Tulokset Forum Horsens Cup - indledende
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Stævnerekord: Nicolai graae Hansen - 4.45.35 |
Sponsor: Banknordik |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.19 | 2:19.57 | 3:39.55 | 4:43.56 | |||
2 | Søren Mikkelsen | 1991 | Lyseng IF | 1:16.05 | 2:43.00 | 4:12.05 | 5:20.92 | |||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Nicolai graae Hansen - 4.45.35 |
Sponsor: Banknordik |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.24 | 2:15.23 | 3:39.86 | 4:46.03 | |||
2 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.80 | 2:24.85 | 3:49.61 | 4:53.89 | |||
3 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.96 | 2:26.70 | 3:44.94 | 4:56.10 | |||
4 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 1:17.48 | 2:33.38 | 4:07.07 | 5:21.49 | |||
- | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | en h ved 25m | |||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Nicolai graae Hansen - 4.45.35 |
Sponsor: Banknordik |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:13.80 | 2:30.43 | 3:55.06 | 5:02.70 | |||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.60 | 2:27.90 | 3:58.14 | 5:08.18 | |||
3 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.71 | 2:31.38 | 4:02.56 | 5:12.50 | |||
4 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.51 | 2:34.69 | 4:14.52 | 5:26.00 | |||
5 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.08 | 2:35.34 | 4:12.89 | 5:30.78 | |||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Nicolai graae Hansen - 4.45.35 |
Sponsor: Banknordik |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.39 | 2:46.48 | 4:20.26 | 5:32.11 | |||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.30 | 2:41.81 | 4:21.45 | 5:36.09 | |||
3 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.57 | 2:52.13 | 4:31.86 | 5:49.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Stævnerekord: Kirsten Detlef - 5.15.21 |
Sponsor: Airtjek Boliventilation |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 1:30.12 | 3:16.11 | 5:05.78 | 6:37.83 | |||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Kirsten Detlef - 5.15.21 |
Sponsor: Airtjek Boliventilation |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.06 | 2:35.08 | 4:11.59 | 5:24.93 | |||
2 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.52 | 2:41.69 | 4:13.63 | 5:32.77 | |||
3 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:20.02 | 3:34.00 | 5:03.02 | 5:42.04 | |||
4 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:27.73 | 3:00.37 | 4:37.79 | 6:04.22 | |||
5 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:27.50 | 3:03.75 | 4:47.03 | 6:06.33 | |||
6 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:36.91 | 3:28.13 | 5:09.11 | 6:45.98 | |||
7 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 1:43.40 | 3:34.57 | 5:21.43 | 6:57.97 | |||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Kirsten Detlef - 5.15.21 |
Sponsor: Airtjek Boliventilation |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 1:25.21 | 2:49.13 | 4:26.55 | 5:48.73 | |||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.37 | 2:51.27 | 4:31.14 | 5:53.38 | |||
3 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:25.74 | 2:57.41 | 4:39.50 | 5:58.56 | |||
4 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:34.52 | 3:07.53 | 4:44.66 | 6:01.49 | |||
5 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 1:34.89 | 3:14.28 | 4:55.52 | 6:19.32 | |||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 1:31.84 | 3:10.16 | 4:52.51 | 6:20.93 | |||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Kirsten Detlef - 5.15.21 |
Sponsor: Airtjek Boliventilation |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:49.98 | 3:38.55 | 5:41.22 | 7:23.67 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 0.53.32 |
Sponsor: Careitec A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 26.44 | 55.52 | |||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 27.33 | 56.66 | |||||
3 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.53 | 56.84 | |||||
4 | Michael Petersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 28.87 | 59.82 | |||||
5 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 28.44 | 1:00.12 | |||||
6 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 30.57 | 1:05.43 | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 0.53.32 |
Sponsor: Careitec A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 25.81 | 51.80 | |||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 25.92 | 53.49 | |||||
3 | Oliver Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.14 | 55.54 | |||||
4 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.77 | 56.02 | |||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 27.59 | 56.75 | |||||
6 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.59 | 56.84 | |||||
7 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.65 | 57.78 | |||||
8 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.97 | 59.30 | |||||
9 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 29.55 | 1:00.59 | |||||
10 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.77 | 1:00.97 | |||||
11 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 30.74 | 1:05.47 | |||||
12 | Anders Bjørn Fries | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 32.81 | 1:07.40 | |||||
13 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 32.71 | 1:07.73 | |||||
14 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.22 | 1:07.85 | |||||
- | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 0.53.32 |
Sponsor: Careitec A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 27.87 | 58.53 | |||||
2 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 28.35 | 58.64 | |||||
3 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 28.35 | 58.91 | |||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.22 | 59.24 | |||||
5 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 28.07 | 59.53 | |||||
6 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 28.58 | 59.77 | |||||
7 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 28.96 | 1:00.21 | |||||
8 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 28.79 | 1:00.52 | |||||
9 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 29.01 | 1:00.76 | |||||
10 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 29.77 | 1:00.77 | |||||
11 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 29.07 | 1:00.90 | |||||
12 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 29.80 | 1:01.01 | |||||
13 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 29.75 | 1:01.31 | |||||
14 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 29.78 | 1:01.40 | |||||
15 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.11 | 1:01.52 | |||||
16 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 30.08 | 1:02.01 | |||||
17 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 29.76 | 1:02.34 | |||||
18 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 29.48 | 1:02.68 | |||||
19 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 30.10 | 1:02.78 | |||||
20 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 29.68 | 1:02.82 | |||||
21 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.12 | 1:03.08 | |||||
22 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.04 | 1:03.75 | |||||
23 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.09 | 1:04.34 | |||||
24 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 31.22 | 1:04.36 | |||||
25 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 32.06 | 1:04.44 | |||||
26 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 30.82 | 1:04.45 | |||||
27 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 30.98 | 1:04.83 | |||||
28 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 31.51 | 1:04.90 | |||||
29 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 31.92 | 1:05.12 | |||||
30 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 31.85 | 1:05.98 | |||||
31 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.69 | 1:06.73 | |||||
32 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.27 | 1:06.87 | |||||
33 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 32.28 | 1:07.23 | |||||
34 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 32.49 | 1:07.44 | |||||
35 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 33.38 | 1:08.45 | |||||
36 | Daniel Hørmann | 1997 | Lyseng IF | 31.64 | 1:10.45 | |||||
37 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 34.77 | 1:11.43 | |||||
38 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.50 | 1:11.76 | |||||
39 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 35.03 | 1:14.51 | |||||
40 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 35.92 | 1:14.97 | |||||
41 | Mads Lillelund | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 39.64 | 1:23.46 | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 0.53.32 |
Sponsor: Careitec A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.37 | 58.83 | |||||
2 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 29.62 | 1:01.56 | |||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.80 | 1:03.58 | |||||
4 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 31.40 | 1:04.43 | |||||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 30.89 | 1:05.09 | |||||
6 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 32.31 | 1:05.47 | |||||
7 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.64 | 1:05.56 | |||||
8 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.00 | 1:05.57 | |||||
9 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.89 | 1:07.97 | |||||
10 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.10 | 1:08.34 | |||||
11 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 33.39 | 1:08.58 | |||||
12 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.35 | 1:08.72 | |||||
13 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.12 | 1:09.12 | |||||
14 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 32.92 | 1:09.35 | |||||
15 | Rasmus Udbye | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 33.84 | 1:11.37 | |||||
16 | August Laursen | 1999 | Randers GF Neptun | 34.20 | 1:12.07 | |||||
17 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.62 | 1:12.26 | |||||
18 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.18 | 1:12.67 | |||||
19 | Ricky L. Mortensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.10 | 1:13.46 | |||||
20 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 35.06 | 1:13.72 | |||||
21 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.34 | 1:14.34 | |||||
22 | Alexander F. Sørensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.92 | 1:14.61 | |||||
23 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 36.42 | 1:16.32 | |||||
24 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.00 | 1:16.38 | |||||
25 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.28 | 1:16.45 | |||||
26 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 36.92 | 1:17.57 | |||||
27 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.34 | 1:18.68 | |||||
28 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.75 | 1:20.00 | |||||
29 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 38.69 | 1:22.22 | |||||
30 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 40.12 | 1:23.22 | |||||
31 | Oliver Gravgaard | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.99 | 1:24.59 | |||||
32 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.93 | 1:25.51 | |||||
33 | Andreas Kvist Ørnstrup | 1999 | Horsens Svømmeklub | 41.28 | 1:25.80 | |||||
34 | Kristian Livbjerg | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.33 | 1:26.37 | |||||
35 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 41.73 | 1:26.70 | |||||
36 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 42.62 | 1:28.32 | |||||
37 | Andreas Rasmussen | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.60 | 1:31.11 | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 0.53.32 |
Sponsor: Careitec A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 33.90 | 1:11.42 | |||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.35 | 1:11.52 | |||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.95 | 1:13.94 | |||||
4 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.48 | 1:14.30 | |||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.58 | 1:15.06 | |||||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.22 | 1:16.90 | |||||
7 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.39 | 1:17.18 | |||||
8 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 36.91 | 1:17.69 | |||||
9 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 37.24 | 1:20.10 | |||||
10 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.54 | 1:20.38 | |||||
11 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.20 | 1:20.91 | |||||
12 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.95 | 1:22.48 | |||||
13 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 40.95 | 1:24.68 | |||||
14 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.69 | 1:26.11 | |||||
15 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.01 | 1:28.38 | |||||
16 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 42.10 | 1:30.27 | |||||
17 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 44.12 | 1:32.56 | |||||
18 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.95 | 1:34.86 | |||||
19 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.47 | 1:35.93 | |||||
20 | Anton Rosenkilde | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.61 | 1:40.02 | |||||
21 | Daniel Lundgreen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.61 | 1:40.90 | |||||
22 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 48.46 | 1:42.07 | |||||
23 | Marcus Findsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:43.10 | 1:43.10 | |||||
24 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.44 | 1:43.94 | |||||
25 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 55.44 | 1:56.96 | |||||
- | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | DNS | ||||||
- | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.57.57 |
Sponsor: Danbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.28 | 1:00.53 | |||||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 30.05 | 1:01.76 | |||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.91 | 1:03.81 | |||||
4 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 31.07 | 1:04.31 | |||||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 31.25 | 1:04.53 | |||||
6 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.49 | 1:05.20 | |||||
7 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 31.77 | 1:05.47 | |||||
8 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 1:05.97 | ||||||
9 | Mathilde Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.42 | 1:06.13 | |||||
10 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 31.95 | 1:06.55 | |||||
11 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 31.74 | 1:07.38 | |||||
12 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 32.43 | 1:07.39 | |||||
13 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 32.33 | 1:07.54 | |||||
14 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 33.33 | 1:09.27 | |||||
15 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 34.58 | 1:14.11 | |||||
16 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 35.32 | 1:17.10 | |||||
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.57.57 |
Sponsor: Danbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.17 | 59.60 | |||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.20 | 1:02.23 | |||||
3 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 30.08 | 1:02.62 | |||||
4 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 30.91 | 1:03.34 | |||||
5 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 31.35 | 1:04.36 | |||||
6 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.57 | 1:05.08 | |||||
7 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.50 | 1:06.18 | |||||
8 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.63 | 1:06.76 | |||||
9 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 31.23 | 1:06.80 | |||||
10 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 32.19 | 1:07.21 | |||||
11 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.55 | 1:07.47 | |||||
12 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 32.16 | 1:07.60 | |||||
13 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.03 | 1:08.78 | |||||
14 | Ella Turin | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 33.16 | 1:08.94 | |||||
15 | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 33.69 | 1:09.23 | |||||
16 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 33.62 | 1:09.45 | |||||
17 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 33.84 | 1:09.86 | |||||
18 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 32.97 | 1:10.10 | |||||
19 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.07 | 1:10.18 | |||||
20 | Christina Løth Andersen | 1997 | Odder IGF | 33.90 | 1:11.10 | |||||
21 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.57 | 1:12.57 | |||||
22 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.88 | 1:12.84 | |||||
23 | Sofie Schriver Bjerrehuus | 1997 | Lyseng IF | 35.04 | 1:12.85 | |||||
24 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 36.33 | 1:13.98 | |||||
25 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.85 | 1:18.43 | |||||
26 | Christina Nielsen | 1997 | Randers GF Neptun | 38.00 | 1:19.42 | |||||
27 | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | 37.41 | 1:19.56 | |||||
28 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.93 | 1:19.89 | |||||
29 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | Randers GF Neptun | 38.59 | 1:20.27 | |||||
30 | Pernille Lading | 1998 | Randers GF Neptun | 38.40 | 1:21.22 | |||||
31 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 39.53 | 1:22.04 | |||||
32 | Simone Nielsen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.86 | 1:32.96 | |||||
- | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Kirstine Theilgaard | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.57.57 |
Sponsor: Danbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.17 | 1:03.74 | |||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.93 | 1:03.88 | |||||
3 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 31.12 | 1:05.20 | |||||
4 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.44 | 1:08.42 | |||||
5 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 33.25 | 1:09.05 | |||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 33.97 | 1:09.94 | |||||
7 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 33.46 | 1:10.14 | |||||
8 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.77 | 1:11.00 | |||||
9 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 34.16 | 1:11.01 | |||||
10 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 33.94 | 1:11.16 | |||||
11 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.79 | 1:11.55 | |||||
12 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.04 | 1:11.58 | |||||
13 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 34.24 | 1:11.59 | |||||
14 | Nicoline Bredahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 35.68 | 1:12.65 | |||||
15 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 35.25 | 1:12.87 | |||||
16 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.67 | 1:12.88 | |||||
17 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.17 | 1:13.03 | |||||
18 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.75 | 1:13.77 | |||||
19 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.81 | 1:13.82 | |||||
20 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.00 | 1:13.86 | |||||
21 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.99 | 1:14.05 | |||||
22 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 35.52 | 1:14.43 | |||||
23 | Clara Enné Bæk | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.26 | 1:14.69 | |||||
24 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 36.23 | 1:15.30 | |||||
25 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.55 | 1:15.35 | |||||
26 | Sissel L. Madsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 35.79 | 1:16.04 | |||||
27 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 36.38 | 1:16.21 | |||||
28 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.42 | 1:16.52 | |||||
29 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 37.06 | 1:16.79 | |||||
30 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.65 | 1:17.39 | |||||
31 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 36.97 | 1:17.46 | |||||
32 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 36.97 | 1:17.95 | |||||
33 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 36.59 | 1:19.08 | |||||
34 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.59 | 1:19.20 | |||||
34 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.18 | 1:19.20 | |||||
36 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.25 | 1:19.78 | |||||
37 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 38.52 | 1:19.95 | |||||
38 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.11 | 1:20.03 | |||||
39 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 38.74 | 1:20.71 | |||||
40 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.49 | 1:20.81 | |||||
41 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 39.17 | 1:20.93 | |||||
42 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.06 | 1:21.24 | |||||
43 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 39.54 | 1:21.59 | |||||
44 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.46 | 1:21.87 | |||||
45 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 38.55 | 1:22.00 | |||||
46 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.54 | 1:22.10 | |||||
47 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.21 | 1:22.27 | |||||
48 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.79 | 1:22.96 | |||||
49 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 40.29 | 1:23.30 | |||||
50 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.98 | 1:23.38 | |||||
51 | Trine Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 39.24 | 1:23.53 | |||||
52 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.22 | 1:23.69 | |||||
53 | Anne Rytter | 2000 | Randers GF Neptun | 40.40 | 1:23.99 | |||||
54 | Christina Christensen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 39.55 | 1:24.84 | |||||
55 | Milena Christensen | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.06 | 1:25.06 | |||||
56 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 40.27 | 1:25.81 | |||||
57 | Sophie Larsen | 1999 | Randers GF Neptun | 40.27 | 1:27.39 | |||||
58 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.84 | 1:29.50 | |||||
59 | Anne Emilie Krogh Mathias | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 43.35 | 1:30.79 | |||||
60 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.72 | 1:34.24 | |||||
61 | Tilda Riis Persson | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 43.04 | 1:34.67 | |||||
62 | Kristina Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 45.19 | 1:35.90 | |||||
- | Karoline Karlskov | 1999 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.57.57 |
Sponsor: Danbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.55 | 1:12.54 | |||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 36.05 | 1:14.08 | |||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.52 | 1:14.92 | |||||
4 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.27 | 1:15.87 | |||||
5 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 36.32 | 1:15.94 | |||||
6 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 36.99 | 1:17.44 | |||||
7 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.80 | 1:19.28 | |||||
8 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.55 | 1:22.71 | |||||
9 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.45 | 1:23.49 | |||||
10 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.69 | 1:23.89 | |||||
11 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 40.55 | 1:24.76 | |||||
12 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.14 | 1:25.57 | |||||
13 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 40.31 | 1:26.24 | |||||
14 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 41.20 | 1:26.58 | |||||
15 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 41.37 | 1:26.79 | |||||
16 | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 42.97 | 1:28.69 | |||||
17 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 42.76 | 1:28.73 | |||||
18 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.43 | 1:28.88 | |||||
19 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 41.77 | 1:29.01 | |||||
20 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.63 | 1:29.04 | |||||
21 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.52 | 1:29.83 | |||||
22 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.20 | 1:31.18 | |||||
23 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 44.62 | 1:32.43 | |||||
24 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 43.14 | 1:33.09 | |||||
25 | Sofie Faarkrog Jakobsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 45.93 | 1:36.17 | |||||
26 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.60 | 1:38.76 | |||||
27 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.53 | 1:38.82 | |||||
28 | Yasmin Dræbye | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.48 | 1:39.15 | |||||
29 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.50 | 1:40.07 | |||||
30 | Cathrine Stensdal | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.93 | 1:41.72 | |||||
31 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 46.98 | 1:43.03 | |||||
32 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 48.85 | 1:43.61 | |||||
33 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.08 | 1:44.66 | |||||
34 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.23 | 1:48.33 | |||||
35 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 52.24 | 1:54.53 | |||||
36 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 50.89 | 1:55.56 | |||||
37 | Anine Ploug | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:12.30 | 2:12.30 | |||||
38 | Nanna Jakobsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 59.79 | 2:12.96 | |||||
39 | Julie Kühne Johansen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:04.09 | 2:22.75 | |||||
- | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.57.57 |
Sponsor: Danbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.92 | 1:38.51 | |||||
2 | Sara Frisk Helstrup | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.16 | 1:38.70 | |||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.47 | 1:38.96 | |||||
4 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.77 | 1:45.23 | |||||
5 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.38 | 1:50.72 | |||||
6 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 58.12 | 2:09.43 | |||||
7 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 59.31 | 2:11.52 | |||||
- | Camilla Newe Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej ber 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:32 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.27.86 |
Sponsor: Deloitte Ålborg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 27.07 | ||||||
2 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 27.09 | ||||||
3 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.84 | ||||||
4 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 30.85 | ||||||
5 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 32.96 | ||||||
6 | Henrik Kingo | 1991 | Odense Svømme Klub | 33.08 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.27.86 |
Sponsor: Deloitte Ålborg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 27.17 | ||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.46 | ||||||
3 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.80 | ||||||
4 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.10 | ||||||
5 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.10 | ||||||
6 | Oliver Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.43 | ||||||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 31.14 | ||||||
8 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 31.56 | ||||||
9 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.78 | ||||||
10 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 35.54 | ||||||
11 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.39 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.27.86 |
Sponsor: Deloitte Ålborg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 31.10 | ||||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.23 | ||||||
3 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 32.66 | ||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.66 | ||||||
5 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 32.81 | ||||||
6 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 33.92 | ||||||
7 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.36 | ||||||
8 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.93 | ||||||
9 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 35.08 | ||||||
10 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.34 | ||||||
11 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 35.81 | ||||||
12 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.87 | ||||||
13 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.50 | ||||||
14 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 39.80 | ||||||
15 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 40.93 | ||||||
- | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej for bev 25m | |||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.27.86 |
Sponsor: Deloitte Ålborg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 33.20 | ||||||
2 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 33.39 | ||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.21 | ||||||
4 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 34.29 | ||||||
5 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.35 | ||||||
6 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 35.37 | ||||||
7 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 35.79 | ||||||
8 | Rasmus Udbye | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.93 | ||||||
9 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 36.60 | ||||||
10 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.94 | ||||||
11 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.11 | ||||||
12 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.71 | ||||||
13 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 38.89 | ||||||
14 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 39.48 | ||||||
15 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.77 | ||||||
16 | Alexander F. Sørensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.51 | ||||||
17 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 41.07 | ||||||
18 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 41.66 | ||||||
19 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.54 | ||||||
20 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.71 | ||||||
21 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.86 | ||||||
22 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 43.65 | ||||||
23 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 45.48 | ||||||
24 | Oliver Gravgaard | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.96 | ||||||
25 | Kristian Livbjerg | 2000 | Horsens Svømmeklub | 48.24 | ||||||
26 | Andreas Rasmussen | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.29 | ||||||
27 | Andreas Kvist Ørnstrup | 1999 | Horsens Svømmeklub | 49.46 | ||||||
- | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej af på ryg | |||||
- | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej for bev 25 m | |||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.27.86 |
Sponsor: Deloitte Ålborg |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.84 | ||||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.47 | ||||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.43 | ||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.12 | ||||||
5 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 42.63 | ||||||
6 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 43.43 | ||||||
7 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.44 | ||||||
8 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 44.11 | ||||||
9 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 44.27 | ||||||
10 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 44.81 | ||||||
11 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 45.14 | ||||||
12 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 46.37 | ||||||
13 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.27 | ||||||
14 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 50.44 | ||||||
15 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 56.00 | ||||||
16 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 56.56 | ||||||
17 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:01.94 | ||||||
- | Anton Rosenkilde | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | ej for bev 25 m | |||||
- | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | ej f bev 25m | |||||
- | Daniel Lundgreen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej for bev 25m | |||||
- | Marcus Findsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej afslut ryg | |||||
- | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | mav ved afslut | |||||
- | Tobias Laursen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | udsvøm mav 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.29.15 |
Sponsor: Delta Vision |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.07 | ||||||
2 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 32.45 | ||||||
3 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.50 | ||||||
4 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.71 | ||||||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.20 | ||||||
6 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 35.56 | ||||||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.84 | ||||||
8 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.19 | ||||||
9 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.33 | ||||||
10 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 39.10 | ||||||
11 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 40.31 | ||||||
12 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 42.41 | ||||||
13 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 43.22 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.29.15 |
Sponsor: Delta Vision |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.78 | ||||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.61 | ||||||
3 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 33.89 | ||||||
4 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 35.95 | ||||||
5 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 36.26 | ||||||
6 | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 36.41 | ||||||
7 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.46 | ||||||
8 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.44 | ||||||
9 | Christina Løth Andersen | 1997 | Odder IGF | 37.50 | ||||||
10 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.02 | ||||||
11 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.37 | ||||||
12 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 38.69 | ||||||
13 | Sofie Schriver Bjerrehuus | 1997 | Lyseng IF | 45.08 | ||||||
- | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Kirstine Theilgaard | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.29.15 |
Sponsor: Delta Vision |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.62 | ||||||
2 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 34.87 | ||||||
3 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 35.20 | ||||||
4 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.84 | ||||||
5 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 36.31 | ||||||
6 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 36.52 | ||||||
7 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.25 | ||||||
8 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 37.52 | ||||||
9 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 37.62 | ||||||
10 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 38.19 | ||||||
11 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 38.38 | ||||||
12 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.08 | ||||||
13 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.14 | ||||||
14 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.32 | ||||||
15 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.74 | ||||||
16 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.82 | ||||||
17 | Trine Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 41.36 | ||||||
18 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 41.51 | ||||||
19 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 41.64 | ||||||
20 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 41.70 | ||||||
21 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.93 | ||||||
22 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 42.13 | ||||||
23 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.28 | ||||||
24 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 43.27 | ||||||
25 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 43.33 | ||||||
26 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.90 | ||||||
27 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 44.82 | ||||||
28 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 44.90 | ||||||
29 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.02 | ||||||
30 | Christina Christensen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 45.34 | ||||||
31 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 45.52 | ||||||
32 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.33 | ||||||
33 | Kristina Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 53.60 | ||||||
34 | Mia Nystrup Jepsen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 53.65 | ||||||
- | Karoline Karlskov | 1999 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej fo bev 25 | |||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.29.15 |
Sponsor: Delta Vision |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.05 | ||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 39.61 | ||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.98 | ||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.17 | ||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 41.65 | ||||||
6 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 41.75 | ||||||
7 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.66 | ||||||
8 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 43.13 | ||||||
9 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 43.78 | ||||||
10 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 43.96 | ||||||
11 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.74 | ||||||
12 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 44.98 | ||||||
13 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 45.53 | ||||||
14 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 45.69 | ||||||
15 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.84 | ||||||
16 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 47.51 | ||||||
17 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 47.76 | ||||||
18 | Sofie Faarkrog Jakobsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 49.28 | ||||||
19 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 52.67 | ||||||
20 | Yasmin Dræbye | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.89 | ||||||
21 | Freja Møller | 2001 | Horsens Svømmeklub | 54.01 | ||||||
22 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 54.85 | ||||||
23 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 55.26 | ||||||
24 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 55.81 | ||||||
25 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 56.83 | ||||||
26 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:23.14 | ||||||
- | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anine Ploug | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | afs på mave | |||||
- | Julie Kühne Johansen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | sv på mave 25 m | |||||
- | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej for bev | |||||
- | Nanna Jakobsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | afslut på ryg | |||||
- | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej for bev | |||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.29.15 |
Sponsor: Delta Vision |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.56 | ||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 50.85 | ||||||
3 | Sara Frisk Helstrup | 2003 | Horsens Svømmeklub | 54.37 | ||||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 56.83 | ||||||
5 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.66 | ||||||
6 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.44 | ||||||
- | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej for bev 25 m | |||||
- | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej ber ved 25m | |||||
- | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | bryst v 25m | |||||
- | Camilla Newe Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | afs på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:19 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:38 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 2.27.91 |
Sponsor: Guldager Energi A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Petersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 35.09 | 1:13.80 | 1:52.54 | 2:30.30 | |||
2 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.80 | 1:18.56 | 2:01.81 | 2:43.79 | |||
3 | Søren Mikkelsen | 1991 | Lyseng IF | 39.21 | 1:22.35 | 2:05.75 | 2:48.71 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 2.27.91 |
Sponsor: Guldager Energi A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.54 | 1:12.98 | 1:51.85 | 2:30.30 | |||
2 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.91 | 1:16.48 | 1:57.13 | 2:37.74 | |||
3 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.39 | 1:17.36 | 1:58.28 | 2:38.43 | |||
4 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 37.57 | 1:20.13 | 2:03.47 | 2:47.06 | |||
5 | Anders Bjørn Fries | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 39.90 | 1:24.86 | 2:09.29 | 2:53.93 | |||
6 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 39.73 | 1:24.56 | 2:11.21 | 2:56.96 | |||
7 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 44.01 | 1:34.11 | 2:24.92 | 3:14.69 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 2.27.91 |
Sponsor: Guldager Energi A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 36.76 | 1:17.31 | 1:58.39 | 2:39.50 | |||
2 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.70 | 1:17.61 | 1:59.06 | 2:39.89 | |||
3 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 37.19 | 1:18.26 | 2:00.21 | 2:42.19 | |||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 38.71 | 1:20.81 | 2:02.48 | 2:44.31 | |||
5 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.82 | 1:18.55 | 2:02.30 | 2:45.16 | |||
6 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 37.97 | 1:22.27 | 2:06.44 | 2:48.75 | |||
7 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 39.93 | 1:23.20 | 2:07.08 | 2:49.60 | |||
8 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 38.44 | 1:20.81 | 2:05.43 | 2:49.72 | |||
9 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 40.19 | 1:25.00 | 2:10.54 | 2:55.48 | |||
10 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 39.04 | 1:23.03 | 2:08.74 | 2:55.73 | |||
11 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 40.62 | 1:26.86 | 2:13.13 | 2:56.74 | |||
12 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 42.78 | 1:28.85 | 2:16.90 | 3:04.17 | |||
13 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 43.19 | 1:31.12 | 2:20.31 | 3:10.06 | |||
14 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 44.12 | 1:33.38 | 2:24.23 | 3:12.01 | |||
15 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 42.71 | 1:31.39 | 2:21.26 | 3:12.02 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 2.27.91 |
Sponsor: Guldager Energi A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 37.95 | 1:21.57 | 2:05.97 | 2:50.13 | |||
2 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.34 | 1:21.54 | 2:06.56 | 2:51.29 | |||
3 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 39.54 | 1:24.26 | 2:09.30 | 2:54.15 | |||
4 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.51 | 1:23.79 | 2:09.86 | 2:54.35 | |||
5 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 42.95 | 1:30.34 | 2:17.72 | 3:04.03 | |||
6 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 43.13 | 1:31.23 | 2:19.25 | 3:07.30 | |||
7 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 43.84 | 1:31.91 | 2:21.02 | 3:09.02 | |||
8 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 44.10 | 1:33.00 | 2:22.65 | 3:11.46 | |||
9 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 46.91 | 1:36.71 | 2:27.15 | 3:17.71 | |||
10 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.00 | 1:40.36 | 2:33.67 | 3:25.19 | |||
11 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.26 | 1:42.54 | 2:37.58 | 3:29.72 | |||
12 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 45.54 | 1:38.64 | 2:33.84 | 3:29.96 | |||
13 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 47.62 | 1:43.66 | 2:38.46 | 3:32.83 | |||
14 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 50.19 | 1:46.73 | 2:44.36 | 3:41.40 | |||
15 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 56.32 | 1:59.82 | 3:04.70 | 4:07.99 | |||
- | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 2.27.91 |
Sponsor: Guldager Energi A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.20 | 1:42.05 | 2:36.29 | 3:29.41 | |||
2 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 46.66 | 1:40.72 | 2:36.21 | 3:31.63 | |||
- | Alexander Stær | 2001 | Randers GF Neptun | DNS | ||||||
- | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:38 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Stævnerekord: Louise B. Dalgaard - 2.48.71 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 35.27 | 1:15.98 | 1:59.92 | 2:42.15 | |||
2 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 38.96 | 1:21.52 | 2:05.59 | 2:49.08 | |||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.22 | 1:23.83 | 2:08.22 | 2:52.46 | |||
4 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 39.28 | 1:23.51 | 2:08.44 | 2:52.61 | |||
5 | Mathilde Stærk | 1990 | Lyseng IF | 41.01 | 1:26.15 | 2:12.61 | 2:58.98 | |||
6 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 40.72 | 1:26.59 | 2:14.20 | 3:01.54 | |||
7 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 41.60 | 1:26.92 | 2:13.10 | 3:01.85 | |||
8 | Karen Krogh Lund | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.10 | 1:28.95 | 2:16.80 | 3:04.27 | |||
9 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 40.74 | 1:29.31 | 2:19.46 | 3:08.50 | |||
10 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.21 | 1:33.91 | 2:28.76 | 3:21.71 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Louise B. Dalgaard - 2.48.71 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 38.84 | 1:21.85 | 2:04.73 | 2:46.89 | |||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.25 | 1:20.98 | 2:04.63 | 2:48.69 | |||
3 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 40.25 | 1:24.32 | 2:09.08 | 2:53.51 | |||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 41.35 | 1:26.00 | 2:11.17 | 2:57.08 | |||
5 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 40.45 | 1:25.85 | 2:12.73 | 2:58.59 | |||
6 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 40.82 | 1:26.02 | 2:12.82 | 2:58.72 | |||
7 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 41.17 | 1:28.18 | 2:15.56 | 3:02.84 | |||
8 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 43.09 | 1:30.72 | 2:19.27 | 3:07.20 | |||
9 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.23 | 1:30.82 | 2:20.04 | 3:08.69 | |||
10 | Christina Løth Andersen | 1997 | Odder IGF | 44.18 | 1:32.87 | 2:21.46 | 3:11.36 | |||
11 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 44.10 | 1:33.94 | 2:25.67 | 3:18.46 | |||
12 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 45.69 | 1:36.98 | 2:29.74 | 3:21.92 | |||
13 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.66 | 1:38.36 | 2:30.55 | 3:22.72 | |||
14 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 46.97 | 1:39.04 | 2:31.12 | 3:23.41 | |||
15 | Christina Nielsen | 1997 | Randers GF Neptun | 46.59 | 1:38.24 | 2:31.60 | 3:24.08 | |||
16 | Cecilie Knudsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 45.98 | 1:38.05 | 2:32.76 | 3:27.02 | |||
17 | Lea Føste Andersen | 1998 | Randers GF Neptun | 47.37 | 1:40.49 | 2:33.93 | 3:27.21 | |||
18 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.56 | 1:48.48 | 2:46.97 | 3:43.38 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Louise B. Dalgaard - 2.48.71 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 40.29 | 1:24.39 | 2:09.60 | 2:55.20 | |||
2 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 42.80 | 1:30.08 | 2:17.76 | 3:03.60 | |||
3 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.77 | 1:29.08 | 2:16.69 | 3:04.91 | |||
4 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.24 | 1:30.85 | 2:20.39 | 3:09.61 | |||
5 | Celina G Winther | 1999 | Randers GF Neptun | 44.46 | 1:32.73 | 2:21.80 | 3:11.71 | |||
6 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.91 | 1:35.74 | 2:24.93 | 3:13.46 | |||
7 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.88 | 1:36.51 | 2:27.41 | 3:17.45 | |||
8 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 46.54 | 1:37.61 | 2:29.15 | 3:20.07 | |||
9 | Trine Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 46.29 | 1:37.94 | 2:30.84 | 3:22.54 | |||
10 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 47.37 | 1:39.11 | 2:31.11 | 3:22.64 | |||
11 | Anna Olsen | 1999 | Randers GF Neptun | 48.95 | 1:41.54 | 2:34.20 | 3:26.54 | |||
12 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 48.51 | 1:42.22 | 2:36.92 | 3:30.21 | |||
13 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 46.37 | 1:40.67 | 2:36.91 | 3:30.88 | |||
14 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.50 | 1:43.45 | 2:39.41 | 3:34.21 | |||
15 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.83 | 1:43.78 | 2:39.26 | 3:34.52 | |||
16 | Clara Enné Bæk | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.98 | 1:44.68 | 2:41.25 | 3:36.17 | |||
17 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.00 | 1:50.53 | 2:49.23 | 3:46.81 | |||
18 | Kristina Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 54.07 | 1:52.30 | 2:51.16 | 3:48.18 | |||
19 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.39 | 1:56.27 | 2:58.49 | 3:59.39 | |||
20 | Sophie Larsen | 1999 | Randers GF Neptun | 55.14 | 1:55.01 | 2:57.26 | 3:59.72 | |||
- | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Louise B. Dalgaard - 2.48.71 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 43.23 | 1:31.00 | 2:19.16 | 3:06.41 | |||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 45.03 | 1:35.12 | 2:25.38 | 3:14.87 | |||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.54 | 1:35.70 | 2:26.64 | 3:16.13 | |||
4 | Sille Ibsen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.87 | 1:39.18 | 2:32.08 | 3:23.94 | |||
5 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 49.65 | 1:43.05 | 2:37.14 | 3:31.36 | |||
6 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 49.38 | 1:43.69 | 2:40.28 | 3:35.29 | |||
7 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 48.49 | 1:47.14 | 2:48.86 | 3:44.53 | |||
8 | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 52.71 | 1:50.29 | 2:48.77 | 3:44.99 | |||
9 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 51.56 | 1:49.49 | 2:49.13 | 3:45.18 | |||
10 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.41 | 1:51.52 | 2:50.86 | 3:49.98 | |||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 53.81 | 1:52.68 | 2:52.29 | 3:51.69 | |||
12 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 54.45 | 1:53.58 | 2:54.59 | 3:53.06 | |||
13 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.89 | 1:57.32 | 2:57.55 | 3:58.44 | |||
14 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.21 | 1:56.74 | 2:58.65 | 3:59.99 | |||
15 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.99 | 1:59.27 | 3:01.06 | 4:00.46 | |||
16 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 57.34 | 2:01.73 | 3:08.39 | 4:13.36 | |||
17 | Freja Møller | 2001 | Horsens Svømmeklub | 58.65 | 2:05.64 | 3:15.21 | 4:23.60 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Stævnerekord: Louise B. Dalgaard - 2.48.71 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:01.22 | 2:12.15 | 3:19.43 | 4:25.40 | |||
- | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | asyc arm 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:14 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:51 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Stævnerekord: Frederik Seistrup - 0.25.61 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning Horsens Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 26.74 | ||||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 27.96 | ||||||
3 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.86 | ||||||
4 | Henrik Kingo | 1991 | Odense Svømme Klub | 29.67 | ||||||
5 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 30.37 | ||||||
6 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.66 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Frederik Seistrup - 0.25.61 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning Horsens Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 25.89 | ||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 26.20 | ||||||
3 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 27.63 | ||||||
4 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.19 | ||||||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.51 | ||||||
6 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 29.67 | ||||||
7 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 30.64 | ||||||
8 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.91 | ||||||
9 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.17 | ||||||
10 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.28 | ||||||
11 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.89 | ||||||
12 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.17 | ||||||
13 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.27 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Frederik Seistrup - 0.25.61 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning Horsens Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 28.63 | ||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 29.19 | ||||||
3 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 29.56 | ||||||
4 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 29.79 | ||||||
5 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 30.38 | ||||||
6 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 30.71 | ||||||
7 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.04 | ||||||
8 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 31.10 | ||||||
9 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 31.50 | ||||||
10 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 32.18 | ||||||
11 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.83 | ||||||
12 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 33.24 | ||||||
13 | Daniel Hørmann | 1997 | Lyseng IF | 33.40 | ||||||
14 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.53 | ||||||
15 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 33.72 | ||||||
16 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 34.96 | ||||||
17 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 35.12 | ||||||
18 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 35.17 | ||||||
19 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 35.60 | ||||||
20 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.63 | ||||||
21 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 37.97 | ||||||
22 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 40.43 | ||||||
- | Mads Lillelund | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | async arm ved 15m | |||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Frederik Seistrup - 0.25.61 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning Horsens Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.92 | ||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.82 | ||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.14 | ||||||
4 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 33.22 | ||||||
5 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.29 | ||||||
6 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 33.48 | ||||||
7 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 33.54 | ||||||
8 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.57 | ||||||
9 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 33.87 | ||||||
10 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.52 | ||||||
11 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.58 | ||||||
12 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.82 | ||||||
13 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.49 | ||||||
14 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.62 | ||||||
15 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.72 | ||||||
16 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.81 | ||||||
17 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 38.83 | ||||||
18 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 39.04 | ||||||
19 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 39.32 | ||||||
20 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 40.03 | ||||||
21 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 40.55 | ||||||
22 | Ricky L. Mortensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.18 | ||||||
23 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.73 | ||||||
24 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 44.87 | ||||||
25 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 47.43 | ||||||
26 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 47.73 | ||||||
27 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 49.40 | ||||||
28 | Kristian Livbjerg | 2000 | Horsens Svømmeklub | 52.73 | ||||||
29 | Andreas Kvist Ørnstrup | 1999 | Horsens Svømmeklub | 52.93 | ||||||
- | Esben Vad Arentoft | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | en h ved indslag | |||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Frederik Seistrup - 0.25.61 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning Horsens Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.48 | ||||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.53 | ||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.58 | ||||||
4 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.30 | ||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.64 | ||||||
6 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 42.04 | ||||||
7 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 43.61 | ||||||
8 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 44.79 | ||||||
9 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 44.86 | ||||||
10 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 46.77 | ||||||
11 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 47.13 | ||||||
12 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 49.70 | ||||||
13 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 51.87 | ||||||
14 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 53.25 | ||||||
15 | Anton Rosenkilde | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 59.46 | ||||||
16 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 59.53 | ||||||
17 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:22.43 | ||||||
- | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | async ben 20 m | |||||
- | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marcus Findsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | gå på bund 20m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.28.59 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 30.65 | ||||||
2 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 31.52 | ||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 31.88 | ||||||
4 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 32.23 | ||||||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.67 | ||||||
6 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 32.72 | ||||||
7 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.92 | ||||||
8 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 34.23 | ||||||
9 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 34.40 | ||||||
10 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 34.60 | ||||||
11 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 35.40 | ||||||
12 | Mathilde Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.93 | ||||||
13 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 36.03 | ||||||
14 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.76 | ||||||
15 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 40.26 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.28.59 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.66 | ||||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.44 | ||||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.79 | ||||||
4 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 31.97 | ||||||
5 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 32.12 | ||||||
6 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 32.28 | ||||||
7 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 32.89 | ||||||
8 | Ella Turin | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 33.71 | ||||||
9 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.93 | ||||||
10 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.29 | ||||||
11 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.48 | ||||||
12 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 34.60 | ||||||
13 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.86 | ||||||
14 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 35.32 | ||||||
15 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 36.16 | ||||||
16 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.68 | ||||||
17 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.83 | ||||||
18 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.18 | ||||||
19 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 37.68 | ||||||
20 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 38.27 | ||||||
21 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.46 | ||||||
22 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 38.86 | ||||||
23 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.95 | ||||||
24 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.33 | ||||||
25 | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | 40.91 | ||||||
26 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 44.01 | ||||||
27 | Cecilie Knudsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 44.44 | ||||||
- | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.28.59 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.40 | ||||||
2 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 33.57 | ||||||
3 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.93 | ||||||
4 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 34.33 | ||||||
5 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 34.50 | ||||||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 35.13 | ||||||
7 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.69 | ||||||
8 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.24 | ||||||
9 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.52 | ||||||
10 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 37.04 | ||||||
11 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 37.08 | ||||||
12 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 37.28 | ||||||
13 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 37.65 | ||||||
14 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 38.24 | ||||||
15 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.50 | ||||||
16 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.51 | ||||||
17 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 38.95 | ||||||
18 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.07 | ||||||
19 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 39.20 | ||||||
20 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.35 | ||||||
21 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.81 | ||||||
22 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.94 | ||||||
23 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 40.03 | ||||||
24 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.23 | ||||||
25 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.61 | ||||||
26 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.70 | ||||||
27 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 41.84 | ||||||
28 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.30 | ||||||
29 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 42.53 | ||||||
30 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 42.57 | ||||||
31 | Christina Christensen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 45.08 | ||||||
32 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.18 | ||||||
33 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 45.36 | ||||||
34 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 45.65 | ||||||
35 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 46.16 | ||||||
36 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 46.41 | ||||||
37 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 47.52 | ||||||
38 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 47.66 | ||||||
39 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 49.81 | ||||||
40 | Anne Emilie Krogh Mathias | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 50.33 | ||||||
41 | Mia Nystrup Jepsen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:00.72 | ||||||
- | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
- | Karoline Karlskov | 1999 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.28.59 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 37.49 | ||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.06 | ||||||
3 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 40.69 | ||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 40.94 | ||||||
5 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.85 | ||||||
6 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 43.11 | ||||||
7 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 43.20 | ||||||
8 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 44.73 | ||||||
9 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 45.27 | ||||||
10 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.46 | ||||||
11 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 46.10 | ||||||
12 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 49.30 | ||||||
13 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 49.87 | ||||||
14 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 50.15 | ||||||
15 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 52.27 | ||||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 54.80 | ||||||
17 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.80 | ||||||
18 | Sofie Faarkrog Jakobsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 55.83 | ||||||
19 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 56.18 | ||||||
20 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.53 | ||||||
21 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:04.66 | ||||||
22 | Nanna Jakobsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:12.22 | ||||||
23 | Freja Møller | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:16.30 | ||||||
24 | Julie Kühne Johansen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:33.28 | ||||||
- | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anine Ploug | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ikke sam ben 5m | |||||
- | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | bryst ben async | |||||
- | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | asyncon arm | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.28.59 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 54.89 | ||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 56.21 | ||||||
3 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 59.60 | ||||||
4 | Camilla Newe Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:14.40 | ||||||
- | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | vend på ryg 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Stævnerekord: Mads Knoblauch - 2.10.31 |
Sponsor: Spæncom |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 28.53 | 1:00.00 | 1:32.12 | 2:04.99 | |||
2 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 37.15 | 1:17.50 | 1:57.31 | 2:35.34 | |||
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Mads Knoblauch - 2.10.31 |
Sponsor: Spæncom |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 30.16 | 1:02.57 | 1:35.97 | 2:08.90 | |||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.01 | 1:02.43 | 1:36.65 | 2:12.09 | |||
3 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.89 | 1:06.03 | 1:40.64 | 2:14.65 | |||
4 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 33.96 | 1:09.64 | 1:46.52 | 2:23.11 | |||
5 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.00 | 1:10.60 | 1:47.00 | 2:23.51 | |||
6 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 33.72 | 1:09.94 | 1:47.13 | 2:24.24 | |||
7 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 36.44 | 1:16.19 | 1:56.69 | 2:35.80 | |||
8 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.94 | 1:18.24 | 1:59.96 | 2:41.27 | |||
9 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.73 | 1:18.40 | 2:01.04 | 2:42.49 | |||
- | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Mads Knoblauch - 2.10.31 |
Sponsor: Spæncom |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 33.79 | 1:09.88 | 1:46.64 | 2:22.67 | |||
2 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.35 | 1:09.49 | 1:46.31 | 2:22.75 | |||
3 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 33.05 | 1:09.55 | 1:47.08 | 2:24.45 | |||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 34.72 | 1:11.36 | 1:48.82 | 2:26.17 | |||
5 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 36.16 | 1:14.45 | 1:52.43 | 2:29.99 | |||
6 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 37.05 | 1:14.44 | 1:52.45 | 2:30.05 | |||
7 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 36.34 | 1:14.96 | 1:54.63 | 2:32.97 | |||
8 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 34.65 | 1:12.66 | 1:51.75 | 2:33.14 | |||
9 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 35.46 | 1:14.12 | 1:53.84 | 2:33.92 | |||
10 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.99 | 1:16.91 | 1:55.83 | 2:34.23 | |||
11 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.27 | 1:14.95 | 1:54.74 | 2:34.86 | |||
12 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 37.44 | 1:16.71 | 1:56.55 | 2:36.03 | |||
13 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 37.72 | 1:17.73 | 1:58.79 | 2:37.91 | |||
14 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 36.03 | 1:15.95 | 1:58.15 | 2:40.51 | |||
15 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 37.91 | 1:19.13 | 2:00.83 | 2:42.34 | |||
16 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 39.78 | 1:22.56 | 2:07.88 | 2:52.42 | |||
17 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 46.66 | 1:38.72 | 2:32.49 | 3:23.48 | |||
- | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Mads Knoblauch - 2.10.31 |
Sponsor: Spæncom |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 34.79 | 1:12.95 | 1:53.22 | 2:32.75 | |||
2 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.57 | 1:13.84 | 1:53.41 | 2:33.09 | |||
3 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 37.12 | 1:16.57 | 1:58.61 | 2:38.86 | |||
4 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 38.18 | 1:19.54 | 2:00.84 | 2:41.34 | |||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.49 | 1:20.07 | 2:02.46 | 2:43.08 | |||
6 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.11 | 1:25.80 | 2:11.23 | 2:54.38 | |||
7 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 40.30 | 1:25.71 | 2:12.38 | 2:57.09 | |||
8 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.06 | 1:28.84 | 2:14.44 | 2:59.15 | |||
9 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:28.84 | 2:15.47 | 3:00.26 | 3:00.26 | |||
10 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 42.68 | 1:28.97 | 2:15.12 | 3:00.30 | |||
11 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 41.33 | 1:27.01 | 2:14.49 | 3:00.41 | |||
12 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 42.04 | 1:27.30 | 3:03.75 | 3:03.75 | |||
13 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 44.44 | 1:30.99 | 2:17.93 | 3:03.88 | |||
14 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 44.85 | 1:33.10 | 2:21.69 | 3:06.14 | |||
15 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 46.26 | 1:35.94 | 2:25.75 | 3:12.37 | |||
16 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.24 | 1:38.18 | 2:28.91 | 3:17.62 | |||
17 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 49.02 | 1:42.44 | 2:36.81 | 3:28.51 | |||
18 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 54.63 | 1:50.44 | 2:48.37 | 3:42.74 | |||
- | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | DSQ | brysttag vend 125/17 | |||||
- | Laurits Søborg Jensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ej forsat bev 125m | |||||
- | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | afsæt fra bassin 150 | |||||
- | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej forst bev 50 ,100 | |||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Mads Knoblauch - 2.10.31 |
Sponsor: Spæncom |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.13 | 1:28.72 | 2:14.56 | 2:57.99 | |||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.09 | 2:20.74 | 3:06.17 | 3:06.17 | |||
3 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.46 | 1:36.41 | 2:25.14 | 3:16.48 | |||
4 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 48.69 | 1:41.85 | 3:32.48 | 3:32.48 | |||
- | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej forst bev 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 2.16.52 |
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.59 | 1:14.25 | 1:53.08 | 2:31.09 | |||
2 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 35.66 | 1:14.72 | 1:54.36 | 2:33.42 | |||
3 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 35.82 | 1:15.17 | 1:54.51 | 2:33.55 | |||
4 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.20 | 1:17.51 | 1:57.67 | 2:37.24 | |||
5 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.61 | 1:21.59 | 2:04.21 | 2:44.39 | |||
6 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 39.14 | 1:21.68 | 2:04.30 | 2:46.68 | |||
7 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 39.98 | 1:23.08 | 2:07.94 | 2:53.33 | |||
8 | Anette Damsgaard | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.32 | 1:26.93 | 2:13.36 | 2:58.92 | |||
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 2.16.52 |
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.86 | 1:09.19 | 1:45.24 | 2:21.16 | |||
2 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.82 | 1:14.93 | 1:54.50 | 2:33.40 | |||
3 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 35.88 | 1:15.29 | 1:57.48 | 2:38.76 | |||
4 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 38.19 | 1:18.38 | 1:59.78 | 2:40.07 | |||
5 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.52 | 1:17.76 | 1:59.59 | 2:40.18 | |||
6 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.70 | 1:21.06 | 2:02.00 | 2:42.29 | |||
7 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 37.34 | 1:18.52 | 2:01.46 | 2:42.90 | |||
8 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.56 | 1:21.42 | 2:04.28 | 2:46.21 | |||
9 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 39.20 | 1:21.53 | 2:05.01 | 2:46.47 | |||
10 | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 39.57 | 1:21.74 | 2:04.79 | 2:46.79 | |||
11 | Christina Løth Andersen | 1997 | Odder IGF | 39.90 | 1:22.11 | 2:05.14 | 2:46.91 | |||
12 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 41.41 | 1:24.89 | 2:08.00 | 2:50.55 | |||
13 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 39.10 | 1:22.20 | 2:08.35 | 2:53.10 | |||
14 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.14 | 1:27.88 | 2:15.40 | 3:02.96 | |||
15 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.68 | 1:33.90 | 2:25.45 | 3:15.56 | |||
16 | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | 45.45 | 1:36.03 | 2:28.29 | 3:17.52 | |||
- | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | Randers GF Neptun | DSQ | ej forsat bev 100m | |||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 2.16.52 |
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.02 | 1:16.10 | 1:55.72 | 2:34.35 | |||
2 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 36.70 | 1:16.49 | 1:57.51 | 2:36.37 | |||
3 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.92 | 1:18.92 | 2:00.38 | 2:40.33 | |||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 38.99 | 1:19.93 | 2:00.51 | 2:40.73 | |||
5 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 38.72 | 1:19.62 | 2:01.17 | 2:41.74 | |||
6 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 39.30 | 1:19.81 | 2:01.39 | 2:43.32 | |||
7 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.41 | 1:19.76 | 2:02.53 | 2:43.89 | |||
8 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 39.35 | 1:21.94 | 2:05.03 | 2:46.50 | |||
9 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.02 | 1:22.44 | 2:05.34 | 2:46.93 | |||
10 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 40.43 | 1:23.86 | 2:08.39 | 2:52.01 | |||
11 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.43 | 1:25.37 | 2:09.57 | 2:53.18 | |||
12 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 42.12 | 1:26.57 | 2:11.42 | 2:54.24 | |||
13 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 40.67 | 1:25.02 | 2:10.58 | 2:54.39 | |||
14 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.70 | 1:25.31 | 2:11.31 | 2:55.97 | |||
15 | Celina G Winther | 1999 | Randers GF Neptun | 43.21 | 1:28.75 | 2:13.52 | 2:59.08 | |||
16 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.54 | 1:28.04 | 2:14.78 | 2:59.76 | |||
17 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 43.82 | 1:30.25 | 2:16.73 | 3:02.45 | |||
18 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 43.33 | 1:29.87 | 2:16.53 | 3:02.47 | |||
19 | Trine Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 43.79 | 1:31.28 | 3:07.04 | 3:07.04 | |||
20 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:32.47 | 2:21.98 | 3:07.83 | 3:07.83 | |||
21 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 44.31 | 1:32.29 | 2:20.57 | 3:07.99 | |||
22 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 45.50 | 1:34.82 | 2:23.69 | 3:09.63 | |||
23 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 46.60 | 1:37.11 | 2:26.61 | 3:14.76 | |||
24 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.39 | 1:36.22 | 2:27.58 | 3:15.31 | |||
25 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 47.54 | 1:37.19 | 2:28.00 | 3:17.48 | |||
26 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.49 | 1:37.67 | 3:17.84 | 3:17.84 | |||
27 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.65 | 2:39.64 | 3:31.36 | 3:31.36 | |||
28 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 52.16 | 1:47.75 | 2:42.86 | 3:36.82 | |||
- | Anne Rytter | 2000 | Randers GF Neptun | DSQ | ej forsat bev 150m | |||||
- | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej forsat bev 150m | |||||
- | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej forsat bev 150m | |||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 2.16.52 |
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.47 | 1:22.01 | 2:06.36 | 2:47.84 | |||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 41.39 | 1:25.14 | 2:10.73 | 2:55.81 | |||
3 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 43.49 | 1:29.47 | 2:16.71 | 3:00.70 | |||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 43.61 | 1:29.92 | 2:17.72 | 3:01.91 | |||
5 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 44.33 | 1:31.75 | 2:19.14 | 3:04.06 | |||
6 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 46.90 | 1:37.63 | 2:27.75 | 3:14.38 | |||
7 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 47.71 | 1:38.96 | 2:30.54 | 3:17.04 | |||
8 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:32.16 | 3:17.79 | 3:17.79 | ||||
9 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 47.54 | 1:38.87 | 2:31.56 | 3:20.96 | |||
10 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 48.64 | 1:40.39 | 2:33.51 | 3:24.01 | |||
11 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 46.17 | 1:37.45 | 2:30.74 | 3:24.02 | |||
12 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 49.92 | 2:33.85 | 3:24.90 | 3:24.90 | |||
13 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 48.61 | 1:42.35 | 2:37.01 | 3:28.51 | |||
14 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 49.89 | 1:45.02 | 2:41.21 | 3:34.45 | |||
15 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 51.00 | 1:46.60 | 3:35.36 | 3:35.36 | |||
16 | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 54.78 | 1:54.96 | 2:55.40 | 3:54.06 | |||
17 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 56.25 | 1:58.80 | 3:01.19 | 4:02.11 | |||
- | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ingen berør 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.57.83 |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 29.33 | 1:02.78 | |||||
2 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.92 | 1:04.30 | |||||
3 | Henrik Kingo | 1991 | Odense Svømme Klub | 29.74 | 1:06.84 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.57.83 |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 26.44 | 59.59 | |||||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.53 | 1:01.55 | |||||
3 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.23 | 1:01.93 | |||||
4 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.56 | 1:03.49 | |||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 31.05 | 1:07.22 | |||||
6 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.72 | 1:07.65 | |||||
7 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.06 | 1:07.76 | |||||
8 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.48 | 1:09.87 | |||||
9 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.83 | 1:25.66 | |||||
- | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.57.83 |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 30.73 | 1:06.14 | |||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 31.57 | 1:07.50 | |||||
3 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 32.16 | 1:08.10 | |||||
4 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.43 | 1:08.30 | |||||
5 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 31.38 | 1:08.31 | |||||
6 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.10 | 1:08.80 | |||||
7 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 32.24 | 1:08.83 | |||||
8 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 32.63 | 1:09.70 | |||||
9 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 33.04 | 1:11.05 | |||||
10 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.66 | 1:11.54 | |||||
11 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.76 | 1:11.70 | |||||
12 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 33.78 | 1:12.01 | |||||
13 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.90 | 1:12.26 | |||||
14 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 33.85 | 1:14.10 | |||||
15 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.76 | 1:14.54 | |||||
16 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.91 | 1:15.50 | |||||
17 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.16 | 1:16.41 | |||||
18 | Daniel Hørmann | 1997 | Lyseng IF | 34.34 | 1:16.89 | |||||
19 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 34.53 | 1:17.96 | |||||
20 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 35.58 | 1:18.76 | |||||
21 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.76 | 1:18.89 | |||||
22 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 38.54 | 1:21.78 | |||||
23 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.11 | 1:25.87 | |||||
- | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | asyncron arm 25m | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.57.83 |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 30.66 | 1:05.15 | |||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.10 | 1:11.32 | |||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 35.37 | 1:16.70 | |||||
4 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.20 | 1:17.48 | |||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.26 | 1:19.96 | |||||
6 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.21 | 1:21.72 | |||||
7 | August Laursen | 1999 | Randers GF Neptun | 39.79 | 1:28.91 | |||||
8 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 42.63 | 1:33.63 | |||||
9 | Kristoffer Højfeldt | 1999 | Odder IGF | 41.35 | 1:36.40 | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 0.57.83 |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.22 | 1:28.19 | |||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 41.39 | 1:29.61 | |||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.56 | 1:29.74 | |||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.04 | 1:33.16 | |||||
5 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 45.21 | 1:39.95 | |||||
6 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 45.92 | 1:41.32 | |||||
7 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 46.73 | 1:42.68 | |||||
8 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 45.85 | 1:46.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 1.03.75 |
Sponsor: Dansk trafik Teknik |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.02 | 1:09.36 | |||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.15 | 1:09.68 | |||||
3 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.69 | 1:12.18 | |||||
4 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 34.06 | 1:14.00 | |||||
5 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 34.81 | 1:16.76 | |||||
6 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 36.12 | 1:17.07 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 1.03.75 |
Sponsor: Dansk trafik Teknik |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.67 | 1:06.73 | |||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.32 | 1:09.10 | |||||
3 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 33.38 | 1:12.43 | |||||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.21 | 1:12.88 | |||||
5 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.06 | 1:13.29 | |||||
6 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 34.76 | 1:13.41 | |||||
7 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 35.04 | 1:14.85 | |||||
8 | Ella Turin | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 35.09 | 1:15.45 | |||||
9 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 35.31 | 1:15.47 | |||||
10 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.12 | 1:17.46 | |||||
11 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 38.13 | 1:26.36 | |||||
12 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.06 | 1:26.93 | |||||
13 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.22 | 1:27.79 | |||||
14 | Christine Dissing | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 40.98 | 1:33.05 | |||||
15 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 41.32 | 1:34.04 | |||||
16 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 44.53 | 1:36.69 | |||||
17 | Pernille Lading | 1998 | Randers GF Neptun | 50.09 | 1:53.63 | |||||
- | Katrine Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | DSQ | asyncron arm 90m | |||||
- | Lea Føste Andersen | 1998 | Randers GF Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | asynkr ben v 70m | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 1.03.75 |
Sponsor: Dansk trafik Teknik |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 34.55 | 1:15.98 | |||||
2 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 35.24 | 1:16.76 | |||||
3 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.65 | 1:19.47 | |||||
4 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 36.13 | 1:19.86 | |||||
5 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 37.03 | 1:20.85 | |||||
6 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.02 | 1:21.36 | |||||
7 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 37.79 | 1:21.44 | |||||
8 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 39.06 | 1:21.92 | |||||
9 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 38.17 | 1:23.95 | |||||
10 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 39.57 | 1:26.98 | |||||
11 | Karen Brilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.88 | 1:27.23 | |||||
12 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 40.38 | 1:28.01 | |||||
13 | Nicoline Bredahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 40.97 | 1:28.18 | |||||
14 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.09 | 1:29.84 | |||||
15 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 41.78 | 1:30.62 | |||||
16 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.40 | 1:30.84 | |||||
17 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 40.94 | 1:30.96 | |||||
18 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 41.83 | 1:32.93 | |||||
19 | Sissel L. Madsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 43.60 | 1:34.22 | |||||
20 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.15 | 1:36.47 | |||||
21 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 44.77 | 1:36.51 | |||||
22 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 43.90 | 1:38.69 | |||||
23 | Sofie Hald | 1999 | Ringe Svømme Klub | 43.33 | 1:41.74 | |||||
24 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 47.60 | 1:44.70 | |||||
25 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.06 | 1:47.04 | |||||
26 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 50.11 | 1:48.00 | |||||
27 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.98 | 1:49.82 | |||||
28 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 52.67 | 1:57.28 | |||||
- | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 1.03.75 |
Sponsor: Dansk trafik Teknik |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 41.40 | 1:27.86 | |||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.27 | 1:28.96 | |||||
3 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 46.11 | 1:42.80 | |||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 49.19 | 1:44.67 | |||||
5 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 50.44 | 1:50.24 | |||||
6 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 55.93 | 2:00.95 | |||||
- | Pernille Skov Jørgensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | asyncron arm 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Johan Seistrup - 0.24.40 |
Sponsor: HM Entreprenører A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 26.14 | ||||||
2 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 27.32 | ||||||
3 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 28.77 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Johan Seistrup - 0.24.40 |
Sponsor: HM Entreprenører A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 23.74 | ||||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 24.58 | ||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 25.01 | ||||||
4 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 25.97 | ||||||
5 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 25.99 | ||||||
6 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 26.18 | ||||||
7 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 26.42 | ||||||
8 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 27.50 | ||||||
9 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 27.82 | ||||||
10 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.15 | ||||||
11 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.75 | ||||||
12 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 28.88 | ||||||
13 | Anders Bjørn Fries | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 29.73 | ||||||
14 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 29.92 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Johan Seistrup - 0.24.40 |
Sponsor: HM Entreprenører A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 26.91 | ||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 27.27 | ||||||
3 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 27.44 | ||||||
4 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 27.48 | ||||||
5 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 27.70 | ||||||
6 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 27.86 | ||||||
7 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 27.87 | ||||||
8 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 27.94 | ||||||
9 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 28.31 | ||||||
10 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 28.52 | ||||||
11 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 28.54 | ||||||
12 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 28.70 | ||||||
13 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.82 | ||||||
14 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 28.98 | ||||||
15 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 29.28 | ||||||
16 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 29.80 | ||||||
17 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 29.86 | ||||||
18 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 30.16 | ||||||
19 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.33 | ||||||
20 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 30.37 | ||||||
21 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 30.43 | ||||||
22 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.54 | ||||||
23 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.07 | ||||||
24 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 31.41 | ||||||
25 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 31.88 | ||||||
26 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 32.44 | ||||||
27 | Kian Metzsch | 1998 | Ringe Svømme Klub | 32.75 | ||||||
28 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 32.88 | ||||||
- | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Johan Seistrup - 0.24.40 |
Sponsor: HM Entreprenører A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.21 | ||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 27.68 | ||||||
3 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 27.95 | ||||||
4 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 28.14 | ||||||
5 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 29.38 | ||||||
6 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.52 | ||||||
7 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 29.53 | ||||||
8 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 29.80 | ||||||
9 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 30.02 | ||||||
10 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.79 | ||||||
11 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 30.98 | ||||||
12 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.33 | ||||||
13 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.65 | ||||||
14 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.71 | ||||||
15 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.13 | ||||||
16 | Kristoffer Højfeldt | 1999 | Odder IGF | 32.48 | ||||||
17 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.50 | ||||||
18 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 32.70 | ||||||
19 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.03 | ||||||
20 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 33.04 | ||||||
21 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 33.12 | ||||||
22 | August Laursen | 1999 | Randers GF Neptun | 33.41 | ||||||
23 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.95 | ||||||
24 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.35 | ||||||
25 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 34.37 | ||||||
26 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 34.61 | ||||||
27 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.66 | ||||||
28 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.78 | ||||||
29 | Frederik Christiansen | 1999 | Odder IGF | 35.20 | ||||||
30 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.32 | ||||||
31 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 35.95 | ||||||
32 | Oliver Gravgaard | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.67 | ||||||
33 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 37.34 | ||||||
34 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.41 | ||||||
35 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 37.43 | ||||||
36 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.88 | ||||||
37 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.98 | ||||||
38 | Esben Thorøe Olesen | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.22 | ||||||
39 | Kristian Livbjerg | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.29 | ||||||
40 | Andreas Rasmussen | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.52 | ||||||
41 | Erik Pagh Pedersen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.20 | ||||||
- | Andreas Kvist Ørnstrup | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Johan Seistrup - 0.24.40 |
Sponsor: HM Entreprenører A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 31.71 | ||||||
2 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.47 | ||||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.55 | ||||||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 34.30 | ||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.37 | ||||||
6 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.68 | ||||||
7 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 34.98 | ||||||
8 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.23 | ||||||
9 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.24 | ||||||
10 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.39 | ||||||
11 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.58 | ||||||
12 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 35.77 | ||||||
13 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 37.93 | ||||||
14 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 38.47 | ||||||
15 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 38.56 | ||||||
16 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 40.21 | ||||||
17 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.04 | ||||||
18 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 41.43 | ||||||
19 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.95 | ||||||
20 | Anton Rosenkilde | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.13 | ||||||
21 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 42.64 | ||||||
22 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.81 | ||||||
23 | Marcus Findsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 43.24 | ||||||
24 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.02 | ||||||
25 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 44.43 | ||||||
26 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 46.49 | ||||||
27 | Tobias Laursen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 48.97 | ||||||
28 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.61 | ||||||
29 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | 54.73 | ||||||
30 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 56.22 | ||||||
31 | Lucas Lohmann Mortensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 56.56 | ||||||
32 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 56.69 | ||||||
- | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.26.60 |
Sponsor: HR Mæglerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.18 | ||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.28 | ||||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 28.81 | ||||||
4 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.15 | ||||||
5 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 29.47 | ||||||
6 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.67 | ||||||
7 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 29.84 | ||||||
8 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 30.18 | ||||||
9 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 30.43 | ||||||
10 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 30.46 | ||||||
11 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 30.51 | ||||||
12 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 30.86 | ||||||
13 | Mathilde Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.95 | ||||||
14 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 31.19 | ||||||
15 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 32.15 | ||||||
16 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 32.52 | ||||||
17 | Anette Damsgaard | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 33.43 | ||||||
18 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 34.27 | ||||||
19 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 34.55 | ||||||
20 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.58 | ||||||
- | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.26.60 |
Sponsor: HR Mæglerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 27.76 | ||||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 28.22 | ||||||
3 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 29.04 | ||||||
4 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 29.22 | ||||||
5 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.46 | ||||||
6 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 29.64 | ||||||
7 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.97 | ||||||
8 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.32 | ||||||
9 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 30.57 | ||||||
10 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 30.80 | ||||||
11 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 30.83 | ||||||
11 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.83 | ||||||
13 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.88 | ||||||
14 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.10 | ||||||
15 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.22 | ||||||
16 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.87 | ||||||
17 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.90 | ||||||
18 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.38 | ||||||
19 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 32.39 | ||||||
20 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 32.48 | ||||||
21 | Christina Løth Andersen | 1997 | Odder IGF | 32.61 | ||||||
22 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 32.63 | ||||||
23 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 32.80 | ||||||
24 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.36 | ||||||
25 | Sofie Schriver Bjerrehuus | 1997 | Lyseng IF | 33.45 | ||||||
26 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 34.21 | ||||||
27 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.30 | ||||||
28 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.55 | ||||||
29 | Julie Hansen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 34.78 | ||||||
30 | Silja Kirkegård | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.13 | ||||||
31 | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | 35.30 | ||||||
32 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 36.16 | ||||||
33 | Cecilie Knudsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 37.25 | ||||||
34 | Laura Wolf Andersen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 37.57 | ||||||
35 | Simone Nielsen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.16 | ||||||
- | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Kirstine Theilgaard | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.26.60 |
Sponsor: HR Mæglerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.44 | ||||||
2 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.46 | ||||||
3 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.62 | ||||||
4 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.82 | ||||||
5 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.98 | ||||||
6 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 32.25 | ||||||
7 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 32.31 | ||||||
8 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 32.36 | ||||||
9 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.40 | ||||||
10 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.43 | ||||||
11 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.71 | ||||||
12 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.76 | ||||||
13 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 32.92 | ||||||
14 | Clara Enné Bæk | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.42 | ||||||
15 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.52 | ||||||
16 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.59 | ||||||
17 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.60 | ||||||
18 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 33.66 | ||||||
19 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.74 | ||||||
20 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.85 | ||||||
21 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 33.94 | ||||||
22 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 34.43 | ||||||
23 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 34.59 | ||||||
24 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.76 | ||||||
24 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.76 | ||||||
26 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 34.85 | ||||||
27 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.43 | ||||||
28 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 35.84 | ||||||
29 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 35.85 | ||||||
30 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.86 | ||||||
31 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 36.38 | ||||||
32 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.45 | ||||||
33 | Rikke Krebs | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.59 | ||||||
34 | Milena Christensen | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.69 | ||||||
35 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 36.71 | ||||||
36 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.75 | ||||||
37 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.78 | ||||||
38 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.83 | ||||||
39 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 36.99 | ||||||
40 | Anna Olsen | 1999 | Randers GF Neptun | 37.04 | ||||||
41 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 37.15 | ||||||
42 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 37.69 | ||||||
43 | Christina Christensen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 37.77 | ||||||
44 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.96 | ||||||
45 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 38.02 | ||||||
46 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 38.08 | ||||||
47 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.06 | ||||||
48 | Sophie Larsen | 1999 | Randers GF Neptun | 39.78 | ||||||
49 | Tilda Riis Persson | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 39.84 | ||||||
50 | Kristina Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 40.11 | ||||||
51 | Mia Nystrup Jepsen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 43.96 | ||||||
- | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
- | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.26.60 |
Sponsor: HR Mæglerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.63 | ||||||
2 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.09 | ||||||
3 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.39 | ||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.04 | ||||||
5 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.82 | ||||||
6 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.08 | ||||||
7 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 36.35 | ||||||
8 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 36.69 | ||||||
9 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.09 | ||||||
10 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 37.35 | ||||||
11 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.94 | ||||||
12 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 38.10 | ||||||
13 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 38.15 | ||||||
14 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 38.42 | ||||||
15 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 38.52 | ||||||
15 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.52 | ||||||
17 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.71 | ||||||
18 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.06 | ||||||
19 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.26 | ||||||
20 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 39.60 | ||||||
21 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.72 | ||||||
22 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 39.73 | ||||||
23 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 39.74 | ||||||
24 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.77 | ||||||
25 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.83 | ||||||
26 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 40.90 | ||||||
27 | Alma Trige Dyrhauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 40.99 | ||||||
28 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.16 | ||||||
29 | Sofie Faarkrog Jakobsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.45 | ||||||
30 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 42.74 | ||||||
31 | Yasmin Dræbye | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.40 | ||||||
32 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 43.97 | ||||||
33 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.18 | ||||||
34 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 44.53 | ||||||
35 | Pernille Skov Jørgensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.03 | ||||||
36 | Cathrine Stensdal | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.19 | ||||||
37 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.30 | ||||||
38 | Karolina Højfeldt | 2002 | Odder IGF | 45.43 | ||||||
39 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.04 | ||||||
40 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 47.35 | ||||||
41 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 49.06 | ||||||
42 | Freja Møller | 2001 | Horsens Svømmeklub | 49.79 | ||||||
43 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 52.23 | ||||||
44 | Anine Ploug | 2002 | Horsens Svømmeklub | 52.43 | ||||||
45 | Katinka H. Andersen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.04 | ||||||
46 | Sofie Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 54.21 | ||||||
47 | Filippa Jalving Jepsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.24 | ||||||
48 | Nanna Jakobsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 57.04 | ||||||
49 | Julie Kühne Johansen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:02.65 | ||||||
50 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:03.94 | ||||||
51 | Sara Neermann | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.16 | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 0.26.60 |
Sponsor: HR Mæglerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.07 | ||||||
2 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.92 | ||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.29 | ||||||
4 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.04 | ||||||
5 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.95 | ||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.97 | ||||||
7 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.64 | ||||||
8 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.72 | ||||||
9 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.01 | ||||||
10 | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.36 | ||||||
11 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.88 | ||||||
12 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.12 | ||||||
13 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.84 | ||||||
14 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 58.36 | ||||||
15 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 58.94 | ||||||
16 | Laura Rose-Nielsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:01.08 | ||||||
17 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:02.79 | ||||||
- | Camilla Newe Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 0.30.45 |
Sponsor: Jan Fahlén VVS og Blik Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Holstebro Svømme Club | 30.76 | ||||||
2 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.07 | ||||||
3 | Michael Petersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 31.66 | ||||||
4 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 32.31 | ||||||
5 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.44 | ||||||
6 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 36.77 | ||||||
7 | Henrik Kingo | 1991 | Odense Svømme Klub | 37.07 | ||||||
8 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.18 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 0.30.45 |
Sponsor: Jan Fahlén VVS og Blik Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.96 | ||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.15 | ||||||
2 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.15 | ||||||
4 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.61 | ||||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 33.43 | ||||||
6 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 34.96 | ||||||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 37.14 | ||||||
8 | Anders Bjørn Fries | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 38.41 | ||||||
9 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 38.93 | ||||||
10 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.07 | ||||||
- | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 2 delfin efter 25m | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 0.30.45 |
Sponsor: Jan Fahlén VVS og Blik Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 34.36 | ||||||
1 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 34.36 | ||||||
3 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 35.19 | ||||||
4 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.40 | ||||||
5 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.45 | ||||||
6 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 35.71 | ||||||
7 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 36.28 | ||||||
8 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 37.91 | ||||||
9 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 40.00 | ||||||
10 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 40.33 | ||||||
11 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 40.36 | ||||||
12 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 42.23 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 0.30.45 |
Sponsor: Jan Fahlén VVS og Blik Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 36.93 | ||||||
2 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.45 | ||||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.94 | ||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.73 | ||||||
5 | Ricky L. Mortensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.59 | ||||||
6 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.76 | ||||||
7 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 40.44 | ||||||
8 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 42.49 | ||||||
9 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 42.53 | ||||||
10 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 42.73 | ||||||
11 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 43.14 | ||||||
12 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 45.11 | ||||||
13 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 45.68 | ||||||
14 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 46.58 | ||||||
15 | Kristoffer Højfeldt | 1999 | Odder IGF | 46.74 | ||||||
16 | Esben Thorøe Olesen | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.03 | ||||||
17 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.62 | ||||||
18 | Andreas Kvist Ørnstrup | 1999 | Horsens Svømmeklub | 48.80 | ||||||
19 | Frederik Christiansen | 1999 | Odder IGF | 50.42 | ||||||
20 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 50.64 | ||||||
21 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 51.27 | ||||||
22 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 52.96 | ||||||
23 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 53.85 | ||||||
24 | Kristian Livbjerg | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:00.16 | ||||||
- | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | DSQ | 2 arm u vand 25m | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 0.30.45 |
Sponsor: Jan Fahlén VVS og Blik Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.01 | ||||||
2 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 46.06 | ||||||
3 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 46.55 | ||||||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 48.15 | ||||||
5 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 48.17 | ||||||
6 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 50.03 | ||||||
7 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 50.95 | ||||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.17 | ||||||
9 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.62 | ||||||
10 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 52.36 | ||||||
11 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.39 | ||||||
12 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 52.49 | ||||||
13 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 53.96 | ||||||
14 | Marcus Findsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 57.58 | ||||||
15 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 57.71 | ||||||
16 | Tobias Laursen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 59.92 | ||||||
17 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.70 | ||||||
18 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.21 | ||||||
19 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:04.86 | ||||||
20 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:24.24 | ||||||
- | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | asym arm 15m | |||||
- | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | 2 arm u vand 25m | |||||
- | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | flere delin spark st | |||||
- | Lucas Lohmann Mortensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej sam ber 25m | |||||
- | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.34.76 |
Sponsor: JKE Design |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 33.93 | ||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 35.57 | ||||||
3 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 35.95 | ||||||
4 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 35.98 | ||||||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.90 | ||||||
6 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 38.90 | ||||||
7 | Mathilde Stærk | 1990 | Lyseng IF | 38.94 | ||||||
8 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 39.03 | ||||||
9 | Karen Krogh Lund | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.16 | ||||||
10 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 39.77 | ||||||
11 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.10 | ||||||
12 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.90 | ||||||
13 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.71 | ||||||
14 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 41.75 | ||||||
15 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 42.55 | ||||||
16 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 45.20 | ||||||
17 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 46.34 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.34.76 |
Sponsor: JKE Design |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.91 | ||||||
2 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 37.89 | ||||||
3 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 38.08 | ||||||
4 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 38.40 | ||||||
5 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 38.86 | ||||||
6 | Christine Dissing | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 39.62 | ||||||
7 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.66 | ||||||
8 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 39.88 | ||||||
9 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 40.62 | ||||||
10 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 40.84 | ||||||
11 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 40.99 | ||||||
12 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 41.00 | ||||||
13 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 41.06 | ||||||
14 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 41.20 | ||||||
15 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 41.60 | ||||||
16 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 42.69 | ||||||
17 | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | 44.41 | ||||||
18 | Cecilie Knudsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 44.59 | ||||||
19 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 45.14 | ||||||
20 | Sofie Schriver Bjerrehuus | 1997 | Lyseng IF | 47.77 | ||||||
21 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 49.42 | ||||||
22 | Simone Nielsen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 51.22 | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.34.76 |
Sponsor: JKE Design |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 37.88 | ||||||
2 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.12 | ||||||
3 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.21 | ||||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 40.40 | ||||||
5 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 41.71 | ||||||
6 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.93 | ||||||
7 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 42.56 | ||||||
8 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.12 | ||||||
9 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.19 | ||||||
10 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 43.83 | ||||||
11 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 44.32 | ||||||
12 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 44.39 | ||||||
13 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 45.32 | ||||||
14 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 45.38 | ||||||
15 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 45.44 | ||||||
16 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 45.50 | ||||||
17 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 45.90 | ||||||
18 | Christina Christensen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 46.74 | ||||||
19 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 46.93 | ||||||
20 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 47.05 | ||||||
21 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 47.53 | ||||||
22 | Milena Christensen | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.92 | ||||||
23 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 48.00 | ||||||
24 | Cecilie Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 48.05 | ||||||
25 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 49.14 | ||||||
26 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 49.26 | ||||||
27 | Kristina Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 50.29 | ||||||
28 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.28 | ||||||
29 | Mia Nystrup Jepsen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 51.35 | ||||||
30 | Sophie Larsen | 1999 | Randers GF Neptun | 52.28 | ||||||
31 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 52.40 | ||||||
32 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.28 | ||||||
33 | Julie Caspersen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.37 | ||||||
- | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
- | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.34.76 |
Sponsor: JKE Design |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.84 | ||||||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.73 | ||||||
3 | Sille Ibsen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.81 | ||||||
4 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 45.78 | ||||||
5 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 46.35 | ||||||
6 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 47.79 | ||||||
7 | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 47.88 | ||||||
8 | Yasmin Dræbye | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.73 | ||||||
9 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 50.35 | ||||||
10 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 50.40 | ||||||
11 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 50.62 | ||||||
12 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.74 | ||||||
13 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.46 | ||||||
14 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 52.44 | ||||||
15 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 52.57 | ||||||
16 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 52.93 | ||||||
17 | Freja Møller | 2001 | Horsens Svømmeklub | 53.45 | ||||||
18 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 53.99 | ||||||
19 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 54.01 | ||||||
20 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 54.71 | ||||||
21 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 55.40 | ||||||
22 | Filippa Jalving Jepsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 59.79 | ||||||
23 | Karolina Højfeldt | 2002 | Odder IGF | 1:00.57 | ||||||
24 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:02.81 | ||||||
25 | Sofie Faarkrog Jakobsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:04.19 | ||||||
26 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.20 | ||||||
27 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.89 | ||||||
28 | Katinka H. Andersen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.48 | ||||||
29 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:10.00 | ||||||
30 | Nanna Jakobsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:13.90 | ||||||
31 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:20.93 | ||||||
32 | Sara Neermann | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.53 | ||||||
33 | Julie Kühne Johansen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:26.00 | ||||||
- | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Anine Ploug | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | sv på ryg 25m | |||||
- | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | forkert arm 25m | |||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.34.76 |
Sponsor: JKE Design |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 54.26 | ||||||
2 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 54.49 | ||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 59.77 | ||||||
4 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 59.97 | ||||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:00.79 | ||||||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:02.60 | ||||||
7 | Laura Rose-Nielsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.69 | ||||||
8 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.77 | ||||||
9 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.72 | ||||||
10 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.83 | ||||||
11 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.89 | ||||||
12 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:12.44 | ||||||
13 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:26.86 | ||||||
14 | Camilla Newe Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:29.71 | ||||||
- | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | asyncron ben 25m | |||||
- | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
- | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
- | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
- | Laura-Marie Høj | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd ved 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.02.50 |
Sponsor: Jyske Bank Horsens |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Odense Svømme Klub | 27.24 | 1:00.65 | |||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 29.45 | 1:02.70 | |||||
3 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.86 | 1:03.09 | |||||
4 | Michael Petersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 31.22 | 1:04.73 | |||||
5 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.43 | 1:06.01 | |||||
6 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 32.56 | 1:11.63 | |||||
7 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.60 | 1:12.26 | |||||
8 | Henrik Kingo | 1991 | Odense Svømme Klub | 33.23 | 1:13.22 | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.02.50 |
Sponsor: Jyske Bank Horsens |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 26.57 | 58.71 | |||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 28.72 | 1:00.29 | |||||
3 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.66 | 1:00.52 | |||||
4 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.90 | 1:03.89 | |||||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.20 | 1:04.56 | |||||
6 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.72 | 1:05.13 | |||||
7 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.65 | 1:06.72 | |||||
8 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 31.29 | 1:06.96 | |||||
9 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.17 | 1:07.47 | |||||
10 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.65 | 1:08.47 | |||||
11 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.93 | 1:10.05 | |||||
12 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 32.38 | 1:11.63 | |||||
13 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.69 | 1:12.31 | |||||
14 | Per Jensen | 1995 | Odder IGF | 34.73 | 1:14.33 | |||||
15 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 34.82 | 1:14.50 | |||||
16 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.51 | 1:16.57 | |||||
17 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 35.11 | 1:17.34 | |||||
18 | Anders Bjørn Fries | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 39.87 | 1:17.64 | |||||
19 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.21 | 1:19.49 | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.02.50 |
Sponsor: Jyske Bank Horsens |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 30.76 | 1:06.56 | |||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 31.90 | 1:07.29 | |||||
3 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 31.47 | 1:07.88 | |||||
4 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 31.40 | 1:08.10 | |||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.51 | 1:08.33 | |||||
6 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 32.47 | 1:08.54 | |||||
7 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 31.72 | 1:08.89 | |||||
8 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 32.62 | 1:09.20 | |||||
9 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.10 | 1:10.02 | |||||
10 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 33.21 | 1:10.78 | |||||
11 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 34.26 | 1:11.38 | |||||
12 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 33.82 | 1:11.43 | |||||
13 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.02 | 1:11.67 | |||||
14 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 34.81 | 1:13.07 | |||||
15 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.56 | 1:13.31 | |||||
16 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 32.89 | 1:13.66 | |||||
17 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.61 | 1:14.17 | |||||
18 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.20 | 1:14.55 | |||||
19 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 34.21 | 1:14.73 | |||||
20 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.16 | 1:15.64 | |||||
21 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 35.92 | 1:16.99 | |||||
22 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 35.40 | 1:17.52 | |||||
23 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 36.94 | 1:17.53 | |||||
24 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 35.74 | 1:17.55 | |||||
25 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 36.78 | 1:19.05 | |||||
26 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 37.62 | 1:19.48 | |||||
27 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.58 | 1:19.50 | |||||
28 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 37.72 | 1:19.75 | |||||
29 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 37.54 | 1:20.46 | |||||
30 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.73 | 1:22.57 | |||||
31 | Kian Metzsch | 1998 | Ringe Svømme Klub | 40.54 | 1:24.78 | |||||
32 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 41.59 | 1:27.96 | |||||
33 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 44.52 | 1:28.61 | |||||
- | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | 1 hånd i vend 75m | |||||
- | Mads Lillelund | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | asym ben 75m | |||||
- | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | DSQ | rygsv efter 50m | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.02.50 |
Sponsor: Jyske Bank Horsens |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 30.29 | 1:06.65 | |||||
2 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 33.22 | 1:12.61 | |||||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 33.37 | 1:12.64 | |||||
4 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 32.81 | 1:13.25 | |||||
5 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.11 | 1:13.87 | |||||
6 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.65 | 1:14.07 | |||||
7 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.18 | 1:16.07 | |||||
8 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.94 | 1:16.09 | |||||
9 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.16 | 1:18.64 | |||||
10 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.83 | 1:18.67 | |||||
11 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 39.09 | 1:18.68 | |||||
12 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 36.42 | 1:18.79 | |||||
13 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.99 | 1:19.43 | |||||
14 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.82 | 1:19.57 | |||||
15 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.85 | 1:20.98 | |||||
16 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 38.16 | 1:21.32 | |||||
17 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 38.48 | 1:21.49 | |||||
18 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 38.57 | 1:22.23 | |||||
19 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.04 | 1:22.58 | |||||
20 | Rasmus Udbye | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.44 | 1:22.69 | |||||
21 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.07 | 1:24.14 | |||||
22 | August Laursen | 1999 | Randers GF Neptun | 40.51 | 1:26.16 | |||||
23 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 41.44 | 1:26.59 | |||||
24 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 42.58 | 1:26.92 | |||||
25 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 39.24 | 1:28.85 | |||||
26 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 41.18 | 1:30.18 | |||||
27 | Kristoffer Højfeldt | 1999 | Odder IGF | 41.13 | 1:30.20 | |||||
28 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 41.08 | 1:30.96 | |||||
29 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.36 | 1:31.08 | |||||
30 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 46.45 | 1:31.39 | |||||
31 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 46.14 | 1:33.36 | |||||
32 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.41 | 1:36.60 | |||||
33 | Oliver Gravgaard | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.73 | 1:36.99 | |||||
34 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 47.90 | 1:37.08 | |||||
35 | Andreas Kvist Ørnstrup | 1999 | Horsens Svømmeklub | 47.76 | 1:39.11 | |||||
36 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 48.22 | 1:41.87 | |||||
37 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 47.80 | 1:43.10 | |||||
38 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 51.09 | 1:44.80 | |||||
39 | Erik Pagh Pedersen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 59.70 | 2:00.99 | |||||
- | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Andreas Rasmussen | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | asyn arm 15 m | |||||
- | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
- | Kristian Livbjerg | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asyn arm fly | |||||
- | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | DSQ | asynk ben i fly | |||||
- | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
- | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ryg afslut på mav | |||||
- | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ryg afslut på mav | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.02.50 |
Sponsor: Jyske Bank Horsens |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.81 | 1:22.40 | |||||
2 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.15 | 1:29.50 | |||||
3 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 42.97 | 1:31.77 | |||||
4 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 45.37 | 1:31.99 | |||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.18 | 1:32.86 | |||||
6 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.37 | 1:33.66 | |||||
7 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.51 | 1:33.97 | |||||
8 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 45.81 | 1:34.54 | |||||
9 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 45.61 | 1:35.91 | |||||
10 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 46.11 | 1:36.94 | |||||
11 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 47.39 | 1:38.56 | |||||
12 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 45.52 | 1:38.86 | |||||
13 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.69 | 1:38.87 | |||||
14 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 46.51 | 1:40.75 | |||||
15 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 48.53 | 1:41.11 | |||||
16 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 50.26 | 1:43.29 | |||||
17 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 49.68 | 1:49.03 | |||||
18 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 52.40 | 1:49.43 | |||||
19 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 56.77 | 1:50.73 | |||||
20 | Marcus Findsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 55.82 | 1:52.38 | |||||
21 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.60 | 2:03.96 | |||||
- | Anton Rosenkilde | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | sv på ryg v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.05.69 |
Sponsor: Keymate Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 31.96 | 1:08.53 | |||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 33.28 | 1:09.99 | |||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.35 | 1:10.09 | |||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 33.22 | 1:11.05 | |||||
5 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 32.92 | 1:12.43 | |||||
6 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.13 | 1:13.76 | |||||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.01 | 1:14.94 | |||||
8 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 35.33 | 1:15.30 | |||||
9 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.16 | 1:16.31 | |||||
10 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 35.08 | 1:16.87 | |||||
11 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 36.14 | 1:17.21 | |||||
12 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 35.99 | 1:17.45 | |||||
13 | Mathilde Stærk | 1990 | Lyseng IF | 37.63 | 1:17.58 | |||||
14 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 37.47 | 1:17.62 | |||||
15 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 37.10 | 1:19.84 | |||||
16 | Anette Damsgaard | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.85 | 1:22.46 | |||||
17 | Karen Krogh Lund | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.40 | 1:22.83 | |||||
18 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 39.48 | 1:25.46 | |||||
19 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.64 | 1:27.84 | |||||
20 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 40.00 | 1:27.91 | |||||
21 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.93 | 1:28.69 | |||||
22 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 41.84 | 1:29.43 | |||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.05.69 |
Sponsor: Keymate Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.82 | 1:09.33 | |||||
2 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.65 | 1:13.08 | |||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.88 | 1:14.06 | |||||
4 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 33.21 | 1:14.27 | |||||
5 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 34.89 | 1:15.54 | |||||
6 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 36.85 | 1:16.63 | |||||
7 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.29 | 1:16.65 | |||||
8 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 34.93 | 1:16.79 | |||||
9 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.76 | 1:17.05 | |||||
10 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.02 | 1:17.14 | |||||
11 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 36.49 | 1:17.24 | |||||
12 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 36.48 | 1:17.34 | |||||
13 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 36.89 | 1:17.82 | |||||
14 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.43 | 1:18.48 | |||||
15 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 37.42 | 1:18.53 | |||||
16 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 34.31 | 1:18.79 | |||||
17 | Ella Turin | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.78 | 1:19.08 | |||||
18 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.35 | 1:20.47 | |||||
19 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 39.40 | 1:21.48 | |||||
20 | Christina Løth Andersen | 1997 | Odder IGF | 38.37 | 1:21.61 | |||||
21 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.67 | 1:22.60 | |||||
22 | Lea Føste Andersen | 1998 | Randers GF Neptun | 38.78 | 1:24.23 | |||||
23 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 39.11 | 1:24.67 | |||||
24 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 40.46 | 1:25.05 | |||||
25 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 40.90 | 1:26.64 | |||||
26 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.12 | 1:26.73 | |||||
27 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.78 | 1:27.63 | |||||
28 | Silja Kirkegård | 1998 | Ringe Svømme Klub | 40.75 | 1:28.43 | |||||
29 | Christina Nielsen | 1997 | Randers GF Neptun | 43.20 | 1:29.29 | |||||
30 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.97 | 1:29.51 | |||||
31 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.70 | 1:34.16 | |||||
32 | Katrine Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 44.49 | 1:35.52 | |||||
33 | Cecilie Knudsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 44.81 | 1:36.03 | |||||
34 | Pernille Lading | 1998 | Randers GF Neptun | 47.80 | 1:36.80 | |||||
35 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | Randers GF Neptun | 46.64 | 1:37.18 | |||||
36 | Laura Wolf Andersen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 47.20 | 1:38.20 | |||||
- | Kirstine Theilgaard | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | udsv på ryg i bry 50 | |||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.05.69 |
Sponsor: Keymate Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.83 | 1:14.75 | |||||
2 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 35.85 | 1:17.18 | |||||
3 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 36.73 | 1:17.19 | |||||
4 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 35.84 | 1:17.35 | |||||
5 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 35.73 | 1:17.58 | |||||
6 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 35.35 | 1:17.99 | |||||
7 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 37.39 | 1:18.94 | |||||
8 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.49 | 1:19.66 | |||||
9 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.79 | 1:20.56 | |||||
10 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.94 | 1:21.01 | |||||
11 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 38.11 | 1:21.63 | |||||
12 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.78 | 1:21.97 | |||||
13 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 36.25 | 1:22.34 | |||||
14 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 37.91 | 1:22.50 | |||||
15 | Celina G Winther | 1999 | Randers GF Neptun | 39.40 | 1:22.55 | |||||
16 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 38.86 | 1:23.35 | |||||
17 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.68 | 1:24.16 | |||||
18 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 42.06 | 1:24.46 | |||||
19 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 42.21 | 1:24.99 | |||||
20 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.56 | 1:25.45 | |||||
21 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.45 | 1:25.53 | |||||
22 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.16 | 1:25.65 | |||||
23 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.15 | 1:25.71 | |||||
24 | Sofie Hald | 1999 | Ringe Svømme Klub | 40.65 | 1:26.29 | |||||
25 | Nicoline Bredahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 39.94 | 1:26.86 | |||||
26 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 40.78 | 1:26.99 | |||||
27 | Trine Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 40.39 | 1:27.00 | |||||
28 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 40.59 | 1:27.76 | |||||
29 | Karen Brilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 40.40 | 1:28.30 | |||||
30 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.67 | 1:28.60 | |||||
31 | Clara Enné Bæk | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.05 | 1:28.69 | |||||
32 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 42.40 | 1:29.55 | |||||
33 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 42.55 | 1:29.65 | |||||
34 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 42.64 | 1:29.88 | |||||
35 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 41.82 | 1:30.08 | |||||
36 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 42.90 | 1:30.95 | |||||
37 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 42.67 | 1:31.08 | |||||
38 | Anne Rytter | 2000 | Randers GF Neptun | 41.07 | 1:31.54 | |||||
39 | Rikke Krebs | 1999 | Ringe Svømme Klub | 41.92 | 1:31.57 | |||||
40 | Sissel L. Madsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 42.42 | 1:32.50 | |||||
41 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 43.57 | 1:32.56 | |||||
42 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.87 | 1:32.75 | |||||
43 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 45.59 | 1:32.84 | |||||
44 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 45.62 | 1:32.88 | |||||
45 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.24 | 1:33.24 | |||||
46 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 46.09 | 1:34.24 | |||||
47 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 44.66 | 1:35.05 | |||||
48 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 44.02 | 1:35.26 | |||||
49 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.46 | 1:35.36 | |||||
50 | Anna Olsen | 1999 | Randers GF Neptun | 46.86 | 1:35.47 | |||||
51 | Christina Christensen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 46.45 | 1:35.49 | |||||
52 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.11 | 1:36.09 | |||||
53 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 46.67 | 1:36.40 | |||||
54 | Cecilie Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 47.29 | 1:36.91 | |||||
55 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 46.14 | 1:36.93 | |||||
56 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 46.01 | 1:37.07 | |||||
57 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.24 | 1:38.25 | |||||
58 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 47.26 | 1:38.74 | |||||
59 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 49.87 | 1:39.85 | |||||
60 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 46.59 | 1:40.08 | |||||
61 | Anne Emilie Krogh Mathias | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 48.24 | 1:41.53 | |||||
62 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 47.19 | 1:42.08 | |||||
63 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.95 | 1:48.19 | |||||
64 | Kristina Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 54.00 | 1:50.42 | |||||
65 | Tilda Riis Persson | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 55.63 | 1:54.69 | |||||
66 | Mia Nystrup Jepsen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 59.60 | 1:57.02 | |||||
67 | Julie Caspersen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 56.58 | 1:59.02 | |||||
- | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
- | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.05.69 |
Sponsor: Keymate Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.37 | 1:22.39 | |||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.60 | 1:22.42 | |||||
3 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.81 | 1:24.38 | |||||
4 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.54 | 1:27.23 | |||||
5 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.74 | 1:27.60 | |||||
6 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.31 | 1:28.67 | |||||
7 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 44.87 | 1:32.87 | |||||
8 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 44.63 | 1:33.98 | |||||
9 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.29 | 1:34.08 | |||||
10 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 45.07 | 1:34.16 | |||||
11 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 46.00 | 1:35.61 | |||||
12 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 43.86 | 1:35.65 | |||||
13 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 45.29 | 1:36.25 | |||||
14 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 47.37 | 1:38.50 | |||||
15 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 45.69 | 1:39.91 | |||||
16 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.59 | 1:40.17 | |||||
17 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 43.80 | 1:40.40 | |||||
18 | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 51.54 | 1:40.68 | |||||
19 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.58 | 1:41.69 | |||||
19 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 49.64 | 1:41.69 | |||||
21 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 49.09 | 1:43.56 | |||||
22 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 49.60 | 1:43.78 | |||||
23 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 50.96 | 1:43.95 | |||||
24 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 48.72 | 1:45.54 | |||||
25 | Alma Trige Dyrhauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 50.08 | 1:45.73 | |||||
26 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.51 | 1:46.19 | |||||
27 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 52.95 | 1:46.34 | |||||
28 | Pernille Skov Jørgensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.57 | 1:49.59 | |||||
29 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 54.56 | 1:49.89 | |||||
30 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 56.88 | 1:52.07 | |||||
31 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.88 | 1:52.54 | |||||
32 | Cathrine Stensdal | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 55.73 | 1:52.91 | |||||
33 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 53.67 | 1:54.07 | |||||
34 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.57 | 1:56.82 | |||||
35 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 59.20 | 2:01.11 | |||||
36 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 58.91 | 2:04.10 | |||||
37 | Freja Møller | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:00.33 | 2:06.09 | |||||
38 | Sofie Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:06.56 | 2:06.56 | |||||
39 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 57.26 | 2:07.09 | |||||
40 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:03.46 | 2:13.66 | |||||
- | Anine Ploug | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ryg afslut på maven | |||||
- | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vend 75m | |||||
- | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ryg afslut på mave | |||||
- | Karolina Højfeldt | 2002 | Odder IGF | DSQ | ryg afslut på maven | |||||
- | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | DSQ | 1 hånd vend 75m | |||||
- | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | asyc arm i fly | |||||
- | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | udsv på mave 25m | |||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.05.69 |
Sponsor: Keymate Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 48.24 | 1:43.44 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Nicolai Graae Hansen - 4.06.17 |
Sponsor: Maskinfabrikken H-S-I A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Mikkelsen | 1991 | Lyseng IF | 1:06.30 | 2:16.19 | 3:26.53 | 4:36.90 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Nicolai Graae Hansen - 4.06.17 |
Sponsor: Maskinfabrikken H-S-I A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.85 | 2:06.93 | 3:13.10 | 4:18.87 | |||
2 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.77 | 2:11.32 | 3:16.83 | 4:20.98 | |||
3 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 1:05.98 | 2:15.68 | 3:25.91 | 4:36.87 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Nicolai Graae Hansen - 4.06.17 |
Sponsor: Maskinfabrikken H-S-I A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:02.27 | 2:08.35 | 3:15.72 | 4:22.18 | |||
2 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.00 | 2:16.05 | 3:24.50 | 4:32.64 | |||
3 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.11 | 2:15.99 | 3:25.57 | 4:34.86 | |||
4 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.52 | 2:17.60 | 3:27.98 | 4:38.08 | |||
5 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:08.79 | 2:22.26 | 3:35.06 | 4:46.02 | |||
6 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.45 | 2:20.77 | 3:33.71 | 4:46.08 | |||
7 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 1:09.63 | 2:25.84 | 3:41.50 | 4:54.04 | |||
8 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.99 | 2:25.48 | 3:40.91 | 4:54.41 | |||
9 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 1:10.76 | 2:26.89 | 3:43.88 | 4:57.51 | |||
10 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.35 | 2:24.64 | 3:41.26 | 4:59.05 | |||
11 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:11.90 | 2:29.36 | 3:45.24 | 4:59.20 | |||
12 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 1:10.52 | 2:28.90 | 3:49.15 | 5:10.09 | |||
13 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.61 | 2:35.22 | 3:57.70 | 5:17.31 | |||
14 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 1:21.45 | 2:50.72 | 4:20.56 | 5:49.49 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Nicolai Graae Hansen - 4.06.17 |
Sponsor: Maskinfabrikken H-S-I A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:09.78 | 2:25.40 | 3:38.64 | 4:48.63 | |||
2 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.08 | 2:25.62 | 3:38.81 | 4:48.89 | |||
3 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.17 | 2:24.33 | 3:41.05 | 4:54.50 | |||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.81 | 2:31.66 | 3:48.25 | 5:03.21 | |||
5 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.96 | 2:55.95 | 4:27.72 | 5:55.45 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Nicolai Graae Hansen - 4.06.17 |
Sponsor: Maskinfabrikken H-S-I A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.78 | 2:48.14 | 4:16.41 | 5:39.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Mathilde Sørensen - 4.30.13 |
Sponsor: Mehr Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 1:07.68 | 2:18.58 | 3:29.42 | 4:39.53 | |||
2 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:12.78 | 2:29.83 | 3:46.83 | 5:03.19 | |||
3 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 1:11.81 | 2:30.11 | 3:49.92 | 5:09.17 | |||
4 | Mathilde Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.86 | 2:36.62 | 3:55.77 | 5:12.20 | |||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Mathilde Sørensen - 4.30.13 |
Sponsor: Mehr Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.40 | 2:21.78 | 3:34.76 | 4:46.75 | |||
2 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.92 | 2:23.65 | 3:37.46 | 4:52.40 | |||
3 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:10.68 | 2:29.29 | 3:49.14 | 5:08.03 | |||
4 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 1:14.31 | 2:34.03 | 3:53.81 | 5:11.17 | |||
5 | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 1:18.22 | 2:41.92 | 4:04.96 | 5:26.11 | |||
6 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:15.97 | 2:39.79 | 4:04.21 | 5:26.26 | |||
7 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 1:19.95 | 2:45.39 | 4:09.68 | 5:31.91 | |||
- | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Mathilde Sørensen - 4.30.13 |
Sponsor: Mehr Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.97 | 2:23.48 | 3:35.80 | 4:47.35 | |||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.70 | 2:23.63 | 3:36.39 | 4:47.99 | |||
3 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.91 | 2:30.20 | 3:45.33 | 5:00.13 | |||
4 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 1:14.01 | 2:33.58 | 3:52.64 | 5:10.40 | |||
5 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:14.60 | 2:34.97 | 3:55.73 | 5:15.55 | |||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:15.11 | 2:37.00 | 4:00.18 | 5:22.17 | |||
7 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.44 | 2:43.24 | 4:07.99 | 5:31.13 | |||
8 | Nicoline Bredahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 1:20.17 | 2:45.46 | 4:11.84 | 5:35.85 | |||
9 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:25.45 | 2:54.59 | 4:24.27 | 5:51.32 | |||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Mathilde Sørensen - 4.30.13 |
Sponsor: Mehr Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:19.91 | 2:46.05 | 4:11.89 | 5:37.46 | |||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:20.10 | 2:46.00 | 4:13.07 | 5:41.10 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 09:38 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 2.13.01 |
Sponsor: Nordea Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Petersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 31.18 | 1:07.29 | 1:44.32 | 2:18.03 | |||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 29.47 | 1:05.63 | 1:45.56 | 2:18.22 | |||
3 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.46 | 1:07.59 | 1:46.35 | 2:18.25 | |||
4 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 33.95 | 1:15.83 | 2:00.30 | 2:39.21 | |||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 2.13.01 |
Sponsor: Nordea Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 27.33 | 1:00.41 | 1:38.85 | 2:08.54 | |||
2 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.66 | 1:08.17 | 1:45.57 | 2:16.98 | |||
3 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.06 | 1:10.44 | 1:50.48 | 2:22.63 | |||
4 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.52 | 1:11.08 | 1:49.97 | 2:22.64 | |||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.41 | 1:09.57 | 1:51.55 | 2:24.45 | |||
6 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.26 | 1:11.24 | 1:56.62 | 2:28.52 | |||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 34.71 | 1:11.55 | 1:57.91 | 2:34.10 | |||
8 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.52 | 1:13.19 | 1:57.74 | 2:34.61 | |||
9 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 36.18 | 1:16.52 | 2:06.25 | 2:44.41 | |||
10 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.46 | 1:25.40 | 2:16.02 | 2:54.44 | |||
- | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 2.13.01 |
Sponsor: Nordea Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.72 | 1:08.70 | 1:53.09 | 2:27.83 | |||
2 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 32.11 | 1:10.62 | 1:54.68 | 2:29.19 | |||
3 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 34.15 | 1:12.76 | 1:55.68 | 2:29.34 | |||
4 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 30.83 | 1:07.85 | 1:53.72 | 2:29.43 | |||
5 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 32.65 | 1:11.37 | 1:56.11 | 2:29.90 | |||
6 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 33.47 | 1:12.07 | 1:58.52 | 2:31.59 | |||
7 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.94 | 1:15.62 | 1:57.30 | 2:32.74 | |||
8 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.97 | 1:11.84 | 1:59.49 | 2:33.57 | |||
9 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 34.10 | 1:13.88 | 1:59.03 | 2:35.07 | |||
10 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 33.01 | 1:13.42 | 1:56.23 | 2:35.36 | |||
11 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.14 | 1:14.43 | 2:00.96 | 2:37.68 | |||
12 | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | 33.63 | 1:13.54 | 2:04.67 | 2:40.58 | |||
13 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 36.07 | 1:18.39 | 2:03.50 | 2:40.96 | |||
14 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 35.15 | 1:18.38 | 2:03.47 | 2:41.49 | |||
15 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 36.56 | 1:17.33 | 2:03.64 | 2:41.55 | |||
16 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.09 | 1:18.91 | 2:06.43 | 2:41.57 | |||
17 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 37.12 | 1:17.91 | 2:08.21 | 2:45.30 | |||
18 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 37.37 | 2:09.21 | 2:46.67 | 2:46.67 | |||
19 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 38.04 | 1:18.88 | 2:10.83 | 2:47.34 | |||
20 | Daniel Hørmann | 1997 | Lyseng IF | 35.46 | 1:20.38 | 2:13.02 | 2:50.74 | |||
21 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 38.59 | 1:23.07 | 2:15.64 | 2:52.01 | |||
22 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 39.56 | 1:23.92 | 2:14.72 | 2:54.35 | |||
23 | Kian Metzsch | 1998 | Ringe Svømme Klub | 41.06 | 1:31.15 | 2:24.85 | 3:10.34 | |||
- | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej ryg ved 100m | |||||
- | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | afsæt fra bund 75m | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 2.13.01 |
Sponsor: Nordea Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 30.38 | 1:06.85 | 1:49.80 | 2:23.78 | |||
2 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 33.64 | 1:12.34 | 1:59.02 | 2:36.67 | |||
3 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.85 | 1:15.11 | 2:03.62 | 2:39.92 | |||
4 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.02 | 1:14.96 | 2:06.12 | 2:41.91 | |||
5 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 36.73 | 1:18.95 | 2:07.45 | 2:44.29 | |||
6 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.69 | 1:20.01 | 2:06.40 | 2:45.65 | |||
7 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.66 | 1:23.42 | 2:09.22 | 2:48.27 | |||
8 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 35.41 | 1:17.74 | 2:09.65 | 2:49.63 | |||
9 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 35.53 | 1:19.04 | 2:12.27 | 2:51.64 | |||
10 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 40.39 | 1:24.94 | 2:19.03 | 2:58.36 | |||
11 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.68 | 1:26.75 | 2:21.86 | 3:01.40 | |||
12 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.53 | 1:28.56 | 2:20.93 | 3:01.50 | |||
13 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 41.31 | 1:28.06 | 2:24.98 | 3:05.41 | |||
14 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 41.22 | 1:27.26 | 2:27.83 | 3:06.73 | |||
15 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 43.35 | 1:34.23 | 2:27.20 | 3:10.61 | |||
16 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 44.87 | 1:32.89 | 2:29.59 | 3:12.92 | |||
17 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 43.39 | 1:31.74 | 2:33.12 | 3:17.61 | |||
18 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 47.24 | 1:39.55 | 2:34.61 | 3:18.00 | |||
19 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 44.98 | 1:33.75 | 2:34.94 | 3:19.07 | |||
20 | Andreas Kvist Ørnstrup | 1999 | Horsens Svømmeklub | 49.48 | 1:43.61 | 2:45.40 | 3:32.07 | |||
21 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 50.19 | 1:46.15 | 2:45.66 | 3:33.24 | |||
22 | Kristian Livbjerg | 2000 | Horsens Svømmeklub | 58.03 | 1:55.34 | 3:05.37 | 3:56.26 | |||
23 | Kasper H. Johannesen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:00.39 | 2:07.19 | 3:26.54 | 4:29.03 | |||
- | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | August Laursen | 1999 | Randers GF Neptun | DSQ | en hånd i vend bryst | |||||
- | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | 2 armt u vand bryst | |||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | udsv på ryg 25 m | |||||
- | Laurits Søborg Jensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | bryst en hånd i vend | |||||
- | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Martin Terp Olesen - 2.13.01 |
Sponsor: Nordea Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.61 | 1:26.78 | 2:18.19 | 2:59.24 | |||
2 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.21 | 1:24.85 | 2:23.25 | 3:02.57 | |||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 41.27 | 1:26.87 | 2:25.61 | 3:06.39 | |||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.66 | 1:28.67 | 2:25.57 | 3:07.09 | |||
5 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 43.41 | 1:36.41 | 2:28.46 | 3:13.86 | |||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 48.68 | 1:38.37 | 2:33.04 | 3:14.90 | |||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.94 | 1:29.85 | 2:32.55 | 3:17.53 | |||
8 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 46.00 | 1:37.71 | 2:37.41 | 3:18.93 | |||
9 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 47.50 | 1:39.51 | 2:40.01 | 3:26.96 | |||
10 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.05 | 1:38.41 | 2:43.50 | 3:32.24 | |||
11 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 50.96 | 1:42.70 | 2:46.22 | 3:37.16 | |||
- | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | DSQ | udsv på ryg 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 09:38 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Kirsten Detlef - 2.30.80 |
Sponsor: OK Plast I/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 33.83 | 1:14.14 | 1:55.50 | 2:29.98 | |||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.77 | 1:12.81 | 1:57.22 | 2:33.60 | |||
3 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.38 | 1:13.96 | 2:00.48 | 2:37.23 | |||
4 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 34.52 | 1:16.66 | 2:02.89 | 2:38.77 | |||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.64 | 1:19.22 | 2:04.03 | 2:40.74 | |||
6 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.82 | 1:19.77 | 2:07.60 | 2:43.73 | |||
7 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 36.10 | 1:19.19 | 2:06.17 | 2:46.90 | |||
8 | Mathilde Stærk | 1990 | Lyseng IF | 36.31 | 1:23.01 | 2:08.63 | 2:48.07 | |||
9 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.86 | 1:21.69 | 2:10.15 | 2:50.47 | |||
10 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 36.21 | 1:20.89 | 2:10.76 | 2:50.57 | |||
11 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.05 | 1:22.15 | 2:15.31 | 2:55.52 | |||
12 | Karen Krogh Lund | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.15 | 1:30.96 | 2:17.34 | 3:02.16 | |||
13 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.07 | 1:34.88 | 2:23.83 | 3:10.94 | |||
14 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.93 | 1:34.06 | 2:27.81 | 3:16.53 | |||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Kirsten Detlef - 2.30.80 |
Sponsor: OK Plast I/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.52 | 1:12.64 | 1:55.49 | 2:30.02 | |||
2 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 33.87 | 1:17.29 | 1:59.30 | 2:35.97 | |||
3 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.02 | 1:14.24 | 1:59.72 | 2:36.20 | |||
4 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.69 | 1:12.37 | 2:00.51 | 2:36.64 | |||
5 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.25 | 1:16.28 | 2:06.64 | 2:39.85 | |||
6 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 36.22 | 1:19.04 | 2:03.46 | 2:40.63 | |||
7 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 33.07 | 1:13.55 | 2:06.00 | 2:41.93 | |||
8 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.19 | 1:19.28 | 2:05.85 | 2:44.09 | |||
9 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 35.84 | 1:19.56 | 2:06.53 | 2:44.38 | |||
10 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.22 | 1:19.65 | 2:09.09 | 2:46.76 | |||
11 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.80 | 1:19.71 | 2:07.96 | 2:47.56 | |||
12 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 37.42 | 1:21.85 | 2:07.56 | 2:49.69 | |||
13 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 34.99 | 1:18.59 | 2:09.90 | 2:49.75 | |||
14 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.99 | 1:25.50 | 2:15.85 | 2:53.43 | |||
15 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 40.02 | 1:23.51 | 2:12.18 | 2:53.52 | |||
16 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 40.38 | 1:27.38 | 2:14.87 | 2:56.13 | |||
17 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.58 | 1:25.21 | 2:19.40 | 2:58.87 | |||
18 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.36 | 1:26.34 | 2:20.85 | 3:00.68 | |||
19 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 39.99 | 1:22.31 | 2:16.02 | 3:00.75 | |||
20 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 43.63 | 1:27.50 | 2:20.29 | 3:01.87 | |||
21 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 38.87 | 1:27.17 | 2:23.22 | 3:04.03 | |||
21 | Christine Dissing | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 42.75 | 1:30.54 | 2:22.00 | 3:04.03 | |||
23 | Julie Hansen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 45.44 | 1:34.46 | 2:27.75 | 3:09.94 | |||
24 | Lea Føste Andersen | 1998 | Randers GF Neptun | 40.15 | 1:30.61 | 2:24.68 | 3:10.28 | |||
25 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 41.67 | 1:29.47 | 2:29.77 | 3:13.60 | |||
26 | Frederikke Nielsen | 1998 | Randers GF Neptun | 44.74 | 1:35.67 | 2:31.56 | 3:17.86 | |||
27 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | Randers GF Neptun | 52.24 | 1:42.65 | 2:46.17 | 3:30.55 | |||
- | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Cecilie Knudsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej forsat bev ved 75 | |||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Kirsten Detlef - 2.30.80 |
Sponsor: OK Plast I/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.83 | 1:17.62 | 2:06.27 | 2:43.47 | |||
2 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 38.57 | 1:18.80 | 2:05.43 | 2:44.03 | |||
3 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.51 | 1:20.06 | 2:08.91 | 2:44.93 | |||
4 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 35.71 | 1:20.88 | 2:06.53 | 2:45.64 | |||
5 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 37.16 | 1:19.27 | 2:07.87 | 2:46.16 | |||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 37.65 | 1:20.04 | 2:09.81 | 2:49.59 | |||
7 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 38.48 | 1:20.89 | 2:12.68 | 2:51.45 | |||
8 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.41 | 1:20.80 | 2:12.99 | 2:52.48 | |||
9 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.41 | 1:27.60 | 2:15.49 | 2:57.37 | |||
10 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.39 | 1:24.62 | 2:18.39 | 2:57.69 | |||
11 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 38.63 | 1:23.61 | 2:17.59 | 2:58.50 | |||
12 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 42.77 | 1:30.29 | 2:20.22 | 2:59.98 | |||
13 | Celina G Winther | 1999 | Randers GF Neptun | 40.32 | 1:27.12 | 2:19.95 | 3:00.12 | |||
14 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 37.35 | 1:25.86 | 2:20.59 | 3:01.85 | |||
15 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.46 | 1:28.87 | 2:20.42 | 3:02.63 | |||
16 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 37.80 | 1:26.08 | 2:20.87 | 3:03.11 | |||
17 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 41.93 | 1:30.70 | 2:21.36 | 3:03.71 | |||
18 | Nicoline Bredahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 41.33 | 1:26.72 | 2:23.33 | 3:04.49 | |||
19 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 43.00 | 1:30.27 | 2:25.82 | 3:04.78 | |||
20 | Karen Brilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.31 | 1:26.60 | 2:23.53 | 3:04.84 | |||
21 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 43.11 | 1:30.48 | 2:26.26 | 3:06.11 | |||
22 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.87 | 1:31.49 | 2:27.12 | 3:06.75 | |||
23 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 44.07 | 1:31.12 | 2:26.40 | 3:08.48 | |||
24 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 41.64 | 1:28.12 | 2:26.88 | 3:09.72 | |||
25 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 43.33 | 1:33.40 | 2:27.00 | 3:12.41 | |||
26 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 42.87 | 1:30.72 | 2:27.69 | 3:13.94 | |||
27 | Sofie Hald | 1999 | Ringe Svømme Klub | 43.67 | 1:33.32 | 2:26.90 | 3:14.15 | |||
28 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 42.00 | 1:33.84 | 2:27.88 | 3:14.28 | |||
29 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 44.43 | 1:37.95 | 2:29.95 | 3:16.71 | |||
30 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 43.79 | 1:37.17 | 2:34.48 | 3:17.86 | |||
31 | Sissel L. Madsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 44.23 | 1:35.78 | 2:35.20 | 3:18.85 | |||
32 | Christina Christensen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 46.25 | 1:37.21 | 2:31.45 | 3:18.93 | |||
33 | Rikke Krebs | 1999 | Ringe Svømme Klub | 43.60 | 1:31.74 | 2:32.83 | 3:20.68 | |||
34 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 43.33 | 1:33.30 | 2:36.63 | 3:22.27 | |||
35 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 49.61 | 1:38.75 | 2:38.39 | 3:25.20 | |||
36 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 51.49 | 1:43.75 | 2:37.16 | 3:25.64 | |||
37 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.79 | 1:42.44 | 2:41.30 | 3:28.29 | |||
38 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 52.87 | 1:43.91 | 2:46.90 | 3:30.74 | |||
39 | Kristina Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 54.74 | 1:55.18 | 2:56.06 | 3:51.63 | |||
- | Clara Gjelstrup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
- | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | en hånd bryst vend | |||||
- | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
- | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Kirsten Detlef - 2.30.80 |
Sponsor: OK Plast I/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.46 | 1:23.37 | 2:12.78 | 2:50.57 | |||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.93 | 1:28.15 | 2:18.94 | 3:01.24 | |||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 43.03 | 1:28.54 | 2:24.04 | 3:06.53 | |||
4 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 44.03 | 1:32.03 | 2:28.28 | 3:10.66 | |||
5 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 45.60 | 1:36.46 | 2:34.35 | 3:20.17 | |||
6 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 47.66 | 1:38.52 | 2:38.07 | 3:23.89 | |||
7 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 49.23 | 1:41.16 | 2:38.76 | 3:28.96 | |||
8 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 48.98 | 1:40.57 | 2:42.53 | 3:28.98 | |||
9 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 49.36 | 1:39.40 | 2:46.73 | 3:32.33 | |||
10 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 52.12 | 1:49.22 | 2:51.28 | 3:38.87 | |||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 55.02 | 1:52.63 | 2:54.80 | 3:45.85 | |||
12 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.48 | 1:52.87 | 2:54.41 | 3:46.56 | |||
13 | Alma Trige Dyrhauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 53.07 | 1:50.17 | 2:54.49 | 3:50.08 | |||
14 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.08 | 2:09.36 | 3:15.61 | 4:08.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Mads Knoblauch - 1.00.17 |
Sponsor: Promens |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.31 | 1:21.64 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Mads Knoblauch - 1.00.17 |
Sponsor: Promens |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.90 | 1:01.07 | |||||
2 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.09 | 1:01.18 | |||||
3 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.75 | 1:04.36 | |||||
4 | Oliver Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.65 | 1:04.39 | |||||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.05 | 1:04.64 | |||||
6 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 32.26 | 1:06.69 | |||||
7 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 33.17 | 1:08.37 | |||||
8 | Jesper Jensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.98 | 1:08.64 | |||||
9 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.86 | 1:11.97 | |||||
10 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.92 | 1:13.69 | |||||
11 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 35.89 | 1:14.00 | |||||
12 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.34 | 1:16.34 | |||||
13 | Anders Bjørn Fries | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 37.91 | 1:17.20 | |||||
- | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Mads Knoblauch - 1.00.17 |
Sponsor: Promens |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 32.27 | 1:06.17 | |||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 32.34 | 1:07.18 | |||||
3 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.42 | 1:07.35 | |||||
4 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 32.95 | 1:07.40 | |||||
5 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 32.55 | 1:07.43 | |||||
6 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.37 | 1:08.78 | |||||
7 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 33.37 | 1:10.11 | |||||
8 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 34.34 | 1:10.15 | |||||
9 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.25 | 1:10.34 | |||||
10 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.75 | 1:10.48 | |||||
11 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 35.14 | 1:10.73 | |||||
12 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 34.33 | 1:10.91 | |||||
13 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 34.68 | 1:11.67 | |||||
14 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.00 | 1:12.18 | |||||
15 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 35.15 | 1:12.71 | |||||
16 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.60 | 1:12.88 | |||||
17 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 36.07 | 1:13.37 | |||||
18 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.55 | 1:14.26 | |||||
19 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 36.36 | 1:14.69 | |||||
20 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 36.92 | 1:15.08 | |||||
21 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 36.83 | 1:15.73 | |||||
22 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 37.20 | 1:15.83 | |||||
23 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 38.00 | 1:17.09 | |||||
24 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 39.15 | 1:20.91 | |||||
25 | Mads Lillelund | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 47.76 | 1:37.37 | |||||
- | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | DSQ | udsvøm på mav 25m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Mads Knoblauch - 1.00.17 |
Sponsor: Promens |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 34.83 | 1:10.39 | |||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 34.25 | 1:11.56 | |||||
3 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 36.37 | 1:13.87 | |||||
4 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 37.24 | 1:15.33 | |||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.71 | 1:16.82 | |||||
6 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.87 | 1:19.20 | |||||
7 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 40.14 | 1:19.69 | |||||
8 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:19.97 | 1:19.97 | |||||
9 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 39.85 | 1:20.28 | |||||
10 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 39.54 | 1:20.65 | |||||
11 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.10 | 1:22.17 | |||||
12 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.19 | 1:23.31 | |||||
13 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.86 | 1:24.03 | |||||
14 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 42.22 | 1:24.76 | |||||
15 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 41.81 | 1:26.17 | |||||
16 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.62 | 1:28.26 | |||||
17 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 43.50 | 1:28.47 | |||||
18 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 44.12 | 1:30.11 | |||||
19 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 45.24 | 1:30.55 | |||||
20 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.62 | 1:30.71 | |||||
21 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.21 | 1:30.94 | |||||
22 | Oliver Gravgaard | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.77 | 1:32.56 | |||||
23 | Ricky L. Mortensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.35 | 1:33.03 | |||||
24 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.32 | 1:33.12 | |||||
25 | Frederik Christiansen | 1999 | Odder IGF | 1:34.07 | 1:34.07 | |||||
26 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 48.67 | 1:37.98 | |||||
27 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 50.22 | 1:39.49 | |||||
28 | Andreas Rasmussen | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 50.67 | 1:41.19 | |||||
29 | Kasper H. Johannesen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 54.13 | 1:50.38 | |||||
30 | Erik Pagh Pedersen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.88 | 2:04.98 | |||||
- | Lucas Kirkegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Esben Vad Arentoft | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Mads Knoblauch - 1.00.17 |
Sponsor: Promens |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.07 | 1:23.95 | |||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.84 | 1:24.13 | |||||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 41.91 | 1:25.16 | |||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.63 | 1:25.62 | |||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.89 | 1:26.34 | |||||
6 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:30.57 | 1:30.57 | |||||
7 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 44.56 | 1:31.29 | |||||
8 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:32.49 | 1:32.49 | |||||
9 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 45.80 | 1:33.10 | |||||
10 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 47.39 | 1:35.63 | |||||
11 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 48.65 | 1:38.36 | |||||
12 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 48.31 | 1:39.20 | |||||
13 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 1:39.24 | 1:39.24 | |||||
14 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 51.40 | 1:42.98 | |||||
15 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:49.70 | 1:49.70 | |||||
16 | Anton Rosenkilde | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 55.62 | 1:54.01 | |||||
17 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.87 | 1:57.66 | |||||
- | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.03.22 |
Sponsor: rederiet Høj A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.00 | 1:07.43 | |||||
2 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.61 | 1:09.04 | |||||
3 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 33.88 | 1:09.76 | |||||
4 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 37.78 | 1:17.41 | |||||
5 | Mathilde Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.98 | 1:18.06 | |||||
6 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 38.86 | 1:20.27 | |||||
7 | Anette Damsgaard | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.69 | 1:23.34 | |||||
8 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 40.18 | 1:23.50 | |||||
9 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 45.12 | 1:32.69 | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.03.22 |
Sponsor: rederiet Høj A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.47 | 1:12.68 | |||||
2 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.79 | 1:13.22 | |||||
3 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.34 | 1:14.01 | |||||
4 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.71 | 1:16.10 | |||||
5 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 37.89 | 1:16.71 | |||||
6 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.80 | 1:16.81 | |||||
7 | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 38.68 | 1:17.14 | |||||
8 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.06 | 1:18.88 | |||||
9 | Christina Løth Andersen | 1997 | Odder IGF | 38.82 | 1:19.28 | |||||
10 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 39.58 | 1:19.79 | |||||
11 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.35 | 1:20.91 | |||||
12 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.48 | 1:21.55 | |||||
13 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.52 | 1:23.38 | |||||
14 | Silja Kirkegård | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:29.17 | 1:29.17 | |||||
15 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.18 | 1:29.70 | |||||
16 | Pernille Lading | 1998 | Randers GF Neptun | 47.57 | 1:37.87 | |||||
17 | Laura Wolf Andersen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 48.74 | 1:38.16 | |||||
18 | Katrine Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:38.95 | 1:38.95 | |||||
- | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Kirstine Theilgaard | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.03.22 |
Sponsor: rederiet Høj A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 35.18 | 1:13.11 | |||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.18 | 1:13.52 | |||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 36.06 | 1:13.65 | |||||
4 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.10 | 1:14.12 | |||||
5 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 36.53 | 1:14.91 | |||||
6 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.43 | 1:15.52 | |||||
7 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 38.28 | 1:16.61 | |||||
8 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 38.24 | 1:17.70 | |||||
9 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 38.12 | 1:18.09 | |||||
10 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 38.42 | 1:18.13 | |||||
11 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 38.41 | 1:18.41 | |||||
12 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.01 | 1:19.09 | |||||
13 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.39 | 1:21.60 | |||||
14 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 39.23 | 1:21.62 | |||||
15 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.18 | 1:23.18 | |||||
16 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.45 | 1:23.28 | |||||
17 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 40.02 | 1:23.48 | |||||
18 | Nicoline Bredahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 42.13 | 1:24.40 | |||||
19 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 41.81 | 1:24.76 | |||||
20 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:24.88 | 1:24.88 | |||||
21 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 42.59 | 1:25.32 | |||||
22 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 41.19 | 1:25.73 | |||||
23 | Trine Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 1:25.87 | 1:25.87 | |||||
24 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 42.00 | 1:26.69 | |||||
25 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 43.22 | 1:27.29 | |||||
26 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:28.00 | 1:28.00 | |||||
27 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 43.83 | 1:28.52 | |||||
28 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:28.62 | 1:28.62 | |||||
29 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 1:28.69 | 1:28.69 | |||||
30 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 44.71 | 1:29.76 | |||||
31 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.93 | 1:30.81 | |||||
32 | Freja Brogaard | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.89 | 1:31.71 | |||||
33 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 45.93 | 1:32.90 | |||||
34 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 45.91 | 1:33.15 | |||||
35 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.48 | 1:33.79 | |||||
36 | Cecilie Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 46.43 | 1:34.03 | |||||
37 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 45.55 | 1:34.32 | |||||
38 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.23 | 1:35.03 | |||||
39 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 47.57 | 1:36.22 | |||||
40 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 47.01 | 1:37.10 | |||||
41 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.48 | 1:37.20 | |||||
42 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.13 | 1:38.41 | |||||
43 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 48.11 | 1:38.50 | |||||
44 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 48.66 | 1:39.85 | |||||
45 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 49.53 | 1:40.91 | |||||
46 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.20 | 1:41.02 | |||||
47 | Tilda Riis Persson | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 58.18 | 2:02.59 | |||||
- | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Anna Olsen | 1999 | Randers GF Neptun | DSQ | ej forsat bev 50m | |||||
- | Anne Emilie Krogh Mathias | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.03.22 |
Sponsor: rederiet Høj A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 40.00 | 1:22.50 | |||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.57 | 1:24.57 | |||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 41.88 | 1:25.34 | |||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 1:28.36 | 1:28.36 | |||||
5 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 44.08 | 1:28.77 | |||||
6 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 1:28.79 | 1:28.79 | |||||
7 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.08 | 1:31.27 | |||||
8 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 46.73 | 1:33.45 | |||||
9 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 46.63 | 1:34.13 | |||||
10 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 46.99 | 1:34.33 | |||||
11 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 46.64 | 1:34.40 | |||||
12 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 48.38 | 1:38.90 | |||||
13 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 48.30 | 1:39.08 | |||||
14 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 48.62 | 1:42.43 | |||||
15 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.02 | 1:45.99 | |||||
16 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:46.37 | 1:46.37 | |||||
17 | Pernille Skov Jørgensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:47.31 | 1:47.31 | |||||
18 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 53.39 | 1:47.50 | |||||
19 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 56.61 | 1:54.57 | |||||
20 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:58.03 | 1:58.03 | |||||
21 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 56.80 | 2:00.59 | |||||
- | Yasmin Dræbye | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej forsat bev 25m | |||||
- | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ej forsat bev 25m | |||||
- | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | DSQ | 2 armtag ved 25m | |||||
- | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ej berøring v 75m | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.03.22 |
Sponsor: rederiet Høj A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.78 | 1:47.91 | |||||
2 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:07.58 | 2:07.58 | |||||
3 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.47 | 2:11.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Jonas Hjelm Andersen - 2.10.43 |
Sponsor: Restaurant Skovbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Mikkelsen | 1991 | Lyseng IF | 34.99 | 1:16.26 | 1:58.75 | 2:39.95 | |||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Jonas Hjelm Andersen - 2.10.43 |
Sponsor: Restaurant Skovbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.60 | 1:00.76 | 1:36.87 | 2:15.48 | |||
2 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.29 | 1:09.62 | 1:48.03 | 2:24.81 | |||
3 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 31.73 | 1:08.10 | 1:45.99 | 2:25.47 | |||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Jonas Hjelm Andersen - 2.10.43 |
Sponsor: Restaurant Skovbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 33.63 | 1:11.20 | 1:48.99 | 2:26.07 | |||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 33.28 | 1:12.20 | 1:52.82 | 2:34.02 | |||
3 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.11 | 1:17.53 | 2:03.85 | 2:49.66 | |||
4 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 37.28 | 1:19.32 | 2:03.85 | 2:50.87 | |||
5 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 34.65 | 1:16.34 | 2:03.40 | 2:51.34 | |||
6 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 37.43 | 1:20.77 | 2:06.86 | 2:52.17 | |||
- | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | DSQ | sv på ryg 175m | |||||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Jonas Hjelm Andersen - 2.10.43 |
Sponsor: Restaurant Skovbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.67 | 1:16.39 | 1:58.58 | 2:39.53 | |||
2 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.22 | 1:31.97 | 2:22.44 | 3:13.31 | |||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | sv på ryg 100m | |||||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Jonas Hjelm Andersen - 2.10.43 |
Sponsor: Restaurant Skovbo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 50.99 | 1:55.41 | 3:04.36 | 4:11.69 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Mathilde Sørensen - 2.25.54 |
Sponsor: Rubtec A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 35.13 | 1:15.66 | 1:58.01 | 2:40.39 | |||
2 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.04 | 1:17.99 | 1:58.50 | 2:41.04 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Mathilde Sørensen - 2.25.54 |
Sponsor: Rubtec A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.72 | 1:16.33 | 1:58.25 | 2:40.59 | |||
2 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.95 | 1:17.67 | 2:00.80 | 2:42.06 | |||
3 | Ella Turin | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.38 | 1:18.58 | 2:02.95 | 2:49.79 | |||
4 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.24 | 1:20.73 | 2:08.23 | 2:54.94 | |||
5 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 37.65 | 1:23.96 | 2:11.39 | 2:55.90 | |||
6 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 41.93 | 1:32.14 | 2:24.46 | 3:13.93 | |||
7 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 41.60 | 1:32.15 | 2:25.64 | 3:18.25 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Mathilde Sørensen - 2.25.54 |
Sponsor: Rubtec A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 39.23 | 1:24.83 | 2:11.77 | 2:59.00 | |||
2 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.31 | 1:23.95 | 2:12.04 | 3:00.18 | |||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 39.93 | 1:25.52 | 2:13.00 | 3:01.56 | |||
4 | Karen Brilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 41.79 | 1:31.82 | 2:24.26 | 3:15.49 | |||
5 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 43.05 | 1:34.41 | 2:25.87 | 3:16.87 | |||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 46.75 | 1:39.02 | 2:31.35 | 3:20.26 | |||
7 | Anne Rytter | 2000 | Randers GF Neptun | 45.88 | 1:41.70 | 2:39.75 | 3:34.96 | |||
8 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.08 | 1:38.43 | 2:37.68 | 3:38.72 | |||
- | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | udsvøm på ryg v 125m | |||||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Mathilde Sørensen - 2.25.54 |
Sponsor: Rubtec A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.16 | 1:31.30 | 2:25.17 | 3:19.73 | |||
2 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 48.27 | 1:47.51 | 2:50.20 | 3:50.78 | |||
3 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 53.30 | 1:58.32 | 3:05.06 | 4:11.70 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 1.08.04 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.74 | 1:07.20 | |||||
2 | Michael Petersen | 1994 | Esbjerg Svømmeklub | 32.47 | 1:08.86 | |||||
3 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 32.98 | 1:09.80 | |||||
4 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.47 | 1:17.04 | |||||
5 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.47 | 1:23.21 | |||||
- | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 1.08.04 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.42 | 1:09.84 | |||||
2 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.23 | 1:11.35 | |||||
3 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 34.75 | 1:12.78 | |||||
4 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 34.88 | 1:14.46 | |||||
5 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 36.06 | 1:16.95 | |||||
6 | Anders Bjørn Fries | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 37.75 | 1:19.37 | |||||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 38.68 | 1:22.94 | |||||
8 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 43.13 | 1:30.74 | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 1.08.04 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 35.43 | 1:15.20 | |||||
2 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.78 | 1:16.36 | |||||
3 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 35.82 | 1:16.50 | |||||
4 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 36.27 | 1:17.02 | |||||
5 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 36.99 | 1:18.43 | |||||
6 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 38.34 | 1:19.63 | |||||
7 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 37.42 | 1:20.07 | |||||
8 | Niclas Henriksen | 1997 | Randers GF Neptun | 39.22 | 1:21.48 | |||||
9 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 38.51 | 1:21.87 | |||||
10 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 40.29 | 1:27.10 | |||||
11 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 40.79 | 1:27.52 | |||||
12 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 40.13 | 1:28.11 | |||||
13 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 42.25 | 1:28.50 | |||||
14 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 42.79 | 1:30.38 | |||||
15 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 43.28 | 1:31.63 | |||||
16 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 43.63 | 1:31.93 | |||||
17 | Kian Metzsch | 1998 | Ringe Svømme Klub | 45.53 | 1:37.02 | |||||
18 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 45.55 | 1:40.26 | |||||
19 | Mads Lillelund | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 55.90 | 2:02.71 | |||||
- | Jacob Harboe | 1998 | Randers GF Neptun | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 1.08.04 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 36.46 | 1:15.42 | |||||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 36.86 | 1:18.72 | |||||
3 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.21 | 1:20.51 | |||||
4 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.06 | 1:22.05 | |||||
5 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 39.31 | 1:22.68 | |||||
6 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.45 | 1:23.40 | |||||
7 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 40.73 | 1:25.31 | |||||
8 | Ricky L. Mortensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.19 | 1:27.74 | |||||
9 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 42.52 | 1:28.20 | |||||
10 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 42.54 | 1:29.10 | |||||
11 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 42.31 | 1:29.18 | |||||
12 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.81 | 1:31.17 | |||||
12 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 43.76 | 1:31.17 | |||||
14 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 43.80 | 1:31.97 | |||||
15 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 44.50 | 1:33.81 | |||||
16 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 44.40 | 1:34.48 | |||||
17 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 45.98 | 1:35.82 | |||||
18 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.73 | 1:37.95 | |||||
19 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 46.18 | 1:38.16 | |||||
20 | Alexander F. Sørensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.92 | 1:38.67 | |||||
21 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.38 | 1:39.57 | |||||
22 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 47.36 | 1:40.78 | |||||
23 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.38 | 1:41.75 | |||||
24 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.14 | 1:47.80 | |||||
25 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 50.96 | 1:49.99 | |||||
26 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.52 | 1:50.27 | |||||
27 | Oliver Gravgaard | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.64 | 1:50.79 | |||||
28 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 54.76 | 1:53.38 | |||||
29 | Erik Pagh Pedersen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.80 | 2:21.68 | |||||
- | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Lucas Kirkegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Esben Thorøe Olesen | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | asym ben 75m | |||||
- | Esben Vad Arentoft | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v 100m | |||||
- | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | en hånd v 25m | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Nikolaj Holm - 1.08.04 |
Sponsor: Sportmaster |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.01 | 1:38.96 | |||||
2 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 49.53 | 1:44.48 | |||||
3 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 51.60 | 1:49.05 | |||||
4 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 52.21 | 1:49.42 | |||||
5 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 53.92 | 1:51.02 | |||||
6 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 53.43 | 1:52.30 | |||||
7 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.89 | 1:54.11 | |||||
8 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 55.37 | 1:56.02 | |||||
9 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 56.77 | 1:58.63 | |||||
10 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 56.95 | 1:59.26 | |||||
11 | Marcus Findsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 58.85 | 2:03.75 | |||||
12 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 59.40 | 2:06.18 | |||||
13 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.99 | 2:06.57 | |||||
14 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 59.13 | 2:06.84 | |||||
- | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.15.89 |
Sponsor: Unique Ellipse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.88 | 1:14.73 | |||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 39.32 | 1:22.19 | |||||
3 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 39.29 | 1:23.05 | |||||
4 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 39.28 | 1:23.28 | |||||
5 | Mathilde Stærk | 1990 | Lyseng IF | 40.14 | 1:24.63 | |||||
6 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 40.75 | 1:25.50 | |||||
7 | Karen Krogh Lund | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.08 | 1:26.53 | |||||
8 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 40.03 | 1:26.60 | |||||
9 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 43.99 | 1:31.77 | |||||
10 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.23 | 1:31.97 | |||||
11 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 43.70 | 1:32.84 | |||||
12 | Anette Damsgaard | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.01 | 1:35.55 | |||||
13 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 45.71 | 1:36.85 | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.15.89 |
Sponsor: Unique Ellipse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna C. Lange | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 37.77 | 1:18.12 | |||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.39 | 1:18.36 | |||||
3 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 39.51 | 1:22.35 | |||||
4 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 39.29 | 1:22.54 | |||||
5 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 41.16 | 1:25.93 | |||||
6 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 40.58 | 1:26.01 | |||||
7 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.05 | 1:26.94 | |||||
8 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 42.02 | 1:27.21 | |||||
9 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 41.69 | 1:28.43 | |||||
10 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 41.98 | 1:28.70 | |||||
11 | Christine Dissing | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 42.53 | 1:28.76 | |||||
12 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 43.21 | 1:29.56 | |||||
13 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.97 | 1:30.86 | |||||
14 | Christina Løth Andersen | 1997 | Odder IGF | 44.30 | 1:32.06 | |||||
15 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 44.76 | 1:33.55 | |||||
16 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 44.08 | 1:33.76 | |||||
17 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.46 | 1:35.69 | |||||
18 | Lea Føste Andersen | 1998 | Randers GF Neptun | 46.10 | 1:35.84 | |||||
19 | Julie Hansen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 45.72 | 1:35.87 | |||||
20 | Christina Nielsen | 1997 | Randers GF Neptun | 45.99 | 1:36.30 | |||||
21 | Cecilie Knudsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 45.61 | 1:36.75 | |||||
22 | Silja Kirkegård | 1998 | Ringe Svømme Klub | 46.97 | 1:38.36 | |||||
23 | Josefine Knudsen | 1998 | Randers GF Neptun | 47.60 | 1:38.82 | |||||
24 | Sofie Schriver Bjerrehuus | 1997 | Lyseng IF | 47.83 | 1:41.12 | |||||
25 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.26 | 1:41.20 | |||||
26 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.96 | 1:44.94 | |||||
27 | Katrine Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 48.71 | 1:45.18 | |||||
28 | Laura Wolf Andersen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 51.84 | 1:48.45 | |||||
- | Kirstine Theilgaard | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.15.89 |
Sponsor: Unique Ellipse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.09 | 1:22.51 | |||||
2 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 39.41 | 1:23.59 | |||||
3 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.65 | 1:26.66 | |||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 42.15 | 1:28.68 | |||||
5 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.15 | 1:30.01 | |||||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 42.91 | 1:30.20 | |||||
7 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.68 | 1:31.77 | |||||
8 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 43.21 | 1:31.78 | |||||
9 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.03 | 1:32.01 | |||||
10 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 44.82 | 1:32.47 | |||||
11 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 43.95 | 1:32.92 | |||||
12 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 44.48 | 1:33.59 | |||||
13 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 44.47 | 1:34.16 | |||||
14 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 45.23 | 1:34.64 | |||||
15 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 46.00 | 1:34.85 | |||||
16 | Celina G Winther | 1999 | Randers GF Neptun | 45.49 | 1:35.54 | |||||
17 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 45.46 | 1:35.60 | |||||
18 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 45.72 | 1:36.44 | |||||
19 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 47.07 | 1:37.36 | |||||
20 | Anna Olsen | 1999 | Randers GF Neptun | 46.17 | 1:37.41 | |||||
21 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 45.52 | 1:37.50 | |||||
22 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 47.18 | 1:38.71 | |||||
23 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 48.89 | 1:39.62 | |||||
24 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 47.91 | 1:40.49 | |||||
25 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 47.61 | 1:41.00 | |||||
26 | Christina Christensen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 47.53 | 1:41.32 | |||||
27 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.42 | 1:41.38 | |||||
28 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 47.09 | 1:43.30 | |||||
29 | Freja Brogaard | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 49.62 | 1:43.60 | |||||
30 | Cecilie Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 49.27 | 1:43.85 | |||||
31 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 50.55 | 1:44.65 | |||||
32 | Kristina Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 50.38 | 1:45.01 | |||||
33 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.46 | 1:47.63 | |||||
34 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.27 | 1:48.13 | |||||
35 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.19 | 1:49.28 | |||||
36 | Mia Nystrup Jepsen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 53.01 | 1:53.04 | |||||
37 | Sophie Larsen | 1999 | Randers GF Neptun | 54.69 | 1:53.05 | |||||
38 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 54.50 | 1:54.80 | |||||
39 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 55.14 | 1:55.98 | |||||
40 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 54.90 | 1:57.08 | |||||
41 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.08 | 1:59.55 | |||||
- | Clara Gjelstrup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
- | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Anne Emilie Krogh Mathias | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Tilda Riis Persson | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.15.89 |
Sponsor: Unique Ellipse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.81 | 1:29.30 | |||||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.90 | 1:30.00 | |||||
3 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.05 | 1:32.61 | |||||
4 | Sille Ibsen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.90 | 1:33.93 | |||||
5 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.43 | 1:34.82 | |||||
6 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 47.91 | 1:39.43 | |||||
7 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.55 | 1:39.91 | |||||
8 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 48.74 | 1:42.50 | |||||
9 | Yasmin Dræbye | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.47 | 1:42.61 | |||||
10 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 49.72 | 1:42.67 | |||||
11 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.40 | 1:46.53 | |||||
12 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 49.78 | 1:46.61 | |||||
13 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 50.96 | 1:49.06 | |||||
14 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 53.36 | 1:50.32 | |||||
15 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 53.03 | 1:50.91 | |||||
16 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 54.07 | 1:51.16 | |||||
17 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 53.34 | 1:52.41 | |||||
18 | Cathrine Stensdal | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 54.37 | 1:53.70 | |||||
19 | Alma Trige Dyrhauge | 2002 | Ringe Svømme Klub | 54.48 | 1:54.05 | |||||
20 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 55.45 | 1:54.11 | |||||
21 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 54.74 | 1:54.54 | |||||
22 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 54.66 | 1:54.88 | |||||
23 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 57.03 | 1:58.27 | |||||
24 | Pernille Skov Jørgensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 58.39 | 2:02.04 | |||||
25 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.16 | 2:09.19 | |||||
26 | Anine Ploug | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:02.35 | 2:17.93 | |||||
27 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:05.51 | 2:20.47 | |||||
- | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Freja Møller | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej samt berør ved sl | |||||
- | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sofie Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 1.15.89 |
Sponsor: Unique Ellipse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 59.93 | 2:06.97 | |||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:03.79 | 2:14.91 | |||||
3 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:02.69 | 2:15.13 | |||||
4 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.02 | 2:22.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.58.36 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Mikkelsen | 1991 | Lyseng IF | 30.71 | 1:04.53 | 1:39.70 | 2:13.88 | |||
2 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 33.51 | 1:09.96 | 1:47.48 | 2:24.52 | |||
- | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.58.36 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.64 | 59.81 | 1:30.36 | 1:59.36 | |||
2 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.57 | 59.85 | 1:30.28 | 2:00.02 | |||
3 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.43 | 59.90 | 1:31.10 | 2:02.11 | |||
4 | Oliver Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.10 | 1:02.22 | 1:32.49 | 2:02.13 | |||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.75 | 1:02.67 | 1:34.29 | 2:05.84 | |||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 29.47 | 1:01.46 | 1:34.14 | 2:06.49 | |||
7 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 29.34 | 1:01.46 | 1:34.57 | 2:07.75 | |||
8 | Kristian Ranghøj | 1995 | Randers GF Neptun | 30.34 | 1:03.47 | 1:37.34 | 2:11.35 | |||
9 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.30 | 1:06.90 | 1:43.36 | 2:19.05 | |||
10 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.32 | 1:06.85 | 1:43.84 | 2:20.39 | |||
11 | Sebastian Johansen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.44 | 1:10.00 | 2:30.01 | 2:30.01 | |||
12 | Christian Hadberg | 1996 | Horsens Svømmeklub | 37.96 | 1:18.10 | 1:58.37 | 2:35.99 | |||
- | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.58.36 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 28.97 | 1:00.16 | 1:32.32 | 2:04.20 | |||
2 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 29.88 | 1:02.89 | 1:34.93 | 2:08.05 | |||
3 | Rasmus Larsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 30.51 | 1:03.49 | 1:37.33 | 2:09.74 | |||
4 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 30.00 | 1:03.63 | 1:37.25 | 2:09.82 | |||
4 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.07 | 1:02.96 | 1:36.75 | 2:09.82 | |||
6 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.43 | 1:04.75 | 1:38.65 | 2:10.13 | |||
7 | Mikkel Strand | 1997 | Randers GF Neptun | 29.89 | 1:02.86 | 1:36.94 | 2:10.59 | |||
8 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 30.65 | 1:03.67 | 1:37.41 | 2:10.64 | |||
9 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 30.08 | 1:03.05 | 1:37.23 | 2:10.91 | |||
10 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.78 | 1:03.37 | 1:37.97 | 2:12.38 | |||
11 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 30.69 | 1:04.40 | 1:39.57 | 2:13.88 | |||
12 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.11 | 1:05.55 | 1:40.38 | 2:14.93 | |||
13 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 30.78 | 1:05.02 | 1:40.68 | 2:15.21 | |||
14 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.40 | 1:05.83 | 1:41.01 | 2:15.31 | |||
15 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.40 | 1:05.30 | 1:40.77 | 2:15.88 | |||
16 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 31.65 | 1:06.21 | 1:41.87 | 2:17.24 | |||
17 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.08 | 1:07.52 | 1:43.03 | 2:17.42 | |||
18 | Nicolai Grene | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 32.70 | 1:07.50 | 1:42.89 | 2:18.15 | |||
19 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 32.20 | 1:07.54 | 1:43.72 | 2:18.24 | |||
20 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 31.08 | 1:06.18 | 1:42.93 | 2:18.62 | |||
21 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 32.16 | 1:06.52 | 1:42.96 | 2:19.21 | |||
22 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.23 | 1:07.33 | 1:45.16 | 2:22.64 | |||
23 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.16 | 1:08.73 | 1:45.77 | 2:23.31 | |||
24 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 33.40 | 1:11.30 | 1:49.48 | 2:24.92 | |||
25 | Daniel Hørmann | 1997 | Lyseng IF | 32.64 | 1:10.19 | 1:49.24 | 2:26.44 | |||
26 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.80 | 1:12.47 | 1:50.14 | 2:26.81 | |||
27 | Morten Frederiksen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 34.15 | 1:12.18 | 1:50.85 | 2:28.04 | |||
28 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 34.37 | 1:12.71 | 1:51.42 | 2:29.23 | |||
29 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 34.52 | 1:13.54 | 1:54.22 | 2:33.02 | |||
30 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 36.85 | 1:19.76 | 2:02.93 | 2:44.83 | |||
31 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 37.75 | 1:21.24 | 2:03.88 | 2:49.11 | |||
32 | Kian Metzsch | 1998 | Ringe Svømme Klub | 39.72 | 1:24.94 | 2:11.77 | 2:56.27 | |||
33 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 38.17 | 1:24.41 | 2:13.40 | 3:01.65 | |||
34 | Mads Lillelund | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 42.35 | 1:31.93 | 2:26.19 | 3:17.76 | |||
- | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.58.36 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.87 | 1:08.18 | 1:42.31 | 2:15.96 | |||
2 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.63 | 1:06.81 | 1:43.16 | 2:18.62 | |||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.62 | 1:10.78 | 1:48.61 | 2:25.85 | |||
4 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 34.13 | 1:10.80 | 1:48.89 | 2:27.76 | |||
5 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.30 | 1:12.63 | 1:51.85 | 2:29.22 | |||
6 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 34.17 | 1:13.29 | 1:54.29 | 2:31.09 | |||
7 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 33.45 | 1:10.39 | 1:50.79 | 2:31.42 | |||
8 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 36.43 | 1:18.14 | 1:57.61 | 2:34.91 | |||
9 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.98 | 1:16.29 | 1:57.30 | 2:36.89 | |||
10 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 37.24 | 1:18.52 | 1:59.51 | 2:38.00 | |||
11 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.42 | 1:17.76 | 1:59.70 | 2:38.50 | |||
12 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.66 | 1:18.28 | 2:00.08 | 2:39.93 | |||
13 | Ricky L. Mortensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.68 | 1:17.69 | 1:59.95 | 2:40.82 | |||
14 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 36.30 | 1:18.53 | 2:01.32 | 2:41.10 | |||
15 | Alexander F. Sørensen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.04 | 1:18.47 | 2:00.84 | 2:41.20 | |||
16 | Rasmus Udbye | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.40 | 1:18.55 | 2:01.01 | 2:41.73 | |||
17 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 37.56 | 1:20.53 | 2:03.98 | 2:46.29 | |||
18 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 38.57 | 1:22.87 | 2:08.41 | 2:50.03 | |||
19 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 39.34 | 1:23.36 | 2:07.48 | 2:51.12 | |||
20 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.62 | 1:23.73 | 2:09.56 | 2:53.32 | |||
21 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 39.63 | 1:25.05 | 2:10.26 | 2:54.72 | |||
22 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.80 | 1:25.84 | 2:12.09 | 2:55.26 | |||
23 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 42.02 | 1:28.59 | 2:16.96 | 3:04.55 | |||
24 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.19 | 1:29.99 | 2:18.77 | 3:05.62 | |||
25 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.47 | 1:30.94 | 2:20.16 | 3:05.98 | |||
26 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 45.41 | 2:29.17 | 3:11.77 | 3:11.77 | |||
27 | Andreas Rasmussen | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.25 | 1:35.72 | 2:24.74 | 3:11.97 | |||
28 | Kristian Livbjerg | 2000 | Horsens Svømmeklub | 44.67 | 1:34.41 | 2:25.79 | 3:14.06 | |||
29 | Andreas Kvist Ørnstrup | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.67 | 1:34.90 | 2:26.51 | 3:14.77 | |||
30 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 46.30 | 1:38.96 | 2:32.56 | 3:21.03 | |||
31 | Kasper H. Johannesen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 49.51 | 1:49.57 | 2:50.84 | 3:50.60 | |||
- | August Laursen | 1999 | Randers GF Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frederik Christiansen | 1999 | Odder IGF | DSQ | afsæt fra bund 150m | |||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Daniel Steen Andersen - 1.58.36 |
Sponsor: Packpartner Aps |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 36.02 | 1:16.82 | 1:58.37 | 2:39.62 | |||
2 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.49 | 1:19.11 | 2:02.25 | 2:40.85 | |||
3 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:04.25 | 2:46.86 | 2:46.86 | ||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:19.50 | 2:04.33 | 2:47.57 | 2:47.57 | |||
5 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.75 | 1:20.40 | 2:04.31 | 2:47.63 | |||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.09 | 1:25.26 | 2:10.86 | 2:52.50 | |||
7 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.02 | 1:25.77 | 2:12.27 | 2:55.89 | |||
8 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.45 | 1:25.47 | 2:13.37 | 3:00.45 | |||
9 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 40.73 | 1:27.61 | 2:14.85 | 3:00.75 | |||
10 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 40.25 | 1:25.95 | 2:13.74 | 3:01.69 | |||
11 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 43.59 | 1:33.59 | 2:23.18 | 3:10.81 | |||
12 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 46.40 | 1:38.53 | 2:32.18 | 3:23.12 | |||
- | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNF | ||||||
- | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 2.04.62 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.24 | 1:05.56 | 1:37.97 | 2:10.89 | |||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 32.56 | 1:08.11 | 1:43.33 | 2:18.46 | |||
3 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.39 | 1:07.30 | 1:43.34 | 2:19.40 | |||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 33.43 | 1:09.29 | 1:45.28 | 2:20.36 | |||
5 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 33.16 | 1:08.95 | 1:45.57 | 2:21.90 | |||
6 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.02 | 1:08.85 | 1:45.81 | 2:22.03 | |||
7 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 33.24 | 1:10.27 | 1:47.78 | 2:22.54 | |||
8 | Mathilde Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.56 | 1:10.78 | 1:47.78 | 2:23.86 | |||
9 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 34.77 | 1:12.43 | 1:50.65 | 2:26.92 | |||
10 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 36.84 | 1:18.85 | 2:02.52 | 2:46.71 | |||
11 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 37.37 | 1:19.35 | 2:03.41 | 2:46.72 | |||
12 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.72 | 1:20.40 | 2:05.01 | 2:49.13 | |||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 2.04.62 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.35 | 1:07.12 | 1:42.00 | 2:16.36 | |||
2 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 30.92 | 1:06.03 | 1:41.92 | 2:17.09 | |||
3 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.47 | 1:07.46 | 1:43.01 | 2:17.56 | |||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.89 | 1:07.89 | 1:43.93 | 2:20.27 | |||
5 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 32.92 | 1:08.92 | 1:46.44 | 2:22.20 | |||
6 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.14 | 1:09.43 | 1:47.20 | 2:23.31 | |||
7 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.00 | 1:11.54 | 1:49.86 | 2:26.11 | |||
8 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.76 | 1:11.68 | 1:49.28 | 2:26.53 | |||
9 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.31 | 1:11.02 | 1:48.79 | 2:26.68 | |||
10 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 33.94 | 1:10.91 | 1:49.83 | 2:27.00 | |||
11 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.03 | 1:12.97 | 1:51.58 | 2:28.54 | |||
12 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 34.44 | 1:13.19 | 1:53.04 | 2:31.88 | |||
13 | Ella Turin | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 35.26 | 1:13.93 | 1:53.09 | 2:32.02 | |||
14 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 35.70 | 1:13.97 | 1:53.33 | 2:32.24 | |||
15 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.05 | 1:14.45 | 1:54.33 | 2:33.67 | |||
16 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.49 | 1:16.13 | 1:55.22 | 2:34.68 | |||
17 | Christina Løth Andersen | 1997 | Odder IGF | 35.56 | 1:14.88 | 1:55.16 | 2:35.14 | |||
18 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.74 | 1:17.45 | 1:58.42 | 2:38.84 | |||
19 | Sofie Schriver Bjerrehuus | 1997 | Lyseng IF | 36.32 | 1:17.19 | 2:00.09 | 2:39.86 | |||
20 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 36.60 | 1:17.29 | 1:58.98 | 2:40.24 | |||
21 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 37.43 | 1:20.06 | 2:04.36 | 2:46.64 | |||
22 | Christine Dissing | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 38.04 | 1:19.73 | 2:03.86 | 2:47.62 | |||
23 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 39.41 | 1:22.98 | 2:08.31 | 2:51.73 | |||
24 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | Randers GF Neptun | 40.27 | 1:25.09 | 2:10.63 | 2:53.78 | |||
25 | Pernille Lading | 1998 | Randers GF Neptun | 42.49 | 1:29.85 | 2:19.46 | 3:05.16 | |||
- | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 2.04.62 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.73 | 1:06.65 | 1:41.96 | 2:16.09 | |||
2 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.81 | 1:10.58 | 1:47.33 | 2:22.81 | |||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.88 | 1:11.05 | 1:48.76 | 2:25.57 | |||
4 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.81 | 1:12.69 | 1:50.28 | 2:27.13 | |||
5 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 34.35 | 1:11.63 | 1:50.59 | 2:28.91 | |||
6 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 34.62 | 1:12.61 | 1:51.85 | 2:30.80 | |||
7 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 34.09 | 1:12.83 | 1:52.13 | 2:30.81 | |||
8 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.55 | 1:14.59 | 1:52.99 | 2:31.06 | |||
9 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 35.38 | 1:14.72 | 1:54.35 | 2:33.23 | |||
10 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.08 | 1:15.89 | 1:56.06 | 2:35.52 | |||
11 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.68 | 1:17.23 | 1:57.84 | 2:37.06 | |||
12 | Nicoline Bredahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 36.70 | 1:17.74 | 2:00.37 | 2:39.99 | |||
13 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.98 | 1:16.89 | 1:58.84 | 2:40.00 | |||
14 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.98 | 1:18.40 | 2:00.39 | 2:40.79 | |||
15 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.21 | 1:19.40 | 2:02.18 | 2:41.07 | |||
16 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.81 | 1:18.65 | 2:02.23 | 2:41.72 | |||
17 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 38.18 | 1:21.08 | 2:04.81 | 2:44.60 | |||
18 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 36.58 | 1:18.33 | 2:01.87 | 2:45.79 | |||
19 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 38.02 | 1:21.01 | 2:05.05 | 2:49.10 | |||
20 | Sissel L. Madsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 37.64 | 1:20.57 | 2:05.75 | 2:49.27 | |||
21 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 38.58 | 1:21.85 | 2:06.30 | 2:49.39 | |||
22 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 38.60 | 1:22.28 | 2:06.65 | 2:49.44 | |||
23 | Sofie Hald | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.49 | 1:20.77 | 2:05.91 | 2:49.98 | |||
24 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.74 | 1:22.86 | 2:08.23 | 2:51.76 | |||
25 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 39.58 | 1:23.26 | 2:08.52 | 2:51.78 | |||
26 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 39.48 | 1:24.42 | 2:10.33 | 2:51.87 | |||
27 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.51 | 1:22.33 | 2:07.71 | 2:52.89 | |||
28 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.89 | 1:23.48 | 2:09.74 | 2:52.92 | |||
29 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.47 | 1:25.73 | 2:10.92 | 2:53.21 | |||
30 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.58 | 1:24.15 | 2:09.58 | 2:54.71 | |||
31 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.86 | 1:25.53 | 2:11.05 | 2:54.76 | |||
32 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 39.09 | 1:25.64 | 2:12.91 | 2:56.46 | |||
32 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.72 | 1:25.90 | 2:12.47 | 2:56.46 | |||
34 | Anne Rytter | 2000 | Randers GF Neptun | 41.40 | 1:27.29 | 2:13.87 | 2:57.02 | |||
35 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.79 | 1:25.95 | 2:12.93 | 2:58.33 | |||
36 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 40.83 | 1:27.92 | 2:59.23 | 2:59.23 | |||
37 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.58 | 1:25.76 | 2:15.36 | 2:59.66 | |||
38 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.03 | 1:27.97 | 2:16.68 | 2:59.97 | |||
39 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 43.79 | 1:31.51 | 3:03.41 | 3:03.41 | |||
40 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.15 | 1:26.70 | 2:16.68 | 3:03.50 | |||
41 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 41.92 | 2:17.80 | 3:03.80 | 3:03.80 | |||
42 | Rikke Krebs | 1999 | Ringe Svømme Klub | 40.34 | 1:27.98 | 2:16.81 | 3:03.93 | |||
43 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 3:07.50 | 3:07.50 | |||||
44 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 42.77 | 1:30.17 | 2:19.94 | 3:08.34 | |||
45 | Sophie Larsen | 1999 | Randers GF Neptun | 43.49 | 1:32.40 | 2:21.92 | 3:09.33 | |||
46 | Anne Emilie Krogh Mathias | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 46.33 | 1:38.38 | 2:30.22 | 3:19.40 | |||
- | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Tilda Riis Persson | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v 150m | |||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Micha Østergaard - 2.04.62 |
Sponsor: KB electrotech |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 37.27 | 1:18.57 | 2:00.76 | 2:39.59 | |||
2 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.87 | 1:17.72 | 1:59.58 | 2:41.13 | |||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.25 | 1:18.69 | 2:00.59 | 2:42.36 | |||
4 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 39.20 | 1:22.55 | 2:06.93 | 2:49.28 | |||
5 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.52 | 1:23.01 | 2:07.88 | 2:51.96 | |||
6 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 41.35 | 1:28.11 | 2:15.24 | 2:58.41 | |||
7 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.95 | 1:30.09 | 2:15.20 | 3:07.50 | |||
8 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 44.26 | 1:33.07 | 2:22.81 | 3:09.49 | |||
9 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 42.82 | 1:32.35 | 2:23.51 | 3:09.64 | |||
10 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 44.21 | 1:33.89 | 2:23.35 | 3:09.67 | |||
11 | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 43.14 | 1:32.70 | 2:23.44 | 3:10.16 | |||
12 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 42.74 | 2:23.28 | 3:12.45 | 3:12.45 | |||
13 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 43.01 | 1:30.69 | 2:23.11 | 3:12.50 | |||
14 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 44.01 | 1:33.81 | 2:24.85 | 3:12.54 | |||
15 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 43.45 | 1:33.48 | 2:25.24 | 3:13.36 | |||
16 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 44.11 | 1:33.93 | 2:25.83 | 3:13.96 | |||
16 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:13.96 | 3:13.96 | |||||
18 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 47.04 | 1:38.78 | 2:30.69 | 3:16.24 | |||
19 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 2:51.76 | 3:20.18 | 3:20.18 | ||||
20 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 44.14 | 1:35.47 | 3:22.73 | 3:22.73 | |||
21 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 46.38 | 1:38.99 | 2:32.63 | 3:23.39 | |||
22 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 48.68 | 1:44.14 | 2:37.86 | 3:28.69 | |||
23 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.19 | 1:43.07 | 2:38.39 | 3:32.93 | |||
24 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.91 | 1:47.41 | 2:43.95 | 3:37.04 | |||
25 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 52.16 | 1:49.10 | 2:48.75 | 3:42.81 | |||
26 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 51.98 | 1:53.69 | 2:59.06 | 3:59.81 | |||
- | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:29 |