Tulokset Kaukaveden Syyssprintit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 12:21 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Minea Törhönen | 2007 | 431 | 32.30 | 1:06.49 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:07.09 | |||||||||
2 | Ruut Salmi | 2007 | 429 | 32.06 | 1:06.59 | |||||
Oulun Lohet | 1:07.14 | |||||||||
3 | Kaisa Keränen | 2007 | 407 | 32.10 | 1:07.77 | |||||
Oulun Lohet | 1:05.48 | |||||||||
4 | Esra Ergüner | 2007 | 390 | 32.68 | 1:08.73 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:07.00 | |||||||||
5 | Annabella Karjalainen | 2007 | 375 | 33.05 | 1:09.67 | |||||
Oulun Lohet | 1:08.56 | |||||||||
6 | Ellen Krüger | 2007 | 347 | 34.08 | 1:11.46 | |||||
Oulun Lohet | 1:10.33 | |||||||||
7 | Mia Peake | 2007 | 341 | 35.23 | 1:11.87 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:12.31 | |||||||||
8 | Pinja Niskanen | 2007 | 339 | 34.17 | 1:12.00 | |||||
Oulun Lohet | 1:13.55 | |||||||||
9 | Nicola Burman | 2008 | 311 | 36.62 | 1:14.13 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:18.59 | |||||||||
10 | Iinu Tiainen | 2007 | 303 | 35.69 | 1:14.80 | |||||
Oulun Lohet | 1:12.58 | |||||||||
11 | Senni Piirainen | 2007 | 302 | 35.95 | 1:14.84 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:11.92 | |||||||||
12 | Emma Autio | 2007 | 291 | 36.04 | 1:15.79 | |||||
Oulun Lohet | 1:16.64 | |||||||||
13 | Silja Sipovaara | 2007 | 281 | 38.24 | 1:16.70 | |||||
Oulun Lohet | 1:15.58 | |||||||||
14 | Minerva Sorvisto | 2007 | 281 | 35.92 | 1:16.71 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:19.56 | |||||||||
15 | Miina Vatanen | 2009 | 276 | 36.86 | 1:17.14 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:18.85 | |||||||||
16 | Maija Leinonen | 2007 | 274 | 37.24 | 1:17.33 | |||||
Oulun Lohet | 1:16.36 | |||||||||
17 | Hilla Lämsä | 2007 | 270 | 37.27 | 1:17.68 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | 1:16.62 | |||||||||
18 | Mea Prykäri | 2007 | 260 | 38.20 | 1:18.64 | |||||
Oulun Lohet | 1:14.89 | |||||||||
19 | Juuli Uusitalo | 2007 | 255 | 38.32 | 1:19.18 | |||||
Oulun Lohet | 1:16.68 | |||||||||
20 | Peppi Vartiainen | 2008 | 248 | 38.26 | 1:19.98 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:20.97 | |||||||||
21 | Ellen Laine | 2008 | 244 | 38.58 | 1:20.34 | |||||
Oulun Lohet | 1:20.45 | |||||||||
22 | Heta Hirvonen | 2007 | 230 | 39.40 | 1:22.01 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:27.18 | |||||||||
23 | Minni Koskivirta | 2009 | 227 | 39.22 | 1:22.36 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:23.48 | |||||||||
24 | Arina Bogdanova | 2008 | 220 | 39.51 | 1:23.21 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:27.13 | |||||||||
25 | Hilma Manninen | 2007 | 202 | 39.86 | 1:25.53 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:21.73 | |||||||||
26 | Vilma Moilanen | 2008 | 199 | 41.03 | 1:26.03 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:30.17 | |||||||||
27 | Anni Lämpsä | 2008 | 178 | 40.97 | 1:29.26 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:30.55 | |||||||||
28 | Vilma Raatikainen | 2008 | 177 | 42.48 | 1:29.41 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:30.09 | |||||||||
29 | Iia Tikka | 2009 | 174 | 43.53 | 1:29.97 | |||||
Haapajärven Kiilat | 1:31.39 | |||||||||
30 | Emma Koskela | 2007 | 156 | 42.66 | 1:33.19 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:38.25 | |||||||||
31 | Janiela Laitinen | 2008 | 142 | 44.23 | 1:36.11 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:36.66 | |||||||||
32 | Olivia Moilanen | 2010 | 128 | 45.04 | 1:39.51 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:40.92 | |||||||||
33 | Emma Hendrika Bakker | 2008 | 115 | 48.25 | 1:43.27 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
34 | Siiri Kiljunen | 2009 | 110 | 48.67 | 1:44.68 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:52.34 | |||||||||
35 | Juulia Koskela | 2009 | 98 | 50.56 | 1:48.75 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
36 | Verna Amelia Haapalainen | 2008 | 89 | 48.52 | 1:52.50 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:45.39 | |||||||||
- | Sonja Martikainen | 2007 | DSQ | |||||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:15.77 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mandi Vuoristo | 2005 | 471 | 30.91 | 1:04.55 | |||||
Oulun Lohet | 1:03.73 | |||||||||
2 | Vilja Takalo | 2006 | 415 | 32.16 | 1:07.36 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:09.33 | |||||||||
3 | Iiris Uusitalo | 2006 | 405 | 32.36 | 1:07.87 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:08.53 | |||||||||
4 | Viivi Pesonen | 2006 | 403 | 32.41 | 1:08.03 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:08.23 | |||||||||
5 | Lidia Evans | 2005 | 392 | 32.79 | 1:08.64 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:07.07 | |||||||||
6 | Elsa Komulainen | 2005 | 386 | 32.23 | 1:09.00 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:06.82 | |||||||||
7 | Anette Kärkkäinen | 2006 | 372 | 33.74 | 1:09.86 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:08.48 | |||||||||
8 | Maija Lämsä | 2005 | 370 | 34.10 | 1:09.97 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:09.85 | |||||||||
9 | Eeva Partanen | 2005 | 358 | 34.24 | 1:10.72 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:10.23 | |||||||||
10 | Erika Ruotsalainen | 2005 | 345 | 34.67 | 1:11.61 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:10.90 | |||||||||
11 | Nelli Jumppanen | 2006 | 336 | 34.88 | 1:12.22 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:11.78 | |||||||||
12 | Iina Tapaninen | 2006 | 336 | 34.93 | 1:12.26 | |||||
Oulun Lohet | 1:12.07 | |||||||||
13 | Inkeri Kemppi | 2006 | 321 | 35.19 | 1:13.37 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:13.80 | |||||||||
14 | Julia Saranpää | 2006 | 264 | 37.31 | 1:18.27 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:16.37 | |||||||||
15 | Aada-Sofia Toivanen | 2006 | 215 | 39.78 | 1:23.82 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:24.86 | |||||||||
16 | Elina Koskela | 2005 | 174 | 41.29 | 1:29.95 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:37.46 | |||||||||
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Minja Lukkari | 2003 | 585 | 28.92 | 1:00.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 58.69 | |||||||||
2 | Melinda Moilanen | 2000 | 574 | 28.95 | 1:00.43 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:00.31 | |||||||||
3 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 515 | 29.73 | 1:02.68 | |||||
Oulun Lohet | 1:01.10 | |||||||||
4 | Wilma Lakanen | 2003 | 508 | 30.57 | 1:02.96 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:01.24 | |||||||||
5 | Henna Hökkä | 2003 | 500 | 30.22 | 1:03.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:01.37 | |||||||||
6 | Martta Nygård | 2003 | 493 | 30.71 | 1:03.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:03.05 | |||||||||
7 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 472 | 31.16 | 1:04.51 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:03.65 | |||||||||
8 | Minna Kinnunen | 2003 | 467 | 30.67 | 1:04.74 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:04.07 | |||||||||
9 | Iiris Isokoski | 2003 | 467 | 30.97 | 1:04.75 | |||||
Oulun Lohet | 1:03.75 | |||||||||
10 | Oona Parviainen | 2002 | 459 | 30.79 | 1:05.10 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:01.20 | |||||||||
11 | Mitra Pietiäinen | 2004 | 413 | 32.36 | 1:07.47 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:04.98 | |||||||||
12 | Emma Tolonen | 2004 | 386 | 32.40 | 1:08.99 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:06.95 | |||||||||
13 | Amalia Siekkinen | 2002 | 385 | 32.56 | 1:09.02 | |||||
Oulun Lohet | 1:06.42 | |||||||||
14 | Micaela Moilanen | 2004 | 379 | 32.92 | 1:09.42 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:09.41 | |||||||||
15 | Petra Laukkanen | 2004 | 369 | 33.39 | 1:10.03 | |||||
Oulun Lohet | 1:09.35 | |||||||||
16 | Aada Koskela | 2003 | 366 | 32.70 | 1:10.20 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:10.21 | |||||||||
17 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 354 | 34.12 | 1:10.98 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:07.58 | |||||||||
18 | Nea-noora Hannele Väli-Tainio | 2004 | 288 | 35.42 | 1:16.04 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:13.56 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 12:21 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 12:27 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Topias Partinen | 2007 | 228 | 34.31 | 1:13.46 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:13.73 | |||||||||
2 | Oskari Hakkarainen | 2007 | 200 | 35.78 | 1:16.76 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:15.48 | |||||||||
3 | Aapo Mononen | 2007 | 197 | 36.09 | 1:17.15 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:15.47 | |||||||||
4 | Ville Junkkari | 2007 | 114 | 44.80 | 1:32.60 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:34.51 | |||||||||
5 | Arttu Ruotsalainen | 2007 | 113 | 44.11 | 1:32.89 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:35.89 | |||||||||
6 | Tuomas Juhani Koistinen | 2007 | 98 | 47.04 | 1:37.34 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:55.56 | |||||||||
7 | Tuomas Lämpsä | 2010 | 98 | 48.03 | 1:37.37 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:40.12 | |||||||||
8 | Leevi Koskela | 2010 | 97 | 46.46 | 1:37.67 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:48.10 | |||||||||
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janne Kultala | 2005 | 333 | 30.34 | 1:04.81 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:04.58 | |||||||||
2 | Tuomas Orre | 2005 | 330 | 31.13 | 1:05.01 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:02.98 | |||||||||
3 | Jesse Saarinen | 2006 | 314 | 31.29 | 1:06.11 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:05.63 | |||||||||
4 | Mikhail Vilesov | 2005 | 301 | 31.71 | 1:07.04 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:05.33 | |||||||||
5 | Niklas Pesonen | 2006 | 289 | 31.89 | 1:07.96 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:08.00 | |||||||||
6 | Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | 280 | 32.93 | 1:08.64 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:08.99 | |||||||||
7 | Matias Perälä | 2005 | 278 | 34.82 | 1:08.80 | |||||
Iisalmen Uimarit | 1:08.52 | |||||||||
8 | Antti Ylönen | 2005 | 269 | 33.07 | 1:09.58 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:09.54 | |||||||||
9 | Onni Salonen | 2005 | 227 | 34.52 | 1:13.65 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:14.01 | |||||||||
10 | Veikka Sivonen | 2006 | 202 | 36.10 | 1:16.52 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:18.83 | |||||||||
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | 554 | 26.73 | 54.71 | |||||
Oulun Lohet | 52.69 | |||||||||
2 | Topi Lukkarinen | 2000 | 545 | 26.59 | 54.99 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 53.64 | |||||||||
3 | Ville Ihalainen | 1996 | 540 | 26.67 | 55.16 | |||||
Kuopion Uimaseura | 53.76 | |||||||||
4 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 500 | 26.78 | 56.60 | |||||
Kuopion Uimaseura | 55.23 | |||||||||
5 | Benjamin Evans | 2003 | 492 | 27.17 | 56.89 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 55.05 | |||||||||
6 | Oliver Kela | 2002 | 491 | 27.20 | 56.96 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 56.20 | |||||||||
7 | Ville Korpilähde | 2002 | 461 | 27.60 | 58.17 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 55.78 | |||||||||
8 | Leevi Kärnä | 2001 | 437 | 28.04 | 59.19 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 57.92 | |||||||||
9 | Aaro Paasonen | 2004 | 400 | 29.07 | 1:00.97 | |||||
Iisalmen Uimarit | 1:02.12 | |||||||||
10 | Jasper Nupponen | 2004 | 386 | 29.26 | 1:01.70 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:00.02 | |||||||||
11 | Tudor Ratiu | 2003 | 371 | 30.13 | 1:02.51 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:00.15 | |||||||||
12 | Aleksandr Istomin | 2004 | 339 | 31.04 | 1:04.39 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:06.30 | |||||||||
13 | Julius Paukkonen | 2002 | 339 | 31.03 | 1:04.41 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:02.68 | |||||||||
14 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 331 | 31.18 | 1:04.96 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:02.52 | |||||||||
15 | Aleksanteri Angelva | 2001 | 303 | 31.83 | 1:06.87 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:05.47 | |||||||||
16 | Juho Tarvainen | 2004 | 264 | 33.31 | 1:09.97 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | 1:06.63 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 12:27 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 12:34 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lumia Lätti | 2010 | 164 | 52.23 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 51.57 | |||||||||
2 | Silja Soininen | 2009 | 160 | 52.72 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 50.36 | |||||||||
3 | Anna-Maria Ganchev | 2009 | 150 | 53.84 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 53.74 | |||||||||
4 | Olivia Moilanen | 2010 | 93 | 1:02.99 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 59.42 | |||||||||
5 | Juulia Koskela | 2009 | 91 | 1:03.51 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:05.74 | |||||||||
- | Renata Niidusaar | 2009 | DSQ | |||||||
Joensuun Uimaseura ry | 53.07 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Vatanen | 2007 | 441 | 37.62 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 40.86 | |||||||||
2 | Inka Hämäläinen | 2007 | 414 | 38.40 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 37.81 | |||||||||
3 | Iinu Tiainen | 2007 | 412 | 38.46 | ||||||
Oulun Lohet | 38.80 | |||||||||
4 | Neri Lätti | 2007 | 334 | 41.24 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 41.34 | |||||||||
5 | Anri Parviainen | 2008 | 330 | 41.44 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 41.90 | |||||||||
6 | Vanamo Huotari | 2008 | 276 | 43.97 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 43.43 | |||||||||
7 | Eevi Riekki | 2007 | 269 | 44.36 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 47.29 | |||||||||
8 | Sofia Soininen | 2007 | 184 | 50.35 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 54.45 | |||||||||
9 | Anni Lämpsä | 2008 | 181 | 50.54 | ||||||
Vieskan Uimarit | 51.06 | |||||||||
10 | Leena Tissari | 2008 | 168 | 51.82 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 51.78 | |||||||||
10 | Minttu Riekki | 2008 | 168 | 51.82 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 51.05 | |||||||||
12 | Siiri Oravainen | 2008 | 136 | 55.60 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Emma Koskela | 2007 | 111 | 59.58 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:00.98 | |||||||||
14 | Verna Amelia Haapalainen | 2008 | 97 | 1:02.17 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 48.58 | |||||||||
15 | Kerttu Leinonen | 2008 | 90 | 1:03.87 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:01.45 | |||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roosa-Marie Karjalainen | 2005 | 344 | 40.84 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 42.57 | |||||||||
2 | Noona Hyrkäs | 2006 | 342 | 40.95 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 43.37 | |||||||||
3 | Erika Ruotsalainen | 2005 | 335 | 41.20 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 41.08 | |||||||||
4 | Merete Lätti | 2006 | 332 | 41.36 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 42.23 | |||||||||
5 | Viivi Hallikainen | 2006 | 237 | 46.26 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 50.81 | |||||||||
6 | Raita Virtanen | 2005 | 231 | 46.67 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 45.80 | |||||||||
7 | Noora Kärnä | 2005 | 189 | 49.83 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 47.51 | |||||||||
8 | Unna Laurén | 2006 | 78 | 1:06.98 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 1:07.65 | |||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Senni Jouhten | 2002 | 614 | 33.69 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 32.55 | |||||||||
2 | Sole Piirainen | 2002 | 575 | 34.43 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 34.70 | |||||||||
3 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 499 | 36.10 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 36.07 | |||||||||
4 | Iiris Isokoski | 2003 | 491 | 36.28 | ||||||
Oulun Lohet | 37.02 | |||||||||
5 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 463 | 37.02 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 35.05 | |||||||||
6 | Satu Immonen | 2003 | 462 | 37.04 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 35.73 | |||||||||
7 | Miia Hurskainen | 1992 | 429 | 37.97 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 36.96 | |||||||||
8 | Amalia Siekkinen | 2002 | 422 | 38.17 | ||||||
Oulun Lohet | 37.79 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 12:34 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 12:44 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marlo Tuhkanen | 2010 | 112 | 52.35 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 57.12 | |||||||||
2 | Viljo Laavola | 2009 | 110 | 52.65 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 56.03 | |||||||||
3 | Aukusti Partinen | 2009 | 97 | 54.80 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 55.77 | |||||||||
4 | Tuomas Lämpsä | 2010 | 85 | 57.36 | ||||||
Vieskan Uimarit | 56.43 | |||||||||
5 | Iikka Kepanen | 2009 | 70 | 1:01.01 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:00.69 | |||||||||
6 | Leevi Koskela | 2010 | 69 | 1:01.47 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:03.44 | |||||||||
- | Anton Kahelin | 2010 | DSQ | 25m | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nuutti Kerkkänen | 2007 | 161 | 46.39 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 47.02 | |||||||||
2 | Oskari Hakkarainen | 2007 | 157 | 46.72 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 43.65 | |||||||||
3 | Arseni Tielinen | 2008 | 144 | 48.17 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 51.49 | |||||||||
4 | Otso Partanen | 2007 | 138 | 48.78 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 48.96 | |||||||||
5 | Matias Nissinen | 2008 | 136 | 49.02 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 49.55 | |||||||||
6 | Tomas Puustinen | 2008 | 129 | 49.95 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 47.14 | |||||||||
7 | Lucas Tuominen | 2008 | 116 | 51.69 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 50.51 | |||||||||
8 | Jeremias Tuhkanen | 2008 | 111 | 52.45 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 51.56 | |||||||||
9 | Lauri Juvonen | 2007 | 110 | 52.69 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 54.83 | |||||||||
10 | Paavo Junkkila | 2008 | 104 | 53.58 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 53.78 | |||||||||
11 | Arttu Ruotsalainen | 2007 | 81 | 58.22 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 56.97 | |||||||||
12 | Rasmus Heikkinen | 2008 | 72 | 1:00.49 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:01.98 | |||||||||
- | Aate Keränen | 2008 | DSQ | 25m | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 53.01 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Onni Salonen | 2005 | 216 | 42.04 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 39.87 | |||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Ruohtula | 2000 | 628 | 29.47 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 28.70 | |||||||||
2 | Veeti Ruohtula | 2001 | 593 | 30.04 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 29.11 | |||||||||
3 | Roope Eiserbeck | 1999 | 593 | 30.05 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 29.95 | |||||||||
4 | Miika Tolvanen | 1996 | 581 | 30.25 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 28.03 | |||||||||
5 | Miiro Vartiainen | 2001 | 564 | 30.55 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 29.72 | |||||||||
6 | Benjamin Evans | 2003 | 404 | 34.15 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 32.66 | |||||||||
7 | Ville Hämäläinen | 2002 | 366 | 35.27 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 35.27 | |||||||||
8 | Johannes Heikkinen | 2001 | 344 | 36.01 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 35.28 | |||||||||
9 | Aleksandr Istomin | 2004 | 311 | 37.24 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 37.43 | |||||||||
10 | Aaro Paasonen | 2004 | 306 | 37.45 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 37.17 | |||||||||
11 | Aapo Karjalainen | 2004 | 292 | 38.03 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 37.24 | |||||||||
- | Akseli Kontiainen | 2002 | DSQ | 25m | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 32.47 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 12:44 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 13:07 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iida Kemppainen | 2007 | 342 | 38.27 | 1:18.68 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:18.67 | |||||||||
2 | Ellen Krüger | 2007 | 316 | 40.06 | 1:20.79 | |||||
Oulun Lohet | 1:18.85 | |||||||||
3 | Kaisa Keränen | 2007 | 315 | 38.86 | 1:20.83 | |||||
Oulun Lohet | 1:18.29 | |||||||||
4 | Annabella Karjalainen | 2007 | 306 | 39.22 | 1:21.59 | |||||
Oulun Lohet | 1:21.52 | |||||||||
5 | Lotta Janhunen | 2007 | 303 | 40.81 | 1:21.89 | |||||
Oulun Lohet | 1:24.58 | |||||||||
6 | Silja Sipovaara | 2007 | 279 | 41.87 | 1:24.21 | |||||
Oulun Lohet | 1:22.75 | |||||||||
7 | Meeri Uusitalo | 2007 | 243 | 43.05 | 1:28.10 | |||||
Oulun Lohet | 1:26.35 | |||||||||
8 | Ellen Laine | 2008 | 227 | 44.47 | 1:30.15 | |||||
Oulun Lohet | 1:32.51 | |||||||||
9 | Peppi Vartiainen | 2008 | 204 | 45.38 | 1:33.43 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:32.25 | |||||||||
10 | Ella Määttä | 2008 | 201 | 45.88 | 1:33.92 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:31.06 | |||||||||
11 | Minerva Sorvisto | 2007 | 194 | 45.40 | 1:34.96 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:34.54 | |||||||||
12 | Minni Koskivirta | 2009 | 189 | 46.78 | 1:35.87 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:34.12 | |||||||||
13 | Miina Vatanen | 2009 | 164 | 49.48 | 1:40.46 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:42.33 | |||||||||
14 | Siiri Kiljunen | 2009 | 94 | 58.04 | 2:00.65 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sara Seppänen | 2006 | 471 | 34.75 | 1:10.68 | |||||
Oulun Lohet | 1:11.01 | |||||||||
2 | Vilja Takalo | 2006 | 402 | 36.51 | 1:14.53 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:13.65 | |||||||||
3 | Lidia Evans | 2005 | 333 | 38.06 | 1:19.37 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:15.20 | |||||||||
4 | Pihla Mättö | 2005 | 253 | 41.78 | 1:27.00 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:25.77 | |||||||||
- | Iiris Uusitalo | 2006 | DSQ | 75m | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:17.63 | |||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 576 | 31.74 | 1:06.11 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.68 | |||||||||
2 | Iida-Maria Laine | 2001 | 564 | 32.01 | 1:06.57 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.53 | |||||||||
3 | Wilma Lakanen | 2003 | 547 | 32.45 | 1:07.26 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:07.46 | |||||||||
4 | Aino Mononen | 2001 | 524 | 33.27 | 1:08.24 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:08.51 | |||||||||
5 | Riika Huttula | 2001 | 519 | 32.64 | 1:08.46 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Sofia Saukko | 2001 | 459 | 34.47 | 1:11.30 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:09.34 | |||||||||
7 | Satu Immonen | 2003 | 451 | 35.06 | 1:11.75 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:11.40 | |||||||||
8 | Henna Hökkä | 2003 | 413 | 34.83 | 1:13.88 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.91 | |||||||||
9 | Henna Moilanen | 2004 | 406 | 35.83 | 1:14.29 | |||||
Oulun Lohet | 1:11.71 | |||||||||
10 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 373 | 36.53 | 1:16.39 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:10.64 | |||||||||
11 | Oona Parviainen | 2002 | 365 | 37.18 | 1:16.98 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:16.84 | |||||||||
12 | Elina Gavrilov | 2004 | 350 | 37.62 | 1:18.07 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:17.08 | |||||||||
13 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 264 | 41.40 | 1:25.70 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:20.19 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 13:07 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 13:07 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuukka Orre | 2007 | 243 | 38.02 | 1:18.36 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:20.13 | |||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veikka Sivonen | 2006 | 191 | 40.91 | 1:24.80 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:24.47 | |||||||||
- | Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | DSQ | 25m | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:18.25 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 13:07 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 13:14 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Esra Ergüner | 2007 | 369 | 33.97 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 33.59 | |||||||||
2 | Iida Kemppainen | 2007 | 294 | 36.65 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 37.94 | |||||||||
3 | Emilia Istomina | 2007 | 269 | 37.73 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 37.35 | |||||||||
4 | Silja Sipovaara | 2007 | 264 | 37.98 | ||||||
Oulun Lohet | 43.87 | |||||||||
5 | Sofia Soininen | 2007 | 211 | 40.89 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 40.04 | |||||||||
6 | Inka Hämäläinen | 2007 | 208 | 41.12 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 38.08 | |||||||||
7 | Emma Autio | 2007 | 204 | 41.37 | ||||||
Oulun Lohet | 39.94 | |||||||||
8 | Arina Bogdanova | 2008 | 177 | 43.39 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 42.85 | |||||||||
9 | Vilma Moilanen | 2008 | 177 | 43.40 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 43.71 | |||||||||
10 | Sonja Martikainen | 2007 | 165 | 44.42 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 41.64 | |||||||||
11 | Hilla Lämsä | 2007 | 157 | 45.19 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 42.92 | |||||||||
12 | Hilma Manninen | 2007 | 145 | 46.39 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 48.28 | |||||||||
13 | Renata Niidusaar | 2009 | 136 | 47.32 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 45.45 | |||||||||
14 | Silja Soininen | 2009 | 96 | 53.23 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 50.65 | |||||||||
15 | Lumia Lätti | 2010 | 87 | 54.82 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
16 | Anna-Maria Ganchev | 2009 | 84 | 55.66 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
17 | Kerttu Leinonen | 2008 | 60 | 1:02.02 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sara Seppänen | 2006 | 391 | 33.33 | ||||||
Oulun Lohet | 32.59 | |||||||||
2 | Vilja Takalo | 2006 | 378 | 33.70 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 33.63 | |||||||||
3 | Maija Lämsä | 2005 | 328 | 35.34 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 35.17 | |||||||||
4 | Nelli Jumppanen | 2006 | 278 | 37.34 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 35.10 | |||||||||
5 | Merete Lätti | 2006 | 275 | 37.45 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 36.13 | |||||||||
6 | Eeva Partanen | 2005 | 250 | 38.65 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 38.26 | |||||||||
7 | Elsa Komulainen | 2005 | 248 | 38.76 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 37.29 | |||||||||
8 | Noona Hyrkäs | 2006 | 243 | 39.04 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 37.42 | |||||||||
9 | Viivi Hallikainen | 2006 | 220 | 40.33 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 41.19 | |||||||||
10 | Tinja Korhonen | 2006 | 212 | 40.85 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
11 | Raita Virtanen | 2005 | 199 | 41.69 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 41.82 | |||||||||
12 | Roosa-Marie Karjalainen | 2005 | 192 | 42.21 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 40.17 | |||||||||
13 | Aada-Sofia Toivanen | 2006 | 178 | 43.33 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 44.20 | |||||||||
14 | Elina Koskela | 2005 | 94 | 53.51 | ||||||
Vieskan Uimarit | 58.33 | |||||||||
- | Erika Ruotsalainen | 2005 | DSQ | 50m | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 39.91 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sonja Pentti | 1999 | 607 | 28.79 | ||||||
Kampuksen Plaani | 27.89 | |||||||||
2 | Sole Piirainen | 2002 | 535 | 30.02 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 30.48 | |||||||||
3 | Heidi Kivioja | 2000 | 486 | 30.99 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 30.16 | |||||||||
4 | Sofia Saukko | 2001 | 475 | 31.23 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 31.05 | |||||||||
5 | Martta Nygård | 2003 | 473 | 31.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.45 | |||||||||
6 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 390 | 33.36 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 31.96 | |||||||||
7 | Mitra Pietiäinen | 2004 | 385 | 33.49 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 32.09 | |||||||||
8 | Maria Perälä | 2002 | 374 | 33.82 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 33.45 | |||||||||
9 | Micaela Moilanen | 2004 | 313 | 35.90 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 34.52 | |||||||||
10 | Petra Laukkanen | 2004 | 306 | 36.15 | ||||||
Oulun Lohet | 36.26 | |||||||||
11 | Emma Tolonen | 2004 | 292 | 36.71 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 35.88 | |||||||||
- | Nea-noora Hannele Väli-Tainio | 2004 | DSQ | 50m | ||||||
Kuopion Uimaseura | 45.60 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 13:14 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 13:15 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuukka Orre | 2007 | 216 | 36.33 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 34.57 | |||||||||
2 | Cristian Cannizzaro | 2007 | 194 | 37.60 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 39.58 | |||||||||
3 | Topias Partinen | 2007 | 178 | 38.74 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 38.49 | |||||||||
4 | Oskari Hakkarainen | 2007 | 166 | 39.64 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 36.14 | |||||||||
5 | Jeremias Tuhkanen | 2008 | 138 | 42.12 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 42.04 | |||||||||
6 | Aate Keränen | 2008 | 89 | 48.81 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 51.11 | |||||||||
7 | Otso Partanen | 2007 | 78 | 50.86 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
8 | Niilo Hulkkonen | 2009 | 77 | 51.21 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 57.95 | |||||||||
9 | Ville Junkkari | 2007 | 63 | 54.55 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 55.88 | |||||||||
10 | Tuomas Juhani Koistinen | 2007 | 55 | 57.11 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 52.45 | |||||||||
- | Arttu Ruotsalainen | 2007 | DSQ | 25m | ||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Marlo Tuhkanen | 2010 | DSQ | 25m | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 56.93 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Orre | 2005 | 361 | 30.59 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 29.80 | |||||||||
2 | Niklas Pesonen | 2006 | 211 | 36.57 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Mikhail Vilesov | 2005 | 133 | 42.62 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 37.79 | |||||||||
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 665 | 24.97 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 24.64 | |||||||||
2 | Roope Eiserbeck | 1999 | 594 | 25.92 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 26.02 | |||||||||
3 | Konsta Kallinen | 1999 | 574 | 26.22 | ||||||
Oulun Lohet | 25.92 | |||||||||
4 | Akseli Kontiainen | 2002 | 563 | 26.39 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 26.27 | |||||||||
5 | Miiro Vartiainen | 2001 | 530 | 26.93 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
6 | Ville Ihalainen | 1996 | 519 | 27.12 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 25.85 | |||||||||
7 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 506 | 27.35 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 26.23 | |||||||||
8 | Ville Korpilähde | 2002 | 481 | 27.82 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 26.02 | |||||||||
9 | Topi Lukkarinen | 2000 | 468 | 28.07 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 26.04 | |||||||||
10 | Leevi Kärnä | 2001 | 451 | 28.41 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 28.11 | |||||||||
11 | Ville Hämäläinen | 2002 | 426 | 28.96 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 27.58 | |||||||||
12 | Joel Paukkonen | 2004 | 372 | 30.29 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 30.09 | |||||||||
13 | Aleksanteri Angelva | 2001 | 350 | 30.93 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 31.26 | |||||||||
14 | Julius Paukkonen | 2002 | 341 | 31.18 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 29.99 | |||||||||
15 | Jasper Nupponen | 2004 | 334 | 31.41 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 31.85 | |||||||||
16 | Tudor Ratiu | 2003 | 324 | 31.71 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 29.68 | |||||||||
17 | Aleksandr Istomin | 2004 | 258 | 34.23 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 33.02 | |||||||||
18 | Juho Tarvainen | 2004 | 249 | 34.61 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 34.11 | |||||||||
19 | Aapo Karjalainen | 2004 | 247 | 34.70 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 34.00 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 13:15 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 13:33 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Vatanen | 2007 | 452 | 32.60 | 1:08.86 | 1:47.50 | 2:23.85 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 2:27.26 | |||||||||
2 | Anri Parviainen | 2008 | 404 | 34.03 | 1:12.30 | 1:51.40 | 2:29.26 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 2:35.42 | |||||||||
3 | Eevi Riekki | 2007 | 402 | 34.24 | 1:12.77 | 1:51.91 | 2:29.56 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 2:40.89 | |||||||||
4 | Minea Törhönen | 2007 | 399 | 34.81 | 1:13.15 | 1:51.66 | 2:29.94 | |||
Kuopion Uimaseura | 2:34.55 | |||||||||
5 | Iida Kemppainen | 2007 | 394 | 35.35 | 1:14.54 | 1:53.49 | 2:30.60 | |||
Kajaanin Uimaseura | 2:32.98 | |||||||||
6 | Mia Peake | 2007 | 345 | 36.80 | 1:17.51 | 1:58.36 | 2:37.37 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 2:44.35 | |||||||||
7 | Neri Lätti | 2007 | 345 | 37.08 | 1:18.01 | 1:59.15 | 2:37.45 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 2:46.17 | |||||||||
8 | Ella Määttä | 2008 | 288 | 38.20 | 1:22.93 | 2:07.39 | 2:47.17 | |||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
9 | Senni Piirainen | 2007 | 286 | 38.09 | 1:20.04 | 2:03.37 | 2:47.54 | |||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
10 | Maija Leinonen | 2007 | 282 | 38.15 | 1:21.23 | 2:05.49 | 2:48.26 | |||
Oulun Lohet | 2:50.82 | |||||||||
11 | Sofia Soininen | 2007 | 280 | 37.87 | 1:21.16 | 2:05.36 | 2:48.63 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 3:02.26 | |||||||||
12 | Mea Prykäri | 2007 | 279 | 39.73 | 1:23.75 | 2:07.36 | 2:48.88 | |||
Oulun Lohet | 2:50.31 | |||||||||
13 | Vanamo Huotari | 2008 | 250 | 40.91 | 1:26.07 | 2:12.98 | 2:55.27 | |||
Kajaanin Uimaseura | 2:55.24 | |||||||||
14 | Leena Tissari | 2008 | 227 | 42.04 | 1:28.27 | 2:16.23 | 3:00.95 | |||
Kuopion Uimaseura | 3:09.91 | |||||||||
15 | Vilma Raatikainen | 2008 | 183 | 44.98 | 1:35.56 | 2:26.75 | 3:14.49 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
16 | Silja Soininen | 2009 | 170 | 45.18 | 1:37.83 | 2:30.10 | 3:19.11 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 3:17.45 | |||||||||
17 | Renata Niidusaar | 2009 | 165 | 44.60 | 1:35.85 | 2:27.79 | 3:21.29 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 3:22.72 | |||||||||
18 | Siiri Oravainen | 2008 | 146 | 47.06 | 1:42.33 | 2:38.46 | 3:29.68 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mandi Vuoristo | 2005 | 493 | 32.30 | 1:07.91 | 1:44.53 | 2:19.71 | |||
Oulun Lohet | 2:20.08 | |||||||||
2 | Viivi Pesonen | 2006 | 435 | 34.47 | 1:11.40 | 1:49.00 | 2:25.71 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 2:32.70 | |||||||||
3 | Iiris Uusitalo | 2006 | 400 | 33.69 | 1:11.85 | 1:51.42 | 2:29.77 | |||
Kajaanin Uimaseura | 2:30.70 | |||||||||
4 | Anette Kärkkäinen | 2006 | 396 | 33.99 | 1:12.57 | 1:52.38 | 2:30.34 | |||
Kajaanin Uimaseura | 2:31.50 | |||||||||
5 | Iina Tapaninen | 2006 | 332 | 37.51 | 1:18.14 | 1:59.26 | 2:39.45 | |||
Oulun Lohet | 2:35.25 | |||||||||
6 | Inkeri Kemppi | 2006 | 302 | 36.71 | 1:18.75 | 2:02.80 | 2:44.47 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 2:41.68 | |||||||||
7 | Julia Saranpää | 2006 | 283 | 37.31 | 1:20.88 | 2:05.08 | 2:48.06 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 2:47.23 | |||||||||
8 | Unna Laurén | 2006 | 103 | 53.43 | 1:54.69 | 2:56.41 | 3:55.49 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iida-Maria Laine | 2001 | 640 | 30.48 | 1:03.37 | 1:35.98 | 2:08.14 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:05.77 | |||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 622 | 30.35 | 1:03.17 | 1:36.83 | 2:09.34 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:08.49 | |||||||||
3 | Henna Haipus | 2001 | 605 | 30.89 | 1:03.45 | 1:36.78 | 2:10.54 | |||
Oulun Lohet | 2:08.62 | |||||||||
4 | Minja Lukkari | 2003 | 588 | 30.87 | 1:04.30 | 1:38.25 | 2:11.80 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:08.16 | |||||||||
5 | Riika Huttula | 2001 | 587 | 30.96 | 1:04.58 | 1:38.67 | 2:11.88 | |||
Oulun Lohet | 2:10.29 | |||||||||
6 | Miia Hurskainen | 1992 | 523 | 31.16 | 1:05.81 | 1:41.97 | 2:17.04 | |||
Kuopion Uimaseura | 2:17.44 | |||||||||
7 | Henna Moilanen | 2004 | 504 | 32.29 | 1:07.56 | 1:43.78 | 2:18.74 | |||
Oulun Lohet | 2:18.89 | |||||||||
8 | Aada Koskela | 2003 | 328 | 35.33 | 1:15.94 | 1:58.01 | 2:39.98 | |||
Vieskan Uimarit | 2:45.10 | |||||||||
- | Minna Kinnunen | 2003 | DNF | |||||||
Joensuun Uimaseura ry | 2:22.92 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 13:33 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 13:45 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nuutti Kerkkänen | 2007 | 242 | 35.54 | 1:16.05 | 1:57.32 | 2:39.37 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 2:38.47 | |||||||||
2 | Lauri Juvonen | 2007 | 182 | 40.63 | 1:26.08 | 2:11.63 | 2:55.04 | |||
Kuopion Uimaseura | 3:22.67 | |||||||||
3 | Otso Partanen | 2007 | 158 | 41.70 | 1:28.98 | 2:17.96 | 3:03.55 | |||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
4 | Jeremias Tuhkanen | 2008 | 148 | 44.56 | 1:33.23 | 2:22.34 | 3:07.73 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 3:00.83 | |||||||||
5 | Arseni Tielinen | 2008 | 124 | 44.42 | 1:37.19 | 2:30.93 | 3:19.00 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Paavo Junkkila | 2008 | 121 | 46.27 | 1:39.47 | 2:31.56 | 3:20.48 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
7 | Lucas Tuominen | 2008 | 116 | 46.42 | 1:39.55 | 2:34.76 | 3:23.69 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Tomas Puustinen | 2008 | 113 | 44.51 | 1:38.84 | 2:33.95 | 3:25.04 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
9 | Anton Kahelin | 2010 | 106 | 45.76 | 1:41.31 | 2:38.46 | 3:29.49 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
10 | Viljo Laavola | 2009 | 62 | 53.29 | 1:58.78 | 3:05.41 | 4:10.38 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janne Kultala | 2005 | 322 | 30.47 | 1:06.41 | 1:45.44 | 2:24.83 | |||
Kuopion Uimaseura | 2:30.21 | |||||||||
2 | Jesse Saarinen | 2006 | 285 | 33.94 | 1:13.05 | 1:53.17 | 2:30.89 | |||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
3 | Antti Ylönen | 2005 | 269 | 33.78 | 1:12.57 | 1:53.12 | 2:33.86 | |||
Kajaanin Uimaseura | 2:30.91 | |||||||||
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Ruohtula | 2000 | 549 | 27.49 | 58.23 | 1:29.95 | 2:01.34 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 2:01.05 | |||||||||
2 | Miika Tolvanen | 1996 | 527 | 26.43 | 56.33 | 1:28.89 | 2:03.02 | |||
Joensuun Uimaseura ry | 1:59.02 | |||||||||
3 | Oliver Kela | 2002 | 523 | 28.10 | 59.58 | 1:31.69 | 2:03.31 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 2:03.07 | |||||||||
4 | Benjamin Evans | 2003 | 471 | 28.60 | 1:00.90 | 1:34.69 | 2:07.66 | |||
Swimming Club Vuokatti | 2:00.30 | |||||||||
5 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 330 | 30.34 | 1:06.69 | 1:44.89 | 2:23.68 | |||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 13:45 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 14:33 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Esra Ergüner | 2007 | 396 | 39.92 | 1:24.87 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:23.55 | |||||||||
2 | Iinu Tiainen | 2007 | 393 | 40.16 | 1:25.12 | |||||
Oulun Lohet | 1:25.17 | |||||||||
3 | Kaisa Keränen | 2007 | 386 | 40.56 | 1:25.59 | |||||
Oulun Lohet | 1:22.60 | |||||||||
4 | Ellen Krüger | 2007 | 341 | 41.90 | 1:29.19 | |||||
Oulun Lohet | 1:25.29 | |||||||||
5 | Emilia Istomina | 2007 | 329 | 41.63 | 1:30.29 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:30.44 | |||||||||
6 | Neri Lätti | 2007 | 324 | 43.68 | 1:30.73 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:28.33 | |||||||||
7 | Nicola Burman | 2008 | 321 | 43.60 | 1:31.04 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:26.80 | |||||||||
8 | Maija Leinonen | 2007 | 312 | 43.79 | 1:31.88 | |||||
Oulun Lohet | 1:29.69 | |||||||||
9 | Lotta Janhunen | 2007 | 309 | 43.96 | 1:32.22 | |||||
Oulun Lohet | 1:33.56 | |||||||||
10 | Pinja Niskanen | 2007 | 300 | 42.64 | 1:33.14 | |||||
Oulun Lohet | 1:32.13 | |||||||||
11 | Emma Autio | 2007 | 270 | 45.12 | 1:36.41 | |||||
Oulun Lohet | 1:32.48 | |||||||||
12 | Vanamo Huotari | 2008 | 257 | 46.25 | 1:37.96 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:31.94 | |||||||||
13 | Meeri Uusitalo | 2007 | 229 | 48.69 | 1:41.84 | |||||
Oulun Lohet | 1:35.53 | |||||||||
14 | Arina Bogdanova | 2008 | 206 | 50.61 | 1:45.55 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:54.85 | |||||||||
15 | Minni Koskivirta | 2009 | 206 | 49.41 | 1:45.57 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:54.82 | |||||||||
16 | Miina Vatanen | 2009 | 192 | 51.45 | 1:47.97 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:51.01 | |||||||||
17 | Anni Lämpsä | 2008 | 188 | 51.78 | 1:48.78 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:56.72 | |||||||||
18 | Peppi Vartiainen | 2008 | 175 | 51.83 | 1:51.46 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:48.50 | |||||||||
19 | Janiela Laitinen | 2008 | 129 | 58.99 | 2:03.31 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
20 | Emma Koskela | 2007 | 110 | 1:01.75 | 2:09.77 | |||||
Vieskan Uimarit | 2:17.43 | |||||||||
21 | Juulia Koskela | 2009 | 91 | 1:06.45 | 2:18.29 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
- | Emma Hendrika Bakker | 2008 | DSQ | 75m | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sara Seppänen | 2006 | 384 | 40.82 | 1:25.73 | |||||
Oulun Lohet | 1:28.61 | |||||||||
2 | Vilja Takalo | 2006 | 371 | 40.50 | 1:26.72 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:26.31 | |||||||||
3 | Iina Tapaninen | 2006 | 319 | 43.39 | 1:31.26 | |||||
Oulun Lohet | 1:27.71 | |||||||||
4 | Roosa-Marie Karjalainen | 2005 | 316 | 43.29 | 1:31.53 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | 1:33.81 | |||||||||
5 | Noona Hyrkäs | 2006 | 302 | 44.13 | 1:32.85 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:31.00 | |||||||||
6 | Erika Ruotsalainen | 2005 | 300 | 44.10 | 1:33.10 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:32.33 | |||||||||
7 | Inkeri Kemppi | 2006 | 295 | 44.13 | 1:33.65 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:32.27 | |||||||||
8 | Raita Virtanen | 2005 | 227 | 48.39 | 1:42.08 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | 1:44.59 | |||||||||
9 | Tinja Korhonen | 2006 | 226 | 47.49 | 1:42.27 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:44.22 | |||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Senni Jouhten | 2002 | 602 | 34.17 | 1:13.84 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:12.11 | |||||||||
2 | Riika Huttula | 2001 | 554 | 35.67 | 1:15.89 | |||||
Oulun Lohet | 1:14.57 | |||||||||
3 | Iida-Maria Laine | 2001 | 495 | 36.99 | 1:18.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:17.51 | |||||||||
4 | Melinda Moilanen | 2000 | 468 | 37.83 | 1:20.32 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:20.71 | |||||||||
5 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 463 | 37.53 | 1:20.58 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:19.43 | |||||||||
6 | Satu Immonen | 2003 | 455 | 38.56 | 1:21.05 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:19.37 | |||||||||
7 | Amalia Siekkinen | 2002 | 434 | 39.23 | 1:22.31 | |||||
Oulun Lohet | 1:20.33 | |||||||||
8 | Mitra Pietiäinen | 2004 | 307 | 43.80 | 1:32.40 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 14:33 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 14:38 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cristian Cannizzaro | 2007 | 295 | 39.41 | 1:23.47 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:24.95 | |||||||||
2 | Tuukka Orre | 2007 | 267 | 41.05 | 1:26.32 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:24.97 | |||||||||
3 | Aapo Mononen | 2007 | 186 | 46.14 | 1:37.37 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:36.61 | |||||||||
4 | Oskari Hakkarainen | 2007 | 161 | 47.50 | 1:42.20 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:39.27 | |||||||||
5 | Matias Nissinen | 2008 | 133 | 51.46 | 1:48.70 | |||||
Iisalmen Uimarit | 1:54.38 | |||||||||
6 | Aate Keränen | 2008 | 98 | 55.97 | 2:00.25 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
7 | Arttu Ruotsalainen | 2007 | 84 | 1:01.88 | 2:06.53 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
8 | Tuomas Lämpsä | 2010 | 84 | 1:01.50 | 2:06.78 | |||||
Vieskan Uimarit | 2:05.43 | |||||||||
9 | Leevi Koskela | 2010 | 61 | 1:06.50 | 2:21.05 | |||||
Vieskan Uimarit | 2:21.29 | |||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikhail Vilesov | 2005 | 271 | 40.30 | 1:25.90 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:24.17 | |||||||||
2 | Onni Salonen | 2005 | 182 | 43.45 | 1:37.99 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:31.87 | |||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Eiserbeck | 1999 | 580 | 29.94 | 1:06.68 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:05.89 | |||||||||
2 | Joel Paukkonen | 2004 | 349 | 36.61 | 1:18.95 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:18.81 | |||||||||
3 | Johannes Heikkinen | 2001 | 329 | 36.55 | 1:20.54 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:18.50 | |||||||||
4 | Aapo Karjalainen | 2004 | 274 | 39.28 | 1:25.60 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:23.63 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 14:38 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 14:47 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iia Tikka | 2009 | 162 | 47.00 | ||||||
Haapajärven Kiilat | 49.08 | |||||||||
2 | Silja Soininen | 2009 | 162 | 47.01 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 47.36 | |||||||||
3 | Anna-Maria Ganchev | 2009 | 146 | 48.72 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 46.46 | |||||||||
4 | Lumia Lätti | 2010 | 124 | 51.46 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 49.26 | |||||||||
5 | Renata Niidusaar | 2009 | 102 | 54.86 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 48.34 | |||||||||
- | Juulia Koskela | 2009 | DSQ | 25m | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Vatanen | 2007 | 362 | 35.99 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 36.33 | |||||||||
2 | Eevi Riekki | 2007 | 332 | 37.04 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 37.71 | |||||||||
3 | Inka Hämäläinen | 2007 | 303 | 38.18 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 38.14 | |||||||||
4 | Anri Parviainen | 2008 | 297 | 38.45 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 38.15 | |||||||||
5 | Mia Peake | 2007 | 230 | 41.84 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 43.44 | |||||||||
6 | Minerva Sorvisto | 2007 | 227 | 42.08 | ||||||
Vieskan Uimarit | 41.76 | |||||||||
7 | Nicola Burman | 2008 | 220 | 42.52 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 43.74 | |||||||||
8 | Senni Piirainen | 2007 | 218 | 42.65 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 43.17 | |||||||||
9 | Ellen Laine | 2008 | 198 | 44.00 | ||||||
Oulun Lohet | 41.97 | |||||||||
10 | Vilma Raatikainen | 2008 | 175 | 45.87 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 45.60 | |||||||||
11 | Vilma Moilanen | 2008 | 161 | 47.12 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 47.30 | |||||||||
12 | Laura Suutari | 2008 | 160 | 47.28 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 46.91 | |||||||||
13 | Anni Lämpsä | 2008 | 159 | 47.30 | ||||||
Vieskan Uimarit | 46.80 | |||||||||
14 | Minttu Riekki | 2008 | 143 | 48.99 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 47.31 | |||||||||
15 | Kerttu Leinonen | 2008 | 99 | 55.42 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 54.78 | |||||||||
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lidia Evans | 2005 | 390 | 35.13 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 35.36 | |||||||||
2 | Iiris Uusitalo | 2006 | 360 | 36.08 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 35.76 | |||||||||
3 | Merete Lätti | 2006 | 356 | 36.20 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 43.27 | |||||||||
4 | Eeva Partanen | 2005 | 320 | 37.52 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 38.26 | |||||||||
5 | Pihla Mättö | 2005 | 269 | 39.75 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 39.10 | |||||||||
6 | Nelli Jumppanen | 2006 | 248 | 40.83 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 39.85 | |||||||||
7 | Noora Kärnä | 2005 | 240 | 41.28 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 41.47 | |||||||||
8 | Elina Koskela | 2005 | 124 | 51.44 | ||||||
Vieskan Uimarit | 53.64 | |||||||||
- | Aada-Sofia Toivanen | 2006 | DSQ | |||||||
Kajaanin Uimaseura | 46.53 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Julia Saranpää | 2006 | DSQ | 25m | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 41.12 | |||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sonja Pentti | 1999 | 651 | 29.61 | ||||||
Kampuksen Plaani | 29.14 | |||||||||
2 | Sole Piirainen | 2002 | 608 | 30.30 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 30.03 | |||||||||
3 | Henna Haipus | 2001 | 529 | 31.74 | ||||||
Oulun Lohet | 31.28 | |||||||||
4 | Aino Mononen | 2001 | 523 | 31.86 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 31.25 | |||||||||
5 | Heidi Kivioja | 2000 | 495 | 32.43 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 32.51 | |||||||||
6 | Satu Immonen | 2003 | 478 | 32.81 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 32.71 | |||||||||
7 | Henna Moilanen | 2004 | 451 | 33.45 | ||||||
Oulun Lohet | 33.10 | |||||||||
8 | Minna Kinnunen | 2003 | 431 | 33.98 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 34.01 | |||||||||
9 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 415 | 34.39 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 32.72 | |||||||||
10 | Elina Gavrilov | 2004 | 386 | 35.24 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 35.38 | |||||||||
11 | Emma Tolonen | 2004 | 352 | 36.35 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 35.93 | |||||||||
12 | Petra Laukkanen | 2004 | 328 | 37.22 | ||||||
Oulun Lohet | 36.42 | |||||||||
13 | Aada Koskela | 2003 | 286 | 38.96 | ||||||
Vieskan Uimarit | 37.17 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 14:47 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 14:54 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 14, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Lämpsä | 2010 | 80 | 51.44 | ||||||
Vieskan Uimarit | 50.76 | |||||||||
2 | Aukusti Partinen | 2009 | 70 | 53.73 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 55.45 | |||||||||
3 | Leevi Koskela | 2010 | 48 | 1:01.14 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:00.21 | |||||||||
- | Iikka Kepanen | 2009 | DSQ | 25m | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 57.10 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Marlo Tuhkanen | 2010 | DSQ | 25m | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 47.85 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 14, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nuutti Kerkkänen | 2007 | 161 | 40.79 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 39.18 | |||||||||
2 | Topias Partinen | 2007 | 153 | 41.46 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 39.88 | |||||||||
3 | Jeremias Tuhkanen | 2008 | 138 | 42.91 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 42.62 | |||||||||
4 | Otso Partanen | 2007 | 97 | 48.28 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 46.43 | |||||||||
5 | Aate Keränen | 2008 | 89 | 49.66 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 47.97 | |||||||||
6 | Tuomas Juhani Koistinen | 2007 | 69 | 54.01 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 51.82 | |||||||||
7 | Rasmus Heikkinen | 2008 | 47 | 1:01.36 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 58.36 | |||||||||
Laji 14, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veikka Sivonen | 2006 | 162 | 40.69 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 40.00 | |||||||||
2 | Jesse Saarinen | 2006 | 146 | 42.14 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 41.41 | |||||||||
Laji 14, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oliver Kela | 2002 | 460 | 28.78 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 29.06 | |||||||||
2 | Roope Ruohtula | 2000 | 433 | 29.36 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
3 | Tudor Ratiu | 2003 | 282 | 33.85 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 32.46 | |||||||||
4 | Jasper Nupponen | 2004 | 271 | 34.32 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 33.80 | |||||||||
5 | Aleksanteri Angelva | 2001 | 237 | 35.89 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 34.08 | |||||||||
- | Juho Tarvainen | 2004 | DSQ | 50m | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 38.65 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 14:54 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 15:00 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ruut Salmi | 2007 | 319 | 38.47 | 1:19.89 | |||||
Oulun Lohet | 1:21.08 | |||||||||
2 | Lotta Janhunen | 2007 | 293 | 38.87 | 1:22.15 | |||||
Oulun Lohet | 1:22.00 | |||||||||
3 | Mea Prykäri | 2007 | 199 | 43.51 | 1:33.45 | |||||
Oulun Lohet | 1:33.89 | |||||||||
- | Ella Määttä | 2008 | DSQ | 70m | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:28.89 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilja Takalo | 2006 | 361 | 35.06 | 1:16.63 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:15.93 | |||||||||
2 | Viivi Pesonen | 2006 | 319 | 36.65 | 1:19.92 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:16.02 | |||||||||
3 | Maija Lämsä | 2005 | 257 | 41.07 | 1:25.85 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:21.70 | |||||||||
4 | Raita Virtanen | 2005 | 183 | 44.55 | 1:36.03 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | 1:41.49 | |||||||||
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 597 | 30.12 | 1:04.82 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.98 | |||||||||
2 | Miia Hurskainen | 1992 | 513 | 31.81 | 1:08.20 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:05.51 | |||||||||
3 | Wilma Lakanen | 2003 | 511 | 32.62 | 1:08.28 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:10.95 | |||||||||
4 | Aino Mononen | 2001 | 507 | 32.19 | 1:08.45 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:06.81 | |||||||||
5 | Iida-Maria Laine | 2001 | 493 | 31.68 | 1:09.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:06.79 | |||||||||
6 | Henna Hökkä | 2003 | 460 | 32.74 | 1:10.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.12 | |||||||||
7 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 441 | 32.11 | 1:11.73 | |||||
Oulun Lohet | 1:10.12 | |||||||||
8 | Oona Parviainen | 2002 | 428 | 33.22 | 1:12.41 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:09.69 | |||||||||
9 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 402 | 34.57 | 1:13.95 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:14.63 | |||||||||
10 | Micaela Moilanen | 2004 | 251 | 38.62 | 1:26.54 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:25.95 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 15:00 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 15:04 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 16, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Hakkarainen | 2007 | 136 | 43.30 | 1:33.48 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:28.84 | |||||||||
2 | Aapo Mononen | 2007 | 122 | 43.88 | 1:36.87 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | ||||||||||
Laji 16, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Orre | 2005 | 307 | 33.05 | 1:11.21 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:10.21 | |||||||||
2 | Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | 172 | 38.64 | 1:26.38 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:24.89 | |||||||||
Laji 16, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 605 | 26.26 | 56.83 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 55.35 | |||||||||
2 | Akseli Kontiainen | 2002 | 570 | 27.32 | 57.96 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 57.87 | |||||||||
3 | Miiro Vartiainen | 2001 | 522 | 27.43 | 59.70 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 58.46 | |||||||||
4 | Miika Tolvanen | 1996 | 510 | 27.53 | 1:00.17 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 59.17 | |||||||||
5 | Konsta Kallinen | 1999 | 507 | 28.22 | 1:00.27 | |||||
Oulun Lohet | 1:00.23 | |||||||||
6 | Roope Eiserbeck | 1999 | 505 | 27.97 | 1:00.34 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 59.40 | |||||||||
7 | Leevi Kärnä | 2001 | 405 | 30.03 | 1:04.95 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:03.59 | |||||||||
8 | Aleksanteri Angelva | 2001 | 306 | 32.26 | 1:11.34 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:11.74 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 15:04 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 15:11 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miina Vatanen | 2009 | 266 | 35.64 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 34.13 | |||||||||
2 | Minni Koskivirta | 2009 | 218 | 38.09 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 37.47 | |||||||||
3 | Silja Soininen | 2009 | 205 | 38.85 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 39.03 | |||||||||
4 | Anna-Maria Ganchev | 2009 | 196 | 39.47 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 39.85 | |||||||||
5 | Olivia Moilanen | 2010 | 167 | 41.56 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 43.05 | |||||||||
6 | Iia Tikka | 2009 | 155 | 42.61 | ||||||
Haapajärven Kiilat | 40.20 | |||||||||
7 | Renata Niidusaar | 2009 | 150 | 43.15 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 40.15 | |||||||||
8 | Lumia Lätti | 2010 | 129 | 45.28 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 44.97 | |||||||||
9 | Siiri Kiljunen | 2009 | 106 | 48.38 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 50.56 | |||||||||
10 | Juulia Koskela | 2009 | 85 | 52.14 | ||||||
Vieskan Uimarit | 48.96 | |||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilma Vatanen | 2007 | 490 | 29.07 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 28.47 | |||||||||
2 | Esra Ergüner | 2007 | 407 | 30.92 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 30.34 | |||||||||
3 | Ellen Krüger | 2007 | 373 | 31.85 | ||||||
Oulun Lohet | 30.45 | |||||||||
4 | Eevi Riekki | 2007 | 364 | 32.10 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 30.73 | |||||||||
5 | Sonja Martikainen | 2007 | 319 | 33.55 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 33.02 | |||||||||
6 | Minerva Sorvisto | 2007 | 276 | 35.20 | ||||||
Vieskan Uimarit | 34.96 | |||||||||
7 | Hilla Lämsä | 2007 | 272 | 35.38 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 35.65 | |||||||||
8 | Laura Suutari | 2008 | 221 | 37.90 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 37.63 | |||||||||
9 | Minttu Riekki | 2008 | 190 | 39.83 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 39.72 | |||||||||
10 | Vilma Moilanen | 2008 | 187 | 40.06 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 38.39 | |||||||||
11 | Janiela Laitinen | 2008 | 184 | 40.28 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 39.77 | |||||||||
12 | Emma Koskela | 2007 | 170 | 41.34 | ||||||
Vieskan Uimarit | 42.89 | |||||||||
13 | Siiri Oravainen | 2008 | 122 | 46.14 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 43.31 | |||||||||
14 | Verna Amelia Haapalainen | 2008 | 117 | 46.76 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 45.80 | |||||||||
15 | Emma Hendrika Bakker | 2008 | 107 | 48.18 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 50.46 | |||||||||
16 | Kerttu Leinonen | 2008 | 106 | 48.42 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 47.48 | |||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iiris Uusitalo | 2006 | 410 | 30.86 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 30.92 | |||||||||
2 | Elsa Komulainen | 2005 | 403 | 31.02 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 29.79 | |||||||||
3 | Lidia Evans | 2005 | 390 | 31.38 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 30.20 | |||||||||
4 | Eeva Partanen | 2005 | 371 | 31.89 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 32.09 | |||||||||
5 | Nelli Jumppanen | 2006 | 337 | 32.95 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 32.55 | |||||||||
6 | Raita Virtanen | 2005 | 274 | 35.29 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 34.68 | |||||||||
7 | Elina Koskela | 2005 | 185 | 40.18 | ||||||
Vieskan Uimarit | 40.00 | |||||||||
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sole Piirainen | 2002 | 613 | 26.99 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 26.88 | |||||||||
2 | Melinda Moilanen | 2000 | 558 | 27.84 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 27.53 | |||||||||
3 | Henna Hökkä | 2003 | 503 | 28.83 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.97 | |||||||||
4 | Maria Perälä | 2002 | 501 | 28.86 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 28.71 | |||||||||
5 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 467 | 29.54 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 28.52 | |||||||||
6 | Iiris Isokoski | 2003 | 464 | 29.61 | ||||||
Oulun Lohet | 29.13 | |||||||||
7 | Sofia Saukko | 2001 | 461 | 29.68 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 29.11 | |||||||||
8 | Aada Koskela | 2003 | 356 | 32.33 | ||||||
Vieskan Uimarit | 31.28 | |||||||||
9 | Meeri Kerkkänen | 2004 | 354 | 32.41 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 30.86 | |||||||||
10 | Nea-noora Hannele Väli-Tainio | 2004 | 297 | 34.33 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 33.38 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 15:11 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 15:20 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niilo Hulkkonen | 2009 | 147 | 38.36 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 38.88 | |||||||||
2 | Marlo Tuhkanen | 2010 | 137 | 39.26 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 40.35 | |||||||||
3 | Tuomas Lämpsä | 2010 | 100 | 43.61 | ||||||
Vieskan Uimarit | 43.86 | |||||||||
4 | Iikka Kepanen | 2009 | 91 | 44.89 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 42.71 | |||||||||
5 | Aukusti Partinen | 2009 | 84 | 46.26 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 49.75 | |||||||||
6 | Leevi Koskela | 2010 | 81 | 46.64 | ||||||
Vieskan Uimarit | 45.69 | |||||||||
7 | Viljo Laavola | 2009 | 67 | 49.72 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 48.10 | |||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuukka Orre | 2007 | 293 | 30.50 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 30.12 | |||||||||
2 | Cristian Cannizzaro | 2007 | 235 | 32.80 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 32.88 | |||||||||
3 | Lauri Juvonen | 2007 | 169 | 36.63 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 37.48 | |||||||||
4 | Jeremias Tuhkanen | 2008 | 162 | 37.09 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 36.27 | |||||||||
5 | Matias Nissinen | 2008 | 143 | 38.69 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 37.76 | |||||||||
6 | Otso Partanen | 2007 | 141 | 38.88 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 36.76 | |||||||||
7 | Arttu Ruotsalainen | 2007 | 138 | 39.16 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 39.54 | |||||||||
8 | Ville Junkkari | 2007 | 107 | 42.63 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 41.27 | |||||||||
9 | Jere Kilpeläinen | 2007 | 101 | 43.42 | ||||||
Haapajärven Kiilat | 46.18 | |||||||||
10 | Tuomas Juhani Koistinen | 2007 | 90 | 45.19 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 44.57 | |||||||||
11 | Rasmus Heikkinen | 2008 | 89 | 45.33 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 43.29 | |||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Janne Kultala | 2005 | 372 | 28.16 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 28.94 | |||||||||
2 | Tuomas Orre | 2005 | 335 | 29.17 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 28.69 | |||||||||
3 | Matias Perälä | 2005 | 323 | 29.51 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 30.42 | |||||||||
4 | Niklas Pesonen | 2006 | 311 | 29.88 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 29.58 | |||||||||
5 | Jesse Saarinen | 2006 | 309 | 29.94 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 28.70 | |||||||||
6 | Antti Ylönen | 2005 | 267 | 31.44 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 31.09 | |||||||||
7 | Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | 246 | 32.31 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 30.29 | |||||||||
8 | Onni Salonen | 2005 | 243 | 32.46 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 32.53 | |||||||||
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roope Ruohtula | 2000 | 549 | 24.73 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 24.59 | |||||||||
2 | Topi Lukkarinen | 2000 | 527 | 25.08 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 24.62 | |||||||||
3 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 485 | 25.78 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 24.48 | |||||||||
4 | Ville Korpilähde | 2002 | 483 | 25.81 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 25.39 | |||||||||
5 | Oliver Kela | 2002 | 483 | 25.82 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 25.37 | |||||||||
6 | Tudor Ratiu | 2003 | 349 | 28.75 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 26.80 | |||||||||
7 | Aleksandr Istomin | 2004 | 346 | 28.85 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 28.29 | |||||||||
8 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 341 | 28.98 | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 27.86 | |||||||||
9 | Joel Paukkonen | 2004 | 338 | 29.08 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 29.05 | |||||||||
10 | Julius Paukkonen | 2002 | 312 | 29.85 | ||||||
Kuopion Uimaseura | 28.65 | |||||||||
11 | Aapo Karjalainen | 2004 | 296 | 30.38 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 30.33 | |||||||||
12 | Aleksanteri Angelva | 2001 | 293 | 30.49 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 29.74 | |||||||||
13 | Juho Tarvainen | 2004 | 252 | 32.04 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | 30.49 | |||||||||
- | Aaro Paasonen | 2004 | DSQ | |||||||
Iisalmen Uimarit | 26.85 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 15:20 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 15:38 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 19, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaisa Keränen | 2007 | 411 | 35.81 | 1:15.99 | |||||
Oulun Lohet | 1:22.70 | |||||||||
2 | Ruut Salmi | 2007 | 361 | 35.91 | 1:19.34 | |||||
Oulun Lohet | 1:25.35 | |||||||||
3 | Minea Törhönen | 2007 | 342 | 38.04 | 1:20.75 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:21.50 | |||||||||
4 | Annabella Karjalainen | 2007 | 337 | 37.83 | 1:21.13 | |||||
Oulun Lohet | 1:21.86 | |||||||||
5 | Iida Kemppainen | 2007 | 330 | 38.39 | 1:21.75 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:21.61 | |||||||||
6 | Inka Hämäläinen | 2007 | 321 | 39.87 | 1:22.49 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:21.62 | |||||||||
7 | Iinu Tiainen | 2007 | 311 | 40.07 | 1:23.35 | |||||
Oulun Lohet | 1:25.46 | |||||||||
8 | Lotta Janhunen | 2007 | 304 | 39.49 | 1:23.98 | |||||
Oulun Lohet | 1:26.45 | |||||||||
9 | Emilia Istomina | 2007 | 291 | 40.62 | 1:25.23 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:27.58 | |||||||||
10 | Pinja Niskanen | 2007 | 285 | 41.87 | 1:25.85 | |||||
Oulun Lohet | 1:25.50 | |||||||||
11 | Maija Leinonen | 2007 | 282 | 41.62 | 1:26.08 | |||||
Oulun Lohet | 1:27.34 | |||||||||
12 | Neri Lätti | 2007 | 268 | 43.74 | 1:27.59 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:23.95 | |||||||||
13 | Mia Peake | 2007 | 265 | 41.61 | 1:27.88 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:24.81 | |||||||||
14 | Silja Sipovaara | 2007 | 264 | 41.07 | 1:28.04 | |||||
Oulun Lohet | 1:31.41 | |||||||||
15 | Nicola Burman | 2008 | 253 | 43.28 | 1:29.27 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:30.43 | |||||||||
16 | Senni Piirainen | 2007 | 240 | 43.73 | 1:30.86 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:29.22 | |||||||||
17 | Vanamo Huotari | 2008 | 237 | 44.48 | 1:31.29 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:26.98 | |||||||||
18 | Juuli Uusitalo | 2007 | 235 | 41.90 | 1:31.51 | |||||
Oulun Lohet | 1:39.05 | |||||||||
19 | Ella Määttä | 2008 | 234 | 45.53 | 1:31.61 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:42.68 | |||||||||
20 | Sofia Soininen | 2007 | 234 | 42.82 | 1:31.62 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:36.86 | |||||||||
21 | Ellen Laine | 2008 | 223 | 44.63 | 1:33.09 | |||||
Oulun Lohet | 1:34.40 | |||||||||
22 | Sonja Martikainen | 2007 | 212 | 46.74 | 1:34.73 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:31.03 | |||||||||
23 | Arina Bogdanova | 2008 | 210 | 44.65 | 1:35.07 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:34.54 | |||||||||
24 | Peppi Vartiainen | 2008 | 202 | 44.98 | 1:36.31 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:33.16 | |||||||||
25 | Minerva Sorvisto | 2007 | 186 | 47.06 | 1:38.87 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:37.19 | |||||||||
26 | Emma Koskela | 2007 | 116 | 57.32 | 1:55.82 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
- | Anni Lämpsä | 2008 | DSQ | 50 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Anri Parviainen | 2008 | DSQ | 50m | ||||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:20.20 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Leena Tissari | 2008 | DSQ | 25m | ||||||
Kuopion Uimaseura | 1:44.62 | |||||||||
SW 10.13 Väärä uintijärjestys | ||||||||||
Laji 19, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sara Seppänen | 2006 | 433 | 34.06 | 1:14.68 | |||||
Oulun Lohet | 1:15.70 | |||||||||
2 | Vilja Takalo | 2006 | 397 | 35.21 | 1:16.87 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:17.23 | |||||||||
3 | Mandi Vuoristo | 2005 | 375 | 36.50 | 1:18.31 | |||||
Oulun Lohet | 1:19.90 | |||||||||
4 | Lidia Evans | 2005 | 355 | 36.21 | 1:19.76 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:19.56 | |||||||||
5 | Viivi Pesonen | 2006 | 347 | 37.73 | 1:20.40 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:18.20 | |||||||||
6 | Anette Kärkkäinen | 2006 | 341 | 37.90 | 1:20.83 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:20.40 | |||||||||
7 | Merete Lätti | 2006 | 329 | 38.45 | 1:21.81 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:21.31 | |||||||||
8 | Noona Hyrkäs | 2006 | 306 | 38.73 | 1:23.85 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:21.04 | |||||||||
9 | Erika Ruotsalainen | 2005 | 304 | 40.34 | 1:24.04 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:24.42 | |||||||||
10 | Viivi Hallikainen | 2006 | 301 | 38.86 | 1:24.25 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:25.31 | |||||||||
11 | Pihla Mättö | 2005 | 297 | 41.01 | 1:24.62 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:27.74 | |||||||||
12 | Maija Lämsä | 2005 | 290 | 39.93 | 1:25.29 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:24.48 | |||||||||
13 | Inkeri Kemppi | 2006 | 275 | 40.71 | 1:26.89 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:28.50 | |||||||||
14 | Roosa-Marie Karjalainen | 2005 | 269 | 42.35 | 1:27.46 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | 1:26.02 | |||||||||
15 | Tinja Korhonen | 2006 | 245 | 42.35 | 1:30.29 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
16 | Noora Kärnä | 2005 | 224 | 43.31 | 1:32.95 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:31.48 | |||||||||
17 | Aada-Sofia Toivanen | 2006 | 195 | 45.85 | 1:37.41 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:37.85 | |||||||||
18 | Elina Koskela | 2005 | 121 | 54.12 | 1:54.20 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:55.62 | |||||||||
19 | Unna Laurén | 2006 | 78 | 1:02.39 | 2:11.97 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
- | Eeva Partanen | 2005 | DSQ | 75m | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 1:23.81 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 19, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sole Piirainen | 2002 | 607 | 30.69 | 1:06.73 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:08.36 | |||||||||
2 | Minja Lukkari | 2003 | 597 | 31.53 | 1:07.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:08.97 | |||||||||
3 | Sonja Pentti | 1999 | 594 | 30.76 | 1:07.19 | |||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
4 | Riika Huttula | 2001 | 582 | 31.72 | 1:07.65 | |||||
Oulun Lohet | 1:06.74 | |||||||||
5 | Senni Jouhten | 2002 | 576 | 32.11 | 1:07.88 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:07.15 | |||||||||
6 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 560 | 31.75 | 1:08.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:06.54 | |||||||||
7 | Wilma Lakanen | 2003 | 532 | 32.18 | 1:09.74 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:11.24 | |||||||||
8 | Martta Nygård | 2003 | 525 | 31.30 | 1:10.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.24 | |||||||||
9 | Heidi Kivioja | 2000 | 509 | 32.27 | 1:10.73 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:09.12 | |||||||||
10 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 509 | 32.37 | 1:10.77 | |||||
Oulun Lohet | 1:11.71 | |||||||||
11 | Aino Mononen | 2001 | 505 | 31.41 | 1:10.93 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:10.81 | |||||||||
12 | Satu Immonen | 2003 | 491 | 31.79 | 1:11.59 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:11.23 | |||||||||
13 | Vilhelmiina Wegelius | 2002 | 476 | 33.30 | 1:12.34 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:13.16 | |||||||||
14 | Iiris Isokoski | 2003 | 441 | 34.64 | 1:14.19 | |||||
Oulun Lohet | 1:11.81 | |||||||||
15 | Minna Kinnunen | 2003 | 430 | 33.57 | 1:14.85 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:15.97 | |||||||||
16 | Elina Gavrilov | 2004 | 400 | 35.11 | 1:16.67 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:16.13 | |||||||||
17 | Amalia Siekkinen | 2002 | 386 | 36.60 | 1:17.59 | |||||
Oulun Lohet | 1:14.99 | |||||||||
18 | Mitra Pietiäinen | 2004 | 377 | 35.81 | 1:18.16 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:16.73 | |||||||||
19 | Emma Tolonen | 2004 | 359 | 35.74 | 1:19.50 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:15.07 | |||||||||
20 | Aada Koskela | 2003 | 318 | 38.43 | 1:22.71 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:22.78 | |||||||||
21 | Micaela Moilanen | 2004 | 316 | 38.00 | 1:22.90 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:21.41 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 15:38 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 15:46 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 20, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Topias Partinen | 2007 | 208 | 39.97 | 1:24.82 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:22.97 | |||||||||
2 | Nuutti Kerkkänen | 2007 | 208 | 39.26 | 1:24.87 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:28.11 | |||||||||
3 | Oskari Hakkarainen | 2007 | 153 | 43.45 | 1:34.00 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:23.48 | |||||||||
4 | Arseni Tielinen | 2008 | 138 | 46.02 | 1:37.31 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:37.69 | |||||||||
5 | Aate Keränen | 2008 | 121 | 47.13 | 1:41.58 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
6 | Tomas Puustinen | 2008 | 115 | 50.19 | 1:43.21 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:39.21 | |||||||||
7 | Paavo Junkkila | 2008 | 111 | 49.23 | 1:44.44 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Anton Kahelin | 2010 | 103 | 52.54 | 1:47.08 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
9 | Marlo Tuhkanen | 2010 | 103 | 54.10 | 1:47.20 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:48.79 | |||||||||
10 | Aukusti Partinen | 2009 | 86 | 55.78 | 1:53.54 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:51.89 | |||||||||
- | Lucas Tuominen | 2008 | DSQ | |||||||
Kuopion Uimaseura | 1:46.70 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 20, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Ylönen | 2005 | 215 | 38.87 | 1:23.86 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:23.37 | |||||||||
Laji 20, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Akseli Kontiainen | 2002 | 597 | 26.78 | 59.73 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:01.90 | |||||||||
2 | Miiro Vartiainen | 2001 | 574 | 28.41 | 1:00.49 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:01.29 | |||||||||
3 | Konsta Kallinen | 1999 | 546 | 28.55 | 1:01.54 | |||||
Oulun Lohet | 59.66 | |||||||||
4 | Ville Hämäläinen | 2002 | 377 | 31.20 | 1:09.62 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:07.28 | |||||||||
5 | Leevi Kärnä | 2001 | 354 | 32.67 | 1:11.09 | |||||
Kajaanin Uimaseura | 1:08.30 | |||||||||
6 | Tudor Ratiu | 2003 | 350 | 33.63 | 1:11.35 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:09.11 | |||||||||
7 | Johannes Heikkinen | 2001 | 323 | 32.59 | 1:13.25 | |||||
Joensuun Uimaseura ry | 1:10.61 | |||||||||
8 | Juho Tarvainen | 2004 | 241 | 37.84 | 1:20.80 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | 1:18.90 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 15:46 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Kaukaveden syyssprintit | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kajaani | Tulostusaika | 16:23 | |||
Järjestäjä | Kajaanin Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 21, 6x50m VU Sekaviesti, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaus1 | 2005 | 3:13.95 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Vilja Takalo | 2006 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Iida Kemppainen | 2007 | 32.30 | 1:03.54 | |||||||
Oskari Hakkarainen | 2007 | 35.87 | 1:39.41 | |||||||
Iiris Uusitalo | 2006 | 31.20 | 2:10.61 | |||||||
Anette Kärkkäinen | 2006 | 31.72 | 2:42.33 | |||||||
Tuukka Orre | 2007 | 31.62 | 3:13.95 | |||||||
Laji 21, 6x50m VU Sekaviesti, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaus3 | 1970 | 3:01.53 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Tuomas Orre | 2005 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Emma Tolonen | 2004 | 30.94 | 59.55 | |||||||
Micaela Moilanen | 2004 | 32.95 | 1:32.50 | |||||||
Aapo Karjalainen | 2004 | 31.30 | 2:03.80 | |||||||
Maija Lämsä | 2005 | 31.37 | 2:35.17 | |||||||
Leevi Kärnä | 2001 | 26.36 | 3:01.53 | |||||||
2 | Kaus2 | 1970 | 3:21.43 | |||||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
Noona Hyrkäs | 2006 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Erika Ruotsalainen | 2005 | 32.84 | 1:05.56 | |||||||
Eeva Partanen | 2005 | 33.02 | 1:38.58 | |||||||
Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | 32.09 | 2:10.67 | |||||||
Arttu Ruotsalainen | 2007 | 38.30 | 2:48.97 | |||||||
Antti Ylönen | 2005 | 32.46 | 3:21.43 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura | Tulostusaika | 16:23 |