 | 3:38.01 | 4:51.45 | |||
6 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 1:10.64 | 2:28.08 | 3:44.56 | 4:58.71 | |||
7 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:09.53 | 2:26.04 | 3:43.14 | 4:59.27 | |||
8 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.13 | 2:27.77 | 3:44.08 | 4:59.43 | |||
9 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:12.07 | 2:29.31 | 3:47.48 | 5:03.38 | |||
10 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 1:10.65 | 2:29.40 | 3:49.72 | 5:07.58 | |||
11 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 1:13.55 | 2:33.08 | 3:53.97 | 5:11.33 | |||
12 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 1:14.96 | 2:35.81 | 3:59.22 | 5:20.46 | |||
13 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.47 | 2:38.36 | 4:03.08 | 5:24.30 | |||
14 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 1:15.96 | 2:39.35 | 4:03.89 | 5:25.55 | |||
15 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 1:15.79 | 2:39.89 | 4:04.01 | 5:26.38 | |||
16 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:20.11 | 2:46.63 | 4:12.88 | 5:36.59 | |||
17 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.23 | 2:51.72 | 4:20.92 | 5:43.76 | |||
18 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.09 | 2:50.32 | 4:18.80 | 5:44.14 | |||
19 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 1:27.97 | 4:37.27 | 6:09.58 | ||||
- | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 1:04.13 | 2:13.41 | 3:22.36 | 4:26.25 | |||
2 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.00 | 2:13.34 | 3:21.07 | 4:29.94 | |||
3 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 1:03.78 | 2:13.67 | 3:23.68 | 4:33.26 | |||
4 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.51 | 2:22.16 | 3:35.77 | 4:48.49 | |||
5 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 1:08.65 | 2:23.24 | 3:39.69 | 4:54.92 | |||
6 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:08.69 | 2:25.14 | 3:44.08 | 5:01.99 | |||
7 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.96 | 2:37.18 | 3:57.43 | 5:13.60 | |||
8 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:14.43 | 2:36.40 | 3:58.29 | 5:16.25 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 36, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 1:04.13 | 2:13.41 | 3:22.36 | 4:26.25 | |||
2 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 1:04.85 | 2:13.81 | 3:23.60 | 4:29.48 | |||
3 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.00 | 2:13.34 | 3:21.07 | 4:29.94 | |||
4 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.09 | 2:13.24 | 3:22.60 | 4:30.75 | |||
5 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:05.15 | 2:14.51 | 3:24.12 | 4:31.24 | |||
6 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.57 | 2:16.12 | 3:27.87 | 4:31.62 | |||
7 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 1:03.78 | 2:13.67 | 3:23.68 | 4:33.26 | |||
8 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 1:06.15 | 2:15.79 | 3:26.14 | 4:34.68 | |||
9 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.18 | 2:13.75 | 3:25.49 | 4:37.49 | |||
10 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.26 | 2:20.47 | 3:32.19 | 4:41.67 | |||
11 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.32 | 2:22.05 | 3:34.94 | 4:47.31 | |||
12 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.51 | 2:22.16 | 3:35.77 | 4:48.49 | |||
13 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 1:08.65 | 2:23.24 | 3:39.69 | 4:54.92 | |||
14 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.39 | 2:29.84 | 3:46.42 | 4:59.72 | |||
15 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:08.69 | 2:25.14 | 3:44.08 | 5:01.99 | |||
16 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.96 | 2:37.18 | 3:57.43 | 5:13.60 | |||
17 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:14.43 | 2:36.40 | 3:58.29 | 5:16.25 | |||
- | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.40 | 1:10.04 | 1:47.07 | 2:22.48 | |||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.01 | 1:12.22 | 1:50.72 | 2:28.00 | |||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.14 | 1:13.46 | 1:51.30 | 2:28.22 | |||
4 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.53 | 1:14.55 | 1:52.56 | 2:30.08 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.72 | 1:15.06 | 1:55.15 | 2:34.04 | |||
6 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 36.81 | 1:16.81 | 1:56.73 | 2:34.99 | |||
7 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 37.16 | 1:16.87 | 1:57.08 | 2:35.70 | |||
8 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 36.26 | 1:16.89 | 1:57.95 | 2:36.87 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.29 | 1:16.20 | 1:57.59 | 2:38.46 | |||
10 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.90 | 1:17.17 | 1:58.42 | 2:38.86 | |||
11 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.77 | 1:17.18 | 1:59.04 | 2:39.10 | |||
12 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.25 | 1:17.59 | 1:58.30 | 2:39.12 | |||
13 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.34 | 1:17.89 | 1:59.15 | 2:39.73 | |||
14 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.64 | 1:20.15 | 2:00.83 | 2:40.89 | |||
15 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.71 | 1:20.12 | 2:02.19 | 2:41.36 | |||
16 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.36 | 1:19.66 | 2:01.71 | 2:42.95 | |||
17 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.13 | 1:20.30 | 2:02.76 | 2:43.80 | |||
18 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.05 | 1:19.34 | 2:01.97 | 2:44.50 | |||
19 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.13 | 1:22.43 | 2:05.27 | 2:46.79 | |||
20 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.30 | 1:22.19 | 2:06.16 | 2:48.75 | |||
21 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.15 | 1:25.15 | 2:08.40 | 2:49.42 | |||
22 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.05 | 1:23.35 | 2:08.10 | 2:50.86 | |||
23 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.93 | 1:25.67 | 2:10.96 | 2:55.70 | |||
24 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.92 | 1:28.00 | 2:14.89 | 3:00.15 | |||
25 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.36 | 1:28.58 | 2:16.18 | 3:02.58 | |||
26 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.93 | 1:32.91 | 2:21.03 | 3:06.76 | |||
27 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.06 | 1:32.29 | 3:06.90 | ||||
28 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.80 | 1:35.75 | 2:26.07 | 3:12.36 | |||
29 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.86 | 1:38.70 | 2:32.00 | 3:25.21 | |||
- | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 35.00 | 1:13.19 | 1:52.36 | 2:31.36 | |||
2 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.91 | 1:35.71 | 2:54.53 | 3:21.58 | Deltager ikke i finalen | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.12 | 1:09.21 | 1:45.84 | 2:21.00 | |||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.48 | 1:09.94 | 1:47.02 | 2:22.54 | |||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.01 | 1:13.37 | 1:53.52 | 2:32.52 | |||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.32 | 1:15.08 | 1:56.22 | 2:35.74 | |||
5 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.07 | 1:15.36 | 1:55.83 | 2:35.77 | |||
6 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.67 | 1:14.47 | 1:56.05 | 2:37.06 | |||
7 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 36.69 | 1:16.31 | 1:57.36 | 2:37.49 | |||
8 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.54 | 1:17.81 | 1:58.15 | 2:38.30 | |||
9 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.95 | 1:17.50 | 1:59.00 | 2:40.01 | |||
10 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.65 | 1:17.52 | 1:59.08 | 2:40.12 | |||
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 35.64 | 1:15.82 | 1:57.33 | 2:37.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 33.37 | 1:08.74 | 1:45.05 | 2:19.17 | Deltager ikke i finalen | ||
2 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.70 | 1:08.47 | 1:44.31 | 2:20.08 | |||
3 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | 1:12.11 | 1:50.43 | 2:28.07 | |||
4 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 35.78 | 1:14.12 | 1:52.95 | 2:30.53 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 35.67 | 1:15.05 | 1:53.32 | 2:31.70 | |||
6 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 37.56 | 1:18.05 | 1:59.19 | 2:38.28 | |||
7 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.84 | 1:21.33 | 2:01.21 | 2:39.62 | |||
- | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.47 | 1:07.05 | 1:43.15 | 2:17.82 | |||
2 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.75 | 1:11.75 | 1:48.87 | 2:25.79 | |||
3 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 34.33 | 1:12.53 | 1:50.76 | 2:28.58 | |||
4 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.12 | 1:17.77 | 1:58.36 | 2:37.09 | |||
5 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 37.18 | 1:18.59 | 1:58.99 | 2:38.17 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 40, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:01.95 | 2:07.70 | 3:13.34 | 4:18.94 | 16:27.76 | ||
5:24.88 | 6:30.67 | 7:36.60 | 8:42.87 | |||||||
9:49.36 | 10:55.51 | 12:01.77 | 13:08.12 | |||||||
14:15.18 | 15:22.26 | |||||||||
2 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 1:02.23 | 2:08.37 | 3:14.74 | 4:21.55 | 16:31.81 | ||
5:27.86 | 6:34.63 | 7:41.53 | 8:48.46 | |||||||
9:55.86 | 11:02.95 | 12:09.39 | 13:15.79 | |||||||
14:21.57 | 15:27.56 | |||||||||
3 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 1:10.14 | 2:24.14 | 3:38.18 | 4:52.60 | 18:22.02 | ||
6:06.92 | 7:20.37 | 8:35.01 | 9:48.80 | |||||||
11:02.19 | 12:15.64 | 13:28.53 | 14:42.05 | |||||||
15:56.01 | 17:09.97 | |||||||||
4 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 1:09.31 | 2:26.38 | 3:42.78 | 4:59.08 | 19:14.80 | ||
6:16.42 | 7:33.98 | 8:50.86 | 10:09.03 | |||||||
11:28.06 | 12:46.73 | 14:06.21 | 15:24.83 | |||||||
16:43.48 | 18:00.47 | |||||||||
5 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 1:08.28 | 2:25.38 | 3:42.95 | 5:01.73 | 19:33.14 | ||
6:21.01 | 7:41.10 | 9:01.14 | 10:22.06 | |||||||
11:42.88 | 13:02.45 | 14:22.83 | 15:42.60 | |||||||
17:01.82 | 18:22.01 | |||||||||
6 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.71 | 2:34.74 | 3:54.22 | 5:14.98 | 19:39.20 | ||
6:35.76 | 7:55.57 | 9:15.18 | 10:35.33 | |||||||
11:54.23 | 13:12.76 | 14:31.28 | 15:49.30 | |||||||
17:07.28 | 18:24.34 | |||||||||
7 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.84 | 2:41.87 | 4:05.38 | 5:29.07 | 20:10.68 | ||
6:50.67 | 8:12.93 | 9:34.37 | 10:55.16 | |||||||
12:16.68 | 13:37.58 | 14:58.37 | 16:17.75 | |||||||
17:37.96 | 18:56.07 | |||||||||
8 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.34 | 2:32.75 | 3:58.29 | 6:09.26 | 21:15.84 | ||
7:38.31 | 8:22.62 | 9:50.58 | 11:19.39 | |||||||
14:14.01 | 15:40.31 | 17:08.18 | ||||||||
19:56.24 | ||||||||||
9 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.30 | 2:51.11 | 4:18.24 | 5:47.98 | 21:36.29 | ||
7:17.27 | 8:48.62 | 10:15.98 | 11:44.59 | |||||||
13:15.82 | 14:42.87 | 16:09.43 | 17:32.63 | |||||||
18:56.39 | 20:20.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 50, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | K1 Super-Power | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:30.17 | ||||||
Klara Rasmussen | 2008 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 40.94 | 1:19.28 | |||||||
Olivia Møllgaard | 2008 | 35.37 | 1:54.65 | |||||||
William Bugge | 2008 | 35.52 | 2:30.17 | |||||||
2 | V1 - Mix 1 | 2007 | Vest-Brøndby | 2:34.25 | ||||||
Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 40.96 | 40.96 | |||||||
Mads Duer Laurberg | 2008 | 41.42 | 1:22.38 | |||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 35.03 | 1:57.41 | |||||||
Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 36.84 | 2:34.25 | |||||||
3 | Køge Cannonballs 2 | 2007 | Køge Svømmeklub | 2:49.56 | ||||||
Vica Lucie Axen | 2008 | 42.90 | 42.90 | |||||||
Carl Gustav Christensen | 2007 | 45.50 | 1:28.40 | |||||||
Mikkel Skoubo | 2008 | 40.85 | 2:09.25 | |||||||
Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | 40.31 | 2:49.56 | |||||||
4 | V1 - Mix 2 | 2008 | Vest-Brøndby | 2:55.33 | ||||||
Cornelius K. Andreassen | 2008 | 43.03 | 43.03 | |||||||
Luka Revitz | 2008 | 43.43 | 1:26.46 | |||||||
Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 46.78 | 2:13.24 | |||||||
Mads Ulslev Parbst | 2008 | 42.09 | 2:55.33 | |||||||
5 | Stålmix 1 | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:24.34 | ||||||
Theodor Reino Ikkala | 2009 | 51.37 | 51.37 | |||||||
Nicoline Boesgaard | 2009 | 1:02.20 | 1:53.57 | |||||||
Maddie Evers Kokholm | 2008 | 44.19 | 2:37.76 | |||||||
Mario Marinovic | 2008 | 46.58 | 3:24.34 | |||||||
6 | V2 Mix 1 | 2009 | Vest-Brøndby | 3:30.92 | ||||||
Bertram J. Trangbæk | 2009 | 48.18 | 48.18 | |||||||
Ida Matthesen | 2009 | 53.73 | 1:41.91 | |||||||
Frida Christoffersen | 2009 | 1:08.18 | 2:50.09 | |||||||
Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 40.83 | 3:30.92 | |||||||
- | Køge Cannonballs 3 | 2007 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Køge Cannonballs 1 | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW 9.1 fly i fri | |||||
Storm Melgaard | 2007 | 36.96 | 36.96 | |||||||
Amanda Liechti | 2008 | 39.87 | 1:16.83 | |||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 34.94 | 1:51.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 20:05 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 51, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Køge Mix 1 | 2005 | Køge Svømmeklub | 4:11.36 | ||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 28.82 | 1:01.20 | 1:01.20 | ||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 28.98 | 59.83 | 2:01.03 | ||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 31.95 | 1:07.01 | 3:08.04 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 30.05 | 1:03.32 | 4:11.36 | ||||||
2 | Køge Mix 2 | 2005 | Køge Svømmeklub | 4:26.77 | ||||||
Lucas Møller Larsen | 2005 | 30.17 | 1:01.94 | 1:01.94 | ||||||
Storm Melgaard | 2007 | 31.21 | 1:05.56 | 2:07.50 | ||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 32.29 | 1:08.41 | 3:15.91 | ||||||
Anne-Marie Toft | 2007 | 33.07 | 1:10.86 | 4:26.77 | ||||||
Løb 51, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1970-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte 1 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 4:07.15 | ||||||
Bjørn Sandbeck | 1999 | 28.28 | 58.27 | 58.27 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 30.31 | 1:03.72 | 2:01.99 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 31.14 | 1:05.41 | 3:07.40 | ||||||
Mads Frederik Eilersen | 2001 | 29.06 | 59.75 | 4:07.15 | ||||||
2 | Køge Mix 1 | 2005 | Køge Svømmeklub | 4:11.36 | ||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 28.82 | 1:01.20 | 1:01.20 | ||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 28.98 | 59.83 | 2:01.03 | ||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 31.95 | 1:07.01 | 3:08.04 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 30.05 | 1:03.32 | 4:11.36 | ||||||
3 | Køge Mix 2 | 2005 | Køge Svømmeklub | 4:26.77 | ||||||
Lucas Møller Larsen | 2005 | 30.17 | 1:01.94 | 1:01.94 | ||||||
Storm Melgaard | 2007 | 31.21 | 1:05.56 | 2:07.50 | ||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 32.29 | 1:08.41 | 3:15.91 | ||||||
Anne-Marie Toft | 2007 | 33.07 | 1:10.86 | 4:26.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 20:05 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 52, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | K1 Super-Power | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:12.11 | ||||||
Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Nynne Bugge | 2008 | 33.55 | 1:04.95 | |||||||
William Bugge | 2008 | 35.78 | 1:40.73 | |||||||
Olivia Møllgaard | 2008 | 31.38 | 2:12.11 | |||||||
2 | V1 - Mix 1 | 2007 | Vest-Brøndby | 2:17.26 | ||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Mads Duer Laurberg | 2008 | |||||||||
Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 1:41.74 | 1:41.74 | |||||||
Hannah Bjørneboe | 2007 | 35.52 | 2:17.26 | |||||||
3 | V1 - Mix 2 | 2008 | Vest-Brøndby | 2:32.41 | ||||||
Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Esther Bang Laursen | 2009 | 37.04 | 1:12.50 | |||||||
Mads Ulslev Parbst | 2008 | 42.15 | 1:54.65 | |||||||
Cornelius K. Andreassen | 2008 | 37.76 | 2:32.41 | |||||||
4 | V2 Mix 1 | 2009 | Vest-Brøndby | 2:51.22 | ||||||
Bertram J. Trangbæk | 2009 | 41.56 | 41.56 | |||||||
Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 41.93 | 1:23.49 | |||||||
Frida Christoffersen | 2009 | 40.58 | 2:04.07 | |||||||
Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 47.15 | 2:51.22 | |||||||
5 | V2 Mix 2 | 2009 | Vest-Brøndby | 3:22.66 | ||||||
Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | 46.48 | 46.48 | |||||||
Alexander Birk Lund | 2010 | 49.72 | 1:36.20 | |||||||
Laura Holg Jensen | 2010 | 1:00.96 | 2:37.16 | |||||||
Ida Matthesen | 2009 | 45.50 | 3:22.66 | |||||||
6 | Vest Mini Mix 1 | 2010 | Vest-Brøndby | 3:33.37 | ||||||
Noah Kobbernagel | 2011 | 54.98 | 54.98 | |||||||
Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | 1:48.22 | 2:43.20 | |||||||
Leonora Ottosen | 2011 | 50.17 | 3:33.37 | |||||||
Markus Tordrup | 2010 | 3:33.37 | ||||||||
7 | Gsk Stjerne Mix | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 4:03.73 | ||||||
Nohr Kure | 2011 | 1:00.02 | 1:00.02 | |||||||
Tobias Evald Sørensen | 2011 | |||||||||
Vera Juel Øllgaard | 2011 | 3:00.36 | 3:00.36 | |||||||
Isabella Frederiksen | 2011 | 1:03.37 | 4:03.73 | |||||||
8 | Gsk Matador Mix | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 4:08.62 | ||||||
Louie Brammer Rasmussen | 2011 | 1:00.26 | 1:00.26 | |||||||
Benjamin Nygaard | 2010 | 1:16.62 | 2:16.88 | |||||||
Victoria Christensen | 2011 | 1:03.56 | 3:20.44 | |||||||
Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | 48.18 | 4:08.62 | |||||||
9 | Vest Mini Mix 2 | 2010 | Vest-Brøndby | 4:32.54 | ||||||
Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | 1:09.04 | 1:09.04 | |||||||
Thea Elisabeth Vammen | 2010 | 1:07.03 | 2:16.07 | |||||||
Filippa Kristoffersen | 2010 | 1:06.24 | 3:22.31 | |||||||
Villum Nygaard | 2011 | 1:10.23 | 4:32.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 53, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1970-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vat 1 | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:24.90 | ||||||
Schastine Tabor | 2005 | 31.64 | 1:05.46 | 1:05.46 | ||||||
Matias Munkholm | 2004 | 33.08 | 1:11.90 | 2:17.36 | ||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 30.95 | 1:35.99 | 3:53.35 | ||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 31.55 | 31.55 | 4:24.90 | ||||||
2 | Vat 2 | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:38.44 | ||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 32.39 | 1:06.15 | 1:06.15 | ||||||
Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 36.84 | 1:19.73 | 2:25.88 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 31.38 | 1:09.00 | 3:34.88 | ||||||
Annika Køhn | 2005 | 31.05 | 1:03.56 | 4:38.44 | ||||||
3 | Gentofte 1 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 4:41.18 | ||||||
Julia Tholstrup | 2005 | 36.08 | 1:14.58 | 1:14.58 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 37.11 | 1:21.20 | 2:35.78 | ||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 29.64 | 1:06.30 | 3:42.08 | ||||||
Frederik Holm Wester | 2000 | 28.70 | 59.10 | 4:41.18 | ||||||
4 | Vat 3 | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:45.93 | ||||||
Laura Thomadsen | 2004 | 37.39 | 1:17.88 | 1:17.88 | ||||||
Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 36.80 | 1:20.33 | 2:38.21 | ||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 30.51 | 1:06.48 | 3:44.69 | ||||||
Sune Vergmann | 2005 | 28.80 | 1:01.24 | 4:45.93 | ||||||
5 | Vat 4 | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:56.83 | ||||||
Malte Hjalholt | 2003 | 34.45 | 1:10.89 | 1:10.89 | ||||||
Frederik Rasmussen | 2005 | 38.79 | 1:23.39 | 2:34.28 | ||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 34.04 | 1:14.28 | 3:48.56 | ||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 31.25 | 1:08.27 | 4:56.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:52 |