Resultater for Aalborg Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 371 | 35.75 | 1:15.52 | 1:55.77 | 2:34.67 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 342 | 36.29 | 1:17.42 | 1:58.15 | 2:38.90 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 310 | 36.69 | 1:18.72 | 2:02.01 | 2:44.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 265 | 38.20 | 1:23.16 | 2:09.86 | 2:53.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 259 | 1:23.16 | 2:09.84 | 2:54.18 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Væver | 2002 | 253 | 38.46 | 1:22.89 | 2:09.61 | 2:55.57 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 250 | 39.37 | 1:23.72 | 2:11.18 | 2:56.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 212 | 42.63 | 1:31.26 | 2:20.46 | 3:06.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bærentsen | 2000 | 598 | 31.76 | 1:05.43 | 1:39.31 | 2:11.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 585 | 31.53 | 1:05.54 | 1:39.89 | 2:12.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 562 | 31.51 | 1:05.81 | 1:41.03 | 2:14.70 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 540 | 31.66 | 1:06.49 | 1:42.10 | 2:16.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | 536 | 31.68 | 1:06.17 | 1:41.77 | 2:16.82 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma A Andersen | 2000 | 504 | 32.47 | 1:07.31 | 1:43.53 | 2:19.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 503 | 32.40 | 1:07.75 | 1:43.52 | 2:19.71 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 480 | 33.27 | 1:08.47 | 1:45.50 | 2:21.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nanna Rolle | 2000 | 476 | 33.33 | 1:08.98 | 1:46.02 | 2:22.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 466 | 33.66 | 1:09.89 | 1:45.98 | 2:23.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Bach Andersen | 2001 | 462 | 32.11 | 1:08.08 | 1:46.06 | 2:23.76 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 454 | 1:09.95 | 1:47.31 | 2:24.57 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Caroline Schøn | 2001 | 443 | 33.77 | 1:09.58 | 1:47.60 | 2:25.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 442 | 34.05 | 1:11.33 | 1:48.90 | 2:25.86 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Dalgas | 2000 | 441 | 34.74 | 1:12.11 | 1:50.03 | 2:25.95 | |||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 441 | 33.95 | 1:11.18 | 1:48.85 | 2:26.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 425 | 34.44 | 1:12.51 | 1:51.26 | 2:27.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 413 | 34.52 | 1:13.58 | 1:51.96 | 2:29.18 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Anna Mathiasen | 2000 | 407 | 35.55 | 1:13.66 | 1:51.96 | 2:29.95 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 403 | 34.48 | 1:12.88 | 1:52.44 | 2:30.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 400 | 33.48 | 1:11.81 | 1:51.48 | 2:30.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Line Johannsen | 2001 | 390 | 35.57 | 1:14.89 | 1:53.88 | 2:32.15 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Camilla D. Hansen | 2000 | 389 | 35.26 | 1:14.30 | 1:54.10 | 2:32.23 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 388 | 35.15 | 1:14.33 | 1:54.49 | 2:32.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Camilla Outzen | 2000 | 388 | 35.57 | 1:14.24 | 1:54.14 | 2:32.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Line Gertz | 2001 | 376 | 35.74 | 1:15.31 | 1:54.78 | 2:33.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Camilla Ottesen | 2000 | 374 | 34.72 | 1:14.64 | 1:56.22 | 2:34.24 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 373 | 34.89 | 1:14.50 | 1:55.10 | 2:34.33 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
29 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 363 | 36.04 | 1:15.62 | 1:56.36 | 2:35.72 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
30 | Astrid Yde | 2000 | 358 | 37.22 | 1:17.86 | 1:58.53 | 2:36.52 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 351 | 36.42 | 1:15.77 | 1:56.37 | 2:37.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Sine Johansen | 2000 | 350 | 35.75 | 1:15.58 | 1:57.19 | 2:37.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Kirstine Frandsen | 2001 | 350 | 36.19 | 1:16.75 | 1:57.43 | 2:37.70 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
34 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 348 | 36.33 | 1:17.02 | 1:58.54 | 2:37.97 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
35 | Matilde Bodilsen | 2001 | 339 | 36.13 | 1:16.42 | 1:58.49 | 2:39.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Anne Rytter | 2000 | 330 | 37.15 | 1:18.13 | 2:00.45 | 2:40.80 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
37 | Line Hetland Pedersen | 2000 | 286 | 37.88 | 1:21.30 | 2:05.86 | 2:48.69 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Julie Lange Jørgensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 654 | 30.15 | 1:01.74 | 1:34.50 | 2:08.05 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 609 | 30.56 | 1:03.71 | 1:37.61 | 2:11.15 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Linn Sofie Hansen | 1998 | 587 | 31.11 | 1:04.64 | 1:38.78 | 2:12.71 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 550 | 31.40 | 1:05.38 | 1:40.04 | 2:15.64 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 530 | 32.20 | 1:06.78 | 1:42.41 | 2:17.31 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | 527 | 31.54 | 1:06.19 | 1:41.84 | 2:17.59 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 522 | 31.61 | 1:06.22 | 1:42.27 | 2:18.04 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Anna Bonde | 1999 | 505 | 32.23 | 1:07.75 | 1:44.12 | 2:19.54 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 502 | 32.15 | 1:06.63 | 1:42.99 | 2:19.81 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Clara Holst | 1999 | 501 | 32.86 | 1:07.63 | 1:43.92 | 2:19.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Una Møller | 1998 | 498 | 31.75 | 1:06.97 | 1:44.11 | 2:20.16 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Celina G Winther | 1999 | 494 | 33.42 | 1:09.20 | 1:45.62 | 2:20.63 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 483 | 33.50 | 1:09.54 | 1:46.21 | 2:21.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Charlotte Jensen | 1994 | 482 | 33.04 | 1:08.72 | 1:45.60 | 2:21.69 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 481 | 32.81 | 1:09.11 | 1:45.93 | 2:21.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Ada Margrethe Wium | 1998 | 470 | 32.72 | 1:09.01 | 1:46.26 | 2:22.97 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 458 | 33.58 | 1:10.39 | 1:47.68 | 2:24.22 | |||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 457 | 33.37 | 1:09.85 | 1:47.00 | 2:24.31 | |||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 450 | 33.36 | 1:10.15 | 1:47.91 | 2:25.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sarah Andersen | 1999 | 444 | 33.69 | 1:11.27 | 1:48.98 | 2:25.68 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Martha Moeslund | 1998 | 440 | 33.80 | 1:11.05 | 1:49.01 | 2:26.06 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Camilla Johannesen | 1999 | 438 | 32.93 | 1:08.94 | 1:47.42 | 2:26.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 437 | 34.83 | 1:12.25 | 1:49.90 | 2:26.49 | |||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 434 | 33.59 | 1:10.99 | 1:49.02 | 2:26.76 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Sofie Poulsen | 1999 | 432 | 33.59 | 1:10.97 | 1:49.53 | 2:26.96 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anette Poulsen | 1999 | 429 | 33.73 | 1:11.33 | 1:50.05 | 2:27.38 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Thale Berggren | 1997 | 414 | 34.40 | 1:12.80 | 1:50.87 | 2:29.09 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
28 | Josefine Knudsen | 1998 | 403 | 33.87 | 1:11.75 | 1:51.46 | 2:30.47 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
29 | Hege Hetland Pedersen | 1996 | 398 | 35.12 | 1:13.37 | 1:52.60 | 2:31.10 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Karoline Nielsen | 1997 | 396 | 35.13 | 1:12.79 | 1:52.99 | 2:31.32 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
31 | Maren Rasmussen | 1997 | 334 | 37.21 | 1:17.78 | 1:58.93 | 2:40.15 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Ida Mikkelsen | 1998 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Krog Poulsen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 509 | 29.86 | 1:01.63 | 1:33.16 | 2:04.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Johan Reimer | 2000 | 443 | 30.67 | 1:03.22 | 1:37.07 | 2:10.33 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 394 | 30.18 | 1:04.21 | 1:40.14 | 2:15.45 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Rune Nørgaard | 2000 | 351 | 32.28 | 1:08.36 | 1:45.44 | 2:20.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Dahl | 2000 | 339 | 33.48 | 1:09.98 | 1:47.05 | 2:22.47 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | August Bugge | 2000 | 325 | 33.83 | 1:10.59 | 1:47.62 | 2:24.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads L. Werther | 2000 | 307 | 33.72 | 1:11.14 | 1:49.71 | 2:27.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 296 | 34.59 | 1:13.24 | 1:51.65 | 2:29.09 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 293 | 34.83 | 1:13.83 | 1:53.07 | 2:29.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 266 | 34.69 | 1:14.70 | 1:55.33 | 2:34.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 233 | 36.67 | 1:17.93 | 2:01.03 | 2:41.30 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Bonde | 2001 | 223 | 37.77 | 1:18.95 | 2:02.78 | 2:43.65 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 222 | 36.35 | 1:19.40 | 2:03.63 | 2:43.94 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Scott Stegenborg | 2000 | 217 | 35.01 | 1:16.86 | 2:01.55 | 2:45.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hans-Christian Moe Gullik | 2001 | 214 | 2:46.07 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 531 | 29.30 | 1:01.32 | 1:31.97 | 2:02.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 513 | 29.29 | 1:01.46 | 1:33.19 | 2:04.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 506 | 29.53 | 1:01.40 | 1:33.68 | 2:04.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jacob Harboe | 1998 | 489 | 29.33 | 1:01.77 | 1:35.03 | 2:06.08 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Andreas K Larsen | 1999 | 483 | 30.36 | 1:02.69 | 1:34.34 | 2:06.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 483 | 29.95 | 1:02.20 | 1:34.45 | 2:06.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 470 | 29.98 | 1:02.52 | 1:35.14 | 2:07.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | 461 | 30.06 | 1:02.83 | 1:36.24 | 2:08.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oskar Jørgensen | 1998 | 460 | 30.41 | 1:03.36 | 1:36.29 | 2:08.64 | |||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 439 | 31.06 | 1:04.34 | 1:37.32 | 2:10.71 | |||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Lasse Harde | 1998 | 433 | 30.87 | 1:05.14 | 1:38.42 | 2:11.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marcus Boesen | 1999 | 424 | 30.76 | 1:05.22 | 1:38.91 | 2:12.19 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 422 | 30.38 | 1:05.00 | 1:39.65 | 2:12.44 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thomas Kjær | 1998 | 422 | 30.99 | 1:03.83 | 1:38.19 | 2:12.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 422 | 31.47 | 1:04.99 | 1:38.61 | 2:12.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Mathias Holdrup | 1999 | 405 | 31.10 | 1:05.74 | 1:41.17 | 2:14.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alexander Jensen | 1999 | 393 | 29.61 | 1:03.54 | 1:39.74 | 2:15.59 | |||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 390 | 30.83 | 1:04.54 | 1:40.42 | 2:15.97 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Simon Johannsen | 1998 | 378 | 31.59 | 1:06.61 | 1:41.34 | 2:17.37 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 365 | 30.63 | 1:05.21 | 1:42.19 | 2:18.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 337 | 32.01 | 1:07.98 | 1:45.15 | 2:22.66 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 303 | 32.48 | 1:10.10 | 1:48.40 | 2:27.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 290 | 31.52 | 1:08.81 | 1:50.36 | 2:29.97 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Strand | 1997 | 521 | 28.61 | 59.06 | 1:30.78 | 2:03.49 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
2 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 509 | 28.19 | 59.47 | 1:32.13 | 2:04.40 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 490 | 29.47 | 1:01.50 | 1:33.44 | 2:06.02 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 464 | 29.67 | 1:01.89 | 1:34.73 | 2:08.30 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristian Ranghøj | 1995 | 453 | 29.75 | 1:02.36 | 1:35.57 | 2:09.30 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Marc Ochsendorf | 1996 | 445 | 29.96 | 1:02.53 | 1:36.72 | 2:10.10 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 432 | 30.88 | 1:04.44 | 1:38.23 | 2:11.40 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victor Prange | 1997 | 423 | 29.48 | 1:02.69 | 1:36.94 | 2:12.35 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 400 | 31.17 | 1:05.66 | 1:40.60 | 2:14.83 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mark Simonsen | 1997 | 381 | 31.16 | 1:05.87 | 1:42.07 | 2:17.02 | |||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Emil Poulsen | 1997 | 379 | 31.27 | 1:06.10 | 1:41.65 | 2:17.31 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 07:27 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2013 |
Sponsor: Wika Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Væver | 2002 | 282 | 39.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 259 | 40.30 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 245 | 41.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 231 | 41.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 215 | 42.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johanne Westergaard | 2002 | 210 | 43.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nadja Brinckmann | 2002 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Wika Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Sørensen | 2000 | 458 | 33.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma A Andersen | 2000 | 435 | 33.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | 377 | 35.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 371 | 35.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 369 | 35.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Matilde Bodilsen | 2001 | 353 | 36.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Cecilie Dalgas | 2000 | 352 | 36.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Anna Mathiasen | 2000 | 349 | 36.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Lund | 2000 | 344 | 36.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Schøn | 2001 | 343 | 36.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sine Johansen | 2000 | 342 | 36.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 332 | 37.09 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line Sloth Holm | 2001 | 331 | 37.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 318 | 37.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Camilla Ottesen | 2000 | 317 | 37.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Stine Nerland | 2001 | 314 | 37.80 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Signe Rosendal | 2000 | 310 | 37.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kirstine Frandsen | 2001 | 286 | 38.99 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 268 | 39.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mie Mellerup | 2000 | 254 | 40.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Wika Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 490 | 32.58 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 440 | 33.77 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 430 | 34.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Laura Blendstrup | 1999 | 423 | 34.21 | Deltager ikke i finalen | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Caroline Christensen | 1999 | 400 | 34.88 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Charlotte Jensen | 1994 | 396 | 34.97 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 392 | 35.10 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Anne Ølund | 1996 | 382 | 35.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 362 | 36.06 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 359 | 36.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Esra Øzkan | 1998 | 346 | 36.58 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 344 | 36.66 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Clara Holst | 1999 | 337 | 36.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Sarah Andersen | 1999 | 324 | 37.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 312 | 37.88 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Line Hesselvang | 1998 | 273 | 39.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maren Rasmussen | 1997 | 241 | 41.27 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Katrine Lund Hansen | 1999 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:27 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Sponsor: Wika Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Væver | 2002 | 307 | 38.06 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 295 | 38.57 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Johanne Westergaard | 2002 | 256 | 40.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 251 | 40.72 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 227 | 42.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Hein Rimmen | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Wika Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Sørensen | 2000 | 483 | 32.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma A Andersen | 2000 | 455 | 33.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | 434 | 33.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 397 | 34.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Dalgas | 2000 | 387 | 35.24 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 368 | 35.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matilde Bodilsen | 2001 | 354 | 36.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Wika Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 502 | 32.32 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 444 | 33.68 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 412 | 34.52 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Charlotte Jensen | 1994 | 394 | 35.05 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Ølund | 1996 | 387 | 35.24 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 381 | 35.45 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Caroline Christensen | 1999 | 364 | 35.98 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 350 | 32.08 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 344 | 32.24 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 298 | 33.83 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 237 | 36.53 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Nicolai Sand | 2000 | 236 | 36.58 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Rune Nørgaard | 2000 | 225 | 37.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 223 | 37.27 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Lawrence Langley | 2001 | 221 | 37.36 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Laurits Mark Jensen | 2001 | 212 | 37.88 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
10 | Thomas Schiby | 2001 | 203 | 38.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hans-Christian Moe Gullik | 2001 | 200 | 38.61 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Scott Stegenborg | 2000 | 195 | 38.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads L. Werther | 2000 | 185 | 39.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johannes W Nielsen | 2001 | 157 | 41.88 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Niklas T. Kristiansen | 2000 | DSQ | ej forts. bev. v/25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 416 | 30.28 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Lars Lyhne | 1999 | 411 | 30.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 393 | 30.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Jørgensen | 1998 | 376 | 31.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Andreas K Larsen | 1999 | 371 | 31.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Larsen | 1998 | 361 | 31.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 355 | 31.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 347 | 32.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Harde | 1998 | 319 | 33.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simon Rasmussen | 1998 | 299 | 33.78 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
11 | Toke Cramer | 1998 | 280 | 34.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Morten Due Nielsen | 1999 | 270 | 34.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 268 | 35.03 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Magnus Lerche | 1999 | 266 | 35.12 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 247 | 35.99 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 494 | 28.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 312 | 33.32 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Poulsen | 1997 | 307 | 33.48 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 373 | 31.39 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 330 | 32.71 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 309 | 33.43 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 236 | 36.56 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Nicolai Sand | 2000 | 235 | 36.63 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Rune Nørgaard | 2000 | 229 | 36.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 216 | 37.63 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 428 | 29.98 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Lars Lyhne | 1999 | 419 | 30.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas K Larsen | 1999 | 400 | 30.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 390 | 30.94 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oskar Jørgensen | 1998 | 376 | 31.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Martin Larsen | 1998 | 374 | 31.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 348 | 32.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 481 | 28.84 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 336 | 32.51 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Poulsen | 1997 | 329 | 32.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Uggerhøj Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 316 | 44.02 | 1:31.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 265 | 48.16 | 1:37.53 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 264 | 45.79 | 1:37.72 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 236 | 47.70 | 1:41.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 221 | 49.42 | 1:43.62 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 218 | 49.80 | 1:44.03 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 218 | 50.10 | 1:44.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 189 | 52.08 | 1:49.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke Als | 2002 | 177 | 53.74 | 1:51.58 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Nadja Brinckmann | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Uggerhøj Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 498 | 37.79 | 1:19.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 451 | 38.71 | 1:21.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Smilla Lyhne | 2000 | 400 | 40.71 | 1:25.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 384 | 40.46 | 1:26.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 371 | 41.91 | 1:27.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Baack | 2000 | 370 | 41.29 | 1:27.27 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Maria M. Porsmose | 2000 | 367 | 41.85 | 1:27.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 351 | 42.04 | 1:28.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 339 | 43.93 | 1:29.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 332 | 44.08 | 1:30.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Line Gertz | 2001 | 328 | 42.41 | 1:30.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Stine Nerland | 2001 | 328 | 42.35 | 1:30.86 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 327 | 43.94 | 1:30.98 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Signe Rosendal | 2000 | 325 | 42.57 | 1:31.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nikoline Østerberg | 2000 | 325 | 43.51 | 1:31.19 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Line Johannsen | 2001 | 322 | 43.84 | 1:31.46 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Caroline Schøn | 2001 | 318 | 44.22 | 1:31.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 308 | 43.15 | 1:32.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 307 | 44.71 | 1:32.87 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Maria Rye | 2001 | 299 | 44.46 | 1:33.73 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Mie Mellerup | 2000 | 295 | 44.25 | 1:34.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Lund | 2000 | 291 | 45.40 | 1:34.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 269 | 46.82 | 1:37.11 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
24 | Maja Ibsen | 2001 | 267 | 46.79 | 1:37.29 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathilde Inderberg | 2001 | 265 | 45.10 | 1:37.56 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 264 | 46.57 | 1:37.68 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
27 | Sidse Månsson | 2000 | 255 | 47.12 | 1:38.85 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
28 | Astrid Yde | 2000 | 224 | 49.18 | 1:43.16 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | DSQ | 2 flyben v/50 m. | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Uggerhøj Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | 522 | 36.84 | 1:17.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 493 | 37.47 | 1:19.36 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 476 | 37.67 | 1:20.26 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sofie Poulsen | 1999 | 469 | 38.10 | 1:20.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Linn Sofie Hansen | 1998 | 468 | 37.67 | 1:20.73 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Mari Hals | 1997 | 450 | 38.03 | 1:21.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 434 | 39.55 | 1:22.80 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Ada Margrethe Wium | 1998 | 431 | 38.54 | 1:22.96 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Caroline Christensen | 1999 | 428 | 39.63 | 1:23.18 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | 423 | 39.53 | 1:23.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 393 | 39.60 | 1:25.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 391 | 40.93 | 1:25.72 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Julie Storgaard | 1996 | 389 | 41.10 | 1:25.82 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Anette Poulsen | 1999 | 368 | 41.31 | 1:27.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Clara Holst | 1999 | 365 | 41.73 | 1:27.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 355 | 43.52 | 1:28.53 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Emma Kjær | 1999 | 350 | 41.95 | 1:28.96 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ida Riber | 1999 | 346 | 42.54 | 1:29.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla Johannesen | 1999 | 328 | 42.04 | 1:30.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Uggerhøj Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 324 | 43.10 | 1:31.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 283 | 45.14 | 1:35.45 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 280 | 46.74 | 1:35.84 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 250 | 47.66 | 1:39.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 216 | 49.71 | 1:44.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 215 | 49.12 | 1:44.59 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 200 | 50.77 | 1:47.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Uggerhøj Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 530 | 37.46 | 1:17.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 492 | 38.05 | 1:19.40 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 419 | 40.00 | 1:23.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 402 | 40.48 | 1:24.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | 380 | 41.21 | 1:26.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Baack | 2000 | 372 | 41.39 | 1:27.13 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Maria M. Porsmose | 2000 | 372 | 41.69 | 1:27.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Uggerhøj Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | 546 | 36.64 | 1:16.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 501 | 37.37 | 1:18.90 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Sofie Poulsen | 1999 | 496 | 37.63 | 1:19.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 484 | 37.23 | 1:19.82 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Linn Sofie Hansen | 1998 | 463 | 38.55 | 1:21.00 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 441 | 39.37 | 1:22.33 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Ada Margrethe Wium | 1998 | 420 | 39.10 | 1:23.68 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Team Swag |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 343 | 37.12 | 1:19.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Johan Reimer | 2000 | 323 | 37.46 | 1:20.99 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 302 | 39.02 | 1:22.83 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mads L. Werther | 2000 | 277 | 40.66 | 1:25.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Stær | 2001 | 256 | 42.04 | 1:27.54 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Lasse Jensen | 2000 | 251 | 42.13 | 1:28.14 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 243 | 42.36 | 1:29.10 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Thomas Schiby | 2001 | 236 | 43.69 | 1:29.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anders Vestergaard | 2001 | 229 | 43.81 | 1:30.82 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
10 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 213 | 44.93 | 1:33.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 208 | 45.53 | 1:33.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicolai Sand | 2000 | 206 | 44.69 | 1:34.03 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Christian Bonde | 2001 | 187 | 46.02 | 1:37.20 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Hã¥vard Storbakken | 2001 | 165 | 46.60 | 1:41.31 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Mikail Calli | 2001 | 158 | 45.77 | 1:42.70 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Lawrence Langley | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Team Swag |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Reese | 1998 | 483 | 33.49 | 1:10.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 468 | 33.75 | 1:11.60 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Mathias Holdrup | 1999 | 446 | 34.77 | 1:12.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Boesen | 1999 | 426 | 34.69 | 1:13.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 424 | 34.82 | 1:14.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ludvig Lind | 1998 | 396 | 34.66 | 1:15.67 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 391 | 35.46 | 1:16.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 366 | 36.17 | 1:17.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Harde | 1998 | 353 | 36.73 | 1:18.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 337 | 37.46 | 1:19.84 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Frederik Marcussen | 1999 | 337 | 37.96 | 1:19.86 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Alexander Jensen | 1999 | 336 | 38.06 | 1:19.99 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 332 | 38.38 | 1:20.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 322 | 38.34 | 1:21.10 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Morten Due Nielsen | 1999 | 317 | 38.89 | 1:21.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 305 | 39.42 | 1:22.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Peter Bager | 1999 | 294 | 39.21 | 1:23.59 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 288 | 39.87 | 1:24.19 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Andreas Atilla Stenberg | 1999 | 281 | 39.90 | 1:24.81 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Emil Mikkelsen | 1998 | 247 | 42.33 | 1:28.57 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 197 | 44.81 | 1:35.42 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Team Swag |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Larsen | 1994 | 552 | 32.60 | 1:07.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | 480 | 33.14 | 1:10.98 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 453 | 33.95 | 1:12.37 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 379 | 36.50 | 1:16.82 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Poulsen | 1997 | 345 | 38.02 | 1:19.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Mark Simonsen | 1997 | 300 | 39.12 | 1:23.06 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Niclas Henriksen | 1997 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Victor Prange | 1997 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:51 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Team Swag |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 450 | 34.38 | 1:12.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Johan Reimer | 2000 | 355 | 36.02 | 1:18.53 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 325 | 38.44 | 1:20.85 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mads L. Werther | 2000 | 285 | 39.45 | 1:24.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 271 | 40.17 | 1:25.93 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Alexander Stær | 2001 | 267 | 41.14 | 1:26.26 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Lasse Jensen | 2000 | 249 | 41.95 | 1:28.28 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Team Swag |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Reese | 1998 | 500 | 32.77 | 1:10.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 470 | 33.47 | 1:11.52 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 463 | 34.17 | 1:11.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Holdrup | 1999 | 454 | 34.07 | 1:12.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus Boesen | 1999 | 440 | 33.96 | 1:13.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ludvig Lind | 1998 | 379 | 35.41 | 1:16.82 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Andreas M. Porsmose | 1998 | DSQ | ej samt berør v 50 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Team Swag |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Larsen | 1994 | 668 | 29.54 | 1:03.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | 484 | 33.16 | 1:10.81 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 438 | 34.57 | 1:13.19 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 382 | 36.57 | 1:16.62 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Poulsen | 1997 | 365 | 36.84 | 1:17.76 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Mark Simonsen | 1997 | 337 | 37.10 | 1:19.88 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 273 | 37.58 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 245 | 38.91 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
3 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 204 | 41.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 479 | 31.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 476 | 31.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 457 | 31.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 445 | 31.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 444 | 31.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 408 | 32.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Østerberg | 2000 | 403 | 32.99 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Louise Sørensen | 2000 | 387 | 33.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 381 | 33.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Bach Andersen | 2001 | 380 | 33.65 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Mathilde Hager | 2001 | 359 | 34.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 356 | 34.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 354 | 34.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Clara Marott Schelde | 2000 | 342 | 34.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Schøn | 2001 | 332 | 35.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 328 | 35.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 327 | 35.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 326 | 35.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 325 | 35.44 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 321 | 35.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 299 | 36.44 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Signe Rosendal | 2000 | 299 | 36.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 290 | 36.81 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 289 | 36.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 288 | 36.91 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Sine Johansen | 2000 | 283 | 37.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kirstine Frandsen | 2001 | 270 | 37.68 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 266 | 37.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 265 | 37.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Camilla Ottesen | 2000 | 257 | 38.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
31 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 245 | 38.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Camilla D. Hansen | 2000 | 202 | 41.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Elisabeth Maria Stenberg | 2001 | 193 | 42.16 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
34 | Line Hetland Pedersen | 2000 | 125 | 48.70 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Matilde Bodilsen | 2001 | DSQ | 1 hånd vending 25m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 486 | 31.00 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Mari Hals | 1997 | 480 | 31.12 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Sara Stecher | 1997 | 464 | 31.48 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
4 | Helene Seegert | 1994 | 457 | 31.65 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | 449 | 31.82 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Laura Blendstrup | 1999 | 438 | 32.08 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Anna Bonde | 1999 | 433 | 32.21 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 431 | 32.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 431 | 32.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 428 | 32.33 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Charlotte Jensen | 1994 | 386 | 33.47 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 370 | 33.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 367 | 34.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 356 | 34.39 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 355 | 34.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Celina G Winther | 1999 | 349 | 34.61 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Anne Ølund | 1996 | 344 | 34.77 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 343 | 34.82 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | 341 | 34.89 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
20 | Una Møller | 1998 | 340 | 34.91 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Thale Berggren | 1997 | 338 | 34.97 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Karoline Nielsen | 1997 | 327 | 35.38 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Klara Therkildsen | 1999 | 304 | 36.25 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ida Mikkelsen | 1998 | 285 | 37.01 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
25 | Esra Øzkan | 1998 | 252 | 38.58 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Hege Hetland Pedersen | 1996 | DSQ | Crawlben u/start | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:04 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 273 | 37.55 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 262 | 38.07 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
3 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 175 | 43.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 498 | 30.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 494 | 30.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 460 | 31.58 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 460 | 31.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 455 | 31.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Østerberg | 2000 | 421 | 32.51 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Louise Sørensen | 2000 | 397 | 33.17 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 521 | 30.29 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Mari Hals | 1997 | 502 | 30.67 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Sara Stecher | 1997 | 480 | 31.12 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 446 | 31.89 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Helene Seegert | 1994 | 438 | 32.09 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Laura Blendstrup | 1999 | 426 | 32.40 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Anna Bonde | 1999 | 419 | 32.56 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 411 | 29.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 403 | 29.50 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Rune Nørgaard | 2000 | 285 | 33.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Frederiksen | 2000 | 276 | 33.48 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Alexander Stær | 2001 | 228 | 35.65 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 228 | 35.65 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 222 | 35.96 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Scott Stegenborg | 2000 | 216 | 36.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Dahl | 2000 | 196 | 37.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 190 | 37.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 187 | 38.09 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thomas Schiby | 2001 | 179 | 38.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Vestergaard | 2001 | 176 | 38.89 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
14 | Hans-Christian Moe Gullik | 2001 | 174 | 38.98 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | August Bugge | 2000 | 166 | 39.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 162 | 39.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anders Søndergaard | 2001 | 158 | 40.32 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Alexander Boelt Cimpu | 2001 | 129 | 43.12 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
19 | Christian Bonde | 2001 | 128 | 43.22 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 505 | 27.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 492 | 27.61 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 489 | 27.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 452 | 28.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 416 | 29.18 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jacob Harboe | 1998 | 400 | 29.58 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Sebastian Reese | 1998 | 395 | 29.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 382 | 30.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Toke Cramer | 1998 | 359 | 30.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Andreas Vestergaard | 1999 | 358 | 30.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oskar Jørgensen | 1998 | 351 | 30.88 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Andreas K Larsen | 1999 | 350 | 30.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ludvig Lind | 1998 | 331 | 31.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Martin Larsen | 1998 | 331 | 31.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 328 | 31.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jens Søndergaard | 1999 | 304 | 32.39 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 290 | 32.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Simon Rasmussen | 1998 | 289 | 32.96 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil D. Nielsen | 1999 | 283 | 33.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 279 | 33.35 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Thomas Kjær | 1998 | 265 | 33.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jens Bo Conrad | 1998 | 227 | 35.70 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Larsen | 1994 | 522 | 27.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 483 | 27.78 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 382 | 30.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 360 | 30.64 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marc Ochsendorf | 1996 | 341 | 31.19 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 333 | 31.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 472 | 27.99 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 425 | 28.99 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Rune Nørgaard | 2000 | 295 | 32.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Frederiksen | 2000 | 289 | 32.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Alexander Stær | 2001 | 251 | 34.55 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 230 | 35.53 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 221 | 36.05 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 525 | 27.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 503 | 27.40 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 500 | 27.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 442 | 28.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 405 | 29.45 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Sebastian Reese | 1998 | 402 | 29.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Harboe | 1998 | 391 | 29.79 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Larsen | 1994 | 588 | 26.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 525 | 27.01 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 386 | 29.94 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 385 | 29.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marc Ochsendorf | 1996 | 370 | 30.34 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 351 | 30.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:11 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 454 | 1:17.81 | 2:47.68 | 4:22.05 | 5:39.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sara Stecher | 1997 | 445 | 1:20.79 | 2:48.22 | 4:28.21 | 5:41.70 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
3 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 440 | 1:20.88 | 2:48.92 | 4:29.02 | 5:43.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Josefine Knudsen | 1998 | 414 | 1:28.02 | 2:50.04 | 4:31.54 | 5:50.01 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 408 | 1:28.48 | 2:55.78 | 4:34.65 | 5:51.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 393 | 1:26.53 | 2:58.20 | 4:35.35 | 5:56.28 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Emma Kjær | 1999 | 363 | 1:28.31 | 2:59.62 | 4:42.65 | 6:05.91 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karoline Nielsen | 1997 | 333 | 1:23.65 | 2:59.61 | 4:49.34 | 6:16.54 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:36 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Sponsor: Aalb.Kongres & Kulturcen. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 479 | 1:08.59 | 2:25.67 | 3:51.75 | 5:00.88 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Martin Larsen | 1998 | 465 | 1:09.87 | 2:26.81 | 3:56.36 | 5:03.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 458 | 1:10.43 | 2:28.23 | 3:58.68 | 5:05.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 444 | 1:09.82 | 2:25.74 | 3:55.97 | 5:08.54 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 397 | 1:15.80 | 2:36.71 | 4:09.82 | 5:20.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mathias Holdrup | 1999 | 377 | 1:26.29 | 2:51.18 | 4:15.12 | 5:25.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Due Nielsen | 1999 | 373 | 1:20.77 | 2:44.59 | 4:14.68 | 5:27.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 367 | 1:15.95 | 2:40.65 | 4:15.53 | 5:28.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rune Nørgaard | 2000 | 319 | 1:18.56 | 2:49.68 | 4:27.85 | 5:44.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Stær | 2001 | 299 | 1:21.12 | 2:50.18 | 4:30.78 | 5:51.97 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Victor Prange | 1997 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | DSQ | Ej samt berør v/50 m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Lars Lyhne | 1999 | DSQ | Asym.ben i fly | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:36 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2014 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 764 | 1:01.26 | 2:07.26 | 3:12.24 | 4:16.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 665 | 1:05.47 | 2:13.38 | 3:20.69 | 4:29.04 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 661 | 1:06.41 | 2:15.16 | 3:22.62 | 4:29.60 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 653 | 1:05.87 | 2:14.19 | 3:22.34 | 4:30.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 613 | 1:06.68 | 2:16.90 | 3:26.56 | 4:36.43 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Linn Sofie Hansen | 1998 | 608 | 1:07.02 | 2:17.35 | 3:26.48 | 4:37.10 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | 577 | 1:07.65 | 2:19.86 | 3:31.65 | 4:42.09 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 556 | 1:09.32 | 2:22.21 | 3:33.98 | 4:45.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 538 | 1:09.22 | 2:22.99 | 3:37.10 | 4:48.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 523 | 1:11.36 | 2:25.42 | 3:38.69 | 4:51.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma A Andersen | 2000 | 509 | 1:10.98 | 2:25.10 | 3:40.09 | 4:53.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 504 | 1:08.66 | 2:23.56 | 3:39.76 | 4:55.08 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 492 | 1:11.27 | 2:27.03 | 3:43.40 | 4:57.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 490 | 1:11.27 | 2:26.96 | 3:43.18 | 4:57.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Nanna Rolle | 2000 | 490 | 1:13.13 | 2:28.56 | 3:44.13 | 4:57.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Clara Holst | 1999 | 475 | 1:11.89 | 2:28.79 | 3:45.76 | 5:00.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 466 | 1:11.85 | 2:29.31 | 3:46.16 | 5:02.71 | |||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Louise Bach Andersen | 2001 | 464 | 1:10.49 | 2:28.91 | 3:47.79 | 5:03.30 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
19 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 463 | 1:12.31 | 2:29.14 | 3:45.43 | 5:03.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathilde Hager | 2001 | 449 | 1:13.87 | 2:32.28 | 3:50.72 | 5:06.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 444 | 1:15.67 | 2:33.87 | 3:51.64 | 5:07.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 444 | 1:15.08 | 2:33.53 | 3:51.33 | 5:07.83 | |||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Maria M. Porsmose | 2000 | 443 | 1:15.08 | 2:34.13 | 3:52.64 | 5:07.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Martha Moeslund | 1998 | 436 | 1:13.68 | 2:31.36 | 3:50.81 | 5:09.54 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 432 | 1:12.81 | 2:31.50 | 3:51.56 | 5:10.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Anna Mathiasen | 2000 | 430 | 1:15.97 | 2:34.62 | 3:53.52 | 5:11.05 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anne T. Nielsen | 1996 | 427 | 1:14.67 | 2:34.26 | 3:54.55 | 5:11.69 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
28 | Thale Berggren | 1997 | 418 | 1:14.02 | 2:33.51 | 3:54.07 | 5:13.95 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
29 | Line Johannsen | 2001 | 404 | 1:18.11 | 2:40.29 | 3:58.68 | 5:17.60 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 400 | 1:17.88 | 2:38.91 | 3:59.32 | 5:18.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Camilla Outzen | 2000 | 398 | 1:17.60 | 2:38.50 | 3:59.38 | 5:19.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 397 | 1:16.42 | 2:37.43 | 3:59.22 | 5:19.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Hege Hetland Pedersen | 1996 | 373 | 1:16.61 | 2:38.39 | 4:02.29 | 5:25.97 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
34 | Karoline Nielsen | 1997 | 369 | 1:16.51 | 2:40.05 | 4:05.19 | 5:27.34 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
35 | Line Gertz | 2001 | 362 | 1:20.73 | 2:44.42 | 4:07.22 | 5:29.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 348 | 1:18.21 | 2:44.55 | 4:11.54 | 5:33.80 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
37 | Sigrid Jensen | 1999 | 341 | 1:18.15 | 2:45.45 | 4:12.13 | 5:36.09 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
38 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 339 | 1:20.58 | 2:46.27 | 4:12.68 | 5:36.70 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
39 | Kirstine Frandsen | 2001 | 305 | 1:25.42 | 2:55.34 | 4:23.57 | 5:48.68 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
40 | Line Hetland Pedersen | 2000 | 274 | 1:28.12 | 3:00.19 | 4:32.36 | 6:01.18 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Andersen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 861 | 58.28 | 2:00.49 | 3:03.84 | 4:06.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 731 | 1:03.31 | 2:09.75 | 3:15.15 | 4:20.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 677 | 1:03.65 | 2:09.96 | 3:17.51 | 4:27.42 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 599 | 1:06.93 | 2:17.99 | 3:28.34 | 4:38.50 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | 594 | 1:06.61 | 2:17.69 | 3:29.19 | 4:39.29 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Linn Sofie Hansen | 1998 | 583 | 1:06.11 | 2:16.62 | 3:28.61 | 4:41.01 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 578 | 1:07.27 | 2:19.35 | 3:31.78 | 4:41.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2014 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | 576 | 1:01.74 | 2:06.86 | 3:10.89 | 4:15.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 541 | 1:01.99 | 2:07.72 | 3:13.35 | 4:20.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 531 | 1:03.66 | 2:09.91 | 3:16.05 | 4:21.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 529 | 1:03.21 | 2:09.23 | 3:15.94 | 4:22.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 497 | 1:03.44 | 2:11.70 | 3:20.12 | 4:27.84 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Jacob Harboe | 1998 | 496 | 1:04.40 | 2:13.23 | 3:22.53 | 4:27.96 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 494 | 1:05.77 | 2:13.51 | 3:21.08 | 4:28.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 491 | 1:05.79 | 2:13.97 | 3:21.33 | 4:28.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 489 | 1:05.08 | 2:14.19 | 3:21.85 | 4:29.39 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Vestergaard | 1999 | 475 | 1:05.90 | 2:14.64 | 3:23.47 | 4:31.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Ranghøj | 1995 | 469 | 1:04.96 | 2:13.71 | 3:23.25 | 4:33.15 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 464 | 1:05.24 | 2:14.51 | 3:24.33 | 4:34.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Larsen | 1998 | 462 | 1:04.61 | 2:14.73 | 3:24.93 | 4:34.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 458 | 1:06.95 | 2:17.00 | 3:26.03 | 4:35.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Andreas K Larsen | 1999 | 454 | 1:07.24 | 2:19.64 | 3:28.65 | 4:36.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 450 | 1:06.90 | 2:16.49 | 3:26.25 | 4:36.92 | |||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 448 | 1:06.60 | 2:16.23 | 3:26.76 | 4:37.35 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 443 | 1:07.02 | 2:17.12 | 3:27.36 | 4:38.33 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marc Ochsendorf | 1996 | 442 | 1:07.79 | 2:19.13 | 3:30.57 | 4:38.53 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Thomas Kjær | 1998 | 434 | 1:06.93 | 2:17.84 | 3:29.60 | 4:40.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Gustav Yde | 2000 | 429 | 1:06.83 | 2:17.59 | 3:28.65 | 4:41.23 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Emil D. Nielsen | 1999 | 423 | 1:08.12 | 2:21.22 | 3:32.11 | 4:42.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 404 | 1:07.79 | 2:23.72 | 3:35.05 | 4:47.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Simon Johannsen | 1998 | 390 | 1:07.56 | 2:21.24 | 3:37.67 | 4:50.33 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 385 | 1:07.36 | 2:21.36 | 3:36.59 | 4:51.54 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 385 | 1:08.53 | 2:22.18 | 3:37.56 | 4:51.66 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
27 | Alexander Jensen | 1999 | 376 | 1:07.93 | 2:21.41 | 3:36.98 | 4:53.82 | |||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 369 | 1:09.61 | 2:25.19 | 3:42.01 | 4:55.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emil Poulsen | 1997 | 360 | 1:09.96 | 2:27.74 | 3:43.07 | 4:58.10 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
30 | Mark Simonsen | 1997 | 353 | 1:12.82 | 2:30.93 | 3:46.88 | 5:00.25 | |||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Alexander Dahl | 2000 | 347 | 1:11.94 | 2:28.99 | 3:47.01 | 5:01.91 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 341 | 1:08.81 | 2:26.55 | 3:45.08 | 5:03.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mads L. Werther | 2000 | 312 | 1:15.39 | 2:36.99 | 3:58.01 | 5:12.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Birkkjær | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Prange | 1997 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pál Joensen | 1990 | 766 | 56.13 | 1:54.83 | 2:53.87 | 3:51.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 654 | 57.05 | 1:57.70 | 3:00.50 | 4:04.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 546 | 1:02.09 | 2:07.65 | 3:13.35 | 4:19.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 533 | 1:01.41 | 2:07.82 | 3:14.84 | 4:21.70 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Giano Grillo | 1998 | 517 | 1:01.71 | 2:08.30 | 3:16.63 | 4:24.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 516 | 1:00.86 | 2:07.57 | 3:16.29 | 4:24.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jacob Harboe | 1998 | 515 | 1:02.38 | 2:09.95 | 3:18.73 | 4:24.63 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 347 | 37.53 | 1:22.09 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 330 | 39.27 | 1:23.48 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 298 | 41.26 | 1:26.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 278 | 41.25 | 1:28.40 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Cecilie Væver | 2002 | 269 | 40.36 | 1:29.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Emma Stecher | 2003 | 263 | 42.07 | 1:30.02 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
7 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 256 | 42.31 | 1:30.84 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 247 | 42.97 | 1:31.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nadja Brinckmann | 2002 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bærentsen | 2000 | 524 | 33.47 | 1:11.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 505 | 32.26 | 1:12.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emma A Andersen | 2000 | 468 | 34.97 | 1:14.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 467 | 35.29 | 1:14.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Louise Sørensen | 2000 | 461 | 34.27 | 1:14.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 418 | 37.46 | 1:17.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria M. Porsmose | 2000 | 410 | 36.10 | 1:17.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 404 | 36.81 | 1:18.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 387 | 35.08 | 1:19.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 385 | 37.70 | 1:19.33 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Signe Rosendal | 2000 | 383 | 36.45 | 1:19.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Stine Nerland | 2001 | 371 | 37.00 | 1:20.33 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Sine Johansen | 2000 | 354 | 36.64 | 1:21.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 352 | 37.47 | 1:21.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 347 | 38.59 | 1:22.14 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 339 | 38.79 | 1:22.74 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 336 | 39.20 | 1:23.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Lund | 2000 | 335 | 38.40 | 1:23.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 334 | 39.29 | 1:23.19 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 333 | 38.72 | 1:23.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 332 | 36.73 | 1:23.35 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mie Mellerup | 2000 | 332 | 39.90 | 1:23.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Maja Meinert | 2001 | 314 | 40.96 | 1:24.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 311 | 40.73 | 1:25.16 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
25 | Mathilde Inderberg | 2001 | 310 | 40.46 | 1:25.23 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Anne Rytter | 2000 | 309 | 39.30 | 1:25.32 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
27 | Camilla Outzen | 2000 | 292 | 41.43 | 1:26.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Astrid Yde | 2000 | 290 | 41.73 | 1:27.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Camilla Ottesen | 2000 | 264 | 38.67 | 1:29.97 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Julie Nykvist Jensen | 2001 | DSQ | 1 hånd vending | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Levisen | 1997 | 585 | 31.69 | 1:09.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 555 | 30.31 | 1:10.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 550 | 32.31 | 1:10.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | 506 | 34.18 | 1:12.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Bonde | 1999 | 501 | 33.11 | 1:12.69 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mari Hals | 1997 | 470 | 34.81 | 1:14.24 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Helene Seegert | 1994 | 470 | 34.06 | 1:14.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 466 | 35.76 | 1:14.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Laura Blendstrup | 1999 | 464 | 33.83 | 1:14.55 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Sara Stecher | 1997 | 462 | 34.06 | 1:14.67 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
11 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 462 | 34.47 | 1:14.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 442 | 35.77 | 1:15.76 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Celina G Winther | 1999 | 442 | 35.98 | 1:15.78 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 437 | 33.73 | 1:16.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Anette Poulsen | 1999 | 430 | 35.21 | 1:16.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Olesen | 1999 | 429 | 36.52 | 1:16.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Poulsen | 1999 | 427 | 36.86 | 1:16.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Charlotte Jensen | 1994 | 425 | 34.57 | 1:16.78 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
19 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 415 | 35.70 | 1:17.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Una Møller | 1998 | 413 | 36.08 | 1:17.48 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 400 | 36.68 | 1:18.33 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Johannesen | 1999 | 390 | 36.61 | 1:19.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Karoline Lehmann | 1999 | 387 | 37.80 | 1:19.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Klara Therkildsen | 1999 | 379 | 37.15 | 1:19.74 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | DSQ | Afs på mave | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 366 | 36.76 | 1:20.70 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 349 | 37.61 | 1:21.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 311 | 40.51 | 1:25.22 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Cecilie Væver | 2002 | 280 | 40.08 | 1:28.16 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Emma Stecher | 2003 | 272 | 41.25 | 1:29.07 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
6 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 269 | 41.84 | 1:29.36 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 263 | 42.92 | 1:30.03 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bærentsen | 2000 | 555 | 32.68 | 1:10.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 544 | 32.12 | 1:10.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emma A Andersen | 2000 | 498 | 33.64 | 1:12.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 489 | 34.15 | 1:13.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Louise Sørensen | 2000 | 471 | 33.78 | 1:14.17 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria M. Porsmose | 2000 | 437 | 35.50 | 1:16.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 418 | 37.92 | 1:17.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Levisen | 1997 | 717 | 30.99 | 1:04.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 613 | 31.64 | 1:07.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | 572 | 30.01 | 1:09.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | 539 | 33.10 | 1:10.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helene Seegert | 1994 | 503 | 33.70 | 1:12.56 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Anna Bonde | 1999 | 494 | 33.41 | 1:13.02 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mari Hals | 1997 | 471 | 34.58 | 1:14.20 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Hotel Sømandshjemmet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Reimer | 2000 | 366 | 33.60 | 1:10.88 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 359 | 31.21 | 1:11.34 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Thomas Frederiksen | 2000 | 328 | 34.69 | 1:13.48 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 325 | 35.71 | 1:13.73 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Rune Nørgaard | 2000 | 295 | 35.99 | 1:16.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Stær | 2001 | 294 | 36.17 | 1:16.19 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Søren Wolf | 2000 | 282 | 36.44 | 1:17.29 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 273 | 38.32 | 1:18.16 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mads L. Werther | 2000 | 264 | 37.83 | 1:19.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 261 | 37.20 | 1:19.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | August Bugge | 2000 | 259 | 39.13 | 1:19.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 255 | 37.42 | 1:19.90 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Lawrence Langley | 2001 | 254 | 36.43 | 1:20.03 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Marius Nørgaard | 2001 | 253 | 37.02 | 1:20.11 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders Vestergaard | 2001 | 243 | 39.18 | 1:21.17 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
16 | Lukas Kranker | 2000 | 239 | 39.10 | 1:21.63 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Lasse Jensen | 2000 | 235 | 39.57 | 1:22.14 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thomas Schiby | 2001 | 235 | 38.48 | 1:22.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alexander Dahl | 2000 | 234 | 40.72 | 1:22.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 233 | 38.98 | 1:22.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Hans-Christian Moe Gullik | 2001 | 204 | 38.26 | 1:26.03 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Malthe Levisen | 2001 | 197 | 41.25 | 1:27.02 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Hotel Sømandshjemmet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 481 | 30.51 | 1:04.71 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 480 | 30.63 | 1:04.73 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 450 | 30.31 | 1:06.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Reese | 1998 | 430 | 32.04 | 1:07.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 415 | 32.05 | 1:07.98 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Alexander Jensen | 1999 | 389 | 31.93 | 1:09.42 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | 388 | 32.77 | 1:09.51 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 386 | 31.49 | 1:09.60 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Lars Lyhne | 1999 | 371 | 31.83 | 1:10.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 370 | 33.08 | 1:10.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marcus Boesen | 1999 | 366 | 33.67 | 1:10.85 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil D. Nielsen | 1999 | 361 | 32.87 | 1:11.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Morten Due Nielsen | 1999 | 352 | 34.13 | 1:11.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 327 | 34.44 | 1:13.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 302 | 34.71 | 1:15.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Peter Bager | 1999 | 261 | 37.78 | 1:19.33 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Mathias Holdrup | 1999 | DSQ | 2 fly ben i bryst | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | DSQ | Afs på mave | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Hotel Sømandshjemmet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Strand | 1997 | 510 | 30.36 | 1:03.44 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | 467 | 30.77 | 1:05.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 466 | 30.47 | 1:05.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 439 | 32.36 | 1:06.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 426 | 31.29 | 1:07.38 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 409 | 31.72 | 1:08.30 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Dall | 1997 | 401 | 29.03 | 1:08.72 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 385 | 32.88 | 1:09.68 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Hotel Sømandshjemmet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Reimer | 2000 | 396 | 32.65 | 1:09.02 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 370 | 30.94 | 1:10.61 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 350 | 34.08 | 1:11.90 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Thomas Frederiksen | 2000 | 327 | 34.02 | 1:13.60 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Rune Nørgaard | 2000 | 302 | 35.41 | 1:15.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Stær | 2001 | 297 | 36.01 | 1:15.92 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Søren Wolf | 2000 | 279 | 36.25 | 1:17.60 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Hotel Sømandshjemmet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 524 | 29.12 | 1:02.89 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 494 | 30.42 | 1:04.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 480 | 30.03 | 1:04.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Reese | 1998 | 472 | 30.91 | 1:05.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 430 | 31.84 | 1:07.16 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Alexander Jensen | 1999 | 422 | 31.09 | 1:07.57 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | 372 | 32.36 | 1:10.46 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Hotel Sømandshjemmet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 670 | 26.13 | 57.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 662 | 27.51 | 58.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Strand | 1997 | 519 | 29.51 | 1:03.09 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 495 | 29.81 | 1:04.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 436 | 31.27 | 1:06.85 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Dall | 1997 | 418 | 29.48 | 1:07.77 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 403 | 31.46 | 1:08.62 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Skipper Clement Skolen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 359 | 32.69 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 348 | 33.05 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 323 | 33.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Væver | 2002 | 305 | 34.53 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Emma Stecher | 2003 | 300 | 34.71 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
6 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 297 | 34.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 280 | 35.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lærke Høgsted | 2003 | 279 | 35.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 258 | 36.48 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Freja Romanski | 2003 | 232 | 37.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 226 | 38.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Chili Müller | 2002 | 221 | 38.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise Laurent | 2002 | 218 | 38.59 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Lærke Als | 2002 | 216 | 38.75 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 215 | 38.76 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Rom Weikert | 2002 | 206 | 39.33 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 198 | 39.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 197 | 39.93 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Johanne Westergaard | 2002 | 195 | 40.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nadja Brinckmann | 2002 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lea Serup Schøn | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | DSQ | Ingen ber 25m | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Skipper Clement Skolen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 511 | 29.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | 456 | 30.20 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | 452 | 30.28 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | 451 | 30.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Dalgas | 2000 | 440 | 30.56 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 428 | 30.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Schøn | 2001 | 416 | 31.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 414 | 31.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 412 | 31.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 403 | 31.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 400 | 31.54 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 396 | 31.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Camilla Ottesen | 2000 | 393 | 31.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Stine Nerland | 2001 | 382 | 32.02 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Maria M. Porsmose | 2000 | 382 | 32.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Signe Rosendal | 2000 | 379 | 32.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 377 | 32.18 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kirstine Frandsen | 2001 | 371 | 32.33 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 370 | 32.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Camilla D. Hansen | 2000 | 366 | 32.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Line Johannsen | 2001 | 365 | 32.52 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Matilde Bodilsen | 2001 | 364 | 32.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Emma Lund | 2000 | 361 | 32.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 355 | 32.82 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Astrid Yde | 2000 | 353 | 32.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 352 | 32.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 350 | 32.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Line Sloth Holm | 2001 | 348 | 33.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maja Meinert | 2001 | 332 | 33.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Camilla Outzen | 2000 | 331 | 33.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 330 | 33.62 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
32 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 324 | 33.83 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
33 | Caroline Sindal Bøgedal | 2000 | 323 | 33.87 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
34 | Sidse Månsson | 2000 | 321 | 33.93 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mie Mellerup | 2000 | 318 | 34.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mette Baack | 2000 | 315 | 34.15 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
37 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 308 | 34.40 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
37 | Maria Rye | 2001 | 308 | 34.40 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
39 | Maja Ibsen | 2001 | 307 | 34.43 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
40 | Emilia Nielsen | 2000 | 286 | 35.26 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
41 | Elisabeth Maria Stenberg | 2001 | 256 | 36.61 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
42 | Line Hetland Pedersen | 2000 | 217 | 38.66 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Sine Johansen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Skipper Clement Skolen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Levisen | 1997 | 616 | 27.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 595 | 27.64 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Lenette Nielsen | 1997 | 533 | 28.66 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 524 | 28.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 516 | 28.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Charlotte Jensen | 1994 | 500 | 29.29 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 492 | 29.45 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 490 | 29.48 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Sara Stecher | 1997 | 489 | 29.50 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
10 | Ada Margrethe Wium | 1998 | 487 | 29.54 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 484 | 29.61 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Linn Sofie Hansen | 1998 | 481 | 29.66 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Anna Bonde | 1999 | 474 | 29.80 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 469 | 29.91 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Helene Seegert | 1994 | 469 | 29.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Maria Søe Beith | 1996 | 453 | 30.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 450 | 30.33 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Clara Holst | 1999 | 450 | 30.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Anne T. Nielsen | 1996 | 441 | 30.53 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
20 | Celina G Winther | 1999 | 439 | 30.57 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Anna Olesen | 1999 | 439 | 30.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anne Ølund | 1996 | 434 | 30.70 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 432 | 30.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 432 | 30.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Mari Hals | 1997 | 431 | 30.77 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 427 | 30.87 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Camilla Johannesen | 1999 | 426 | 30.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 424 | 30.94 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
29 | Julie Storgaard | 1996 | 411 | 31.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
30 | Emma Kjær | 1999 | 409 | 31.30 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
31 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 408 | 31.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
32 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 405 | 31.41 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 395 | 31.68 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
34 | Ida Mikkelsen | 1998 | 394 | 31.70 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
35 | Thale Berggren | 1997 | 353 | 32.88 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
36 | Hege Hetland Pedersen | 1996 | 350 | 32.97 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
37 | Karoline Lehmann | 1999 | 344 | 33.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Maren Rasmussen | 1997 | 330 | 33.63 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
39 | Esra Øzkan | 1998 | 300 | 34.73 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Ø. Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Skipper Clement Skolen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 386 | 31.91 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 369 | 32.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 334 | 33.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Væver | 2002 | 314 | 34.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Emma Stecher | 2003 | 311 | 34.28 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
6 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 309 | 34.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 295 | 34.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Skipper Clement Skolen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 525 | 28.82 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 470 | 29.89 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Cecilie Dalgas | 2000 | 459 | 30.14 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Nikoline Østerberg | 2000 | 458 | 30.16 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | 445 | 30.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Schøn | 2001 | 435 | 30.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 427 | 30.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Skipper Clement Skolen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Levisen | 1997 | 702 | 26.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 643 | 26.93 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 562 | 28.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 550 | 28.37 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 522 | 28.86 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 516 | 28.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Charlotte Jensen | 1994 | 501 | 29.27 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 424 | 27.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Johan Reimer | 2000 | 398 | 27.59 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Thomas Frederiksen | 2000 | 373 | 28.18 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 335 | 29.22 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Rune Nørgaard | 2000 | 321 | 29.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren Wolf | 2000 | 302 | 30.24 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 294 | 30.50 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Lukas Kranker | 2000 | 293 | 30.56 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Lawrence Langley | 2001 | 287 | 30.74 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Thomas Schiby | 2001 | 276 | 31.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads L. Werther | 2000 | 274 | 31.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 272 | 31.31 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Marius Nørgaard | 2001 | 272 | 31.33 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laurits Mark Jensen | 2001 | 253 | 32.06 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
14 | Scott Stegenborg | 2000 | 253 | 32.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Vestergaard | 2001 | 249 | 32.24 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 241 | 32.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicolai Sand | 2000 | 235 | 32.85 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
19 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 233 | 32.95 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Malthe Levisen | 2001 | 228 | 33.20 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 226 | 33.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 225 | 33.34 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
23 | Mads Nielsen | 2000 | 225 | 33.37 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Christian Bonde | 2001 | 210 | 34.14 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
25 | Johannes W Nielsen | 2001 | 204 | 34.46 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
26 | Hans-Christian Moe Gullik | 2001 | 201 | 34.62 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Anders Søndergaard | 2001 | 199 | 34.74 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
28 | Thomas Holm Tambjerg | 2000 | 198 | 34.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
29 | Alexander Boelt Cimpu | 2001 | 196 | 34.92 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
30 | Hã¥vard Storbakken | 2001 | 195 | 34.96 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
31 | Johan Brandt | 2000 | 194 | 35.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
32 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 189 | 35.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 187 | 35.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 179 | 36.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mikail Calli | 2001 | 171 | 36.52 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
36 | Jonas Gaardestrup | 2001 | 160 | 37.38 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 538 | 24.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | 516 | 25.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 473 | 26.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 1998 | 472 | 26.07 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 434 | 26.80 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 426 | 26.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 418 | 27.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Harboe | 1998 | 406 | 27.40 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Lars Lyhne | 1999 | 395 | 27.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oskar Jørgensen | 1998 | 394 | 27.68 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Ludvig Lind | 1998 | 386 | 27.87 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 382 | 27.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Simon Rasmussen | 1998 | 372 | 28.21 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Marcussen | 1999 | 371 | 28.25 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
15 | Thomas Kjær | 1998 | 364 | 28.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 362 | 28.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Lasse Harde | 1998 | 359 | 28.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 359 | 28.55 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 355 | 28.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 353 | 28.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 340 | 29.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jens Søndergaard | 1999 | 334 | 29.24 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
23 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 325 | 29.50 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Jens Bo Conrad | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 551 | 24.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 519 | 25.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Strand | 1997 | 512 | 25.36 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | 440 | 26.67 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 439 | 26.71 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 400 | 27.53 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jannik Skov | 1997 | 397 | 27.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 395 | 27.65 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mark Simonsen | 1997 | 372 | 28.22 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Emil Poulsen | 1997 | 337 | 29.16 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 489 | 25.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Johan Reimer | 2000 | 405 | 27.43 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Thomas Frederiksen | 2000 | 364 | 28.43 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 343 | 29.00 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Rune Nørgaard | 2000 | 343 | 29.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren Wolf | 2000 | 315 | 29.82 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 287 | 30.74 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 524 | 25.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Andreas K Larsen | 1999 | 496 | 25.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 492 | 25.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 1998 | 485 | 25.83 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 430 | 26.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 423 | 27.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 422 | 27.06 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Kymi Rens |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 684 | 23.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 596 | 24.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Strand | 1997 | 526 | 25.14 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | 474 | 26.02 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 439 | 26.71 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jannik Skov | 1997 | 433 | 26.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 411 | 27.29 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 324 | 44.50 | 1:34.37 | 2:25.25 | 3:15.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 274 | 49.15 | 1:42.60 | 2:36.18 | 3:27.07 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 259 | 47.60 | 1:41.48 | 2:37.65 | 3:31.01 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 249 | 48.83 | 1:43.81 | 2:39.78 | 3:33.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 233 | 49.77 | 1:45.81 | 2:42.68 | 3:38.51 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 219 | 49.85 | 1:47.63 | 2:46.78 | 3:43.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 515 | 38.28 | 1:20.80 | 2:04.22 | 2:47.80 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 498 | 38.85 | 1:21.14 | 2:05.85 | 2:49.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 490 | 38.56 | 1:22.16 | 2:06.27 | 2:50.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 423 | 41.21 | 1:27.07 | 2:13.66 | 2:59.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 391 | 41.96 | 1:29.00 | 2:17.14 | 3:03.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla D. Hansen | 2000 | 376 | 42.74 | 1:29.57 | 2:17.84 | 3:06.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 356 | 43.30 | 1:32.23 | 2:20.73 | 3:09.78 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Line Gertz | 2001 | 334 | 45.17 | 1:34.68 | 2:24.36 | 3:13.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 333 | 46.03 | 1:35.08 | 2:24.52 | 3:14.07 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 329 | 44.66 | 1:34.29 | 2:25.19 | 3:14.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Meinert | 2001 | 296 | 47.48 | 1:39.25 | 2:31.81 | 3:21.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 286 | 46.45 | 1:38.83 | 2:31.56 | 3:24.13 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Emma Lund | 2000 | 277 | 47.44 | 1:39.90 | 2:33.76 | 3:26.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Sophie Ahm | 2001 | DSQ | 2 flyben i vend 100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 492 | 38.63 | 1:22.22 | 2:06.67 | 2:50.44 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Caroline Christensen | 1999 | 444 | 40.07 | 1:24.16 | 2:09.88 | 2:56.30 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Ada Margrethe Wium | 1998 | 421 | 40.31 | 1:25.91 | 2:12.23 | 2:59.41 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 387 | 40.42 | 1:26.57 | 2:15.42 | 3:04.59 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Martha Moeslund | 1998 | 368 | 43.80 | 1:31.52 | 2:19.64 | 3:07.67 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 366 | 43.13 | 1:31.88 | 2:20.33 | 3:08.10 | |||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Ida Riber | 1999 | 346 | 42.66 | 1:30.68 | 2:21.00 | 3:11.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Kjær | 1999 | 344 | 44.14 | 1:33.09 | 2:23.06 | 3:11.89 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Olsen | 1999 | 318 | 45.02 | 1:35.38 | 2:26.70 | 3:17.12 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Christina Nielsen | 1997 | 296 | 45.41 | 1:35.83 | 2:28.88 | 3:21.74 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Karoline Nielsen | 1997 | 282 | 46.43 | 1:38.65 | 2:32.38 | 3:25.12 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Poulsen | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend 175m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Tean Swag |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 348 | 37.87 | 1:20.86 | 2:06.09 | 2:51.46 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 334 | 39.40 | 1:23.60 | 2:08.88 | 2:53.80 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Alexander Stær | 2001 | 280 | 41.87 | 1:28.82 | 2:17.34 | 3:04.37 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Mads L. Werther | 2000 | 260 | 43.60 | 1:31.54 | 2:20.73 | 3:09.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Jensen | 2000 | 248 | 44.56 | 1:33.74 | 2:23.96 | 3:11.93 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Tean Swag |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | 495 | 34.80 | 1:14.20 | 1:53.77 | 2:32.47 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Reese | 1998 | 481 | 35.21 | 1:14.54 | 1:54.04 | 2:33.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Boesen | 1999 | 407 | 37.25 | 1:19.11 | 2:01.39 | 2:42.80 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 403 | 36.12 | 1:18.18 | 2:01.09 | 2:43.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Jensen | 1999 | 343 | 38.68 | 1:22.80 | 2:08.03 | 2:52.31 | |||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Morten Due Nielsen | 1999 | 342 | 38.44 | 1:22.67 | 2:08.37 | 2:52.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Marcussen | 1999 | 314 | 39.30 | 1:24.40 | 2:11.66 | 2:57.39 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 310 | 40.47 | 1:25.98 | 2:11.64 | 2:58.13 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frederik Peter Bager | 1999 | 285 | 41.86 | 1:28.50 | 2:15.72 | 3:03.24 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 284 | 41.22 | 1:29.09 | 2:17.96 | 3:03.48 | |||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Andreas Atilla Stenberg | 1999 | 282 | 41.23 | 1:28.66 | 2:16.67 | 3:03.80 | |||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend 125m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Tean Swag |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 670 | 31.37 | 1:05.96 | 1:41.66 | 2:17.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pál Joensen | 1990 | 663 | 31.70 | 1:06.85 | 1:42.42 | 2:18.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marc Ochsendorf | 1996 | 439 | 36.18 | 1:16.24 | 1:57.18 | 2:38.72 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 398 | 36.78 | 1:18.55 | 2:01.15 | 2:44.01 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 367 | 37.07 | 1:19.75 | 2:03.66 | 2:48.52 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jannik Skov | 1997 | 365 | 37.22 | 1:21.09 | 2:05.89 | 2:48.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 361 | 40.00 | 1:24.60 | 2:07.75 | 2:49.34 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Poulsen | 1997 | 361 | 38.67 | 1:21.84 | 2:05.63 | 2:49.40 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Victor Prange | 1997 | 340 | 37.03 | 1:21.02 | 2:08.16 | 2:52.87 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mark Simonsen | 1997 | 305 | 41.54 | 1:27.76 | 2:13.75 | 2:59.19 | |||
Odder IGF | ||||||||||
- | Niclas Henriksen | 1997 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Uggerhøj Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 290 | 40.71 | 1:23.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 279 | 41.70 | 1:24.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Væver | 2002 | 275 | 41.18 | 1:24.83 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 243 | 43.76 | 1:28.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 237 | 43.86 | 1:29.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 220 | 45.51 | 1:31.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Westergaard | 2002 | 208 | 44.97 | 1:33.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 189 | 47.73 | 1:36.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lea Serup Schøn | 2002 | 186 | 1:36.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Holst | 2002 | 185 | 47.90 | 1:36.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Chili Müller | 2002 | 183 | 47.70 | 1:37.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freja Romanski | 2003 | 178 | 47.78 | 1:38.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nadja Brinckmann | 2002 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Uggerhøj Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 502 | 32.81 | 1:09.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 468 | 34.79 | 1:11.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Sørensen | 2000 | 457 | 35.35 | 1:11.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma A Andersen | 2000 | 449 | 35.64 | 1:12.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 448 | 35.22 | 1:12.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria M. Porsmose | 2000 | 423 | 36.67 | 1:13.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Bærentsen | 2000 | 414 | 36.64 | 1:14.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nanna Rolle | 2000 | 401 | 36.66 | 1:14.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Anna Mathiasen | 2000 | 397 | 37.18 | 1:15.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Clara Marott Schelde | 2000 | 391 | 37.09 | 1:15.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 385 | 36.91 | 1:15.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 378 | 37.03 | 1:16.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 372 | 37.13 | 1:16.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Dalgas | 2000 | 369 | 38.74 | 1:16.95 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Matilde Bodilsen | 2001 | 346 | 38.85 | 1:18.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 342 | 38.88 | 1:18.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Line Sloth Holm | 2001 | 335 | 38.97 | 1:19.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Camilla Ottesen | 2000 | 335 | 38.81 | 1:19.47 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 323 | 39.50 | 1:20.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 321 | 39.56 | 1:20.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Caroline Schøn | 2001 | 321 | 40.20 | 1:20.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Signe Rosendal | 2000 | 315 | 39.21 | 1:21.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 314 | 41.28 | 1:21.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Sine Johansen | 2000 | 307 | 39.86 | 1:21.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Stine Nerland | 2001 | 303 | 40.08 | 1:22.21 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 299 | 40.32 | 1:22.52 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anne Rytter | 2000 | 295 | 40.89 | 1:22.96 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
28 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 289 | 40.82 | 1:23.53 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
29 | Emma Lund | 2000 | 286 | 41.40 | 1:23.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kirstine Frandsen | 2001 | 276 | 40.65 | 1:24.79 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
31 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 263 | 41.69 | 1:26.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sidse Månsson | 2000 | 257 | 43.16 | 1:26.82 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
33 | Maja Ibsen | 2001 | 250 | 44.03 | 1:27.56 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
34 | Aurora Inderberg | 2001 | 224 | 43.69 | 1:30.92 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Mette Baack | 2000 | DSQ | Ej fort.bevæg.50m | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Uggerhøj Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 545 | 31.93 | 1:07.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 536 | 33.34 | 1:07.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lenette Nielsen | 1997 | 485 | 33.92 | 1:10.28 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 433 | 35.98 | 1:12.98 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Anna Bonde | 1999 | 426 | 35.60 | 1:13.38 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Blendstrup | 1999 | 424 | 35.92 | 1:13.46 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 422 | 35.60 | 1:13.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anette Poulsen | 1999 | 421 | 35.83 | 1:13.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 420 | 35.86 | 1:13.72 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 412 | 35.99 | 1:14.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Knudsen | 1998 | 412 | 36.34 | 1:14.22 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 409 | 35.66 | 1:14.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 395 | 36.74 | 1:15.27 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 388 | 36.83 | 1:15.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Caroline Christensen | 1999 | 385 | 37.07 | 1:15.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Anne Ølund | 1996 | 371 | 37.29 | 1:16.81 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 367 | 37.51 | 1:17.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 364 | 38.03 | 1:17.34 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Olesen | 1999 | 361 | 37.94 | 1:17.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sarah Andersen | 1999 | 361 | 38.35 | 1:17.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 340 | 38.82 | 1:19.08 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
22 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 338 | 39.00 | 1:19.21 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Esra Øzkan | 1998 | 336 | 39.44 | 1:19.44 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Camilla Johannesen | 1999 | 334 | 38.41 | 1:19.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Karoline Lehmann | 1999 | 314 | 39.75 | 1:21.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Line Hesselvang | 1998 | 280 | 41.00 | 1:24.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maren Rasmussen | 1997 | 262 | 42.96 | 1:26.26 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Linn Sofie Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Uggerhøj Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 301 | 39.74 | 1:22.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 288 | 41.15 | 1:23.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Væver | 2002 | 272 | 41.11 | 1:25.16 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 241 | 43.17 | 1:28.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Westergaard | 2002 | 227 | 43.49 | 1:30.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 227 | 44.06 | 1:30.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Ildal Djørup | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Uggerhøj Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 548 | 32.65 | 1:07.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Louise Sørensen | 2000 | 499 | 34.43 | 1:09.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 492 | 33.98 | 1:09.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma A Andersen | 2000 | 470 | 34.72 | 1:11.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 462 | 34.81 | 1:11.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria M. Porsmose | 2000 | 407 | 36.71 | 1:14.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Bærentsen | 2000 | 385 | 37.53 | 1:15.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Uggerhøj Biler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 633 | 31.31 | 1:04.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 604 | 31.82 | 1:05.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lenette Nielsen | 1997 | 521 | 33.22 | 1:08.62 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Anna Bonde | 1999 | 437 | 35.18 | 1:12.75 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Blendstrup | 1999 | 434 | 35.60 | 1:12.94 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 423 | 36.12 | 1:13.53 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 417 | 35.79 | 1:13.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 353 | 32.93 | 1:09.22 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 309 | 35.14 | 1:12.32 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Johan Reimer | 2000 | 296 | 35.63 | 1:13.42 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Marius Nørgaard | 2001 | 265 | 36.58 | 1:16.15 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | August Bugge | 2000 | 252 | 38.55 | 1:17.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolai Sand | 2000 | 243 | 1:18.35 | 1:18.35 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 222 | 38.38 | 1:20.82 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Mads Nielsen | 2000 | 205 | 39.86 | 1:22.89 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Thomas Schiby | 2001 | 198 | 41.25 | 1:23.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lawrence Langley | 2001 | 191 | 40.33 | 1:24.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Scott Stegenborg | 2000 | 175 | 41.92 | 1:27.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hã¥vard Storbakken | 2001 | 162 | 43.04 | 1:29.74 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Laurits Mark Jensen | 2001 | DSQ | Ej forsat bev 50m | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Søren P. Rasmussen | 2001 | DSQ | Ej forsat bev 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 450 | 30.91 | 1:03.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lars Lyhne | 1999 | 420 | 32.26 | 1:05.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | 388 | 32.78 | 1:07.06 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 376 | 33.32 | 1:07.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Martin Larsen | 1998 | 362 | 34.11 | 1:08.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas K Larsen | 1999 | 359 | 33.68 | 1:08.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 358 | 33.30 | 1:08.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil D. Nielsen | 1999 | 358 | 33.59 | 1:08.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Harde | 1998 | 346 | 34.26 | 1:09.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Harboe | 1998 | 339 | 34.53 | 1:10.17 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 336 | 34.33 | 1:10.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simon Johannsen | 1998 | 308 | 34.97 | 1:12.41 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 304 | 35.49 | 1:12.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simon Rasmussen | 1998 | 303 | 35.10 | 1:12.83 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thomas Kjær | 1998 | 300 | 35.58 | 1:13.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ludvig Lind | 1998 | 286 | 36.22 | 1:14.24 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 283 | 36.08 | 1:14.49 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 273 | 36.66 | 1:15.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 262 | 36.32 | 1:16.42 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 260 | 37.01 | 1:16.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | DSQ | Neddykket i mål | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 421 | 31.14 | 1:05.28 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 397 | 33.37 | 1:06.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristian Ranghøj | 1995 | 381 | 32.55 | 1:07.45 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 374 | 33.10 | 1:07.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 361 | 33.10 | 1:08.72 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 310 | 35.72 | 1:12.31 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Johan Reimer | 2000 | 298 | 35.89 | 1:13.20 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Marius Nørgaard | 2001 | 294 | 35.72 | 1:13.55 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | August Bugge | 2000 | 255 | 37.50 | 1:17.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolai Sand | 2000 | 252 | 1:17.48 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 225 | 38.71 | 1:20.36 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 484 | 30.63 | 1:02.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Lars Lyhne | 1999 | 453 | 30.89 | 1:03.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | 411 | 32.32 | 1:05.79 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Martin Larsen | 1998 | 404 | 32.49 | 1:06.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 383 | 33.07 | 1:07.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Andreas K Larsen | 1999 | 355 | 33.62 | 1:09.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 333 | 33.67 | 1:10.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 437 | 30.81 | 1:04.49 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 434 | 31.24 | 1:04.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 411 | 32.98 | 1:05.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Ranghøj | 1995 | 401 | 32.21 | 1:06.36 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 734 | 30.75 | 1:04.85 | 1:39.26 | 2:13.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 542 | 34.99 | 1:12.41 | 1:50.40 | 2:28.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Una Møller | 1998 | 422 | 34.77 | 1:14.69 | 1:57.64 | 2:40.96 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Sara Stecher | 1997 | 383 | 36.58 | 1:18.84 | 2:03.95 | 2:46.28 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 373 | 36.50 | 1:18.84 | 2:03.15 | 2:47.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helene Seegert | 1994 | 367 | 37.81 | 1:21.77 | 2:06.05 | 2:48.62 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Louise Bach Andersen | 2001 | 365 | 36.43 | 1:20.00 | 2:05.29 | 2:48.96 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Nikoline Østerberg | 2000 | 341 | 40.56 | 1:26.22 | 2:10.99 | 2:52.86 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 332 | 38.59 | 1:23.21 | 2:09.25 | 2:54.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Hege Hetland Pedersen | 1996 | 305 | 38.26 | 1:23.57 | 2:11.35 | 2:59.26 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Thale Berggren | 1997 | 297 | 39.54 | 1:26.02 | 2:13.52 | 3:00.89 | |||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Louise Warming | 1997 | 265 | 39.28 | 1:26.08 | 2:16.02 | 3:07.95 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karoline Nielsen | 1997 | 254 | 38.64 | 1:25.71 | 2:17.61 | 3:10.59 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 251 | 41.03 | 1:29.64 | 2:20.34 | 3:11.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 230 | 42.87 | 1:32.57 | 2:23.91 | 3:16.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Bærentsen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 713 | 28.03 | 59.49 | 1:31.24 | 2:02.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pál Joensen | 1990 | 553 | 29.36 | 1:03.05 | 1:37.74 | 2:12.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 429 | 31.82 | 1:08.20 | 1:45.88 | 2:24.64 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Reese | 1998 | 425 | 32.17 | 1:09.11 | 1:47.10 | 2:25.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 372 | 32.18 | 1:10.40 | 1:50.98 | 2:31.61 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 350 | 34.25 | 1:13.90 | 1:54.56 | 2:34.72 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Martin Larsen | 1998 | 350 | 33.33 | 1:12.46 | 1:53.48 | 2:34.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 338 | 33.74 | 1:12.72 | 1:54.48 | 2:36.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Toke Cramer | 1998 | 338 | 33.76 | 1:12.87 | 1:53.74 | 2:36.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 245 | 36.83 | 1:21.42 | 2:07.93 | 2:54.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Niclas Henriksen | 1997 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Dan Izhar-Larsen | 1999 | DSQ | Brystbenspark | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | DSQ | Crawlben v/50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstadens Piger | 2000 | 474 | 2:11.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Mathilde Hager | 2001 | 36.70 | 1:10.53 | |||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 31.27 | 1:41.80 | |||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 29.84 | 2:11.64 | |||||||
2 | Thisted Gruppe 2 Piger | 2000 | 473 | 2:11.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Louise Sørensen | 2000 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 37.29 | 1:10.39 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 32.83 | 1:43.22 | |||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 28.52 | 2:11.74 | |||||||
3 | As Piger 1 Gr. 2 | 2000 | 445 | 2:14.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma A Andersen | 2000 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 36.81 | 1:10.82 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 31.48 | 1:42.30 | |||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 32.18 | 2:14.48 | |||||||
4 | Agf Piger2 Gr2 | 2000 | 432 | 2:15.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 38.54 | 1:10.61 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 34.61 | 1:45.22 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | 30.57 | 2:15.79 | |||||||
5 | As Piger 2 Gr. 2 | 2001 | 362 | 2:23.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Caroline Schøn | 2001 | 42.70 | 1:19.17 | |||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 33.70 | 1:52.87 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 31.09 | 2:23.96 | |||||||
6 | Agf Piger3 Gr2 | 2001 | 334 | 2:27.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 41.93 | 1:19.47 | |||||||
Alberte Kaltoft | 2001 | 34.70 | 1:54.17 | |||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 33.76 | 2:27.93 | |||||||
7 | Aarhus Swim Piger 2 | 2000 | 331 | 2:28.37 | ||||||
Århus Swim | ||||||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Line Johannsen | 2001 | 40.90 | 1:20.54 | |||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 34.13 | 1:54.67 | |||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 33.70 | 2:28.37 | |||||||
8 | Pingvin Piger 1 | 2000 | 316 | 2:30.72 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 39.59 | 39.59 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 42.95 | 1:22.54 | |||||||
Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 36.05 | 1:58.59 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 32.13 | 2:30.72 | |||||||
9 | Nedre Eiker SK J1 Jr. | 2001 | 258 | 2:41.27 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Aurora Inderberg | 2001 | 44.28 | 44.28 | |||||||
Mathilde Inderberg | 2001 | 43.11 | 1:27.39 | |||||||
Nora Moen Pettersen | 2001 | 37.06 | 2:04.45 | |||||||
Elisabeth Maria Stenberg | 2001 | 36.82 | 2:41.27 | |||||||
10 | S68 1 | 2000 | 248 | 2:43.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 51.96 | 1:30.06 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 39.96 | 2:10.02 | |||||||
Astrid Yde | 2000 | 33.37 | 2:43.39 | |||||||
11 | Nord Piger | 2000 | 193 | 2:57.69 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 46.37 | 46.37 | |||||||
Cecilie Væver | 2002 | 46.63 | 1:33.00 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 53.40 | 2:26.40 | |||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 31.29 | 2:57.69 | |||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Øvre Eiker J2 | 1994 | 523 | 2:07.40 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Stine Lise Stenseth | 1994 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Ellen Camilla Hansen | 1995 | 36.42 | 1:08.67 | |||||||
Mari Hals | 1997 | 30.49 | 1:39.16 | |||||||
Linn Sofie Hansen | 1998 | 28.24 | 2:07.40 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 1 | 1990 | 507 | 2:08.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 35.72 | 1:10.41 | |||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 27.97 | 1:38.38 | |||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 30.38 | 2:08.76 | |||||||
3 | As Piger 2 Gr. 1 | 1995 | 493 | 2:09.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Anna Olesen | 1999 | 38.52 | 1:09.80 | |||||||
Julie Levisen | 1997 | 28.31 | 1:38.11 | |||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 31.88 | 2:09.99 | |||||||
4 | Agf Piger1 Gr1 | 1998 | 421 | 2:16.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anna Sommer Harrits | 1999 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 38.02 | 1:12.47 | |||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 34.89 | 1:47.36 | |||||||
Clara Holst | 1999 | 29.62 | 2:16.98 | |||||||
5 | Odder Piger | 1998 | 415 | 2:17.61 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 39.31 | 1:14.86 | |||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 34.28 | 1:49.14 | |||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 28.47 | 2:17.61 | |||||||
6 | Neptun Tøser | 1998 | 387 | 2:20.83 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 34.71 | 34.71 | |||||||
Anna Olsen | 1999 | 42.81 | 1:17.52 | |||||||
Laura Blendstrup | 1999 | 33.26 | 1:50.78 | |||||||
Celina G Winther | 1999 | 30.05 | 2:20.83 | |||||||
7 | Øvre Eiker J1 | 1996 | 338 | 2:27.28 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Maren Rasmussen | 1997 | 41.63 | 41.63 | |||||||
Ada Margrethe Wium | 1998 | 37.80 | 1:19.43 | |||||||
Hege Hetland Pedersen | 1996 | 35.75 | 1:55.18 | |||||||
Thale Berggren | 1997 | 32.10 | 2:27.28 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:31 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstadens Piger | 2000 | 503 | 2:09.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Mathilde Hager | 2001 | 36.09 | 1:10.15 | |||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 30.02 | 1:40.17 | |||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 28.92 | 2:09.09 | |||||||
2 | Thisted Gruppe 2 Piger | 2000 | 463 | 2:12.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Louise Sørensen | 2000 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 37.66 | 1:11.26 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 32.72 | 1:43.98 | |||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 28.71 | 2:12.69 | |||||||
3 | Agf Piger2 Gr2 | 2000 | 449 | 2:14.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 38.51 | 1:09.91 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 34.04 | 1:43.95 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | 30.13 | 2:14.08 | |||||||
4 | As Piger 1 Gr. 2 | 2000 | 447 | 2:14.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma A Andersen | 2000 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 39.35 | 1:13.38 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 31.05 | 1:44.43 | |||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 29.86 | 2:14.29 | |||||||
5 | As Piger 2 Gr. 2 | 2001 | 383 | 2:21.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 40.72 | 1:16.47 | |||||||
Caroline Schøn | 2001 | 33.99 | 1:50.46 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 30.84 | 2:21.30 | |||||||
6 | Aarhus Swim Piger 2 | 2000 | 355 | 2:25.02 | ||||||
Århus Swim | ||||||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 38.88 | 38.88 | |||||||
Line Johannsen | 2001 | 40.85 | 1:19.73 | |||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 32.63 | 1:52.36 | |||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 32.66 | 2:25.02 | |||||||
7 | Agf Piger3 Gr2 | 2001 | 349 | 2:25.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 37.03 | 37.03 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 41.18 | 1:18.21 | |||||||
Alberte Kaltoft | 2001 | 34.26 | 1:52.47 | |||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 33.34 | 2:25.81 | |||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 2 Gr. 1 | 1995 | 573 | 2:03.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 29.42 | 29.42 | |||||||
Anna Olesen | 1999 | 37.88 | 1:07.30 | |||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 27.45 | 1:34.75 | |||||||
Maria Bjørnbak | 1997 | 28.88 | 2:03.63 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 1 | 1990 | 539 | 2:06.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 33.85 | 1:07.74 | |||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 27.80 | 1:35.54 | |||||||
Camilla Johannesen | 1999 | 30.63 | 2:06.17 | |||||||
3 | Øvre Eiker J2 | 1994 | 536 | 2:06.35 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Linn Sofie Hansen | 1998 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Stine Lise Stenseth | 1994 | 33.69 | 1:07.59 | |||||||
Mari Hals | 1997 | 30.21 | 1:37.80 | |||||||
Ellen Camilla Hansen | 1995 | 28.55 | 2:06.35 | |||||||
4 | Odder Piger | 1998 | 431 | 2:15.87 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 35.11 | 35.11 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 38.90 | 1:14.01 | |||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 33.35 | 1:47.36 | |||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 28.51 | 2:15.87 | |||||||
5 | Neptun Tøser | 1998 | 388 | 2:20.78 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Anna Olsen | 1999 | 43.55 | 1:18.33 | |||||||
Laura Blendstrup | 1999 | 32.62 | 1:50.95 | |||||||
Celina G Winther | 1999 | 29.83 | 2:20.78 | |||||||
6 | Øvre Eiker J1 | 1996 | 356 | 2:24.85 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Maren Rasmussen | 1997 | 40.39 | 40.39 | |||||||
Ada Margrethe Wium | 1998 | 37.87 | 1:18.26 | |||||||
Hege Hetland Pedersen | 1996 | 34.36 | 1:52.62 | |||||||
Thale Berggren | 1997 | 32.23 | 2:24.85 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:31 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Indledende Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Drenge 2 Gr2 | 1998 | 485 | 1:56.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 30.81 | 1:03.32 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 26.83 | 1:30.15 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.67 | 1:56.82 | |||||||
2 | Hovedstadens Drenge | 1998 | 436 | 2:01.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Mathias Holdrup | 1999 | 33.56 | 1:06.03 | |||||||
Giano Grillo | 1998 | 28.21 | 1:34.24 | |||||||
Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 26.78 | 2:01.02 | |||||||
3 | Odder Drenge | 1998 | 428 | 2:01.81 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Alexander Jensen | 1999 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 35.86 | 1:07.16 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 27.64 | 1:34.80 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 27.01 | 2:01.81 | |||||||
4 | As Drenge 1 Gr. 2 | 1998 | 405 | 2:04.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 32.65 | 1:04.20 | |||||||
Martin Larsen | 1998 | 31.56 | 1:35.76 | |||||||
Thomas Kjær | 1998 | 28.29 | 2:04.05 | |||||||
5 | As Drenge 2 Gr. 2 | 1998 | 374 | 2:07.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 33.99 | 1:05.89 | |||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 35.52 | 1:41.41 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 25.94 | 2:07.35 | |||||||
6 | Thisted Gruppe 2 Drenge | 1998 | 352 | 2:09.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Marcus Boesen | 1999 | 33.23 | 1:08.67 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 30.47 | 1:39.14 | |||||||
Alexander Dahl | 2000 | 30.79 | 2:09.93 | |||||||
7 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2000 | 336 | 2:11.92 | ||||||
Århus Swim | ||||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 38.74 | 1:12.28 | |||||||
David Hjort | 2000 | 29.73 | 1:42.01 | |||||||
Søren Wolf | 2000 | 29.91 | 2:11.92 | |||||||
8 | Bsk08 1 | 1999 | 318 | 2:14.39 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Frederik Marcussen | 1999 | 35.96 | 1:12.50 | |||||||
Jens Søndergaard | 1999 | 31.69 | 1:44.19 | |||||||
Lukas Kranker | 2000 | 30.20 | 2:14.39 | |||||||
9 | Aarhus Swim Drenge 1 | 1998 | 285 | 2:19.47 | ||||||
Århus Swim | ||||||||||
Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 42.33 | 1:17.14 | |||||||
Simon Johannsen | 1998 | 34.44 | 1:51.58 | |||||||
Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 27.89 | 2:19.47 | |||||||
10 | Bsk08 2 | 2000 | 204 | 2:35.76 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Nicolai Sand | 2000 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 42.58 | 1:18.98 | |||||||
Anders Søndergaard | 2001 | 41.02 | 2:00.00 | |||||||
Alexander Boelt Cimpu | 2001 | 35.76 | 2:35.76 | |||||||
11 | Nedre Eiker SK G1 Jr. | 1999 | 184 | 2:41.26 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Hã¥vard Storbakken | 2001 | 43.59 | 43.59 | |||||||
Andreas Atilla Stenberg | 1999 | 38.71 | 1:22.30 | |||||||
Hans-Christian Moe Gullik | 2001 | 1:18.96 | 2:41.26 | |||||||
Mikail Calli | 2001 | 2:41.26 | ||||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1992 | 456 | 1:59.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 35.30 | 1:06.93 | |||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 26.90 | 1:33.83 | |||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 25.41 | 1:59.24 | |||||||
2 | Neptun Herrer | 1995 | 401 | 2:04.42 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 33.61 | 1:05.41 | |||||||
Jacob Harboe | 1998 | 29.30 | 1:34.71 | |||||||
Alexander Stær | 2001 | 29.71 | 2:04.42 | |||||||
3 | Aars Drenge 1 | 1992 | 399 | 2:04.63 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Simon Rasmussen | 1998 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 35.18 | 1:08.23 | |||||||
Nikolaj Rasmussen | 1993 | 29.45 | 1:37.68 | |||||||
Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 26.95 | 2:04.63 | |||||||
4 | Odder Drenge 2 | 1997 | 359 | 2:09.10 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Lasse Dall | 1997 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Yelizar M. G. Møller | 1998 | 38.87 | 1:08.41 | |||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 32.88 | 1:41.29 | |||||||
Mark Simonsen | 1997 | 27.81 | 2:09.10 | |||||||
5 | Nord Drenge | 1995 | 283 | 2:19.76 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Lars Christian Primdahl | 2000 | 44.68 | 44.68 | |||||||
Emil Poulsen | 1997 | 37.26 | 1:21.94 | |||||||
Ludvig Lind | 1998 | 31.18 | 1:53.12 | |||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 26.64 | 2:19.76 | |||||||
- | As Drenge 2 Gr. 1 | 1990 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 27.16 | 27.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:57 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Drenge 2 Gr2 | 1998 | 511 | 1:54.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 30.19 | 1:02.02 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 26.61 | 1:28.63 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.16 | 1:54.79 | |||||||
2 | As Drenge 1 Gr. 2 | 1998 | 469 | 1:58.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 31.98 | 1:02.52 | |||||||
Martin Larsen | 1998 | 30.52 | 1:33.04 | |||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 25.06 | 1:58.10 | |||||||
3 | Hovedstadens Drenge | 1998 | 469 | 1:58.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Mathias Holdrup | 1999 | 33.48 | 1:04.22 | |||||||
Giano Grillo | 1998 | 27.92 | 1:32.14 | |||||||
Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 26.00 | 1:58.14 | |||||||
4 | Odder Drenge | 1998 | 453 | 1:59.49 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Alexander Jensen | 1999 | 30.73 | 30.73 | |||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 34.92 | 1:05.65 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 27.19 | 1:32.84 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 26.65 | 1:59.49 | |||||||
5 | As Drenge 2 Gr. 2 | 1998 | 387 | 2:05.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 35.44 | 1:07.80 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 31.01 | 1:38.81 | |||||||
Thomas Kjær | 1998 | 27.11 | 2:05.92 | |||||||
6 | Thisted Gruppe 2 Drenge | 1998 | 379 | 2:06.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Jessen | 1998 | 31.06 | 31.06 | |||||||
Marcus Boesen | 1999 | 33.47 | 1:04.53 | |||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 32.02 | 1:36.55 | |||||||
Alexander Dahl | 2000 | 30.23 | 2:06.78 | |||||||
7 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2000 | 334 | 2:12.19 | ||||||
Århus Swim | ||||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 33.63 | 33.63 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 38.80 | 1:12.43 | |||||||
David Hjort | 2000 | 29.43 | 1:41.86 | |||||||
Søren Wolf | 2000 | 30.33 | 2:12.19 | |||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1992 | 711 | 1:42.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 26.48 | 26.48 | |||||||
Mads Larsen | 1994 | 28.68 | 55.16 | |||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 25.26 | 1:20.42 | |||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 22.43 | 1:42.85 | |||||||
2 | Aars Drenge 1 | 1992 | 416 | 2:02.90 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Simon Rasmussen | 1998 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 35.33 | 1:07.55 | |||||||
Nikolaj Rasmussen | 1993 | 28.65 | 1:36.20 | |||||||
Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 26.70 | 2:02.90 | |||||||
3 | Nord Drenge | 1984 | 412 | 2:03.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Emil Poulsen | 1997 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Ludvig Lind | 1998 | 33.43 | 1:06.93 | |||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 29.27 | 1:36.20 | |||||||
Patrick Levisen | 1984 | 27.12 | 2:03.32 | |||||||
4 | Odder Drenge 2 | 1997 | 383 | 2:06.34 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Mark Simonsen | 1997 | 35.50 | 1:09.52 | |||||||
Lasse Dall | 1997 | 27.75 | 1:37.27 | |||||||
Yelizar M. G. Møller | 1998 | 29.07 | 2:06.34 | |||||||
- | Neptun Herrer | 1995 | DSQ | Flyben i bryst v/50m | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:57 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2014 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 698 | 30.93 | 1:05.99 | 1:47.79 | 2:20.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 668 | 31.61 | 1:10.78 | 1:49.16 | 2:22.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 662 | 29.71 | 1:05.80 | 1:49.69 | 2:22.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asta Blanch | 1996 | 592 | 31.48 | 1:09.23 | 1:52.97 | 2:28.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 591 | 32.70 | 1:11.35 | 1:52.27 | 2:28.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 571 | 31.00 | 1:08.85 | 1:54.08 | 2:30.16 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lisa Schøn | 1999 | 560 | 33.19 | 1:13.20 | 1:56.65 | 2:31.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Bærentsen | 2000 | 508 | 33.38 | 1:13.23 | 2:00.51 | 2:36.11 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma A Andersen | 2000 | 496 | 35.80 | 1:14.67 | 2:01.71 | 2:37.39 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Smilla Lyhne | 2000 | 477 | 35.90 | 1:17.00 | 2:04.45 | 2:39.36 | Deltager ikke i finalen | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 469 | 33.97 | 1:17.70 | 2:03.99 | 2:40.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 469 | 34.54 | 1:16.20 | 2:02.34 | 2:40.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 466 | 36.75 | 1:17.26 | 2:03.92 | 2:40.69 | |||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Anna Bonde | 1999 | 455 | 35.97 | 1:17.55 | 2:05.85 | 2:41.90 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 450 | 35.73 | 1:18.87 | 2:03.85 | 2:42.48 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Sara Stecher | 1997 | 450 | 34.81 | 1:15.78 | 2:05.56 | 2:42.55 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
17 | Helene Seegert | 1994 | 443 | 34.41 | 1:15.60 | 2:05.10 | 2:43.38 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Maria M. Porsmose | 2000 | 441 | 38.48 | 1:17.57 | 2:06.02 | 2:43.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nanna Rolle | 2000 | 441 | 35.59 | 1:18.22 | 2:06.84 | 2:43.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 439 | 39.29 | 1:22.16 | 2:06.59 | 2:43.90 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | 434 | 36.54 | 1:21.34 | 2:07.71 | 2:44.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 424 | 38.42 | 1:19.59 | 2:08.65 | 2:45.76 | |||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 423 | 35.49 | 1:20.37 | 2:07.17 | 2:45.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cecilie Dalgas | 2000 | 421 | 37.97 | 1:19.41 | 2:08.61 | 2:46.22 | |||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Martha Moeslund | 1998 | 420 | 37.39 | 1:20.23 | 2:08.77 | 2:46.26 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
26 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 416 | 37.55 | 1:21.25 | 2:08.58 | 2:46.87 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Sarah Andersen | 1999 | 416 | 37.59 | 1:19.06 | 2:08.41 | 2:46.89 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emma Kjær | 1999 | 408 | 38.11 | 1:20.83 | 2:09.79 | 2:47.99 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anette Poulsen | 1999 | 402 | 38.10 | 1:19.04 | 2:08.94 | 2:48.82 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Clara Marott Schelde | 2000 | 400 | 38.23 | 1:18.61 | 2:09.14 | 2:49.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Caroline Christensen | 1999 | 397 | 40.36 | 1:22.66 | 2:08.33 | 2:49.40 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
32 | Josefine Knudsen | 1998 | 397 | 40.35 | 1:19.99 | 2:10.55 | 2:49.44 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
33 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 394 | 37.04 | 1:21.82 | 2:11.09 | 2:49.95 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
34 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 391 | 40.50 | 1:23.40 | 2:12.59 | 2:50.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Line Johannsen | 2001 | 387 | 38.53 | 1:24.48 | 2:12.40 | 2:50.96 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Anna Mathiasen | 2000 | 383 | 41.43 | 1:21.59 | 2:12.85 | 2:51.57 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
37 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 382 | 38.18 | 1:21.90 | 2:13.45 | 2:51.60 | |||
Odder IGF | ||||||||||
38 | Anne T. Nielsen | 1996 | 381 | 37.15 | 1:21.15 | 2:13.65 | 2:51.81 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
39 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 364 | 42.75 | 1:27.26 | 2:13.36 | 2:54.45 | |||
Odder IGF | ||||||||||
40 | Line Gertz | 2001 | 357 | 40.03 | 1:27.68 | 2:16.45 | 2:55.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
41 | Emma Lund | 2000 | 352 | 38.33 | 1:23.01 | 2:15.34 | 2:56.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 331 | 41.98 | 1:27.09 | 2:19.43 | 2:59.99 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
43 | Ida Mikkelsen | 1998 | 330 | 37.97 | 1:23.21 | 2:20.13 | 3:00.14 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mie Mellerup | 2000 | 316 | 42.37 | 1:29.79 | 2:19.55 | 3:02.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Esra Øzkan | 1998 | 315 | 43.81 | 1:25.97 | 2:20.59 | 3:03.00 | |||
Odder IGF | ||||||||||
46 | Ida Riber | 1999 | 311 | 41.49 | 1:31.38 | 2:21.85 | 3:03.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 302 | 41.57 | 1:26.41 | 2:21.38 | 3:05.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Louise Warming | 1997 | 298 | 39.80 | 1:26.65 | 2:23.22 | 3:06.49 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
49 | Trine Rasmussen | 1999 | 292 | 42.17 | 1:29.12 | 2:22.05 | 3:07.73 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
50 | Ida S Olesen | 2003 | 289 | 44.56 | 1:32.04 | 2:23.65 | 3:08.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Kirstine Lykke Sørensen | 1997 | 288 | 38.00 | 1:23.42 | 2:24.93 | 3:08.47 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
52 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 287 | 42.76 | 1:28.55 | 2:25.90 | 3:08.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
53 | Line Hesselvang | 1998 | 263 | 44.78 | 1:32.17 | 2:30.29 | 3:14.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Karoline Nielsen | 1997 | DNF | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Johannesen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Klara Therkildsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Søe Beith | 1996 | DSQ | Rygl. i bryst v/125m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Kiilgaard | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | DSQ | Rygl. vend. v/100 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 735 | 30.57 | 1:07.78 | 1:45.31 | 2:18.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 725 | 31.17 | 1:06.77 | 1:47.35 | 2:18.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 674 | 30.37 | 1:06.25 | 1:49.20 | 2:22.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asta Blanch | 1996 | 659 | 31.26 | 1:07.43 | 1:49.50 | 2:23.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 624 | 32.72 | 1:11.67 | 1:51.86 | 2:25.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lisa Schøn | 1999 | 585 | 32.23 | 1:55.19 | 2:28.91 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 494 | 34.05 | 1:16.28 | 2:01.98 | 2:37.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2014 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 561 | 26.47 | 1:02.23 | 1:37.82 | 2:12.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 535 | 29.34 | 1:04.27 | 1:43.25 | 2:14.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 508 | 31.16 | 1:05.12 | 1:45.61 | 2:17.34 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | 482 | 29.68 | 1:05.90 | 1:47.54 | 2:19.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Bach | 1997 | 477 | 29.77 | 1:06.01 | 1:49.89 | 2:20.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 470 | 30.06 | 1:06.28 | 1:49.62 | 2:20.91 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 465 | 31.14 | 1:07.62 | 1:48.35 | 2:21.42 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Sebastian Reese | 1998 | 453 | 31.13 | 1:09.80 | 1:48.97 | 2:22.70 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Giano Grillo | 1998 | 433 | 31.42 | 1:10.09 | 1:53.18 | 2:24.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marcus Brandborg | 1997 | 431 | 30.29 | 1:09.05 | 1:50.14 | 2:25.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 415 | 31.82 | 1:08.89 | 1:52.35 | 2:26.93 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonathan Kristensen | 1998 | 413 | 30.66 | 1:08.77 | 1:52.46 | 2:27.14 | |||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Andreas K Larsen | 1999 | 412 | 31.86 | 1:09.44 | 1:53.43 | 2:27.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Vestergaard | 1999 | 407 | 32.60 | 1:09.10 | 1:55.90 | 2:27.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 401 | 31.38 | 1:12.54 | 1:55.43 | 2:28.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 392 | 33.28 | 1:12.45 | 1:53.96 | 2:29.69 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Jannik Skov | 1997 | 382 | 33.22 | 1:11.53 | 1:54.78 | 2:31.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lasse Harde | 1998 | 373 | 35.00 | 1:14.24 | 1:58.68 | 2:32.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 353 | 34.04 | 1:13.17 | 1:58.41 | 2:35.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 349 | 32.40 | 1:13.13 | 1:58.84 | 2:35.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lars Lyhne | 1999 | 349 | 34.38 | 1:10.57 | 1:59.77 | 2:35.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emil Poulsen | 1997 | 338 | 33.20 | 1:14.62 | 1:59.45 | 2:37.35 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Mark Simonsen | 1997 | 332 | 36.25 | 1:16.51 | 2:01.82 | 2:38.24 | |||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 327 | 37.80 | 1:17.22 | 2:03.47 | 2:39.09 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | David Hjort | 2000 | 327 | 31.85 | 1:11.53 | 2:02.07 | 2:39.10 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Rune Nørgaard | 2000 | 303 | 34.86 | 1:18.59 | 2:08.58 | 2:43.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Alexander Stær | 2001 | 300 | 36.49 | 1:19.53 | 2:07.75 | 2:43.61 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
28 | Thomas Frederiksen | 2000 | 295 | 36.56 | 1:17.73 | 2:07.96 | 2:44.64 | |||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Jens Søndergaard | 1999 | 290 | 33.42 | 1:19.75 | 2:09.54 | 2:45.47 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
30 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 287 | 39.64 | 1:23.11 | 2:08.39 | 2:46.02 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Janus Meinert | 1995 | DSQ | d.flysp. vend ryg/br | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Johannsen | 1998 | DSQ | 2 armtag i br. | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2014 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 797 | 25.72 | 55.44 | 1:29.78 | 1:58.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 606 | 27.66 | 1:00.66 | 1:38.56 | 2:09.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | 529 | 28.66 | 1:03.18 | 1:44.05 | 2:15.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Bach | 1997 | 516 | 29.35 | 1:04.94 | 1:47.62 | 2:16.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 511 | 31.80 | 1:06.82 | 1:46.34 | 2:17.04 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 456 | 31.06 | 1:08.41 | 1:48.86 | 2:22.40 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Giano Grillo | 1998 | 447 | 30.91 | 1:08.74 | 1:51.50 | 2:23.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:41 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 353 | 35.60 | 1:12.11 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 290 | 36.99 | 1:17.00 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 274 | 37.12 | 1:18.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 270 | 38.48 | 1:18.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 259 | 37.69 | 1:19.95 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 254 | 38.37 | 1:20.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 254 | 38.18 | 1:20.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Væver | 2002 | 251 | 38.48 | 1:20.78 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Lærke Høgsted | 2003 | 251 | 37.74 | 1:20.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Lea Serup Schøn | 2002 | 238 | 39.14 | 1:22.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Chili Müller | 2002 | 221 | 39.59 | 1:24.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 215 | 40.66 | 1:25.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 199 | 41.96 | 1:27.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja Romanski | 2003 | 198 | 40.55 | 1:27.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 559 | 30.04 | 1:01.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 538 | 30.62 | 1:02.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 535 | 30.08 | 1:02.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 504 | 30.72 | 1:04.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | 494 | 31.57 | 1:04.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 483 | 31.44 | 1:05.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 481 | 32.31 | 1:05.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Bach Andersen | 2001 | 449 | 31.74 | 1:06.59 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 441 | 32.42 | 1:07.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Cecilie Dalgas | 2000 | 439 | 32.37 | 1:07.11 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Caroline Schøn | 2001 | 437 | 32.44 | 1:07.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Rolle | 2000 | 437 | 32.94 | 1:07.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 425 | 33.24 | 1:07.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Nikoline Østerberg | 2000 | 423 | 33.01 | 1:07.91 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 423 | 32.63 | 1:07.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 412 | 33.05 | 1:08.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 410 | 33.30 | 1:08.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 405 | 32.90 | 1:08.91 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 404 | 32.36 | 1:08.95 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Camilla D. Hansen | 2000 | 399 | 33.24 | 1:09.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 397 | 33.58 | 1:09.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 394 | 33.54 | 1:09.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Camilla Ottesen | 2000 | 371 | 34.07 | 1:10.96 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Stine Nerland | 2001 | 366 | 33.15 | 1:11.25 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Astrid Yde | 2000 | 362 | 34.91 | 1:11.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Line Gertz | 2001 | 361 | 34.69 | 1:11.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Signe Rosendal | 2000 | 358 | 34.03 | 1:11.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Camilla Outzen | 2000 | 358 | 34.92 | 1:11.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 355 | 34.46 | 1:11.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Line Sloth Holm | 2001 | 347 | 35.42 | 1:12.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sine Johansen | 2000 | 347 | 35.10 | 1:12.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 338 | 35.42 | 1:13.17 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
33 | Kirstine Frandsen | 2001 | 335 | 34.93 | 1:13.42 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 326 | 35.94 | 1:14.06 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
35 | Emma Lund | 2000 | 326 | 36.10 | 1:14.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Maja Meinert | 2001 | 325 | 36.59 | 1:14.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 313 | 35.88 | 1:15.08 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
38 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 311 | 35.53 | 1:15.22 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
39 | Maria Rye | 2001 | 305 | 36.08 | 1:15.77 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
40 | Mie Mellerup | 2000 | 293 | 36.33 | 1:16.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anne Rytter | 2000 | 289 | 37.83 | 1:17.10 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
42 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 282 | 37.82 | 1:17.73 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
43 | Aurora Inderberg | 2001 | 257 | 38.99 | 1:20.13 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
44 | Line Hetland Pedersen | 2000 | 254 | 38.18 | 1:20.52 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 636 | 28.93 | 59.31 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 589 | 29.31 | 1:00.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 559 | 30.11 | 1:01.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 548 | 30.49 | 1:02.32 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | 546 | 30.50 | 1:02.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Linn Sofie Hansen | 1998 | 542 | 30.31 | 1:02.54 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Celina G Winther | 1999 | 515 | 30.48 | 1:03.62 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 512 | 30.95 | 1:03.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 509 | 30.80 | 1:03.86 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Sofie Rasmussen | 1999 | 508 | 30.88 | 1:03.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Anne Tollerup | 1998 | 495 | 31.18 | 1:04.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Charlotte Jensen | 1994 | 490 | 30.60 | 1:04.69 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 486 | 31.23 | 1:04.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Una Møller | 1998 | 481 | 31.27 | 1:05.06 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 476 | 31.85 | 1:05.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Clara Holst | 1999 | 470 | 31.38 | 1:05.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Ada Margrethe Wium | 1998 | 465 | 31.11 | 1:05.80 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 463 | 31.46 | 1:05.92 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 444 | 31.75 | 1:06.82 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camilla Johannesen | 1999 | 444 | 32.57 | 1:06.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anne T. Nielsen | 1996 | 436 | 32.61 | 1:07.23 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Storgaard | 1996 | 431 | 32.77 | 1:07.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 427 | 32.94 | 1:07.69 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Anna Olesen | 1999 | 427 | 32.85 | 1:07.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 416 | 33.62 | 1:08.31 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Sofie Poulsen | 1999 | 413 | 33.34 | 1:08.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 403 | 32.75 | 1:09.02 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
28 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 391 | 33.68 | 1:09.73 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Hege Hetland Pedersen | 1996 | 377 | 34.09 | 1:10.57 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Klara Therkildsen | 1999 | 365 | 34.78 | 1:11.33 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
31 | Thale Berggren | 1997 | 346 | 34.83 | 1:12.60 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
32 | Maren Rasmussen | 1997 | 327 | 35.53 | 1:14.03 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Ida Mikkelsen | 1998 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 377 | 34.59 | 1:10.61 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 325 | 35.31 | 1:14.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 310 | 36.33 | 1:15.34 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
4 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 281 | 37.27 | 1:17.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 273 | 37.35 | 1:18.60 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 265 | 38.29 | 1:19.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 263 | 37.56 | 1:19.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 568 | 30.06 | 1:01.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 545 | 30.23 | 1:02.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 524 | 30.57 | 1:03.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | 505 | 31.18 | 1:04.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 496 | 31.11 | 1:04.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 483 | 32.37 | 1:05.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Hager | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 693 | 28.02 | 57.63 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 660 | 28.87 | 58.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 571 | 30.25 | 1:01.48 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 557 | 29.96 | 1:01.96 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Celina G Winther | 1999 | 552 | 30.20 | 1:02.15 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 550 | 29.83 | 1:02.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Linn Sofie Hansen | 1998 | 534 | 30.68 | 1:02.85 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Hansen Møbler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Reimer | 2000 | 407 | 28.48 | 1:00.62 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 315 | 32.17 | 1:05.98 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Alexander Dahl | 2000 | 309 | 31.75 | 1:06.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | August Bugge | 2000 | 295 | 33.13 | 1:07.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Schiby | 2001 | 291 | 33.21 | 1:07.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads L. Werther | 2000 | 281 | 33.07 | 1:08.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 267 | 33.74 | 1:09.71 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 266 | 33.36 | 1:09.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 265 | 33.02 | 1:09.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lawrence Langley | 2001 | 260 | 34.23 | 1:10.33 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 255 | 33.15 | 1:10.86 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Anders Vestergaard | 2001 | 253 | 34.87 | 1:11.04 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Nicolai Sand | 2000 | 240 | 34.46 | 1:12.24 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
14 | Lukas Kranker | 2000 | 239 | 33.13 | 1:12.35 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
15 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 235 | 35.42 | 1:12.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 234 | 34.83 | 1:12.89 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Scott Stegenborg | 2000 | 228 | 35.46 | 1:13.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Nielsen | 2000 | 223 | 35.06 | 1:14.02 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Laurits Mark Jensen | 2001 | 221 | 36.69 | 1:14.22 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
20 | Christian Bonde | 2001 | 220 | 36.51 | 1:14.38 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Anders Søndergaard | 2001 | 201 | 37.59 | 1:16.71 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
22 | Hã¥vard Storbakken | 2001 | 200 | 36.79 | 1:16.75 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
23 | Alexander Boelt Cimpu | 2001 | 198 | 37.31 | 1:17.05 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
24 | Hans-Christian Moe Gullik | 2001 | 196 | 36.20 | 1:17.27 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Mikail Calli | 2001 | 179 | 36.89 | 1:19.62 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 166 | 38.06 | 1:21.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Hansen Møbler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 506 | 27.55 | 56.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 471 | 27.68 | 57.74 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 452 | 28.64 | 58.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Martin Larsen | 1998 | 451 | 28.38 | 58.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Harboe | 1998 | 431 | 29.08 | 59.46 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Oskar Jørgensen | 1998 | 427 | 29.42 | 59.66 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 426 | 28.75 | 59.70 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 419 | 28.69 | 1:00.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 416 | 28.98 | 1:00.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Jensen | 1999 | 406 | 29.11 | 1:00.68 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Thomas Kjær | 1998 | 403 | 29.37 | 1:00.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 402 | 29.45 | 1:00.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lasse Harde | 1998 | 401 | 29.55 | 1:00.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lars Lyhne | 1999 | 398 | 29.08 | 1:01.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil D. Nielsen | 1999 | 392 | 29.84 | 1:01.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 391 | 29.34 | 1:01.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 390 | 29.56 | 1:01.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 389 | 29.66 | 1:01.51 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Marcus Boesen | 1999 | 383 | 29.07 | 1:01.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Simon Rasmussen | 1998 | 376 | 29.62 | 1:02.21 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 368 | 29.13 | 1:02.68 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 368 | 29.89 | 1:02.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederik Marcussen | 1999 | 366 | 29.85 | 1:02.80 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
24 | Mathias Holdrup | 1999 | 360 | 30.47 | 1:03.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 350 | 31.16 | 1:03.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 346 | 30.39 | 1:04.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Morten Due Nielsen | 1999 | 330 | 31.06 | 1:05.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Toke Cramer | 1998 | 328 | 30.68 | 1:05.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 328 | 30.19 | 1:05.16 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 319 | 31.71 | 1:05.74 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Jens Bo Conrad | 1998 | 312 | 31.61 | 1:06.20 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
32 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 295 | 33.14 | 1:07.47 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
33 | Magnus Lerche | 1999 | 287 | 32.87 | 1:08.12 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Hansen Møbler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 556 | 26.81 | 54.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | 521 | 26.75 | 55.84 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 471 | 27.70 | 57.72 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 432 | 28.92 | 59.43 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 424 | 28.64 | 59.79 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 421 | 28.87 | 59.92 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Marc Ochsendorf | 1996 | 419 | 29.29 | 1:00.01 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Kristian Ranghøj | 1995 | 419 | 28.81 | 1:00.02 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 407 | 28.93 | 1:00.63 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 390 | 29.50 | 1:01.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jannik Skov | 1997 | 371 | 29.61 | 1:02.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Poulsen | 1997 | 349 | 30.37 | 1:03.82 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:01 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Hansen Møbler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Reimer | 2000 | 432 | 27.92 | 59.41 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 335 | 31.12 | 1:04.68 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Alexander Dahl | 2000 | 311 | 32.17 | 1:06.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Schiby | 2001 | 297 | 33.03 | 1:07.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | August Bugge | 2000 | 296 | 32.80 | 1:07.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads L. Werther | 2000 | 288 | 32.79 | 1:07.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 280 | 32.95 | 1:08.67 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Hansen Møbler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 543 | 26.03 | 55.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 511 | 27.45 | 56.19 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 482 | 27.90 | 57.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Martin Larsen | 1998 | 468 | 27.89 | 57.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oskar Jørgensen | 1998 | 456 | 28.35 | 58.35 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Jacob Harboe | 1998 | 447 | 28.80 | 58.76 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 421 | 29.28 | 59.94 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Hansen Møbler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 602 | 25.95 | 53.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Strand | 1997 | 514 | 26.28 | 56.07 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 495 | 27.26 | 56.81 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 467 | 28.23 | 57.92 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 438 | 28.51 | 59.15 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marc Ochsendorf | 1996 | 425 | 29.04 | 59.74 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 394 | 29.07 | 1:01.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 254 | 45.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Væver | 2002 | 226 | 47.26 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 205 | 48.77 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Lea Serup Schøn | 2002 | 203 | 48.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 202 | 49.07 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Nadja Brinckmann | 2002 | 190 | 50.05 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 184 | 50.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lærke Als | 2002 | 171 | 51.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma A Andersen | 2000 | 359 | 40.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 345 | 41.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla D. Hansen | 2000 | 337 | 41.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Mie Mellerup | 2000 | 335 | 41.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 329 | 41.69 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Signe Rosendal | 2000 | 329 | 41.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Ibsen | 2001 | 299 | 43.06 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 298 | 43.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Schøn | 2001 | 289 | 43.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Inderberg | 2001 | 288 | 43.57 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Maria Rye | 2001 | 288 | 43.58 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Line Sloth Holm | 2001 | 282 | 43.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 281 | 43.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Sidse Månsson | 2000 | 279 | 44.06 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maja Meinert | 2001 | 265 | 44.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 264 | 44.89 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Astrid Yde | 2000 | 247 | 45.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 231 | 46.92 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Emilia Nielsen | 2000 | 202 | 49.01 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 666 | 32.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 572 | 34.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 525 | 35.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mari Hals | 1997 | 502 | 36.22 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 492 | 36.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 488 | 36.56 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 473 | 36.94 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Ada Margrethe Wium | 1998 | 457 | 37.38 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Sofie Poulsen | 1999 | 453 | 37.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lisa Schøn | 1999 | 428 | 38.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Linn Sofie Hansen | 1998 | 419 | 38.48 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Caroline Christensen | 1999 | 415 | 38.61 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Anna Olesen | 1999 | 408 | 38.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Bonde | 1999 | 407 | 38.85 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 384 | 39.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 381 | 39.71 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Anne Ølund | 1996 | 380 | 39.73 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 361 | 40.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Emma Kjær | 1999 | 357 | 40.58 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Storgaard | 1996 | 350 | 40.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Martha Moeslund | 1998 | 347 | 40.96 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Anne T. Nielsen | 1996 | 309 | 42.58 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christine Skouboe | 1997 | 306 | 42.73 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Christina Nielsen | 1997 | 295 | 43.26 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Trine Rasmussen | 1999 | 288 | 43.58 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
26 | Emilie Morberg Andersen | 1997 | 276 | 44.22 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
27 | Klara Therkildsen | 1999 | 261 | 45.06 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:26 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 271 | 44.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Væver | 2002 | 266 | 44.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Lea Serup Schøn | 2002 | 236 | 46.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 229 | 47.07 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 225 | 47.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 215 | 48.07 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Nadja Brinckmann | 2002 | 210 | 48.45 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma A Andersen | 2000 | 423 | 38.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 375 | 39.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Rosendal | 2000 | 374 | 39.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla D. Hansen | 2000 | 369 | 40.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Mie Mellerup | 2000 | 359 | 40.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 342 | 41.15 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Maja Ibsen | 2001 | 315 | 42.30 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: SIFA TV-Bingo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 732 | 31.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 600 | 34.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 552 | 35.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mari Hals | 1997 | 519 | 35.82 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 508 | 36.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 505 | 36.16 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 501 | 36.26 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 329 | 36.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Johan Reimer | 2000 | 327 | 36.62 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 286 | 38.29 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alexander Stær | 2001 | 256 | 39.75 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Lasse Jensen | 2000 | 240 | 40.63 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren Wolf | 2000 | 234 | 40.92 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Anders Vestergaard | 2001 | 211 | 42.40 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Thomas Schiby | 2001 | 206 | 42.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andre Portã¥s Anderssen | 2000 | 192 | 43.74 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Hã¥vard Storbakken | 2001 | 135 | 49.21 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Mikail Calli | 2001 | DSQ | crawlben v/start | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Reese | 1998 | 472 | 32.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ludvig Lind | 1998 | 410 | 33.97 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 409 | 33.99 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Frederik Marcussen | 1999 | 368 | 35.22 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Alexander Jensen | 1999 | 353 | 35.70 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Morten Due Nielsen | 1999 | 325 | 36.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 321 | 36.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 306 | 37.45 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frederik Peter Bager | 1999 | 299 | 37.74 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 287 | 38.26 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 277 | 38.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Atilla Stenberg | 1999 | 251 | 40.02 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 582 | 30.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | 546 | 30.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 487 | 32.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolas Blanch | 1997 | 466 | 32.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | 449 | 32.97 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 416 | 33.82 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Brandborg | 1997 | 407 | 34.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jannik Skov | 1997 | 381 | 34.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marc Ochsendorf | 1996 | 361 | 35.45 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 349 | 35.84 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens Bach | 1997 | 334 | 36.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 434 | 33.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Johan Reimer | 2000 | 389 | 34.56 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 312 | 37.21 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alexander Stær | 2001 | 256 | 39.73 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Søren Wolf | 2000 | 255 | 39.81 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Lasse Jensen | 2000 | 234 | 40.96 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Vestergaard | 2001 | 209 | 42.54 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Reese | 1998 | 497 | 31.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 452 | 32.88 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Ludvig Lind | 1998 | 435 | 33.30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Alexander Jensen | 1999 | 380 | 34.85 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Frederik Marcussen | 1999 | 369 | 35.19 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Morten Due Nielsen | 1999 | 360 | 35.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 342 | 36.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 652 | 29.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | 602 | 29.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 562 | 30.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolas Blanch | 1997 | 490 | 32.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | 462 | 32.64 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | 452 | 32.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 420 | 33.70 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Labtech Data |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 264 | 40.71 | 1:25.72 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 242 | 40.58 | 1:28.33 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 190 | 44.25 | 1:35.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Labtech Data |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 526 | 32.25 | 1:08.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 502 | 32.77 | 1:09.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 466 | 33.78 | 1:11.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 397 | 35.80 | 1:14.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 382 | 35.13 | 1:15.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 382 | 35.07 | 1:15.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 378 | 35.44 | 1:16.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Bach Andersen | 2001 | 353 | 34.99 | 1:17.87 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 341 | 37.90 | 1:18.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mathilde Hager | 2001 | 335 | 36.91 | 1:19.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Clara Marott Schelde | 2000 | 333 | 37.95 | 1:19.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 331 | 37.17 | 1:19.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Nikoline Østerberg | 2000 | 330 | 36.43 | 1:19.65 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 322 | 38.14 | 1:20.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 312 | 38.20 | 1:21.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 299 | 38.08 | 1:22.26 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 295 | 38.91 | 1:22.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 294 | 37.75 | 1:22.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Line Johannsen | 2001 | 288 | 38.87 | 1:23.36 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 263 | 40.31 | 1:25.88 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 256 | 38.70 | 1:26.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 245 | 38.96 | 1:27.88 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
23 | Line Hetland Pedersen | 2000 | 103 | 52.20 | 1:57.13 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Labtech Data |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 596 | 31.27 | 1:05.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 556 | 31.68 | 1:06.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asta Blanch | 1996 | 553 | 32.26 | 1:07.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 532 | 32.38 | 1:07.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Sofie Rasmussen | 1999 | 507 | 32.43 | 1:09.02 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 493 | 31.89 | 1:09.68 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Anne Tollerup | 1998 | 440 | 34.10 | 1:12.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Anna Bonde | 1999 | 423 | 34.38 | 1:13.28 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 408 | 34.05 | 1:14.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Sara Stecher | 1997 | 406 | 35.53 | 1:14.34 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
11 | Helene Seegert | 1994 | 400 | 35.13 | 1:14.71 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Una Møller | 1998 | 396 | 35.30 | 1:14.92 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 365 | 36.01 | 1:16.99 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Anne-Katrine Kiilgaard | 1999 | 342 | 37.08 | 1:18.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 309 | 38.14 | 1:21.35 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Hege Hetland Pedersen | 1996 | 303 | 37.39 | 1:21.89 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Thale Berggren | 1997 | 280 | 38.64 | 1:24.10 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Labtech Data |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 288 | 39.93 | 1:23.30 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 269 | 40.81 | 1:25.24 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 227 | 42.16 | 1:30.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Labtech Data |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bærentsen | 2000 | 543 | 32.45 | 1:07.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 538 | 32.21 | 1:07.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 464 | 34.30 | 1:11.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 433 | 34.02 | 1:12.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 419 | 34.55 | 1:13.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 409 | 35.02 | 1:14.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Bach Andersen | 2001 | 385 | 34.83 | 1:15.65 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Labtech Data |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 672 | 29.28 | 1:02.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 599 | 31.04 | 1:05.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Asta Blanch | 1996 | 586 | 31.22 | 1:05.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jackie Gade | 1998 | 561 | 31.22 | 1:06.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Rasmussen | 1999 | 532 | 31.85 | 1:07.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 498 | 31.42 | 1:09.45 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Anne Tollerup | 1998 | 462 | 33.06 | 1:11.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Himmerlands Boligforening |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 363 | 31.54 | 1:07.90 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 355 | 32.25 | 1:08.45 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Rune Nørgaard | 2000 | 281 | 34.97 | 1:13.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Stær | 2001 | 231 | 36.43 | 1:18.92 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Alexander Dahl | 2000 | 207 | 38.08 | 1:21.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 159 | 40.44 | 1:29.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 157 | 41.35 | 1:29.73 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Himmerlands Boligforening |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Reese | 1998 | 439 | 29.99 | 1:03.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 437 | 29.56 | 1:03.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 420 | 30.36 | 1:04.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jacob Harboe | 1998 | 419 | 30.77 | 1:04.78 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Jonathan Kristensen | 1998 | 418 | 30.73 | 1:04.82 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Andreas Vestergaard | 1999 | 375 | 32.64 | 1:07.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 362 | 32.20 | 1:07.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Oskar Jørgensen | 1998 | 359 | 31.69 | 1:08.20 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Toke Cramer | 1998 | 358 | 32.66 | 1:08.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 358 | 31.35 | 1:08.25 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Andreas K Larsen | 1999 | 312 | 32.97 | 1:11.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ludvig Lind | 1998 | 311 | 33.55 | 1:11.49 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 310 | 32.84 | 1:11.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 303 | 33.23 | 1:12.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 289 | 34.65 | 1:13.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 288 | 34.13 | 1:13.39 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Jens Søndergaard | 1999 | 273 | 34.03 | 1:14.72 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Thomas Kjær | 1998 | 251 | 35.22 | 1:16.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Morten Due Nielsen | 1999 | 243 | 37.03 | 1:17.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Enevold Sørensen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Sponsor: Himmerlands Boligforening |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 550 | 27.96 | 59.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | 503 | 28.41 | 1:00.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 400 | 29.67 | 1:05.77 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 387 | 31.54 | 1:06.52 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 357 | 31.91 | 1:08.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Himmerlands Boligforening |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 453 | 30.36 | 1:03.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 407 | 30.33 | 1:05.40 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Rune Nørgaard | 2000 | 288 | 34.40 | 1:13.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Stær | 2001 | 240 | 35.91 | 1:17.93 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 190 | 38.88 | 1:24.24 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Dahl | 2000 | 188 | 38.86 | 1:24.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 179 | 39.32 | 1:26.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Himmerlands Boligforening |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 485 | 28.85 | 1:01.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 467 | 28.91 | 1:02.45 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Sebastian Reese | 1998 | 450 | 29.83 | 1:03.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Harboe | 1998 | 420 | 30.70 | 1:04.71 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Giano Grillo | 1998 | 402 | 29.90 | 1:05.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Vestergaard | 1999 | 359 | 32.29 | 1:08.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 355 | 32.16 | 1:08.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Himmerlands Boligforening |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 696 | 25.57 | 54.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | 531 | 28.08 | 59.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 452 | 28.61 | 1:03.15 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 393 | 30.53 | 1:06.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 370 | 31.59 | 1:07.48 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 305 | 42.97 | 1:28.03 | 2:14.00 | 2:58.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 284 | 45.40 | 1:32.41 | 2:18.29 | 3:02.53 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 226 | 47.37 | 1:38.55 | 2:29.48 | 3:17.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Romanski | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 540 | 34.60 | 1:11.94 | 1:50.17 | 2:27.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 534 | 36.56 | 1:13.36 | 1:50.67 | 2:27.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Sørensen | 2000 | 529 | 35.50 | 1:13.08 | 1:51.02 | 2:28.32 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma A Andersen | 2000 | 520 | 35.62 | 1:13.17 | 1:51.54 | 2:29.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 511 | 35.67 | 1:13.85 | 1:52.64 | 2:30.10 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Mathiasen | 2000 | 472 | 37.29 | 1:16.01 | 1:55.20 | 2:34.15 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nanna Rolle | 2000 | 424 | 38.89 | 1:19.39 | 2:00.10 | 2:39.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Cecilie Dalgas | 2000 | 386 | 39.10 | 1:19.95 | 2:02.71 | 2:44.84 | |||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Matilde Bodilsen | 2001 | 375 | 39.67 | 1:22.46 | 2:05.82 | 2:46.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 365 | 41.41 | 1:23.02 | 2:05.98 | 2:47.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Camilla Ottesen | 2000 | 342 | 39.99 | 1:22.99 | 2:07.26 | 2:51.49 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Stine Nerland | 2001 | 325 | 41.03 | 1:24.93 | 2:10.58 | 2:54.53 | |||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Anne Rytter | 2000 | 322 | 42.31 | 1:26.76 | 2:11.84 | 2:55.03 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 309 | 43.05 | 1:28.88 | 2:13.41 | 2:57.38 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 308 | 43.07 | 1:28.26 | 2:14.49 | 2:57.67 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Sine Johansen | 2000 | 306 | 40.60 | 1:26.66 | 2:13.05 | 2:57.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kirstine Frandsen | 2001 | 298 | 42.89 | 1:29.52 | 2:15.39 | 2:59.57 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mie Mellerup | 2000 | 247 | 43.75 | 1:33.16 | 2:23.08 | 3:11.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria M. Porsmose | 2000 | DSQ | Afslutn. u/vand | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jackie Gade | 1998 | 556 | 35.38 | 1:11.87 | 1:49.06 | 2:25.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 522 | 35.85 | 1:13.13 | 1:51.51 | 2:29.00 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lenette Nielsen | 1997 | 518 | 35.79 | 1:13.68 | 1:51.74 | 2:29.43 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 499 | 35.73 | 1:14.50 | 1:53.61 | 2:31.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 458 | 37.47 | 1:17.05 | 1:56.24 | 2:35.69 | |||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Josefine Knudsen | 1998 | 447 | 37.08 | 1:16.96 | 1:57.64 | 2:36.95 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Sofia Cathrine Doni | 1999 | 443 | 37.16 | 1:16.66 | 1:57.25 | 2:37.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anette Poulsen | 1999 | 434 | 36.52 | 1:16.42 | 1:57.85 | 2:38.43 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 431 | 37.68 | 1:17.10 | 1:57.97 | 2:38.81 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sarah Andersen | 1999 | 427 | 38.55 | 1:18.49 | 1:59.37 | 2:39.35 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 392 | 40.64 | 1:22.64 | 2:04.29 | 2:44.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Camilla Johannesen | 1999 | 381 | 39.29 | 1:20.90 | 2:03.80 | 2:45.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 379 | 38.50 | 1:20.70 | 2:03.03 | 2:45.85 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 373 | 39.30 | 1:21.62 | 2:04.71 | 2:46.69 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
15 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 366 | 39.07 | 1:21.65 | 2:05.08 | 2:47.65 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Esra Øzkan | 1998 | 349 | 40.54 | 1:24.15 | 2:07.80 | 2:50.36 | |||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Celina G Winther | 1999 | 348 | 40.60 | 1:23.57 | 2:06.99 | 2:50.52 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Sigrid Jensen | 1999 | 347 | 39.49 | 1:23.36 | 2:08.39 | 2:50.73 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Karoline Nielsen | 1997 | 332 | 40.90 | 1:24.69 | 2:09.51 | 2:53.22 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ida Mikkelsen | 1998 | 306 | 41.58 | 1:26.37 | 2:12.60 | 2:57.94 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Line Hesselvang | 1998 | 295 | 42.47 | 1:28.11 | 2:14.08 | 3:00.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Trine Rasmussen | 1999 | 294 | 42.25 | 1:27.66 | 2:14.79 | 3:00.36 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
23 | Louise Warming | 1997 | 281 | 43.21 | 1:28.67 | 2:15.75 | 3:03.10 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | August Bugge | 2000 | 273 | 40.00 | 1:21.19 | 2:02.63 | 2:43.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 259 | 39.29 | 1:21.41 | 2:04.62 | 2:46.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Nielsen | 2000 | 202 | 41.31 | 1:27.39 | 2:13.65 | 3:00.74 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Hans-Christian Moe Gullik | 2001 | DSQ | ej forts. bev v/125m | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Magnus Boldrup Birn | 2000 | DSQ | ej forts. bev v/150m | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | DSQ | afslutn. u/vand | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 511 | 30.83 | 1:03.73 | 1:37.89 | 2:12.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 460 | 32.67 | 1:08.15 | 1:43.28 | 2:17.39 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Jensen | 1999 | 436 | 32.80 | 1:08.79 | 1:44.30 | 2:19.90 | |||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Lars Lyhne | 1999 | 414 | 32.22 | 1:08.60 | 1:46.12 | 2:22.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 407 | 33.26 | 1:09.28 | 1:46.49 | 2:23.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Martin Larsen | 1998 | 387 | 33.98 | 1:10.49 | 1:48.36 | 2:25.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil D. Nielsen | 1999 | 378 | 34.39 | 1:11.20 | 1:49.10 | 2:26.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Harde | 1998 | 353 | 36.07 | 1:14.84 | 1:53.59 | 2:30.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Johannsen | 1998 | 330 | 36.71 | 1:15.59 | 1:54.51 | 2:33.45 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 320 | 36.34 | 1:14.83 | 1:54.62 | 2:35.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Holdrup | 1999 | 299 | 38.13 | 1:18.63 | 1:59.58 | 2:38.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 264 | 38.24 | 1:19.62 | 2:02.77 | 2:45.40 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sebastian Brun Koch | 1998 | DSQ | ej forts.bev. v/150m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 521 | 30.74 | 1:04.20 | 1:38.13 | 2:11.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Bach | 1997 | 439 | 33.46 | 1:08.61 | 1:45.48 | 2:19.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 434 | 34.37 | 1:10.31 | 1:45.80 | 2:20.07 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 390 | 34.04 | 1:10.65 | 1:47.41 | 2:25.15 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 389 | 34.26 | 1:09.99 | 1:47.64 | 2:25.29 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | 335 | 35.08 | 1:12.94 | 1:53.42 | 2:32.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mark Simonsen | 1997 | 288 | 38.88 | 1:18.83 | 2:00.01 | 2:40.57 | |||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thisted Gruppe 2 Piger | 2000 | 465 | 2:00.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 29.31 | 58.30 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 31.02 | 1:29.32 | |||||||
Louise Sørensen | 2000 | 30.99 | 2:00.31 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 2 | 2000 | 460 | 2:00.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 29.75 | 29.75 | |||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 30.93 | 1:00.68 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 29.72 | 1:30.40 | |||||||
Emma A Andersen | 2000 | 30.33 | 2:00.73 | |||||||
3 | Agf Piger2 Gr2 | 2000 | 430 | 2:03.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 29.21 | 1:00.93 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 32.41 | 1:33.34 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | 30.14 | 2:03.48 | |||||||
4 | As Piger 2 Gr. 2 | 2001 | 405 | 2:06.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 31.36 | 1:02.57 | |||||||
Caroline Schøn | 2001 | 31.38 | 1:33.95 | |||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 32.08 | 2:06.03 | |||||||
5 | Pingvinen Piger 1 | 2000 | 367 | 2:10.19 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 32.79 | 1:04.88 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 34.08 | 1:38.96 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 31.23 | 2:10.19 | |||||||
6 | Agf Piger3 Gr2 | 2001 | 351 | 2:12.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Alberte Kaltoft | 2001 | 32.56 | 32.56 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 32.10 | 1:04.66 | |||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 33.08 | 1:37.74 | |||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 34.42 | 2:12.16 | |||||||
7 | S68 2 | 2000 | 339 | 2:13.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Astrid Yde | 2000 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 32.61 | 1:05.22 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 32.67 | 1:37.89 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 35.78 | 2:13.67 | |||||||
8 | Nedre Eiker SK J1 Jr. | 2001 | 291 | 2:20.68 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Mathilde Inderberg | 2001 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Elisabeth Maria Stenberg | 2001 | 36.52 | 1:10.44 | |||||||
Aurora Inderberg | 2001 | 36.86 | 1:47.30 | |||||||
Nora Moen Pettersen | 2001 | 33.38 | 2:20.68 | |||||||
9 | Nord Piger | 2000 | 279 | 2:22.55 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 40.99 | 1:12.75 | |||||||
Cecilie Væver | 2002 | 34.52 | 1:47.27 | |||||||
Lærke Bjerre Tange | 2002 | 35.28 | 2:22.55 | |||||||
- | Aarhus Swim Piger 2 | 2000 | DNS | |||||||
Århus Swim | ||||||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | |||||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | |||||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | |||||||||
Line Johannsen | 2001 | DNS | ||||||||
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 2 Gr. 1 | 1995 | 599 | 1:50.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Schøn | 1999 | 28.19 | 28.19 | |||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 27.20 | 55.39 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 28.11 | 1:23.50 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 27.08 | 1:50.58 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 1 | 1990 | 545 | 1:54.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 27.86 | 57.37 | |||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 28.41 | 1:25.78 | |||||||
Asta Blanch | 1996 | 28.38 | 1:54.16 | |||||||
3 | Øvre Eiker J1 | 1996 | 544 | 1:54.20 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Ada Margrethe Wium | 1998 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Stine Lise Stenseth | 1994 | 26.97 | 56.51 | |||||||
Linn Sofie Hansen | 1998 | 28.66 | 1:25.17 | |||||||
Ellen Camilla Hansen | 1995 | 29.03 | 1:54.20 | |||||||
4 | Odder Piger | 1998 | 475 | 1:59.44 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 29.84 | 59.41 | |||||||
Anne Ølund | 1996 | 30.32 | 1:29.73 | |||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 29.71 | 1:59.44 | |||||||
5 | S68 1 | 1996 | 439 | 2:02.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Julie Storgaard | 1996 | 31.91 | 1:01.89 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 30.17 | 1:32.06 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 30.55 | 2:02.61 | |||||||
6 | Neptun Tøser | 1998 | 391 | 2:07.49 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Celina G Winther | 1999 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Anna Olsen | 1999 | 33.89 | 1:05.35 | |||||||
Christine Skouboe | 1997 | 33.78 | 1:39.13 | |||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 28.36 | 2:07.49 | |||||||
7 | Øvre Eiker J2 | 1994 | 374 | 2:09.36 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Mari Hals | 1997 | 29.79 | 29.79 | |||||||
Thale Berggren | 1997 | 32.43 | 1:02.22 | |||||||
Maren Rasmussen | 1997 | 34.60 | 1:36.82 | |||||||
Hege Hetland Pedersen | 1996 | 32.54 | 2:09.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 1 Gr. 2 | 2000 | 514 | 1:56.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 29.33 | 58.50 | |||||||
Emma A Andersen | 2000 | 29.89 | 1:28.39 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 27.96 | 1:56.35 | |||||||
2 | Thisted Gruppe 2 Piger | 2000 | 503 | 1:57.18 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 28.84 | 57.67 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 29.76 | 1:27.43 | |||||||
Louise Sørensen | 2000 | 29.75 | 1:57.18 | |||||||
3 | Agf Piger2 Gr2 | 2000 | 446 | 2:02.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 29.14 | 59.66 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | 30.81 | 1:30.47 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 31.56 | 2:02.03 | |||||||
4 | As Piger 2 Gr. 2 | 2001 | 434 | 2:03.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 30.79 | 30.79 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 31.16 | 1:01.95 | |||||||
Caroline Schøn | 2001 | 30.09 | 1:32.04 | |||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 31.12 | 2:03.16 | |||||||
5 | Pingvinen Piger 1 | 2000 | 381 | 2:08.54 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 32.23 | 1:04.35 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 33.67 | 1:38.02 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 30.52 | 2:08.54 | |||||||
6 | Agf Piger3 Gr2 | 2001 | 354 | 2:11.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Alberte Kaltoft | 2001 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 32.06 | 1:04.65 | |||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 33.14 | 1:37.79 | |||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 33.96 | 2:11.75 | |||||||
7 | S68 2 | 2000 | 340 | 2:13.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Astrid Yde | 2000 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 32.60 | 1:05.08 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 32.64 | 1:37.72 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 35.81 | 2:13.53 | |||||||
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 2 Gr. 1 | 1995 | 609 | 1:49.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Schøn | 1999 | 27.97 | 27.97 | |||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 27.26 | 55.23 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 27.79 | 1:23.02 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 26.94 | 1:49.96 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 1 | 1990 | 599 | 1:50.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 28.26 | 28.26 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 27.50 | 55.76 | |||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 27.07 | 1:22.83 | |||||||
Asta Blanch | 1996 | 27.79 | 1:50.62 | |||||||
3 | Øvre Eiker J1 | 1996 | 585 | 1:51.47 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Ada Margrethe Wium | 1998 | 29.48 | 29.48 | |||||||
Stine Lise Stenseth | 1994 | 26.14 | 55.62 | |||||||
Linn Sofie Hansen | 1998 | 27.79 | 1:23.41 | |||||||
Ellen Camilla Hansen | 1995 | 28.06 | 1:51.47 | |||||||
4 | Odder Piger | 1998 | 484 | 1:58.76 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 28.50 | 58.81 | |||||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 29.65 | 1:28.46 | |||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 30.30 | 1:58.76 | |||||||
5 | S68 1 | 1996 | 465 | 2:00.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Julie Storgaard | 1996 | 30.79 | 1:00.46 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 29.44 | 1:29.90 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 30.41 | 2:00.31 | |||||||
6 | Neptun Tøser | 1998 | 426 | 2:03.91 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Celina G Winther | 1999 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Anna Olsen | 1999 | 33.23 | 1:02.97 | |||||||
Christine Skouboe | 1997 | 32.20 | 1:35.17 | |||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 28.74 | 2:03.91 | |||||||
7 | Øvre Eiker J2 | 1994 | 396 | 2:06.92 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Mari Hals | 1997 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Thale Berggren | 1997 | 33.01 | 1:02.88 | |||||||
Maren Rasmussen | 1997 | 32.26 | 1:35.14 | |||||||
Hege Hetland Pedersen | 1996 | 31.78 | 2:06.92 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Drenge 2 Gr2 | 1998 | 452 | 1:45.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 28.14 | 28.14 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 24.98 | 53.12 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.86 | 1:19.98 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 25.22 | 1:45.20 | |||||||
2 | As Drenge 1 Gr. 2 | 1998 | 450 | 1:45.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 25.20 | 25.20 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 26.09 | 51.29 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 27.19 | 1:18.48 | |||||||
Martin Larsen | 1998 | 26.92 | 1:45.40 | |||||||
3 | Odder Drenge | 1998 | 408 | 1:48.90 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 26.81 | 26.81 | |||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 27.03 | 53.84 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 27.44 | 1:21.28 | |||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 27.62 | 1:48.90 | |||||||
4 | Thisted Gruppe 2 Drenge | 1998 | 371 | 1:52.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Jessen | 1998 | 26.63 | 26.63 | |||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 28.33 | 54.96 | |||||||
Marcus Boesen | 1999 | 27.02 | 1:21.98 | |||||||
Alexander Dahl | 2000 | 30.41 | 1:52.39 | |||||||
5 | As Drenge 2 Gr. 2 | 1998 | 363 | 1:53.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Harde | 1998 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Lars Lyhne | 1999 | 27.92 | 56.81 | |||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 27.98 | 1:24.79 | |||||||
Thomas Kjær | 1998 | 28.39 | 1:53.18 | |||||||
6 | Aarhus Swim Drenge 1 | 1998 | 330 | 1:56.86 | ||||||
Århus Swim | ||||||||||
Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 31.12 | 1:00.01 | |||||||
Simon Johannsen | 1998 | 28.90 | 1:28.91 | |||||||
Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 27.95 | 1:56.86 | |||||||
7 | Bsk08 1 | 1999 | 322 | 1:57.84 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Frederik Marcussen | 1999 | 28.19 | 58.50 | |||||||
Jens Søndergaard | 1999 | 28.70 | 1:27.20 | |||||||
Nicolai Sand | 2000 | 30.64 | 1:57.84 | |||||||
8 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2000 | 298 | 2:00.89 | ||||||
Århus Swim | ||||||||||
David Hjort | 2000 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 31.46 | 1:00.72 | |||||||
Søren Wolf | 2000 | 30.35 | 1:31.07 | |||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 29.82 | 2:00.89 | |||||||
9 | Bsk08 2 | 2000 | 219 | 2:13.84 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Lukas Kranker | 2000 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 33.11 | 1:03.26 | |||||||
Anders Søndergaard | 2001 | 35.17 | 1:38.43 | |||||||
Alexander Boelt Cimpu | 2001 | 35.41 | 2:13.84 | |||||||
10 | Nedre Eiker SK G1 Jr. | 1999 | 190 | 2:20.39 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Hã¥vard Storbakken | 2001 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Mikail Calli | 2001 | 36.85 | 1:12.63 | |||||||
Hans-Christian Moe Gullik | 2001 | 35.74 | 1:48.37 | |||||||
Andreas Atilla Stenberg | 1999 | 32.02 | 2:20.39 | |||||||
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Drenge 2 Gr. 1 | 1990 | 505 | 1:41.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 24.98 | 24.98 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 24.22 | 49.20 | |||||||
Marcus Brandborg | 1997 | 26.96 | 1:16.16 | |||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 25.20 | 1:41.36 | |||||||
2 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1992 | 474 | 1:43.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 26.09 | 26.09 | |||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 25.23 | 51.32 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 24.91 | 1:16.23 | |||||||
Janus Meinert | 1995 | 27.29 | 1:43.52 | |||||||
3 | Odder Drenge 2 | 1997 | 404 | 1:49.19 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Mark Simonsen | 1997 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Lasse Dall | 1997 | 25.64 | 54.01 | |||||||
Alexander Jensen | 1999 | 26.45 | 1:20.46 | |||||||
Yelizar M. G. Møller | 1998 | 28.73 | 1:49.19 | |||||||
4 | Neptun Herrer | 1995 | 402 | 1:49.37 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Alexander Stær | 2001 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Jacob Harboe | 1998 | 27.06 | 57.25 | |||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 26.69 | 1:23.94 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 25.43 | 1:49.37 | |||||||
5 | Aars Drenge 1 | 1992 | 352 | 1:54.34 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 27.08 | 27.08 | |||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 28.82 | 55.90 | |||||||
Magnus Lerche | 1999 | 30.64 | 1:26.54 | |||||||
Simon Rasmussen | 1998 | 27.80 | 1:54.34 | |||||||
6 | Nord Drenge | 1984 | 343 | 1:55.30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Emil Poulsen | 1997 | 29.05 | 29.05 | |||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 27.59 | 56.64 | |||||||
Ludvig Lind | 1998 | 28.54 | 1:25.18 | |||||||
Patrick Levisen | 1984 | 30.12 | 1:55.30 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Drenge 2 Gr2 | 1998 | 490 | 1:42.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 25.18 | 25.18 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.33 | 51.51 | |||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 27.15 | 1:18.66 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 23.75 | 1:42.41 | |||||||
2 | As Drenge 1 Gr. 2 | 1998 | 471 | 1:43.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 25.21 | 25.21 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 25.81 | 51.02 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 26.74 | 1:17.76 | |||||||
Martin Larsen | 1998 | 25.98 | 1:43.74 | |||||||
3 | Odder Drenge | 1998 | 446 | 1:45.70 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Alexander Jensen | 1999 | 27.10 | 27.10 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 25.61 | 52.71 | |||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 26.65 | 1:19.36 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 26.34 | 1:45.70 | |||||||
4 | Thisted Gruppe 2 Drenge | 1998 | 383 | 1:51.18 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 27.95 | 27.95 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 26.18 | 54.13 | |||||||
Marcus Boesen | 1999 | 27.15 | 1:21.28 | |||||||
Alexander Dahl | 2000 | 29.90 | 1:51.18 | |||||||
5 | As Drenge 2 Gr. 2 | 1998 | 382 | 1:51.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Harde | 1998 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Lars Lyhne | 1999 | 26.99 | 55.71 | |||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 27.49 | 1:23.20 | |||||||
Thomas Kjær | 1998 | 28.08 | 1:51.28 | |||||||
6 | Aarhus Swim Drenge 1 | 1998 | 343 | 1:55.29 | ||||||
Århus Swim | ||||||||||
Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 28.28 | 28.28 | |||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 30.73 | 59.01 | |||||||
Simon Johannsen | 1998 | 28.71 | 1:27.72 | |||||||
Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 27.57 | 1:55.29 | |||||||
7 | Bsk08 1 | 1999 | 321 | 1:57.88 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Lukas Kranker | 2000 | 30.35 | 30.35 | |||||||
Frederik Marcussen | 1999 | 27.85 | 58.20 | |||||||
Jens Søndergaard | 1999 | 28.88 | 1:27.08 | |||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 30.80 | 1:57.88 | |||||||
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1992 | 605 | 1:35.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 24.40 | 24.40 | |||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 24.85 | 49.25 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 22.16 | 1:11.41 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 24.04 | 1:35.45 | |||||||
2 | As Drenge 2 Gr. 1 | 1990 | 534 | 1:39.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 24.65 | 24.65 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 23.82 | 48.47 | |||||||
Marcus Brandborg | 1997 | 26.17 | 1:14.64 | |||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 24.87 | 1:39.51 | |||||||
3 | Neptun Herrer | 1995 | 418 | 1:48.00 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Alexander Stær | 2001 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Jacob Harboe | 1998 | 26.60 | 56.67 | |||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 26.40 | 1:23.07 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 24.93 | 1:48.00 | |||||||
4 | Nord Drenge | 1984 | 396 | 1:49.96 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Emil Poulsen | 1997 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 26.74 | 54.86 | |||||||
Ludvig Lind | 1998 | 28.17 | 1:23.03 | |||||||
Patrick Levisen | 1984 | 26.93 | 1:49.96 | |||||||
5 | Odder Drenge 2 | 1997 | 391 | 1:50.42 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Lasse Dall | 1997 | 26.09 | 26.09 | |||||||
Mark Simonsen | 1997 | 27.51 | 53.60 | |||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 27.91 | 1:21.51 | |||||||
Yelizar M. G. Møller | 1998 | 28.91 | 1:50.42 | |||||||
6 | Aars Drenge 1 | 1992 | 354 | 1:54.14 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 26.95 | 26.95 | |||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 29.05 | 56.00 | |||||||
Magnus Lerche | 1999 | 30.06 | 1:26.06 | |||||||
Simon Rasmussen | 1998 | 28.08 | 1:54.14 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:33 |