Resultat för Vikingadoppet 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 20.24 | ||||||
1 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 20.24 | ||||||
3 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 20.44 | ||||||
4 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.26 | ||||||
5 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 21.29 | ||||||
6 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 22.26 | ||||||
7 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 22.31 | ||||||
8 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 22.56 | ||||||
9 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 24.54 | ||||||
10 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.62 | ||||||
11 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 24.99 | ||||||
12 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.95 | ||||||
13 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 27.77 | ||||||
- | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sophie Kalt | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 18.85 | ||||||
2 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 20.15 | ||||||
3 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 20.80 | ||||||
4 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 21.12 | ||||||
5 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 22.07 | ||||||
6 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.91 | ||||||
7 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 27.78 | ||||||
8 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 28.21 | ||||||
9 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 28.35 | ||||||
- | Joel Fribergh | 2005 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 16.79 | ||||||
2 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 18.38 | ||||||
3 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 18.66 | ||||||
4 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 18.95 | ||||||
5 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 18.99 | ||||||
6 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 19.03 | ||||||
7 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.05 | ||||||
8 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 19.34 | ||||||
9 | Alexandra Ålund | 2004 | Simklubben Lödde | 20.66 | ||||||
10 | Isabel Ewers | 2004 | Höganäs Simsällskap | 20.85 | ||||||
11 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 21.10 | ||||||
12 | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 21.16 | ||||||
13 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.20 | ||||||
14 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 21.57 | ||||||
15 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 21.74 | ||||||
16 | Johanna Ebbinghaus | 2004 | Simklubben Hajen | 21.99 | ||||||
17 | Clara Lundgren | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.31 | ||||||
18 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 22.68 | ||||||
19 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 23.00 | ||||||
20 | Constanza Pena | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.47 | ||||||
21 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 23.65 | ||||||
22 | Klara Peters | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.99 | ||||||
23 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 25.43 | ||||||
24 | Stella Buchwald | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.46 | ||||||
25 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 25.62 | ||||||
26 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 26.28 | ||||||
27 | Matilda Persson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.88 | ||||||
28 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.53 | ||||||
- | Agnes Hegardt | 2004 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simsällskapet Iden | 17.17 | ||||||
2 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 17.31 | ||||||
3 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 17.65 | ||||||
4 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 18.40 | ||||||
5 | David Olofsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 18.69 | ||||||
6 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.30 | ||||||
7 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 19.51 | ||||||
8 | Albert Sivtoft | 2004 | Simklubben Lödde | 20.07 | ||||||
9 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 20.45 | ||||||
10 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 20.71 | ||||||
11 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 22.25 | ||||||
12 | Jack Wiveus | 2004 | Landskrona Simsällskap | 22.30 | ||||||
13 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 22.41 | ||||||
14 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 24.90 | ||||||
15 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 25.01 | ||||||
16 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 25.19 | ||||||
17 | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 25.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 46.28 | ||||||
2 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 46.44 | ||||||
3 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 46.52 | ||||||
4 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.69 | ||||||
5 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 47.91 | ||||||
6 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.91 | ||||||
7 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 52.64 | ||||||
8 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 52.73 | ||||||
9 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 54.02 | ||||||
10 | Yasmine Sörensen | 2005 | Landskrona Simsällskap | 58.12 | ||||||
11 | Filippa Schön | 2006 | Landskrona Simsällskap | 59.00 | ||||||
12 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 1:04.19 | ||||||
13 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 1:04.51 | ||||||
14 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:06.72 | ||||||
15 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 1:07.23 | ||||||
- | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Ellemark Gram | 2005 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 47.56 | ||||||
2 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 48.08 | ||||||
3 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 48.65 | ||||||
4 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 49.14 | ||||||
5 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 49.58 | ||||||
6 | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | 49.90 | ||||||
7 | Karl Svensson | 2006 | Simklubben Sydsim | 53.97 | ||||||
8 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 57.03 | ||||||
9 | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | 1:01.63 | ||||||
10 | Elias Berg | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:03.11 | ||||||
- | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Hugo Nordén | 2005 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Fribergh | 2005 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Oliver Duggal | 2005 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 41.69 | ||||||
2 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 42.59 | ||||||
3 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 43.75 | ||||||
4 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.59 | ||||||
5 | Alexandra Ålund | 2004 | Simklubben Lödde | 45.53 | ||||||
6 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 46.29 | ||||||
7 | Johanna Ebbinghaus | 2004 | Simklubben Hajen | 46.47 | ||||||
8 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 46.70 | ||||||
9 | Sabina Nilbecker | 2004 | Simklubben Poseidon | 47.42 | ||||||
10 | Isabel Ewers | 2004 | Höganäs Simsällskap | 49.36 | ||||||
11 | Clara Lundgren | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.59 | ||||||
12 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 49.76 | ||||||
13 | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.49 | ||||||
14 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 50.75 | ||||||
15 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 51.69 | ||||||
16 | Constanza Pena | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.15 | ||||||
17 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 53.55 | ||||||
18 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.93 | ||||||
19 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 54.59 | ||||||
20 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 55.49 | ||||||
21 | Stella Buchwald | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.61 | ||||||
22 | Agnes Hegardt | 2004 | Simklubben Poseidon | 58.51 | ||||||
23 | Ella Persson | 2004 | Simsällskapet Iden | 59.96 | ||||||
24 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:00.91 | ||||||
- | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.74 | ||||||
2 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 41.81 | ||||||
3 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.04 | ||||||
4 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.22 | ||||||
5 | Albert Sivtoft | 2004 | Simklubben Lödde | 42.55 | ||||||
6 | Anton Witzell | 2004 | Simsällskapet Iden | 43.68 | ||||||
7 | David Olofsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.77 | ||||||
8 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 44.55 | ||||||
9 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 45.62 | ||||||
10 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 46.00 | ||||||
11 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 46.10 | ||||||
12 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.18 | ||||||
13 | Axel Dahlén | 2004 | Simklubben Hajen | 48.26 | ||||||
14 | Linas Zigmantas | 2004 | Simklubben Hajen | 50.66 | ||||||
15 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 51.21 | ||||||
16 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 51.42 | ||||||
17 | Jack Wiveus | 2004 | Landskrona Simsällskap | 51.59 | ||||||
18 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 53.80 | ||||||
19 | Leo Miltorp | 2004 | Simklubben Lödde | 54.47 | ||||||
20 | Simon Andersson | 2004 | Simklubben Poseidon | 56.11 | ||||||
21 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 57.16 | ||||||
- | Hugo Brogren | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 9, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lödde Mix Lag 1 | 0 | Simklubben Lödde | 2:24.80 | ||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 36.71 | 36.71 | |||||||
Albert Sivtoft | 2004 | 34.95 | 1:11.66 | |||||||
Hanne Husby | 2004 | 36.22 | 1:47.88 | |||||||
Aron Paulsson | 2006 | 36.92 | 2:24.80 | |||||||
2 | SK Sydsim Mix [2004] | 2004 | Simklubben Sydsim | 2:29.75 | ||||||
Felix Rosenkvist | 2004 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Hanna Johansson | 2004 | 41.41 | 1:14.93 | |||||||
Jennie Christiansen | 2004 | 41.36 | 1:56.29 | |||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | 33.46 | 2:29.75 | |||||||
3 | SK Hajen Mix [2004] Lag 1 | 2004 | Simklubben Hajen | 2:32.81 | ||||||
Måns Burmester-Lysell | 2004 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Julia Henriksson | 2005 | 39.15 | 1:15.82 | |||||||
Axel Dahlén | 2004 | 42.39 | 1:58.21 | |||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 34.60 | 2:32.81 | |||||||
4 | Mkk Mix Lag 1 | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:36.74 | ||||||
Vincent Tran | 2004 | 42.20 | 42.20 | |||||||
Hilma Sörum | 2004 | 43.66 | 1:25.86 | |||||||
Hugo Lennartsson | 2004 | 35.66 | 2:01.52 | |||||||
Julia Osterman | 2004 | 35.22 | 2:36.74 | |||||||
5 | SK Poseidon Mix 1 2004 | 2004 | Simklubben Poseidon | 2:38.72 | ||||||
Vanessa Johansson | 2006 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Melvin Malm | 2004 | 37.89 | 1:15.57 | |||||||
Sabina Nilbecker | 2004 | 42.35 | 1:57.92 | |||||||
Lucas Bontidean | 2005 | 40.80 | 2:38.72 | |||||||
6 | Landskrona Mix Lag 1 | 2005 | Landskrona Simsällskap | 2:41.35 | ||||||
Emma Hassling | 2004 | 38.70 | 38.70 | |||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 38.50 | 1:17.20 | |||||||
Ludvig Hoff | 2005 | 41.81 | 1:59.01 | |||||||
Jack Wiveus | 2004 | 42.34 | 2:41.35 | |||||||
7 | Landskrona Mix Lag 2 | 2004 | Landskrona Simsällskap | 2:57.27 | ||||||
Livia Sjunnesson | 2005 | 41.58 | 41.58 | |||||||
Ella Röiseth | 2005 | 43.12 | 1:24.70 | |||||||
Viggo Thomsen | 2004 | 46.04 | 2:10.74 | |||||||
Carl Larmark | 2005 | 46.53 | 2:57.27 | |||||||
8 | Poseidon Mix [2004] | 2004 | Simklubben Poseidon | 2:58.26 | ||||||
Axel Rydström | 2005 | 43.70 | 43.70 | |||||||
Ida Nordberg | 2006 | 42.32 | 1:26.02 | |||||||
Philip Björkman | 2005 | 40.43 | 2:06.45 | |||||||
Agnes Hegardt | 2004 | 51.81 | 2:58.26 | |||||||
9 | SK Sydsim Mix 2004 Lag 2 | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:25.30 | ||||||
Viggo Lindestam | 2005 | 44.17 | 44.17 | |||||||
Emilia Sandström | 2004 | 1:03.93 | 1:48.10 | |||||||
Rakel Johannisson | 2004 | 50.80 | 2:38.90 | |||||||
Karl Svensson | 2006 | 46.40 | 3:25.30 | |||||||
- | Höganäs Mix Lag 1 | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 51.56 | ||||||
2 | Leila Behlic | 2006 | Föreningen Österlen Sim | 52.29 | ||||||
3 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 53.75 | ||||||
4 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.85 | ||||||
5 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 54.04 | ||||||
6 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 54.06 | ||||||
7 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.82 | ||||||
8 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 55.88 | ||||||
9 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 56.09 | ||||||
10 | Moa Ellemark Gram | 2005 | Simklubben Lödde | 56.12 | ||||||
11 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.41 | ||||||
12 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 56.44 | ||||||
13 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 56.58 | ||||||
14 | Filippa Schön | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:01.66 | ||||||
15 | Sophie Kalt | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.12 | ||||||
16 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:02.67 | ||||||
17 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 1:02.92 | ||||||
18 | Yasmine Sörensen | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:03.83 | ||||||
19 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 1:04.93 | ||||||
20 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:05.41 | ||||||
21 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 1:05.61 | ||||||
22 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:08.54 | ||||||
23 | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | 1:12.08 | ||||||
- | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 51.83 | ||||||
2 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 52.23 | ||||||
3 | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | 53.09 | ||||||
4 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 54.79 | ||||||
5 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 56.41 | ||||||
6 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 56.55 | ||||||
7 | Hugo Nordén | 2005 | Landskrona Simsällskap | 57.67 | ||||||
8 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 58.55 | ||||||
9 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 1:01.72 | ||||||
10 | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | 1:02.25 | ||||||
11 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.64 | ||||||
12 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 1:04.64 | ||||||
13 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 1:05.64 | ||||||
14 | Axel Carlius | 2006 | Simklubben Poseidon | 1:08.40 | ||||||
15 | Elias Berg | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:08.74 | ||||||
16 | Hannes Bengtsson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:10.74 | ||||||
- | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 46.25 | ||||||
2 | Isabel Ewers | 2004 | Höganäs Simsällskap | 46.39 | ||||||
3 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 46.53 | ||||||
4 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 46.69 | ||||||
5 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.24 | ||||||
6 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 48.67 | ||||||
7 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 48.82 | ||||||
8 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 49.05 | ||||||
9 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 49.46 | ||||||
10 | Alexandra Ålund | 2004 | Simklubben Lödde | 50.57 | ||||||
11 | Johanna Ebbinghaus | 2004 | Simklubben Hajen | 50.72 | ||||||
12 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.96 | ||||||
13 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 52.79 | ||||||
14 | Ella Persson | 2004 | Simsällskapet Iden | 53.40 | ||||||
15 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 53.54 | ||||||
16 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 53.65 | ||||||
17 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 53.83 | ||||||
18 | Matilda Persson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.14 | ||||||
19 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 54.29 | ||||||
20 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.56 | ||||||
21 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 55.90 | ||||||
22 | Stella Buchwald | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.22 | ||||||
23 | Evelina Ferber | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 57.07 | ||||||
24 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 57.27 | ||||||
25 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 57.40 | ||||||
26 | Constanza Pena | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.08 | ||||||
27 | Sabina Nilbecker | 2004 | Simklubben Poseidon | 58.32 | ||||||
28 | Klara Peters | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.37 | ||||||
29 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 58.50 | ||||||
30 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 58.68 | ||||||
31 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 58.82 | ||||||
32 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 59.23 | ||||||
33 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 1:00.25 | ||||||
34 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:01.66 | ||||||
35 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:05.08 | ||||||
36 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:10.56 | ||||||
- | Agnes Hegardt | 2004 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.13 | ||||||
2 | Albert Sivtoft | 2004 | Simklubben Lödde | 48.52 | ||||||
3 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.58 | ||||||
4 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.87 | ||||||
5 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 50.98 | ||||||
6 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 51.02 | ||||||
7 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 51.11 | ||||||
8 | Lukas Nilsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 51.67 | ||||||
9 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 52.37 | ||||||
10 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 53.90 | ||||||
11 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 53.97 | ||||||
12 | Jack Wiveus | 2004 | Landskrona Simsällskap | 54.23 | ||||||
13 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 56.02 | ||||||
14 | Anton Witzell | 2004 | Simsällskapet Iden | 56.16 | ||||||
15 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 56.33 | ||||||
16 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 57.45 | ||||||
17 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 57.95 | ||||||
18 | Calle Johansson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 58.09 | ||||||
19 | Hugo Brogren | 2004 | Simklubben Lödde | 58.75 | ||||||
20 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 59.43 | ||||||
21 | Leo Miltorp | 2004 | Simklubben Lödde | 59.56 | ||||||
22 | Carl Rogmark | 2004 | Simklubben Hajen | 1:00.74 | ||||||
23 | Axel Dahlén | 2004 | Simklubben Hajen | 1:01.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 38.42 | ||||||
2 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 40.66 | ||||||
3 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 40.97 | ||||||
4 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 41.29 | ||||||
5 | Ella Röiseth | 2005 | Landskrona Simsällskap | 42.98 | ||||||
6 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.01 | ||||||
7 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 45.05 | ||||||
8 | My Pettersson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 45.99 | ||||||
8 | Tova Sivertsson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 45.99 | ||||||
10 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.48 | ||||||
11 | Moa Ekberg | 2006 | Landskrona Simsällskap | 48.60 | ||||||
12 | Sophie Kalt | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.74 | ||||||
13 | Moa Ellemark Gram | 2005 | Simklubben Lödde | 49.02 | ||||||
14 | Yasmine Sörensen | 2005 | Landskrona Simsällskap | 49.39 | ||||||
15 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.46 | ||||||
16 | Yasmine Strandh | 2006 | Landskrona Simsällskap | 50.99 | ||||||
17 | Moa Malmqvist | 2005 | Föreningen Österlen Sim | 53.51 | ||||||
18 | Filippa Schön | 2006 | Landskrona Simsällskap | 55.55 | ||||||
19 | Tyra Sivtoft | 2006 | Simklubben Lödde | 56.24 | ||||||
20 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 57.13 | ||||||
21 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 57.43 | ||||||
22 | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | 58.71 | ||||||
23 | Saga Lundgren | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:03.36 | ||||||
- | Leila Behlic | 2006 | Föreningen Österlen Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 38.56 | ||||||
2 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 40.84 | ||||||
3 | Philip Björkman | 2005 | Simklubben Poseidon | 40.87 | ||||||
4 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 41.38 | ||||||
5 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 43.12 | ||||||
6 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 43.64 | ||||||
7 | Oliver Duggal | 2005 | Simklubben Sydsim | 43.94 | ||||||
8 | Hugo Nordén | 2005 | Landskrona Simsällskap | 45.25 | ||||||
9 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 45.27 | ||||||
10 | Carl Larmark | 2005 | Landskrona Simsällskap | 46.23 | ||||||
11 | Berkay Isik | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.92 | ||||||
12 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 47.99 | ||||||
13 | Joel Fribergh | 2005 | Simklubben Lödde | 48.62 | ||||||
14 | Hugo Skölderud | 2006 | Simklubben Sydsim | 50.84 | ||||||
15 | Elias Stridh | 2005 | Simklubben Lödde | 51.68 | ||||||
16 | Axel Wergeland | 2006 | Simklubben Lödde | 54.89 | ||||||
17 | Elias Berg | 2005 | Landskrona Simsällskap | 56.40 | ||||||
18 | Axel Carlius | 2006 | Simklubben Poseidon | 58.84 | ||||||
19 | Hannes Bengtsson | 2006 | Landskrona Simsällskap | 1:09.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 35.45 | ||||||
2 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.56 | ||||||
3 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 36.03 | ||||||
4 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.35 | ||||||
5 | Hanne Husby | 2004 | Simklubben Lödde | 37.89 | ||||||
6 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.60 | ||||||
7 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 38.82 | ||||||
8 | Alexandra Ålund | 2004 | Simklubben Lödde | 38.94 | ||||||
9 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 39.10 | ||||||
10 | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.75 | ||||||
11 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 40.31 | ||||||
12 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 40.48 | ||||||
13 | Johanna Ebbinghaus | 2004 | Simklubben Hajen | 41.83 | ||||||
14 | Sabina Nilbecker | 2004 | Simklubben Poseidon | 41.99 | ||||||
15 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.94 | ||||||
16 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 44.84 | ||||||
17 | Wilma Lundius | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.99 | ||||||
18 | Clara Lundgren | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.49 | ||||||
19 | Constanza Pena | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.69 | ||||||
20 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 46.32 | ||||||
21 | Elsa Thell | 2004 | Landskrona Simsällskap | 46.79 | ||||||
22 | Evelina Ferber | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 47.86 | ||||||
23 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 48.51 | ||||||
24 | Klara Peters | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.36 | ||||||
25 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 49.91 | ||||||
26 | Emelie Rosquist | 2004 | Simklubben Lödde | 50.46 | ||||||
27 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 50.87 | ||||||
28 | Stella Buchwald | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.90 | ||||||
29 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 51.05 | ||||||
30 | Ella Persson | 2004 | Simsällskapet Iden | 51.96 | ||||||
31 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 53.22 | ||||||
32 | Matilda Persson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.69 | ||||||
33 | Agnes Hegardt | 2004 | Simklubben Poseidon | 54.99 | ||||||
34 | Nelly Gustavsson | 2004 | Landskrona Simsällskap | 55.41 | ||||||
35 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 56.05 | ||||||
36 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:05.01 | ||||||
- | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | DNF | ||||||
- | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabel Ewers | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.45 | ||||||
2 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.12 | ||||||
3 | Albert Sivtoft | 2004 | Simklubben Lödde | 35.37 | ||||||
4 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.74 | ||||||
5 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 36.28 | ||||||
6 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 36.87 | ||||||
7 | David Olofsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.20 | ||||||
8 | Anton Witzell | 2004 | Simsällskapet Iden | 37.35 | ||||||
9 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 37.71 | ||||||
10 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 39.47 | ||||||
11 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 41.60 | ||||||
12 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.65 | ||||||
13 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 42.18 | ||||||
14 | Linas Zigmantas | 2004 | Simklubben Hajen | 42.45 | ||||||
15 | Lukas Nilsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 43.61 | ||||||
16 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 43.97 | ||||||
17 | Jack Wiveus | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.08 | ||||||
18 | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 44.37 | ||||||
19 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 44.53 | ||||||
20 | Axel Dahlén | 2004 | Simklubben Hajen | 45.19 | ||||||
21 | Simon Andersson | 2004 | Simklubben Poseidon | 46.26 | ||||||
22 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 47.07 | ||||||
23 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 54.15 | ||||||
24 | Carl Rogmark | 2004 | Simklubben Hajen | 56.38 | ||||||
25 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 57.92 | ||||||
- | Calle Johansson | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Brogren | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Leo Miltorp | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 12:07 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 18, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lödde Mix Lag 1 | 0 | Simklubben Lödde | 2:50.46 | ||||||
Albert Sivtoft | 2004 | 42.41 | 42.41 | |||||||
Hanne Husby | 2004 | 47.65 | 1:30.06 | |||||||
Isabel Smideberg | 2004 | 40.88 | 2:10.94 | |||||||
Aron Paulsson | 2006 | 39.52 | 2:50.46 | |||||||
2 | Mkk Mix Lag 1 | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:57.05 | ||||||
Kristina Orban | 2004 | 48.13 | 48.13 | |||||||
Beatrice Ask | 2005 | 51.14 | 1:39.27 | |||||||
David Olofsson | 2004 | 42.86 | 2:22.13 | |||||||
Hugo Lennartsson | 2004 | 34.92 | 2:57.05 | |||||||
3 | SK Hajen Mix [2004] Lag 1 | 2004 | Simklubben Hajen | 2:58.98 | ||||||
Malte Laurén | 2004 | 46.08 | 46.08 | |||||||
Johanna Ebbinghaus | 2004 | 52.25 | 1:38.33 | |||||||
Ella Gutenwik | 2004 | 44.34 | 2:22.67 | |||||||
Måns Burmester-Lysell | 2004 | 36.31 | 2:58.98 | |||||||
4 | Poseidon Mix [2004] | 2004 | Simklubben Poseidon | 3:06.62 | ||||||
Philip Björkman | 2005 | 48.36 | 48.36 | |||||||
Emelie Stridh | 2004 | 52.87 | 1:41.23 | |||||||
Vanessa Johansson | 2006 | 46.98 | 2:28.21 | |||||||
Melvin Malm | 2004 | 38.41 | 3:06.62 | |||||||
5 | Landskrona Mix Lag 1 | 2005 | Landskrona Simsällskap | 3:08.35 | ||||||
Emelie Ek-Värn | 2004 | 45.98 | 45.98 | |||||||
Ludvig Hoff | 2005 | 52.74 | 1:38.72 | |||||||
Emma Hassling | 2004 | 45.41 | 2:24.13 | |||||||
Jack Wiveus | 2004 | 44.22 | 3:08.35 | |||||||
6 | SK Sydsim Mix 2004 Lag 2 | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:12.87 | ||||||
Hugo Skölderud | 2006 | 51.35 | 51.35 | |||||||
Emilia Sandström | 2004 | 1:01.19 | 1:52.54 | |||||||
Jonathan Fröjd | 2004 | 39.94 | 2:32.48 | |||||||
Hanna Johansson | 2004 | 40.39 | 3:12.87 | |||||||
7 | Landskrona Mix Lag 2 | 2004 | Landskrona Simsällskap | 3:21.14 | ||||||
Livia Sjunnesson | 2005 | 48.21 | 48.21 | |||||||
Viggo Thomsen | 2004 | 52.59 | 1:40.80 | |||||||
Tova Sivertsson | 2005 | 52.49 | 2:33.29 | |||||||
Carl Larmark | 2005 | 47.85 | 3:21.14 | |||||||
8 | SK Sydsim Mix [2004] | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:21.21 | ||||||
Jennie Christiansen | 2004 | 52.54 | 52.54 | |||||||
Erik Komstedt | 2005 | 56.25 | 1:48.79 | |||||||
Felix Rosenkvist | 2004 | 42.44 | 2:31.23 | |||||||
Rakel Johannisson | 2004 | 49.98 | 3:21.21 | |||||||
9 | SK Hajen Mix [2004] Lag 2 | 2004 | Simklubben Hajen | 3:27.04 | ||||||
Axel Dahlén | 2004 | 54.01 | 54.01 | |||||||
Alma Mårtensson | 2004 | 49.55 | 1:43.56 | |||||||
Olivia Pantzar | 2004 | 51.00 | 2:34.56 | |||||||
Carl Rogmark | 2004 | 52.48 | 3:27.04 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 12:07 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.28 | ||||||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 35.30 | ||||||
3 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 35.48 | ||||||
4 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 35.57 | ||||||
5 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 37.56 | ||||||
6 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.68 | ||||||
7 | Agnes Risholm | 2003 | Höganäs Simsällskap | 39.16 | ||||||
8 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 39.38 | ||||||
9 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.72 | ||||||
10 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.83 | ||||||
11 | Andrea Nistor | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.03 | ||||||
12 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 40.21 | ||||||
13 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.32 | ||||||
14 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 40.35 | ||||||
15 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.80 | ||||||
16 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.04 | ||||||
17 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 41.14 | ||||||
18 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 41.30 | ||||||
19 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.54 | ||||||
20 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.01 | ||||||
21 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.39 | ||||||
22 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.58 | ||||||
23 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 42.66 | ||||||
24 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 42.72 | ||||||
25 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 43.21 | ||||||
26 | Agnes Gustafsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.75 | ||||||
27 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 43.91 | ||||||
28 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 43.95 | ||||||
29 | Ella Rydström | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.11 | ||||||
30 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 44.26 | ||||||
31 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 44.38 | ||||||
32 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 44.79 | ||||||
33 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 44.86 | ||||||
34 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 45.60 | ||||||
35 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 46.46 | ||||||
36 | Lejla Beganovic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.49 | ||||||
37 | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | 48.02 | ||||||
37 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 48.02 | ||||||
39 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.55 | ||||||
40 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 53.40 | ||||||
41 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.50 | ||||||
42 | Linda Tetens | 2003 | Simklubben Poseidon | 55.62 | ||||||
- | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:22 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.29 | ||||||
2 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.63 | ||||||
3 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 36.76 | ||||||
4 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.90 | ||||||
5 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 41.67 | ||||||
6 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 45.34 | ||||||
7 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 45.55 | ||||||
8 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.45 | ||||||
9 | Alexander Tengberg | 2003 | Landskrona Simsällskap | 51.30 | ||||||
10 | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | 55.09 | ||||||
11 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 55.21 | ||||||
12 | Elias Mauritzon | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:06.05 | ||||||
- | Daniel von Post | 2003 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Lukas Kron Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oskar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | DSQ | ||||||
- | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:22 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.26 | ||||||
2 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.69 | ||||||
3 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.40 | ||||||
4 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 37.07 | ||||||
5 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.74 | ||||||
6 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.77 | ||||||
7 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 38.86 | ||||||
8 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 38.88 | ||||||
9 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.03 | ||||||
10 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.56 | ||||||
11 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 39.57 | ||||||
12 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 39.71 | ||||||
13 | Moa Knutsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 40.43 | ||||||
14 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 42.77 | ||||||
15 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.99 | ||||||
16 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.35 | ||||||
17 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 45.43 | ||||||
18 | Lina Sigfridsson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 45.79 | ||||||
19 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.98 | ||||||
20 | Murong Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 46.41 | ||||||
21 | Ellen Feldman | 2002 | Simsällskapet Iden | 47.85 | ||||||
22 | Thea Wallén | 2002 | Simsällskapet Iden | 49.20 | ||||||
23 | Matilda Hansson | 2002 | Simklubben Poseidon | 49.34 | ||||||
24 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 54.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 35.71 | ||||||
2 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.85 | ||||||
3 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 36.17 | ||||||
4 | Filip Nikolic | 2002 | Simklubben Sydsim | 40.79 | ||||||
5 | Simon Mattiasson Nazar | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.20 | ||||||
6 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.95 | ||||||
7 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 42.15 | ||||||
8 | Filip Kekeric | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.22 | ||||||
9 | Alfred Jarvi | 2002 | Simsällskapet Iden | 43.84 | ||||||
10 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.07 | ||||||
11 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.45 | ||||||
12 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.47 | ||||||
13 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.69 | ||||||
- | August Ramberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Johan Sandberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.97 | ||||||
2 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.25 | ||||||
3 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 37.71 | ||||||
4 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.30 | ||||||
5 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 38.53 | ||||||
6 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.07 | ||||||
7 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 39.15 | ||||||
8 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 39.65 | ||||||
9 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.93 | ||||||
10 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 40.16 | ||||||
11 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 40.84 | ||||||
12 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.86 | ||||||
13 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.89 | ||||||
14 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.94 | ||||||
15 | Andrea Nistor | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.07 | ||||||
16 | Ella Rydström | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.35 | ||||||
17 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.37 | ||||||
18 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.48 | ||||||
19 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.68 | ||||||
20 | Elin Lundberg | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 42.28 | ||||||
21 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 42.29 | ||||||
22 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 42.65 | ||||||
23 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 43.02 | ||||||
24 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 43.12 | ||||||
25 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.23 | ||||||
26 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 43.36 | ||||||
27 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 43.48 | ||||||
28 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 44.16 | ||||||
29 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.32 | ||||||
30 | Lejla Beganovic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.85 | ||||||
31 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 45.08 | ||||||
32 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 45.24 | ||||||
33 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 45.42 | ||||||
34 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 45.61 | ||||||
35 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 46.20 | ||||||
36 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.37 | ||||||
37 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 46.40 | ||||||
38 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 47.38 | ||||||
39 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.74 | ||||||
40 | Agnes Gustafsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.03 | ||||||
41 | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | 49.05 | ||||||
42 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 49.11 | ||||||
43 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 49.72 | ||||||
44 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 52.57 | ||||||
45 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.87 | ||||||
- | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Linda Tetens | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.51 | ||||||
2 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.39 | ||||||
3 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 39.05 | ||||||
4 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.94 | ||||||
5 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.04 | ||||||
6 | Oskar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 43.12 | ||||||
7 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.61 | ||||||
8 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.73 | ||||||
9 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.80 | ||||||
10 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 46.84 | ||||||
11 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.02 | ||||||
12 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 47.25 | ||||||
13 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.80 | ||||||
14 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 49.02 | ||||||
15 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 49.64 | ||||||
16 | Alexander Tengberg | 2003 | Landskrona Simsällskap | 49.78 | ||||||
17 | Daniel von Post | 2003 | Simsällskapet Iden | 50.42 | ||||||
18 | Lukas Kron Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.62 | ||||||
19 | David Li Shi Jun | 2003 | Simklubben Ran | 52.66 | ||||||
20 | Elias Mauritzon | 2003 | Höganäs Simsällskap | 53.14 | ||||||
21 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 54.73 | ||||||
22 | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | 55.52 | ||||||
- | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 36.39 | ||||||
2 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.57 | ||||||
3 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.93 | ||||||
4 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.00 | ||||||
5 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.09 | ||||||
6 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 38.88 | ||||||
7 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 39.98 | ||||||
8 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 40.18 | ||||||
9 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.64 | ||||||
10 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 41.68 | ||||||
11 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.72 | ||||||
12 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 42.80 | ||||||
13 | Lina Sigfridsson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 43.13 | ||||||
14 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 43.45 | ||||||
15 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 44.22 | ||||||
16 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.09 | ||||||
17 | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.20 | ||||||
18 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.80 | ||||||
19 | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | 45.87 | ||||||
20 | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | 46.50 | ||||||
21 | Mila Nölev | 2002 | Simklubben Sydsim | 46.70 | ||||||
22 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 47.27 | ||||||
23 | Kay Skarp | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.43 | ||||||
24 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 50.00 | ||||||
25 | Ellen Feldman | 2002 | Simsällskapet Iden | 51.07 | ||||||
26 | Matilda Hansson | 2002 | Simklubben Poseidon | 51.26 | ||||||
27 | Emelie Andrén | 2002 | Simklubben Hajen | 54.37 | ||||||
28 | Kajsa Ahlesten | 2002 | Landskrona Simsällskap | 54.93 | ||||||
29 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 54.95 | ||||||
- | Thea Wallén | 2002 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 36.33 | ||||||
2 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 38.07 | ||||||
3 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.38 | ||||||
4 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.17 | ||||||
5 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.44 | ||||||
6 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.87 | ||||||
7 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.97 | ||||||
8 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.98 | ||||||
9 | Filip Nikolic | 2002 | Simklubben Sydsim | 42.51 | ||||||
10 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 43.45 | ||||||
11 | Simon Mattiasson Nazar | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.08 | ||||||
12 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.97 | ||||||
13 | Alfred Jarvi | 2002 | Simsällskapet Iden | 45.37 | ||||||
14 | Filip Kekeric | 2002 | Simklubben Sydsim | 45.95 | ||||||
15 | Johan Sandberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.03 | ||||||
16 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 50.14 | ||||||
17 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.19 | ||||||
18 | August Ramberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.82 | ||||||
19 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 27, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Poseidon Mix Lag1 | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:11.03 | ||||||
Ditte Oredsson | 2003 | 31.56 | 31.56 | |||||||
Nils Tired | 2003 | 32.30 | 1:03.86 | |||||||
Ivan Sivolov | 2003 | 36.17 | 1:40.03 | |||||||
Tova Hegardt | 2002 | 31.00 | 2:11.03 | |||||||
2 | Lödde Mix Lag 2 | 0 | Simklubben Lödde | 2:11.51 | ||||||
Isak Paulsson | 2002 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 31.55 | 1:03.64 | |||||||
Olivia Skog | 2002 | 33.88 | 1:37.52 | |||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 33.99 | 2:11.51 | |||||||
3 | Höganäs Mix Lag 1 | 2002 | Höganäs Simsällskap | 2:20.77 | ||||||
Julia Andersson | 2003 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Edward Gudmundsson | 2003 | 37.56 | 1:12.77 | |||||||
Hampus Kinn | 2002 | 35.92 | 1:48.69 | |||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 32.08 | 2:20.77 | |||||||
4 | SK Poseidon Mix Lag 2 | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:20.91 | ||||||
Johan Rauer | 2002 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Isabelle Bengtsson | 2002 | 35.97 | 1:13.08 | |||||||
Daniel Li | 2002 | 32.64 | 1:45.72 | |||||||
Matilda Carlberg | 2002 | 35.19 | 2:20.91 | |||||||
5 | Österlen Mix [2002] | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 2:24.90 | ||||||
Moa Knutsson | 2002 | 35.69 | 35.69 | |||||||
Melker Svensson | 2002 | 36.66 | 1:12.35 | |||||||
Oskar Nordström | 2003 | 35.76 | 1:48.11 | |||||||
Olivia Hansson | 2003 | 36.79 | 2:24.90 | |||||||
6 | Mkk Mix Lag 1 | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:26.46 | ||||||
Lejla Beganovic | 2003 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Johan Sandberg | 2002 | 40.20 | 1:15.88 | |||||||
Lovisa Bjurnemark | 2003 | 35.52 | 1:51.40 | |||||||
Jasin Bajram | 2003 | 35.06 | 2:26.46 | |||||||
7 | SK Poseidon Mix Lag 3 | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:28.14 | ||||||
Boel Bergquist | 2003 | 37.20 | 37.20 | |||||||
Simon Mattiasson Nazar | 2002 | 38.42 | 1:15.62 | |||||||
Joel Henriksson | 2003 | 39.14 | 1:54.76 | |||||||
Andrea Nistor | 2003 | 33.38 | 2:28.14 | |||||||
8 | SS Iden Mix 1 | 2002 | Simsällskapet Iden | 2:29.87 | ||||||
Gustav Lidbäck | 2002 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Jakob Kristersson | 2003 | 45.70 | 1:16.56 | |||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 34.44 | 1:51.00 | |||||||
Thea Wallén | 2002 | 38.87 | 2:29.87 | |||||||
9 | SS Iden Mix 2 | 2002 | Simsällskapet Iden | 2:32.69 | ||||||
Alfred Jarvi | 2002 | 37.83 | 37.83 | |||||||
Daniel von Post | 2003 | 42.24 | 1:20.07 | |||||||
Josefin Dellhede | 2003 | 34.97 | 1:55.04 | |||||||
Anna Twedberg | 2003 | 37.65 | 2:32.69 | |||||||
10 | Höganäs Mix Lag 2 | 2002 | Höganäs Simsällskap | 2:36.63 | ||||||
Ella Persson | 2003 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Elias Mauritzon | 2003 | 40.97 | 1:17.67 | |||||||
Eimantas Erlandsson | 2003 | 39.54 | 1:57.21 | |||||||
Anna Elming | 2002 | 39.42 | 2:36.63 | |||||||
11 | Mkk Mix Lag 2 | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:37.17 | ||||||
Jacob Baxmann | 2003 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Nicole Ahlbeck | 2003 | 38.20 | 1:19.34 | |||||||
Agnes Gustafsson | 2003 | 37.72 | 1:57.06 | |||||||
Lukas Kron Larsson | 2003 | 40.11 | 2:37.17 | |||||||
12 | Landskrona Mix [2002] Tös | 2002 | Landskrona Simsällskap | 2:37.62 | ||||||
Tilde Röiseth | 2003 | 36.96 | 36.96 | |||||||
Wilma Rundblad | 2003 | 37.20 | 1:14.16 | |||||||
Alfred Thunell | 2002 | 41.40 | 1:55.56 | |||||||
Alexander Tengberg | 2003 | 42.06 | 2:37.62 | |||||||
13 | SK Poseidon Mix Lag 4 | 0 | Simklubben Poseidon | 2:39.72 | ||||||
Emil Pettersson | 2002 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Daniel Alim | 2003 | 41.47 | 1:20.18 | |||||||
Ella Rydström | 2003 | 38.22 | 1:58.40 | |||||||
Emma Bontidean | 2003 | 41.32 | 2:39.72 | |||||||
- | SK Sydsim Mix 2002 Lag 1 | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gabriella Wivsätter | 2003 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Emma Cerutti | 2002 | 31.11 | 1:02.40 | |||||||
- | SK Sydsim Mix 2002 Lag 2 | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Lina Ostreus | 2002 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Johanna Melin | 2003 | 36.40 | 1:10.70 | |||||||
Jesper Franzén | 2002 | 36.89 | 1:47.59 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 28, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.33 | ||||||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 42.47 | ||||||
3 | Agnes Risholm | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.51 | ||||||
4 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 43.15 | ||||||
5 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 43.33 | ||||||
6 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.46 | ||||||
7 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.72 | ||||||
8 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 45.57 | ||||||
9 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 45.66 | ||||||
10 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 46.03 | ||||||
11 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.44 | ||||||
12 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.60 | ||||||
13 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 46.71 | ||||||
14 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.09 | ||||||
15 | Elin Lundberg | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 47.88 | ||||||
16 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 48.34 | ||||||
17 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 48.38 | ||||||
18 | Agnes Gustafsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.74 | ||||||
19 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 48.88 | ||||||
20 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 49.47 | ||||||
21 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.52 | ||||||
22 | Lejla Beganovic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.63 | ||||||
23 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 50.11 | ||||||
24 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 50.24 | ||||||
25 | Amina Sabotic | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 50.29 | ||||||
26 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 50.56 | ||||||
27 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 51.08 | ||||||
28 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 51.25 | ||||||
29 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 52.23 | ||||||
30 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 52.37 | ||||||
30 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 52.37 | ||||||
32 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 52.40 | ||||||
33 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 52.42 | ||||||
34 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 52.77 | ||||||
35 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 52.82 | ||||||
36 | Ella Rydström | 2003 | Simklubben Poseidon | 52.99 | ||||||
37 | Andrea Nistor | 2003 | Simklubben Poseidon | 53.02 | ||||||
38 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 53.37 | ||||||
39 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.99 | ||||||
40 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 55.75 | ||||||
41 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.94 | ||||||
42 | Elina Ohrberg | 2003 | Simklubben Hajen | 56.04 | ||||||
43 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 56.07 | ||||||
44 | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | 57.42 | ||||||
45 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 1:00.74 | ||||||
- | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Linda Tetens | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.25 | ||||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 47.14 | ||||||
3 | Daniel von Post | 2003 | Simsällskapet Iden | 47.51 | ||||||
4 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.76 | ||||||
5 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.87 | ||||||
6 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.86 | ||||||
7 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 49.50 | ||||||
8 | Ludvig Aksell | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.78 | ||||||
9 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 49.98 | ||||||
10 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 50.60 | ||||||
11 | Alve Helmersson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 50.89 | ||||||
12 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 51.56 | ||||||
13 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.71 | ||||||
14 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 53.24 | ||||||
15 | Alexander Tengberg | 2003 | Landskrona Simsällskap | 53.98 | ||||||
16 | Gustaf Stockhausen | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.13 | ||||||
17 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.63 | ||||||
18 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.28 | ||||||
19 | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | 57.96 | ||||||
20 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 59.34 | ||||||
21 | David Li Shi Jun | 2003 | Simklubben Ran | 1:00.26 | ||||||
22 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.12 | ||||||
- | Elias Mauritzon | 2003 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Lukas Kron Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.17 | ||||||
2 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 42.15 | ||||||
3 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.79 | ||||||
4 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.31 | ||||||
5 | Kajsa Ahlesten | 2002 | Landskrona Simsällskap | 45.35 | ||||||
6 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 45.94 | ||||||
7 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 47.25 | ||||||
8 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 47.42 | ||||||
9 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.53 | ||||||
10 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.96 | ||||||
11 | Mila Nölev | 2002 | Simklubben Sydsim | 48.65 | ||||||
12 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 49.04 | ||||||
13 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 49.23 | ||||||
14 | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 49.56 | ||||||
15 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 49.87 | ||||||
16 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 49.90 | ||||||
17 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 50.07 | ||||||
18 | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | 51.55 | ||||||
19 | Ellen Feldman | 2002 | Simsällskapet Iden | 51.82 | ||||||
20 | Thea Wallén | 2002 | Simsällskapet Iden | 51.89 | ||||||
21 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 52.57 | ||||||
22 | Matilda Hansson | 2002 | Simklubben Poseidon | 52.76 | ||||||
23 | Elin Westerhult | 2002 | Simsällskapet Iden | 56.00 | ||||||
24 | Emelie Andrén | 2002 | Simklubben Hajen | 57.23 | ||||||
25 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 1:03.51 | ||||||
- | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Kay Skarp | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 42.45 | ||||||
2 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 42.74 | ||||||
3 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 42.94 | ||||||
4 | Alfred Jarvi | 2002 | Simsällskapet Iden | 44.55 | ||||||
5 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.56 | ||||||
6 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 48.37 | ||||||
7 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 48.90 | ||||||
8 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 49.49 | ||||||
9 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 52.33 | ||||||
10 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.16 | ||||||
11 | Filip Kekeric | 2002 | Simklubben Sydsim | 54.00 | ||||||
12 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 54.35 | ||||||
13 | August Ramberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.80 | ||||||
- | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Filip Nikolic | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 32, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 31.39 | ||||||
2 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.72 | ||||||
3 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 32.05 | ||||||
4 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 33.31 | ||||||
5 | Andrea Nistor | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.90 | ||||||
6 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 34.17 | ||||||
7 | Agnes Risholm | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.54 | ||||||
8 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.62 | ||||||
9 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.94 | ||||||
10 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 35.09 | ||||||
11 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.39 | ||||||
12 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 35.55 | ||||||
13 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.57 | ||||||
14 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 35.80 | ||||||
14 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.80 | ||||||
16 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.95 | ||||||
17 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 36.36 | ||||||
18 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 36.39 | ||||||
19 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.46 | ||||||
20 | Linnea Eriksson | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.71 | ||||||
21 | Lejla Beganovic | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.94 | ||||||
22 | Elin Lundberg | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 37.07 | ||||||
23 | Tilde Thorsson | 2003 | Simklubben Hajen | 37.13 | ||||||
24 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.14 | ||||||
25 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 37.44 | ||||||
26 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.54 | ||||||
27 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 37.75 | ||||||
28 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 38.57 | ||||||
29 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 38.96 | ||||||
30 | Ella Rydström | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.52 | ||||||
31 | Agnes Gustafsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.70 | ||||||
32 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 39.79 | ||||||
33 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 39.82 | ||||||
34 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.04 | ||||||
35 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 40.79 | ||||||
36 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 40.83 | ||||||
37 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.03 | ||||||
38 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 41.44 | ||||||
39 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.48 | ||||||
40 | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.49 | ||||||
41 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.61 | ||||||
42 | Amina Sabotic | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 43.73 | ||||||
43 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.79 | ||||||
44 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.30 | ||||||
45 | Elina Ohrberg | 2003 | Simklubben Hajen | 45.19 | ||||||
46 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 48.68 | ||||||
- | Linda Tetens | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
- | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 17:57 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 18:03 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 33, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 30.47 | ||||||
2 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.11 | ||||||
3 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.40 | ||||||
4 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.02 | ||||||
5 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.28 | ||||||
6 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 36.34 | ||||||
7 | Oskar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 36.37 | ||||||
8 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.95 | ||||||
9 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.23 | ||||||
10 | Elias Mauritzon | 2003 | Höganäs Simsällskap | 39.78 | ||||||
11 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.50 | ||||||
12 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.58 | ||||||
13 | Lukas Kron Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.84 | ||||||
14 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 41.85 | ||||||
15 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.20 | ||||||
16 | Alexander Tengberg | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.29 | ||||||
17 | Daniel von Post | 2003 | Simsällskapet Iden | 42.30 | ||||||
18 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.54 | ||||||
19 | Gustaf Stockhausen | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.58 | ||||||
20 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.01 | ||||||
21 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.66 | ||||||
22 | Alve Helmersson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 44.54 | ||||||
23 | Ludvig Aksell | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.62 | ||||||
24 | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | 45.68 | ||||||
25 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 45.72 | ||||||
26 | David Li Shi Jun | 2003 | Simklubben Ran | 46.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 18:03 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 18:10 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.43 | ||||||
2 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.57 | ||||||
3 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.37 | ||||||
4 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 32.72 | ||||||
5 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 33.89 | ||||||
6 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 34.01 | ||||||
7 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 34.08 | ||||||
8 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.12 | ||||||
9 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.23 | ||||||
10 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 34.40 | ||||||
11 | Murong Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.81 | ||||||
12 | Moa Knutsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 35.85 | ||||||
13 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 35.90 | ||||||
14 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.93 | ||||||
15 | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.94 | ||||||
16 | Lina Sigfridsson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 37.13 | ||||||
17 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.21 | ||||||
18 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.32 | ||||||
19 | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | 38.29 | ||||||
20 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 38.49 | ||||||
21 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.27 | ||||||
22 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.77 | ||||||
23 | Mila Nölev | 2002 | Simklubben Sydsim | 40.75 | ||||||
24 | Thea Wallén | 2002 | Simsällskapet Iden | 40.86 | ||||||
25 | Kay Skarp | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.21 | ||||||
26 | Matilda Hansson | 2002 | Simklubben Poseidon | 43.95 | ||||||
27 | Elin Westerhult | 2002 | Simsällskapet Iden | 44.14 | ||||||
28 | Kajsa Ahlesten | 2002 | Landskrona Simsällskap | 46.12 | ||||||
29 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 46.65 | ||||||
30 | Emelie Andrén | 2002 | Simklubben Hajen | 51.75 | ||||||
- | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 18:10 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 30.93 | ||||||
2 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 32.51 | ||||||
3 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 32.67 | ||||||
4 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.10 | ||||||
5 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.15 | ||||||
6 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.46 | ||||||
7 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 35.00 | ||||||
8 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.84 | ||||||
9 | Filip Kekeric | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.53 | ||||||
10 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.16 | ||||||
11 | Filip Nikolic | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.31 | ||||||
12 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 37.61 | ||||||
13 | Alfred Jarvi | 2002 | Simsällskapet Iden | 38.70 | ||||||
14 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 39.65 | ||||||
15 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.96 | ||||||
16 | Johan Sandberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.83 | ||||||
17 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.86 | ||||||
18 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 46.43 | ||||||
19 | August Ramberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 18:14 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 18:33 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 36, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Poseidon Mix Lag1 | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:25.73 | ||||||
Nils Tired | 2003 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Tova Hegardt | 2002 | 38.53 | 1:16.80 | |||||||
Ditte Oredsson | 2003 | 36.35 | 1:53.15 | |||||||
Daniel Li | 2002 | 32.58 | 2:25.73 | |||||||
2 | SK Sydsim Mix 2002 Lag 1 | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:26.99 | ||||||
Jonathan Seanderdahl | 2002 | 39.74 | 39.74 | |||||||
Gabriella Wivsätter | 2003 | 39.08 | 1:18.82 | |||||||
Emma Cerutti | 2002 | 34.20 | 1:53.02 | |||||||
Vilhelm Andersson | 2002 | 33.97 | 2:26.99 | |||||||
3 | Lödde Mix Lag 2 | 0 | Simklubben Lödde | 2:30.63 | ||||||
Isak Paulsson | 2002 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Olivia Skog | 2002 | 41.92 | 1:20.31 | |||||||
Carolina Åsberg | 2002 | 39.43 | 1:59.74 | |||||||
Lukas Miderbäck | 2003 | 30.89 | 2:30.63 | |||||||
4 | SK Sydsim Mix 2002 Lag 2 | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:47.05 | ||||||
Johanna Melin | 2003 | 42.45 | 42.45 | |||||||
Filip Nikolic | 2002 | 49.82 | 1:32.27 | |||||||
Lina Ostreus | 2002 | 38.10 | 2:10.37 | |||||||
Jesper Franzén | 2002 | 36.68 | 2:47.05 | |||||||
5 | Höganäs Mix Lag 1 | 2002 | Höganäs Simsällskap | 2:48.38 | ||||||
Elias Mauritzon | 2003 | 52.74 | 52.74 | |||||||
Agnes Risholm | 2003 | 43.50 | 1:36.24 | |||||||
Alva Söderberg | 2003 | 37.13 | 2:13.37 | |||||||
Edward Gudmundsson | 2003 | 35.01 | 2:48.38 | |||||||
6 | Mkk Mix Lag 1 | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:49.73 | ||||||
Lejla Beganovic | 2003 | 43.44 | 43.44 | |||||||
Carl Ewertz | 2002 | 51.51 | 1:34.95 | |||||||
Mia Lang | 2002 | 38.97 | 2:13.92 | |||||||
Jasin Bajram | 2003 | 35.81 | 2:49.73 | |||||||
7 | SK Poseidon Mix Lag 2 | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:51.56 | ||||||
Joel Henriksson | 2003 | 41.47 | 41.47 | |||||||
Boel Bergquist | 2003 | 51.46 | 1:32.93 | |||||||
Andrea Nistor | 2003 | 41.20 | 2:14.13 | |||||||
Ivan Sivolov | 2003 | 37.43 | 2:51.56 | |||||||
8 | Österlen Mix [2002] | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 2:52.75 | ||||||
Melker Svensson | 2002 | 45.29 | 45.29 | |||||||
Olivia Hansson | 2003 | 48.90 | 1:34.19 | |||||||
Oskar Nordström | 2003 | 42.82 | 2:17.01 | |||||||
Moa Knutsson | 2002 | 35.74 | 2:52.75 | |||||||
9 | SS Iden Mix 1 | 2002 | Simsällskapet Iden | 2:52.79 | ||||||
Gustav Lidbäck | 2002 | 37.25 | 37.25 | |||||||
Anna Twedberg | 2003 | 48.93 | 1:26.18 | |||||||
Viktoria Dellhede | 2003 | 40.58 | 2:06.76 | |||||||
Jakob Kristersson | 2003 | 46.03 | 2:52.79 | |||||||
10 | SK Poseidon Mix Lag 3 | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:52.89 | ||||||
Ella Rydström | 2003 | 41.51 | 41.51 | |||||||
Daniel Alim | 2003 | 49.41 | 1:30.92 | |||||||
Johan Rauer | 2002 | 46.30 | 2:17.22 | |||||||
Murong Li | 2002 | 35.67 | 2:52.89 | |||||||
11 | Landskrona Mix [2002] Påga | 2002 | Landskrona Simsällskap | 2:56.74 | ||||||
Wilma Rundblad | 2003 | 40.18 | 40.18 | |||||||
Alexander Tengberg | 2003 | 53.67 | 1:33.85 | |||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 41.19 | 2:15.04 | |||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 41.70 | 2:56.74 | |||||||
12 | SS Iden Mix 2 | 2002 | Simsällskapet Iden | 2:57.12 | ||||||
Josefin Dellhede | 2003 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Daniel von Post | 2003 | 49.23 | 1:30.20 | |||||||
Alfred Jarvi | 2002 | 44.85 | 2:15.05 | |||||||
Angelica Böhme | 2003 | 42.07 | 2:57.12 | |||||||
13 | Mkk Mix Lag 2 | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:01.64 | ||||||
Jakob Strömland | 2003 | 47.28 | 47.28 | |||||||
Lovisa Bjurnemark | 2003 | 45.83 | 1:33.11 | |||||||
Agnes Gustafsson | 2003 | 46.18 | 2:19.29 | |||||||
Lukas Kron Larsson | 2003 | 42.35 | 3:01.64 | |||||||
14 | Höganäs Mix Lag 2 | 2002 | Höganäs Simsällskap | 3:02.57 | ||||||
Lina Sigfridsson | 2002 | 42.22 | 42.22 | |||||||
Hampus Kinn | 2002 | 52.03 | 1:34.25 | |||||||
Anna Elming | 2002 | 47.19 | 2:21.44 | |||||||
Eimantas Erlandsson | 2003 | 41.13 | 3:02.57 | |||||||
15 | SK Poseidon Mix Lag 4 | 0 | Simklubben Poseidon | 3:06.58 | ||||||
Elliot Hagander | 2003 | 56.26 | 56.26 | |||||||
Siri Hägg | 2002 | 45.29 | 1:41.55 | |||||||
Alma Lindberg | 2002 | 45.58 | 2:27.13 | |||||||
Emil Pettersson | 2002 | 39.45 | 3:06.58 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 08 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 18:33 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 37, 200m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 32.88 | 1:10.68 | 1:52.90 | 2:29.15 | |||
2 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 32.50 | 1:12.01 | 1:57.01 | 2:32.16 | |||
3 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.00 | 1:21.59 | 2:14.70 | 2:52.91 | |||
4 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.07 | 1:21.65 | 2:13.55 | 2:53.19 | |||
5 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 37.38 | 1:20.75 | 2:11.81 | 2:54.72 | |||
6 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.58 | 1:23.57 | 2:15.87 | 2:56.79 | |||
7 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.54 | 1:26.55 | 2:18.91 | 2:57.73 | |||
8 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.36 | 1:26.46 | 2:16.06 | 2:59.16 | |||
9 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.53 | 1:23.96 | 2:16.42 | 2:59.33 | |||
10 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 40.14 | 1:27.59 | 2:18.04 | 2:59.86 | |||
11 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 38.49 | 1:24.20 | 2:20.56 | 3:00.39 | |||
12 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 38.29 | 1:24.85 | 2:20.35 | 3:01.04 | |||
13 | Linnea Carlsén | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.65 | 1:24.64 | 2:21.91 | 3:03.39 | |||
14 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.65 | 1:27.52 | 2:23.54 | 3:03.96 | |||
15 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.63 | 1:28.11 | 2:21.70 | 3:04.49 | |||
16 | Augusta Jansson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.50 | 1:27.65 | 2:22.68 | 3:05.50 | |||
17 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 41.29 | 1:28.20 | 2:24.05 | 3:06.12 | |||
18 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.91 | 1:31.76 | 2:27.40 | 3:09.68 | |||
19 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 42.16 | 1:30.26 | 2:27.04 | 3:11.07 | |||
20 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.18 | 1:28.73 | 2:28.04 | 3:15.75 | |||
21 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.69 | 1:31.33 | 2:31.52 | 3:17.74 | |||
22 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 42.36 | 1:35.47 | 2:33.58 | 3:18.76 | |||
23 | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | 49.69 | 1:43.56 | 2:44.58 | 3:30.69 | |||
24 | Natalie Israelsson | 2001 | Simsällskapet Iden | 50.70 | 1:50.21 | 2:53.66 | 3:44.10 | |||
- | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 38, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 31.69 | 1:06.70 | 1:46.34 | 2:18.53 | |||
2 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.26 | 1:03.86 | 1:45.68 | 2:19.51 | |||
3 | Oskar Strömberg | 1994 | Simklubben Lödde | 29.43 | 1:05.92 | 1:49.52 | 2:23.11 | |||
4 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.98 | 1:20.66 | 2:16.93 | 2:56.48 | |||
5 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.31 | 1:23.32 | 2:19.18 | 3:01.83 | |||
6 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 39.62 | 1:30.18 | 2:22.85 | 3:03.99 | |||
7 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.39 | 1:22.33 | 2:22.24 | 3:04.53 | |||
8 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 36.63 | 1:27.08 | 2:20.96 | 3:05.63 | |||
9 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 39.31 | 1:27.36 | 2:21.99 | 3:07.74 | |||
10 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 43.07 | 1:33.18 | 2:28.45 | 3:11.05 | |||
11 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.16 | 1:36.78 | 2:36.85 | 3:24.29 | |||
- | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | DNF | ||||||
- | Erik Persson | 2000 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.43 | ||||||
2 | Augusta Jansson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.73 | ||||||
3 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 32.82 | ||||||
4 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.87 | ||||||
5 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.12 | ||||||
6 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.35 | ||||||
7 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.54 | ||||||
8 | Linnea Carlsén | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.59 | ||||||
9 | Louise Lindoff | 2001 | Simklubben Lödde | 34.01 | ||||||
10 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 34.11 | ||||||
11 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 34.30 | ||||||
12 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.48 | ||||||
13 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 34.61 | ||||||
14 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 34.96 | ||||||
15 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 35.08 | ||||||
16 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.41 | ||||||
17 | Zerina Imamovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.42 | ||||||
18 | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.75 | ||||||
19 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.07 | ||||||
20 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 37.12 | ||||||
21 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 37.63 | ||||||
22 | Nellie Bjerkenlöv | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.53 | ||||||
23 | Noelle Johansson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 39.24 | ||||||
- | Jasmin Tafreshi | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Kimberly Clark | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.22 | ||||||
2 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.29 | ||||||
3 | Sandra Metzsch | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.46 | ||||||
4 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.25 | ||||||
- | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Nicki Tafreshi | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sanja Ninkovic | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Linné | 1997 | Göteborg Sim | 27.84 | ||||||
2 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 28.14 | ||||||
3 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 28.28 | ||||||
4 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 28.42 | ||||||
5 | Linnéa Månsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 29.19 | ||||||
6 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 29.80 | ||||||
7 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simsällskapet Iden | 31.02 | ||||||
8 | Karin Sandin | 1995 | Höganäs Simsällskap | 31.44 | ||||||
9 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 31.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 31.06 | ||||||
2 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 31.08 | ||||||
3 | Andreas Bendrén | 2001 | Simsällskapet Iden | 31.25 | ||||||
4 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.95 | ||||||
5 | David Petrovic | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.17 | ||||||
6 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.64 | ||||||
7 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 32.65 | ||||||
8 | Richard Tegger | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.86 | ||||||
9 | Ardijan Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.24 | ||||||
10 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.36 | ||||||
11 | Erik Persson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 33.50 | ||||||
12 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.84 | ||||||
13 | Anton Månsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 34.36 | ||||||
14 | Dusan Vilotic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.65 | ||||||
15 | Max Weichselbaumer | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.38 | ||||||
16 | William Nordahl | 2000 | Simklubben Ran | 37.59 | ||||||
17 | Adam Hsissi | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.87 | ||||||
18 | Oskar Englund | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.24 | ||||||
- | Ali Alsaedi | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 29.07 | ||||||
2 | Daniel Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 30.25 | ||||||
3 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 30.56 | ||||||
4 | Arvid Johansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.35 | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 25.21 | ||||||
2 | Marcus Andersson Arvidsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.39 | ||||||
3 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.63 | ||||||
4 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 25.65 | ||||||
5 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.78 | ||||||
6 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.13 | ||||||
7 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.22 | ||||||
8 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 28.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 41, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 33.13 | 1:10.49 | |||||
2 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simsällskapet Iden | 34.16 | 1:14.43 | |||||
3 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 39.11 | 1:26.89 | |||||
4 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.71 | 1:27.33 | |||||
5 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.65 | 1:27.40 | |||||
6 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 39.44 | 1:28.76 | |||||
7 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 39.98 | 1:28.95 | |||||
8 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.68 | 1:31.43 | |||||
9 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 42.76 | 1:33.76 | |||||
10 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 44.37 | 1:34.95 | |||||
11 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.83 | 1:35.79 | |||||
12 | My Morin | 2001 | Simsällskapet Iden | 48.14 | 1:49.63 | |||||
13 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 53.50 | 1:55.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 42, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.95 | 1:00.98 | |||||
2 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 30.80 | 1:04.89 | |||||
3 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.06 | 1:08.64 | |||||
4 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.29 | 1:12.89 | |||||
5 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.06 | 1:14.40 | |||||
6 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 43.06 | 1:37.55 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 43, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.15 | ||||||
2 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.56 | ||||||
3 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 42.63 | ||||||
4 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.92 | ||||||
5 | Victoria Segeldahl | 2001 | Simklubben Lödde | 43.19 | ||||||
6 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 44.24 | ||||||
7 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 44.60 | ||||||
8 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.67 | ||||||
9 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 46.18 | ||||||
10 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 47.42 | ||||||
11 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 48.92 | ||||||
12 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 49.05 | ||||||
13 | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | 49.06 | ||||||
14 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.15 | ||||||
15 | Noelle Johansson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 49.77 | ||||||
16 | Zerina Imamovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.92 | ||||||
17 | Nellie Bjerkenlöv | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.02 | ||||||
18 | Natalie Israelsson | 2001 | Simsällskapet Iden | 59.01 | ||||||
- | Jasmin Tafreshi | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 43, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.15 | ||||||
2 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 51.54 | ||||||
- | Hanna Nilsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Nicki Tafreshi | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 43, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 33.64 | ||||||
2 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 44, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Petrovic | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.31 | ||||||
2 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 39.66 | ||||||
3 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 40.70 | ||||||
4 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 41.09 | ||||||
5 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 42.76 | ||||||
6 | Ardijan Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.81 | ||||||
7 | Richard Tegger | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.02 | ||||||
8 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.38 | ||||||
9 | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.68 | ||||||
10 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.37 | ||||||
11 | Andreas Bendrén | 2001 | Simsällskapet Iden | 47.77 | ||||||
12 | Adam Hsissi | 2001 | Simklubben Sydsim | 50.43 | ||||||
13 | William Nordahl | 2000 | Simklubben Ran | 51.76 | ||||||
- | Ali Alsaedi | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Erik Persson | 2000 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Max Weichselbaumer | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 44, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 38.01 | ||||||
Gren 44, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.95 | ||||||
2 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.35 | ||||||
3 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.65 | ||||||
4 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.11 | ||||||
5 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 35.71 | ||||||
6 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.79 | ||||||
7 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 45.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 45, 100m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.12 | 1:10.41 | |||||
2 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 34.93 | 1:12.78 | |||||
3 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 37.39 | 1:18.25 | |||||
4 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.84 | 1:18.80 | |||||
5 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.72 | 1:19.04 | |||||
5 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.42 | 1:19.04 | |||||
7 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.12 | 1:22.90 | |||||
8 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.12 | 1:23.41 | |||||
9 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 41.43 | 1:23.55 | |||||
10 | Augusta Jansson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.05 | 1:25.16 | |||||
11 | Linnea Carlsén | 2000 | Simklubben Poseidon | 40.70 | 1:25.63 | |||||
12 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 41.40 | 1:26.00 | |||||
13 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 41.00 | 1:26.01 | |||||
14 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.80 | 1:26.19 | |||||
15 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 42.21 | 1:26.60 | |||||
16 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.16 | 1:27.41 | |||||
17 | Josefine Franzén | 2000 | Simklubben Sydsim | 42.48 | 1:30.09 | |||||
18 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.11 | 1:30.45 | |||||
19 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 44.81 | 1:31.26 | |||||
20 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.53 | 1:31.69 | |||||
21 | Sandra Metzsch | 1999 | Simklubben Poseidon | 45.13 | 1:32.42 | |||||
22 | Zerina Imamovic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.37 | 1:33.40 | |||||
23 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.34 | 1:35.80 | |||||
24 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 47.76 | 1:37.80 | |||||
25 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 47.03 | 1:39.97 | |||||
26 | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | 48.64 | 1:42.16 | |||||
27 | Angelica Böhme | 2003 | Simsällskapet Iden | 52.85 | 1:45.60 | |||||
28 | Natalie Israelsson | 2001 | Simsällskapet Iden | 54.56 | 1:48.17 | |||||
- | Jenny Thalin | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 46, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 30.22 | 1:02.66 | |||||
2 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 36.49 | 1:14.86 | |||||
3 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.81 | 1:17.75 | |||||
4 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 38.21 | 1:19.03 | |||||
5 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 39.44 | 1:19.20 | |||||
6 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.54 | 1:20.72 | |||||
7 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.83 | 1:22.78 | |||||
8 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.48 | 1:23.36 | |||||
9 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 42.32 | 1:30.00 | |||||
10 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 43.98 | 1:30.61 | |||||
11 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 44.19 | 1:31.24 | |||||
12 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.10 | 1:35.57 | |||||
- | Anton Månsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 47, 4X50m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Höganäs Mix Lag 3 | 0 | Höganäs Simsällskap | 2:05.02 | ||||||
Eric Schollin | 1997 | 29.55 | 29.55 | |||||||
Klara Juliusson | 1997 | 33.18 | 1:02.73 | |||||||
Mikael Johansson | 1999 | 31.18 | 1:33.91 | |||||||
Karin Sandin | 1995 | 31.11 | 2:05.02 | |||||||
2 | Lödde Mix Lag 3 | 0 | Simklubben Lödde | 2:06.14 | ||||||
Michelle Lövdahl | 1995 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Oskar Strömberg | 1994 | 33.33 | 1:05.95 | |||||||
Erika Sällberg | 1997 | 32.19 | 1:38.14 | |||||||
Elias Mårtensson | 1997 | 28.00 | 2:06.14 | |||||||
3 | SS Iden Mix 4 | 0 | Simsällskapet Iden | 2:09.60 | ||||||
Linnéa Månsson | 1996 | 32.55 | 32.55 | |||||||
Joel von Post | 2001 | 39.53 | 1:12.08 | |||||||
Jonatan Wede | 1988 | 26.37 | 1:38.45 | |||||||
Moa Törneman | 2001 | 31.15 | 2:09.60 | |||||||
4 | Mkk Lag1 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:09.82 | ||||||
Ida Björkdahl | 2002 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Anton Persson | 1994 | 30.08 | 1:08.42 | |||||||
Ludwig Wemlén | 1997 | 29.44 | 1:37.86 | |||||||
Augusta Jansson | 2000 | 31.96 | 2:09.82 | |||||||
5 | SS Iden Mix 5 | 0 | Simsällskapet Iden | 2:10.31 | ||||||
Gustav Lidbäck | 2002 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Jenny Christensson | 1996 | 33.38 | 1:10.16 | |||||||
Elin Sjö | 2001 | 35.48 | 1:45.64 | |||||||
Fredrik Hansen | 1992 | 24.67 | 2:10.31 | |||||||
6 | SS Iden Mix 3 | 0 | Simsällskapet Iden | 2:13.31 | ||||||
Andreas Bendrén | 2001 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Filip Wejfeldt | 1997 | 32.78 | 1:09.06 | |||||||
Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | 31.74 | 1:40.80 | |||||||
Elin Hansen | 2000 | 32.51 | 2:13.31 | |||||||
7 | Mkk Lag 3 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:13.75 | ||||||
Johanna Ingner | 2002 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Marcus Andersson Arvidsson | 1996 | 32.45 | 1:09.37 | |||||||
Filip Bivesand | 1997 | 27.43 | 1:36.80 | |||||||
Michelle Kusnadi | 2001 | 36.95 | 2:13.75 | |||||||
8 | Mkk Lag2 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:16.85 | ||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 38.26 | 38.26 | |||||||
Jakob Helman | 1996 | 35.05 | 1:13.31 | |||||||
Johan Nilsson | 1994 | 30.61 | 1:43.92 | |||||||
Nicole Olofsson | 1999 | 32.93 | 2:16.85 | |||||||
9 | SK Sydsim Mix Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 2:17.05 | ||||||
Emilia Eek | 2001 | 39.09 | 39.09 | |||||||
Sonja Boos | 2001 | 42.05 | 1:21.14 | |||||||
Bartosz Pawlik | 1994 | 29.50 | 1:50.64 | |||||||
Philip Thornberg | 1996 | 26.41 | 2:17.05 | |||||||
10 | Poseidon Mix 3 | 0 | Simklubben Poseidon | 2:27.68 | ||||||
Linn Tufvesson | 2001 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Tova Hegardt | 2002 | 40.51 | 1:18.36 | |||||||
Nils Tired | 2003 | 36.40 | 1:54.76 | |||||||
Daniel Li | 2002 | 32.92 | 2:27.68 | |||||||
11 | Poseidon Mix Lag 2 | 0 | Simklubben Poseidon | 2:38.28 | ||||||
Serena Gravrogk-Linde | 2000 | 40.98 | 40.98 | |||||||
Tadas Paskevicius | 2000 | 43.16 | 1:24.14 | |||||||
Ivan Sivolov | 2003 | 41.51 | 2:05.65 | |||||||
Cajsa Lindberg | 2000 | 32.63 | 2:38.28 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 48, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 1:09.32 | 2:25.21 | 3:42.31 | 4:58.55 | |||
2 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:12.52 | 2:31.95 | 3:52.56 | 5:12.79 | |||
3 | Isabelle Odén | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 1:14.91 | 2:36.07 | 3:57.95 | 5:16.12 | |||
4 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.10 | 2:37.40 | 4:01.56 | 5:24.54 | |||
5 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:18.26 | 2:43.05 | 4:07.58 | 5:27.74 | |||
6 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 1:16.07 | 2:41.98 | 4:07.33 | 5:28.78 | |||
7 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:18.24 | 2:41.97 | 4:07.93 | 5:31.85 | |||
8 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 1:23.12 | 2:50.54 | 4:17.13 | 5:39.16 | |||
9 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 1:18.95 | 2:46.23 | 4:16.64 | 5:39.95 | |||
10 | Linnea Carlsén | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:19.75 | 2:49.33 | 4:17.56 | 5:40.26 | |||
11 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:20.04 | 2:48.39 | 4:15.58 | 5:42.96 | |||
12 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:21.24 | 2:48.57 | 4:17.46 | 5:46.59 | |||
13 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:21.70 | 2:51.72 | 4:23.14 | 5:48.69 | |||
14 | Moa Knutsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 1:22.36 | 2:53.49 | 4:24.26 | 5:49.73 | |||
15 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:21.30 | 2:50.91 | 4:23.95 | 5:54.38 | |||
16 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 1:22.79 | 2:55.28 | 4:30.77 | 6:04.34 | |||
17 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:26.31 | 3:04.01 | 4:42.86 | 6:16.94 | |||
18 | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | 1:30.67 | 3:13.17 | 4:57.02 | 6:38.66 | |||
19 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:33.79 | 3:20.06 | 5:05.90 | 6:47.01 | |||
20 | Agnes Gustafsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:33.16 | 3:20.58 | 5:08.79 | 6:47.16 | |||
21 | Nellie Bjerkenlöv | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:35.92 | 3:26.25 | 5:16.67 | 7:00.51 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 49, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.73 | 2:23.95 | 3:37.79 | 4:50.32 | |||
2 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 1:14.57 | 2:38.17 | 4:02.45 | 5:23.30 | |||
3 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:13.30 | 2:36.32 | 4:01.71 | 5:26.28 | |||
4 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 1:16.08 | 2:39.39 | 4:03.41 | 5:27.03 | |||
5 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 1:25.36 | 2:55.90 | 4:29.15 | 5:56.15 | |||
6 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.63 | 2:52.23 | 4:27.62 | 5:58.21 | |||
7 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 1:23.71 | 2:59.36 | 4:36.75 | 6:06.10 | |||
8 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 1:25.77 | 3:00.55 | 4:38.95 | 6:13.91 | |||
9 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:27.95 | 3:07.07 | 4:46.69 | 6:26.78 | |||
- | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 50, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Augusta Jansson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.32 | ||||||
2 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 39.78 | ||||||
3 | Linnea Carlsén | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.93 | ||||||
4 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 40.22 | ||||||
5 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.58 | ||||||
6 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.71 | ||||||
7 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.87 | ||||||
8 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 43.59 | ||||||
9 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 43.91 | ||||||
10 | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.15 | ||||||
11 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 44.27 | ||||||
12 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.52 | ||||||
13 | My Morin | 2001 | Simsällskapet Iden | 47.18 | ||||||
14 | Nellie Bjerkenlöv | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.58 | ||||||
Gren 50, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.01 | ||||||
2 | Saga Palmgren | 1999 | Simklubben Lödde | 37.14 | ||||||
3 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.50 | ||||||
4 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 46.42 | ||||||
Gren 50, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 29.05 | ||||||
2 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 30.85 | ||||||
3 | Linnéa Månsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 31.25 | ||||||
4 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 32.68 | ||||||
5 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 33.07 | ||||||
6 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 34.87 | ||||||
- | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 51, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Bendrén | 2001 | Simsällskapet Iden | 36.06 | ||||||
2 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.80 | ||||||
3 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 37.46 | ||||||
4 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.91 | ||||||
5 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.47 | ||||||
6 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 41.66 | ||||||
7 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.84 | ||||||
8 | Adam Hsissi | 2001 | Simklubben Sydsim | 48.78 | ||||||
Gren 51, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.21 | ||||||
2 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.35 | ||||||
Gren 51, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 28.97 | ||||||
2 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 29.34 | ||||||
3 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 29.68 | ||||||
4 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 30.23 | ||||||
5 | Oskar Strömberg | 1994 | Simklubben Lödde | 30.98 | ||||||
6 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 34.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 52, 100m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.21 | 1:12.83 | |||||
2 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 40.40 | 1:25.48 | |||||
3 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.96 | 1:28.74 | |||||
4 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 43.12 | 1:30.86 | |||||
5 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 43.20 | 1:30.97 | |||||
6 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 42.58 | 1:31.32 | |||||
7 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.56 | 1:31.85 | |||||
8 | Friderika Bursan | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.08 | 1:32.56 | |||||
9 | Kajsa Persson | 2000 | Simsällskapet Iden | 44.58 | 1:33.19 | |||||
10 | Hanna Lundius | 2001 | Landskrona Simsällskap | 45.02 | 1:33.90 | |||||
11 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 45.59 | 1:36.90 | |||||
12 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 46.55 | 1:37.20 | |||||
13 | Victoria Segeldahl | 2001 | Simklubben Lödde | 46.15 | 1:37.53 | |||||
14 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 50.03 | 1:42.47 | |||||
15 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 49.10 | 1:43.27 | |||||
16 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 49.27 | 1:45.18 | |||||
17 | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | 50.57 | 1:47.60 | |||||
18 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 51.14 | 1:48.02 | |||||
19 | Noelle Johansson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 51.44 | 1:50.99 | |||||
20 | My Morin | 2001 | Simsällskapet Iden | 54.32 | 1:53.10 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 53, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.25 | 1:10.71 | |||||
2 | Marcus Andersson Arvidsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.14 | 1:10.77 | |||||
3 | David Petrovic | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.64 | 1:25.12 | |||||
4 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 43.55 | 1:29.24 | |||||
5 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 42.98 | 1:29.98 | |||||
6 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 42.95 | 1:32.62 | |||||
7 | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | 45.54 | 1:36.70 | |||||
8 | Ardijan Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 46.20 | 1:37.98 | |||||
9 | Erik Persson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 44.62 | 1:38.37 | |||||
10 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 54.44 | 1:56.28 | |||||
- | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 54, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.85 | ||||||
2 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 36.71 | ||||||
3 | Kajsa Persson | 2000 | Simsällskapet Iden | 37.11 | ||||||
4 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.84 | ||||||
5 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 38.84 | ||||||
6 | Augusta Jansson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.66 | ||||||
7 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 40.47 | ||||||
8 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.69 | ||||||
9 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 41.79 | ||||||
10 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 41.95 | ||||||
11 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 42.09 | ||||||
12 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.31 | ||||||
13 | Natalie Israelsson | 2001 | Simsällskapet Iden | 51.86 | ||||||
14 | Nellie Bjerkenlöv | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.64 | ||||||
- | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Gren 54, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.65 | ||||||
2 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 35.10 | ||||||
3 | Saga Palmgren | 1999 | Simklubben Lödde | 36.48 | ||||||
4 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 50.50 | ||||||
Gren 54, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 28.37 | ||||||
2 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 30.75 | ||||||
3 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 30.91 | ||||||
4 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 31.27 | ||||||
5 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 32.65 | ||||||
6 | Karin Sandin | 1995 | Höganäs Simsällskap | 35.47 | ||||||
- | Linnéa Månsson | 1996 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 55, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 34.53 | ||||||
2 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 35.73 | ||||||
3 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 36.88 | ||||||
4 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 37.43 | ||||||
5 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.37 | ||||||
6 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.03 | ||||||
7 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.76 | ||||||
8 | Oskar Englund | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.55 | ||||||
- | Adam Hsissi | 2001 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Erik Persson | 2000 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 55, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.91 | ||||||
2 | Arvid Johansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.63 | ||||||
Gren 55, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 26.92 | ||||||
2 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 27.84 | ||||||
2 | Fredrik Hansen | 1992 | Simsällskapet Iden | 27.84 | ||||||
4 | Oskar Strömberg | 1994 | Simklubben Lödde | 28.92 | ||||||
5 | Philip Thornberg | 1996 | Simklubben Sydsim | 29.54 | ||||||
6 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 32.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 17:47 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 56, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 29.58 | 1:01.04 | |||||
2 | Sara Linné | 1997 | Göteborg Sim | 29.33 | 1:01.42 | |||||
3 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 32.27 | 1:07.47 | |||||
4 | Karin Sandin | 1995 | Höganäs Simsällskap | 32.58 | 1:07.52 | |||||
5 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.03 | 1:07.81 | |||||
6 | Isabelle Odén | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 33.19 | 1:08.29 | |||||
7 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.71 | 1:08.45 | |||||
8 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 33.75 | 1:08.73 | |||||
9 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 33.22 | 1:09.30 | |||||
10 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 33.84 | 1:10.15 | |||||
11 | Augusta Jansson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.79 | 1:10.35 | |||||
12 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.37 | 1:10.57 | |||||
13 | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.75 | 1:11.89 | |||||
14 | Nicole Olofsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.26 | 1:13.03 | |||||
15 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 35.32 | 1:13.21 | |||||
16 | Linnea Carlsén | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.23 | 1:13.39 | |||||
17 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 34.58 | 1:13.40 | |||||
18 | Friderika Bursan | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.23 | 1:13.76 | |||||
19 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 36.11 | 1:14.80 | |||||
20 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 35.38 | 1:14.97 | |||||
21 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.11 | 1:15.21 | |||||
22 | Cajsa Lindberg | 2000 | Simklubben Poseidon | 36.48 | 1:16.97 | |||||
23 | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.53 | 1:17.11 | |||||
24 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.43 | 1:17.44 | |||||
25 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 37.79 | 1:17.46 | |||||
26 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.43 | 1:17.69 | |||||
27 | Kajsa Persson | 2000 | Simsällskapet Iden | 37.88 | 1:17.98 | |||||
28 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 38.29 | 1:18.74 | |||||
29 | Linnea Moberg | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.15 | 1:21.39 | |||||
30 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 39.02 | 1:21.74 | |||||
31 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 39.37 | 1:21.92 | |||||
32 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.65 | 1:22.48 | |||||
33 | Cajsa Andersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.49 | 1:22.90 | |||||
34 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 39.20 | 1:23.02 | |||||
35 | Michelle Kusnadi | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.29 | 1:25.09 | |||||
36 | Agnes Gustafsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.83 | 1:25.13 | |||||
37 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 40.28 | 1:25.47 | |||||
38 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 41.39 | 1:27.72 | |||||
39 | My Morin | 2001 | Simsällskapet Iden | 41.72 | 1:28.04 | |||||
40 | Nellie Bjerkenlöv | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.20 | 1:28.69 | |||||
41 | Emelie Persson | 2003 | Simsällskapet Iden | 41.88 | 1:29.64 | |||||
42 | Noelle Johansson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 42.43 | 1:29.73 | |||||
43 | Natalie Israelsson | 2001 | Simsällskapet Iden | 44.12 | 1:32.60 | |||||
- | Siri Gunnarsson | 2002 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 57, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 26.50 | 55.66 | |||||
2 | Marcus Andersson Arvidsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.18 | 56.25 | |||||
3 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.58 | 57.82 | |||||
4 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.34 | 1:00.30 | |||||
5 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.10 | 1:04.01 | |||||
6 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 30.32 | 1:05.09 | |||||
7 | Gustav Lidbäck | 2002 | Simsällskapet Iden | 32.92 | 1:09.24 | |||||
8 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 33.84 | 1:09.51 | |||||
9 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 34.12 | 1:09.89 | |||||
10 | Arvid Johansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.48 | 1:10.44 | |||||
11 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 32.84 | 1:10.67 | |||||
12 | Andreas Bendrén | 2001 | Simsällskapet Iden | 33.28 | 1:10.85 | |||||
13 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.54 | 1:11.03 | |||||
14 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.20 | 1:12.68 | |||||
15 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.06 | 1:14.63 | |||||
16 | Tadas Paskevicius | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.86 | 1:14.66 | |||||
17 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 35.81 | 1:15.61 | |||||
18 | Ardijan Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.45 | 1:17.57 | |||||
19 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 37.28 | 1:17.76 | |||||
20 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 37.67 | 1:17.82 | |||||
21 | Erik Persson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 37.23 | 1:18.81 | |||||
22 | Joel von Post | 2001 | Simsällskapet Iden | 37.12 | 1:20.19 | |||||
23 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 38.74 | 1:22.25 | |||||
24 | Max Weichselbaumer | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.46 | 1:23.36 | |||||
25 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.71 | 1:23.40 | |||||
26 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 38.73 | 1:23.63 | |||||
27 | Dusan Vilotic | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.93 | 1:25.33 | |||||
28 | Oskar Englund | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.31 | 1:39.60 | |||||
- | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Richard Tegger | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vikingadoppet 2014 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | SS Iden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 november 2014 |
Gren 58, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lödde Mix Lag 3 | 0 | Simklubben Lödde | 1:51.77 | ||||||
Oskar Strömberg | 1994 | 25.46 | 25.46 | |||||||
Michelle Lövdahl | 1995 | 27.82 | 53.28 | |||||||
Elias Mårtensson | 1997 | 28.44 | 1:21.72 | |||||||
Viktoria Ramkvist | 1996 | 30.05 | 1:51.77 | |||||||
2 | Höganäs Mix Lag 3 | 0 | Höganäs Simsällskap | 1:52.20 | ||||||
Eric Schollin | 1997 | 26.05 | 26.05 | |||||||
Heidi Winberg | 1999 | 30.22 | 56.27 | |||||||
Mikael Johansson | 1999 | 28.51 | 1:24.78 | |||||||
Klara Juliusson | 1997 | 27.42 | 1:52.20 | |||||||
3 | SK Sydsim Mix Lag 1 | 0 | Simklubben Sydsim | 1:55.53 | ||||||
Emma Cerutti | 2002 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Gabriella Wivsätter | 2003 | 31.09 | 1:02.76 | |||||||
Bartosz Pawlik | 1994 | 26.60 | 1:29.36 | |||||||
Philip Thornberg | 1996 | 26.17 | 1:55.53 | |||||||
4 | SS Iden Mix 5 | 0 | Simsällskapet Iden | 1:56.64 | ||||||
Jenny Christensson | 1996 | 27.75 | 27.75 | |||||||
Gustav Lidbäck | 2002 | 31.72 | 59.47 | |||||||
Elin Sjö | 2001 | 32.65 | 1:32.12 | |||||||
Fredrik Hansen | 1992 | 24.52 | 1:56.64 | |||||||
5 | Mkk Lag1 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:56.86 | ||||||
Marcus Andersson Arvidsson | 1996 | 25.15 | 25.15 | |||||||
Nicole Olofsson | 1999 | 32.21 | 57.36 | |||||||
Johan Nilsson | 1994 | 27.83 | 1:25.19 | |||||||
Augusta Jansson | 2000 | 31.67 | 1:56.86 | |||||||
6 | SS Iden Mix 4 | 0 | Simsällskapet Iden | 1:58.85 | ||||||
Jonatan Wede | 1988 | 25.90 | 25.90 | |||||||
Joel von Post | 2001 | 33.07 | 58.97 | |||||||
Linnéa Månsson | 1996 | 29.16 | 1:28.13 | |||||||
Moa Törneman | 2001 | 30.72 | 1:58.85 | |||||||
7 | SK Poseidon Mix Lag1 | 0 | Simklubben Poseidon | 2:04.99 | ||||||
Tova Hegardt | 2002 | 32.02 | 32.02 | |||||||
Tadas Paskevicius | 2000 | 33.36 | 1:05.38 | |||||||
Sebastian Brandt | 1993 | 26.54 | 1:31.92 | |||||||
Linn Tufvesson | 2001 | 33.07 | 2:04.99 | |||||||
8 | Mkk Lag 3 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:05.62 | ||||||
Bachira El-Laham | 2002 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Ludwig Wemlén | 1997 | 26.43 | 1:01.71 | |||||||
Dragomir Petrov | 1996 | 27.53 | 1:29.24 | |||||||
Nicole Ahlbeck | 2003 | 36.38 | 2:05.62 | |||||||
9 | SS Iden Mix 3 | 0 | Simsällskapet Iden | 2:07.63 | ||||||
Filip Wejfeldt | 1997 | 25.62 | 25.62 | |||||||
Andreas Bendrén | 2001 | 31.30 | 56.92 | |||||||
My Morin | 2001 | 37.34 | 1:34.26 | |||||||
Elin Hansen | 2000 | 33.37 | 2:07.63 | |||||||
10 | Mkk Lag2 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:11.26 | ||||||
Karl Liljegren | 2001 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Friderika Bursan | 1998 | 34.10 | 1:07.44 | |||||||
Samuel Schildt | 2000 | 33.13 | 1:40.57 | |||||||
Olivia Torres | 1999 | 30.69 | 2:11.26 | |||||||
11 | Höganäs Mix Lag 2 | 0 | Höganäs Simsällskap | 2:17.22 | ||||||
Julia Arthursson | 2000 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Kacper Figas | 2000 | 30.54 | 1:06.95 | |||||||
Noelle Johansson | 2000 | 39.72 | 1:46.67 | |||||||
Jesper Lundqvist | 1999 | 30.55 | 2:17.22 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 09 november 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 17:45 |