Results for Sum-Sim Region 3, Stockholm
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 1, 200m Medley P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 28.18 | 1:00.71 | 1:36.44 | 2:06.62 | |||
2 | Carl Norlander | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.52 | 1:00.29 | 1:37.87 | 2:07.04 | |||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.93 | 1:00.33 | 1:37.22 | 2:07.99 | |||
4 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 28.48 | 1:01.81 | 1:39.82 | 2:11.67 | |||
5 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 29.60 | 1:03.44 | 1:42.72 | 2:13.56 | |||
6 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 29.32 | 1:05.72 | 1:43.79 | 2:15.50 | |||
7 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.99 | 1:05.36 | 1:46.70 | 2:18.06 | |||
8 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.14 | 1:06.84 | 1:48.05 | 2:20.47 | |||
9 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 28.77 | 1:05.08 | 1:47.36 | 2:21.25 | |||
10 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 30.17 | 1:06.06 | 1:49.72 | 2:22.56 | |||
11 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 29.37 | 1:07.23 | 1:50.93 | 2:24.40 | |||
12 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 30.84 | 1:10.10 | 1:53.51 | 2:25.53 | |||
13 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.53 | 1:08.68 | 1:52.71 | 2:27.23 | |||
14 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.96 | 1:07.78 | 1:54.08 | 2:27.25 | |||
15 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 33.70 | 1:13.93 | 1:55.79 | 2:28.23 | |||
16 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 30.73 | 1:10.43 | 1:54.53 | 2:28.69 | |||
17 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.71 | 1:08.25 | 1:54.29 | 2:30.72 | |||
18 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.30 | 1:09.95 | 1:57.34 | 2:31.46 | |||
19 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.29 | 1:10.46 | 1:56.16 | 2:32.99 | |||
20 | Henrik Postlind | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.06 | 1:12.56 | 2:00.79 | 2:37.33 | |||
21 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 30.47 | 1:10.36 | 1:56.55 | 2:38.03 | |||
22 | Emrik Niklasson | 1998 | Wisby Simsällskap | 35.55 | 1:18.29 | 2:02.67 | 2:39.48 | |||
23 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 35.68 | 1:17.88 | 2:05.15 | 2:41.12 | |||
24 | Fabian Ctvtek | 1998 | Simklubben Neptun | 33.20 | 1:15.26 | 2:03.06 | 2:42.18 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 2, 200m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.37 | 1:07.08 | 1:43.21 | 2:18.29 | |||
2 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 31.57 | 1:07.48 | 1:44.34 | 2:21.16 | |||
3 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.15 | 1:07.79 | 1:44.49 | 2:22.39 | |||
4 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.19 | 1:08.91 | 1:46.86 | 2:25.10 | |||
5 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.19 | 1:10.41 | 1:48.90 | 2:29.26 | |||
6 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.24 | 1:11.72 | 1:50.97 | 2:31.47 | |||
7 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 33.13 | 1:10.54 | 1:50.80 | 2:31.78 | |||
8 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.33 | 1:12.86 | 1:54.45 | 2:36.73 | |||
9 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 33.41 | 1:12.09 | 1:53.95 | 2:37.07 | |||
10 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 34.04 | 1:12.88 | 1:54.50 | 2:38.28 | |||
11 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.67 | 1:11.76 | 1:54.33 | 2:39.19 | |||
12 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.54 | 1:11.38 | 1:54.72 | 2:39.64 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:15 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 3, 200m Frisim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 27.84 | 57.26 | 1:26.80 | 1:56.89 | |||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 27.33 | 58.28 | 1:29.71 | 2:00.67 | |||
3 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 27.20 | 58.65 | 1:31.05 | 2:02.38 | |||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 27.91 | 58.88 | 1:31.13 | 2:03.46 | |||
5 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 28.37 | 59.80 | 1:32.01 | 2:03.61 | |||
6 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.20 | 1:02.05 | 1:36.45 | 2:10.38 | |||
7 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.49 | 1:04.29 | 1:38.60 | 2:11.82 | |||
8 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.14 | 1:05.32 | 1:38.93 | 2:12.11 | |||
9 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 29.76 | 1:02.73 | 1:37.36 | 2:12.44 | |||
10 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.18 | 1:03.83 | 1:39.53 | 2:13.78 | |||
11 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 28.86 | 1:02.11 | 1:37.38 | 2:14.11 | |||
12 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 30.26 | 1:04.31 | 1:39.72 | 2:14.13 | |||
13 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 30.60 | 1:04.02 | 1:39.72 | 2:15.01 | |||
14 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 31.28 | 1:05.62 | 1:41.24 | 2:15.23 | |||
15 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 29.77 | 1:03.92 | 1:40.08 | 2:15.59 | |||
16 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 30.91 | 1:05.40 | 1:40.32 | 2:15.88 | |||
17 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 30.03 | 1:04.30 | 1:41.27 | 2:16.22 | |||
18 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.41 | 1:06.32 | 1:42.06 | 2:17.61 | |||
19 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 31.19 | 1:05.41 | 1:41.35 | 2:17.87 | |||
20 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.29 | 1:06.31 | 1:43.57 | 2:19.42 | |||
21 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 31.82 | 1:07.48 | 1:43.75 | 2:21.05 | |||
22 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 31.37 | 1:07.16 | 1:44.50 | 2:21.14 | |||
23 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 32.09 | 1:08.89 | 1:47.30 | 2:25.32 | |||
24 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 33.06 | 1:11.10 | 1:50.37 | 2:29.33 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 4, 200m Frisim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 30.71 | 1:04.00 | 1:38.09 | 2:10.98 | |||
2 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.38 | 1:02.53 | 1:36.73 | 2:11.09 | |||
3 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim | 30.08 | 1:04.11 | 1:39.30 | 2:14.53 | |||
4 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.26 | 1:05.23 | 1:40.14 | 2:14.56 | |||
5 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.50 | 1:03.30 | 1:39.65 | 2:16.11 | |||
6 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 30.86 | 1:04.76 | 1:40.91 | 2:16.16 | |||
7 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.71 | 1:05.11 | 1:41.48 | 2:16.22 | |||
8 | Moa Lindahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.15 | 1:05.92 | 1:42.58 | 2:18.23 | |||
9 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 30.69 | 1:05.79 | 1:42.58 | 2:18.54 | |||
10 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.36 | 1:06.50 | 1:42.81 | 2:19.45 | |||
11 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.37 | 1:06.73 | 1:44.10 | 2:19.63 | |||
12 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.46 | 1:05.34 | 1:43.00 | 2:20.63 | |||
13 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.71 | 1:07.15 | 1:44.34 | 2:21.13 | |||
14 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 30.94 | 1:06.65 | 1:44.36 | 2:21.97 | |||
15 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 32.59 | 1:09.08 | 1:46.54 | 2:22.90 | |||
16 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.59 | 1:08.48 | 1:45.86 | 2:23.40 | |||
17 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 32.28 | 1:07.86 | 1:45.34 | 2:23.55 | |||
18 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.14 | 1:09.31 | 1:46.66 | 2:23.88 | |||
19 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.00 | 1:09.62 | 1:47.21 | 2:24.06 | |||
20 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 33.62 | 1:10.28 | 1:47.48 | 2:25.31 | |||
21 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.10 | 1:09.17 | 1:48.58 | 2:27.96 | |||
22 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.31 | 1:10.85 | 1:49.91 | 2:28.77 | |||
23 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 33.53 | 1:11.27 | 1:50.46 | 2:29.03 | |||
24 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 33.26 | 1:10.71 | 1:49.69 | 2:30.08 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 5, 1500m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Carl Norlander | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:02.07 | 2:07.79 | 3:13.90 | 4:20.18 | 16:19.91 | ||
5:27.01 | 6:31.31 | 7:36.95 | 8:42.36 | |||||||
9:47.58 | 10:53.73 | 11:59.10 | 13:04.37 | |||||||
14:09.97 | 15:15.40 | |||||||||
2 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.89 | 2:06.09 | 3:12.67 | 4:20.11 | 16:54.46 | ||
5:27.33 | 6:35.62 | 7:44.09 | 8:52.16 | |||||||
10:00.84 | 11:09.73 | 12:19.02 | 13:28.59 | |||||||
14:37.83 | 15:47.04 | |||||||||
3 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 1:01.55 | 2:07.47 | 3:13.58 | 4:20.06 | 17:02.08 | ||
5:27.31 | 6:34.52 | 7:43.99 | 8:54.36 | |||||||
10:03.95 | 11:13.95 | 12:24.39 | 13:34.91 | |||||||
14:44.52 | 15:54.05 | |||||||||
4 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:02.57 | 2:12.42 | 3:22.80 | 4:33.26 | 17:17.37 | ||
5:44.28 | 6:54.53 | 8:04.76 | 9:14.65 | |||||||
10:24.25 | 11:33.88 | 12:43.77 | 13:53.04 | |||||||
15:02.60 | 16:11.18 | |||||||||
5 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:02.73 | 2:09.86 | 3:18.46 | 4:27.93 | 17:45.41 | ||
5:38.28 | 6:48.81 | 7:59.83 | 9:10.83 | |||||||
10:23.02 | 11:35.18 | 12:48.88 | 14:03.58 | |||||||
15:18.63 | 16:33.31 | |||||||||
6 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:04.62 | 2:16.14 | 3:26.99 | 4:38.77 | 17:50.90 | ||
5:51.45 | 7:03.43 | 8:15.81 | 9:26.86 | |||||||
10:40.07 | 11:52.43 | 13:04.55 | 14:17.04 | |||||||
15:30.86 | 16:42.83 | |||||||||
7 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:04.85 | 2:15.26 | 3:26.82 | 4:38.28 | 17:51.50 | ||
5:49.07 | 6:59.97 | 8:11.25 | 9:22.79 | |||||||
10:35.07 | 11:47.73 | 13:00.87 | 14:14.30 | |||||||
15:26.83 | 16:39.74 | |||||||||
8 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:05.32 | 2:16.61 | 3:27.83 | 4:40.01 | 18:24.05 | ||
5:53.71 | 7:07.89 | 8:23.56 | 9:38.85 | |||||||
10:55.13 | 12:11.32 | 13:26.76 | 14:41.99 | |||||||
15:57.01 | 17:11.59 | |||||||||
9 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:07.47 | 2:21.10 | 3:35.10 | 4:49.80 | 18:24.20 | ||
6:03.76 | 7:17.40 | 8:32.00 | 9:46.12 | |||||||
11:00.88 | 12:15.23 | 13:29.96 | 14:43.85 | |||||||
15:58.88 | 17:12.25 | |||||||||
10 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.50 | 2:16.99 | 3:28.94 | 4:42.20 | 18:36.96 | ||
5:55.87 | 7:09.10 | 8:23.71 | 9:38.15 | |||||||
10:54.04 | 12:09.51 | 13:25.86 | 14:43.11 | |||||||
16:00.12 | 17:18.74 | |||||||||
11 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:06.27 | 2:18.29 | 3:32.68 | 4:47.87 | 18:41.33 | ||
6:03.76 | 7:19.83 | 8:35.99 | 9:52.06 | |||||||
11:07.92 | 12:24.07 | 13:41.11 | 14:56.34 | |||||||
16:12.74 | 17:27.49 | |||||||||
12 | Emrik Niklasson | 1998 | Wisby Simsällskap | 1:08.78 | 2:26.29 | 3:45.17 | 5:05.73 | 19:54.88 | ||
6:25.91 | 7:46.74 | 9:08.18 | 10:28.04 | |||||||
11:48.20 | 13:09.96 | 14:31.32 | 15:53.61 | |||||||
17:15.20 | 18:37.81 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 6, 200m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.24 | 1:01.13 | 1:33.50 | 2:04.87 | |||
2 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 29.65 | 1:01.40 | 1:33.44 | 2:05.01 | |||
3 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 28.96 | 1:00.76 | 1:33.02 | 2:05.55 | |||
4 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 29.48 | 1:01.28 | 1:33.91 | 2:05.86 | |||
5 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.55 | 1:01.11 | 1:33.47 | 2:06.27 | |||
6 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 29.64 | 1:01.88 | 1:34.54 | 2:06.68 | |||
7 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.85 | 1:01.92 | 1:34.89 | 2:07.01 | |||
8 | Olivia Sjöblom | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.25 | 1:01.26 | 1:34.59 | 2:09.08 | |||
9 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.03 | 1:03.01 | 1:36.72 | 2:09.76 | |||
10 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.01 | 1:04.10 | 1:37.90 | 2:11.03 | |||
11 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.95 | 1:02.55 | 1:36.90 | 2:11.43 | |||
12 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 29.82 | 1:02.52 | 1:36.82 | 2:12.76 | |||
13 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 31.13 | 1:04.94 | 1:40.05 | 2:14.71 | |||
14 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.46 | 1:05.74 | 1:40.65 | 2:15.23 | |||
15 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.22 | 1:05.35 | 1:40.98 | 2:16.11 | |||
16 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.40 | 1:05.86 | 1:41.41 | 2:16.64 | |||
17 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 30.74 | 1:04.98 | 1:41.10 | 2:17.68 | |||
18 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.67 | 1:06.78 | 1:43.42 | 2:19.71 | |||
19 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.97 | 1:05.99 | 1:43.07 | 2:20.16 | |||
20 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.68 | 1:06.68 | 1:43.18 | 2:20.48 | |||
21 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.32 | 1:07.84 | 1:44.70 | 2:22.95 | |||
22 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 32.42 | 1:08.86 | 1:46.99 | 2:25.49 | |||
23 | Maria Tolkacheva | 1998 | Tyresö Simsällskap | 32.79 | 1:09.71 | 1:48.28 | 2:26.20 | |||
24 | Emilia Herlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.57 | 1:09.62 | 1:48.00 | 2:26.44 | |||
25 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.42 | 1:10.28 | 1:50.43 | 2:29.66 | |||
26 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 32.73 | 1:10.53 | 1:49.67 | 2:29.72 | |||
27 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 33.59 | 1:11.00 | 1:50.10 | 2:29.83 | |||
28 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.57 | 1:09.71 | 1:51.76 | 2:34.57 | |||
29 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 35.22 | 1:16.01 | 1:57.97 | 2:40.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 7, 400m Frisim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:05.34 | 2:14.69 | 3:24.48 | 4:32.75 | |||
2 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:01.12 | 2:11.95 | 3:23.97 | 4:35.73 | |||
3 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:04.39 | 2:16.14 | 3:27.76 | 4:38.74 | |||
4 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:05.69 | 2:17.07 | 3:30.26 | 4:42.46 | |||
5 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 1:05.48 | 2:17.08 | 3:30.26 | 4:42.68 | |||
6 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 1:04.95 | 2:17.62 | 3:31.37 | 4:44.23 | |||
7 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 1:05.10 | 2:18.95 | 3:35.98 | 4:50.77 | |||
8 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:05.86 | 2:21.46 | 3:37.48 | 4:51.99 | |||
9 | Victor Halldén | 2000 | Danderyds Sim | 1:08.34 | 2:23.59 | 3:39.81 | 4:54.83 | |||
10 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:07.63 | 2:23.18 | 3:39.79 | 4:55.20 | |||
11 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:09.01 | 2:24.30 | 3:41.98 | 4:55.57 | |||
12 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 1:10.21 | 2:25.87 | 3:41.91 | 4:55.81 | |||
13 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:08.36 | 2:24.43 | 3:40.66 | 4:55.84 | |||
14 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:06.36 | 2:21.91 | 3:39.70 | 4:56.48 | |||
15 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:10.20 | 2:26.84 | 3:44.16 | 5:00.64 | |||
16 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.08 | 2:27.45 | 3:45.35 | 5:01.33 | |||
17 | Kacper Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 1:10.59 | 2:27.30 | 3:45.35 | 5:01.91 | |||
18 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 1:10.33 | 2:26.77 | 3:44.82 | 5:04.70 | |||
19 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 1:13.23 | 2:31.95 | 3:52.39 | 5:10.99 | |||
20 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:11.67 | 2:31.85 | 3:53.05 | 5:13.30 | |||
21 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:14.14 | 2:34.81 | 3:56.40 | 5:18.90 | |||
22 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:15.75 | 2:39.09 | 4:04.38 | 5:27.44 | |||
23 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 1:16.10 | 2:42.29 | 4:07.69 | 5:31.64 | |||
24 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:11.81 | 2:34.21 | 4:01.07 | 5:34.58 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 8, 200m Medley F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.46 | 1:09.58 | 1:58.40 | 2:32.87 | |||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.58 | 1:13.46 | 1:57.70 | 2:33.37 | |||
3 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 34.08 | 1:13.67 | 1:57.75 | 2:33.57 | |||
4 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.72 | 1:15.99 | 2:02.99 | 2:38.15 | |||
5 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.74 | 1:12.35 | 2:01.49 | 2:38.20 | |||
6 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.45 | 1:14.32 | 2:02.64 | 2:38.96 | |||
7 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.86 | 1:15.21 | 2:02.97 | 2:39.30 | |||
8 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.80 | 1:12.47 | 2:01.31 | 2:39.75 | |||
9 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.37 | 1:14.70 | 2:03.58 | 2:40.50 | |||
10 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.79 | 1:18.82 | 2:06.82 | 2:42.87 | |||
11 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.64 | 1:16.40 | 2:04.95 | 2:42.99 | |||
12 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.77 | 1:19.12 | 2:07.19 | 2:43.01 | |||
13 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.82 | 1:17.38 | 2:04.09 | 2:43.12 | |||
14 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.88 | 1:19.61 | 2:07.20 | 2:44.52 | |||
15 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.97 | 1:19.40 | 2:07.08 | 2:44.76 | |||
16 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.13 | 1:18.98 | 2:04.33 | 2:44.78 | |||
17 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.71 | 1:15.74 | 2:06.71 | 2:45.73 | |||
18 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.11 | 1:17.52 | 2:08.33 | 2:46.84 | |||
19 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.15 | 1:19.50 | 2:09.85 | 2:48.28 | |||
20 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.36 | 1:20.45 | 2:10.44 | 2:49.04 | |||
21 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 36.13 | 1:19.66 | 2:11.41 | 2:49.61 | |||
22 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.41 | 1:19.12 | 2:12.06 | 2:49.84 | |||
23 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.20 | 1:21.11 | 2:09.38 | 2:49.86 | |||
24 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.75 | 1:22.79 | 2:09.43 | 2:50.15 | |||
25 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.69 | 1:23.99 | 2:11.40 | 2:51.56 | |||
26 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.18 | 1:20.49 | 2:12.93 | 2:53.21 | |||
27 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 37.14 | 1:21.38 | 2:14.20 | 2:53.22 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 9, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.86 | 1:09.59 | 1:48.71 | 2:25.65 | |||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 32.81 | 1:10.31 | 1:49.36 | 2:27.95 | |||
3 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.87 | 1:10.61 | 1:50.34 | 2:32.79 | |||
4 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.61 | 1:14.62 | 1:54.86 | 2:35.97 | |||
5 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.00 | 1:15.23 | 1:56.87 | 2:38.19 | |||
6 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.67 | 1:13.97 | 1:55.66 | 2:38.56 | |||
7 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.98 | 1:16.16 | 1:57.72 | 2:39.35 | |||
8 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 37.23 | 1:18.03 | 1:59.97 | 2:40.16 | |||
9 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 36.72 | 1:18.39 | 2:01.36 | 2:44.07 | |||
10 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.16 | 1:21.56 | 2:07.61 | 2:52.07 | |||
11 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 40.06 | 1:26.55 | 2:14.36 | 3:02.24 | |||
12 | Fabian Ctvtek | 1998 | Simklubben Neptun | 39.50 | 1:26.33 | 2:15.17 | 3:04.19 | |||
13 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.23 | 1:29.33 | 2:18.07 | 3:05.38 | |||
14 | Mathias Murmester | 1998 | Södertörns Simsällskap | 42.26 | 1:30.83 | 2:21.19 | 3:11.41 | |||
- | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 10, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.78 | 1:03.45 | |||||
2 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.83 | 1:03.94 | |||||
3 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 32.25 | 1:05.75 | |||||
4 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.60 | 1:06.45 | |||||
5 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 32.74 | 1:07.21 | |||||
6 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.86 | 1:07.71 | |||||
7 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 33.40 | 1:07.84 | |||||
8 | Alexandra Engsoo | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.87 | 1:08.46 | |||||
9 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.52 | 1:08.62 | |||||
10 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 33.62 | 1:08.93 | |||||
11 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.05 | 1:09.93 | |||||
12 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 34.29 | 1:09.95 | |||||
13 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.05 | 1:10.46 | |||||
14 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.37 | 1:10.89 | |||||
15 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.88 | 1:10.90 | |||||
16 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.76 | 1:10.98 | |||||
17 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 34.30 | 1:11.53 | |||||
18 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.56 | 1:11.78 | |||||
19 | Danute Kacinskas | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.05 | 1:12.42 | |||||
20 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.19 | 1:12.64 | |||||
21 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 35.62 | 1:13.93 | |||||
22 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.65 | 1:14.50 | |||||
23 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.36 | 1:15.46 | |||||
24 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.71 | 1:15.52 | |||||
25 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 36.14 | 1:17.04 | |||||
26 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 36.35 | 1:17.46 | |||||
27 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 37.51 | 1:18.17 | |||||
- | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 11, 100m Fjärilsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 28.11 | 1:01.37 | |||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 29.82 | 1:02.82 | |||||
3 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.20 | 1:03.69 | |||||
4 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 30.71 | 1:04.22 | |||||
5 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 29.94 | 1:04.28 | |||||
6 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 30.08 | 1:04.41 | |||||
7 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.58 | 1:04.62 | |||||
8 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.84 | 1:06.01 | |||||
9 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.26 | 1:06.52 | |||||
10 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 30.47 | 1:06.93 | |||||
11 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 31.54 | 1:07.30 | |||||
12 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.21 | 1:08.81 | |||||
13 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.70 | 1:08.86 | |||||
14 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 31.70 | 1:09.83 | |||||
15 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.62 | 1:10.59 | |||||
16 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.76 | 1:10.91 | |||||
17 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.29 | 1:11.95 | |||||
18 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.52 | 1:12.36 | |||||
19 | Samir Noory | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.88 | 1:12.39 | |||||
20 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.46 | 1:12.77 | |||||
21 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 33.23 | 1:12.83 | |||||
22 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.70 | 1:13.22 | |||||
23 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.00 | 1:15.90 | |||||
24 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 33.92 | 1:18.11 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 12, 100m Fjärilsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.48 | 1:06.69 | |||||
2 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.73 | 1:07.07 | |||||
3 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.88 | 1:09.47 | |||||
4 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.57 | 1:10.29 | |||||
5 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 31.70 | 1:10.81 | |||||
6 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.96 | 1:11.05 | |||||
7 | Moa Lindahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.27 | 1:11.09 | |||||
8 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.76 | 1:11.39 | |||||
9 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 33.40 | 1:12.67 | |||||
10 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.67 | 1:13.15 | |||||
11 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.81 | 1:13.20 | |||||
12 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.31 | 1:13.85 | |||||
13 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.84 | 1:14.39 | |||||
14 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.92 | 1:15.14 | |||||
15 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.69 | 1:15.17 | |||||
16 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.62 | 1:15.49 | |||||
17 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.41 | 1:15.83 | |||||
18 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.09 | 1:16.65 | |||||
19 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.03 | 1:18.68 | |||||
20 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 34.64 | 1:19.18 | |||||
21 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 36.56 | 1:19.19 | |||||
22 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.09 | 1:19.40 | |||||
23 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 35.01 | 1:19.68 | |||||
24 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.08 | 1:21.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 13, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Lag 1 | 1997 | Täby Sim | 3:58.36 | ||||||
Oskar Ericsson | 1997 | 27.95 | 57.38 | 57.38 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 32.14 | 1:06.40 | 2:03.78 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 28.26 | 1:01.31 | 3:05.09 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 24.99 | 53.27 | 3:58.36 | ||||||
2 | Täby Sim Lag 2 | 1997 | Täby Sim | 4:05.80 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 29.22 | 1:00.74 | 1:00.74 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 31.26 | 1:07.82 | 2:08.56 | ||||||
William Åberg | 1997 | 29.11 | 1:02.76 | 3:11.32 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 25.96 | 54.48 | 4:05.80 | ||||||
3 | Skuru Ik Lag 1 | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 4:10.23 | ||||||
Andre Filipsson | 1999 | 31.93 | 1:06.20 | 1:06.20 | ||||||
Hannes Hjärne | 1997 | 32.15 | 1:09.53 | 2:15.73 | ||||||
William Lulek | 1998 | 28.18 | 1:00.71 | 3:16.44 | ||||||
Axel Bååthe | 1997 | 25.19 | 53.79 | 4:10.23 | ||||||
4 | SK Neptun | 1997 | Simklubben Neptun | 4:11.12 | ||||||
Alexander Lind | 1997 | 29.72 | 1:02.42 | 1:02.42 | ||||||
Filip Weidlitz | 1997 | 31.04 | 1:08.76 | 2:11.18 | ||||||
William Svalander | 1998 | 27.44 | 1:00.94 | 3:12.12 | ||||||
Mateo Gutierrez | 1998 | 27.29 | 59.00 | 4:11.12 | ||||||
5 | Väsby SS | 1997 | Väsby Simsällskap | 4:14.18 | ||||||
Carl Norlander | 1997 | 28.88 | 59.95 | 59.95 | ||||||
Samuel Törnqvist | 1997 | 32.67 | 1:09.93 | 2:09.88 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 28.10 | 1:02.66 | 3:12.54 | ||||||
Henrik Postlind | 1998 | 29.20 | 1:01.64 | 4:14.18 | ||||||
6 | Södertörns SS Lag 1 | 1998 | Södertörns Simsällskap | 4:14.23 | ||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 31.30 | 1:03.47 | 1:03.47 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 33.98 | 1:12.30 | 2:15.77 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 28.31 | 1:01.53 | 3:17.30 | ||||||
Zack Abelsson | 1998 | 26.85 | 56.93 | 4:14.23 | ||||||
7 | Södertälje SS | 1997 | Södertälje Simsällskap | 4:17.83 | ||||||
Fredric Wernqvist | 1998 | 31.22 | 1:05.83 | 1:05.83 | ||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 33.41 | 1:12.63 | 2:18.46 | ||||||
Rasmus Rantanen | 1997 | 28.75 | 1:03.40 | 3:21.86 | ||||||
Axel Ydenius | 1997 | 26.24 | 55.97 | 4:17.83 | ||||||
8 | Stockholmspolisens Sim IF | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:18.75 | ||||||
Marcus Svensson | 1997 | 32.97 | 1:08.06 | 1:08.06 | ||||||
Alexander Gabri | 1997 | 33.99 | 1:12.07 | 2:20.13 | ||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 28.08 | 1:02.60 | 3:22.73 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 26.96 | 56.02 | 4:18.75 | ||||||
9 | Spårvägens Sf Lag 1 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:19.46 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 32.71 | 1:07.67 | 1:07.67 | ||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 32.77 | 1:10.47 | 2:18.14 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 28.96 | 1:02.14 | 3:20.28 | ||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 27.99 | 59.18 | 4:19.46 | ||||||
10 | Järfälla S | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:22.75 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 33.09 | 1:08.18 | 1:08.18 | ||||||
Hugo Swanepoel | 1998 | 33.24 | 1:13.26 | 2:21.44 | ||||||
Viktor Fridsjö | 1998 | 28.01 | 1:00.90 | 3:22.34 | ||||||
William Josefsson-Rudberg | 1998 | 28.02 | 1:00.41 | 4:22.75 | ||||||
11 | Södertörns SS Lag 2 | 1998 | Södertörns Simsällskap | 4:39.79 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 31.67 | 1:04.74 | 1:04.74 | ||||||
Karl Wallenberg | 1998 | 39.18 | 1:24.08 | 2:28.82 | ||||||
Kevin Chong | 1998 | 30.52 | 1:06.23 | 3:35.05 | ||||||
Mathias Murmester | 1998 | 30.48 | 1:04.74 | 4:39.79 | ||||||
12 | Spårvägens Sf Lag 2 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:47.36 | ||||||
Fredrik Voigt | 1998 | 35.56 | 1:13.65 | 1:13.65 | ||||||
Alexander Hanna | 1998 | 37.46 | 1:23.07 | 2:36.72 | ||||||
Alex Peschel | 1998 | 30.95 | 1:06.67 | 3:43.39 | ||||||
Daniel Hedfors | 1997 | 29.76 | 1:03.97 | 4:47.36 | ||||||
13 | Wisby SS | 1997 | Wisby Simsällskap | 4:54.82 | ||||||
Gustav Thuresson | 1997 | 32.72 | 1:09.94 | 1:09.94 | ||||||
Emrik Niklasson | 1998 | 35.77 | 1:16.90 | 2:26.84 | ||||||
Douglas Holmedahl | 1997 | 36.69 | 1:21.27 | 3:48.11 | ||||||
Oskar Strömbeck | 1999 | 30.77 | 1:06.71 | 4:54.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 14, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertälje SS Lag 1 | 1997 | Södertälje Simsällskap | 3:55.49 | ||||||
Alida Ramdén | 1997 | 27.61 | 57.68 | 57.68 | ||||||
Olivia Sjöblom | 1997 | 27.52 | 58.50 | 1:56.18 | ||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 27.46 | 58.47 | 2:54.65 | ||||||
Sandra Mattsson-Coll | 1997 | 28.91 | 1:00.84 | 3:55.49 | ||||||
2 | Väsby SS | 1997 | Väsby Simsällskap | 3:58.77 | ||||||
Vanessa Nordling | 1998 | 29.37 | 1:02.59 | 1:02.59 | ||||||
Agnes Wiiand | 1997 | 27.72 | 57.12 | 1:59.71 | ||||||
Isabell Kjellberg | 1997 | 29.30 | 1:00.49 | 3:00.20 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 28.00 | 58.57 | 3:58.77 | ||||||
3 | Spårvägens Sf Lag 1 | 1998 | Spårvägens Simförening | 3:59.80 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 28.30 | 58.93 | 58.93 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 28.50 | 59.74 | 1:58.67 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 29.34 | 1:00.69 | 2:59.36 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 28.65 | 1:00.44 | 3:59.80 | ||||||
4 | Danderyds Sim | 1997 | Danderyds Sim | 4:01.90 | ||||||
Emma Varga | 1997 | 27.75 | 57.60 | 57.60 | ||||||
Alice Sundberg | 1999 | 29.55 | 1:02.26 | 1:59.86 | ||||||
Ida Österman | 1998 | 28.98 | 1:01.23 | 3:01.09 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 28.54 | 1:00.81 | 4:01.90 | ||||||
5 | Järfälla S | 1997 | Järfälla Simsällskap | 4:02.09 | ||||||
Ida Eriksen | 1997 | 28.64 | 59.19 | 59.19 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 28.42 | 59.74 | 1:58.93 | ||||||
Isabelle Hanson | 1998 | 29.48 | 1:01.58 | 3:00.51 | ||||||
Malin Atran | 1998 | 29.11 | 1:01.58 | 4:02.09 | ||||||
6 | Stockholmspolisens Sim IF | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:05.43 | ||||||
Milana Salih | 1997 | 29.01 | 1:00.44 | 1:00.44 | ||||||
Danute Kacinskas | 1998 | 28.98 | 1:01.54 | 2:01.98 | ||||||
Ida Pettersson | 1999 | 28.51 | 1:00.78 | 3:02.76 | ||||||
Rebecka Bergström | 1997 | 29.70 | 1:02.67 | 4:05.43 | ||||||
7 | Skuru Ik Lag 1 | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:06.16 | ||||||
Amanda Kimander | 1997 | 29.78 | 1:02.08 | 1:02.08 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 29.28 | 1:03.24 | 2:05.32 | ||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 27.73 | 57.74 | 3:03.06 | ||||||
Sofia von Sydow | 1997 | 29.65 | 1:03.10 | 4:06.16 | ||||||
8 | SK Neptun | 1997 | Simklubben Neptun | 4:11.10 | ||||||
Charlotte Myers | 1997 | 29.14 | 1:00.08 | 1:00.08 | ||||||
Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | 29.61 | 1:01.86 | 2:01.94 | ||||||
Alexandra Nilsson | 1998 | 29.66 | 1:03.79 | 3:05.73 | ||||||
Emina Bjelak | 1997 | 31.17 | 1:05.37 | 4:11.10 | ||||||
9 | Södertälje SS Lag 2 | 1997 | Södertälje Simsällskap | 4:19.85 | ||||||
Sara Emmesjö | 1998 | 31.13 | 1:06.66 | 1:06.66 | ||||||
Erica Christensen | 1997 | 28.58 | 1:01.06 | 2:07.72 | ||||||
Ida Hofvander | 1998 | 31.36 | 1:06.10 | 3:13.82 | ||||||
Elin Jansmarker | 1999 | 30.42 | 1:06.03 | 4:19.85 | ||||||
10 | Spårvägens Sf Lag 2 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:23.13 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 31.28 | 1:05.28 | 1:05.28 | ||||||
Wilma Andersson | 1998 | 31.50 | 1:07.56 | 2:12.84 | ||||||
Wilma Tukonen | 1998 | 31.04 | 1:06.03 | 3:18.87 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 30.15 | 1:04.26 | 4:23.13 | ||||||
11 | Skuru Ik Lag 2 | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:25.15 | ||||||
Anna Hassler | 1998 | 30.72 | 1:05.37 | 1:05.37 | ||||||
Lise Öberg | 1998 | 30.82 | 1:06.12 | 2:11.49 | ||||||
Sarah Reichhuber | 1998 | 31.27 | 1:07.10 | 3:18.59 | ||||||
Olivia Sundermeyer | 1998 | 31.02 | 1:06.56 | 4:25.15 | ||||||
12 | SS04 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:26.13 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 31.21 | 1:05.58 | 1:05.58 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 30.44 | 1:03.87 | 2:09.45 | ||||||
Rebecca Höglind | 1998 | 33.41 | 1:10.12 | 3:19.57 | ||||||
Therese Thor | 1998 | 31.18 | 1:06.56 | 4:26.13 | ||||||
13 | Stockholms KK | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:27.42 | ||||||
Julia Blomquist | 1998 | 31.23 | 1:05.07 | 1:05.07 | ||||||
Louise Hagström | 1998 | 31.03 | 1:06.05 | 2:11.12 | ||||||
Saga Skarin | 2000 | 33.33 | 1:09.91 | 3:21.03 | ||||||
Siri Selander | 1999 | 31.74 | 1:06.39 | 4:27.42 | ||||||
- | Täby Sim | 1997 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 30.06 | 1:03.01 | 1:03.01 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 2:05.08 | ||||||||
- | Åkersberga SS | 1997 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Elin Timbäck | 1997 | 32.07 | 1:07.87 | 1:07.87 | ||||||
Maria Östervall | 1998 | 31.19 | 2:12.76 | |||||||
Hanna Marohn | 1998 | 3:25.02 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:27 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.94 | 1:04.65 | 1:46.73 | 2:19.49 | |||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.97 | 1:04.88 | 1:47.82 | 2:21.14 | |||
3 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 32.51 | 1:08.57 | 1:51.15 | 2:24.20 | |||
4 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.83 | 1:08.99 | 1:52.20 | 2:25.67 | |||
5 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.67 | 1:09.03 | 1:52.58 | 2:25.82 | |||
6 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.09 | 1:09.93 | 1:50.40 | 2:26.38 | |||
7 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.11 | 1:11.83 | 1:54.17 | 2:27.31 | |||
8 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 31.93 | 1:10.62 | 1:54.23 | 2:27.94 | |||
9 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.10 | 1:12.93 | 1:55.14 | 2:28.39 | |||
10 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.99 | 1:10.27 | 1:55.36 | 2:28.60 | |||
11 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.38 | 1:11.79 | 1:56.09 | 2:29.33 | |||
12 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 33.24 | 1:12.22 | 1:56.96 | 2:30.19 | |||
13 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.34 | 1:10.81 | 1:55.48 | 2:30.28 | |||
14 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.34 | 1:13.17 | 1:57.00 | 2:31.18 | |||
15 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.01 | 1:11.34 | 1:55.09 | 2:31.19 | |||
16 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 32.65 | 1:11.36 | 1:55.80 | 2:31.94 | |||
17 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 32.92 | 1:12.76 | 1:57.85 | 2:33.07 | |||
18 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 33.38 | 1:15.40 | 1:59.57 | 2:36.06 | |||
19 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.29 | 1:13.78 | 2:01.59 | 2:36.86 | |||
20 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.95 | 1:13.85 | 2:02.08 | 2:37.65 | |||
21 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.63 | 1:16.20 | 1:59.31 | 2:38.12 | |||
22 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.31 | 1:14.91 | 2:01.29 | 2:38.32 | |||
23 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.04 | 1:14.75 | 2:06.13 | 2:44.69 | |||
- | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 16, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Norlander | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.46 | 1:03.46 | 1:35.31 | 2:08.25 | |||
2 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.07 | 1:03.54 | 1:37.48 | 2:12.15 | |||
3 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 30.05 | 1:04.48 | 1:38.77 | 2:12.93 | |||
4 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 29.92 | 1:04.67 | 1:42.57 | 2:18.36 | |||
5 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 30.94 | 1:06.21 | 1:41.91 | 2:19.56 | |||
6 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.28 | 1:07.08 | 1:44.65 | 2:23.51 | |||
7 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.76 | 1:08.94 | 1:47.23 | 2:24.80 | |||
8 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 31.95 | 1:09.03 | 1:47.86 | 2:25.80 | |||
9 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.36 | 1:08.59 | 1:46.74 | 2:26.12 | |||
10 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.04 | 1:07.24 | 1:45.98 | 2:26.87 | |||
11 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.01 | 1:10.18 | 1:49.84 | 2:31.65 | |||
12 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.58 | 1:11.36 | 1:51.97 | 2:31.90 | |||
13 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.26 | 1:15.16 | 1:57.10 | 2:38.73 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:15 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 27.71 | 58.98 | |||||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 29.18 | 1:02.36 | |||||
3 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.73 | 1:03.05 | |||||
4 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 29.79 | 1:03.11 | |||||
5 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 30.41 | 1:03.62 | |||||
6 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.72 | 1:03.72 | |||||
7 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 30.86 | 1:03.84 | |||||
8 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 31.33 | 1:04.12 | |||||
9 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.05 | 1:04.14 | |||||
10 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.42 | 1:04.20 | |||||
11 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.32 | 1:04.60 | |||||
12 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.45 | 1:04.87 | |||||
13 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.24 | 1:05.04 | |||||
14 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.43 | 1:06.01 | |||||
15 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.90 | 1:06.46 | |||||
16 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.08 | 1:06.53 | |||||
17 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.16 | 1:06.54 | |||||
18 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.94 | 1:06.65 | |||||
19 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.40 | 1:07.50 | |||||
20 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.24 | 1:07.81 | |||||
21 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.42 | 1:08.40 | |||||
22 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.05 | 1:08.60 | |||||
23 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.74 | 1:08.92 | |||||
24 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.44 | 1:10.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.49 | 1:01.89 | |||||
2 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.53 | 1:05.02 | |||||
3 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.48 | 1:05.41 | |||||
4 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 32.64 | 1:07.92 | |||||
5 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 33.49 | 1:08.78 | |||||
6 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 33.93 | 1:09.89 | |||||
7 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 33.64 | 1:10.11 | |||||
8 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 35.09 | 1:11.75 | |||||
9 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 34.98 | 1:12.32 | |||||
10 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 34.98 | 1:12.37 | |||||
11 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.77 | 1:13.13 | |||||
12 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.96 | 1:13.40 | |||||
13 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.31 | 1:13.94 | |||||
14 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.91 | 1:14.75 | |||||
15 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.75 | 1:14.77 | |||||
16 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 36.42 | 1:15.82 | |||||
17 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 36.26 | 1:15.85 | |||||
18 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.65 | 1:16.04 | |||||
19 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 36.49 | 1:16.35 | |||||
20 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.02 | 1:16.50 | |||||
21 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.81 | 1:17.67 | |||||
22 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.48 | 1:18.57 | |||||
23 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 38.63 | 1:18.92 | |||||
- | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 34.61 | 1:13.00 | 1:52.11 | 2:31.21 | |||
2 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.27 | 1:15.03 | 1:56.30 | 2:37.96 | |||
3 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 36.33 | 1:17.87 | 2:00.81 | 2:43.72 | |||
4 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.64 | 1:18.54 | 2:02.10 | 2:45.55 | |||
5 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 35.66 | 1:16.12 | 2:00.10 | 2:45.98 | |||
6 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 38.43 | 1:20.84 | 2:03.50 | 2:46.49 | |||
7 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.25 | 1:20.76 | 2:04.08 | 2:47.18 | |||
8 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.90 | 1:20.90 | 2:05.18 | 2:49.89 | |||
9 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.05 | 1:21.11 | 2:06.59 | 2:50.18 | |||
10 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.28 | 1:21.98 | 2:06.89 | 2:51.20 | |||
11 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.10 | 1:19.89 | 2:05.46 | 2:52.85 | |||
12 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.74 | 1:23.93 | 2:09.55 | 2:53.28 | |||
13 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.56 | 1:24.30 | 2:10.94 | 2:58.01 | |||
14 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.13 | 1:28.28 | 2:14.34 | 2:59.67 | |||
15 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 39.95 | 1:25.12 | 2:12.22 | 3:00.26 | |||
16 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 40.68 | 1:27.38 | 2:14.42 | 3:00.68 | |||
17 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.52 | 1:28.37 | 2:16.30 | 3:02.69 | |||
18 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.78 | 1:30.11 | 2:18.19 | 3:06.20 | |||
19 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.97 | 1:27.97 | 2:17.07 | 3:06.74 | |||
20 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 41.51 | 1:29.42 | 2:18.25 | 3:06.85 | |||
21 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.32 | 1:26.21 | 2:17.00 | 3:08.01 | |||
22 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 41.95 | 1:29.58 | 2:18.97 | 3:08.86 | |||
23 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.81 | 1:30.89 | 2:20.79 | 3:11.06 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 27.12 | 57.24 | 1:26.63 | 1:55.52 | |||
2 | Carl Norlander | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.19 | 56.38 | 1:25.92 | 1:55.78 | |||
3 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 27.37 | 57.24 | 1:27.90 | 1:58.52 | |||
4 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.71 | 58.32 | 1:29.10 | 1:58.89 | |||
5 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.29 | 58.09 | 1:29.24 | 1:59.61 | |||
6 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 27.70 | 58.80 | 1:29.57 | 1:59.63 | |||
7 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 28.85 | 1:00.50 | 1:31.34 | 2:01.06 | |||
8 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.98 | 58.45 | 1:30.65 | 2:01.36 | |||
9 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 28.02 | 58.33 | 1:30.08 | 2:02.37 | |||
10 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 27.86 | 58.76 | 1:30.59 | 2:02.40 | |||
11 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.54 | 58.34 | 1:30.78 | 2:03.15 | |||
12 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 28.95 | 1:00.43 | 1:32.89 | 2:03.60 | |||
13 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.77 | 59.13 | 1:31.68 | 2:03.85 | |||
14 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 28.49 | 1:00.42 | 1:32.63 | 2:04.64 | |||
15 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 27.84 | 59.59 | 1:32.93 | 2:05.04 | |||
16 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 27.80 | 58.73 | 1:31.47 | 2:05.25 | |||
17 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.42 | 1:01.13 | 1:33.43 | 2:05.85 | |||
18 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.10 | 1:01.60 | 1:34.35 | 2:06.44 | |||
19 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.60 | 1:01.09 | 1:34.67 | 2:07.42 | |||
20 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 29.24 | 1:01.49 | 1:34.72 | 2:08.02 | |||
21 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.01 | 1:01.96 | 1:35.62 | 2:08.49 | |||
22 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 28.11 | 1:02.21 | 1:36.95 | 2:10.83 | |||
23 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 28.42 | 1:01.26 | 1:38.12 | 2:18.27 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 21, 400m Medley F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:14.46 | 2:29.92 | 3:55.98 | 5:05.59 | |||
2 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim | 1:11.23 | 2:33.63 | 4:04.05 | 5:14.35 | |||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:14.89 | 2:36.98 | 4:04.55 | 5:14.78 | |||
4 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 1:12.34 | 2:34.33 | 4:09.43 | 5:22.38 | |||
5 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:13.80 | 2:35.41 | 4:09.36 | 5:22.48 | |||
6 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:13.62 | 2:34.51 | 4:05.99 | 5:23.82 | |||
7 | Moa Lindahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:13.61 | 2:38.35 | 4:17.34 | 5:28.10 | |||
8 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:15.76 | 2:38.77 | 4:15.08 | 5:29.71 | |||
9 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:16.47 | 2:36.35 | 4:20.79 | 5:35.24 | |||
10 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:17.00 | 2:43.45 | 4:21.07 | 5:36.91 | |||
11 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:18.27 | 2:40.62 | 4:26.69 | 5:45.23 | |||
12 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:19.21 | 2:48.47 | 4:30.37 | 5:47.61 | |||
13 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 1:20.26 | 2:50.80 | 4:25.38 | 5:48.70 | |||
14 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:19.19 | 2:50.67 | 4:30.49 | 5:50.70 | |||
15 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:18.94 | 2:48.20 | 4:32.58 | 5:52.10 | |||
16 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:17.53 | 2:53.48 | 4:29.17 | 5:54.44 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 1:06.27 | 2:15.66 | 3:39.09 | 4:42.90 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:06.01 | 2:21.96 | 3:38.03 | 4:45.13 | |||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:06.43 | 2:25.06 | 3:50.75 | 4:58.25 | |||
4 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:08.75 | 2:25.37 | 3:54.36 | 4:59.79 | |||
5 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 1:09.57 | 2:27.84 | 3:53.64 | 5:00.30 | |||
6 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.57 | 2:30.97 | 3:57.39 | 5:06.41 | |||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:10.07 | 2:31.28 | 3:56.35 | 5:07.17 | |||
8 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.94 | 2:29.19 | 4:01.61 | 5:14.35 | |||
9 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:14.78 | 2:32.10 | 4:03.24 | 5:14.39 | |||
10 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:08.16 | 2:32.68 | 4:03.02 | 5:19.90 | |||
11 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 1:10.54 | 2:31.57 | 4:12.28 | 5:30.45 | |||
12 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:15.94 | 2:43.68 | 4:16.44 | 5:30.58 | |||
13 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:18.37 | 2:46.14 | 4:24.58 | 5:45.48 | |||
- | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.97 | 1:10.29 | |||||
2 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.85 | 1:10.67 | |||||
3 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.50 | 1:12.33 | |||||
4 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.26 | 1:12.44 | |||||
5 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.05 | 1:12.80 | |||||
6 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.87 | 1:13.55 | |||||
7 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 34.59 | 1:14.19 | |||||
8 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.69 | 1:15.31 | |||||
9 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.98 | 1:15.57 | |||||
10 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.34 | 1:15.70 | |||||
11 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.28 | 1:16.00 | |||||
12 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.22 | 1:16.26 | |||||
13 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 35.52 | 1:16.39 | |||||
14 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.23 | 1:16.56 | |||||
15 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.57 | 1:16.73 | |||||
16 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.86 | 1:17.49 | |||||
17 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.81 | 1:17.60 | |||||
18 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.86 | 1:17.73 | |||||
19 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 35.86 | 1:18.21 | |||||
20 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 36.22 | 1:18.81 | |||||
21 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.45 | 1:20.25 | |||||
22 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.10 | 1:20.45 | |||||
23 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 37.72 | 1:20.48 | |||||
24 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.87 | 1:24.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:23 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.95 | 1:12.96 | |||||
2 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.88 | 1:15.50 | |||||
3 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.22 | 1:15.76 | |||||
4 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 35.99 | 1:17.36 | |||||
5 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 37.54 | 1:19.02 | |||||
6 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 37.98 | 1:19.10 | |||||
7 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.35 | 1:20.03 | |||||
8 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 38.80 | 1:20.79 | |||||
9 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 38.77 | 1:21.83 | |||||
9 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.24 | 1:21.83 | |||||
11 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 39.22 | 1:22.45 | |||||
12 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 38.43 | 1:22.55 | |||||
13 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.00 | 1:23.51 | |||||
14 | Jakob Rejdemyhr | 2000 | Danderyds Sim | 38.97 | 1:24.32 | |||||
15 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 39.79 | 1:24.79 | |||||
16 | Felix Persson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.99 | 1:25.00 | |||||
17 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 40.73 | 1:25.67 | |||||
18 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 40.43 | 1:26.24 | |||||
19 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 41.14 | 1:26.25 | |||||
20 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 42.18 | 1:26.28 | |||||
21 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.38 | 1:27.43 | |||||
22 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.79 | 1:27.85 | |||||
23 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.50 | 1:29.26 | |||||
24 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 42.14 | 1:29.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 25, 1500m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:07.39 | 2:18.86 | 3:30.55 | 4:42.15 | 17:24.06 | ||
5:53.12 | 7:02.90 | 8:12.17 | 9:21.32 | |||||||
10:30.56 | 11:40.25 | 12:50.01 | 13:59.56 | |||||||
15:08.96 | 16:17.90 | |||||||||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:07.19 | 2:18.78 | 3:30.45 | 4:41.91 | 17:24.72 | ||
5:52.05 | 7:01.32 | 8:10.92 | 9:20.52 | |||||||
10:30.08 | 11:39.93 | 12:49.72 | 13:58.67 | |||||||
15:08.73 | 16:17.77 | |||||||||
3 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:07.26 | 2:18.66 | 3:30.23 | 4:41.91 | 17:34.47 | ||
5:53.41 | 7:03.46 | 8:13.55 | 9:23.57 | |||||||
10:33.53 | 11:44.34 | 12:55.07 | 14:05.48 | |||||||
15:15.48 | 16:25.60 | |||||||||
4 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:07.65 | 2:19.14 | 3:30.92 | 4:42.88 | 17:58.33 | ||
5:54.03 | 7:05.23 | 8:17.69 | 9:29.80 | |||||||
10:42.69 | 11:55.37 | 13:08.30 | 14:21.43 | |||||||
15:34.76 | 16:47.36 | |||||||||
5 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:07.22 | 2:18.61 | 3:30.15 | 4:41.81 | 18:00.70 | ||
5:53.32 | 7:04.08 | 8:15.71 | 9:27.78 | |||||||
10:40.05 | 11:54.08 | 13:07.72 | 14:21.54 | |||||||
15:35.44 | 16:48.70 | |||||||||
6 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:08.20 | 2:19.62 | 3:31.45 | 4:43.34 | 18:14.08 | ||
5:56.30 | 7:09.34 | 8:22.57 | 9:36.17 | |||||||
10:50.14 | 12:04.15 | 13:18.22 | 14:32.93 | |||||||
15:46.96 | 17:01.07 | |||||||||
7 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:09.11 | 2:22.49 | 3:36.42 | 4:50.39 | 18:26.82 | ||
6:04.11 | 7:18.10 | 8:32.13 | 9:46.07 | |||||||
10:59.99 | 12:14.26 | 13:28.79 | 14:43.53 | |||||||
15:58.66 | 17:13.38 | |||||||||
8 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:09.01 | 2:22.46 | 3:36.62 | 4:51.16 | 18:28.39 | ||
6:05.75 | 7:20.46 | 8:35.34 | 9:50.60 | |||||||
11:05.52 | 12:20.24 | 13:35.11 | 14:50.32 | |||||||
16:04.30 | 17:17.76 | |||||||||
9 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:09.05 | 2:22.47 | 3:36.67 | 4:50.78 | 18:29.49 | ||
6:05.25 | 7:20.22 | 8:35.27 | 9:50.45 | |||||||
11:05.22 | 12:19.75 | 13:34.83 | 14:50.03 | |||||||
16:04.94 | 17:18.84 | |||||||||
10 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 1:07.48 | 2:19.81 | 3:33.82 | 4:48.03 | 18:31.60 | ||
6:02.51 | 7:17.34 | 8:31.96 | 9:47.53 | |||||||
11:02.71 | 12:18.35 | 13:33.59 | 14:48.93 | |||||||
16:04.47 | 17:19.44 | |||||||||
11 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 1:09.66 | 2:23.03 | 3:37.23 | 4:52.43 | 18:56.61 | ||
6:08.54 | 7:25.87 | 8:43.26 | 10:00.05 | |||||||
11:18.13 | 12:35.98 | 13:52.99 | 15:09.44 | |||||||
16:26.38 | 17:42.90 | |||||||||
12 | Alexandra Engsoo | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.88 | 2:23.71 | 3:40.05 | 4:58.23 | 19:27.35 | ||
6:16.65 | 7:36.81 | 8:56.48 | 10:16.41 | |||||||
11:36.46 | 12:56.56 | 14:12.84 | 15:31.80 | |||||||
16:51.97 | 18:10.27 | |||||||||
13 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:11.73 | 2:29.57 | 3:48.44 | 5:07.76 | 19:59.58 | ||
6:27.61 | 7:48.44 | 9:10.07 | 10:31.58 | |||||||
11:52.89 | 13:13.75 | 14:34.54 | 15:55.86 | |||||||
17:17.48 | 18:39.56 | |||||||||
14 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:13.31 | 2:33.96 | 3:55.54 | 5:17.64 | 20:36.20 | ||
6:40.15 | 8:02.53 | 9:26.32 | 10:48.97 | |||||||
12:12.59 | 13:37.00 | 15:01.53 | 16:28.15 | |||||||
17:51.29 | 19:15.19 | |||||||||
15 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:11.43 | 2:29.76 | 3:50.93 | 5:13.73 | 20:42.99 | ||
6:37.14 | 8:01.09 | 9:24.00 | 10:48.55 | |||||||
12:14.10 | 13:40.21 | 15:05.12 | 16:30.34 | |||||||
17:56.60 | 19:22.17 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:19 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:24 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.31 | 56.88 | |||||
2 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 28.17 | 57.60 | |||||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.52 | 58.10 | |||||
4 | Carl Norlander | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.19 | 59.75 | |||||
5 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.11 | 59.77 | |||||
6 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 29.62 | 1:01.39 | |||||
7 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 30.22 | 1:02.23 | |||||
8 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.61 | 1:02.36 | |||||
9 | Alexander Lind | 1997 | Simklubben Neptun | 30.02 | 1:02.39 | |||||
10 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 31.24 | 1:03.11 | |||||
11 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.32 | 1:03.24 | |||||
12 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 31.73 | 1:04.12 | |||||
13 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.90 | 1:06.82 | |||||
14 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.37 | 1:07.14 | |||||
15 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.86 | 1:07.33 | |||||
16 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.98 | 1:07.59 | |||||
17 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.45 | 1:07.61 | |||||
18 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.91 | 1:08.14 | |||||
19 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.15 | 1:08.64 | |||||
20 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.93 | 1:09.06 | |||||
21 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 33.78 | 1:09.07 | |||||
22 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.87 | 1:09.27 | |||||
23 | Henrik Postlind | 1998 | Väsby Simsällskap | 34.35 | 1:09.61 | |||||
- | Mateo Gutierrez | 1998 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:24 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:50 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 27, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Stockholms KK | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:09.89 | ||||||
Alma Karlson | 1999 | 29.57 | 1:01.34 | 1:01.34 | ||||||
Moa Lindahl | 1999 | 29.85 | 1:02.43 | 2:03.77 | ||||||
Sofia Näslund | 1999 | 29.91 | 1:03.01 | 3:06.78 | ||||||
Ebba Martin | 2000 | 29.90 | 1:03.11 | 4:09.89 | ||||||
2 | Spårvägens Sf Lag 1 | 1999 | Spårvägens Simförening | 4:12.19 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 29.67 | 1:01.43 | 1:01.43 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 30.29 | 1:04.24 | 2:05.67 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 30.66 | 1:04.35 | 3:10.02 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 29.41 | 1:02.17 | 4:12.19 | ||||||
3 | SS04 | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:12.61 | ||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 30.92 | 1:05.58 | 1:05.58 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 29.40 | 1:01.77 | 2:07.35 | ||||||
Alexandra Gordon | 2000 | 30.67 | 1:02.93 | 3:10.28 | ||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 29.70 | 1:02.33 | 4:12.61 | ||||||
4 | Järfälla S Lag 1 | 1999 | Järfälla Simsällskap | 4:12.77 | ||||||
Linneá Larsson | 2000 | 29.65 | 1:03.29 | 1:03.29 | ||||||
Josefine Almvret | 1999 | 29.01 | 1:00.61 | 2:03.90 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 30.41 | 1:03.99 | 3:07.89 | ||||||
Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | 30.43 | 1:04.88 | 4:12.77 | ||||||
5 | SK Neptun Lag 1 | 1999 | Simklubben Neptun | 4:18.07 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 29.98 | 1:02.72 | 1:02.72 | ||||||
Nora Jomaa | 1999 | 31.80 | 1:07.20 | 2:09.92 | ||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 30.29 | 1:04.43 | 3:14.35 | ||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 30.33 | 1:03.72 | 4:18.07 | ||||||
6 | Täby Sim Lag 1 | 1999 | Täby Sim | 4:21.05 | ||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 30.19 | 1:04.34 | 1:04.34 | ||||||
Caroline Korssell | 1999 | 30.91 | 1:06.04 | 2:10.38 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 29.29 | 1:01.88 | 3:12.26 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 32.77 | 1:08.79 | 4:21.05 | ||||||
7 | Södertälje SS Lag 1 | 1999 | Södertälje Simsällskap | 4:21.18 | ||||||
Clara Wadsten | 1999 | 30.30 | 1:05.00 | 1:05.00 | ||||||
Emelie Blomberg | 1999 | 31.88 | 1:07.71 | 2:12.71 | ||||||
Emma Sundstrand | 2001 | 31.29 | 1:05.51 | 3:18.22 | ||||||
Tina Huslid | 2000 | 29.38 | 1:02.96 | 4:21.18 | ||||||
8 | Väsby SS Lag 1 | 1999 | Väsby Simsällskap | 4:22.87 | ||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 31.92 | 1:07.23 | 1:07.23 | ||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 30.13 | 1:02.49 | 2:09.72 | ||||||
Dersim Esmaelzadeh | 1999 | 31.99 | 1:08.71 | 3:18.43 | ||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 30.52 | 1:04.44 | 4:22.87 | ||||||
9 | Tyresö SS | 1999 | Tyresö Simsällskap | 4:25.77 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 29.37 | 1:01.98 | 1:01.98 | ||||||
Sara Olsson | 1999 | 31.57 | 1:08.29 | 2:10.27 | ||||||
Frida Björkman | 1999 | 31.67 | 1:06.49 | 3:16.76 | ||||||
Terése Nyström | 1999 | 32.63 | 1:09.01 | 4:25.77 | ||||||
10 | Södertörns SS Lag 2 | 1999 | Södertörns Simsällskap | 4:28.72 | ||||||
Tina Shahmalekpour | 2001 | 31.86 | 1:07.29 | 1:07.29 | ||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 31.13 | 1:05.77 | 2:13.06 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 32.82 | 1:07.92 | 3:20.98 | ||||||
Jessica Hagström | 1999 | 32.29 | 1:07.74 | 4:28.72 | ||||||
11 | Skuru Ik Lag 1 | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:29.23 | ||||||
Signe Nordegren | 2000 | 30.81 | 1:04.88 | 1:04.88 | ||||||
Frida Kimander | 1999 | 30.90 | 1:07.09 | 2:11.97 | ||||||
Tilda Eklund | 2000 | 32.26 | 1:08.93 | 3:20.90 | ||||||
Nelly Åkerblom | 2000 | 32.01 | 1:08.33 | 4:29.23 | ||||||
12 | Spårvägens Sf Lag 2 | 2000 | Spårvägens Simförening | 4:31.99 | ||||||
Zafira Engström Vaamonde | 2001 | 32.64 | 1:08.76 | 1:08.76 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 30.82 | 1:04.33 | 2:13.09 | ||||||
Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | 32.58 | 1:10.77 | 3:23.86 | ||||||
Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | 32.15 | 1:08.13 | 4:31.99 | ||||||
13 | Väsby SS Lag 2 | 1999 | Väsby Simsällskap | 4:32.30 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 32.71 | 1:08.79 | 1:08.79 | ||||||
Fanny Isaksson | 1999 | 32.38 | 1:10.93 | 2:19.72 | ||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 30.09 | 1:05.16 | 3:24.88 | ||||||
Ebba Bjurman | 1999 | 31.44 | 1:07.42 | 4:32.30 | ||||||
14 | Järfälla S Lag 2 | 2000 | Järfälla Simsällskap | 4:32.98 | ||||||
Tilde Levander | 2000 | 32.65 | 1:08.09 | 1:08.09 | ||||||
Elin Södersten | 2000 | 33.32 | 1:08.93 | 2:17.02 | ||||||
Josefin Wensmark | 2001 | 32.28 | 1:07.40 | 3:24.42 | ||||||
Cassandra Larsson | 2000 | 31.84 | 1:08.56 | 4:32.98 | ||||||
15 | SK Neptun Lag 2 | 1999 | Simklubben Neptun | 4:35.08 | ||||||
Tess Engvall | 2001 | 32.90 | 1:07.34 | 1:07.34 | ||||||
Rebecka Ehn | 2000 | 33.30 | 1:09.54 | 2:16.88 | ||||||
Sara Andersson | 2000 | 31.91 | 1:08.32 | 3:25.20 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 33.38 | 1:09.88 | 4:35.08 | ||||||
16 | Stockholmspolisens Sim IF | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:35.23 | ||||||
Hermella Alem | 2000 | 32.89 | 1:09.37 | 1:09.37 | ||||||
Mirjam Amouri | 2000 | 33.15 | 1:10.18 | 2:19.55 | ||||||
Paola Kylberg | 2002 | 33.06 | 1:10.26 | 3:29.81 | ||||||
Sofia Walsh | 2002 | 31.33 | 1:05.42 | 4:35.23 | ||||||
17 | Täby Sim Lag 2 | 1999 | Täby Sim | 4:38.23 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 31.80 | 1:07.22 | 1:07.22 | ||||||
Liv Falk | 2000 | 33.67 | 1:12.45 | 2:19.67 | ||||||
Karin Thorén | 1999 | 32.79 | 1:09.48 | 3:29.15 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 32.60 | 1:09.08 | 4:38.23 | ||||||
18 | Södertörns SS Lag 3 | 1999 | Södertörns Simsällskap | 4:38.94 | ||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 32.80 | 1:09.37 | 1:09.37 | ||||||
Josefin Bering | 1999 | 31.88 | 1:08.25 | 2:17.62 | ||||||
Josefin Sehmi | 1999 | 32.33 | 1:10.74 | 3:28.36 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 32.91 | 1:10.58 | 4:38.94 | ||||||
19 | Väsby SS Lag 3 | 2000 | Väsby Simsällskap | 4:43.35 | ||||||
Astrid Albertsson | 2000 | 32.54 | 1:10.31 | 1:10.31 | ||||||
Wilma Wiiand | 2001 | 33.73 | 1:11.14 | 2:21.45 | ||||||
Moa Fröberg | 2000 | 33.90 | 1:11.14 | 3:32.59 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 32.67 | 1:10.76 | 4:43.35 | ||||||
20 | Täby Sim Lag 3 | 1999 | Täby Sim | 4:44.69 | ||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 32.99 | 1:09.56 | 1:09.56 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 32.82 | 1:10.62 | 2:20.18 | ||||||
Gunnel Sköld | 2000 | 35.27 | 1:12.86 | 3:33.04 | ||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 33.84 | 1:11.65 | 4:44.69 | ||||||
21 | SK Neptun Lag 3 | 1999 | Simklubben Neptun | 4:45.20 | ||||||
Evelina Johansson | 2000 | 33.38 | 1:10.73 | 1:10.73 | ||||||
Hanna Lindé | 2001 | 34.22 | 1:11.47 | 2:22.20 | ||||||
Malin Jansson | 1999 | 32.46 | 1:08.80 | 3:31.00 | ||||||
Tuva Lennér | 2000 | 35.31 | 1:14.20 | 4:45.20 | ||||||
22 | Södertälje SS Lag 2 | 1999 | Södertälje Simsällskap | 4:47.69 | ||||||
Lenina Mariani-Lopez | 1999 | 33.10 | 1:10.87 | 1:10.87 | ||||||
Wilma Frisch | 2000 | 33.10 | 1:09.89 | 2:20.76 | ||||||
Anna Bäckdahl | 1999 | 34.89 | 1:13.45 | 3:34.21 | ||||||
Sara Tillenius | 2000 | 34.38 | 1:13.48 | 4:47.69 | ||||||
23 | Spårvägens Sf Lag 3 | 2000 | Spårvägens Simförening | 4:48.23 | ||||||
Astrid Onno | 2000 | 34.68 | 1:11.93 | 1:11.93 | ||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 33.24 | 1:10.25 | 2:22.18 | ||||||
Amanda Heed Nordin | 2001 | 34.03 | 1:13.22 | 3:35.40 | ||||||
Maike Kuhlins | 2000 | 33.87 | 1:12.83 | 4:48.23 | ||||||
24 | Södertälje SS Lag 3 | 1999 | Södertälje Simsällskap | 4:51.64 | ||||||
Solène Arnou | 2000 | 34.74 | 1:13.89 | 1:13.89 | ||||||
Frida Nano | 1999 | 30.98 | 1:06.99 | 2:20.88 | ||||||
Filippa Malmström | 2003 | 35.72 | 1:17.80 | 3:38.68 | ||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 33.88 | 1:12.96 | 4:51.64 | ||||||
25 | Wisby SS | 1999 | Wisby Simsällskap | 4:52.02 | ||||||
Alba Ekepil | 2001 | 33.07 | 1:10.18 | 1:10.18 | ||||||
Nelly Gustafsson | 2000 | 34.71 | 1:13.38 | 2:23.56 | ||||||
Tone Sandsjö | 2003 | 33.31 | 1:11.16 | 3:34.72 | ||||||
Josefine Godman | 2002 | 35.56 | 1:17.30 | 4:52.02 | ||||||
- | Södertörns SS Lag 1 | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Cassandra Engback | 1999 | 28.72 | 1:00.43 | 1:00.43 | ||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 2:05.43 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:50 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 09 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 19:10 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 28, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Lag 1 | 1999 | Täby Sim | 4:29.33 | ||||||
Anton Sandberg | 1999 | 33.21 | 1:07.64 | 1:07.64 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 33.93 | 1:13.27 | 2:20.91 | ||||||
Tobias Fernandez | 1999 | 31.11 | 1:07.55 | 3:28.46 | ||||||
Edwin Häger | 1999 | 29.05 | 1:00.87 | 4:29.33 | ||||||
2 | Järfälla S Lag 1 | 1999 | Järfälla Simsällskap | 4:29.58 | ||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 33.82 | 1:11.10 | 1:11.10 | ||||||
Samuel Talback | 2000 | 32.73 | 1:11.09 | 2:22.19 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 31.00 | 1:08.07 | 3:30.26 | ||||||
Emil Bengtsson | 1999 | 27.81 | 59.32 | 4:29.58 | ||||||
3 | SK Neptun Lag 1 | 1999 | Simklubben Neptun | 4:29.60 | ||||||
Oliver Rehn | 2001 | 33.93 | 1:09.59 | 1:09.59 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 35.40 | 1:17.48 | 2:27.07 | ||||||
Simon Blom | 1999 | 29.87 | 1:04.78 | 3:31.85 | ||||||
Carl Käll Jönsson | 1999 | 27.46 | 57.75 | 4:29.60 | ||||||
4 | Tyresö SS | 1999 | Tyresö Simsällskap | 4:31.14 | ||||||
Olle Sköld | 1999 | 30.71 | 1:03.39 | 1:03.39 | ||||||
Oscar Norman | 1999 | 36.86 | 1:21.51 | 2:24.90 | ||||||
Sebastian Pantzar | 1999 | 27.98 | 1:00.85 | 3:25.75 | ||||||
Niklas Steinholtz | 2000 | 31.34 | 1:05.39 | 4:31.14 | ||||||
5 | Väsby SS Lag 1 | 1999 | Väsby Simsällskap | 4:31.54 | ||||||
Max Sundberg | 1999 | 34.47 | 1:11.03 | 1:11.03 | ||||||
Karl Frylmark | 1999 | 34.14 | 1:12.79 | 2:23.82 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 31.27 | 1:07.12 | 3:30.94 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 28.50 | 1:00.60 | 4:31.54 | ||||||
6 | Stockholms KK | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:36.87 | ||||||
Olof Askling | 1999 | 34.68 | 1:11.76 | 1:11.76 | ||||||
Sebastian Tufvesson | 2000 | 35.14 | 1:16.55 | 2:28.31 | ||||||
Kalle Sandahl | 1999 | 29.65 | 1:04.26 | 3:32.57 | ||||||
Emil Gunneriusson | 2000 | 30.48 | 1:04.30 | 4:36.87 | ||||||
7 | Södertälje SS Lag 1 | 1999 | Södertälje Simsällskap | 4:37.74 | ||||||
Björn Seeliger | 2000 | 32.09 | 1:06.85 | 1:06.85 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 34.25 | 1:13.51 | 2:20.36 | ||||||
Samir Noory | 1999 | 32.43 | 1:12.74 | 3:33.10 | ||||||
Oscar Andersson | 2000 | 29.59 | 1:04.64 | 4:37.74 | ||||||
8 | Stockholmspolisens Sim IF | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:46.32 | ||||||
Martin Falk | 1999 | 32.11 | 1:07.49 | 1:07.49 | ||||||
Pontus Jonsson | 2000 | 35.87 | 1:17.09 | 2:24.58 | ||||||
Kenzo Buchli | 2000 | 35.37 | 1:20.43 | 3:45.01 | ||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 28.82 | 1:01.31 | 4:46.32 | ||||||
9 | Spårvägens Sf Lag 1 | 2002 | Spårvägens Simförening | 4:47.49 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 33.11 | 1:08.13 | 1:08.13 | ||||||
Rikard Arnebjer | 2000 | 37.09 | 1:21.81 | 2:29.94 | ||||||
Erik Ottosson | 1999 | 32.57 | 1:10.52 | 3:40.46 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 31.17 | 1:07.03 | 4:47.49 | ||||||
10 | Täby Sim Lag 2 | 1999 | Täby Sim | 4:50.92 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 33.79 | 1:09.75 | 1:09.75 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 37.57 | 1:20.91 | 2:30.66 | ||||||
Gustav Barnå | 1999 | 33.12 | 1:11.40 | 3:42.06 | ||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 31.55 | 1:08.86 | 4:50.92 | ||||||
11 | SK Neptun Lag 2 | 1999 | Simklubben Neptun | 4:51.37 | ||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 37.06 | 1:17.15 | 1:17.15 | ||||||
Oscar Johansson | 2000 | 39.48 | 1:23.28 | 2:40.43 | ||||||
Jonatan Wächter | 2000 | 32.53 | 1:11.38 | 3:51.81 | ||||||
Walter Forsberg Meinhart | 1999 | 29.07 | 59.56 | 4:51.37 | ||||||
12 | Wisby SS | 1999 | Wisby Simsällskap | 4:51.91 | ||||||
Cosmos Sharman | 2000 | 36.64 | 1:15.66 | 1:15.66 | ||||||
Oskar Thuresson | 1999 | 37.42 | 1:21.28 | 2:36.94 | ||||||
Linus Kahl | 2001 | 32.30 | 1:11.00 | 3:47.94 | ||||||
Rasmus Bjuresten | 1999 | 30.30 | 1:03.97 | 4:51.91 | ||||||
13 | Väsby SS Lag 2 | 1999 | Väsby Simsällskap | 4:56.38 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 36.21 | 1:15.46 | 1:15.46 | ||||||
Andreas Bergfeldt | 1999 | 36.79 | 1:20.11 | 2:35.57 | ||||||
Oscar Grankvist | 2000 | 35.15 | 1:17.14 | 3:52.71 | ||||||
Kian Moradi | 1999 | 30.56 | 1:03.67 | 4:56.38 | ||||||
14 | Järfälla S Lag 2 | 1999 | Järfälla Simsällskap | 4:57.30 | ||||||
Linus Nykvist | 2001 | 37.51 | 1:17.37 | 1:17.37 | ||||||
Elias Fröde | 2001 | 39.89 | 1:27.51 | 2:44.88 | ||||||
Nikolaus Siotis | 2000 | 32.67 | 1:11.51 | 3:56.39 | ||||||
Samuel Bladin | 1999 | 28.86 | 1:00.91 | 4:57.30 | ||||||
15 | Södertörns SS | 1999 | Södertörns Simsällskap | 5:02.02 | ||||||
Filip Raguz | 1999 | 37.21 | 1:17.78 | 1:17.78 | ||||||
Felix Persson | 2000 | 38.86 | 1:24.20 | 2:41.98 | ||||||
Emil Wikell | 1999 | 34.38 | 1:15.37 | 3:57.35 | ||||||
Max Lundberg | 2001 | 30.51 | 1:04.67 | 5:02.02 | ||||||
16 | Åkersberga SS | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 5:18.41 | ||||||
Thomas Östervall | 2000 | 35.80 | 1:14.40 | 1:14.40 | ||||||
Gustav Ljungholm | 2000 | 43.77 | 1:32.51 | 2:46.91 | ||||||
Oscar Gullberg | 1999 | 36.91 | 1:18.27 | 4:05.18 | ||||||
William Jansson | 2000 | 34.19 | 1:13.23 | 5:18.41 | ||||||
17 | Spårvägens Sf Lag 2 | 2002 | Spårvägens Simförening | 5:24.02 | ||||||
Daniel Thelenius | 2000 | 40.10 | 1:23.04 | 1:23.04 | ||||||
Adam Moummi | 1999 | 39.63 | 1:31.75 | 2:54.79 | ||||||
Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 35.55 | 1:17.94 | 4:12.73 | ||||||
Alexander Berglund | 2000 | 33.30 | 1:11.29 | 5:24.02 | ||||||
18 | Södertälje SS Lag 2 | 1999 | Södertälje Simsällskap | 5:44.52 | ||||||
Guillermo Illanes | 2000 | 37.64 | 1:16.81 | 1:16.81 | ||||||
Axel Bystedt | 2001 | 46.89 | 1:39.06 | 2:55.87 | ||||||
Axel Moureau | 2001 | 44.27 | 1:42.57 | 4:38.44 | ||||||
Mattias Ljung | 1999 | 31.19 | 1:06.08 | 5:44.52 | ||||||
- | Turebergs SK | 2000 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 09 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 19:10 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 29, 400m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:02.97 | 2:10.40 | 3:17.87 | 4:24.26 | |||
2 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:04.53 | 2:11.95 | 3:19.01 | 4:25.22 | |||
3 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:03.09 | 2:10.99 | 3:19.86 | 4:28.43 | |||
4 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:05.04 | 2:13.24 | 3:22.43 | 4:29.90 | |||
5 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:04.75 | 2:13.50 | 3:22.49 | 4:30.26 | |||
6 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:05.71 | 2:16.07 | 3:26.11 | 4:33.80 | |||
7 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 1:06.06 | 2:16.47 | 3:27.61 | 4:37.14 | |||
8 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:06.05 | 2:16.62 | 3:27.38 | 4:37.65 | |||
9 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:05.78 | 2:17.04 | 3:28.98 | 4:38.58 | |||
10 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:05.88 | 2:16.43 | 3:28.71 | 4:40.45 | |||
11 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:05.82 | 2:16.26 | 3:28.13 | 4:41.15 | |||
12 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:06.98 | 2:18.37 | 3:30.83 | 4:43.36 | |||
13 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:07.53 | 2:19.65 | 3:33.05 | 4:46.34 | |||
14 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 1:07.90 | 2:20.04 | 3:33.84 | 4:47.23 | |||
15 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:07.67 | 2:21.78 | 3:36.48 | 4:51.59 | |||
16 | Alexandra Engsoo | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:07.96 | 2:23.18 | 3:41.83 | 4:59.23 | |||
17 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:10.69 | 2:26.51 | 3:44.73 | 5:03.79 | |||
18 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:10.04 | 2:28.79 | 3:49.94 | 5:10.95 | |||
19 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:14.55 | 2:33.80 | 3:53.65 | 5:12.53 | |||
20 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:12.86 | 2:34.53 | 3:58.53 | 5:20.09 | |||
21 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 1:15.61 | 2:37.24 | 3:59.60 | 5:21.93 | |||
22 | Emilia Herlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:15.16 | 2:38.33 | 4:01.27 | 5:22.83 | |||
23 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:14.68 | 2:37.35 | 4:02.14 | 5:26.32 | |||
24 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:14.53 | 2:38.35 | 4:03.50 | 5:27.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 30, 100m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 25.51 | 53.17 | |||||
2 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 25.98 | 53.37 | |||||
3 | Carl Norlander | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.04 | 53.64 | |||||
4 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 25.67 | 54.24 | |||||
5 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 25.95 | 54.29 | |||||
6 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 26.30 | 54.51 | |||||
7 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 25.92 | 54.84 | |||||
8 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 26.41 | 55.33 | |||||
9 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.21 | 55.87 | |||||
10 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 26.92 | 56.23 | |||||
11 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.30 | 56.48 | |||||
12 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.23 | 56.54 | |||||
13 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.62 | 56.58 | |||||
14 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 27.53 | 56.64 | |||||
15 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 26.53 | 56.68 | |||||
16 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 27.35 | 56.69 | |||||
17 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.47 | 57.41 | |||||
18 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 27.01 | 57.56 | |||||
19 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 27.70 | 57.73 | |||||
20 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 28.09 | 58.40 | |||||
21 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 27.85 | 58.55 | |||||
22 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 28.55 | 59.27 | |||||
23 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 28.31 | 59.54 | |||||
24 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 27.84 | 59.64 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 31, 200m Ryggsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.33 | 1:11.37 | 1:49.24 | 2:27.44 | |||
2 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.27 | 1:11.75 | 1:50.20 | 2:27.95 | |||
3 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.66 | 1:12.65 | 1:51.78 | 2:29.69 | |||
4 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 36.91 | 1:13.69 | 1:52.66 | 2:31.45 | |||
5 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 35.27 | 1:14.22 | 1:53.69 | 2:32.78 | |||
6 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.10 | 1:13.48 | 1:53.34 | 2:33.10 | |||
7 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.43 | 1:14.28 | 1:54.55 | 2:33.73 | |||
8 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 37.97 | 1:17.72 | 1:58.82 | 2:38.15 | |||
9 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.04 | 1:17.32 | 1:59.11 | 2:38.94 | |||
10 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.49 | 1:18.97 | 2:01.97 | 2:41.95 | |||
11 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.80 | 1:17.96 | 2:01.10 | 2:42.31 | |||
12 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.74 | 1:18.73 | 2:02.54 | 2:44.17 | |||
12 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 36.89 | 1:18.43 | 2:02.16 | 2:44.17 | |||
14 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 40.47 | 1:22.02 | 2:04.04 | 2:45.77 | |||
15 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 37.53 | 1:19.71 | 2:03.37 | 2:45.79 | |||
16 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.98 | 1:20.69 | 2:03.58 | 2:45.91 | |||
17 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 38.52 | 1:20.86 | 2:05.36 | 2:46.62 | |||
18 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.93 | 1:20.45 | 2:03.60 | 2:46.76 | |||
19 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.83 | 1:22.62 | 2:06.08 | 2:48.93 | |||
20 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.50 | 1:24.18 | 2:09.38 | 2:50.78 | |||
21 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.38 | 1:24.76 | 2:10.89 | 2:54.25 | |||
22 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 40.98 | 1:25.61 | 2:11.39 | 2:54.90 | |||
23 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.91 | 1:24.57 | 2:11.73 | 2:56.25 | |||
24 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.59 | 1:25.13 | 2:11.51 | 2:58.43 | |||
25 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.34 | 1:29.12 | 2:15.90 | 3:02.30 | |||
26 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.41 | 1:30.92 | 2:20.71 | 3:09.54 | |||
- | Victoria Taylor | 1999 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 32, 200m Medley P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 30.09 | 1:03.44 | 1:43.75 | 2:13.72 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 30.48 | 1:06.16 | 1:43.65 | 2:14.42 | |||
3 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.03 | 1:05.27 | 1:46.90 | 2:17.90 | |||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 30.34 | 1:05.74 | 1:47.90 | 2:19.28 | |||
5 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 29.28 | 1:05.95 | 1:48.60 | 2:19.53 | |||
6 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 32.14 | 1:10.32 | 1:54.20 | 2:27.96 | |||
7 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 32.65 | 1:09.24 | 1:53.24 | 2:28.24 | |||
8 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 34.46 | 1:13.12 | 1:58.61 | 2:32.86 | |||
9 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.27 | 1:12.12 | 1:59.89 | 2:35.18 | |||
10 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.05 | 1:13.37 | 1:59.38 | 2:35.47 | |||
11 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.07 | 1:13.27 | 1:58.79 | 2:36.34 | |||
12 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.38 | 1:15.44 | 2:01.97 | 2:37.84 | |||
13 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 33.78 | 1:15.81 | 2:03.03 | 2:39.86 | |||
14 | Samir Noory | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.53 | 1:15.86 | 2:03.15 | 2:40.37 | |||
15 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.69 | 1:14.73 | 2:04.61 | 2:40.89 | |||
16 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 36.36 | 1:19.58 | 2:08.57 | 2:46.43 | |||
17 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 35.90 | 1:19.94 | 2:09.39 | 2:47.32 | |||
18 | Karl Broberg | 1999 | Simklubben Neptun | 32.97 | 1:16.95 | 2:11.28 | 2:48.73 | |||
19 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 38.02 | 1:20.33 | 2:10.01 | 2:49.59 | |||
20 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.61 | 1:20.87 | 2:13.55 | 2:51.37 | |||
- | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 33, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.47 | 1:05.62 | 1:39.83 | 2:15.20 | |||
2 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 33.18 | 1:08.44 | 1:44.16 | 2:20.34 | |||
3 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 34.01 | 1:09.38 | 1:45.58 | 2:21.73 | |||
4 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 33.15 | 1:08.96 | 1:46.42 | 2:23.57 | |||
5 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.80 | 1:12.07 | 1:48.92 | 2:25.42 | |||
6 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.38 | 1:11.61 | 1:49.79 | 2:27.66 | |||
7 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.55 | 1:12.78 | 1:50.73 | 2:28.00 | |||
8 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 34.19 | 1:10.79 | 1:49.36 | 2:28.18 | |||
9 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.02 | 1:12.31 | 1:50.56 | 2:28.42 | |||
10 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 34.30 | 1:11.67 | 1:50.50 | 2:28.51 | |||
11 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 35.15 | 1:13.08 | 1:52.31 | 2:30.10 | |||
12 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.79 | 1:14.28 | 1:52.73 | 2:30.85 | |||
13 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 36.60 | 1:15.06 | 1:53.89 | 2:32.95 | |||
14 | Alexandra Engsoo | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.88 | 1:13.87 | 1:54.18 | 2:35.22 | |||
15 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.73 | 1:14.49 | 1:55.18 | 2:35.23 | |||
16 | Danute Kacinskas | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.40 | 1:14.48 | 1:55.19 | 2:36.21 | |||
17 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.24 | 1:16.18 | 1:57.27 | 2:37.26 | |||
18 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 36.20 | 1:16.76 | 1:59.20 | 2:40.70 | |||
19 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.80 | 1:20.04 | 2:01.52 | 2:42.10 | |||
20 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.56 | 1:23.36 | 2:06.84 | 2:48.80 | |||
21 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.56 | 1:19.96 | 2:04.77 | 2:50.01 | |||
22 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.72 | 1:22.99 | 2:08.88 | 2:50.89 | |||
23 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.98 | 1:21.98 | 2:06.83 | 2:51.16 | |||
24 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.89 | 1:23.85 | 2:09.71 | 2:56.00 | |||
25 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.94 | 1:27.58 | 2:14.44 | 2:58.15 | |||
26 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 40.43 | 1:25.68 | 2:12.38 | 2:58.97 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 34, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.96 | 1:07.52 | |||||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 31.83 | 1:07.95 | |||||
3 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 32.34 | 1:09.28 | |||||
4 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.25 | 1:10.31 | |||||
5 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.98 | 1:11.73 | |||||
6 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.98 | 1:12.84 | |||||
7 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.67 | 1:13.16 | |||||
8 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.20 | 1:13.24 | |||||
9 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.72 | 1:14.43 | |||||
10 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 34.72 | 1:15.35 | |||||
11 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 35.60 | 1:15.62 | |||||
12 | Emrik Niklasson | 1998 | Wisby Simsällskap | 35.64 | 1:15.82 | |||||
13 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 35.39 | 1:15.87 | |||||
14 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.96 | 1:16.85 | |||||
15 | Anton Carlsson | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.34 | 1:17.54 | |||||
16 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.99 | 1:18.48 | |||||
17 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.06 | 1:20.74 | |||||
18 | Fabian Ctvtek | 1998 | Simklubben Neptun | 37.76 | 1:21.41 | |||||
19 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.62 | 1:23.04 | |||||
20 | Alexander Hanna | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.43 | 1:24.99 | |||||
21 | Ludwig Häggblad | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 40.12 | 1:27.77 | |||||
22 | Mathias Murmester | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.54 | 1:28.50 | |||||
23 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.68 | 1:29.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 35, 400m Frisim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.56 | 2:19.12 | 3:32.04 | 4:45.69 | |||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:09.18 | 2:22.67 | 3:35.98 | 4:48.91 | |||
3 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.43 | 2:22.48 | 3:36.75 | 4:51.99 | |||
4 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:09.53 | 2:25.42 | 3:41.02 | 4:53.48 | |||
5 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:08.37 | 2:23.58 | 3:39.01 | 4:54.60 | |||
6 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 1:09.63 | 2:24.54 | 3:40.89 | 4:54.94 | |||
7 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:09.95 | 2:29.92 | 3:46.74 | 5:00.06 | |||
8 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:11.72 | 2:29.91 | 3:47.89 | 5:00.09 | |||
9 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:10.12 | 2:26.29 | 3:44.42 | 5:00.52 | |||
10 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 1:11.75 | 2:30.34 | 3:49.41 | 5:05.31 | |||
11 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 1:11.22 | 2:29.44 | 3:48.60 | 5:06.94 | |||
12 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:13.07 | 2:31.98 | 3:51.37 | 5:07.98 | |||
13 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:11.73 | 2:30.24 | 3:49.90 | 5:08.11 | |||
14 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:07.99 | 2:26.88 | 3:48.36 | 5:08.78 | |||
15 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.08 | 2:34.31 | 3:53.10 | 5:08.88 | |||
16 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 1:11.26 | 2:28.80 | 3:48.34 | 5:09.22 | |||
17 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:10.00 | 2:26.92 | 3:48.82 | 5:10.05 | |||
18 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.34 | 2:31.44 | 3:50.84 | 5:11.14 | |||
19 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 1:13.24 | 2:31.98 | 3:52.93 | 5:12.43 | |||
20 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 1:14.43 | 2:33.76 | 3:54.04 | 5:12.89 | |||
21 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:12.35 | 2:33.15 | 3:55.14 | 5:16.29 | |||
22 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:13.67 | 2:33.99 | 3:54.85 | 5:17.60 | |||
23 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:12.73 | 2:33.67 | 3:56.65 | 5:18.45 | |||
- | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 36, 200m Medley P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.13 | 1:03.29 | 1:47.36 | 2:20.00 | |||
2 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.25 | 1:06.91 | 1:48.43 | 2:24.35 | |||
3 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 30.58 | 1:08.23 | 1:52.41 | 2:26.57 | |||
4 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 31.61 | 1:09.00 | 1:54.52 | 2:31.22 | |||
5 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 32.04 | 1:09.53 | 1:56.74 | 2:32.33 | |||
6 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.34 | 1:12.39 | 1:57.91 | 2:32.68 | |||
7 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.73 | 1:14.10 | 1:57.42 | 2:32.92 | |||
8 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.01 | 1:14.30 | 1:57.54 | 2:33.96 | |||
9 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.97 | 1:13.59 | 1:59.11 | 2:34.38 | |||
10 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.87 | 1:12.30 | 1:58.81 | 2:35.77 | |||
11 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 32.87 | 1:15.16 | 2:03.60 | 2:36.83 | |||
12 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.89 | 1:09.83 | 2:00.62 | 2:37.14 | |||
13 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.48 | 1:16.82 | 2:05.63 | 2:41.25 | |||
14 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.37 | 1:15.76 | 2:04.44 | 2:41.92 | |||
15 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 34.26 | 1:19.29 | 2:05.97 | 2:42.92 | |||
16 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 38.72 | 1:20.46 | 2:06.55 | 2:42.94 | |||
17 | Victor Halldén | 2000 | Danderyds Sim | 34.83 | 1:18.32 | 2:08.38 | 2:43.60 | |||
18 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 35.79 | 1:17.04 | 2:06.08 | 2:44.63 | |||
19 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.72 | 1:20.40 | 2:07.63 | 2:45.03 | |||
20 | Kacper Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 36.73 | 1:18.81 | 2:08.88 | 2:45.77 | |||
21 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.46 | 1:22.03 | 2:07.25 | 2:46.38 | |||
22 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.50 | 1:19.94 | 2:11.44 | 2:50.30 | |||
23 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 37.84 | 1:20.95 | 2:13.14 | 2:51.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 37, 100m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.22 | 1:02.68 | |||||
2 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 29.96 | 1:04.02 | |||||
3 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.12 | 1:04.24 | |||||
4 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.53 | 1:05.38 | |||||
5 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 31.05 | 1:06.52 | |||||
6 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.27 | 1:06.62 | |||||
7 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 31.39 | 1:06.85 | |||||
8 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.93 | 1:07.94 | |||||
9 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.51 | 1:08.15 | |||||
10 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.61 | 1:08.31 | |||||
11 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.67 | 1:09.06 | |||||
12 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.15 | 1:09.67 | |||||
13 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.59 | 1:09.75 | |||||
14 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.44 | 1:09.96 | |||||
15 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 32.99 | 1:10.00 | |||||
16 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.59 | 1:10.31 | |||||
17 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.42 | 1:11.15 | |||||
18 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.96 | 1:11.40 | |||||
19 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 31.92 | 1:11.55 | |||||
20 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.08 | 1:11.96 | |||||
21 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.86 | 1:13.60 | |||||
22 | Emilia Herlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.26 | 1:13.63 | |||||
23 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.69 | 1:13.80 | |||||
24 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.64 | 1:16.20 | |||||
25 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 33.27 | 1:16.36 | |||||
26 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.99 | 1:16.45 | |||||
27 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.64 | 1:17.47 | |||||
28 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.97 | 1:19.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 38, 400m Medley P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 1:04.67 | 2:11.51 | 3:29.82 | 4:31.85 | |||
2 | Carl Norlander | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:03.57 | 2:12.93 | 3:31.30 | 4:32.23 | |||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:03.20 | 2:12.09 | 3:30.80 | 4:35.48 | |||
4 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:07.40 | 2:17.49 | 3:36.97 | 4:42.98 | |||
5 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:06.55 | 2:20.32 | 3:45.32 | 4:51.35 | |||
6 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 1:08.09 | 2:23.00 | 3:46.82 | 4:52.04 | |||
7 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:05.17 | 2:23.84 | 3:48.86 | 4:52.13 | |||
8 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:13.55 | 2:27.15 | 3:53.84 | 5:02.21 | |||
9 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:15.11 | 2:38.13 | 4:14.25 | 5:25.96 | |||
10 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:13.44 | 2:36.00 | 4:12.00 | 5:26.22 | |||
- | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 39, 200m Bröstsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.45 | 1:21.54 | 2:04.04 | 2:44.78 | |||
2 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 38.83 | 1:21.87 | 2:05.63 | 2:48.95 | |||
3 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 38.99 | 1:22.65 | 2:06.68 | 2:50.66 | |||
4 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim | 38.03 | 1:22.32 | 2:07.17 | 2:51.44 | |||
5 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.11 | 1:22.67 | 2:07.48 | 2:51.96 | |||
6 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 38.68 | 1:22.43 | 2:07.97 | 2:52.72 | |||
7 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 39.67 | 1:23.11 | 2:08.68 | 2:55.04 | |||
8 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.64 | 1:22.60 | 2:10.50 | 2:56.64 | |||
9 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 40.65 | 1:25.04 | 2:11.03 | 2:56.77 | |||
10 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 39.72 | 1:24.56 | 2:11.10 | 2:57.30 | |||
11 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.74 | 1:24.46 | 2:11.35 | 2:59.45 | |||
12 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.80 | 1:28.54 | 2:16.26 | 3:03.54 | |||
13 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 41.39 | 1:28.04 | 2:17.22 | 3:05.34 | |||
14 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 41.92 | 1:29.44 | 2:19.04 | 3:07.34 | |||
15 | Linnea Lindahl | 1999 | Simklubben Neptun | 42.40 | 1:30.65 | 2:20.27 | 3:10.16 | |||
16 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.52 | 1:32.92 | 2:22.11 | 3:12.17 | |||
17 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.02 | 1:34.90 | 2:25.55 | 3:17.43 | |||
18 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.36 | 1:35.15 | 2:26.93 | 3:18.26 | |||
19 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 46.75 | 1:41.06 | 2:36.66 | 3:31.46 | |||
20 | Saga Gustafsson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 46.49 | 1:41.32 | 2:37.96 | 3:33.96 | |||
21 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 48.75 | 1:43.87 | 2:40.23 | 3:36.21 | |||
22 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 47.99 | 1:46.76 | 2:46.95 | 3:46.54 | |||
- | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 40, 800m Frisim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 1:03.33 | 2:11.85 | 3:20.28 | 4:28.93 | 8:58.66 | ||
5:36.60 | 6:45.32 | 7:53.26 | ||||||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:03.83 | 2:12.29 | 3:21.35 | 4:30.49 | 9:12.04 | ||
5:40.52 | 6:51.06 | 8:02.54 | ||||||||
3 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:03.79 | 2:13.49 | 3:24.59 | 4:36.07 | 9:17.68 | ||
5:48.07 | 6:59.52 | 8:10.20 | ||||||||
4 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:05.29 | 2:15.63 | 3:27.23 | 4:38.85 | 9:25.07 | ||
5:51.02 | 7:03.69 | 8:15.39 | ||||||||
5 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 1:09.81 | 2:22.98 | 3:35.28 | 4:48.59 | 9:33.83 | ||
6:00.62 | 7:13.57 | 8:25.28 | ||||||||
6 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:05.78 | 2:16.17 | 3:28.07 | 4:40.63 | 9:34.44 | ||
5:54.14 | 7:08.10 | 8:21.98 | ||||||||
7 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:05.54 | 2:18.14 | 3:32.10 | 4:46.45 | 9:42.82 | ||
6:01.08 | 7:17.24 | 8:31.65 | ||||||||
8 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:08.63 | 2:23.16 | 3:37.55 | 4:52.03 | 9:52.34 | ||
6:07.37 | 7:23.97 | 8:39.30 | ||||||||
9 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:08.84 | 2:23.94 | 3:40.02 | 4:56.50 | 10:00.83 | ||
6:13.15 | 7:30.37 | 8:46.74 | ||||||||
10 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:10.64 | 2:25.90 | 3:41.87 | 5:00.00 | 10:03.61 | ||
6:17.50 | 7:33.10 | 8:49.08 | ||||||||
11 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:09.94 | 2:25.82 | 3:42.85 | 5:00.13 | 10:07.01 | ||
6:18.15 | 7:35.42 | 8:52.13 | ||||||||
12 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:10.94 | 2:30.82 | 3:54.05 | 5:16.20 | 10:36.90 | ||
6:38.22 | 8:00.21 | 9:18.81 | ||||||||
13 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 1:16.34 | 2:39.16 | 4:03.00 | 5:27.18 | 11:03.62 | ||
6:52.60 | 8:17.64 | 9:41.66 | ||||||||
14 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:16.12 | 2:40.51 | 4:06.63 | 5:33.84 | 11:09.34 | ||
7:00.46 | 8:24.99 | 9:48.69 | ||||||||
15 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:13.76 | 2:39.30 | 4:05.88 | 5:34.57 | 11:22.98 | ||
7:03.25 | 8:31.78 | 10:00.60 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 41, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS | 1997 | Väsby Simsällskap | 4:21.34 | ||||||
Isabell Kjellberg | 1997 | 34.12 | 1:09.83 | 1:09.83 | ||||||
Emma Wahlund | 1998 | 33.07 | 1:10.51 | 2:20.34 | ||||||
Agnes Wiiand | 1997 | 28.73 | 1:02.23 | 3:22.57 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 28.11 | 58.77 | 4:21.34 | ||||||
2 | Södertälje SS Lag 1 | 1997 | Södertälje Simsällskap | 4:27.44 | ||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 33.20 | 1:09.40 | 1:09.40 | ||||||
Erica Christensen | 1997 | 34.62 | 1:14.96 | 2:24.36 | ||||||
Alida Ramdén | 1997 | 29.75 | 1:05.00 | 3:29.36 | ||||||
Olivia Sjöblom | 1997 | 27.49 | 58.08 | 4:27.44 | ||||||
3 | Järfälla S | 1997 | Järfälla Simsällskap | 4:29.32 | ||||||
Ida Eriksen | 1997 | 33.10 | 1:07.76 | 1:07.76 | ||||||
Malin Atran | 1998 | 35.06 | 1:16.74 | 2:24.50 | ||||||
Isabelle Hanson | 1998 | 30.82 | 1:05.94 | 3:30.44 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 28.09 | 58.88 | 4:29.32 | ||||||
4 | Stockholmspolisens Sim IF | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:30.18 | ||||||
Ayleen Burt | 1997 | 33.70 | 1:09.62 | 1:09.62 | ||||||
Milana Salih | 1997 | 33.23 | 1:12.28 | 2:21.90 | ||||||
Jessica Berg | 1998 | 31.48 | 1:09.23 | 3:31.13 | ||||||
Ida Pettersson | 1999 | 27.91 | 59.05 | 4:30.18 | ||||||
5 | Spårvägens Sf Lag 1 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:33.15 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 33.99 | 1:09.56 | 1:09.56 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 34.80 | 1:14.77 | 2:24.33 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 31.61 | 1:09.68 | 3:34.01 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 28.12 | 59.14 | 4:33.15 | ||||||
6 | Täby Sim | 1997 | Täby Sim | 4:33.34 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 32.98 | 1:08.99 | 1:08.99 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 34.52 | 1:13.86 | 2:22.85 | ||||||
Julia Ewerbring | 1998 | 31.89 | 1:08.58 | 3:31.43 | ||||||
Linda Brännlund | 1998 | 29.20 | 1:01.91 | 4:33.34 | ||||||
7 | Skuru Ik Lag 1 | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:34.74 | ||||||
Alexandra Engsoo | 1998 | 32.57 | 1:08.23 | 1:08.23 | ||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 35.12 | 1:14.95 | 2:23.18 | ||||||
Amanda Kimander | 1997 | 30.66 | 1:08.98 | 3:32.16 | ||||||
Sofia von Sydow | 1997 | 29.25 | 1:02.58 | 4:34.74 | ||||||
8 | Danderyds Sim | 1997 | Danderyds Sim | 4:35.73 | ||||||
Emma Varga | 1997 | 31.60 | 1:05.18 | 1:05.18 | ||||||
Alice Sundberg | 1999 | 37.75 | 1:21.22 | 2:26.40 | ||||||
Ida Österman | 1998 | 31.18 | 1:07.73 | 3:34.13 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 29.09 | 1:01.60 | 4:35.73 | ||||||
9 | SK Neptun | 1997 | Simklubben Neptun | 4:37.93 | ||||||
Emina Bjelak | 1997 | 35.81 | 1:15.23 | 1:15.23 | ||||||
Alexandra Nilsson | 1998 | 34.72 | 1:15.84 | 2:31.07 | ||||||
Charlotte Myers | 1997 | 29.53 | 1:04.74 | 3:35.81 | ||||||
Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | 29.71 | 1:02.12 | 4:37.93 | ||||||
10 | SS04 | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:54.82 | ||||||
Rebecca Höglind | 1998 | 37.34 | 1:16.97 | 1:16.97 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 36.90 | 1:18.52 | 2:35.49 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 33.11 | 1:12.61 | 3:48.10 | ||||||
Therese Thor | 1998 | 31.36 | 1:06.72 | 4:54.82 | ||||||
11 | Spårvägens Sf Lag 2 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:56.39 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 36.37 | 1:15.60 | 1:15.60 | ||||||
Wilma Andersson | 1998 | 38.95 | 1:24.60 | 2:40.20 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 31.91 | 1:09.40 | 3:49.60 | ||||||
Wilma Tukonen | 1998 | 31.60 | 1:06.79 | 4:56.39 | ||||||
12 | Stockholms KK | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:59.59 | ||||||
Julia Blomquist | 1998 | 35.55 | 1:13.93 | 1:13.93 | ||||||
Ebba Nylander | 1998 | 39.50 | 1:25.91 | 2:39.84 | ||||||
Siri Selander | 1999 | 33.33 | 1:13.15 | 3:52.99 | ||||||
Louise Hagström | 1998 | 31.27 | 1:06.60 | 4:59.59 | ||||||
13 | Skuru Ik Lag 2 | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:59.96 | ||||||
Anna Hassler | 1998 | 33.99 | 1:12.43 | 1:12.43 | ||||||
Sarah Reichhuber | 1998 | 39.36 | 1:26.90 | 2:39.33 | ||||||
Lise Öberg | 1998 | 32.43 | 1:13.63 | 3:52.96 | ||||||
Olivia Sundermeyer | 1998 | 31.25 | 1:07.00 | 4:59.96 | ||||||
14 | Åkersberga SS | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 5:14.27 | ||||||
Agnes Blomquist | 1997 | 40.10 | 1:25.39 | 1:25.39 | ||||||
Maria Östervall | 1998 | 38.05 | 1:21.39 | 2:46.78 | ||||||
Elin Timbäck | 1997 | 33.28 | 1:14.89 | 4:01.67 | ||||||
Hanna Marohn | 1998 | 34.17 | 1:12.60 | 5:14.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:01 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 42, 4X100m Frisim P 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Lag 1 | 1997 | Täby Sim | 3:35.60 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 26.64 | 54.57 | 54.57 | ||||||
Oskar Ericsson | 1997 | 25.74 | 53.46 | 1:48.03 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 26.06 | 54.46 | 2:42.49 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 25.14 | 53.11 | 3:35.60 | ||||||
2 | Skuru Ik Lag 1 | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 3:41.40 | ||||||
Axel Bååthe | 1997 | 26.03 | 54.89 | 54.89 | ||||||
William Lulek | 1998 | 25.76 | 54.58 | 1:49.47 | ||||||
Vincent Kiippa | 1997 | 26.42 | 56.41 | 2:45.88 | ||||||
Hannes Hjärne | 1997 | 25.85 | 55.52 | 3:41.40 | ||||||
3 | SK Neptun | 1997 | Simklubben Neptun | 3:43.05 | ||||||
William Svalander | 1998 | 26.24 | 55.35 | 55.35 | ||||||
Filip Weidlitz | 1997 | 25.21 | 53.26 | 1:48.61 | ||||||
Alexander Lind | 1997 | 26.05 | 55.31 | 2:43.92 | ||||||
Mateo Gutierrez | 1998 | 27.88 | 59.13 | 3:43.05 | ||||||
4 | Täby Sim Lag 2 | 1997 | Täby Sim | 3:47.09 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 26.63 | 55.62 | 55.62 | ||||||
William Åberg | 1997 | 27.53 | 57.07 | 1:52.69 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 26.87 | 56.87 | 2:49.56 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 27.34 | 57.53 | 3:47.09 | ||||||
5 | Södertörns SS Lag 1 | 1998 | Södertörns Simsällskap | 3:47.44 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 27.61 | 58.32 | 58.32 | ||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 26.90 | 55.85 | 1:54.17 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 26.94 | 57.23 | 2:51.40 | ||||||
Zack Abelsson | 1998 | 26.93 | 56.04 | 3:47.44 | ||||||
6 | Södertälje SS | 1997 | Södertälje Simsällskap | 3:47.85 | ||||||
Rasmus Rantanen | 1997 | 26.97 | 55.98 | 55.98 | ||||||
Axel Ydenius | 1997 | 26.02 | 54.93 | 1:50.91 | ||||||
Adrian Panahi | 1998 | 27.43 | 57.50 | 2:48.41 | ||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 27.97 | 59.44 | 3:47.85 | ||||||
7 | Väsby SS | 1997 | Väsby Simsällskap | 3:47.91 | ||||||
Carl Norlander | 1997 | 26.45 | 54.69 | 54.69 | ||||||
Samuel Törnqvist | 1997 | 25.66 | 54.56 | 1:49.25 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 26.26 | 57.20 | 2:46.45 | ||||||
Henrik Postlind | 1998 | 29.43 | 1:01.46 | 3:47.91 | ||||||
8 | Spårvägens Sf Lag 1 | 1998 | Spårvägens Simförening | 3:50.31 | ||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 26.67 | 55.23 | 55.23 | ||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 27.60 | 59.06 | 1:54.29 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 27.55 | 58.58 | 2:52.87 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 27.22 | 57.44 | 3:50.31 | ||||||
9 | Stockholmspolisens Sim IF | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 3:50.49 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 27.61 | 56.49 | 56.49 | ||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 26.60 | 57.33 | 1:53.82 | ||||||
Marcus Svensson | 1997 | 27.41 | 57.80 | 2:51.62 | ||||||
Christian Norberg | 1998 | 28.02 | 58.87 | 3:50.49 | ||||||
10 | Järfälla S | 1998 | Järfälla Simsällskap | 3:51.97 | ||||||
Hugo Swanepoel | 1998 | 27.69 | 58.16 | 58.16 | ||||||
Viktor Fridsjö | 1998 | 27.56 | 56.26 | 1:54.42 | ||||||
William Josefsson-Rudberg | 1998 | 27.38 | 58.47 | 2:52.89 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 27.69 | 59.08 | 3:51.97 | ||||||
11 | Södertörns SS Lag 2 | 1998 | Södertörns Simsällskap | 4:09.66 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 28.28 | 59.66 | 59.66 | ||||||
Kevin Chong | 1998 | 28.07 | 1:00.02 | 1:59.68 | ||||||
Karl Wallenberg | 1998 | 30.52 | 1:04.07 | 3:03.75 | ||||||
Mathias Murmester | 1998 | 30.50 | 1:05.91 | 4:09.66 | ||||||
12 | Spårvägens Sf Lag 2 | 1998 | Spårvägens Simförening | 4:09.96 | ||||||
Alexander Hanna | 1998 | 28.88 | 1:00.63 | 1:00.63 | ||||||
Fredrik Voigt | 1998 | 29.58 | 1:00.86 | 2:01.49 | ||||||
Alex Peschel | 1998 | 31.42 | 1:05.55 | 3:07.04 | ||||||
Daniel Hedfors | 1997 | 29.40 | 1:02.92 | 4:09.96 | ||||||
13 | Wisby SS | 1997 | Wisby Simsällskap | 4:10.59 | ||||||
Gustav Thuresson | 1997 | 27.81 | 59.69 | 59.69 | ||||||
Douglas Holmedahl | 1997 | 28.62 | 1:00.86 | 2:00.55 | ||||||
Emrik Niklasson | 1998 | 29.50 | 1:02.74 | 3:03.29 | ||||||
Oskar Strömbeck | 1999 | 31.75 | 1:07.30 | 4:10.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 43, 400m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Carl Norlander | 1997 | Väsby Simsällskap | 59.60 | 2:01.56 | 3:03.23 | 4:04.56 | |||
2 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 59.86 | 2:02.71 | 3:05.22 | 4:07.30 | |||
3 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:01.26 | 2:07.02 | 3:12.66 | 4:15.36 | |||
4 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:01.35 | 2:06.80 | 3:12.50 | 4:15.67 | |||
5 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 1:00.73 | 2:06.55 | 3:13.77 | 4:19.54 | |||
6 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:01.14 | 2:07.17 | 3:14.33 | 4:19.89 | |||
7 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:01.83 | 2:09.79 | 3:17.13 | 4:21.21 | |||
8 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:02.14 | 2:09.93 | 3:17.52 | 4:25.55 | |||
9 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:03.61 | 2:11.80 | 3:19.61 | 4:26.71 | |||
10 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:01.55 | 2:10.25 | 3:19.09 | 4:27.43 | |||
11 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:01.92 | 2:10.18 | 3:19.61 | 4:27.69 | |||
12 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:02.41 | 2:09.85 | 3:18.83 | 4:28.16 | |||
13 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:02.83 | 2:12.29 | 3:21.19 | 4:29.08 | |||
14 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:02.36 | 2:11.38 | 3:20.81 | 4:29.84 | |||
15 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:04.60 | 2:14.12 | 3:23.13 | 4:31.06 | |||
16 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:03.98 | 2:13.96 | 3:24.72 | 4:31.75 | |||
17 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:02.60 | 2:11.78 | 3:22.69 | 4:33.50 | |||
18 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:02.87 | 2:12.64 | 3:23.05 | 4:33.79 | |||
19 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:05.31 | 2:16.64 | 3:27.33 | 4:38.22 | |||
20 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:03.06 | 2:12.66 | 3:25.70 | 4:38.39 | |||
21 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:05.63 | 2:17.13 | 3:29.15 | 4:39.89 | |||
22 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:06.09 | 2:17.93 | 3:29.05 | 4:39.95 | |||
23 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 1:04.67 | 2:17.19 | 3:31.72 | 4:46.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:15 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 44, 100m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 27.63 | 57.45 | |||||
2 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.24 | 57.78 | |||||
3 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 28.14 | 57.85 | |||||
4 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 28.03 | 58.39 | |||||
5 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 28.68 | 59.25 | |||||
6 | Olivia Sjöblom | 1997 | Södertälje Simsällskap | 28.32 | 59.26 | |||||
7 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 28.77 | 59.40 | |||||
8 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 28.87 | 59.68 | |||||
9 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 29.09 | 59.85 | |||||
10 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.73 | 59.94 | |||||
11 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 28.85 | 59.95 | |||||
12 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.78 | 1:00.47 | |||||
13 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.51 | 1:00.89 | |||||
14 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.27 | 1:01.24 | |||||
15 | Danute Kacinskas | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.86 | 1:01.35 | |||||
16 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 29.53 | 1:01.45 | |||||
17 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.59 | 1:01.64 | |||||
18 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 30.16 | 1:01.93 | |||||
19 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 29.94 | 1:01.99 | |||||
20 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.13 | 1:02.15 | |||||
21 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.99 | 1:02.46 | |||||
22 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 29.87 | 1:02.48 | |||||
23 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 30.24 | 1:02.85 | |||||
24 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.14 | 1:03.58 | |||||
25 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.37 | 1:03.69 | |||||
26 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 30.29 | 1:04.01 | |||||
27 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.09 | 1:04.06 | |||||
28 | Alexandra Engsoo | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 30.85 | 1:05.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 45, 200m Ryggsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 30.68 | 1:03.97 | 1:38.38 | 2:11.70 | |||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 31.92 | 1:06.32 | 1:41.24 | 2:14.50 | |||
3 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.37 | 1:05.80 | 1:42.13 | 2:18.58 | |||
4 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 32.52 | 1:08.10 | 1:44.30 | 2:20.03 | |||
5 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.78 | 1:08.42 | 1:45.97 | 2:22.58 | |||
6 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 34.17 | 1:10.82 | 1:48.54 | 2:24.42 | |||
7 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 34.66 | 1:11.55 | 1:48.94 | 2:25.07 | |||
8 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.61 | 1:10.62 | 1:48.24 | 2:27.05 | |||
9 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.13 | 1:11.96 | 1:50.58 | 2:28.31 | |||
10 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.53 | 1:11.68 | 1:50.92 | 2:28.87 | |||
11 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 35.77 | 1:14.29 | 1:53.00 | 2:29.70 | |||
12 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 34.10 | 1:13.57 | 1:53.26 | 2:31.70 | |||
13 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.92 | 1:13.61 | 1:53.76 | 2:32.22 | |||
14 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.50 | 1:16.05 | 1:56.98 | 2:36.25 | |||
15 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.98 | 1:16.67 | 1:57.45 | 2:36.84 | |||
16 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.83 | 1:19.60 | 2:01.70 | 2:41.65 | |||
17 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 36.66 | 1:17.43 | 1:59.10 | 2:42.30 | |||
18 | Karl Broberg | 1999 | Simklubben Neptun | 37.87 | 1:22.05 | 2:06.96 | 2:50.34 | |||
19 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.14 | 1:27.11 | 2:15.33 | 3:01.73 | |||
- | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 46, 200m Medley F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.14 | 1:08.07 | 1:51.12 | 2:23.94 | |||
2 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.00 | 1:12.52 | 1:56.98 | 2:31.11 | |||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.27 | 1:13.02 | 1:57.21 | 2:31.39 | |||
4 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim | 32.68 | 1:12.78 | 1:57.44 | 2:31.81 | |||
5 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.21 | 1:10.67 | 1:55.98 | 2:32.22 | |||
6 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.71 | 1:11.24 | 1:56.16 | 2:33.03 | |||
7 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 32.19 | 1:11.46 | 1:58.59 | 2:33.26 | |||
8 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.89 | 1:11.68 | 1:58.83 | 2:35.36 | |||
9 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 32.60 | 1:13.52 | 2:01.22 | 2:37.77 | |||
10 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.08 | 1:12.40 | 2:01.34 | 2:37.83 | |||
11 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.24 | 1:12.34 | 2:02.57 | 2:39.14 | |||
12 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.08 | 1:14.40 | 2:03.88 | 2:40.53 | |||
13 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.73 | 1:15.87 | 2:05.05 | 2:40.57 | |||
14 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.59 | 1:18.69 | 2:03.45 | 2:42.63 | |||
15 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 36.48 | 1:18.33 | 2:06.13 | 2:43.77 | |||
16 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.47 | 1:18.34 | 2:04.96 | 2:44.05 | |||
17 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.26 | 1:19.84 | 2:05.80 | 2:44.82 | |||
18 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 34.65 | 1:17.46 | 2:07.02 | 2:45.72 | |||
19 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.67 | 1:14.67 | 2:08.23 | 2:45.89 | |||
20 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 37.61 | 1:22.72 | 2:09.55 | 2:47.52 | |||
21 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.43 | 1:18.47 | 2:06.34 | 2:47.87 | |||
22 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.97 | 1:19.02 | 2:09.07 | 2:48.53 | |||
23 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.29 | 1:19.51 | 2:12.61 | 2:49.90 | |||
24 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.76 | 1:18.46 | 2:13.17 | 2:52.96 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 47, 100m Frisim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 27.32 | 55.99 | |||||
2 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 28.02 | 57.80 | |||||
3 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 28.00 | 58.58 | |||||
4 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 28.54 | 1:00.04 | |||||
5 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.03 | 1:00.25 | |||||
6 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.99 | 1:00.63 | |||||
7 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 29.50 | 1:00.80 | |||||
8 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.70 | 1:01.81 | |||||
9 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.84 | 1:02.04 | |||||
10 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 29.58 | 1:02.18 | |||||
11 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 29.64 | 1:02.31 | |||||
12 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 29.71 | 1:03.49 | |||||
13 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.32 | 1:03.78 | |||||
14 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.52 | 1:03.79 | |||||
15 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.34 | 1:03.99 | |||||
16 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.02 | 1:04.67 | |||||
17 | Victor Halldén | 2000 | Danderyds Sim | 30.86 | 1:04.91 | |||||
18 | Kacper Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 31.49 | 1:05.19 | |||||
19 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.35 | 1:05.47 | |||||
20 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.26 | 1:05.53 | |||||
21 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.36 | 1:06.06 | |||||
22 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 31.80 | 1:06.07 | |||||
23 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 31.32 | 1:06.10 | |||||
24 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.22 | 1:06.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 48, 100m Ryggsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.52 | 1:07.73 | |||||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.18 | 1:10.05 | |||||
3 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.23 | 1:10.27 | |||||
4 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.97 | 1:11.29 | |||||
5 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.48 | 1:11.39 | |||||
6 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 34.46 | 1:11.50 | |||||
7 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.48 | 1:12.32 | |||||
8 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.77 | 1:12.46 | |||||
9 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.84 | 1:12.60 | |||||
10 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.72 | 1:13.24 | |||||
11 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.06 | 1:14.84 | |||||
12 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.48 | 1:15.16 | |||||
13 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.89 | 1:15.20 | |||||
14 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 36.06 | 1:15.45 | |||||
15 | Wilma Frisch | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.13 | 1:16.22 | |||||
16 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.02 | 1:16.66 | |||||
16 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.38 | 1:16.66 | |||||
18 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 37.08 | 1:17.07 | |||||
19 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.46 | 1:17.31 | |||||
20 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.61 | 1:17.51 | |||||
21 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 37.53 | 1:17.82 | |||||
22 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.51 | 1:18.83 | |||||
23 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.69 | 1:25.89 | |||||
- | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 49, 200m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.58 | 1:01.82 | 1:34.24 | 2:04.92 | |||
2 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 31.63 | 1:03.07 | 1:34.93 | 2:05.35 | |||
3 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.28 | 1:01.12 | 1:34.12 | 2:07.05 | |||
4 | Carl Norlander | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.24 | 1:04.09 | 1:37.07 | 2:09.79 | |||
5 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.93 | 1:04.33 | 1:38.28 | 2:12.12 | |||
6 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 32.19 | 1:06.19 | 1:40.96 | 2:14.53 | |||
7 | Alexander Lind | 1997 | Simklubben Neptun | 31.30 | 1:05.63 | 1:41.27 | 2:15.99 | |||
8 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.20 | 1:06.74 | 1:41.86 | 2:16.02 | |||
9 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.59 | 1:08.09 | 1:44.10 | 2:17.00 | |||
10 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 33.23 | 1:08.58 | 1:44.82 | 2:18.15 | |||
11 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.36 | 1:05.88 | 1:42.32 | 2:18.75 | |||
12 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.48 | 1:09.35 | 1:45.10 | 2:20.22 | |||
13 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.31 | 1:09.02 | 1:45.21 | 2:21.36 | |||
14 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 32.55 | 1:07.85 | 1:44.93 | 2:21.86 | |||
15 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.80 | 1:09.50 | 1:48.03 | 2:24.28 | |||
16 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.32 | 1:09.61 | 1:47.04 | 2:24.66 | |||
17 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.38 | 1:11.74 | 1:50.18 | 2:27.39 | |||
18 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.26 | 1:11.28 | 1:49.59 | 2:28.02 | |||
19 | Henrik Postlind | 1998 | Väsby Simsällskap | 35.28 | 1:13.85 | 1:53.37 | 2:31.71 | |||
20 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.22 | 1:14.23 | 1:55.25 | 2:34.97 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 50, 100m Bröstsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 34.33 | 1:11.44 | |||||
2 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.84 | 1:12.74 | |||||
3 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.73 | 1:13.06 | |||||
4 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.16 | 1:14.96 | |||||
5 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 35.07 | 1:15.13 | |||||
6 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 34.81 | 1:15.50 | |||||
7 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 35.59 | 1:15.70 | |||||
8 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.59 | 1:17.14 | |||||
9 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.07 | 1:17.16 | |||||
10 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.09 | 1:17.58 | |||||
11 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 36.66 | 1:17.64 | |||||
12 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 36.32 | 1:18.24 | |||||
13 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.37 | 1:19.07 | |||||
14 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.74 | 1:20.36 | |||||
15 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 37.92 | 1:20.94 | |||||
16 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.14 | 1:21.28 | |||||
17 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 38.50 | 1:22.18 | |||||
18 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 38.47 | 1:22.67 | |||||
19 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.96 | 1:22.73 | |||||
20 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 39.01 | 1:23.14 | |||||
21 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.32 | 1:23.31 | |||||
22 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.29 | 1:23.66 | |||||
23 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 40.24 | 1:25.28 | |||||
24 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.82 | 1:25.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 51, 200m Bröstsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 32.05 | 1:08.69 | 1:46.34 | 2:24.02 | |||
2 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.59 | 1:15.25 | 1:55.76 | 2:37.54 | |||
3 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.10 | 1:16.61 | 1:58.29 | 2:38.93 | |||
4 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.37 | 1:16.21 | 1:57.20 | 2:39.38 | |||
5 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.68 | 1:17.59 | 1:59.30 | 2:40.59 | |||
6 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.16 | 1:17.38 | 1:59.82 | 2:41.76 | |||
7 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 37.17 | 1:18.51 | 2:00.91 | 2:42.05 | |||
8 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.08 | 1:19.96 | 2:03.90 | 2:46.38 | |||
9 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 37.21 | 1:19.52 | 2:03.30 | 2:47.78 | |||
10 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 37.32 | 1:20.65 | 2:06.07 | 2:52.28 | |||
11 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 38.26 | 1:22.87 | 2:09.23 | 2:52.87 | |||
12 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 38.94 | 1:22.49 | 2:07.99 | 2:52.92 | |||
13 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 39.45 | 1:24.29 | 2:09.26 | 2:53.92 | |||
14 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.24 | 1:24.07 | 2:10.02 | 2:55.66 | |||
15 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.16 | 1:29.46 | 2:18.51 | 3:04.56 | |||
16 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 42.09 | 1:29.81 | 2:18.71 | 3:05.83 | |||
17 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.83 | 1:29.11 | 2:19.42 | 3:08.58 | |||
18 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 42.39 | 1:32.45 | 2:23.62 | 3:13.06 | |||
19 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 43.67 | 1:34.34 | 2:26.20 | 3:15.30 | |||
20 | Karl Broberg | 1999 | Simklubben Neptun | 43.64 | 1:33.76 | 2:26.60 | 3:16.03 | |||
21 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 42.85 | 1:32.33 | 2:25.22 | 3:17.15 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:04 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 52, 800m Frisim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:07.82 | 2:19.88 | 3:31.94 | 4:43.59 | 9:26.94 | ||
5:54.55 | 7:05.24 | 8:16.25 | ||||||||
2 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim | 1:06.01 | 2:18.28 | 3:31.08 | 4:44.21 | 9:36.24 | ||
5:57.99 | 7:11.40 | 8:24.73 | ||||||||
3 | Moa Lindahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:08.30 | 2:22.61 | 3:37.35 | 4:52.69 | 9:50.92 | ||
6:07.54 | 7:22.20 | 8:37.71 | ||||||||
4 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:08.64 | 2:22.89 | 3:37.83 | 4:53.35 | 9:55.39 | ||
6:08.97 | 7:24.75 | 8:41.39 | ||||||||
5 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:08.85 | 2:21.96 | 3:37.28 | 4:53.06 | 9:55.96 | ||
6:09.05 | 7:26.58 | 8:42.60 | ||||||||
6 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.49 | 2:28.44 | 3:44.75 | 5:00.81 | 10:00.83 | ||
6:15.99 | 7:31.48 | 8:46.56 | ||||||||
7 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:10.12 | 2:27.30 | 3:43.62 | 4:59.55 | 10:03.10 | ||
6:15.64 | 7:31.57 | 8:49.01 | ||||||||
8 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.17 | 2:23.62 | 3:39.39 | 4:55.84 | 10:05.89 | ||
6:13.15 | 7:31.16 | 8:49.21 | ||||||||
9 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:11.01 | 2:28.38 | 3:44.95 | 5:02.06 | 10:11.94 | ||
6:20.35 | 7:37.78 | 8:56.74 | ||||||||
10 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:11.61 | 2:28.69 | 3:46.50 | 5:05.16 | 10:21.80 | ||
6:25.07 | 7:44.26 | 9:04.15 | ||||||||
11 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.07 | 2:26.94 | 3:46.22 | 5:06.38 | 10:26.46 | ||
6:26.60 | 7:47.48 | 9:07.71 | ||||||||
12 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 1:08.79 | 2:23.10 | 3:39.81 | 4:59.95 | 10:30.04 | ||
6:21.95 | 7:45.30 | 9:08.74 | ||||||||
13 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:13.16 | 2:33.03 | 3:52.75 | 5:13.39 | 10:34.54 | ||
6:33.83 | 7:55.55 | 9:15.30 | ||||||||
14 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:14.82 | 2:36.29 | 3:56.35 | 5:17.24 | 10:37.83 | ||
6:37.65 | 7:58.59 | 9:19.43 | ||||||||
15 | Ebba Steen | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:16.23 | 2:38.62 | 4:01.70 | 5:24.72 | 10:51.89 | ||
6:48.10 | 8:10.49 | 9:33.18 | ||||||||
16 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:14.12 | 2:34.55 | 3:56.39 | 5:18.52 | 11:01.05 | ||
6:42.60 | 8:09.10 | 9:36.13 | ||||||||
17 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 1:18.80 | 2:44.21 | 4:10.61 | 5:36.21 | 11:17.21 | ||
7:01.65 | 8:27.79 | 9:55.40 | ||||||||
18 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:20.55 | 2:46.68 | 4:13.19 | 5:40.60 | 11:29.82 | ||
7:08.98 | 8:37.26 | 10:03.43 | ||||||||
19 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:16.30 | 2:43.02 | 4:11.84 | 5:43.18 | 11:35.54 | ||
7:14.14 | 8:43.66 | 10:12.46 | ||||||||
20 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:21.47 | 2:50.04 | 4:16.41 | 5:45.46 | 11:36.85 | ||
7:13.89 | 8:43.64 | 10:12.30 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:04 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 53, 100m Fjärilsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.09 | 1:02.73 | |||||
2 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.83 | 1:04.03 | |||||
3 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.98 | 1:05.49 | |||||
4 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 30.60 | 1:06.30 | |||||
5 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 31.44 | 1:08.62 | |||||
6 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.83 | 1:08.86 | |||||
7 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 32.89 | 1:10.18 | |||||
8 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 33.42 | 1:10.76 | |||||
9 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.53 | 1:11.58 | |||||
10 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 32.82 | 1:11.69 | |||||
11 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 32.01 | 1:11.72 | |||||
12 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.50 | 1:12.60 | |||||
13 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.55 | 1:13.52 | |||||
14 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.74 | 1:16.58 | |||||
15 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 35.92 | 1:16.77 | |||||
16 | Oscar Grankvist | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.65 | 1:17.14 | |||||
17 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.55 | 1:17.72 | |||||
18 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 36.58 | 1:18.12 | |||||
19 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.88 | 1:19.94 | |||||
20 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 36.90 | 1:20.72 | |||||
21 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 36.64 | 1:21.17 | |||||
22 | Oscar Andersson | 2000 | Södertälje Simsällskap | 39.31 | 1:22.26 | |||||
23 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.96 | 1:26.80 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:09 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 54, 100m Bröstsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 36.89 | 1:17.96 | |||||
2 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.38 | 1:18.93 | |||||
3 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.35 | 1:19.55 | |||||
4 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.02 | 1:21.21 | |||||
5 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.42 | 1:23.15 | |||||
6 | Malin Andreé | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.28 | 1:23.25 | |||||
7 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 39.79 | 1:23.52 | |||||
8 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.92 | 1:23.85 | |||||
9 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.78 | 1:24.61 | |||||
10 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 39.74 | 1:24.67 | |||||
11 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.52 | 1:24.97 | |||||
12 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.96 | 1:25.08 | |||||
13 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 40.34 | 1:25.89 | |||||
14 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.78 | 1:26.17 | |||||
15 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.31 | 1:26.18 | |||||
16 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.82 | 1:26.95 | |||||
17 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.23 | 1:27.22 | |||||
18 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.02 | 1:27.48 | |||||
19 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 40.68 | 1:27.55 | |||||
20 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 41.32 | 1:27.93 | |||||
21 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 41.43 | 1:28.51 | |||||
22 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.69 | 1:29.09 | |||||
23 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 42.26 | 1:29.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 55, 100m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.25 | 58.06 | |||||
2 | Carl Norlander | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.51 | 58.49 | |||||
3 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 28.28 | 1:00.74 | |||||
4 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.45 | 1:01.13 | |||||
5 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 28.26 | 1:01.19 | |||||
6 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.95 | 1:02.23 | |||||
7 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 28.82 | 1:02.35 | |||||
8 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.82 | 1:02.36 | |||||
9 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.52 | 1:02.50 | |||||
10 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.13 | 1:02.63 | |||||
11 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 28.84 | 1:02.85 | |||||
12 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 29.42 | 1:03.08 | |||||
13 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.40 | 1:03.26 | |||||
14 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.74 | 1:04.29 | |||||
15 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.61 | 1:05.14 | |||||
16 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.81 | 1:05.21 | |||||
17 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.37 | 1:05.88 | |||||
18 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.24 | 1:06.44 | |||||
19 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.59 | 1:07.60 | |||||
20 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.42 | 1:08.74 | |||||
21 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 31.18 | 1:10.03 | |||||
22 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.70 | 1:10.51 | |||||
23 | Henrik Postlind | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.02 | 1:12.32 | |||||
24 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.98 | 1:16.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:31 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:44 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 56, 400m Medley F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:06.35 | 2:23.59 | 3:54.31 | 5:01.31 | |||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:09.56 | 2:23.01 | 3:54.75 | 5:02.99 | |||
3 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:08.64 | 2:25.56 | 3:56.58 | 5:03.84 | |||
4 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.07 | 2:26.63 | 3:54.74 | 5:04.36 | |||
5 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:12.95 | 2:34.14 | 3:59.56 | 5:07.47 | |||
6 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 1:11.77 | 2:29.43 | 3:58.04 | 5:08.98 | |||
7 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:10.39 | 2:29.30 | 4:01.45 | 5:11.62 | |||
8 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:13.06 | 2:32.76 | 4:04.51 | 5:15.62 | |||
9 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:12.80 | 2:33.27 | 4:07.49 | 5:16.97 | |||
10 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 1:11.64 | 2:33.58 | 4:07.36 | 5:17.38 | |||
11 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 1:11.10 | 2:36.40 | 4:12.07 | 5:25.39 | |||
12 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 1:15.21 | 2:38.92 | 4:26.05 | 5:38.52 | |||
13 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:17.17 | 2:45.48 | 4:26.53 | 5:44.23 | |||
14 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:21.70 | 2:51.74 | 4:26.69 | 5:45.68 | |||
15 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:20.81 | 2:50.89 | 4:33.13 | 5:48.54 | |||
16 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:26.56 | 3:00.50 | 4:40.32 | 6:02.66 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:44 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 19:05 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 57, 4X100m Frisim P 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Lag 1 | 1999 | Simklubben Neptun | 3:58.76 | ||||||
Walter Forsberg Meinhart | 1999 | 28.80 | 1:00.19 | 1:00.19 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 28.66 | 1:00.61 | 2:00.80 | ||||||
Simon Blom | 1999 | 28.73 | 59.92 | 3:00.72 | ||||||
Carl Käll Jönsson | 1999 | 28.00 | 58.04 | 3:58.76 | ||||||
2 | Tyresö SS | 1999 | Tyresö Simsällskap | 4:00.11 | ||||||
Sebastian Pantzar | 1999 | 25.76 | 53.60 | 53.60 | ||||||
Oscar Norman | 1999 | 29.08 | 1:04.25 | 1:57.85 | ||||||
Philip Parsons | 1999 | 30.59 | 1:04.79 | 3:02.64 | ||||||
Olle Sköld | 1999 | 27.36 | 57.47 | 4:00.11 | ||||||
3 | Södertälje SS Lag 1 | 1999 | Södertälje Simsällskap | 4:00.13 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 26.27 | 54.67 | 54.67 | ||||||
Björn Seeliger | 2000 | 27.06 | 57.89 | 1:52.56 | ||||||
Oscar Andersson | 2000 | 30.03 | 1:04.06 | 2:56.62 | ||||||
Samir Noory | 1999 | 29.75 | 1:03.51 | 4:00.13 | ||||||
4 | Järfälla S Lag 1 | 1999 | Järfälla Simsällskap | 4:01.83 | ||||||
Emil Bengtsson | 1999 | 28.00 | 1:00.00 | 1:00.00 | ||||||
Samuel Talback | 2000 | 27.67 | 59.19 | 1:59.19 | ||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 28.97 | 1:01.23 | 3:00.42 | ||||||
Samuel Bladin | 1999 | 28.73 | 1:01.41 | 4:01.83 | ||||||
5 | Täby Sim Lag 1 | 1999 | Täby Sim | 4:03.09 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 28.83 | 1:00.46 | 1:00.46 | ||||||
Edwin Häger | 1999 | 28.72 | 1:00.63 | 2:01.09 | ||||||
Anton Sandberg | 1999 | 29.09 | 1:00.47 | 3:01.56 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 28.93 | 1:01.53 | 4:03.09 | ||||||
6 | Väsby SS Lag 1 | 1999 | Väsby Simsällskap | 4:04.63 | ||||||
Karl Frylmark | 1999 | 28.81 | 1:01.34 | 1:01.34 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 28.51 | 1:00.55 | 2:01.89 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 29.35 | 1:02.33 | 3:04.22 | ||||||
Max Sundberg | 1999 | 28.75 | 1:00.41 | 4:04.63 | ||||||
7 | Stockholmspolisens Sim IF | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:08.75 | ||||||
Pontus Jonsson | 2000 | 29.20 | 1:01.26 | 1:01.26 | ||||||
Martin Falk | 1999 | 28.05 | 59.37 | 2:00.63 | ||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 29.21 | 1:03.31 | 3:03.94 | ||||||
Kenzo Buchli | 2000 | 30.12 | 1:04.81 | 4:08.75 | ||||||
8 | Stockholms KK | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:09.31 | ||||||
Kalle Sandahl | 1999 | 28.59 | 59.68 | 59.68 | ||||||
Olof Askling | 1999 | 29.43 | 1:01.29 | 2:00.97 | ||||||
Sebastian Tufvesson | 2000 | 30.31 | 1:04.00 | 3:04.97 | ||||||
Emil Gunneriusson | 2000 | 30.43 | 1:04.34 | 4:09.31 | ||||||
9 | Turebergs SK | 2000 | Turebergs Simklubb | 4:09.86 | ||||||
Oskar Iwarsson | 2000 | 29.82 | 1:02.80 | 1:02.80 | ||||||
Hugo Eriksson | 1999 | 26.61 | 57.09 | 1:59.89 | ||||||
Jonas Peterson | 1999 | 28.96 | 1:02.92 | 3:02.81 | ||||||
Fredrik Annergren | 2001 | 31.41 | 1:07.05 | 4:09.86 | ||||||
10 | Wisby SS | 1999 | Wisby Simsällskap | 4:14.02 | ||||||
Linus Kahl | 2001 | 29.93 | 1:02.11 | 1:02.11 | ||||||
Oskar Thuresson | 1999 | 29.16 | 1:02.36 | 2:04.47 | ||||||
Rasmus Bjuresten | 1999 | 30.47 | 1:03.31 | 3:07.78 | ||||||
Cosmos Sharman | 2000 | 31.08 | 1:06.24 | 4:14.02 | ||||||
11 | SK Neptun Lag 2 | 1999 | Simklubben Neptun | 4:14.97 | ||||||
Jonatan Wächter | 2000 | 30.88 | 1:04.17 | 1:04.17 | ||||||
Kacper Zalomski | 2000 | 31.07 | 1:04.90 | 2:09.07 | ||||||
Karl Broberg | 1999 | 31.45 | 1:05.15 | 3:14.22 | ||||||
Oliver Rehn | 2001 | 28.48 | 1:00.75 | 4:14.97 | ||||||
12 | Spårvägens Sf Lag 1 | 2002 | Spårvägens Simförening | 4:15.15 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 27.84 | 59.37 | 59.37 | ||||||
Erik Ottosson | 1999 | 30.02 | 1:03.35 | 2:02.72 | ||||||
Rikard Arnebjer | 2000 | 30.55 | 1:05.52 | 3:08.24 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 31.31 | 1:06.91 | 4:15.15 | ||||||
13 | Täby Sim Lag 2 | 1999 | Täby Sim | 4:19.76 | ||||||
Gustav Barnå | 1999 | 30.28 | 1:02.53 | 1:02.53 | ||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 32.30 | 1:09.97 | 2:12.50 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 30.89 | 1:05.50 | 3:18.00 | ||||||
Tobias Fernandez | 1999 | 29.64 | 1:01.76 | 4:19.76 | ||||||
14 | Väsby SS Lag 2 | 1999 | Väsby Simsällskap | 4:22.00 | ||||||
Andreas Bergfeldt | 1999 | 31.08 | 1:06.23 | 1:06.23 | ||||||
Oscar Grankvist | 2000 | 29.94 | 1:03.87 | 2:10.10 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 31.09 | 1:05.92 | 3:16.02 | ||||||
Kian Moradi | 1999 | 32.07 | 1:05.98 | 4:22.00 | ||||||
15 | Järfälla S Lag 2 | 1999 | Järfälla Simsällskap | 4:27.80 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 30.00 | 1:02.82 | 1:02.82 | ||||||
Elias Fröde | 2001 | 31.01 | 1:07.47 | 2:10.29 | ||||||
Nikolaus Siotis | 2000 | 31.63 | 1:06.53 | 3:16.82 | ||||||
Linus Nykvist | 2001 | 33.81 | 1:10.98 | 4:27.80 | ||||||
16 | Södertörns SS | 1999 | Södertörns Simsällskap | 4:28.25 | ||||||
Emil Wikell | 1999 | 29.81 | 1:03.29 | 1:03.29 | ||||||
David Manea | 1999 | 33.58 | 1:11.26 | 2:14.55 | ||||||
Max Lundberg | 2001 | 31.04 | 1:05.32 | 3:19.87 | ||||||
Simon Kallvikbacka | 1999 | 32.09 | 1:08.38 | 4:28.25 | ||||||
17 | Åkersberga SS | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 4:34.71 | ||||||
Gustav Ljungholm | 2000 | 33.94 | 1:12.50 | 1:12.50 | ||||||
William Jansson | 2000 | 33.79 | 1:11.84 | 2:24.34 | ||||||
Oscar Gullberg | 1999 | 31.28 | 1:07.20 | 3:31.54 | ||||||
Thomas Östervall | 2000 | 29.60 | 1:03.17 | 4:34.71 | ||||||
18 | Spårvägens Sf Lag 2 | 2002 | Spårvägens Simförening | 4:44.75 | ||||||
Daniel Thelenius | 2000 | 33.16 | 1:10.73 | 1:10.73 | ||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 32.52 | 1:09.38 | 2:20.11 | ||||||
Alexander Berglund | 2000 | 32.88 | 1:10.32 | 3:30.43 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 34.89 | 1:14.32 | 4:44.75 | ||||||
19 | Södertälje SS Lag 2 | 1999 | Södertälje Simsällskap | 4:54.13 | ||||||
Mattias Ljung | 1999 | 31.65 | 1:06.82 | 1:06.82 | ||||||
Guillermo Illanes | 2000 | 33.41 | 1:11.15 | 2:17.97 | ||||||
Robert Hellberg | 2001 | 35.73 | 1:14.87 | 3:32.84 | ||||||
Axel Bystedt | 2001 | 38.04 | 1:21.29 | 4:54.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 19:05 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region nr | Utskriftsdatum | 10 november 2013 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 19:30 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 november 2013 |
Gren 58, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Lag 1 | 1999 | Simklubben Neptun | 4:41.08 | ||||||
Caroline Wallenborg | 2000 | 34.15 | 1:11.47 | 1:11.47 | ||||||
Nora Jomaa | 1999 | 36.95 | 1:19.76 | 2:31.23 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 30.61 | 1:06.47 | 3:37.70 | ||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 29.98 | 1:03.38 | 4:41.08 | ||||||
2 | Stockholms KK | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:41.83 | ||||||
Ebba Martin | 2000 | 34.22 | 1:10.39 | 1:10.39 | ||||||
Amanda Eriksson | 2001 | 38.50 | 1:23.16 | 2:33.55 | ||||||
Alma Karlson | 1999 | 30.48 | 1:05.77 | 3:39.32 | ||||||
Moa Lindahl | 1999 | 29.96 | 1:02.51 | 4:41.83 | ||||||
3 | SS04 | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:42.00 | ||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 33.77 | 1:11.50 | 1:11.50 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 35.57 | 1:15.50 | 2:27.00 | ||||||
Alexandra Gordon | 2000 | 33.57 | 1:12.83 | 3:39.83 | ||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 29.55 | 1:02.17 | 4:42.00 | ||||||
4 | Spårvägens Sf Lag 1 | 1999 | Spårvägens Simförening | 4:45.39 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 34.14 | 1:10.73 | 1:10.73 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 37.37 | 1:21.26 | 2:31.99 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 32.02 | 1:12.26 | 3:44.25 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 28.91 | 1:01.14 | 4:45.39 | ||||||
5 | Järfälla S Lag 1 | 1999 | Järfälla Simsällskap | 4:47.52 | ||||||
Josefine Almvret | 1999 | 32.96 | 1:07.89 | 1:07.89 | ||||||
Tilde Levander | 2000 | 39.71 | 1:25.79 | 2:33.68 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 32.87 | 1:12.95 | 3:46.63 | ||||||
Linneá Larsson | 2000 | 28.77 | 1:00.89 | 4:47.52 | ||||||
6 | Väsby SS Lag 1 | 1999 | Väsby Simsällskap | 4:47.81 | ||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 33.81 | 1:09.55 | 1:09.55 | ||||||
Cecilia Gabrielsson | 1999 | 38.29 | 1:22.20 | 2:31.75 | ||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 32.17 | 1:10.24 | 3:41.99 | ||||||
Ellinor Lantz | 1999 | 30.71 | 1:05.82 | 4:47.81 | ||||||
7 | Täby Sim Lag 1 | 1999 | Täby Sim | 4:47.83 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 35.45 | 1:12.64 | 1:12.64 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 36.59 | 1:18.26 | 2:30.90 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 32.25 | 1:13.35 | 3:44.25 | ||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 30.39 | 1:03.58 | 4:47.83 | ||||||
8 | Södertörns SS Lag 1 | 1999 | Södertörns Simsällskap | 4:48.26 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 36.35 | 1:15.10 | 1:15.10 | ||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 36.30 | 1:19.27 | 2:34.37 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 34.08 | 1:14.23 | 3:48.60 | ||||||
Cassandra Engback | 1999 | 28.12 | 59.66 | 4:48.26 | ||||||
9 | Turebergs SK | 2001 | Turebergs Simklubb | 4:50.29 | ||||||
Alma Holmberg | 1999 | 34.22 | 1:10.63 | 1:10.63 | ||||||
Elin Swerlander | 2001 | 37.89 | 1:21.78 | 2:32.41 | ||||||
Alva Mickelsson | 1999 | 33.25 | 1:14.21 | 3:46.62 | ||||||
Olivia Stille | 2000 | 30.20 | 1:03.67 | 4:50.29 | ||||||
10 | Södertälje SS Lag 1 | 1999 | Södertälje Simsällskap | 4:52.57 | ||||||
Clara Wadsten | 1999 | 33.95 | 1:10.86 | 1:10.86 | ||||||
Emma Sundstrand | 2001 | 39.44 | 1:24.11 | 2:34.97 | ||||||
Emelie Blomberg | 1999 | 34.04 | 1:15.07 | 3:50.04 | ||||||
Tina Huslid | 2000 | 28.93 | 1:02.53 | 4:52.57 | ||||||
11 | Tyresö SS | 1999 | Tyresö Simsällskap | 4:57.21 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 34.36 | 1:10.76 | 1:10.76 | ||||||
Terése Nyström | 1999 | 38.59 | 1:21.89 | 2:32.65 | ||||||
Amanda Ewald | 1999 | 35.10 | 1:17.64 | 3:50.29 | ||||||
Sara Olsson | 1999 | 30.44 | 1:06.92 | 4:57.21 | ||||||
12 | Skuru Ik Lag 1 | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 5:04.90 | ||||||
Signe Nordegren | 2000 | 35.78 | 1:13.34 | 1:13.34 | ||||||
Tilda Eklund | 2000 | 39.16 | 1:24.13 | 2:37.47 | ||||||
Frida Kimander | 1999 | 34.28 | 1:18.48 | 3:55.95 | ||||||
Nelly Åkerblom | 2000 | 32.44 | 1:08.95 | 5:04.90 | ||||||
13 | Spårvägens Sf Lag 2 | 2000 | Spårvägens Simförening | 5:06.78 | ||||||
Zafira Engström Vaamonde | 2001 | 37.19 | 1:17.09 | 1:17.09 | ||||||
Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | 41.53 | 1:28.74 | 2:45.83 | ||||||
Astrid Onno | 2000 | 33.74 | 1:15.47 | 4:01.30 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 30.65 | 1:05.48 | 5:06.78 | ||||||
14 | Södertälje SS Lag 2 | 1999 | Södertälje Simsällskap | 5:07.88 | ||||||
Wilma Frisch | 2000 | 36.11 | 1:16.06 | 1:16.06 | ||||||
Solène Arnou | 2000 | 40.08 | 2:02.88 | 3:18.94 | ||||||
Anna Bäckdahl | 1999 | 42.64 | 1:13.77 | 4:32.71 | ||||||
Elin Jansmarker | 1999 | 35.17 | 35.17 | 5:07.88 | ||||||
15 | Södertörns SS Lag 2 | 1999 | Södertörns Simsällskap | 5:08.15 | ||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 37.85 | 1:19.02 | 1:19.02 | ||||||
Tina Shahmalekpour | 2001 | 39.23 | 1:23.68 | 2:42.70 | ||||||
Jessica Hagström | 1999 | 35.72 | 1:20.27 | 4:02.97 | ||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 30.30 | 1:05.18 | 5:08.15 | ||||||
16 | Järfälla S Lag 2 | 2000 | Järfälla Simsällskap | 5:08.25 | ||||||
Josefin Wensmark | 2001 | 37.39 | 1:17.07 | 1:17.07 | ||||||
Ebba Steen | 1999 | 41.01 | 1:28.26 | 2:45.33 | ||||||
Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | 34.19 | 1:17.39 | 4:02.72 | ||||||
Elin Södersten | 2000 | 31.33 | 1:05.53 | 5:08.25 | ||||||
17 | SK Neptun Lag 2 | 1999 | Simklubben Neptun | 5:10.02 | ||||||
Tess Engvall | 2001 | 39.03 | 1:20.01 | 1:20.01 | ||||||
Tuva Lennér | 2000 | 41.27 | 1:28.78 | 2:48.79 | ||||||
Sara Andersson | 2000 | 33.69 | 1:14.01 | 4:02.80 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 32.30 | 1:07.22 | 5:10.02 | ||||||
18 | Väsby SS Lag 2 | 1999 | Väsby Simsällskap | 5:13.39 | ||||||
Ebba Bjurman | 1999 | 36.77 | 1:16.99 | 1:16.99 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 40.34 | 1:26.00 | 2:42.99 | ||||||
Fanny Isaksson | 1999 | 35.85 | 1:20.34 | 4:03.33 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 33.27 | 1:10.06 | 5:13.39 | ||||||
19 | Stockholmspolisens Sim IF | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:13.49 | ||||||
Sofia Walsh | 2002 | 37.72 | 1:17.82 | 1:17.82 | ||||||
Paola Kylberg | 2002 | 40.48 | 1:26.88 | 2:44.70 | ||||||
Hermella Alem | 2000 | 34.99 | 1:18.16 | 4:02.86 | ||||||
Mirjam Amouri | 2000 | 33.05 | 1:10.63 | 5:13.49 | ||||||
20 | Spårvägens Sf Lag 3 | 2000 | Spårvägens Simförening | 5:16.22 | ||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 40.26 | 1:22.15 | 1:22.15 | ||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 40.77 | 1:26.60 | 2:48.75 | ||||||
Rebecka Dagberg | 2000 | 36.20 | 1:20.06 | 4:08.81 | ||||||
Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | 31.53 | 1:07.41 | 5:16.22 | ||||||
21 | Täby Sim Lag 3 | 1999 | Täby Sim | 5:17.77 | ||||||
Isabelle Ehrngren | 1999 | 36.64 | 1:17.52 | 1:17.52 | ||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 41.30 | 1:27.49 | 2:45.01 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 36.60 | 1:22.79 | 4:07.80 | ||||||
Liv Falk | 2000 | 31.81 | 1:09.97 | 5:17.77 | ||||||
22 | SK Neptun Lag 3 | 1999 | Simklubben Neptun | 5:26.54 | ||||||
Malin Jansson | 1999 | 41.05 | 1:25.41 | 1:25.41 | ||||||
Evelina Johansson | 2000 | 42.06 | 1:30.12 | 2:55.53 | ||||||
Hanna Lindé | 2001 | 38.14 | 1:22.82 | 4:18.35 | ||||||
Rebecka Ehn | 2000 | 32.77 | 1:08.19 | 5:26.54 | ||||||
23 | Södertälje SS Lag 3 | 1999 | Södertälje Simsällskap | 5:41.67 | ||||||
Sara Tillenius | 2000 | 39.24 | 1:21.94 | 1:21.94 | ||||||
Linnea Yu Hammarsten | 2002 | 44.72 | 1:35.67 | 2:57.61 | ||||||
Lenina Mariani-Lopez | 1999 | 36.12 | 1:25.75 | 4:23.36 | ||||||
Filippa Malmström | 2003 | 36.24 | 1:18.31 | 5:41.67 | ||||||
- | Wisby SS | 1999 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Nelly Gustafsson | 2000 | 38.99 | 1:21.03 | 1:21.03 | ||||||
Tone Sandsjö | 2003 | 40.18 | 2:47.28 | |||||||
Alba Ekepil | 2001 | 4:04.82 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.09 | Utskriftsdatum | 10 november 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 19:30 |