Tulokset Forever Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 12:04 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Malin Lindblom | 2006 | 183 | 43.03 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 42.83 | |||||||||
2 | Aino Kuusisto | 2006 | 169 | 44.15 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 47.06 | |||||||||
3 | Heli Kuisma | 2006 | 151 | 45.82 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.04 | |||||||||
4 | Jeanette Ingberg | 2006 | 143 | 46.69 | ||||||
Octopus Lohja | 48.55 | |||||||||
5 | Helmi Käkelä | 2006 | 137 | 47.36 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 51.91 | |||||||||
6 | Milla Kiviranta | 2006 | 74 | 57.99 | ||||||
Vanders | 51.00 | |||||||||
7 | Iina Vänttinen | 2006 | 67 | 1:00.03 | ||||||
Vanders | 49.06 | |||||||||
- | Vilma Vannas | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | 57.51 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 378 | 33.76 | ||||||
Vanders | 33.02 | |||||||||
2 | Veera Säämänen | 2004 | 325 | 35.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 37.36 | |||||||||
3 | Nicole Yisrael | 2004 | 299 | 36.52 | ||||||
Vanders | 37.34 | |||||||||
4 | Aino Koskelo | 2005 | 273 | 37.64 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 38.30 | |||||||||
5 | Vlada Guljajeva | 2004 | 260 | 38.23 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.50 | |||||||||
6 | Alina Antila | 2004 | 260 | 38.24 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 41.40 | |||||||||
7 | Karla Tiainen | 2005 | 253 | 38.59 | ||||||
Vanders | 38.07 | |||||||||
8 | Aada Rissanen | 2004 | 245 | 39.02 | ||||||
Vanders | 36.33 | |||||||||
9 | Helmi Lehtonen | 2004 | 240 | 39.27 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.50 | |||||||||
10 | Ada Hakkarainen | 2005 | 224 | 40.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 45.32 | |||||||||
11 | Anna Hakkarainen | 2005 | 224 | 40.21 | ||||||
Cetus Espoo | 41.61 | |||||||||
12 | Henni Havén | 2004 | 207 | 41.24 | ||||||
Vanders | 42.24 | |||||||||
13 | Nelli Vihola | 2005 | 200 | 41.73 | ||||||
Helsingin Uimarit | 46.80 | |||||||||
14 | Heta Hakkarainen | 2005 | 198 | 41.91 | ||||||
Keravan Uimarit | 44.70 | |||||||||
15 | Lumi Luoma | 2005 | 193 | 42.26 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.52 | |||||||||
16 | Elina Ryynänen | 2005 | 192 | 42.28 | ||||||
Vanders | 39.46 | |||||||||
17 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 191 | 42.37 | ||||||
Vanders | 41.12 | |||||||||
18 | Aava Aula | 2004 | 188 | 42.59 | ||||||
Helsingin Uimarit | 44.97 | |||||||||
19 | Siiri Pekkala | 2005 | 185 | 42.80 | ||||||
Vanders | 40.47 | |||||||||
20 | Anniina Ahonen | 2005 | 170 | 44.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.56 | |||||||||
21 | Alma Hörkkö | 2005 | 166 | 44.44 | ||||||
Vanders | 43.26 | |||||||||
22 | Beata Niskanen | 2004 | 162 | 44.80 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 43.73 | |||||||||
23 | Anni Holm | 2004 | 158 | 45.10 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Tilla Saarentaus | 2005 | 158 | 45.13 | ||||||
Helsingin Uimarit | 47.02 | |||||||||
25 | Essi Ahvenainen | 2005 | 150 | 45.90 | ||||||
Vanders | 43.25 | |||||||||
26 | Melissa Miettinen | 2005 | 147 | 46.23 | ||||||
Helsingin Uimarit | 49.83 | |||||||||
27 | Rauha Heikkinen | 2005 | 147 | 46.26 | ||||||
Helsingin Uimarit | 49.42 | |||||||||
28 | Elina Ruha | 2005 | 145 | 46.44 | ||||||
Cetus Espoo | 49.84 | |||||||||
29 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 127 | 48.56 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 49.34 | |||||||||
30 | Oona Eriksson | 2004 | 123 | 49.12 | ||||||
Vanders | 47.03 | |||||||||
31 | Milla Strandberg | 2005 | 121 | 49.35 | ||||||
Vanders | 48.01 | |||||||||
32 | Emmi Kasurinen | 2005 | 119 | 49.61 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 55.34 | |||||||||
33 | Sofie Johansson | 2005 | 115 | 50.16 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 54.21 | |||||||||
34 | Peppi Siurola | 2004 | 115 | 50.19 | ||||||
Vanders | 55.76 | |||||||||
35 | Peppi Eskola | 2005 | 113 | 50.52 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 51.92 | |||||||||
36 | Hilda Mäkelä | 2005 | 112 | 50.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
37 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 110 | 50.97 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
38 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 107 | 51.44 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 48.63 | |||||||||
39 | Gabriella Linna | 2004 | 101 | 52.33 | ||||||
Vanders | 51.50 | |||||||||
40 | Reetta Haara | 2004 | 99 | 52.70 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
41 | Nella Honkanen | 2005 | 96 | 53.18 | ||||||
HTU Stadi | 48.79 | |||||||||
42 | Ada Oila | 2005 | 96 | 53.25 | ||||||
Vanders | 51.97 | |||||||||
43 | Peppi Innamaa | 2004 | 95 | 53.40 | ||||||
Keravan Uimarit | 57.58 | |||||||||
44 | Iina Rissanen | 2005 | 91 | 54.21 | ||||||
Vanders | 1:00.59 | |||||||||
45 | Jannalina Porkka | 2005 | 89 | 54.66 | ||||||
Vanders | 51.96 | |||||||||
46 | Jenni Kurki | 2005 | 82 | 56.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
47 | Sara Stenbacka | 2005 | 74 | 58.00 | ||||||
Octopus Lohja | 56.97 | |||||||||
- | Juulia Sakomaa | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 52.16 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roosa Tuomola | 2005 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 51.48 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nea Winqvist | 2002 | 490 | 30.97 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 30.95 | |||||||||
2 | Emilia Lyyra | 2003 | 422 | 32.55 | ||||||
Vanders | 32.59 | |||||||||
3 | Emma Issakainen | 2002 | 361 | 34.30 | ||||||
Uinti Imatra | 33.33 | |||||||||
4 | Emma Jokilammi | 2002 | 359 | 34.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 35.82 | |||||||||
5 | Agneta Kallas | 2002 | 353 | 34.54 | ||||||
Vanders | 34.99 | |||||||||
6 | Vilja Laaksonen | 2002 | 337 | 35.09 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.82 | |||||||||
7 | Ada Aartela | 2002 | 331 | 35.31 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Venla Pesu | 2002 | 305 | 36.26 | ||||||
TaTu Tampere | 34.81 | |||||||||
9 | Sofia Harju | 2002 | 304 | 36.30 | ||||||
Keravan Uimarit | 38.31 | |||||||||
10 | Siiri Koskinen | 2002 | 301 | 36.42 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 40.58 | |||||||||
11 | Hanni Riikonen | 2002 | 288 | 36.97 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.99 | |||||||||
12 | Viivi Kuusinen | 2002 | 287 | 37.02 | ||||||
TaTu Tampere | 34.62 | |||||||||
13 | Anna Retva | 2003 | 283 | 37.20 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 41.95 | |||||||||
14 | Juulia Käräjämies | 2003 | 279 | 37.35 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 36.38 | |||||||||
15 | Edla Wuori | 2003 | 272 | 37.66 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 36.09 | |||||||||
16 | Emilia Sjölund | 2002 | 265 | 38.02 | ||||||
Vanders | 37.43 | |||||||||
17 | Jenny Kareinen | 2002 | 260 | 38.25 | ||||||
Keravan Uimarit | 36.46 | |||||||||
18 | Sini Tiussa | 2003 | 255 | 38.49 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
19 | Cinja Åvist | 2003 | 255 | 38.50 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.92 | |||||||||
20 | Sohvi Seppänen | 2003 | 238 | 39.39 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 41.03 | |||||||||
21 | Ida Lehtovaara | 2003 | 232 | 39.75 | ||||||
Uimaseura Aquila | 40.53 | |||||||||
22 | Iisa Kääpä | 2002 | 221 | 40.38 | ||||||
Uimaseura Aquila | 41.32 | |||||||||
23 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 212 | 40.92 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.53 | |||||||||
24 | Tiia Kuisma | 2003 | 201 | 41.68 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.97 | |||||||||
25 | Sara Myller | 2003 | 199 | 41.83 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 47.54 | |||||||||
26 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 164 | 44.59 | ||||||
Vanders | 39.89 | |||||||||
27 | Sara Pantsu | 2003 | 155 | 45.39 | ||||||
Vanders | 43.58 | |||||||||
28 | Nella Kukkonen | 2003 | 151 | 45.85 | ||||||
Keravan Uimarit | 45.84 | |||||||||
29 | Venla Mäkelä | 2003 | 127 | 48.57 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
30 | Miia Niinimäki | 2003 | 111 | 50.80 | ||||||
Vanders | 51.48 | |||||||||
31 | Ella Parviainen | 2003 | 79 | 56.79 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:03.04 | |||||||||
- | Saana Karell | 2002 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 38.18 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Marilla Parhiala | 2000 | 505 | 30.66 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 31.50 | |||||||||
2 | Hanna Kareinen | 2000 | 474 | 31.33 | ||||||
Keravan Uimarit | 31.58 | |||||||||
3 | Jenny Nieminen | 2001 | 442 | 32.05 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.59 | |||||||||
4 | Helene Hirvonen | 2001 | 434 | 32.25 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.84 | |||||||||
5 | Janna Appelberg | 2001 | 432 | 32.31 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.28 | |||||||||
6 | Joanna Kekkonen | 2000 | 423 | 32.53 | ||||||
Lahden Kaleva | 33.47 | |||||||||
7 | Daniela Nummi | 2000 | 388 | 33.48 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 33.36 | |||||||||
8 | Nadine Medarhri | 2000 | 386 | 33.53 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 33.53 | |||||||||
9 | Roosa Lehtola | 2001 | 378 | 33.78 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 34.52 | |||||||||
10 | Mariel Mylly | 2001 | 376 | 33.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.20 | |||||||||
11 | Aada Pohjala | 2001 | 368 | 34.08 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 35.98 | |||||||||
12 | Erika Kattilakoski | 2000 | 366 | 34.15 | ||||||
Octopus Lohja | 36.32 | |||||||||
13 | Maari Sinivuori | 2001 | 365 | 34.18 | ||||||
Keravan Uimarit | 34.23 | |||||||||
14 | Vilma Kotola | 2001 | 358 | 34.38 | ||||||
Uimaseura Aquila | 33.24 | |||||||||
15 | Anni Manninen | 2001 | 349 | 34.67 | ||||||
Simmis Wanda | 34.67 | |||||||||
16 | Iida Jantunen | 2000 | 335 | 35.15 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 36.21 | |||||||||
17 | Marie Tuominen | 2000 | 327 | 35.45 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Petra Uusikumpu | 2001 | 309 | 36.10 | ||||||
Vanders | 35.95 | |||||||||
19 | Matilda Laurila | 2001 | 305 | 36.29 | ||||||
Someron Esa | 34.83 | |||||||||
20 | Juuli Miettinen | 2000 | 289 | 36.95 | ||||||
Vanders | 35.04 | |||||||||
21 | Sofia Hinkka | 2001 | 280 | 37.30 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 35.30 | |||||||||
22 | Ida Wagner | 2000 | 280 | 37.34 | ||||||
Simmis Wanda | 36.69 | |||||||||
22 | Maria Suihko | 2001 | 280 | 37.34 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 36.30 | |||||||||
24 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 264 | 38.08 | ||||||
Vanders | 35.50 | |||||||||
25 | Erja Tiljander | 2000 | 247 | 38.92 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.67 | |||||||||
26 | Kerttu Virtanen | 2000 | 234 | 39.64 | ||||||
TaTu Tampere | 38.48 | |||||||||
27 | Jenny Pulli | 2001 | 151 | 45.86 | ||||||
Vanders | 45.43 | |||||||||
28 | Tilda Tulima | 2001 | 84 | 55.77 | ||||||
Keravan Uimarit | 58.94 | |||||||||
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 534 | 30.11 | ||||||
Vanders | 29.99 | |||||||||
2 | Heini Bargum | 1981 | 443 | 32.04 | ||||||
Vanders | 32.03 | |||||||||
3 | Suvi Taskinen | 1998 | 433 | 32.28 | ||||||
Vanders | 33.17 | |||||||||
4 | Jenni Kukkonen | 1999 | 426 | 32.45 | ||||||
Keravan Uimarit | 32.09 | |||||||||
4 | Julia Korva | 1999 | 426 | 32.45 | ||||||
Octopus Lohja | 32.87 | |||||||||
6 | Vilma Venäläinen | 1996 | 423 | 32.52 | ||||||
Vanders | 31.64 | |||||||||
7 | Emilia Kokko | 1999 | 411 | 32.85 | ||||||
Vanders | 31.93 | |||||||||
8 | Katja Malmi | 1998 | 409 | 32.90 | ||||||
Vanders | 32.36 | |||||||||
9 | Pinja Peippo | 1999 | 408 | 32.92 | ||||||
Vanders | 31.87 | |||||||||
10 | Eva Lisa Oks | 1999 | 352 | 34.57 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 33.53 | |||||||||
11 | Lotta Luoma | 1990 | 288 | 36.97 | ||||||
Vanders | 36.76 | |||||||||
12 | Johanna Hyvönen | 1999 | 284 | 37.15 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.36 | |||||||||
13 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 251 | 38.68 | ||||||
Octopus Lohja | 39.39 | |||||||||
14 | Janette Qureshi | 1999 | 136 | 47.49 | ||||||
Vanders | 48.16 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:04 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 11:54 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vladimir Petrov | 2006 | 165 | 40.88 | ||||||
Kasatka | 42.20 | |||||||||
2 | Aleksei Lestarov | 2007 | 133 | 43.86 | ||||||
Kasatka | 43.83 | |||||||||
3 | Eetu Autio | 2007 | 124 | 44.98 | ||||||
Uimaseura Aquila | 46.15 | |||||||||
4 | Jani Ekman | 2006 | 85 | 51.01 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 54.42 | |||||||||
5 | Veeti Salminen | 2006 | 64 | 55.88 | ||||||
Someron Esa | 1:03.39 | |||||||||
6 | Onni Rahkonen | 2007 | 49 | 1:01.02 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Aleksandr Suharev | 2008 | DSQ | |||||||
Kasatka | 1:01.75 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 301 | 33.44 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.17 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 297 | 33.61 | ||||||
Vanders | 35.19 | |||||||||
3 | Viktor Ivanov | 2004 | 226 | 36.77 | ||||||
Kasatka | 35.28 | |||||||||
4 | Joonas Maaranen | 2004 | 190 | 38.97 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.51 | |||||||||
5 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 176 | 39.97 | ||||||
Cetus Espoo | 42.07 | |||||||||
6 | Matti Nätti | 2004 | 172 | 40.28 | ||||||
Vanders | 41.35 | |||||||||
7 | Jan Byskov | 2004 | 148 | 42.35 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 45.44 | |||||||||
8 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 145 | 42.61 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 43.65 | |||||||||
9 | Nico Peltonen | 2005 | 142 | 42.95 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 40.01 | |||||||||
10 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 141 | 43.09 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 43.66 | |||||||||
11 | Samuel Halminen | 2005 | 137 | 43.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 43.20 | |||||||||
12 | Akseli Maaranen | 2004 | 133 | 43.87 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.09 | |||||||||
13 | Rony Kulju | 2004 | 127 | 44.57 | ||||||
Vanders | 42.84 | |||||||||
14 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 123 | 45.10 | ||||||
Octopus Lohja | 46.59 | |||||||||
15 | Joona Kuitu | 2004 | 121 | 45.34 | ||||||
Vanders | 46.01 | |||||||||
16 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 120 | 45.38 | ||||||
Octopus Lohja | 45.41 | |||||||||
17 | Waldemar Palombi | 2004 | 113 | 46.31 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 43.77 | |||||||||
18 | Joona Saarnio | 2004 | 112 | 46.52 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 47.89 | |||||||||
19 | Viktor Asklöf | 2004 | 109 | 46.93 | ||||||
Cetus Espoo | 48.91 | |||||||||
20 | Miska Sarkkinen | 2005 | 100 | 48.23 | ||||||
Helsingin Uimarit | 46.54 | |||||||||
21 | Kalle Tonttila | 2004 | 96 | 48.94 | ||||||
Helsingin Uimarit | 46.76 | |||||||||
22 | Miko Mikkola | 2004 | 93 | 49.38 | ||||||
Simmis Wanda | 48.00 | |||||||||
23 | Anton Petrov | 2004 | 91 | 49.75 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 48.68 | |||||||||
24 | Anton Kettunen | 2005 | 83 | 51.22 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 51.63 | |||||||||
25 | Veeti Salminen | 2004 | 79 | 52.25 | ||||||
Simmis Wanda | 48.73 | |||||||||
26 | Eeti Virolainen | 2004 | 78 | 52.44 | ||||||
Octopus Lohja | 50.92 | |||||||||
27 | Urho Käkelä | 2005 | 64 | 55.80 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 57.07 | |||||||||
28 | Osmo Mäkelä | 2004 | 53 | 59.68 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Aapo Ahlroos | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | 54.26 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Aron Forslund | 2005 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 52.28 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Eelis Wiberg | 2004 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Jesse Hyppönen | 2004 | DSQ | |||||||
Lahden Kaleva | 41.61 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 358 | 31.57 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.65 | |||||||||
2 | Dang Le Nhut | 2003 | 285 | 34.07 | ||||||
Vanders | 33.33 | |||||||||
3 | Henri Heikkilä | 2003 | 256 | 35.29 | ||||||
Uimaseura Aquila | 35.05 | |||||||||
4 | Aleksanteri Nord | 2002 | 253 | 35.42 | ||||||
Vanders | 34.84 | |||||||||
5 | Miro Moisio | 2002 | 201 | 38.27 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 36.42 | |||||||||
6 | Leo Kallionpää | 2002 | 187 | 39.16 | ||||||
Vanders | 40.75 | |||||||||
7 | Severi Vilkko | 2002 | 175 | 40.05 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 41.80 | |||||||||
8 | Birger Niskanen | 2002 | 173 | 40.24 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 42.68 | |||||||||
9 | Emil Strandell | 2002 | 172 | 40.30 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 43.83 | |||||||||
10 | Konsta Pekkala | 2003 | 156 | 41.63 | ||||||
Vanders | 46.88 | |||||||||
11 | Lucas Tepponen | 2003 | 120 | 45.46 | ||||||
Helsingin Uimarit | 45.43 | |||||||||
12 | Daniil Lukasin | 2002 | 116 | 45.90 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Jerry Roine | 2002 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 39.63 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Otso Kurikka | 2003 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Henri Koski | 2000 | 478 | 28.68 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 28.34 | |||||||||
2 | Atte Alila | 2001 | 476 | 28.72 | ||||||
Uimaseura Aquila | 29.20 | |||||||||
3 | Taneli Lantta | 2001 | 406 | 30.29 | ||||||
Vanders | 32.23 | |||||||||
4 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 396 | 30.54 | ||||||
TaTu Tampere | 30.73 | |||||||||
5 | Joona Mikkola | 2001 | 389 | 30.72 | ||||||
Vanders | 30.35 | |||||||||
6 | Kalle Hepojoki | 2000 | 374 | 31.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 30.35 | |||||||||
7 | Veeti Vainionpää | 2001 | 372 | 31.18 | ||||||
Simmis Wanda | 30.91 | |||||||||
8 | Aleksi Seger | 2001 | 355 | 31.65 | ||||||
Octopus Lohja | 32.73 | |||||||||
9 | Roope Liuska | 2000 | 330 | 32.44 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.26 | |||||||||
10 | Aaro Märsylä | 2001 | 324 | 32.65 | ||||||
Vanders | 31.83 | |||||||||
11 | Sami Seppälä | 2000 | 310 | 33.14 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 33.25 | |||||||||
12 | Jon Byskov | 2000 | 307 | 33.24 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 33.67 | |||||||||
13 | Atso Iivanainen | 2000 | 305 | 33.31 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 33.64 | |||||||||
14 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 303 | 33.38 | ||||||
TaTu Tampere | 33.55 | |||||||||
15 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 301 | 33.45 | ||||||
Lahden Kaleva | 32.90 | |||||||||
16 | Andreas Luite | 2001 | 278 | 34.34 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 31.45 | |||||||||
17 | Antti Issakainen | 2001 | 253 | 35.45 | ||||||
Uinti Imatra | 36.80 | |||||||||
18 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 230 | 36.57 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Pyry Räisänen | 2001 | 203 | 38.11 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.03 | |||||||||
20 | Nestori Tiainen | 2000 | 179 | 39.76 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.40 | |||||||||
21 | Roni Lönnqvist | 2000 | 175 | 40.05 | ||||||
Uinti Imatra | 41.13 | |||||||||
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Armin Evert Lelle | 1999 | 657 | 25.80 | ||||||
Viimsi Veeklubi | 25.60 | |||||||||
2 | Juho Seppälä | 1999 | 629 | 26.17 | ||||||
Simmis Wanda | 26.07 | |||||||||
3 | Antti Leiponen | 1998 | 532 | 27.68 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.63 | |||||||||
4 | Tapio Junninen | 1995 | 516 | 27.96 | ||||||
Vanders | 27.96 | |||||||||
5 | Oskar Mäkelä | 1998 | 510 | 28.06 | ||||||
Octopus Lohja | 27.47 | |||||||||
6 | Atte Somero | 1999 | 476 | 28.71 | ||||||
Lahden Kaleva | 29.26 | |||||||||
7 | Leo Kuusela | 1999 | 474 | 28.75 | ||||||
Uimaseura Aquila | 29.47 | |||||||||
8 | Sami Pakarinen | 1992 | 461 | 29.03 | ||||||
Vanders | 26.76 | |||||||||
9 | Mika Katajisto | 1997 | 428 | 29.75 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.33 | |||||||||
10 | Elias Soukola | 1999 | 426 | 29.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.88 | |||||||||
11 | Mikko Arponen | 1980 | 409 | 30.21 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 28.00 | |||||||||
12 | Alexi Taimela | 1998 | 397 | 30.51 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 30.21 | |||||||||
13 | Jarkko Lehtola | 1999 | 387 | 30.76 | ||||||
Keravan Uimarit | 33.53 | |||||||||
14 | Dmitry Nosov | 1998 | 382 | 30.91 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 30.47 | |||||||||
15 | Markus Salmela | 1983 | 380 | 30.95 | ||||||
Vanders | 30.22 | |||||||||
16 | Miska Kurvinen | 1999 | 369 | 31.27 | ||||||
Uimaseura Aquila | 32.21 | |||||||||
17 | Lauri Ytti | 1999 | 357 | 31.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.95 | |||||||||
18 | Ville Laukkanen | 1999 | 314 | 32.98 | ||||||
Keravan Uimarit | 32.98 | |||||||||
19 | Pyry Korpikoski | 1999 | 302 | 33.40 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.58 | |||||||||
20 | Jun Kojima | 1971 | 268 | 34.75 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Pyry Sirola | 1999 | 231 | 36.54 | ||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | 36.09 | |||||||||
22 | Rune Pedersen | 1977 | 226 | 36.81 | ||||||
Vanders | 36.11 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 11:54 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 12:09 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aino Kuusisto | 2006 | 213 | 49.36 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 51.69 | |||||||||
2 | Ester Hirvonen | 2006 | 180 | 52.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 54.92 | |||||||||
3 | Anastasia Naumova | 2007 | 169 | 53.25 | ||||||
Kasatka | 55.09 | |||||||||
4 | Matilda Leppänen | 2007 | 151 | 55.29 | ||||||
Simmis Grani | 57.56 | |||||||||
5 | Milla Kiviranta | 2006 | 150 | 55.40 | ||||||
Vanders | 52.30 | |||||||||
6 | Heli Kuisma | 2006 | 147 | 55.80 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 55.19 | |||||||||
7 | Maija Häkkinen | 2006 | 135 | 57.42 | ||||||
Octopus Lohja | 57.37 | |||||||||
8 | Pinja Suominen | 2006 | 134 | 57.52 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:00.57 | |||||||||
9 | Enni Tammilehto | 2006 | 131 | 57.98 | ||||||
Vanders | 58.22 | |||||||||
10 | Jeanette Ingberg | 2006 | 118 | 1:00.00 | ||||||
Octopus Lohja | 54.20 | |||||||||
11 | Eevi Hirsi | 2007 | 109 | 1:01.60 | ||||||
HTU Stadi | 1:07.22 | |||||||||
12 | Lily Päivänen | 2006 | 109 | 1:01.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Veera Oila | 2007 | 107 | 1:02.01 | ||||||
Vanders | 1:04.21 | |||||||||
14 | Oona Sarlin | 2006 | 107 | 1:02.03 | ||||||
Vanders | 1:02.33 | |||||||||
15 | Pihla Westerdahl | 2006 | 79 | 1:08.64 | ||||||
Vanders | 1:11.61 | |||||||||
16 | Emmi Halonen | 2006 | 64 | 1:13.65 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Helmi Räsänen | 2006 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Iida Tawast | 2007 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | 1:07.26 | |||||||||
SW 10.7 Toisen kilpailijan estäminen / häiritseminen | ||||||||||
- | Janina Granberg | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Rebekka Ritmala | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sonja Salmimies | 2004 | 374 | 40.91 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 42.26 | |||||||||
2 | Pinja Nieminen | 2004 | 329 | 42.68 | ||||||
Cetus Espoo | 43.24 | |||||||||
3 | Liinu Louhikoski | 2004 | 329 | 42.69 | ||||||
Vanders | 44.17 | |||||||||
3 | Nicole Yisrael | 2004 | 329 | 42.69 | ||||||
Vanders | 43.66 | |||||||||
5 | Helmi Lehtonen | 2004 | 307 | 43.66 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 44.44 | |||||||||
6 | Henni Havén | 2004 | 304 | 43.82 | ||||||
Vanders | 44.96 | |||||||||
7 | Helmi Haverinen | 2004 | 298 | 44.13 | ||||||
Cetus Espoo | 44.19 | |||||||||
8 | Iida Herrala | 2004 | 286 | 44.73 | ||||||
Vanders | 45.68 | |||||||||
9 | Emilia Niemi | 2005 | 259 | 46.20 | ||||||
Octopus Lohja | 46.43 | |||||||||
10 | Ellen Kettunen | 2005 | 255 | 46.46 | ||||||
Cetus Espoo | 48.12 | |||||||||
11 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 235 | 47.71 | ||||||
Cetus Espoo | 49.55 | |||||||||
12 | Salma Mäntynen | 2005 | 206 | 49.87 | ||||||
Uimaseura Aquila | 50.91 | |||||||||
13 | Veera Mikkonen | 2004 | 169 | 53.30 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 55.48 | |||||||||
14 | Nella Kallinen | 2005 | 169 | 53.32 | ||||||
Vanders | 1:00.68 | |||||||||
15 | Reetta Haara | 2004 | 163 | 53.90 | ||||||
Keravan Uimarit | 53.77 | |||||||||
16 | Heidi Nurminen | 2005 | 157 | 54.61 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 58.09 | |||||||||
17 | Anni Jutila | 2004 | 155 | 54.78 | ||||||
Simmis Grani | 58.47 | |||||||||
18 | Iina Rissanen | 2005 | 139 | 56.85 | ||||||
Vanders | 58.77 | |||||||||
19 | Veera Viskari | 2005 | 134 | 57.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Ria Rahkonen | 2005 | 40 | 1:25.96 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Ekaterina Toropkova | 2004 | DSQ | |||||||
Kasatka | 44.46 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vilma Hottinen | 2002 | 425 | 39.20 | ||||||
Vanders | 38.02 | |||||||||
2 | Vera Vartiainen | 2002 | 412 | 39.61 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 41.47 | |||||||||
3 | Aino Paju | 2003 | 408 | 39.72 | ||||||
Vanders | 41.44 | |||||||||
4 | Agneta Kallas | 2002 | 364 | 41.26 | ||||||
Vanders | 41.19 | |||||||||
5 | Meri Lauronen | 2002 | 362 | 41.36 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Siiri Välimaa | 2002 | 356 | 41.59 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 42.59 | |||||||||
7 | Ella Hurtta | 2003 | 324 | 42.90 | ||||||
Uimaseura Aquila | 42.89 | |||||||||
8 | Milla Salminen | 2003 | 304 | 43.81 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 43.98 | |||||||||
9 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 287 | 44.66 | ||||||
Uimaseura Aquila | 44.31 | |||||||||
9 | Saana Karell | 2002 | 287 | 44.66 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 43.29 | |||||||||
11 | Nelli Vartiainen | 2002 | 272 | 45.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.60 | |||||||||
12 | Oona Lehtola | 2003 | 263 | 45.97 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 48.39 | |||||||||
13 | Susanna Kuisma | 2003 | 262 | 46.04 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 45.85 | |||||||||
14 | Rosalia Turunen | 2002 | 241 | 47.37 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 47.60 | |||||||||
15 | Sara Myller | 2003 | 238 | 47.57 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 53.68 | |||||||||
16 | Sanni Luostarinen | 2002 | 224 | 48.47 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 48.96 | |||||||||
17 | Sofia Blomfelt | 2003 | 218 | 48.93 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 50.80 | |||||||||
18 | Ella Happonen | 2003 | 215 | 49.20 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 50.84 | |||||||||
19 | Vilma Lipponen | 2003 | 208 | 49.69 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Laura Pitkänen | 2002 | 188 | 51.46 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 53.78 | |||||||||
21 | Emma Aarnikoivu | 2002 | 186 | 51.56 | ||||||
Simmis Wanda | 55.12 | |||||||||
22 | Lotta Laine | 2003 | 173 | 52.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:01.80 | |||||||||
23 | Amanda Mielty | 2003 | 146 | 55.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Helmiina Toivo | 2003 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Pinja Posti | 2003 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 57.00 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roosa Pilsari | 2003 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 48.27 | |||||||||
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kristina Maria Jaamul | 2000 | 599 | 34.97 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 35.00 | |||||||||
2 | Kirke Penter | 2001 | 509 | 36.92 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 36.10 | |||||||||
3 | Ada Nyström | 2001 | 508 | 36.94 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.30 | |||||||||
4 | Eevi Kotiranta | 2001 | 497 | 37.20 | ||||||
Uimaseura Aquila | 37.26 | |||||||||
5 | Annika Tietz | 2001 | 488 | 37.43 | ||||||
HTU Stadi | 37.23 | |||||||||
6 | Liia Louhikoski | 2001 | 412 | 39.60 | ||||||
Vanders | 41.02 | |||||||||
7 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 410 | 39.66 | ||||||
Uimaseura Aquila | 39.00 | |||||||||
8 | Petra Uusikumpu | 2001 | 373 | 40.95 | ||||||
Vanders | 40.28 | |||||||||
9 | Vilma Kotola | 2001 | 354 | 41.65 | ||||||
Uimaseura Aquila | 38.52 | |||||||||
10 | Enni Kanerva | 2000 | 339 | 42.25 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 42.06 | |||||||||
11 | Mariel Mylly | 2001 | 321 | 43.05 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 46.03 | |||||||||
12 | Annika Niemi | 2000 | 320 | 43.10 | ||||||
Simmis Wanda | 44.70 | |||||||||
13 | Sofia Hinkka | 2001 | 300 | 44.00 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 43.16 | |||||||||
14 | Iida Jantunen | 2000 | 269 | 45.64 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 44.99 | |||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lotta Aho | 1999 | 570 | 35.55 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.83 | |||||||||
2 | Fanny Nyström | 1999 | 551 | 35.95 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.49 | |||||||||
3 | Heini Bargum | 1981 | 502 | 37.08 | ||||||
Vanders | 36.30 | |||||||||
4 | Roosa Andelin | 1998 | 488 | 37.44 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.52 | |||||||||
5 | Lotta Koskinen | 1974 | 431 | 39.01 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 38.69 | |||||||||
6 | Noora Vallinen | 1998 | 415 | 39.52 | ||||||
Nokian Pyry | 39.03 | |||||||||
7 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 380 | 40.68 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 38.81 | |||||||||
8 | Sara Lehtinen | 1999 | 300 | 43.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.09 | |||||||||
9 | Inka-Riina Tamski | 1999 | 273 | 45.41 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:09 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 12:27 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vladimir Petrov | 2006 | 213 | 44.21 | ||||||
Kasatka | 44.75 | |||||||||
2 | Aleksandr Logvin | 2006 | 160 | 48.59 | ||||||
Vanders | 48.72 | |||||||||
3 | Jani Ekman | 2006 | 159 | 48.70 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 51.07 | |||||||||
4 | Lasse Niemi | 2006 | 156 | 49.04 | ||||||
Helsingin Uimarit | 51.11 | |||||||||
5 | Veeti Salminen | 2006 | 129 | 52.28 | ||||||
Someron Esa | 48.82 | |||||||||
6 | Vladislav Polyakov | 2007 | 114 | 54.41 | ||||||
Kasatka | 53.64 | |||||||||
7 | Eetu Autio | 2007 | 108 | 55.32 | ||||||
Uimaseura Aquila | 56.66 | |||||||||
8 | Kasperi Miettinen | 2006 | 99 | 56.96 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:01.75 | |||||||||
9 | Ilja Belov | 2007 | 96 | 57.56 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Niko Antman | 2006 | 93 | 58.23 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 59.78 | |||||||||
11 | Mikael Böckerman | 2006 | 92 | 58.46 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:03.42 | |||||||||
12 | Topias Muhonen | 2006 | 82 | 1:00.65 | ||||||
Octopus Lohja | 1:01.70 | |||||||||
13 | Aleksandr Suharev | 2008 | 80 | 1:01.27 | ||||||
Kasatka | 59.18 | |||||||||
- | Alex Karlsson | 2006 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oiva Koppelmäki | 2007 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Veerti Juurakko | 2004 | 190 | 45.89 | ||||||
Cetus Espoo | 45.84 | |||||||||
2 | Leonid Volkov | 2004 | 178 | 46.93 | ||||||
Kasatka | 45.35 | |||||||||
3 | Alexander Nyman | 2004 | 173 | 47.33 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 47.46 | |||||||||
4 | Emil Ahvonen | 2005 | 140 | 50.77 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 49.59 | |||||||||
5 | Tiger Tran | 2005 | 140 | 50.87 | ||||||
Vanders | 57.53 | |||||||||
6 | Urho Käkelä | 2005 | 130 | 52.15 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 52.18 | |||||||||
7 | Joni Routamo | 2005 | 124 | 52.88 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 55.59 | |||||||||
8 | Samuli Seger | 2005 | 113 | 54.55 | ||||||
Octopus Lohja | 56.66 | |||||||||
9 | Aron Forslund | 2005 | 108 | 55.38 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 55.04 | |||||||||
10 | Herkka Toivo | 2004 | 107 | 55.52 | ||||||
Keravan Uimarit | 56.55 | |||||||||
11 | Eero Sippola | 2004 | 100 | 56.78 | ||||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | 57.67 | |||||||||
12 | Miikka Virtanen | 2005 | 95 | 57.87 | ||||||
Helsingin Uimarit | 55.72 | |||||||||
13 | Egor Tanska | 2004 | 89 | 59.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Vinski Lång | 2004 | 71 | 1:03.57 | ||||||
Keravan Uimarit | 1:04.05 | |||||||||
15 | Henri Kyber | 2004 | 64 | 1:05.99 | ||||||
Vanders | 1:15.38 | |||||||||
16 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 60 | 1:07.27 | ||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Anton Koronen | 2005 | 50 | 1:11.62 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Alexey Kirov | 2004 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | 52.41 | |||||||||
- | Kristian Huttunen | 2005 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | 1:07.17 | |||||||||
- | Lars Sebastian Antoniak | 2005 | DNS | |||||||
Kalevi Ujumiskool | 43.35 | |||||||||
- | Markus Seweryn Heiskanen | 2004 | DNS | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Iiro Kyllönen | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Joona Saarnio | 2004 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 50.86 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kevin Martin Jaamul | 2005 | DSQ | |||||||
Kalevi Ujumiskool | 49.13 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Rufus Strandell | 2005 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:03.33 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 434 | 34.88 | ||||||
Vanders | 36.02 | |||||||||
2 | Antti Oinonen | 2003 | 336 | 37.97 | ||||||
Uinti Imatra | 40.50 | |||||||||
3 | Veikka Saren | 2002 | 286 | 40.08 | ||||||
Someron Esa | 42.09 | |||||||||
4 | Markus Ridal | 2003 | 222 | 43.59 | ||||||
Heinolan Isku | 43.91 | |||||||||
5 | Otto Ahvonen | 2003 | 210 | 44.43 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.89 | |||||||||
6 | Elias Kallonen | 2003 | 199 | 45.24 | ||||||
Vanders | 48.26 | |||||||||
7 | Joona Lehtonen | 2003 | 194 | 45.63 | ||||||
Vanders | 51.19 | |||||||||
8 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 186 | 46.25 | ||||||
Simmis Grani | 51.32 | |||||||||
9 | Sami Pönkä | 2003 | 162 | 48.42 | ||||||
Vanders | 51.24 | |||||||||
10 | Oscar Kullström | 2002 | 153 | 49.35 | ||||||
Vanders | 48.30 | |||||||||
11 | Niklas Riihelä | 2003 | 125 | 52.70 | ||||||
Vanders | 52.38 | |||||||||
12 | Konsta Pekkala | 2003 | 124 | 52.98 | ||||||
Vanders | 58.37 | |||||||||
13 | Aran Aydar | 2002 | 89 | 59.03 | ||||||
Vanders | 59.55 | |||||||||
- | Eero Risikko | 2002 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | 44.98 | |||||||||
- | Pyry Talvitie | 2002 | DNS | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 46.82 | |||||||||
- | Kaius Lehtinen | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | 51.06 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Lauri Karhu | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | 49.63 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Timi Torkkel | 2001 | 435 | 34.86 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.25 | |||||||||
2 | Lenni Kukkonen | 2001 | 300 | 39.44 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 41.42 | |||||||||
3 | Aapo Löyttyniemi | 2001 | 217 | 43.94 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 48.49 | |||||||||
4 | Rasmus Puromäki | 2001 | 201 | 45.06 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Rasmus Rutanen | 2001 | 145 | 50.19 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 51.33 | |||||||||
- | Arto Tanttu | 2001 | DNS | |||||||
Uinti Imatra | 41.48 | |||||||||
- | Juha Silvennoinen | 2001 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | 44.56 | |||||||||
- | Timo Marttinen | 2001 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.69 | |||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Antti Leiponen | 1998 | 515 | 32.95 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.46 | |||||||||
2 | Rinel Pius | 1999 | 501 | 33.25 | ||||||
Viimsi Veeklubi | 32.14 | |||||||||
3 | Eerikki Rutanen | 1972 | 487 | 33.58 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.71 | |||||||||
4 | Ville Laukkanen | 1999 | 455 | 34.35 | ||||||
Keravan Uimarit | 34.87 | |||||||||
5 | Elias Soukola | 1999 | 406 | 35.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.19 | |||||||||
6 | Roope Koski | 1999 | 405 | 35.68 | ||||||
Octopus Lohja | 36.32 | |||||||||
7 | Georg Pukk | 1998 | 353 | 37.35 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 33.43 | |||||||||
8 | Istvan Beszteri | 1973 | 297 | 39.59 | ||||||
Vanders | 39.46 | |||||||||
9 | Pyry Korpikoski | 1999 | 256 | 41.59 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 41.51 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:27 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 12:24 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 485 | 32.46 | 2:40.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 2:40.75 | |||||||||
2 | Siiri Einiö | 2003 | 456 | 36.21 | 2:43.74 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 2:49.09 | |||||||||
3 | Milla Nikkanen | 2002 | 447 | 35.15 | 2:44.83 | |||||
Nurmijärven Uinti | 2:43.62 | |||||||||
4 | Sofia Nieminen | 2002 | 430 | 33.61 | 2:47.07 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:47.41 | |||||||||
5 | Tuisku Grundström | 2002 | 394 | 36.93 | 2:51.96 | |||||
Vanders | 2:45.01 | |||||||||
6 | Ella Haravuori | 2002 | 366 | 38.57 | 2:56.26 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Aamu Änkilä | 2004 | 352 | 38.20 | 2:58.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 2:58.53 | |||||||||
8 | Wilma Långström | 2004 | 341 | 37.70 | 3:00.35 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 3:07.83 | |||||||||
9 | Viivi Sorri | 2003 | 340 | 37.82 | 3:00.57 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 2:58.74 | |||||||||
10 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 324 | 41.01 | 3:03.51 | |||||
Cetus Espoo | 3:01.89 | |||||||||
11 | Noona Rantanen | 2002 | 324 | 41.29 | 3:03.54 | |||||
Vanders | 3:06.93 | |||||||||
12 | Auri Keurulainen | 2004 | 300 | 45.88 | 3:08.21 | |||||
Cetus Espoo | 3:09.79 | |||||||||
13 | Siiri Reinonen | 2004 | 299 | 42.38 | 3:08.55 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:16.47 | |||||||||
14 | Henni Havén | 2004 | 297 | 42.92 | 3:08.96 | |||||
Vanders | 3:10.47 | |||||||||
15 | Nelli Vihola | 2005 | 279 | 43.86 | 3:12.90 | |||||
Helsingin Uimarit | 3:21.69 | |||||||||
16 | Cecilia Serovuo | 2004 | 256 | 46.28 | 3:18.45 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 3:18.86 | |||||||||
17 | Iida Herrala | 2004 | 254 | 50.63 | 3:19.12 | |||||
Vanders | 3:18.07 | |||||||||
18 | Malin Lindblom | 2006 | 250 | 44.70 | 3:20.10 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 3:30.14 | |||||||||
19 | Henrietta Löfgren | 2003 | 246 | 43.36 | 3:21.18 | |||||
Keravan Uimarit | 3:10.33 | |||||||||
20 | Beata Niskanen | 2004 | 242 | 45.02 | 3:22.34 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 3:21.76 | |||||||||
21 | Aava Aula | 2004 | 230 | 46.56 | 3:25.69 | |||||
Helsingin Uimarit | 3:30.66 | |||||||||
22 | Melissa Miettinen | 2005 | 229 | 47.53 | 3:25.97 | |||||
Helsingin Uimarit | 3:35.16 | |||||||||
23 | Tilla Saarentaus | 2005 | 229 | 47.81 | 3:26.05 | |||||
Helsingin Uimarit | 3:23.72 | |||||||||
24 | Alma Hörkkö | 2005 | 209 | 45.90 | 3:32.24 | |||||
Vanders | 3:27.83 | |||||||||
25 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 199 | 47.97 | 3:35.93 | |||||
Vanders | 3:32.29 | |||||||||
26 | Roona Karola | 2004 | 188 | 50.07 | 3:39.91 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 3:22.06 | |||||||||
27 | Helmi Käkelä | 2006 | 175 | 50.25 | 3:45.16 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 3:40.74 | |||||||||
28 | Hilda Mäkelä | 2005 | 168 | 3:48.15 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
29 | Milla Kiviranta | 2006 | 158 | 58.76 | 3:52.81 | |||||
Vanders | ||||||||||
30 | Iina Vänttinen | 2006 | 157 | 1:02.93 | 3:53.57 | |||||
Vanders | ||||||||||
31 | Amanda Lehtonen | 2005 | 147 | 55.84 | 3:58.81 | |||||
Octopus Lohja | 4:06.40 | |||||||||
32 | Iina Rissanen | 2005 | 141 | 4:01.82 | ||||||
Vanders | ||||||||||
33 | Miia Niinimäki | 2003 | 139 | 4:03.11 | ||||||
Vanders | ||||||||||
34 | Peppi Innamaa | 2004 | 132 | 58.77 | 4:07.34 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Ella Vilenius | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Roosa Lehtola | 2001 | 464 | 34.18 | 2:42.80 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 2:42.41 | |||||||||
2 | Millariina Bruce | 2001 | 459 | 35.13 | 2:43.44 | |||||
Uimaseura Aquila | 2:42.72 | |||||||||
3 | Daniela Nummi | 2000 | 456 | 35.16 | 2:43.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 2:41.61 | |||||||||
4 | Anni Hirvo | 2001 | 441 | 35.97 | 2:45.58 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 2:42.71 | |||||||||
5 | Joanna Kekkonen | 2000 | 421 | 35.37 | 2:48.15 | |||||
Lahden Kaleva | 2:50.15 | |||||||||
6 | Maari Sinivuori | 2001 | 371 | 36.09 | 2:55.51 | |||||
Keravan Uimarit | 2:53.50 | |||||||||
7 | Saija Mikkonen | 2001 | 350 | 39.61 | 2:58.87 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 2:58.42 | |||||||||
8 | Yasmin Laouari | 2001 | 306 | 39.77 | 3:07.15 | |||||
Vanders | 3:05.00 | |||||||||
9 | Tilda Tulima | 2001 | 140 | 4:02.53 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Jenni Kukkonen | 1999 | 532 | 32.97 | 2:35.64 | |||||
Keravan Uimarit | 2:35.41 | |||||||||
2 | Sara Lehtolainen | 1996 | 420 | 33.89 | 2:48.34 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 2:49.86 | |||||||||
3 | Meri Viljanen | 1980 | 391 | 34.26 | 2:52.34 | |||||
Hydra Platypus | 2:52.93 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:24 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 12:44 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lassi Haimi | 2003 | 361 | 33.08 | 2:40.01 | |||||
Kouvolan Uimarit | 2:41.45 | |||||||||
2 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 360 | 32.64 | 2:40.24 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:43.45 | |||||||||
3 | Sami Uusikumpu | 2003 | 324 | 38.27 | 2:45.98 | |||||
Vanders | 2:50.40 | |||||||||
4 | Lari Tumanoff | 2003 | 317 | 35.03 | 2:47.17 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 2:46.97 | |||||||||
5 | Miska Birkstedt | 2002 | 302 | 36.15 | 2:49.85 | |||||
TaTu Tampere | 2:52.69 | |||||||||
6 | Aleksanteri Nord | 2002 | 275 | 38.49 | 2:55.13 | |||||
Vanders | 2:53.11 | |||||||||
7 | Juho Elia Marjala | 2003 | 274 | 36.97 | 2:55.48 | |||||
Keravan Uimarit | 3:04.23 | |||||||||
8 | Pauli Rantamäki | 2003 | 272 | 38.12 | 2:55.84 | |||||
Octopus Lohja | 3:07.01 | |||||||||
9 | Onni Äijälä | 2004 | 265 | 34.64 | 2:57.42 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:01.59 | |||||||||
10 | Jerry Roine | 2002 | 257 | 38.45 | 2:59.30 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:14.99 | |||||||||
11 | Juuso Rahikainen | 2003 | 251 | 42.48 | 3:00.58 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 3:05.96 | |||||||||
12 | Aarne Myllynen | 2002 | 249 | 39.14 | 3:01.17 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:04.29 | |||||||||
13 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 247 | 41.65 | 3:01.66 | |||||
Cetus Espoo | 3:02.57 | |||||||||
14 | Mio Heinola | 2005 | 224 | 44.09 | 3:07.60 | |||||
Nummelan Kisaajat | 3:29.57 | |||||||||
15 | Maksim Vorobei | 2005 | 212 | 42.66 | 3:11.02 | |||||
Kasatka | 3:06.05 | |||||||||
16 | Miro Merinen | 2003 | 210 | 41.82 | 3:11.51 | |||||
Vanders | 3:15.40 | |||||||||
17 | Akseli Kotti | 2004 | 210 | 46.63 | 3:11.67 | |||||
TaTu Tampere | 3:13.33 | |||||||||
18 | Onni Mäkimartti | 2004 | 202 | 46.43 | 3:14.15 | |||||
TaTu Tampere | 3:17.19 | |||||||||
19 | Jesse Lintusalo | 2004 | 200 | 44.93 | 3:14.68 | |||||
Vanders | ||||||||||
20 | Joona Kuitu | 2004 | 196 | 47.12 | 3:16.17 | |||||
Vanders | 3:20.54 | |||||||||
21 | Onni Järvinen | 2002 | 195 | 45.02 | 3:16.31 | |||||
HTU Stadi | 3:09.78 | |||||||||
22 | Jesse Hyppönen | 2004 | 195 | 46.13 | 3:16.42 | |||||
Lahden Kaleva | 3:19.32 | |||||||||
23 | Matias Rasinmäki | 2003 | 194 | 44.15 | 3:16.84 | |||||
Cetus Espoo | 3:21.60 | |||||||||
24 | Birger Niskanen | 2002 | 193 | 41.75 | 3:17.19 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 3:18.80 | |||||||||
25 | Matti Nätti | 2004 | 189 | 42.43 | 3:18.30 | |||||
Vanders | 3:24.15 | |||||||||
26 | Nico Peltonen | 2005 | 187 | 44.24 | 3:19.33 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 3:29.65 | |||||||||
27 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 186 | 44.18 | 3:19.44 | |||||
Simmis Grani | 3:31.14 | |||||||||
28 | Jan Byskov | 2004 | 181 | 43.34 | 3:21.27 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 3:25.14 | |||||||||
29 | Daniil Lukasin | 2002 | 178 | 49.39 | 3:22.37 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 171 | 47.41 | 3:25.25 | |||||
Cetus Espoo | 3:32.01 | |||||||||
31 | Joonas Maaranen | 2004 | 168 | 46.99 | 3:26.51 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Sampo Nord | 2005 | 153 | 47.54 | 3:32.98 | |||||
Vanders | 3:38.78 | |||||||||
33 | Heikki Ianes | 2005 | 150 | 50.44 | 3:34.16 | |||||
Simmis Wanda | 3:41.02 | |||||||||
34 | Kaius Lehtinen | 2003 | 132 | 49.86 | 3:43.35 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Joni Routamo | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kasper Envalds | 2001 | 439 | 32.50 | 2:29.96 | |||||
Vanders | 2:35.07 | |||||||||
2 | Taneli Lantta | 2001 | 431 | 31.72 | 2:30.84 | |||||
Vanders | 2:40.62 | |||||||||
3 | Perttu Somero | 2001 | 415 | 31.96 | 2:32.75 | |||||
Lahden Kaleva | 2:36.73 | |||||||||
4 | Jaakko Reinonen | 2001 | 413 | 31.96 | 2:32.97 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:34.58 | |||||||||
5 | Kalle Hyttinen | 2001 | 395 | 33.47 | 2:35.37 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:35.35 | |||||||||
6 | Joona Mikkola | 2001 | 392 | 31.52 | 2:35.76 | |||||
Vanders | 2:45.45 | |||||||||
7 | Joona Lehtonen | 2001 | 390 | 33.41 | 2:35.93 | |||||
TaTu Tampere | 2:34.89 | |||||||||
8 | Teemu Viitanen | 2000 | 389 | 32.01 | 2:36.07 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:31.29 | |||||||||
9 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 389 | 32.08 | 2:36.09 | |||||
TaTu Tampere | 2:33.79 | |||||||||
10 | Lauri Krapf | 2001 | 379 | 33.62 | 2:37.51 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 2:45.23 | |||||||||
11 | Niklas Linnanen | 2001 | 361 | 35.56 | 2:40.06 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 2:44.49 | |||||||||
12 | Harald Åström | 2001 | 340 | 38.00 | 2:43.21 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 2:49.24 | |||||||||
13 | Pirkka Perkola | 2001 | 335 | 34.71 | 2:44.02 | |||||
TaTu Tampere | 2:45.24 | |||||||||
14 | Tino Vehkalahti | 2001 | 333 | 35.79 | 2:44.40 | |||||
TaTu Tampere | 2:45.28 | |||||||||
15 | Kasper Nyman | 2001 | 295 | 37.53 | 2:51.10 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Rasmus Backman | 2000 | 276 | 37.53 | 2:54.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 2:52.25 | |||||||||
17 | Nestori Tiainen | 2000 | 202 | 42.33 | 3:14.08 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 3:28.72 | |||||||||
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Rinel Pius | 1999 | 534 | 30.02 | 2:20.45 | |||||
Viimsi Veeklubi | 2:18.54 | |||||||||
2 | Sami Pakarinen | 1992 | 472 | 30.30 | 2:26.35 | |||||
Vanders | 2:19.28 | |||||||||
3 | Leo Kuusela | 1999 | 453 | 29.89 | 2:28.42 | |||||
Uimaseura Aquila | 2:28.16 | |||||||||
4 | Tino Laine | 1998 | 401 | 32.76 | 2:34.48 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:38.90 | |||||||||
- | Jun Kojima | 1971 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:44 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 13:44 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 7, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Veera Säämänen | 2004 | 453 | 32.68 | 1:07.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.47 | |||||||||
2 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 400 | 33.83 | 1:10.63 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.65 | |||||||||
3 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 396 | 34.06 | 1:10.85 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.38 | |||||||||
4 | Aamu Änkilä | 2004 | 378 | 34.70 | 1:11.98 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.14 | |||||||||
5 | Sonja Salmimies | 2004 | 362 | 35.11 | 1:13.05 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:11.59 | |||||||||
6 | Nessa Järvinen | 2004 | 357 | 35.00 | 1:13.34 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:14.77 | |||||||||
7 | Nanna Sinerkari | 2004 | 357 | 35.51 | 1:13.39 | |||||
Keravan Uimarit | 1:13.82 | |||||||||
8 | Iida Heikkinen | 2004 | 354 | 35.36 | 1:13.60 | |||||
Uinti Imatra | 1:16.35 | |||||||||
9 | Vlada Guljajeva | 2004 | 336 | 35.28 | 1:14.84 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:16.88 | |||||||||
10 | Alina Antila | 2004 | 333 | 36.55 | 1:15.07 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:19.62 | |||||||||
11 | Aada Rissanen | 2004 | 332 | 35.26 | 1:15.19 | |||||
Vanders | 1:13.34 | |||||||||
12 | Karla Tiainen | 2005 | 323 | 36.73 | 1:15.88 | |||||
Vanders | 1:20.56 | |||||||||
13 | Lumi Luoma | 2005 | 308 | 37.26 | 1:17.10 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:20.72 | |||||||||
14 | Aliina Karvonen | 2004 | 303 | 37.28 | 1:17.44 | |||||
Simmis Wanda | 1:18.69 | |||||||||
15 | Anna Mattila | 2004 | 296 | 36.84 | 1:18.13 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.82 | |||||||||
16 | Anna Hakkarainen | 2005 | 295 | 38.21 | 1:18.14 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.58 | |||||||||
17 | Aino Koskelo | 2005 | 294 | 37.90 | 1:18.27 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:17.69 | |||||||||
18 | Elina Ryynänen | 2005 | 285 | 38.07 | 1:19.10 | |||||
Vanders | 1:19.14 | |||||||||
19 | Siiri Pekkala | 2005 | 281 | 37.36 | 1:19.49 | |||||
Vanders | 1:19.20 | |||||||||
20 | Milla Strandberg | 2005 | 278 | 38.17 | 1:19.70 | |||||
Vanders | 1:19.23 | |||||||||
21 | Nicole Haakana | 2005 | 277 | 38.57 | 1:19.87 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.25 | |||||||||
22 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 268 | 37.50 | 1:20.71 | |||||
Uinti Imatra | 1:21.10 | |||||||||
23 | Jessika Liimatta | 2004 | 267 | 37.73 | 1:20.85 | |||||
TaTu Tampere | 1:21.18 | |||||||||
24 | Oona Kupari | 2004 | 261 | 39.85 | 1:21.42 | |||||
Octopus Lohja | 1:21.68 | |||||||||
25 | Anniina Ahonen | 2005 | 254 | 38.06 | 1:22.15 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.82 | |||||||||
26 | Ellen Kettunen | 2005 | 250 | 39.57 | 1:22.58 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.95 | |||||||||
27 | Anni Holm | 2004 | 250 | 38.79 | 1:22.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.40 | |||||||||
28 | Senni Partanen | 2004 | 245 | 41.33 | 1:23.13 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:24.65 | |||||||||
29 | Gabriella Linna | 2004 | 241 | 38.68 | 1:23.58 | |||||
Vanders | 1:24.21 | |||||||||
30 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 239 | 40.11 | 1:23.88 | |||||
Vanders | 1:21.38 | |||||||||
31 | Tuuli Kammonen | 2004 | 238 | 41.13 | 1:23.93 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:24.06 | |||||||||
32 | Rauha Heikkinen | 2005 | 238 | 39.77 | 1:24.01 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:26.82 | |||||||||
33 | Oona Eriksson | 2004 | 237 | 40.97 | 1:24.07 | |||||
Vanders | 1:25.87 | |||||||||
34 | Elina Ruha | 2005 | 232 | 41.33 | 1:24.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.77 | |||||||||
35 | Ester Hirvonen | 2006 | 230 | 40.72 | 1:24.90 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:32.59 | |||||||||
36 | Kreetta Somero | 2004 | 230 | 38.85 | 1:24.91 | |||||
Lahden Kaleva | 1:26.88 | |||||||||
37 | Elina Syvänne | 2004 | 228 | 40.03 | 1:25.15 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:32.00 | |||||||||
38 | Ella Vilenius | 2004 | 225 | 39.00 | 1:25.49 | |||||
Vanders | 1:27.54 | |||||||||
39 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 217 | 41.20 | 1:26.59 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:27.23 | |||||||||
40 | Jenni Kurki | 2005 | 215 | 40.72 | 1:26.79 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
41 | Ronja Ruottinen | 2005 | 211 | 41.92 | 1:27.36 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:30.10 | |||||||||
42 | Jasmine Errehani | 2004 | 211 | 41.35 | 1:27.37 | |||||
Vanders | 1:32.10 | |||||||||
43 | Iida Salonen | 2005 | 210 | 41.00 | 1:27.60 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:27.80 | |||||||||
44 | Heli Kuisma | 2006 | 209 | 41.67 | 1:27.68 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:27.51 | |||||||||
45 | Juulia Sakomaa | 2005 | 208 | 41.77 | 1:27.78 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:27.39 | |||||||||
46 | Ada Oila | 2005 | 199 | 42.46 | 1:29.06 | |||||
Vanders | 1:36.10 | |||||||||
47 | Verna Haravuori | 2004 | 197 | 42.60 | 1:29.38 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:38.89 | |||||||||
48 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 197 | 41.60 | 1:29.45 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:30.10 | |||||||||
49 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 196 | 42.90 | 1:29.54 | |||||
Vanders | 1:26.81 | |||||||||
50 | Veera Kopponen | 2005 | 193 | 42.49 | 1:30.03 | |||||
HTU Stadi | 1:39.46 | |||||||||
51 | Essi Ahvenainen | 2005 | 192 | 42.52 | 1:30.17 | |||||
Vanders | 1:26.72 | |||||||||
52 | Daniela Sohlman | 2005 | 192 | 41.03 | 1:30.22 | |||||
Vanders | 1:33.71 | |||||||||
53 | Lotta Florström | 2004 | 179 | 43.16 | 1:32.26 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:32.75 | |||||||||
54 | Peppi Eskola | 2005 | 174 | 45.41 | 1:33.20 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:37.70 | |||||||||
55 | Sofia Lepistö | 2006 | 173 | 43.47 | 1:33.27 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:38.41 | |||||||||
56 | Emmi Kasurinen | 2005 | 172 | 46.30 | 1:33.51 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:34.51 | |||||||||
57 | Kia Andreasen | 2004 | 168 | 46.14 | 1:34.23 | |||||
Simmis Grani | 1:38.80 | |||||||||
58 | Veera Mikkonen | 2004 | 165 | 1:34.85 | 1:34.85 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:35.52 | |||||||||
59 | Nella Honkanen | 2005 | 164 | 46.55 | 1:34.97 | |||||
HTU Stadi | 1:39.15 | |||||||||
60 | Veera Viskari | 2005 | 164 | 43.73 | 1:35.06 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:33.99 | |||||||||
61 | Sofie Johansson | 2005 | 163 | 44.74 | 1:35.22 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:37.74 | |||||||||
62 | Aava Merikanto | 2004 | 160 | 41.01 | 1:35.81 | |||||
Vanders | ||||||||||
63 | Heidi Nurminen | 2005 | 157 | 45.59 | 1:36.42 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:38.53 | |||||||||
64 | Sara Stenbacka | 2005 | 154 | 43.57 | 1:36.98 | |||||
Octopus Lohja | 1:36.08 | |||||||||
65 | Iina Vänttinen | 2006 | 153 | 1:37.35 | 1:37.35 | |||||
Vanders | 1:34.80 | |||||||||
66 | Eevi Hirsi | 2007 | 149 | 45.96 | 1:38.20 | |||||
HTU Stadi | 1:57.87 | |||||||||
67 | Enni Tammilehto | 2006 | 136 | 47.16 | 1:41.24 | |||||
Vanders | 1:36.96 | |||||||||
68 | Emma Kolari | 2004 | 131 | 1:42.41 | 1:42.41 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
69 | Vilma Vannas | 2006 | 131 | 46.92 | 1:42.46 | |||||
Vanders | 1:42.13 | |||||||||
70 | Pinja Suominen | 2006 | 130 | 48.42 | 1:42.60 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:43.23 | |||||||||
71 | Wilma Wallenius | 2005 | 129 | 1:42.89 | 1:42.89 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
72 | Anni Jutila | 2004 | 120 | 48.38 | 1:45.48 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
73 | Oona Sarlin | 2006 | 114 | 51.92 | 1:47.15 | |||||
Vanders | 1:46.24 | |||||||||
74 | Nella Kallinen | 2005 | 113 | 1:47.68 | 1:47.68 | |||||
Vanders | ||||||||||
75 | Rebekka Ritmala | 2006 | 108 | 51.59 | 1:49.04 | |||||
Vanders | ||||||||||
76 | Nella Saarela | 2005 | 106 | 52.79 | 1:49.81 | |||||
HTU Stadi | 1:50.68 | |||||||||
77 | Ria Rahkonen | 2005 | 105 | 1:50.17 | 1:50.17 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Fanni Hynninen | 2006 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:36.73 | |||||||||
- | Lilja Lehto | 2004 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:36.65 | |||||||||
- | Lily Päivänen | 2006 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:38.67 | |||||||||
- | Nicole Yisrael | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | 1:11.32 | |||||||||
Laji 7, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Venla Suihkonen | 2002 | 555 | 30.05 | 1:03.33 | |||||
Octopus Lohja | 1:05.62 | |||||||||
2 | Vera Vartiainen | 2002 | 531 | 31.36 | 1:04.29 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:05.29 | |||||||||
3 | Sara Virtanen | 2002 | 501 | 31.12 | 1:05.54 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:04.52 | |||||||||
4 | Annina Toimela | 2002 | 487 | 31.70 | 1:06.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.47 | |||||||||
5 | Charlotte Ingberg | 2002 | 473 | 31.58 | 1:06.79 | |||||
Octopus Lohja | 1:06.98 | |||||||||
6 | Emma Jokilammi | 2002 | 472 | 31.90 | 1:06.85 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.38 | |||||||||
7 | Emma Issakainen | 2002 | 466 | 32.68 | 1:07.13 | |||||
Uinti Imatra | 1:07.03 | |||||||||
8 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 462 | 31.70 | 1:07.31 | |||||
Heinolan Isku | 1:05.22 | |||||||||
9 | Emma Kajanto | 2002 | 458 | 31.75 | 1:07.52 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:08.65 | |||||||||
10 | Juulia Käräjämies | 2003 | 457 | 32.29 | 1:07.60 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:08.08 | |||||||||
10 | Saana Karell | 2002 | 457 | 32.50 | 1:07.60 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:09.53 | |||||||||
12 | Ida Lehtovaara | 2003 | 443 | 33.07 | 1:08.29 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:08.26 | |||||||||
13 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 439 | 32.95 | 1:08.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.82 | |||||||||
14 | Ada Aartela | 2002 | 437 | 32.47 | 1:08.58 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:10.98 | |||||||||
15 | Emilia Lyyra | 2003 | 432 | 33.38 | 1:08.83 | |||||
Vanders | 1:08.33 | |||||||||
15 | Ethel Piksilä | 2003 | 432 | 33.62 | 1:08.83 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.71 | |||||||||
17 | Nea Winqvist | 2002 | 427 | 33.84 | 1:09.13 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:14.49 | |||||||||
18 | Viivi Hakamäki | 2002 | 417 | 33.38 | 1:09.67 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:11.87 | |||||||||
19 | Siiri Välimaa | 2002 | 416 | 33.56 | 1:09.71 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:09.26 | |||||||||
20 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 411 | 33.35 | 1:10.02 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:09.91 | |||||||||
21 | Sofia Harju | 2002 | 406 | 33.92 | 1:10.27 | |||||
Keravan Uimarit | 1:14.41 | |||||||||
22 | Meri Karttunen | 2002 | 401 | 33.76 | 1:10.58 | |||||
Vanders | 1:09.78 | |||||||||
23 | Tuisku Grundström | 2002 | 397 | 33.26 | 1:10.81 | |||||
Vanders | 1:08.25 | |||||||||
24 | Iida Koskiluoto | 2002 | 391 | 33.53 | 1:11.20 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:14.20 | |||||||||
25 | Agneta Kallas | 2002 | 387 | 35.19 | 1:11.40 | |||||
Vanders | 1:13.33 | |||||||||
26 | Ella Haravuori | 2002 | 381 | 34.53 | 1:11.77 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:12.36 | |||||||||
27 | Tiiu Korhonen | 2003 | 376 | 33.85 | 1:12.13 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:14.54 | |||||||||
28 | Ella Hurtta | 2003 | 370 | 34.25 | 1:12.53 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:19.03 | |||||||||
29 | Siiri Koskinen | 2002 | 363 | 35.27 | 1:12.95 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:12.87 | |||||||||
30 | Sini Tiussa | 2003 | 360 | 34.71 | 1:13.13 | |||||
Uinti Imatra | 1:17.09 | |||||||||
31 | Lotta Heinimäki | 2003 | 353 | 35.93 | 1:13.67 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.69 | |||||||||
32 | Nelli Vartiainen | 2002 | 346 | 35.10 | 1:14.15 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:15.51 | |||||||||
32 | Vilja Laaksonen | 2002 | 346 | 34.71 | 1:14.15 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:15.26 | |||||||||
34 | Rosalia Turunen | 2002 | 345 | 34.50 | 1:14.19 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:14.78 | |||||||||
35 | Edla Wuori | 2003 | 338 | 34.81 | 1:14.69 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:16.46 | |||||||||
36 | Iisa Kääpä | 2002 | 334 | 33.23 | 1:15.01 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:17.08 | |||||||||
37 | Emilia Sjölund | 2002 | 331 | 35.65 | 1:15.22 | |||||
Vanders | 1:13.25 | |||||||||
38 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 324 | 35.68 | 1:15.80 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:16.35 | |||||||||
39 | Aada Viitamäki | 2003 | 316 | 36.79 | 1:16.43 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:17.28 | |||||||||
40 | Oona Lehtola | 2003 | 305 | 37.41 | 1:17.30 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:18.91 | |||||||||
41 | Cinja Åvist | 2003 | 302 | 36.87 | 1:17.56 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:14.89 | |||||||||
42 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 291 | 37.53 | 1:18.53 | |||||
Vanders | 1:17.37 | |||||||||
43 | Laura Hautamäki | 2002 | 275 | 38.85 | 1:19.99 | |||||
Vanders | 1:22.62 | |||||||||
44 | Sara Pantsu | 2003 | 275 | 36.76 | 1:20.01 | |||||
Vanders | 1:21.09 | |||||||||
45 | Olivia Sorvari | 2003 | 275 | 36.97 | 1:20.07 | |||||
HTU Stadi | 1:22.50 | |||||||||
46 | Siiri Kokko | 2003 | 266 | 38.30 | 1:20.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.20 | |||||||||
47 | Aava Mattila | 2003 | 263 | 38.87 | 1:21.21 | |||||
Vanders | 1:22.29 | |||||||||
48 | Roosa Pilsari | 2003 | 260 | 37.76 | 1:21.52 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:24.94 | |||||||||
49 | Vilma Puisto | 2003 | 260 | 39.33 | 1:21.53 | |||||
Uinti Imatra | 1:20.86 | |||||||||
50 | Tiia Kuisma | 2003 | 257 | 37.29 | 1:21.82 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:20.31 | |||||||||
51 | Venla Mäkelä | 2003 | 248 | 39.71 | 1:22.82 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.67 | |||||||||
52 | Emilia Myllykoski | 2003 | 246 | 39.09 | 1:23.07 | |||||
Simmis Wanda | 1:23.86 | |||||||||
53 | Aino Kemppainen | 2003 | 244 | 39.36 | 1:23.30 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:27.72 | |||||||||
54 | Laura Pitkänen | 2002 | 241 | 38.40 | 1:23.64 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:28.31 | |||||||||
55 | Sohvi Seppänen | 2003 | 236 | 40.50 | 1:24.20 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:24.11 | |||||||||
56 | Sanni Luostarinen | 2002 | 216 | 40.38 | 1:26.70 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:29.00 | |||||||||
57 | Ella Parviainen | 2003 | 213 | 40.25 | 1:27.17 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:27.54 | |||||||||
58 | Nella Kukkonen | 2003 | 209 | 42.52 | 1:27.61 | |||||
Keravan Uimarit | 1:24.93 | |||||||||
59 | Henna Saarela | 2002 | 208 | 42.07 | 1:27.77 | |||||
HTU Stadi | 1:27.17 | |||||||||
60 | Sara Myller | 2003 | 207 | 40.61 | 1:27.96 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:31.45 | |||||||||
61 | Lotta Laine | 2003 | 197 | 41.93 | 1:29.41 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:25.85 | |||||||||
62 | Miia Niinimäki | 2003 | 172 | 43.50 | 1:33.48 | |||||
Vanders | ||||||||||
63 | Amanda Mielty | 2003 | 163 | 42.83 | 1:35.19 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
64 | Helmiina Toivo | 2003 | 147 | 46.74 | 1:38.61 | |||||
Keravan Uimarit | 1:48.14 | |||||||||
65 | Vilma Lipponen | 2003 | 144 | 45.35 | 1:39.21 | |||||
Vanders | ||||||||||
- | Ellen Strandberg | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 1:15.19 | |||||||||
Laji 7, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kristina Maria Jaamul | 2000 | 608 | 29.56 | 1:01.45 | |||||
Kalevi Ujumiskool | 1:01.22 | |||||||||
2 | Marilla Parhiala | 2000 | 570 | 29.91 | 1:02.77 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:03.01 | |||||||||
3 | Emma Koiranen | 2001 | 569 | 30.65 | 1:02.82 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.38 | |||||||||
4 | Hanna Kareinen | 2000 | 567 | 30.34 | 1:02.88 | |||||
Keravan Uimarit | 1:02.16 | |||||||||
5 | Erika Kattilakoski | 2000 | 557 | 30.27 | 1:03.26 | |||||
Octopus Lohja | 1:07.13 | |||||||||
6 | Helene Hirvonen | 2001 | 542 | 31.28 | 1:03.83 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:04.08 | |||||||||
7 | Janna Appelberg | 2001 | 526 | 31.62 | 1:04.48 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:03.14 | |||||||||
8 | Jenny Nieminen | 2001 | 510 | 30.88 | 1:05.17 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:07.98 | |||||||||
9 | Linda Simula | 2001 | 506 | 31.00 | 1:05.31 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:03.54 | |||||||||
10 | Sanni Kilponen | 2001 | 504 | 31.24 | 1:05.43 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:08.30 | |||||||||
11 | Aada Pohjala | 2001 | 498 | 31.39 | 1:05.66 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:06.71 | |||||||||
12 | Veera Heikkinen | 2001 | 485 | 31.74 | 1:06.23 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.80 | |||||||||
13 | Jenni Rantanen | 2001 | 485 | 31.70 | 1:06.24 | |||||
HTU Stadi | 1:05.59 | |||||||||
14 | Sanna Putkonen | 2001 | 484 | 32.59 | 1:06.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.61 | |||||||||
15 | Merili Kallas | 2001 | 482 | 31.54 | 1:06.40 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:07.96 | |||||||||
16 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 472 | 32.10 | 1:06.87 | |||||
Vanders | 1:07.46 | |||||||||
17 | Maria Suihko | 2001 | 463 | 32.52 | 1:07.27 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:09.87 | |||||||||
18 | Anni Manninen | 2001 | 438 | 33.34 | 1:08.55 | |||||
Simmis Wanda | 1:10.83 | |||||||||
19 | Laura Väisänen | 2001 | 429 | 33.11 | 1:09.03 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:09.16 | |||||||||
20 | Petra Uusikumpu | 2001 | 423 | 32.42 | 1:09.32 | |||||
Vanders | 1:09.32 | |||||||||
21 | Noora Kanerva | 2000 | 412 | 33.47 | 1:09.97 | |||||
Simmis Wanda | 1:09.50 | |||||||||
22 | Saija Mikkonen | 2001 | 411 | 34.47 | 1:10.00 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:08.68 | |||||||||
23 | Sofia Hinkka | 2001 | 406 | 33.36 | 1:10.32 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:11.48 | |||||||||
24 | Tara Hintsanen | 2000 | 397 | 33.11 | 1:10.82 | |||||
Simmis Wanda | 1:11.23 | |||||||||
25 | Matilda Laurila | 2001 | 390 | 33.60 | 1:11.21 | |||||
Someron Esa | 1:09.98 | |||||||||
26 | Iida Jantunen | 2000 | 375 | 34.14 | 1:12.19 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:13.50 | |||||||||
27 | Ronja Ryyti | 2000 | 373 | 34.66 | 1:12.32 | |||||
HTU Stadi | 1:15.53 | |||||||||
28 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 372 | 33.96 | 1:12.34 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:09.48 | |||||||||
29 | Oona Malinen | 2001 | 327 | 36.55 | 1:15.55 | |||||
Octopus Lohja | 1:14.58 | |||||||||
30 | Venla Hämäläinen | 2001 | 326 | 36.34 | 1:15.64 | |||||
Octopus Lohja | 1:14.68 | |||||||||
31 | Ella Hörkkö | 2001 | 310 | 37.40 | 1:16.89 | |||||
Vanders | 1:17.45 | |||||||||
32 | Iida Honkanen | 2001 | 291 | 36.88 | 1:18.52 | |||||
HTU Stadi | 1:18.63 | |||||||||
33 | Kerttu Virtanen | 2000 | 286 | 36.68 | 1:19.02 | |||||
TaTu Tampere | 1:17.10 | |||||||||
34 | Erja Tiljander | 2000 | 278 | 37.21 | 1:19.72 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.58 | |||||||||
35 | Siiri Torniainen | 2001 | 267 | 39.06 | 1:20.84 | |||||
HTU Stadi | 1:26.69 | |||||||||
36 | Marianne Uusitalo | 2001 | 266 | 38.81 | 1:20.88 | |||||
Octopus Lohja | 1:21.10 | |||||||||
37 | Jenny Pulli | 2001 | 260 | 38.93 | 1:21.52 | |||||
Vanders | 1:23.78 | |||||||||
38 | Fanny Talonpoika | 2001 | 248 | 39.49 | 1:22.81 | |||||
Simmis Wanda | 1:20.50 | |||||||||
39 | Aino Vepsäläinen | 2001 | 184 | 43.30 | 1:31.41 | |||||
HTU Stadi | 1:32.69 | |||||||||
- | Juuli Miettinen | 2000 | DNS | |||||||
Vanders | 1:05.36 | |||||||||
Laji 7, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 617 | 29.35 | 1:01.15 | |||||
Vanders | 59.20 | |||||||||
2 | Pinja Peippo | 1999 | 557 | 30.20 | 1:03.27 | |||||
Vanders | 1:02.01 | |||||||||
3 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 515 | 31.54 | 1:04.95 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:04.54 | |||||||||
4 | Roosa Andelin | 1998 | 484 | 31.57 | 1:06.31 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:04.65 | |||||||||
5 | Eva Lisa Oks | 1999 | 479 | 31.68 | 1:06.53 | |||||
Kalevi Ujumiskool | 1:05.23 | |||||||||
6 | Johanna Hyvönen | 1999 | 363 | 35.02 | 1:12.94 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:09.09 | |||||||||
7 | Katrin Gluck | 1999 | 339 | 34.48 | 1:14.66 | |||||
Kalevi Ujumiskool | 1:10.00 | |||||||||
8 | Inka-Riina Tamski | 1999 | 320 | 1:16.10 | 1:16.10 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Sara Lehtinen | 1999 | 312 | 35.72 | 1:16.76 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.73 | |||||||||
10 | Janette Qureshi | 1999 | 178 | 41.76 | 1:32.41 | |||||
Vanders | 1:34.88 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:44 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 14:26 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 8, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 331 | 33.18 | 1:07.79 | |||||
Vanders | 1:12.80 | |||||||||
2 | Sten Erik Soomre | 2005 | 261 | 35.04 | 1:13.32 | |||||
Swimclub Myfitness | 1:12.30 | |||||||||
3 | Tino Kaukonen | 2004 | 257 | 35.03 | 1:13.73 | |||||
HTU Stadi | 1:16.69 | |||||||||
4 | Jesse Hyppönen | 2004 | 254 | 36.11 | 1:13.99 | |||||
Lahden Kaleva | 1:15.71 | |||||||||
5 | Samuel Halminen | 2005 | 237 | 35.29 | 1:15.74 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:23.70 | |||||||||
6 | Rony Kulju | 2004 | 230 | 37.52 | 1:16.49 | |||||
Vanders | 1:17.15 | |||||||||
7 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 216 | 38.09 | 1:18.15 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:17.65 | |||||||||
8 | Viktor Asklöf | 2004 | 212 | 37.24 | 1:18.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.95 | |||||||||
9 | Richard Ramstedt | 2004 | 210 | 37.66 | 1:18.92 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.91 | |||||||||
10 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 185 | 38.41 | 1:22.27 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:21.36 | |||||||||
11 | Jimi Kojo | 2005 | 184 | 39.23 | 1:22.34 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:22.33 | |||||||||
12 | Waldemar Palombi | 2004 | 184 | 40.02 | 1:22.35 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.38 | |||||||||
13 | Akseli Maaranen | 2004 | 183 | 39.01 | 1:22.58 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:24.48 | |||||||||
14 | Sampo Nord | 2005 | 178 | 40.35 | 1:23.33 | |||||
Vanders | 1:26.13 | |||||||||
15 | Miska Sarkkinen | 2005 | 174 | 40.05 | 1:23.95 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:22.68 | |||||||||
16 | Anton Petrov | 2004 | 173 | 39.64 | 1:24.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:30.30 | |||||||||
17 | Alex Kortesalmi | 2004 | 168 | 39.14 | 1:24.87 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:23.00 | |||||||||
18 | Aapo Ahlroos | 2004 | 168 | 40.67 | 1:24.88 | |||||
Vanders | 1:24.24 | |||||||||
19 | Davin Lindholm | 2004 | 166 | 38.09 | 1:25.35 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
20 | Samu Virtanen | 2004 | 165 | 40.70 | 1:25.48 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:24.63 | |||||||||
21 | Joona Saarnio | 2004 | 162 | 41.02 | 1:26.03 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:27.93 | |||||||||
22 | Jan Byskov | 2004 | 158 | 40.93 | 1:26.59 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 1:26.43 | |||||||||
23 | Kevin Martin Jaamul | 2005 | 157 | 41.61 | 1:26.79 | |||||
Kalevi Ujumiskool | 1:33.23 | |||||||||
24 | Lasse Niemi | 2006 | 156 | 41.03 | 1:27.08 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:25.87 | |||||||||
25 | Miska Törmi | 2004 | 154 | 41.96 | 1:27.38 | |||||
Octopus Lohja | 1:29.03 | |||||||||
26 | Eeti Virolainen | 2004 | 150 | 41.86 | 1:28.20 | |||||
Octopus Lohja | 1:29.25 | |||||||||
27 | Kalle Tonttila | 2004 | 149 | 41.68 | 1:28.40 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:28.14 | |||||||||
28 | Mikael Böckerman | 2006 | 138 | 43.80 | 1:30.77 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:32.43 | |||||||||
29 | Veeti Salminen | 2006 | 136 | 42.51 | 1:31.11 | |||||
Someron Esa | 1:29.77 | |||||||||
30 | Rufus Strandell | 2005 | 126 | 44.43 | 1:33.40 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:37.26 | |||||||||
31 | Eero Sippola | 2004 | 124 | 43.89 | 1:33.94 | |||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | 1:34.87 | |||||||||
32 | William Fagerstedt | 2005 | 123 | 44.52 | 1:34.10 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
33 | Aaro Imppola | 2006 | 123 | 45.03 | 1:34.17 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
34 | Santtu Mäkelä | 2004 | 122 | 44.94 | 1:34.49 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:38.99 | |||||||||
35 | Urho Käkelä | 2005 | 119 | 42.11 | 1:35.26 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:28.46 | |||||||||
36 | Herkka Toivo | 2004 | 114 | 46.28 | 1:36.68 | |||||
Keravan Uimarit | 1:44.09 | |||||||||
37 | Eelis Wiberg | 2004 | 104 | 47.30 | 1:39.44 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:37.60 | |||||||||
38 | Iiro Kyllönen | 2005 | 97 | 46.24 | 1:41.84 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:43.38 | |||||||||
39 | Samuli Seger | 2005 | 97 | 47.25 | 1:42.09 | |||||
Octopus Lohja | 1:43.17 | |||||||||
40 | Emil Ahvonen | 2005 | 94 | 46.52 | 1:42.83 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
41 | Ilja Belov | 2007 | 94 | 48.46 | 1:43.13 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Vinski Lång | 2004 | 88 | 48.95 | 1:45.26 | |||||
Keravan Uimarit | 1:44.21 | |||||||||
43 | Ahti Halttunen | 2006 | 88 | 49.77 | 1:45.42 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:52.36 | |||||||||
44 | Anton Kettunen | 2005 | 87 | 49.84 | 1:45.85 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:43.30 | |||||||||
45 | Henri Kyber | 2004 | 85 | 47.32 | 1:46.32 | |||||
Vanders | ||||||||||
46 | Niko Antman | 2006 | 76 | 52.85 | 1:50.68 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:57.02 | |||||||||
47 | Anton Koronen | 2005 | 72 | 51.43 | 1:52.26 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
48 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 70 | 52.61 | 1:53.38 | |||||
Vanders | 2:03.80 | |||||||||
- | Alexander Nyman | 2004 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:14.66 | |||||||||
- | Kristian Huttunen | 2005 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | 1:35.69 | |||||||||
- | Oskari Toivonen | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | 1:31.29 | |||||||||
- | Tiger Tran | 2005 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Alex Karlsson | 2006 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Luka Pykälistö | 2004 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:47.13 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matteus Einiö | 2004 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:27.04 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Miikka Virtanen | 2005 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:37.82 | |||||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 8, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Efim Romanov | 2002 | 414 | 29.97 | 1:02.94 | |||||
TaTu Tampere | 1:04.15 | |||||||||
2 | Aleksi Koprinen | 2003 | 371 | 31.30 | 1:05.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.20 | |||||||||
3 | Markus Ridal | 2003 | 368 | 31.45 | 1:05.46 | |||||
Heinolan Isku | 1:06.44 | |||||||||
4 | Henri Heikkilä | 2003 | 350 | 32.20 | 1:06.55 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:08.03 | |||||||||
5 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 346 | 32.72 | 1:06.78 | |||||
HTU Stadi | 1:09.65 | |||||||||
6 | Max Eriksson | 2002 | 337 | 32.66 | 1:07.35 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:09.04 | |||||||||
7 | Dang Le Nhut | 2003 | 332 | 31.33 | 1:07.70 | |||||
Vanders | 1:08.33 | |||||||||
7 | Veikka Saren | 2002 | 332 | 32.74 | 1:07.70 | |||||
Someron Esa | 1:06.96 | |||||||||
9 | Mathias Lindfors | 2002 | 324 | 33.09 | 1:08.23 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:09.44 | |||||||||
10 | Leevi Kervinen | 2003 | 275 | 33.80 | 1:12.11 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:14.98 | |||||||||
11 | Henry Nyman | 2003 | 274 | 34.04 | 1:12.19 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.56 | |||||||||
12 | Aarne Myllynen | 2002 | 272 | 34.18 | 1:12.33 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:15.31 | |||||||||
12 | Leo Kallionpää | 2002 | 272 | 34.12 | 1:12.33 | |||||
Vanders | 1:13.25 | |||||||||
14 | Miro Moisio | 2002 | 270 | 34.06 | 1:12.49 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:14.35 | |||||||||
15 | Samuel Räty | 2003 | 264 | 35.54 | 1:13.05 | |||||
Keravan Uimarit | 1:15.00 | |||||||||
16 | Lauri Manninen | 2003 | 255 | 35.71 | 1:13.93 | |||||
Vanders | 1:15.99 | |||||||||
17 | Elias Kallonen | 2003 | 254 | 35.06 | 1:14.05 | |||||
Vanders | 1:16.39 | |||||||||
18 | Elias Rajala | 2002 | 241 | 36.04 | 1:15.34 | |||||
Vanders | 1:17.79 | |||||||||
19 | Miro Merinen | 2003 | 237 | 35.80 | 1:15.74 | |||||
Vanders | 1:17.28 | |||||||||
20 | Severi Vilkko | 2002 | 230 | 35.20 | 1:16.46 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:17.46 | |||||||||
21 | Samuel Syrjänen | 2002 | 230 | 37.16 | 1:16.48 | |||||
Vanders | 1:15.97 | |||||||||
22 | Antti Malmberg | 2003 | 228 | 36.28 | 1:16.73 | |||||
Octopus Lohja | 1:18.62 | |||||||||
23 | Ilari Silventoinen | 2002 | 226 | 35.85 | 1:16.95 | |||||
Simmis Wanda | 1:14.87 | |||||||||
24 | Emil Strandell | 2002 | 218 | 37.51 | 1:17.87 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:22.01 | |||||||||
25 | Otso Kurikka | 2003 | 216 | 37.43 | 1:18.10 | |||||
Keravan Uimarit | 1:21.90 | |||||||||
26 | Casper Heikkinen | 2003 | 216 | 37.58 | 1:18.15 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:16.27 | |||||||||
27 | Janne Mononen | 2002 | 206 | 38.46 | 1:19.38 | |||||
Vanders | 1:19.29 | |||||||||
28 | Lucas Tepponen | 2003 | 205 | 37.67 | 1:19.54 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:20.69 | |||||||||
29 | Matias Rasinmäki | 2003 | 204 | 36.13 | 1:19.58 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.43 | |||||||||
30 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 198 | 36.76 | 1:20.38 | |||||
Octopus Lohja | 1:20.77 | |||||||||
31 | Kasper Laapio | 2002 | 196 | 37.38 | 1:20.68 | |||||
Uinti Imatra | 1:23.70 | |||||||||
32 | Konsta Pekkala | 2003 | 196 | 37.02 | 1:20.69 | |||||
Vanders | 1:20.93 | |||||||||
33 | Joona Lehtonen | 2003 | 192 | 37.68 | 1:21.19 | |||||
Vanders | 1:23.99 | |||||||||
34 | Oscar Kullström | 2002 | 191 | 36.94 | 1:21.32 | |||||
Vanders | 1:21.93 | |||||||||
35 | Samuli Surakka | 2003 | 172 | 39.53 | 1:24.25 | |||||
Vanders | 1:23.56 | |||||||||
36 | Lauri Karhu | 2003 | 167 | 41.15 | 1:25.05 | |||||
Vanders | 1:24.35 | |||||||||
37 | Joonas Nieminen | 2003 | 135 | 43.05 | 1:31.39 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:39.40 | |||||||||
38 | Tuomas Vihavainen | 2003 | 130 | 42.95 | 1:32.58 | |||||
HTU Stadi | 1:38.95 | |||||||||
39 | Henri Erlund | 2003 | 124 | 43.93 | 1:33.84 | |||||
HTU Stadi | 1:36.02 | |||||||||
- | Eero Risikko | 2002 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | 1:39.03 | |||||||||
- | Max Walther | 2003 | DNS | |||||||
HTU Stadi | 1:19.88 | |||||||||
- | Sami Pönkä | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | 1:18.27 | |||||||||
- | Aran Aydar | 2002 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:00.72 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Firas El-Idi | 2001 | 457 | 28.28 | 1:00.87 | |||||
Lahden Kaleva | 1:01.10 | |||||||||
2 | Atte Alila | 2001 | 453 | 30.03 | 1:01.04 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:01.10 | |||||||||
3 | Olli Malmberg | 2001 | 438 | 30.06 | 1:01.74 | |||||
Octopus Lohja | 1:01.69 | |||||||||
4 | Kalle Hepojoki | 2000 | 436 | 29.16 | 1:01.83 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:02.25 | |||||||||
5 | Aleksi Seger | 2001 | 431 | 30.26 | 1:02.07 | |||||
Octopus Lohja | 1:02.67 | |||||||||
5 | Atso Iivanainen | 2000 | 431 | 29.72 | 1:02.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.47 | |||||||||
7 | Veeti Vainionpää | 2001 | 430 | 30.26 | 1:02.13 | |||||
Simmis Wanda | 1:04.23 | |||||||||
8 | Iiro Kuusela | 2001 | 400 | 31.03 | 1:03.66 | |||||
TaTu Tampere | 1:04.48 | |||||||||
9 | Kalle Hyttinen | 2001 | 397 | 30.47 | 1:03.78 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:04.87 | |||||||||
10 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 363 | 31.20 | 1:05.76 | |||||
Lahden Kaleva | 1:08.44 | |||||||||
11 | Sami Seppälä | 2000 | 336 | 31.65 | 1:07.43 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:04.42 | |||||||||
12 | Ali Gardberg | 2001 | 336 | 32.28 | 1:07.45 | |||||
Vanders | 1:07.97 | |||||||||
13 | Roope Liuska | 2000 | 327 | 31.65 | 1:08.08 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:07.12 | |||||||||
14 | Antti Issakainen | 2001 | 325 | 33.25 | 1:08.19 | |||||
Uinti Imatra | 1:13.26 | |||||||||
15 | Aapo Puikkonen | 2001 | 320 | 31.71 | 1:08.53 | |||||
TaTu Tampere | 1:08.48 | |||||||||
16 | Pyry Räisänen | 2001 | 302 | 32.97 | 1:09.88 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:10.22 | |||||||||
17 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 298 | 33.24 | 1:10.20 | |||||
TaTu Tampere | 1:10.35 | |||||||||
18 | Kasper Nyman | 2001 | 293 | 33.51 | 1:10.61 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:12.08 | |||||||||
19 | Rasmus Puromäki | 2001 | 214 | 36.98 | 1:18.40 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Justus Riikonen | 2001 | 206 | 37.85 | 1:19.41 | |||||
Uinti Imatra | 1:18.62 | |||||||||
21 | Rasmus Rutanen | 2001 | 195 | 38.19 | 1:20.80 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:22.44 | |||||||||
- | Juha Silvennoinen | 2001 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 8, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 563 | 27.29 | 56.80 | |||||
Heinolan Isku | 56.07 | |||||||||
2 | Atte Somero | 1999 | 535 | 27.97 | 57.75 | |||||
Lahden Kaleva | 57.29 | |||||||||
3 | Ville Lindfors | 1976 | 520 | 28.39 | 58.30 | |||||
Vanders | 57.61 | |||||||||
4 | Kaspar Kutt | 1997 | 468 | 28.88 | 1:00.42 | |||||
Kalevi Ujumiskool | 57.40 | |||||||||
5 | Viacheslav Kononenko | 1974 | 459 | 28.07 | 1:00.77 | |||||
Simmis Wanda | 59.01 | |||||||||
6 | Georg Pukk | 1998 | 432 | 29.77 | 1:02.02 | |||||
Kalevi Ujumiskool | 59.35 | |||||||||
7 | Miska Kurvinen | 1999 | 426 | 29.85 | 1:02.30 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:02.38 | |||||||||
8 | Jussi Kujala | 1980 | 410 | 29.77 | 1:03.11 | |||||
Vanders | 1:02.65 | |||||||||
9 | Pyry Korpikoski | 1999 | 400 | 30.80 | 1:03.62 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:03.76 | |||||||||
10 | Mikko Arponen | 1980 | 370 | 30.90 | 1:05.29 | |||||
Uintiklubi Nereus | 1:00.16 | |||||||||
11 | Pyry Sirola | 1999 | 275 | 35.14 | 1:12.05 | |||||
Kangasalan Urheilijat KU-68 | 1:08.49 | |||||||||
- | Tapio Junninen | 1995 | DNS | |||||||
Vanders | 54.95 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:26 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 14:31 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Hanni Riikonen | 2002 | 398 | 42.33 | 1:29.79 | 2:19.48 | 3:08.97 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:10.14 | |||||||||
2 | Tuisku Grundström | 2002 | 350 | 42.62 | 1:32.04 | 2:24.36 | 3:17.22 | |||
Vanders | 3:02.51 | |||||||||
3 | Pinja Nieminen | 2004 | 348 | 43.52 | 1:34.53 | 2:26.45 | 3:17.75 | |||
Cetus Espoo | 3:30.48 | |||||||||
4 | Aino Paju | 2003 | 335 | 44.59 | 1:35.84 | 2:29.99 | 3:20.11 | |||
Vanders | 3:21.34 | |||||||||
5 | Jenny Kareinen | 2002 | 334 | 43.80 | 1:35.36 | 2:28.63 | 3:20.43 | |||
Keravan Uimarit | 3:09.34 | |||||||||
6 | Agneta Kallas | 2002 | 330 | 45.66 | 1:37.37 | 2:30.72 | 3:21.18 | |||
Vanders | 3:21.71 | |||||||||
7 | Iida Herrala | 2004 | 322 | 45.31 | 1:39.11 | 2:32.51 | 3:22.88 | |||
Vanders | ||||||||||
8 | Anna Retva | 2003 | 319 | 43.48 | 1:34.87 | 2:29.32 | 3:23.52 | |||
Tuusulan Uimaseura | 3:33.60 | |||||||||
9 | Milla Salminen | 2003 | 312 | 45.89 | 1:38.51 | 2:33.01 | 3:25.04 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:22.24 | |||||||||
10 | Susanna Kuisma | 2003 | 293 | 46.44 | 1:40.11 | 2:36.10 | 3:29.29 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:29.58 | |||||||||
11 | Emma Loponen | 2003 | 279 | 47.38 | 1:41.01 | 2:38.28 | 3:32.84 | |||
Vanders | 3:31.30 | |||||||||
12 | Sylvia Siltainsuu | 2003 | 246 | 49.76 | 1:47.00 | 2:46.64 | 3:41.85 | |||
Vanders | 3:40.92 | |||||||||
13 | Ella Happonen | 2003 | 239 | 52.02 | 1:49.28 | 2:47.20 | 3:43.85 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
14 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 230 | 50.79 | 1:48.32 | 2:48.94 | 3:46.89 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
15 | Sofia Blomfelt | 2003 | 228 | 50.33 | 1:47.93 | 2:48.32 | 3:47.68 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 4:04.10 | |||||||||
16 | Pinja Posti | 2003 | 152 | 56.25 | 2:03.40 | 3:12.65 | 4:20.24 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Annika Tietz | 2001 | 518 | 39.59 | 1:24.93 | 2:10.83 | 2:53.18 | |||
HTU Stadi | 2:50.64 | |||||||||
2 | Ada Nyström | 2001 | 493 | 39.59 | 1:24.30 | 2:10.17 | 2:56.09 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:50.52 | |||||||||
3 | Kirke Penter | 2001 | 450 | 39.89 | 1:25.95 | 2:13.54 | 3:01.51 | |||
Kalevi Ujumiskool | 3:01.16 | |||||||||
4 | Liia Louhikoski | 2001 | 386 | 42.18 | 1:28.91 | 2:19.16 | 3:11.01 | |||
Vanders | 3:08.28 | |||||||||
5 | Annika Niemi | 2000 | 318 | 44.70 | 1:35.88 | 2:30.60 | 3:23.77 | |||
Simmis Wanda | 3:30.42 | |||||||||
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Julia Korva | 1999 | 552 | 39.28 | 1:22.52 | 2:06.54 | 2:49.54 | |||
Octopus Lohja | 2:49.32 | |||||||||
2 | Fanny Nyström | 1999 | 534 | 37.72 | 1:20.85 | 2:06.13 | 2:51.45 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:53.34 | |||||||||
- | Noora Vallinen | 1998 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | 3:19.37 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:31 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 14:53 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 436 | 38.04 | 1:22.13 | 2:05.91 | 2:47.48 | |||
Vanders | 3:01.53 | |||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 322 | 41.49 | 1:28.91 | 2:17.41 | 3:05.17 | |||
Vanders | 3:20.01 | |||||||||
3 | Pavel Pankratov | 2004 | 319 | 43.28 | 1:30.71 | 2:18.85 | 3:05.82 | |||
TaTu Tampere | 3:17.80 | |||||||||
4 | Antti Oinonen | 2003 | 314 | 41.95 | 1:30.10 | 2:19.15 | 3:06.74 | |||
Uinti Imatra | 3:09.50 | |||||||||
5 | Otto Ahvonen | 2003 | 244 | 45.42 | 1:37.14 | 2:31.35 | 3:23.13 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:50.10 | |||||||||
6 | Lassi Niemi | 2004 | 237 | 47.31 | 1:40.99 | 2:34.17 | 3:25.12 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Janne Mononen | 2002 | 198 | 48.37 | 1:43.41 | 2:41.43 | 3:37.85 | |||
Vanders | ||||||||||
8 | Elias Rajala | 2002 | 186 | 50.05 | 1:46.96 | 2:46.22 | 3:42.17 | |||
Vanders | ||||||||||
- | Aapo Liljaniemi | 2002 | DNS | |||||||
Nurmijärven Uinti | 3:12.73 | |||||||||
- | Alexey Kirov | 2004 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Eetu Einto | 2001 | 462 | 36.72 | 1:20.54 | 2:02.20 | 2:44.18 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:50.37 | |||||||||
2 | Timi Torkkel | 2001 | 420 | 36.96 | 1:18.75 | 2:03.15 | 2:49.51 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:49.17 | |||||||||
3 | Niklas Linnanen | 2001 | 394 | 38.96 | 1:23.94 | 2:09.47 | 2:53.20 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:56.61 | |||||||||
4 | Lauri Krapf | 2001 | 384 | 38.63 | 1:23.20 | 2:09.11 | 2:54.63 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:55.91 | |||||||||
5 | Jon Byskov | 2000 | 374 | 39.38 | 1:24.09 | 2:10.58 | 2:56.24 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:55.83 | |||||||||
6 | Oskari Niemi | 2001 | 328 | 38.91 | 1:25.58 | 2:15.22 | 3:04.13 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:07.65 | |||||||||
7 | Lenni Kukkonen | 2001 | 324 | 41.34 | 1:28.78 | 2:17.83 | 3:04.92 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:10.69 | |||||||||
8 | Sami Kukkonen | 2000 | 304 | 41.20 | 1:29.60 | 2:19.91 | 3:08.84 | |||
TaTu Tampere | 3:10.98 | |||||||||
- | Rasmus Backman | 2000 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 3:04.10 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Markus Salmela | 1983 | 393 | 39.61 | 1:23.56 | 2:08.55 | 2:53.37 | |||
Vanders | ||||||||||
2 | Rune Pedersen | 1977 | 262 | 42.37 | 1:31.28 | 2:24.38 | 3:18.46 | |||
Vanders | ||||||||||
3 | Istvan Beszteri | 1973 | 223 | 44.69 | 1:36.67 | 2:34.34 | 3:29.35 | |||
Vanders | 3:28.78 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 14:53 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 15:40 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 407 | 38.20 | 1:18.38 | |||||
Vanders | 1:20.43 | |||||||||
2 | Alina Antila | 2004 | 358 | 39.42 | 1:21.85 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:26.94 | |||||||||
3 | Helmi Haverinen | 2004 | 356 | 39.05 | 1:21.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.53 | |||||||||
4 | Aada Rissanen | 2004 | 341 | 39.85 | 1:23.12 | |||||
Vanders | 1:21.17 | |||||||||
5 | Nicole Yisrael | 2004 | 328 | 40.04 | 1:24.26 | |||||
Vanders | 1:21.86 | |||||||||
6 | Helmiina Toivonen | 2004 | 319 | 41.47 | 1:25.04 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:26.21 | |||||||||
7 | Auri Keurulainen | 2004 | 311 | 41.82 | 1:25.76 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.58 | |||||||||
8 | Aamu Änkilä | 2004 | 308 | 42.73 | 1:26.05 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.20 | |||||||||
9 | Aino Koskelo | 2005 | 301 | 42.98 | 1:26.69 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:33.07 | |||||||||
10 | Sonja Salmimies | 2004 | 298 | 43.14 | 1:26.95 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:28.32 | |||||||||
11 | Emilia Niemi | 2005 | 298 | 41.42 | 1:26.99 | |||||
Octopus Lohja | 1:27.10 | |||||||||
12 | Nessa Järvinen | 2004 | 289 | 42.48 | 1:27.82 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:25.53 | |||||||||
13 | Vlada Guljajeva | 2004 | 288 | 42.17 | 1:27.95 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:26.06 | |||||||||
14 | Iida Heikkinen | 2004 | 285 | 43.20 | 1:28.23 | |||||
Uinti Imatra | 1:23.89 | |||||||||
15 | Henni Havén | 2004 | 285 | 41.81 | 1:28.25 | |||||
Vanders | 1:27.28 | |||||||||
16 | Heta Hakkarainen | 2005 | 280 | 43.64 | 1:28.75 | |||||
Keravan Uimarit | 1:31.08 | |||||||||
17 | Salma Mäntynen | 2005 | 272 | 43.69 | 1:29.64 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:33.77 | |||||||||
18 | Helmi Lehtonen | 2004 | 268 | 43.80 | 1:30.09 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:31.03 | |||||||||
19 | Nanna Sinerkari | 2004 | 266 | 43.19 | 1:30.28 | |||||
Keravan Uimarit | 1:32.86 | |||||||||
20 | Siiri Reinonen | 2004 | 260 | 44.51 | 1:30.95 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:31.56 | |||||||||
21 | Elina Ruha | 2005 | 255 | 45.60 | 1:31.56 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.91 | |||||||||
22 | Lumi Luoma | 2005 | 254 | 44.60 | 1:31.71 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:31.49 | |||||||||
23 | Nelli Vihola | 2005 | 247 | 46.27 | 1:32.53 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:37.52 | |||||||||
24 | Anna Mattila | 2004 | 243 | 45.33 | 1:33.13 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:34.10 | |||||||||
25 | Tilla Saarentaus | 2005 | 242 | 47.94 | 1:33.25 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:33.85 | |||||||||
26 | Anniina Ahonen | 2005 | 233 | 46.88 | 1:34.44 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:37.15 | |||||||||
27 | Roona Karola | 2004 | 231 | 45.05 | 1:34.60 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:32.59 | |||||||||
28 | Verna Haravuori | 2004 | 229 | 46.36 | 1:34.92 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:41.01 | |||||||||
29 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 227 | 46.90 | 1:35.25 | |||||
Vanders | 1:36.00 | |||||||||
30 | Oona Kupari | 2004 | 225 | 47.28 | 1:35.50 | |||||
Octopus Lohja | 1:34.83 | |||||||||
31 | Nicole Haakana | 2005 | 219 | 47.45 | 1:36.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:36.28 | |||||||||
32 | Ada Hakkarainen | 2005 | 218 | 46.25 | 1:36.52 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:35.03 | |||||||||
33 | Kreetta Somero | 2004 | 217 | 46.46 | 1:36.57 | |||||
Lahden Kaleva | 1:31.47 | |||||||||
34 | Alma Hörkkö | 2005 | 211 | 47.55 | 1:37.51 | |||||
Vanders | 1:33.45 | |||||||||
35 | Iina Rissanen | 2005 | 210 | 48.57 | 1:37.75 | |||||
Vanders | 1:39.93 | |||||||||
36 | Elina Ryynänen | 2005 | 204 | 47.01 | 1:38.66 | |||||
Vanders | 1:32.17 | |||||||||
37 | Aava Aula | 2004 | 196 | 47.55 | 1:39.90 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:37.21 | |||||||||
38 | Gabriella Linna | 2004 | 195 | 47.70 | 1:40.17 | |||||
Vanders | 1:42.55 | |||||||||
39 | Elina Syvänne | 2004 | 193 | 48.26 | 1:40.42 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:42.92 | |||||||||
40 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 189 | 50.17 | 1:41.17 | |||||
Vanders | 1:44.49 | |||||||||
41 | Jannalina Porkka | 2005 | 186 | 48.65 | 1:41.69 | |||||
Vanders | 1:45.78 | |||||||||
42 | Siiri Pekkala | 2005 | 185 | 49.03 | 1:41.91 | |||||
Vanders | 1:35.96 | |||||||||
43 | Ella Vilenius | 2004 | 184 | 48.36 | 1:42.04 | |||||
Vanders | 1:38.98 | |||||||||
44 | Peppi Siurola | 2004 | 182 | 51.17 | 1:42.38 | |||||
Vanders | 1:44.60 | |||||||||
45 | Milla Strandberg | 2005 | 182 | 50.35 | 1:42.46 | |||||
Vanders | 1:42.33 | |||||||||
46 | Reetta Haara | 2004 | 181 | 50.59 | 1:42.64 | |||||
Keravan Uimarit | 1:54.35 | |||||||||
47 | Ellen Kettunen | 2005 | 173 | 51.62 | 1:44.12 | |||||
Cetus Espoo | 1:44.06 | |||||||||
48 | Sini Kaivola | 2005 | 173 | 49.98 | 1:44.25 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:59.24 | |||||||||
49 | Veera Kopponen | 2005 | 168 | 50.84 | 1:45.18 | |||||
HTU Stadi | 1:47.30 | |||||||||
50 | Essi Loponen | 2004 | 164 | 52.05 | 1:46.02 | |||||
Vanders | ||||||||||
51 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 156 | 52.66 | 1:47.89 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:43.44 | |||||||||
52 | Oona Eriksson | 2004 | 152 | 54.22 | 1:48.86 | |||||
Vanders | 1:43.15 | |||||||||
53 | Vilja Rautell | 2004 | 150 | 54.16 | 1:49.18 | |||||
Octopus Lohja | 1:53.51 | |||||||||
54 | Ada Oila | 2005 | 145 | 54.37 | 1:50.60 | |||||
Vanders | 1:49.03 | |||||||||
55 | Jasmine Errehani | 2004 | 142 | 54.08 | 1:51.31 | |||||
Vanders | ||||||||||
56 | Eevi Hirsi | 2007 | 128 | 57.90 | 1:55.13 | |||||
HTU Stadi | 2:01.60 | |||||||||
57 | Roosa Tuomola | 2005 | 116 | 57.45 | 1:59.15 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:58.66 | |||||||||
- | Elina Laaksonen | 2004 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | 1:44.14 | |||||||||
- | Kaisa Mäkinen | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:47.44 | |||||||||
- | Lilja Lehto | 2004 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Lotta Pälsi | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.48 | |||||||||
- | Viljaana Myllärinen | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Imatra | 1:33.66 | |||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Charlotte Ingberg | 2002 | 455 | 36.82 | 1:15.51 | |||||
Octopus Lohja | 1:15.72 | |||||||||
2 | Siiri Välimaa | 2002 | 432 | 37.81 | 1:16.83 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:15.72 | |||||||||
3 | Juulia Käräjämies | 2003 | 393 | 38.61 | 1:19.33 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:16.78 | |||||||||
4 | Saana Karell | 2002 | 393 | 40.09 | 1:19.34 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:18.88 | |||||||||
5 | Ethel Piksilä | 2003 | 390 | 38.20 | 1:19.52 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:19.30 | |||||||||
6 | Siiri Einiö | 2003 | 389 | 39.54 | 1:19.57 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:23.46 | |||||||||
7 | Meri Lauronen | 2002 | 371 | 38.68 | 1:20.87 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:18.17 | |||||||||
8 | Henrietta Löfgren | 2003 | 358 | 38.72 | 1:21.85 | |||||
Keravan Uimarit | 1:22.91 | |||||||||
9 | Noona Rantanen | 2002 | 355 | 40.42 | 1:22.07 | |||||
Vanders | 1:20.26 | |||||||||
10 | Viivi Sorri | 2003 | 350 | 40.21 | 1:22.40 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:21.21 | |||||||||
11 | Venla Pesu | 2002 | 337 | 39.62 | 1:23.47 | |||||
TaTu Tampere | 1:21.59 | |||||||||
12 | Vilja Laaksonen | 2002 | 317 | 41.12 | 1:25.23 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:24.18 | |||||||||
13 | Iida Koskiluoto | 2002 | 288 | 42.06 | 1:27.91 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:25.48 | |||||||||
14 | Oona Lehtola | 2003 | 287 | 42.92 | 1:28.05 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:29.05 | |||||||||
15 | Aada Viitamäki | 2003 | 282 | 43.90 | 1:28.60 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:28.29 | |||||||||
16 | Edla Wuori | 2003 | 277 | 41.16 | 1:29.10 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:26.85 | |||||||||
17 | Olivia Sorvari | 2003 | 266 | 43.82 | 1:30.31 | |||||
HTU Stadi | 1:38.44 | |||||||||
18 | Lotta Heinimäki | 2003 | 260 | 44.62 | 1:31.02 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:32.73 | |||||||||
19 | Laura Pitkänen | 2002 | 256 | 43.36 | 1:31.51 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:35.78 | |||||||||
20 | Emma Aarnikoivu | 2002 | 250 | 45.24 | 1:32.16 | |||||
Simmis Wanda | 1:37.08 | |||||||||
21 | Tiiu Korhonen | 2003 | 250 | 44.60 | 1:32.18 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:34.90 | |||||||||
22 | Cinja Åvist | 2003 | 247 | 44.53 | 1:32.62 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:29.40 | |||||||||
23 | Vilma Puisto | 2003 | 233 | 46.59 | 1:34.42 | |||||
Uinti Imatra | 1:32.91 | |||||||||
24 | Tiia Kuisma | 2003 | 223 | 45.54 | 1:35.77 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:38.41 | |||||||||
25 | Siiri Kokko | 2003 | 219 | 46.83 | 1:36.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 218 | 46.09 | 1:36.44 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:30.29 | |||||||||
27 | Aava Mattila | 2003 | 212 | 48.64 | 1:37.34 | |||||
Vanders | 1:41.40 | |||||||||
28 | Laura Hautamäki | 2002 | 196 | 49.06 | 1:39.95 | |||||
Vanders | 1:42.13 | |||||||||
29 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 187 | 48.95 | 1:41.54 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:40.17 | |||||||||
30 | Sanni Luostarinen | 2002 | 180 | 49.97 | 1:42.90 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:43.52 | |||||||||
- | Helmiina Toivo | 2003 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Silja Hieto | 2003 | DSQ | |||||||
Swimming Team Riksu | 1:38.71 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Roosa Lehtola | 2001 | 496 | 36.17 | 1:13.39 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:13.81 | |||||||||
2 | Sofia Hinkka | 2001 | 460 | 36.40 | 1:15.25 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:15.28 | |||||||||
3 | Millariina Bruce | 2001 | 443 | 36.36 | 1:16.20 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:13.69 | |||||||||
4 | Aino Pajari | 2001 | 438 | 37.79 | 1:16.49 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:17.19 | |||||||||
5 | Sanni Kilponen | 2001 | 435 | 36.84 | 1:16.69 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:17.58 | |||||||||
6 | Nadine Medarhri | 2000 | 423 | 37.02 | 1:17.38 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.32 | |||||||||
7 | Anni Hirvo | 2001 | 417 | 38.17 | 1:17.79 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:18.96 | |||||||||
8 | Hanna Kareinen | 2000 | 396 | 38.40 | 1:19.12 | |||||
Keravan Uimarit | 1:15.27 | |||||||||
9 | Wilma Walther | 2001 | 381 | 38.92 | 1:20.13 | |||||
HTU Stadi | 1:18.98 | |||||||||
10 | Aada Pohjala | 2001 | 377 | 39.45 | 1:20.43 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:20.46 | |||||||||
11 | Eevi Kotiranta | 2001 | 337 | 40.20 | 1:23.48 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Ella Hörkkö | 2001 | 310 | 42.08 | 1:25.83 | |||||
Vanders | 1:25.80 | |||||||||
13 | Maria Suihko | 2001 | 308 | 41.56 | 1:25.97 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:26.06 | |||||||||
14 | Ronja Ryyti | 2000 | 304 | 42.63 | 1:26.40 | |||||
HTU Stadi | 1:26.65 | |||||||||
15 | Laura Väisänen | 2001 | 296 | 43.53 | 1:27.16 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:24.64 | |||||||||
16 | Oona Malinen | 2001 | 266 | 44.81 | 1:30.36 | |||||
Octopus Lohja | 1:28.96 | |||||||||
17 | Enni Kanerva | 2000 | 263 | 44.80 | 1:30.70 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:27.52 | |||||||||
18 | Venla Hämäläinen | 2001 | 259 | 43.76 | 1:31.09 | |||||
Octopus Lohja | 1:28.28 | |||||||||
19 | Siiri Torniainen | 2001 | 229 | 46.78 | 1:34.95 | |||||
HTU Stadi | 1:38.09 | |||||||||
20 | Iida Honkanen | 2001 | 216 | 46.28 | 1:36.81 | |||||
HTU Stadi | 1:34.34 | |||||||||
21 | Fanny Talonpoika | 2001 | 202 | 47.83 | 1:38.97 | |||||
Simmis Wanda | 1:35.05 | |||||||||
22 | Marianne Uusitalo | 2001 | 200 | 49.63 | 1:39.37 | |||||
Octopus Lohja | 1:35.01 | |||||||||
23 | Aino Vepsäläinen | 2001 | 157 | 53.10 | 1:47.66 | |||||
HTU Stadi | 1:47.27 | |||||||||
- | Joanna Kekkonen | 2000 | DNS | |||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sara Lehtolainen | 1996 | 484 | 35.41 | 1:13.98 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:12.92 | |||||||||
2 | Lotta Aho | 1999 | 419 | 36.90 | 1:17.66 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:18.60 | |||||||||
3 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 345 | 40.17 | 1:22.84 | |||||
Octopus Lohja | 1:22.64 | |||||||||
4 | Johanna Hyvönen | 1999 | 297 | 42.70 | 1:27.04 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:20.86 | |||||||||
5 | Inka-Riina Tamski | 1999 | 276 | 42.20 | 1:29.18 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Anni Raussi | 1998 | 265 | 42.11 | 1:30.40 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 15:40 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 16:08 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Ralf Erik Prits | 2004 | 269 | 40.96 | 1:20.40 | |||||
Swimclub Myfitness | 1:18.77 | |||||||||
2 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 219 | 43.05 | 1:26.10 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:23.86 | |||||||||
3 | Alexander Nyman | 2004 | 216 | 41.83 | 1:26.56 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:30.86 | |||||||||
4 | Joona Kuitu | 2004 | 208 | 42.92 | 1:27.64 | |||||
Vanders | 1:32.12 | |||||||||
5 | Lars Sebastian Antoniak | 2005 | 203 | 42.05 | 1:28.27 | |||||
Kalevi Ujumiskool | 1:28.12 | |||||||||
6 | Akseli Maaranen | 2004 | 202 | 43.87 | 1:28.42 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:34.06 | |||||||||
7 | Tino Kaukonen | 2004 | 198 | 43.84 | 1:29.10 | |||||
HTU Stadi | 1:34.25 | |||||||||
8 | Viktor Ivanov | 2004 | 195 | 42.65 | 1:29.44 | |||||
Kasatka | 1:27.89 | |||||||||
9 | Veerti Juurakko | 2004 | 190 | 43.67 | 1:30.23 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.89 | |||||||||
10 | Matti Nätti | 2004 | 172 | 45.85 | 1:33.27 | |||||
Vanders | 1:34.28 | |||||||||
11 | Rony Kulju | 2004 | 166 | 46.49 | 1:34.49 | |||||
Vanders | 1:34.77 | |||||||||
12 | Onni Mäkimartti | 2004 | 163 | 47.17 | 1:34.90 | |||||
TaTu Tampere | 1:35.69 | |||||||||
13 | Jimi Kojo | 2005 | 161 | 46.71 | 1:35.47 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:34.90 | |||||||||
14 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 159 | 46.89 | 1:35.70 | |||||
Octopus Lohja | 1:36.75 | |||||||||
15 | Miska Törmi | 2004 | 158 | 48.28 | 1:36.01 | |||||
Octopus Lohja | 1:34.99 | |||||||||
16 | Joonas Maaranen | 2004 | 156 | 47.17 | 1:36.31 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:34.85 | |||||||||
17 | Veeti Salminen | 2004 | 154 | 47.04 | 1:36.75 | |||||
Simmis Wanda | 1:35.00 | |||||||||
18 | Viktor Asklöf | 2004 | 154 | 46.90 | 1:36.85 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.14 | |||||||||
19 | Waldemar Palombi | 2004 | 151 | 48.28 | 1:37.39 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:34.23 | |||||||||
20 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 151 | 48.05 | 1:37.40 | |||||
Octopus Lohja | 1:36.08 | |||||||||
21 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 149 | 48.21 | 1:37.97 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:39.46 | |||||||||
22 | Anton Petrov | 2004 | 144 | 48.93 | 1:38.99 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:46.66 | |||||||||
23 | Joona Saarnio | 2004 | 136 | 49.58 | 1:40.85 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:43.05 | |||||||||
24 | Osmo Mäkelä | 2004 | 133 | 48.50 | 1:41.67 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:39.91 | |||||||||
25 | Miko Mikkola | 2004 | 132 | 50.26 | 1:41.77 | |||||
Simmis Wanda | 1:39.44 | |||||||||
26 | Aapo Ahlroos | 2004 | 132 | 49.69 | 1:41.85 | |||||
Vanders | 1:42.62 | |||||||||
27 | Topias Muhonen | 2006 | 126 | 50.71 | 1:43.59 | |||||
Octopus Lohja | 1:50.64 | |||||||||
28 | Herkka Toivo | 2004 | 113 | 52.85 | 1:47.23 | |||||
Keravan Uimarit | 2:03.34 | |||||||||
29 | Eeti Virolainen | 2004 | 103 | 52.94 | 1:50.68 | |||||
Octopus Lohja | 1:46.59 | |||||||||
30 | Santtu Mäkelä | 2004 | 99 | 55.36 | 1:52.17 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
31 | William Fagerstedt | 2005 | 94 | 54.93 | 1:54.22 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Luka Pykälistö | 2004 | 90 | 53.93 | 1:55.90 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
33 | Alex Karlsson | 2006 | 87 | 55.46 | 1:57.06 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:54.95 | |||||||||
34 | Milo Lauronen | 2004 | 76 | 58.66 | 2:02.21 | |||||
Vanders | ||||||||||
- | Alexey Kirov | 2004 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | 2:05.67 | |||||||||
- | Kristian Huttunen | 2005 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | 1:54.32 | |||||||||
- | Markus Seweryn Heiskanen | 2004 | DNS | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Oskari Toivonen | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | 1:44.79 | |||||||||
- | Aaro Imppola | 2006 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jesse Lintusalo | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:26.73 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Onni Äijälä | 2004 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:18.40 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Vinski Lång | 2004 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | 1:49.46 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Veikka Saren | 2002 | 325 | 37.24 | 1:15.48 | |||||
Someron Esa | 1:15.77 | |||||||||
2 | Lassi Haimi | 2003 | 324 | 36.82 | 1:15.58 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:14.39 | |||||||||
3 | Rasmus Söderholm | 2002 | 323 | 37.11 | 1:15.64 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.52 | |||||||||
4 | Efim Romanov | 2002 | 317 | 37.09 | 1:16.14 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Urho Läärä | 2002 | 297 | 36.79 | 1:17.84 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:20.32 | |||||||||
6 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 296 | 37.81 | 1:17.89 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:17.27 | |||||||||
7 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 280 | 38.63 | 1:19.30 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:17.15 | |||||||||
8 | Mio Harju | 2002 | 277 | 38.34 | 1:19.60 | |||||
TaTu Tampere | 1:21.87 | |||||||||
9 | Martti Rautell | 2002 | 275 | 39.25 | 1:19.87 | |||||
Octopus Lohja | 1:17.66 | |||||||||
10 | Aleksi Koprinen | 2003 | 267 | 39.26 | 1:20.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.29 | |||||||||
11 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 266 | 39.98 | 1:20.67 | |||||
HTU Stadi | 1:20.29 | |||||||||
12 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 258 | 40.88 | 1:21.52 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.66 | |||||||||
13 | Aarne Myllynen | 2002 | 251 | 40.48 | 1:22.33 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:21.35 | |||||||||
14 | Lari Tumanoff | 2003 | 244 | 40.57 | 1:23.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:26.40 | |||||||||
15 | Sami Uusikumpu | 2003 | 243 | 40.43 | 1:23.22 | |||||
Vanders | 1:17.92 | |||||||||
16 | Aleksanteri Nord | 2002 | 237 | 40.52 | 1:23.90 | |||||
Vanders | 1:21.58 | |||||||||
17 | Jerry Roine | 2002 | 229 | 41.43 | 1:24.82 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:27.94 | |||||||||
18 | Leo Kallionpää | 2002 | 228 | 40.55 | 1:24.92 | |||||
Vanders | 1:23.68 | |||||||||
19 | Mathias Lindfors | 2002 | 223 | 42.01 | 1:25.53 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:27.04 | |||||||||
20 | Samuel Räty | 2003 | 211 | 41.90 | 1:27.21 | |||||
Keravan Uimarit | 1:26.03 | |||||||||
21 | Pauli Rantamäki | 2003 | 208 | 40.57 | 1:27.55 | |||||
Octopus Lohja | 1:24.76 | |||||||||
22 | Elias Kallonen | 2003 | 199 | 42.38 | 1:28.86 | |||||
Vanders | 1:29.04 | |||||||||
23 | Leevi Kervinen | 2003 | 199 | 42.77 | 1:28.88 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:29.20 | |||||||||
24 | Antti Malmberg | 2003 | 195 | 43.66 | 1:29.56 | |||||
Octopus Lohja | 1:30.71 | |||||||||
25 | Lauri Manninen | 2003 | 187 | 45.04 | 1:30.69 | |||||
Vanders | 1:32.46 | |||||||||
26 | Matias Rasinmäki | 2003 | 185 | 43.68 | 1:31.14 | |||||
Cetus Espoo | 1:30.89 | |||||||||
27 | Samuel Syrjänen | 2002 | 184 | 44.74 | 1:31.30 | |||||
Vanders | 1:26.08 | |||||||||
28 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 183 | 44.39 | 1:31.38 | |||||
Simmis Grani | 1:39.50 | |||||||||
29 | Santeri Berggren | 2003 | 162 | 45.70 | 1:35.27 | |||||
Octopus Lohja | 1:30.87 | |||||||||
30 | Samuli Surakka | 2003 | 154 | 47.47 | 1:36.90 | |||||
Vanders | 1:37.52 | |||||||||
31 | Joonas Nieminen | 2003 | 115 | 50.63 | 1:46.61 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:44.58 | |||||||||
32 | Henri Erlund | 2003 | 112 | 53.40 | 1:47.67 | |||||
HTU Stadi | 1:53.58 | |||||||||
33 | Tuomas Vihavainen | 2003 | 103 | 53.78 | 1:50.67 | |||||
HTU Stadi | 2:04.15 | |||||||||
- | Casper Heikkinen | 2003 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:37.44 | |||||||||
- | Eero Risikko | 2002 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | 1:48.79 | |||||||||
- | Ilari Silventoinen | 2002 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | 1:31.90 | |||||||||
- | Max Walther | 2003 | DNS | |||||||
HTU Stadi | 1:30.56 | |||||||||
- | Pyry Talvitie | 2002 | DNS | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:31.34 | |||||||||
- | Henry Nyman | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:30.81 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Kaius Lehtinen | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Max Eriksson | 2002 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:20.98 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Perttu Somero | 2001 | 422 | 33.53 | 1:09.24 | |||||
Lahden Kaleva | 1:08.36 | |||||||||
2 | Joona Mikkola | 2001 | 394 | 34.71 | 1:10.84 | |||||
Vanders | 1:08.95 | |||||||||
3 | Kasper Envalds | 2001 | 362 | 35.91 | 1:12.87 | |||||
Vanders | 1:13.61 | |||||||||
4 | Teemu Viitanen | 2000 | 360 | 34.88 | 1:12.99 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:08.57 | |||||||||
5 | Andreas Luite | 2001 | 343 | 36.45 | 1:14.17 | |||||
Kalevi Ujumiskool | 1:17.00 | |||||||||
6 | Henri Koski | 2000 | 307 | 36.81 | 1:16.96 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:14.75 | |||||||||
7 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 296 | 37.32 | 1:17.87 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
8 | Ville Rissanen | 2001 | 278 | 39.27 | 1:19.49 | |||||
Vanders | 1:21.85 | |||||||||
9 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 250 | 39.83 | 1:22.38 | |||||
TaTu Tampere | 1:18.65 | |||||||||
10 | Pyry Räisänen | 2001 | 222 | 41.59 | 1:25.70 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:25.36 | |||||||||
11 | Joni Löytökorpi | 2000 | 212 | 42.85 | 1:27.09 | |||||
Vanders | 1:26.74 | |||||||||
- | Timo Marttinen | 2001 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:31.25 | |||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Armin Evert Lelle | 1999 | 603 | 29.35 | 1:01.46 | |||||
Viimsi Veeklubi | 58.95 | |||||||||
2 | Severi Nieminen | 1999 | 434 | 33.83 | 1:08.56 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:07.39 | |||||||||
3 | Tino Laine | 1998 | 386 | 34.67 | 1:11.30 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:11.85 | |||||||||
4 | Juha-Matti Pohjolainen | 1987 | 374 | 33.93 | 1:12.09 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Miska Kurvinen | 1999 | 325 | 36.61 | 1:15.48 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:14.13 | |||||||||
6 | Pyry Korpikoski | 1999 | 312 | 37.49 | 1:16.55 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:13.65 | |||||||||
7 | Mika Katajisto | 1997 | 293 | 37.82 | 1:18.13 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:13.05 | |||||||||
8 | Markus Salmela | 1983 | 288 | 39.29 | 1:18.62 | |||||
Vanders | 1:18.00 | |||||||||
9 | Alexi Taimela | 1998 | 287 | 38.91 | 1:18.68 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:17.38 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 16:08 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 16:12 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sofia Nieminen | 2002 | 307 | 36.12 | 1:24.16 | 2:14.36 | 3:00.41 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:56.41 | |||||||||
2 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 305 | 36.53 | 1:21.64 | 2:10.65 | 3:00.95 | |||
Uimaseura Aquila | 3:01.19 | |||||||||
3 | Emma Kajanto | 2002 | 291 | 38.31 | 1:24.79 | 2:14.50 | 3:03.67 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:01.84 | |||||||||
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 539 | 30.53 | 1:07.06 | 1:47.20 | 2:29.64 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:24.59 | |||||||||
2 | Janna Appelberg | 2001 | 401 | 36.17 | 1:17.98 | 2:01.57 | 2:45.18 | |||
Tuusulan Uimaseura | 2:42.93 | |||||||||
3 | Jenni Rantanen | 2001 | 289 | 37.44 | 1:24.25 | 2:15.21 | 3:04.16 | |||
HTU Stadi | 2:50.72 | |||||||||
4 | Mariel Mylly | 2001 | 241 | 37.81 | 1:25.60 | 2:18.86 | 3:15.52 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 3:15.75 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 16:12 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 16:11 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Urho Läärä | 2002 | 197 | 38.69 | 1:25.57 | 2:17.61 | 3:11.61 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Joona Lehtonen | 2001 | 302 | 33.82 | 1:15.08 | 2:00.28 | 2:46.09 | |||
TaTu Tampere | 2:51.18 | |||||||||
2 | Aaro Märsylä | 2001 | 223 | 36.64 | 1:21.43 | 2:12.00 | 3:03.63 | |||
Vanders | 2:50.83 | |||||||||
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Oskar Mäkelä | 1998 | 491 | 29.45 | 1:04.07 | 1:42.10 | 2:21.34 | |||
Octopus Lohja | 2:22.19 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 16:11 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 17:23 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Anastasia Naumova | 2007 | 211 | 45.45 | ||||||
Kasatka | 50.95 | |||||||||
2 | Malin Lindblom | 2006 | 201 | 46.14 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 46.88 | |||||||||
3 | Jeanette Ingberg | 2006 | 181 | 47.83 | ||||||
Octopus Lohja | 48.90 | |||||||||
4 | Milla Kiviranta | 2006 | 160 | 49.77 | ||||||
Vanders | 53.83 | |||||||||
5 | Enni Tammilehto | 2006 | 160 | 49.80 | ||||||
Vanders | 47.23 | |||||||||
6 | Helmi Käkelä | 2006 | 154 | 50.46 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 52.07 | |||||||||
7 | Heli Kuisma | 2006 | 148 | 51.14 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 46.02 | |||||||||
8 | Sofia Lepistö | 2006 | 140 | 52.08 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 54.01 | |||||||||
9 | Iina Vänttinen | 2006 | 133 | 52.93 | ||||||
Vanders | 52.18 | |||||||||
10 | Fanny Vaenerberg | 2007 | 132 | 53.08 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Maija Häkkinen | 2006 | 131 | 53.18 | ||||||
Octopus Lohja | 53.40 | |||||||||
12 | Janina Granberg | 2006 | 131 | 53.28 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Matilda Leppänen | 2007 | 124 | 54.22 | ||||||
Simmis Grani | 1:01.45 | |||||||||
14 | Pinja Suominen | 2006 | 120 | 54.79 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 57.07 | |||||||||
15 | Emmi Halonen | 2006 | 120 | 54.80 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Vilma Vannas | 2006 | 110 | 56.39 | ||||||
Vanders | 52.96 | |||||||||
17 | Oosa Mattila | 2006 | 104 | 57.36 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Nares Praditya | 2007 | 102 | 57.79 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Veera Oila | 2007 | 97 | 58.88 | ||||||
Vanders | 1:01.21 | |||||||||
20 | Iida Tawast | 2007 | 81 | 1:02.45 | ||||||
Simmis Grani | 59.98 | |||||||||
- | Fanni Hynninen | 2006 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 51.24 | |||||||||
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 397 | 36.79 | ||||||
Vanders | 40.32 | |||||||||
2 | Alina Antila | 2004 | 395 | 36.88 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 38.69 | |||||||||
3 | Helmi Haverinen | 2004 | 333 | 39.03 | ||||||
Cetus Espoo | 43.06 | |||||||||
4 | Auri Keurulainen | 2004 | 331 | 39.09 | ||||||
Cetus Espoo | 42.93 | |||||||||
5 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 313 | 39.82 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 41.48 | |||||||||
6 | Aino Koskelo | 2005 | 308 | 40.05 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 41.70 | |||||||||
7 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 307 | 40.09 | ||||||
Cetus Espoo | 39.20 | |||||||||
8 | Henni Havén | 2004 | 305 | 40.18 | ||||||
Vanders | 40.27 | |||||||||
9 | Nicole Yisrael | 2004 | 304 | 40.23 | ||||||
Vanders | 39.22 | |||||||||
10 | Iida Herrala | 2004 | 238 | 43.64 | ||||||
Vanders | 43.03 | |||||||||
11 | Anna Hakkarainen | 2005 | 230 | 44.13 | ||||||
Cetus Espoo | 42.51 | |||||||||
12 | Senni Partanen | 2004 | 226 | 44.36 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 44.13 | |||||||||
13 | Tuuli Kammonen | 2004 | 219 | 44.83 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 47.87 | |||||||||
14 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 217 | 44.97 | ||||||
Uinti Imatra | 43.16 | |||||||||
15 | Verna Haravuori | 2004 | 212 | 45.38 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 48.55 | |||||||||
16 | Siiri Pekkala | 2005 | 196 | 46.53 | ||||||
Vanders | 44.82 | |||||||||
17 | Lotta Florström | 2004 | 194 | 46.71 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
18 | Elina Syvänne | 2004 | 184 | 47.52 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 46.53 | |||||||||
19 | Aava Merikanto | 2004 | 176 | 48.23 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Peppi Eskola | 2005 | 174 | 48.40 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 51.36 | |||||||||
21 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 173 | 48.48 | ||||||
Vanders | 44.73 | |||||||||
22 | Daniela Sohlman | 2005 | 160 | 49.80 | ||||||
Vanders | 51.65 | |||||||||
23 | Sofie Johansson | 2005 | 143 | 51.64 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 52.42 | |||||||||
24 | Ronja Ruottinen | 2005 | 141 | 51.87 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 51.70 | |||||||||
25 | Emma Kolari | 2004 | 136 | 52.50 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
26 | Iida Salonen | 2005 | 128 | 53.57 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.60 | |||||||||
27 | Wilma Wallenius | 2005 | 106 | 57.16 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
28 | Ria Rahkonen | 2005 | 76 | 1:03.74 | ||||||
HTU Stadi | 1:04.53 | |||||||||
29 | Nella Saarela | 2005 | 76 | 1:03.85 | ||||||
HTU Stadi | 1:00.50 | |||||||||
- | Katriina Metstak | 2005 | DNS | |||||||
Kalevi Ujumiskool | 40.00 | |||||||||
- | Silja Lehtonen | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 443 | 35.48 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Meri Lauronen | 2002 | 434 | 35.72 | ||||||
Uimaseura Aquila | 34.67 | |||||||||
3 | Viivi Kuusinen | 2002 | 412 | 36.34 | ||||||
TaTu Tampere | 36.96 | |||||||||
4 | Vera Vartiainen | 2002 | 390 | 37.01 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.00 | |||||||||
5 | Juulia Käräjämies | 2003 | 376 | 37.47 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 37.73 | |||||||||
6 | Emma Issakainen | 2002 | 364 | 37.89 | ||||||
Uinti Imatra | 36.37 | |||||||||
7 | Agneta Kallas | 2002 | 360 | 38.03 | ||||||
Vanders | 39.71 | |||||||||
8 | Saana Karell | 2002 | 326 | 39.29 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 37.03 | |||||||||
8 | Vilja Laaksonen | 2002 | 326 | 39.29 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.60 | |||||||||
10 | Iida Koskiluoto | 2002 | 307 | 40.08 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.78 | |||||||||
11 | Siiri Koskinen | 2002 | 307 | 40.10 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.34 | |||||||||
12 | Julie Nikkilä | 2003 | 293 | 40.73 | ||||||
Vanders | 41.09 | |||||||||
13 | Ella Haravuori | 2002 | 291 | 40.82 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 39.72 | |||||||||
14 | Viivi Hakamäki | 2002 | 284 | 41.12 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 40.50 | |||||||||
15 | Jenny Kareinen | 2002 | 278 | 41.46 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Silja Hieto | 2003 | 266 | 42.03 | ||||||
Swimming Team Riksu | 41.94 | |||||||||
17 | Hanni Riikonen | 2002 | 266 | 42.06 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.70 | |||||||||
18 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 265 | 42.09 | ||||||
Vanders | 39.89 | |||||||||
19 | Vilma Puisto | 2003 | 246 | 43.14 | ||||||
Uinti Imatra | 42.82 | |||||||||
20 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 211 | 45.41 | ||||||
Vanders | 46.74 | |||||||||
21 | Lotta Laine | 2003 | 202 | 46.05 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 45.29 | |||||||||
22 | Aino Kemppainen | 2003 | 196 | 46.58 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 44.91 | |||||||||
23 | Saara Sauranen | 2002 | 195 | 46.64 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 45.28 | |||||||||
24 | Sara Myller | 2003 | 151 | 50.73 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 54.11 | |||||||||
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Millariina Bruce | 2001 | 485 | 34.42 | ||||||
Uimaseura Aquila | 33.78 | |||||||||
2 | Sanni Kilponen | 2001 | 415 | 36.25 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.80 | |||||||||
3 | Juuli Miettinen | 2000 | 380 | 37.34 | ||||||
Vanders | 35.02 | |||||||||
4 | Aino Pajari | 2001 | 377 | 37.44 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.47 | |||||||||
5 | Vilma Kotola | 2001 | 372 | 37.60 | ||||||
Uimaseura Aquila | 44.98 | |||||||||
6 | Sara Rosqvist | 2001 | 344 | 38.60 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 39.11 | |||||||||
7 | Matilda Laurila | 2001 | 334 | 38.98 | ||||||
Someron Esa | 39.28 | |||||||||
8 | Iida Jantunen | 2000 | 330 | 39.13 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 38.35 | |||||||||
9 | Maari Sinivuori | 2001 | 311 | 39.91 | ||||||
Keravan Uimarit | 39.17 | |||||||||
10 | Ida Wagner | 2000 | 311 | 39.93 | ||||||
Simmis Wanda | 38.16 | |||||||||
11 | Laura Väisänen | 2001 | 288 | 40.95 | ||||||
Uimaseura Aquila | 39.09 | |||||||||
12 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 210 | 45.48 | ||||||
Vanders | 43.70 | |||||||||
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Jenni Kukkonen | 1999 | 465 | 34.92 | ||||||
Keravan Uimarit | 34.43 | |||||||||
2 | Pauliina Tammilehto | 1981 | 410 | 36.40 | ||||||
Vanders | 35.17 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 17:23 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 18:03 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lasse Niemi | 2006 | 148 | 45.43 | ||||||
Helsingin Uimarit | 46.31 | |||||||||
2 | Eetu Autio | 2007 | 120 | 48.71 | ||||||
Uimaseura Aquila | 48.13 | |||||||||
3 | Onni Rahkonen | 2007 | 116 | 49.27 | ||||||
Simmis Grani | 54.63 | |||||||||
4 | Veeti Salminen | 2006 | 108 | 50.33 | ||||||
Someron Esa | 46.72 | |||||||||
5 | Fedor Mihailov | 2007 | 100 | 51.77 | ||||||
Kasatka | 56.30 | |||||||||
6 | Mikael Böckerman | 2006 | 99 | 51.90 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 52.52 | |||||||||
7 | Ahti Halttunen | 2006 | 92 | 53.25 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 55.88 | |||||||||
8 | Vladislav Polyakov | 2007 | 86 | 54.26 | ||||||
Kasatka | 53.66 | |||||||||
9 | André Salmi | 2006 | 84 | 54.79 | ||||||
Simmis Grani | 58.77 | |||||||||
10 | Aleksandr Suharev | 2008 | 79 | 55.84 | ||||||
Kasatka | 57.02 | |||||||||
11 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 76 | 56.53 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:04.08 | |||||||||
12 | Niko Antman | 2006 | 68 | 58.63 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 59.42 | |||||||||
13 | Kasperi Miettinen | 2006 | 41 | 1:09.62 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Iivari Sippola | 2007 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Ralf Erik Prits | 2004 | 285 | 36.49 | ||||||
Swimclub Myfitness | 35.64 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 267 | 37.32 | ||||||
Vanders | 37.31 | |||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 251 | 38.10 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.81 | |||||||||
4 | Sten Erik Soomre | 2005 | 210 | 40.41 | ||||||
Swimclub Myfitness | 38.41 | |||||||||
5 | Mio Heinola | 2005 | 201 | 41.00 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 39.36 | |||||||||
6 | Jesse Lintusalo | 2004 | 196 | 41.38 | ||||||
Vanders | 39.03 | |||||||||
7 | Viktor Ivanov | 2004 | 195 | 41.44 | ||||||
Kasatka | 40.01 | |||||||||
8 | Matteus Einiö | 2004 | 193 | 41.53 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 42.98 | |||||||||
9 | Lars Sebastian Antoniak | 2005 | 188 | 41.93 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 38.34 | |||||||||
10 | Joona Kuitu | 2004 | 175 | 42.91 | ||||||
Vanders | 43.32 | |||||||||
11 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 173 | 43.09 | ||||||
Cetus Espoo | 41.55 | |||||||||
12 | Nico Peltonen | 2005 | 172 | 43.17 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 43.02 | |||||||||
13 | Aron Forslund | 2005 | 171 | 43.28 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 43.84 | |||||||||
14 | Matti Nätti | 2004 | 171 | 43.29 | ||||||
Vanders | 48.42 | |||||||||
15 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 150 | 45.20 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 47.31 | |||||||||
16 | Kalle Tonttila | 2004 | 150 | 45.22 | ||||||
Helsingin Uimarit | 48.55 | |||||||||
17 | Kevin Martin Jaamul | 2005 | 144 | 45.78 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 43.00 | |||||||||
18 | Aaron Pirinen | 2005 | 139 | 46.30 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 45.55 | |||||||||
19 | Osmo Mäkelä | 2004 | 129 | 47.47 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.43 | |||||||||
20 | Urho Käkelä | 2005 | 126 | 47.83 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 48.90 | |||||||||
21 | Richard Ramstedt | 2004 | 118 | 48.95 | ||||||
Cetus Espoo | 44.78 | |||||||||
22 | Joni Routamo | 2005 | 113 | 49.58 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 51.38 | |||||||||
23 | Egor Tanska | 2004 | 112 | 49.85 | ||||||
Vanders | ||||||||||
24 | Anton Kettunen | 2005 | 96 | 52.46 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 52.00 | |||||||||
25 | Miikka Virtanen | 2005 | 94 | 52.78 | ||||||
Helsingin Uimarit | 47.39 | |||||||||
26 | Milo Lauronen | 2004 | 88 | 53.91 | ||||||
Vanders | 55.63 | |||||||||
27 | Rufus Strandell | 2005 | 88 | 53.96 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 54.18 | |||||||||
28 | Henri Kyber | 2004 | 84 | 54.84 | ||||||
Vanders | 55.92 | |||||||||
29 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 80 | 55.75 | ||||||
Vanders | 55.31 | |||||||||
30 | Samuli Seger | 2005 | 77 | 56.40 | ||||||
Octopus Lohja | 55.43 | |||||||||
31 | Anton Koronen | 2005 | 66 | 59.32 | ||||||
HTU Stadi | 1:02.63 | |||||||||
32 | Anton Visulainen | 2005 | 63 | 1:00.15 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Martti Karesjoki | 2004 | DNS | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 45.82 | |||||||||
- | Rony Kulju | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | 44.34 | |||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Miska Birkstedt | 2002 | 296 | 36.07 | ||||||
TaTu Tampere | 36.10 | |||||||||
2 | Aleksi Vuorio | 2002 | 282 | 36.65 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 38.51 | |||||||||
3 | Dang Le Nhut | 2003 | 256 | 37.82 | ||||||
Vanders | 37.10 | |||||||||
4 | Juuso Rahikainen | 2003 | 230 | 39.21 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.26 | |||||||||
5 | Tatu Saareks | 2003 | 222 | 39.68 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 42.37 | |||||||||
6 | Emil Strandell | 2002 | 200 | 41.06 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 43.01 | |||||||||
7 | Ranel Rannik | 2003 | 194 | 41.50 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 40.25 | |||||||||
8 | Kasper Laapio | 2002 | 153 | 44.92 | ||||||
Uinti Imatra | 44.04 | |||||||||
9 | Konsta Pekkala | 2003 | 149 | 45.33 | ||||||
Vanders | 46.61 | |||||||||
10 | Joonas Nieminen | 2003 | 106 | 50.64 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 48.35 | |||||||||
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Oskari Rantamäki | 2001 | 414 | 32.24 | ||||||
Octopus Lohja | 32.39 | |||||||||
2 | Perttu Somero | 2001 | 400 | 32.61 | ||||||
Lahden Kaleva | 32.14 | |||||||||
3 | Andreas Luite | 2001 | 364 | 33.65 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 32.34 | |||||||||
4 | Kalle Hyttinen | 2001 | 343 | 34.32 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.74 | |||||||||
5 | Daniel Kotov | 2000 | 300 | 35.88 | ||||||
Vanders | 35.61 | |||||||||
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Armin Evert Lelle | 1999 | 621 | 28.17 | ||||||
Viimsi Veeklubi | 27.78 | |||||||||
2 | Antti Leiponen | 1998 | 507 | 30.13 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.58 | |||||||||
3 | Jyri Lähde | 1996 | 465 | 31.01 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.50 | |||||||||
4 | Jon Lundgren | 1998 | 439 | 31.61 | ||||||
Simmis Wanda | 31.40 | |||||||||
5 | Rinel Pius | 1999 | 428 | 31.88 | ||||||
Viimsi Veeklubi | 31.32 | |||||||||
6 | Atte Somero | 1999 | 427 | 31.92 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
7 | Juha-Matti Pohjolainen | 1987 | 391 | 32.86 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Tino Laine | 1998 | 368 | 33.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.44 | |||||||||
9 | Elias Soukola | 1999 | 368 | 33.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Mika Katajisto | 1997 | 366 | 33.58 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.70 | |||||||||
11 | Alexi Taimela | 1998 | 306 | 35.66 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 34.17 | |||||||||
12 | Jarkko Lehtola | 1999 | 302 | 35.81 | ||||||
Keravan Uimarit | 35.50 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:03 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 18:27 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Malin Lindblom | 2006 | 243 | 37.99 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 39.24 | |||||||||
2 | Heli Kuisma | 2006 | 224 | 39.06 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 38.42 | |||||||||
3 | Helmi Käkelä | 2006 | 176 | 42.28 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 45.62 | |||||||||
4 | Milla Kiviranta | 2006 | 173 | 42.51 | ||||||
Vanders | 44.47 | |||||||||
5 | Anastasia Naumova | 2007 | 162 | 43.52 | ||||||
Kasatka | 42.40 | |||||||||
6 | Enni Tammilehto | 2006 | 161 | 43.54 | ||||||
Vanders | 44.25 | |||||||||
7 | Vilma Vannas | 2006 | 144 | 45.17 | ||||||
Vanders | 45.45 | |||||||||
8 | Pinja Suominen | 2006 | 141 | 45.54 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 45.44 | |||||||||
9 | Fanny Vaenerberg | 2007 | 139 | 45.75 | ||||||
Simmis Grani | 55.74 | |||||||||
10 | Helmi Räsänen | 2006 | 136 | 46.12 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Matilda Leppänen | 2007 | 135 | 46.16 | ||||||
Simmis Grani | 48.08 | |||||||||
12 | Veera Oila | 2007 | 128 | 47.00 | ||||||
Vanders | 55.40 | |||||||||
13 | Pihla Westerdahl | 2006 | 126 | 47.22 | ||||||
Vanders | 51.14 | |||||||||
14 | Oosa Mattila | 2006 | 118 | 48.25 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Rebekka Ritmala | 2006 | 115 | 48.77 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Emmi Halonen | 2006 | 101 | 50.95 | ||||||
Vanders | 51.80 | |||||||||
17 | Elsa Turunen | 2006 | 63 | 59.38 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Iida Tawast | 2007 | 61 | 1:00.20 | ||||||
Simmis Grani | 57.03 | |||||||||
- | Fanni Hynninen | 2006 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 42.76 | |||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 410 | 31.93 | ||||||
Cetus Espoo | 31.52 | |||||||||
2 | Veera Säämänen | 2004 | 407 | 32.01 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.63 | |||||||||
3 | Aada Rissanen | 2004 | 350 | 33.65 | ||||||
Vanders | 33.45 | |||||||||
4 | Vlada Guljajeva | 2004 | 348 | 33.73 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.29 | |||||||||
5 | Sonja Salmimies | 2004 | 339 | 34.00 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 33.83 | |||||||||
6 | Henni Havén | 2004 | 332 | 34.27 | ||||||
Vanders | 34.38 | |||||||||
7 | Nicole Yisrael | 2004 | 327 | 34.43 | ||||||
Vanders | 33.82 | |||||||||
8 | Pinja Nieminen | 2004 | 322 | 34.62 | ||||||
Cetus Espoo | 34.19 | |||||||||
9 | Karla Tiainen | 2005 | 320 | 34.67 | ||||||
Vanders | 35.44 | |||||||||
10 | Ekaterina Toropkova | 2004 | 311 | 35.01 | ||||||
Kasatka | 34.98 | |||||||||
11 | Elina Ryynänen | 2005 | 304 | 35.29 | ||||||
Vanders | 35.00 | |||||||||
12 | Melissa Miettinen | 2005 | 283 | 36.13 | ||||||
Helsingin Uimarit | 37.33 | |||||||||
13 | Aliina Karvonen | 2004 | 282 | 36.15 | ||||||
Simmis Wanda | 34.92 | |||||||||
14 | Milla Strandberg | 2005 | 267 | 36.81 | ||||||
Vanders | 36.46 | |||||||||
15 | Iida Herrala | 2004 | 266 | 36.88 | ||||||
Vanders | 37.43 | |||||||||
16 | Elina Syvänne | 2004 | 244 | 37.94 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 38.49 | |||||||||
17 | Rauha Heikkinen | 2005 | 238 | 38.25 | ||||||
Helsingin Uimarit | 39.42 | |||||||||
18 | Jasmine Errehani | 2004 | 236 | 38.38 | ||||||
Vanders | 48.00 | |||||||||
19 | Alma Hörkkö | 2005 | 233 | 38.54 | ||||||
Vanders | 38.62 | |||||||||
20 | Siiri Pekkala | 2005 | 232 | 38.58 | ||||||
Vanders | 36.24 | |||||||||
21 | Iida Salonen | 2005 | 232 | 38.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.42 | |||||||||
22 | Jannalina Porkka | 2005 | 213 | 39.72 | ||||||
Vanders | 40.31 | |||||||||
23 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 208 | 40.05 | ||||||
Vanders | 38.03 | |||||||||
24 | Essi Loponen | 2004 | 207 | 40.09 | ||||||
Vanders | 44.61 | |||||||||
25 | Aava Merikanto | 2004 | 203 | 40.37 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Daniela Sohlman | 2005 | 201 | 40.51 | ||||||
Vanders | 40.74 | |||||||||
27 | Janica Nieminen | 2005 | 198 | 40.66 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 41.17 | |||||||||
28 | Verna Haravuori | 2004 | 187 | 41.44 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 43.33 | |||||||||
29 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 185 | 41.59 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 39.84 | |||||||||
30 | Emmi Kasurinen | 2005 | 179 | 42.10 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 43.14 | |||||||||
31 | Roosa Tuomola | 2005 | 178 | 42.17 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 42.47 | |||||||||
32 | Sofie Johansson | 2005 | 176 | 42.28 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 44.13 | |||||||||
33 | Peppi Eskola | 2005 | 175 | 42.38 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 44.00 | |||||||||
34 | Veera Viskari | 2005 | 170 | 42.79 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.85 | |||||||||
35 | Hilda Mäkelä | 2005 | 169 | 42.84 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.76 | |||||||||
36 | Aino Soininen | 2005 | 168 | 42.96 | ||||||
HTU Stadi | 46.03 | |||||||||
37 | Kia Andreasen | 2004 | 157 | 43.94 | ||||||
Simmis Grani | 42.73 | |||||||||
38 | Veera Mikkonen | 2004 | 151 | 44.50 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 42.50 | |||||||||
39 | Emma Kolari | 2004 | 151 | 44.51 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
40 | Peppi Siurola | 2004 | 146 | 44.97 | ||||||
Vanders | 45.98 | |||||||||
41 | Nella Kallinen | 2005 | 142 | 45.41 | ||||||
Vanders | 51.66 | |||||||||
42 | Wilma Wallenius | 2005 | 114 | 48.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
43 | Ria Rahkonen | 2005 | 96 | 51.78 | ||||||
HTU Stadi | 49.53 | |||||||||
- | Katriina Metstak | 2005 | DNS | |||||||
Kalevi Ujumiskool | 38.23 | |||||||||
- | Lilja Lehto | 2004 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 44.81 | |||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 499 | 29.90 | ||||||
Heinolan Isku | 29.12 | |||||||||
2 | Siiri Einiö | 2003 | 499 | 29.91 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 30.25 | |||||||||
3 | Vera Vartiainen | 2002 | 481 | 30.27 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.02 | |||||||||
4 | Ada Aartela | 2002 | 474 | 30.43 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 31.90 | |||||||||
5 | Vilma Hottinen | 2002 | 442 | 31.13 | ||||||
Vanders | 31.33 | |||||||||
6 | Ida Lehtovaara | 2003 | 425 | 31.54 | ||||||
Uimaseura Aquila | 31.97 | |||||||||
7 | Viivi Kuusinen | 2002 | 413 | 31.86 | ||||||
TaTu Tampere | 31.83 | |||||||||
8 | Vilja Laaksonen | 2002 | 404 | 32.09 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.57 | |||||||||
9 | Sini Tiussa | 2003 | 403 | 32.11 | ||||||
Uinti Imatra | 32.97 | |||||||||
10 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 398 | 32.25 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 33.15 | |||||||||
11 | Viivi Hakamäki | 2002 | 388 | 32.52 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 32.33 | |||||||||
12 | Meri Karttunen | 2002 | 386 | 32.57 | ||||||
Vanders | 31.97 | |||||||||
13 | Noona Rantanen | 2002 | 383 | 32.65 | ||||||
Vanders | 33.65 | |||||||||
14 | Ella Haravuori | 2002 | 379 | 32.79 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.49 | |||||||||
15 | Agneta Kallas | 2002 | 375 | 32.90 | ||||||
Vanders | 33.07 | |||||||||
15 | Rosalia Turunen | 2002 | 375 | 32.90 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 33.44 | |||||||||
17 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 370 | 33.04 | ||||||
Uimaseura Aquila | 32.93 | |||||||||
18 | Aino Paju | 2003 | 359 | 33.36 | ||||||
Vanders | 33.69 | |||||||||
19 | Julia Laine | 2002 | 339 | 34.00 | ||||||
Helsingin Uimarit | 35.12 | |||||||||
20 | Julie Nikkilä | 2003 | 337 | 34.08 | ||||||
Vanders | 34.46 | |||||||||
21 | Nelli Vartiainen | 2002 | 332 | 34.24 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.47 | |||||||||
22 | Milla Salminen | 2003 | 325 | 34.50 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.12 | |||||||||
23 | Aada Viitamäki | 2003 | 323 | 34.56 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.68 | |||||||||
24 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 322 | 34.62 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 35.71 | |||||||||
25 | Vilja Grundström | 2003 | 320 | 34.67 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Cinja Åvist | 2003 | 309 | 35.08 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.97 | |||||||||
27 | Tiia Kuisma | 2003 | 281 | 36.20 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.21 | |||||||||
28 | Silja Hieto | 2003 | 279 | 36.31 | ||||||
Swimming Team Riksu | 36.22 | |||||||||
29 | Bettina Blomfelt | 2002 | 272 | 36.58 | ||||||
Helsingin Uimarit | 36.80 | |||||||||
30 | Aava Mattila | 2003 | 265 | 36.94 | ||||||
Vanders | 42.56 | |||||||||
31 | Venla Mäkelä | 2003 | 262 | 37.08 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 37.50 | |||||||||
32 | Saara Sauranen | 2002 | 257 | 37.30 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 36.33 | |||||||||
33 | Vilma Puisto | 2003 | 256 | 37.34 | ||||||
Uinti Imatra | 37.27 | |||||||||
34 | Sohvi Seppänen | 2003 | 250 | 37.65 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.86 | |||||||||
35 | Ella Parviainen | 2003 | 242 | 38.07 | ||||||
Helsingin Uimarit | 39.30 | |||||||||
36 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 228 | 38.80 | ||||||
Vanders | 39.01 | |||||||||
37 | Sofia Blomfelt | 2003 | 223 | 39.11 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 40.33 | |||||||||
38 | Susanna Kuisma | 2003 | 217 | 39.43 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.79 | |||||||||
39 | Sara Myller | 2003 | 211 | 39.85 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 42.58 | |||||||||
40 | Ella Happonen | 2003 | 186 | 41.54 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.04 | |||||||||
41 | Vilma Lipponen | 2003 | 180 | 41.97 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Anni Hirvo | 2001 | 512 | 29.66 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 29.09 | |||||||||
2 | Emma Koiranen | 2001 | 497 | 29.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.90 | |||||||||
3 | Linda Simula | 2001 | 495 | 29.99 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.81 | |||||||||
4 | Veera Heikkinen | 2001 | 481 | 30.27 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.94 | |||||||||
5 | Eevi Kotiranta | 2001 | 451 | 30.94 | ||||||
Uimaseura Aquila | 30.78 | |||||||||
6 | Kirke Penter | 2001 | 443 | 31.11 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 29.82 | |||||||||
7 | Liia Louhikoski | 2001 | 435 | 31.31 | ||||||
Vanders | 31.92 | |||||||||
8 | Vilma Kotola | 2001 | 425 | 31.56 | ||||||
Uimaseura Aquila | 31.49 | |||||||||
9 | Petra Uusikumpu | 2001 | 424 | 31.57 | ||||||
Vanders | 30.75 | |||||||||
10 | Marie Tuominen | 2000 | 419 | 31.69 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Maria Suihko | 2001 | 414 | 31.83 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.86 | |||||||||
11 | Roosa Paukku | 2000 | 414 | 31.83 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 31.49 | |||||||||
13 | Millariina Bruce | 2001 | 413 | 31.85 | ||||||
Uimaseura Aquila | 31.62 | |||||||||
14 | Juuli Miettinen | 2000 | 399 | 32.22 | ||||||
Vanders | 30.03 | |||||||||
15 | Anni Manninen | 2001 | 397 | 32.27 | ||||||
Simmis Wanda | 33.22 | |||||||||
16 | Annika Niemi | 2000 | 396 | 32.29 | ||||||
Simmis Wanda | 32.49 | |||||||||
17 | Saija Mikkonen | 2001 | 393 | 32.39 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.27 | |||||||||
18 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 361 | 33.30 | ||||||
Uimaseura Aquila | 32.71 | |||||||||
19 | Ida Wagner | 2000 | 357 | 33.45 | ||||||
Simmis Wanda | 32.66 | |||||||||
20 | Sara Rosqvist | 2001 | 353 | 33.57 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 33.74 | |||||||||
21 | Yasmin Laouari | 2001 | 347 | 33.76 | ||||||
Vanders | 34.20 | |||||||||
22 | Kerttu Virtanen | 2000 | 331 | 34.29 | ||||||
TaTu Tampere | 33.69 | |||||||||
23 | Amanda Ahlgren | 2001 | 295 | 35.63 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.96 | |||||||||
24 | Erja Tiljander | 2000 | 270 | 36.71 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.64 | |||||||||
25 | Jenny Pulli | 2001 | 259 | 37.21 | ||||||
Vanders | 38.54 | |||||||||
26 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 241 | 38.12 | ||||||
Vanders | 36.78 | |||||||||
- | Kristina Maria Jaamul | 2000 | DSQ | |||||||
Kalevi Ujumiskool | 27.60 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vilma Venäläinen | 1996 | 511 | 29.68 | ||||||
Vanders | 28.98 | |||||||||
2 | Lotta Aho | 1999 | 503 | 29.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.00 | |||||||||
3 | Julia Korva | 1999 | 474 | 30.42 | ||||||
Octopus Lohja | 30.15 | |||||||||
4 | Jenni Kukkonen | 1999 | 473 | 30.45 | ||||||
Keravan Uimarit | 30.19 | |||||||||
5 | Eva Lisa Oks | 1999 | 471 | 30.49 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 29.21 | |||||||||
6 | Suvi Taskinen | 1998 | 458 | 30.77 | ||||||
Vanders | 30.04 | |||||||||
7 | Roosa Andelin | 1998 | 452 | 30.90 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.30 | |||||||||
8 | Hanna Mustonen | 1987 | 443 | 31.11 | ||||||
Gamla Polare urheiluseura | 30.74 | |||||||||
9 | Emilia Kokko | 1999 | 430 | 31.43 | ||||||
Vanders | 31.15 | |||||||||
10 | Pauliina Tammilehto | 1981 | 419 | 31.70 | ||||||
Vanders | 31.07 | |||||||||
11 | Lotta Koskinen | 1974 | 396 | 32.31 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 31.80 | |||||||||
12 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 380 | 32.75 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 32.37 | |||||||||
13 | Katrin Gluck | 1999 | 370 | 33.03 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 30.78 | |||||||||
14 | Sara Lehtinen | 1999 | 323 | 34.56 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 33.27 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:27 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 19:16 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vladimir Petrov | 2006 | 188 | 36.48 | ||||||
Kasatka | 38.71 | |||||||||
2 | Mikael Böckerman | 2006 | 154 | 38.99 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 40.65 | |||||||||
3 | Veeti Salminen | 2006 | 153 | 39.09 | ||||||
Someron Esa | 38.47 | |||||||||
4 | Eetu Autio | 2007 | 138 | 40.45 | ||||||
Uimaseura Aquila | 41.27 | |||||||||
5 | Lasse Niemi | 2006 | 132 | 41.00 | ||||||
Helsingin Uimarit | 39.93 | |||||||||
6 | Onni Rahkonen | 2007 | 130 | 41.24 | ||||||
Simmis Grani | 44.43 | |||||||||
7 | Aleksei Lestarov | 2007 | 129 | 41.29 | ||||||
Kasatka | 38.87 | |||||||||
8 | Fedor Mihailov | 2007 | 103 | 44.47 | ||||||
Kasatka | 48.01 | |||||||||
9 | Aleksandr Suharev | 2008 | 90 | 46.57 | ||||||
Kasatka | 46.62 | |||||||||
10 | Ahti Halttunen | 2006 | 86 | 47.27 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 48.73 | |||||||||
11 | Niko Antman | 2006 | 75 | 49.37 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 52.04 | |||||||||
12 | Kasperi Miettinen | 2006 | 65 | 51.97 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 54.23 | |||||||||
13 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 64 | 52.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
14 | Kaspian Parviainen | 2006 | 57 | 54.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Otto Harju | 2008 | 57 | 54.30 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Hugo Hedlund | 2007 | 47 | 57.91 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Aleksandr Logvin | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | 38.99 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 315 | 30.73 | ||||||
TaTu Tampere | 31.17 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 305 | 31.06 | ||||||
Vanders | 32.08 | |||||||||
3 | Lassi Niemi | 2004 | 291 | 31.54 | ||||||
TaTu Tampere | 32.07 | |||||||||
4 | Ralf Erik Prits | 2004 | 282 | 31.88 | ||||||
Swimclub Myfitness | 30.95 | |||||||||
5 | Jesse Hyppönen | 2004 | 253 | 33.02 | ||||||
Lahden Kaleva | 35.38 | |||||||||
6 | Sten Erik Soomre | 2005 | 253 | 33.06 | ||||||
Swimclub Myfitness | 31.11 | |||||||||
7 | Maksim Vorobei | 2005 | 245 | 33.38 | ||||||
Kasatka | 33.95 | |||||||||
8 | Alexander Nyman | 2004 | 224 | 34.41 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.61 | |||||||||
9 | Veerti Juurakko | 2004 | 216 | 34.84 | ||||||
Cetus Espoo | 34.02 | |||||||||
10 | Matti Nätti | 2004 | 209 | 35.20 | ||||||
Vanders | 35.42 | |||||||||
11 | Viktor Ivanov | 2004 | 208 | 35.26 | ||||||
Kasatka | 34.04 | |||||||||
12 | Lars Sebastian Antoniak | 2005 | 205 | 35.41 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 33.00 | |||||||||
13 | Akseli Kotti | 2004 | 205 | 35.45 | ||||||
TaTu Tampere | 36.13 | |||||||||
14 | Nico Peltonen | 2005 | 194 | 36.12 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.76 | |||||||||
15 | Viktor Asklöf | 2004 | 192 | 36.22 | ||||||
Cetus Espoo | 36.73 | |||||||||
16 | Paulus Sarre | 2004 | 188 | 36.45 | ||||||
Helsingin Uimarit | 37.56 | |||||||||
17 | Miska Sarkkinen | 2005 | 188 | 36.49 | ||||||
Helsingin Uimarit | 39.01 | |||||||||
18 | Rony Kulju | 2004 | 181 | 36.95 | ||||||
Vanders | 35.27 | |||||||||
19 | Samu Virtanen | 2004 | 176 | 37.25 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 37.63 | |||||||||
20 | Joona Kuitu | 2004 | 176 | 37.27 | ||||||
Vanders | 37.37 | |||||||||
21 | Richard Ramstedt | 2004 | 175 | 37.37 | ||||||
Cetus Espoo | 35.91 | |||||||||
22 | Aaron Pirinen | 2005 | 174 | 37.39 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.67 | |||||||||
23 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 173 | 37.50 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.71 | |||||||||
24 | Kevin Martin Jaamul | 2005 | 164 | 38.13 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 37.03 | |||||||||
25 | Joni Routamo | 2005 | 157 | 38.75 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.00 | |||||||||
26 | Kalle Tonttila | 2004 | 156 | 38.83 | ||||||
Helsingin Uimarit | 41.40 | |||||||||
27 | Urho Käkelä | 2005 | 149 | 39.41 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 40.02 | |||||||||
28 | Miikka Virtanen | 2005 | 131 | 41.16 | ||||||
Helsingin Uimarit | 39.26 | |||||||||
29 | Santtu Mäkelä | 2004 | 128 | 41.42 | ||||||
Helsingin Uimarit | 44.11 | |||||||||
30 | Eelis Wiberg | 2004 | 113 | 43.20 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.78 | |||||||||
31 | Henri Kyber | 2004 | 112 | 43.35 | ||||||
Vanders | 46.65 | |||||||||
32 | Rufus Strandell | 2005 | 110 | 43.55 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 42.13 | |||||||||
33 | Egor Tanska | 2004 | 106 | 44.11 | ||||||
Vanders | 47.85 | |||||||||
34 | Iiro Kyllönen | 2005 | 102 | 44.75 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 47.29 | |||||||||
35 | Emil Ahvonen | 2005 | 93 | 46.11 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 48.32 | |||||||||
36 | Milo Lauronen | 2004 | 86 | 47.29 | ||||||
Vanders | 49.51 | |||||||||
37 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 72 | 50.24 | ||||||
Vanders | 49.50 | |||||||||
38 | Anton Visulainen | 2005 | 44 | 59.13 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Martti Karesjoki | 2004 | DNS | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.38 | |||||||||
- | Aron Forslund | 2005 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 43.29 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 374 | 29.00 | ||||||
Vanders | 28.85 | |||||||||
2 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 366 | 29.21 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.55 | |||||||||
3 | Markus Ridal | 2003 | 365 | 29.25 | ||||||
Heinolan Isku | 30.75 | |||||||||
4 | Max Eriksson | 2002 | 325 | 30.40 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 33.76 | |||||||||
5 | Sami Uusikumpu | 2003 | 309 | 30.91 | ||||||
Vanders | 31.10 | |||||||||
6 | Jerry Roine | 2002 | 275 | 32.15 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.00 | |||||||||
7 | Juuso Rahikainen | 2003 | 268 | 32.41 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.50 | |||||||||
8 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 256 | 32.90 | ||||||
Cetus Espoo | 32.68 | |||||||||
9 | Kirill Karppi | 2002 | 250 | 33.16 | ||||||
Helsingin Uimarit | 35.23 | |||||||||
10 | Ranel Rannik | 2003 | 244 | 33.44 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 33.47 | |||||||||
11 | Timothy Korovin | 2002 | 239 | 33.65 | ||||||
Helsingin Uimarit | 38.09 | |||||||||
12 | Miro Merinen | 2003 | 210 | 35.14 | ||||||
Vanders | 35.36 | |||||||||
13 | Samuel Syrjänen | 2002 | 208 | 35.28 | ||||||
Vanders | 35.81 | |||||||||
14 | Konsta Pekkala | 2003 | 196 | 35.95 | ||||||
Vanders | 37.92 | |||||||||
15 | Kasper Laapio | 2002 | 187 | 36.51 | ||||||
Uinti Imatra | 36.12 | |||||||||
16 | Otto Ahvonen | 2003 | 186 | 36.63 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 36.60 | |||||||||
17 | Samuli Surakka | 2003 | 173 | 37.46 | ||||||
Vanders | 40.07 | |||||||||
18 | Aran Aydar | 2002 | 106 | 44.14 | ||||||
Vanders | 45.63 | |||||||||
19 | Niklas Riihelä | 2003 | 104 | 44.35 | ||||||
Vanders | 44.98 | |||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Henri Koski | 2000 | 471 | 26.86 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 27.10 | |||||||||
2 | Oskari Rantamäki | 2001 | 425 | 27.80 | ||||||
Octopus Lohja | 28.13 | |||||||||
3 | Timi Torkkel | 2001 | 424 | 27.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 28.50 | |||||||||
4 | Tino Vehkalahti | 2001 | 422 | 27.86 | ||||||
TaTu Tampere | 29.01 | |||||||||
5 | Firas El-Idi | 2001 | 418 | 27.96 | ||||||
Lahden Kaleva | 28.21 | |||||||||
6 | Joona Mikkola | 2001 | 408 | 28.18 | ||||||
Vanders | 28.22 | |||||||||
7 | Veeti Vainionpää | 2001 | 408 | 28.19 | ||||||
Simmis Wanda | 28.15 | |||||||||
8 | Atte Alila | 2001 | 399 | 28.38 | ||||||
Uimaseura Aquila | 27.97 | |||||||||
9 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 399 | 28.40 | ||||||
TaTu Tampere | 29.11 | |||||||||
10 | Taneli Lantta | 2001 | 389 | 28.64 | ||||||
Vanders | 28.54 | |||||||||
11 | Teemu Viitanen | 2000 | 378 | 28.90 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 28.11 | |||||||||
12 | Kasper Envalds | 2001 | 371 | 29.10 | ||||||
Vanders | 29.13 | |||||||||
13 | Iiro Kuusela | 2001 | 366 | 29.21 | ||||||
TaTu Tampere | 29.86 | |||||||||
14 | Rasmus Sarre | 2001 | 354 | 29.54 | ||||||
Helsingin Uimarit | 31.03 | |||||||||
15 | Sami Kukkonen | 2000 | 349 | 29.69 | ||||||
TaTu Tampere | 30.17 | |||||||||
16 | Jonatan Hallikainen | 2001 | 344 | 29.84 | ||||||
Lahden Kaleva | 30.91 | |||||||||
17 | Daniel Kotov | 2000 | 310 | 30.88 | ||||||
Vanders | 31.34 | |||||||||
18 | Oskari Niemi | 2001 | 304 | 31.09 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.89 | |||||||||
19 | Roni Lönnqvist | 2000 | 291 | 31.53 | ||||||
Uinti Imatra | 32.32 | |||||||||
20 | Lenni Kukkonen | 2001 | 250 | 33.15 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 35.08 | |||||||||
21 | Justus Riikonen | 2001 | 212 | 35.04 | ||||||
Uinti Imatra | 36.05 | |||||||||
22 | Rasmus Rutanen | 2001 | 182 | 36.89 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 39.77 | |||||||||
- | Arto Tanttu | 2001 | DNS | |||||||
Uinti Imatra | 30.79 | |||||||||
- | Antti Issakainen | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Imatra | 32.02 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Juho Seppälä | 1999 | 550 | 25.51 | ||||||
Simmis Wanda | 24.94 | |||||||||
2 | Antti Leiponen | 1998 | 509 | 26.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.54 | |||||||||
3 | Leo Kuusela | 1999 | 505 | 26.25 | ||||||
Uimaseura Aquila | 26.60 | |||||||||
4 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 499 | 26.35 | ||||||
Heinolan Isku | 25.45 | |||||||||
5 | Mika Katajisto | 1997 | 496 | 26.41 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 27.07 | |||||||||
6 | Jon Lundgren | 1998 | 458 | 27.11 | ||||||
Simmis Wanda | 26.88 | |||||||||
7 | Mikko Junninen | 1989 | 439 | 27.50 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Dmitry Nosov | 1998 | 434 | 27.60 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 27.07 | |||||||||
8 | Jussi Kujala | 1980 | 434 | 27.60 | ||||||
Vanders | 27.83 | |||||||||
10 | Kaspar Kutt | 1997 | 432 | 27.66 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 26.25 | |||||||||
11 | Ville Laukkanen | 1999 | 423 | 27.84 | ||||||
Keravan Uimarit | 27.95 | |||||||||
12 | Severi Nieminen | 1999 | 413 | 28.07 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 27.94 | |||||||||
13 | Matti Salán | 1999 | 412 | 28.08 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 28.27 | |||||||||
14 | Elias Soukola | 1999 | 412 | 28.09 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.10 | |||||||||
15 | Georg Pukk | 1998 | 402 | 28.32 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | 26.50 | |||||||||
16 | Jarkko Lehtola | 1999 | 376 | 28.97 | ||||||
Keravan Uimarit | 29.52 | |||||||||
17 | Lauri Ytti | 1999 | 362 | 29.33 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.66 | |||||||||
18 | Tino Laine | 1998 | 355 | 29.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.46 | |||||||||
- | Janne Alanne | 1970 | DSQ | |||||||
Vanders | 31.46 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:16 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 18:50 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Helmiina Toivonen | 2004 | 274 | 36.80 | 1:25.60 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.97 | |||||||||
2 | Nanna Sinerkari | 2004 | 198 | 42.61 | 1:35.40 | |||||
Keravan Uimarit | 1:37.95 | |||||||||
3 | Siiri Reinonen | 2004 | 189 | 43.99 | 1:36.85 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:43.97 | |||||||||
4 | Veera Korsoff | 2005 | 189 | 44.96 | 1:36.92 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:37.25 | |||||||||
5 | Helmi Lehtonen | 2004 | 184 | 42.05 | 1:37.65 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:32.40 | |||||||||
6 | Alina Antila | 2004 | 177 | 44.10 | 1:39.08 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:34.94 | |||||||||
7 | Beata Niskanen | 2004 | 140 | 46.68 | 1:46.94 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Jessika Liimatta | 2004 | 135 | 47.60 | 1:48.20 | |||||
TaTu Tampere | 1:41.69 | |||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Venla Suihkonen | 2002 | 497 | 31.81 | 1:10.21 | |||||
Octopus Lohja | 1:11.19 | |||||||||
2 | Charlotte Ingberg | 2002 | 483 | 33.10 | 1:10.90 | |||||
Octopus Lohja | 1:14.12 | |||||||||
3 | Sara Virtanen | 2002 | 415 | 33.80 | 1:14.57 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:14.97 | |||||||||
4 | Annina Toimela | 2002 | 377 | 35.83 | 1:16.99 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.42 | |||||||||
5 | Emilia Lyyra | 2003 | 366 | 35.73 | 1:17.74 | |||||
Vanders | 1:15.30 | |||||||||
6 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 323 | 36.86 | 1:21.08 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.27 | |||||||||
7 | Meri Lauronen | 2002 | 315 | 35.88 | 1:21.74 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:20.35 | |||||||||
8 | Venla Pesu | 2002 | 294 | 36.69 | 1:23.61 | |||||
TaTu Tampere | 1:18.28 | |||||||||
9 | Viivi Sorri | 2003 | 280 | 37.54 | 1:25.01 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:25.49 | |||||||||
10 | Emilia Sjölund | 2002 | 262 | 39.40 | 1:26.87 | |||||
Vanders | 1:27.55 | |||||||||
11 | Juulia Käräjämies | 2003 | 234 | 38.61 | 1:30.29 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:25.85 | |||||||||
12 | Saana Karell | 2002 | 232 | 41.37 | 1:30.51 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:28.27 | |||||||||
13 | Siiri Koskinen | 2002 | 223 | 42.01 | 1:31.74 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:36.26 | |||||||||
- | Lilli Louhikoski | 2002 | DNF | |||||||
Vanders | 1:08.80 | |||||||||
- | Sohvi Seppänen | 2003 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:38.59 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Hanna Kareinen | 2000 | 451 | 33.29 | 1:12.51 | |||||
Keravan Uimarit | 1:11.99 | |||||||||
2 | Helene Hirvonen | 2001 | 439 | 33.47 | 1:13.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.62 | |||||||||
3 | Jenny Nieminen | 2001 | 431 | 33.05 | 1:13.62 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:12.25 | |||||||||
4 | Marilla Parhiala | 2000 | 424 | 33.56 | 1:14.06 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:13.29 | |||||||||
5 | Daniela Nummi | 2000 | 414 | 34.89 | 1:14.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.08 | |||||||||
6 | Nadine Medarhri | 2000 | 362 | 35.14 | 1:18.00 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.23 | |||||||||
7 | Jenni Rantanen | 2001 | 352 | 34.99 | 1:18.79 | |||||
HTU Stadi | 1:14.49 | |||||||||
8 | Aino Pajari | 2001 | 345 | 36.69 | 1:19.30 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:15.86 | |||||||||
9 | Sanni Kilponen | 2001 | 337 | 36.01 | 1:19.90 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:17.57 | |||||||||
10 | Mariel Mylly | 2001 | 328 | 35.88 | 1:20.60 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:18.76 | |||||||||
11 | Maari Sinivuori | 2001 | 317 | 36.94 | 1:21.58 | |||||
Keravan Uimarit | 1:19.21 | |||||||||
12 | Sanna Putkonen | 2001 | 315 | 35.41 | 1:21.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:12.84 | |||||||||
13 | Mette Konttila | 2001 | 268 | 38.43 | 1:26.24 | |||||
Octopus Lohja | 1:28.83 | |||||||||
14 | Matilda Laurila | 2001 | 260 | 37.52 | 1:27.17 | |||||
Someron Esa | 1:22.68 | |||||||||
15 | Amanda Ahlgren | 2001 | 163 | 46.41 | 1:41.65 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:41.25 | |||||||||
- | Erja Tiljander | 2000 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.03 | |||||||||
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 542 | 31.34 | 1:08.21 | |||||
Vanders | 1:08.19 | |||||||||
2 | Katja Malmi | 1998 | 362 | 34.08 | 1:18.02 | |||||
Vanders | 1:15.65 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:50 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Viktor Ivanov | 2004 | 184 | 39.05 | 1:27.59 | |||||
Kasatka | 1:21.85 | |||||||||
2 | Onni Äijälä | 2004 | 175 | 36.96 | 1:28.99 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:27.33 | |||||||||
3 | Maksim Vorobei | 2005 | 119 | 43.84 | 1:41.04 | |||||
Kasatka | 1:38.04 | |||||||||
4 | Matti Nätti | 2004 | 113 | 48.69 | 1:42.78 | |||||
Vanders | ||||||||||
5 | Sampo Nord | 2005 | 72 | 51.17 | 1:59.59 | |||||
Vanders | ||||||||||
- | Aleksei Lestarov | 2007 | DSQ | |||||||
Kasatka | 1:44.89 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Efim Romanov | 2002 | 369 | 32.68 | 1:09.41 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 297 | 34.03 | 1:14.66 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:14.32 | |||||||||
3 | Lari Tumanoff | 2003 | 257 | 37.10 | 1:18.35 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.58 | |||||||||
4 | Henri Heikkilä | 2003 | 227 | 37.77 | 1:21.61 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:23.33 | |||||||||
5 | Mathias Lindfors | 2002 | 197 | 38.92 | 1:25.50 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:29.01 | |||||||||
6 | Miro Moisio | 2002 | 153 | 39.88 | 1:33.14 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:28.92 | |||||||||
7 | Birger Niskanen | 2002 | 150 | 41.81 | 1:33.67 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:33.25 | |||||||||
8 | Tatu Saareks | 2003 | 147 | 42.52 | 1:34.38 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:25.21 | |||||||||
9 | Henry Nyman | 2003 | 140 | 43.53 | 1:35.83 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Santeri Berggren | 2003 | 118 | 44.92 | 1:41.48 | |||||
Octopus Lohja | 1:38.47 | |||||||||
- | Juho Elia Marjala | 2003 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | 1:21.56 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Taneli Lantta | 2001 | 410 | 31.71 | 1:07.04 | |||||
Vanders | 1:08.59 | |||||||||
2 | Eetu Einto | 2001 | 403 | 29.84 | 1:07.43 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:06.18 | |||||||||
3 | Kalle Hyttinen | 2001 | 360 | 32.26 | 1:09.97 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.58 | |||||||||
4 | Kalle Hepojoki | 2000 | 355 | 31.63 | 1:10.35 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:09.17 | |||||||||
5 | Roope Liuska | 2000 | 355 | 32.23 | 1:10.36 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:13.96 | |||||||||
6 | Olli Malmberg | 2001 | 354 | 32.79 | 1:10.40 | |||||
Octopus Lohja | 1:12.44 | |||||||||
7 | Mikael Lähde | 2000 | 338 | 31.68 | 1:11.46 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:11.86 | |||||||||
8 | Jaakko Reinonen | 2001 | 328 | 31.90 | 1:12.17 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:10.93 | |||||||||
9 | Aaro Märsylä | 2001 | 293 | 33.80 | 1:14.93 | |||||
Vanders | 1:13.53 | |||||||||
10 | Pirkka Perkola | 2001 | 279 | 34.76 | 1:16.24 | |||||
TaTu Tampere | 1:17.35 | |||||||||
11 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 272 | 35.53 | 1:16.86 | |||||
TaTu Tampere | 1:17.67 | |||||||||
12 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 251 | 35.20 | 1:18.96 | |||||
TaTu Tampere | 1:18.82 | |||||||||
13 | Aapo Puikkonen | 2001 | 185 | 38.01 | 1:27.35 | |||||
TaTu Tampere | 1:28.64 | |||||||||
- | Atso Iivanainen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:17.15 | |||||||||
- | Kasper Nyman | 2001 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Armin Evert Lelle | 1999 | 633 | 27.30 | 58.00 | |||||
Viimsi Veeklubi | 57.67 | |||||||||
2 | Elias Soukola | 1999 | 456 | 30.26 | 1:04.72 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:07.94 | |||||||||
3 | Leo Kuusela | 1999 | 433 | 30.67 | 1:05.83 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:07.74 | |||||||||
4 | Matti Salán | 1999 | 392 | 30.61 | 1:08.03 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:09.41 | |||||||||
5 | Ville Lindfors | 1976 | 388 | 30.90 | 1:08.29 | |||||
Vanders | 1:05.58 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 19:24 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 21, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Emma Kajanto | 2002 | 447 | 35.95 | 1:16.84 | 2:00.24 | 2:42.25 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:46.24 | |||||||||
2 | Ethel Piksilä | 2003 | 386 | 39.70 | 1:23.65 | 2:07.62 | 2:50.31 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:48.69 | |||||||||
3 | Veera Säämänen | 2004 | 381 | 40.93 | 1:25.13 | 2:08.74 | 2:51.08 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Noona Rantanen | 2002 | 358 | 41.27 | 1:25.86 | 2:11.20 | 2:54.64 | |||
Vanders | 2:58.02 | |||||||||
5 | Henrietta Löfgren | 2003 | 343 | 40.83 | 1:27.44 | 2:14.36 | 2:57.07 | |||
Keravan Uimarit | 2:54.69 | |||||||||
6 | Ella Haravuori | 2002 | 328 | 42.87 | 1:28.90 | 2:15.81 | 2:59.86 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:53.48 | |||||||||
7 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 308 | 42.99 | 1:31.51 | 2:20.54 | 3:03.62 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aino Koskelo | 2005 | 300 | 43.53 | 1:32.01 | 2:20.83 | 3:05.19 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:09.15 | |||||||||
9 | Sofia Nieminen | 2002 | 300 | 42.17 | 1:29.63 | 2:19.34 | 3:05.23 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:58.99 | |||||||||
10 | Iida Koskiluoto | 2002 | 282 | 43.64 | 1:32.79 | 2:21.34 | 3:09.01 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 3:03.78 | |||||||||
11 | Cinja Åvist | 2003 | 279 | 44.04 | 1:33.89 | 2:23.97 | 3:09.83 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:15.94 | |||||||||
12 | Lotta Laine | 2003 | 201 | 48.11 | 1:42.58 | 2:38.69 | 3:31.53 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Alexandra Nikkinen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 21, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 631 | 34.05 | 1:10.57 | 1:48.45 | 2:24.61 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:20.78 | |||||||||
2 | Merili Kallas | 2001 | 415 | 38.69 | 1:19.85 | 2:03.00 | 2:46.31 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:52.32 | |||||||||
3 | Olivia Hellsten | 2000 | 406 | 36.82 | 1:18.82 | 2:03.63 | 2:47.51 | |||
Vanders | 2:45.54 | |||||||||
4 | Wilma Walther | 2001 | 386 | 39.37 | 1:22.09 | 2:06.50 | 2:50.33 | |||
HTU Stadi | 2:46.10 | |||||||||
5 | Ella Hörkkö | 2001 | 301 | 42.72 | 1:29.28 | 2:18.56 | 3:04.93 | |||
Vanders | 3:07.34 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:24 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 19:15 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 22, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Miska Birkstedt | 2002 | 324 | 37.55 | 1:18.48 | 2:01.14 | 2:42.94 | |||
TaTu Tampere | 2:46.13 | |||||||||
2 | Mio Harju | 2002 | 294 | 38.93 | 1:21.63 | 2:05.65 | 2:48.15 | |||
TaTu Tampere | 2:46.79 | |||||||||
3 | Rasmus Söderholm | 2002 | 292 | 39.62 | 1:23.40 | 2:06.79 | 2:48.55 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:49.46 | |||||||||
4 | Aleksi Vuorio | 2002 | 281 | 39.79 | 1:24.17 | 2:09.13 | 2:50.69 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:56.44 | |||||||||
5 | Martti Rautell | 2002 | 270 | 40.22 | 1:26.66 | 2:11.66 | 2:53.13 | |||
Octopus Lohja | 2:51.00 | |||||||||
6 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 253 | 43.76 | 1:28.60 | 2:13.32 | 2:56.80 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
7 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 244 | 40.98 | 1:27.17 | 2:13.97 | 2:58.97 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:49.17 | |||||||||
8 | Joona Kuitu | 2004 | 208 | 45.75 | 1:33.24 | 2:20.98 | 3:08.86 | |||
Vanders | ||||||||||
9 | Samuel Syrjänen | 2002 | 195 | 47.34 | 1:37.70 | 2:27.05 | 3:12.79 | |||
Vanders | 3:07.70 | |||||||||
10 | Joonas Nieminen | 2003 | 126 | 53.01 | 1:49.69 | 2:47.34 | 3:43.03 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Osmo Mäkelä | 2004 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 22, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Perttu Somero | 2001 | 440 | 34.01 | 1:10.78 | 1:49.50 | 2:27.08 | |||
Lahden Kaleva | 2:25.52 | |||||||||
2 | Timi Torkkel | 2001 | 370 | 35.65 | 1:14.91 | 1:55.21 | 2:35.80 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Joona Lehtonen | 2001 | 350 | 37.47 | 1:17.62 | 1:58.46 | 2:38.74 | |||
TaTu Tampere | 2:37.16 | |||||||||
4 | Teemu Viitanen | 2000 | 340 | 36.19 | 1:16.38 | 1:58.42 | 2:40.29 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:30.46 | |||||||||
5 | Atte Alila | 2001 | 318 | 37.52 | 1:19.51 | 2:02.86 | 2:43.90 | |||
Uimaseura Aquila | 2:31.75 | |||||||||
6 | Harald Åström | 2001 | 301 | 39.21 | 1:21.09 | 2:04.94 | 2:46.95 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:49.28 | |||||||||
7 | Sami Kukkonen | 2000 | 245 | 40.60 | 1:26.94 | 2:15.09 | 2:58.82 | |||
TaTu Tampere | 3:10.00 | |||||||||
Laji 22, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Severi Nieminen | 1999 | 381 | 36.22 | 1:16.13 | 1:57.36 | 2:34.30 | |||
Gladius Kirkkonummi | 2:31.81 | |||||||||
2 | Alexi Taimela | 1998 | 283 | 41.95 | 1:26.29 | 2:11.25 | 2:50.39 | |||
Gladius Kirkkonummi | 2:51.28 | |||||||||
- | Aleksei Kargin | 1987 | DSQ | |||||||
Kasatka | 2:50.87 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:15 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 19:59 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 342 | 43.76 | 1:31.96 | |||||
Vanders | 1:34.87 | |||||||||
2 | Pinja Nieminen | 2004 | 328 | 43.46 | 1:33.27 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.38 | |||||||||
3 | Sonja Salmimies | 2004 | 326 | 43.83 | 1:33.47 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:30.81 | |||||||||
4 | Helmi Lehtonen | 2004 | 324 | 44.48 | 1:33.67 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:34.62 | |||||||||
5 | Iida Heikkinen | 2004 | 321 | 44.07 | 1:33.91 | |||||
Uinti Imatra | 1:35.93 | |||||||||
6 | Nicole Yisrael | 2004 | 316 | 43.84 | 1:34.43 | |||||
Vanders | 1:37.34 | |||||||||
7 | Helmi Haverinen | 2004 | 312 | 44.16 | 1:34.86 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.47 | |||||||||
8 | Jessika Liimatta | 2004 | 310 | 45.53 | 1:34.99 | |||||
TaTu Tampere | 1:38.01 | |||||||||
9 | Milla Strandberg | 2005 | 308 | 43.93 | 1:35.28 | |||||
Vanders | 1:37.42 | |||||||||
10 | Henni Havén | 2004 | 303 | 45.12 | 1:35.78 | |||||
Vanders | 1:37.69 | |||||||||
11 | Iida Herrala | 2004 | 298 | 44.74 | 1:36.30 | |||||
Vanders | 1:39.77 | |||||||||
12 | Wilma Långström | 2004 | 294 | 45.97 | 1:36.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:36.11 | |||||||||
13 | Ellen Kettunen | 2005 | 282 | 47.81 | 1:38.05 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.91 | |||||||||
14 | Auri Keurulainen | 2004 | 273 | 48.09 | 1:39.09 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.37 | |||||||||
15 | Aamu Änkilä | 2004 | 272 | 48.09 | 1:39.27 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:41.71 | |||||||||
16 | Aliina Karvonen | 2004 | 269 | 48.58 | 1:39.65 | |||||
Simmis Wanda | 1:41.64 | |||||||||
17 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 258 | 48.99 | 1:40.98 | |||||
Vanders | 1:46.14 | |||||||||
18 | Vlada Guljajeva | 2004 | 256 | 48.78 | 1:41.24 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.93 | |||||||||
19 | Elina Ryynänen | 2005 | 251 | 47.65 | 1:42.00 | |||||
Vanders | 1:37.51 | |||||||||
20 | Cecilia Serovuo | 2004 | 237 | 49.16 | 1:43.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:42.34 | |||||||||
21 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 233 | 50.44 | 1:44.55 | |||||
Uinti Imatra | 1:55.14 | |||||||||
22 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 231 | 50.07 | 1:44.83 | |||||
Cetus Espoo | 1:45.06 | |||||||||
23 | Senni Partanen | 2004 | 228 | 51.67 | 1:45.24 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:44.42 | |||||||||
24 | Jasmine Errehani | 2004 | 228 | 50.60 | 1:45.33 | |||||
Vanders | 1:45.32 | |||||||||
25 | Karla Tiainen | 2005 | 220 | 50.86 | 1:46.48 | |||||
Vanders | 1:45.67 | |||||||||
26 | Aava Aula | 2004 | 219 | 49.96 | 1:46.72 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:44.13 | |||||||||
27 | Nelli Vihola | 2005 | 219 | 52.75 | 1:46.73 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:49.57 | |||||||||
28 | Ada Hakkarainen | 2005 | 214 | 52.44 | 1:47.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:44.25 | |||||||||
29 | Sini Kaivola | 2005 | 212 | 50.30 | 1:47.92 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:50.69 | |||||||||
30 | Anniina Ahonen | 2005 | 210 | 51.98 | 1:48.16 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:45.06 | |||||||||
31 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 209 | 51.52 | 1:48.30 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:47.26 | |||||||||
32 | Peppi Siurola | 2004 | 205 | 51.51 | 1:48.98 | |||||
Vanders | 1:43.05 | |||||||||
33 | Veera Korsoff | 2005 | 203 | 51.52 | 1:49.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:45.29 | |||||||||
34 | Melissa Miettinen | 2005 | 202 | 51.51 | 1:49.56 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:48.48 | |||||||||
35 | Tuuli Kammonen | 2004 | 201 | 53.49 | 1:49.79 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:51.09 | |||||||||
36 | Anna Hakkarainen | 2005 | 199 | 53.14 | 1:50.18 | |||||
Cetus Espoo | 1:51.85 | |||||||||
37 | Hilda Mäkelä | 2005 | 197 | 52.34 | 1:50.48 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:52.98 | |||||||||
38 | Tilla Saarentaus | 2005 | 194 | 55.06 | 1:51.02 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:52.18 | |||||||||
39 | Alina Antila | 2004 | 191 | 51.61 | 1:51.73 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:53.64 | |||||||||
40 | Essi Loponen | 2004 | 189 | 53.53 | 1:51.95 | |||||
Vanders | 1:54.42 | |||||||||
41 | Ronja Ruottinen | 2005 | 186 | 54.10 | 1:52.61 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:50.88 | |||||||||
42 | Vilma Saarinen | 2004 | 184 | 54.73 | 1:53.10 | |||||
Octopus Lohja | 1:55.51 | |||||||||
43 | Janica Nieminen | 2005 | 179 | 54.45 | 1:54.17 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:56.87 | |||||||||
44 | Elina Ruha | 2005 | 178 | 55.95 | 1:54.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:56.08 | |||||||||
45 | Ella Vilenius | 2004 | 175 | 55.08 | 1:55.04 | |||||
Vanders | 1:53.01 | |||||||||
46 | Rauha Heikkinen | 2005 | 174 | 55.25 | 1:55.19 | |||||
Helsingin Uimarit | 2:01.47 | |||||||||
47 | Siiri Pekkala | 2005 | 172 | 53.55 | 1:55.65 | |||||
Vanders | 1:43.97 | |||||||||
48 | Roona Karola | 2004 | 170 | 55.10 | 1:56.00 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:55.05 | |||||||||
49 | Oona Eriksson | 2004 | 170 | 57.04 | 1:56.03 | |||||
Vanders | 1:57.11 | |||||||||
50 | Anni Jutila | 2004 | 169 | 55.36 | 1:56.33 | |||||
Simmis Grani | 2:02.65 | |||||||||
51 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 167 | 56.01 | 1:56.83 | |||||
Vanders | 1:52.65 | |||||||||
52 | Gabriella Linna | 2004 | 165 | 54.87 | 1:57.21 | |||||
Vanders | 1:55.67 | |||||||||
53 | Milla Kiviranta | 2006 | 163 | 55.82 | 1:57.58 | |||||
Vanders | 1:53.75 | |||||||||
53 | Roosa Tuomola | 2005 | 163 | 55.90 | 1:57.58 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:55.51 | |||||||||
55 | Veera Mikkonen | 2004 | 163 | 57.97 | 1:57.78 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:58.20 | |||||||||
56 | Ada Oila | 2005 | 159 | 55.84 | 1:58.55 | |||||
Vanders | 2:03.15 | |||||||||
57 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 159 | 57.06 | 1:58.61 | |||||
Helsingin Uimarit | 2:03.34 | |||||||||
58 | Amanda Lehtonen | 2005 | 156 | 55.92 | 1:59.32 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
59 | Essi Ahvenainen | 2005 | 146 | 57.54 | 2:02.05 | |||||
Vanders | 1:59.07 | |||||||||
60 | Lotta Florström | 2004 | 139 | 58.69 | 2:04.01 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 2:08.97 | |||||||||
61 | Sofia Lepistö | 2006 | 128 | 1:01.05 | 2:07.61 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 2:01.21 | |||||||||
62 | Oona Kupari | 2004 | 115 | 1:02.42 | 2:12.28 | |||||
Octopus Lohja | 2:09.68 | |||||||||
63 | Nella Saarela | 2005 | 97 | 1:07.37 | 2:19.81 | |||||
HTU Stadi | 2:18.02 | |||||||||
- | Anastasia Naumova | 2007 | DNS | |||||||
Kasatka | 1:57.13 | |||||||||
- | Ekaterina Toropkova | 2004 | DNS | |||||||
Kasatka | 1:35.96 | |||||||||
- | Lilja Lehto | 2004 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Lotta Pälsi | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.11 | |||||||||
- | Silja Lehtonen | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | 2:06.28 | |||||||||
- | Heidi Nurminen | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:02.60 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Ada Aartela | 2002 | 421 | 39.23 | 1:25.82 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:24.66 | |||||||||
2 | Tuisku Grundström | 2002 | 406 | 40.91 | 1:26.87 | |||||
Vanders | 1:23.85 | |||||||||
3 | Hanni Riikonen | 2002 | 389 | 41.11 | 1:28.12 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:29.87 | |||||||||
4 | Aino Paju | 2003 | 388 | 42.25 | 1:28.18 | |||||
Vanders | 1:30.86 | |||||||||
5 | Jenny Kareinen | 2002 | 355 | 43.37 | 1:30.83 | |||||
Keravan Uimarit | 1:26.67 | |||||||||
6 | Agneta Kallas | 2002 | 335 | 43.90 | 1:32.64 | |||||
Vanders | 1:35.27 | |||||||||
7 | Nelli Vartiainen | 2002 | 310 | 44.99 | 1:35.05 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:38.47 | |||||||||
8 | Emma Loponen | 2003 | 297 | 45.67 | 1:36.37 | |||||
Vanders | 1:35.26 | |||||||||
9 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 280 | 47.37 | 1:38.29 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:39.45 | |||||||||
10 | Susanna Kuisma | 2003 | 273 | 47.32 | 1:39.18 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:39.07 | |||||||||
11 | Emilia Myllykoski | 2003 | 254 | 47.55 | 1:41.50 | |||||
Simmis Wanda | 1:40.74 | |||||||||
12 | Sylvia Siltainsuu | 2003 | 251 | 48.61 | 1:41.92 | |||||
Vanders | 1:37.26 | |||||||||
13 | Rosalia Turunen | 2002 | 245 | 48.27 | 1:42.80 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:43.10 | |||||||||
14 | Sara Myller | 2003 | 231 | 48.28 | 1:44.74 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:50.25 | |||||||||
15 | Julia Laine | 2002 | 231 | 50.15 | 1:44.82 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:47.85 | |||||||||
16 | Ella Happonen | 2003 | 220 | 51.21 | 1:46.49 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:47.56 | |||||||||
17 | Saara Sauranen | 2002 | 215 | 50.44 | 1:47.33 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:48.70 | |||||||||
18 | Laura Hautamäki | 2002 | 214 | 51.48 | 1:47.49 | |||||
Vanders | 1:54.42 | |||||||||
19 | Sara Pantsu | 2003 | 214 | 50.61 | 1:47.57 | |||||
Vanders | 1:48.65 | |||||||||
20 | Aava Mattila | 2003 | 207 | 52.15 | 1:48.63 | |||||
Vanders | 1:48.03 | |||||||||
21 | Henna Saarela | 2002 | 178 | 54.27 | 1:54.31 | |||||
HTU Stadi | 1:56.03 | |||||||||
22 | Ella Parviainen | 2003 | 178 | 52.74 | 1:54.39 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:52.71 | |||||||||
- | Miia Niinimäki | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | 2:00.92 | |||||||||
- | Aino Kemppainen | 2003 | DSQ | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:52.25 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Milla Salminen | 2003 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:36.68 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Sofia Blomfelt | 2003 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:47.84 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kristina Maria Jaamul | 2000 | 565 | 36.26 | 1:17.83 | |||||
Kalevi Ujumiskool | 1:17.10 | |||||||||
2 | Saija Mikkonen | 2001 | 468 | 38.28 | 1:22.87 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:22.02 | |||||||||
3 | Kirke Penter | 2001 | 465 | 38.65 | 1:23.01 | |||||
Kalevi Ujumiskool | 1:21.65 | |||||||||
4 | Eevi Kotiranta | 2001 | 421 | 39.42 | 1:25.85 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:20.78 | |||||||||
5 | Linda Simula | 2001 | 380 | 41.96 | 1:28.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.39 | |||||||||
6 | Liia Louhikoski | 2001 | 379 | 41.01 | 1:28.92 | |||||
Vanders | 1:27.02 | |||||||||
7 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 375 | 41.21 | 1:29.17 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:26.84 | |||||||||
8 | Petra Uusikumpu | 2001 | 351 | 42.51 | 1:31.21 | |||||
Vanders | 1:27.03 | |||||||||
9 | Mette Konttila | 2001 | 327 | 44.67 | 1:33.33 | |||||
Octopus Lohja | 1:35.79 | |||||||||
10 | Iida Jantunen | 2000 | 316 | 43.35 | 1:34.43 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:41.65 | |||||||||
11 | Maria Suihko | 2001 | 314 | 44.26 | 1:34.63 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:37.10 | |||||||||
12 | Tara Hintsanen | 2000 | 301 | 44.26 | 1:36.00 | |||||
Simmis Wanda | 1:36.38 | |||||||||
13 | Enni Kanerva | 2000 | 295 | 45.66 | 1:36.56 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:35.03 | |||||||||
14 | Mariel Mylly | 2001 | 295 | 45.26 | 1:36.65 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:39.11 | |||||||||
15 | Oona Malinen | 2001 | 272 | 48.19 | 1:39.27 | |||||
Octopus Lohja | 1:38.97 | |||||||||
16 | Yasmin Laouari | 2001 | 263 | 47.36 | 1:40.42 | |||||
Vanders | 1:42.64 | |||||||||
17 | Jenny Pulli | 2001 | 172 | 55.69 | 1:55.62 | |||||
Vanders | 2:01.22 | |||||||||
- | Annika Tietz | 2001 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | 1:21.04 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Venla Hämäläinen | 2001 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 1:30.93 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 440 | 39.81 | 1:24.57 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Jenni Kukkonen | 1999 | 398 | 41.41 | 1:27.42 | |||||
Keravan Uimarit | 1:25.29 | |||||||||
3 | Pinja Peippo | 1999 | 397 | 40.62 | 1:27.53 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Lotta Koskinen | 1974 | 366 | 41.41 | 1:29.91 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:25.63 | |||||||||
5 | Mirja Liehunen | 1966 | 172 | 54.55 | 1:55.69 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:51.16 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:59 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 20:47 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 24, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 285 | 41.38 | 1:27.92 | |||||
TaTu Tampere | 1:31.78 | |||||||||
2 | Lassi Niemi | 2004 | 214 | 46.46 | 1:36.79 | |||||
TaTu Tampere | 1:37.58 | |||||||||
3 | Veerti Juurakko | 2004 | 204 | 47.06 | 1:38.26 | |||||
Cetus Espoo | 1:37.96 | |||||||||
4 | Jesse Hyppönen | 2004 | 198 | 47.34 | 1:39.22 | |||||
Lahden Kaleva | 1:43.06 | |||||||||
5 | Samuel Halminen | 2005 | 185 | 49.39 | 1:41.64 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:43.81 | |||||||||
6 | Jesse Lintusalo | 2004 | 180 | 48.73 | 1:42.40 | |||||
Vanders | 1:39.84 | |||||||||
7 | Alexander Nyman | 2004 | 180 | 47.81 | 1:42.42 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:42.92 | |||||||||
8 | Akseli Kotti | 2004 | 169 | 50.69 | 1:44.68 | |||||
TaTu Tampere | 1:43.56 | |||||||||
9 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 154 | 51.22 | 1:47.95 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.57 | |||||||||
10 | Emil Ahvonen | 2005 | 141 | 53.16 | 1:51.21 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:51.29 | |||||||||
11 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 134 | 54.68 | 1:53.14 | |||||
Octopus Lohja | 2:00.38 | |||||||||
12 | Heikki Ianes | 2005 | 133 | 55.50 | 1:53.22 | |||||
Simmis Wanda | 1:52.31 | |||||||||
13 | Rony Kulju | 2004 | 130 | 54.63 | 1:54.23 | |||||
Vanders | 2:07.04 | |||||||||
14 | Matteus Einiö | 2004 | 126 | 53.58 | 1:55.47 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:57.62 | |||||||||
15 | Paulus Sarre | 2004 | 125 | 56.66 | 1:55.70 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:58.37 | |||||||||
16 | Miska Sarkkinen | 2005 | 118 | 56.14 | 1:57.87 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:58.99 | |||||||||
17 | Santtu Mäkelä | 2004 | 113 | 56.13 | 1:59.60 | |||||
Helsingin Uimarit | 2:16.84 | |||||||||
18 | Kasperi Miettinen | 2006 | 103 | 59.53 | 2:03.23 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Sampo Nord | 2005 | 98 | 59.51 | 2:05.37 | |||||
Vanders | 2:04.04 | |||||||||
20 | Eelis Wiberg | 2004 | 75 | 1:05.43 | 2:17.04 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:32.04 | |||||||||
- | Martti Karesjoki | 2004 | DNS | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:57.38 | |||||||||
- | Ralf Erik Prits | 2004 | DNS | |||||||
Swimclub Myfitness | 1:28.87 | |||||||||
- | Vladimir Petrov | 2006 | DNS | |||||||
Kasatka | 1:37.61 | |||||||||
- | Onni Mäkimartti | 2004 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:49.77 | |||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Laji 24, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | 325 | 40.03 | 1:24.21 | |||||
Vanders | 1:25.18 | |||||||||
2 | Antti Oinonen | 2003 | 315 | 40.26 | 1:25.07 | |||||
Uinti Imatra | 1:29.30 | |||||||||
3 | Pauli Rantamäki | 2003 | 268 | 41.55 | 1:29.81 | |||||
Octopus Lohja | 1:33.94 | |||||||||
4 | Jerry Roine | 2002 | 254 | 43.53 | 1:31.43 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:35.24 | |||||||||
5 | Otto Ahvonen | 2003 | 230 | 44.80 | 1:34.47 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:43.11 | |||||||||
6 | Kirill Karppi | 2002 | 223 | 45.36 | 1:35.47 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:41.55 | |||||||||
7 | Henri Heikkilä | 2003 | 215 | 45.91 | 1:36.61 | |||||
Uimaseura Aquila | 1:34.85 | |||||||||
8 | Joona Lehtonen | 2003 | 212 | 45.66 | 1:37.04 | |||||
Vanders | 1:40.98 | |||||||||
8 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 212 | 45.74 | 1:37.04 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.37 | |||||||||
10 | Lari Tumanoff | 2003 | 212 | 46.55 | 1:37.08 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:36.97 | |||||||||
11 | Max Eriksson | 2002 | 211 | 47.56 | 1:37.17 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:37.88 | |||||||||
12 | Juho Elia Marjala | 2003 | 188 | 48.64 | 1:40.99 | |||||
Keravan Uimarit | 1:38.45 | |||||||||
13 | Timothy Korovin | 2002 | 188 | 47.79 | 1:41.02 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:45.64 | |||||||||
14 | Santeri Berggren | 2003 | 186 | 48.76 | 1:41.40 | |||||
Octopus Lohja | 1:39.08 | |||||||||
15 | Tatu Saareks | 2003 | 184 | 47.81 | 1:41.74 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:36.47 | |||||||||
16 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 183 | 48.24 | 1:41.89 | |||||
Octopus Lohja | 1:39.77 | |||||||||
17 | Miro Merinen | 2003 | 182 | 48.92 | 1:42.07 | |||||
Vanders | 1:44.41 | |||||||||
18 | Lucas Tepponen | 2003 | 182 | 48.13 | 1:42.19 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:45.01 | |||||||||
19 | Janne Mononen | 2002 | 180 | 47.63 | 1:42.50 | |||||
Vanders | 1:42.29 | |||||||||
20 | Emil Strandell | 2002 | 163 | 49.61 | 1:45.88 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:55.30 | |||||||||
21 | Antti Malmberg | 2003 | 156 | 50.70 | 1:47.44 | |||||
Octopus Lohja | 1:48.65 | |||||||||
22 | Matias Rasinmäki | 2003 | 155 | 50.73 | 1:47.71 | |||||
Cetus Espoo | 1:51.97 | |||||||||
23 | Konsta Pekkala | 2003 | 126 | 55.37 | 1:55.24 | |||||
Vanders | 2:03.00 | |||||||||
24 | Samuli Surakka | 2003 | 108 | 58.33 | 2:01.39 | |||||
Vanders | 1:54.76 | |||||||||
- | Lauri Manninen | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 24, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Jaakko Reinonen | 2001 | 393 | 36.52 | 1:19.06 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:19.43 | |||||||||
2 | Jon Byskov | 2000 | 358 | 37.27 | 1:21.57 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:20.74 | |||||||||
3 | Oskari Niemi | 2001 | 344 | 38.15 | 1:22.63 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:22.80 | |||||||||
4 | Mikael Lähde | 2000 | 332 | 38.41 | 1:23.59 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.24 | |||||||||
5 | Kasper Envalds | 2001 | 331 | 40.25 | 1:23.68 | |||||
Vanders | 1:27.29 | |||||||||
6 | Juho Laukkanen | 2001 | 293 | 39.99 | 1:27.12 | |||||
Simmis Wanda | 1:28.75 | |||||||||
7 | Lenni Kukkonen | 2001 | 293 | 40.84 | 1:27.19 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:29.71 | |||||||||
8 | Ville Rissanen | 2001 | 280 | 41.56 | 1:28.47 | |||||
Vanders | 1:27.23 | |||||||||
9 | Joni Löytökorpi | 2000 | 276 | 42.90 | 1:28.92 | |||||
Vanders | 1:29.84 | |||||||||
10 | Aapo Puikkonen | 2001 | 260 | 41.30 | 1:30.67 | |||||
TaTu Tampere | 1:30.53 | |||||||||
11 | Roni Lönnqvist | 2000 | 240 | 43.01 | 1:33.17 | |||||
Uinti Imatra | 1:32.74 | |||||||||
12 | Daniel Kotov | 2000 | 237 | 43.08 | 1:33.53 | |||||
Vanders | 1:32.94 | |||||||||
Laji 24, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Jyri Lähde | 1996 | 568 | 32.27 | 1:09.92 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:07.33 | |||||||||
2 | Eerikki Rutanen | 1972 | 449 | 35.07 | 1:15.63 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:12.80 | |||||||||
3 | Jussi Kujala | 1980 | 324 | 38.31 | 1:24.30 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Istvan Beszteri | 1973 | 257 | 42.41 | 1:31.02 | |||||
Vanders | 1:30.08 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 20:47 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 20:46 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Venla Suihkonen | 2002 | 526 | 32.39 | 1:08.01 | 1:44.46 | 2:19.89 | |||
Octopus Lohja | 2:22.02 | |||||||||
2 | Vera Vartiainen | 2002 | 484 | 33.09 | 1:09.46 | 1:47.37 | 2:23.83 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:27.07 | |||||||||
3 | Milla Hyttinen | 2003 | 472 | 33.95 | 1:10.73 | 1:48.72 | 2:25.07 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:27.56 | |||||||||
4 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 441 | 31.86 | 1:10.64 | 1:51.14 | 2:28.36 | |||
Heinolan Isku | 2:28.97 | |||||||||
5 | Ida Lehtovaara | 2003 | 437 | 33.82 | 1:12.22 | 1:51.68 | 2:28.84 | |||
Uimaseura Aquila | 2:27.71 | |||||||||
6 | Stella Freystätter | 2003 | 433 | 33.64 | 1:11.21 | 1:50.61 | 2:29.28 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:30.28 | |||||||||
7 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 429 | 33.50 | 1:10.76 | 1:51.56 | 2:29.73 | |||
Uimaseura Aquila | 2:28.53 | |||||||||
8 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 423 | 34.29 | 1:12.05 | 1:51.22 | 2:30.46 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:28.16 | |||||||||
9 | Helmi Ahonen | 2003 | 412 | 34.37 | 1:12.39 | 1:52.31 | 2:31.81 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:30.64 | |||||||||
10 | Emilia Niemi | 2005 | 388 | 33.70 | 1:11.69 | 1:53.52 | 2:34.84 | |||
Octopus Lohja | 2:43.99 | |||||||||
11 | Liinu Louhikoski | 2004 | 387 | 36.09 | 1:16.19 | 1:57.38 | 2:35.01 | |||
Vanders | 2:40.22 | |||||||||
12 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 385 | 33.59 | 1:12.14 | 1:53.45 | 2:35.17 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:31.78 | |||||||||
13 | Tuisku Grundström | 2002 | 375 | 33.50 | 1:10.34 | 1:50.52 | 2:36.61 | |||
Vanders | 2:25.63 | |||||||||
14 | Viivi Hakamäki | 2002 | 353 | 35.84 | 1:17.49 | 1:59.92 | 2:39.78 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:45.79 | |||||||||
15 | Aada Rissanen | 2004 | 314 | 36.35 | 1:20.07 | 2:03.95 | 2:46.17 | |||
Vanders | 2:45.89 | |||||||||
16 | Emilia Lyyra | 2003 | 305 | 37.22 | 1:20.22 | 2:03.93 | 2:47.84 | |||
Vanders | 2:50.41 | |||||||||
17 | Sara Pantsu | 2003 | 279 | 39.41 | 1:25.11 | 2:11.35 | 2:52.71 | |||
Vanders | 2:52.46 | |||||||||
18 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 278 | 39.31 | 1:24.57 | 2:11.43 | 2:53.03 | |||
Vanders | 2:55.47 | |||||||||
19 | Emma Loponen | 2003 | 273 | 40.24 | 1:25.31 | 2:12.32 | 2:53.97 | |||
Vanders | ||||||||||
20 | Laura Hautamäki | 2002 | 265 | 42.56 | 1:28.73 | 2:16.87 | 2:55.73 | |||
Vanders | 2:57.92 | |||||||||
21 | Milla Strandberg | 2005 | 255 | 40.43 | 1:25.97 | 2:14.00 | 2:58.09 | |||
Vanders | 2:54.12 | |||||||||
22 | Venla Mäkelä | 2003 | 236 | 40.44 | 1:26.42 | 2:16.46 | 3:02.77 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 230 | 42.42 | 1:30.41 | 2:19.12 | 3:04.29 | |||
Vanders | 3:05.24 | |||||||||
24 | Gabriella Linna | 2004 | 217 | 42.14 | 1:32.69 | 2:24.42 | 3:07.96 | |||
Vanders | 3:08.90 | |||||||||
25 | Sylvia Siltainsuu | 2003 | 216 | 43.25 | 1:32.43 | 2:22.22 | 3:08.23 | |||
Vanders | 3:01.75 | |||||||||
26 | Iina Rissanen | 2005 | 215 | 42.86 | 1:31.83 | 2:22.32 | 3:08.56 | |||
Vanders | 3:29.37 | |||||||||
27 | Ella Vilenius | 2004 | 212 | 41.63 | 1:29.06 | 2:20.79 | 3:09.24 | |||
Vanders | 3:19.92 | |||||||||
28 | Essi Ahvenainen | 2005 | 171 | 45.28 | 1:37.51 | 2:32.91 | 3:23.39 | |||
Vanders | 3:29.03 | |||||||||
29 | Jannalina Porkka | 2005 | 147 | 43.71 | 1:38.95 | 2:40.40 | 3:33.92 | |||
Vanders | ||||||||||
30 | Vilja Rautell | 2004 | 141 | 48.27 | 1:43.71 | 2:40.92 | 3:36.94 | |||
Octopus Lohja | 3:51.30 | |||||||||
- | Miia Niinimäki | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Emma Koiranen | 2001 | 568 | 31.73 | 1:06.34 | 1:42.06 | 2:16.39 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:13.00 | |||||||||
2 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 477 | 33.23 | 1:10.33 | 1:47.83 | 2:24.58 | |||
Vanders | 2:26.71 | |||||||||
3 | Veera Heikkinen | 2001 | 470 | 32.73 | 1:09.05 | 1:47.72 | 2:25.31 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:25.11 | |||||||||
4 | Noora Kanerva | 2000 | 453 | 33.56 | 1:11.38 | 1:49.82 | 2:27.08 | |||
Simmis Wanda | 2:28.30 | |||||||||
5 | Liia Louhikoski | 2001 | 433 | 35.46 | 1:13.84 | 1:53.35 | 2:29.29 | |||
Vanders | 2:32.58 | |||||||||
6 | Sanna Putkonen | 2001 | 407 | 34.23 | 1:12.77 | 1:52.46 | 2:32.45 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:27.45 | |||||||||
7 | Laura Väisänen | 2001 | 373 | 34.90 | 1:13.62 | 1:55.13 | 2:36.86 | |||
Uimaseura Aquila | 2:29.48 | |||||||||
8 | Sara Rosqvist | 2001 | 298 | 36.61 | 1:21.11 | 2:07.55 | 2:48.96 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:52.46 | |||||||||
Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Hanna Mustonen | 1987 | 395 | 35.27 | 1:15.40 | 1:56.25 | 2:33.96 | |||
Gamla Polare urheiluseura | ||||||||||
2 | Anni Raussi | 1998 | 284 | 36.45 | 1:18.81 | 2:05.40 | 2:51.77 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Nina Haltia | 1999 | DNS | |||||||
Vanders | 2:08.98 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 20:46 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | FOREVER GAMES | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | VANTAA TIKKURILA | Tulostusaika | 21:01 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 410 | 31.45 | 1:06.53 | 1:43.46 | 2:17.21 | |||
Vanders | 2:17.42 | |||||||||
2 | Mathias Lindfors | 2002 | 337 | 33.38 | 1:11.35 | 1:50.15 | 2:26.44 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:32.30 | |||||||||
3 | Mio Harju | 2002 | 337 | 33.17 | 1:10.70 | 1:49.59 | 2:26.55 | |||
TaTu Tampere | 2:26.98 | |||||||||
4 | Danil Seksenov | 2004 | 298 | 36.00 | 1:16.08 | 1:54.74 | 2:32.56 | |||
Vanders | 2:43.34 | |||||||||
5 | Aleksanteri Nord | 2002 | 273 | 36.30 | 1:16.52 | 1:57.92 | 2:37.18 | |||
Vanders | 2:39.01 | |||||||||
6 | Martti Rautell | 2002 | 268 | 35.69 | 1:15.87 | 1:57.73 | 2:38.02 | |||
Octopus Lohja | 2:43.24 | |||||||||
7 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 205 | 37.95 | 1:22.47 | 2:10.98 | 2:52.97 | |||
Octopus Lohja | 3:00.41 | |||||||||
8 | Joona Lehtonen | 2003 | 184 | 39.26 | 1:25.95 | 2:14.36 | 2:59.01 | |||
Vanders | 3:08.74 | |||||||||
9 | Janne Mononen | 2002 | 178 | 41.65 | 1:29.24 | 2:18.35 | 3:01.15 | |||
Vanders | 3:04.89 | |||||||||
10 | Aapo Ahlroos | 2004 | 166 | 42.51 | 1:30.35 | 2:17.56 | 3:05.25 | |||
Vanders | 3:00.45 | |||||||||
11 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 166 | 42.78 | 1:31.72 | 2:22.07 | 3:05.58 | |||
Octopus Lohja | 3:09.64 | |||||||||
- | Lauri Manninen | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Joona Mikkola | 2001 | 409 | 30.69 | 1:06.10 | 1:43.49 | 2:17.33 | |||
Vanders | 2:14.36 | |||||||||
2 | Tino Vehkalahti | 2001 | 403 | 30.25 | 1:05.18 | 1:42.67 | 2:17.99 | |||
TaTu Tampere | 2:19.87 | |||||||||
3 | Firas El-Idi | 2001 | 376 | 30.75 | 1:05.25 | 1:43.89 | 2:21.28 | |||
Lahden Kaleva | 2:17.29 | |||||||||
4 | Pirkka Perkola | 2001 | 367 | 33.01 | 1:09.28 | 1:46.55 | 2:22.39 | |||
TaTu Tampere | 2:25.12 | |||||||||
5 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 365 | 32.43 | 1:09.01 | 1:47.12 | 2:22.72 | |||
TaTu Tampere | 2:23.90 | |||||||||
6 | Iiro Kuusela | 2001 | 359 | 33.12 | 1:10.09 | 1:48.60 | 2:23.47 | |||
TaTu Tampere | 2:22.49 | |||||||||
7 | Aaro Märsylä | 2001 | 321 | 33.36 | 1:11.67 | 1:51.83 | 2:28.87 | |||
Vanders | 2:23.18 | |||||||||
8 | Kasper Nyman | 2001 | 301 | 34.01 | 1:12.53 | 1:52.80 | 2:32.16 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:31.66 | |||||||||
9 | Rasmus Sarre | 2001 | 283 | 35.23 | 1:15.78 | 1:58.40 | 2:35.19 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Atte Somero | 1999 | 505 | 28.32 | 59.77 | 1:33.70 | 2:08.05 | |||
Lahden Kaleva | 2:04.33 | |||||||||
2 | Viacheslav Kononenko | 1974 | 424 | 31.06 | 1:04.33 | 1:40.24 | 2:15.77 | |||
Simmis Wanda | 2:11.64 | |||||||||
- | Emil Piho | 1999 | DNS | |||||||
Vanders | 2:21.00 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 21:01 |