Tulokset UGP1 och ebo sprintcup, Eslöv
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 29.33 | 1:01.56 | |||||
2 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 29.69 | 1:01.67 | |||||
3 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 30.19 | 1:02.14 | |||||
4 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 30.01 | 1:02.95 | |||||
5 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.32 | 1:03.07 | |||||
6 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.46 | 1:03.09 | |||||
7 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 30.27 | 1:03.19 | |||||
8 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 30.65 | 1:04.17 | |||||
9 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 31.35 | 1:04.83 | |||||
9 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 31.37 | 1:04.83 | |||||
11 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 31.08 | 1:04.86 | |||||
12 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 31.33 | 1:05.06 | |||||
13 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.56 | 1:06.27 | |||||
14 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 31.59 | 1:07.43 | |||||
15 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 32.56 | 1:08.97 | |||||
- | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.97 | 1:02.91 | |||||
2 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 31.40 | 1:04.47 | |||||
3 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 31.68 | 1:06.16 | |||||
4 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 31.54 | 1:06.90 | |||||
5 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 32.79 | 1:08.18 | |||||
6 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 32.42 | 1:08.90 | |||||
7 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 32.94 | 1:09.41 | |||||
8 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 34.05 | 1:11.51 | |||||
9 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.35 | 1:12.08 | |||||
9 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 34.34 | 1:12.08 | |||||
11 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 34.62 | 1:12.45 | |||||
12 | Emilia Stålhammar | 2001 | Simklubben Triton | 36.34 | 1:15.62 | |||||
13 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 37.69 | 1:16.41 | |||||
- | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 30.76 | 1:05.13 | |||||
2 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 31.87 | 1:06.71 | |||||
3 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 32.22 | 1:07.04 | |||||
4 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 32.55 | 1:07.18 | |||||
5 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.60 | 1:09.04 | |||||
6 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 33.37 | 1:09.05 | |||||
7 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.59 | 1:09.95 | |||||
8 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 32.83 | 1:10.15 | |||||
9 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.22 | 1:10.45 | |||||
10 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 33.98 | 1:10.61 | |||||
11 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 34.73 | 1:12.30 | |||||
12 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.64 | 1:12.82 | |||||
13 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 36.86 | 1:15.60 | |||||
14 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 36.77 | 1:16.81 | |||||
15 | Matilda Schmidt | 2002 | Simklubben Triton | 37.75 | 1:18.72 | |||||
16 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 38.31 | 1:21.13 | |||||
17 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 40.73 | 1:28.96 | |||||
- | Victoria Olsson | 2002 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Triton | 31.58 | 1:04.68 | |||||
2 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 31.39 | 1:04.87 | |||||
3 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 32.32 | 1:07.77 | |||||
4 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 32.17 | 1:07.95 | |||||
5 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.12 | 1:08.85 | |||||
6 | Katja Haglund | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.83 | 1:09.54 | |||||
7 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 33.87 | 1:10.64 | |||||
8 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 34.24 | 1:11.37 | |||||
9 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 33.52 | 1:11.38 | |||||
10 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 34.51 | 1:11.86 | |||||
11 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.65 | 1:12.11 | |||||
12 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.29 | 1:12.73 | |||||
13 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.29 | 1:12.84 | |||||
14 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 35.39 | 1:12.87 | |||||
15 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 34.89 | 1:12.96 | |||||
16 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 35.58 | 1:13.35 | |||||
17 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.91 | 1:13.74 | |||||
18 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 35.53 | 1:13.84 | |||||
19 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.13 | 1:14.13 | |||||
20 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 36.91 | 1:16.59 | |||||
21 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.52 | 1:17.12 | |||||
22 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.24 | 1:17.18 | |||||
23 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 39.95 | 1:22.14 | |||||
24 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 40.36 | 1:28.36 | |||||
25 | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | 42.61 | 1:31.14 | |||||
26 | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 47.47 | 1:41.10 | |||||
27 | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | 47.85 | 1:50.10 | |||||
- | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 1:03.75 | 2:11.60 | 3:19.24 | 4:26.92 | 8:53.79 | ||
5:34.24 | 6:41.22 | 7:48.34 | ||||||||
2 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 1:03.72 | 2:12.43 | 3:21.25 | 4:30.64 | 9:10.95 | ||
5:40.26 | 6:50.68 | 8:01.15 | ||||||||
3 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 1:04.13 | 2:12.90 | 3:22.98 | 4:36.62 | 9:30.42 | ||
5:51.49 | 7:05.79 | 8:19.43 | ||||||||
4 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:06.50 | 2:19.28 | 3:32.61 | 4:46.97 | 9:39.22 | ||
6:01.07 | 7:14.47 | 8:27.87 | ||||||||
5 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:08.88 | 2:22.70 | 3:36.21 | 4:50.30 | 9:45.91 | ||
6:03.81 | 7:18.72 | 8:32.75 | ||||||||
6 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:07.89 | 2:23.76 | 3:39.26 | 4:54.38 | 9:48.23 | ||
6:09.73 | 7:23.27 | 8:36.72 | ||||||||
7 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 1:05.89 | 2:18.62 | 3:32.40 | 4:47.38 | 9:49.31 | ||
6:04.44 | 7:19.36 | 8:35.27 | ||||||||
8 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 1:11.89 | 2:31.10 | 3:53.19 | 5:16.62 | 10:49.96 | ||
6:40.90 | 8:05.09 | 9:29.20 | ||||||||
- | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | DNS | ||||||
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:06.19 | 2:18.17 | 3:31.26 | 4:45.16 | 9:36.95 | ||
5:58.94 | 7:12.77 | 8:26.58 | ||||||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 1:06.93 | 2:19.07 | 3:32.89 | 4:47.24 | 9:37.84 | ||
6:00.74 | 7:13.70 | 8:28.50 | ||||||||
3 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:06.38 | 2:18.29 | 3:32.84 | 4:48.98 | 9:51.60 | ||
6:04.72 | 7:21.72 | 8:37.38 | ||||||||
4 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:13.08 | 2:34.48 | 3:56.88 | 5:19.96 | 10:47.12 | ||
6:42.78 | 8:05.94 | 9:28.00 | ||||||||
5 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 1:18.59 | 2:44.35 | 4:06.31 | 5:28.69 | 10:51.45 | ||
6:50.44 | 8:12.74 | 9:35.07 | ||||||||
6 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 1:22.40 | 2:54.16 | 4:25.41 | 5:55.11 | 11:40.13 | ||
7:24.69 | 8:54.34 | 10:19.55 | ||||||||
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:05.72 | 2:17.21 | 3:30.34 | 4:42.88 | 9:30.56 | ||
5:55.52 | 7:08.59 | 8:21.52 | ||||||||
2 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 1:06.94 | 2:21.15 | 3:39.77 | 4:58.20 | 10:06.84 | ||
6:17.86 | 7:36.00 | 8:53.89 | ||||||||
3 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 1:07.66 | 2:21.65 | 3:37.75 | 4:54.96 | 10:08.75 | ||
6:13.65 | 7:32.73 | 8:51.88 | ||||||||
4 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 1:11.43 | 2:29.47 | 3:47.06 | 5:05.22 | 10:11.59 | ||
6:23.39 | 7:41.03 | 8:57.57 | ||||||||
5 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 1:10.60 | 2:28.20 | 3:47.47 | 5:08.18 | 10:25.92 | ||
6:29.05 | 7:48.43 | 9:08.94 | ||||||||
6 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 1:14.51 | 2:36.77 | 4:01.43 | 5:27.60 | 10:54.88 | ||
6:51.16 | 8:12.89 | 9:35.46 | ||||||||
7 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:20.60 | 2:47.18 | 4:13.76 | 5:39.53 | 11:09.96 | ||
7:04.91 | 8:30.07 | 9:53.68 | ||||||||
8 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 1:19.28 | 2:45.13 | 4:11.71 | 5:39.38 | 11:17.74 | ||
7:05.36 | 8:33.06 | 9:56.89 | ||||||||
9 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 1:20.79 | 2:48.82 | 4:16.34 | 5:43.94 | 11:25.60 | ||
7:12.54 | 8:39.85 | 10:05.76 | ||||||||
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 1:17.30 | 2:40.49 | 4:03.86 | 5:28.06 | 11:05.70 | ||
6:52.77 | 8:18.13 | 9:43.31 | ||||||||
2 | Vincent Möller | 2003 | Simsällskapet Delfin | 1:16.49 | 2:40.16 | 4:05.01 | 5:29.16 | 11:06.13 | ||
6:54.71 | 8:20.40 | 9:45.27 | ||||||||
3 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:19.94 | 2:45.53 | 4:11.76 | 5:37.39 | 11:14.12 | ||
7:02.38 | 8:27.66 | 9:51.77 | ||||||||
4 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 1:15.29 | 2:40.33 | 4:06.20 | 6:18.03 | 11:24.30 | ||
7:46.90 | 9:15.80 | 10:44.16 | ||||||||
5 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 1:22.83 | 2:53.63 | 4:24.11 | 5:53.84 | 11:41.98 | ||
7:23.67 | 8:52.91 | 10:20.42 | ||||||||
6 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 1:26.32 | 2:58.80 | 4:31.96 | 6:04.40 | 12:12.52 | ||
7:36.83 | 9:10.38 | 10:42.77 | ||||||||
- | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 34.25 | 1:12.88 | 1:52.08 | 2:31.80 | |||
2 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.55 | 1:11.32 | 1:51.67 | 2:32.19 | |||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.16 | 1:13.05 | 1:56.05 | 2:40.40 | |||
4 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.15 | 1:14.84 | 1:58.11 | 2:40.98 | |||
5 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 35.81 | 1:18.15 | 2:03.13 | 2:50.17 | |||
6 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 36.75 | 1:21.32 | 2:08.45 | 2:55.44 | |||
7 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 38.56 | 1:23.28 | 2:10.48 | 2:57.10 | |||
8 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 38.08 | 1:21.78 | 2:07.52 | 2:59.44 | |||
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 37.10 | 1:19.59 | 2:03.00 | 2:47.09 | |||
2 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 36.55 | 1:18.99 | 2:04.30 | 2:50.36 | |||
3 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 40.29 | 1:28.73 | 2:16.95 | 3:05.09 | |||
4 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.50 | 1:28.17 | 2:20.88 | 3:15.31 | |||
5 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 39.59 | 1:29.58 | 2:26.44 | 3:24.94 | |||
6 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 46.28 | 1:43.28 | 2:41.37 | 3:38.46 | |||
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 37.13 | 1:19.44 | 2:03.62 | 2:47.60 | |||
2 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 38.03 | 1:22.54 | 2:07.62 | 2:50.56 | |||
3 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 37.65 | 1:23.16 | 2:14.96 | 3:03.23 | |||
4 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.36 | 1:34.32 | 2:31.73 | 3:27.75 | |||
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 35.93 | 1:19.62 | 2:07.35 | 2:54.72 | |||
2 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.07 | 1:29.20 | 2:19.80 | 3:09.62 | |||
3 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.26 | 1:35.71 | 2:29.66 | 3:23.26 | |||
4 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 45.05 | 1:39.61 | 2:34.02 | 3:23.80 | |||
5 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 47.48 | 1:41.68 | 2:39.27 | 3:37.27 | |||
- | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 29.13 | 1:02.61 | |||||
2 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 31.48 | 1:09.15 | |||||
3 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 31.99 | 1:11.21 | |||||
4 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.77 | 1:12.69 | |||||
5 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 33.54 | 1:14.80 | |||||
6 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 33.35 | 1:15.01 | |||||
7 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 34.83 | 1:17.31 | |||||
8 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 34.60 | 1:17.92 | |||||
- | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 30.50 | 1:05.21 | |||||
2 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 30.66 | 1:06.68 | |||||
3 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 32.51 | 1:10.38 | |||||
4 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 32.54 | 1:11.09 | |||||
5 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.83 | 1:17.54 | |||||
6 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 37.84 | 1:22.76 | |||||
7 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 42.66 | 1:34.16 | |||||
- | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 30.12 | 1:05.18 | |||||
2 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 33.16 | 1:12.45 | |||||
3 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 34.27 | 1:12.98 | |||||
4 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.48 | 1:18.50 | |||||
5 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 35.85 | 1:19.18 | |||||
6 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 41.45 | 1:29.02 | |||||
7 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 41.61 | 1:32.01 | |||||
- | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.42 | 1:16.43 | |||||
2 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 38.01 | 1:22.05 | |||||
3 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 37.50 | 1:22.52 | |||||
4 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 39.24 | 1:25.31 | |||||
5 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 39.89 | 1:29.79 | |||||
6 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 42.12 | 1:31.30 | |||||
7 | Albert Sivtoft | 2004 | Simklubben Lödde | 40.93 | 1:31.81 | |||||
8 | Vincent Möller | 2003 | Simsällskapet Delfin | 43.51 | 1:32.11 | |||||
9 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 42.06 | 1:33.78 | |||||
- | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 32.62 | 1:06.42 | 1:40.75 | 2:14.50 | |||
2 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 35.73 | 1:13.88 | 1:48.91 | 2:23.85 | |||
3 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 33.99 | 1:11.28 | 1:48.15 | 2:24.34 | |||
4 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.81 | 1:12.42 | 1:49.92 | 2:25.80 | |||
5 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 33.83 | 1:09.72 | 1:47.72 | 2:25.88 | |||
6 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 36.88 | 1:15.60 | 1:53.71 | 2:32.50 | |||
7 | Michael Birkeberg | 2000 | Simklubben Ran | 36.30 | 1:16.28 | 1:56.63 | 2:33.72 | |||
8 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.96 | 1:13.65 | 1:53.95 | 2:33.89 | |||
9 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 37.10 | 1:17.18 | 1:57.71 | 2:36.23 | |||
10 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 37.45 | 1:18.41 | 1:58.85 | 2:39.39 | |||
11 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 40.73 | 1:25.82 | 2:12.36 | 2:54.88 | |||
12 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 41.54 | 1:26.69 | 2:12.63 | 2:56.64 | |||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.61 | 1:07.56 | 1:43.96 | 2:20.44 | |||
2 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 33.90 | 1:09.52 | 1:46.06 | 2:22.50 | |||
3 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 34.81 | 1:11.50 | 1:48.37 | 2:24.29 | |||
4 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 34.94 | 1:12.99 | 1:52.11 | 2:31.35 | |||
5 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 38.32 | 1:21.42 | 2:04.94 | 2:46.22 | |||
6 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.47 | 1:21.49 | 2:04.98 | 2:47.06 | |||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 34.71 | 1:12.40 | 1:51.37 | 2:30.83 | |||
2 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.19 | 1:16.44 | 1:57.83 | 2:35.08 | |||
3 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 37.38 | 1:18.16 | 1:59.48 | 2:40.61 | |||
4 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 40.44 | 1:24.23 | 2:08.26 | 2:52.46 | |||
5 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 43.66 | 1:29.86 | 2:16.19 | 3:00.86 | |||
6 | Axel Thelin | 2002 | Eslövs Simsällskap | 42.70 | 1:29.82 | 2:18.50 | 3:03.90 | |||
7 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 43.67 | 1:31.60 | 2:22.33 | 3:10.07 | |||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.78 | 1:24.59 | 2:09.86 | 2:54.07 | |||
2 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 42.77 | 1:28.23 | 2:15.04 | 2:57.50 | |||
3 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.48 | 1:26.60 | 2:12.75 | 2:57.92 | |||
4 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 44.53 | 1:30.77 | 2:18.03 | 3:01.70 | |||
5 | Vincent Möller | 2003 | Simsällskapet Delfin | 44.81 | 1:30.73 | 2:16.79 | 3:01.98 | |||
6 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 44.16 | 1:32.02 | 2:22.02 | 3:08.68 | |||
7 | Toni Milkov | 2004 | Eslövs Simsällskap | 45.28 | 1:36.06 | 2:26.25 | 3:15.22 | |||
8 | Jakob Tidén | 2006 | Eslövs Simsällskap | 47.24 | 1:39.83 | 2:32.04 | 3:20.73 | |||
9 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.16 | 1:39.86 | 2:32.64 | 3:20.82 | |||
10 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 48.55 | 1:42.91 | 2:39.78 | 3:35.49 | |||
11 | Aleksandar Ristevski | 2003 | Eslövs Simsällskap | 54.84 | 1:57.59 | 3:00.89 | 4:04.10 | |||
- | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 33.37 | 1:09.70 | 1:47.61 | 2:23.81 | |||
2 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 36.03 | 1:13.44 | 1:51.90 | 2:30.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.60 | 1:08.21 | |||||
2 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.95 | 1:10.81 | |||||
3 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.20 | 1:12.76 | |||||
4 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 35.30 | 1:13.84 | |||||
5 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 36.14 | 1:14.28 | |||||
6 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 36.06 | 1:14.81 | |||||
7 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 36.64 | 1:15.85 | |||||
8 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 36.39 | 1:16.73 | |||||
9 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.42 | 1:17.24 | |||||
10 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 37.90 | 1:18.01 | |||||
11 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 38.72 | 1:18.28 | |||||
12 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 37.84 | 1:18.71 | |||||
13 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 37.55 | 1:19.90 | |||||
14 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 39.12 | 1:21.69 | |||||
15 | Elvira Lundqvist | 2000 | Simklubben Ran | 39.51 | 1:22.76 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 33.80 | 1:08.28 | |||||
2 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 33.79 | 1:09.57 | |||||
3 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 34.91 | 1:13.65 | |||||
4 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 35.16 | 1:14.19 | |||||
5 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.08 | 1:16.31 | |||||
6 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 37.55 | 1:17.48 | |||||
7 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 39.42 | 1:20.72 | |||||
8 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.92 | 1:21.11 | |||||
9 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 38.81 | 1:21.26 | |||||
10 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 38.89 | 1:21.35 | |||||
11 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 40.64 | 1:24.33 | |||||
12 | Emilia Stålhammar | 2001 | Simklubben Triton | 41.86 | 1:25.12 | |||||
13 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 39.52 | 1:26.08 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 36.93 | 1:15.80 | |||||
2 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.94 | 1:17.10 | |||||
3 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 37.41 | 1:17.71 | |||||
4 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 38.09 | 1:19.27 | |||||
5 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 39.26 | 1:19.86 | |||||
6 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 39.12 | 1:20.74 | |||||
7 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 39.65 | 1:20.99 | |||||
8 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.29 | 1:24.32 | |||||
9 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 42.05 | 1:26.85 | |||||
10 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 43.81 | 1:30.03 | |||||
11 | Matilda Schmidt | 2002 | Simklubben Triton | 44.34 | 1:31.14 | |||||
12 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 44.84 | 1:32.74 | |||||
13 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 49.67 | 1:40.21 | |||||
- | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 35.55 | 1:13.97 | |||||
2 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Triton | 36.65 | 1:15.11 | |||||
3 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.39 | 1:16.29 | |||||
4 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 36.74 | 1:16.47 | |||||
5 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.36 | 1:16.83 | |||||
6 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.12 | 1:19.33 | |||||
7 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 39.62 | 1:21.04 | |||||
8 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.56 | 1:21.14 | |||||
9 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 39.64 | 1:21.18 | |||||
10 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 39.71 | 1:22.75 | |||||
11 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 39.78 | 1:23.93 | |||||
12 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 40.78 | 1:24.27 | |||||
13 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.39 | 1:24.41 | |||||
14 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 41.98 | 1:24.99 | |||||
15 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 40.82 | 1:25.21 | |||||
16 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 42.41 | 1:25.86 | |||||
17 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.22 | 1:25.89 | |||||
18 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 40.92 | 1:26.07 | |||||
19 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.76 | 1:28.07 | |||||
20 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.40 | 1:28.32 | |||||
21 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 44.01 | 1:28.82 | |||||
22 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 44.13 | 1:29.37 | |||||
23 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 43.58 | 1:29.81 | |||||
24 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 45.23 | 1:31.74 | |||||
25 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 47.55 | 1:36.49 | |||||
26 | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | 47.16 | 1:37.75 | |||||
27 | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 53.69 | 1:49.22 | |||||
28 | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | 53.78 | 1:57.41 | |||||
29 | Elna Glas | 2005 | Eslövs Simsällskap | 1:01.67 | 2:06.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 28.78 | 1:00.12 | 1:32.15 | 2:02.69 | |||
2 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 28.92 | 59.92 | 1:32.22 | 2:02.84 | |||
3 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 29.44 | 1:01.82 | 1:34.67 | 2:06.47 | |||
4 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 28.70 | 1:01.25 | 1:35.21 | 2:09.03 | |||
5 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 29.26 | 1:02.40 | 1:36.29 | 2:09.17 | |||
6 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 29.00 | 1:01.17 | 1:35.21 | 2:10.50 | |||
7 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 30.09 | 1:02.99 | 1:37.44 | 2:11.15 | |||
8 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.05 | 1:01.83 | 1:36.81 | 2:11.64 | |||
9 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.61 | 1:05.23 | 1:39.29 | 2:12.88 | |||
10 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 30.24 | 1:04.65 | 1:39.67 | 2:13.27 | |||
11 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 30.62 | 1:05.56 | 1:42.10 | 2:15.72 | |||
12 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 30.57 | 1:04.95 | 1:40.86 | 2:16.07 | |||
13 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 32.84 | 1:08.68 | 1:45.07 | 2:19.52 | |||
14 | Michael Birkeberg | 2000 | Simklubben Ran | 31.65 | 1:07.50 | 1:44.48 | 2:20.01 | |||
15 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.63 | 1:05.20 | 1:42.28 | 2:21.56 | |||
16 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 33.06 | 1:09.21 | 1:47.40 | 2:23.66 | |||
17 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 31.90 | 1:08.97 | 1:46.96 | 2:23.91 | |||
- | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 29.19 | 1:01.66 | 1:35.14 | 2:07.46 | |||
2 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.11 | 1:01.38 | 1:34.34 | 2:07.54 | |||
3 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 30.14 | 1:02.58 | 1:35.58 | 2:07.90 | |||
4 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 30.50 | 1:05.08 | 1:40.45 | 2:14.98 | |||
5 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.16 | 1:07.22 | 1:43.25 | 2:18.95 | |||
6 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 32.99 | 1:11.29 | 1:49.55 | 2:25.51 | |||
7 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.53 | 1:10.12 | 1:50.20 | 2:27.93 | |||
8 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.95 | 1:12.75 | 1:52.88 | 2:32.99 | |||
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 31.43 | 1:06.33 | 1:41.30 | 2:15.46 | |||
2 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 30.93 | 1:05.80 | 1:42.26 | 2:15.49 | |||
3 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 30.62 | 1:05.07 | 1:40.74 | 2:16.45 | |||
4 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 31.56 | 1:07.42 | 1:45.18 | 2:21.70 | |||
5 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 33.39 | 1:10.85 | 1:49.80 | 2:27.18 | |||
6 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 33.61 | 1:11.60 | 1:51.41 | 2:30.48 | |||
7 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 35.24 | 1:15.32 | 1:55.55 | 2:33.83 | |||
8 | Axel Thelin | 2002 | Eslövs Simsällskap | 36.86 | 1:19.03 | 2:02.43 | 2:43.11 | |||
9 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 40.04 | 1:25.03 | 2:10.60 | 2:52.09 | |||
10 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 37.59 | 1:21.84 | 2:08.42 | 2:54.37 | |||
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 34.28 | 1:12.76 | 1:53.10 | 2:30.47 | |||
2 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 36.32 | 1:14.85 | 1:54.51 | 2:31.24 | |||
3 | Vincent Möller | 2003 | Simsällskapet Delfin | 36.53 | 1:16.31 | 1:55.95 | 2:33.02 | |||
4 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 35.39 | 1:15.54 | 1:55.88 | 2:34.95 | |||
5 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 37.90 | 1:19.41 | 2:00.51 | 2:40.92 | |||
6 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 37.42 | 1:19.80 | 2:02.99 | 2:42.99 | |||
7 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 37.51 | 1:20.12 | 2:04.10 | 2:45.57 | |||
8 | Aron Paulsson | 2006 | Simklubben Lödde | 37.99 | 1:20.72 | 2:03.30 | 2:46.12 | |||
9 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.50 | 1:19.99 | 2:04.49 | 2:47.24 | |||
10 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 37.80 | 1:19.93 | 2:04.94 | 2:53.69 | |||
11 | Toni Milkov | 2004 | Eslövs Simsällskap | 39.34 | 1:24.68 | 2:11.32 | 2:55.90 | |||
12 | Jakob Tidén | 2006 | Eslövs Simsällskap | 42.09 | 1:30.66 | 2:20.74 | 3:08.92 | |||
13 | Aleksandar Ristevski | 2003 | Eslövs Simsällskap | 43.39 | 1:35.07 | 2:29.15 | 3:18.35 | |||
14 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 42.38 | 1:32.79 | 2:25.84 | 3:18.79 | |||
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 28.52 | 59.85 | 1:32.17 | 2:03.97 | |||
- | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.58 | 1:11.95 | 1:55.71 | 2:31.88 | |||
2 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 34.41 | 1:13.77 | 1:59.81 | 2:33.83 | |||
3 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.44 | 1:14.11 | 2:00.60 | 2:34.16 | |||
4 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 33.29 | 1:14.49 | 2:00.78 | 2:35.10 | |||
5 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 33.67 | 1:16.15 | 2:01.32 | 2:35.86 | |||
6 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 33.33 | 1:15.69 | 2:00.35 | 2:38.85 | |||
7 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 35.57 | 1:15.63 | 2:02.66 | 2:38.89 | |||
8 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 36.37 | 1:18.36 | 2:05.93 | 2:42.93 | |||
9 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 34.78 | 1:16.97 | 2:09.47 | 2:45.40 | |||
10 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 34.16 | 1:16.75 | 2:09.28 | 2:45.71 | |||
11 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 36.70 | 1:18.51 | 2:06.64 | 2:46.13 | |||
12 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.97 | 1:16.70 | 2:07.55 | 2:46.36 | |||
13 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 35.75 | 1:19.74 | 2:10.96 | 2:48.68 | |||
14 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 38.33 | 1:21.28 | 2:11.32 | 2:48.92 | |||
15 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 38.19 | 1:19.56 | 2:10.73 | 2:50.24 | |||
16 | Elvira Lundqvist | 2000 | Simklubben Ran | 35.36 | 1:20.42 | 2:13.09 | 2:53.43 | |||
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 36.55 | 1:16.31 | 2:02.81 | 2:38.54 | |||
2 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.49 | 1:14.44 | 2:01.09 | 2:39.68 | |||
3 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 34.95 | 1:14.89 | 2:04.86 | 2:41.91 | |||
4 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 33.91 | 1:18.85 | 2:04.58 | 2:43.92 | |||
5 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 38.01 | 1:21.53 | 2:09.57 | 2:47.45 | |||
6 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 37.60 | 1:22.39 | 2:13.80 | 2:54.39 | |||
7 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.48 | 1:23.80 | 2:14.81 | 2:55.66 | |||
8 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 37.11 | 1:20.04 | 2:14.92 | 2:57.80 | |||
9 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 35.30 | 1:20.41 | 2:15.11 | 2:57.86 | |||
10 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 40.01 | 1:27.27 | 2:20.82 | 3:01.83 | |||
- | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Stålhammar | 2001 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 34.53 | 1:17.07 | 2:02.57 | 2:40.17 | |||
2 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.34 | 1:18.78 | 2:05.41 | 2:44.46 | |||
3 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.60 | 1:22.02 | 2:07.87 | 2:46.42 | |||
4 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 37.49 | 1:19.60 | 2:08.26 | 2:46.61 | |||
5 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 37.79 | 1:20.97 | 2:12.20 | 2:49.39 | |||
6 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.90 | 1:22.74 | 2:14.04 | 2:53.42 | |||
7 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 36.51 | 1:20.01 | 2:14.78 | 2:53.56 | |||
8 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 36.42 | 1:21.71 | 2:12.84 | 2:53.91 | |||
9 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 36.26 | 1:21.64 | 2:16.53 | 2:56.47 | |||
10 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 39.25 | 1:22.20 | 2:17.55 | 2:57.11 | |||
11 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 40.53 | 1:31.80 | 2:22.60 | 3:02.51 | |||
12 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 40.41 | 1:30.15 | 2:20.57 | 3:02.75 | |||
13 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 42.34 | 1:32.16 | 2:25.76 | 3:10.56 | |||
14 | Matilda Schmidt | 2002 | Simklubben Triton | 44.88 | 1:33.90 | 2:35.97 | 3:19.27 | |||
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Triton | 34.21 | 1:15.62 | 2:01.27 | 2:38.16 | |||
2 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 37.27 | 1:19.79 | 2:07.41 | 2:46.59 | |||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 35.17 | 1:20.04 | 2:09.66 | 2:47.15 | |||
4 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 37.86 | 1:18.64 | 2:09.69 | 2:47.69 | |||
5 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.31 | 1:23.14 | 2:13.43 | 2:53.23 | |||
6 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.93 | 1:22.34 | 2:15.44 | 2:54.40 | |||
7 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.17 | 1:23.73 | 2:15.37 | 2:54.74 | |||
8 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 39.32 | 1:26.81 | 2:16.23 | 2:55.85 | |||
9 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 36.98 | 1:23.61 | 2:14.41 | 2:57.38 | |||
10 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 38.18 | 1:24.51 | 2:15.00 | 2:58.40 | |||
11 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 41.93 | 1:26.28 | 2:20.76 | 2:58.58 | |||
12 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.49 | 1:27.28 | 2:19.81 | 2:59.07 | |||
13 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 36.36 | 1:23.43 | 2:19.82 | 3:00.05 | |||
14 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.36 | 1:24.14 | 2:21.70 | 3:02.80 | |||
15 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 42.29 | 1:32.12 | 2:23.50 | 3:02.91 | |||
16 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 40.47 | 1:28.06 | 2:22.40 | 3:06.77 | |||
17 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 43.53 | 1:27.91 | 2:26.62 | 3:06.95 | |||
18 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 42.94 | 1:30.40 | 2:29.19 | 3:08.62 | |||
19 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 38.81 | 1:30.13 | 2:26.19 | 3:09.90 | |||
20 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 45.76 | 1:37.16 | 2:31.16 | 3:13.26 | |||
21 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 47.07 | 1:34.37 | 2:32.32 | 3:16.82 | |||
22 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 48.00 | 1:35.65 | 2:35.14 | 3:18.77 | |||
23 | Agnes Ljungberg | 2004 | Simklubben Lödde | 44.46 | 1:40.07 | 2:36.56 | 3:26.00 | |||
24 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 47.70 | 1:38.87 | 2:42.56 | 3:29.15 | |||
25 | Tilde Klehn | 2004 | Simklubben Lödde | 50.23 | 1:50.15 | 2:50.57 | 3:40.02 | |||
- | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 17:38 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 1:09.01 | 2:28.01 | 3:58.56 | 5:08.57 | |||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:13.14 | 2:35.87 | 4:04.72 | 5:12.26 | |||
3 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:20.50 | 2:42.38 | 4:07.96 | 5:21.52 | |||
4 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 1:15.16 | 2:44.95 | 4:12.16 | 5:23.62 | |||
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 1:12.50 | 2:34.83 | 4:05.32 | 5:13.35 | |||
2 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:14.72 | 2:38.31 | 4:05.42 | 5:15.69 | |||
3 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:27.98 | 3:06.71 | 4:48.90 | 6:13.84 | |||
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:15.42 | 2:37.35 | 4:09.75 | 5:19.93 | |||
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:22.62 | 2:55.96 | 4:39.10 | 6:00.54 | |||
2 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 1:33.36 | 3:08.20 | 5:09.76 | 6:33.58 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 17:38 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.00 | 1:11.18 | |||||
2 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 34.48 | 1:13.83 | |||||
3 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 34.31 | 1:14.07 | |||||
4 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.54 | 1:15.50 | |||||
5 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 35.77 | 1:16.81 | |||||
6 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 37.84 | 1:20.75 | |||||
7 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 38.31 | 1:22.01 | |||||
8 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 39.58 | 1:23.80 | |||||
9 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 41.13 | 1:26.45 | |||||
- | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 35.28 | 1:16.13 | |||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 37.03 | 1:18.38 | |||||
3 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.65 | 1:20.84 | |||||
4 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 38.79 | 1:22.36 | |||||
5 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.74 | 1:22.73 | |||||
6 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 38.25 | 1:24.88 | |||||
7 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 41.14 | 1:26.65 | |||||
8 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 44.56 | 1:34.88 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 36.94 | 1:18.79 | |||||
2 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.69 | 1:19.56 | |||||
3 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 38.80 | 1:21.71 | |||||
4 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 40.70 | 1:25.26 | |||||
5 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 40.01 | 1:26.25 | |||||
6 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 41.06 | 1:28.37 | |||||
7 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 45.71 | 1:34.97 | |||||
8 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 47.95 | 1:39.19 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.68 | 1:29.60 | |||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 42.68 | 1:29.93 | |||||
3 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 45.38 | 1:35.23 | |||||
4 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 47.53 | 1:39.40 | |||||
5 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.34 | 1:40.60 | |||||
6 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 48.60 | 1:41.21 | |||||
7 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 50.26 | 1:47.37 | |||||
8 | Aleksandar Ristevski | 2003 | Eslövs Simsällskap | 56.00 | 2:01.34 | |||||
- | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.36 | 1:18.32 | 2:01.07 | 2:43.80 | |||
2 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.27 | 1:19.25 | 2:02.44 | 2:46.50 | |||
3 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 39.52 | 1:24.45 | 2:10.73 | 2:56.92 | |||
4 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 42.51 | 1:30.02 | 2:17.89 | 3:03.45 | |||
5 | Saga Miderbäck | 2000 | Simklubben Lödde | 42.89 | 1:29.69 | 2:17.35 | 3:06.48 | |||
6 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 44.29 | 1:34.79 | 2:28.13 | 3:21.07 | |||
- | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
- | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 41.94 | 1:28.62 | 2:15.25 | 3:02.28 | |||
2 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 42.43 | 1:31.17 | 2:20.12 | 3:09.45 | |||
- | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.96 | 1:25.09 | 2:11.47 | 2:57.60 | |||
2 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 42.61 | 1:31.09 | 2:20.03 | 3:08.20 | |||
3 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 42.75 | 1:32.11 | 2:22.72 | 3:10.02 | |||
4 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 44.26 | 1:34.56 | 2:26.64 | 3:17.85 | |||
5 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 46.05 | 1:36.63 | 2:29.28 | 3:20.93 | |||
6 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.57 | 1:41.78 | 2:37.54 | 3:34.09 | |||
- | Tova Nilsson | 2002 | S71 | DNS | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.64 | 1:29.38 | 2:17.51 | 3:05.62 | |||
2 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.81 | 1:31.03 | 2:20.76 | 3:09.72 | |||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 42.67 | 1:30.75 | 2:20.19 | 3:10.03 | |||
4 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 44.67 | 1:33.17 | 2:22.65 | 3:11.61 | |||
5 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 45.13 | 1:36.79 | 2:29.13 | 3:19.66 | |||
6 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 46.08 | 1:38.54 | 2:31.52 | 3:20.64 | |||
7 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 45.62 | 1:36.48 | 2:28.90 | 3:22.45 | |||
8 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 47.43 | 1:40.77 | 2:34.24 | 3:27.29 | |||
9 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 48.05 | 1:43.23 | 2:39.38 | 3:34.03 | |||
10 | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 54.77 | 1:59.66 | 3:10.61 | 4:16.86 | |||
11 | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | 58.03 | 2:06.31 | 3:16.49 | 4:25.14 | |||
- | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Skarin | 1999 | Simklubben Triton | 1:01.64 | 2:08.50 | 3:16.08 | 4:22.93 | |||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 1:04.81 | 2:14.65 | 3:24.62 | 4:34.78 | |||
3 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:05.28 | 2:15.77 | 3:27.08 | 4:37.75 | |||
4 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:06.33 | 2:19.81 | 3:32.88 | 4:42.02 | |||
5 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 1:02.97 | 2:14.48 | 3:28.19 | 4:42.98 | |||
6 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:11.37 | 2:29.22 | 3:45.74 | 5:02.29 | |||
7 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 1:12.78 | 2:32.79 | 3:53.03 | 5:10.87 | |||
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 1:03.46 | 2:12.30 | 3:21.94 | 4:29.82 | |||
2 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:08.02 | 2:20.36 | 3:31.84 | 4:40.03 | |||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 1:06.32 | 2:19.74 | 3:33.09 | 4:43.54 | |||
4 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:05.31 | 2:16.52 | 3:28.82 | 4:43.73 | |||
5 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:06.32 | 2:20.25 | 3:34.06 | 4:47.15 | |||
6 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 1:12.45 | 2:31.65 | 3:48.74 | 5:02.15 | |||
7 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:13.02 | 2:34.95 | 3:57.69 | 5:15.69 | |||
8 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:13.42 | 2:35.39 | 3:57.46 | 5:16.68 | |||
9 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 1:19.71 | 2:46.80 | 4:13.99 | 5:34.12 | |||
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:06.27 | 2:17.88 | 3:29.85 | 4:39.99 | |||
2 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 1:06.92 | 2:21.08 | 3:34.92 | 4:44.61 | |||
3 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 1:07.62 | 2:19.96 | 3:32.91 | 4:45.96 | |||
4 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 1:06.81 | 2:20.53 | 3:35.41 | 4:50.95 | |||
5 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 1:09.27 | 2:26.04 | 3:44.50 | 5:00.09 | |||
6 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 1:13.71 | 2:34.75 | 3:56.35 | 5:16.88 | |||
7 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:15.47 | 2:36.73 | 3:57.75 | 5:16.94 | |||
8 | Axel Thelin | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:19.49 | 2:48.43 | 4:19.60 | 5:46.86 | |||
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 1:13.81 | 2:34.46 | 3:56.01 | 5:16.28 | |||
2 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 1:16.41 | 2:38.44 | 4:01.91 | 5:23.01 | |||
3 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:19.78 | 2:44.23 | 4:08.71 | 5:31.08 | |||
4 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 1:20.54 | 2:49.51 | 4:19.48 | 5:46.20 | |||
5 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 1:21.57 | 2:52.04 | 4:25.74 | 5:57.47 | |||
6 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:23.29 | 2:56.88 | 4:30.09 | 6:01.95 | |||
7 | Toni Milkov | 2004 | Eslövs Simsällskap | 1:28.37 | 3:05.61 | 4:43.86 | 6:17.05 | |||
8 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 1:37.57 | 3:26.94 | 5:16.91 | 7:02.93 | |||
- | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 1:09.96 | 2:24.03 | 3:37.88 | 4:51.59 | 18:30.20 | ||
6:06.14 | 7:20.52 | 8:35.39 | 9:50.38 | |||||||
11:05.64 | 12:21.34 | 13:36.80 | 14:51.58 | |||||||
16:06.87 | 17:19.74 | |||||||||
2 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:09.53 | 2:23.44 | 3:37.81 | 4:51.84 | 18:33.95 | ||
6:06.15 | 7:20.53 | 8:35.42 | 9:50.41 | |||||||
11:05.60 | 12:21.25 | 13:36.86 | 14:51.52 | |||||||
16:07.02 | 17:21.44 | |||||||||
3 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:11.49 | 2:28.16 | 3:44.10 | 5:00.36 | 18:47.93 | ||
6:16.74 | 7:33.52 | 8:49.43 | 10:05.23 | |||||||
11:20.92 | 12:36.38 | 13:51.68 | 15:06.94 | |||||||
16:21.64 | 17:35.83 | |||||||||
4 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:11.82 | 2:26.50 | 3:42.34 | 4:58.69 | 18:58.05 | ||
6:15.24 | 7:32.46 | 8:49.13 | 10:05.56 | |||||||
11:21.53 | 12:37.78 | 13:54.17 | 15:11.56 | |||||||
16:28.55 | 17:45.13 | |||||||||
5 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:10.47 | 2:25.77 | 3:42.12 | 4:59.00 | 19:16.07 | ||
6:16.28 | 7:33.94 | 8:51.70 | 10:09.68 | |||||||
11:27.73 | 12:46.59 | 14:04.49 | 15:22.69 | |||||||
16:41.68 | 18:00.01 | |||||||||
6 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 1:08.94 | 2:24.38 | 3:40.70 | 4:57.32 | 19:22.35 | ||
6:14.94 | 7:33.97 | 8:52.82 | 10:11.63 | |||||||
11:30.21 | 12:48.96 | 14:07.97 | 15:26.55 | |||||||
16:45.81 | 18:04.90 | |||||||||
7 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:14.30 | 2:33.31 | 3:53.07 | 5:12.83 | 19:46.97 | ||
6:32.78 | 7:52.58 | 9:12.61 | 10:32.40 | |||||||
11:51.49 | 13:11.36 | 14:31.39 | 15:50.34 | |||||||
17:09.87 | 18:29.82 | |||||||||
8 | Wilma Ohlsson | 2000 | Simklubben Triton | 1:18.39 | 2:42.07 | 4:06.63 | 5:31.58 | 21:03.88 | ||
6:57.08 | 8:22.54 | 9:47.97 | 11:12.93 | |||||||
12:39.19 | 14:04.10 | 15:26.78 | 16:51.45 | |||||||
18:17.01 | 19:42.19 | |||||||||
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 1:12.62 | 2:28.97 | 3:46.71 | 5:04.14 | 19:07.33 | ||
6:21.44 | 7:39.54 | 8:57.65 | 10:15.22 | |||||||
11:32.88 | 12:50.21 | 14:07.07 | 15:23.79 | |||||||
16:39.63 | 17:55.17 | |||||||||
2 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 1:14.69 | 2:33.80 | 3:54.62 | 5:15.64 | 20:09.13 | ||
6:36.03 | 7:56.63 | 9:17.37 | 10:38.46 | |||||||
12:00.96 | 13:22.49 | 14:44.45 | 16:06.08 | |||||||
17:27.45 | 18:50.32 | |||||||||
3 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 1:23.43 | 2:53.01 | 4:22.60 | 5:55.16 | 22:22.86 | ||
7:27.33 | 8:59.29 | 10:29.84 | 12:00.36 | |||||||
13:30.58 | 15:01.15 | 16:31.28 | 18:00.29 | |||||||
19:29.66 | 20:57.35 | |||||||||
4 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 1:28.19 | 3:01.74 | 4:36.39 | 6:11.28 | 23:29.58 | ||
7:46.38 | 9:21.33 | 10:56.61 | 12:32.00 | |||||||
14:07.19 | 15:43.57 | 17:17.78 | 18:51.64 | |||||||
20:25.83 | 21:59.62 | |||||||||
5 | Amanda Önnestam | 2001 | Simklubben Lödde | 1:23.66 | 2:55.08 | 4:28.71 | 6:03.03 | 23:31.42 | ||
7:38.61 | 9:14.49 | 10:50.92 | 12:27.76 | |||||||
14:03.50 | 15:40.97 | 17:18.96 | 18:54.36 | |||||||
20:27.18 | 22:01.28 | |||||||||
- | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:09.82 | 2:22.87 | 3:36.46 | 4:50.27 | 18:26.33 | ||
6:04.38 | 7:18.38 | 8:32.55 | 9:46.45 | |||||||
11:01.35 | 12:15.62 | 13:30.41 | 14:44.96 | |||||||
15:59.66 | 17:13.79 | |||||||||
2 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 1:13.39 | 2:31.88 | 3:51.42 | 5:10.62 | 19:44.95 | ||
6:30.39 | 7:50.39 | 9:10.82 | 10:30.38 | |||||||
11:50.15 | 13:10.37 | 14:30.13 | 15:49.85 | |||||||
17:09.27 | 18:27.96 | |||||||||
3 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:11.94 | 2:30.33 | 3:50.48 | 5:11.39 | 20:02.40 | ||
6:32.64 | 7:54.01 | 9:15.54 | 10:37.05 | |||||||
11:58.24 | 13:19.67 | 14:41.52 | 16:02.72 | |||||||
17:23.13 | 18:43.38 | |||||||||
4 | Felicia Lejox | 2002 | Simklubben Triton | 1:13.50 | 2:33.90 | 3:55.42 | 5:17.52 | 20:35.99 | ||
6:40.08 | 8:02.93 | 9:26.65 | 10:50.29 | |||||||
12:14.30 | 13:38.54 | 15:02.57 | 16:27.58 | |||||||
17:52.37 | 19:15.53 | |||||||||
5 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 1:19.54 | 2:43.37 | 4:09.19 | 5:34.96 | 21:19.03 | ||
7:00.70 | 8:27.13 | 9:53.06 | 11:18.27 | |||||||
12:43.89 | 14:10.32 | 15:36.75 | 17:04.20 | |||||||
18:31.24 | 19:57.35 | |||||||||
6 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 1:18.95 | 2:43.10 | 4:09.02 | 5:34.69 | 21:40.42 | ||
7:00.85 | 8:27.37 | 9:53.88 | 11:20.52 | |||||||
12:48.32 | 14:17.84 | 15:47.73 | 17:17.40 | |||||||
18:45.86 | 20:14.29 | |||||||||
7 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 1:24.53 | 2:56.98 | 4:29.57 | 6:02.47 | 23:21.45 | ||
7:37.31 | 9:09.80 | 10:44.07 | 12:17.15 | |||||||
13:51.64 | 15:27.12 | 17:02.94 | 18:39.06 | |||||||
20:13.84 | 21:48.11 | |||||||||
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 1:20.80 | 2:46.45 | 4:12.19 | 5:36.04 | 21:21.98 | ||
7:01.01 | 8:26.75 | 9:54.14 | 11:19.95 | |||||||
12:47.26 | 14:16.15 | 15:43.36 | 17:11.21 | |||||||
18:36.36 | 20:01.53 | |||||||||
2 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:18.83 | 2:44.61 | 4:11.16 | 5:38.75 | 21:29.42 | ||
7:05.57 | 8:32.71 | 10:01.44 | 11:28.41 | |||||||
12:56.67 | 14:23.73 | 15:50.51 | 17:16.05 | |||||||
18:41.36 | 20:07.42 | |||||||||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 1:20.13 | 2:47.11 | 4:13.39 | 5:40.80 | 21:33.87 | ||
7:06.63 | 8:33.50 | 9:59.41 | 11:27.70 | |||||||
12:55.87 | 14:23.87 | 15:52.01 | 17:19.97 | |||||||
18:47.41 | 20:14.46 | |||||||||
4 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:20.52 | 2:46.90 | 4:13.83 | 5:42.08 | 21:37.13 | ||
7:09.15 | 8:36.60 | 10:05.07 | 11:33.36 | |||||||
12:59.56 | 14:28.09 | 15:55.56 | 17:22.62 | |||||||
18:48.95 | 20:13.81 | |||||||||
5 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 1:21.50 | 2:47.83 | 4:15.25 | 5:41.93 | 21:44.43 | ||
7:09.54 | 8:37.26 | 10:06.15 | 11:33.10 | |||||||
13:02.27 | 14:30.04 | 16:01.78 | 17:30.48 | |||||||
18:57.80 | 20:21.59 | |||||||||
6 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:18.68 | 2:43.81 | 4:09.52 | 5:36.43 | 21:45.58 | ||
7:03.48 | 8:30.40 | 9:57.36 | 11:25.48 | |||||||
12:53.62 | 14:22.09 | 15:50.59 | 17:19.68 | |||||||
18:48.88 | 20:18.15 | |||||||||
7 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 1:25.81 | 2:58.66 | 4:30.93 | 6:02.49 | 22:24.08 | ||
7:34.59 | 9:06.14 | 10:37.38 | 12:07.46 | |||||||
13:38.47 | 15:08.26 | 16:37.59 | 18:04.72 | |||||||
19:32.13 | 21:00.09 | |||||||||
8 | Katja Haglund | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:21.47 | 2:50.19 | 4:20.50 | 5:50.88 | 22:34.67 | ||
7:19.07 | 8:48.12 | 10:17.90 | 11:49.60 | |||||||
13:21.00 | 14:53.30 | 16:26.73 | 18:00.35 | |||||||
19:34.22 | 21:07.37 | |||||||||
9 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 1:21.54 | 2:49.30 | 4:18.78 | 5:48.23 | 22:35.79 | ||
7:18.94 | 8:50.17 | 10:22.07 | 11:53.76 | |||||||
13:26.77 | 15:00.09 | 16:33.60 | 18:05.26 | |||||||
19:37.52 | 21:09.22 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 12:26 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 28.19 | ||||||
2 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 28.35 | ||||||
3 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 29.07 | ||||||
4 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 29.14 | ||||||
5 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 29.46 | ||||||
5 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 29.46 | ||||||
5 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.46 | ||||||
8 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 30.05 | ||||||
9 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 30.21 | ||||||
10 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 30.44 | ||||||
11 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 30.75 | ||||||
12 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 31.04 | ||||||
13 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 31.21 | ||||||
14 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 31.60 | ||||||
15 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 31.90 | ||||||
16 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 32.31 | ||||||
17 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 32.69 | ||||||
18 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.83 | ||||||
19 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 32.93 | ||||||
20 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 33.03 | ||||||
21 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 33.62 | ||||||
- | Michael Birkeberg | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 29.15 | ||||||
2 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 29.86 | ||||||
3 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.40 | ||||||
4 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 30.85 | ||||||
5 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 31.08 | ||||||
6 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 31.14 | ||||||
7 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 31.27 | ||||||
8 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.47 | ||||||
9 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.54 | ||||||
10 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 33.43 | ||||||
11 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 34.64 | ||||||
12 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 36.17 | ||||||
13 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.41 | ||||||
14 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 38.40 | ||||||
15 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 38.47 | ||||||
16 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 39.24 | ||||||
17 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 40.34 | ||||||
18 | Axel Thelin | 2002 | Eslövs Simsällskap | 44.53 | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.07 | ||||||
2 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.79 | ||||||
3 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.99 | ||||||
4 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 36.18 | ||||||
5 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 36.88 | ||||||
6 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 37.86 | ||||||
7 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 38.45 | ||||||
8 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 40.63 | ||||||
9 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 41.18 | ||||||
10 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 43.75 | ||||||
11 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.73 | ||||||
12 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 44.86 | ||||||
13 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 47.80 | ||||||
- | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 43.82 | ||||||
2 | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | 49.15 | ||||||
3 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 30.51 | ||||||
2 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.17 | ||||||
3 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.90 | ||||||
4 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 32.10 | ||||||
5 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.17 | ||||||
6 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 32.76 | ||||||
7 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 33.26 | ||||||
8 | Elvira Lundqvist | 2000 | Simklubben Ran | 33.32 | ||||||
9 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 33.65 | ||||||
10 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 33.82 | ||||||
11 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 34.39 | ||||||
12 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 34.82 | ||||||
13 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.99 | ||||||
14 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 38.54 | ||||||
15 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 39.96 | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.82 | ||||||
2 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 31.84 | ||||||
3 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.89 | ||||||
4 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 32.71 | ||||||
5 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 32.75 | ||||||
6 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 32.92 | ||||||
7 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 33.02 | ||||||
8 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 33.05 | ||||||
9 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 33.78 | ||||||
10 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 34.81 | ||||||
11 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 35.01 | ||||||
12 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.72 | ||||||
13 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 35.80 | ||||||
14 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.29 | ||||||
15 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.43 | ||||||
16 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 37.02 | ||||||
17 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 37.13 | ||||||
18 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 38.44 | ||||||
19 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.73 | ||||||
20 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 39.83 | ||||||
21 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 41.32 | ||||||
22 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 44.95 | ||||||
- | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.12 | ||||||
2 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.37 | ||||||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 34.88 | ||||||
4 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 35.43 | ||||||
5 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 35.74 | ||||||
6 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 35.84 | ||||||
7 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 35.92 | ||||||
8 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 35.99 | ||||||
9 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.28 | ||||||
10 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.49 | ||||||
11 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 36.80 | ||||||
12 | Katja Haglund | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.21 | ||||||
13 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.61 | ||||||
14 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.78 | ||||||
15 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 37.83 | ||||||
16 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.42 | ||||||
17 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 39.05 | ||||||
18 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 40.21 | ||||||
19 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.88 | ||||||
20 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.09 | ||||||
21 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 44.64 | ||||||
22 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 45.50 | ||||||
- | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 42.93 | ||||||
2 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 47.88 | ||||||
3 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 49.79 | ||||||
4 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 50.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 29.38 | ||||||
2 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 29.82 | ||||||
3 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 29.98 | ||||||
4 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.68 | ||||||
5 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 31.73 | ||||||
6 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.98 | ||||||
7 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.24 | ||||||
8 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 32.35 | ||||||
9 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.46 | ||||||
10 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.62 | ||||||
11 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 33.91 | ||||||
11 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 33.91 | ||||||
13 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.00 | ||||||
14 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 34.37 | ||||||
15 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 34.44 | ||||||
16 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 35.11 | ||||||
17 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 35.49 | ||||||
18 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 35.65 | ||||||
19 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 35.79 | ||||||
- | Michael Birkeberg | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.48 | ||||||
2 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 32.00 | ||||||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 32.16 | ||||||
4 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 32.63 | ||||||
5 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.66 | ||||||
6 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 34.47 | ||||||
7 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.03 | ||||||
8 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 36.27 | ||||||
9 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.21 | ||||||
10 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 37.43 | ||||||
11 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.72 | ||||||
12 | Axel Thelin | 2002 | Eslövs Simsällskap | 39.22 | ||||||
13 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 39.67 | ||||||
14 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 41.32 | ||||||
15 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 41.44 | ||||||
16 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 41.79 | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 36.60 | ||||||
2 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 36.82 | ||||||
3 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 37.38 | ||||||
4 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.99 | ||||||
5 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 38.08 | ||||||
6 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.20 | ||||||
7 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 40.26 | ||||||
8 | Toni Milkov | 2004 | Eslövs Simsällskap | 40.29 | ||||||
9 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 40.42 | ||||||
10 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 40.54 | ||||||
11 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 43.31 | ||||||
12 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 43.36 | ||||||
13 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 45.44 | ||||||
14 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 50.45 | ||||||
15 | Aleksandar Ristevski | 2003 | Eslövs Simsällskap | 54.37 | ||||||
- | Elias Glas | 2003 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.69 | ||||||
2 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 48.52 | ||||||
3 | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | 49.95 | ||||||
4 | Erik Karlsson | 2005 | S71 | 55.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.66 | ||||||
2 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 32.70 | ||||||
3 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.09 | ||||||
4 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.90 | ||||||
5 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 34.08 | ||||||
6 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 35.73 | ||||||
7 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 36.05 | ||||||
8 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 36.34 | ||||||
9 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.06 | ||||||
10 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 37.07 | ||||||
11 | Elvira Lundqvist | 2000 | Simklubben Ran | 37.75 | ||||||
12 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 40.93 | ||||||
- | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 32.63 | ||||||
2 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 32.81 | ||||||
3 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.64 | ||||||
4 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 34.20 | ||||||
5 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 36.00 | ||||||
6 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.04 | ||||||
7 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.45 | ||||||
8 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.73 | ||||||
9 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 36.91 | ||||||
10 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 37.34 | ||||||
11 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 37.79 | ||||||
12 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 38.12 | ||||||
13 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 38.17 | ||||||
14 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.76 | ||||||
15 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 39.16 | ||||||
16 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.82 | ||||||
17 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 40.67 | ||||||
18 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 40.79 | ||||||
19 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 43.04 | ||||||
20 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 43.35 | ||||||
21 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 45.83 | ||||||
- | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 34.11 | ||||||
2 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 35.51 | ||||||
3 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.22 | ||||||
4 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 36.29 | ||||||
5 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.64 | ||||||
6 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.09 | ||||||
7 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 37.20 | ||||||
8 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.81 | ||||||
9 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.31 | ||||||
10 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.43 | ||||||
11 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 38.85 | ||||||
12 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 39.39 | ||||||
13 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.67 | ||||||
14 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.88 | ||||||
15 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 40.02 | ||||||
16 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.30 | ||||||
17 | Katja Haglund | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.76 | ||||||
18 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 40.94 | ||||||
19 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.87 | ||||||
20 | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | 43.76 | ||||||
21 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.91 | ||||||
22 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 45.82 | ||||||
- | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 43.85 | ||||||
2 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 49.71 | ||||||
3 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 49.77 | ||||||
4 | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | 55.57 | ||||||
- | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elna Glas | 2005 | Eslövs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 32.51 | ||||||
2 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 33.43 | ||||||
3 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 33.63 | ||||||
4 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.87 | ||||||
5 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 34.29 | ||||||
6 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.90 | ||||||
7 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 35.52 | ||||||
8 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 35.60 | ||||||
9 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 35.80 | ||||||
10 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 36.23 | ||||||
11 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 36.53 | ||||||
12 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.55 | ||||||
13 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 38.39 | ||||||
14 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.36 | ||||||
15 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 39.43 | ||||||
16 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 40.75 | ||||||
17 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 41.75 | ||||||
18 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 42.06 | ||||||
- | Michael Birkeberg | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 34.55 | ||||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 35.57 | ||||||
3 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.84 | ||||||
4 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.09 | ||||||
5 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 36.16 | ||||||
6 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.72 | ||||||
7 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 36.73 | ||||||
8 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 36.82 | ||||||
9 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 36.96 | ||||||
10 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.83 | ||||||
11 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 39.22 | ||||||
12 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.50 | ||||||
13 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 42.08 | ||||||
14 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 43.05 | ||||||
15 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 45.67 | ||||||
16 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 45.68 | ||||||
- | Axel Thelin | 2002 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 40.20 | ||||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 40.36 | ||||||
3 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 40.70 | ||||||
4 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.82 | ||||||
5 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 44.61 | ||||||
6 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.80 | ||||||
7 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 45.02 | ||||||
8 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.12 | ||||||
9 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 46.75 | ||||||
10 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 47.56 | ||||||
11 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 48.32 | ||||||
12 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 49.33 | ||||||
13 | Toni Milkov | 2004 | Eslövs Simsällskap | 51.61 | ||||||
14 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 52.85 | ||||||
15 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 54.99 | ||||||
- | Aleksandar Ristevski | 2003 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 53.24 | ||||||
2 | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | 55.39 | ||||||
3 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 57.67 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 34.32 | ||||||
2 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 36.54 | ||||||
3 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 37.31 | ||||||
4 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 37.34 | ||||||
5 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 37.51 | ||||||
6 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 37.90 | ||||||
7 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 39.01 | ||||||
7 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 39.01 | ||||||
9 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 39.69 | ||||||
10 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.77 | ||||||
11 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 40.95 | ||||||
12 | Elvira Lundqvist | 2000 | Simklubben Ran | 41.59 | ||||||
13 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 44.77 | ||||||
14 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 46.55 | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 35.56 | ||||||
2 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 35.83 | ||||||
3 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.77 | ||||||
4 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 37.18 | ||||||
5 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.20 | ||||||
6 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 37.60 | ||||||
7 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 37.66 | ||||||
8 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.50 | ||||||
9 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 39.29 | ||||||
10 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.78 | ||||||
11 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 40.45 | ||||||
12 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 40.97 | ||||||
13 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 41.09 | ||||||
14 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 42.09 | ||||||
15 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 43.20 | ||||||
16 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 44.23 | ||||||
17 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 44.60 | ||||||
18 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 49.24 | ||||||
19 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 53.11 | ||||||
- | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 39.92 | ||||||
2 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 40.09 | ||||||
3 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.44 | ||||||
4 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 40.99 | ||||||
5 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 41.57 | ||||||
6 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 41.62 | ||||||
7 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.21 | ||||||
8 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 42.34 | ||||||
9 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 42.62 | ||||||
10 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 42.97 | ||||||
11 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 43.47 | ||||||
12 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 44.06 | ||||||
13 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 44.09 | ||||||
14 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 44.97 | ||||||
15 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 45.62 | ||||||
16 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 45.90 | ||||||
17 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 46.40 | ||||||
18 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 46.80 | ||||||
19 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.30 | ||||||
20 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 48.45 | ||||||
21 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 50.07 | ||||||
22 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 54.89 | ||||||
23 | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | 55.90 | ||||||
- | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 50.01 | ||||||
2 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 52.06 | ||||||
3 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 52.91 | ||||||
4 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 54.03 | ||||||
- | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 26.09 | ||||||
2 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 26.53 | ||||||
3 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 26.58 | ||||||
4 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 26.77 | ||||||
5 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 26.89 | ||||||
6 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 27.24 | ||||||
7 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 27.43 | ||||||
8 | Jesper Lundqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 27.55 | ||||||
9 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 27.78 | ||||||
10 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 27.91 | ||||||
11 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.94 | ||||||
12 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 28.16 | ||||||
13 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 28.18 | ||||||
14 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 28.29 | ||||||
15 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 28.31 | ||||||
16 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 28.68 | ||||||
17 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 28.74 | ||||||
18 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 28.89 | ||||||
19 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 29.29 | ||||||
20 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 29.38 | ||||||
21 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 29.55 | ||||||
- | Michael Birkeberg | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 25.64 | ||||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 26.74 | ||||||
3 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 27.49 | ||||||
4 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 27.85 | ||||||
5 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 28.11 | ||||||
6 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 28.61 | ||||||
7 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 29.11 | ||||||
8 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.32 | ||||||
9 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 29.68 | ||||||
10 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.89 | ||||||
11 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 31.18 | ||||||
12 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.59 | ||||||
13 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 31.89 | ||||||
14 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 32.22 | ||||||
15 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 32.33 | ||||||
16 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 32.56 | ||||||
17 | Axel Thelin | 2002 | Eslövs Simsällskap | 33.40 | ||||||
18 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 33.95 | ||||||
19 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 34.16 | ||||||
20 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 34.38 | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.24 | ||||||
2 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.47 | ||||||
3 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 31.65 | ||||||
4 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 32.31 | ||||||
5 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 32.59 | ||||||
6 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 32.93 | ||||||
7 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 33.07 | ||||||
8 | Anthon Huasson | 2004 | Höörs Simsällskap | 33.42 | ||||||
9 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 34.09 | ||||||
10 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.48 | ||||||
10 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 34.48 | ||||||
12 | Toni Milkov | 2004 | Eslövs Simsällskap | 34.65 | ||||||
13 | Vincent Hua | 2004 | Höörs Simsällskap | 34.75 | ||||||
14 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 34.80 | ||||||
15 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 36.31 | ||||||
16 | Aleksandar Ristevski | 2003 | Eslövs Simsällskap | 38.83 | ||||||
17 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.43 | ||||||
18 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 39.55 | ||||||
19 | Elias Glas | 2003 | Eslövs Simsällskap | 42.08 | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.08 | ||||||
2 | Benjamin Huasson | 2007 | Höörs Simsällskap | 42.56 | ||||||
3 | Erik Karlsson | 2005 | S71 | 42.81 | ||||||
4 | Mio Remgard Emland | 2005 | Höörs Simsällskap | 45.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1- ebocup | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 28.40 | ||||||
2 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 28.54 | ||||||
3 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 28.68 | ||||||
4 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 28.77 | ||||||
5 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 28.80 | ||||||
6 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.35 | ||||||
7 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 29.87 | ||||||
8 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 30.29 | ||||||
9 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 30.52 | ||||||
10 | Josefine Rosengren | 2000 | Kristianstads SLS | 30.82 | ||||||
11 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 30.85 | ||||||
12 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 31.07 | ||||||
13 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 31.26 | ||||||
14 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.42 | ||||||
15 | Elvira Lundqvist | 2000 | Simklubben Ran | 32.72 | ||||||
16 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 33.32 | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 28.60 | ||||||
2 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.91 | ||||||
3 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 29.69 | ||||||
4 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 30.03 | ||||||
5 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 30.08 | ||||||
6 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.62 | ||||||
7 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 30.66 | ||||||
8 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 31.17 | ||||||
9 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 32.00 | ||||||
10 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 32.04 | ||||||
11 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.35 | ||||||
12 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 32.45 | ||||||
13 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 32.57 | ||||||
14 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.73 | ||||||
15 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 33.41 | ||||||
16 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.54 | ||||||
17 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.63 | ||||||
18 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 34.47 | ||||||
19 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 35.11 | ||||||
20 | Tuva Rosén Sundström | 2002 | Simsällskapet Iden | 35.50 | ||||||
21 | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | 37.65 | ||||||
- | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 30.05 | ||||||
2 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 30.74 | ||||||
3 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.53 | ||||||
4 | Viktoria Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 31.61 | ||||||
5 | Katja Haglund | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.80 | ||||||
6 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 32.55 | ||||||
7 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.59 | ||||||
8 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.63 | ||||||
9 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.67 | ||||||
10 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 32.99 | ||||||
11 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 33.10 | ||||||
12 | Anna Twedberg | 2003 | Simsällskapet Iden | 33.28 | ||||||
12 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 33.28 | ||||||
14 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.42 | ||||||
15 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 33.97 | ||||||
16 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 34.49 | ||||||
17 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 35.02 | ||||||
18 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 36.22 | ||||||
19 | Rebecca Kokko | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.67 | ||||||
20 | Josefin Dellhede | 2003 | Simsällskapet Iden | 37.65 | ||||||
21 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.55 | ||||||
- | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 37.03 | ||||||
2 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 39.53 | ||||||
3 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 40.88 | ||||||
4 | Isabella Hua | 2007 | Höörs Simsällskap | 42.16 | ||||||
5 | Linn Axelsson | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 44.30 | ||||||
- | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elna Glas | 2005 | Eslövs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |