Resultater for Hørsholm Cup Børn 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søllerød Sharks | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 2:26.30 | ||||||
Mia Halskov | 2009 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | |||||||||
Anna Bjerre Pedersen | 2009 | |||||||||
Emma Nørskov | 2009 | 2:26.30 | 2:26.30 | |||||||
2 | Ronnie 1 | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 2:49.50 | ||||||
Ida Fiala Kohl | 2008 | 39.32 | 39.32 | |||||||
Filippa Siim | 2008 | |||||||||
Rosa May Franco-Koed | 2009 | |||||||||
Freja Unold | 2009 | 2:49.50 | 2:49.50 | |||||||
3 | Ronnie 2 | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 2:59.46 | ||||||
Emma Majo Schmiegelow | 2009 | 47.08 | 47.08 | |||||||
Victoria A.h. Kamstrup | 2008 | |||||||||
Anna Hjuler Britze | 2010 | |||||||||
Agnethe Overgaard | 2010 | 2:59.46 | 2:59.46 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søllerød Sharknados 1 | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 2:08.98 | ||||||
Sebastian R. Bjerg | 2007 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Mads Bruhn Aaby | 2008 | |||||||||
Mathias Garset Petersen | 2007 | |||||||||
Thor Andersen | 2007 | 2:08.98 | 2:08.98 | |||||||
2 | Søllerød Sharknados 2 | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 2:20.72 | ||||||
Johan Paaske | 2007 | 33.44 | 33.44 | |||||||
Adam Østergaard Holst | 2007 | |||||||||
Carl August Scheel | 2009 | |||||||||
Nicolai Hertz | 2007 | 2:20.72 | 2:20.72 | |||||||
3 | Ronnie 1 | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 2:32.97 | ||||||
Lucas Hermann-Grund | 2007 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Jeppe Bruun-Møller | 2009 | |||||||||
William Brigsted Vissing | 2008 | |||||||||
Nicolaj Semklo | 2008 | 2:32.97 | 2:32.97 | |||||||
4 | Søllerød Sharknados 3 | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 2:38.98 | ||||||
August Drucker | 2009 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Lucas Ammons | 2009 | |||||||||
Laurits Radmer Nygaard | 2008 | |||||||||
David Pereira | 2008 | 2:38.98 | 2:38.98 | |||||||
5 | Ronnie 2 | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 3:10.50 | ||||||
Robert Nordby | 2009 | 42.63 | 42.63 | |||||||
Silas Grevelund | 2009 | |||||||||
Frederik Milling Poulsen | 2009 | |||||||||
Benjamin Svensson | 2009 | 3:10.50 | 3:10.50 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.15 | ||||||
2 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.71 | ||||||
3 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 43.88 | ||||||
4 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.21 | ||||||
5 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.99 | ||||||
6 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 46.83 | ||||||
7 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.87 | ||||||
8 | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.97 | ||||||
9 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.27 | ||||||
10 | Carmen Victoria Hansen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.96 | ||||||
11 | Filippa Siim | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.72 | ||||||
12 | Victoria A.h. Kamstrup | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.79 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 41.80 | ||||||
2 | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 51.59 | ||||||
3 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 54.11 | ||||||
4 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 55.18 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 52.28 | ||||||
2 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:01.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.86 | ||||||
2 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.00 | ||||||
3 | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 46.02 | ||||||
4 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.72 | ||||||
5 | William Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 49.67 | ||||||
6 | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.80 | ||||||
7 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 56.20 | ||||||
8 | Benjamin Svensson | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 58.70 | ||||||
9 | Silas Grevelund | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 59.92 | ||||||
10 | Frederik Milling Poulsen | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 19.99 | ||||||
2 | Julie Kaisa Hartvigsen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 23.82 | ||||||
Løb 5, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 16.70 | ||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 17.97 | ||||||
3 | Kristine Heegaard | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 21.14 | ||||||
4 | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 24.61 | ||||||
5 | Emma Østergaard | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.82 | ||||||
6 | Johanne Stigel | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 15.25 | ||||||
2 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 15.81 | ||||||
3 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 16.80 | ||||||
4 | Adam Østergaard Holst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 17.08 | ||||||
5 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 17.14 | ||||||
6 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 18.42 | ||||||
7 | Lucas Hermann-Grund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 19.03 | ||||||
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 19.88 | ||||||
2 | David Pereira | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 24.86 | ||||||
3 | Nicolas Spurre | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 27.39 | ||||||
- | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 6, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 17.08 | ||||||
2 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 17.41 | ||||||
3 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 18.71 | ||||||
4 | Lucas Ammons | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 20.54 | ||||||
5 | Sophus Fosbøl | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 21.62 | ||||||
- | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 7, 8X25m med bold mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | Opnået | Status | ||||
1 | Søllerød Sharks | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 3:08.80 | ||||||
Sebastian R. Bjerg | 2007 | |||||||||
Mia Halskov | 2009 | |||||||||
Mads Bruhn Aaby | 2008 | |||||||||
Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | |||||||||
Mathias Garset Petersen | 2007 | |||||||||
Anna Bjerre Pedersen | 2009 | |||||||||
Thor Andersen | 2007 | |||||||||
Emma Nørskov | 2009 | 3:08.80 | 3:08.80 | |||||||
2 | Ronnie Mix 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 3:48.33 | ||||||
Lucas Hermann-Grund | 2007 | |||||||||
Ida Fiala Kohl | 2008 | |||||||||
Jeppe Bruun-Møller | 2009 | |||||||||
Rosa May Franco-Koed | 2009 | |||||||||
Robert Nordby | 2009 | |||||||||
Freja Unold | 2009 | |||||||||
William Brigsted Vissing | 2008 | |||||||||
Carmen Victoria Hansen | 2008 | 3:48.33 | 3:48.33 | |||||||
3 | Ronnie Mix 2 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 4:18.97 | ||||||
Nicolaj Semklo | 2008 | |||||||||
Filippa Siim | 2008 | |||||||||
Silas Grevelund | 2009 | |||||||||
Emma Majo Schmiegelow | 2009 | |||||||||
Benjamin Svensson | 2009 | |||||||||
Agnethe Overgaard | 2010 | |||||||||
Frederik Milling Poulsen | 2009 | |||||||||
Julia Semklo | 2011 | 4:18.97 | 4:18.97 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.10 | ||||||
2 | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.41 | ||||||
3 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.35 | ||||||
4 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.33 | ||||||
5 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.98 | ||||||
6 | Julie Kaisa Hartvigsen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:28.67 | ||||||
7 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.04 | ||||||
8 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.81 | ||||||
9 | Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.83 | ||||||
10 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.87 | ||||||
11 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.12 | ||||||
12 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.50 | ||||||
13 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:36.50 | ||||||
14 | Filippa Siim | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:36.67 | ||||||
15 | Carmen Victoria Hansen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:38.10 | ||||||
16 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:39.93 | ||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.82 | ||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.91 | ||||||
3 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.40 | ||||||
4 | Kristine Heegaard | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:35.37 | ||||||
5 | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:54.47 | ||||||
6 | Emma Østergaard | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:09.69 | ||||||
7 | Johanne Stigel | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:16.23 | ||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:43.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:07.93 | ||||||
2 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.16 | ||||||
3 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.17 | ||||||
4 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.47 | ||||||
5 | Adam Østergaard Holst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.01 | ||||||
6 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.41 | ||||||
7 | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.91 | ||||||
8 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.86 | ||||||
- | Lucas Hermann-Grund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.99 | ||||||
2 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.67 | ||||||
3 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.98 | ||||||
4 | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:29.02 | ||||||
5 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.94 | ||||||
6 | William Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:30.60 | ||||||
7 | David Pereira | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:35.75 | ||||||
8 | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:42.26 | ||||||
9 | Nicolas Spurre | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:51.65 | ||||||
10 | Andreas Langkilde | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 2:01.51 | ||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.00 | ||||||
2 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.21 | ||||||
3 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.26 | ||||||
4 | Lucas Ammons | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.58 | ||||||
5 | Sophus Fosbøl | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:36.47 | ||||||
6 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:38.37 | ||||||
7 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:43.97 | ||||||
8 | Silas Grevelund | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:54.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 10, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 21.76 | ||||||
2 | Julie Kaisa Hartvigsen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 25.26 | OD1 | |||||
3 | Victoria A.h. Kamstrup | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 28.76 | ||||||
Løb 10, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 20.95 | ||||||
2 | Kristine Heegaard | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 24.07 | ||||||
3 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 24.93 | ||||||
4 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 25.26 | OD2 | |||||
5 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 26.64 | ||||||
6 | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 27.85 | ||||||
Løb 10, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julia Semklo | 2011 | Hørsholm Svømmeforening | 29.57 | ||||||
2 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 30.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 11, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 22.84 | ||||||
2 | Nicolas Spurre | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 27.36 | ||||||
3 | David Pereira | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 27.39 | ||||||
4 | Andreas Langkilde | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 31.74 | ||||||
Løb 11, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 21.63 | ||||||
2 | Lucas Ammons | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 23.04 | ||||||
3 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 23.99 | ||||||
4 | Sophus Fosbøl | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 24.53 | ||||||
5 | Frederik Milling Poulsen | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 34.66 | ||||||
6 | Benjamin Svensson | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 36.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 12, 4X50m benD finner + plade, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søllerød Sharks | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 2:47.76 | ||||||
Mia Halskov | 2009 | |||||||||
Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | |||||||||
Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | |||||||||
Emma Nørskov | 2009 | 2:47.76 | 2:47.76 | |||||||
2 | Ronnie 2 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:59.61 | ||||||
Victoria A.h. Kamstrup | 2008 | |||||||||
Emma Majo Schmiegelow | 2009 | |||||||||
Agnethe Overgaard | 2010 | |||||||||
Anna Hjuler Britze | 2010 | 2:59.61 | 2:59.61 | |||||||
3 | Ronnie 1 | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 3:05.30 | ||||||
Rosa May Franco-Koed | 2009 | |||||||||
Ida Fiala Kohl | 2008 | |||||||||
Carmen Victoria Hansen | 2008 | |||||||||
Freja Unold | 2009 | 3:05.30 | 3:05.30 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 13, 4X50m benH finner + plade, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søllerød Sharknados 1 | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 2:19.23 | ||||||
Sebastian R. Bjerg | 2007 | |||||||||
Adam Østergaard Holst | 2007 | |||||||||
Mathias Garset Petersen | 2007 | |||||||||
Thor Andersen | 2007 | 2:19.23 | 2:19.23 | |||||||
2 | Søllerød Sharknados 2 | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 2:56.80 | ||||||
Johan Paaske | 2007 | |||||||||
August Drucker | 2009 | |||||||||
Carl August Scheel | 2009 | |||||||||
Nicolai Hertz | 2007 | 2:56.80 | 2:56.80 | |||||||
3 | Ronnie 1 | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 3:00.58 | ||||||
Lucas Hermann-Grund | 2007 | |||||||||
Jeppe Bruun-Møller | 2009 | |||||||||
William Brigsted Vissing | 2008 | |||||||||
Nicolaj Semklo | 2008 | 3:00.58 | 3:00.58 | |||||||
4 | Søllerød Sharknados 3 | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 3:03.85 | ||||||
Mads Bruhn Aaby | 2008 | |||||||||
Lucas Ammons | 2009 | |||||||||
Laurits Radmer Nygaard | 2008 | |||||||||
David Pereira | 2008 | 3:03.85 | 3:03.85 | |||||||
5 | Ronnie 2 | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 3:29.01 | ||||||
Robert Nordby | 2009 | |||||||||
Silas Grevelund | 2009 | |||||||||
Frederik Milling Poulsen | 2009 | |||||||||
Benjamin Svensson | 2009 | 3:29.01 | 3:29.01 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 14, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:35.08 | ||||||
2 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:37.21 | ||||||
3 | Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:41.19 | ||||||
4 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.55 | ||||||
5 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.97 | ||||||
6 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:43.06 | ||||||
7 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:44.78 | ||||||
8 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:44.79 | ||||||
9 | Julie Kaisa Hartvigsen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:46.88 | ||||||
10 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:47.98 | ||||||
11 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:50.08 | ||||||
12 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:50.41 | ||||||
13 | Filippa Siim | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:53.33 | ||||||
Løb 14, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:29.64 | ||||||
2 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.72 | ||||||
3 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:41.93 | ||||||
4 | Kristine Heegaard | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:48.18 | ||||||
5 | Johanne Stigel | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.38 | ||||||
6 | Emma Østergaard | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.17 | ||||||
- | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | crawl i start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.76 | ||||||
2 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.81 | ||||||
3 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.23 | ||||||
4 | Adam Østergaard Holst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.37 | ||||||
5 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.75 | ||||||
6 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.80 | ||||||
7 | Lucas Hermann-Grund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.58 | ||||||
8 | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:35.96 | ||||||
9 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.93 | ||||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.94 | ||||||
2 | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:40.38 | ||||||
3 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:44.32 | ||||||
4 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:48.27 | ||||||
5 | Nicolas Spurre | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 2:12.53 | ||||||
- | Andreas Langkilde | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | bryst i start | |||||
- | David Pereira | 2008 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | afslut mave v/50m | |||||
- | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | ESB v75m | |||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.98 | ||||||
2 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.47 | ||||||
3 | Jeppe Bruun-Møller | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:38.54 | ||||||
4 | Lucas Ammons | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:43.64 | ||||||
5 | Sophus Fosbøl | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:45.46 | ||||||
- | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | asynk. ben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.41 | ||||||
2 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.73 | ||||||
3 | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.38 | ||||||
4 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.38 | ||||||
5 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.01 | ||||||
6 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.24 | ||||||
7 | Emilie Støttrup-Andersen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 42.98 | ||||||
8 | Carmen Victoria Hansen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 43.14 | ||||||
9 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.42 | md1 | |||||
10 | Victoria A.h. Kamstrup | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 43.42 | MD2 | |||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 35.43 | ||||||
2 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 41.76 | ||||||
3 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 45.62 | ||||||
4 | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.19 | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 44.59 | ||||||
2 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 45.22 | ||||||
- | Julia Semklo | 2011 | Hørsholm Svømmeforening | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Børne Cup 2019 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2019 |
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 30.71 | ||||||
2 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 31.50 | ||||||
3 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 32.97 | ||||||
4 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 33.29 | ||||||
5 | Adam Østergaard Holst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 35.22 | ||||||
6 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.30 | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 34.83 | ||||||
2 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.42 | ||||||
3 | William Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 40.04 | ||||||
4 | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 41.01 | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 43.77 | ||||||
2 | Benjamin Svensson | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 44.84 | ||||||
3 | Frederik Milling Poulsen | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.47 | ||||||
4 | Silas Grevelund | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 50.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:36 |