Tulokset Malmö TYR Invitational
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.70 | 1:00.20 | 1:33.05 | 2:06.29 | |||
2 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.94 | 1:01.59 | 1:34.20 | 2:06.51 | |||
3 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 29.63 | 1:01.99 | 1:35.67 | 2:09.26 | |||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.90 | 1:02.74 | 1:36.61 | 2:09.82 | |||
5 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.46 | 1:05.03 | 1:39.56 | 2:13.16 | |||
6 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.30 | 1:04.62 | 1:39.36 | 2:13.98 | |||
7 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.40 | 1:05.43 | 1:40.31 | 2:14.10 | |||
8 | Moa Karlsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.72 | 1:05.51 | 1:40.57 | 2:14.54 | |||
9 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 31.12 | 1:04.68 | 1:39.35 | 2:14.59 | |||
10 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.36 | 1:05.36 | 1:40.21 | 2:14.73 | |||
11 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.53 | 1:05.48 | 1:41.24 | 2:14.83 | |||
12 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.14 | 1:05.10 | 1:41.16 | 2:15.35 | |||
13 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 32.31 | 1:06.31 | 1:42.20 | 2:17.61 | |||
14 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.26 | 1:06.17 | 1:42.81 | 2:17.66 | |||
15 | Emma Ragnarsson | 2004 | S71 | 31.77 | 1:05.80 | 1:42.43 | 2:17.68 | |||
16 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.14 | 1:07.47 | 1:42.93 | 2:17.86 | |||
17 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.63 | 1:07.11 | 1:43.05 | 2:18.08 | |||
18 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.10 | 1:07.10 | 1:43.55 | 2:19.18 | |||
19 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 31.14 | 1:06.69 | 1:43.76 | 2:19.19 | |||
20 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Kiviks Simklubb | 31.51 | 1:06.33 | 1:42.73 | 2:19.85 | |||
21 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.36 | 1:08.42 | 1:44.88 | 2:19.90 | |||
22 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 32.81 | 1:08.58 | 1:45.08 | 2:20.79 | |||
23 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 32.67 | 1:08.67 | 1:45.60 | 2:21.73 | |||
24 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.13 | 1:08.58 | 1:45.28 | 2:21.75 | |||
25 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.56 | 1:06.66 | 1:43.86 | 2:21.93 | |||
26 | Lina Ostreus | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.64 | 1:08.08 | 1:45.87 | 2:23.15 | |||
27 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 32.38 | 1:08.50 | 1:46.07 | 2:23.41 | |||
28 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.21 | 1:08.47 | 1:46.66 | 2:24.44 | |||
29 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.74 | 1:10.65 | 1:48.30 | 2:26.01 | |||
30 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.07 | 1:11.34 | 1:49.51 | 2:27.71 | |||
31 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 33.49 | 1:10.08 | 1:49.48 | 2:28.54 | |||
32 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.56 | 1:11.56 | 1:50.84 | 2:29.26 | |||
33 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.35 | 1:12.32 | 1:51.04 | 2:29.70 | |||
34 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 34.65 | 1:13.47 | 1:52.42 | 2:31.45 | |||
35 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 33.17 | 1:11.12 | 1:51.72 | 2:31.83 | |||
36 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 34.68 | 1:12.96 | 1:52.52 | 2:31.92 | |||
37 | Antonia Sandblom | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.62 | 1:11.98 | 1:52.06 | 2:32.94 | |||
37 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.09 | 1:13.89 | 1:53.45 | 2:32.94 | |||
39 | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | 34.89 | 1:13.93 | 1:54.22 | 2:33.20 | |||
40 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.80 | 1:16.53 | 1:57.44 | 2:37.82 | |||
41 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.70 | 1:15.60 | 1:58.95 | 2:39.87 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.38 | 1:05.06 | 1:39.44 | 2:12.48 | |||
2 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.78 | 1:06.45 | 1:42.10 | 2:15.42 | |||
3 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 33.69 | 1:10.97 | 1:48.94 | 2:24.12 | |||
4 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 33.22 | 1:10.06 | 1:47.73 | 2:24.52 | |||
5 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 32.95 | 1:10.26 | 1:49.80 | 2:27.86 | |||
6 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 33.91 | 1:11.45 | 1:50.87 | 2:27.90 | |||
7 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 34.06 | 1:12.09 | 1:50.09 | 2:28.86 | |||
8 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.40 | 1:13.80 | 1:52.12 | 2:29.58 | |||
9 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 32.79 | 1:10.28 | 1:49.85 | 2:30.08 | |||
10 | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | 34.70 | 1:13.71 | 1:52.22 | 2:30.21 | |||
11 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 35.36 | 1:13.73 | 1:53.73 | 2:31.29 | |||
12 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 34.23 | 1:12.60 | 1:51.72 | 2:31.62 | |||
13 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.02 | 1:13.03 | 1:53.20 | 2:31.67 | |||
14 | Lava Piuva | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.60 | 1:12.18 | 1:52.46 | 2:33.49 | |||
15 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.68 | 1:14.95 | 1:56.62 | 2:34.67 | |||
16 | Klara Pantev | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.24 | 1:14.31 | 1:55.05 | 2:35.57 | |||
17 | Tyra Rundgren | 2008 | Ystads Simsällskap | 33.93 | 1:13.92 | 1:55.10 | 2:36.50 | |||
18 | Anna Jörgensen | 2007 | Simklubben Triton | 36.52 | 1:17.40 | 2:00.15 | 2:40.63 | |||
19 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.91 | 1:17.87 | 2:02.59 | 2:47.20 | |||
20 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.17 | 1:20.50 | 2:05.53 | 2:48.53 | |||
21 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.80 | 1:15.94 | 2:01.97 | 2:49.48 | |||
- | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.23 | 56.73 | 1:26.90 | 1:56.54 | |||
2 | David Falk | 2003 | Simklubben Poseidon | 27.55 | 57.62 | 1:28.75 | 2:00.45 | |||
3 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.48 | 58.97 | 1:29.97 | 2:00.82 | |||
4 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 27.75 | 58.82 | 1:30.74 | 2:02.04 | |||
5 | Anton Jansson | 2002 | Simklubben Poseidon | 28.64 | 59.32 | 1:31.53 | 2:02.27 | |||
6 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 28.43 | 59.34 | 1:30.84 | 2:02.74 | |||
7 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.66 | 59.83 | 1:32.27 | 2:02.86 | |||
8 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 29.74 | 1:01.09 | 1:31.99 | 2:03.45 | |||
9 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.21 | 1:00.95 | 1:32.74 | 2:04.02 | |||
10 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.00 | 1:00.17 | 1:32.49 | 2:04.09 | |||
11 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 28.85 | 1:00.29 | 1:32.85 | 2:04.86 | |||
12 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 28.24 | 1:00.25 | 1:33.39 | 2:05.27 | |||
13 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.93 | 1:01.51 | 1:34.61 | 2:05.50 | |||
14 | Pontus Hake | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.32 | 1:01.53 | 1:34.41 | 2:06.30 | |||
15 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 29.52 | 1:01.77 | 1:34.54 | 2:06.60 | |||
16 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Poseidon | 29.53 | 1:02.38 | 1:34.62 | 2:06.65 | |||
17 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.38 | 1:01.95 | 1:34.92 | 2:06.77 | |||
18 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.56 | 1:00.51 | 1:34.19 | 2:07.77 | |||
19 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 28.42 | 1:00.20 | 1:33.82 | 2:07.91 | |||
20 | Filip Salbrink | 2002 | Simklubben Poseidon | 29.38 | 1:01.53 | 1:35.03 | 2:08.10 | |||
21 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.58 | 1:01.90 | 1:35.05 | 2:08.19 | |||
22 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 29.75 | 1:03.20 | 1:35.86 | 2:08.24 | |||
23 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.04 | 1:02.73 | 1:35.57 | 2:08.60 | |||
24 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 28.93 | 1:01.19 | 1:34.95 | 2:08.74 | |||
25 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 29.83 | 1:02.43 | 1:36.44 | 2:09.85 | |||
26 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.35 | 1:02.57 | 1:37.09 | 2:10.05 | |||
27 | Lenny Persson | 1977 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.19 | 1:03.93 | 1:37.95 | 2:10.97 | |||
28 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.93 | 1:03.18 | 1:37.39 | 2:11.00 | |||
29 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 29.61 | 1:03.22 | 1:37.79 | 2:12.20 | |||
30 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.95 | 1:03.73 | 1:38.44 | 2:12.94 | |||
31 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.14 | 1:03.43 | 1:37.94 | 2:13.00 | |||
32 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.54 | 1:03.44 | 1:38.04 | 2:13.04 | |||
33 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.87 | 1:04.16 | 1:38.50 | 2:13.11 | |||
34 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.75 | 1:04.02 | 1:39.51 | 2:13.74 | |||
35 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.40 | 1:03.73 | 1:39.08 | 2:13.88 | |||
36 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.04 | 1:04.68 | 1:39.82 | 2:14.65 | |||
37 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.77 | 1:04.95 | 1:40.68 | 2:14.82 | |||
38 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.56 | 1:04.44 | 1:39.79 | 2:15.96 | |||
39 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.55 | 1:04.65 | 1:40.95 | 2:16.70 | |||
40 | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.71 | 1:08.84 | 1:46.27 | 2:18.02 | |||
41 | Oskar Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.53 | 1:07.29 | 1:43.17 | 2:19.00 | |||
42 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.39 | 1:06.55 | 1:43.56 | 2:19.32 | |||
43 | Melvin Lentonsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.79 | 1:07.11 | 1:46.28 | 2:23.46 | |||
- | Jonathan Fröjd | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Malte Lundgren | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Vaide | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 29.95 | 1:02.56 | 1:35.92 | 2:09.32 | |||
2 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.19 | 1:03.77 | 1:37.63 | 2:10.49 | |||
3 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.92 | 1:03.10 | 1:37.89 | 2:10.96 | |||
4 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 30.06 | 1:03.52 | 1:37.60 | 2:11.65 | |||
5 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 30.29 | 1:03.65 | 1:37.86 | 2:11.75 | |||
6 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.91 | 1:05.09 | 1:40.58 | 2:14.74 | |||
7 | Malte Svensson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 30.77 | 1:05.97 | 1:42.49 | 2:17.73 | |||
8 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 30.72 | 1:06.72 | 1:43.54 | 2:18.42 | |||
9 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 32.84 | 1:08.84 | 1:45.76 | 2:21.44 | |||
10 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 31.86 | 1:08.24 | 1:46.88 | 2:23.54 | |||
11 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 32.69 | 1:08.36 | 1:47.03 | 2:24.17 | |||
12 | Anton Forsberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.07 | 1:11.86 | 1:49.59 | 2:24.99 | |||
13 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.64 | 1:11.63 | 1:52.52 | 2:30.94 | |||
14 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 34.66 | 1:13.20 | 1:52.94 | 2:30.96 | |||
15 | Albin Björnström | 2007 | Simklubben Triton | 35.18 | 1:15.62 | 1:57.29 | 2:36.13 | |||
16 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 35.64 | 1:15.46 | 1:57.33 | 2:36.23 | |||
17 | Simon Frank | 2007 | Ystads Simsällskap | 36.26 | 1:18.20 | 2:02.45 | 2:43.29 | |||
18 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.99 | 1:20.63 | 2:03.95 | 2:46.98 | |||
19 | Ivar Mengelbier | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.40 | 1:20.35 | 2:06.15 | 2:48.07 | |||
20 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.98 | 1:20.12 | 2:05.52 | 2:50.42 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.79 | ||||||
2 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.50 | ||||||
3 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.74 | ||||||
4 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.17 | ||||||
5 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.42 | ||||||
6 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.46 | ||||||
7 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 37.83 | ||||||
8 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.86 | ||||||
9 | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | 38.28 | ||||||
10 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 38.70 | ||||||
11 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.75 | ||||||
12 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.63 | ||||||
13 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.32 | ||||||
14 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 41.25 | ||||||
15 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 41.28 | ||||||
16 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.29 | ||||||
17 | Edina Kvakic | 2003 | Simklubben Ran | 42.06 | ||||||
18 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 42.21 | ||||||
19 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 45.27 | ||||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.40 | ||||||
2 | Tea Winblad | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.41 | ||||||
3 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 36.62 | ||||||
4 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.63 | ||||||
5 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 37.22 | ||||||
6 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 37.57 | ||||||
7 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.91 | ||||||
8 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.34 | ||||||
9 | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | 38.39 | ||||||
10 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.52 | ||||||
11 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.65 | ||||||
12 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 38.77 | ||||||
13 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 38.98 | ||||||
14 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.37 | ||||||
15 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 39.38 | ||||||
16 | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | 40.05 | ||||||
17 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 40.11 | ||||||
18 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.59 | ||||||
19 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 41.17 | ||||||
20 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 41.35 | ||||||
21 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 41.44 | ||||||
22 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 41.48 | ||||||
23 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 41.93 | ||||||
24 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 42.27 | ||||||
25 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.42 | ||||||
26 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.93 | ||||||
27 | Nellie Siöland | 2005 | Simklubben Triton | 43.90 | ||||||
28 | Celie Rosén | 2005 | Trelleborg Sim | 44.89 | ||||||
29 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.58 | ||||||
30 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 46.72 | ||||||
31 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 49.72 | ||||||
- | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.32 | ||||||
2 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 37.91 | ||||||
3 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.36 | ||||||
4 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 39.27 | ||||||
5 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 40.78 | ||||||
6 | Liv Stalbohm | 2007 | Simklubben Triton | 40.81 | ||||||
7 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.48 | ||||||
8 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 41.76 | ||||||
9 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 41.79 | ||||||
10 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 42.20 | ||||||
11 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 42.97 | ||||||
11 | Anna Jörgensen | 2007 | Simklubben Triton | 42.97 | ||||||
13 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 44.81 | ||||||
14 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 45.87 | ||||||
15 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 46.09 | ||||||
16 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 47.08 | ||||||
17 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 48.75 | ||||||
18 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 49.45 | ||||||
- | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.12 | ||||||
2 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.47 | ||||||
3 | August Mathisen | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.56 | ||||||
4 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.61 | ||||||
5 | Johan Rydahl | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.40 | ||||||
6 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 31.76 | ||||||
7 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.98 | ||||||
8 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.14 | ||||||
9 | Isak Larsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.35 | ||||||
10 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.53 | ||||||
11 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.76 | ||||||
12 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.82 | ||||||
13 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.07 | ||||||
14 | Hugo Vaide | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.28 | ||||||
15 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.45 | ||||||
16 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 34.68 | ||||||
17 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.79 | ||||||
18 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.84 | ||||||
19 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.87 | ||||||
20 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.29 | ||||||
21 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.02 | ||||||
22 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.62 | ||||||
23 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.71 | ||||||
24 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.09 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 32.76 | ||||||
2 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 32.92 | ||||||
3 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.25 | ||||||
4 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.38 | ||||||
5 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.75 | ||||||
6 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.99 | ||||||
7 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 34.25 | ||||||
8 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 34.94 | ||||||
9 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.42 | ||||||
10 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.61 | ||||||
11 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 37.24 | ||||||
12 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 37.30 | ||||||
13 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.57 | ||||||
14 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 37.62 | ||||||
15 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.34 | ||||||
16 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 39.83 | ||||||
17 | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | 40.02 | ||||||
18 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 40.43 | ||||||
19 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 40.73 | ||||||
20 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 41.24 | ||||||
21 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 41.75 | ||||||
22 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.24 | ||||||
- | Hugo Johnsson | 2005 | S71 | DNS | ||||||
- | Jonathan Fröjd | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 38.24 | ||||||
2 | Albin Björnström | 2007 | Simklubben Triton | 38.94 | ||||||
3 | Simon Frank | 2007 | Ystads Simsällskap | 40.68 | ||||||
4 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.11 | ||||||
5 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 45.17 | ||||||
6 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.65 | ||||||
- | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.67 | 1:07.70 | |||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.16 | 1:08.54 | |||||
3 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 33.64 | 1:09.28 | |||||
4 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.19 | 1:10.15 | |||||
5 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.11 | 1:10.25 | |||||
6 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.08 | 1:12.73 | |||||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.68 | 1:13.65 | |||||
8 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 35.46 | 1:14.11 | |||||
9 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.93 | 1:14.43 | |||||
10 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.21 | 1:17.76 | |||||
11 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.78 | 1:18.01 | |||||
12 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.62 | 1:18.57 | |||||
13 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.39 | 1:18.83 | |||||
14 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.39 | 1:20.93 | |||||
15 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 39.14 | 1:21.53 | |||||
16 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 39.62 | 1:22.40 | |||||
17 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 42.46 | 1:27.40 | |||||
18 | Edina Kvakic | 2003 | Simklubben Ran | 42.80 | 1:29.42 | |||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.45 | 1:09.59 | |||||
2 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.19 | 1:10.53 | |||||
3 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.36 | 1:11.37 | |||||
4 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 35.54 | 1:12.63 | |||||
5 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 35.97 | 1:13.51 | |||||
6 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.67 | 1:13.84 | |||||
7 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.29 | 1:14.75 | |||||
8 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.82 | 1:16.18 | |||||
9 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 36.23 | 1:17.02 | |||||
10 | Klara Pantev | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 37.95 | 1:17.55 | |||||
11 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 37.88 | 1:17.94 | |||||
12 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 37.94 | 1:18.07 | |||||
13 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.22 | 1:19.97 | |||||
14 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.25 | 1:20.02 | |||||
15 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.67 | 1:21.09 | |||||
16 | Lovisa Rohlin | 2004 | S71 | 38.87 | 1:21.33 | |||||
17 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 39.06 | 1:21.49 | |||||
18 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.10 | 1:22.72 | |||||
19 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 40.14 | 1:23.07 | |||||
20 | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | 39.73 | 1:23.83 | |||||
21 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 40.88 | 1:24.02 | |||||
22 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.28 | 1:24.15 | |||||
23 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.04 | 1:24.42 | |||||
24 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 45.51 | 1:34.52 | |||||
25 | Hanna Olsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 46.79 | 1:36.43 | |||||
- | Amanda Pålsson | 2005 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 36.88 | 1:15.76 | |||||
2 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 36.80 | 1:16.46 | |||||
3 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.52 | 1:16.73 | |||||
4 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 37.86 | 1:17.14 | |||||
5 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 38.76 | 1:20.53 | |||||
6 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 39.23 | 1:21.30 | |||||
7 | Alma Palmö | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 39.62 | 1:22.43 | |||||
8 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 38.96 | 1:22.85 | |||||
9 | Liv Stalbohm | 2007 | Simklubben Triton | 40.04 | 1:23.58 | |||||
10 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 40.46 | 1:24.17 | |||||
11 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 42.83 | 1:26.40 | |||||
12 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 42.52 | 1:27.40 | |||||
13 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 44.38 | 1:28.63 | |||||
14 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 43.47 | 1:29.58 | |||||
15 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 42.84 | 1:29.81 | |||||
- | Anna Jörgensen | 2007 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.28 | 59.47 | |||||
2 | Stefan Varga | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.62 | 1:00.61 | |||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.81 | 1:03.08 | |||||
4 | Johan Rydahl | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.73 | 1:03.27 | |||||
5 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.32 | 1:04.31 | |||||
6 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.69 | 1:04.45 | |||||
7 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.80 | 1:04.54 | |||||
8 | Axel Auer | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.19 | 1:05.81 | |||||
9 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.82 | 1:06.21 | |||||
10 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 32.70 | 1:07.29 | |||||
11 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 33.14 | 1:08.10 | |||||
12 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.70 | 1:08.59 | |||||
13 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 33.40 | 1:09.29 | |||||
- | Malte Lundgren | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.21 | 1:04.75 | |||||
2 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.92 | 1:05.45 | |||||
3 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.01 | 1:06.18 | |||||
4 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.81 | 1:06.85 | |||||
5 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.70 | 1:07.98 | |||||
6 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.82 | 1:09.66 | |||||
7 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 33.65 | 1:09.71 | |||||
8 | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.93 | 1:10.31 | |||||
9 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.87 | 1:10.58 | |||||
10 | Malte Svensson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.42 | 1:12.06 | |||||
11 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 35.28 | 1:12.39 | |||||
12 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 35.00 | 1:13.28 | |||||
13 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 35.79 | 1:13.53 | |||||
14 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.50 | 1:14.32 | |||||
15 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 36.40 | 1:14.39 | |||||
16 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 35.68 | 1:15.34 | |||||
17 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | 37.01 | 1:17.65 | |||||
18 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 38.87 | 1:20.37 | |||||
19 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 39.02 | 1:22.87 | |||||
20 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 43.06 | 1:29.25 | |||||
- | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 33.94 | 1:10.75 | |||||
2 | Erik Näsström | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 35.64 | 1:13.18 | |||||
3 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 37.72 | 1:18.87 | |||||
4 | William Madsen | 2006 | Simklubben Triton | 38.64 | 1:19.92 | |||||
5 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 38.86 | 1:20.37 | |||||
- | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 26.75 | ||||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 26.78 | ||||||
3 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 27.37 | ||||||
4 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.36 | ||||||
5 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.37 | ||||||
6 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 28.39 | ||||||
7 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.59 | ||||||
8 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.62 | ||||||
9 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.99 | ||||||
10 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 29.13 | ||||||
11 | Davilda Lareva | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.34 | ||||||
12 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Kiviks Simklubb | 29.70 | ||||||
13 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.73 | ||||||
14 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.85 | ||||||
15 | Alexandra Petersen | 2003 | S71 | 29.87 | ||||||
16 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.96 | ||||||
16 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.96 | ||||||
18 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.98 | ||||||
19 | Lina Ostreus | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.01 | ||||||
20 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.06 | ||||||
21 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 30.14 | ||||||
22 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.20 | ||||||
23 | Moa Karlsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.24 | ||||||
24 | Antonia Sandblom | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.28 | ||||||
25 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.92 | ||||||
26 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.38 | ||||||
27 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 31.66 | ||||||
28 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 31.90 | ||||||
29 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.12 | ||||||
30 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.35 | ||||||
31 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.51 | ||||||
32 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 32.64 | ||||||
33 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.71 | ||||||
34 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.15 | ||||||
35 | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | 33.33 | ||||||
36 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 33.94 | ||||||
- | Edina Kvakic | 2003 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.93 | ||||||
2 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 28.81 | ||||||
3 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 28.84 | ||||||
4 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 28.97 | ||||||
5 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 29.14 | ||||||
6 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.19 | ||||||
7 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.23 | ||||||
8 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.24 | ||||||
9 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 29.36 | ||||||
10 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 29.67 | ||||||
11 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.93 | ||||||
12 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.94 | ||||||
13 | Emma Ragnarsson | 2004 | S71 | 30.00 | ||||||
14 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 30.84 | ||||||
15 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 30.94 | ||||||
15 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.94 | ||||||
17 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.13 | ||||||
18 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.15 | ||||||
19 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 31.22 | ||||||
20 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 31.28 | ||||||
21 | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | 31.46 | ||||||
22 | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | 31.60 | ||||||
23 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 31.72 | ||||||
24 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 31.85 | ||||||
25 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.90 | ||||||
26 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 32.46 | ||||||
27 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 32.47 | ||||||
28 | Nellie Siöland | 2005 | Simklubben Triton | 32.59 | ||||||
29 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 32.73 | ||||||
30 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.74 | ||||||
30 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 32.74 | ||||||
32 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 32.80 | ||||||
33 | Lovisa Rohlin | 2004 | S71 | 32.90 | ||||||
34 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.44 | ||||||
35 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 33.58 | ||||||
36 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.88 | ||||||
37 | Frida Isaksson | 2005 | Simklubben Sydsim | 34.53 | ||||||
38 | Celie Rosén | 2005 | Trelleborg Sim | 35.33 | ||||||
39 | Hanna Olsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.19 | ||||||
40 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.29 | ||||||
41 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.47 | ||||||
- | Amanda Pålsson | 2005 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | 30.14 | ||||||
2 | Lava Piuva | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.20 | ||||||
3 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 30.45 | ||||||
4 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 30.57 | ||||||
5 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 30.98 | ||||||
6 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 31.50 | ||||||
7 | Liv Stalbohm | 2007 | Simklubben Triton | 31.54 | ||||||
8 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 31.64 | ||||||
9 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 31.69 | ||||||
10 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 31.91 | ||||||
11 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 32.22 | ||||||
12 | Sarah Fransson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.40 | ||||||
13 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 32.57 | ||||||
14 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.06 | ||||||
15 | Anna Jörgensen | 2007 | Simklubben Triton | 33.08 | ||||||
16 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 33.26 | ||||||
17 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.28 | ||||||
18 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 34.12 | ||||||
19 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 34.57 | ||||||
20 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 34.95 | ||||||
21 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 36.09 | ||||||
22 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 36.94 | ||||||
- | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.67 | ||||||
2 | Johan Rydahl | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 24.84 | ||||||
3 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 24.86 | ||||||
4 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 25.00 | ||||||
5 | Isak Larsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 25.47 | ||||||
6 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 25.72 | ||||||
7 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.74 | ||||||
8 | Axel Auer | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 25.80 | ||||||
9 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 25.89 | ||||||
10 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.92 | ||||||
11 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.18 | ||||||
12 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 26.27 | ||||||
13 | Philip Turkowitch | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 26.29 | ||||||
14 | Hugo Vaide | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 26.46 | ||||||
15 | August Mathisen | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 26.47 | ||||||
15 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 26.47 | ||||||
17 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 26.51 | ||||||
18 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.56 | ||||||
19 | Pontus Hake | 2001 | Simklubben Poseidon | 26.63 | ||||||
20 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.83 | ||||||
21 | Robin Falk | 2001 | Simklubben Poseidon | 26.97 | ||||||
22 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 27.30 | ||||||
23 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 27.48 | ||||||
24 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.49 | ||||||
25 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 27.50 | ||||||
26 | Anton Jansson | 2002 | Simklubben Poseidon | 27.52 | ||||||
26 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Poseidon | 27.52 | ||||||
28 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.73 | ||||||
29 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.78 | ||||||
30 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.82 | ||||||
31 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.11 | ||||||
32 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 28.42 | ||||||
33 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.75 | ||||||
34 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 29.01 | ||||||
35 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.10 | ||||||
36 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.23 | ||||||
37 | Dino Patarcec | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.34 | ||||||
- | Lukas Zeiler | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.20 | ||||||
2 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 26.51 | ||||||
3 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.55 | ||||||
4 | Axel Vaide | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 26.69 | ||||||
5 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 26.89 | ||||||
6 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 27.31 | ||||||
7 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 27.46 | ||||||
8 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 27.50 | ||||||
9 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 27.72 | ||||||
10 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 27.86 | ||||||
11 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 27.88 | ||||||
12 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 28.69 | ||||||
13 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 28.78 | ||||||
14 | Melvin Lentonsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.94 | ||||||
15 | Hugo Johnsson | 2005 | S71 | 29.18 | ||||||
16 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.54 | ||||||
17 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | 29.63 | ||||||
18 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 29.79 | ||||||
19 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 30.04 | ||||||
20 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 30.05 | ||||||
21 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.31 | ||||||
22 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.96 | ||||||
23 | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | 31.73 | ||||||
24 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 32.22 | ||||||
25 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 33.87 | ||||||
26 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 34.14 | ||||||
- | Jonathan Fröjd | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.01 | ||||||
2 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 31.03 | ||||||
3 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 31.43 | ||||||
4 | Simon Frank | 2007 | Ystads Simsällskap | 31.53 | ||||||
5 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 31.84 | ||||||
6 | Ivar Mengelbier | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.99 | ||||||
7 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.03 | ||||||
8 | Albin Björnström | 2007 | Simklubben Triton | 34.23 | ||||||
9 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.18 | ||||||
- | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.76 | 1:05.49 | |||||
2 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.00 | 1:08.16 | |||||
3 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.75 | 1:08.43 | |||||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.51 | 1:08.86 | |||||
5 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.90 | 1:09.02 | |||||
6 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 32.78 | 1:09.44 | |||||
7 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.99 | 1:09.88 | |||||
8 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 32.73 | 1:09.95 | |||||
9 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.77 | 1:11.47 | |||||
10 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.10 | 1:11.86 | |||||
11 | Alexandra Petersen | 2003 | S71 | 33.33 | 1:14.81 | |||||
12 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.54 | 1:15.08 | |||||
13 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.77 | 1:16.12 | |||||
14 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.29 | 1:17.82 | |||||
15 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 35.63 | 1:18.00 | |||||
16 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.67 | 1:20.42 | |||||
17 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 36.92 | 1:22.73 | |||||
18 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.51 | 1:24.11 | |||||
19 | Edina Kvakic | 2003 | Simklubben Ran | 43.57 | 1:38.35 | |||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tea Winblad | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.16 | 1:06.52 | |||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | S71 | 31.89 | 1:07.78 | |||||
3 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 32.58 | 1:08.57 | |||||
4 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.62 | 1:09.55 | |||||
4 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 31.67 | 1:09.55 | |||||
6 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 32.83 | 1:10.90 | |||||
7 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.82 | 1:12.82 | |||||
8 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 33.69 | 1:13.49 | |||||
9 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 32.81 | 1:13.66 | |||||
10 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.09 | 1:14.41 | |||||
11 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 34.25 | 1:14.92 | |||||
12 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 34.90 | 1:17.63 | |||||
13 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.09 | 1:18.62 | |||||
14 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 38.13 | 1:19.77 | |||||
15 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.41 | 1:20.79 | |||||
16 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 35.61 | 1:21.03 | |||||
17 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.18 | 1:21.10 | |||||
18 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.48 | 1:23.25 | |||||
19 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 41.59 | 1:31.54 | |||||
20 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 40.72 | 1:32.33 | |||||
21 | Lovisa Rohlin | 2004 | S71 | 41.48 | 1:34.29 | |||||
22 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 42.52 | 1:40.33 | |||||
- | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 33.26 | 1:12.25 | |||||
2 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 34.18 | 1:13.51 | |||||
3 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 34.43 | 1:14.24 | |||||
4 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 33.43 | 1:15.66 | |||||
5 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 34.35 | 1:15.97 | |||||
6 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 34.12 | 1:16.03 | |||||
7 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 33.57 | 1:16.90 | |||||
8 | Tyra Rundgren | 2008 | Ystads Simsällskap | 37.29 | 1:22.01 | |||||
9 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 37.04 | 1:22.41 | |||||
10 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 36.84 | 1:23.22 | |||||
11 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 38.19 | 1:24.10 | |||||
12 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.77 | 1:26.60 | |||||
13 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.37 | 1:27.03 | |||||
14 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.98 | 1:28.95 | |||||
15 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 43.46 | 1:34.17 | |||||
16 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 43.10 | 1:37.67 | |||||
- | Alma Palmö | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 12:04 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Simklubben Poseidon | 27.01 | 58.17 | |||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 27.58 | 58.23 | |||||
3 | Johan Rydahl | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.50 | 58.43 | |||||
4 | Stefan Varga | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 27.80 | 59.02 | |||||
5 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.72 | 59.23 | |||||
6 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 27.77 | 59.24 | |||||
7 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 27.82 | 59.63 | |||||
8 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.55 | 1:00.70 | |||||
9 | Axel Auer | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.49 | 1:00.75 | |||||
10 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.75 | 1:01.56 | |||||
11 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.03 | 1:01.95 | |||||
12 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.52 | 1:02.14 | |||||
13 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 28.30 | 1:02.80 | |||||
14 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.96 | 1:03.16 | |||||
15 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Poseidon | 28.17 | 1:03.22 | |||||
16 | Philip Turkowitch | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.25 | 1:03.78 | |||||
17 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.00 | 1:04.07 | |||||
18 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.34 | 1:04.16 | |||||
19 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.31 | 1:04.27 | |||||
20 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 29.82 | 1:05.07 | |||||
21 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.75 | 1:05.09 | |||||
22 | Filip Salbrink | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.16 | 1:05.25 | |||||
23 | Hugo Vaide | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.96 | 1:05.51 | |||||
24 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.88 | 1:05.82 | |||||
25 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.41 | 1:06.08 | |||||
26 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.62 | 1:06.09 | |||||
27 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.12 | 1:06.19 | |||||
28 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.98 | 1:06.56 | |||||
29 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 31.09 | 1:06.95 | |||||
30 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.69 | 1:06.99 | |||||
31 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 30.88 | 1:07.74 | |||||
32 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.02 | 1:10.83 | |||||
- | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Dino Patarcec | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 28.49 | 1:00.90 | |||||
2 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.15 | 1:02.25 | |||||
3 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 28.60 | 1:02.29 | |||||
4 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.63 | 1:04.28 | |||||
5 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 29.60 | 1:04.92 | |||||
6 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 30.22 | 1:04.94 | |||||
7 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 31.01 | 1:06.06 | |||||
8 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.62 | 1:06.67 | |||||
9 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 30.40 | 1:06.68 | |||||
10 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 31.91 | 1:08.13 | |||||
11 | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.18 | 1:08.23 | |||||
12 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 31.30 | 1:08.98 | |||||
13 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 31.59 | 1:09.34 | |||||
14 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 32.49 | 1:09.87 | |||||
15 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 32.27 | 1:10.09 | |||||
16 | Hugo Johnsson | 2005 | S71 | 32.40 | 1:10.16 | |||||
17 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.93 | 1:10.21 | |||||
18 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 32.82 | 1:10.45 | |||||
19 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 32.61 | 1:11.05 | |||||
20 | Anton Forsberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.55 | 1:11.58 | |||||
21 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.78 | 1:13.28 | |||||
22 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 35.11 | 1:18.73 | |||||
23 | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | 37.74 | 1:22.40 | |||||
24 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 36.70 | 1:23.04 | |||||
- | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Näsström | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 34.99 | 1:14.19 | |||||
2 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 33.66 | 1:16.35 | |||||
3 | William Madsen | 2006 | Simklubben Triton | 36.09 | 1:19.01 | |||||
4 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 40.04 | 1:27.34 | |||||
5 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.62 | 1:34.19 | |||||
- | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 12:04 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.64 | 1:06.63 | 1:48.06 | 2:20.57 | |||
2 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.21 | 1:09.09 | 1:51.93 | 2:24.79 | |||
3 | Tea Winblad | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.65 | 1:10.24 | 1:52.95 | 2:27.18 | |||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.88 | 1:12.02 | 1:52.92 | 2:29.13 | |||
5 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.32 | 1:11.52 | 1:55.06 | 2:31.37 | |||
6 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.96 | 1:12.74 | 1:58.67 | 2:32.16 | |||
7 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.27 | 1:12.68 | 1:57.38 | 2:32.33 | |||
8 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.68 | 1:12.60 | 1:59.74 | 2:33.79 | |||
9 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.76 | 1:16.23 | 2:00.98 | 2:36.15 | |||
10 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.30 | 1:12.21 | 2:00.10 | 2:36.58 | |||
11 | Emma Ragnarsson | 2004 | S71 | 32.96 | 1:14.16 | 2:01.55 | 2:37.02 | |||
12 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 32.44 | 1:14.81 | 2:04.42 | 2:38.10 | |||
13 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.19 | 1:14.02 | 2:02.68 | 2:38.59 | |||
14 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 34.28 | 1:15.28 | 2:01.40 | 2:39.29 | |||
15 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 33.48 | 1:16.55 | 2:02.72 | 2:39.59 | |||
16 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.66 | 1:20.43 | 2:06.02 | 2:43.65 | |||
17 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.82 | 1:17.64 | 2:06.75 | 2:44.99 | |||
18 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.13 | 1:21.45 | 2:09.77 | 2:48.04 | |||
19 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.99 | 1:20.57 | 2:12.52 | 2:51.02 | |||
20 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.15 | 1:20.02 | 2:12.73 | 2:51.11 | |||
21 | Antonia Sandblom | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.13 | 1:21.31 | 2:10.14 | 2:51.61 | |||
22 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 37.32 | 1:27.48 | 2:15.45 | 2:55.54 | |||
23 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.69 | 1:25.48 | 2:19.56 | 2:58.90 | |||
24 | Mimmi Cassé | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.61 | 1:22.50 | 2:19.91 | 3:01.67 | |||
- | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.98 | 1:12.40 | 1:58.67 | 2:31.96 | |||
2 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.93 | 1:14.40 | 1:55.66 | 2:33.71 | |||
3 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.14 | 1:15.04 | 2:01.02 | 2:36.12 | |||
4 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 32.92 | 1:15.77 | 2:00.81 | 2:38.80 | |||
5 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.58 | 1:15.82 | 2:02.95 | 2:40.99 | |||
6 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 33.43 | 1:17.05 | 2:04.65 | 2:41.94 | |||
7 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.91 | 1:21.35 | 2:05.22 | 2:42.46 | |||
8 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 34.15 | 1:18.35 | 2:03.64 | 2:43.32 | |||
9 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 34.97 | 1:20.17 | 2:07.96 | 2:43.85 | |||
10 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 34.50 | 1:20.57 | 2:05.66 | 2:44.84 | |||
11 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.75 | 1:17.93 | 2:07.34 | 2:45.29 | |||
12 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.66 | 1:20.23 | 2:07.14 | 2:45.51 | |||
13 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.59 | 1:20.28 | 2:09.17 | 2:47.00 | |||
14 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 33.73 | 1:20.51 | 2:07.08 | 2:47.09 | |||
15 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 37.23 | 1:21.59 | 2:14.11 | 2:50.26 | |||
16 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.41 | 1:24.70 | 2:14.81 | 2:54.42 | |||
17 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 36.97 | 1:20.97 | 2:16.34 | 2:55.11 | |||
18 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 37.39 | 1:23.85 | 2:14.89 | 2:55.55 | |||
19 | Alma Palmö | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 36.91 | 1:23.74 | 2:16.62 | 2:58.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.88 | 1:04.48 | 1:41.49 | 2:11.88 | |||
2 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.37 | 1:03.84 | 1:45.10 | 2:15.89 | |||
3 | Stefan Varga | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.45 | 1:05.67 | 1:46.19 | 2:16.60 | |||
4 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.79 | 1:05.61 | 1:46.12 | 2:16.75 | |||
5 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.35 | 1:05.39 | 1:45.25 | 2:17.61 | |||
6 | David Falk | 2003 | Simklubben Poseidon | 27.95 | 1:04.81 | 1:46.34 | 2:17.69 | |||
7 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 28.97 | 1:06.01 | 1:47.54 | 2:19.05 | |||
8 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 28.00 | 1:05.21 | 1:46.94 | 2:19.07 | |||
9 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.15 | 1:07.20 | 1:48.33 | 2:20.27 | |||
10 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.00 | 1:06.84 | 1:49.63 | 2:21.07 | |||
11 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.67 | 1:07.39 | 1:49.16 | 2:21.87 | |||
12 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.94 | 1:06.87 | 1:49.56 | 2:22.31 | |||
13 | Filip Salbrink | 2002 | Simklubben Poseidon | 30.63 | 1:08.72 | 1:53.08 | 2:25.34 | |||
14 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 30.64 | 1:10.20 | 1:53.18 | 2:26.28 | |||
15 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 31.65 | 1:10.17 | 1:52.78 | 2:26.71 | |||
16 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 30.14 | 1:10.79 | 1:52.72 | 2:26.79 | |||
17 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 28.99 | 1:08.44 | 1:55.13 | 2:26.98 | |||
18 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.88 | 1:07.02 | 1:51.05 | 2:27.26 | |||
19 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.72 | 1:07.09 | 1:52.05 | 2:27.52 | |||
20 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.93 | 1:10.62 | 1:53.32 | 2:27.56 | |||
21 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 30.60 | 1:10.58 | 1:53.65 | 2:27.84 | |||
22 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.69 | 1:09.01 | 1:55.14 | 2:28.18 | |||
23 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.49 | 1:11.27 | 1:53.98 | 2:28.78 | |||
24 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 32.61 | 1:13.04 | 1:54.48 | 2:29.52 | |||
25 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.05 | 1:12.23 | 1:53.39 | 2:29.97 | |||
26 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 30.62 | 1:09.20 | 1:56.34 | 2:30.96 | |||
27 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.58 | 1:11.81 | 1:58.85 | 2:32.01 | |||
28 | Oskar Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.20 | 1:13.98 | 1:56.15 | 2:32.47 | |||
29 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.74 | 1:13.24 | 2:00.64 | 2:33.02 | |||
30 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.07 | 1:10.75 | 1:59.33 | 2:34.42 | |||
31 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.92 | 1:17.57 | 2:00.03 | 2:36.46 | |||
32 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.69 | 1:18.72 | 2:01.22 | 2:41.27 | |||
- | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Malte Lundgren | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 30.68 | 1:06.63 | 1:48.94 | 2:23.12 | |||
2 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 29.75 | 1:09.38 | 1:54.47 | 2:27.19 | |||
3 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.81 | 1:11.17 | 1:56.64 | 2:28.18 | |||
4 | Malte Svensson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.33 | 1:13.13 | 1:54.31 | 2:28.51 | |||
5 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.09 | 1:09.99 | 1:54.89 | 2:28.70 | |||
6 | Axel Vaide | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 29.81 | 1:10.85 | 1:54.15 | 2:29.03 | |||
7 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.43 | 1:12.40 | 1:57.89 | 2:29.87 | |||
8 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 31.18 | 1:11.45 | 2:00.79 | 2:34.64 | |||
9 | Erik Näsström | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 36.48 | 1:16.90 | 2:05.33 | 2:40.71 | |||
10 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 35.54 | 1:19.63 | 2:04.93 | 2:40.83 | |||
11 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 35.22 | 1:18.97 | 2:05.65 | 2:42.28 | |||
12 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.17 | 1:16.99 | 2:06.58 | 2:45.97 | |||
13 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 38.46 | 1:20.74 | 2:07.69 | 2:46.15 | |||
14 | William Madsen | 2006 | Simklubben Triton | 35.60 | 1:19.76 | 2:09.81 | 2:46.52 | |||
15 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 34.08 | 1:18.10 | 2:07.15 | 2:46.68 | |||
16 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 37.29 | 1:24.54 | 2:15.92 | 2:53.50 | |||
17 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 39.07 | 1:25.13 | 2:16.36 | 2:54.63 | |||
18 | Anton Forsberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.70 | 1:21.30 | 2:16.16 | 2:54.64 | |||
19 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.10 | 1:31.98 | 2:29.05 | 3:09.14 | |||
20 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.71 | 1:29.37 | 2:29.79 | 3:11.32 | |||
- | Albin Björnström | 2007 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.40 | ||||||
2 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 31.82 | ||||||
3 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.55 | ||||||
4 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.75 | ||||||
5 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.52 | ||||||
6 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.67 | ||||||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.02 | ||||||
8 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.18 | ||||||
9 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 36.06 | ||||||
10 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.17 | ||||||
11 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.37 | ||||||
12 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.51 | ||||||
13 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.71 | ||||||
14 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 36.83 | ||||||
15 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 37.69 | ||||||
16 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.18 | ||||||
17 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 39.87 | ||||||
18 | Edina Kvakic | 2003 | Simklubben Ran | 41.03 | ||||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Mimmi Cassé | 2002 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.49 | ||||||
2 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.55 | ||||||
3 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.96 | ||||||
4 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 33.58 | ||||||
5 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 33.95 | ||||||
6 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 35.89 | ||||||
7 | Klara Pantev | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 36.13 | ||||||
8 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 36.23 | ||||||
9 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 36.54 | ||||||
10 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.73 | ||||||
11 | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | 37.74 | ||||||
12 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.88 | ||||||
13 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.92 | ||||||
14 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 38.00 | ||||||
15 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 38.24 | ||||||
16 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 38.55 | ||||||
17 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.73 | ||||||
18 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 39.36 | ||||||
19 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 39.43 | ||||||
20 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 39.61 | ||||||
21 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 40.79 | ||||||
22 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.31 | ||||||
23 | Maja Kruse | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.69 | ||||||
- | Amanda Pålsson | 2005 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 35.53 | ||||||
2 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 35.74 | ||||||
3 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 35.98 | ||||||
4 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 36.12 | ||||||
5 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 36.74 | ||||||
6 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 37.55 | ||||||
7 | Liv Stalbohm | 2007 | Simklubben Triton | 37.57 | ||||||
8 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 39.13 | ||||||
9 | Sarah Fransson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.74 | ||||||
10 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 39.99 | ||||||
11 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 40.13 | ||||||
12 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 41.20 | ||||||
13 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 41.37 | ||||||
14 | Nellie Hånell | 2006 | Simklubben Triton | 43.67 | ||||||
15 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 43.78 | ||||||
- | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.09 | ||||||
2 | Johan Rydahl | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.98 | ||||||
3 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.07 | ||||||
4 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.20 | ||||||
5 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.47 | ||||||
6 | Isak Larsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.53 | ||||||
7 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.79 | ||||||
8 | Hugo Vaide | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.13 | ||||||
9 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.98 | ||||||
10 | Philip Turkowitch | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.21 | ||||||
11 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.22 | ||||||
12 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 31.54 | ||||||
13 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.12 | ||||||
14 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.83 | ||||||
15 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 32.94 | ||||||
16 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.36 | ||||||
17 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.01 | ||||||
18 | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | 37.50 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.80 | ||||||
2 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.96 | ||||||
3 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.41 | ||||||
4 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.95 | ||||||
5 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.99 | ||||||
6 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.02 | ||||||
7 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 32.68 | ||||||
8 | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.77 | ||||||
9 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.53 | ||||||
10 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 33.80 | ||||||
11 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 34.38 | ||||||
12 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.94 | ||||||
13 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 35.04 | ||||||
14 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 35.52 | ||||||
15 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 35.90 | ||||||
16 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | 36.70 | ||||||
17 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.04 | ||||||
18 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 37.46 | ||||||
19 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 43.09 | ||||||
20 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 45.94 | ||||||
- | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 36.65 | ||||||
2 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 37.11 | ||||||
3 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 39.58 | ||||||
- | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.11 | 57.53 | |||||
2 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 28.46 | 58.02 | |||||
3 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 28.59 | 58.03 | |||||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.46 | 1:00.32 | |||||
5 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.48 | 1:02.09 | |||||
6 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.21 | 1:02.71 | |||||
6 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.62 | 1:02.71 | |||||
8 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 30.94 | 1:03.23 | |||||
9 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Kiviks Simklubb | 30.84 | 1:04.15 | |||||
10 | Moa Karlsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.74 | 1:04.40 | |||||
11 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.19 | 1:04.41 | |||||
12 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.05 | 1:04.45 | |||||
13 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.13 | 1:04.47 | |||||
14 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.66 | 1:04.92 | |||||
15 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.75 | 1:05.17 | |||||
16 | Davilda Lareva | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.46 | 1:05.33 | |||||
17 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.32 | 1:05.54 | |||||
18 | Lina Ostreus | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.05 | 1:05.66 | |||||
19 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.92 | 1:05.69 | |||||
20 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.68 | 1:05.83 | |||||
21 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.62 | 1:06.18 | |||||
22 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 32.82 | 1:07.23 | |||||
23 | Alexandra Petersen | 2003 | S71 | 32.13 | 1:07.24 | |||||
24 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 32.11 | 1:07.42 | |||||
25 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 32.60 | 1:07.89 | |||||
26 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.08 | 1:08.20 | |||||
27 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.08 | 1:08.49 | |||||
28 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.32 | 1:09.36 | |||||
29 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 33.62 | 1:10.81 | |||||
30 | Edina Kvakic | 2003 | Simklubben Ran | 34.79 | 1:13.81 | |||||
31 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 34.85 | 1:13.84 | |||||
- | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.14 | 59.72 | |||||
2 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.25 | 1:01.74 | |||||
3 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 30.12 | 1:02.13 | |||||
4 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.47 | 1:02.30 | |||||
5 | Liv Bexell | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 30.92 | 1:02.33 | |||||
6 | Vega Vollmer | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 30.27 | 1:02.35 | |||||
7 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 30.45 | 1:02.61 | |||||
8 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 30.12 | 1:02.79 | |||||
9 | Mica Nolén | 2004 | Simklubben Triton | 30.22 | 1:02.81 | |||||
10 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.35 | 1:03.88 | |||||
11 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.40 | 1:04.60 | |||||
12 | Hildur Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.15 | 1:05.15 | |||||
13 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.77 | 1:05.28 | |||||
14 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.56 | 1:05.52 | |||||
15 | Emma Ragnarsson | 2004 | S71 | 31.48 | 1:05.93 | |||||
16 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 31.39 | 1:07.13 | |||||
17 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 33.62 | 1:07.29 | |||||
18 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 32.33 | 1:07.30 | |||||
19 | Emily Li | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.09 | 1:07.51 | |||||
20 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 32.18 | 1:07.52 | |||||
21 | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | 32.68 | 1:08.28 | |||||
22 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 33.75 | 1:08.58 | |||||
23 | Klara Pantev | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 33.34 | 1:09.54 | |||||
24 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.70 | 1:09.78 | |||||
25 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.88 | 1:09.90 | |||||
26 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 34.01 | 1:11.13 | |||||
27 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 33.79 | 1:11.44 | |||||
28 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.75 | 1:11.73 | |||||
28 | Nellie Siöland | 2005 | Simklubben Triton | 34.96 | 1:11.73 | |||||
30 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 34.70 | 1:12.51 | |||||
31 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 34.86 | 1:13.43 | |||||
32 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.21 | 1:15.59 | |||||
33 | Maja Kruse | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.05 | 1:15.96 | |||||
34 | Hanna Olsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.76 | 1:19.26 | |||||
35 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.76 | 1:19.78 | |||||
- | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 31.24 | 1:05.43 | |||||
2 | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | 31.92 | 1:05.73 | |||||
3 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 31.71 | 1:05.86 | |||||
4 | Julia Erkselius | 2006 | Simklubben Triton | 32.01 | 1:06.45 | |||||
5 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 31.71 | 1:06.75 | |||||
6 | Izabelle Agrell | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 32.74 | 1:07.59 | |||||
7 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 32.95 | 1:07.65 | |||||
8 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 32.77 | 1:07.79 | |||||
9 | Lava Piuva | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.76 | 1:08.12 | |||||
10 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 33.33 | 1:09.39 | |||||
11 | Ella Berg | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 34.37 | 1:09.40 | |||||
12 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 33.42 | 1:09.62 | |||||
13 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 33.33 | 1:09.89 | |||||
14 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 34.70 | 1:10.43 | |||||
15 | Sarah Fransson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.71 | 1:10.69 | |||||
16 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 33.33 | 1:10.86 | |||||
17 | Liv Stalbohm | 2007 | Simklubben Triton | 33.85 | 1:11.46 | |||||
18 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.06 | 1:11.94 | |||||
19 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 34.95 | 1:12.53 | |||||
20 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 35.02 | 1:12.65 | |||||
21 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 35.13 | 1:12.92 | |||||
22 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 36.95 | 1:13.29 | |||||
23 | Alma Palmö | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 34.83 | 1:13.59 | |||||
24 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 36.08 | 1:15.09 | |||||
25 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 37.45 | 1:17.05 | |||||
26 | Nellie Hånell | 2006 | Simklubben Triton | 36.57 | 1:18.90 | |||||
27 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.43 | 1:20.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.73 | 51.85 | |||||
2 | Johan Rydahl | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 26.67 | 54.83 | |||||
3 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 26.92 | 55.30 | |||||
4 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 26.90 | 55.72 | |||||
5 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 27.14 | 55.88 | |||||
6 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 26.82 | 55.97 | |||||
7 | Axel Auer | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 26.96 | 56.14 | |||||
8 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.21 | 56.38 | |||||
9 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.27 | 56.62 | |||||
10 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.98 | 56.71 | |||||
11 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.17 | 56.78 | |||||
12 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 28.18 | 57.31 | |||||
13 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.70 | 57.53 | |||||
14 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 28.10 | 57.55 | |||||
15 | Anton Jansson | 2002 | Simklubben Poseidon | 28.06 | 57.94 | |||||
16 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Poseidon | 28.18 | 57.95 | |||||
17 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 28.07 | 57.96 | |||||
18 | Pontus Hake | 2001 | Simklubben Poseidon | 28.31 | 58.09 | |||||
19 | Philip Turkowitch | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 27.85 | 58.35 | |||||
20 | Hugo Vaide | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.65 | 58.63 | |||||
21 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.15 | 58.91 | |||||
22 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.40 | 59.13 | |||||
23 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Poseidon | 28.67 | 59.32 | |||||
24 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 28.97 | 59.78 | |||||
25 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.45 | 1:00.08 | |||||
26 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.91 | 1:00.15 | |||||
27 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.15 | 1:00.25 | |||||
28 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.17 | 1:00.94 | |||||
29 | Filip Salbrink | 2002 | Simklubben Poseidon | 29.49 | 1:01.12 | |||||
30 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.59 | 1:01.36 | |||||
31 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.41 | 1:01.43 | |||||
32 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.42 | 1:02.66 | |||||
33 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.41 | 1:03.14 | |||||
34 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.59 | 1:03.21 | |||||
35 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 31.91 | 1:05.42 | |||||
36 | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | 31.49 | 1:06.00 | |||||
37 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:07.33 | 1:07.33 | |||||
38 | Dino Patarcec | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.86 | 1:10.65 | |||||
- | Lukas Zeiler | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 27.26 | 56.63 | |||||
2 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 27.46 | 57.24 | |||||
3 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 27.92 | 57.73 | |||||
4 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.19 | 57.81 | |||||
5 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.73 | 58.49 | |||||
6 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.97 | 59.43 | |||||
7 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 29.03 | 59.44 | |||||
8 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 29.47 | 59.53 | |||||
9 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.20 | 59.58 | |||||
10 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 28.08 | 59.91 | |||||
11 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 29.63 | 1:00.20 | |||||
12 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.11 | 1:00.38 | |||||
13 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.10 | 1:00.59 | |||||
14 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 29.35 | 1:00.83 | |||||
15 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 28.65 | 1:01.13 | |||||
16 | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.42 | 1:01.42 | |||||
17 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 29.64 | 1:01.70 | |||||
18 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 29.36 | 1:02.09 | |||||
19 | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.13 | 1:02.15 | |||||
20 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 29.95 | 1:02.36 | |||||
21 | Melvin Lentonsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.09 | 1:03.24 | |||||
22 | Hugo Johnsson | 2005 | S71 | 30.98 | 1:03.50 | |||||
23 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 29.95 | 1:04.24 | |||||
24 | Anton Forsberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 31.94 | 1:04.79 | |||||
25 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 30.81 | 1:05.10 | |||||
26 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 31.29 | 1:05.72 | |||||
27 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | 31.15 | 1:06.02 | |||||
28 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 32.38 | 1:08.29 | |||||
29 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.49 | 1:09.12 | |||||
30 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 1:12.18 | 1:12.18 | |||||
31 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 35.44 | 1:12.30 | |||||
32 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 36.69 | 1:16.59 | |||||
- | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Näsström | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 30.89 | 1:03.71 | |||||
2 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 31.54 | 1:05.46 | |||||
3 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 31.70 | 1:06.73 | |||||
4 | William Madsen | 2006 | Simklubben Triton | 32.24 | 1:07.15 | |||||
5 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.10 | 1:08.79 | |||||
6 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 33.72 | 1:09.03 | |||||
7 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 33.89 | 1:09.16 | |||||
8 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 32.78 | 1:10.21 | |||||
9 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 33.66 | 1:11.35 | |||||
10 | Ashkan Alyasvand | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.50 | 1:14.21 | |||||
11 | Albin Björnström | 2007 | Simklubben Triton | 35.08 | 1:14.56 | |||||
12 | Oscar Rasmusson | 2006 | Simklubben Triton | 36.02 | 1:14.84 | |||||
- | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.35 | ||||||
2 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.57 | ||||||
3 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.93 | ||||||
4 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.99 | ||||||
5 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 31.02 | ||||||
6 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.21 | ||||||
7 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.26 | ||||||
8 | Davilda Lareva | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.83 | ||||||
9 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.99 | ||||||
10 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 32.07 | ||||||
11 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Kiviks Simklubb | 32.20 | ||||||
12 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.32 | ||||||
13 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.36 | ||||||
14 | Lina Ostreus | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.44 | ||||||
15 | Mimmi Cassé | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.62 | ||||||
16 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.66 | ||||||
17 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.73 | ||||||
18 | Alexandra Petersen | 2003 | S71 | 32.85 | ||||||
19 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.02 | ||||||
20 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.27 | ||||||
21 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.47 | ||||||
22 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.52 | ||||||
23 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.99 | ||||||
24 | Antonia Sandblom | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.61 | ||||||
25 | Moa Karlsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.66 | ||||||
26 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 35.72 | ||||||
27 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.83 | ||||||
28 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 35.88 | ||||||
29 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 38.08 | ||||||
30 | Edina Kvakic | 2003 | Simklubben Ran | 42.73 | ||||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.56 | ||||||
2 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 30.42 | ||||||
3 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 30.98 | ||||||
4 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.03 | ||||||
5 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.23 | ||||||
6 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 31.78 | ||||||
7 | Emma Ragnarsson | 2004 | S71 | 31.82 | ||||||
8 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 32.13 | ||||||
9 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 32.27 | ||||||
10 | Amanda Jälminger | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.35 | ||||||
11 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.39 | ||||||
12 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.50 | ||||||
13 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 32.86 | ||||||
14 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.95 | ||||||
15 | Tyra Öhlin | 2004 | Simklubben Triton | 34.26 | ||||||
16 | Lina Plantin | 2005 | Simklubben Triton | 34.37 | ||||||
17 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.79 | ||||||
18 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 34.95 | ||||||
19 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 36.64 | ||||||
20 | Jenny Nilsson | 2005 | Simklubben Triton | 37.27 | ||||||
21 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.30 | ||||||
22 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 37.42 | ||||||
23 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 37.71 | ||||||
24 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 38.02 | ||||||
25 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 38.09 | ||||||
26 | Hanna Olsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.70 | ||||||
- | Amanda Pålsson | 2005 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 32.01 | ||||||
2 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 32.49 | ||||||
3 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 32.76 | ||||||
4 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 32.89 | ||||||
5 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 33.34 | ||||||
6 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 33.83 | ||||||
7 | Tyra Rundgren | 2008 | Ystads Simsällskap | 33.89 | ||||||
8 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 34.53 | ||||||
9 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 34.87 | ||||||
10 | Julia Nilsson | 2006 | Simklubben Triton | 34.88 | ||||||
11 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 36.00 | ||||||
12 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 36.15 | ||||||
13 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 38.00 | ||||||
14 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 40.36 | ||||||
15 | Nellie Hånell | 2006 | Simklubben Triton | 42.01 | ||||||
16 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 42.02 | ||||||
17 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 44.48 | ||||||
18 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 47.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.82 | ||||||
2 | Johan Rydahl | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 26.05 | ||||||
3 | David Falk | 2003 | Simklubben Poseidon | 26.26 | ||||||
4 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 26.41 | ||||||
5 | Stefan Varga | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 26.45 | ||||||
6 | Isak Larsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 26.62 | ||||||
7 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 26.68 | ||||||
8 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.13 | ||||||
9 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.19 | ||||||
10 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 27.33 | ||||||
11 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.54 | ||||||
12 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.67 | ||||||
13 | Axel Auer | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 27.76 | ||||||
14 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Poseidon | 27.99 | ||||||
15 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Poseidon | 28.19 | ||||||
16 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.24 | ||||||
17 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.25 | ||||||
18 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.29 | ||||||
19 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.44 | ||||||
20 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.60 | ||||||
21 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.61 | ||||||
22 | Hugo Vaide | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.65 | ||||||
23 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.68 | ||||||
24 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.71 | ||||||
25 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 28.82 | ||||||
26 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.91 | ||||||
27 | Robin Falk | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.02 | ||||||
28 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 29.04 | ||||||
29 | Philip Turkowitch | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.17 | ||||||
30 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.61 | ||||||
31 | August Mathisen | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.86 | ||||||
32 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.99 | ||||||
33 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.78 | ||||||
34 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.88 | ||||||
35 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.09 | ||||||
36 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 32.04 | ||||||
37 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.12 | ||||||
38 | Max Alm | 2003 | Simklubben Triton | 32.35 | ||||||
39 | Pontus Hake | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.39 | ||||||
40 | Anton Jansson | 2002 | Simklubben Poseidon | 32.86 | ||||||
41 | Dino Patarcec | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.46 | ||||||
- | Lukas Zeiler | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.75 | ||||||
2 | Jonathan Palminger | 2004 | Simklubben Triton | 28.81 | ||||||
3 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.84 | ||||||
4 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.20 | ||||||
5 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 29.25 | ||||||
6 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.87 | ||||||
7 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 30.22 | ||||||
8 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 30.27 | ||||||
9 | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.42 | ||||||
10 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 30.50 | ||||||
11 | Melvin Lentonsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.61 | ||||||
12 | Hugo Johnsson | 2005 | S71 | 31.29 | ||||||
13 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 31.32 | ||||||
14 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.39 | ||||||
15 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 32.78 | ||||||
16 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 34.05 | ||||||
17 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 34.71 | ||||||
18 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 37.85 | ||||||
- | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 32.23 | ||||||
2 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 35.33 | ||||||
3 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.29 | ||||||
4 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 36.39 | ||||||
5 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.58 | ||||||
6 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 37.07 | ||||||
7 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.12 | ||||||
- | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.64 | 1:17.74 | |||||
2 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.36 | 1:21.24 | |||||
3 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 36.80 | 1:22.51 | |||||
4 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.29 | 1:23.12 | |||||
5 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.11 | 1:23.64 | |||||
6 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 42.03 | 1:28.27 | |||||
7 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.07 | 1:29.36 | |||||
8 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 43.54 | 1:30.77 | |||||
9 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 42.75 | 1:31.23 | |||||
10 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.70 | 1:31.92 | |||||
11 | Mimmi Cassé | 2002 | Ystads Simsällskap | 43.33 | 1:32.91 | |||||
12 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 44.33 | 1:34.90 | |||||
- | Edina Kvakic | 2003 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Landälv | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 34.93 | 1:14.51 | |||||
2 | Tea Winblad | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.84 | 1:16.06 | |||||
3 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.72 | 1:21.96 | |||||
4 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.27 | 1:22.73 | |||||
5 | Sofia Frisk | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.27 | 1:23.96 | |||||
6 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 39.48 | 1:24.30 | |||||
6 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 38.89 | 1:24.30 | |||||
8 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 39.46 | 1:24.79 | |||||
9 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 40.58 | 1:26.83 | |||||
10 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.12 | 1:29.63 | |||||
11 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.18 | 1:29.78 | |||||
12 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 43.30 | 1:30.47 | |||||
13 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.65 | 1:30.96 | |||||
14 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 43.21 | 1:31.20 | |||||
15 | Rebecka Ungureanu | 2004 | S71 | 41.86 | 1:31.56 | |||||
16 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.98 | 1:34.40 | |||||
17 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 44.42 | 1:35.12 | |||||
18 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 46.07 | 1:37.63 | |||||
19 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 49.09 | 1:43.00 | |||||
- | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 38.48 | 1:21.11 | |||||
2 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.09 | 1:21.41 | |||||
3 | Isabella Hua | 2007 | Ringsjö Simklubb | 40.64 | 1:26.90 | |||||
4 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 40.91 | 1:28.52 | |||||
5 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 42.87 | 1:31.41 | |||||
6 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 43.94 | 1:33.15 | |||||
7 | Tyra Rundgren | 2008 | Ystads Simsällskap | 43.67 | 1:33.83 | |||||
8 | Alma Palmö | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 45.78 | 1:37.16 | |||||
9 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 46.20 | 1:37.60 | |||||
10 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 46.78 | 1:40.45 | |||||
11 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 48.36 | 1:42.82 | |||||
12 | Nellie Hånell | 2006 | Simklubben Triton | 51.45 | 1:49.21 | |||||
13 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 51.62 | 1:52.90 | |||||
- | Agnes Alm | 2006 | S71 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Malmö TYR invitational | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2020 |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.68 | 1:08.10 | |||||
2 | August Mathisen | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.99 | 1:08.62 | |||||
3 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.59 | 1:08.93 | |||||
4 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.89 | 1:11.05 | |||||
5 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.93 | 1:12.50 | |||||
6 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.30 | 1:14.16 | |||||
7 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.79 | 1:14.85 | |||||
8 | Oskar Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.85 | 1:15.67 | |||||
9 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.69 | 1:15.93 | |||||
10 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.79 | 1:16.96 | |||||
11 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.05 | 1:17.78 | |||||
12 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 35.78 | 1:18.54 | |||||
13 | Axel Auer | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.78 | 1:18.67 | |||||
14 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.29 | 1:20.93 | |||||
15 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.58 | 1:26.50 | |||||
- | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Malte Lundgren | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.71 | 1:11.87 | |||||
2 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.61 | 1:12.09 | |||||
3 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 33.84 | 1:13.15 | |||||
4 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 34.23 | 1:13.69 | |||||
5 | Malte Svensson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.57 | 1:14.34 | |||||
6 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.07 | 1:14.88 | |||||
7 | Niklas Andersson | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.67 | 1:15.82 | |||||
8 | Axel Vaide | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.33 | 1:16.36 | |||||
9 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 36.44 | 1:18.02 | |||||
10 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 36.63 | 1:18.99 | |||||
11 | Stefan Bondzic-Rasic | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.41 | 1:19.60 | |||||
12 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 37.29 | 1:20.95 | |||||
13 | Hugo Johnsson | 2005 | S71 | 38.82 | 1:22.26 | |||||
14 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 38.53 | 1:22.90 | |||||
15 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.54 | 1:23.57 | |||||
16 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.10 | 1:25.74 | |||||
17 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 41.76 | 1:29.84 | |||||
18 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 43.34 | 1:31.41 | |||||
19 | Axel Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 45.71 | 1:33.41 | |||||
20 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 44.91 | 1:36.74 | |||||
- | Robin Cakmak | 2004 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Näsström | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 39.64 | 1:24.26 | |||||
2 | Teo Cokalic | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 39.87 | 1:24.30 | |||||
3 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 40.04 | 1:24.83 | |||||
4 | Albin Björnström | 2007 | Simklubben Triton | 40.05 | 1:26.16 | |||||
5 | Benjamin Huasson | 2007 | Ringsjö Simklubb | 40.18 | 1:26.25 | |||||
6 | Albin Nyholm | 2007 | Simklubben Triton | 44.50 | 1:34.30 | |||||
7 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 45.14 | 1:34.76 | |||||
8 | Oscar Rasmusson | 2006 | Simklubben Triton | 47.10 | 1:36.27 | |||||
9 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 45.13 | 1:39.73 | |||||
- | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:49 |