Tulokset Höstsimiaden 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.00 | 1:13.88 | |||||
2 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.32 | 1:15.01 | |||||
3 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 36.65 | 1:15.28 | |||||
4 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 37.34 | 1:17.50 | |||||
5 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.47 | 1:18.35 | |||||
6 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.01 | 1:18.75 | |||||
7 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.24 | 1:19.63 | |||||
8 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 39.56 | 1:19.69 | |||||
9 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 39.16 | 1:20.09 | |||||
10 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.99 | 1:20.36 | |||||
11 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 39.59 | 1:21.51 | |||||
12 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.96 | 1:21.79 | |||||
13 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 39.60 | 1:22.07 | |||||
14 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.46 | 1:22.27 | |||||
15 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 40.46 | 1:22.84 | |||||
16 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.20 | 1:22.96 | |||||
17 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.62 | 1:23.76 | |||||
18 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 40.38 | 1:23.91 | |||||
19 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.31 | 1:24.84 | |||||
20 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.29 | 1:24.96 | |||||
21 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 41.23 | 1:25.35 | |||||
22 | Mirjam Amouri | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.31 | 1:25.99 | |||||
23 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.44 | 1:26.10 | |||||
24 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.83 | 1:26.30 | |||||
25 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.17 | 1:26.64 | |||||
26 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.34 | 1:26.97 | |||||
27 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 42.84 | 1:27.43 | |||||
28 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.86 | 1:27.44 | |||||
29 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 42.93 | 1:27.77 | |||||
30 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 43.92 | 1:28.58 | |||||
31 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.73 | 1:29.05 | |||||
32 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.07 | 1:29.32 | |||||
33 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.70 | 1:29.33 | |||||
34 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.20 | 1:31.03 | |||||
35 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.98 | 1:31.29 | |||||
36 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 44.70 | 1:32.32 | |||||
37 | Amanda Sjöholm | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.08 | 1:32.89 | |||||
38 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 46.09 | 1:33.33 | |||||
39 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.24 | 1:35.99 | |||||
40 | Maja Billgren | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 46.27 | 1:36.41 | |||||
41 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 46.04 | 1:36.65 | |||||
42 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.12 | 1:36.91 | |||||
43 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 48.50 | 1:37.09 | |||||
44 | Malou Karlsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 45.33 | 1:37.60 | |||||
45 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 47.74 | 1:37.86 | |||||
46 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 46.87 | 1:37.89 | |||||
47 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 47.90 | 1:37.99 | |||||
48 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.51 | 1:38.75 | |||||
49 | Lovisa Blomgren | 2000 | Södertörns Simsällskap | 45.26 | 1:39.42 | |||||
50 | Saron Zemikal | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 49.06 | 1:40.37 | |||||
51 | Frida Sjögren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 49.57 | 1:40.53 | |||||
52 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 50.81 | 1:43.21 | |||||
53 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 50.15 | 1:43.47 | |||||
54 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.99 | 1:44.56 | |||||
55 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 47.73 | 1:46.04 | |||||
56 | Linnea Jändell | 2000 | Södertörns Simsällskap | 50.72 | 1:46.86 | |||||
57 | Alva Höglund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 52.48 | 1:47.75 | |||||
58 | Ella Knuutinen | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:01.84 | 2:11.70 | |||||
- | Hanna Timbrant | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Maja Lindén | 2000 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.74 | 1:09.48 | |||||
2 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.08 | 1:11.71 | |||||
3 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.57 | 1:20.10 | |||||
4 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 39.19 | 1:22.04 | |||||
5 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 40.90 | 1:23.65 | |||||
6 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.04 | 1:23.92 | |||||
7 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 41.06 | 1:25.22 | |||||
8 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 41.46 | 1:25.31 | |||||
9 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.99 | 1:26.27 | |||||
10 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.49 | 1:26.40 | |||||
11 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.47 | 1:26.85 | |||||
12 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 42.63 | 1:27.23 | |||||
13 | Viktor Hermansson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 43.70 | 1:28.87 | |||||
14 | Marcus Eriksson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 44.57 | 1:30.44 | |||||
15 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.31 | 1:31.28 | |||||
16 | Edvin Ljungquist | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.42 | 1:33.48 | |||||
17 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.42 | 1:33.49 | |||||
18 | Dennis Hadzialic | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 46.10 | 1:34.26 | |||||
19 | Viktor Kingsepp | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 48.48 | 1:41.37 | |||||
20 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.59 | 1:41.65 | |||||
21 | Viktor Bernås Östrand | 2000 | Södertörns Simsällskap | 48.67 | 1:47.92 | |||||
22 | Adam Edström | 2000 | Södertörns Simsällskap | 52.85 | 1:48.35 | |||||
23 | Alexander Son | 2000 | Södertörns Simsällskap | 53.47 | 1:51.56 | |||||
- | Gabriel Bachir | 2000 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Noa Sandberg Hensch | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Martin Blom | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.83 | 1:15.11 | 1:56.74 | 2:35.04 | |||
2 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.78 | 1:15.53 | 1:56.17 | 2:35.35 | |||
3 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.85 | 1:16.52 | 2:00.88 | 2:41.98 | |||
4 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.35 | 1:16.44 | 1:59.95 | 2:42.44 | |||
5 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 37.24 | 1:21.13 | 2:07.83 | 2:50.14 | |||
6 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 37.57 | 1:21.37 | 2:06.90 | 2:50.64 | |||
7 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.90 | 1:22.04 | 2:09.60 | 2:52.55 | |||
8 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.88 | 1:22.23 | 2:08.90 | 2:52.82 | |||
9 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 38.27 | 1:23.24 | 2:09.84 | 2:53.25 | |||
10 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.35 | 1:23.51 | 2:09.34 | 2:53.95 | |||
11 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.44 | 1:26.25 | 2:13.12 | 2:57.99 | |||
12 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 40.70 | 1:26.91 | 2:14.28 | 2:59.74 | |||
13 | Daniela Bogghed | 2001 | Simklubben Neptun | 42.50 | 1:30.15 | 2:19.00 | 3:02.86 | |||
14 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägens Simförening | 42.93 | 1:30.51 | 2:20.05 | 3:06.08 | |||
15 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 42.13 | 1:31.21 | 2:19.90 | 3:08.49 | |||
16 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 42.11 | 1:30.83 | 2:21.73 | 3:09.19 | |||
17 | Rannveig Arnarsdottir | 2001 | Spårvägens Simförening | 42.00 | 1:31.69 | 2:22.98 | 3:10.14 | |||
18 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 40.86 | 1:30.54 | 2:23.43 | 3:10.32 | |||
19 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 41.98 | 1:31.22 | 2:22.59 | 3:11.72 | |||
20 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 41.34 | 1:30.26 | 2:23.53 | 3:13.26 | |||
21 | Alwa Landberg | 2001 | Simklubben Neptun | 40.92 | 1:30.87 | 2:24.39 | 3:15.19 | |||
22 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.77 | 1:34.30 | 2:26.12 | 3:15.68 | |||
22 | Yasmine Nadouri | 2001 | Södertälje Simsällskap | 43.64 | 1:34.89 | 2:27.23 | 3:15.68 | |||
24 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 42.67 | 1:32.44 | 2:25.95 | 3:16.85 | |||
25 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 45.55 | 1:38.49 | 2:31.38 | 3:19.18 | |||
26 | Karin Ehk | 2001 | Södertörns Simsällskap | 43.61 | 1:35.64 | 2:30.15 | 3:20.39 | |||
27 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 47.07 | 1:37.48 | 2:31.39 | 3:23.33 | |||
28 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 44.60 | 1:38.73 | 2:35.84 | 3:25.86 | |||
29 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.80 | 1:36.62 | 2:33.48 | 3:30.09 | |||
30 | Cornelia Mikaelsdotter | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.24 | 1:37.62 | 2:36.57 | 3:32.62 | |||
31 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 45.42 | 1:39.23 | 2:39.46 | 3:37.20 | |||
32 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 44.81 | 1:41.48 | 2:42.81 | 3:43.92 | |||
33 | Evelina Christensen | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 47.69 | 1:45.97 | 2:48.04 | 3:49.79 | |||
- | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.08 | 1:12.15 | 1:51.87 | 2:30.33 | |||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 33.43 | 1:12.23 | 1:52.43 | 2:30.91 | |||
3 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.19 | 1:13.66 | 1:55.44 | 2:36.70 | |||
4 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 35.16 | 1:15.74 | 1:59.58 | 2:41.16 | |||
5 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.83 | 1:21.81 | 2:08.31 | 2:54.05 | |||
6 | Markus Charlton | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.80 | 1:22.09 | 2:10.44 | 2:56.59 | |||
7 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 36.48 | 1:20.86 | 2:10.33 | 2:57.30 | |||
8 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.62 | 1:26.45 | 2:16.59 | 3:01.30 | |||
9 | David Stålmarck | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 40.60 | 1:26.58 | 2:15.01 | 3:03.17 | |||
10 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 41.21 | 1:29.99 | 2:19.04 | 3:03.31 | |||
11 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 39.76 | 1:26.80 | 2:16.81 | 3:04.28 | |||
12 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 43.72 | 1:33.88 | 2:24.98 | 3:13.98 | |||
13 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 44.80 | 1:34.49 | 2:26.49 | 3:14.65 | |||
14 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 45.42 | 1:36.41 | 2:27.47 | 3:14.96 | |||
15 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 44.80 | 1:36.72 | 2:29.38 | 3:16.55 | |||
16 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 43.63 | 1:35.22 | 2:28.93 | 3:18.36 | |||
17 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 42.27 | 1:35.95 | 2:28.91 | 3:21.83 | |||
18 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.00 | 1:38.26 | 2:32.12 | 3:22.16 | |||
19 | Daniel Xia | 2001 | Simklubben Neptun | 43.90 | 1:35.97 | 2:30.70 | 3:23.31 | |||
20 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 42.13 | 1:37.04 | 2:32.68 | 3:24.83 | |||
21 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 45.52 | 1:38.30 | 2:33.89 | 3:25.51 | |||
22 | Leo Norsbo | 2001 | Hellas Simklubb | 47.46 | 1:41.71 | 2:33.74 | 3:31.77 | |||
- | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Kåre Bergengren | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:59 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Walsh | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 39.14 | 1:25.60 | |||||
2 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.66 | 1:25.63 | |||||
3 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.28 | 1:30.66 | |||||
4 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.91 | 1:30.86 | |||||
5 | Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 41.99 | 1:31.34 | |||||
6 | Leticia Yumi Buchli | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.08 | 1:33.55 | |||||
7 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.57 | 1:34.85 | |||||
8 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.72 | 1:36.18 | |||||
9 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.61 | 1:37.99 | |||||
10 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.54 | 1:38.33 | |||||
11 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 46.69 | 1:38.35 | |||||
12 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 44.25 | 1:38.73 | |||||
13 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.29 | 1:39.13 | |||||
14 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.01 | 1:44.67 | |||||
15 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 45.82 | 1:45.62 | |||||
16 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.42 | 1:45.82 | |||||
17 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 52.74 | 1:48.24 | |||||
18 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 55.62 | 1:49.45 | |||||
19 | Linnea Wikell | 2002 | Södertörns Simsällskap | 51.30 | 1:49.97 | |||||
20 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.86 | 1:50.98 | |||||
21 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 53.90 | 1:50.99 | |||||
22 | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | 48.34 | 1:51.44 | |||||
23 | Panagiota Pavlidou | 2002 | Simklubben Neptun | 52.34 | 1:51.81 | |||||
24 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.33 | 1:52.24 | |||||
25 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 57.91 | 1:57.08 | |||||
26 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 53.05 | 1:58.48 | |||||
27 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 1:01.61 | 2:01.53 | |||||
28 | Katja Ökvist | 2002 | Simklubben Neptun | 56.09 | 2:04.70 | |||||
- | Nelly Ahlnäs | 2002 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jasmine Shahnavazi | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Mina Rehn | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Kågström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.15 | 1:25.16 | |||||
2 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.35 | 1:25.72 | |||||
3 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.31 | 1:30.06 | |||||
4 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 41.38 | 1:31.85 | |||||
5 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.99 | 1:32.29 | |||||
6 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.44 | 1:33.87 | |||||
7 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 48.31 | 1:36.57 | |||||
8 | Oliver Heras Cordon | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.92 | 1:37.78 | |||||
9 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.99 | 1:39.01 | |||||
10 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.59 | 1:41.10 | |||||
11 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.14 | 1:43.38 | |||||
11 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.41 | 1:43.38 | |||||
13 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.94 | 1:44.38 | |||||
14 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 50.03 | 1:44.97 | |||||
15 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägens Simförening | 47.79 | 1:47.02 | |||||
16 | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | 48.97 | 1:47.73 | |||||
17 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.49 | 1:53.43 | |||||
18 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.49 | 2:00.15 | |||||
19 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 55.72 | 2:00.28 | |||||
20 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 59.70 | 2:00.50 | |||||
- | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Felix Hedin | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jacob Pråhl | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Herrman | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 30.82 | 1:03.74 | |||||
2 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.78 | 1:06.10 | |||||
3 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 31.72 | 1:06.41 | |||||
4 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 31.54 | 1:06.54 | |||||
5 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.59 | 1:07.59 | |||||
6 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.69 | 1:08.18 | |||||
7 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 33.28 | 1:09.06 | |||||
8 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.41 | 1:09.10 | |||||
9 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.30 | 1:09.77 | |||||
9 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.92 | 1:09.77 | |||||
11 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.32 | 1:09.78 | |||||
12 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.66 | 1:10.07 | |||||
13 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.19 | 1:11.49 | |||||
14 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.14 | 1:12.16 | |||||
15 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.99 | 1:12.35 | |||||
16 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.24 | 1:12.39 | |||||
17 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.70 | 1:13.01 | |||||
18 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.36 | 1:13.06 | |||||
19 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.19 | 1:13.22 | |||||
20 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.21 | 1:13.23 | |||||
21 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 35.09 | 1:13.46 | |||||
22 | Mirjam Amouri | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.57 | 1:15.48 | |||||
23 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 35.75 | 1:15.68 | |||||
24 | Victoria Stolt | 2000 | Tyresö Simsällskap | 35.14 | 1:15.82 | |||||
25 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.53 | 1:15.94 | |||||
26 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 37.23 | 1:16.07 | |||||
27 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.25 | 1:16.30 | |||||
28 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.73 | 1:17.21 | |||||
29 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 37.18 | 1:17.46 | |||||
30 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 37.15 | 1:18.12 | |||||
31 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 37.37 | 1:18.20 | |||||
32 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 37.04 | 1:19.30 | |||||
33 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.66 | 1:19.68 | |||||
34 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.78 | 1:20.08 | |||||
35 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 36.79 | 1:20.09 | |||||
36 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.84 | 1:20.66 | |||||
37 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.38 | 1:21.15 | |||||
38 | Paulina Erfelt | 2000 | Spårvägens Simförening | 38.84 | 1:21.18 | |||||
39 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 38.66 | 1:21.45 | |||||
40 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 38.02 | 1:22.61 | |||||
41 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.12 | 1:22.93 | |||||
42 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 39.20 | 1:23.09 | |||||
43 | Malou Karlsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.55 | 1:23.20 | |||||
44 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.75 | 1:24.22 | |||||
45 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.08 | 1:24.55 | |||||
46 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.27 | 1:24.58 | |||||
47 | Maja Billgren | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 40.41 | 1:25.14 | |||||
48 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 40.57 | 1:25.47 | |||||
49 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.04 | 1:26.15 | |||||
50 | Frida Sjögren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.67 | 1:26.69 | |||||
51 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.14 | 1:27.40 | |||||
52 | Lovisa Blomgren | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.14 | 1:27.84 | |||||
53 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 42.23 | 1:29.82 | |||||
54 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 42.17 | 1:29.86 | |||||
55 | Alva Höglund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.43 | 1:31.49 | |||||
56 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.00 | 1:33.11 | |||||
57 | Saron Zemikal | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 44.01 | 1:33.53 | |||||
58 | Linnea Jändell | 2000 | Södertörns Simsällskap | 44.26 | 1:34.32 | |||||
59 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 44.44 | 1:37.91 | |||||
60 | Hanna Lénárt | 2000 | Hellas Simklubb | 45.49 | 1:40.01 | |||||
61 | Ella Knuutinen | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 57.11 | 2:01.45 | |||||
- | Amanda Sjöholm | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.37 | 1:02.12 | |||||
2 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.04 | 1:05.94 | |||||
3 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.26 | 1:09.06 | |||||
4 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.24 | 1:10.10 | |||||
4 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 33.50 | 1:10.10 | |||||
6 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 33.70 | 1:11.59 | |||||
7 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 34.65 | 1:11.84 | |||||
8 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.08 | 1:12.35 | |||||
9 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.55 | 1:12.54 | |||||
10 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.80 | 1:12.89 | |||||
11 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 35.67 | 1:13.97 | |||||
12 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 36.15 | 1:14.68 | |||||
13 | Marcus Eriksson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 36.73 | 1:17.42 | |||||
14 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.29 | 1:18.12 | |||||
15 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 37.89 | 1:18.33 | |||||
16 | Martin Blom | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 36.16 | 1:18.56 | |||||
17 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.13 | 1:19.20 | |||||
18 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 37.39 | 1:19.95 | |||||
19 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 36.94 | 1:20.21 | |||||
20 | Dennis Hadzialic | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.63 | 1:21.80 | |||||
21 | Viktor Hermansson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 39.56 | 1:22.09 | |||||
22 | Elias Hysing | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.46 | 1:23.66 | |||||
23 | Edvin Ljungquist | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.17 | 1:25.69 | |||||
24 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.99 | 1:28.76 | |||||
25 | Viktor Kingsepp | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 40.84 | 1:29.75 | |||||
26 | Viktor Bernås Östrand | 2000 | Södertörns Simsällskap | 42.07 | 1:31.40 | |||||
27 | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.35 | 1:32.65 | |||||
28 | Henrik Edfeldt | 2000 | Tyresö Simsällskap | 42.97 | 1:34.46 | |||||
29 | Adam Edström | 2000 | Södertörns Simsällskap | 42.79 | 1:36.29 | |||||
30 | Alexander Son | 2000 | Södertörns Simsällskap | 47.73 | 1:40.27 | |||||
- | Noa Sandberg Hensch | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 35.08 | ||||||
2 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.40 | ||||||
3 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.68 | ||||||
4 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.70 | ||||||
5 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.58 | ||||||
6 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 39.21 | ||||||
7 | Rannveig Arnarsdottir | 2001 | Spårvägens Simförening | 40.20 | ||||||
8 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.55 | ||||||
9 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.67 | ||||||
10 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.03 | ||||||
11 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 41.09 | ||||||
12 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.33 | ||||||
13 | Alwa Landberg | 2001 | Simklubben Neptun | 41.71 | ||||||
14 | Siri Sjöblom | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.02 | ||||||
15 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 42.71 | ||||||
16 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 43.31 | ||||||
17 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.97 | ||||||
18 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 45.06 | ||||||
19 | Daniela Bogghed | 2001 | Simklubben Neptun | 45.18 | ||||||
20 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 45.40 | ||||||
21 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 45.81 | ||||||
22 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 46.03 | ||||||
23 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.12 | ||||||
24 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.18 | ||||||
25 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 46.99 | ||||||
26 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 47.16 | ||||||
27 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 47.51 | ||||||
28 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 47.83 | ||||||
29 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägens Simförening | 48.12 | ||||||
30 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 48.36 | ||||||
31 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 49.28 | ||||||
32 | Emelie Julin | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.33 | ||||||
33 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 51.84 | ||||||
34 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 53.31 | ||||||
35 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 54.07 | ||||||
36 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 55.35 | ||||||
37 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 55.83 | ||||||
38 | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:03.08 | ||||||
- | Cornelia Mikaelsdotter | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Cornelia Wernerman | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Yasmine Nadouri | 2001 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:41 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.15 | ||||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 35.07 | ||||||
3 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 35.34 | ||||||
4 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 35.73 | ||||||
5 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 36.87 | ||||||
6 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 38.60 | ||||||
7 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.27 | ||||||
8 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 42.55 | ||||||
9 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 45.60 | ||||||
10 | Daniel Xia | 2001 | Simklubben Neptun | 45.76 | ||||||
11 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 46.13 | ||||||
12 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.91 | ||||||
13 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.78 | ||||||
14 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 50.21 | ||||||
15 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 50.41 | ||||||
16 | David Stålmarck | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 51.54 | ||||||
17 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.68 | ||||||
18 | Kåre Bergengren | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.70 | ||||||
19 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 54.78 | ||||||
20 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 55.69 | ||||||
21 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 55.87 | ||||||
- | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Markus Charlton | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Walsh | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 39.24 | ||||||
2 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 42.10 | ||||||
3 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.50 | ||||||
4 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.59 | ||||||
5 | Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.70 | ||||||
6 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.03 | ||||||
7 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.11 | ||||||
8 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.83 | ||||||
9 | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 44.88 | ||||||
10 | Emma Osterman | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.14 | ||||||
11 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 47.10 | ||||||
12 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.78 | ||||||
13 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 48.03 | ||||||
14 | Linnea Wikell | 2002 | Södertörns Simsällskap | 48.10 | ||||||
15 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.25 | ||||||
16 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 48.86 | ||||||
17 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.39 | ||||||
18 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.73 | ||||||
19 | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | 49.90 | ||||||
20 | Panagiota Pavlidou | 2002 | Simklubben Neptun | 50.47 | ||||||
21 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 50.83 | ||||||
22 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 50.91 | ||||||
23 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.94 | ||||||
24 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.98 | ||||||
25 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 51.01 | ||||||
26 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 51.90 | ||||||
27 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 52.05 | ||||||
28 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 53.45 | ||||||
29 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.29 | ||||||
30 | Simone Öhman | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.73 | ||||||
31 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 55.74 | ||||||
32 | Katja Ökvist | 2002 | Simklubben Neptun | 55.82 | ||||||
33 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.35 | ||||||
34 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 57.55 | ||||||
35 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 58.46 | ||||||
36 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 58.91 | ||||||
37 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 59.20 | ||||||
38 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 59.76 | ||||||
39 | Mina Rehn | 2002 | Simklubben Neptun | 1:00.43 | ||||||
40 | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:02.42 | ||||||
41 | Jasmine Shahnavazi | 2002 | Simklubben Neptun | 1:03.70 | ||||||
- | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.76 | ||||||
2 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.09 | ||||||
3 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.73 | ||||||
4 | David Kågström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.76 | ||||||
5 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.27 | ||||||
6 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 42.89 | ||||||
7 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.99 | ||||||
8 | Oliver Heras Cordon | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.39 | ||||||
9 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.66 | ||||||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.07 | ||||||
11 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.71 | ||||||
12 | Leo Herrman | 2002 | Simklubben Neptun | 46.17 | ||||||
13 | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.42 | ||||||
14 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.51 | ||||||
15 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.17 | ||||||
16 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 47.67 | ||||||
17 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.37 | ||||||
18 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägens Simförening | 48.47 | ||||||
19 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 48.83 | ||||||
20 | Felix Hedin | 2002 | Södertörns Simsällskap | 48.99 | ||||||
21 | Sebastian Gadler | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.57 | ||||||
22 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 50.43 | ||||||
23 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.59 | ||||||
24 | Isak Tell | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.70 | ||||||
25 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 54.46 | ||||||
26 | Gustav Barder | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.52 | ||||||
27 | Nevan Abeyratne | 2002 | Tyresö Simsällskap | 54.55 | ||||||
28 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.67 | ||||||
29 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 56.36 | ||||||
30 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 56.41 | ||||||
31 | Jacob Pråhl | 2002 | Simklubben Neptun | 57.72 | ||||||
32 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 59.72 | ||||||
33 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:00.19 | ||||||
- | Tristan Cales | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertälje Lag 1 | 2000 | Södertälje Simsällskap | 2:16.90 | ||||||
Wilma Frisch | 2000 | 36.27 | 36.27 | |||||||
Emma Sundstrand | 2001 | 39.11 | 1:15.38 | |||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 31.19 | 1:46.57 | |||||||
Tina Huslid | 2000 | 30.33 | 2:16.90 | |||||||
2 | SK Neptun Lag 1 | 2000 | Simklubben Neptun | 2:21.66 | ||||||
Sara Andersson | 2000 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 37.13 | 1:14.74 | |||||||
Louise Leijonberg | 2000 | 35.18 | 1:49.92 | |||||||
Evelina Johansson | 2000 | 31.74 | 2:21.66 | |||||||
3 | Södertörn Lag 1 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 2:22.34 | ||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 38.89 | 38.89 | |||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 37.65 | 1:16.54 | |||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 35.05 | 1:51.59 | |||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 30.75 | 2:22.34 | |||||||
4 | Skk Lag 1 | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:23.19 | ||||||
Ebba Martin | 2000 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Amanda Eriksson | 2001 | 40.56 | 1:16.17 | |||||||
Elsa Nordström | 2001 | 35.91 | 1:52.08 | |||||||
Saga Skarin | 2000 | 31.11 | 2:23.19 | |||||||
5 | Skuru Ik | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 2:24.87 | ||||||
Alba Croneborg | 2000 | 35.91 | 35.91 | |||||||
Eva Pakhomova | 2000 | 41.35 | 1:17.26 | |||||||
Signe Nordegren | 2000 | 34.68 | 1:51.94 | |||||||
Nelly Åkerblom | 2000 | 32.93 | 2:24.87 | |||||||
6 | Spårvägen Lag 1 | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:35.11 | ||||||
Amanda Heed Nordin | 2001 | 39.97 | 39.97 | |||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 44.90 | 1:24.87 | |||||||
Zafira Engström Vaamonde | 2001 | 36.87 | 2:01.74 | |||||||
Matilda Henning | 2000 | 33.37 | 2:35.11 | |||||||
7 | Skk Lag 2 | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:36.46 | ||||||
Hanna Reithner | 2000 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Agnes Thomée | 2000 | 45.16 | 1:23.56 | |||||||
Klara Sjödell | 2000 | 38.34 | 2:01.90 | |||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 34.56 | 2:36.46 | |||||||
8 | Polisen Lag 1 | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:38.35 | ||||||
Mirjam Amouri | 2000 | 39.98 | 39.98 | |||||||
Andrea Grill | 2000 | 46.05 | 1:26.03 | |||||||
Hermella Alem | 2000 | 37.60 | 2:03.63 | |||||||
Siri Sjöblom | 2001 | 34.72 | 2:38.35 | |||||||
9 | SS04 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:40.25 | ||||||
Amanda Sjöholm | 2000 | 42.37 | 42.37 | |||||||
Frida Berndtson | 2000 | 42.20 | 1:24.57 | |||||||
Hannah Zaalouk | 2001 | 41.05 | 2:05.62 | |||||||
Elsa Kjellin | 2001 | 34.63 | 2:40.25 | |||||||
10 | Spårvägen Lag 2 | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:40.63 | ||||||
Astrid Onno | 2000 | 39.85 | 39.85 | |||||||
Julia Augustsson | 2000 | 47.04 | 1:26.89 | |||||||
Fanny Odin | 2000 | 38.12 | 2:05.01 | |||||||
Hannah Qvist | 2001 | 35.62 | 2:40.63 | |||||||
11 | SK Neptun Lag 2 | 2000 | Simklubben Neptun | 2:41.11 | ||||||
Isabelle Flora | 2000 | 40.14 | 40.14 | |||||||
Tuva Lennér | 2000 | 43.36 | 1:23.50 | |||||||
Chanda Smeds | 2001 | 42.03 | 2:05.53 | |||||||
Thea Wahlström | 2000 | 35.58 | 2:41.11 | |||||||
12 | Spårvägen Lag 3 | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:44.04 | ||||||
Elin Öberg | 2000 | 42.36 | 42.36 | |||||||
Maike Kuhlins | 2000 | 46.31 | 1:28.67 | |||||||
Rebecka Dagberg | 2000 | 40.03 | 2:08.70 | |||||||
Josefin Gardelin | 2001 | 35.34 | 2:44.04 | |||||||
13 | Södertörn Lag 2 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 2:44.64 | ||||||
Viktoria Sande | 2001 | 45.52 | 45.52 | |||||||
Wilma Roloff | 2000 | 42.42 | 1:27.94 | |||||||
Tina Shahmalekpour | 2001 | 40.17 | 2:08.11 | |||||||
Isabella Tegman | 2001 | 36.53 | 2:44.64 | |||||||
14 | Södertälje Lag 2 | 2000 | Södertälje Simsällskap | 2:48.77 | ||||||
Alva Lindby | 2001 | 42.44 | 42.44 | |||||||
Solène Arnou | 2000 | 43.52 | 1:25.96 | |||||||
Sara Tillenius | 2000 | 43.55 | 2:09.51 | |||||||
Yasmine Nadouri | 2001 | 39.26 | 2:48.77 | |||||||
15 | Ösmo SS | 2000 | Ösmo Simsällskap | 2:49.50 | ||||||
Cornelia Wernerman | 2001 | 48.60 | 48.60 | |||||||
Kristina Johnsson | 2000 | 41.07 | 1:29.67 | |||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 41.24 | 2:10.91 | |||||||
Jippa Angantyr | 2001 | 38.59 | 2:49.50 | |||||||
16 | Tyresö SS | 2000 | Tyresö Simsällskap | 2:50.66 | ||||||
Josefin Alm | 2001 | 45.58 | 45.58 | |||||||
Maja von Rosen | 2001 | 50.62 | 1:36.20 | |||||||
Paulina Back | 2000 | 42.78 | 2:18.98 | |||||||
Victoria Stolt | 2000 | 31.68 | 2:50.66 | |||||||
17 | Spårvägen Lag 4 | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:51.63 | ||||||
Rannveig Arnarsdottir | 2001 | 43.63 | 43.63 | |||||||
Paulina Erfelt | 2000 | 47.34 | 1:30.97 | |||||||
Linda Svensson | 2000 | 42.58 | 2:13.55 | |||||||
Kristin Jansson | 2001 | 38.08 | 2:51.63 | |||||||
18 | SK Neptun Lag 3 | 2000 | Simklubben Neptun | 2:54.81 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 45.72 | 45.72 | |||||||
Daniela Bogghed | 2001 | 48.81 | 1:34.53 | |||||||
Alice Albinzon | 2000 | 44.14 | 2:18.67 | |||||||
Clara Nykvist | 2000 | 36.14 | 2:54.81 | |||||||
19 | Södertörn Lag 3 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 2:55.86 | ||||||
Astrid Eliasson | 2000 | 47.00 | 47.00 | |||||||
Karin Ehk | 2001 | 48.52 | 1:35.52 | |||||||
Malou Karlsson | 2000 | 42.90 | 2:18.42 | |||||||
Ida Hamberg | 2000 | 37.44 | 2:55.86 | |||||||
20 | Saltsjöbaden IF | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 3:00.96 | ||||||
Louise Ericsson | 2001 | 47.17 | 47.17 | |||||||
Astrid Hammar | 2000 | 44.66 | 1:31.83 | |||||||
Julia Kenning | 2000 | 47.54 | 2:19.37 | |||||||
Mimmi Busck | 2001 | 41.59 | 3:00.96 | |||||||
- | SK Neptun Lag 4 | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Södertörn Lag 4 | 2000 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Lovisa Blomgren | 2000 | 45.92 | 45.92 | |||||||
Alva Höglund | 2000 | 54.36 | 1:40.28 | |||||||
- | Älvsjö AIK | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Sofia Walsh | 2002 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Maja Billgren | 2000 | 49.89 | 1:29.69 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 14, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertälje Lag 1 | 2000 | Södertälje Simsällskap | 2:22.99 | ||||||
Björn Seeliger | 2000 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Oscar Andersson | 2000 | 42.63 | 1:16.64 | |||||||
David Erovic | 2001 | 31.85 | 1:48.49 | |||||||
Robert Hellberg | 2001 | 34.50 | 2:22.99 | |||||||
2 | Spårvägen Lag 1 | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:30.89 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 40.14 | 40.14 | |||||||
Mathias Göransson | 2000 | 40.24 | 1:20.38 | |||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 38.08 | 1:58.46 | |||||||
Rikard Arnebjer | 2000 | 32.43 | 2:30.89 | |||||||
3 | SK Neptun Lag 1 | 2000 | Simklubben Neptun | 2:32.45 | ||||||
Oliver Rehn | 2001 | 38.88 | 38.88 | |||||||
Kaspar Zalomski | 2000 | 45.14 | 1:24.02 | |||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 36.35 | 2:00.37 | |||||||
Jonatan Wächter | 2000 | 32.08 | 2:32.45 | |||||||
4 | Skk Lag 1 | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:37.75 | ||||||
Edvin Ljungquist | 2000 | 42.20 | 42.20 | |||||||
Sebastian Tufvesson | 2000 | 39.15 | 1:21.35 | |||||||
Emil Gunneriusson | 2000 | 38.29 | 1:59.64 | |||||||
Fredrik Jacobsson | 2001 | 38.11 | 2:37.75 | |||||||
5 | Södertörn Lag 1 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 2:40.76 | ||||||
Adam Sehmi | 2001 | 44.23 | 44.23 | |||||||
Alexis Camacho | 2001 | 47.67 | 1:31.90 | |||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 31.36 | 2:03.26 | |||||||
Viktor Bernås Östrand | 2000 | 37.50 | 2:40.76 | |||||||
6 | Skuru Ik | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 2:50.69 | ||||||
Dennis Hadzialic | 2000 | 43.57 | 43.57 | |||||||
Elias Hysing | 2000 | 49.89 | 1:33.46 | |||||||
Morgan Malmfors | 2002 | 44.05 | 2:17.51 | |||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 33.18 | 2:50.69 | |||||||
7 | Tyresö SS Lag 1 | 2000 | Tyresö Simsällskap | 2:52.59 | ||||||
Daniel Redelius | 2000 | 40.39 | 40.39 | |||||||
Linus Isberg | 2001 | 49.48 | 1:29.87 | |||||||
Niklas Steinholtz | 2000 | 42.54 | 2:12.41 | |||||||
Henrik Edfeldt | 2000 | 40.18 | 2:52.59 | |||||||
8 | Älvsjö AIK | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 3:14.69 | ||||||
Linus Berggren | 2001 | 59.52 | 59.52 | |||||||
Martin Blom | 2000 | 46.50 | 1:46.02 | |||||||
David Stålmarck | 2001 | 51.28 | 2:37.30 | |||||||
Viktor Kingsepp | 2000 | 37.39 | 3:14.69 | |||||||
- | Södertälje Lag 2 | 2000 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Viktor Hermansson | 2000 | 42.63 | 42.63 | |||||||
Henry Tossavainen | 2001 | 46.44 | 1:29.07 | |||||||
Axel Bystedt | 2001 | 50.26 | 2:19.33 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 37.68 | 1:19.85 | |||||
2 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.70 | 1:23.24 | |||||
3 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.37 | 1:25.55 | |||||
4 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.83 | 1:25.96 | |||||
5 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 41.79 | 1:28.86 | |||||
6 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 41.49 | 1:29.05 | |||||
7 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 43.83 | 1:31.57 | |||||
8 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.28 | 1:31.59 | |||||
9 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 43.71 | 1:31.68 | |||||
10 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.99 | 1:32.20 | |||||
11 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.24 | 1:32.53 | |||||
12 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 45.74 | 1:33.45 | |||||
13 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 45.00 | 1:33.59 | |||||
14 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.14 | 1:33.62 | |||||
14 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 44.32 | 1:33.62 | |||||
16 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 45.44 | 1:33.97 | |||||
17 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.23 | 1:34.10 | |||||
18 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.59 | 1:34.94 | |||||
19 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 44.70 | 1:35.92 | |||||
20 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.37 | 1:35.93 | |||||
21 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 46.95 | 1:36.45 | |||||
22 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.35 | 1:37.42 | |||||
23 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.82 | 1:39.36 | |||||
24 | Lovisa Blomgren | 2000 | Södertörns Simsällskap | 47.17 | 1:39.44 | |||||
25 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 47.42 | 1:40.06 | |||||
26 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.28 | 1:40.44 | |||||
27 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.67 | 1:41.10 | |||||
28 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.37 | 1:41.18 | |||||
29 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.01 | 1:41.80 | |||||
30 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 47.42 | 1:41.97 | |||||
31 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 48.03 | 1:42.20 | |||||
32 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.07 | 1:42.32 | |||||
33 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 48.38 | 1:42.80 | |||||
34 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 47.75 | 1:42.85 | |||||
35 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.85 | 1:43.01 | |||||
36 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 49.17 | 1:43.42 | |||||
37 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.71 | 1:43.62 | |||||
38 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.65 | 1:44.24 | |||||
39 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 48.21 | 1:45.03 | |||||
40 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 50.83 | 1:45.04 | |||||
41 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 49.66 | 1:45.32 | |||||
42 | Amanda Sjöholm | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.67 | 1:46.82 | |||||
43 | Paulina Erfelt | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.55 | 1:46.84 | |||||
44 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.25 | 1:47.00 | |||||
45 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 52.39 | 1:50.99 | |||||
46 | Alva Höglund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 53.39 | 1:52.64 | |||||
47 | Maja Billgren | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 54.13 | 1:52.67 | |||||
48 | Hanna Lénárt | 2000 | Hellas Simklubb | 54.58 | 1:54.17 | |||||
49 | Malou Karlsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 53.70 | 1:55.96 | |||||
50 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 53.53 | 1:56.43 | |||||
51 | Saron Zemikal | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 56.07 | 1:56.97 | |||||
52 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 55.10 | 1:57.79 | |||||
53 | Linnea Jändell | 2000 | Södertörns Simsällskap | 56.68 | 1:59.48 | |||||
- | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ella Knuutinen | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:16 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.18 | 1:26.74 | |||||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.49 | 1:26.77 | |||||
3 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 43.53 | 1:31.53 | |||||
4 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 44.73 | 1:33.75 | |||||
5 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 45.44 | 1:33.91 | |||||
6 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.69 | 1:34.81 | |||||
7 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 45.50 | 1:36.19 | |||||
8 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.45 | 1:38.28 | |||||
9 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 47.65 | 1:38.65 | |||||
10 | Martin Blom | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 46.38 | 1:39.46 | |||||
11 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.37 | 1:39.95 | |||||
12 | Edvin Nordling | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.02 | 1:42.21 | |||||
13 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 48.48 | 1:42.69 | |||||
14 | Viktor Bernås Östrand | 2000 | Södertörns Simsällskap | 48.59 | 1:44.08 | |||||
15 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.88 | 1:45.47 | |||||
16 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 52.55 | 1:49.58 | |||||
17 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.95 | 1:53.39 | |||||
- | Gabriel Bachir | 2000 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 17, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 17.44 | ||||||
2 | Sofia Walsh | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 17.55 | ||||||
3 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 17.87 | ||||||
4 | Leticia Yumi Buchli | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 17.98 | ||||||
5 | Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 18.20 | ||||||
6 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 18.77 | ||||||
7 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 18.96 | ||||||
8 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 19.17 | ||||||
9 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 19.22 | ||||||
10 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 19.39 | ||||||
11 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 19.91 | ||||||
12 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 19.98 | ||||||
13 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.09 | ||||||
14 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 20.61 | ||||||
15 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 20.62 | ||||||
16 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.90 | ||||||
17 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.35 | ||||||
18 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 21.69 | ||||||
19 | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 22.15 | ||||||
20 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 22.25 | ||||||
21 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.35 | ||||||
22 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 22.55 | ||||||
23 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 22.62 | ||||||
24 | Linnea Wikell | 2002 | Södertörns Simsällskap | 23.40 | ||||||
25 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.47 | ||||||
26 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 23.54 | ||||||
27 | Ellen Wadsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 23.61 | ||||||
28 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 23.81 | ||||||
29 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 23.91 | ||||||
30 | Panagiota Pavlidou | 2002 | Simklubben Neptun | 24.11 | ||||||
31 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 24.62 | ||||||
32 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 25.19 | ||||||
33 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 25.86 | ||||||
34 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.81 | ||||||
- | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Jasmine Shahnavazi | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Katja Ökvist | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Mina Rehn | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 18, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kågström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 16.90 | ||||||
2 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 17.30 | ||||||
3 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 17.48 | ||||||
4 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 18.04 | ||||||
5 | Oliver Heras Cordon | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 18.50 | ||||||
6 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 18.59 | ||||||
7 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 19.11 | ||||||
8 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 19.17 | ||||||
9 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 19.18 | ||||||
10 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 19.67 | ||||||
11 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 19.95 | ||||||
12 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 20.20 | ||||||
13 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.51 | ||||||
14 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägens Simförening | 20.81 | ||||||
15 | Erik Kristiansson | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 21.00 | ||||||
16 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 21.12 | ||||||
17 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 21.28 | ||||||
18 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägens Simförening | 22.12 | ||||||
19 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.89 | ||||||
20 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 23.41 | ||||||
21 | Leo Herrman | 2002 | Simklubben Neptun | 23.59 | ||||||
22 | Felix Hedin | 2002 | Södertörns Simsällskap | 23.72 | ||||||
23 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 23.85 | ||||||
24 | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | 23.89 | ||||||
25 | Tristan Cales | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 23.94 | ||||||
26 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 24.14 | ||||||
27 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 24.96 | ||||||
- | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Jacob Pråhl | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.96 | ||||||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.66 | ||||||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 44.91 | ||||||
4 | Elin Nano | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.47 | ||||||
5 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.58 | ||||||
6 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.19 | ||||||
7 | Linda Svallhammar | 2005 | Simklubben Neptun | 50.02 | ||||||
8 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 50.54 | ||||||
9 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 51.12 | ||||||
10 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 51.57 | ||||||
11 | Linn Karlsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.67 | ||||||
12 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 52.54 | ||||||
13 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.18 | ||||||
14 | Line Brandt | 2003 | Simklubben Neptun | 55.55 | ||||||
15 | Olivia Mundt Petersen | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.83 | ||||||
16 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 56.12 | ||||||
17 | Josefin Lundgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.18 | ||||||
18 | Noa Ringart | 2003 | Simklubben Neptun | 58.80 | ||||||
19 | Agnes Aulin | 2003 | Simklubben Neptun | 59.22 | ||||||
20 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:00.46 | ||||||
21 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 1:01.64 | ||||||
22 | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:07.12 | ||||||
- | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:53 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.98 | ||||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 43.68 | ||||||
3 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.03 | ||||||
4 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 45.73 | ||||||
5 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.36 | ||||||
6 | Tim Lyrberg | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 47.62 | ||||||
7 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 48.63 | ||||||
8 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 48.82 | ||||||
9 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.95 | ||||||
10 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 55.10 | ||||||
11 | Erik Westman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.14 | ||||||
12 | Jerren Abeyratne | 2004 | Tyresö Simsällskap | 57.82 | ||||||
- | Mark Jonsson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Zakarias Labiad | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:53 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Walsh | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 33.87 | ||||||
2 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.62 | ||||||
3 | Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.81 | ||||||
4 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.23 | ||||||
5 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.29 | ||||||
6 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.46 | ||||||
7 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.62 | ||||||
8 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.39 | ||||||
9 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.56 | ||||||
10 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 38.78 | ||||||
11 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.28 | ||||||
12 | Leticia Yumi Buchli | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.29 | ||||||
13 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.55 | ||||||
14 | Linnea Wikell | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.75 | ||||||
15 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 40.43 | ||||||
16 | Hanna Josefsson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 40.72 | ||||||
17 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 40.96 | ||||||
18 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.67 | ||||||
19 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.85 | ||||||
20 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.86 | ||||||
21 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.89 | ||||||
22 | Emma Osterman | 2002 | Södertörns Simsällskap | 42.08 | ||||||
23 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.76 | ||||||
24 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.46 | ||||||
25 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.74 | ||||||
26 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.21 | ||||||
27 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.75 | ||||||
28 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.28 | ||||||
29 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 45.34 | ||||||
30 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.49 | ||||||
31 | Ellen Wadsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.67 | ||||||
32 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.71 | ||||||
33 | Agnes Boij Lindkvist | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.75 | ||||||
34 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 46.46 | ||||||
35 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.50 | ||||||
36 | Panagiota Pavlidou | 2002 | Simklubben Neptun | 46.70 | ||||||
37 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.47 | ||||||
38 | Katja Ökvist | 2002 | Simklubben Neptun | 48.57 | ||||||
39 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 49.16 | ||||||
40 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 49.25 | ||||||
41 | Simone Öhman | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.72 | ||||||
42 | Mina Rehn | 2002 | Simklubben Neptun | 54.53 | ||||||
43 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 54.88 | ||||||
44 | Vilma Müller | 2002 | Södertälje Simsällskap | 59.94 | ||||||
- | Jasmine Shahnavazi | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.81 | ||||||
2 | David Kågström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.13 | ||||||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 34.67 | ||||||
4 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.86 | ||||||
5 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 35.31 | ||||||
6 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.73 | ||||||
7 | Oliver Heras Cordon | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.16 | ||||||
8 | Erik Kristiansson | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.28 | ||||||
9 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.67 | ||||||
10 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.68 | ||||||
11 | Leo Herrman | 2002 | Simklubben Neptun | 37.29 | ||||||
12 | Anton Bertilsson Palm | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.46 | ||||||
12 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.46 | ||||||
14 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägens Simförening | 37.81 | ||||||
15 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.88 | ||||||
16 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.43 | ||||||
17 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.66 | ||||||
18 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.09 | ||||||
19 | Sebastian Strömblad | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.17 | ||||||
20 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.23 | ||||||
21 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.61 | ||||||
22 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 41.25 | ||||||
23 | Tristan Cales | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.93 | ||||||
24 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.00 | ||||||
25 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.11 | ||||||
26 | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.77 | ||||||
27 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 42.89 | ||||||
28 | Felix Hedin | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.88 | ||||||
29 | Isak Tell | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.73 | ||||||
30 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 45.90 | ||||||
31 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägens Simförening | 46.40 | ||||||
32 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.85 | ||||||
33 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 47.06 | ||||||
34 | Sebastian Gadler | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.10 | ||||||
35 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 48.36 | ||||||
36 | Gustav Barder | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.50 | ||||||
37 | Jacob Pråhl | 2002 | Simklubben Neptun | 55.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 23, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.94 | 2:25.82 | 3:43.76 | 4:56.83 | |||
2 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 1:11.67 | 2:30.86 | 3:50.60 | 5:06.91 | |||
3 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:14.12 | 2:34.15 | 3:53.31 | 5:08.19 | |||
4 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 1:12.14 | 2:31.26 | 3:52.20 | 5:11.63 | |||
5 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:13.53 | 2:34.61 | 3:56.09 | 5:16.63 | |||
6 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:17.84 | 2:42.08 | 4:07.12 | 5:25.70 | |||
7 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:19.66 | 2:45.13 | 4:08.38 | 5:29.60 | |||
8 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:17.23 | 2:43.92 | 4:09.46 | 5:30.42 | |||
9 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:20.83 | 2:49.90 | 4:19.30 | 5:42.06 | |||
10 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:22.77 | 2:51.01 | 4:18.24 | 5:43.02 | |||
11 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:21.03 | 2:49.27 | 4:18.70 | 5:44.06 | |||
12 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:20.89 | 2:49.36 | 4:18.29 | 5:44.07 | |||
13 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:22.93 | 2:52.56 | 4:20.64 | 5:45.07 | |||
14 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:20.50 | 2:49.71 | 4:19.41 | 5:46.22 | |||
15 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 1:22.93 | 2:53.79 | 4:24.72 | 5:46.42 | |||
16 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:22.22 | 2:51.76 | 4:21.65 | 5:48.44 | |||
17 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:22.31 | 2:52.18 | 4:22.36 | 5:51.57 | |||
18 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:22.28 | 2:54.43 | 4:26.18 | 5:51.87 | |||
19 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:22.80 | 2:55.72 | 4:27.86 | 5:56.63 | |||
20 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:24.56 | 2:56.72 | 4:29.46 | 5:58.36 | |||
21 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 1:24.92 | 2:58.99 | 4:33.24 | 6:03.96 | |||
22 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:29.10 | 3:07.03 | 4:43.97 | 6:10.46 | |||
23 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:29.02 | 3:06.91 | 4:44.44 | 6:14.62 | |||
24 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:32.10 | 3:10.98 | 4:48.10 | 6:21.25 | |||
25 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 1:32.55 | 3:14.17 | 4:53.32 | 6:28.10 | |||
26 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 1:34.06 | 3:15.10 | 4:55.03 | 6:32.35 | |||
27 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:34.13 | 3:14.85 | 4:56.23 | 6:36.18 | |||
28 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:35.27 | 3:18.20 | 5:01.09 | 6:40.55 | |||
29 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 1:30.62 | 3:13.91 | 4:59.13 | 6:42.60 | |||
30 | Frida Sjögren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:36.36 | 3:22.08 | 5:06.98 | 6:45.39 | |||
- | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 24, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:12.27 | 2:33.92 | 3:56.73 | 5:17.29 | |||
2 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 1:18.20 | 2:42.86 | 4:05.49 | 5:25.69 | |||
3 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:20.89 | 2:44.02 | 4:07.10 | 5:26.10 | |||
4 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.38 | 2:39.61 | 4:04.85 | 5:28.51 | |||
5 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:19.51 | 2:43.73 | 4:08.82 | 5:35.01 | |||
6 | Kaspar Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 1:24.50 | 2:53.63 | 4:23.13 | 5:48.55 | |||
7 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:22.63 | 2:51.96 | 4:23.63 | 5:53.35 | |||
8 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:26.29 | 3:01.60 | 4:33.97 | 6:01.66 | |||
9 | Martin Blom | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 1:28.86 | 3:02.45 | 4:37.02 | 6:11.50 | |||
10 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:29.98 | 3:08.28 | 4:48.10 | 6:19.65 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Polisen Lag 1 | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:32.55 | ||||||
Julia Grill | 2002 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Paola Kylberg | 2002 | 36.63 | 1:13.26 | |||||||
Leticia Yumi Buchli | 2002 | 39.14 | 1:52.40 | |||||||
Cornelia Niring | 2002 | 40.15 | 2:32.55 | |||||||
2 | Södertälje Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:32.97 | ||||||
Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | 36.24 | 36.24 | |||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 36.90 | 1:13.14 | |||||||
Filippa Malmström | 2003 | 39.23 | 1:52.37 | |||||||
Angelica Blomberg | 2002 | 40.60 | 2:32.97 | |||||||
3 | Södertörn Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:34.58 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Sara Sehlström | 2002 | 38.51 | 1:14.19 | |||||||
Linnea Wikell | 2002 | 39.61 | 1:53.80 | |||||||
Alwa Widmark | 2002 | 40.78 | 2:34.58 | |||||||
4 | Saltsjöbaden IF | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:54.30 | ||||||
Selma Petré | 2002 | 44.33 | 44.33 | |||||||
Alma Cyrus | 2003 | 48.49 | 1:32.82 | |||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 41.86 | 2:14.68 | |||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 39.62 | 2:54.30 | |||||||
5 | Södertörn Lag 2 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:55.99 | ||||||
Emma Osterman | 2002 | 41.96 | 41.96 | |||||||
Michelle Aspberg | 2002 | 43.94 | 1:25.90 | |||||||
Isabell Barrios | 2002 | 43.80 | 2:09.70 | |||||||
Linn Karlsson | 2003 | 46.29 | 2:55.99 | |||||||
6 | Södertälje Lag 2 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:59.25 | ||||||
Christina Floby | 2003 | 45.56 | 45.56 | |||||||
Nadia Welin-Berger | 2002 | 44.85 | 1:30.41 | |||||||
Elin Nano | 2003 | 44.30 | 2:14.71 | |||||||
Ellen Wadsten | 2002 | 44.54 | 2:59.25 | |||||||
7 | SK Neptun Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:00.90 | ||||||
Panagiota Pavlidou | 2002 | 45.19 | 45.19 | |||||||
Felicia Wächter | 2002 | 41.57 | 1:26.76 | |||||||
Jana Smeds | 2002 | 51.21 | 2:17.97 | |||||||
Sunanda Aronsson | 2002 | 42.93 | 3:00.90 | |||||||
8 | Skuru Ik | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 3:06.88 | ||||||
Greta Hallman | 2002 | 55.50 | 55.50 | |||||||
Josefin Almgren | 2002 | 50.71 | 1:46.21 | |||||||
Felicia Östlund | 2002 | 44.07 | 2:30.28 | |||||||
Anna Westborg | 2002 | 36.60 | 3:06.88 | |||||||
9 | SK Neptun Lag 2 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:09.57 | ||||||
Embla Wihk | 2002 | 46.54 | 46.54 | |||||||
Freja Nordeman | 2003 | 47.20 | 1:33.74 | |||||||
Anastasia Marinou | 2002 | 50.12 | 2:23.86 | |||||||
Katja Ökvist | 2002 | 45.71 | 3:09.57 | |||||||
10 | SK Neptun Lag 4 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:29.13 | ||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 48.81 | 48.81 | |||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 52.13 | 1:40.94 | |||||||
Line Brandt | 2003 | 51.66 | 2:32.60 | |||||||
Mina Rehn | 2002 | 56.53 | 3:29.13 | |||||||
11 | SK Neptun Lag 3 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:37.76 | ||||||
Moa Smedjer | 2003 | 1:03.30 | 1:03.30 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 45.64 | 1:48.94 | |||||||
Agnes Aulin | 2003 | 57.92 | 2:46.86 | |||||||
Linda Svallhammar | 2005 | 50.90 | 3:37.76 | |||||||
12 | SK Neptun Lag 5 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:57.80 | ||||||
Noa Ringart | 2003 | 54.91 | 54.91 | |||||||
Lovisa Edman | 2003 | 55.73 | 1:50.64 | |||||||
Jasmine Shahnavazi | 2002 | 1:01.78 | 2:52.42 | |||||||
Isabell Brodd | 2003 | 1:05.38 | 3:57.80 | |||||||
- | Skk Lag 1 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Klara Eklöf | 2002 | 38.50 | 38.50 | |||||||
Hanna Åsbrink | 2002 | 43.38 | 1:21.88 | |||||||
Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 45.36 | 2:07.24 | |||||||
- | Skk Lag 2 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Simone Öhman | 2002 | 52.57 | 52.57 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 24 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Polisen Lag 1 | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:28.65 | ||||||
Edvin Wirdby Myren | 2002 | 35.24 | 35.24 | |||||||
Daniel Löwenberg | 2003 | 34.58 | 1:09.82 | |||||||
Elias Wirdby Myren | 2002 | 36.62 | 1:46.44 | |||||||
Alexandr Sidorov | 2002 | 42.21 | 2:28.65 | |||||||
2 | Södertörn Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:29.91 | ||||||
Elliot Nyström | 2002 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Johan Javier Gutierrez | 2002 | 36.69 | 1:10.67 | |||||||
Felix Hedin | 2002 | 42.40 | 1:53.07 | |||||||
Robin Wallengren | 2002 | 36.84 | 2:29.91 | |||||||
3 | Skk Lag 1 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:30.36 | ||||||
Otto Reithner | 2003 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 35.50 | 1:15.92 | |||||||
Tor Selander | 2002 | 41.63 | 1:57.55 | |||||||
David Kågström | 2002 | 32.81 | 2:30.36 | |||||||
4 | Spårvägen Lag 1 | 2002 | Spårvägens Simförening | 2:34.97 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 38.08 | 1:13.08 | |||||||
William Bernhardsson | 2002 | 44.82 | 1:57.90 | |||||||
Aaron O´malley | 2002 | 37.07 | 2:34.97 | |||||||
5 | SK Neptun Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 2:35.11 | ||||||
Troy Kroonder | 2003 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Leo Herrman | 2002 | 37.33 | 1:19.62 | |||||||
Sebastian Johansson | 2003 | 39.48 | 1:59.10 | |||||||
Felix Andersson | 2002 | 36.01 | 2:35.11 | |||||||
6 | Skuru Ik | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 2:42.21 | ||||||
Tim Lyrberg | 2003 | 42.48 | 42.48 | |||||||
Oliver Heras Cordon | 2002 | 38.09 | 1:20.57 | |||||||
Anton Bertilsson Palm | 2002 | 39.25 | 1:59.82 | |||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 42.39 | 2:42.21 | |||||||
7 | Skk Lag 2 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:02.68 | ||||||
Sebastian Gadler | 2002 | 46.85 | 46.85 | |||||||
Linus Thörn | 2002 | 39.45 | 1:26.30 | |||||||
Gustav Barder | 2002 | 50.38 | 2:16.68 | |||||||
Isak Tell | 2002 | 46.00 | 3:02.68 | |||||||
8 | SK Neptun Lag 2 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:19.04 | ||||||
Erik Johansson | 2002 | 46.96 | 46.96 | |||||||
Niclas Varon Boldyrev | 2002 | 47.81 | 1:34.77 | |||||||
Rasmus Rehn | 2003 | 58.27 | 2:33.04 | |||||||
Mark Jonsson | 2003 | 46.00 | 3:19.04 | |||||||
- | Saltsjöbaden IF | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Erik Kristiansson | 2002 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Tristan Cales | 2002 | 23.65 | 1:02.29 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 24 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 27, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.70 | 1:15.92 | 2:05.08 | 2:41.96 | |||
2 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.97 | 1:18.00 | 2:07.82 | 2:45.26 | |||
3 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 34.52 | 1:17.79 | 2:06.38 | 2:46.27 | |||
4 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.47 | 1:17.96 | 2:09.19 | 2:48.17 | |||
5 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.82 | 1:19.73 | 2:11.98 | 2:49.33 | |||
6 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.80 | 1:21.44 | 2:13.17 | 2:51.13 | |||
7 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.63 | 1:20.16 | 2:11.73 | 2:51.79 | |||
8 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.40 | 1:22.15 | 2:14.58 | 2:53.32 | |||
9 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.25 | 1:21.05 | 2:12.53 | 2:53.87 | |||
10 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 36.78 | 1:23.63 | 2:17.20 | 2:56.13 | |||
11 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.98 | 1:21.67 | 2:13.09 | 2:56.87 | |||
12 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 39.74 | 1:25.87 | 2:17.38 | 2:57.39 | |||
13 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.84 | 1:28.11 | 2:18.55 | 2:57.95 | |||
14 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.07 | 1:26.70 | 2:20.23 | 3:00.58 | |||
15 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.32 | 1:25.44 | 2:21.23 | 3:01.86 | |||
16 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.94 | 1:26.04 | 2:22.53 | 3:02.20 | |||
17 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.80 | 1:23.44 | 2:21.12 | 3:05.47 | |||
18 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.21 | 1:26.92 | 2:24.61 | 3:06.56 | |||
19 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.65 | 1:29.48 | 2:27.19 | 3:10.39 | |||
20 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.93 | 1:31.38 | 2:25.08 | 3:10.46 | |||
21 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.82 | 1:32.90 | 2:28.09 | 3:12.23 | |||
22 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.83 | 1:33.88 | 2:29.64 | 3:14.47 | |||
23 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.14 | 1:31.93 | 2:30.94 | 3:15.49 | |||
24 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.28 | 1:30.71 | 2:28.92 | 3:17.08 | |||
25 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 44.21 | 1:33.90 | 2:32.90 | 3:17.44 | |||
26 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 44.67 | 1:32.98 | 2:32.98 | 3:17.87 | |||
27 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 43.96 | 1:39.55 | 2:33.36 | 3:19.15 | |||
28 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 48.44 | 1:38.40 | 2:38.85 | 3:23.04 | |||
29 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.85 | 1:36.07 | 2:34.17 | 3:23.15 | |||
30 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.87 | 1:36.97 | 2:39.00 | 3:24.53 | |||
31 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 45.55 | 1:40.85 | 2:38.70 | 3:25.19 | |||
32 | Frida Sjögren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 50.87 | 1:46.46 | 2:48.44 | 3:33.63 | |||
33 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 46.65 | 1:46.22 | 2:44.87 | 3:39.01 | |||
34 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.12 | 1:46.52 | 2:47.86 | 3:42.55 | |||
- | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.26 | 1:20.14 | 2:07.47 | 2:47.30 | |||
2 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 37.80 | 1:22.69 | 2:13.31 | 2:55.05 | |||
3 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 40.17 | 1:27.37 | 2:19.89 | 2:59.02 | |||
4 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 38.57 | 1:27.06 | 2:19.86 | 2:59.75 | |||
5 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.89 | 1:28.25 | 2:20.38 | 3:01.92 | |||
6 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 42.32 | 1:31.14 | 2:24.10 | 3:06.33 | |||
7 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.22 | 1:31.76 | 2:34.70 | 3:15.30 | |||
8 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.63 | 1:35.43 | 2:32.98 | 3:19.32 | |||
9 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 43.18 | 1:34.06 | 2:38.83 | 3:26.61 | |||
10 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.91 | 1:39.07 | 2:40.96 | 3:26.71 | |||
11 | Viktor Hermansson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 51.22 | 1:39.31 | 2:41.44 | 3:28.67 | |||
12 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.22 | 1:44.10 | 2:46.09 | 3:32.48 | |||
13 | Gustav Wahlberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.69 | 1:43.12 | 2:43.54 | 3:34.95 | |||
- | Gabriel Bachir | 2000 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Martin Blom | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 29, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 33.63 | 1:10.50 | |||||
2 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.93 | 1:12.17 | |||||
3 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.59 | 1:13.09 | |||||
4 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 35.68 | 1:14.33 | |||||
5 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.71 | 1:14.39 | |||||
6 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.98 | 1:15.53 | |||||
7 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.00 | 1:16.04 | |||||
8 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.08 | 1:17.14 | |||||
9 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.04 | 1:17.25 | |||||
10 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 36.26 | 1:18.09 | |||||
11 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 36.73 | 1:18.60 | |||||
12 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.43 | 1:18.68 | |||||
13 | Daniela Bogghed | 2001 | Simklubben Neptun | 37.53 | 1:19.21 | |||||
14 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 37.80 | 1:19.28 | |||||
15 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 36.95 | 1:19.47 | |||||
16 | Siri Sjöblom | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.00 | 1:20.38 | |||||
17 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 37.33 | 1:21.55 | |||||
18 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.01 | 1:21.58 | |||||
19 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 39.01 | 1:22.11 | |||||
20 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.11 | 1:22.25 | |||||
21 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägens Simförening | 38.03 | 1:22.74 | |||||
22 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 40.28 | 1:23.83 | |||||
23 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 40.33 | 1:24.15 | |||||
24 | Ella Langell | 2001 | Simklubben Neptun | 38.66 | 1:24.92 | |||||
24 | Emelie Julin | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.70 | 1:24.92 | |||||
26 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 40.49 | 1:25.24 | |||||
27 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.26 | 1:25.45 | |||||
28 | Alwa Landberg | 2001 | Simklubben Neptun | 40.00 | 1:25.60 | |||||
29 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 40.80 | 1:25.74 | |||||
30 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 40.24 | 1:25.85 | |||||
31 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 40.97 | 1:26.40 | |||||
32 | Rannveig Arnarsdottir | 2001 | Spårvägens Simförening | 40.91 | 1:26.97 | |||||
33 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 40.99 | 1:27.80 | |||||
34 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.43 | 1:28.19 | |||||
35 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 41.21 | 1:28.27 | |||||
36 | Karin Ehk | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.92 | 1:28.50 | |||||
37 | Sofie Lindqvist | 2001 | Tyresö Simsällskap | 41.89 | 1:28.68 | |||||
38 | Sofia Eriksson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.54 | 1:28.82 | |||||
39 | Cornelia Wernerman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 42.56 | 1:29.68 | |||||
40 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 43.28 | 1:30.24 | |||||
41 | Saimi Inkeri Puolakka | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.30 | 1:30.27 | |||||
42 | Moa Fors | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.01 | 1:30.49 | |||||
43 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.01 | 1:30.74 | |||||
44 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 43.27 | 1:31.19 | |||||
45 | Sarron Mehari | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.35 | 1:31.64 | |||||
46 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 43.01 | 1:32.55 | |||||
47 | Amanda Jacobsson | 2001 | Tyresö Simsällskap | 43.75 | 1:32.88 | |||||
48 | Sidony Estifanos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.29 | 1:32.96 | |||||
49 | Helena Olsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 42.88 | 1:32.98 | |||||
50 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.89 | 1:33.21 | |||||
51 | Martina Taxén | 2001 | Tyresö Simsällskap | 42.93 | 1:33.54 | |||||
52 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.20 | 1:34.92 | |||||
53 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 44.72 | 1:36.13 | |||||
54 | Malin Strand | 2001 | Södertörns Simsällskap | 45.90 | 1:37.26 | |||||
55 | Noss Becker | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.82 | 1:37.83 | |||||
56 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.50 | 1:37.95 | |||||
57 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 45.01 | 1:38.60 | |||||
58 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 45.37 | 1:40.00 | |||||
59 | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | 47.13 | 1:40.84 | |||||
60 | Salem Lemma | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 46.87 | 1:42.17 | |||||
61 | Evelina Christensen | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 47.02 | 1:43.24 | |||||
62 | Mikaela Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.97 | 1:45.41 | |||||
63 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 47.71 | 1:46.44 | |||||
64 | Märta Johansson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.83 | 1:47.43 | |||||
65 | Linda Öqvist | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.78 | 1:48.39 | |||||
- | Cornelia Mikaelsdotter | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Svanholm | 2001 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 30, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.77 | 1:07.19 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 32.78 | 1:09.32 | |||||
3 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.25 | 1:12.00 | |||||
4 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 34.97 | 1:13.46 | |||||
5 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 33.25 | 1:14.95 | |||||
6 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.43 | 1:19.02 | |||||
7 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.33 | 1:20.22 | |||||
8 | Markus Charlton | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.69 | 1:20.42 | |||||
9 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 38.71 | 1:20.68 | |||||
10 | David Stålmarck | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 39.40 | 1:23.44 | |||||
11 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.53 | 1:23.72 | |||||
12 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 39.75 | 1:24.45 | |||||
13 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.90 | 1:24.87 | |||||
14 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 39.99 | 1:25.72 | |||||
15 | Anton Broman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.61 | 1:26.27 | |||||
16 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.96 | 1:26.75 | |||||
17 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.81 | 1:26.86 | |||||
18 | Alexander Gusev | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.77 | 1:27.02 | |||||
19 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 41.84 | 1:27.09 | |||||
20 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 41.09 | 1:27.10 | |||||
21 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 41.63 | 1:27.21 | |||||
22 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 42.22 | 1:28.04 | |||||
23 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.12 | 1:29.66 | |||||
24 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.94 | 1:29.82 | |||||
25 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 43.97 | 1:32.86 | |||||
26 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.04 | 1:33.05 | |||||
27 | Oscar Lindberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 43.17 | 1:33.74 | |||||
28 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 44.12 | 1:33.79 | |||||
29 | Arvid Udell | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.26 | 1:36.39 | |||||
30 | Leo Norsbo | 2001 | Hellas Simklubb | 45.02 | 1:36.52 | |||||
31 | Leo Jonsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 45.18 | 1:37.04 | |||||
32 | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.56 | 1:37.71 | |||||
33 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 45.47 | 1:37.87 | |||||
34 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 47.36 | 1:41.79 | |||||
35 | Elliot Stenström | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 46.90 | 1:42.97 | |||||
36 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.47 | 1:48.81 | |||||
37 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.22 | 1:49.58 | |||||
- | Daniel Xia | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 31, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 18.21 | ||||||
2 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.99 | ||||||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 20.01 | ||||||
4 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.66 | ||||||
5 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 21.05 | ||||||
6 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 22.07 | ||||||
7 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 22.65 | ||||||
8 | Linda Svallhammar | 2005 | Simklubben Neptun | 22.88 | ||||||
9 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 24.31 | ||||||
10 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 25.35 | ||||||
11 | Ajla Jahic | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.75 | ||||||
12 | Naomi Tecle | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.64 | ||||||
- | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Agnes Aulin | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Elin Nano | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Line Brandt | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Luna Estifanos | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Rebecca Gustafsson | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 32, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 18.69 | ||||||
2 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 20.47 | ||||||
3 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 20.94 | ||||||
4 | Tim Lyrberg | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 21.00 | ||||||
5 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 22.70 | ||||||
6 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 22.81 | ||||||
7 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 24.48 | ||||||
- | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Mark Jonsson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Viktor Lindelöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 33, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.83 | 1:17.40 | |||||
2 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 36.21 | 1:17.68 | |||||
3 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.59 | 1:19.53 | |||||
4 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 36.89 | 1:20.37 | |||||
5 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.74 | 1:20.55 | |||||
6 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.63 | 1:24.28 | |||||
7 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.45 | 1:24.92 | |||||
8 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.96 | 1:25.60 | |||||
9 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.67 | 1:25.77 | |||||
10 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.28 | 1:25.87 | |||||
11 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.86 | 1:27.27 | |||||
12 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 42.04 | 1:29.27 | |||||
13 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.88 | 1:30.04 | |||||
14 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.94 | 1:32.56 | |||||
15 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.66 | 1:32.87 | |||||
16 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.40 | 1:33.63 | |||||
17 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 44.57 | 1:34.46 | |||||
18 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.34 | 1:34.47 | |||||
19 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 43.53 | 1:34.87 | |||||
20 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.37 | 1:35.17 | |||||
21 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.73 | 1:37.38 | |||||
22 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.64 | 1:38.01 | |||||
23 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 45.58 | 1:38.52 | |||||
24 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 45.95 | 1:42.51 | |||||
25 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.78 | 1:42.97 | |||||
26 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.48 | 1:44.01 | |||||
27 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 45.89 | 1:47.23 | |||||
28 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.45 | 1:48.30 | |||||
29 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.77 | 1:51.47 | |||||
- | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 34, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.91 | 1:10.12 | |||||
2 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.92 | 1:21.45 | |||||
3 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 39.10 | 1:24.31 | |||||
4 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.70 | 1:26.75 | |||||
5 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 40.80 | 1:31.65 | |||||
6 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.99 | 1:33.79 | |||||
7 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.45 | 1:34.33 | |||||
8 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 44.17 | 1:37.06 | |||||
9 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.49 | 1:45.97 | |||||
10 | Andreas Hopfinger | 2000 | Södertörns Simsällskap | 50.62 | 1:52.76 | |||||
- | Martin Blom | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 35, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 39.12 | 1:20.71 | |||||
2 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.43 | 1:22.21 | |||||
3 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 41.81 | 1:25.28 | |||||
4 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.00 | 1:26.36 | |||||
5 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.03 | 1:27.51 | |||||
6 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.10 | 1:27.65 | |||||
7 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 42.54 | 1:28.14 | |||||
8 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 44.10 | 1:30.09 | |||||
9 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 43.97 | 1:30.11 | |||||
10 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 44.83 | 1:30.45 | |||||
11 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 44.10 | 1:31.17 | |||||
12 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.86 | 1:32.61 | |||||
13 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 45.34 | 1:32.79 | |||||
14 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.83 | 1:32.87 | |||||
15 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.85 | 1:32.90 | |||||
16 | Daniela Bogghed | 2001 | Simklubben Neptun | 47.05 | 1:34.00 | |||||
17 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.57 | 1:35.79 | |||||
18 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.24 | 1:35.80 | |||||
19 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägens Simförening | 45.27 | 1:36.07 | |||||
20 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 48.88 | 1:36.70 | |||||
21 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 48.70 | 1:37.67 | |||||
22 | Emelie Julin | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.89 | 1:38.03 | |||||
23 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 48.62 | 1:38.15 | |||||
24 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 48.30 | 1:38.98 | |||||
25 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.23 | 1:39.35 | |||||
26 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 48.12 | 1:39.60 | |||||
27 | Cornelia Wernerman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 48.67 | 1:39.65 | |||||
28 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 48.90 | 1:41.23 | |||||
29 | Sofie Lindqvist | 2001 | Tyresö Simsällskap | 49.45 | 1:42.16 | |||||
30 | Sofia Eriksson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.56 | 1:42.48 | |||||
31 | Malin Strand | 2001 | Södertörns Simsällskap | 50.26 | 1:42.61 | |||||
32 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 49.64 | 1:43.07 | |||||
33 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 51.64 | 1:43.13 | |||||
34 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 50.62 | 1:43.26 | |||||
35 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 50.97 | 1:45.26 | |||||
36 | Cornelia Mikaelsdotter | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.40 | 1:45.42 | |||||
37 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.04 | 1:45.58 | |||||
38 | Helena Olsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 50.95 | 1:46.02 | |||||
39 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 51.87 | 1:46.63 | |||||
40 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.63 | 1:48.14 | |||||
40 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 52.17 | 1:48.14 | |||||
42 | Saimi Inkeri Puolakka | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.10 | 1:53.61 | |||||
43 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 55.36 | 1:54.26 | |||||
44 | Märta Johansson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.54 | 1:55.91 | |||||
45 | Mikaela Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 57.97 | 1:56.25 | |||||
46 | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | 57.61 | 1:57.38 | |||||
47 | Salem Lemma | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 58.18 | 1:59.61 | |||||
48 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 57.39 | 2:00.12 | |||||
- | Alwa Landberg | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Evelina Christensen | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Moa Fors | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 36, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 40.10 | 1:22.53 | |||||
2 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.46 | 1:23.30 | |||||
3 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 41.85 | 1:26.34 | |||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 44.30 | 1:28.19 | |||||
5 | Nisse Gustavsson | 2001 | Södertälje Simsällskap | 46.84 | 1:33.80 | |||||
6 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.98 | 1:35.52 | |||||
7 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 46.77 | 1:36.67 | |||||
8 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 48.09 | 1:36.88 | |||||
9 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 47.87 | 1:37.32 | |||||
10 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.48 | 1:39.10 | |||||
11 | Anton Broman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.93 | 1:40.00 | |||||
12 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 50.11 | 1:41.28 | |||||
13 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 51.01 | 1:41.41 | |||||
14 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 49.87 | 1:41.44 | |||||
15 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 51.55 | 1:41.87 | |||||
16 | Oscar Lindberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 50.63 | 1:42.44 | |||||
17 | David Stålmarck | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 53.41 | 1:48.71 | |||||
18 | Elliot Stenström | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 53.71 | 1:49.08 | |||||
19 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 49.99 | 1:49.56 | |||||
20 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 52.36 | 1:51.66 | |||||
21 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.70 | 1:54.50 | |||||
22 | Leo Jonsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 56.20 | 1:55.32 | |||||
23 | Leo Norsbo | 2001 | Hellas Simklubb | 59.18 | 1:59.25 | |||||
- | Daniel Xia | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Markus Charlton | 2001 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 37, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.42 | ||||||
2 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 41.09 | ||||||
3 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.15 | ||||||
4 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.34 | ||||||
5 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.72 | ||||||
6 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.26 | ||||||
7 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.92 | ||||||
8 | Ajla Jahic | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.09 | ||||||
9 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 45.84 | ||||||
10 | Linn Karlsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 46.57 | ||||||
11 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.59 | ||||||
12 | Elin Nano | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.73 | ||||||
13 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 47.17 | ||||||
14 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 48.22 | ||||||
15 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.41 | ||||||
16 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 48.51 | ||||||
17 | Linda Svallhammar | 2005 | Simklubben Neptun | 48.74 | ||||||
18 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 49.51 | ||||||
19 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 49.78 | ||||||
20 | Agnes Aulin | 2003 | Simklubben Neptun | 50.32 | ||||||
21 | Line Brandt | 2003 | Simklubben Neptun | 51.81 | ||||||
22 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.83 | ||||||
23 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.24 | ||||||
24 | Luna Estifanos | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 56.36 | ||||||
25 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 58.01 | ||||||
26 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 58.98 | ||||||
27 | Naomi Tecle | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:01.41 | ||||||
28 | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:11.01 | ||||||
- | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Rebecca Gustafsson | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 38, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.29 | ||||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.80 | ||||||
3 | Viktor Lindelöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.12 | ||||||
4 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 38.46 | ||||||
5 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.97 | ||||||
6 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.31 | ||||||
7 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 41.99 | ||||||
8 | Tim Lyrberg | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.21 | ||||||
9 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.97 | ||||||
10 | Zakarias Labiad | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.99 | ||||||
11 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 44.49 | ||||||
12 | Mark Jonsson | 2003 | Simklubben Neptun | 49.70 | ||||||
13 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.20 | ||||||
14 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 51.70 | ||||||
15 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 52.65 | ||||||
16 | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | 56.41 | ||||||
17 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:00.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 39, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertälje Lag 1 | 2000 | Södertälje Simsällskap | 2:01.07 | ||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Tina Huslid | 2000 | 29.73 | 57.58 | |||||||
Wilma Frisch | 2000 | 31.84 | 1:29.42 | |||||||
Emma Sundstrand | 2001 | 31.65 | 2:01.07 | |||||||
2 | Skuru Ik | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 2:04.88 | ||||||
Signe Nordegren | 2000 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Tilda Eklund | 2000 | 32.57 | 1:02.44 | |||||||
Nelly Åkerblom | 2000 | 32.20 | 1:34.64 | |||||||
Alba Croneborg | 2000 | 30.24 | 2:04.88 | |||||||
3 | Södertörn Lag 1 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 2:05.78 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 32.13 | 32.13 | |||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 30.87 | 1:03.00 | |||||||
Wilma Roloff | 2000 | 32.11 | 1:35.11 | |||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 30.67 | 2:05.78 | |||||||
4 | SK Neptun Lag 1 | 2000 | Simklubben Neptun | 2:06.49 | ||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Sara Andersson | 2000 | 32.42 | 1:03.01 | |||||||
Louise Leijonberg | 2000 | 31.30 | 1:34.31 | |||||||
Evelina Johansson | 2000 | 32.18 | 2:06.49 | |||||||
5 | Skk Lag 1 | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:08.24 | ||||||
Hanna Reithner | 2000 | 32.97 | 32.97 | |||||||
Klara Sjödell | 2000 | 33.26 | 1:06.23 | |||||||
Saga Skarin | 2000 | 31.62 | 1:37.85 | |||||||
Ebba Martin | 2000 | 30.39 | 2:08.24 | |||||||
6 | Spårvägen Lag 1 | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:13.71 | ||||||
Matilda Henning | 2000 | 31.81 | 31.81 | |||||||
Zafira Engström Vaamonde | 2001 | 33.02 | 1:04.83 | |||||||
Hannah Qvist | 2001 | 34.48 | 1:39.31 | |||||||
Fanny Odin | 2000 | 34.40 | 2:13.71 | |||||||
7 | Skk Lag 2 | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:18.36 | ||||||
Agnes Thomée | 2000 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Amanda Eriksson | 2001 | 35.49 | 1:10.89 | |||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 34.31 | 1:45.20 | |||||||
Elsa Nordström | 2001 | 33.16 | 2:18.36 | |||||||
8 | Spårvägen Lag 2 | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:19.78 | ||||||
Amanda Heed Nordin | 2001 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Astrid Onno | 2000 | 33.74 | 1:08.58 | |||||||
Elin Öberg | 2000 | 35.84 | 1:44.42 | |||||||
Josefin Gardelin | 2001 | 35.36 | 2:19.78 | |||||||
9 | Södertörn Lag 2 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 2:20.32 | ||||||
Tina Shahmalekpour | 2001 | 34.49 | 34.49 | |||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 32.86 | 1:07.35 | |||||||
Isabella Tegman | 2001 | 36.47 | 1:43.82 | |||||||
Ida Hamberg | 2000 | 36.50 | 2:20.32 | |||||||
10 | Tyresö SS | 2000 | Tyresö Simsällskap | 2:21.06 | ||||||
Victoria Stolt | 2000 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Paulina Back | 2000 | 33.60 | 1:06.13 | |||||||
Josefin Alm | 2001 | 38.72 | 1:44.85 | |||||||
Sandra Öberg | 2001 | 36.21 | 2:21.06 | |||||||
11 | SK Neptun Lag 2 | 2000 | Simklubben Neptun | 2:25.67 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 36.62 | 36.62 | |||||||
Rebecka Ehn | 2000 | 35.69 | 1:12.31 | |||||||
Thea Wahlström | 2000 | 36.89 | 1:49.20 | |||||||
Clara Nykvist | 2000 | 36.47 | 2:25.67 | |||||||
12 | Polisen Lag 1 | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:25.79 | ||||||
Hermella Alem | 2000 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Alexandra Lindén | 2001 | 40.12 | 1:13.03 | |||||||
Siri Sjöblom | 2001 | 33.56 | 1:46.59 | |||||||
Sofia Eriksson | 2001 | 39.20 | 2:25.79 | |||||||
13 | Spårvägen Lag 3 | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:29.21 | ||||||
Linda Svensson | 2000 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 37.74 | 1:15.16 | |||||||
Rebecka Dagberg | 2000 | 36.45 | 1:51.61 | |||||||
Rannveig Arnarsdottir | 2001 | 37.60 | 2:29.21 | |||||||
14 | Spårvägen Lag 4 | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:29.30 | ||||||
Kristin Jansson | 2001 | 36.64 | 36.64 | |||||||
Maike Kuhlins | 2000 | 36.29 | 1:12.93 | |||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 38.43 | 1:51.36 | |||||||
Leia Berhanu | 2000 | 37.94 | 2:29.30 | |||||||
15 | Södertörn Lag 3 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 2:32.34 | ||||||
Malou Karlsson | 2000 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Viktoria Sande | 2001 | 38.41 | 1:13.75 | |||||||
Karin Ehk | 2001 | 39.36 | 1:53.11 | |||||||
Helena Olsson | 2001 | 39.23 | 2:32.34 | |||||||
16 | SK Neptun Lag 3 | 2000 | Simklubben Neptun | 2:32.92 | ||||||
Alice Albinzon | 2000 | 36.19 | 36.19 | |||||||
Daniela Bogghed | 2001 | 38.54 | 1:14.73 | |||||||
Sophia Wåhlén | 2001 | 40.03 | 1:54.76 | |||||||
Chanda Smeds | 2001 | 38.16 | 2:32.92 | |||||||
17 | SK Neptun Lag 4 | 2000 | Simklubben Neptun | 2:40.22 | ||||||
Tuva Lennér | 2000 | 43.31 | 43.31 | |||||||
Alwa Landberg | 2001 | 37.09 | 1:20.40 | |||||||
Filippa Ehn | 2001 | 41.23 | 2:01.63 | |||||||
Ella Ericson | 2000 | 38.59 | 2:40.22 | |||||||
18 | Skk Lag 3 | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:45.61 | ||||||
Noss Becker | 2001 | 41.11 | 41.11 | |||||||
Saimi Inkeri Puolakka | 2001 | 41.29 | 1:22.40 | |||||||
Emelie Julin | 2001 | 36.50 | 1:58.90 | |||||||
Märta Johansson | 2001 | 46.71 | 2:45.61 | |||||||
- | Tyresö SS Lag 2 | 2000 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 40, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Lag 1 | 2000 | Simklubben Neptun | 2:09.10 | ||||||
Jonatan Wächter | 2000 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Oscar Johansson | 2000 | 34.18 | 1:05.90 | |||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 32.09 | 1:37.99 | |||||||
Oliver Rehn | 2001 | 31.11 | 2:09.10 | |||||||
2 | Södertälje Lag 1 | 2000 | Södertälje Simsällskap | 2:14.74 | ||||||
Robert Hellberg | 2001 | 36.29 | 36.29 | |||||||
David Erovic | 2001 | 29.67 | 1:05.96 | |||||||
Oscar Andersson | 2000 | 31.43 | 1:37.39 | |||||||
Axel Moureau | 2001 | 37.35 | 2:14.74 | |||||||
3 | Spårvägen Lag 1 | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:14.96 | ||||||
Mathias Göransson | 2000 | 33.01 | 33.01 | |||||||
Alexander Berglund | 2000 | 35.11 | 1:08.12 | |||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 33.22 | 1:41.34 | |||||||
Daniel Thelenius | 2000 | 33.62 | 2:14.96 | |||||||
4 | Södertörn Lag 1 | 2000 | Södertörns Simsällskap | 2:19.99 | ||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Alexis Camacho | 2001 | 36.82 | 1:05.97 | |||||||
Adam Sehmi | 2001 | 35.46 | 1:41.43 | |||||||
Max Lundberg | 2001 | 38.56 | 2:19.99 | |||||||
5 | Spårvägen Lag 2 | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:26.03 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 33.78 | 1:10.75 | |||||||
Gustav Wahlberg | 2000 | 38.08 | 1:48.83 | |||||||
Samuel Brodin | 2000 | 37.20 | 2:26.03 | |||||||
6 | Södertälje Lag 2 | 2000 | Södertälje Simsällskap | 2:30.45 | ||||||
Henry Tossavainen | 2001 | 36.51 | 36.51 | |||||||
Viktor Hermansson | 2000 | 35.62 | 1:12.13 | |||||||
Sebastian Soume | 2001 | 39.02 | 1:51.15 | |||||||
Nisse Gustavsson | 2001 | 39.30 | 2:30.45 | |||||||
7 | Tyresö SS Lag 1 | 2000 | Tyresö Simsällskap | 2:32.79 | ||||||
Niklas Steinholtz | 2000 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Daniel Redelius | 2000 | 36.85 | 1:12.15 | |||||||
Oscar Lindberg | 2001 | 40.98 | 1:53.13 | |||||||
William Bigert | 2000 | 39.66 | 2:32.79 | |||||||
8 | Saltsjöbaden IF | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:37.15 | ||||||
Benjamin Banfi | 2001 | 41.48 | 41.48 | |||||||
Gustav Sjöqvist | 2001 | 40.40 | 1:21.88 | |||||||
Max Kenning | 2001 | 41.10 | 2:02.98 | |||||||
Elias Gipperth | 2000 | 34.17 | 2:37.15 | |||||||
9 | Skuru Ik | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 2:43.09 | ||||||
Tim Lyrberg | 2003 | 42.55 | 42.55 | |||||||
Leo Jonsson | 2001 | 42.09 | 1:24.64 | |||||||
Elliot Stenström | 2001 | 45.35 | 2:09.99 | |||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 33.10 | 2:43.09 | |||||||
- | Ösmo SS | 2000 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
Liam Björklund | 2003 | |||||||||
Markus Charlton | 2001 | |||||||||
Anton Broman | 2001 | |||||||||
Mattias Kvist | 2003 | DNS | ||||||||
- | Skk Lag 1 | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Emil Gunneriusson | 2000 | 32.80 | 32.80 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 41, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.74 | 1:33.08 | |||||
2 | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | 46.85 | 1:45.00 | |||||
3 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 48.43 | 1:46.03 | |||||
4 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 48.25 | 1:46.49 | |||||
5 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.97 | 1:46.76 | |||||
6 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 53.79 | 1:47.18 | |||||
7 | Elin Nano | 2003 | Södertälje Simsällskap | 51.56 | 1:48.17 | |||||
8 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.22 | 1:51.33 | |||||
9 | Linda Svallhammar | 2005 | Simklubben Neptun | 51.26 | 1:53.46 | |||||
10 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 55.03 | 2:00.96 | |||||
11 | Agnes Aulin | 2003 | Simklubben Neptun | 1:01.74 | 2:07.73 | |||||
- | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Line Brandt | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 42, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.82 | 1:33.01 | |||||
2 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 46.03 | 1:36.48 | |||||
3 | Tim Lyrberg | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 51.13 | 1:43.51 | |||||
4 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 50.23 | 1:45.15 | |||||
5 | Viktor Lindelöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 52.81 | 1:47.93 | |||||
6 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 55.57 | 1:53.19 | |||||
- | Mark Jonsson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 43, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 41.79 | 1:28.00 | |||||
2 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.92 | 1:31.31 | |||||
3 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 43.82 | 1:31.32 | |||||
4 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.89 | 1:36.72 | |||||
5 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 45.25 | 1:37.62 | |||||
6 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.76 | 1:38.19 | |||||
7 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.35 | 1:38.87 | |||||
8 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 47.96 | 1:39.46 | |||||
9 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 47.38 | 1:39.95 | |||||
10 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 47.28 | 1:40.03 | |||||
11 | Rannveig Arnarsdottir | 2001 | Spårvägens Simförening | 47.93 | 1:40.83 | |||||
12 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 47.75 | 1:43.18 | |||||
13 | Sofia Eriksson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.88 | 1:43.24 | |||||
14 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.03 | 1:44.07 | |||||
15 | Matilda Svanholm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 50.03 | 1:44.11 | |||||
16 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 49.92 | 1:44.27 | |||||
17 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.53 | 1:44.38 | |||||
18 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 50.16 | 1:46.53 | |||||
19 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 48.95 | 1:46.63 | |||||
20 | Daniela Bogghed | 2001 | Simklubben Neptun | 52.36 | 1:46.65 | |||||
21 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 51.93 | 1:47.73 | |||||
22 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 51.11 | 1:48.56 | |||||
23 | Karin Ehk | 2001 | Södertörns Simsällskap | 51.53 | 1:49.01 | |||||
24 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 51.79 | 1:49.17 | |||||
25 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 50.94 | 1:49.88 | |||||
26 | Cornelia Wernerman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 52.00 | 1:50.41 | |||||
26 | Maja von Rosen | 2001 | Tyresö Simsällskap | 52.12 | 1:50.41 | |||||
28 | Moa Jacobsson | 2001 | Tyresö Simsällskap | 53.59 | 1:51.68 | |||||
29 | Cornelia Mikaelsdotter | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.51 | 1:51.72 | |||||
30 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.57 | 1:51.95 | |||||
31 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 53.10 | 1:51.96 | |||||
32 | Amanda Roloff | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.35 | 1:52.06 | |||||
33 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.12 | 1:52.22 | |||||
34 | Malin Strand | 2001 | Södertörns Simsällskap | 54.25 | 1:52.50 | |||||
35 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 53.14 | 1:52.54 | |||||
36 | Evelina Christensen | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 52.52 | 1:53.21 | |||||
37 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 53.26 | 1:54.22 | |||||
38 | Linda Öqvist | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.77 | 1:54.63 | |||||
39 | Emelie Julin | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.00 | 1:54.78 | |||||
40 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 54.74 | 1:54.93 | |||||
41 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 55.15 | 1:55.36 | |||||
42 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 55.34 | 1:55.94 | |||||
43 | Sofie Lindqvist | 2001 | Tyresö Simsällskap | 52.44 | 1:56.99 | |||||
44 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 56.10 | 1:57.01 | |||||
45 | Mikaela Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 56.97 | 1:58.48 | |||||
46 | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | 57.23 | 2:01.30 | |||||
47 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 58.72 | 2:01.97 | |||||
48 | Ella Langell | 2001 | Simklubben Neptun | 57.36 | 2:03.39 | |||||
49 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 56.26 | 2:03.51 | |||||
50 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 58.63 | 2:07.93 | |||||
51 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:01.97 | 2:11.09 | |||||
- | Alwa Landberg | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Moa Fors | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Sandra Lingman-Kronberg Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 46.03 | 1:35.74 | |||||
2 | Markus Charlton | 2001 | Ösmo Simsällskap | 45.13 | 1:37.00 | |||||
3 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 46.21 | 1:37.29 | |||||
4 | David Erovic | 2001 | Södertälje Simsällskap | 46.60 | 1:38.53 | |||||
5 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 45.67 | 1:38.77 | |||||
6 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.61 | 1:39.06 | |||||
7 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 48.96 | 1:43.18 | |||||
8 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 50.33 | 1:45.51 | |||||
9 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 49.98 | 1:45.80 | |||||
10 | Alexander Gusev | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.80 | 1:46.37 | |||||
11 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 50.69 | 1:46.51 | |||||
12 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 51.02 | 1:46.80 | |||||
13 | David Stålmarck | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 51.55 | 1:48.38 | |||||
14 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 53.26 | 1:49.90 | |||||
15 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 52.54 | 1:50.06 | |||||
16 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 52.39 | 1:50.28 | |||||
17 | Oscar Lindberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 53.28 | 1:53.09 | |||||
18 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.63 | 1:53.90 | |||||
19 | Arvid Udell | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 52.21 | 1:53.92 | |||||
20 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.27 | 1:57.66 | |||||
21 | Leo Norsbo | 2001 | Hellas Simklubb | 57.87 | 2:03.42 | |||||
22 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.87 | 2:05.74 | |||||
23 | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 59.86 | 2:08.64 | |||||
- | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elliot Stenström | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 45, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.41 | ||||||
2 | Leticia Yumi Buchli | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.46 | ||||||
3 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.97 | ||||||
4 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 47.33 | ||||||
5 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 48.27 | ||||||
6 | Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 48.39 | ||||||
7 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.40 | ||||||
8 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.88 | ||||||
9 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.76 | ||||||
10 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 49.80 | ||||||
11 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 50.74 | ||||||
12 | Sunanda Aronsson | 2002 | Simklubben Neptun | 51.03 | ||||||
13 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 52.04 | ||||||
14 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 52.54 | ||||||
15 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 52.63 | ||||||
16 | Tove Lindén | 2002 | Simklubben Neptun | 53.09 | ||||||
17 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 53.21 | ||||||
18 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.25 | ||||||
19 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.32 | ||||||
20 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 56.19 | ||||||
21 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 56.58 | ||||||
22 | Ellen Wadsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 57.04 | ||||||
23 | Mina Rehn | 2002 | Simklubben Neptun | 58.11 | ||||||
24 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 58.35 | ||||||
25 | Simone Öhman | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.49 | ||||||
26 | Jasmine Shahnavazi | 2002 | Simklubben Neptun | 59.11 | ||||||
27 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:00.37 | ||||||
28 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:01.34 | ||||||
29 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:02.27 | ||||||
- | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Katja Ökvist | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 46, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kågström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.34 | ||||||
2 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 46.79 | ||||||
3 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 47.18 | ||||||
4 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.41 | ||||||
5 | Robin Wallengren | 2002 | Södertörns Simsällskap | 47.69 | ||||||
6 | Anton Bertilsson Palm | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 47.97 | ||||||
7 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 48.76 | ||||||
8 | Erik Kristiansson | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.90 | ||||||
9 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 49.96 | ||||||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägens Simförening | 50.27 | ||||||
11 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.83 | ||||||
12 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.07 | ||||||
13 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 51.29 | ||||||
14 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 51.72 | ||||||
15 | Isak Tell | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.93 | ||||||
16 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 52.03 | ||||||
17 | Leo Herrman | 2002 | Simklubben Neptun | 52.08 | ||||||
18 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.16 | ||||||
19 | Gustav Barder | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.44 | ||||||
20 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägens Simförening | 55.35 | ||||||
21 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.51 | ||||||
22 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 57.21 | ||||||
23 | Sebastian Jaramillo-Lopez | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:01.24 | ||||||
- | Anton Hägbom | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Sebastian Gadler | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 47, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Nano | 2003 | Södertälje Simsällskap | 48.96 | ||||||
2 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.71 | ||||||
3 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 51.11 | ||||||
4 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 52.04 | ||||||
5 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.73 | ||||||
6 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 53.63 | ||||||
7 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.95 | ||||||
8 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 57.66 | ||||||
9 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 57.83 | ||||||
10 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.24 | ||||||
11 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.43 | ||||||
12 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 58.77 | ||||||
13 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 59.77 | ||||||
14 | Linda Svallhammar | 2005 | Simklubben Neptun | 1:01.41 | ||||||
15 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 1:01.93 | ||||||
16 | Line Brandt | 2003 | Simklubben Neptun | 1:03.34 | ||||||
17 | Luna Estifanos | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:04.82 | ||||||
18 | Agnes Aulin | 2003 | Simklubben Neptun | 1:05.17 | ||||||
19 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:07.38 | ||||||
20 | Naomi Tecle | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:13.08 | ||||||
21 | Ajla Jahic | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:13.70 | ||||||
- | Christina Floby | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Elvira Palmqvist Hellsten | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 48, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 47.33 | ||||||
2 | Tim Lyrberg | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 50.16 | ||||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 51.28 | ||||||
4 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.31 | ||||||
5 | Zakarias Labiad | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.86 | ||||||
6 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 52.56 | ||||||
7 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 55.52 | ||||||
8 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 56.59 | ||||||
9 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 57.33 | ||||||
10 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.14 | ||||||
11 | Viktor Lindelöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:00.13 | ||||||
12 | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | 1:13.45 | ||||||
- | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Mark Jonsson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 49, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 37.21 | 1:20.41 | |||||
2 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.49 | 1:22.48 | |||||
3 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.33 | 1:23.62 | |||||
4 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 38.38 | 1:24.00 | |||||
5 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.35 | 1:26.94 | |||||
6 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.47 | 1:29.58 | |||||
7 | Rannveig Arnarsdottir | 2001 | Spårvägens Simförening | 41.52 | 1:30.52 | |||||
8 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.30 | 1:30.89 | |||||
9 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 41.37 | 1:31.00 | |||||
10 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.53 | 1:31.36 | |||||
11 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.25 | 1:31.46 | |||||
12 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 44.01 | 1:32.62 | |||||
13 | Siri Sjöblom | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.29 | 1:32.74 | |||||
14 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 44.66 | 1:33.05 | |||||
15 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägens Simförening | 43.24 | 1:33.90 | |||||
16 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 43.79 | 1:36.04 | |||||
17 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 44.96 | 1:36.89 | |||||
18 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.17 | 1:37.44 | |||||
19 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 46.82 | 1:37.78 | |||||
20 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 46.03 | 1:38.96 | |||||
21 | Daniela Bogghed | 2001 | Simklubben Neptun | 46.21 | 1:38.99 | |||||
22 | Alva Lindby | 2001 | Södertälje Simsällskap | 45.48 | 1:39.42 | |||||
23 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 48.09 | 1:39.64 | |||||
24 | Alwa Landberg | 2001 | Simklubben Neptun | 46.09 | 1:39.87 | |||||
25 | Emelie Julin | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.76 | 1:40.09 | |||||
26 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 47.82 | 1:40.25 | |||||
27 | Sidony Estifanos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.59 | 1:40.66 | |||||
28 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 51.36 | 1:40.91 | |||||
29 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 48.34 | 1:41.43 | |||||
30 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 47.53 | 1:41.62 | |||||
31 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.24 | 1:41.66 | |||||
32 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 49.72 | 1:42.76 | |||||
33 | Malin Strand | 2001 | Södertörns Simsällskap | 49.93 | 1:43.09 | |||||
34 | Amanda Jacobsson | 2001 | Tyresö Simsällskap | 50.26 | 1:44.27 | |||||
35 | Ella Langell | 2001 | Simklubben Neptun | 50.01 | 1:44.71 | |||||
36 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 49.21 | 1:46.12 | |||||
37 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.43 | 1:46.30 | |||||
38 | Moa Jacobsson | 2001 | Tyresö Simsällskap | 50.67 | 1:47.41 | |||||
39 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 51.89 | 1:47.84 | |||||
40 | Matilda Svanholm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 55.33 | 1:48.61 | |||||
41 | Cornelia Mikaelsdotter | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.66 | 1:50.23 | |||||
42 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 56.44 | 1:53.96 | |||||
43 | Linda Öqvist | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.09 | 1:55.65 | |||||
44 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 59.23 | 1:59.05 | |||||
45 | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:01.05 | 2:04.14 | |||||
- | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Evelina Christensen | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Maja von Rosen | 2001 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Fors | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Sarron Mehari | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Sofia Eriksson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 50, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 37.31 | 1:20.59 | |||||
2 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.43 | 1:21.15 | |||||
3 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 35.95 | 1:21.54 | |||||
4 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägens Simförening | 39.46 | 1:27.15 | |||||
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.57 | 1:29.43 | |||||
6 | Markus Charlton | 2001 | Ösmo Simsällskap | 42.81 | 1:30.15 | |||||
7 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 43.39 | 1:31.94 | |||||
8 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 44.13 | 1:32.24 | |||||
9 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 43.02 | 1:34.41 | |||||
10 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 47.39 | 1:35.76 | |||||
11 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 47.88 | 1:36.41 | |||||
12 | Henry Tossavainen | 2001 | Södertälje Simsällskap | 45.46 | 1:36.63 | |||||
13 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.90 | 1:38.80 | |||||
14 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 49.89 | 1:39.57 | |||||
15 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 48.61 | 1:40.53 | |||||
16 | Oscar Lindberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 49.00 | 1:40.89 | |||||
17 | Alexander Gusev | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.40 | 1:41.28 | |||||
18 | Anton Broman | 2001 | Ösmo Simsällskap | 48.23 | 1:41.92 | |||||
19 | David Stålmarck | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 50.98 | 1:42.54 | |||||
20 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.14 | 1:46.03 | |||||
21 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 52.10 | 1:47.65 | |||||
22 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 54.27 | 1:50.02 | |||||
23 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.88 | 1:52.56 | |||||
- | Benjamin Banfi | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 51, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Polisen Lag 1 | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:51.04 | ||||||
Paola Kylberg | 2002 | 40.78 | 40.78 | |||||||
Leticia Yumi Buchli | 2002 | 44.74 | 1:25.52 | |||||||
Hanna Mehari | 2003 | 46.60 | 2:12.12 | |||||||
Cornelia Niring | 2002 | 38.92 | 2:51.04 | |||||||
2 | Södertälje Lag 1 | 2002 | Södertälje Simsällskap | 2:51.58 | ||||||
Linnea Yu Hammaarsten | 2002 | 41.74 | 41.74 | |||||||
Nadia Welin-Berger | 2002 | 48.03 | 1:29.77 | |||||||
Filippa Malmström | 2003 | 44.32 | 2:14.09 | |||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 37.49 | 2:51.58 | |||||||
3 | Södertörn Lag 1 | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:54.45 | ||||||
Sara Sehlström | 2002 | 43.22 | 43.22 | |||||||
Isabell Barrios | 2002 | 49.09 | 1:32.31 | |||||||
Emma Roloff | 2002 | 40.01 | 2:12.32 | |||||||
Alwa Widmark | 2002 | 42.13 | 2:54.45 | |||||||
4 | SK Neptun Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:06.64 | ||||||
Felicia Wächter | 2002 | 50.42 | 50.42 | |||||||
Jana Smeds | 2002 | 49.68 | 1:40.10 | |||||||
Sunanda Aronsson | 2002 | 44.98 | 2:25.08 | |||||||
Tove Lindén | 2002 | 41.56 | 3:06.64 | |||||||
5 | Saltsjöbaden IF | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 3:07.67 | ||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 44.23 | 44.23 | |||||||
Selma Petré | 2002 | 48.78 | 1:33.01 | |||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 46.80 | 2:19.81 | |||||||
Alma Cyrus | 2003 | 47.86 | 3:07.67 | |||||||
6 | SK Neptun Lag 2 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:29.67 | ||||||
Linda Svallhammar | 2005 | 52.47 | 52.47 | |||||||
Mina Rehn | 2002 | 59.35 | 1:51.82 | |||||||
Embla Wihk | 2002 | 49.09 | 2:40.91 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 48.76 | 3:29.67 | |||||||
- | Skuru Ik | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | |||||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | |||||||||
Anna Westborg | 2002 | |||||||||
Greta Hallman | 2002 | DNS | ||||||||
- | SK Neptun Lag 3 | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Freja Nordeman | 2003 | 52.39 | 52.39 | |||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 56.38 | 1:48.77 | |||||||
- | Skk Lag 1 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Hanna Åsbrink | 2002 | 47.49 | 47.49 | |||||||
Klara Alte | 2002 | 54.08 | 1:41.57 | |||||||
- | Södertälje Lag 2 | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Christina Floby | 2003 | 49.55 | 49.55 | |||||||
Elin Nano | 2003 | 48.92 | 1:38.47 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 25 november 2012 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2012 |
Gren 52, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Lag 1 | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:45.88 | ||||||
Otto Reithner | 2003 | 44.91 | 44.91 | |||||||
David Kågström | 2002 | 43.20 | 1:28.11 | |||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 40.00 | 2:08.11 | |||||||
Linus Thörn | 2002 | 37.77 | 2:45.88 | |||||||
2 | Polisen Lag 1 | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:49.70 | ||||||
Elias Wirdby Myren | 2002 | 40.52 | 40.52 | |||||||
Edvin Wirdby Myren | 2002 | 47.68 | 1:28.20 | |||||||
Daniel Löwenberg | 2003 | 41.13 | 2:09.33 | |||||||
Victor Trägårdh | 2003 | 40.37 | 2:49.70 | |||||||
3 | Spårvägen Lag 1 | 2002 | Spårvägens Simförening | 2:54.09 | ||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 42.48 | 42.48 | |||||||
William Bernhardsson | 2002 | 50.39 | 1:32.87 | |||||||
Herman Nilsson | 2002 | 40.69 | 2:13.56 | |||||||
Aaron O´malley | 2002 | 40.53 | 2:54.09 | |||||||
4 | SK Neptun Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 3:01.04 | ||||||
Troy Kroonder | 2003 | 49.77 | 49.77 | |||||||
Felix Andersson | 2002 | 47.27 | 1:37.04 | |||||||
Sebastian Johansson | 2003 | 45.68 | 2:22.72 | |||||||
Leo Herrman | 2002 | 38.32 | 3:01.04 | |||||||
- | SK Neptun Lag 2 | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Malte Norberg | 2003 | 58.83 | 58.83 | |||||||
Mark Jonsson | 2003 | 54.84 | 1:53.67 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2012 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:09 |