Results for Joulukuun Kisat
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:26 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Tiina Savola | 1986 | Oulun Uimaseura | 30.66 | 1:04.12 | 1:38.77 | 2:12.53 | |||
2 | Linda Laihorinne | 1984 | Oulun Uimaseura | 30.33 | 1:03.78 | 1:38.76 | 2:12.88 | |||
3 | Jenni Luttinen | 1992 | Vieskan Uimarit | 31.05 | 1:06.32 | 1:42.16 | 2:17.78 | |||
4 | Kristina Heikkinen | 1982 | Oulun Uimaseura | 32.22 | 1:07.35 | 1:44.33 | 2:19.99 | |||
5 | Sari Kokko | 1990 | Oulun Uimaseura | 32.32 | 1:07.02 | 1:43.94 | 2:20.34 | |||
6 | Heli Niemi | 1991 | Tornion Uimaseura | 32.67 | 1:09.13 | 1:46.65 | 2:23.75 | |||
7 | Henna Virtanen | 1989 | Oulun Uimaseura | 32.67 | 1:08.89 | 1:46.59 | 2:24.27 | |||
8 | Emma Huhta | 1992 | Oulun Uimaseura | 33.18 | 1:10.14 | 1:48.38 | 2:25.86 | |||
9 | Pia Sonntag | 1992 | Kemin Uimaseura | 33.76 | 1:11.37 | 1:50.65 | 2:27.15 | |||
10 | Reetta Härkönen | 1991 | Oulun Uimaseura | 33.15 | 1:09.97 | 1:49.88 | 2:28.64 | |||
11 | Niina Lammassaari | 1992 | Oulun Uimaseura | 33.99 | 1:12.09 | 1:50.90 | 2:29.04 | |||
12 | Sofia Känsäkoski | 1994 | Oulun Uimaseura | 34.07 | 1:13.24 | 1:52.06 | 2:30.00 | |||
13 | Sini Sariola | 1996 | Iisalmen Uimarit | 34.10 | 1:13.79 | 1:54.40 | 2:32.85 | |||
14 | Sanna Miesmaa | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 35.47 | 1:15.15 | 1:55.86 | 2:34.51 | |||
15 | Hanna Koivisto | 1994 | Kemin Uimaseura | 35.57 | 1:15.17 | 1:58.72 | 2:37.56 | |||
16 | Laura Järvelä | 1995 | Oulun Uimaseura | 35.62 | 1:16.67 | 1:59.04 | 2:38.88 | |||
17 | Linne Kulju | 1994 | Kemin Uimaseura | 35.84 | 1:17.34 | 1:59.08 | 2:40.35 | |||
18 | Lea Alioravainen | 1993 | Oulun Uimaseura | 36.90 | 1:16.91 | 1:59.88 | 2:42.02 | |||
19 | Reetta Ekholm | 1996 | Iisalmen Uimarit | 35.75 | 1:17.69 | 2:00.94 | 2:42.25 | |||
20 | Heini Lappalainen | 1995 | Iisalmen Uimarit | 36.51 | 1:17.91 | 2:00.81 | 2:42.40 | |||
21 | Tuija Väyrynen | 1995 | Oulun Uimaseura | 38.10 | 1:19.81 | 2:02.38 | 2:42.42 | |||
22 | Emilia Nylund | 1995 | Oulun Uimaseura | 36.87 | 1:19.11 | 2:02.62 | 2:44.54 | |||
23 | Hanna Järvenpää | 1991 | Vieskan Uimarit | 37.05 | 1:18.88 | 2:02.38 | 2:44.59 | |||
24 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | Oulun Uimaseura | 36.22 | 1:19.83 | 2:04.19 | 2:46.11 | |||
25 | Salla Suvanne | 1992 | Kempeleen Pyrintö | 37.35 | 1:18.49 | 2:03.29 | 2:47.19 | |||
26 | Elli Lukkarinen | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 38.80 | 1:23.74 | 2:09.31 | 2:51.02 | |||
27 | Johanna Pelkonen | 1992 | Oulun Uimaseura | 37.78 | 1:21.96 | 2:07.66 | 2:51.45 | |||
28 | Nelli Tanhuala | 1996 | Nivalan Saukot | 40.07 | 1:23.80 | 2:10.39 | 2:51.48 | |||
29 | Noora Luttinen | 1995 | Iisalmen Uimarit | 37.38 | 1:22.04 | 2:08.44 | 2:51.53 | |||
30 | Ida Hagelberg | 1995 | Oulun Uimaseura | 39.37 | 1:23.82 | 2:09.39 | 2:53.96 | |||
31 | Alina Pihlajaniemi | 1995 | Nivalan Saukot | 41.54 | 1:30.56 | 2:19.91 | 3:00.63 | |||
32 | Alina Juutinen | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 42.79 | 1:30.16 | 2:18.19 | 3:01.34 | |||
33 | Noora Nyman | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 41.75 | 1:29.72 | 2:19.24 | 3:01.45 | |||
34 | Janika Utriainen | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 40.90 | 1:28.28 | 2:18.02 | 3:04.20 | |||
35 | Heljä Oja | 1993 | Nivalan Saukot | 42.42 | 1:32.36 | 2:20.54 | 3:06.56 | |||
36 | Sara Hanhirova | 1992 | Tornion Uimaseura | 42.56 | 1:31.49 | 2:25.26 | 3:14.52 | |||
37 | Essi Karjalainen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 44.10 | 1:35.34 | 2:31.97 | 3:23.03 | |||
38 | Vilma Ekholm | 1997 | Iisalmen Uimarit | 43.80 | 1:37.43 | 2:32.06 | 3:23.91 | |||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:26 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jaakko Mattila | 1994 | Oulun Uimaseura | 2:14.00 | ||||||
2 | Paavo Kairento | 1992 | Kempeleen Pyrintö | 31.24 | 1:06.08 | 1:41.95 | 2:17.13 | |||
3 | Sami Aaltomaa | 1992 | Kempeleen Pyrintö | 2:18.75 | ||||||
4 | Janne Tampio | 1993 | Kuhmon Kiva | 2:25.69 | ||||||
5 | Tomi Lammassaari | 1995 | Oulun Uimaseura | 2:26.27 | ||||||
6 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 2:42.12 | ||||||
7 | Jaakko Ervasti | 1995 | Oulun Uimaseura | 2:43.14 | ||||||
8 | Benjamin Paloniemi | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 40.95 | 1:25.06 | 2:11.98 | 2:54.98 | |||
9 | Juhani Lohiniva | 1995 | Oulun Uimaseura | 39.09 | 1:25.33 | 2:12.64 | 3:00.04 | |||
10 | Tuomas Laitala | 1995 | Nivalan Saukot | 41.41 | 1:30.75 | 2:22.12 | 3:09.16 | |||
- | Ilari Ainasoja | 1995 | Nivalan Saukot | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:41 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | Oulun Uimarit 73 | 28.30 | ||||||
2 | Merja Viuhkola | 1983 | Oulun Uimaseura | 30.18 | ||||||
3 | Sanna Kärnä | 1993 | Kuhmon Kiva | 30.68 | ||||||
3 | Suvi Viinamäki | 1993 | Kemin Työväen Uimarit | 30.68 | ||||||
5 | Eerika Koivunen | 1994 | Oulun Uimaseura | 30.73 | ||||||
6 | Vilma Haarala | 1993 | Oulun Lohet | 30.77 | ||||||
7 | Heli Niemi | 1991 | Tornion Uimaseura | 30.84 | ||||||
8 | Marjukka Pulkkinen | 1982 | Kuhmon Kiva | 31.24 | ||||||
9 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 31.52 | ||||||
10 | Iiris Isopoussu | 1991 | Oulun Uimaseura | 31.61 | ||||||
11 | Hanna Ratilainen | 1992 | Joensuun Uimaseura | 31.73 | ||||||
12 | Aino Kantola | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 32.05 | ||||||
13 | Roosa Miettunen | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 32.59 | ||||||
14 | Elina Karjalainen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 32.77 | ||||||
15 | Iida Junnila | 1995 | Oulun Uimaseura | 32.98 | ||||||
16 | Jenni Matinheikki | 1992 | Oulun Uimaseura | 33.07 | ||||||
17 | Noora Multanen | 1993 | Tornion Uimaseura | 33.35 | ||||||
18 | Pia Lampela | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 33.55 | ||||||
19 | Noora Nyman | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 33.78 | ||||||
20 | Pauliina Repo | 1992 | Oulun Uimaseura | 33.82 | ||||||
21 | Jutta Lind | 1994 | Swimming Club Rovaniemi | 33.86 | ||||||
22 | Sonja Svanberg | 1994 | Oulun Uimaseura | 34.00 | ||||||
23 | Johanna Pelkonen | 1992 | Oulun Uimaseura | 34.12 | ||||||
24 | Petra Helin | 1993 | Kempeleen Pyrintö | 34.21 | ||||||
25 | Susanna Saloranta | 1994 | Haukiputaan Heitto | 34.50 | ||||||
26 | Noora Luttinen | 1995 | Iisalmen Uimarit | 34.52 | ||||||
27 | Essi Virkkula | 1997 | Oulun Uimaseura | 34.59 | ||||||
28 | Linnea Ylönen | 1995 | Oulun Lohet | 34.87 | ||||||
28 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 34.87 | ||||||
30 | Katariina Konu | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 34.96 | ||||||
31 | Henna Koistinen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 35.02 | ||||||
32 | Oona-Maria Kivistö | 1993 | Oulun Lohet | 35.11 | ||||||
33 | Jenni Holappa | 1996 | Oulun Uimaseura | 35.19 | ||||||
34 | Sonja Rajakangas | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 35.36 | ||||||
35 | Riikka Kainu | 1995 | Kokkolan Uimaseura | 35.44 | ||||||
36 | Sanni Siurua | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 35.46 | ||||||
37 | Milla Mämmi | 1993 | Oulun Uimaseura | 35.51 | ||||||
38 | Julia Ylihannu | 1997 | Oulun Uimaseura | 35.54 | ||||||
39 | Roosa Kurttila | 1995 | Oulun Uimaseura | 35.68 | ||||||
40 | Hanna-Riikka Miettunen | 1989 | Kemin Työväen Uimarit | 35.82 | ||||||
41 | Assi Alatalo | 1994 | Oulun Uimaseura | 36.27 | ||||||
42 | Vilma Leppänen | 1995 | Oulun Uimaseura | 36.73 | ||||||
43 | Paula Kallinen | 1997 | Oulun Lohet | 36.82 | ||||||
44 | Emma Kurttila | 1994 | Oulun Uimaseura | 36.98 | ||||||
45 | Jenni Pelkonen | 1994 | Oulun Uimaseura | 37.08 | ||||||
46 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 37.10 | ||||||
47 | Maria Wimmer | 1997 | Oulun Lohet | 37.46 | ||||||
48 | Vilma Ekholm | 1997 | Iisalmen Uimarit | 37.49 | ||||||
49 | Essi Fali | 1994 | Oulun Lohet | 37.54 | ||||||
50 | Milla Alavuotunki | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 37.58 | ||||||
51 | Jenni Eteläinen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 37.61 | ||||||
52 | Minttu Helin | 1997 | Kempeleen Pyrintö | 37.92 | ||||||
53 | Anna Röytiö | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 38.07 | ||||||
54 | Katja Mikkonen | 1995 | Kuhmon Kiva | 38.09 | ||||||
55 | Silja Siponen | 1997 | Oulun Uimaseura | 38.54 | ||||||
56 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uimaseura | 38.69 | ||||||
57 | Sara Hanhirova | 1992 | Tornion Uimaseura | 38.92 | ||||||
58 | Mila Laitala | 1997 | Nivalan Saukot | 39.45 | ||||||
59 | Anna Gokkoeva | 1997 | Haukiputaan Heitto | 39.46 | ||||||
60 | Jemiina Kemppainen | 1996 | Muhoksen Voitto | 39.50 | ||||||
61 | Rosa Sahlström | 1997 | Iisalmen Uimarit | 39.53 | ||||||
62 | Tea Rytkönen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 39.77 | ||||||
63 | Essi Karjalainen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 39.81 | ||||||
64 | Milja Mehtonen | 1998 | Iisalmen Uimarit | 40.11 | ||||||
65 | Milla Lackman | 1997 | Oulun Lohet | 40.23 | ||||||
66 | Hanna-Kaisa Metsävainio | 1997 | Oulun Uimaseura | 40.24 | ||||||
67 | Jatta Bergman | 1997 | Oulun Lohet | 40.40 | ||||||
68 | Saara Väänänen | 1997 | Oulun Lohet | 40.64 | ||||||
69 | Aino Alajuntti | 1997 | Oulun Uimaseura | 40.67 | ||||||
70 | Venla Niemelä | 1999 | Swimming Club Rovaniemi | 41.01 | ||||||
71 | Anne Immonen | 1997 | Oulun Lohet | 41.03 | ||||||
72 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 41.11 | ||||||
73 | Pihla Herranen | 1998 | Nivalan Saukot | 41.13 | ||||||
74 | Tiia Järvenpää | 1994 | Oulun Lohet | 41.41 | ||||||
75 | Essi Vilmilä | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 41.58 | ||||||
76 | Veera Petäsnoro | 1995 | Oulun Lohet | 41.64 | ||||||
77 | Jutta Pulkkinen | 1997 | Kemin Uimaseura | 41.91 | ||||||
78 | Karoliina Savolainen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 42.17 | ||||||
79 | Miia Rautio | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 42.46 | ||||||
80 | Annika Immonen | 1997 | Oulun Uimaseura | 42.48 | ||||||
81 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uimaseura | 42.50 | ||||||
81 | Maija Holopainen | 1998 | Iisalmen Uimarit | 42.50 | ||||||
83 | Laura Mikkonen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 42.62 | ||||||
84 | Reetta Pahkala | 1997 | Oulun Lohet | 42.94 | ||||||
85 | Minna Anttonen | 1995 | Oulun Lohet | 43.31 | ||||||
86 | Ella Karjalainen | 1999 | Oulun Uimarit 73 | 43.48 | ||||||
87 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 43.65 | ||||||
88 | Laura Saloranta | 1997 | Haukiputaan Heitto | 43.67 | ||||||
89 | Laura Määttä | 1998 | Kuhmon Kiva | 44.45 | ||||||
90 | Pauliina Korento | 1999 | Oulun Lohet | 44.46 | ||||||
91 | Anna Kortessalo | 1997 | Oulun Uimaseura | 44.69 | ||||||
92 | Roosa Romsi | 1996 | Oulun Uimaseura | 45.18 | ||||||
93 | Adalmiina Saartoala | 1997 | Nivalan Saukot | 45.38 | ||||||
94 | Siiri Sanaksenaho | 1997 | Nivalan Saukot | 45.90 | ||||||
95 | Reetta Kantola | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 46.03 | ||||||
96 | Sara Kangas-Korhonen | 1998 | Oulun Uimaseura | 46.27 | ||||||
97 | Jenni Ålander | 1999 | Iisalmen Uimarit | 47.06 | ||||||
98 | Jutta Kyllönen | 1998 | Oulun Uimaseura | 47.19 | ||||||
99 | Emmi Laitala | 1999 | Nivalan Saukot | 47.33 | ||||||
100 | Jenni Hekkanen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 47.46 | ||||||
101 | Krista Rautaoja | 1997 | Nivalan Saukot | 47.50 | ||||||
102 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | Oulun Lohet | 47.56 | ||||||
103 | Katri Murtomäki | 1997 | Kemin Työväen Uimarit | 48.35 | ||||||
104 | Erica Virkkula | 1999 | Oulun Uimaseura | 48.41 | ||||||
105 | Vilma Kojola | 1998 | Oulun Uimaseura | 48.43 | ||||||
106 | Jenny Stenius | 1998 | Oulun Lohet | 48.71 | ||||||
107 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | Oulun Uimaseura | 48.89 | ||||||
108 | Raija Vainionpää | 1948 | Seinäjoen Uimarit | 49.05 | ||||||
109 | Laura Tyni | 1997 | Oulun Lohet | 49.16 | ||||||
110 | Reetta Karjalainen | 1999 | Oulun Uimaseura | 49.29 | ||||||
111 | Laura-Elina Kuosmanen | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 49.45 | ||||||
112 | Milka Aaltomaa | 2000 | Oulun Uimarit 73 | 50.39 | ||||||
113 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 52.55 | ||||||
114 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 52.63 | ||||||
115 | Hanna Laurila | 1999 | Oulun Uimaseura | 54.02 | ||||||
116 | Katariina Jyrälä | 2000 | Oulun Uimarit 73 | 54.10 | ||||||
117 | Nora Ijäs | 1999 | Oulun Uimaseura | 54.16 | ||||||
118 | Suvi Kinnunen | 1998 | Kuhmon Kiva | 54.52 | ||||||
119 | Laura Walta | 1997 | Nivalan Saukot | 57.60 | ||||||
120 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uimaseura | 58.44 | ||||||
121 | Iida Kunnari | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 58.76 | ||||||
122 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uimarit 73 | 1:00.20 | ||||||
123 | Laura Päkkilä | 1999 | Oulun Uimaseura | 1:01.08 | ||||||
124 | Pinja Häkkinen | 1999 | Iisalmen Uimarit | 1:05.42 | ||||||
125 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uimaseura | 1:05.48 | ||||||
- | Anniina Pavas | 1994 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Kirsi Peltola | 1992 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Sonia Heape | 1994 | Oulun Uimarit 73 | DNS | ||||||
- | Anna Rantapelkonen | 1997 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Anni Louhimo | 1992 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Noora Sarajärvi | 1996 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Saaga Väärni | 1999 | Oulun Uimarit 73 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:00 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Antti Salmela | 1990 | Kemin Työväen Uimarit | 25.50 | ||||||
2 | Joonas Sihvonen | 1989 | Oulun Uimaseura | 25.88 | ||||||
3 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 26.01 | ||||||
4 | Tuukka Aalto | 1988 | Kemin Uimaseura | 26.11 | ||||||
5 | Ville Niemelä | 1980 | Kemin Työväen Uimarit | 26.47 | ||||||
6 | Miikka Reunamäki | 1993 | Oulun Uimaseura | 26.69 | ||||||
7 | Lauri Kauhanen | 1993 | Oulun Uimaseura | 26.79 | ||||||
8 | Tommi Kujala | 1992 | Oulun Uimaseura | 26.80 | ||||||
9 | Mika Virsu | 1990 | Oulun Lohet | 27.07 | ||||||
10 | Esa-Pekka Ahokas | 1994 | Oulun Uimaseura | 27.99 | ||||||
11 | Saveli Valjakka | 1993 | Oulun Uimaseura | 28.19 | ||||||
12 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | Oulun Uimaseura | 28.28 | ||||||
13 | Petteri Hänninen | 1983 | Oulun Lohet | 28.41 | ||||||
14 | Ville Halonen | 1994 | Oulun Uimaseura | 28.62 | ||||||
15 | Janne Toikkanen | 1991 | Muhoksen Voitto | 28.97 | ||||||
16 | Tomi Lammassaari | 1995 | Oulun Uimaseura | 29.14 | ||||||
17 | Aleksi Kokko | 1994 | Oulun Uimaseura | 29.40 | ||||||
18 | Teemu Peteri | 1993 | Haukiputaan Heitto | 29.62 | ||||||
19 | Lauri Multanen | 1959 | Tornion Uimaseura | 29.66 | ||||||
20 | Miika Kiuttu | 1993 | Oulun Uimaseura | 30.17 | ||||||
21 | Santeri Teppola | 1994 | Haukiputaan Heitto | 30.36 | ||||||
22 | Valtteri Viitanen | 1993 | Tornion Uimaseura | 30.53 | ||||||
23 | Ville Uusitalo | 1993 | Nivalan Saukot | 30.77 | ||||||
24 | Ánde Sorvisto | 1994 | Tornion Uimaseura | 30.85 | ||||||
25 | Tommi Väyrynen | 1996 | Oulun Uimaseura | 31.33 | ||||||
26 | Markus Määttälä | 1993 | Oulun Uimarit 73 | 31.58 | ||||||
27 | Karri Hurskainen | 1995 | Oulun Lohet | 32.56 | ||||||
28 | Topi Hämäläinen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 32.68 | ||||||
29 | Yuangi Shan | 1995 | Oulun Lohet | 33.01 | ||||||
30 | Ville Hautamäki | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 33.09 | ||||||
31 | Saku Veijola | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 33.31 | ||||||
32 | Toni Juntunen | 1994 | Oulun Lohet | 33.52 | ||||||
33 | Benjamin Asplund | 1996 | Kokkolan Uimaseura | 33.95 | ||||||
34 | Antti Kiviaho | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 34.35 | ||||||
35 | Benjamin Paloniemi | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 34.71 | ||||||
36 | Teemu Uusitalo | 1996 | Nivalan Saukot | 35.73 | ||||||
37 | Ville Pakkala | 1996 | Nivalan Saukot | 36.01 | ||||||
38 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 36.24 | ||||||
39 | Lauri Kantola | 1997 | Oulun Uimaseura | 36.55 | ||||||
40 | Niko Blankenstein | 1996 | Oulun Lohet | 36.65 | ||||||
41 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 36.88 | ||||||
42 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 38.07 | ||||||
43 | Olli Ahola | 1997 | Oulun Uimaseura | 38.61 | ||||||
44 | Jaakko Koskela | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 38.88 | ||||||
45 | Sakari Paavola | 1999 | Iisalmen Uimarit | 39.21 | ||||||
46 | Olli Naarala | 1998 | Oulun Uimaseura | 39.56 | ||||||
47 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uimaseura | 39.58 | ||||||
48 | Arttu Koskenniemi | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 39.60 | ||||||
49 | Mikael Karvonen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 39.63 | ||||||
50 | Aram Kalliorinne | 1995 | Oulun Lohet | 40.18 | ||||||
51 | Juho Röytiö | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 40.49 | ||||||
52 | Roope Lappalainen | 1996 | Oulun Lohet | 40.50 | ||||||
53 | Artur Laidinen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 40.56 | ||||||
54 | Samuli Skarp | 1996 | Haukiputaan Heitto | 40.61 | ||||||
54 | Simo Salonen | 1996 | Muhoksen Voitto | 40.61 | ||||||
56 | Arttu Roininen | 1998 | Muhoksen Voitto | 40.74 | ||||||
57 | Aku Keloneva | 1998 | Oulun Uimaseura | 40.75 | ||||||
58 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | Haukiputaan Heitto | 40.97 | ||||||
59 | Ville-Matias Kelho | 1997 | Haukiputaan Heitto | 41.14 | ||||||
60 | Jesse Urpunen | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 41.34 | ||||||
61 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 41.70 | ||||||
62 | Anssi Lintulampi | 1997 | Oulun Uimaseura | 41.78 | ||||||
63 | Roope Eräluoto | 1996 | Oulun Uimaseura | 41.94 | ||||||
64 | Niklas Halonen | 1998 | Iisalmen Uimarit | 42.04 | ||||||
65 | Markus Silvola | 1996 | Oulun Uimaseura | 42.75 | ||||||
66 | Wiljami Huttunen | 1997 | Iisalmen Uimarit | 43.01 | ||||||
67 | Herkko Partanen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 43.73 | ||||||
68 | Anton Alpua | 1999 | Nivalan Saukot | 43.93 | ||||||
69 | Valtteri Suutari-Jääskö | 1997 | Oulun Lohet | 44.95 | ||||||
70 | Valtteri Lieto | 1999 | Oulun Uimaseura | 45.01 | ||||||
71 | Niklas Määttä | 1998 | Muhoksen Voitto | 45.65 | ||||||
72 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 46.02 | ||||||
73 | Aleksin Pajunen | 1997 | Oulun Uimaseura | 46.57 | ||||||
74 | Topi Puurunen | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 46.77 | ||||||
75 | Ilari Kemppainen | 1996 | Oulun Uimaseura | 46.82 | ||||||
76 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 46.97 | ||||||
77 | Samuli Soutukorva | 1996 | Oulun Lohet | 47.29 | ||||||
78 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 47.65 | ||||||
79 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uimaseura | 47.67 | ||||||
80 | Topi Kiviniemi | 1998 | Oulun Uimaseura | 48.36 | ||||||
81 | Mikko Viitala | 1996 | Nivalan Saukot | 48.91 | ||||||
82 | Olli-Pekka Heikkilä | 1998 | Oulun Uimaseura | 49.94 | ||||||
83 | Sami Ikonen | 1999 | Oulun Lohet | 50.31 | ||||||
84 | Heikki Ruha | 1999 | Oulun Uimaseura | 51.13 | ||||||
85 | Peetu Väänänen | 1997 | Oulun Lohet | 51.93 | ||||||
86 | Peetu Jokiranta | 1998 | Oulun Uimaseura | 53.07 | ||||||
87 | Lauri Itkonen | 1998 | Oulun Uimaseura | 53.57 | ||||||
88 | Anssi Bwalya | 1996 | Oulun Lohet | 58.40 | ||||||
89 | Akseli Alaraappana | 1999 | Oulun Lohet | 59.19 | ||||||
90 | Ivan Angelov | 1999 | Oulun Uimarit 73 | 59.93 | ||||||
91 | Erkka Multanen | 2001 | Tornion Uimaseura | 1:16.26 | ||||||
- | Joonas Korento | 1997 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Joonas Jäppinen | 1993 | Oulun Uimarit 73 | DNS | ||||||
- | Risto Silvola | 1969 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Henri Kantomaa | 1997 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Ilari Kemppainen | 1996 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Mikael Konu | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Jere Kerttula | 1999 | Oulun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Lauri Joki | 1993 | Oulun Uimarit 73 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:27 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Katja Pyörälä | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 1:10.41 | ||||||
2 | Reetta Härkönen | 1991 | Oulun Uimaseura | 33.47 | 1:11.19 | |||||
3 | Jenni Luttinen | 1992 | Vieskan Uimarit | 1:11.55 | ||||||
4 | Tiia Takalo | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 1:17.70 | ||||||
5 | Oona Laukkanen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 1:17.88 | ||||||
6 | Riina Mäkikangas | 1994 | Kemin Uimaseura | 1:18.04 | ||||||
7 | Jessica Vahtola | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 1:18.73 | 1:18.73 | |||||
8 | Henna Urpunen | 1992 | Kemin Uimaseura | 1:19.01 | ||||||
9 | Sofia Posio | 1994 | Kempeleen Pyrintö | 38.43 | 1:20.19 | |||||
10 | Kati Salopuro | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 1:21.77 | ||||||
11 | Erika Niemelä | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 37.28 | 1:21.80 | |||||
12 | Aino Erkinaro | 1995 | Oulun Uimaseura | 39.30 | 1:22.52 | |||||
13 | Oona Väärni | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 38.06 | 1:22.79 | |||||
14 | Anna Karjalainen | 1994 | Oulun Uimaseura | 37.73 | 1:22.83 | |||||
15 | Siiri-Liisa Rissanen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 37.31 | 1:22.85 | |||||
16 | Noora Jänkälä | 1992 | Kemin Uimaseura | 38.38 | 1:22.87 | |||||
17 | Riina-Maria Kemppainen | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 38.82 | 1:23.28 | |||||
18 | Emilia Markkanen | 1995 | Oulun Uimaseura | 38.85 | 1:23.59 | |||||
19 | Jenni Karjalainen | 1995 | Oulun Uimaseura | 40.40 | 1:24.34 | |||||
20 | Silja Känsäkoski | 1997 | Oulun Uimaseura | 39.26 | 1:24.47 | |||||
21 | Juulia Aksila | 1996 | Kemin Uimaseura | 40.72 | 1:25.45 | |||||
22 | Saara Kallinen | 1995 | Oulun Uimaseura | 39.55 | 1:28.17 | |||||
23 | Amanda Fingerroos | 1993 | Oulun Lohet | 40.08 | 1:29.89 | |||||
24 | Heini Lappalainen | 1995 | Iisalmen Uimarit | 40.16 | 1:31.54 | |||||
25 | Mira Ylikärppä | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 39.09 | 1:32.52 | |||||
26 | Roosa Still | 1996 | Oulun Uimaseura | 41.32 | 1:32.85 | |||||
27 | Laura Järvelä | 1995 | Oulun Uimaseura | 43.23 | 1:34.22 | |||||
28 | Lilja Jämsä | 1996 | Oulun Uimaseura | 45.12 | 1:36.96 | |||||
29 | Iris Huhtaniska | 1994 | Kempeleen Pyrintö | 41.87 | 1:37.07 | |||||
30 | Elina Tolonen | 1993 | Kempeleen Pyrintö | 44.17 | 1:38.49 | |||||
31 | Miia Tattari | 1996 | Kokkolan Uimaseura | 49.07 | 1:45.76 | |||||
- | Tiia Kynsilehto | 1996 | Oulun Uimarit 73 | DSQ | ||||||
SW 8.2 Eriaikainen veto | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:34 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kasperi Norismaa | 1990 | Joensuun Uimaseura | 29.09 | 1:01.41 | |||||
2 | Arttu Erkinaro | 1992 | Oulun Uimaseura | 30.84 | 1:03.56 | |||||
3 | Iiro Kauhanen | 1991 | Oulun Uimaseura | 28.69 | 1:05.45 | |||||
4 | Elias Anttila | 1994 | Oulun Uimaseura | 30.82 | 1:05.81 | |||||
5 | Teemu Hartikainen | 1993 | Kemin Uimaseura | 31.41 | 1:07.63 | |||||
6 | Jasu Anttila | 1990 | Oulun Lohet | 33.98 | 1:09.80 | |||||
7 | Arttu Alakulju | 1990 | Oulun Uimaseura | 34.37 | 1:10.77 | |||||
8 | Tomi Leppälä | 1994 | Kemin Uimaseura | 32.61 | 1:11.31 | |||||
9 | Ismo Koivisto | 1993 | Kemin Uimaseura | 32.55 | 1:11.33 | |||||
10 | Juho Tuovinen | 1992 | Kempeleen Pyrintö | 33.03 | 1:11.48 | |||||
11 | Tomas Norrena | 1992 | Oulun Uimaseura | 32.89 | 1:11.58 | |||||
12 | Lauri Kauhanen | 1993 | Oulun Uimaseura | 32.17 | 1:11.61 | |||||
13 | Jere Urpunen | 1993 | Kemin Uimaseura | 34.04 | 1:11.88 | |||||
14 | Teemu Peteri | 1993 | Haukiputaan Heitto | 34.07 | 1:16.28 | |||||
15 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | Kemin Uimaseura | 35.28 | 1:16.39 | |||||
16 | Janne Tampio | 1993 | Kuhmon Kiva | 38.14 | 1:22.89 | |||||
17 | Jaakko Ervasti | 1995 | Oulun Uimaseura | 39.67 | 1:26.43 | |||||
18 | Jere Kokko | 1995 | Haukiputaan Heitto | 38.46 | 1:29.01 | |||||
19 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 41.75 | 1:30.56 | |||||
20 | Petja Hettula | 1994 | Oulun Uimaseura | 42.18 | 1:31.24 | |||||
21 | Juska Saari | 1995 | Kokkolan Uimaseura | 41.38 | 1:39.28 | |||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:46 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 7, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emma Huhta | 1992 | Oulun Uimaseura | 1:14.47 | 2:36.41 | 3:59.16 | 5:22.78 | 10:55.99 | ||
6:46.60 | 8:11.30 | 9:34.47 | ||||||||
2 | Merja Miesmaa | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 1:21.98 | 2:48.78 | 4:16.38 | 5:44.52 | 11:33.60 | ||
7:12.21 | 8:41.15 | 10:08.79 | ||||||||
3 | Reetta Ekholm | 1996 | Iisalmen Uimarit | 1:23.05 | 2:54.69 | 4:27.15 | 6:01.57 | 12:11.07 | ||
7:35.82 | 9:09.95 | 10:44.89 | ||||||||
4 | Ella Siika-Aho | 1996 | Oulun Lohet | 1:29.15 | 3:05.94 | 4:45.54 | 6:26.13 | 12:52.79 | ||
8:07.25 | 9:45.33 | 11:23.66 | ||||||||
5 | Hanna-Reetta Kuosmanen | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 1:29.02 | 3:08.64 | 4:49.40 | 6:29.79 | 13:02.21 | ||
8:08.66 | 9:49.44 | 11:28.15 | ||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:46 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 8, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Antti Salmela | 1990 | Kemin Työväen Uimarit | 1:11.69 | 2:29.28 | 3:46.89 | 5:02.83 | 9:48.32 | ||
6:16.23 | 7:28.40 | 8:40.29 | ||||||||
2 | Tuomas Järvelä | 1994 | Oulun Uimaseura | 1:12.48 | 2:28.36 | 3:45.08 | 5:00.87 | 9:57.42 | ||
6:14.27 | 7:28.01 | 8:41.63 | ||||||||
3 | Sami Aaltomaa | 1992 | Kempeleen Pyrintö | 1:12.39 | 2:32.56 | 3:54.59 | 5:17.02 | 10:30.99 | ||
6:38.96 | 7:59.26 | 9:16.93 | ||||||||
4 | Paavo Kairento | 1992 | Kempeleen Pyrintö | 1:11.36 | 2:32.74 | 3:55.28 | 5:18.05 | 10:41.99 | ||
6:40.39 | 8:02.64 | 9:23.99 | ||||||||
5 | Janne Tampio | 1993 | Kuhmon Kiva | 1:13.58 | 2:34.90 | 3:59.21 | 5:23.45 | 10:56.23 | ||
6:49.14 | 8:13.59 | 9:37.96 | ||||||||
6 | Simo Väisänen | 1994 | Kempeleen Pyrintö | 1:14.27 | 2:40.57 | 4:08.32 | 5:37.33 | 11:18.10 | ||
7:06.51 | 8:34.45 | 9:59.40 | ||||||||
7 | Petteri Hänninen | 1983 | Oulun Lohet | 1:12.15 | 2:37.42 | 4:05.39 | 5:34.18 | 11:27.37 | ||
7:03.59 | 8:33.86 | 10:04.03 | ||||||||
- | Reijo Orvola | 1991 | Oulun Uimaseura | DNF | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:34 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | Oulun Uimarit 73 | 33.68 | ||||||
2 | Kristina Heikkinen | 1982 | Oulun Uimaseura | 35.46 | ||||||
3 | Katja Pyörälä | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 37.01 | ||||||
4 | Sofia Risteelä | 1993 | Oulun Uimaseura | 38.28 | ||||||
5 | Riina-Maria Kemppainen | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 39.55 | ||||||
6 | Eerika Koivunen | 1994 | Oulun Uimaseura | 39.57 | ||||||
7 | Silja Känsäkoski | 1997 | Oulun Uimaseura | 39.77 | ||||||
8 | Suvi Viinamäki | 1993 | Kemin Työväen Uimarit | 40.13 | ||||||
9 | Hanna Ratilainen | 1992 | Joensuun Uimaseura | 40.35 | ||||||
10 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 40.59 | ||||||
11 | Sini Sariola | 1996 | Iisalmen Uimarit | 40.75 | ||||||
12 | Reetta Niinimäki | 1992 | Oulun Uimaseura | 40.97 | ||||||
13 | Pauliina Repo | 1992 | Oulun Uimaseura | 41.39 | ||||||
14 | Noora Multanen | 1993 | Tornion Uimaseura | 41.74 | ||||||
15 | Niina Lammassaari | 1992 | Oulun Uimaseura | 42.11 | ||||||
16 | Sanna Kärnä | 1993 | Kuhmon Kiva | 42.16 | ||||||
17 | Iida Junnila | 1995 | Oulun Uimaseura | 42.87 | ||||||
18 | Emilia Käkelä | 1994 | Oulun Uimaseura | 42.98 | ||||||
19 | Petra Helin | 1993 | Kempeleen Pyrintö | 43.05 | ||||||
20 | Sonja Svanberg | 1994 | Oulun Uimaseura | 43.58 | ||||||
21 | Hanna Väliaho | 1993 | Oulun Uimaseura | 44.26 | ||||||
22 | Aino Kantola | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 44.31 | ||||||
23 | Susanna Saloranta | 1994 | Haukiputaan Heitto | 44.71 | ||||||
24 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 44.86 | ||||||
25 | Essi Virkkula | 1997 | Oulun Uimaseura | 44.87 | ||||||
26 | Marjukka Pulkkinen | 1982 | Kuhmon Kiva | 45.24 | ||||||
27 | Katariina Konu | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 45.42 | ||||||
28 | Emilia Nylund | 1995 | Oulun Uimaseura | 45.45 | ||||||
29 | Minttu Helin | 1997 | Kempeleen Pyrintö | 45.58 | ||||||
30 | Roosa Kurttila | 1995 | Oulun Uimaseura | 45.83 | ||||||
31 | Julia Ylihannu | 1997 | Oulun Uimaseura | 45.91 | ||||||
32 | Hanna-Riikka Miettunen | 1989 | Kemin Työväen Uimarit | 46.12 | ||||||
33 | Sonja Rajakangas | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 46.15 | ||||||
34 | Milla Lackman | 1997 | Oulun Lohet | 46.43 | ||||||
35 | Emma Kurttila | 1994 | Oulun Uimaseura | 46.95 | ||||||
36 | Jemiina Kemppainen | 1996 | Muhoksen Voitto | 47.08 | ||||||
37 | Jenni Holappa | 1996 | Oulun Uimaseura | 47.15 | ||||||
38 | Titta Lotvonen | 1997 | Oulun Lohet | 47.42 | ||||||
39 | Ida Hagelberg | 1995 | Oulun Uimaseura | 47.47 | ||||||
40 | Sara Hanhirova | 1992 | Tornion Uimaseura | 48.10 | ||||||
41 | Milla Alavuotunki | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 48.37 | ||||||
42 | Wilma Kiviaho | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 48.48 | ||||||
43 | Elina Rauvala | 1998 | Oulun Uimaseura | 48.59 | ||||||
44 | Sini Mustonen | 1995 | Oulun Uimaseura | 48.66 | ||||||
45 | Oona-Maria Kivistö | 1993 | Oulun Lohet | 48.75 | ||||||
46 | Jenni Matinheikki | 1992 | Oulun Uimaseura | 49.02 | ||||||
47 | Julia Kaarela | 1996 | Oulun Lohet | 49.04 | ||||||
48 | Henna Koistinen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 49.43 | ||||||
49 | Assi Alatalo | 1994 | Oulun Uimaseura | 49.62 | ||||||
50 | Miia Rautio | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 49.70 | ||||||
51 | Miia Tattari | 1996 | Kokkolan Uimaseura | 49.77 | ||||||
52 | Jatta Bergman | 1997 | Oulun Lohet | 49.95 | ||||||
53 | Mila Laitala | 1997 | Nivalan Saukot | 50.23 | ||||||
54 | Sanni Siurua | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 50.43 | ||||||
55 | Essi Fali | 1994 | Oulun Lohet | 50.66 | ||||||
56 | Saara Väänänen | 1997 | Oulun Lohet | 51.22 | ||||||
57 | Jenni Eteläinen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 51.84 | ||||||
58 | Linnea Ylönen | 1995 | Oulun Lohet | 51.93 | ||||||
59 | Katja Mikkonen | 1995 | Kuhmon Kiva | 52.33 | ||||||
60 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uimaseura | 52.36 | ||||||
61 | Anna Röytiö | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 52.64 | ||||||
62 | Essi Karjalainen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 52.89 | ||||||
63 | Laura Saloranta | 1997 | Haukiputaan Heitto | 53.26 | ||||||
64 | Elisa Satta | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 53.27 | ||||||
65 | Salla Talus | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 53.60 | ||||||
66 | Reetta Pahkala | 1997 | Oulun Lohet | 53.72 | ||||||
67 | Tiia Järvenpää | 1994 | Oulun Lohet | 53.86 | ||||||
68 | Adalmiina Saartoala | 1997 | Nivalan Saukot | 55.08 | ||||||
69 | Veera Petäsnoro | 1995 | Oulun Lohet | 55.55 | ||||||
70 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uimaseura | 56.11 | ||||||
71 | Siiri Sanaksenaho | 1997 | Nivalan Saukot | 56.12 | ||||||
72 | Saaga Väärni | 1999 | Oulun Uimarit 73 | 56.46 | ||||||
73 | Minna Anttonen | 1995 | Oulun Lohet | 56.85 | ||||||
74 | Lotta Heikkinen | 1998 | Oulun Uimaseura | 57.33 | ||||||
75 | Maria Räisänen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 57.47 | ||||||
76 | Erica Virkkula | 1999 | Oulun Uimaseura | 57.62 | ||||||
77 | Pinja Häkkinen | 1999 | Iisalmen Uimarit | 57.71 | ||||||
78 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 58.15 | ||||||
79 | Sara Kangas-Korhonen | 1998 | Oulun Uimaseura | 58.23 | ||||||
80 | Ella Karjalainen | 1999 | Oulun Uimarit 73 | 59.34 | ||||||
81 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | Oulun Uimaseura | 1:00.19 | ||||||
82 | Iida Kunnari | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 1:00.50 | ||||||
83 | Annika Immonen | 1997 | Oulun Uimaseura | 1:00.55 | ||||||
84 | Anne Immonen | 1997 | Oulun Lohet | 1:00.61 | ||||||
85 | Laura Mikkonen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 1:01.16 | ||||||
86 | Riikka Lahtinen | 2000 | Oulun Uimarit 73 | 1:01.24 | ||||||
87 | Anna Gokkoeva | 1997 | Haukiputaan Heitto | 1:01.40 | ||||||
88 | Reetta Kantola | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 1:01.87 | ||||||
89 | Laura-Elina Kuosmanen | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 1:02.06 | ||||||
90 | Pihla Herranen | 1998 | Nivalan Saukot | 1:03.75 | ||||||
91 | Krista Rautaoja | 1997 | Nivalan Saukot | 1:03.94 | ||||||
92 | Katri Murtomäki | 1997 | Kemin Työväen Uimarit | 1:04.19 | ||||||
93 | Reetta Karjalainen | 1999 | Oulun Uimaseura | 1:05.13 | ||||||
94 | Emmi Laitala | 1999 | Nivalan Saukot | 1:05.53 | ||||||
95 | Sanna Ikonen | 1997 | Oulun Lohet | 1:05.73 | ||||||
96 | Roosa Romsi | 1996 | Oulun Uimaseura | 1:06.31 | ||||||
97 | Hanna Laurila | 1999 | Oulun Uimaseura | 1:06.90 | ||||||
98 | Milka Aaltomaa | 2000 | Oulun Uimarit 73 | 1:07.18 | ||||||
99 | Katariina Räsänen | 1999 | Oulun Uimarit 73 | 1:07.21 | ||||||
100 | Laura Tyni | 1997 | Oulun Lohet | 1:08.06 | ||||||
101 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 1:08.60 | ||||||
102 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uimaseura | 1:17.06 | ||||||
103 | Laura Päkkilä | 1999 | Oulun Uimaseura | 1:18.35 | ||||||
104 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uimaseura | 1:18.77 | ||||||
- | Elina Kontio | 1989 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Aino Alajuntti | 1997 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Jenni Pelkonen | 1994 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Vilma Kojola | 1998 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Anni Louhimo | 1992 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Anniina Pavas | 1994 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Sonia Heape | 1994 | Oulun Uimarit 73 | DNS | ||||||
- | Riikka Heikkilä | 1997 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Essi Havana | 1996 | Oulun Uimarit 73 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Maria Kariniemi | 1998 | Oulun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.5 Ylim. vetoja veden alla | ||||||||||
- | Laura Walta | 1997 | Nivalan Saukot | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden käännös | ||||||||||
- | Nora Ijäs | 1999 | Oulun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.5 Ylim. vetoja veden alla | ||||||||||
- | Jenny Stenius | 1998 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikainen käsien liike | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:44 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Iisakki Ratilainen | 1986 | Joensuun Uimaseura | 29.23 | ||||||
2 | Henri Hurskainen | 1991 | Oulun Lohet | 34.26 | ||||||
3 | Valtteri Viitanen | 1993 | Tornion Uimaseura | 37.06 | ||||||
4 | Joel Huovinen | 1993 | Oulun Uimaseura | 37.79 | ||||||
5 | Vladimir Brodski | 1946 | Kajaanin Uimaseura | 38.39 | ||||||
6 | Tuomas Järvelä | 1994 | Oulun Uimaseura | 38.68 | ||||||
7 | Teemu Peteri | 1993 | Haukiputaan Heitto | 40.05 | ||||||
8 | Lauri Multanen | 1959 | Tornion Uimaseura | 40.28 | ||||||
9 | Topi Hämäläinen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 40.91 | ||||||
10 | Anssi Hätälä | 1994 | Oulun Lohet | 42.39 | ||||||
11 | Antti Kiviaho | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 44.32 | ||||||
12 | Benjamin Asplund | 1996 | Kokkolan Uimaseura | 45.09 | ||||||
13 | Ville Pakkala | 1996 | Nivalan Saukot | 45.56 | ||||||
14 | Yuangi Shan | 1995 | Oulun Lohet | 45.57 | ||||||
15 | Tommi Väyrynen | 1996 | Oulun Uimaseura | 45.91 | ||||||
16 | Ánde Sorvisto | 1994 | Tornion Uimaseura | 46.08 | ||||||
17 | Lauri Kantola | 1997 | Oulun Uimaseura | 46.21 | ||||||
18 | Teemu Uusitalo | 1996 | Nivalan Saukot | 46.46 | ||||||
19 | Roope Lappalainen | 1996 | Oulun Lohet | 48.06 | ||||||
20 | Markus Kuismin | 1997 | Oulun Lohet | 48.45 | ||||||
21 | Mikael Karvonen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 49.09 | ||||||
22 | Roope Korhonen | 1997 | Oulun Uimaseura | 49.41 | ||||||
23 | Arttu Koskenniemi | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 51.00 | ||||||
24 | Joonas Korento | 1997 | Oulun Lohet | 52.20 | ||||||
25 | Wiljami Huttunen | 1997 | Iisalmen Uimarit | 52.56 | ||||||
26 | Jesse Urpunen | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 52.85 | ||||||
27 | Roope Eräluoto | 1996 | Oulun Uimaseura | 52.87 | ||||||
28 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 53.02 | ||||||
29 | Jaakko Koskela | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 53.71 | ||||||
30 | Samuli Skarp | 1996 | Haukiputaan Heitto | 54.26 | ||||||
31 | Tomi Pihlajamäki | 1997 | Oulun Lohet | 54.67 | ||||||
32 | Anssi Lintulampi | 1997 | Oulun Uimaseura | 54.97 | ||||||
33 | Aleksin Pajunen | 1997 | Oulun Uimaseura | 55.02 | ||||||
34 | Olli-Pekka Heikkilä | 1998 | Oulun Uimaseura | 55.75 | ||||||
35 | Sakari Paavola | 1999 | Iisalmen Uimarit | 56.38 | ||||||
36 | Herkko Partanen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 57.99 | ||||||
37 | Olli Naarala | 1998 | Oulun Uimaseura | 58.07 | ||||||
38 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uimaseura | 58.10 | ||||||
39 | Peetu Väänänen | 1997 | Oulun Lohet | 58.22 | ||||||
40 | Juho Röytiö | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 58.72 | ||||||
41 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 58.83 | ||||||
42 | Ilari Kemppainen | 1996 | Oulun Uimaseura | 59.76 | ||||||
43 | Valtteri Suutari-Jääskö | 1997 | Oulun Lohet | 1:00.27 | ||||||
44 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uimaseura | 1:00.35 | ||||||
45 | Topi Puurunen | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 1:01.91 | ||||||
46 | Niklas Halonen | 1998 | Iisalmen Uimarit | 1:02.41 | ||||||
47 | Topi Kiviniemi | 1998 | Oulun Uimaseura | 1:03.53 | ||||||
48 | Anton Alpua | 1999 | Nivalan Saukot | 1:03.77 | ||||||
49 | Aku Keloneva | 1998 | Oulun Uimaseura | 1:04.02 | ||||||
50 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 1:04.57 | ||||||
51 | Lauri Itkonen | 1998 | Oulun Uimaseura | 1:05.01 | ||||||
52 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 1:06.84 | ||||||
53 | Markus Svanberg | 1998 | Oulun Uimaseura | 1:07.58 | ||||||
54 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 1:07.71 | ||||||
55 | Erkka Multanen | 2001 | Tornion Uimaseura | 1:10.11 | ||||||
56 | Akseli Alaraappana | 1999 | Oulun Lohet | 1:12.32 | ||||||
57 | Jere Kerttula | 1999 | Oulun Uimaseura | 1:15.11 | ||||||
58 | Mikael Konu | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 1:18.71 | ||||||
- | Markus Silvola | 1996 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Ilari Kemppainen | 1996 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Juho Lahtinen | 1998 | Oulun Uimarit 73 | DNS | ||||||
- | Simo Salonen | 1996 | Muhoksen Voitto | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden käännös | ||||||||||
- | Mikko Viitala | 1996 | Nivalan Saukot | DSQ | ||||||
SW 8.2 Eriaikainen veto | ||||||||||
- | Heikki Ruha | 1999 | Oulun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.4 Ylim. veto sukelluksissa | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:13 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jenni Luttinen | 1992 | Vieskan Uimarit | 34.64 | 1:13.09 | 2:00.84 | 2:34.62 | |||
2 | Tiina Savola | 1986 | Oulun Uimaseura | 32.74 | 1:15.28 | 2:04.21 | 2:37.62 | |||
3 | Heli Niemi | 1991 | Tornion Uimaseura | 36.93 | 1:21.36 | 2:10.14 | 2:46.58 | |||
4 | Sofia Känsäkoski | 1994 | Oulun Uimaseura | 36.45 | 1:22.21 | 2:10.08 | 2:48.47 | |||
5 | Iiris Isopoussu | 1991 | Oulun Uimaseura | 36.19 | 1:22.26 | 2:12.10 | 2:50.23 | |||
6 | Tiia Takalo | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 36.39 | 1:23.10 | 2:13.46 | 2:50.45 | |||
7 | Emilia Markkanen | 1995 | Oulun Uimaseura | 40.01 | 1:29.12 | 2:17.07 | 2:56.04 | |||
8 | Kati Salopuro | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 36.99 | 1:25.68 | 2:18.52 | 2:56.74 | |||
9 | Hanna Järvenpää | 1991 | Vieskan Uimarit | 42.52 | 1:34.18 | 2:19.46 | 3:00.72 | |||
10 | Susanna Nurmi | 1994 | Kemin Uimaseura | 44.33 | 1:31.55 | 2:21.15 | 3:01.53 | |||
11 | Ida Ijäs | 1996 | Oulun Uimaseura | 40.98 | 1:31.53 | 2:22.86 | 3:02.22 | |||
12 | Lilja Jämsä | 1996 | Oulun Uimaseura | 43.90 | 1:32.53 | 2:26.35 | 3:06.10 | |||
13 | Tuija Väyrynen | 1995 | Oulun Uimaseura | 40.15 | 1:27.34 | 2:25.55 | 3:06.57 | |||
14 | Salla Suvanne | 1992 | Kempeleen Pyrintö | 43.31 | 1:30.36 | 2:25.36 | 3:09.09 | |||
15 | Oona Kerttula | 1996 | Oulun Uimaseura | 45.80 | 1:35.10 | 2:29.01 | 3:10.29 | |||
16 | Hanna Väliaho | 1993 | Oulun Uimaseura | 42.91 | 1:33.84 | 2:27.81 | 3:12.45 | |||
17 | Ida Hagelberg | 1995 | Oulun Uimaseura | 44.33 | 1:32.22 | 2:27.64 | 3:12.60 | |||
18 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 44.95 | 1:37.93 | 2:33.07 | 3:13.72 | |||
19 | Elli Lukkarinen | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 45.21 | 1:37.46 | 2:34.51 | 3:17.95 | |||
20 | Alina Juutinen | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 45.17 | 1:34.01 | 2:33.55 | 3:18.20 | |||
21 | Marjo Hiltunen | 1997 | Kemin Uimaseura | 50.06 | 1:38.24 | 2:33.36 | 3:18.51 | |||
22 | Paula Kallinen | 1997 | Oulun Lohet | 44.58 | 1:38.77 | 2:36.88 | 3:22.04 | |||
23 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 48.46 | 1:46.16 | 2:50.81 | 3:36.36 | |||
24 | Essi Karjalainen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 55.10 | 1:51.74 | 2:51.60 | 3:42.33 | |||
25 | Salla Talus | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 54.72 | 1:55.10 | 2:59.94 | 3:47.69 | |||
26 | Jutta Pulkkinen | 1997 | Kemin Uimaseura | 1:01.30 | 1:59.23 | 3:09.08 | 4:04.69 | |||
- | Milla Mämmi | 1993 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Aino Rokkonen | 1997 | Kemin Uimaseura | DNS | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:14 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Ville Halonen | 1994 | Oulun Uimaseura | 2:32.07 | ||||||
2 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | Oulun Uimaseura | 2:38.52 | ||||||
3 | Jaakko Mattila | 1994 | Oulun Uimaseura | 2:44.35 | ||||||
4 | Tomi Lammassaari | 1995 | Oulun Uimaseura | 2:48.44 | ||||||
5 | Juho Kosonen | 1994 | Oulun Uimaseura | 2:51.08 | ||||||
6 | Karri Hurskainen | 1995 | Oulun Lohet | 2:55.65 | ||||||
7 | Miika Kiuttu | 1993 | Oulun Uimaseura | 2:55.77 | ||||||
8 | Mikko Laurila | 1994 | Oulun Uimaseura | 42.40 | 1:31.00 | 2:23.94 | 3:06.74 | |||
9 | Jaakko Ervasti | 1995 | Oulun Uimaseura | 42.59 | 1:29.83 | 2:26.02 | 3:07.66 | |||
10 | Tuomas Lohiniva | 1997 | Oulun Uimaseura | 48.30 | 1:40.59 | 2:39.80 | 3:21.15 | |||
11 | Vladimir Brodski | 1946 | Kajaanin Uimaseura | 50.20 | 1:52.54 | 2:44.35 | 3:23.85 | |||
12 | Niko Blankenstein | 1996 | Oulun Lohet | 47.12 | 1:43.15 | 2:43.37 | 3:28.11 | |||
13 | Joni Epäilys | 1995 | Kempeleen Pyrintö | 49.31 | 1:43.81 | 2:48.34 | 3:34.56 | |||
14 | Antti Toppinen | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 55.38 | 1:54.45 | 2:56.80 | 3:46.93 | |||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:30 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sari Kokko | 1990 | Oulun Uimaseura | 34.14 | 1:11.24 | |||||
2 | Riina Mäkikangas | 1994 | Kemin Uimaseura | 38.33 | 1:17.80 | |||||
3 | Sanna Kärnä | 1993 | Kuhmon Kiva | 38.90 | 1:18.84 | |||||
4 | Jenni Karjalainen | 1995 | Oulun Uimaseura | 39.13 | 1:19.47 | |||||
5 | Oona Laukkanen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 37.79 | 1:19.51 | |||||
6 | Niina Lammassaari | 1992 | Oulun Uimaseura | 39.15 | 1:19.57 | |||||
7 | Suvi Viinamäki | 1993 | Kemin Työväen Uimarit | 40.19 | 1:19.84 | |||||
8 | Aino Kantola | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 39.33 | 1:20.52 | |||||
9 | Jessica Vahtola | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 39.54 | 1:20.58 | |||||
10 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 39.65 | 1:20.76 | |||||
11 | Sofia Risteelä | 1993 | Oulun Uimaseura | 39.54 | 1:21.61 | |||||
12 | Saara Kallinen | 1995 | Oulun Uimaseura | 41.34 | 1:22.59 | |||||
13 | Lea Alioravainen | 1993 | Oulun Uimaseura | 41.09 | 1:24.40 | |||||
14 | Anna Karjalainen | 1994 | Oulun Uimaseura | 41.52 | 1:24.62 | |||||
15 | Merja Miesmaa | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 41.39 | 1:24.71 | |||||
16 | Siiri-Liisa Rissanen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 40.97 | 1:24.74 | |||||
17 | Hanna Koivisto | 1994 | Kemin Uimaseura | 41.51 | 1:25.00 | |||||
18 | Pia Sonntag | 1992 | Kemin Uimaseura | 41.12 | 1:25.17 | |||||
19 | Erika Niemelä | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 41.84 | 1:25.40 | |||||
20 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | Oulun Uimaseura | 42.23 | 1:25.55 | |||||
21 | Mira Ylikärppä | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 41.64 | 1:26.03 | |||||
22 | Amanda Fingerroos | 1993 | Oulun Lohet | 41.96 | 1:26.46 | |||||
23 | Iida Junnila | 1995 | Oulun Uimaseura | 42.73 | 1:26.51 | |||||
24 | Elina Kettunen | 1994 | Oulun Uimaseura | 41.76 | 1:26.81 | |||||
25 | Elina Tolonen | 1993 | Kempeleen Pyrintö | 42.03 | 1:27.08 | |||||
26 | Sofia Posio | 1994 | Kempeleen Pyrintö | 42.02 | 1:27.27 | |||||
27 | Pia Lampela | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 43.16 | 1:27.30 | |||||
28 | Oona Kerttula | 1996 | Oulun Uimaseura | 43.29 | 1:27.86 | |||||
29 | Elisabet Backman | 1995 | Oulun Uimaseura | 42.90 | 1:28.37 | |||||
30 | Taru Kulmakka | 1994 | Kemin Uimaseura | 43.50 | 1:29.45 | |||||
31 | Marjo Hiltunen | 1997 | Kemin Uimaseura | 44.70 | 1:30.60 | |||||
32 | Jutta Lind | 1994 | Swimming Club Rovaniemi | 43.71 | 1:30.62 | |||||
33 | Roosa Kontiokari | 1995 | Oulun Uimaseura | 44.03 | 1:31.04 | |||||
34 | Erika Kampman | 1995 | Kuhmon Kiva | 42.00 | 1:31.18 | |||||
35 | Roosa Still | 1996 | Oulun Uimaseura | 45.35 | 1:31.19 | |||||
36 | Reetta Ekholm | 1996 | Iisalmen Uimarit | 44.38 | 1:31.76 | |||||
37 | Jenni Holappa | 1996 | Oulun Uimaseura | 44.44 | 1:32.28 | |||||
38 | Linne Kulju | 1994 | Kemin Uimaseura | 46.86 | 1:33.37 | |||||
39 | Laura Järvelä | 1995 | Oulun Uimaseura | 44.66 | 1:33.41 | |||||
40 | Emilia Satta | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 46.73 | 1:33.57 | |||||
41 | Maria Wimmer | 1997 | Oulun Lohet | 46.37 | 1:34.36 | |||||
42 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 46.63 | 1:34.79 | |||||
43 | Lotta Pelkonen | 1995 | Haukiputaan Heitto | 43.78 | 1:35.19 | |||||
44 | Noora Luttinen | 1995 | Iisalmen Uimarit | 46.80 | 1:35.78 | |||||
45 | Alina Juutinen | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 48.58 | 1:37.41 | |||||
46 | Minttu Helin | 1997 | Kempeleen Pyrintö | 49.09 | 1:37.58 | |||||
47 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 49.50 | 1:38.22 | |||||
48 | Essi Havana | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 47.71 | 1:38.41 | |||||
49 | Sonja Rajakangas | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 1:38.59 | ||||||
50 | Anna Röytiö | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 49.10 | 1:40.08 | |||||
51 | Emma Kurttila | 1994 | Oulun Uimaseura | 51.72 | 1:41.13 | |||||
52 | Riikka Heikkilä | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 51.02 | 1:46.03 | |||||
53 | Venla Niemelä | 1999 | Swimming Club Rovaniemi | 52.27 | 1:47.07 | |||||
54 | Helka-Maria Pehkonen | 1995 | Oulun Lohet | 51.38 | 1:47.12 | |||||
55 | Karoliina Savolainen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 51.92 | 1:49.21 | |||||
56 | Jemina Pesonen | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 54.74 | 1:54.53 | |||||
- | Silja Siponen | 1997 | Oulun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Evita Riuttanen | 1998 | Oulun Uimarit 73 | DSQ | ||||||
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:30 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sami Säilynkangas | 1991 | Oulun Uimaseura | 32.04 | 1:05.58 | |||||
2 | Kasperi Norismaa | 1990 | Joensuun Uimaseura | 32.57 | 1:06.96 | |||||
3 | Elias Anttila | 1994 | Oulun Uimaseura | 34.04 | 1:09.01 | |||||
4 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | Kemin Uimaseura | 34.67 | 1:11.02 | |||||
5 | Reijo Orvola | 1991 | Oulun Uimaseura | 35.13 | 1:12.83 | |||||
6 | Tommi Kujala | 1992 | Oulun Uimaseura | 35.71 | 1:13.70 | |||||
7 | Santeri Teppola | 1994 | Haukiputaan Heitto | 35.83 | 1:14.71 | |||||
8 | Juho Tuovinen | 1992 | Kempeleen Pyrintö | 36.11 | 1:15.68 | |||||
9 | Janne Toikkanen | 1991 | Muhoksen Voitto | 36.61 | 1:16.84 | |||||
10 | Aleksi Kokko | 1994 | Oulun Uimaseura | 36.88 | 1:16.93 | |||||
11 | Henri Hartikainen | 1995 | Kemin Uimaseura | 38.76 | 1:18.51 | |||||
12 | Janne Tampio | 1993 | Kuhmon Kiva | 39.08 | 1:18.81 | |||||
13 | Simo Väisänen | 1994 | Kempeleen Pyrintö | 37.67 | 1:18.83 | |||||
14 | Jere Kokko | 1995 | Haukiputaan Heitto | 39.55 | 1:20.30 | |||||
15 | Tommi Väyrynen | 1996 | Oulun Uimaseura | 39.87 | 1:21.99 | |||||
16 | Anssi Hätälä | 1994 | Oulun Lohet | 40.40 | 1:26.40 | |||||
17 | Juska Saari | 1995 | Kokkolan Uimaseura | 46.34 | 1:37.64 | |||||
18 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 49.95 | 1:40.04 | |||||
19 | Julius Norrena | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 49.08 | 1:41.19 | |||||
20 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 1:42.46 | ||||||
21 | Ilari Ainasoja | 1995 | Nivalan Saukot | 49.57 | 1:44.04 | |||||
22 | Artur Laidinen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 52.29 | 1:47.15 | |||||
23 | Tomi Pihlajamäki | 1997 | Oulun Lohet | 53.91 | 1:47.31 | |||||
24 | Teemu Halonen | 1995 | Oulun Uimaseura | 55.19 | 1:50.58 | |||||
- | Jere Urpunen | 1993 | Kemin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:39 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 15, 1500m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 0 vuosi ja vanhempi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Aino Erkinaro | 1995 | Oulun Uimaseura | 1:10.83 | 2:27.47 | 3:44.88 | 5:02.38 | 19:05.85 | ||
6:20.66 | 7:38.71 | 8:56.54 | 10:12.58 | |||||||
11:29.81 | 12:46.64 | 14:04.12 | 15:20.44 | |||||||
16:36.92 | 17:52.44 | |||||||||
2 | Anu Polvi | 1994 | Vieskan Uimarit | 1:14.12 | 2:35.15 | 3:56.53 | 5:18.33 | 20:14.44 | ||
6:39.83 | 8:02.55 | 9:24.55 | 10:46.76 | |||||||
12:09.28 | 13:31.75 | 14:53.62 | 16:16.05 | |||||||
17:37.54 | 18:57.83 | |||||||||
3 | Riina-Maria Kemppainen | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 1:17.45 | 2:43.35 | 4:09.03 | 5:35.64 | 21:06.89 | ||
7:00.15 | 8:25.01 | 9:50.31 | 11:16.08 | |||||||
12:40.66 | 14:06.48 | 15:32.04 | 16:56.74 | |||||||
18:21.51 | 19:47.02 | |||||||||
4 | Suvi Lavonen | 1985 | Kemin Työväen Uimarit | 1:20.77 | 2:46.06 | 4:10.84 | 5:36.27 | 21:17.93 | ||
7:01.04 | 8:27.12 | 9:52.88 | 11:18.79 | |||||||
12:44.32 | 14:10.29 | 15:36.29 | 17:02.46 | |||||||
18:28.75 | 19:54.88 | |||||||||
5 | Heini Lappalainen | 1995 | Iisalmen Uimarit | 1:22.59 | 2:52.45 | 4:23.49 | 5:55.06 | 22:49.05 | ||
7:27.17 | 8:59.06 | 10:31.69 | 12:04.11 | |||||||
13:36.58 | 15:09.77 | 16:42.47 | 18:15.82 | |||||||
19:48.77 | 21:20.58 | |||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:39 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 16, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 vuosi ja vanhempi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Onni Pikkuaho | 1993 | Oulun Uimaseura | 1:26.77 | 2:45.65 | 5:44.10 | 22:16.49 | |||
11:51.22 | ||||||||||
17:51.98 | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:51 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 17, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 vuosi ja vanhempi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Erika Niemelä | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 6:08.92 | ||||||
2 | Jenni Karjalainen | 1995 | Oulun Uimaseura | 6:10.12 | ||||||
3 | Roosa Miettunen | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 6:21.42 | ||||||
4 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 7:01.36 | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:51 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 18, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 vuosi ja vanhempi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Jasu Anttila | 1990 | Oulun Lohet | 1:14.07 | 2:40.12 | 4:14.87 | 4:54.23 | |||
2 | Arttu Erkinaro | 1992 | Oulun Uimaseura | 1:09.32 | 2:28.34 | 3:58.02 | 5:09.61 | |||
3 | Vladimir Brodski | 1946 | Kajaanin Uimaseura | 1:52.44 | 3:56.38 | 5:47.08 | 5:32.85 | |||
- | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden käännös | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:22 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 vuosi ja nuorempi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 47.14 | ||||||
2 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uimaseura | 48.96 | ||||||
3 | Venla Niemelä | 1999 | Swimming Club Rovaniemi | 49.20 | ||||||
4 | Pauliina Korento | 1999 | Oulun Lohet | 50.96 | ||||||
5 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 52.06 | ||||||
6 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uimarit 73 | 52.54 | ||||||
7 | Erica Virkkula | 1999 | Oulun Uimaseura | 54.07 | ||||||
8 | Ella Karjalainen | 1999 | Oulun Uimarit 73 | 54.35 | ||||||
9 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uimaseura | 57.72 | ||||||
10 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uimaseura | 1:01.15 | ||||||
11 | Reetta Karjalainen | 1999 | Oulun Uimaseura | 1:02.22 | ||||||
12 | Jenni Ålander | 1999 | Iisalmen Uimarit | 1:04.38 | ||||||
13 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 1:10.29 | ||||||
- | Emmi Laitala | 1999 | Nivalan Saukot | DSQ | köydestä veto | |||||
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 vuosi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | Oulun Uimaseura | 39.01 | ||||||
2 | Essi Virkkula | 1997 | Oulun Uimaseura | 42.70 | ||||||
3 | Sonja Rajakangas | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 44.18 | ||||||
4 | Maria Wimmer | 1997 | Oulun Lohet | 44.39 | ||||||
5 | Mila Laitala | 1997 | Nivalan Saukot | 45.12 | ||||||
6 | Rosa Sahlström | 1997 | Iisalmen Uimarit | 48.23 | ||||||
7 | Vilma Ekholm | 1997 | Iisalmen Uimarit | 48.52 | ||||||
8 | Essi Karjalainen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 49.45 | ||||||
9 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 49.87 | ||||||
10 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uimaseura | 50.73 | ||||||
11 | Jutta Kyllönen | 1998 | Oulun Uimaseura | 51.02 | ||||||
12 | Elisa Satta | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 51.32 | ||||||
13 | Veera Antila | 1997 | Oulun Lohet | 51.73 | ||||||
14 | Milja Mehtonen | 1998 | Iisalmen Uimarit | 52.90 | ||||||
15 | Miia Rautio | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 53.23 | ||||||
16 | Adalmiina Saartoala | 1997 | Nivalan Saukot | 53.53 | ||||||
17 | Reetta Kantola | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 55.02 | ||||||
18 | Pihla Herranen | 1998 | Nivalan Saukot | 56.63 | ||||||
19 | Vilma Kojola | 1998 | Oulun Uimaseura | 58.00 | ||||||
20 | Sara Kangas-Korhonen | 1998 | Oulun Uimaseura | 58.57 | ||||||
21 | Katri Murtomäki | 1997 | Kemin Työväen Uimarit | 1:00.30 | ||||||
22 | Essi Karppinen | 1997 | Oulun Lohet | 1:01.71 | ||||||
23 | Laura Walta | 1997 | Nivalan Saukot | 1:04.20 | ||||||
24 | Siiri Sanaksenaho | 1997 | Nivalan Saukot | 1:06.17 | ||||||
25 | Suvi Kinnunen | 1998 | Kuhmon Kiva | 1:06.18 | ||||||
26 | Laura Tyni | 1997 | Oulun Lohet | 1:06.39 | ||||||
27 | Sanna Ikonen | 1997 | Oulun Lohet | 1:10.98 | ||||||
- | Jenny Stenius | 1998 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) | ||||||||||
- | Laura Määttä | 1998 | Kuhmon Kiva | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Krista Rautaoja | 1997 | Nivalan Saukot | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Anna Röytiö | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 24 vuosi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Sari Kokko | 1990 | Oulun Uimaseura | 34.14 | ||||||
2 | Saara Kettunen | 1992 | Oulun Uimaseura | 35.13 | ||||||
3 | Sanna Kärnä | 1993 | Kuhmon Kiva | 35.69 | ||||||
4 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 37.16 | ||||||
5 | Jenni Karjalainen | 1995 | Oulun Uimaseura | 37.63 | ||||||
6 | Eerika Koivunen | 1994 | Oulun Uimaseura | 37.80 | ||||||
7 | Emma Huhta | 1992 | Oulun Uimaseura | 38.43 | ||||||
8 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | Oulun Uimaseura | 38.67 | ||||||
9 | Tiia Kynsilehto | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 38.93 | ||||||
10 | Anna Karjalainen | 1994 | Oulun Uimaseura | 39.11 | ||||||
11 | Sofia Känsäkoski | 1994 | Oulun Uimaseura | 39.15 | ||||||
12 | Emilia Nylund | 1995 | Oulun Uimaseura | 39.62 | ||||||
13 | Noora Multanen | 1993 | Tornion Uimaseura | 39.84 | ||||||
14 | Aino Erkinaro | 1995 | Oulun Uimaseura | 39.88 | ||||||
15 | Tuija Väyrynen | 1995 | Oulun Uimaseura | 40.17 | ||||||
16 | Amanda Fingerroos | 1993 | Oulun Lohet | 40.35 | ||||||
17 | Susanna Saloranta | 1994 | Haukiputaan Heitto | 40.46 | ||||||
18 | Elina Tolonen | 1993 | Kempeleen Pyrintö | 40.95 | ||||||
19 | Jutta Lind | 1994 | Swimming Club Rovaniemi | 41.21 | ||||||
20 | Ida Hagelberg | 1995 | Oulun Uimaseura | 41.92 | ||||||
21 | Reetta Ekholm | 1996 | Iisalmen Uimarit | 42.01 | ||||||
22 | Jenni Holappa | 1996 | Oulun Uimaseura | 42.17 | ||||||
23 | Noora Nyman | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 45.27 | ||||||
24 | Petra Helin | 1993 | Kempeleen Pyrintö | 46.79 | ||||||
25 | Linnea Ylönen | 1995 | Oulun Lohet | 47.28 | ||||||
26 | Salla Talus | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 49.48 | ||||||
27 | Janika Utriainen | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 49.84 | ||||||
28 | Karoliina Savolainen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 50.21 | ||||||
29 | Tea Rytkönen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 51.86 | ||||||
30 | Roosa Romsi | 1996 | Oulun Uimaseura | 1:00.56 | ||||||
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 vuosi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Marjukka Pulkkinen | 1982 | Kuhmon Kiva | 39.34 | ||||||
2 | Raija Vainionpää | 1948 | Seinäjoen Uimarit | 1:00.63 | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:26 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 vuosi ja nuorempi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 45.11 | ||||||
2 | Arttu Koskenniemi | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 49.63 | ||||||
3 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uimaseura | 50.02 | ||||||
4 | Sakari Paavola | 1999 | Iisalmen Uimarit | 50.31 | ||||||
5 | Anton Alpua | 1999 | Nivalan Saukot | 50.56 | ||||||
6 | Juho Röytiö | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 54.11 | ||||||
7 | Jesse Urpunen | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 55.30 | ||||||
8 | Niklas Halonen | 1998 | Iisalmen Uimarit | 55.92 | ||||||
9 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 56.22 | ||||||
10 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uimaseura | 56.58 | ||||||
11 | Lauri Itkonen | 1998 | Oulun Uimaseura | 56.74 | ||||||
12 | Valtteri Lieto | 1999 | Oulun Uimaseura | 57.39 | ||||||
13 | Olli-Pekka Heikkilä | 1998 | Oulun Uimaseura | 58.32 | ||||||
14 | Jere Kerttula | 1999 | Oulun Uimaseura | 59.71 | ||||||
15 | Sami Ikonen | 1999 | Oulun Lohet | 1:01.52 | ||||||
16 | Peetu Jokiranta | 1998 | Oulun Uimaseura | 1:03.27 | ||||||
17 | Akseli Alaraappana | 1999 | Oulun Lohet | 1:04.98 | ||||||
18 | Mikael Konu | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 1:06.88 | ||||||
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 vuosi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tommi Väyrynen | 1996 | Oulun Uimaseura | 36.82 | ||||||
2 | Benjamin Asplund | 1996 | Kokkolan Uimaseura | 39.57 | ||||||
3 | Antti Kiviaho | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 40.73 | ||||||
4 | Lauri Kantola | 1997 | Oulun Uimaseura | 45.96 | ||||||
5 | Teemu Uusitalo | 1996 | Nivalan Saukot | 46.90 | ||||||
6 | Olli Ahola | 1997 | Oulun Uimaseura | 47.55 | ||||||
7 | Ville Pakkala | 1996 | Nivalan Saukot | 48.23 | ||||||
8 | Artur Laidinen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 48.29 | ||||||
9 | Tomi Pihlajamäki | 1997 | Oulun Lohet | 48.87 | ||||||
10 | Mikko Viitala | 1996 | Nivalan Saukot | 1:00.07 | ||||||
11 | Samuli Soutukorva | 1996 | Oulun Lohet | 1:00.09 | ||||||
12 | Anssi Bwalya | 1996 | Oulun Lohet | 1:07.75 | ||||||
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 24 vuosi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Elias Jämsä | 1990 | Oulun Uimaseura | 29.50 | ||||||
2 | Miikka Reunamäki | 1993 | Oulun Uimaseura | 32.24 | ||||||
3 | Henri Hurskainen | 1991 | Oulun Lohet | 32.97 | ||||||
4 | Saveli Valjakka | 1993 | Oulun Uimaseura | 33.16 | ||||||
5 | Ilkka Vilppola | 1989 | Oulun Uimaseura | 33.55 | ||||||
6 | Janne Toikkanen | 1991 | Muhoksen Voitto | 35.30 | ||||||
7 | Santeri Teppola | 1994 | Haukiputaan Heitto | 35.75 | ||||||
8 | Valtteri Viitanen | 1993 | Tornion Uimaseura | 36.78 | ||||||
9 | Ánde Sorvisto | 1994 | Tornion Uimaseura | 37.03 | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:04 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 21, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jenni Luttinen | 1992 | Vieskan Uimarit | 30.35 | 1:02.97 | |||||
2 | Oona Laukkanen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 31.83 | 1:06.64 | |||||
3 | Niina Lammassaari | 1992 | Oulun Uimaseura | 31.87 | 1:06.96 | |||||
4 | Noora Pehkonen | 1989 | Oulun Uimaseura | 31.93 | 1:07.80 | |||||
5 | Vilma Haarala | 1993 | Oulun Lohet | 31.80 | 1:07.88 | |||||
6 | Eerika Koivunen | 1994 | Oulun Uimaseura | 32.34 | 1:08.29 | |||||
7 | Henna Urpunen | 1992 | Kemin Uimaseura | 33.31 | 1:09.15 | |||||
8 | Sini Sariola | 1996 | Iisalmen Uimarit | 33.26 | 1:09.43 | |||||
9 | Sofia Posio | 1994 | Kempeleen Pyrintö | 33.91 | 1:09.79 | |||||
10 | Sanna Miesmaa | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 33.64 | 1:09.81 | |||||
11 | Mira Ylikärppä | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 33.60 | 1:10.63 | |||||
12 | Kati Salopuro | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 33.95 | 1:10.76 | |||||
13 | Sanna Kärnä | 1993 | Kuhmon Kiva | 33.90 | 1:11.16 | |||||
14 | Jessica Vahtola | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 34.72 | 1:11.37 | |||||
15 | Hanna Ratilainen | 1992 | Joensuun Uimaseura | 33.86 | 1:11.38 | |||||
16 | Emilia Markkanen | 1995 | Oulun Uimaseura | 35.05 | 1:11.46 | |||||
17 | Noora Jänkälä | 1992 | Kemin Uimaseura | 34.26 | 1:11.55 | |||||
18 | Merja Miesmaa | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 35.35 | 1:11.74 | |||||
19 | Lea Alioravainen | 1993 | Oulun Uimaseura | 34.64 | 1:12.49 | |||||
20 | Iris Huhtaniska | 1994 | Kempeleen Pyrintö | 35.40 | 1:12.57 | |||||
21 | Ida Ijäs | 1996 | Oulun Uimaseura | 36.09 | 1:12.95 | |||||
22 | Taru Kulmakka | 1994 | Kemin Uimaseura | 34.85 | 1:13.12 | |||||
23 | Susanna Nurmi | 1994 | Kemin Uimaseura | 35.39 | 1:13.17 | |||||
24 | Sonja Svanberg | 1994 | Oulun Uimaseura | 35.24 | 1:13.25 | |||||
25 | Elli Lukkarinen | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 36.68 | 1:13.33 | |||||
26 | Laura Järvelä | 1995 | Oulun Uimaseura | 34.72 | 1:13.37 | |||||
27 | Anna Karjalainen | 1994 | Oulun Uimaseura | 35.74 | 1:13.50 | |||||
28 | Saara Kallinen | 1995 | Oulun Uimaseura | 36.41 | 1:13.90 | |||||
29 | Iida Junnila | 1995 | Oulun Uimaseura | 35.64 | 1:14.34 | |||||
30 | Nelli Tanhuala | 1996 | Nivalan Saukot | 35.43 | 1:14.47 | |||||
31 | Lilja Jämsä | 1996 | Oulun Uimaseura | 36.15 | 1:14.60 | |||||
32 | Pia Lampela | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 35.54 | 1:14.65 | |||||
33 | Hanna Järvenpää | 1991 | Vieskan Uimarit | 36.30 | 1:15.56 | |||||
34 | Emilia Käkelä | 1994 | Oulun Uimaseura | 36.25 | 1:15.78 | |||||
35 | Jenni Holappa | 1996 | Oulun Uimaseura | 35.12 | 1:16.10 | |||||
36 | Noora Luttinen | 1995 | Iisalmen Uimarit | 36.42 | 1:16.77 | |||||
37 | Jutta Lind | 1994 | Swimming Club Rovaniemi | 36.77 | 1:17.62 | |||||
38 | Hanna-Riikka Miettunen | 1989 | Kemin Työväen Uimarit | 37.79 | 1:17.85 | |||||
39 | Linnea Ylönen | 1995 | Oulun Lohet | 37.53 | 1:18.08 | |||||
40 | Elisabet Backman | 1995 | Oulun Uimaseura | 36.97 | 1:18.40 | |||||
41 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 36.42 | 1:18.49 | |||||
42 | Oona Kerttula | 1996 | Oulun Uimaseura | 37.47 | 1:18.50 | |||||
43 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 38.82 | 1:18.67 | |||||
44 | Katariina Konu | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 37.88 | 1:18.91 | |||||
45 | Milla Mämmi | 1993 | Oulun Uimaseura | 36.25 | 1:18.96 | |||||
46 | Hanna Väliaho | 1993 | Oulun Uimaseura | 38.05 | 1:19.31 | |||||
47 | Henna Koistinen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 37.58 | 1:19.64 | |||||
48 | Heljä Oja | 1993 | Nivalan Saukot | 38.20 | 1:19.84 | |||||
49 | Janika Salo | 1995 | Haukiputaan Heitto | 37.97 | 1:20.00 | |||||
50 | Erika Kampman | 1995 | Kuhmon Kiva | 36.62 | 1:20.01 | |||||
51 | Roosa Kurttila | 1995 | Oulun Uimaseura | 38.47 | 1:20.58 | |||||
52 | Roosa Kontiokari | 1995 | Oulun Uimaseura | 38.97 | 1:21.21 | |||||
53 | Emma Kurttila | 1994 | Oulun Uimaseura | 38.67 | 1:21.25 | |||||
54 | Mari Mäkynen | 1994 | Kemin Uimaseura | 38.29 | 1:21.44 | |||||
55 | Emilia Määttälä | 1996 | Oulun Uimaseura | 40.65 | 1:21.74 | |||||
56 | Sanni Siurua | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 39.89 | 1:21.76 | |||||
57 | Lotta Pelkonen | 1995 | Haukiputaan Heitto | 39.15 | 1:22.03 | |||||
58 | Riikka Kainu | 1995 | Kokkolan Uimaseura | 38.69 | 1:23.22 | |||||
59 | Johanna Vierimaa | 1994 | Nivalan Saukot | 39.37 | 1:23.71 | |||||
60 | Emilia Satta | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 41.26 | 1:23.86 | |||||
61 | Hanna-Reetta Kuosmanen | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 40.96 | 1:25.27 | |||||
62 | Jenni Pelkonen | 1994 | Oulun Uimaseura | 39.99 | 1:25.50 | |||||
63 | Vilma Leppänen | 1995 | Oulun Uimaseura | 40.49 | 1:25.53 | |||||
64 | Helka-Maria Pehkonen | 1995 | Oulun Lohet | 41.17 | 1:25.97 | |||||
65 | Evita Riuttanen | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 40.81 | 1:26.05 | |||||
66 | Wilma Kiviaho | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 41.48 | 1:26.75 | |||||
67 | Silja Siponen | 1997 | Oulun Uimaseura | 42.70 | 1:26.95 | |||||
68 | Rosa Sahlström | 1997 | Iisalmen Uimarit | 41.76 | 1:27.03 | |||||
69 | Katja Mikkonen | 1995 | Kuhmon Kiva | 41.53 | 1:27.61 | |||||
70 | Essi Fali | 1994 | Oulun Lohet | 42.03 | 1:28.12 | |||||
71 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 43.32 | 1:29.77 | |||||
72 | Essi Karjalainen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 1:30.68 | ||||||
73 | Venla Niemelä | 1999 | Swimming Club Rovaniemi | 44.28 | 1:31.65 | |||||
74 | Elina Rauvala | 1998 | Oulun Uimaseura | 42.72 | 1:31.76 | |||||
75 | Vilma Ekholm | 1997 | Iisalmen Uimarit | 44.31 | 1:31.88 | |||||
76 | Hanna-Kaisa Metsävainio | 1997 | Oulun Uimaseura | 42.11 | 1:32.69 | |||||
77 | Tea Rytkönen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 45.55 | 1:33.65 | |||||
78 | Veera Petäsnoro | 1995 | Oulun Lohet | 45.36 | 1:33.75 | |||||
79 | Veera Antila | 1997 | Oulun Lohet | 46.64 | 1:34.12 | |||||
80 | Riina-Kaisa Autti | 1998 | Oulun Uimaseura | 43.64 | 1:34.37 | |||||
81 | Tiia Järvenpää | 1994 | Oulun Lohet | 46.37 | 1:35.21 | |||||
82 | Annika Immonen | 1997 | Oulun Uimaseura | 44.64 | 1:35.34 | |||||
83 | Milja Mehtonen | 1998 | Iisalmen Uimarit | 46.93 | 1:35.56 | |||||
84 | Essi Vilmilä | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 45.42 | 1:35.66 | |||||
85 | Jemina Pesonen | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 47.11 | 1:36.38 | |||||
86 | Riikka Heikkilä | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 45.07 | 1:36.81 | |||||
87 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uimaseura | 45.90 | 1:36.89 | |||||
88 | Anne Immonen | 1997 | Oulun Lohet | 46.11 | 1:37.02 | |||||
89 | Lotta Heikkinen | 1998 | Oulun Uimaseura | 46.33 | 1:38.08 | |||||
90 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uimaseura | 47.72 | 1:38.50 | |||||
91 | Ella Karjalainen | 1999 | Oulun Uimarit 73 | 49.20 | 1:41.63 | |||||
92 | Veera Hartikainen | 1996 | Oulun Lohet | 48.13 | 1:43.74 | |||||
93 | Minna Anttonen | 1995 | Oulun Lohet | 51.35 | 1:45.22 | |||||
94 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | Oulun Lohet | 52.42 | 1:51.41 | |||||
- | Anna Rantapelkonen | 1997 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Anniina Pavas | 1994 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:07 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 22, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Antti Salmela | 1990 | Kemin Työväen Uimarit | 28.20 | 56.34 | |||||
2 | Aku Venhola | 1990 | Oulun Lohet | 28.22 | 57.76 | |||||
3 | Tuukka Aalto | 1988 | Kemin Uimaseura | 27.91 | 58.07 | |||||
4 | Elias Anttila | 1994 | Oulun Uimaseura | 28.73 | 59.87 | |||||
5 | Jaakko Mattila | 1994 | Oulun Uimaseura | 28.88 | 1:00.56 | |||||
6 | Teemu Hartikainen | 1993 | Kemin Uimaseura | 29.61 | 1:00.75 | |||||
7 | Mika Virsu | 1990 | Oulun Lohet | 28.58 | 1:00.78 | |||||
8 | Tomas Norrena | 1992 | Oulun Uimaseura | 29.34 | 1:00.91 | |||||
9 | Tomi Leppälä | 1994 | Kemin Uimaseura | 29.13 | 1:01.10 | |||||
10 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | Oulun Uimaseura | 29.86 | 1:01.35 | |||||
11 | Tomi Lammassaari | 1995 | Oulun Uimaseura | 31.07 | 1:04.09 | |||||
12 | Ismo Koivisto | 1993 | Kemin Uimaseura | 30.80 | 1:04.26 | |||||
13 | Saveli Valjakka | 1993 | Oulun Uimaseura | 30.56 | 1:04.84 | |||||
14 | Juho Kosonen | 1994 | Oulun Uimaseura | 31.58 | 1:05.12 | |||||
15 | Aleksi Kokko | 1994 | Oulun Uimaseura | 31.54 | 1:05.77 | |||||
16 | Janne Tampio | 1993 | Kuhmon Kiva | 32.61 | 1:06.75 | |||||
17 | Matias Tervala | 1993 | Oulun Uimaseura | 32.04 | 1:06.84 | |||||
18 | Miika Kiuttu | 1993 | Oulun Uimaseura | 32.60 | 1:07.69 | |||||
19 | Simo Väisänen | 1994 | Kempeleen Pyrintö | 32.22 | 1:07.89 | |||||
20 | Mika Hautamäki | 1992 | Oulun Uimaseura | 32.40 | 1:08.48 | |||||
21 | Markus Määttälä | 1993 | Oulun Uimarit 73 | 32.94 | 1:08.93 | |||||
22 | Henri Hartikainen | 1995 | Kemin Uimaseura | 34.30 | 1:10.43 | |||||
23 | Jaakko Ervasti | 1995 | Oulun Uimaseura | 34.87 | 1:11.25 | |||||
24 | Lauri Joki | 1993 | Oulun Uimarit 73 | 34.29 | 1:12.34 | |||||
25 | Anssi Hätälä | 1994 | Oulun Lohet | 35.24 | 1:12.93 | |||||
26 | Harri Mustonen | 1993 | Oulun Uimaseura | 34.29 | 1:13.41 | |||||
27 | Leo Jämsä | 1994 | Oulun Uimaseura | 35.30 | 1:14.49 | |||||
28 | Petri Lampela | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 35.24 | 1:14.59 | |||||
29 | Onni Pikkuaho | 1993 | Oulun Uimaseura | 35.91 | 1:15.58 | |||||
30 | Yuangi Shan | 1995 | Oulun Lohet | 35.53 | 1:15.75 | |||||
31 | Toni Juntunen | 1994 | Oulun Lohet | 35.23 | 1:16.52 | |||||
32 | Benjamin Paloniemi | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 37.34 | 1:18.26 | |||||
33 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 37.29 | 1:19.71 | |||||
34 | Joni Epäilys | 1995 | Kempeleen Pyrintö | 38.46 | 1:20.88 | |||||
35 | Mikko Hautamäki | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 37.47 | 1:21.53 | |||||
36 | Tuomas Lohiniva | 1997 | Oulun Uimaseura | 41.03 | 1:22.80 | |||||
37 | Jesse Pirnes | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 40.54 | 1:27.37 | |||||
38 | Johannes Jyrkkä | 1995 | Oulun Lohet | 40.85 | 1:27.44 | |||||
39 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 42.80 | 1:30.21 | |||||
40 | Aram Kalliorinne | 1995 | Oulun Lohet | 42.62 | 1:31.54 | |||||
41 | Lauri Lahdenperä | 1994 | Oulun Lohet | 42.75 | 1:32.04 | |||||
42 | Antti Toppinen | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 43.84 | 1:33.31 | |||||
43 | Roope Korhonen | 1997 | Oulun Uimaseura | 50.24 | 1:47.66 | |||||
- | Joonas Jäppinen | 1993 | Oulun Uimarit 73 | DNS | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:32 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 23, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Pia Sonntag | 1992 | Kemin Uimaseura | 1:13.20 | 2:33.96 | 3:52.81 | 5:09.07 | |||
2 | Emma Huhta | 1992 | Oulun Uimaseura | 1:12.85 | 2:33.53 | 3:53.71 | 5:11.98 | |||
3 | Tiia Takalo | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 1:14.01 | 2:35.23 | 3:57.58 | 5:19.62 | |||
4 | Linne Kulju | 1994 | Kemin Uimaseura | 1:18.55 | 2:44.68 | 4:08.82 | 5:28.09 | |||
5 | Hanna Koivisto | 1994 | Kemin Uimaseura | 1:18.54 | 2:43.46 | 4:09.33 | 5:28.15 | |||
6 | Oona Väärni | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 1:18.45 | 2:46.26 | 4:13.92 | 5:39.41 | |||
7 | Siiri-Liisa Rissanen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 1:20.46 | 2:49.16 | 4:18.95 | 5:43.00 | |||
8 | Juulia Aksila | 1996 | Kemin Uimaseura | 1:22.45 | 2:52.70 | 4:22.89 | 5:50.46 | |||
9 | Elina Kettunen | 1994 | Oulun Uimaseura | 1:20.25 | 2:51.68 | 4:23.03 | 5:51.13 | |||
10 | Roosa Still | 1996 | Oulun Uimaseura | 1:25.23 | 2:59.10 | 4:33.74 | 6:03.41 | |||
11 | Salla Suvanne | 1992 | Kempeleen Pyrintö | 1:23.86 | 2:56.95 | 4:31.93 | 6:05.71 | |||
12 | Miia Tattari | 1996 | Kokkolan Uimaseura | 1:28.11 | 3:06.30 | 4:44.94 | 6:19.52 | |||
13 | Janika Utriainen | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 1:31.23 | 3:15.57 | 5:00.57 | 6:42.16 | |||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:33 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 24, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Sami Säilynkangas | 1991 | Oulun Uimaseura | 1:06.91 | 2:19.14 | 3:33.47 | 4:46.11 | |||
2 | Tommi Kujala | 1992 | Oulun Uimaseura | 1:07.64 | 2:21.22 | 3:36.47 | 4:47.92 | |||
3 | Saku Veijola | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 1:23.23 | 2:53.37 | 4:22.76 | 5:47.57 | |||
4 | Ville Hautamäki | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 1:22.03 | 2:53.32 | 4:23.48 | 5:48.19 | |||
5 | Juhani Lohiniva | 1995 | Oulun Uimaseura | 1:24.73 | 3:03.82 | 4:46.81 | 6:27.39 | |||
- | Jere Kokko | 1995 | Haukiputaan Heitto | DNS | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:42 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Linda Laihorinne | 1984 | Oulun Uimaseura | 28.40 | ||||||
2 | Katri Säntti | 1988 | Oulun Uimaseura | 29.41 | ||||||
3 | Suvi Viinamäki | 1993 | Kemin Työväen Uimarit | 33.41 | ||||||
4 | Marjukka Pulkkinen | 1982 | Kuhmon Kiva | 34.42 | ||||||
5 | Kati Salopuro | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 34.67 | ||||||
6 | Amanda Fingerroos | 1993 | Oulun Lohet | 35.14 | ||||||
7 | Silja Känsäkoski | 1997 | Oulun Uimaseura | 35.23 | ||||||
8 | Anna Karjalainen | 1994 | Oulun Uimaseura | 36.92 | ||||||
9 | Jenni Karjalainen | 1995 | Oulun Uimaseura | 36.95 | ||||||
10 | Tuija Väyrynen | 1995 | Oulun Uimaseura | 37.19 | ||||||
11 | Johanna Pelkonen | 1992 | Oulun Uimaseura | 38.18 | ||||||
12 | Hanna-Riikka Miettunen | 1989 | Kemin Työväen Uimarit | 38.54 | ||||||
13 | Katariina Konu | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 38.99 | ||||||
14 | Lea Alioravainen | 1993 | Oulun Uimaseura | 39.49 | ||||||
15 | Paula Kallinen | 1997 | Oulun Lohet | 39.89 | ||||||
16 | Elina Karjalainen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 40.44 | ||||||
16 | Julia Ylihannu | 1997 | Oulun Uimaseura | 40.44 | ||||||
18 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 40.73 | ||||||
19 | Susanna Saloranta | 1994 | Haukiputaan Heitto | 40.76 | ||||||
20 | Iida Junnila | 1995 | Oulun Uimaseura | 40.79 | ||||||
21 | Alina Pihlajaniemi | 1995 | Nivalan Saukot | 41.46 | ||||||
22 | Alina Juutinen | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 41.61 | ||||||
23 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 42.02 | ||||||
24 | Minttu Helin | 1997 | Kempeleen Pyrintö | 42.52 | ||||||
25 | Wilma Kiviaho | 1998 | Kempeleen Pyrintö | 42.82 | ||||||
26 | Oona-Maria Kivistö | 1993 | Oulun Lohet | 43.47 | ||||||
27 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 43.51 | ||||||
28 | Noora Nyman | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 44.17 | ||||||
29 | Maria Wimmer | 1997 | Oulun Lohet | 44.30 | ||||||
30 | Jutta Lind | 1994 | Swimming Club Rovaniemi | 45.42 | ||||||
31 | Anna Röytiö | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 45.43 | ||||||
32 | Evita Riuttanen | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 46.80 | ||||||
33 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uimaseura | 47.23 | ||||||
34 | Salla Talus | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 48.78 | ||||||
35 | Essi Vilmilä | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 49.96 | ||||||
36 | Tea Rytkönen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 50.18 | ||||||
37 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 51.00 | ||||||
38 | Elisa Satta | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 51.71 | ||||||
39 | Milja Mehtonen | 1998 | Iisalmen Uimarit | 53.64 | ||||||
40 | Essi Karjalainen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 54.31 | ||||||
41 | Reetta Kantola | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 54.51 | ||||||
42 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uimaseura | 54.56 | ||||||
43 | Ella Karjalainen | 1999 | Oulun Uimarit 73 | 55.18 | ||||||
44 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 55.92 | ||||||
45 | Jutta Pulkkinen | 1997 | Kemin Uimaseura | 56.42 | ||||||
46 | Anne Immonen | 1997 | Oulun Lohet | 57.74 | ||||||
47 | Reetta Karjalainen | 1999 | Oulun Uimaseura | 59.86 | ||||||
48 | Erica Virkkula | 1999 | Oulun Uimaseura | 1:04.25 | ||||||
49 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uimarit 73 | 1:06.07 | ||||||
- | Aino Rokkonen | 1997 | Kemin Uimaseura | DNS | ||||||
- | Essi Virkkula | 1997 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Satu Nurro | 1992 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Mila Mettovaara | 1993 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Jutta Kyllönen | 1998 | Oulun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden käännös | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:42 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kasperi Norismaa | 1990 | Joensuun Uimaseura | 27.26 | ||||||
2 | Elias Jämsä | 1990 | Oulun Uimaseura | 27.46 | ||||||
3 | Ilkka Vilppola | 1989 | Oulun Uimaseura | 27.57 | ||||||
4 | Joonas Sihvonen | 1989 | Oulun Uimaseura | 27.83 | ||||||
5 | Perttu Hettula | 1991 | Oulun Uimaseura | 28.13 | ||||||
6 | Reijo Orvola | 1991 | Oulun Uimaseura | 28.40 | ||||||
7 | Antti Salmela | 1990 | Kemin Työväen Uimarit | 28.69 | ||||||
8 | Mika Virsu | 1990 | Oulun Lohet | 29.18 | ||||||
9 | Lauri Kauhanen | 1993 | Oulun Uimaseura | 29.31 | ||||||
10 | Aapo Hettula | 1993 | Oulun Uimaseura | 29.42 | ||||||
11 | Juho Tuovinen | 1992 | Kempeleen Pyrintö | 29.58 | ||||||
12 | Ville Halonen | 1994 | Oulun Uimaseura | 30.17 | ||||||
13 | Esa-Pekka Ahokas | 1994 | Oulun Uimaseura | 30.32 | ||||||
14 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | Oulun Uimaseura | 32.50 | ||||||
15 | Arttu Alakulju | 1990 | Oulun Uimaseura | 33.76 | ||||||
16 | Valtteri Viitanen | 1993 | Tornion Uimaseura | 33.92 | ||||||
17 | Janne Tampio | 1993 | Kuhmon Kiva | 34.64 | ||||||
18 | Miika Kiuttu | 1993 | Oulun Uimaseura | 34.93 | ||||||
19 | Lauri Joki | 1993 | Oulun Uimarit 73 | 36.21 | ||||||
20 | Ánde Sorvisto | 1994 | Tornion Uimaseura | 36.28 | ||||||
21 | Petja Hettula | 1994 | Oulun Uimaseura | 38.77 | ||||||
22 | Ville Hautamäki | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 39.28 | ||||||
23 | Benjamin Paloniemi | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 39.51 | ||||||
24 | Benjamin Asplund | 1996 | Kokkolan Uimaseura | 40.08 | ||||||
25 | Tuomas Laitala | 1995 | Nivalan Saukot | 40.18 | ||||||
26 | Niko Blankenstein | 1996 | Oulun Lohet | 40.98 | ||||||
27 | Antti Kiviaho | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 42.34 | ||||||
28 | Julius Norrena | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 46.82 | ||||||
29 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uimaseura | 48.38 | ||||||
30 | Olli Naarala | 1998 | Oulun Uimaseura | 51.92 | ||||||
30 | Samuli Skarp | 1996 | Haukiputaan Heitto | 51.92 | ||||||
32 | Antti Toppinen | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 54.06 | ||||||
33 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 54.10 | ||||||
34 | Sakari Paavola | 1999 | Iisalmen Uimarit | 54.55 | ||||||
35 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 55.39 | ||||||
36 | Juho Röytiö | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 58.25 | ||||||
37 | Valtteri Lieto | 1999 | Oulun Uimaseura | 59.30 | ||||||
38 | Niklas Halonen | 1998 | Iisalmen Uimarit | 1:07.21 | ||||||
39 | Anssi Bwalya | 1996 | Oulun Lohet | 1:13.11 | ||||||
- | Tuukka Korpela | 1990 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Joonas Jäppinen | 1993 | Oulun Uimarit 73 | DNS | ||||||
- | Tommi Väyrynen | 1996 | Oulun Uimaseura | DNF | ||||||
- | Jesse Pirnes | 1997 | Oulun Uimarit 73 | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikainen käsien liike | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:13 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 27, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Henna Urpunen | 1992 | Kemin Uimaseura | 1:21.66 | ||||||
2 | Sofia Risteelä | 1993 | Oulun Uimaseura | 1:24.10 | ||||||
3 | Hanna Järvenpää | 1991 | Vieskan Uimarit | 1:24.82 | ||||||
4 | Riina-Maria Kemppainen | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 1:24.89 | ||||||
5 | Eerika Koivunen | 1994 | Oulun Uimaseura | 1:26.28 | ||||||
6 | Reetta Niinimäki | 1992 | Oulun Uimaseura | 1:29.10 | ||||||
7 | Sini Sariola | 1996 | Iisalmen Uimarit | 1:30.01 | ||||||
8 | Sofia Känsäkoski | 1994 | Oulun Uimaseura | 42.63 | 1:30.18 | |||||
9 | Susanna Nurmi | 1994 | Kemin Uimaseura | 43.32 | 1:30.29 | |||||
9 | Iiris Ukkola | 1994 | Muhoksen Voitto | 42.68 | 1:30.29 | |||||
11 | Saara Kettunen | 1992 | Oulun Uimaseura | 43.20 | 1:30.86 | |||||
12 | Ida Ijäs | 1996 | Oulun Uimaseura | 43.87 | 1:30.92 | |||||
13 | Emilia Markkanen | 1995 | Oulun Uimaseura | 43.70 | 1:31.00 | |||||
14 | Jessica Vahtola | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 44.77 | 1:31.89 | |||||
15 | Saara Kallinen | 1995 | Oulun Uimaseura | 45.39 | 1:31.96 | |||||
16 | Noora Jänkälä | 1992 | Kemin Uimaseura | 44.70 | 1:32.17 | |||||
17 | Aino Erkinaro | 1995 | Oulun Uimaseura | 44.25 | 1:32.83 | |||||
18 | Oona Laukkanen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 44.17 | 1:33.27 | |||||
19 | Taru Kulmakka | 1994 | Kemin Uimaseura | 45.67 | 1:33.44 | |||||
20 | Roosa Miettunen | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 44.60 | 1:33.54 | |||||
21 | Mira Ylikärppä | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 45.13 | 1:34.41 | |||||
22 | Iris Huhtaniska | 1994 | Kempeleen Pyrintö | 45.68 | 1:34.52 | |||||
23 | Erika Niemelä | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 45.55 | 1:34.98 | |||||
24 | Aino Kantola | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 46.54 | 1:34.99 | |||||
25 | Ella Siika-Aho | 1996 | Oulun Lohet | 44.73 | 1:35.22 | |||||
26 | Emilia Nylund | 1995 | Oulun Uimaseura | 45.95 | 1:35.59 | |||||
27 | Hanna Väliaho | 1993 | Oulun Uimaseura | 46.73 | 1:35.86 | |||||
28 | Janika Utriainen | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 46.46 | 1:36.56 | |||||
29 | Emilia Käkelä | 1994 | Oulun Uimaseura | 45.42 | 1:36.67 | |||||
30 | Oona Väärni | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 46.13 | 1:36.78 | |||||
31 | Laura Järvelä | 1995 | Oulun Uimaseura | 47.15 | 1:37.83 | |||||
32 | Marjo Hiltunen | 1997 | Kemin Uimaseura | 48.57 | 1:38.12 | |||||
33 | Petra Helin | 1993 | Kempeleen Pyrintö | 47.25 | 1:38.25 | |||||
34 | Sonja Rajakangas | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 45.97 | 1:38.41 | |||||
35 | Lotta Pelkonen | 1995 | Haukiputaan Heitto | 1:38.61 | 1:38.61 | |||||
36 | Mari Mäkynen | 1994 | Kemin Uimaseura | 1:38.95 | ||||||
37 | Siiri Karvosenoja | 1997 | Oulun Lohet | 48.34 | 1:40.28 | |||||
38 | Roosa Kurttila | 1995 | Oulun Uimaseura | 49.13 | 1:40.30 | |||||
39 | Lilja Jämsä | 1996 | Oulun Uimaseura | 48.78 | 1:40.58 | |||||
40 | Janika Salo | 1995 | Haukiputaan Heitto | 48.84 | 1:40.95 | |||||
41 | Milla Lackman | 1997 | Oulun Lohet | 49.18 | 1:41.31 | |||||
42 | Emma Kurttila | 1994 | Oulun Uimaseura | 48.91 | 1:42.27 | |||||
43 | Elisabet Backman | 1995 | Oulun Uimaseura | 48.15 | 1:43.23 | |||||
44 | Ida Hagelberg | 1995 | Oulun Uimaseura | 48.41 | 1:43.25 | |||||
45 | Pia Lampela | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 1:43.64 | 1:43.64 | |||||
46 | Riikka Kainu | 1995 | Kokkolan Uimaseura | 49.60 | 1:43.70 | |||||
47 | Tiia Kynsilehto | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 49.10 | 1:44.09 | |||||
48 | Titta Lotvonen | 1997 | Oulun Lohet | 50.10 | 1:44.25 | |||||
49 | Oona Kerttula | 1996 | Oulun Uimaseura | 51.62 | 1:44.34 | |||||
50 | Roosa Kontiokari | 1995 | Oulun Uimaseura | 49.42 | 1:44.69 | |||||
51 | Emilia Määttälä | 1996 | Oulun Uimaseura | 50.85 | 1:45.00 | |||||
52 | Sanni Siurua | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 52.44 | 1:45.88 | |||||
53 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 50.96 | 1:46.88 | |||||
54 | Johanna Vierimaa | 1994 | Nivalan Saukot | 50.20 | 1:47.62 | |||||
55 | Emilia Satta | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 52.73 | 1:48.70 | |||||
56 | Julia Kaarela | 1996 | Oulun Lohet | 1:49.62 | 1:49.62 | |||||
57 | Essi Fali | 1994 | Oulun Lohet | 51.62 | 1:49.82 | |||||
58 | Hanna-Reetta Kuosmanen | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 52.70 | 1:49.93 | |||||
59 | Miia Rautio | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 53.70 | 1:51.01 | |||||
60 | Saara Väänänen | 1997 | Oulun Lohet | 55.68 | 1:51.11 | |||||
61 | Helka-Maria Pehkonen | 1995 | Oulun Lohet | 54.82 | 1:51.18 | |||||
61 | Jatta Bergman | 1997 | Oulun Lohet | 53.24 | 1:51.18 | |||||
63 | Veera Antila | 1997 | Oulun Lohet | 54.01 | 1:51.85 | |||||
64 | Reetta Pahkala | 1997 | Oulun Lohet | 54.35 | 1:52.93 | |||||
65 | Maria Kariniemi | 1998 | Oulun Uimaseura | 54.96 | 1:54.92 | |||||
66 | Erika Kampman | 1995 | Kuhmon Kiva | 55.72 | 1:55.57 | |||||
67 | Katja Mikkonen | 1995 | Kuhmon Kiva | 54.71 | 1:55.94 | |||||
68 | Veera Hartikainen | 1996 | Oulun Lohet | 57.37 | 1:58.78 | |||||
69 | Riina-Kaisa Autti | 1998 | Oulun Uimaseura | 55.98 | 1:59.71 | |||||
70 | Veera Petäsnoro | 1995 | Oulun Lohet | 57.92 | 1:59.86 | |||||
71 | Essi Vilmilä | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 1:00.63 | 2:03.15 | |||||
72 | Minna Anttonen | 1995 | Oulun Lohet | 2:04.10 | 2:04.10 | |||||
73 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uimaseura | 2:06.03 | 2:06.03 | |||||
74 | Anna Kortessalo | 1997 | Oulun Uimaseura | 59.97 | 2:06.14 | |||||
75 | Laura Mikkonen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 2:11.13 | 2:11.13 | |||||
76 | Laura-Elina Kuosmanen | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 2:12.46 | 2:12.46 | |||||
77 | Katri Murtomäki | 1997 | Kemin Työväen Uimarit | 1:07.17 | 2:27.37 | |||||
- | Satu Nurro | 1992 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:32 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Iisakki Ratilainen | 1986 | Joensuun Uimaseura | 29.83 | 1:03.93 | |||||
2 | Sami Aaltomaa | 1992 | Kempeleen Pyrintö | 34.14 | 1:13.72 | |||||
3 | Henri Hurskainen | 1991 | Oulun Lohet | 35.01 | 1:14.38 | |||||
4 | Arttu Erkinaro | 1992 | Oulun Uimaseura | 37.07 | 1:19.48 | |||||
5 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | Kemin Uimaseura | 37.89 | 1:20.05 | |||||
6 | Aleksi Kokko | 1994 | Oulun Uimaseura | 38.91 | 1:24.22 | |||||
7 | Elias Anttila | 1994 | Oulun Uimaseura | 41.43 | 1:24.33 | |||||
8 | Matias Tervala | 1993 | Oulun Uimaseura | 41.34 | 1:24.70 | |||||
9 | Joel Huovinen | 1993 | Oulun Uimaseura | 40.02 | 1:25.80 | |||||
10 | Mika Hautamäki | 1992 | Oulun Uimaseura | 41.70 | 1:27.19 | |||||
11 | Markus Määttälä | 1993 | Oulun Uimarit 73 | 42.38 | 1:27.39 | |||||
12 | Vladimir Brodski | 1946 | Kajaanin Uimaseura | 44.33 | 1:28.76 | |||||
13 | Juho Kosonen | 1994 | Oulun Uimaseura | 43.03 | 1:29.11 | |||||
14 | Topi Hämäläinen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 42.04 | 1:29.79 | |||||
15 | Karri Hurskainen | 1995 | Oulun Lohet | 44.34 | 1:30.68 | |||||
16 | Ville Uusitalo | 1993 | Nivalan Saukot | 44.54 | 1:32.49 | |||||
17 | Anssi Hätälä | 1994 | Oulun Lohet | 44.41 | 1:34.72 | |||||
18 | Mikko Laurila | 1994 | Oulun Uimaseura | 45.88 | 1:36.60 | |||||
19 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | Kemin Uimaseura | 45.78 | 1:36.79 | |||||
20 | Jani Kettunen | 1994 | Oulun Uimaseura | 46.79 | 1:37.36 | |||||
21 | Yuangi Shan | 1995 | Oulun Lohet | 45.49 | 1:37.50 | |||||
22 | Onni Pikkuaho | 1993 | Oulun Uimaseura | 46.55 | 1:38.32 | |||||
23 | Leo Jämsä | 1994 | Oulun Uimaseura | 45.81 | 1:38.78 | |||||
24 | Mikko Hautamäki | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 49.67 | 1:41.65 | |||||
25 | Juhani Lohiniva | 1995 | Oulun Uimaseura | 50.98 | 1:43.31 | |||||
26 | Roope Lappalainen | 1996 | Oulun Lohet | 52.00 | 1:47.74 | |||||
27 | Mikael Karvonen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 52.27 | 1:48.10 | |||||
28 | Tuomas Lohiniva | 1997 | Oulun Uimaseura | 53.58 | 1:48.16 | |||||
29 | Kimmo Viinamäki | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 53.37 | 1:50.40 | |||||
30 | Roope Korhonen | 1997 | Oulun Uimaseura | 52.98 | 1:51.72 | |||||
31 | Markus Kuismin | 1997 | Oulun Lohet | 51.29 | 1:52.23 | |||||
32 | Arttu Koskenniemi | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 54.58 | 1:54.69 | |||||
33 | Teemu Halonen | 1995 | Oulun Uimaseura | 59.07 | 1:59.28 | |||||
34 | Joni Epäilys | 1995 | Kempeleen Pyrintö | 54.32 | 2:00.29 | |||||
35 | Johannes Jyrkkä | 1995 | Oulun Lohet | 57.02 | 2:01.05 | |||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:20 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 29, 10x50 VUV, Loppukilpailut 0 vuosi ja vanhempi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ous 7 | 1900 | Oulun Uimaseura | 4:32.41 | ||||||
Katri Säntti | 1988 | 28.52 | 28.52 | |||||||
Tommi Kujala | 1992 | 26.54 | 55.06 | |||||||
Tiina Savola | 1986 | 27.42 | 1:22.48 | |||||||
Miikka Reunamäki | 1993 | 26.39 | 1:48.87 | |||||||
Kristina Heikkinen | 1982 | 56.25 | 2:45.12 | |||||||
Sami Säilynkangas | 1991 | 29.58 | 3:14.70 | |||||||
Henna Virtanen | 1989 | 25.32 | 3:40.02 | |||||||
Elias Jämsä | 1990 | |||||||||
Linda Laihorinne | 1984 | 4:07.08 | 4:07.08 | |||||||
Joonas Sihvonen | 1989 | 25.33 | 4:32.41 | |||||||
2 | Ous 2 | 1900 | Oulun Uimaseura | 4:50.39 | ||||||
Reijo Orvola | 1991 | 26.00 | 26.00 | |||||||
Jaakko Mattila | 1994 | 27.97 | 53.97 | |||||||
Elina Kontio | 1989 | 27.63 | 1:21.60 | |||||||
Eerika Koivunen | 1994 | 30.62 | 1:52.22 | |||||||
Juho Kosonen | 1994 | |||||||||
Laura Järvelä | 1995 | 2:53.95 | 2:53.95 | |||||||
Niina Lammassaari | 1992 | 30.45 | 3:24.40 | |||||||
Emma Huhta | 1992 | 30.05 | 3:54.45 | |||||||
Aleksi Hiekkataipale | 1993 | 27.63 | 4:22.08 | |||||||
Tomi Lammassaari | 1995 | 28.31 | 4:50.39 | |||||||
3 | Kem Us 1 | 1900 | Kemin Uimaseura | 4:54.38 | ||||||
Tomi Leppälä | 1994 | 27.62 | 27.62 | |||||||
Pia Sonntag | 1992 | 31.53 | 59.15 | |||||||
Henna Urpunen | 1992 | 32.08 | 1:31.23 | |||||||
Juha-Pekka Alapartanen | 1987 | 26.76 | 1:57.99 | |||||||
Noora Jänkälä | 1992 | 32.50 | 2:30.49 | |||||||
Hanna Koivisto | 1994 | 31.91 | 3:02.40 | |||||||
Juho-Eetu Hakso | 1993 | 28.01 | 3:30.41 | |||||||
Riina Mäkikangas | 1994 | 30.34 | 4:00.75 | |||||||
Teemu Hartikainen | 1993 | 27.95 | 4:28.70 | |||||||
Tuukka Aalto | 1988 | 25.68 | 4:54.38 | |||||||
4 | Ous 5 | 1900 | Oulun Uimaseura | 5:00.13 | ||||||
Tuomas Järvelä | 1994 | 28.01 | 28.01 | |||||||
Saara Kallinen | 1995 | 32.58 | 1:00.59 | |||||||
Esa-Pekka Ahokas | 1994 | 28.16 | 1:28.75 | |||||||
Emilia Markkanen | 1995 | 32.00 | 2:00.75 | |||||||
Elias Anttila | 1994 | 27.53 | 2:28.28 | |||||||
Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 32.81 | 3:01.09 | |||||||
Ville Halonen | 1994 | 28.82 | 3:29.91 | |||||||
Sofia Känsäkoski | 1994 | 30.33 | 4:00.24 | |||||||
Saveli Valjakka | 1993 | |||||||||
Reetta Niinimäki | 1992 | 5:00.13 | 5:00.13 | |||||||
5 | Oulo 1 | 1900 | Oulun Lohet | 5:09.21 | ||||||
Mika Virsu | 1990 | 27.05 | 27.05 | |||||||
Amanda Fingerroos | 1993 | 34.63 | 1:01.68 | |||||||
Karri Hurskainen | 1995 | 31.98 | 1:33.66 | |||||||
Siiri Karvosenoja | 1997 | 36.10 | 2:09.76 | |||||||
Henri Hurskainen | 1991 | 27.47 | 2:37.23 | |||||||
Paula Kallinen | 1997 | 34.34 | 3:11.57 | |||||||
Jasu Anttila | 1990 | 27.28 | 3:38.85 | |||||||
Ella Siika-Aho | 1996 | 33.91 | 4:12.76 | |||||||
Vilma Haarala | 1993 | 30.65 | 4:43.41 | |||||||
Aku Venhola | 1990 | 25.80 | 5:09.21 | |||||||
6 | Kem Us 2 | 1900 | Kemin Uimaseura | 5:20.31 | ||||||
Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Susanna Nurmi | 1994 | 32.83 | 1:04.46 | |||||||
Taru Kulmakka | 1994 | 33.82 | 1:38.28 | |||||||
Tuomas Suomalainen | 1988 | 29.11 | 2:07.39 | |||||||
Henri Hartikainen | 1995 | 31.26 | 2:38.65 | |||||||
Juulia Aksila | 1996 | 33.91 | 3:12.56 | |||||||
Mari Mäkynen | 1994 | 37.24 | 3:49.80 | |||||||
Linne Kulju | 1994 | 32.78 | 4:22.58 | |||||||
Ismo Koivisto | 1993 | 29.81 | 4:52.39 | |||||||
Jere Urpunen | 1993 | 27.92 | 5:20.31 | |||||||
7 | Ou-73 1 | 1900 | Oulun Uimarit 73 | 5:30.40 | ||||||
Markus Määttälä | 1993 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Milla Alavuotunki | 1996 | 36.29 | 1:08.03 | |||||||
Topi Hämäläinen | 1995 | 32.49 | 1:40.52 | |||||||
Merja Miesmaa | 1994 | 33.28 | 2:13.80 | |||||||
Jussi Anttila | 1989 | 29.89 | 2:43.69 | |||||||
Sanna Miesmaa | 1995 | 31.12 | 3:14.81 | |||||||
Jonne Anttila | 1989 | 31.70 | 3:46.51 | |||||||
Henriikka Anttila | 1989 | 36.22 | 4:22.73 | |||||||
Lauri Joki | 1993 | 32.68 | 4:55.41 | |||||||
Tuire Pulkkinen | 1978 | 34.99 | 5:30.40 | |||||||
8 | Kemtu 1 | 1900 | Kemin Työväen Uimarit | 5:37.05 | ||||||
Hanna-Riikka Miettunen | 1989 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Riku Ylikärppä | 1998 | 38.24 | 1:13.83 | |||||||
Pia Lampela | 1994 | 34.46 | 1:48.29 | |||||||
Kimmo Viinamäki | 1995 | 35.73 | 2:24.02 | |||||||
Noora Nyman | 1996 | 33.10 | 2:57.12 | |||||||
Petri Lampela | 1996 | 31.78 | 3:28.90 | |||||||
Roosa Miettunen | 1995 | 33.03 | 4:01.93 | |||||||
Mira Ylikärppä | 1995 | 32.06 | 4:33.99 | |||||||
Suvi Lavonen | 1985 | 32.04 | 5:06.03 | |||||||
Suvi Viinamäki | 1993 | 31.02 | 5:37.05 | |||||||
9 | Ous 4 | 1900 | Oulun Uimaseura | 5:38.21 | ||||||
Sofia Risteelä | 1993 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Aino Erkinaro | 1995 | 32.48 | 1:04.89 | |||||||
Anna Karjalainen | 1994 | 33.35 | 1:38.24 | |||||||
Jenni Karjalainen | 1995 | 32.98 | 2:11.22 | |||||||
Tuija Väyrynen | 1995 | 33.45 | 2:44.67 | |||||||
Ida Hagelberg | 1995 | 37.67 | 3:22.34 | |||||||
Emilia Nylund | 1995 | 34.12 | 3:56.46 | |||||||
Sonja Svanberg | 1994 | 34.69 | 4:31.15 | |||||||
Lea Alioravainen | 1993 | |||||||||
Iida Junnila | 1995 | 5:38.21 | 5:38.21 | |||||||
10 | Ous 6 | 1900 | Oulun Uimaseura | 6:12.47 | ||||||
Tommi Väyrynen | 1996 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Ida Ijäs | 1996 | 32.61 | 1:04.34 | |||||||
Juhani Lohiniva | 1995 | 35.94 | 1:40.28 | |||||||
Roosa Still | 1996 | 1:15.38 | 2:55.66 | |||||||
Teemu Halonen | 1995 | 36.79 | 3:32.45 | |||||||
Oona Kerttula | 1996 | 38.00 | 4:10.45 | |||||||
Tuomas Lohiniva | 1997 | |||||||||
Erica Virkkula | 1999 | 5:02.78 | 5:02.78 | |||||||
Lilja Jämsä | 1996 | 34.16 | 5:36.94 | |||||||
Essi Virkkula | 1997 | 35.53 | 6:12.47 | |||||||
11 | Ou-73 2 | 1900 | Oulun Uimarit 73 | 6:15.82 | ||||||
Noora Laukkanen | 1993 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Saku Veijola | 1996 | 33.32 | 1:01.61 | |||||||
Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 39.10 | 1:40.71 | |||||||
Mikko Hautamäki | 1995 | 35.26 | 2:15.97 | |||||||
Saaga Väärni | 1999 | 42.32 | 2:58.29 | |||||||
Essi Karjalainen | 1997 | 40.20 | 3:38.49 | |||||||
Reetta Kantola | 1998 | 45.22 | 4:23.71 | |||||||
Ville Hautamäki | 1996 | 33.54 | 4:57.25 | |||||||
Ella Karjalainen | 1999 | 43.67 | 5:40.92 | |||||||
Sonja Rajakangas | 1997 | 34.90 | 6:15.82 | |||||||
- | Ous 3 | 1900 | Oulun Uimaseura | 5:15.74 | EXTRA | |||||
0 | 1:04.15 | 1:04.15 | ||||||||
0 | 30.86 | 1:35.01 | ||||||||
0 | 30.59 | 2:05.60 | ||||||||
0 | 12.10 | 2:17.70 | ||||||||
0 | 16.94 | 2:34.64 | ||||||||
0 | 34.72 | 3:09.36 | ||||||||
0 | 31.03 | 3:40.39 | ||||||||
0 | 31.13 | 4:11.52 | ||||||||
0 | 30.54 | 4:42.06 | ||||||||
0 | 33.68 | 5:15.74 | ||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |